Назва: | Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення |
Автор: | Кабінет Міністрів України |
Головний комітет: | Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку |
0. | ЗАКОН УКРАЇНИ | ЗАКОН УКРАЇНИ | ||
1. | Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення | Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення | ||
2. | У зв'язку з прийняттям Закону України "Про планування і забудову територій" Верховна Рада України постановляє: | У зв'язку з прийняттям Закону України "Про планування і забудову територій" Верховна Рада України постановляє: | ||
3. | І. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) такі зміни: | І. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) такі зміни: | ||
4. | 1. Доповнити Кодекс статтею 96-1 такого змісту: | 1. Доповнити Кодекс статтею 96-1 такого змісту: | ||
5. | "Стаття 96-1. Порушення законодавства під час планування і забудови територій | "Стаття 96-1. Порушення законодавства під час планування
і забудови територій | ||
6. | Недодержання термінів надання замовникові висновків комплексної експертизи проектної документації або обгрунтованої відмови щодо їх надання, недодержання термінів подання відповідних висновків до складу комплексної експертизи, а також вимагання під час проведення експертизи будь-яких інших документів, не передбачених законодавством, - |
В абзаці першому частини першої і абзаці першому частини
другої статті 96-1, якою доповнюється Кодекс України про адміністративні
правопорушення, перелік документів, що мають бути подані для проведення
експертизи чи надання дозволів на виконання будівельних робіт не визначається.
В одночас установлюється, що однією з ознак правопорушення є вимагання
документів, не передбачених законодавством. За таких обставин у зазначених
нормах слова "будь-яких інших" є зайвими, їх наявність ускладнює розуміння
і додержання вимог Закону. | Враховано | Недодержання термінів надання замовникові висновків комплексної експертизи проектної документації або обгрунтованої відмови щодо їх надання, недодержання термінів подання відповідних висновків до складу комплексної експертизи, а також вимагання під час проведення експертизи документів, не передбачених законодавством, - |
7. | тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. | тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. | ||
8. | Недодержання термінів підготовки та надання дозволів на виконання будівельних робіт, вимагання при видачі таких дозволів будь-яких інших документів, не передбачених законодавством, - | Недодержання термінів підготовки та надання дозволів на виконання будівельних робіт, вимагання при видачі таких дозволів документів, не передбачених законодавством, - | ||
9. | тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". | тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян". | ||
10. |
2. Статтю 221 та частину першу статті 294 після цифр "91"
доповнити цифрами " 96-1". | 2. Статтю 221 та частину першу статті 294 після цифр "91"
доповнити цифрами "96-1". | ||
11. | 3. У частині першій статті 255 пункт 1 доповнити абзацом такого змісту: | 3. У частині першій статті 255: пункт 1 доповнити абзацом такого змісту: | ||
12. |
"інспекцій державного архітектурно - будівельного контролю
(статті 79-1, 96, частина перша статті 96-1, стаття 97)"; |
Статтею 244-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
визначено, що справи про адмінправопорушення, передбачені статтями 79-1,
96 і 97, розглядають інспекції державного архітектурно-будівельного контролю,
а отже, й протоколи про дані правопорушення за чинним Кодексом про адміністративні
правопорушення складають посадові особи цих інспекцій. Тому посилання
в даному абзаці на статті 79-1, 96 і 97 є помилковим. Воно створює невиправданий
повтор у одній і тій самій нормі, порушує її структуру. З огляду на викладене пропоную з абзацу третього статті 3 Закону, що розглядається, виключити слова і цифри "статті 79-1, 96 і 97". | Враховано |
"інспекцій державного архітектурно-будівельного контролю
(частина перша статті 96-1)"; |
13. |
доповнити частину пунктом 2-1 такого змісту: | доповнити частину пунктом 2-1 такого змісту: | ||
14. |
"посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами
селищних, міських рад або місцевими державними адміністраціями (частина
друга статті 96-1)". | "2-1) посадові особи, уповноважені на те виконавчими комітетами
селищних, міських рад або місцевими державними адміністраціями (частина
друга статті 96-1)". | ||
15. | ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. | ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. |