Про податок на доходи фізичних осіб
N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.
Про податок на доходи фізичних осіб Кабінет Міністрів України (з урахуванням пропозицій погоджувальної групи)Комітет з питань фінансів і банківської діяльностіПроект з урахуванням пропозицій погоджувальної групи


Проект з урахуванням пропозицій погоджувальної групи
1.
ЗАКОН УКРАЇНИ


ЗАКОН УКРАЇНИ
2.
Про податок на доходи фізичних осіб


Про податок на доходи фізичних осіб
3.
Стаття 1. Визначення термінів


Стаття 1. Визначення термінів
4.
Для цілей цього Закону терміни вживаються в такому значенні:


Для цілей цього Закону терміни вживаються в такому значенні:
5.
1.1. Фізична особа - громадянин України, особа без громадянства або громадянин іноземної держави.


1.1. Фізична особа - громадянин України, особа без громадянства або громадянин іноземної держави.
6.
1.2. Резидент - фізична особа, яка відповідає будь-якій з нижченаведених ознак:


1.2. Резидент - фізична особа, яка відповідає будь-якій з нижченаведених ознак:
7.
має місце постійного проживання в Україні;


має місце постійного проживання в Україні;
8.
перебуває на території України у сукупності не менш як 183 календарних дні протягом безперервного 12 - місячного періоду;


перебуває на території України у сукупності не менш як 183 календарних дні протягом безперервного 12 - місячного періоду;
9.
має громадянство України.


має громадянство України.
10.
Нерезидентом вважається будь-яка фізична особа, що не є резидентом.


Нерезидентом вважається будь-яка фізична особа, що не є резидентом.
11.
1.3. Податкова адреса фізичної особи - адреса, визначена згідно з положеннями статті 23 цього Закону.
-1- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 1.3 після слів "Податкова адреса" речення після коми доповнити словами "місце постійного проживання".

1.3. Податкова адреса фізичної особи - адреса, визначена згідно з положеннями статті 23 цього Закону.
12.
Фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.


Фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
13.
1.4. Дохід - сума будь-яких коштів, вартість матеріальних і нематеріальних цінностей, цінних паперів, інших об'єктів матеріальної та нематеріальної власності, що мають вартість, отримані платником податку протягом оподатковуваного періоду.
-2- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 1.4 після слів "отримані платником" речення доповнити словами "(нараховані платнику)".

1.4. Дохід - сума будь-яких коштів, вартість матеріальних і нематеріальних цінностей, цінних паперів, інших об'єктів матеріальної та нематеріальної власності, що мають вартість, отримані платником податку протягом оподатковуваного періоду.
14.
1.5. Основний дохід - дохід, отриманий з одного від нижче визначених джерел:


1.5. Основний дохід - дохід, отриманий з одного від нижче визначених джерел:
15.
від юридичної особи або її відокремлених підрозділів (надалі - роботодавець) у вигляді заробітної плати або інших видів оплати праці фізичної особи, яка перебуває з такою юридичною особою у трудових відносинах. До складу основних доходів включаються також будь-які інші доходи, джерело виплати яких знаходиться у такої юридичної особи;


від юридичної особи або її відокремлених підрозділів (надалі - роботодавець) у вигляді заробітної плати або інших видів оплати праці фізичної особи, яка перебуває з такою юридичною особою у трудових відносинах. До складу основних доходів включаються також будь-які інші доходи, джерело виплати яких знаходиться у такої юридичної особи;
16.
від фізичної особи (надалі - роботодавець) у вигляді заробітної плати або інших видів оплати праці іншої фізичної особи, що перебуває з таким роботодавцем у трудових відносинах, а також будь-яких інших доходів, джерело виплати яких знаходиться у такого роботодавця;


від фізичної особи (надалі - роботодавець) у вигляді заробітної плати або інших видів оплати праці іншої фізичної особи, що перебуває з таким роботодавцем у трудових відносинах, а також будь-яких інших доходів, джерело виплати яких знаходиться у такого роботодавця;
17.
від здійснення самостійної підприємницької діяльності (надалі - самозайнята особа).


від здійснення самостійної підприємницької діяльності (надалі - самозайнята особа).
18.
1.6. Роялті - платежі будь-якого виду, одержані у вигляді винагород (компенсацій) за використання або надання дозволу на використання прав промислової та інтелектуальної власності, а також інших аналогічних майнових прав, що визнаються об'єктом права власності фізичної особи, включаючи використання:
авторських прав на будь-які твори науки, літератури, мистецтва;
записів на носіях інформації;


1.6. Роялті - платежі будь-якого виду, одержані у вигляді винагород (компенсацій) за використання або надання дозволу на використання прав промислової та інтелектуальної власності, а також інших аналогічних майнових прав, що визнаються об'єктом права власності фізичної особи, включаючи використання:
авторських прав на будь-які твори науки, літератури, мистецтва;
записів на носіях інформації;
21.
прав на копіювання і розповсюдження будь-якого патенту або ліцензії, знака на товари та послуги;


прав на копіювання і розповсюдження будь-якого патенту або ліцензії, знака на товари та послуги;
22.
прав на винаходи, промислові або наукові зразки, креслення, моделі або схеми програмних засобів систем обробки інформації, секретної формули або процесу;


прав на винаходи, промислові або наукові зразки, креслення, моделі або схеми програмних засобів систем обробки інформації, секретної формули або процесу;
23.
прав на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).


прав на інформацію щодо промислового, комерційного або наукового досвіду (ноу-хау).
24.
1.7. Іпотечний кредит - фінансовий кредит, що надається фізичній особі для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом житлового будинку або квартири, які залишаються у власності кредитора до моменту повернення такою фізичною особою основної суми та процентів за таким іпотечним кредитом, або надаються у власність боржника, з прийняттям кредитором такого житлового будинку (квартири) у заставу.


1.7. Іпотечний кредит - фінансовий кредит, що надається фізичній особі для фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом житлового будинку або квартири, які залишаються у власності кредитора до моменту повернення такою фізичною особою основної суми та процентів за таким іпотечним кредитом, або надаються у власність боржника, з прийняттям кредитором такого житлового будинку (квартири) у заставу.
25.
1.8. Члени сім'ї фізичної особи - дружина або чоловік такої фізичної особи, діти як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, батьки як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, брати (сестри) як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи, що проживають разом з такою фізичною особою за однією з нею податковою адресою.


1.8. Члени сім'ї фізичної особи - дружина або чоловік такої фізичної особи, діти як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, батьки як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, брати (сестри) як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи, що проживають разом з такою фізичною особою за однією з нею податковою адресою.
26.
1.9. Матеріальні та нематеріальні активи, кошти, цінні папери, деривативи, товари, гудвіл, корпоративні права, дивіденди, проценти, кредити у розстрочку, депозити, ломбардні операції, оренда, бартер, звичайні ціни, доходи з джерелом походження з України, безповоротна фінансова допомога, безоплатно отримані товари (роботи, послуги), пов'язані особи, інвестиції, пасивні доходи для цілей цього Закону використовуються у значенні, визначеному Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
-3- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 1.9 слова "кредити у розстрочку" замінити словами "кредити, торгівля у розстрочку".

1.9. Матеріальні та нематеріальні активи, кошти, цінні папери, деривативи, товари, гудвіл, корпоративні права, дивіденди, проценти, кредити у розстрочку, депозити, ломбардні операції, оренда, бартер, звичайні ціни, доходи з джерелом походження з України, безповоротна фінансова допомога, безоплатно отримані товари (роботи, послуги), пов'язані особи, інвестиції, пасивні доходи для цілей цього Закону використовуються у значенні, визначеному Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
27.
1.10. Податок, оподаткування, платник податку (у відповідних відмінках) - податок на доходи фізичних осіб, обкладення податком на доходи фізичних осіб, платник податку на доходи фізичних осіб.


1.10. Податок, оподаткування, платник податку (у відповідних відмінках) - податок на доходи фізичних осіб, обкладення податком на доходи фізичних осіб, платник податку на доходи фізичних осіб.


-4- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 1. Доповнити підпунктом 1.11, яким визначити термін "додаткові блага", вилучивши відповідний текст із абзацу четвертого підпункту 10.5 статті 10. Вважаємо, що визначення терміну "додаткові блага" має стосуватися всіх статей закону, а не лише тієї, яка визначає оподаткування доходів, отриманих поза основним місцем роботи, як це подано в проекті.


28.
Стаття 2. Платники податку


Стаття 2. Платники податку
29.
2.1. Платниками податку є фізичні особи-резиденти та нерезиденти.


2.1. Платниками податку є фізичні особи-резиденти та нерезиденти.
30.
2.2. Не є платниками податку фізичні особи- нерезиденти, які мають дипломатичний імунітет та користуються привілеями, встановленими міжнародним договором або законом.


2.2. Не є платниками податку фізичні особи- нерезиденти, які мають дипломатичний імунітет та користуються привілеями, встановленими міжнародним договором або законом.
31.
Стаття 3. Об'єкт оподаткування


Стаття 3. Об'єкт оподаткування
32.
3.1. Об'єктом оподаткування резидентів є сукупний оподатковуваний дохід за звітний рік, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу у звітному році, визначеного згідно із статтею 5 цього Закону, на суму витрат платника податку, визначених згідно із статтею 6 цього Закону.


3.1. Об'єктом оподаткування резидентів є сукупний оподатковуваний дохід за звітний рік, який визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу у звітному році, визначеного згідно із статтею 5 цього Закону, на суму витрат платника податку, визначених згідно із статтею 6 цього Закону.
33.
3.2. Об'єктом оподаткування нерезидентів є валовий дохід, одержаний з джерел походженням з України.


3.2. Об'єктом оподаткування нерезидентів є валовий дохід, одержаний з джерел походженням з України.
34.
Стаття 4. Валовий дохід


Стаття 4. Валовий дохід
35.
4.1. Валовий дохід - загальна сума доходу з усіх джерел, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній та нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.


4.1. Валовий дохід - загальна сума доходу з усіх джерел, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній та нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, виключній (морській) економічній зоні, так і за її межами.
36.
4.2. До розрахунку валового доходу платника податку включаються зокрема:


4.2. До розрахунку валового доходу платника податку включаються зокрема:
37.
4.2.1. доходи, отримані ним за основним або іншими місцями отримання доходу як основна, додаткова та інші види заробітної плати згідно з тарифними ставками, як премії, заохочення, відшкодування вартості товарів (робіт, послуг), проценти, авторські винагороди та виплати згідно з договорами цивільно-правового або трудового характеру, укладеними на підставі цивільного та трудового законодавства, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формах як компенсація вартості робіт (послуг), наданих платником податку;
-5- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.2.1. викласти у редакції:
"4.2.1. доходи, отримані ним за основним або іншими місцями отримання доходу як основна, додаткова та інші види заробітної плати згідно з тарифними ставками, як премії, заохочення, відшкодування вартості товарів (робіт, послуг), проценти, авторські винагороди та виплати згідно з договорами _________, укладеними на підставі цивільного та трудового законодавства, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формах, як компенсація вартості робіт (послуг), наданих платником податку згідно з законодавством;"


Враховано
4.2.1. доходи, отримані ним за основним або іншими місцями отримання доходу як основна, додаткова та інші види заробітної плати згідно з тарифними ставками, як премії, заохочення, відшкодування вартості товарів (робіт, послуг), проценти, авторські винагороди та виплати згідно з договорами _________, укладеними на підставі цивільного та трудового законодавства, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формах, як компенсація вартості робіт (послуг), наданих платником податку згідно з законодавством;


-6- Н.д.Сторіжко В.Ю. (Округ N 349)
Пропонується у пункті 4.2.1 замість слів "авторські винагороди та виплати" записати "роялті".

-7- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
У п.4.2.1 необхідно чітко визначити (розшифрувати) вираз: "будь-які інші виплати в грошовій або натуральних формах як компенсація вартості робіт (послуг), наданих платником податку.

Відхилено




Відхилено




-8- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 4.2.1. викласти у такій редакції:
"Доходи, отримані ними за основними або іншими місцями отримання доходу як основна, додаткова та інші види заробітної плати, а також премії, заохочення, проценти, авторські винагороди, кошти отримані в судовому порядку як компенсацію за моральні та інші збитки і будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формах".

Враховано
в пункті 4.2.10.



-9- Н.д.Семенюк В.П. (Округ N 159)
Н.д.Карнаух М.В. (Округ N 323)
Н.д.Кулаков А.А. (Округ N 328)
Н.д.Боженко О.В. (Округ N 285)
Стаття 4 пункт 4.2.1. необхідно чітко визначити вираз: "будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формах, як компенсація вартості робіт (послуг), наданих платником податку".

Відхилено


38.
4.2.2. подарунки, крім випадків, передбачених статтею 15 цього Закону;

-10- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.2.2. викласти у редакції:
"4.2.2. доходи у вигляді подарунків, сумарна річна вартість яких перевищує 510 гривень на рік з урахуванням положень пункту 10.5 і статті 15 цього Закону, у сумі такого перевищення; "

Враховано


4.2.2. доходи у вигляді подарунків, сумарна річна вартість яких перевищує 510 гривень на рік з урахуванням положень пункту 10.5 і статті 15 цього Закону, у сумі такого перевищення;



-11- Н.д.Шаров І.Ф. (Округ N 41)
Підпункт 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 викласти в такій редакції: "доходи нараховані йому як дивіденди, проценти або роялті".

Відхилено




-12- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
Н.д.Карнаух М.В. (Округ N 323)
Н.д.Кулаков А.А. (Округ N 328)
Н.д.Боженко О.В. (Округ N 285)
У п.4.2.2. необхідно вилучити "доходи отримані ним як подарунки".

Відхилено





-13- Н.д.Семенюк В.П. (Округ N 159)
Стаття 4.2.2. після слів "Закону" доповнити: "призів отриманих за перемоги на Олімпійських іграх, чемпіонатах та кубках світу (Європи) загальнодержавних, шкільних) предметних олімпіадах, цінних подарунків за сприяння охороні громадського порядку та безпеки держави, а також призів і сувенірів за програмами рекламних, представницьких і спортивних заходів у межах діючої вартості малоцінних предметів."

Відхилено




-14- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 4.2.2 викласти у наступній редакції:
"4.2.2. доходи у вигляді подарунків, сумарна річна вартість яких перевищує 12 середньозважених вартісних меж малозабезпеченості з урахуванням положень пункту 10.5 і статті 15 цього Закону, у сумі такого перевищення.





-15- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Стаття 4.
4.2.2 доходи як подарунки, вартість яких перевищує 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на рік з урахуванням положень пункту 10.5 і статті 15 цього Закону, у сумі такого перевищення.





-16- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Пропоную внести зміни до пункту 4.2.2. статті 4 (як до такого, що дублює пункт 15.3. статті 15) наступного змісту:
"4.2.2. доходи як подарунки, вартість яких перевищує 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на рік з урахуванням положень пункту 10.5 і статті 15 цього Закону, у сумі такого перевищення".




4.2.3. доходи, нараховані йому як дивіденди, проценти або роялті;
-17- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
4.2.3. - виключити.

Враховано




-18- Н.д.Семенюк В.П. (Округ N 159)
Стаття 4.2.3. після слів "проценти" доповнити: "за виключенням відсотків та компенсаційних виплат на вклади громадян в національній валюті в установах державного Ощадного банку України".

Відхилено


39.
4.2.4. доходи, отримані у вигляді страхових виплат і відшкодувань, за винятком тих, що надаються платнику податку згідно з договорами страхування життя, та тих, що направляються для придбання (спорудження) власності, аналогічній застрахованій власності, яка була втрачена за незалежними від страхувальника причинами, у порядку, встановленому статтею 16 цього Закону;
-19- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.2.4. викласти у редакції:
"4.2.4. доходи, отримані у вигляді страхових виплат і відшкодувань".

-20- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 4.2.4.
Після слова "спорудження", яке стоїть в дужках через кому додати: "відновлення", дужки закрити і далі за текстом.

Враховано







Відхилено

4.2.4. доходи, отримані у вигляді страхових виплат і відшкодувань;


-21- Н.д.Безсмертний Р.П. (Реєстр.картка №397)
В підпункті 4.2.4 статті 4 законопроекту, до розрахунку валового доходу платника податку включаються: "доходи, отримані у вигляді страхових виплат і відшкодувань" - доречно добавити - "у порядку встановленому статтею 16 цього закону".


40.
4.2.5. доходи від реалізації майна, визначені з урахуванням положень статей 13 та 14 цього Закону, а також доходи від передачі прав на інтелектуальну власність;


4.2.5. доходи від реалізації майна, визначені з урахуванням положень статей 13 та 14 цього Закону, а також доходи від передачі прав на інтелектуальну власність;
41.
4.2.6. доходи від надання майна в оренду (тимчасове користування);
-22- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності (Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України)
Підпункт 4.2.5 пропонуємо викласти у такій редакції: "доходи від передачі майна в оренду (строкове володіння і користування);"

Враховано

4.2.6. доходи від передачі майна в оренду (строкове володіння і користування);

42.
4.2.7. доходи, не включені до розрахунку валового доходу за роки, що передують звітному, та виявлені у звітному році, якщо ці доходи у минулі роки підлягали включенню до сукупного доходу платника податку;


4.2.7. доходи, не включені до розрахунку валового доходу за роки, що передують звітному, та виявлені у звітному році, якщо ці доходи у минулі роки підлягали включенню до сукупного доходу платника податку;
43.
4.2.8. оподатковуваний прибуток від провадження підприємницької діяльності без створення юридичної особи, визначений згідно з положеннями пункту 11.5 статті 11 цього Закону;
-23- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
4.2.8. Додати:
"або суми, визначені згідно з пунктом 11.4 статті 11 цього Закону".

Враховано

4.2.8. оподатковуваний прибуток від провадження підприємницької діяльності без створення юридичної особи, визначений згідно з положеннями пункту 11.5 статті 11 або суми, визначеної згідно з пунктом 11.4 статті 11 цього Закону;


-24- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 4.2.8 викласти у наступній редакції:
"4.2.8. оподатковуваний дохід (прибуток) від провадження підприємницької діяльності без створення юридичної особи, визначений згідно з положеннями пункту 11.5 статті 11 або суми, визначеної згідно з пунктом 11.4 статті 11 цього Закону;"



44.
4.2.9. доходи, одержані як результат користування додатковими благами;
-25- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 4.2.9.
Пункт вилучити, або детально розшифрувати термін "додаткові блага".


Відхилено



4.2.9. доходи, одержані як результат користування додатковими благами;
45.
4.2.10. доходи як:



4.2.10. доходи як:
46.
суми безповоротної фінансової допомоги та вартості безоплатних товарів (робіт, послуг), отриманих платником податку протягом звітного року, за винятком випадків, передбачених підпунктом 4.3.2 цієї статті;
-26- Н.д.Безсмертний Р.П. (Реєстр.картка №397)
В підпункт 4.2.10 статті законопроекту, до розрахунку валового доходу платника включаються: "суми безповоротної фінансової допомоги та вартості безоплатних товарів (робіт, послуг), отриманих платником податку протягом звітного року", - доречно додати - "яка відображена в звітності фізичної чи юридичної особи, що надала таку допомогу". (в противному разі, вказана допомога, викладена в редакції законопроекту, носить характер версії, а не норми закону).


суми безповоротної фінансової допомоги та вартості безоплатних товарів (робіт, послуг), отриманих платником податку протягом звітного року, за винятком випадків, передбачених підпунктом 4.3.2 цієї статті;
47.
суми штрафів та/або пені, отримані за добровільним рішенням сторін цивільно-правового або трудового договору чи за рішенням суду;
-27- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 4.2.9, абзац 2 та стаття 6.2.4. Якщо суми штрафів та пені при отриманні за добровільним рішенням сторін чи суду (ст.4.2.9) обкладаються податком на доходи фізичних осіб, то при внесенні аналогічних платежів (ст.6.2.4) вони повинні включатися до валових витрат платника податку.

Відхилено

суми штрафів та/або пені, отримані за добровільним рішенням сторін цивільно-правового або трудового договору чи за рішенням суду;
48.
кошти або майно, отримані за добровільним рішенням сторін цивільно-правового або трудового договору чи суду як компенсація непрямих витрат, у тому числі моральної шкоди платника податку;
-28- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 4.2.10.
Частину другу цього пункту викласти у такій редакції: "суми штрафів, компенсацій за моральні і матеріальні збитки та/або пені, отримані за добровільним рішенням сторін цивільно-правового або трудового договору чи за рішенням суду".

Враховано редакційно

кошти або майно, отримані за добровільним рішенням сторін цивільно-правового або трудового договору чи суду як компенсація непрямих витрат, у тому числі моральної шкоди платника податку;
50.
4.3. До розрахунку валового доходу платника податку не включаються і не відображаються в річній податковій декларації:
-29- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині першій пункту 4.3 вилучити слова "не включаються і не відображаються в річній податковій декларації".


4.3. До розрахунку валового доходу платника податку не включаються і не відображаються в річній податковій декларації:
51.
4.3.1. суми державної адресної допомоги, житлових та інших субсидій і компенсацій та винагород (крім заробітної плати та інших аналогічних виплат), які виплачуються (відшкодовуються) платнику податку за рахунок бюджетних коштів згідно із законодавством, вартість державних нагород та винагород, а також суми пенсій, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, за відшкодування громадянам відповідно до законодавства шкоди, завданої внаслідок Чорнобильської катастрофи;
-30- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
В пункті 4.3.1. вилучити слова: "за рахунок бюджетних коштів".
Враховано

4.3.1. суми державної адресної допомоги, житлових та інших субсидій і компенсацій та винагород (крім заробітної плати та інших аналогічних виплат), які виплачуються (відшкодовуються) платнику податку _________ згідно із законодавством, вартість державних нагород та винагород, а також суми пенсій, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету, за відшкодування громадянам відповідно до законодавства шкоди, завданої внаслідок Чорнобильської катастрофи;
52.
4.3.2. вартість безоплатно одержаного харчування, а також робочого одягу, взуття, форменого обмундирування, яке не може використовуватися у повсякденному вжитку, за переліком, встановлюваним Кабінетом Міністрів України;
-31- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.3.2. викласти у редакції:
"4.3.2. вартість безоплатно одержаного харчування, а також робочого одягу та взуття, форменого обмундирування, за переліком та нормами, які встановлюються Кабінетом Міністрів України;"

Враховано

4.3.2. вартість безоплатно одержаного харчування, а також робочого одягу та взуття, форменого обмундирування, за переліком та нормами, які встановлюються Кабінетом Міністрів України;


-32- Н.д.Сторіжко В.Ю. (Округ N 349)
У пункті 4.3.2 вилучити слова:"...яке не може використовуватися у повсякденному вжитку...", як зайві та змішуючи зміст пункту, бо застосовуючи їх буквально, можна зрозуміти як "безоплатно одержаного харчування,... яке не може використовуватися у повсякденному вжитку...". Крім того в пункт 4.3.2 також додати слово "підручників".

Враховано частково




-33- Н.д.Шаров І.Ф. (Округ N 41)
Підпункт 4.3.2 пункту 4.3 статті 4 після слова "робочого" доповнити словом "і форменого" і далі за текстом.

Враховано




-34- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 4.3.2.
Після слова "Харчування" додати: "добродійної допомоги від благодійних організацій" і далі за текстом.

Враховано
в п. 4.3.9.

53.
4.3.3. суми отримуваних платником податку коштів на відрядження, розрахованих згідно із положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
-35- Н.д.Гаманюк Л.Ю. (Округ N 84)
Н.д.Кириленко І.Г. (Округ N 96)
Стаття 4. Підпункт 4.3.3 пункту 4.3
Перший абзац "Суми отримуваних платником податку коштів на відрядження розрахованих згідно із положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", та інші підзвітні суми".

Відхилено

4.3.3. суми отримуваних платником податку коштів на відрядження, розрахованих згідно із положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".


-36- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині першій пункту 4.3.3 слова "згідно із положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" замінити словами "згідно із положеннями пункту 5.4.8 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".



54.
У разі коли суми коштів, що видаються на відрядження, перевищують граничні розміри, розраховані згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", роботодавець (самозайнята особа) зобов'язаний нарахувати та утримати під час виплати такого перевищення податок у розмірі 30 відсотків суми перевищення за рахунок такої суми.
-37- Н.д.Гаманюк Л.Ю. (Округ N 84)
Н.д.Кириленко І.Г. (Округ N 96)
Другий абзац - виключити.

-38- Н.д.Безсмертний Р.П. (Реєстр.картка №397)
підпункт 4.3.3., абзац другий після слів "У разі коли суми коштів, що видаються на відрядження - додати - завідомо перевищують граничні розміри..."

Відхилено

У разі коли суми коштів, що видаються на відрядження, перевищують граничні розміри, розраховані згідно з Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", роботодавець (самозайнята особа) зобов'язаний нарахувати та утримати під час виплати такого перевищення податок у розмірі 30 відсотків суми перевищення за рахунок такої суми.
55.
У разі коли за наслідками подання звіту про використання коштів, виданих на відрядження, їх сума перевищує граничні розміри, розраховані згідно із Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", а підзвітна фізична особа не повертає суму надміру витрачених коштів до кінця звітного місячного періоду, роботодавець (самозайнята особа) зобов'язаний включити суму надміру витрачених коштів на відрядження до валових доходів підзвітної фізичної особи за результатами звітного місяця та утримати податок на таку суму за шкалою і ставками, передбаченими для основного або неосновного доходів, відповідно до того, чи є роботодавець (самозайнята особа) місцем отримання основних доходів чи ні. При цьому сума оподатковуваного доходу платника податку збільшується на суму, розраховану за правилами, визначеними згідно з пунктом 20.2 статті 20 цього Закону;
-39- Н.д.Гаманюк Л.Ю. (Округ N 84)
Н.д.Кириленко І.Г. (Округ N 96)
Третій абзац після слів "...визначеними згідно з пунктом 20.2 статті 20 цього Закону..." доповнити реченням "такий порядок застосовується у разі неподання звіту протягом місяця про використання підзвітних сум та неповернення зазначених коштів".

-40- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 4.3.3.
В частині другій цифру "30" замінити цифрою "20 відсотків".

-41- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині другій та третій пункту 4.3.3 та у пункті 4.3.4 слова "Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" замінити словами "чинним законодавством ".
Відхилено







Відхилено


У разі коли за наслідками подання звіту про використання коштів, виданих на відрядження, їх сума перевищує граничні розміри, розраховані згідно із Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств", а підзвітна фізична особа не повертає суму надміру витрачених коштів до кінця звітного місячного періоду, роботодавець (самозайнята особа) зобов'язаний включити суму надміру витрачених коштів на відрядження до валових доходів підзвітної фізичної особи за результатами звітного місяця та утримати податок на таку суму за шкалою і ставками, передбаченими для основного або неосновного доходів, відповідно до того, чи є роботодавець (самозайнята особа) місцем отримання основних доходів чи ні. При цьому сума оподатковуваного доходу платника податку збільшується на суму, розраховану за правилами, визначеними згідно з пунктом 20.2 статті 20 цього Закону;
56.
4.3.4. вартість товарів, яка надходить платнику податку як їх гарантійна заміна у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств";


4.3.4. вартість товарів, яка надходить платнику податку як їх гарантійна заміна у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств";
57.
4.3.5. сума (вартість) виграшів, оподатковуваних у порядку, встановленому згідно з пунктом 10.7 статті 10 цього Закону;
-42- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Пункт 4.3.5. викласти в редакції:
"доходи, отримані як проценти, дивіденди, роялті, виграші, призи, з яких утримано податок у порядку, передбаченому цим Законом;"
Враховано

4.3.5. доходи, отримані як проценти, дивіденди, роялті, виграші, призи, з яких утримано податок у порядку, передбаченому цим Законом;
58.
4.3.6. сума коштів та вартість майна, одержані платником податку за договорами дарування від інших членів його сім'ї з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 15.3 статті 15 цього Закону;


4.3.6. сума коштів та вартість майна, одержані платником податку за договорами дарування від інших членів його сім'ї з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 15.3 статті 15 цього Закону;
59.
4.3.7. сума коштів або вартість майна, які надходять платнику податку внаслідок перерозподілу спільної власності подружжя у зв'язку з розлученням.


4.3.7. сума коштів або вартість майна, які надходять платнику податку внаслідок перерозподілу спільної власності подружжя у зв'язку з розлученням.
60.
4.3.8. вартість продукції, нарахованої членам колективних сільськогосподарських підприємств відповідно до отриманої заробітної плати та земельного паю на умовах і за цінами, визначеними рішенням колективу сільськогосподарського підприємства;


4.3.8. вартість продукції, нарахованої членам колективних сільськогосподарських підприємств відповідно до отриманої заробітної плати та земельного паю на умовах і за цінами, визначеними рішенням колективу сільськогосподарського підприємства;
61.
4.3.9. суму безповоротної фінансової допомоги та вартості безоплатних товарів (робіт, послуг), отриманих платником податку протягом звітного року у порядку, передбаченому законодавством про благодійництво та благодійні організації;


4.3.9. суму безповоротної фінансової допомоги та вартості безоплатних товарів (робіт, послуг), отриманих платником податку протягом звітного року у порядку, передбаченому законодавством про благодійництво та благодійні організації;

4.3.10. суму виплат протягом звітного року за оплату вартості освіти фізичної особи або членів її сім'ї в закладах освіти в порядку та розмірах, встановлених чинним законодавством;
-43- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.3.10. вилучити.
Враховано




-44- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
4.3.10 Викласти у такій редакції:
"Суму виплат, здійснюваних юридичною особою, в оплату вартості навчання, дошкільного виховання фізичних осіб, що перебувають в трудових відносинах з такою юридичною особою, та членів їх сімей в дошкільних, середніх спеціальних та вищих закладах освіти України, за виключенням фізичних осіб, пов`язаних з такою юридичною особою, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України".

Відхилено




-45- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Доповнити пунктом 4.3.11 в наступній редакції:
"Суму виплат, здійснюваних юридичною особою, в оплату вартості лікування, у тому числі придбання ліків, донорських компонентів, протезно-ортопедичних пристосувань (крім послуг з лікування та протезування зубів), а також в оплату вартості медичного санаторного оздоровлення на території України для фізичних осіб, що перебувають в трудових відносинах з такою юридичною особою, за виключенням фізичних осіб, пов'язаних з такою юридичною особою, у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України".

Відхилено





-46- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 4.3.10 вилучити.



62.
4.3.11. вартість вугілля, скрапленого газу, іншого твердого і рідкого пічного палива, що безплатно надається на побутові потреби населенню підприємствами і організаціями у межах норм забезпечення та в порядку встановленими Кабінетом Міністрів України, за винятком осіб, приміщення яких підключені до мережі центрального опалення або газопостачання.
-47- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.3.11. вилучити.
Враховано





-48- Н.д.Кожушко О.М. (Округ N 145)
Включити до основного тексту статті 4 пункт 4.3.8. такого змісту:
"4.3.8. Вартість вугілля, скрапленого газу, іншого твердого і рідкого пічного палива, що безплатно надається на побутові потреби населенню підприємствами і організаціями у межах норм забезпечення, встановлених Кабінетом Міністрів України, за винятком осіб, приміщення яких підключені до мережі центрального опалення або газопостачання".

Відхилено



-49- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 4 пункт 4.3.
Доповнити підпунктом 4.3.12 такого змісту: "Вартість путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок для дітей, крім туристичних, з урахуванням сукупного доходу на члена сім`ї,у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України". Така норма погоджена з Кабінетом Міністрів України та УСПП і зафіксована в Генеральній угоді між ними та профспілковими об`єднаннями України на 1997-1998 рік пункт 6.3.3.


63.
4.4. З метою оподаткування валовий дохід платника податку зменшується на:


4.4. З метою оподаткування валовий дохід платника податку зменшується на:
64.
4.4.1. суму коштів або вартість майна, отриманих платником податку як компенсація (відшкодування) за примусове відчуження державою майна платника податку у випадках, передбачених законодавством, а також на суму коштів або вартість майна, отриманих платником податку за рішенням суду (арбітражного суду) як компенсація прямих витрат або збитків, понесених таким платником податку внаслідок порушення його прав та охоронюваних законом інтересів;


4.4.1. суму коштів або вартість майна, отриманих платником податку як компенсація (відшкодування) за примусове відчуження державою майна платника податку у випадках, передбачених законодавством, а також на суму коштів або вартість майна, отриманих платником податку за рішенням суду (арбітражного суду) як компенсація прямих витрат або збитків, понесених таким платником податку внаслідок порушення його прав та охоронюваних законом інтересів;

4.4.2. суму коштів у частині надміру сплачених податків, які повертаються платнику податку;


4.4.2. суму коштів у частині надміру сплачених податків, які повертаються платнику податку;

4.4.3. суму коштів або вартість майна, які повертаються платнику податку - власнику корпоративних прав відповідно частці його акцій (частки, паю) після остаточної ліквідації юридичної особи - емітента корпоративних прав, належних такому платнику податку, але не вище номінальної вартості таких акцій (часток, паїв);


4.4.3. суму коштів або вартість майна, які повертаються платнику податку - власнику корпоративних прав відповідно частці його акцій (частки, паю) після остаточної ліквідації юридичної особи - емітента корпоративних прав, належних такому платнику податку, але не вище номінальної вартості таких акцій (часток, паїв);
65.
4.4.4. суму виплат (відшкодувань) з фондів професійних та творчих спілок їх членам у випадках, передбачених законодавством, крім таких виплат та заробітної плати посадовим особам таких спілок та пов'язаним з ними особам;


4.4.4. суму виплат (відшкодувань) з фондів професійних та творчих спілок їх членам у випадках, передбачених законодавством, крім таких виплат та заробітної плати посадовим особам таких спілок та пов'язаним з ними особам;
66.
4.4.5. суму виплат (відшкодувань) з фондів інших неприбуткових організацій стороннім особам у випадках, передбачених законодавством, крім таких виплат та заробітної плати посадовим особам таких неприбуткових організацій та причетних до них особам;


4.4.5. суму виплат (відшкодувань) з фондів інших неприбуткових організацій стороннім особам у випадках, передбачених законодавством, крім таких виплат та заробітної плати посадовим особам таких неприбуткових організацій та причетних до них особам;
67.
4.4.6. суму відрахувань на додаткове пенсійне забезпечення та соціальне страхування, що здійснюються фізичною особою або від імені фізичної особи її роботодавцем, у порядку та розмірах, встановлених законодавством;
-50- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 4.4.6. викласти в редакції:
"суму відрахувань на пенсійне забезпечення, що здійснюються фізичною особою або від імені та за рахунок фізичної особи її роботодавцем, у порядку та розмірах, встановлених законодавством".
Враховано

4.4.6. суму відрахувань на пенсійне забезпечення, що здійснюються фізичною особою або від імені та за рахунок фізичної особи її роботодавцем, у порядку та розмірах, встановлених законодавством;
68.
4.4.7. суму отримуваних платником податку аліментів, що виплачуються згідно з рішенням суду або за договором сторін;


4.4.7. суму отримуваних платником податку аліментів, що виплачуються згідно з рішенням суду або за договором сторін;
69.
4.4.8. суму виплат з обов'язкового медичного страхування в порядку та розмірах, встановлених чинним законодавством;


4.4.8. суму виплат з обов'язкового медичного страхування в порядку та розмірах, встановлених чинним законодавством;
70.
4.4.9. суму виплат страхових відшкодувань, пов'язаних з утратою працездатності та життя, виплачуваних платнику податку або його спадкоємцям;
-51- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
4.4.9. Викласти у редакції:
"Суму страхових виплат і відшкодувань, пов'язаних з утратою працездатності та життя платника податку, виплачуваних такому платнику податку або його спадкоємцям".
Враховано

4.4.9. Суму страхових виплат і відшкодувань, пов`язаних з утратою працездатності та життя платника податку, виплачуваних такому платнику податку або його спадкоємцям;
71.
4.4.10. суму коштів, а також вартість майна, отримуваних спадкоємцями фізичної особи, у разі оформлення права на спадщину в порядку, передбаченому законодавством, з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 15.1 статті 15 цього Закону;


4.4.10. суму коштів, а також вартість майна, отримуваних спадкоємцями фізичної особи, у разі оформлення права на спадщину в порядку, передбаченому законодавством, з урахуванням обмежень, встановлених пунктом 15.1 статті 15 цього Закону;
72.
4.4.11. дивіденди, які виплачуються платнику податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою-резидентом, яка нараховує дивіденди, за умови коли така виплата ніяким чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді такої юридичної особи емітента (реінвестиція);


4.4.11. дивіденди, які виплачуються платнику податку у вигляді акцій (часток, паїв), емітованих юридичною особою-резидентом, яка нараховує дивіденди, за умови коли така виплата ніяким чином не змінює пропорцій (часток) участі всіх акціонерів (власників) у статутному фонді такої юридичної особи емітента (реінвестиція);
73.
4.4.12. суму коштів, які надходять платнику податку від продажу житлового будинку або квартири, що використовувалась таким платником податку як основне місце проживання, а також іншого майна, з урахуванням положень статті 13 цього Закону;


4.4.12. суму коштів, які надходять платнику податку від продажу житлового будинку або квартири, що використовувалась таким платником податку як основне місце проживання, а також іншого майна, з урахуванням положень статті 13 цього Закону;


-52- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 4 пункт 4.4. Доповнити підпунктом 4.4.13 такого змісту: "Суму матеріальної допомоги, призів та подарунків, сумарна річна вартість яких не перевищує 212 розмірів вартісної величини межі малозабезпеченості". Запропонована норма погоджена Федерацією профспілок України з Міністерством фінансів та Державною податковою адміністрацією України (лист Міністерства фінансів України від 01.12.97 р. № 03-3403/360).
Пункт 4.4 доповнити підпунктом 4.4.14 такого змісту: "Суми плати за утримання та навчання дітей у дошкільних виховних закладах початкової загальної, професійно-технічної освіти, а також у державних вищих учбових закладах освіти, розташованих на території України, за рахунок фізичних або юридичних осіб". Така норма передбачена Законом України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 13.02.98 р. № 129/98-ВР.





-53- Кабінет Міністрів України
Статтю 4 доповнити підпунктом 4.4.13 такого змісту:
"4.4.13. Суму матеріальної допомоги в грошовій або натуральній формі незалежно від розміру, яка надається за рішенням Кабінет Міністрів України у зв'язку із стихійним чи екологічним лихом, аварією або катастрофою".





-54- Кабінет Міністрів України
Статтю 4 доповнити підпунктами 4.4.13, 4.4.14, 4.4.15 такого змісту:
"4.4.13. суму одного розміру вартісної величини межі малозабезпеченості на місяць для будь-якої фізичної особи - платника податку за місцем отримання основного доходу;
4.4.14. суму матеріальної допомоги, призи та подарунки, сумарна річна вартість яких не перевищує 12 розмірів вартісної величини межі малозабезпеченості;
4.4.15. суму вартості подарунків, отриманих від інших фізичних осіб у зв'язку з родинними святами платника податку";





-55- Н.д.Безсмертний Р.П. (Реєстр.картка №397)
Статтю 4 законопроекту доповнити підпунктом 4.4.13 "суму матеріальної допомоги в грошовій або натуральній формі незалежно від розміру, яка надається за рішенням Кабінету Міністрів у зв`язку із стихійним чи екологічним лихом, аварією або катастрофою".


74.
4.5. Зазначені у цій статті доходи (крім доходів, визначених пунктом 4.3 цієї статті) вносяться до річної податкової декларації фізичної особи - платника податку.


4.5. Зазначені у цій статті доходи (крім доходів, визначених пунктом 4.3 цієї статті) вносяться до річної податкової декларації фізичної особи - платника податку.
75.
Обов'язки з дотримання напрямів використання таких доходів, а також інших обмежень, встановлених цим пунктом, відповідальність за їх порушення покладаються на платника податку.


Обов'язки з дотримання напрямів використання таких доходів, а також інших обмежень, встановлених цим пунктом, відповідальність за їх порушення покладаються на платника податку.
76.
Стаття 5. Скоригований валовий дохід


Стаття 5. Скоригований валовий дохід
77.
5.1.1. Скоригований валовий дохід - валовий дохід, визначений згідно з пунктом 4.2 статті 4 та зменшений у порядку, передбаченому пунктами 4.3 та 4.4 статті 4 цього Закону.


5.1.1. Скоригований валовий дохід - валовий дохід, визначений згідно з пунктом 4.2 статті 4 та зменшений у порядку, передбаченому пунктами 4.3 та 4.4 статті 4 цього Закону.
78.
Стаття 6. Валові витрати


Стаття 6. Валові витрати
79.
6.1. До розрахунку валових витрат платника податку включаються:


6.1. До розрахунку валових витрат платника податку включаються:
80.
6.1.1. проценти, сплачені за користування іпотечними кредитами у порядку, встановленому статтею 12 цього Закону;
-56- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства
Пункт 6.1 доповнити підпунктом:
"витрати, пов'язані з оплатою вартості медичної допомоги".
Відхилено

6.1.1. проценти, сплачені за користування іпотечними кредитами у порядку, встановленому статтею 12 цього Закону;
81.
6.1.2. сума витрат, визначених підпунктом 6.1.1 цього пункту, не врахованих у минулих податкових роках та виявлених у звітному році;


6.1.2. сума витрат, визначених підпунктом 6.1.1 цього пункту, не врахованих у минулих податкових роках та виявлених у звітному році;
82.
6.1.3. сума коштів або майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, визначеним статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", у розмірах, що не перевищують 4 відсотків суми задекларованого оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками податкового року.
-57- Н.д.Косів М.В. (Округ N 279)
Стаття 6 Пункт 6.1. Підпункт 6.1.3.
Викласти в такій редакції:
"6.1.3. 100% суми коштів, а також вартості майна, переданих благодійним організаціям та/або набувачам благодійної допомоги;
якщо благодійність здійснюється у формі меценатства, то до валових витрат платинка податку включаються 80% суми коштів, а також вартості майна, переданих набувачам благодійної допомоги;
якщо благодійність здійснюється у формі спонсорства, то до валових витрат платника податку включаються 50% суми коштів, а також вартості майна, переданих набувачам благодійної допомоги;
якщо кошти та/або майно, передаються у вигляді пожертвувань або благодійних внесків іншим неприбутковим організаціям набувачам благодійної допомоги, визначеним статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (крім благодійних організацій), то до валових витрат платника податку вони включаються у розмірах, що не перевищують 4% суми задекларованого оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками податкового року".

Враховано частково

6.1.3. сума коштів або майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, визначеним статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", у розмірах, що не перевищують 4 відсотків суми задекларованого оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками податкового року.


-58- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 6.1.3.
Цифру "4 відсотків" замінити на "10 відсотків".

Відхилено




-59- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства
Пропонуємо викласти підпункт 6.1.3 у такій редакції:
""6.1.3. сума коштів або майна, переданих у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, визначеним статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а також закладам охорони здоров'я, освіти, науки та культури, що повністю або частково фінансуються з бюджету, у розмірах, що не перевищують 4 відсотків суми задекларованого доходу фізичної особи за підсумками податкового року".

Відхилено




-60- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 6.1.3 слова: "визначеним статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" замінити на "визначеним пунктом 7.11.1 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".





-61- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 6 пункт 6.1.3 внести уточнення - слова "визначеним статтею 8 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" замінити словами "визначеним статтею 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
Після слів "Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" додати слова "а також закладам охорони здоров`я, освіти, науки та культури, які повністю або частково фінансуються з держбюджету". Таке доповнення дасть можливість в більших обсягах отримувати благодійну допомогу перерахованим закладам, які на цей час знаходяться у скрутному становищі.


83.
6.1.4 валові витрати в межах підприємницької діяльності понесені фізичною особою, що проводить підприємницьку діяльність, без створення юридичної особи в порядку, передбаченому статтею 11 цього Закону;


6.1.4 валові витрати в межах підприємницької діяльності понесені фізичною особою, що проводить підприємницьку діяльність, без створення юридичної особи в порядку, передбаченому статтею 11 цього Закону;


-62- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Доповнити пунктом 6.1.5:
"6.1.5. страхові внески на обов'язкове соціальне страхування, що здійснюється за рахунок фізичної особи згідно з законодавством".

Враховано

6.1.5. страхові внески на обов'язкове соціальне страхування, що здійснюється за рахунок фізичної особи згідно з законодавством.


-63- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
Н.д.Карнаух М.В. (Округ N 323)
Н.д.Кулаков А.А. (Округ N 328)
Н.д.Боженко О.В. (Округ N 285)
Статтю 6 доповнити новими п.6.1.5, 6.1.6, 6.1.7 такого змісту:
"6.1.5. сума витрат на здійснення лікування, придбання ліків та путівок на санаторно-курортне оздоровлення на території України".
"6.1.6. сума витрат на оплату вартості житлово-комунальних послуг".
"6.1.7. сума витрат на оплату вартості дошкільного виховання, на оплату навчання в державних закладах України".

Враховано
редакційно





-64- Н.д.Сторіжко В.Ю. (Округ N 349)
Статтю 6 "Валові витрати" доповнити пунктом: "валові витрати в межах діяльності на отримання прав на інтелектуальну власність у поточному році, а також не врахованих у минулих податкових роках та виявлених у звітному періоді".

Відхилено



-65- Н.д.Пилипчук В.М. (Округ N 196)
Стаття 6 Валові витрати
6.1. До розрахунку валових витрат фізичних осіб - платників податку на сукупний дохід включаються:
6.1.1. суми фактичних витрат по страхових випадках;
6.1.2. витрати, пов'язані з будівництвом житла для членів сім'ї, та його облаштуванням;
6.1.3. кредити та проценти, сплачені за користування іпотечними та іншими кредитами;
6.1.4. суми повернення кредитів;
6.1.5. витрати, пов'язані з провадженням підприємницької діяльності (самозайнята особа);
6.1.6. орендна плата за орендоване членами сім'ї - платниками податку жило як основне;
6.1.7. плата за всі види навчання членів сім'ї;
6.1.8. плата за ліки та лікування членів сім'ї;
6.1.9. витрати, пов'язані з утриманням домогосподарок;
6.1.10. витрати, пов'язані з утриманням санітарок біля хворих членів сім'ї;
6.1.11. витрати пов'язані з оплатою ритуальних послуг при похованні членів сім`ї, а також родичів, близьких та знайомих (в обсязі ФАКТИЧНИХ ВИТРАТ);
6.1.12. весільні витрати (одруження), та народження членів сім'ї;
6.1.13. пожертвування в благодійницькі неприбуткові фонди;
6.1.14. пожертвування на утримання будинків інвалідів, сиріт, престарілих;
6.1.15. пожертвування сім'ям, що постраждали від дії стихійного лиха, пожеж, епідемій, епізоотій, терористичних актів, розбійницьких та грабіжницьких нападів, сім'ям хворих, малозабезпечених;
6.1.16. пожертвування сім'ям біженців;
6.1.17. пожертвування на відновлення історичних пам'яток, закладів освіти, культури;
6.1.18. сума балансових збитків фізичної особи, понесених від провадження підприємницької діяльності (самозайнятої особи) за підсумками звітного року;
6.1.19. сума штрафів та/або неустойки або пені, сплачених членами сім'ї за рішенням сторін цивільно-правового чи трудового договору, державних органів стягнення або суду;
Відхилено




6.1.20. витрати на придбання легкового транспорту для членів сім'ї;
6.1.21. витрати пов'язані з оплатою щорічної путівки на відпочинок та в санаторій для кожного члена сім'ї;
6.1.22. суми сплачених аліментів членами сім'ї;
6.1.23. орендна плата за один автомобіль на члена сім'ї;
6.1.24. суми сплачених всіх видів податків, обов'язкових відрахувань, мита та обов'язкових платежів;
6.1.25. витрати на харчування членів сім'ї;
6.1.26. всі види витрат на ведення домашнього підсобного господарства (для селян, членів садово-городніх кооперативів);
6.1.27. витрати на ремонт і утримання автомобіля;
6.1.28. витрати на придбання, ремонт і обслуговування побутової техніки, телерадіоапаратури;
6.1.29. витрати на сплату комунальних послуг та квартплати;
6.1.30. витрати на одяг членів сім'ї;
6.1.31. витрати на косметику, зачіски, манікюр, педикюр (для жінок);
6.1.32. витрати на відвідування театрів, кіно, парків відпочинку, музеїв і ін.
6.1.33. витрати на поїздки всіма видами транспорту всіх членів сім'ї;
6.1.34. оплата за утримання, навчання та харчування дітей в дошкільних закладах;
6.1.35. витрати на охоронну сигналізацію, телефон, телефакс, UTEL, мобільного зв`язку, оплату телефонних розмов (міських, міжміських та міжнародних);
6.1.36. оплата радіоточок, за користування індивідуальними та колективними телеантенами;
6.1.37. витрати на поточний та капітальний ремонти основного житла, меблів;
6.1.38. витрати на придбання літератури, підписки на періодичні видання;
витрати на купівлю посуду, інших господарчих товарів та побутових хімічних засобів;
6.1.39. суми витрат, визначених підпунктами 6.1.1.-6.1.38 цього пункту, не враховані у минулих податкових роках та виявлених у звітному році;



84.
6.2. До розрахунку валових витрат платника податку не включаються:
-66- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пропонуємо пункт 6.2 викласти у редакції:
"6.2. До розрахунку валових витрат платника податку не включаються будь-які інші витрати, прямо не віднесені до пункту 6.1 цієї статті."
Враховано

6.2. До розрахунку валових витрат платника податку не включаються будь-які інші витрати, прямо не віднесені до пункту 6.1 цієї статті.
85.
6.2.1. витрати, пов'язані із сплатою податку, встановленого цим Законом, а також інших податків, зборів та обов'язкових платежів.



86.
6.2.2. сума балансових збитків фізичної особи, понесених від провадження підприємницької діяльності за підсумками років, що передують звітному року;



87.
6.2.3. витрати на придбання лотерей, участь в гральному бізнесі;



88.
6.2.4. сума штрафів та/або неустойки або пені, сплачених за рішенням сторін цивільно-правового чи трудового договору, державних органів стягнення або суду;



89.
6.2.5. будь-які інші витрати, прямо не віднесені до пункту 6.1 цієї статті.




90.
Стаття 7. