Назва: Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про благодійництво та благодійні організації"
Автор: Народний депутат України Покотило Н.О.
Головний комітет: Народні депутати України - члени Комітету з питань культури і духовності

Файл у форматі MS WORD7

N
Діюча редакція Закону*
Редакція, прийнята в попередньому читанні
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.

Проект


Проект
1.
ЗАКОН УКРАЇНИ
ЗАКОН УКРАЇНИ


ЗАКОН УКРАЇНИ
2.
Про благодійництво та благодійні організації
Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про благодійництво та благодійні організації"


Про внесення змін до Закону України "Про благодійництво та благодійні організації"
3.
(Відомості Верховної Ради України, 1997р., № 46, ст. 292)





(Вводиться в дію Постановою ВР N 250/95-ВР від 29.06.95, ВВР, 1995, N 25, ст. 192 )




4.

Верховна Рада України постановляє:



Верховна Рада України постановляє:

5.

І. Внести до Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" (Відомості Верховної Ради України, 1997р., № 46, ст. 292) такі зміни:


І. Внести до Закону України "Про благодійництво та благодійні організації" (Відомості Верховної Ради України, 1997р., № 46, ст. 292) такі зміни:


Стаття 1. Визначення термінів та понять





1. У статті 1:

У цьому Законі наведені нижче терміни та поняття вживаються в такому значенні:







благодійництво - добровільна безкорислива пожертва фізичних та юридичних осіб у поданні набувачам матеріальної, фінансової, організаційної та іншої благодійної допомоги; специфічними формами благодійництва є меценатство і спонсорство;






6.
благодійна діяльність - безкорислива діяльність благодійних організацій, що не передбачає одержання прибутків від цієї діяльності;

-1- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)
В абзаці третьому статті 1 після терміну "благодійна діяльність" додати слово "добровільна" і далі за текстом.

Враховано

в абзаці третьому слова "безкорислива діяльність" замінити словами "добровільна безкорислива діяльність";
7.
благодійна організація - недержавна організація, головною метою діяльності якої є здійснення благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб згідно з цим Законом;


-2- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)
В абзаці четвертому статті 1 після терміну "благодійна організація" додати слова "безкорислива, добровільна" і далі за текстом.
Враховано





8.
благодійники - фізичні та юридичні особи, які здійснюють благодійництво в інтересах набувачів благодійної допомоги;
1. Абзац п'ятий статті 1 після слова "благодійники" доповнити словами "(суб'єкти благодійництва)" ;




9.
набувачі благодійної допомоги - фізичні та юридичні особи, які потребують і отримують благодійну допомогу;
2. Абзац шостий статті 1 після слів "набувачі благодійної допомоги" доповнити словами "(об'єкти благодійництва)".




10.
меценатство - добровільна безкорислива діяльність фізичних осіб у матеріальній, фінансовій та іншій підтримці набувачів благодійної допомоги;
3. Абзац сьомий статті 1 викласти у такій редакції :
"меценатство - добровільна безкорислива матеріальна, фінансова та інша підтримка фізичними особами набувачів благодійної допомоги;"

-3- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)
В абзаці сьомому статті 1 після слова "фінансова" додати слово "організаційна" і далі за текстом.
Враховано

абзаци сьомий і восьмий викласти в такій редакції :
"меценатство - добровільна безкорислива матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними особами набувачів благодійної допомоги;
11.
спонсорство - добровільна безприбуткова участь фізичних та юридичних осіб у матеріальній підтримці благодійної діяльності з метою популяризації винятково свого імені (назви), торгової марки.
4. Абзац восьмий статті 1 викласти у такій редакції:
"спонсорство - добровільна безприбуткова матеріальна, фінансова та інша підтримка фізичними особами набувачів благодійної допомоги з метою популяризації винятково свого імені (назви), торгової марки."
-4- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)
В абзаці восьмому статті 1 після слова "фінансова" додати слово "організаційна" і далі за текстом.
Враховано

спонсорство - добровільна матеріальна, фінансова, організаційна та інша підтримка фізичними та юридичними особами набувачів благодійної допомоги з метою популяризації винятково свого імені (найменування), свого знака для товарів і послуг."

12
Стаття 2. Засади благодійництва та благодійної діяльності




2. У статті 2:

Благодійництво, благодійна діяльність здійснюються на засадах законності, гуманності, спільності інтересів і рівності прав її учасників, гласності, добровільності та самоврядування.





13.
Діяльність благодійників і благодійних організацій має суспільний характер, що не суперечить їх взаємодії з органами державної влади і не позбавляє права на отримання державної підтримки.


-5- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)
У частині другій статті 2 наприкінці речення після слова "державної" вилучити "підтримки" і замінити на слово "допомоги".
Враховано

у частині другій слово "підтримки" замінити словом "допомоги";
14.
Фізичні та юридичні особи можуть займатися благодійництвом разом з відповідними благодійними організаціями, зареєстрованими у встановленому законодавством порядку.
5. Частину третю статті 2 після слів "у встановленому законодавством порядку" доповнити словами "або самостійно".




частину третю після слів "займатися благодійництвом" доповнити словами "самостійно або".

Президент України, депутати, посадові і службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також члени їх сімей можуть займатися благодійництвом і благодійною діяльністю тільки в межах отриманих і задекларованих доходів.






Стаття 5. Засновники благодійних організацій




3. У статті 5:

Засновниками (засновником) благодійної організації можуть бути громадяни України, іноземні громадяни, особи без громадянства, які досягли 18 років, а також юридичні особи незалежно від форм власності.






Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, а також державні і комунальні підприємства, установи, організації України, що фінансуються з бюджету, не можуть бути засновниками (засновником) благодійної організації.





15.
Засновники (засновник) благодійної організації на загальних зборах (з'їзді, конференції) приймають рішення про заснування благодійної організації, затверджують статут (положення), формують орган управління організацією, заслуховують звіти наглядової ради щодо контролю за цільовим використанням коштів і майна благодійної організації, вирішують інші питання, віднесені цим Законом та статутом (положенням) благодійної організації до їх компетенції.
6. Частину третю статті 5 викласти у такій редакції:
"Засновник благодійної організації приймає рішення про заснування благодійної організації, затверджує статут (положення), формує орган управління організацією, заслуховує звіти наглядової ради щодо контролю за цільовим використанням коштів і майна благодійної організації, вирішує інші питання, віднесені цим Законом та статутом (положенням) благодійної організації до його компетенції".



частину третю викласти в такій редакції:
"Засновник благодійної організації приймає рішення про заснування благодійної організації, затверджує статут (положення), формує орган управління організацією, заслуховує звіти наглядової ради щодо контролю за цільовим використанням коштів і майна благодійної організації, вирішує інші питання, віднесені цим Законом та статутом (положенням) благодійної організації до його компетенції".
16.

7. Статтю 5 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"Якщо засновників благодійної організації два і більше, то питання зазначені у частині третій цієї статті вирішуються на загальних зборах (з'їзді, конференції) засновників благодійної організації".


доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
"Якщо засновниками благодійної організації є дві чи більше особи, то питання, передбачені у частині третій цієї статті, вирішуються на загальних зборах (з'їзді, конференції) засновників благодійної організації".

Стаття 8. Державна реєстрація благодійної організації






Благодійна організація набуває права юридичної особи з моменту її державної реєстрації.






Державна реєстрація всеукраїнських та міжнародних благодійних організацій здійснюється Міністерством юстиції України, а місцевих благодійних організацій, а також відділень (філій, представництв) всеукраїнських, міжнародних благодійних організацій - відповідними місцевими органами виконавчої влади.





17.
За державну реєстрацію благодійної організації вноситься плата, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України, але не може бути більшим 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
8. У частині третій статті 8 слова "10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити словами "одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".

-6- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)
У частині третій статті 8 термін "10 неоподатковуваних мінімумів" замінити на термін "одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян".
Відхилено


18.


-7- Н.д.Покотило Н.О. (Реєстр.картка №352)
Частину третю статті 8 викласти у такій редакції:
"За державну реєстрацію благодійної організації вноситься плата у розмірі 50 гривень".
Враховано

4. У частині третій статті 8 цифру "10" замінити на цифру "3".

Для державної реєстрації благодійної організації подаються такі документи: заява засновників (засновника) чи їх уповноважених, статут (положення), протокол установчих зборів (з'їзду, конференції), відомості про засновників (засновника) та органи управління благодійної організації, відомості про місцеві відділення (філії, представництва) благодійної організації, документ, що засвідчує сплату коштів за державну реєстрацію.







Заява про державну реєстрацію благодійної організації розглядається в двомісячний термін з дня подання всіх необхідних документів. Про результати розгляду у 10-денний термін повідомляється заявнику. Орган, який здійснює державну реєстрацію, може проводити перевірку відомостей, що містяться в поданих документах. За результатами розгляду заяви приймається рішення про державну реєстрацію або відмову в державній реєстрації. Після державної реєстрації благодійної організації засновникам (засновнику) видається свідоцтво про реєстрацію за зразком, встановленим Кабінетом Міністрів України.






Зареєстрована благодійна організація вноситься до реєстру благодійних організацій, що ведеться органом, який здійснює державну реєстрацію, з присвоєнням відповідного номера. Порядок ведення реєстру встановлюється Кабінетом Міністрів України.







Дані реєстру щодо благодійних організацій, які зареєстровані Міністерством юстиції України, оприлюднюються в офіційних виданнях.






Благодійна організація зобов'язана після отримання свідоцтва про державну реєстрацію у місячний термін стати на облік у податкових органах за її місцезнаходженням.






Про зміни у статутних документах благодійна організація повідомляє у 10-денний термін до реєструючого органу.






Рішення про державну реєстрацію благодійної організації може бути анульоване в судовому порядку у разі встановлення реєструючим органом факту фальсифікації установчих документів.






Реєстрація декількох благодійних організацій під однією і тією ж назвою не допускається.






У випадку, коли з заявою про державну реєстрацію звертаються благодійні організації, що мають одну і ту ж назву, перевага надається благодійній організації, яка першою подала заяву про реєстрацію.






19.
Стаття 16. Форми здійснення благодійної діяльності суб'єктами благодійництва.

9. Назву статті 16 після слів "форми здійснення" доповнити словом "благодійництва".




Стаття 20. Господарська діяльність благодійної організації






Благодійна організація здійснює господарську діяльність, спрямовану на виконання її статутних цілей та завдань.






Благодійна організація користується самостійністю у питаннях прийняття господарських рішень, визначення умов оплати праці працівників апарату благодійної організації, використання власних фінансових та матеріальних ресурсів відповідно до вимог законодавства.







Розмір витрат на утримання благодійної організації не може перевищувати 20 відсотків кошторису цієї організації в поточному році.






20.
Фізичні та юридичні особи, які віддають частину своїх прибутків, заощаджень або майна на благодійну діяльність, користуються податковими та іншими пільгами відповідно до законодавства України.

10. Частину четверту статті 20 після слів "фізичні особи, які" доповнити словом "здійснюють благодійництво або".




Благодійні організації, що існують лише на членські внески і добродійні пожертвування, звільняються від сплати податків та інших платежів до бюджету і спеціальних фондів.





21.

ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.


ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 4 розділу І, який набирає чинності з 1 січня 2003 року.






ІІІ. Кабінету Міністрів України у шестимісячний термін:
привести свої рішення у відповідність із цим Законом;
забезпечити перегляд і скасування органами виконавчої влади прийнятих ними нормативно-правових актів, що не відповідають цьому Закону.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні