Назва: Про адміністративно-територіальний устрій України
Автор: Народний депутат України Безсмертний Р.П.
Головний комітет: Тимчасова спеціальна комісія з питань опрацювання проектів законодавчих актів у сфері політико-правової та адміністративної реформи в Україні.

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.

Закон України
Про адміністративно-територіальний устрій України



Закон України
Про адміністративно-територіальний устрій України
1.
Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою.
-1- Н.д. Пухкал О.Г.
1. В преамбулу закону авторами пропонується після слів "адміністративно-територіальних одиниць" внести термін "поселення". Виникає запитання "Чи є поселення адміністративно-територіальною одиницею?" Якщо автори проекту стверджують "так", важко зрозуміти розділ З статті 3, в якому система адміністративно-територіального устрою України поділяється, в тому числі, і на невеликі та спеціальні поселення. Якщо ж поселення є адміністративною одиницею, то цей термін не потрібно окремо вносити в преамбулу.

2-Н.д. Крючков Г.К.
Текст преамбули і статті 1 дати в попередній редакції
" Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою."


Враховано. Після слів "адміністративно-територіальних одиниць" записати "населених пунктів та поселень ".


















Відхилити. Цим проектом виписана система не тільки адміністративно-територіальних одиниць, але й населених пунктів, поселень - їх поняття, правовий статус і види. Поняття адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів і поселень не тотожні. З цим пов'язані правові наслідки щодо регулювання земельних відносин (розміри земельних ділянок, сплата за землю) в межах населених пунктів поза їх межами, сплата за комунальні послуги (як приклад, за електроенергію), участь громадян, які проживають і перебувають в населених пунктах, невеликих поселеннях, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певної галузі господарства (будівлі залізничних служб, будинки лісників, шляхових майстрів, бакенщиків, польові стани тощо), закритих військових поселень, спеціальних поселень в системі МВС в громадському житті (наприклад, у виборах до відповідних органів влади) тощо.



Цей Закон визначає поняття адміністративно-територіального устрою України, правовий статус і види адміністративно-територіальних одиниць, населених пунктів та поселень, повноваження органів державної влади і органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою.
2.
Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ


Розділ І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
3.
Стаття 1. Поняття адміністративно-територіального устрою


Стаття 1. Поняття адміністративно-територіального устрою
4.
Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена географічними, історичними, економічними, етнічними, соціальними, культурними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави з поділом її на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці, відповідно до яких будуються система державних органів і система місцевого самоврядування.


-3-Н,д. Крючков Г.К.
Текст преамбули і статті 1 дати в попередній редакції
" Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена географічними, історичними, економічними, етнічними, соціальними, культурними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави з поділом її на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці, відповідно до яких будуються система державних органів і система місцевого самоврядування."
4.Н.д. Коліушко І.Б.
3. Статтю 1 проекту пропоную викласти в такій редакції:
"Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена історичними, географічними, етнічними, культурними, соціальними, економічними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави на основі поділу її території на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці".



В ст.1 вилучити слова " відповідно до яких будуються система державних органів і система місцевого самоврядування."





Внесена пропозиція врахована в частині 1 статті 6.














Враховано.
Адміністративно-територіальний устрій України - це обумовлена географічними, історичними, економічними, етнічними, соціальними, культурними та іншими чинниками внутрішня територіальна організація держави з поділом її на складові частини - адміністративно-територіальні одиниці.
5.
Стаття 2. Основні засади державної політики у сфері адміністративно-територіального устрою


Стаття 2. Основні засади державної політики у сфері адміністративно-територіального устрою
6.
Державна політика у сфері адміністративно-територіального устрою грунтується на засадах єдності та цілісності території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.
5.Н.д. Коліушко І.Б.
В статті 2 проекту пропоную виключити слова "поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади", оскільки централізація та децентралізація є двома взаємовиключними процесами, і їх поєднання як єдиного у принципу є некоректним. Ця помилка вже зроблена в нашій Конституції, але не потрібно її дублювати ще й в законі.




Відхилити.
Державна політика у сфері адміністративно-територіального устрою грунтується на засадах єдності та цілісності території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості соціально-економічного розвитку регіонів з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій.
7.
Стаття 3. Система адміністративно-територіального устрою


Стаття 3. Система адміністративно-територіального устрою
8.
Систему адміністративно-територіального устрою складають адміністративно-територіальні одиниці: Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.

В ст. 3 вилучити слова " адміністративно-територіальні одиниці:" далі за тестом.
1. Систему адміністративно-територіального устрою складають Автономна Республіка Крим, області, райони, міста, райони в містах, селища і села.
9.

6.Н.д. Асадчев В.М.
Н.д. Гавриш С.Б.
Н.д. Коліушко І.Б.
Н.д. Крючков Г.К.
Н.д. Лавринович О.В.
Н.д.Москвін С.О.
Н.д.Пересунько С.І.
Н.д. Пухкал О.Г.
Н.д Шеховцов О.Д.
Для адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, міст - необхідно задіяти термін "громада", що відрізнить їх від населених пунктів.






-7-Н.д. Масенко О.М.
у частині 2 статті 3 замість назви населеного пункту "селищ сільського типу" вживати термін "селище", і далі по всьому тексту проекту внести такі зміни -використати назву "селище".

-8-Крючков Г.К.
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.















Враховано. Ч.2 викласти у такій редакції:
" За статусом у системі адміністративно-територіального устрою України її складові поділяються: на адміністративно-територіальні одиниці - Автономна Республіка Крим, області, райони, райони у місті, громади - села, селища, міста; населені пункти - села, селища, міста; невеликі поселення; спеціальні поселення."


Враховано .






Враховано.


2. За статусом у системі адміністративно-територіального устрою України її складові поділяються: на адміністративно-територіальні одиниці - Автономна Республіка Крим, області, райони, райони у місті, громади - села, селища, міста; населені пункти - села, селища, міста; невеликі поселення; спеціальні поселення.


















10.
Стаття 4. Поняття і види адміністративно-територіальних одиниць

Ст.4 включити до розділу ІІ глави 1 статтею 6
У назві ст.4 вилучити слова " і види" далі за текстом.

11.
1. Адміністративно-територіальна одиниця - це частина території України, що є просторовою основою для організації та діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.

Доповнити статтю 4 після слів "Адміністративно-територіальна одиниця" словами " це цілісна частина єдиної території в установлених відповідно до закону межах", далі за текстом і після слів "органів виконавчої влади" словами" системи судів, органів прокуратури " далі за текстом.

12.
2. За соціально-територіальними ознаками адміністративно-територіальні одиниці поділяються на населені пункти (села, селища, міста) та регіони - райони і області.

Ч.2 ст.4 вилучити.


13.
3. Автономна Республіка Крим є автономною адміністративно-територіальною одиницею у складі України.

ч.3 статті 4 включити до ст.13 частиною 1. Вилучити слово "автономною".

14.
Стаття 5. Органи, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою

Номер статті 5 змінюється на 4.
Стаття 4. Органи, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою
15.
Органами, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою в Україні, є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування.



Органами, до повноважень яких належать розгляд і вирішення питань адміністративно-територіального устрою в Україні, є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування.
16.
Стаття 6. Законодавство про адміністративно-територіальний устрій

Номер статті 6 змінюється на 5.
Стаття 5. Законодавство про адміністративно-територіальний устрій
17.
Питання адміністративно-територіального устрою регулюються Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами України.


Питання адміністративно-територіального устрою регулюються Конституцією України, цим Законом, іншими законодавчими актами України.
18.
Розділ ІІ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОДИНИЦІ ТА ЇХ СТАТУС









Назву розділу ІІ викласти в такій редакції: " Адміністративно-територіальні одиниці, їх статус і складові частини"
Змінити структуру розділу ІІ. Главу І присвятити адміністративно-територіальним одиницям, а главу 2 - їх складовим частинам: населеним пунктам, невеликим поселенням та спеціальним поселенням.




Розділ ІІ. АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНІ ОДИНИЦІ, ЇХ СТАТУС І СКЛАДОВІ ЧАСТИНИ
19.


Доповнити розділ ІІ новою главою 1. Адміністративно-територіальні одиниці
Глава 1. Адміністративно-територіальні одиниці
20.




Назву статті 6 записати у такій редакції:
" Поняття адміністративно-територіальних одиниць"











Стаття 6. Поняття адміністративно-територіальних одиниць
21.









9. Н.д Лавринович О.В.
Доповнити ч.1 ст.6 реченням : "і враховується при їх організації і діяльності".









Викласти ч.1 ст.6 у такій редакції:
" 1. Адміністративно-територіальна одиниця - це цілісна частина єдиної території в установлених відповідно до закону межах, що є просторовою основою для організації та діяльності представницьких органів влади та місцевого самоврядування і враховується при організації і діяльності, органів виконавчої влади, системи судів і органів прокуратури,."

Враховано.









1. 1. Адміністративно-територіальна одиниця - це цілісна частина єдиної території в установлених відповідно до закону межах, що є просторовою основою для організації та діяльності представницьких органів влади та місцевого самоврядування і враховується при організації і діяльності органів виконавчої влади, системи судів і органів прокуратури.

22.










10.Н.д. Коліушко І.Б.
- в частині 2 пропоную виключити слова "податкової спроможності" (як одного з критеріїв утворення адміністративно-територіальної одиниці), оскільки на сьогодні ця умова є нереальною;

Викласти ч.2 ст.6 у такій редакції:
" Адміністративно-територіальна одиниця утворюється з урахуванням географічних, історичних, економічних, етнічних, соціальних та інших чинників в разі наявності необхідної кількості населення, відповідної території, податкової спроможності, бюджетної забезпеченості, фінансових ресурсів в обсязі, достатньому для здійснення на цій території виконавчої влади та функцій і повноважень місцевого самоврядування."




Відхилити.
2.. Адміністративно-територіальна одиниця утворюється з урахуванням географічних, історичних, економічних, етнічних, соціальних та інших чинників в разі наявності необхідної кількості населення, відповідної території, податкової спроможності, бюджетної забезпеченості, фінансових ресурсів в обсязі, достатньому для здійснення на цій території виконавчої влади та функцій і повноважень місцевого самоврядування.
23.


Викласти ч.3 ст.6 у такій редакції:
" Межі адміністративно-територіальних одиниць, їх назва, склад і адміністративний центр визначається відповідно до цього Закону."
3. Межі адміністративно-територіальних одиниць, їх назва, склад і адміністративний центр визначається відповідно до цього Закону.
24.






11.Н.Д.Коліушко І.Б.
в частині 4 слова "містити в своєму складі" пропоную замінити словами "мати на своїй території";

Викласти ч.4 ст.6 у такій редакції:
" Адміністративно - територіальна одиниця може містити в своєму складі один або декілька населених пунктів, а також невеликі та спеціальні поселення."





Відхилити.
4. Адміністративно - територіальна одиниця може містити в своєму складі один або декілька населених пунктів, а також невеликі та спеціальні поселення.
25.

12. Н.д. Асадчев В.М.
Н.д. Коліушко І.Б.
Н.д Крючков Г.К.
Н.д. Лавринович О.В.
Н.д.Москвін С.О.
Н.д.Пересунько С.І.
Н.д.Пухкал О.Г.
Н.д Шеховцов О.Д.
Викласти ч.5 ст.6 в такій редакції: " Офіційна назва адміністративно-територіальних одиниць має бути похідною від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці, та відповідної територіальної громади."
















Враховано.
5. Офіційна назва адміністративно-територіальних одиниць має бути похідною від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці, та відповідної територіальної громади.

26.


13. Н.д Коліушко І.Б.
Принциповим зауваженням до законопроекту є ускладнена система адміністративно-територіального устрою, що викликано насамперед ненайкращими термінологічними відповідниками назв адміністративно-територіальних одиниць. Зокрема, використання термінів "сільрада", "селищрада" і "міськрада", замість використовуваних в прийнятому парламентом законопроекті №0907 "сільський, селищний та міський округи" є невдалими, особливо зважаючи на аналогічні назви колегіальних виборних органів місцевого самоврядування.
Отже, пропонується повернутися для позначення об'єднань територіальних громад до конструкцій "сільський округ", '^.селищний округ" та "міський округ".
Для усунення протиріч з Конституцією України пропоную підготувати законопроект про внесення змін до Конституції, яким зокрема передбачити можливість утворення міських округів

Доповнити главу 2 статтею 7. " Сільська громада - село "










Враховано частково.






Стаття 7. Сільська громада - село
27.













-14- Н.д.Пухкал О.Г.
У статті 7 "Село" і в статті 8 "Селища" авторами проекту вказується, що обидві адміністративно-територіальні одиниці утворюються за умови чисельності жителів не менш ніж 5000 чол. В чому полягає тоді різниця між ними? Очевидно, автори мали на увазі, що "село" - це одиниця, що нараховує до 5000 жителів, а "селище" - більш ніж 5000, але менш ніж 10 000 жителів.
15. Крючков Г.К.
Не слід обумовлювати наявністю 5 тисяч жителів утворення сіл як адміністративно-територіальних одиниці. Мережа сіл (як і міст, селищ міського типу) склалася і перегляд існуючого стану не є доцільним.



Викласти частину 1 статті 7 в такій редакції: " Сільська громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюються при чисельності не менш як 5 тисяч жителів, які проживають на території одного або кількох сільських населених пунктів і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування.
У гірських, поліських та місцях особливого статусу (Чорнобильська зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини) можуть утворюватись адміністративні одиниці і при меншій кількості населення."




За статистичним відомостями в Україні адміністративно-територіальні одиниці, адміністративними центрами яких є селища міського типу і діють селищні ради, в своїй більшості за чисельністю населення малі. Тому тут найбільш оптимальна чисельність населення складає 5 тисяч чоловік.


Враховано. Адміністративно-територіальна одиниця при певних умовах може бути за чисельністю і менше 5 тисяч чоловік.


1. Сільська громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюються при чисельності не менш як 5 тисяч жителів, які проживають на території одного або кількох сільських населених пунктів і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування.
У гірських, поліських та місцях особливого статусу (Чорнобильська зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини) можуть утворюватись адміністративні одиниці і при меншій кількості населення.

28.






Викласти частину 2 статті 7 в такій редакції: " Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви населеного пункту адміністративного центру одиниці, який встановлюється у селі, та територіальної громади.
2. Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви населеного пункту адміністративного центру одиниці, який встановлюється у селі, та територіальної громади.

29.




30.

16.Н.д. Масенко О.М.
статтю 7 доповнити частиною 5 такого змісту: "вказані норми стосуються новоутворених сіл
Відхилити.

31.





Доповнити главу 2 статтею 8. " Селищна громада - селище "


Стаття 8. Селищна громада - селище
32.













Викласти частину 1 статті 8 в такій редакції: " 1. Селищна громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюються при чисельності не менш як 5 тисяч жителів, які проживають на території одного або кількох населених пунктів (селищ і сіл) і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування.
У гірських, поліських та місцях особливого статусу (Чорнобильська зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини) можуть утворюватись адміністративні одиниці і при меншій кількості населення."

1. Селищна громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюються при чисельності не менш як 5 тисяч жителів, які проживають на території одного або кількох населених пунктів (селищ і сіл) і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування.
У гірських, поліських та місцях особливого статусу (Чорнобильська зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини) можуть утворюватись адміністративні одиниці і при меншій кількості населення.
33.


Викласти частину 2 статті 8 в такій редакції: " Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви адміністративного центру одиниці, який встановлюється у селищі, та територіальної громади."
2. Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви адміністративного центру одиниці, який встановлюється у селищі, та територіальної громади.
34.




35.


Доповнити главу 2 статтею 9 " Міська громада - місто "
Стаття 9. Міська громада - місто

36.










17. Крючков Г.К.
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23


Ч.1 ст.9 викласти в такій редакції: " Міська громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюється при чисельності населення не менш 10 тисяч жителів, які проживають на території одного міста або кількох населених пунктів і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування.





Враховано.
1. Міська громада - це адміністративно-територіальна одиниця, яка утворюється при чисельності населення не менш 10 тисяч жителів, які проживають на території одного міста або кількох населених пунктів і невеликих поселень, в межах якої діє територіальна громада та створюється орган місцевого самоврядування.

37.







Ч.2 ст.9 викласти в такій редакції: " Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви населеного пункту адміністративного центру, який встановлюється у місті, та територіальної громади."






2. Назва адміністративно-територіальної одиниці є похідною від категорії і назви населеного пункту адміністративного центру, який встановлюється у місті, та територіальної громади.

38.










Ч.3 статті 22 включити до нової статті 9 частиною третьою.
Замість слів "центру міського округу" записати :" міста, яке є адміністративним центром адміністративно-територіальної одиниці."


39.





Стаття 10. Район у місті.
40.

-18-Н.д.Масенко О.М.
у частині 1 статті 10 вилучити слово "можуть"

-19.Н.д.Крючков Г.К.
Статтю 10 дати в такій редакції:
"У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів з урахуванням історичних, економічних, науково-технічних, культурних, демографічних та інших чинників розвитку складових частин міста, думки місцевого населення можуть утворюватися, при наявності рішень відповідних Рад, райони в містах".
Відхилити. Це питання має вирішуватися за пропозиціями відповідних рад і не є обов'язковим









Враховано частково.
Викласти ст.10 у такій редакції:" У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів з урахуванням історичних, економічних, науково-технічних, культурних, демографічних та інших чинників розвитку складових частин міста, думки місцевого населення утворюються утворюватися райони в містах.
Рішення про ліквідацію районів в містах здійснюється з урахуванням думки населення, яке проживає на території цих районів, висловленої на місцевому референдумі, та рішень відповідних рад."
У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів з урахуванням історичних, економічних, науково-технічних, культурних, демографічних та інших чинників розвитку складових частин міста, думки місцевого населення можуть утворюватися райони в містах.
Рішення про ліквідацію районів в містах здійснюється з урахуванням думки населення, яке проживає на території цих районів, висловленої на місцевому референдумі, та рішень відповідних рад.

41.



Стаття 11. Район
42.



1. Район - це адміністративно-територіальна одиниця у складі Автономної Республіки Крим, області переважно з агропромисловим характером економіки, транспортною, інформаційною та іншою соціальною інфраструктурою, спрямованою на забезпечення зв'язків між населеними пунктами, що знаходяться на його території.
43.


Викласти ч.2 ст.11 у такій редакції " Район складається з адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст."
2. 2. Район складається з адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст.
44.

20-Н.д.Масенко О.М.
у частині 3 статті 11 замінити "60 тисяч населення" наступним текстом "40 - 60 тисяч населення в залежності від середньої чисельності населення в районах області";
-21- Фракція КПУ
Частину 3 викласти в такій редакції
Район утворюється, як правило, при кількості населення не менше 40 тисяч чоловік. У гірських, поліських, прикордонних регіонах, районах особливого статусу (Чорнобильска зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншинства тощо) райони можуть утворюватися і при меншій кількості населення


Враховано частково.














Враховано частково.







3. 3. Район утворюється з урахуванням географічного положення і історичного розвитку території, етнічного складу населення, культурних та інших традицій, перспективи соціально-економічного розвитку, наявності продуктивних сил, фінансової самодостатності, наявності розвинутої інфраструктури системи комунікацій для задоволення потреб населення, а також населеного пункту, що історично склався як соціально-економічний, культурний чи релігійний центр для жителів навколишніх населених пунктів при кількості населення не менше 60 тисяч чоловік.
Відхилення кількості населення за рахунок поточного природного руху і міграції не може перевищувати десять відсотків.
У гірських, поліських районах та районах особливого статусу (Чорнобильска зона, місця компактного проживання громадян, які становлять національні меншини тощо) за висновком Кабінету Міністрів України райони можуть утворюватися і при меншій кількості населення.

45.

22-Н.д.Масенко О.М.
статтю 11 доповнити частиною четвертою такого змісту:
" вказані норми стосуються новоутворених районів".


Відхилити.

46.


Назву статті викласти в редакції: Стаття 12. Область
Стаття 12. Область
47.

23. Н.д.Крючков Г.К.
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.
Враховано частково.
1. Область - це найбільша адміністративно-територіальна одиниця у складі України, що характеризується певними історичними, економічними, екологічними, географічними, демографічними особливостями.
48.



Викласти ч.2 у наступній редакції:" 2. Область складається з адміністративно-територіальних одиниць - районів та міських (адміністративними центрами яких є міста обласного значення) громад - міст."
2. Область складається з адміністративно-територіальних одиниць - районів та міських (адміністративними центрами яких є міста обласного значення) громад - міст.
49.



3. Відповідно до Конституції України до складу України входять: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області.
50.



Стаття 13. Автономна Республіка Крим
51.



1. Автономна Республіка Крим є адміністративно-територіальною одиницею у складі України.
52.







24.Н.д. Коліушко І.Б.
Пропоную вилучити з тексту проекту закону положення про "міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення", оскільки ця категорія
міст тотожна "містам обласного значення", вони не мають ніяких особливостей в правовому регулюванні, і тому непотрібно перевантажувати закон зайвою термінологією. Отже, пропонується залишити дві категорії міст: 1) міста районного значення;2) міста обласного значення
Враховано частково. Викласти ч.2 в наступній редакції:" До складу Автономної Республіки Крим входять адміністративно-територіальні одиниці - райони та міські (адміністративними центрами яких є міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення) громади - міста."



Відхилити.
2. До складу Автономної Республіки Крим входять адміністративно-територіальні одиниці - райони та міські (адміністративними центрами яких є міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення) громади - міста.
53.
Глава 1. Населені пункти

Главу 1. Населені пункти виключити.


54.
Стаття 7. Поняття і категорії населених пунктів

Статтю 7 глави 1 виключити. Норми її статей включити до ст. 16 "Поняття складових частин адміністративно-територіальних одиниць."


55.
1. Населений пункт - це частина комплексно заселеної території України, яка склалася внаслідок господарської та іншої соціальної діяльності, має сталий склад населення, власну назву та зареєстрована в порядку, передбаченому цим Законом.

Ч. 1 включити ч.2 ст.16.

56.
2. Невеликі поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певної галузі господарства (будівлі залізничних служб, будинки лісників, шляхових майстрів, бакенщиків, польові стани тощо), не є самостійними населеними пунктами і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані.

Ч.2 ст.7 включити ч.3 до ст.16.
У ч.2 ст.7 замість слів "невеликі поселення" записати "До невеликих поселень відносяться поселення" далі за текстом та вилучити слова "не є самостійними населеними пунктами і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані."

57.
3. Населені пункти поділяються на сільські та міські.

Ч. 3 ст.7 включити ч.1 до статті 17.

58.
4. До категорії сільських населених пунктів належать села, до міських - селища і міста.

У ч.4 ст.7 після слів " належать села" доповнити слова " селища сільського типу", після слова "селища" доповнити слова "міського типу".
Ч.4 ст.7 включити ч.2 статті 17.
.
59.
Стаття 8. Села

Ст.8 включити до гл.2 статтею 18

60.
Села - це населені пункти зі сталим складом населення, переважна частина якого зайнята в сільськогосподарському виробництві та лісовому господарстві.

В статті 8 після слів "Села - це" записати слово "сільські" далі за текстом та після слів "лісовому господарстві" доповнити словами "рибальстві або інших промислах."



61.
Стаття 9. Селища

Ст.9 включити до гл.2 статтею 19.

62.


В статті 9 доповнити ч.1 в такій редакції: "Селища поділяються на селища сільського типу та селища міського типу."

63.


Статтю 9 доповнити ч.2 в такій редакції: "Селища сільського типу - це сільські населені пункти, які мають певну соціальну інфраструктуру, населення яких зайняте переважно у сфері сільськогосподарського виробництва або обслуговує підприємства та установи, лікувального, курортного та іншого призначення."


64.
Селища - це міські населені пункти, що розташовані при промислових підприємствах, будовах, залізничних вузлах, гідротехнічних спорудах, підприємствах по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, та інші населені пункти, що мають комунальну і соціальну інфраструктуру та переважна частина населення яких зайнята у промисловому виробництві чи соціально-культурній сфері.

Норму статті 9 включити ч.3 до ст.19. Після слова "Селище" доповнити словами "міського типу" - далі за текстом.

65.
Стаття 10. Міста районного значення

Ст.10 включити статтею 20 гл.2. У назві статті 10 виключити слова "районного значення".

66.


Ст.10 доповнити ч.1 такого змісту: " Міста - це великі населені пункти, які мають розвинуту соціальну, комунальну та транспортну інфраструктуру, жителі яких головним чином зайняті у промисловості, науці, культурі, торгівлі, управлінні та у сфері обслуговування."

67.


Статтю 10 доповнити ч.2 в такій редакції:" 1.Міста поділяються на міста районного, обласного, республіканського ( Автономної Республіки Крим) значення, а також міста, що мають спеціальний статус."

68.
До категорії міст районного значення відносяться міста, на території яких розміщені промислові підприємства, комунальне господарство, житловий фонд, мережа соціально-культурних закладів і підприємств з кількістю населення понад 10 тисяч жителів, переважна частина якого зайнята в промисловості чи соціально-культурній сфері.

Норму статті 10 включити частиною третьою до ст.20.

69.
Стаття 11. Міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення

Статтю 11 вилучити. Норми цієї статті (чч.1 і 2) включити ч.4 і 5 до ст.20.

70.
1. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення відносяться міста з кількістю населення понад 50 тисяч жителів, які є економічними і культурними центрами, мають розвинуту промисловість, комунальне господарство, значний житловий фонд.

Ч.1 статті 11 включити частиною четвертою до ст.20.. Замість цифри "50" записати "60".

71.
2. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення можуть бути також віднесені населені пункти з кількістю населення менше 50 тисяч жителів, якщо вони мають важливе промислове, соціально-культурне, історичне, оборонне значення, перспективу економічного розвитку, або населені пункти, які включені до курортних зон і на їх території розташовані санаторії, стаціонарні лікувальні та оздоровчі заклади, туристичні бази, інші заклади відпочинку.

Ч.2 статті 11 включити частиною п'ятою до ст.20.
В частині другій статті 11 після слів "інші заклади відпочинку" доповнити словами " при умові, що кількість постійного населення і громадян, які перебувають тут на лікуванні та відпочинку, досягає на протязі місяця чисельності не менш 60 тисяч чоловік."

72.
Стаття 12. Міста, що мають спеціальний статус

Статтю 12 вилучити. Норму цієї статті включити частиною 6 до статті 20.

73.
Містами, що мають спеціальний статус, відповідно до Конституції України, є міста Київ і Севастополь.

Норму статті 12 включити ч. 6 до статті 20.

74.
Стаття 13. Територія і межі населених пунктів

Статтю 13 та її чч.1,2,3 включити до гл.2 розділу ІІ статтею 22.

75.
1. Територія населених пунктів складається з місць проживання (територія, що забудована, включаючи присадибні ділянки), частин природного ландшафту, у тому числі зон відпочинку (територія парків, скверів, лісів, озер, річок тощо), промислової зони (територія, забудована виробничими об'єктами, зони очисних споруд, сміттєзвалищ тощо), об'єктів інфраструктури (доріг, інших комунікацій тощо).
-25- Президент України
Першу частину статті 13 доповнити словами "зон сільськогосподарської та водогосподарської діяльності
Враховано.
У ч.1 ст.13 після слів (територія, забудована виробничими об'єктами, зони очисних споруд, побутових відходів тощо)" доповнити словами: "зон сільськогосподарської та водогосподарської діяльності" далі за текстом.
Замінити слово "сміттєзвалищ" на слова "побутових відходів".

76.
2. Межами населених пунктів є межа їх земель, що відокремлює територію населених пунктів від земель іншого призначення. Межі населених пунктів визначаються на підставі проекту планування та забудови населених пунктів, землеустрою або техніко-економічного обгрунтування їх розвитку.



77.
3. Зміна меж населеного пункту проводиться у разі:



78.
1) зміни генерального плану забудови населеного пункту;



79.
2) включення населеного пункту до складу міста, селища;

В п.2 частині третій статті 13 замість слів " міста, селища" записати " іншого населеного пункту".

80.
3) об'єднання кількох населених пунктів в один населений пункт;

Вилучити пункт 3, оскільки цей випадок передбачений пунктом 2.

81.
4) включення до складу населеного пункту земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення;

Змінюється нумерація пункту.

82.
5) надання земельних ділянок для потреб населеного пункту;

Змінюється нумерація пункту

83.
6) виділення з меж міста, селища, села територій інших населених пунктів.

Змінюється нумерація пункту.
Пункт 6 частини третьої статті 13 записати в такій редакції :
" виділення з меж села, селища сільського типу, селища міського типу, міста частини їх території і утворення на ній нового населеного пункту."

84.




85.
Стаття 14. Територія і межі адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, міст
-16- Президент України
Статтю 14 Закону вилучити
Враховано частково. Норми статті викладені у новій редакції.

В назві статті 14 вилучити слова " сіл, селищ, міст"
Стаття 14. Територія і межі адміністративно-територіальних одиниць
86.
1. Адміністративно-територіальна одиниця (село, селище, місто) має закріплену за нею територію, яка складається з території відповідного населеного пункту, а також земель сільськогосподарського, водогосподарського та іншого призначення.






Викласти ч.1 ст.14 в такій редакції: " Адміністративно-територіальні одиниці - сільські, селищні громади - села, селища мають територію, межі якої змінюються і затверджуються відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними радами."



1. Адміністративно-територіальні одиниці - сільські, селищні громади - села, селища мають територію, межі якої змінюються і затверджуються відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними радами.
87.


Доповнити ст.14 ч.2 в такій редакції: "Адміністративно-територіальні одиниці райони в містах мають територію, межі якої змінюються і затверджуються міськими радами."
2. Адміністративно-територіальні одиниці райони в містах мають територію, межі якої змінюються і затверджуються міськими радами.
88.


Доповнити ст.14 ч.3 в такій редакції: " Адміністративно-територіальні одиниці області, райони, міські громади - міста мають територію, межі якої змінюються і затверджуються Верховною Радою України."
3 Адміністративно-територіальні одиниці області, райони, міські громади - міста мають територію, межі якої змінюються і затверджуються Верховною Радою України.
89.


Ч.3 статті 18 включити частиною 4 до статті 14.
Після слів "крім території" міської громади - міста Севастополя.".
4. Територією Автономної Республіки Крим є територія Кримського півострова, крім території міської громади - міста Севастополя.
90.


Ч.4 статті 18 включити частиною 5 до статті 14.
5. Територія Автономної Республіки Крим може бути змінена Верховною Радою України за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим.
91.
2. Межами адміністративно-територіальної одиниці є межа, що відокремлює її територію від території іншої адміністративно-територіальної одиниці.

Ч.2 статті 14 відповідно стає частиною 6.
6. Межами адміністративно-територіальної одиниці є межа, що відокремлює її територію від території іншої адміністративно-територіальної одиниці.
92.
Стаття 15. Встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць


Стаття 15. Встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць
93.
Межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються:


Межі адміністративно-територіальних одиниць встановлюються:
94.
1) на суші - по характерних точках і лініях рельєфу;


1) на суші - по характерних точках і лініях рельєфу;
95.
2) на судноплавних річках - по середині головного фарватеру або тальвегу річки; на несудноплавних річках (ручаях) - по їх середині або по середині головного рукава річки; на озерах та інших водоймах - по прямій лінії, що з'єднує виходи меж адміністративно-територіальних одиниць до берегів озера або іншої водойми. Межі, що проходять по річці (ручаю), озеру чи іншій водоймі, не переміщуються як при зміні обрису їх берегів або рівня води, так і при відхиленні русла річки (ручаю) в той чи інший бік;


2) на судноплавних річках - по середині головного фарватеру або тальвегу річки; на несудноплавних річках (ручаях) - по їх середині або по середині головного рукава річки; на озерах та інших водоймах - по прямій лінії, що з'єднує виходи меж адміністративно-територіальних одиниць до берегів озера або іншої водойми. Межі, що проходять по річці (ручаю), озеру чи іншій водоймі, не переміщуються як при зміні обрису їх берегів або рівня води, так і при відхиленні русла річки (ручаю) в той чи інший бік;
96.
3) на водосховищах гідровузлів та інших штучних водоймах відповідно до лінії меж, що проходили на місцевості до їх заповнення;


3) на водосховищах гідровузлів та інших штучних водоймах відповідно до лінії меж, що проходили на місцевості до їх заповнення;
97.
4) на залізничних і автодорожніх мостах, греблях та інших спорудах, що проходять через ділянки судноплавних і несудноплавних річок (ручаїв), - по середині цих споруд або по їх технологічній осі, незалежно від проходження меж на воді;


4) на залізничних і автодорожніх мостах, греблях та інших спорудах, що проходять через ділянки судноплавних і несудноплавних річок (ручаїв), - по середині цих споруд або по їх технологічній осі, незалежно від проходження меж на воді;
98.
5) за межами землекористувачів;


5) за межами землекористувачів;
99.
6) по лінії Державного кордону України.


6) по лінії Державного кордону України.
100.


Назву глави 2 розділу ІІ викласти у такій редакції: "Складові частини адміністративно-територіальних одиниць"
Глава 2. Складові частини адміністративно-територіальних одиниць
101.


Назву ст.16 викласти у такій редакції: "Поняття складових частин адміністративно-територіальних одиниць"
Стаття 16. Поняття складових частин адміністративно-територіальних одиниць
102.


Викласти ч.1 ст.16 у такій редакції: "Складовими частинами адміністративно-територіальних одиниць є населені пункти, невеликі поселення, спеціальні поселення."
1. Складовими частинами адміністративно-територіальних одиниць є населені пункти, невеликі поселення, спеціальні поселення.
103.



2. Населений пункт - це частина комплексно заселеної території України, яка склалася внаслідок господарської та іншої соціальної діяльності, має сталий склад населення, власну назву та зареєстрована в порядку, передбаченому цим Законом.
104.




3. До невеликих поселень відносяться поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певної галузі господарства (будівлі залізничних служб, будинки лісників, шляхових майстрів, бакенщиків, польові стани тощо).
105.







Доповнити ст.16 ч.4 у такій редакції:
" До спеціальних поселень відносяться закриті військові містечка, виправно-трудові установи (виправно-трудові колонії - поселення, тюрми і виховно-трудові колонії) тощо."

4. До спеціальних поселень відносяться закриті військові містечка, виправно-трудові установи (виправно-трудові колонії - поселення, тюрми і виховно-трудові колонії) тощо.
106.










Доповнити ст.16 ч.5 у такій редакції:
" Невеликі поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певного господарства, не є самостійними населеними пунктами і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані.
Правовий статус спеціальних поселень визначається законом."




5. Невеликі поселення, що мають тимчасове значення і несталий склад населення, хутори та одиночні двори, а також поселення, що є об'єктами службового призначення в системі певного господарства, не є самостійними населеними пунктами і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані.
Правовий статус спеціальних поселень визначається законом.
107.


Доповнити гл.2 розділ ІІ статтею17 "категорії і види населених пунктів".
Стаття 17. Категорії і види населених пунктів
108.



1. Населені пункти поділяються на сільські та міські.
109.


Викласти ч.2 ст.17 у такій редакції: До категорії сільських населених пунктів належать села, до міських - селища і міста.
2. До категорії сільських населених пунктів належать села, до міських - селища і міста.
110.



Стаття 18. Село
111.


Викласти ст.18 у такій редакції: Село - це сільський населений пункт, який має певну соціальну інфраструктуру, населення якого зайняте переважно у сфері сільськогосподарського виробництва, лісовому господарстві, рибальстві чи інших промислах або обслуговує підприємства та установи, лікувального, курортного та іншого призначення.
Село - це сільський населений пункт, який має певну соціальну інфраструктуру, населення якого зайняте переважно у сфері сільськогосподарського виробництва, лісовому господарстві, рибальстві чи інших промислах або обслуговує підприємства та установи, лікувального, курортного та іншого призначення.

112.



Стаття 19. Селище
113.

-27.Н.д.Крючков Г.К.
Не варто ділити селища на селища сільського типу і селища міського типу
Враховано.

114.


Викласти ст.19 у такій редакції:
Селище - це міський населений пункт, що розташований при промислових підприємствах, будовах, залізничних вузлах, гідротехнічних спорудах, підприємствах по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, та інші населені пункти, що мають комунальну і соціальну інфраструктуру та переважна частина населення яких зайнята у промисловому виробництві чи соціально-культурній сфері.
3. Селище - це міський населений пункт, що розташований при промислових підприємствах, будовах, залізничних вузлах, гідротехнічних спорудах, підприємствах по виробництву і переробці сільськогосподарської продукції, та інші населені пункти, що мають комунальну і соціальну інфраструктуру та переважна частина населення яких зайнята у промисловому виробництві чи соціально-культурній сфері
115.



Стаття 20. Міста
116.

28. Крючков Г.К.
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.
Враховано частково.
1. Міста - це великі населені пункти, які мають розвинуту соціальну, комунальну та транспортну інфраструктуру, жителі яких головним чином зайняті у промисловості, науці, культурі, торгівлі, управлінні та у сфері обслуговування.
117.



2. Міста поділяються на міста районного, обласного, республіканського (Автономної Республіки Крим) значення, а також міста, що мають спеціальний статус.
118.



3.До категорії міст районного значення відносяться міста, на території яких розміщені промислові підприємства, комунальне господарство, житловий фонд, мережа соціально-культурних закладів і підприємств з кількістю населення понад 10 тисяч жителів, переважна частина якого зайнята в промисловості чи соціально-культурній сфері.
119.



4. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення відносяться міста з кількістю населення понад 60 тисяч жителів, які є економічними і культурними центрами, мають розвинуту промисловість, комунальне господарство, значний житловий фонд.
120.

-29.Н.д.Крючков Г.К.
Виключити слова "при умові, що кількість постійного населення і громадян, які перебувають тут на лікуванні і відпочинку, досягає протягом місяця чисельності не менш 60 тисяч чоловік (осіб)".
30. Н.д. Коліушко І.Б.
Вилучити слова "республіканського (Автономної Республіки Крим) значення".
31. Н.д. Асадчев В.М.
Вилучити поняття " міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного, районного значення"





Враховано.





Відхилити.




Відхилити.
5. До категорії міст республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення можуть бути також віднесені населені пункти з кількістю населення менше 60 тисяч жителів, якщо вони мають важливе промислове, соціально-культурне, історичне, оборонне значення, перспективу економічного розвитку, або населені пункти, які включені до курортних зон і на їх території розташовані санаторії, стаціонарні лікувальні та оздоровчі заклади, туристичні бази, інші заклади відпочинку.
121.

32. Н.д. Коліушко І.Б.
. Щодо міст Києва та Севастополя (частина 5 статті 20), то очевидно доцільно вказати в чому саме полягає спеціальний статус цих міст. Зокрема, можна доповнити цю статтю такими положеннями: "місто Київ має спеціальний статус як столиця України", а "місто Севастополь має спеціальний статус, обумовлений базуванням з Військово-морських сил України і тимчасовим перебуванням основної бази Чорноморського Флоту Російської Федерації"

Відхилити.
6. Містами, що мають спеціальний статус, відповідно до Конституції України, є міста Київ і Севастополь.
122.



Стаття 21. Мікрорайони та інші складові частини населених пунктів
123.

33. Н.Д. Коліушко І.Б.
Видається за доцільне доповнити статтю 21 проекту положенням про те, що поділ території населеного пункту на мікрорайони та інші мікроструктури є також основою "для розташування підрозділів виконавчих органів місцевого самоврядування".

Відхилити.
Територія міста, селища, села може поділятися на окремі мікрорайони та інші мікроструктури (вулиці, квартали, дільниці, житлові масиви та інше), що є відповідно до Конституції та законів України територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.
124.



Стаття 22. Територія і межі населених пунктів
125.



1. Територія населених пунктів складається з місць проживання (територія, що забудована, включаючи присадибні ділянки), частин природного ландшафту, у тому числі зон відпочинку (територія парків, скверів, лісів, озер, річок тощо), промислової зони (територія, забудована виробничими об'єктами, зони очисних споруд, побутових відходів тощо), зон сільськогосподарської та водогосподарської діяльності, об'єктів інфраструктури (доріг, інших комунікацій тощо).
126.



2. Межами населених пунктів є межа їх земель, що відокремлює територію населених пунктів від земель іншого призначення. Межі населених пунктів визначаються на підставі проекту планування та забудови населених пунктів, землеустрою або техніко-економічного обгрунтування їх розвитку.
127.



3. Зміна меж населеного пункту проводиться у разі:
128.



1) зміни генерального плану забудови населеного пункту;
129.



2) включення населеного пункту до складу іншого населеного пункту.
130.



3) включення до складу населеного пункту земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення;
131.



4) надання земельних ділянок для потреб населеного пункту;
132.


Викласти п.5 ч.3 ст.22 у такій редакції: "виділення з меж села, селища, міста частини їх території і утворення на ній нового населеного пункту."
5) ) виділення з меж села, селища, міста частини їх території і утворення на ній нового населеного пункту.
133.
Глава 2. Райони в містах, інші складові частини населених пунктів

Главу 2 виключити.

134.
Стаття 16. Райони в містах

Статтю 16 включити до розділу ІІ глави 1 статтею 10.

135.
У містах з кількістю населення не менш як 300 тисяч жителів можуть утворюватися адміністративно-територіальні одиниці - райони в містах.

Норму ст.16 включити частиною першою ст.10.

136.


Доповнити ст. 16 частиною 2 в такій редакції:
" Утворення районів у містах здійснюється з урахуванням історичних, економічних, науково-технічних, культурних, демографічних та інших чинників розвитку складових частин міста, думки місцевого населення та наявності рішень відповідних рад."

137.
Стаття 17. Мікрорайони та інші складові частини населених пунктів

Ст.17 включити до гл.2 статтею 21.

138.
Територія міста, селища, села може поділятися на окремі мікрорайони та інші мікроструктури (вулиці, квартали, дільниці, житлові масиви та інше), що є відповідно до Конституції та законів України територіальною основою для створення органів самоорганізації населення.

Норма ст.17 включити до гл.2 статтею 21.
В статті 17 після слова "селища" доповнити слова " міського типу, селища сільського типу" далі за текстом.

139.
Глава 3. Автономна Республіка Крим, області, райони

Главу 3 виключити.

140.
Стаття 18. Автономна Республіка Крим
34- Президент України
У статті 18 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано. Положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи вилучено.
Включити ст.18 до розділу ІІ глави 1 статтею 13.

141.
1. Автономна Республіка Крим є автономною адміністративно-територіальною одиницею у складі України.

В ч.1 ст.18 вилучити слово "автономною".

142.
2. Територією Автономної Республіки Крим є територія Кримського півострова, крім території Севастопольського міського округу.

Ч.2 включити ч.4 до ст.14 в такій редакції:
"Територією Автономної Республіки Крим є територія Кримського півострова, крім території міста Севастополя (міськради).

143.
3. До складу Автономної Республіки Крим входять райони та міста республіканського (Автономної Республіки Крим) значення.

Ч. 3 включити ч.2 до ст.13 в такій редакції:
"До складу Автономної Республіки Крим входять райони та міста (міськради)"

144.
4. Територія Автономної Республіки Крим може бути змінена Верховною Радою України за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим.

Ч.4 включити ч.5 до ст.14

145.
Стаття 19. Області

Ст.19 включити до розділу ІІ глави 1 статтею 12.

146.
1. Область - це адміністративно-територіальна одиниця, яка склалася в межах території України, що характеризується певними історичними, економічними, екологічними, географічними, демографічними особливостями.

В частині першій статті 19 після слова "це" записати слово "найбільша" та замість слів " яка склалася в межах території України" записати " у складі України". далі за текстом.

147.
2. Область складається з районів та міст обласного значення.

Ч.2 викласти у такій редакції: "область складається з районів та міст (міськрад).

148.
3. Відповідно до Конституції України до складу України входять: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Луганська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська, Чернівецька, Чернігівська області.

Ч.3 включити ч.3 до ч.3 до ст.12.

149.
Стаття 20. Райони

Статтю 20 та її частини включити до розділу ІІ глави 1 статтею 11.

150.
1. Район - це частина території області переважно з агропромисловим характером економіки, транспортною, інформаційною та іншою соціальною інфраструктурою, спрямованою на забезпечення зв'язків між населеними пунктами, що знаходяться на його території.

В частині першій статті 20 замість слів " частина території" записати " адміністративно-територіальна одиниця у складі Автономної Республіки Крим," далі за текстом.

151.
2. Райони складаються з сіл, селищ, міст районного значення.

Ч.2 ст.20 викласти у такій редакції: " Райони складаються з сіл (сільрад), селищ (селищрад), міст (міськрад).

152.
Глава 4. Інші територіальні утворення

Главу 4 вилучена. Поняття "інші територіальні утворення" вилучено із закону.

153.
Стаття 21. Сільський, селищний округ
-35- Президент України
Статтю 21 Закону викласти у такій редакції:
"Стаття 21. Сільські об'єднання
Враховано. Статтю 21, а також поняття "сільській, селищний округ" вилучено із закону.
.

154.
1. Сільський, селищний округ - це адміністративно-територіальне утворення, яке склалося з кількох сусідніх сіл, селищ і діє під юрисдикцією єдиної територіальної громади та відповідних органів місцевого самоврядування.
1. Сільське об'єднання - це адміністративно-територіальне утворення, яке склалося в результаті об'єднання територіальних громад та територій кількох сіл з обранням єдиних органів місцевого самоврядування та єдиного сільського голови.


155.
2. Сільський округ утворюється на основі добровільного об'єднання територіальних громад кількох сусідніх сіл в одну територіальну громаду.
2. Утворення, реорганізація та ліквідація сільських об'єднань здійснюються відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".


156.
3. Селищний округ утворюється на основі добровільного об'єднання територіальних громад кількох сусідніх селищ або селищ і сіл в одну територіальну громаду.



157.
Стаття 22. Міський округ
-36- Президент України
Статтю 22 Закону вилучити
Враховано. Стаття 22, а також поняття міський округ вилучено із закону.

158.
1. Міський округ - це адміністративно-територіальне утворення, що сформувалося внаслідок об'єднання міста з навколишніми селами, селищами чи іншими містами зі збереженням їх статусу як самостійних адміністративно-територіальних одиниць та їх органів місцевого самоврядування з метою більш ефективного соціально-економічного та культурного розвитку цих населених пунктів.



159.
2. Міський округ перебуває під юрисдикцією міської ради, яка обирається виборцями міського округу та представляє спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ і міст, що входять до її складу, в межах повноважень, делегованих їй відповідними радами.



160.
3. Міська рада округу одночасно є представницьким органом місцевого самоврядування територіальної громади центру міського округу.
-37- Президент України
У частині третій статті 22 Закону слова "висловленої шляхом дорадчого опитування (консультативного референдуму)" вилучити.
Враховано.
Пропозиція стосується частини третьої ст.23

161.
Глава 5. Найменування і перейменування населених пунктів та їх складових частин, інших адміністративно-територіальних одиниць

Номер глави 5 змінюється на 3.
Назву глави записати у такій редакції: "Найменування і перейменування населених пунктів, їх складових частин та адміністративно-територіальних одиниць"
Глава 3. Найменування і перейменування населених пунктів, їх складових частин та адміністративно-територіальних одиниць
162.
Стаття 23. Найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць
-38- Президент України
У статті 23 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.
Положення що стосуються сільських, селищних, міських округів вилучено.
У назві статті 23 слово "інших" вилучити

Стаття 23. Найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць
163.
1. Найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць проводиться з урахуванням їх історичних, культурних, географічних, національних, побутових та інших місцевих умов і особливостей.

У ч.1 ст.23 слово "інших" вилучити.
1. Найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць проводиться з урахуванням їх історичних, культурних, географічних, національних, побутових та інших місцевих умов і особливостей.
164.







-39-Н.д.Пухкал О.Г.
Також вважаю недоцільним обмеження у найменуванні населених пунктів, які вводять автори в статті 23. По-перше, перейменування вже
названих населених пунктів потребуватиме додаткових витрат з місцевих бюджетів. По-друге, немає необхідності намагатися врегулювати кожен аспект життя невеликих міст чи сіл.
-40. Н.д.Крючков Г.К.
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23
Доповнити статтю 23 частиною 2 в наступній редакції:" При найменуванні і перейменуванні сіл, селищ не допускається присвоєння таких найменувань, які є в Автономній Республіці Крим чи області, а областям, районам, містам - таких, які є на території України."



Відхилити. Проект закону не передбачає перейменування вже існуючих населених пунктів, які мають однакові назви. Ця норма не встановлює нові вимоги до найменування населених пунктів - вона закріплена у нині діючому Положенні про порядок вирішення питань адміністративно-територіального поділу України. Використання вже існуючих назв в межах Автономної Республіки Крим, області ускладнює розпізнавання поселень і створює незручності в роботі пошти, електрозв'язку та транспорту.







Враховано. Вилучені слова "сільського типу".
2. При найменуванні і перейменуванні сіл, селищ не допускається присвоєння таких найменувань, які є в Автономній Республіці Крим чи області, а областям, районам, містам - таких, які є на території України..
165.
2. Назви областей, районів, сільського, селищного, міського округів мають бути похідними від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці.

Ч.2 ст.23 змінює нумерацію на ч.3.
Положення, які стосуються сільських, селищних, міських округів вилучено.
3. Назви областей, районів мають бути похідними від найменування тих населених пунктів, які є їх адміністративними центрами, або географічного чи історичного найменування тієї частини території, на якій розташовані ці адміністративно-територіальні одиниці.
166.
3.Рішення Верховної Ради України про найменування і перейменування сіл, селищ, міст, районів у містах приймається лише з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, висловленої шляхом дорадчого опитування (консультативного референдуму).






-41. Н.д.Крючков Г.К.
У пункті 4 статті 23 визначити, у який спосіб має враховуватися думка громадян при вирішенні питань адміністративно-територіального устрою.
Потребують уточнення редакції частина 2 статті 3, частина 1 статті 9, частина 1 статті 12, частина 3 статті 20, частини 2 і 4 статті 23.
Ч.3 ст.23 змінює нумерацію на ч.4.
Слово "лише" і останнє речення ч.4 ст.22 "висловленої шляхом дорадчого опитування (консультативного референдуму)" вилучити.









Враховано.

4.Рішення Верховної Ради України про найменування і перейменування сіл, селищ, міст, районів у містах приймається за пропозиціями відповідних рад з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, схваленою на місцевому референдумі.
167.
4. Присвоєння найменувань населеним пунктам та іншим адміністративно-територіальним одиницям з метою увічнення пам'яті особливо видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури може проводитися тільки посмертно і лише у виняткових випадках з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці.



42.Н.д.Крючков
В пункті 5 статті 23 виключити слова "особливо" і "тільки".

Ч.4 ст.23 змінює нумерацію на 5.
У ч.4 ст.23 слово "іншим" і слова "і лише" вилучити. Замість слів "за поданням" записати "за пропозиціями".

Враховано.


















5. Присвоєння найменувань населеним пунктам та адміністративно-територіальним одиницям з метою увічнення пам'яті видатних державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури може проводитися у виняткових випадках посмертно за пропозиціями відповідних рад з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, схваленою на місцевому референдумі.
168.
Стаття 24. Найменування і перейменування складових частин населених пунктів, хуторів

У назві статті 24 вилучити слово "хуторів". Статус хутора визначається частиною третьою статті 16 як такий , що не є самостійним населеним пунктом і включаються до тих адміністративно-територіальних одиниць, на території яких вони розташовані.

Стаття 24. Найменування і перейменування складових частин населених пунктів
169.
Найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, площ, парків, скверів, мостів та інших складових частин населених пунктів, хуторів і присвоєння їм імен державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури проводиться за рішенням відповідної ради з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідних населених пунктів або їх складових частин.

В тексті статті 24 вилучити слово "хуторів".
Найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, площ, парків, скверів, мостів та інших складових частин населених пунктів і присвоєння їм імен державних, громадсько-політичних діячів, захисників Батьківщини, діячів науки і культури проводиться за рішенням відповідної ради з урахуванням думки громадян, які проживають на території відповідних населених пунктів або їх складових частин.
170.
Глава 6. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України

Назву глави 6 записати в наступній редакції : " Облік і реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць." Номер глави 6 змінюється на 4.

Глава 4. Облік і реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць.
171.
Стаття 25. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України
-43- Президент України
У статті 25 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Ст.25 вилучити.

172.
1. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України є державним актом, що містить відомості про населені пункти, інші адміністративно-територіальні одиниці України та їх загальну характеристику.

Ч.1 ст.25 вилучити.

173.


Доповнити гл.4 статтею 25 " Облік і реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць"
Стаття 25. Облік і реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць
174.


Ч.1 викласти у такій редакції:
" Населені пункти та адміністративно-територіальні одиниці України підлягають обліку і реєстрації."
1. Населені пункти та адміністративно-територіальні одиниці України підлягають обліку і реєстрації.
175.







44. Н.Д. Коліушко І.Б.
Функцію здійснення обліку і реєстрації населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць доцільно покласти на "уповноважений Кабінетом Міністрів України орган виконавчої влади", а не на Верховну Раду України, Верховну Раду АРК, обласні. Київську та Севастопольську міські ради (частина 2 статті 26 проекту).

Ч.2 викласти у такій редакції:
" Взяття на облік та виключення з обліку населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць проводиться Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами."



Відхилити.
2. Взяття на облік та виключення з обліку населених пунктів, адміністративно-територіальних одиниць проводиться Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами.
176.


Ч.3 ст. 25 викласти у такій редакції: "Реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць здійснюється органами державної статистики України шляхом присвоєння їм ідентифікаційного коду."
3. Реєстрація населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць здійснюється органами державної статистики України шляхом присвоєння їм ідентифікаційного коду.
177.


Ч.4 викласти у такій редакції:
" . Взяття на облік і реєстрація населеного пункту проводиться у разі утворення, відновлення і найменування населеного пункту."
4. Взяття на облік і реєстрація населеного пункту проводиться у разі утворення, відновлення і найменування населеного пункту.
178.


Ч.5 викласти у такій редакції:
". Населені пункти, з яких виїхали або переселилися всі жителі, підлягають виключенню з облікових даних та реєстрації."
5. Населені пункти, з яких виїхали або переселилися всі жителі, підлягають виключенню з облікових даних та реєстрації.
179.


Ч.6 викласти у такій редакції:
". З облікових даних і реєстрації виключаються також населені пункти, які включені до меж інших населених пунктів, а також адміністративно-територіальні одиниці, які ліквідовані в порядку, визначеному цим Законом.
6. З облікових даних і реєстрації виключаються також населені пункти, які включені до меж інших населених пунктів, а також адміністративно-територіальні одиниці, які ліквідовані в порядку, визначеному цим Законом.
180.


Ч.7 викласти у такій редакції:
" Підставою для обліку населених пунктів та адміністративно - територіальних одиниць або виключення з обліку населених пунктів і адміністративно-територіальних одиниць та їх реєстрації є рішення органу, до повноважень якого належить вирішення питань про їх утворення або ліквідацію."
7. Підставою для обліку населених пунктів та адміністративно - територіальних одиниць або виключення з обліку населених пунктів і адміністративно-територіальних одиниць та їх реєстрації є рішення органу, до повноважень якого належить вирішення питань про їх утворення або ліквідацію.
181.
2. До Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України включаються: назва населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці (колишня назва); дата її утворення; площа; кількість населення і його основні національності (у відсотках до загальної кількості населення); відстань до обласного, районного центрів та найближчої залізничної станції; поштове відділення; річка, озеро, які є на території населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці; пам'ятки історії, культури і природи.
















Ч.2 ст.25 включити ч. 8 викласти у такій редакції:
"При здійсненні обліку населених пунктам і адміністративно-територіальним одиниць України подаються такі відомості: назва населеного пункту та адміністративно-територіальної одиниці (колишня назва); дата утворення; площа; кількість населення і його основні національності (у відсотках до загальної кількості населення); відстань до Автономної Республіки Крим, обласного, районного центрів та найближчої залізничної станції; поштове відділення; річка, озеро, які є на території населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці; пам'ятки історії, культури і природи".

8. При здійсненні обліку населених пунктів і адміністративно-територіальних одиниць України подаються такі відомості: назва населеного пункту та адміністративно-територіальної одиниці (колишня назва); дата утворення; площа; кількість населення і його основні національності (у відсотках до загальної кількості населення); відстань до Автономної Республіки Крим, обласного, районного центрів та найближчої залізничної станції; поштове відділення; річка, озеро, які є на території населеного пункту та іншої адміністративно-територіальної одиниці; пам'ятки історії, культури і природи.
182.
3. Усі населені пункти та інші адміністративно-територіальні одиниці України підлягають обов'язковому включенню до Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць.


Ч.3 ст.25 вилучити.

183.
4. Населені пункти, з яких виїхали або переселилися всі жителі, підлягають виключенню з Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць.


Ч.4 ст.25 вилучити.

184.
5. З Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць виключаються також населені пункти, які включені до меж міст, селищ або об'єднані з іншими населеними пунктами, а також області, райони, сільські, селищні та міські округи, які ліквідовані в порядку, визначеному цим Законом.


Ч.5 ст.25 вилучити.

185.
6. Підставою для включення до Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України або виключення з Державного реєстру населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць є рішення органу, до повноважень якого належить вирішення питань про їх утворення або ліквідацію.


Ч.6 ст.25 вилучити

186.
Стаття 26. Ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України

Ст.26 вилучити.

187.
1. Державний реєстр адміністративно-територіальних одиниць України веде Кабінет Міністрів України в порядку, що визначається Верховною Радою України.


Ч.1 ст.26 вилучити.

188.
2. Відомості про населені пункти і адміністративно-територіальні одиниці до Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України подають Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради.


Ч.2 ст.26 вилучити.

189.
Розділ ІII. ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ


Розділ ІII. ВИРІШЕННЯ ПИТАНЬ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ
190.
Глава 1. Повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою


Глава 1. Повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою
191.
Стаття 27. Повноваження Верховної Ради України
-45- Президент України
У статті 27 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано. Положення, що стосуються сільських, селищних, міських округів вилучено.
Ст.27 змінює нумерацію на 26.
Стаття 26. Повноваження Верховної Ради України
192.
1. До повноважень Верховної Ради України належать:


1. До повноважень Верховної Ради України належать:
193.
1) утворення і ліквідація районів, районів у містах, міських округів, визначення і перенесення адміністративних центрів районів;




У пункті 1 частини першої статті 27 після слів "утворення і ліквідація" записати "областей" та в кінці після слів "центрів районів" записати "областей, Автономної Республіки Крим".
Вилучити слова "міських округів".


1) утворення і ліквідація областей, районів, районів у містах, визначення і перенесення адміністративних центрів Автономної Республіки Крим, областей, районів;
194.
2) віднесення населених пунктів до категорії міст;


2) віднесення населених пунктів до категорії міст;
195.
3) встановлення і зміна меж районів, міст та міських округів;

У пункті 3 частини першої статті 27 після слів "зміна меж" записати "Автономної Республіки Крим, областей" далі за текстом.
У п.3 ч.1 ст.27 вилучити слова "та міських округів".
3) встановлення і зміна меж Автономної Республіки Крим, областей, районів, міст;
196.
4) найменування і перейменування населених пунктів, районів і районів у містах;


46.Н.д. Коліушко І.Б.
Пропоную визначити, що рішення про утворення і ліквідацію, найменування та перейменування районів у містах приймається міськими радами.

У пункті 4 частини першої статті 27 після слів "населених пунктів" записати "областей".


Відхилити.
4) найменування і перейменування населених пунктів, областей, районів і районів у містах;
197.
5) затвердження порядку Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України.
-47- Президент України
Пункт 5 частини першої статті 27 після слова "порядку" доповнити словом "ведення".

48-Фракція КПУ
Пункт 5 статті 27 не вилучати, а дати в редакції, запропонованій Президентом:
"5) затвердження порядку ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України."
Потрібно ще подумати над понятійним апаратом Закону (поселення, спецпоселення, невеликі поселення тощо).


Враховано..






Враховано.
5) затвердження порядку Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України.
198.
2. З питань, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті, Верховна Рада України приймає постанови.

-49-Н.д.Масенко О.М.
частину 2 статті 27 викласти у такій редакції: " З питань, передбачених пунктом 1 та 2 частини першої цієї статті, Верховна Рада України приймає відповідний закон, а з інших питань Постанови";

У ч.2 ст. замість 27 слова "постанови" записати "відповідний закон".


Відхилити. Пропозиція не відповідає вимогам п.13 ч.1 ст.92 Конституції України : " Виключно законами України визначається територіальний устрій України".
2. З питань, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті, Верховна Рада України приймає відповідний закон.
199.

-50.Н.д.Крючков Г.К.
Пункт 3 статті 27 викласти у такій спосіб:
"Рішення з питань щодо утворення і ліквідації областей, їх найменування і перейменування набувають чинності після внесення відповідних змін до Конституції України".







Враховано.
3. Рішення з питань щодо утворення і ліквідації областей, їх найменування і перейменування набувають чинності після внесення відповідних змін до Конституції України.
200.


Ч.4 Викласти в редакції:" Зміні меж Автономної Республіки Крим повинно передувати внесення Верховною Радою Автономної Республіки Крим змін до Конституції Автономної Республіки Крим. При зміні меж Автономної Республіки Крим одночасно вноситься проект Закону України "Про затвердження змін до Конституції Автономної Республіки Крим."




4. Зміні меж Автономної Республіки Крим повинно передувати внесення Верховною Радою Автономної Республіки Крим змін до Конституції Автономної Республіки Крим. При зміні меж Автономної Республіки Крим одночасно вноситься проект Закону України "Про затвердження змін до Конституції Автономної Республіки Крим."
201.
Стаття 28. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради
-51- Президент України
У статті 28 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.
.
Стаття 27. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради
202.




До повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради належать:
203.
1. Внесення до Верховної Ради України пропозицій щодо:


52-Н.д.Масенко О.М.
у частинах статті 28 та 29 замінити слова "Внесення до Кабінету Міністрів України" словами "Внесення до Верховної Ради України";

В ч. 1 ст.28 замість слів "Верховної Ради" записати "Кабінету Міністрів".

Відхилити.







Відхилити. Відповідно до ч.1 ст.93 Конституції України "Право законодавчої ініціативи у Верховній Раді України належить Президентові України, народним депутатам України, Кабінету Міністрів України і Національному банку України."
1. Внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо:
204.
1) перенесення адміністративних центрів районів, встановлення і зміни меж районів, міських округів;








У пункті 1 частини першої статті 28 після слів "адміністративних центрів" записати "області" та після слів "зміни меж" записати "Автономної Республіки Крим, області".
У п.1 ч.1 ст.28 замість слів "міських округів" записати "міст".



1) перенесення адміністративних центрів Автономної Республіки Крим, області, районів, встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, області, районів, міст;
205.
2) віднесення населених пунктів до категорії міст, встановлення і зміни їх меж;

У п. 1 ч.1 статті 28 вилучити слова ", встановлення і зміни їх меж".
2) віднесення населених пунктів до категорії міст;
206.
3) утворення і ліквідації районів, районів у містах;





У пункті 3 частини першої статті 28 після слів "утворення і ліквідації" записати "областей".



3) утворення і ліквідації області, районів, районів у містах;
207.
4) найменування та перейменування районів, районів у містах і населених пунктів.

У пункті 4 частини першої статті 28 після слів "найменування та перейменування" записати "областей".
4) найменування та перейменування областей, районів, районів у містах і населених пунктів.
208.
2. Прийняття рішень щодо:


2. Прийняття рішень щодо:
209.
1) віднесення населених пунктів до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;


1) віднесення населених пунктів до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;
210.
2) реєстрації сільських, селищних округів;

п.2 ч.2 ст.28 викласти у такій редакції:" утворення і ліквідації, визначення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних- сіл, селищ, та змін у їх складі;"
2) утворення і ліквідації, визначення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних- сіл, селищ, та змін у їх складі;
211.
3) встановлення та зміни меж сільських, селищних округів;

У п.3 ч.2 ст.28 замість слів "сільських, селищних округів" записати " а адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних громад - сіл, селищ;"
3) ) встановлення та зміни меж адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних громад - сіл, селищ;
212.
4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів.


4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів;
213.


Доповнити ч.2 статті 28 пунктом 5 в наступній редакції " відновлення населених пунктів - сіл, селищ."
5) відновлення населених пунктів - сіл, селищ.
214.
3. До подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою додаються відповідні документи, матеріали, а також відомості, передбачені статтями 35 - 39 цього Закону.

Записати замість "35-39" "32-36"
3. До подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою додаються відповідні документи, матеріали, а також відомості, передбачені статтями 32-36 цього Закону.
215.
Стаття 29. Повноваження Київської і Севастопольської міської ради
-53- Президент України
У статті 29 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.

Стаття 28. Повноваження Київської і Севастопольської міської ради
216.


Враховано.
До повноважень Київської і Севастопольської міської ради належить:
217.
1. Внесення до Верховної Ради України подання щодо:


-54-Н.д.Масенко О.М.
у частинах статті 28 та 29 замінити слова "Внесення до Кабінету Міністрів України" словами "Внесення до Верховної Ради України";

В ч.1 ст.29 замість слів "Верховної Ради" записати "Кабінету Міністрів".



Відхилити.
1. Внесення до Кабінету Міністрів України подання щодо:
218.
1) встановлення і зміни межі міста, міського округу;

У п.1 ч.1 ст.29 замість слів " і зміни межі міста, міського округу;" записати " і зміни меж міста."
1) встановлення і зміни меж міста;
219.
2) утворення районів у місті, найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до міського округу.

У п.2 ч.1 ст.29 після слова "утворення" записати "і ліквідації", вилучити слова " найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до міського округу".
2) утворення і ліквідації районів у місті;
220.


Доповнити ч.1 ст.29 пунктом 3 у такій редакції: "найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці."
3) найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці.
221.
2. Прийняття рішень щодо:


2. Прийняття рішень щодо:
222.
1) встановлення і зміни меж районів у місті;


1) встановлення і зміни меж районів у місті;
223.
2) віднесення населених пунктів, що входять до міського округу, до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;

П.2 ч.2 ст.29 записати у такій редакції: " віднесення населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці, до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;"
2) віднесення населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці, до категорії селищ, сіл, встановлення та зміни їх меж;
224.
3) реєстрації сільських, селищних округів;

П.3 ч.2 ст.29 вилучити. На території адміністративно-територіальної одиниці міста (міськради) відповідно до ст. 140 Конституції України може діяти тільки одна територіальна громада і відповідно один орган місцевого самоврядування.

225.
4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, що входять до міського округу;

П.4 ч.2 ст.29 змінює нумерацію на 3, замість слів " входять до складу міського округу " записати " входять до складу адміністративно-територіальної одиниці."
4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;
226.


Доповнити ч.2 статті 29 пунктом 5 в наступній редакції " відновлення населених пунктів - сіл, селищ ".
5) відновлення населених пунктів - сіл, селищ;
227.
5) найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.

П.5 ч.2 ст.29 змінює номер на 6.
6) найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.
228.
Стаття 30. Повноваження районної ради
-55- Президент України
У статті 30 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.

Стаття 29. Повноваження районної ради
229.
1. До повноважень районної ради належить внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:


1. До повноважень районної ради належить внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:
230.
1) утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж;


1) утворення і ліквідації районів, встановлення і зміни їх меж;
231.
2) віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл;


2) віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл;
232.
3) встановлення і зміни меж міст районного значення, селищ, сіл, сільських, селищних округів;

У п.3 ч.1 ст.30 після слів " зміни меж" записати " меж населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;"
3) встановлення і зміни меж населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;
233.
4) найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць;


4) найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць;
234.
5) реєстрації сільських, селищних округів;

П.5 ч.1 ст.30 викласти у такій редакції: " утворення і ліквідації, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст та змін у їх складі;"
5) утворення і ліквідації, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст та змін у їх складі;
235.
6) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, сільських, селищних округів.

П.6 ч.1 ст.30 замість слів " сільських, селищних округів" записати "та адміністративно-територіальних одиниць"
6) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць;
236.


Доповнити ч.1 статті 30 пунктом 7 в наступній редакції " відновлення населених пунктів - сіл, селищ".
7) відновлення населених пунктів - сіл, селищ;
237.
2. При утворенні нових районів повинні враховуватися кількість, національний склад населення, яке проживає на території, де передбачається утворити район, наявність інфраструктури, розвинутої системи комунікацій для задоволення потреб населення, а також населеного пункту, що історично склався як соціально-економічний, культурний чи релігійний центр для жителів навколишніх населених пунктів.

Ч. 2 статті 30 включити ч. 3 до ст.11.

238.
Стаття 31. Повноваження міської ради міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення
-56- Президент України
У статті 31 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.

Враховано.
В назві статті 31 слова "міста республіканського, обласного значені" вставити після слова "міської".


Стаття 30. Повноваження міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради
239.


В статтях 28, 29, 31 і 32 пропущені перші речення "До повноважень належать...".
До повноважень міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради належить:
240.
1. Внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:


1. Внесення відповідно до Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної ради пропозицій щодо:
241.
1) встановлення і зміни межі міста, міського округу;

У п.1 ч.1 ст.31 вилучити слова " міського округу"
1) встановлення і зміни меж міста;
242.
2) утворення і ліквідації районів у місті;


2) утворення і ліквідації районів у місті;
243.
3) віднесення населених пунктів до категорії міст районного значення, селищ, сіл;

У п.1 ч.1 ст.31 вилучити слова "районного значення" .
3) віднесення населених пунктів до категорії міст, селищ, сіл;
244.
4) встановлення і зміни меж міст районного значення, селищ, сіл, сільських, селищних округів;

П.4 ч.1 ст.31 записати у такій редакції: "встановлення і зміни меж населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;".
4) встановлення і зміни меж населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;
245.
5) найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць;

П.5 ч.1 ст.31 викласти у такій редакції:" найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;".
5) найменування і перейменування районів у місті та населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;
246.
6) реєстрації сільських, селищних округів;

П.6 ч.1 ст. вилучити.

247.
7) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, сільських, селищних округів.

У п.7 ч.1 ст.31 замість слів "сільських, селищних округів" записати " що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;"
6) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, що входять до складу адміністративно-територіальної одиниці;
248.


Доповнити статтю 31 ч.1 пунктом 8 в наступній редакції " відновлення населених пунктів - сіл, селищ."
7) відновлення населених пунктів - сіл, селищ.
249.
2. Встановлення і зміна меж районів у місті.


2. Встановлення і зміна меж районів у місті.
250.
3. Вирішення питань щодо найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.


3. Вирішення питань щодо найменування і перейменування вулиць, проспектів, бульварів, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста.
251.
Стаття 32. Повноваження міської (міста районного значення), селищної і сільської ради
-57- Президент України
У статті 32 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.

Стаття 31. Повноваження міської (міста районного значення), селищної і сільської ради
252.
1. Внесення до районної, міської ради пропозицій щодо:

. На території адміністративно-територіальної одиниці діє одна рада, у зв'язку з цим вилучити слова "міської ".

1. Внесення до районної ради пропозицій щодо:
253.
1) віднесення населених пунктів до категорії міст районного значення, селищ, сіл;


1) віднесення населених пунктів до категорії міст районного значення, селищ, сіл;
254.
2) встановлення і зміни межі міста районного значення, селища, села, сільського, селищного округу;

П.2 ч.1 ст.32 викласти у такій редакції : " ) встановлення і зміни меж населених пунктів та адміністративно - територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст "
2) ) встановлення і зміни меж населених пунктів та адміністративно - територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;
255.
3) найменування і перейменування міст районного значення, селищ, сіл;

У п. 3 ч.1 ст. 32 після слів "найменування і перейменування" записати населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст."
3) найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;
256.
4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів, сільських, селищних округів.

У п.4 ч.1 ст.32 замість слів "сільських, селищних округів" записати "та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст."
4) взяття на облік і зняття з обліку населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст;
257.
2. Прийняття рішень про об'єднання населеного пункту в сільський, селищний округ та вихід з нього.

Ч.2 ст.32 включити п.5 в частину 1 цієї статті і викласти у такій редакції:
" утворення та ліквідації, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст та змін у їх складі;"
5) утворення та ліквідації, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сільських, селищних та міських (адміністративними центрами яких є міста районного значення) громад - сіл, селищ, міст та змін у їх складі;
258.


Доповнити ч.1 статті 32 пунктом 6 в наступній редакції "відновлення населених пунктів - сіл, селищ."
6) відновлення населених пунктів - сіл, селищ.
259.
3. Вирішення питань щодо найменування та перейменування вулиць, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста, селища, села.

Ч.3 змінює нумерацію на 2.
2. Вирішення питань щодо найменування та перейменування вулиць, майданів, парків відпочинку, скверів, мостів та інших споруд, які є на території міста, селища, села.
260.
Стаття 33. Повноваження Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міської державної адміністрації
-58-Н.д.Масенко О.М.
виключити статтю 33 - ці повноваження повинні залишатись за Верховною Радою України;
Відхилити. Питання не йде про прийняття цими органами рішень, а про надання цими органами висновків щодо утворення і ліквідації адміністративно-територіальних одиниць та віднесення населених пунктів до категорії сіл, селищ, селищ міського типу, міст та внесення Кабінетом Міністрів України відповідних з цих питань відповідних подань до Верховної Ради України.
Стаття 33 змінює нумерацію на 32.
Стаття 32. Повноваження Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міської державної адміністрації
261.
1. Кабінет Міністрів України подає висновки Верховній Раді України щодо доцільності вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтею 27 цього Закону.




Стаття 33: виключити слова "доцільності";Цифру "27" замінити на "26".
Викласти ч.1 ст.32 в такій редакції: "1. Кабінет Міністрів України вносить до Верховної Ради України подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтею 26 цього Закону."
1. Кабінет Міністрів України вносить до Верховної Ради України подання щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтею 26 цього Закону.
262.
2. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, районна, Київська і Севастопольська міська державна адміністрація подає висновки відповідним радам щодо доцільності вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 28 - 32 цього Закону.


Цифри "28-32" замінити на "27-31".
Викласти ч.2 ст.32 в такій редакції: ". Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, районна, Київська і Севастопольська міська державна адміністрація надає відповідним радам висновки щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 27 - 31 цього Закону."

2.Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласна, районна, Київська і Севастопольська міська державна адміністрація надає відповідним радам висновки щодо вирішення питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 27 - 31 цього Закону.
.
263.
Стаття 34. Участь населення у вирішенні питань адміністративно-територіального устрою


Стаття 33. Участь населення у вирішенні питань адміністративно-територіального устрою
264.
При вирішенні питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 28 - 32 цього Закону, враховується думка громадян міст, селищ, сіл.


У ст. 34 замість слів "громадян міст, селищ, сіл" записати "територіальних громад".
Доповнити словами ", враховується думка територіальних громад, висловлена відповідно до цього закону та Закону України "Про місцеві референдуми та інші форми виявлення громадян".
Замість цифр "28-32" записати "26-31"
При вирішенні питань адміністративно-територіального устрою, передбачених статтями 26 - 31 цього Закону, враховується думка територіальних громад, висловлена відповідно до цього закону та Закону України "Про місцеві референдуми та інші форми виявлення громадян".
265.
Глава 2. Порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою


Глава 2. Порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою
266.
Стаття 35. Порядок утворення і ліквідації районів, встановлення та перенесення їх адміністративних центрів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст

.
У назві ст.35 після слова "ліквідації" записати "областей" далі за текстом.
Стаття 34. Порядок утворення і ліквідації областей, районів, встановлення та перенесення їх адміністративних центрів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст
267.
1. Верховна Рада України приймає рішення щодо утворення та ліквідації районів, встановлення та перенесення адміністративних центрів районів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст - за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад.









-59-Н.д.Масенко О.М.
у частині 1 статті 35 вилучити слова "за поданням Кабінету Міністрів України";

У ч. 1 ст.35 замість слова "рішення" записати "закон" та після слів "ліквідації доповнити словом "областей" і "центрів"- записати "Автономної Республіки Крим ". В кінці речення замість слів " Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад" записати "Кабінету Міністрів України".


Відхилити.

1. Верховна Рада України приймає закон щодо утворення та ліквідації областей, районів, встановлення та перенесення адміністративних центрів Автономної Республіки Крим, областей, районів, утворення і ліквідації районів у містах, віднесення населених пунктів до категорії міст - за поданням Кабінету Міністрів України.
268.
2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:


2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:
269.


Доповнити ч.2 п.1 у такій редакції:" рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;"
1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;
270.







-60-Н.д.Масенко О.М.
вилучити пункт 2 частини 2 статті 35(мова про новий пункт);
Доповнити ч.2 п.2 у такій редакції:" висновок Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій;"








Враховано. Пункт вилучений.

271.
1) про розмір та межі території населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці;

Пункт змінив нумерацію. Вилучити слово "іншої".
2) про розмір та межі території населеного пункту чи адміністративно-територіальної одиниці;
272.
2) про загальну кількість населення, його соціальний стан та національний склад;

Пункт змінив нумерацію
3) про загальну кількість населення, його соціальний стан та національний склад;
273.
3) про перелік основних промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій із зазначенням кількості працівників на кожному з них;

У пункті 3 частини2 статті 35 після слів "господарських організацій " доповнити словами " їх потужності та обсяги виробництва"
Пункт змінив нумерацію
4) про перелік основних промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій, їх потужності та обсяги виробництва, із зазначенням кількості працівників на кожному з них;
274.
4) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;

Пункт змінив нумерацію
5) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;
275.
5) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;

Пункт змінив нумерацію
6) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
276.
6) про наявні і передбачувані у зв'язку з пропозиціями, що вносяться, структуру і штати місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також про джерела покриття додаткових видатків на утримання цих органів;






У пункті 6 частині 2 статті 35 після слів "органів місцевого самоврядування" доповнити словами "та державних установ і відомств" та після слів "а також про "доповнити словами "кошторис витрат та" далі за текстом. В кінці речення "державних установ і відомств"
Пункт змінив нумерацію
7) про наявні і передбачувані у зв'язку з пропозиціями, що вносяться, структуру і штати місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та державних органів, а також про кошторис витрат та джерела покриття додаткових видатків на утримання цих органів, державних установ і відомств;
277.
7) про наявність приміщень для апарату місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування;




61.Н.д. Коліушко І.Б.
В пунктах 8 та 9 частини 2 статті 35 слова "державних відомств" необхідно виключити або замінити словами "державних органів".
У пункті 7 частині 2 статті 35 після слів "органів місцевого самоврядування" доповнити словами " та державних установ і відомств;"
Пункт змінив нумерацію



Враховано.
8) про наявність приміщень для апарату місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та державних органів;
278.
8) про відстань від населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;

Пункт змінив нумерацію.
В п.10 ч.2 замість слів "чи іншої" записати "або".
9) про відстань від населеного пункту або адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;
279.
9) пропозиції щодо найменування району, міста, району в місті;

Пункт змінив нумерацію
10) пропозиції щодо найменування району, міста, району в місті;
280.
10) схематична карта з пропонованими змінами.

Пункт змінив нумерацію
У п.12 ч.1 ст.35 замість слова " схематична" записати "топографічна".
11) топографічна карта з пропонованими змінами.
281.
3. Для населених пунктів, які є курортними зонами, зонами відпочинку, додаються також висновки компетентних органів про перспективу подальшого використання місцевості для лікування і відпочинку громадян.

У частині 3 статті 35 після слів "відпочинку громадян" доповнити словами " а також дані про кількість громадян, що лікуються або відпочивають на території населеного пункту."
3. Для населених пунктів, які є курортними зонами, зонами відпочинку, додаються також висновки компетентних органів про перспективу подальшого використання місцевості для лікування і відпочинку громадян, а також дані про кількість громадян, що лікуються або відпочивають на території населеного пункту.
282.
Стаття 36. Порядок вирішення питань щодо встановлення і зміни меж районів, міст та міських округів
-62- Президент України
У статті 36 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.
У назві ст.35 після слова "меж" записати " Автономної Республіки Крим, областей," далі за тестом.

Стаття 35. Порядок вирішення питань щодо встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, областей, районів та міст
283.
1. Рішення щодо встановлення і зміни меж районів, міст та міських округів приймається Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад.










-63-Н.д.Масенко О.М.
у частині 1 статті 36 замінити слова "Закон України" на "Постанова" та слова "за поданням Кабінету Міністрів України" на "за поданням обласної ради, Київської і Севастопольської міських рад";

У ч.1 ст.36 замість слів "Рішення" записати "Закон України". Після слів "зміни меж" записати " Автономної Республіки Крим, областей". В кінці речення замість слів " Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад" записати "Кабінету Міністрів України".




ВІдхилити.


1. Закон України щодо встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, областей, районів та міст приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України.
284.
2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються техніко-економічне обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі документи, матеріали та відомості:


2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються техніко-економічне обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі документи, матеріали та відомості:
285.
1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад;


-64-Н.д.Масенко О.М.
у пункті 1 частини 2 статті 36 вилучити слова "та інших відповідних рад";
Доповнити пункт 1 в кінці словами " та інших відповідних рад"



Відхилити.
1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;
286.
2) висновок Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, районної, Київської і Севастопольської міської державної адміністрації;



-65-Н.д.Масенко О.М.
вилучити пункти 2 та 4 частини 2 статті 36;

П.2 вилучений, відповідно інші пункти змінюють нумерацію.



Враховано.



Враховано.

287.
3) довідка про територію району, міста, кількість населення в існуючих і нових межах, площу земель, що передаються, їх склад та призначення;

У п. 3 ч.2 ст.36 після слова "територію" записати " Автономної Республіки Крим, області,".
2) довідка про територію Автономної Республіки Крим, області, району, міста, кількість населення в існуючих і нових межах, площу земель, що передаються, їх склад та призначення;
288.
4) погодження з природоохоронними, санітарно-епідеміологічними, землевпорядними органами та органами містобудування і архітектури, а також радами, з території яких передбачається вилучення земель;
-66-Н.д.Масенко О.М.
вилучити пункти 2 та 4 частини 2 статті 36;

Відхилити. Це органи, до компетенції яких належить контроль за додержанням природоохоронного, санітарно-епідеміологічного, містобудівного законодавства.
Замість слів " з територія яких передбачається вилучення земель" записати " в юрисдикції яких знаходяться території, які передаються".

3) погодження з природоохоронними, санітарно-епідеміологічними, землевпорядними органами та органами містобудування і архітектури, а також радами, з території яких передбачається вилучення земель;
289.
5) рішення територіальної громади чи органу місцевого самоврядування щодо включення населеного пункту в межі міста;


4) рішення територіальної громади чи органу місцевого самоврядування щодо включення населеного пункту в межі міста;
290.
6) проект встановлення і зміни межі району та міста на картографічних матеріалах.

У п.6 ч.2 ст.36 замість слова "межі" записати "меж Автономної Республіки Крим, області,".
5) проект встановлення і зміни меж Автономної Республіки Крим, області, району та міста на картографічних матеріалах.
291.


-67-Н.д.Масенко О.М.
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36 .

Ч.3 була перенесена із ст.39.


Враховано. Ч.2 ст.39 вилучити.

292.
3. При включенні земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення в межі міста погодження з власниками відповідних підприємств, установ, організацій, а також суміжними містами, районами не проводиться за умови, коли більшість працівників цих підприємств, установ і організацій та їх сімей проживають у цьому місті.


-68-Н.д.Масенко О.М.
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;



Відхилити.
3. При включенні земель промисловості, транспорту, зв'язку, оборони та іншого призначення в межі міста погодження з власниками відповідних підприємств, установ, організацій, а також суміжними містами, районами не проводиться за умови, коли більшість працівників цих підприємств, установ і організацій та їх сімей проживають у цьому місті.
293.
4. Включення земельних ділянок до межі міста, району не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, якщо не буде проведено їх вилучення (викуп) відповідно до Земельного кодексу України.


-69-Н.д.Масенко О.М.
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;






Відхилити.
4. Включення земельних ділянок до межі міста, району не тягне за собою припинення права власності і права користування цими ділянками, якщо не буде проведено їх вилучення (викуп) відповідно до Земельного кодексу України.
294.
5. У разі відмови власника землі, землекористувача або відповідного органу місцевого самоврядування, під юрисдикцією якого перебувають відповідні землі, дати згоду на передачу земельної ділянки в межі населеного пункту або її вилучення питання вирішується в судовому порядку.

-70-Н.д.Масенко О.М.
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;




Відхилити.
5. У разі відмови власника землі, землекористувача або відповідного органу місцевого самоврядування, під юрисдикцією якого перебувають відповідні землі, дати згоду на передачу земельної ділянки в межі населеного пункту або її вилучення питання вирішується в судовому порядку.
295.







71-Н.д.Масенко О.М.
вилучити частини 3, 4, 5, 6 та 7 статті 36;

Ч.6 викласти в наступній редакції: ". Встановлення і закріплення на місцевості меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів здійснюють державні органи виконавчої влади із земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, відповідні їх органи на місцях.".



Відхилити.
6. Встановлення і закріплення на місцевості меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів здійснюють державні органи виконавчої влади із земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, відповідні їх органи на місцях.
296.
Стаття 37. Порядок найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць

Ст.37 змінює нумерацію.
У назві ст.37 вилучити слово "інших".
Стаття 36. Порядок найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць
297.
1. Рішення про найменування і перейменування населених пунктів та інших адміністративно-територіальних одиниць приймається Верховною Радою України за поданням Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з урахуванням вимог, передбачених статтею 23 цього Закону.










-72-Н.д.Масенко О.М.
у статті 36 вилучити частину 1 та пункт 2 частини 2;

У ч.1 ст.37 замість слова "рішення" записати "Закон України" та вилучити слово "інших". В кінці речення замість слів " Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад" записати "Кабінету Міністрів України".




Відхилити.

1. Закон України про найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України з урахуванням вимог, передбачених статтею 23 цього Закону.
298.
2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обґрунтування доцільності найменування чи перейменування, а також такі документи, матеріали та відомості:


2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обґрунтування доцільності найменування чи перейменування, а також такі документи, матеріали та відомості:
299.


Доповнити ч.2 п.1 у такій редакції:" рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;"
1) рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, міської рад та інших відповідних рад;
300.
1) історичні відомості про населений пункт, адміністративно-територіальну одиницю;

Пункт змінює нумерацію.
2) історичні відомості про населений пункт, адміністративно-територіальну одиницю;
301.
2) характеристика населеного пункту, адміністративно-територіальної одиниці;

Пункт змінює нумерацію
3) характеристика населеного пункту, адміністративно-територіальної одиниці;
302.
3) обґрунтування назви, яку пропонується присвоїти населеному пункту або адміністративно-територіальній одиниці;

Пункт змінює нумерацію
4) обгрунтування назви, яку пропонується присвоїти населеному пункту або адміністративно-територіальній одиниці;
303.


Доповнити частину другу статті 37 пунктом 4 наступної редакції : "4. кошторис витрат та джерела покриття видатків на найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць;"
Пункт змінює нумерацію
5) кошторис витрат та джерела покриття видатків на найменування і перейменування населених пунктів та адміністративно-територіальних одиниць;
304.
4) схематична карта місцевості із зазначенням новоутвореного населеного пункту.

Пункт змінює нумерацію.
Замість слова "схематична" записати "топографічна".
6) топографічна карта місцевості із зазначенням новоутвореного населеного пункту.
305.
Стаття 38. Порядок віднесення населених пунктів до категорії селищ, зміни їх меж, реєстрації сільського, селищного, міського округу, об'єднання сільських населених пунктів, встановлення і зміни їх меж, зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі
-73_ Президент України
У статті 38 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.


Враховано.
Назву статті викласти у такій редакції:
"Порядок віднесення поселень до категорій населених пунктів, взяття їх на облік або зняття з обліку, утворення або ліквідації адміністративно-територіальних одиниць - сіл та селищ, встановлення і зміни їх меж"

Стаття 37. Порядок віднесення поселень до категорій населених пунктів, взяття їх на облік або зняття з обліку, утворення або ліквідації адміністративно-територіальних одиниць - сіл та селищ, встановлення і зміни їх меж
306.
1. Рішення щодо віднесення населених пунктів до категорії селищ, зміни їх меж, реєстрації сільського, селищного, міського округу, об'єднання сільських населених пунктів, встановлення і зміни їх меж, зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою за поданням районної, міської (міста республіканського, обласного значення) ради з урахуванням вимог статей 9, 13, 14, 15, 21, 22, 34 цього Закону.

Ч.1 статті 38 викласти у такій редакції:
" Рішення щодо віднесення поселень до категорії населених пунктів - сіл, селищ, селищ міського типу, взяття на облік або зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі, утворення або ліквідація, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, встановлення і зміни їх меж, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою за поданням районної, міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради з урахуванням вимог статей 6, 7, 8, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 25, 32 цього Закону."
1. Рішення щодо віднесення поселень до категорії населених пунктів - сіл, селищ, селищ міського типу, взяття на облік або зняття з обліку населених пунктів, з яких виїхали або переселилися всі жителі, утворення або ліквідація, встановлення і перенесення адміністративних центрів адміністративно-територіальних одиниць - сіл, селищ, встановлення і зміни їх меж, приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною радою за поданням районної, міської міста республіканського (Автономної Республіки Крим), обласного значення ради з урахуванням вимог статей 6, 7, 8, 14, 15, 17, 18, 19, 22, 25, 32 цього Закону.
307.
2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:


2. До подання з питань, передбачених частиною першою цієї статті, додаються обгрунтування доцільності пропозицій, що вносяться, а також такі відомості:
308.
1) про загальну кількість населення та його соціальний стан;


1) про загальну кількість населення та його соціальний стан;
309.
2) про перелік промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій із зазначенням кількості працюючих на кожному з них;

У пункті 2 частини другої статті 38 після слів "господарських організацій" доповнити слова "їх потужності та обсяги виробництва"
2) про перелік промислових підприємств, будівельних, транспортних та інших господарських організацій, їх потужності та обсяги виробництва, із зазначенням кількості працюючих на кожному з них;
310.
3) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;


3) про наявність підприємств і організацій комунального господарства, соціально-культурних закладів, підприємств торгівлі і громадського харчування, побутового обслуговування населення, про житловий фонд;
311.
4) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;


4) про річний бюджет відповідної адміністративно-територіальної одиниці;
312.
5) про наявність приміщень для органів місцевого самоврядування;


5) про наявність приміщень для органів місцевого самоврядування;
313.
6) про розмір та межі території населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці;


6) про розмір та межі території населеного пункту чи адміністративно-територіальної одиниці;
314.
7) про відстань від населеного пункту чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;

У п.7 вилучити слово " іншої".
7) про відстань від населеного пункту чи адміністративно-територіальної одиниці до найближчої залізничної станції та її найменування;
315.
8) схематична карта місцевості.

Замість слова "схематична" записати "топографічна".
8) топографічна карта місцевості.
316.
Стаття 39. Порядок утворення сільського, селищного округу
-74- Президент України
У статті 39 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Вилучити статтю 39 як таку, що дублює визначений цим законом порядок зміни меж населених пунктів.


317.
1. Рішення про об'єднання кількох населених пунктів у сільський, селищний округ, визначення їх центрів приймається територіальними громадами цих населених пунктів. У такому ж порядку вирішуються питання про вихід окремих населених пунктів із сільського, селищного округу.



318.
2. Рішення про вихід окремих населених пунктів із сільського, селищного округу та створення на їх основі нових адміністративно-територіальних одиниць може бути прийнято лише за умови наявності фінансово-матеріальної бази, достатньої для забезпечення здійснення кожною з цих громад функцій і повноважень місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Ч.2 ст.39 вилучити.

319.
Стаття 40. Державний акт встановлення межі району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу
-75- Президент України
У статті 40 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано. Ст.40 вилучити. З питань меж приймається Закон України


320.
1. До Державного акта встановлення межі району, міста, села, селища, сільського, селищного, міського округу заносяться такі дані: назва області, району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу; загальна площа району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу; дата затвердження межі району, міста, міського округу Верховною Радою України; дата затвердження межі села, селища, сільського, селищного округу відповідно Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською і Севастопольською міськими радами.

Вилучити.

321.
2. До Державного акта встановлення межі району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу додаються картографічні матеріали, на яких зазначається межа району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу, а також межі сусідніх адміністративно-територіальних одиниць.

Вилучити.

322.
Стаття 41. Про порядок видачі Державного акта встановлення межі району, міста, селища, села, сільського, селищного, міського округу
-76- Президент України
У статті 41 Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано. Ст.41 вилучити.

323.
1. Рішення про видачу Державного акта встановлення межі району, міста та міського округу приймається Верховною Радою України і видається відповідній районній, міській раді.

Ч.1 вилучити.

324.
2. Рішення про видачу Державного акта встановлення межі селища, села, сільського, селищного округу на території Автономної Республіки Крим, області приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідною обласною, Київською і Севастопольською міськими радами і видається відповідній селищній, сільській раді.

Ч.2 вилучити.

325.
3. Державний акт встановлення і зміни межі району, міста та міського округу підписується Головою Верховної Ради України і скріплюється печаткою Верховної Ради України.

Ч.3 вилучити.

326.
4. Державний акт встановлення межі селища, села, сільського, селищного округу на території Автономної Республіки Крим, області підписується Головою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, головою відповідної обласної ради, Київським і Севастопольським міським головою і скріплюється печаткою Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міської ради.

Ч.4 вилучити.

327.

-77- Президент України
Статтю 41 Закону доповнити новою частиною п'ятою такого змісту:
"5. Встановлення на місцевості меж району, міста, селища та села, оформлення державних актів встановлення цих меж, а також подання їх на підпис в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, покладається на відповідний орган виконавчої влади по земельних ресурсах та відповідні його органи на місцях."
Враховано.
Ст. 41 включити частиною 7 статті 36.
Після слів " по земельних ресурсах" записати " та топографо-геодезичної і картографічної діяльності".

328.

78. Н.д.Крючков Г.К.
Статтю 25, де йдеться про відповідальність у сфері використання та збереження назв населених пунктів, виключити або дати окрему статтю, яка б передбачувала відповідальність за порушення законодавства у сфері регулювання питань адміністративно-територіального устрою в цілому, а не тільки використання та збереження назв


Враховано.
Розділ ІV. Відповідальність за порушення законодавства про адміністративно-територіальний устрій
329.


Викласти назву ст. 38 в такій редакції : " Відповідальність за порушення законодавства про адміністративно-територіальний устрій"
Стаття 38. Відповідальність за порушення законодавства про адміністративно-територіальний устрій
330.


Викласти норму статті 38 у такій редакції: " Посадові особи, винні у порушенні законодавства про адміністративно-територіальний устрій, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України."
Посадові особи, винні у порушенні законодавства про адміністративно-територіальний устрій, несуть цивільно-правову, адміністративну або кримінальну відповідальність відповідно до законів України.
331.
Розділ ІV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
-79- Президент України
У Прикінцевих положеннях Закону виключити положення, де йдеться про сільські, селищні та міські округи.
Враховано.

Розділ V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
332.
Стаття 42. Опублікування рішень з питань адміністративно-територіального устрою

Номер ст. 42 змінюється на 39.
У назві статті після слова "опублікування" записати "законів і".
Стаття 39. Опублікування законів і рішень з питань адміністративно-територіального устрою
333.




-80-Н.д.Масенко О.М.
доповнити частину 1 статті 39 після слів "Закони України" текстом "та "Постанови Верховної Ради України";
Доповнити ст.42 ч.1 у такій редакції: " Закони України з питань адміністративно-територіального устрою набирають чинності з дня їх офіційного опублікування."


Відхилити.
1. Закони України з питань адміністративно-територіального устрою набирають чинності з дня їх офіційного опублікування.
334.
Рішення Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з питань адміністративно-територіального устрою, віднесених до їх повноважень, набувають чинності через десять днів після опублікування повідомлень про них у Відомостях Верховної Ради України, якщо в цих рішеннях не встановлено інший термін, але не раніше дня їх опублікування.

Ч.1 ст.42 стає частиною 2.
У ч.2 перед словом "Рішення" записати "Постанови і" далі за текстом.
2. Постанови і рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських рад з питань адміністративно-територіального устрою, віднесених до їх повноважень, набувають чинності через десять днів після опублікування повідомлень про них у Відомостях Верховної Ради України, якщо в цих рішеннях не встановлено інший термін, але не раніше дня їх опублікування.
335.
Стаття 43. Відомості про адміністративно-територіальний устрій

Номер ст. змінюється на 40.
Стаття 40. Відомості про адміністративно-територіальний устрій
336.
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради за станом на 1 січня кожного року складають відомості про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, області, міста і надсилають їх для узагальнення в цілому по Україні до Верховної Ради України.


Стаття 40:
доповнити словами "Для забезпечення здійснення відповідними радами повноважень, наданих цим Законом у Секретаріаті Верховної Ради Автономної Республіки Крим, виконавчих апаратах обласних рад, Київської і Севастопольської міських рад створюються спеціальні структурні підрозділи".
Верховна Рада Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради за станом на 1 січня кожного року складають відомості про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, області, міста і надсилають їх для узагальнення в цілому по Україні до Верховної Ради України.
Для забезпечення здійснення відповідними радами повноважень, наданих цим Законом у Секретаріаті Верховної Ради Автономної Республіки Крим, виконавчих апаратах обласних рад, Київської і Севастопольської міських рад створюються спеціальні структурні підрозділи.
337.
Стаття 44. Видання довідника "Україна. Адміністративно-територіальний устрій"

Номер ст. змінюється на 41.
Стаття 41. Видання довідника "Україна. Адміністративно-територіальний устрій"
338.
Верховна Рада України кожних три роки видає офіційний довідник "Україна. Адміністративно-територіальний устрій".


Верховна Рада України кожних три роки видає офіційний довідник "Україна. Адміністративно-територіальний устрій".
339.
Стаття 45. Форми Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України, Державного акта встановлення межі населеного пункту і адміністративно-територіальної одиниці

Ст.45 вилучити.

340.
Форми Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України, Державного акта встановлення межі населеного пункту і адміністративно-територіальної одиниці встановлюються Верховною Радою України.



341.
Стаття 46. Порядок введення в дію цього Закону

.Номер ст. змінюється на 42.
Стаття 42. Порядок введення в дію цього Закону
342.
Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування. З дня набрання чинності цим Законом втрачає чинність Положення "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР", затверджене Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12 березня 1981 року (Відомості Верховної Ради УРСР, 1981 р. , № 12, ст. 179).


Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування. З дня набрання чинності цим Законом втрачає чинність Положення "Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою Української РСР", затверджене Указом Президії Верховної Ради Української РСР від 12 березня 1981 року (Відомості Верховної Ради УРСР, 1981 р. , № 12, ст. 179).
343.
Розділ V. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ


Розділ VI. ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
344.
1. З набранням чинності цим Законом набувають:


Відхилити.
1. З набранням чинності цим Законом набувають:
345.
1) міста обласного підпорядкування - статусу міст обласного значення;


1) міста обласного підпорядкування - статусу міст обласного значення;
346.
2) міста районного підпорядкування - статусу міст районного значення;


2) міста районного підпорядкування - статусу міст районного значення;
347.
3) селища міського типу - статусу селищ;


3) селища міського типу - статусу селищ;
348.
4) селища - статусу сіл;

У п.4. ч.1 Перехідних положень замість слова "сіл" записати " селищ ".
4) селища - статусу сіл.
349.
5) на території Автономної Республіки Крим міста обласного підпорядкування - статусу міст республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;


5) на території Автономної Республіки Крим міста обласного підпорядкування - статусу міст республіканського (Автономної Республіки Крим) значення;
350.
6) адміністративно-територіальні утворення, які склалися з кількох сусідніх сільських населених пунктів і діють під юрисдикцією єдиної громади (сільрада), набувають статусу сільського округу;

У п.6 ч.1 записати у такій редакції: " адміністративно -територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох сільських населених пунктів і невеликих поселень з адміністративним центром у селі або селищі, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування сільської ради і набуває статусу сільської громади.."
6) адміністративно -територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох сільських населених пунктів і невеликих поселень з адміністративним центром у селі або селищі, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування сільської ради і набуває статусу сільської громади;.
351.
7) адміністративно-територіальні утворення, які склалися з кількох селищ міського типу або селищ міського типу і сільських населених пунктів (територія селищної ради) і діють під юрисдикцією єдиної територіальної громади, набувають статусу селищного округу;

У п.7 ч.1 записати у такій редакції: " адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох населених пунктів (селища міського типу, селища і села) і невеликих поселень з адміністративним центром у селищі міського типу, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування селищної ради і набуває статусу селищної громади;"
7) адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох населених пунктів (селища міського типу, селища і села) і невеликих поселень з адміністративним центром у селищі міського типу, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування селищної ради і набуває статусу селищної громади;
352.
8) адміністративно-територіальні утворення, які склалися з міста і кількох сусідніх сіл, селищ міського типу, інших міст (міськрада), набувають статусу міського округу.

П.8 ч.1 записати у такій редакції: " адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох населених пунктів (міста, селища міського типу, селища, села) і невеликих поселень з адміністративним центром у місті, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування міської ради і набуває статусу міської громади."
8) адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалась з одного або кількох населених пунктів (міста, селища міського типу, селища, села) і невеликих поселень з адміністративним центром у місті, перебуває у юрисдикції територіальної громади та органу місцевого самоврядування міської ради і набуває статусу міської громади;
353.


П.9 ч.1 викласти в такій редакції:" в населених пунктах, які не є адміністративними центрами адміністративно-територіальних одиниць можуть діяти виконавчі органи, організаційно-правова основа яких визначається відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".
9) в населених пунктах, які не є адміністративними центрами адміністративно-територіальних одиниць можуть діяти виконавчі органи, організаційно-правова основа яких визначається відповідно до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні";
354.


П.10 викласти у такій редакції: " адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалися внаслідок об'єднання кількох адміністративно територіальних одиниць (міста з іншими містами, селищами і селами) з адміністративним центром у місті обласного значення, набуває статус - міської громади, в межах якої функціонує один орган місцевого самоврядування міська рада. З набуттям чинності цим Законом інші органи місцевого самоврядування на території цієї адміністративно-територіальної одиниці продовжують діяльність до утворення виконавчих органів."

10) адміністративно-територіальна одиниця, що сформувалися внаслідок об'єднання кількох адміністративно територіальних одиниць (міста з іншими містами, селищами і селами) з адміністративним центром у місті обласного значення, набуває статусу - міської громади, в межах якої функціонує один орган місцевого самоврядування міська рада.
З набуттям чинності цим Законом інші органи місцевого самоврядування на території цієї адміністративно-територіальної одиниці продовжують діяльність до утворення виконавчих органів.

355.
2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним радам протягом трьох років вирішити питання щодо встановлення меж сіл, селищ, сільських, селищних округів і внести до Верховної Ради України відповідні пропозиції щодо встановлення меж районів, міст, міських округів
81-Н.д.Масенко О.М.
виключити частину 2 розділу 5.

Відхилити.
2. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським радам:

356.


П.1 викласти в такій редакції:" до 2005 року привести у відповідність з цим Законом склад адміністративно-територіальних одиниць - сільських та селищних громад - сіл та селищ;"
1 до 2005 року привести у відповідність з цим Законом склад адміністративно-територіальних одиниць - сільських та селищних громад - сіл та селищ;
357.






П.2 викласти у такій редакції: до 2005 року внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо приведення у відповідність з цим Законом адміністративно-територіальні одиниці - районів, міських (адміністративними центрами яких є міста обласного значення) громад - міст;"

2) до 2005 року внести до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо приведення у відповідність з цим Законом адміністративно-територіальні одиниці - районів, міських (адміністративними центрами яких є міста обласного значення) громад - міст;
358.


П.3 ч.1 викласти у такій редакції:
" протягом чотирьох років після набуття чинності цим Законом вирішити питання щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, внести до Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції щодо встановлення меж районів і міст."

3) протягом чотирьох років після набуття чинності цим Законом вирішити питання щодо встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, внести до Кабінету Міністрів України відповідні пропозиції щодо встановлення меж районів і міст.

359.
3. Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, діяльності рад і самоврядування підготувати відповідні пропозиції щодо змін до Закону України "Про всеукраїнський та місцеві референдуми".

Ч.3 "Перехідних положень" вилучити.

360.



3. Кабінету Міністрів України:
361.

82- Президент України
Перехідні положення Закону доповнити новим пунктом 4 такого змісту:
"4. Кабінету Міністрів України:
внести у двомісячний строк на розгляд Верховної Ради України проект Положення про порядок ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць України;
забезпечити приведення адміністративних, топографічних та інших карт у відповідність з системою адміністративно-територіального устрою України, сформованого відповідно до Конституції України та цього Закону.
Враховано.
1) забезпечити приведення адміністративних, топографічних та інших карт у відповідність з системою адміністративно-територіального устрою України, сформованого відповідно до Конституції України та цього Закону;
362.


П.2 викласти в такій редакції: " до 2005 році внести до Верховної Ради України проект закону про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя відповідно до вимог цього Закону."

2) до 2005 році внести до Верховної Ради України проект закону про адміністративно-територіальний устрій Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя відповідно до вимог цього Закону.

363.


П.3 викласти у такій редакції : " до 1 жовтня 2002 року підготувати та внести до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів, які визначають правові засади організації, діяльності і відповідальності органів та посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування, порядок формування місцевих бюджетів, податків і зборів відповідно до вимог цього Закону;"
3) до 1 жовтня 2002 року підготувати та внести до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів, які визначають правові засади організації, діяльності і відповідальності органів та посадових осіб державної влади і місцевого самоврядування, порядок формування місцевих бюджетів, податків і зборів відповідно до вимог цього Закону;
364.


П.4 викласти у такій редакції: " забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;"
4) забезпечити прийняття відповідно до своєї компетенції нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
365.


П.5 викласти у такій редакції: " передбачити у проектах законів про Державний бюджет України на наступні роки виділення окремим рядком коштів на фінансування адміністративної реформи, а також кошти на соціальний захист працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, які ліквідуються."
5) передбачити у проектах законів про Державний бюджет України на наступні роки виділення окремим рядком коштів на фінансування адміністративної реформи, а також кошти на соціальний захист працівників установ і організацій, що фінансуються з бюджету, які ліквідуються.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні