Редакція, прийнята у першому читанні

Зауваження та проп. до проекту

Висновки, обгр.

Редакція, запропонована н.д.України - членами Комітету

3113.

Розділ XV. Спеціальні податкові режими

 

 

Розділ XV. Спеціальні податкові режими

3114.

Глава 98. Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва

 

 

Глава 98. Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва

3115.

Стаття 15001. Загальні положення

-1- Н.д.Стецьків Т.С. (Реєстр.картка №396)

По тексту глави термін "єдиний податок" замінити терміном "спеціальний податок"

Відхилено

Стаття 15001. Загальні положення

3116.

(1) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності запроваджується з метою реалізації державної політики з питань розвитку та підтримки малого підприємництва.

-2- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (1) ст. 15001 слова "з метою реалізації державної політики з питань розвитку та підтримки малого підприємництва" замінити словами "лише на підприємства та підприємців у випадках передбачених цим Кодексом".

Відхилено

(1) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності запроваджується з метою реалізації державної політики з питань розвитку та підтримки малого підприємництва.

3117.

(2) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва не поширюється на довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, здійснюють обмін іноземної валюти або провадять спільну діяльність відповідно до статті 2049 цього Кодексу, а також на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами.

-3- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(2) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва не поширюється на довірчі товариства, страхові компанії, банки, ломбарди, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу або провадять спільну діяльність відповідно до статті 2049 цього Кодексу, здійснюють обмін іноземної валюти, які є виробниками та імпортерами підакцизних товарів, а також суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частка вкладів, що належить юридичним особам - засновникам та учасникам цих суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищує 25 відсотків.

Враховано по суті

(2) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва не поширюється на довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, здійснюють обмін іноземної валюти або провадять спільну діяльність відповідно до статті 2049 цього Кодексу, та суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва, перевищують 25 відсотків, а також на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами.

 

 

-4- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15001, частина (1). Вилучити текст "з питань"

Відхилено

 

3118.

(3) Суб'єкти малого підприємництва, на яких поширюється право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності не є платниками таких видів податків:

-5- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Стаття 15001. Загальні положення

(3) Суб'єкти малого підприємництва‚ на яких поширюється право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності не є платниками таких видів податків:

Доповнити пунктами:

Є) податок на додану вартість;

Ж) збір за видачу дозволу на розміщення об'єкта торгівлі

Відхилено

(3) Суб'єкти малого підприємництва, на яких поширюється право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності не є платниками таких видів податків:

 

 

-6- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Залишити порядок застосування спецiальної системи оподаткування, облiку та звiтностi суб'єктiв малого пiдприємництва ( в дiючiй редакцiї.

Відхилено

 

 

 

-7- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Стаття 15001, частина (3).

Зафіксований у частині (3) цієї статті перелік податків, які не сплачують суб'єкти малого підприємництва, не виключає можливості введення нових податків для них в подальшому.

Пропонується виключити цей перелік і пункт (3) зазначеної статті викласти в редакції:

(3) Суб'єкти малого підприємництва, на яких поширюється право застосувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності сплачують тільки податок, передбачений спеціальною системою і звільняються від сплати усіх інших податків та зборів.

Відхилено

 

 

 

-8- Н.д.Мельников О.Б. (Реєстр.картка №379)

Н.д.Франчук І.А. (Округ №7)

"(3) Суб'єкти малого підприємництва, на яких поширюється право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності не є платниками таких видів податків:

а) податку на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, відсотків, а також з доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України);

б) податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);

в) податку на майно (для юридичних осіб, лише стосовно майна, що використовується для провадження підприємницької діяльності);

г) збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

д) шкільного податку;

е) податку за використання місцевої символіки;

є) ринкового збору".

Відхилено

 

3119.

а) податку на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, процентів, а також з доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України);

-9- Кабінет Міністрів України

Після слів "процентів" доповнити словами "роялті, фрахту".

Відхилено

а) податку на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, процентів, а також з доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України);

 

 

-10- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

а) податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків;

Відхилено

 

 

 

-11- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. "а" ч. (3) ст. 15001 вилучити слово "дивідендів".

Відхилено

 

3120.

б) податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);

 

 

б) податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);

3121.

в) податку на майно (для юридичних осіб, лише стосовно майна, що використовується для провадження підприємницької діяльності);

-12- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. "в" ч. (3) ст. 15001 виключити слова "для юридичних осіб" і після слоова "використовуються" доповнюється слово "суто".

Враховано

в) податку на майно (лише стосовно майна, що використовується суто для провадження підприємницької діяльності);

3122.

г) шкільного податку;

-13- Кабінет Міністрів України

Вилучити, як такий, що не відповідає чинному законодавству (вилучено із загальної системи оподаткування)

Враховано

 

 

 

-14- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. "г" ч. (3) ст. 15001 слова "шкільного податку" замінити словами "податку на додану вартість".

Відхилено

 

3123.

д) ринкового збору.

-15- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

д) збору на спеціальне використання природних ресурсів;

е) збору на обов'язкове соціальне страхування;

є) збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

ж) збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

з) внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів;

і) внесків до Державного фонду сприяння зайнятості населення;

Відхилено

г) ринкового збору.

3124.

(4) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися на вибір суб'єкта малого підприємництва.

-16- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(4) Інші податки, визначені цим Кодексом, сплачуються суб'єктами малого підприємництва в порядку і розмірах, визначених цим Кодексом.

Відхилено

(4) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватися на вибір суб'єкта малого підприємництва.

3125.

1. Суб'єкти малого підприємництва - юридичні та фізичні особи мають право застосовувати одночасно лише один порядок оподаткування: або спеціальну систему оподаткування, або загальновстановлену.

-17- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15001, частина (4), пункт 1. Наприкінці слово "загальновстановлену" замінити словом "загальну"

-18- Н.д.Стецьків Т.С. (Реєстр.картка №396)

Виключити слово "одночасно"

Відхилено

 

 

Відхилено

1. Суб'єкти малого підприємництва - юридичні та фізичні особи мають право застосовувати одночасно лише один порядок оподаткування: або спеціальну систему оподаткування, або загальновстановлену.

3126.

2. Рішення про перехід на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте суб'єктом малого підприємництва не більше ніж один раз на календарний рік.

 

 

2. Рішення про перехід на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте суб'єктом малого підприємництва не більше ніж один раз на календарний рік.

3127.

3. Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, які подали до органу державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спеціальної системи оподаткування, обліку та звітності, мають право перейти на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

-19- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15001, частина (4), пункт 3. Вилучити текст "в установленому порядку"

-20- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Частина (4)

Новостворені та зареєстровані у встановленому порядку суб'єкти малого підприємництва‚ які подали до органу державної податкової служби за місцем їхньої реєстрації заяву на застосування спеціальної системи оподаткування‚ обліку та звітності мають право перейти на спеціальну системи оподаткування‚ обліку та звітності з дня реєстрації в органі місцевого самоврядування.

Відхилено

 

 

 

Відхилено

3. Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, які подали до органу державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спеціальної системи оподаткування, обліку та звітності, мають право перейти на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

 

 

-21- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Доповнити статтю 15001 наступними словами:

"Зміни в нормативно-правові акти України, які торкаються оподаткування суб'єкта малого підприємництва можуть вноситись не раніше ніж через рік після введення в дію цих нормативно-правових актів.".

Відхилено

 

 

 

-22- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Доповнити кодекс статтею 15004 (1):

Суб'єктам підприємницької діяльності, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, забороняється здійснювати товарообмінні (бартерні) операції як форму розрахунків за відвантажену продукцію (товари), виконані роботи (надані послуги).

Враховано по суті

 

3128.

Стаття 15002. Суб'єкти малого підприємництва

 

 

Стаття 15002. Суб'єкти малого підприємництва

3129.

(1) Суб'єктами малого підприємництва, які мають право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, є:

 

 

(1) Суб'єктами малого підприємництва, які мають право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, є:

3130.

а) юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб і обсяг виручки від продажу товарів (робіт, послуг) за зазначений період не перевищує 1 000 000 гривень. Середньооблікова чисельність працюючих для суб'єктів малого підприємництва визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, які працюють за договорами та за сумісництвом, а також працівників представництв, філіалів, відділень та інших відокремлених підрозділів;

-23- Н.д.Ткаленко І.І. (Округ №90)

Пропоную у Статті 15002, пункт (1), підпункт а) додати:

1) після слів "не перевищує 50 осіб" слова у дужках (а для підприємств промисловості - 100 осіб)";

2) після слів "не перевищує 1 000 000 гривень" слова у дужках "(а для підприємств промисловості - 5 000 000 гривень)".

-24- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

а) юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб і обсяг річного валового доходу не перевищує 500000 євро. Середньооблікова чисельність працюючих для суб'єктів малого підприємництва визначається з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, які працюють за договорами та за сумісництвом, а також працівників представництв, філіалів, відділень та інших відокремлених підрозділів;

Відхилено

 

 

 

 

 

 

 

Відхилено

а) юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середньооблікова чисельність працюючих за звітний період (календарний рік) не перевищує 50 осіб і обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за зазначений період не перевищує 1 000 000 гривень. Середньооблікова чисельність працюючих для суб'єктів малого підприємництва визначається за методикою, затвердженою органами статистики, з урахуванням усіх його працівників, у тому числі тих, які працюють за договорами та за сумісництвом, а також працівників представництв, філіалів, відділень та інших відокремлених підрозділів;

3131.

б) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у яких кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах з такою фізичною особою, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, за попередній рік не перевищує 5 - осіб. Обсяг виручки від продажу товарів, робіт, послуг за рік у зазначених суб'єктів не повинен перевищувати 200 000 гривень.

-25- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Стаття 15002. Ч.(1).

б) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у яких кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах з такою фізичною особою, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, за попередній рік не перевищує 10 осіб. Обсяг виручки від продажу товарів, робіт, послуг за рік у зазначених суб'єктів не повинен перевищувати 500 000 гривень.

Відхилено

б) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у яких кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах з такою фізичною особою, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, за попередній рік не перевищує 5 - осіб. Обсяг виручки від продажу товарів, робіт, послуг за рік у зазначених суб'єктів не повинен перевищувати 200 000 гривень.

 

 

-26- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Стаття 15002, частина (1) підпункт (б).

Зазначеним підпунктом зменшуються нині діючі обсяги виручки та чисельність працюючих, що поставить підприємців перед необхідністю переходити на загальновстановлену систему обліку, або приховувати вже досягнуті обсяги.

Пропонується залишити нині діючі цифри і підпункт (б) викласти в редакції:

б) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у яких кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах з такою фізичною особою, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, за попередній рік не перевищує 10 осіб. Обсяг виручки від продажу товарів у зазначених суб'єктів не повинен перевищувати - 500000 гривень.

Відхилено

 

 

 

-27- Н.д.Косаківський Л.Г. (Округ №223)

Ст. 15002

б) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у яких кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах з такою фізичною особою, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, за попередній рік не перевищує 10 осіб.

Відхилено

 

 

 

-28- Н.д.Салій І.М.(Округ №221)

Н.д.Стецьків Т.С. (Реєстр.картка №396)

У підпункті б) статті 15002 слова "5 осіб" замінити на слова "10 осіб" та "200 000 гривень" на "500 000 гривень".

Відхилено

 

 

 

-29- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Замiнити на слова: за попереднiй рiк не перевищує 10 осiб, та не повинен перевищувати 15 тис. мiнiмальних неоподаткованих рiвнiв заробiтної плати.

Відхилено

 

 

 

-30- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ч.(1) ст.15002 доповнити п. "в" такого змісту: "адвокати та приватні нотаріуси".

Відхилено

 

 

 

-31- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В зв'язку з вищезазначеним пропонуємо в ініціативному порядку внести деякі пропозиції до податкового кодексу України, а саме:

У частині глави 98 розділу ХV:

1. Збільшити обсяг виручки від реалізації продукції за рік до 750 тис.грн. (ст.15002).

2. Збільшити чисельність найманих працівників до 15 осіб (ст.15002).

Відхилено

 

 

 

-32- Н.д.Ткаленко І.І. (Округ №90)

Суб'єктами малого підприємництва, які мають право застосовувати спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, є:

б) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, у яких кількість осіб, що перебувають у трудових відносинах з такою фізичною особою, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, за попередній рік не перевищує - 15 осіб. Обсяг виручки від продажу товарів, робіт, послуг за рік у зазначених суб'єктів не повинен перевищувати - 750 000 гривень.

Відхилено

 

 

 

-33- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

б) фізичні особи, зареєстровані у встановленому законом порядку як суб'єкти підприємницької діяльності, у яких обсяг річного валового доходу не перевищує 500000 євро.

Обсяги річного валового доходу визначаються згідно ст.3010 цього Кодексу.

Відхилено

 

 

 

-34- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

в) адвокати, які діють індивідуально, і приватні нотаріуси.

Відхилено

 

3132.

Стаття 15003. Порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва та ведення ними обліку і звітності

 

 

Стаття 15003. Порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва та ведення ними обліку і звітності

3133.

(1) До суб'єктів малого підприємництва - юридичних та фізичних осіб, визначених у статті 15002 цього Кодексу, може застосовуватися спеціальна система оподаткування у вигляді сплати єдиного податку, а також спрощений порядок обліку та звітності.

-35- Н.д.Філіпчук Г.Г. (Округ №203)

Спеціальна система оподаткування повністю знищує спрощену систему оподаткування. Пропонує підприємцям і державі повернутися в "гарне минуле", яке збагачувало службовців всіх рівнів ДПА. Запропонований як основа оподаткування єдиний податок існує і діє згідно спрощеної системи. Не зрозуміло, для чого тоді розроблений цілий розділ ХУ "Спеціальні податкові режими"? Єдиний податок використовується підприємцями, які не торгують на ринках.

Сотні тисяч підприємців, які торгують на ринках, щоб вижити, вибирають фіксований патент згідно ст.14 Декрету КМ від 26.12.1992 р. № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян".

Фіксований патент вигідний підприємцям і Державі, тільки не працівникам ДПА... Бо в разі сплати фіксованого податку, платник такого податку звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат згідно ст.14 Декрету КМ України від 26.12.1992 р. № 13092. Пропонуючи Вам, депутатам Верховної Ради України, на розгляд новий податковий кодекс, працівники ДПА України в розділі ХУ "Спеціальні податкові режими" випадково "забули чи упустили" розглянути можливість використання і фіксованого патенту.

Тому шановні панове депутати Верховної Ради України дуже велике прохання до Вас, щоб в другому читанні був врахований і введений в податковий кодекс в розділі 15 фіксований патент. Його зміст повинен бути таким, як в ст.14 Декрету КМ України від 26.12.1992 р. № 13-92 "Про прибутковий податок з громадян".

Відхилено

(1) До суб'єктів малого підприємництва - юридичних та фізичних осіб, визначених у статті 15002 цього Кодексу, може застосовуватися спеціальна система оподаткування у вигляді сплати єдиного податку, а також спрощений порядок обліку та звітності.

 

 

-36- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(1) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва, зазначених у пункті "а" частини першої статті 15002, є обсяги валового доходу, який визначається згідно ст.2025 цього Кодексу, одержаного у звітному періоді.

Відхилено

 

3134.

а) у разі перевищення суб'єктами малого підприємництва граничної чисельності працюючих, граничного обсягу виручки за рік, або порушення вимог, установлених цією главою Кодексу вони позбавляються з наступного звітного періоду (кварталу) права сплачувати податки за спеціальною системою оподаткування;

 

 

 

 

 

 

а) у разі перевищення суб'єктами малого підприємництва граничної чисельності працюючих, граничного обсягу виручки за рік, або порушення вимог, установлених цією главою Кодексу вони позбавляються з наступного звітного періоду (кварталу) права сплачувати податки за спеціальною системою оподаткування;

3135.

б) спосіб оподаткування обирається один раз на рік і залишається незмінним протягом звітного року для юридичних осіб та протягом кварталу - для фізичних осіб.

 

 

б) спосіб оподаткування обирається один раз на рік і залишається незмінним протягом звітного року для юридичних осіб та протягом кварталу - для фізичних осіб.

3136.

(2) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні та фізичні особи, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності ведуть облік доходів і витрат за спрощеною системою, в порядку, встановленому Міністерством Фінансів України

 

 

(2) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні та фізичні особи, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності ведуть облік доходів і витрат за спрощеною системою, в порядку, встановленому Міністерством Фінансів України

3137.

Форма книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення, встановлюються центральним органом державної податкової служби України.

-37- Кабінет Міністрів України

Вилучити, як такий, що вже врегульований абзацом 1 частини (2).

Питання не узгоджене робочою групою

Форма книги податкового обліку доходів і витрат та порядок її ведення, встановлюються центральним органом державної податкової служби України.

 

 

-38- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Стаття № 15003. Порядок оподаткування новостворених суб'єктів малого підприємництва

1. Для цієї статті поширюється на новостворені суб'єкти малого підприємництва, Державна реєстрація яких відбулася після набрання чинності цього Кодексу.

а) Суб'єкти малого підприємництва, що створені внаслідок реструктуризації реорганізації або на базі майна підприємств, державну реєстрацію яких скасовано, а також перереєстровані або змінили власника, не вважаються новоствореними.

2. Новостворені суб'єкти малого підприємництва сплачують 50 відсотків нарахованої суми податку на прибуток - юридичні особи прибуткового податку з громадян - фізичні особи. Надання такої пільги починається з моменту виникнення першого податкового зобов'язання.

а) Вивільнена від сплати до бюджету сума податку спрямовується на розвиток підприємства і підлягає використанню виключно на відшкодування витрат (включаючи витрати на заробітну плату), здійснених протягом перших трьох років господарської діяльності на підготовку та освоєння виробництва товарів (виконання робіт, надання послуг), технічне переоснащення виробництва, будівництво, реконструкцію та оновлення основних фондів, що підлягають амортизації, а також освоєння нових технологій. Не використана протягом року господарської діяльності сума підлягає сплаті до бюджету.

Відхилено

 

 

 

3. Форми обліку і довідки про цільове використання вивільненої від сплати до бюджету суми податку встановлюються центральним податковим органом і подаються до органу державної податкової служби.

4. Створені за рахунок податкових пільг та інших коштів підприємства об'єкти до закінчення строку амортизації та знецінення знаходяться у заставі у податкових органів.

а) У разі припинення господарської діяльності до закінчення строку амортизації створених за пільгові кошти об'єктів чи скасування державної реєстрації суб'єкта малого підприємництва, в установленому порядку вивільнена від сплати до бюджету за весь період діяльності сума, яка знаходиться у податковій заставі, підлягає внесенню до бюджету у повному обсязі.

5. На даний порядок оподаткування новостворених суб'єктів малого підприємництва не розповсюджуються обсяги, зазначені у с. 15002 п.1 а, б.

 

 

 

 

-39- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Доповнити Ст. 15003. текстом слідуючого змісту:

Звільнити суб'єкти підприємницької діяльності - фізичних осіб, що працюють за спеціальними системами оподаткування і сплачують єдиний податок від сплати ПДВ і торгових патентів.

Відхилено

 

 

 

-40- Кабінет Міністрів України

Вилучити. Встановлення порядку застосування електронних контрольно-касових апаратів не є нормою закону.

Враховано

(3) Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

 

 

-41- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(3) Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

Враховано

 

3138.

Стаття 15004. Об'єкти оподаткування при спеціальній системі оподаткування

 

 

Стаття 15004. Об'єкти оподаткування при спеціальній системі оподаткування

3139.

(1) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва, зазначених у пункті "а" частини першої статті 15002, є обсяги виручки від продажу товарів, робіт, послуг, одержаної за звітний період.

-42- Кабінет Міністрів України

Після слів: "за звітний період" доповнити текстом: "а також суми безповоротної фінансової допомоги, безоплатно наданих товарів (робіт, послуг), благодійної та гуманітарної допомоги, крім випадків, якщо така допомога надається за рішенням Кабінету Міністрів України"

Відхилено

(1) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва, зазначених у пункті "а" частини першої статті 15002, є обсяги виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), без урахування акцизного збору і податку на додану вартість, інші операційні та звичайні доходи (крім дивідентів, відсотків), одержані за звітний період.

3140.

1. Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, одержана суб'єктом підприємницької діяльності за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг) з розрахунками в готівковій, безготівковій та за іншими формами розрахунків, позареалізаційні доходи та кошти, одержані від іншої реалізації.

-43- Кабінет Міністрів України

Викласти в редакції прийнятій у першому читанні.

Відхилено

1. Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, одержана суб'єктом підприємницької діяльності за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг), а також інших операційних та звичайних доходів з розрахунками в готівковій та безготівковій формами розрахунків.

3141.

2. У разі здійснення операції з продажу основних фондів виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів, та їх залишковою вартістю на момент продажу.

 

 

2. У разі здійснення операції з продажу основних фондів виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів, та їх залишковою вартістю на момент продажу.

 

 

-44- Кабінет Міністрів України

З метою поліпшення адміністрування пункт 3 вилучити.

Відхилено

3. До об'єкту оподаткування суб'єкта спрощеної системи не включаються кошти, що отримуються ним в оплату за продукцію (товари, роботи, послуги), реалізовану в період оподаткування за загальною системою.

 

 

-45- Кабінет Міністрів України

Замінити нумерацію пункту 4 на 3.

Відхилено

4. Суб'єкти підприємницької діяльності - юридичні особи, які перейшли на спеціальну систему оподаткування за єдиним податком, не мають права застосовувати бартерні (товарообмінні) операції.

3142.

(2) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва, зазначених у пункті "б" частини першої статті 15002, є нормативний чистий дохід, розмір якого встановлюється місцевою радою залежно від виду господарської діяльності.

 

 

2) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва, зазначених у пункті "б" частини першої статті 15002, є нормативний чистий дохід, розмір якого встановлюється місцевою радою залежно від виду господарської діяльності.

3143.

Нормативний чистий дохід не може бути встановлено менш як 200 гривень та більш як 2000 гривень на місяць.

-46- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Н.д.Цибенко П.С. (Округ №110)

Замінити діапазон нормативного чистого доходу від 200 до 5000 гривень.

Відхилено

Нормативний чистий дохід не може бути встановлено менш як 200 гривень та більш як 2000 гривень на місяць.

 

 

-47- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(2) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва, зазначених у пункті "б" і "в" частини першої статті 15002, є окремі види їх діяльності (господарської або такої, що не вважається господарською, але за умовами оподаткування прирівнюється до неї).

Відхилено

 

3144.

Стаття 15005. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб

-48- Н.д.Корнійчук І.В. (Реєстр.картка №254)

З метою приведення в рівні умови ринку перевезень пасажирів автопідприємств і підприємців всіх форм власності встановити єдиний податок в розмірі до 10% від валових доходів, скасувавши всі раніше прийняті податки. При цьому встановити єдину звітність (звіт про доходи, перевезення пасажирів і інші показники) для всіх перевізників.

Відхилено

Стаття 15005. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб

3145.

(1) Для суб'єктів малого підприємництва, визначених у пункті "а" частини першої статті 15002, запроваджується сплата єдиного податку за ставкою 5 процентів від суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору і податку на додану вартість.

-49- Кабінет Міністрів України

Викласти в редакції прийнятій у першому читанні, замінивши слова: "процентів від суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг)" словами: "відсотків від об'єкту оподаткування"

Враховано редакційно

(1) Для суб'єктів малого підприємництва, визначених у пункті "а" частини першої статті 15002, запроваджується сплата єдиного податку за ставкою 5 процентів від об'єкту оподаткування.

 

 

-50- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (1) ст. 15005 ставку 5 процентів замінити ставкою 6 процентів.

Відхилено

 

 

 

-51- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Сохранить в проекте Налогового кодекса такие формы налогообложения как единый налог.

Враховано

 

 

 

-52- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 15005. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб

(1) Суб'єкти малого підприємництва, визначені у пункті "а" частини першої статті 15002, самостійно обирають одну з наступних ставок єдиного податку:

- 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного збору у разі сплати податку на додану вартість згідно із Законом України "Про податок на додану вартість" (168/97-ВР);

- 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), за винятком акцизного збору, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Відхилено

 

3146.

(2) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, в яких виручка від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки перевищує 50 процентів загального обсягу продажу, мають право сплачувати фіксований сільськогосподарський податок відповідно до норм глави 99 цього Кодексу.

-53- Кабінет Міністрів України

Замінити слово: "процентів" словом: "відсотків"

Враховано редакційно

(2) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи, в яких виручка від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки перевищує 50 відсотків загального обсягу продажу, мають право сплачувати фіксований сільськогосподарський податок відповідно до норм глави 99 цього Кодексу.

3147.

Стаття 15006. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб

-54- Н.д.Філіпчук Г.Г. (Округ №203)

На думку підприємців, запропонована спеціальна система оподаткування (фінансовий облік) (р.ХУ "Спеціальні податкові режими") знищує існуючу спрощену систему оподаткування (фіксований патент), а єдиний податок в основному використовується підприємцями, які не торгують на ринках.

Враховуючи численні побажання і вимоги підприємців щодо реалізації державної політики з питань розвитку та підтримки малого підприємництва, прошу розглянути пропозицію щодо внесення до розділу ХУ "Спеціальні податкові режими", глави 99 Податкового Кодексу України окремої статті (статей) "Фіксована система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва", як це було передбачено Декретом Кабінету Міністрів № 13-92 від 26.12.1992 р. "Про прибутковий податок громадян" (стаття 14 "Порядок обчислення і сплати податку").

Відхилено

Стаття 15006. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб

3148.

(1) Для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва, визначених у пунктах "б" і "в" частини першої статті 15002, запроваджується сплата єдиного податку за ставкою 10 процентів нормативного чистого доходу.

-55- Кабінет Міністрів України

Замінити слово: "процентів" словом: "відсотків"

Враховано редакційно

(1) Для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва, визначених у пункті "б" частини першої статті 15002, запроваджується сплата єдиного податку за ставкою 10 відсотків нормативного чистого доходу.

 

 

-56- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Виключити зі ст.15006 термін "нормального чистого прибутку" приватних підприємців і залишити термін "чистого прибутку".

-57- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

(1) Для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва, визначених у пунктах "б" і "в" частини першої статті 15002, запроваджується сплата єдиного податку за ставкою 10 процентів чистого доходу.

Відхилено

 

 

 

Відхилено

 

 

 

-58- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

В частині (1) статті 15006 посилання на пункт "в" частини першої статті 15002 вилучити,

Враховано

 

 

 

-59- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 15006. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб

(1) Для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва, визначених у пункті "б" частини першої статті 15002, запроваджується сплата єдиного податку за ставкою, яка залежно від виду діяльності і не може становити менше 20 гривень та більше 200 гривень на місяць.

Відхилено

 

3149.

(2) Розмір нормативного чистого доходу за кожним видом господарської діяльності щорічно до початку нового бюджетного року затверджується районними (крім районних у містах) і міськими радами.

-60- Кабінет Міністрів України

З метою поліпшення адміністрування пропонується частину (2) доповнити реченням: "У разі не затвердження нормативного чистого доходу до початку року місцевими органами влади діє попередньо встановлений розмір нормативного чистого доходу."

Відхилено

(2) Розмір нормативного чистого доходу за кожним видом господарської діяльності щорічно до початку нового бюджетного року затверджується районними (крім районних у містах) і міськими радами.

 

 

-61- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

стаття 15006

(2) Розмір чистого доходу за кожним видом господарської діяльності щорічно до початку нового бюджетного року затверджується районними (крім районних у містах) і міськими радами.

Відхилено

 

 

 

-62- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(2) Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється районними (крім районних у містах) і міськими радами за місцем їх державної реєстрації за кожним видом господарської діяльності щорічно до початку нового бюджетного року.

Відхилено

 

3150.

1. Під час визначення розміру нормативного чистого доходу місцеві ради використовують інформацію про доходи фізичних осіб від провадження господарської діяльності, одержану від органів державної податкової служби, та статистичні дані.

-63- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

В ст. 15006 ч. (2) пункт 1:

1. Під час визначення розміру чистого доходу місцеві ради використовують інформацію про доходи фізичних осіб від провадження господарської діяльності одержану від органів державної податкової служби та статистичні дані.

Відхилено

1. Під час визначення розміру нормативного чистого доходу місцеві ради використовують інформацію про доходи фізичних осіб від провадження господарської діяльності, одержану від органів державної податкової служби, та статистичні дані.

 

 

-64- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Під час визначення розміру ставки єдиного податку місцеві ради використовують виключно статистичні дані.

Відхилено

 

3151.

2. Органи державної податкової служби в установлені місцевими радами строки подають їм узагальнену за видами господарської діяльності інформацію про доходи фізичних осіб, одержану в процесі податкових перевірок і на підставі звітів про використання електронних контрольно-касових апаратів.

-65- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Пункт 2 частини (2) статті 15006 виключити.

Відхилено

2. Органи державної податкової служби в установлені місцевими радами строки подають їм узагальнену за видами господарської діяльності інформацію про доходи фізичних осіб, одержану в процесі податкових перевірок і на підставі звітів про використання електронних контрольно-касових апаратів.

3152.

3. У разі коли фізична особа - платник єдиного податку провадить діяльність з використанням найманої праці або за участю членів його сім'ї, нормативний чистий дохід суб'єкта підприємницької діяльності збільшується додатково на 50 процентів розміру доходу встановленого місцевою радою на кожного працівника.

-66- Кабінет Міністрів України

Замінити слово: "процентів" словом: "відсотків"

Враховано редакційно

3. У разі коли фізична особа - платник єдиного податку провадить діяльність з використанням найманої праці або за участю членів його сім'ї, нормативний чистий дохід суб'єкта підприємницької діяльності збільшується додатково на 50 відсотків розміру доходу встановленого місцевою радою на кожного працівника.

 

 

-67- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

В ст.15006 ч. (2) пункт 3:

3. У разі коли фізична особа - платник єдиного податку провадить діяльність з використанням найманої праці або за участю членів його сім'ї, чистий дохід суб'єкта підприємницької діяльності збільшується на 50 процентів розміру доходу встановленого місцевою радою на кожного працівника.

Відхилено

 

 

 

-68- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

3. У разі коли фізична особа - платник єдиного податку провадить діяльність з використанням найманої праці або за участю членів його сім'ї, ставка єдиного податку збільшується на 50 відсотків за кожну особу.

Враховано по суті

 

3153.

(3) Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право обрати спосіб оподаткування або у порядку, визначеному статтями 3032-3033 цього Кодексу, або шляхом сплати єдиного податку.

 

 

3) Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право обрати спосіб оподаткування або у порядку, визначеному статтями 3032-3033 цього Кодексу, або шляхом сплати єдиного податку.

3154.

(4) Доходи, платника єдиного податку одержані ним від провадження підприємницької діяльності, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу у разі, коли вони обкладаються єдиним податком, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань платника податку.

-69- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(4) Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.

Відхилено

(4) Доходи, платника єдиного податку одержані ним від провадження підприємницької діяльності, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу у разі, коли вони обкладаються єдиним податком, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань платника податку.

3155.

(5) Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, який сплачує єдиний податок, не звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету та державних цільових фондів податку з доходу і зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

-70- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Пропоную доповнити Статтю 15006 пунктом 5.

У галузях торгової діяльності та надання послуг основою для системи оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб поставити не податковий облік, а введення фіксованих ставок оподаткування дифіринцованих в залежності від виду діяльності місцезнаходження, кількості найманих працівників, тощо.

Відхилено

(5) Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, який сплачує єдиний податок, не звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету та державних цільових фондів податку з доходу і зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

 

 

-71- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Стаття 15006.

Цієї статтею передбачена одночасна дія частини (2), підпункту 3 та частини (5), що може призвести до подвійного нарахування податків, пов'язаних з нарахуваннями на заробітну плату.

Тому пропонується пункт (5) зазначеної статті виключити.

Відхилено

 

 

 

-72- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(5) Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, який сплачує єдиний податок, звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету та державних цільових фондів податку з доходу і зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Відхилено

 

3156.

Стаття 15007. Визначення розміру єдиного податку під час провадження суб'єктом малого підприємництва декількох видів діяльності

 

 

Стаття 15007. Визначення розміру єдиного податку під час провадження суб'єктом малого підприємництва декількох видів діяльності

3157.

У разі провадження суб'єктом малого підприємства - фізичною особою декількох видів діяльності обчислення суми єдиного податку провадиться з того виду діяльності, нормативний чистий дохід якого є найвищим.

-73- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

У разі провадження суб'єктом малого підприємництва - фізичною особою декількох видів діяльності обчислення суми єдиного податку провадиться з того виду діяльності, ставка єдиного податку якого є найвищою.

Відхилено

У разі провадження суб'єктом малого підприємства - фізичною особою декількох видів діяльності обчислення суми єдиного податку провадиться з того виду діяльності, нормативний чистий дохід якого є найвищим.

3158.

Стаття 15008. Строки та порядок сплати єдиного податку при спеціальній системі оподаткування

 

 

Стаття 15008. Строки та порядок сплати єдиного податку при спеціальній системі оподаткування

3159.

(1) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок Державного казначейства України та щоквартально не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органу державної податкової служби розрахунок суми єдиного податку за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(1) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи сплачують єдиний податок щомісячно не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок Державного казначейства України та щоквартально не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним кварталом, подають до органу державної податкової служби розрахунок суми єдиного податку за формою, затвердженою центральним органом державної податкової служби України.

3160.

1. Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховує їх до бюджету в порядку, визначеному статтею 15010 цього Кодексу.

-74- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. 1 ч. (1) ст. 15008 слово "бюджету" замінити словами "державного та місцевого бюджетів".

Враховано

1. Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховує їх до державного та місцевого бюджетів в порядку, визначеному статтею 15010 цього Кодексу.

3161.

(2) Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи сплачують єдиний податок на єдиний рахунок Державного казначейства України шляхом здійснення авансового платежу за місяць до моменту одержання патенту або свідоцтва.

-75- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Стаття 15008, частини (2).

Цим пунктом передбачено для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб авансові податкові платежі.

Пропонується встановити єдині строки податкових платежів як для юридичних, так і для фізичних осіб.

Відхилено

(2) Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи сплачують єдиний податок на єдиний рахунок Державного казначейства України шляхом здійснення авансового платежу за місяць до моменту одержання свідоцтва.

3162.

1. Платник податку може здійснити сплату єдиного податку за весь податковий період, але не більше ніж за календарний рік.

 

 

1. Платник податку може здійснити сплату єдиного податку за весь податковий період, але не більше ніж за календарний рік.

3163.

Стаття 15009. Порядок видачі свідоцтва та його використання

 

 

Стаття 15009. Порядок видачі свідоцтва та його використання

3164.

(1) Для переходу на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності суб'єкти малого підприємництва не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду, а саме: юридичні особи - до початку року, фізичні особи - кварталу, подають до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації письмову заяву за формою, визначеною центральним органом державної податкової служби України.

-76- Кабінет Міністрів України

Викласти в редакції прийнятій у першому читанні

 

Питання не узгоджене робочою групою

(1) Для переходу на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, а також з метою підтвердження бажання перебувати на такій системі у наступному податковому періоді, суб'єкти малого підприємництва не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду, а саме: юридичні особи - до початку року, фізичні особи - кварталу, подають до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації письмову заяву за формою, визначеною центральним органом державної податкової служби України.

3165.

1. Заява про перехід на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктом малого підприємництва може бути подана за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів, строк сплати яких настав на день подання заяви та проведення повних розрахунків із заробітної плати з найманими працівниками.

-77- Кабінет Міністрів України

У пункті 1 частини (1) слова "про перехід на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності" пропонується замінити словами "зазначена у частині (1) цієї статті", а після слів "обов'язкових платежів," пропонується додати слова "штрафів, пені,"

Враховано за змістом

1. Заява про перехід на спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктом малого підприємництва може бути подана за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів (погашення податкового зобов'язання та/або податкового боргу), строк сплати яких настав на день подання заяви та проведення повних розрахунків із заробітної плати з найманими працівниками, що підтверджується документально.

3166.

(2) Орган державної податкової служби зобов'язаний протягом 10 робочих днів після одержання заяви, видати:

 

 

(2) Орган державної податкової служби зобов'язаний протягом 10 робочих днів після одержання заяви, видати:

3167.

а) юридичній особі - свідоцтво про право сплати єдиного податку;

-78- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. "а" ч. (2) ст. 15009 слова "право сплати" замінити словом "сплату".

Відхилено

а) юридичній особі - свідоцтво про право сплати єдиного податку;

3168.

б) фізичній особі - свідоцтво про сплату єдиного податку і на кожну особу, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, - довідку про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову.

-79- Кабінет Міністрів України

Замінити слово: "сплату" словами: "право сплат"

Вилучити слова: "за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову."

Відхилено

б) фізичній особі - свідоцтво про сплату єдиного податку і на кожну особу, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, - довідку про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку за наявності платіжного документа про сплату єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову.

3169.

(3) Форма свідоцтва про право сплати єдиного податку, свідоцтва про сплату єдиного податку, довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку та порядок їх видачі встановлюються центральним органом державної податкової служби України і є єдиними на всій території України.

-80- Кабінет Міністрів України

Вилучити слова: "свідоцтва про сплату єдиного податку"

-81- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (3) ст. 15009 слова "право сплати" замінити словом "сплату".

Відхилено

 

 

 

Відхилено

(3) Форма свідоцтва про право сплати єдиного податку, свідоцтва про сплату єдиного податку, довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку та порядок їх видачі встановлюються центральним органом державної податкової служби України і є єдиними на всій території України.

3170.

(4) Свідоцтво про право сплати єдиного податку видається юридичній особі в межах календарного року.

-82- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (4) ст. 15009 слова "право сплати" замінити словом "сплату".

Відхилено

(4) Свідоцтво про право сплати єдиного податку видається юридичній особі в межах календарного року.

3171.

(5) Свідоцтво про сплату єдиного податку видається фізичним особам на податковий (звітний) період (квартал) але не більше ніж на календарний рік за умови сплати єдиного податку. У разі коли протягом строку дії патенту відповідною місцевою радою змінюється розмір нормативного чистого доходу, перерахунок податку не здійснюється.

-83- Кабінет Міністрів України

Замінити слова: "сплату" словами: "право сплати"

Замінити слово: "патенту" словом: "свідоцтва про право сплати єдиного податку "

Відхилено

(5) Свідоцтво про сплату єдиного податку видається фізичним особам на податковий (звітний) період (квартал) але не більше ніж на календарний рік за умови сплати єдиного податку. У разі коли протягом строку дії свідоцтва відповідною місцевою радою змінюється розмір нормативного чистого доходу, перерахунок податку не здійснюється.

 

 

-84- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (5) ст.15009 слово "патенту" замінити словом "свідотцтва".

-85- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(5) Свідоцтво про сплату єдиного податку видається фізичним особам на податковий (звітний) період (квартал) але не більше ніж на календарний рік за умови сплати єдиного податку. У разі коли протягом строку дії свідоцтва відповідною місцевою радою змінюється розмір ставки єдиного податку, перерахунок податку не здійснюється.

Враховано

 

 

Враховано

 

3172.

(6) Суб'єкти малого підприємництва відмовитися від застосування спеціальної системи оподаткування, обліку та звітності і повернутися до раніше встановленої системи оподаткування можуть з початку наступного звітного (податкового) періоду, а саме: юридичні особи - з початку року, фізичні особи - кварталу, за умови подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (року, кварталу).

-86- Кабінет Міністрів України

Після слів: "малого підприємництва" написати: "можуть"

Після слів: "системи оподаткування" вилучити слово: "можуть"

Враховано

(6) Суб'єкти малого підприємництва можуть відмовитися від застосування спеціальної системи оподаткування, обліку та звітності і повернутися до раніше встановленої системи оподаткування з початку наступного звітного (податкового) періоду, а саме: юридичні особи - з початку року, фізичні особи - кварталу, за умови подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (року, кварталу).

3173.

(7) Фізичні особи, які не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, але мають бажання незначний час провадити окремі види діяльності, для одержання свідоцтва про сплату єдиного податку подають до органу державної податкової служби заяву, складену в довільній формі, яка повинна містити інформацію про вид та місце провадження діяльності, його ідентифікаційний номер, документ, що підтверджує сплату єдиного податку. Свідоцтво про сплату єдиного податку для фізичних осіб, не зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності, може видаватися на один місяць але не більше ніж 2 рази на календарний рік.

-87- Кабінет Міністрів України

Замінити слова: "сплату" словами: "право сплати"

-88- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Визначити конкретнi ставки на окремi види дiяльностi по єдиному податку СПД ( фiзичних осiб, якi мають бажання здiйснювати пiдприємницьку дiяльнiсть незначний час (до п.7 ст. 15009).

Відхилено

 

 

Відхилено

(7) Фізичні особи, які не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, але мають бажання незначний час провадити окремі види діяльності, для одержання свідоцтва про сплату єдиного податку подають до органу державної податкової служби заяву, складену в довільній формі, яка повинна містити інформацію про вид та місце провадження діяльності, його реєстраційний номер облікової справи платника податків, документ, що підтверджує сплату єдиного податку. Свідоцтво про сплату єдиного податку для фізичних осіб, не зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності, може видаватися на один місяць але не більше ніж 2 рази на календарний рік.

3174.

(8) Суб'єкти малого підприємництва зобов'язані за вимогою спеціалістів органів державної податкової служби пред'являти свідоцтво про сплату єдиного податку.

-89- Кабінет Міністрів України

Замінити слова: "сплату" словами: "право сплати"

Враховано частково

 

(8) Суб'єкти малого підприємництва зобов'язані за вимогою спеціалістів органів державної податкової служби пред'являти свідоцтво про сплату (право сплати) єдиного податку.

 

 

 

 

(9) Свідоцтво та довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку втрачають чинність до закінчення строку їх дії з початку наступного звітного періоду у випадку:

 

 

 

 

- втрати суб'єктом права на застосування цієї системи при порушенні вимог статті 15002 цього Кодексу;

 

 

 

 

- скасування державної реєстрації суб'єкта малого підприємництва;

 

 

 

 

- смерті або втрати (обмеження) дієздатності фізичної особи - суб'єкта малого підприємництва.

 

 

 

 

(10) Свідоцтво, що втратило чинність, та довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку підлягають здачі органу державної податкової служби, який їх видав, протягом 3 робочих днів.

3175.

Стаття 15010. Порядок зарахування сум податку у разі застосування спеціальної системи оподаткування, обліку і звітності

-90- Н.д.Дашутін Г.П. (Округ №162)

Стаття 15010.

Цією статтею визначається порядок зарахування сум єдиного податку до Державного бюджету України та місцевих бюджетів, але нічого не говориться про зарахування певних сум до пенсійного фонду та фонду соціального страхування.

Пропонується встановити відсоток єдиного податку, який зараховується до цих фондів.

Відхилено

Стаття 15010. Порядок зарахування сум податку у разі застосування спеціальної системи оподаткування, обліку і звітності

3176.

(1) Для суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності встановлюється розмежування сум єдиного податку в такому порядку:

-91- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Частину (1) ст. 15010 доповнити пунктом такого змісту "на території АРК єдиний податок розподіляється відповідно до нормативно-правових актів ВР АРК".

Відхилено

(1) Для суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності встановлюється розмежування сум єдиного податку в такому порядку:

 

 

-92- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(1) Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів від суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

- до Державного бюджету України - 20 відсотків;

- до місцевого бюджету - 23 відсотки;

- до Пенсійного фонду України - 42 відсотки;

- на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків ( у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

Відхилено

 

3177.

а) до Державного бюджету України - 80 процентів;

-93- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15010, частина (1). У пунктах а) число "80" замінити числом "60"

Відхилено

а) до Державного бюджету України - 80 процентів;

 

 

-94- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(1) ст.15010 цифри "80" та "20" замінити відповідно на "70" та "30" або на "65" та "35".

Відхилено

 

3178.

б) до місцевого бюджету - 20 процентів.

-95- Кабінет Міністрів України

"Процентів" замінити на "відсотків".

Враховано редакційно

б) до місцевого бюджету - 20 відсотків.

 

 

-96- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Частину (1) статті 15010 доповнити підпунктом "в" такого змісту:

"в) на території Автономної Республіки Крим єдиний податок розподіляться відповідно до нормативно-правових актів ВР АРК".

Відхилено

 

 

 

-97- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

У пункті б) число "20" замінити числом "40"

Відхилено

 

 

 

-98- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Залишити порядок застосування спецiальної системи оподаткування, обліку та звiтностi суб'єктiв малого пiдприємництва - юридичних осiб в дiючiй редакцiї.

Відхилено

 

3179.

(2) Суми єдиного податку, що сплачуються суб'єктами малого підприємництва - фізичними особами, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, спрямовуються до місцевого бюджету.

-99- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(2) Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів від суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб перераховують суми єдиного податку у таких розмірах:

- до місцевого бюджету - 43 відсотки;

- до Пенсійного фонду України 42 відсотки;

- на обов'язкове соціальне страхування - 15 відсотків (у тому числі до Державного фонду сприяння зайнятості населення - 4 відсотки) для відшкодування витрат, які здійснюються відповідно до законодавства у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності, а також витрат, зумовлених народженням та похованням.

Відхилено

(2) Суми єдиного податку, що сплачуються суб'єктами малого підприємництва - фізичними особами, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, спрямовуються до місцевого бюджету.

 

 

100- Н.д.Бродський М.Ю. (Округ №215)

Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)

Н.д.Потімков С.Ю. (Округ №170)

Викласти Главу 98 Розділу XV у такій редакції:

"Розділ XV. Спеціальні податкові режими

Глава 98. Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва

Стаття 15001. Загальні положення

 

 

 

 

(1) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності запроваджується з метою реалізації державної політики в сфері розвитку та підтримки суб'єктів малого підприємництва, які набули такого статусу відповідно до Закону України "Про державну підтримку малого підприємництва".

Відхилено

 

 

 

(2) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва не поширюється на довірчі товариства, страхові компанії, банки, інші фінансово-кредитні та небанківські фінансові установи, суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, здійснюють обмін іноземної валюти або провадять спільну діяльність відповідно до статті 2049 цього Кодексу, а також на фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності без створення юридичної особи, які здійснюють торгівлю підакцизними товарами.

Враховано по суті

 

 

 

 

(3) Спеціальна система оподаткування, обліку та звітності для суб'єктів малого підприємництва може застосовуватись суб'єктом малого підприємництва шляхом самостійного вибору ним способу оподаткування доходів:

а) за фіксованим розміром податку у вигляді придбання податкового патенту - для фізичних осіб;

б) у вигляді сплати єдиного податку - для фізичних і юридичних осіб.

Відхилено

 

 

 

(4) Суб'єкти малого підприємництва, в яких виручка від продажу сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки перевищує 50 відсотків загального обсягу продажу, мають право сплачувати фіксований сільськогосподарський податок відповідно до норм глави 99 цього Кодексу.

Відхилено

 

 

 

(5) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні та фізичні особи мають право застосовувати одночасно лише один порядок оподаткування: або спеціальну систему оподаткування, або загальновстановлену.

Враховано

 

 

 

(6) Спосіб оподаткування юридичними особами-суб'єктами малого підприємництва обирається один раз на рік і залишається незмінним протягом звітного року. Фізичні особи-суб'єкти малого підприємництва можуть обирати спосіб оподаткування один раз у квартал.

Враховано

 

 

 

(7) Новостворені та зареєстровані в установленому порядку суб'єкти малого підприємництва, які подали до органу державної податкової служби за місцем їх реєстрації заяву на право застосування спеціальної системи оподаткування, обліку та звітності, вважаються суб'єктами спеціальної системи оподаткування, обліку та звітності з того кварталу, в якому проведено їх державну реєстрацію.

Враховано

 

 

 

(8) У разі втрати суб'єктом підприємницької діяльності статусу суб'єкта малого підприємництва у зв'язку із перевищенням граничної чисельності працюючих, граничного обсягу виручки за рік, він позбавляється з наступного звітного періоду права сплачувати податки за спеціальною системою оподаткування.

Враховано

 

 

 

Стаття 15002. Порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва та ведення ними обліку і звітності при сплаті єдиного податку

(1) Суб'єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником таких видів податків:

- податку на додану вартість, крім випадку, коли юридична особа обрала спосіб оподаткування доходів за єдиним податком за ставкою 6 відсотків;

- податку на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, процентів, а також з доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України) ;

- податку на доходи фізичних осіб (для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва);

- податку на майно (для юридичних осіб, лише стосовно майна, що використовується для здійснення підприємницької діяльності) ;

- платежів на спеціальне використання природних ресурсів;

- шкільного податку;

- ринкового збору;

- збору за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

- плати за патенти.

Відхилено

 

 

 

(2) Доходи, отримані від здійснення підприємницької діяльності, що обкладається єдиним податком, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року такого платника та осіб, що перебувають з ним у трудових відносинах, а сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань як самого платника податку, так і осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.

Відхилено

 

 

 

(3) Суб'єкти малого підприємництва - юридичні та фізичні особи, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності ведуть облік доходів і витрат за спрощеною системою, в порядку, встановленому Міністерством фінансів України.

Враховано

 

 

 

(4) Суб'єкти підприємницької діяльності - фізичні особи - платники єдиного податку мають право не застосовувати електронні контрольно-касові апарати для проведення розрахунків із споживачами.

Враховано

 

 

 

(5) Форма книги обліку доходів і витрат та порядок її ведення, встановлюються центральним органом державної податкової служби України.

Враховано по суті

 

 

 

Стаття 15003. Об'єкти оподаткування для суб'єктів малого підприємництва-юридичних осіб при застосуванні спеціальної системи оподаткування за єдиним податком

 

 

 

 

(1) Об'єктом оподаткування для суб'єктів малого підприємництва-юридичних осіб при застосуванні спеціальної системи оподаткування за єдиним податком є суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) , одержаної за звітний період.

Враховано по суті

 

 

 

(2) Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) вважається сума, одержана суб'єктом підприємницької діяльності на поточний рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг) з розрахунками в готівковій, безготівковій формами розрахунків, позареалізаційні доходи.

Враховано по суті

 

 

 

(3) У разі здійснення операції з продажу основних фондів виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів, та їх залишковою вартістю на момент відчуження.

Враховано по суті

 

 

 

Стаття 15004. Ставки єдиного податку та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб

(1) Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа, яка перейшла на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з наступних ставок єдиного податку:

- 6 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) без урахування акцизного податку у разі сплати податку на додану вартість згідно із Розділом IV цього Кодексу;

- 10 відсотків суми виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) , за винятком акцизного податку, у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.

Відхилено

 

 

 

Стаття 15005. Ставки та порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб при застосуванні спеціальної системи оподаткування за єдиним податком

 

 

 

 

(1) Для фізичних осіб - суб'єктів малого підприємництва, які обрали спосіб оподаткування доходів за єдиним податком сплата єдиного податку здійснюється шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку.

Враховано по суті

 

 

 

(2) Ставка єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб встановлюється місцевими радами за місцем їх державної реєстрації залежно від виду діяльності і не може становити менше 50 гривень та більше 300 гривень на місяць.

Відхилено

 

 

 

(3) У разі коли фізична особа - суб'єкт малого підприємництва здійснює кілька видів підприємницької діяльності, для яких установлено різні ставки єдиного податку, нею отримується одне свідоцтво і сплачується єдиний податок, що не перевищує встановленої максимальної ставки.

Враховано частково

 

 

 

(4) Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щоквартально не пізніше 20 числа наступного місяця, наступного за звітним кварталом, на окремий рахунок відділень Державного казначейства України.

Враховано

 

 

 

 

 

(5) Для визначення розміру ставок єдиного податку для суб'єктів малого підприємництва - фізичних осіб місцеві ради використовують інформацію про доходи фізичних осіб від провадження господарської діяльності, одержану від органів державної податкової служби, та статистичні дані.

Враховано частково

 

 

 

(6) Органи державної податкової служби в установлені місцевими радами строки подають їм узагальнену за видами господарської діяльності інформацію про доходи фізичних осіб, одержану в процесі податкових перевірок, на підставі звітів про використання електронних контрольно-касових апаратів.

Враховано

 

 

 

(7) Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, який сплачує єдиний податок, не звільняється від обов'язку нарахування, відрахування та перерахування до бюджету та державних цільових фондів податку з доходу і зборів, пов'язаних з виплатою заробітної плати працівникам, які перебувають з ним у трудових відносинах.

Враховано

 

 

 

Стаття 15006. Порядок та строки сплати єдиного податку при спеціальній системі оподаткування

 

 

 

 

1) За результатами господарської діяльності за звітний (податковий) період (квартал) суб'єкти малого підприємництва - юридичні особи подають до органу державної податкової служби до 20 числа місяця, що наступає за звітним (податковим) періодом, розрахунки про сплату єдиного податку, акцизного податку і, в разі обрання ними єдиного податку за ставкою 6 відсотків, - розрахунок про сплату податку на додану вартість, а також платіжні доручення на сплату єдиного податку за звітний період з позначкою банку про зарахування коштів.

Відхилено

 

 

 

2) Суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи сплачують єдиний податок на єдиний рахунок Державного казначейства України шляхом здійснення авансового платежу за місяць до моменту одержання патенту або свідоцтва.

Враховано

 

 

 

3) Платник податку може здійснити сплату єдиного податку за весь податковий період (квартал) , але не більше ніж за календарний рік.

Враховано

 

 

 

4) Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів перераховує їх до бюджету в порядку, визначеному статтею 15009 цього Кодексу.

Відхилено

 

 

 

Стаття 15007. Порядок видачі свідоцтва про сплату єдиного податку та його використання

 

 

 

 

(1) Форма та порядок видачі свідоцтва про сплату єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України і є єдиними на всій території України.

Враховано по суті

 

 

 

(2) Для переходу на спеціальну систему оподаткування у вигляді сплати єдиного податку та ведення відповідного обліку і звітності суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем державної реєстрації. Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа обов'язково зазначає, яку ставку єдиного податку ним обрано.

Враховано по суті

 

 

 

(3) Заява подається не пізніше ніж за 15 днів до початку наступного звітного (податкового) періоду за умови сплати всіх установлених податків та обов'язкових платежів за попередній звітний (податковий) період, а також проведення повних розрахунків із заробітної плати найманим працівникам.

Враховано по суті

 

 

 

(4) Рішення про перехід на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності може бути прийняте не більше одного разу за календарний рік.

Враховано частково

 

 

 

(5) Орган державної податкової служби зобов'язаний протягом десяти робочих днів видати безоплатно свідоцтво про право сплати єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову.

Враховано по суті

 

 

 

(6) Крім свідоцтва про сплату єдиного податку орган державної податкової служби видає фізичній особі-суб'єкту малого підприємництва на кожну особу, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім'ї, - довідку про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку.

Враховано по суті

 

 

 

(7) Відмову від застосування спеціальної системи оподаткування у вигляді сплати єдиного податку, ведення відповідного обліку, звітності і повернення до загальновстановленої системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва можуть здійснювати з початку наступного звітного (податкового) періоду (кварталу) у разі подання відповідної заяви до органів державної податкової служби не пізніше ніж за 15 днів до закінчення попереднього звітного (податкового) періоду (кварталу) .

Враховано по суті

 

 

 

(8) Суб'єкт малого підприємництва - юридична особа зобов'язана вести книгу обліку доходів та витрат, а також касову книгу.

Враховано по суті

 

 

 

(9) Форма книги обліку доходів та витрат, що підлягають оподаткуванню єдиним податком, порядок її ведення, правила обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва, які застосовують спрощену систему оподаткування у вигляді сплати єдиного податку, а також довідки про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Враховано по суті

 

 

 

(10) Фізичні особи, які не зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, але мають бажання незначний час провадити окремі види діяльності, для одержання свідоцтва про сплату єдиного податку подають до органу державної податкової служби заяву, складену в довільній формі, яка повинна містити інформацію про вид та місце провадження діяльності, його ідентифікаційний номер, документ, що підтверджує сплату єдиного податку. Свідоцтво про сплату єдиного податку для фізичних осіб, не зареєстрованих як суб'єкти підприємницької діяльності, може видаватися на один місяць але не більше ніж 2 рази на календарний рік.

Враховано по суті

 

 

 

Стаття 15008. Порядок оподаткування суб'єктів малого підприємництва та ведення ними обліку і звітності при застосуванні податкового патенту

 

 

 

 

(1) Громадяни-суб'єкти малого підприємництва, мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів, одержаних від підприємницької діяльності, за фіксованим розміром податку (далі - фіксований податок) шляхом придбання податкового патенту за умови, якщо:

- кількість осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким громадянином - платником податку, включаючи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, не перевищує п'яти;

- валовий дохід такого громадянина від самостійного здійснення підприємницької діяльності або з використанням найманої праці за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю придбання податкового патенту, не перевищує семи тисяч мінімальних розмірів заробітної плати;

- громадянин здійснює підприємницьку діяльність з продажу товарів і надання супутніх такому продажу послуг на ринках та є платником ринкового збору згідно з законодавством. Доходи такого громадянина, одержані від здійснення інших видів підприємницької діяльності, оподатковуються у загальному порядку.

Відхилено

 

 

 

(2) Не дозволяється застосування фіксованого податку при здійсненні торгівлі лікеро-горілчаними та тютюновими виробами.

Відхилено

 

 

 

(3) На доходи громадян, одержані від здійснення підприємницької діяльності, у разі сплати ними фіксованого податку, не поширюються положення статей 3008 та 3009 цього Кодексу.

Відхилено

 

 

 

(4) Громадянин за своїм бажанням може придбати податковий патент на здійснення підприємницької діяльності на всій території України.

Відхилено

 

 

 

(5) Документ, що засвідчує сплату фіксованого податку, є підставою для видачі податковим органом за місцем проживання громадянина податкового патенту, в якому зазначаються: прізвище та ім'я цього громадянина; його ідентифікаційний номер; строк дії патенту; перелік осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, або членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності; місце здійснення підприємницької діяльності; назва органу, що видав патент.

Відхилено

 

 

 

(6) Форма податкового патенту встановлюється центральним податковим органом України.

Відхилено

 

 

 

(7) Для одержання податкового патенту платник податку подає до органу державної податкової служби за своїм місцем проживання заяву, складену в довільній формі, яка повинна містити інформацію про місце здійснення підприємницької діяльності; перелік осіб, які перебувають у трудових відносинах з платником податку, та їх ідентифікаційні номери або членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, і їх ідентифікаційні номери, а також інформацію про доходи платника фіксованого податку від здійснення підприємницької діяльності за останні 12 місяців або про неотримання таких доходів.

Відхилено

 

 

 

(8) Орган державної податкової служби зобов'язаний видати податковий патент протягом трьох робочих днів з дня прийняття вказаної заяви від платника податку, оформленої належним чином. Попередня перевірка достовірності даних, зазначених у заяві про доходи громадянина від здійснення підприємницької діяльності, або даних про їх неотримання органом державної податкової служби не здійснюється. Відповідальність за достовірність таких даних несе платник податку відповідно до законодавства України.

Відхилено

 

 

 

(9) Розміри фіксованого податку встановлюються відповідною місцевою радою залежно від територіального розташування місця торгівлі і не можуть бути менше ніж 50 гривень та більше ніж 200 гривень за календарний місяць для громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність самостійно.

Відхилено

 

 

 

(10) Для одержання податкового патенту на здійснення підприємницької діяльності на всій території України фіксований податок встановлюється у розмірі 200 гривень.

Відхилено

 

 

 

(11) У разі, коли платник податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, розмір фіксованого податку збільшується на 10 відсотків за кожну особу. У такому випадку платник фіксованого податку має право самостійно доплатити 10 відсотків від суми встановленого фіксованого податку з розрахунку на кожну додаткову особу та повідомити про це податковий орган, який зобов'язаний внести відповідні зміни до патенту в строки, передбачені для його видачі.

Відхилено

 

 

 

(12) Доходи громадянина, одержані від здійснення підприємницької діяльності, що оподатковуються фіксованим податком, не включаються до складу його сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року, а сплачена сума фіксованого податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такого платника податку або осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, чи членів його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності.

Відхилено

 

 

 

(13) У разі сплати фіксованого податку платник такого податку звільняється від ведення обов'язкового обліку доходів і витрат.

Відхилено

 

 

 

(14) Платник фіксованого податку, особи, які перебувають з ним у трудових відносинах, а також члени його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, звільняються від сплати нарахувань на фонд оплати праці, придбання торгового патенту згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".

Відхилено

 

 

 

(15) Здійснення торговельної діяльності у сфері роздрібної (дрібнооптової) торгівлі платником фіксованого податку, а також особами, які перебувають з ним у трудових відносинах, або членами його сім'ї, які беруть участь у такій діяльності, не потребує отримання ліцензії.

Відхилено

 

 

 

(16) Податковий патент видається на строк від одного до дванадцяти календарних місяців за вибором платника фіксованого податку. У разі, коли протягом строку дії податкового патенту відповідною місцевою радою змінюється розмір фіксованого податку, перерахунок його не здійснюється.

Відхилено

 

 

 

(17) Податковий патент може бути скасований (з його вилученням) за рішенням керівника органу державної податкової служби до закінчення строку його дії в разі, якщо:

- за дорученням або від імені платника фіксованого податку здійснюється торгівля особою, відомості про яку не внесені до податкового патенту. У цьому випадку громадянин-підприємець позбавляється права застосовувати фіксовану ставку податку протягом 12 календарних місяців, наступних за місяцем вчинення порушення, та сплачує штраф у розмірі повної суми фіксованого податку в розрахунку за місяць за кожну особу, відомості про яку не внесені до патенту;

- платник фіксованого податку, особи, які перебувають з ним у трудових відносинах, а також члени його сім'ї, які беруть участь у підприємницькій діяльності, здійснюють торгівлю лікеро-горілчаними та тютюновими виробами. У цьому випадку громадянин-підприємець притягається до відповідальності згідно з законодавством України

Відхилено

 

 

 

Стаття 15009. Порядок зарахування сум податку у разі застосування спеціальної системи оподаткування, обліку і звітності

(1) Для суб'єктів малого підприємництва - юридичних осіб, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності встановлюється розмежування сум єдиного податку в такому порядку:

а) до Державного бюджету України - 80 процентів;

б) до місцевого бюджету - 20 процентів.

(2) Суми єдиного та фіксованого податків, що сплачуються суб'єктами малого підприємництва - фізичними особами, які застосовують спеціальну систему оподаткування, обліку та звітності, спрямовуються до місцевого бюджету".

Враховано по суті

 

 

 

-101- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Доповнити главу 98 статтями, що окремо регулюють оподаткування доходів адвокатів, нотаріусів, аудиторів.

Відхилено

 

 

 

-102- Н.д.Гудима О.М. (Округ №123)

Оподаткування малого бізнесу.

Уявляється необхідним розповсюдити нині діючу спрощену систему оподаткування на більш широке коло платників податків. Ніяких принципових змін до існуючої системи оподаткування малого бізнесу не вносити.

Проведені розрахунки доводять, що грошові надходження держави, власників та персоналу підприємств в результаті комплексного впровадження наведених пропозицій істотно зростають, тобто відбувається поступова гармонізація економічних інтересів основних учасників економічних відносин.

Відхилено

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-103- Н.д.Корнійчук І.В. (Реєстр.картка №254)

З метою приведення в рівні умови ринку перевезень пасажирів автопідприємств і підприємців всіх форм власності встановити єдиний податок в розмірі до 10% від валових доходів, скасувавши всі раніше прийняті податки. При цьому встановити єдину звітність (звіт про доходи, перевезення пасажирів і інші показники) для всіх перевізників.

Відхилено

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-104- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Сохранить в проекте Налогового кодекса такие формы налогообложения как специальный торговый патент и единый налог.

Враховано стосовно єдиного податку

 

 

 

-105- Н.д.Черновецький Л.М. (Округ №219)

Уявляється необхідним розповсюдити нині діючу спрощену систему оподаткування на більш широке коло платників податків. Ніяких принципових змін до існуючої системи оподаткування малого бізнесу не вносити.

Відхилено

 

 

 

-106- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Глава 98. Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва

Стаття 15001. Загальні положення

 

 

 

 

(1) Спрощена система оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва (далі в цій главі спрощена система) є частиною системи оподаткування України, що передбачає форми і методи встановлення, зміни, обчислення, сплати та стягнення єдиного податку.

Враховано по суті

 

 

 

(2) Єдиний податок - це особлива форма оподаткування суб'єктів малого підприємництва. Єдиний податок замінює оподаткування сукупністю визначених в цій главі податків і зборів.

Єдиний податок існує у вигляді:

а) вартості спеціального патенту;

б) визначеного відсотка від об'єкта оподаткування.

Відхилено

 

 

 

(3) Виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) - сума, фактично отримана в касу та/або на поточний рахунок у банку від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), а також грошові кошти, отримані у вигляді безповоротної фінансової допомоги, непогашеної кредиторської заборгованості, строк позовної давності щодо якої минув, інших позареалізаційних доходів.

Враховано частково

 

 

 

Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за операціями з передачі товарів згідно договорів комісії (консигнації), доручення, схову, інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачу прав власності на такі товари, є винагорода (комісійна винагорода) за цими договорами.

Відхилено

 

 

 

Виручкою від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за договорами про товарообмінні (бартерні) операції, є грошова сума, яка дорівнює вартості всіх передбачених договором операцій, виходячи з суми договору.

Відхилено

 

 

 

У разі здійснення операцій з продажу основних фондів виручкою від реалізації вважається різниця між сумою, отриманою від реалізації цих фондів, та їх залишковою вартістю на момент продажу.

Враховано

 

 

 

(4) Свідоцтво - документ, що засвідчує право суб'єкта малого підприємництва на оподаткування, облік і звітність за спрощеною системою.

Враховано по суті

 

 

 

(5) Спеціальний патент - документ, що підтверджує сплату єдиного податку.

Відхилено

 

 

 

(6) Суб'єкт малого підприємництва - суб'єкт підприємницької діяльності (фізична чи юридична особа), що відповідає визначеним в цій главі вимогам.

Враховано по суті

 

 

 

(7) Місце здійснення підприємницької діяльності - це місцезнаходження суб'єктів малого підприємництва або місцезнаходження їх структурних (відокремлених) підрозділів; для суб'єктів підприємницької діяльності, що провадять торговельну діяльність або надають платні послуги (крім пересувної торговельної мережі), - це місцезнаходженням пункту продажу товарів або пункту з надання платних послуг; для суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють торгівлю через пересувну торговельну мережу, - це місце реєстрації цих суб'єктів, як платників єдиного податку.

Відхилено

 

 

 

(8) Податок, платники податку - відповідно: єдиний податок, платники єдиного податку.

Відхилено

 

 

 

(9) Рік - календарний рік.

Враховано по суті

 

 

 

(10) Звітний період - квартал.

Враховано по суті

 

 

 

-107- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15002. Суб'єкти спрощеної системи.

(1) Спрощену систему можуть застосовувати такі суб'єкти малого підприємництва:

 

 

 

 

а) фізичні особи, що здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, без найманих працівників (у їхній підприємницькій діяльності можуть брати участь не більше двох членів їх сімей);

Відхилено

 

 

 

б) суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють її виключно в сфері торгівлі, громадського харчування та надання платних послуг, обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за попередній рік не перевищує десяти тисяч мінімальних заробітних плат;

Відхилено

 

 

 

в) суб'єкти підприємницької діяльності, обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за попередній рік не перевищує двадцяти тисяч мінімальних заробітних плат.

Відхилено

 

 

 

(2) Спрощена система не поширюється на:

а) довірчі товариства, страхові компанії, банки, ломбарди, інші фінансов-кредитні та небанківські фінансові установи;

б) суб'єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких є частки, що належать юридичним особам - учасникам та засновникам даних суб'єктів, які не є суб'єктами малого підприємництва (крім громадських організацій);

в) суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять діяльність у сфері грального бізнесу, здійснюють обмін іноземної валюти;

г) суб'єктів підприємницької діяльності - виробників та імпортерів підакцизних товарів;

д) спільну діяльність без створення юридичної особи.

Враховано по суті

 

 

 

(3) Не можуть застосовувати патентну форму спрощеної системи суб'єкти, визначені пунктом а) частини 1 статті 15002, що здійснюють торгівлю алкогольними напоями, які підпадають під визначення лікеро-горілчаних виробів, згідно Гармонізованої системи опису та кодування товарів, виноробною продукцією з вмістом спирту етилового понад 20% об'ємних одиниць, тютюновими виробами, паливно-мастильними матеріалами (крім тих, що фасовані фабричним способом).

Відхилено

 

 

 

(4) Суб'єкти підприємницької діяльності, які перейшли на спрощену систему, не мають права застосовувати інший спосіб розрахунків за відвантажену продукцію крім готівкового та безготівкового розрахунків коштами.

Враховано по суті

 

 

 

-108- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15003. Форми спрощеної системи.

 

 

 

 

(1) Спрощена система передбачає дві форми: патентну та відсоткову.

Відхилено

 

 

 

(2) Патентна форма застосовується при нарахуванні та сплаті єдиного податку у вигляді вартості спеціального патенту суб'єктами малого підприємництва, визначеними пунктами а) та б) частини 1 статті 15002.

Відхилено

 

 

 

(3) Відсоткова форма застосовується при нарахуванні та сплаті єдиного податку у вигляді відсотка від об'єкта оподаткування суб'єктами малого підприємництва, визначеними пунктом в) частини 1 статті 15002.

Відхилено

 

 

 

-109- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15004. Порядок переходу до спрощеної системи та відмови від неї.

 

 

 

 

(1) Суб'єкт малого підприємництва має право перейти до спрощеної системи шляхом отримання свідоцтва терміном на один рік, у якому вказується обрана форма спрощеної системи (патентна чи відсоткова).

Відхилено

 

 

 

Форма свідоцтва встановлюється Державною податковою адміністрацією України за погодженням з державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і є єдиною на всій території України.

Відхилено

 

 

 

Для платників патентної форми спрощеної системи свідоцтво чинне лише за наявності спеціального патенту.

Відхилено

 

 

 

(2) Перехід до спрощеної системи і відмова від неї можуть бути здійснені тільки з початку нового звітного періоду. Новостворені суб'єкти малого підприємництва можуть обрати спрощену систему з початку своєю діяльності.

Умовою переходу до спрощеної системи є відсутність податкової заборгованості суб'єкта підприємницької діяльності на момент подання заяви.

Враховано по суті

 

 

 

(3) Для отримання свідоцтва про право сплати єдиного податку суб'єкт малого підприємництва подає письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем реєстрації не пізніше 15 числа останнього місяця поточного звітного періоду.

Враховано по суті

 

 

 

В заяві вказується обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за попередній рік, перелік філій, представництв та інших відокремлених структурних підрозділів суб'єкта підприємницької діяльності, кількість пунктів торгівлі, громадського харчування, обслуговування населення, обрана форма спрощеної системи та ставка єдиного податку (для відсоткової форми), необхідна кількість копій свідоцтва (для патентної форми). Форма заяви затверджується Державною податковою адміністрацією України.

Відхилено

 

 

 

До заяви додається довідка відповідних державних органів про стан розрахунків заявника за податками і зборами станом не раніше як на 1 число останнього місяця поточного звітного періоду.

Враховано по суті

 

 

 

(4) Свідоцтво та всі його копії втрачають чинність до закінчення строку їх дії з початку наступного звітного періоду у випадку:

- втрати чинності всіма придбаними спеціальними патентами або не придбання у встановлений строк жодного спеціального патенту (для патентної форми);

- відмови суб'єкта малого підприємництва від спрощеної системи;

- втрати суб'єктом права на застосування цієї системи при порушенні вимог статті 15002 цього Кодексу;

- скасування державної реєстрації суб'єкта малого підприємництва;

- смерті або втрати (обмеження) дієздатності фізичної особи - суб'єкта малого підприємництва.

Свідоцтво, що втратило чинність, та його копії підлягають здачі органу державної податкової служби, який їх видав, протягом 3 робочих днів.

Враховано по суті

 

 

 

(5) У випадку вибору патентної форми або ставки податку у розмірі 10 відсотків суб'єкт малого підприємництва виключається з реєстру платників податку на додану вартість та зобов'язаний разом із заявою здати відповідному органу державної податкової служби за місцем реєстрації оригінал свідоцтва платника ПДВ.

У цьому випадку сума перевищення податкового кредиту над сумою податкових зобов'язань з податку на додану вартість, наявна на дату переходу до спрощеної системи, відшкодовується суб'єкту малого підприємництва протягом одного місяця з дати подання податкової декларації з податку на додану вартість за останній звітний період дії загальної системи оподаткування. Кошти, одержані як відшкодування податку на додану вартість, до об'єкту оподаткування не включаються.

Попередня перевірка даних заяви та податкової декларації не проводиться.

Відхилено

 

 

 

(6) До об'єкту оподаткування суб'єкта спрощеної системи не включаються кошти, що отримуються ним в оплату за продукцію (товари, роботи, послуги), реалізовану в період оподаткування за загальною системою.

Враховано

 

 

 

(7) Суб'єкти малого підприємництва, створені після набрання чинності цим Кодексом, можуть перейти до спрощеної системи з моменту їх державної реєстрації. Для цього разом з заявою про взяття на облік як платника податків вони подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації у загальному порядку заяву на право застосування спрощеної системи. Зазначені суб'єкти підприємницької діяльності вважаються суб'єктами спрощеної системи з того місяця, в якому було здійснено їх реєстрацію як платника податків.

Враховано по суті

 

 

 

(8) Орган державної податкової служби зобов'язаний протягом десяти робочих днів від дня подачі суб'єктом малого підприємництва заяви безоплатно видати свідоцтво про право сплати єдиного податку або надати письмову мотивовану відмову.

Враховано по суті

 

 

 

(9) Перехід до загальної системи оподаткування суб'єкти малого підприємництва, що оподатковувались за спрощеною системою, можуть здійснювати з початку наступного звітного періоду шляхом подання відповідної заяви до органів державної податкової служби за місцем реєстрації не пізніше 15 числа останнього місяця попереднього звітного періоду.

Враховано по суті

 

 

 

(10) При переході до загальної системи оподаткування, суб'єкт малого підприємництва, що оподатковувався за ставкою 10 відсотків, повинен подати заяву про реєстрацію його як платника податку на додану вартість у порядку, визначеному в розділі ІV цього Кодексу.

Відхилено

 

 

 

(11) При визначенні об'єкта оподаткування податками і зборами суб'єкта підприємницької діяльності, що перейшов на загальну систему оподаткування, за перший звітний період після переходу, до валових доходів включається вартість товарів (робіт, послуг), реалізованих у період оподаткування за спрощеною системою і не оплачених на дату переходу.

Витрати на придбання товарів, понесені в період оподаткування за спрощеною системою, включаються до валових витрат у звітному періоді їх продажу (використання) в порядку, визначеному розділом ІІ цього Кодексу.

Вартість товарів (робіт, послуг), реалізованих після переходу до загальної системи оподаткування в рахунок попередньої оплати, одержаної в період спрощеного оподаткування, до валових доходів не включається.

Відхилено

 

 

 

(12) У випадку порушення умов, встановлених п. б) частини 1 ст. 15002, платник податку за патентною формою з наступного звітного періоду повинен перейти на відсоткову форму спрощеної системи або на загальну систему оподаткування.

Відхилено

 

 

 

(13) Суб'єкт спрощеної системи, сума виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) якого з початку року перевищила межу, встановлену для застосування відсоткової форми, зобов'язаний з наступного року перейти на загальну систему оподаткування.

Оподаткування вказаної суми перевищення в поточному році здійснюється в такому порядку:

- до 10 відсотків встановленої межі - за ставкою, встановленою для даного суб'єкта спрощеної системи;

- від 10 до 25 відсотків встановленої межі - за ставкою, встановленою для даного суб'єкта спрощеної системи, збільшеною в 1, 5 раза;

- понад 25 відсотків встановленої межі - за ставкою, встановленою для даного суб'єкта спрощеної системи, збільшеною в 2 раза.

Нарахування податку за вказаними збільшеними ставками здійснюється з початку місяця, наступного за звітним періодом, в якому допущено перевищення межі доходів спрощеної системи.

Враховано по суті

 

 

 

-110- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15005. Порядок встановлення вартості спеціального патенту

 

 

 

 

(1) Патентна форма спрощеної системи застосовується у вигляді сплати вартості спеціального патенту.

Відхилено

 

 

 

(2) Місячна вартість спеціального патенту для суб'єктів, визначених п. а) частини 1 ст. 15002, встановлюється місцевими радами за місцем здійснення підприємницької діяльності один раз на рік в межах від 0, 2 до 1, 5 мінімальних заробітних плат, залежно від виду діяльності.

Відхилено

 

 

 

(3) Місячна вартість спеціального патенту для суб'єктів, визначених п. б) частини 1 ст. 15002, встановлюється місцевими радами за місцем здійснення підприємницької діяльності один раз на рік відповідно до єдиної методики, розробленої Міністерством економіки України, залежно від:

а) місцезнаходження пункту торгівлі чи надання послуг;

б) груп товарів чи видів послуг, які надаються.

Відхилено

 

 

 

(4) У разі, коли суб'єкт малого підприємництва за одним місцем здійснення підприємницької діяльності провадить кілька її видів, для яких установлена різна вартість спеціального патенту, ним сплачується вартість, що не перевищує встановленої максимальної вартості спеціального патенту для цих видів.

Відхилено

 

 

 

-111- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15006. Порядок придбання спеціального патенту та втрата ним чинності

 

 

 

 

(1) Протягом 20 робочих днів після отримання свідоцтва платник єдиного податку зобов'язаний придбати не менше одного спеціального патенту.

Відхилено

 

 

 

(2) Платник єдиного податку, визначений п. а) частини 1 ст. 15002 може придбати не більше одного спеціального патенту.

Відхилено

 

 

 

(3) Для придбання спеціального патенту суб'єкт малого підприємництва повинен сплатити його місячну вартість та подати письмову заяву до органу державної податкової служби за місцем здійснення підприємницької діяльності. В заяві вказується кількість місць здійснення підприємницької діяльності та їх місцезнаходження, групи товарів чи види послуг, що надаються. Форма заяви затверджується Державною податковою адміністрацією України.

Відхилено

 

 

 

(4) Заява про придбання спеціального патенту подається протягом 15 робочих днів після отримання свідоцтва. До заяви додається копія документа про сплату місячної вартості спеціального патенту.

Відхилено

 

 

 

(5) Попередня перевірка відомостей, поданих в заяві, не проводиться.

Відхилено

 

 

 

(6) Орган державної податкової служби зобов'язаний протягом 5 робочих днів після подання заяви видати спеціальний патент.

Відхилено

 

 

 

(7) Спеціальний патент втрачає чинність негайно і підлягає здачі протягом 3 робочих днів у випадку:

- несплати його вартості на наступний місяць у встановлений строк;

- втрати чинності свідоцтвом;

- порушення умов, встановлених п. б) частини 1 ст. 15002.

Відхилено

 

 

 

(8) У випадку порушення умов, встановлених п. б) частини 1 ст. 15002, платник податку з наступного звітного періоду повинен перейти на відсоткову форму спрощеної системи або на загальну систему оподаткування.

Відхилено

 

 

 

(9) Якщо спеціальний патент видано органом державної податкової служби не за місцем видачі свідоцтва, то платник податку протягом 5 робочих днів після придбання спеціального патенту або втрати ним чинності зобов'язаний сповістити про це орган державної податкової служби, який видав свідоцтво.

Відхилено

 

 

 

(10) Спеціальний патент дійсний при умові сплати його вартості на поточний місяць.

Відхилено

 

 

 

(11) Спеціальний патент придбавається на кожне місце здійснення підприємницької діяльності.

Відхилено

 

 

 

(12) Форма спеціального патента встановлюється Державною податковою адміністрацією України за погодженням з Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва і є єдиною на всій території України.

Відхилено

 

 

 

-112- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15007. Об'єкт оподаткування при відсотковій формі спрощеної системи

 

 

 

 

(1) Об'єктом оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, визначених п. в) частини 1 ст. 15002, є виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), включаючи попередню оплату та отриманий аванс. При здійсненні торгівельної діяльності об'єктом оподаткування є різниця між виручкою від реалізації товарів, включаючи попередню оплату та отриманий аванс, та купівельною вартістю цих товарів.

Відхилено

 

 

 

(2) Не є об'єктом оподаткування суми одержані суб'єктом малого підприємництва на поворотній основі у вигляді кредитів, поворотної фінансової допомоги, а також внутрішні розрахунки між структурними підрозділами платника податку.

Відхилено

 

 

 

(3) Виключаються з об'єкту оподаткування кошти, які повернені замовнику або покупцю.

Відхилено

 

 

 

(4) У випадку використання у розрахунках за реалізовану продукцію (роботи, послуги) векселів, яке можливе при їх оплаті виключно грошовими коштами, до складу виручки включаються грошові кошти, що надійшли в рахунок погашення векселя.

Відхилено

 

 

 

-113- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15008. Ставки податку при відсотковій формі спрощеної системи

 

 

 

 

(1) Суб'єкти підприємницької діяльності, визначені п. в) частини 1 ст. 15002, мають право самостійно обрати одну з наступних ставок єдиного податку:

а) 6% від об'єкту оподаткування, визначеного відповідно до ст. 15007 за вирахуванням податку на додану вартість;

б) 10% від об'єкту оподаткування, визначеного відповідно до ст. 15007;

Відхилено

 

 

 

(2) При сплаті єдиного податку в розмірі 6% суб'єкт малого підприємництва сплачує податок на додану вартість на загальних підставах відповідно до розділу ІV цього Кодексу.

Відхилено

 

 

 

-114- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15009. Порядок ведення обліку та звітності платниками податку

 

 

 

 

(1) Платники податку, визначені п. а) частини 1 ст. 15002, не зобов'язані вести облік своїх доходів і витрат та звітувати перед відповідними органами про результати своєї діяльності.

Відхилено

 

 

 

(2) Платники податку - юридичні особи ведуть спрощений бухгалтерський облік згідно з чинним законодавством у обсязі, який повинен забезпечити складання достовірної податкової звітності.

Враховано по суті

 

 

 

(3) Платники податку - фізичні особи, визначені п. б) частини 1 ст. 15002, з метою забезпечення складання достовірної звітності зобов'язані вести Книгу обліку доходів (виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг).

В Книзі обліку доходів на підставі первинних документів у хронологічній послідовності відображаються доходи, отримані такими платниками податку.

Висування додаткових вимог щодо обов'язкового ведення податкового обліку забороняється. Форму та порядок ведення Книги обліку доходів суб'єктів спрощеної системи затверджує Державна податкова адміністрація України.

Враховано по суті

 

 

 

(4) За результатами господарської діяльності за звітний період платники податку, зазначені в ч. (3) цієї статті подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, звіт про сплату єдиного податку. В цьому звіті вказуються:

- виручка від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), розрахована відповідно до положень цієї Глави, що була отримана у звітному періоді;

- кількість придбаних спеціальних патентів, місце їх придбання;

- сукупна вартість спеціальних патентів, придбаних за звітний період.

Відхилено

 

 

 

(5) Платники податку, зазначені в п. в) частини 1 ст. 15002 цього Кодексу, за результатами діяльності за звітний період подають до органу державної податкової служби за місцем реєстрації до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом, Розрахунок сплати податку за відсотковою формою.

У зазначеному Розрахунку вказуються сума доходів, отриманих за звітний період, ставки податку, сума податку, належна до сплати.

Відхилено

 

 

 

(6) Платник податку, який має у своєму складі філії, представництва та інші відокремлені підрозділи, подає консолідований Розрахунок сплати податку за відсотковою формою, до якого додається розрахунок сплати податку в розрізі структурних підрозділів такого платника.

Відхилено

 

 

 

(7) Висування додаткових вимог щодо звітності платників податку за спрощеною системою не дозволяється.

Відхилено

 

 

 

-115- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15010. Порядок сплати податку

 

 

 

 

(1) Платники податку за патентною формою сплачують місячну вартість спеціального патенту не пізніше 10 днів до початку місяця, в якому здійснюється діяльність за спрощеною системою.

Відхилено

 

 

 

(2) Платники податку за відсотковою формою сплачують податок за кожен місяць до 20 числа місяця, наступного за звітним.

Відхилено

 

 

 

(3) Платник податку за відсотковою формою може самостійно прийняти рішення про авансове внесення податку перед початком кожного року. У випадку прийняття такого рішення платник податку за 20 днів до початку року повинен письмово повідомити про це податкові органи за місцем своєї реєстрації.

Розрахунок авансового внеску складається платником податку на звітний період з розподілом по місяцях і подається податковим органом за 15 днів до початку звітного періоду. Розмір щомісячного авансового внеску не повинен бути меншим за фактичний середньомісячний розмір податку за попередній звітний період.

Якщо за підсумком звітного періоду належний до сплати податок менший від фактичних авансових внесків за перші два місяці періоду, то надміру сплачена частина податку підлягає поверненню платнику податку протягом десяти днів після подачі Розрахунку сплати податку за відсотковою формою.

У випадку затримки повернення зайво сплаченого податку платнику податку сплачується пеня за рахунок відповідних бюджетних коштів у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України.

Зарахування зайво сплаченого податку за відсотковою формою в рахунок майбутніх платежів цього податку допускається лише за письмовим клопотанням платника податку, що подається разом з Розрахунком сплати податку.

Відхилено

 

 

 

(4) Сплата податку за відсотковою формою здійснюється на рахунки відділень Державного казначейства за місцезнаходженням платника податку. Платник податку, який має у своєму складі філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи, сплачує податок на рахунки відповідних відділень Державного казначейства за місцезнаходженням таких підрозділів.

Відхилено

 

 

 

-116- Н.д.ТігіпкоС.Л. (Округ №36)

Стаття 15011. Особливості оподаткування іншими податками і зборами.

 

 

 

 

(1) Суб'єкти малого підприємництва, які застосовують спрощену систему, не є платниками таких податків та зборів:

а) податку на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів, отриманих у вигляді дивідендів, процентів, роялті, та інших пасивних доходів, а також з доходів, що отримують нерезиденти з джерел походження з України);

б) податку на доходи фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності (за винятком сплати податку з доходів, отриманих у вигляді дивідендів, процентів, роялті, та інших пасивних доходів, а також з доходів, що отримують нерезиденти з джерел походження з України);

в) податку на додану вартість, за винятком випадку, якщо суб'єкт малого підприємництва зареєстрований платником цього податку;

г) збору на обов'язкове соціальне страхування;

д) збору на обов'язкове державне пенсійне страхування;

е) внесків до Фонду України соціального захисту інвалідів;

є) торгових патентів (згідно з главою 17 цього Кодексу) для суб'єктів патентної форми спрощеної системи.

Звільнення від сплати податку на додану вартість суб'єктів спрощеної системи, які не є платниками податку на додану вартість, не поширюється на операції з ввезення (пересилання або отримання) продукції (товарів, робіт, послуг) на митну територію України для їх використання або споживання на митній території України.

Відхилено

 

 

 

(2) Якщо суб'єкти відсоткової форми спрощеної системи займаються діяльністю, яка підлягає патентуванню згідно з главою 17 Кодексу, вони сплачують вартість торгових патентів. Сплата вартості торгових патентів враховується у зменшення податкових зобов'язань такого платника податку.

У цьому випадку податок, що підлягає сплаті до бюджету, дорівнює сумі, визначеній згідно із статтею 15007, яка зменшена на вартість торгових патентів, придбаних платником податку у відповідному звітному періоді в частині, що не перевищує суми податку на дохід суб'єкта спрощеної системи за даний звітний період.

Відхилено

 

 

 

(3) Податок з доходів, отриманих суб'єктами спрощеної системи у вигляді дивідендів, процентів, роялті та інших пасивних доходів нараховується та сплачується ними у загальному порядку, встановленому цим Кодексом.

Враховано по суті

 

 

 

(4) Доходи суб'єкта спрощеної системи - фізичної особи, отримані ним від здійснення підприємницької діяльності, не включаються до складу сукупного оподатковуваного доходу такого платника податку за підсумками звітного року. Сплачена сума єдиного податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань платника податку.

Враховано по суті

 

 

 

(5) Дивіденди, що виплачуються фізичним особам - учасникам юридичних осіб, які є суб'єктами спрощеної системи, не підлягають оподаткуванню податком на доходи цих фізичних осіб і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань платника податку.

Відхилено

 

 

 

(6) Інші податки і збори, що передбачені цим Кодексом та окремими законодавчими актами, сплачуються суб'єктами спрощеної системи у загальному порядку.

Враховано по суті

 

3180.

Статті 15011-15025 - резервні

-117- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити розділ 15 новою статтею 15011 наступного змісту:

"Стаття 15011. Податкові зобов'язання та права, пов'язані зі сплатою ПДВ.

1. Підприємства та підприємці, які купують товари та послуги у підприємств та підприємців, що використовують спрощену систему оподаткування, отримують право на податковий кредит, пов'язаний зі сплатою ПДВ у розмірах та порядку, передбачених у розділі 4 цього Кодексу.

2. У підприємств та підприємців, які продають товари і послуги підприємствам та підприємцям, що використовують спрощену систему оподаткування, виникають податкові зобов'язання, пов'язані зі сплатою ПДВ у розмірах і порядку передбаченому розділом 4 цього Кодексу."

Відхилено

Статті 15011-15025 - резервні

 

 

-118- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Доповнити главу 98 статтями, що окремо регулюють оподаткування доходів адвокатів, нотаріусів, аудиторів.

Відхилено

 

 

 

-119- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Сохранить в проекте Налогового кодекса такие формы налогообложения как специальный торговый патент.

Відхилено

 

 

 

-120- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Предусмотреть в Налоговом кодексе возможность усиления регулятивной политики органами местного самоуправления в части дифференциации ставок спецпатента и единого налога, более четко разграничить сферы применения спецпатента и единого налога.

Відхилено

 

3181.

Глава 99. Оподаткування сільськогосподарських товаровиробників у разі застосування фіксованого сільськогосподарського податку

 

 

Глава 99. Оподаткування сільськогосподарських товаровиробників у разі застосування фіксованого сільськогосподарського податку

3182.

Стаття 15026. Загальні положення

 

 

Стаття 15026. Загальні положення

3183.

(1) Фіксований податок для сільськогосподарських товаровиробників запроваджено з метою спрощення системи оподаткування в галузі сільського господарства та спрощення механізму сплати сільськогосподарськими товаровиробниками податків.

 

 

(1) Фіксований податок для сільськогосподарських товаровиробників запроваджено з метою спрощення системи оподаткування в галузі сільського господарства та спрощення механізму сплати сільськогосподарськими товаровиробниками податків.

3184.

(2) Терміни, що використовуються в цьому розділі, мають таке значення:

 

 

(2) Терміни, що використовуються в цьому розділі, мають таке значення:

3185.

а) фіксований сільськогосподарський податок - податок який справляється з одиниці земельної площі;

 

 

а) фіксований сільськогосподарський податок - податок який справляється з одиниці земельної площі;

3186.

б) товарна сільськогосподарська продукція - продукція сільськогосподарського виробництва, призначена для реалізації.

 

 

б) товарна сільськогосподарська продукція - продукція сільськогосподарського виробництва, призначена для реалізації.

3187.

(3) Фіксований сільськогосподарський податок застосовується замість таких податків:

 

 

(3) Фіксований сільськогосподарський податок застосовується замість таких податків:

 

 

-121- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Пункт 3) статті 15026. Загальні положення викласти в такій редакції: "фіксований сільськогосподарський податок сплачується в рахунок таких податків і зборів (обов'язкових платежів)

а) податку на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, процентів, а також доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України);

б) податку на майно

г) податку на транспортні засоби

д) ринкового збору

е) екологічного збору

є) платежів за спеціальне використання природних ресурсів (щодо користування водою для потреб сільськогосподарських підприємств)

к) збору на обов'язкове соціальне страхування

ж) збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.

Відхилено

 

 

 

-122- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Залишити порядок застосування фiксованого сiльськогосподарського податку (в дiючiй редакцiї.

Відхилено

 

3188.

а) податок на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, процентів, а також доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України);

 

 

а) податок на прибуток підприємств (за винятком сплати податку з доходів у вигляді дивідендів, процентів, а також доходів, що отримують нерезиденти з джерел їх походження з України);

3189.

б) податок на майно;

 

 

б) податок на майно;

3190.

в) шкільний податок;

-123- Кабінет Міністрів України

Вилучити підпункт в)

Враховано

 

 

 

-124- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Пункт "в" частини (3) ст. 15026 замінити новим:

"в) податок на додану вартість"

Відхилено

 

3191.

г) ринковий збір;

-125- Кабінет Міністрів України

Замінити нумерацію підпункту г) на в).

Враховано

г) ринковий збір;

3192.

д) платежі за спеціальне використання природних ресурсів (щодо користування водою для потреб сільського господарства).

-126- Кабінет Міністрів України

Замінити нумерацію підпункту д) на г).

Враховано

д) платежі за спеціальне використання природних ресурсів (щодо користування водою для потреб сільського господарства).

 

 

-127- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)

Залишити існуючі ставки фіксованого сільгоспподатку, додатково включивши до частини (3) статті 15026:

- податок з власників транспортних засобів;

- екологічний збір;

- нарахування на оплату праці;

- збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

- податок з реклами.

Відхилено

 

 

 

-128- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)

Додатково включити до частини (3) статті 15026:

Податок з власників транспортних засобів;

Екологічний збір;

Нарахування на оплату праці;

Збір за видачу дозволу на розміщення об'єктів торгівлі та сфери послуг;

Податок з реклами.

Відхилено

 

 

 

-129- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Доповнити частину (3) статті 15026 пунктами такого змісту:

"є) збір на обов'язкове державне пенсійне страхування;

ж) збір на обов'язкове соціальне страхування".

Відхилено

 

3193.

(4) Інші податки, визначені цим Кодексом, сплачуються сільськогосподарськими товаровиробниками в порядку і розмірах, визначених цим Кодексом.

 

 

(4) Інші податки, визначені цим Кодексом, сплачуються сільськогосподарськими товаровиробниками в порядку і розмірах, визначених цим Кодексом.

3194.

Стаття 15027. Платники фіксованого сільськогосподарського податку

 

 

Стаття 15027. Платники фіксованого сільськогосподарського податку

3195.

(1) Платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, в яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50 процентів загальної суми валового доходу підприємства.

-130- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Частину (1) статті 15027 після слів "сільськогосподарські підприємства" доповнити словами "в тому числі рибні господарства";

-131- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Стаття 15027. Платники фіксованого сільськогосподарського податку.

(1) після слів "сільськогосподарські підприємства" додати слова "в тому числі рибні господарства";

Відхилено

 

 

Відхилено

(1) Платниками фіксованого сільськогосподарського податку є сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм, передбачених законами України, селянські та інші господарства, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, в яких сума, одержана від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки за попередній звітний (податковий) рік, перевищує 50 процентів загальної суми валового доходу підприємства.

 

 

-132- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15027, частина 1. Після тексту "України, селянські та" слово "інші" замінити словом "фермерські"

Відхилено

 

 

 

-133- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)

В п.1 ст.15027 після слів "переробкою та збутом сільськогосподарської продукції" доповнити словами такого змісту: "а також риболовецькі господарства, що займаються риборозведенням, вирощуванням товарної риби, виловом, переробкою та збутом власної продукції".

Відхилено

 

 

 

-134- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Пункт (1) ст. 15027

Після слів "переробкою та збутом сільськогосподарської продукції", доповнити словами:

"а також риболовецькі господарства (незалежно від організаційно-правової форми), які займаються риборозведенням, вирощуванням товарної риби, виловом риби в Азово-Чорноморському басейні та внутрішніх водоймищах, її переробкою, збутом власної рибопродукції",

Відхилено

 

 

 

-135- Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

До статті 15027 пункту 1 після слів "переробкою та збутом сільськогосподарської продукції" додати "а також риболовецькі господарства, які займаються риборозведенням, вирощуванням товарної риби, в тому числі виловом риби в Азово-Чорноморському басейні, її переробкою і збутом власної рибопродукції (незалежно від організаційно-правової форми господарювання)", далі за текстом.

Відхилено

 

 

 

-136- Н.д.Мороз А.М. (Округ №82)

В статтю 15027 пункті 1 після слів "переробкою та збутом сільськогосподарської продукції" записати - "а також риболовецькі господарства, які займаються риборозведенням, вирощуванням товарної риби, її переробкою та збутом власної рибопродукції (незалежно від організаційно-правоиих форм), і далі по тексту.

Відхилено

 

 

 

-137- Н.д.Єрмак А.В. (Округ №83)

В статью 15027 пункт 1 проекта Налогового Кодекса Украины, а именно: после слов "переработкой и сбытом сельскохозяйственной продукции" записать - "а также рыболовецкие хозяйства, которые занимаются рыборазведением, выращиванием товарной рыбы, в том числе выловом рыбы в Азово-Черноморском бассейне, ее переработкой и сбытом собственной рыбопродукции (независимо от организационно-правовых форм), и далее по тексту.

Відхилено

 

3196.

1. У разі коли у сільськогосподарського товаровиробника у звітному періоді валовий дохід від операцій з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки становить менш як 50 процентів загального обсягу реалізації, платник сплачує податки у наступному звітному періоді на загальних підставах.

-138- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Частину (1) доповнити абзацами наступного змісту:

"До платників фіксованого сільськогосподарського податку належать також власники земельних ділянок та землекористувачі, в тому числі орендарі, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію, крім власників та землекористувачів земельних ділянок, переданих для ведення особистого підсобного господарства, будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель (присадибна ділянка), садівництва, дачного будівництва, а також наданих для городництва, сінокосіння та випасання худоби.

Якщо у сільськогосподарських товаровиробників нарахована у 1997 році відповідно до пункту (3) статті 15026 сума податків і зборів (обов'язкових платежів) перевищує суму фіксованого податку більш як у три рази, то до суми фіксованого податку застосовуються такі коефіцієнти:

у разі перевищення у три-чотири рази - 1, 5

у разі перевищення більш як у чотири рази - 2";

Відхилено

1. У разі коли у сільськогосподарського товаровиробника у звітному періоді валовий дохід від операцій з реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки становить менш як 50 процентів загального обсягу реалізації, платник сплачує податки у наступному звітному періоді на загальних підставах.

 

 

-139- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

В частині (1) статті 15027 в кінці додати:

"(за звітний (податковий період), що менше за 12 місяців, для новостворених сільськогосподарських підприємств різних організаційно-правових форм, селянських та інших господарств, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції)".

Відхилено

 

3197.

(2) До платників фіксованого сільськогосподарського податку не належать підприємства, основною діяльністю яких є виробництво та/або реалізація продукції квітково-декоративного рослинництва, декоративних рослин, диких тварин і птахів, риби, хутряних товарів, лікеро-горілчаних виробів, пива, вина і виноматеріалів (крім виноматеріалів, що реалізуються для подальшої переробки).

-140- Кабінет Міністрів України

Абзац перший частини (2) викласти в такій редакції:

"До платників фіксованого сільськогосподарського податку не належать підприємства, основною діяльністю яких є виробництво та/або продаж продукції квітково-декоративного рослинництва, декоративних рослин, диких тварин і птахів, риби, хутряних товарів, а також які здійснюють діяльність з виробництва та/або продажу підакцизних товарів".

Враховуючи, що спеціалізовані риболовецькі господарства також займають значні площі сільськогосподарських угідь (питомники риби) та мають сезонний характер виробництва, вважаємо встановити для таких підприємств фіксований с/г податок.

 

 

Враховано частково

 

(2) До платників фіксованого сільськогосподарського податку не належать підприємства, основною діяльністю яких є виробництво та/або реалізація продукції квітково-декоративного рослинництва, декоративних рослин, диких тварин і птахів, риби, хутряних товарів, а також які здійснюють діяльність з виробництва та/або продажу підакцизних товарів, лікеро-горілчаних виробів, пива, вина і виноматеріалів (крім виноматеріалів, що реалізуються для подальшої переробки).

 

 

Частину (2) доповнити абзацом:

"До платників фіксованого сільськогосподарського податку належать спеціалізовані підприємства, основною діяльністю яких є розведення, вирощування товарної риби та її вилов на внутрішніх водоймищах , а також її переробка на власних переробних потужностях та збут, якщо доходи від такої діяльності в загальній сумі валових доходів платника податку складають за попередній звітний податковий рік не менше 50 відсотків."

Відхилено

 

 

 

-141- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Виключити з пункту (2) слово "риби".

Відхилено

 

 

 

-142- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

В частині (2) слово "риби" замінити словами "акваріумної, морської та океанської риби";

Відхилено

 

 

 

 

-143- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Доповнити пiдпункт (2) пункту 1 пiсля слова "риби" записати "крiм риборозведення, вирощування тваринної риби або вилову, переробки та збуту рибної продукцiї власних уловiв риболовецьких господарств".

Відхилено

 

 

 

-144- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)

П.2 ст.15027 після слів "риба" доповнити словами "крім риби та рибопродукції, зазначеної у пункті 1".

Відхилено

 

 

 

-145- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Пункт (2) ст. 15027

Після слова "риби", доповнити словами:

"крім риби і рибопродукції, зазначеної в пункті (1)",

Відхилено

 

 

 

-146- Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

До статті 15027 пункту 2 після слова "риби" додати "крім риби і рибопродукції, зазначеної в пункті 1".

Відхилено

 

 

 

-147- Н.д.Мороз А.М. (Округ №82)

В статті 15027 пункт 2 після слів "риби" записати "крім риби і рибопродукції зазначеної в пункті 1.

Відхилено

 

 

 

-148- Н.д.Єрмак А.В. (Округ №83)

В статью 15027 пункт 2 после слов "рыбы" записать "кроме рыбы и рыбопродукции обозначенной в пункте 1".

Відхилено

 

3198.

(3) Платники фіксованого сільськогосподарського податку (далі - платники податку) сплачують податок тільки в грошовій формі.

 

 

(3) Платники фіксованого сільськогосподарського податку (далі - платники податку) сплачують податок тільки в грошовій формі.

3199.

(4) Зміна порядку сплати податків протягом звітного (податкового) року не допускається.

-149- Кабінет Міністрів України

Викласти в редакції прийнятій у першому читанні.

Враховано

(4) Зміна порядку сплати податків протягом звітного (податкового) року не допускається.

 

 

-150- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Доповнити статтю 15027 частиною (5) такого змісту:

"У разі виникнення форс-мажорних обставин (стихійне лихо, дія обставин непереборної сили) по кожному конкретному платнику податку за його клопотанням Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами за погодженням з Міністерством фінансів України та Міністерством аграрної політики України приймається рішення про реструктуризацію (відстрочку) сплати фіксованого сільськогосподарського податку. При цьому для такого платника податку в наступному податковому році вимоги підпункту 1 пункту (1) статті 15027 не застосовуються"

Відхилено

 

 

 

-151- Кабінет Міністрів України

Слово "платником" замінити на слово "платниками"

-152- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Доповнити статтю 15027 частиною (6) такого змісту:

У разі реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства - платника фіксованого сільськогосподарського податку створені на його основі суб'єкти господарювання різних організаційно-правових форм, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, також є платником цього податку. На такі підприємства не поширюється вимога пункту (1)1 статті 15027.

Враховано

 

Враховано

(5) У разі реорганізації колективного сільськогосподарського підприємства - платника фіксованого сільськогосподарського податку створені на його основі суб'єкти господарювання різних організаційно-правових форм, які займаються виробництвом (вирощуванням), переробкою та збутом сільськогосподарської продукції, також є платниками цього податку. На такі підприємства не поширюється вимога пункту (1)1 статті 15027.

3200.

Стаття 15028. Об'єкт оподаткування та ставки фіксованого сільськогосподарського податку

 

 

Стаття 15028. Об'єкт оподаткування та ставки фіксованого сільськогосподарського податку

3201.

(1) Об'єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь, що є у власності сільськогосподарського товаровиробника і використовується самим власником, та угідь, наданих йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

-153- Н.д.Акопян В.Г. (Округ №131)

П.1 ст.15028 доповнити реченням: "Об'єктом оподаткування риболовецьких господарств, що займаються риборозведенням, вирощуванням товарної риби, є площа виросних та нагульних ставків, а для господарств, що займаються виловом, переробкою та збутом власної продукції, об'єктом оподатування є обсяги вилучення водних живих ресурсів".

Відхилено

(1) Об'єктом оподаткування є площа сільськогосподарських угідь, що є у власності сільськогосподарського товаровиробника і використовується самим власником, та угідь, наданих йому в користування, у тому числі на умовах оренди.

 

 

-154- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Пункт (1) ст. 15028

Доповнити абзацем:

"Об'єктом оподаткування риболовецьких господарств є площа промислової дільниці".

Відхилено

 

 

 

-155- Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

До статті 15028 пункту 1 додати "об'єктом оподаткування риболовецьких господарств є площа промислових дільниць".

Відхилено

 

 

 

-156- Н.д.Мороз А.М. (Округ №82)

В статтю 15028 пункт 1 доповнити "об'єктом оподаткування риболовецьких господарств є площа промислових дільниць".

Відхилено

 

 

 

-157- Н.д.Єрмак А.В. (Округ №83)

В статью 15028 пункт 1 дополнить "объектом налогообложения рыболовецких хозяйств есть площадь промысловых участков".

Відхилено

 

3202.

(2) Ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь установлюються у процентах до їх грошової оцінки, яка проводиться відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України методики у таких розмірах:

-158-Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Частину (2) статті 15028 викласти в такій редакції:

"Ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь встановлюються у процентах до грошової оцінки, проведеної за станом на 1 липня 1995 року відповідно до Методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

-для ріллі, сіножатей, пасовищ -0.5,

-для багаторічних насаджень - 0.3,

-для земель під водою, задіяних для рибогосподарської діяльності - 0, 5,

Для платників податків, які провадять діяльність у гірських зонах і на гірських територіях, ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь встановлюються у процентах до їх грошової оцінки, проведеної за станом на 1 липня 1995 року відповідно до Методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

-для ріллі, сіножатей, пасовищ - 0.3

-для багаторічних насаджень - 0.1"

Відхилено

(2) Ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь установлюються у процентах до їх грошової оцінки, яка проводиться відповідно до затвердженої Кабінетом Міністрів України методики у таких розмірах:

 

 

-159- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)

Залишити існуючі ставки фіксованого сільгоспподатку.

Відхилено

 

 

 

-160- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)

В зв'язку з реформуванням колективних сільгосппідприємств багато громадян одержали земельні паї в розмірі від 1 до 20 гектарів. При цьому вони використовують ці землі без реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Визначити їх доход для оподаткування просто неможливо. Тому вважаємо, що такі власники землі повинні сплачувати єдиний податок з одиниці сільгоспугідь в розмірі від 10 до 40 умовних одиниць з гектара (за рішенням органу міського самоврядування).

Відхилено

 

 

 

-161- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

В статті 15028 частину (2) викласти в наступній редакції:

"Ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках до грошової оцінки, проведеної за станом на 1 липня 1995 року відповідно до Методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

- для ріллі, сіножатей , пасовищ - 0,5;

- для багаторічних насаджень - 0,3;

- для земель під водою, задіяних для

рибогосподарської діяльності - 0,1.

Для платників податків, які проводять діяльність у гірських зонах і на гірських територіях ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках до їх грошової оцінки, проведеної за станом на 01.07.95 р., відповідно до Методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

- ріллі, сіножатей, пасовищ - 0,1;

- для багаторічних насаджень - 0,03.".

Відхилено

 

3203.

а) для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0,25 процента;

 

 

а) для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0,25 процента;

3204.

б) для багаторічних насаджень - 0,15 процента.

 

 

б) для багаторічних насаджень - 0,15 процента.

3205.

(3) Для платників податків, які провадять діяльність у гірських зонах і на поліських територіях, ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь установлюються у процентах від їх грошової оцінки, яка проводиться відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

-162- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Частину (3) статті 15027 викласти в наступній редакції:

"Платники фіксованого сільськогосподарського податку мають право на вибір форми сплати фіксованого сільськогосподарського податку в грошовій або/та у вигляді поставок сільськогосподарської продукції (за біржовими цінами за вирахуванням витрат, пов'язаних з прийманням, на дату проведення сплати)".

Стаття 15027 ч.(4) викласти в такій редакції:

"сільськогосподарські товаровиробники, які відповідають вимогам п (1) цієї статті, переходять на сплату фіксованого сільськогосподарського податку за власним бажанням. Про своє рішення суб'єкт повідомляє відповідний податковий орган не пізніше, ніж за три місяці до початку нового податкового року."

Відхилено

(3) Для платників податків, які провадять діяльність у гірських зонах і на поліських територіях, ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одного гектара сільськогосподарських угідь установлюються у процентах від їх грошової оцінки, яка проводиться відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України, у таких розмірах:

3206.

а) для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0, 15 процента;

 

 

а) для ріллі, сіножатей та пасовищ - 0, 15 процента;

3207.

б) для багаторічних насаджень - 0,05 процента.

 

 

б) для багаторічних насаджень - 0,05 процента.

3208.

1. Перелік платників податку, на які поширюються ставки, визначені цією частиною цієї статті, затверджуються обласними радами за поданням районних державних адміністрацій, виходячи з критеріїв, установлених законодавством України про статус гірських населених пунктів в Україні та визначених Кабінетом Міністрів України поліських територій.

-163- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)

В зв'язку з реформуванням колективних сільгосппідприємств багато громадян одержали земельні паї в розмірі від 1 до 20 гектарів. При цьому вони використовують ці землі без реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності. Визначити їх доход для оподаткування просто неможливо. Тому вважаємо, що такі власники землі повинні сплачувати єдиний податок з одиниці сільгоспугідь в розмірі від 10 до 40 умовних одиниць з гектара (за рішенням органу міського самоврядування).

Відхилено

1. Перелік платників податку, на які поширюються ставки, визначені цією частиною цієї статті, затверджуються обласними радами за поданням районних державних адміністрацій, виходячи з критеріїв, установлених законодавством України про статус гірських населених пунктів в Україні та визначених Кабінетом Міністрів України поліських територій.

3209.

(4) Індустріалізовані сільськогосподарські підприємства, які спеціалізуються на виробництві та переробці продукції тваринництва, у разі якщо у них у власності та користуванні знаходиться менш як 1000 гектар сільськогосподарських угідь, сплачують податки, передбачені цим Кодексом, у встановленому порядку.

-164- Кабінет Міністрів України

Викласти в редакції прийнятій в першому читанні

-165- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15028, частина (4). Після тексту "передбачені цим Кодексом, у" текст "встановленому" замінити текстом "загальному".

Питання не узгоджене робочою групою

 

Враховано редакційно

(4) Індустріалізовані сільськогосподарські підприємства, які спеціалізуються на виробництві та переробці продукції тваринництва, у разі якщо у них у власності та користуванні знаходиться менш як 1000 гектар сільськогосподарських угідь, сплачують податки, передбачені цим Кодексом, у загально встановленому порядку.

3210.

(5) Грошова оцінка сільськогосподарських угідь у разі потреби може уточнюватися згідно із законодавством України.

-166- Н.д.Дроботов А.І. (Реєстр.картка №355)

Н.д.Ващук К.Т. (Округ №20)

Н.д.Круценко В.Я. (Реєстр.картка №276)

Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)

Пункт (5) статті 15028 виключити.

Відхилено

(5) Грошова оцінка сільськогосподарських угідь у разі потреби може уточнюватися згідно із законодавством України.

 

 

-167- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15028, частина (5). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом"

Відхилено

 

 

 

-168- Кабінет Міністрів України

Доповнити частиною:

"(6) Для платників податків визначених в абзаці другому пункту (2) статті 1527, ставки фіксованого сільськогосподарського податку встановлюються у відсотках від площі ставків, водоймищ, зайнятих під риборозведення відповідно до методики, затвердженої Кабінетом Міністрів України."

Відхилено

 

 

 

-169- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Доповнити ст. 15028 пунктом (6) наступного змісту:

"ставки фіксованого сільськогосподарського податку з одиниці площі промислової дільниці риболовецького господарства встановлюються Кабінетом Міністрів України".

Відхилено

 

3211.

Стаття 15029. Порядок нарахування та строки сплати фіксованого сільськогосподарського податку

 

 

Стаття 15029. Порядок нарахування та строки сплати фіксованого сільськогосподарського податку

3212.

(1) Платники податку визначають суму фіксованого сільськогосподарського податку на поточний рік у порядку і розмірах, передбачених цим Законом, і подають загальний розрахунок фіксованого сільськогосподарського податку на всю площу сільськогосподарських угідь до органу державної податкової служби за місцезнаходженням платника податку не пізніше 1 лютого поточного року. В той же строк платник податку окремо по кожній земельній ділянці подає розрахунок до органу державної податкової служби за місцем розташування такої земельної ділянки.

-170- Кабінет Міністрів України

Статтю викласти в наступній редакції:

Базовий податковий (звітний) період для фіксованого сільськогосподарського податку дорівнює календарному місяцю.

(2) Розрахунки фіксованого сільськогосподарського податку подаються платниками щомісяця протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, до податкового органу за місцем знаходження земельної ділянки і місцем знаходження платника податку.

 

Враховано частково

(1) Базовий податковий (звітний) період для фіксованого сільськогосподарського податку дорівнює календарному кварталу.

(2) Розрахунки фіксованого сільськогосподарського податку подаються платниками щокварталу протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, до податкового органу за місцем знаходження земельної ділянки і місцем знаходження платника податку.

3213.

1. У разі коли у звітному періоді відбувається зміна площ сільськогосподарських угідь у зв'язку з набуттям права землевласника або землекористувача, відповідно землевласник чи землекористувач зобов'язаний уточнити суми податкових платежів і протягом місяця подати розрахунки до органів державної податкової служби за місцем розташування земельної ділянки та за місцем знаходження платника податку.

1. У розрахунку фіксованого сільськогосподарського податку за січень, який подається до податкових органів не пізніше 20 лютого, платник визначає річну суму податкового зобов'язання з фіксованого сільськогосподарського податку, суму податкового зобов'язання з фіксованого сільськогосподарського податку за січень, а також суми податкових зобов'язань з фіксованого сільськогосподарського податку за кожен з наступних місяців поточного року. Подання такого розрахунку прирівнюється до подання місячних розрахунків за наступні податкові періоди поточного року і звільняє платника фіксованого сільськогосподарського податку від обов'язку подання щомісячних розрахунків за наступні податкові періоди поточного року.

2. У разі коли протягом поточного року у платника змінюються визначені ним раніше місячні податкові зобов'язання внаслідок зміни об'єкту оподаткування або інших елементів податкових баз, такий платник зобов'язаний подати уточнений розрахунок протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем місяця, у якому виникла така зміна.

3. Форма розрахунку, порядок його заповнення і подання затверджується центральним податковим органом.

4. У разі коли платник не подає розрахунок в установлені строки, податковий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання такого платника, на підставі даних попереднього розрахунку або державного земельного кадастру.

Відхилено

 

 

 

-171- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

В частині (1) статті 15029 вираз "передбачених цим Законом" замінити на:

"передбачених главою 99 цього Кодексу".

Враховано

 

3214.

(2) Сплата податку проводиться щомісячно до 20 числа місяця, що настає за звітним, у розмірі третини суми податку, визначеної на кожний квартал від річної суми податку, в таких розмірах:

-172- Кабінет Міністрів України

(3) Сплата податку проводиться щоквартально протягом п'ятдесяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, в таких розмірах від річної суми податку:

Враховано частково

 

(2) Сплата податку проводиться щоквартально протягом п'ятдесяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу, в таких розмірах від річної суми податку:

 

 

-173- Н.д.Шіллер Р.І. (Округ №167)

У частині (2) статті 15029 замінити слово "до" на "не пізніше".

Враховано

 

3215.

а) у І кварталі - 10 процентів;

 

 

а) у І кварталі - 10 процентів;

3216.

б) у ІІ кварталі - 10 процентів;

 

 

б) у ІІ кварталі - 10 процентів;

3217.

в) у ІІІ кварталі - 50 процентів;

 

 

в) у ІІІ кварталі - 50 процентів;

3218.

г) у ІV кварталі - 30 процентів.

 

 

г) у ІV кварталі - 30 процентів.

 

 

-174- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Статтю 15029 доповнити частиною (3) такого змісту:

"(3) Порядок сплати фіксованого сільськогосподарського податку в Автономній Республіці Крим визначається відповідно до нормативно-правових актів Автономної Республіки Крим".

Відхилено

 

3219.

Стаття 15030. Порядок зарахування фіксованого сільськогосподарського податку

 

 

Стаття 15030. Поряидок зарахування фіксованого сільськогосподарського податку

3220.

Платники податку перераховують фіксований сільськогосподарський податок до місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

 

 

Платники податку перераховують фіксований сільськогосподарський податок до місцевого бюджету за місцем розташування земельної ділянки.

3221.

Стаття 15031. Порядок ведення обліку нарахувань і сплати фіксованого сільськогосподарського податку

 

 

Стаття 15031. Порядок ведення обліку нарахувань і сплати фіксованого сільськогосподарського податку

3222.

(1) Органи державної податкової служби здійснюють облік нарахування і сплати фіксованого сільськогосподарського податку за формою і в порядку, затвердженими центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(1) Органи державної податкової служби здійснюють облік нарахування і сплати фіксованого сільськогосподарського податку за формою і в порядку, затвердженими центральним органом державної податкової служби України.

3223.

(2) Контроль за своєчасним і повним надходженням фіксованого сільськогосподарського податку здійснюють органи державної податкової служби.

 

 

(2) Контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати фіксованого сільськогосподарського податку здійснюють органи державної податкової служби.

3224.

Статті 15032- 15045 резервні

-175- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити розділ 15 новою статтею 15032 наступного змісту:

"Стаття 15032. Податкові зобов'язання та права, пов'язані зі сплатою ПДВ.

1. Підприємства та підприємці, які купують товари та послуги у підприємств та підприємців, що сплачують єдиний сільськогосподарський податок, отримують право на податковий кредит, пов'язаний зі сплатою ПДВ у розмірах та порядку, передбачених у розділі 4 цього Кодексу.

2. У підприємств та підприємців, які продають товари і послуги підприємствам та підприємцям, що сплачують єдиний сільськогосподарський податок, виникають податкові зобов'язання, пов'язані зі сплатою ПДВ у розмірах і порядку передбаченому розділом 4 цього Кодексу."

Відхилено

Статті 15032- 15045 резервні

3225.

Глава 100. Особливості оподаткування платників податків в умовах дії угоди про розподіл продукції

 

 

Глава 100. Особливості оподаткування платників податків в умовах дії угоди про розподіл продукції

3226.

Стаття 15046. Порядок оподаткування інвесторів під час виконання угоди про розподіл продукції

 

 

Стаття 15046. Пиорядок оподаткування інвесторів під час виконання угоди про розподіл продукції

3227.

(1) Протягом строку дії угоди про розподіл продукції і в межах діяльності, пов'язаної з виконанням цієї угоди, стягнення з інвестора загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених цим Кодексом, крім таких, що передбачені частиною другою цієї статті, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди.

 

 

(1) Протягом строку дії угоди про розподіл продукції і в межах діяльності, пов'язаної з виконанням цієї угоди, стягнення з інвестора загальнодержавних та місцевих податків і зборів (обов'язкових платежів), передбачених цим Кодексом, крім таких, що передбачені частиною другою цієї статті, замінюється розподілом виробленої продукції між державою та інвестором на умовах такої угоди.

3228.

(2) Під час виконання угоди про розподіл продукції інвестор сплачує такі податки:

 

 

(2) Під час виконання угоди про розподіл продукції інвестор сплачує такі податки:

3229.

а) податок на додану вартість;

 

 

а) податок на додану вартість;

3230.

б) податок на прибуток підприємств;

 

 

б) податок на прибуток підприємств;

3231.

в) платежі за користування надрами, визначені в угоді про розподіл продукції.

 

 

в) платежі за користування надрами, визначені в угоді про розподіл продукції.

3232.

(3) Дія цієї глави, крім вимог частин (3),(4) статті 15048, не поширюється на підрядників і субпідрядників, перевізників та інших осіб, у тому числі іноземних, які беруть участь у виконанні передбачених угодою про розподіл продукції робіт, послуг на підставі договорів (контрактів з інвестором). Зазначені особи сплачують податки в порядку, передбаченому цим Кодексом.

 

 

(3) Дія цієї глави, крім вимог частин (3),(4) статті 15048, не поширюється на підрядників і субпідрядників, перевізників та інших осіб, у тому числі іноземних, які беруть участь у виконанні передбачених угодою про розподіл продукції робіт, послуг на підставі договорів (контрактів з інвестором). Зазначені особи сплачують податки в порядку, передбаченому цим Кодексом.

3233.

(4) Податковий облік, пов'язаний з виконанням передбачених угодою про розподіл продукції робіт, послуг, ведеться окремо від обліку інших видів діяльності. Порядок такого обліку, зокрема з метою відшкодування витрат інвестора та розрахунку податку на прибуток, визначається угодою про розподіл продукції відповідно до вимог законодавства України. У разі коли за угодою про розподіл продукції роботи проводяться на декількох ділянках, інвестор веде консолідований облік господарської діяльності.

 

 

(4) Податковий облік, пов'язаний з виконанням передбачених угодою про розподіл продукції робіт, послуг, ведеться окремо від обліку інших видів діяльності. Порядок такого обліку, зокрема з метою відшкодування витрат інвестора та розрахунку податку на прибуток, визначається угодою про розподіл продукції відповідно до вимог законодавства України. У разі коли за угодою про розподіл продукції роботи проводяться на декількох ділянках, інвестор веде консолідований облік господарської діяльності.

3234.

Стаття 15047. Особливості сплати податку на прибуток

 

 

Стаття 15047. Особливості сплати податку на прибуток

3235.

(1) Податок на прибуток вноситься інвестором у розмірах, установлених цим Кодексом, з урахуванням таких особливостей:

 

 

(1) Податок на прибуток вноситься інвестором у розмірах, установлених цим Кодексом, з урахуванням таких особливостей:

3236.

1. Податок на прибуток, одержаний від виконання угоди про розподіл продукції, може вноситися у грошовій або, якщо це обумовлено угодою, у натуральній формі, тобто у вигляді частини прибуткової продукції, набутої у власність в результаті розподілу виробленої продукції.

 

 

1. Податок на прибуток, одержаний від виконання угоди про розподіл продукції, може вноситися у грошовій або, якщо це обумовлено угодою, у натуральній формі, тобто у вигляді частини прибуткової продукції, набутої у власність в результаті розподілу виробленої продукції.

3237.

2. Базою оподаткування прибутку, одержаного від виконання угоди про розподіл продукції, є прибуток інвестора, що нараховується виходячи з прибуткової продукції, яка відповідно до цієї угоди передається у власність інвестору.

 

 

2. Базою оподаткування прибутку, одержаного від виконання угоди про розподіл продукції, є прибуток інвестора, що нараховується виходячи з прибуткової продукції, яка відповідно до цієї угоди передається у власність інвестору.

3238.

3. Під час визначення бази оподаткування прибуткова продукція або її вартість (залежно від форми внесення податку) зменшується відповідно на частину продукції або її вартість, що дорівнює сумі податків, визначених частиною другою статті 15046. (за винятком податку на прибуток), або на суму цих податків, а також на інші витрати, пов'язані з виробництвом та обігом, що включаються до складу валових витрат але не відшкодовуються інвестору компенсаційною продукцією (в натуральній або грошовій формі). Склад і порядок зарахування таких витрат, що належать до валових витрат виробництва та обігу, регулюється нормами цього Кодексу, чинними на день підписання угоди.

 

 

3. Під час визначення бази оподаткування прибуткова продукція або її вартість (залежно від форми внесення податку) зменшується відповідно на частину продукції або її вартість, що дорівнює сумі податків, визначених частиною другою статті 15046. (за винятком податку на прибуток), або на суму цих податків, а також на інші витрати, пов'язані з виробництвом та обігом, що включаються до складу валових витрат але не відшкодовуються інвестору компенсаційною продукцією (в натуральній або грошовій формі). Склад і порядок зарахування таких витрат, що належать до валових витрат , регулюється нормами цього Кодексу, чинними на день підписання угоди.

3239.

4. Виходячи з особливостей угоди про розподіл продукції та задіяних під час виконання угоди активів (обладнання, споруд тощо), угодою про розподіл продукції можуть бути встановлені норми амортизації (включаючи амортизацію витрат, пов'язаних з видобутком корисних копалин), відмінні від передбачених главою 14 цього Кодексу. У такому разі для податкових цілей застосовуються норми амортизації, передбачені угодою.

-176- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В частині (1) ст.15047 виключити п.4.

Відхилено

4. Виходячи з особливостей угоди про розподіл продукції та задіяних під час виконання угоди активів (обладнання, споруд тощо), угодою про розподіл продукції можуть бути встановлені норми амортизації (включаючи амортизацію витрат, пов'язаних з видобутком корисних копалин), відмінні від передбачених главою 14 цього Кодексу. У такому разі для податкових цілей застосовуються норми амортизації, передбачені угодою.

3240.

5. Податок на прибуток від інших видів діяльності, не пов'язаних з виконанням угоди про розподіл продукції, а також з сум дивідендів, процентів та роялті сплачується інвестором відповідно до норм розділу ІІ цього Кодексу, які діють на момент одержання такого прибутку, окремо від податку на прибуток, одержаного у вигляді прибуткової продукції.

 

 

5. Податок на прибуток від інших видів діяльності, не пов'язаних з виконанням угоди про розподіл продукції, а також з сум дивідендів, процентів та роялті сплачується інвестором відповідно до норм розділу ІІ цього Кодексу, які діють на момент одержання такого прибутку, окремо від податку на прибуток, одержаного у вигляді прибуткової продукції.

3241.

6. Пільги щодо податку на прибуток підприємств, передбачені у розділі ІІ цього Кодексу, при оподаткуванні прибутку, одержаного інвестором під час виконання угоди про розподіл продукції, не застосовуються, якщо інше не передбачене угодою.

-177- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

У п.6 виключити слова "якщо інше не передбачено угодою" - як можна угодою визначити наявність чи відсутність податкових пільг‚ що визначені Законом.

Відхилено

6. Пільги щодо податку на прибуток підприємств, передбачені у розділі ІІ цього Кодексу, при оподаткуванні прибутку, одержаного інвестором під час виконання угоди про розподіл продукції, не застосовуються, якщо інше не передбачене угодою.

3242.

7. Не підлягає утриманню податок на репатріацію доходів іноземного інвестора, одержаних від діяльності, що провадиться згідно з угодою про розподіл продукції.

-178- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Пункт 7 частини (1) статті 15047 вилучити,

Оскільки даним проектом Податкового кодексу такий податок не передбачено.

Враховано

 

3243.

(2) Механізм, строки і облік сплати інвестором податку на прибуток, одержаний від виконання угод про розподіл продукції, визначається Кабінетом Міністрів України.

 

 

(2) Механізм, строки і облік сплати інвестором податку на прибуток, одержаний від виконання угод про розподіл продукції, визначається Кабінетом Міністрів України.

3244.

Особливості механізму, строків і обліку сплати податків при багатосторонній угоді про розподіл продукції або у разі, коли інвестором виступає певне об'єднання юридичних осіб, визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог цієї глави Кодексу.

-179- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15047, частина (2), абзац 2. Слово "урахуванням" замінити словом "дотриманням"

Відхилено

Особливості механізму, строків і обліку сплати податків при багатосторонній угоді про розподіл продукції або у разі, коли інвестором виступає певне об'єднання юридичних осіб, визначаються Кабінетом Міністрів України з урахуванням вимог цієї глави Кодексу.

3245.

Стаття 15048. Особливості сплати податку на додану вартість

 

 

Стаття 15048. Особливості сплати податку на додану вартість

3246.

(1) Реалізація інвестором на митній території України продукції, яка передається в його власність у результаті розподілу виробленої продукції відповідно до угоди про розподіл продукції, здійснюється за цінами з включенням податку на додану вартість у розмірі, передбаченому цим Кодексом. Одержана від покупця у складі ціни проданої продукції сума податку на додану вартість перераховується до бюджету. Обчислення і сплата податку на додану вартість проводиться інвестором у порядку і строки, передбачені розділом ІV цього Кодексу.

 

 

(1) Реалізація інвестором на митній території України продукції, яка передається в його власність у результаті розподілу виробленої продукції відповідно до угоди про розподіл продукції, здійснюється за цінами з включенням податку на додану вартість у розмірі, передбаченому цим Кодексом. Одержана від покупця у складі ціни проданої продукції сума податку на додану вартість перераховується до бюджету. Обчислення і сплата податку на додану вартість проводиться інвестором у порядку і строки, передбачені розділом ІV цього Кодексу.

3247.

(2) Податок на додану вартість, що має бути сплачений до бюджету інвестором під час продажу продукції на митній території України, у разі, коли це передбачено угодою про розподіл продукції, може сплачуватися у натуральній формі за рахунок продукції, що передається у власність інвестору, в обсягах, еквівалентних сумі податку. Механізм сплати і порядок зарахування до бюджету податку на додану вартість у такому разі визначається Кабінетом Міністрів України.

-180- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15048, частина (2), речення 2. Текст "Механізм сплати і порядок" замінити текстом "Порядок сплати і"

Відхилено

(2) Податок на додану вартість, що має бути сплачений до бюджету інвестором під час продажу продукції на митній території України, у разі, коли це передбачено угодою про розподіл продукції, може сплачуватися у натуральній формі за рахунок продукції, що передається у власність інвестору, в обсягах, еквівалентних сумі податку. Механізм сплати і порядок зарахування до бюджету податку на додану вартість у такому разі визначається Кабінетом Міністрів України.

3248.

(3) Ввезення (імпортування) інвестором під час виконання угоди на митну територію України, товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних цінностей, призначених для виконання угоди про розподіл продукції, проводиться без сплати податку на додану вартість.

 

 

(3) Ввезення (імпортування) інвестором під час виконання угоди на митну територію України, товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних цінностей, призначених для виконання угоди про розподіл продукції, проводиться без сплати податку на додану вартість.

3249.

(4) У разі вивезення (експорту) виробленої продукції, що передається у власність інвестору в результаті її розподілу відповідно до угоди про розподіл продукції, обкладення її податком на додану вартість здійснюється за нульовою ставкою.

 

 

(4) У разі вивезення (експорту) виробленої продукції, що передається у власність інвестору в результаті її розподілу відповідно до угоди про розподіл продукції, обкладення її податком на додану вартість здійснюється за нульовою ставкою.

3250.

(5) Зазначені у частинах (3), (4 ) умови поширюються у межах діяльності, пов'язаної з угодою про розподіл продукції, також на юридичних осіб (підрядників, субпідрядників, постачальників, перевізників та інших контрагентів), що беруть участь у виконанні робіт, передбачених угодою про розподіл продукції, на основі договорів (контрактів) з інвестором.

 

 

(5) Зазначені у частинах (3), (4 ) умови поширюються у межах діяльності, пов'язаної з угодою про розподіл продукції, також на юридичних осіб (підрядників, субпідрядників, постачальників, перевізників та інших контрагентів), що беруть участь у виконанні робіт, передбачених угодою про розподіл продукції, на основі договорів (контрактів) з інвестором.

3251.

6) У разі використання зазначених товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних цінностей не за призначенням з інвестора (підрядників, субпідрядників, постачальників, перевізників та інших контрагентів) стягуються суми податків, не внесені у зв'язку з наданням пільг, якщо таке невиконання зобов'язань сталося з вини інвестора (підрядників, субпідрядників, постачальників, перевізників та інших контрагентів).

 

 

(6) У разі використання зазначених товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних цінностей не за призначенням з інвестора (підрядників, субпідрядників, постачальників, перевізників та інших контрагентів) стягуються суми податків, не внесені у зв'язку з наданням пільг, якщо таке невиконання зобов'язань сталося з вини інвестора (підрядників, субпідрядників, постачальників, перевізників та інших контрагентів).

3252.

Стаття 15049. Особливості сплати платежів за використання природних ресурсів

 

 

Стаття 15049. Особливості сплати платежів за використання природних ресурсів

3253.

Порядок, розміри платежів за користування надрами та умови сплати таких платежів при виконанні угод про розподіл продукції визначаються такими угодами.

-181- Кабінет Міністрів України

Викласти в наступній редакції:

(1) Порядок, розміри платежів за користування надрами та умови сплати таких платежів при виконанні угод про розподіл продукції визначаються такими угодами у грошовій формі. Розмір платежів за користування надрами не повинен бути меншим, ніж установлений чинним законодавством на момент укладення угоди про розподіл продукції.

(2) Облік нарахованих і сплачених інвестором сум платежів за користування надрами на умовах угоди про розподіл продукції ведеться в установленому центральним податковим органом порядку.

Враховано

(1) Порядок, розміри платежів за користування надрами та умови сплати таких платежів при виконанні угод про розподіл продукції визначаються такими угодами у грошовій формі. Розмір платежів за користування надрами не повинен бути меншим, ніж установлений чинним законодавством на момент укладення угоди про розподіл продукції.

(2) Облік нарахованих і сплачених інвестором сум платежів за користування надрами на умовах угоди про розподіл продукції ведеться в установленому центральним податковим органом порядку.

3254.

Статті 15050 - 15055 - резервні

 

 

Статті 15050 - 15055 - резервні

3255.

Глава 101. Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності спеціальних (вільних) економічних зон

-182- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Глава 101. Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності спеціальних (вільних) економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку.

Враховано по суті

Глава 101. Спеціальні режими оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності спеціальних (вільних) економічних зон та інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку

 

 

-183- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Є суттєві зауваження народних депутатів України - членів Комітету до положень, що стосуються спеціальних режимів оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності спеціальних (вільних) економічних зон. Так, зокрема, не є виправданим поширення спеціального режиму оподаткування тільки на суб'єктів зон, по яких на день введення в дію Податкового кодексу складені угоди по інвестиційних проектах.

Відхилено

 

 

 

-184- Н.д.Миримський Л.Ю. (Округ №2)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Горбатов В.М. (Округ №6)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Назву глави 101 викласти у такій редакції:

"Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують інвестиційні проекти у спеціальних (вільних) економічних зонах та на територіях пріоритетного розвитку із спеціальним режимом інвестиційної діяльності".

Враховано по суті

 

 

 

-185- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Глава 101.

Доповнити словами: "а також тих, що реалiзують iнвестицiйнi проекти на територiях прiоритетного розвитку у спецiальному режимi iнвестицiйної дiяльностi".

Враховано по суті

 

 

 

-186- Н.д.Матвєєв В.Г. (Реєстр.картка №262)

Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)

Н.д.Сафронов С.О. (Округ №30)

Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

Назву глави 101 викласти у такiй редакцiї:

"Глава 101. Спецiальний режим оподаткування суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, що реалiзують iнвестицiйнi проекти у спецiальних (вiльних) економiчних зонах та на територiях прiоритетного розвитку."

Враховано по суті

 

 

 

-187- Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Назву глави 101 доповнити словами: "та спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi та на територiях прiоритетного розвитку".

Враховано по суті

 

 

 

-188- Н.д.Симоненко П.М. (Реєстр.картка №226)

Колегія Рахункової палати з метою вирішення комплексу питань, пов'язаних із створенням та функціонуванням СЕЗ і ТПР, вважає за необхідне запропонувати вжиття таких заходів:

З урахуванням напрацьованого досвіду визначитися щодо функціонування утворених (як діючих, так і недіючих) спеціальних (вільних) економічних зон і територій пріоритетного розвитку із спеціальним режимом інвестиційної діяльності та доцільності створення нових;

Дати чітке визначення критеріїв віднесення тієї чи іншої території до територій пріоритетного розвитку, врегулювати особливості провадження підприємницької діяльності в їх межах;

Розглянути питання щодо доцільності збереження Державної компанії "Адміністрація Північнокримської експериментальної економічної зони "Сиваш" після закінчення визначеного строку економічного експерименту і перетворення цієї зони у територію пріоритетного розвитку;

Скоротити переліки видів економічної діяльності на територіях із спеціальним режимом інвестиційної діяльності до двох-трьох, які дійсно мають пріоритетність і забезпечують швидкий економічний розвиток;

Надавати перевагу інвестиційним проектам, які не тільки підтримуватимуть життєдіяльність депресивних регіонів, а й забезпечать їх економічне зростання;

Затверджувати лише інвестиційні проекти, які мають високу ефективність капіталовкладень, переглянути положення про граничні межі мінімальних інвестицій.

До затвердження Податкового кодексу призупинити дію Законів України про економічні зони, практичну діяльність в яких не розпочато.

Після затвердження Податкового кодексу:

Переглянути наявні податкові пільги та уніфікувати порядок їх надання з тим, щоб забезпечити реальне стимулювання іноземних інвестицій;

Узгодити законодавчі акти про спеціальні (вільні) економічні зони та території пріоритетного розвитку із спеціальним режимом інвестиційної діяльності з Податковим кодексом та іншими законодавчими актами.

Враховано по суті

 

3256.

Стаття 15056. Порядок оподаткування суб'єктів спеціальних (вільних) економічних зон

-189- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Стаття 15056. Порядок оподаткування суб'єктів спеціальних (вільних) економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку".

Враховано по суті

Стаття 15056. Порядок оподаткування суб'єктів спеціальних (вільних) економічних зон та застосування спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку

 

 

-190- Н.д.Миримський Л.Ю. (Округ №2)

Н.д.Горбатов В.М. (Округ №6)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Сафронов С.О. (Округ №30)

Н.д.Матвєєв В.Г. (Реєстр.картка №262)

Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)

Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

Назву статті 15056 викласти у такій редакції:

"Порядок оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують інвестиційні проекти у спеціальних (вільних) економічних зонах та на територіях пріоритетного розвитку".

Враховано по суті

 

 

 

-191- Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Назву статтi 15056 доповнити словами: "та спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку".

Враховано по суті

 

3257.

(1) Суб'єктами спеціальних (вільних) економічних зон є суб'єкти підприємницької діяльності, що зареєстровані органом господарського розвитку і управління такої зони і реалізують на її території інвестиційні проекти, затверджені в установленому порядку.

-192- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

(1). Суб'єктами спеціальних (вільних) економічних зон та суб'єктами спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку є суб'єкти підприємницької діяльності, що здійснюють свою діяльність на території спеціальної (вільної) економічної зони та територіях пріоритетного розвитку згідно з Законом про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності".

Враховано частково

(1) Суб'єктами спеціальних (вільних) економічних зон та спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку є суб'єкти підприємницької діяльності, що зареєстровані органом господарського розвитку і управління такої зони і реалізують на її території, затверджені в установленому порядку інвестиційні проекти.

 

 

-193- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 15056. Частину (1) після тексту "в установленому" доповнити текстом "законом"

Відхилено

 

 

 

-194- Н.д.Миримський Л.Ю. (Округ №2)

Першу частину статті 15056 вилучити.

Відхилено

 

 

 

-195- Н.д.Горбатов В.М. (Округ №6)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

(1) Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують затверджені в установленому законами України порядку інвестиційні проекти на території спеціальних (вільних) економічних зон та територіях пріоритетного розвитку встановлюється виключно Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку.

Враховано по суті

 

 

 

-196- Н.д.Сафронов С.О. (Округ №30)

Частину першу статті 15056 вилучити.

Відхилено

 

 

 

-197- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Стаття 15056, частина 1.

Замiнити словами: "якi проваджують дiяльнiсть на її територiї на пiдставi дозволу, одержаному в установленому порядку".

Ввести термiн (поняття): "Суб'єктами територiй прiоритетного розвитку є суб'єкти пiдприємницької дiяльностi, якi реалiзують iнвестицiйнi проекти в межах такої територiї в спецiальному режимi iнвестицiйної дiяльностi".

Відхилено

 

 

 

-198- Н.д.Матвєєв В.Г. (Реєстр.картка №262)

Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)

Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

Частину першу статтi 15056 вилучити.

Відхилено

 

 

 

-199- Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Стаття 15056: викласти в такiй редакцiї (1) "Суб'єктами спецiальних (вiльних) економiчних зон та суб'єктами спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку є суб'єкти підприємницької дiяльностi, якi здiйснюють свою дiяльнiсть на територiї вiльної економiчної зони та територiях прiоритетного розвитку згiдно з Законом про створення вiдповiдної економiчної зони та спецiальний режим iнвестицiйної дiяльностi".

Враховано по суті

 

 

 

-200- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Вилучити. Визначення умов набуття статусу суб'єкта спеціальних (вільних) економічних зон встановлюється відповідним законом з урахуванням його специфіки (орган управління, їх повноваження, пріоритетні галузі виробництва тощо).

Відхилено

 

3258.

(2) Спеціальний режим оподаткування суб'єктів спеціальних (вільних) економічних зон встановлюється Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та спеціальний режим інвестиційної діяльності по яких на день введення в дію цього Кодексу складені угоди по інвестиційних проектах.

-201- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

(2). Спеціальний режим оподаткування суб'єктів спеціальних (вільних) економічних зон та суб'єктів спеціального режиму інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку встановлюється на строк, визначений Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та спеціального режиму інвестиційної діяльності.

-202- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Вилучити. Визначення умов набуття статусу суб'єкта спеціальних (вільних) економічних зон встановлюється відповідним законом з урахуванням його специфіки (органи управління), їх повноваження, пріоритетні галузі виробництва тощо).

Враховано по суті

 

 

 

 

 

 

 

Відхилено

(2) Спеціальні режими оподаткування та інвестиційної діяльності встановлені Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та спеціального режиму інвестиційної діяльності запроваджуються лише для суб'єктів господарської діяльності (інвесторів), які на день введення в дію цього Кодексу зареєструвались суб'єктами такої спеціальної економічної зони або реалізують інвестиційні проекти на територіях приоритетного розвитку.

 

 

1. Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують затверджені в установленому законами України порядку інвестиційні проекти на території спеціальних (вільних) економічних зон та територіях пріоритетного розвитку встановлюється виключно Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку.

 

 

 

 

-203- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

(1) Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують затверджені в установленому законами України порядку інвестиційні проекти на території спеціальних (вільних) економічних зон та територіях пріоритетного розвитку встановлюється виключно Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку.

Відхилено

 

 

 

-204- Н.д.Миримський Л.Ю. (Округ №2)

Н.д.Сафронов С.О. (Округ №30)

Н.д.Матвєєв В.Г. (Реєстр.картка №262)

Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)

Н.д.Гуренко С.І. (Реєстр.картка №248)

Н.д.Петренко В.О. (Реєстр.картка №279)

Другу частину статті 15056 викласти у такій редакції:

"Спеціальний режим оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, що реалізують затверджені в установленому законами України порядку інвестиційні проекти на території спеціальних (вільних) економічних зон та територіях пріоритетного розвитку встановлюється виключно Законом України про створення відповідної спеціальної (вільної) економічної зони та запровадження спеціального режиму інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку".

Відхилено

 

 

 

-205- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Стаття 15056, частина 2.

Викласти в редакцiї: "Спецiальний режим оподаткування суб'єктiв спецiальних (вiльних) економiчних зон та територiй прiоритетного розвитку встановлюється на строк, визначений Законом України про створення вiдповiдної спецiальної (вiльної) економiчної зони та запровадження спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi на окремих територiях".

Відхилено

 

 

 

-206- Н.д.Кушнир О.Д. (Реєстр.картка №280)

Частину (2) статтi 15056 викласти в редакцiї:

(2) Спецiальний режим оподаткування суб'єктiв спецiальних (вiльних) економiчних зон та суб'єктiв спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi на територiї прiоритетного розвитку встановлюється на строк, визначений Законом України про створення вiдповiдної спецiальної (вiльної) економiчної зони та спецiального режиму iнвестицiйної дiяльностi.

Відхилено

 

 

 

-207- Н.д.Яценко В.М. (Округ №66)

У загальній частині в статті 15056 "Порядок оподаткування суб'єктів спеціальних економічних зон" з абзацу (2) слова: "по яких на день введення в дію цього Кодексу складені угоди по інвестиційних проектах" - виключити.

Відхилено

 

3259.

Статті 15057- 15060 - резервні

-208- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Гл. 101 доповнити ст. 15057 такого змісту "Спеціальні режими оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності на території пріоритетного розвитку. 1. Спеціальні режими оподаткування підприємницької діяльності на територіях пріоритетного розвитку можуть вводитися законами України. 2. Проведення економічних експериментів у сфері оподаткування господарюючих суб'єктів в АРК може провадитися відповідно до нормативно-правових актів ВР АРК, прийнятих на основі даного кодексу".

Відхилено

Статті 15057- 15060 - резервні

 

 

-209- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Стаття 15057.

У разі, якщо змінюються загальні умови оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності, утримувати співвідношення рівня пільг відповідно до Законів України, якими створені спеціальні режими інвестиційної діяльності на територіях пріоритетного розвитку та спеціальних (вільних) економічних зон, зберігаючи співвідношення ставок оподаткування у пільговому та звичайних режимах, які склалися на момент введення згаданих законів.

Відхилено

 

 

 

-210- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Главу 101 доповнити статтею 15057 такого змісту:

"Стаття 15057. Спеціальні режими оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності на територіях пріоритетного розвитку.

(1) Спеціальні режими оподаткування підприємницької діяльності на територіях пріоритетного розвитку можуть вводитися законами України.

(2) Проведення економічних експериментів у сфері оподаткування господарюючих суб'єктів в Автономній Республіці Крим може провадитися відповідно до нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, прийнятих на основі даного Кодексу.

Відхилено

 

 

 

-211- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Главу 101 доповнити статтею 15057 наступного змісту:

"15057. Спеціальні режими оподаткування суб'єктів підприємницької діяльності на території пріоритетного розвитку.

(1) Спеціальні режими оподаткування підприємницької діяльності на територіях пріоритетного розвитку можуть вводитися законами України.

(2) Проведення економічних експериментів у галузі оподаткування господарюючих суб'єктів в Автономній Республіці Крим можуть проводитись у відповідності з нормативно-правовими актами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, прийнятими на основі цього Кодексу".

Відхилено

 

 

 

-212- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Викласти у такій редакцiї: У випадку, якщо змiнюються загальнi умови оподаткування суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, вносити вiдповiднi корективи до Законiв України, якими створенi спецiальнi (вiльнi) економiчнi зони та (або) запровадженi спецiальнi режими iнвестицiйної дiяльностi на територiях прiоритетного розвитку, зберiгаючи спiввiдношення ставок оподаткування у пiльговому та звичайному режимах, якi склалися на момент введення згаданих законiв".

Відхилено

 

 

 

-213- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Ввести главу 101.1 "Спецiальний режим оподаткування суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, якi беруть участь у економiчних експериментах".

Ввести статтю 15060.1 наступного змiсту: "У випадку, якщо змiнюються загальнi умови оподаткування суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi вносити вiдповiднi корективи до Законiв України, якi супроводжують економiчнi експерименти в галузях економiки, зберiгаючи спiввiдношення ставок оподаткування у пiльговому та звичайному режимi, якi склалися на момент введення зазначених законiв.

Відхилено

 

3260.

Глава 102. Спеціальний режим оподаткування технологічних парків та їх учасників, дочірніх та спільних підприємств

 

 

Глава 102. Спеціальний режим оподаткування технологічних парків та їх учасників, дочірніх та спільних підприємств

3261.

Стаття 15061. Особливості оподаткування технологічних парків та їх учасників, дочірніх та спільних підприємств

-214- Н.д.Юхновський І.Р. (Реєстр.картка №319)

Розділ XV. Спеціальні податкові режими

Абзацом першим пункту 1 Постанови Верховної Ради України "Про прийняття за основу Податкового кодексу України" від 13 липня 2000 р. запропоновано "виключити із проекту норму щодо можливості встановлення ставок податків і зборів, визначення суб'єктів та об'єктів оподаткування, а також інших елементів податкових баз не в Податковому кодексі України, а в інших нормативно-правових актах". Тому в статті 15061 "Особливості оподаткування технологічних парків та їх учасників, дочірніх та спільних підприємств" доцільно зробити не посилання на Закон України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Iнститут електрозварювання імені Є.О.Патона", "Iнститут монокристалів", а.викласти конкретні норми, встановлені Законом України від 1 червня 2000 року N 1749-III"Про внесення змін до деяких законів України з питань оподаткування", в тому числі:

Відхилено

Стаття 15061. Особливості оподаткування технологічних парків та їх учасників, дочірніх та спільних підприємств

3262.

(1) Режим оподаткування технологічних парків їх учасників, дочірніх та спільних підприємств та операцій з продажу ними товарів (виконання робіт, надання послуг), пов'язаних з виконанням інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами їх діяльності встановлюється, Законом України про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона", "Інститут монокристалів".

-215- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

При розгляді Верховною Радою "Податкового Кодексу України" просимо Вашої підтримки, щоб стаття 15061 гл. 102 відображала, що спеціальні пільгові режими оподаткування встановлюються для всіх суб'єктів інноваційної діяльності (технопарків, технополісів), які зареєстровані в Державному реєстрі. Це забезпечить пільгове оподаткування і для технопарку, створеного на базі Івано-Франківського державного технічного університету нафти і газу.

Відхилено

(1) Режим оподаткування технологічних парків їх учасників, дочірніх та спільних підприємств та операцій з продажу ними товарів (виконання робіт, надання послуг), пов'язаних з виконанням інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними напрямами їх діяльності встановлюється, Законом України про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона", "Інститут монокристалів".

3263.

Статті 15061 - 15065 - резервні

-216- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)

Ввести статтю 15065

Податок на користувачів автомобільних доріг до територіальних дорожніх фондів сплачують суб'єкти підприємницької діяльності, за винятком установ і організацій, які мають дипломатичний статус або імунітет згідно з міжнародними договорами України.

Податок на користувачів автомобільних доріг встановлюється у розмірі до 0, 5 процента з усіх видів діяльності від обсягу реалізації товарів (робіт, послуг), за виключенням послуг по перевезенню автомобільним транспортом пасажирів та вантажів, без податку на додану вартість та акцизного збору. Конкретний розмір податку на користувачів автомобільних доріг щорічно визначається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними Радами та міськрадами міст Києва та Севастополя. Податок на користувачів автомобільних доріг включається до складу валових витрат на виробництво продукції (робіт, послуг) і сплачується суб'єктами підприємницької діяльності, філіями, відділеннями та іншими відокремленими підрозділами юридичних осіб за місцем їх розташування на рахунок територіального дорожнього фонду. 85 відсотків податку, що сплачується в місті Києві, спрямовується до спеціального фонду місцевого бюджету м. Києва, а 15 відсотків - до Державного дорожнього фонду у складі Державного бюджету.

Відхилено

Статті 15061 - 15065 - резервні

 

 

-217- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Розділ ХV "Спеціальні податкові режими" доповнити главою 103 "Спеціальний режим оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти" такого змісту:

"Глава 103. Спеціальний режим оподаткування диверсифікацій них проектів постачання природного газу та нафти.

Стаття 15066. Особливості оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти.

Режим оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти встановлюється Законами України для кожного окремого проекту."

Відхилено

 

 

 

-218- Н.д.Новик А.М. (Реєстр.картка №353)

Пропоную розділ ХV "Спеціальні податкові режими" доповнити главою 103 "Спеціальний режим оподаткування інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки України" і викласти її основні положення у статті 15066 наступного змісту:

Стаття 15066. Порядок оподаткування інвестиційних проектів у пріоритетних галузях економіки України.

1. Для суб'єктів підприємницької діяльності всіх форм власності, які здійснюють інвестиційні проекти по будівництву, реконструкції і модернізації найважливіших галузей економіки України за рахунок залучення іноземних та внутрішніх інвестиційних кредитів запровадити спеціальний режим оподаткування (далі - податкові канікули).

2. Податкові канікули поширити на інвестиційні проекти з питань:

а) будівництва, реконструкції і модернізації діючих та нових електростанцій (атомних, парогазових, теплових, гадро- та нетрадиційної енергетики) і теплоелектроцентралей;

б) розробки та виробництва атомних реакторів нового покоління;

в) впровадження енергозберігаючих та нових технологій з метою збільшення експортного потенціалу держави та заміни імпорту на внутрішньому ринку;

г) видобутку, транспортування та переробки природного газу, нафти та вугілля;

д) структурної перебудови і модернізації підприємств авіаційної, суднобудівної, машинобудівної, приладобудівлю, металургійної, хімічної, харчової та інших галузей промисловості;

е) виробництва фармацевтичних препаратів та медичної техніки;

є) будівництва та реконструкції об'єктів курортно-рекреаційного комплексу.

3. Режим податкових канікул запровадити на період з часу надходження суб'єкту підприємницької діяльності інвестиційного кредиту до часу його повернення кредитору.

Встановити наступний порядок реалізації механізму податкових канікул:

а) для діючих підприємств податки та збори (обов'язкові платежі) до бюджетів і державних цільових фондів нараховуються згідно з чинним законодавством;

б) з моменту надходження іноземних інвестиційних кредитів податки та збори (обов'язкові платежі) фіксуються в абсолютних сумах і сплачуються у встановленому законодавством порядку з щоквартальною індексацією на офіційно встановлений індекс інфляції протягом всього періоду дії податкових канікул;

в) різниця в сумі податків та зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів і державних цільових фондів між зафіксованими значеннями на момент надходження інвестиційних кредитів і нарахованими сумами після надходження інвестиційних кредитів протягом усього періоду дії податкових канікул направляється на цілі, передбачені пунктом 5 цієї статті;

г) для новостворених (побудованих) за рахунок інвестиційних кредитів підприємств всіх форм власності протягом усього періоду дії податкових канікул податки та збори (обов'язкові платежі) до бюджетів і державних цільових фондів нараховуються згідно з чинним законодавством і направляються на цілі, передбачені пунктом 5 цієї статті.

4. Товари (продукція) виробничо-технічного призначення (крім підакцизних), які імпортуються суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності при реалізації інвестиційних проектів для власних виробничих потреб (згідно з проектами будівництва, реконструкції і модернізації, а також планами кооперованих поставок) не підлягають обкладанню податком на додану вартість, ввізним митом та стягненню митних платежів.

На експорт продукції, виробленої при реалізації інвестиційних проектів із залученням іноземних інвестицій, не застосовується експортне мито, квотування і ліцензування.

5. Кошти, отримані в результаті дії спеціального режиму оподаткування (за винятком відрахувань на державне пенсійне страхування), направляються на повернення інвестиційних кредитів і оплату процентів за користування ними.

Використання коштів, що отримані від введення податкових канікул, на поповнення фондів споживання не допускається.

Відрахування на державне пенсійне страхування направляються в пенсійний фонд згідно з чинним законодавством.

Відхилено

 

 

 

-219- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонується передбачити можливість розробки та затвердження Законів України з питань диверсифікації шляхів надходження нафти і газу в Україну, доповнивши розділ ХV главою 103 "Спеціальний режим оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти".

Відхилено

 

 

 

-220- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Статтю 15061 викласти в редакції: "На інноваційні структури, що здійснили державну реєстрацію відповідно до вимог законодавства, поширюються податкові пільги, встановлені Законом України "Про спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності технологічних парків "Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка та сенсорна техніка", "Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона", "Інститут монокристалів".

Відхилено

 

3264.

 

-221- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Доповнити цей розділ додатковою Главою 103 "Оподаткування підприємств легкої та деревообробної промисловості за умов застосування єдиного податку". Редакція Статей 15066-15074 Глави 103 подані листом за № 06-39/5-286 від 14 вересня 2000 року.

Відхилено

 

 

 

-222- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Глава 103. Оподаткування підприємств легкої та деревообробної промисловості за умов застосування єдиного податку

Стаття 15066. Загальні положення

(1) Єдиний податок для підприємств легкої та деревообробної промисловості запроваджується з метою створення умов для стабілізації їх роботи, технічного переоснащення виробництва, збільшення обсягів випуску та продажу конкурентоспроможних товарів широкого споживання.

(2) Терміни, що використовуються у цій главі, мають таке значення:

а) єдиний податок - це податок з обсягу продажу товарів (робіт, послуг) та інших доходів підприємств легкої та деревообробної промисловості.

(3) Єдиний податок з підприємств легкої промисловості справляється замість таких податків та обов'язкових платежів:

а) податок на додану вартість (за винятком податку на додану вартість, сплата якого передбачена статтею 15070 цього Кодексу);

б) податок на прибуток підприємств (за винятком сплати податку на прибуток, сплата якого передбачена статтею 15071 цього Кодексу);

в) податок на майно;

г) податок на транспортні засоби;

д) платежі за спеціальне використання природних ресурсів (за винятком плати за відпуск на пні деревини лісових порід, яка вноситься у встановленому порядку).

(4) Інші податки, визначені цим Кодексом, підприємства сплачують в порядку і розмірах, визначених цим Кодексом.

(5) Зміна режиму сплати податків протягом звітного (податкового) року не допускається.

Відхилено

 

 

 

-223- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15067. Платники єдиного податку

(1) Платниками єдиного податку можуть бути підприємства легкої або деревообробної промисловості, які за попередній рік мали обсяг продажу продукції власного виробництва не менше 70 відсотків загального обсягу продажу.

(2) Перелік підприємств - платників єдиного податку складається обласною, міською міст Києва і Севастополя державними адміністраціями у місячний термін після введення в дію цього Кодексу на підставі письмової заяви керівника підприємства, копії Довідки про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, копії форм статистичної звітності, що підтверджують обсяги продажу продукції власного виробництва.

(3) Відмова державної адміністрації у внесенні підприємства до Переліку може бути оскаржена у судовому порядку

(4) Зміни та доповнення до Переліку проводяться тільки один раз на рік у грудні місяці.

(5) Обласна, міська міст Києва і Севастополя державні адміністрації у триденний термін після складання Переліку надають його копії податковим органам та органам статистики.

Відхилено

 

 

 

-224- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15068. Об'єкт та база оподаткування єдиним податком

(1) Об'єктом оподаткування єдиним податком є операції з продажу товарів (робіт, послуг), а також операції, пов'язані з отриманням доходу і визначені пунктами б) та в) частини (2) цієї статті.

(2) Базою оподаткування єдиним податком є:

а) обсяг продажу товарів (робіт, послуг) у вартісному виразі протягом звітного періоду, в тому числі за бартерними (товарообмінними) операціями;

б) позитивна різниця між доходами та витратами при операціях з розрахунками в іноземній валюті;

в) доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, процентів, роялті, від володіння борговими вимогами, здійснення операцій лізингу (оренди), позареалізаційних операцій та від інших джерел (безповоротна фінансова допомога, в тому числі: суми безнадійної заборгованості, відшкодовані після її списання, суми одержаних штрафів, пені, неустойки тощо), за винятком доходів від операцій з цінними паперами.

Відхилено

 

 

 

-225- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15069. Ставки та порядок сплати єдиного податку

(1) Ставки єдиного податку встановлюються в розмірі: 9 відсотків бази оподаткування для підприємств легкої промисловості; 8 відсотків бази оподаткування для підприємств деревообробної промисловості.

(2) У разі продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва за межі митної території України ставки єдиного податку встановлюються в розмірі: 3 відсотки бази оподаткування для підприємств легкої промисловості та 2, 7 відсотка бази оподаткування для підприємств деревообробної промисловості.

(3) Датою виникнення податкових зобов'язань платника єдиного податку з продажу товарів (надання послуг) та з одержаних доходів, визначених пунктами б) та в) частини (2) статті 15068, є дата надходження коштів на банківські рахунки або в касу підприємства, а при бартерних (товарообмінних) операціях - дата відвантаження товарів (робіт, послуг).

Відхилено

 

 

 

-226- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15070. Особливості сплати податку на додану вартість

(1) Підприємства - платники єдиного податку сплачують відповідно до цього Кодексу податок на додану вартість за поставлені (продані, надані, виконані) цим підприємствам товари (роботи, послуги), в тому числі, у разі ввезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для їх використання або споживання на митній території України за винятком операцій, передбачених частиною (6) цієї статті, та включають його у ціну придбання.

(2) У разі ввезення (пересилання) товарів на митну територію України для власних виробничих потреб платники єдиного податку можуть за власним бажанням надати органам митного контролю податковий вексель на суму податку на додану вартість без авалю банку на термін не більше 90 днів від дня митного оформлення імпортних товарів. Видача, облік і погашення податкового векселя проводяться у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

(3) Продаж товарів (робіт, послуг) платниками єдиного податку здійснюється за договірними (контрактними) цінами. При цьому податок на додану вартість не нараховується як такий, що врахований у складі єдиного податку.

(4) Платник єдиного податку зобов'язаний видати покупцю на його вимогу податкову накладну в порядку і за формою, передбаченими чинними нормативними актами. При цьому щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг), які згідно з цим Кодексом підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 17 відсотків, сума податку на додану вартість, яка вказується у податковій накладній, визначається як частка від ділення договірної (контрактної) ціни на сто сімнадцять, помножена на сімнадцять.

(5) Звільняються від обкладення податком на додану вартість операції з ввезення (пересилання) на митну територію України платниками єдиного податку обладнання, запасних частин до нього та комплектуючих для власних виробничих потреб, якщо такі товари не виробляються підприємствами на митній території України у порядку, який затверджується Кабінетом Міністрів України. У разі продажу цих товарів до їх повної амортизації, підприємство сплачує до Державного бюджету компенсацію у розмірі суми податку на додану вартість з урахуванням індексу інфляції.

Відхилено

 

 

 

-227- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15071. Особливості сплати податку на прибуток підприємств

Підприємства - платники єдиного податку сплачують податок на прибуток, що утримується ними з доходів, виплачуваних резидентам та нерезидентам (отримувачам цих доходів) у вигляді дивідендів, процентів, роялті, репатріації доходів, а також податок на прибуток від операцій з цінними паперами - у розмірах та порядку, передбачених цим Кодексом.

Відхилено

 

 

 

-228- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15072. Порядок сплати та зарахування сум єдиного податку до бюджетів

(1) Сплата єдиного податку здійснюється щомісяця, не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним.

(2) Платники єдиного податку перераховують кошти на окремі рахунки відділення Державного казначейства України.

(3) Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів розмежовують суми єдиного податку, перераховують кошти до відповідних бюджетів і повідомляють органи державної податкової служби про розмежування та перерахування цих сум.

(4) Суми єдиного податку розмежовуються у такому співвідношенні:

а) до Державного бюджету України - 70 відсотків;

б) до місцевих бюджетів відповідних рад, на території яких знаходиться підприємство, - 30 відсотків.

(5) Платники єдиного податку до 20 числа кожного місяця подають до місцевого органу державної податкової служби податкові декларації про обсяг продажу товарів (робіт, послуг) та доходи, передбачені пунктами (б) та (в) частини другої статті 15068, нарахування, сплату єдиного податку за формою, встановленою Державною податковою адміністрацією України.

Відхилено

 

 

 

-229- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15073. Порядок сплати податкової заборгованості платниками єдиного податку

(1) Для платників єдиного податку встановлюється такий порядок сплати податкової заборгованості:

а) сплата податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, плати (податку) за землю, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за спеціальне використання природних ресурсів (за винятком плати за відпуск на пні деревини лісових порід), збору на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України, збору до Державного інноваційного фонду, комунального податку зупиняється з 1 січня 2000 року і відстрочується на два роки;

б) пеня на суми зазначеної податкової заборгованості не нараховуються за період відстрочення починаючи з 1 січня 2001 року;

в) суми пені, штрафних та фінансових санкцій, нараховані на зазначену податкову заборгованість за станом на 1 січня 2001 року, підлягають списанню.

(2) Погашення податкової заборгованості, відстроченої згідно з цією статтею, за бажанням платника єдиного податку може проводитися протягом 2001-2002 років.

(3) Залишок суми непогашеної податкової заборгованості, яка виникла за станом на 1 січня 2001 року, за бажанням платника єдиного податку може бути розстрочений шляхом оформлення податкового кредиту починаючи з 1 січня 2002 року, але не більше ніж на три роки. Погашення податкового кредиту проводиться за графіком, самостійно встановленим платником єдиного податку.

(4) Підприємство, виключене з Переліку підприємств - платників єдиного податку, втрачає право на відстрочення та наступну розстрочку сплати податкової заборгованості.

Відхилено

 

 

 

-230- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15074. Деякі умови використання бюджету розвитку для кредитування інноваційної діяльності підприємств - платників єдиного податку

(1) При формуванні статей витрат бюджету розвитку, який створюється згідно зі статтею 4031 цього Кодексу, Міністерство фінансів України передбачає 10 відсотків витратної частини цього бюджету для кредитування на безвідсотковій основі інноваційних проектів підприємств - платників єдиного податку.

(2) Порядок кредитування інноваційних проектів підприємств - платників єдиного податку затверджується Кабінетом Міністрів України.

Відхилено

 

 

 

-231- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Розділ XY "Спеціальні податкові режими" доповнити главою 103 "Спеціальний режим оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти"

Глава 103 "Спеціальний режим оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти"

Стаття 15066. Особливості оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти"

(1) Режим оподаткування диверсифікаційних проектів постачання природного газу та нафти встановлюється Законами України для кожного окремого проекту.

Відхилено

 

 

 

-232- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Додати Главу 103 "Оподаткування підприємств легкої та деревообробної промисловості за умов застосування єдиного податку", з відповідною зміною нумерації глав та статей в подальшому.

Глава 103. Оподаткування підприємств легкої та деревообробної промисловості за умов застосування єдиного податку

Стаття 15066. Загальні положення

1. Єдиний податок - це податок з обсягу продажу товарів (робіт, послуг) та інших доходів підприємств легкої та деревообробної промисловості.

Єдиний податок з підприємств легкої та деревообробної промисловості справляється замість таких податків та обов'язкових платежів:

а) податок на додану вартість (за винятком податку на додану вартість, сплата якого передбачена статтею 15070 цього Кодексу);

б) податок на прибуток підприємств (за винятком податку на прибуток, сплата якого передбачена статтею 15071 цього Кодексу);

в) плата (податок) на землю;

г) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів;

д) збір за спеціальне використання природних ресурсів (за винятком плати за відпуск на пні деревини лісових порід, яка вноситься у встановленому порядку);

е) комунальний податок.

2. Інші податки і збори (обов'язкові платежі) підприємства сплачують в порядку і розмірах, передбачених законодавчими актами України з питань оподаткування.

3. Зміна режиму оподаткування протягом звітного (податкового) року не допускається.

Відхилено

 

 

 

-233- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15067. Платники єдиного податку

1. Платниками єдиного податку можуть бути підприємства легкої або деревообробної промисловості, які за попередній рік мали обсяг продажу продукції власного виробництва не менше 70 відсотків загального обсягу продажу.

2. Перелік підприємств - платників єдиного податку (надалі - Перелік) складається обласною, міською міст Києва і Севастополя державними адміністраціями у місячний термін після введення в дію цього Закону на підставі письмової заяви керівника підприємства, копії Довідки про внесення до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, копії форм статистичної звітності, що підтверджують обсяги продажу продукції власного виробництва.

3. Відмова державної адміністрації щодо внесення підприємства до Переліку може бути оскаржена у судовому порядку.

4. Зміни та доповнення до Переліку вносяться тільки один раз на рік у грудні місяці.

5. Обласні, міські міст Києва і Севастополя державні адміністрації у триденний термін після складання Переліку надають його копії податковим органам та органам статистики.

Відхилено

 

 

 

-234- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15068. Об'єкт та база оподаткування єдиним податком

1. Об'єктом оподаткування єдиним податком є операції з продажу товарів (робіт, послуг), а також інші операції, пов'язані з отриманням доходу і визначені пунктами "б" та "в" частини 2 цієї статті.

2. Базою оподаткування єдиним податком є:

а) обсяг продажу товарів (робіт, послуг) у вартісному виразі протягом звітного періоду, в тому числі за бартерними (товарообмінними) операціями;

б) позитивна різниця між доходами та витратами за операціями у розрахунках в іноземній валюті;

в) доходи від спільної діяльності та у вигляді дивідендів, отриманих від нерезидентів, процентів, роялті, від володіння борговими вимогами, здійснення операцій лізингу (оренди), позареалізаційних операцій та від інших джерел (безповоротна фінансова допомога, в тому числі: суми безнадійної заборгованості, відшкодовані після її списання, суми одержаних штрафів, пені, неустойки тощо), за винятком доходів від операцій з цінними паперами.

Відхилено

 

 

 

-235- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15069. Ставки та порядок сплати єдиного податку

1. Ставки єдиного податку встановлюються в розмірі: 8 відсотків бази оподаткування для підприємств легкої та деревообробної промисловості.

2. У разі продажу товарів (робіт, послуг) власного виробництва за межі митної території України ставки єдиного податку встановлюються в розмірі 2, 5 відсотка бази оподаткування для підприємств легкої та деревообробної промисловості.

3. Датою виникнення податкових зобов'язань платника єдиного податку з продажу товарів є дата відвантаження товарів, з виконання робіт (надання послуг) - дата оформлення документів, що засвідчують факт виконання робіт (надання послуг), а з одержання доходів, визначених пунктами "б" та "в" статті 15068 - дата зарахування коштів на банківський рахунок платника єдиного податку.

4. Місцеві державні органи податкової служби надають за зверненням підприємств відстрочку сплати єдиного податку не більше ніж на 90 днів без нарахування пені на період відстрочки у формі податкового кредиту із застосуванням нульової ставки сплати за користування цим кредитом. Чергова відстрочка надається не раніше, ніж через 90 днів після сплати вже наданої відстрочки.

Відхилено

 

 

 

-236- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15070. Особливості сплати податку на додану вартість

1. Підприємства - платники єдиного податку сплачують відповідно до чинного законодавства податок на додану вартість за поставлені (надані, виконані) цим підприємствам товари (роботи, послуги), в тому числі у разі ввезення (пересилання) товарів на митну територію України та отримання робіт (послуг), що надаються нерезидентами для використання або споживання на митній території України за винятком операцій, передбачених частиною (є) цієї статті та включають його у ціну придбання.

2. У разі ввезення (пересилання) товарів на митну територію України для власних виробничих потреб платники єдиного податку можуть за власним бажанням надати органам митного контролю податковий вексель на суму податку на додану вартість без авалю банку на термін не більше 90 днів від дня митного оформлення імпортованих товарів. Видача, облік і погашення податкового векселя проводяться у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

3. Продаж товарів (робіт, послуг) платниками єдиного податку здійснюється за договірними (контрактними) цінами. При цьому податок на додану вартість не нараховується як такий, що врахований у складі єдиного податку.

4. Платник єдиного податку зобов'язаний видати покупцю на його вимогу податкову накладну в порядку і за формою, передбаченими чинними нормативними актами. При цьому щодо операцій з продажу товарів (робіт, послуг), які згідно з цим Кодексом підлягають оподаткуванню податком на додану вартість за ставкою 17 відсотків, сума податку на додану вартість, яка вказується у податковій накладній, визначається як частка від ділення договірної (контрактної) ціни на сто сімнадцять, помножена на сімнадцять.

5. Звільняються від обкладання податком на додану вартість операції з ввезення (пересилання) на митну територію України платниками єдиного податку обладнання, запасних частин до нього та комплектуючих для власних виробничих потреб, якщо такі товари не виробляються підприємствами на митній території України. В разі продажу цих товарів до їхньої повної амортизації підприємство сплачує до Державного бюджету компенсацію у розмірі суми податку на додану вартість з урахуванням індексу інфляції.

Відхилено

 

 

 

-237- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15071. Особливості сплати податку на прибуток підприємств.

Підприємства - платники єдиного податку сплачують податок на прибуток, що утримується ними з доходів, виплачуваних резидентам та нерезидентам (отримувачам цих доходів) у вигляді дивіденту, роялті, репатріації доходів, а також податок на прибуток від операцій з цінними паперами - у розмірах та порядку, передбачених чинним законодавством України.

Стаття 15072. Порядок сплати та зарахування сум єдиного податку до бюджетів:

1. Сплата єдиного податку здійснюється щомісяця, не пізніше 20 числа місяця, що настає за звітним.

2. Платники єдиного податку перераховують кошти на окремі рахунки відділення Державного казначейства України.

3. Відділення Державного казначейства України наступного дня після надходження коштів розмежовують суми єдиного податку, перераховують кошти до відповідних бюджетів і повідомляють органи державної податкової служби про розмежування та перерахування цих сум.

4. Суми єдиного податку розмежовуються у такому співвідношенні:

а) до Держаного бюджету України - 70 відсотків;

б) до місцевих бюджетів відповідних рад, на території яких знаходиться підприємство - 30 відсотків.

5. Платники єдиного податку до 20 числа кожного місяця подають до місцевого органу держаної податкової служби податкові декларації про обсяг продажу товарів (робіт, послуг) та доходи, передбачені пунктами "б" та "в" частини другої статті 15068, нарахування, сплату єдиного податку за формою, встановленою Державною податковою адміністрацією України.

Відхилено

 

 

 

-238- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15073. Порядок сплати податкової заборгованості платниками єдиного податку:

1. Для платників єдиного податку встановлюється такий порядок сплати податкової заборгованості:

а) сплата податкової заборгованості з податку на прибуток підприємств, податку на додану вартість, плати (податку) за землю, податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, збору за спеціальне використання природних ресурсів (за винятком плати за відпуск на пні деревини лісових порід), збору на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування України, комунального податку зупиняється з 1 січня 2002 року і відстрочується на два роки;

б) пеня на суми зазначеної податкової заборгованості не нараховується за період відстрочення, починаючи з 1 січня 2001 року;

в) суми пені, штрафних та фінансових санкцій, нараховані на зазначену податкову заборгованість, а також на заборгованість до Пенсійного фонду України та до Державного інноваційного фонду за станом на 1 січня 2002 року, підлягають списанню.

2. Погашення податкової заборгованості, відстроченої згідно з цією статтею, за бажанням платника єдиного податку може проводитися протягом 2002-2003 років.

3. Залишок суми непогашеної податкової заборгованості, яка виникла за станом на 1 січня 2002 року за бажанням платника єдиного податку може бути розстрочений шляхом оформлення податкового кредиту починаючи з 1 січня 2003 року, але не більше ніж на три роки. Погашення податкового кредиту проводиться за графіком, самостійно встановленим платником єдиного податку.

4. Підприємство, виключене з Переліку підприємств - платників єдиного податку, втрачає право на відстрочення та наступну розстрочку сплати податкової заборгованості.

Відхилено

 

 

 

-239- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Стаття 15073. Особливості фінансування інноваційної діяльності підприємств

1. Фінансування інноваційної діяльності підприємств, які підпадають під дію Глави 103 Розділу ХV цього Кодексу, здійснюється за рахунок коштів підприємств та надання комерційними банками довгострокових (середньострокових) кредитів за пільговою ставкою: 50 відсотків ставки Національного банку України.

2. Відшкодування суми коштів, які виникають за рахунок різниці між ставкою Національного банку та ставкою кредитування комерційними банками, здійснюється за рахунок Державного бюджету.

Стаття 15074. Термін дії

Норми Глави 103 "Оподаткування підприємств легкої та деревообробної промисловості за умов застосування єдиного податку" Розділу ХV цього Кодексу діють до 1 січня 2007 року.

Відхилено