Назва: Про Фонд державного майна України
Автор: Народний депутат України О.Костусєв
Головний комітет: Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій

Файл у форматі MS WORD7

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.




1.
Закон України


Закон України
2.
Про Фонд державного майна України


Про Фонд державного майна України
3.




4.
Цей Закон відповідно до Конституції України визначає правові основи діяльності Фонду державного майна України, його статус, функції, повноваження та порядок їх здійснення.



Цей Закон відповідно до Конституції України визначає правові основи діяльності Фонду державного майна України, його статус, функції, повноваження та порядок їх здійснення.

5.
Глава І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ



Глава І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

6.
Стаття 1. Статус Фонду державного майна України


Стаття 1. Статус Фонду державного майна України
7.
1. Фонд державного майна України (далі - Фонд) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику в сфері приватизації державного майна, здійснює визначені законами повноваження власника державного майна, функції з управління об'єктами права державної власності, у тому числі у процесі приватизації, а також виступає орендодавцем цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, що є у державній власності.




1- Президент України
Частину другу статті 1 Закону викласти у такій редакції:




Враховано


1. Фонд державного майна України (далі - Фонд) є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, що реалізує державну політику в сфері приватизації державного майна, здійснює визначені законами повноваження власника державного майна, функції з управління об'єктами права державної власності, у тому числі у процесі приватизації, а також виступає орендодавцем цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, що є у державній власності.
8.

2. Фонд підконтрольний та підзвітний Верховній Раді України. Фонд з питань управління об'єктами права державної власності підпорядкований Кабінету Міністрів України.
"2. Фонд підзвітний Верховній Раді України. Діяльність Фонду спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.
З питань, пов'язаних з управлінням об'єктами права державної власності, Фонд підконтрольний Кабінету Міністрів України".


2. Фонд підзвітний Верховній Раді України. Діяльність Фонду спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.
З питань, пов'язаних з управлінням об'єктами права державної власності, Фонд підконтрольний Кабінету Міністрів України.
9.
3. Фонд є юридичною особою, має реєстраційні рахунки в органах Головного управління Державного казначейства України, валютний рахунок в Національному банку України, має печатку із своїм найменуванням і зображенням Державного Герба України.


3. Фонд є юридичною особою, має реєстраційні рахунки в органах Головного управління Державного казначейства України, валютний рахунок в Національному банку України, має печатку із своїм найменуванням і зображенням Державного Герба України.
10.
Місцезнаходженням Фонду є місто Київ.



Місцезнаходженням Фонду є місто Київ.

11.
Стаття 2. Завдання Фонду


Стаття 2. Завдання Фонду
12.
Завданнями Фонду є:


Завданнями Фонду є:
13.
1) реалізація державної політики щодо об'єктів права державної власності, у тому числі у сфері приватизації, оренди та відчуження державного майна;


1) реалізація державної політики щодо об'єктів права державної власності, у тому числі у сфері приватизації, оренди та відчуження державного майна;
14.
2) методичне забезпечення процесу приватизації, управління та оренди державного майна, придбання майна у державну власність, визначення майнових прав держави;


2) методичне забезпечення процесу приватизації, управління та оренди державного майна, придбання майна у державну власність, визначення майнових прав держави;
15.
3) державне регулювання оціночної діяльності;


3) державне регулювання оціночної діяльності;
16.
4) організація у межах своїх повноважень контролю за ефективним використанням державного майна;


4) організація у межах своїх повноважень контролю за ефективним використанням державного майна;
17.
5) організація та проведення приватизації державного майна;


5) організація та проведення приватизації державного майна;
18.
6) здійснення повноважень власника щодо державного майна з моменту прийняття рішення про його приватизацію;


6) здійснення повноважень власника щодо державного майна з моменту прийняття рішення про його приватизацію;
19.
7) здійснення повноважень орендодавця цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації), що є у державній власності;


7) здійснення повноважень орендодавця цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації), що є у державній власності;
20.
8) здійснення та реалізація повноважень власника щодо акцій (часток, паїв), що належать державі у статутних фондах господарських товариств (далі - державні корпоративні права), в порядку, встановленому законодавством;


8) здійснення та реалізація повноважень власника щодо акцій (часток, паїв), що належать державі у статутних фондах господарських товариств (далі - державні корпоративні права), в порядку, встановленому законодавством;
21.
9) сприяння процесові демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції суб'єктів господарювання, участь у формуванні та реалізації конкурентної політики;


9) сприяння процесові демонополізації економіки і створенню умов для конкуренції суб'єктів господарювання, участь у формуванні та реалізації конкурентної політики;
22.
10) здійснення заходів щодо реалізації міжнародних договорів про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності між Україною та іншими державами на її території та за кордоном;


10) здійснення заходів щодо реалізації міжнародних договорів про взаємне визнання прав та регулювання відносин власності між Україною та іншими державами на її території та за кордоном;
23.
11) співробітництво з міжнародними організаціями з питань надання технічної, фінансової допомоги та забезпечення структурних змін в економіці України;


11) співробітництво з міжнародними організаціями з питань надання технічної, фінансової допомоги та забезпечення структурних змін в економіці України;
24.
12) ведення реєстрів об'єктів права державної власності в межах, визначених цим Законом;


12) ведення реєстрів об'єктів права державної власності в межах, визначених цим Законом;
25.
13) контроль за виконанням договорів купівлі-продажу, укладених у процесі приватизації;


13) контроль за виконанням договорів купівлі-продажу, укладених у процесі приватизації;
26.
14) захист майнових інтересів держави, зокрема щодо державних корпоративних прав, в тому числі за кордоном.



14) захист майнових інтересів держави, зокрема щодо державних корпоративних прав, в тому числі за кордоном.

27.
Стаття 3. Сфера дії Закону


Стаття 3. Сфера дії Закону
28.
Дія цього Закону поширюється на відносини, які виникають у зв'язку з виконанням Фондом, його регіональними відділеннями та представництвами, Фондом майна в Автономній Республіці Крим своїх функцій.



Дія цього Закону поширюється на відносини, які виникають у зв'язку з виконанням Фондом, його регіональними відділеннями та представництвами, Фондом майна в Автономній Республіці Крим своїх функцій.

29.
Стаття 4. Законодавче забезпечення діяльності Фонду


Стаття 4. Законодавче забезпечення діяльності Фонду
30.
1. Фонд у своїй діяльності керується Конституцією України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, схваленою Верховною Радою України, цим Законом, іншими законами України, державними програмами приватизації, передбаченими ними нормативно-правовими актами, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.


1. Фонд у своїй діяльності керується Конституцією України, Програмою діяльності Кабінету Міністрів України, схваленою Верховною Радою України, цим Законом, іншими законами України, державними програмами приватизації, передбаченими ними нормативно-правовими актами, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
31.
2. Здійснюючи визначені законом повноваження, Фонд організовує виконання законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, виданих на виконання відповідних законів, здійснює контроль за їх реалізацією.


2. Здійснюючи визначені законом повноваження, Фонд організовує виконання законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, виданих на виконання відповідних законів, здійснює контроль за їх реалізацією.
32.
3. Фонд узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та у встановленому порядку подає їх на розгляд Президенту України та Кабінету Міністрів України.



3. Фонд узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до його компетенції, розробляє пропозиції щодо вдосконалення законодавства та у встановленому порядку подає їх на розгляд Президенту України та Кабінету Міністрів України.

33.
Стаття 5. Функції Фонду


Стаття 5. Функції Фонду
34.
1. Фонд відповідно до завдань, встановлених статтею 2 цього Закону, здійснює такі функції:


1. Фонд відповідно до завдань, встановлених статтею 2 цього Закону, здійснює такі функції:
35.
1) у сфері державного управління та державної економічної політики:


1) у сфері державного управління та державної економічної політики:
36.
здійснює нормативне та методичне забезпечення діяльності Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень Фонду, представництв, організацій, що входять до системи органів Фонду, а також надає методичні рекомендації органам місцевого самоврядування в частині приватизації та оренди;


здійснює нормативне та методичне забезпечення діяльності Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень Фонду, представництв, організацій, що входять до системи органів Фонду, а також надає методичні рекомендації органам місцевого самоврядування в частині приватизації та оренди;
37.
здійснює контроль за діяльністю Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень Фонду, представництв, організацій, що входять до системи органів Фонду;


здійснює контроль за діяльністю Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень Фонду, представництв, організацій, що входять до системи органів Фонду;
38.
бере участь у формуванні інвестиційної політики, сприяє залученню іноземних інвестицій виходячи з пріоритетів державної економічної політики;


бере участь у формуванні інвестиційної політики, сприяє залученню іноземних інвестицій виходячи з пріоритетів державної економічної політики;
39.
сприяє стабільному функціонуванню фондового ринку в Україні, бере участь у підготовці проектів нормативно-правових актів з питань функціонування фондового ринку;


сприяє стабільному функціонуванню фондового ринку в Україні, бере участь у підготовці проектів нормативно-правових актів з питань функціонування фондового ринку;
40.
бере участь у демонополізації економіки і створенні умов для конкуренції суб'єктів господарювання, у формуванні та реалізації конкурентної політики;


бере участь у демонополізації економіки і створенні умов для конкуренції суб'єктів господарювання, у формуванні та реалізації конкурентної політики;
41.
подає до Кабінету Міністрів України пропозиції у процесі розробки проектів загальнодержавних програм та Державного бюджету України;


подає до Кабінету Міністрів України пропозиції у процесі розробки проектів загальнодержавних програм та Державного бюджету України;
42.
розробляє та бере участь у розробці проектів законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;


розробляє та бере участь у розробці проектів законів та інших нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;
43.
проводить відповідно до законодавства разом з відповідними контролюючими органами перевірки щодо використання державного майна за призначенням органами виконавчої влади, орендарями та іншими юридичними особами;


проводить відповідно до законодавства разом з відповідними контролюючими органами перевірки щодо використання державного майна за призначенням органами виконавчої влади, орендарями та іншими юридичними особами;
44.
проводить роботу щодо залучення та використання міжнародної фінансової, технічної допомоги у сферах, що належать до його компетенції;


проводить роботу щодо залучення та використання міжнародної фінансової, технічної допомоги у сферах, що належать до його компетенції;
45.
бере участь у підготовці спільних проектів щодо фінансування міжнародними організаціями структурних перетворень в економіці держави, приватизації та післяприватизаційної підтримки підприємств;


бере участь у підготовці спільних проектів щодо фінансування міжнародними організаціями структурних перетворень в економіці держави, приватизації та післяприватизаційної підтримки підприємств;
46.
представляє інтереси України з питань визнання прав і регулювання відносин власності та використання державного майна на міждержавному рівні, у тому числі в міжнародних організаціях;


представляє інтереси України з питань визнання прав і регулювання відносин власності та використання державного майна на міждержавному рівні, у тому числі в міжнародних організаціях;
47.
бере участь у розробці міждержавних договорів з питань власності держави та міждержавних майнових відносин;


бере участь у розробці міждержавних договорів з питань власності держави та міждержавних майнових відносин;
48.
здійснює зв'язки з відповідними органами приватизації та управління державним майном інших держав, укладає з ними договори з питань співробітництва;


здійснює зв'язки з відповідними органами приватизації та управління державним майном інших держав, укладає з ними договори з питань співробітництва;
49.
здійснює державне регулювання оціночної діяльності;


здійснює державне регулювання оціночної діяльності;
50.
приймає рішення про подальше використання державного майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);


приймає рішення про подальше використання державного майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);
51.
2) у сфері приватизації державного майна:


2) у сфері приватизації державного майна:
52.
реалізує державну політику в сфері приватизації державного майна;


реалізує державну політику в сфері приватизації державного майна;
53.
розробляє і подає Кабінету Міністрів України проекти державних програм приватизації, а після їх затвердження Верховною Радою України організовує та контролює їх виконання;


розробляє і подає Кабінету Міністрів України проекти державних програм приватизації, а після їх затвердження Верховною Радою України організовує та контролює їх виконання;
54.
здійснює нормативне та методологічне забезпечення процесу оцінки майна під час приватизації;


здійснює нормативне та методологічне забезпечення процесу оцінки майна під час приватизації;
55.
формує переліки об'єктів, що підлягають приватизації, за відповідними групами та забезпечує їх опублікування;


формує переліки об'єктів, що підлягають приватизації, за відповідними групами та забезпечує їх опублікування;
56.
бере участь у підготовці переліків об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;


бере участь у підготовці переліків об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації;
57.
приймає рішення про приватизацію державного майна, включаючи приватизацію об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, в тому числі щодо створення відкритих акціонерних товариств на базі майна об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, що є у державній власності;


приймає рішення про приватизацію державного майна, включаючи приватизацію об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, в тому числі щодо створення відкритих акціонерних товариств на базі майна об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, що є у державній власності;
58.
продає майно, що є у державній власності, в процесі його приватизації, включаючи майно ліквідованих підприємств, об'єкти незавершеного будівництва та колишнє військове майно, що набуло статусу цивільного, а також державні корпоративні права;


продає майно, що є у державній власності, в процесі його приватизації, включаючи майно ліквідованих підприємств, об'єкти незавершеного будівництва та колишнє військове майно, що набуло статусу цивільного, а також державні корпоративні права;
59.
бере участь у передприватизаційній підготовці підприємств;


бере участь у передприватизаційній підготовці підприємств;
60.
бере участь у реструктуризації підприємств у процесі підготовки до приватизації;


бере участь у реструктуризації підприємств у процесі підготовки до приватизації;
61.
здійснює в процесі приватизації реорганізацію та реструктуризацію державних підприємств;


здійснює в процесі приватизації реорганізацію та реструктуризацію державних підприємств;
62.
ініціює та в межах своєї компетенції приймає рішення про реструктуризацію, в тому числі реорганізацію, відкритих акціонерних товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації);


ініціює та в межах своєї компетенції приймає рішення про реструктуризацію, в тому числі реорганізацію, відкритих акціонерних товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації);
63.
здійснює повноваження власника щодо державного майна, а також щодо інформації, яка становить державну таємницю, та її матеріальних носіїв з моменту прийняття рішення про приватизацію майна відповідного державного підприємства у межах та у порядку, встановлених законом;


здійснює повноваження власника щодо державного майна, а також щодо інформації, яка становить державну таємницю, та її матеріальних носіїв з моменту прийняття рішення про приватизацію майна відповідного державного підприємства у межах та у порядку, встановлених законом;
64.
змінює у процесі приватизації організаційно-правову форму державних підприємств;


змінює у процесі приватизації організаційно-правову форму державних підприємств;
65.
з моменту прийняття рішення про приватизацію і до проведення перших загальних зборів акціонерів затверджує статути відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, вносить зміни до них, контролює їх додержання, укладає та розриває контракти з головами правлінь таких відкритих акціонерних товариств;


з моменту прийняття рішення про приватизацію і до проведення перших загальних зборів акціонерів затверджує статути відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації, вносить зміни до них, контролює їх додержання, укладає та розриває контракти з головами правлінь таких відкритих акціонерних товариств;
66.
створює комісії з приватизації, конкурсні комісії з продажу державного майна;


створює комісії з приватизації, конкурсні комісії з продажу державного майна;
67.
організовує роботу щодо інвентаризації та оцінки майна державних підприємств, що приватизуються, та контролює виконання цих робіт, забезпечує проведення оцінки майна відповідно до нормативно-правових актів з оцінки майна;


організовує роботу щодо інвентаризації та оцінки майна державних підприємств, що приватизуються, та контролює виконання цих робіт, забезпечує проведення оцінки майна відповідно до нормативно-правових актів з оцінки майна;
68.
укладає договори щодо проведення оцінки майна у випадках, встановлених законодавством, затверджує акти оцінки та висновки про вартість майна, що оцінюється;


укладає договори щодо проведення оцінки майна у випадках, встановлених законодавством, затверджує акти оцінки та висновки про вартість майна, що оцінюється;
69.
організовує роботу по врахуванню вимог екологічної безпеки у процесі приватизації державного майна;


організовує роботу по врахуванню вимог екологічної безпеки у процесі приватизації державного майна;
70.
затверджує плани приватизації державного майна;


затверджує плани приватизації державного майна;
71.
укладає договори купівлі-продажу державного майна у процесі його приватизації;


укладає договори купівлі-продажу державного майна у процесі його приватизації;
72.
здійснює видачу юридичним та фізичним особам свідоцтв на право власності на майно, що придбане ними в процесі приватизації;


здійснює видачу юридичним та фізичним особам свідоцтв на право власності на майно, що придбане ними в процесі приватизації;
73.
погоджує з Кабінетом Міністрів України приватизацію майнових комплексів та інших об'єктів, які відповідно до законів приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України;


погоджує з Кабінетом Міністрів України приватизацію майнових комплексів та інших об'єктів, які відповідно до законів приватизуються за погодженням з Кабінетом Міністрів України;
74.
погоджує з Антимонопольним комітетом України приватизацію суб'єктів господарювання, які займають монопольне становище на ринку товару, передачу в оренду цілісних майнових комплексів, продаж державних корпоративних прав, передачу їх до статутних фондів господарських товариств, створення, реорганізацію (злиття, приєднання), ліквідацію суб'єктів господарювання, якщо ці дії можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку товару;


погоджує з Антимонопольним комітетом України приватизацію суб'єктів господарювання, які займають монопольне становище на ринку товару, передачу в оренду цілісних майнових комплексів, продаж державних корпоративних прав, передачу їх до статутних фондів господарських товариств, створення, реорганізацію (злиття, приєднання), ліквідацію суб'єктів господарювання, якщо ці дії можуть призвести до обмеження конкуренції на ринку товару;
75.
вживає спільно з органами Антимонопольного комітету України заходів щодо запобігання монополізації товарних ринків у процесі приватизації та оренди державного майна;


вживає спільно з органами Антимонопольного комітету України заходів щодо запобігання монополізації товарних ринків у процесі приватизації та оренди державного майна;
76.
підтверджує право власності на державне майно, яке передається до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації;
-2- Президент України
Абзац двадцять сьомий пункту 2 частини першої статті 5 Закону викласти у такій редакції:
Враховано


підтверджує право власності на державне майно, яке передається до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації;
77.
здійснює управління коштами Державного фонду приватизації, одержаними від продажу об'єктів приватизації та інших надходжень, відповідно до встановлених Державною програмою приватизації напрямів та нормативів розподілу, контролює та вживає заходів щодо своєчасності надходження коштів від продажу об'єктів приватизації;
"контролює та вживає заходів щодо своєчасного та повного надходження коштів від продажу об'єктів приватизації".

