Редакція, прийнята у першому читанні

Зауваження та проп. до проекту

Висновки, обгр.

Редакція, запропонована н.д.України - членами Комітету

0.

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

-1- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ввести звичайну нумерацію статей‚ яка є більш зручною при щоденному користуванню Кодексом.

Відхилено

 

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

 

 

-2- Національний банк України

З урахуванням змін, внесених до Закону України "Про Національний банк України", пропонуємо у тексті Кодексу слова "фінансово-кредитні установи" замінити словами "фінансові установи".

Враховано

 

 

 

-3- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

До всього Кодексу. У багатьох статтях, наприклад 3022, 3023 нумерація пунктів починається фактично з другого, але позначається з цифри 1. Привести нумерацію у відповідність, починаючи з першого пункту і з цифри 1.

Відхилено

 

 

 

-4- Н.д.Сергієнко О.І. (Округ №101)

По тексту Кодексу слова "відстрочення (розстрочення)" замінити на: "відстрочки (розстрочки)".

Відхилено

 

 

 

-5- Н.д.Лавринович О.В.(Округ №121)

Вилучити з тексту Кодексу поняття "оперативне управління", "повне господарське відання", як такі, що суперечать поняттям цивільного права.

Відхилено

 

 

 

-6- Н.д.Костинюк Б.І. (Реєстр.картка №338)

В тексті законопроекту слова "електронний контрольно-касовий апарат" та "контрольно-касовий апарат" замінити словами "реєстратор розрахункових операцій" у відповідних відмінках.

Враховано

 

1.

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

 

 

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

2.

Розділ І. Загальні положення

 

 

Розділ І. Загальні положення

3.

Глава 1. Основні положення

-7- Н.д.Гудима О.М. (Округ №123)

Загальна структура законопроекту.

Податковий кодекс (ПК) повинен чітко визначати принципи побудови системи оподаткування в Україні. Ці принципи доцільно викласти в структурованому вигляді (стимулюючі, дисциплінарні, процедурні). Головним принципом слід визнати гармонізацію економічних інтересів держави та платників податків.

Відхилено

 

Глава 1. Основні положення

 

 

-8- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Н.д.Чікал А.В. (Округ №191)

Н.д.Корнійчук І.В. (Реєстр. картка №254)

Не встановлювати ставки податків і зборів, які не передбачені в податковому Кодексі (тобто, які можуть бути встановлені в інших нормативних документах).

В податковому Кодексі встановити чіткість і ясність встановлення всіх податків, баз оподаткування, валових доходів і витрат, без подальших коментарів та роз'яснень податкових та інших зацікавлених служб.

Враховано по суті

 

 

 

-9- Н.д.Черновецький Л.М. (Округ №219)

Податковий кодекс (ПК) повинен чітко визначити принципи побудови системи оподаткування в Україні. Ці принципи доцільно викласти в структурованому вигляді (стимулюючі, дисциплінарні, процедурні). Головним принципом слід визнати гармонізацію економічних інтересів держави та платників податків.

Відхилено

 

 

4.

Стаття 1001. Сфера дії Податкового кодексу України

 

 

Стаття 1001. Сфера дії Податкового кодексу України

5.

(1) Податковий кодекс України регулює відносини, пов'язані з оподаткуванням в Україні, та визначає правові основи побудови і функціонування системи оподаткування.

-10- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину(1) необхідно викласти у такій редакції:

"Податковий кодекс України визначає правові основи побудови і функціонування системи оподаткування та встановлює і регулює відносини, пов'язані з оподаткуванням в Україні", оскільки закон (кодекс) повинен, перш за все, визначати його концептуальну (головну) мету, а вже потім засоби та механізм реалізації цієї мети;

Враховано по суті

(1) Податковий кодекс України регулює відносини, пов'язані з оподаткуванням в Україні, та визначає правові основи побудови і функціонування системи оподаткування.

6.

(2) Цей Кодекс встановлює перелік податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що включаються до системи оподаткування (далі - податки), основні засади визначення суб'єктів податкових правовідносин, їх прав та обов'язків, об'єктів оподаткування, бази оподаткування, розмірів податкових ставок (нормативів), порядку справляння та зарахування податків, реґламентує порядок їх встановлення, зміни та скасування, а також надання податкових пільг, ведення податкового обліку, забезпечення виконання податкових зобов'язань та порядок і умови притягнення до відповідальності за порушення у сфері оподаткування.

-11- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

В податковому Кодексі встановити чіткість і ясність встановлення всіх податків, баз оподаткування, валових доходів і витрат, без подальших коментарів та роз'яснень податкових та інших зацікавлених служб.

Враховано по суті

(2) Цей Кодекс встановлює перелік податків, зборів та інших обов'язкових платежів, що включаються до системи оподаткування (далі - податки), основні засади визначення суб'єктів податкових правовідносин, їх прав та обов'язків, об'єктів оподаткування, бази оподаткування, розмірів податкових ставок (нормативів), порядку справляння та зарахування податків, реґламентує порядок їх встановлення, зміни та скасування, а також надання податкових пільг, ведення податкового обліку, забезпечення виконання податкових зобов'язань та порядок і умови притягнення до відповідальності за порушення у сфері оподаткування.

7.

(3) Цей Кодекс не регулює справляння мита та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які справляються згідно з спеціальним законодавством України.

-12- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (3) та (4) викласти в такій редакції:

"(3) Цей Кодекс не регулює справляння мита та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які справляються згідно з спеціальним законодавством України.

(4) Дія цього Кодексу не поширюється на обов'язкові платежі, що встановлені іншими законами і не включаються до системи оподаткування, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Перелік податків, встановлений цим Кодексом, є вичерпним".

Враховано

(3) Цей Кодекс не регулює справляння мита та внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, які справляються згідно з спеціальним законодавством України.

8.

(4) Дія цього Кодексу не поширюється на обов'язкові платежі, що встановлені іншими законами і не включаються до системи оподаткування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

-13- Кабінет Міністрів України

Вилучити речення "Перелік податків встановлений цим Кодексом, є вичерпним".

Відхилено

суперечить завданням цього кодексу

(4) Дія цього Кодексу не поширюється на обов'язкові платежі, що встановлені іншими законами і не включаються до системи оподаткування, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Перелік податків, встановлений цим Кодексом, є вичерпним.

 

-14- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

Виключити частину (4) статті 1001, як таку, що не відповідає суті податкового кодексу України, який має бути єдиним законодавчим актом, систематизуючим податкове право.

Відхилено

 

 

 

-15- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частину. (4) статті 1001 викласти в редакції:

"Податки та інші неподаткові платежі (за винятком мита), не передбачені податковим Кодексом, сплаті не підлягають".

Відхилено

 

 

 

-16- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Стаття 1001 (4) Проекту Податкового кодексу України

Перелік податків встановлених цим Кодексом, є вичерпним.

Враховано

 

 

 

-17- Н.д.Лавринович О.В.(Округ №121)

Із статті 1001 вилучити пункт (4).

Відхилено

 

 

 

-18- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

у частині(4) після слова "оподаткування" кому замінити на крапку, а слова "якщо інше не передбачено цим Кодексом" - вилучити.

Відхилено

 

 

 

-19- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Частину (4) статті 1001 "Сфера дії Податкового кодексу України" виключити і замість неї доповнити частиною такого змісту:

"(4) Правове регулювання податкових відносин базується на таких принципах:

а) економічна обгрунтованість - встановлення податків та зборів відповідно до фінансових можливостей платників з врахуванням необхідності досягнення збалансованості витрат та доходів бюджету;

б) стабільність - незмінність видів податків та правил їх нарахування і стягнення протягом тривалого періоду;

в) передбачуваність - соціально-економічна обгрунтованість змін податкового законодавства;

г) антиінфляційна спрямованість податків - запобігання інфляції шляхом оптимальних податкових вилучень;

д) рівність - рівний обов'язок платників податків при рівних умовах оцінки та розмірах доходів;

е) стимулювання - формування економічної та правової зацікавленості у здійсненні певної діяльності, виходячи з її оподаткування, та отриманні більш високих доходів;

є) економічність - співмірність витрат, пов'язаних зі стягненням податків, з доходами, одержаними від їх збору".

Відхилено

 

9.

Стаття 1002. Податкове законодавство

-20- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Ст. 1002 цього Кодексу необхідно викласти у такій редакції:

"(1)Податкове законодавство складається з Конституції України, цього Кодексу та актів з питань оподаткування, прийнятих відповідно до нього.

(2)До актів з питань оподаткування належать:

а) закони України з питань оподаткування;

б) нормативно-правові акти з питань оподаткування, прийняті Верховною Радою Автономної Республіки Крим в межах, визначених цим Кодексом;

в) акти з питань оподаткування, прийняті органами місцевого самоврядування в межах, визначених цим Кодексом;

г) нормативно-правові акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України та/або Національним Банком України в межах, визначених цим Кодексом.

(3)Суб'єкти, об`єкти, база оподаткування, граничні розміри податкових ставок (нормативів), порядок справляння податків та податкові пільги, встановлені цим Кодексом, не можуть встановлюватись або змінюватись іншими актами з питань оподаткування або нормативно - правовими актами.

(4)Акти з питань оподаткування, прийняті на підставі цього Кодексу, не повинні йому суперечити.

У разі існування таких суперечностей застосовуються норми цього Кодексу.

(5)За наявності суперечностей між нормами цього Кодексу та актами з питань оподаткування або іншими нормативно-правовими актами для цілей оподаткування застосовуються норми цього Кодексу.

(6) Акти з питань оподаткування та інші нормативно-правові акти або окремі їх норми можуть бути визнані не чинними на підставах і у порядку, передбаченому законодавством України."

Враховано частково

Стаття 1002. Податкове законодавство

10.

(1) Податкове законодавство регулює відносини, пов'язані із встановленням та скасуванням податків, а також відносини, які виникають у процесі виконання обов'язків щодо сплати податків, а також здійснення податкового контролю та притягнення до відповідальності за вчинення правопорушень у сфері оподаткування.

 

 

(1) Податкове законодавство регулює відносини, пов'язані із встановленням та скасуванням податків, а також відносини, які виникають у процесі виконання обов'язків щодо сплати податків, а також здійснення податкового контролю та притягнення до відповідальності за вчинення правопорушень у сфері оподаткування.

11.

(2) Відносини у сфері оподаткування регулюються Конституцією України, цим Кодексом і прийнятими відповідно до нього нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-21- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (2) статті 1002 викласти у такій редакції:

"(2) Відносини у сфері оподаткування регулюються Конституцією України, цим Кодексом, спеціальним законодавством України з питань оподаткування і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами".

Враховано

(2) Відносини у сфері оподаткування регулюються Конституцією України, цим Кодексом, спеціальним законодавством України з питань оподаткування і прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами

 

 

-22- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Викласти ч. (2) ст.1002 в редакції: "Єдиним законом про податки, збори, обов'язкові платежі є Податковий кодекс і всі суб'єкти, об'єкти, база оподаткування тощо визначаються тільки цим документом".

Відхилено

 

 

 

-23- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 1002. Викласти пункт (2) у такій новій редакції:

"(2) Єдиним законом про податки, збори, обов'язкові платежі є податковий кодекс і всі суб'єкти, об'єкти, база оподаткування тощо визначаються тільки цим документом".

Відхилено

 

 

 

-24- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Частину (2) статті 1002 "Податкове законодавство" викласти в такій редакції:

"(2) Відносини у сфері оподаткування регулюються Конституцією України та податковим законодавством України, до якого включається:

а) Податковий кодекс України;

б) закони про внесення змін і доповнень до цього Кодексу, прийняті Верховною Радою України в межах повноважень, передбачених Конституцією України та цим Кодексом;

в) чинні міжнародні договори з питань оподаткування, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;

г) акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади в межах повноважень, визначених цим Кодексом;

д) акти з питань оподаткування, прийняті Верховною Радою Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених цим Кодексом";

е) акти з питань оподаткування, прийняті органами місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень, визначених цим Кодексом".

Відхилено

 

12.

(3) До нормативно-правових актів з питань оподаткування належать:

-25- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1002, частина (3). Літерну нумерацію пунктів - а), б), ... замінити числовою - 1), 2), .... Аналогічно у всьому тексті Кодексу

Відхилено

(3) До нормативно-правових актів з питань оподаткування належать:

 

 

-26- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Частину (3) статті 1002 "Податкове законодавство" слід виключити.

Відхилено

 

13.

а) закони України з питань оподаткування;

-27- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Підпункт "а" частини (3) статті 1002 виключити.

Відхилено

а) закони України з питань оподаткування;

14.

б) акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади в межах повноважень, визначених цим Кодексом;

-28- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Стаття 1002, частина (3).

Підпунктом (б) частини (3) передбачено, що до нормативно-правових актів з питань оподаткування належать:

б) акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

Вважаю, що в Законі необхідно чітко визначити перелік центральних органів виконавчої влади, які мають повноваження видавати нормативно-правові акти з питань оподаткування.

Враховано по суті

б) акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади в межах повноважень, визначених цим Кодексом;

15.

в) акти з питань оподаткування, прийняті Верховною Радою Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених цим Кодексом;

 

 

в) акти з питань оподаткування, прийняті Верховною Радою Автономної Республіки Крим у межах повноважень, визначених цим Кодексом;

16.

г) акти з питань оподаткування, прийняті органами місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень, визначених цим Кодексом.

 

 

г) акти з питань оподаткування, прийняті органами місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень, визначених цим Кодексом.

17.

(4) Суб'єкти, об'єкти та база оподаткування, розміри ставок (нормативів), порядок справляння податків і податкові пільги не можуть встановлюватися або змінюватися іншими нормативно-правовими актами, крім цього Кодексу.

-29- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (4) статті 1002 подати в такій редакції:

"(4) Суб'єкти, об'єкти та база оподаткування, розміри ставок (нормативів), порядок справляння податків і податкові пільги не можуть встановлюватися або змінюватися іншими нормативно-правовими актами, крім цього Кодексу (за винятком нормативно-правових актів з питань оподаткування, прийнятих в межах повноважень, визначених цим Кодексом). Нові податки встановлюються виключно цим Кодексом".

Враховано

(4) Суб'єкти, об'єкти та база оподаткування, розміри ставок (нормативів), порядок справляння податків і податкові пільги не можуть встановлюватися або змінюватися іншими нормативно-правовими актами, крім цього Кодексу (за винятком нормативно-правових актів з питань оподаткування, прийнятих в межах повноважень, визначених цим Кодексом). Нові податки встановлюються виключно цим Кодексом.

 

 

-30- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

У частині (4) статті 1002 виключити слова "і податкові пільги".

Відхилено

 

 

 

-31- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1002. Частину (4) наприкінці доповнити текстом "і законів про внесення змін до нього"

Відхилено

 

18.

(5) Нормативно-правові акти з питань оподаткування, прийняті відповідно до цього Кодексу, не можуть суперечити йому. У разі існування суперечностей між нормами цього Кодексу та нормативно-правових актів з питань оподаткування застосовуються норми цього Кодексу.

-32- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1002, частина (5), речення 1. Текст ", прийняті відповідно до цього кодексу, " - вилучити, а текст "йому " замінити текстом "цьому кодексу".

-33- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1002, частина (5). Друге речення після тексту "Кодексу та" доповнити текстом "нормами інших"

Враховано

 

 

 

 

Враховано

(5) Нормативно-правові акти з питань оподаткування не можуть суперечити цьому Кодексу. У разі існування суперечностей між нормами цього Кодексу та нормами інших нормативно-правових актів з питань оподаткування, застосовуються норми цього Кодексу.

 

 

-34- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

В Налоговом кодексе должно быть положение запрещающее его изменять путем издания различных подзаконных актов: Указов Президента, Правительственных постановлений, приказов налоговой и других служб и т.д.

Враховано по суті

 

19.

(6) За наявності суперечностей між нормами цього Кодексу та нормативно-правовими актами, які належать до іншої галузі законодавства, для цілей оподаткування застосовуються норми цього Кодексу.

-35- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1002, частина (6). Текст "нормативно-правовими актами, які належать" замінити текстом "нормативно-правовим актом, який належить"

Враховано

(6) За наявності суперечностей між нормами цього Кодексу та нормативно-правовим актом, який належить до іншої галузі законодавства, для цілей оподаткування застосовуються норми цього Кодексу.

20.

Нормативно-правові акти з питань оподаткування або окремі їх норми можуть визнаватися нечинними у разі і в порядку, визначених законодавством України.

-36- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1002, частина (7). Слово "разі" замінити словом "випадках", а слово "законодавством" замінити словом "законами"

Враховано частково

Нормативно-правові акти з питань оподаткування або окремі їх норми можуть визнаватися нечинними у випадках і в порядку, визначених законодавством України.

 

 

-37- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Після статті 1002 доцільно було б розмістити статтю під назвою "Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі" (ст. 1013), з чого б логічно витікали інші його (Кодексу) норми.

Відхилено

 

 

 

-38- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Доповнити статтю 1002 "Податкове законодавство" новою частиною такого змісту:

"(7) Невідповідності, які виникають у податковому законодавстві, повинні тлумачитися на користь платника податків (зборів)".

Враховано по суті

 

21.

Стаття 1003. Суб'єкти оподаткування

 

 

Стаття 1003. Суб'єкти оподаткування

 

 

-39- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Пропонується статтю 1003 доповнити частиною (1) в такій редакції:

(1) Суб'єкти податкових правовідносин поділяються на:

- суб'єкти оподаткування;

- суб'єкти податкового контролю.

Відхилено

 

22.

(1) Суб'єкти оподаткування - це особи, на яких Конституцією України, цим Кодексом покладено обов'язки:

-40- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1003

В зв'язку з неузгодженістю статті 1003 зі статтею 1002 щодо визначення суб'єкта оподаткування іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування в частині (1) цієї статті після слова "Кодексом" слова "та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування" необхідно виключити.

Враховано частково

(1) Суб'єкти оподаткування - це особи, на яких Конституцією України, цим Кодексом та спеціальним законодавством України з питань оподаткування покладено обов'язки:

 

 

-41- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У частині (1) статті 1003 слова "та прийнятими відповідно до нього іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування" виключити.

Враховано по суті

 

23.

а) сплачувати податки (платники податків);

 

 

а) сплачувати податки (платники податків);

24.

б) нараховувати, утримувати та перераховувати податки до бюджетів (податкові агенти).

-42- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1003

Крім того, в зв'язку з невстановленням Кодексом основних засад визначення суб'єктами оподаткування податкових агентів частину б) цієї статті слід виключити як такі, що суперечить пункту а) цієї статті.

Відхилено

б) нараховувати, утримувати та перераховувати податки до бюджетів (податкові агенти).

 

 

-43- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

У пункті б) частини (1) статті 1003 вилучити слово "нараховувати".

Відхилено

 

25.

(2) Платник податків може визнаватися суб'єктом оподаткування одним або декількома податками, в залежності від діяльності, яку він провадить, володіння майном або інших обставин, у разі наявності яких виникають податкові зобов'язання.

-44- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(2) статті 1003 викласти в такій редакції:

"(2) Платником податків визнається особа, доходи, прибуток, майно та інші об'єкти якої є об'єктом оподаткування відповідно до цього Кодексу".

Враховано

(2) Платником податків визнається особа, доходи, прибуток, майно та інші об'єкти якої є об'єктом оподаткування відповідно до цього Кодексу.

 

-45- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Частину (2) статті 1003 доповнити першим реченням такого змісту:

"(2) Платником податків визнається особа, доходи, прибуток, майно та інші об'єкти якої є об'єктом оподаткування відповідно до цього Кодексу."

Відхилено

 

26.

(3) Податковим агентом визнається особа інша ніж платник податків, на яку відповідно до цього Кодексу покладено обов'язки щодо нарахування податків, утримання їх з платника та перерахування до бюджетів.

-46- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1003

Крім того, в зв'язку з невстановленням Кодексом основних засад визначення суб'єктами оподаткування податкових агентів частину (3) цієї статті слід виключити як таку, що суперечить пункту а) цієї статті.

Відхилено

(3) Податковим агентом визнається особа інша ніж платник податків, на яку відповідно до цього Кодексу покладено обов'язки щодо нарахування податків, утримання їх з платника та перерахування до бюджетів.

 

 

-47- Національний банк України

Статтю 1003 доповнити частиною четвертою наступного змісту:

"(4) Національний банк України не є суб'єктом оподаткування податками, визначених цим Кодексом, і вносить до Державного бюджету України позитивну різницю перевищення доходів над витратами у порядку, що передбачений статтею 5 Закону України "Про Національний банк України".

Відхилено

 

 

 

-48- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (3) статті 1003 викласти у такій редакції:

"(3) Податковим агентом визнається особа інша ніж платник податків, на яку відповідно до цього Кодексу покладено обов'язки щодо утримання податків з платників та перерахування їх до бюджетів."

Відхилено

 

 

 

-49- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Пропонується статтю 1003 доповнити пунктом (5) в такій редакції:

(5) Суб'єкти податкового контролю - це державні органи, на яких Конституцією України, цим Кодексом покладено обов'язки з організації та виконання контролюючих функцій в системі податкових правовідносин.

Пункти (1-3) зазначеної статті в разі прийняття пропозиції вважати пунктами (2-4).

Відхилено

 

27.

Стаття 1004. Об'єкт оподаткування

 

 

Стаття 1004. Об'єкт оподаткування

28.

(1) Об'єктами оподаткування є доходи, прибуток, майно, операції з продажу товарів, робіт, послуг та інші об'єкти, визначені відповідно до цього Кодексу.

-50- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1004, частина (1). Текст "відповідно до цього Кодексу" замінити текстом "цим Кодексом". (Узгодження з частиною (4) Статті 1002). Аналогічно в частині (2).

Відхилено

(1) Об'єктами оподаткування є доходи, прибуток, майно, операції з продажу товарів, робіт, послуг та інші об'єкти, визначені відповідно до цього Кодексу.

 

 

-51- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частина (1) ст. 1004 суперечить ч. (27) та ч. (28) ст.1013 цього Кодексу, оскільки, в одному випадку (ст.1004), доход і прибуток зазначені як окремі, а в іншому ((ч. (27) та ч. (28) ст.1013)), як один і той самий об`єкти оподаткування. Незрозумілим є словосполучення "та інші об`єкт визначені відповідно до цього Кодексу." Даною статтею повинен бути вказаний вичерпний перелік об`єктів оподаткування.

Відхилено

 

29.

Кожний податок має самостійний об'єкт оподаткування, який визначається відповідно до цього Кодексу.

-52- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Статтю 1004 цього Кодексу слід доповнити - перед першим словом першого речення частини другої зазначеної статті - цифровим позначенням "(2)".

Враховано

(2) Кожний податок має самостійний об'єкт оподаткування, який визначається відповідно до цього Кодексу.

30.

(3) Для цілей оподаткування не приймаються до уваги підстави виникнення об'єкту оподаткування. Незаконність діянь, в результаті виконання яких виникли об'єкти оподаткування, не звільняє від обов'язку виконання податкових зобов'язань, пов'язаних з такими об'єктами.

 

 

(3) Для цілей оподаткування не приймаються до уваги підстави виникнення об'єкту оподаткування. Незаконність діянь, в результаті виконання яких виникли об'єкти оподаткування, не звільняє від обов'язку виконання податкових зобов'язань, пов'язаних з такими об'єктами.

31.

Стаття 1005. База оподаткування

 

 

Стаття 1005. База оподаткування

32.

(1) Базою оподаткування є вартісний, фізичний або інший характерний вираз об'єкта оподаткування.

-53- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Частину (1) статті 1005 викласти в новій редакції такого змісту:

"(1) Базою оподаткування є вартісне, фізичне або інше кількісне виявлення об'єкта оподаткування".

Враховано редакційно

(1) Базою оподаткування є вартісний, фізичний або інший характерний вираз об'єкта оподаткування.

 

 

-54- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (1) ст. 1005 викласти у новій редакції:

"(1) Базою оподаткування є вартісний або фізичний вирази об`єкта оподаткування".

Відхилено

 

33.

(2) Визначення та обчислення бази оподаткування здійснюється відповідно до цього Кодексу.

-55- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Не встановлювати ставки податків і зборів, які не передбачені в податковому Кодексі (тобто, які можуть бути встановлені в інших нормативних документах).

Враховано по суті

(2) Визначення та обчислення бази оподаткування здійснюється відповідно до цього Кодексу.

34.

Стаття 1006. Податкові ставки (нормативи) та порядок їх встановлення

-56- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

"Стаття 1006. Податкові ставки та порядок їх встановлення

Враховано по тексту

Стаття 1006. Податкові ставки (нормативи) та порядок їх встановлення

35.

(1) Податкові ставки (нормативи) - це величина податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування.

-57- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

В частині (1) статті 1006 після слів "... на одиницю виміру бази оподаткування..." - крапку замінити на кому і доповнити словами "... яка коригується з урахуванням індексу інфляції."

Відхилено

(1) Податкові ставки (нормативи) - це величина податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування.

 

 

-58- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

(1) Податкові ставки - це величина податкових нарахувань на одиницю виміру бази оподаткування.

Враховано по тексту

 

36.

(2) Податкові ставки (нормативи) встановлюються цим Кодексом і в межах його норм - нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування.

-59- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (2) ст. 1006 цього Кодексу викласти в такій редакції:

"Граничні розміри податкових ставок (нормативів) встановлюються цим Кодексом і в межах його норм - нормативно-правовими актами з питань оподаткування Верховної Ради Автономної Республіки Крим та актами з питань оподаткування органів місцевого самоврядування."

Відхилено

(2) Податкові ставки (нормативи) встановлюються цим Кодексом і в межах його норм - нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування.

 

 

-60- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

(2) Податкові ставки встановлюються для кожного податку та збору відповідно до Особливої частини цього Кодексу, а також в межах його норм - нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим і органів місцевого самоврядування.

Враховано по тексту

 

37.

(3) У випадках, визначених цим Кодексом, податкові ставки (нормативи) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

-61- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частину (3) статті. 1006 пропонується виключити, оскільки встановлювати податкові ставки виключне право законодавчої влади.

Відхилено

(3) У випадках, визначених цим Кодексом, податкові ставки (нормативи) встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

 

-62- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 1006. (3) Вилучити.

Відхилено

 

 

 

-63- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (3) ст. 1006 - вилучити, оскільки Кабінет Міністрів України, відповідно до п. 3 ст. 116 Конституції України забезпечує проведення податкової політики, а не встановлення податкових ставок (нормативів).

Відхилено

 

 

 

-64- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

(3) У випадках, визначених цим Кодексом, податкові ставки встановлюються Кабінетом Міністрів України".

Враховано по тексту

 

 

-65- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Частину (3) статті 1006 виключити.

Відхилено

 

38.

Стаття 1007. Встановлення, скасування та використання податкових пільг

-66- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Назву статті після слова "Встановлення" доповнити словом "зміна, "

Враховано

Стаття 1007. Встановлення, зміна, скасування та використання податкових пільг

39.

(1) Податкові пільги можуть бути встановлені шляхом:

 

 

(1) Податкові пільги можуть бути встановлені шляхом:

40.

а) зменшення бази або об`єкта оподаткування;

-67- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1007, частина (1), підпункт а). Вилучити текст "або об'єкта"

Відхилено

а) зменшення бази або об`єкта оподаткування;

41.

б) запровадження знижених податкових ставок;

-68- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1007. Частину (1) після пункту 2) доповнити таким пунктом: "звільнення від сплати податків за окремі види об'єктів оподаткування"

Враховано по суті

б) запровадження знижених податкових ставок (нормативів);

 

 

-69- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Пункт б) частини (1) статті доповнити словом "(нормативів)"

Враховано

 

42.

в) зменшення нарахованих сум податків;

-70- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ст.1007 виключити підпункт "в".

Відхилено

в) зменшення нарахованих сум податків;

43.

г) звільнення від сплати податків окремих категорій платників;

-71- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ст.1007 виключити підпункт "г".

Відхилено

г) звільнення від сплати податків окремих категорій платників;

44.

д) надання відстрочення (розстрочення) у сплаті податків.

-72- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ст.1007 виключити підпункт "д".

Відхилено

д) надання відстрочення (розстрочення) у сплаті податків.

45.

(2) Установлення та скасування податкових пільг здійснюється Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування у межах повноважень, наданих їм цим Кодексом.

-73- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

У частині (2) статті 1007 після слів "у межах" доповнити словами "сум податкових надходжень, які зараховуються у відповідні бюджети і" і далі за текстом.

Відхилено

(2) Установлення та скасування податкових пільг здійснюється Верховною Радою України, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування у межах повноважень, наданих їм цим Кодексом.

 

 

-74- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (2) статті викласти у новій редакції:

"(2)Встановлення, зміна та скасування податкових пільг здійснюється Верховною Радою України шляхом внесення змін та/або доповнень до цього Кодексу.

В межах повноважень, наданих їм цим Кодексом, встановлення, зміна та скасування податкових пільг здійснюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.";

Відхилено

 

46.

(3) Органи державної податкової служби України можуть надавати платникам податків відстрочення та розстрочення податкових зобов'язань у випадках та порядку, встановлених розділом XVІ цього Кодексу.

-75- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (3) статті 1007 виключити.

-76- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1007 ч.(3) продовжити словами "та зобов'язані вести облік наданих податкових відстрочень і розстрочень".

Відхилено

 

Враховано редакційно

в розділі XVI

(3) Органи державної податкової служби України можуть надавати платникам податків відстрочення та розстрочення податкових зобов'язань у випадках та порядку, встановлених розділом XVІ цього Кодексу.

 

 

-77- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Доповнити статтю 1007 частиною такого змісту:

"Податкові пільги не можуть надаватись окремим платникам податків. Податкові пільги надаються окремим галузям господарства або окремим адміністративно-територіальним одиницям". Редакція ст.1007‚ запропонована у проекті призведе до корупції та надання необґрунтованих податкових пільг.

Відхилено

 

 

 

-78- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (3) статті вилучити.

Відхилено

 

47.

(4) Зміна та скасування податкових пільг провадиться шляхом внесення змін і доповнень до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування, прийнятих в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

-79- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (4) статті вилучити.

Відхилено

(4) Зміна та скасування податкових пільг провадиться шляхом внесення змін і доповнень до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування, прийнятих в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

48.

(5) Суми коштів, вивільнених у зв'язку з наданням суб'єкту господарської діяльності податкових пільг обліковуються цим суб'єктом - платником податків. У таких випадках платники податків надають органам державної податкової служби України відомості щодо суми коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг та їх використанням. Облік та використання коштів від наданих пільг здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

-80- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

В останньому реченні частини (5) статті слово "та" вилучити.

Відхилено

(5) Суми коштів, вивільнених у зв'язку з наданням суб'єкту господарської діяльності податкових пільг обліковуються цим суб'єктом - платником податків. У таких випадках платники податків надають органам державної податкової служби України відомості щодо суми коштів, вивільнених у зв'язку з наданням податкових пільг та їх використанням. Облік та використання коштів від наданих пільг здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

49.

(6) Платники податків мають право використовувати податкові пільги або відмовитися від їх використання. Податкові пільги, які платник податків не використав, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані у рахунок майбутніх платежів з податків або відшкодовані з бюджетів.

 

 

(6) Платники податків мають право використовувати податкові пільги або відмовитися від їх використання. Податкові пільги, які платник податків не використав, не можуть бути перенесені на інші податкові періоди, зараховані у рахунок майбутніх платежів з податків або відшкодовані з бюджетів.

50.

Стаття 1008. Порядок обчислення податків

-81- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Статтю 1008 "Порядок обчислення податків" викласти в такій редакції:

"(1) Обчислення суми податку, яка підлягає сплаті за податковий період, здійснюється платником податків самостійно, виходячи з бази оподаткування та податкових ставок, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

(2) Обчислення суми податку, яка підлягає сплаті за податковий період, здійснюється шляхом множення бази оподаткування на ставку оподаткування.

(3) Порядок обчислення суми податку, яка підлягає сплаті за податковий період, встановлюється окремо за кожним видом податку відповідно до Особливої чистини цього Кодексу".

Враховано по суті

Стаття 1008. Порядок обчислення податків

51.

Платники податків самостійно обчислюють суми податків, які підлягають сплаті за податковий період, виходячи з бази оподаткування та податкових ставок (нормативів), якщо інше не передбачено цим Кодексом.

-82- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Статтю 1008 викласти у такій редакції:

"Платники податків самостійно обчислюють та нараховують суми податків, які підлягають сплаті за податковий період, виходячи з бази оподаткування та податкових ставок (нормативів), якщо інше не передбачено цим Кодексом."

Враховано редакційно

Суб'єкти оподаткування самостійно обчислюють суми податків, які підлягають сплаті за податковий період, виходячи з бази оподаткування та податкових ставок (нормативів), якщо інше не передбачено цим Кодексом.

 

 

-83- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1008 "якщо інше не передбачено цим Кодексом" замінити словами "визначених цим Кодексом".

Відхилено

 

 

 

-84- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст.1008 доречно замість терміну "платник податку" використовувати термін "суб'єкт оподаткування" (платник + податковий агент).

Враховано

 

 

 

-85- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У статті 1008 цього Кодексу після слова "(нормативів)" решту речення замінити словами "передбачених цим Кодексом та актами з питань оподаткування, прийнятими відповідно до нього."

Відхилено

 

52.

Стаття 1009. Строки сплати податків

-86- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Статтю 1009 "Строки сплати податків" перейменувати і викласти в такій редакції:

"Стаття 1009. Термін сплати податку

(1) Терміном сплати податку є період часу з моменту виникнення податкового зобов'язання платника податку до моменту закінчення терміну сплати податку, встановленого цим Кодексом.

(2) Терміни сплати податків встановлюються окремо для кожного з них, а зміна встановлених термінів сплати податків здійснюється лише у порядку, передбаченому цим Кодексом.

(3) Терміни сплати податків, встановлені цим Кодексом, обчислюються роками, місяцями і днями. Термін сплати податку може визначатись також вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати.

(4) Термін сплати податку, який обчислюється роками, закінчується у відповідні місяць і число останнього року терміну.

(5) Термін сплати податку, який обчислюється місяцями, закінчується у відповідне число останнього місяця терміну. Якщо кінець терміну сплати податку, який обчислюється місяцями, припадає на місяць, який відповідного числа не має, то термін закінчується в останній день цього місяця.

(6) Коли термін сплати податку визначається днями, то їх обчислюють з дня, наступного після того дня, з якого починається термін. Якщо кінець терміну припадає на неробочий день, то останнім днем терміну сплати податку вважається перший після нього робочий день. Перебіг терміну сплати податку, визначеного вказівкою на подію, яка повинна неминуче настати, починається наступного дня після настання такої події.

(7) Останній день терміну триває до 24 години".

Враховано по тексту в розділі XVI

Стаття 1009. Строки сплати податків

53.

Строки сплати податків установлюються окремо для кожного з них, а зміна встановлених строків сплати податків провадиться лише у порядку, передбаченому цим Кодексом.

-87- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Н.д.Чікал А.В. (Округ №191)

Н.д.Корнійчук І.В. (Реєстр.картка №254)

Стаття 1009. Строки сплати податків.

Строки сплати податків встановлюються окремо для кожного з них, а зміна встановлених строків сплати податків проводиться лише у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Враховано

Строки сплати податків встановлюються окремо для кожного з них, а зміна встановлених строків сплати податків провадиться лише у порядку, передбаченому цим Кодексом.

 

 

-88- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 1009. Строки сплати податків.

Строки сплати податків встановлюються окремо для кожного з них, а заміна встановлених строків сплати податків проводиться лише у порядку, передбаченому цим Кодексом.

Враховано

 

54.

Стаття 1010. Порядок зарахування податків до бюджету

 

 

Стаття 1010. Порядок зарахування податків до бюджету

55.

(1) Порядок зарахування загальнодержавних податків до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів визначається цим Кодексом та відповідними нормативно-правовими актами з питань бюджетного устрою та бюджетного процесу.

-89- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1010, частина (1). Текст "місцевих бюджетів" замінити текстом "бюджетів місцевого самоврядування" або вилучити текст "бюджету Автономної Республіки Крим".

-90- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частину (1) статті 1010 після слів ".....визначається цим Кодексом добавити текстом наступного змісту: " та законодавством з питань бюджетного устрою і бюджетного процесу".

Відхилено

 

 

 

 

Враховано

(1) Порядок зарахування загальнодержавних податків до Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів визначається цим Кодексом, законодавством з питань бюджетного устрою і бюджетного процесу та відповідними нормативно-правовими актами з питань бюджетного устрою та бюджетного процесу.

56.

(2) Місцеві податки і збори повністю зараховуються до місцевих бюджетів у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування, якими вони встановлюються.

-91- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1010. Частину (2) після тексту "у порядку, визначеному" доповнити "Верховною Радою Автономної Республіки Крим, "

Відхилено

(2) Місцеві податки і збори повністю зараховуються до місцевих бюджетів у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування, якими вони встановлюються.

 

 

-92- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Доповнити статтю 1010 частиною (3) наступного змісту:

"(3) Зарахування сум загальнодержавних та місцевих податків до відповідних бюджетів провадиться виключно грошовими квотами або шляхом заліку з сумами надмірно сплачених чи невідшкодованих податків"

Враховано редакційно

 

57.

Стаття 1011. Строки прийняття нормативно-правових актів з питань оподаткування, набрання ними чинності та їх дія в часі

-93- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Н.д.Чікал А.В. (Округ №191)

Н.д.Корнійчук І.В. (Реєстр.картка №254)

Стаття 1011. Строки прийняття нормативно-правових актів з питань оподаткування, набрання ними чинності та їх дія в часі.

Повністю ліквідувати усі пункти, а натомість викласти наступну редакцію:

"Закони України з питань оподаткування та нормативно-правові акти не можуть застосовуватись крім дії положень передбачених Кодексом".

Відхилено

Стаття 1011. Строки прийняття нормативно-правових актів з питань оподаткування, набрання ними чинності та їх дія в часі

 

 

-94- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 1011. Строки прийняття нормативно-правових актів з питань оподаткування, набрання ними чинності та їх дія в часі.

Повністю ліквідувати усі пункти, а в заміну поставити наступну редакцію.

Закони України з питань оподаткування, та нормативно-правові акти не можуть застосовуватись крім дії положень передбачених Кодексом.

Відхилено

 

 

 

-95- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Назву статті 1011 викласти у такій редакції: "Строки прийняття актів з питань оподаткування, набрання ними чинності та їх дія у часі"

Враховано частково

 

58.

(1) Закони України з питань оподаткування, щодо встановлення нових податків, а також щодо пільг, розміру податкових ставок (нормативів), порядку справляння податків, приймаються не пізніше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року та набирають чинності не раніше ніж з початку нового бюджетного року.

-96- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Пропонується термін "приймаються" замінити на термін "оприлюднюються".

-97- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (1) статті 1011 пропонується подати в такій редакції:

"(1) Закони України з питань оподаткування щодо встановлення нових податків, визначення суб'єктів, об'єктів, бази оподаткування, розміру податкових ставок (нормативів), а також щодо пільг приймаються не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року та набирають чинності не раніше, ніж з початку нового бюджетного року".

Враховано частково

 

 

Враховано

(1) Закони України з питань оподаткування щодо встановлення нових податків, визначення суб'єктів, об'єктів, бази оподаткування, розміру податкових ставок (нормативів), порядку справляння податків, а також щодо пільг приймаються та оприлюднюються не пізніше, ніж за шість місяців до початку нового бюджетного року та набирають чинності не раніше, ніж з початку нового бюджетного року.

59.

(2) Нормативно-правові акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України щодо встановлення розмірів податкових ставок (нормативів) та порядку справляння податків, набирають чинності з першого дня наступного податкового періоду, але не раніше ніж через 30 календарних днів з дня їх офіційного оприлюднення.

-98- Н.д. Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1011 ч.(2) виключити.

-99- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Виключити ч. (2) ст. 1011.

-100- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (2) статті вилучити, відповідно до цього частину (3) вважати частиною (2), частину (4) - частиною (3).

Відхилено

 

Відхилено

Відхилено

(2) Нормативно-правові акти з питань оподаткування, прийняті Кабінетом Міністрів України щодо встановлення розмірів податкових ставок (нормативів) та порядку справляння податків, набирають чинності з першого дня наступного податкового періоду, але не раніше ніж через 30 календарних днів з дня їх офіційного оприлюднення.

 

 

-101- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (2) статті викласти у новій редакції:

"(2) Нормативно-правові акти з питань оподаткування Верховної Ради Автономної Республіки Крим та акти з питань оподаткування органів місцевого самоврядування, прийняті в межах, визначених цим Кодексом, набирають чинності з першого дня наступного податкового періоду, але не раніше ніж через 30 календарних днів з моменту їх оприлюднення."

Відхилено

 

60.

(3) Нормативно-правові акти з питань оподаткування, визначені підпунктами "в", "г" частини (3) статті 1002, набирають чинності з першого дня наступного податкового періоду, але не раніше ніж через 30 календарних днів з дня їх оприлюднення.

-102- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (3) слова "Нормативно-правові" вилучити, слово "акти" писати з великої літери.

-103- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

"(3) Нормативно-правові акти з питань оподаткування, визначені пунктами "д", "е" частини (2) статті 1002, набирають чинності з першого дня наступного податкового періоду, але не раніше ніж через 30 календарних днів з дня їх оприлюднення".

Відхилено

 

 

Враховано по суті

(3) Нормативно-правові акти з питань оподаткування, визначені підпунктами "в", "г" частини (3) статті 1002, набирають чинності з першого дня наступного податкового періоду, але не раніше ніж через 30 календарних днів з дня їх оприлюднення.

61.

(4) Нормативно-правові акти з питань оподаткування не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність платників податків.

-104- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Частину (4 ) ст.1011 викласти в такій редакції:

"Нормативно-правові акти з питань оподаткування не мають зворотної дії в часі‚ крім випадків‚ коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність платників податків - фізичних та юридичних осіб‚ а також посадових осіб платників податків. Сплата податків не є відповідальністю".

Відхилено

(4) Нормативно-правові акти з питань оподаткування не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність суб'єктів оподаткування.

 

 

-105- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частина (4) ст. 1011, доречно замість терміну "платник податку" використовувати термін "суб'єкт оподаткування" (платник + податковий агент).

Враховано

 

62.

Стаття 1012. Дія міжнародних договорів України

 

 

Стаття 1012. Дія міжнародних договорів України

63.

(1) Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, то застосовуються норми міжнародного договору України.

-106- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1012, частина (1). Текст "який набрав чинності в установленому порядку" замінити текстом "згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", а після тексту "передбачені цим Кодексом" слово "та" замінити словом "чи"

Враховано частково

(1) Якщо міжнародним договором України, який набрав чинності в установленому порядку, встановлено інші норми, ніж ті, що передбачені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, то застосовуються норми міжнародного договору України.

 

 

-107- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (1) статті словосполучення ", який набрав чинності в установленому порядку, " та "іншими нормативно-правовими" вилучити

Відхилено

 

64.

(2) Нерезидент, який відповідно до міжнародного договору України має право на пільгове оподаткування, протягом трьох років з дня виникнення податкового зобов'язання подає заяву про звільнення або повернення надміру сплаченого податку в порядку, визначеному центральним органом державної податкової служби України.

-108- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ст.1012 доповнити частиною такого змісту:

"Міжнародними договорами України не можуть надаватись переваги зі сплати податків окремим платникам податків чи категоріям платників податків перед іншими платниками податків чи категоріями платників податків‚ в т.ч. нерезидентам перед резидентами або навпаки".

Відхилено

(2) Нерезидент, який відповідно до міжнародного договору України має право на пільгове оподаткування, протягом трьох років з дня виникнення податкового зобов'язання подає заяву про звільнення або повернення надміру сплаченого податку в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 

-109- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (2) статті слова "центральним органом державної податкової служби України." замінити на слова "Кабінетом Міністрів України".

Враховано

 

 

 

-110- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ч. (2 ) цієї статті викласти в такій редакції:

"Порядок застосування норм з оподаткування визначених міжнародним договором України‚ який набрав чинності в установленому порядку‚ визначається центральним органом державної податкової служби".

Відхилено

 

 

 

-111- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1012. Частину (2) після тексту "договору України" доповнити текстом ", згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України", а після тексту "про звільнення" - текстом "від сплати податку"

Відхилено

 

 

 

-112- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

У статті 1012 частину (2) виключити

Відхилено

 

 

 

-113- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (2) статті 1012 доповнити реченням наступного змісту:

"При цьому разом із заявою, передбаченою зазначеним порядком, подається підтвердження пільгового оподаткування податковим статусом резидента у періоді виникнення податкового зобов'язання в Україні компетентним органом країни нерезидента за формою, затвердженою зазначеним компетентним органом. Процедура легалізація такої форми є обов'язковою у випадках, встановлених відповідним законодавством щодо питань легалізації документів."

Відхилено

 

65.

Стаття 1013. Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі

-114- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

До статті 1013 ввести поняття "підприємницька діяльність" в такій редакції:

"Підприємницька діяльність - будь-яка діяльність особи, спрямована на одержання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі. Підприємницька діяльність включає в себе і господарську діяльність"

Відхилено

Стаття 1013. Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі

 

 

-115- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Нечітко визначена нумерація частин статті

Враховано

 

 

 

-116- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У тексті Кодексу і, зокрема, цієї статті слово "філіал" замінити на слово "філія" у відповідних відмінках

Відхилено

 

66.

Терміни, які використовуються у цьому Кодексі, вживаються у значеннях, наведених у цій статті.

 

 

(1) Терміни, які використовуються у цьому Кодексі, вживаються у значеннях, наведених у цій статті.

67.

Алкогольні напої - продукти з вмістом спирту понад 1,2 процента об'ємних одиниць, які включені до товарних груп Державного класифікатора продукції та послуг за кодами 15.91.10; 15.91.12; 15.92.11; 15.93.12; 15.94.10; 15.95.10.

 

 

(2) Алкогольні напої - продукти з вмістом спирту понад 1,2 процента об'ємних одиниць, які включені до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів за кодами 2203, 2204, 2205, 2206, 2207, 2208.

68.

(3) Активи - майно, до складу якого входять, зокрема, кошти, цінні папери, основні фонди та оборотні активи, розрахунки з дебіторами та кредиторами, об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності та прирівняні до них права, що є об'єктом права власності або повного господарського відання платника податків.

-117- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (3) статті 1013 пропонується подати в такій редакції:

"Активи - майно, до складу якого входять, зокрема, кошти, цінні папери, основні фонди та оборотні активи, розрахунки з дебіторами, об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності та прирівняні до них права, що є об'єктом права власності або повного господарського відання платника податків".

Враховано частково

(3) Активи - майно, до складу якого входять, зокрема, кошти, цінні папери, основні фонди та оборотні активи, розрахунки з дебіторами та кредиторами, об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності та прирівняні до них права, що є об'єктом права власності або повного господарського відання платника податків.

69.

1. Матеріальні активи - основні фонди та оборотні активи у будь-якому вигляді, включаючи електричну, теплову та іншу енергію, газ, воду що відрізняються від коштів, цінних паперів, деривативів і нематеріальних активів.

 

 

1. Матеріальні активи - основні фонди та оборотні активи у будь-якому вигляді, включаючи електричну, теплову та іншу енергію, газ, воду що відрізняються від коштів, цінних паперів, деривативів і нематеріальних активів.

70.

Нематеріальні активи - права власності на результати інтелектуальної діяльності, в тому числі промислової власності, а також інші аналогічні немайнові права, визнані об'єктом права власності платника податку в порядку, встановленому відповідним законодавством.

-118- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (3), пункт 2. Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом"

Відхилено

2. Нематеріальні активи - права власності на результати інтелектуальної діяльності, в тому числі промислової власності, а також інші аналогічні немайнові права, визнані об'єктом права власності платника податку в порядку, встановленому відповідним законодавством.

71.

3. Чисті активи - величина, що визначається як різниця між сумою активів і розміром пасивів з урахуванням їх ринкової вартості.

-119- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт 3 частини (3) статті 1013 вилучити.

Враховано

 

 

 

-120- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1013

Пункт 3 частини (3) викласти в такій редакції: "чисті активи - величина, що визначається як різниця між сумою активів і сумою зобов`язань".

Відхилено

 

 

 

-121- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Пункт 3 частини (3) статті 1013 виключити.

Враховано

 

 

 

-122- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина 3, пункт (3). Текст "з урахуванням" замінити текстом "відповідно до"

Відхилено

 

 

 

-123- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Пункт "3" частини (3) статті 1013 викласти у новій редакції такого змісту:

"3. Чисті активи - величина, що визначається як різниця між сумою активів з урахуванням їх ринкової вартості та сумою зобов'язань."

Відхилено

 

72.

(4) Акцепт - згода на оплату або гарантування оплати платіжних документів згідно з умовами, визначеними цим платіжним документом (векселем тощо).

-124- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (4) після слова "векселем" слово "тощо" вилучити

Враховано частково

(4) Акцепт - згода на оплату або гарантування оплати платіжних документів згідно з умовами, визначеними цим платіжним документом.

 

 

-125- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити статтю 1013 новою частиною - визначеннями термінів наступного змісту:

"Аннуїтет (довічний) - періодична пенсійна виплата, яка сплачується особі протягом життя після досягнення нею пенсійного віку згідно із контрактом, укладеним зі страховою компанією."

Відхилено

 

73.

(5) Аукціон (публічні торги) - конкурентний спосіб продажу за кошти рухомого і нерухомого майна, майнових прав і валютних коштів у зазначений час і в установленому місці.

 

 

(5) Аукціон (публічні торги) - конкурентний спосіб продажу за кошти рухомого і нерухомого майна, майнових прав і валютних коштів у зазначений час і в установленому місці.

74.

(6) Бартерна операція - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари, роботи, послуги у будь-якій формі, іншій, ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості, в результаті яких не передбачається зарахування коштів на рахунки продавця з метою компенсації вартості таких товарів, робіт, послуг.

-126- Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (6) викласти у такій редакції "Бартерна операція - господарча операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари, роботи, послуги у будь-якій формі, іншій ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості (крім розрахунків цінними паперами, в т.ч. числі векселями), в результаті яких не передбачається зарахування коштів на рахунки продавця з метою компенсації вартості таких товарів, робіт, послуг".

Враховано

(6) Бартерна операція - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари, роботи, послуги у будь-якій формі, іншій, ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості (крім розрахунків цінними паперами, в т.ч. числі векселями), в результаті яких не передбачається зарахування коштів на рахунки продавця з метою компенсації вартості таких товарів, робіт, послуг.

 

 

-127- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Частина (6).статті 1013."Бартерна операція - господарська операція, яка передбачає проведення розрахунків за товари, роботи, послуги у будь-якій формі, іншій, ніж грошова, включаючи будь-які види заліку та погашення взаємної заборгованості."

Відхилено

 

75.

(7) Безнадійна заборгованість - заборгованість, яка відповідає будь-якій з наведених нижче ознак:

 

 

(7) Безнадійна заборгованість - заборгованість, яка відповідає будь-якій з наведених нижче ознак:

76.

а) заборгованість за зобов'язаннями, щодо якої минув строк позовної давності;

 

 

а) заборгованість за зобов'язаннями, щодо якої минув строк позовної давності;

77.

б) заборгованість, яка не була погашена до дня оголошення боржника - юридичної особи банкрутом у встановленому законодавством України порядку, або юридичної особи, що ліквідується, а також непогашена заборгованість фізичної особи, щодо якої є рішення суду про неможливість стягнення внаслідок відсутності майна;

-128- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

П. "б" ч.(7) ст.1013 викласти в такій редакції:

"заборгованість‚ яка не була погашена в результаті проведення процедури банкрутства або ліквідації юридичної особи через відсутність майна".

-129- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (7), підпункт б). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом". Аналогічно у підпункті г)

Відхилено

 

 

 

 

Відхилено

б) заборгованість, яка не була погашена до дня оголошення боржника - юридичної особи банкрутом, або до дня її ліквідації, у встановлених законодавством України порядках, а також непогашена заборгованість фізичної особи, щодо якої є рішення суду про неможливість стягнення внаслідок відсутності майна;

 

 

-130- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 1013, ч. (7), п. б):

1) з якого моменту визнається безнадійною заборгованість юридичної особи, що ліквідується:

- з дня прийняття рішення про ліквідацію;

- з дня затвердження ліквідаційного балансу;

- з дати ліквідації;

- інше.

2) неможливість стягнення внаслідок відсутності майна засвідчується не судом, а державною виконавчою службою.

Враховано частково

 

 

 

 

 

 

Відхилено

 

78.

в) заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності коштів, одержаних від продажу на відкритих аукціонах (публічних торгах) та у будь-який інший спосіб, передбачений умовами договору застави, майна позичальника, переданого у заставу як забезпечення зазначеної заборгованості за умови, що інші юридичні дії кредитора щодо примусового стягнення іншого майна позичальника не привели до повного покриття заборгованості;

 

 

в) заборгованість, яка виявилася непогашеною внаслідок недостатності коштів, одержаних від продажу на відкритих аукціонах (публічних торгах) та у будь-який інший спосіб, передбачений умовами договору застави, майна позичальника, переданого у заставу як забезпечення зазначеної заборгованості за умови, що інші юридичні дії кредитора щодо примусового стягнення іншого майна позичальника не привели до повного покриття заборгованості;

79.

г) заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв'язку з дією обставин непереборної сили (форс-мажору), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством України;

 

 

г) заборгованість, стягнення якої стало неможливим у зв'язку з дією обставин непереборної сили (форс-мажору), підтверджених у порядку, передбаченому законодавством України;

80.

д) прострочена заборгованість померлих фізичних осіб, а також осіб, визнаних у судовому порядку безвісно відсутніми, померлими або недієздатними, а також прострочена заборгованість фізичних осіб, засуджених до позбавлення волі.

-131- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Цю частину доповнити ще одним підпунктом такого змісту:

"непогашена заборгованість фізичної особи через відсутність майна‚ на яке можливе стягнення в рахунок погашення заборгованості".

Враховано по тексту

д) прострочена заборгованість померлих фізичних осіб, а також осіб, визнаних у судовому порядку безвісно відсутніми, померлими або недієздатними, а також прострочена заборгованість фізичних осіб, засуджених до позбавлення волі.

81.

(8) Безспірне стягнення коштів - відчуження (списання) коштів з рахунків клієнтів банків без попередньої їх згоди.

-132- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (8) статті 1013 вилучити.

Враховано

 

 

 

-133- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

У частині (8) статті 1013 перед словами "відчуження (списання) коштів" додати слово "правомірне".

Відхилено

 

82.

(9) Безоплатно надані товари, роботи, послуги - це:

 

 

(8) Безоплатно надані товари, роботи, послуги - це:

83.

а) товари, що надаються платниками податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами, які не передбачають грошової або іншої компенсації вартості таких матеріальних цінностей і нематеріальних активів чи їх повернення, або без укладення таких договорів;

-134- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У п. а) частини (9) слово "подібними" вилучити

Враховано

а) товари, що надаються платниками податків згідно з договорами дарування, іншими договорами, які не передбачають грошової або іншої компенсації вартості таких матеріальних цінностей і нематеріальних активів чи їх повернення, або без укладення таких договорів;

84.

б) роботи (послуги), які виконуються (надаються) платниками податків без вимоги про компенсацію їх вартості;

 

 

б) роботи (послуги), які виконуються (надаються) платниками податків без вимоги про компенсацію їх вартості;

85.

в) товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею в її виробничому або господарському обороті.

 

 

в) товари, передані юридичній чи фізичній особі на відповідальне зберігання і використані нею в її виробничому або господарському обороті.

86.

(10) Безповоротна фінансова допомога - це:

 

 

(9) Безповоротна фінансова допомога - це:

87.

а) сума коштів, передана платникові податків згідно з договорами дарування, іншими подібними договорами, які не передбачають компенсації чи повернення таких коштів (крім бюджетних дотацій та субсидій), або без укладення таких договорів;

-135- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У п. а) частини (10) слово "подібними" вилучити

Враховано

а) сума коштів, передана платникові податків згідно з договорами дарування, іншими договорами, які не передбачають компенсації чи повернення таких коштів (крім бюджетних дотацій та субсидій), або без укладення таких договорів;

88.

б) сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості за рахунок страхового резерву в порядку, передбаченому частиною (3) статті 2094 цього Кодексу;

 

 

б) сума безнадійної заборгованості, відшкодована кредитору позичальником після списання такої безнадійної заборгованості за рахунок страхового резерву в порядку, передбаченому частиною (3) статті 2094 цього Кодексу;

89.

в) сума заборгованості платника податків перед іншою юридичною чи фізичною особою, що залишилася нестягнутою після закінчення строку позовної давності, без урахування нарахованих згідно з договором пені та штрафів;

 

 

в) сума заборгованості платника податків перед іншою юридичною чи фізичною особою, що залишилася нестягнутою після закінчення строку позовної давності, без урахування нарахованих згідно з договором пені та штрафів;

90.

г) кредит або депозит, наданий платникові податків без встановлення строків повернення його основної суми, крім кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах.

 

 

г) кредит або депозит, наданий платникові податків без встановлення строків повернення його основної суми, крім кредитів, наданих під безстрокові облігації, та депозитів до запитання у банківських установах.

91.

(11) Біржа - організаційно оформлений, постійно діючий ринок, на якому відповідно до законодавства здійснюється торгівля цінними паперами, валютними цінностями, а також оптова торгівля товарами.

-136- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (11) статті 1013 виключити.

Враховано

 

92.

(12) Благодійна організація - недержавна організація, головною метою діяльності якої є провадження благодійної діяльності в інтересах суспільства або окремих категорій осіб.

-137- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (12) статті 1013 виключити.

Враховано

 

 

 

-138- Н.д.Костенко Ю.І. (Реєстр.картка №312)

(12) Благодійні організації - непідприємницькі організації, що створені і провадять свою діяльність виключно з суспільно-корисною метою, а саме: допомоги категоріям фізичних осіб, які визнані законодавством такими, що потребують допомоги, охорони здоров'я, навколишнього середовища, прав людини, науки, любительського спорту і фізичної культури, мистецтва, культури, освіти, полегшення виконання державних функцій, а також в підтримку соціальних програм, ухвалених відповідними органами державної влади та місцевого самоврядування та які представляють звіт про свої доходи і видатки за вимогою будь-якої зацікавленої особи.

Відхилено

 

 

 

-139- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

(12) Благодійні організації - непідприємницькі організації, що створені і провадять свою діяльність виключно з суспільно-корисною метою, а саме: допомоги категоріям фізичних осіб, які визнані законодавством такими, що потребують допомоги, охорони здоров'я, навколишнього середовища, прав людини, науки, любительського спорту і фізичної культури, мистецтва, культури, освіти, полегшення виконання державних функцій, а також в підтримку соціальних програм, ухвалених відповідними органами державної влади та місцевого самоврядування та які представляють звіт про свої доходи і видатки за вимогою будь-якої зацікавленої особи. При цьому благодійною не визнається організація, власність і прибуток (дохід) якої використовується для вигоди членів чи працівників цієї організації або пов'язаних з нею осіб.

Майно, в тому числі доход благодійних організацій не може розподілятись прямо чи опосередковано між членами, засновниками, посадовими особами і пов'язаними з ними особами, за винятком заробітної плати і компенсацій у відповідності до статутних документів та законодавства.

Відхилено

 

 

 

-140- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (12). Вилучити слово "головною".

Відхилено

 

 

 

-141- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (12) статті дано визначення "Благодійна організація", але відсутнє визначення благодійної діяльності

Відхилено

 

93.

(13) Близькі родичі - матір, батько, чоловік, дружина, діти, рідні брати та сестри, онуки, дід і баба, усиновителі, усиновлені.

-142- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У ч.(13) ст.1013 виключити слова "чоловік, дружина".

Враховано

(10) Близькі родичі - матір, батько, діти, рідні брати та сестри, онуки, дід і баба, усиновителі, усиновлені.

 

 

-143- Н.д.Засуха Т.В. (Округ №93)

Доповнити статтю частиною (13а) у такій редакції:

"Боржник - юридична чи фізична особа, яка зобов'язана вчинити на користь іншої особи (кредитора) певну дію, як-от передати майно, виконану роботу, сплатити гроші та інше або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника його обов'язку."

Відхилено

 

94.

(14) Бюджетна дотація - безповоротна фінансова допомога з боку держави, яка надається суб'єкту підприємницької діяльності з метою зміцнення його фінансово-економічного становища та (або) для забезпечення виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг, що мають стратегічне значення для держави.

-144- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У слові "фінансовоекономічного" частини (14) статті між сполученими літерами "о" та "е" необхідно поставити дефіс.

Враховано

(11) Бюджетна дотація - безповоротна фінансова допомога з боку держави, яка надається суб'єкту підприємницької діяльності з метою зміцнення його фінансово-економічного становища та (або) для забезпечення виробництва товарів, виконання робіт, надання послуг, що мають стратегічне значення для держави.

95.

(15) Бюджетна організація - організація, діяльність якої фінансується за рахунок коштів бюджету на основі бюджетного кошторису доходів та витрат.

-145- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (15) ст.1013 викласти у такій редакції:

"Бюджетна установа - орган, установа чи організація, визначена або створена згідно із Конституцією України, а також установа чи організація, що створена у встановленому порядку органами влади Автономної Республіки Крим чи органом місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповіно Державного бюджету України чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є не прибутковими".

Враховано

(12) Бюджетна установа - орган, установа чи організація, визначена або створена згідно із Конституцією України, а також установа чи організація, що створена у встановленому порядку органами влади Автономної Республіки Крим чи органом місцевого самоврядування, яка повністю утримується за рахунок відповіно Державного бюджету України чи місцевих бюджетів. Бюджетні установи є неприбутковими.

 

 

-146- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (15). Текст "організація - " замінити текстом "установа, організація - установа, ", а після слова "якої" додати слово "повністю" (Пропозиція для узгодження із Бюджетним кодексом).

Враховано

 

96.

(16) Валютний (обмінний) курс - ціна валюти, виражена в іншій валюті.

-147- Національний банк України

У статті 1013 частину (16) пропонуємо узгодити з визначенням "офіційний валютний курс", що надається у статті 1 Закону України "Про Національний банк України".

Враховано

(13) Валютний (обмінний) курс - ціна валюти, виражена в іншій валюті.

 

 

-148- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (16) викласти у новій редакції:

"Валютний (обмінний) курс - ціна гривні, виражена в іноземній валюті.

Офіційний валютний (обмінний) курс - ціна гривні, виражена в іноземній валюті, яка встановлена Національним Банком України відповідно до чинного законодавства."

Відхилено

 

97.

1. Офіційний валютний (обмінний) курс - курс гривні до інших валют, що визначається Національним банком України відповідно до законодавства України про валютне регулювання.

-149- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт 1 частини (16) статті 1013 викласти у такій редакції:

"Офіційний валютний курс - курс валюти, офіційно встановлений Національним банком України як уповноваженим органом держави".

Враховано

1. Офіційний валютний курс - курс валюти, офіційно встановлений Національним банком України як уповноваженим органом держави.

98.

(17) Відповідальне зберігання - господарська операція платника податків, що передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій особі без права їх використання у господарському обороті такої фізичної чи юридичної особи, з подальшим поверненням цих матеріальних цінностей платникові податків без зміни їх якісних або кількісних характеристик.

-150- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (17) статті 1013 доповнити:

"за винятком випадків, коли такі зміни є закономірними та об'єктивними в часі, а також виникли внаслідок дії форс-мажорних обставин. Зміни якісних або/і кількісних характеристик, зумовлених чинником часу, повинні бути розраховані на основі державних норм і стандартів, а у разі форс-мажорних обставин - підтверджені відповідно до законодавства України".

Відхилено

(14) Відповідальне зберігання - господарська операція платника податків, що передбачає передачу згідно з договорами схову матеріальних цінностей на зберігання іншій особі без права їх використання у господарському обороті такої фізичної чи юридичної особи, з подальшим поверненням цих матеріальних цінностей платникові податків без зміни їх якісних або кількісних характеристик.

99.

(18) Виручка від реалізації - сума коштів, що надходить від покупця на рахунок юридичної чи фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за поставлені матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги.

-151- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (18) статті 1013 вилучити.

Враховано

 

 

 

-152- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У частині (18) статті 1013 термін "виручка від реалізації" пропонується замінити на термін "виручка від продажу товарів (робіт, послуг)".

Відхилено

 

 

 

-153- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Доповнити: а також полученi товари (роботи, послуги) вiд товарообмiнних (бартерних) операцiй.

Відхилено

 

 

 

-154- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Пропоную частину 18 ст.1013 викласти у наступній редакції:

"(18) Виручка від реалізації - сума коштів, що надходить від покупця на рахунок юридичної чи фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності за поставлені матеріальні цінності, виконані роботи, надані послуги, крім коштів, одержаних головним підприємством та учасниками промислово-фінансової групи від цієї промислово-фінансової групи для компенсації витрат виробництва та обігу проміжної і кінцевої продукції, включаючи податок на додану вартість, сплачений у складі вартості товарів, робіт, послуг, використаних для виробництва та продажу (постачання) проміжної і кінцевої продукції".

Відхилено

 

100.

(19) Господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, спрямована на одержання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі, якщо безпосередня участь цієї особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та істотною. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи в тому числі через свої філіали (відділення), постійні представництва, а також через будь-яку іншу особу, яка діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії та доручення.

-155- Н.д.Костенко Ю.І. (Реєстр.картка №312)

Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

(19) Підприємницька діяльність - будь-яка діяльність особи, спрямована на одержання доходу в грошовій, матеріальній чи нематеріальній формі, якщо безпосередня участь цієї особи в організації діяльності є регулярною, постійною і істотною. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи через свої філії (відділення), постійні представництва, а також через будь-яку іншу особу, яка діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії і доручення.

Відхилено

 

(15) Господарська діяльність - будь-яка діяльність особи, спрямована на одержання доходу в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі, якщо безпосередня участь цієї особи в організації такої діяльності є регулярною, постійною та істотною. Під безпосередньою участю слід розуміти зазначену діяльність особи в тому числі через свої філіали (відділення), постійні представництва, а також через будь-яку іншу особу, яка діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії та доручення.

 

 

-156- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частина (19):

не визначені терміни "постійна", "регулярна", "істотна".

Відхилено

 

 

 

-157- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (19), речення 2. Слово "філіали" замінити словом "філії". Аналогічно у всьому тексті Кодексу.

Відхилено

 

 

 

-158- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (19) статті після слів "будь-яка" необхідно внести слова "не заборонена чинним законодавством"

Відхилено

 

 

 

-159- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити частину (19) статті 1013 другим реченням:

"Діяльність органів державної влади чи місцевого самоврядування, що проводиться ними в межах здійснення своїх невід'ємних функцій, не вважається господарською діяльністю, в тому числі якщо у зв'язку з такою діяльністю збирається державне мито, плата чи інша компенсація".

Враховано

Діяльність органів державної влади чи місцевого самоврядування, що провадиться ними в межах здійснення своїх невід'ємних функцій, не вважається господарською діяльністю, в тому числі якщо у зв'язку з такою діяльністю збирається державне мито, плата чи інша компенсація.

101.

(20) Гральний бізнес - діяльність, пов'язана із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим чи майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.

 

 

(16) Гральний бізнес - діяльність, пов'язана із влаштуванням казино, інших гральних місць (домів), гральних автоматів з грошовим чи майновим виграшем, проведенням лотерей (крім державних) та розіграшів з видачею грошових виграшів у готівковій або майновій формі.

 

-160- Н.д.Юхновський І.Р. (Реєстр.картка №319)

В статті 1013 "Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі додатково записати: "Грант - особливий вид благодійної допомоги, в який включається сума безповоротної фінансової допомоги, а також вартості товарів, робіт, послуг, безоплатно наданих платнику податку фізичними або юридичними особами - нерезидентами у звітному періоді передані платникові податків згідно з договорами, які не передбачають компенсації чи повернення таких коштів, або без укладення таких договорів з метою провадження конкретної екологічної, культурної, оздоровчої, освітньої та наукової діяльності на умовах, визначених грантодавцем (донором), згідно із порядком, який встановлюється Кабінетом Міністрів України".

Відхилено

 

102.

(21) Гудвіл - нематеріальний актив, вартість якого визначається як різниця між балансовою вартістю активів підприємства та його звичайною вартістю як цілісного майнового комплексу, що виникає внаслідок використання кращих управлінських якостей, домінуючої позиції на ринку товарів, робіт, послуг, нових технологій тощо.

 

 

(17) Гудвіл - нематеріальний актив, вартість якого визначається як різниця між балансовою вартістю активів підприємства та його звичайною вартістю як цілісного майнового комплексу, що виникає внаслідок використання кращих управлінських якостей, домінуючої позиції на ринку товарів, робіт, послуг, нових технологій тощо.

103.

(22) Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що використовуються у виробництві готової продукції, з наступним поверненням цієї продукції або її частини їх власникові або за його дорученням - іншій особі.

 

 

(18) Давальницька сировина - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, що використовуються у виробництві готової продукції, з наступним поверненням цієї продукції або її частини їх власникові або за його дорученням - іншій особі.

104.

1. Давальницька сировина, що використовується у зовнішньоекономічних відносинах, - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, ввезені на митну територію України іноземним замовником (чи закуплені іноземним замовником в Україні за іноземну валюту) або вивезені за її межі українським замовником для використання у виробництві готової продукції, з наступним поверненням усієї продукції або її частини до країни власника (чи з реалізацією у країні виконавця замовником або за його дорученням виконавцем) або вивезенням до іншої країни.

 

 

1. Давальницька сировина, що використовується у зовнішньоекономічних відносинах, - сировина, матеріали, напівфабрикати, комплектуючі вироби, енергоносії, ввезені на митну територію України іноземним замовником (чи закуплені іноземним замовником в Україні за іноземну валюту) або вивезені за її межі українським замовником для використання у виробництві готової продукції, з наступним поверненням усієї продукції або її частини до країни власника (чи з реалізацією у країні виконавця замовником або за його дорученням виконавцем) або вивезенням до іншої країни.

105.

2. Операція з давальницькою сировиною - операція з перероблення (оброблення, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з перероблення цієї сировини з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 процентів загальної вартості готової продукції. При операціях з давальницькою сировиною використовуються терміни, що мають таке значення:

 

 

2. Операція з давальницькою сировиною - операція з перероблення (оброблення, збагачення чи використання) давальницької сировини (незалежно від кількості замовників і виконавців, а також етапів (операцій)) з перероблення цієї сировини з метою одержання готової продукції за відповідну плату. До операцій з давальницькою сировиною належать операції, в яких сировина замовника на конкретному етапі її переробки становить не менш як 20 процентів загальної вартості готової продукції. При операціях з давальницькою сировиною використовуються терміни, що мають таке значення:

106.

а) замовник - суб'єкт господарської діяльності, який надає давальницьку сировину;

 

 

а) замовник - суб'єкт господарської діяльності, який надає давальницьку сировину;

107.

б) виконавець - суб'єкт господарської діяльності, який здійснює переробку, обробку, збагачення чи використання давальницької сировини;

 

 

б) виконавець - суб'єкт господарської діяльності, який здійснює переробку, обробку, збагачення чи використання давальницької сировини;

108.

в) готова продукція - продукція (товар), вироблена з використанням давальницької сировини (крім тієї частини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку) і визначена як кінцева у контракті між замовником і виконавцем.

 

 

в) готова продукція - продукція (товар), вироблена з використанням давальницької сировини (крім тієї частини, що використовується для проведення розрахунків за її переробку) і визначена як кінцева у контракті між замовником і виконавцем.

109.

(23) Дебітор - юридична чи фізична особа, яка має грошову або майнову заборгованість перед іншою юридичною або фізичною особою.

 

 

(19) Дебітор - юридична чи фізична особа, яка має грошову або майнову заборгованість перед іншою юридичною або фізичною особою.

110.

(24) Дериватив - стандартний документ, що засвідчує право та(або) зобов'язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах. Стандартна (типова) форма деривативів і порядок їх випуску та обігу встановлюються законодавством України.

 

 

(20) Дериватив - стандартний документ, що засвідчує право та(або) зобов'язання придбати чи продати у майбутньому цінні папери, матеріальні або нематеріальні активи, а також кошти на визначених ним умовах. Стандартна (типова) форма деривативів і порядок їх випуску та обігу встановлюються законодавством України.

111.

(25) Дивіденди - платіж, який провадиться юридичною особою на користь власника або довірених осіб власника корпоративних прав, емітованих такою юридичною особою, у зв'язку з розподілом частини її прибутку. До дивідендів не включаються виплати юридичної особи, пов'язані із зворотним викупом акцій, часток (паїв), раніше емітованих такою юридичною особою.

-161- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (25) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(25) Дивіденди - платіж, який провадиться юридичною особою на користь власника або довірених осіб власника корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку".

Враховано

(21) Дивіденди - платіж, який провадиться юридичною особою на користь власника або довірених осіб власника корпоративних прав, інвестиційних сертифікатів та інших цінних паперів, що засвідчують право власності інвестора на частку (пай) у майні (активах) емітента, у зв'язку з розподілом частини його прибутку.

 

 

-162- Н.д.Костенко Ю.І. (Реєстр.картка №312)

Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Ввести додаткову частину статті 1013:

Добровільні пожертвування - безоплатно надані товари, роботи, послуги, безповоротна фінансова допомога, а також права користування майном, передані фізичними чи юридичними особами неприбутковим організаціям. Особливим видом добровільного пожертвування є грант, що може надаватись за договором між фізичною чи юридичною особою і неприбутковою організацією під умовою виконання останньою певних робіт, надання послуг чи виробництва товарів відповідно до статутної діяльності неприбуткової організації, але не на користь особи, що надає грант чи інших підприємницьких юридичних осіб чи фізичних осіб, що займаються підприємницькою діяльністю без утворення юридичної особи.

Відхилено

 

112.

(26) Дохід (валовий дохід) - загальна сума будь-яких коштів, одержаних від усіх видів діяльності, вартості матеріальних і нематеріальних цінностей (активів), цінних паперів, інших об'єктів власності, що одержані (нараховані) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

-163- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(26) цієї статті виключити слова: "її континентальному шельфі‚ виключній (морський) економічній зоні"‚ тому це є частиною території України.

-164- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

В частині (26) статті 1013 після слова "діяльності" замість слова "вартості" слід написати слово "вартість".

-165- Національний банк України

У частині (26) статті 1013 після слів "цінних паперів" доповнити словами: "крім прямих інвестицій";

Відхилено

 

 

 

 

Враховано по суті

 

 

 

Відхилено

(22) Дохід (валовий дохід) - загальна сума будь-яких коштів, одержаних від усіх видів діяльності, вартості матеріальних і нематеріальних цінностей (активів), цінних паперів, інших об'єктів власності, що одержані (нараховані) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

 

 

-166- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Частину 26 ст.1013 пропоную викласти у такій редакції:

"(26) Дохід (валовий дохід) - загальна сума будь-яких коштів, одержаних від усіх видів діяльності, вартості матеріальних і нематеріальних цінностей (актів), цінних паперів, інших об'єктів власності, що одержані (нараховані) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формі як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами, крім коштів, одержаних головним підприємством та учасниками промислово-фінансової групи для компенсації витрат виробництва та обігу проміжної і кінцевої продукції, включаючи податок на додану вартість, сплачений у складі вартості товарів, робіт, послуг, використаних для виробництва та продажу (постачання) проміжної і кінцевої продукції".

Враховано частково

 

113.

(27) Доходи (прибутки) з джерелом їх походження з України - будь-які доходи, одержані резидентами або нерезидентами від будь-яких видів їхньої діяльності на території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, сплачених резидентами України, доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих в Україні, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого в Україні, а також доходи страховиків-резидентів від страхування ризиків страхувальників-резидентів за межами України, інші доходи від господарської діяльності на митній території України.

-167- Кабінет Міністрів України

Частину 23 статті після слів " будь-які доходи, одержані резидентами або нерезидентами від будь-яких видів їхньої діяльності на території України" доповнити словами "її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні".

Враховано

(23) Доходи (прибутки) з джерелом їх походження з України -будь-які доходи, одержані резидентами або нерезидентами від будь-яких видів їхньої діяльності на території України її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, сплачених резидентами України, доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих в Україні, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого в Україні, а також доходи страховиків- резидентів від страхування ризиків страхувальників- резидентів за межами України, інші доходи від господарської діяльності на митній території України.

 

 

-168- Національний банк України

У частині (27) статті 1013 надається визначення термінів "дохід (валовий дохід)" та "доходи (прибутки)" згідно з заголовком статті 1013 зазначені терміни стосуються усього тексту Кодексу.

Відхилено

 

 

 

-169- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

В частині (27) статті 1013 після слів "пасивних доходів" замість слова "сплачених" написати слово "одержаних" і далі по тексту.

Відхилено

 

 

 

-170- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

В частині (27) статті 1013 після слова "доходи" слово "прибутки" виключити, в зв'язку з тим, що ці частини є по суті продовженням частини (26), а прибуток - це доход за мінусом непрямих податків (ПДВ, акцизного податку) амортизаційних відрахувань, валових витрат.

Відхилено

 

 

 

-171- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Частину 27 ст. 1013 пропоную викласти наступним чином:

"(27) Доходи (прибутки) з джерелом їх походження з України - будь-які доходи, одержані резидентами або нерезидентами від будь-яких видів їхньої діяльності на території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, сплачених резидентами України та нерезидентами, доходи від надання резидентам або нерезидентам в оренду (користування) майна, розташованого в Україні, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих в Україні, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого в Україні, а також доходи страховиків-резидентів від страхування ризиків страхувальників-резидентів за межами України, інші доходи від господарської діяльності на митній території України, крім коштів, одержаних головним підприємством та учасниками промислово-фінансової групи від цієї промислово-фінансової групи для компенсації витрат виробництва та обігу проміжної і кінцевої продукції, включаючи податок на додану вартість, сплачений у складі вартості товарів, робіт, послуг, використаних для виробництва та продажу (постачання) проміжної і кінцевої продукції".

Відхилено

 

 

 

-172- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частина (27) ст.1013 суперечить частині (1) ст. 1004 цього Кодексу, оскільки, в одному випадку (ст.1004), доход і прибуток зазначені як окремі, а в іншому ((ч. (27) ст.1013)), як один і той самий об`єкт оподаткування

Відхилено

 

114.

(28) Доходи (прибутки), одержані з джерел за межами України - будь-які доходи, отримані резидентами від будь-яких видів їхньої діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, доходи від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих за межами України, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого за межами України, інші доходи від господарської діяльності за межами митної території України або на територіях, непідконтрольних митній службі України.

-173- Національний банк України

У статті 1013 у частині (28) надається визначення термінів "дохід (валовий дохід)" та "доходи (прибутки)" згідно з заголовком статті 1013 зазначені терміни стосуються усього тексту Кодексу.

-174- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1013

В частині (28) після слова "доходи" слово "прибутки" виключити, в зв'язку з тим, що ці частини є по суті продовженням частини (26), а прибуток - це доход за мінусом непрямих податків (ПДВ, акцизного податку) амортизаційних відрахувань, валових витрат.

Враховано

 

 

 

 

Відхилено

(24) Доходи (прибутки), одержані з джерел за межами України - будь-які доходи, отримані резидентами від будь-яких видів їхньої діяльності за межами митної території України, включаючи проценти, дивіденди, роялті та будь-які інші види пасивних доходів, доходи від надання резидентам в оренду (користування) майна, розташованого за межами України, включаючи рухомий склад транспорту, приписаного до портів, розташованих за межами України, доходи від продажу нерухомого майна, розташованого за межами України, інші доходи від господарської діяльності за межами митної території України або на територіях, непідконтрольних митній службі України.

 

 

-175- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частина (28) ст.1013 суперечить частині (1) ст. 1004 цього Кодексу, оскільки, в одному випадку (ст.1004), доход і прибуток зазначені як окремі, а в іншому ((ч. (28)ст.1013)), як один і той самий об`єкт оподаткування

Відхилено

 

115.

(29) Законний представник платника податків - особа (особи), яка веде справи, виконує обов'язки та представляє інтереси платника у відносинах, пов'язаних з оподаткуванням.

-176- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (29) статті 1013 виключити.

Враховано

 

 

 

-177- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (29) статті 1013 після слова "яка" необхідно внести словосполучення "у передбаченому чинним законодавством порядку"

Відхилено

 

116.

(30) Звітний (податковий) період - період, за який платник податків зобов'язаний провадити розрахунки податків та сплачувати їх до бюджету.

-178- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (30) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(30) Базовий податковий (звітний) період - період, за який платник податків зобов'язаний провадити розрахунки податків та сплачувати їх до бюджету".

Враховано

(25) Базовий податковий (звітний) період - період, за який платник податків зобов'язаний провадити розрахунки податків та сплачувати їх до бюджету.

117.

(31) Звичайна ціна - ціна, яка склалася при взаємодії попиту та пропозиції на ринку ідентичних (а у разі відсутності - однорідних) товарів, робіт, послуг та в результаті укладення угод на відповідному ринку товару, роботи, послуги між не пов'язаними особами. Порядок визначення звичайної ціни встановлюється Кабінетом Міністрів України. Джерелами інформації про звичайні ціни на день продажу товарів, робіт, послуг визнаються:

-179- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У другому реченні частини (31) статті 1013 після слова "послуг" доповнити словом "зокрема".

Враховано

(26) Звичайна ціна - ціна, яка склалася при взаємодії попиту та пропозиції на ринку ідентичних (а у разі відсутності - однорідних) товарів, робіт, послуг та в результаті укладення угод на відповідному ринку товару, роботи, послуги між не пов'язаними особами. Порядок визначення звичайної ціни встановлюється Кабінетом Міністрів України. Джерелами інформації про звичайні ціни на день продажу товарів, робіт, послуг зокрема визнаються:

 

 

-180- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1013 ч.(31) перше речення доповнити словами "що не є монополістами на ринку товарів, робіт, послуг.". Друге та третє речення замінити на "Порядок визначення звичайної ціни встановлюється Кабінетом Міністрів України" замінити словами "Визначення звичайної ціни здійснюється платником податків (за необхідністю, з подальшим пред'явленням копій джерел такої інформації органам податкової служби )як середня величина щодо загального рівня звичайних цін на ідентичні (а у разі відсутності - однорідних) товарів, робіт, послуг, визначених на основі інформації про звичайні ціни на день продажу товарів, робіт, послуг. Джерелами такої інформації визнаються".

Відхилено

 

 

 

-181- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(31) виключити слова: "Джерелами інформації про звичайні ціни на день продажу товарів‚ робіт послуг визнаються" та пункти "а" - "в" цієї частини‚ тому що застосування одночасно трьох джерел інформації призведе до численних судових спорів.

Враховано по суті

 

 

 

-182- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У частині (31) статті 1013 речення "Порядок визначення звичайної ціни встановлюється Кабінетом Міністрів України" виключити.

Відхилено

 

 

 

-183- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Частину (31) статті 1013 пропонується виключити. У відповідних статтях Кодексу де застосовується термін "Звичайна ціна" замінити текстом такого змісту: "По цінам не нижче витрат на виробництво товарів (робіт, послуг), включаючи фактичну амортизацію основних фондів"

У зв'язку з вище визначеним, терміни "Ідентичні товари" та "Однорідні товари", приведені у частині (72) статті 1013 виключити

Відхилено

 

 

 

-184- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частину (31) викласти в редакції Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97 ВР від 22.05.1997р.

Враховано частково

 

 

 

-185- Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (31) статті 1013 пропонується виключити. У відповідних статтях Кодексу де застосовується термін "Звичайна ціна" замінити текстом такого змісту: "По цінам не нижче витрат на виробництво товарів (робіт, послуг), включаючи фактичну амортизацію основних фондів".

Відхилено

 

 

 

-186- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)

Статтю 1013 частину (31) викласти у наступній редакції:

"Звичайна ціна - ціна продажу товарів (робіт, послуг) продавцем, включаючи суму нарахованих (сплачених) процентів, вартість іноземної валюти, яка може бути отримана у разі їх продажу особам, які не пов'язані з продавцем при звичайних умовах ведення господарської діяльності. У разі коли ціни підлягають державному регулюванню згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, встановлена згідно з принципами такого регулювання.

У разі коли продаж (відчуження) товарів (валютних цінностей) здійснюється у примусовому порядку згідно із законодавством, звичайною вважається ціна, фактично отримана при такому продажі.

Якщо податкові органи за результатами документальних перевірок мають підстави для висновків щодо правомірності визначення рівня звичайних цін платником податку, ці органи мають право звернутися із запитом, а платник податку зобов'язаний за таким запитом надати обґрунтування рівня таких цін".

Відхилено

 

 

 

-187- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

у частині (31) друге речення вилучити, оскільки визначення звичайної ціни, виходячи з даної правової норми не потребує додаткового впорядкування з боку Кабінету Міністрів України

Відхилено

 

118.

а) офіційна чи публічна інформація про біржові котировки (угоди, які відбулися) на біржі, яка є найближчою до місцезнаходження (місця проживання) продавця або покупця, а у разі відсутності угоди на зазначеній біржі чи у разі продажу (придбання) на іншій біржі - інформація про біржові котировки по зазначених угодах на цій іншій біржі або інформація про міжнародні біржові котировки, а також котировки Міністерства фінансів України по державних цінних паперах та зобов'язаннях;

 

 

а) офіційна чи публічна інформація про біржові котировки (угоди, які відбулися) на біржі, яка є найближчою до місцезнаходження (місця проживання) продавця або покупця, а у разі відсутності угоди на зазначеній біржі чи у разі продажу (придбання) на іншій біржі - інформація про біржові котировки по зазначених угодах на цій іншій біржі або інформація про міжнародні біржові котировки, а також котировки Міністерства фінансів України по державних цінних паперах та зобов'язаннях;

119.

б) інформація державних органів статистики та органів, які регулюють ціноутворення;

 

 

б) інформація державних органів статистики та органів, які регулюють ціноутворення;

120.

в) інформація про ринкові ціни, опубліковані в засобах друку або доведені до відома громадськості засобами масової інформації;

-188- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (31), підпункт в). Текст "в засобах друку або доведені до відома громадськості" замінити текстом "або оприлюднені"

Відхилено

в) інформація про ринкові ціни, опубліковані в засобах друку або доведені до відома громадськості засобами масової інформації;

 

 

-189- Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

У статті 1013 частині (31) підпункт (в) слова "інформаційна база даних органів державної податкової служби України про середні ціни на угоди, які були укладені (проведені) протягом відповідного періоду, по ідентичних або однорідних товарах, роботах, послугах" пропонується виключити.

Відхилено

 

121.

- інформаційна база даних органів державної податкової служби України про середні ціни на угоди, які були укладені (проведені) протягом відповідного періоду, по ідентичних або однорідних товарах, роботах, послугах.

 

 

- інформаційна база даних органів державної податкової служби України про середні ціни на угоди, які були укладені (проведені) протягом відповідного періоду, по ідентичних або однорідних товарах, роботах, послугах.

 

 

-190- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У п.п."в" речення "- інформаційна база даних органів державної податкової служби України про середні ціни на угоди, які були укладені (проведені) протягом відповідного періоду, по ідентичних або однорідних товарах, роботах, послугах" - виключити.

 

 

122.

(32) Експорт - продаж товарів (робіт, послуг) іноземним суб'єктам господарської діяльності з їх вивезенням за межі митної території України, включаючи реекспорт товарів, крім передачі майна суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності іноземному суб'єкту господарської діяльності за кордоном як натуральної частки участі у формуванні статутного капіталу при спільній господарській діяльності.

-191- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (32) та пункті 2 цієї частини статті 1013, після слів "товарів" та "продукція," виключити слова "(робіт, послуг)" та "послуги, робота".

Враховано

(27) Експорт - продаж товарів іноземним суб'єктам господарської діяльності з їх вивезенням за межі митної території України, включаючи реекспорт товарів, крім передачі майна суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності іноземному суб'єкту господарської діяльності за кордоном як натуральної частки участі у формуванні статутного капіталу при спільній господарській діяльності.

 

 

-192- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1013

В частині (32) після слів "робіт, послуг" вставити слова "українськими суб`єктами зовнішньоекономічної діяльності" і далі по тексту.

Відхилено

 

 

 

-193- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Н.д.Цибенко П.С. (Округ №110

Доповнити після слів, "... з їх вивезенням..." словами "або без вивозу" далі по тексту.

Відхилено

 

123.

1. Реекспорт - продаж іноземним суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності та вивезення за межі України товарів, раніше ввезених (імпортованих) у країну, які не пройшли ніякої обробки.

-194- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (32). Пункт 1 після тексту "вивезення за межі" доповнити текстом "митної території". Аналогічно пункт 2

Враховано

1. Реекспорт - продаж іноземним суб'єктам зовнішньоекономічної діяльності та вивезення за межі митної території України товарів, раніше ввезених (імпортованих) у країну, які не пройшли ніякої обробки.

124.

2. Експорт капіталу - вивезення за межі України капіталу в будь-якій формі (валютні кошти, продукція, послуги, роботи, права інтелектуальної власності та інші немайнові права) з метою одержання прибутків від виробничої та інших форм господарської діяльності.

 

 

2. Експорт капіталу - вивезення за межі митної території України капіталу в будь-якій формі (валютні кошти, продукція, права інтелектуальної власності та інші немайнові права) з метою одержання прибутків від виробничої та інших форм господарської діяльності.

125.

(33) Емісійний дохід - сума перевищення доходів, одержаних підприємством від первинної емісії (випуску) власних акцій та інших корпоративних прав над номіналом таких акцій (інших корпоративних прав).

-195- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (33). Слово "підприємством" замінити словами "юридичною особою".

Враховано

(28) Емісійний дохід - сума перевищення доходів, одержаних юридичною особою від емісії (випуску) власних акцій та інших корпоративних прав над номіналом таких акцій (інших корпоративних прав).

 

 

-196- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (33) статті 1013 слово "первинної" виключити.

Враховано

 

 

 

-197- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

"Емісійний дохід - дохід отриманий за рахунок перевищення ціни продажу акцій над номіналом при їх первинному розміщенні, або за рахунок їх зворотного викупу за ціною меншою номіналу при умові їх подальшого анулювання".

Відхилено

 

126.

(34) Імпорт - ввезення (пересилання) товарів (робіт, послуг) на митну територію України, включаючи закупівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.

-198- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (34) та у пункті 2 цієї частини статті 1013 відповідно після слова "товарів" та "продукція" виключити слова відповідно "(робіт, послуг)" та "послуги, робота".

Враховано

(29) Імпорт - ввезення (пересилання) товарів на митну територію України, включаючи закупівлю товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.

127.

1. Реімпорт - продаж суб'єкту господарської діяльності в Україні та ввезення на територію України товарів, раніше вивезених (експортованих) з країни, які не пройшли ніякої обробки.

-199- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (34). Пункт 1 після тексту "ввезення на" доповнити словом "митну"

Враховано

1. Реімпорт - продаж суб'єкту господарської діяльності в Україні та ввезення на митну територію України товарів, раніше вивезених (експортованих) з країни, які не пройшли ніякої обробки.

128.

Імпорт капіталу - ввезення з-за меж України капіталу в будь-якій формі (валютні кошти, продукція, послуги, робота, права інтелектуальної власності та інші немайнові права) з метою одержання прибутків від виробничої та інших форм господарської діяльності.

-200- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (34), пункт 2. Текст "з-за меж" замінити текстом "на митну територію"

Враховано

2. Імпорт капіталу - ввезення на митну територію України капіталу в будь-якій формі (валютні кошти, продукція, права інтелектуальної власності та інші немайнові права) з метою одержання прибутків від виробничої та інших форм господарської діяльності.

129.

(35) Інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Інвестиції поділяються на капітальні, фінансові та реінвестиції.

-201- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Стаття 1013. Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі.

(35) Інвестиції - всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти будь-яких видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається позитивний соціальний ефект.

Відхилено

(30) Інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання основних фондів, нематеріальних активів, корпоративних прав та цінних паперів в обмін на кошти або майно. Інвестиції поділяються на капітальні, фінансові та реінвестиції.

 

 

-202- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

У частині (35) статті 1013 після слів "основних фондів" у визначенні поняття "інвестиція" вставити кому, оскільки це руйнує понятійний апарат визначення.

Враховано

 

 

 

-203- Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Частину (35) статті 1013: згідно з Законом України "Про інвестиційну діяльність" викласти в такій редакції: "Інвестиції - всі види майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти будь-яких видів діяльності в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається позитивний ефект".

Відхилено

 

130.

1. Капітальна інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання будинків, споруд, інших об'єктів нерухомої власності, інших основних фондів і нематеріальних активів, які підлягають амортизації відповідно до норм цього Кодексу.

 

 

1. Капітальна інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання будинків, споруд, інших об'єктів нерухомої власності, інших основних фондів і нематеріальних активів, які підлягають амортизації відповідно до норм цього Кодексу.

131.

2. Фінансова інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та інших фінансових інструментів. Фінансові інвестиції поділяються на прямі та портфельні.

 

 

2. Фінансова інвестиція - господарська операція, яка передбачає придбання корпоративних прав, цінних паперів, деривативів та інших фінансових інструментів. Фінансові інвестиції поділяються на прямі та портфельні.

132.

3. Пряма інвестиція - господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою.

 

 

3. Пряма інвестиція - господарська операція, яка передбачає внесення коштів або майна до статутного фонду юридичної особи в обмін на корпоративні права, емітовані такою юридичною особою.

133.

4. Портфельна інвестиція - господарська операція, яка передбачає купівлю цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів за кошти на фондовому ринку (крім операцій з придбання акцій як безпосередньо платником податку, так і пов'язаними з ним особами, в обсягах, що перевищують 50 процентів загальної суми акцій, емітованих іншою юридичною особою, які належать до прямих інвестицій).

-204- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

В пункті 4 частини (35) статті 1013 виключити слова:

"(крім операцій з придбання акцій як безпосередньо платником податку, так і пов'язаними з ним особами, в обсягах, що перевищують 50 процентів загальної суми акцій, емітованих іншою юридичною особою, які належать до прямих інвестицій)".

Враховано

4. Портфельна інвестиція - господарська операція, яка передбачає купівлю цінних паперів, деривативів та інших фінансових активів за кошти на фондовому ринку.

 

 

-205- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (35):

у пункті "4" виключити слова: "(крім операцій з придбання акцій як безпосередньо платником податку, так і пов'язаними з ним особами, в обсягах, що перевищують 50 процентів загальної суми акцій, емітованих іншою юридичною особою, які належать до прямих інвестицій)".

Відхилено

 

134.

5. Реінвестиція - господарська операція, яка передбачає здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок доходу (прибутку), одержаного від інвестиційних операцій.

-206- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Пункт 5 частини (35) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"5. Реінвестиція - господарська операція, яка передбачає здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок одержаного доходу (прибутку), шляхом спрямування його у джерела одержання".

Враховано

5. Реінвестиція - господарська операція, яка передбачає здійснення капітальних або фінансових інвестицій за рахунок одержаного доходу (прибутку), шляхом спрямування його у джерела одержання.

135.

(36) Інвестиції іноземні - інвестиції, визначені згідно з частиною (35) цієї статті, що вкладаються іноземними суб'єктами господарської діяльності в Україні.

-207- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Частину (36) - виключити повністю.

Враховано

 

 

 

-208- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити статтю 1013 новою частиною - визначеннями термінів наступного змісту:

"Інвестиційний керуючий - юридична особа, яка здійснює професійну діяльність з управління портфелем цінних паперів і діє на підставі укладеного з інвестиційним фондом чи пенсійним фондом договору про його управління."

Відхилено

 

136.

(37) Інжиніринг - інженерно-конструкторські роботи і послуги, які включають послуги з підготовки та забезпечення процесу виробництва і реалізації продукції, з обслуговування будівництва та експлуатації промислових, інфраструктурних, сільськогосподарських та інших об'єктів.

 

 

(31) Інжиніринг - інженерно-конструкторські роботи і послуги, які включають послуги з підготовки та забезпечення процесу виробництва і реалізації продукції, з обслуговування будівництва та експлуатації промислових, інфраструктурних, сільськогосподарських та інших об'єктів.

137.

(38) Інкасація боргових вимог - банківська послуга з одержання за дорученням клієнта коштів від боржника такого клієнта у рахунок погашення його боргу або акцепту за векселями, чеками, іншими розрахунковими і товарними документами.

-209- Національний банк України

У статті 1013 частину (38) пропонуємо виключити з проекту.

Враховано

 

138.

(39) Індексація - спосіб збереження реальної величини грошових вимог і доходів в умовах інфляції. Індексація дає змогу перерахувати розміри грошових виплат пропорційно до змін індексу цін за період з дня підписання до виконання зобов'язань.

-210- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У статті 1013 частину (39) вилучити.

Враховано

 

 

 

-211- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (39) статті 1013 після слів "реальної величини" додати слова "балансової вартості основних фондів та нематеріальних активів".

Відхилено

 

139.

(40) Корпоративні права - право власності на частку (пай, акцію) у статутному фонді (капіталі) юридичної особи, включаючи права на управління, одержання відповідної частки прибутку такої юридичної особи, а також частки активів у разі її ліквідації відповідно до законодавства України.

-212- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Частину (40) статті 1013 після слів "у статутному фонді (капіталі)" доповнити словами: "або на весь статутний фонд".

-213- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (40). Текст "законодавства України" замінити текстом "закону".

Враховано

 

 

Враховано

 

(32) Корпоративні права - право власності на частку (пай, акцію) у статутному фонді (капіталі) або на весь статутний фонд (капітал) юридичної особи, включаючи права на управління, одержання відповідної частки прибутку такої юридичної особи, а також частки активів у разі її ліквідації відповідно до закону.

140.

(41) Кошти - гривня або іноземна валюта.

-214- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (41) статті 1013 викласти у такій редакції:

"Кошти - гроші у національній або іноземній валюті чи їх еквівалент".

Враховано

(33) Кошти - гроші у національній або іноземній валюті чи їх еквівалент.

 

 

-215- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Частину (41) доповнити словами "дорогоцінні метали".

Враховано по суті

 

 

 

-216- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (41) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"(41) Гроші (валюта, кошти) - гривня або іноземна валюта."

Враховано частково

 

 

 

-217- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Статтю 1013 доповнити частиною (41-1) такого змісту:

"(41-1) Кошти спільного інвестування - кошти, залучені від інвесторів інституту спільного інвестування (далі - ІСІ), доходи від здійснення операцій з активами ІСІ та доходи, нараховані за активами ІСІ."

Відхилено

 

141.

(42) Кредит - кошти і матеріальні цінності, які надаються резидентами або нерезидентами у користування юридичним чи фізичним особам на визначений строк та під процент. Кредит розподіляється на фінансовий, товарний, інвестиційний податковий кредит та кредит під цінні папери, що засвідчують відносини позики.

-218- Національний банк України

У статті 1013 частину (42) пропонуємо виключити

Відхилено

(34) Кредит - кошти і матеріальні цінності, які надаються резидентами або нерезидентами у користування юридичним чи фізичним особам на визначений строк та під процент. Кредит розподіляється на фінансовий, товарний, інвестиційний податковий кредит та кредит під цінні папери, що засвідчують відносини позики.

142.

1. Фінансовий кредит - кошти, які надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, у позику юридичній чи фізичній особі на визначений строк, для цільового використання та під процент. Правила надання фінансових кредитів установлюються Національним банком України (щодо банківських кредитів), а також Кабінетом Міністрів України (щодо небанківських фінансових організацій) відповідно до законодавства України.

-219- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Вилучити у пункті 1 частини (42) статті 1013 слова "для цільового використання"

-220- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (42), пункт 1. Наприкінці текст "законодавства" замінити текстом "законів"

Враховано

 

 

Відхилено

1. Фінансовий кредит - кошти, які надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, у позику юридичній чи фізичній особі на визначений строк та під процент. Правила надання фінансових кредитів установлюються Національним банком України (щодо банківських кредитів), а також Кабінетом Міністрів України (щодо небанківських фінансових організацій) відповідно до законодавства України.

143.

2. Товарний кредит - товари, які передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичним чи фізичним особам на умовах угоди, що передбачає відстрочення кінцевого розрахунку на визначений строк та під процент. Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари, результати робіт, послуг покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного одержання товарів, робіт, послуг таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості.

-221- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

У пункті 2 частині (42) статті 1013 пропонується речення "Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари, результати робіт, послуг покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного одержання товарів, робіт, послуг таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості " виключити.

.

Відхилено

2. Товарний кредит - товари, які передаються резидентом або нерезидентом у власність юридичним чи фізичним особам на умовах угоди, що передбачає відстрочення кінцевого розрахунку на визначений строк та під процент. Товарний кредит передбачає передачу права власності на товари, результати робіт, послуг покупцеві (замовникові) у момент підписання договору або в момент фізичного одержання товарів, робіт, послуг таким покупцем (замовником), незалежно від часу погашення заборгованості.

144.

3. Інвестиційний податковий кредит - відстрочення плати податку на прибуток, що надається суб'єкту підприємницької діяльності на визначений строк з метою збільшення його фінансових ресурсів для здійснення інноваційних програм, з наступною компенсацією відстрочених сум у вигляді додаткових надходжень податку через загальне зростання прибутку, що буде одержано внаслідок реалізації інноваційних програм.

 

 

3. Інвестиційний податковий кредит - відстрочення плати податку на прибуток, що надається суб'єкту підприємницької діяльності на визначений строк з метою збільшення його фінансових ресурсів для здійснення інноваційних програм, з наступною компенсацією відстрочених сум у вигляді додаткових надходжень податку через загальне зростання прибутку, що буде одержано внаслідок реалізації інноваційних програм.

145.

4. Кредит під цінні папери, що засвідчують відносини позики - кошти, які залучаються юридичною особою - боржником (дебітором) від інших юридичних або фізичних осіб як компенсація вартості випущених (емітованих) таким дебітором облігацій або ощадних (депозитних) сертифікатів.

-222- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Пункт 4 частини (42) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"4. Кредит по цінних паперах, що засвідчують відносини позики - кошти, які залучаються юридичною особою - боржником (дебітором) від інших юридичних або фізичних осіб на умовах, визначених при емісії, розміщених (емітованих) таким дебітором облігацій або ощадних (депозитних) сертифікатів, а також інших боргових цінних паперів з обмеженим строком обігу."

Враховано

 

4. Кредит по цінних паперах, що засвідчують відносини позики - кошти, які залучаються юридичною особою - боржником (дебітором) від інших юридичних або фізичних осіб на умовах, визначених при емісії, розміщених (емітованих) таким дебітором облігацій аба ощадних (депозитних) сертифікатів, а також інших боргових цінних паперів з обмеженим строком обігу.

 

 

-223- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (42) пункт "4" доповнити словами: "а також інших боргових цінних паперів з обмеженим строком обігу".

Враховано

 

 

146.

(43) Кредитор - юридична чи фізична особа, яка надає грошову або майнову позику (кредит);

-224- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (43) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"(43) Кредитор - юридична чи фізична особа, яка є позикодавцем за договором позики або кредитодавець за кредитним договором; "

Відхилено

(35) Кредитор - юридична чи фізична особа, яка надає грошову або майнову позику (кредит);

147.

(44) Лізингова (орендна) операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів або земельних ділянок у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату і на визначений строк. Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень.

-225- Кабінет Міністрів України

Після слів: "особи (орендодавця)" дописати слова: "крім операцій фрахтування морських суден"

 

(36) Лізингова (орендна) операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання майна у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату і на визначений строк. Лізингові (орендні) операції здійснюються у вигляді оперативного лізингу (оренди), фінансового лізингу (оренди), зворотного лізингу (оренди), оренди земельних ділянок та оренди будівель, у тому числі житлових приміщень.

 

-226- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Абзац 1 частини (44) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(44) Лізингова операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає надання права користування визначеного законодавством предмета лізингу у користування іншим фізичним чи юридичним особам за плату та на визначений строк. Лізингові операції можуть здійснюватись у вигляді оперативного лізингу чи фінансового лізингу в залежності від умов відповідного договору. Залежно від форми здійснення, лізинг може бути зворотнім, пайовим, міжнародним, чи іншої форми, що прямо не заборонена законом."

Відхилено

 

 

 

-227- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У першому реченні частини (44) статті 1013 слова "основних фондів або земельних ділянок" замінити словами "майна".

Враховано

 

 

 

-228- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У всіх пунктах частини (44) статті 1013 та відповідних статтях Кодексу слова "орендна", "оренда" і т. ін. виключити.

Відхилено

 

 

 

-229- Н.д.Засуха Т.В. (Округ №93)

Перше речення пункту (44) викласти у такій редакції:

"(44) Лізингова (оренда) операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання основних фондів або земельних ділянок, що є власністю лізингодавця у користування іншим фізичним чи юридичним особам (орендарям) за плату і на визначений строк."

Відхилено

 

148.

1. Оперативний лізинг (оренда) - господарська операція орендодавця, що передбачає передачу орендарю права користування основними фондами на строк, що не перевищує строку їх повної амортизації, під час якої основні фонди залишаються у складі основних фондів орендодавця, з обов'язковим їх поверненням орендодавцю після закінчення строку дії договору лізингу (оренди).

-230- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт 1 частини (44) статті 1013 викласти в такій редакції:

"Оперативний лізинг (оренда) - лізингова (орендна) операція фізичної або юридичної особи, що передбачає передання орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах, інших ніж передбачаються фінансовим лізингом (орендою)".

Враховано

1. Оперативний лізинг (оренда) - лізингова (орендна) операція фізичної або юридичної особи, що передбачає передання орендарю основного фонду, придбаного або виготовленого орендодавцем, на умовах, інших ніж передбачаються фінансовим лізингом (орендою).

 

 

-231- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Пункт 1 частини (44) статті 1013 викласти у такій редакції:

"1. Оперативний лізинг - господарська операція лізингодавця, що передбачає передачу лізингоотримувачу предмету лізингу, який є власністю лізингодавця, на визначений договором строк та за плату, з обов'язковим поверненням предмету лізингу по закінченню строку дії договору оперативного лізингу. Основні фонди (предмет лізингу), передані у оперативний лізинг, залишаються у складі основних фондів лізингодавця."

 

 

149.

2. Фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція орендодавця, що передбачає придбання орендодавцем за замовленням орендаря основних фондів з подальшою їх передачею у користування орендарю (з включенням їх до складу основних фондів орендаря) на строк, що не перевищує строку повної амортизації таких основних фондів, з обов'язковою подальшою передачею права власності на такі основні фонди орендарю.

-232- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт 1 частини (44) статті 1013 викласти в такій редакції:

"Фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція фізичної або юридичної особи, яка передбачає передання орендарю майна, що підпадає під визначення основного фонду згідно із статтею 8 цього Закону, придбаного або виготовленого орендодавцем, а також усіх ризиків та винагород, пов"язаних з правом користування та володіння об"єктом лізингу.

Лізинг (оренда) вважається фінансовою, якщо лізинговий (орендний) договір містить одну з наступних умов:

об"єкт лізингу передається на строк, протягом якого амортизується не менше 75 відсотків його первісної вартості за нормами амортизації, визначеними статтею 8 цього Закону (крім прискореної амортизації) та орендар зобов"язаний придбати об"єкт лізингу у власність протягом строку дії лізиногового договору або в момент його закінчення за ціною, визначеною у такому лізинговому договорі;

залишкова оціночна вартість об"єкту лізингу на момент закінчення дії лізиногового договору становить не більше 25 відсотків від звичайної ціни на такий об"єкт лізингу, діючої на початок строку дії лізиногового договору;

якщо у лізинг передається об"єкт, що перебував у складі основних фондів лізингодавця протягом строку перших 50 відсотків амортизації його первісної вартості, загальна сума лізингових платежів має дорівнювати або бути більшою 90 відсотків від звичайної ціни на такий об"єкт лізингу, діючої на початок строку дії лізингового договору, збільшеної на суму процентів, розрахованих виходячи з облікової ставки Національного банку України, визначеної у дату початку дії лізингового договору на весь його строк;

майно, яке передається у фінансовий лізинг, є виготовленим за замовленням лізингоотримувача (орендаря) та після закінчення дії лізиногово договору не може бути бути використаним іншими особами, крім лізиногоотримувача (орендаря) виходячи з його технологічних та якісних характеристик.

Під терміном "строк фінансового лізингу" розуміється строк, який розпочинається від дати передання ризиків, пов"язаних із зберіганням чи використанням майна, чи права на отримання будь-яких вигод чи винагород, по"язаних з його використанням, або будь-яких інших прав, що випливають з прав на володіння, користування або розпорядження таким майном, лізингоотримувачу (орендарю), та закінчується строком закінчення дії лізиногового договору, включаючи будь-який період, протягом якого лізингоотримувач має право прийняти одноосібне рішення про продовження строку лізингу згідно з умовами договору.

Незалежно від того, чи відноситься господарська операція до фінансового лізингу відповідно до норм цього підпункту або ні, платник податку має право при укладенні договору (угоди) визначити таку операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору.

У разі коли терміни, визначені у цьому підпункті не визначено законами з питань оподаткування, роз"яснення щодо застосування таких термінів надаються центральним податковим органом.".

Враховано

2. Фінансовий лізинг (оренда) - господарська операція фізичної або юридичної особи, яка передбачає передання орендарю майна, що підпадає під визначення основного фонду згідно із статтею 8 цього Закону, придбаного або виготовленого орендодавцем, а також усіх ризиків та винагород, пов'язаних з правом користування та володіння об'єктом лізингу.

Лізинг (оренда) вважається фінансовою, якщо лізинговий (орендний) договір містить одну з наступних умов:

об'єкт лізингу передається на строк, протягом якого амортизується не менше 75 відсотків його первісної вартості за нормами амортизації, визначеними статтею 8 цього Закону (крім прискореної амортизації) та орендар зобов'язаний придбати об'єкт лізингу у власність протягом строку дії лізиногового договору або в момент його закінчення за ціною, визначеною у такому лізинговому договорі;

залишкова оціночна вартість об'єкту лізингу на момент закінчення дії лізиногового договору становить не більше 25 відсотків від звичайної ціни на такий об'єкт лізингу, діючої на початок строку дії лізиногового договору;

якщо у лізинг передається об'єкт, що перебував у складі основних фондів лізингодавця протягом строку перших 50 відсотків амортизації його первісної вартості, загальна сума лізингових платежів має дорівнювати або бути більшою 90 відсотків від звичайної ціни на такий об'єкт лізингу, діючої на початок строку дії лізингового договору, збільшеної на суму процентів, розрахованих виходячи з облікової ставки Національного банку України, визначеної у дату початку дії лізингового договору на весь його строк;

майно, яке передається у фінансовий лізинг, є виготовленим за замовленням лізингоотримувача (орендаря) та після закінчення дії лізиногово договору не може бути використаним іншими особами, крім лізиногоотримувача (орендаря) виходячи з його технологічних та якісних характеристик.

Під терміном "строк фінансового лізингу" розуміється строк, який розпочинається від дати передання ризиків, пов'язаних із зберіганням чи використанням майна, чи права на отримання будь-яких вигод чи винагород, по'язаних з його використанням, або будь-яких інших прав, що випливають з прав на володіння, користування або розпорядження таким майном, лізингоотримувачу (орендарю), та закінчується строком закінчення дії лізиногового договору, включаючи будь-який період, протягом якого лізингоотримувач має право прийняти одноосібне рішення про продовження строку лізингу згідно з умовами договору.

Незалежно від того, чи відноситься господарська операція до фінансового лізингу відповідно до норм цього підпункту або ні, платник податку має право при укладенні договору (угоди) визначити таку операцію як оперативний лізинг без права подальшої зміни статусу такої операції до закінчення дії відповідного договору.

У разі коли терміни, визначені у цьому підпункті не визначено законами з питань оподаткування, роз'яснення щодо застосування таких термінів надаються центральним податковим органом.

 

 

-233- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Пункт 2 частини (44) статті 1013 викласти у такій редакції:

"2. Фінансовий лізинг - господарська операція лізингодавця, що передбачає передачу у користування лізингоотримувачу предмету лізингу, який є власністю лізингодавця, на визначений відповідним договором строк та за плату. Лізингоотримувач має право прийняти право власності на предмет фінансового лізингу після сплати усіх належних за договором платежів.

Відхилено

 

150.

3. Зворотний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає продаж основних фондів фінансовій організації з одночасним зворотним одержанням таких основних фондів такою фізичною чи юридичною особою в оперативний або фінансовий лізинг.

-234- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Пункт 3 частини (44) статті 1013 викласти у такій редакції:

"3. Зворотний лізинг - господарська операція фізичної чи юридичної особи, відповідно до якої предмет лізингу придбавається лізингодавцем у власника для наступної (зворотної) передачі йому ж у оперативний чи фінансовий лізинг. "

Відхилено

3. Зворотний лізинг (оренда) - господарська операція фізичної чи юридичної особи, що передбачає продаж основних фондів фінансовій організації з одночасним зворотним одержанням таких основних фондів такою фізичною чи юридичною особою в оперативний або фінансовий лізинг.

 

 

-235- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (44). Пункт 3 після тексту "основних фондів фінансовій" доповнити текстом "установі,"

Відхилено

 

151.

4. Оренда земельних ділянок - господарська операція, яка передбачає надання орендодавцем земельної ділянки у користування орендарю на визначений строк, за цільовим призначенням і за орендну плату.

-236- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Пункти 4 статті 1013 замінити новим абзацом такого змісту:

"Орендна операція - господарська операція фізичної чи юридичної особи (орендодавця), що передбачає надання нерухомих речей (майна), включаючи житлові приміщення, у користування іншій фізичній чи юридичній особі (орендарю) за цільовим призначенням, за орендну плату і на визначений строк. "

Відхилено

4. Оренда земельних ділянок - господарська операція, яка передбачає надання орендодавцем земельної ділянки у користування орендарю на визначений строк, за цільовим призначенням і за орендну плату.

152.

5. Оренда житлових приміщень - господарська операція, яка передбачає надання житлового будинку або квартири її власником у користування орендарю на визначений строк або безстроково для цільового використання та за орендну плату.

 

 

5. Оренда житлових приміщень - господарська операція, яка передбачає надання житлового будинку або квартири її власником у користування орендарю на визначений строк або безстроково для цільового використання та за орендну плату.

153.

(45) Ліцензія - документ, що видається відповідно до законодавства України, згідно з яким власник ліцензії має право займатися певним видом підприємницької діяльності та повинен дотримуватися певних умов і правил провадження певного виду діяльності (ліцензійних умов).

-237- Н.д.Костенко Ю.І. (Реєстр.картка №312)

Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

(45) Ліцензія - документ, що видається відповідно до законодавства України, згідно з яким власник ліцензії має право займатися певним видом діяльності та повинен дотримуватися певних умов і правил провадження певного виду діяльності (ліцензійних умов).

Враховано

(37) Ліцензія - документ, що видається відповідно до законодавства України, згідно з яким власник ліцензії має право займатися певним видом діяльності та повинен дотримуватися певних умов і правил провадження певного виду діяльності (ліцензійних умов).

 

 

-238- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (45). Текст "законодавства України" замінити текстом "закону"

Відхилено

 

 

 

-239- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (45) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"(45) ліцензія - документ державного зразка, який засвідчує право ліцензіата на провадження зазначеного в ньому виду господарської діяльності протягом визначеного строку за умови виконання ліцензійних умов; "

Відхилено

 

154.

(46) Лотерея - будь-яка платна гра, внаслідок якої відбувається перерозподіл коштів громадян - її учасників, добровільно сплачених ними для участі у цій грі, що надає їм право на одержання виграшів у разі визнання їх переможцями, крім платних і рекламних ігор, які проводяться юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності і мають на меті сприяння продажу будь-якого товару чи наданню платних послуг, якщо організатори ігор витрачають на проведення таких ігор свій прибуток.

-240- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (46) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(46) Лотерея - господарська операція, яка передбачає продаж гравцю права на участь у розігруванні призу за випадковою вірогідністю за кошти або в обмін на інші цінності, а також безоплатне отримання такого призу у власність, у разі визнання такого гравця переможцем".

Враховано

(38) Лотерея - господарська операція, яка передбачає продаж гравцю права на участь у розігруванні призу за випадковою вірогідністю за кошти або в обмін на інші цінності, а також безоплатне отримання такого призу у власність, у разі визнання такого гравця переможцем.

 

 

-241- Н.д.Сизенко Ю.П. (Реєстр.картка №236)

В частині (46) статті 1013

в першому абзаці слова "крім платних і рекламних ігор" замінити словами "крім безоплатних (для їх учасників) рекламних ігор";

абзац перший доповнити реченням наступного змісту:

"Діяльність з випуску та проведення лотерей, у тому числі державних, підлягає ліцензуванню Міністерством фінансів України, яке встановлює вимоги щодо порядку фінансового контролю над такою діяльністю. Кабінет Міністрів України встановлює вимоги щодо достатності капіталу та визначає інші фінансові нормативи здійснення таких господарських операцій";

Враховано частково

 

 

 

-242- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (46). Після слів "перерозподіл коштів" слово "громадян" замінити словами "фізичних осіб"

Враховано по суті

 

 

 

-243- Н.д.Борзов В.П. (Реєстр.картка №335)

У статті 1013 "Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі" частину (46), після слів..." визнання їх переможцям"... записати "... крім безоплатних (для їх учасників) рекламних ігор"... і далі за текстом.

Відхилено

 

155.

1. Державні лотереї - лотереї, які відповідають таким вимогам:

 

 

1. Державні лотереї - лотереї, які відповідають таким вимогам:

156.

а) передбачають наявність призового фонду в розмірах не менш як 50 процентів суми одержаних доходів, а також відрахувань до Державного бюджету України в розмірі не менш як 30 процентів доходів, що залишаються після виплат призового фонду;

-244- Н.д.Сизенко Ю.П. (Реєстр.картка №236)

Підпункт а) пункту 1 викласти в наступній редакції:

"а) передбачають наявність призового фонду в розмірах не менш як 50 процентів суми одержаних доходів, а також відрахувань в розмірі не менш як 20 процентів доходів, що залишаються після нарахування призового фонду, з яких 15 процентів зараховуються до Державного бюджету України, а 5 процентів зараховуються на спеціальний рахунок в Головному управлінні Державного казначейства України з подальшим їх використанням на соціально корисні цілі (розвиток фізичної культури, спорту, фінансування соціальної адаптації інвалідів, науки, культурних заходів тощо) у відповідності з положенням про цей рахунок, що затверджується Кабінетом Міністрів України";

Відхилено

а) передбачають наявність призового фонду в розмірах не менш як 50 процентів суми одержаних доходів, а також відрахувань до Державного бюджету України в розмірі не менш як 30 процентів доходів, що залишаються після виплат призового фонду;

157.

б) випуск і проведення лотерей реєструється в Міністерстві фінансів України, яке встановлює порядок фінансового контролю над діяльністю агента з проведення лотереї.

-245- Н.д.Сизенко Ю.П. (Реєстр.картка №236)

В підпункті б) пункту 1 замість слів "реєструються в Міністерстві фінансів України" записати "підлягає ліцензуванню Міністерством фінансів України".

Відхилено

б) випуск і проведення лотерей реєструється в Міністерстві фінансів України, яке встановлює порядок фінансового контролю над діяльністю агента з проведення лотереї.

 

 

-246- Н.д.Сизенко Ю.П. (Реєстр.картка №236)

Частину (46) доповнити пунктом 2 наступного змісту:

"Оператор лотерей - юридична або фізична особа, що у встановленому законодавством порядку одержала ліцензію Міністерства фінансів України на випуск та проведення лотерей".

Відхилено

 

158.

(47) Майно - матеріальні об'єкти, які можуть бути предметами володіння, користування або розпорядження.

-247- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (47) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"(47) Майно - окрема річ, сукупність речей, а також майнові права та обов'язки."

Враховано частково

(39) Майно - матеріальні та нематеріальні об'єкти, які можуть бути предметами володіння, користування або розпорядження.

 

 

-248- Н.д.Юхновський І.Р. (Реєстр.картка №319)

В статті 1013 "Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі", частині (47) наведене визначення терміну "майно" як матеріальних об'єктів, які можуть бути предметами володіння, користування або розпорядження з відповідним розмежуванням на рухоме та нерухоме майно.

Разом з тим у статті 1013, частині (3) зазначено, що "Активи - майно, до складу якого входять, зокрема, кошти, цінні папери, основні фонди та оборотні активи, розрахунки з дебіторами та кредиторами, об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності та прирівняні до них права, що є об'єктом права власності або повного господарського відання платника податків" у вигляді матеріальних та нематеріальних активів. Тобто в частині (3) статті 1013 наведено більш розширене трактування терміну "Майно". Доцільно узгодити термінологію.

Враховано

 

 

 

-249- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (47) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"(47) Річ - предмет матеріального світу, який задовольняє потреби людей і щодо якого можуть виникати цивільні права та обов'язки.

1. До нерухомих речей належать земельні ділянки та все, що розташоване на них і міцно з ними пов'язане, тобто об'єкти, переміщення яких без непропорційного збитку їх призначенню є неможливим.

Режим нерухомої речі може бути поширений законом і на інші речі, зокрема на повітряні та морські судна, судна внутрішнього плавання, космічні об'єкти, - як такі, що підлягають державній реєстрації.

2. Рухомими речами визнаються такі, що їх можна вільно переміщувати у просторі."

Враховано частково

 

 

 

-250- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Статті 1013, 6001. Необхідно чітко визначити, що відноситься до майна, оскільки:

а) в частині (3) статті 1013 майно це кошти, цінні папери, основні фонди та оборотні активи, розрахунки з дебіторами та кредиторами, об'єкти права інтелектуальної, в тому числі промислової, власності та прирівняні до них права, що є об'єктом права власності або повного господарського відання платника податків;

б) в частині (35) статті 1013 кошти і майно - окремі поняття. І не тільки в цій частині.

Враховано по суті

 

159.

1. Майно нерухоме - земельна ділянка і все, пов'язане з нею і розташоване на ній, зокрема будівлі та споруди, тобто об'єкти, переміщення яких без істотної шкоди для їх призначення є неможливим.

 

 

1. Майно нерухоме - земельна ділянка і все, пов'язане з нею і розташоване на ній, зокрема будівлі та споруди, тобто об'єкти, переміщення яких без істотної шкоди для їх призначення є неможливим.

160.

Майно рухоме - всі інші матеріальні об'єкти, що не належать до нерухомого майна.

 

 

2. Майно рухоме - всі інші матеріальні об'єкти, що не належать до нерухомого майна.

161.

(48) Місцезнаходження юридичної особи - місцезнаходження постійно діючого органу юридичної особи, крім випадків, окремо передбачених у цьому Кодексі.

-251- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (48) статті 1013 викласти в новій редакції такого змісту:

"(48) Місцезнаходження юридичної особи - місцем її державної реєстрації, зазначене в її установчих документах, крім випадків, окремо передбачених у цьому Кодексі."

Відхилено

(40) Місцезнаходження юридичної особи - місцезнаходження постійно діючого органу юридичної особи, крім випадків, окремо передбачених у цьому Кодексі.

 

 

-252- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

В цій нормі пропонується місцем знаходження юридичної особи вважати місце її державної реєстрації. Таке положення доцільно внести і в ч. (48) ст. 1013, адже сплата податків здійснюється за місцем реєстрації юридичних осіб;

Відхилено

 

162.

(49) Місце управління підприємством - місце здійснення повноважень вищим органом управління (радою, правлінням тощо) відповідно до статуту або іншого засновницького документа.

 

 

(41) Місце управління підприємством - місце здійснення повноважень вищим органом управління (радою, правлінням тощо) відповідно до статуту або іншого засновницького документа.

163.

1. Місце управління підприємством, переданим у довірче управління, - місцезнаходження довірчого власника.

 

 

1. Місце управління підприємством, переданим у довірче управління, - місцезнаходження довірчого власника.

164.

2. Місце управління підприємством, що здійснюється фізичною особою, яка є власником цього підприємства, або фізичною особою, що діє відповідно до договору від імені та за дорученням власника, - місце проживання відповідного власника.

 

 

2. Місце управління підприємством, що здійснюється фізичною особою, яка є власником цього підприємства, або фізичною особою, що діє відповідно до договору від імені та за дорученням власника, - місце проживання відповідного власника.

165.

3. Місце управління представництвом, філіалом або іншим відокремленим підрозділом підприємства - місце управління підприємством, до складу якого входить такий підрозділ.

 

 

3. Місце управління представництвом, філіалом або іншим відокремленим підрозділом підприємства - місце управління підприємством, до складу якого входить такий підрозділ.

166.

(50) Недоїмка - не внесені після закінчення встановлених строків сплати суми податків, справляння яких передбачено цим Кодексом.

 

 

(42) Недоїмка - не внесені після закінчення встановлених строків сплати суми податків, справляння яких передбачено цим Кодексом.

 

 

-253- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити статтю 1013 новою частиною - визначеннями термінів наступного змісту:

"Неоподатковуваний мінімум - сума сукупного доходу фізичної особи, що дорівнює прожитковому мінімуму і не підлягає оподаткуванню."

Відхилено

 

167.

(51) Неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної та меценатської діяльності.

-254- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (51) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(51) Неприбуткові установи та організації - установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження неприбуткової діяльності відповідно до законодавства України".

Враховано

(43) Неприбуткові установи та організації - установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження неприбуткової діяльності відповідно до законодавства України.

 

 

-255- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (51) статті 1013 викласти у такій редакції: "Неприбуткові підприємства, установи та організації-підприємства, установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження управлінської, навчальної, благодійної, релігійної, меценатської та іншої аналогічної, діяльності визначеної цим Кодексом"

Враховано частково

 

 

 

-256- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (51). Вилучити слово "головною"

Відхилено

 

 

 

-257- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Частину (51) статті 1013 доповнити словами "а також іншої діяльності, передбаченої статутними документами, укладеними на підставі норм відповідних нормативно-правових актів про неприбуткові організації."

Враховано частково

 

 

 

-258- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1013 ч.(51) замінити на п.1 статті 2058, виклавши перше речення в редакції "Неприбутковими організаціями визначаються: ".

Відхилено

 

 

 

-259- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Частину (51) викласти в редакції Закону "Про оподаткування прибутку підприємств" № 283/97 ВР від 22.05.1997р.

Враховано по суті

 

 

 

-260- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (51) статті 1013 подати в такій редакції:

"Неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження наукової, освітньої, культурної, оздоровчої, аматорської спортивної, екологічної, релігійної, благодійної (спонсорської, меценатської), соціальної та іншої діяльності, спрямованої на задоволення громадських потреб та інтересів, визначених цим Кодексом та чинним законодавством України".

Враховано частково

 

 

 

-261- Н.д.Юхновський І.Р. (Реєстр.картка №319)

До статті 1013 "Визначення термінів, які використовуються у цьому Кодексі", частині (51) "Неприбуткові підприємства, установи та організації - підприємства, установи та організації, головною метою діяльності яких є не одержання прибутку, а провадження благодійної та меценатської діяльності".

Таке визначення не відповідає змісту статті 7.11 Закону України "Про податок на прибуток", а також положенням Наказу ДПА України від 11.07.97 № 232 "Про затвердження Положення про реєстр неприбуткових організацій та установ"

Крім того, запропонований термін частини (51) статті 1013 розбігається із відповідним визначенням статті 2058.

Пропонується привести у відповідність у цьому Кодексі термінологію щодо визначення неприбуткових підприємств, установ та організацій по всьому тексту Кодексу.

Враховано частково

 

 

 

-262- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)

Пропоную дати повне визначення неприбуткових організацій в Податковому Кодексі України, а окремого Закону з цього питання не приймати.

Враховано по суті

 

 

 

-263- Н.д.Костенко Ю.І. (Реєстр.картка №312)

Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Неприбуткові організації непідприємницькі товариства та установи, головною метою діяльності яких не є одержання прибутку, і які перераховані у підпунктах а)-є) пункту (1) статті 2058 цього Кодексу.

Враховано частково

 

 

 

-264- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (51) статті зазначається термін "меценатська діяльність", але відсутнє його визначення

Враховано

 

168.

(52) Нерезиденти:

 

 

(44) Нерезиденти:

169.

а) юридичні особи, суб'єкти господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи (філіали (відділення), представництва тощо) з місцезнаходженням за межами України, які створені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства іншої держави;

 

 

а) юридичні особи, суб'єкти господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи (філіали (відділення), представництва тощо) з місцезнаходженням за межами України, які створені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства іншої держави;

170.

б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва іноземних держав, міжнародні організації та їх представництва, розташовані на території України, що мають дипломатичні привілеї та імунітет;

-265- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (52), підпункт б). Текст "іноземних держав" замінити текстом "інших держав". Аналогічно у всьому тексті Кодексу.

Відхилено

б) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва іноземних держав, міжнародні організації та їх представництва, розташовані на території України, що мають дипломатичні привілеї та імунітет;

171.

в) представництва інших іноземних організацій в Україні, які не провадять підприємницької діяльності відповідно до законодавства України;

 

 

в) представництва інших іноземних організацій в Україні, які не провадять підприємницької діяльності відповідно до законодавства України;

172.

г) фізичні особи, які відповідно до частини (68) цієї статті цього Кодексу не є резидентами.

 

 

г) фізичні особи, які відповідно до частини (68) цієї статті цього Кодексу не є резидентами.

173.

(53) Оподаткування - обкладення податками.

-266- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (53) статті 1013 виключити.

Враховано

 

 

 

-267- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (53) статті визначення терміну "оподаткування" є нечітким, оскільки незрозуміло що означає слово "обкладення". Ймовірно, потрібно було б визначити термін "оподаткування", як нарахування, обчислення та сплату податків тощо

Відхилено

 

174.

(54) Особи - юридичні і фізичні особи та суб'єкти господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи .

-268- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Викласти ч. (54) ст. 1013 в редакції "Особи - юридичні і фізичні особи".

Відхилено

(45) Особи - юридичні і фізичні особи та суб'єкти господарської діяльності, що не мають статусу юридичної особи .

175.

(55) Офшорні зони - спеціальні економічні зони, в яких застосовуються особливі правила оподаткування.

-269- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (55) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(55) Офшорна зона - міжнародний центр (ринок), об'єднання (зосередження) в одному місці іноземних банків, підприємств, приваблюваних місцевими податковими пільгами".

Враховано

(46) Офшорна зона - міжнародний центр (ринок), об'єднання (зосередження) в одному місці іноземних банків, підприємств, приваблюваних місцевими податковими пільгами.

 

 

-270- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(55) потрібно роз'яснити‚ чим відрізняються офшорна та спеціальна (вільна) економічна зони.

Враховано

 

 

 

-271- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (55) статті поняття "Офшорна зона" потребує чіткого визначення, термін "спеціальна економічна зона" необхідно вилучити

Враховано

 

176.

(56) Пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без врахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

-272- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Частину (56) статті 1013 викласти у такій редакції: "Пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму боргу (без врахування пені), що справляється у зв'язку з несвоєчасним погашенням зобов'язання".

Враховано по суті

(47) Пеня - плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу (без врахування пені), що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.

 

 

-273- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (56) статті 1013 викласти у такій редакції: "Пеня - плата, яка нарахована на суму боргу (без врахування пені), що справляється у зв'язку з несвоєчасним погашенням зобов'язання".

Враховано по суті

 

177.

(57) Пов'язана особа - особа, що відповідає будь-якій з наведених нижче ознак:

-274- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (57) статті 1013 викласти в наступній редакції:

"(57) Пов'язана особа - особа, що має будь-які з наведених нижче ознак:

Враховано

(48) Пов'язана особа - особа, що має будь-які з наведених нижче ознак:

178.

а) юридична особа, яка здійснює контроль над платником податку, або контролюється таким платником податку, або перебуває під спільним контролем з таким платником податку. Під здійсненням контролю слід розуміти володіння безпосередньо або через більшу кількість пов'язаних фізичних чи юридичних осіб найбільшою часткою (паєм, пакетом акцій) статутного фонду платника податку або управління найбільшою кількістю голосів у органі управління такого платника податку або володіння часткою (паєм, пакетом акцій), в розмірі не менш як 20 процентів від статутного фонду платника податку;

а) дві юридичні особи вважаються пов'язаними особами, якщо:

а1. одна юридична особа володіє напряму чи опосередковано акціями, вартість яких складає 20 чи більше процентів вартості всіх акцій другої юридичної особи;

а2. одна юридична особа володіє напряму чи опосередковано часткою (паєм) у другій юридичній особі, що складає 20 чи більше процентів;

а3. одна юридична особа контролює напряму чи опосередковано 20 чи більше процентів голосів, що можуть використовуватися під час прийняття основних рішень другої юридичної особи;

 

а) дві юридичні особи вважаються пов'язаними особами, якщо:

а1. одна юридична особа володіє напряму чи опосередковано акціями, вартість яких складає 20 чи більше процентів вартості всіх акцій другої юридичної особи;

а2. одна юридична особа володіє напряму чи опосередковано часткою (паєм) у другій юридичній особі, що складає 20 чи більше процентів;

а3. одна юридична особа контролює напряму чи опосередковано 20 чи більше процентів голосів, що можуть використовуватися під час прийняття основних рішень другої юридичної особи;

 

 

а4. 20 чи більше процентами акцій кожної з цих юридичних осіб чи відповідною часткою (паєм) у кожній такій юридичній особі напряму чи опосередковано володіє інша особа;

 

а4. 20 чи більше процентами акцій кожної з цих юридичних осіб чи відповідною часткою (паєм) у кожній такій юридичній особі напряму чи опосередковано володіє інша особа;

179.

б) фізична особа або члени сім'ї фізичної особи, які здійснюють контроль над платником податку.

б) фізична особа та юридична особа вважаються пов'язаними особами, якщо:

 

б) фізична особа та юридична особа вважаються пов'язаними особами, якщо:

180.

181.

Членами сім'ї фізичної особи вважаються :

б1 чоловік або дружина;

б1. фізична особа володіє напряму чи опосередковано акціями, вартість яких складає 20 чи більше процентів вартості всіх акцій юридичної особи;

 

б1. фізична особа володіє напряму чи опосередковано акціями, вартість яких складає 20 чи більше процентів вартості всіх акцій юридичної особи;

182.

б2 прямі родичі (діти або батьки) як фізичної особи, так і її чоловіка або дружини;

б2. фізична особа володіє напряму чи опосередковано часткою (паєм) у юридичній особі, що складає 20 чи більше процентів;

 

б2. фізична особа володіє напряму чи опосередковано часткою (паєм) у юридичній особі, що складає 20 чи більше процентів;

183.

184.

б3 чоловік або дружина будь-якого прямого родича фізичної особи або її чоловіка чи дружини;

б4 особи, які в результаті опікунських відносин пов'язані один з одним як батьки і діти;

б3. фізична особа контролює напряму чи опосередковано 20 чи більше процентів голосів, що можуть використовуватися під час прийняття основних рішень юридичної особи;

 

б3. фізична особа контролює напряму чи опосередковано 20 чи більше процентів голосів, що можуть використовуватися під час прийняття основних рішень юридичної особи;

185.

в) посадова особа органу управління платника податку, уповноважена здійснювати від імені платника податку юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або зупинення правових відносин.

в) дві фізичні особи вважаються пов'язаними особами, якщо вони є членами однієї сім'ї.

Для цілей цієї частини вважається, що фізична особа володіє акціями юридичної особи чи часткою (паєм) у юридичній особі, які є у власності напряму чи опосередковано у такої фізичної особи та/чи у членів її сім'ї, а членами сім'ї вважаються дружина чи чоловік та близькі родичі фізичної особи".

 

в) дві фізичні особи вважаються пов'язаними особами, якщо вони є членами однієї сім'ї.

Для цілей цієї частини вважається, що фізична особа володіє акціями юридичної особи чи часткою (паєм) у юридичній особі, які є у власності напряму чи опосередковано у такої фізичної особи та/чи у членів її сім'ї, а членами сім'ї вважаються дружина чи чоловік та близькі родичі фізичної особи.

 

-275- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

У підпункті "а" частини (57) статті 1013 друге речення викласти у такій редакції:

"Під здійсненням контролю слід розуміти володіння безпосередньо або через більшу кількість пов'язаних фізичних чи юридичних осіб найбільшою часткою (паєм, пакетом акцій), але не меншою, як 20 процентів статутного фонду платника податку або управляння найбільшою кількістю голосів у органі управління такого платника податку; "

Враховано по суті

 

 

 

-276- Н.д.Черняк В.К. (Округ №153)

у пункті а) друге речення викласти в такій редакції:

"Термін "контроль" для цілей цього Кодексу вживається у значенні, визначеному в абзаці тринадцятому статті 1 Закону України "Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності";

Відхилено

 

 

 

-277- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ч. (57) п. б)

що означає "пов'язані один з одним, як батьки і діти" (це різні, не тотожні речі: або фізичні особи - "батьки і діти" або "особа, що здійснює піклування" та "особа над якою здійснюється піклування")?

Враховано редакційно

 

 

 

-278- Н.д.Черняк В.К. (Округ №153)

пункт б) викласти в такій редакції:

"фізична особа, яка здійснює контроль над платником податку, члени сім'ї цієї фізичної особи, які спільно з нею здійснюють господарську діяльність".

Враховано по суті

 

 

 

-279- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

Таким чином, пп. б1, б2, б3 об'єднуються в пп. б1, а пп. б4 отримує номер "б2".

Враховано редакційно

 

 

 

-280- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

В пункті "б" частини (57) статті 1013:

- підпункт "б2" викласти в новій редакції такого змісту:

"б2 прямі родичі (діти або батьки) фізичної особи; "

Враховано редакційно

 

 

 

-281- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1013 ч.(57) підпункт б2 доповнити "рідні брати та сестри".

Враховано редакційно

 

 

 

-282- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Підпункт "б3" виключити".

Відхилено

 

 

 

-283- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Підпункт "б4" відповідно вважати пунктом "б3".

Відхилено

 

 

 

-284- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

З метою уникнення зловживань службовим становищем в пункті "в" частини (57) статті 1013 після слів "посадова особа органу управління платника податку" через кому додати:

"а також члени її сім'ї".

Відхилено

 

 

 

-285- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)

Ст. 1013 доповнити терміном "податковий агент".

Відхилено

 

186.

(58) Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Кодексом.

 

 

(49) Податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Кодексом.

187.

Податкові правовідносини - суспільні фінансові відносини, що виникають у зв'язку із справлянням податків з юридичних та фізичних осіб, інших категорій платників податків.

 

 

(50) Податкові правовідносини - суспільні фінансові відносини, що виникають у зв'язку із справлянням податків з юридичних та фізичних осіб, інших категорій платників податків.

188.

Податковий борг - (недоїмка) податкове зобов'язання з урахуванням штрафних санкцій у разі їх наявності, узгоджене платником податків або визнане судом (арбітражним судом), але не сплачене в установлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

-286- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (6) слово "визнане" замінити на слово "встановлене".

Враховано

(51) Податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій у разі їх наявності), узгоджене платником податків або встановлене судом (арбітражним судом), але не сплачене в установлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

189.

(61) Податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду у випадках, передбачених цим Кодексом.

 

 

(52) Податковий кредит - сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов'язання звітного періоду у випадках, передбачених цим Кодексом.

190.

(62) Податковий облік - система обов'язкових форм і методів відображення платниками податків результатів господарської діяльності або інших об'єктів, пов'язаних з визначенням податкового зобов'язання з відповідних податків.

-287- Національний банк України

У статті 1013 частину (62) пропонуємо викласти в такій редакції:

"Податковий облік - система форм і методів, які визначаються платником податків самостійно відповідно до цього Кодексу для відображення результатів господарської діяльності з питань оподаткування".

Відхилено

(53) Податковий облік - система обов'язкових форм і методів відображення платниками податків результатів господарської діяльності або інших об'єктів, пов'язаних з визначенням податкового зобов'язання з відповідних податків.

191.

(63) Посадові особи - особи, які постійно або тимчасово здійснюють функції представників влади, а також постійно або тимчасово займають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків на підприємствах, в установах та організаціях усіх від форм власності, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням.

-288- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013. Частину (63) після тексту "представників влади," доповнити текстом "місцевого самоврядування"

-289- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (63) слово "адміністративногосподарських" розділити дефісом, після слова "усіх" слово "від" вилучити

Відхилено

 

 

Враховано

(54) Посадові особи - особи, які постійно або тимчасово здійснюють функції представників влади, а також постійно або тимчасово займають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, або виконують такі обов'язки за спеціальним повноваженням.

192.

(64) Постійні представництва нерезидентів - постійне місце діяльності, через яке повністю або частково провадиться господарська діяльність нерезидента на території України. До постійних представництв належить: місце управління, філіал, офіс, завод, фабрика, майстерня, шахта, нафтова чи газова свердловина, кар'єр або інше місце розвідки чи видобутку корисних копалин. З метою оподаткування до постійних представництв прирівнюються резиденти, які мають повноваження діяти від імені нерезидента, що тягне за собою виникнення у резидента цивільних прав та обов'язків (укладати договори (контракти) від імені нерезидента; утримувати (зберігати) запаси товарів, що належать нерезиденту, із складу яких здійснюється поставка товару від імені нерезидента, крім резидентів, що мають статус складу митниці).

-290- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (64)статті 1013 викласти у такій редакції:

"(64) постійне представництво нерезидента - постійне місце провадження господарської діяльності нерезидента в Україні.

1. Постійним представництвом, зокрема, вважається відділення, філіал, контора, завод, фабрика, майстерня, будівельний майданчик, шахта, нафтова чи газова свердловина, кар'єр чи інше місце розвідки або видобутку корисних копалин.

2. З метою оподаткування постійним представництвом вважається також резидент, який діє від імені чи за вказівками нерезидента у зв'язку з правами та обов'язками такого нерезидента, передбаченими цивільним правом".

 

(55) Постійне представництво нерезидента - постійне місце провадження господарської діяльності нерезидента в Україні.

1. Постійним представництвом, зокрема, вважається відділення, філіал, контора, завод, фабрика, майстерня, будівельний майданчик, шахта, нафтова чи газова свердловина, кар'єр чи інше місце розвідки або видобутку корисних копалин.

2. З метою оподаткування постійним представництвом вважається також резидент, який діє від імені чи за вказівками нерезидента у зв'язку з правами та обов'язками такого нерезидента, передбаченими цивільним правом.

193.

(65) Продаж послуг (робіт) - будь-які операції цивільно-правового характеру з надання послуг (робіт), з надання права на користування або на розпоряджання товарами, в тому числі нематеріальними активами та іншими ніж товари об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання послуг (робіт). Продаж послуг (робіт) включає, зокрема, надання права на користування товарами у межах договорів лізингу (оренди), продаж, передачу права на підставі авторських або ліцензійних договорів, а також інші способи передачі об'єктів авторського права, патентів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної, в тому числі, промислової власності.

-291- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (65) статті 1013 викласти у такій редакції: "Продаж послуг (робіт) -будь які операції цивільно-правового характеру з надання послуг (робіт), крім надання в кредит, з надання права на ..." і далі по тексту.

-292- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1013 ч.(65) в першому реченні слова "а також операції з безоплатного надання послуг (робіт)" виключити.

-293- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

У частині (65) статті 1013 у другому реченні після слів "надання права на користування" слово "товарами" замінити на словосполучення "предметами лізингу"; після слів "у межах договорів лізингу" виключити слово "(оренди)" і додати "земельними ділянками та будівлями, в тому числі житловими приміщеннями у межах договорів оренди".

Відхилено

 

 

 

 

 

 

Відхилено

 

 

Відхилено

(56) Продаж послуг (робіт) - будь-які операції цивільно-правового характеру з надання послуг (робіт), з надання права на користування або на розпоряджання товарами, в тому числі нематеріальними активами та іншими ніж товари об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання послуг (робіт). Продаж послуг (робіт) включає, зокрема, надання права на користування товарами у межах договорів лізингу (оренди), продаж, передачу права на підставі авторських або ліцензійних договорів, а також інші способи передачі об'єктів авторського права, патентів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної, в тому числі, промислової власності.

 

 

-294- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Частину 65 ст. 1013 пропоную викласти у такій редакції:

"(65) Продаж послуг (робіт) - будь-які операції цивільно-правового характеру з надання послуг (робіт), з надання права на користування або на розпорядження товарами в тому числі нематеріальними активами та іншими ніж товари об'єктами власності за компенсацію, а також операції з безоплатного надання послуг (робіт), крім передачі проміжної і кінцевої продукції промислово-фінансовій групі від учасників та головного підприємства цієї промислово-фінансової групи, а також від промислово-фінансової групи учасникам та головному підприємству цієї промислово-фінансової групи. Продаж послуг (робіт) включає, зокрема, надання права на користування товарами у мережах договорів лізингу (оренди), продаж, передачу права на підставі авторських або ліцензійних договорів, а також інші способи передачі об'єктів авторського права, патентів, знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної, в тому числі, промислової власності".

Відхилено

 

 

 

-295- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (65) після слова "компенсацію" необхідно поставити крапку, решту речення вилучити

Відхилено

 

194.

(66) Продаж товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оренди (лізингу), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

-296- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (66) статті 1013 викласти у такій редакції:

"Продаж товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, крім операцій з товарним кредитом" і далі по тексту.

-297- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1013 ч.(66) в першому реченні слова "а також операції з безоплатного надання товарів" виключити.

Відхилено

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відхилено

(57) Продаж товарів - будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довірчого управління, оренди (лізингу), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

 

 

-298- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

У частині (66) статті 1013 слова "оренди (лізингу)" замінити словами " оперативного лізингу, оренди; передачі предметів фінансового лізингу у користування лізингоотримувачу"

Відхилено

 

 

 

-299- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Перше речення частини (66) статті 1013 доповнити словами "які супроводжуються переходом права власності на ці товари"

Відхилено

 

 

 

-300- Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Доповнити статтю 1013 окремою частиною:

"Продаж товарів (робіт, послуг) по операціях з товарним кредитом - розрахунок коштами або в іншій формі за товари (послуги) і проценти в строк, визначений угодою".

Відхилено

 

 

 

-301- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Частину 66 ст. 1013 пропоную викласти таким чином:

"(66) Продаж товарів будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими цивільно-правовими договорами, які передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або компенсацію, незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів. Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), поруки, схову (відповідального зберігання), доручення, довічного управління, оренди (лізингу), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари, а також передачі проміжної і кінцевої продукції промислово-фінансовій групі від учасників та головного підприємства цієї промислово-фінансової групи, і від промислово-фінансової групи учасникам та головному підприємству цієї промислово-фінансової групи".

Відхилено

 

 

 

-302- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо внести зміни до ч.66 ст. 1013, якими передбачити, що під продаж підпадає безоплатна передача товарів, яка супроводжується переходом права власності на ці товари.

Відхилено

 

 

 

-303- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У першому реченні частини (66) після слова "надання" необхідно поставити крапку, решту речення вилучити

Відхилено

 

195.

(67) Проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора у вигляді плати за використання залучених на визначений строк коштів або майна.

-304- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

В абзаці 1 частини (67) статті 1013 слова "на визначений строк" виключити.

Враховано

(58) Проценти - дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора у вигляді плати за використання залучених коштів або майна.

196.

1. До процентів включаються:

 

 

1. До процентів включаються:

197.

а) платіж за використання коштів або товарів, робіт, послуг, одержаних у кредит;

 

 

а) платіж за використання коштів або товарів, робіт, послуг, одержаних у кредит;

198.

б) платіж за використання коштів, залучених у депозит;

 

 

б) платіж за використання коштів, залучених у депозит;

199.

в) платіж за придбання товарів у розстрочку;

 

 

в) платіж за придбання товарів у розстрочку;

200.

г) платіж за використання майна, одержаного в користування (у тому числі лізингові (орендні) операції).

-305- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Підпункт г) пункту 1 частини (67) статті 1013 викласти у такій редакції:

"г) платежі за користування майном у межах договорів оперативного лізингу, фінансового лізингу та оренди".

Враховано частково

г) платежі за користування майном згідно договорів оперативного лізингу, фінансового лізингу та оренди.

 

 

-306- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити пункт 1 частини (67) статті 1013 новим підпунктом наступного змісту:

"д) платіж за використання коштів залучених у вигляді процентних (дисконтних) облігацій."

Відхилено

 

201.

2. Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум. У разі коли залучення коштів здійснюється шляхом продажу облігацій, казначейських зобов'язань або ощадних (депозитних) сертифікатів, емітованих позичальником, сума процентів визначається шляхом нарахування їх на номінал такого цінного паперу, виплати фіксованої премії чи виграшу або шляхом визначення різниці між ціною розміщення та ціною погашення такого цінного паперу (сума дисконту).

 

 

2. Проценти нараховуються у вигляді відсотків на основну суму заборгованості чи вартості майна або у вигляді фіксованих сум. У разі коли залучення коштів здійснюється шляхом продажу облігацій, казначейських зобов'язань або ощадних (депозитних) сертифікатів, емітованих позичальником, сума процентів визначається шляхом нарахування їх на номінал такого цінного паперу, виплати фіксованої премії чи виграшу або шляхом визначення різниці між ціною розміщення та ціною погашення такого цінного паперу (сума дисконту).

202.

3. Платежі за іншими цивільно-правовими договорами, незалежно від того, чи встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у процентах до суми договору або до іншої вартісної бази, не є процентами.

 

 

3. Платежі за іншими цивільно-правовими договорами, незалежно від того, чи встановлені вони в абсолютних (фіксованих) цінах або у процентах до суми договору або до іншої вартісної бази, не є процентами.

203.

(68) Резиденти:

 

 

(59) Резиденти:

204.

а) юридичні особи та суб'єкти господарської діяльності України, що не мають статусу юридичної особи (філіали (відділення), представництва тощо), які створені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням на її території;

-307- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити п. "а" ч.(68) ст.1013 таким реченням після слів "з місцезнаходженням на її території" словами:

"(включаючи підприємства із дольовою участю іноземних інвесторів і підприємства, що повністю належать іноземним інвесторам, а також їх дочірні та/або залежні господарські товариства, створені на території України, в тому випадку, якщо підприємства здійснюють свою діяльність на території України один рік і більше)."

Відхилено

а) юридичні особи та суб'єкти господарської діяльності України, що не мають статусу юридичної особи (філіали (відділення), представництва тощо), які створені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням на її території;

205.

б) філіали (відділення) і представництва зазначених у підпункті "а" цієї частини юридичних осіб, що розташовані за кордоном і не провадять господарської діяльності;

 

 

б) філіали (відділення) і представництва зазначених у підпункті "а" цієї частини юридичних осіб, що розташовані за кордоном і не провадять господарської діяльності;

206.

в) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет;

 

 

в) дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва України за кордоном, які мають дипломатичні привілеї та імунітет;

207.

г) фізичні особи - громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які:

 

 

г) фізичні особи - громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які:

208.

г.1 мають постійне житло в Україні;

-308- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Викласти підпункт "г.1" пункту "г" частини (68) статті 1013 таким чином:

"мають постійне місце проживання в Україні"

Враховано

 

г.1 мають постійне місце проживання в Україні;

 

 

-309- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Підпункти г1. і г3. об'єднати.

Відхилено

 

209.

г.2 мають більш тісні економічні зв'язки (центр життєвих інтересів) в Україні;

-310- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити підпункт "г2" п."г" ч.(68) цієї статті‚ тому що це розпливчасте поняття і його застосування на практиці викличе складнощі.

Враховано

 

 

 

 

-311- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1013 ч.(68) підпункт г.2 виключити.

Враховано

 

 

 

-312- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Підпункт г.2 пункту г) частини (68) статті вилучити

Враховано

 

210.

г.3 проживають в Україні в цілому не менш як 183 календарних дні протягом безперервного 12-місячного періоду.

 

 

г.2 проживають в Україні в цілому не менш як 183 календарних дні протягом безперервного 12-місячного періоду.

211.

Час фактичного проживання в Україні - це час безпосереднього перебування фізичної особи на території України, а також час, на який ця особа виїхала за межі території країни спеціально на лікування, відпочинок, у відрядження або на навчання.

-313- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ч.(68) ст.1013 пунктом "д" такого змісту:

"громадяни України, які навчаються за кордоном або проходять курс лікування за кордоном, незалежно від строків їх перебування за межами України"

Враховано по суті
в п."г"

Час фактичного проживання в Україні - це час безпосереднього перебування фізичної особи на території України, а також час, на який ця особа виїхала за межі території країни спеціально на лікування, відпочинок, у відрядження або на навчання.

212.

(69) Роботи (послуги) - будь-які дії, які провадяться на договірній або інший основі, що виконуються, споживаються, реалізуються, обмінюються або передбачені для цього.

 

 

(60) Роботи (послуги) - будь-які дії, які провадяться на договірній або інший основі, що виконуються, споживаються, реалізуються, обмінюються або передбачені для цього.

213.

(70) Роялті - платежі будь-якого виду, одержані у вигляді винагород (компенсацій) за використання або надання дозволу на використання прав інтелектуальної, в тому числі промислової, власності, а також інших аналогічних майнових прав, що визнаються об'єктом права власності суб'єкта підприємницької діяльності, включаючи використання авторських прав на будь-які твори науки, літератури, мистецтва, записи на носіях інформації, права на копіювання і розповсюдження будь-якого патенту або ліцензії, знака на товари та послуги, права та винаходи, на промислові або наукові зразки, креслення моделі, або схеми програмних засобів обчислювальної техніки, автоматизованих систем або систем оброблення інформації, секретної формули або процесу, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

 

 

(61) Роялті - платежі будь-якого виду, одержані у вигляді винагород (компенсацій) за використання або надання дозволу на використання прав інтелектуальної, в тому числі промислової, власності, а також інших аналогічних майнових прав, що визнаються об'єктом права власності суб'єкта підприємницької діяльності, включаючи використання авторських прав на будь-які твори науки, літератури, мистецтва, записи на носіях інформації, права на копіювання і розповсюдження будь-якого патенту або ліцензії, знака на товари та послуги, права та винаходи, на промислові або наукові зразки, креслення моделі, або схеми програмних засобів обчислювальної техніки, автоматизованих систем або систем оброблення інформації, секретної формули або процесу, права на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).

 

 

-314- Н.д.Засуха Т.В. (Округ №93)

Доповнити статтю 1013 частиною (70а) в такій редакції:

"(70а) Сільський зелений туризм - це специфічна форма відпочинку на селі з широкою можливістю використання природного, матеріального і культурного потенціалу певних реґіонів. Центральною фігурою в організації відпочинку на селі виступає сільська родина, яка надає майно, забезпечує харчування і знайомить з особливостями сільської місцевості."

Відхилено

 

214.

(71) Спеціальна (вільна) економічна зона - частина території України, на якій встановлюються і діють спеціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування і дії законодавства України.

-315- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

(71) Спеціальна (вільна) економічна зона - це частина території України, на якій встановлюються і діють спеціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування і дії законодавства України.

Територія пріоритетного розвитку - це територія в межах міста, району, на якій склалися несприятливі соціально-економічні умови та на яких запроваджується спеціальний режим інвестиційної діяльності".

Враховано

(62) Спеціальна (вільна) економічна зона - частина території України, на якій встановлюються і діють спеціальний правовий режим економічної діяльності та порядок застосування і дії законодавства України.

(63) Територія пріоритетного розвитку - це територія в межах міста, району, на якій склалися несприятливі соціально-економічні умови та на яких запроваджується спеціальний режим інвестиційної діяльності.

 

 

-316- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(71) потрібно роз'яснити‚ чим відрізняються офшорна та спеціальна (вільна) економічна зони.

Відхилено

 

 

 

-317- Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Частину (71) - доповнити словами: "Територія пріоритетного розвитку - це територія в межах міста, району, на якій склалися несприятливі соціально-економічні умови та на якій запроваджується спеціальний режим інвестиційної діяльності".

Враховано

 

215.

(72) Товари - матеріальні та нематеріальні активи, які продаються або призначені для продажу, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

-318- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

В частині (72) статті 1013 слова "а також цінні папери та деривативи, " виключити в силу специфіки цих фінансових інструментів.

-319- Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

У зв'язку з вище визначеним, терміни "ідентичні товари" та "Однорідні товари", приведені у частині (72) статті 1013 виключити.

Відхилено

 

 

 

Відхилено

(64) Товари - матеріальні та нематеріальні активи, які продаються або призначені для продажу, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операціях, крім операцій з їх випуску (емісії) та погашення.

 

 

-320- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У абзаці другому частини (72) статті вилучити літеру "и" у слові "одинакові"

Враховано

 

 

 

-321- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Частину 74 ст. 1013 пропоную викласти у наступній редакції:

"(74) Товари - матеріальні та нематеріальні активи (крім проміжної продукції промислово-фінансової групи), які продаються або призначені для продажу, а також цінні папери та деривативи, що використовуються у будь-яких операцій з їх випуску (емісії) та погашення".

Відхилено

 

216.

Ідентичними товарами визнаються товари, які мають одинакові характерні для них основні ознаки. Під час визначення ідентичності товарів враховуються, зокрема, їх фізичні характеристики, якість, репутація на ринку, країна походження та виробник. При цьому незначні відмінності в їх зовнішньому вигляді не враховуються під час визначення ідентичності товарів.

-322- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013, частина (72), абзац 2. Наприкінці вилучити текст "під час визначення ідентичності товарів"

Враховано

Ідентичними товарами визнаються товари, які мають однакові характерні для них основні ознаки. Під час визначення ідентичності товарів враховуються, зокрема, їх фізичні характеристики, якість, репутація на ринку, країна походження та виробник. При цьому незначні відмінності в їх зовнішньому вигляді не враховуються.

217.

 

 

218.

Однорідними товарами визнаються товари, які не є ідентичними, мають схожі характеристики і складаються з подібних компонентів, що дає їм змогу виконувати одні й ті ж функції і бути взаємозамінними.

При визначенні однорідності товарів враховуються, зокрема, їх якість, наявність товарного знаку, репутація на ринку, країна походження.

-323- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити статтю 1013 новою частиною - визначеннями термінів наступного змісту:

"Товар національного виробництва - це товар, більше 50 % доданої вартості яких створено на території України."

Відхилено

Однорідними товарами визнаються товари, які не є ідентичними, мають схожі характеристики і складаються з подібних компонентів, що дає їм змогу виконувати одні й ті ж функції і бути взаємозамінними. При визначенні однорідності товарів враховуються, зокрема, їх якість, наявність товарного знаку, репутація на ринку, країна походження.

219.

(73) Торгівля у розстрочку - господарська операція, яка передбачає продаж резидентом або нерезидентом товарів фізичним чи юридичним особам на умовах розстрочення кінцевого розрахунку, на визначений строк та під процент. Торгівля у розстрочку передбачає передачу товарів у розпорядження покупця в момент провадження першого внеску (завдатку) з передачею права власності на такі товари після кінцевого розрахунку. Правила торгівлі у розстрочку фізичним особам установлюються Кабінетом Міністрів України.

-324- Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

Частину (73) статті 1013 пропонується виключити.

-325- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

У частині (73) статті 1013 після слів "... резидентом або нерезидентом...", додати "юридичною чи фізичною особою, ".

Відхилено

 

 

 

Відхилено

(65) Торгівля у розстрочку - господарська операція, яка передбачає продаж резидентом або нерезидентом товарів фізичним чи юридичним особам на умовах розстрочення кінцевого розрахунку, на визначений строк та під процент. Торгівля у розстрочку передбачає передачу товарів у розпорядження покупця в момент провадження першого внеску (завдатку) з передачею права власності на такі товари після кінцевого розрахунку. Правила торгівлі у розстрочку фізичним особам установлюються Кабінетом Міністрів України.

220.

(74) Тютюнові вироби - всі вироби, які включені до товарних груп Державного класифікатора продукції та послуг за кодами 16.00.11; 16.00.12; 16.00.20.000.

-326- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (74) статті 1013 викласти у такій редакції:

"(74) Тютюнові вироби - всі вироби, які включені до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів за кодами 240210000, 240220000, 240310000, 240399100".

Враховано

(66) Тютюнові вироби - всі вироби, які включені до товарних груп Гармонізованої системи опису та кодування товарів за кодами 240210000, 240220000, 240310000, 240399100.

221.

(75) Штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді процентів від суми податкового зобов'язання без урахування пені та штрафних санкцій, яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених цим Кодексом.

 

 

(67) Штрафна санкція (штраф) - плата у фіксованій сумі або у вигляді відсотків від суми податкового зобов'язання без (урахування пені та штрафних санкцій), яка справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним правил оподаткування, визначених цим Кодексом.

222.

(76) Факторинг - операція з переуступлення першим кредитором прав вимоги боргу третьої особи другому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу першому кредитору.

 

 

(68) Факторинг - операція з переуступлення першим кредитором прав вимоги боргу третьої особи другому кредитору з попередньою або наступною компенсацією вартості такого боргу першому кредитору.

223.

(77) Філіал (відділення), представництво - філіал, відділення, будь-який інший незалежно від назви відокремлений підрозділ без статусу юридичної особи та представництво юридичної особи - резидента, що діють на підставі довіреності, одержаної від юридичної особи

-327- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Частина (77) ст.1013

"Філіал (відділення), представництво - філіал, відділення, будь-який інший незалежно від назви відокремлений підрозділ без статусу юридичної особи та представництво юридичної особи - резидента, що діють на підставі довіреності, одержаної від юридичної особи та має самостійний баланс".

Відхилено

(69) Філіал (відділення), представництво - філіал, відділення, будь-який інший незалежно від назви відокремлений підрозділ без статусу юридичної особи та представництво юридичної особи - резидента, що діють на підставі довіреності, одержаної від юридичної особи

 

 

-328- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

Частину (77) статті 1013 після слів "...резидента..." доповнити словами "...або нерезидента...". Таке доповнення врегулює проблеми оподаткування філій і представництв нерезидентів, що здійснюють фінансово-господарську діяльність на митній території України.

Відхилено

 

 

 

-329- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

ч. (77) пропонується викласти в редакції:

"Філіал (відділення), представництво-філіал, відділення, будь-який інший відокремлений підрозділ (незалежно від назви) без статусу юридичної особи-резидента, що діють на підставі Положення про структурний підрозділ та довіреності на його керівника одержаної від юридичної особи та здійснюють окремо від головної організації бухгалтерський облік господарських операцій.

Відхилено

 

 

 

-330- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (77) статті викласти у новій редакції:

"(77)Філія (відділення), представництво - будь-який, незалежно від назви відокремлений підрозділ без статусу юридичної особи, що діє на підставі довіреності, одержаної від юридичної особи".

Враховано частково

 

224.

(78) Фінансова гарантія - гарантія у вигляді гарантійного листа банку або грошової застави, або страхування фінансової відповідальності перевізника щодо обов'язкової доставки товарів до митниці призначення, що надається під час тимчасового ввезення в Україну товарів на строк, на умовах і в порядку, передбачених митним законодавством України.

-331- Національний банк України

У статті 1013 частину (78) пропонуємо виключити з проекту.

Відхилено

(70) Фінансова гарантія - гарантія у вигляді гарантійного листа банку або грошової застави, або страхування фінансової відповідальності перевізника щодо обов'язкової доставки товарів до митниці призначення, що надається під час тимчасового ввезення в Україну товарів на строк, на умовах і в порядку, передбачених митним законодавством України.

225.

(79) Фізична особа - громадянин України, особа без громадянства або громадянин іноземної держави.

-332- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1013. Частину (79) після слів "або громадянин" доповнити текстом "(підданий)", а слово "іноземної" замінити словом "іншої".

Відхилено

(71) Фізична особа - громадянин України, особа без громадянства або громадянин іноземної держави.

226.

(80) Фрахт - провізна плата власнику транспортного засобу за перевезення вантажів або пасажирів будь-якими шляхами сполучення.

-333- Кабінет Міністрів України

Викласти пункт (80) в редакції: "Фрахт - компенсація, що сплачується перевізнику, згідно укладених договорів фрахтування морських суден за послуги перевезення товарів, включаючи їх навантаження (розвантаження) та перевезення пасажирів."

Враховано редакційно

(72) Фрахт - винагорода (компенсація), що сплачується за договорами фрахтування морського судна, морського перевезення вантажів (включаючи їх навантаження (розвантаження)) та пасажирів.

227.

(81) Інші терміни, що застосовуються в цьому Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, наведеному в інших актах законодавства України.

-334- Н.д.Сизенко Ю.П. (Реєстр.картка №236)

Статтю 1013 проекту доповнити частиною (82) наступного змісту:

"Діяльність з випуску та проведення державних лотерей - особливий вид діяльності з організації добровільного формування за рахунок особистих коштів громадян централізованих та децентралізованих фондів держави".

Відхилено

(73) Інші терміни, що застосовуються в цьому Кодексі і не визначаються ним, використовуються у значенні, наведеному в інших актах законодавства України.

228.

Статті 1014-1021 - резервні

 

 

Статті 1014-1021 - резервні

229.

Глава 2. Система оподаткування

 

 

Глава 2. Система оподаткування

230.

Стаття 1022. Система оподаткування

 

 

Стаття 1022. Система оподаткування

 

 

-335- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

1.Статтю 1022 розділу першого доповнити новим абзацом наступного змісту:

"Принципи побудови системи оподаткування:

а) стимулювання підприємницької виробничої діяльності та інвестиційної активності - введення пільг щодо оподаткування прибутку (доходу), спрямованого на розвиток виробництва;

б) обов'язковість - впровадження норм щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), визначених на підставі достовірних даних про об'єкти оподаткування за звітний період, та встановлення відповідальності платників податків за порушення норм цього Кодексу;

в) стабільність - забезпечення незмінності податків і зборів (обов'язкових платежів) і їх ставок, а також податкових пільг протягом п'яти бюджетних років, та допускати змінність лише в сторону зменшення;

г) рівнозначність і пропорційність - справляння податків з юридичних осіб здійснюються у певній частці від отриманого прибутку і забезпечення сплати рівних податків і зборів (обов'язкових платежів) на рівні прибутку і пропорційно більших податків і зборів (обов'язкових платежів) - на більші доходи;

д) рівність, недопущення будь-яких проявів податкової дискримінації - забезпечення однакового підходу до суб'єктів господарювання (юридичних і фізичних осіб, включаючи нерезидентів) при визначенні обов'язків щодо сплати податків і зборів;

є) рівномірність сплати - встановлення строків сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) виходячи з необхідності забезпечення своєчасного надходження коштів до бюджету для фінансування витрат.

Відхилено

 

231.

Система оподаткування України - це сукупність передбачених цим Кодексом загальнодержавних та місцевих податків до бюджетів усіх рівнів, принципів, форм і методів їх встановлення, зміни, скасування, обчислення, сплати та стягнення, а також забезпечення відповідальності за вчинення правопорушень у сфері оподаткування та здійснення податкового контролю, прав і обов'язків суб'єктів оподаткування та органів, що здійснюють податковий контроль.

-336- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Статтю 1022 доповнити після слів "податків" словами "інших обов'язкових платежів";

Після слів "усіх рівнів" словами "до державних цільових фондів."

-337- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Але це твердження дає обмежене уявлення про систему оподаткування, оскільки:

1) вона об'єднує не тільки податки, а і інші обов'язкові платежі (наприклад, збір до Державного інноваційного фонду, збір на обов'язкове соціальне страхування);

2) платежі, які входять до системи оподаткування, будуть зараховуватись не тільки до Державного та місцевих бюджетів, а і до державних цільових фондів (наприклад, до Пенсійного фонду України).

В зв'язку з цим потребує уточнення поняття "система оподаткування", приведена в ст. 1022.

Пропонуємо викласти ст. 1022 із врахуванням вказаних зауважень.

Враховано по суті
в ч.(2) ст.1001

 

 

 

Враховано по суті
в ч.(2) ст.1001

Система оподаткування України - це сукупність передбачених цим Кодексом загальнодержавних та місцевих податків до бюджетів усіх рівнів, принципів, форм і методів їх встановлення, зміни, скасування, обчислення, сплати та стягнення, а також забезпечення відповідальності за вчинення правопорушень у сфері оподаткування та здійснення податкового контролю, прав і обов'язків суб'єктів оподаткування та органів, що здійснюють податковий контроль.

232.

Стаття 1023. Визначення поняття податків

 

 

Стаття 1023. Визначення поняття податків

233.

Податки - це обов'язкові, індивідуально безповоротні платежі, що вносяться до відповідних бюджетів в порядку, розмірах та у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-338- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1023

В зв'язку з тим, що статтями 16094, 16095 передбачено повернення податків, що надміру надійшли до бюджетів, після слова "обов'язкові" кому та слова "індивідуально-безповоротні" виключити і далі по тексту.

Відхилено

Податки - це обов'язкові, індивідуально безповоротні платежі, що вносяться до відповідних бюджетів в порядку, розмірах та у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

 

 

-339- Н.д.Тропін В.І. (Округ №157)

Оскільки у статті 1023 дається визначення поняття податків, а у перелік включені, крім податків, збори, мито та платежі, то зазначену статтю пропоную викласти у такій редакції:

"Стаття 1023. Визначення поняття податку, іншого платежу.

Податок, збір, мито та інший платіж - це обов'язковий внесок у бюджет відповідного рівня в порядку, розмірах та у строки, встановлені законодавчими актами України".

Враховано по суті
в ч.(2) ст.1001

 

 

 

-340- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

"(1) Податки - це обов'язкові, індивідуальні, безповоротні платежі, які сплачуються до бюджету фізичними та юридичними особами в порядку, розмірах та у строки, встановлені цим Кодексом.

Відхилено

 

 

 

-341- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

(2) Не є податками платежі, які не встановлені цим Кодексом, а також платежі у вигляді штрафів та інших майнових стягнень за порушення податкового законодавства".

Враховано по суті

 

234.

Сплата податків здійснюється виключно в грошовій формі або шляхом їх заліку з сумами надмірно сплачених чи невідшкодованих податків і зборів, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

 

 

Сплата податків здійснюється виключно в грошовій формі або шляхом їх заліку з сумами надмірно сплачених чи невідшкодованих податків і зборів, якщо інше не передбачено цим Кодексом.

235.

Стаття 1024. Види податків, що справляються в Україні

 

 

Стаття 1024. Види податків, що справляються в Україні

236.

В Україні справляються:

 

 

В Україні справляються:

237.

а) загальнодержавні податки;

 

 

а) загальнодержавні податки;

238.

б) місцеві податки.

 

 

б) місцеві податки.

239.

Стаття 1025. Загальнодержавні податки

-342- Н.д.Сушкевич В.М. (Реєстр.картка №422)

Стаття 1025 (загальнодержавні податки)

Виключити збір до Пенсійного фонду України з системи

оподаткування.

Враховано

Стаття 1025. Загальнодержавні податки

 

 

-343- Національний банк України

У статті 1025, на нашу думку, до переліку загальнодержавних податків слід включити "плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності"

Відхилено

 

 

 

-344- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Назву статті 1025 доповнити словами "та інші обов'язкові платежі"

Відхилено

 

 

 

-345- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо назви ст.ст.1025 та 1026 привести у відповідність до їх змісту, а саме - за ст. 1025 закріпити назву "Загальнодержавні податки та інші обов'язкові платежі", а за ст. 1026 - "Місцеві податки та інші обов'язкові платежі".

Відхилено

 

240.

До загальнодержавних належать такі податки:

-346- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Встановити єдиний податок в розмірі до10% від валових доходів, скасувавши всі раніше прийняті податки. При цьому встановити єдину звітність (звіт про доходи, перевезення пасажирів і інші показники) для всіх перевізників.

Відхилено

До загальнодержавних належать такі податки:

 

 

-347- Н.д.Слободян О.В. (Округ №220)

Предлагаю, в новом Налоговом Кодексе заменить все или почти все существующие на данный момент налоги и сборы одним налогом с оборота (с продаж). Ставку данного налога предлагаю от 10 до 20% (или дифференцировано по отраслям экономики).

Відхилено

 

241.

а) податок на прибуток підприємств;

 

 

а) податок на прибуток підприємств;

242.

б) податок на доходи фізичних осіб;

 

 

б) податок на доходи фізичних осіб;

243.

в) податок на додану вартість;

 

 

в) податок на додану вартість;

244.

г) акцизний податок;

 

 

г) акцизний податок;

245.

д) податок на майно;

-348- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Матвієнков С.А. (Округ №55)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Н.д.Гуров В.М. (Округ №32)

У статті 1025 "Загальнодержавні податки" пропонується виключити підпункт д).

Відхилено

д) податок на майно;

 

 

-349- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Виключити п. 8 ст. 1025

Відхилено

 

 

 

-350- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 1025 (д). Вилучити.

Відхилено

 

246.

е) державне мито;

 

 

е) державне мито;

247.

ж) мито;

 

 

ж) мито;

248.

з) податок на транспортні засоби;

 

 

з) податок на транспортні засоби;

249.

и) рентні платежі;

 

 

и) рентні платежі;

250.

і) єдиний збір, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України;

-351- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У статті 1025 "Загальнодержавні податки" пропонується виключити підпункт і).

Відхилено

і) єдиний збір, що справляється в пунктах пропуску через державний кордон України;

251.

ї) платежі за спеціальне використання природних ресурсів;

-352- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У статті 1025 "Загальнодержавні податки" пропонується виключити підпункт ї).

 

ї) платежі за спеціальне використання природних ресурсів;

252.

й) збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства;

-353- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

П.й. ст.1025 доповнити словом "виноробство".

Відхилено

 

 

 

-354- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У статті 1025 "Загальнодержавні податки" пропонується виключити підпункт й).

Враховано

 

253.

к) екологічний збір.

-355- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

Виключити з переліку загальнодержавних податків екологічний збір (підпункт "к" статті 1025)

Відхилено

й) екологічний збір.

 

 

-356- Національний банк України

Крім того, пропонуємо доповнити статтю підпунктом "л) початковий, регулярний, спеціальний збір до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб"

Відхилено

 

 

 

-357- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Доповнити статтю 1025 підпунктом л) наступного змісту:

"л) соціальний податок" та доповнити Кодекс відповідними статтями, що регулюватимуть справляння зазначеного податку.

Відхилено

 

 

 

-358- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Доповнити статтю:

л) податок на дивіденди

Відхилено

 

 

 

-359- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Доповнити статтю:

м) єдиний податок для платників,

Відхилено

 

 

 

-360- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Доповнити статтю:

н) податок на репатріацію доходів нерезидентів

Відхилено

 

 

 

-361- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Статтю 1025 розділу І пропонується доповнити підпунктом "л":

"збір на розвиток національної кінематографії".

Відхилено

 

 

 

-362- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1025

Враховуючи важливість забезпечення джерелами надходження коштів на державне пенсійне страхування та соціальне страхування під пунктом л) записати "Збір на обов`язкове державне пенсійне страхування".

Відхилено

 

 

 

-363- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 1025

Підпунктом м) "Збір на обов`язкове соціальне страхування.

Відхилено

 

 

 

-364- Н.д.Макеєнко В.В. (Реєстр.картка №354)

1025

До загальнодержавних належать такі податки:

і збори;

л) збір на обов'язкове державне пенсійне страхування;

м) збір на загальнообов'язкове соціальне страхування

Відхилено

 

 

 

-365- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Стаття 1025. Загальні податки: доповнити пунктом

й) збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства

Відхилено

 

 

 

-366- Н.д.Шіллер Р.І. (Округ №167)

Статтю 1025 доповнити новим підпунктом д) соціальний податок.

Відхилено

 

254.

Стаття 1026. Місцеві податки

-367- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Назву статті 1026 доповнити словами "та інші обов'язкові платежі"

Відхилено

Стаття 1026. Місцеві податки

255.

До місцевих податків належать:

 

 

До місцевих податків належать:

256.

а) податок з реклами;

-368- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

П.а. ст.1026 викласти у такій редакції "податок з виготовлення і розміщення реклами".

Відхилено

а) податок з реклами;

257.

б) збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг

 

 

б) збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг

258.

в)

-369- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт в).

Враховано

 

 

 

-370- Н.д.Кармазін Ю.А. (Округ №134)

Н.д.Сергієнко О.І. (Округ №101)

В статтi 1026 вилучити: "шкiльний податок".

Враховано

 

 

 

-371- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Виключити п. в ст. 1026

Враховано

 

259.

г) податок за використання місцевої символіки;

 

 

в) податок за використання місцевої символіки;

260.

д) ринковий збір;

-372- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт д).

Відхилено

г) ринковий збір;

261.

е) готельний збір;

-373- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт е).

Відхилено

д) готельний збір;

262.

є) збір за паркування автотранспорту;

-374- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ст.1026 виключити п. "є" - збір за паркування автотранспорту

Відхилено

е) збір за паркування автотранспорту;

263.

ж) курортний податок;

-375- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ст.1026 виключити п. "ж" - курортний податок. Ці податки на практиці будуть давати невеликі надходження‚ але значно ускладнювати роботу як платників податків‚ та і органів державної податкової служби.

Відхилено

є) курортний податок;

 

 

-376- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт ж).

Відхилено

 

264.

з) збір за організацію гастрольних заходів;

-377- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт з).

Відхилено

ж) збір за організацію гастрольних заходів;

265.

и) збір за видачу дозволів на будівництво у населених пунктах об'єктів виробничого та невиробничого призначення, індивідуального житлового, дачного будівництва, будівництва садових будинків і гаражів.

-378- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт и).

-379- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)

Стаття 1026 Доповнити п. к)

Податок на користувачів автомобільних доріг

Відхилено

 

Відхилено

з) збір за видачу дозволів на будівництво у населених пунктах об'єктів виробничого та невиробничого призначення, індивідуального житлового, дачного будівництва, будівництва садових будинків і гаражів.

 

 

-380- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)

Виключити з переліку загальнодержавних податків екологічний збір (підпункт "к" статті 1025).

Віднести його до місцевих податків, як підпункт "і" статті 1026, оскільки, заходи щодо ліквідації наслідків за забруднення довкілля, перш за все, є проблемою органів місцевого самоврядування.

Відхилено

 

 

 

-381- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У статті 1026 "Місцеві податки" пропонується виключити підпункт: и).

Відхилено

 

 

 

-382- Н.д.Пасєка М.С. (Округ №15)

Статтю 1026. Мiсцевi податки доповнити підпунктом "i" "податок на землю".

Відхилено

 

 

-383- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Статтю 1027 цього Кодексу викласти в новій редакції:

"(1) Установлення і скасування податків, порядку їх справляння здійснюється Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними та міськими радами, в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

(2) Податки, визначені підпунктами "д", "ї", "к" статті 1025 цього Кодексу, на території Автономної Республіки Крим установлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим без зміни порядку справляння, визначеного цим Кодексом. При цьому податкові ставки (нормативи) визначаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим в межах розмірів, установлених цим Кодексом.

(3) Місцеві податки, порядок їх справляння встановлюються сільськими, селищними та міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів податкових ставок (нормативів), установлених цим Кодексом."

Враховано по суті

 

266.

Стаття 1027. Органи, які мають право встановлення та скасування податків

 

 

Стаття 1027. Органи, які мають право встановлення та скасування податків

267.

(1) Установлення і скасування податків, порядку їх справляння здійснюється Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними та міськими радами в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

 

 

(1) Установлення і скасування податків, порядку їх справляння здійснюється Верховною Радою України, а також Верховною Радою Автономної Республіки Крим, сільськими, селищними та міськими радами в межах повноважень, визначених цим Кодексом.

268.

1. Податки, визначені підпунктами "д", "ї", "й" статті 1025 цього Кодексу, на території Автономної Республіки Крим установлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим без зміни порядку справляння, визначеного цим Кодексом. При цьому податкові ставки (нормативи) визначаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим в межах розмірів, установлених цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, прийнятими відповідно до нього.

-384- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Розширити передбачений пунктом 1 частини (1) статті 1027 перелік загальнодержавних податків, які встановлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, доповнивши його податком на транспортні засоби, збором на розвиток виноградарства, садівництва і виноробства, платежі за спеціальне використання природних ресурсів, рентними платежами.

Відхилено

1. Податки, визначені підпунктами "д", "ї", "й" статті 1025 цього Кодексу, на території Автономної Республіки Крим установлюються Верховною Радою Автономної Республіки Крим без зміни порядку справляння, визначеного цим Кодексом. При цьому податкові ставки (нормативи) визначаються Верховною Радою Автономної Республіки Крим в межах розмірів, установлених цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, прийнятими відповідно до нього.

 

 

-385- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1027, частина (1), пункт 1, речення 2. Текст "нормативно-правовими актами" замінити текстом "законами"

Відхилено

 

269.

2. Кабінет Міністрів України може приймати нормативно-правові акти з питань установлення порядку справляння податків у випадках, передбачених цим Кодексом.

-386- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Пункт 2 частини (1) статті 1027 виключити.

-387- Н.д.Лавринович О.В.(Округ №121)

Із статті 1027 вилучити пункт 2 частини (1), як такий, що суперечить частині (4) статті 1002.

Відхилено

 

Відхилено

2. Кабінет Міністрів України може приймати нормативно-правові акти з питань установлення порядку справляння податків у випадках, передбачених цим Кодексом.

270.

3. Місцеві податки, порядок їх справляння встановлюються сільськими, селищними та міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених цим Кодексом.

-388- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Ст.1027 доповнити п.4 такого змісту: Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради вправі встановлювати пільги по податках у межах сум, які надходять відповідно у бюджет АРК і місцеві бюджети.

Враховано
в ст.1007

3. Місцеві податки, порядок їх справляння встановлюються сільськими, селищними та міськими радами відповідно до переліку і в межах граничних розмірів ставок, установлених цим Кодексом.

271.

(2) Податки, визначені підпунктами "а", "б", "г", "д", "е", "ж" статті 1026 цього Кодексу, є обов'язковими для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цих податків. До прийняття рішення про запровадження податків, зазначених у частині (2) цієї статті, зазначені податки справляються у мінімальних розмірах, передбачених цим Кодексом.

-389- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Друге речення частини (2) статті 1027 виключити.

-390- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

Вилучити з частини (2) статті 1027 посилання на підпункт "в".

Відхилено

 

 

Враховано

(2) Податки, визначені підпунктами "а", "б", "г", "д", "е", "ж" статті 1026 цього Кодексу, є обов'язковими для встановлення сільськими, селищними та міськими радами за наявності об'єктів оподаткування або умов, з якими пов'язане запровадження цих податків. До прийняття рішення про запровадження податків, зазначених у частині (2) цієї статті, зазначені податки справляються у мінімальних розмірах, передбачених цим Кодексом.

 

 

-391- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Статтю 1027 "Органи, які мають право встановлення та скасування податків" доповнити частинами (3) і (4) такого змісту:

"(3) Податок вважається встановленим у разі, якщо визначено всі його елементи, а саме:

а) суб'єкти оподаткування (коло платників);

б) об'єкт оподаткування;

в) база оподаткування;

г) податковий період;

д) ставка;

е) порядок обчислення;

є) порядок та терміни сплати.

(4) Обов'язковим елементом податку на доходи фізичних осіб є неоподатковуваний мінімум доходів фізичних осіб".

Враховано

по окремим видам податків

 

272.

Статті 1028-1035 - резервні

-392- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Доповнити проект статтею 1028 такого змісту:

"Стаття 1028. Пільги по податках.

Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради вправі встановлювати пільги по податках у межах сум, які надходять відповідно у бюджет Автономної Республіки Крим і місцеві бюджети".

Регулюється ст. 1007

Статті 1028-1035 - резервні

 

 

-393- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити новою статтею 1028 наступної редакції:

"Стаття 1028. Форма сплати податків.

Всі податки, передбачені цим Кодексом, сплачуються лише у грошовій формі чи шляхом заліку між надмірно сплаченими податками та тими, що підлягають сплаті."

Враховано

в іншій статті

 

 

 

-394- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити новою статтею 1029 наступної редакції:

"Стаття 1029. Індексація ставок та норм, виражених у цьому Кодексі у гривнях.

Всі норми цього Кодексу, визначені у гривнях підлягають обов'язковій індексації відповідно до офіційного рівня інфляції за попередній фінансовий рік, у разі, якщо вона перевищує 10 процентів.

У разі, якщо офіційний рівень інфляції в попередньому році був 10 і менше процентів, індексація проводиться один раз за ту кількість років, протягом яких інфляція в сукупності перевищує 10 процентів."

Відхилено

 

 

 

 

-395- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Главу 2 "Система оподаткування" доповнити новою статтею 1028 "Спеціальні податкові режими" такого замісту:

"Стаття 1028. Спеціальні податкові режими

Спеціальними податковими режимами є система заходів податкового регулювання, яка застосовується у випадках та порядку, передбачених цим Кодексом".

Регулюється р.XV

 

273.

Глава 3. Права і обов'язки платників податків

-396- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Назву глави 3 доповнити словами через кому: "представників платників податків, податкових агентів і контролюючих органів".

Враховано

в інших статтях

Глава 3. Права і обов'язки платників податків

 

 

-397- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Глава 3. Права і обов'язки платників податків

Стаття 1036 Загальні принципи діяльності платників податків в Україні

Кожен платник податків має рівні права і обов'язки, незалежно від майнового стану, форми власності та інших ознак відповідно до Конституції України, чинного законодавства України та цього Кодексу.

Платники податків рівні перед законом, кожному гарантується судовий захист та поновлення в правах у випадку порушення його прав, передбачених Конституцією та чинним законодавством України.

Кожен платник податків для визначення його прав і обов'язків та для встановлення обґрунтованості пред'явлених йому вимог, обов'язкових для виконання, чи обвинувачення має право на відкритий розгляд своєї справи з дотриманням усіх вимог законодавства у відповідних державних органах або суді.

Не допускається безпідставне втручання в фінансово-господарську діяльність, довільне посягання на майно, честь і репутацію платника податків.

Збитки, завдані платникам податків неправомірними діями посадових осіб органів державної влади, підлягають відшкодуванню як за рахунок коштів Державного бюджету, так і за рахунок коштів посадових осіб. Відшкодування збитків за рахунок коштів посадових осіб органів державної влади здійснюється на підставі рішення суду у тому випадку, коли було встановлено, що збитки, завдані платнику податків, є результатом необережних чи навмисних дій посадових осіб.

Відхилено

 

274.

Стаття 1036. Права платників податків

-398- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Стаття 1037. Права платників податків

Платники податків мають право:

а) користуватися пільгами за наявності підстав і в порядку, встановленому цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування;

б) одержувати відстрочення, розстрочення податкових платежів у порядку та на умовах, визначених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами України;

в) одержувати від органів державної податкової служби за місцем своєї реєстрації (місця проживання) безоплатну інформацію з питань чинного податкового законодавства;

г) одержувати на письмовий запит від органів державної податкової служби письмові роз'яснення з питань застосування податкового законодавства;

д) бути присутнім під час проведення податкових перевірок, ознайомлюватися з актами цих перевірок та одержувати їх копії;

е) давати пояснення органам державної податкової служби щодо обчислення та сплати податків, а також за актами перевірок;

є) оскаржувати в установленому законом порядку рішення та дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їх посадових осіб;

ж) представляти свої інтереси в органах державної податкової служби безпосередньо або через уповноваженого чи законного представника;

з) у випадках, передбачених цим Кодексом, на своєчасне повернення або залік сум надміру сплачених або стягнених податків;

и) вимагати від посадових осіб органів державної податкової служби додержання вимог податкового законодавства України та міжнародних договорів України, зазначених у статті 1012 цього Кодексу.

Кожен платник податків має право в установленому законодавством порядку брати участь в діяльності громадських організацій та створювати їх для захисту своїх законних прав та інтересів.

Платники податків мають також інші права, передбачені Конституцією України, цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховано по суті

Стаття 1036. Права платників податків

275.

(1) Платники податків мають право:

 

 

(1) Платники податків мають право:

276.

а) користуватися податковими пільгами за наявності підстав і в порядку, встановленому цим Кодексом, та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування;

-399- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У підпункті а) після слова "іншими" слова "нормативно-правовими" вилучити.

Відхилено

а) користуватися податковими пільгами за наявності підстав і в порядку, встановленому цим Кодексом, та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування;

277.

б) одержувати відстрочення, розстрочення платежів у порядку та і на умовах, установлених цим Кодексом;

-400- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити п. "б" ч.(1) ст.1036.

Відхилено

б) одержувати відстрочення, розстрочення платежів у порядку та на умовах, установлених цим Кодексом;

 

 

-401- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У підпункті б) вилучити союз "і".

Враховано

 

278.

в) одержувати від органів державної податкової служби за місцем своєї реєстрації (місця проживання) безоплатну інформацію про чинні податки та норми податкового законодавства;

 

 

в) одержувати від органів державної податкової служби за місцем своєї реєстрації (місця проживання) безоплатну інформацію про чинні податки та норми податкового законодавства;

279.

г) одержувати на письмовий запит від органів державної податкової служби письмові роз'яснення з питань застосування податкового законодавства;

 

 

г) одержувати на письмовий запит від органів державної податкової служби письмові роз'яснення з питань застосування податкового законодавства;

280.

д) бути присутнім під час проведення податкових перевірок, ознайомлюватися з актами цих перевірок та одержувати їх копії;

 

 

д) бути присутнім під час проведення податкових перевірок, ознайомлюватися з актами цих перевірок та одержувати їх копії;

281.

е) давати пояснення органам державної податкової служби щодо обчислення та сплати податків, а також за актами перевірок;

 

 

е) давати пояснення органам державної податкової служби щодо обчислення та сплати податків, а також за актами перевірок;

282.

є) оскаржувати в установленому законом порядку рішення та дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їх посадових осіб;

-402- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1036, частина (1), підпункт є). Вилучити текст "в установленому законом порядку"

Відхилено

є) оскаржувати в установленому законом порядку рішення та дії або бездіяльність органів державної податкової служби та їх посадових осіб;

283.

ж) представляти свої інтереси в органах державної податкової служби безпосередньо або через уповноваженого чи законного представника;

-403- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У підпункті ж) слова "уповноваженого чи" вилучити.

Відхилено

ж) представляти свої інтереси в органах державної податкової служби безпосередньо або через уповноваженого чи законного представника;

284.

з) у випадках, передбачених цим Кодексом, на своєчасне повернення або залік сум надміру сплачених або стягнених податків;

 

 

з) у випадках, передбачених цим Кодексом, на своєчасне повернення або залік сум надміру сплачених або стягнених податків;

285.

и) вимагати від посадових осіб органів державної податкової служби під час здійснення ними дій щодо платника податків додержання вимог податкового законодавства України та міжнародних договорів України, зазначених у статті 1012 цього Кодексу, під час здійснення ними дій щодо платника податків;

-404- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У підпункті и) після слова "вимог" вилучити слово "податкового", після слова "Кодексу" поставити крапку з комою, решту речення вилучити

Відхилено

и) вимагати від посадових осіб органів державної податкової служби під час здійснення ними дій щодо платника податків додержання вимог податкового законодавства України та міжнародних договорів України, зазначених у статті 1012 цього Кодексу, під час здійснення ними дій щодо платника податків;

286.

і) вимагати від органів державної податкової служби та їх посадових осіб додержання податкової таємниці та конфіденційної інформації.

-405- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

В пункті "і" частини (1) слова "податкової таємниці та конфіденційної інформації" замінити словами "конфіденційної податкової інформації"

Відхилено

і) вимагати від органів державної податкової служби та їх посадових осіб додержання податкової таємниці та нерозголошення конфіденційної інформації.

 

 

-406- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Підпункт і) статті 1036 викласти в редакції:

"Вимагати від органів податкової служби та їх посадових осіб додержання податкової таємниці та нерозголошення конфіденційності інформації."

Враховано

 

 

 

-407- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Пропонується доповнити частину (1) статті 1036 підпунктом такого змісту:

"к) на повернення неправомірно нарахованих фінансових санкцій, штрафів, завданих платникам податків збитків за рахунок коштів відповідного контролюючого органу у випадках, передбачених цим Кодексом."

Враховано

у розділі XVI по суті

 

 

 

-408- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо в п. "і" ч.1 ст. 1036 термін "податкова таємниця" замінити на термін "конфіденційна податкова інформація".

Відхилено

 

 

 

-409- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У підпункті і) замінити слово "конфіденційної" на слово "конфіденційності"

Відхилено

 

 

-410- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

Стаття 1036 ч.(1) доповнити

"к) вимагати відшкодування збитків, завданих платникам податків неправомірними діями посадових осіб органів державних контролюючих органів як за рахунок коштів державного бюджету так і за рахунок коштів таких посадових осіб. Відшкодування збитків за рахунок коштів посадових осіб контролюючих органів здійснюється у тому випадку, коли у судовому порядку було встановлено, що збитки, понесені платником податку, є результат необачних або з умисних дій таких посадових осіб;

Відхилено

 

 

 

-411- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)

л) жоден з платників податків не може підлягати безпідставному втручанню в його фінансово-господарську діяльність, довільному посяганню на його майно, честь і репутацію. Всякий платник податку має право на захист законом від такого втручання та таких посягань".

Відхилено

 

287.

(2) Платники податків мають також інші права, визначені цим Кодексом.

-412- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Пункт (2) ст. 1036 потребує більш детальної інформації про склад прав платників податків.

Відхилено

(2) Платники податків мають також інші права, визначені цим Кодексом.

 

 

-413- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

у частині (2) цієї статті слова "цим Кодексом" замінити словами "законодавством України".

Відхилено

 

288.

Стаття 1037. Обов'язки платників податків

-414- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Стаття 1038. Обов'язки платників податків

Платники податків зобов'язані:

а) сплачувати належні суми податків у порядку та у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, надавати точну інформацію органам державної податкової служби у встановлені строки та дотримуватись вимог чинного законодавства з питань оподаткування;

б) ставати на облік в органах державної податкової служби у порядку, передбаченому цим Кодексом;

в) відповідно до встановленого порядку вести облік своїх прибутків та витрат, своєчасно і чітко заповнювати документи податкової звітності; окремо від фінансового обліку вести податковий облік, складати податкову звітність та звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у строки, встановлені відповідними нормативно-правовими актами;

г) подавати до органів державної податкової служби відповідно до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування декларації, іншу податкову звітність, документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків;

д) допускати посадових осіб органів державної податкової служби до перевірок з питань обчислення і сплати податків, до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування;

е) виконувати вимоги органів державної податкової служби щодо усунення виявлених порушень цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування і підписувати акти про проведення податкових перевірок, у разі відмови від підписання акта - письмово засвідчити свою відмову з викладенням її причин;

є) в порядку та у строки, визначені статтею 16033 цього Кодексу, повідомляти органи державної податкової служби про відкриття та закриття розрахункового та (або) іншого рахунку в банківських установах;

ж) виконувати інші обов'язки, передбачені цим Кодексом.

Для об'єктивного вирішення податкових справ органи державної податкової служби можуть звернутися до платників податків за додатковою інформацією з питань їх фінансово-господарської діяльності.

Керівники та інші посадові особи юридичних осіб, а також фізичні особи під час перевірки, що проводиться органами державної податкової служби України, зобов'язані на вимогу посадової особи органу державної податкової служби, яка проводить зазначену перевірку, надавати письмове пояснення у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

За невиконання або неналежне виконання платником податків покладених на нього обов'язків він несе відповідальність в порядку та на умовах, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

Враховано частково

Стаття 1037. Обов'язки платників податків

289.

(1) Платники податків зобов'язані:

-415- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)

У частині (1) ст. 1037 замість слів "платники податків зобов'язані" записати: "платники податків у порядку, визначеному цим Кодексом, зобов'язані".

Відхилено

(1) Платники податків зобов'язані:

290.

а) сплачувати належні суми податків у порядку та у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування;

-416- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У пункті а) частини (1) статті після слова "Кодексом" поставити крапку з комою, решту речення вилучити

Відхилено

а) сплачувати належні суми податків у порядку та у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування;

291.

б) ставати на облік в органах державної податкової служби у порядку, передбаченому цим Кодексом;

 

 

б) ставати на облік в органах державної податкової служби у порядку, передбаченому цим Кодексом;

292.

в) окремо від фінансового обліку вести податковий облік, складати податкову звітність та звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у строки, встановлені законами, якщо інше не передбачене цим Кодексом;

-417- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Ведення податкового обліку, передбаченого пунктом в) частини (1) статті призведе до додаткових матеріальних витрат

Відхилено

в) окремо від фінансового обліку вести податковий облік, складати податкову звітність та звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у строки, встановлені законами, якщо інше не передбачене цим Кодексом;

293.

г) подавати до контролюючих органів відповідно до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування декларації, іншу податкову звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків;

-418- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Стаття 1037, підпункт г). Подавати до контролюючих органів відповідно до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування декларації, іншу податкову звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків передбачені діючим законодавством.

Відхилено

г) подавати до контролюючих органів відповідно до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування декларації, іншу податкову звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків;

 

 

-419- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1037, частина (1), підпункт г) Вилучити текст "та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування"

Відхилено

 

 

 

-420- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Вилучити в ч. (1) п. "г" ст. 1037 сполучення "та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування".

Надати перелік документів, пов'язаних з нарахуванням та сплатою податків, зборів та інше, наданих до контролюючих органів.

Відхилено

 

 

 

-421- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 1037. Викласти пункт (1) г) у такій новій редакції:

"г) подавати до контролюючих органів відповідно до цього кодексу декларації, іншу податкову звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків; "

Відхилено

 

 

 

-422- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У пункті г) частини (1) статті не визначено чіткого переліку документів, що необхідно подавати до контролюючих органів, який повинен бути вичерпним

Передбачено в інших статтях Кодексу

 

294.

д) допускати посадових осіб органів державної податкової служби до перевірок з питань обчислення і сплати податків, до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування;

-423- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

п.д). Допускати посадових осіб органів державної податкової служби до перевірок з питань обчислення і сплати податків, до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування при належності документів, оформлених належним чином.

Передбачено в XVI розділі по суті

д) допускати посадових осіб контролюючих органів до перевірок з питань обчислення і сплати податків, до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування;

 

 

-424- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В частині (1), підпункту "д" статті 1037 слова "органів державної податкової служби" замінити словами "контролюючих органів".

Враховано

 

 

 

-425- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 1037. Обов'язки платників податків

П. д) викласти в редакції:

"Допускати посадових осіб органів державної податкової служби до перевірок з питань обчислення податків, до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування в порядку передбаченому чинним законодавством"

Передбачено в XVI розділі по суті

 

 

 

-426- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частина (1), підпункт "д" статті 1037 привести у відповідність щодо повноважень контролюючих органів на перевірку платників податків з питань обчислення і сплати податків тощо.

Передбачено в XVI розділі по суті

 

 

 

-427- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Пункт д) частини (1) після слова "служби" доповнити словами "у передбаченому законодавством порядку", після слова "обстеження" доповнити словом "службових"

Передбачено в XVI розділі по суті

 

295.

е) виконувати законні вимоги контролюючих органів державної податкової служби щодо усунення виявлених порушень цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування і підписувати акти про проведення перевірок, у разі відмови від підписання акта - письмово засвідчити свою відмову з викладенням її причин;

-428- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Підпункт "е" статті 1037 привести у відповідність щодо повноважень контролюючих органів на перевірку платників податків з питань обчислення і сплати податків тощо.

-429- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В підпункті "е" частини (1) статті 1037 вилучити слова "державної податкової служби".

Передбачено в XVI розділі по суті

 

 

Враховано

 

 

е) виконувати законні вимоги контролюючих органів щодо усунення виявлених порушень цього Кодексу та інших нормативно-правових актів з питань оподаткування і підписувати акти про проведення перевірок, у разі відмови від підписання акта - письмово засвідчити свою відмову з викладенням її причин;

 

 

-430- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

В підпункті "е" частини (1) статті 1037 слова "і підписувати акти про проведення перевірок, у разі відмови від підписання акта - письмово засвідчити свою відмову з викладенням її причин" виключити.

Відхилено

 

 

 

-431- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо з п."е" ч.1 ст. 1037 проекту виключити положення щодо зобов'язання платника підписувати акт перевірки.

Відхилено

 

 

 

-432- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У пункті е) частини (1) статті після слова "інших" слова "нормативно-правових" вилучити

Відхилено

 

296.

є) в порядку та у строки, визначені статтею 16033 цього Кодексу, повідомляти орган державної податкової служби про відкриття та закриття розрахункового та (або) іншого рахунку в банківських установах;

 

 

є) в порядку та у строки, визначені статтею 16033 цього Кодексу, повідомляти орган державної податкової служби про відкриття та закриття розрахункового та (або) іншого рахунку в банківських установах;

297.

ж) виконувати інші обов'язки, передбачені цим Кодексом.

-433- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У пункті ж) частини (1) статті не визначено інших обов`язків, передбачених цим Кодексом

Враховано

в інших статтях Кодексу

ж) виконувати інші обов'язки, передбачені цим Кодексом.

298.

(2) Керівники та інші посадові особи юридичних осіб, а також фізичні особи під час перевірки, що проводиться органами державної податкової служби України, зобов'язані на вимогу посадової особи органу державної податкової служби, яка проводить зазначену перевірку, надавати письмове пояснення у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-434- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (2) статті 1037 привести у відповідність щодо повноважень контролюючих органів на перевірку платників податків з питань обчислення і сплати податків тощо.

-435- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)

Стаття 1037, частина (2). Вилучити слова "та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування"

Враховано

в розділі XVI

 

 

Відхилено

(2) Керівники та інші посадові особи юридичних осіб, а також фізичні особи під час перевірки, що проводиться контролюючими органами України, зобов'язані на вимогу посадової особи органу, яка проводить зазначену перевірку, надавати письмове пояснення у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

 

 

-436- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Абзац, що міститься між частинами (1) та (3) статті вилучити, частину (3), відповідно, вважати частиною (2).

Відхилено

 

299.

(3) За невиконання або неналежне виконання платником покладених на нього обов'язків платник податків несе відповідальність в порядку та на умовах, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

-437- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1037, частина (3). Текст "нормативно-правовими актами" замінити словом "законами"

Відхилено

(3) За невиконання або неналежне виконання платником покладених на нього обов'язків платник податків несе відповідальність в порядку та на умовах, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

300.

Стаття 1038. Представники платників податків

-438- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

"Стаття 1038. Представники платників податків

Враховано частково

Стаття 1038. Представники платників податків

 

 

(1) Платники податків використовують права та виконують обов'язки, передбачені Конституцією України, цим Кодексом та актами з питань оподаткування особисто або через представника. Особиста участь платника податків у податкових правовідносинах не позбавляє його права мати представника.

(2) Представниками юридичної особи або фізичної особи є особи, що діють у межах повноважень, наданих їм законом, договором або адміністративним актом.

(3) Представниками фізичної особи у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути батьки (усиновителі), опікуни, піклувальники або особи, призначені органом опіки і піклування, якщо фізична особа безвісти відсутня, чи інші особи за наявності у них документів, що посвідчують їх родинні зв'язки або повноваження.

(4) У разі коли під час розгляду справи в контролюючому органі або суді (арбітражному суді) у платника податків відсутній представник, або якщо особа, яка бере участь у справі, не може за об'єктивних обставин безпосередньо взяти участь у розгляді справи чи майно, що є предметом розгляду справи - безхазяйне, за ініціативою контролюючих органів або суду (арбітражного суду) може бути призначений представник з числа адвокатів.

(5) Представнику за призначенням виплачується винагорода та здійснюється компенсація витрат, пов'язаних з виконанням покладених на нього обов'язків, за рахунок того бюджету, до якого сплачується відповідний податок або за рахунок особи, яку він представляє. Граничні розміри винагороди та компенсацій встановлюються цим Кодексом.

(6) Порядок проведення виплат та компенсацій представнику за призначенням встановлюється Кабінетом Міністрів України.

(7) Не можуть бути представниками платника податків державні службовці, посадові особи контролюючих органів, судді, слідчі, прокурори, а також колишні посадові особи контролюючих органів протягом п'яти років з дня звільнення, колишні судді, слідчі, прокурори протягом двох років з дня звільнення."

 

 

 

 

-439- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Статтю 1038 "Представники платників податків" викласти у такій редакції:

"(1) Платник податків може реалізовувати свої права та обов'язки у податкових правовідносинах самостійно або через прадставника (законного або уповноваженого), якщо інше не передбачено цим Кодексом. Особиста участь платника податків у податкових правовідносинах не позбавляє його права мати представника, як і участь представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у зазначених правовідносинах.

(2) Не можуть бути представниками платника податків посадові особи податкових та митних органів, державні службовці, судді, слідчі та прокурори.

(3) Законними представниками платника податків - юридичної особи є особи, які уповноважені представляти таку юридичну особу на підставі закону або установчих документів.

(4) Законними представниками платника податків - фізичної особи є особи, які виступають такими представниками у відповідності до цивільного законодавства України.

Враховано частково

 

 

 

-440- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

(5) Дії (бездіяльність) законних представників юридичної особи, вчинені у зв'язку з участю цієї особи у відносинах, які регулюються податковим законодавством, визнаються дією (бездіяльністю) цієї юридичної особи. Законний представник має такі ж права і обов'язки, що і податковий агент, визначені у статті 1039 цього Кодексу.

(6) Уповноваженим представником платника податків є фізична або юридична особа, яка уповноважена таким платником представляти його інтереси у податкових правовідносинах. Уповноважений представник платника податків здійснює свої повноваження на підставі довіреності, яке видається у порядку, який встановлено цивільним законодавством України. Уповноважений представник платника податків - фізична особа - здійснює такі повноваження на підставі нотаріально засвідченої довіреності або довіреності, що прирівнюється до неї відповідно до чинного законодавства.

(7) У разі, якщо уповноваженим представником платника податків виступає особа, яка має право на здійснення юридичної (адвокатської), аудиторської діяльності і діє на підставі укладеного між такою особою та платником податків договору, наявність нотаріально засвідченої довіреності не є обов'язковою.

(8) У разі коли під час розгляду справи в контролюючому органі або суді (арбітражному суді) у платника податків відсутній законний або уповноважений представник, за ініціативою контролюючих органів або суду (арбітражного суду) може бути призначений офіційний представник, якщо особа, яка бере учать у справі, не може за об'єктивних обставин безпосередньо взяти участь в розгляді справи або майно, що є предметом розгляду справи, - безхазяйне. Офіційному представнику виплачується винагорода та здійснюється компенсація витрат, пов'язаних з виконанням покладених на нього обов'язків, за рахунок того бюджету, до якого сплачується відповідний податок або за рахунок особи, яка бере участь у справі. Порядок проведення виплат та компенсацій, а також їх граничні розміри встановлюються Кабінетом Міністрів України".

Відхилено

 

301.

(1) Платники податків використовують права та виконують обов'язки, передбачені Конституцією України, цим Кодексом та нормативно-правовими актами з питань оподаткування особисто або через законного чи уповноваженого на те представника. Особиста участь платника податків у податкових правовідносинах не позбавляє його права мати представника.

Платники податків використовують права та виконують обов'язки, передбачені Конституцією України, цим Кодексом та нормативно-правовими актами з питань оподаткування особисто або через законного чи уповноваженого на те представника. Особиста участь платника податків у податкових правовідносинах не позбавляє його права мати представника.

Законними представниками юридичної особи є відповідні посадові особи, що діють в межах повноважень, наданих їм законом, договором, актом відповідного органу юридичної особи або адміністративним актом.

Законними представниками фізичної особи у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути батьки (усиновителі), опікуни, піклувальники або особи, призначені органом опіки і піклування, якщо фізична особа безвісті відсутня, чи інші особи за наявності у них документів, що посвідчують їх родинні зв'язки або повноваження.

Уповноваженим представником платника податків може бути особа, уповноважена платником податків представляти його інтереси в контролюючих органах або в судах (арбітражних судах). Уповноважений представник здійснює свої повноваження на підставі нотаріально посвідченого договору чи довіреності, виданої в установленому порядку.

У разі коли під час розгляду справи в контролюючому органі або суді (арбітражному суді) у платника податків відсутній законний або уповноважений представник, за ініціативою контролюючих органів або суду (арбітражного суду) може бути призначений офіційний представник, якщо особа, яка бере участь у справі, не може за об'єктивних обставин безпосередньо взяти участь в розгляді справи або майно, що є предметом розгляду справи - безгосподарне. Офіційному представнику виплачується винагорода та здійснюється компенсація витрат, пов'язаних з виконанням покладених на нього обов'язків, за рахунок того бюджету, до якого сплачується відповідний податок або за рахунок особи, яка бере участь у справі. Порядок проведення виплат та компенсацій, а також їх граничні розміри встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Не можуть бути представниками платника податків посадові особи контролюючих органів, судді, слідчі, прокурори, а також колишні посадові особи контролюючих органів (протягом п'яти років з дня звільнення) або колишні судді (протягом двох років з дня звільнення).

 

(1) Платники податків використовують права та виконують обов'язки, передбачені Конституцією України, цим Кодексом та нормативно-правовими актами з питань оподаткування особисто або через законного чи уповноваженого на те представника. Особиста участь платника податків у податкових правовідносинах не позбавляє його права мати представника.

302.

(2) Законними представниками юридичної особи є відповідні посадові особи, що діють в межах повноважень, наданих їм законом, договором, актом органу юридичної особи або адміністративним актом.

-441- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1038, частина (2). Текст "адміністративним актом" замінити текстом "актом органу місцевого самоврядування"

Відхилено

(2) Законними представниками юридичної особи є відповідні посадові особи, що діють в межах повноважень, наданих їм законом, договором, актом органу юридичної особи або адміністративним актом.

303.

(3) Законними представниками фізичної особи у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути батьки (усиновителі), опікуни, піклувальники або особи, призначені органом опіки і піклування, якщо фізична особа безвісти відсутня, чи інші особи за наявності у них документів, що посвідчують їх родинні зв'язки або повноваження.

 

 

(3) Законними представниками фізичної особи у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути батьки (усиновителі), опікуни, піклувальники або особи, призначені органом опіки і піклування, якщо фізична особа безвісти відсутня, чи інші особи за наявності у них документів, що посвідчують їх родинні зв'язки або повноваження.

304.

(4) Уповноваженим представником платника податків - може бути особа, уповноважена платником податків представляти його інтереси в контролюючих органах або в судах (арбітражних судах). Уповноважений представник здійснює свої повноваження на підставі нотаріально посвідченого договору чи довіреності, виданої в установленому порядку.

-442- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ч.(4) ст.1038 доповнити словами: "на підставі трудового договору".

-443- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1038, частина (4). Друге речення після тексту "в установленому" доповнити словом "законом".

-444- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 1038, частину (4) викласти в редакції:

"Уповноваженим представником платника податків може бути особа, уповноважена платником податків представляти його інтереси в контролюючих органах або в судах (арбітражних судах). Уповноважений представник здійснює свої повноваження на підставі договору чи довіреності виданої в установленому порядку.

Відхилено

 

Враховано

 

 

 

Враховано

(4) Уповноваженим представником платника податків - може бути особа, уповноважена платником податків представляти його інтереси в контролюючих органах або в судах (господарських судах). Уповноважений представник здійснює свої повноваження на підставі нотаріально посвідченого договору чи довіреності, виданої в установленому законом порядку.

305.

(5) У разі коли під час розгляду справи в контролюючому органі або суді (арбітражному суді) у платника податків відсутній законний або уповноважений представник, за ініціативою контролюючих органів або суду (арбітражного суду) може бути призначений офіційний представник, якщо особа, яка бере участь у справі, не може за об'єктивних обставин безпосередньо взяти участь в розгляді справи або майно, що є предметом розгляду справи, - безхазяйне. Офіційному представнику виплачується винагорода та здійснюється компенсація витрат, пов'язаних з виконанням покладених на нього обов'язків, за рахунок того бюджету, до якого сплачується відповідний податок або за рахунок особи, яка бере участь у справі. Порядок проведення виплат та компенсацій, а також їх граничні розміри встановлюються Кабінетом Міністрів України.

-445- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(5) цієї статті виключити слова: "або майно‚ що є предметом розгляду справи‚ - безхазяйне"‚ тому що незрозуміло чиї інтереси буде відстоювати представник.

Відхилено

(5) У разі коли під час розгляду справи в контролюючому органі або суді (господарському суді) у платника податків відсутній законний або уповноважений представник, за ініціативою контролюючих органів або суду (господарського суду) може бути призначений офіційний представник, якщо особа, яка бере участь у справі, не може за об'єктивних обставин безпосередньо взяти участь в розгляді справи або майно, що є предметом розгляду справи, - безхазяйне. Офіційному представнику виплачується винагорода та здійснюється компенсація витрат, пов'язаних з виконанням покладених на нього обов'язків, за рахунок того бюджету, до якого сплачується відповідний податок або за рахунок особи, яка бере участь у справі. Порядок проведення виплат та компенсацій, а також їх граничні розміри встановлюються Кабінетом Міністрів України.

306.

(6) Не можуть бути представниками платника податків посадові особи контролюючих органів, судді, слідчі, прокурори, а також колишні посадові особи контролюючих органів або колишні судді протягом двох років з дня звільнення їх з посад (протягом п'яти років - для осіб, звільнених із контролюючих органів.

-446- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(6) виключити слова: "а також колишні посадові особи контролюючих органів або колишні судді протягом 2 років з дня звільнення їх з посад (протягом 5 років - для осіб‚ звільнених із контролюючих органів)"‚ тому що виникає запитання‚ чому колишній працівник органів державної податкової служби‚ КРУ‚ НБУ‚ МВС‚ СБУ чи інших державних органів на протязі п'яти років не можуть працювати юрисконсультом на жодному підприємстві.

Ці слова замінити на слова: "а також особи‚ що мають непогашену чи не зняту в установленому законом порядку судимість".

Враховано частково

(6) Не можуть бути представниками платника податків посадові особи контролюючих органів, судді, слідчі, прокурори.

 

 

-447- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Пропонується частину (6) статті 1038 викласти в такій редакції:

(6) Не можуть бути представниками платника податків посадові особи контролюючих органів, судді, слідчі, прокурори.

Враховано

 

 

-448- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Стаття 1040. Права і обов'язки представників платників податків

Представники платників податків виконують обов'язки, користуються правами та несуть відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами для платників податків.

Враховано

 

307.

Стаття 1039. Права та обов'язки податкових агентів

-449- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Стаття 1039 цього Кодексу повинна перш за все передбачати права та обов`язки саме податкових агентів, відповідно до частини (3) статті 1003, а вже потім невиконання яких передбачає відповідальність згідно із статтею 17031, а тому потребує доопрацювання.

Виходячи з тексту Кодексу, такі права та обов`язки податкових агентів є значно розширеними порівняно з правами та обов`язками платників податків.

Відхилено

Стаття 1039. Права та обов'язки податкових агентів

 

 

-450- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Статтю 1039 "Права та обов'язки податкових агентів" доповнити переліком обов'язків податкових агентів і викласти у такій редакції:

"(1) Податкові агенти мають такі ж права і несуть таку ж відповідальність, що і платники податків відповідно до цього Кодексу.

(2) Податкові агенти зобов'язані:

а) правильно та своєчасно обчислювати, утримувати з виплат, які виплачуються платникам податків, та перераховувати до бюджету, Державного соціального фонду відповідні податки;

б) протягом одного місяця письмово повідомити податковий орган за місцем свого обліку про неможливість утримати податок та про суму такого податку, який повинен бути утриманий;

в) вести облік виплачених платникам податків доходів, утриманих та перерахованих податків, у тому числі персонально за кожним платником податку;

г) подавати податковому органу за місцем свого обліку документи, необхідні для здійснення контролю за правильністю обчислення, утримання та перерахування податків".

Відхилено

 

308.

Податкові агенти виконують обов'язки, користуються правами та несуть відповідальність, передбачену цим Кодексом для платників податків.

-451- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Статтю 1039 викласти в наступній редакції:

"Податкові агенти виконують обов'язки, користуються правами та несуть відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами для платників податків".

Враховано

Податкові агенти виконують обов'язки, користуються правами та несуть відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами для платників податків.

309.

Стаття 1040. Права і обов'язки контролюючих органів

-452- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 1040. Права і обов'язки контролюючих органів

Необхідно визначити повноваження контролюючих органів щодо податкового контролю без посилання до інших нормативно-правових актів.

Відхилено

Стаття 1040. Права і обов'язки контролюючих органів

 

 

-453- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Стаття 1041. Права і обов'язки органів державної податкової служби та контролюючих органів

Органи державної податкової служби та контролюючі органи при виконанні покладених на них завдань виходять з наступних принципів:

справедливості підходу до всіх платників податків, що полягає у неупередженому вирішенні податкових справ, вимогах сплачувати передбачену законодавством суму податку;

надання правової допомоги платнику податків. Органи державної податкової служби повинні забезпечити повне розуміння платником своїх прав та обов'язків через надання йому чітких інструкцій та формулярів, а також інформації та допомоги у довідкових відділах;

ефективного обслуговування, що полягає в оперативному та чіткому вирішенні справ платника податків з суворим дотриманням конфіденційності, використання інформації, що надана платником податків, лише в порядку, передбаченому законодавством, мінімізації витрат платника податків, пов'язаних з виконанням вимог чинного податкового законодавства;

відповідальності за вчинені дії, що полягає у встановленні органами державної податкової служби критеріїв результативності власної діяльності та оприлюднення звітів про їх досягнення.

Посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані забезпечити повне і об'єктивне використання отриманої інформації для вирішення податкових справ платника податків.

Контролюючі органи, зазначені в статті 16003 цього Кодексу, з метою перевірки своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати податків мають право перевіряти грошові документи, бухгалтерські книги, звіти, кошториси, декларації та інші документи, пов'язані із стягненням податків, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та у громадян.

Органи державної податкової служби та їх посадові особи під час виконання ними службових обов'язків і використання наданих їм прав зобов'язані:

а) діяти у відповідності з Конституцією України, цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами;

б) вести облік платників податків і майна, яке є об'єктом оподаткування;

в) відповідати на запити платників податків щодо діючих податків, порядку та строків їх сплати та відповідних нормативно-правових актів;

г) пред'являти вимоги на сплату податків, сум податкових та інших санкцій і пені, а у разі їх невиконання вживати заходи, спрямовані на забезпечення виконання цих вимог в порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами;

д) вимагати від платників податків усунення виявлених порушень податкового законодавства та здійснювати контроль за виконанням ними цих вимог;

е) дотримуватися податкової таємниці та порядку зберігання інформації про платників податків;

є) виконувати інші обов'язки, що входять до їх компетенції та визначаються відповідними нормативно-правовими актами.

Враховано частково

 

 

 

-454- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Статтю 1040 "Права і обов'язки контролюючих органів" вивести із складу глави 3 "Права і обов'язки платників податків" (при цьому статтю 1041 "Податкова адреса фізичної особи" вважати статтею 1040.

Відхилено

 

310.

(1) Контролюючі органи, зазначені в статті 16003 цього Кодексу, з метою перевірки своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати податків мають право перевіряти грошові документи, бухгалтерські книги, звіти, кошториси, декларації та інші документи, пов'язані із стягненням податків, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та громадян.

-455- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1040, частина (1). Наприкінці слово "громадян" замінити словами "фізичних осіб"

-456- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (1) статті 1040, статтю 16003, главу 107 привести у відповідність щодо повноважень контролюючих органів на перевірку платників податків з питань обчислення і сплати податків тощо.

Враховано

 

 

Враховано

в розділі XVIпо суті

(1) Контролюючі органи, зазначені в статті 16003 цього Кодексу, з метою перевірки своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати податків мають право перевіряти грошові документи, бухгалтерські книги, звіти, кошториси, декларації та інші документи, пов'язані із стягненням податків, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та фізичних осіб.

 

 

-457- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У частині (1) статті терміни "грошові документи" та "інші документи" не визначено перелік документів, що підлягають перевірці не є вичерпним та прозорим;

Відхилено

 

311.

(2) Інші права контролюючих органів визначаються відповідним законодавством.

-458- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1040, частина (2). Текст "відповідним законодавством" замінити словом "законом"

Відхилено

(2) Інші права контролюючих органів визначаються відповідним законодавством.

 

 

-459- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Частину (2) статті 1040 вилучити.

Відхилено

 

 

 

-460- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Всі права та обов'язки контролюючих органів, а також відповідальність мають бути в узгодженні з законодавчими актами України, регулюючим діяльність контролюючих органів.

Враховано по суті
в розділі XVI

 

 

 

-461- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 1040 (2). Вилучити.

Відхилено

 

312.

(3) Посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, що охороняються законодавством.

-462- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (3) статті вилучити, відповідно, частину (4) статті цього Кодексу вважати частиною (3);

Відхилено

(3) Посадові особи контролюючих органів зобов'язані дотримуватись Конституції і законів України, інших нормативних актів, та інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, що охороняються законодавством.

313.

(4) Контролюючі органи та їх службові особи під час виконання ними функцій та службових обов'язків і використання наданих їм прав зобов'язані:

-463- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1040, частина (4), речення 1. Слова "службові особи" замінити словами "посадові особи"

Враховано

(4) Контролюючі органи та їх посадові особи особи під час виконання ними функцій та службових обов'язків і використання наданих їм прав зобов'язані:

 

 

-464- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

"(4) З метою забезпечення прав і охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ та організацій посадові особи контролюючих органів під час виконання ними повноважень зобов`язані:

Відхилено

 

314.

а) діяти у суворій відповідності з Конституцією України, цим Кодексом та іншими актами законодавства;

-465- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1040, частина (4), підпункт а). Слово "суворій" замінити словом "точній"

Враховано

а) діяти у точній відповідності з Конституцією України, цим Кодексом та іншими актами законодавства;

 

 

-466- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

а) діяти у суворій відповідності із Конституцією України, цим Кодексом і законами України"

Відхилено

 

315.

б) вести облік платників податків і майна, яке є об'єктом оподаткування;

 

 

б) вести облік платників податків і майна, яке є об'єктом оподаткування;

316.

в) інформувати на запити платників податків про діючі податки, порядок і строки їх сплати та про відповідні законодавчі акти;

-467- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1040, частина (4), підпункт в). Текст "законодавчі акти" замінити текстом "акти законодавства"

Враховано

в) інформувати на запити платників податків про діючі податки, порядок і строки їх сплати та про відповідні акти законодавства;

 

 

-468- Н.д.Васильєв Г.А. (Округ №61)

Вважаю доцільним викласти підпункт в) частини (4) статті 1040 у наступній редакції:

"інформувати на запити платників податків про діючі податки, порядок і строки їх сплати та про відповідні законодавчі акти, а також давати пояснення що до застосування окремих норм чинного законодавства на практиці".

Враховано по суті

 

317.

г) пред'являти вимоги на сплату податків, сум податкових та інших санкцій і пені, а у разі їх невиконання вживати в порядку, установленому цим Кодексом, заходи, спрямовані на забезпечення виконання цих вимог;

 

 

г) пред'являти вимоги на сплату податків, сум податкових та інших санкцій і пені, а у разі їх невиконання вживати в порядку, установленому цим Кодексом, заходи, спрямовані на забезпечення виконання цих вимог;

318.

д) вимагати від платників податків усунення виявлених порушень податкового законодавства та здійснювати контроль за виконанням ними цих вимог;

 

 

д) вимагати від платників податків усунення виявлених порушень податкового законодавства та здійснювати контроль за виконанням ними цих вимог;

319.

е) дотримувати податкової таємниці та порядку зберігання інформації про платників податків;

-469- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

В пункті "е" частини (4), статті 1040 слова "податкової таємниці та порядку зберігання інформації про платників податків" замінити словами: "конфіденційної податкової інформації та порядку її зберігання".

Відхилено

е) дотримувати податкової таємниці та порядку зберігання інформації про платників податків;

 

 

-470- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо в п."е" ч.4 ст. 1040 термін "податкова таємниця" замінити на термін "конфіденційна податкова інформація".

Відхилено

 

 

 

-471- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Пункт е) частини (4) статті після слова "зберігання" доповнити словом "конфіденційної";

Враховано частково

 

320.

є) інші обов'язки, що входять до компетенції контролюючих органів, визначаються відповідним законодавством.

-472- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1040, частина (4), пункт є). Вилучити текст ", що входять до компетенції", а текст "відповідним законодавством" замінити словом "законом"

Відхилено

є) інші обов'язки, що входять до компетенції контролюючих органів, визначаються відповідним законодавством.

 

 

-473- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Ст. 1040.

п.ж).Надавати платнику податків інформацію передбачену ст.1036 п.в, г. даного проекту.

Відхилено

 

 

 

-474- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Пункт є), частини (4) статті 1040 виключити.

Відхилено

 

 

 

-475- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Доповнити частину (4) статті 1040 підпунктом такого змісту:

ж) повертати платникам податків суми неправомірно нарахованих фінансових санкцій, штрафів, завданих збитків у випадках, передбачених цим Кодексом або за рішенням суду.

Враховано

в розілі XVI

 

 

 

-476- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Доповнити частину (4) підпунктами "є", "ж", "з", а саме:

"є) надавати в обов'язковому порядку платникам копії вилучених документів;

ж) пред'являти платникам документи, які підтверджують повноваження перевіряючих;

з) відшкодовувати збитки, завдані платникам податків неправомірними діями податкових органів та їх посадових осіб".

У зв'язку з цим підпункт "є" частини (4) вважати підпунктом "і".

Враховано

в розілах XVI, XVIІ

 

 

 

-477- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)

Статтю 1040 доповнити частиною (5) наступного змісту:

"За невиконання або неналежне виконання контролюючими органами покладених на них обов'язків вони або їх службові особи несуть відповідальність в порядку та на умовах, встановлених відповідним законодавством."

Враховано

в розілі XVIІ

 

 

 

-478- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

У пункті є) частини (4) статті необхідно чітко вказати, яким саме "відповідним законодавством" визначаються інші обов`язки контролюючих органів.

Відхилено

 

 

 

-479- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо доповнити ч.4 ст. 1040, включивши до неї наступні зобов'язання:

1) надавати в обов'язковому порядку платникам копії вилучених документів;

2) пред'являти платникам документи, які підтверджують повноваження перевіряючих;

3) відшкодовувати збитки, завдані платникам податків неправомірними діями податкових органів та їх посадових осіб.

Враховано

в розілах XVI

 

321.

Стаття 1041. Податкова адреса фізичної особи

-480- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Стаття 1047 Податкова адреса фізичної особи

Фізична особа зобов'язана визначити свою податкову адресу.

Податковою адресою фізичної особи визнається місце постійного або переважного проживання фізичної особи та(або) місце одержання основного доходу такою фізичною особою.

Місце постійного або переважного проживання фізичної особи - місце знаходження житлового будинку або квартири, що використовуються фізичною особою як місце її постійного або переважного проживання, пов'язане з повсякденною та постійною діяльністю цієї фізичної особи та(або) з місцем одержання основних постійних (регулярних) доходів (за винятком пасивних) такої фізичної особи або членів її сім'ї незалежно від того, чи перебуває цей житловий будинок або квартира у власності такої фізичної особи або в її користуванні згідно з умовами договору оренди (найму, піднайму).

У разі коли фізична особа має у власності або використанні більш як один житловий будинок або квартиру, вона самостійно визначає власну податкову адресу виходячи з місця одержання нею основного постійного (регулярного) доходу (за винятком пасивного) та повідомляє його відповідному органу державної податкової служби до початку податкового періоду.

За наявності достатніх доказів того, що фізична особа неправильно визначила податкову адресу, орган державної податкової служби може визначити її самостійно, повідомивши платнику податку про своє рішення.

Фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Враховано

Стаття 1041. Податкова адреса фізичної особи

 

 

-481- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Нумерація частин статті не відповідає загальній структурі Кодексу;

Відхилено

 

322.

Фізична особа зобов'язана визначити свою податкову адресу.

 

 

Фізична особа зобов'язана визначити свою податкову адресу.

323.

1. Податковою адресою фізичної особи визнається місце постійного або переважного проживання фізичної особи та(або) місце одержання основного доходу такою фізичною особою.

-482- Н.д.Клочко М.О. (Округ №148)

Стаття 1041

В пунктi 1 статтi 1041 пропоную виключити слова "або переважного" та "або", що надасть можливiсть полегшити розшук платникiв;

Відхилено

1. Податковою адресою фізичної особи визнається місце постійного або переважного проживання фізичної особи та(або) місце одержання основного доходу такою фізичною особою.

324.

2. Місце постійного або переважного проживання фізичної особи - місце знаходження житлового будинку або квартири, що використовуються фізичною особою як місце її постійного або переважного проживання, пов'язане з повсякденною та постійною діяльністю цієї фізичної особи та(або) з місцем одержання найбільших (регулярних) доходів (за винятком пасивних) такої фізичної особи або членів її сім'ї незалежно від того, чи перебуває цей житловий будинок або квартира у власності такої фізичної особи або в її користуванні згідно з умовами договору оренди (найму, піднайму).

-483- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 1041. Податкова адреса фізичної особи

В зв'язку з невдалим формуванням пункту 2 податковою адресою можна рахувати своє робоче місце, що є місцем одержання найбільших (регулярних) доходів. Стаття потребує редагування.

-484- Н.д.Клочко М.О. (Округ №148)

В пунктi 2 статтi 1041 пропоную виключити слова "або переважного" та "або", що надасть можливiсть полегшити розшук платникiв.

Відхилено

 

 

 

 

 

Відхилено

2. Місце постійного або переважного проживання фізичної особи - місце знаходження житлового будинку або квартири, що використовуються фізичною особою як місце її постійного або переважного проживання, пов'язане з повсякденною та постійною діяльністю цієї фізичної особи та(або) з місцем одержання найбільших (регулярних) доходів (за винятком пасивних) такої фізичної особи або членів її сім'ї незалежно від того, чи перебуває цей житловий будинок або квартира у власності такої фізичної особи або в її користуванні згідно з умовами договору оренди (найму, піднайму).

325.

3. У разі коли фізична особа має у власності або використанні більш як один житловий будинок або квартиру, вона самостійно визначає власну податкову адресу виходячи з місця одержання нею найбільшого постійного (регулярного) доходу (за винятком пасивного) та повідомляє його відповідному органу державної податкової служби до початку податкового періоду.

-485- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 1041. Позначення частин привести у відповідність з іншими статтями. Пункт 3. Після слів "власності або" слово "використанні" замінити словом "користуванні"

Враховано

3. У разі коли фізична особа має у власності або користуванні більш як один житловий будинок або квартиру, вона самостійно визначає власну податкову адресу виходячи з місця одержання нею найбільшого постійного (регулярного) доходу (за винятком пасивного) та повідомляє його відповідному органу державної податкової служби до початку податкового періоду.

326.

4. За наявності достатніх доказів того, що фізична особа неправильно визначила податкову адресу, орган державної податкової служби може визначити її самостійно, повідомивши платнику податку про своє рішення.

-486- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт 4 статті 1041 викласти в редакції:

"4. За наявності достатніх доказів того, що фізична особа неправильно визначила податкову адресу, орган державної податкової служби на підставі наведених у цій статті ознак може визначити її самостійно, повідомивши платнику податку про своє рішення".

Враховано

4. За наявності достатніх доказів того, що фізична особа неправильно визначила податкову адресу, орган державної податкової служби на підставі наведених у цій статті ознак може визначити її самостійно, повідомивши платнику податку про своє рішення.

 

-487- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Пункт 4 статті після слова "служби" доповнити словами "на підставі наведених у цій статті ознак".

Враховано

 

327.

5. Фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

 

 

5. Фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

328.

Статті 1042-1045 - резервні

-488- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Стаття 1043 Співпраця платників податків з органами державної податкової служби

Платники податків мають право звертатися до органів державної податкової служби з пропозиціями щодо вдосконалення адміністративних процедур нарахування та стягнення податків, підвищення якості послуг, що надаються цими органами. Органи державної податкової служби зобов'язані розглянути ці пропозиції та прийняти вмотивоване рішення. З метою ширшого залучення громадян до цього процесу органи державної податкової служби можуть проводити періодичні опитування шляхом розповсюдження відповідних анкет тощо.

Відхилено

Статті 1042-1045 - резервні

329.

Глава 4 - резервна

-489- Н.д.Рибак В.В. (Округ №45)

Концептуальні зауваження щодо змісту основних напрямків податкової реформи, втілюваної в майбутньому Податковому кодексі.

До таких загальних ключових питань податкової реформи, як то розширення податкової бази за рахунок зменшення ставок оподаткування та відміни немотивованих пільг додати:

впровадити механізми забезпечення соціальної справедливості в оподаткуванні;

впровадити механізми дотримання рівності рівних перед законом суб'єктів господарювання будь-якої форми власності та схеми організації в перерозподілі на них тягаря податкового тиску;

впровадити механізми забезпечення можливостей щодо спрощення процесів обчислення та стягнення прийнятих податків, зборів, нарахувань та платежів в "новелах" прямої дії" цього кодексу, забезпечити можливість максимального обмеження щодо можливостей додаткового створення підзаконних інструкцій, переліків, роз'яснень, списків та коментарів до прийнятого Кодексу;

забезпечити прийняту податкову схему критеріями, за якими б визначалась неможливість довільних змін її основних положень та можливість вмотивованої її модернізації, пов'язаної з переходом на міжнародну систему в оподаткуванні та необхідність пристосування її до міжнародних та міждержавних угод таких, що вже укладені, чи необхідно будуть укладені Україною в питаннях оподаткування;

ввести за правило положення за яким кожна конкретно впроваджувана податкова стаття мала б виконувати не тільки свою фіскальну функцію, а і вмотивовано б відображала регулюючу та стимулюючу функції оподаткування, в кожному конкретному напрямку оподаткування;

майбутній Податковий кодекс України має забезпечити можливості до

переходу на міжнародні схеми та принципи в оподаткуванні, за якими має бути забезпеченим перш за все платоспроможний попит населення України, шляхом зняття всіх обмежень щодо можливостей населення отримати легальний заробіток, та щодо самоконтролю громадянином своїх відрахувань тільки в сутні для громадянина ж соціальні фонди.

Враховано частково

по суті

Глава 4 - резервна

 

 

Концептуальні пропозиції щодо сутності системи оподаткування, втілюваної в майбутньому Податковому кодексі.

Суттєве скорочення загальної кількості обов'язкових до сплати податків, зборів, відрахувань та платежів.

Ставка на впровадження тільки декількох значних та доцільно застосовуваних у світі податків, зборів, відрахувань та платежів:

загальнодержавних - податку на додану вартість, акцизів, податку на прибуток господарських суб'єктів та подоходний податок з громадян;

місцевих - податок (збір) на (за) нерухомість.

Відмова від податкових новацій в застосуванні нових невідпрацьованих податкових схем та податкових навантажень, які потребують значної попередньої підготовчої роботи та психологічного пристосування до них з боку населення та підприємств.

Введення системи забезпечення щодо ефективного функціонування органів місцевого самоврядування (як найбільш наближеної до громадянина ланки суспільного управління) шляхом надання йому можливостей спиратись переважно на власні джерела доходів (примат місцевого оподаткування в формуванні бюджетів органів місцевого самоврядування).

Органи місцевого самоврядування повинні мати можливість адміністрування одного - двох значних місцевих податків (зборів, платежів) ставки та базу яких вони б мали можливість регулювати самостійно, у відповідності до своїх потреб (Сюди б могли бути віднесені податок (збір) на нерухомість/ на майно та подоходний податок з громадян).

 

 

 

 

Концептуальні зауваження щодо техніки адміністрування податків, втілюваній в майбутньому Податковому кодексі.

В цілому необхідне послідовне проведення ряду заходів які б реально забезпечили:

кардинальне спрощення техніки обчислення та стягнення податкових платежів;

законодавче закріплення схеми обмежень щодо прав контролюючих органів здійснювати невиправданий контроль та нагляд за суб'єктами господарської діяльності та щодо права фіскальних органів самим трактувати статус кожної господарської операції проведеної суб'єктом господарювання, і відповідно визначати її податковий сенс;

введення положення про примат бухгалтерського обліку при адмініструванні податків, податковий облік має базуватись на бухгалтерському обліку;

регулювання податковим законодавством тільки суто "податкових" питань (хто є платником та що є об'єктом оподаткування, ставка податку (збору, відрахування та платежу), коли як та куди сплачується податок, по яких окремо визначених позиціях сплачувані суми вирізняються від балансових та т.ін.);

спрощення та лібералізацію схем відповідальності за порушення податкового законодавства, приведення у відповідність до суті порушення - міри відповідальності.

 

 

 

 

-490- Н.д.Рибак В.В. (Округ №45)

Концептуальні зауваження та пропозиції щодо методології визначення понятійної бази про податки (збори, відрахування та платежі), втілюваної в майбутньому Податковому кодексі.

Чітке визначення понять про податок, збір, відрахування чи платіж (і т.ін.) та відповідна класифікація всіх конкретних позицій, присутніх в Податковому кодексі, через визначення понять як за їх сутністю, з визначеннями суб'єкта та об'єкта оподаткування так і за джерелами власне коштів з яких має сплачуватись кожний конкретний податок (збір, відрахування чи платіж), з врахуванням принципу платоспроможності.

Визначення сутності кожного податку (збору, відрахування чи платежу) та послідовне дотримання цієї сутності в його адмініструванні, з врахуванням їх специфіки в Україні та загальноприйнятих в світі методів їх обчислення (Приріст капіталу - стосовно податку на прибуток чи, саме тільки суто додана вартість - в схемі ПДВ, без перетворення його в податок з обороту).

Визначення подоходного податку з громадян має послідовно визначатись саме як податок на власне доходи громадянина, які переважно реалізуються в формі заробітків (які є джерелом саме доходу громадянина, а не його прибутком - приростом капіталу), та інших його доходів. Саме заробіток/заробітна плата - є основним джерелом доходів подавляючої кількості платників цього податку, тому саме заробітна плата і є основною складовою в платоспроможності населення та формуванні платоспроможного попиту в країні, а значить існує пряма необхідність зняття всіх обмежень на заробіток:

урівняння в правах всіх видів заробітку (по т.з. основному та не основному місцю роботи);

- оподаткування всіх видів заробітку за єдиною шкалою по місцю отримання цього заробітку;

скасування сукупного оподаткування отриманого річного фонду заробітної плати по сумі таких заробітків;

тільки найнеобхідніше регулювання щодо можливостей отримання

заробітків з різних джерел (для керівників, держчиновників та таке інше);

встановлення стимулюючого режиму відрахувань в соціальні фонди, і тільки в ті, які обслуговують самого платника податку (пенсійний, медичний/соцстрах) та створення умов до відправлення контрольних функцій за виплатою в ці фонди з боку самого платника.

Враховано частково

по суті

 

 

 

-491- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Виділити реґламентацію прав і обов'язків контролюючих органів в окрему главу 4, виклавши її в такій редакції:

"Глава 4. Права і обов'язки контролюючих органів

Стаття 1041. Права контролюючих органів

Контролюючі органи, зазначені в статті 16003 цього Кодексу, з метою перевірки своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати податків мають право:

а) здійснювати податковий контроль в межах та порядку, встановленому цим Кодексом;

б) перевіряти грошові документи, бухгалтерські книги, звіти, кошториси, декларації та інші документи, пов'язані із стягненням податків, на підприємствах, в установах і організаціях усіх форм власності та громадян;

в) безоплатно отримувати від платника податків документи і відомості, пов'язані з виконанням обов'язку щодо сплати податків;

г) вимагати надання пояснень від платника податків та податкового агента з приводу виконання обов'язку щодо сплати податків;

д) вилучати за актом при проведенні податкового контролю завірені платником податку (збору) копії документів, якщо вони відносяться до визначення податкового зобов'язання;

е) викликати на підставі письмового повідомлення до контролюючих органів платників податків, податкових агентів для надання пояснень з приводу виконання обов'язку щодо сплати податків;

є) вживати заходи щодо забезпечення виконання обов'язку щодо сплати податків та законних вимог контролюючих органів в межах та в порядку, встановленому цим Кодексом;

ж) у порядку, встановленому цим Кодексом, обстежувати будь-які території та приміщення, які використовуються для одержання доходів платником податків;

з) під час проведення податкової перевірки проводити інвентаризацію майна, яке належить платнику податків. Порядок проведення інвентаризації майна затверджується Кабінетом Міністрів України;

і) вимагати від платників податків та податкових агентів усунення виявлених порушень податкового законодавства та контролювати виконання цих вимог;

й) надавати платникам податків відстрочку, розстрочку на підставах та у порядку, встановлених цим Кодексом;

к) залучати для проведення податкових перевірок спеціалістів, експертів у відповідних галузях та перекладачів;

л) викликати у якості свідків осіб, яким можуть бути відомі будь-які обставини, що мають значення для проведення податкового контролю;

м) представляти в межах своєї компетенції інтереси держави в судах;

н) вимагати від банків документи, що підтверджують виконання платником податків свого обов'язку щодо сплати податків, пені та податкових санкцій;

о) визначати суми податків, які підлягають внесенню платником податків до бюджету розрахунковим шляхом на підставі даних аналогічних платників податків у випадку відмови таким платником надати можливість обстежити територію, приміщення, які використовуються ним для одержання доходів;

п) надавати письмові роз'яснення платникам податків щодо застосування нормативно-правових актів, які регулюють податкові правовідносини;

р) звертатися до суду з позовними заявами щодо:

р1) виконання податкових вимог відповідно до цього Кодексу;

р2) скасування державної реєстрації юридичної особи в порядку, встановленому чинним законодавством;

р3) визнання угод недійсними, стягнення в дохід держави у випадках, передбачених цивільним законодавством;

р4) в інших випадках, передбачених чинним законодавством.

Враховано

в розділі XVI

 

 

 

-492- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Стаття 1042. Посадові особи контролюючих органів

(1) Посадовою особою контролюючого органу відповідно до Закону України "Про державну службу" може бути особа, яка має вищу економічну або юридичну освіту та відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Державною податковою адміністрацією України.

(2) Посадові особи контролюючих органів підлягають атестації. Порядок атестації посадових осіб контролюючих органів визначається спільно Кабінетом Міністрів України, Міністерством економіки України та Державною податковою адміністрацією України.

(3) Посадовим особам контролюючих органів присвоюються спеціальні звання. Положення про спеціальні звання контролюючих органів та порядок їх присвоєння, розмір надбавок за звання затверджується Кабінетом Міністрів України.

(4) На роботу до контролюючих органів не можуть бути прийняті особи, які притягалися до відповідальності за господарські злочини, а також кримінальної відповідальності.

(5) Посадові особи контролюючих органів не мають права займатися підприємницькою діяльністю, а також працювати за сумісництвом на підприємствах, в установах і організаціях (крім наукової та викладацької діяльності).

(6) Дії посадових осіб контролюючих органів при здійсненні ними службових обов'язків розглядаються як дії самих податкових органів.

(7) Держава гарантує захист життя, здоров'я, честі, гідності та майна посадових осіб податкових органів та членів їх сімей від злочинних посягань та інших протиправних дій.

Не є нормами цього Кодексу

 

 

 

-493- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Стаття 1043. Обов'язки контролюючих органів та їх посадових осіб

(1) Контролюючі органи зобов'язані:

а) дотримуватися Конституції України, вимог цього Кодексу, інших законів та нормативно-правових актів України, не порушувати прав та інтересів платників податків та зборів, які охороняються законом;

б) здійснювати контроль за дотриманням податкового законодавства платниками податків;

в) вести облік платників податків і майна, яке є об'єктом оподаткування;

г) проводити повернення або залік надмірно сплачених або надмірно стягнених сум податків, зборів, пені та штрафу платникам податків (зборів);

д) надавати платнику податків акт податкової перевірки, рішення контролюючого органу;

е) дотримуватися податкової таємниці щодо платників податків;

є) відшкодовувати у повному обсязі збитки, заподіяні своїми неправомірними рішеннями та неправомірними діями (бездіяльністю) своїх посадових осіб.

(2) Посадові особи контролюючих органів зобов'язані:

а) діяти у відповідності до Конституції України, цього Кодексу та іншого чинного законодавства;

б) реалізовувати в межах своєї компетенції права та обов'язки контролюючих органів;

в) коректно та уважно ставитися до платників податків, їх представників та інших учасників податкових правовідносин;

г) не розголошувати комерційну та службову таємницю.

Враховано частково

в гл. 4 розд І

 

 

 

-494- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)

Стаття 1044. Відповідальність контролюючих органів та їх посадових осіб

(1) Контролюючі органи несуть відповідальність за збитки, які були заподіяні платникам податків внаслідок неправомірних дій (рішень) або бездіяльності, а також неправомірних дій (рішень) або бездіяльності посадових осіб та інших працівників вказаних органів при здійсненні ними своїх службових обов'язків.

(2) Заподіяні платникам податків збитки відшкодовуються за рахунок Державного бюджету у порядку, встановленому цим Кодексом.

(3) За невиконання або неналежне виконання посадовими особами податкових органів своїх обов'язків вони притягаються до дисциплінарної, адміністративної, кримінальної та матеріальної відповідальності відповідно до чинного законодавства".

Враховано частково

в розділі XVII