Редакція, прийнята у першому читанні

Зауваження та проп. до проекту

Висновки, обгр.

Редакція, запропонована н.д.України - членами Комітету

3265.

СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА

-1- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Доповнити Спеціальну частину розділом, що регулює діяльність податкових органів та визначає їх склад.

Ліквідувати інститут податкової міліції

Відхилено

СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА

3266.

Розділ XVІ. Загальні адміністративні положення

-2- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

СПЕЦІАЛЬНА ЧАСТИНА

Розділ ХІІІ. Загальні адміністративні положення

Глава 78. Загальні положення

Враховано

Розділ XVІ. Загальні адміністративні положення

3267.

Глава 103. Загальні положення

 

 

Глава 103. Загальні положення

3268.

Стаття 16001. Визначення термінів

 

 

Стаття 16001. Визначення термінів

3269.

У цьому розділі терміни вживаються в такому значенні:

 

 

У цьому розділі терміни вживаються в такому значенні:

3270.

а) примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків;

-3- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У підпункті а) статті 16001 пропонується слова "без попереднього узгодження його суми таким платником податків" виключити.

Відхилено

а) примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків в рахунок погашення його податкового боргу, без попереднього узгодження його суми таким платником податків;

 

 

-4- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16001

Підпункт а) пропоную викласти у такій редакції:

"а) примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків в рахунок погашення його податкового боргу за рішенням суду (арбітражного суду)"

Відхилено

 

 

 

-5- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Стаття 16001. В пункті "а" слова "його суми" замінити словами "строку стягнення з".

Відхилено

 

3271.

б) податкове повідомлення - письмове повідомлення контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом;

 

 

б) податкове повідомлення - письмове повідомлення контролюючого органу про обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом;

3272.

в) податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків погасити суму податкового боргу;

 

 

в) податкова вимога - письмова вимога органу державної податкової служби до платника податків погасити суму податкового боргу;

3273.

г) контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством України, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою нарахування податків та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу;

-6- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Підпункт "г" статті 16001 доповнити реченням такого змісту:

"Вичерпний перелік контролюючих органів визначено статтею 16003 цього Кодексу".

-7- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16001, підпункт г). Текст "державний орган" замінити текстом "орган державної влади", текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

 

 

 

 

 

Відхилено

г) контролюючий орган - державний орган, який у межах своєї компетенції, визначеної законодавством України, здійснює контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою нарахування податків та погашенням податкових зобов'язань чи податкового боргу. Вичерпний перелік контролюючих органів визначено статтею 16003 цього Кодексу;

3274.

д) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах компетенції, встановленої цим Кодексом та іншими законами;

-8- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16001, підпункт д). Текст "державний орган " замінити текстом "орган державної влади".

Відхилено

д) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах компетенції, встановленої цим Кодексом та іншими законами;

3275.

е) податкова застава - спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону. У разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання орган стягнення має право одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами у порядку, встановленому цим Кодексом.

-9- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

В ст. 16001 пілпункті е) слова "переважно перед іншими кредиторами" виключити.

-10- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У підпункті "е" останнє речення викласти у такій редакції: "У силу податкової застави орган стягнення має першочергове право у разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання одержати задоволення у вартості заставленого майна перед іншими кредиторами у порядку, встановленому цим Кодексом".

Відхилено

 

 

Враховано

 

е) податкова застава - спосіб забезпечення податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону.

У силу податкової застави орган стягнення має першочергове право у разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання одержати задоволення з вартості заставленого майна перед іншими кредиторами у порядку, встановленому цим Кодексом.

3276.

Стаття 16002. Сфера застосування цього розділу

 

 

Стаття 16002. Сфера застосування цього розділу

3277.

У цьому розділі регулюються загальні питання, пов'язані із справлянням усіх податків, крім винятків, передбачених цим Кодексом.

-11- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16002. Слово "винятків" замінити текстом "випадків".

Враховано

У цьому розділі регулюються загальні питання, пов'язані із справлянням усіх податків, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

 

 

-12- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Статтю 16002 доповнити частиною, яка повністю врегульовує розподіл та розмежування повноважень між усіма контролюючими органами та їх підрозділами (зокрема, Державною податковою адміністрацією, Податковою міліцією, підрозділами Мінфіну, які здійснюють розробку та впровадження податкової політики).

Відхилено

 

3278.

Стаття 16003. Контролюючі органи

-13- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Назву статті 16003 викласти в новій редакції:

"Стаття 16003. Контролюючі органи та органи стягнення".

Враховано

Стаття 16003. Контролюючі органи та органи стягнення

 

 

-14- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо доповнити ст.16003 переліком органів стягнення.

Враховано

 

3279.

(1) Контролюючими органами є:

 

 

(1) Контролюючими органами є:

3280.

а) органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах "б" - "д" цієї частини;

 

 

а) органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпунктах "б" - "д" цієї частини;

3281.

б) митні органи - щодо ввізного та вивізного мита, акцизного збору, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України;

-15- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16003, частина (1), підпункт б). Текст "нормативно-правових актів" замінити текстом "законів".

-16- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

У пунктах 1 "б" і 1 "д" статті 16003 привести назви податків у відповідність із статтею 1025, замінивши "акцизний збір" на "акцизний податок" і "екологічний податок" на "екологічний збір".

Відхилено

 

 

 

Враховано

б) митні органи - щодо ввізного та вивізного мита, акцизного податку, податку на додану вартість, інших податків, які відповідно до цього Кодексу та інших нормативно-правових актів справляються у разі ввезення (пересилання) товарів і предметів на митну територію України або вивезення (пересилання) товарів і предметів з митної території України;

3282.

в) установи Пенсійного фонду України - щодо внесків до Пенсійного фонду України;

 

 

в) установи Пенсійного фонду України - щодо внесків до Пенсійного фонду України;

3283.

г) установи Фонду соціального страхування України - щодо внесків до Фонду соціального страхування України;

 

 

г) установи Фонду соціального страхування України - щодо внесків до Фонду соціального страхування України;

3284.

д) спеціально уповноважені органи державного управління в галузі охорони довкілля та використання природних ресурсів - щодо екологічного податку та платежів за спеціальне використання природних ресурсів.

-17- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16003, частина (1), підпункт д). Текст "державного управління" замінити текстом "державної влади"

Відхилено

 

 

-18- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт "д" вилучити.

Враховано

 

3285.

(2) Розмежування повноважень і функціональних обов'язків між контролюючими органами визначаються цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

-19- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16003, частина (2). Текст "нормативно-правовими актами" замінити текстом "законами"

Відхилено

(2) Розмежування повноважень і функціональних обов'язків між контролюючими органами визначаються цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами.

 

 

-20- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16003. В частині (2) не визначено повноваження та розмежування функцій податкових органів (Державної податкової адміністрації, Податкової міліції, Мінфіну).

Відхилено

 

 

 

-21- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16003.

В частині (2) слова "та іншими нормативно-правовими актами" виключити;

Відхилено

 

 

 

-22- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Статтю 16003 доповнити новими частинами (3) - (6) такого змісту:

"(3) Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків, які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

(4) Порядок контролю з боку митних органів за сплато ю платниками податків податку на додану вартість та акцизного збору встановлюється спільним рішенням центрального податкового органу та центрального митного органу.

(5) Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, у тому числі за запитами правоохоронних органів.(6) Органи стягнення уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, а також державні виконавці в межах їх компетенції. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється".

Враховано

(3) Контролюючі органи мають право здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати лише стосовно тих податків, які віднесені до їх компетенції цим пунктом.

(4) Порядок контролю з боку митних органів за сплато ю платниками податків податку на додану вартість та акцизного збору встановлюється спільним рішенням центрального податкового органу та центрального митного органу.

(5) Інші державні органи не мають права проводити перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків, у тому числі за запитами правоохоронних органів.

(6) Органи стягнення уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу. Органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, а також державні виконавці в межах їх компетенції. Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

 

 

-23- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Статтю 16003 доповнити частиною, яка повністю врегульовує розподіл та розмежування повноважень між усіма контролюючими органами та їх підрозділами (зокрема, Державною податковою адміністрацією, Податковою міліцією, підрозділами Мінфіну, які здійснюють розробку та впровадження податкової політики).

Відхилено

 

 

 

-24- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Статтю 16003 доповнити новою частиною (3) такого змісту:

"(3) Органами стягнення є:

а) органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів;

б) установи Пенсійного фонду України - щодо внесків до Пенсійного фонду України;

в) установи Фонду соціального страхування України - щодо внесків до Фонду соціального страхування України;

г) органи державної виконавчої служби - щодо податків та інших обов'язкових платежів, що стягуються за рішенням суду."

Враховано частково

 

3286.

Стаття 16004. Листування з платником податків

 

 

Стаття 16004. Листування з платником податків

3287.

(1) Податкові повідомлення, податкові повістки або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, підписані керівником або уповноваженою особою цього органу (з визначенням прізвища та ініціалів), скріплені печаткою і належним чином вручені платнику податків.

-25- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16004, частина (1). Текст "уповноваженою особою" замінити текстом "посадовою особою".

Враховано

(1) Податкові повідомлення, податкові повістки або інші документи, адресовані контролюючим органом платнику податків, повинні бути складені у письмовій формі, підписані керівником або посадовою особою цього органу (з визначенням прізвища та ініціалів), скріплені печаткою і належним чином вручені платнику податків.

3288.

(2) Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони доставлені за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

 

 

(2) Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони доставлені за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом або особисто вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

3289.

(3) Якщо платник податків не повідомив або несвоєчасно повідомив органи державної податкової служби про зміну місцезнаходження (податкової адреси) документи, вважаються належним чином врученими навіть у разі їх повернення як таких, що не знайшли адресата.

-26- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16004.

В частині (3) слова "навіть у разі їх повернення як таких, що не знайшли адресата" замінити словами "за умови здійснення заходів, передбачених частиною (7) статті 16051".

-27- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Стаття 16004. В частині (3) слова "навіть у разі їх повернення як таких, що не знайшли адресата" замінити словами "за умови здійснення заходів, передбачених частиною (7) статті 16051".

Враховано частково

 

 

 

 

Враховано частково

(3) Якщо платник податків не повідомив або несвоєчасно повідомив органи державної податкової служби про зміну місцезнаходження (податкової адреси) документи, вважаються належним чином врученими навіть у разі їх повернення як таких, що не знайшли адресата, за умови здійснення заходів, передбачених частиною (7) статті 16051.

3290.

(4) За невиконання вимог, передбачених у документах органів державної податкової служби, які не одержані платником податків у випадках, передбачених частиною (3) цієї статті, платник податків несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

-28- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13001. Листування податкових органів з платниками податків

(1) Податкові органи можуть надсилати платникам податків в установленому цим Кодексом порядку податкові повідомлення, податкові вимоги, податкові повістки, інші документи, передбачені цим Кодексом.

(2) Податковим повідомленням є письмове повідомлення податкового органу платнику податку про заходи, яких йому необхідно вжити для виконання податкового зобов'язання або повернення надміру сплаченої суми в зв'язку з уточненням розмірів податку, що підлягає сплаті.

1. Податкове повідомлення повинно містити:

а) назву податкового органу, що направив повідомлення;

б) причину направлення повідомлення (з посиланням на конкретні норми цього Кодексу та інших законів);

в) вид податку, по якому направляється повідомлення;

г) суму, що підлягає сплаті або поверненню (та фінансових санкцій у разі їх нарахування)

д) граничні терміни виконання податкового зобов`язання (погашення нарахованих сум);

е) попередження про наслідки невиконання в установлений термін.

(3) Податковою вимогою є письмове повідомлення податкового органу платнику податку про необхідність в добровільному порядку сплатити суму заборгованості, пені, суму фінансових санкцій, а також про необхідність усунення виявлених порушень.

1. Податкова вимога повинна містити такі дані:

а) повне найменування і поштові реквізити заявника та платника податку, якому податкова вимога пред'являється;

б) дата складання і номер податкової вимоги;

в) підстава стягнення податку, посилання на відповідні положення податкового законодавства;

г) розмір суми заборгованості, пені та їх розрахунок, суми фінансових санкцій;

д) виявлені порушення, які необхідно усунути;

е) термін виконання податкової вимоги.

Враховано по суті у статтях цього розділу

(4) За невиконання вимог, передбачених у документах органів державної податкової служби, які не одержані платником податків у випадках, передбачених частиною (3) цієї статті, платник податків несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

 

 

(4) Податкова повістка є офіційним запрошенням платника податків (законного представника юридичної особи - платника податків) до податкового органу для здійснення безвиїзної податкової перевірки або для опитування (одержання пояснень).

(5) Податкові повідомлення, податкові вимоги, податкові повістки та інші документи, що передбачені цим Кодексом та адресовані податковим органом платнику податків, повинні бути підписані керівником або заступником керівника податкового органу (з визначенням прізвища та ініціалів), скріплені печаткою і належним чином вручені платнику податків.

1. Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони доставлені за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим чи цінним листом або під розписку вручені платнику податків або його законному чи уповноваженому представникові.

2. Якщо платник податків не повідомив у визначений цим Кодексом строк податкові органи про зміну адреси (місцезнаходження, податкової адреси), документи вважаються належним чином врученими навіть у разі їх повернення як таких, що не знайшли адресата.

3. У випадку умисних дій платника податків або його законного представника щодо ухилення від одержання під розписку документів, ці документи вважаються належним чином врученими через п'ять днів після відправки їх рекомендованим або цінним листом.

4. За невиконання вимог, передбачених у документах податкових органів, які не одержані платником податків у випадках, передбачених пунктом 2 частини 5 цієї статті, платник податків несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

(6) Форма податкового повідомлення, податкової вимоги, податкової повістки, інших документів, що адресуються податковим органом платнику податків та передбачені цим Кодексом, затверджуються центральним органом державної податкової служби України.

 

 

3291.

Стаття 16005. Податкова інформація

 

 

Стаття 16005. Податкова інформація

3292.

(1) Податкова інформація - це інформація у сфері оподаткування, яка є у розпорядженні посадових осіб органів державної податкової служби або стала їм відома у зв'язку з виконанням ними своїх службових обов'язків.

-29- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (1) статті 16005 слова "органів державної податкової служби " замінити на слова "контролюючих органів".

Враховано

(1) Податкова інформація - це інформація у сфері оподаткування, яка є у розпорядженні посадових осіб контролюючих органів або стала їм відома у зв'язку з виконанням ними своїх службових обов'язків.

3293.

(2) За режимом доступу податкова інформація поділяється на відкриту податкову інформацію та податкову інформацію з обмеженим доступом.

 

 

(2) За режимом доступу податкова інформація поділяється на відкриту податкову інформацію та податкову інформацію з обмеженим доступом.

3294.

(3) До відкритої належить офіційна податкова інформація, що може поширюватися через засоби масової інформації або іншими шляхами, власниками якої є платники податків або органи державної податкової служби. Відкритою може бути лише податкова інформація, яка одержана в установленому законодавством України порядку і не належить до податкової інформації з обмеженим доступом, а також інформація про платників податків, на поширення якої такі платники надали дозвіл.

-30- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (3) викласти у такій редакції:

"(3) До відкритої податкової інформації належить податкова інформація, яка перебуває у володінні, користуванні або розпорядженні контролюючих органів, їх посадових осіб чи платників податків та не належить до податкової інформації з обмеженим доступом, а також інформація про платників податків, на поширення якої такі платники надали дозвіл".

Враховано

"(3) До відкритої податкової інформації належить податкова інформація, яка перебуває у володінні, користуванні або розпорядженні контролюючих органів, їх посадових осіб чи платників податків та не належить до податкової інформації з обмеженим доступом, а також інформація про платників податків, на поширення якої такі платники надали дозвіл.

3295.

(4) Дозвіл на поширення відкритої податкової інформації надається експертними комісіями органів державної податкової служби, які створюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

-31- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (4) статті 16005 слова "органів державної податкової служби " замінити на слова "контролюючих органів".

Враховано

(4) Дозвіл на поширення відкритої податкової інформації надається експертними комісіями контролюючих органів, які створюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

-32- Н.д.Лавринович О.В.(Округ №121)

Частину (4) статті 16005 викласти у такій редакції:

(4) Дозвіл на поширення відкритої податкової інформації, крім інформації про платників податків, надається експертними комісіями органів державної податкової служби, які створюються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Враховано по суті

 

3296.

(5) До податкової інформації з обмеженим доступом належать податкова інформація, що становить державну таємницю, та конфіденційна податкова інформація.

 

 

(5) До податкової інформації з обмеженим доступом належать податкова інформація, що становить державну таємницю, та конфіденційна податкова інформація.

3297.

(6) Податковій інформації надається статус державної таємниці згідно із законом про державну таємницю.

 

 

(6) Податковій інформації надається статус державної таємниці згідно із законом про державну таємницю.

3298.

(7) Конфіденційною податковою інформацією є інформація обмеженого доступу, яка перебуває у володінні, користуванні або розпорядженні органів державної податкової служби, крім інформації, що становить державну таємницю.

-33- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (7) статті 16005 слова "органів державної податкової служби " замінити на слова "контролюючих органів".

Враховано

(7) Конфіденційною податковою інформацією є інформація обмеженого доступу, яка перебуває у володінні, користуванні або розпорядженні контролюючих органів, крім інформації, що становить державну таємницю.

3299.

(8) До конфіденційної податкової інформації належить інформація:

 

 

(8) До конфіденційної податкової інформації належить інформація:

3300.

а) про платників податків - фізичних та юридичних осіб, одержана органами державної податкової служби у зв'язку з виконанням покладених на них функцій, крім інформації про невиконання ними податкових зобов'язань та вчинення інших правопорушень у сфері оподаткування;

-34- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У п. "а" частині (8) статті 16005 слова "органами державної податкової служби " замінити на слова "контролюючими органами".

Враховано

а) про платників податків - фізичних та юридичних осіб, одержана контролюючими органами у зв'язку з виконанням покладених на них функцій, крім інформації про невиконання ними податкових зобов'язань та вчинення інших правопорушень у сфері оподаткування;

3301.

б) про зовнішньоекономічну діяльність, фінансування валютних, експортно-імпортних операцій, одержана органами державної податкової служби згідно із законодавством України;

 

 

б) про зовнішньоекономічну діяльність, фінансування валютних, експортно-імпортних операцій, одержана контролюючими органами згідно із законодавством України;

3302.

в) про підготовку та укладення міжнародних договорів України з питань оподаткування;

-35- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Виключити в статті 16005 в частині (8) підпункт в).

Відхилено

в) про підготовку та укладення міжнародних договорів України з питань оподаткування;

 

 

-36- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16005. В частині (8): у пункті "в" слово "укладення" виключити.

Відхилено

 

3303.

г) про діяльність органів державної податкової служби, у тому числі щодо стягнення податків;

-37- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У п. "г" частини (8) статті 16005 слова "органів державної податкової служби " замінити на слова "контролюючими органів".

Враховано

г) про діяльність контролюючих органів, у тому числі щодо стягнення податків;

 

-38- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Виключити підпункт г) частини (8) статті 16005.

Відхилено

 

3304.

д) інша податкова інформація, що є власністю держави та включена до переліку конфіденційної інформації державної податкової служби України, який затверджується центральним органом державної податкової служби України.

 

 

д) інша податкова інформація, що є власністю держави та включена до переліку конфіденційної інформації державної податкової служби України, який затверджується центральним органом державної податкової служби України.

3305.

(9) Захист податкової інформації з обмеженим доступом здійснюється згідно з вимогами законів та інших нормативно-правових актів з питань захисту інформації та забезпечення інформаційної безпеки.

-39- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16005, частина (9). Вилучити текст "та інших нормативно-правових актів"

Відхилено

(9) Захист податкової інформації з обмеженим доступом здійснюється згідно з вимогами законів та інших нормативно-правових актів з питань захисту інформації та забезпечення інформаційної безпеки.

3306.

(10) Органи державної податкової служби мають право надавати інформацію про платників податків у порядку та у випадках, передбачених законом, а також за згодою платників податків.

-40- Н.д.Лавринович О.В.(Округ №121)

Частину (10) статті 16005 привести у відповідність до статті 32 Конституції України і викласти у такій редакції:

"(10) Органи державної податкової служби мають право надавати інформацію про платників податків лише за згодою платників податків".

Відхилено

(10) Органи державної податкової служби мають право надавати інформацію про платників податків у порядку та у випадках, передбачених законом, а також за згодою платників податків.

3307.

(11) Надання інформації про платників податків у вигляді бази даних або єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та єдиного банку даних про платників податків - фізичних осіб забороняється.

 

 

(11) Надання інформації про платників податків у вигляді бази даних або єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та єдиного банку даних про платників податків - фізичних осіб забороняється.

3308.

(12) Надання узагальненої податкової інформації органам виконавчої влади та органом місцевого самоврядування здійснюється виключно центральним органом державної податкової служби України. Узагальненою податковою інформацією є інформація про платників податків або про органи державної податковою служби, зведена за окремими ознаками.

-41- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Частину (12) ст. 16005 вилучити.

Відхилено

(12) Надання узагальненої податкової інформації органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування здійснюється виключно центральним органом державної податкової служби України. Узагальненою податковою інформацією є інформація про платників податків або про органи державної податковою служби, зведена за окремими ознаками.

3309.

(13) У разі надання податкової інформації органами державної податкової служби центральний орган державної податкової служби України в межах своїх повноважень здійснює контроль за додержанням установленого режиму доступу та зберігання цілісності податкової інформації.

 

 

(13) У разі надання податкової інформації органами державної податкової служби центральний орган державної податкової служби України в межах своїх повноважень здійснює контроль за додержанням установленого режиму доступу та зберігання цілісності податкової інформації.

3310.

(14) Втрата документів, що містять податкову інформацію, або розголошення інформації з обмеженим доступом, які одержані посадовими особами у зв'язку з виконанням службових обов'язків, тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України.

 

 

(14) Втрата документів, що містять податкову інформацію, або розголошення інформації з обмеженим доступом, які одержані посадовими особами у зв'язку з виконанням службових обов'язків, тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України.

3311.

(15) Органи державної податкової служби не несуть відповідальності за оприлюднення інформації про платників податків, якщо таке оприлюднення здійснено самими платниками податків або за їх згодою.

-42- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (15) статті 16005 слова "органи державної податкової служби " замінити на слова "контролюючи органи".

Враховано

(15) Контролюючи органи не несуть відповідальності за оприлюднення інформації про платників податків, якщо таке оприлюднення здійснено самими платниками податків або за їх згодою.

 

-43- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13002. Податкова інформація

(1) Податкова інформація - це документально підтверджена інформація з питань оподаткування, яка є у володінні, користуванні або розпорядженні податкових органів, їх посадових осіб та платників податків.

(2) За режимом доступу податкова інформація поділяється на відкриту податкову інформацію та податкову інформацію з обмеженим доступом.

(3) До відкритої податкової інформації належить податкова інформація, яка перебуває у володінні, користуванні або розпорядженні податкових органів, їх посадових осіб і платників податків та не становить державну або податкову таємницю.

1. Доступ до відкритої податкової інформації забезпечується шляхом систематичної публікації її в офіційних друкованих виданнях, поширення її засобами масової комунікації, безпосереднього її надання заінтересованим платникам податків, державним органам, іншим фізичним та юридичним особам у порядку, встановленому законом про інформацію.

2. Порядок та умови надання заінтересованим платникам податків, державним органам, іншим фізичним та юридичним особам за їх запитами відкритої податкової інформації визначається законом про інформацію.

(4) Податкова інформація з обмеженим доступом за своїм правовим режимом поділяється на податкову інформацію, що становить державну таємницю, та на інформацію, що становить податкову таємницю.

(5) До податкової інформації, що становить державну таємницю, належить інформація, розголошення якої завдає шкоди особі, суспільству і державі.

1. Порядок віднесення податкової інформації до категорії податкової інформації, що становить державну таємницю, та порядок доступу до неї, а також порядок та терміни її оприлюднення визначається вимогами закону про державну таємницю.

(6) Податкову таємницю становлять будь-які відомості про платника податків, за винятком інформації:

а) що була розголошена платником податків самостійно або за його згодою;

б) про ідентифікаційний номер платника податків;

в) про вид діяльності підприємств, установ та організацій;

г) про місцезнаходження платників податків (в тому числі відокремлених підрозділів платників податків - юридичних осіб);

д) про наявність чи відсутність активів платника податку у податковій заставі;

е) яка надається податковим або правоохоронним органам інших країн відповідно до міжнародних договорів, однією з сторін у яких є Україна.

Враховано частково

 

 

 

(7) Інформація про платника податків, визначена в частині 6 цієї статті, з моменту постановки його на облік є податковою таємницею.

(8) Розголошенням податкової таємниці визнається передача посадовою особою податкового органу будь-якій іншій фізичній або юридичній особі відомостей, визначених в частині 6 цієї статті, що стали їй відомими внаслідок здійснення службових обов'язків.

(9) До розголошення податкової таємниці належить також використання або передача посадовими особами податкових органів будь-якій іншій особі комерційної таємниці платника податків.

(10) Не визнається розголошенням податкової таємниці передача посадовими особами податкового органу відомостей, визначених в частині 6 цієї статті, керівникові цього податкового органу.

(11) Розголошення податкової таємниці тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством.

(12) Податкові органи не несуть відповідальності за оприлюднення інформації про платників податків, якщо таке оприлюднення здійснено за згодою платників податків, яка документально підтверджена.

(13) Інформація, що становить податкову таємницю, забезпечується в податкових органах спеціальним режимом захисту та доступу до неї згідно з вимогами законів з питань захисту інформації та забезпечення інформаційної безпеки.

(14) Податкові органи мають право надавати інформацію про платників податків, що не становить податкової таємниці, у порядку та у випадках, передбачених законом, а також за документально підтвердженою згодою цих платників податків.

(15) Надання інформації про платників податків у вигляді бази даних або єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та єдиного банку даних про платників податків - фізичних осіб забороняється.

(16) Втрата документів, що містять державну таємницю або податкову таємницю, або розголошення інформації з обмеженим доступом, які одержані посадовими особами податкових органів у зв'язку з виконанням службових обов'язків, тягне за собою відповідальність згідно із законодавством України.

 

 

3312.

Стаття 16006. Конфлікт інтересів та податкові роз'яснення

 

 

Стаття 16006. Конфлікт інтересів та податкові роз'яснення

3313.

(1) Посадовій особі контролюючого органу забороняється здійснення службових обов'язків стосовно платників податків, з якими вона перебуває у родинних відносинах, або у разі прямої чи непрямої фінансової залежності її від платників податків або їх родичів.

-44- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Ст. 16006 частина (1). Вимагає пояснення в частині "непрямої фінансової залежності". Необхідно дати чітке визначення "непрямої фінансової залежності". Цей пункт може бути підставою для притягнення до відповідальності будь-якого працівника податкової служби.

Відхилено

(1) Посадовій особі контролюючого органу забороняється здійснення службових обов'язків стосовно платників податків, з якими вона перебуває у родинних відносинах, або у разі прямої чи непрямої фінансової залежності її від платників податків або їх родичів.

 

 

-45- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Статтю 16006 "Конфлікт інтересів та податкові роз'яснення" додати частиною (1) такого змісту, відповідно змінивши нумерацію наступних частин:

"Контроль за правильністю нарахування, обчислення та справляння, повнотою, правильністю та своєчасністю сплати всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби, іншими державними органами згідно положень цього Кодексу та Законів України. Забороняється застосовувати будь-які засоби контролю за діяльністю платників податків, що не визначені цим Кодексом та Законами України. Органи державної податкової служби, інші органи державної влади при здійсненні своїх безпосередніх повноважень по контролю за правильністю нарахування, обчислення та справляння, повнотою, правильністю та своєчасністю сплати всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів) діють виключно в межах чинного законодавства".

Норма інших статтей

 

3314.

(2) У разі коли норма цього Кодексу, закону або іншого нормативно-правового акта, або норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податку або контролюючих органів, внаслідок чого є можливим прийняття рішення як на користь платника податків, так і на користь контролюючого органу, рішення приймається на користь платника податків.

-46- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити ч.(2) ст.16006 - перед Законом усі рівні.

-47- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16006. Частину (2) після слів "нормативно-правових актів" доповнити текстом "однакової юридичної сили"

-48- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (2) статті 16006 перед словом "приймається" додати слова "у межах апеляційного узгодження".

Відхилено

 

 

Відхилено

 

 

Враховано

(2) У разі коли норма цього Кодексу, закону або іншого нормативно-правового акта, або норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податків або контролюючих органів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення як на користь платника податків, так і на користь контролюючого органу, рішення у межах апеляційного узгодження приймається на користь платника податків.

3315.

(3) Роз'яснення окремих положень податкового законодавства України надаються у порядку, визначеному Міністерством фінансів України, виходячи із частини (2) цієї статті, принципів оподаткування, викладених у цьому Кодексі, та економічного змісту податку, який розглядається.

-49- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

У ч.(3) виключити слова "частини (2) цієї статті" та слова "та економічного змісту податку‚ який розглядається".

Відхилено

(3) Роз'яснення окремих положень податкового законодавства України надаються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, виходячи із частини (2) цієї статті та економічного змісту податку, який розглядається.

 

 

-50- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Виключити з Закону про Державну податкову службу України "надавати роз'яснення по податковому законодавству", оскільки кожним другим листом порушуються закони і податкові інспекції в своїй роботі керуються не законами, а листами, тим більше, що такими листами ще даються вказівки виконувати ці листи.

Відхилено

 

3316.

(4) У разі коли цим Кодексом або іншим законом з питань оподаткування, обов'язки з роз'яснення окремих його положень покладено на інші державні органи, такі роз'яснення надаються з дотриманням правил, визначених у частині (3) цієї статті.

-51- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16006, частина (4). Текст "державні органи" замінити текстом "органи державної влади"

Відхилено

(4) У разі коли цим Кодексом або іншим законом з питань оподаткування, обов'язки з роз'яснення окремих його положень покладено на інші державні органи, такі роз'яснення надаються з дотриманням правил, визначених у частині (3) цієї статті.

3317.

(5) У разі коли податкові роз'яснення, надані згідно з частиною (3) цієї статті, суперечать податковим роз'ясненням, наданим згідно з частиною (4) цієї статті, пріоритетними є роз'яснення, надані згідно із зазначеною частиною (3).

-52- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити ч.(5) цієї статті.

Відхилено

(5) У разі, коли податкові роз'яснення, надані згідно з частиною (3) цієї статті, суперечать податковим роз'ясненням, наданим згідно з частиною (4) цієї статті, пріоритетними є роз'яснення, надані згідно із зазначеною частиною (3).

3318.

(6) Податкове роз'яснення є оприлюдненням офіційного трактування окремих норм податкового законодавства України уповноваженими на це органами державної влади і використовується контролюючими органами для обґрунтування їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податкове роз'яснення не має сили нормативно-правового акту.

-53- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (6) статті 16006 слово "трактування" замінити на слово "розуміння", слова. "органами державної влади" замінити на слова "контролюючими органами".

Враховано

 

(6) Податкове роз'яснення є оприлюдненням офіційного розуміння окремих норм податкового законодавства України уповноваженими на це контролюючими органами і використовується контролюючими органами для обґрунтування їх рішень під час проведення апеляційних процедур. Податкове роз'яснення не має сили нормативно-правового акту.

3319.

(7) Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкового роз'яснення, лише на підставі того, що у майбутньому таке роз'яснення було змінене або скасоване. При цьому під час розгляду судом (арбітражним судом) доказів, наданих контролюючим органом, податкові роз'яснення не є пріоритетними над іншими доказами або іншими експертними оцінками.

-54- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (7) статті 16006 слова. "контролюючим органом" замінити на слова "органом стягнення".

Враховано

(7) Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, який діяв відповідно до податкового роз'яснення, лише на підставі того, що у майбутньому таке податкове роз'яснення було змінене або скасоване. При цьому під час розгляду судом (арбітражним судом) доказів, наданих орга0ном стягнення, податкові роз'яснення не є пріоритетними над іншими доказами або іншими експертними оцінками.

3320.

(8) Усі податкові роз'яснення, що носять загальний характер або зачіпають інтереси значної кількості платників податків, підлягають оприлюдненню з дотриманням правил комерційної або банківської таємниці. Порядок виконання цього правила визначається Міністерством фінансів України.

-55- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У частині (8) статті 16006 слово. "кількості" замінити словом "числа".

Враховано

(8) Усі податкові роз'яснення, що носять загальний характер або стосуються значного числа платників податків, підлягають оприлюдненню з дотриманням правил комерційної або банківської таємниці. Порядок виконання цього правила визначається Кабінетом Міністрів України.

 

-56- Національний банк України

У частині (8) статті 16006 слова "з дотриманням правил комерційної або банківської таємниці. Порядок виконання цього правила визначається Кабінетом Міністрів України" слід виключити, оскільки в тексті йдеться про податкові роз`яснення, що носять загальний характер або зачіпають інтереси значної кількості платників податків, а через це такі роз`яснення не повинні містити комерційну чи банківську таємницю щодо будь-яких осіб.

Відхилено

 

 

 

-57- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити частину (8) статті 16006 абзацом другим такого змісту:

"Платник податків має право безоплатно отримувати будь-яке податкове роз'яснення, у тому числі надане іншому платнику податків з питання, що розглядається (із дотриманням правил комерційної або банківської таємниці), у строки, передбачені для надання відповіді на звернення громадян до органів державної влади, встановлені законом".

Враховано

Платник податків має право безоплатно отримувати будь-яке податкове роз'яснення, у тому числі надане іншому платнику податків з питання, що розглядається (із дотриманням правил комерційної або банківської таємниці), у строки, передбачені для надання відповіді на звернення громадян до органів державної влади, встановлені законом.

 

 

-58- Н.д.Богатиренко А.А. (Округ №63)

Доповнити п.(9): "Для розв'язання конфлiктiв, якi виникають при перевiрках податковими органами суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, платники податку мають право запрошувати на перiод перевiрки представника Державного комiтету України з питань регуляторної полiтики та пiдприємництва".

Відхилено

 

 

 

-59- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ст.16006 доповнити ч.ч.(9) - (12) такого змісту:

"(9) Центральний орган державної податкової служби зобов'язаний видавати та оприлюднювати письмові роз'яснення норм законодавства, які стосуються усіх аспектів оподаткування окремим податком у спосіб, доступний для ознайомлення з ними більшості його платників. При введенні нового податку або прийнятті змін до порядку справляння існуючих, центральний орган державної податкової служби зобов'язаний роз'яснити його платникам особливості такого справляння, використовуючи засоби масової інформації або інші доступні для таких платників способи доступу до зазначеної інформації, включаючи візити працівників контролюючих органів (не пов'язані із здійсненням податкових перевірок) до платників податків з метою роз'яснення положень нового порядку.

При плануванні змін або доповнень до діючих нормативно-правових актів з питань оподаткування у поточному або наступному бюджетному році мають бути заплановані видатки відповідного бюджету, пов'язані з оприлюдненням та застосуванням таких норм у поточному або наступному бюджетному році;

Враховано

(9) Центральний орган державної податкової служби зобов'язаний видавати та оприлюднювати письмові роз'яснення норм законодавства, які стосуються усіх аспектів оподаткування окремим податком у спосіб, доступний для ознайомлення з ними більшості його платників. При введенні нового податку або прийнятті змін до порядку справляння існуючих, центральний орган державної податкової служби зобов'язаний роз'яснити його платникам особливості такого справляння, використовуючи засоби масової інформації або інші доступні для таких платників способи доступу до зазначеної інформації, включаючи візити працівників контролюючих органів (не пов'язані із здійсненням податкових перевірок) до платників податків з метою роз'яснення положень нового порядку.

При плануванні змін або доповнень до діючих нормативно-правових актів з питань оподаткування у поточному або наступному бюджетному році мають бути заплановані видатки відповідного бюджету, пов'язані з оприлюдненням та застосуванням таких норм у поточному або наступному бюджетному році;

 

 

(10) Центральний орган державної податкової служби зобов'язаний підготувати письмові правила користування податковими роз'ясненнями для працівників податкових органів. Такі правила мають бути деталізованими, містити конкретні приклади застосування окремого податку при виникненні ситуацій, що регулюються цивільним або зобов'язальним правом та не допускати подвійних тлумачень;

 

(10) Центральний орган державної податкової служби зобов'язаний підготувати письмові правила користування податковими роз'ясненнями для працівників податкових органів. Такі правила мають бути деталізованими, містити конкретні приклади застосування окремого податку при виникненні ситуацій, що регулюються цивільним або зобов'язальним правом та не допускати подвійних тлумачень;

 

 

-60- Кабінет Міністрів України

Пункт (11) статті 16006 доповнити словами: " Податкові роз'яснення, які мають загальний характер, надаються центральним органом державної податкової служби та узгоджуються з Міністерством фінансів України."

 

-61- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

(11) Податкові роз'яснення можуть надаватися виключно центральним органом державної податкової служби України. Будь-які відповіді на запити платника податків, які надаються іншими органами державної податкової служби або контролюючими органами, а не центральним органом державної податкової служби, повинні виходити із змісту роз'яснень, наданих центральним органом державної податкової служби, а за відсутності останніх - мають сприйматися платниками податків як рекомендації. Якщо норми роз'яснень центрального органу державної податкової служби суперечать нормам відповідей інших органів державної податкової служби (інших контролюючих органів), для дотримання положень частини (7) цієї статті пріоритет мають норми роз'яснень центрального органу державної податкової служби;

Враховано

 

 

 

 

 

 

Враховано

(11) Податкові роз'яснення можуть надаватися виключно центральним органом державної податкової служби України. Будь-які відповіді на запити платника податків, які надаються іншими органами державної податкової служби або контролюючими органами, а не центральним органом державної податкової служби, повинні виходити із змісту роз'яснень, наданих центральним органом державної податкової служби, а за відсутності останніх - мають сприйматися платниками податків як рекомендації. Якщо норми роз'яснень центрального органу державної податкової служби суперечать нормам відповідей інших органів державної податкової служби (інших контролюючих органів), для дотримання положень частини (7) цієї статті пріоритет мають норми роз'яснень центрального органу державної податкової служби;

 

 

(12) Платник податків може оскаржити до суду (арбітражного суду) рішення контролюючого органу або органу стягнення щодо видання інструкцій чи податкових роз'яснень (у тому числі форм обов'язкової податкової звітності, далі - податкових роз'яснень), які, за висновком такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку. Визнання судом (арбітражним судом) інструкції або податкового роз'яснення органу державної податкової служби (незалежно від їх реєстрації у Міністерстві юстиції України) недійсними є підставою для використання зазначеного рішення всіма платниками податків з моменту прийняття такого судового рішення, а також для відповідної зміни положень інструкцій чи роз'яснень контролюючих органів або органівстягнення з цього питання. Зазначене рішення суду (арбітражного суду) набирає чинності з моменту його прийняття та повинно бути оприлюднене за рахунок сторони, що програла спір (була визнана винною), протягом 30 календарних днів з моменту прийняття такого судового рішення.

 

(12) Платник податків може оскаржити до суду (господарського суду) рішення контролюючого органу або органу стягнення щодо видання інструкцій чи податкових роз'яснень (у тому числі форм обов'язкової податкової звітності, далі - податкових роз'яснень), які, за висновком такого платника податків, суперечать нормам або змісту відповідного податку. Визнання судом (господарського судом) інструкції або податкового роз'яснення органу державної податкової служби (незалежно від їх реєстрації у Міністерстві юстиції України) недійсними є підставою для використання зазначеного рішення всіма платниками податків з моменту прийняття такого судового рішення, а також для відповідної зміни положень інструкцій чи роз'яснень контролюючих органів або органів стягнення з цього питання. Зазначене рішення суду (господарського суду) набирає чинності з моменту його прийняття та повинно бути оприлюднене за рахунок сторони, що програла спір (була визнана винною), протягом 30 календарних днів з моменту прийняття такого судового рішення.

 

 

Норми цієї частини не поширюються на випадки, коли суд (арбітражний суд) приймає рішення щодо застосування податкових чи регулятивних (адміністративних) пільг, встановлених законодавством, що втратило чинність, яке може поширюватися виключно на платників податків - позивачів протягом строку дії такого законодавства, яке втратило чинність. У разі коли суд (арбітражний суд) прийняв рішення щодо продовження таких пільг до моменту набрання чинності цим Кодексом, такі пільги поширюються на правові відносини (у тому числі податкові), які діяли до моменту набрання чинності цим Кодексом".

 

Норми цієї частини не поширюються на випадки, коли суд (господарський суд) приймає рішення щодо застосування податкових чи регулятивних (адміністративних) пільг, встановлених законодавством, що втратило чинність, яке може поширюватися виключно на платників податків - позивачів протягом строку дії такого законодавства, яке втратило чинність. У разі коли суд (господарський суд) прийняв рішення щодо продовження таких пільг до моменту набрання чинності цим Кодексом, такі пільги поширюються на правові відносини (у тому числі податкові), які діяли до моменту набрання чинності цим Кодексом.

 

 

-62- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13003. Конфлікт інтересів

(1) Посадовій особі податкового органу забороняється здійснення службових обов'язків стосовно платників податків, з якими вона перебуває у родинних відношеннях, або у разі прямої або непрямої фінансової залежності її від платників податків або їх родичів.

(2) У разі, коли норма закону або іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів припускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків платників податку або податкових органів, внаслідок чого є можливим прийняття рішення як на користь платника податків, так і на користь податкового, рішення приймається на користь платника податків.

(3) Взаємна - дзеркальна відповідальність платників податків (юридичних чи фізичних осіб) і посадових осіб. За порушення податкового законодавства посадова особа накладає стягнення на платника податків. Платник податків має право оскаржити рішення посадової особи відповідно до діючого законодавства в суді. У випадку прийняття судом рішення щодо неправомірності дій посадової особи, посадова особа, яка прийняла хибне рішення, особисто сплачує до бюджету всю суму неправомірно накладеного стягнення на платника податків.

Враховано по суті

 

 

 

-63- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13004. Податкові роз'яснення

(1) Податковим роз`ясненням є гарантоване щодо його незмінності письмове роз`яснення центрального податкового органу України, надане на заяву платника податків по окремому питанню застосування податкового законодавства України.

(2) Податкове роз`яснення є оприлюдненням офіційного трактування центральним податковим органом України окремих положень податкового законодавства та використовується податковими органами виключно при обгрунтуванні їх рішень під час проведення апеляційних процедур.

(3) Податкове роз`яснення не має сили нормативно-правового акта.

(4) Не може бути притягнуто до відповідальності платника податків, що діяв у відповідності до податкового роз`яснення, лише на підставі того, що у майбутньому таке податкове роз`яснення було змінене або скасоване. При цьому при оцінці доказів судом (арбітражним судом), наданих центральним податковим органом, податкові роз`яснення не мають пріоритету над іншими доказами або іншими експертними оцінками.

(5) Податкове роз`яснення може бути змінене виключно у зв`язку із змінами положень законодавства, які прямо або безпосередньо стали підставою для надання відповідного податкового роз`яснення.

Враховано частково

по суті

 

 

 

-64- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13005. Порядок та умови надання податкового роз`яснення

(1) Податкове роз`яснення надається центральним податковим органом України на письмову заяву юридичної особи або фізичної особи - суб`єкта підприємницької діяльності. Письмова заява повинна містити прохання надати податкове роз`яснення по конкретному питанню застосування податкового законодавства України.

(2) До заяви про надання податкового роз`яснення повинні бути додані:

а) повна назва та адреса заявника;

б) повний виклад планованої чи здійснюваної господарської операції;

в) можливий, з точки зору заявника, порядок застосування податкового законодавства України стосовно зазначеної господарської операції.

(3) Податкове роз`яснення складається з аналітичної та резолютивної частин.

(4) Аналітична частина податкового роз`яснення повинна містити аналіз викладеної в заяві господарської операції заявника та аналіз податкового законодавства України стосовно зазначеної у заяві господарської операції.

(5) Резолютивна частина податкового роз`яснення повинна містити чітке положення про порядок застосування норм податкового законодавства України до зазначеної у заяві господарської операції.

(6) Не може бути відмовлено у наданні податкового роз`яснення з мотивів відсутності відповідного податкового законодавства або нечіткого врегулювання окремих питань застосування податкового законодавства, за винятком випадку зазначеного в частині 7 цієї статті Кодексу. У разі відсутності відповідного податкового законодавства необхідно виходити із загальних принципів побудови і функціонування системи оподаткування України, визначених цим Кодексом.

(7) У наданні податкового роз`яснення може бути відмовлено виключно у випадку, якщо предмет податкового роз`яснення є предметом розгляду справ у суді (арбітражному суді) на момент подачі заяви, де сторонами виступають сам заявник та податкові органи.

(8) Розгляд заяви про надання податкового роз`яснення проводиться центральним податковим органом протягом 30 календарних днів з дня подачі документів, визначених в пунктах 1 та 2 цієї статті Кодексу.

(9) Податкове роз`яснення надається центральним податковим органом України безоплатно.

Враховано частково

по суті

 

 

 

-65- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13006. Реєстр податкових роз`яснень

(1) Видані податкові роз`яснення підлягають реєстрації у Реєстрі податкових роз`яснень, що ведеться центральним податковим органом України. Порядок ведення Реєстру податкових роз`яснень встановлюється центральним податковим органом України.

(2) Реєстрація податкового роз`яснення здійснюється безоплатно.

(3) При зміні положень законодавства, які стали підставою для надання відповідного податкового роз`яснення, таке податкове роз`яснення підлягає відповідним змінам або скасовується.

(4) Забороняється вилучення з Реєстру податкових роз`яснень виданих центральним податковим органом роз`яснень, в тому числі тих, що були скасовані.

Відхилено

 

3321.

Стаття 16007. Вимоги до обліку операцій, пов'язаних з виникненням податкових зобов'язань

 

 

Стаття 16007. Вимоги до обліку операцій, пов'язаних з виникненням податкових зобов'язань

3322.

(1) Кожна юридична або фізична особа, а також філіали (відділення), представництва юридичних осіб, постійні представництва нерезидентів, які сплачують податки відповідно до цього Кодексу, зобов'язані вести облік операцій, що можуть спричинити до виникнення податкових зобов'язань, крім випадків, визначених цим Кодексом.

-66- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) статті 16007 вилучити.

Враховано

 

3323.

(2) Платники податків самостійно, відповідно до вимог і правил, установлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, здійснюють облік операцій, пов'язаних з виникненням податкових зобов'язань, з метою формування повної, достовірної інформації, необхідної для правильного обчислення та сплати податків і здійснення податкового контролю.

 

 

(1) Платники податків самостійно, відповідно до вимог і правил, установлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, зобов'язані здійснювати облік операцій, пов'язаних з виникненням податкових зобов'язань, з метою формування повної, достовірної інформації, необхідної для правильного обчислення та сплати податків і здійснення податкового контролю.

3324.

(3) Облік операцій, пов'язаних з виникненням податкових зобов'язань, здійснюється шляхом ведення податкового обліку, складання і подання податкових декларацій (розрахунків) та іншої податкової звітності.

-67- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16007. В частині (3) слова "та іншої податкової звітності" виключити.

-68- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 16007 (3) Вилучити.

Враховано

 

Враховано

 

 

 

-69- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Стаття 16007. В частині (3) слова "та іншої податкової звітності" виключити.

Враховано

 

 

 

-70- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Виключити ч. (3) 16007.

Враховано

 

3325.

(4) Платники податків повинні забезпечити:

 

 

(2) Платники податків повинні забезпечити:

3326.

а) незмінність протягом календарного року прийнятої методології податкового обліку, якщо інше не передбачено цим Кодексом;

 

 

а) незмінність протягом календарного року прийнятої методології податкового обліку, якщо інше не передбачено цим Кодексом;

3327.

б) повноту відображення в обліку за звітний період усіх фінансово-господарських операцій, здійснених у такому періоді, та результатів інвентаризацій майна і зобов'язань;

 

 

б) повноту відображення в обліку за звітний період усіх фінансово-господарських операцій, здійснених у такому періоді, та результатів інвентаризацій майна і зобов'язань;

3328.

в) правильність віднесення доходів і витрат до відповідних звітних періодів.

 

 

в) правильність віднесення доходів і витрат до відповідних звітних періодів.

3329.

(5) Операції, пов'язані з виникненням податкових зобов'язань, повинні бути відображені в первинних документах у момент їх здійснення, а якщо це неможливо, - безпосередньо після їх закінчення.

 

 

(3) Операції, пов'язані з виникненням податкових зобов'язань, повинні бути відображені в первинних документах у момент їх здійснення, а якщо це неможливо, - безпосередньо після їх закінчення.

3330.

Стаття 16008. Подання інформації про суми виплат фізичним особам

-71- Національний банк України

Статтю 16008 пропонуємо виключити, через те, що така редакція призведе до ігнорування прав громадян на збереження банківської таємниці та втручання в особисте життя громадян.

Відхилено

Стаття 16008. Подання інформації про суми виплат фізичним особам

3331.

Кожна юридична особа або фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка здійснює виплату за товари, виконані роботи та надані послуги, провадить будь-які інші розрахунки у грошовій або будь-якій іншій формі з фізичними особами - резидентами та нерезидентами, зобов'язана щоквартально у 15- денний строк після закінчення кварталу, а після закінчення звітного року - до 1 лютого наступного року повідомити орган державної податкової служби за місцем податкової адреси фізичної особи, а щодо осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні, - за місцем одержання доходів про суми виплачених доходів і утриманих з них податків, надані пільги та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, за формами та в порядку, що встановлені центральним органом державної податкової служби України.

-72- Кабінет Міністрів України

В пункті 11 статті 16008 після слів "підприємницької" додати слова "або особа, яка систематично проводить незалежну професійну діяльність (зокрема, приватні нотаріуси, адвокати)".

 

-73- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Статтю 16008 викласти у такеій редакції:

"Кожна юридична особа або фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності або особа, яка систематично проводить незалежну професійну діяльність (зокрема, приватні нотаріуси, адвокати), яка здійснює виплату за товари, виконані роботи та надані послуги, провадить будь-які інші розрахунки у грошовій або будь-якій іншій формі з фізичними особами - резидентами та нерезидентами, зобов'язана у строки визначені цим Кодексом для квартального звітного періоду на який випадає виплата повідомити орган державної податкової служби за місцем свого розташування, який надсилає зазначені відомості до органу державної податкової служби за податковою адресою фізичної особи, а щодо осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні, - за місцем одержання доходів про суми виплачених доходів і утриманих з них податків, надані пільги та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, за формами та в порядку, що встановлені центральним органом державної податкової служби України. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи, або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які практично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається".

Враховано

 

 

 

 

 

 

Враховано

Кожна юридична особа або фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності або особа, яка систематично проводить незалежну професійну діяльність (зокрема, приватні нотаріуси, адвокати), яка здійснює виплату за товари, виконані роботи та надані послуги, провадить будь-які інші розрахунки у грошовій або будь-якій іншій формі з фізичними особами - резидентами та нерезидентами, зобов'язана у строки визначені цим Кодексом для квартального звітного періоду на який випадає виплата повідомити орган державної податкової служби за місцем свого розташування, який надсилає зазначені відомості до органу державної податкової служби за податковою адресою фізичної особи, а щодо осіб, які не мають постійного місця проживання в Україні, - за місцем одержання доходів про суми виплачених доходів і утриманих з них податків, надані пільги та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, за формами та в порядку, що встановлені центральним органом державної податкової служби України. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи, або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які практично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається.

 

-74- Кабінет Міністрів України

Статтю 16008 доповнити частиною (2) такого відповідного змісту: "(2) Кожна юридична особа, фізична особа - суб'єкт підприємницької, або особа, яка систематично проводить незалежну професійну діяльність (зокрема, яка здійснює виплату за товари, виконані роботи та надані послуги, провадить будь-які інші розрахунки у грошовій або будь-якій іншій формі з фізичними особами - резидентами та нерезидентами, зобов'язана щоквартально у 15- денний строк після закінчення кварталу повідомити орган державної податкової служби за місцем своєї реєстрації про суми виплачених доходів і утриманих з них податків, надані пільги та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням і сплатою податків, за формами та в порядку, що встановлені центральним органом державної податкової служби України."

Відхилено

 

3332.

Стаття 16009. Податкова декларація (розрахунок)

 

 

Стаття 16009. Податкова декларація (розрахунок)

3333.

(1) Податкова декларація (розрахунок) - це письмова заява платника податків або особи, на яку цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки утримувати та перераховувати податки до бюджету (бюджетів), складена на бланку встановленої форми, що включає в себе інформацію про одержані доходи та понесені витрати, інші об'єкти оподаткування, джерела доходів, податкові пільги та обчислені суми податків, інші відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків.

-75- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) статті 16009 викласти в наступній редакції:

"(1) Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платникам податків до контролюючого органу у строки та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та\або сплата податку".

Враховано

(1) Податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платникам податків до контролюючого органу у строки та за формою, встановленими законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку.

 

-76- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16009. Частину (1) наприкінці доповнити текстом "передбачені законом".

Відхилено

 

 

 

-77- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 16009.

пункт 1 доповнити абзацом:

"В разі відсутності діяльності (чи припиненні) подається письмова заява встановленого зразка де вказується що платник не діє як об'єкт оподаткування і в разі її початку зобов'язується своєчасно подавати звітність встановленого зразка та нести відповідальність за приховування діяльності, що оподатковується чи об'єктів оподаткування".

Відхилено

 

3334.

(2) Податкові декларації (розрахунки) приймаються контролюючим органом без попередньої перевірки зазначених у них показників.

 

 

(2) Податкові декларації приймаються контролюючим органом без попередньої перевірки зазначених у них показників.

3335.

(3) Якщо згідно з правилами податкового обліку, визначеного цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація (розрахунок) за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації, при цьому остання не подається.

 

 

(3) Якщо згідно з правилами податкового обліку, визначеного цим Кодексом, податкова звітність з окремого податку складається наростаючим підсумком, податкова декларація за результатами останнього податкового періоду року прирівнюється до річної податкової декларації, при цьому остання не подається.

3336.

(4) Встановлення форм або методів складання обов'язкової податкової звітності, які передбачають подання зведеної інформації щодо окремих доходів, витрат, пільг, інших елементів баз оподаткування, що були раніше відображені у податкових деклараціях (розрахунках) з окремих податків, не дозволяється, якщо інше не встановлене цим Кодексом або іншими законами з питань оподаткування.

 

 

(4) Встановлення форм або методів обов'язкової податкової звітності, які передбачають подання зведеної інформації щодо окремих доходів, витрат, пільг, інших елементів баз оподаткування, що були раніше відображені у податкових деклараціях (розрахунках) з окремих податків, не дозволяється, якщо інше не встановлене цим Кодексом або іншими законами з питань оподаткування.

3337.

(5) Форми податкових декларацій (розрахунків) по податках, передбачених цим Кодексом, затверджуються:

 

 

(5) Форми податкових декларацій по податках, передбачених цим Кодексом, затверджуються за загальнодержавними і місцевими податками - центральним органом державної податкової служби України.

3338.

а) за загальнодержавними податками - центральним органом державної податкової служби України;

-78- Кабінет Міністрів України

Підпункт "а" частини (5) статті 16009 виключити.

Враховано

 

3339.

б) за місцевими податками і зборами - органами місцевого самоврядування з обов'язковим врахуванням рекомендацій центрального органу державної податкової служби України.

-79- Кабінет Міністрів України

Підпункт "б" частини (5) статті 16009 виключити.

Враховано

 

 

-80- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити статтю 16009 частиною (6) такого змісту:

"(6) Якщо внаслідок запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкового обліку чи обов'язкової податкової звітності, орган який затвердив такі форми зобов'язаний безоплатно оприлюднити такі нові форми обліку чи звітності. Забороняється використання бланків суворої звітності чи обліку як форм податкового обліку чи звітності, якщо інше прямо не встановлено законом з питань окремого податку".

Враховано

(6) Якщо внаслідок запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкового обліку чи обов'язкової податкової звітності, орган який затвердив такі форми зобов'язаний безоплатно оприлюднити такі нові форми обліку чи звітності. Забороняється використання бланків суворої звітності чи обліку як форм податкового обліку чи звітності, якщо інше прямо не встановлено законом з питань окремого податку.

3340.

(6) Статті 16009 - 16013 не поширюються на декларування товарів (продукції), ввезених на митну територію України або вивезених з неї відповідно до митного законодавства України, а також на декларування відрахувань до соціальних фондів та інше інформаційне декларування, яке містить економічні відомості про суб'єктів оподаткування, що не стосуються обчислення податків.

Частину (6) вважати відповідно ч.(7).

 

(7) Статті 16009 - 16013 не поширюються на декларування товарів (продукції), ввезених на митну територію України або вивезених з неї відповідно до митного законодавства України, а також на декларування відрахувань до соціальних фондів та інше інформаційне декларування, яке містить економічні відомості про суб'єктів оподаткування, що не стосуються обчислення податків.

3341.

Стаття 16010. Відповідальні за складання податкової звітності

 

 

Стаття 16010. Відповідальність за складання податкової звітності

3342.

Відповідальність за несвоєчасне і неякісне складання документів податкової звітності, порушення строків їх подання органам державної податкової служби, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах несуть:

-81- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

У першому абзаці статті 16010 слова "органам державної податкової служби " замінити на слова "контролюючим органам".

Враховано

Відповідальність за несвоєчасне і неякісне складання документів податкової звітності, порушення строків їх подання контролюючим органам, недостовірність інформації, наведеної у зазначених документах несуть:

3343.

а) юридичні особи та філіали (відділення), представництва юридичних осіб, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи;

-82- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16010, підпункт а): після слів "посадові особи" додати "зазначені в ч.(4) статті 16011 цього Кодексу".

Відхилено

а) юридичні особи та філіали (відділення), представництва юридичних осіб, постійні представництва нерезидентів, які відповідно до цього Кодексу визначені платниками податків, а також їх посадові особи;

3344.

б) фізичні особи - платники податків, або їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених цим Кодексом;

 

 

б) фізичні особи - платники податків, або їх законні чи уповноважені представники у випадках, передбачених цим Кодексом;

3345.

в) податкові агенти.

 

 

в) податкові агенти.

3346.

Стаття 16011. Складання податкової звітності

 

 

Стаття 16011. Складання податкової звітності

 

 

-83- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13017. Складання податкової звітності

(1) Декларації (розрахунки) та інша податкова звітність заповнюються платниками податків відповідно до інструкцій про порядок її заповнення.

(2) Інструкції про порядок заповнення податкових декларацій (розрахунків) та іншої податкової звітності за загальнодержавними податками видаються центральним органом державної податкової служби України, за місцевими податками і зборами - органами місцевого самоврядування.

(3) Податкова звітність повинна бути підписана:

а) керівником платника податку - юридичної особи або філіалу (відділення), представництва юридичної особи, або особою, яка відповідає за ведення податкового обліку та за подання податкової звітності;

б) фізичною особою - платником податків (її законним представником) або іншою особою, на яку цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки щодо подання податкової звітності.

(4) Якщо податкова звітність подається податковими агентами - юридичними особами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення податкового обліку та за подання податкової звітності такого агента, а якщо податковим агентом є фізична особа - такою фізичною особою.

Враховано частково

 

3347.

(1) Декларації (розрахунки) та інша податкова звітність заповнюються платниками податків відповідно до інструкцій про порядок її заповнення.

-84- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частини (1) та (2) викласти у наступній редакції:

(1) Форми обов'язкової податкової звітності (податкові декларації чи податкові розрахунки), повинні відповідати нормам та змісту відповідного податку.

Враховано

(1) Форми обов'язкової податкової звітності (податкові декларації чи податкові розрахунки), повинні відповідати нормам та змісту відповідного податку.

3348.

(2) Інструкції про порядок заповнення податкових декларацій (розрахунків) та іншої податкової звітності за загальнодержавними податками видаються центральним органом державної податкової служби України, за місцевими податками і зборами - органами місцевого самоврядування.

(2) Податкова звітність може бути надана за добровільним рішенням платника податків органу державної податкової служби в електронній формі, за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

 

(2) Податкова звітність може бути надана за добровільним рішенням платника податків органу державної податкової служби в електронній формі, за умови реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством;

3349.

(3) Податкова звітність подається із зазначенням ідентифікаційного коду або реєстраційного номера облікової справи платників податків.

 

 

(3) Податкова звітність подається із зазначенням ідентифікаційного коду або реєстраційного номера облікової справи платників податків.

3350.

(4) Податкова звітність повинна бути підписана:

 

 

(4) Податкова звітність повинна бути підписана:

3351.

а) керівником платника податку - юридичної особи або філіалу (відділення), представництва юридичної особи, а також особою, яка відповідає за ведення податкового обліку та за подання податкової звітності;

 

 

а) керівником платника податку - юридичної особи або філіалу (відділення), представництва юридичної особи, а також особою, яка відповідає за ведення податкового обліку та за подання податкової звітності;

3352.

б) фізичною особою - платником податків (її законним представником) або іншою особою, на яку цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки щодо подання податкової звітності.

 

 

б) фізичною особою - платником податків (її законним представником) або іншою особою, на яку цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки щодо подання податкової звітності.

3353.

(5) Якщо податкова звітність подається податковими агентами - юридичними особами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення податкового обліку та за подання податкової звітності такого агента, а якщо податковим агентом є фізична особа - такою фізичною особою.

 

 

(5) Якщо податкова звітність подається податковими агентами - юридичними особами, вона повинна бути підписана керівником такого агента та особою, яка відповідає за ведення податкового обліку та за подання податкової звітності такого агента, а якщо податковим агентом є фізична особа - такою фізичною особою.

3354.

(6) Особа, яка за винагороду складає податкову звітність або бере участь у складанні податкової звітності платника податків, крім випадків, коли така особа є працівником платника податків, повинна підписати податкову декларацію (розрахунок) разом з особами, визначеними в частинах (4) та (5) цієї статті.

 

 

(6) Особа, яка за винагороду складає податкову звітність або бере участь у складанні податкової звітності платника податків, крім випадків, коли така особа є працівником платника податків, повинна підписати податкову декларацію разом з особами, визначеними в частинах (4) та (5) цієї статті.

3355.

(7) Якщо у підготовці податкової звітності беруть участь декілька спеціалістів, то зазначена податкова звітність підписується лише головним спеціалістом разом з особами, визначеними в частинах (4) та (5) цієї статті.

 

 

(7) Якщо у підготовці податкової звітності беруть участь декілька спеціалістів, то зазначена податкова звітність підписується лише головним спеціалістом разом з особами, визначеними в частинах (4) та (5) цієї статті.

3356.

(8) Інформація, наведена в податковій декларації (розрахунку), у випадках передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, повинна підтверджуватися первинними документами, даними бухгалтерського обліку та відповідати вимогам ведення податкового обліку (звітності).

 

 

(8) Інформація, наведена в податковій декларації, у випадках передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, повинна підтверджуватися первинними документами, даними бухгалтерського обліку та відповідати вимогам ведення податкового обліку (звітності).

3357.

(9) Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах і необхідна для відображення у податковому обліку, нагромаджується та систематизується в облікових регістрах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

 

(9) Інформація, що міститься у прийнятих до обліку первинних документах і необхідна для відображення у податковому обліку, нагромаджується та систематизується в облікових регістрах в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3358.

(10) Інформація про операції, пов'язані з виникненням податкових зобов'язань, які здійснені платником податків за звітний період, з облікових регістрів переноситься у згрупованому вигляді до податкової звітності.

 

 

(10) Інформація про операції, пов'язані з виникненням податкових зобов'язань, які здійснені платником податків за звітний період, з облікових регістрів переноситься у згрупованому вигляді до податкової звітності.

 

 

-85- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13018. Податкова декларація

(1) Податковою декларацією є документ податкової звітності встановленої форми, який подається платником податку в письмовому вигляді, з визначенням в ньому самостійно нарахованої суми податку (з урахуванням податкових пільг та іншої інформації пов`язаної з обчисленням та сплатою податку) за звітний період.

(2) Форми податкових декларацій встановлюються Державною податковою адміністрацією України за узгодженням з Міністерством фінансів України.

Враховано частково

 

 

 

-86- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13019. Зміст податкової декларації

(1) Податкова декларація повинна включати в себе такі відомості:

а) ідентифікаційний код платника податку,

б) повне найменування платника податку, відомості про його місцезнаходження або місце проживання;

в) період, за який подається декларація або дата, за станом на яку подається декларація;

г) дата подання до податкового органу податкової декларації;

д) розмір бази оподаткування;

е) сума або розміри витрат та пільг;

є) ставка податку;

ж) сума податку, який підлягає сплаті.

Враховано частково

в інших статтях

 

3359.

Стаття 16012. Подання податкової звітності до органу державної податкової служби

 

 

Стаття 16012. Подання податкової звітності до контролюючих органів

 

 

-87- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13020. Порядок подання податкової декларації

(1) Податкові декларації подаються платником податків по кожному податку окремо у встановлені цим Кодексом терміни.

(2) Податкові декларації подаються до податкового органу за місцем обліку платника податків. За бажанням платника податку та за погодженням з податковим органом, податкові декларації можуть подаватися на магнітних носіях чи в іншій формі, що дає змогу проводити комп`ютерну обробку інформації.

(3) Податкові декларації можуть бути подані платником податку до податкового органу особисто або відправлені поштою. Податковий орган не має права відмовити платнику податку у прийнятті податкових декларацій.

(4) У разі відправлення податкових декларацій поштою, днем її подання вважається день відправлення рекомендованого листа з описом вкладення. Рекомендований лист повинен бути відправлений за 10 днів до закінчення терміну подання декларації.

(5) Податкова декларація подається до податкового органу в двох примірниках, один з яких повертається платнику податку з позначенням дати прийняття податкової декларації податковим органом, реєстраційного номеру та підписом посадової особи, яка приймає звітність.

(6) Податковому органу забороняється вимагати від платника включення в податкову декларацію відомостей, не передбачених статтею 13019 цього Кодексу.

Враховано частково

 

 

 

-88- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13021. Терміни подання податкової звітності

(1) Податкові декларації подаються при податковому (звітному) періоді, що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю, - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених частиною 'г" цієї статті, - протягом 60 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку з доходів фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

(2) Першим днем подання податкової звітності є день, наступний за днем закінчення звітного періоду.

(3) У випадках, якщо день, на який припадає встановлений цим Кодексом граничний строк сплати податків, подання до органів державної податкової служби податкової звітності збігається з вихідним, неробочим або святковим днем, то граничним строком сплати податків (подання звітності) вважається перший робочий після вихідного, святкового або неробочого дня.

Враховано частково

 

3360.

(1) Податкова звітність подається платником податків або іншою особою, на яку цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки з подання до органу державної податкової служби податкової звітності за звітний період у встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування строки, за місцем, визначеним центральним органом державної податкової служби України (якщо таке місце не визначено цим Кодексом).

-89- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16012, частина (1). Текст "нормативно-правовими актами" замінити текстом "законами". Аналогічно у частині (5) цієї статті, а також у статті 16014.

-90- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У частині (1) статті 16012 та інших статтях спеціальної частини слова "та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування" виключити.

Відхилено

 

 

 

 

Відхилено

(1) Податкова звітність подається платником податків або іншою особою, на яку цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки з подання до контролюючих органів податкової звітності за звітний період у встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування строки, за місцем, визначеним відповідним контролюючим органом центрального рівня (якщо таке місце не визначено цим Кодексом).

3361.

1. Податкова звітність подається за кожний звітний період.

-91- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт 1 статті 16012 викласти в редакції:

"1. Податкова звітність подається за кожний базовий податковий (звітний) період - (далі звітний період), що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" частини (1) статті 16012, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей цієї статті під терміном "базовий податковий період" слід розуміти податковий період, визначений цим Кодексом".

Враховано

1. Податкова звітність подається за кожний базовий податковий (звітний) період - (далі звітний період), що дорівнює:

а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;

б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);

в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом "г" частини (1) статті 16012, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;

г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.

Якщо податкова декларація за квартал, півріччя, три квартали або рік розраховується наростаючим підсумком на підставі показників базових податкових періодів, з яких складаються такі квартал, півріччя, три квартали або рік (без урахування авансових внесків) згідно з відповідним законом з питань оподаткування, така декларація подається у строки, визначені цим пунктом для такого базового податкового періоду. Для цілей цієї статті під терміном "базовий податковий період" слід розуміти податковий період, визначений цим Кодексом.

3362.

2. Платник податків - суб'єкт підприємницької діяльності незалежно від того, чи провадив він підприємницьку діяльність у звітному періоді, повинен подати податкову звітність за такий період.

 

 

2. Платник податків - суб'єкт підприємницької діяльності незалежно від того, чи провадив він підприємницьку діяльність у звітному періоді, повинен подати податкову звітність за такий період.

3363.

(2) Податкова звітність реєструється в органах державної податкової служби з додержанням таких вимог:

-92- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 1612

пункт 2 пов'язати із змінами в статті 160099.

Відхилено

(2) Податкова звітність реєструється в контролюючих органах з додержанням таких вимог:

3364.

а) органи державної податкової служби зобов'язані зареєструвати податкову звітність, подану платником податків або іншою особою, на яку цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки щодо подання податкової звітності, за датою її фактичного подання;

 

 

а) контролюючі органи зобов'язані зареєструвати податкову звітність, подану платником податків або іншою особою, на яку цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування покладено обов'язки щодо подання податкової звітності, за датою її фактичного подання;

3365.

б) платник податків має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання податкової звітності надіслати її до органу державної податкової служби поштою рекомендованим листом. Порядок оформлення зазначених поштових відправлень, а також нормативи їх обігу встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

 

б) платник податків має право не пізніше ніж за 10 днів до закінчення строку подання податкової звітності надіслати її до контролюючого органу поштою рекомендованим листом. Порядок оформлення зазначених поштових відправлень, а також нормативи їх обігу встановлюються Кабінетом Міністрів України.

 

-93- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ч. (2) ст. 16012 новим підпунктом "в" наступної редакції:

"в) платник податку має право не пізніше як за 5 днів до закінчення строку подання податкової звітності надіслати її до органу державної податкової служби електронною поштою, у порядку встановленому Кабінетом Міністрі України."

Враховано

в) платник податку має право не пізніше як за 5 днів до закінчення строку подання податкової звітності надіслати її до контролюючого органу електронною поштою, у порядку встановленому Кабінетом Міністрі України.

3366.

(3) Податкова звітність подається у письмовому вигляді або (за погодженням з органом державної податкової служби) на магнітних носіях чи в іншій формі, що дає змогу провадити комп'ютерну обробку інформації.

 

 

(3) Податкова звітність подається у письмовому вигляді або (за погодженням з контролюючим органом) на магнітних носіях чи в іншій формі, що дає змогу провадити комп'ютерну обробку інформації.

3367.

(4) Платник податків повинен подавати на вимогу органу державної податкової служби інформацію, необхідну для перевірки наданої податкової звітності.

-94- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Доповнити ч. (4) ст. 16012 словами "під час документальної перевірки". Навести повний перелік цієї "Необхідної інформації" з урахуванням комерційної таємниці.

Відхилено

(4) Платник податків повинен подавати на вимогу контролюючого органу інформацію, необхідну для перевірки наданої податкової звітності.

 

 

-95- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)

Стаття 16012. Викласти пункт (4) у такій новій редакції:

"(4) Платник податків повинен подавати на вимогу органу державної податкової служби інформацію, необхідну для перевірки наданої податкової звітності під час документальної перевірки (з дотримання збереження комерційної таємниці)".

Відхилено

 

3368.

(5) Податкова звітність за місцевими податками і зборами подається до органів державної податкової служби у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-96- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16012, частина (5). Текст "нормативно-правовими актами" замінити текстом "законами".

Відхилено

(5) Податкова звітність за місцевими податками і зборами подається до органів державної податкової служби у порядку, визначеному органами місцевого самоврядування, якщо інше не встановлено цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

3369.

Стаття 16013. Внесення змін до податкової звітності

 

 

Стаття 16013. Внесення змін до податкової звітності

3370.

(1) У разі самостійного виявлення платником податків у раніше поданій ним у встановленому порядку податковій декларації (розрахунку) неповноти відомостей або арифметичних чи інших помилок, описок, що призводять до заниження суми податків за звітний період, до виявлення цього факту органами державної податкової служби, платник податків зобов'язаний повідомити орган державної податкової служби за місцем подання податкової звітності про цю обставину, подати нову податкову декларацію (розрахунок), що містить виправлені показники, і сплатити до бюджету належні суми податків з нарахуванням пені за дні прострочення.

-97- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) викласти в редакції:

"(1) У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник податків зобовзаний подати нову податкову декларацію, що містить виправлені показники. Штрафні санкції та пеня в цьому випадку на нараховану суму податкового зобов'язання до платника податку не застосовуються крім випадків, передбачених цим Кодексом".

Враховано

(1) У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник податків зобовзаний подати нову податкову декларацію, що містить виправлені показники. Штрафні санкції та пеня в цьому випадку на нараховану суму податкового зобов'язання до платника податку не застосовуються крім випадків, передбачених цим Кодексом.

 

 

-98- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 16013. Дописати частину (1) "Штрафні санкції в цьому випадку до платника податку не застосовуються".

Враховано частково

 

 

 

-99- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16013.

В частині (1) слова "з нарахуванням пені за дні прострочення" виключити.

Враховано частково

 

 

 

-100- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13022. Внесення доповнень та змін до податкової декларації

(1) Якщо платник податку, після надання податкової декларації виявив арифметичну або іншу помилку або описку, що призвели до заниження (завищення) суми податку, він має право подати податковому органу уточнену декларацію разом з заявою про це.

(2) В разі виявлення в ході податкової перевірки невідповідності відомостей, зазначених в поданій податковій декларації, уточнена декларація не подається. У цих випадках виявлені невідповідності повинні бути відображені в декларації, що подається за наступний після закінчення перевірки звітний період.

(3) Виправлення в деклараціях, що подаються завіряються підписами посадових осіб, відповідальних за складання цієї декларації.

(4) У випадку, коли платник податку самостійно виявив помилку в поданій їм декларації, що призвела до заниження суми податку та її несплату, він самостійно обраховує та сплачує пеню в розмірі, встановленому цим Кодексом, за весь період з дня виникнення такої недоїмки до дня подачі податковому органу уточненої декларації.

Резервні статті 13023 - 13045

Враховано частково

 

3371.

(2) Виправлення помилок, описок у податковій звітності підтверджується підписом осіб, які її підписали під час подання, із зазначенням дати виправлення.

-101- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (2) статті 16013 записати як частину (3). Одночасно включити в статтю 16013 частину (2) в такій редакції:

"У разі самостійного виявлення платникам податків у раніше поданій ним у встановленому порядку податковій декларації (розрахунку) арифметичних чи інших помилок, описок, що призводять до завищення суми податків за звітний період, до сплати такого податку, платник податку повідомляє орган державної податкової служби за місцем подання податкової звітності про цю обставину, подає нову податкову декларацію (розрахунок), що містить виправлені показники, і платить до бюджету належні суми податків (без пені та штрафних санкцій, якщо податок сплачується з порушенням встановлених термінів)".

У статті 16013, яка називається "Внесення змін до податкової звітності" повинен міститися і той випадок, коли платник податку до сплати такого податку виявив арифметичні та інші помилки, описки, що призводять до завищення суми податків за звітний період. Порядок заліку і повернення надміру сплачених сум податків, виявлених платником податків після їх сплати передбачено статтею 16094.

Враховано по суті

(2) Виправлення помилок, описок у податковій звітності підтверджується підписом осіб, які її підписали під час подання, із зазначенням дати виправлення.

3372.

Стаття 16014. Визначення строків

 

 

Стаття 16014. Визначення строків

3373.

Якщо день, на який припадає встановлений цим Кодексом або іншим нормативно-правовим актом з питань оподаткування граничний строк сплати податків, подання до органів державної податкової служби податкової звітності, інших документів, або вчинення інших дій, передбачених цим Кодексом, збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, то граничним строком сплати податків, подання документів, вчинення інших дій, передбачених цим Кодексом, вважається перший робочий день після вихідного, святкового або неробочого дня.

-102- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Статтю 16014 викласти в такій редакції:

"Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені пунктом".

Враховано

Якщо останній день строку подання податкової декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем строку вважається наступний за вихідним або святковим робочий день.

Граничні строки подання податкової декларації можуть бути збільшені за правилами та на підставах, які передбачені пунктом.

 

-103- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16014, частина (1). Текст "нормативно-правовими актами" замінити текстом "законами".

Відхилено

 

3374.

Статті 16015 - 16025 - резервні

 

 

Статті 16015 - 16025 - резервні

3375.

Глава 104. Облік платників податків

-104- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Глава 79. Порядок обліку платників податків

Враховано по суті

Глава 104. Облік платників податків

3376.

Стаття 16026. Загальні положення

 

 

Стаття 16026. Загальні положення

3377.

(1) Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення органами державної податкової служби контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій.

-105- Кабінет Міністрів України

В пункті (1) статті 16026 замість слів: "органами державної податкової служби" написати: "контролюючими органами"

Враховано

(1) Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій.

3378.

(2) Органи державної податкової служби ведуть облік платників податків у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(2) Органи державної податкової служби ведуть облік платників податків у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

3379.

(3) Взяття платників податків на облік в органах державної податкової служби здійснюється безоплатно.

-106- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13007. Загальні положення

(1) Платники податків підлягають взяттю на облік у податкових органах:

а) юридичні особи - за місцем свого знаходження;

б) фізичні особи - за місцем свого проживання, а фізична особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, - до податкового органу за місцем одержання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування;

в) усі платники податку на нерухомість - за місцем знаходження нерухомості, яка їм належить.

(2) Облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення податковими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій.

(3) Взяття на облік у податковому органі юридичних осіб, їх структурних підрозділів, а також фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності проводиться незалежно від наявності обставин, з якими цей Кодекс пов'язує виникнення обов'язку щодо сплати податку.

(4) Облік платників податків ведеться у базі даних про платників податків.

(5) Взяття платників податків на облік в податкових органах здійснюється безоплатно за заявницьким принципом.

(6) Документи, подання яких необхідне для взяття на облік платників податків, можуть відправлятися до податкового органу рекомендованим листом.

Враховано частково

(3) Взяття платників податків на облік в органах державної податкової служби здійснюється безоплатно.

3380.

Стаття 16027. Взяття платників податків на облік

 

 

Стаття 16027. Взяття платників податків на облік

3381.

(1) Органи державної податкової служби ведуть облік платників податків у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

-107- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) вилучити.

Враховано

 

 

 

-108- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13012. Порядок постановки на облік платників податків

(1) Податковий орган зобов'язаний поставити на облік платника податків протягом 5 робочих днів від дня подання останнім усіх необхідних документів.

Податковий орган зобов'язаний протягом 3 робочих днів від дня постановки на облік повідомити платника податків про його постановку на облік як платника податків, та видати відповідне свідоцтво, форма якого встановлюється центральним податковим органом України.

Відхилено

 

3382.

(2) Для постановки на облік:

-109- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 16027

пункт 2 доповнити: "Цей порядок розповсюджується на підрозділи, що знаходяться в підпорядкуванні інших філій (відділень), якщо вони розташовані окремо територіально".

Відхилено

(1) Для постановки на облік:

3383.

а) юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності у 5-денний строк з дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію повинні звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням;

-110- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16027 ч.(2), підпункт а): після слів "повинні звернутись" пропонується додати "з заявою про реєстрацію"

Відхилено

а) юридичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності у 5-денний строк з дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію повинні звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням;

 

-111- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13008. Взяття на облік платників податків - юридичних осіб

(1) Юридичні особи подають до податкового органу заяви щодо їх постановки на облік протягом 10 робочих днів від дня отримання свідоцтва про державну реєстрацію.

(2) Крім заяви, до податкового органу подаються такі документи:

а) облікова картка встановленого зразка;

б) копія свідоцтва про державну реєстрацію.

(3) Додаткові відомості, не передбачені пунктом 2 цієї статті Кодексу, вимагати забороняється.

(4) Попередня перевірка відомостей, наведених в поданих для постановки на облік документах, податковим органом не проводиться.

Відхилено

 

3384.

б) неприбуткові організації повинні звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням до початку своєї господарської діяльності;

-112- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В пункті "б" частини (1) статті 16027 замість слов "своєї" записати "здійснення".

Враховано

б) неприбуткові організації повинні звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням до початку здійснення господарської діяльності;

3385.

в) інші юридичні особи незалежно від форм власності та організаційно-правових форм повинні у 5-денний строк з дня їх створення або одержання свідоцтва про державну реєстрацію (у разі коли така реєстрація передбачається законодавством) звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням;

-113- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16027, частина (2), підпункт в). Текст "законодавством" замінити текстом "законом"

Відхилено

в) інші юридичні особи незалежно від форм власності та організаційно-правових форм повинні у 5-денний строк з дня їх створення або одержання свідоцтва про державну реєстрацію (у разі коли така реєстрація передбачається законодавством) звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням;

3386.

г) філіали (відділення), представництва юридичних осіб у 5-денний строк з дня їх включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України повинні звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

-114- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16027, частина (2), підпункт г) після тексту "реєстру підприємств" доповнити текстом ", установ"

Відхилено

г) філіали (відділення), представництва юридичних осіб у 5-денний строк з дня їх включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України повинні звернутися до органу державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

 

 

-115- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13009. Постановка на облік відокремлених структурних підрозділів

(1) Платник податків - юридична особа, яка створює відокремлені структурні підрозділи, подає до податкових органів протягом 10 робочих днів від дня прийняття рішення про створення за місцем знаходження таких підрозділів, крім заяви, такі документи:

а) облікову картку встановленого зразка;

б) копію облікової картки про взяття на облік платника податків - юридичної особи з відміткою органу державної податкової служби;

в) копію рішення про створення відособленого підрозділу, прийнятого юридичною особою;

г) копію положення про відособлений підрозділ, затвердженого юридичною особою;

д) копію свідоцтва про державну реєстрацію.

(2) Додаткові відомості, не передбачені пунктом 1 цієї статті Кодексу, вимагати забороняється.

(3) Попередня перевірка відомостей, наведених в поданих для постановки на облік документах, податковим органом не проводиться.

Відхилено

 

3387.

г1. Юридичні особи у строк, передбачений цим пунктом, повинні повідомити орган державної податкової служби за своїм місцезнаходженням про створення філіалів (відділень), представництв;

 

 

г1. Юридичні особи у строк, передбачений цим пунктом, повинні повідомити орган державної податкової служби за своїм місцезнаходженням про створення філіалів (відділень), представництв;

3388.

д) постійні представництва нерезидентів зобов'язані у 5-денний строк з дня їх реєстрації в установленому порядку, але не пізніше початку господарської діяльності, повинні звернутися до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

-116- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В пункті "д" частини (1) статті 16027 перед словом "господарської" записати слово "здійснення".

Враховано

д) постійні представництва нерезидентів зобов'язані у 5-денний строк з дня їх реєстрації в установленому порядку, але не пізніше початку здійснення господарської діяльності, повинні звернутися до органів державної податкової служби за своїм місцезнаходженням.

3389.

д1. Якщо постійним представництвом є юридична або фізична особа - резидент України на підставі відповідного договору з нерезидентом (довіреності), вона повинна у 5- денний строк після укладення договору (видачі довіреності) стати на облік в органі державної податкової служби як постійне представництво;

 

 

д1. Якщо постійним представництвом є юридична або фізична особа - резидент України на підставі відповідного договору з нерезидентом (довіреності), вона повинна у 5- денний строк після укладення договору (видачі довіреності) стати на облік в органі державної податкової служби як постійне представництво;

3390.

е) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, адвокати та приватні нотаріуси у 5- денний строк відповідно з дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та реєстраційного посвідчення приватного нотаріуса повинні звернутися до органів державної податкової служби за своєю податковою адресою;

-117- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16027, частина (2), підпункт е). Текст "приватні", "приватного" - вилучити

Відхилено

е) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, адвокати та приватні нотаріуси у 5- денний строк відповідно з дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та реєстраційного посвідчення приватного нотаріуса повинні звернутися до органів державної податкової служби за своєю податковою адресою;

 

 

-118- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13010. Постановка на облік платників податків фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, адвокатів та приватних нотаріусів

(1) Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, адвокати та приватні нотаріуси для постанови їх на облік подають до податкового органу заяву протягом 10 днів від дня одержання свідоцтва про державну реєстрацію, свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю та реєстраційного посвідчення приватного нотаріуса.

(2) Крім заяви, до податкового органу подаються такі документи:

облікова картка встановленого зразка;

копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи, або свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю чи посвідчення приватного нотаріуса;

нотаріально засвідчена копія паспорта.

(3) Додаткові відомості, не передбачені пунктом 2 цієї статті Кодексу вимагати забороняється.

(4) Попередня перевірка відомостей, наведених в поданих для постановки на облік документах, податковим органом не проводиться.

Відхилено

 

 

 

-119- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13011. Постановка на облік платників податків - фізичних осіб

Постановка на облік фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності, здійснюється податковими органами самостійно з використанням відомостей з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Враховано по суті

 

3391.

є) орендарі земельних ділянок, які уклали договори оренди таких ділянок з сільськими, селищними, міськими радами, повинні у 5- денний строк з дня реєстрації договорів надати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельних ділянок копії укладених договорів.

-120- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. "є" ч.(2) ст. 16027 перед словом "орендарі" включити слова "у разі коли", а після слів "міськими радами" слова "то останні"

Враховано по суті

є) орендарі земельних ділянок, які уклали договори оренди таких ділянок з сільськими, селищними, міськими радами, повинні у 5- денний строк з дня реєстрації договорів надати органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельних ділянок копії укладених договорів.

3392.

(3) У разі зміни місцезнаходження (податкової адреси) платники податків, зазначені у частині (2) цієї статті, повинні стати на облік за новим місцем знаходження (податковою адресою) у строки та у порядку, встановлені центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(2) У разі зміни місцезнаходження (податкової адреси) платники податків, зазначені у частині (2) цієї статті, повинні стати на облік за новим місцем знаходження (податковою адресою) у строки та у порядку, встановлені центральним органом державної податкової служби України.

3393.

Стаття 16028. Документи, що подаються для взяття на облік, та особи, які їх подають

 

 

Стаття 16028. Документи, що подаються для взяття на облік, та особи, які їх подають

3394.

(1) Перелік документів, що подаються платниками податків для взяття на облік в органах державної податкової служби, та особи, які їх подають, визначаються центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(1) Перелік документів, що подаються платниками податків для взяття на облік в органах державної податкової служби, та особи, які їх подають, визначаються центральним органом державної податкової служби України.

3395.

(2) Документи, що подаються платниками податків для взяття на облік в органах державної податкової служби, перевіряються у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, і у разі виявлення помилок або надання недостовірних відомостей повертаються для виправлення.

 

 

(2) Документи, що подаються платниками податків для взяття на облік в органах державної податкової служби, перевіряються у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України, і у разі виявлення помилок або надання недостовірних відомостей повертаються для виправлення.

3396.

Стаття 16029. Внесення змін до облікових даних платників податків

 

 

Стаття 16029. Внесення змін до облікових даних платників податків

3397.

(1) Підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є:

 

 

(1) Підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є:

3398.

а) заява платника податків (з поданням документів, які підтверджували б внесення цих змін);

 

 

а) заява платника податків (з поданням документів, які підтверджували б внесення цих змін);

3399.

б) інформація органів державної реєстрації;

 

 

б) інформація органів державної реєстрації;

3400.

в) інформація банків про відкриття (закриття) банківських рахунків.

 

 

в) інформація банків про відкриття (закриття) банківських рахунків.

3401.

(2) Внесення змін до облікових даних платників податків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(2) Внесення змін до облікових даних платників податків здійснюється у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

3402.

Стаття 16030. Підстави та порядок зняття платників податків з обліку в органах державної податкової служби

 

 

Стаття 16030. Підстави та порядок зняття платників податків з обліку в контролюючих органах

3403.

(1) Підставами для зняття платника податків - юридичної особи з обліку в органах державної податкової служби є:

-121- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) викласти в наступній редакції:

"(1) Підставами для зняття платника податків з обліку в податкових органах є:

Враховано

(1) Підставами для зняття платника податків з обліку в контролюючих органах є:

3404.

а) рішення власника (власників) або уповноважених ним (ними) органів про її ліквідацію;

а) рішення власника (власників) або уповноважених ним (ними) органів про ліквідацію юридичної особи та її відокремлених структур та підрозділів;

 

а) рішення власника (власників) або уповноважених ним (ними) органів про ліквідацію юридичної особи та/або її відокремлених структур та підрозділів;

3405.

б) визнання юридичної особи в установленому порядку банкрутом;

 

 

 

3406.

в) рішення суду (арбітражного суду), що є підставою для скасування державної реєстрації юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності;

б) рішення суду (арбітражного суду), що є підставою для скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності;

 

б) рішення суду (господарського суду), що є підставою для скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності;

3407.

г) зміна місцезнаходження платника податків.

в) зміна місцезнаходження платника податків;

г) подання фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності до податкового органу відповідної заяви у зв'язку з прийняттям рішення про припинення підприємницької діяльності;

д) смерті фізичної особи.".

У зв'язку з цим частину (3) статті 16030 вилучити.

 

в) зміна місцезнаходження платника податків;

г) подання фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності до податкового органу відповідної заяви у зв'язку з прийняттям рішення про припинення підприємницької діяльності;

д) смерті фізичної особи.

 

-122- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити п. "б" ч.(1) ст.16030 - при банкрутстві не завжди ліквідується юридична особа.

Враховано

 

 

 

-123- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16030, частина (1), підпункт б). Вилучити текст "в установленому порядку"

Враховано

 

 

 

-124- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)

Стаття 16030. Порядок і підстави зняття платників податків з обліку в органах державної податкової служби

(1) Підставами для зняття платника податків - юридичної особи з обліку в органах державної податкової служби є:

в) рішення суду (арбітражного суду)‚ що є підставою для скасування державної реєстрації юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності‚ рішення органів виконавчої влади‚ що є підставою для скасування реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності‚ які не подають звітність до органів державної податкової служби протягом трьох років.

Враховано частково

 

 

 

-125- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13015. Порядок і підстави зняття платників податків з обліку в податкових органах

(1) Підставами для зняття платника податків з обліку в податкових органах є:

а) рішення власника (власників) або уповноважених ним (ними) органів про ліквідацію для юридичної особи та її відокремлених структур та підрозділів;

б) визнання платника податків в установленому порядку банкрутом;

в) рішення суду (арбітражного суду), що є підставою для скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності;

г) подання фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності до податкового органу відповідної заяви у зв'язку з прийняттям рішення про припинення підприємницької діяльності;

д) у разі смерті фізичної особи.

(2) Порядок зняття платників податків з обліку в податкових органах встановлюється центральним податковим органом України.

Враховано

 

3408.

(2) У разі ліквідації платника податків - юридичної особи його філіали (відділення), представництва підлягають зняттю з обліку в органах державної податкової служби.

 

 

(2) У разі ліквідації платника податків - юридичної особи його філіали (відділення), представництва підлягають зняттю з обліку в контролюючих органах.

3409.

(3) Зняття з обліку як платника податків фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності здійснюється у разі подання нею органу державної податкової служби відповідної заяви у зв'язку з прийняттям рішення про припинення підприємницької діяльності та у випадках, зазначених у частині (1) цієї статті, а також у разі її смерті.

-126- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (3) статті 16030 вилучити.

Враховано

 

3410.

(4) Порядок зняття платників податків з обліку в органах державної податкової служби встановлюється центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(3) Порядок зняття платників податків з обліку в органах державної податкової служби встановлюється центральним органом державної податкової служби України.

3411.

Стаття 16031. Особливості обліку платників податків за окремими податками

 

 

Стаття 16031. Особливості обліку платників податків за окремими податками

3412.

Особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються центральним органом державної податкової служби України.

 

 

Особливості обліку платників податків за окремими податками, а також окремих категорій платників податків установлюються центральним органом державної податкової служби України.

3413.

Стаття 16032. Інформація, що подається для обліку платників податків органами державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та іншими органами

 

 

Стаття 16032. Інформація, що подається для обліку платників податків органами державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та іншими органами

3414.

(1) Орган державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності повинен:

 

 

(1) Орган державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності повинен:

3415.

а) у 5-денний строк з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності подати відповідному органу державної податкової служби копію реєстраційної картки з відміткою про державну реєстрацію;

 

 

а) у 5-денний строк з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності подати відповідному органу державної податкової служби копію реєстраційної картки з відміткою про державну реєстрацію;

3416.

б) у 10-денний строк повідомити відповідний орган державної податкової служби про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

 

 

б) у 10-денний строк повідомити відповідний орган державної податкової служби про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

3417.

(2) Органи, які здійснюють облік або реєстрацію майна, яке є об'єктом оподаткування, зобов'язані повідомити про нерухоме майно, розміщене на відповідній території, або про транспортні засоби, зареєстровані у цих органах, та їх власників органи державної податкової служби за своїм місцезнаходженням щомісячно, але не пізніше ніж 10 числа наступного місяця.

 

 

(2) Органи, які здійснюють облік або реєстрацію майна, яке є об'єктом оподаткування, зобов'язані повідомити про нерухоме майно, розміщене на відповідній території, або про транспортні засоби, зареєстровані у цих органах, та їх власників органи державної податкової служби за своїм місцезнаходженням щомісячно, але не пізніше ніж 10 числа наступного місяця.

3418.

(3) Органи, уповноважені видавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності повинні повідомити органи державної податкової служби про видачу або анулювання таких спеціальних дозволів у 5- денний строк з дня провадження відповідної дії.

 

 

(3) Органи, уповноважені видавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності повинні повідомити органи державної податкової служби про видачу або анулювання таких спеціальних дозволів у 5- денний строк з дня провадження відповідної дії.

3419.

(4) Державні органи повинні подавати органам державної податкової служби іншу інформацію у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими актами законодавства України.

-127- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16032, частина (4). Текст "Державні органи" замінити текстом "Органи державної влади", а текст "актами законодавства" замінити текстом "нормативно-правовими актами".

Враховано частково

(4) Державні органи повинні подавати органам державної податкової служби іншу інформацію у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами України.

 

 

-128- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13013. Інформація, що подається для обліку платників податків органами державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності та іншими органами

(1) Орган державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності повинен:

а) у 10-денний строк з дня державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності подати відповідному податковому органу копію реєстраційної картки з відміткою про державну реєстрацію;

б) у 10-денний строк повідомити відповідний податковий орган про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

(2) Органи, які здійснюють облік або реєстрацію майна, яке є об'єктом оподаткування, зобов'язані повідомити про нерухоме майно, розміщене на відповідній території, або про транспортні засоби, зареєстровані у цих органах, та їх власників податкові органи за своїм місцезнаходженням щомісячно, але не пізніше ніж 10 числа наступного місяця.

(3) Органи, уповноважені видавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності повинні повідомити податкові органи про видачу або анулювання таких спеціальних дозволів у п`ятиденний строк з дня провадження відповідної дії.

(4) Державні органи повинні подавати податковим органам іншу інформацію у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами України.

Банки та інші фінансово-кредитні установи повинні повідомити про відкриття або закриття рахунків платникам податків - юридичним або фізичними особам податкові органи за місцем взяття їх на облік у триденний строк з дня відповідно відкриття або закриття таких рахунків.

Враховано по суті

 

 

 

-129- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13014. Порядок внесення змін до облікових даних платників податків

(1) Платники податків повинні повідомляти податковий орган за місцем обліку протягом 10 днів після наступної події:

а) зміни у статутних та інших установчих документах, пов'язаних зі створенням нових відокремлених структурних підрозділів, зміни складу засновників (для юридичних осіб);

б) зміни паспортних даних для фізичних осіб;

в) зміни місця свого знаходження для юридичної особи або фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності;

г) зміни місця проживання для фізичної особи;

(2) У разі зміни платником податків місця свого знаходження або місця проживання перереєстрація (скасування реєстрації у попередньому податковому органі та реєстрація у новому) проводиться податковим органом, у якому платник податків став на облік, протягом 5 днів від дня подання платником заяви про зміну свого місця знаходження або місця проживання.

(3) Підставами для внесення змін до облікових даних платників податків є:

а) отримання повідомлення від платника податків, в випадках, наведених в пункті 1 цієї статті Кодексу;

б) інформація органів державної реєстрації;

в) інформація банків про відкриття (закриття) банківських рахунків.

(4) Внесення змін до облікових даних платників податків здійснюється у порядку, встановленому центральним податковим органом України з урахуванням положень пункту 2 цієї статті Кодексу.

Враховано по суті

 

3420.

Стаття 16033. Вимоги до відкриття та закриття банківських рахунків

 

 

Стаття 16033. Вимоги до відкриття та закриття банківських рахунків

3421.

(1) Банки та інші фінансово-кредитні установи мають право відкривати розрахункові та інші рахунки юридичним особам (як резидентам, так, і нерезидентам) незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, філіалам (відділенням) та представництвам юридичних осіб, фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності лише за наявності документа, що підтверджує взяття їх на облік в органах державної податкової служби, а фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності і за умови надання інформації про реєстраційний номер - облікової справи платника податків.

-130- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В статті 16033 замсть слів "фінансово-кредитні" записати "фінансові".

-131- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16033 ч.(1): слово "розрахункові" замінити на "поточні".

-132- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16033 ч.(1): замість ідентифікаційних номерів фізичних осіб, які вже використовуються при сплаті податків, отриманні доходів, відкритті рахунків фізичними особами тощо, Кодексом вводяться реєстраційні номери облікової справи платника податків.

Враховано

 

 

 

Враховано

 

 

Враховано

(1) Банки та інші фінансові установи мають право відкривати поточні та інші рахунки юридичним особам (як резидентам, так, і нерезидентам) незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, філіалам (відділенням) та представництвам юридичних осіб, фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності лише за наявності документа, що підтверджує взяття їх на облік в органах державної податкової служби, а фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності і за умови надання інформації про реєстраційний номер облікової справи платника податків.

3422.

(2) Банки та інші фінансово-кредитні установи повинні повідомити про відкриття або закриття рахунків платникам податків - юридичним особам (як резидентам, так, і нерезидентам) незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, філіалам (відділенням) та представництвам юридичних осіб органи державної податкової служби за місцем взяття їх на облік, а фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності - орган державної податкової служби за місцезнаходженням банку (фінансово-кредитної установи) у триденний строк з дня відповідно відкриття або закриття таких рахунків. Зазначена інформація повинна надаватися у письмовому та електронному вигляді згідно з порядком, що встановлюється центральним органом державної податкової служби України за погодженням з Національним банком України.

 

 

(2) Банки та інші фінансові установи повинні повідомити про відкриття або закриття рахунків платникам податків - юридичним особам (як резидентам, так, і нерезидентам) незалежно від форм власності та організаційно-правової форми, філіалам (відділенням) та представництвам юридичних осіб органи державної податкової служби за місцем взяття їх на облік, а фізичним особам - суб'єктам підприємницької діяльності - орган державної податкової служби за місцезнаходженням банку (фінансової установи) у триденний строк з дня відповідно відкриття або закриття таких рахунків. Зазначена інформація повинна надаватися у письмовому та\або електронному вигляді згідно з порядком, що встановлюється центральним органом державної податкової служби України за погодженням з Національним банком України.

3423.

Статті 16034 - 16038 - резервні

 

 

Статті 16034 - 16038 - резервні

3424.

Глава 105. База даних про платників податків

-133- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Глава 80. База даних про платників податків

Глава 81. Податкова звітність

Стаття 13016. Поняття податкової звітності

(1) Податковою звітністю є документи встановленої форми, які містять відомості про результати діяльності платника податку, його майновий стан.

(2) Документами податкової звітності є податкова декларація та розрахунки.

(3) Правила, передбачені цією статтею, не поширюються на декларування товарів, які перетинають митний кордон України.

Враховано частково

в інших статтях

Глава 105. База даних про платників податків

3425.

Стаття 16039. База даних про платників податків

 

 

Стаття 16039. База даних про платників податків

3426.

(1) Для забезпечення єдиного державного автоматизованого обліку платників податків і контролю за додержанням податкового законодавства України органами державної податкової служби формується та ведеться база даних платників податків, яка складається з єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та єдиного банку даних про платників податків - фізичних осіб.

 

 

(1) Для забезпечення єдиного державного автоматизованого обліку платників податків і контролю за додержанням податкового законодавства України органами державної податкової служби формується та ведеться база даних платників податків, яка складається з єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та єдиного банку даних про платників податків - фізичних осіб.

3427.

(2) База даних про платників податків включає інформацію, яка надходить до органів державної податкової служби всіх рівнів із джерел, визначених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами, зокрема від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, платників податків, інших юридичних та фізичних осіб.

-134- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16039. Частину (2) після тексту "виконавчої влади, " доповнити текстом "органів влади Автономної Республіки Крим, "

Враховано

(2) База даних про платників податків включає інформацію, яка надходить до органів державної податкової служби всіх рівнів із джерел, визначених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами, зокрема від органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, платників податків, інших юридичних та фізичних осіб.

3428.

(3) Роботи, пов'язані з формуванням та веденням бази даних про платників податків, фінансуються з державного бюджету.

 

 

(3) Роботи, пов'язані з формуванням та веденням бази даних про платників податків, фінансуються з державного бюджету.

3429.

(4) Нормативно-правові акти щодо структури, порядку формування та ведення єдиних банків даних про платників податків видаються центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(4) Нормативно-правові акти щодо структури, порядку формування та ведення єдиних банків даних про платників податків видаються центральним органом державної податкової служби України.

3430.

Стаття 16040. Державний реєстр фізичних осіб - платників податків

 

 

Стаття 16040. Державний реєстр фізичних осіб - платників податків

3431.

(1) Центральний орган державної податкової служби України формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр), який є складовою частиною єдиного банку даних про платників податків - фізичних осіб.

-135- Кабінет Міністрів України

Викласти частину (1) статті 16040 в наступній редакції:

"(1) Центральний орган державної податкової служби України формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр)".

Враховано

(1) Центральний орган державної податкової служби України формує та веде Державний реєстр фізичних осіб - платників податків (далі - Державний реєстр).

3432.

(2) Кожна фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова справа платника податків, що має реєстраційний номер, особисто або через законного чи уповноваженого представника в місячний строк з дня виникнення обов'язків щодо сплати податків або для реалізації права на одержання пільг, субсидій та інших соціальних виплат зобов'язана подати до відповідного органу державної податкової служби облікову картку фізичної особи - платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред'явити документ, що посвідчує особу.

-136- Кабінет Міністрів України

Частину (2) статті 16040 викласти у наступній редакції:

"(2) Кожна фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова справа платника податків з реєстраційним номером облікової справи платника податків (далі - реєстраційний номер облікової справи), особисто або через законного чи уповноваженого представника в місячний строк з дня виникнення обов'язків щодо сплати податків або необхідністю реєстрації в інформаційних системах інших державних органів зобов'язана подати до відповідного органу державної податкової служби облікову картку фізичної особи - платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред'явити документ, що посвідчує особу".

Враховано

(2) Кожна фізична особа незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова справа платника податків з реєстраційним номером облікової справи платника податків (далі - реєстраційний номер облікової справи), особисто або через законного чи уповноваженого представника в місячний строк з дня виникнення обов'язків щодо сплати податків або необхідністю реєстрації в інформаційних системах інших державних органів зобов'язана подати до відповідного органу державної податкової служби облікову картку фізичної особи - платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Державному реєстрі, та пред'явити документ, що посвідчує особу.

3433.

(3) Фізична особа подає облікову картку фізичної особи - платника податків до органу державної податкової служби за місцем свого постійного проживання, а фізична особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, - до органу державної податкової служби за місцем одержання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування.

 

 

(3) Фізична особа подає облікову картку фізичної особи - платника податків до органу державної податкової служби за місцем свого постійного проживання, а фізична особа, яка не має постійного місця проживання в Україні, - до органу державної податкової служби за місцем одержання доходів або за місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування.

3434.

(4) До облікової картки фізичної особи - платника податків вноситься така інформація:

 

 

(4) До облікової картки фізичної особи - платника податків вноситься така інформація:

3435.

а) прізвище, ім'я та по батькові;

 

 

а) прізвище, ім'я та по батькові;

3436.

б) дата народження;

 

 

б) дата народження;

3437.

в) місце народження (країна, область, район, населений пункт);

 

 

в) місце народження (країна, область, район, населений пункт);

3438.

г) місце проживання, а для нерезидентів - також громадянство;

 

 

г) місце проживання, а для нерезидентів - також громадянство;

3439.

д) серія, номер паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий, а для нерезидентів - також ідентифікаційний номер, що використовується під час оподаткування;

 

 

д) серія, номер паспорта (аналогічні дані іншого документа, що посвідчує особу), ким і коли виданий, а для нерезидентів - також ідентифікаційний номер, що використовується під час оподаткування;

3440.

е) місце одержання основного доходу.

 

 

е) місце одержання основного доходу.

3441.

(5) Для внесення до облікової картки фізичної особи - платника податків інформації, зазначеної у підпунктах "а" - "д" частини (4) цієї статті, використовуються дані документа, що посвідчує особу (паспорта).

-137- Кабінет Міністрів України

У частині (5) статті 16040 пропонується вилучити слово "(паспорта)".

Враховано

(5) Для внесення до облікової картки фізичної особи - платника податків інформації, зазначеної у підпунктах "а" - "д" частини (4) цієї статті, використовуються дані документа, що посвідчує особу.

3442.

(6) Форма облікової картки фізичної особи - платника податків і порядок її подання встановлюються центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(6) Форма облікової картки фізичної особи - платника податків і порядок її подання встановлюються центральним органом державної податкової служби України.

3443.

(7) У разі зміни даних, зазначених у підпунктах "а" - "д" частини (4) цієї статті, фізична особа повинна в місячний строк з дня внесення таких змін до документа, що посвідчує особу, повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за формою і в порядку, що встановлені центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(7) У разі зміни даних, зазначених у підпунктах "а" - "д" частини (4) цієї статті, фізична особа повинна в місячний строк з дня внесення таких змін до документа, що посвідчує особу, повідомити про це відповідний орган державної податкової служби за формою і в порядку, що встановлені центральним органом державної податкової служби України.

3444.

(8) Фізична особа несе відповідальність згідно із законодавством України за достовірність інформації, що вноситься до облікової картки фізичної особи - платника податків.

-138- Кабінет Міністрів України

Частину (8) статті 16040 доповнити абзацом другим наступного змісту:

"Фізичні особи - платники податків, керівники та інші посадові особи юридичних осіб і фізичні особи - суб'єкти підприємницької та іншої діяльності несуть відповідальність згідно з законодавством України за невикористання, використання недійсного реєстраційного номера облікової справи або реєстраційного номера облікової справи, який належить іншій особі".

Враховано

(8) Фізична особа несе відповідальність згідно із законодавством України за достовірність інформації, що вноситься до облікової картки фізичної особи - платника податків.

Фізичні особи - платники податків, керівники та інші посадові особи юридичних осіб і фізичні особи - суб'єкти підприємницької та іншої діяльності несуть відповідальність згідно з законодавством України за невикористання, використання недійсного реєстраційного номера облікової справи або реєстраційного номера облікової справи, який належить іншій особі.

 

-139- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16040, частина (8). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Відхилено

 

3445.

(9) На підставі даних з облікової картки, внесених до Державного реєстру, центральний орган державної податкової служби України формує для кожної фізичної особи - платника податків облікову справу платника податків. Кожній обліковій справі центральний орган державної податкової служби України надає реєстраційний номер, про що інформує орган державної податкової служби за місцем проживання фізичної особи або місцем одержання доходів чи місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування.

 

 

(9) На підставі даних з облікової картки, внесених до Державного реєстру, центральний орган державної податкової служби України формує для кожної фізичної особи - платника податків облікову справу платника податків. Кожній обліковій справі центральний орган державної податкової служби України надає реєстраційний номер, про що інформує орган державної податкової служби за місцем проживання фізичної особи або місцем одержання доходів чи місцезнаходженням іншого об'єкта оподаткування.

3446.

(10) Орган державної податкової служби, видає особі, яка реєструвалася, документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи як платника податків і містить реєстраційний номер облікової справи платника податків.

 

 

(10) Орган державної податкової служби, видає особі, яка реєструвалася, документ, що засвідчує реєстрацію фізичної особи як платника податків і містить реєстраційний номер облікової справи платника податків.

3447.

1. Форма документів і порядок їх видачі, а також порядок формування реєстраційного номера облікової справи платника податків установлюються центральним органом державної податкової служби України.

-140- Кабінет Міністрів України

Пункт 1 частини (10) викласти у наступній редакції:

"1. Форма документів і порядок їх видачі встановлюється центральним органом державної податкової служби України. Порядок формування реєстраційного номера облікової справи платника податків визначається та затверджується Кабінетом Міністрів України".

Враховано

1. Форма документів і порядок їх видачі встановлюється центральним органом державної податкової служби України. Порядок формування реєстраційного номера облікової справи платника податків визначається та затверджується Кабінетом Міністрів України.

3448.

2. За рішенням Кабінету Міністрів України може бути запроваджена видача документа, що засвідчує присвоєння фізичній особі реєстраційного номера облікової справи платника податків, у вигляді картки з високим ступенем захисту з фотографією.

 

 

2. За рішенням Кабінету Міністрів України може бути запроваджена видача документа, що засвідчує присвоєння фізичній особі реєстраційного номера облікової справи платника податків, у вигляді картки з високим ступенем захисту з фотографією.

3449.

3. За видачу карток і дублікатів карток, зазначених у пункті 2 цієї частини, справляється плата, розмір та порядок зарахування якої встановлюється Кабінетом Міністрів України з урахуванням витрат на виготовлення зазначених документів.

-141- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. 3 ч. 10 ст. 16040 вилучити слово "карток" та слова "зазначених у пункті 2 цієї частини"

Відхилено

3. За видачу карток і дублікатів карток, зазначених у пункті 2 цієї частини, справляється плата, розмір та порядок зарахування якої встановлюється Кабінетом Міністрів України з урахуванням витрат на виготовлення зазначених документів.

3450.

(11) У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій обліковій картці, фізичній особі може бути відмовлено у реєстрації або продовжено строк реєстрації.

-142- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

У ч.11 ст.16040 зазначити‚ що відмова не перешкоджає повторному зверненню після усунення недоліків.

Відхилено

(11) У разі виявлення недостовірних даних або помилок у поданій обліковій картці, фізичній особі може бути відмовлено у реєстрації або продовжено строк реєстрації.

3451.

(12) Реєстраційний номер облікової справи платника податків з Державного реєстру має використовуватися органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансово-кредитні установи, біржі, нотаріусами, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, зокрема у разі:

-143- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(12) статті 12040 слова "фінансово-кредитні" замінити словом "фінансові".

Враховано

(12) Реєстраційний номер облікової справи платника податків з Державного реєстру має використовуватися органами державної влади та органами місцевого самоврядування, юридичними особами незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, включаючи установи Національного банку України, комерційні банки та інші фінансові установи, біржі, нотаріусами, а також фізичними особами в усіх документах, які містять інформацію про об'єкти оподаткування фізичних осіб або про сплату податків, зокрема у разі:

3452.

а) виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України. Фізичні особи зобов'язані надавати юридичним та фізичним особам, що виплачують їм доходи, реєстраційний номер своєї облікової справи платника податків;

-144- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16040, частина (12) підпункт а). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Відхилено

а) виплати доходів, з яких утримуються податки згідно із законодавством України. Фізичні особи зобов'язані надавати юридичним та фізичним особам, що виплачують їм доходи, реєстраційний номер своєї облікової справи платника податків;

3453.

б) укладення цивільно-правових угод, предметом яких є об'єкти оподаткування та щодо яких виникають обов'язки сплати податків;

 

 

б) укладення цивільно-правових угод, предметом яких є об'єкти оподаткування та щодо яких виникають обов'язки сплати податків;

3454.

в) відкриття рахунків у комерційних банках, а також у платіжних документах під час здійснення фізичними особами безготівкових розрахунків;

 

 

в) відкриття рахунків у комерційних банках, а також у платіжних документах під час здійснення фізичними особами безготівкових розрахунків;

3455.

г) заповнення фізичними особами вантажних митних декларацій під час перетину митного кордону України;

 

 

г) заповнення фізичними особами вантажних митних декларацій під час перетину митного кордону України;

3456.

д) сплати фізичними особами податків;

 

 

д) сплати фізичними особами податків;

3457.

е) проведення державної реєстрації фізичних осіб як суб'єктів підприємницької діяльності або видачі таким особам спеціальних дозволів (ліцензій, патентів тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності;

 

 

е) проведення державної реєстрації фізичних осіб як суб'єктів підприємницької діяльності або видачі таким особам спеціальних дозволів (ліцензій, патентів тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності;

3458.

є) реєстрації майна фізичних осіб, що є об'єктом оподаткування, або прав на нього;

 

 

є) реєстрації майна фізичних осіб, що є об'єктом оподаткування, або прав на нього;

3459.

ж) подання до органів державної податкової служби декларацій про доходи та майно;

 

 

ж) подання до органів державної податкової служби декларацій про доходи та майно;

3460.

з) реєстрації транспортних засобів, що переходять у власність фізичних осіб;

 

 

з) реєстрації транспортних засобів, що переходять у власність фізичних осіб;

3461.

и) оформлення фізичним особам пільг, субсидій та інших соціальних виплат з державних цільових фондів.

 

 

и) оформлення фізичним особам пільг, субсидій та інших соціальних виплат з державних цільових фондів.

3462.

(13) Документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених частиною (12) цієї статті, які не мають реєстраційних номерів облікових справ платників податків, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.

 

 

(13) Документи, пов'язані з проведенням операцій, передбачених частиною (12) цієї статті, які не мають реєстраційних номерів облікових справ платників податків, вважаються оформленими з порушенням вимог законодавства України.

3463.

(14) Відомості з Державного реєстру:

 

 

(14) Відомості з Державного реєстру:

3464.

а) використовуються органами державної податкової служби виключно для здійснення контролю за додержанням податкового законодавства України;

 

 

а) використовуються органами державної податкової служби виключно для здійснення контролю за додержанням податкового законодавства України;

3465.

б) є інформацією з обмеженим доступом і надаються іншим державним органам відповідно до вимог цього Кодексу та інших актів законодавства України щодо захисту інформації про громадян.

-145- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16040, частина (14), підпункт б). Текст "державним органам" замінити текстом "органом державної влади".

Відхилено

б) є інформацією з обмеженим доступом і надаються іншим державним органам відповідно до вимог цього Кодексу та інших актів законодавства України щодо захисту інформації про громадян.

3466.

(15) Державні органи та органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності надають безоплатно органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням інформацію про фізичних осіб, що пов'язана з нарахуванням, сплатою податків і контролем за додержанням податкового законодавства України, із зазначенням їх реєстраційних номерів облікових справ платників податків, зокрема:

-146- Кабінет Міністрів України

У частині (15) статті 16040 після слів "юридичні особи та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності" додати слова "а також особи, які системно провадять незалежну професійну діяльність (зокрема, приватні нотаріуси, адвокати) "

Враховано

(15) Державні органи та органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, а також особи, які системно провадять незалежну професійну діяльність (зокрема, приватні нотаріуси, адвокати), надають безоплатно органам державної податкової служби за своїм місцезнаходженням інформацію про фізичних осіб, що пов'язана з нарахуванням, сплатою податків і контролем за додержанням податкового законодавства України, із зазначенням їх реєстраційних номерів облікових справ платників податків, зокрема:

3467.

а) державні органи та органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності - про дату прийняття на роботу або звільнення з роботи фізичних осіб щокварталу, але не пізніше 15 числа першого місяця наступного кварталу, а також, передбачені статтею 16008 цього Кодексу;

-147- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16040, частина (15), у першому абзаці та в підпункті а). Текст "державним органам" замінити текстом "органом державної влади".

Відхилено

а) державні органи та органи місцевого самоврядування, юридичні особи та фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності - про дату прийняття на роботу або звільнення з роботи фізичних осіб щокварталу, але не пізніше 15 числа першого місяця наступного кварталу, а також, передбачені статтею 16008 цього Кодексу;

3468.

б) органи внутрішніх справ - про фізичних осіб, які прибули на проживання до відповідного населеного пункту чи вибули з нього, про транспортні засоби, що переходять у власність фізичних осіб, щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також про втрачені, викрадені паспорти у 5-денний строк з дня одержання відповідних заяв від фізичних осіб та про паспорти померлих громадян щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

 

 

б) органи внутрішніх справ - про фізичних осіб, які прибули на проживання до відповідного населеного пункту чи вибули з нього, про транспортні засоби, що переходять у власність фізичних осіб, щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця, а також про втрачені, викрадені паспорти у 5-денний строк з дня одержання відповідних заяв від фізичних осіб та про паспорти померлих громадян щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

3469.

в) органи державної реєстрації морських, річкових та повітряних суден - про судна, що переходять у власність фізичних осіб, щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

 

 

в) органи державної реєстрації морських, річкових та повітряних суден - про судна, що переходять у власність фізичних осіб, щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

3470.

г) органи реєстрації актів громадянського стану - про фізичних осіб, які померли, а також про зміну фізичними особами прізвища, імені, по батькові та про внесення до актів громадянського стану змін стосовно дати і місця народження щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

 

 

г) органи реєстрації актів громадянського стану - про фізичних осіб, які померли, а також про зміну фізичними особами прізвища, імені, по батькові та про внесення до актів громадянського стану змін стосовно дати і місця народження щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

3471.

д) митні органи - про ввезення на митну територію Україну фізичними особами товарів та інших предметів, їх обсяги та вартість за даними вантажних митних декларацій та сплачені при цьому податки щомісячно, але не пізніше 15 числа наступного місяця;

 

 

д) митні органи - про ввезення на митну територію Україну фізичними особами товарів та інших предметів, їх обсяги та вартість за даними вантажних митних декларацій та сплачені при цьому податки щомісячно, але не пізніше 15 числа наступного місяця;

3472.

е) банки та інші фінансово-кредитні установи - про відкриття або закриття рахунків фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності у строки, встановлені законодавством України, та про рух коштів на цих рахунках - відповідно до статті 16041 цього Кодексу;

-148- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п."е" ч.(15) статті 12040 слова "фінансово-кредитні" замінити словом "фінансові".

Враховано

е) банки та інші фінансові установи - про відкриття або закриття рахунків фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності у строки, встановлені законодавством України, та про рух коштів на цих рахунках - відповідно до статті 16041 цього Кодексу;

3473.

є) органи, уповноважені проводити державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, а також видавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності, - про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб та її скасування і про видачу їм або анулювання спеціальних дозволів - відповідно до статті 16032 цього Кодексу;

 

 

є) органи, уповноважені проводити державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, а також видавати спеціальні дозволи (ліцензії, патенти тощо) на провадження деяких видів підприємницької діяльності, - про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності - фізичних осіб та її скасування і про видачу їм або анулювання спеціальних дозволів - відповідно до статті 16032 цього Кодексу;

3474.

ж) органи, що проводять реєстрацію приватної нотаріальної діяльності та видають свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю - про видачу або анулювання реєстраційного посвідчення приватного нотаріуса та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю - у 5-денний строк з дня провадження відповідної дії;

-149- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16040, частина (15), підпункт ж). Вилучити текст "приватної", "приватного".

Відхилено

ж) органи, що проводять реєстрацію приватної нотаріальної діяльності та видають свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю - про видачу або анулювання реєстраційного посвідчення приватного нотаріуса та свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю - у 5-денний строк з дня провадження відповідної дії;

3475.

з) органи, що здійснюють реєстрацію майна або прав на нього, - про зміни власності на оподатковуване нерухоме майно фізичних осіб щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

 

 

з) органи, що здійснюють реєстрацію майна або прав на нього, - про зміни власності на оподатковуване нерухоме майно фізичних осіб щомісячно, але не пізніше 10 числа наступного місяця;

3476.

и) правоохоронні органи та суди - про інформацію щодо доходів фізичних осіб, яка стала відома у зв'язку з розслідуванням та розглядом кримінальних справ, у випадках, встановлених законом.

 

 

и) правоохоронні органи та суди - про інформацію щодо доходів фізичних осіб, яка стала відома у зв'язку з розслідуванням та розглядом кримінальних справ, у випадках, встановлених законом.

3477.

Стаття 16041. Обмін інформацією між органами державної податкової служби та іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, фінансово-кредитними установами

 

 

Стаття 16041. Обмін інформацією між органами державної податкової служби та іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками та фінансовими установами

3478.

(1) Національний банк України, його установи, комерційні банки інші фінансово-кредитні установи безоплатно надають органам державної податкової служби на їх запит інформацію про фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності та юридичних осіб, які є їх клієнтами, а саме:

-150- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У частині (1) ст. 16041 після слова "установи" доповнити словами "за рішенням суду".

Враховано

(1) Національний банк України, його установи, банки та фінансові установи зобов`язані надавати інформацію, що містить банківську таємницю, органам податкової служби на їх письмовий запит лише на підставах, визначених законами України.

 

-151- Національний банк України

Частини (1), (2), (3) та (4) статті 16041 замінити положеннями такого змісту:

"Національний банк України, його установи, комерційні банки зобов`язані надавати інформацію, що містить банківську таємницю, органам податкової служби на їх письмовий запит лише на підставі дозволу власника інформації або за рішенням суду відповідно до законів України, а також у випадках, передбачених відповідними законами, що регулюють питання боротьби з легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом."

Враховано частково

 

 

 

 

-152- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Стаття 16041. В пункті "а" частини (1) після слова "рахунки" доповнити словами "у справах, які знаходяться в провадженні податкової міліції".

Враховано по суті

 

3479.

а) про наявність і рух коштів на рахунках;

-153- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16041. Підпункт а) частини (1) після слова "рахунках" доповнити словами "у справах, які знаходяться в провадженні податкової міліції.".

Враховано по суті

 

3480.

б) іншу інформацію, пов'язану з обчисленням податків.

-154- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 16041

Пункт 1 доповнити абзацом в: "повну інформацію про забезпечення "картотеки" на кожну встановлену дату сплати податків платежів".

Відхилено

 

3481.

(2) Банки та інші фінансово-кредитні установи надають органам державної податкової служби на їх запит інформацію щодо будь-яких рахунків фізичних осіб у справах, які знаходяться в провадженні податкової міліції.

-155- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У частині (2) ст. 16041 слова "на їх запит" замінити словами "за рішенням суду".

-156- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (2) слова "будь-яких" виключити.

Враховано по суті

 

 

Враховано

 

 

 

-157- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16041 ч.(2): необхідно передбачити, що інформація повинна надаватись тільки щодо осіб проти яких порушена кримінальна справа (які є обвинуваченими).

Враховано

 

 

 

-158- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В частині (2) слова "будь-яких" виключити.

Враховано

 

3482.

(3) Банки та інші фінансово-кредитні установи повідомляють органи державної податкової служби про кожний випадок зняття коштів юридичними особами з рахунків у цих установах для готівкових виплат (крім виплати заробітної плати) у сумі, що перевищує 50 000 гривень.

-159- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Частину (3) виключити.

-160- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Частину (3) виключити.

Враховано

 

Враховано

 

3483.

(4) Форма запитів органів державної податкової служби, порядок і форма надання банками та іншими фінансово-кредитними установами інформації, передбаченої частинами (1) - (2) цієї статті, а також обсяг інформації, передбаченої частиною (1) цієї статті, встановлюються центральним органом державної податкової служби України за погодженням з Національним банком України.

-161- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Частину (4) ст. 16041 вилучити.

Враховано

 

3484.

(5) Органи державної податкової служби мають право входити в будь-які інформаційні системи, в тому числі комп'ютерні, для визначення об'єкта оподаткування.

-162- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Викласти ч.(5) в такій редакціЇ:

"Органи державної податкової служби мають право отримувати інформацію з будь-яких інформаційних систем, в тому числі комп'ютерних, для визначення об'єкта оподаткування у випадках, передбачених частиною (1) цієї статті.

Враховано

(2) Органи державної податкової служби мають право отримувати інформацію з будь-яких інформаційних систем, в тому числі комп'ютерних, для визначення об'єкта оподаткування у випадках, передбачених частиною (1) цієї статті.

 

-163- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (5):

слова "входити у будь-які інформаційні системи" замінити словами "отримувати інформацію з будь-яких інформаційних систем";

Враховано

 

 

 

-164- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Доповнити частину після слова "оподаткування" словами "у випадках, передбачених частинами (1) та (2) цієї статті".

Враховано

 

 

 

-165- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В частині (5) слова "входити у будь-які інформаційні системи" замінити словами "отримувати інформацію з будь-яких інформаційних систем" та доповнити текст після слова "оподаткування" словами "у випадках, передбачених частинами (1) та (2) цієї статті.

Враховано

 

3485.

(6) Обмін інформацією між органами державної податкової служби та органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України або угодами між ними.

-166- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Пункт 6 доповнити після слів "місцевого самоврядування" словами "та митної служби України".

Відхилено

(3) Обмін інформацією між органами державної податкової служби та органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України або угодами між ними.

3486.

(7) Під час обміну інформацією про платників податків між органами державної податкової служби та іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками та іншими фінансово-кредитними установами мають використовуватися ідентифікаційні коди або реєстраційні номери облікових справ платників податків.

 

 

(4) Під час обміну інформацією про платників податків між органами державної податкової служби та іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, банками та іншими фінансовими установами мають використовуватися ідентифікаційні коди або реєстраційні номери облікових справ платників податків.

3487.

(8) Обмін інформацією між органами державної податкової служби України та податковими службами інших держав здійснюється у порядку, визначеному міжнародними договорами України.

-167- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16041. Частину (8) наприкінці доповнити текстом ", згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України"

Враховано

(5) Обмін інформацією між органами державної податкової служби України та податковими службами інших держав здійснюється у порядку, визначеному міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

3488.

Статті 16042 - 16045 - резервні

-168- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити главу 105 статтею 16042 наступної редакції:

"Стаття 16042. Підстави для звернення органів Державної податкової служби до суду щодо інформації по рахункам клієнтів у банках та інших фінансово-кредитних установах.

Підставою для звернення органів Державної податкової служби до суду щодо інформації по рахункам клієнтів у банках та інших фінансово-кредитних установах є:

"а) неподача платником податку у встановлені строки податкової декларації;

б) неможливість проведення перевірки у зв'язку з невстановленням фактичного місця розташування юридичної особи та її філіалів;

в) неможливість визначення місцезнаходження фізичної особи суб'єкта підприємницької діяльності

г) ухилення платника податків або його посадових осіб від подання відомостей, передбачених законодавством;

Враховано частково

в інших статтях

Статті 16042 - 16045 - резервні

 

 

д) неможливість визначення суми податкового зобов'язання у зв'язку з тим, що платник податку не веде податкового обліку

е) непідтвердження платником податку під час перевірки податковою службою розрахунків поданих у податковій декларації, у відповідності з законодавчо визначеними правилами подачі документів податкового обліку;

є) виявлення факту фіктивності підприємства (незареєстрованого у законодавчо визначеному порядку державної реєстрації)."

 

 

3489.

Глава 106. Податкові зобов'язання

-169- Н.д.Кінах А.К. (Округ №128)

Узгодити статті особливої частини з прийнятим у першому читанні проектом Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Враховано

Глава 106. Податкові зобов'язання

 

-170- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Глава 82. Податкові зобов'язання.

Враховано частково

 

 

 

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13046. Поняття податкового зобов'язання

(1) Податковим зобов'язанням визнається зобов"язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Кодексом.

(2) Податкове зобов'язання має пріоритет перед будь-якими зобов'язаннями платника податків, крім випадків, передбачених законами.

(3) Підстави для виникнення, зміни або припинення податкового зобов'язання, а також умови і порядок його виконання визначаються цим Кодексом та іншими законодавчими актами з питань оподаткування.

(4) Податкове зобов'язання платника податку виникає з моменту появи встановлених цим Кодексом та іншими законодавчими актами з питань оподаткування підстав, з якими пов'язується обов'язок сплатити податки, і припиняється сплатою податків до бюджетів, крім випадків, установлених цим Кодексом та іншими законами.

(5) За невиконання податкового зобов'язання платник податків несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

 

 

3490.

Стаття 16046. Поняття податкового зобов'язання

-171- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16046. Поняття податкового зобов'язання

(1) Податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів або передати певне майно у порядку та у строки, визначені цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

(2) Підстави для виникнення, зміни або припинення податкового зобов'язання, а також умови і порядок його виконання визначаються цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

(3) Податкове зобов'язання виникає з дати, встановленої цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування і припиняється сплатою податків до бюджетів, крім випадків, установлених цим Кодексом та іншими законами. Виконанню підлягає виключно узгоджене податкове зобов'язання.

(4) За невиконання податкового зобов'язання суб'єкт оподаткування несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

 

Стаття 16046. Поняття податкового зобов'язання

3491.

(1) Податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-172- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В статті 16046 замінити слова "нормативно-правовими актами" словом "закони", а в частині (2) вилучити слова "а також".

Враховано

(1) Податкове зобов'язання - це зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Кодексом або іншими законами з питань оподаткування.

3492.

(2) Підстави для виникнення, зміни або припинення податкового зобов'язання, а також умови і порядок його виконання визначаються цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-173- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16046. Частину (2) після тексту "податкового зобов'язання" текст ", а також" замінити текстом "цим Кодексом та іншими законами, а ".

Враховано частково

(2) Підстави для виникнення, зміни або припинення податкового зобов'язання, умови і порядок його виконання визначаються цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування.

 

 

-174- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(2) ст.16046 слова "нормативно-правовими актами" замінити на слово "законами".

Враховано

 

3493.

(3) Податкове зобов'язання платника податку виникає з дати виникнення встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування підстав, з якими пов'язується обов'язок сплатити податки, і припиняється сплатою податків до бюджетів, крім випадків, установлених цим Кодексом та іншими законами.

-175- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16046, частина (3). Текст "нормативно-правовими актами" замінити текстом "законами".

Враховано

(3) Податкове зобов'язання платника податку виникає з дати виникнення встановлених цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування підстав, з якими пов'язується обов'язок сплатити податки, і припиняється сплатою податків до бюджетів, крім випадків, установлених цим Кодексом та іншими законами.

3494.

(4) За невиконання податкового зобов'язання платник податків несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

-176- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Під пункт "а" частини (1) виключити. Підпункт "в" частини (1) доповнити: "і відмови платника податків щодо розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань, а також податкового компромісу.

Пропозиція не до цієї статті

(4) За невиконання податкового зобов'язання платник податків несе відповідальність згідно з цим Кодексом та іншими законами.

3495.

Стаття 16047. Порядок визначення податкових зобов'язань

-177- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16047. Порядок визначення податкових зобов'язань

(1) Крім випадків, прямо передбачених цим Кодексом, суб'єкт оподаткування самостійно визначає своє податкове зобов'язання, декларує його контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, та самостійно його виконує.

(2) Податкове зобов'язання, самостійно визначене суб'єктом оподаткування у податковій декларації розрахунку, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку).

(3) Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання, якщо:

а) суб'єкт оподаткування не подає податкову декларацію (розрахунок) протягом двох місяців понад встановлені строки;

б) дані, одержані в ході податкової перевірки, свідчать про заниження або завищення суми податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях (розрахунках);

в) згідно із законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

(4) Обов'язок доведення того, що будь-яке визначення податкового зобов'язання, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених частиною 3 цієї статті є помилковим, покладається на суб'єкта оподаткування, за винятком випадків, визначених статтею 16048 цього Кодексу.

(5) Якщо згідно з нормами цієї статті податкове зобов'язання визначається контролюючим органом, суб'єкт оподаткування не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту такого визначення, проте несе відповідальність за своєчасність та повне виконання цього податкового зобов'язання.

(6) Податкові зобов'язання можуть бути визначені контролюючим органом виключно у випадках, зазначених в ч.3 цієї статті та виключно за наслідками проведеної податкової перевірки.

Враховано по суті

Стаття 16047. Порядок визначення податкових зобов'язань

3496.

(1) Крім випадків, прямо передбачених цим Кодексом, платник податків самостійно розраховує суми податків, які він повинен сплатити, декларує їх контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування, та самостійно сплачує податки без попереднього узгодження їх сум з контролюючими органами.

-178- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(1) ст.16047 викласти в редакції:

"(1) Крім випадків, прямо передбачених цим Кодексом, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазаначає у податковій декларації, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування.

Враховано

(1) Крім випадків, прямо передбачених цим Кодексом, платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазаначає у податковій декларації, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом та іншими законами з питань оподаткування.

 

-179- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13047. Податкова звітність

(1) Платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації. Порядок складання та подання податкової декларації визначається Главою 81 цього Кодексу.

Враховано по суті

 

3497.

(2) Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації (розрахунку), вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації (розрахунку).

 

 

(2) Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

3498.

(3) Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків, якщо:

 

 

(3) Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків, якщо:

3499.

а) платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію (розрахунок);

 

 

а) платник податків не подає в установлені строки податкову декларацію;

3500.

б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях (розрахунках);

 

 

б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;

3501.

в) контролюючий орган виявляє арифметичні або інші помилки у наданій платником податків податковій декларації (розрахунку), які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання;

-180- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п."в" ч.(3) ст.16047 слово "інші" замінити на слово "методологічні".

Враховано

в) контролюючий орган виявляє арифметичні або методологічні помилки у наданій платником податків податковій декларації (розрахунку), які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання;

3502.

г) згідно із законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

-181- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16047, частина (3), підпункт г). Вилучити текст "згідно із законами з питань оподаткування"

Відхилено

г) згідно із законами з питань оподаткування особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

3503.

(4) Обов'язок доведення того, що будь - яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених частиною 3 цієї статті є помилковим, покладається на платника податків, за винятком випадків, визначених статтею 16048 цього Кодексу.

-182- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Узгодити частину (4) статті 16047 із статтею 16048.

У частині (4) статті 16047 визначено, що у разі, коли платник податків вважає нараховану контролюючим органом суму податкових зобов'язань помилковою, він може оскаржувати її в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім випадків, визначених статтею 16048 цього Кодексу. У свою чергу статтею 16048 не тільки не передбачено таких випадків, а й частиною (6) цієї статті платнику податків надається право оскаржувати таке нарахування в загальному порядку.

Враховано

(4) Обов'язок доведення того, що будь - яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених частиною 3 цієї статті є помилковим, покладається на платника податків, за винятком випадків, визначених статтею 16048 цього Кодексу.

3504.

(5) Якщо згідно з нормами цієї статті сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне виконання нарахованого податкового зобов'язання, і має право оскаржити цю суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

-183- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(5) ст.16047 слово "виконання" замінити на слово "погашення".

Враховано

(5) Якщо згідно з нормами цієї статті сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого податкового зобов'язання, і має право оскаржити цю суму в порядку, встановленому цим Кодексом.

3505.

Стаття 16048. Визначення суми податкового зобов'язання за методом аналогій або непрямими методами

-184- Народні депутати Україн.и - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В назві статті 16048 вилучити слова "методом аналогій або".

Враховано

Стаття 16048. Визначення суми податкового зобов'язання за непрямими методами

 

 

-185- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Узгодити частину (4) статті 16047 із статтею 16048.

У частині (4) статті 16047 визначено, що у разі, коли платник податків вважає нараховану контролюючим органом суму податкових зобов'язань помилковою, він може оскаржувати її в порядку, передбаченому цим Кодексом, крім випадків, визначених статтею 16048 цього Кодексу. У свою чергу статтею 16048 не тільки не передбачено таких випадків, а й частиною (6) цієї статті платнику податків надається право оскаржувати таке нарахування в загальному порядку.

Враховано

 

 

 

-186- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16048. Визначення суми податкового зобов'язання методом аналогій або непрямими методами

(1) Метод аналогій та непрямі методи можуть застосовуватись, якщо при проведенні виїзної або безвиїзної вибіркової перевірки неможливо визначити суму податкових зобов'язань в загальному порядку у зв'язку з тим, що:

а) неможливо встановити фактичне місцезнаходження суб'єкта оподаткування;

б) суб'єкт оподаткування або його посадова особа відмовляється від надання відомостей, або виконання дій, передбачених законодавством про оподаткування;

в) суб'єкт оподаткування не веде податкового обліку.

(2) За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також за оцінкою інших елементів баз оподаткування, що беруться для розрахунку податкового зобов'язання з конкретного податку, збору, обов'язкового платежу відповідно до законодавства України.

(3) За методом аналогій податкове зобов'язання визначається на рівні податкового зобов'язання платника з цього податку, збору, обов'язкового платежу попереднього податкового періоду або відповідного податкового періоду минулого податкового року з урахуванням інфляції та інших факторів, що впливають на розмір податкового зобов'язання, якщо таке податкове зобов'язання мало позитивне значення.

(4) Методики оцінок податкових зобов'язань за непрямим методом або методом аналогій розробляються Кабінетом Міністрів України, а також державним органом, уповноваженим провадити державну регуляторну політику, та профільним комітетом Верховної Ради України і є загальним для всіх контролюючих органів та платників податків. Порядок застосування непрямих методів оцінки доходів фізичної особи визначається з урахуванням норм ІІІ розділу цього Кодексу.

(5) Застосування непрямого методу або методу аналогій для визначення податкових зобов'язань у випадках, не передбачених ч.1 цієї статті не допускається.

(6) Визначення податкових зобов'язань з використанням непрямого методу або методу аналогій може здійснюватися виключно тим контролюючим органом, на який покладено обов'язки контролю за правильністю виконання певного податкового зобов'язання. Податкове повідомлення про визначення податкових зобов'язань з використанням цих методів може бути оскаржено суб'єктом оподаткування у загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

(7) Кримінальна справа не може бути порушена на підставі даних визначення контролюючим органом податкового зобов'язання з використанням непрямого методу або методу аналогій до остаточного вирішення справи судом (арбітражним судом).

(8) Непрямі методи та методи аналогії не можуть застосовуватись для визначення розміру податкового зобов'язання платника єдиного податку.

Враховано частково

 

3506.

(1) Сума податкових зобов'язань платника податків, який не подав у встановлений строк податкову декларацію (розрахунок), визначається контролюючим органом на підставі висновків позапланової перевірки. У разі неможливості проведення такої перевірки у зв'язку з невстановленням фактичного місця розташування юридичної особи або його філіалів, місце знаходження фізичної особи, ухиленням платника податків або його посадових осіб від надання відомостей, передбачених законодавством, а також у разі неможливості визначити суму податкових зобов'язань у зв'язку з тим, що платник податків не веде податкового обліку, сума податкових зобов'язань платника податків може бути визначена непрямим методом або методом аналогій. Ці методи можуть застосовуватися також, якщо податкову декларацію (розрахунок) було подано, але під час документальної перевірки, що проводиться контролюючим органом, платник податків не підтвердив розрахунки, подані у декларації, відповідними документами обліку у порядку, передбаченому законодавством України.

-187- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (1) речення третє виключити.

-188- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16048 ч.(1): останнє речення пропонується виключити.

-189- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Стаття 16048, частина (1), викласти в наступній редакції:

"(1). Якщо контролюючий орган не може самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків згідно з пунктом "а" ч.(3) статті 16047 цього Кодексу у зв'язку з невстановленням фактичного місцезнаходження підприємства чи його відокремлених підрозділів, місцезнаходження фізичної особи або ухиленням платника податків чи його посадових осіб від надання відомостей, передбачених законодавством, а також якщо неможливо визначити суму податкових зобов'язань у зв'язку з неведенням платником податків податкового обліку або відсутністю визначених законодавством первинних документів, сума податкових зобов'язань платника податків може бути визначена за непрямим методом. Цей метод може застосовуватися також у випадках, коли декларацію було подано, але під час документальної перевірки, що проводиться контролюючим органом, платник податків не підтверджує розрахунки, наведені у декларації, наявними документами обліку у порядку, передбаченому законодавством. "

Відхилено

 

Відхилено

 

 

Враховано

(1). Якщо контролюючий орган не може самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків згідно з пунктом "а" ч.(3) статті 16047 цього Кодексу у зв'язку з невстановленням фактичного місцезнаходження підприємства чи його відокремлених підрозділів, місцезнаходження фізичної особи або ухиленням платника податків чи його посадових осіб від надання відомостей, передбачених законодавством, а також якщо неможливо визначити суму податкових зобов'язань у зв'язку з неведенням платником податків податкового обліку або відсутністю визначених законодавством первинних документів, сума податкових зобов'язань платника податків може бути визначена за непрямим методом. Цей метод може застосовуватися також у випадках, коли декларацію було подано, але під час документальної перевірки, що проводиться контролюючим органом, платник податків не підтверджує розрахунки, наведені у декларації, наявними документами обліку у порядку, передбаченому законодавством.

 

 

-190- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В частині (1) речення третє виключити.

Відхилено

 

3507.

(2) За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також за оцінкою інших елементів баз оподаткування, що беруться для розрахунку податкового зобов'язання з конкретного податку, збору, обов'язкового платежу відповідно до законодавства України.

-191- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

"(2). За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також оцінкою інших елементів податкових баз, які приймаються для розрахунку податкового зобов'язання щодо конкретного податку, збору (обов'язкового платежу) відповідно до закону. "

Враховано

(2) За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також оцінкою інших елементів податкових баз, які приймаються для розрахунку податкового зобов'язання щодо конкретного податку відповідно до закону.

 

 

-192- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16048, частина (2). Наприкінці текст "законодавства України" замінити текстом "закону".

Відхилено

 

3508.

(3) За методом аналогій податкове зобов'язання визначається на рівні податкового зобов'язання платника з цього податку, збору, обов'язкового платежу попереднього податкового періоду або відповідного податкового періоду минулого податкового року з урахуванням інфляції та інших факторів, що впливають на розмір податкового зобов'язання, якщо таке податкове зобов'язання мало позитивне значення.

-193- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(3) ст.16048 вилучити.

Доповнити статтю новою ч. (3) такого змісту:

"За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також оцінкою інших елементів податкових баз, які приймаються для розрахунку податкового зобов'язання щодо конкретного податку, збору (обов'язкового платежу) відповідно до закону.

Якщо підставою для застосування непрямих методів є відсутність окремих документів обліку, такий метод може застосовуватися виключно для визначення об'єкта оподаткування або його елементів, пов'язаних із такими документами. Якщо платник податків подає інші документи обліку або інші підтвердження, достатні для визначення показників відсутніх документів обліку, непрямі методи не застосовуються.

Враховано

(3) За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також оцінкою інших елементів податкових баз, які приймаються для розрахунку податкового зобов'язання щодо конкретного податку відповідно до закону.

Якщо підставою для застосування непрямих методів є відсутність окремих документів обліку, такий метод може застосовуватися виключно для визначення об'єкта оподаткування або його елементів, пов'язаних із такими документами. Якщо платник податків подає інші документи обліку або інші підтвердження, достатні для визначення показників відсутніх документів обліку, непрямі методи не застосовуються.

3509.

(4) Методики оцінок податкових зобов'язань за непрямим методом або методом аналогій розробляється центральним органом державної податкової служби України, а також державним органом, уповноваженим провадити державну регуляторну політику, та профільним комітетом Верховної Ради України і є загальними для всіх платників податків. Порядок застосування непрямих методів оцінки доходів фізичної особи визначається з урахуванням норм ІІІ розділу цього Кодексу.

-194- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (4) викласти в такій редакції:

" Методика визначення суми податкових зобов'язань за непрямими методами затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального податкового органу, погодженим з державним органом, уповноваженим провадити державну регуляторну політику, і є загальною для всіх платників податків. Порядок застосування непрямих методів визначення суми доходів фізичної особи визначається з урахуванням норм закону з питань оподаткування доходів фізичних осіб."

Враховано

(4) Методика визначення суми податкових зобов'язань за непрямими методами затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням центрального податкового органу, погодженим з державним органом, уповноваженим провадити державну регуляторну політику, і є загальною для всіх платників податків. Порядок застосування непрямих методів визначення суми доходів фізичної особи визначається з урахуванням норм закону з питань оподаткування доходів фізичних осіб.

 

 

-195- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (4) ст. 16048 слова "а також державним органом, уповноваженим провадити державну регуляторну політику" замінити словами "за погодженням", та після слів "Верховної Ради України" доповнити словами "та затверджується Кабінетом Міністрів України".

-196- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16048, частина (4), речення 1. Текст "державним органом" замінити текстом "органом державної влади".

Відхилено

 

 

 

 

 

Відхилено

 

 

 

-197- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Стаття 16048

пункт 4 перший абзац після слів "державної податкової служби України" доповнити "та Арбітражним судом України".

Відхилено

 

3510.

(5) Застосування непрямого методу або методу аналогій для визначення податкових зобов'язань платників податків у випадках, не передбачених цією статтею, не допускається.

-198- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(5) - (7) виключити слова "або методу аналогій "

Враховано

(5) Застосування непрямого методу для визначення податкових зобов'язань платників податків у випадках, не передбачених цією статтею, не допускається.

3511.

(6) Нарахування податкових зобов'язань з використанням непрямого методу або методу аналогій може здійснюватися виключно органами державної податкової служби. Суми нарахованих податкових зобов'язань можуть бути оскаржені платником податку у загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

-199- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

в частині (6) речення перше доповнити словами "(крім податкової міліції)".

Відхилено

(6) Нарахування податкових зобов'язань з використанням непрямого методу може здійснюватися виключно органами державної податкової служби. Суми нарахованих податкових зобов'язань можуть бути оскаржені платником податків у загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

 

 

-200- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В частині (6) речення перше доповнити словами "(крім податкової міліції)".

Відхилено

 

 

 

-201- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити частинами (7), (8) такого змісту:

" (7). Якщо непрямий метод було застосовано у зв'язку з невстановленням фактичного місцезнаходження підприємства чи його структурного підрозділу, місцезнаходження фізичної особи - платника податків, обов'язок доведення того, що податковий орган здійснив достатні заходи для встановлення місцезнаходження такого платника податків, покладається на податковий орган.

(8). Якщо податковий орган нараховує фізичній особі податкове зобов'язання, не пов'язане із здійсненням цією фізичною особою підприємницької діяльності, з використанням непрямих методів і фізична особа не погоджується з таким нарахуванням, спір вирішується виключно судом за поданням податкового органу."

Враховано

(7). Якщо непрямий метод було застосовано у зв'язку з невстановленням фактичного місцезнаходження підприємства чи його структурного підрозділу, місцезнаходження фізичної особи - платника податків, обов'язок доведення того, що податковий орган здійснив достатні заходи для встановлення місцезнаходження такого платника податків, покладається на податковий орган.

(8). Якщо податковий орган нараховує фізичній особі податкове зобов'язання, не пов'язане із здійсненням цією фізичною особою підприємницької діяльності, з використанням непрямих методів і фізична особа не погоджується з таким нарахуванням, спір вирішується виключно судом за поданням податкового органу.

3512.

(7) Обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на визначенні податковим органом податкового зобов'язання з використанням непрямого методу або методу аналогій до остаточного вирішення справи судом (арбітражним судом).

-202- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Відповідно ч. (7) вважати ч.(9), а слова "або методу аналогій" вилучити.

Враховано

(9) Обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на визначенні податковим органом податкового зобов'язання з використанням непрямого методу до остаточного вирішення справи судом (господарським судом).

3513.

Стаття 16049. Узгодження податкового зобов'язання, нарахованого контролюючим органом

-203- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16049. Узгодження податкового зобов'язання, визначеного контролюючим органом

(1) Податкове зобов'язання, визначене контролюючим органом відповідно до статей 16047 - 16048 цього Кодексу, вважається узгодженим:

а) за відсутності адміністративного чи судового оскарження податкового повідомлення в порядку, визначеному в цій статті - на одинадцятий день з дня одержання суб'єктом оподаткування такого податкового повідомлення;

б) у разі адміністративного оскарження податкового повідомлення - в день закінчення процедури адміністративного оскарження (за винятком обставин за п. "в" ч.1 цієї статті);

в) у разі вчинення позову про визнання податкового повідомлення недійсним протягом десяти днів з дня одержання такого податкового повідомлення або рішення будь-якого контролюючого органу про повне або часткове незадоволення скарги - з дня набрання чинності рішенням суду (арбітражного суду) першої інстанції за цим позовом, або винесення ухвали про припинення провадження у справі чи залишення позову без розгляду.

(2) Адміністративному чи судовому оскарженню підлягають:

а) податкове повідомлення про визначення контролюючим органом податкового зобов'язання;

б) будь-яке інше рішення, якщо воно суперечить цьому Кодексу або іншому акту законодавства України з питань оподаткування або виходить за межі компетенції контролюючого органу, встановленої цим Кодексом або іншим актом законодавства України.

Враховано частково

 

 

 

(3) Адміністративне оскарження розпочинається за письмовою скаргою суб'єкту оподаткування до контролюючого органу вищого рівня над органом, що видав податкове повідомлення або прийняв інше рішення, що оскаржується. Скарга може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які суб'єкт оподаткування вважає за потрібне надати.

1. Скарга може бути подана протягом десяти календарних днів, що наступають за днем одержання суб'єктом оподаткування податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

2. Контролюючий орган, що одержав скаргу, зобов'язаний прийняти вмотивоване письмове рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів від дня отримання скарги суб'єкта оподаткування на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розпис.

3. При повному або частковому незадоволенні поданої скарги, суб'єкт оподаткування має право звернутися протягом 10 календарних днів, що наступають за днем одержання відповідного рішення, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного 10-денного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного 20-денного строку для відповіді на нього.

(4) З урахуванням частини (4) статті 16070 цього Кодексу, керівник відповідного контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строків розгляду скарги суб'єкта оподаткування понад строки, визначені у цій частині, але не більше ніж до 30 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення 20-денного строку, зазначеного у пункті 2 частини (3) цієї статті.

 

 

 

 

(5) Скарга суб'єкта оподаткування вважається повністю задоволеною на його користь, якщо:

а) вмотивоване рішення за скаргою не надіслано суб'єкту оподаткування протягом 20-денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника контролюючого органу - з дня, що настав за останнім днем зазначених строків;

б) рішення керівника контролюючого органу про продовження строків розгляду скарги не було надіслано суб'єкту оподаткування до закінчення строку - з дня, що настав за останнім днем цього строку.

(6) Остаточне рішення вищого (центрального) органу контролюючого органу за заявою суб'єкта оподаткування не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене у судовому порядку.

(7) Як виключення із правил ч.3 цієї статті, рішення контролюючого органу про визначення податкового зобов'язання за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства України може бути оскаржено суб'єктом оподаткування в адміністративному або судовому порядку, протягом 30 календарних днів від дня одержання податкового повідомлення або відповіді контролюючого органу на скаргу.

 

 

 

 

(8) Строки подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу можуть бути продовжені за правилами і на підставах, визначених частиною (6) статті 16068 цього Кодексу.

(9) Процедура адміністративного оскарження закінчується:

а) в день одержання суб'єктом оподаткування рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, або в день, з якого вважається, що скарга суб'єкта оподаткування є повністю задоволеною;

б) на одинадцятий день з дня одержання суб'єктом оподаткування рішення про повне або часткове незадоволення його скарги або в день одержання суб'єктом оподаткування остаточного рішення контролюючого органу про повне або часткове незадоволення його скарги;

в) порушення судом (арбітражним судом) провадження у справі за позовом про визнання недійсним податкового повідомлення.

(10) Позов про визнання недійсним податкового повідомлення може бути поданий у будь-який день після одержання цього податкового повідомлення, з урахуванням строків встановлених позовної давності. У цьому разі зазначене податкове повідомлення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню.

(11) До закінчення адміністративного або судового оскарження податкового повідомлення порушення кримінальної справи за фактом ухилення від сплати податків не допускається.

 

 

3514.

(1) Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до статей 16047 - 16048 цього Кодексу, вважається узгодженим у день одержання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених частиною (2) цієї статті.

-204- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (1) ст. 16049 слова "частиною (2)" замінити словами "частинами 2 та 12".

Відхилено

(1) Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до статей 16047 - 16048 цього Кодексу, вважається узгодженим у день одержання платником податків податкового повідомлення, крім випадків, визначених частиною (2) цієї статті.

3515.

(2) У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить цьому Кодексу або іншому акті законодавства України з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої цим Кодексом або іншим актом законодавства України, такий платник податків має право звернутися до такого контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

-205- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16049, частина (2), речення 1. Текст "актів законодавства України" замінити текстом "нормативно-правовому акту", а текст "актом законодавства України" замінити текстом "законом".

-206- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Замінити слова : "цьому Кодексу або іншому акті законодавства України" словом "законодавству", слова "іншим актом законодавства " словами "іншими законами".

Враховано частково

 

 

 

 

Враховано

(2) У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої цим Кодексом або іншими законами України, такий платник податків має право звернутися до такого контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати.

3516.

1. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, що наступають за днем одержання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

 

 

1. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, що наступають за днем одержання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

3517.

2. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розпис.

 

 

2. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку.

3518.

3. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, що наступають за днем одержання такої відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного 10 - денного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного 20 - денного строку для відповіді на нього.

 

 

3. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, що наступають за днем отримання такої відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного 10 - денного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного 20 - денного строку для відповіді на нього.

3519.

(3) З урахуванням частини (4) статті 16070 цього Кодексу, керівник відповідного контролюючого органу може прийняти рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені у цій частині, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення 20 - денного строку, зазначеного у пункті 2 частині (2) цієї статті.

-207- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Після слова "органу" додати слова "(або його заступник)".

Враховано

(3) З урахуванням частини (4) статті 16070 цього Кодексу, керівник відповідного контролюючого органу (або його заступник) може прийняти рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені у цій частині, але не більше 60 календарних днів, та письмово повідомити про це платника податків до закінчення 20 - денного строку, зазначеного у пункті 2 частині (2) цієї статті.

3520.

(4) У разі коли вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20 - денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника контролюючого органу, така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, що настав за останнім днем зазначених строків. Скарга вважається також повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення керівника контролюючого органу про продовження строків її розгляду не було надіслано платнику податків до закінчення 20 - денного строку, зазначеного у пункті 2 частини (2) цієї статті.

-208- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16049 ч.(4): Пропонується все ж таки передбачити направлення платнику податку повідомлення про задоволення його скарги.

-209- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (4) статті 16049 доповнити після слів "органу" словами "(або його заступника)".

 

 

 

 

Враховано

(4) У разі коли вмотивоване рішення за скаргою платника податків не надсилається платнику податків протягом 20 - денного строку або протягом строку, продовженого за рішенням керівника контролюючого органу (або його заступника), така скарга вважається повністю задоволеною на користь платника податків з дня, що настав за останнім днем зазначених строків. Скарга вважається також повністю задоволеною на користь платника податків, якщо рішення керівника контролюючого органу (або його заступника) про продовження строків її розгляду не було надіслано платнику податків до закінчення 20 - денного строку, зазначеного у пункті 2 частини (2) цієї статті.

3521.

(5) Остаточне рішення вищого (центрального) органу контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене у судовому порядку.

 

 

(5) Остаточне рішення вищого (центрального) органу контролюючого органу за заявою платника податків не підлягає подальшому адміністративному оскарженню, але може бути оскаржене у судовому порядку.

3522.

(6) У разі коли відповідно до цього Кодексу контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства України, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом 30 календарних днів від дня одержання податкового повідомлення або відповіді контролюючого органу на скаргу, замість 10 - денного строку, зазначеного у частині (2) цієї статті.

 

 

(6) Якщо коли відповідно до цього Кодексу контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства України, такий платник податків має право на адміністративне оскарження рішень контролюючого органу протягом 30 календарних днів від дня одержання податкового повідомлення або відповіді контролюючого органу на скаргу, замість 10 - денного строку, зазначеного у частині (2) цієї статті.

 

 

-210- Кабінет Міністрів України

У частині (7) статті 16049 слід усунути помилкові посилання на "абзац перший цього підпункту", "абзац другий цього підпункту".

 

-211- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити новою ч.(7) такого змісту:

"У разі коли останній день строків, зазначених у абзаці першому цього підпункту або встановлених за рішенням керівника контролюючого органу (або його заступника) у випадках, визначених у абзаці другому цього підпункту, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший наступний робочий день".

Враховано

 

 

 

 

Враховано

(7) У разі коли останній день строків, зазначених у частині (2) цієї статті або встановлених за рішенням керівника контролюючого органу (або його заступника) у випадках, визначених у частині (3) цієї статті, припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків вважається перший наступний робочий день.

3523.

(7) Строки подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу можуть бути продовжені за правилами і на підставах, визначених частиною (6) статті 16068 цього Кодексу.

У зв'язку з цим ч.(7) -(13) вважати (8)-(14).

 

(8) Строки подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу можуть бути продовжені за правилами і на підставах, визначених частиною (6) статті 16068 цього Кодексу.

3524.

(8) Процедура адміністративного оскарження здійснюється тим контролюючим органом, який надіслав платнику податків податкове повідомлення, відповідно до своєї компетенції, визначеної цим Кодексом.

 

 

(9) Процедура адміністративного оскарження здійснюється тим контролюючим органом, який надіслав платнику податків податкове повідомлення, відповідно до своєї компетенції, визначеної цим Кодексом.

3525.

(9) Заява, подана із дотриманням строків, визначених частинами (2) - (7) цієї статті, призупиняє виконання платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

 

 

(10) Заява, подана із дотриманням строків, визначених частинами (2) - (7) цієї статті, призупиняє виконання платником податків податкових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

3526.

(10) Процедура адміністративного оскарження закінчується:

 

 

(11) Процедура адміністративного оскарження закінчується:

3527.

а) останнім днем строку, передбаченого частинами (2) - (7) цієї статті для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;

 

 

а) останнім днем строку, передбаченого частинами (2) - (7) цієї статті для подання заяви про перегляд рішення контролюючого органу, у разі коли така заява не була подана у зазначений строк;

3528.

б) днем одержання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеній у заяві;

 

 

б) днем отримання платником податків рішення контролюючого органу про повне задоволення скарги, викладеній у заяві;

3529.

в) днем одержання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню;

 

 

в) днем отримання платником податків рішення контролюючого органу, що не підлягає подальшому адміністративному оскарженню;

3530.

г) днем порушення судом (арбітражним судом) провадження у справі за позовом платника податків щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу.

-212- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16049 ч.(10), підпункт г): пропонується виключити.

Відхилено

г) днем порушення судом (господарським судом) провадження у справі за позовом платника податків щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу.

3531.

(11) День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.

-213- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16049 ч.(11): пропонується додати "за винятком випадків, коли рішення податкового органу оскаржується в судовому порядку".

Відхилено

(12) День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження податкового зобов'язання платника податків.

3532.

(12) З урахуванням строків позовної давності, платник податків має право оскаржити у суді (арбітражному суді) рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який день після одержання відповідного податкового повідомлення. У цьому разі зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню. Платник податків зобов'язаний письмово повідомляти контролюючий орган про кожний випадок судового оскарження його рішень.

-214- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Частину (12) ст. 16049 доповнити словами "До прийняття остаточного рішення судом (арбітражним судом) податкове зобов'язання припиняється."

-215- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16049 ч.(12): пропонується останні два речення виключити.

Відхилено

(13) З урахуванням строків позовної давності, платник податків має право оскаржити у суді (господарському суді) рішення контролюючого органу про нарахування податкового зобов'язання у будь-який день після одержання відповідного податкового повідомлення. У цьому випадку зазначене рішення контролюючого органу не підлягає адміністративному оскарженню. Платник податків зобов'язаний письмово повідомляти контролюючий орган про кожний випадок судового оскарження його рішень.

3533.

(13) У разі коли платник податків оскаржує рішення контролюючого органу в суді (арбітражному суді), обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу, до остаточного вирішення справи судом (арбітражним судом).

-216- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16049 ч.(13): пропонується додати наступне речення. "При винесенні судом (арбітражним судом) рішення на користь платника податку рішення податкового органу, що було оскаржене, не може бути підставою для порушення кримінальної справи, а порушена проти платника податку кримінальна справа підлягає закриттю.

Враховано по суті

(14) Якщо коли платник податків оскаржує рішення контролюючого органу до суду (господарського суду), обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може ґрунтуватися на такому рішенні контролюючого органу, до остаточного вирішення справи судом (господарським судом) за винятком коли таке обвинувачення не тільки базується на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України.

 

 

-217- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(13) словами: "за винятком коли таке обвинувачення не тільки базується на рішенні контролюючого органу, а й доведено на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог кримінально-процесуального законодавства України".

Враховано

 

 

 

-218- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13048. Визначення податкового зобов'язання контролюючим органом

(1) У разі коли згідно з нормами цієї статті сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання, та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому цим Кодексом.

(2) Контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання платника податків у разі коли:

а) платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію;

б) дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях;

в) контролюючий орган виявляє арифметичні або методологічні помилки у наданій платником податків податковій декларації, які призвели до заниження або завищення суми податкового зобов'язання;

г) згідно з цим Кодексом особою, відповідальною за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

Враховано частково

 

 

 

(3) Обов'язок доведення того, що будь - яке нарахування, здійснене контролюючим органом у випадках, визначених пунктом 2 цієї статті, є помилковим, покладається на платника податків, за винятком випадків, визначених пунктом 4 цієї статті.

(4) Сума податкових зобов'язань платника податків, який не подав у встановлений срок податкову декларацію, визначається контролюючим органом на підставі висновків виїзної позапланової податкової перевірки. У разі неможливості проведення такої перевірки у зв'язку з неможливість встановленням місця розташування підприємства чи його підрозділів, місця знаходження фізичної особи, ухиленням платника податків або його посадових осіб від надання відомостей, передбачених цим Кодексом, а також при неможливості визначити суму податкових зобов'язань у зв'язку з неведенням платником податків податкового обліку, сума податкових зобов'язань платника податків може бути визначена за непрямим методом або методом аналогій. Ці методи можуть застосовуватися також у випадках коли декларацію було подано, але під час виїзної податкової перевірки, що проводиться контролюючим органом, платник податків не підтверджує розрахунки, надані у декларації, відповідними документами первинного обліку.

а) За непрямим методом податкове зобов'язання визначається за оцінкою витрат платника податків, приросту його активів, кількості осіб, які перебувають з ним у відносинах найму, а також оцінкою інших елементів податкових баз, які приймаються для розрахунку податкового зобов'язання з конкретного податку (збору, обов'язкового платежу) відповідно до цього Кодексу.

б) За методом аналогій податкове зобов'язання визначається на рівні податкового зобов'язання платника з певного податку, збору попереднього податкового періоду або відповідного податкового періоду минулого податкового року з урахуванням інфляції, якщо таке податкове зобов'язання мало позитивне значення.

(5) Методики оцінок податкових зобов'язань за непрямим методом або методом аналогій затверджуються Кабінетом Міністрів України.

(6) Застосування непрямого методу або методу аналогій для визначення податкових зобов'язань платників податків у випадках, не передбачених цією статтею забороняється.

(7) Нарахування податкових зобов'язань з використанням непрямого методу або методу аналогій може здійснюватись виключно податковими органами. Суми нарахованих податкових зобов'язань можуть бути оскаржені платником податку у загальному порядку, передбаченому цим Кодексом.

(8) Обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може грунтуватися на визначенні податковим органом податкового зобов'язання з використанням непрямого методу або методу аналогій до остаточного вирішення справи судом (арбітражним судом).

 

 

 

 

-219- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13049. Порядок узгодження сум податкових зобов'язань, оскарження рішень контролюючих органів та визначення податкового боргу

(1) Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податку в адміністративному або судовому порядку. У разі коли у майбутніх податкових періодах платник податку самостійно виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації, такий платник податку зобов'язаний подати нову податкову декларацію, що містить виправлені показники.

(2) Податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до статті 13048 цього Кодексу, вважається узгодженим у день отримання платником податку податкового повідомлення, за виключенням випадків, визначених пунктом 3 цієї статті.

(3) У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить цьому Кодексу, або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право оскаржити таке рішення у порядку, визначеному Главою 85 цього Кодексу.

Враховано частково

 

3534.

Стаття 16050. Строки погашення податкового зобов'язання

-220- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16050. Строки виконання податкового зобов'язання

(1) Суб'єкт оподаткування зобов'язаний самостійно виконати податкове зобов'язання:

а) визначене ним самостійно - у строки визначені цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування;

б) визначене контролюючим органом за причинами, не пов'язаними з порушенням податкового законодавства - у строки, визначені в цьому Кодексі або іншому законодавстві з відповідного податку, а при їх відсутності, - протягом 10 календарних днів від дня одержання податкового повідомлення про таке визначення;

в) яке вважається узгодженим за правилами ч.1 ст.16049 цього Кодексу - протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

(2) Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена у строки, визначені цією статтею, визначається сумою податкового боргу суб'єкта оподаткування.

Враховано частково

Стаття 16050. Строки погашення податкового зобов'язання

3535.

(1) Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, у строки визначені цим Кодексом або іншими нормативно-правовими актами з питань оподаткування.

-221- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) статті 16050 викласти в редакції:

"Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом частини (1) статті 16012 цього Кодексу для подання податкової декларації".

Враховано

(1) Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом частини (1) статті 16012 цього Кодексу для подання податкової декларації.

3536.

(2) Якщо коли відповідно до цього Кодексу або інших актів законодавства України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків у зв'язку з причинами, не пов'язаними з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі або іншому законодавстві з відповідного податку, а при їх відсутності, - протягом 10 календарних днів від дня одержання податкового повідомлення про таке нарахування.

-222- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16050, частина (2). Після слова "якщо" вилучити слово "коли", а текст "актів законодавства України" замінити текстом "законів".

Враховано

(2) У разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків у зв'язку з причинами, не пов'язаними з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені в цьому Кодексі або інших законах з відповідного податку, а за їх відсутності, - протягом 10 календарних днів від дня одержання податкового повідомлення про таке нарахування.

3537.

(3) У разі апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності, протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

 

 

(3) У разі апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності, протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

3538.

(4) Узгоджена (в тому числі визнана судом) сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу такого платника податків.

-223- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В частині (4) статті 16050 вилучити слова "(в тому числі визнана судом)".

Враховано

(4) Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу такого платника податків.

 

 

-224- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13050. Строки погашення податкового зобов'язання

(1) У разі коли відповідно до цього Кодексу контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму податкового зобов'язання у строки, визначені у законі з відповідного податку, а при їх відсутності, - протягом 10 календарних днів від дня отримання податкового повідомлення про таке нарахування.

(2) У випадках апеляційного узгодження суми податкового зобов'язання, платник податків зобов'язаний самостійно погасити її узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції при їх наявності, протягом десяти календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

(3) Узгоджена сума податкового зобов'язання, несплачена платником податків у строки, визначені цим Кодексом, визнається сумою податкового боргу такого платника податків.

Враховано частково

 

3539.

Стаття 16051. Податкове повідомлення і податкові вимоги

-225- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16051. Податкове повідомлення і податкові вимоги

(1) Податкове повідомлення надсилається суб'єкту оподаткування контролюючим органом, що самостійно визначив податкове зобов'язання.

(2) В податковому повідомленні зазначаються:

а) найменування контролюючого органу;

б) суб'єкт оподаткування, якому визначене податкове зобов'язання та підстава для такого визначення;

в) номер та дата акта перевірки, за матеріалами якого визначено податкове зобов'язання;

г) загальні суми визначених податкових зобов'язань по кожному їх виду;

д) сума пені, що підлягає сплаті разом із виконанням податкового зобов'язання;

е) посилання на норму закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань;

є) граничні строки виконання податкового зобов'язання;

ж) попередження про наслідки невиконання податкового зобов'язання в установлений строк.

(3) Податкове повідомлення повинно бути надіслано суб'єкту оподаткування в 3-х денний строк з дня закінчення строку розгляду акта про результати податкової перевірки. До суб'єкту оподаткування не може застосовуватись пеня, а також бути вчинений позов про компенсацію шкоди за період, на який контролюючий орган прострочив надіслання податкового повідомлення.

(4) Податкове повідомлення є актом ненормативного характеру, що може бути предметом спору про визнання його недійсним в суді (арбітражному суді).

Враховано по суті

Стаття 16051. Податкове повідомлення і податкові вимоги

 

 

-226- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(5) Податкові вимоги суб'єкту оподаткування надсилає відповідний контролюючий орган при невиконанні суб'єктом оподаткування узгодженого податкового зобов'язання у встановлені строки.

(6) Податкова вимога має містити крім відомостей, передбачених частиною (2) цієї статті, посилання на підстави її виставлення та суму податкового боргу, належної до сплати.

(7) Податкові вимоги (без попередньої надсилки податкового повідомлення) надсилаються також суб'єктам оподаткування, які самостійно подали податкові декларації, але не виконали податкові зобов'язання у встановлені цим Кодексом строки.

(8) Строки надіслання податкових вимог:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання, обов'язок погасити суму податкового боргу, можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тринадцятого календарного дня від дня надсилання першої податкової вимоги, у разі непогашення суми податкового боргу.

Враховано частково

 

 

 

-227- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(9) Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі чи її законному представникові або надіслано листом за адресою її реєстрації як платника податку із повідомленням про вручення.

1. У разі коли відповідний контролюючий орган або пошта не може вручити податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, або у зв'язку із неможливістю встановлення фактичного місця знаходження платника податків, контролюючий орган розміщує такі податкові повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення органу державної податкової служби. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

2. Порядок встановлення дощок податкових повідомлень визначається Кабінетом Міністрів України та є єдиним для всіх контролюючих органів.

3. Податкові повідомлення або податкові вимоги, розміщені з порушенням правил, установлених цією частиною, вважаються такими, що не були врученими (надісланими).

Враховано частково

 

 

 

-228- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(10) Якщо сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається суб'єктом оподаткування до виставлення другої податкової вимоги, така друга податкова вимога не надсилається.

(11) Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень та податкових вимог за окремими суб'єктами оподаткування.

(12) Якщо у суб'єкта оподаткування, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу, не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Враховано частково

 

 

 

-229- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(13) Податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними з дня:

а) протягом якого суб'єктом оподаткування була погашена сума податкового зобов'язання або податкового боргу;

б) прийняття рішення про скасування податкового повідомлення внаслідок адміністративного оскарження або визнання його недійсним судом (арбітражним судом);

в) прийняття контролюючим органом рішення про розстрочення або відстрочення податкового боргу чи про досягнення щодо нього податкового компромісу;

г) прийняття контролюючим органом рішення про визнання податкового боргу безнадійним.

(14) У разі коли сума податкового зобов'язання або податкового боргу зменшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними з дня винесення відповідного рішення. В цьому разі нове податкове повідомлення та податкові вимоги, виставляються у загальному порядку. Зменшена сума податкового зобов'язання (податкового боргу) повинна бути сплачена або може бути оскаржена у стоки, визначені цим Кодексом.

(15) Якщо нарахована сума податкового зобов'язання або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги не відкликаються, а на суму такого збільшення надсилається окреме податкове повідомлення. Донарахована сума податкового зобов'язання, визначена у такому окремому податковому повідомленні, повинна бути сплачена або може бути оскаржена у загальному порядку.

Враховано частково

 

3540.

(1) У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статей 16047 - 16048 цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначається підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, суму податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк.

-230- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

У частині (11) статті 16040 слова "відмовлено у реєстрації" вилучити, оскільки такий випадок є нереальним і ніколи не буде застосовуватися.

-231- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (1) статті 16051 поповнити словами: "та граничні строки, передбачені законом, для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності)".

Відхилено

 

 

 

Враховано

(1) У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статей 16047 - 16048 цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом, для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

3541.

(2) У разі коли платник податків не сплачує узгоджену (в тому числі визнану судом) суму податкового зобов'язання в установлені строки, орган державної податкової служби надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

-232- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В частині (2) статті 16051 слова "(в тому числі визнану судом)" виключити.

Враховано

(2) У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, орган державної податкової служби надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

3542.

(3) Якщо контролюючий орган, що провів процедуру узгодження суми податкового зобов'язання з платником податків, не є органом державної податкової служби, такий інший контролюючий орган надсилає відповідному органу державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення боргу платника податків, а також розрахунок його розміру, на підставі якого орган державної податкової служби надсилає податкові вимоги. Форма зазначеного подання затверджується Кабінетом Міністрів України.

-233- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Частину (3) ст. 16051 вилучити.

Відхилено

(3) Якщо контролюючий орган, що провів процедуру узгодження суми податкового зобов'язання з платником податків, не є органом державної податкової служби, такий контролюючий орган надсилає відповідному органу державної податкової служби подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, а також розрахунок його розміру, на підставі якого орган державної податкової служби надсилає податкові вимоги. Форма зазначеного подання затверджується Кабінетом Міністрів України.

3543.

(4) Податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених частиною (6) цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення суми податкового боргу.

-234- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Після слова "забезпеченням" додати слово "сплати".

Враховано

(4) Податкові вимоги мають містити крім відомостей, передбачених частиною (6) цієї статті, посилання на підстави їх виставлення; суму податкового боргу, належного до сплати, пені та штрафних санкцій; перелік запропонованих заходів із забезпечення сплати суми податкового боргу.

3544.

(5) Податкові вимоги надсилаються також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попередньої надсилки (вручення) податкового повідомлення.

 

 

(5) Податкові вимоги надсилаються також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суму податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попередньої надсилки (вручення) податкового повідомлення.

3545.

(6) Податкові вимоги надсилаються:

 

 

(6) Податкові вимоги надсилаються:

3546.

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

 

 

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

3547.

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня надсилання (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

 

 

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня надсилання (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

3548.

(7) Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розпис або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі чи її законному представникові або надіслано листом за адресою її реєстрації як платника податку із повідомленням про вручення.

-235- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В частині (7) статті 16051 замість слів "за адресою її реєстрації як платника податку із повідомленням про вручення" записати "на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надаються податкові повідомлення".

Враховано

(7) Податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі чи її законному представникові або надіслано на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про вручення.У такому самому порядку надаються податкові повідомлення.

3549.

1. У разі коли відповідний контролюючий орган або пошта не може вручити платнику податку податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, або з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, контролюючий орган розміщує такі податкові повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення органу державної податкової служби. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

-236- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

У частині (7) пункті 1 статті 16051 після слів "біля входу до приміщення органу державної податкової служби" через кому додати:

"де обліковується такий платник податку".

-237- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п.1 частини (7) статті 16051 слова "відповідний контролюючий" та "контролюючий" замінити словом "податковий".

Відхилено

 

 

 

 

Враховано

1. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податку податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, або з незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує такі податкові повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення органу державної податкової служби. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

3550.

2. Порядок встановлення дощок податкових повідомлень визначається центральним органом державної податкової служби України.

 

 

2. Порядок встановлення дощок податкових повідомлень визначається центральним органом державної податкової служби України.

3551.

3. Податкові повідомлення або податкові вимоги, розміщені з порушенням правил, установлених цією частиною, вважаються такими, що не були врученими (надісланими) платнику податків.

 

 

3. Податкові повідомлення або податкові вимоги, розміщені з порушенням правил, установлених цією частиною, вважаються такими, що не були врученими (надісланими) платнику податків.

3552.

(8) Якщо сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, така друга податкова вимога не надсилається.

 

 

(8) Якщо сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, така друга податкова вимога не надсилається.

3553.

(9) Податкове повідомлення виставляється за кожним окремим податком. Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень у розрізі окремого платником податку.

 

 

(9) Податкове повідомлення виставляється за кожним окремим податком. Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень щодо окремого платника податків.

3554.

(10) Податкова вимога повинна містити загальну суму податкового боргу та суми податкового боргу по кожному окремому податку. Органи державної податкової служби ведуть реєстр виданих податкових вимог у розрізі окремих платників податків.

-238- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(10) слова "по кожному окремому податку" замінити словами "за кожним окремим податком, збором (обов'язковим платежем)".

Враховано

(10) Податкова вимога повинна містити загальну суму податкового боргу та суми податкового боргу за кожним окремим податком. Органи державної податкової служби ведуть реєстр виданих податкових вимог щодо окремих платників податків.

3555.

(11) Якщо у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу, не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

 

 

(11) Якщо у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу, не виставляється. Консолідованим вважається борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

3556.

(12) Податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними якщо:

 

 

(12) Податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними якщо:

3557.

а) сума податкового зобов'язання або податкового боргу, а також пені і штрафних санкцій у разі їх наявності, самостійно погашається платником податків;

 

 

а) сума податкового зобов'язання або податкового боргу, а також пені і штрафних санкцій (за їх наявності), самостійно погашається платником податків;

3558.

б) контролюючий орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу внаслідок їх адміністративного оскарження;

 

 

б) контролюючий орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу внаслідок їх адміністративного оскарження;

3559.

в) рішення контролюючого органу про нарахування суми податкового зобов'язання або стягнення податкового боргу скасовується або змінюється судом (арбітражним судом);

 

 

в) рішення контролюючого органу про нарахування суми податкового зобов'язання або стягнення податкового боргу скасовується або змінюється судом (господарським судом);

3560.

г) до податкового боргу досягається податковий компроміс;

-239- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пунк "г" викласти в редакції: "г) податковий борг розстрочується або відстрочується чи стосовно нього досягається податковий компроміс та про це зазначається у відповідному рішенні про розстрочення, відстрочення або податковий компроміс".

Враховано

г) податковий борг розстрочується або відстрочується чи стосовно нього досягається податковий компроміс та про це зазначається у відповідному рішенні про розстрочення, відстрочення або податковий компроміс;

3561.

д) податковий борг визнається безнадійним.

 

 

д) податковий борг визнається безнадійним.

3562.

(13) У випадках, визначених пунктом "а" частини (12) цієї статті, податкове повідомлення або податкова вимога вважається відкликаною у день, протягом якого була погашена сума податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу.

 

 

(13) У випадках, визначених пунктом "а" частини (12) цієї статті, податкове повідомлення або податкова вимога вважається відкликаною у день, протягом якого відбулося погашення суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу.

3563.

(14) У випадках, визначених пунктом "б" частини (12) цієї статті, податкове повідомлення вважається відкликаним з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування або зміну раніше нарахованої суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу.

 

 

(14) У випадках, визначених пунктом "б" частини (12) цієї статті, податкове повідомлення вважається відкликаним з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування або зміну раніше нарахованої суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу.

3564.

(15) У випадках, визначених пунктом "в" частини (12) цієї статті, податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними у день одержання платником податків відповідного рішення суду (арбітражного суду).

 

 

(15) У випадках, визначених пунктом "в" частини (12) цієї статті, податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними у день одержання платником податків відповідного рішення суду (господарського суду).

3565.

(16) У випадках, визначених пунктом "г" частини (12) цієї статті, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття органом державної податкової служби рішення про розстрочення або відстрочення податкового боргу чи про досягнення щодо нього податкового компромісу.

 

 

(16) У випадках, визначених пунктом "г" частини (12) цієї статті, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття органом державної податкової служби рішення про розстрочення або відстрочення податкового боргу чи про досягнення щодо нього податкового компромісу.

3566.

(17) У випадках, визначених пунктом "д" частини (12) цієї статті, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття органом державної податкової служби рішення про визнання податкового боргу безнадійним.

 

 

(17) У випадках, визначених пунктом "д" частини (12) цієї статті, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття органом державної податкової служби рішення про визнання податкового боргу безнадійним.

3567.

(18) У разі коли нарахована сума податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу зменшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними з дня одержання платником податків нового податкового повідомлення або відповідної податкової вимоги, що містить нову суму податкового зобов'язання (податкового боргу). Зменшена сума податкового зобов'язання (податкового боргу) повинна бути сплачена або може бути оскаржена у строки, визначені цим Кодексом.

-240- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Відповідно до доповнень, запропонованих до статті 16013, в частину (18) статті 16051 необхідно внести після слів "адміністративного оскарження" через кому слова:

"самостійного виявлення до сплати податків арифметичних та інших помилок, описок, що призводять до завищення суми податків за звітний період".

Враховано по суті

(18) У разі коли нарахована сума податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу зменшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкова вимога вважаються відкликаними від дня отримання платником податків нового податкового повідомлення або відповідної податкової вимоги, що містить нову суму податкового зобов'язання (податкового боргу). Зменшена сума податкового зобов'язання (податкового боргу) повинна бути сплачена або може бути оскаржена у строки, визначені цим Кодексом.

3568.

(19) Якщо нарахована сума податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги не відкликаються, а на суму такого збільшення надсилається окреме податкове повідомлення. Донарахована сума податкового зобов'язання, визначена у такому окремому податковому повідомленні, повинна бути сплачена або може бути оскаржена платником податків за процедурою, передбаченою статтею 16049 цього Кодексу, із застосуванням строків, установлених для сплати або оскарження нового податкового зобов'язання.

 

 

(19) Якщо нарахована сума податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги не відкликаються, а на суму такого збільшення надсилається окреме податкове повідомлення. Донарахована сума податкового зобов'язання, визначена у такому окремому податковому повідомленні, повинна бути сплачена або може бути оскаржена платником податків за процедурою, передбаченою статтею 16049 цього Кодексу, із застосуванням строків, установлених для сплати або оскарження нового податкового зобов'язання.

3569.

(20) Контролюючий орган, який надіслав відповідному органу державної податкової служби подання, визначене у частині (3) цієї статті, зобов'язаний надати інформацію такому органу державної податкової служби про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (арбітражного суду). Зазначена інформація надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 

(20) Контролюючий орган, який надіслав відповідному органу державної податкової служби подання, визначене у частині (3) цієї статті, зобов'язаний надати інформацію такому органу державної податкової служби про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (господарського суду). Зазначена інформація надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 

-241- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13051. Податкове повідомлення

(1) У разі коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 13048 цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначається підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, суму податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати та штрафних санкцій при їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк.

Враховано по суті

 

 

 

-242- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13052. Податкові вимоги

(1) У разі коли платник податку не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Якщо контролюючий орган, що провів процедуру узгодження суми податкового зобов'язання з платником податків, не є податковим органом, такий інший контролюючий орган надсилає відповідному податковому органу подання про здійснення заходів з погашення податкового боргу платника податків, а також розрахунок його розміру, на підставі якого податковий орган надсилає податкові вимоги.

Форма зазначеного подання затверджується Кабінетом Міністрів України.

(2) Податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня надсилки (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, містить повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

(3) У разі коли сума податкового боргу, визначена у першій податковій вимозі, самостійно погашається платником податків до виставлення другої податкової вимоги, така друга податкова вимога не надсилається.

Враховано по суті

 

 

 

-243- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13053. Черговість виставлення податкових повідомлень і податкових вимог та консолідований борг

(1) Податкове повідомлення виставляється по кожному окремому податку, збору. Контролюючий орган веде реєстр виданих податкових повідомлень у розрізі окремого платника податку.

Податкова вимога повинна містити загальну суму податкового боргу та суми податкового боргу по кожному окремому податку, збору (обов'язковому платежу). Податковий орган веде реєстр виданих податкових вимог у розрізі окремих платників податків.

(2) У випадку коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу. При цьому окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу, не виставляється.

(3) Консолідованим є борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Враховано по суті

 

 

 

-244- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13054. Відкликання податкових повідомлень і податкових вимог.

(1) Податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними якщо:

а) сума податкового зобов'язання або податкового боргу, а також пені та штрафних санкцій при їх наявності, самостійно погашається платником податку;

б) контролюючий орган скасовує або змінює раніше прийняте рішення про нарахування суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу внаслідок їх адміністративного оскарження, або вступу у законну силу рішення суду (арбітражного суду);

в) рішення контролюючого органу про нарахування суми податкового зобов'язання або стягнення податкового боргу скасовується або змінюється судом (арбітражним судом);

г) податковий борг розстрочується або відстрочується;

д) податковий борг визнається безнадійним.

(2). У випадках, визначених частиною "а" пункту 1 цієї статті, податкове повідомлення або податкова вимога вважається відкликаною у день, протягом якого відбулося погашення суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу.

(3) У випадках, визначених частиною "б" пункту 1 цієї статті, податкове повідомлення вважається відкликаним з дня прийняття контролюючим органом рішення про скасування або зміну раніше нарахованої суми податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу.

(4) У випадках, визначених частиною "в" пункту 1 цієї статті, податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними у день отримання платником податку відповідного рішення суду (арбітражного суду).

(5) У випадках, визначених частиною "г" пункту 1 цієї статті, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття податковим органом рішення про розстрочення або відстрочення податкового боргу чи про досягнення щодо нього податкового компромісу.

Враховано по суті

 

 

 

-245- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

(6) У випадках, визначених частиною "д" пункту 1 цієї статті, податкові вимоги вважаються відкликаними у день прийняття податковим органом рішення про визнання податкового боргу безнадійним.

(7) У разі коли нарахована сума податкового зобов'язання (пені та штрафних санкцій) або податкового боргу зменшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги вважаються відкликаними від дня отримання платником податку нового податкового повідомлення або відповідної податкової вимоги, що містить нову суму податкового зобов'язання (податкового боргу).

Зменшена сума податкового зобов'язання (податкового боргу) повинна бути сплачена або може бути оскаржена у строки, визначені цим Кодексом.

(8) У разі коли нарахована сума податкового зобов'язання (пені і штрафних санкцій) або податкового боргу збільшується внаслідок їх адміністративного оскарження, раніше надіслане податкове повідомлення або податкові вимоги не відкликаються, а на суму такого збільшення надсилається окреме податкове повідомлення. Донарахована сума податкового зобов'язання, визначена у такому окремому податковому повідомленні, повинна бути сплачена або може бути оскаржена платником податків за процедурою, передбаченою статтею 13051 цього Кодексу, із застосуванням строків, встановлених для сплати або оскарження нового податкового зобов'язання.

(9) Контролюючий орган, який надіслав відповідному податковому органу подання, зобов'язаний надати інформацію такому податковому органу про скасування або зміну суми нарахованого податкового зобов'язання за рішенням суду (арбітражного суду). Зазначена інформація надається у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Враховано по суті

 

3570.

Стаття 16052. Джерела сплати суми податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків

-246- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В назві і тексті статті 16052 слова "суми податкового зобов'язання" замінитис словами "податкових зобов'язань" , а перед словами "податкового боргу" додати "погашення".

Враховано

Стаття 16052. Джерела сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків

 

 

-247- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16052. Джерела виконання податкового зобов'язання та погашення податкового боргу

(1) Джерелами самостійного виконання податкового зобов'язання або погашення податкового боргу платника податку є будь-які власні кошти, в тому числі одержані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, а також кошти одержані у позику (кредит), та з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

(2) За рішенням платника податку виконання його податкових зобов'язань або погашення податкового боргу може здійснюватися шляхом заліку зустрічних зобов'язань або боргу відповідного бюджету або позабюджетного цільового фонду перед таким платником податку. Порядок проведення такого заліку визначається Кабінетом Міністрів України.

(3) За податками, що відповідно до цього Кодексу справляються з нерухомого майна, джерелом їх самостійної сплати можуть бути кошти:

а) власника такого майна;

б) якщо нерухоме майно знаходиться у співвласності кількох осіб - податкове зобов'язання може бути виконане, а податковий борг - погашений за рахунок коштів будь-якого співвласника, як в частці, що припадає на такого співвласника, так і в повному обсязі. Співвласник, що виконав податкове зобов'язання (погасив податковий борг), має право зворотної вимоги (регресу) до іншого співвласника (співвласників) згідно вимог цивільного законодавства.

в) будь-якої іншої особи, на яку законом покладений обов'язок сплати відповідного податку.

(4) Джерела примусового погашення податкового боргу визначаються Законом України "Про виконавче провадження" з урахуванням особливостей, передбачених ч.5 цієї статті.

Враховано частково

 

 

 

-248- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(5) Не можуть бути використані як джерела примусового погашення податкового боргу:

а) майно платника податку, надане ним у заставу іншим особам, якщо на таку заставу, згідно з вимогами цього Кодексу, не поширюється податковий пріоритет;

б) активи, які належать на правах власності іншим особам, та перебувають у тимчасовому володінні або користуванні платника податку, у тому числі, але не виключно: майно, передане платнику податку у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), в тому числі ломбардний схов, на комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана для переробки, а також активи інших осіб, прийняті платником податку у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління;

в) майнові права інших осіб, надані платнику податку у тимчасове володіння чи користування, а також немайнові права інших осіб, у тому числі права інтелектуальної (промислової) власності, передані в користування платнику податку без права їх відчуження;

г) кошти інших осіб, надані платнику податку у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти юридичної особи, які використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою;

д) кошти кредитів або позик, наданих платнику податку, кредитно-фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих на користь такого платника податку, а також суми акредитивів, виставлених на ім'я платника податку, але не відкритих, до моменту такого відкриття;

е) майно, що включається до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств, які не підлягають приватизації, у тому числі казенних підприємства. Порядок віднесення майна до такого, що включається до складу цілісного майнового комплексу державного підприємства, встановлюється Фондом державного майна України;

є) активи, чий вільний обіг заборонено або обмежено згідно із законодавством України.

Враховано частково

 

 

 

(6) Посадові особи, у тому числі державні виконавці, які прийняли рішення про використання активів, визначених частиною (5) цієї статті, як джерела примусового погашення податкового боргу суб'єкта оподаткування, або передали їх у податкову заставу, притягаються до відповідальності згідно із законодавством України.

(7) Забороняється будь-яка уступка податкового зобов'язання або податкового боргу суб'єкту оподаткування третім особам, а також уступка контролюючим органом права вимоги податкового боргу суб'єкта оподаткування іншим особам. Положення цієї частини не поширюються на випадки, коли поручителями повного та своєчасного виконання податкових зобов'язань (погашення податкового боргу) суб'єкта оподаткування виступають інші особи, якщо таке право передбачено цим Кодексом.

(8) Додатково до джерел, визначених у частинах (1) - (3) цієї статті, джерелом примусового погашення податкового боргу банків, небанківських фінансових установ, у тому числі страхових організацій, можуть бути кошти, незалежно від джерел їх походження та без застосування обмежень, визначених у підпункті "г" частини (5) цієї статті, у сумі, яка не перевищує суму їх власного капіталу (без урахування страхових та прирівняних до них обов'язкових резервів, сформованих відповідно до закону). Визначення розміру власного капіталу здійснюється відповідно до законодавства України.

(9) Якщо суб'єкт оподаткування має податковий борг перед різними бюджетами або державними цільовими фондами, примусове погашення такого боргу здійснюється у порядку черговості його виникнення, а у разі одночасного виникнення - у рівній пропорції. Це правило не поширюється на задоволення вимог за рахунок майна, наданого у податкову заставу.

(10) Порядок погашення податкового боргу осіб, щодо яких порушена справа про банкрутство, визначається законодавством України, що регулює питання відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

 

 

 

 

(11) Відшкодування збитків, що завдані суб'єктом оподаткування внаслідок неналежного виконання податкових зобов'язань, проводиться на підставі рішення суду (арбітражного суду) та в порядку, передбаченому законодавством для виконання судових рішень.

(12) За правилами цієї статті визначаються джерела погашення податкового боргу податковим агентом, джерела сплати податковим агентом пені за несвоєчасне утримання та перерахування до бюджету (державного цільового фонду) податку (збору, обов'язкового платежу), а також джерела відшкодовування податковим агентом збитків, що спричинені неналежним виконанням обов'язків по утриманню та перерахуванню податків (зборів, обов'язкових платежів). Податкові агенти мають право в порядку, визначеному цивільним законодавством України, звернутись до платника податку з регресними вимогами про стягнення коштів, що підлягали утриманню та перерахуванню податковим агентом до бюджету (державного цільового фону), але були зайво передані платнику податку. Право на звернення до платників податків з регресними вимогами про стягнення суми пені та збитків, сплачених податковим агентом за неналежне виконання зобов'язань, податковим агентам не надається.

 

 

3571.

(1) Джерелами самостійної сплати суми податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, в тому числі одержані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, а також кошти одержані у позику (кредит), та з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

-249- Кабінет Міністрів України

Доповнити пункт (1) статті 16052 словами: "а також суми переплати до бюджетів"

Враховано по суті

(1) Джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, в тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), та з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів (переплати) до відповідних бюджетів.

3572.

(2) За рішенням платника податків сплата суми його податкових зобов'язань або погашення податкового боргу може здійснюватися шляхом заліку зустрічних зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків, не погашених у строк. Порядок проведення такого заліку визначається Міністерством фінансів України.

-250- Кабінет Міністрів України

Пункт (2) статті 16052 вилучити.

-251- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (2) статті 16052 викласти в редакції:

"За рішенням платника податків оплата його податкових зобов'язань або погашення податкового боргу може бути здійснена шляхом заліку непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків, що виникли відповідно до норм податкового або бюджетного законодавства чи цивільно-правових угод, строк погашення яких настав до моменту виникнення податкових зобов'язань платника податків. Порядок проведення заліку визначається Міністерством фінансів України за погодженням з центральним органом державної податкової служби".

Відхилено

 

Враховано

(2) За рішенням платника податків оплата його податкових зобов'язань або погашення податкового боргу може бути здійснена шляхом заліку непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків, що виникли відповідно до норм податкового або бюджетного законодавства чи цивільно-правових угод, строк погашення яких настав до моменту виникнення податкових зобов'язань платника податків. Порядок проведення заліку визначається Міністерством фінансів України за погодженням з центральним органом державної податкової служби.

3573.

(3) За податками, які відповідно до Кодексу справляються з об'єктів нерухомого майна, джерелом їх самостійної сплати можуть бути активи як власника таких об'єктів нерухомого майна так і будь-якої іншої особи, на яку покладено обов'язок такої сплати. При цьому якщо особу, відповідальну за сплату таких податків не виявлено, податкові процедури, визначені цим Кодексом, застосовуються безпосередньо до об'єктів такої власності.

-252- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Замінити слова "нерухомого майна" словами "нерухомої власності".

-253- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Вилучити частину (3) ст. 16052.

Враховано

 

 

 

 

Відхилено

(3) За податками, які відповідно до Кодексу справляються з об'єктів нерухомої власності, джерелом їх самостійної сплати можуть бути активи як власника таких об'єктів нерухомої власності так і будь-якої іншої особи, на яку покладено обов'язок такої сплати. При цьому якщо особу, відповідальну за сплату таких податків не виявлено, податкові процедури, визначені цим Кодексом, застосовуються безпосередньо до об'єктів такої власності.

3574.

(4) Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи такого платника податків, з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

-254- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16052, частина (4). Слово "законодавчими" замінити текстом "нормативно-правовими".

Відхилено

 

(4) Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи такого платника податків, з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

3575.

(5) Не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків за його самостійним рішенням або за рішенням органу стягнення:

-255- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16052 ч.(5): пропонується виключити слова "за його самостійним рішенням".

Відхилено

(5) Не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків за його самостійним рішенням або за рішенням органу стягнення:

3576.

а) майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам, якщо така застава була належним чином зареєстрована у державних реєстрах застав рухомого або нерухомого майна відповідно до закону, до моменту виникнення права податкової застави;

 

 

а) майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам, якщо така застава була належним чином зареєстрована у державних реєстрах застав рухомого або нерухомого майна відповідно до закону, до моменту виникнення права податкової застави;

3577.

б) активи, які належать на правах власності іншим особам, та перебувають у тимчасовому розпорядженні або користуванні платника податків, у тому числі, але не виключно: майно, передане платнику податків у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), в тому числі ломбардний схов, на комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана підприємству для переробки, крім її частини, що надається платнику податків як оплата за такі послуги, а також активи інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління;

 

 

б) активи, які належать на правах власності іншим особам, та перебувають у тимчасовому розпорядженні або користуванні платника податків, у тому числі, але не виключно: майно, передане платнику податків у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), в тому числі ломбардний схов, на комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана підприємству для переробки, крім її частини, що надається платнику податків як оплата за такі послуги, а також активи інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління;

3578.

в) майнові права інших осіб, надані платнику податків у тимчасове користування або розпорядження, а також немайнові права інших осіб, у тому числі права інтелектуальної (промислової) власності, передані в користування такому платнику податків без права їх відчуження;

 

 

в) майнові права інших осіб, надані платнику податків у тимчасове користування або розпорядження, а також немайнові права інших осіб, у тому числі права інтелектуальної (промислової) власності, передані в користування такому платнику податків без права їх відчуження;

3579.

г) кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти юридичної особи, які використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою, у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України;

 

 

г) кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти юридичної особи, які використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою, у розмірах та порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України;

3580.

д) кошти кредитів або позик, наданих платнику податків кредитно-фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих на користь такого платника податків, а також суми акредитивів, виставлених на ім'я платника податків, але не відкритих, до моменту такого відкриття;

-256- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У п. "д" ч. (5) ст. 16052 слова "але не відкритих, до моменту такого відкриття" замінити словами "або відкритих платником податку на користь інших фізичних чи юридичних осіб, в т. ч. і іноземних".

Відхилено

д) кошти кредитів або позик, наданих платнику податків фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих на користь такого платника податків, а також суми акредитивів, виставлених на ім'я платника податків, але не відкритих, до моменту такого відкриття;

 

 

-257- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п."д" ч.(5) слова "кредитно-фінансовою" замінити словом "фінансовою".

Враховано

 

3581.

е) майно, що включається до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств, які не підлягають приватизації, у тому числі казенних підприємств. Порядок віднесення майна до такого, що включається до складу цілісного майнового комплексу державного підприємства, встановлюється Фондом державного майна України;

 

 

е) майно, що включається до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств, які не підлягають приватизації, у тому числі казенних підприємств. Порядок віднесення майна до такого, що включається до складу цілісного майнового комплексу державного підприємства, встановлюється Фондом державного майна України;

3582.

є) активи, чий вільний обіг заборонено або обмежено згідно із законодавством України. У разі коли підприємницька діяльність з активами, що продаються, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства України, покупцями таких активів можуть бути лише особи, які одержали відповідну ліцензію.

-258- Н.д.Сизенко Ю.П. (Реєстр.картка №236)

Частину (5) статті 16052 доповнити підпунктом ж) наступного змісту:

"ж) кошти виграшного фонду, нараховані оператором державних лотерей".

Відхилено

є) активи, чий вільний обіг заборонено або обмежено згідно із законодавством України. У разі коли підприємницька діяльність з активами, що продаються, підлягає ліцензуванню відповідно до законодавства України, покупцями таких активів можуть бути лише особи, які одержали відповідну ліцензію.

3583.

(6) Посадові особи, у тому числі державні виконавці, які прийняли рішення про використання активів, визначених частиною (5) цієї статті, як джерела погашення податкової заборгованості або боргу платника податків, притягаються до відповідальності згідно із законодавством України.

-259- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16052, частина (6). Наприкінці текст "законодавством України" замінити текстом "законом"

Відхилено

(6) Посадові особи, у тому числі державні виконавці, які прийняли рішення про використання активів, визначених частиною (5) цієї статті, як джерела погашення податкової заборгованості або боргу платника податків, притягаються до відповідальності згідно із законодавством України.

3584.

(7) У разі коли заходи з продажу активів платника податків не призвели до повного погашення суми податкового боргу, додатковим джерелом його погашення може бути визначено продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів, у тому числі прав вимоги боргу, включаючи кошти, розміщені платником податків у вклад (депозит). У цьому разі продаж зазначених активів (коштів) не зупиняє дію такого цивільно-правового договору до кінця строку його дії, а покупець таких активів (коштів) набуває прав і обов'язків такого платника податків за таким цивільно-правовим договором, у тому числі права на одержання доходу за ним, який враховується у зменшення суми податкового боргу такого платника податку. У разі коли норми зазначеного цивільно-правового договору передбачають право кредитора на його дострокове припинення або на збільшення розміру доходів за ним чи прийняття інших рішень, які призводять до більш швидкого повернення суми основного боргу та /або доходу за цим договором, орган стягнення зобов'язаний прийняти рішення про такі дії.

-260- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Перше речення ч.(7) ст.16052 викласти в такій редакції:

"У разі коли заходи з продажу активів платника податків за рішенням органу стягнення не призвели до повного погашення суми податкового боргу, орган стігнення може визначити додатковим джерелом погашення продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів, у тому числі прав вимоги боргу, включаючи кошти, розміщені платником податків у вклад (депозит)."

В другому речення замість слів "цьому разі" записати "такому випадку".

Враховано

(7) У разі коли заходи з продажу активів платника податків за рішенням органу стягнення не призвели до повного погашення суми податкового боргу, орган стягнення може визначити додатковим джерелом погашення продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів, у тому числі прав вимоги боргу, включаючи кошти, розміщені платником податків у вклад (депозит). У такому випадку продаж зазначених активів (коштів) не зупиняє дію такого цивільно-правового договору до кінця строку його дії, а покупець таких активів (коштів) набуває прав і обов'язків такого платника податків за таким цивільно-правовим договором, у тому числі права на отримання доходу за ним, який враховується у зменшення суми податкового боргу такого платника податку. У разі коли норми зазначеного цивільно-правового договору передбачають право кредитора на його дострокове припинення або на збільшення розміру доходів за ним чи прийняття інших рішень, які призводять до більш швидкого повернення суми основного боргу та /або доходу за цим договором, орган стягнення зобов'язаний прийняти рішення про такі дії.

3585.

(8) Рішення щодо продажу активів, у випадках, визначених частиною (7) цієї статті, може бути прийняте у разі недостатності коштів, одержаних від продажу активів платника податків, визначених у частинах (1) - (3) цієї статті, або неможливості їх продажу.

 

 

(8) Рішення щодо продажу активів, у випадках, визначених частиною (7) цієї статті, може бути прийняте у разі недостатності коштів, одержаних від продажу активів платника податків, визначених у частинах (1) - (3) цієї статті, або неможливості їх продажу.

 

 

-261- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити статтю 16052 частиною (9) такого змісту:

"У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, активів, достатніх для погашення його податкового зобов'язання або податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового зобов'язання або податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи, на які може бути звернено стягнення згідно з цим Кодексом.

Порядок застосування ч.(7) - (9) визначається центральним органом державної податкової служби".

Відповідно ч.(9) - (13) вважати ч. (10) - (14)ю

Враховано

(9) У разі відсутності у платника податків, що є філією, відокремленим підрозділом юридичної особи, активів, достатніх для погашення його податкового зобов'язання або податкового боргу, додатковим джерелом погашення податкового зобов'язання або податкового боргу такого платника податків є активи юридичної особи, на які може бути звернено стягнення згідно з цим Кодексом.

Порядок застосування ч.(7) - (9) визначається центральним органом державної податкової служби.

3586.

(9) Забороняється будь-яка уступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам, а також уступка контролюючим органом права вимоги податкового боргу платника податків іншим особам. Положення цієї частини не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення податкових зобов'язань платника податків виступають інші особи, якщо таке право передбачено цим Кодексом або іншим законодавством України з питань оподаткування.

-262- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16052, частина (9), речення 2. Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

(10) Забороняється будь-яка уступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам, а також уступка контролюючим органом права вимоги податкового боргу платника податків іншим особам. Положення цієї частини не поширюються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення податкових зобов'язань платника податків виступають інші особи, якщо таке право передбачено цим Кодексом або іншими законами України з питань оподаткування.

3587.

(10) Додатково до джерел, визначених у частинах (1) - (3) цієї статті, джерелом погашення податкового боргу банків, небанківських фінансових установ, у тому числі страхових організацій, можуть бути кошти, незалежно від джерел їх походження та без застосування обмежень, визначених у підпункті "г" частини (5) цієї статті, у сумі, яка не перевищує суму їх власного капіталу (без урахування страхових та прирівняних до них обов'язкових резервів, сформованих відповідно до закону). Визначення розміру власного капіталу здійснюється відповідно до законодавства України.

-263- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16052, частина (10), речення 2. Текст "законодавства України" замінити текстом "закону".

-264- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Частину (10) виключити.

Відхилено

 

 

Відхилено

(11) Додатково до джерел, визначених у частинах (1) - (3) цієї статті, джерелом погашення податкового боргу банків, небанківських фінансових установ, у тому числі страхових організацій, можуть бути кошти, незалежно від джерел їх походження та без застосування обмежень, визначених у підпункті "г" частини (5) цієї статті, у сумі, яка не перевищує суму їх власного капіталу (без урахування страхових та прирівняних до них обов'язкових резервів, сформованих відповідно до закону). Визначення розміру власного капіталу здійснюється відповідно до законодавства України.

3588.

(11) У разі коли платник податків має податковий борг перед різними бюджетами або державними цільовими фондами, погашення такого боргу здійснюється у порядку черговості його виникнення, а у разі одночасного виникнення - у рівній пропорції.

 

 

(12) Якщо платник податків має податковий борг перед різними бюджетами або державними цільовими фондами, погашення такого боргу здійснюється у порядку черговості його виникнення, а у разі одночасного виникнення - у рівній пропорції.

3589.

(12) Якщо норми цього Кодексу щодо стягнення податкового боргу банкрутів суперечать нормам закону про банкрутство, пріоритет мають норми зазначеного закону. При цьому порядок стягнення податкового боргу банкрутів визначається державною установою України з питань банкрутства.

-265- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (12) викласти в такій редакції:

"З моменту прийняття ухвали судом (арбітражним судом) про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу такого платника податків, зазначених у заяві, яка подається до суду (арбітражного суду), визначається згідно з нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", без застосування норм цього Закону. При цьому порядок продажу активів у рахунок погашення податкового боргу боржника визначається державною госпрозрахунковою установою України з питань банкрутства".

Враховано

(13) З моменту прийняття ухвали судом (господарським судом) про порушення провадження у справі про банкрутство платника податків порядок сплати податкового зобов'язання або погашення податкового боргу такого платника податків, зазначених у заяві, яка подається до суду (господарського суду), визначається згідно з нормами Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", без застосування норм цього Кодексу. При цьому порядок продажу активів у рахунок погашення податкового боргу боржника визначається державною госпрозрахунковою установою України з питань банкрутства.

 

 

-266- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16052, частина (12). Текст "державною установою України" замінити текстом "центральним органом виконавчої влади".

Відхилено

 

3590.

(13) Законодавством України можуть бути встановлені додаткові обмеження при визначенні органом стягнення джерел для погашення податкового боргу платника податків - фізичної особи.

-267- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16052, частина (13). Текст "Законодавством України" замінити текстом "Законом".

Відхилено

(13) Законодавством України можуть бути встановлені додаткові обмеження при визначенні органом стягнення джерел для погашення податкового боргу платника податків - фізичної особи.

 

 

-268- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13055. Джерела сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків

(1) Джерелами самостійної сплати податкових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна і немайнових цінностей, випуску цінних паперів, у тому числі корпоративних прав, отримані у позику (кредит), а також з інших джерел з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.

За рішенням платника податку сплата його податкових зобов`язань або погашення податкового боргу може бути здійснені шляхом заліку зустрічних зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податку, не погашених у строк. Порядок проведення такого заліку визначається Міністерством фінансів України.

(2). За податками, зборами, які відповідно до цього Кодексу справляються з об'єктів нерухомої власності, джерелом їх самостійної сплати можуть бути активи як власника таких об'єктів нерухомої власності так і будь-якої іншої особи, на яку покладено обов'язок такої сплати. При цьому якщо особу, відповідальну за сплату таких податків, зборів не виявлено, податкові процедури, визначені цим Кодексом, застосовуються безпосередньо до об'єктів такої власності.

(3) Джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення є будь-які активи такого платника податків, з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законами.

(4) Не можуть бути використані як джерела погашення податкового боргу платника податків за його самостійним рішенням або за рішенням органу стягнення:

а) майно платника податків, надане ним у заставу іншим особам, якщо така застава була належним чином зареєстрована у державних реєстрах застав рухомого або нерухомого майна відповідно до закону, до моменту виникнення права податкової застави;

б) активи, які належать на правах власності іншим особам, та перебувають у тимчасовому розпорядженні або користуванні платника податків, у тому числі, але не виключно: майно, передане платнику податків у лізинг (оренду), схов (відповідальне зберігання), у тому числі ломбардний схов, комісію (консигнацію); давальницька сировина, надана підприємству для переробки, крім її частини, що надається платнику податків в якості оплати за такі послуги, а також активи інших осіб, прийняті платником податків у заставу чи заклад, довірче та будь-які інші види агентського управління;

в) майнові права інших осіб, надані платнику податків у тимчасове користування або розпорядження, а також немайнові права інших осіб, у тому числі права інтелектуальної (промислової) власності, передані в користування такому платнику податків без права їх відчуження;

г) кошти інших осіб, надані платнику податків у вклад (депозит) або довірче управління, а також власні кошти юридичної особи, які використовуються для виплат заборгованості з основної заробітної плати за фактично відпрацьований час фізичним особам, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою, у розмірах та порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України. Кошти кредитів або позик, наданих платнику податків кредитно-фінансовою установою, що обліковуються на позичкових рахунках, відкритих на користь такого платника податків, а також суми акредитивів, виставлених на ім"я платника податків, але не відкритих, до моменту такого відкриття;

д) майно, що включається до складу цілісних майнових комплексів державних підприємств, які не підлягають приватизації, у тому числі казенних підприємств. Порядок віднесення майна до такого, що включається до складу цілісного майнового комплексу державного підприємства, встановлюється Фондом державного майна України;

е) активи, чий вільний обіг заборонено або обмежено згідно із законодавством. У разі коли підприємницька діяльність з активами, що продаються, підлягає ліцензуванню відповідно до закону, покупцями таких активів можуть бути лише особи, які отримали відповідну ліцензію.

(5) Посадові особи, у тому числі державні виконавці, які прийняли рішення про використання активів, визначених цим пунктом, як джерела погашення податкової заборгованості або боргу платника податків, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.

Враховано по суті

 

 

 

-269- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13056. Додаткові джерела погашення податкового боргу

(1) У разі коли заходи з продажу активів платника податків не призвели до повного погашення суми податкового боргу, додатковим джерелом його погашення може бути визначено продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів, у тому числі прав вимоги боргу, включаючи кошти, розміщені платником податків у вклад (депозит). У такому разі продаж таких активів (коштів) не зупиняє дію такого цивільно-правового договору до кінця строку його дії, а покупець таких активів (коштів) набуває прав і обов'язків такого платника податків за таким цивільно-правовим договором, у тому числі права на отримання доходу за ним, який враховується у зменшення суми податкового боргу такого платника податку. У разі коли норми зазначеного цивільно-правового договору передбачають право кредитора на його дострокове припинення, або збільшення розміру доходів за ним чи прийняття інших рішень, які призводять до більш швидкого повернення суми основного боргу та/або доходу за ним, орган стягнення зобов'язаний прийняти рішення про такі дії.

(2) Рішення щодо продажу активів, у випадках, визначених цим пунктом, може бути прийняте при недостатності коштів, отриманих від продажу активів платника податку, визначених у пункті 1 цієї статті, або неможливості їх продажу.

(3) Забороняється будь-яка уступка податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків третім особам, а також уступка контролюючим органом права вимоги податкового боргу платника податків іншим особам. Положення цього пункту не розповсюджуються на випадки, коли гарантами повного та своєчасного погашення податкових зобов'язань платника податків виступають інші особи, якщо таке право передбачено цим Кодексом або іншими законами України.

Враховано по суті

 

 

 

-270- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13057. Погашення податкового боргу банків та небанківських фінансових установ

(1) Додатково до статті 13055цього Кодексу, джерелом погашення податкового боргу банків, небанківських фінансових установ, у тому числі страхових організацій, можуть бути кошти, незалежно від джерел їх походження та без застосування обмежень, визначених у частині підпункту "г" пункту 4 статті 13055, у сумі, яка не перевищує суму їх власного капіталу (без урахування страхових та прирівняних до них обов'язкових резервів, сформованих відповідно до закону).

(2) Визначення розміру власного капіталу здійснюється у відповідності із законодавством.

Враховано частково

 

 

 

-271- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13058. Рівність бюджетних інтересів

(1) У разі коли платник податків має податковий борг перед різними бюджетами або державними цільовими фондами, погашення такого боргу відбувається у порядку черговості його виникнення, а у разі одночасного виникнення - у рівній пропорції.

Враховано по суті

 

 

 

-272- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13059. Податковий борг банкрутів

(1) У разі коли норми цього Кодексу щодо стягнення податкового боргу банкрутів суперечать нормам Закону України "Про банкрутство", пріоритет мають норми Закону України 'Про банкрутство". При цьому порядок стягнення податкового боргу банкрутів визначається державною установою України з питань банкрутства.

Відхилено

 

3591.

Стаття 16053. Підстави для примусового стягнення активів та визначення бюджетного фонду

-273- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ст. 16053 - необхідно залишити право органів державної податкової служби на безспірне списання коштів з рахунків платників податків в банківських установах‚ тому що це призведе до збільшення кількості позовів до судів (арбітражних судів) у десятки і сотні разів.

Відхилено

Стаття 16053. Підстави для примусового стягнення активів та визначення бюджетного фонду

 

 

-274- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16053. Порядок примусового погашення податкового боргу

(1) В примусовому порядку пiдлягає погашенню податковий борг, що залишився непогашеним суб'єктом оподаткування протягом десяти календарних днiв пiсля отримання другої податкової вимоги.

(2) Пiдставою для примусового погашення податкового боргу є рiшення контролюючого органу. Рiшення видається в трьох примiрниках. Перший примiрник надсилається органу державної виконавчої служби. Другий примiрник надсилається суб'єкту оподаткування. Третiй примiрник залишається у справi контролюючого органу, що видав рiшення.

(3) В рiшеннi про примусове погашення податкового боргу обов'язково зазначається:

а) найменування контролюючого органу;

б) прiзвище, iм'я та по-батьковi посадової особи, що прийняла рiшення;

в) дата прийняття рiшення та його номер;

г) реквiзити суб'єкта оподаткування, щодо якого прийняте рiшення;

д) сума податкового боргу та сума пенi;

е) спосiб нарахування податкового зобов'язання (самостiйно суб'єктом оподаткування чи контролюючим органом);

є) дати надiслання податкового повiдомлення (за його наявностi) та податкових вимог;

ж) застосованi заходи iз забезпечення виконання податкового зобов'язання (за їх наявностi);

з) вимога контролюючого органу до органу державної виконавчої служби вiдкрити виконавче провадження по примусовому погашенню суми податкового боргу.

(4) Рiшення про примусове погашення податкового боргу є актом ненормативного характеру та виконавчим документом.

(5) Рiшення про примусове погашення податкового боргу може бути оскаржене до контролюючого органу вищого рiвня або до суду (арбiтражного суду). Пiдставою для вiдмiни (визнання недiйсним) рiшення про примусове погашення податкового боргу може бути виключно недодержання умов та порядку його прийняття, зазначених в ч.ч.1(3 цiєї статтi.

(6) Виконання рiшення про примусове стягнення податкового боргу здiйснюється органами державної виконавчої служби в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження".

(7) Зазначений в ч.ч.1(6 цiєї статтi порядок примусового стягнення податкового боргу поширюється на суму, що належить сплатити до бюджетiв або державних позабюджетних фондiв особам, що є податковими агентами.

Враховано по суті

 

3592.

(1) Активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду (арбітражного суду). В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість і форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу, крім випадків, коли такого платника податків визнано банкрутом, - у цьому разі черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

 

 

(1) Активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду (господарського суду). В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість і форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу, крім випадків, коли такого платника податків визнано банкрутом, - у цьому разі черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

3593.

(2) Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

 

 

(2) Стягнення податкового боргу за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється.

3594.

(3) У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податки, якими оподатковуються інші особи, в тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизний податок, а також будь-які інші податки, що утримуються у джерела виплати та за її рахунок, сума зазначених податків вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді, та є створеним від їх імені.

-275- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Частину (3) виключити.

-276- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Частину (3) виключити.

Відхилено

 

 

Відхилено

(3) У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податки, якими оподатковуються інші особи, в тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизний податок, а також будь-які інші податки, що утримуються у джерела виплати, сума таких податків вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді, та є створеним від їх імені.

 

 

-277- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Статтю 16053 доповнити частиною (4) такого змісту:

"На кошти бюджетного фонду, визначеного частиною (3) цієї статті, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку".

Враховано

На кошти бюджетного фонду, визначеного частиною (3) цієї статті, не може бути накладено стягнення за причинами, відмінними від стягнення такого податку.

3595.

Стаття 16054. Зміст податкової застави

-278- Національний банк України

Статтю 16054 пропонуємо виключити, оскільки пріоритет держави перед правами інших фізичних та юридичних осіб не відповідає статтям 3, 8, 9 Конституції України.

Відхилено

Стаття 16054. Зміст податкової застави

 

 

-279- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16054. Змiст податкової застави

(1) Податкова застава є засобом забезпечення виконання суб'єктами оподаткування податкових зобов'язань.

(2) В силу податкової застави вiдповiдний контролюючий орган (заставодержатель) має право в разi невиконання заставодавцем (суб'єктом оподаткування) забезпеченого заставою зобов'язання одержати задоволення з вартостi заставленого майна переважно перед iншими кредиторами, в тому числi i перед iншими контролюючими органами.

Відхилено

 

3596.

(1) З метою захисту інтересів бюджетних споживачів, активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.

-280- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Статтю викласти у такій редакції:

"(1) З метою захисту інтересів держави, активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу. Балансова вартість активів, що становлять об'єкт податкової застави, не може перевищувати двократної суми податкового боргу".

Відхилено

(1) З метою захисту інтересів бюджетних споживачів, активи платника податків, що має податковий борг, передаються у податкову заставу.

3597.

(2) Право податкової застави виникає в силу закону та не потребує письмового оформлення.

-281- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(2) слова "в силу закону" замінити словами "згідно з цим Кодексом".

Враховано

(2) Право податкової застави виникає згідно з цим Кодексом та не потребує письмового оформлення.

 

 

-282- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

"(2) Податкова застава підлягає обов'язковій реєстрації в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна із зазначенням виду активів, що становлять об'єкт застави, та їх балансової вартості".

Враховано по суті
в ст.16055

 

 

 

-283- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16054 ч.(2): пропонується замість слів "та не потребує письмового оформлення" викласти "з моменту внесення даних про податкову заставу в державний реєстр застав рухомого або нерухомого майна"

Відхилено

 

 

 

-284- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Додати статтю 16054 "Зміст податкової застави" частиною третьою такого змісту:

"Якщо протягом 72 годин після отримання платником податків письмового повідомлення від органів державної податкової служби про застосування податкової застави платник податків не надасть заперечень з необхідними обґрунтуваннями про незгоду на оформлення відносин по податковій заставі, звернення стягнення на предмет застави проводиться органами державної податкової служби в порядку, визначеному цим Кодексом.

При наявності у зазначений термін заперечень з боку платника податків звернення стягнення на предмет застави проводиться в порядку, передбаченому Законом України "Про заставу".

Відхилено

 

 

 

-285- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13060. Податкова застава

(1) Податкова застава - це спосіб забезпечення виконання податкового зобов'язання платника податків, не погашеного у строк. Податкова застава виникає в силу закону. В силу податкової застави орган стягнення має право, у разі невиконання забезпеченого податковою заставою податкового зобов'язання, одержати задоволення з вартості заставленого майна переважно перед іншими кредиторами у порядку, встановленому цим Кодексом.

(2) Право податкової застави виникає в силу закону та не потребує письмового оформлення.

(3) Право податкової застави виникає у разі:

а) несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку;

б) несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні.

(4) Право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.

(5) Право податкової застави має пріоритет перед будь-якими правами інших застав, що виникли після моменту виникнення такого права на податкову заставу, незалежно від того, чи були зареєстровані такі права інших застав у державних реєстрах застав рухомого майна чи нерухомого майна або ні.

(6) У разі коли право податкової застави виникає в той самий день, в який виникло або було зареєстровано право іншої застави на майно платника податків у державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, пріоритет має право податкової застави.

(7) Платник податків, активи якого знаходяться в податковій заставі, зобов'язаний письмово повідомити наступних кредиторів про таку податкову заставу та про характер та розмір забезпечених цією заставою зобов'язань, а також відшкодувати збитки кредиторів, що можуть виникнути у разі неподання зазначеного повідомлення.

(8) Податковий орган веде Реєстр платників податків, майно яких знаходиться у податковій заставі.

Відхилено

 

 

 

-286- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13061. Узгодження операцій з заставленими активами

(1) Платник податків, активи якого знаходяться у податковій заставі, здійснює вільне розпорядження ними, за виключенням таких операцій, що підлягають письмовому узгодженню з податковим органом:

а) продажу або інших видів відчуження нерухомого та рухомого майна, майнових чи немайнових прав, за винятком майна, майнових та немайнових прав, що використовується у підприємницькій діяльності платника податків (інших видах діяльності, які за умовами оподаткування прирівнюються до підприємницької), зокрема готової продукції, товарів та товарних запасів, робіт та послуг за кошти не нижче ніж за їх звичайними цінами;

б) використання об'єктів нерухомого чи рухомого майна, майнових чи немайнових прав, а також коштів для здійснення прямих чи портфельних інвестицій, а також цінних паперів, що засвідчують відносини боргу;

в) ліквідації об'єктів нерухомого або рухомого майна, за винятком їх ліквідації внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або відповідно до рішень органів державного управління.

(2) Платник податків, активи якого знаходяться у податковій заставі, має право здійснювати операції з коштами без їх узгодження з податковим органом, за винятком операцій, визначених у підпункті "б" пункту 1 цієї статті.

(3) Надання майна, що перебуває у податковій заставі, у наступну заставу або у користування третім особам не дозволяється.

(4) У разі здійснення операцій, зазначених у пунктах 1 - 3 цієї статті, без отримання попередньої згоди податкового органу, посадова особа такого платника податків чи фізична особа, що прийняла зазначене рішення, несуть відповідальність, встановлену законодавством України за умисне ухилення від оподаткування.

(5) У випадку необхідності узгодження цивільно-правових операцій, передбачених пунктом 1 цієї статті, керівник податкового органу призначає з числа службових осіб такого податкового органу податкового керуючого. Для узгодження окремої цивільно-правової операції, платник податків надає податковому керуючому запит, в якому роз'яснюється зміст операції та фінансово-економічні наслідки її проведення. Податковий керуючий має право видати припис про заборону здійснення такої операції, у разі, коли за його висновками цінові умови та/або форми розрахунку за такою операцією призведуть до зменшення спроможності платника податків вчасно або у повному обсязі погасити податковий борг. Зазначений припис має бути затвердженим керівником відповідного податкового органу. У разі коли припис не видається протягом 10 робочих днів з моменту надходження зазначеного запиту, операція вважається узгодженою.

Рішення податкового керуючого може бути оскаржене у порядку, встановленому цим Кодексом для оскарження рішень контролюючих органів.

Центральний податковий орган визначає правила призначення, звільнення, а також компетенцію податкового керуючого.

Відхилено

 

3598.

Стаття 16055. Виникнення права податкової застави

-287- Національний банк України

Статтю 16055 пропонуємо виключити, оскільки пріоритет держави перед правами інших фізичних та юридичних осіб не відповідає статтям 3, 8, 9 Конституції України.

Відхилено

Стаття 16055. Виникнення права податкової застави

 

 

-288- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16055. Застосування податкової застави

(1) Одночасно iз надiсланням першої податкової вимоги контролюючий орган має право зробити до суб'єкта оподаткування письмовий запит про проведенi заходи щодо виконання податкового зобов'язання та можливi джерела погашення податкового боргу.

(2) Суб'єкт оподаткування зобов'язаний надати письмовi пояснення на запит контролюючого органу протягом 2-х робочих днiв з дня отримання запиту.

(3) Активи суб'єкта оподаткування можуть бути переданi до податкової застави за наявності таких пiдстав:

а) контролюючий орган не отримує письмових пояснень на свiй запит протягом 3-х робочих днiв з дня його надiслання;

б) суб'єкт оподаткування в письмових поясненнях не надає обгрунтованого перелiку реальних джерел погашення податкового боргу в строк до закiнчення мiсяця з дня надiслання першої податкової вимоги;

в) суб'єкт оподаткування не вжив всiх заходiв, що вiн реально був в змозі вжити для своєчасного виконання податкового зобов'язання.

(4) За наявностi пiдстав, передбачених ч.3 цiєї статтi, керiвник контролюючого органу видає розпорядження про передачу активiв суб'єкта оподаткування до податкової застави. Розпорядження повинно мiстити:

а) найменування контролюючого органу;

б) прiзвище, iм'я та по-батьковi посадової особи, що видала розпорядження;

в) дата прийняття розпорядження та його номер;

г) реквiзити суб'єкта оподаткування, щодо якого прийняте розпорядження;

д) сума податкового зобов'язання (боргу) та сума пенi (за її наявностi);

е) дата надiслання письмового запиту;

є) вимога контролюючого органу до органу державної виконавчої служби передати активи суб'єкта оподаткування у податкову заставу в розмiрi, достатньому для забезпечення виконання податкового зобов'язання (погашення податкового боргу).

(5) Розпорядження видається у трьох примiрниках. Перший надається органу державної виконавчої служби для виконання. Другий надсилається суб'єкту оподаткування, майно якого передається до податкової застави. Третiй залишається у матерiалах справи контролюючого органу.

(6) Виконання розпорядження про передачу активiв до податкової застави є виконавчим документом, i пiдлягає виконанню органом державної виконавчої служби згiдно iз Законом України "Про виконавче провадження".

(7) Активи суб'єкта оподаткування можуть бути переданi до податкової застави лише в обсязi, достатньому для забезпечення виконання податкового зобов'язання (погашення податкового боргу).

(8) Право податкової застави виникає з моменту видання державним виконавцем постанови про передачу активу (активiв) у податкову заставу.

Відхилено

 

3599.

(1) Право податкової застави виникає у разі:

 

 

(1) Право податкової застави виникає у разі:

3600.

а) неподання або несвоєчасного подання платником податків податкової декларації (розрахунку), - з першого робочого дня, що настає за останнім днем строку, встановленого законодавством для подання такої податкової декларації (розрахунку);

-289- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Підпункт "а" викласти в наступній редакції:

"неподання або несвоєчасного подання платником податків податкової декларації - з першого робочого дня, наступного за останнім днем строку, встановленого законом про відповідний податок для подання такої податкової декларації"

Враховано

а) неподання або несвоєчасного подання платником податків податкової декларації - з першого робочого дня, наступного за останнім днем строку, встановленого законом про відповідний податок для подання такої податкової декларації;

3601.

б) несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації (розрахунку), - з дня, що настає за останнім днем зазначеного строку;

 

 

б) несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, самостійно визначеної платником податків у податковій декларації, - з дня, наступного за останнім днем зазначеного строку;

3602.

в) несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, що настає за останнім днем строку сплати, визначеного у податковому повідомленні.

-290- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П."в" ч. (1) викласти в редакції:

"несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні".

Враховано

в) несплати у строки, встановлені цим Кодексом, суми податкового зобов'язання, визначеної контролюючим органом, - з дня, наступного за останнім днем граничного строку такого погашення, визначеного у податковому повідомленні.

3603.

(2) З урахуванням цієї статті право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.

-291- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16055.

Частину (2) викласти у такій редакції:

"(2) З урахуванням цієї статті об'єктом податкової застави можуть бути будь-які види активів платника податків, які перебували у його власності (повному господарському віданні) у день оформлення податкової застави, а також будь-які інші активи, на які платник податків набуде власності у майбутньому, за умови існування податкового боргу, незабезпеченого податковою заставою на момент набуття таких активів".

Відхилено

(2) З урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-які види активів платника податків, які перебували в його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які платник податків набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.

 

 

-292- Н.д.Гавриш С.Б. (Округ №176)

Частину (2) статті 16055 "Виникнення права податкової застави" викласти в такій редакції":

"Предмети податкової застави є майно і майнові права платника податків, які використовуються ним в підприємницькій діяльності, за винятком майна і майнових прав, які у відповідності з законом не можуть бути предметом застави і основних фондів підприємства, визнаного у встановленому порядку казенним підприємством та підприємством, що є природним монополістом.

Відхилено

 

3604.

(3) Платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна.

-293- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (3) викласти в наступній редакції:

"Платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, а податковий орган зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу в державному реєстрі застав нерухомого майна за умови строку дії такої податкової застави більш як десять календарних днів".

Враховано

(3) Платник податків має право безоплатно зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, а орган державної податкової служи зобов'язаний безоплатно зареєструвати податкову заставу в державному реєстрі застав нерухомого майна за умови строку дії такої податкової застави більш як десять календарних днів.

 

 

-294- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ст. 16055 новою частиною 4 наступного змісту:

"(4). Подача платником податку заяви в суд (арбітражний суд) з метою оскарження рішення щодо нарахованих сум податкових зобов'язань не зупиняє дію податкової застави до прийняття судом (арбітражним судом) остаточного рішення"

Відхилено

 

 

 

-295- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

В частині (3) слова "платник податків має право безоплатно" замінити словами "податковий орган зобов'язаний";

частину доповнити реченням другим такого змісту:

"Реєстрація податкової застави здійснюється безоплатно".

Враховано

 

 

 

-296- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16055 ч.(3): пропонується замінити на "Орган стягнення повинен зареєструвати податкову заставу в державних реєстрах застав рухомого або нерухомого майна. Така реєстрація здійснюється безкоштовно".

Враховано по суті

 

3605.

Стаття 16056. Податковий пріоритет

-297- Національний банк України

Статтю 16056 пропонуємо виключити, оскільки пріоритет держави перед правами інших фізичних та юридичних осіб не відповідає статтям 3, 8, 9 Конституції України.

Відхилено

Стаття 16056. Податковий пріоритет

 

 

-298- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16056. Прiоритет податкової застави

(1) Права, що випливають з податкової застави, мають прiоритет перед правами, що випливають з будь-яких iнших застав, що:

а) виникли пiсля виникнення податкової застави, незалежно вiд того, чи були зареєстрованi такi iншi застави у державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, чи нi;

б) виникли в один день з податковою заставою.

(2) Кредитори, що мають права застави, передбаченi в п."б" ч.1 цiєї статтi, можуть задовольнити свої вимоги з активiв, на якi поширюється право податкового прiоритету переважно перед iншими кредиторами виключно в частинi, що залишилась пiсля задоволення вимог контролюючого органу ( заставодержателя. В iнших частинах вимоги таких кредиторiв задовольняються у загальному порядку.

Враховано частково

 

3606.

(1) Право податкової застави має пріоритет перед:

 

 

(1) Право податкової застави має пріоритет перед:

3607.

а) будь-якими правами інших застав, що виникли після моменту виникнення такого права на податкову заставу, незалежно від того, чи були зареєстровані такі права інших застав у державних реєстрах застав рухомого майна чи нерухомого майна чи ні;

 

 

а) будь-якими правами інших застав, що виникли після моменту виникнення такого права на податкову заставу, незалежно від того, чи були зареєстровані такі права інших застав у державних реєстрах застав рухомого майна чи нерухомого майна чи ні;

3608.

б) будь-якими правами інших застав, які не були зареєстровані у державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна до виникнення права на таку податкову заставу.

 

 

б) будь-якими правами інших застав, які не були зареєстровані у державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна до виникнення права на таку податкову заставу.

3609.

(2) У разі коли право податкової застави виникає в той самий день, в який виникло або було зареєстровано право іншої застави на майно платника податків у державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, пріоритет має право податкової застави.

-299- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16056 ч.(2): виключити за умови реєстрації податкової застави в реєстрі згідно пропозицій п.13.

Відхилено

(2) У разі коли право податкової застави виникає в той самий день, в який виникло або було зареєстровано право іншої застави на майно платника податків у державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна, пріоритет має право податкової застави.

3610.

(3) До законодавчого запровадження системи реєстрації майна у державних реєстрах застав нерухомого майна, до зазначеної реєстрації прирівнюється факт нотаріального посвідчення договору застави.

 

 

(3) До законодавчого запровадження системи реєстрації майна у державних реєстрах застав нерухомого майна, до зазначеної реєстрації прирівнюється факт нотаріального посвідчення договору застави.

3611.

(4) Платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, зобов'язаний письмово повідомити наступних кредиторів про таку податкову заставу та про характер і розмір забезпечених цією заставою зобов'язань, а також відшкодувати збитки кредиторів, що можуть виникнути у разі неподання зазначеного повідомлення.

 

 

(4) Платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, зобов'язаний письмово повідомити наступних кредиторів про таку податкову заставу та про характер і розмір забезпечених цією заставою зобов'язань, а також відшкодувати збитки кредиторів, що можуть виникнути у разі неподання зазначеного повідомлення.

3612.

Стаття 16057. Узгодження операцій з заставленими активами

-300- Національний банк України

Статтю 16057 пропонуємо виключити, оскільки пріоритет держави перед правами інших фізичних та юридичних осіб не відповідає статтям 3, 8, 9 Конституції України.

Відхилено

Стаття 16057. Узгодження операцій з заставленими активами

 

 

-301- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16057. Реалiзацiя права власностi на заставленi активи

(1) Суб'єкт оподаткування реалiзує своє право власностi (повного господарського вiдання, оперативного управлiння) на активи, що перебувають у податковiй заставi, з урахуванням обмежень, передбачених цiєю статтею.

(2) Забороняється безоплатна передача права власностi, або будь-якого iншого речового права на активи, що перебувають у податковiй заставi, за винятком передачi цих активiв за договором схову.

(3) Плата за передачу права власностi (будь-якого iншого речового права) на активи, що перебувають у податковiй заставi, повинна провадитись виключно в формi коштiв.

(4) Умовою розрахункiв за угодами, що передбачають перехiд права власностi (повного господарського вiдання, оперативного управлiння) на активи, що перебувають у податковiй заставi, є виключно повна авансова сплата вартостi таких активiв.

(5) Одержувачами коштiв, що є платою третьої особи (осiб) за набуття права власностi (повного господарського вiдання, оперативного управлiння, володiння, користування та т.i.) на активи, що перебувають у податковiй заставi, є:

а) контролюючий орган-заставодержатель ( в частині, достатньої для погашення податкового боргу;

б) суб'єкт оподаткування ( в iншiй частинi.

Відхилено

 

 

 

(6) За угодами про відчуження активiв, що перебувають у податковiй заставi, їх вартiсть встановлюється не нижче за визначену державним виконавцем при передачi цих активiв до податкової застави. Це правило не застосовується, якщо вартiсть активiв встановлена за погодженням з контролюючим органом. Порядок проведення таких погоджень затверджується Кабiнетом Мiнiстрiв України та є єдиним для всiх контролюючих органiв.

(7) Надання активiв, що перебувають у податковiй заставi, у наступну заставу, або їх використання для забезпечення дiйсної чи майбутньої вимоги третiх осiб не дозволяється.

(8) Будь-яка цивiльна угода, що не вiдповiдає вимогам ч.ч.2-7 цiєї статтi, пiдлягає визнанню в судовому порядку недiйсною, як така, що здiйснена з метою, що суперечить iнтересам держави та суспiльства.

 

 

3613.

(1) Платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, здійснює вільне розпорядження ними, за винятком таких операцій, що підлягають письмовому узгодженню з органом державної податкової служби, а саме операцій:

 

 

(1) Платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, здійснює вільне розпорядження ними, за винятком таких операцій, що підлягають письмовому узгодженню з органом державної податкової служби, а саме операцій:

3614.

а) з продажу або з інших видів відчуження нерухомого та рухомого майна, майнових чи немайнових прав, за винятком майна, майнових і немайнових прав, що використовуються у підприємницькій діяльності платника податків (інших видах діяльності, які за умовами оподаткування прирівнюються до підприємницької), а саме готової продукції, товарів та товарних запасів, робіт і послуг за кошти за їх звичайними цінами;

-302- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Підпункт "а" ч.(1) після слова "відчуження" доповнити словами "або оренди (лізингу)".

Враховано

а) з продажу або з інших видів відчуження або оренди (лізингу) нерухомого та рухомого майна, майнових чи немайнових прав, за винятком майна, майнових і немайнових прав, що використовуються у підприємницькій діяльності платника податків (інших видах діяльності, які за умовами оподаткування прирівнюються до підприємницької), а саме готової продукції, товарів та товарних запасів, робіт і послуг за кошти за їх звичайними цінами;

3615.

б) з використання об'єктів нерухомого чи рухомого майна, майнових чи немайнових прав, а також коштів для здійснення прямих чи портфельних інвестицій, а також цінних паперів, що засвідчують відносини боргу;

-303- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Підпункт "б" ч.(1) доповнити словами "надання гарантій, поручительств, уступлення вимоги та переведення боргу, виплату дивідендів, розміщення депозитів або надання кредитів".

Враховано

б) використання об'єктів нерухомого чи рухомого майна, майнових чи немайнових прав, а також коштів для здійснення прямих чи портфельних інвестицій, а також цінних паперів, що засвідчують відносини боргу, надання гарантій, поручительств, уступлення вимоги та переведення боргу, виплату дивідендів, розміщення депозитів або надання кредитів;

 

 

-304- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16057. Пункт "б" частини (1) доповнити словами: "(крім торговців цінними паперами, інвестиційних та пенсійних фондів, страхових компаній та інших небанківських фінансово-кредитних установ, для яких здійснення прямих та портфельних інвестицій становить один із видів професійної діяльності)".

Відхилено

 

 

 

-305- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

У пункті "б" частини (1) статті 16057 після слів "а також коштів для здійснення прямих чи портфельних інвестицій" через кому додати: "надання безповоротної фінансової допомоги".

Дане доповнення зроблено з метою уникнення випадків ухилення від оподаткування, особливо суб'єктами підприємницької діяльності, які мають низький показник капіталізації, наприклад, консалтинговими фірмами.

Відхилено

 

3616.

в) з ліквідації об'єктів нерухомого або рухомого майна, за винятком їх ліквідації внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або відповідно до рішень органів державного управління.

 

 

в) ліквідації об'єктів нерухомого або рухомого майна, за винятком їх ліквідації внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або відповідно до рішень органів державного управління.

3617.

(2) Платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, має право здійснювати операції з коштами без їх узгодження з органом державної податкової служби, за винятком операцій, визначених у підпункті "б" частини (1) цієї статті.

 

 

(2) Платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, має право здійснювати операції з коштами без їх узгодження з органом державної податкової служби, за винятком операцій, визначених у підпункті "б" частини (1) цієї статті.

3618.

(3) Надання майна, що перебуває у податковій заставі, у наступну заставу або його використання для забезпечення дійсної чи майбутньої вимоги третіх осіб не дозволяється.

 

 

(3) Надання майна, що перебуває у податковій заставі, у наступну заставу або його використання для забезпечення дійсної чи майбутньої вимоги третіх осіб не дозволяється.

3619.

(4) У разі здійснення операцій, зазначених у частинах (1) - (3) цієї статті, без одержання попередньої згоди органу державної податкової служби, посадова особа такого платника податків чи фізична особа, що прийняла зазначене рішення, несуть відповідальність, установлену законодавством України за умисне ухилення від оподаткування.

-306- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16057, частина (4). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Відхилено

(4) У разі здійснення операцій, зазначених у частинах (1) - (3) цієї статті, без одержання попередньої згоди органу державної податкової служби, посадова особа такого платника податків чи фізична особа, що прийняла зазначене рішення, несуть відповідальність, установлену законодавством України за умисне ухилення від оподаткування.

3620.

(5) Для своєчасного узгодження операцій з активами платника податків, керівник органу державної податкової служби призначає з числа службових осіб такого органу державної податкової служби податкового керуючого.

 

 

(5) Для своєчасного узгодження операцій з активами платника податків, керівник органу державної податкової служби призначає з числа службових осіб такого органу державної податкової служби податкового керуючого.

3621.

1. Для узгодження окремої цивільно-правової операції, платник податків надає податковому керуючому запит, в якому роз'яснюється зміст операції та фінансово-економічні наслідки її проведення.

 

 

1. Для узгодження окремої цивільно-правової операції, платник податків надає податковому керуючому запит, в якому роз'яснюється зміст операції та фінансово-економічні наслідки її проведення.

3622.

2. Податковий керуючий має право видати припис про заборону здійснення такої операції, у разі, якщо за його висновками цінові умови та/або форми розрахунку за такою операцією призведуть до зменшення спроможності платника податків вчасно або у повному обсязі погасити податковий борг.

 

 

2. Податковий керуючий має право видати припис про заборону здійснення такої операції, у разі, якщо за його висновками цінові умови та/або форми розрахунку за такою операцією призведуть до зменшення спроможності платника податків вчасно або у повному обсязі погасити податковий борг.

3623.

3. Зазначений припис має бути затвердженим керівником відповідного органу державної податкової служби. У разі коли припис не видається протягом 10 робочих днів з дати надходження зазначеного запиту, операція вважається узгодженою.

 

 

3. Зазначений припис має бути затвердженим керівником відповідного органу державної податкової служби. У разі коли припис не видається протягом 10 робочих днів з дати надходження зазначеного запиту, операція вважається узгодженою.

3624.

(4) Рішення податкового керуючого може бути оскаржене в порядку, встановленому цим Кодексом для оскарження рішень контролюючих органів.

 

 

(4) Рішення податкового керуючого може бути оскаржене в порядку, встановленому цим Кодексом для оскарження рішень контролюючих органів.

3625.

(5) Центральний орган державної податкової служби України визначає правила призначення, звільнення, а також компетенцію податкового керуючого.

 

 

(5) Центральний орган державної податкової служби України визначає правила призначення, звільнення, а також компетенцію податкового керуючого.

3626.

Стаття 16058. Зупинення податкової застави

-307- Національний банк України

Статтю 16058 пропонуємо виключити, оскільки пріоритет держави перед правами інших фізичних та юридичних осіб не відповідає статтям 3, 8, 9 Конституції України.

Відхилено

Стаття 16058. Зупинення податкової застави

 

 

-308- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16058. Припинення податкової застави

(1) Пiдставами для припинення податкової застави є:

а) припинення податкового зобов'язання, що було забезпечене податковою заставою, в тому числi внаслiдок виконання цього зобов'язання;

б) набуття чинностi договором податкової поруки;

в) закiнчення строкiв позовної давностi щодо податкового боргу;

г) скасування ранiше прийнятих рiшень щодо нарахування суми податкового зобов'язання або його частини внаслiдок проведення процедури оскарження;

д) прийняття контролюючим органом рiшення про розстрочення, вiдстрочення суми податкового боргу або досягнення податкового компромiсу, якщо умови розстрочення, вiдстрочення або податкового компромiсу передбачають припинення права податкової застави.

(2) За заявою суб'єкта оподаткування, до якої доданi докази наявностi обставин, зазначених в ч.1 цiєї статтi, державний виконавець зобов'язаний протягом 2-х робочих днiв видати постанову про звiльнення активiв з податкової застави. Копiї рiшення надаються контролюючому органу та суб'єкту оподаткування.

(3) Податкова застава припиняється з моменту видання постанови, зазначеної в ч.2 цiєї статтi.

(4) Якщо державний виконавець вважає, що суб'єкт оподаткування не надав належних доказiв iснування обставин, перелiчених в ч.1 цiєї статтi, вiн повинен протягом 2-х робочих днiв надати суб'єкту оподаткування письмове рiшення про вiдмову вiд надання акту за ч.2 цiєї статтi. Це рiшення може бути оскаржено у загальному порядку.

Враховано частково

 

3627.

(1) Активи платника податків звільняються з податкової застави з дня:

 

 

(1) Активи платника податків звільняються з податкової застави з дня:

3628.

а) одержання органом державної податкової служби копії платіжного документу, завіреного обслуговуючим банком, що засвідчує факт перерахування до бюджету повної суми податкового зобов'язання;

-309- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт "а" ч. (1) викласти в такій редакції:

"отримання органом державної служби копії платіжного документа, завіреного обслуговуючим банком, що засвідчує факт перерахування до бюджету повної суми податкового зобов'язання, а у разі виникнення права податкової застави у зв'язку із неподанням або несвоєчасним поданням податкової декларації - з дня отримання такої податкової декларації контролюючим органом (за умови відсутності порушень платником податків вимог, визначених пункту "б" частини (1) статті 16055);"

Враховано

а) отримання органом державної податкової служби копії платіжного документа, завіреного обслуговуючим банком, що засвідчує факт перерахування до бюджету повної суми податкового зобов'язання, а у разі виникнення права податкової застави у зв'язку із неподанням або несвоєчасним поданням податкової декларації - з дня отримання такої податкової декларації контролюючим органом (за умови відсутності порушень платником податків вимог, визначених пункту "б" частини (1) статті 16055);

3629.

б) визнання податкового боргу безнадійним, у тому числі внаслідок ліквідації платника податків як юридичної особи або зняття фізичної особи з реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності чи внаслідок недостатності майна особи, оголошеної банкрутом;

-310- Кабінет Міністрів України

Абзац б) пункту (1) статті 16058 доповнити після слова: "визнання" слова: "в порядку, установленому Державною податковою адміністрацією"

Відхилено

б) визнання податкового боргу безнадійним, у тому числі внаслідок ліквідації платника податків як юридичної особи або зняття фізичної особи з реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності чи в зв'язку з недостатностю майна особи, оголошеної банкрутом;

3630.

в) одержання органом державної податкової служби довідки про смерть фізичної особи - платника податків, або про визнання її померлою чи безвісно відсутньою згідно із законодавством України, за винятком випадків, коли активи такої фізичної особи переходять за правом спадщини у власність інших осіб;

-311- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16058. Підпункт в) частини (1) після тексту "про визнання її" доповнити словом "судом", а текст "згідно із законодавством України" - вилучити.

Відхилено

в) отримання органом державної податкової служби довідки про смерть фізичної особи - платника податків, або про визнання її померлою чи безвісно відсутньою згідно із законодавством України, за винятком випадків, коли активи такої фізичної особи переходять за правом спадщини у власність інших осіб;

3631.

г) закінчення строків позовної давності щодо такого податкового боргу;

 

 

г) закінчення строків позовної давності щодо такого податкового боргу;

3632.

д) одержання органом державної податкової служби договору поруки на повну суму податкового боргу платника податків або інших видів його забезпечення, передбачених податковим законодавством;

 

 

д) отримання органом державної податкової служби договору поруки на повну суму податкового боргу платника податків або інших видів його забезпечення, передбачених податковим законодавством;

3633.

е) прийняття рішення про арешт активів платника податків, на строк дії такого арешту;

 

 

е) прийняття рішення про арешт активів платника податків - на строк дії такого арешту;

3634.

є) отримання платником податку рішення відповідного органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми податкового зобов'язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження;

 

 

є) отримання платником податку рішення відповідного органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми податкового зобов'язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження;

3635.

ж) прийняття органом державної податкової служби рішення про розстрочення, відстрочення суми податкового боргу або досягнення податкового компромісу, якщо умови розстрочення, відстрочення або податкового компромісу передбачають зупинення права податкової застави.

-312- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п."ж" після слова "умови" доповнити словами "визначені у рішенні про".

Враховано

ж) прийняття органом державної податкової служби рішення про розстрочення, відстрочення суми податкового боргу або досягнення податкового компромісу, якщо умови визначені у рішенні про розстрочення, відстрочення або податковий компроміс передбачають зупинення права податкової застави.

 

 

-313- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(1) п."з" такого змісту:

"з) прийняття відповідного рішення судом (арбітражним судом) у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства".

Враховано

з) прийняття відповідного рішення судом (господарським судом) у межах процедур, визначених законодавством з питань банкрутства.

3636.

(2) Підставою для звільнення активів підприємства з-під податкової застави та її виключення з державних реєстрів застав рухомого або нерухомого майна є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених у частині (1) цієї статті.

-314- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (2) викласти в наступній редакції:

"Підставою для звільнення активів підприємства з-під податкової застави та її виключення з державних реєстрів застав рухомого або нерухомого майна є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених підпунктами "а" - "ж" частини (1) цієї статті. Перелік відповідних документів визначається за правилами, встановленими Кабінетом Міністрів України".

Враховано

(2) Підставою для звільнення активів підприємства з-під податкової застави та її виключення з державних реєстрів застав рухомого або нерухомого майна є відповідний документ, що засвідчує закінчення будь-якої з подій, визначених підпунктами "а" - "ж" частини (1) цієї статті. Перелік відповідних документів визначається за правилами, встановленими Кабінетом Міністрів України.

 

 

-315- Н.д.Волков О.М.(Округ №208)

Доповнити статтю 16058 частиною (3) такого змісту:

"(3) В разі виникнення податкової застави на підставі підпункту а) частини (1) цієї статті активи платника податків звільняються з податкової застави з дня подання платником податків податкової декларації (розрахунку)."

У чинній редакції проекту Податкового кодексу не передбачений випадок звільнення з податкової застави, яка виникла виключно з причини несвоєчасного подання платником податків податкової декларації.

Враховано

в п."а" ч.(1) цієї статті

 

 

 

-316- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13062. Зупинення податкової застави

(1) Активи платника податків звільняються з податкової застави з дня:

а) отримання податковим органом копій платіжних документів, завірених обслуговуючим банком, що засвідчує факт перерахування до бюджету повної суми податкового боргу;

б) визнання податкового боргу безнадійним, у тому числі внаслідок ліквідації платника податків як юридичної особи або зняття фізичної особи з реєстрації як суб'єкта підприємницької діяльності чи недостатності майна особи, оголошеної банкрутом;

в) отримання податковим органом довідки про смерть фізичної особи - платника податків, або про визнання її померлою чи безвісно відсутньою згідно із законодавством, за винятком випадків коли активи такої фізичної особи переходять за правом спадщини у власність інших осіб;

г) спливу строків позовної давності щодо такого податкового боргу;

д) отримання податковим органом договору поруки на повну суму податкового боргу платника податків або інших видів його забезпечення, передбачених податковим законодавством;

е) прийняття рішення про арешт активів платника податків, на строк дії такого арешту;

є) отримання платником податку рішення відповідного органу про скасування раніше прийнятих рішень щодо нарахування суми податкового зобов'язання або його частини (пені та штрафних санкцій) внаслідок проведення процедури адміністративного або судового оскарження;

ж) прийняття податковим органом рішення про розстрочення, відстрочення суми податкового боргу або досягнення податкового компромісу у разі коли умови розстрочення, відстрочення або податкового компромісу передбачають зупинення права податкової застави.

Враховано по суті