контролює та вживає заходів щодо своєчасного та повного надходження коштів від продажу об'єктів приватизації;
78.
залучає на конкурентних засадах радників, незалежних консультантів та експертів в процесі приватизації та реструктуризації об'єктів приватизації;


залучає на конкурентних засадах радників, незалежних консультантів та експертів в процесі приватизації та реструктуризації об'єктів приватизації;
79.
здійснює контроль за дотриманням законодавства з питань приватизації та використання об'єктів права державної власності, виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна, контролює в межах своїх повноважень виконання вимог законодавства про охорону державної таємниці та вживає відповідних заходів у разі їх порушення;


здійснює контроль за дотриманням законодавства з питань приватизації та використання об'єктів права державної власності, виконанням умов договорів купівлі-продажу державного майна, контролює в межах своїх повноважень виконання вимог законодавства про охорону державної таємниці та вживає відповідних заходів у разі їх порушення;
80.
звертається до суду з позовом про розірвання договору купівлі-продажу державного майна у разі невиконання покупцем зобов'язань, передбачених договором купівлі-продажу майна, або про визнання його недійсним;


звертається до суду з позовом про розірвання договору купівлі-продажу державного майна у разі невиконання покупцем зобов'язань, передбачених договором купівлі-продажу майна, або про визнання його недійсним;
81.
визначає і публікує в інформаційних бюлетенях, виданнях Фонду інформацію про приватизацію;


визначає і публікує в інформаційних бюлетенях, виданнях Фонду інформацію про приватизацію;
82.
організовує наукові, соціологічні дослідження з питань приватизації;

-3- Президент України

Враховано

83.
забезпечує інформування населення, Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади, Рахункової палати, органів місцевого самоврядування про хід приватизації;
В абзаці тридцять третьому пункту 2 частини першої статті 5 Закону слова "Рахунковій палаті" виключити.

забезпечує інформування населення, Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про хід приватизації;
84.
забезпечує контроль за діяльністю Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв та організацій, що входять до системи органів Фонду;


забезпечує контроль за діяльністю Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв та організацій, що входять до системи органів Фонду;
85.
укладає договори з фондовими біржами і торговельно-інформаційними мережами про проведення та обслуговування торгів по продажу акцій відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).


укладає договори з фондовими біржами і торговельно-інформаційними мережами про проведення та обслуговування торгів по продажу акцій відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).
86.
3) у сфері оренди та концесії державного майна:


3) у сфері оренди та концесії державного майна:
87.
здійснює методичне та методологічне забезпечення оренди державного майна;


здійснює методичне та методологічне забезпечення оренди державного майна;
88.
виступає відповідно до закону орендодавцем цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації), що є у державній власності, а також дає дозвіл державним підприємствам на передачу в оренду структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна;


виступає відповідно до закону орендодавцем цілісних майнових комплексів підприємств, їх структурних підрозділів та нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації), що є у державній власності, а також дає дозвіл державним підприємствам на передачу в оренду структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна;
89.
проводить інвентаризацію та оцінку вартості цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Фондом;


проводить інвентаризацію та оцінку вартості цілісних майнових комплексів державних підприємств, організацій, їх структурних підрозділів, що передаються в оренду Фондом;
90.
веде реєстр договорів концесій державного майна;


веде реєстр договорів концесій державного майна;
91.
здійснює контроль за виконанням договорів оренди державного майна з метою захисту майнових інтересів держави;


здійснює контроль за виконанням договорів оренди державного майна з метою захисту майнових інтересів держави;
92.
передає власникам приватизованих об'єктів за їх бажанням у довгострокову оренду будівлі (споруди, приміщення) у порядку, встановленому законодавством;


передає власникам приватизованих об'єктів за їх бажанням у довгострокову оренду будівлі (споруди, приміщення) у порядку, встановленому законодавством;
93.
4) у сфері управління об'єктами права державної власності:


4) у сфері управління об'єктами права державної власності:
94.
створює і веде реєстри державних корпоративних прав та майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації);


створює і веде реєстри державних корпоративних прав та майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації);
95.
здійснює повноваження власника щодо державних корпоративних прав, у тому числі здійснює управління ними у межах, встановлених законом;


здійснює повноваження власника щодо державних корпоративних прав, у тому числі здійснює управління ними у межах, встановлених законом;
96.
здійснює оцінку державних корпоративних прав;


здійснює оцінку державних корпоративних прав;
97.
передає функції з управління державними корпоративними правами органам виконавчої влади або уповноваженим особам;


передає функції з управління державними корпоративними правами органам виконавчої влади або уповноваженим особам;
98.
створює комісії по проведенню конкурсів з визначення уповноважених осіб, яким передаються функції з управління державними корпоративними правами, та проводить зазначені конкурси відповідно до законодавства;


створює комісії по проведенню конкурсів з визначення уповноважених осіб, яким передаються функції з управління державними корпоративними правами, та проводить зазначені конкурси відповідно до законодавства;
99.
укладає з уповноваженими особами договори доручення про здійснення ними функцій з управління державними корпоративними правами та контролює ефективність роботи уповноважених осіб;


укладає з уповноваженими особами договори доручення про здійснення ними функцій з управління державними корпоративними правами та контролює ефективність роботи уповноважених осіб;
100.
подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо джерел і порядку виплати винагороди уповноваженим особам;


подає Кабінету Міністрів України пропозиції щодо джерел і порядку виплати винагороди уповноваженим особам;
101.
виступає з боку держави співзасновником господарських товариств, до статутних фондів яких передається державне майно;


виступає з боку держави співзасновником господарських товариств, до статутних фондів яких передається державне майно;
102.
бере участь у визначенні напрямів розподілу прибутку господарських товариств, у статутних фондах яких є державна частка, через уповноважених осіб та органи виконавчої влади, яким передано повноваження з управління державними корпоративними правами;


бере участь у визначенні напрямів розподілу прибутку господарських товариств, у статутних фондах яких є державна частка, через уповноважених осіб та органи виконавчої влади, яким передано повноваження з управління державними корпоративними правами;
103.
перевіряє результати здійснення функцій з управління державними корпоративними правами органами виконавчої влади та уповноваженими особами, у разі потреби залучає до перевірок інші органи державної влади, а також фахівців та експертів на договірних засадах;


перевіряє результати здійснення функцій з управління державними корпоративними правами органами виконавчої влади та уповноваженими особами, у разі потреби залучає до перевірок інші органи державної влади, а також фахівців та експертів на договірних засадах;
104.
бере участь у створенні холдингових компаній відповідно до законодавства;


бере участь у створенні холдингових компаній відповідно до законодавства;
105.
призначає відповідно до законодавства представників у спостережні ради господарських товариств, у статутних фондах яких є державна частка;


призначає відповідно до законодавства представників у спостережні ради господарських товариств, у статутних фондах яких є державна частка;
106.
надає дозволи на відчуження державного майна у випадках, встановлених законом;


надає дозволи на відчуження державного майна у випадках, встановлених законом;
107.
бере участь у вирішенні питання погашення заборгованості державних підприємств, що знаходяться в процесі приватизації;


бере участь у вирішенні питання погашення заборгованості державних підприємств, що знаходяться в процесі приватизації;
108.
встановлює наявність та розмір часток (паїв), що належать державі у майні суб'єктів господарювання;


встановлює наявність та розмір часток (паїв), що належать державі у майні суб'єктів господарювання;
109.
виступає у порядку, встановленому законодавством, правонаступником державних підприємств стосовно суб'єктів підприємницької діяльності, створених за їх участю;


виступає у порядку, встановленому законодавством, правонаступником державних підприємств стосовно суб'єктів підприємницької діяльності, створених за їх участю;
110.
бере участь у передачі об'єктів права державної і комунальної власності відповідно до закону;


бере участь у передачі об'єктів права державної і комунальної власності відповідно до закону;
111.
веде роботу щодо визначення та обліку державної частки у майні громадських організацій, в тому числі громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованих на території України;


веде роботу щодо визначення та обліку державної частки у майні громадських організацій, в тому числі громадських організацій колишнього Союзу РСР, розташованих на території України;
112.
з моменту прийняття рішення про приватизацію дає дозвіл на здійснення застави майна державних підприємств, а також відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації;


з моменту прийняття рішення про приватизацію дає дозвіл на здійснення застави майна державних підприємств, а також відкритих акціонерних товариств, створених у процесі приватизації та корпоратизації;
113.
здійснює у випадках, встановлених законом, реалізацію заставленого державного майна та державного майна, на яке звернуто стягнення;


здійснює у випадках, встановлених законом, реалізацію заставленого державного майна та державного майна, на яке звернуто стягнення;
114.
здійснює визначені законом повноваження при провадженні справ про банкрутство державних підприємств;


здійснює визначені законом повноваження при провадженні справ про банкрутство державних підприємств;
115.
перевіряє наявність та стан об'єктів права державної власності, включаючи й ті, що перебувають у користуванні або на балансі суб'єктів господарювання.


перевіряє наявність та стан об'єктів права державної власності, включаючи й ті, що перебувають у користуванні або на балансі суб'єктів господарювання.
116.
Фонд здійснює інші функції, визначені законами України.


Фонд здійснює інші функції, визначені законами України.
117.

2. Фонд, Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення Фонду та представництва не мають права втручатися у господарську діяльність підприємств, установ та організацій, крім випадків, встановлених законом і установчими документами цих підприємств, установ, організацій.




2. Фонд, Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення Фонду та представництва не мають права втручатися у господарську діяльність підприємств, установ та організацій, крім випадків, встановлених законом і установчими документами цих підприємств, установ, організацій.
118.
Стаття 6. Права Фонду


Стаття 6. Права Фонду
119.
Фонд у межах покладених на нього завдань має такі права:


Фонд у межах покладених на нього завдань має такі права:
120.
1) приймати нормативно-правові акти відповідно до частини другої статті 4 цього Закону;


1) приймати нормативно-правові акти відповідно до частини другої статті 4 цього Закону;
121.
2) скасовувати акти регіональних відділень, представництв Фонду та організацій, що входять до системи органів Фонду;


2) скасовувати акти регіональних відділень, представництв Фонду та організацій, що входять до системи органів Фонду;
122.
3) координувати здійснення державними органами приватизації заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в сфері приватизації державного майна;


3) координувати здійснення державними органами приватизації заходів, спрямованих на реалізацію державної політики в сфері приватизації державного майна;
123.
4) приймати рішення по заявах і скаргах з питань, що пов'язані з діяльністю Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв та організацій, що входять до системи органів Фонду;


4) приймати рішення по заявах і скаргах з питань, що пов'язані з діяльністю Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв та організацій, що входять до системи органів Фонду;
124.
5) здійснювати у межах повноважень, визначених законом, функції з управління об'єктами права державної власності;


5) здійснювати у межах повноважень, визначених законом, функції з управління об'єктами права державної власності;
125.
6) представляти Кабінет Міністрів України за його дорученням у міжнародних організаціях та під час укладання міжнародних договорів України з питань, що належать до компетенції Фонду;


6) представляти Кабінет Міністрів України за його дорученням у міжнародних організаціях та під час укладання міжнародних договорів України з питань, що належать до компетенції Фонду;
126.
7) одержувати безоплатно у встановленому законодавством порядку від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представницьких органів інформацію, документи і матеріали, а від органів статистики - статистичні дані, необхідні для виконання своїх повноважень;


7) одержувати безоплатно у встановленому законодавством порядку від міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, представницьких органів інформацію, документи і матеріали, а від органів статистики - статистичні дані, необхідні для виконання своїх повноважень;
127.
8) залучати для розробок з актуальних проблем, що вирішуються Фондом при реалізації покладених на нього функцій, проведення консультацій і експертиз науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, інші установи, а також окремих вчених і кваліфікованих фахівців-практиків;


8) залучати для розробок з актуальних проблем, що вирішуються Фондом при реалізації покладених на нього функцій, проведення консультацій і експертиз науково-дослідні інститути, вищі навчальні заклади, інші установи, а також окремих вчених і кваліфікованих фахівців-практиків;
128.
9) залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;


9) залучати спеціалістів центральних та місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їх керівниками) для розгляду питань, що належать до його компетенції;
129.
10) виступати замовником та координатором щодо виконання завдань державних науково-технічних програм з питань, що належать до його компетенції;


10) виступати замовником та координатором щодо виконання завдань державних науково-технічних програм з питань, що належать до його компетенції;
130.
11) вступати для реалізації своїх функцій у договірні відносини з фізичними та юридичними особами;


11) вступати для реалізації своїх функцій у договірні відносини з фізичними та юридичними особами;
131.
12) видавати відповідно до своєї компетенції офіційні видання;


12) видавати відповідно до своєї компетенції офіційні видання;
132.
13) скликати наради з питань, що належать до його компетенції;


13) скликати наради з питань, що належать до його компетенції;
133.
14) призначати відповідно до закону перевірки фінансово-господарської діяльності відкритих акціонерних товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації) за участю працівників податкових органів та органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з метою забезпечення захисту інтересів держави та суспільства;


14) призначати відповідно до закону перевірки фінансово-господарської діяльності відкритих акціонерних товариств, створених в процесі приватизації (корпоратизації) за участю працівників податкових органів та органів Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з метою забезпечення захисту інтересів держави та суспільства;
134.
15) ініціювати та здійснювати відповідно до законодавства перевірку наявності та стану об'єктів права державної власності;


15) ініціювати та здійснювати відповідно до законодавства перевірку наявності та стану об'єктів права державної власності;
135.
16) контролювати діяльність осіб, що здійснюють оціночну діяльність, у межах, встановлених законом.



16) контролювати діяльність осіб, що здійснюють оціночну діяльність, у межах, встановлених законом.

136.
Глава ІІ. СТРУКТУРА ТА КЕРІВНІ ОРГАНИ ФОНДУ



Глава ІІ. СТРУКТУРА ТА КЕРІВНІ ОРГАНИ ФОНДУ

137.
Стаття 7. Система органів Фонду


Стаття 7. Система органів Фонду
138.
1. В областях, містах Києві та Севастополі створюються регіональні відділення Фонду (далі - регіональні відділення).


1. В областях, містах Києві та Севастополі створюються регіональні відділення Фонду (далі - регіональні відділення).
139.
В Автономній Республіці Крим створюється Фонд майна в Автономній Республіці Крим.


В Автономній Республіці Крим створюється Фонд майна в Автономній Республіці Крим.
140.
У районах та містах можуть створюватися представництва Фонду (далі - представництва).


У районах та містах можуть створюватися представництва Фонду (далі - представництва).
141.
Фонд, регіональні відділення, Фонд майна в Автономній Республіці Крим та представництва становлять єдину систему державних органів приватизації в Україні.


Фонд, регіональні відділення, Фонд майна в Автономній Республіці Крим та представництва становлять єдину систему державних органів приватизації в Україні.
142.
2. З метою забезпечення виконання завдань чи окремих своїх функцій Фонд може створювати агентства, центри, госпрозрахункові та інші організації в межах обсягів фінансування, встановлених Державною програмою приватизації.


2. З метою забезпечення виконання завдань чи окремих своїх функцій Фонд може створювати агентства, центри, госпрозрахункові та інші організації в межах обсягів фінансування, встановлених Державною програмою приватизації.
143.
3. Центральний апарат Фонду, Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення, представництва, організації, що створюються для виконання покладених на Фонд функцій, становлять систему органів Фонду (далі - органи системи Фонду).


3. Центральний апарат Фонду, Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення, представництва, організації, що створюються для виконання покладених на Фонд функцій, становлять систему органів Фонду (далі - органи системи Фонду).
144.
4. Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення, представництва є юридичними особами, мають печатку із своїм найменуванням і зображенням Державного Герба України.


4. Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення, представництва є юридичними особами, мають печатку із своїм найменуванням і зображенням Державного Герба України.
145.
Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення та представництва, організації, створені Фондом, діють на підставі відповідних положень (статутів), що затверджуються Головою Фонду.


Фонд майна в Автономній Республіці Крим, регіональні відділення та представництва, організації, створені Фондом, діють на підставі відповідних положень (статутів), що затверджуються Головою Фонду.

146.
Стаття 8. Функції та повноваження Фонду майна в Автономній Республіці Крим та регіональних відділень


Стаття 8. Функції та повноваження Фонду майна в Автономній Республіці Крим та регіональних відділень
147.
1. Фонд майна в Автономній Республіці Крим та регіональні відділення відповідно до покладених на них завдань:


1. Фонд майна в Автономній Республіці Крим та регіональні відділення відповідно до покладених на них завдань:
148.
1) реалізують функції, що делеговані Фондом у відповідному регіоні України;


1) реалізують функції, що делеговані Фондом у відповідному регіоні України;
149.
2) розробляють пропозиції щодо реалізації майна, що є у державній власності, вносять їх на розгляд Фонду для формування програми приватизації та забезпечують виконання затверджених програм приватизації;


2) розробляють пропозиції щодо реалізації майна, що є у державній власності, вносять їх на розгляд Фонду для формування програми приватизації та забезпечують виконання затверджених програм приватизації;
150.
3) відповідно до закону та в порядку, визначеному Фондом, виступають засновниками з боку держави господарських товариств, до статутного фонду яких передається державне майно;


-4- Президент України


Враховано
3) відповідно до закону та в порядку, визначеному Фондом, виступають засновниками з боку держави господарських товариств, до статутного фонду яких передається державне майно;
151.

4) забезпечують надходження коштів, одержаних від приватизації державного майна, до Державного фонду приватизації і ведуть облік надходження коштів;
У пункті 4 частини першої статті 8 Закону слова "до Державного фонду приватизації" замінити словами "до Державного бюджету України".


4) забезпечують надходження коштів, одержаних від приватизації державного майна, до Державного бюджету України і ведуть облік надходження коштів;
152.
5) контролюють стан сплати вартості об'єктів приватизації, а також своєчасність та повноту надходжень орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів до бюджету;


5) контролюють стан сплати вартості об'єктів приватизації, а також своєчасність та повноту надходжень орендної плати за оренду цілісних майнових комплексів до бюджету;
153.
6) забезпечують інформування населення, Фонду, відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про хід приватизації державного майна;


6) забезпечують інформування населення, Фонду, відповідних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про хід приватизації державного майна;
154.
7) створюють представництва в межах виділених асигнувань;


7) створюють представництва в межах виділених асигнувань;
155.
8) здійснюють керівництво діяльністю представництв;
-5- Президент України
Враховано
8) здійснюють керівництво діяльністю представництв;
156.

9) складають щомісячно та щоквартально звіти про хід приватизації державного майна, надходження коштів до Державного фонду приватизації і подають їх Фонду;
У пункті 9 частини першої статті 8 Закону слова "до Державного фонду приватизації" виключити.


9) складають щомісячно та щоквартально звіти про хід приватизації державного майна, надходження коштів і подають їх Фонду;
157.
10) розглядають заяви, пропозиції і скарги громадян і вживають відповідних заходів;


10) розглядають заяви, пропозиції і скарги громадян і вживають відповідних заходів;
158.
11) проводять приватизацію майна, яке є у державній власності, згідно з державною та республіканською (Автономної Республіки Крим) програмами приватизації;


11) проводять приватизацію майна, яке є у державній власності, згідно з державною та республіканською (Автономної Республіки Крим) програмами приватизації;
159.
12) здійснюють повноваження власника щодо майна, яке приватизується відповідно до прийнятих ними рішень;


12) здійснюють повноваження власника щодо майна, яке приватизується відповідно до прийнятих ними рішень;
160.
13) змінюють в процесі приватизації організаційно-правову форму підприємств, що є у державній власності;


13) змінюють в процесі приватизації організаційно-правову форму підприємств, що є у державній власності;
161.
14) здійснюють повноваження представника Фонду в органах управління господарських товариств, у статутних фондах яких є державна частка;


14) здійснюють повноваження представника Фонду в органах управління господарських товариств, у статутних фондах яких є державна частка;
162.
15) здійснюють повноваження власника щодо державних корпоративних прав;


15) здійснюють повноваження власника щодо державних корпоративних прав;
163.
16) розглядають заяви про приватизацію майна, що є у державній власності, і приймають відповідні рішення;


16) розглядають заяви про приватизацію майна, що є у державній власності, і приймають відповідні рішення;
164.
17) приймають у встановленому законом порядку рішення про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, у тому числі щодо створення відкритих акціонерних товариств на базі майна об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, що є у державній власності;


17) приймають у встановленому законом порядку рішення про приватизацію об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, у тому числі щодо створення відкритих акціонерних товариств на базі майна об'єктів незавершеного будівництва та законсервованих об'єктів, що є у державній власності;
165.
18) виступають орендодавцями відповідно до закону;


18) виступають орендодавцями відповідно до закону;
166.
19) здійснюють контроль за виконанням зобов'язань, передбачених у договорах купівлі-продажу об'єктів приватизації, додержанням умов договорів оренди;


19) здійснюють контроль за виконанням зобов'язань, передбачених у договорах купівлі-продажу об'єктів приватизації, додержанням умов договорів оренди;
167.
20) вживають заходів для залучення інвесторів у процесі приватизації;


20) вживають заходів для залучення інвесторів у процесі приватизації;
168.
21) укладають договори з юридичними та фізичними особами щодо виконання робіт, пов'язаних з підготовкою об'єктів права державної власності до приватизації, а також щодо продажу цих об'єктів;


21) укладають договори з юридичними та фізичними особами щодо виконання робіт, пов'язаних з підготовкою об'єктів права державної власності до приватизації, а також щодо продажу цих об'єктів;
169.
22) організовують навчання і підвищення кваліфікації своїх працівників;


22) організовують навчання і підвищення кваліфікації своїх працівників;
170.
23) здійснюють інші функції відповідно до законодавства.


23) здійснюють інші функції відповідно до законодавства.
171.
2. Фонд майна в Автономній Республіці Крим у питаннях приватизації майна, що належить Автономній Республіці Крим, є підзвітним та підконтрольним Верховній Раді Автономної Республіки Крим.



2. Фонд майна в Автономній Республіці Крим у питаннях приватизації майна, що належить Автономній Республіці Крим, є підзвітним та підконтрольним Верховній Раді Автономної Республіки Крим.

172.
Стаття 9. Державний фонд приватизації та управління ним
-6- Президент України
Враховано

173.
1. Для накопичення та управління коштами, які надходять від продажу об'єктів приватизації, що є у державній власності, у Фонді утворюється Державний фонд приватизації (далі - Фонд приватизації).
Статтю 9 Закону виключити.


174.
2. Управління коштами Фонду приватизації здійснює Фонд.



175.
3. До джерел формування коштів Фонду приватизації належать:



176.
кошти, одержані від продажу об'єктів приватизації, що є у державній власності (підприємств, цехів, виробництв, дільниць, інших підрозділів підприємств; обладнання, будівель, споруд, ліцензій, патентів та інших матеріальних і нематеріальних активів ліквідованих підприємств та їх підрозділів; акцій (часток, паїв) господарських товариств);



177.
інші надходження, безпосередньо пов'язані з виконанням покладених на Фонд завдань, що не суперечать законодавству.



178.
4. Фонд здійснює облік надходжень коштів від продажу об'єктів приватизації та інших надходжень, безпосередньо пов'язаних з виконанням покладених на Фонд завдань, та контролює своєчасність надходження коштів від продажу об'єктів приватизації.



179.
5. Кошти Фонду приватизації спрямовуються:



180.
до Державного бюджету України;



181.
на виконання Державної програми приватизації.



182.
Нормативи розподілу коштів Фонду приватизації та напрями їх використання встановлюються Державною програмою приватизації.



183.
6. За рахунок частини коштів Фонду приватизації, яка спрямовується на виконання Державної програми приватизації, Фонд здійснює кредитування технічного переозброєння приватизованих підприємств через банківську систему України в порядку, який затверджується Фондом та Національним банком України.



184.
За рахунок частини коштів Фонду приватизації, яка спрямовується на виконання Державної програми приватизації, Фонд здійснює в порядку, що встановлюється Фондом, Антимонопольним комітетом України і Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, інвестування приватизованих підприємств шляхом придбання акцій (часток, паїв) господарських товариств, у статутному фонді яких є державна частка, у разі збільшення їх статутного фонду, пропорційно державній частці.



185.
7. Фонд щоквартально складає звіт про надходження і витрати коштів, одержаних під приватизації, та подає його Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті.



186.
Фонд щорічно складає баланс надходжень і витрат коштів Фонду приватизації, який є складовою частиною (розділом) звіту про виконання Державної програми приватизації.



187.
8. Не використані у звітному році кошти Фонду приватизації, передбачені на виконання Державної програми приватизації, вилученню не підлягають, переходять на наступний рік і використовуються на цілі, визначені Державною програмою приватизації.



188.
9. Контроль за використанням коштів Фонду приватизації здійснює Рахункова палата.




189.
Стаття 10. Голова Фонду


Стаття 9. Голова Фонду
190.
1. Фонд очолює Голова, який за згодою Верховної Ради України призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України.


1. Фонд очолює Голова, який за згодою Верховної Ради України призначається на посаду і звільняється з посади Президентом України.
191.
2. У разі звільнення з посади Голови Фонду Президент України в установленому законом порядку вносить на розгляд Верховної Ради України кандидатуру на посаду Голови Фонду.


2. У разі звільнення з посади Голови Фонду Президент України в установленому законом порядку вносить на розгляд Верховної Ради України кандидатуру на посаду Голови Фонду.
192.
До призначення Голови Фонду його обов'язки тимчасово виконує перший заступник Голови Фонду, а у разі його відсутності - заступник Голови Фонду.


До призначення Голови Фонду його обов'язки тимчасово виконує перший заступник Голови Фонду, а у разі його відсутності - заступник Голови Фонду.
193.
Верховна Рада України протягом 14 календарних днів з дня подання у Верховну Раду України, крім міжсесійного періоду, розглядає питання щодо надання згоди на призначення кандидата на посаду Голови Фонду.


Верховна Рада України протягом 14 календарних днів з дня подання у Верховну Раду України, крім міжсесійного періоду, розглядає питання щодо надання згоди на призначення кандидата на посаду Голови Фонду.
194.
3. Голова Фонду призначається на посаду строком на 5 років з правом призначення на другий строк.


3. Голова Фонду призначається на посаду строком на 5 років з правом призначення на другий строк.
195.
Голова Фонду звільняється лише у таких випадках:


Голова Фонду звільняється лише у таких випадках:
196.
неналежного виконання посадових обов'язків;


неналежного виконання посадових обов'язків;
197.
закінчення строку повноважень;


закінчення строку повноважень;
198.
неможливості виконання своїх повноважень за станом здоров'я;


неможливості виконання своїх повноважень за станом здоров'я;
199.
набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;


набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
200.
особистої заяви про відставку.


особистої заяви про відставку.
201.
4. Голова Фонду:


4. Голова Фонду:
202.
1) здійснює керівництво Фондом та спрямовує його діяльність;


1) здійснює керівництво Фондом та спрямовує його діяльність;
203.
2) подає на розгляд Президента України пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади заступників Голови Фонду;


2) подає на розгляд Президента України пропозиції щодо призначення на посаду та звільнення з посади заступників Голови Фонду;
204.
3) розподіляє обов'язки між заступниками Голови Фонду;


3) розподіляє обов'язки між заступниками Голови Фонду;
205.
4) затверджує структуру Фонду;


4) затверджує структуру Фонду;
206.
5) визначає повноваження структурних підрозділів Фонду;


5) визначає повноваження структурних підрозділів Фонду;
207.
6) затверджує нормативно-правові акти, що приймаються Фондом, у межах своїх повноважень, які реєструються у Міністерстві юстиції України;


-7- Президент України


Враховано
6) затверджує нормативно-правові акти, що приймаються Фондом, у межах своїх повноважень, які реєструються у Міністерстві юстиції України;
208.
7) затверджує кошторис витрат коштів Фонду приватизації на виконання Державної програми приватизації;
Пункт 7 частини четвертої статті 10 Закону виключити.



209.
8) підписує накази, розпорядження, положення, інструкції та інші акти Фонду;


7) підписує накази, розпорядження, положення, інструкції та інші акти Фонду;
210.
9) призначає на посаду та звільняє з посади працівників центрального апарату Фонду та керівників регіональних відділень;


8) призначає на посаду та звільняє з посади працівників центрального апарату Фонду та керівників регіональних відділень;
211.
10) призначає на посаду та звільняє з посади за поданням начальників регіональних відділень їх заступників;


9) призначає на посаду та звільняє з посади за поданням начальників регіональних відділень їх заступників;
212.
11) призначає на посаду та звільняє з посади за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим Голову Фонду майна в Автономній Республіці Крим;


10) призначає на посаду та звільняє з посади за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим Голову Фонду майна в Автономній Республіці Крим;
213.
12) призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Голови Фонду майна в Автономній Республіці Крим його заступників;


11) призначає на посаду та звільняє з посади за поданням Голови Фонду майна в Автономній Республіці Крим його заступників;
214.
13) затверджує штатний розпис Фонду, положення про структурні підрозділи і є розпорядником бюджетних асигнувань на утримання Фонду згідно з їх розписом і поквартальним розподілом відповідно до видатків, затверджених у Державному бюджеті України;


12) затверджує штатний розпис Фонду, положення про структурні підрозділи і є розпорядником бюджетних асигнувань на утримання Фонду згідно з їх розписом і поквартальним розподілом відповідно до видатків, затверджених у Державному бюджеті України;
215.
14) діє без довіреності та представляє Фонд у відносинах з усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, підписує від імені Фонду відповідні договори;


13) діє без довіреності та представляє Фонд у відносинах з усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, підписує від імені Фонду відповідні договори;
216.
15) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу;


14) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу;
217.
16) делегує окремі повноваження, видає довіреності на здійснення функцій у межах повноважень Фонду;


15) делегує окремі повноваження, видає довіреності на здійснення функцій у межах повноважень Фонду;
218.
17) здійснює інші повноваження, встановлені законами України.


16) здійснює інші повноваження, встановлені законами України.
219.
5. До призначення Президентом України за згодою Верховної Ради України Голови Фонду виконуючий обов'язки Голови Фонду здійснює такі повноваження:


5. До призначення Президентом України за згодою Верховної Ради України Голови Фонду виконуючий обов'язки Голови Фонду здійснює такі повноваження:
220.
1) здійснює керівництво центральним апаратом Фонду та господарською діяльністю Фонду;


1) здійснює керівництво центральним апаратом Фонду та господарською діяльністю Фонду;
221.
2) розподіляє обов'язки між заступниками Голови Фонду;


2) розподіляє обов'язки між заступниками Голови Фонду;
222.
3) визначає повноваження структурних підрозділів Фонду;


3) визначає повноваження структурних підрозділів Фонду;
223.
4) розпоряджається бюджетними асигнуваннями на утримання Фонду згідно з їх розписом і поквартальним розподілом відповідно до видатків, затверджених у Державному бюджеті України;


4) розпоряджається бюджетними асигнуваннями на утримання Фонду згідно з їх розписом і поквартальним розподілом відповідно до видатків, затверджених у Державному бюджеті України;
224.
5) діє без довіреності та представляє Фонд у відносинах з усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, підписує від імені Фонду відповідні договори;


5) діє без довіреності та представляє Фонд у відносинах з усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями, підписує від імені Фонду відповідні договори;
225.
6) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу;


6) бере участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу;
226.
7) приймає рішення і підписує накази та розпорядження Фонду в межах повноважень, визначених Голові Фонду цим Законом.


7) приймає рішення і підписує накази та розпорядження Фонду в межах повноважень, визначених Голові Фонду цим Законом.
227.
6. Голова Фонду несе відповідальність за виконання покладених на Фонд завдань і здійснення ним своїх функцій.



6. Голова Фонду несе відповідальність за виконання покладених на Фонд завдань і здійснення ним своїх функцій.

228.
Стаття 11. Заступники Голови Фонду


Стаття 10. Заступники Голови Фонду
229.
1. Голова Фонду має 7 заступників, у тому числі одного першого, які призначаються та звільняються Президентом України за поданням Голови Фонду.


1. Голова Фонду має 7 заступників, у тому числі одного першого, які призначаються та звільняються Президентом України за поданням Голови Фонду.
230.
2. Заступники Голови Фонду:


2. Заступники Голови Фонду:
231.
1) здійснюють керівництво структурними підрозділами, підпорядкованими їм, та спрямовують їх діяльність;


1) здійснюють керівництво структурними підрозділами, підпорядкованими їм, та спрямовують їх діяльність;
232.
2) дають згоду на призначення на посаду та на звільнення з посади керівних працівників структурних підрозділів;


2) дають згоду на призначення на посаду та на звільнення з посади керівних працівників структурних підрозділів;
233.
3) діють за дорученням Голови Фонду та представляють Фонд у відносинах з усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями;


3) діють за дорученням Голови Фонду та представляють Фонд у відносинах з усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями;
234.
4) можуть брати участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу за дорученням Голови Фонду;


4) можуть брати участь у засіданнях Кабінету Міністрів України з правом дорадчого голосу за дорученням Голови Фонду;
235.
5) у межах своїх повноважень приймають рішення з питань, які належать до компетенції Фонду;


5) у межах своїх повноважень приймають рішення з питань, які належать до компетенції Фонду;
236.
6) здійснюють інші повноваження, делеговані їм Головою Фонду.


6) здійснюють інші повноваження, делеговані їм Головою Фонду.
237.
Заступники Голови Фонду виконують за дорученням Голови Фонду окремі його функції і заміщають Голову Фонду в разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків.


Заступники Голови Фонду виконують за дорученням Голови Фонду окремі його функції і заміщають Голову Фонду в разі його відсутності або неможливості виконання ним своїх обов'язків.
238.
3. Розподіл обов'язків між заступниками здійснює Голова Фонду.



3. Розподіл обов'язків між заступниками здійснює Голова Фонду.

239.
Стаття 12. Колегія Фонду


Стаття 11. Колегія Фонду
240.
1. Для погодженого вирішення питань, що віднесені до компетенції Фонду, обговорення і прийняття рішень з найважливіших напрямів діяльності у Фонді утворюється Колегія у складі 15 осіб.


1. Для погодженого вирішення питань, що віднесені до компетенції Фонду, обговорення і прийняття рішень з найважливіших напрямів діяльності у Фонді утворюється Колегія у складі 15 осіб.
241.
2. До складу Колегії входять Голова Фонду (керівник), заступники Голови Фонду, а також інші керівні працівники Фонду. До складу Колегії можуть входити керівники центральних органів виконавчої влади, Голова Фонду майна в Автономній Республіці Крим, начальники регіональних відділень, представництв Фонду.


2. До складу Колегії входять Голова Фонду (керівник), заступники Голови Фонду, а також інші керівні працівники Фонду. До складу Колегії можуть входити керівники центральних органів виконавчої влади, Голова Фонду майна в Автономній Республіці Крим, начальники регіональних відділень, представництв Фонду.
242.
До складу Колегії входять по одному представнику від Комітету Верховної Ради України, до компетенції якого належать питання приватизації, і Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації за їх згодою.


До складу Колегії входять по одному представнику від Комітету Верховної Ради України, до компетенції якого належать питання приватизації, і Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації за їх згодою.
243.
3. Склад Колегії Фонду затверджує Президент України за поданням Голови Фонду.


3. Склад Колегії Фонду затверджує Президент України за поданням Голови Фонду.
244.
4. Рішення Колегії затверджуються наказами Фонду.


4. Рішення Колегії затверджуються наказами Фонду.

245.
Стаття 13. Науково-консультативна рада Фонду


Стаття 12. Науково-консультативна рада Фонду
246.
1. Для підготовки наукових рекомендацій щодо здійснення покладених на Фонд завдань, аналізу стану приватизаційних процесів, розробки пропозицій щодо удосконалення законодавства з питань, що належать до компетенції Фонду, організації та діяльності Фонду при ньому утворюється Науково-консультативна рада.


1. Для підготовки наукових рекомендацій щодо здійснення покладених на Фонд завдань, аналізу стану приватизаційних процесів, розробки пропозицій щодо удосконалення законодавства з питань, що належать до компетенції Фонду, організації та діяльності Фонду при ньому утворюється Науково-консультативна рада.
247.
2. До складу Науково-консультативної ради входять експерти з числа вчених, кваліфікованих фахівців-практиків. Склад Науково-консультативної ради та положення про неї затверджуються Головою Фонду.



2. До складу Науково-консультативної ради входять експерти з числа вчених, кваліфікованих фахівців-практиків. Склад Науково-консультативної ради та положення про неї затверджуються Головою Фонду.

248.
Стаття 14. Обов'язковість виконання вимог Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв


Стаття 13. Обов'язковість виконання вимог Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв
249.
1. Вимоги працівників Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв в межах їх повноважень є обов'язковими для всіх органів державної влади, підприємств, установ і організацій, у статутних фондах яких є державна частка або які використовують об'єкти права державної власності чи управляють ними, якщо інше не встановлено законом.


1. Вимоги працівників Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв в межах їх повноважень є обов'язковими для всіх органів державної влади, підприємств, установ і організацій, у статутних фондах яких є державна частка або які використовують об'єкти права державної власності чи управляють ними, якщо інше не встановлено законом.
250.
2. Керівники та інші посадові особи органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій на вимогу працівників Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв зобов'язані створювати нормальні умови для роботи зазначених працівників, які здійснюють функції, передбачені цим Законом, законами з питань приватизації, забезпечувати їх технічне обслуговування і виконання вимог щодо надання необхідної документації.



2. Керівники та інші посадові особи органів виконавчої влади, підприємств, установ і організацій на вимогу працівників Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв зобов'язані створювати нормальні умови для роботи зазначених працівників, які здійснюють функції, передбачені цим Законом, законами з питань приватизації, забезпечувати їх технічне обслуговування і виконання вимог щодо надання необхідної документації.

251.
Стаття 15. Обов'язок дотримання законодавства про державну та комерційну таємниці, відповідальність за його порушення


Стаття 14. Обов'язок дотримання законодавства про державну та комерційну таємниці, відповідальність за його порушення
252.
1. Фонд у межах своєї компетенції забезпечує реалізацію органами системи Фонду державної політики щодо державної таємниці.


1. Фонд у межах своєї компетенції забезпечує реалізацію органами системи Фонду державної політики щодо державної таємниці.
253.
2. Працівники органів системи Фонду та особи, які залучаються органами системи Фонду до роботи в процесі здійснення своїх функцій і повноважень, за порушення законодавства про державну та комерційну таємниці, розголошення державної та комерційної таємниць, які охороняються законом, а також за недостовірність інформації, що подається до органів виконавчої влади або оприлюднюється, несуть відповідальність відповідно до закону.



2. Працівники органів системи Фонду та особи, які залучаються органами системи Фонду до роботи в процесі здійснення своїх функцій і повноважень, за порушення законодавства про державну та комерційну таємниці, розголошення державної та комерційної таємниць, які охороняються законом, а також за недостовірність інформації, що подається до органів виконавчої влади або оприлюднюється, несуть відповідальність відповідно до закону.

254.
Глава ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ФОНДУ



Глава ІІІ. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗДІЙСНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ ФОНДУ

255.
Стаття 16. Нормативно-правові акти Фонду


Стаття 15. Нормативно-правові акти Фонду
256.
1. Фонд на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України відповідно до частини другої статті 4 цього Закону приймає нормативно-правові акти з питань, що належать до його компетенції, які є обов'язковими для органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ, фізичних осіб.


1. Фонд на основі та на виконання Конституції та законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України відповідно до частини другої статті 4 цього Закону приймає нормативно-правові акти з питань, що належать до його компетенції, які є обов'язковими для органів виконавчої влади, підприємств, організацій та установ, фізичних осіб.
257.
Нормативно-правові акти Фонду підлягають реєстрації в порядку, встановленому законом.


Нормативно-правові акти Фонду підлягають реєстрації в порядку, встановленому законом.
258.
2. Оскарження актів та рішень Фонду проводиться у порядку, встановленому законом.



2. Оскарження актів та рішень Фонду проводиться у порядку, встановленому законом.

259.
Стаття 17. Забезпечення Фонду інформаційними матеріалами


Стаття 16. Забезпечення Фонду інформаційними матеріалами
260.
1. На запити Фонду в процесі здійснення ним своїх функцій органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та їх посадові особи зобов'язані безоплатно надавати відповідно до законодавства інформацію, що є необхідною для здійснення Фондом своїх повноважень.


1. На запити Фонду в процесі здійснення ним своїх функцій органи виконавчої влади і органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та їх посадові особи зобов'язані безоплатно надавати відповідно до законодавства інформацію, що є необхідною для здійснення Фондом своїх повноважень.
261.
2. У разі відмови або ухилення від своєчасного надання необхідної інформації або документації на вимогу Фонду, а також за надання недостовірної інформації посадові особи зазначених у цій статті органів, підприємств, установ та організацій несуть відповідальність відповідно до закону.



2. У разі відмови або ухилення від своєчасного надання необхідної інформації або документації на вимогу Фонду, а також за надання недостовірної інформації посадові особи зазначених у цій статті органів, підприємств, установ та організацій несуть відповідальність відповідно до закону.

262.
Стаття 18. Відповідальність працівників Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв


Стаття 17. Відповідальність працівників Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв
263.
Працівники Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв за невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків несуть відповідальність відповідно до закону.



Працівники Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв за невиконання або неналежне виконання посадових обов'язків несуть відповідальність відповідно до закону.

264.
Глава ІV. ВЗАЄМОДІЯ ФОНДУ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ



Глава ІV. ВЗАЄМОДІЯ ФОНДУ З ОРГАНАМИ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ

265.
Стаття 19. Взаємодія Фонду з Верховною Радою України


Стаття 18. Взаємодія Фонду з Верховною Радою України
266.
1. Комітет Верховної Ради України, до компетенції якого належать питання приватизації, заслуховує доповіді, інформацію (повідомлення) Фонду за підсумками проведеної роботи не рідше одного разу протягом сесії.


1. Комітет Верховної Ради України, до компетенції якого належать питання приватизації, заслуховує доповіді, інформацію (повідомлення) Фонду за підсумками проведеної роботи не рідше одного разу протягом сесії.
267.
2. Комітети Верховної Ради України у разі необхідності заслуховують доповіді, інформації (повідомлення) Фонду з питань, що належать до компетенції комітетів.


2. Комітети Верховної Ради України у разі необхідності заслуховують доповіді, інформації (повідомлення) Фонду з питань, що належать до компетенції комітетів.
268.
3. На підставі доповідей та інформацій (повідомлень) Фонду комітети Верховної Ради України чи Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації можуть розробляти пропозиції щодо удосконалення законодавства України, а також готувати висновки з конкретних питань, що стосуються виявлених порушень у сферах діяльності Фонду, які подаються на розгляд Верховної Ради України.



3. На підставі доповідей та інформацій (повідомлень) Фонду комітети Верховної Ради України чи Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації можуть розробляти пропозиції щодо удосконалення законодавства України, а також готувати висновки з конкретних питань, що стосуються виявлених порушень у сферах діяльності Фонду, які подаються на розгляд Верховної Ради України.

269.
Стаття 20. Аналіз діяльності Фонду
-8- Президент України
У частині першій
Враховано

Стаття 19. Аналіз діяльності Фонду
270.
1. Фонд подає Верховній Раді України, Рахунковій палаті щоквартально аналітичну довідку про хід приватизації.
статті 20 Закону слова "Рахунковій палаті" виключити.

1. Фонд подає Верховній Раді України щоквартально аналітичну довідку про хід приватизації.
271.
2. Верховна Рада України щорічно заслуховує і затверджує звіт Фонду про виконання Державної програми приватизації.


2. Верховна Рада України щорічно заслуховує і затверджує звіт Фонду про виконання Державної програми приватизації.
272.
3. Попередній аналіз до розгляду на засіданнях комітетів та Верховної Ради України звіту Фонду, що подається ним Верховній Раді України, здійснюється Рахунковою палатою.
-9- Президент України
Частину третю статті 20 Закону виключити.
Враховано


273.
Звіт Фонду про виконання Державної програми приватизації подається до Рахункової палати не пізніше ніж за тридцять днів до розгляду у комітетах Верховної Ради України та Спеціальною контрольною комісією Верховної Ради України з питань приватизації і не пізніше ніж за сорок п'ять днів до розгляду Верховною Радою України.




274.
Стаття 21. Взаємодія Фонду з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади


Стаття 20. Взаємодія Фонду з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади
275.
1. Фонд взаємодіє з Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади з питань управління та розпорядження об'єктами права державної власності.


1. Фонд взаємодіє з Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади з питань управління та розпорядження об'єктами права державної власності.
276.
2. Фонд, Фонд майна в Автономній республіці Крим, регіональні відділення та представництва з метою сприяння економічному і соціальному розвитку України:


2. Фонд, Фонд майна в Автономній республіці Крим, регіональні відділення та представництва з метою сприяння економічному і соціальному розвитку України:
277.
1) залучають до складу комісій з приватизації представників органів виконавчої влади;


1) залучають до складу комісій з приватизації представників органів виконавчої влади;
278.
2) погоджують галузеві програми ринкових перетворень;


2) погоджують галузеві програми ринкових перетворень;
279.
3) інформують Кабінет Міністрів України та інші органи виконавчої влади про співвідношення майнового потенціалу;


3) інформують Кабінет Міністрів України та інші органи виконавчої влади про співвідношення майнового потенціалу;
280.
4) у випадках, передбачених законодавством, погоджують з Кабінетом Міністрів України приватизацію майнових комплексів;


4) у випадках, передбачених законодавством, погоджують з Кабінетом Міністрів України приватизацію майнових комплексів;
281.
5) співпрацюють з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади при підготовці проекту Державного бюджету України на відповідний рік;


5) співпрацюють з Кабінетом Міністрів України та центральними органами виконавчої влади при підготовці проекту Державного бюджету України на відповідний рік;
282.
6) здійснюють управління об'єктами права державної власності в межах повноважень, визначених законом та делегованих Кабінетом Міністрів України.


6) здійснюють управління об'єктами права державної власності в межах повноважень, визначених законом та делегованих Кабінетом Міністрів України.
283.
3. Проекти законів, актів Президента України та інших нормативно-правових актів органів виконавчої влади з питань, що належать до компетенції Фонду і виконання його функцій, надсилаються цими органами Фонду для надання висновків, які розглядаються відповідними органами.



3. Проекти законів, актів Президента України та інших нормативно-правових актів органів виконавчої влади з питань, що належать до компетенції Фонду і виконання його функцій, надсилаються цими органами Фонду для надання висновків, які розглядаються відповідними органами.

284.
Глава V. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ СИСТЕМИ ФОНДУ



Глава V. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ СИСТЕМИ ФОНДУ

285.
Стаття 22. Гарантії здійснення повноважень Фонду


Стаття 21. Гарантії здійснення повноважень Фонду
286.
1. Втручання центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, об'єднань громадян чи їх органів та представників у діяльність органів системи Фонду забороняється, крім випадків, встановлених законодавством.


1. Втручання центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, об'єднань громадян чи їх органів та представників у діяльність органів системи Фонду забороняється, крім випадків, встановлених законодавством.
287.
2. Вплив у будь-якій формі на працівників системи органів Фонду з метою перешкоджання виконанню ними службових обов'язків або прийняття неправомірного рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.



2. Вплив у будь-якій формі на працівників системи органів Фонду з метою перешкоджання виконанню ними службових обов'язків або прийняття неправомірного рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

288.
Стаття 23. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення органів системи Фонду


Стаття 22. Фінансування та матеріально-технічне забезпечення органів системи Фонду
289.
1. Фінансування органів системи Фонду здійснюється з Державного бюджету України та Фонду приватизації. Обсяг асигнувань з Державного бюджету України на утримання Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв, у тому числі розмір видатків на оплату праці їх працівників, щорічно встановлюється Верховною Радою України окремим рядком під час затвердження бюджету. Обсяг асигнувань з Фонду приватизації встановлюється Державною програмою приватизації.
-10- Президент України
У частині першій статті 23 Закону в першому реченні слова "та Фонду приватизації", а також останнє речення виключити.
Враховано

1. Фінансування органів системи Фонду здійснюється з Державного бюджету України. Обсяг асигнувань з Державного бюджету України на утримання Фонду, Фонду майна в Автономній Республіці Крим, регіональних відділень, представництв, у тому числі розмір видатків на оплату праці їх працівників, щорічно встановлюється Верховною Радою України окремим рядком під час затвердження бюджету.
290.
2. Відшкодування витрат, пов'язаних з приватизацією, а також інших витрат, пов'язаних з діяльністю органів системи Фонду, здійснюється з Фонду приватизації в межах, визначених Державною програмою приватизації.
-11- Президент України
Частину другу статті 23 Закону виключити.
Враховано


291.
3. Структура, гранична чисельність працівників, штатний розпис Фонду затверджуються Головою Фонду в межах видатків згідно з кошторисом доходів і видатків.


2. Структура, гранична чисельність працівників, штатний розпис Фонду затверджуються Головою Фонду в межах видатків згідно з кошторисом доходів і видатків.
292.
Кошторис витрат на утримання органів системи Фонду затверджується у встановленому порядку.


Кошторис витрат на утримання органів системи Фонду затверджується у встановленому порядку.
293.
Матеріальне заохочення та соціально-побутове забезпечення працівників органів системи Фонду здійснюється за рахунок коштів Фонду приватизації в межах, визначених Державною програмою приватизації, та у порядку, що затверджується Фондом.
-12- Президент України
Абзац третій частини третьої статті 23 Закону виключити.
Враховано


294.
4. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування забезпечують Фонд майна в Автономній Республіці Крим, відповідні регіональні відділення та представництва службовими приміщеннями протягом місяця після їх створення.



3. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування забезпечують Фонд майна в Автономній Республіці Крим, відповідні регіональні відділення та представництва службовими приміщеннями протягом місяця після їх створення.

295.
Глава VІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ



Глава VІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
296.
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.


1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
297.
2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства України застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.


2. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом акти законодавства України застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
298.
3. Визнати такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України від 7 липня 1992 року "Про Тимчасове положення про Фонд державного майна України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 39, ст.581; 1997 р., N 26, ст.179).


3. Визнати такою, що втратила чинність, Постанову Верховної Ради України від 7 липня 1992 року "Про Тимчасове положення про Фонд державного майна України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 39, ст.581; 1997 р., N 26, ст.179).
299.
4. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:


4. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
300.
подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом;


подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність з цим Законом;
301.
привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;


привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
302.
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом;


забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом;
303.
відповідно до компетенції забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.


відповідно до компетенції забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.
304.
5. Фонду у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:


5. Фонду у двомісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
305.
забезпечити перегляд і скасування прийнятих ним нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;


забезпечити перегляд і скасування прийнятих ним нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону;
306.
відповідно до компетенції забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.


відповідно до компетенції забезпечити видання нормативно-правових актів, передбачених цим Законом.
307.
6. Рекомендувати Президенту України привести укази Президента України у відповідність з цим Законом.


6. Рекомендувати Президенту України привести укази Президента України у відповідність з цим Законом.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні