Назва: Про загальні засади подальшої експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему
Автор: Народні депутати України: М.А.Павловський, В.М.Яценко
Відповідальний комітет: Народні депутати України - члени комітетів з питань ядерної політики та ядерної безпеки і з питань Чорнобильської катастрофи

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.
Закон України


Закон України
1.
"Про загальні засади подальшої експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему"
-1- Н.д.Луньов Г.О. (Округ N 191)
У назві Закону після слів: "подальшої експлуатації" доповнити слова: "і зняття з екксплуатації"
Враховано
"Про загальні засади подальшої експлуатації і зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему"
2.
Цей Закон регулює особливості правовідносин при подальшій експлуатації Чорнобильської АЕС, достроковому знятті з експлуатації енергоблоків ЧАЕС, перетворенні зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС (об`єкту "Укриття") на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич.
-2- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Вступну частину дати в редакції: "Цей Закон регулює особливості оподаткування суб`єктів підприємницької діяльності, здійснення якої пов`язана з подальшою експлуатацією Чорнобильської АЕС, достроковому зняттю з експлуатації енергоблоків, перетворенням зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС на екологічно безпечну систему."
Враховано частково
Цей Закон регулює особливості правовідносин при подальшій експлуатації Чорнобильської АЕС, достроковому знятті з експлуатації енергоблоків ЧАЕС, перетворенні зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС (об`єкту "Укриття") на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич та особливості оподаткування суб`єктів підприємницкої діяльності, здійснення діяльності яких пов`язана з цим.
3.
Стаття 1. Відносини, що виникають при подальшій експлуатації Чорнобильської АЕС, знятті з експлуатації енергоблоків ЧАЕС, перетворенні зруйнованого четвертого енергоблоку цієї АЕС (об`єкту "Укриття") на екологічно безпечну систему та забезпеченні соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич регулюються Конституцією України, цим Законом, законами України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку", "Про поводження з радіоактивними відходами", "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи", іншими законами та нормативно-правовими актами України.
-3- Н.д.Павловський М.А. (Округ №406)

-4- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 1 виключити, оскільки ця стаття не несе змістовного навантаження.


Відхилено
Стаття 1. У цьому Законi наведенi нижче термiни вживаються у такому значеннi;
зняття з експлуатацiї енергоблоку Чорнобильської АЕС - комплекс заходiв пiсля вилучення ядерного палива з установки, який робить неможливим її використання у цiлях, для яких вона була споруджена, та забезпечує безпеку населення та довкiлля;
припинення експлуатацiї енергоблоку Чорнобильської АЕС - заключний етап експлуатацiї енергоблока, який реалiзується пiсля прийняття рiшення про зняття її з експлуатацiї та протягом якого вона приводиться до стану, коли ядерне паливо вiдсутнє на її територiї або, перебуваючи в межах цiєї територiї, розмiщено тiльки у сховищах вiдпрацьованого ядерного палива, призначених для тривалого безпечного зберiгання.




Стаття 2. Вiдносини, що виникають при подальшiй експлуатацiї та зняттi з експлуатацiї енергоблокiв Чорнобильської АЕС, перетвореннi зруйнованого четвертого енергоблоку цiєї АЕС (об'єкту "Укриття") на екологiчно безпечну систему та забезпеченнi соцiального захисту працiвникiв Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич, регулюються законами України "Про використання ядерної енергiї та радiацiйну безпеку", "Про поводження з радiоактивними вiдходами". "Про охорону навколишнього природного середовища", "Про правовий режим територiї, що зазнала радiоактивного забруднення внаслiдок Чорнобильської катастрофи", цим Законом, iншими нормативно-правовими актами.
4.
Стаття 2. Основними завданнями цього Закону є:
-5- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 2 виключити, оскільки ні одна з вказаних задач проектом Закону не вирішується.


Відхилено
Стаття 3. Основними завданнями цього Закону є:
5.
розвиток правових засад експлуатації, зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему;


розвиток правових засад подальшої експлуатацiї, зняття з експлуатацiї енергеблокiв Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему;
6.
забезпечення соціального захисту працівників Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич;


визначення правових засад соцiального захисту працiвникiв Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич;
7.
встановлення особливостей правового режиму залучення та використання міжнародної допомоги на подальшу експлуатацію, зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС та перетворення об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему.


встановлення особливостей правового режиму оподаткування мiжнародної допомоги на подальшу експлуатацію, зняття з експлуатацiї енергоблокiв і Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему;




встановлення особливого режиму оподаткування суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi в межах адмiнiстративної території мiста Славутич.
8.
Стаття 3. Цей Закон поширюється на види діяльності, пов`язані з подальшою експлуатацією, зняттям з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС, перетворенням об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпеченням соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич.
-6- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 3 виключити, оскільки визначення видів діяльності відрізняється від видів діяльності, визначених Законом України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку.

Відхилено, оскільки саме тому ця стаття і потрібна
Стаття 4. Цей Закон поширюється на види дiяльностi, пов'язанi з подальшою експлуатацією, зняттям з експлуатації енергоблокiв Чорнобильської АЕС, перетворенням об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпеченням соцiального захисту працiвникiв Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич.
9.
Стаття 4. Рішення про дострокову зупинку і зняття з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС приймає Кабінет Міністрів України.
-7- Н.д.Луньов Г.О. (Округ N 191)
Частину першу статті 4 після слів: "про дострокову" доповнити словом: "остаточну".
-8- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 4 виключити, оскільки питання вже врегульоване чинним законодавством, а саме статтею 18 Закону "Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку".

Враховано



Відхилено, оскільки стаття 17 Закону "Про використання ядерної енергії і радіаційну безпеку" відносит це до компетенції Верховної Ради, а стаття 18 до компетенції Кабінету Міністрів, тому потрібно вирішити однозначно
Стаття 5. Рiшення про дострокову остаточну зупинку i зняття з експлуатацiї енергоблокiв Чорнобильської АЕС приймає Кабiнет Мiнiстрiв України.
10.
Зазначені рішення можуть бути прийняті лише при наявності затвердженої в установленому порядку програми зняття їх з експлуатації.
-9- Н.д.Луньов Г.О. (Округ N 191)
Частину другу статті 4 дати у редакції: "Роботи щодо підготовки до зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС повинні виконуватися відповідно до затвердженої в установленом порядке програми припинення їх експлуатації. Роботи по зняттю з експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС можуть бути розпочаті лише при наявності затвердженого в установленому порядку програми зняття їх з експлуатації."
Враховано

Роботи щодо пiдготовки до зняття з експлуатацiї Чорнобильської АЕС виконуються вiдповiдно затвердженої в установленому порядку програми припинення їх експлуатацiї.
Роботи щодо зняття а експлуатацiї енергоблокiв Чорнобильської АЕС можуть бути розпочаті лише при наявностi затвердженої в установленому порядку програми зняття їх з експлуатацiї.
11.
Стаття 5. Роботи по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему повинні виконуватися відповідно до затвердженої в установленому порядку програми робіт по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему.
-10- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
Визначити ким повинна бути затверджена програма робіт щодо перетвореннюоб`єкту "Укриття" на екологично безпечну систему.
-11- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 5 дати в редакції: "Робота по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему повинна виконуватися відповідно до державної програми робіт по перетворенню зруйнованого"



Враховано





Враховано частково
Стаття 6. Роботи щодо перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему виконуються вiдповідно до затвердженої в установленому Кабiнетом Мiнiстрiв України порядку програми по перетворенню об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему.
12.
Стаття 6. На період експлуатації енергоблоків Чорнобильської АЕС, до прийняття рішення про їх дострокову зупинку і зняття з експлуатації, Чорнобильська АЕС звільняється від сплати відрахувань до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення і сплати податку на прибуток, крім частини цього податку, яка направляється до бюджету міста Славутич.
-12- Н.д.Капустян В.Н. (Округ N 327)
Норми, які передбачені у статті 6 викласти як зміни до відповідних законів.
Статтю доопрацювати редакційно.
-13- Н.д.Сокерчак В.М. (Округ N 314)
Статтю 6 вилучити, норми, передбачені у статті 6 викласти як зміни до відповідних законів.
-14- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
У статті 6 вилучити норму щодо звільнення Чорнобильської АЕС від сплати відрахувань до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення
-15- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 6 виключити.
Враховано



Враховано



Враховано






Враховано

13.
Вивільнені, відповідно до частини першої цієї статті, кошти використовуються на фінансування підготовчих робіт по зняттю Чорнобильської АЕС з експлуатації.



14.
У разі порушення цільового використання коштів Чорнобильська АЕС зобов'язана визнати прибуток, який дорівнює сумі отриманих пільг, додати його суму до суми оподаткованого прибутку поточного податкового періоду та сплатити відрахування до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення , а також сплатити пеню у розмірах та за період, визначений законодавством України.



15.
Стаття 7. Фінансування робіт щодо підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич забезпечується за рахунок Державного бюджету України, коштів Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом", а також міжнародної технічної допомоги та добровільних внесків .
Законом про Державний бюджет України на кожний рік передбачається окремим рядком виділення коштів на фінансування робіт щодо підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич.
-16- Н.д.Швидкий П.Є. (Округ N 276)
Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
Статтю 7 розбити на 2 статті та дати в в редакції:
"Стаття 7. Фінансування робіт щодо підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич забезпечується за рахунок Державного бюджету України, коштів Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом", а також міжнародної технічної допомоги та добровільних внесків .
Законом про Державний бюджет України на кожний рік передбачається окремим рядком виділення коштів на фінансування робіт щодо підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич.
Кошти, передбачені частиною першою цієї статті, зараховуються на окремий рахунок, розпорядника якого визначає Кабінет Міністрів України.
Стаття 7а. Фінансування робіт по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему забезпечується за рахунок Державного бюджету України, в тому числі Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, а також міжнародної технічної допомоги та добровільних внесків.
У Законі про Державний бюджет України кошти на фінансування робіт по перетворенню об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему щорічно передбачаються окремим рядком.
З Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення кошти виділяються відповідно до статті 6 Закону України "Про формування Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення".
Кошти Державного бюджету України, міжнародної технічної допомоги та добровільні внески зараховуються на окремий рахунок, розпорядника якого визначає Кабінет Міністрів України.
-17- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
У статті 7 визначити функції Чорнобильської АЕС щодо перетворення об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему

-18- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
У статті 7 слова "коштів Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом" виключити."

Враховано


























































Відхилено
Це визначено законодавством України


Відхилено
Стаття 7. Фiнансування робiт щодо пiдготовки до знаття i зняття енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї та забезпечення соціального захисту працівників Чорнобнльської АЕС i населення мiста Славутич здiйснюється за рвхунок Дфржавного бюджету України, коштiв експлуатуючої органiзацiї, а також міжнародної технічної допомоги та добровiльних внесків юридичних та фiзичних осiб.
Законом про Державний бюджет України на поточний рік передбачається окремим рядком видiлення коштiв на фінансування робiт щодо пiдготовки до зняття i зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації та забезпечення соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич.
Кошти, передбаченi частиною першою цiєї статтi, зараховуються на окремий рахунок, розпорядника якого визначає Кабiнет Мiнiстрiв України, якщо iнше не передбачено дiючими мiжнародними угодами.

Стаття 8. Фiнансування робiт по перетворенню об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему забезпечується за рахунок Державного бюджету, в тому числi фонду для здiйснення заходів щодо лiквiдацiї наслідкiв Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, а також мiжнародної технiчної допомоги та добровiльних внескiв юридичних або фiзичних осiб.
Законом про Державний бюджет України на поточний рік передбачається окремим рядком видiлення коштiв на фiнансування робiт по перетворенню об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему.
З Фонду для здiйснення заходiв щодо лiквiдацiї наслідків Чорнобильської катастрофи те соцiального захисту населення кошти видiляються вiдповiдно до України "Про формування Фонду для здiйснення заходів щодо лiквiдацiї наслiдкiв Чорнобильської катастрофи та соцiального захисту населення".
Кошти Державного бюджету України, мiжнародної технiчної допомоги та добровiльнi внески зараховуються на окремий рахунок, розпорядника якого визначає Кабiнет Мiнiстрiв України, якщо iнше не передбачено діючими мiнароднимн угодами.

16.




17.
Стаття 8. Міжнародна технічна допомога, яка надається на безвідплатній основі для підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич, підлягає особливому режиму оподаткуваня, а саме:
-19- Н.д.Луньов Г.О. (Округ N 191)
У частині першій статті 8 після слів: "особливому режиму оподаткування" поставити крапку, подальший зміст статті викласти як зміни до відповідних законів.
-20- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
У статті 8 після слів: "на безвідплатній" додати слова: "і безповоротній".
-21- Н.д.Сокерчак В.М. (Округ N 314)
Норми, які передбачені у статті 6 викласти як зміни до відповідних законів.
Враховано





Враховано


Враховано
Стаття 9. Мiжнародна технiчна допомога, яка надається на безоплатній і безповоротній основi для подальшої експлуатації, перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпечення соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич, пiдлягає особливому режиму оподаткування вiдповiдно до законодавства.
18.
а) звільняються від податку на додану вартість:



19.
операції по продажу товарів (майна, обладнання, матеріалів), робіт, послуг, що надаються на митній території України в рамках і за кошти міжнародної технічної допомоги;



20.
операції по ввезенню (пересиланню) товарів (майна, обладнання, матеріалів) на митну територію України, що надходять в рамках і за кошти міжнародної технічної допомоги;



21.
операції по виконанню робіт та наданню послуг, що здійснюються в рамках і за рахунок коштів міжнародної технічної допомоги;



22.
б) звільняється від оподаткування прибуток юридичних осіб - резидентів, отриманий майном, яке надходить безкоштовно, або за рахунок коштів, отриманих як оплата за роботи, товари, послуги, що надаються за проектами міжнародної технічної допомоги;
-22- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
У статті 8 абзац б) вилучити.
Враховано частково
Дана інша редакція у пункті 2 статті 12

23.
в) звільняються від акцизних зборів (крім підакцизних товарів), зборів та податків майно, обладнання, матеріали, що надходять (пересилаються) на митну територію України за програмами, проектами, договорами міжнародної технічної допомоги.



24.
Стаття 9. Залучення міжнародної технічної допомоги, яка передбачена статтею 8, підлягає державній реєстрації в уповноваженому Кабінетом Міністрів України органі виконавчої влади.
-23- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 9 виключити, оскількі питання вже врегульоване чинним законодавством, а саме Постановою Кабінету Міністрів України від 18.04.96 р. № 441.
Відхилено, оскільки постанова Кабінету Міністрів не є законом.
Стаття 10. Мiжнародна технічна допомога, зазначена у статтi 9, пiдлягає державнiй реєстрацiї в порядку встановленому Кабiнетом Мiнiстрiв України.
25.
Порядок державної реєстрації міжнародної технічної допомоги затверджується органом виконавчої влади, призначеним у відповідності з частиною першою цієї статті, за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
-24- Н.д.Капустян В.Н. (Округ N 327)
Частину другу статті 9 дати у редакції: "Порядок державної реєстрації міжнародної технічної допомоги затверджується Кабінетом Міністрів України."
Враховано

26.
Відмова в державній реєстрації міжнародної технічної допомоги може бути оформлена лише письмово із зазначенням причин. Необгрунтована відмова в державній реєстрації міжнародної технічної допомоги забороняється.


Вiдмова в державнiй реєстрацiї мiжнародної технiчної допомоги може бути оформлена лише письмово із зазначенням причин. Необгрунтована вiдмова в державнiй реєстрацiї мiжнародної технiчної допомоги забороняється.
27.
Стаття 10. Міжнародна технічна допомога може використовуватися тільки для підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич.
-25- Н.д.Капустян В.Н. (Округ N 327)
Статтю 10 дати у редакції: "Стаття 10. Міжнародна технічна допомога, яка надходить для подальшлї експлуатації, підготовки до зняття і зняття енергоблоків Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об`єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему та забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич може використовуватися тільки за цільовим призначенням.
-26- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Статтю 10 виключити, оскількі це питання врегульоване в угодах про надання допомоги. Сам механізм надання технічної допомоги повинен бути цільовим. Немає необхідності в законодавчому врегулюванні цього питання
Враховано












Відхилено, оскільки угоди є тільки з ЄБРР і, у разі нових угод, питання знову потребує врегулювання
Стаття 11. Мiжнародна технічна допомога, яка надходить для подальшої експлуатації, пiдготовки до зняття i зняття енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатації, перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпечення соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич, може використовуватися лише за цiльовим призначенням.
28.
У разі порушення цільового використання міжнародної технічної допомоги одержувач її зобов'язаний сплатити відповідні податки, мито та інші обов`язкові платежі, від яких він був звільнений у відповідності до положень статті 9 цього Закону, а також сплатити пеню, нараховану на суму отриманих пільг виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення зобов`язань та за період від дати отримання пільг до дати збільшення зобов`язань у встановленому законодавством порядку.
-27- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
В другій частині статті 10 цифру "8" замінити на "9".
Враховано
Дана інша редакція статті.

29.
Стаття 12. Для забезпечення соціального захисту персоналу Чорнобильської АЕС і населення міста Славутич суб`єкти підприємницької діяльності в межах адміністративної території міста Славутич, які зареєстровані у встановленому законодавством порядку до 30 грудня 2001 року, підлягають особливому режиму оподаткування, а саме:
-28- Н.д.Луньов Г.О. (Округ N 191)
Норми, які передбачені у статті 12, викласти як зміни до відповідних законів та доопрацювати редакційно".
-29- Н.д.Сокерчак В.М. (Округ N 314)
Норми, які передбачені статтями 12, 13 та 14 викласти як зміни до відповідних законів.
-30- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Стаття має бути перероблена, оскільки формулювання її можуть тлумачитись неоднозначно.

Враховано



Враховано




Враховано

30.
звільняються від сплати податку на прибуток протягом першого та другого року з дати виходу на проектну потужність виробництва або обсягу продаж;
-31- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
До абзацу другого і третього статті 12 додати слова: "після дати реєстрації".
Враховано

31.
протягом наступних трьох років сплачують податок на прибуток у розмірі 50 відсотків від базової ставки податку на прибуток;



32.
тимчасово до 1 січня 2004 року звільняються від сплати ввізного мита та від від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення (пересилання) на митну територію України сировини, матеріалів, обладнання, техніки, товарів, які використовуються для розвитку виробництва та створення нових робочих місць у місті Славутич.



33.
Особливий режим оподаткування, передбачений абзацами першим та другим частини першої статті, підприємства мають право використовувати до 30 грудня 2007 року.



34.
Перелік сировини, матеріалів, обладнання, техніки та товарів, які звільняються від сплати ввізного мита та від оподаткування податком на додану вартість і граничні обсяги їх ввезення щорічно затверджується Кабінетом Міністрів України.



35.
Встановлений пільговий режим застосовується, якщо суб`єкти підприємницької діяльності використовують кошти, що вивільняються згідно цього Закону, виключно на створення нових робочих місць, розвиток виробництва та реструктуризацію економіки міста Славутич.



36.
Перелік суб`єктів підприємницької діяльності, які користуються особливим режимом оподаткування, затверджується виконавчим комітетом Славутицької міської Ради народних депутатів.
-32- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
Останню частину статті 12 дати в редакції: "Перелік суб`єктів підприємницької діяльності, які користуються особливим режимом оподаткування, погоджується з Чорнобильською АЕС та затверджується виконавчим комітетом Славутицької міської Ради".
Відхилено

37.
Стаття 13. Суб`єкти підприємницької діяльності, які розпочали створення нових робочих місць, розвиток виробництва та реструктуризацію економіки міста Славутич до набуття чинності цього Закону, користуються особливим режимом оподаткування відповідно до положень статті 12 цього Закону з моменту введення його в дію.



38.
Перелік цих суб`єктів підприємницької діяльності затверджується виконавчим комітетом Славутицької міської Ради народних депутатів.



39.
Стаття 14. У разі ліквідації суб`єкта підприємницької діяльності, що користувався особливим режимом оподаткування, встановленим цим Законом, до закінчення терміну, визначеного статтею 12 цього Закону, або порушення цільового використання коштів, він чи його правонаступник зобов'язаний сплатити відповідні податки, мито та інші обов`язкові платежі, від яких він був звільнений у відповідності до положень статті 12 цього Закону, а також сплатити пеню, нараховану на суму отриманих пільг виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення зобов`язань та за період від дати отримання пільг до дати збільшення зобов`язань у встановленому законодавством порядку.



40.
Стаття 15. Працівники Чорнобильської АЕС, які звільняються з роботи у зв`язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації мають право на:
-33- Н.д.Капустян В.Н. (Округ N 327)
Останій та передостаній абзаци статті 15 дати як зміни до Закону України "Про зайнятість населення"
Враховано
Стаття 12. Працівники Чорнобильської АЕС, які звільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатації мають право на:
41.
соціальне страхування і медичне обслуговування на умовах і за нормами, передбаченими для працівників АЕС, на протязі одного року після звільнення;


соціальне забезпечення та страхування на умовах і за нормами, передбаченими для працівників АЕС, протягом одного року після звільнення;
42.
працевлаштування в першочерговому порядку самостійно чи через службу зайнятості населення на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності;


працевлаштування в першочерговому порядку самостійно чи через службу зайнятості населення на підприємствах, в установах і організаціях незалежно від форм власності;
43.
користування медичними закладами за попереднім місцем роботи;


користування закладами охорони здоров'я за попереднім місцем роботи.
44.
пенсійне забезпечення за віком, в тому числі на пільгових умовах - на два роки раніше встановленого законодавством пенсійного віку;



45.
виплату на період працевлаштування, але не більше 18 місяців, середнього заробітку, в тому числі на протязі перших 4 місяців - 100 відсотків і на протязі наступних 14 місяців 50 відсотків за рахунок Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом", при умові реєстрації в службі зайнятості і неможливості працевлаштування за відсутністю роботи.
-34- Н.д.Дудченко М.П. (Округ N 408)
В останіму абзаці статті 15 слова "за рахунок Національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом"" виключити.

Відхилено



Закон України "Про зайнятість населення"
Стаття 26. Особливі гарантії працівникам, які втратили роботу у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці
1. Працівникам, трудовий договір з якими було розірвано з ініціативи власника або уповноваженого ним органу в зв'язку із змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацією, реорганізацією, перепрофілюванням підприємств, установ, організацій, скороченням чисельності або штату працівників, і військовослужбовцям, звільненим з військової служби у зв'язку із скороченням чисельності або штату без права на пенсію, за умови їх реєстрації в службі зайнятості протягом семи календарних днів після звільнення як таких, що шукають роботу, гарантується:


Стаття 13. Внести до законодавчих актiв України такi змiни i доповнення:
1. Пункт 1 статтi 26 Закону України "Про зайнятість населення" (Вiдомостi Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 14, ст. 170; Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 2, ст.З; 1998 N 11-12; ст.44 доповнити частиною другою такого змiсту:)
"Працiвникам Чорнобильської АЕС, якi звільняються з роботи у зв'язку з достроковим зняттям Чорнобильської АЕС з експлуатацiї, гарантується:

а) надання статусу безробітного, якщо протягом семи днів працівнику не було запропоновано підходящої роботи;




б) право на одержання допомоги по безробіттю у розмірі 100 процентів середньої заробітної плати за останнім місцем роботи протягом 60 календарних днів, 75 процентів - протягом 90 календарних днів і 50 процентів - протягом наступних 210 календарних днів, але не більше середньої заробітної плати, що склалася в народному господарстві відповідної області за минулий місяць, і не нижче встановленого законодавством розміру мінімальної заробітної плати;


а) право не одержання допомоги по безробiттю у розмiрi 100 вiдсотків середньої заробiтної плати за останнім місцем роботи протягом 120 календарних днiв, 75 вiдсоткiв протягом ЗО календарних днiв i 50 вiдсоткiв - протягом 390 наступних календарних днiв, при умовi їх реєстрацiї в службi зайнятостi протягом семи календарних днiв пiсля звiльнення як таких, що шукають роботу.




Виплата допомоги по безробiттю, у розмiрах, якi перевищують розмiри, зазначені у пiдпунктi б) пункту 1 частинi 1 статтi 26 Закону України "Про зайнятiсть населення" проводиться за рахунок коштiв експлуатуючої органiзацiї Чорнобильської АЕС

в) збереження на новому місці роботи, на весь період професійного перенавчання з відривом від виробництва, середньої заробітної плати за попереднім місцем роботи;
г) право на достроковий вихід на пенсію за півтора року до встановленого законодавством строку осіб передпенсійного віку, які мають встановлений законодавством про пенсійне забезпечення необхідний загальний трудовий стаж (у тому числі на пільгових умовах).


б) право на достроковий вихiд на пенсiю за два роки до встановленого законодавством строку осiб передпенсiйного вiку, якi мають встановлений законодавством про пенсiйне забезпечення необхiдний загальний трудовий стаж (у тому числi на пiльгових умовах).
У зв'язку з цим частину другу та третю вважати відповiдно частиною третьою та четвертою.

Закон України "Про оподаткування прибутку пiдприємств"
7.13. Особливості оподаткування окремих платників податку
7.13.1. Звільняється від оподаткування прибуток підприємств, отриманий від продажу на митній території України спеціальних продуктів дитячого харчування власного виробництва, спрямований на збільшення обсягів виробництва та зменшення роздрібних цін таких продуктів.
Перелік спеціальних продуктів дитячого харчування встановлюється Кабінетом Міністрів України.



2. Пункт 7.13 Закону України "Про оподаткування прибутку пiдприємств" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1997 р., N 27, ст.181; N 47, ст.294) доповнити пiдпунктами 7.13.2, 7.13.3, 7.13.4 такого змiсту:
"7.13.2. На перiод пiдготовки до зняття i зняття з експлуатацiї енергоблокiв Чорнобильської АЕС та перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему звiльняється вiд оподаткування прибуток Чорнобильської АЕС, якщо цi кошти використовуються на фiнансування робiт по пiдготовцi до зняття i зняття Чорнобильської АЕС з експлуатацiї та перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему.
У разi порушення цiльового використання коштiв платник податку зобов'язан визначити прибуток, який несплачений у зв'язку з наданням податкових пiльг та оподаткувати його у поточному податковому перiодi а також сплатити пеню у розмiрах та за перiод, визначений законодавством України.
7.13.3. Звiльняється вiд оподаткування прибуток пiдприємств, отриманий за рахунок коштiв мiжнародної технiчної допомоги, яка надається на безоплатнiй та безповоротнiй основi для подальшої експлуатацiї, пiдготовки до зняття i зняття енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї, перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпечення соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич.
У разi порушення цiльового використання мiжнародної технiчної допомоги одержувач її зобов'язаний збiльшити податковi забов'язання, а також сплатити пеню, нараховану на суму отриманих пiльг, виходячи з 120 вiдсоткiв облiкової ставки Нацiонального банку України, що дiяла на день збiльшення зобов'язань, та за перiод вiд дати отримання пiльг до дати збiльшення зобов'язань у встановленому законодавством порядку.
7.13.4. У першi два роки повнiстю, а на наступнi три роки на 50 вiдсоткiв звiльняється вiд оподаткування прибуток суб'єктiв господарської дiяльностi в межах адмiнiстративної територiї мiста Славутич, якi зареєстрованi у встановленому законодавством порядку до ЗО грудня 2001 року, якщо цi кошти використовуються, виключно на створення нових робочих мiсць, розвиток виробництва та реструктуризацiю економiки мiста Славутич.
Перелiк суб'єктiв господарської дiяльностi, яким надається право користуються особливим режимом оподаткування, затверджується виконавчим комiтетом Славутицької мiської ради у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України.
У разi ліквідації суб'єкта господарської дiяльностi, що користувався пiльгами щодо оподаткування, якi встановлені цiєю статтею Закону, до закiнчення термiну дiї пiльгового режиму або порушення цiльового використання коштiв, вiн чи його правонаступник зобов'язаний сплатити вiдповiднi податки, а також сплатити пеню, нараховану на суму отриманих пiльг, виходячн з 120 вiдсоткiв облiкової ставки Нацiонального банку України, що дiяла на день збільшення зобов'язань та та перiод вiд дати отримання пiльг до дати збiльшення зобов'язань у встановленому законодавством порядку."

Закон України "Про податок на додану вартiсть"
Стаття 11. Прикінцеві положення
11.18. Тимчасово до 1 січня 2008 року звільняються від оподаткування операції з ввезення (пересилання) на митну територію України товарів (включаючи машинокомплекти), які використовуються для будівництва і виробничої діяльності підприємств по виробництву автомобілів і запчастин до них з інвестицією (у тому числі іноземною) виключно в грошовій формі, що становить суму, еквівалентну не менше 150 мільйонам доларів США за офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення такої інвестиції до їх статутного фонду, яка зареєстрована у встановленому законодавством порядку. Порядок і обсяги ввезення цих товарів (включаючи машинокомплекти) встановлюються Кабінетом Міністрів України. Перелік таких товарів (включаючи машинокомплекти) з визначенням кодів згідно з Гармонізованою системою опису та кодування товарів встановлюється додатком до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" ( 535/97-ВР ), якщо такі товари не виробляються підприємствами на території України.
У разі порушення цільового використання зазначених товарів (включаючи машинокомплекти) платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію України таких товарів (включаючи машинокомплекти), а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на день збільшення податкового зобов'язання та за період від дати ввезення таких товарів (включаючи машинокомплекти) до дати збільшення податкових зобов'язань. ( Статтю 11 доповнено пунктом 11.18 згідно із Законом N 535/97-ВР від 19.09.97 )


3. Статтю 11 Закону України "Про податок на додану вартiсть" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст.156; N 37, ст.239; N 38, ст.250; N 47. ст.294; N 51. ст.305; N 51, ст.307; 1998 р. N 10, ст. 37; N 14, ст. 53; N 17, ст. 83; N 18, ст. 95; N 20, ст. 100, iз змінами, внесеними законом України вiд 04 квiтня 1998 р. доповнитн пунктами 11.23, 11.24 такого змiсту:
"11.23. На перiод виконання робiт по пiдготовцi до зняття i зняттю енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї та перетворенню об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему звiльняються від оподаткування операції, що виконуються на кошти мiжнародної технiчної допомоги, що надається на безоплатнiй та безповоротнiй основi для подальшої експлуатацiї, пiдготовки до зняття i зняття енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї, перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпечення соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич, по:
- ввезенню, (пересиланню) на митну територiю та закупiвлi на митнiй територiї України товарiв (сировини, матерiалiв, устаткування та обладнання);
- виконанню робiт та наданню послуг, що здiйснюються в рамках мiжнародної технiчної допомоги.
У разi порушення цiльового використання зазначених товарiв або виконання робiт та надання послуг платник податку зобов'язаний збiльшити податковi зобов'язання за наслiдками податкового перiоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартiсть, що мала бути сплачена в момент введення на митну територiю України таких товарiв або виконання робiт та надання послуг, а також сплатити пеню, нараховану на таку суму податку, виходячи з 120 вiдсоткiв облiкової ставки Нацiонального банку України, що дiяла на день збільшення податкового зобов'язання, та за перiод вiд дати ввезення таких товарiв або виконання робiт та надання послуг до дати збiльшення податкових зобов'язань.

11.19. До 1 січня 2008 року оподатковуються податком на додану вартість за нульовою ставкою операції з продажу автомобілів власного виробництва резидентів України, які мають інвестицію (у тому числі іноземну) виключно в грошовій формі, що становить суму, еквівалентну не менше 150 мільйонам доларів США за офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення такої інвестиції до їх статутного фонду, яка зареєстрована у встановленому законодавством порядку. Ці виробники-резиденти повинні зареєструвати у Кабінеті Міністрів України інвестиційну програму, що передбачає поетапне доведення ступеня локалізації виробництва складових частин такого автомобіля не менше 70 відсотків його кошторисної вартості на закінчення десятого року від початку реалізації інвестиційної програми.
Під локалізацією виробництва слід розуміти запровадження виробництва окремих складових частин автомобілів на митній території України із використанням праці громадян України, які мають складати не менше 90 відсотків середньоспискової чисельності працівників на такому виробництві. Кабінет Міністрів України встановлює графік поетапної локалізації виробництва відповідно до затвердженої ним інвестиційної програми. ( Статтю 11 доповнено пунктом 11.19 згідно із Законом N 535/97-ВР від 19.09.97 )
11.22. Сума податку на додану вартість, сплачена по операціях з відпуску матеріальних цінностей, які були закладені до державного матеріального резерву згідно з договорами, укладеними до 1 січня 1998 року, використовується Державним комітетом України по матеріальних резервах виключно на закладення матеріальних цінностей до державного резерву з метою підтримки незнижувального запасу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. ( Статтю 11 доповнено пунктом 11.22 згідно із Законом N 169/98-ВР від 04.03.98 )


11.24. Тимчасово до 1 сiчня 2004 року звiльняються вiд оподаткування операцiї з ввезення (пересилання) на митну територiю України товарiв (сировини, матерiалiв, устаткування та обладнання), якi використовуються для розвитку виробництва та створення нових робочих мiсць у мiстi Славутич.
Перелiк цих товарiв i граничнi обсяги їх ввезення щорiчно затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України.
Перелiк суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi користуються особливим режимом оподаткування, затверджується виконавчим комiтетом Славутицької мiської ради у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України.

Декрет Кабiнету Мiністрів України "Про Єдиний митний тариф України"
2. Установити, що мито сплачується у національній валюті України.
Мито не стягується при ввезенні товарів за рахунок коштів Державного валютного фонду України, республіканського (Республіки Крим), місцевих валютних фондів, іноземних кредитів, що надаються під гарантію Кабінету Міністрів України, а також при ввезенні засобів захисту рослин і тварин, калійних і фосфатних добрив. ( Абзац другий статті 2 в редакції Декрету N 54-93 від 20.05.93, із змінами, внесеними згідно із Законом N 608/96-ВР від 17.12.96 )
При ввезенні предметів дитячого асортименту ставки мита зменшуються на 50 процентів.
Зміна ставок мита, передбачених Єдиним митним тарифом України, здійснюється Верховною Радою України. ( Частина четверта статті 2 із змінами, внесеними згідно із Законами N 3893-12 від 28.01.94, N 29/96-ВР від 06.02.96, N 506/96-ВР від 15.11.96, в редакції Закону N 337/97-ВР від 12.06.97 )
До законодавчого врегулювання питань про Єдиний митний тариф України ( 4а-93, 4б-93, 4в-93 ) відповідно до Конституції України ( 254к/96-ВР ) та Закону України "Про систему оподаткування" ( 1251-12 ) Кабінет Міністрів України має право змінювати ставки мита щодо товарів та інших предметів, які переміщуються через митний кордон України, крім підакцизних товарів (предметів) та товарів (предметів), щодо яких ставки мита встановлені законами України. При цьому забороняється зменшувати ставки мита для окремих юридичних та фізичних осіб і за окремими контрактами або звільняти їх від сплати мита та переносити терміни його сплати. ( Частина п'ята статті 2 в редакції Закону N 337/97-ВР від 12.06.97 )


4. Статтю 2 Декрету Кабiнету Мiністрів України вiд 11 сiчня 1993 року N 4-93 "Про Єдиний митний тариф України" (Вiдомостi Верховної Ради України, 1993 р., N 12, ст. 107, N 28, ст. ЗО1; 1994 р., N 20, ст. 117; 1996 р., N 8, ст. 31; 1997 р., N 3, ст. 6, N 8, ст. 62, N 34, ст.210, iз змiнами, внесеними Законом України вiд 19 вересня 1997 року) доповнити частинами такого змiсту:
"На перiод виконання робiт по пiдготовцi до зняття i зняттю енерпоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї та перетворенню об'єкту "Укриття" на екологічно безпечну систему ввізне мито не справляється при вввзениi {пересиланні) на митну територiю України товарiв (сировини, матерiалiв, устаткування та обладнання), що надходят у рамках мiжнародної технiчної допомоги, яка надається на безоплатнiй та безповороній основi для подальшої експлуатацiї, пiдготовки до зняття i зняття енергоблокiв Чорнобильської АЕС з експлуатацiї, перетворення об'єкту "Укриття" на екологiчно безпечну систему та забезпвчвння соцiального захисту персоналу Чорнобильської АЕС i населення мiста Славутич.

Тимчасово до 1 січня 2008 року ввізне мито не справляється при ввезенні товарів (включаючи машинокомплекти) на митну територію України, які використовуються для будівництва і виробничої діяльності підприємств по виробництву автомобілів і запасних частин до них з інвестицією (у тому числі іноземною) виключно в грошовій формі, що становить суму, еквівалентну не менше 150 мільйонам доларів США за офіційним валютним курсом Національного банку України на день внесення такої інвестиції до їх статутного фонду, яка зареєстрована у встановленому законодавством порядку. Порядок і обсяги ввезення цих товарів (включаючи машинокомплекти) встановлюються Кабінетом Міністрів України. Перелік таких товарів (включаючи машинокомплекти) з визначенням кодів згідно з Гармонізованою системою опису та кодування товарів встановлюється додатком до Закону України "Про стимулювання виробництва автомобілів в Україні" ( 535/97-ВР ), якщо такі товари не виробляються підприємствами на території України.
У разі порушення цільового використання зазначених товарів платник податку зобов'язаний сплатити ввізне мито у встановленому законодавством порядку.


Тимчасово до 1 сiчня 2004 року ввiзне мито не справляється при ввезеннi (пересиланнi) на митну територiю України товарiв (сировини, матерiалiв, устаткування та обладнання), якi використовуються для розвитку виробництва та створення нових робочих мiсць у мiстi Славутич.
Перелiк цих товарiв i граничнi обсяги їх ввезення щорiчно затверджуються Кабiнетом Мiнiстрiв України. Перелiк суб'єктiв господарської дiяльностi, якi користуються пiльгами по сплатi мита, затверджується виконавчим комiтетом Славутицької мiської ради у порядку, визначеному Кабiнетом Мiнiстрiв України.
У разi порушення цiльового використання зазначених товарiв платник податку зобов'язаний сплатити ввiзне мито у встановленому законодавством порядку."
47.
Стаття 16. Прикінцеві положення


Стаття 13. Прикінцеві положення
48.
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
-34- Н.д.Капустян В.Н. (Округ N 327)
Додати у статтю 16 пункт 2 в редакції: "2. Кабінету Міністрів України протягом місяця:
привести рішення Уряду у відповідність із цим Законом;
внести зміни до віповідних нормативно-правових актів."
Враховано
1. Цей Закон набирає чинностi з дня ного опублiкування.
2. Кабiнету Мiнiстрiв України протягом мiсяця:
привести свої нормативно-правовi акти у вiдповiднiсть iз цим Законом;
забезпечити перегляд i скасування мiнiстерствами та iншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актiв, що суперечать цьому Закону.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні