Порівняльна таблиця

щодо врахування висновків і пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету

до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік"

для прийняття його у другому читанні

Текст проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" поданий Кабінетом Міністрів України 15 вересня 2000 року

Схвалені висновки та пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік"

Пояснення щодо ступеню врахування висновків і пропозицій Комітету з питань бюджету, обгрунтування запропонованих Урядом змін до проекту Закону

Редакція проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" для прийняття у другому читанні

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Державний бюджет України на 2001 рік складається із загального та спеціального фондів.

Загальний фонд Державного бюджету України включає:

надходження до Державного бюджету України, визначені для забезпечення фінансовими ресурсами загальних виплат і не призначені на конкретну мету;

виплати з Державного бюджету України, здійснення яких передбачається за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України.

Спеціальний фонд Державного бюджету України включає надходження до Державного бюджету України на конкретну мету та виплат з Державного бюджету України, які провадяться за рахунок цих надходжень.

Стаття 1. Державний бюджет України на 2001 рік складається із загального та спеціального фондів.

Загальний фонд Державного бюджету України включає:

надходження до Державного бюджету України, визначені для забезпечення фінансовими ресурсами загальних виплат і не призначені на конкретну мету;

виплати з Державного бюджету України, здійснення яких передбачається за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України.

Спеціальний фонд Державного бюджету України включає надходження до Державного бюджету України на конкретну мету та виплат з Державного бюджету України, які провадяться за рахунок цих надходжень.

Стаття 2. Установити доходи Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.388.879,4 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України – у сумі 33.645.970,8 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 7.742.908,6 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону.

Затвердити видатки Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.388.879,4 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України – у сумі 32.970.632,3 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 8.418.247,1 тис. гривень.

Установити, що Державний бюджет України на 2001 рік є бездефіцитним, враховуючи профіцит загального фонду Державного бюджету України у сумі 675.338,5 тис. гривень та дефіцит спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 675.338,5 тис. гривень.

Статтю 2 викласти в такій редакції :

"Стаття 2. Установити доходи Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.878.797,4 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України – у сумі 37.601.773,8 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 4.277.023,6 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону.

Затвердити видатки Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.878.797,4 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України – у сумі 36.926.435,3 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 4.952.362,1 тис. гривень.

Установити, що Державний бюджет України на 2001 рік є бездефіцитним, враховуючи профіцит загального фонду Державного бюджету України у сумі 675.338,5 тис. гривень та дефіцит спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 675.338,5 тис. гривень".

Показники доопрацьовано, виходячи із пропозицій Комітету з питань бюджету щодо доходної та видаткової частин бюджету, змін, що сталися в податковому законодавстві за останній час та стану виконання доходів бюджету за 9 місяців поточного року.

Стаття 2. Установити доходи Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.230.242,3 тис. гривень, у тому числі доходи загального фонду Державного бюджету України – у сумі 33.088.165,4 тис. гривень та доходи спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 8.142.076,9 тис. гривень, згідно з додатком № 1 до цього Закону.

Затвердити видатки Державного бюджету України на 2001 рік у сумі 41.230.242,3 тис. гривень, у тому числі видатки загального фонду Державного бюджету України – у сумі 32.413.470,0 тис. гривень та видатки спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 8.816.772,3 тис. гривень.

Установити, що Державний бюджет України на 2001 рік є бездефіцитним, враховуючи профіцит загального фонду Державного бюджету України у сумі 674.695,4 тис. гривень та дефіцит спеціального фонду Державного бюджету України – у сумі 674.695,4 тис. гривень, згідно з додатком № 2 до цього Закону.

ІІ. ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІІ. ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІІ. ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІІ. ДОХОДИ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

Стаття 3. Установити, що до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2001 рік належать:

1) у повному обсязі:

збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;

збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення;

збір за користування надрами загальнодержавного значення;

податок на додану вартість;

акцизний збір із ввезених на територію України товарів;

грошовий (ліцензійний) збір за видачу ліцензій на кабельне мовлення, ретрансляцію, проводове (кабельне) мовлення і час мовлення;

ввізне мито;

кошти, отримані за вчинення консульських дій на території України;

суми в рахунок відшкодування обов’язкових платежів, які стягуються при митному оформленні з коштів, отриманих від реалізації відповідно до законодавства вантажів, вантажобагажів, багажів, інших товарів та предметів, які перебувають під митним контролем та знаходяться у морських портах, аеропортах, на залізничних та автомобільних станціях, складах підприємств і митниць, за якими не звернувся власник у терміни, встановлені законодавством;

надходження коштів від продажу квот на здійснення зовнішньоекономічних операцій;

єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;

надходження сум відсотків, що сплачуються уповноваженими банками за користування тимчасово вільними коштами державного бюджету;

дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності;

рентна плата за нафту і природний газ власного видобутку;

надходження від розміщення в установах банків тимчасово вільних залишків бюджетних коштів, які обліковуються на рахунках Державного казначейства України;

плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;

державне мито, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами;

митні збори;

адміністративні штрафи, що стягуються Державною автомобільною інспекцією України;

кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду, скарбів, майна, одержаного державою в порядку спадкоємства чи дарування, безхазяйного майна, валютних цінностей, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях із порушенням норм актів Всесвітнього поштового союзу, невручених міжнародних та внутрішніх поштових відправлень, майна з обмеженим терміном зберігання, майна, вилученого для забезпечення сплати штрафів або з метою відшкодування належних державному бюджету платежів, із наступним відшкодуванням із державного бюджету витрат, пов’язаних зі зберіганням, транспортуванням, експертною оцінкою, сертифікацією, розпорядженням зазначеним майном за рахунок надходження зазначених коштів;

відрахування від плати за транзит природного газу через територію України;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами;

відрахування від плати за транзит аміаку через територію України;

кошти, що надійдуть у рахунок сплати реструктуризованої податкової заборгованості станом на 31 березня 1997 року і заборгованості за минулі роки (крім реструктуризованої) станом на 1 січня 2001 року із збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;

кошти, що надійдуть у рахунок сплати збору до Державного інноваційного фонду, нарахованого на реалізацію продукції (робіт, послуг) за грудень 2000 року, та сплати податкової заборгованості за минулі роки станом на 1 січня 2001 року із збору до Державного інноваційного фонду;

кошти, що передаються з бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Києва;

2) податок на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням в Автономній Республіці Крим та місті Києві) після проведення відрахувань відповідно до пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";

3) акцизний збір з вироблених в Україні товарів, крім акцизного збору з вироблених в Україні товарів (за винятком акцизного збору з нафтопродуктів), що сплачується підприємствами, розташованими на території Автономної Республіки Крим;

4) 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;

5) 65 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень;

 

 

 

 

 

 

 

6) 93 відсотки коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000 – 2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств, з урахуванням вимог пункту 17 статті 31 цього Закону;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7) 60 відсотків коштів, одержаних від продажу об’єктів приватизації, в тому числі групи Ж, відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2001 роки (крім об’єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8) 70 відсотків збору за використання радіочастотного ресурсу;

9) 80 відсотків коштів, отриманих бюджетними установами і організаціями за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння та 50 відсотків коштів – за здане у вигляді брухту та відходів срібло;

10) 20 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;

11) 10 відсотків портового (адміністративного) збору;

12) 30 відсотків суми перевищення розрахункової величини фонду оплати праці на підприємствах-монополістах, включаючи підприємства, яким надано пільги в оподаткуванні, а також підприємства, звільнені від сплати податку на прибуток відповідно до законодавства;

13) надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву;

14) інші доходи, що зараховуються до Державного бюджету України у розмірах, установлених законодавством, крім доходів, визначених статтею 31 цього Закону.

До статті 3 внести такі зміни :

 

пункт 1 доповнити нормами такого змісту:

"плата за видачу ліцензій на підприємницьку і професійну діяльність;

збори за використання радіочастотного ресурсу;

додаткові збори на виплату пенсій, що надходять від купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з виробництва та імпорту автомобілів, з виробництва та імпорту тютюнових виробів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, послуг стільникового рухомого зв’язку;

кошти, що надійдуть внаслідок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, для ліквідації наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова;

 

 

 

 

доходи, отримані від погашення заборгованості (недоїмки) по збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення понад обсяги, визначені у Додатку №1 до цього Закону";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

пункт 5 викласти в такій редакції:

"5) 98 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень";

 

 

 

 

 

 

пункт 6 викласти в такій редакції:

"6) 98 відсотків коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних із процесом приватизації та кредитуванням підприємств";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

пункт 7 викласти в такій редакції:

"7) 98 відсотків коштів, одержаних від продажу об’єктів приватизації, в тому числі об’єктів, віднесених відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки до групи Ж (крім об’єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

пункт 8 виключити.

 

 

 

 

Враховано.

Враховано.

Не враховано. Зазначені збори не мають постійного характеру і термін їх дії обмежено з урахуванням необхідності цільового спрямування на виплату пенсій, призначених за різними пенсійними програмами.

 

 

 

Не враховано, оскільки:

доходи від продажу акцій ВАТ за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, мають цільове спрямування на проведення видатків на ліквідацію наслідків аварії на очисних спорудах м. Харкова;

відповідно до Указу Президента України від 22.08.2000 № 765 статті 117 Закону України "Про Державну програму приватизації".

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Відповідно до статті 84 Державної програми приватизації передбачено спрямування надходжень від приватизації об’єктів за такими напрямками: 65% - до державного бюджету; 20 % надходжень – на виконання програми приватизації; 15% повертається підприємству на балансі якого перебував об’єкт приватизації.

Вказані об’єкти мають низький попит і, відповідно, викликають слабкий інтерес серед інвесторів, що вимагає додаткових витрат пошуку інвестора, рекламу тощо.

Враховано частково. Відповідно до статей 125, 126 Державної програми приватизації передбачено спрямування надходжень від приватизації об’єктів за такими напрямками: 93% - до державного бюджету; 7% – на виконання Програми приватизації.

При цьому слід зауважити, що масова приватизація завершена і до продажу пропонуються великі об’єкти. Вказане відповідно зменшує ряд витрат.

Разом з тим, зменшення видатків на проведення приватизації до 2 % призведе до сповільнення процесу приватизації та поставить під загрозу виконання завдань з надходження коштів від приватизації у 2001 році, тому пропонується на виконання Програми приватизації встановити мінімум на рівні 3% надходжень від приватизації державного майна.

Не враховано. Відповідно до статті 127 передбачено спрямування надходжень від приватизації об’єктів за такими напрямками: 60% - до державного бюджету; 10 % надходжень – на відшкодування витрат, пов’язаних з приватизацією; 30% - повертається підприємству на балансі якого перебував об’єкт приватизації.

Вказана група включає в себе об’єкти охорони здоров’я, освіти, культури, мистецтва та преси, фізичної культури та спорту, видавничої справи, а також об’єкти санаторно-курортних закладів, профілакторії, будинки і табори відпочинку (за винятком об’єктів санаторно-курортних закладів і будинків відпочинку, які перебувають на самостійних балансах), у тому числі об’єкти соціально-побутового призначення, що перебувають на балансі підприємств, у разі їх невключення до складу майна, що передається у комунальну власність чи приватизується.

Вказані об’єкти мають низький попит і, відповідно, викликають слабкий інтерес серед інвесторів, що вимагає додаткових витрат пошуку інвестора, рекламу тощо.

Враховано.

При цьому, доповнено статтю пунктом 13 відповідно до статті 38 доопрацьованого проекту Закону (див. пояснення до цієї статті) та пунктом 14 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 03.11.2000 р. № 1633 "Про заходи щодо вдосконалення матеріально-технічного забезпечення органів прокуратури".

Стаття 3. Установити, що до доходів загального фонду Державного бюджету України на 2001 рік належать:

1) у повному обсязі:

збір за спеціальне використання лісових ресурсів державного значення;

збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення;

збір за користування надрами загальнодержавного значення;

податок на додану вартість;

акцизний збір із ввезених на територію України товарів;

плата за ліцензії на певні види господарської та професійної діяльності, крім тих, що видаються виконавчими органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями;

грошовий (ліцензійний) збір за видачу ліцензій на кабельне мовлення, ретрансляцію, проводове (кабельне) мовлення і час мовлення;

ввізне мито;

кошти, отримані за вчинення консульських дій на території України;

суми в рахунок відшкодування обов’язкових платежів, які стягуються при митному оформленні з коштів, отриманих від реалізації відповідно до законодавства вантажів, вантажобагажів, багажів, інших товарів та предметів, які перебувають під митним контролем та знаходяться у морських портах, аеропортах, на залізничних та автомобільних станціях, складах підприємств і митниць, за якими не звернувся власник у терміни, встановлені законодавством;

надходження коштів від продажу квот на здійснення зовнішньоекономічних операцій;

єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;

надходження сум відсотків, що сплачуються уповноваженими банками за користування тимчасово вільними коштами державного бюджету;

дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності;

рентна плата за нафту власного видобутку;

надходження від розміщення в установах банків тимчасово вільних залишків бюджетних коштів, які обліковуються на рахунках Державного казначейства України;

плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;

державне мито, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами;

митні збори;

адміністративні штрафи, що стягуються Антимонопольним комітетом України та Державною автомобільною інспекцією України;

кошти від реалізації майна, конфіскованого за рішенням суду (за винятком коштів, відшкодованих державі внаслідок здійснення органами прокуратури заходів щодо розслідування злочинів та нагляду за додержанням і застосуванням законів України), скарбів, майна, одержаного державою в порядку спадкоємства чи дарування, безхазяйного майна, валютних цінностей, що пересилаються в міжнародних поштових відправленнях із порушенням норм актів Всесвітнього поштового союзу, невручених міжнародних та внутрішніх поштових відправлень, майна з обмеженим терміном зберігання, майна, вилученого для забезпечення сплати штрафів або з метою відшкодування належних державному бюджету платежів, із наступним відшкодуванням із державного бюджету витрат, пов’язаних зі зберіганням, транспортуванням, експертною оцінкою, сертифікацією, розпорядженням зазначеним майном за рахунок надходження зазначених коштів;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами;

відрахування від плати за транзит аміаку через територію України;

збір за використання радіочастотного ресурсу;

кошти, що надійдуть у рахунок сплати реструктуризованої податкової заборгованості станом на 31 березня 1997 року і заборгованості за минулі роки (крім реструктуризованої) станом на 1 січня 2001 року із збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення;

кошти, що надійдуть у рахунок сплати збору до Державного інноваційного фонду, нарахованого на реалізацію продукції (робіт, послуг) за грудень 2000 року, та сплати податкової заборгованості за минулі роки станом на 1 січня 2001 року із збору до Державного інноваційного фонду;

кошти, що передаються з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та міських міст Києва і Севастополя бюджетів;

2) податок на прибуток підприємств (крім податку на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням в Автономній Республіці Крим та місті Києві) після проведення відрахувань відповідно до пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";

3) акцизний збір з вироблених в Україні товарів, крім акцизного збору з вироблених в Україні товарів (за винятком акцизного збору з нафтопродуктів), що сплачується підприємствами, розташованими на території Автономної Республіки Крим;

4) 90 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;

5) 65 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень;

6) 97 відсотків коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000 – 2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;

7) 60 відсотків коштів, одержаних від продажу об’єктів приватизації, в тому числі групи Ж, відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2001 роки (крім об’єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;

8) 80 відсотків коштів, отриманих бюджетними установами і організаціями за здані у вигляді брухту і відходів золото, платину, метали платинової групи, дорогоцінне каміння та 50 відсотків коштів – за здане у вигляді брухту та відходів срібло;

9) 20 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;

10) 10 відсотків портового (адміністративного) збору;

11) 30 відсотків суми перевищення розрахункової величини фонду оплати праці на підприємствах-монополістах, включаючи підприємства, яким надано пільги в оподаткуванні, а також підприємства, звільнені від сплати податку на прибуток відповідно до законодавства;

12) надходження від реалізації розброньованих матеріальних цінностей мобілізаційного резерву;

13) 10 відсотків надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної і комунальної власності;

14) 90 відсотків коштів, відшкодованих державі внаслідок здійснення органами прокуратури заходів щодо розслідування злочинів та нагляду за додержанням і застосуванням законів України;

15) інші доходи, що зараховуються до Державного бюджету України у розмірах, установлених законодавством, крім доходів, визначених статтею 31 цього Закону.

Стаття 4. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") вносять до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рентну плату за природний газ у розмірі 28,9 гривні за 1000 куб. метрів та за нафту – у розмірі 17,34 гривні за 1 тонну.

Статтю 4 викласти в такій редакції:

"Стаття 4. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") вносять до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рентну плату за природний газ у розмірі, еквівалентному 5 доларам США за 1000 куб.метрів та за нафту – у розмірі, еквівалентному 3 доларам США за 1 тонну".

Не враховано. З метою стабілізації цін на внутрішньому ринку, посилення боротьби з монопольними проявами та захисту інтересів вітчизняного виробника і населення Кабінет Міністрів України постановою від 18.12.98 № 1998 "Про удосконалення порядку формування цін" встановив, що формування, встановлення та застосування суб’єктами підприємництва вільних цін на території України здійснюється виключно у національній грошовій одиниці. Виходячи з ціни на природний газ та нафту власного видобутку встановлюються з 1999 року в гривнях. При цьому, враховується, що газ власного видобутку забезпечує потребу в ньому бюджетної сфери, населення та комунпобуту, для яких ціни є регульованими.

Оскільки рентна плата є складовою ціни природного газу та нафти, ставки рентної плати по цих видах видобутих корисних копалин встановлюються Законами України про Державний бюджет України на відповідний рік у гривнях, починаючи з 2000 року.

Стаття 4. Установити, що нафтогазодобувні підприємства (крім державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") вносять до Державного бюджету України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, рентну плату за природний газ у розмірі 28,9 гривні за 1000 куб. метрів та за нафту – у розмірі 17,34 гривні за 1 тонну.

Стаття 5. Установити, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування трубопровідним транспортом через територію України природного газу, нафти та аміаку, вносять до Державного бюджету України:

відрахування від плати за транзит природного газу в розмірі, еквівалентному 0,29 долара США за 1000 куб.м газу на кожні 100 км відстані;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами в розмірі, еквівалентному 0,685 долара США за 1 тонну нафти, що транспортується;

відрахування від плати за транзит аміаку в розмірі, еквівалентному 0,23 долара США за 1 тонну на кожні 100 кілометрів відстані.

Сплата зазначених платежів здійснюється щодекадно, виходячи із обсягів природного газу, нафти та аміаку, що транспортуються територією України, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у національній валюті України за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком України на день, що передує дню сплати платежу.

Статтю 5 викласти в такій редакції:

"Стаття 5. Установити, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування трубопровідним транспортом через територію України природного газу, нафти та аміаку, вносять до Державного бюджету України:

відрахування від плати за транзит природного газу в розмірі, еквівалентному 0,29 долара США за 1000 куб.м газу на кожні 100 км відстані;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами в розмірі, еквівалентному 0,75 долара США за 1 тонну нафти, що транспортується;

відрахування від плати за транзит аміаку в розмірі, еквівалентному 0,23 долара США за 1 тонну на кожні 100 кілометрів відстані.

Сплата зазначених платежів здійснюється щодекадно, виходячи із обсягів природного газу, нафти та аміаку, що транспортуються територією України, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у національній валюті України за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком України на день, що передує дню сплати платежу".

Не враховано. Розрахунки відрахувань від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами були здійснені, виходячи із запланованих обсягів транспортної роботи та тарифів на транспортування нафти. Ставка по вказаному платежу взята на рівні діючої у 2000 році — в розмірі, еквівалентному 0,685 дол.США за тонну нафти, що транспортується.

Збільшення ставки відрахувань обмежить фінансові можливості галузі по утриманню та розвитку нафтотранспорт-ної системи.

Стаття 5. Установити, що суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють транспортування трубопровідним транспортом через територію України природного газу, нафти та аміаку, вносять до Державного бюджету України:

відрахування від плати за транзит природного газу в розмірі, еквівалентному 0,29 долара США за 1000 куб.м газу на кожні 100 км відстані;

відрахування від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами в розмірі, еквівалентному 0,685 долара США за 1 тонну нафти, що транспортується;

відрахування від плати за транзит аміаку в розмірі, еквівалентному 0,23 долара США за 1 тонну на кожні 100 кілометрів відстані.

Сплата зазначених платежів здійснюється щодекадно, виходячи із обсягів природного газу, нафти та аміаку, що транспортуються територією України, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у національній валюті України за офіційним курсом гривні до долара США, встановленим Національним банком України на день, що передує дню сплати платежу.

Стаття 6. Заборонити здійснення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, в тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартеру та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за виключенням операцій, пов’язаних з державним боргом України.

Стаття 6. Заборонити здійснення розрахунків з бюджетом у негрошовій формі, в тому числі шляхом взаємозаліку, застосування векселів, бартеру та зарахування зустрічних платіжних вимог у фінансових установах, за виключенням операцій, пов’язаних з державним боргом України.

Стаття 7. Фонду державного майна України забезпечити у 2001 році надходження до Державного бюджету України коштів у сумі не менш як 9.007.472 тис. гривень отриманих від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств.

Уточнено редакцію з метою приведення у відповідність до Закону України "Про державну програму приватизації на 2000-2002 роки" від 18.05.2000 р. № 1723, Указів Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення приватизації майна в Україні" від 29.12.1999 р. № 1626 та ."Про заходи щодо залучення коштів, отриманих від приватизації державного майна, на інноваційне інвестування підприємств, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави" від 15.07.2000 р. № 905.

Стаття 7. Фонду державного майна України забезпечити у 2001 році надходження до Державного бюджету України коштів у сумі, еквівалентній 1,5 млрд.доларів США, отриманих від приватизації державного майна та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств.

Доходи Державного бюджету України, отримані від приватизації державного майна понад суму 5.902.462 тис. гривень, спрямовуються на дострокове погашення державного боргу України та державне інвестування у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Стаття 8. Установити, що Національний банк України у 2001 році вносить перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України до Державного бюджету України в обсязі не менш як 500.000 тис. гривень.

Порядок перерахування зазначених платежів визначається спільним рішенням Міністерства фінансів України і Національного банку України.

Статтю 8 викласти в такій редакції:

"Стаття 8. Установити, що Національний банк України у 2001 році вносить до Державного бюджету України суму перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України до Державного бюджету України в обсязі не менше 800.000 тис. гривень.

Порядок перерахування зазначених платежів визначається спільним рішенням Міністерства фінансів України і Національного банку України".

Не враховано і пояснюється наступним:

Надходження до бюджету від НБУ в обсязі 500 млн. гривень визначалися із врахуванням умов угоди про реструктуризацію загального обсягу ОВДП, яку укладено між НБУ та Мінфіном у вересні 2000 р. У відповідністю з цією угодою Міністерство фінансів у 2001 році продовжуватиме здійснювати всі платежі до НБУ. Це забезпечить створення умов для відповідного отримання від НБУ до бюджету коштів у сумі 500 млн. гривень.

При цьому, зниження рівня інфляції при уточненні прогнозних макропоказників на наступний рік зменшує витрати державного бюджету, що пов’язані з платежами Міністерства фінансів України до НБУ. Це знижує доходи Нацбанку та його можливості перерахування коштів до бюджету.

Крім того, кошторис Національного банку України на 2001 рік ще не подано на затвердження Верховною Радою України, що позбавляє можливості дати точний прогноз надходжень.

Стаття 8. Установити, що Національний банк України у 2001 році вносить перевищення кошторисних доходів над кошторисними видатками Національного банку України до Державного бюджету України в обсязі не менш як 500.000 тис. гривень.

Порядок перерахування зазначених платежів визначається спільним рішенням Міністерства фінансів України і Національного банку України.

Стаття 9. Заборонити в 2001 році провадити реструктуризацію або списання заборгованості (недоїмки) суб’єктів господарювання за податками, зборами (обов’язковими платежами), за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, до бюджету, що виникла з 1 січня 2000 року, а також заборонити надавати відстрочку щодо термінів їх сплати.

Державній податковій адміністрації України розробити та затвердити графік реалізації майна, вилученого у суб’єктів оподаткування як податкова застава.

До статті 9 внести такі зміни :

частину першу після слів "(обов’язковими платежами") доповнити словами "за бюджетними позичками";

доповнити статтю частиною такого змісту:

"Кабінету Міністрів України розробити та запровадити Порядок реалізації матеріальних цінностей, що перебувають у податковій заставі, по яких прийняті рішення щодо їх відчуження відповідно до законодавства. Надходження від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, спрямовуються до загального фонду Державного бюджету України у повному обсязі".

Враховано.

 

Не враховано.. Порядок звернення стягнення на майно, що перебуває в майновій та податковій заставі, регламентований Цивільно-процесуальним кодексом України, Законами України "Про державну виконавчу службу", "Про заставу", Указом Президента України від 04.03.98 № 167, постановою Кабінету Міністрів України від 22.06.98 № 941, а тому не потребує розробки нового порядку реалізації матеріальних цінностей, що перебувають у майновій заставі. Більше того, це призведе до плутанини у застосуванні діючого чинного законодавства.

Крім того, надходження від реалізації майна, що перебуває у податковій заставі, не можуть бути спрямовані до загального фонду державного бюджету у повному обсязі, оскільки такі кошти спрямовуються до відповідних бюджетів та державних цільових фондів виключно на погашення податкової заборгованості, що виникла по конкретному платежу, а також на погашення кредиторської заборгованості, що виникла між суб’єктами господарювання.

Стаття 9. Заборонити в 2001 році провадити реструктуризацію або списання заборгованості (недоїмки) суб’єктів господарювання за податками, зборами (обов’язковими платежами), бюджетними позичками, за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, до бюджету, що виникла з 1 січня 2000 року, а також заборонити надавати відстрочку щодо термінів їх сплати.

Державній податковій адміністрації України розробити та затвердити графік реалізації майна, вилученого у суб’єктів оподаткування як податкова застава.

Стаття 10. Надати право органам державної податкової служби України зараховувати належні до відшкодування суми податку на додану вартість платникам, яким відповідно до законодавчих актів України реструктуризовано заборгованість по цьому податку та/або надано відстрочку (розстрочку) по його сплаті, в рахунок зменшення реструктуризованих та/або відстрочених (розстрочених) сум по податку на додану вартість незалежно від визначеного цими законодавчими актами України терміну реструктуризації та/або відстрочки (розстрочки).

Стаття 10. Надати право органам державної податкової служби України зараховувати належні до відшкодування суми податку на додану вартість платникам, яким відповідно до законодавчих актів України реструктуризовано заборгованість по цьому податку та/або надано відстрочку (розстрочку) по його сплаті, в рахунок зменшення реструктуризованих та/або відстрочених (розстрочених) сум по податку на додану вартість незалежно від визначеного цими законодавчими актами України терміну реструктуризації та/або відстрочки (розстрочки).

Стаття____. До 1 січня 2002 року в разі вивезення (експорту) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України шляхом бартерних (товарообмінних) операцій сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), не відноситься на збільшення податкового кредиту, а включається до складу валових витрат виробництва (обігу) платника податку.

Враховано.

Стаття 11. Встановити, що до 1 січня 2002 року в разі вивезення (експорту) товарів (робіт, послуг) за межі митної території України шляхом бартерних (товарообмінних) операцій сума податку на додану вартість, сплачена (нарахована) у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг), не відноситься на збільшення податкового кредиту, а включається до складу валових витрат виробництва (обігу) платника податку.

ІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІІІ. ФІНАНСУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ

ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

Стаття 11. Установити граничний розмір державного внутрішнього боргу України на 1 січня 2002 року в сумі 17.508.767,5 тис. гривень та в сумі 1.317.121,1 тис. доларів США.

Уточнено граничний розмір державного внутрішнього боргу України на 1 січня 2002 року в зв’язку із зміною обсягів запозичення та погашення ОВДП в 2000 та 2001 роках внаслідок проведеної реструктуризації зобов’язань за ОВДП, власником яких був НБУ у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 22.09.2000 р. № 1455 "Про випуск процентних облігацій внутрішньої державної позики 2000 року".

Стаття 12. Установити граничний розмір державного внутрішнього боргу України на 1 січня 2002 року в сумі 14.050.807,7 тис. гривень та в сумі 1.317.121,1 тис. доларів США.

Стаття 12. Установити граничний розмір державного зовнішнього боргу України на 1 січня 2002 року в сумі, еквівалентній 11.918.303,3 тис. доларів США.

Уточнено граничний розмір державного зовнішнього боргу України на 1 січня 2002 року в зв’язку із перенесення термінів реструктуризації боргу перед кредиторами Паризького клубу та Туркменистаном на 2001 рік та уточненням прогнозного обсягу зовнішнього.запозичення.

Стаття 13. Установити граничний розмір державного зовнішнього боргу України на 1 січня 2002 року в сумі, еквівалентній 10.845.577,9 тис. доларів США.

Стаття 13. Установити, що державні внутрішні й зовнішні запозичення здійснюються в межах загального обсягу встановлених граничних розмірів державного внутрішнього боргу України та державного зовнішнього боргу України. У разі надходження коштів із внутрішніх або зовнішніх джерел державного запозичення у неповному обсязі допускається зменшення (збільшення) граничного розміру державного внутрішнього боргу України за рахунок відповідного збільшення (зменшення) граничного розміру державного зовнішнього боргу України.

Стаття 14. Установити, що державні внутрішні й зовнішні запозичення здійснюються в межах загального обсягу встановлених граничних розмірів державного внутрішнього боргу України та державного зовнішнього боргу України. У разі надходження коштів із внутрішніх або зовнішніх джерел державного запозичення у неповному обсязі допускається зменшення (збільшення) граничного розміру державного внутрішнього боргу України за рахунок відповідного збільшення (зменшення) граничного розміру державного зовнішнього боргу України.

Стаття 14. Заборонити надавати державні гарантії при одержанні кредитів суб’єктами підприємницької діяльності, крім кредитів, що надаються міжнародними фінансовими організаціями.

Суб’єкти підприємницької діяльності – позичальники іноземних кредитів, щодо яких видані державні гарантії (поручительства, векселі, інші гарантійні інструменти), сплачують до Державного бюджету України плату за їх отримання, розмір якої встановлюється Міністерством фінансів України.

Першу частину статті 14 доповнити словами: "під зустрічні, безвідзивні та безумовні гарантії банків, фінансові показники яких відповідають вимогам, визначеним Національним банком України, або під заставу майна".

Не враховано. Кредити міжнародних і фінансових організації є пільговими і надаються Україні на вигідних умовах для фінансування інституціональних та інвестиційних проектів, реалізація яких дозволить вирішувати соціальні проблеми та питання економічного розвитку країни. Тому ставити можливість фінансування зазначених проектів, в реалізації яких зацікавлена, насамперед, держава, в залежність від наявності банківської гарантії, недоцільно.

Крім того, враховуючи суму кредитів, що надаються для фінансування таких проектів, жоден з українських банків або консорціуму банків не буде спроможній надати відповідну зустрічну гарантію.

Стаття 15. Заборонити надавати державні гарантії при одержанні кредитів суб’єктами підприємницької діяльності, крім кредитів, що надаються міжнародними фінансовими організаціями.

Суб’єкти підприємницької діяльності – позичальники іноземних кредитів, щодо яких видані державні гарантії (поручительства, векселі, інші гарантійні інструменти), сплачують до Державного бюджету України плату за їх отримання, розмір якої встановлюється Міністерством фінансів України.

Стаття 15. З метою ефективного управління державним боргом надати Міністерству фінансів України право здійснювати достроковий викуп боргових зобов’язань держави в межах коштів, передбачених в державному бюджеті на погашення та обслуговування державного боргу.

Стаття 16. З метою ефективного управління державним боргом надати Міністерству фінансів України право здійснювати достроковий викуп боргових зобов’язань держави в межах коштів, передбачених в державному бюджеті на погашення та обслуговування державного боргу.

Стаття 16. Кредитні угоди та інші документи, згідно з якими Україна здійснює запозичення відповідно до статті 12 цього Закону, набирають чинності з моменту підписання.

Кабінет Міністрів України має право брати зобов’язання, які витікають із вказаних документів, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних із поверненням позик та звільненням платежів згідно з угодами від будь-яких комісій, податків та інших обов’язкових платежів, протягом дії кредитної угоди.

Статтю 16 виключити.

Не враховано. Щодо набрання чинності кредитних угод та інших документів, згідно з якими Україною будуть здійснюватися запозичення в межах граничних розмірів.

Відповідно до Статті 85 (п.14) Конституції України до компетенції Верховної Ради відноситься прийняття рішень про затвердження позик, не передбачених державним бюджетом.

Таким чином, кредитні угоди про надання Україні позик, передбачених державним бюджетом, не потребують ратифікації Верховною Радою України. Конституція України є вищим законодавчим актом та положення Закону України "Про міжнародні договори" в частині ратифікації міжнародних угод про позику не діють у відношенні до позик, передбачених державним бюджетом.

Незастосування цієї норми позбавить Кабінет Міністрів України можливості оперативного управління державним боргом, призведе до ситуації, коли позики, схвалені Верховною Радою при затвердженні державного бюджету в цілому, мають отримувати повторну згоду Верховної Ради після їх підписання, що в результаті може зірвати виконання державного бюджету.

Щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних з поверненням позик.

Поняття "суверенітет" та "суверенний імунітет" є різними за своєю сутністю. Поняття "суверенітету" має відношення виключно до тих випадків, коли Україна виступає як суб’єкт міжнародного права. У випадку укладення угод про здійснення державного запозичення та надання державних гарантій, Україна вступає в комерційні правовідносини і виступає як суб’єкт приватного права, на яке не розповсюджується принцип державного суверенітету.

Зобов’язання повернути кредит, сплатити відсотки та інші платежі, які випливають з кредитної угоди, не забезпечені заставою або порукою. За цих обставин, в разі невиконання зобов’язань з погашення та обслуговування кредиту єдиною можливістю для кредитора спонукати позичальника виконувати свої зобов’язання є звернення до суду. Оскільки позичальником за цим кредитом виступає держава, розгляд справи в суді та виконання судових рішень можливо за умови згоди на це з боку держави.

Нерозповсюдження суверенного імунітету на комерційну діяльність держави (здійснення державного запозичення та надання державних гарантій) безумовно носить комерційних характер закріплено в законодавствах переважної більшості країн, з суб’єктами яких Україна укладає угоди про здійснення державного запозичення та надання державних гарантій.

При цьому, необхідно розуміти, що відмова від суверенного імунітету у відповідності до кредитних угод не несе ніяких негативних політичних наслідків для України.

Якщо Кабінет Міністрів України відповідно до проекту цього Закону уповноважений прийняти зобов’язання з погашення та обслуговування кредитів, ці повноваження включають згоду на забезпечення виконання цих зобов’язань, одним з яких може бути відмова від імунітету, що обмежується конкретною кредитною угодою.

Щодо звільнення платежів згідно з угодами від будь-яких комісій, податків та інших обов’язкових платежів протягом дії кредитної угоди.

У світовій практиці, в тому числі і в кредитних угодах щодо залучення Україною позик, запроваджується наступне положення. В разі, якщо кредитор буде змушений у відповідності до закону здійснити будь-які відрахування від сум, отриманих в рахунок погашення та обслуговування позик, наданих Україні, позичальник (Україна) сплатить додаткові суми з метою компенсації втрат кредитору та забезпечення отримання кредитором належної суми, що визначена кредитною угодою, у повному обсязі.

Таким чином, кредитор визначає ціну надання кредиту без врахування податків, що нараховуються на прибутки кредитору. Якщо законодавство передбачає оподаткування доходів кредитору, платежі з обслуговування кредиту мають бути збільшені на суми належних до сплати податків. Враховуючи, що одержувач податків та позичальник поєднані в одній особі – державі, така умова угоди є цілком логічною і не є звільненням від сплати податків, а також не призводить до матеріальних втрат державного бюджету.

Після прийняття Закону України "Про державний борг", що найближчим часом буде винесений на друге читання, і містить відповідні положення, потреба у такій статті у наступних періодах відпаде.

Стаття 17. Кредитні угоди та інші документи, згідно з якими Україна здійснює запозичення відповідно до статті 12 цього Закону, набирають чинності з моменту підписання.

Кабінет Міністрів України має право брати зобов’язання, які витікають із вказаних документів, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних із поверненням позик та звільненням платежів згідно з угодами від будь-яких комісій, податків та інших обов’язкових платежів, протягом дії кредитної угоди.

ІV. ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІV. ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІV. ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

ІV. ВИДАТКИ ТА КРЕДИТУВАННЯ ЗАГАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

Стаття 17. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2001 рік згідно з додатком № 2 до цього Закону.

Установити, що розпорядники коштів державного бюджету мають право брати зобов’язання на здійснення видатків або платежів Державного бюджету України тільки в межах відповідних бюджетних асигнувань, встановлених їм на 2001 рік у порядку, визначеному Міністерством фінансів України. Облік бюджетних асигнувань і зобов’язань та контроль за їх дотриманням здійснюється Державним казначейством України.

Якщо після прийняття цього Закону повноваження щодо виконання функцій або надання послуг, на які затверджене бюджетне призначення, передаються відповідно до законодавства України від одного головного розпорядника коштів державного бюджету іншому, то дія бюджетного призначення не припиняється і може застосовуватися в межах, визначених цим Законом для виконання тих же функцій чи надання тих же послуг головним розпорядником коштів державного бюджету, якому це повноваження передано.

Дозволити Міністерству фінансів України в процесі виконання Державного бюджету України у виключних випадках за обгрунтованим поданням головного розпорядника коштів Державного бюджету України здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному фонду державного бюджету. При цьому, перерозподіл, що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень головному розпоряднику коштів Державного бюджету України по загальному фонду за функціональною класифікацією в межах їх загального обсягу, здійснюється лише за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Забороняється збільшення бюджетних призначень на:

державне управління за рахунок зменшення бюджетних призначень по інших розділах функціональної класифікації видатків бюджету;

оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;

капітальні видатки за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточні видатки.

До статті 17 внести такі зміни :

частину другу доповнити словами "та Рахунковою палатою";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

доповнити статтю після частини третьої частиною такого змісту:

"Забороняється щомісячне непропорційне фінансування поточних видатків та щоквартальне непропорційне фінансування капітальних видатків".

Не враховано. Рахунковою палатою не здійснюється облік бюджетних асигнувань та зобов’язань, а до її функцій входить контроль на всіх етапах виконання Державного бюджету України. Прийняття такої норми призведе до втручання Рахункової палати в оперативну діяльність по виконанню бюджету, що, по-перше, є не властивим для контролюючих органів, а по-друге, не відповідає функції, визначеній Конституцією України.

Враховано у статті 30 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття 18. Затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів Державного бюджету України на 2001 рік згідно з додатком № 3 до цього Закону.

Установити, що розпорядники коштів державного бюджету мають право брати зобов’язання на здійснення видатків або платежів Державного бюджету України тільки в межах відповідних бюджетних асигнувань, встановлених їм на 2001 рік у порядку, визначеному Міністерством фінансів України. Облік бюджетних асигнувань і зобов’язань та контроль за їх дотриманням здійснюється Державним казначейством України.

Якщо після прийняття цього Закону повноваження щодо виконання функцій або надання послуг, на які затверджене бюджетне призначення, передаються відповідно до законодавства України від одного головного розпорядника коштів державного бюджету іншому, то дія бюджетного призначення не припиняється і може застосовуватися в межах, визначених цим Законом для виконання тих же функцій чи надання тих же послуг головним розпорядником коштів державного бюджету, якому це повноваження передано.

Дозволити Міністерству фінансів України в процесі виконання Державного бюджету України у виключних випадках за обгрунтованим поданням головного розпорядника коштів Державного бюджету України здійснювати перерозподіл видатків за економічною класифікацією в межах загального обсягу його бюджетних призначень по загальному фонду державного бюджету. При цьому, перерозподіл, що призводить до зміни затверджених бюджетних призначень головному розпоряднику коштів Державного бюджету України по загальному фонду за функціональною класифікацією в межах їх загального обсягу, здійснюється лише за погодженням із Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.

Забороняється збільшення бюджетних призначень на:

державне управління за рахунок зменшення бюджетних призначень по інших розділах функціональної класифікації видатків бюджету;

оплату праці працівників бюджетних установ за рахунок зменшення інших видатків;

капітальні видатки за рахунок зменшення бюджетних призначень на поточні видатки.

Стаття 18. Фінансування виплат, пов’язаних з утриманням працівників дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, провадиться виключно через Міністерство закордонних справ України.

Стаття 19. Фінансування виплат, пов’язаних з утриманням працівників дипломатичних представництв та консульських установ України за кордоном, незалежно від їх відомчої підпорядкованості, провадиться виключно через Міністерство закордонних справ України.

Стаття 19. Установити, що у 2001 році виплата щорічної разової допомоги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" здійснюється у таких розмірах: інвалідам війни І групи – 150 гривень, інвалідам війни ІІ групи – 120 гривень, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 55 гривень, інвалідам війни ІІІ групи, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, – 40 гривень.

Стаття 20. Установити, що у 2001 році виплата щорічної разової допомоги відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" здійснюється у таких розмірах: інвалідам війни І групи – 150 гривень, інвалідам війни ІІ групи – 120 гривень, особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, – 55 гривень, інвалідам війни ІІІ групи, учасникам бойових дій, членам сімей загиблих та дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, – 40 гривень.

Стаття 20. Фінансування виплат у 2001 році з Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в обсязі, визначеному статтею 17 цього Закону.

Стаття 21. Фінансування виплат у 2001 році з Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення здійснюється за рахунок коштів державного бюджету в обсязі, визначеному статтею 18 цього Закону.

Стаття 21. Зупинити на 2001 рік дію окремих положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначених статтею 24 Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 8, ст.59).

Для упорядкування і систематизації цього положення зазначені норми перенесено до статті 60 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття 22. Установити, що з введенням в дію цього Закону пенсія (крім державних пенсій, що передбачені статтею 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи") або щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, з урахуванням надбавок і підвищень, додаткової пенсії, (далі – пенсія) виплачується у сумі, що не перевищує 600 гривень на місяць.

Державні пенсії, що передбачені статтею 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", виплачуються у сумі, що не перевищує 800 гривень для інвалідів І групи, 600 гривень - інвалідів ІІ групи і 400 гривень - інвалідів ІІІ групи.

Працюючим пенсіонерам пенсія (крім пенсії на дітей по втраті годувальника) виплачується в повному розмірі, якщо загальна сума пенсії і заробітку не перевищує 600 гривень на місяць.

Працюючим пенсіонерам з числа осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а також інвалідам війни І та ІІ групи пенсія виплачується в повному розмірі, якщо загальна сума пенсії і заробітку не перевищує 700 гривень на місяць.

У разі, коли загальна сума пенсії і заробітку перевищує суму, визначену відповідно частиною другою або третьою цієї статті, розмір пенсії зменшується з таким розрахунком, щоб загальна сума заробітку і пенсії не перевищувала цих величин.

У частині шостій статті 37 Закону України "Про державну службу" слова "10 місячних посадових окладів" замінити на слова "5 місячних посадових окладів".

Статтю 22 виключити.

Враховано частково. Максимальний розмір пенсії, що виплачуватиметься пенсіонеру, фактично збільшено до 1000 гривень, оскільки розмір оподатковуваного доходу (прибутку) сукупного оподатковуваного доходу, з якого справляються збори (внески) до соціальних фондів, в даний час, складають 1000 гривень. У разі збільшення цієї величини відповідно буде збільшено і максимальний розмір пенсії.

Стаття 22. Установити, що з введенням в дію цього Закону пенсія або щомісячне довічне грошове утримання, що виплачується замість пенсії, з урахуванням надбавок і підвищень, додаткової пенсії (далі – пенсія) виплачується в сумі, що не перевищує максимальної суми заробітної плати, з якої справляються збори на обов’язкове державне пенсійне страхування.

Працюючим пенсіонерам виплачується пенсія (крім пенсії на дітей по втраті годувальника) у повному розмірі, якщо загальна сума пенсії та заробітної плати (грошового забезпечення) не перевищує максимальної заробітної плати, з якої справляються збори на обов’язкове державне пенсійне страхування.

У разі, коли загальна сума пенсії та заробітної плати (грошового забезпечення) перевищує суму, визначену частиною першою цієї статті, розмір пенсії зменшується з таким розрахунком, щоб загальна сума заробітної плати (грошового забезпечення) і пенсії не перевищувала суму, визначену в частині першій цієї статті, збільшеної на суму, що дорівнює максимальному розміру трудової пенсії за віком.

У частині шостій статті 37 Закону України "Про державну службу" слова "10 місячних посадових окладів" замінити словами "5 місячних посадових окладів".

Стаття 23. Установити, що в 2001 році для відшкодування виплат Державного бюджету України, які виникли внаслідок невиконання юридичними особами своїх зобов’язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов’язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками, органи державної податкової служби України застосовують механізм безспірного стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законодавством для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.

Стаття 23. Установити, що в 2001 році для відшкодування виплат Державного бюджету України, які виникли внаслідок невиконання юридичними особами своїх зобов’язань щодо погашення та обслуговування наданих на умовах повернення кредитів, залучених державою або під державні гарантії, інших гарантованих державою зобов’язань, та стягнення заборгованості перед Державним бюджетом України з наданих підприємствам і організаціям позичок із державного бюджету, позичок, наданих за рахунок коштів, залучених державою або під державні гарантії, плати за користування цими позичками, органи державної податкової служби України застосовують механізм безспірного стягнення цієї заборгованості у порядку, передбаченому законодавством для стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів, включаючи погашення такої заборгованості за рахунок майна боржників.

Стаття 24. Запровадити на 2001 рік мораторій на вступ до міжнародних організацій і приєднання до міжнародних угод, умови членства в яких передбачають сплату внесків або здійснення будь-яких інших виплат за рахунок коштів державного бюджету понад обсяги, визначені на цю мету у додатку 2 до цього Закону.

Стаття 24. Запровадити на 2001 рік мораторій на вступ до міжнародних організацій і приєднання до міжнародних угод, умови членства в яких передбачають сплату внесків або здійснення будь-яких інших виплат за рахунок коштів державного бюджету понад обсяги, визначені на цю мету у додатку 2 до цього Закону.

Стаття 25. Дозволити Кабінету Міністрів України здійснити у 2001 році внесок у розмірі 92.000 тис. гривень до статутного фонду відкритого акціонерного товариства "Український експортно-імпортний банк" за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтю 25 виключити.

Враховано.

Стаття 26. З метою стимулювання виконання доходів зведеного бюджету України, врахованих під час прийняття цього Закону, Кабінету Міністрів України затвердити на 2001 рік порядок виділення бюджетних асигнувань у межах бюджетних призначень на забезпечення діяльності органів державної податкової служби України та органів державної митної служби України і підвідомчих їм установ як частки від фактичних надходжень на рахунки бюджетів усіх рівнів доходів (за винятком штрафів та пені), які контролюються відповідно органами державної податкової служби України та органами державної митної служби України. Ця частка визначається відношенням планового обсягу видатків на 2001 рік на забезпечення діяльності відповідно органів державної податкової служби України та органів державної митної служби і підвідомчих їм установ до обсягу доходів зведеного бюджету України на 2001 рік, що враховані під час прийняття цього Закону і контролюються відповідно органами державної податкової служби України та органами державної митної служби України.

До статті 26:

положення статті щодо Державної митної служби України виключити;

пропозицію про виключення із статті положень щодо фінансування органів Державної податкової служби України винести на голосування Верховної Ради України.

Враховано щодо вилучення даної статті.

Стаття 27. Встановити, що відшкодування відповідно до законів України шкоди, завданої громадянам незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури, суду, податковими і митними органами, здійснюється із Державного бюджету України Державним казначейством України за рахунок коштів на утримання судів, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, а також інших центральних органів виконавчої влади, незаконними діями працівників яких була завдана шкода громадянам.

Статтю 27 доповнити словами "а суму відшкодування кваліфікувати як збитки, нанесені Державному бюджету України".

Не враховано. Ця пропозиція при виконанні норми даної статті буде створювати умови для неоднозначного її трактування, оскільки вона не узгоджується зі статтею 56 Конституції України, якою відшкодування матеріальної та моральної шкоди віднесено до повноважень держави чи органів місцевого самоврядування.

Стаття 25. Встановити, що відшкодування відповідно до законів України шкоди, завданої громадянам незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури, суду, податковими і митними органами, здійснюється із Державного бюджету України Державним казначейством України за рахунок коштів на утримання судів, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України, а також інших центральних органів виконавчої влади, незаконними діями працівників яких була завдана шкода громадянам.

Стаття 28. Установити, що безспірне списання коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України та/або бюджетних установ і організацій, що утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України, здійснюється виключно органами Державного казначейства України.

Надати Державному казначейству України право безспірного списання коштів, рішення про яке було прийняте державним органом, що відповідно до законодавства має право на його застосування, з реєстраційних рахунків бюджетних установ і організацій, з вини яких виникли відповідні зобов’язання Державного бюджету України.

Протягом місяця з часу проведення такої операції розпорядники коштів державного бюджету повинні впорядкувати свої зобов’язання з урахуванням результатів безспірного списання коштів і привести їх у відповідність до бюджетних призначень на 2001 рік.

При цьому, звернення безспірного списання коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України, в рахунок погашення зобов’язань таких бюджетних установ і організацій не допускається.

Статтю 28 викласти в такій редакції:

"Стаття 28. Надати Державному казначейству України право безспірного списання коштів, рішення про яке було прийняте державним органом, що відповідно до законодавства має право на його застосування, з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України.

У разі списання коштів з реєстраційних рахунків бюджетних установ і організацій, з вини яких виникли відповідні зобов’язання, протягом місяця з часу проведення такої операції розпорядники бюджетних коштів повинні впорядкувати свої зобов’язання з урахуванням результатів безспірного списання коштів і привести їх у відповідність до бюджетних призначень на 2001 рік.

При цьому, звернення безспірного стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України, на погашення зобов’язань таких бюджетних установ і організацій не допускаються".

Враховано.

Стаття 26. Надати Державному казначейству України право безспірного списання коштів, рішення про яке було прийняте державним органом, що відповідно до законодавства має право на його застосування, з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України.

У разі списання коштів з реєстраційних рахунків бюджетних установ і організацій, з вини яких виникли відповідні зобов’язання, протягом місяця з часу проведення такої операції розпорядники коштів державного бюджету повинні впорядкувати свої зобов’язання з урахуванням результатів безспірного списання коштів і привести їх у відповідність до бюджетних призначень на 2001 рік.

При цьому, звернення безспірного списання коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України, на погашення зобов’язань таких бюджетних установ і організацій не допускається.

Стаття 29. При формуванні державного замовлення з виготовлення речового майна та постільних речей у 2001 році для установ та організацій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної митної служби України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, органів і установ виконання покарань у першу чергу враховуються можливості виробничих потужностей щодо виконання цих замовлень на підприємствах пенітенціарної системи України та підприємствах громадських організацій інвалідів.

Стаття 27. При формуванні державного замовлення з виготовлення речового майна та постільних речей у 2001 році для установ та організацій Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Державної митної служби України, Державної податкової адміністрації України, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, органів і установ виконання покарань у першу чергу враховуються можливості виробничих потужностей щодо виконання цих замовлень на підприємствах пенітенціарної системи України та підприємствах громадських організацій інвалідів.

Стаття 30. Установити, що у 2001 році у разі недоотримання доходів та державних запозичень для фінансування загального фонду Державного бюджету України порівняно із затвердженими більш як на 10 відсотків, Кабінет Міністрів України за поданням Міністерства фінансів України може обмежувати видатки розпорядників коштів загального фонду Державного бюджету України, про що у день прийняття такого рішення повідомляється Верховна Рада України.

Статтю 30 виключити.

Враховано.

Доповнити розділ IV законопроекту новими статтями:

"Стаття___. Спрямувати частину сум рентної плати за природний газ, рентної плати за нафту, що видобуваються в Україні, надходжень відрахувань від плати за транзит природного газу через територію України, відрахувань від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами, інші надходження від підприємств паливно-енергетичного комплексу, що надійшли понад обсяги доходів, встановлених додатком № 1 до цього Закону, на оплату пільг та субсидій громадянам за спожиті електричну та теплову енергію, природний газ, інші енергоносії, послуги водопостачання та водовідведення, а також на оплату енергоносіїв, спожитих бюджетними установами та організаціями.

Враховано в іншій редакції.

З метою забезпечення прозорості проведення бюджетних операцій, правильного їх обліку та забезпечення належного контролю за цільовим використанням бюджетних коштів обов’язковою умовою є відображення всіх таких операцій в бюджеті

З урахуванням цього, для вирішення зазначеного у пропозиції питання додатково включена стаття 47 до доопрацьованого проекту Закону (див. пояснення до неї).

Стаття___. Кошти, зараховані до доходної частини бюджету України як дивіденди (доход), нараховані на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності та державних підприємств паливно-енергетичного комплексу, спрямовуються за видатками на розвиток (модернізацію, технічне переоснащення) підприємств паливно-енергетичного комплексу.

Не враховано. Зазначена пропозиція Комітету з питань бюджету суперечить іншій його пропозиції щодо обмеження спеціального фонду з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Крім того, у загальному фонді проекту державного бюджету на 2001 рік передбачено надходження дивідендів, нарахованих на акції (частки, паї) господарських товариств, які є у державній власності, у сумі 200 млн.грн. Закріплення значної частки цих надходжень за вказаною пропозицією призведе до розбалансування бюджету і відповідно до необхідно скорочувати видатки.

Стаття __. Встановити, що фінансування витрат, передбачених цим Законом, по таких головних розпорядниках коштів Державного бюджету України, як Управління справами Верховної Ради України, Рахункова палата, Верховний Суд України, Вищий арбітражний суд України, Конституційний Суд України, Міністерство юстиції України (в частині фінансування обласних, районних (міських), військових судів), Антимонопольний комітет України, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, по загальному фонду Державного бюджету провадиться шляхом щоденного перерахування Державним казначейством України на поточні бюджетні рахунки зазначених головних розпорядників коштів Державного бюджету України відповідно до таких нормативів щоденних перерахувань:

Конституційний Суд України — 0,09

Міністерство юстиції України (в частині фінансування обласних, районних (міських), військових судів) — 0,51

Антимонопольний комітет України — 0,02

Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини — 0,01

Управління справами Верховної Ради України — 0,5

Рахункова палата — 0,05

Верховний Суд України — 0,09

Вищий арбітражний суд України — 0,16

Зазначений норматив застосовується до усіх надходжень загального фонду Державного бюджету України на рахунки Державного казначейства України.

Враховано в іншій статті. Така пропозиція неодноразово вносилася і при розгляді проекту державного бюджету на 2000 рік і була відхилена з таких причин.

По-перше, порушується пункт 6 статті 116 Конституції України, яким віднесено функцію виконання бюджету виключно до компетенції Кабінету Міністрів України. А в цій статті пропонується Законом затвердити процедури виконання бюджету щодо окремих розпорядників коштів. Порушуються також окремі статті Закону України "Про бюджетну систему України". Зокрема, не дотримується принцип застосування єдиних підходів до виконання бюджету для всіх розпорядників коштів, пропорційності фінансування усіх видатків державного бюджету.

По-друге, така пропозиція Комітету з питань бюджету не узгоджується з іншою пропозицією щодо визначення у проекті Закону про державний бюджет на 2001 рік захищених статей. Виходить, що для законодавчої та судової влади встановлюється "подвійний захист" фінансування. Це призведе до дискримінації одних видатків бюджету по відношенню до інших. Видатки на оплату праці, харчування і медикаменти для працівників освіти, охорони здоров’я виявляться "менш захищеними".

Крім того, питання рівномірності і пропорційності фінансування вирішується не створенням подібних механізмів, а реальністю планування бюджету. Спеціальна захищеність окремих установ не узгоджується з намірами затверджувати реальний бюджет на 2000 рік.

Виходячи з реального бюджету у статті 30 доопрацьованого проекту Закону пропонується усі статті визначити захищеними, в тому числі на утримання законодавчої і судової влади.

Стаття___ .Встановити, що видатки Державного бюджету України на підтримку періодичних видань спрямовуються виключно на підтримку дитячих періодичних видань та газети "Кримська світлиця".

Не враховано. Відповідно до Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" у державному бюджеті щорічно передбачаються кошти для покриття видатків із випуску періодичних друкованих видань, засновниками яких є Верховна Рада України, Кабінет Міністрів України та інші центральні органи виконавчої влади, а також Держкомінформу для надання фінансової допомоги як дитячим виданням та газеті "Кримська світлиця", так і іншим газетам і журналам, які її потребують.

Стаття___. Заборонити надання кредитів за рахунок коштів державного бюджету, за винятком кредитів на придбання житла, на навчання, підтримку малого та середнього бізнесу, в обсягах, визначених цим Законом.

Погашення відсотків за користування пільговими кредитами, видатки на здешевлення вартості будівництва здійснювати в обсягах, визначених цим Законом.

Враховано з урахуванням дотримання бюджетної термінології.

Стаття 28. Заборонити надання позичок суб’єктам господарювання за рахунок коштів Державного бюджету України, крім тих, що встановлені цим Законом.

Стаття___. Кабінету Міністрів України забезпечити в повному обсязі фінансування видатків на закупівлю інсулінів для хворих на цукровий діабет, видатки на забезпечення лікування онкологічних хворих та хворих на туберкульоз, на придбання імунобіологічних препаратів для захисту населення від інфекційних хвороб, що керуються засобами імунопрофілактики.

Враховано в іншій статті. Недоцільно виділяти видатки на окремі види медикаментів, враховані в проекті державного бюджету на 2001 рік, оскільки вони як складова частина видатків затвердженого державного бюджету підлягатимуть фінансуванню у загальновстановленому порядку виконання державного бюджету із збереженням захищеності, визначеної статтею 30 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття___. Заборонити у 2001 році будівництво нових об’єктів за рахунок державних централізованих капітальних вкладень.

Враховано.

Стаття 29. Затвердити напрями розподілу державних централізованих капітальних вкладень на 2001 рік у сумі 345.000 тис. гривень згідно з додатком № 4 до цього Закону.

Заборонити у 2001 році розпочинати будівництво нових об’єктів за рахунок державних централізованих капітальних вкладень.

Стаття____. Розподіл видатків на капітальні вкладення встановити згідно з додатком № 6 до цього Закону.

Враховано. Див. статтю 29 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття__ .Затвердити такий перелік захищених статей видатків загального фонду Державного бюджету України на 2000 рік за економічною структурою видатків:

оплата праці працівників бюджетних установ (код 1110);

нарахування на заробітну плату (код 1120);

придбання медикаментів та перев’язувальних матеріалів (код 1132);

забезпечення продуктами харчування (код 1133);

виплата процентів за державним боргом (код 1200);

трансферти населенню, пов’язані з соціальним захистом та соціальним забезпеченням (в тому числі пенсії, повернення заощаджень громадян) (код 1340);

трансферти місцевим бюджетам (код 1320).

Установити, що фінансування витрат Державного бюджету України по захищених статтях та по соціальному захисту інвалідів провадиться в першочерговому порядку та пропорційно по розпорядниках коштів Державного бюджету України.

Враховано в іншій редакції.

В умовах формування реального бюджету виділення лише деяких статей видатків як захищених створює ситуацію, коли всі інші статті є необов’язковими, що порушує нормальне функціонування бюджетних установ. Пропонується усі статті загального фонду державного бюджету визначити захищеними, вилучити статтю щодо права Уряду скорочувати видатки у разі недоотримання надходжень і надати це право виключно Верховній Раді.

Стаття 30. Установити, що у 2001 році видатки загального фонду Державного бюджету України є захищеними статтями.

Пропорційне скорочення видатків загального фонду Державного бюджету України у разі недоотримання доходів та державних запозичень для фінансування загального фонду Державного бюджету України здійснюється за рішенням Верховної Ради України.

V. ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

V. ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

V. ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

V. ФОРМУВАННЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ФОНДУ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ УКРАЇНИ

Стаття 31. Установити, що до надходжень спеціального фонду Державного бюджету України на 2001 рік належать:

  1. збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;
  2. 30 відсотків плати за видачу ліцензій на використання радіочастот та 30 відсотків збору за використання радіочастотного ресурсу;
  3. 10 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;
  4. надходження коштів від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства, нарахованих та не сплачених у 2000 році;
  5. відсотки за користування державним пільговим кредитом індивідуальними сільськими забудовниками;
  6. відсотки за користування пільговим довгостроковим державним кредитом молодими сім’ями та одинокими молодими громадянами на будівництво (реконструкцію) житла;
  7. надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
  8. надходження до страхового фонду безпеки авіації;
  9. 80 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;
  10. 90 відсотків портового (адміністративного) збору;
  11. 35 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень;
  12. кошти, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, що споруджувались відповідно до Чорнобильської будівельної програми;
  13. кошти, що надійдуть внаслідок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, для ліквідації наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова;
  14. 7 відсотків коштів від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000 – 2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;
  15. 40 відсотків коштів, одержаних від продажу об’єктів приватизації, в тому числі групи Ж, відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2001 роки (крім об’єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;
  16. кошти, які надійдуть від приватизації підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони України;
  17. 93 відсотки коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств, після надходження до загального фонду Державного бюджету України коштів у сумі 6.045.000 тис. гривень, але не більше 25 відсотків надходжень від приватизації державного майна;
  18. власні надходження установ і організацій, які утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України;
  19. додаткові збори на виплату пенсій, що надходять від купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з виробництва та імпорту тютюнових виробів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, послуг стільникового рухомого зв’язку;
  20. кошти, що надійдуть від Державного фонду дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, отримані понад обсяги, зазначені у додатку 1 до цього Закону;
  21. надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву;
  22. надходження від секретаріату ООН за український контингент;
  23. доходи, отримані від погашення заборгованості (недоїмки) зі збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення понад обсяги, визначені у додатку 1 до цього Закону;
  24. надходження до Фонду України соціального захисту інвалідів;
  25. надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в частині, що належить Державному бюджету України;
  26. позики, що залучаються державою від міжнародних та іноземних організацій з метою їх подальшого рекредитування або надання трансфертів для впровадження проектів розвитку;
  27. надходження, що виникають у разі вступу в дію державних гарантій в результаті взяття державою гарантійних зобов’язань;
  28. повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України індивідуальним сільським забудовникам;
  29. повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла;
  30. повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 рр.;
  31. повернення коштів, наданих на придбання сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу;
  32. кошти, що надійдуть від погашення заборгованості за кредити, залучені державою або під державні гарантії, для закупівлі сільськогосподарської техніки фірм "Джон Дір" та "Кейс Корпорейшн", переданої сільгосптоваровиробникам та іншим суб’єктам господарювання;
  33. платежі, пов’язані з перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, відповідно до укладених міжурядових угод.

До статті 31 внести такі зміни:

 

 

 

 

 

пункт 2 виключити;

 

 

 

 

 

 

пункт 4 викласти в такій редакції:

"4) надходження від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства";

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

пункт 11 викласти в такій редакції:

"11) 2 відсотки коштів, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень";

 

 

 

пункт 13 виключити;

 

 

 

 

пункт 14 викласти у такій редакції:

"14) 2 відсотки коштів, одержаних від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств";

пункт 15 викласти в такій редакції:

"15) 2 відсотки коштів, одержаних від продажу об’єктів приватизації, в тому числі об’єктів, віднесених відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2001 роки до групи Ж (крім об’єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;

 

пункт 17 виключити;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

пункт 19 виключити;

 

 

 

 

 

 

 

пункт 20 виключити;

 

 

 

 

 

 

 

 

пункт 23 виключити;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

доповнити статтю пунктом 34 такого змісту:

"34) кошти, отримані за вчинення консульських дій за межами України, понад обсяги, зазначені у додатку № 1 до цього Закону".

 

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. пояснення до п.5 статті 3 проекту Закону.

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. відповідні пояснення до п.1 статті 3 проекту Закону.

 

 

 

Враховано частково. Див. пояснення до п.6 статті 3 проекту Закону.

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. пояснення до п.7 статті 3 проекту Закону.

 

 

 

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. відповідні пояснення до пункту 1 статті 3 проекту Закону.

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Ця пропозиція не узгоджується з іншими пропозиціями Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо обмеження спеціального фонду з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Статтю 31 доповнено додатковими пунктами:

пунктом 32 у доопрацьованому проекті Закону – пояснення приведені до пункту 14 статті 3 доопрацьованого проекту Закону;

пунктами 7 і 8 у доопрацьованому проекті Закону – пояснення приведені до статті 49 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття 31. Установити, що до надходжень спеціального фонду Державного бюджету України на 2001 рік належать:

  1. збір за геологорозвідувальні роботи, виконані за рахунок державного бюджету;
  2. 10 відсотків коштів, отриманих за вчинення консульських дій за межами України, в установленому Кабінетом Міністрів України порядку;
  3. надходження коштів від збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства;
  4. відсотки за користування державним пільговим кредитом індивідуальними сільськими забудовниками;
  5. відсотки за користування пільговим довгостроковим державним кредитом молодими сім’ями та одинокими молодими громадянами на будівництво (реконструкцію) житла;
  6. надходження коштів від реалізації надлишкового озброєння, військової та спеціальної техніки, іншого майна Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів;
  7. рентна плата за природний газ власного видобутку;
  8. відрахування від плати за транзит природного газу через територію України;
  9. надходження до страхового фонду безпеки авіації;
  10. 80 відсотків надходжень до Державного спеціалізованого фонду фінансування загальнодержавних витрат на авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях;
  11. 90 відсотків портового (адміністративного) збору;
  12. 35 відсотків коштів, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, фінансування яких здійснювалось виключно за рахунок централізованих капітальних вкладень;
  13. кошти, що надійдуть від приватизації об’єктів незавершеного будівництва, що споруджувались відповідно до Чорнобильської будівельної програми;
  14. кошти, що надійдуть внаслідок продажу акцій відкритих акціонерних товариств за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, для ліквідації наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова;
  15. 3 відсотки коштів від приватизації державного майна (крім об’єктів, для яких передбачено окремий розподіл коштів відповідно до Державної програми приватизації на 2000-2002 роки) та інших надходжень, безпосередньо пов’язаних з процесом приватизації та кредитуванням підприємств;
  16. 40 відсотків коштів, одержаних від продажу об’єктів приватизації, в тому числі групи Ж, відповідно до пункту 5 Державної програми приватизації на 2000-2001 роки (крім об’єктів незавершеного будівництва), що виділяються з балансів підприємств;
  17. кошти, які надійдуть від приватизації підприємств, що належать до сфери управління Міністерства оборони України;
  18. власні надходження установ і організацій, які утримуються за рахунок коштів Державного бюджету України;
  19. додаткові збори на виплату пенсій, що надходять від купівлі-продажу валют, торгівлі ювелірними виробами із золота (крім обручок), платини і дорогоцінного каміння та при відчуженні легкових автомобілів, з виробництва та імпорту тютюнових виробів, з операцій купівлі-продажу нерухомого майна, послуг стільникового рухомого зв’язку, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;
  20. надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву;
  21. надходження від секретаріату ООН за український контингент;
  22. надходження до Фонду України соціального захисту інвалідів;
  23. надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в частині, що належить Державному бюджету України;
  24. позики, що залучаються державою від міжнародних та іноземних організацій з метою їх подальшого рекредитування або надання трансфертів для впровадження проектів розвитку;
  25. надходження, що виникають у разі вступу в дію державних гарантій в результаті взяття державою гарантійних зобов’язань;
  26. повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України індивідуальним сільським забудовникам;
  27. повернення кредитів, наданих з Державного бюджету України молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла;
  28. повернення бюджетної позички, наданої на закупівлю сільськогос-подарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 рр.;
  29. повернення коштів, наданих на придбання сільськогосподарської техніки на умовах фінансового лізингу;
  30. кошти, що надійдуть від погашення заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії, і наданими для закупівлі сільськогосподарської техніки іноземного виробництва, переданої сільгосптоваровиробникам та іншим суб’єктам господарювання, та за розрахунками за сільськогосподарську техніку, поставлену виробничим об’єднанням "Південний машинобудівний завод" на суму 103.907 тис. Гривень і акціонерним товариством "Харківський тракторний завод ім. С. Орджонікідзе" на суму 34.907 тис. гривень;
  31. платежі, пов’язані з перебуванням Чорноморського флоту Російської Федерації на території України, відповідно до укладених міжурядових угод;
  32. 10 відсотків коштів, відшкодованих державі внаслідок здійснення органами прокуратури заходів щодо розслідування злочинів та нагляду за додержанням і застосуванням законів України.

Стаття 32. Продовжити дію Законів України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" від 22.10.98 № 208-ХІV та від 15.07.99 № 967-ХІV до 1 січня 2002 року.

Стаття 32. Продовжити дію Законів України "Про внесення змін до Закону України "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" від 22.10.98 № 208-ХІV та від 15.07.99 № 967-ХІV до 1 січня 2002 року.

Стаття 33. Установити, що у 2001 році кошти, отримані згідно з окремими пунктами статті 31 цього Закону, спрямовуються відповідно на:

проведення геологорозвідувальних робіт, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств (за рахунок надходжень, визначених пунктом 1) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з використанням радіочастотного ресурсу (за рахунок надходжень, визначених пунктом 2) статті 31 цього Закону);

виплати, пов’язані з функціонуванням Консульської служби України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку (за рахунок надходжень, визначених пунктом 3) статті 31 цього Закону);

фінансування витрат на закладення і догляд за молодими садами, виноградниками і ягідниками та хмелем (за рахунок надходжень, визначених пунктом 4) статті 31 цього Закону);

потреби Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів відповідно до кошторисів, затверджених у встановленому порядку (за рахунок надходжень, визначених пунктом 7) статті 31 цього Закону та 98 відсотків надходжень, визначених пунктом 16) статті 31 цього Закону);

заходи з підтримання належного рівня безпеки польотів, авіаційної безпеки та забезпечення пошукових та авіаційно-рятувальних робіт (за рахунок надходжень, визначених пунктом 8) статті 31 цього Закону);

авіаційну діяльність та участь України у міжнародних авіаційних організаціях, що здійснюється Департаментом авіаційного транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 9) статті 31 цього Закону);

морську і річкову транспортну діяльність та участь України у міжнародних організаціях морського і річкового транспорту, що здійснюється Департаментом морського і річкового транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 10) статті 31 цього Закону, крім частини цих надходжень, що надходить від риболовних портів);

участь у міжнародних морських риболовних організаціях, що забезпечується Департаментом рибного господарства Міністерства агропромислової політики України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 10) статті 31 цього Закону в частині, що надходить від риболовних портів);

заходи, пов’язані з проведенням приватизації державного майна відповідно до Державної програми приватизації на 2000 – 2002 роки (за рахунок частини надходжень, визначених пунктами 11) та 15) статті 31 цього Закону; 10 відсотків надходжень, визначених пунктом 12) статті 31 цього Закону; 25 відсотків надходжень, визначених пунктом 13) статті 31 цього Закону; надходжень, визначених пунктом 14) статті 31 цього Закону; 2 відсотків надходжень, визначених пунктом 16) статті 31 цього Закону);

фінансування в установленому порядку державних капітальних вкладень на пускових об’єктах Чорнобильської будівельної програми відповідно до переліків, затверджених Кабінетом Міністрів України (за рахунок 90 відсотків надходжень, визначених пунктом 12) статті 31 цього Закону);

фінансування видатків на ліквідацію наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова (за рахунок 75 відсотків надходжень, визначених пунктом 13) статті 31 цього Закону);

інноваційне інвестування підприємств, що мають стратегічне значення для економіки і безпеки держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 17) статті 31 цього Закону);

видатки, пов’язані з організацією надання послуг, реалізації продукції та виконання робіт бюджетними установами і організаціями, та інші видатки з утримання цих установ і організацій згідно із законодавством (за рахунок надходжень, визначених пунктом 18) статті 31 цього Закону);

фінансування пенсій, призначених за різними пенсійними програмами (за рахунок надходжень, визначених пунктом 19) статті 31 цього Закону);

розвиток матеріально-технічної бази Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 20) статті 31 цього Закону);

накопичення (приріст) матеріальних цінностей державного матеріального резерву та за іншими напрямками згідно з чинним законодавством (за рахунок надходжень, визначених пунктом 21) статті 31 цього Закону);

участь у міжнародних заходах по підтримці миру (за рахунок надходжень, визначених пунктом 22) статті 31 цього Закону);

погашення заборгованості, що утворилася в попередні роки, із соціальних виплат громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (за рахунок надходжень, визначених пунктом 23) статті 31 цього Закону);

програми і заходи із соціального захисту інвалідів (за рахунок надходжень, визначених пунктом 24) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з охороною навколишнього природного середовища (за рахунок надходжень, визначених пунктом 25) статті 31 цього Закону);

рекредитування або надання трансфертів для впровадження проектів розвитку (за рахунок надходжень, визначених пунктом 26) статті 31 цього Закону);

надання бюджетних позичок внаслідок погашення державою гарантійних зобов’язань у разі невиконання юридичними особами своїх зобов’язань щодо погашення та обслуговування кредитів, залучених під державні гарантії (за рахунок надходжень, визначених пунктом 27) статті 31 цього Закону);

надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам (за рахунок надходжень, визначених пунктами 5) і 28) статті 31 цього Закону);

надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла (за рахунок надходжень, визначених пунктами 6) і 29) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з погашенням заборгованостей по закупівлі сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 рр. (за рахунок надходжень, визначених пунктом 30) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з закупівлею сільськогосподарської техніки на умовах лізингу (за рахунок надходжень, визначених пунктом 31) та 32) статті 31 цього Закону);

погашення державного боргу України перед Російською Федерацією та субвенцію бюджету міста Севастополя відповідно до укладених міжурядових угод (за рахунок надходжень, визначених пунктом 33) статті 31 цього Закону).

До статті 33 внести такі зміни:

 

 

 

 

 

 

 

абзац 3 виключити;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

абзац 13 виключити;

 

 

 

абзац 14 виключити;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

абзац 16 виключити;

 

 

абзац 17 вилучити;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

абзац 20 вилучити;

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

доповнити абзацом такого змісту:

"розвиток матеріально-технічної бази Дипломатичної Академії при Міністерстві закордонних справ України та придбання за кордоном у державну власність приміщень для розміщення дипломатичних представництв України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 34 статті 31 цього Закону)".

 

 

 

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. відповідні пояснення до п.1 статті 3 проекту Закону.

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. відповідні пояснення до п. 1 статті 3 проекту Закону.

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Враховано.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Див. відповідні пояснення до статті 31.

 

 

 

 

 

 

Включено додаткові абзаци виходячи з пунктів 7, 8 і 32 статті 31 доопрацьованого проекту Закону, де приведені відповідні пояснення.

Стаття 33. Установити, що у 2001 році кошти, отримані згідно з окремими пунктами статті 31 цього Закону, спрямовуються відповідно на:

проведення геологорозвідувальних робіт, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств (за рахунок надходжень, визначених пунктом 1) статті 31 цього Закону);

виплати, пов’язані з функціонуванням Консульської служби України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку (за рахунок надходжень, визначених пунктом 2) статті 31 цього Закону);

фінансування витрат на закладення і догляд за молодими садами, виноградниками і ягідниками та хмелем (за рахунок надходжень, визначених пунктом 3) статті 31 цього Закону);

потреби Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів відповідно до кошторисів, затверджених у встановленому порядку (за рахунок надходжень, визначених пунктом 6) статті 31 цього Закону та 98 відсотків надходжень, визначених пунктом 17) статті 31 цього Закону);

субвенцію місцевим бюджетам на фінансування пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу та житлово-комунальних послуг (за рахунок надходжень, визначених пунктами 7) та 8) статті 31 цього Закону);

заходи з підтримання належного рівня безпеки польотів, авіаційної безпеки та забезпечення пошукових та авіаційно-рятувальних робіт (за рахунок надходжень, визначених пунктом 9) статті 31 цього Закону);

авіаційну діяльність і участь України у міжнародних авіаційних організаціях та утримання Департаменту авіаційного транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 10) статті 31 цього Закону);

морську і річкову транспортну діяльність та участь України у міжнародних організаціях морського і річкового транспорту та утримання Департаменту морського і річкового транспорту Міністерства транспорту України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 10) статті 31 цього Закону, крім частини цих надходжень, що надходить від риболовних портів);

участь у міжнародних морських риболовних організаціях, що забезпечується Департаментом рибного господарства Міністерства агропромислової політики України (за рахунок надходжень, визначених пунктом 11) статті 31 цього Закону в частині, що надходить від риболовних портів);

заходи, пов’язані з проведенням приватизації державного майна відповідно до Державної програми приватизації на 2000 – 2002 роки (за рахунок частини надходжень, визначених пунктами 12) та 16) статті 31 цього Закону; 10 відсотків надходжень, визначених пунктом 13) статті 31 цього Закону; 25 відсотків надходжень, визначених пунктом 14) статті 31 цього Закону; надходжень, визначених пунктом 15) статті 31 цього Закону; 2 відсотків надходжень, визначених пунктом 16) статті 31 цього Закону);

фінансування в установленому порядку державних капітальних вкладень на пускових об’єктах Чорнобильської будівельної програми відповідно до переліків, затверджених Кабінетом Міністрів України (за рахунок 90 відсотків надходжень, визначених пунктом 12) статті 31 цього Закону);

фінансування видатків на ліквідацію наслідків аварії на очисних спорудах міста Харкова (за рахунок 75 відсотків надходжень, визначених пунктом 13) статті 31 цього Закону);

видатки, пов’язані з організацією надання послуг, реалізації продукції та виконання робіт бюджетними установами і організаціями, та інші видатки з утримання цих установ і організацій згідно із законодавством (за рахунок надходжень, визначених пунктом 18) статті 31 цього Закону);

фінансування пенсій, призначених за різними пенсійними програмами (за рахунок надходжень, визначених пунктом 19) статті 31 цього Закону);

накопичення (приріст) матеріальних цінностей державного матеріального резерву та за іншими напрямками згідно з чинним законодавством (за рахунок надходжень, визначених пунктом 21) статті 31 цього Закону);

участь у міжнародних заходах по підтримці миру (за рахунок надходжень, визначених пунктом 22) статті 31 цього Закону);

програми і заходи із соціального захисту інвалідів (за рахунок надходжень, визначених пунктом 24) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з охороною навколишнього природного середовища (за рахунок надходжень, визначених пунктом 25) статті 31 цього Закону);

рекредитування або надання трансфертів для впровадження проектів розвитку (за рахунок надходжень, визначених пунктом 26) статті 31 цього Закону);

надання бюджетних позичок внаслідок погашення державою гарантійних зобов’язань у разі невиконання юридичними особами своїх зобов’язань щодо погашення та обслуговування кредитів, залучених під державні гарантії (за рахунок надходжень, визначених пунктом 27) статті 31 цього Закону);

надання державного пільгового кредиту індивідуальним сільським забудовникам (за рахунок надходжень, визначених пунктами 4) і 28) статті 31 цього Закону);

надання пільгового довгострокового державного кредиту молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) житла (за рахунок надходжень, визначених пунктами 5) і 29) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з погашенням заборгованостей по закупівлі сільськогосподарської продукції за державним замовленням (контрактом) 1994-1997 рр. (за рахунок надходжень, визначених пунктом 30) статті 31 цього Закону);

заходи, пов’язані з закупівлею сільськогосподарської техніки на умовах лізингу (за рахунок надходжень, визначених пунктами 29) та 30) статті 31 цього Закону);

погашення державного боргу України перед Російською Федерацією та субвенцію бюджету міста Севастополя відповідно до укладених міжурядових угод (за рахунок надходжень, визначених пунктом 33) статті 31 цього Закону);

на розвиток матеріально-технічної бази органів прокуратури та вирішення соціально-побутових питань прокурорсько-слідчих працівників (за рахунок надходжень, визначених пунктом 32) статті 31 цього Закону).

Стаття 34. Кошти, одержані органами державної влади від надання послуг, дозволених нормативно-правовими актами, зараховуються до Державного бюджету України і спрямовуються на організацію надання цих послуг у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства фінансів України.

Стаття 34. Кошти, одержані органами державної влади від надання послуг, дозволених нормативно-правовими актами, зараховуються до Державного бюджету України і спрямовуються на організацію надання цих послуг у порядку і розмірах, визначених Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства фінансів України.

Стаття 35. Установити, що виплати із спеціального фонду Державного бюджету України на 2001 рік здійснюються виключно через спеціальні реєстраційні рахунки бюджетних установ і організацій в органах Державного казначейства України та рахунки закордонних дипломатичних установ України.

Виплати із спеціального фонду мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх незалежно від обсягів, затверджених згідно з додатком № 2 до цього Закону, але виключно в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду згідно із законодавством, якщо цим Законом не встановлено інших обмежень, та використовувати залишки коштів спеціального фонду на кінець бюджетного року за цільовим призначенням у наступному бюджетному році.

Стаття 35. Установити, що виплати із спеціального фонду Державного бюджету України на 2001 рік здійснюються виключно через спеціальні реєстраційні рахунки бюджетних установ і організацій в органах Державного казначейства України та рахунки закордонних дипломатичних установ України.

Виплати із спеціального фонду мають постійне бюджетне призначення, яке дає право провадити їх незалежно від обсягів, визначених згідно з додатком № 3 до цього Закону, але виключно в межах і за рахунок відповідних надходжень до спеціального фонду згідно із законодавством, якщо цим Законом не встановлено інших обмежень, та використовувати залишки коштів спеціального фонду на кінець бюджетного року за цільовим призначенням у наступному бюджетному році.

Доповнити розділ V законопроекту новими статтями:

"Стаття____. Встановити, що всі позабюджетні кошти установ і організацій, що утримуються за рахунок бюджетів усіх рівнів, повинні зараховуватися до відповідного бюджету. Державному казначейству призупиняти фінансування установ та організацій, які не забезпечили виконання цієї норми.

 

Враховано в інших статтях. Оскільки з 2000 року всі позабюджетні кошти бюджетних установ включені до складу спеціального фонду бюджету як власні надходження, тобто вважаються бюджетними коштами, термін "позабюджетні кошти" стосовно бюджетних установ втратив значення.

Крім того, Держказначейство не може призупиняти фінансування організацій, які утримуються за рахунок місцевих бюджетів, якщо зазначений бюджет не переведений на казначейське обслуговування.

Стаття__. Кабінету Міністрів України при розподілі видатків на геологорозвідувальні роботи, що фінансуються за рахунок відрахувань видобувних підприємств, врахувати виділення 30 млн.гривень на буріння артезіанських свердловин.

Не враховано. Згідно зі статтею 6 Закону України 04.11.1999 р. № 1216 "Про державну геологічну службу" розподіл видатків на геологорозвідувальні роботи по напрямах робіт здійснюється Міністерством екології та природних ресурсів.

VІ. ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ

VІ. ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ

VІ. ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ

VІ. ФОРМУВАННЯ БЮДЖЕТУ АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ ТА МІЖБЮДЖЕТНІ ВЗАЄМОВІДНОСИНИ

Стаття 36. Установити, що положення статті 1 та частини другої статті 35 цього Закону застосовуються при складанні, затвердженні і виконанні бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.

Стаття 36. Установити, що положення статті 1 та частини другої статті 35 цього Закону застосовуються при складанні, затвердженні і виконанні бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів.

Стаття 37. Установити, що до доходів загального фонду бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у 2001 році належать:

прибутковий податок з громадян;

податок на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням в Автономній Республіці Крим та місті Києві;

платежі за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;

плата за землю;

акцизний збір з вироблених в Україні товарів (за винятком акцизного збору з нафтопродуктів), що сплачується підприємствами, розташованими на території Автономної Республіки Крим;

податок на промисел;

плата за видачу ліцензій та сертифікатів, що видаються виконавчими органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями;

плата за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності;

плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності;

місцеві податки і збори;

штрафи, фінансові санкції та пені за порушення податкового законодавства за податками, зборами та обов’язковими платежами, що зараховуються до цих бюджетів;

фіксований сільськогосподарський податок;

єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва в частині, що належить бюджету;

надходження від місцевих грошово-речових лотерей;

надходження сум відсотків за користування тимчасово вільними коштами відповідних бюджетів;

надходження дивідендів від участі відповідної ради у статутних фондах суб’єктів підприємницької діяльності;

кошти від приватизації майна, яке належить Автономній Республіці Крим, та майна, що знаходиться у комунальній власності, в тому числі від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення комунальної власності;

плата за оренду цілісних майнових комплексів, що знаходяться у власності відповідної ради;

державне мито (крім мита, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами);

надходження від адміністративних штрафів за місцем вчинення правопорушення (крім адміністративних штрафів, що стягуються Державною автомобільною інспекцією України);

плата за гарантії, надані органом місцевого самоврядування;

інші доходи, що зараховуються до місцевих бюджетів у розмірах, встановлених законодавством, крім доходів, визначених статтями 3, 31 і 38 цього Закону.

Доповнити розділ IV законопроекту статтями такого змісту:

"Стаття 371. До доходів, що закріплюються за бюджетом Автономної Республіки Крим і місцевими бюджетами (закріплені доходи) та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать:

1) прибутковий податок із громадян;

2) плата за землю;

3) державне мито (крім мита, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами);

4) плата за видачу ліцензій та сертифікатів, що видаються виконавчими органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями;

5) плата за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності;

6) плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами;

7) плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності;

8) надходження від адміністративних штрафів за місцем вчинення правопорушення, крім штрафів Державної автомобільної інспекцією України, що зараховуються в повному обсязі до Державного бюджету України;

9) штрафи, фінансові санкції та пені за порушення податкового законодавства за податками, зборами та обов’язковими платежами, що зараховуються до цих бюджетів;

10) єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва в частині, що належить цим бюджетам.

Стаття 372. Установити, що закріплені доходи бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів, визначені статтею 371 цього Закону, зараховуються до відповідних бюджетів у таких розмірах (у відсотках від кожного з доходів, встановлених статтею 371):

до доходів бюджетів міст Києва і Севастополя – 100 відсотків;

до доходів бюджетів міст республіканського і обласного значення - 75 відсотків;

до доходів обласних бюджетів і бюджету Автономної Республіки Крим - 25 відсотків,

до доходів районних бюджетів – згідно з рішенням районної ради, але не більше 50 відсотків, крім плати за землю, яка до районного бюджету не зараховується;

до доходів бюджетів міст районного значення, селищ та сіл – згідно з рішенням районної ради, але не менше 25 відсотків, крім плати за землю, яка зараховується до цих бюджетів в розмірі 75 відсотків

до доходів районних у містах бюджетів (у випадку їх створення) - у розмірах, визначених рішенням міських рад.

Стаття 373. Установити, що при визначенні обсягів між бюджетних трансфертів не враховуються надходження від таких доходів:

1) місцеві податки і збори;

2) надходження сум відсотків за користування тимчасово вільними бюджетними коштами відповідних бюджетів;

3) податок на промисел;

4) власні надходження бюджетних установ та організацій, що утримуються з відповідного бюджету;

5) надходження дивідендів від участі відповідної ради у статутних фондах суб’єктів підприємницької діяльності;

6) 20 відсотків надходжень збору за забруднення навколишнього природного середовища і грошові стягнення за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності;

7) кошти від відчуження майна, яке знаходиться у власності територіальної громади, в тому числі від продажу земельних ділянок несільсько-господарського призначення комунальної власності;

8) фіксований сільськогосподарський податок у частині, що зараховується до місцевих бюджетів;

9) податок із власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;

10) плата за оренду майнових комплексів, що знаходяться у власності відповідної ради;

11) надходження від місцевих грошово-речових лотерей;

12) плата за гарантії, надані органом місцевого самоврядування;

13) благодійні внески, гранти та дарунки у вартісному обрахунку;

14) платежі за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;

15) штрафи за адміністративні правопорушення за рішеннями виконавчих органів місцевого самоврядування;

16) інші надходження на виконання власних повноважень, передбачені законодавством".

Враховано частково. Визначені пропозиції статтей 371 та 373 загальнодержавні податки і збори закріплені за місцевими бюджетами в проекті Закону в одній статті (стаття 37) як надходження загального фонду місцевих бюджетів.

Разом із тим, пропозиції статей 371, 372 та 373 запозичені із проекту Бюджетного Кодексу і суттєво змінюють нормативну базу формування бюджетів усіх рівнів без відповідного законодавчого врегулювання. До остаточного прийняття Бюджетного Кодексу України формування місцевих бюджетів та міжбюджетних відносин у проекті Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" будується на чинному бюджетному та податковому законодавстві.

Пропозиція Комітету щодо окремого визначення доходів місцевих бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів трансфертів (ст. 371) та які не враховуються (ст. 373) має на меті забезпечення відокремленого фінансування делегованих і власних повноважень місцевих органів влади, які до цього часу не визначені законодавчо.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не враховано. Це питання законодавчо врегульоване. Нормативи відрахувань від зазначених загальнодержавних податків і зборів визначені статтями 12-15 Закону України "Про бюджету систему України".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Враховано частково. Зазначені доходні джерела закріплені за місцевими бюджетами статтею 37 проекту Закону і зараховуються до загального фонду місцевих бюджетів.

Частина з них (пункти 4, 6, 9, 11, 12, 13, 16) не враховано при визначенні трансфертів, оскільки мають цільове призначення і віднесені до спеціального фонду місцевих бюджетів (стаття 39).

 

 

 

 

 

При цьому, п. 6 не підтримується, враховуючи, що такі надходження зараховуються в повному обсязі до спеціального фонду. Тому при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів збори за забруднення навколишнього природного середовища взагалі не враховуються.

 

 

Стаття 37. Установити, що до доходів загального фонду бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя у 2001 році належать:

прибутковий податок з громадян;

податок на прибуток підприємств, що сплачується платниками за місцезнаходженням в Автономній Республіці Крим та місті Києві;

платежі за спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення;

плата за землю;

акцизний збір з вироблених в Україні товарів (за винятком акцизного збору з нафтопродуктів), що сплачується підприємствами, розташованими на території Автономної Республіки Крим;

податок на промисел;

плата за ліцензії та сертифікати, що видаються виконавчими органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністраціями;

плата за державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності;

плата за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності;

місцеві податки і збори;

штрафи, фінансові санкції та пені за порушення податкового законодавства за податками, зборами та обов’язковими платежами, що зараховуються до цих бюджетів;

фіксований сільськогосподарський податок у частині, що належить бюджету;

єдиний податок для суб’єктів малого підприємництва в частині, що належить бюджету;

надходження від місцевих грошово-речових лотерей;

надходження сум відсотків за користування тимчасово вільними коштами відповідних бюджетів;

надходження дивідендів від участі відповідної ради у статутних фондах суб’єктів підприємницької діяльності;

кошти від приватизації майна, яке належить Автономній Республіці Крим, та майна, що знаходиться у комунальній власності;

плата за оренду цілісних майнових комплексів, що знаходяться у власності відповідної ради;

державне мито (крім мита, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами);

надходження від адміністративних штрафів за місцем вчинення правопорушення (крім адміністративних штрафів, що стягуються Антимонопольним комітетом України та Державною автомобільною інспекцією України);

плата за гарантії, надані органом місцевого самоврядування;

90 відсотків надходжень від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної і комунальної власності;

інші доходи, що зараховуються до місцевих бюджетів у розмірах, встановлених законодавством, крім доходів, визначених статтями 3, 31 і 39 цього Закону.

"Стаття___. Рекомендувати органам місцевого самоврядування спрямовувати надходження від відчуження майна, яке знаходиться у власності територіальної громади, в тому числі від продажу земельних ділянок несільсько-господарського призначення комунальної власності переважно в бюджет розвитку, а також на часткову оплату актів права власності на землю, що видаються ветеранам війни та праці, учасникам бойових дій, пенсіонерам, інвалідам I та II групи та малозабезпеченим громадянам".

Враховано. До переліку доходів, закріплених за місцевими бюджетами статтею 37, передбачено включити 90 коштів від продажу земельних ділянок несільсько-господарського призначення державної і комунальної власності.

Стаття 38. Установити, що надходження від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення державної і комунальної власності зараховуються за місцем знаходження цих ділянок на технічні рахунки Державного казначейства України та розподіляються відповідними територіальними органами Державного казначейства України між рівнями бюджетів у таких розмірах (відсотках від загальної суми):

до бюджетів сіл, селищ та міст районного значення - у розмірах, визначених відповідною міською або районною радою, але не менше 20 відсотків;

до районних бюджетів у розмірах , визначених відповідною районною радою, але не більше 40 відсотків;

до бюджетів міст обласного (республіканського) значення – 60 відсотків;

до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів – 30 відсотків;

до бюджетів міст Києва і Севастополя – 90 відсотків;

до Державного бюджету України – 10 відсотків.

Кошти місцевих бюджетів від зазначених платежів спрямовуються у першу чергу на фінансування капітальних видатків бюджету та на часткове відшкодування малозабезпеченим сім’ям вартості актів права власності на землю.

Стаття 38. Установити, що до доходів спеціального фонду бюджету Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя на 2001 рік належать:

1) частина податку на прибуток підприємств, визначена відповідно до пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та міських міст Києва і Севастополя бюджетів);

2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (в тому числі податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зареєстрованих в місті Києві, – до доходів спеціального фонду Київського міського бюджету);

3) власні надходження бюджетних установ і організацій, які утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;

4) надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища і грошові стягнення за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством в частині, що належить республіканському Автономної Республіки Крим та місцевим фондам охорони навколишнього природного середовища;

5) надходження до цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами.

Доходи спеціального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені законодавством.

Цю статтю доповнено пунктом 6 відповідно до статті 49 цього доопрацьованого проекту Закону, де і приведені відповідні пояснення.

Стаття 39. Установити, що до доходів спеціального фонду бюджету Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя на 2001 рік належать:

1) частина податку на прибуток підприємств, визначена відповідно до пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та міських міст Києва і Севастополя бюджетів);

2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів (в тому числі податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зареєстрованих в місті Києві, – до доходів спеціального фонду Київського міського бюджету);

3) власні надходження бюджетних установ і організацій, які утримуються за рахунок коштів відповідних бюджетів;

4) надходження збору за забруднення навколишнього природного середовища і грошові стягнення за порушення норм і правил охорони навколишнього природного середовища та шкоду, заподіяну порушенням законодавства про охорону навколишнього природного середовища внаслідок господарської та іншої діяльності, згідно з чинним законодавством в частині, що належить республіканському Автономної Республіки Крим та місцевим фондам охорони навколишнього природного середовища;

5) надходження до цільових фондів, утворених Верховною Радою Автономної Республіки Крим та місцевими радами;

6) субвенції з Державного бюджету України на фінансування пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу та житлово-комунальних послуг.

Доходи спеціального фонду бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів витрачаються на заходи, передбачені законодавством.

"Стаття 381. Установити на 2001 рік такі види міжбюджетних трансфертів:

1) дотації вирівнювання обласним бюджетам на фінансування повноважень, делегованих місцевим органам державної влади та місцевого самоврядування, і подальшого перерозподілу цих коштів між районними бюджетами, а також дотація вирівнювання бюджету міста Севастополь;

2) дотації вирівнювання бюджетам міст республіканського (в Автономній Республіці Крим) та обласного значення;

3) кошти, що передаються до Державного бюджету України;

4) субвенція на здійснення Києвом функцій столиці України;

5) субвенція на ліквідацію наслідків стихійного лиха;

6) субвенція на соціальний захист населення (відшкодування пільг та субсидій населенню на оплату житлово-комунальних послуг)".

Враховано.

Стаття 40. Установити, що у 2001 році застосовуються наступні види міжбюджетних трансфертів:

  1. дотації вирівнювання місцевим бюджетам;

2) додаткові дотації бюджету Автономної Республіки Крим та місцевим бюджетам, визначені статтею 45 цього Закону;

  1. субвенція на здійснення містом Києвом функцій столиці України;
  2. субвенції на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій;
  3. субвенції на фінансування пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу та житлово-комунальних послуг;
  4. субвенції на виконання спільних соціально-економічних програм;
  5. інші субвенції;

кошти, що передаються до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим та місцевих бюджетів з бюджетів нижчого рівня.

"Стаття____. Встановити, що місцевими бюджетами повинні передбачатися програми, процедура фінансування яких здійснюються відповідно до Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти".

Обов’язковому включенню в перелік цих програм повинні підлягати видатки на:

закупівлю медикаментів;

оплату енергоносіїв;

ремонт приміщень.

Враховано в іншій статті.

1. У бюджетному законодавстві відсутнє визначення програм у сфері закупівлі медикаментів, оплати енергоносіїв, ремонту приміщень тощо. Є державні програми у відповідних галузях, що комплексно включають усі елементи економічної класифікації бюджету і оцінюються за об’єктивними показниками: наприклад — зменшення захворюваності, боротьба зі снідом тощо.

2. Закон України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" передбачає проведення тендерів і торгів, які б дозволяли вибрати найбільш оптимального продавця, котрий запропонував би прийнятну ціну за продукцію та послуги.

3. Кожна установа, організація і заклад складають постатейно кошторис на придбання медикаментів, оплату енергоносіїв та проведення ремонту в зазначених закладах.

Статтею 48 доопрацьованого проекту Закону передбачається завдання місцевим органам виконавчої влади щодо приведення зобов’язань бюджетних установ та бюджетів у відповідність до затверджених призначень, тобто у кожному окремому бюджеті повинні визначатись форми та бюджетні ресурси для забезпечення їх збалансованості.

Стаття 39. Затвердити на 2001 рік обсяги міжбюджетних трансфертів згідно з додатком № 3 до цього Закону:

дотації обласним бюджетам та Севастопольському міському бюджету – у сумі 5.578.815,1 тис. гривень;

кошти, що передаються до Державного бюджету України з Автономної Республіки Крим та міста Києва – у сумі 2.176.897,2 тис. гривень;

субвенцію на ліквідацію наслідків стихійного лиха у Закарпатській області – у сумі 20.000 тис. гривень;

субвенцію на здійснення містом Києвом функцій столиці України – у сумі 150.000 тис. гривень.

Стаття 41. Затвердити на 2001 рік обсяги міжбюджетних трансфертів згідно з додатком № 5 до цього Закону:

дотації вирівнювання обласним бюджетам – у сумі 3.412.557,1 тис. гривень;

кошти, що передаються до Державного бюджету України з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та міських міст Києва і Севастополя бюджетів – у сумі 2.543.413,8 тис. гривень;

субвенції на ліквідацію наслідків надзвичайних ситуацій Закарпатській області – у сумі 20.000 тис. гривень, Івано-Франківській області – у сумі 5.000 тис. гривень та Миколаївській області - у сумі 5.000 тис. гривень;

субвенцію на здійснення містом Києвом функцій столиці України – у сумі 150.000 тис. гривень;

субвенцію на здійснення додаткових витрат з бюджету міста Славутича Київської області у зв’язку із закриттям ЧАЕС, - у сумі 5.000 тис. гривень;

субвенції на фінансування пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу та житлово-комунальних послуг у сумі – 2.896.416 тис .гривень.

Стаття 40. Установити такий порядок перерахування дотацій обласним та Севастопольському міському бюджетам.

Суми цих дотацій перераховуються управліннями Державного казначейства України в Автономній Республіці Крим та областях шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від доходів загального фонду державного бюджету, що надійшли на транзитні рахунки обліку доходів державного бюджету на території Автономної Республіки Крим та областей згідно з додатком № 3 до цього Закону.

До доходів загального фонду державного бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій, включаються:

податок на прибуток підприємств;

збір за використання лісових ресурсів загальнодержавного значення;

збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення;

збір за користування надрами загальнодержавного значення;

плата за використання інших природних ресурсів загальнодержавного значення;

податок на додану вартість (крім податку на додану вартість, що сплачується суб’єктами підприємницької діяльності та громадянами при митному оформленні товарів, які ввозяться на митну територію України);

акцизний збір з вироблених в Україні товарів (крім акцизного збору з нафтопродуктів);

плата за ліцензії на підприємницьку та професійну діяльність;

плата за надання послуг з оформлення документів на право виїзду за кордон;

штрафи та фінансові санкції, сплачені за порушення податкового законодавства;

збори, що стягуються Державною автомобільною інспекцією України;

плата за надання послуг службою дозвільної системи органів внутрішніх справ;

плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;

державне мито, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами.

Частина дотацій відповідним бюджетам, що не забезпечується надходженнями доходів державного бюджету на відповідній території, перераховується з фонду дотацій Державного бюджету України шляхом застосування додаткових нормативів щоденних відрахувань згідно з додатком № 3 до цього Закону. Цей фонд формується у процесі виконання Державного бюджету України за рахунок фактичних надходжень доходів загального фонду державного бюджету на єдиний рахунок Державного бюджету України в Державному казначействі України у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

До статті 40 внести такі зміни :

  1. частину третю:

після слів "податок на прибуток підприємств" доповнити словами "(крім підприємств об’єднання "Енергоатом")";

після слів "податок на додану вартість (крім податку на додану вартість, що сплачується суб’єктами підприємницької діяльності та громадянами при митному оформленні товарів, які ввозяться на митну територію України" доповнити словами "та підприємств об’єднання "Енергоатом")";

 

 

 

2) доповнити статтю частиною такого змісту:

"У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в областях та місті Севастополі забезпечують менш ніж на 90 відсотків суми дотації, визначеної згідно з поквартальним розписом видатків Державного бюджету України бюджетам областей та міста Севастополя, Державне казначейство України зобов’язане перерахувати на рахунок відповідного фінансового органу суму до рівня 90 відсотків дотації визначеної розписом за перше півріччя – не пізніше 20 липня, за третій квартал - не пізніше 20 жовтня 2001 року за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України. Якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в областях та містах Києві та Севастополі не забезпечать річної суми дотації, визначеної у додатку № 3 до цього Закону Державне казначейство України зобов’язане перерахувати на рахунки відповідного фінансового органу недоотриману суму дотації не пізніше 20 грудня поточного року за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України".

Враховано частково. Не підтримується пропозиція щодо виключення надходжень податку на додану вартість, що сплачуються підприємствами об’єднання "Енергоатом". Це сприятиме подальшому зростанню неплатежів по загальнодержавних податках і зборах цього сектору економіки та негативно вплине на виконання державного і місцевих бюджетів.

Разом з тим, за базу для обрахунку доходів бюджету у територіальному розрізі враховуються фактичні надходження податку на прибуток підприємствами "Енергоатом" у 2000 році, що не погіршує стан фінансового забезпечення місцевих бюджетів.

Враховано частково. Не підтримується пропозиція щодо залежності обсягів перерахування дотацій від показників розпису доходів і видатків державного бюджету та щоквартальне перерахування недоотриманих (в межах 90 відсотків) обсягів дотацій з рахунків Державного казначейства України. Така вимога призведе до необхідності з метою збалансованості державного бюджету обмеження місячними лімітами дії щоденних нормативів перерахування дотацій для тих регіонів, хто перевиконує ці надходження. Крім того, така пропозиція дискредитує механізм автоматичного перерахування дотацій та зацікавленості місцевих органів влади у забезпеченні максимального надходження загальнодержавних податків і зборів.

Стаття 42. Установити такий порядок перерахування дотацій вирівнювання обласним бюджетам.

Суми цих дотацій перераховуються управліннями Державного казначейства України в областях шляхом застосування нормативів щоденних відрахувань від доходів загального фонду державного бюджету, що надійшли на транзитні рахунки обліку доходів державного бюджету на території областей згідно з додатком № 5 до цього Закону.

До доходів загального фонду державного бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій вирівнювання, включаються:

податок на прибуток підприємств, крім частини податку на прибуток підприємств, визначеної відповідно до пункту 22.3 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";

збір за спеціальне використання лісових ресурсів загальнодержавного значення;

збір за спеціальне використання водних ресурсів загальнодержавного значення;

збір за користування надрами загальнодержавного значення;

плата за використання інших природних ресурсів загальнодержавного значення;

податок на додану вартість;

акцизний збір з вироблених в Україні товарів (крім акцизного збору з нафтопродуктів);

акцизний збір із ввезених на територію України товарів (крім акцизного збору з нафтопродуктів та транспортних засобів);

плата за ліцензії на певні види господарської та професійної діяльності;

ввізне мито;

вивізне мито;

плата за надання послуг з оформлення документів на право виїзду за кордон;

штрафи та фінансові санкції, сплачені за порушення податкового законодавства;

збори, що стягуються Державною автомобільною інспекцією України;

плата за надання послуг службою дозвільної системи органів внутрішніх справ;

плата за оренду цілісних майнових комплексів державних підприємств;

державне мито, що справляється за дії, вчинені арбітражними судами;

митні збори;

єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України;

кошти від реалізації конфіскованого митними органами майна;

кошти від реалізації товарів та інших предметів, конфіскованих правоохоронними та іншими уповноваженими органами і конфіскована валюта.

У разі, якщо суми, перераховані відповідним управлінням Державного казначейства України в областях не забезпечать річної суми дотації вирівнювання, визначеної у додатку № 5 до цього Закону, Державне казначейство України зобов’язане перерахувати на рахунок відповідного обласного бюджету недоотриману суму дотації вирівнювання не пізніше 20 грудня поточного року за рахунок надходжень до загального фонду Державного бюджету України.

Стаття 41. Установити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Києва здійснюються за щоденними нормативами, встановленими згідно з додатком № 3 до цього Закону.

Статтю 41 викласти в такій редакції:

"Встановити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з бюджетів Автономної Республіки Крим та міста Києва здійснюється згідно з помісячним розписом Державного бюджету України".

Враховано частково.

Нормативний метод щоденних розрахунків з державним бюджетом збалансовує інтереси як місцевих, так і державного бюджетів (у разі їх невиконання за доходами), та виключає вплив суб’єктивних чинників у процесі виконання бюджету. При цьому, зазначену норму проекту Закону доповнено обмеженням не більше місячної суми розпису державного бюджету на 2001 рік.

Стаття 43. Установити, що перерахування коштів до Державного бюджету України з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та міських міст Києва і Севастополя бюджетів здійснюються за щоденними нормативами, встановленими згідно з додатком № 5 до цього Закону, але не більше місячної суми таких платежів, визначених розписом Державного бюджету України на 2001 рік.

Стаття 42. Установити, що трансферти іншим бюджетам з бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, міських та районних бюджетів перераховуються у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.

Редакція змінена у зв’язку з погодженням пропозиції Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо законодавчого визначення видів міжбюджетних трансфертів.

Стаття 44. Установити, що міжбюджетні трансферти бюджетам усіх рівнів, встановлені статтею 40 цього Закону, перераховуються у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.

Стаття 43. Установити, що надходження доходів у грошовій формі на технічні рахунки обліку доходів Державного бюджету України в територіальних управліннях Державного казначейства України понад річні розрахункові обсяги, визначені у додатку № 3 до цього Закону, розподіляються між Державним бюджетом України та відповідним бюджетом адміністративно-територіальної одиниці у рівних частках. Порядок перерахування цих коштів встановлюється Міністерством фінансів України.

Зазначені надходження відображаються у звітності як дотація, отримана з Державного бюджету України понад обсяги дотації, визначені у додатку № 3 до цього Закону, та спрямовуються за рішенням відповідних рад на фінансування соціальних видатків.

"Стаття___. Установити, що надходження доходів у грошовій формі на технічні рахунки обліку доходів Державного бюджету України в територіальних управліннях Державного казначейства України понад річні розрахункові обсяги, визначені у додатку № 3 до цього Закону, розподіляються між Державним бюджетом України та відповідними бюджетами адміністративно-територіальних одиниць у таких пропорціях:

до Державного бюджету України –50 відсотків;

до обласного бюджету - 12,5 відсотків;

до бюджетів міста обласного значення та бюджету району – 37,5 відсотків.

План мобілізації надходжень доходів Державного бюджету України для міст обласного значення та районів встановлюється обласним фінансовим управлінням і в сумі повинен відповідати розрахунковому обсягу для області, визначеному у додатку № 3 цього Закону.

План мобілізації надходжень доходів Державного бюджету України для міст районного значення, селищ та сіл встановлюється районним фінансовим органом і в сумі повинен відповідати розрахунковому обсягу для району, визначеному обласним фінансовим управлінням.

Порядок перерахування цих коштів встановлюється Міністерством фінансів України і затверджується Кабінетом Міністрів України.

Зазначені надходження відображаються у звітності як дотація, отримана з Державного бюджету України понад обсяг дотації, визначений у додатку № 3 до цього Закону та використовується на призначення, визначені відповідними радами".

Враховано частково. Не включено абзац щодо визначення плану мобілізації доходів державного бюджету для міст районного значення, селищ та сіл у зв’язку з відсутністю обліку цих доходів Державною податковою адміністрацією у зазначеному територіальному розрізі.

У передостанньому абзаці не враховані слова "і затверджується Кабінетом Міністрів України" у зв’язку з тим, що головні елементи порядку перерахування додаткової дотації визначені у самій статті 42. У розробленому Міністерством фінансів порядку визначатимуться тільки технічні норми виконання цієї статті Державним казначейством України.

Стаття 45. Установити, що надходження доходів у грошовій формі на технічні рахунки обліку доходів Державного бюджету України в територіальних управліннях Державного казначейства України понад річні розрахункові обсяги, визначені у додатку № 5 до цього Закону, розподіляються між Державним бюджетом України та відповідними бюджетами адміністративно-територіальної одиниць у таких пропорціях:

до Державного бюджету України – 50 відсотків (крім надходжень на території Автономної Республіки Крим) ;

до обласного бюджету – 12,5 відсотка;

до бюджетів міст обласного (республіканського) значення та районів – 37,5 відсотка;

до бюджету Автономної Республіки Крим – 62,5 відсотка.

Порядок перерахування цих коштів бюджету Автономної Республіки Крим та місцевим бюджетам встановлюється Міністерством фінансів України.

Зазначені надходження відображаються у звітності як додаткова дотація, отримана з Державного бюджету України понад обсяг дотації, визначений у додатку № 5 до цього Закону, та спрямовуються за рішенням відповідних рад на фінансування соціальних видатків.

Стаття 44. Надати право Державному казначейству України у разі несвоєчасного погашення заборгованості за взаємними міжбюджетними розрахунками застосовувати безспірне її списання за поданням Міністерства фінансів України, Міністерства фінансів Автономної Республіки Крим та місцевих фінансових органів.

Цю статтю уточнено з метою більш чіткого визначення відповідальності органів влади та забезпечення дієздатності механізму безспірного стягнення.

Стаття 46. Надати право Державному казначейству України у разі несвоєчасного погашення заборгованості за взаємними міжбюджетними розрахунками застосовувати безспірне її стягнення у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.

Стаття 45. Установити, що починаючи з 2001 року надходження від Російської Федерації по міжурядових угодах від 16 березня 2000 року "Про участь Російської Федерації у розвитку соціально-економічної сфери м. Севастополя та інших населених пунктів, в яких дислокуються військові формування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" і "Про порядок розрахунків у зв’язку з реалізацією військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації на території України і членами їх сімей – громадянами Російської Федерації рівних з громадянами України прав на навчання в учбових закладах загальної освіти, початкової, середньої та вищої професійної освіти, на прийом у дитячі дошкільні заклади, а також на охорону здоров’я та інші види соціального обслуговування" зараховуються до доходів спеціального фонду Державного бюджету України та спрямовуються як субвенція бюджету міста Севастополя на заходи, передбачені у вищезазначених угодах.

Стаття 47. Установити, що починаючи з 2001 року надходження від Російської Федерації по міжурядових угодах від 16 березня 2000 року "Про участь Російської Федерації у розвитку соціально-економічної сфери м. Севастополя та інших населених пунктів, в яких дислокуються військові формування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України" і "Про порядок розрахунків у зв’язку з реалізацією військовослужбовцями Чорноморського флоту Російської Федерації на території України і членами їх сімей – громадянами Російської Федерації рівних з громадянами України прав на навчання в учбових закладах загальної освіти, початкової, середньої та вищої професійної освіти, на прийом у дитячі дошкільні заклади, а також на охорону здоров’я та інші види соціального обслуговування" зараховуються до доходів спеціального фонду Державного бюджету України та спрямовуються як субвенція бюджету міста Севастополя на заходи, передбачені у вищезазначених угодах.

Стаття 46. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, міським, районним, селищним, сільським радам при затвердженні відповідних бюджетів забезпечити в повному обсязі потребу в асигнуваннях на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію та природний газ, які споживаються бюджетними установами і організаціями, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених послуг. Встановити ліміти споживання енергоносіїв по кожній бюджетній установі виходячи з обсягів фінансування, передбачених кошторисами видатків на 2001 рік.

Уточнення редакції статті щодо встановлення лімітів споживання енергоносіїв у натуральних показниках дасть змогу у більшій мірі забезпечити збалансованість бюджету та контроль за ефективним і раціональним використанням ресурсів держави.

Стаття 48. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, міським, районним, селищним, сільським радам при затвердженні відповідних бюджетів забезпечити в повному обсязі потребу в асигнуваннях на проведення розрахунків за електричну енергію, теплову енергію та природний газ, які споживаються бюджетними установами і організаціями, не допускаючи будь-якої простроченої заборгованості із зазначених послуг. Встановити ліміти споживання енергоносіїв у натуральних показниках по кожній бюджетній установі виходячи з обсягів призначень, затверджених розпорядникам бюджетних коштів у рішеннях відповідних місцевих рад про бюджет на 2001 рік.

Пропонується ця стаття з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету (перша додаткова стаття до розділу ІV проекту Закону).

Запровадження спеціального механізму фінансування субсидій і пільг населенню на оплату житлово-комунальних послуг та енергоносіїв встановлює спільну відповідальність центральних і місцевих органів влади за стан надання зазначених соціальних послуг і в повній мірі відповідає положенням проекту Бюджетного кодексу та пропозиції Комітету з питань бюджету до пункту 6 статті 381 щодо передбачення субвенцій з державного бюджету на ці цілі

Стаття 49. Установити, що у 2001 році фінансування видатків з пільг та субсидій населенню на оплату електроенергії, природного і скрапленого газу та житлово-комунальних послуг здійснюється з місцевих бюджетів за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету, джерелом яких є надходження до Державного бюджету України рентної плати за природний газ, що видобувається в Україні, та відрахувань від плати за транзит природного газу через територію України.

Запровадження цієї статті забезпечить певні методологічні засади формування бюджетів міст обласного (республіканського) значення та бюджетів районів на перехідний період до прийняття Бюджетного кодексу України, формалізацію бюджетного процесу на обласному рівні та відкритість і доступність інформації про відповідний бюджет.

Затверджені облдержадміністраціями методики формування відповідних місцевих бюджетів стануть базою для розробки єдиного порядку визначення міжбюджетних трансфертів у бюджеті на 2002 рік.

Стаття 50. Установити, що розрахунок міжбюджетних трансфертів для бюджетів міст обласного (республіканського) значення та районів на 2001 рік для їх затвердження відповідними радами здійснюється за методикою, яка затверджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними державними адміністраціями згідно з порядком, встановленим Міністерством фінансів України.

"Стаття___. Затвердити розмежування видатків бюджету на виконання функцій органів державної влади та місцевого самоврядування згідно з додатком № 5 до цього Закону".

Враховано частково щодо затвердження у додатку до закону розмежування видатків між видами бюджетів, але без їх поділу на виконання делегованих і власних повноважень у зв’язку з відсутністю законодавчого їх визначення.

Стаття 51. Затвердити розмежування видатків бюджету між державним та місцевими бюджетами згідно з додатком № 6 до цього Закону.

Кабінету Міністрів України внести зміни до відповідних нормативно-правових актів та подати до Верховної Ради України пропозиції щодо внесення змін до законів України з метою приведення їх у відповідність до розмежування видатків між державним та місцевими бюджетами, затвердженого згідно з додатком № 6 до цього Закону.

VIІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

VIІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

VIІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

VIІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 47. Установити, що:

при виконанні бюджетів усіх рівнів застосовується касовий метод обліку, що передбачає реєстрацію операцій за доходами, видатками та фінансуванням різниці між доходами і видатками в бухгалтерському обліку в момент проведення відповідних платежів та відображення всіх операцій з виконання бюджету на час їх реєстрації в обліку;

виконання бюджетів усіх рівнів у 2001 році завершується закриттям рахунків відповідних бюджетів на підставі витягу з рахунку в банківській установі за 31 грудня 2001 року.

Стаття 52. Установити, що:

при виконанні бюджетів усіх рівнів застосовується касовий метод обліку, що передбачає реєстрацію операцій за доходами, видатками та фінансуванням різниці між доходами і видатками в бухгалтерському обліку в момент проведення відповідних платежів та відображення всіх операцій з виконання бюджету на час їх реєстрації в обліку;

виконання бюджетів усіх рівнів у 2001 році завершується закриттям рахунків відповідних бюджетів на підставі витягу з рахунку в банківській установі за 31 грудня 2001 року.

Стаття 48. Установити, що в 2001 році по населених пунктах, грошова оцінка земель яких не проведена, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою статті 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 2,62 раза.

По сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів, грошова оцінка яких проведена і уточнена станом на 1 січня 2001 року, застосовуються ставки земельного податку, встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України "Про плату за землю".

Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній та комунальній власності, сплачуються платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції) щомісячно до 15 числа наступного місяця за звітним.

Звільнити, як виняток у 2001 році, від сплати земельного податку військові частини, військові навчальні заклади, науково-дослідні установи, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади, які утримуються за рахунок бюджету та належать до сфери управління Міністерства оборони України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також підприємства Міністерства оборони України та органів і установ виконання покарань. Перелік зазначених підприємств затверджується Кабінетом Міністрів України з визначенням розмірів земельних ділянок. При цьому земельні ділянки, які використовуються не за цільовим призначенням, враховуючи земельні ділянки, надані в оренду, або земельні ділянки під будівлями (спорудами), наданими в оренду третім особам, обкладаються земельним податком у встановленому порядку.

Перше речення частини четвертої статті 48 доповнити словами "та Київський державний авіаційний завод "Авіант", Авіаційний науково-технічний комплекс ім. О.К.Антонова, Харківське державне авіаційне виробниче підприємство та ВАТ "Мотор Січ", м.Запоріжжя".

Не враховано. Пропозиція щодо застосування пільг до окремих підприємств суперечить основному принципу побудови системи оподаткування визначеному Законом України "Про систему оподаткування" щодо недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації, забезпечення однакового підходу до суб’єктів господарювання при визначенні обов’язків щодо сплати податків і зборів. Це також суперечить діючій податковій політиці щодо обмеження надання податкових пільг.

При внесенні зазначеної пропозиції щодо зменшення доходів бюджету Комітетом Верховної Ради України не запропоновано одночасно джерело їх компенсації, як це передбачено статтею 34 Закону України "Про бюджетну систему України" без внесення економічних розрахунків і обґрунтувань. Поряд з цим зменшення доходної частини місцевих бюджетів по платі за землю не погоджено з місцевими органами влади.

Уточнено редакцію абзацу третього цієї статті щодо виключення слів "які перебувають у державній та комунальній власності" у зв’язку із виникненням нових форм власності, зокрема, приватної, відповідно до Указу Президента України від 13.12.99 р. № 1529 "Про невідкладні заходи щодо прискорення земельної реформи у сфері сільськогосподарського виробництва".

Стаття 53. Установити, що в 2001 році по населених пунктах, грошова оцінка земель яких не проведена, застосовуються ставки земельного податку, встановлені частиною другою статті 7 Закону України "Про плату за землю", збільшені в 2,62 раза.

По сільськогосподарських угіддях та землях населених пунктів, грошова оцінка яких проведена і уточнена станом на 1 січня 2001 року, застосовуються ставки земельного податку, встановлені статтею 6 та частиною першою статті 7 Закону України "Про плату за землю".

Земельний податок та орендна плата за земельні ділянки сплачуються платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції) щомісячно до 15 числа наступного місяця за звітним.

Звільнити, як виняток у 2001 році, від сплати земельного податку військові частини, військові навчальні заклади, науково-дослідні установи, дитячі санаторно-курортні та оздоровчі заклади, які утримуються за рахунок бюджету та належать до сфери управління Міністерства оборони України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також підприємства Міністерства оборони України та органів і установ виконання покарань. Перелік зазначених підприємств затверджується Кабінетом Міністрів України з визначенням розмірів земельних ділянок. При цьому земельні ділянки, які використовуються не за цільовим призначенням, враховуючи земельні ділянки, надані в оренду, або земельні ділянки під будівлями (спорудами), наданими в оренду третім особам, обкладаються земельним податком у встановленому порядку.

Стаття 49. На часткову зміну статей 84, 87, 118, 125, 127 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації", установити, що кошти, одержані від приватизації державного майна, та інші надходження, пов’язані з приватизацією та кредитуванням підприємств, зараховуються до Державного бюджету України у повному обсязі.

Стаття 54. На часткову зміну статей 84, 87, 118, 125, 127 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації", установити, що кошти, одержані від приватизації державного майна, та інші надходження, пов’язані з приватизацією та кредитуванням підприємств, зараховуються до Державного бюджету України у повному обсязі.

Стаття 50. Встановити на 2001 рік розмір забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" від 01.06.2000 р. № 1768-14 у сумі 50 гривень в розрахунку на одну особу.

Стаття 55. Встановити на 2001 рік розмір забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" від 01.06.2000 р. № 1768-14 у сумі 50 гривень в розрахунку на одну особу.

Стаття 51. Заборонити здійснення видатків на утримання бюджетних установ і організацій з різних бюджетів.

Стаття 56. Заборонити здійснення видатків на утримання бюджетних установ і організацій з різних бюджетів.

Стаття 52. Установити, що керівники бюджетних установ і організацій (військових формувань) утримують чисельність працівників (військовослужбовців) та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове утримання), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового утримання), затверджених для бюджетних установ і організацій (військових формувань) у кошторисах доходів і видатків.

Стаття 57. Установити, що керівники бюджетних установ і організацій (військових формувань) утримують чисельність працівників (військовослужбовців) та здійснюють фактичні видатки на заробітну плату (грошове утримання), включаючи видатки на премії та інші види заохочень чи винагород, матеріальну допомогу, лише в межах фонду заробітної плати (грошового утримання), затверджених для бюджетних установ і організацій (військових формувань) у кошторисах доходів і видатків.

Стаття 53. Зупинити на 2001 рік дію статті 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 45, ст.397) в частині проведення бюджетними установами та організаціями відрахувань профспілковим організаціям на культурно-масову і фізкультурну роботу.

Для упорядкування і систематизації цього положення зазначені норми перенесено до статті 60 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття 54. Продовжити на 2001 рік дію частини першої статті 62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік".

Установити, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим та місцеві ради можуть приймати рішення щодо здійснення грошових виплат замість надання пільг населенню, які повинні надаватися у 2001 році згідно із законодавством, в межах призначень, які затверджені у відповідних бюджетах на зазначену мету.

Статтю 54 викласти в такій редакції:

"Стаття 54. Зупинити на 2001 рік дію положень законодавчих актів України у частині надання пільг і компенсацій, які фінансуються з бюджетів усіх рівнів, на:

безкоштовний капітальний ремонт жилих приміщень громадян (крім тих приміщень, які визнані органами місцевого самоврядування як аварійні);

надання бюджетних кредитів та позик (за винятком тих, що враховані у цьому Законі);

безплатне або пільгове встановлення телефону (крім інвалідів I та II групи, учасників бойових дій; Героїв Радянського Союзу; повних кавалерів ордена Слави; осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці; інвалідів війни III групи; дружин (чоловіків) померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге; членів сімей загиблих учасників бойових дій; громадян, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сімей, що мають дитину-інваліда, якій встановлено інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою);

безплатне або пільгове користування телефоном (крім інвалідів I та II групи; учасників бойових дій; Героїв Радянського Союзу; повних кавалерів ордена Слави; осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу"; Героїв Соціалістичної Праці; учасників Великої Вітчизняної війни, дружин (чоловіків) померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членів сімей загиблих учасників бойових дій; громадян, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сімей, що мають дитину-інваліда, якій встановлена інвалідність, пов’язана з Чорнобильською катастрофою, а також сімей, в яких два або більше інвалідів, щодо оплати послуг електрозв’язку за місцеві телефонні розмови з квартирних телефонів при похвилинному обліку їх тривалості) та сигналізацією;

безплатне або пільгове санаторно-курортне лікування (крім інвалідів, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", Героїв Соціалістичної Праці, громадян, віднесених до категорії 1 та 2 осіб (з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 31 грудня 1986 року), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітей, а також осіб, що потребують санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України після перенесення тяжкої хвороби);

виплату компенсації за невикористане право на пільгове санаторно-курортне лікування (крім інвалідів війни I та II групи, громадян, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та дітей);

безплатне або пільгове забезпечення автомобілями (крім виключних випадків за поданням Міністерства праці та соціальної політики України для інвалідів I та II групи з ураженням опорно-рухового апарату);

звільнення або зменшення оплати за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ, паливо особам, яким надані зазначені пільги (крім ветеранів війни, репресованих, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці, батьків та дітей загиблих учасників бойових дій, які стали інвалідами до досягнення повноліття, дружин (чоловіків) загиблих та померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, а також громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи). Установити, що у 2001 році при наданні пільг до членів сім’ї ветеранів війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким надаються пільги по оплаті за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ, паливо, відносяться дружина (чоловік) і його неповнолітні діти (до 18 років). Зазначені пільги зберігаються за одним з подружжя, що пережило, і батьками померлих Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці;

безкоштовний проїзд всіма видами пасажирського міського та приміського транспорту (крім ветеранів війни, інвалідів, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці, пенсіонерів, дружин (чоловіків) загиблих та померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членів сімей загиблих учасників бойових дій та учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 і 2, дітей-сиріт і дітей, які залишилися без піклування батьків, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах), а також всіма видами міжміського транспорту (крім учасників бойових дій, інвалідів I та II групи, Героїв Радянського Союзу, повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", Героїв Соціалістичної Праці, членів сімей загиблих учасників бойових дій, дружин (чоловіків) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, осіб, які супроводжують інвалідів I групи, осіб, на яких поширюється дія Міждержавної угоди від 12 березня 1993 року про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, осіб, прирівняних до них; учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 і 2, учасників Великої Вітчизняної війни, інвалідів III групи; а також народних депутатів України на час виконання ними депутатських повноважень).

Установити, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим та органи місцевого самоврядування можуть приймати рішення щодо здійснення грошових виплат замість надання пільг населенню, які повинні надаватися у 2001 році згідно із законодавством, в межах призначень, які затверджені у відповідних бюджетах на зазначену мету.

Враховано. Редакцію статті 54 доопрацьовано з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету Верховної Ради України (зокрема, що визначення та Міністерства праці та соціальної політики.

При цьому, пропонується доповнити додатковим абзацем щодо встановлення порядку фінансування санаторно-курортних закладів із державного бюджету у 2001 році виходячи із положень цієї статті щодо відміни значної кількості пільг для громадян на санаторно-курортне оздоровлення.

Стаття 58. Установити, що у 2001 році пільги, гарантії і компенсації, надаються по:

безплатному або пільговому встановленню телефону - інвалідам І та ІІ групи, учасникам бойових дій, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героям Соціалістичної праці, інвалідам ІІІ групи, дружинам (чоловікам) померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членам сімей загиблих учасників бойових дій, громадянам, віднесеним до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім’ям, що мають дитину-інваліда, якій встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою);

безплатному або пільговому користуванню телефоном - інвалідам І та ІІ групи, учасникам бойових дій, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу", Героям Соціалістичної Праці, учасникам Великої Вітчизняної війни, дружинам (чоловікам) померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членам сімей загиблих учасників бойових дій, громадянам, віднесеним до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та сім’ям, що мають дитину-інваліда, якій встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою, а також сім’ям, в яких два або більше інвалідів, щодо оплати послуг з квартирних телефонів при похвилинному обліку їх тривалості, та сигналізацією;

безплатному або пільговому санаторно-курортному лікуванню - інвалідам, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу", Героям Соціалістичної Праці, громадянам, віднесеним до категорії 1 та 2 осіб (з числа учасників ліквідації на Чорнобильській АЕС, які працювали у зоні відчуження з моменту аварії до 31 грудня 1986 року), які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям, а також особам, що потребують санаторно-курортного лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України після перенесення тяжкої хвороби;

виплаті компенсацій за невикористане право на пільгове санаторно-курортне лікування - інвалідам І та ІІ групи, громадянам, віднесеним до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок ліквідації Чорнобильської катастрофи, та дітям;

безплатному або пільговому забезпеченню автомобілями – інвалідам І та ІІ групи з ураженням опорно-рухового апарату (у виключних випадках за поданням Міністерства праці та соціальної політики України);

звільненню або зменшенню плати за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ, паливо - ветеранам війни, репресованим, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героям Соціалістичної Праці, батькам та дітям загиблих учасників бойових дій, які стали інвалідами до досягнення повноліття, дружинам (чоловікам) загиблих та померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, а також громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Установити, що у 2001 році при наданні пільг до членів сім’ї ветеранів війни та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, яким надаються пільги по оплаті за житло, комунальні послуги, електроенергію, газ, паливо, відносяться дружина (чоловік) і його неповнолітні діти (до 18 років). Зазначені пільги зберігаються за одним із подружжя, що пережило, і батьками померлих Героїв Радянського Союзу повних кавалерів ордена Слави, осіб, нагороджених чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героїв Соціалістичної Праці;

безкоштовному проїзду всіма видами пасажирського міського та приміського транспорту - ветеранам війни, інвалідам, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу", а також Героям Соціалістичної Праці, пенсіонерам, дружинам (чоловікам) загиблих та померлих ветеранів війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, членам сімей загиблих учасників бойових дій та учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1 і 2, дітям-сиротам і дітям, які залишилися без піклування батьків, що виховуються або навчаються у навчально-виховних та навчальних закладах, а також всіма видами міжміського транспорту - учасникам бойових дій, Героям Радянського Союзу, повним кавалерам ордена Слави, особам, нагородженим чотирма і більше медалями "За відвагу", Героям Соціалістичної Праці, членам сімей загиблих учасників бойових дій, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій і учасників війни, визнаних за життя інвалідами, які не одружилися вдруге, особам, які супроводжують інвалідів І групи, особам, на яких поширюється дія Міжнародної угоди від 12 березня 1993 року (997301) про взаємне визнання прав на пільговий проїзд для інвалідів та учасників Великої Вітчизняної війни, особам, прирівняним до них, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесеним до категорії 1 і 2, учасникам Великої Вітчизняної війни, інвалідам ІІІ групи, а також народним депутатам України на час виконання ними депутатських повноважень.

Установити, що Верховна Рада Автономної Республіки Крим та місцеві ради можуть приймати рішення щодо здійснення грошових виплат замість надання пільг населенню, які повинні надаватися у 2001 році згідно із законодавством, в межах призначень, які затверджені у відповідних бюджетах на зазначену мету.

Кабінету Міністрів України розробити порядок фінансування санаторно-курортних закладів із Державного бюджету України у 2001 році виходячи із положень цієї статті.

Доповнити новими статтями :

Стаття___. З метою захисту вітчизняного товаровиробника заборонити підприємствам, установам та організаціям незалежно від їх форм власності використовувати бюджетні кошти на придбання обладнання, техніки, промислових та продовольчих товарів імпортного виробництва, а також на використання послуг іноземних підприємств, установ і організацій, якщо такі ж товари виробляються або послуги надаються підприємствами України.

Не враховано, оскільки наявність такої статті суперечить:

статті 5 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" (від 22.02.2000 № 1490-ІІІ);

Програмі дій Уряду в частині розбудови демократичного суспільства на основі ринкової моделі економіки, яка базується на конкуренції та недискримінації як передумовам ефективного соціально-економічного розвитку;

намаганню України бути повноцінним членом міжнародної спільноти, зокрема шляхом набрання членства у Світовій організації торгівлі та інтеграції у ЄС як стратегічної зовнішньополітичної мети України.

Крім цього, стаття 6 Закону України "Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" передбачає достатні умови захисту вітчизняного ринку, зокрема обмеження кола потенційних постачальників/виконавців вітчизняними, надання вітчизняним виробникам цінових преференцій тощо. З метою реалізації зазначеного закону та постанови Кабінету Міністрів України від 27.09.2000 № 1469 напрацьовується проект постанови Уряду щодо підтримки вітчизняного виробника.

Стаття___. Запровадити з 2001 року поетапне переведення місцевих бюджетів на повне казначейське обслуговування.

Враховано частково. Відповідно до положень проекту Бюджетного Кодексу України (п.2 розділу VI Прикінцевих та перехідних положень) термін переведення місцевих бюджетів на повне казначейське обслуговування визначається Кабінетом Міністрів України, але не пізніше 1.01.2002 року. Постановою Кабінету Міністрів України від 9.06.2000р. № 937 доручено Держказначейству вжити необхідних заходів для вирішення цього питання. Впродовж 2001 року Мінфіном здійснюватиметься підготовча робота щодо матеріально-технічного, програмно-комп’ютерного та нормативно-правового забезпечення цього процесу. Необгрунтоване прискорення цього процесу призведе до негативних наслідків.

Необхідною умовою цього є збільшення видатків на утримання Державного казначейства на 20 млн.грн., запропоноване при доопрацюванні проекту бюджету на 2001 рік.

Стаття___. Надати Кабінету Міністрів України право на визначення порядку компенсації збитків підприємств паливно-енергетичного комплексу, викликаних вартісною (курсовою) різницею, яка утворилась внаслідок несвоєчасних

та не в повному обсязі проведених розрахунків бюджетних установ за спожитий газ та бюджетів усіх рівнів в частині пільг, субсидій, різниці в ціні між тарифами за спожиті населенням газ і тепло (по складовій газу).

Не враховано, оскільки не визначено джерело компенсації збитків підприємств паливно-енергетичного комплексу, викликаних вартісною (курсовою) різницею, яка до того ж не рахується на балансі підприємств-постачальників.

Стаття____.Надходження державного мита, що справляється з позовних заяв, які подаються до арбітражних судів, понад обсяги, встановлені додатком №1 до цього Закону, але не більше 13,6 млн.гривень, направляти на розвиток системи арбітражних судів.

Не враховано. Відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України від 21.01.93 № 7-93 "Про державне мито" зазначені кошти мають надходити повністю до доходної частини державного бюджету. Крім того, ця пропозиція не узгоджується з іншою пропозицією Комітету з питань бюджету щодо мінімізації спеціального фонду з метою забезпечення більш ефективного розподілу бюджетних ресурсів.

Стаття___. Передбачити газифікацію сільських населених пунктів з високим ступенем готовності (не менше 80 відсотків) через Українську асоціацію по газифікації сільських населених пунктів "Укрсільгаз".

Враховано в інших статтях. Головним розпорядником бюджетних асигнувань, передбачених у державному бюджеті для розвитку агропромислового комплексу, в тому числі і капітальних вкладень, згідно з законодавством є Міністерство аграрної політики, тому визначення замовника та підрядника виконання робіт по газифікації сільських населених пунктів входить виключно до його компетенції, що стосується коштів на газифікацію, то вони будуть передбачені при розподілі капітальних вкладень.

Стаття___. Установити, що кошти, які надходять від повернення бюджетних позичок, наданих у минулі роки колишнім Міністерству сільського господарства і продовольства України, Державному комітету України по харчовій промисловості, заготівельним та іншим підприємствам, товаровиробникам через фінансові органи і органи Державного казначейства України, та кошти, що надійдуть в рахунок погашення заборгованості за кредитами, залученими державою або під державні гарантії для закупівлі сільськогосподарської техніки фірм "Джон Дір" та "Кейс Корпорейшн", переданої сільськогосподарським та іншим суб’єктам господарювання, зараховуються на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і спрямовуються на: погашення заборгованості, пов’язаної із закупівлею сільськогосподарської продукції за державними замовленнями (контрактами) минулих років; створення частини лізингового фонду для забезпечення сільського господарства сільськогосподарською технікою вітчизняного виробництва та створення страхового насіннєвого фонду.

Кошти, що надходять як зворотні лізингові платежі від лізингових операцій державного лізингового фонду за рахунок бюджетного фінансування у частині відшкодування вартості сільськогосподарської техніки, перераховуються лізингодавцями на єдиний казначейський рахунок Державного бюджету України і використовуються на поповнення державного лізингового фонду.

Не враховано, оскільки зазначене питання врегульовано у статтях 31 (пункти 28, 29 і 30) та 33 (частини 24 і 25) доопрацьованого проекту Закону. Тому немає необхідності додатково включати статтю щодо використання цих коштів.

Зазначена стаття передбачена відповідно до Висновків і пропозицій Комітету з питань бюджету (пункт 27).

Стаття 59. Установити, що у 2001 році порядок та розміри індексації грошових доходів громадян визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням заходів щодо їх підвищення.

Стаття 55. З метою недопущення зростання бюджетної заборгованості в умовах обмеженості бюджетних ресурсів зупинити на 2001 рік дію окремих положень законодавчих актів згідно з додатком № 4 до цього Закону.

Для упорядкування і систематизації цього положення зазначені норми перенесено до статті 60 доопрацьованого проекту Закону.

Стаття 56. Зупинити на 2001 рік дію:

Стаття 60. Зупинити на 2001 рік дію:

статті 3 Закону України "Про плату за землю" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 45, ст.238); частини другої статті 4; частини десятої статті 7 в частині розміру податку на земельні ділянки, надані для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, в разі їх цільового використання; частини другої статті 8 щодо справляння податку за земельні ділянки, надані для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України; частини першої статті 17 щодо строків сплати земельного податку платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції); статті 19 в частині визначення строків внесення орендної плати виключно у договорі оренди; статей 20, 21 і 22 цього Закону;

статті 3 Закону України "Про плату за землю" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 45, ст.238); частини другої статті 4; частини десятої статті 7 в частині розміру податку на земельні ділянки, надані для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, в разі їх цільового використання; частини другої статті 8 щодо справляння податку за земельні ділянки, надані для Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України; частини першої статті 17 щодо строків сплати земельного податку платниками (крім громадян та виробників сільськогосподарської і рибної продукції); статті 19 в частині визначення строків внесення орендної плати виключно у договорі оренди; статей 20, 21 і 22 цього Закону;

частини першої та третьої статті 91 Лісового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 17, ст.99);

частини першої та третьої статті 91 Лісового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 17, ст.99);

частини першої та п’ятої статті 32 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189) в частині зарахування 20 відсотків платежів за збір води з водних об’єктів загальнодержавного значення до бюджету Автономної республіки Крим та бюджетів областей;

Внесено технічну правку з урахуванням Закону України від 21.09.2000 р. № 1990 "Про внесення змін до Водного кодексу України".

частини першої, другої та шостої статті 32 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст.189) в частині зарахування: 20 відсотків зборів за використання води з водних об’єктів загальнодержавного значення до бюджетів областей; 50 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим.;

пункту 1 статті 31 Кодексу України "Про надра" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340) в частині зарахування 60 відсотків платежів за видобування корисних копалин загальнодержавного значення до бюджету Автономної Республіки Крим‚ бюджетів областей‚ міст Києва і Севастополя;

пункту 1 статті 31 Кодексу України "Про надра" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 36, ст. 340) в частині зарахування 60 відсотків платежів за видобування корисних копалин загальнодержавного значення до бюджету Автономної Республіки Крим‚ бюджетів областей‚ міст Києва і Севастополя;

частини п’ятої статті 19 Закону України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 46-47, ст.280) в частині централізації орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, на спеціальних бюджетних рахунках, а також щодо її розподілення та використання;

частини п’ятої статті 19 Закону України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 46-47, ст.280) в частині централізації орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, на спеціальних бюджетних рахунках, а також щодо її розподілення та використання;

статті 17 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст.181);

статті 17 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 27, ст.181);

частини другої статті 2 та частини третьої статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст.60; 1999 р., № 40, ст.361) у частині формування дорожніх фондів;

частини другої статті 2 та частини третьої статті 3 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст.60; 1999 р., № 40, ст.361) у частині формування дорожніх фондів;

статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст.114; 1994 р., № 20, ст.120; 1996 р., № 16, ст.71) у частині надання відстрочки і розстрочки податків і неподаткових платежів до бюджетів усіх рівнів;

статті 9 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст.114; 1994 р., № 20, ст.120; 1996 р., № 16, ст.71) у частині надання відстрочки і розстрочки податків і неподаткових платежів до бюджетів усіх рівнів;

частини третьої статті 5 Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст.238).

   

частини третьої статті 5 Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст.238).

   

Для упорядкування і систематизації цього положення зазначені норми перенесено із додатку № 4, визначеного статтею 55 проекту Закону, поданого на розгляд Верховної Ради України від 15.09.2000 р.

абзацу другого статті 34 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки та науково-технічної діяльності"" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 12, ст.165; 1993 р., № 10, ст.76; № 11, ст.93, № 17, ст.184; 1994 р., № 41, ст.376, 1995 р., № 13, ст.85, 1996 р., № 3 , ст.11, 1997 р., № 8, ст.62, 1999р., № 2-3, ст.20);

абзаців восьмого та десятого пункту 1, абзацу першого пункту 4 статті 57, Закону України "Про внесення змін і доповнень до Закону Української РСР "Про освіту" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., № 34, ст.451, Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 10 , ст.76, № 26, ст.277, 1994р., № 29, ст.258, № 45, ст.404);

пункту 1 статті 12, абзаців другого-восьмого (в частині встановлення педагогічного навантаження вчителя та розмірів співвідношення до тарифної ставки) пункту 1 статті 25, пункту 2 статті 43 Закону України "Про загальну середню освіту" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 28 , ст.230);

пункту 2 статті 18, пункту 1 (в частині встановлення інших видів педагогічної діяльності) статті 22 Закону України "Про позашкільну освіту" (Урядовий кур’єр 2000 р. № 137; офіційний вісник України, 2000 р., № 29, ст.1190);

абзацу дев’ятого статті 13 Закону України "Про донорство крові та її компоненти" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 23 , ст.183 );

частини четвертої та абзаців першого-п’ятого частини п’ятої статті 6 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1991р., № 22, ст.262);

абзацу п’ятого статті 30 Розділу Х Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 7, ст.45, 2000р., № 23, ст.177);

абзацу дев’ятого статті 28 Розділу V Закону України "Про музеї і музейну справу" (Відомості Верховної Ради України, 1995р., № 25 , ст.191);

абзацу другого статті 23 та абзацу другого статті 29 Основ законодавства України про культуру (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 21, ст.294 );

абзацу п’ятого статті 6 (в частині санаторно-курортних закладів в сільській місцевості), статей 11 та 12 Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1990 р., № 45, ст.602, Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 20, ст.158);

абзацу шостого статті 8 Закону України "Про ветеринарну медицину" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 36, ст.531);

Вилучити слова "правонаступником" в частинах п’ятої та шостої статті 48 Закону України "Гірничий Закон України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 50, ст.433);

   

Для упорядкування і систематизації цього положення зазначені норми перенесено із статті 53 проекту Закону, поданого на розгляд Верховної Ради України від 15.09.2000 р.

статті 44 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 45, ст.397) в частині проведення бюджетними установами та організаціями відрахувань профспілковим організаціям на культурно-масову і фізкультурну роботу;

   

Для упорядкування і систематизації цього положення зазначені норми перенесено із статті 21 проекту Закону, поданого на розгляд Верховної Ради України від 15.09.2000 р.

окремих положень Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", визначених статтею 24 Закону України "Про Державний бюджет України на 1999 рік" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 8, ст.59);

   

Передбачено для приведення у відповідність із пропозиціями Комітету з питань бюджету щодо обмеження спеціального фонду державного бюджету (в тому числі згідно з пропозиціями до статей 3, 31 і 33 проекту Закону та пунктом 41 Висновків і пропозицій Комітету з питань бюджету).

частини четвертої статті 28 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 50, ст.472, 2000 р., № 41, ст.343);

частини третьої статті 15 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Офіційний вісник України, 2000 р., № 27, ст.1109);

частини другої статті 23-2 Закону України "Про обмеження монополізму та недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності"(Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 21, ст. 296);

пункту 7 статті 24 Закону України "Про радіочастотний ресурс України" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 298);

абзаци другий – четвертий статті 125 Закону України "Про Державну програму приватизації"(Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 33-34, ст.272);

   

Пропонується зупинити дію Закону для приведення у відповідність з наявними бюджетними ресурсами та з метою недопущення зростання бюджетної заборгованості в умовах обмеженості бюджетних ресурсів. Зокрема, при врахованих у показниках доопрацьованого проекту державного бюджету на 2001 рік видатків на централізовані капітальні вкладення у сумі 345 млн.грн. можливі обсяги відшкодування неустойки (пені) за несвоєчасне і неповне перерахування коштів на капітальне будівництво потребуватимуть додаткових витрат державного бюджету у сумі до 600 млн.грн., що позбавляє можливості проводити видатки на фінансування капітального будівництва.

Закон України "Про майнову відповідальність за порушення умов договору підряду (контракту) про виконання робіт на будівництві об’єктів" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 27, ст. 212);

   

Зазначеним законом передбачено вилучення з доходів загального фонду державного бюджету 20 відсотків податку на прибуток, спрямувавши його на фінансування спорту вищих досягнень. Це призведе до значних втрат доходів бюджету (розрахунково до 1,5 млрд.грн. на рік), що вимагатиме скорочення видатків бюджету. В іншому випадку, спричинить збільшення заборгованості бюджету, в тому числі із соціальних виплат.

Поряд з цим, надання значних пільг з оподаткування спортивним організаціям не узгоджується з новими напрямами податкової політики щодо забезпечення однакових умов оподаткування для суб’єктів господарювання, в тому числі шляхом обмеження надання податкових пільг.

пунктів 2, 3, 5, 7 статті 3 та пункт 2 статі 5 Закону України "Про підтримку олімпійського, параолімпійського руху та спорту вищих досягнень" (Урядовий кур’єр 2000 р. № 191; Офіційний вісник України, 2000 р., № 41 , ст.1734).

Стаття 57. До приведення законодавства, що визначає потребу у видатках державного та місцевих бюджетів, у відповідність із обсягом доходів державного та місцевих бюджетів не приймати рішень, що призводять до збільшення видатків або зменшення доходів державного та місцевих бюджетів.

   

Стаття 61. До приведення законодавства, що визначає потребу у видатках державного та місцевих бюджетів, у відповідність із обсягом доходів державного та місцевих бюджетів не приймати рішень, що призводять до збільшення видатків або зменшення доходів державного та місцевих бюджетів.

   

Зазначена стаття передбачає обов’язкове затвердження рішенням Кабінету Міністрів України основних напрямів виконання перелічених програм і заходів та розподілу видатків державного бюджету на ці цілі в розрізі виконавців (головних розпорядників бюджетних коштів). Це повинно забезпечити прозору процедуру розподілу вищезазначених загальнодержавних програм і заходів, чітке закріплення конкретних виконавців і відповідальних за виконання окремих напрямів таких програм і заходів, встановлення належного контролю за цільовим використанням бюджетних коштів на ці цілі та відстеження результатів виконання програм і заходів.

Стаття 62. Установити, що бюджетні призначення на:

1) заходи з адаптації законодавства України до законодавства ЄС,

2) упорядкування оплати праці працівників органів державної влади;

3) створення єдиної інформаційної системи органів виконавчої влади;

4) заходи з проведення судової реформи;

5) капітальні вкладення;

6) фінансування міжгалузевих енергозберігаючих заходів;

7) погашення заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установа Ощадного банку і страхових внесках до колишнього Укрдержстраху та викуп облігацій Державної цільової безпроцентної позики;

8) покриття заборгованостей, що виникли у попередні роки по заробітній платі працівників бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах, -

використовуються за умови прийняття Кабінетом Міністрів України рішень щодо встановлення завдань по відповідних програмах і заходах на 2001 рік та розподілу зазначених призначень між головними розпорядниками коштів державного бюджету, які є виконавцями відповідних програм і заходів.

Стаття 58. Пенсійному фонду України, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань подавати Державному казначейству України у визначеному ним порядку і терміни звіти про виконання кошторисів відповідних фондів згідно з бюджетною класифікацією України.

 

Доповнено окремим абзацем, виходячи з наступного.

Відповідно до Указу Президента України від 15 грудня 1999 р. № 1573 "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" Державний інноваційний фонд у 2000 році був ліквідований як орган виконавчої влади і на його базі створено державну небанківську фінансово-кредитну установу – Українську державну інноваційну компанію, яка підпорядковується Міністерству освіти і науки.

Державним інноваційним фондом фінансування інноваційних проектів підприємств і організацій здійснювалося шляхом надання інноваційних позичок за рахунок асигнувань, які щорічно передбачалися у державному бюджеті. Станом на 1 серпня 2000 року Держіннофондом було надано виконавцям інноваційних проектів всіх форм власності безпроцентних позичок на загальну суму 761,7 млн. грн., з яких підлягають поверненню 681,1 млн. гривень.

Зважаючи на те, що на інноваційні позички спрямовувалися кошти державного бюджету, і враховуючи необхідність забезпечення їх подальшого цільового і ефективного використання, пропонується встановити порядок, згідно з яким кошти від повернення інноваційних позичок мають зараховуватися на спеціальні реєстраційні рахунки Української державної інноваційної компанії в органах Державного казначейства України.

Стаття 63. Пенсійному фонду України, Фонду соціального страхування України, Фонду загальнодержавного соціального страхування на випадок безробіття, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань подавати Державному казначейству України у визначеному ним порядку і терміни звіти про виконання кошторисів відповідних фондів згідно з бюджетною класифікацією України.

Установити, що у 2001 році кошти, які надійдуть від повернення підприємствами і організаціями позичок, наданих у 1992-1999 роках Державним інноваційним фондом для виконання інноваційних проектів, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки Української державної інноваційної компанії в органах Державного казначейства України і використовуються згідно з законодавством.

Стаття 59. Додатки № 1 – 4 до цього Закону є його невід’ємною частиною.

   

Стаття 64. Додатки № 1 – 6 до цього Закону є його невід’ємною частиною.

Стаття 60. Цей Закон вводиться в дію з 1 січня 2001 року.

   

Стаття 65. Цей Закон вводиться в дію з 1 січня 2001 року.

 

Кабінету Міністрів України при підготовці законопроекту до другого читання:

1. Перевірити реальність обсягу надходження коштів від приватизації державного майна та надати пропозиції про внесення змін до нормативних актів з питань приватизації відповідно до Висновків і пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік".

Враховано. В процесі доопрацювання проекту державного бюджету на 2001 рік виходячи із зауважень комітетів, фракцій Верховної Ради України та окремих народних депутатів щодо можливих ризиків в отриманні до державного бюджету надходжень від приватизації державного майна у сумі 9 млрд.грн. прийнято рішення щодо врахування у доопрацьованих показниках проекту державного бюджету на 2001 рік більш обережного прогнозу зазначених надходжень в сумі 5,9 млрд.грн., тобто на 3,1 млрд.грн. менше відповідного показника у проекті бюджету від 15.09.2000 р.

При цьому, передбачено визначити завдання Фонду державного майна щодо забезпечення надходжень від приватизації державного майна до державного бюджету у 2001 році в обсязі 1,5 млрд.грн., що відповідає вимогам статті 123 Закону України "Про державну програму приватизації на 2000-2002 роки" від 18.05.2000 р. № 1723 та пункту 1 Указу Президента України "Про невідкладні заходи щодо прискорення приватизації майна в Україні" від 29.12.1999 р. № 1626.

Додатково отримані доходи від приватизації державного майна понад враховані показники у проекті бюджету пропонується спрямувати на дострокове погашення основної суми державного боргу та державне інвестування, що забезпечить дотримання політики поступового зменшення обсягу державного боргу та сприяння розвитку пріоритетних галузей економіки.

 
 

2. У розрахунках доходної частини Державного бюджету України на 2001 рік врахувати пропозиції, викладені у Висновках і пропозиціях Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік", щодо збільшення загального обсягу надходжень на 489,9 млн.гривень згідно з Додатком № 1 до проекту цього Закону.

Враховано частково (пояснення приведені по тексту).

 
 

3. Врахувати у розрахунках спеціального фонду Зведеного бюджету України на 2001 рік збільшення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів на 22,7 млн.гривень та надходження від продажу земельних ділянок несільськогос-подарського призначення на суму 50,0 млн.гривень.

Враховано.

 
 

4. Передбачити фінансове забезпечення проведення у 2001 році судової реформи, здійснюваної відповідно до Конституції України, стосовно утворення спеціалізованих і апеляційних судів.

Враховано. При доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік на друге читання, враховуючи можливості бюджету, передбачено видатки Міністерству юстиції в сумі 21,8 млн. грн. на проведення судової реформи за окремим кодом функціональної класифікації 020200 "Заходи по проведенню судової реформи".

 
 

5. Здійснити перерозподіл бюджетних коштів з метою збільшення обсягів фінансування заробітної плати працівників бюджетних закладів освіти, охорони здоров’я, культури.

Враховано. При доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік передбачено окремими рядками кошти на погашення заборгованості із заробітної плати та на упорядкування умов оплати праці працівникам бюджетної сфери. У межах цих коштів буде вирішуватись зазначене питання.

 
 

6. Оптимізувати видатки на відомчу науку.

Враховано. При розподілі видатків на науку по головним розпорядникам враховано пріоритетність спрямування коштів на фундаментальні дослідження (видатки складатимуть 48,5 відсотка загальних видатків на науку проти 41,8 відсотків у 2000 році), виконання найбільш важливих прикладних розробок загальнодержавних та галузевих науково-технічних програм, виходячи із принципу ефективності витрачання бюджетних коштів.

При доопрацюванні проекту Державного бюджету України на 2001 рік збільшено видатки на фінансування Національної академії наук на 48,5 млн. грн., з них на фундаментальні дослідження наукових установ — 35,6 млн. гривень.

 
 

7. Збільшити чистий трансферт до місцевих бюджетів (різниця між дотаціями, субвенціями та коштами, що передаються до державного бюджету) на 1 млрд. гривень порівняно з обсягами, визначеними статтею 39 проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік". Першочергово спрямувати ці кошти на освіту та охорону здоров’я, а також передбачити у складі Державного бюджету України фонд нерозподілених трансфертів місцевим бюджетам для компенсації можливого зниження рівня податкоспроможності у процесі їх виконання у сумі 100 млн. гривень. Установити, що використання цього фонду здійснюється у другому півріччі 2001 року в порядку, визначеному Міністерством фінансів України.

Враховано частково. Обсяг чистих трансфертів місцевим бюджетам збільшено у порівнянні з показниками проекту бюджету на 2001 рік від 15.09.2000 р., на 376,9 млн. грн., або на 10,5 відсотка.

Зазначені кошти в першочерговому порядку спрямовані на більш повне фінансове забезпечення видатків на субсидії і пільги населенню. Загальний обсяг ресурсів місцевих бюджетів збільшено на 619,6 млн. грн., або на 3,7 відсотка.

У розрахунках місцевих бюджетів передбачено нерозподілений резерв коштів у сумі майже 300 млн. грн., або 2 відсотки від обсягу їх видатків.

 
 

8. Уточнити показники статті 39 та додатку № 3 до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" відповідно до змін, внесених у додаток № 2, а також загального обсягу місцевих бюджетів та видів міжбюджетних трансфертів, визначених статтею 381, якою запропоновано доповнити проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік".

Уточнити формулу і методику розрахунку трансфертів обласним бюджетам, місту Севастополю та містам республіканського і обласного значення з урахуванням плану 2000 року по доходах місцевих бюджетів із обов’язковим зазначенням нормативів бюджетної забезпеченості, що використовувалися при розрахунках дотацій і субвенцій.

Враховано. Здійснено уточнення і узгодження положень статті 41, збалансування додатків № 2 та № 3 до проекту Закону з урахуванням видів трансфертів, запропонованих у статті 381 Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (у доопрацьованому проекті Закону – стаття 40)..

Під час доопрацювання методики обрахунку субсидій і пільг населенню з урахуванням фактичних видатків за 9 місяців 2000 року збільшено обсяг їх фінансування. Обрахунок закріплених доходів місцевих бюджетів проведено з урахуванням планових показників, врахованих місцевими органами влади у бюджеті на 2000 рік.

Усі розрахункові нормативи видатків бюджетів на відповідні галузі та коригуючі коефіцієнти до них визначені по методиці, розробленій Міністерством фінансів України, яка після прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" буде офіційно доведена до місцевих органів виконавчої влади.

 
 

9. Забезпечити в установленому законодавством порядку передачу бюджетних установ і організацій у відповідності з розмежуванням, встановленим Додатком № 5 до проекту цього Закону, та подати відповідні пропозиції про внесення змін до законів України "Про міліцію", "Про загальний військовий обов’язок та військову службу", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення", "Про меліорацію земель".

Враховано. Згідно з пунктами 6 і 7 Постанови Кабінету Міністрів України "Про заходи щодо забезпечення затвердження і виконання Державного бюджету України на 2001 рік" від 23.10.2000 р. № 1581 відповідним міністерствам, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям доручено здійснити передачу бюджетних установ та заходів в установленому порядку на фінансування з відповідних бюджетів.

При цьому, у статті 51 проекту Закону пропонується включити норму щодо подання Кабінетом Міністрів України пропозицій про внесення змін до відповідних законів з метою узгодження із Законом про державний бюджет.

 
 

10. Затвердити перелік програм, що фінансуватимуться за рахунок субвенції місту Києву на здійснення ним функцій столиці України.

Враховано. Зазначений перелік програм, що фінансуватимуться за рахунок субвенції місту Києву на здійснення ним функцій столиці України, буде затверджено Кабінетом Міністрів України в установленому порядку після прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік".

 
 

11. При визначенні обсягу дотації Рівненській області з Державного бюджету України врахувати недоїмку, що склалася внаслідок взаєморозрахунків між Державним бюджетом України і обласним бюджетом векселями фінансового управління Рівненської облдержадміністрації згідно з актом

№ 08-21/19 від 6 травня 2000 року ГКРУ України та розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2000 року № 386.

Не враховано. В офіційній звітності відсутня будь-яка заборгованість (недоїмка) бюджету Рівненської області перед державним бюджетом. Питання відміни вексельних розрахунків не є предметом міжбюджетних відносин і врегульовується відповідними нормативно-правовими актами, в тому числі розпорядженням Кабінету Міністрів України від 20.09 2000 року № 386.

 
 

12. Розглянути питання щодо виділення за рахунок загального обсягу дотації Львівській області коштів у сумі 25,0 млн. гривень на реалізацію "Комплексної програми збереження історичної забудови міста Львова".

У відповідності до Конституції України та Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" визначення напрямків витрачання коштів місцевих бюджетів відноситься до компетенції відповідних органів місцевого самоврядування. При формуванні бюджету Львівської області враховані видатки на капітальні вкладення у сумі 8,8 млн. грн., які можуть бути спрямовані на зазначені програми.

 
 

13. Подати Верховній Раді України на затвердження структуру державного боргу відповідно до законодавства.

Не враховано. Фактична структура державного боргу на 1 січня 2000 року, очікувана структура державного боргу на 1 січня 2001 року та розрахунки до визначення граничного розміру державного боргу на 1 січня 2002 року були надані разом із проектом державного бюджету від 1509.2000 р.

Проте, вважається за недоцільне затвердження очікуваної структури на 1 січня 2001 року та його структури на 1 січня 2002 року з наступних причин:

1) Очікувана структура державного боргу на 1 січня 2001 року може змінитися на протязі останніх місяців 2000 року. Слід зазначити, що Законом України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" законодавчо визначена можливість збільшення граничного розміру державного зовнішнього боргу за рахунок відповідного зменшення граничного розміру державного внутрішнього боргу, тобто можливість певних змін у структурі фінансування державного бюджету в межах законодавчо визначених показників. Наприклад, в розрахунках очікуваної структури державного боргу на 1 січня 2001 року враховано надходження в листопаді-грудні 2000 року 100 млн. доларів США. В той же час, якщо зазначене надходження не буде забезпечено, то для дотримання показників державного бюджету буде необхідним його компенсувати додатковим запозиченням із внутрішніх джерел, що відповідно змінить очікувану структуру державного боргу на 1 січня 2001 року.

2) Протягом 2001 року відповідні зміни у структурі фінансування державного бюджету можуть обумовлювати зміни у структурі державного боргу на 1 січня 2002 року. Слід зазначити, що відповідна стаття щодо можливості збільшення граничного розміру державного зовнішнього боргу за рахунок відповідного зменшення граничного розміру державного внутрішнього боргу схвалена народними депутатами без зауважень у першому читанні.

Виходячи з цього, затвердження граничних обсягів державного зовнішнього боргу та граничного розміру державного внутрішнього боргу є достатнім для стратегічного управління державним боргом та забезпечення відповідного рівня контролю за утворенням та погашенням державного боргу, яке, в той же час, обумовлює необхідну для оперативного управління можливість маневру для дотримання визначених показників фінансування Державного бюджету.

 
 

14. Доопрацювати проект Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" з урахуванням положень Конституції України, законів України та Постанови Верховної Ради України від 22 червня 2000 року "Про основні напрями бюджетної політики на 2001 рік (бюджетна резолюція)".

Враховано.

 
 

15. Визначити джерела покриття дефіциту спеціального фонду Державного бюджету України.

Враховано. Дефіцит спеціального фонду державного бюджету у 2001 році обумовлений виключно здійсненням видатків на впровадження проектів розвитку (інвестиційних або інституційних) за рахунок коштів, залучених державою. Таким чином, здійснення зазначених видатків можливо лише в обсягах коштів, які будуть залучені з цією метою. Залучення зазначених коштів заплановано по спеціальному фонду Державного бюджету у розділі "Фінансування Державного бюджету за типом кредитора", який передбачається затвердити у додатку № 2 до статті 2 доопрацьованого проекту Закону.

 
 

16. Привести порядок здійснення видатків на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування у 2001 році у відповідність з положеннями Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України".

Не враховано. Зазначена пропозиція не узгоджується з іншими пропозиціями Комітету Верховної Ради України з питань бюджету щодо обмеження спеціального фонду з метою підвищення ефективності розподілу бюджетних коштів.

 
 

17. Розглянути пропозиції щодо можливості зарахування податку на прибуток підприємств комунальної власності до доходної частини місцевих бюджетів.

Враховано частково. Головним завданням підприємств комунальної власності (в основному, це підприємства житлово-комунального господарства) є якісне надання суспільно-необхідних послуг за оптимальними цінами.

Зарахування податку на прибуток підприємств житлово-комунального господарства до місцевих бюджетів спонукає місцеві органи влади до завищення цін і тарифів на послуги, загострення соціально-економічної ситуації в регіонах та збільшенню обсягів виплат з надання пільг та субсидій населенню.

Разом з тим ці надходження віднесені до переліку доходних джерел бюджету, за рахунок яких здійснюється перерахування дотацій місцевим бюджетам. Певна їх частина за відповідними нормативами буде у 2000 році зараховуватися до місцевих бюджетів.

 
 

18. Передбачити виплати регресних позовів шахтарів, що були задіяні на підземному видобуванні вугілля, залізної, калійної, марганцевої, ртутної руди, через Фонд соціального страхування від нещасних випадків відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Враховано. При доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік передбачені видатки Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійного захворювання для часткової компенсації витрат на погашення заборгованості із регресних позовів шахтарів в обсязі 75 млн. гривень.

 
 

19. Визначитися щодо можливості включення до видаткової частини проекту Державного бюджету України видатків на покриття заборгованостей, що виникли у попередні роки по заробітній платі працівникам бюджетних установ, грошовому забезпеченню, стипендіях та інших соціальних виплатах, та збільшення видатків на погашення заборгованості по знецінених грошових заощадженнях громадян в установах Ощадного банку, страхових внесках до колишнього Укрдержстраху та викуп облігацій Державної пільгової безпроцентної позики 1990 року.

Враховано. При доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік передбачені видатки на погашення заборгованості із соціальних виплат в обсязі понад 450 млн. гривень.

 
 

20. Передбачити у доходній частині Державного бюджету України надходження коштів у сумі 19 млн. гривень, одержаних від зборів за надані послуги у системі охорони інтелектуальної власності, одночасно включивши видатки, у тій же сумі, по державному департаменту інтелектуальної власності на виконання заходів, пов’язаних з функціонуванням і розвитком державної системи охорони інтелектуальної власності.

Враховано. При доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік передбачено по спеціальному фонду кошти в сумі 19 млн. грн.:

по доходах (код 240620) — "Збори за дії, пов’язані з охороною прав на інтелектуальну власність";

по видатках (код 180210) — "Фінансування державної системи охорони інтелектуальної власності".

Головним розпорядником вказаних коштів спеціального фонду визначено Міністерство освіти і науки.

 
 

21. Надати розрахунки щодо можливості збільшення розміру забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" до 60 гривень в місяць у розрахунку на одну особу.

Враховано. В розрахунках до проекту державного бюджету на 2001 рік на надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям враховані асигнування у сумі 280,2 млн. гривень. Ці асигнування в повній мірі відповідають потребі в коштах на виплату зазначеної допомоги, виходячи з рівня забезпечення прожиткового мінімуму 50 гривень в розрахунку на одну особу.

За прогнозними розрахунками витрати на встановлення рівня забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги у сумі 60 гривень в розрахунку на одну особу складуть у наступному році 603,4 млн. гривень. Таким чином додаткові витрати на виплату зазначеної допомоги становитимуть 323,2 млн. гривень.

Виходячи з обмеженості бюджетних ресурсів, немає можливості передбачити додаткові видатки на цю мету.

 
 

22. Подати на розгляд Верховної Ради України перелік пріоритетів науково-технічного та інноваційного розвитку України, а також пропозиції щодо відповідних державних науково-технічних програм.

Враховано частково. Зазначене питання безпосередньо не має прямого відношення до процедури розгляду проекту державного бюджету на 2001 рік у Верховній Раді України.

Пропозиції щодо визначення пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності мають бути розглянуті Верховною Радою України окремо.

Перелік державних науково-технічних програм затверджується постановою Кабінету Міністрів України.

Разом з проектом державного бюджету на 2001 рік до Верховної Ради України внесено перелік державних цільових програм, які пропонується фінансувати за рахунок державного бюджету у 2001 році.

 
 

23. Передбачити фінансування програм соціального захисту інвалідів виключно за рахунок коштів Державного бюджету України.

Враховано. Зазначені видатки передбачені у складі Державного бюджету України.

 
 

24. Передбачити збільшення коштів на видатки, пов’язані з передачею до комунальної власності об’єктів соціальної сфери підприємств, у тому числі підпорядкованих Міністерству оборони України, Міністерству агропромислової політики України.

Враховано. Під час доопрацювання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" на передачу соціально-культурної сфери колективних сільськогосподарських підприємств додатково враховано 55 млн. гривень.

На передачу першочергових об’єктів соціально-культурної сфери підприємств враховано 368,5 млн. грн.

 
 

25. Надати пропозиції щодо внесення в установленому порядку змін до законів України, визначених у статті 56 та додатку № 4 до проекту Закону України "Про Державний бюджет на 2001 рік".

Враховано частково. Пропонується включити норму щодо призупинення дії окремих положень законодавчих актів для приведення потреби у видатках у відповідність із Законом України про державний бюджет, тобто до реальних можливостей бюджету.

 
 

26. Надати розшифровку видатків (програм, заходів тощо), які передбачається здійснити в межах функції "Створення єдиної інформаційної системи органів законодавчої та виконавчої влади" в розрізі органів державної влади.

Враховано частково. У проекті державного бюджету на 2001 рік передбачено окремим рядком функцію 010610 "Створення єдиної інформаційної системи органів виконавчої влади" та відповідні асигнування в обсязі 172,9 млн. грн. Розшифровку цих видатків згідно з діючим порядком передбачено затвердити рішенням Кабінету Міністрів України відповідно до статті 62 проекту Закону.

 
 

27. Визначитися щодо можливості проведення індексації грошових доходів населення у 2001 році відповідно до законодавства.

Враховано. Міністерством фінансів погоджено проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", яким пропонується внести зміни до Закони України "Про індексацію грошових доходів населення" і проводити індексацію грошових доходів громадян у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення, замість трикратної величини вартості межі малозабезпеченості. При цьому, повній індексації підлягають доходи в межах першої третини прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних груп населення. Доходи в межах другої третини прожиткового мінімуму індексуються в розмірі 80 відсотків. Доходи в межах третьої третини прожиткового мінімуму індексуються в розмірі 70 відсотків.

В зв’язку із застосуванням прожиткового мінімуму замість вартісної величини межі малозабезпеченості при обчисленні індексації у проекті Закону передбачається суми індексації грошових доходів громадян щорічно на початок нового календарного року включати до тарифних ставок і посадових окладів, доходів громадян і надалі індексувати нові їх розміри, тому базою для обчислення індексу споживчих цін пропонується взяти січень 2001 року. У такому ж порядку переглядаються грошові доходи громадян, що підлягали індексації у грудні 2000 року в розрахунку на місяць.

При цьому пропонується включити додаткову статтю до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік. (див. статтю 59 доопрацьованого проекту Закону).

 
 

28. Надати пропозиції щодо можливості проведення щомісячних заліків субвенції з Державного бюджету України на виконання функцій столиці України в рахунок вилучення коштів з бюджету міста Києва до Державного бюджету України.

Враховано. У зв’язку з тим, що згідно із ст.116 Конституції України виконання державного бюджету здійснюється Кабінетом Міністрів України , заліки у рахунок субвенцій видатків бюджету м.Києва на виконання функцій столиці будуть проводитися за окремими рішеннями Уряду. Це питання не потребує законодавчого врегулювання, оскільки при відсутності заліків фінансування видатків державного бюджету буде здійснено відповідно до розпису доходів і видатків Державного бюджету України.

Крім того, це питання буде врегульоване під час затвердження порядку перерахування трансфертів місцевим бюджетам згідно із вимогами статті 44 доопрацьованого проекту Закону.

 
 

29. Розглянути питання щодо застосування нормативів щоденних перерахувань дотацій з загального фонду Державного бюджету України місцевим бюджетам без вилучення сум податку на додану вартість, що підлягають відшкодуванню платникам цього податку.

Враховано. Відшкодування податку на додану вартість пов’язано в основному із здійсненням експортних операцій платниками податку. Як компенсація цих відшкодувань передбачається включення до переліку доходів державного бюджету, від яких за нормативами перераховуються дотації, надходження від податку на додану вартість на імпортні товари та інші митні платежі.

 
 

30. Внести пропозиції щодо створення резерву запасів ядерного палива.

Враховано. Відповідно до Указу Президента України від 23.02.94р.№64 "Про невідкладні заходи щодо розвитку атомної енергетики та формування ядерно-паливного циклу в Україні" було затверджено Положення про створення Фонду створення національного ядерно-паливного циклу в Україні, кошти якого повинні спрямуватися, зокрема, на створення матеріальних резервів цього циклу. Джерелом його формування мають бути кошти АЕС за паливо, отримане на компенсаційній основі від Російської Федерації. Одним із джерел фінансування витрат по створенню державного резерву ядерного палива можуть бути кошти цільової надбавки до загального тарифу компанії "Енергоатом" в економічно обгрунтованому розмірі, для чого необхідно внести відповідні зміни і доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 29.11.97р.№1323 "Про фінансове забезпечення будівництва енергоблоків № 2 Хмельницької та №4 Рівненської АЕС", або вишукати інші позабюджетні джерела. Ці пропозиції в даний час опрацьовуються у Кабінеті Міністрів України.

 
 

31. Надати пропозиції щодо збільшення обсягів фінансування на державну підтримку вугледобувних підприємств та на видатки, пов’язанні з реструктуризацією вугільної промисловості .

Враховано. У проекті Закону видатки на ці цілі передбачені на рівні 2000 року.

У процесі доопрацювання проекту державного бюджету на 2001 рік збільшено на 50 млн.грн. видатки на державну підтримку вугледобувних підприємств при зменшенні видатків на реструктуризацію вугільної промис-ловості.

 
 

32. Розглянути питання щодо погашення заборгованості у сумі 35,1 млн. гривень перед з’єднаннями, частинами, закладами та установами колишньої Національної гвардії України, які увійшли до складу внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України.

Враховано. При доопрацюванні проекту бюджету на 2001 рік пропонується збільшити видатки на утримання внутрішніх військ МВС, у тому числі й для вирішення зазначеного питання.

 
 

33. Розглянути питання щодо доцільності призупинення дії пункту 22.25 статті 22 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".

Це питання може бути розглянуто після узагальнення досвіду роботи холдингової компанії "Київміськбуд" у 2000 році. Крім того, у Кабінеті Міністрів України опрацьовується законопроект щодо внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань оподаткування, зокрема, в частині внесення змін до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", яким передбачено скасування цієї пільги. Лише, після прийняття відповідного рішення, можливе врахування пільг у розрахунках проекту державного бюджету на 2001 рік.

 
 

34. Вирішити питання щодо фінансування:

виготовлення пенсійних посвідчень ветеранів праці, листів-талонів на проїзд та бланків суворого обліку та звітності на 2001 рік;

 

 

 

 

 

виготовлення державних актів на землю.

 

Враховано. В проекті державного бюджету на 2001 рік від 15.10.2000 р. Міністерству праці та соціальної політики на виготовлення пенсійних посвідчень ветеранів праці, листів-талонів на проїзд та бланків суворого обліку та звітності передбачено 3285 млн. грн. При доопрацюванні проекту бюджету збільшено видатки на ці цілі на 1 млн. гривень.

Враховано. В проекті Закону від 15.09.2000 р. по КФК 160103 "Проведення земельної реформи" Держкомзему передбачено 25641 тис. гривень, з яких по розрахунках Держкомзему на виготовлення бланків – актів на право землекористування планується спрямувати 6 млн. гривень.

Крім того, зазначене питання частково врегульоване у статті 38 доопрацьованого проекту Закону щодо виділення з місцевих бюджетів видатків на часткове відшкодування малозабезпеченим сім’ям вартості актів права власності на землю.

 
 

35. Розглянути питання щодо погашення заборгованості місцевих бюджетів перед підприємствами житлово-комунального господарства за надані населенню пільги.

Враховано. У 2000 році питання погашення заборгованості за енергоносії, пільги та субсидії населенню на початок поточного року врегульоване за механізмом, визначеним статтею 60 Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік". Крім того, Верховною Радою України прийнято Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" від 19.10.2000р. №2062/3 щодо сплати за цим механізмом заборгованості поточного року за субсидії і пільги населенню станом на 1.12.2000р.

Таким чином, у 2000 році створені правові умови, що забезпечують проведення усіх видатків за енергоносії у повному обсязі, без створення простроченої заборгованості бюджету на початок 2001.

Крім того, з метою зменшення тиску додаткових видатків на бюджет статтею 62 Закону України "Про Державний бюджет України на 2000 рік" призупинені пільги на житлово-комунальні послуги.

 
 

36. Подати на розгляд Верховної Ради України проекти законів України "Про затвердження величини прожиткового мінімуму на 2001 рік" та "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2001 рік".

Враховано. В даний час розроблено і найближчим часом буде подано на розгляд Верховній Раді України проекти Законів України "Про затвердження величини прожиткового мінімуму на 2001 рік" та "Про встановлення розміру мінімальної заробітної плати на 2001 рік".

 
 

37. З метою покращення рівня соціального захисту найбільш незахищених верств населення доопрацювати редакцію статті 54 проекту в напрямі уточнення категорій громадян, яким зберігаються пільги на 2001 рік.

Враховано. Редакцію статті 54 доопрацьовано з урахуванням пропозицій Комітету з питань бюджету Верховної Ради України та Міністерства праці та соціальної політики (див. статтю 58 доопрацьованого проекту Закону).

 
 

38. Уточнити прогнозні макроекономічні показники на 2001 рік та обсяги надходжень до бюджету податків і зборів (обов’язкових платежів) та неподаткових надходжень з урахуванням поточних платежів, а також можливості збереження на 2001 рік пільг, передбачених пунктом 11.15. статті 11 Закону України "Про податок на додану вартість", та пільг по сплаті податку на додану вартість сільськогосподарськими товаровиробниками.

Враховано щодо уточнення макропоказників і доходів бюджету.

Враховано щодо збереження у 2001 році пільг, передбачених пунктом 11.15 Закону України "Про податок на додану вартість", оскільки це сприятиме недопущенню зменшення обсягів операцій з надання послуг, пов’язаних із перевезенням пасажирів і вантажів транзитом через територію і порти України.

Не враховано щодо збереження пільг, передбачених пунктом 11.29 вищезгаданого закону, по операціях із продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва сільськогосподарських товаровиробників. Зазначена пільга ставить у нерівні умови суб’єктів підприємницької діяльності, потребує ускладненого адміністрування. В разі збереження пільг по сплаті податку на додану вартість підприємствами агропромислового комплексу в 2001 році, до бюджету не надійде 615 млн.грн.

 
 

39. Збільшити видатки на утримання Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України на 15,8 млн.гривень, у тому числі 5,8 млн.гривень — на фінансування охорони і захисту ядерних установок Севастопольського інституту ядерної енергії і промисловості та Чорнобильської АЕС.

Враховано. Видатки на ці цілі в зазначеному обсязі при доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік передбачені по коду функціональної класифікації 140114 "Заходи з охорони об’єктів атомної енергетики" для Мінпаливенерго.

 
 

40. Передбачити підвищення рівня пенсійного забезпечення з урахуванням визначеного розміру прожиткового мінімуму, персоніфікованого стажу роботи, середнього заробітку кожного громадянина та його особистого внеску під час трудової діяльності.

Зазначене питання урегульовується відповідними законопроектами. Частково видатки на підвищення пенсій, передбачені в бюджеті Пенсійного фонду України на 2000 рік та в проекті державного бюджету на 2001 рік. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.2000 р. № 1686 "Про підвищення розмірів пенсій та інших соціальних виплат пенсіонерам" з 1 грудня 2000 року збільшено розмір мінімальних пенсій, передбачених для обчислення трудових пенсій за віком, в 1,2 рази, а з 1 квітня 2001 року – в 1.,13 рази.

 
 

41. Забезпечити формування загального та спеціального фондів бюджету відповідно до Висновків і пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань бюджету до проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2001 рік" та здійснити переведення коштів із спеціального до загального фонду, які за своїм змістом не мають спеціального призначення.

Враховано. Пояснення приведено у відповідних розділах по тексту проекту Закону (в тому числі враховано перенесення із спеціального до загального фонду більшості показників, запропонованих Комітетом з питань бюджету, включено норму щодо призупинення дії відповідних положень окремих законодавчих актів з метою приведення у відповідність із цим проектом Закону).

 
 

42. Розглянути можливість запровадження у 2001 році механізму фінансування видатків на завершення будівництва об’єктів української частини Євроазіатського нафтотранспортного коридору за рахунок відрахувань від надходжень за транспортування нафти магістральними нафтопроводами та відрахувань від надходжень за транзит нафти магістральними нафтопроводами.

Враховано частково. Зазначена пропозиція Комітету з питань бюджету не узгоджується з його ж пропозицією щодо обмеження спеціального фонду з метою підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

При цьому, у додатку № 3 до допрацьованого проекту Закону включені серед напрямів спрямування централізованих капітальних вкладень у 2001 році видатки на нафтову та газову промисловість у сумі 32 млн.грн, в тому числі для добудови української частини Євроазіатського нафтотранспортного коридору.

 
 

43. Розглянути питання щодо можливості збільшення у 2001 році обсягів видатків на здійснення лісовпровадження, створення нових лісництв, утримання лісової охорони, проведення протипожежних заходів та реалізації Програми заліснення неугідь та берегів малих річок і водойм.

Враховано. Додатково виділені кошти у сумі 1,2 млн. грн., які будуть спрямовані на проведення роботи з впорядкування використання земель лісового фонду колишніх сільськогосподарських підприємств, реформованих відповідно до Указу Президента України від 03.12.99 р. № 1529/99 "Про невідкладні заходи щодо прискорення реформування аграрного сектору економіки". З них 600 тис.гривень передбачається спрямувати на створення нових лісництв і утримання лісової охорони на прийнятих землях на площі 111 тис. га.

 
 

44. Розглянути питання щодо запровадження на 2001 рік державного замовлення на енергоносії та заставну закупівлю зерна.

Враховано частково. У проекті державного бюджету на 2001 рік передбачені асигнування на часткову компенсацію ставок за кредитами комерційних банків, що надаються сільгосптоваровиробникам для проведення польових робіт, в тому числі і на закупівлю зерна за заставними цінами.

Щодо державного замовлення на енергоносії. Відповідно до Закону України "Про поставки продукції для державних потреб" та постанови від 29.02.96 р. № 266 Кабінет Міністрів України затвердив Порядок формування та розміщення державних замовлень на поставку продукції для державних потреб і контролю за їх виконанням.

Згідно з цим, після затвердження державного бюджету на плановий рік здійснюється формування державних замовлень і координація роботи державних замовників щодо розміщення поставок продукції для державних потреб.

Враховуючи, що державні замовлення формуються на основі потреб держави в продукції, визначених у Програмах економічного і соціального розвитку України, питання щодо включення енергоносіїв до держзамовлення буде розглянуто в установленому порядку при проведенні зазначеної роботи.

Разом з тим, у додатку № 3 до проекту Закону видатки бюджетних установ на енергоносії виділені окремою колонкою.

 
 

45. Розглянути та врегулювати взаємовідносини державного бюджету з бюджетом Автономної Республіки Крим відповідно до законодавства.

Враховано. Взаємовідносини державного бюджету з бюджетом Автономної Республіки Крим будуються на засадах чинного законодавства. З метою досягнення стабільності у цих взаємовідносинах до бюджету Автономної Республіки Крим, як і у 2000 році, передаються у повному обсязі податок на прибуток підприємств та акцизний збір з вироблених в Україні товарів.

Під час доопрацювання проекту бюджету бюджет Автономної Республіки Крим збільшено на 20,9 млн. гривень, або на 3,2 відсотка, в тому числі на соціальний захист – 4,8 млн.грн., або 3,4 відсотка, включені до розрахунку видатки на програму соціально-економічного розвитку Великої Ялти в сумі 5 млн.грн., капітальні вкладення – 7,1 млн.гривень.

Крім того, збільшені видатки на програму облаштування депортованих народів у Державному бюджеті України на 15 млн. гривень.

 
 

46. Розглянути питання щодо можливості включення до доходної частини бюджету суми надходжень виконавчого збору і спрямування зазначених коштів на видатки відповідно до законодавства.

Враховано. Згідно із Законом України "Про джерела фінансування органів виконавчої влади" цей збір втратив цільове спрямування і зараховується до загального фонду державного бюджету в установленому порядку.

При цьому, Мінюсту для забезпечення належного функціонування Державної виконавчої служби при доопрацюванні проекту державного бюджету на 2001 рік збільшено видатки на 1,4 млн. гривень.

 
 

Національному банку України разом із Радою Національного банку України до 10 листопада 2000 року подати на розгляд Верховної Ради України прогнозний кошторис доходів та витрат Національного банку України на 2001 рік.

   
 

Зміни до додатків до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2001 рік

   
 

Додаток № 1 до проекту Закону України України про Державний бюджет України на 2001 рік викласти у новій редакції (додається).

Враховано з урахуванням Висновків і пропозицій Комітету з питань бюджету, уточнених прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2001 рік, стану виконання доходів за 9 місяців 2000 року, зміни законодавства з питань оподаткування.

 
 

Додаток № 2 до проекту Закону України України про Державний бюджет України на 2001 рік викласти у новій редакції (додається).

Враховано виходячи з можливостей доходної частини проекту бюджету з урахуванням Висновків і пропозицій Комітету з питань бюджету, окремих народних депутатів, рішень Президента України та інших нормативно-правових актів.

 
 

Доповнити проект Закону України України про Державний бюджет України на 2001 рік додатком № 5 у такій редакції (додається).

Враховано. Зазначений додаток передбачений у складі доопрацьованого проекту Закону за № 5.

 
 

Доповнити проект Закону України України про Державний бюджет України на 2001 рік додатком № 6 у такій редакції (додається).

Враховано. Зазначений додаток передбачений у складі доопрацьованого проекту Закону за № 3.