Назва: Про внесення змін до Закону України ''Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю''
Автор: Н.д.Нечипорук В. П. (Округ №194)
Головний комітет: Народні депутати України - члени Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьб

N
Діюча редакція Закону*
Редакція, прийнята в попередньому читанні
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.

Проект
Закон України
Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю"


Проект
Закон України
Про внесення змін до Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю"
1.

Верховна Рада України постановляє:


Верховна Рада України постановляє:
2.
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю
Цей Закон визначає головні напрями загальнодержавної політики та організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю.
I. Внести до Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" (Відомості Верховної Ради України 1993 р., N35, ст.358; 1994 р., N24, ст.184) такі зміни:


I. Внести до Закону України "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 35, ст.358; 1994 р., № 24, ст.184) такі зміни:
3.
Розділ II. СПЕЦІАЛЬНІ ДЕРЖАВНІ ОРГАНИ ПО БОРОТЬБІ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ, ЇХ КОМПЕТЕНЦІЯ
Стаття 8. Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю при Президенті України
2. Координаційний комітет по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю cтворюється у складі Голови Служби безпеки України, заступника Голови Служби безпеки України - керівника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ України, першого заступника Міністра внутрішніх справ України - керівника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ, Голови Правління Національного банку України, Голови Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Голови Державного митного комітету України, начальника Головного управління державної податкової служби України. До складу Координаційного комітету можуть входити керівники інших міністерств та відомств, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю.
у тексті Закону слова "Комісія Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією" у всіх відмінках замінити словами "Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльносіті та боротьби з організованою злочинністю і корупцією" у відповідних відмінках.


у тексті Закону слова "Комісія Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю" у всіх відмінках замінити словами "Комітет Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю і корупцією" у відповідних відмінках.

У засіданнях Координаційного комітету беруть участь Голова Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, Генеральний прокурор України, начальник управління Генеральної прокуратури України по нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю.





Стаття 9. Спеціальні підрозділи по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ України





3. Створення і ліквідація відділів і відділень по боротьбі з організованою злочинністю в містах здійснюється рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України, погодженим з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю.





4. Начальник Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ України призначається на посаду рішенням Кабінету Міністрів України за поданням Міністра внутрішніх справ України, погодженим з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, і є першим заступником Міністра внутрішніх справ України.





Стаття 10. Спеціальні підрозділи по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю Служби безпеки України





3. Створення і ліквідація відділів, відділень або груп по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю у містах здійснюється за рішенням Голови Служби безпеки України за поданням начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, погодженим з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю.





4. Начальник Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління Служби безпеки України призначається на посаду і звільняється з неї Указом Президента України за поданням Голови Служби безпеки України, погодженим з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, і є заступником Голови Служби безпеки України.





5. Начальники відділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю в Республіці Крим і в областях призначаються на посаду і звільняються з неї наказом Голови Служби безпеки України за поданням начальника Головного Управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, погодженим з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю. Начальник відділу по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю в Республіці Крим призначається також за погодженням з Головою Верховної Ради Республіки Крим.





Розділ VI . ІНФОРМАЦІЙНЕ, ФІНАНСОВЕ, МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ТА НАУКОВО-ДОСЛІДНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БОРОТЬБИ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ





Стаття 20. Фінансове та матеріально-технічне забезпечення





2. Структура, штатна чисельність і фонд оплати праці працівників спеціалізованих підрозділів Міністерства внутрішніх справ України і Служби безпеки України затверджуються їх керівниками у межах встановлених асигнувань за погодженням з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю.





РОЗДІЛ VIII . КОНТРОЛЬ І НАГЛЯД ЗА ВИКОНАННЯМ ЗАКОНІВ У СФЕРІ БОРОТЬБИ З ОРГАНІЗОВАНОЮ ЗЛОЧИННІСТЮ





Стаття 23. Контроль Верховної Ради України





1. Контроль за виконанням законів у сфері боротьби з організованою злочинністю і витрачанням коштів, які виділяються на ці цілі, здійснюється Верховною Радою України безпосередньо, а також Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю.





2. Верховна Рада України не рідше одного разу на рік заслуховує звіт Голови Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, доповіді Координаційного комітету по боротьбі з організованою злочинністю, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ України про стан боротьби з організованою злочинністю, а також доповідь Генерального прокурора України про стан прокурорського нагляду у сфері боротьби з організованою злочинністю.





Доповіді Координаційного комітету по боротьбі з організованою злочинністю та зазначених вище посадових осіб заслуховуються разом із співдоповіддю Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю.





Верховна Рада України в міру необхідності може заслуховувати звіти та доповіді посадових осіб інших державних органів з окремих питань, пов'язаних із здійсненням боротьби з організованою злочинністю.





Стаття 24. Повноваження Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю





1. Комісія Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю здійснює:





а) контроль за виконанням законодавства про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю, перевірку діяльності спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ і Служби безпеки України;





б) підготовку законопроектів, спрямованих на боротьбу з корупцією і організованою злочинністю;





в) вивчення практики застосування законів органами, які ведуть боротьбу з корупцією і організованою злочинністю, з метою вдосконалення законодавства та діяльності з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, підготовку пропозицій щодо тлумачення норм законів;





г) у передбачених цим Законом випадках дає згоду на створення і ліквідацію спеціальних підрозділів по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, призначення на посаду і звільнення з неї керівників цих спеціальних підрозділів, прокурорів по нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю.





2. Органи прокуратури, внутрішніх справ та Служби безпеки України, включаючи їх спеціальні підрозділи, зобов'язані надавати Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю інформацію про свою діяльність, за винятком інформації, що може призвести до розголошення даних про осіб, які негласно співробітничають із спеціальним підрозділом по боротьбі з організованою злочинністю, і особу - учасника організованого злочинного угруповання, який співробітничає із спеціальними підрозділами, а також про осіб щодо яких заведено оперативно-розшукові справи.





Стаття 25. Права Комісії Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю





1. Комісія Верховної Ради України по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю має право:





а) перевіряти виконання законів про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю, а також доручати проведення перевірок іншим органам та посадовим особам;





б) вносити подання щодо виявлених правопорушень про притягнення до відповідальності посадових осіб згідно з законодавством України;





в) вносити по виявлених злочинах обов'язкові для розгляду пропозиції Генеральному прокурору України про порушення кримінальних справ, створення оперативно-слідчих груп із працівників органів прокуратури, внутрішніх справ та Служби безпеки України, призначення прокурорів по нагляду за розслідуванням кримінальних справ;





г) у разі відмови Генерального прокурора України у порушенні кримінальної справи на пропозицію Комісії вона має право внести на пленарне засідання Верховної Ради України питання щодо створення незалежної слідчої групи, призначення незалежного прокурора по нагляду за розслідуванням кримінальної справи;





д) перевіряти законність та обгрунтованість використання у боротьбі з організованою злочинністю учасників злочинних угруповань, спеціальних технічних засобів, застосування інших негласних заходів. З цього питання Комісія один раз на 6 місяців заслуховує Генерального прокурора, Міністра внутрішніх справ, Голову Служби безпеки України.





2. Інші питання компетенції Комісії регулюються Положенням про Комісію Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, яке затверджується Верховною Радою України.





Стаття 26. Прокурорський нагляд





3. Керівники управління по нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю Генеральної прокуратури України та його відділів, зазначених у пункті 2 цієї статті, призначаються наказом Генерального прокурора України за погодженням з Комісією Верховної Ради України з питань боротьби з корупцією і організованою злочинністю, а керівник відділу в Республіці Крим - також за погодженням з Головою Верховної Ради Республіки Крим.




4.

II. Прикінцеві положення.



5.

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.


II. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні