Редакція, прийнята у першому читанні

Зауваження та проп. до проекту

Висновки, обгр.

Редакція, запропонована н.д.України - членами Комітету

3637.

Стаття 16059. Податкова порука

-317- Національний банк України

Статтю 16059 проекту вважаємо за необхідне виключити з урахуванням такого.

Відхилено

Стаття 16059. Податкова порука

 

 

-318- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16059. Податкова порука

(1) Контролюючий орган зобов'язаний вiдмовитися вiд права податкової застави активiв суб'єкта оподаткування, якщо банк-резидент уклав з таким контролюючим органом договір податкової поруки.

(2) За договором податкової поруки банк-поручитель зобов'язується перед контролюючим органом вiдповiдати за належне виконання суб'єктом оподаткування податкового зобов'язання у строки та за процедурою, визначеною цим Кодексом, або за погашення податкового боргу в порядку, передбаченому договором податкової поруки.

(3) Податковою порукою може бути забезпечене виключно узгоджене податкове зобов'язання.

(4) Договiр податкової поруки має бути укладеним в письмовiй формi, шляхом складання одного документу, що пiдписується контролюючим органом, суб'єктом оподаткування та банком-поручителем.

(5) Договiр податкової поруки може бути укладеним виключно за наявностi згоди суб'єкта оподаткування та банку-поручителя.

(6) Суттєвими умовами договору податкової поруки є:

а) найменування сторiн, їх мiсцезнаходження;

б) суть забезпеченого податковою порукою зобов'язання, iз зазначенням суми податкового зобов'язання (податкового боргу), та термiнiв їх сплати;

в) обов'язок поручителя вiдповiдати за виконання забезпеченого порукою зобов'язання в повному обсязi;

г) право зворотньої вимоги (регресу) банку-поручителя, що виконав забезпечене порукою зобов'язання до суб'єкта оподаткування у розмiрi фактично сплаченої суми;

д) зазначення про припинення права податкової застави на активи суб'єкта оподаткування (за її наявностi);

е) заборона поручителю вiдмовлятися вiд виконання умов договору поруки чи передоручати виконання зобов'язань та таким договором третiм особам;

(7) Договiр податкової поруки набуває чинностi з моменту його пiдписання уповноваженими представниками сторiн.

(8) Договiр податкової поруки може бути укладений, в тому числi, i при прийняттi рiшення про вiдстрочку, розстрочку виконання податкового зобов'язання, або угоди про податковий компромiс.

Враховано частково

 

3638.

(1) Орган державної податкової служби зобов'язаний відмовитися від права податкової застави активів платника податків, якщо банк-резидент поручається за нього.

 

 

(1) Орган державної податкової служби зобов'язаний відмовитися від права податкової застави активів платника податків, якщо банк-резидент поручається за нього.

3639.

(2) За договором податкової поруки банк - поручитель зобов'язується перед органом державної податкової служби відповідати за належне виконання платником податків обов'язків із сплати суми його податкового зобов'язання або податкового боргу у строки та за процедурою, визначеною цим Кодексом.

 

 

(2) За договором податкової поруки банк - поручитель зобов'язується перед органом державної податкової служби відповідати за належне виконання платником податків обов'язків із погашення його податкового зобов'язання або податкового боргу у строки та за процедурою, визначеною цим Кодексом.

3640.

(3) У разі невиконання платником податків обов'язків із сплати суми податкового зобов'язання або податкового боргу, банк-поручитель бере на себе відповідальність за таку сплату у такому ж обсязі, як і платник податків.

-319- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (3) викласти в такій редакції:

"У разі невиконання платником податків обов'язків із погашення податкового зобов'язання або податкового боргу, банк-поручитель приймає на себе відповідальність за таке погашення у такому ж обсязі, як і платник податків".

Враховано

(3) У разі невиконання платником податків обов'язків із погашення податкового зобов'язання або податкового боргу, банк-поручитель приймає на себе відповідальність за таке погашення у такому ж обсязі, як і платник податків.

3641.

(4) Банк-поручитель, який виконав зобов'язання з погашення податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків, має право зворотної вимоги до такого платника податків у розмірі виплаченої суми.

 

 

(4) Банк-поручитель, який виконав зобов'язання з погашення податкового зобов'язання або податкового боргу платника податків, має право зворотної вимоги до такого платника податків у розмірі виплаченої суми.

3642.

(5) Договір податкової поруки набирає чинності після його повідомчої реєстрації у органі державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем податкової реєстрації) платника податків, що здійснюється на підставі надання органу державної податкової служби нотаріально посвідченого договору поруки.

 

 

(5) Договір податкової поруки набирає чинності після його повідомчої реєстрації у органі державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем податкової реєстрації) платника податків, що здійснюється на підставі надання органу державної податкової служби нотаріально посвідченого договору поруки.

3643.

1. Орган державної податкової служби зобов'язаний видати платнику податків протягом одного робочого дня, що настає за днем одержання договору поруки, довідку про реєстрацію такого договору, на підставі якої активи такого платника податків вважаються звільненими з-під податкової застави.

 

 

1. Орган державної податкової служби зобов'язаний видати платнику податків протягом одного робочого дня, що настає за днем отримання договору поруки, довідку про реєстрацію такого договору, на підставі якої активи такого платника податків вважаються звільненими з-під податкової застави.

3644.

2. Договір поруки не може бути відкликаним поручителем до повного погашення податкового боргу.

 

 

2. Договір поруки не може бути відкликаним поручителем до повного погашення податкового боргу.

3645.

3. Поручитель не має права передоручати виконання зобов'язань за таким договором поруки третім особам.

 

 

3. Поручитель не має права передоручати виконання зобов'язань за таким договором поруки третім особам.

3646.

(6) Банк - поручитель набуває усіх прав і обов'язків платника податків щодо строків погашення узгодженого податкового зобов'язання такого платника податків або його податкового боргу, а також щодо оскарження дій органу державної податкової служби у порядку, визначеному цим Кодексом.

 

 

(6) Банк - поручитель набуває усіх прав і обов'язків платника податків щодо строків погашення узгодженого податкового зобов'язання такого платника податків або його податкового боргу, а також щодо оскарження дій органу державної податкової служби у порядку, визначеному цим Кодексом.

 

 

-320- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13064. Податкова порука

(1) Податковий орган зобов'язаний відмовитися від права податкової застави активів платника податків у разі, коли банк-резидент поручається за нього.

(2) За договором податкової поруки банк - поручитель зобов'язується перед податковим органом відповідати за належне виконання платником податку обов'язків із погашення його податкового зобов'язання або податкового боргу у строки та за процедурою, визначеною цим Кодексом.

У разі невиконання платником податку обов'язків із погашення податкового зобов'язання або податкового боргу, банк-поручитель приймає на себе відповідальність за таке погашення у такому ж обсязі, як і платник податків.

(3) Банк-поручитель, який виконав зобов'язання з погашення податкового зобов'язання або податкового боргу платника податку, має право зворотної вимоги до такого платника податку у розмірі виплаченої суми.

(4) Договір податкової поруки набирає чинності після його реєстрації у податковому органі за місцезнаходженням (місцем податкової реєстрації) платника податків, що здійснюється на підставі надання податковому органу нотаріально посвідченого договору поруки. Податковий орган зобов'язаний видати платнику податків протягом одного робочого дня, наступного за днем отримання договору поруки, довідку про реєстрацію такого договору, на підставі якої активи такого платника податків вважаються звільненими з-під податкової застави. Договір поруки не може бути відкликаним поручителем до повного погашення податкового боргу. Поручитель не має права передоручати виконання зобов'язань за таким договором поруки третім особам.

(5) Банк - поручитель набуває усіх прав і обов'язків платника податку щодо строків погашення узгодженого податкового зобов'язання такого платника податку або його податкового боргу, а також щодо оскарження дій податкового органу у порядку, визначеному цим Законом.

Враховано по суті

 

 

 

-321- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ст. 16059 новою частиною (7) наступного змісту:

"(7) Перелік банків, які мають бути банками-поручителями, а також загальна сума, на яку можуть бути видані такі поручительства визначаються Державною податковою службою за узгодженням з НБУ".

Відхилено

 

3647.

Стаття 16060. Обмеження щодо застосування податкової застави

-322- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Виключити.

Відхилено

Стаття 16060. Обмеження щодо застосування податкової застави

3648.

(1) За запитом платника податків, що має податковий борг, орган державної податкової служби може видати письмове повідомлення про звільнення окремих видів активів такого платника податків з-під податкової застави, якщо такий орган державної податкової служби визначає, що звичайна вартість інших активів, які залишаються у податковій заставі, є більшою ніж сума податкового боргу, забезпеченого такою податковою заставою, у два чи більше разів, з урахуванням сум будьяких інших прав дійсних вимог до активів такого платника податків, які мають пріоритет над таким правом податкової застави.

 

 

(1) За запитом платника податків, що має податковий борг, орган державної податкової служби може видати письмове повідомлення про звільнення окремих видів активів такого платника податків з-під податкової застави, якщо такий орган державної податкової служби визначає, що звичайна вартість інших активів, які залишаються у податковій заставі, є більшою ніж сума податкового боргу, забезпеченого такою податковою заставою, у два чи більше разів, з урахуванням сум будь-яких інших прав дійсних вимог до активів такого платника податків, які мають пріоритет над таким правом податкової застави.

3649.

(2) У разі коли платник податків має декілька видів податкових боргів, для виконання частини (1) цієї статті враховується їх загальна сума.

 

 

(2) У разі коли платник податків має декілька видів податкових боргів, для виконання частини (1) цієї статті враховується їх загальна сума.

3650.

Стаття 16061. Адміністративний арешт активів

-323- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16061 пропонується виключити.

Відхилено

Стаття 16061. Адміністративний арешт активів

 

 

-324- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Виключити.

Відхилено

 

3651.

(1) Адміністративний арешт активів платника податків (далі-арешт активів) є виключним способом забезпечення його податкового боргу.

-325- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Після слова "забезпечення" доповнити словами "можливості погашення"

Враховано

(1) Адміністративний арешт активів платника податків (далі-арешт активів) є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.

3652.

(2) Арешт активів застосовується, якщо внаслідок проведення оперативно-розшукової діяльності з'ясовується будь-яка з таких обставин:

-326- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (2) викласти в редакції:

"Арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин:"

Враховано

(2) Арешт активів може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин:

3653.

а) платник податків порушує правила відчуження активів, визначені статтею 16057 цього Кодексу;

-327- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П."а" ч. (2) викласти в такій редакції:

"а) платник податків порушує правила відчуження активів, визначені частиною (4) статтею 16057 цього Кодексу".

Враховано

а) платник податків порушує правила відчуження активів, визначені частиною (4) статті 16057 цього Кодексу;

3654.

б) фізична особа, яка має податковий борг, планує виїхати або виїжджає за кордон;

-328- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п."б" слова "планує виїхати або" вилучити.

Враховано

б) фізична особа, яка має податковий борг, виїжджає за кордон;

3655.

в) платника податків, який одержав податкове повідомлення або має податковий борг, визнано неплатоспроможним за зобов'язаннями, іншими ніж податкові;

-329- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П."в" доповнити словами "крім випадків, коли стосовно такого платника податків запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів у зв'язку з порушенням щодо нього провадження у справі про банкрутство"

Враховано

в) платника податків, який отримав податкове повідомлення або має податковий борг, визнано неплатоспроможним за зобов'язаннями, іншими ніж податкові, крім випадків, коли стосовно такого платника податків запроваджено мораторій на задоволення вимог кредиторів у зв'язку з порушенням щодо нього провадження у справі про банкрутство;

3656.

г) знайдено або розшукано активи, що виготовляються, зберігаються, переміщуються або реалізуються з порушенням правил, визначених митним або валютним законодавством України чи законодавством з питань оподаткування акцизними зборами, без знаходження осіб, які є власниками таких активів.

-330- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Пункт "г" викласти в такій редавкції:

"г) платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування;".

Враховано

г) платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів або пов'язані з отриманням інших об'єктів оподаткування, реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування;

 

 

-331- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(2) п.п."д" і "е" такого змісіту:

"д) відсутні свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, спеціальні дозволи (ліцензії) на її здійснення, торгові патенти, сертифікати відповідності реєстраторів розрахункових операцій;

е) відсутня реєстрація особи як платника податків в органі державної податкової служби, якщо така реєстрація є обов'язковою відповідно до закону, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з переведення активів за межі України, їх приховування або передачі іншим особам".

Враховано

д) відсутні свідоцтва про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, спеціальні дозволи (ліцензії) на її здійснення, торгові патенти, сертифікати відповідності реєстраторів розрахункових операцій;

е) відсутня реєстрація особи як платника податків в органі державної податкової служби, якщо така реєстрація є обов'язковою відповідно до закону, або коли платник податків, що отримав податкове повідомлення або має податковий борг, здійснює дії з переведення активів за межі України, їх приховування або передачі іншим особам.

3657.

(3) Арешт активів полягає у забороні платнику податків вчиняти будь-які дії щодо своїх активів, які підлягають такому арешту, крім дій з їх охорони, зберігання та підтримання у належному функціональному та якісному стані.

 

 

(3) Арешт активів полягає у забороні платнику податків вчиняти будь-які дії щодо своїх активів, які підлягають такому арешту, крім дій з їх охорони, зберігання та підтримання у належному функціональному та якісному стані.

3658.

(4) Арешт може бути накладено на будь-які активи юридичної особи, а для фізичної особи - на будь-які її активи, крім тих, що не підлягають арешту згідно із законодавством України.

-332- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16061, частина (4). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Відхилено

(4) Арешт може бути накладено на будь-які активи юридичної особи, а для фізичної особи - на будь-які її активи, крім тих, що не підлягають арешту згідно із законодавством України.

3659.

(5) Арешт активів може бути повним або умовним.

 

 

(5) Арешт активів може бути повним або умовним.

3660.

1. Повним арештом активів визнається виключна заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження, володіння або користування його активами, з їх вилученням або без такого. У разі вилучення активів ризик, пов'язаний з їх зберіганням або втратою їх функціональних чи споживчих якостей, покладається на орган, який прийняв рішення про таке вилучення.

-333- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П.1 ч.(5) перед словом "вилученням" додати слово "тимчасовим".

 

1. Повним арештом активів визнається виключна заборона платнику податків на реалізацію прав розпорядження, володіння або користування його активами, з їх тимчасовим вилученням або без такого. У разі вилучення активів ризик, пов'язаний з їх зберіганням або втратою їх функціональних чи споживчих якостей, покладається на орган, який прийняв рішення про таке вилучення.

3661.

2. Умовним арештом активів визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, який полягає в обов'язковому попередньому одержанні дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здіснення будь-якої операції платника податків з такими активами. Зазначений дозвіл може бути наданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення окремої операції платником податків не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.

-334- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16061. У реченні другому пункту 2 частини (5) виключити слова: "до збільшення його податкового боргу або...".

Відхилено

2. Умовним арештом активів визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на такі активи, який полягає в обов'язковому попередньому отримані дозволу керівника відповідного органу державної податкової служби на здіснення будь-якої операції платника податків з такими активами. Зазначений дозвіл може бути наданий керівником органу державної податкової служби, якщо за висновком податкового керуючого здійснення окремої операції платником податків не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.

3662.

(6) Керівник органу державної податкової служби може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається:

-335- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(6) викласти в такій редакції:

"(6) За поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник органу державної податкової служби (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається"

Враховано

(6) За поданням відповідного підрозділу податкової міліції керівник органу державної податкової служби (його заступник) може прийняти рішення про застосування арешту активів платника податків, яке надсилається:

3663.

а) банкам, обслуговуючим платника податків з вимогою щодо тимчасового зупинення активних операцій з рахунків такого платника податків, крім операцій з:

-336- Національний банк України

В статті 16061 пропонуємо підпункт "а" частини шостої викласти в такій редакції:

"а) до судових органів з метою винесення ухвали про накладення арешту на грошові кошти та інші цінності платника податку, що знаходяться у банку".

Відхилено

а) банкам, обслуговуючим платника податків з вимогою щодо тимчасового зупинення активних операцій з рахунків такого платника податків, крім операцій з:

3664.

а1. погашення податкових зобов'язань та податкового боргу;

 

 

а1. погашення податкових зобов'язань та податкового боргу;

3665.

а2. сплати боргу за виконавчими документами або за задоволеними претензіями в порядку доарбітражного врегулювання спорів, якщо такі виконавчі документи або претензії набули юридичної сили до моменту виникнення права податкової застави;

 

 

а2. сплати боргу за виконавчими документами або за задоволеними претензіями в порядку доарбітражного врегулювання спорів, якщо такі виконавчі документи або претензії набули юридичної сили до моменту виникнення права податкової застави;

3666.

б) платнику податків щодо тимчасової заборони відчуження його активів;

 

 

б) платнику податків з вимогою тимчасової заборони відчуження його активів;

3667.

в) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких знаходяться активи такого платника податків, щодо тимчасової заборони їх відчуження.

-337- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п. "в" замість слова "знаходяться" записати слово "перебувають", а замість "щодо" записати "з вимогою" .

Враховано

в) іншим особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких перебувають активи такого платника податків, з вимогою тимчасової заборони їх відчуження.

3668.

(7) Арешт активів може бути також застосований до товарів, які виготовляються, зберігаються, переміщуються або реалізуються з порушенням правил, визначених митним законодавством України чи законодавством з питань оподаткування акцизним податком, та до товарів, у тому числі валютних цінностей, які продаються з порушенням порядку, визначеного законодавством, без попереднього встановлення їх власника.

 

 

(7) Арешт активів може бути також застосований до товарів, які виготовляються, зберігаються, переміщуються або реалізуються з порушенням правил, визначених митним законодавством України чи законодавством з питань оподаткування акцизним податком, та до товарів, у тому числі валютних цінностей, які продаються з порушенням порядку, визначеного законодавством, без попереднього встановлення їх власника.

3669.

1. У цьому разі службові особи органів податкової міліції або інших правоохоронних органів мають право відповідно до їх компетенції тимчасово затримувати такі активи з виданням протоколу, який повинен містити відомості про причини такого затримання із посиланням на порушення конкретної законодавчої норми; опису активів, їх родових ознак і кількості; відомості про особу (особи), у яких було вилучено такі товари (у разі їх наявності); перелік прав та обов'язків таких осіб, що виникають у зв'язку з таким вилученням. Форма зазначеного протоколу затверджується Кабінетом Міністрів України.

 

 

1. У цьому випадку службові особи органів податкової міліції або інших правоохоронних органів, відповідно до їх компетенції, мають право тимчасово затримувати такі активи з складанням протоколу, який повинен містити відомості про причини такого затримання із посиланням на порушення конкретної законодавчої норми; опис активів, їх родових ознак і кількості; відомості про особу (особи), у яких було вилучено такі товари (за їх наявності); перелік прав та обов'язків таких осіб, що виникають у зв'язку з таким вилученням. Форма зазначеного протоколу затверджується Кабінетом Міністрів України.

3670.

2. Керівник підрозділу правоохоронного органу, у підпорядкуванні якого знаходиться службова особа, що склала протокол про тимчасове затримання активів, зобов'язаний невідкладно поінформувати керівника органу державної податкової служби, на території якого здійснено таке затримання.

-338- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П.2 частини (7) викласти в такій редакції:

"Керівник підрозділу правоохоронного органу, у підпорядкуванні якого перебуває службова особа, яка склала протокол про тимчасове затримання активів, зобов'язаний невідкладно поінформувати керівника органу державної податкової служби (його заступника), на території якого здійснено таке затримання".

Враховано

2. Керівник підрозділу правоохоронного органу, у підпорядкуванні якого перебуває службова особа, яка склала протокол про тимчасове затримання активів, зобов'язаний невідкладно поінформувати керівника органу державної податкової служби (його заступника), на території якого здійснено таке затримання.

3671.

3. На підставі відомостей, зазначених у протоколі, керівник органу державної податкової служби має право прийняти рішення про накладення арешту на такі активи або відмовити у ньому шляхом неприйняття такого рішення.

-339- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п.3 ч. (7) після слова "служби" додати слова "(його заступника)"

Враховано

3. На підставі відомостей, зазначених у протоколі, керівник органу державної податкової служби (його заступника) має право прийняти рішення про накладення арешту на такі активи або відмовити у ньому шляхом неприйняття такого рішення.

3672.

4. Рішення про накладення арешту активів має бути прийняте до 24 години робочого дня, що настає за днем складання протоколу про тимчасове затримання активів, але коли відповідно до законодавства України орган державної податкової служби закінчує роботу раніше, то такий строк закінчується у момент такого закінчення роботи.

 

 

4. Рішення про накладення арешту активів має бути прийняте до 24 години робочого дня, наступного за днем складання протоколу про тимчасове затримання активів, але коли відповідно до законодавства України орган державної податкової служби закінчує роботу раніше, то такий строк закінчується у момент такого закінчення роботи.

3673.

5. У разі коли рішення про арешт активів не приймається протягом зазначеного строку, активи вважаються звільненими з-під режиму тимчасового затримання, а посадові чи службові особи, які перешкоджають такому звільненню, несуть відповідальність, установлену законодавством.

-340- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16061, частина (7), пункт 5. Вилучити текст "чи службові", а наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".

Відхилено

5. У разі коли рішення про арешт активів не приймається протягом зазначеного строку, активи вважаються звільненими з-під режиму тимчасового затримання, а посадові чи службові особи, які перешкоджають такому звільненню, несуть відповідальність, установлену законодавством.

3674.

(8) У разі накладення арешту на активи у випадках, визначених частиною (7) цієї статті, рішення керівника органу державної податкової служби має бути невідкладно вручене особі (особам), зазначеній у протоколі про тимчасове затримання активів, без обов'язків виконання положень частини (6) цієї статті.

 

 

(8) При накладанні арешту на активи у випадках, визначених частиною (7) цієї статті, рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) має бути невідкладно вручене особі (особам), зазначеній у протоколі про тимчасове затримання активів, без виконання положень частини (6) цієї статті.

3675.

(9) У разі коли місцезнаходження осіб, зазначених у протоколі про тимчасове затримання активів, не виявлено, або коли активи були затримано без знаходження осіб, яким вони належать на праві власності чи інших правах, рішення про арешт активів розміщується на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такого рішення вважається днем його вручення.

 

 

(9) У разі коли місцезнаходження осіб, зазначених у протоколі про тимчасове затримання активів, не виявлено, або коли активи були затримані без знаходження осіб, яким вони належать на праві власності чи інших правах, рішення про арешт активів розміщується на дошці податкових оголошень. При цьому день розміщення такого рішення вважається днем його вручення.

3676.

(10) Арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником органу державної податкової служби. Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, в тому числі за рішенням інших державних органів.

-341- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (10) викласти в такій редакції:

"Арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, за винятком випадків, коли власника заарештованих активів не встановлено (не виявлено), - у цьому випадку такі активи перебувають під режимом адміністративного арешту протягом строку, визначеного законодавством для визнання їх безхазяйними, або у разі коли такі активи є такими, що швидко псуються, - протягом граничного строку, визначеного законодавством, після якого вони підлягають продажу за процедурою, встановленою статтею 16062 цього Кодексу.

Керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду (арбітражного суду) з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд (арбітражний суд) повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.

Строки, визначені цим підпунктом, не включають години, що припадають на вихідні та святкові дні".

Враховано

(10) Арешт може бути накладено на активи строком до 96 годин від години підписання відповідного рішення керівником податкового органу (його заступником). Зазначений строк не може бути продовжений в адміністративному порядку, у тому числі за рішенням інших державних органів, за винятком випадків, коли власника заарештованих активів не встановлено (не виявлено), - у цьому випадку такі активи перебувають під режимом адміністративного арешту протягом строку, визначеного законодавством для визнання їх безхазяйними, або у разі коли такі активи є такими, що швидко псуються, - протягом граничного строку, визначеного законодавством, після якого вони підлягають продажу за процедурою, встановленою статтею 16062 цього Кодексу.

Керівник відповідного податкового органу (його заступник) має право звернутися до суду (господарського суду) з поданням про продовження строку арешту активів платника податків за наявності достатніх підстав вважати, що звільнення активів з-під адміністративного арешту може загрожувати їх зникненням або знищенням, а суд (господарський суд) повинен прийняти відповідне рішення протягом 48 годин від моменту отримання зазначеного звернення.

Строки, визначені цим підпунктом, не включають години, що припадають на вихідні та святкові дні.

 

 

-342- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16061, частина (10). Наприкінці текст "державних органів" замінити текстом "органів державної влади".

Відхилено

 

3677.

(11) Рішення керівника органу державної податкової служби щодо арешту активів може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

-343- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(11) після слова "служби" додати слова "(його заступника)"

Враховано

(11) Рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) щодо арешту активів може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

3678.

У всіх випадках коли податковий орган вищого рівня або суд (арбітражний суд) скасовує рішення про арешт активів, такий податковий орган вищого рівня проводить службове розслідування щодо мотивів видання керівником податкового органу рішення про арешт активів та, при необхідності, приймає рішення про притягнення винних до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності.

Слова "податкового органу" замінити словами "органу державної податкової служби".

 

У всіх випадках коли податковий орган вищого рівня або суд (господарський суд) скасовує рішення про арешт активів, такий податковий орган вищого рівня проводить службове розслідування щодо мотивів видання керівником органу державної податкової служби (його заступником) рішення про арешт активів та, за необхідності, приймає рішення про притягнення винних до дисциплінарної чи адміністративної відповідальності.

3679.

(12) Арешт не може бути накладено на кореспондентський рахунок банку в частині платежів, що виконуються за рахунок коштів його клієнтів.

-344- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(12) викласти в редакції:

"При прийнятті рішення про арешт активів банку арешт не може бути накладено на його кореспондентський рахунок у частині платежів, що виконуються за рахунок коштів його клієнтів".

Враховано

(12) При прийнятті рішення про арешт активів банку, арешт не може бути накладено на його кореспондентський рахунок у частині платежів, що виконуються за рахунок коштів його клієнтів.

3680.

(13) Платник податків має право на відшкодування збитків, у тому числі немайнової шкоди, завданих податковим органом внаслідок неправомірного застосування арешту його активів за рахунок коштів бюджетного фінансування такого податкового органу. Рішення про таке відшкодування приймається судом (арбітражним судом).

-345- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(13) викласти в редакції:

"(13) Платник податків має право на відшкодування збитків та немайнової шкоди, завданих органом державної податкової служби внаслідок неправомірного застосування арешту його активів, за рахунок коштів відповідного бюджету згідно із законодавством. Рішення про таке відшкодування приймається судом (арбітражним судом)".

Враховано

(13) Платник податків має право на відшкодування збитків та немайнової шкоди, завданих органом державної податкової служби внаслідок неправомірного застосування арешту його активів, за рахунок коштів відповідного бюджету згідно із законодавством. Рішення про таке відшкодування приймається судом (господарським судом).

3681.

(14) Ця стаття не регулює порядок затримання або арешту активів у випадках, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

 

 

(14) Ця стаття не регулює порядок затримання або арешту активів у випадках, передбачених кримінально-процесуальним законодавством України.

 

 

-346- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити статтю 16061 частиною (15) такого змісту:

(15) Адміністративний арешт не може бути накладено, якщо платник податків відмовляється допустити працівника контролюючого органу до документальної або матеріальної перевірки у зв'язку з відсутністю у такого працівника контролюючого органу підстав для її проведення, визначених законодавством, а також до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів, або пов'язаних з отриманням інших об'єктів оподаткування, реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування."

Враховано

(15) Адміністративний арешт не може бути накладено, якщо платник податків відмовляється допустити працівника контролюючого органу до документальної або матеріальної перевірки у зв'язку з відсутністю у такого працівника контролюючого органу підстав для її проведення, визначених законодавством, а також до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів, або пов'язаних з отриманням інших об'єктів оподаткування, реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для розрахунків за готівку або з використанням карток платіжних систем, вагокасових комплексів, систем та засобів штрихового кодування.

3682.

(15) Функції виконавця рішення про арешт активів платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника органу державної податкової служби, призначеного його керівником. Виконавець рішення про арешт здійснює виконання таких заходів:

 

 

(16) Функції виконавця рішення про арешт активів платника податків покладаються на податкового керуючого або іншого працівника органу державної податкової служби, призначеного його керівником (його заступником). Виконавець рішення про арешт здійснює виконання таких заходів:

3683.

а) надсилає рішення про арешт активів відповідно до частини (6) цієї статті;

 

 

а) надсилає рішення про арешт активів відповідно до частини (6) цієї статті;

3684.

б) організовує опис активів платника податків;

 

 

б) організовує опис активів платника податків;

3685.

в) організовує вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів із складанням їх опису, що має скріплюватися підписами посадової особи органу державної податкової служби та платника податків, із залишенням платнику податків копій таких документів. Вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів податковими органами в інших випадках не допускається, крім вилучень, що провадяться згідно із кримінально-процесуальним законодавством України;

 

 

в) організовує вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів, складає їх опис, що має скріплюватися підписами посадової особи органу державної податкової служби та платника податків, і залишає платнику податків копії таких документів. Вилучення оригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів органами державної податкової служби в інших випадках не допускається, крім вилучень, що провадяться згідно із кримінально-процесуальним законодавством України;

3686.

г) здійснює інші заходи, передбачені законом про виконавче провадження.

 

 

г) здійснює інші заходи, передбачені законом про виконавче провадження.

3687.

(15) Опис активів платника податків проводиться у присутності його посадових осіб чи їх представників, а також понятих осіб.

 

 

(17) Опис активів платника податків проводиться у присутності його посадових осіб чи їх представників, а також понятих осіб.

3688.

1. У разі відсутності посадових осіб платника податків або їх представників, опис його активів здійснюється у присутності понятих осіб.

 

 

1. У разі відсутності посадових осіб платника податків або їх представників, опис його активів здійснюється у присутності понятих осіб.

3689.

2. Якщо це необхідно, для проведення опису активів залучається оцінщик.

 

 

2. Якщо це необхідно, для проведення опису активів залучається оцінювач.

3690.

3. Представникам платника податків, активи якого підлягають адміністративному арешту, письмово роз'яснюються їх права та обов'язки.

 

 

3. Представникам платника податків, активи якого підлягають адміністративному арешту, письмово роз'яснюються їх права та обов'язки.

3691.

4. Понятими особами не можуть бути працівники органів державної податкової служби або правоохоронних органів, а також інші особи, участь яких у якості понятих осіб обмежується законом про виконавче провадження.

 

 

4. Понятими особами не можуть бути працівники органів державної податкової служби або правоохоронних органів, а також інші особи, участь яких у якості понятих осіб обмежується Законом України "Про виконавче провадження".

3692.

(16) При проведенні опису активів платника податків особи, які його проводять, зобов'язані пред'явити посадовим особам такого платника податків або їх представникам відповідне рішення про накладення адміністративного арешту, а також документи, які засвідчують їх повноваження на проведення такого опису. За наслідками проведення опису активів платника податків складається протокол, який має містити опис та перелік активів, що арештовуються, із зазначенням назви, кількості, мір ваги та індивідуальних ознак та, у присутності оцінника, - звичайних цін. Усі активи, які підлягають опису, пред'являються посадовим особам платника податків або їх представникам і понятим особам, а у разі відсутності посадових осіб або їх представників - понятим особам, для візуального контролю.

 

 

(18) При проведенні опису активів платника податків особи, які його проводять, зобов'язані пред'явити посадовим особам такого платника податків або їх представникам відповідне рішення про накладення адміністративного арешту, а також документи, які засвідчують їх повноваження на проведення такого опису. За наслідками проведення опису активів платника податків складається протокол, який має містити опис та перелік активів, що арештовуються, із зазначенням назви, кількості, мір ваги та індивідуальних ознак та, у присутності оцінювача, - звичайних цін. Усі активи, які підлягають опису, пред'являються посадовим особам платника податків або їх представникам і понятим особам, а за відсутності посадових осіб або їх представників - понятим особам, для візуального контролю.

3693.

(17) Посадова особа органу державної податкової служби, яка виконує рішення про адміністративний арешт активів платника податків, визначає порядок їх збереження та охорони.

 

 

(19) Посадова особа органу державної податкової служби, яка виконує рішення про адміністративний арешт активів платника податків, визначає порядок їх збереження та охорони.

3694.

(18) Проведення адміністративного арешту активів у період з 20 години до 9 години не допускається, за винятком випадків, коли такий арешт є невідкладним у зв'язку з обставинами кримінальної справи, відповідно до закону.

-347- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч. (18) після "9 години" додати "наступного дня".

Враховано

(20) Проведення адміністративного арешту активів у період з 20 години до 9 години наступного дня не допускається, за винятком випадків, коли такий арешт є невідкладним у зв'язку з обставинами кримінальної справи, відповідно до закону.

 

 

-348- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В ч.(18) ст.16061 виключити слова "у зв'язку з обставинами кримінальної справи‚ відповідно до закону"‚ тому що це суперечить ч.13 цієї статті.

Відхилено

 

3695.

(19) Зупинення адміністративного арешту активів платника податків здійснюється у зв'язку із:

 

 

(21) Зупинення адміністративного арешту активів платника податків здійснюється у зв'язку із:

3696.

а) скасуванням рішення керівника органу державної податкової служби щодо такого арешту;

 

 

а) скасуванням рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) про такий арешт;

3697.

б) погашенням податкового боргу платника податків;

 

 

б) погашенням податкового боргу платника податків;

3698.

в) ліквідацією платника податків, у тому числі внаслідок проведення процедури банкрутства;

 

 

в) ліквідацією платника податків, у тому числі внаслідок проведення процедури банкрутства;

3699.

г) надання органу державної податкової служби третьою особою належних доказів про належність арештованих активів до об'єктів права власності такої третьої особи;

-349- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частина (19) підпункт "г" статті 16061 сформулювати таким чином:

"належністю арештованих активів до об'єктів права власності третьої особи".

Враховано по суті

г) надання органу державної податкової служби третьою особою належних доказів про належність арештованих активів до об'єктів права власності такої третьої особи;

3700.

д) закінченням граничного строку накладення адміністративного арешту.

 

 

д) закінченням граничного строку накладення адміністративного арешту.

 

 

-350- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (19) доповнити п.п. "е", "є" наступного змісту:

"е) прийняттям рішення судом (арбітражним судом) про зупинення адміністративного арешту згідно з вимогами законодавства з питань банкрутства;

є) пред'явленням платником податків свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, спеціальних дозволів (ліцензій) на її здійснення, торгових патентів, сертифікатів відповідності реєстраторів рохрахункових операцій, яких не було на момент прийняття рішення про адміністративний арешт".

Враховано

е) прийняттям рішення судом (господарським судом) про зупинення адміністративного арешту згідно з вимогами законодавства з питань банкрутства;

є) пред'явленням платником податків свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності, спеціальних дозволів (ліцензій) на її здійснення, торгових патентів, сертифікатів відповідності реєстраторів рохрахункових операцій, яких не було на момент прийняття рішення про адміністративний арешт.

 

 

-351- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити частину (19) ст. 16062 новим підпунктом наступної редакції:

"е) прийняттям рішення суду."

Відхилено

 

3701.

(20) У випадку, визначеному підпунктом "г" частини (19) цієї статті, рішення щодо звільнення з арешту активів, що належать третій особі, приймає орган державної податкової служби.

 

 

(20) У випадку, визначеному підпунктом "г" частини (19) цієї статті, рішення щодо звільнення з арешту активів, що належать третій особі, приймає орган державної податкової служби.

3702.

(21) Рішення керівника органу державної податкової служби щодо накладення адміністративного арешту на активи платника податків може бути оскаржене у визначеному цим Кодексом порядку для оскарження сум податкових зобов'язань або податкового боргу, нарахованих органом державної податкової служби.

-352- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Замінити ч. (21) ст. 16061 новою частиною наступної редакції:

"21. Рішення про адміністративний арешт активів повинен бути підтверджений рішенням суду (арбітражного суду). Орган податкової служби, що здійснює адміністративний арешт активів зобовязаний протягом 3-х робочих днів подати відповідну заяву до суду (арбітражного суду) з приводу підтвердження рішення про адміністративний арешт. Суд зобов'язаний протягом 10 робочих днів розглянути подану заяву і прийняти остаточне рішення. Рішення про адміністративний арешт та звернення до суду направляються органом податкової служби, що здійснив адміністративний арешт платнику податку, банкам, що обслуговують платника податку та особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких знаходяться активи такого платника податків. У разі ненадання банкам, що обслуговують платника податку та особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких знаходяться активи такого платника податків протягом 5 робочих днів копії заяви про адміністративний арешт, зареєстрованої в суді (арбітражному суді) такі банки та особи зобовязані виконувати розпорядження платника податків відповідно до укладених між ними угод.

Відхилено

(21) Рішення керівника органу державної податкової служби (його заступника) щодо накладення адміністративного арешту на активи платника податків може бути оскаржене у визначеному цим Кодексом порядку для оскарження сум податкових зобов'язань або податкового боргу, нарахованих органом державної податкової служби.

 

 

Не пізніше, ніж через 18 робочих днів після накладення арешту, орган податкової служби, що наклав арешт, зобовязаний надати платнику податку, банкам, що обслуговують платника податку та особам, у володінні, розпорядженні або користуванні яких знаходяться активи такого платника податків копію рішення про підтвердження судом (арбітражним судом) рішення про адміністративний арешт. У разі ненадання у вказаний строк органом податкової служби копії рішення суду (арбітражного суду) про підтвердження рішення про адміністративний арешт, банки, що обслуговують платника податку та особи, у володінні, розпорядженні або користуванні яких знаходяться активи такого платника податків, зобов'язані виконувати розпорядження платника податків відповідно до укладених між ними угод. У разі прийняття судом (арбітражним судом) остаточного рішення про непідтвердження рішення про адміністративний арешт, держказначейство зобов'язане протягом 10 робочих днів сплатити платнику податків, після його відповідної заяви, відшкодування у розмірі, що розраховується за формулою:

 

 

 

 

С=А*СРН*Д/(365*100)

Де С - сума відшкодування;

А - заарештована сума активів за їх балансовою вартістю;

Д - кількість днів, протягом яких активи знаходились під арештом

СРН - ставка рефінансування НБУ протягом дії арешту".

 

 

 

 

-353- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Виключити.

Відхилено

 

3703.

(22) У разі коли активи платника податків звільняються з-під арешту у зв'язку з закінченням граничного строку його застосування, повторне накладення арешту за підставами накладення першого арешту, не дозволяється.

-354- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(22) перед словами "арешту" додати слово "адміністративного".

Враховано

(22) У разі коли активи платника податків звільняються з-під адміністративного арешту у зв'язку з закінченням граничного строку його застосування, повторне накладення адміністративного арешту за підставами накладення першого арешту, не дозволяється.

3704.

(23) Норми цієї статті не поширюються на порядок затримання або вилучення товарів чи предметів відповідно до Митного кодексу України, не пов'язаний із порушенням податкового законодавства.

 

 

(23) Норми цієї статті не поширюються на порядок затримання або вилучення товарів чи предметів відповідно до Митного кодексу України, не пов'язаний із порушенням податкового законодавства.

3705.

Стаття 16062. Продаж активів, що перебувають у податковій заставі

-355- Національний банк України

Статтю 16062 пропонуємо виключити, оскільки пріоритет держави перед правами інших фізичних та юридичних осіб не відповідає статтям 3, 8, 9 Конституції України.

Відхилено

Стаття 16062. Продаж активів, що перебувають у податковій заставі

 

 

-356- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Ст.16062 виключити.

Відхилено

 

3706.

(1) У разі коли інші передбачені цим Кодексом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення узгодженої суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а при їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

-357- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо узгодити ч. (1) ст.16062 із ч. (1) ст.16053.

Враховано

(1) У разі коли інші передбачені цим Кодексом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення узгодженої суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а при їх недостатності - шляхом продажу інших активів такого платника податків.

3707.

(2) Звернення стягнення на кошти платника податків провадиться не раніше тридцятого календарного дня з моменту відправлення йому першої податкової вимоги, на інші активи - не раніше тридцятого календарного дня з моменту відправлення йому другої податкової вимоги.

-358- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (2) викласти в редакції:

"Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги".

Враховано

(2) Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадяться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

3708.

(3) Рішення про звернення стягнення на кошти платника податків, які перебувають в податковій заставі приймається керівником відповідного органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податків і разом з платіжними дорученнями (розпорядженнями) надсилається банкам, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування платника податків, для списання коштів з рахунків цього платника податків і перерахування їх у відповідні бюджети і (або) державні цільові фонди.

-359- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(3) статті 16062 викласти в редакції:

"(3) Стягнення коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом. "

Враховано

 

 

 

 

 

 

(3) Стягнення коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючому платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу або його частини.

Продаж інших активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.

 

 

-360- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пропонуємо узгодити ч. (3) ст.16062 із ч. (1) ст.16053.

Враховано

 

 

 

-361- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13067. Порядок продажу активів

(1) Продаж активів платника податків на публічних торгах здійснюється у такому порядку:

а) товари, які можуть бути згруповані та стандартизовані, підлягають продажу за кошти виключно на біржових торгах, що проводяться біржами, створеними відповідно до закону України "Про товарну біржу", визначених центральним податковим органом на конкурсних засадах;

б) інші товари, об'єкти рухомого чи нерухомого майна, а також цілісні майнові комплекси підприємств підлягають продажу за кошти виключно на цільових аукціонах, які організуються за поданням відповідного податкового органу на зазначених біржах. У випадку коли на території району або міста, де знаходяться активи платника податку, що продаються, є відсутньою товарна біржа, визначена центральним податковим органом, податковий орган організовує окремий позабіржовий аукціон.

Продовольчі товари, які швидко псуються, а також інші товари, обсяги яких не є достатніми для організації публічних торгів, реалізуються на комісійних умовах через організації роздрібної торгівлі, визначені податковим органом на конкурсних засадах.

(2) У разі коли продажу підлягає цілісний майновий комплекс підприємства, активи якого знаходяться в державній або комунальній власності, чи коли згідно із законодавством з питань приватизації для відчуження активів підприємства потребується попередня згода органу приватизації або іншого державного органу, уповноваженого здійснювати управління корпоративними правами, продаж активів такого підприємства організується за поданням відповідного податкового органу регіональним органом приватизації із дотриманням норм законодавства з питань приватизації. При цьому способи приватизації, крім оплати коштами, не дозволяються.

(3) За наполяганням платника податків проводиться експертна оцінка вартості активу, що підлягає продажу, для визначення його початкової ціни. Зазначена оцінка здійснюється у порядку, визначеному законодавством з питань професійної оціночної діяльності, а до набрання чинності зазначеним законодавством, - організаціями, які уклали договори на виконання послуг з експерної оцінки майна з Фондом державного майна України, перелік яких доводиться до податкового органу.

Платник податків має право самостійно визначити оцінщика з числа тих, що зазначені у частині першій цього підпункту. У разі коли платник податків самостійно не визначає такого оцінщика протягом установлених центральним податковим органом строків, таке визначення здійснюється податковим органом, який укладає договір про проведення оцінки активу.

Оцінка не проводиться щодо активів, які можуть бути згрупованими або стандартизованими чи мають курсову (поточну) біржову вартість та/або перебувають у лістінгу товарних бірж. Порядок встановлення курсової біржової вартості або лістінгу біржового товару визначається біржовою спілкою, яка має статус самоврядоної організації відповідно до законодавства.

(4) При продажі активів на товарних біржах податковий орган укладає відповідний договір з брокером (брокерською конторою), яка вчиняє дії з продажу такого активу за дорученням податкового органу на умовах найкращої цінової пропозиції.

При продажу активів на позабіржовому аукціоні безпосереднім продавцем, а у випадку продажу через організації роздрібної торгівлі - комітентом, виступає податковий орган, при цьому участь будь-яких посередників або агентів для організації такого продажу, не дозволяється.

(5) Порядок збільшення або зменшення початкової ціни активів платника податків визначається за методологією, встановленою Кабінетом Міністрів України, крім випадків, визначених підпунктом 10.2.2 цього пункту, які регулюються нормами законодавства про приватизацію.

Враховано частково

 

3709.

(4) Платіжні доручення (розпорядження) на перерахування податкового боргу у відповідний бюджет і (або) державні цільові фонди підлягають першочерговому безумовному виконанню обслуговуючими банками у межах сум, які є на рахунках платника податків на день одержання зазначених доручень.

-362- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(4) слова "доручення (розпорядження)" замінити на слово "вимоги".

Враховано

(4) Платіжні вимоги на перерахування податкового боргу у відповідний бюджет і (або) державні цільові фонди підлягають першочерговому безумовному виконанню обслуговуючими банками у межах сум, які є на рахунках платника податків на день одержання зазначених доручень.

3710.

(5) Платіжні доручення (розпорядження) податкових органів виконуються банками не пізніше одного операційного дня після одержання такого платіжного доручення (розпорядження) у разі наявності коштів на рахунках платника податків.

-363- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (5) статті 16062 викласти в редакції: "(5) Платіжні вимоги органів державної податкової служби виконуються банками не пізніше одного операційного дня після одержання такої платіжної вимоги у разі наявності коштів на рахунках платника податків."

Враховано

(5) Платіжні вимоги органів державної податкової служби виконуються банками не пізніше одного операційного дня після одержання такої платіжної вимоги у разі наявності коштів на рахунках платника податків.

3711.

(6) Списання податкового боргу може здійснюватися з рахунків платника податків або його дебіторів у національній і (або) іноземній валюті, за винятком позичкових і бюджетних, якщо інше не передбачено законодавством України.

-364- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16062, частина (6). Наприкінці текст "законодавством" замінити текстом "законом".

-365- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16062. В частині (6) виключити слова "або його дебіторів".

Враховано

 

 

Відхилено

(6) Списання податкового боргу може здійснюватися з рахунків платника податків або його дебіторів у національній і та/або іноземній валюті, за винятком позичкових і бюджетних, якщо інше не передбачено законами України.

 

 

-366- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Частиною (6) ст.16062 надано право податковим органам приймати рішення щодо безспірного списання податкового боргу з рахунків дебіторів. Приведена норма потребує доопрацювання, поскільки: 1) вона не узгоджується з ч. (1) ст.16053, яка підставою примусового стягнення коштів визначає виключно рішення суду (арбітражного суду);

2) процедура, умови звернення стягнення на кошти дебіторів в ст.16062 не врегульовані.

Враховано

 

3712.

1. Списання податкового боргу з валютних рахунків платника податків здійснюється в сумі, еквівалентній сумі платежу в національній валюті. При цьому сума платежу в іноземній валюті визначається виходячи із встановленого офіційного валютного (обмінного) курсу на дату оплати платіжного доручення (розпорядження).

-367- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п.1 ч.(6) слова "платіжного доручення (розпорядження)" замінити словами "платіжної вимоги".

Враховано

1. Списання податкового боргу з валютних рахунків платника податків здійснюється в сумі, еквівалентній сумі платежу в національній валюті. При цьому сума платежу в іноземній валюті визначається виходячи із встановленого офіційного валютного (обмінного) курсу на дату оплати платіжної вимоги.

3713.

2. У разі недостатності валютних коштів, рішення органу державної податкової служби про стягнення податкового боргу за рахунок коштів платника податків забезпечується в сумі, наявної на його валютному рахунку.

 

 

2. У разі недостатності валютних коштів, рішення органу державної податкової служби про стягнення податкового боргу за рахунок коштів платника податків забезпечується в сумі, наявної на його валютному рахунку.

3714.

(7) Податковий борг не стягується з депозитного рахунку, якщо не минув строк депозитного договору. За наявності депозитного договору, укладеного між платником податків і кредитною організацією (банком), орган державної податкової служби має право дати кредитній організації платіжне доручення (розпорядження) на перерахування після закінчення строку дії депозитного договору коштів з депозитного рахунка на розрахунковий (поточний) рахунок платника податків.

 

 

(7) Податковий борг не стягується з депозитного рахунку, якщо не минув строк депозитного договору. За наявності депозитного договору, укладеного між платником податків і кредитною організацією (банком), орган державної податкової служби має право дати кредитній організації платіжне доручення на перерахування після закінчення строку дії депозитного договору коштів з депозитного рахунка на розрахунковий (поточний) рахунок платника податків.

3715.

(8) У разі недостатності або відсутності коштів на рахунках платника податків у банках, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування платника податків, орган державної податкової служби має право здійснити звернення стягнення податкового боргу за рахунок готівки, що знаходиться безпосередньо в сейфах каси платника податків або в ізольованих приміщеннях цієї каси, а також готівки (незалежно від місця її збереження), що занесена до бухгалтерських (касових документів) платника податків. Стягнення податкового боргу за рахунок готівки здійснюється також, якщо інші дії, передбачені цим Кодексу, не дають можливості виконати вимогу про сплату податкового боргу в повному обсязі, або якщо стягнення займе тривалий час (більше одного місяця), або за наявності в органі державної податкової служби підстав для порушення справи про податкове правопорушення.

 

 

(8) У разі недостатності або відсутності коштів на рахунках платника податків у банках, що здійснюють розрахунково-касове обслуговування платника податків, орган державної податкової служби має право здійснити стягнення податкового боргу за рахунок готівки, що знаходиться безпосередньо в сейфах каси платника податків або в ізольованих приміщеннях цієї каси, а також готівки (незалежно від місця її збереження), що занесена до бухгалтерських (касових документів) платника податків. Стягнення податкового боргу за рахунок готівки здійснюється також, якщо інші дії, передбачені цим Кодексу, не дають можливості виконати вимогу про сплату податкового боргу в повному обсязі, або якщо стягнення займе тривалий час (більше одного місяця), або за наявності в органі державної податкової служби підстав для порушення справи про податкове правопорушення.

3716.

(9) Стягнення податкового боргу за рахунок готівки може здійснюватися тільки в межах сум, зазначених у податковій вимозі.

 

 

(9) Стягнення податкового боргу за рахунок готівки може здійснюватися тільки в межах сум, зазначених у податковій вимозі.

3717.

(10) Вилучена відповідно до цієї статті готівка підлягає внесенню до банку в день її стягнення для перерахування у відповідний бюджет чи державний цільовий фонд. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того ж дня, вони повинні бути здані в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів здійснюється відповідним органом державної податкової служби.

 

 

(10) Вилучена відповідно до цієї статті готівка підлягає внесенню до банку в день її стягнення для перерахування у відповідний бюджет чи державний цільовий фонд. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того ж дня, вони повинні бути здані в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів здійснюється відповідним органом державної податкової служби.

3718.

(11) У разі стягнення податкового боргу органом державної податкової служби може бути застосоване в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України та Національним банком України, зупинення операцій на рахунках платника та його дебіторів у банках, що здійснюють їх розрахунково-касове обслуговування.

 

 

(11) У разі стягнення податкового боргу органом державної податкової служби може бути застосоване в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України та Національним банком України, зупинення операцій на рахунках платника та його дебіторів у банках, що здійснюють їх розрахунково-касове обслуговування.

3719.

(12) Стягнення податкового боргу за рахунок майна платника податків здійснюється у разі невиконання платником податків податкової вимоги щодо погашення податкового боргу встановлені цим Кодексом строки з урахуванням застосування (або за відсутності умов для їх застосування) органом державної податкової служби інших заходів забезпечення виконання податкових зобов'язань, передбачених цим Кодексом, або якщо таке виконання займе тривалий час (більше одного місяця), або за наявності в органів державної податкової служби підстав для порушення справи про податкове правопорушення.

 

 

(12) Стягнення податкового боргу за рахунок майна платника податків здійснюється у разі невиконання платником податків податкової вимоги щодо погашення податкового боргу встановлені цим Кодексом строки з урахуванням застосування (або за відсутності умов для їх застосування) органом державної податкової служби інших заходів забезпечення виконання податкових зобов'язань, передбачених цим Кодексом, або якщо таке виконання займе тривалий час (більше одного місяця), або за наявності в органів державної податкової служби підстав для порушення справи про податкове правопорушення.

3720.

(13) Стягнення податкового боргу платника податків за рахунок певного майна не застосовується, якщо особа інша, ніж платник податків, подасть докази того, що саме вона, а не платник податків, є власником цього майна.

 

 

(13) Стягнення податкового боргу платника податків за рахунок певного майна не застосовується, якщо особа інша, ніж платник податків, подасть докази того, що саме вона, а не платник податків, є власником цього майна.

3721.

(14) Позовні заяви до арбітражних судів, пов'язані з погашенням податкового боргу, в тому числі у разі визнання платника податків банкрутом, подаються виключно органами державної податкової служби. Інші контролюючі органи можуть приймати участь в арбітражному процесі.

 

 

(14) Позовні заяви до суду (господарського суду), пов'язані з погашенням податкового боргу, в тому числі у разі визнання платника податків банкрутом, подаються виключно органами державної податкової служби. Інші контролюючі органи можуть приймати участь в судовому процесі.

3722.

(15) Платник податків (для державних і комунальних підприємств - за узгодженням з органом, уповноваженим управляти його майном) самостійно визначає склад і черговість продажу своїх активів, виходячи з принципів збереження цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної виробничої діяльності, та повного погашення суми податкового боргу.

 

 

(15) Платник податків (для державних і комунальних підприємств - за узгодженням з органом, уповноваженим управляти його майном) самостійно визначає склад і черговість продажу своїх активів, виходячи з принципів збереження цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної виробничої діяльності, та повного погашення суми податкового боргу.

3723.

Якщо податковий керуючий вирішує, що платник податків визначає для продажу активи, чия звичайна ціна є завідомо нижчою ніж сума податкового боргу, такий податковий керуючий зобов'язаний самостійно визначити склад активів, що підлягають продажу, виходячи із принципів збереження цілісного майнового комплексу та з урахуванням того, що звичайна (оціночна) вартість таких активів не перевищує двократного розміру податкового боргу. Таке рішення податкового керуючого може бути оскаржене у порядку, визначеному цим Кодексом для оскарження рішень податкового органу щодо визначення сум податкових зобов'язань або податкового боргу.

-368- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Слово "податкового" замінити словом "контролюючого ".

Доповнити другий абзац ч.(15) реченням такого змісту:

"При цьому протягом строку такого оскарження продаж активів платника податків, визначених за рішенням податкового керуючого, не здійснюється".

Враховано

Якщо податковий керуючий вирішує, що платник податків визначає для продажу активи, чия звичайна ціна є завідомо нижчою ніж сума податкового боргу, такий податковий керуючий зобов'язаний самостійно визначити склад активів, що підлягають продажу, виходячи із принципів збереження цілісного майнового комплексу та з урахуванням того, що звичайна (оціночна) вартість таких активів не перевищує двократного розміру податкового боргу. Таке рішення податкового керуючого може бути оскаржене у порядку, визначеному цим Кодексом для оскарження рішень контролюючого органу щодо визначення сум податкових зобов'язань або податкового боргу. При цьому протягом строку такого оскарження продаж активів платника податків, визначених за рішенням податкового керуючого, не здійснюється.

3724.

(16) Виділення майна, призначеного для погашення податкового боргу, здійснюється податковим керуючим, призначеним керівником органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку в присутності посадових осіб платника податків. У випадку, коли майно платника податків знаходиться у власності держави або територіальної громади органом державної податкової служби залучається представник відповідного державного або місцевого органу, уповноваженого здійснювати управління майном такого платника податків.

-369- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16062, частина (16), друге речення. Текст державного або місцевого органу" замінити текстом "органу державної влади або органу місцевого самоврядування".

Враховано

(16) Виділення майна, призначеного для погашення податкового боргу, здійснюється податковим керуючим, призначеним керівником органу державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку в присутності посадових осіб платника податків. У випадку, коли майно платника податків знаходиться у власності держави або територіальної громади органом державної податкової служби залучається представник відповідного органу державної влади або місцевого самоврядування, уповноваженого здійснювати управління майном такого платника податків.

3725.

(17) У разі недостатності коштів, одержаних від продажу активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу платника податків, що забезпечує ведення його основної господарської діяльності, податковий керуючий зобов'язаний прийняти рішення про продаж цілісного майнового комплексу або його частини без застосування обмежень щодо їх вартості, встановлених частиною (15) цієї статті. Податковий керуючий не може прийняти рішення про продаж частини цілісного майнового комплексу, внаслідок якого платник податків позбувається можливості ведення його основної господарської діяльності. У такому випадку продажу підлягає цілісний майновий комплекс.

 

 

(17) У разі недостатності коштів, отриманих від продажу активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу платника податків, що забезпечує ведення його основної господарської діяльності, податковий керуючий зобов'язаний прийняти рішення про продаж цілісного майнового комплексу або його частини без застосування обмежень щодо їх вартості, встановлених частиною (15) цієї статті. Податковий керуючий не може прийняти рішення про продаж частини цілісного майнового комплексу, внаслідок якого платник податків позбувається можливості ведення його основної господарської діяльності, - у такому випадку продажу підлягає цілісний майновий комплекс.

3726.

 

-370- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(17) доповнити абзацом другим такого змісту:

"Продаж цілісного майнового комплексу боржника під час процедури його санації або ліквідації внаслідок банкрутства здійснюється згідно з положеннями законодавства України про банкрутство"

Враховано

Продаж цілісного майнового комплексу боржника під час процедури його санації або ліквідації внаслідок банкрутства здійснюється згідно з положеннями законодавства України про банкрутство.

3727.

(18) Витрати, пов'язані з організацією та проведенням публічних торгів активами платника податків, покриваються передусім за рахунок сум, одержаних від їх продажу.

 

 

(18) Витрати, пов'язані з організацією та проведенням публічних торгів активами платника податків, покриваються в першу чергу за рахунок сум, одержаних від їх продажу.

3728.

(19) У разі коли сума коштів, одержана за наслідками продажу активів платника податків перевищує суму його податкової заборгованості, різниця направляється на рахунки такого платника податків або його правонаступників і використовується в встановленому ними порядку.

 

 

(19) У разі коли сума коштів, отримана за наслідками продажу активів платника податків перевищує суму його податкової заборгованості, різниця направляється на рахунки такого платника податків або його правонаступників і використовується в встановленому ними порядку.

3729.

(20) Якщо коли сума коштів, одержана за наслідками продажу частини активів платника податків, є недостатньою для погашення його податкової заборгованості, різниця покривається шляхом додаткового продажу його активів.

-371- Кабінет Міністрів України

В пункті (20) статті 16062 вилучити слова: " що організуються не раніше 30 календарних днів, наступних за днем проведення попереднього продажу "

Відхилено

(20) У разі коли сума коштів, отримана за наслідками продажу частини активів платника податків, є недостатньою для погашення його податкової заборгованості, різниця покривається шляхом додаткового продажу його активів, що організуються не раніше 30 календарних днів, наступних за днем проведення попереднього продажу.

 

 

-372- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(20) словами "що організуються не раніше 30 календарних днів, наступних за днем проведення попереднього продажу".

Враховано

 

3730.

(21) Продаж активів платника податків на публічних торгах провадиться у такому порядку:

-373- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(21) після слова "торгах" словами "на умовах змагальності здійснюється"

Враховано

(21) Продаж активів платника податків на публічних торгах на умовах змагальності здійснюється у такому порядку:

3731.

а) товари, які можуть бути згруповані у товарні партії та стандартизовані, підлягають продажу за кошти на біржових торгах, що проводяться біржами, створеними відповідно до закону про товарну біржу, визначених органом державної податкової служби на конкурсних засадах;

-374- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Вилучити в п."а" ч.(21) слова "у товарні партії", "про товарну біржу", а післс слова "біржових" додати слово "виключно".

Враховано

а) товари, які можуть бути згруповані та стандартизовані, підлягають продажу за кошти виключно на біржових торгах, що проводяться біржами, створеними відповідно до закону , визначених органом державної податкової служби на конкурсних засадах;

3732.

б) інші товари, об'єкти рухомого чи нерухомого майна, а також цілісні майнові комплекси підприємств підлягають продажу за кошти тільки на цільових аукціонах, які організовуються за поданням відповідного органу державної податкової служби на зазначених біржах. У разі коли на території району або міста, де перебувають активи платника податку, що продаються, немає товарної біржі, визначеної центральним органом державної податкової служби України, орган державної податкової служби організовує окремий позабіржовий аукціон.

 

 

б) інші товари, об'єкти рухомого чи нерухомого майна, а також цілісні майнові комплекси підприємств підлягають продажу за кошти виключно на цільових аукціонах, які організовуються за поданням відповідного органу державної податкової служби на зазначених біржах. У разі коли на території району або міста, де знаходяться активи платника податку, що продаються, відсутня товарна біржа, визначеної центральним органом державної податкової служби України, орган державної податкової служби організовує окремий позабіржовий аукціон.

3733.

(22) Товари, які використовуються в сфері невиробничого споживання для задоволення особистих, сімейних або домашніх потреб кінцевих споживачів, продукція з обмеженим терміном зберігання, а також інші товари, обсяги яких не можуть бути предметом торгівлі на біржах, аукціонах, прилюдних торгах реалізуються через торгівельні організації, визначені податковим органом на конкурсних засадах.

-375- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(22) викласти в такій редакції:

"Продовольчі товари, що швидко псуються, а також інші товари, обсяги яких не є достатніми для організації публічних торгів, підлягають продажу за кошти на комісійних умовах через організації роздрібної торгівлі, визначені податковим органом на конкурсних засадах.

Майно боржника, щодо обігу якого встановлено обмеження законом, продається на закритих торгах, які проводяться на умовах змагальності. У таких закритих торгах беруть участь особи, які відповідно до законодавства можуть мати зазначене майно у власності чи на підставі іншого речового права".

Враховано

(22) Продовольчі товари, що швидко псуються, а також інші товари, обсяги яких не є достатніми для організації публічних торгів, підлягають продажу за кошти на комісійних умовах через організації роздрібної торгівлі, визначені органом державної податкової служби на конкурсних засадах.

Майно боржника, щодо обігу якого встановлено обмеження законом, продається на закритих торгах, які проводяться на умовах змагальності. У таких закритих торгах беруть участь особи, які відповідно до законодавства можуть мати зазначене майно у власності чи на підставі іншого речового права.

3734.

(23) У разі коли продажу підлягає цілісний майновий комплекс підприємства, активи якого перебувають в державній або комунальній власності, чи коли згідно із законодавством з питань приватизації для відчуження активів підприємства необхідна попередня згода органу приватизації або іншого державного органу, уповноваженого здійснювати управління корпоративними правами, продаж активів такого підприємства організовується за поданням відповідного органу державної податкової служби реґіональним органом приватизації із дотриманням норм законодавства з питань приватизації. При цьому інші способи приватизації, крім приватизації з оплатою коштами, не дозволяються.

-376- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16062, частина (23), перше речення. Текст "державного органу" замінити текстом "органу державної влади".

-377- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Слова "приватизації з оплатою коштами" замінити словом "грошової"

.Відхилено

 

 

Враховано

(23) У разі коли продажу підлягає цілісний майновий комплекс підприємства, активи якого перебувають в державній або комунальній власності, чи коли згідно із законодавством з питань приватизації для відчуження активів підприємства необхідна попередня згода органу приватизації або іншого державного органу, уповноваженого здійснювати управління корпоративними правами, продаж активів такого підприємства організовується за поданням відповідного органу державної податкової служби реґіональним органом приватизації із дотриманням норм законодавства з питань приватизації. При цьому інші способи приватизації, крім грошової, не дозволяються.

3735.

(24) На вимогу платника податків проводиться експертна оцінка вартості активу, що підлягає продажу, для визначення його початкової ціни. Зазначена оцінка здійснюється в порядку, визначеному законодавством з питань професійної оціночної діяльності, а до набрання чинності зазначеним законодавством, - організаціями, які уклали договори з Фондом державного майна України, на виконання послуг з експертної оцінки майна, перелік яких доводиться до органу державної податкової служби.

-378- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (24) викласти в редакції:

"(24) За наполяганням платника податків проводиться експертна оцінка вартості активу, що підлягає продажу, для визначення його початкової ціни. Зазначена оцінка здійснюється в порядку, визначеному законодавством України з питань професійної оціночної діяльності".

Враховано

(24) За наполяганням платника податків проводиться експертна оцінка вартості активу, що підлягає продажу, для визначення його початкової ціни. Зазначена оцінка здійснюється в порядку, визначеному законодавством України з питань професійної оціночної діяльності.

3736.

(25) Платник податків має право самостійно визначити оцінника з числа тих, що зазначені у частині (24) цієї статті. У разі коли платник податків самостійно не визначає такого оцінника протягом встановлених центральним органом державної податкової служби строків, визначення оцінщика здійснюється органом державної податкової служби, який укладає договір про проведення оцінки активу.

 

 

(25) Платник податків має право самостійно визначити оцінювача з числа тих, що зазначені у частині (24) цієї статті. У разі коли платник податків самостійно не визначає такого оцінювача протягом встановлених центральним органом державної податкової служби строків, таке визначення здійснюється органом державної податкової служби, який укладає договір про проведення оцінки активу.

3737.

(26) Оцінка не проводиться щодо активів, які можуть бути згруповані або стандартизовані чи мають курсову (поточну) біржову вартість та/або перебувають у лістінгу товарних бірж. Порядок встановлення курсової біржової вартості або лістингу біржового товару визначається біржовою спілкою, яка має статус самоврядної організації відповідно до законодавства України.

 

 

(26) Оцінка не проводиться щодо активів, які можуть бути згрупованими або стандартизованими чи мають курсову (поточну) біржову вартість та/або перебувають у лістінгу товарних бірж. Порядок встановлення курсової біржової вартості або лістингу біржового товару визначається біржовою спілкою, яка має статус самоврядної організації відповідно до законодавства України.

3738.

(27) У разі продажу активів на товарних біржах орган державної податкової служби укладає відповідний договір з брокером (брокерською конторою), яка вчиняє дії з продажу такого активу за дорученням органу державної податкової служби на умовах найкращої цінової пропозиції.

 

 

(27) При продажу активів на товарних біржах орган державної податкової служби укладає відповідний договір з брокером (брокерською конторою), яка вчиняє дії з продажу такого активу за дорученням органу державної податкової служби на умовах найкращої цінової пропозиції.

3739.

(28) У разі продажу активів на позабіржовому аукціоні безпосередньо продавцем, а у разі продажу через організації роздрібної торгівлі - комітентом, виступає орган державної податкової служби, при цьому участь будь-яких посередників або агентів для організації такого продажу, не дозволяється.

 

 

(28) При продажу активів на позабіржовому аукціоні безпосередньо продавцем, а у разі продажу через організації роздрібної торгівлі - комітентом, виступає орган державної податкової служби, при цьому участь будь-яких посередників або агентів для організації такого продажу, не дозволяється.

3740.

(29) Порядок збільшення або зменшення початкової ціни активів платника податків визначається за методологією, встановленою Кабінетом Міністрів України, крім випадків, визначених частиною (23) цієї статті, які регулюються нормами законодавства про приватизацію.

 

 

(29) Порядок збільшення або зменшення початкової ціни активів платника податків визначається за методологією, встановленою Кабінетом Міністрів України, крім випадків, визначених частиною (23) цієї статті, які регулюються нормами законодавства про приватизацію.

3741.

(30) Інформація про склад активів платників податків, призначених для продажу, оприлюднюється органом державної податкової служби за місцем реєстрації платника податків або відповідним органом державної виконавчої служби. Компенсація витрат, пов'язаних з такими публікаціями здійснюється за рахунок коштів, одержаних від реалізації активів платника податків, у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

-379- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Вилучити в ч.(30) слова "за місцем реєстрації платника податків або відповідним органом державної виконавчої служби".

Враховано

(30) Інформація про склад активів платників податків, призначених для продажу, оприлюднюється органом державної податкової служби. Компенсація витрат, пов'язаних з такими публікаціями здійснюється за рахунок коштів, одержаних від реалізації активів платника податків, у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

 

 

-380- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13068. Оприлюднення інформації

(1) Інформація про склад активів платників податків, призначених для продажу, оприлюднюється центральним податковим органом.

(2) Інформація про час та умови проведення прилюдних торгів активами платників податків оприлюднюється:

при продажі активів на біржовому ринку, - відповідною товарною біржею;

при продажі активів на позабіржовому аукціоні та через організації роздрібної торгівлі, - відповідним податковим органом.

(3) Склад зазначеної інформації та порядок її оприлюднення визначаються Кабінетом Міністрів України.

Враховано частково

 

3742.

(31) Інформація про час та умови проведення прилюдних торгів активами платників податків оприлюднюється:

 

 

(31) Інформація про час та умови проведення прилюдних торгів активами платників податків оприлюднюється:

3743.

а) у разі продажу активів на біржовому ринку - відповідною товарною біржею;

 

 

а) у разі продажу активів на біржовому ринку - відповідною товарною біржею;

3744.

б) у разі продажу активів на позабіржовому аукціоні та через організації роздрібної торгівлі - відповідним органом державної податкової служби.

 

 

б) у разі продажу активів на позабіржовому аукціоні та через організації роздрібної торгівлі - відповідним органом державної податкової служби.

3745.

(32) Склад інформації, зазначеної у частині (30) цієї статті, та порядок її оприлюднення визначаються Кабінетом Міністрів України.

 

 

(32) Склад інформації, зазначеної у частині (30) цієї статті, та порядок її оприлюднення визначаються Кабінетом Міністрів України.

3746.

(33) Платник податків зобов'язаний надати комісії інформацію про активи, які перебувають у податковій заставі, а також забезпечити на першу вимогу комісії безперешкодний доступ її представників і учасників публічних торгів для огляду та оцінки активів, що пропонуються на продаж.

 

 

(33) Платник податків зобов'язаний надати комісії інформацію про активи, які перебувають у податковій заставі, а також забезпечити на першу вимогу комісії безперешкодний доступ її представників і учасників публічних торгів до огляду та оцінки активів, що пропонуються на продаж.

3747.

(34) Будь-яка інша особа, що здійснює управління активами платника податків або контроль за їх використанням, зобов'язана забезпечити на першу вимогу комісії безперешкодний доступ її представникам, а також учасникам публічних торгів для огляду та оцінки таких активів, а також забезпечити безперешкодне набуття прав власника такими активами особою, яка їх придбала на публічних торгах. При цьому така інша особа, яка здійснює управління або контроль над активами платника податків, звільняється від будь-яких видів відповідальності або зобов'язань перед таким платником або третіми особами, що можуть виникнути внаслідок передачі таких активів у власність особи - їх покупця.

 

 

(34) Будь-яка інша особа, що здійснює управління активами платника податків або контроль за їх використанням, зобов'язана забезпечити на першу вимогу комісії безперешкодний доступ її представникам, а також учасникам публічних торгів до огляду та оцінки таких активів, а також забезпечити безперешкодне набуття прав власника таких активів особою, яка їх придбала на публічних торгах. При цьому така інша особа, яка здійснює управління або контроль над активами платника податків, звільняється від будь-яких видів відповідальності або зобов'язань перед таким платником або третіми особами, що можуть виникнути внаслідок передачі таких активів у власність особи - їх покупця.

3748.

(35) Посадові особи платника податків, а також посадові особи інших осіб, що здійснюють управління його активами або контроль за їх використанням, за неподання відомостей або подання неповних чи перекручених відомостей щодо активів, які перебувають у податковій заставі, або за ухилення від забезпечення безперешкодного доступу до таких активів представникам комісії чи учасникам публічних торгів, або за перешкоджання у набутті прав власності на такі активи особою, яка їх придбала, несуть відповідальність, передбачену за умисне ухилення від оподаткування.

-381- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16062. Частину (35) після тексту "несуть відповідальність, передбачену" доповнити словом "законом".

Враховано

(35) Посадові особи платника податків, а також посадові особи інших осіб, що здійснюють управління його активами або контроль за їх використанням, за неподання відомостей або подання неповних чи перекручених відомостей щодо активів, які перебувають у податковій заставі, або за ухилення від забезпечення безперешкодного доступу до таких активів представникам комісії чи учасникам публічних торгів, або за перешкоджання у набутті прав власності на такі активи особою, яка їх придбала, несуть відповідальність, передбачену законом за умисне ухилення від оподаткування.

 

 

-382- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13069. Доступ до активів

(1) Платник податків зобов'язаний надати комісії інформацію про активи, які знаходяться у податковій заставі, а також забезпечити на першу вимогу комісії безперешкодний доступ її представників і учасників публічних торгів для огляду та оцінки активів, що пропонуються на продаж.

(2) Будь-яка інша особа, що здійснює управління активами платника податків або контороль за їх використанням, зобов'язана забезпечити на першу вимогу комісії безперешкодний доступ її представникам, а також учасникам публічних торгів для огляду та оцінки таких активів, а також забезпечити безперешкодне набуття прав власника такими активами особою, яка їх придбала на публічних торгах. При цьому така інша особа, яка здійснює управління або контроль над активами платника податків, звільняється від будь-яких видів відповідальності або зобов'язань перед таким платником або третіми особами, що можуть виникнути внаслідок передання таких активів у власність особи - їх покупця.

(3) Посадові особи платника податків, а також посадові особи інших осіб, що здійснюють управління його активами або контроль за їх використанням, за неподання відомостей або подання неповних чи перекручених відомостей щодо активів, які знаходяться у податковій заставі, або за ухилення від забезпечення безперешкодного доступу до таких активів представникам комісії чи учасникам публічних торгів, або за перешкоджання у набутті прав власності на такі активи особою, яка їх придбала, несуть відповідальність, передбачену за умисне ухилення від оподаткування.

Враховано частково

 

3749.

(36) Якщо платник податків у будь-який момент до укладення договору купівлі-продажу його активів повністю погашає суму податкової заборгованості, орган державної податкової служби приймає рішення щодо звільнення його активів з-під податкової застави та скасовує рішення про проведення їх продажу.

-383- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13070. Скасування рішення про продаж активів

(1) Якщо платник податків у будь-який момент до укладення договору купівлі-продажу його активів повністю погашає суму податкової заборгованості, податковий орган приймає рішення щодо звільнення його активів з-під податкової застави та скасовує рішення про проведення їх продажу.

1) За операції з продажу активів, визначених у цій статті, на біржовому ринку державне мито та місцеві податки (збори) не справляються. Такі операції не підлягають нотаріальному посвідченню.

Враховано частково

(36) Якщо платник податків у будь-який момент до укладення договору купівлі-продажу його активів повністю погашає суму податкової заборгованості, орган державної податкової служби приймає рішення щодо звільнення його активів з-під податкової застави та скасовує рішення про проведення їх продажу.

3750.

(37) За операції з продажу активів, визначених у цій статті, на біржовому ринку державне мито та місцеві податки (збори) не справляються. Такі операції не підлягають нотаріальному посвідченню.

-384- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16062, частина (37). Друге речення вилучити.

Відхилено

(37) За операції з продажу активів, визначених у цій статті, на біржовому ринку державне мито та місцеві податки (збори) не справляються. Такі операції не підлягають нотаріальному посвідченню.

3751.

(38) Якщо сума податкового боргу не була погашена після закінчення процедури продажу активів платника податків, орган державної податкової служби може визначити відповідальною за погашення залишкового податкового боргу такого платника податків третю особу, яка протягом одного року до останнього дня граничного строку погашення суми податкового зобов'язання такого платника податків придбала у нього активи за цінами, меншими ніж звичайні.

-385- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Частину (38) виключити.

-386- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(38) словами "або отримала їх у власність на безоплатній основі чи як безповоротну фінансову допомогу (крім благодійних внесків або пожертв неприбутковим організаціям або іншим набувачам благодійної допомоги відповідно до законодавства)".

Відхилено

 

Враховано

(38) Якщо сума податкового боргу не була погашена після закінчення процедури продажу активів платника податків, орган державної податкової служби може визначити відповідальною за погашення залишкового податкового боргу такого платника податків третю особу, яка протягом одного року до останнього дня граничного строку погашення суми податкового зобов'язання такого платника податків придбала у нього активи за цінами, меншими ніж звичайні, або отримала їх у власність на безоплатній основі чи як безповоротну фінансову допомогу (крім благодійних внесків або пожертв неприбутковим організаціям або іншим набувачам благодійної допомоги відповідно до законодавства).

3752.

1. Розмір зазначеної відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків не може перевищувати суми, що дорівнює звичайній ціні активів, придбаних такою третьою особою від такого платника податків, зменшеній на фактичну ціну придбання таких активів такою третьою особою.

 

 

1. Розмір зазначеної відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків не може перевищувати суми, що дорівнює звичайній ціні активів, придбаних такою третьою особою від такого платника податків, зменшеній на фактичну ціну придбання таких активів такою третьою особою.

3753.

2. Рішення органу державної податкової служби щодо покладення відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків на третю особу може бути оскаржене у порядку, передбаченому цим Кодексом для оскарження рішень органу державної податкової служби про нарахування суми податкового зобов'язання.

-387- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П.2 ч.(38) доповнити словами "за непрямими методами".

Враховано

2. Рішення органу державної податкової служби щодо покладення відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків на третю особу може бути оскаржене у порядку, передбаченому цим Кодексом для оскарження рішень органу державної податкової служби про нарахування суми податкового зобов'язання за непрямими методами.

 

 

-388- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч. (38) новим пунктом:

"3. Норми, визначені цим підпунктом, не застосовуються, якщо сума податкового боргу залишається непогашеною внаслідок недостатності активів платника податків, визнаного банкрутом згідно із законодавством".

Враховано

3. Норми, визначені цим підпунктом, не застосовуються, якщо сума податкового боргу залишається непогашеною внаслідок недостатності активів платника податків, визнаного банкрутом згідно із законодавством.

3754.

3. Порядок реалізації цієї частини визначається Кабінетом Міністрів України.

 

 

4. Порядок реалізації цієї частини визначається Кабінетом Міністрів України.

 

 

-389- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13065. Момент початку стягнення коштів та продажу активів платника податків

(1) Стягнення коштів та продаж інших активів платника податків провадиться не раніше тридцятого календарного дня з моменту надіслання йому другої податкової вимоги.

(2) Стягнення коштів здійснюється шляхом надіслання банку (банкам), обслуговуючим платника податків, платіжної вимоги на суму податкового боргу.

Враховано частково

 

 

 

-390- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13066. Продаж активів, що знаходяться у податковій заставі

(1) У разі коли передбачені цим Кодексом заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення узгодженої суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а при їх недостатності - шляхом продажу активів такого платника податків.

Продаж активів здійснюється на підставі рішення податкового органу, підписаного його керівником та скріпленого гербовою печаткою податкового органу. Перелік відомостей, які зазначаються у такому рішенні, встановлюється центральним податковим органом.

(2) Організація продажу активів платника податку здійснюється податковим керуючим такого платника податків.

(3) Платник податків (для державних і комунальних підприємств - за узгодженням з органом, уповноваженим управляти його майном) самостійно визначає склад і черговість продажу своїх активів, виходячи з принципів збереження цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної виробничої діяльності, та повного погашення суми податкового боргу.

Якщо податковий керуючий вирішує, що платник податків визначає для продажу активи, чия звичайна ціна є завідомо нижчою ніж сума податкового боргу, такий податковий керуючий зобов'язаний самостійно визначити склад активів, що підлягають продажу, виходячи із принципів збереження цілісного майнового комплексу та з урахуванням того, що звичайна (оціночна) вартість таких активів не перевищує двохкратного розміру податкового боргу. Таке рішення податкового керуючого може бути оскаржене у порядку, визначеному цим Законом для оскарження рішень податкового органу щодо визначення сум податкових зобов'язань або податкового боргу.

(4) У разі недостатності коштів, отриманих від продажу активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу платника податків, що забезпечує ведення його основної господарської діяльності, податковий керуючий зобов'язаний прийняти рішення про продаж цілісного майнового комплексу або його частини, без застосування обмежень щодо їх вартості, встановлених частиною другою пункту 3 цієї статті.

Податковий керуючий не може прийняти рішення про продаж частини цілісного майнового комплексу, внаслідок якого платник податків позбувається можливості ведення його основної господарської діяльності, - у цьому випадку продажу підлягає цілісний майновий комплекс.

(5) Витрати, пов'язані із організацією та проведенням публічних торгів активами платника податків, покриваються за рахунок сум, одержаних від їх продажу.

(6) У разі коли сума коштів, отримана за наслідками продажу активів платника податків перевищує суму його податкової заборгованості, різниця на протязі трьох робочих днів направляється на рахунки такого платника податків або його правонаступників і використовується у встановленому ними порядку.

(7) У разі коли сума коштів, отримана за наслідками продажу частини активів платника податків є недостатньою для погашення його податкової заборгованості, різниця покривається шляхом додаткового продажу його активів, що організується не раніше тридцяти календарних днів, наступних за днем проведення попереднього продажу.

Враховано частково

 

 

 

-391- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13071. Забезпечення інтересів кредиторів

(1) Якщо сума податкового боргу не була погашена після закінчення процедури продажу активів платника податків, податковий орган може визначити відповідальною за погашення залишкового податкового боргу такого платника податків третю особу, яка протягом одного року до останнього дня граничного строку погашення суми податкового зобов'язання такого платника податків, придбала від нього активи за цінами, меншими ніж звичайні.

Розмір зазначеної відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків не може перевищувати суми, що дорівнює звичайній ціні активів, придбаних такою третьою особою від такого платника податків, зменшеній на фактичну ціну придбання таких активів такою третьою особою.

Рішення податкового органу щодо покладення відповідальності за погашення залишкового боргу платника податків на третю особу може бути оскаржене у порядку, передбаченому цим законом для оскарження рішень податкового органу про нарахування суми податкового зобов'язання.

Порядок реалізації цього пункту визначається Кабінетом Міністрів України.

Враховано частково

В інших статтях

 

3755.

Стаття 16063. Погашення податкового боргу державних або комунальних підприємств

 

 

Стаття 16063. Погашення податкового боргу державних або комунальних підприємств

3756.

(1) У разі коли платник податків, який перебуває в державній або комунальній власності, не погашає суму податкового боргу у строки, встановлені цим Кодексом, орган державної податкової служби здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує провадження основної діяльності такого платника податків.

-392- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

В частині (1) статті 16063 слова "які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує провадження основної діяльності такого платника податків" виключити. Замість цього надати повний перелік активів, які можна продавати.

Відхилено

(1) У разі коли платник податків, який перебуває в державній або комунальній власності, не погашає суму податкового боргу у строки, встановлені цим Кодексом, орган державної податкової служби здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності такого платника податків.

3757.

(2) У разі коли сума коштів, одержана від такого продажу, не покриває суму податкового боргу та витрат, пов'язаних з продажем активів, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, що здійснює управління таким платником податків, з пропозицією щодо прийняття рішення про продаж частини акцій корпоратизованого підприємства за кошти або під зобов'язання щодо погашення його податкового боргу протягом поточного бюджетного року. Інформація зазначеного органу управління щодо прийняття або відхилення запропонованого рішення має бути надіслана органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення такого звернення. Організація такого продажу здійснюється за правилами і в строки, що встановлені законодавством з питань приватизації.

 

 

(2) У разі коли сума коштів, отримана від такого продажу, не покриває суму податкового боргу та витрат, пов'язаних з продажем активів, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, що здійснює управління таким платником податків, з пропозицією щодо прийняття рішення про продаж частини акцій корпоратизованого підприємства за кошти або під зобов'язання щодо погашення його податкового боргу протягом поточного бюджетного року. Інформація зазначеного органу управління щодо прийняття або відхилення запропонованого рішення має бути надіслана органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення такого звернення. Організація такого продажу здійснюється за правилами і в строки, що встановлені законодавством з питань приватизації.

3758.

1. У разі коли зазначений орган не прийме рішення про продаж частини акцій для погашення податкового боргу в зазначені цією статтею строки, податковий орган зобов'язаний у місячний строк з дня одержання такої відмови або після закінчення встановленого для надання відповіді строку звернутися до арбітражного суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

 

 

1. У разі коли зазначений орган не прийме рішення про продаж частини акцій для погашення податкового боргу в зазначені цією статтею строки, податковий орган зобов'язаний у місячний строк з дня одержання такої відмови або після закінчення встановленого для надання відповіді строку звернутися до господарського суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

3759.

(3) У разі коли податковим боржником визнається платник податків, який не підлягає приватизації, орган державної податкової служби здійснює заходи щодо продажу його активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної діяльності.

 

 

(3) У разі коли податковим боржником визнається платник податків, який не підлягає приватизації, орган державної податкової служби здійснює заходи щодо продажу його активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної діяльності.

3760.

(4) У разі коли суми коштів, одержаних від такого продажу, не покривають суму податкового боргу такого платника податків і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням про прийняття рішення щодо:

 

 

(4) У разі коли суми коштів, одержаних від такого продажу, не покривають суму податкового боргу такого платника податків і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням про прийняття рішення щодо:

3761.

а) надання відповідної компенсації бюджету, до якого повинна зараховуватися сума податкового боргу такого платника податків за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків;

 

 

а) надання відповідної компенсації бюджету, до якого повинна зараховуватися сума податкового боргу такого платника податків за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків;

3762.

б) реорганізації такого платника податків з урахуванням правил, установлених цим Кодексом;

 

 

б) реорганізації такого платника податків з урахуванням правил, установлених цим Кодексом;

3763.

в) ліквідації такого платника податків та списання податкового боргу;

 

 

в) ліквідації такого платника податків та списання податкового боргу;

3764.

г) оголошення такого платника податку банкрутом у порядку, встановленому відповідним законодавством України.

-393- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16063, частина (4), підпункт г). Текст "відповідним законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

г) оголошення такого платника податку банкрутом у порядку, встановленому законом України.

 

 

-394- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Підпункт г) частини (4) ст.16063 не застосовувати у відношенні цілісних майнових комплексів, які не підлягають приватизації.

Відхилено

 

3765.

(5) Відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень має бути надіслана органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.

 

 

(5) Відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень має бути надіслана органу державної податкової служби протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.

3766.

1. У разі коли орган державної податкової служби не одержує зазначену відповідь у визначений цим пунктом строк або одержує незадовільну відповідь, такий орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до арбітражного суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

-395- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Пункт 1 частини (5) ст. 16063 не застосовувати у відношенні цілісних майнових комплексів, які не підлягають приватизації.

Відхилено

1. У разі коли орган державної податкової служби не одержує зазначену відповідь у визначений цим пунктом строк або одержує незадовільну відповідь, такий орган державної податкової служби зобов'язаний звернутися до арбітражного суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

3767.

(6) Визнання державного або комунального підприємства таким, що має податковий борг, може бути підставою для розірвання трудового договору (контракту) з керівником такого підприємства. Рішення щодо розірвання трудового договору (контракту) з керівником державного (комунального) підприємства може бути відкладене на строк проведення апеляційної процедури.

 

 

(6) Визнання державного або комунального підприємства таким, що має податковий борг, може бути підставою для розірвання трудового договору (контракту) з керівником такого підприємства. Рішення щодо розірвання трудового договору (контракту) з керівником державного (комунального) підприємства може бути відкладене на строк проведення апеляційної процедури.

3768.

(7) Трудові договори (контракти), що укладаються з керівником державного або комунального підприємства, повинні містити зазначену відповідальність, що є їх істотною умовою.

 

 

(7) Трудові договори (контракти), що укладаються з керівником державного або комунального підприємства, повинні містити зазначену відповідальність, що є їх істотною умовою.

3769.

(8) Норми цього пункту не поширюються на випадки виникнення податкового боргу внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або внаслідок невиконання або неналежного виконання державними органами зобов'язань з оплати товарів (робіт, послуг), придбаних у такого платника податків за рахунок бюджетних коштів, з надання платнику податків субсидій або дотацій, передбачених законодавством, або з повернення платнику податків надміру внесених податків, зборів (обов'язкових платежів) чи їх бюджетного відшкодування згідно з нормами цього Кодексу та податкового законодавства України.

-396- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16063, частина (8). Текст "державними органами" замінити текстом "органами державної влади", після тексту "дотацій, передбачених" слово "законодавством" замінити словом "законом", наприкінці текст "іншого законодавства України" замінити текстом "інших законів".

Відхилено

(8) Норми цього пункту не поширюються на випадки виникнення податкового боргу внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або внаслідок невиконання або неналежного виконання державними органами зобов'язань з оплати товарів (робіт, послуг), придбаних у такого платника податків за рахунок бюджетних коштів, з надання платнику податків субсидій або дотацій, передбачених законодавством, або з повернення платнику податків надміру внесених податків, зборів (обов'язкових платежів) чи їх бюджетного відшкодування згідно з нормами цього Кодексу та податкового законодавства України.

3770.

(9) Будь-які договори про передачу акцій (інших корпоративних прав), що перебувають в державній або комунальній власності, в управління третім особам, мають містити зобов'язання таких третіх осіб щодо недопущення виникнення податкового боргу після такої передачі, а також право відповідно держави або територіальної громади на одностороннє (позасудове) розірвання таких договорів у разі виникнення такого податкового боргу.

-397- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16063. Частину (9) виключити.

Відхилено

(9) Будь-які договори про передання акцій (інших корпоративних прав), що перебувають в державній або комунальній власності, в управління третім особам, мають містити зобов'язання таких третіх осіб щодо недопущення виникнення податкового боргу після такої передачі, а також право відповідно держави або територіальної громади на одностороннє (позасудове) розірвання таких договорів у разі виникнення такого податкового боргу.

3771.

1. Таке ж правило стосується будь-яких договорів про приватизацію державного або комунального майна, укладених під інвестиційні зобов'язання.

-398- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13072. Погашення податкового боргу державних або комунальних підприємств

(1) У разі коли платник податків, який перебуває в державній або комунальній власності, не погашає суму податкового боргу у строки, встановлені цим Законом, податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності такого платника податків.

У разі коли сума коштів, отримана від такого продажу, не покриває суму податкового боргу та витрат, пов'язаних з продажем активів, податковий орган зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, що здійснює управління таким платником податків, з пропозицією щодо прийняття рішення про продаж частини акцій корпоратизованого підприємства за кошти або під зобов'язання щодо погашення його податкового боргу протягом поточного бюджетного року. інформація зазначеного органу управління щодо прийняття або відхилення запропонованого рішення має бути надіслана податковому органу протягом тридцяти календарних днів з дня направлення такого звернення. Організація такого продажу здійснюється за правилами і строки, встановленими законодавством з питань приватизації. У разі коли зазначений орган не прийме рішення про продаж частини акцій для погашення податкового боргу у зазначені цим пунктом строки, податковий орган зобов'язаний у місячний строк з дня отримання такої відмови або після закінчення встановленого для надання відповіді строку, звернутися до арбітражного суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

Враховано частково

1. Таке ж правило стосується будь-яких договорів про приватизацію державного або комунального майна, укладених під інвестиційні зобов'язання.

 

 

(2) У разі коли податковим боржником визнається платник податків, який не підлягає приватизації, податковий орган здійснює заходи щодо продажу його активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує ведення його основної діяльності.

У разі коли суми коштів, отриманих від такого продажу, не покривають суму податкового боргу такого платника податків та витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, податковий орган зобов'язаний звернутися до органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків, з поданням про прийняття рішення щодо:

а) надання відповідної компенсації бюджету, до якого має зараховуватися сума податкового боргу такого платника податків за рахунок коштів, призначених для утримання такого органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить такий платник податків;

б) реорганізації такого платника податків з урахуванням правил, встановлених цим Законом;

в) ліквідації такого платника податків та списання податкового боргу;

г) оголошення такого платника податку банкрутом у порядку, встановленому відповідним законодавством.

Відповідь щодо прийняття одного із зазначених рішень має бути надіслана податковому органу протягом тридцяти календарних днів з дня направлення звернення. У разі коли податковий орган не отримує зазначену відповідь у визначений цим пунктом строк або отримує незадовільну відповідь, такий податковий орган зобов'язаний звернутися до арбітражного суду із заявою про визнання такого платника податків банкрутом.

 

 

 

 

(3) Визнання державного або комунального підприємства таким, що має податковий борг, може бути підставою розірвання трудового договору (контракту) з керівником такого підприємства. Рішення щодо розірвання трудового договору (контракту) з керівником державного (комунального) підприємства може бути відкладене на строк проведення апеляційної процедури.

Трудові договори (контракти), що укладаються з керівником державного або комунального підприємства, повинні містити зазначену відповідальність, що є їх істотною умовою.

Норми цього пункту не розповсюджуються на випадки виникнення податкового боргу внаслідок обставин непереборної дії (форс-мажорних обставин) або внаслідок невиконання або неналежного виконання державними органами зобов'язань з оплати товарів (робіт, послуг), придбаних у такого платника податків за рахунок бюджетних коштів, з надання платнику податків субсидій або дотацій, передбачених законодавством, або з повернення платнику податків надміру внесених податків, зборів (обов'язкових платежів) чи їх бюджетного відшкодування згідно з нормами податкового законодавства.

(4) Будь-які договори про передання акцій (інших корпоративних прав), що перебувають в державній або комунальній власності, в управління третім особам, мають містити зобов'язання таких третіх осіб щодо недопущення виникнення податкового боргу після такого передання, а також право відповідно держави або територіальної громади на одностороннє (позасудове) розірвання таких договорів при виникненні такого податкового боргу.

Таке ж саме правило стосується будь-яких договорів про приватизацію державного або комунального майна, укладених під інвестиційні зобов'язання.

 

 

3772.

Стаття 16064. Погашення податкових зобов'язань або податкового боргу в разі ліквідації платника податків

 

 

Стаття 16064. Погашення податкових зобов'язань або податкового боргу в разі ліквідації платника податків

3773.

(1) У разі коли власник або уповноважений ним орган приймає рішення про повну ліквідацію платника податків, не пов'язану з банкрутством, активи цього платника податків використовуються у такій черговості:

-399- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13073. Погашення податкових зобов'язань або податкового боргу в разі ліквідації платника податків

(1) У разі коли власник або уповноважений ним орган приймає рішення про повну ліквідацію платника податків, не пов'язану з банкрутством, активи цього платника податків використовуються у такій черговості:

а) для виконання зобов'язань, забезпечених заставою майна, яка виникла до податкової застави і була зареєстрована в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна;

б) для повного погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, включаючи непогашену частину податкового боргу, розстроченого згідно з статтею 14 цього Закону;

в) для виконання інших видів зобов'язань у черговості, визначеній відповідно до законодавства.

Такі ж самі правила застосовуються при ліквідації відділень, філій або інших відокремлених підрозділів платника податків.

Враховано частково

(1) У разі коли власник або уповноважений ним орган приймає рішення про повну ліквідацію платника податків, не пов'язану з банкрутством, активи цього платника податків використовуються у такій черговості:

3774.

а) для виконання зобов'язань, забезпечених заставою майна, яка виникла до податкової застави і була зареєстрована в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна;

 

 

а) для виконання зобов'язань, забезпечених заставою майна, яка виникла до податкової застави і була зареєстрована в державних реєстрах застав рухомого чи нерухомого майна;

3775.

б) для повного погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, включаючи непогашену частину податкового боргу, розстроченого згідно із статтею 16067 цього Кодексу;

 

 

б) для повного погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, включаючи непогашену частину податкового боргу, розстроченого згідно із статтею 16067 цього Кодексу;

3776.

в) для виконання інших видів зобов'язань у черговості, визначеній відповідно до законодавства України.

-400- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16064, частина (1), підпункт в). Текст "відповідно до законодавства України" замінити текстом "законом".

Враховано частково

 

в) для виконання інших видів зобов'язань у черговості, визначеній відповідно до законів України.

3777.

(2) Правила, зазначені у частині (1) цієї статті, застосовуються і у разі ліквідації відділень, філіалів або інших відокремлених підрозділів платника податків.

 

 

(2) Правила, зазначені у частині (1) цієї статті, застосовуються і у разі ліквідації відділень, філіалів або інших відокремлених підрозділів платника податків.

3778.

(3) Повною ліквідацією платника податків або його філіалів, відділень чи інших відокремлених підрозділів, є ліквідація платника податків як юридичної особи або зупинення реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а також ліквідація філіалів, відділень, відокремлених підрозділів платника податків, внаслідок чого відбувається закриття їх рахунків та/або втрата їх статусу як обособлених платників податків відповідно до законодавства України.

-401- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16064, частина (3). Наприкінці текст "законодавства України" замінити текстом "закону".

-402- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (3) викласти в редакції:

"З метою оподаткування ліквідацією платника податків або його філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу є ліквідація платника податків як юридичної особи або зупинення реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а також ліквідація філії, відділення, відокремленого підрозділу платника податків, внаслідок якої відбувається закриття їх рахунків та/або втрата їх статусу як платника податків відповідно до законодавства".

Відхилено

 

 

 

Враховано

(3) З метою оподаткування ліквідацією платника податків або його філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу є ліквідація платника податків як юридичної особи або зупинення реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності, а також ліквідація філії, відділення, відокремленого підрозділу платника податків, внаслідок якої відбувається закриття їх рахунків та/або втрата їх статусу як платника податків відповідно до законодавства.

3779.

(4) У разі коли внаслідок ліквідації платника податків або скасування реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною через недостатність його активів, така частина погашається за рахунок активів засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями такого платника податків згідно із законодавством України, у межах такої повної або додаткової відповідальності.

-403- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (4) доповнити словами "а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи - за рахунок юридичної особи, незалежно від того, чи є вона платником податку, збору (обов'язкового платежу), стосовно якого виникло податкове зобов'язання або виник податковий борг таких філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу".

-404- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16064, частина (4), перший абзац. Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Відхилено

(4) У разі коли внаслідок ліквідації платника податків або скасування реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною у зв'язку недостатність його активів, така частина погашається за рахунок активів засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями такого платника податків згідно із законодавством України, у межах повної або додаткової відповідальності, а в разі ліквідації філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу юридичної особи - за рахунок юридичної особи, незалежно від того, чи є вона платником податку, стосовно якого виникло податкове зобов'язання або виник податковий борг таких філії, відділення, іншого відокремленого підрозділу.

3780.

1. В інших випадках податкові зобов'язання або податковий борг, що залишаються непогашеними після ліквідації платника податків, вважаються безнадійним боргом і підлягають списанню в порядку, визначеному Міністерством фінансів України.

-405- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В пункті 1 частини (4) замість слів "Міністерством фінансів України" записати "Кабінетом Міністрів України".

Враховано

1. В інших випадках податкові зобов'язання або податковий борг, що залишаються непогашеними після ліквідації платника податків, вважаються безнадійним боргом і підлягають списанню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

 

 

-406- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13074. Непогашені податкові зобов'язання або податковий борг

(1) У разі коли внаслідок ліквідації платника податків або скасування реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності частина його податкових зобов'язань чи податкового боргу залишається непогашеною внаслідок недостатності його активів, така частина погашається за рахунок активів засновників або учасників такого підприємства, якщо вони несуть повну або додаткову відповідальність за зобов'язаннями такого платника податків згідно із законодавством, у межах такої повної або додаткової відповідальності.

В інших випадках податкові зобов'язання або податковий борг, що залишаються непогашеними після ліквідації платника податків, вважаються безнадійним боргом і підлягають списанню у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.

Те ж саме стосується фізичної особи - платника податків, що помирає або визнається судом безвісно відсутним або померлим чи недієздатним, за виключенням випадків коли з'являються інші особи, що вступають у права спадщини, незалежно від часу набуття таких прав.

(2) Особою, відповідальною за погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу платника податків, є:

а) стосовно платника податків, який ліквідується, - ліквідаційна комісія або інший орган, що проводить ліквідацію згідно з законодавством;

б) стосовно філій, відділень, інших відокремлених підрозділів платника податків, які ліквідуються, - такий платник податків;

в) стосовно фізичної особи-суб'єкта підприємницької діяльності, - така фізична особа;

г) стосовно кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств - їх члени (пайовики) солідарно;

д) стосовно інвестиційних фондів, - інвестиційна компанія, яка здійснює управління таким інвестиційним фондом.

При ліквідації колективних сільськогосподарських підприємств, створених до набрання чинності цим Законом, непогашена частина боргу підлягає списанню у порядку, визначеному законодавством.

(3) Термін погашення податкової заборгованості чи податкового боргу платника податку, що ліквідується

Погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу платника податків, який ліквідується, здійснюється у строки, передбачені для списання безнадійного податкового боргу.

(4) Залік надміру сплачених або невідшкодованих податкових платежів платника податку, що ліквідується

У разі коли платник податків, що ліквідується, має суми надміру сплачених або невідшкодованих податків, зборів (обов'язкових платежів) з відповідного бюджету, такі суми підлягають заліку в рахунок його податкових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом.

У разі коли суми надміру сплачених або невідшкодованих податків, зборів (обов'язкових платежів) з відповідного бюджету перевищує суму податкових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом, сума перевищення використовується для погашення податкової заборгованості або податкового боргу перед іншими бюджетами, а при відсутності такої заборгованості (боргу), напривляється у розпорядження такого платника податку.

Порядок проведення заліків, визначених у цьому пункті, встановлюється Міністерством фінансів України.

Враховано

 

3781.

2. Таке ж правило щодо списання безнадійного боргу застосовується до податкових зобов'язань або податкового боргу фізичної особи - платника податків, яка помирає або визнається судом безвісно відсутньою або померлою чи недієздатною, за винятком випадків, коли з'являються інші особи, що вступають у права спадщини, незалежно від часу набуття таких прав.

 

 

2. Те саме стосується фізичної особи - платника податків, яка помирає або визнається судом безвісно відсутньою або померлою чи недієздатною, за винятком випадків, коли з'являються інші особи, що вступають у права спадщини, незалежно від часу набуття таких прав.

3782.

(5) Особою, відповідальною за погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу платника податків, є:

 

 

(5) Особою, відповідальною за погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу платника податків, є:

3783.

а) стосовно платника податків, який ліквідується, - ліквідаційна комісія або інший орган, що проводить ліквідацію згідно з законодавством України;

-407- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16064, частина (5), підпункт а). Вилучити текст "згідно з законодавством України".

Відхилено

а) стосовно платника податків, який ліквідується, - ліквідаційна комісія або інший орган, що проводить ліквідацію згідно з законодавством України;

3784.

б) стосовно філіалів, відділень, інших відокремлених підрозділів платника податків, що ліквідуються, - такий платник податків;

 

 

б) стосовно філіалів, відділень, інших відокремлених підрозділів платника податків, що ліквідуються, - такий платник податків;

3785.

в) стосовно фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності - така фізична особа;

 

 

в) стосовно фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності - така фізична особа;

3786.

г) стосовно кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств - їх члени (пайовики) солідарно;

-408- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У частині (5) ст. 16064 вилучити підпункт "г".

Відхилено

г) стосовно кооперативів, кредитних спілок, товариств співвласників житла або інших колективних господарств - їх члени (пайовики) солідарно;

3787.

д) стосовно інвестиційних фондів - інвестиційна компанія, яка здійснює управління таким інвестиційним фондом.

-409- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У частині (5) ст. 16064 підпункт "д" замінити новим наступної редакції:

"д) стосовно закритих інвестиційних фондів - інвестиційна компанія, яка здійснює управління таким закритим інвестиційним фондом".

Відхилено

д) стосовно інвестиційних фондів - інвестиційна компанія, яка здійснює управління таким інвестиційним фондом.

 

 

-410- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16064.

Пункт "д" частини (5) виключити.

Відхилено

 

3788.

(6) У разі ліквідації колективних сільськогосподарських підприємств, створених до набрання чинності цим Кодексом, непогашена частина боргу підлягає списанню у порядку, визначеному законодавством України.

-411- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16064, частина (6). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Відхилено

(6) При ліквідації колективних сільськогосподарських підприємств, створених до набрання чинності цим Кодексом, непогашена частина боргу підлягає списанню у порядку, визначеному законодавством України.

3789.

(7) Погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу платника податків, який ліквідується, здійснюється у строки, передбачені для списання безнадійного податкового боргу.

 

 

(7) Погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу платника податків, який ліквідується, здійснюється у строки, передбачені для списання безнадійного податкового боргу.

3790.

(8) У разі коли платник податків, що ліквідується, має суми надміру сплачених або невідшкодованих податків, зборів (обов'язкових платежів) з відповідного бюджету, такі суми підлягають заліку в рахунок його податкових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом.

 

 

(8) У разі коли платник податків, що ліквідується, має суми надміру сплачених або невідшкодованих податків з відповідного бюджету, такі суми підлягають заліку в рахунок його податкових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом.

3791.

У разі коли суми надміру сплачених або невідшкодованих податків, зборів (обов'язкових платежів) з відповідного бюджету перевищує суму податкових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом, сума перевищення використовується для погашення податкової заборгованості або податкового боргу перед іншими бюджетами, а при відсутності такої заборгованості (боргу), направляється у розпорядження такого платника податку.

-412- Кабінет Міністрів України

Пункт (8) статті 16064 пропонується викласти в редакції першого читання.

Враховано частково

(8) У разі коли суми надміру сплачених або невідшкодованих податків з відповідного бюджету перевищує суму податкових зобов'язань або податкового боргу перед таким бюджетом, сума перевищення використовується для погашення податкових зобов'язань або податкового боргу перед іншими бюджетами, а при відсутності таких зобов'язань (боргу), направляється у розпорядження такого платника податку.

3792.

1. Порядок проведення заліків, визначених у цій частині, встановлюється Міністерством фінансів України.

-413- Кабінет Міністрів України

В підпункт 1 пункту (8) статті 16064 вилучити слова: " за погодженням з центральним органом державної податкової служби."

Враховано

1. Порядок проведення заліків, визначених у цій частині, встановлюється Міністерством фінансів України.

3793.

Стаття 16065. Порядок погашення податкових зобов'язань або податкового боргу у разі реорганізації платника податків

 

 

Стаття 16065. Порядок погашення податкових зобов'язань або податкового боргу у разі реорганізації платника податків

3794.

(1) Реорганізацією платника податку є зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання:

 

 

(1) Реорганізацією платника податку з метою оподаткування є зміна його правового статусу, яка передбачає будь-яку з таких дій або їх поєднання:

3795.

а) зміну назви платника податків, а для господарських товариств - зміну організаційно - правового статусу підприємства, що тягне за собою зміну їх ідентифікаційного та/або податкового номеру;

 

 

а) зміну назви платника податків, а для господарських товариств - зміну організаційно - правового статусу підприємства, що тягне за собою зміну їх ідентифікаційного та/або податкового номеру;

3796.

б) злиття платника податків, а саме передачу його активів до статутних фондів інших платників податків, внаслідок якої відбувається ліквідація юридичного статусу платника податку, який зливається з іншими;

 

 

б) злиття платника податків, а саме передачу його активів до статутних фондів інших платників податків, внаслідок якої відбувається ліквідація юридичного статусу платника податку, який зливається з іншими;

3797.

в) розподіл платника податків на декілька осіб, а саме розподіл його активів між статутними фондами новостворених юридичних осіб та/або фізичними особами, внаслідок якого відбувається ліквідація юридичного статусу платника податків, який розподіляється;

 

 

в) розподіл платника податків на декілька осіб, а саме розподіл його активів між статутними фондами новостворених юридичних осіб та/або фізичними особами, внаслідок якого відбувається ліквідація юридичного статусу платника податків, який розподіляється;

3798.

г) виділення з платника податків інших платників податків, а саме передача частини активів платника податків, що реорганізується, до статутних фондів інших платників податків в обмін на їх корпоративні права, внаслідок якого не відбувається ліквідація платника податків, що реорганізується;

 

 

г) виділення з платника податків інших платників податків, а саме передача частини активів платника податків, що реорганізується, до статутних фондів інших платників податків в обмін на їх корпоративні права, внаслідок якого не відбувається ліквідація платника податків, що реорганізується;

3799.

д) реєстрацію фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності без скасування її попередньої реєстрації як іншого суб'єкта підприємницької діяльності, або з таким скасуванням.

 

 

д) реєстрацію фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності без скасування її попередньої реєстрації як іншого суб'єкта підприємницької діяльності, або з таким скасуванням.

3800.

(2) У разі коли власник платника податків або уповноважений ним орган приймає рішення про реорганізацію такого платника податків, його податкова заборгованість чи податковий борг підлягає врегулюванню в такому порядку:

 

 

(2) У разі коли власник платника податків або уповноважений ним орган приймає рішення про реорганізацію такого платника податків, його податкова заборгованість чи податковий борг підлягає врегулюванню в такому порядку:

3801.

а) якщо реорганізація здійснюється шляхом зміни назви, організаційно-правового статусу або місця реєстрації платника податків, такий платник податків після реорганізації набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, які виникли до його реорганізації;

 

 

а) якщо реорганізація здійснюється шляхом зміни назви, організаційно-правового статусу або місця реєстрації платника податків, такий платник податків після реорганізації набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, які виникли до його реорганізації;

3802.

б) якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, такий об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися;

 

 

б) якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більше платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, такий об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися;

3803.

в) якщо реорганізація здійснюється шляхом поділу платника податків на дві або більше особи, з ліквідацією такого платника податків, що розподіляється, усі платники податків, які виникнуть після такої реорганізації, набувають усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, який виник до такої реорганізації.

 

 

в) якщо реорганізація здійснюється шляхом поділу платника податків на дві або більше особи, з ліквідацією такого платника податків, що розподіляється, усі платники податків, які виникнуть після такої реорганізації, набувають усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, який виник до такої реорганізації.

3804.

в1. Зазначені зобов'язання чи борг розподіляються між новоствореними платниками податків пропорційно часткам балансової вартості активів, одержаних ними у процесі реорганізації згідно з розподільним балансом.

 

 

в1. Зазначені зобов'язання чи борг розподіляються між новоствореними платниками податків пропорційно часткам балансової вартості активів, отриманих ними у процесі реорганізації згідно з розподільним балансом.

3805.

в2. У разі коли одна чи більше новостворених осіб не є платниками податків, щодо яких виникли податкові зобов'язання або борг платника податків, який був реорганізований, зазначені податкові зобов'язання чи борг повністю розподіляються між особами, що є платниками таких податків, пропорційно часткам одержаних ними активів, без урахування активів, наданих особам, що не є платниками таких податків.

-414- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити підпункт "в2" п. "в" ч.(2) статті 16065‚ тому що спосіб приховування коштів та майна від оподаткування.

-415- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Пункт "в" частини (2) статті 16065 з метою уникнення випадків ухилення від оподаткування має бути доповнений підпунктом "в3" в такій редакції:

"в3. Державною податковою службою може бути відмовлено у такій реорганізації платнику податків, якщо всі новостворені внаслідок реорганізації особи не будуть платниками таких податків, щодо яких виникли податкові зобов'язання або/і податковий борг платника податків, що реорганізується, до повного погашення податкових зобов'язань або/і податкового боргу".

Відхилено

 

 

Відхилено

в2. У разі коли одна чи більше новостворених осіб не є платниками податків, щодо яких виникли податкові зобов'язання або борг платника податків, який був реорганізований, зазначені податкові зобов'язання чи борг повністю розподіляються між особами, що є платниками таких податків, пропорційно часткам одержаних ними активів, без урахування активів, наданих особам, що не є платниками таких податків.

3806.

(3) Реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків або внесення частини активів платника податків до статутного фонду іншого платника податків без ліквідації платника податків, який реорганізується, не тягне за собою розподілу податкових зобов'язань чи податкового боргу між таким платником податків та особами, створеними у процесі його реорганізації, чи встановлення їх солідарної податкової відповідальності, за винятком випадків, коли за висновками органу державної податкової служби така реорганізація може призвести до неналежного виконання податкових зобов'язань платником податків, який реорганізується. Рішення про застосування солідарної або розподільної податкової відповідальності може бути прийняте органом державної податкової служби у разі, коли активи платника податків, що реорганізується, перебувають у податковій заставі на момент прийняття рішення про таку реорганізацію.

-416- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ч.(3) статті 16065 суперечить ст.37 ЦК України та ст.34 Закону України "Про підприємства в Україні"‚ згідно яких права та обов'язки переходять до новостворених юридичних осіб пропорційно розподіленому майну.

-417- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (3) доповнити новим реченням "З метою оподаткування до зазначених видів реорганізації прирівнюється оренда цілісного майнового комплексу відповідно до законодавства України про оренду державного та комунального майна".

Відхилено

 

 

 

 

 

Враховано

(3) Реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків або внесення частини активів платника податків до статутного фонду іншого платника податків без ліквідації платника податків, який реорганізується, не тягне за собою розподілу податкових зобов'язань чи податкового боргу між таким платником податків та особами, створеними у процесі його реорганізації, чи встановлення їх солідарної податкової відповідальності, за винятком випадків, коли за висновками органу державної податкової служби така реорганізація може призвести до неналежного виконання податкових зобов'язань платником податків, який реорганізується. Рішення про застосування солідарної або розподільної податкової відповідальності може бути прийняте органом державної податкової служби у разі, коли активи платника податків, що реорганізується, перебувають у податковій заставі на момент прийняття рішення про таку реорганізацію. З метою оподаткування до зазначених видів реорганізації прирівнюється оренда цілісного майнового комплексу відповідно до законодавства України про оренду державного та комунального майна

3807.

(4) Платник податків, активи якого передані в податкову заставу, або той, що скористався правом реструктуризації податкового боргу, зобов'язаний завчасно повідомити орган державної податкової служби про прийняття рішення щодо проведення будь-яких видів реорганізації та надати органу державної податкової служби план такої реорганізації. У разі коли орган державної податкової служби встановлює, що план реорганізації призводить або може у майбутньому призвести до неналежного погашення податкових зобов'язань або податкового боргу, він має право прийняти рішення про:

 

 

(4) Платник податків, активи якого передані в податкову заставу, або той, що скористався правом реструктуризації податкового боргу, зобов'язаний завчасно повідомити орган державної податкової служби про прийняття рішення щодо проведення будь-яких видів реорганізації та надати органу державної податкової служби план такої реорганізації. У разі коли орган державної податкової служби встановлює, що план реорганізації призводить або може у майбутньому призвести до неналежного погашення податкових зобов'язань або податкового боргу, він має право прийняти рішення про:

3808.

а) розподіл суми податкових зобов'язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають внаслідок реорганізації, виходячи з очікуваної прибутковості (ліквідності) кожного такого платника податків, без застосування принципу пропорційного розподілу, встановленого частинами (2) - (3) цієї статті;

-418- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16065. В частині (4): підпункт "а" виключити.

-419- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Підпункт "а" ч.(4) статті 16065 суперечить ст.37 ЦК України та ст.34 Закону України "Про підприємства в Україні"‚ згідно яких права та обов'язки переходять до новостворених юридичних осіб пропорційно розподіленому майну.

Відхилено

 

 

Відхилено

а) розподіл суми податкових зобов'язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають внаслідок реорганізації, виходячи з очікуваної прибутковості (ліквідності) кожного такого платника податків, без застосування принципу пропорційного розподілу, встановленого частинами (2) - (3) цієї статті;

 

 

-420- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В частині (4) пункт "а" виключити.

Відхилено

 

3809.

б) погашення податкових зобов'язань, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації;

 

 

б) погашення податкових зобов'язань, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації;

3810.

в) встановлення солідарної відповідальності за сплату податкових зобов'язань платника податку, що реорганізується, стосовно всіх осіб, створених у процесі реорганізації, що тягне за собою застосування режиму податкової застави щодо усіх активів таких осіб;

-421- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Підпункт "в" ч.(4) статті 16065 суперечить ст.37 ЦК України та ст.34 Закону України "Про підприємства в Україні"‚ згідно яких права та обов'язки переходять до новостворених юридичних осіб пропорційно розподіленому майну.

Відхилено

в) встановлення солідарної відповідальності за сплату податкових зобов'язань платника податку, що реорганізується, стосовно всіх осіб, створених у процесі реорганізації, що тягне за собою застосування режиму податкової застави щодо усіх активів таких осіб;

 

 

-422- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Пункт "в" викласти в такій редакції:

"в) встановлення солідарної відповідальності за сплату податкових зобов'язань платника податку, що реорганізується, відповідно до розподілу об'єкта податкової застави (активів) між особами, створеними у процесі реорганізації.

Відхилено

 

3811.

г) поширення права податкової застави на всі активи платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків, якщо один або більше з них мали податкові зобов'язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою.

-423- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

У підпункті "г": слово "всі" виключити;

доповнити пункт словами: "у порядку, визначеному статтями 16054-16060".

Відхилено

г) поширення права податкової застави на всі активи платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків, якщо один або більше з них мали податкові зобов'язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою.

 

 

-424- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В пункті: г) слово "всі" виключити. Доповнити пункт словами "в порядку, визначеному статтями 16054-16060".

Відхилено

 

3812.

(5) Прийняті відповідно до частини (4) цієї статті рішення органу державної податкової служби можуть бути оскаржені в порядку та строки, визначені цим Кодексом для оскарження податкового зобов'язання або податкового боргу, нарахованого контролюючим органом.

 

 

(5) Прийняті відповідно до частини (4) цієї статті рішення органу державної податкової служби можуть бути оскаржені в порядку та строки, визначені цим Кодексом для оскарження податкового зобов'язання або податкового боргу, нарахованого контролюючим органом.

3813.

(6) Проведення реорганізації з порушенням правил, визначених частиною (4) цієї статті, тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством України.

-425- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16065, частина (6). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

(6) Проведення реорганізації з порушенням правил, визначених частиною (4) цієї статті, тягне за собою відповідальність, встановлену законом.

3814.

(7) Реорганізація платника податків не змінює строків погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платниками податків, створеними внаслідок такої реорганізації.

 

 

(7) Реорганізація платника податків не змінює строків погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платниками податків, створеними внаслідок такої реорганізації.

3815.

(8) У разі коли платник податків, що реорганізується, має суми зайво сплачених або невідшкодованих податків, такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу за іншими податками. Зазначена сума розподіляється між бюджетами та цільовими бюджетними фондами пропорційно загальним сумам податкової заборгованості або податкового боргу такого платника податків.

-426- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(8) викласти в такій редакції:

"(8) У разі коли платник податків, що реорганізується, має суми надміру сплачених або невідшкодованих податків, зборів (обов'язкових платежів), такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу за іншими податками, зборами (обов'язковими платежами). Зазначена сума розподіляється між бюджетами та державними цільовими фондами пропорційно загальним сумам податкової заборгованості або податкового боргу такого платника податків".

Враховано

(8) У разі коли платник податків, що реорганізується, має суми надміру сплачених або невідшкодованих податків, такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу за іншими податками. Зазначена сума розподіляється між бюджетами та державними цільовими фондами пропорційно загальним сумам податкової заборгованості або податкового боргу такого платника податків.

3816.

(9) У разі коли сума зайво сплачених або невідшкодованих податків платника податків перевищує суму податкових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення направляється в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно їх частини в активах, що розподіляються, згідно з розподільним балансом або передаточним актом.

-427- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13075. Порядок погашення податкових зобов'язань або податкового боргу при реорганізації платника податків

(1) У разі коли власник платника податків або уповноважений ним орган приймає рішення про реорганізацію такого платника податків, його податкова заборгованість чи податковий борг підлягає врегулюванню в такому порядку:

а) якщо реорганізація здійснюється шляхом зміни назви, організаційно-правового статусу або місця реєстрації платника податків, такий платник податків після реорганізації набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, які виникли до його реорганізації;

б) якщо реорганізація здійснюється шляхом об'єднання двох або більшої кількості платників податків в одного платника податків з ліквідацією платників податків, що об'єдналися, такий об'єднаний платник податків набуває усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу всіх платників податків, що об'єдналися;

в) якщо реорганізація здійснюється шляхом розподілу платника податків на дві або більше особи, з ліквідацією такого платника податків, що розподіляється, усі платники податків, які виникнуть після такої реорганізації, набувають усіх прав і обов'язків щодо погашення податкових зобов'язань чи податкового боргу, який виник до такої реорганізації. Зазначені зобов'язання чи борг розподіляються між новоствореними платниками податків пропорційно часткам балансової вартості активів, отриманих ними у процесі реорганізації згідно з розподільчим балансом. У разі коли одна чи більше новостворених осіб не є платниками податків, щодо яких виникли податкові зобов'язання або борг платника податків, який був реорганізований, зазначені податкові зобов'язання чи борг повністю розподіляються між особами, що є платниками таких податків, пропорційно долям отриманих ними активів, без урахування активів, наданих особам, що не є платниками таких податків.

(2) Реорганізація платника податків шляхом виділення з його складу іншого платника податків або внесення частини активів платника податків до статутного фонду іншого платника податків, без ліквідації платника податків, який реорганізується, не тягне за собою розподілу податкових зобов'язань чи податкового боргу між таким платником податків та особами, створеними у процесі його реорганізації, чи встановлення їх солідарної податкової відповідальності, за виключенням випадків коли за висновками податкового органу така реорганізація може призвести до неналежного виконання податкових зобов'язань платником податків, яке реорганізується. Рішення про застосування солідарної або розподільної податкової відповідальності може бути прийняте податковим органом у разі, коли активи платника податків, що реорганізується, перебувають у податковій заставі на момент прийняття рішення про таку реорганізацію.

Враховано частково

(9) У разі коли сума надміру сплачених або невідшкодованих податків, зборів (обов'язкових платежів), платника податків перевищує суму податкових зобов'язань або податкового боргу з інших податків, сума перевищення направляється в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно їх частки в активах, що розподіляються, згідно з розподільним балансом або передаточним актом.

 

 

(3) Платник податків, активи якого передані у податкову заставу, або той, що скористався правом реструктуризації податкового боргу, зобов'язаний завчасно повідомити податковий орган про прийняття рішення щодо проведення будь-яких видів реорганізації та надати податковому органу план такої реорганізації. У разі коли податковий орган встановлює, що план реорганізації призводить або може у майбутньому призвести до неналежного погашення податкових зобов'язань або податкового боргу, він має право прийняти рішення про:

а) розподіл суми податкових зобов'язань або податкового боргу між платниками податків, що виникають внаслідок реорганізації, виходячи з очікуваної прибутковості (ліквідності) кожного такого платника податків, без застосування принципу пропорційного розподілу, встановленого пунктом 13.1 цієї статті;

б) погашення податкових зобов'язань, забезпечених податковою заставою, до проведення такої реорганізації;

в) встановлення солідарної відповідальності за сплату податкових зобов'язань платника податку, що реорганізується, стосовно всіх осіб, створених у процесі реорганізації, що тягне за собою застосування режиму податкової застави щодо усіх активів таких осіб;

г) поширення права податкової застави на всі активи платника податків, який створюється шляхом об'єднання інших платників податків, якщо один або більше з них мали податкові зобов'язання або податковий борг, забезпечений податковою заставою.

Зазначені рішення податкового органу можуть бути оскаржені у порядку та строки, визначені цим Кодексом для оскарження податкового зобов'язання або податкового боргу, нарахованого контролюючим органом.

Проведення реорганізації із порушенням правил, визначених цим пунктом, тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством.

(4) Реорганізація платника податків не змінює строків погашення податкових зобов'язань або податкового боргу платниками податків, створеними внаслідок такої реорганізації.

(5) У разі коли платник податків, що реорганізується, має суми зайво сплачених або невідшкодованих податків (зборів, неподаткових платежів), такі суми підлягають заліку в рахунок його непогашених податкових зобов'язань або податкового боргу за іншими податками (зборами, неподатковими платежами). Зазначена сума розподіляється між бюджетами та цільовими бюджетними фондами пропорційно загальним сумам податкової заборгованості або податкового боргу такого платника податків.

(6) У разі коли сума зайво сплачених або невідшкодованих податків (зборів, неподаткових платежів) платника податків перевищує суму податкових зобов'язань або податкового боргу з інших податків (зборів, неподаткових платежів), сума перевищення направляється в розпорядження правонаступників такого платника податків пропорційно до їх долі в активах, що розподіляються, згідно з розподільчим балансом або передаточним актом.

 

 

3817.

Стаття 16066. Порядок виконання податкових зобов'язань фізичних осіб у разі їх смерті або визнання безвісно відсутніми чи недієздатними, а також неповнолітніх

 

 

Стаття 16066. Порядок виконання податкових зобов'язань фізичних осіб у разі їх смерті або визнання безвісно відсутніми чи недієздатними, а також неповнолітніх

3818.

(1) Податкові зобов'язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

-428- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16066, частина (1). Після тексту "(крім держави)" додати текст ", територіальної громади".

Відхилено

(1) Податкові зобов'язання фізичної особи у разі її смерті або оголошення судом померлою виконуються її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

3819.

1. Претензії спадкоємцям пред'являються органами державної податкової служби в порядку, встановленому цивільним законодавством України для пред'явлення претензій кредиторами спадкодавця.

 

 

1. Претензії спадкоємцям пред'являються органами державної податкової служби в порядку, встановленому цивільним законодавством України для пред'явлення претензій кредиторами спадкодавця.

3820.

2. Після закінчення строку на прийняття спадщини податкові зобов'язання (податкова заборгованість) спадкодавця стають податковими зобов'язаннями (податковою заборгованістю) спадкоємців.

 

 

2. Після закінчення строку на прийняття спадщини податкові зобов'язання (податкова заборгованість) спадкодавця стають податковими зобов'язаннями (податковою заборгованістю) спадкоємців.

3821.

3. Протягом строку на прийняття спадщини на податкові зобов'язання (податкову заборгованість) спадкодавців пеня не нараховується.

 

 

3. Протягом строку на прийняття спадщини на податкові зобов'язання (податкову заборгованість) спадкодавців пеня не нараховується.

3822.

4. У разі переходу спадщини до держави податкові зобов'язання померлої фізичної особи припиняються.

 

 

4. У разі переходу спадщини до держави податкові зобов'язання померлої фізичної особи припиняються.

3823.

(2) Податкові зобов'язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми цивільної дієздатності в повному обсязі.

 

 

(2) Податкові зобов'язання неповнолітніх осіб виконуються їх батьками (усиновителями), опікунами (піклувальниками) до набуття неповнолітніми цивільної дієздатності в повному обсязі.

3824.

(3) Податкові зобов'язання фізичної особи, яка визнана судом недієздатною, виконуються її опікуном.

 

 

(3) Податкові зобов'язання фізичної особи, яка визнана судом недієздатною, виконуються її опікуном.

3825.

(4) Податкові зобов'язання фізичної особи, яка визнана судом безвісно відсутньою, виконуються особою, на яку в установленому порядку покладено здійснення опіки над майном безвісно відсутньої особи.

-429- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16066, частина (4). Вилучити текст " в установленому порядку".

Відхилено

(4) Податкові зобов'язання фізичної особи, яка визнана судом безвісно відсутньою, виконуються особою, на яку в установленому порядку покладено здійснення опіки над майном безвісно відсутньої особи.

3826.

(5) Податкові зобов'язання у випадках, передбачених частинами (2) -(4) цієї статті, виконуються за рахунок майна (доходів) відповідно неповнолітніх, недієздатних та безвісно відсутніх осіб, за винятком, встановленим частиною (6) цієї статті.

 

 

(5) Податкові зобов'язання у випадках, передбачених частинами (2) -(4) цієї статті, виконуються за рахунок майна (доходів) відповідно неповнолітніх, недієздатних та безвісно відсутніх осіб, за винятком, встановленим частиною (6) цієї статті.

3827.

(6) Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання податкових зобов'язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення податкової заборгованості.

 

 

(6) Батьки (усиновителі) неповнолітніх і неповнолітні у разі невиконання податкових зобов'язань неповнолітніх несуть солідарну майнову відповідальність за погашення податкової заборгованості.

3828.

(7) Батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) неповнолітніх, опікуни недієздатних, особи, на яких покладено здійснення опіки над майном безвісно відсутніх (законні представники платників податків - фізичних осіб) повинні від імені відповідних фізичних осіб:

 

 

(7) Батьки (усиновителі) та опікуни (піклувальники) неповнолітніх, опікуни недієздатних, особи, на яких покладено здійснення опіки над майном безвісно відсутніх (законні представники платників податків - фізичних осіб) повинні від імені відповідних фізичних осіб:

3829.

а) подати за наявності підстав до органу державної податкової служби заяву для реєстрації цих фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та у випадках, передбачених цим Кодексом, іншу інформацію, необхідну для ведення зазначеного реєстру;

 

 

а) подати за наявності підстав до органу державної податкової служби заяву для реєстрації цих фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та у випадках, передбачених цим Кодексом, іншу інформацію, необхідну для ведення зазначеного реєстру;

3830.

б) своєчасно подавати належним чином заповнені декларації про доходи та майно;

 

 

б) своєчасно подавати належним чином заповнені декларації про доходи та майно;

3831.

в) у випадках, передбачених цим Кодексом, вести облік доходів і витрат;

 

 

в) у випадках, передбачених цим Кодексом, вести облік доходів і витрат;

3832.

г) виконувати інші обов'язки, прямо покладені на них цим Кодексом.

 

 

г) виконувати інші обов'язки, прямо покладені на них цим Кодексом.

3833.

(8) Законні представники платників податків - фізичних осіб несуть відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами для платників податків, за невиконання обов'язків, зазначених у частині (7) цієї статті.

 

 

(8) Законні представники платників податків - фізичних осіб несуть відповідальність, передбачену цим Кодексом та іншими законами для платників податків, за невиконання обов'язків, зазначених у частині (7) цієї статті.

3834.

(9) Якщо майна неповнолітньої (крім випадку, передбаченого частиною (6) цієї статті), недієздатної або безвісно відсутньої особи недостатньо для забезпечення виконання податкових зобов'язань такої фізичної особи, а також для сплати нарахованих фінансових санкцій, то суми податкової заборгованості списуються у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(9) Якщо майна неповнолітньої (крім випадку, передбаченого частиною (6) цієї статті), недієздатної або безвісно відсутньої особи недостатньо для забезпечення виконання податкових зобов'язань такої фізичної особи, а також для сплати нарахованих фінансових санкцій, то суми податкової заборгованості списуються у порядку, встановленому центральним органом державної податкової служби України.

3835.

(10) У разі скасування судом рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або прийняття рішення про поновлення у дієздатності особи, яка визнавалася недієздатною, податкове зобов'язання такої фізичної особи відновлюється в частині сум податків, списаних відповідно до частини (9) цієї статті. Фінансові санкції у цьому разі не сплачуються за період з дня набрання чинності рішеннями суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи недієздатною до дня набрання чинності рішеннями про скасування рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи рішення про поновлення у дієздатності особи.

 

 

(10) У разі скасування судом рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою або прийняття рішення про поновлення у дієздатності особи, яка визнавалася недієздатною, податкове зобов'язання такої фізичної особи відновлюється в частині сум податків, списаних відповідно до частини (9) цієї статті. Фінансові санкції у цьому разі не сплачуються за період з дня набрання чинності рішеннями суду про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи недієздатною до дня набрання чинності рішеннями про скасування рішення про визнання фізичної особи безвісно відсутньою чи рішення про поновлення у дієздатності особи.

3836.

Стаття 16067. Розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платника податків, а також податковий компроміс

-430- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Виключити ст.16067 - це причина корупції.

Відхилено

Стаття 16067. Розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платника податків, досягнення податкового компромісу

 

 

-431- Н.д.Танасов С.І. (Округ №192)

Підвищити роль і відповідальність голів обласних ДПА в стимулюванні виробництва - надати їм право на представлення відстрочок в оплаті податків до 9 місяців, в т.ч. за 0% ставкою. За умови передачі у виробництво сировини та матеріалів із податкової застави. Не дозволить організувати виробництво на простоюючих виробничих потужностях 50% суми одержаної суми податку із прибутку, направляти на зміцнення матеріальної бази і соціальний розвиток колективів ДПА.

Максимально наблизити методики визначення показників в бухгалтерському і податковому обліку.

Відхилено

 

 

 

-432- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Вважаємо, що ст.16067 необхідно узгодити із нормами Положення про Міністерство фінансів України, затверджений Указом Президента України № 1081/99 від 26.08.99 р.

Відхилено

 

3837.

(1) Розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту шляхом розподілу сум податкових зобов'язань на декілька термінів під проценти, розмір яких не може бути меншим розміру пені, встановленої цим Кодексом.

-433- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (1) викласти в такій редакції:

"Розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум пені під проценти, розмір яких не може бути меншим, ніж ставка Національного банку України на дату, визначену згідно з частиною (8) статті 16070 цього Кодексу".

Враховано

(1) Розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту на основну суму його податкових зобов'язань без урахування сум пені під проценти, розмір яких не може бути меншим, ніж ставка Національного банку України на дату, визначену згідно з частиною (8) статті 16070 цього Кодексу.

3838.

(2) Відстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків бюджетного кредиту шляхом перенесення сплати податкових зобов'язань на більш пізній строк та/або суми процентів, нарахованих на таsку суму протягом терміну відстрочення у розмірі, що не може бути меншим розміру пені, встановленого цим Кодексом.

-434- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (2) викласти в такій редакції:

"Відстроченням податкових зобов'язань є перенесення сплати основної суми податкових зобов'язань платника податків без урахування сум пені під проценти, розмір яких не може бути меншим, ніж ставка Національного банку України на дату, визначену згідно з частиною (8) статті 16070 цього Кодексу, на пізніший термін".

Враховано

Відстроченням податкових зобов'язань є перенесення сплати основної суми податкових зобов'язань платника податків без урахування сум пені під проценти, розмір яких не може бути меншим, ніж ставка Національного банку України на дату, визначену згідно з частиною (8) статті 16070 цього Кодексу на пізніший термін.

3839.

(3) Податковим компромісом є досягнення згоди між платником податків та органом державної податкової служби щодо обсягів та умов погашення його податкового зобов'язання або його частини, з нарахуванням пені або без такої.

-435- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (2) викласти в такій редакції:

"Працівник податкового органу, який уповноважений розглядати скаргу платника податків у межах адміністративної апеляційної процедури, має право пропонувати такому платнику податків компромісне рішення спору, яке полягає у задоволенні частини скарги платника податків під зобов'язання останнього погодитися з рештою податкових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом".

Враховано

(3) Працівник податкового органу, який уповноважений розглядати скаргу платника податків у межах адміністративної апеляційної процедури, має право пропонувати такому платнику податків компромісне рішення спору, яке полягає у задоволенні частини скарги платника податків під зобов'язання останнього погодитися з рештою податкових зобов'язань, нарахованих контролюючим органом.

3840.

(4) Платник податків, який звертається до органу державної податкової служби із заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань або досягнення податкового компромісу, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання.

 

 

(4) Платник податків, який звертається до органу державної податкової служби із заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань або досягнення податкового компромісу, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання.

3841.

(5) Підставою для розстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо існування загрози виникнення податкового боргу, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов'язань та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом продукції такого платника податків.

 

 

(5) Підставою для розстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо існування загрози виникнення податкового боргу, а також економічного обґрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов'язань та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

3842.

(6) Підставою для відстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення податкового боргу та/або банкрутства такого платника податків внаслідок таких обставин, а також економічного обгрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов'язань та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом продукції такого платника податків.

 

 

(6) Підставою для відстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо дії обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення податкового боргу та/або банкрутства такого платника податків внаслідок таких обставин, а також економічного обгрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов'язань та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом продукції такого платника податків.

3843.

(7) Підставою для узгодження умов податкового компромісу є подання платником податків достатніх доказів того, що застосування режимів розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань не призведе до їх погашення у повному обсязі та/або призведе до виникнення податкового боргу чи банкрутства такого платника податків.

-436- Кабінет Міністрів України

В пункті (7) статті 16067 в останньому реченні замість слів: "центральним органом державної податкової служби" написати: "Міністерством фінансів України"

-437- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (7) викласти в такій редакцйії:

"Підставою для прийняття рішення щодо податкового компромісу є наявність у податкового органу таких наявних фактів та доказів по суті скарги платника податків, які дають підстави вважати, що запропонований податковий компроміс приведе до більш швидкого та/або більш повного погашення податкового зобов'язання, порівняно з результатами, які можуть бути отримані внаслідок передання такого спору на вирішення суду (арбітражного суду).

Податковий компроміс не може бути запропоновано платнику податків до того, як працівник податкового органу, уповноважений розглядати скаргу такого платника податків, не складе письмове обгрунтування доцільності податкового компромісу, що має бути розглянуте посадовою особою податкового органу, яка нарахувала оскаржуване податкове зобов'язання, а також посадовою особою, якій безпосередньо підпорядковується такий працівник.

У разі коли платник податків погоджується на укладення податкового компромісу, зазначене рішення набирає чинності з моменту отримання письмової згоди керівника податкового органу вищого рівня, а сума податкового зобов'язання, яка визначена умовами податкового компромісу, вважається узгодженою, і таке рішення не може бути оскаржене у майбутньому.

Порядок застосування цієї частини визначається центральним органом державної податкової служби ".

Враховано частково

 

 

 

 

 

Враховано

(7) Підставою для прийняття рішення щодо податкового компромісу є наявність у органу державної податкової служби таких наявних фактів та доказів по суті скарги платника податків, які дають підстави вважати, що запропонований податковий компроміс приведе до більш швидкого та/або більш повного погашення податкового зобов'язання, порівняно з результатами, які можуть бути отримані внаслідок передання такого спору на вирішення суду (господарському суду).

Податковий компроміс не може бути запропоновано платнику податків до того, як працівник органу державної податкової служби, уповноважений розглядати скаргу такого платника податків, не складе письмове обґрунтування доцільності податкового компромісу, що має бути розглянуте посадовою особою податкового органу, яка нарахувала оскаржуване податкове зобов'язання, а також посадовою особою, якій безпосередньо підпорядковується такий працівник.

У разі коли платник податків погоджується на укладення податкового компромісу, зазначене рішення набирає чинності з моменту отримання письмової згоди керівника податкового органу вищого рівня, а сума податкового зобов'язання, яка визначена умовами податкового компромісу, вважається узгодженою, і таке рішення не може бути оскаржене у майбутньому.

Порядок застосування цієї частини визначається центральним органом державної податкової служби за узгодженням з Міністерством фінансів України

3844.

(8) Органи, що приймають рішення про податковий компроміс, повинні брати до уваги питання соціального захисту осіб, які перебувають у відносинах найму з такими платниками податків.

 

 

(8) Органи, що приймають рішення про податковий компроміс, повинні брати до уваги питання соціального захисту осіб, які перебувають у відносинах найму з такими платниками податків.

3845.

(9) Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.

-438- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(9) перед словом "частками" вставити слово "рівними" .

Враховано

(9) Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.

3846.

(10) Відстрочення у сплаті податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за яким основна сума податкових зобов'язань і нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного центральним органом державної податкової служби чи відповідним органом місцевого самоврядування, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з дня виникнення такого податкового зобов'язання.

-439- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч. (10) викласти в такій редакції:

"Відстрочення податкових зобов'язань надається на умовах, за якими основна сума податкових зобов'язань та нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного відповідним податковим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, який згідно із частини (11) цієї статті затверджує рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з моменту виникнення такого податкового зобов'язання або одноразово у повному обсязі".

Враховано

(10) Відстрочення податкових зобов'язань надається на умовах, за якими основна сума податкових зобов'язань та нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного відповідним органом державної податкової служби чи відповідним органом місцевого самоврядування, який згідно із частиною (11) цієї статті затверджує рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань, але не пізніше закінчення 12 календарних місяців з моменту виникнення такого податкового зобов'язання або одноразово у повному обсязі.

3847.

 

-440- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У ч. (10) ст. 16067 додати такі слова "У виключних випадках, за рішенням Кабінету Міністрів України цей строк можна продовжити до 36 місяців, при цьому таке продовження відстрочки у сплаті податкових зобов'язань, можна лише при вчасній сплаті поточних податкових зобов'язань".

Відхилено

 

3848.

(11) Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань в межах одного бюджетного року приймається у такому порядку:

 

 

(11) Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань в межах одного бюджетного року приймається у такому порядку:

3849.

а) стосовно загальнодержавних податків, зборів (обов'язкових платежів) рішення приймається керівником органу державної податкової служби та має бути погодженим керівником органу державної податкової служби вищого рівня;

-441- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

П."а" ч.(11) перед словами "вищого рівня" додати слова "(його заступником)".

Враховано

а) стосовно загальнодержавних податків, рішення приймається керівником органу державної податкової служби (його заступником) та має бути затверджене керівником органу державної податкової служби (його заступником) вищого рівня;

 

 

-442- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

В частині (11) підп. "а" ст. 16067 після слів "обов'язкових платежів" доповнити словами "тих, які підлягають зарахуванню в державний бюджет України".

Відхилено

 

 

 

-443- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

У підпункті "а" частини (11) статті 16067 після слів "(обов'язкових платежів)" доповнити словами "тих, які підлягають зарахуванню в Державний бюджету України".

Відхилено

 

3850.

б) стосовно місцевих податків і зборів рішення приймається керівником органу державної податкової служби та має бути затвердженим фінансовим органом органу місцевої виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

-444- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В п."б" ч. (11) після слова "служби" додати слова "(його заступником)".

Враховано

б) стосовно місцевих податків рішення приймається керівником органу державної податкової служби (його заступником) та має бути затверджене фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки.

 

 

-445- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

У підпункті "б" частини (11) статті 16067 після слова "щодо" доповнити словами "загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів), а також" і далі за текстом.

Відхилено

 

 

 

-446- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Пункт "б" частини 11 статті 16067 після слів "виконавчої влади" доповнити наступними словами:

"(а за його відсутності - виконавчим комітетом місцевої Ради)".

Відхилено

 

3851.

(12) Центральний орган державної податкової служби України може встановити іншу процедуру затвердження рішень про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань з загальнодержавних податків у межах одного бюджетного року, виходячи з їх сум або видів податків.

-447- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(12) після слів "податків" вставити слова "зборів (обов'язкових платежів)".

Враховано

(12) Центральний орган державної податкової служби України може встановити іншу процедуру затвердження рішень про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань з загальнодержавних податків у межах одного бюджетного року, виходячи з їх сум або видів податків.

3852.

(13) Рішення про розстрочення податкових зобов'язань на строк, що виходить за рамки одного бюджетного року, щодо загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) приймається керівником (заступником) центрального органу державної податкової служби України за узгодженням з Міністерством фінансів України, а щодо місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби за узгодженням з фінансовим органом місцевої виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

-448- Народні Депутати України - Члени Комітету З Питань Фінансів І Банківської Діяльності

Ч. (13) Викласти В Такій Редакції:

"Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань на термін, що виходить за межі одного бюджетного року, щодо загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) приймається керівником (заступником) центрального органу державної податкової служби за узгодженням з Міністерством фінансів України, а щодо місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби (його заступником) за узгодженням з фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори".

Враховано

(13) Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань на термін, що виходить за межі одного бюджетного року, щодо загальнодержавних податків приймається керівником (заступником) центрального органу державної податкової служби за узгодженням з Міністерством фінансів України, а щодо місцевих податків - керівником органу державної податкової служби (його заступником) за узгодженням з фінансовим органом місцевого органу виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки.

 

 

-449- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Частину (13) ст. 16067 викласти в такій редакції "Рішення про розстрочку податкових зобов'язань на строк, який виходить за рамки одного бюджетного року, що стосується загальнодержавних податків і зборів, зарахованих у держбюджет України, приймає керівник (заступник) центрального органу державної податкової служби за погодженням з Мінфіном України; ті, що зараховуються в місцеві бюджети - за погодженням з ВР АРК, або Радою відповідного рівня; щодо місцевих податків і зборів - керівником органу державної податкової служби за погодженням з фінансовим органом місцевої виконавчої влади, або виконавчого органу ради, у бюджет якого зараховуються місцеві податки і збори".

Відхилено

 

 

 

-450- Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

Частину (13) викласти в такій редакції:

"(13) Рішення про розстрочку податкових зобов'язань на строк, який виходить за рамки одного бюджетного року, що стосується загальнодержавних податків і зборів, зарахованих у Державний бюджет України, приймає керівник (заступник) центрального органу державної податкової служби за погодженням з Міністерством фінансів України; ті, що зараховуються в місцеві бюджети - за погодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим або радою відповідного рівня; щодо місцевих податків і зборів --керівником органу державної податкової служби за погодженням з фінансовим органом місцевої виконавчої влади або виконавчого органу ради, у бюджет якого зараховуються місцеві податки і збори".

Відхилено

 

 

 

-451- Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

частину (13) викласти у наступній редакції,

"(13) Рішення про розстрочку податкових зобов'язань на термін, який виходить за межі одного бюджетного року та які мають відношення до загальнодержавних податків і зборів, зарахованих до Державного бюджету України, приймається керівником (заступником) центрального органу державної податкової служби за узгодженням з міністерством фінансів України, а таких, що зараховуються до місцевих бюджетів - за узгодженням з Верховною Радою Автономної Республіки Крим, або радою відповідного рівня. У відношенні місцевих податків і зборів - керівником органу Державної податкової служби за узгодженням з фінансовим органом місцевої виконавчої влади, або виконавчим органом місцевої влади, в бюджет якого зараховуються місцеві податки і збори".

Відхилено

 

3853.

(14) Звіт про виконання відповідного бюджету має містити розрахунок втрат його доходів від розстрочень сплати податкових зобов'язань платників податків.

-452- Н.д.Танюк Л.С. (Округ №166)

Частину (14) статті 16067 подати в такій редакції:

"(14) Звіт про виконання відповідного бюджету має містити розрахунок втрат його доходів від розстрочень і відстрочень, досягнення податкового компромісу".

Відхилено

(14) Звіт про виконання відповідного бюджету має містити розрахунок втрат його доходів від розстрочень, відстрочень сплати податкових зобов'язань платників податків та /або податкового компромісу.

3854.

(15) У разі коли розстрочення або відстрочення сплати податкових зобов'язань здійснюється на строк, що виходить за рамки одного бюджетного року, у законі про Державний бюджет України або відповідно у рішенні про затвердження місцевого бюджету на наступний бюджетний рік мають бути відображені доходи, пов'язані з погашенням розстрочених чи відстрочених податкових зобов'язань.

 

 

(15) У разі коли розстрочення або відстрочення сплати податкових зобов'язань здійснюється на строк, що виходить за межі одного бюджетного року, у законі про Державний бюджет України або у рішенні про затвердження місцевого бюджету на наступний бюджетний рік мають бути відображені доходи, пов'язані з погашенням розстрочених чи відстрочених податкових зобов'язань.

3855.

(16) Рішення про відстрочення, розстрочення або податковий компроміс приймається по загальній сумі заборгованості з зазначенням сум по кожному окремому податку, збору (обов'язковому платежу).

 

 

(16) Рішення про відстрочення, розстрочення або податковий компроміс приймається по загальній сумі заборгованості з зазначенням сум по кожному окремому податку, збору (обов'язковому платежу).

3856.

(17) У виняткових випадках, коли платник податків доводить органу державної податкової служби за місцем свого розташування (проживання) факт існування загрози виникнення податкового боргу та/або у разі наявності такого боргу - загрози банкрутства такого платника податків, керівник центрального органу державної податкової служби України за поданням керівника місцевого органу державної податкової служби може прийняти рішення про встановлення податкового компромісу, згідно з яким платник податків буде зобов'язаний сплатити знижену суму податкового зобов'язання із застосуванням режиму розстрочення чи відстрочення решти платежів або без такого застосування.

-453- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (17) вилучити. В зв'язку з цим частину (18) вважити частиною (17).

Враховано

(17) Рішення про досягнення податкового компромісу підлягають узгодженню у порядку, встановленому цією статтею для узгодження рішень про розстрочення чи відстрочення податкового зобов'язання.

3857.

(18) Рішення про досягнення податкового компромісу підлягають узгодженню у порядку, встановленому цією статтею для узгодження рішень про розстрочення чи відстрочення податкового зобов'язання.

-454- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити статтю новою частиною (18):

"Розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань у межах процедури відновлення платоспроможності боржника відповідно до законодавства з питань банкрутства здійснюються на умовах, передбачених мировою угодою".

Враховано

(18) Розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань у межах процедури відновлення платоспроможності боржника відповідно до законодавства з питань банкрутства здійснюються на умовах, передбачених мировою угодою.

3858.

(19) Будь-які рішення щодо розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань окремих платників податків або умови чи результати податкових компромісів, досягнутих з такими платниками податків, повинні щороку оприлюднюватися у засобах масової інформації за рахунок органів, що прийняли такі рішення.

 

 

(19) Будь-які рішення щодо розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань окремих платників податків або умови чи результати податкових компромісів, досягнутих з такими платниками податків, повинні щороку оприлюднюватися у засобах масової інформації за рахунок органів, що прийняли такі рішення.

3859.

(20) Копії рішень про розстрочення, відстрочення чи досягнення податкового компромісу повинні бути надіслані відповідним податковим органом Міністерству фінансів України протягом 15 днів з дня їх прийняття.

-455- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)

Н.д.Раханський А.В. (Округ №4)

Н.д.Мироненко В.А. (Округ №5)

Н.д.Іванов С.А. (Округ №3)

В частині (20) ст. 16067 після слова "компроміс" доповнити словами "щодо платежів, які зараховуються в держбюджет України" і далі за текстом.

Відхилено

(20) Копії рішень про розстрочення, відстрочення чи досягнення податкового компромісу повинні бути надіслані відповідним податковим органом Міністерству фінансів України протягом 15 днів з дня їх прийняття.

3860.

Кабінет Міністрів України надає звіт про застосування розстрочень, відстрочень, на термін, що виходить за межі бюджетного року, чи податкових компромісів із зазначенням перенесених сум на наступний бюджетний рік та сум втрат бюджетів, об'єктів надання податкових пільг та мотивів прийняття позитивних рішень по кожному з них, як додаток до звіту про виконання зведеного бюджету України.

 

 

Кабінет Міністрів України надає звіт про застосування розстрочень, відстрочень, на термін, що виходить за межі бюджетного року, чи податкових компромісів із зазначенням перенесених сум на наступний бюджетний рік та сум втрат бюджетів, об'єктів надання податкових пільг та мотивів прийняття позитивних рішень по кожному з них, як додаток до звіту про виконання зведеного бюджету України.

3861.

(21) Розстрочення, відстрочення та податковий компроміс не можуть надаватися чи встановлюватися стосовно податкових зобов'язань з ввізного мита, акцизного податку, податку на додану вартість, внесків до Пенсійного фонду України чи інших внесків у межах державного або обов'язкового соціального страхування, якщо інше не встановлено цим Кодексом або іншими законами.

-456- Кабінет Міністрів України

В першому абзаці частини (21) статті 16067 після слів "податкових зобов'язань з ввізного" добавити "вивізного".

Враховано

(21) Розстрочення, відстрочення та податковий компроміс не можуть надаватися чи встановлюватися стосовно податкових зобов'язань з ввізного, вивізного мита, акцизного податку, податку на додану вартість, внесків до Пенсійного фонду України чи інших внесків у межах державного або обов'язкового соціального страхування, якщо інше не встановлено цим Кодексом або іншими законами.

3862.

Будь-який платник податку має право вимагати розстрочення чи відстрочення його податкових зобов'язань або укладення з ним податкового компромісу, а орган, уповноважений приймати рішення з таких розстрочень, відстрочень або податкового компромісу, зобов'язаний задовольнити таку вимогу у разі коли підстави, надані таким платником податку в якості обґрунтування такого розстрочення, відстрочення або податкового компромісу, є тотожними підставам, наданих іншими платниками податків, стосовно податкових зобов'язань яких були прийняті відповідні рішення.

 

 

Будь-який платник податку має право вимагати розстрочення чи відстрочення його податкових зобов'язань або укладення з ним податкового компромісу, а орган, уповноважений приймати рішення з таких розстрочень, відстрочень або податкового компромісу, зобов'язаний задовольнити таку вимогу у разі коли підстави, надані таким платником податку як обґрунтування такого розстрочення, відстрочення або податкового компромісу, є тотожними підставам, наданим іншими платниками податків, щодо податкових зобов'язань яких були прийняті відповідні рішення.

3863.

(22) Договори про розстрочення, відстрочення або податковий компроміс можуть бути достроково розірвані:

 

 

(22) Договори про розстрочення, відстрочення або податковий компроміс можуть бути достроково розірвані:

3864.

а) за ініціативою платника податків - у разі дострокового погашення суми податкового боргу, стосовно якого була досягнута домовленість про розстрочення, відстрочення або укладення податкового компромісу;

 

 

а) за ініціативою платника податків - при достроковому погашенні суми податкового боргу, щодо якого була досягнута домовленість про розстрочення, відстрочення або укладення податкового компромісу;

3865.

б) за ініціативою органу державної податкової служби, якщо:

 

 

б) за ініціативою органу державної податкової служби, якщо:

3866.

б1. з'ясовано, що інформація, надана платником податків під час укладення зазначених договорів, виявилася недостовірною, неповною або перекрученою;

 

 

б1. з'ясовано, що інформація, надана платником податків при укладенні зазначених договорів, виявилася недостовірною, неповною або перекрученою;

3867.

б2. платник податків визнається таким, що має податковий борг з податкових зобов'язань, що виникли після укладення зазначених договорів;

 

 

б2. платник податків визнається таким, що має податковий борг з податкових зобов'язань, які виникли після укладення зазначених договорів;

3868.

б3. платник податків порушує умови погашення розстроченого або відстроченого податкового боргу.

 

 

б3. платник податків порушує умови погашення розстроченого або відстроченого податкового боргу.

3869.

(23) Рішення про дострокове розірвання зазначених договорів за ініціативою органу державної податкової служби може бути оскаржене у порядку, встановленому цим Кодексом для оскарження рішень органу державної податкової служби щодо нарахованої суми податкових зобов'язань.

-457- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Слова "органу державної податкової служби "замінити словами "контролюючого органу".

Враховано

(23) Рішення про дострокове розірвання зазначених договорів за ініціативою контролюючого органу може бути оскаржене у порядку, встановленому цим Кодексом для оскарження рішень контролюючого органу щодо нарахованої суми податкових зобов'язань.

 

 

-458- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ст.16067 новою частиною такого змісту:

"Обставиною, що виключає розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платника податків, а також податковий компроміс є наявність достатніх підстав вважати, що платник податків скористається таким розстроченням або відстрочення податкових зобов'язань з метою приховати свої кошти чи інше майно, яке підлягає оподаткуванню, чи платник податків збирається виїхати закордон України на постійне місце проживання. За наявності такої обставини рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань не може бути прийнято, а прийняте підлягає скасуванню.

Про скасування прийнятого рішення в триденний строк повідомляється платник податків і податковий орган за місцем обліку платника податків."

Відхилено

 

 

 

-459- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Доповнити статтю 16067 частиною (24) такого змісту:

"(24) Платник податків має право звернутись до Міністерства фінансів України з заявою про розстрочення або відстрочення податковою зобов'язання до Державного бюджету України.

Рішення про розстрочення (відстрочення) податкового зобов'язання Міністерство фінансів України приймає на тих же умовах і в тому ж порядку, що і органи державної податкової служби.

Відхилено

 

 

 

-460- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13063. Розстрочення та відстрочення податкових зобов'язань платника податків

(1) Розстроченням податкових зобов'язань є надання платнику податків податкового кредиту на суму його податкових зобов'язань під проценти, розмір яких встановлюється у розмірі пені, зазначеної у цьому Кодексі.

(2) Відстроченням податкових зобов'язань є перенесення сплати податкових зобов'язань платника податків та/або суми процентів, нарахованих на таку суму протягом терміну відстрочення у розмірі, що не може бути меншим розміру пені, встановленого цим Кодексом, на більш пізній термін.

(3) Платник податків, який звертається до податкового органу з заявою про розстрочення, відстрочення податкових зобов'язань, вважається таким, що узгодив суму такого податкового зобов'язання.

(4) Підставою для розстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо існування загрози виникнення податкового боргу, а також економічного обгрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов'язань та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму розстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

(5) Підставою для відстрочення податкових зобов'язань платника податків є надання ним достатніх доказів щодо дій обставин непереборної сили, що призвели до загрози виникнення податкового боргу та/або банкрутства такого платника податків внаслідок таких обставин, а також а також економічного обгрунтування, яке свідчить про можливість погашення податкових зобов'язань та/або збільшення податкових надходжень до відповідного бюджету внаслідок застосування режиму відстрочення, протягом якого відбудуться зміни політики управління виробництвом чи збутом такого платника податків.

(6) Розстрочення податкових зобов'язань надається на умовах податкового кредиту, за якими основна сума кредиту та нараховані на неї проценти погашаються рівними частками, починаючи з податкового періоду, наступного за періодом надання такого кредиту.

(7) Відстрочення податкових зобов'язань надається на умовах, за якими основна сума податкових зобов'язань та нараховані на неї проценти сплачуються рівними частками, починаючи з будь-якого податкового періоду, визначеного центральним податковим органом чи відповідним органом місцевого самоврядування, але не пізніше спливу 12 календарних місяців з моменту виникнення такого податкового зобов'язання.

Враховано по суті

 

 

 

(8) Рішення про розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань в межах одного бюджетного року приймається у такому порядку:

стосовно загальнодержавних податків, зборів (обов'язкових платежів) - рішення приймається керівником податкового органу та має бути затвердженим керівником податкового органу вищого рівня;

стосовно місцевих податків і зборів - рішення приймається керівником податкового органу та має бути затвердженим фінансовим органом органу місцевої виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

(9) Рішення про розстрочення податкових зобов'язань на термін, що виходить за рамки одного бюджетного року, щодо загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів) приймається керівником (заступником) центрального податкового органу за узгодженням з Міністерством фінансів України, а щодо місцевих податків і зборів - керівником податкового органу за узгодженням з фінансовим органом органу місцевої виконавчої влади, до бюджету якого зараховуються такі місцеві податки чи збори.

(10) Будь-які рішення щодо розстрочення або відстрочення податкових зобов'язань окремих платників податків мають бути щорічно оприлюдненими у засобах масової інформації за рахунок органів, що прийняли такі рішення.

(11) Рішення про розстрочення та відстрочення мають бути відіслані відповідним податковим органом Міністерству фінансів України протягом 15 днів з моменту їх прийняття.

(12) Розстрочення та відстрочення не можуть надаватися чи встановлюватися стосовно податкових зобов'язань з ввізного мита, акцизних зборів, податку на додану вартість, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

(13) Договори про розстрочення та відстрочення можуть бути достроково розірвані:

а) за ініціативою платника податків - при достроковому погашенні суми податкового боргу, стосовно якого було досягнута домовленість про розстрочення;

б) за ініціативою податкового органу, у разі якщо:

з'ясовано, що інформація, надана платником податків при укладенні зазначених договорів виявилася недостовірною, неповною або перекрученою;

платник податків визнається таким, що має податковий борг із податкових зобов'язань, що виникли після укладення зазначених договорів;

платник податків порушує умови погашення розстроченого або відстроченого податкового боргу.

(14) Рішення про дострокове розірвання зазначених договорів за ініціативою податкового органу може бути оскаржене у порядку, встановленому цим Законом для оскарження рішень податкового органу щодо нарахованої суми податкових зобов'язань.

 

 

3870.

Стаття 16068. Строки давності та їх застосування

-461- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16068. Строки давностi та їх застосування

(1) Контролюючий орган, за винятком випадкiв, визначених частиною (2) цiєї статтi, має право самостiйно визначити суму податкового зобов'язання суб'єкта оподаткування у випадках, визначених цим Кодексом, не пiзнiше закiнчення 1095 дня, що настає за останнiм днем граничного строку подання податкової декларацiї (розрахунку), а у разi, коли така податкова декларацiя (розрахунок) була подана пiзнiше, ( за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначить суму податкового зобов'язання, вiн позбавляється цього права, а суб'єкт оподаткування вважається вiльним вiд будь-якого податкового зобов'язання, не передбаченого в поданiй ним декларацiї (розрахунку).

(2) Податкове зобов'язання може бути визначене контролюючим органом без дотримання строку, визначеного у частинi (1) цiєї статтi, якщо:

а) податкову декларацiю за перiод, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано;

б) судом доведено скоєння злочину посадовими особами суб'єкта оподаткування ( юридичної особи, або суб'єктом оподаткування ( фiзичною особою щодо умисного ухилення вiд сплати зазначеного податкового зобов'язання.

(3) Вiдлiк строку давностi, зазначеного в ч.1 цiєї статтi, зупиняється на будь-який перiод, протягом якого суб'єкт оподаткування перебував поза межами України, якщо такий перiод є безперервним та дорiвнює чи є бiльшим нiж 180 днiв.

(4) Рiшення про примусове погашення податкового боргу (ст.16053 цього Кодексу) може бути прийнято контролюючим органом, не пiзнiше 365 календарних днiв вiд дня виникнення податкового боргу.

Відхилено

Стаття 16068. Строки давності та їх застосування

 

 

-462- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(5) Заяви на повернення надмiру сплачених податкiв, зборiв (обов'язкових платежiв), або на їх вiдшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути поданi не пiзнiше 1095 дня, що настає за днем здiйснення такої переплати або одержання права на вiдшкодування.

(6) Граничнi строки для подання податкової декларацiї, заяв про перегляд рiшень контролюючих органiв, заяв про повернення надмiру сплачених податкiв, визначенi цим Кодексом, можуть бути продовженi керiвником контролюючого органу за письмовим запитом суб'єкта оподаткування, якщо такий суб'єкт оподаткування протягом зазначених строкiв:

а) перебував за межами України;

б) перебував у плаваннi на морських суднах за кордоном України у складi команди (екiпажу) таких суден;

в) перебував у мiсцях позбавлення волi за вироком суду;

г) мав обмежену свободу пересування у зв'язку з заболюванням, ув'язненням чи полоном на територiї iнших держав, або через iншi обставини непереборної сили, пiдтвердженi документально;

д) був визнаний за рiшенням суду безвiстi пропалим або перебував у розшуку у випадках, передбачених законодавством України.

(7) Норми частини (6) цiєї статтi поширюються на:

а) платникiв податкiв ( фiзичних осiб;

б) посадових осiб юридичної особи, у разi коли протягом зазначених граничних строкiв така юридична особа не мала iнших посадових осiб, уповноважених вiдповiдно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори (обов'язковi платежi), а також вести податковий облiк та звiтнiсть.

(8) Порядок застосування норм частин (6)((7) цiєї статтi встановлюється центральним органом державної податкової служби України.

Враховано частково

 

3871.

(1) Орган державної податкової служби, за винятком випадків, визначених частиною (2) цієї статті, має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації (розрахунку), а у разі, коли така податкова декларація (розрахунок) була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку орган державної податкової служби не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації (розрахунку) не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

-463- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Слова "органу державної податкової служби "замінити словами "контролюючого органу".

Враховано

(1) Контролюючий орган, за винятком випадків, визначених частиною (2) цієї статті, має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня, що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, а у разі, коли така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму податкових зобов'язань, платник податків вважається вільним від такого податкового зобов'язання, а спір стосовно такої декларації не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

3872.

(2) Податкове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного у частині (1) цієї статті, якщо:

 

 

(2) Податкове зобов'язання може бути нараховане або провадження у справі про стягнення такого податку може бути розпочате без дотримання строку давності, визначеного у частині (1) цієї статті, якщо:

3873.

а) податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано;

 

 

а) податкову декларацію за період, протягом якого виникло податкове зобов'язання, не було подано;

3874.

б) судом доведено скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою - платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.

 

 

б) судом встановлено скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою - платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.

3875.

(3) Відлік строку давності призупиняється на будь-який період, протягом якого платник податків перебував поза межами України, якщо такий період є безперервним та дорівнює чи є більшим ніж 180 днів.

 

 

(3) Відлік строку давності зупиняється на будь-який період, протягом якого платник податків перебуває поза межами України, якщо такий період є безперервним та дорівнює чи є більшим за 180 днів.

3876.

(4) У разі коли податкове зобов'язання було нараховане органом державної податкової служби до закінчення строку давності, визначеного у частині (1) цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 365 календарних днів від дня узгодження такого податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду (арбітражного суду), строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визначення боргу безнадійним.

-464- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Цифри "365" замінити цифрами "1095".

Враховано

(4) У разі коли податкове зобов'язання було нараховане органом державної податкової служби до закінчення строку давності, визначеного у частині (1) цієї статті, податковий борг, що виник у зв'язку з відмовою у самостійному погашенні такого податкового зобов'язання, може бути стягнутий протягом наступних 1095 календарних днів від дня узгодження такого податкового зобов'язання. Якщо платіж стягується за рішенням суду (господарського суду), строки стягнення встановлюються до повного погашення такого платежу або до визначення боргу безнадійним.

3877.

(5) Заяви на повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), або на їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або одержання права на таке відшкодування.

 

 

(5) Заяви на повернення надміру сплачених податків або на їх відшкодування у випадках, передбачених цим Кодексом, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування.

3878.

(6) Граничні строки для подання податкової декларації, заяв про перегляд рішень контролюючих органів, заяв про повернення надміру сплачених податків, визначені цим Кодексом, можуть бути продовжені керівником податкового органу за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

-465- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (6) викласти в такій редакції:

"Граничні строки для подання податкової декларації, визначені в статті 16012 цього Кодексу заяв про перегляд рішень контролюючих органів, визначені частинами (2) - (7) статті 16049, заяв про повернення надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), визначені частиною (5) статті 16068, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:".

Враховано

(6) Граничні строки для подання податкової декларації, визначені в статті 16012 цього Кодексу заяв про перегляд рішень контролюючих органів, визначені частинами (2) - (7) статті 16049, заяв про повернення надміру сплачених податків, визначені частиною (5) статті 16068, підлягають продовженню керівником контролюючого органу (його заступником) за письмовим запитом платника податків, якщо такий платник податків протягом зазначених строків:

3879.

а) перебував за межами України;

 

 

а) перебував за межами України;

3880.

б) перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;

 

 

б) перебував у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;

3881.

в) перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

 

 

в) перебував у місцях позбавлення волі за вироком суду;

3882.

г) мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або через інші обставини непереборної сили, підтверджені документально;

 

 

г) мав обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном на території інших держав або через інші обставини непереборної сили, підтверджені документально;

3883.

д) був визнаний за рішенням суду безвісті пропалим або перебував у розшуку у випадках, передбачених законодавством України.

-466- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16068, частина (6), підпункт д). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

д) був визнаний за рішенням суду безвісті відсутнім або перебував у розшуку у випадках, передбачених законом.

 

 

-467- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити реченням:

"Штрафні санкції, визначені цим Кодексом, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з нормами цього пункту."

Враховано

Штрафні санкції, визначені цим Кодексом, не застосовуються протягом строків продовження граничних строків подання податкової декларації згідно з нормами цього пункту.

3884.

(7) Норми частини (6) цієї статті поширюються на:

 

 

(7) Норми частини (6) цієї статті поширюються на:

3885.

а) платників податків - фізичних осіб;

 

 

а) платників податків - фізичних осіб;

3886.

б) посадових осіб юридичної особи, у разі коли протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, збори (обов'язкові платежі), а також вести податковий облік та звітність.

 

 

б) посадових осіб юридичної особи, у разі коли протягом зазначених граничних строків така юридична особа не мала інших посадових осіб, уповноважених відповідно до законодавства України нараховувати, стягувати та вносити до бюджету податки, а також вести податковий облік та звітність.

3887.

(8) Порядок застосування норм частин (6) - (7) цієї статті встановлюється центральним органом державної податкової служби України.

 

 

(8) Порядок застосування норм частин (6) - (7) цієї статті встановлюється центральним органом державної податкової служби України.

3888.

Стаття 16069. Списання безнадійного податкового боргу

 

 

Стаття 16069. Списання безнадійного податкового боргу

3889.

(1) Підлягає списанню безнадійний податковий борг, у тому числі пеня, нарахована на такий податковий борг, а також штрафні санкції.

 

 

(1) Підлягає списанню безнадійний податковий борг, у тому числі пеня, нарахована на такий податковий борг, а також штрафні санкції.

3890.

(2) Під терміном "безнадійний" розуміється:

 

 

(2) Під терміном "безнадійний" розуміється:

3891.

а) податковий борг платника податку, визнаного у встановленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв'язку з недостатністю активів банкрута;

 

 

а) податковий борг платника податку, визнаного у встановленому порядку банкрутом, вимоги щодо якого не були задоволені у зв'язку з недостатністю активів банкрута;

3892.

б) податковий борг фізичної особи, яка:

 

 

б) податковий борг фізичної особи, яка:

3893.

б1. визнана у судовому порядку безвісно відсутньою або померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути спрямовано стягнення згідно із законодавством України;

-468- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16069, частина (2), підпункт б), абзац б1. Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Відхилено

 

б1. визнана у судовому порядку безвісно відсутньою або померлою, у разі недостатності майна, на яке може бути направлено стягнення згідно із законом;

3894.

б2. померла, у разі недостатності майна, на яке може бути спрямовано стягнення згідно із законодавством України;

 

 

б2. померла, у разі недостатності майна, на яке може бути спрямовано стягнення згідно із законом;

3895.

б3. понад 720 днів перебуває у розшуку;

 

 

б3. понад 720 днів перебуває у розшуку;

3896.

в) податковий борг юридичних і фізичних осіб, стосовно якого минув строк позовної давності, встановлений цим Кодексом;

 

 

в) податковий борг юридичних і фізичних осіб, стосовно якого минув строк позовної давності, встановлений цим Кодексом;

3897.

г) податковий борг юридичних або фізичних осіб, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин)

 

 

г) податковий борг юридичних або фізичних осіб, що виник внаслідок обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин);

 

 

-469- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити ч.(2) пунктом "д" такого змісту:

"д) податковий борг юридичних осіб, визнаних фіктивними відповідно до закону".

Враховано

д) податковий борг юридичних осіб, визнаних фіктивними відповідно до закону.

3898.

(3) У разі коли фізична особа, яка визнана у судовому порядку безвісно відсутньою або померлою, з'являється або коли фізичну особу, яка перебувала у розшуку понад 720 днів, розшукано, списана заборгованість таких осіб підлягає відновленню та стягненню у загальному порядку, без дотримання строків позовної давності.

 

 

(3) У разі коли фізична особа, яка визнана у судовому порядку безвісно відсутньою або померлою, з'являється або коли фізичну особу, яка перебувала у розшуку понад 720 днів, розшукано, списана заборгованість таких осіб підлягає відновленню та стягненню у загальному порядку, без дотримання строків позовної давності.

3899.

(4) Органи стягнення відкликають розрахункові документи, які передбачають стягнення пені, штрафних санкцій та безнадійного податкового боргу, списаних відповідно до цього Кодексу.

 

 

(4) Органи стягнення відкликають розрахункові документи, які передбачають стягнення пені, штрафних санкцій та безнадійного податкового боргу, списаних відповідно до цього Кодексу.

3900.

(5) Органи державної податкової служби здійснюють щоквартальне списання безнадійного податкового боргу. Порядок такого списання визначається центральним органом державної податкової служби України за узгодженням з Міністерством фінансів України.

 

 

(5) Органи державної податкової служби здійснюють щоквартальне списання безнадійного податкового боргу. Порядок такого списання визначається центральним органом державної податкової служби України за узгодженням з Міністерством фінансів України.

3901.

Стаття 16070. Пеня за невиконання податкового зобов'язання

-470- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16070. Пеня за невиконання податкового зобов'язання

(1) Пеня нараховується:

а) на суму податкового боргу - з дня його виникнення;

б) на суму протиправно вилучених коштiв або майна, або неповерненнi коштiв суб'єкту оподаткування з бюджету чи державних цiльових фондiв ( з дня протиправного вилучення коштiв або дня, наступного за останнiм днем строку повернення коштiв суб'єкту оподаткування з бюджету чи державного цiльового фонду.

(2) Пеня не нараховується:

а) на пеню;

б) якщо суб'єкт оподаткування до початку його перевiрки контролюючим органом самостiйно виявляє факт заниження податкового зобов'язання та виконає його;

в) якщо прийнято рiшення про продовження строкiв розгляду скарги суб'єкта оподаткування понад строки, визначенi частиною (2) статтi 16049 цього Кодексу ( протягом таких додаткових строкiв, незалежно вiд результатiв адмiнiстративного оскарження.

(3) Положення п. "б" ч.2 цiєї статтi не застосовуються, якщо:

а) суб'єкт оподаткування не подає податкову декларацiю за перiод, протягом якого вiдбулося таке заниження;

б) судом доведено скоєння злочину посадовими особами суб'єкта оподаткування або фiзичною особою ( суб'єктом оподаткування щодо умисного ухилення вiд виконання зазначеного податкового зобов'язання.

Відхилено

Стаття 16070. Пеня за невиконання податкового зобов'язання

 

 

-471- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

(4) Нарахування пенi припиняється:

а) при погашеннi податкового боргу коштами ( в день прийняття банком вiд суб'єкта оподаткування платiжного доручення на сплату суми податкового боргу, чи в день внесення готiвки до вiдповiдних кас. Днем прийняття банком платiжного доручення вважається день реєстрацiї цього доручення в установi банку;

б) при погашеннi податкового боргу за рахунок майна ( в день припинення права власностi (повного господарського вiдання) боржника на майно;

в) при погашеннi заборгованостi перед суб'єктом оподаткування ( в день зарахування вiдповiдних коштiв на його рахунок, або проведення залiку;

г) при досягненнi суми пенi розмiру податкового боргу.

(5) При частковому погашеннi податкового боргу припиняється нарахування пенi на погашену частку боргу.

(6) Пеня нараховується на суми, зазначенi в ч.1 цiєї статтi, в розрахунку 120 процентiв рiчних облiкової ставки Нацiонального банку України, що дiяв у перiод, за який нараховується пеня, вiд вiдповiдної суми, розрахованої за кожний день прострочення.

(7) Сума нарахованої пенi за усiма видами платежiв обмежується граничним розмiром i не перевищує нараховану до сплату суму цього платежу.

(8) За порушення банком нормативiв зарахування платежiв до бюджетiв або державних цiльових фондiв, такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день зарахування, у розмiрах, встановлених ч.6 цiєї статтi. Суб'єкт оподаткування вiдповiдальностi за зазначене порушення не несе.

(9) Не вважається порушенням нормативiв зарахування платежiв, якщо це порушення стало наслiдком регулювання економiчних нормативiв банку Нацiональним банком України, що призвело до недостатностi вiльного залишку коштiв на вiдповiдному кореспондентському рахунку для здiйснення зазначеного зарахування. Якщо у майбутньому банк або його правонаступники вiдновлять платоспроможнiсть, вiдлiк строкiв зарахування податкiв починається з моменту такого вiдновлення.

(10) При стягненнi коштiв i майна платникiв податкiв ( клiєнтiв банкiв, страхувальникiв страхових органiзацiй або членiв iнших небанкiвських фiнансових установ, створених вiдповiдно до закону, органи державної податкової служби або державнi виконавцi не мають права звертати стягнення на залишки коштiв на кореспондентських рахунках банкiв, а також на страховi та прирiвнянi до них резерви банкiв, страхових органiзацiй або небанкiвських фiнансових установ, сформованi вiдповiдно до законодавства України.

Враховано по суті

 

3902.

(1) Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання несплачена сума стягується з нарахуванням пені.

-472- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(1) замість слів "несплачена сума стягується з нарахуванням пені" записати "на суму податкового боргу нараховується пеня".

Враховано

(1) Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

 

 

-473- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13076. Пеня

(1) Після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання несплачена сума стягується із нарахуванням пені.

(2) Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку для сплати такого податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Закону.

(3) У разі коли платник податків до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання та погашає його, пеня не нараховується. Це правило не застосовується, якщо:

а) платник податків не подає податкову декларацію за період, протягом якого відбулося таке заниження;

б) судом доведено скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою -платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.

(4) У разі коли керівник податкового органу відповідно до процедури адміністративного оскарження приймає рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені частиною першою підпункту 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 цього Закону, пеня не нараховується протягом таких додаткових строків, незалежно від результатів такого адміністративного оскарження.

(5) Нарахування пені закінчуєься у день прийняття банком, обслуговуючим платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу. У випадку часткової сплати суми податкового боргу, нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.

(6) У разі погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів або відчуження інших активів боржника у порядку, передбаченому цим Законом, нарахування пені зупиняється у день такого стягнення або відчуження активів з права власності (повного господарського відання) такого боржника в рахунок такого погашення, незалежно від строків оплати вартості таких активів їх покупцем.

(7) При частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Платіжні документи, які не відповідають зазначеним вимогам, не приймаються до виконання.

(8) Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій при їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його погашення (його частини), у залежності від того, яка з величин є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків, зборів (обов'язкових платежів).

Враховано по суті

 

3903.

(2) Нарахування пені розпочинається:

 

 

(2) Нарахування пені розпочинається:

3904.

а) у разі самостійного нарахування суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку для сплати такого податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

 

 

а) при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

3905.

б) у разі нарахування суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, що настає за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Кодексу.

 

 

б) при нарахуванні суми податкового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати такого податкового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні згідно з нормами цього Кодексу.

3906.

(3) Якщо платник податків до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання та погашає його, пеня не нараховується.

-474- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ч. (3) ст. 16070 після слова "його" доповнити словами "або якщо під час перевірки встановлено, що недоплачена сума по податковому зобов'язанню не перевищує 10 % від загальної суми фактично сплачених податків за відповідний фінансовий рік".

Відхилено

(3) У разі коли платник податків до початку його перевірки контролюючим органом самостійно виявляє факт заниження податкового зобов'язання та погашає його, пеня не нараховується.

3907.

1. Це правило не застосовується у разі, коли:

 

 

1. Це правило не застосовується у разі, коли:

3908.

а) платник податків не подає податкову декларацію за період, протягом якого відбулося таке заниження;

 

 

а) платник податків не подає податкову декларацію за період, протягом якого відбулося таке заниження;

3909.

б) судом доведено скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою - платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.

 

 

б) судом доведено скоєння злочину посадовими особами платника податків або фізичною особою - платником податків щодо умисного ухилення від сплати зазначеного податкового зобов'язання.

 

 

-475- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити п. 1 ч. (3) ст. 16070 новим підпунктом "в" наступного змісту:

"в) у платника податку повторно за останні 24 місяці виявлено факт недоплаченої суми податкового зобов'язання, що перевищує 5 % від загальної суми фактично сплачених податків за відповідний фінансовий рік".

Відхилено

 

3910.

(4) У разі коли керівник органу державної податкової служби відповідно до процедури адміністративного оскарження приймає рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені частиною (2) статті 16049 цього Кодексу, пеня не нараховується протягом таких додаткових строків, незалежно від результатів такого адміністративного оскарження.

-476- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(4) слова "органу державної податкової служби" замінити словами "контролюючого органу".

В ч. (4) після слова "служби" записати "(його заступник)".

Враховано

(4) У разі коли керівник контролюючого органу (його заступник) відповідно до процедури адміністративного оскарження приймає рішення про продовження строків розгляду скарги платника податків понад строки, визначені частиною (2) статті 16049 цього Кодексу, пеня не нараховується протягом таких додаткових строків, незалежно від результатів такого адміністративного оскарження.

3911.

(5) Нарахування пені закінчується у день прийняття банком, що обслуговує платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу, а у разі сплати цього боргу готівкою - день внесення готівки до відповідних кас.

-477- Кабінет Міністрів України

Частину (5) статті 16070 викласти в наступній редакції:

"Нарахування пені закінчується у день прийняття банком (органом державного казначейства), який обслуговує платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу, а у разі сплати цього боргу готівкою - у день внесення готівки до відповідних кас.

У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.

У разі розстрочення або відстрочення податкового боргу (зобов'язання) на суми заборгованості, які були не сплаченими до підписання договору про розстрочення, відстрочення податкового боргу (зобов'язання), нараховується пеня з терміну виникнення такої заборгованості до дати підписання кредитної угоди включно. У даному випадку дата підписання договору про розстрочення, відстрочення податкового боргу (зобов'язання) прирівнюється до дати сплати".

Враховано

(5) Нарахування пені закінчується у день прийняття банком (органом державного казначейства), який обслуговує платника податків, платіжного доручення на сплату суми податкового боргу, а у разі сплати цього боргу готівкою - у день внесення готівки до відповідних кас.

У разі часткової сплати суми податкового боргу нарахування пені зупиняється на таку сплачену частку.

У разі розстрочення або відстрочення податкового боргу (зобов'язання) на суми заборгованості, які були не сплаченими до підписання договору про розстрочення, відстрочення податкового боргу (зобов'язання), нараховується пеня з терміну виникнення такої заборгованості до дати підписання кредитної угоди включно. У даному випадку дата підписання договору про розстрочення, відстрочення податкового боргу (зобов'язання) прирівнюється до дати сплати.

3912.

1. У разі часткової сплати суми податкового боргу, нарахування пені на сплачену частку боргу зупиняється.

 

 

 

3913.

(6) У разі погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів або відчуження інших активів боржника у порядку, передбаченому цим Кодексом, нарахування пені зупиняється у день такого стягнення або відчуження активів з права власності (повного господарського відання) такого боржника в рахунок такого погашення, незалежно від строків оплати вартості таких активів їх покупцем.

-478- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (6) доповнити реченням "Порядок застосування цієї частини розробляється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Державним казначейством України".

Враховано

(6) У разі погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів або відчуження інших активів боржника у порядку, передбаченому цим Кодексом, нарахування пені зупиняється у день такого стягнення або відчуження активів з права власності (повного господарського відання) такого боржника в рахунок такого погашення, незалежно від строків оплати вартості таких активів їх покупцем.

Порядок застосування цієї частини розробляється центральним органом державної податкової служби за погодженням з Державним казначейством України

3914.

(7) У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Платіжні документи, які не відповідають зазначеним вимогам, не приймаються до виконання.

-479- Кабінет Міністрів України

Доповнити частину (7) статті 16070 абзацом наступного змісту:

"Платник податку самостійно розраховує суму пені на частково сплачений податковий борг та сплачує її разом з податковим боргом".

Враховано

(7) При частковому погашенні податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку. Платіжні документи, які не містять окремо виділену суму податкового боргу на суму пені, не приймаються до виконання.

 

 

-480- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч. (7) слова "відповідають зазначеним вимогам "містять окремо виділену суму податкового боргу на суму пені".

Враховано

Платник податку самостійно розраховує суму пені на частково сплачений податковий борг та сплачує її разом з податковим боргом.

3915.

(8) Пеня із сум недоїмки за несвоєчасне внесення платежів до бюджетів (у тому числі виявленої під час податкових перевірок) за кожним з податків визначається в розмірі, встановленому статтею 17029 цього Кодексу, залежно від суми недоплати, розрахованої за кожен день прострочення платежу.

-481- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(8) статті 16070 викласти в такій редакції:

"(8) Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті".

Враховано

(8) Пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

3916.

(9) Сума нарахованої пені за усіма видами платежів обмежується граничним розміром і не перевищує нараховану до сплати суму цього платежу.

-482- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(9) статті 16070 викласти в такій редакції:

"Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством".

Враховано

(9) Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків, крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

 

 

-483- Н.д.Удовенко Г.Й. (Реєстр.картка №311)

Статтю 16070. "Пеня за невиконання податкового зобов'язання" доповнити частиною (14) у такій редакції: "Нарахування пені припиняється з дня, коли сума пені досягне розміру суми податкового зобов'язання".

Відхилено

 

3917.

(10) За порушення нормативів зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених законодавством України, з вини банку, такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податків до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

-484- Кабінет Міністрів України

У частинах (10) та (12) статті 16070 слова "нормативів зарахування" замінити словами "строків зарахування".

-485- Національний банк України

Частину (10) статті 16070 виключити з урахуванням того, що питання відповідальності комерційних банків визначаються у Розділі ХУІІ проекту.

-486- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16070, частина (10), речення 1. Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

 

 

 

 

 

Відхилено

 

 

 

Відхилено

(10) За порушення строків зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів, установлених законодавством України, з вини банку, такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірах, встановлених цим Кодексом, а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Кодексом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податку до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нараховану пеню або штрафні санкції.

3918.

(11) Днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами податкових платежів вважається день його реєстрації у цих установах.

 

 

(11) Днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами податкових платежів вважається день його реєстрації у цих установах.

3919.

(12) Не вважається порушенням нормативів зарахування податків з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання економічних нормативів такого банку Національним банком України, що призводить до недостатності вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку для здійснення такого зарахування.

-487- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ч.(12) статті 16070 викласти в такій редакції:

"Не вважається порушенням строків зарахування податків і зборів (обов'язкових платежів) з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до браку вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку для здійснення зарахування.".

Враховано

(12) Не вважається порушенням строків зарахування податків з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання Національним банком України економічних нормативів такого банку, що призводить до браку вільного залишку коштів на такому кореспондентському рахунку для здійснення зарахування.

 

 

-488- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13077. Обов'язки та відповідальність банків

(1) Банки не здійснюють облік заборгованості клієнтів, не оплаченої у строк, та не ведуть картотеку, за виключенням випадків коли такі операції здійснюються банками у межах укладених ними цивільно-правових договорів.

Списання коштів з рахунків платника податків здійснюється банками лише за дорученнями платника або за платіжними вимогами на підставі виконавчих документів та за визнаними платником претензіями, у тому числі у порядку доарбітражного врегулювання спорів.

Порядок списання коштів з рахунків клієнтів комерційних банків визначається Національним банком України.

(2) Платіжні документи клієнтів приймаються банками до виконання виключно при наявності достатнього залишку власних коштів на рахунках таких клієнтів. У разі недостатності коштів на рахунках клієнтів, платіжні документи повертаються їх виписувачам без виконання.

(3) Платіжні документи органів стягнення приймаються банками до виконання незалежно від наявності достатнього залишку коштів на рахунку клієнта та виконуються банком частково у межах наявного залишку власних коштів клієнта - платника таких податків, зборів (обов'язкових платежів), а у невиконаній сумі повертаються стягувачам.

(4) За порушення нормативів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів або державних цільових фондів, встановлених законодавством, з вини банку, такий банк сплачує пеню за кожний день прострочення, включаючи день сплати, у розмірах, встановлених для відповідного податку, збору (обов'язкового платежу), а також несе іншу відповідальність, встановлену цим Законом, за порушення порядку своєчасного та повного внесення податку, збору (обов'язкового платежу) до бюджету або державного цільового фонду. При цьому платник податків, зборів (обов'язкових платежів) звільняється від відповідальності за несвоєчасне або неповне зарахування таких платежів до бюджетів та державних цільових фондів, включаючи нарахувану пеню або штрафні санкції.

(5) Днем подання до установ банків платіжного доручення за всіма видами податкових платежів вважається день його реєстрації у цих установах.

(6) Не вважається порушенням нормативів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) з вини банку, якщо таке порушення стало наслідком регулювання економічних нормативів такого банку Національним банком України, що призводить до недостатності вільного залишку коштів на такому кореспонденському рахунку для здійснення такого зарахування.

Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік термінів зарахування податків, зборів (обов'язкових платежів) розпочинається з моменту такого відновлення.

(7) При стягненні коштів та майна платників податків - клієнтів банків, страхувальників страхових організацій або членів інших небанківських фінансових установ, створених відповідно до закону, податкові органи або державні виконавці не мають права звертати стягнення на залишки коштів на кореспондентських рахунках банків, а також на страхові та прирівняні до них резерви банків, страхових організацій або небанківських фінансових установ, сформовані відповідно до законодавства.

Враховано по суті

 

3920.

1. Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік строків зарахування податків розпочинається з моменту такого відновлення.

 

 

1. Якщо у майбутньому банк або його правонаступники відновлюють платоспроможність, відлік термінів зарахування податків розпочинається з моменту такого відновлення.

3921.

(13) При стягненні коштів і майна платників податків - клієнтів банків, страхувальників страхових організацій або членів інших небанківських фінансових установ, створених відповідно до закону, органи державної податкової служби або державні виконавці не мають права звертати стягнення на залишки коштів на кореспондентських рахунках банків, а також на страхові та прирівняні до них резерви банків, страхових організацій або небанківських фінансових установ, сформовані відповідно до законодавства України.

 

 

(13) При стягненні коштів і майна платників податків - клієнтів банків, страхувальників страхових організацій або членів інших фінансових установ, створених відповідно до закону, органи державної податкової служби або державні виконавці не мають права звертати стягнення на залишки коштів на кореспондентських рахунках банків, а також на страхові та прирівняні до них резерви банків, страхових організацій або фінансових установ, сформовані відповідно до законодавства України.

3922.

Стаття 16071. Порядок сплати пені, нарахованої за невиконання податкового зобов'язання

-489- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16071. Порядок сплати пенi

(1) Пеня, що пiдлягає сплатi суб'єктами оподаткування, нараховується одночасно iз визначенням контролюючим органом податкового зобов'язання, або самостiйно суб'єктом оподаткування.

(2) Суми пенi сплачуються суб'єктом оподаткування самостiйно. Суми пенi, не сплаченi суб'єктом оподаткування самостiйно станом на 1 липня звiтного року та 1 сiчня року, що настає за звiтним, пiдлягають стягненню в порядку, встановленому цим Кодексом.

(3) Суми пенi, нарахованi на суми податкового боргу, зараховуються до бюджетiв (державних цiльових фондiв), до яких згiдно iз законодавством України зараховуються вiдповiдне податкове зобов'язання.

(4) Пеня, що пiдлягає сплатi контролюючими органами, може бути сплачена ними самостiйно, на пiдставi власних розрахункiв, або стягнута за рiшенням суду (арбiтражного суду).

Статтi 16072(16085 ( резервнi.

Враховано редакційно

Стаття 16071. Порядок сплати пені, нарахованої за невиконання податкового зобов'язання

3923.

(1) Нараховані органом державної податкової служби суми пені самостійно сплачуються платником податків.

 

 

(1) Нараховані органом державної податкової служби суми пені самостійно сплачуються платником податків.

3924.

(2) Суми пені, не сплачені платником податку добровільно станом на 1 липня звітного року та 1 січня року, що настає за звітним, підлягають стягненню в порядку, встановленому цим Кодексом.

 

 

(2) Суми пені, не сплачені платником податку добровільно станом на 1 липня звітного року та 1 січня року, що настає за звітним, підлягають стягненню в порядку, встановленому цим Кодексом.

3925.

(3) Суми пені, нараховані на суми недоїмки, зараховуються до бюджетів, до яких згідно із законодавством України зараховуються відповідні податки.

-490- Кабінет Міністрів України

Частину (3) статті 16071 викласти в редакції:

"Суми пені, нараховані на суми податкового боргу, зараховуються до бюджетів та до державних цільових фондів і обліковуються за тими самими кодами бюджетної класифікації, що й відповідні податки, збори (обов'язкові платежі), за якими виник податковий борг, що сплачується."

Враховано по суті

(3) Суми пені, нараховані на суми податкового боргу, зараховуються до бюджетів або до державних цільових фондів, до яких згідно із законом України зараховуються відповідні податки.

 

 

-491- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16071, частина (3). Текст "законодавством України" замінити текстом "законом".

Враховано

 

3926.

Статті 16072 - 16085 - резервні

 

 

Статті 16072 - 16085 - резервні

3927.

Глава 107. Податковий контроль

 

 

Глава 107. Податковий контроль

3928.

Стаття 16086. Загальні положення

-492- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16086. Загальні положення

Враховано

Стаття 16086. Загальні положення

3929.

(1) Податковий контроль - це єдина система обліку платників податків, а також контроль за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, порядком проведення розрахунків, обліку товарів та коштів.

(1) Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджетів на державних цільових фондів.

 

(1) Податковий контроль - це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів до бюджетів на державних цільових фондів.

3930.

(2) Податковий контроль здійснюється органами державної податкової служби разом з іншими контролюючими органами та органами виконавчої влади в межах повноважень зазначених органів та їх посадових осіб, установлених цим Кодексом та іншими законами.

(2) Податковий контроль здійснюється органами, переліченими в статті 16003 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

 

(2) Податковий контроль здійснюється органами, переліченими в статті 16003 цього Кодексу, в межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом.

3931.

(3) Контроль за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків, що справляються у разі проведення експортно-імпортних і транзитних операцій, здійснюється митними органами відповідно до Митного кодексу України.

(3) Податковий контроль в сфері експортно-імпортних і транзитних операцій, здійснюється митними органами відповідно до Митного кодексу України.

 

(3) Податковий контроль в сфері експортно-імпортних і транзитних операцій, здійснюється митними органами відповідно до Митного кодексу України.

 

 

(4) Органи Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Прокуратури України, та їх посадові (службові) особи не можуть приймати безпосередньої участі у проведенні податкових перевірок. В разі виникнення при проведенні оперативно-розшукової діяльності необхідності в одержанні певної інформації, ці органи надають доручення відповідному контролюючому органу провести позапланову виїзну, оперативну або безвиїзну вибіркову перевірку. В цьому дорученні, а також в посвідченні службової (посадової) особи контролюючого органу на перевірку обов'язково зазначається номер оперативно-розшукової справи та дата її заведення.

 

(4) Органи Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Прокуратури України, та їх посадові (службові) особи не можуть приймати безпосередньої участі у проведенні податкових перевірок. В разі виникнення при проведенні оперативно-розшукової діяльності необхідності в одержанні певної інформації, ці органи надають доручення відповідному контролюючому органу провести позапланову виїзну, оперативну або безвиїзну вибіркову перевірку. В цьому дорученні, а також в посвідченні службової (посадової) особи контролюючого органу на перевірку обов'язково зазначається номер оперативно-розшукової справи та дата її заведення.

 

 

(5) Посадові (службові) особи підрозділів податкової міліції можуть приймати участь у проведенні податкової перевірки виключно з метою забезпечення особистої недоторканості працівників контролюючих органів, що беруть участь у проведенні такої перевірки, за наявності в цьому необхідності.

 

(5) Посадові (службові) особи підрозділів податкової міліції можуть приймати участь у проведенні податкової перевірки виключно з метою забезпечення особистої недоторканості працівників контролюючих органів, що беруть участь у проведенні такої перевірки, за наявності в цьому необхідності.

 

 

(6) Податкові перевірки не є слідчою дією. Якщо при розслідуванні злочину для вирішення певних питань потрібні спеціальні знання, орган, що проводить дізнання, або слідчий, у встановленому кримінально-процесуальним законодавством порядку залучають посадових (службових) осіб контролюючих органів для участі у справі як спеціалістів, або призначають експертизу.

 

(6) Податкові перевірки не є слідчою дією. Якщо при розслідуванні злочину для вирішення певних питань потрібні спеціальні знання, орган, що проводить дізнання, або слідчий, у встановленому кримінально-процесуальним законодавством порядку залучають посадових (службових) осіб контролюючих органів для участі у справі як спеціалістів, або призначають експертизу.

 

 

(7) Податкові перевірки не повинні порушувати нормальний режим роботи суб'єкта оподаткування або обмежувати реалізацію ним права на заняття підприємницькою або іншою не забороненою законом діяльністю.

 

(7) Податкові перевірки не повинні порушувати нормальний режим роботи суб'єкта оподаткування або обмежувати реалізацію ним права на заняття підприємницькою або іншою не забороненою законом діяльністю.

 

 

-493- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13071. Поняття податкового контролю

(1) Податковим контролем є діяльність податкових органів, їх посадових осіб щодо обліку платників податків, а також контроль за правильністю нарахування податків, повнотою і своєчасністю сплати податків та сум нарахованих фінансових санкцій.

(2) Контроль за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків, що справляються у разі проведення експортно-імпортних і транзитних операцій, здійснюється митними органами відповідно до Митного кодексу України.

Враховано частково

 

 

3932.

Стаття 16087. Способи здійснення податкового контролю

-494- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16087. Способи здійснення податкового контролю

(1) Податковий контроль здійснюється шляхом:

а) обліку платників податків відповідно до глави 104 цього Кодексу;

б) проведення податкових перевірок відповідно до цієї глави Кодексу.

(2) При проведенні перевірок службові (посадові) особи контролюючого органу мають право:

а) провадити опитування осіб;

б) одержувати від будь-яких юридичних чи фізичних осіб інформацію, пов'язану з предметом перевірки;

в) проводити огляд територій, що використовуються для провадження господарської діяльності, та приміщення, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням інших об'єктів оподаткування;

г) провадити вилучення документів, що свідчать про невиконання податкових зобов'язань.

(3) Повноваження та права, що передбачені ч.ч. 1 та 2 цієї статті можуть реалізовуватись посадовими (службовими) особами контролюючих органів виключно у порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими актами законодавства України про оподаткування.

Враховано

 

Стаття 16087. Способи здійснення податкового контролю

(1) Податковий контроль здійснюється шляхом:

а) обліку платників податків відповідно до глави 104 цього Кодексу;

б) проведення податкових перевірок відповідно до цієї глави Кодексу.

(2) При проведенні перевірок службові (посадові) особи контролюючого органу мають право:

а) провадити опитування осіб;

б) одержувати від будь-яких юридичних чи фізичних осіб інформацію, пов'язану з предметом перевірки;

в) проводити огляд територій, що використовуються для провадження господарської діяльності, та приміщення, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням інших об'єктів оподаткування;

г) провадити вилучення документів, що свідчать про невиконання податкових зобов'язань.

(3) Повноваження та права, що передбачені ч.ч. 1 та 2 цієї статті можуть реалізовуватись посадовими (службовими) особами контролюючих органів виключно у порядку, передбаченому цим Кодексом та іншими актами законодавства України про оподаткування.

3933.

Податковий контроль здійснюється органами державної податкової служби шляхом обліку платників податків відповідно до глави 104 цього Кодексу, проведення перевірок даних, наведених у податкових деклараціях (розрахунках), даних обліку і звітності (перевірок), а також шляхом опитування платників податків та інших осіб, одержання будь-якої інформації, пов'язаної з обчисленням податків, обстеження територій, що використовуються для провадження господарської діяльності, та приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням інших об'єктів оподаткування, в інших формах, передбачених цим Кодексом та іншими законами.

-495- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13072. Форми проведення податкового контролю

(1) Податковий контроль здійснюється податковими органами та їх посадовими особами шляхом:

а) обліку платників податків відповідно до глави 79 цього Кодексу;

б) проведення податкових перевірок;

в) отримання пояснень щодо сплати податків від платників податків, податкових агентів;

г) огляду приміщень та територій, які використовуються для отримання доходу, ведення підприємницької діяльності.

Враховано частково

 

 

3934.

Стаття 16088. Порядок проведення перевірок

-496- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088 пропонується викласти в редакції, прийнятій в першому читанні.

Враховано

Стаття 16088. Порядок проведення перевірок

 

 

-497- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)

Ст. 16088: положення даної статті щодо видів перевірки та порядку їх проведення пропонується привести у відповідність до Указу Президента України "Про деякі заходи з дерегулювання підприємницької діяльності"

Враховано

 

3935.

(1) Органами державної податкової служби можуть проводитися безвиїзні, виїзні та оперативні перевірки.

-498- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ч.(1) ст.16088 реченням такого змісту:

"Податковою перевіркою можуть бути охоплені не більше трьох календарних років діяльності платника податків, що передують проведенню перевірки."

Враховано по суті

(1) Органами державної податкової служби можуть проводитися безвиїзні, виїзні та оперативні перевірки.

3936.

(2) Під час проведення перевірок органи державної податкової служби зобов'язані з'ясувати всі істотні для прийняття правильного рішення обставини, в тому числі - сприятливі для платника податків.

-499- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (1) статті 16088 викласти у такій редакції: "Органами державної податкової служби можуть проводитися безвиїзні та виїзні перевірки."

Враховано по суті

(2) Під час проведення перевірок органи державної податкової служби зобов'язані з'ясувати всі істотні для прийняття правильного рішення обставини, в тому числі - сприятливі для платника податків.

3937.

(3) Безвиїзні перевірки проводяться органами державної податкової служби за своїм місцезнаходженням на підставі бухгалтерських звітів, балансів, податкових декларацій (розрахунків), наданих платниками податків (іншими особами), а також іншої наявної у органів державної податкової служби інформації.

 

 

(3) Безвиїзні перевірки проводяться органами державної податкової служби за своїм місцезнаходженням на підставі бухгалтерських звітів, балансів, податкових декларацій (розрахунків), наданих платниками податків (іншими особами), а також іншої наявної у органів державної податкової служби інформації.

 

 

-500- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13075. Безвиїзна податкова перевірка

(1) Безвиїзні податкові перевірки - перевірки, що проводяться податковими органами за своїм місцезнаходженням на підставі даних податкових декларацій (розрахунків), наданих платниками податків, а також іншої наявної у податкових органів документально підтвердженої інформації про діяльність і майно платника податків.

(2) Безвиїзна перевірка проводиться посадовою особою податкового органу без спеціального рішення керівництва податкового органу.

(3) Присутність платників податків під час проведення безвиїзних податкових перевірок не обов'язкова. Якщо податковим органом визнано за необхідне присутність платника податків, такий платник податків або його законний представник запрошується до податкового органу. Запрошення надсилається рекомендованим листом або вручається особисто платникові податків чи його законному представнику.

(4) Якщо під час проведення безвиїзної перевірки податковий орган виявив помилки у заповненні документів або протиріччя між відомостями, які наведені у поданих документах, то він зобов'язаний повідомити про це платника податків з вимогою внести виправлення до звітності та усунути порушення податкового законодавства.

Враховано по суті

 

 

 

-501- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088-1 вилучити.

Враховано

 

 

 

-502- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16088. Види та загальні принципи проведення податкових перевірок

(1) Контролюючими органами можуть провадитись:

безвиїзні (поточні та вибіркові), виїзні (планові та позапланові), оперативні, зустрічні та повторні податкові перевірки.

(2) Під час проведення податкової перевірки посадові (службові) особи контролюючого органу зобов'язані з'ясувати всі істотні обставини, пов'язані з предметом перевірки, в тому числі - сприятливі для суб'єкта оподаткування.

(3) Податкова перевірка (за винятком поточної безвиїзної) може провадитись виключно за письмовим рішення керівника контролюючого органу, або його заступника, та у встановлені строки.

(4) Податкова перевірка може провадитись лише в межах предмета, визначеного в письмовому рішенні про її проведення. В будь-якому разі податковою перевіркою може охоплюватись період не більше трьох календарних років, що передують року проведення перевірки. Податкова перевірка (крім зустрічної та повторної) не може бути проведена за період, що вже входив до предмету іншої податкової перевірки.

(5) Податкова перевірка може провадитись лише службовими (посадовими) особами контролюючого органу, в якому суб'єкт оподаткування стоїть на обліку, крім органів, зазначених в п. "б" ч.1 ст. 16003 цього Кодексу. Виключення з цього правила допускаються у разі:

а) проведення повторної податкової перевірки за правилами ст.16091 Кодексу;

б) проведення зустрічної податкової перевірки за правилами ст.16091-1 Кодексу.

(6) Право будь-якої посадової (службової) особи контролюючого органу на участь у проведенні податкової перевірки (крім безвиїзної поточної) виникає за наявності посвідчення на перевірку за підписом керівника цього органу або його заступника. В посвідченні обов'язково повинні бути зазначені номер і дата рішення про проведення перевірки, а також предмет перевірки. Посвідчення передаються за актом суб'єкту оподаткування разом із копією рішення про проведення податкової перевірки до початку її проведення.

(7) При проведенні податкових перевірок повинні бути забезпечені гарантії прав суб'єктів оподаткування та їх посадових (службових) осіб, передбачені Конституцією України та статтями цієї глави Кодексу.

(8) Позапланові виїзні, безвиїзні вибіркові, оперативні та зустрічні податкові перевірки провадяться виключно за наявності обставин, прямо встановлених цим Кодексом.

(9) Виїзна та безвиїзна вибіркова податкові перевірки повинні провадитись в термін не більше одного місяця. Цей строк може бути продовжений у виняткових випадках керівником вищестоящого контролюючого органу на строк не більше одного місяця. Оперативна податкова перевірка повинна бути проведена у строк не більше одного тижня.

(10) Якщо суб'єкт оподаткування, щодо якого провадиться виїзна або оперативна перевірка, має Журнал обліку проведених перевірок, перед проведенням перевірки всі посадові та службової особи контролюючого органу, що прийматимуть в ний участь, повинні зареєструватися в згаданому Журналі, з обов'язковим зазначенням:

а) виду, об'єкту та предмету перевірки;

б) назви контролюючого органу, що здійснює перевірку;

в) прізвища, ім'я та по батькові особи, що здійснює перевірку;

г) номера та дати видання посвідчення на проведення перевірки;

д) дати та часу заповнення згаданих граф Журналу;

е) підпису особи, що здійснює перевірку.

(11) Відмова посадової (службової особи контролюючого органу від виконання правил, зазначених в ч.ч.6, 10 цієї статті, є підставою для відмови в допущення такої особи до проведення перевірки.

(12) Якщо при проведені податкової перевірки не було забезпечене додержання правил, встановлених ч.ч. 2-11 цієї статті, фактичні дані, що були одержані за наслідками перевірки, не мають доказового значення в цивільному, кримінальному, арбітражному чи адміністративному процесах.

Враховано частково

 

 

 

 

-503- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16089. Безвиїзні податкові перевірки

(1) Безвиїзні податкові перевірки провадяться контролюючим органом за місцем його знаходження.

(2) Безвиїзні податкові перевірки поділяються на поточні та вибіркові.

(3) Об'єктом поточної безвиїзної податкової перевірки є податкова звітність суб'єкту оподаткування. Предметом поточної безвиїзної податкової перевірки є виявлення можливих неузгодженостей у податковій звітності, помилок у заповненні документів та арифметичних помилок.

(4) При виявленні фактів, зазначених у ч.3 цієї статті, контролюючий орган в 3-х денний термін в письмовій формі пропонує суб'єкту оподаткування з'явитися до контролюючого органу для усунення виявлених недоліків або надання документів на підтвердження відомостей, що містяться у податковій звітності. Якщо суб'єкт оподатковування:

а) в 7-ми денний строк з дня одержання повідомлення не з'явиться до контролюючого органу; або

б) не погоджується з висновками контролюючого органу, але не надасть документального підтвердження правильності податкової звітності,

за рішенням керівника контролюючого органу або його заступника може бути призначена вибіркова безвиїзна або позапланова виїзна перевірка.

(5) При згоді суб'єкта оподаткування із зауваженнями контролюючого органу або податкової звітності вносяться у встановленому порядку зміни.

(6) При підтвердженні суб'єктом оподаткування правильності податкової звітності контролюючий орган в 3-х денний строк направляє йому про це письмове повідомлення.

(7) Безвиїзні вибіркові податкові перевірки провадяться виключно відносно платників податків - фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності. Об'єктами безвиїзної вибіркової перевірки є документи податкового та бухгалтерського обліку суб'єкта оподаткування. Предметом безвиїзної вибіркової податкової перевірки є повнота і своєчасність сплати податків особою, що перевіряється.

(8) Безвиїзні вибіркові податкові перевірки поділяються на планові та позапланові. На безвиїзні вибіркові планові податкові перевірки поширюються норми ст.16090 цього Кодексу. На безвиїзні вибіркові позапланові податкові перевірки поширюються норми ч.ч.1-3 ст.16091 (за винятком п.п. "г", "е") цього Кодексу.

Враховано частково

 

 

 

 

3938.

1. Присутність платників податків під час проведення безвиїзних перевірок не обов'язкова.

 

 

1. Присутність платників податків під час проведення безвиїзних перевірок не обов'язкова.

3939.

2. Пункт 1 цієї частини не позбавляє органи державної податкової служби права у разі проведення безвиїзних перевірок запрошувати фізичних осіб, у тому числі суб'єктів підприємницької діяльності, а також законних представників юридичних осіб для перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати ними податків. Таке запрошення може бути надіслане простим листом або особисто вручено платникові податків.

 

 

2. Пункт 1 цієї частини не позбавляє органи державної податкової служби права у разі проведення безвиїзних перевірок запрошувати фізичних осіб, у тому числі суб'єктів підприємницької діяльності, а також законних представників юридичних осіб для перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати ними податків. Таке запрошення може бути надіслане простим листом або особисто вручено платникові податків.

3940.

3. Безвиїзна перевірка оформляється актом за підписом посадової особи, яка здійснювала перевірку, та керівника органу державної податкової служби або його заступника.

 

 

3. Безвиїзна перевірка оформляється актом за підписом посадової особи, яка здійснювала перевірку, та керівника органу державної податкової служби або його заступника.

3941.

4. У разі виявлення під час безвиїзної перевірки будь-яких порушень податкового законодавства України або арифметичних помилок один примірник акта належним чином вручається платникові податків.

 

 

4. У разі виявлення під час безвиїзної перевірки будь-яких порушень податкового законодавства України або арифметичних помилок один примірник акта належним чином вручається платникові податків.

3942.

(4) Виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності можуть бути плановими (документальними та оперативними) або позаплановими (документальними, повторними документальними, оперативними та зустрічними).

 

 

(4) Виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності можуть бути плановими (документальними та оперативними) або позаплановими (документальними, повторними документальними, оперативними та зустрічними).

 

 

-504- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13076. Виїзні податкові перевірки

(1) Виїзні податкові перевірки - перевірки, які проводяться на підставі письмового рішення керівника податкового органу, його заступника за місцезнаходженням (місцем управління) платників податків, місцем провадження господарської діяльності чи за місцем розташування об'єктів оподаткування, щодо яких проводяться такі перевірки.

(2) Виїзні податкові перевірки проводяться у робочі дні та в робочий час платників податків.

(3) Виїзні податкові перевірки можуть бути плановими або позаплановими. Податковим органам забороняється проведення інших видів виїзних перевірок.

(4) Плановою виїзною податковою перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання за визначений період, яка передбачена у плані податкового органу, складеному в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

(5) Планова виїзна податкова перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарювання. Забороняється проведення планових виїзних податкових перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками і кредитами, що гарантовані бюджетними коштами.

(6) Планова виїзна податкова перевірка проводиться лише у тому разі, коли суб'єкту господарської діяльності не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня проведення зазначеної перевірки належним чином вручено письмове повідомлення, у якому зазначені підстава перевірки, дата початку і строк, на який передбачається її проведення, а також права і обов'язки платника податків.

(7) Право посадових осіб податкових органів на проведення планової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

(8) Позаплановою виїзною податковою перевіркою вважається перевірка, яка не передбачена в планах роботи податкового органу.

(9) Позапланова виїзна податкова перевірка проводиться за рішенням керівника податкового органу або його заступника без попереднього повідомлення платника податків.

Враховано по суті

 

 

 

(10) Позапланові виїзні податкові перевірки проводяться лише за наявності хоча б однієї з таких обставин:

а) якщо за наслідками зустрічних перевірок виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків норм податкового законодавства України;

б) платником податків не подано в установлений строк документів обов'язкової фінансової звітності;

в) виявлено недостовірність даних, заявлених у документах обов'язкової фінансової звітності;

г) платник податків подав у встановленому порядку скаргу про порушення законодавства посадовими особами податкового органу під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки та така перевірка необхідна для визначення наявності порушення;

д) у разі виникнення потреби у перевірці документально підтвердженої інформації, одержаної від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не дасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит податкового органу протягом трьох робочих днів з дня його вручення належним чином платнику податків;

е) у разі проведення реорганізації (ліквідації) юридичної особи;

є) в інших випадках, передбачених цією статтею Кодексу.

(11) Якщо під час проведення планової чи позапланової виїзної податкової перевірки виявлено фінансово-господарські операції, які проведено з порушенням податкового законодавства, податкові органи можуть проводити зустрічні позапланові виїзні податкові перевірки щодо тих суб'єктів господарської діяльності, що були контрагентами у цих операціях.

(12) Зустрічні позапланові виїзні податкові перевірки проводяться за письмовим рішенням керівника податкового органу або його заступника (без попереднього повідомлення суб'єкта господарської діяльності). Право посадових осіб податкових органів на проведення зустрічної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника податкового органу або його заступника

(13) Повторно позапланові виїзні податкові перевірки проводяться у разі проведення службового розслідування або порушення кримінальної справи щодо посадових осіб податкового органу, які проводили планову чи позапланову податкову перевірку фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності, на підставі рішення вищестоящого податкового органу.

(14) Матеріали податкових перевірок можуть бути використані під час проведення наступних податкових перевірок.

 

 

 

 

-505- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088-2 - вилучити.

Враховано

 

3943.

1. Виїзні перевірки проводяться за місцезнаходженням (місцем управління) платників податків, місцем провадження господарської діяльності чи за місцем розташування об'єктів оподаткування, щодо яких проводяться такі перевірки.

-506- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Ввести нову статтю такого змісту:

"Стаття 16088-2. Виїздна податкова перевірка

(1) Виїзні перевірки проводяться за місцезнаходженням (місцем управління) платників податків, місцем провадження господарської діяльності чи за місцем розташування об'єктів оподаткування, щодо яких проводяться такі перевірки.

Враховано

1. Виїзні перевірки проводяться за місцезнаходженням (місцем управління) платників податків, місцем провадження господарської діяльності чи за місцем розташування об'єктів оподаткування, щодо яких проводяться такі перевірки.

3944.

2. Виїзні перевірки проводяться у робочі дні та в робочий час платників податків, крім випадків, передбачених частиною (7) цієї статті.

Виїзні перевірки проводяться у робочі дні та в робочий час платників податків, крім випадків, передбачених частиною (7) цієї статті".

 

2. Виїзні перевірки проводяться у робочі дні та в робочий час платників податків, крім випадків, передбачених частиною (7) цієї статті.

3945.

(5) Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності, яка передбачена у плані органу державної податкової служби, складеному в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

-507- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16090. Виїзна податкова перевірка

(1) Виїзна податкова перевірка провадиться за місцезнаходженням суб'єкту оподаткування у робочі дні в робочий час цього суб'єкту та може бути плановою або позаплановою.

(2) "Об'єктами виїзної податкової перевірки є документи податкового та бухгалтерського обліку суб'єкту оподаткування. Предметом виїзної податкової перевірки є правильність нарахування, повнота і своєчасність сплати (утримання) податків.

(3) Плановою виїзною перевіркою є перевірка, що передбачена у плані роботи контролюючого органу, складеному в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

(4) Планова виїзна перевірка провадиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта оподаткування. Забороняється проведення планових виїзних перевірок за окремими видами зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами, окрім зобов'язань за бюджетними позиками (кредитами), що гарантовані бюджетними коштами.

(5) Планова виїзна перевірка провадиться всіма контролюючими органами одночасно та починається в день, визначений органом державної податкової служби. Порядок координації проведення таких перевірок установлюється Кабінетом Міністрів України.

(6) Планова виїзна податкова перевірка провадиться виключно за умови вручення належним чином суб'єкту оподаткування не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня початку перевірки письмового повідомлення із зазначенням підстави перевірки, дати її початку терміну проведення, а також прав і обов'язків суб'єкта оподаткування.

(7) Планова виїзна податкова перевірка щодо певного суб'єкта оподаткування може бути проведена не частіше одного разу на календарний рік.

Враховано частково

(5) Плановою виїзною перевіркою вважається перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності, яка передбачена у плані органу державної податкової служби, складеному в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3946.

(6) Документальна планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності з обов'язковим письмовим повідомленням платника податків.

 

 

(6) Документальна планова виїзна перевірка проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності з обов'язковим письмовим повідомленням платника податків.

3947.

1. Документальна планова виїзна перевірка проводиться всіма контролюючими органами одночасно в день, визначений органом державної податкової служби. Порядок координації проведення таких перевірок установлюється Кабінетом Міністрів України.

 

 

1. Документальна планова виїзна перевірка проводиться всіма контролюючими органами одночасно в день, визначений органом державної податкової служби. Порядок координації проведення таких перевірок установлюється Кабінетом Міністрів України.

3948.

2. Право на проведення документальної планової виїзної перевірки надається лише у тому разі, коли суб'єкту господарської діяльності не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки належним чином вручено письмове повідомлення, у якому зазначені підстава перевірки, дата початку і строк, на який передбачається її проведення, а також права і обов'язки платника податків.

 

 

2. Право на проведення документальної планової виїзної перевірки надається лише у тому разі, коли суб'єкту господарської діяльності не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки належним чином вручено письмове повідомлення, у якому зазначені підстава перевірки, дата початку і строк, на який передбачається її проведення, а також права і обов'язки платника податків.

3949.

3. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення документальної планової виїзної перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

 

 

3. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення документальної планової виїзної перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

3950.

4. Документальні планові виїзні перевірки не проводяться за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками (кредитами), що гарантовані бюджетними коштами.

 

 

4. Документальні планові виїзні перевірки не проводяться за окремими видами зобов'язань перед бюджетами, крім зобов'язань за бюджетними позиками (кредитами), що гарантовані бюджетними коштами.

3951.

(7) Оперативною перевіркою вважається перевірка суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять таку діяльність у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг, щодо дотримання ними порядку проведення розрахунків, обліку товарів та грошових коштів, а також порядку виконання операцій купівлі-продажу іноземної валюти.

-508- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

В частині (7) ст.16088 замість слів "та послуг" записати слова "та побутових послуг".

-509- Н.д.Антоньєва Г.П. (Округ №98)

Частину (7) статті 16088 вилучити.

Відхилено

 

 

Відхилено

(7) Оперативною перевіркою вважається перевірка суб'єктів підприємницької діяльності, які провадять таку діяльність у сферах торгівлі, громадського харчування та послуг, щодо дотримання ними порядку проведення розрахунків, обліку товарів та грошових коштів, а також порядку виконання операцій купівлі-продажу іноземної валюти.

 

 

-510- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088-3 - вилучити.

Враховано

 

 

 

-511- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16091. Оперативна перевірка

(1) Оперативна перевірка може бути проведена стосовно суб'єкта підприємницької діяльності сфери роздрібної торгівлі, громадського харчування та послуг.

(2) Предметом оперативної перевірки є дотримання порядку проведення розрахунків із споживачами з використанням електронного контрольно-касового апарату чи товарно-касової книги, а також порядку виконання операцій купівлі-продажу іноземної валюти. Оперативна перевірка не може провадитись стосовно суб'єкта оподаткування, що є платником єдиного податку.

(2) Підставою для прийняття рішення про проведення оперативної перевірки є одержання письмової заяви за підписом споживача про порушення встановленого порядку розрахунків за готівку у сфері роздрібної торгівлі, громадського харчування, послуг.

(3) Оперативна перевірка провадиться органом державної податкової служби без попереднього повідомлення платника податків, в 10-ти денний термін з дня одержання письмової заяви споживача.

(4) Оперативна перевірка провадиться за місцем розташування торговельного пункту, де згідно заяви споживача було допущене порушення.

(5) При проведенні оперативної перевірки посадовим (службовим) особам забороняється вимагати та оглядати документи, провадити огляд приміщень, опитувати осіб, реалізовувати інші права контролюючих органів, якщо це прямо не пов'язано із предметом оперативної перевірки.

(6) Якщо оперативна перевірка починається із контрольної закупівлі товару, вручення суб'єкту оподаткування, що перевіряється, посвідчень посадових (службових) осіб на перевірку, та реєстрація цих осіб в Журналі обліку проведених перевірок, повинні відбуватись після об'явлення такої контрольної закупки.

Відхилено

 

3952.

1. Оперативна перевірка суб'єкта підприємницької діяльності - платника податків проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника без попереднього повідомлення такого платника податків.

-512- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Ст. 16088 (7) п.1. Запропонована проектом Кодексу редакція дозволяє робити перевірки практично без контролю. Необхідно передбачити спосіб захисту платників податку.

Враховано по суті

1. Оперативна перевірка суб'єкта підприємницької діяльності - платника податків проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника без попереднього повідомлення такого платника податків.

3953.

2. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення оперативної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника у разі наявності хоча б однієї із зазначених нижче умов:

 

 

2. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення оперативної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника у разі наявності хоча б однієї із зазначених нижче умов:

3954.

а) одержання від споживача повідомлення про порушення установленого порядку розрахунків за готівку, інших встановлених законодавством України умов провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування, послуг;

-513- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16088, частина (7). Підпункт а) після тексту "від споживача" доповнити текстом "письмового" після тексту "порушення встановленого" - текстом "законом", а текст ", інших встановлених законодавством України умов провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування, послуг".

Враховано

а) одержання від споживача повідомлення про порушення установленого порядку розрахунків за готівку, інших встановлених законодавством України умов провадження діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування, послуг;

3955.

б) виявлення посадовими особами органів державної податкової служби порушень чинного законодавства з питань проведення розрахунків;

 

 

б) виявлення посадовими особами органів державної податкової служби порушень чинного законодавства з питань проведення розрахунків;

3956.

в) за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності;

 

 

в) за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності;

3957.

г) інших обставин, передбачених для проведення документальних позапланових виїзних перевірок.

-514- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16088, частина (7). Підпункт г) вилучити.

Враховано

г) інших обставин, передбачених для проведення документальних позапланових виїзних перевірок.

 

 

-515- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

Підпункт г) пункту 2. частини (7) статті 16088 виключити.

Враховано

 

3958.

(8) Документальна позапланова виїзна перевірка проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника без попереднього повідомлення платника податків.

-516- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16088.

В частині (8) слова "без попереднього повідомлення" замінити словами "з попереднім повідомленням".

Відхилено

(8) Документальна позапланова виїзна перевірка проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника без попереднього повідомлення платника податків.

 

 

-517- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

В частині (8) слова "без попереднього повідомлення" замінити словами "з попереднім повідомленням".

Відхилено

 

 

 

 

-518- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088-4 - вилучити.

Враховано

 

 

 

-519- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16091. Особливості позапланової виїзної податкової перевірки та повторної податкової перевірки

(1) Позапланова виїзна податкова перевірка провадиться без попереднього повідомлення суб'єкта оподаткування.

(2) Позапланова виїзна податкова перевірка може бути проведена за наявності хоча б однієї з таких обставин:

а) неподання суб'єктом оподаткування податкової декларації (розрахунка) протягом двох місяців понад встановлені строки;

б) відмови суб'єкта оподаткування від надання інформації в порядку зустрічної перевірки, або виявлення в ході зустрічної перевірки порушень законодавства про оподаткування;

в) за наявності обставин, передбачених ч.4 ст.16089 цього Кодексу;

г) проведення реорганізації (ліквідації) юридичної особи, або припинення державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи;

г) прийняття рішення Кабінету Міністрів України;

д) одержання доручення органів Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Прокуратури України в ході проведення оперативно-розшукової діяльності в порядку, передбаченому ч.4 ст.16086 цього Кодексу;

е) подання суб'єктом оподаткування до органу податкової служби заяви про відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість;

є) в інших випадках, прямо передбачених цим Кодексом.

(3) До позапланових виїзних податкових перевірок застосовуються правила ч.2 ст.16090 цього Кодексу.

(4) Повторна перевірка може бути проведена виключно у разі проведення службового розслідування або порушення кримінальної справи стосовно посадової особи контролюючого органу, яка провадила перевірку.

(5) Повторна податкова перевірка провадиться на підставі рішення вищестоящого контролюючого органу посадовими (службовими) особами цього органу.

(6) Повторна податкова перевірка провадиться за місцезнаходженням суб'єкта оподаткування.

(7) Предметом повторної податкової перевірки є об'єктивність висновків посадових (службових) осіб контролюючого органу, стосовно яких провадиться службове розслідування або порушено кримінальну справу. Об'єктами повторної податкової перевірки є виключно документи та інші джерела інформації, що відносились до предмету податкової перевірки за участю названих осіб.

Відхилено

 

 

3959.

1. Документальні позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарської діяльності можуть проводитися органами державної податкової служби за наявності хоча б однієї з таких обставин:

 

 

1. Документальні позапланові виїзні перевірки фінансово-господарської діяльності суб'єктів господарської діяльності можуть проводитися органами державної податкової служби за наявності хоча б однієї з таких обставин:

3960.

а) виявлення за наслідками зустрічних перевірок фактів, які свідчать про порушення платником податків норм податкового законодавства України;

-520- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити підпункт "а" п. 1 ч. (8) ст. 16088 словами "(перевірка здійснюється лише по зустрічних операціях)".

Відхилено

 

а) виявлення за наслідками зустрічних перевірок фактів, які свідчать про порушення платником податків норм податкового законодавства України;

 

 

-521- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Ст. 16088 (8) пункт 1 підпункт а). Необхідно доповнити тільки в частині, пов'язаною з суб'єктом зустрічної перевірки. При проведенні зустрічної перевірки, не пов'язаної з конкретним суб'єктом дає підставу податковим органам по незначній підставі проводити повну перевірку діяльності підприємства.

Відхилено

 

 

3961.

б) неподання платником податків в установлений строк документів обов'язкової звітності;

-522- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16088, частина (8), пункт 1. Підпункт б) наприкінці доповнити текстом ", передбачених законом".

Враховано

 

б) неподання платником податків в установлений строк документів обов'язкової звітності;

3962.

в) виявлення недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності;

-523- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16088, частина (8), пункт 1. Підпункт в) наприкінці доповнити текстом ", передбачених законом".

Враховано

в) виявлення недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності;

3963.

г) подання платником податків у встановленому порядку скарги про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки і необхідність такої перевірки для визначення наявності порушення;

-524- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Підпункт "г" п. 1 ч. (8) ст. 16088 вилучити.

-525- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16088, частина (8), пункт 1, підпункт г). Вилучити текст "у встановленому порядку".

Відхилено

 

Відхилено

г) подання платником податків у встановленому порядку скарги про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки і необхідність такої перевірки для визначення наявності порушення;

3964.

д) виникнення потреби у перевірці інформації, одержаної від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не дає пояснень та їх документальних підтверджень на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом трьох робочих днів з дня його вручення належним чином платнику податків;

 

 

д) виникнення потреби у перевірці інформації, одержаної від особи, яка мала правові відносини з платником податків, якщо платник податків не дає пояснень та їх документальних підтверджень на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом трьох робочих днів з дня його вручення належним чином платнику податків;

3965.

е) проведення реорганізації (ліквідації) юридичної особи;

 

 

е) проведення реорганізації (ліквідації) юридичної особи;

3966.

є) прийняття рішення Кабінету Міністрів України;

-526- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

В підпункті "є" п.1 ч.8 ст.16088 потрібно чітко вказати‚ на підставі якого рішення Кабінету Міністрів України можуть проводитись позапланові перевірки.

Відхилено

 

є) прийняття рішення Кабінету Міністрів України;

3967.

ж) одержання доручення Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України або Генеральної прокуратури України, центрального органу державної податкової служби України;

-527- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У підпункті "ж" п. 1 ч. 8 ст. 16088 слова "центрального органу державної податкової служби України" замінити словами "по порушеним кримінальним справам порушеним проте посадових осіб та власників підприємств".

Враховано по суті

ж) одержання доручення Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України або Генеральної прокуратури України, центрального органу державної податкової служби України;

 

 

-528- Н.д.Альохін В.І. (Округ №39)

Ст. 16088 (8) п. ж). Діюче законодавство передбачає отримання органами слідства інформації при порушенні кримінальної справи. Необхідно доповнити з обов'язковим зазначенням підстав.

Враховано по суті

 

3968.

з) подання суб'єктом підприємницької діяльності до органу податкової служби заяву про відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість;

-529- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Підпункт "з" п. 1 ч. (8) ст. 16088 вилучити.

Відхилено

з) подання суб'єктом підприємницької діяльності до органу податкової служби заяву про відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість;

 

 

-530- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Підпункти "з" пункту (1) виключити.

Відхилено

 

3969.

и) надходження до органу державної податкової служби від банківських установ та митної служби інформації про порушення суб'єктом підприємницької діяльності діючого порядку здійснення розрахунків під час провадження зовнішньоекономічної діяльності або встановлення таких фактів на підставі внутрішньої інформації органів державної податкової служби;

 

 

и) надходження до органу державної податкової служби від банківських установ та митної служби інформації про порушення суб'єктом підприємницької діяльності діючого порядку здійснення розрахунків під час провадження зовнішньоекономічної діяльності або встановлення таких фактів на підставі внутрішньої інформації органів державної податкової служби;

3970.

і) наявність недоїмки з платежів у бюджет у суб'єкта підприємницької діяльності;

-531- Н.д.Задорожна Т.А. (Реєстр.картка №426)

Підпункти "і" пункту (1) виключити.

Відхилено

 

і) наявність недоїмки з платежів у бюджет у суб'єкта підприємницької діяльності;

3971.

ї) в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

-532- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

У пункті (1) підпункт "ї" виключити.

Відхилено

ї) в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

 

 

-533- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088-5 - вилучити.

Враховано

 

3972.

2. Повторні документальні позапланові виїзні податкові перевірки проводяться:

 

 

2. Повторні документальні позапланові виїзні податкові перевірки проводяться:

3973.

а) у разі проведення службового розслідування або порушення кримінальної справи стосовно посадових осіб органу державної податкової служби, які проводили планову чи позапланову податкову перевірку фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності, на підставі рішення вищестоящого органу державної податкової служби;

-534- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

У підпункті "а" п. 2 ч. (8) ст. 16088 вилучити слова "на підставі рішення вищестоящого органу державної податкової служби".

-535- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16088, частина (8), підпункт 2, підпункт а). Слово "вищестоячого" вилучити, а наприкінці додати текст "вищого рівня"

Відхилено

 

 

 

Враховано

 

а) у разі проведення службового розслідування або порушення кримінальної справи стосовно посадових осіб органу державної податкової служби, які проводили планову чи позапланову податкову перевірку фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності, на підставі рішення вищестоящого органу державної податкової служби;

3974.

б) на підставі наказу центрального органу державної податкової служби України.

-536- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Підпункт "б" п. 2 ч. (8) ст. 16088 вилучити.

Відхилено

 

б) на підставі наказу центрального органу державної податкової служби України.

3975.

3. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення документальної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

 

 

3. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення документальної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

3976.

(9) Зустрічна позапланова виїзна податкова перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності (без його попереднього повідомлення) проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника за наслідками виявлених порушень податкового законодавства України за результатами документальних (оперативних) планових (позапланових) виїзних податкових перевірок. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення зустрічної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

-537- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

Частину (9) статті 16088 викласти в такій редакції:

"Зустрічна виїзна податкова перевірка фінансово-господарської діяльності здійснюються після звернення органів податкової служби у письмовому вигляді за роз'ясненням до платника податку в разі виявлення порушень або непорозумінь, в результаті якого такий платник податків не дав роз'яснень з цих питань органам податкової служби."

Відхилено

(9) Зустрічна позапланова виїзна податкова перевірка фінансово-господарської діяльності суб'єкта господарської діяльності (без його попереднього повідомлення) проводиться за рішенням керівника органу державної податкової служби або його заступника за наслідками виявлених порушень податкового законодавства України за результатами документальних (оперативних) планових (позапланових) виїзних податкових перевірок. Право посадових осіб органів державної податкової служби на проведення зустрічної позапланової виїзної податкової перевірки підтверджується відповідним посвідченням за підписом керівника органу державної податкової служби або його заступника.

 

 

-538- Кабінет Міністрів України

Статтю 16088-6 - вилучити.

Враховано

 

 

 

-539- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16091-1. Зустрічна перевірка

(1) Предметом зустрічної перевірки є підтвердження інформації, що одержана в ході проведення безвиїзної вибіркової або виїзної перевірки.

(2) Зустрічна перевірка полягає у вимаганні у особи, що вступала у правовідносини з суб'єктом оподаткування, що перевіряється, інформації, пов'язаної з предметом безвиїзної вибіркової або виїзної перевірки. Під інформацією розуміються: усні та письмові пояснення, або належним чином завірені копії документів бухгалтерського та податкового обліку чи виписки з них.

(3) Зустрічна перевірка може бути проведена у разі, якщо при проведенні безвиїзної вибіркової або виїзної перевірки:

а) не будуть надані всі документи, що опосередковують правовідносини між суб'єктом оподаткування, що перевіряється, та третьою особою;

б) надані документи викликають обгрунтовані сумніви щодо достовірності інформації, що в них міститься.

(4) Зустрічна перевірка провадиться без попереднього повідомлення.

(5) Витребування інформації в порядку зустрічної перевірки провадиться за письмовою вимогою особи, що провадить безвиїзну вибіркову або виїзну перевірку. В письмовій вимозі повинно бути зазначене:

а) прізвище, ім'я та по-батькові посадової (службової) особи, що підписала вимогу, її посада та найменування контролюючого органу;

б) номер і дата рішення про проведення зустрічної перевірки;

в) дата складання вимоги;

г) перелік інформації (документів, питань, що потребують роз'яснення), що підлягає передачі;

д) суб'єкт оподаткування, стосовно якого провадиться безвиїзна вибіркова або що перевіряється, номер і дата рішення про проведення цієї перевірки;

(е) строк та форма надання інформації.

(6) На виконання одного рішення про проведення зустрічної перевірки може бути направлено дві і більше вимоги про надання інформації.

(7) Строк надання інформації не може бути меншим 3-х діб з дня одержання відповідної вимоги. Як виключення, за згодою особи, що одержала вимогу, надання інформації може бути проведене і в коротший термін.

(8) В разі, якщо особа, що отримала вимогу про надання інформації, відмовляється її надати, стосовно цієї особи може бути призначена позапланова виїзна або безвиїзна вибіркова перевірка.

Відхилено

 

3977.

(10) Платник податків зобов'язаний підписати акт виїзної перевірки, а у разі незгоди з ним, має право подати письмове мотивування такої незгоди.

 

 

(10) Платник податків зобов'язаний підписати акт виїзної перевірки, а у разі незгоди з ним, має право подати письмове мотивування такої незгоди.

3978.

(11) Матеріали перевірок можуть бути використані під час проведення наступних перевірок.

 

 

(11) Матеріали перевірок можуть бути використані під час проведення наступних перевірок.

 

 

-540- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Цю статтю доповнити ч.(12) такого змісту: "дія цієї статті не поширюється на перевірки‚ що проводяться в порядку‚ передбаченому Кримінально-процесуальним Кодексом України.

Відхилено

 

 

 

-541- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ст. 16088 новою частиною (12) наступного змісту:

"12. У разі подання платником податків у встановленому порядку скарги про порушення законодавства посадовими особами органу державної податкової служби під час проведення планової чи позапланової виїзної перевірки і/або необхідність повторної перевірки для визначення наявності порушення, державний податковий орган повинен повідомити платника податків за 10 днів про проведення такої перевірки".

Відхилено

 

 

 

-542- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ст. 16088 новою частиною (13) наступного змісту:

"13. При поданні суб'єктом підприємницької діяльності до органу податкової служби заяви про відшкодування з бюджету сум податку на додану вартість перевіряється лише визначення розміру податкового кредиту та податкового зобов'язання. Суб'єкт підприємницької діяльності повинен бути повідомлений про проведення такої перевірки за 10 днів, або на прохання такого суб'єкту раніше".

Враховано по суті

 

 

 

-543- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13073. Податкові перевірки

(1) Податкові органи можуть проводити безвиїзні та виїзні податкові перевірки.

(2) Під час проведення податкових перевірок податкові органи зобов'язані з'ясувати всі істотні для прийняття правильного рішення обставини, у тому числі сприятливі для платника податків.

(3) Податкова перевірка проводитися за період не більший ніж три календарних роки. Повторна перевірка за один і той же період не проводиться, за винятком випадків передбачених статтею 13076 цього Кодексу.

Враховано по суті

 

 

 

-544- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13074. Періодичність і строки проведення податкових перевірок

(1) Безвиїзні перевірки проводяться в міру виникнення необхідності.

(2) Виїзна планова податкова перевірка проводиться не частіше одного разу на календарний рік та не може тривати довше двох календарних місяців.

(3) Виїзні позапланові податкові перевірки, які проводяться за наявності обставин, установлених статтею 13076 цього Кодексу, проводяться в міру виникнення потреби в них і не можуть тривати більше одного місяця.

Враховано по суті

 

3979.

Стаття 16089. Періодичність і строки проведення виїзних податкових перевірок

-545- Кабінет Міністрів України

Статтю 16089 викласти в редакції першого читання.

Враховано частково

Стаття 16089. Періодичність і строки проведення виїзних податкових перевірок

3980.

(1) Органи державної податкової служби проводять планові виїзні податкові перевірки не частіше одного разу на календарний рік щодо певного суб'єкта господарської діяльності за планами, які затверджуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

 

(1) Органи державної податкової служби проводять планові виїзні податкові перевірки не частіше одного разу на календарний рік щодо певного суб'єкта господарської діяльності за планами, які затверджуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

 

 

-546- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ч.(1) ст.16089, словами "У разі коли планові перевірки протягом двох календарних років поспіль не виявили порушень податкового законодавства, або виявлені недоїмки не перевищують 5 % від загальної суми фактично сплачених податків за відповідний фінансовий рік, планові перевірки здійснюється не частіше 1 разу на 2 календарних років".

Відхилено

 

 

 

-547- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16089, частина (1). Текст "календарний рік" замінити текстом "два календарних роки".

Відхилено

 

 

 

-548- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

Частину (1) статті 16089 після слів "не частіше одного разу на календарний рік" доповнити словами "включаючи всі податкові перевірки".

Відхилено

 

3981.

(2) Строк проведення планових виїзних податкових перевірок визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

-549- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити ч.(2) ст.16089 після слів "...Кабінетом Міністрів України" таким чином:

"... але він не може перевищувати двох місяців."

Доповнити ч.(2) ст.16089 після слова "планових" словами "або позапланових".

Враховано частково

 

(2) Строк проведення планових або податкових виїзних або позапланових перевірок визначається в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

3982.

(3) Позапланові виїзні перевірки за наявності обставин, установлених статтею 16088 цього Кодексу, проводяться в міру виникнення потреби в них.

 

 

(3) Позапланові виїзні перевірки за наявності обставин, установлених статтею 16088 цього Кодексу, проводяться в міру виникнення потреби в них.

3983.

(4) Строк проведення перевірок діяльності платників податків у зв'язку з порушенням кримінальної справи визначається кримінально-процесуальним законодавством України.

-550- Н.д.Петров В.Б. (Реєстр.картка №270)

Ч.(4) ст.16089 після слів "кримінальної справи" доповнити словами "або для вирішення питання про її порушення".

Відхилено

(4) Строк проведення перевірок діяльності платників податків у зв'язку з порушенням кримінальної справи визначається кримінально-процесуальним законодавством України.

 

 

-551- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)

Статтю 16089 доповнити частиною (5) такого змісту:

"Інші нормативні акти не можуть суперечити даній статті Податкового кодексу".

Відхилено

 

3984.

Стаття 16090. Опитування фізичних осіб

-552- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16092. Пояснення осіб

(1) Посадові особи контролюючих органів в ході проведення перевірок мають право вимагати усні та письмові пояснення від осіб, які володіють інформацією стосовно предмету перевірки.

(2) Для дачі пояснень особи можуть бути викликані до службових приміщень контролюючого органу. В цьому разі обов'язковим є складання протоколу, в якому зазначається:

а) найменування протоколу;

б) місце, дата та час проведення дій;

в) прізвище, ім'я та по-батькові посадової (службової) особи, що склала протокол, її посада та найменування контролюючого органу;

г) номер та дата рішення про проведення перевірки, а також суб'єкт оподаткування, який перевіряється;

д) прізвище, ім'я та по-батькові особи, що надає пояснення;

е) відмітка про те, чи бажає особа надавати пояснення самостійно чи в присутності особи, що згідно з Конституцією України може надати їй правову допомогу.

(3) Виклик осіб до службових приміщень контролюючого органу оформлюється та вручається згідно з правилами ст. 16004 цього Кодексу.

(4) Особа може відмовитись від надання пояснень лише у випадках, прямо передбачених Конституцією та законами України.

Відхилено

Стаття 16090. Опитування фізичних осіб

3985.

(1) Посадові особи органів державної податкової служби мають право опитувати фізичних осіб, в тому числі суб'єктів підприємницької діяльності та посадових осіб, під час здійснення контролю за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків та фінансових санкцій, що застосовуються органами державної податкової служби за правопорушення в сфері оподаткування.

 

 

(1) Посадові особи органів державної податкової служби мають право опитувати фізичних осіб, в тому числі суб'єктів підприємницької діяльності та посадових осіб, під час здійснення контролю за правильністю нарахування, повнотою і своєчасністю сплати податків та фінансових санкцій, що застосовуються органами державної податкової служби за правопорушення в сфері оподаткування.

3986.

(2) Фізичні особи можуть бути запрошені для опитування або надання документів, необхідних для здійснення податкового контролю, до службових приміщень органів державної податкової служби.

-553- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

В ч.(2) замінити слова "органів державної податкової служби" словами "та порядок контролюючих органів".

Враховано

(2) Фізичні особи можуть бути запрошені для опитування або надання документів, необхідних для здійснення податкового контролю, до службових приміщень контролюючих органів.

3987.

1. Форма повідомлень про запрошення фізичних осіб до посадових осіб органів державної податкової служби та порядок запрошення фізичних осіб до органів державної податкової служби встановлюються центральним органом державної податкової служби з дотриманням вимог закону щодо захисту інформації про особу.

-554- Кабінет Міністрів України

Пункт 1 частини (2) статті 16090 пропонується залишити у редакції, прийнятій у першому читанні.

 

 

Враховано частково

1. Форма повідомлень та Порядок запрошення фізичних осіб до посадових осіб контролюючих органів встановлюються Кабінетом Міністрів України з дотриманням вимог цього Кодексу.

 

 

-555- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Доповнити новим пунктом 2:

"2. Час, протягом якого фізичні особи можуть бути запрошені для опитування або надання документів до службових приміщень органів державної податкової служби, не може виходити за межі офіційно встановленого робочого дня таких органів".

Враховано

2. Час, протягом якого фізичні особи можуть бути запрошені для опитування або надання документів до службових контролюючих органів державної податкової служби, не може виходити за межі офіційно встановленого робочого дня таких органів.

 

 

-556- Кабінет Міністрів України

Пункт 3 частини (2) статті 16090 вилучити.

-557- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Доповнити новим пунктом 3:

"3. Фізичній особі повинна бути забезпечена практична можливість повідомити про таке запрошення керівництво підприємства та/або членів своєї родини".

Враховано

 

Враховано редакційно

 

3988.

Стаття 16091. Обстеження територій, що використовуються для провадження господарської діяльності, та приміщень, які є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування

-558- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16093. Огляд

(1) Посадові (службові) особи контролюючих органів при проведенні виїзних перевірок мають право на підставі вмотивованого письмового рішення провадити огляд території та приміщень суб'єкта оподаткування, що перевіряється, які є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування.

Враховано частково

Стаття 16091. Огляд територій, що використовуються для провадження господарської діяльності, та приміщень, які є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування

3989.

(1) Посадові особи органів державної податкової служби для перевірки правильності обчислення баз оподаткування та нарахування податків можуть обстежувати території, що використовуються для провадження господарської діяльності, виробничі, складські, торговельні та будь-які інші приміщення (споруди) суб'єктів господарської діяльності, що є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування.

(2) Огляд провадиться обов'язково в присутності двох понятих та з веденням протоколу огляду. В необхідних випадках може застосовуватись фотографування, відеозапис, аудиозапис. В протоколі огляду зазначається:

а) найменування протоколу;

б) місце, дата та час проведення дій;

в) фамілія, ім'я та по-батькові посадової (службової) особи, що склала протокол, її посада та найменування контролюючого органу;

 

(1) Посадові (службові) особи контролюючих органів при проведенні виїзних перевірок мають право на підставі вмотивованого письмового рішення провадити огляд територій, що використовуються для провадження господарської діяльності, та приміщень, які є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування

3990.

(2) У разі відмови власників, керівників або інших посадових осіб суб'єктів господарської діяльності допустити посадових осіб органів державної податкової служби для обстеження територій або приміщень, зазначених у частині (1) цієї статті, і за наявності підстав, наведених у частині (3) статті 16047 органи державної податкової служби мають право визначати суми податкових зобов'язань непрямими методами.

г) номер та дата рішення про проведення огляду, а також суб'єкт оподаткування, який перевіряється;

д) прізвище, ім'я та по-батькові понятих;

е) опис дій, що проведені в ході огляду та одержана інформація;

є) відмітка понятих та суб'єкта оподаткування, що перевіряється, про ознайомлення з протоколом та їх зауваження.

(3) У разі відмови власників, володільців або користувачів територій чи приміщень (крім платників єдиного податку) допустити посадових (службових) осіб органів державної податкової служби до проведення огляду, для визначення суми податкових зобов'язань можуть бути застосовані непрямі методи.

(4) Будівлі (житлові приміщення), які належать фізичним особам можуть бути оглянуті виключно за письмової згодою їх власників (володільців, користувачів).

(5) Копія протоколу огляду та рішення про проведення огляду залишається у суб'єкта оподаткування.

 

(2) У разі відмови власників, керівників або інших посадових осіб суб'єктів господарської діяльності допустити посадових осіб контролюючих органів для огляду територій або приміщень, зазначених у частині (1) цієї статті, і за наявності підстав, наведених у частині (3) статті 16047 контролюючі органи мають право визначати суми податкових зобов'язань непрямими методами.

3991.

(3) Будівлі (житлові приміщення), які належать фізичним особам і є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування, обстежуються лише у випадках та у порядку, передбачених законом.

-559- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Частину (3) викласти в такій редакції:

"(3) Огляд будівель (житлових приміщеннь), які належать фізичним особам і є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування, проводиться лише у випадках та у порядку, передбачених законом".

Враховано

(3) Огляд будівель (житлових приміщеннь), які належать фізичним особам і є об'єктами оподаткування або використовуються для одержання доходів (прибутку) чи пов'язані з іншими об'єктами оподаткування, проводиться лише у випадках та у порядку, передбачених законом.

 

 

-560- Народні депутати України - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

Доповнити статтю новими частинами (4), (5):

Враховано

 

 

 

(4) Якщо платник податків перешкоджає входу посадових осіб контролюючих органів на територію або у приміщення зазначені у частині (1) цієї статті, про це складається акт, який підписується посадовою особою контролюючого органу, що проводить огляд та платником податків.

У разі відмови платника податків підписати акт, у цьому акті робиться відповідна відмітка.

(5) За неправомірне перешкоджання входу посадових осіб контролюючих органів, які проводять податкову перевірку, на територію або у приміщення, зазначені в частині (1) цієї статті платник податків несе відповідальність, встановлену законом".

 

(4) Якщо платник податків перешкоджає входу посадових осіб контролюючих органів на територію або у приміщення зазначені у частині (1) цієї статті, про це складається акт, який підписується посадовою особою контролюючого органу, що проводить огляд та платником податків.

У разі відмови платника податків підписати акт, у цьому акті робиться відповідна відмітка.

(5) За неправомірне перешкоджання входу посадових осіб контролюючих органів, які проводять податкову перевірку, на територію або у приміщення, зазначені в частині (1) цієї статті платник податків несе відповідальність, встановлену законом.

 

 

-561- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13077. Вхід посадових осіб податкових органів на територію або в приміщення, які використовується для ведення підприємницької діяльності

(1) Вхід посадових осіб податкових органів на територію або у приміщення, які використовуються для ведення підприємницької діяльності, можливий лише за умови пред'явлення ними службових посвідчень та рішення керівника податкового органу або його заступника про проведення виїзної податкової перевірки платника податків.

(2) Якщо платник податків перешкоджає входу посадових осіб податкових органів, керівник групи, яка проводить податкову перевірку, складає акт. Цей акт підписується цим керівником та платником податків.

(3) У разі відмови платника податків підписати акт, у цьому акті робиться відповідна відмітка.

(4) За неправомірне перешкоджання входу на територію або у приміщення, які використовуються для ведення підприємницької діяльності, посадових осіб податкових органів, які проводять податкову перевірку, платник податків несе відповідальність, встановлену законодавством.

Враховано по суті

 

 

 

-562- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13078. Проведення огляду

(1) Посадова особа, яка проводить податкову перевірку, з метою з'ясування обставин, які мають значення для повноти перевірки, може здійснювати огляд територій або приміщень, які використовуються для ведення підприємницької діяльності.

(2) Огляд документів та предметів поза межами виїзної податкової перевірки може бути проведений, якщо:

а) такі документи були отримані посадовими особами податкового органу в результаті раніше проведених дій по здійсненню податкового контролю;

б) власник вищевказаних документів дав згоду на такий огляд.

(3) При проведенні огляду можуть бути присутніми:

а) платник податків або його представник;

б) експерти;

в) поняті.

Відхилено

 

 

 

-563- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13079. Проведення експертизи під час проведення виїзної податкової перевірки

(1) Експертиза проводиться у випадку, коли для роз'яснення питань, пов'язаних з такою перевіркою, вимагаються спеціальні знання у сфері науки, мистецтва або техніки, а також в інших галузях життєдіяльності. Залучення експерта здійснюється на договірних засадах.

(2) Експертиза призначається постановою посадової особи податкового органу, яка проводить виїзну податкову перевірку. У такій постанові вказуються:

а) підстави для залучення експерта;

б) прізвище експерта;

в) найменування платника податків, який перевіряється;

г) питання, які поставлені до експерта;

д) матеріали, які надаються на розгляд експерту.

(3) Посадова особа, яка призначила проведення експертизи, зобов'язана ознайомити платника податків, його представника з постановою про проведення експертизи, а після закінчення експертизи - з висновком експерта.

(4) За умисне надання висновків, що містять неправдиві відомості або відомості, що суперечать законодавству України, експерт несе відповідальність встановлену законодавством.

Враховано

Стаття 16092. Проведення експертизи під час проведення виїзної податкової перевірки

(1) Експертиза проводиться у випадку, коли для роз'яснення питань, пов'язаних з такою перевіркою, вимагаються спеціальні знання у сфері науки, мистецтва або техніки, а також в інших галузях життєдіяльності. Залучення експерта здійснюється на договірних засадах.

(2) Експертиза призначається постановою посадової особи контролюючого органу, яка проводить виїзну податкову перевірку. У такій постанові вказуються:

а) підстави для залучення експерта;

б) прізвище експерта;

в) найменування платника податків, який перевіряється;

г) питання, які поставлені до експерта;

д) матеріали, які надаються на розгляд експерту.

(3) Посадова особа, яка призначила проведення експертизи, зобов'язана ознайомити платника податків, його представника з постановою про проведення експертизи, а після закінчення експертизи - з висновком експерта.

(4) За умисне надання висновків, що містять неправдиві відомості або відомості, що суперечать законодавству України, експерт несе відповідальність встановлену законодавством.

 

 

-564- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13080. Права експерта

(1) Експерт має право ознайомлюватися з наданими йому матеріалами перевірки, які мають відношення до предмету експертизи, та просити надання додаткових матеріалів.

(2) Експерт має право відмовитися від подання висновку, якщо надані йому матеріали є недостатніми або такий експерт не володіє необхідними знаннями для проведення такої експертизи.

Враховано

(5) Експерт має право ознайомлюватися з наданими йому матеріалами перевірки, які мають відношення до предмету експертизи, та просити надання додаткових матеріалів.

(6) Експерт має право відмовитися від подання висновку, якщо надані йому матеріали є недостатніми або такий експерт не володіє необхідними знаннями для проведення такої експертизи.

 

 

-565- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13081. Участь перекладача

У разі проведення податкового контролю податкові органи можуть залучати перекладачів на договірних засадах.

Відхилено

 

 

 

-566- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13082. Участь понятих

(1) Під час проведення податкових перевірок податкові органи можуть залучати понятих.

(2) В обов'язковому порядку поняті залучаються під час вилучення документів або товарно-матеріальних цінностей.

(3) Поняті залучаються у кількості не меншій, ніж 2 особи.

(4) У якості понятих можуть бути залучені будь-які незаінтересовані у результатах податкового контролю фізичні особи.

(5) Не дозволяється участь у якості понятих працівників податкових органів.

(6) Поняті зобов'язані засвідчити у протоколі факт, зміст та результати дій, які здійснювалися в їх присутності.

(7) Поняті мають право вносити зауваження щодо дій, які здійснювалися. Такі зауваження мають бути занесені до протоколу.

Відхилено

 

 

 

-567- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13083. Загальні вимоги щодо складання протоколу

(1) Під час проведення виїзних податкових перевірок, огляду приміщень та територій, які використовуються для отримання доходу, складається протокол встановленої форми. У такому протоколі вказується:

а) його найменування;

б) місце та дата провадження певної дії, щодо якої складається протокол;

в) час початку та закінчення такої дії;

г) посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол;

д) прізвище, ім'я, по батькові кожної особи, яка брала участь у провадженні дії або була присутня при такому провадженні;

е) зміст дії, послідовність її провадження;

є) факти та обставини, які виявлені при такому провадженні.

(2) Протокол читається представниками сторін, які брали участь у провадженні дії або були присутніми при такому провадженні. Вказані особи мають право робити зауваження, які мають бути занесені до протоколу.

(3) Протокол підписується посадовою особою податкового органу, яка склала такий протокол, а також усіма особами, які брали участь у провадженні дії або були присутніми при такому провадженні.

Відхилено

 

 

 

-568- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Стаття 13084. Оформлення результатів податкових перевірок

(1) За підсумками податкової перевірки посадовою особою податкового органу складаються акти встановленої форми.

(2) Акт складається на підставі протоколу із зазначенням номеру такого протоколу. В акті податкової перевірки вказуються документально підтверджені факти порушень, які виявлені під час проведення перевірки, або їх відсутність, а також висновки та пропозиції посадових осіб, які проводили перевірку, щодо усунення таких правопорушень.

(3) Форма акту про проведення податкової перевірки встановлюється Державною податковою адміністрацією України.

(4) Акт підписується посадовими особами, які проводили податкову перевірку, та:

а) керівником юридичної особи - платника податків;

б) фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності.

(5) Акт податкової перевірки може бути підписаний платником податків з зауваженнями. У цьому випадку платник податків зобов'язаний подати до податкового органу обгрунтування зауважень протягом семи робочих днів від дня складання цього акту.

(6) У разі відмови платника податків підписати акт перевірки, у такому акті робиться відповідний запис.

(7) Акт податкової перевірки може бути оскаржено платником податків протягом 10 робочих днів від дня ознайомлення такого платника податку з актом податкової перевірки. У разі оскарження акту податкової перевірки сплата донарахованих сум податку, пені та штрафу, зупиняється до прийняття рішення за результатами такого оскарження.

(8) Акт податкової перевірки, що підписаний платником податків або неоскарженний ним протягом терміну, визначеного в частині 7 цієї статті, вважається узгодженим.

Відхилено

 

 

 

-569- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13085. Порядок прийняття рішення щодо акту податкової перевірки

(1) Акт податкової перевірки, узгоджений платником податків, протягом двох робочих днів реєструється в спеціальній книзі та разом з матеріалами перевірки подається на затвердження керівнику податкового органу або його заступнику.

(2) Протягом десяти робочих днів від дня реєстрації акту податкової перевірки керівник податкового органу або його заступник повинні винести рішення, яке:

а) затверджує акт податкової перевірки;

б) скасовує акт податкової перевірки.

(3) У разі затвердження акту податкової перевірки, якою виявлено факти порушень податкового законодавства, податковий орган направляє платнику податків податкову вимогу в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відхилено

 

 

 

-570- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Глава 85. Порядок оскарження рішень податкових органів

Стаття 13091. Право на оскарження рішень податкових органів

(1) Кожний платник податків, податковий агент мають право оскаржити рішення податкових органів, дії або бездіяльність посадових осіб податкових органів (далі - рішення податкових органів) у вищестоящому податковому органі або в судовому порядку.

(2) Нормативно-правові акти, що регулюють податкові правовідносини, оскаржуються в судовому порядку, встановленому законодавством.

Враховано по суті

 

 

 

-571- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13092. Оскарження рішень у вищестоящих податкових органах

(1) Оскарження рішень податкових органів у вищестоящих податкових органах здійснюється шляхом подання платником податків, податковим агентом скарги.

(2) Скарга подається у письмовій формі разом з документами або копіями документів, необхідних для розгляду, на ім'я керівника вищестоящого податкового органу, а саме:

а) на рішення державної податкової інспекції в районі, міжрайонної або об'єднаної державної податкової інспекції - до державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;

б) на рішення державної податкової інспекції в районі міста з районним поділом, крім міст Києва та Севастополя, - до державної податкової інспекції в місті;

в) на рішення державної податкової адміністрації в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі - до Державної податкової адміністрації України.

(3) Платник податків подає може подавати до вищестоящого податкового органу разом зі скаргою такі документи:

а) копію акту перевірки, за наслідками якої прийнято рішення;

б) копію рішення про застосування пені та штрафів;

в) копію протоколу про адміністративне правопорушення - порушення податкового законодавства;

г) копію постанови по справі про адміністративне правопорушення - порушення податкового законодавства;

д) зауваження та пояснення, якщо вони були подані особою під час перевірки і розгляду матеріалів перевірки та прийняття рішення чи винесення постанови;

е) висновки державної податкової адміністрації (інспекції) щодо поданих платником податків зауважень та пояснень;

є) розрахунки та докази, які платник податків вважає за потрібне надати.

Враховано по суті

 

 

 

-572- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13093. Терміни розгляду скарги

(1) Розгляд скарг відбувається протягом 15 робочих днів з дня їх надходження.

(2) Якщо протягом 15 робочих днів вирішити порушені у скарзі питання неможливо, керівник податкового органу або його заступник встановлюють необхідний термін для розгляду скарги, про що повідомляється особі, яка подала скаргу. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у скарзі, не може перевищувати 30 робочих днів з дня одержання скарги.

(3) Заява, подана із додержанням строків, визначених цією статтею, призупиняє виконання платником податків рішень податкового органу, дії якого оскаржуються, на строк від дня подання такої заяви до вищестоящого податкового органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.

Враховано по суті

 

 

 

-573- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13094. Порядок розгляду скарги

(1) Податковий орган при розгляді скарги перевіряє законність і обгрунтованість рішення, яке оскаржується, та приймає одне з таких рішень:

а) залишає рішення, яке оскаржується, без змін, а скаргу без задоволення;

б) зупиняє виконання рішення, що оскаржується;

в) скасовує рішення, яке оскаржується.

(2) Відмова в задоволенні скарги повинна бути мотивованою.

(3) Рішення, прийняте за наслідками розгляду скарги, протягом 5 робочих днів повинно бути в письмовій формі доведене до відома платника податків, податкового агента, який її подав, та податкового органу, рішення якого оскаржувалося.

(4) У разі незгоди платника податків, податкового агента з рішенням податкового органу, прийнятим за наслідками розгляду поданої скарги, вказане рішення може бути оскаржене у вищестоящому податковому органі протягом одного календарного року з моменту його прийняття.

Враховано по суті

 

 

 

-574- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Стаття 13095. Оскарження рішень у судовому порядку

(1) Оскарження рішень податкових органів у судовому порядку здійснюється шляхом подання заяви до суду у порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України.

(2) У разі коли платник податків оскаржує рішення податкового органу у суді (арбітражному суді), обвинувачення особи в ухиленні від сплати податків не може грунтуватися на такому рішенні податкового органу до остаточного вирішення справи судом (арбітражним судом).

(3) Платник податків, податковий агент, що оскаржує рішення податкового органу в судовому порядку, при поданні позову звільняється від сплати державного мита.

Враховано по суті

 

 

 

-575- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Враховуючи суттєві правові наслідки, які тягне для платника складання акту перевірки, вважаємо що в Кодексі доцільно закріпити спеціальну статтю "Акт перевірки", в якій викласти основні вимоги щодо його реквізитів, порядку та строків оформлення. Статтею 16092 "Акт перевірки" доповнити главу 107 "Податковий контроль".

Відхилено

 

 

 

-576- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16093-1. Огляд та вилучення документів

(1) Документи суб'єкта оподаткування можуть бути оглянуті та досліджені виключно в ході проведення перевірок. Забороняється витребування документів від суб'єктів оподаткування будь-якими посадовими (службовими) особами контролюючих органів без проведення перевірок, визначених цим Кодексом. Якщо документ (копія документу, інформація) витребується правоохоронним органом в порядку оперативно-розшукової діяльності, у письмовому запиті повинно і обов'язково зазначатись номер відповідної оперативно-розшукової справи та дата її заведення.

(2) Документи підлягають огляду та дослідженню на місті їх зберігання (крім безвиїзних перевірок).

(3) Суб'єкт оподаткування зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів в повному обсязі всі документи, що відносяться до предмету податкової перевірки.

(4) Документи передаються для огляду та дослідження підшитими та пронумерованими. За бажанням суб'єкта оподаткування до кожної підшитої пачки з документами додається акт про кількість та індивідуальні ознаки цих документів (наявність плям, надривів, незаповнених рядків та т.і.), підписаний особою, відповідальною за ведення бухгалтерського та податкового обліку суб'єкта оподаткування.

(5) Документи, що містять комерційну таємницю, або є конфіденційними, передаються окремо, із зазначенням конкретної посадової (службової) особи, що отримала документи. Передача цих документів для огляду та дослідження і їх повернення оформляється за актом довільної форми, який підписує посадова (службова) особа контролюючого органу та суб'єкт оподаткування чи його представник.

(6) Посадова (службова) особа, що провадить перевірку, може прийняти рішення про вилучення документів (із залишенням копій), що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, інших платежів чи приховування інших об'єктів від оподаткування. Зазначене рішення оформляється мотивованою постановою про вилучення документів встановленої форми. Копія постанови вручається суб'єкту оподаткування.

(7) Вилучення документів здійснюється в присутності особи, у якої вилучають документи, та двох понятих.

(8) Вилучення оформляється протоколом. Копія протоколу вручається під розпис суб'єкту оподаткування. В разі відмови суб'єкту оподаткування від підпису, про це зазначається в протоколі. Особа, у якої вилучаються документи та поняті мають право робити заяви та зауваження з приводу дій посадових (службових) осіб. Ці заяви та зауваження обов'язково підлягають занесенню до протоколу вилучення документів.

(9) Не підлягають вилученню документи, що не відносяться до податкової перевірки.

(10) Документи вилучаються упакованими в папки, що повинні бути прошиті та пронумеровані. На кожну папку документів складається опис, в якому обов'язково зазначаються найменування документу, дата його складання, індивідуальні ознаки.

(11) Всі документи, що вилучаються, пред'являються понятим та суб'єкту оподаткування або його представнику.

(12) Дії, зазначені в ч.ч. 8, 10-11 цієї статті провадяться безпосередньо на місті зберігання (вилучення) документів.

(13) Порядок вилучення документів затверджується Державною податковою адміністрацією України.

Враховано частково

Стаття 16093-1. Огляд та вилучення документів

(1) Документи суб'єкта оподаткування можуть бути оглянуті та досліджені виключно в ході проведення перевірок. Забороняється витребування документів від суб'єктів оподаткування будь-якими посадовими (службовими) особами контролюючих органів без проведення перевірок, визначених цим Кодексом. Якщо документ (копія документу, інформація) витребується правоохоронним органом в порядку оперативно-розшукової діяльності, у письмовому запиті повинно і обов'язково зазначатись номер відповідної оперативно-розшукової справи та дата її заведення.

(2) Документи підлягають огляду та дослідженню на місті їх зберігання (крім безвиїзних перевірок).

(3) Суб'єкт оподаткування зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів в повному обсязі всі документи, що відносяться до предмету податкової перевірки.

(4) Документи, що містять комерційну таємницю, або є конфіденційними, передаються окремо, із зазначенням конкретної посадової (службової) особи, що отримала документи. Передача цих документів для огляду та дослідження і їх повернення оформляється за актом довільної форми, який підписує посадова (службова) особа контролюючого органу та суб'єкт оподаткування чи його представник.

(5) Посадова (службова) особа, що провадить перевірку, може прийняти рішення про вилучення документів (із залишенням копій), що свідчать про приховування (заниження) об'єктів оподаткування, несплату податків, інших платежів чи приховування інших об'єктів від оподаткування. Зазначене рішення оформляється вмотивованою постановою про вилучення документів встановленої форми. Копія постанови вручається суб'єкту оподаткування.

(6) Вилучення документів здійснюється в присутності особи, у якої вилучають документи, та двох понятих.

(7) Вилучення оформляється протоколом. Копія протоколу вручається під розпис суб'єкту оподаткування. В разі відмови суб'єкту оподаткування від підпису, про це зазначається в протоколі. Особа, у якої вилучаються документи та поняті мають право робити заяви та зауваження з приводу дій посадових (службових) осіб. Ці заяви та зауваження обов'язково підлягають занесенню до протоколу вилучення документів.

(8) Не підлягають вилученню документи, що не відносяться до податкової перевірки.

(9) Всі документи, що вилучаються, пред'являються понятим та суб'єкту оподаткування або його представнику.

(10) Дії, зазначені в частинах 7, 9 цієї статті провадяться безпосередньо на місті зберігання (вилучення) документів.

(11) Порядок вилучення документів затверджується Державною податковою адміністрацією України.

 

 

-577- Н.д.Коломойцев В.Е. (Округ №106)

Стаття 16093-1. Оформлення результатів податкових перевірок

(1) Результати податкових перевірок (за винятком безвиїзних поточних та зустрічних) повинні бути оформлені актом.

(2) Акт про результати податкової перевірки має містити:

(3) Суб'єкт оподаткування повинен підписати акт про результати перевірки. За наявності заперечень проти змісту акту або окремих його положень, акт підписується з поміткою "із зауваженнями" або "із запереченнями". В цьому разі, зауваження чи заперечення можуть бути надані контролюючому органу протягом тижня з дня одержання акту.

(4) Акт про результати податкової перевірки підлягає передачі суб'єкту оподаткування:

а) одночасно із його підписанням суб'єктом оподаткування під розпис; або

б) якщо суб'єкт оподаткування, що перевірявся, відмовляється від підписання акту, або ухиляється від його одержання, або акт неможливо вручити внаслідок відсутності суб'єкта оподаткування - протягом 3-х робочих днів з дня встановлення цих обставин шляхом надіслання на останнє відоме контролюючому органу місцезнаходження суб'єкта оподаткування заказним листом із зворотнім повідомленням.

(5) Вручений за правилами ч.4 цієї статті акт про результати податкової перевірки розглядається керівником контролюючого органу протягом:

а) 5-ти днів - за відсутністю відмітки суб'єкта оподаткування про наявність зауважень при підписанні акта, або відмови суб'єкта оподаткування від підписання акту, або його ухилення від підписання акту, або ненадання суб'єктом оподаткування зауважень (заперечень) у встановлений строк;

б) 10-ти днів з дня одержання зауважень (заперечень) - за їх наявності.

(6) За письмовою заявою суб'єкта оподаткування, контролюючий орган протягом строку, визначеного в п. б" ч.5 цієї статті, зобов'язаний призначити час розгляду зауважень (заперечень) суб'єкта оподаткування за його участю. В цьому разі суб'єкт оподаткування має право особисто або за допомогою своїх представників безпосередньо надати керівнику контролюючого органу пояснення причин незгоди із змістом акту.

(7) За наслідками розгляду акту про результати податкової перевірки, керівник контролюючого органу підписує та забезпечує надіслання суб'єкту оподаткування:

а) податкового повідомлення про визначення суми податкового зобов'язання; або

б) підтвердження правильності визначення суми податкового зобов'язання суб'єктом оподаткування.

(8) Якщо за наслідками розгляду акту про результати перевірки керівник контролюючого органу змінює суму податкового зобов'язання суб'єкта оподаткування, про це повинно бути надане подібне письмове обгрунтування, що додається до податкового повідомлення.

Враховано частково

Стаття 16094. Оформлення результатів податкових перевірок

(1) Результати податкових перевірок (за винятком безвиїзних поточних та зустрічних) повинні бути оформлені актом.

(2) Суб'єкт оподаткування повинен підписати акт про результати перевірки. За наявності заперечень проти змісту акту або окремих його положень, акт підписується з поміткою "із зауваженнями" або "із запереченнями". В цьому разі, зауваження чи заперечення можуть бути надані контролюючому органу протягом тижня з дня одержання акту.

(3) Акт про результати податкової перевірки підлягає передачі суб'єкту оподаткування:

а) одночасно із його підписанням суб'єктом оподаткування під розпис; або

б) якщо суб'єкт оподаткування, що перевірявся, відмовляється від підписання акту, або ухиляється від його одержання, або акт неможливо вручити внаслідок відсутності суб'єкта оподаткування - протягом 3-х робочих днів з дня встановлення цих обставин шляхом надіслання на останнє відоме контролюючому органу місцезнаходження суб'єкта оподаткування заказним листом із зворотнім повідомленням.

(4) Вручений за правилами частини (3) цієї статті акт про результати податкової перевірки розглядається керівником контролюючого органу протягом:

а) 5-ти днів - за відсутністю відмітки суб'єкта оподаткування про наявність зауважень при підписанні акта, або відмови суб'єкта оподаткування від підписання акту, або його ухилення від підписання акту, або ненадання суб'єктом оподаткування зауважень (заперечень) у встановлений строк;

б) 10-ти днів з дня одержання зауважень (заперечень) - за їх наявності.

(5) За письмовою заявою суб'єкта оподаткування, контролюючий орган протягом строку, визначеного в п. б" частини (5) цієї статті, зобов'язаний призначити час розгляду зауважень (заперечень) суб'єкта оподаткування за його участю. В цьому разі суб'єкт оподаткування має право особисто або за допомогою своїх представників безпосередньо надати керівнику контролюючого органу пояснення причин незгоди із змістом акту.

(6) За наслідками розгляду акту про результати податкової перевірки, керівник контролюючого органу підписує та забезпечує надіслання суб'єкту оподаткування:

а) податкового повідомлення про визначення суми податкового зобов'язання; або

б) підтвердження правильності визначення суми податкового зобов'язання суб'єктом оподаткування.

(7) Якщо за наслідками розгляду акту про результати перевірки керівник контролюючого органу змінює суму податкового зобов'язання суб'єкта оподаткування, про це повинно бути надане подібне письмове обгрунтування, що додається до податкового повідомлення.

3992.

Статті 16092 - 16093 - резервні

-578- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

Доповнити главу 107 розділу XVI статтею 16092 "Податкова таємниця" такого змісту:

"(1) Податковою таємницею є будь-які відомості, отримані податковим органом про платника податків, за винятком відомостей:

1) які були розголошені платником податків самостійно або за його згодою;

2) про ідентифікаційний код платника податків;

3) про статутний фонд (капітал) платника податків;

4) про порушення податкового законодавства і міру відповідальності за ці порушення;

5) надані правоохоронними органами інших держав у відповідності із міжнародними договорами, однією із сторін яких є Україна, про співробітництво між податковими чи правоохоронними органами.

Відхилено

 

 

 

 

-579- Кабінет Міністрів України

Статтю 16095 пропонується вилучити.

Враховано

 

 

 

-580- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)

(2) Податкова таємниця не може бути розголошена податковими органами, їх посадовими особами, залученими спеціалістами, експертами, за винятком випадків, передбачених податковим законодавством. До розголошення податкової таємниці відносяться, зокрема, використання чи передача іншій особі виробничої чи комерційної таємниці платника податків, яка стала відомою посадовій особі податкового органу, залученому спеціалісту чи експерту при виконанні ними своїх обов'язків.

(3) Відомості, що надійшли до податкового органу і складають податкову таємницю, мають спеціальний режим зберігання і доступу.

(4) Втрата документів, що містять відомості, які є податковою таємницею, або розголошення таких відомостей тягне відповідальність, передбачену кримінальним законодавством."

Відхилено

 

3993.

Глава 108. Порядок заліку та повернення надміру сплачених податків

-581- Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)

Викласти в наступній редакції.

Глава 86. Залік та повернення надміру сплачених податків

Стаття 13096. Поняття заліку надміру сплачених податків

Заліком податку є зарахування надмірно сплачених платником податку сум такого податку в рахунок виконання платежів по іншим податкам.

Стаття 13097. Порядок заліку та повернення надміру сплачених податків, пені та штрафів

(1) Податковий орган зобов'язаний повідомити платника про переплату по кожному конкретному податку, штрафів та пені протягом 10 робочих днів з дня, в якому мала місце така переплата, якщо розмір такої переплати не перевищує двадцяти гривень.

(2) Платник податків має право вимагати повернення надміру сплачених податків, пені та штрафів або заліку таких сум шляхом надсилання до податкового органу заяви.

(3) Повернення надміру сплачених сум податків, штрафів та пені проводиться податковими органами за рахунок бюджетних коштів протягом 10 робочих днів:

а) з дня отримання податковим органом письмової заяви від платника;

б) з дня отримання рішення суду, в разі, якщо спірні питання вирішувалися в судовому порядку.

(4) Залік надміру сплачених сум податку, пені та штрафів проводиться податковим органом на протязі п`яти днів з дня отримання заяви від платника податку.

(5) Якщо надміру сплачені податки, штрафи та пеня не були повернені податковим органом у встановлені цим Кодексом строки, то за кожний день прострочення на неповернену суму нараховується та сплачується пеня у розмірі 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, яка діяла на день повернення цієї суми.

(6) У випадку, якщо спірні питання вирішувалися в судовому порядку, пеня нараховується та сплачується податковим органом з дня подання платником податку позовної заяви.

Відхилено

Глава 108. Порядок заліку та повернення надміру сплачених податків

3994.

Стаття 16094. Залік і повернення надміру сплачених сум податків

 

 

Стаття 16096. Залік і повернення надміру сплачених сум податків

3995.

(1) Суми податків і фінансових санкцій (далі у цій главі - суми податків), що надміру надійшли до бюджетів внаслідок їх неправильного обчислення або сплати, підлягають заліку в рахунок платежів майбутніх податкових періодів або поверненню платникам податків відповідно до цієї глави Кодексу, крім випадків наявності у таких платників податкової заборгованості. У разі наявності у платників податків податкової заборгованості залік або повернення надміру сплачених податків провадяться лише після повного погашення такої заборгованості.

-582- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 16094

Для реалізації права платника податку щодо використання коштів, що надміру надійшли до бюджетів у вигляді податків в частині (1) слова "заліку в рахунок платежів майбутніх податкових періодів або" записати після слова Кодексу "або заліку в рахунок платежів майбутніх податкових періодів" і далі по тексту. У другому реченні цієї частини слова "залік або повернення надміру сплачених податків провадяться лише після повного погашення такої заборгованості" - викреслити і записати після слова "заборгованості" таке: "суми податків, що надміру надійшли до бюджету, зараховуються в погашення цієї заборгованості".

Відхилено

 

(1) Суми податків і фінансових санкцій (далі у цій главі - суми податків), що надміру надійшли до бюджетів внаслідок їх неправильного обчислення або сплати, підлягають заліку в рахунок платежів майбутніх податкових періодів або поверненню платникам податків відповідно до цієї глави Кодексу, крім випадків наявності у таких платників податкової заборгованості. У разі наявності у платників податків податкової заборгованості залік або повернення надміру сплачених податків провадяться лише після повного погашення такої заборгованості.

 

 

-583- Н.д.Семенюк В.П. (Реєстр.картка №370)

Стаття 16094. Частину (1) після слів "або сплати, підлягають" доповнити словами:

"заліку в рахунок поточної податкової заборгованості за іншими зобов'язаннями платника податків".

Відхилено

 

3996.

(2) Органи державної податкової служби повідомляють платників податків про виявлені під час податкових перевірок суми податків, що надміру надійшли до бюджетів, та про суми податкової заборгованості (у разі її наявності) у порядку та у строки, встановлені центральним органом державної податкової служби України.

-584- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 16094

В частині (2) слова "під час податкових перевірок" - викреслити.

Відхилено

(2) Контролюючі органи повідомляють платників податків про виявлені під час податкових перевірок суми податків, що надміру надійшли до бюджетів, та про суми податкової заборгованості (у разі її наявності) у порядку та у строки, встановлені центральним органом державної податкової служби України.

3997.

(3) Залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів або повернення платникам податків сум податків, що надміру надійшли до бюджетів, провадяться за заявами платників податків.

-585- Кабінет Міністрів України

Пункт (3) статті 16094 доповнити словами: "та в порядку, визначеному Міністерством фінансів України "

Відхилено

(3) Залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів або повернення платникам податків сум податків, що надміру надійшли до бюджетів, провадяться за заявами платників податків.

 

 

-586- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 16094

В частині (3) замість наведеного тексту записати: "Залік у рахунок погашення податкової заборгованості, повернення платникам податків сум податків, що надміру надійшли до бюджетів, або залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів провадяться за заявою платників податків".

Відхилено

 

 

3998.

(4) Підставою для проведення заліку або повернення платникам сум податків, що надміру надійшли до бюджетів, є:

-587- Кабінет Міністрів України

Пункт (4) статті 16094 залишити в редакції першого читання.

Враховано

(4) Підставою для проведення заліку або повернення платникам сум податків, що надміру надійшли до бюджетів, є:

3999.

а) письмова заява платника податків;

 

 

а) письмова заява платника податків;

4000.

б) висновок органу державної податкової служби за місцем обліку платника податків про наявність суми переплати за видами платежів.

 

 

б) висновок органу державної податкової служби за місцем обліку платника податків про наявність суми переплати за видами платежів.

4001.

(5) Висновок органу державної податкової служби про наявність суми переплати за видами платежів надається ним органу, який здійснює залік або повернення надміру сплачених податків, в 5-денний строк з дня одержання заяви від платника податків.

 

 

(5) Висновок органу державної податкової служби про наявність суми переплати за видами платежів надається ним органу, який здійснює залік або повернення надміру сплачених податків, в 5-денний строк з дня одержання заяви від платника податків.

4002.

(6) Органами, які здійснюють залік або повернення надміру сплачених податків, є:

 

 

(6) Органами, які здійснюють залік або повернення надміру сплачених податків, є:

4003.

а) органи Державного казначейства - щодо платежів, які надміру надійшли до Державного бюджету України;

 

 

а) органи Державного казначейства - щодо платежів, які надміру надійшли до Державного бюджету України;

4004.

б) Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим - щодо платежів, які надміру надійшли до республіканського бюджету Автономної Республіки Крим;

 

 

б) Міністерство фінансів Автономної Республіки Крим - щодо платежів, які надміру надійшли до республіканського бюджету Автономної Республіки Крим;

4005.

в) місцеві фінансові органи - щодо платежів, що надміру надійшли до місцевих бюджетів.

-588- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)

Стаття 16094, частина (6), підпункт в). Текст "місцевих бюджетів" замінити текстом "бюджетів місцевого самоврядування".

Відхилено

в) місцеві фінансові органи - щодо платежів, що надміру надійшли до місцевих бюджетів.

4006.

(7) Суми податків, що надміру надійшли до бюджетів, а також нараховані на ці суми проценти повертаються платникам податків з тих бюджетів і зараховуються в рахунок платежів майбутніх податкових періодів до тих бюджетів, до яких надійшли суми податків.

 

 

(7) Суми податків, що надміру надійшли до бюджетів, а також нараховані на ці суми проценти повертаються платникам податків з тих бюджетів і зараховуються в рахунок платежів майбутніх податкових періодів до тих бюджетів, до яких надійшли суми податків.

4007.

(8) Повернення надміру сплачених податків, які справляються у разі перетину митного кордону України, проводиться у порядку, передбаченому Митним кодексом України.

 

 

(8) Повернення надміру сплачених податків, які справляються у разі перетину митного кордону України, проводиться у порядку, передбаченому Митним кодексом України.

4008.

Стаття 16095. Залік або повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини платників податків

 

 

Стаття 16097. Залік або повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини платників податків

4009.

(1) Залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів або повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини платників податків, здійснюється у 30- денний строк з дня подання платниками податків заяви без нарахування процентів на суму переплати.

-589- Н.д.Шпак О.Г. (Округ №14)

До статті 16095. Замість запропонованого тексту частину (1) слід записати: " Залік у рахунок погашення (при наявності) податкової заборгованості, повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини платників податків, або залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів здійснюється у 10-денний строк з дня подання платниками податків заяви без нарахування процентів на суму переплати".

Відхилено

(1) Залік у рахунок платежів майбутніх податкових періодів або повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини платників податків, здійснюється у 30- денний строк з дня подання платниками податків заяви без нарахування процентів на суму переплати.

4010.

(2) У разі порушення строку, зазначеного у частині (1) цієї статті (крім випадків коли таке порушення сталося з вини платників податків), - на суми податків, що надміру надійшли до бюджетів, нараховуються проценти у розмірі, який розраховується виходячи з облікової ставки Національного банку України, що діяла на день заліку або повернення цих сум платникам податків за кожний день порушення встановленого строку заліку (повернення).

 

 

(2) У разі порушення строку, зазначеного у частині (1) цієї статті (крім випадків коли таке порушення сталося з вини платників податків), - на суми податків, що надміру надійшли до бюджетів, нараховуються проценти у розмірі, який розраховується виходячи з облікової ставки Національного банку України, що діяла на день заліку або повернення цих сум платникам податків за кожний день порушення встановленого строку заліку (повернення).

4011.

Стаття 16096. Залік або повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини органів державної податкової служби

 

 

Стаття 16098. Залік або повернення сум податків, що надміру надійшли до бюджетів з вини контролюючих органів

4012.

(1) Суми податків, що надміру надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення (донарахування, застосування) органами державної податкової служби, підлягають заліку в рахунок податкової заборгованості або платежів майбутніх податкових періодів або поверненню платникам податків відповідно до цієї глави Кодексу незалежно від строку подання ними письмової заяв про залік або повернення цих сум.

-590- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Частину (1) статті 16096 після слів "суми податків" доповнити словами "та суми фінансових санкцій".

-591- Н.д.Гусак Л.Г. (Округ №144)

У частині (1) в реченні після слів "підлягають заліку" подальший текст замінити на слідуючий: "в рахунок податкової заборгованості по другим видам податків, сплати, або за згодою платника податків заліку в рахунок платежів майбутніх податкових періодів.

Враховано по суті

ч.(1) ст.16094

 

 

Відхилено

(1) Суми податків, що надміру надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення (донарахування, застосування) контролюючими органами, підлягають заліку в рахунок податкової заборгованості або платежів майбутніх податкових періодів або поверненню платникам податків відповідно до цієї глави Кодексу незалежно від строку подання ними письмової заяв про залік або повернення цих сум.

4013.

(2) На суми податків, що надміру надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення (донарахування, застосування) органами державної податкової служби, нараховуються проценти у розмірі, який розраховується виходячи із 120 процентів облікової ставки Національного банку України, що діяла на день заліку або повернення цих сум платникам податків за кожний день надмірного внесення, починаючи з дня зарахування зазначених сум до бюджетів і закінчуючи днем заліку або повернення.

-592- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Частину (2) статті 16096 після слів "суми податків" доповнити словами "та суми фінансових санкцій".

-593- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

пропонуємо порядок закріплений в ч.(2) ст.16096 відносно податкових сум розповсюдити і на суми фінансових санкцій.

Враховано по суті

ч.(1) ст.16094

 

 

Враховано по суті ч.(1) ст.16094

(2) На суми податків, що надміру надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення (донарахування, застосування) контролюючими органами, нараховуються проценти у розмірі, який розраховується виходячи із 120 процентів облікової ставки Національного банку України, що діяла на день заліку або повернення цих сум платникам податків за кожний день надмірного внесення, починаючи з дня зарахування зазначених сум до бюджетів і закінчуючи днем заліку або повернення.

4014.

(3) Підставою для заліку або повернення платникам податків сум податків, що надміру надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення (донарахування, застосування) органами державної податкової служби, а також нарахованих на них процент в, є скасування рішень в установленому законодавством України порядку або визнання неправомірними дій органів державної податкової служби, пов'язаних з обчисленням (донарахуванням, застосуванням) сум податків.

-594- Н.д.Діяк І.В. (Округ №179)

Частину (3) статті 16096 після слів "сум податків" доповнити словами "та сум фінансових санкцій".

Враховано по суті ч.(1) ст.16094

(3) Підставою для заліку або повернення платникам податків сум податків, що надміру надійшли до бюджетів внаслідок неправильного їх обчислення (донарахування, застосування) контролюючими органами, а також нарахованих на них процентів, є скасування рішень в установленому законодавством України порядку або визнання неправомірними дій контролюючими органів, пов'язаних з обчисленням (донарахуванням, застосуванням) сум податків.

4015.

Статті 16097 - 16100 - резервні

 

 

 

4016.

Глава 109 - резервна

 

 

Глава 109 - резервна