Назва: Про списання та реструктуризацію боргів населення за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію
Автор: Народні депутати України П.Кузнєцов, С.Гуренко, П.Симоненко
Головний комітет: Народні депутати України - члени Комітету з питань соціальної політики та праці

Файл у форматі MS WORD7

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.
Проект (27.02.2001)


Проект (27.02.2001)
1.
Закон України


Закон України
2.
Про списання та реструктуризацію боргів населення за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію
-1- Н.д.Яценко В.М. (Округ №66)
З назви закону слово "населення" виключити, оскільки в ньому йдеться про списання боргів не лише для населення, а і для комунальних підприємств
Враховано
Про списання та реструктуризацію заборгованості за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію


-2- Н.д.Ткаленко І.І. (Округ №90)
Текст Закону викласти в такій редакції:
"Стаття 1. .Реструктуризувати з дати набрання чинності цим Законом України заборгованість квартиронаймачів та власників житлових будинків (квартир) перед надавачами житлово-комунальних послуг.
Для реструктуризації заборгованості громадянам необхідно укласти з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг угоди про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості.
Установити, що загальна сума платежів населенням на оплату поточних платежів та реструктуризованої заборгованості на період її погашення не повинна перевищувати 30 відсотків доходів сім'ї, визначених в порядку, що діє для нарахування субсидій для працюючих громадян, і 25 відсотків для пенсіонерів і інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.
Стаття 2.. Установити, що борг понад визначеного угодою про реструктуризацію не може визнаватися підставою для фінансових санкцій і підлягає списанню після завершення терміну дії угоди.
Стаття 3. Установити, що на громадян, які уклали угоди відповідно до статті 1 цього закону України поширюється діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних нарахувань.
Стаття 4. Установити з дати набрання чинності цим Законом пеню за несвоєчасне внесення квартирної плати (плати за утримання будинків) і плати за спожиті комунальні послуги у розмірі визначеному у договорі за кожний день прострочення, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу.
Цей порядок не поширюється на громадян, які уклали угоди про реструктуризацію заборгованості відповідно до статті1 цього Закону та вчасно здійснюють її погашення і оплату поточних нарахувань.
Стаття 5. Надати право підприємствам житлово-комунального господарства надавати громадянам відстрочку платежів за житлово-комунальні послуги на термін до 3-х місяців за їх письмовими зверненнями та при поданні довідок про затримку виплати нарахованої зарплати, пенсій, стипендій і т.д. всіх осіб, внесених до особового рахунку квартиронаймача (власника) житла без нарахування пені на суму відстроченої заборгованості. Відстрочка може надаватися не більше як на 50 відсотків житлової площі, встановленої для однієї особи і додаткової - на сім'ю.
Стаття 6. Заборгованість громадян, які не уклали угоду про реструктуризацію заборгованості і не оплачують поточних платежів, стягується житлово-комунальними підприємствами на основі рішень суду або виконавчих приписів нотаріальних органів.
Стаття 7. Пропорційно сумі реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам на їх недоїмку з платежів до бюджету та заборгованість перед постачальниками енергоносіїв, інших матеріальних цінностей, що використовуються для виробництва послуг.
Пропорційно сумі реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам, енергогенеруючим компаніям та підприємствам НАК "Нафтогаз України" на їх недоїмку з платежів до бюджетів усіх рівнів.
Витрати, пов'язані зі списанням боргів громадянам, зазначених у статті 2 цього закону, віднести за рахунок погашення боргів підприємств житлово-комунального господарства, енергогенеруючих компаній та підприємств НАК "Нафтогаз України" до Державного бюджету України.
Прикінцеві положення
Кабінету Міністрів України:
Забезпечити широке інформування населення про механізм реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги та оплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.
Затвердити порядок та типову форму договору на реструктуризацію заборгованості.
Привести свої рішення у відповідність до цього Закону України.
Місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування створити постійно діючі комісії по реструктуризації боргів за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію.

Враховано



-3- Н.д.Донченко Ю.Г. (Округ №113)
Пропоную статтю 1 викласти в такій редакції: "Стаття 1. Списати населенню борги за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію станом на 1 січня 2000 року:
громадянам, які отримували в 1999 році доходи в розмірі, що не перевищували шести величин вартості межі малозабезпеченості, встановленої з 1 липня 1998 року;
громадянам, що отримували в 2000 році доходи, рівень яких нижчий за прожитковий мінімум, встановлений Законом України "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2000 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2000 рік."
Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", енергогенеруючим компаніям та підприємствам житлово-комунального господарства провести списання боргів населення відповідно до частини першої цієї статті."
Враховано
Стаття 1. Списати населенню борги за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію станом на 1 січня 2000 року:
громадянам, які отримували в 1999 році доходи в розмірі, що не перевищували шести величин вартості межі малозабезпеченості, встановленої з 1 липня 1998 року;
громадянам, що отримували в 2000 році доходи, рівень яких нижчий за прожитковий мінімум, встановлений Законом України "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2000 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2000 рік."
Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", енергогенеруючим компаніям та підприємствам житлово-комунального господарства провести списання боргів населення відповідно до частини першої цієї статті.
3.
Стаття 1. Списати, як безнадійні, борги населення за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію станом на 1 січня 2000 року у тих громадян, що отримують доходи, рівень яких нижчий за прожитковий мінімум, встановлений Законом України "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2000 рік" та Законом України "Про Державний бюджет України на 2000 рік".
-4- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)
Пропоную статтю1 викласти у такому змісті: "Стаття 1. Списати борги населення за квартирну плату, комунальні послуги, спожитий побутовий газ та електроенергію станом на 1 січня 2000 року тим громадянам, які згідно свого матеріального стану підпали під отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, але через обмеження нормативного характеру не отримували їх, в сумі недоотриманих ними субсидій станом на 1 січня 2000 року."

Відхилено


Стаття 2.Реструктуризувати заборгованість за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті газ та електроенергію квартиронаймачів та власників житлових будинків (квартир), яка склалася на дату набрання чинності цим Законом, перед надавачами житлово-комунальних послуг (користування житлом, його утримання, водо-, тепло-, електро-, газопостачання та водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання скрапленого газу та твердого палива, надалі - послуг) на термін до 60 місяців у залежності від суми боргу та рівня доходів на дату реструктуризації.
Для реструктуризації заборгованості громадяни укладають з підприємствами - надавачами житлово-комунальних послуг угоди про щомісячне рівномірне погашення реструктуризованої заборгованості та своєчасну сплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги.
Установити, що загальна сума платежів громадянам на оплату поточних платежів та реструктуризованої заборгованості на період її погашення не повинна перевищувати 25 відсотків доходів сім'ї, визначених в порядку, що діє для нарахування субсидій для працюючих громадян, і 20 відсотків для пенсіонерів і інших осіб, які отримують будь-які види соціальної допомоги.
4.
Стаття 2. Списання боргів населення за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію проводиться виключно за місцем постійної прописки громадян, що отримують доходи, рівень яких нижчий за прожитковий мінімум, визначений Законом України "Про затвердження прожиткового мінімуму на 2000 рік", з 1 січня 2002 року.
-5- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)
Пропоную статтю 2 викласти у такому змісті: " Стаття 2. Реструктуризувати борги населення, які утворилися за період з 1 січня 2000 року до 1 січня 2001 року, за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію, громадянам, які згідно свого матеріального стану підпадали під отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, але через обмеження нормативного характеру не отримували їх, на термін 5 років.
Погашення боргу здійснити рівними частинами протягом року з 1 січня 2006 року."
Відхилено


Стаття 3. Установити, що борг понад визначеного угодою про реструктуризацію підлягає списанню після завершення терміну дії угоди за умови її виконання.



-6- Н.д.Яценко В.М. (Округ №66)
Після статті 2 доповнити текст закону статтею наступного змісту:
"Стаття 3. Списати як безнадійні борги, що утворилися станом на 1 липня 2001 року підприємствам, що надають житлово-комунальні послуги населенню, за спожитий газ та електроенергію на суму, що визначена статтями 1 та 2 цього закону. Зазначені витрати віднести на рахунок державного внутрішнього боргу. Погашення боргу проводити за рахунок Державного бюджету України і прибутків енергопостачальних підприємств рівними долями протягом 5 років."
Відхилено



5.
Стаття 3. Реструктуризувати борги населення, які утворилися за період з 1 січня 2000 до 1 січня 2001 років, за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію, якщо сумарні доходи родини за місцем прописки нижчі, ніж сукупний, встановлений законами на 2000 рік, прожитковий мінімум , на термін 5 років.
-7- Н.д.Яценко В.М. (Округ №66)
У статті 3 редакції першого читання слова "за період з 1 січня 2000 до 1 січня 2001 року" замінити словами "за період з 1 січня 2000 до 1 липня 2001 року" та вважати її статтею 4.
Відхилено


Стаття 4. Установити, що на громадян, які уклали угоди відповідно до статті 2 цього Закону України поширюється діючий порядок нарахування субсидій на оплату житлово-комунальних послуг для оплати поточних платежів.


-8- Н.д.Джоджик Я.І. (Округ №163)
Пропоную статтю 3 виключити
Відхилено




-9- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)
При доопрацюванні більш чітко визначити обсяги коштів, що підлягають списанню та реструктуризації, терміни та механізми компенсації втрат підприємств та організацій житлово-комунального сектору, які виникнуть від скорочення надходження реальних коштів за продукцію та надані послуги
Враховано


6.
Погашення боргу здійснити рівними частинами протягом року з 1 січня 2006 року.







Стаття 5. Установити, що пеня за несвоєчасне внесення квартирної плати (плати за утримання будинків) і плати за спожиті комунальні послуги у розмірі визначеному у договорі за кожний день прострочення, але не більше 100 відсотків загальної суми боргу, нараховується за умови відсутності заборгованості по виплаті заробітної плати, пенсії, стипендії і т.д.
Цей порядок не поширюється на громадян, які уклали угоди про реструктуризацію заборгованості відповідно до статті 2 цього Закону та вчасно здійснюють її погашення і оплату поточних нарахувань.
7.
Стаття 4. Рекомендувати органам місцевого самоврядування надавати житлові субсидії на повну житлову площу у випадках, коли остання, згідно рішення органів місцевого самоврядування, не відповідає медико-санітарним нормам чи не може бути продана або обміняна на іншу, чи є однокімнатною.
-10- Н.д.Яценко В.М. (Округ №66)
У статті 4 редакції першого читання після слів "органів місцевого самоврядування" доповнити словами і далі - "надавати з 1 липня 2001 року житлові субсидії сім'ям, які їх потребують, незалежно від стану погашення ними боргу за житлово-комунальні послуги і електроенергію" і далі за текстом, та вважати дану статтю статтею 5.
Враховано частково






Стаття 6. Заборгованість громадян, які не уклали угоду про реструктуризацію заборгованості і не оплачують поточних платежів, стягується житлово-комунальними підприємствами на основі рішень суду або виконавчих приписів нотаріальних органів.




Стаття 7. На суму реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам на їх заборгованість перед постачальниками енергоносіїв, інших матеріальних цінностей, що використовуються для виробництва послуг.
На суму реструктуризованої заборгованості не нараховується пеня житлово-комунальним підприємствам, енергогенеруючим компаніям та підприємствам НАК "Нафтогаз України" на їх недоїмку з платежів до бюджетів усіх рівнів.
Витрати, пов'язані зі списанням боргів громадянам, зазначених у статтях 1 та 3 цього Закону, віднести за рахунок погашенних боргів підприємств житлово-комунального господарства, енергогенеруючих компаній та підприємств НАК "Нафтогаз України" до Державного бюджету України.
8.
Прикінцеві положення


Прикінцеві положення
9.
1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.


Кабінету Міністрів України:
забезпечити широке інформування населення про механізм реструктуризації заборгованості за житлово-комунальні послуги та оплату поточних платежів за житлово-комунальні послуги;
в двомісячний термін після прийняття цього Закону затвердити порядок та типову форму угоди на списання та реструктуризацію заборгованості;
привести свої рішення у відповідність до цього Закону України.
Місцевим органам виконавчої влади та місцевого самоврядування створити постійно діючі комісії по реструктуризації боргів за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію.


-11- Н.д.Донченко Ю.Г. (Округ №113)
Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", енергогенеруючим компаніям, Державному комітету будівництва, архітектури та житлової політики провести списання безнадійних боргів за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію, які утворилися до 1 січня 1999 року, відповідно до статті 71 Цивільного кодексу Української РСР № 1540-VI від 18.07.1963 р. з останніми змінами станом на 08.10.1999 р.
Контроль за правильністю списання та реструктуризації боргів покласти на місцеві постійно діючі комісії по реструктуризації боргів за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію.
Враховано
Національній акціонерній компанії "Нафтогаз України", енергогенеруючим компаніям, підприємствам житлово-комунального господарства провести списання безнадійних боргів за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію, які утворилися до 1 січня 1999 року, відповідно до статті 71 Цивільного кодексу Української РСР № 1540-VI від 18.07.1963 р. з останніми змінами станом на 08.10.1999 р.
Контроль за правильністю списання та реструктуризації боргів покласти на місцеві постійно діючі комісії по реструктуризації боргів за квартирну плату, комунальні послуги, спожиті побутовий газ та електроенергію.
10.
2. Кабінету Міністрів України в місячний строк прийняти нормативно-правові акти, спрямовані на виконання цього Закону.
-12- Н.д.Яценко В.М. (Округ №66)
Доповнити прикінцеві положення даного закону, пункт 2, таким реченням: "Внести законодавчі пропозиції щодо удосконалення механізму безумовної і своєчасної оплати населенням житлово-комунальних послуг, погашення боргів сім'ями, сукупний доход кожного члена яких вищий від прожиткового рівня, і відповідальності Кабінету Міністрів і обласних державних адміністрацій за своєчасне і повне фінансування визначених законами України пільг і компенсацій населенню за житлово-комунальні послуги і електроенергію."
Відхилено




* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні