Назва: Про спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
Автор: Н.д.Головатий С.П. (Округ №222)
Головний комітет: Народні депутати України - члени Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.
Проект (06.07.99)
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про спецiального прокурора та спецiальних слiдчих


Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
Про спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
1.
Цей Закон вiдповiдно до статей 19, 89, 92, 111, 121-123, 151 Конституцiї України визначає правовi та органiзацiйнi засади дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих пiд час процедури iмпiчменту Президента України та притягнення його до кримiнальної вiдповiдальностi, а також притягнення до кримiнальної вiдповiдальностi iнших посадових осiб, якi призначаються Президентом України, або призначаються чи обираються (надається вiдповiдна згода) Верховною Радою України.
-1- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
У преамбулі вилучити слова: "а також притягнення до кримінальної відповідальності інших посадових осіб, які призначаються Президентом України, або призначаються чи обираються (надається відповідна згода) Верховною Радою України".

Враховано

Цей Закон вiдповiдно до статей 19, 89, 92, 111, 121-123, 151 Конституцiї України визначає правовi та органiзацiйнi засади дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих пiд час процедури iмпiчменту Президента України та притягнення його до кримiнальної вiдповiдальностi.
2.
Роздiл I


Роздiл I
3.
ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ


ЗАГАЛЬНI ПОЛОЖЕННЯ
4.
Стаття 1. Статус спецiального прокурора


Стаття 1. Статус спецiального прокурора
5.
Спецiальний прокурор є посадовою особою прокуратури України.
-2- Н.д.Король В.М. (Округ №202)
"... яка призначається Верховною Радою України на період роботи тимчасової слідчої комісії, створеної відповідно до вимог частини 3 статті 111 Конституції України".
Враховано

Спецiальний прокурор є посадовою особою, яка призначається Верховною Радою України на період роботи спеціальної тимчасової слідчої комісії, створеної відповідно до вимог частини третьої статті 111 Конституції України.


-3- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 1 частини 1 слова "прокуратури України" вилучити.
Враховано


6.
Спецiальний прокурор:
-4- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У частині 2: абзаци 3, 4, 5, 6 та частину 3 вилучити.
Враховано

Спецiальний прокурор:
7.
бере участь у проведеннi розслiдування тимчасовою слiдчою комiсiєю Верховної Ради, створеною вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України та нагляд за додержанням вимог Конституцiї України та законiв України пiд час проведення цього розслiдування;
-5- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Частину 3 статті 1 вилучити.
-6- Н.д.Сергієнко О.І. (Округ №101)
".., в разі прийняття Верховною Радою України постанови про порушення процедури імпічменту Президента України і призначення відповідної слідчої комісії спеціальний прокурор на протязі доби порушує кримінальну справу за ознаками злочинів, на підставі яких прийнята постанова Верховної Ради України, а також здійснює...".
Враховано


Враховано


бере участь у проведеннi розслiдування спеціальною тимчасовою слiдчою комiсiєю Верховної Ради, створеною вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України, в разі прийняття Верховною Радою України постанови про порушення процедури імпічменту Президента України і призначення відповідної слідчої комісії спеціальний прокурор на протязі доби порушує кримінальну справу за ознаками злочинів, на підставі яких прийнята постанова Верховної Ради України, а також здійснює нагляд за додержанням вимог Конституцiї України та законiв України пiд час проведення цього розслiдування;
8.
вносить пропозицiї щодо персонального складу спецiальних слiдчих для участi у проведеннi розслiдування тимчасовою слiдчою комiсiєю Верховної Ради, створеною вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України;


вносить на розгляд Верховної Ради України пропозицiї щодо персонального складу спецiальних слiдчих для участi у проведеннi розслiдування тимчасовою слiдчою комiсiєю Верховної Ради, створеною вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України;
9.
розглядає заяви i повiдомлення про злочини, вчиненi Президентом України, iншими посадовими особами, якi призначаються Президентом України або призначаються чи обираються (надається вiдповiдна згода) Верховною Радою України;
-7- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. Картка №448)
У абзацах. 5 та 6 статті 1 вилучити слова : "іншими посадовими особами, які призначаються Президентом України, або призначаються чи обираються (надається відповідна згода) Верховною Радою України".
Враховано частково


10.
приймає рiшення про вiдмову у порушеннi кримiнальної справи або про порушення кримiнальної справи щодо Президента iнших посадових осiб, якi призначаються Президентом України, або призначаються чи обираються (надається вiдповiдна згода) Верховною Радою України.
-8- Н.д.Кармазін Ю.А. (Округ №134)
Абзаци 5 та 6 статті 1 об'єднати в один абзац такого змісту:
"розглядає заяви і повідомлення про злочини, вчинені Президентом України, а також іншими посадовими особами, які призначаються чи обираються (надається відповідна згода) Верховною Радою України, в тому числі якщо вони стосуються фактів (подій), що відбулись в той час, коли названі особи займали зазначені посади. Приймає за результатами розгляду цих заяв і повідомлень рішення про відмову у порушенні кримінальної справи, або про порушення кримінальної справи;"
Відхилено



11.
здiйснює нагляд за додержанням законiв пiд час проведення спецiальними слiдчими оперативно-розшукової дiяльностi i досудового слiдства;
-9- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У абзаці 7 статті 1 вилучити слова: "оперативно-розшукової діяльності".

Враховано

12.
пiдтримує у судах державне обвинувачення у кримiнальних справах, якi розслiдувались ним чи спецiальним слiдчим.



13.
Спецiальний прокурор є першим заступником Генерального прокурора України за посадою; у межах своєї компетенцiї вiн дiє незалежно вiд будь-яких державних органiв та посадових осiб.


Спецiальний прокурор; у межах своєї компетенцiї дiє незалежно вiд будь-яких державних органiв і посадових осiб та є підзвітним Верховній Раді України.
14.
Стаття 2. Статус спецiальних слiдчих
-10- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
У статті 2 вилучити слова: "оперативно-розшукову діяльність та".
Враховано

Стаття 2. Статус спецiальних слiдчих
15.
Спецiальнi слiдчi є пiдпорядкованi спецiальному прокурору посадовi особи прокуратури України, якi за рiшенням Верховної Ради України включаються до складу тимчасової слiдчої комiсiї Верховної Ради, створеної вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України; за дорученням спецiального прокурора перевiряють заяви та повiдомлення про вчиненi або тi, що готуються, злочини, а також проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть та досудове слiдство у кримiнальних справах, вiднесених до вiдання спецiального прокурора.
-11- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 2 слова "підпорядковані спеціальному прокурору", "прокуратури України", "за дорученням спеціального прокурора..." і до кінця цього речення вилучити.

Враховано

Спецiальнi слiдчi є пiдпорядкованi спецiальному прокурору посадовi особи, якi за постановою Верховної Ради України включаються до складу спеціальної тимчасової слiдчої комiсiї Верховної Ради, створеної вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України.
16.
Стаття 3. Правовi засади дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих


Стаття 3. Правовi засади дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
17.
Дiяльнiсть спецiального прокурора, помiчникiв спецiального прокурора та спецiальних слiдчих реґламентується Конституцiєю України, Кримiнально-процесуальним кодексом України, Законами України "Про прокуратуру", "Про оперативно-розшукову дiяльнiсть", "Про організаційно - правові основи боротьби з органiзованою злочиннiстю", "Про боротьбу з корупцiєю", а також iншими законами України з особливостями, встановленими цим Законом.
-12- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 3 частини 1 слова "помічників прокурора", "Законами України "Про прокуратуру", "Про оперативно-розшукову діяльність", "Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю", "Про боротьбу з корупцією" вилучити.
-13- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
У статті 3 вилучити слова: "Про оперативно-розшукову діяльність".
Враховано






Враховано

Дiяльнiсть спецiального прокурора та спецiальних слiдчих реґламентується Конституцiєю України, Кримiнально-процесуальним кодексом України, а також iншими законами України з особливостями, встановленими цим Законом.
18.
Жодний iнший державний орган, чи посадова особа не можуть приймати рiшень з питань, вiднесених до компетенцiї спецiального прокурора та спецiальних слiдчих.


Жодний iнший орган державної влади чи посадова особа не можуть приймати рiшень з питань, вiднесених до компетенцiї спецiального прокурора та спецiальних слiдчих.
19.
Роздiл II


Роздiл II
20.
ПРИЗНАЧЕННЯ НА ПОСАДУ. ЗВIЛЬНЕННЯ З ПОСАДИ ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА I СПЕЦIАЛЬНИХ СЛIДЧИХ


ПРИЗНАЧЕННЯ НА ПОСАДУ. ЗВIЛЬНЕННЯ З ПОСАДИ, ПРИПИНЕННЯ ПОВНОВАЖЕНЬ СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА I СПЕЦIАЛЬНИХ СЛIДЧИХ
21.
Стаття 4. Вимоги до кандидатiв на посади спецiального прокурора та спецiального слiдчого


Стаття 4. Вимоги до кандидатiв на посади спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
22.
Спецiальним прокурором може бути призначений працiвник прокуратури України, який не менше 10 рокiв займав посади, пов'язанi iз здiйсненням нагляду за додержанням законiв органами, якi проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть, дiзнання, досудове слiдство, громадянин України, на день призначення досяг 40 рокiв, володiє державною мовою, має вищу юридичну освiту, вiдповiднi дiловi i моральнi якостi.
-14- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 4 частини 1 слова "...призначений працівник прокуратури України, який..." замінити словами "...призначена людина, яка..." і далі за текстом.
У частині 2 цієї статті слова "...призначений, працівник прокуратури України, органів внутрішніх справ України, або служби безпеки України, яка" замінити словами "призначена людина, яка...".
У частинах 1 та 2 цієї статті замість слів "займав" записати "займала".
Враховано частково

Спецiальним прокурором може бути призначений громадянин України, який не менше 10 рокiв займав посади, пов'язанi iз здiйсненням нагляду за додержанням законiв органами, якi проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть, дiзнання, досудове слiдство, на день призначення досяг 40 рокiв, володiє державною мовою, має вищу юридичну освiту.
23.
Спецiальним слiдчим може бути призначений, працiвник прокуратури України, органiв внутрiшнiх справ України, або Служби безпеки України, який не менше 3 рокiв займав посади слiдчого або пов'язанi iз здiйсненням нагляду за додержанням законiв органами, якi проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть, дiзнання, досудове слiдство, або посадовою особою оперативно-розшукового пiдроздiлу, громадянин України володiє державною мовою, має вищу юридичну освiту, вiдповiднi дiловi i моральнi якостi.
-15- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Частину 2 статті 4 викласти у такій редакції:
"Спецiальним слiдчим може бути призначений громадянин України, який володiє державною мовою, має вищу юридичну освiту та досвід роботи у слідчих органах не менше ніж на протязі 5 років".
Враховано

Спецiальним слiдчим може бути призначений громадянин України, який володiє державною мовою, має вищу юридичну освiту та досвід роботи у слідчих органах не менше ніж на протязі 5 років.
24.
Не може бути призначено на посаду спецiального прокурора, а так само на посаду спецiального слiдчого особа, яка не має права голосу, або стосовно якої набрав законної сили вироку суду за вчинення тяжкого умисного злочину, або яка має не погашену та не зняту в установленому законом порядку судимiсть за будь-який iнший злочин.


Не може бути призначено на посаду спецiального прокурора, а так само на посаду спецiального слiдчого особа, яка не має права голосу, або стосовно якої набрав законної сили вирок суду за вчинення тяжкого умисного злочину, або яка має не погашену та не зняту в установленому законом порядку судимiсть за будь-який iнший злочин.
25.
Стаття 5. Несумiснiсть посади спецiального прокурора та спецiального слiдчого


Стаття 5. Несумiснiсть посади спецiального прокурора та спецiального слiдчого
26.
Спецiальний прокурор та спецiальний слiдчий не можуть мати представницького мандату, обiймати будь-якi iншi посади в органах державної влади, виконувати iншу оплачувану чи неоплачувану роботу в органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях незалежно вiд форм власностi, крiм викладацької, наукової або iншої творчої дiяльностi. Вони не можуть бути членами будь-яких полiтичних партiй. За наявностi обставин, зазначених у частинах першiй та другiй цiєї статтi, кандидат не може бути призначений на посаду спецiального прокурора та спецiального слiдчого.
-16- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Частину 1 статті 5 викласти у наступній редакції:
"На час виконання повноважень спеціального прокурора і слідчих вони не можуть обіймати будь-яку посаду в органах державної влади, місцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на підприємствах, установах, організаціях незалежно від форм власності крім викладацької, наукової або іншої творчої діяльності".
-17- Н.д.Єрмак А.В. (Округ №83)
На період роботи в якості спеціального прокурора чи спеціального слідчого ці особи зобов'язані призупинити своє членство у будь-якій політичній партії.
Враховано частково

Спецiальний прокурор та спецiальний слiдчий не можуть мати представницького мандату, обiймати будь-якi iншi посади в органах державної влади, виконувати iншу оплачувану чи неоплачувану роботу в органах державної влади, органах мiсцевого самоврядування, об'єднаннях громадян, на пiдприємствах, в установах, органiзацiях незалежно вiд форм власностi. На період роботи в якості спеціального прокурора чи спеціального слідчого ці особи зобов'язані призупинити своє членство у будь-якій політичній партії. За наявностi обставин, зазначених у частинах першiй чи другiй цiєї статтi, кандидат не може бути призначений на посаду спецiального прокурора та спецiального слiдчого.
27.
Якщо обставини, зазначенi у частинах першiй та другiй цiєї статтi виникли пiд час дiяльностi спецiального прокурора або спецiального слiдчого, вони повиннi усунути їх протягом десяти днiв, а у разi неможливостi усунути їх у той же термiн зробити заяву про вiдмову виконувати будь-якi iншi доручення чи повноваження, крiм обов'язкiв спецiального прокурора або спецiального слiдчого.
-18- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 2 статті 5 викласти в такій редакції:
"... а разі неможливості усунути їх у той же термін подати заяву на ім'я Генерального прокурора (для спеціального прокурора) і на ім'я спеціального прокурора (для спеціального слідчого) про відмову виконувати..." і далі за текстом.
Відхилено

Якщо обставини, зазначенi у частині першiй цiєї статтi, виникли пiд час дiяльностi спецiального прокурора або спецiального слiдчого, вони повиннi усунути їх протягом десяти днiв, а у разi неможливостi усунути їх у той же термiн зробити заяву про вiдмову виконувати будь-якi iншi доручення чи повноваження, крiм обов'язкiв спецiального прокурора або спецiального слiдчого.
28.
У разi невиконання вимог частини четвертої цiєї статтi повноваження спецiального прокурора (його помiчника) чи спецiального слiдчого припиняються у встановленому цим Законом порядку.


У разi невиконання вимог частини другої цiєї статтi повноваження спецiального прокурора чи спецiального слiдчого припиняються у встановленому цим Законом порядку.
29.
Стаття 6. Призначення спецiального прокурора та спецiального слiдчого
-19- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У тексті статей 6, 7 та 34 слова: "рекомендація Верховної Ради України" замінити словами: "подання Верховної Ради України".
Відхилено

Стаття 6. Призначення спецiальних слiдчих
30.
Спецiальний прокурор призначається на посаду Генеральним прокурором України виключно на пiдставi рекомендацiї Верховної Ради України термiном на п'ять рокiв, який починається з дня наступного пiсля видання наказу.
-20- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Частину 1 статті 6 викласти у такій редакції:
"Спеціальний прокурор призначається на посаду Генеральним прокурором України виключно на підставі подання Верховної Ради України на строк виконання ним розслідування у справі імпічменту Президента, який починається з наступного дня після видання наказу".
Відхилено




-21- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 6 викласти у наступній редакції:
"Спеціальний прокурор та спеціальні слідчі призначаються на посаду Верховною Радою України простою більшістю голосів від її кількісного складу за пропозицією профільного Комітету Верховної Ради України.
Спеціальний прокурор та слідчі призначаються на посаду на термін роботи відповідної слідчої комісії".
Враховано
у ст. 1, 2

31.
Рiшення про призначення на посаду спецiального прокурора приймається Генеральним прокурором України не пiзнiше п'яти днiв з дня надходження рекомендацiї Верховної Ради України.



32.
Протягом двадцяти днiв з дня наступного пiсля видання наказу Президент України за поданням Генерального прокурора України присвоює призначеному спецiальному прокурору класний чин державного радника юстицiї 1 класу.



33.
Спецiальнi слiдчi призначаються на посаду спецiальним прокурором.


Спецiальнi слiдчi призначаються на посаду Верховною Радою України за наявності згоди профільного Комітету.
34.
Стаття 7. Припинення повноважень та звiльнення з посади спецiального прокурора та спецiального слiдчого
-22- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 7 частини 2, 3, 4 вилучити.

Враховано частково

Стаття 7. Припинення повноважень та звiльнення з посади спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
35.
Повноваження спецiального прокурора та спецiального слiдчого припиняються у випадках:


Повноваження спецiального прокурора та спецiальних слiдчих припиняються у випадках:
36.
1) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;



37.
2) набрання законної сили рiшенням суду про визнання особи, яка обiймає посаду спецiального прокурора або спецiального слiдчого, безвiсно вiдсутньою або про оголошення її померлою;



38.
3) набрання законної сили рiшенням суду про визнання його недiєздатним;



39.
4) смертi особи, яка обiймає посаду спецiального прокурора або спецiального слiдчого.



40.
Спецiальний прокурор звiльняється наказом Генерального прокурора України у разi:



41.
1) закiнчення п'ятирiчного термiну з дня наступного пiсля призначення його на цю посаду.
-23- Н.д.Єрмак А.В. (Округ №83)
1) припинення повноважень відповідної тимчасової слідчої комісії;
Враховано

1) припинення повноважень відповідної тимчасової слідчої комісії;
42.
2) вiдмови його вiд подальшої дiяльностi на цiй посадi шляхом подачi заяви про вiдставку.
2) дострокового припинення повноважень спеціального прокурора і спеціального слідчого за рішенням Верховної Ради України, прийнятим на підставі подання профільного Комітету.

2) дострокового припинення повноважень спеціального прокурора і спеціального слідчого за постановою Верховної Ради України, прийнятою на підставі подання профільного Комітету.
43.
Рiшення про звiльнення з посади спецiального прокурора може бути прийняте Генеральним прокурором України за рекомендацiєю Верховної Ради України у випадках:



44.
1) невиконання вимог статтi 5 цього Закону;



45.
2) припинення громадянства України;



46.
3) невиконання службових обов'язкiв протягом бiльше чотирьох мiсяцiв пiдряд внаслiдок незадовiльного стану здоров'я чи втрати працездатностi, якi пiдтверджуються висновками медичної комiсiї.



47.
Спецiальнi слiдчi звiльняються з посади наказом спецiального прокурора за наявностi пiдстав, передбачених частинами другою та третьою цiєї статтi, а також у випадках, передбачених Дисциплiнарним статутом прокуратури України.



48.
Роздiл III
-24- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61
Враховано
Роздiл III
49.
ОРГАНIЗАЦIЙНI ЗАСАДИ ДIЯЛЬНОСТI СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА ТА СПЕЦIАЛЬНИХ СЛIДЧИХ
Розділ 3 "Організаційні засади діяльності спеціального прокурора та спеціальних слідчих" вилучити.
частково
ФІНАНСУВАННЯ ДIЯЛЬНОСТI СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА ТА СПЕЦIАЛЬНИХ СЛIДЧИХ
50.
Стаття 8. Управлiння спецiального прокурора
-25- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Вилучити статтю 8.
Враховано


51.
Для забезпечення дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих у Генеральнiй прокуратурi дiє управлiння спецiального прокурора.



52.
Спецiальний прокурор є керiвником управлiння спецiального прокурора.



53.
Спецiальний прокурор в межах коштiв, видiлених на утримання управлiння спецiального прокурора, може створювати територiальнi вiддiли, якi пiдпорядковуються виключно спецiальному прокурору.



54.
Для кадрового, матерiально-технiчного та органiзацiйного забезпечення дiяльностi в управлiннi створюється вiддiл кадрiв, секретарiат, вiддiли матерiально-технiчного забезпечення, оперативно-технiчний та iншi необхiднi структурнi пiдроздiли.
-26- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частини 3 та 4, статті 8 об'єднати, виклавши частину 3 в такій редакції:
"Для кадрового, матеріально-технічного та організаційного забезпечення діяльності в управлінні створюються відділ кадрів, секретаріат, відділи матеріально-технічного забезпечення, оперативно-технічний, можуть створюватись інші необхідні структурні підрозділи, в тому числі територіальні".
Відхилено


55.
Чисельнiсть працiвникiв та структура управлiння, розподiл обов'язкiв та iншi питання органiзацiї роботи регулюються Положенням про управлiння спецiального прокурора, яке затверджується спецiальним прокурором, а також його наказами i розпорядженнями.



56.
Прийом та звiльнення з роботи спецiальних слiдчих, старших помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора та iнших працiвникiв управлiння, їх заохочення та притягнення до дисциплiнарної вiдповiдальностi здiйснює своїм наказом спецiальний прокурор.



57.
Проходження служби спецiальними слiдчими та помiчниками спецiального прокурора регулюється Законом України "Про прокуратуру", а iншими працiвниками управляння спецiального прокурора - Законом України "Про державну службу", з особливостями, встановленими цим Законом.



58.
Управлiння спецiального прокурора є юридичною особою, має самостiйний кошторис та рахунки в банках, печатки iз зображенням Державного герба України.





-27- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Доповнити статтю 8 новою ч. 3 такого змісту:
"Положення про управління спеціального прокурора Генеральної прокуратури України, структуру та штатну чисельність цього управління затверджує Генеральний прокурор України за поданням спеціального прокурора".
Відхилено


59.
Стаття 9. Фiнансування дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
-28- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Вилучити статтю 9.

Відхилено
Стаття 8. Фiнансування дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
60.
Фiнансування дiяльностi спецiального прокурора, спецiальних слiдчих та створеного для забезпечення їх дiяльностi управлiння провадиться за рахунок Державного бюджету України та щорiчно передбачається в ньому у сумi коштiв, що видiляються на утримання прокуратури України, окремим рядком.


Фiнансування дiяльностi спецiального прокурора та спецiальних слiдчих провадиться за рахунок Державного бюджету України в межах коштів, виділених на фінансування діяльності Верховної Ради України.
61.
Спецiальний прокурор затверджує та виконує кошторис своїх витрат у межах видiлених коштiв.


Спецiальний прокурор затверджує та виконує кошторис своїх витрат у межах видiлених коштiв.
62.
Фiнансова звiтнiсть подається спецiальним прокурором у порядку, встановленому законодавством України.


Фiнансова звiтнiсть подається спецiальним прокурором у порядку, встановленому законодавством України.
63.
Стаття 10. Старшi помiчники (помiчники) спецiального прокурора



64.
Для виконання практичних завдань, пов'язаних зi здiйсненням нагляду за додержанням законiв пiд час вирiшення заяв i повiдомлень про злочини, оперативно-розшукової дiяльностi, дiзнання та досудового слiдство, а також для пiдтримання державного обвинувачення в судi спецiальний прокурор має право призначати своїх старших помiчникiв (помiчникiв), якi користуються правами прокурора, передбаченими Кримiнально-процесуальним кодексом України, Законами України "Про прокуратуру", "Про оперативно-розшукову дiяльнiсть", "Про організаційно - правові основи боротьби з органiзованою злочиннiстю", "Про боротьбу з корупцiєю", а також iншими законами, якими визначаються повноваження прокурора, за виключенням повноважень, вiднесених до виключної компетенцiї спецiального прокурора.



65.
За дорученням спецiального прокурора старшi помiчники (помiчники) пiдтримують державне обвинувачення у судах по справах, що розслiдуванi i надiсланi до суду для розгляду по сутi управлiнням спецiального прокурора, користуючись у цих випадках усiма передбаченими кримiнально-процесуальним законодавством повноваженнями державного обвинувача.



66.
На старших помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора, поширюються вимоги щодо порядку призначення i звiльнення, заохочення та вiдповiдальностi, а також гарантiї забезпечення дiяльностi, що передбаченi цим Законом для спецiальних слiдчих.



67.
Роздiл IV


Роздiл IV
68.
ПОВНОВАЖЕННЯ СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА I СПЕЦIАЛЬНОГО СЛIДЧОГО


ПОВНОВАЖЕННЯ СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА I СПЕЦIАЛЬНИХ СЛIДЧИХ
69.
Стаття 11. Повноваження спецiального прокурора щодо здiйснення нагляду за додержанням законiв
-29- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 11 викласти у наступній редакції:
Враховано частково
Стаття 9. Повноваження спецiального прокурора щодо здiйснення нагляду за додержанням законiв
70.
Спецiальний прокурор, здiйснюючи нагляд за додержанням Конституцiї та законiв України, у межах компетенцiї, визначеної цим Законом, у повному обсязi користується повноваженнями прокурора, передбаченими Кримiнально-процесуальним кодексом України, Законами України "Про прокуратуру", "Про оперативно-розшукову дiяльнiсть", "Про організаційно - правові основи боротьби з органiзованою злочиннiстю", "Про боротьбу з корупцiєю", а також iншими законами, якими визначаються повноваження прокурора щодо здiйснення нагляду за розглядом заяв i повiдомлень про злочини, оперативно-розшукову дiяльнiсть, дiзнання та досудове слiдство, а також пiдтримання державного обвинувачення в судах.
"Спеціальний прокурор здійснює нагляд за додержанням Конституції та законів України у діяльності тимчасової спеціальної слідчої комісії.
При встановленні порушень закону спеціальний прокурор виносить письмове подання слідчій комісії, яке підлягає обов'язковому розгляду у тижневий строк.
При відхиленні подання слідчою комісією спеціальний прокурор звертається письмово до Верховної Ради, яка невідкладно приймає рішення.
На діяльність спеціального прокурора поширюються вимоги, передбачені ст. ст. 60, 62, 64-80, 82-852, 92,118, 119, 121, 127-1281, 129, 130, гл. 14-18 (за виключенням ст. ст. 202, 204, 205), п.п. 1-6 ст.227 КПК України".

Спецiальний прокурор, здiйснюючи нагляд за додержанням Конституцiї України та законiв України, у межах компетенцiї, визначеної цим Законом, у повному обсязi користується повноваженнями прокурора, передбаченими Кримiнально-процесуальним кодексом України, а також iншими законами, якими визначаються повноваження прокурора щодо здiйснення нагляду за розглядом заяв i повiдомлень про злочини, оперативно-розшуковою дiяльнiстю, дiзнанням та досудовим слiдством.
71.
Спецiальний прокурор за наявностi пiдстав, визначених Кримiнально-процесуальним кодексом України надiляється повноваженнями продовжувати строки слiдства у кримiнальнiй справi до термiну, необхiдного для завершення розслiдування, а також може давати згоду про направлення справи до суду в частинi доказаного обвинувачення у разi неможливостi закiнчити розслiдування в повному обсязi протягом пiвтора року тримання обвинуваченого пiд вартою, при вiдсутностi пiдстав до змiни запобiжного заходу.



72.
Стаття 12. Повноваження спецiального прокурора по керiвництву управлiнням
-30- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Вилучити статтю 12.
Враховано


73.
Спецiальний прокурор:
-31- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 12 вилучити.
Враховано


74.
затверджує Положення про управлiння спецiального прокурора Генеральної прокуратури України, структуру та штатну чисельнiсть цього управлiння; видає обов'язковi для виконання працiвниками управлiння накази, розпорядження, затверджує положення та iнструкцiї, що стосуються органiзацiї роботи управлiння;
-32- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
З частини 1 статті 12 виключити такі слова:
"...затверджує Положення про управління спеціального прокурора Генеральної прокуратури України, структуру та штатну чисельність цього управління,"
Перенести ці слова до статті 8.
Відхилено


75.
органiзовує роботу спецiальних слiдчих та iнших працiвникiв управлiння спецiального прокурора Генеральної прокуратури України, контролює їх дiяльнiсть;



76.
приймає (призначає) на посади спецiальних слiдчих та iнших працiвникiв управлiння (у тому числi порядком переведення з iнших посад в органах прокуратури чи з посад в iнших правоохоронних органах), а також перемiщає та звiльняє їх з посад вiдповiдно до чинного законодавства;



77.
призначає керiвникiв територiальних вiддiлiв, а також iнших структурних пiдроздiлiв управлiння;



78.
розпоряджається коштами, видiленими на фiнансування дiяльностi управлiння;



79.
застосовує заходи заохочення та притягує до дисциплiнарної вiдповiдальностi спецiальних слiдчих та iнших працiвникiв управлiння;



80.
присвоює класнi чини спецiальним слiдчим та старшим помiчникам (помiчникам); вносить подання Президенту України про присвоєння класних чинiв державного радника юстицiї 2 i З класiв;



81.
встановлює персональнi надбавки за особливий характер роботи до посадового окладу працiвникiв управлiння.



82.
Стаття 13. Повноваження спецiального слiдчого


Стаття 10. Повноваження спецiального слiдчого
83.
Пiд час виконання обов'язкiв та в межах компетенцiї, визначеної цим Законом, спецiальний слiдчий користується у повному обсязi повноваженнями слiдчого, передбаченими кримiнально-процесуальним законодавством, може здiйснювати оперативно-розшукову дiяльнiсть, користуючись усiма повноваженнями, наданими працiвникам оперативно-розшукових та спецiальних пiдроздiлiв по боротьбi з органiзованою злочиннiстю.
-33- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 13 викласти у наступній редакції:
"Під час виконання обов'язків, та в межах компетенції, визначеної цим Законом, на діяльність спеціального слідчого поширюються вимоги, передбачені ст. ст. 60, 62, 64-68, 82-852, 92, 118, 119, 121, 127-130, гл. 14-18 (за виключенням ст. ст. 202, 204, 205) КПК України".

Враховано частково

Пiд час виконання обов'язкiв та в межах компетенцiї, визначеної цим Законом, спецiальний слiдчий користується у повному обсязi повноваженнями слiдчого, передбаченими кримiнально-процесуальним законодавством.
84.
Стаття 14. Право невiдкладного прийому



85.
Спецiальний прокурор має право бути невiдкладно прийнятим Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем'єр-Мiнiстром України, а також будь-якими керiвниками чи посадовою особою органiв державної влади та мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ i органiзацiй.
-34- Н.д.Жир О.О. (Округ №35)
Статтю 14 вилучити.
Враховано


86.
Спецiальний слiдчий має право бути невiдкладно прийнятим усiма керiвниками i посадовими особами органiв державної влади та мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ i органiзацiй за виключенням прийому Президентом України, Головою Верховної Ради України, Прем'єр-Мiнiстром України.



87.
Стаття 15. Подання спецiального прокурора про порушення тимчасовою слiдчою комiсiєю вимог Конституцiї України
-35- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 15 вилучити.

Відхилено
Стаття 11. Подання спецiального прокурора про порушення тимчасовою спеціальною слiдчою комiсiєю вимог Конституцiї України
88.
При виявленi порушень вимог Конституцiї України в дiяльностi тимчасової слiдчої комiсiї, утвореної на пiдставi частини третьої статтi 111 Конституцiї України, спецiальний прокурор невiдкладно вносить подання до Верховної Ради України, яке розглядається на пленарному засiданнi Верховної Ради України позачергово.


При виявленнi порушень вимог Конституцiї України в дiяльностi спеціальної тимчасової слiдчої комiсiї, утвореної на пiдставi частини третьої статтi 111 Конституцiї України, спецiальний прокурор невiдкладно вносить подання до Верховної Ради України, яке розглядається на пленарному засiданнi Верховної Ради України позачергово.
89.
За результатами розгляду подання Верховна Рада України приймає вiдповiдну постанову.


За результатами розгляду подання Верховна Рада України приймає вiдповiдну постанову.
90.
Стаття 16. Висновки спецiального прокурора щодо додержання вимог Конституцiї та законiв України спецiальною тимчасовою слiдчою комiсiєю


Стаття 12. Висновки спецiального прокурора щодо додержання вимог Конституцiї України та законiв України спецiальною тимчасовою слiдчою комiсiєю
91.
На засiданнi Верховної Ради України, на якому розглядаються висновки i пропозицiї тимчасової слiдчої комiсiї про результати розслiдування в порядку iмпiчменту Президента України, спецiальний прокурор доповiдає Верховнiй Радi України свої висновки щодо додержання цiєю комiсiєю вимог Конституцiї України та чинного законодавства.


На засiданнi Верховної Ради України, на якому розглядаються висновки i пропозицiї спеціальної тимчасової слiдчої комiсiї про результати розслiдування в порядку iмпiчменту Президента України, спецiальний прокурор доповiдає Верховнiй Радi України свої висновки щодо додержання цiєю комiсiєю вимог Конституцiї України та чинного законодавства.
92.
Стаття 17. Порушення кримiнальної справи проти Президента України
-36- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 17 вилучити.
Враховано


93.
За наявностi пiдстав, передбачених Кримiнально-процесуальним кодексом України, спецiальний прокурор виносить постанову про порушення кримiнальної справи проти Президента України та про притягнення його як обвинуваченого у кримiнальнiй справi не пiзнiше наступного дня пiсля прийняття Верховною Радою України рiшення про усунення Президента України з поста в порядку iмпiчменту.



94.
Стаття 18. Тимчасове вiдсторонення обвинуваченого вiд посади
-37- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
Статтю 18 вилучити.
Враховано




-38- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 18 вилучити.
Враховано


95.
За наявностi пiдстав, передбачених Кримiнально-процесуальним кодексом України, спецiальний прокурор виносить постанову про вiдсторонення обвинуваченого вiд посади, якщо iнший порядок вiдсторонення обвинуваченого вiд посади не встановлено Конституцiєю України.



96.
Про прийняте рiшення спецiальний прокурор негайно повiдомляє Верховну Раду України та Президента України.



97.
Стаття 19. Залучення спецiалiстiв, експертiв, ревiзорiв.



98.
За постановою спецiального прокурора чи спецiального слiдчого для проведення ревiзiй, документальних перевiрок та виконання iнших завдань, що вимагають спецiальних знань або навикiв, залучаються спецiалiсти, експерти, ревiзори, якi працюють у державних органах, установах, органiзацiях чи на пiдприємствах.



99.
У необхiдних випадках спецiальним прокурором призначається перевiрка чи службове розслiдування у межах компетенцiї того органу, установи, органiзацiї чи посадової особи, якiй адресована постанова.



100.
У постановi може зазначатись кiлькiсть посадових осiб (спецiалiстiв, експертiв ревiзорiв вiдповiдної спецiалiзацiї), що залучаються до участi у роботi служби спецiального прокурора, або їх персональний склад, а також перелiк питань, з яких належить провести перевiрку, чи службове розслiдування.



101.
Така постанова спецiального прокурора направляється керiвнику вiдповiдного державного органу, установи, органiзацiї чи пiдприємства i є обов'язковою до виконання у термiн, не пiзнiше 3-х дiб з моменту одержання постанови керiвником, якщо iнший термiн не зазначений у цiй постановi.



102.
На час роботи за постановою спецiального прокурора чи спецiального слiдчого залученi особи звiльняються вiд виконання будь-яких iнших обов'язкiв за основним мiсцем роботи. За цей час їм виплачується за основним мiсцем роботи заробiтна плата не нижча середньомiсячної.
-39- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 5 статті 19 доповнити реченням такого змісту:
"Витрати на відрядження залученим особам виплачуються управлінням спеціального прокурора".
Відхилено


103.
Стаття 20. Взаємодiя спецiального прокурора, спецiальних слiдчих з iншими правоохоронними органами



104.
Органи внутрiшнiх справ України, Служба безпеки України, iншi правоохороннi органи держави зобов'язанi невiдкладно повiдомляти спецiального прокурора про надходження заяв та повiдомлень про вчиненi або тi, що готуються, злочини посадовими особами, розслiдування кримiнальних справ щодо яких належить до виключною компетенцiї спецiального прокурора та спецiальних слiдчих (при неможливостi передати заяву чи повiдомлення особисто, повiдомляти по телефону, факсимiльним зв'язком або за допомогою iнших технiчних засобiв).
-40- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 20 частини 1, 2, 3 вилучити.

Враховано частково


105.
До прийняття заяви чи повiдомлення до провадження управлiнням спецiального прокурора державний правоохоронний орган, до якого надiйшла заява чи повiдомлення виконує доручення спецiального прокурора щодо здiйснення невiдкладних заходiв, необхiдних для перевiрки заяви (повiдомлення).



106.
У випадках, коли заяви, повiдомлення, iнша iнформацiя про злочини, перевiрка i розслiдування яких вiдноситься до компетенцiї спецiального прокурора та спецiальних слiдчих, надiйшла до державного правоохоронного органу пiд час оперативно-розшукової дiяльностi або у ходi досудового слiдства по кримiнальнiй справi, керiвник цього органу повiдомляє спецiального прокурора про такi вiдомостi письмово у строк не пiзнiше трьох дiб з дня надходження вiдомостей i до прийняття до провадження справи спецiальним слiдчим виконує доручення спецiального прокурора щодо здiйснення необхiдних невiдкладних заходiв.



107.
Керiвники органiв прокуратури, органiв (пiдроздiлiв) iнших правоохоронних органiв на вимогу спецiального прокурора надають окремi благоустроєнi службовi примiщення, забезпечують засобами зв'язку та автотранспортом спецiальних слiдчих, старших помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора, вiдряджених для виконання службових обов'язкiв.



108.
Стаття 21. Створення слiдчо-оперативних груп
-41- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Вилучити статтю 21.
Враховано




-42- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 21 вилучити.
Враховано


109.
Постановою спецiального прокурора для розслiдування кримiнальних справ, розслiдування яких вiднесено до компетенцiї спецiального прокурора, або спецiальних слiдчих, можуть створюватись групи, до складу яких включаються працiвники прокуратури, органiв внутрiшнiх справ, Служби безпеки України, або iнших правоохоронних органiв держави.
-43- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Частину 1 статті 21 викласти у такій редакції:
"Постановою спеціального прокурора для проведення розслідування у справі імпічменту Президента України можуть створюватися..." далі за текстом.

Відхилено

110.
Така постанова спецiального прокурора адресується керiвнику вiдповiдного державного органу i є обов'язковою до виконання у термiн, не пiзнiше 3-х дiб з моменту одержання постанови керiвником, якщо iнший термiн не зазначений у цiй постановi.



111.
На час роботи за постановою спецiального прокурора залученi особи звiльняються вiд виконання будь-яких обов'язкiв за основним мiсцем роботи iз збереженням заробiтної плати за основним мiсцем роботи не нижче середньомiсячної.



112.
Стаття 22. Доручення правоохоронним органам
-44- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У статті 22 вилучити слова: "а також під час виконання інших, покладених цим законом обов'язків".
Враховано

Стаття 13. Доручення правоохоронним органам
113.
Спецiальний прокурор та спецiальний слiдчий пiд час проведення розслiдування у складi тимчасової слiдчої комiсiї Верховної Ради, створеної вiдповiдно iз вимогами частини 3 статтi 111 Конституцiї України, а також пiд час виконання iнших, покладених цим законом обов'язкiв можуть доручати будь яким органам, пiдроздiлам та посадовим особам органiв внутрiшнiх справ України, Служби безпеки України, податкової мiлiцiї, iншим правоохоронним органам держави проведення вiдповiдних службових розслiдувань та перевiрок, привiд обвинувачених та iнших осiб, до яких вiдповiдно iз чинним законодавством може бути застосований привiд, розшук, затримання, арешт та тримання обвинувачених пiд вартою, виконання будь-яких iнших необхiдних слiдчих дiй та оперативно-розшукових заходiв.
-45- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
З частини 1 статті 22 вилучити слова:
"...а також під час виконання інших, покладених цим законом обов'язків...".
-46- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У частині 1 статті 22 слова "...обвинувачених та інших...", "...до яких відповідно із чинним законодавством може бути застосований привід, розшук, затримання, арешт, та тримання обвинуваченого під вартою" вилучити.
-47- Н.д.Кармазін Ю.А. (Округ №134)
У статті 22 після слів "арешт та тримання" додати слова " підозрюваних та"

Враховано



Враховано





Відхилено


Спецiальний прокурор та спецiальний слiдчий пiд час проведення розслiдування у складi спеціальної тимчасової слiдчої комiсiї Верховної Ради, створеної вiдповiдно до вимог частини 3 статтi 111 Конституцiї України, можуть доручати будь яким органам, пiдроздiлам та посадовим особам органiв внутрiшнiх справ України, Служби безпеки України, податкової мiлiцiї, iншим правоохоронним органам держави проведення вiдповiдних службових розслiдувань та перевiрок, виконання необхiдних слiдчих дiй та оперативно-розшукових заходiв.
114.
Доручення керiвникам центральних правоохоронних органiв держави може давати лише спецiальний прокурор.


Доручення керiвникам правоохоронних органiв держави може давати лише спецiальний прокурор.
115.
Стаття 23. Вiдповiдальнiсть за невиконання доручень спецiального прокурора чи спецiального слiдчого


Стаття 14. Вiдповiдальнiсть за невиконання доручень спецiального прокурора чи спецiального слiдчого
116.
Вiдповiдальнiсть за належне i своєчасне виконання доручень та постанов спецiального прокурора та спецiального слiдчого покладається на керiвника (виконуючого обов'язки керiвника) органу, пiдроздiлу, або посадову особу, якiй адресоване це доручення.


Вiдповiдальнiсть за належне i своєчасне виконання доручень та постанов спецiального прокурора та спецiального слiдчого покладається на керiвника (виконуючого обов'язки керiвника) органу, пiдроздiлу, або посадову особу, якiй адресоване це доручення.
117.
У випадку невиконання, несвоєчасного або неналежного виконання доручення спецiального прокурора чи спецiального слiдчого, спецiальний прокурор своєю постановою може накласти на керiвника (виконуючого обов'язки керiвника) органу, пiдроздiлу а також на посадову особу штраф у розмiрi до тридцяти мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати, або винести постанову про звiльнення його з посади.
-48- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Частина 2 статті 23 та частина 4 статті 25 не узгоджуються з чинним законодавством України в частині, що спеціальним прокурор своєю постановою може звільнити з роботи будь-яку посадову особу держави (Прем'єр-Міністр, Президент, працівники Генеральної прокуратури і т. д.). Необхідно узгодити дані норми проекту з чинним законодавством.
Враховано




-49- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 2 статті 23 викласти у такій редакції:
"У випадку невиконання, несвоєчасного або неналежного виконання доручення спеціального прокурора чи спеціального слідчого, спеціальний прокурор своєю постановою може вжити до відповідних керівників, а також на посадових осіб дисциплінарні міри покарання, передбачені Законом України "Про державну службу", іншими законодавчими актами України".
Відхилено




-50- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У частині 2 статті 23 слова " може накласти на керівника..." і далі до кінця речення замінити словами " може порушити питання про адміністративну відповідальність".
Відхилено


118.
Стаття 24. Виклик спецiального прокурора та спецiального слiдчого


Стаття 15. Виклик спецiального прокурора та спецiального слiдчого
119.
Особи, викликанi спецiальним прокурором чи спецiальним слiдчим у зв'язку з виконанням ними обов'язкiв, покладених цим Законом, зобов'язанi з'явитись в зазначенi мiсце i час та дати вичерпнi пояснення або показання з приводу обставин, що перевiряються (розслiдуються).
-51- Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
Частину 1 статті 24 привести у відповідність з частиною 1 статті 63 Конституції України.

Враховано

Особи, викликанi спецiальним прокурором чи спецiальним слiдчим у зв'язку з виконанням ними обов'язкiв, покладених цим Законом, зобов'язанi з'явитись в зазначенi мiсце i час та дати вичерпнi пояснення або показання з приводу обставин, що перевiряються (розслiдуються) з додержанням при цьому вимог частини 1 статті 63 Конституції України.
120.
Якщо викликана особа не з'явиться без поважних причин, спецiальний прокурор та спецiальний слiдчий мають право застосувати привiд до свiдкiв, потерпiлих, обвинувачених та iнших осiб у порядку визначеному Кримiнально-процесуальним Кодексом України.


Якщо викликана особа не з'явиться без поважних причин, спецiальний прокурор та спецiальний слiдчий мають право застосувати привiд до свiдкiв, потерпiлих, обвинувачених та iнших осiб у порядку визначеному Кримiнально-процесуальним Кодексом України.
121.
Спецiальний прокурор вправi також своєю постановою накласти на особу, що не з'явилась за викликом, штраф: на посадових осiб - у сумi до тридцяти мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати, на iнших осiб - в сумi до десяти розмiрiв заробiтної плати.
-52- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Частину 3 статті 24 вилучити.

Враховано



122.
Стаття 25. Заохочення та вiдповiдальнiсть працiвникiв, залучених спецiальним прокурором чи спецiальним слiдчим
-53- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 25 вилучити.

Враховано


123.
У межах видiлених коштiв спецiальний прокурор може матерiально заохочувати спецiалiстiв, експертiв, ревiзорiв, працiвникiв правоохоронних органiв, залучених до роботи управлiння спецiального прокурора, за добросовiсне вiдношення до виконання покладених на них обов'язкiв.



124.
За результатами дiяльностi залучених працiвникiв спецiальний прокурор надсилає керiвнику вiдповiдного державного органу подання про професiйнi та особистi якостi працiвника, обов'язкове до врахування при його атестацiї, та вирiшеннi питань про пiдвищення по службi, присвоєння вищого звання (класного чину, рангу i т.i.).



125.
У випадках довготривалого залучення працiвникiв до роботи управлiння спецiальний прокурор може внести подання про присвоєння чергового або позачергового звання (класного чину, рангу i т.i.), яке є обов'язковим до виконання керiвником, якому воно адресоване.



126.
У випадку невиконання, несвоєчасного або неналежного виконання залученим працiвником доручень спецiального прокурора чи спецiального слiдчого, спецiальний прокурор своєю постановою може накласти на винну особу штраф у розмiрi до тридцяти мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати, або винести постанову про звiльнення його з посади.
-54- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 4 статті 25 викласти у такій редакції:
"У випадку невиконання, несвоєчасного або неналежного виконання залученим працівником доручень спеціального прокурора чи спеціального слідчого, спеціальний прокурор своєю постановою може вжити до винних осіб дисциплінарні міри покарання, передбачені Законом України "Про державну службу", іншими законодавчими актами України".
Відхилено


127.
Стаття 26. Виконання, оскарження, призупинення та скасування постанов i подань спецiального прокурора


Стаття 16. Виконання, оскарження, призупинення та скасування постанов i подань спецiального прокурора
128.
Призупинення виконання постанови спецiального прокурора не допускається. Постанови чи подання спецiального прокурора вiдмiняються виключно спецiальним прокурором.
-55- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У частині 1 статті 26 додати слова: "...або згідно рішення суду".
-56- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У частині 1 статті 26 слова "Постанови чи подання спеціального прокурора відміняються виключно спеціальним прокурором" вилучити.
Враховано


Відхилено
Призупинення виконання постанови спецiального прокурора не допускається. Постанови чи подання спецiального прокурора скасовується виключно спецiальним прокурором або рішенням суду.
129.
Постанови спецiального прокурора про тимчасове вiдсторонення обвинуваченого вiд посади, про звiльнення з посади та накладення штрафу виконуються у тому ж порядку i тими ж органами, що i вiдповiднi судовi рiшення. Невиконання цих рiшень посадовими та iншими особами тягне за собою таку ж вiдповiдальнiсть, як невиконання вiдповiдних судових рiшень.
-57- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
Частину 2 статті 26. Рішення будь-якого прокурора чи іншої посадової особи ніколи не прирівнюються до судових рішень, а тому не правильно прирівнювати постанови спеціального прокурора до судових рішень.
-58- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Частину 2 статті 26 вилучити.
Відхилено






Відхилено
Постанови спецiального прокурора виконуються у тому ж порядку i тими ж органами, що i вiдповiднi судовi рiшення. Невиконання цих рiшень посадовими та iншими особами тягне за собою таку ж вiдповiдальнiсть, як і невиконання вiдповiдних судових рiшень.


-59- Н.д.Сергієнко О.І. (Округ №101)
Цю статтю доповнити новою ч.3 такого змісту :
"У разі, якщо посадова особа заважає проведенню розслідування, спеціальний прокурор має права винести постанову про тимчасове відсторонення цієї посадової особи від займаної посади ".
У зв'язку з цим ч.3 вважати ч.4 цієї статті.
Враховано

У разі, якщо посадова особа заважає проведенню розслідування, спеціальний прокурор має права винести постанову про тимчасове відсторонення цієї посадової особи від займаної посади.
130.
Постанови i подання спецiального, прокурора можуть бути оскарженi до суду у порядку, визначеному законодавством України, їх розгляд покладається на колегiю Верховного Суду України.
-60- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Н.д.Пересунько С.І. (Реєстр. картка №448)
17. У частині 3 статті 26 вилучити слова: "їх розгляд покладається на колегію Верховного Суду України".
Відхилено
Постанови i подання спецiального прокурора можуть бути оскарженi до суду у порядку, визначеному законом України, їх розгляд покладається на колегiю у кримінальних справах Верховного Суду України.
131.
Роздiл V


Роздiл V
132.
ГАРАНТIЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДIЯЛЬНОСТI СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА ТА СПЕЦIАЛЬНОГО СЛIДЧОГО


ГАРАНТIЇ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ДIЯЛЬНОСТI СПЕЦIАЛЬНОГО ПРОКУРОРА ТА СПЕЦIАЛЬНИХ СЛIДЧИХ
133.
Стаття 27. Незалежнiсть спецiального прокурора та спецiальних слiдчих


Стаття 17. Незалежнiсть спецiального прокурора та спецiальних слiдчих
134.
Спецiальний прокурор та спецiальнi слiдчi у межах компетенцiї, визначеної цим Законом дiють незалежно, керуючись виключно Конституцiєю України, цим законом та iншими законами України в частинi, що не суперечить цьому Закону.


Спецiальний прокурор та спецiальнi слiдчi у межах компетенцiї, визначеної цим Законом дiють незалежно, керуючись виключно Конституцiєю України, цим законом та iншими законами України в частинi, що не суперечить цьому Закону.
135.
Жодний державний орган чи посадова особа, в тому числi i Генеральний прокурор України, не може доручати спецiальному прокурору, спецiальному слiдчому або iншим працiвникам управлiння спецiального прокурора виконання завдань, не передбачених цим Законом; давати вказiвки або у будь-якiй iншiй формi впливати на дiяльнiсть спецiального прокурора та спецiальних слiдчих.
-61- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У частині 2 статті 27 слова "...або іншим працівником управління спеціального прокурора" вилучити.

Враховано


136.
Стаття 28. Виконання слiдчих та оперативно-розшукових заходiв, якi тимчасово обмежують права i свободи
-62- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У тексті статті 28 не виписано, які дії віднесені до виключних повноважень спеціального слідчого, хоча в окремих статтях (як от 28) часто згадується цей термін "виключні повноваження спеціального прокурора".
Відхилено

Стаття 18. Виконання слiдчих та оперативно-розшукових заходiв, якi тимчасово обмежують права i свободи людини і громадянина
137.
Рiшення про дачу дозволу на виконання слiдчих та оперативно-розшукових заходiв якi тимчасово обмежують конституцiйнi права i свободи по справах, розслiдування яких вiднесено до виключної компетенцiї спецiального прокурора, за його поданням приймає Голова Верховного Суду України або його заступник.
-63- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 28 вилучити.
Враховано частково
Рiшення про дачу дозволу на виконання слiдчих та оперативно-розшукових заходiв, якi тимчасово обмежують конституцiйнi права i свободи людини і громадянина по справах, розслiдування яких вiднесено до виключної компетенцiї спецiального прокурора, за його поданням приймає Голова Верховного Суду України або його заступник.
138.
Рiшення про дачу дозволу на виконання iнших слiдчих та оперативно-розшукових заходiв, якi тимчасово обмежують конституцiйнi права i свободи, по справах, розслiдування яких вiднесено до компетенцiї спецiального прокурора та спецiальних слiдчих, за поданням спецiального прокурора або спецiального слiдчого може прийняти голова Верховного Суду Автономної Республiки Крим, голови обласних судiв, Київського та Севастопольського мiських судiв або їх заступники.



139.
Рiшення про арешт пiдозрюваного або обвинуваченого у справах, розслiдування яких вiднесено до виключної компетенцiї спецiального прокурора, приймається колегiєю Верховного Суду України.
-64- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У частинах 3 і 4 статті 28 слова: "рішення про арешт" замінити словами: "рішення про надання згоди (санкції) на арешт".

Відхилено


Рiшення про надання згоди (санкції) на арешт пiдозрюваного або обвинуваченого у справах, розслiдування яких вiднесено до виключної компетенцiї спецiального прокурора, приймається колегiєю у кримінальних справах Верховного Суду України.
140.
Рiшення про арешт пiдозрюваного або обвинуваченого по iнших справах, що розслiдується спецiальним прокурором або спецiальним слiдчим приймаються колегiєю Верховного Суду Автономної Республiки Крим, обласних судiв. Київського та Севастопольського мiських судiв.



141.
Стаття 29. Охорона управлiння спецiального прокурора
-65- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Статтю 29 вилучити.
Відхилено

Стаття 19. Охорона спецiального прокурора


-66- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 29 вилучити.
Відхилено

142.
Охорона примiщень управлiння спецiального прокурора та особиста охорона спецiального прокурора, спецiальних слiдчих, старших помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора здiйснюється спецiальним пiдроздiлом Управлiння охорони вищих посадових осiб.
-67- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 1 статті 29 викласти у такій редакції:
"Охорона приміщень спеціального прокурора та особиста охорона спеціального прокурора, а при необхідності, в процесі виконання службових обов'язків спеціальних слідчих..." і далі за текстом.
Враховано частково


Охорона примiщень спецiального прокурора та особиста охорона спецiального прокурора, спецiальних слiдчих, здiйснюється спецiальним пiдроздiлом Управлiння державної охорони України.
143.
Керiвник цього пiдроздiлу призначається та звiльняється з посади за згодою спецiального прокурора. Органiзацiя охорони примiщень та забезпечення особистої безпеки спецiального прокурора, спецiальних слiдчих, старший помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора погоджується зi спецiальним прокурором.


Керiвник цього пiдроздiлу призначається та звiльняється з посади за згодою спецiального прокурора. Органiзацiя охорони примiщень та забезпечення особистої безпеки спецiального прокурора та спецiальних слiдчих погоджується зi спецiальним прокурором.
144.
Стаття 30. Право безкоштовного проїзду



145.
Спецiальний прокурор, спецiальнi слiдчi та помiчники спецiального прокурора мають право безкоштовно користуватись на територiї України за службовими посвiдченнями усiма видами державного автомобiльного, водного, залiзничного та авiацiйного транспорту (крiм iндивiдуальних таксi) незалежно вiд наявностi вiльних мiсць.
-68- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У статті 30 слова "...та помічники спеціального прокурора" вилучити.

Враховано частково


146.
Стаття 31. Матерiальне i соцiальне забезпечення працiвникiв управлiння спецiального прокурора
-69- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У статті 31 необхідно узгодити розмір заробітної плати спеціального прокурора, його помічників та спеціальних слідчих з розмірами заробітних плат державних службовців та з податковим законодавством.
Відхилено

Стаття 20. Матерiальне i соцiальне забезпечення спецiального прокурора та спецiальних слідчих


-70- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Назву статті 31 викласти в такій редакції:
"Матеріальне забезпечення спеціального прокурора та спеціальних слідчих, їх трудових прав".
Враховано частково



147.
Заробiтна плата спецiального прокурора, спецiальних слiдчих та старший помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора складається iз посадових окладiв, усiх надбавок, передбачених законодавством для працiвникiв прокуратури (за класнi чини, вислугу рокiв, у т.ч. за стаж слiдчої роботи i т.i.).
-71- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 31 викласти в такій редакції:
"Спеціальний прокурор і спеціальні слідчі одержують середньомісячну заробітну плату по попередньому місцю роботи, з якої вони були обрані на відповідні посади.
За спеціальним прокурором та спеціальним слідчим зберігається попереднє місце роботи".

Враховано частково

Заробiтна плата спецiального прокурора та спецiальних слiдчих складається iз посадових окладiв, усiх надбавок, передбачених законодавством для працiвникiв прокуратури (за класнi чини, вислугу рокiв, у т.ч. за стаж слiдчої роботи i т.i.).
148.
Розмiр посадового окладу спецiального прокурора не може бути меншим нiж 17 мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати; розмiр посадового окладу спецiального слiдчого та помiчника спецiального прокурора не може бути меншим нiж 14,5 мiнiмальних розмiрiв заробiтної плати.
-72- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 2 статті 31 викласти у такій редакції:
"Розмір посадового окладу спеціального прокурора не може бути меншим ніж посадовий оклад Генерального прокурора; розмір посадових окладів спеціального слідчого та помічника спеціального прокурора не може бути меншим, ніж посадові оклади відповідних працівників Генеральної прокуратури".
Відхилено

Розмiр посадового окладу спецiального прокурора встановлюється на рівні розміру окладу голови комітету Верховної Ради України, а розмір окладу спеціального слідчого - на рівні розміру окладу народного депутата України.


-73- Н.д.Сергієнко О.І. (Округ №101)
"....встановлюється на рівні розміру окладу голови комітету Верховної Ради України, а розмір окладу спеціального слідчого - на рівні розміру окладу народного депутата України".
Враховано


149.
Спецiальному прокурору виплачується щомiсячна надбавка за особливий характер роботи у розмiрi посадового окладу; спецiальним слiдчим, помiчникам спецiального прокурора а також працiвникам управлiння спецiального прокурора наказом спецiального прокурора встановлюються персональнi надбавки за особливий характер роботи у розмiрi до ста вiдсоткiв посадового окладу.
-74- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 3 статті 31 вилучити.

Враховано



150.
Iз заробiтної плати спецiального прокурора, спецiальних слiдчих, помiчникiв спецiального прокурора та працiвникiв управлiння спецiального прокурора, на яких розповсюджується дiя Закону України "Про державну службу" не стягується прибутковий податок.



151.
Стаття 32. Вiдставка спецiального прокурора та спецiального слiдчого
-75- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Статтю 32 вилучити.
Враховано



-76- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 32 вилучити.
Враховано


152.
У випадку звiльнення спецiального прокурора у зв'язку iз закiнченням п'ятирiчного термiну, або за заявою про звiльнення у вiдставку, чи з iнших причин, крiм пiдстав передбачених пунктом 1 частини першої та у пунктами першим i другим частини третьої статтi 7 цього Закону, йому дожиттєво щомiсячно виплачується з державного бюджету утримання у розмiрi середньомiсячної заробiтної плати на цiй посадi.
-77- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
У частині 1 статті 32 замість речення "...йому дожиттєво щомісячно виплачується..." доповнити реченням: "він користується гарантіями, правами і пільгами, передбаченими для таких випадків Законом України "Про державну службу", законодавчими актами, що реґламентують роботу прокуратури України".

Відхилено


153.
За ним у таких випадках також зберiгаються усi права та пiльги спецiального прокурора щодо соцiального i правового захисту, медичного та санаторно-курортного забезпечення, право на житло, якщо вiн не був ним забезпечений на час вiдставки.



154.
У випадку смертi, чи безвiсного зникнення спецiального прокурора, спецiального слiдчого, старшого помiчника (помiчника) спецiального прокурора його дружинi дожиттєво виплачується компенсацiя у розмiрi його середньомiсячної заробiтної плати, а у випадку вiдсутностi дружини така компенсацiя виплачується дiтям до досягнення ними вiку 22 рокiв.



155.
Спецiальний слiдчий, старший помiчник (помiчник) спецiального прокурора, який пропрацював на цiй посадi до вiдставки не менше п'яти рокiв, користується гарантiями, правами i пiльгами, передбаченими частинами першою, другою i третьою цiєї статтi.
-78- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 3 статті 32 викласти у такій редакції:
"Спеціальний слідчий, старший помічник (помічники) спеціального прокурора, який пропрацював на цій посаді до відставки не менше п'яти років, користується гарантіями, правами і пільгами, передбаченими Законом України "Про державну службу", іншими законодавчими актами, що реґламентують роботу прокуратури України".
Відхилено


156.
Стаття 33. Соцiальний i правовий захист спецiального прокурора та працiвникiв управлiння спецiального прокурора
-79- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 33 вилучити.

Враховано


157.
Спецiальний прокурор, спецiальнi слiдчi, старшi помiчники (помiчники) спецiального прокурора користуються соцiальним i правовим захистом, передбаченим Законом України "Про прокуратуру" для працiвникiв прокуратури України.



158.
На iнших працiвникiв управлiння спецiального прокурора поширюється дiя Закону України "Про державну службу".
-80- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
У статті 33 вилучити частину 2.

Враховано



159.
Медичне та санаторно-курортне обслуговування спецiального прокурора, спецiальних слiдчих та старших помiчникiв (помiчникiв) спецiального прокурора та членiв їх сiмей здiйснюється вiдповiдними державними установами у порядку i обсягах, визначених законодавством для обслуговування членiв Кабiнету Мiнiстрiв України.



160.
Спецiальному прокурору, спецiальним слiдчим, старшим помiчникам (помiчникам) спецiального прокурора житло надається в порядку встановленому для суддiв.



161.
Стаття 34. Притягнення до кримiнальної чи адмiнiстративної вiдповiдальностi спецiального прокурора та працiвникiв управлiння спецiального прокурора, членiв їх сiмей
-81- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)
Вилучити статтю 34.
-82- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Назву статті 34 викласти у такій редакції:
"Притягнення до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності спеціального прокурора та спеціальних слідчих".
Враховано

Відхилено

162.
Спецiальний прокурор, члени його сiм'ї можуть бути притягнутi до кримiнальної чи адмiнiстративної вiдповiдальностi виключно на пiдставi рекомендацiї Верховної Ради України.
-83- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
У частині 1 статті 34 вилучити слова: "члени його сім'ї".
-84- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
Статтю 34 викласти у такій редакції:
"Спеціальний прокурор та спеціальні слідчі можуть бути притягнуті до кримінальної, адміністративної чи дисциплінарної відповідальності як під час виконання ними повноважень спеціальних прокурора і слідчих, так і протягом 3 років після їх припинення лише за згодою Верховної Ради України".
Відхилено



Відхилено

163.
Рiшення про порушення кримiнальної справи стосовно спецiального прокурора, накладення на нього адмiнiстративного стягнення приймається колегiєю Верховного Суду України.



164.
Рiшення про порушення кримiнальної справи стосовно спецiального слiдчого, старшого помiчника (помiчника) спецiального прокурора, а так само членiв їх сiмей може бути прийнято лише Головою Верховного Суду України, його заступником або спецiальним прокурором.
-85- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
У частині 3 статті 34 вилучити слова: "...а так само членів їх сімей...".

Враховано


165.
Притягнення спецiального слiдчого, старшого помiчника (помiчника) спецiального прокурора, а так само членiв їх сiмей до адмiнiстративної вiдповiдальностi не допускається без згоди спецiального прокурора.
-86- Н.д.Сахно Ю.П. (Реєстр.картка №406)
Частину 3 статті 34 вилучити.

Враховано


166.
Роздiл VI



167.
ПРИКIНЦЕВI ПОЛОЖЕННЯ



168.
1. Цей Закон набирає чинностi з дня його офiцiйного опублiкування.



169.
2. До приведення законодавства у вiдповiднiсть iз цим Законом закони та iншi нормативно-правовi акти застосовуються у частинi, що не суперечить цьому Закону.



170.
3. На перiод, визначений роздiлом XV "Перехiднi положення" Конституцiї України, спецiальний прокурор надiляється повноваженнями щодо дачi санкцiї на арешт пiдозрюваних i обвинувачених та продовження строку тримання обвинуваченого пiд вартою до пiвтора року.
-87- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)
У розділі 6 "Прикінцеві положення" п.п. 3-6 вилучити.

Враховано частково


171.
4. Вирiшення, вiднесених цим Законом до компетенцiї спецiального прокурора та спецiального слiдчого заяв та повiдомлень про скоєнi i тi що готуються злочини, якi надiйшли до правоохоронних органiв держави протягом двох мiсяцiв пiсля набрання чинностi цим Законом, а також розслiдування справ за цими заявами i повiдомленнями, провадяться у порядку, який iснував до набрання чинностi цим Законом.



172.
5. В текстi додаткiв N 1 та N 2 до Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рiк" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1999, N 8, ст.59) слова "нацiональне бюро розслiдувань" та "Нацiональне бюро розслiдувань України" замiнити словами "управлiння спецiального прокурора".



173.
6. Кабiнету Мiнiстрiв України у мiсячний термiн:



174.
подати на розгляд Верховної Ради України пропозицiї щодо приведення законiв України у вiдповiднiсть iз цим Законом;



175.
привести свої нормативно-правові акти у вiдповiднiсть з цим Законом;



176.
забезпечити перегляд i скасування мiнiстерствами та iншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актiв, що суперечать цьому Закону;



177.
вiдповiдно до компетенцiї забезпечити прийняття нормативно-правових актiв, передбачених цим Законом.



178.
забезпечити розмiщення управлiння спецiального прокурора в окремому будинку з наданням його працiвникам благоустроєних службових примiщень;



179.
за рахунок коштiв, передбачених у Державному бюджетi України на 1999 рiк на дiяльнiсть управлiння спецiального прокурора забезпечити придбання управлiнням автотранспортних засобiв, органiзацiйної та спецiальної технiки.







Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні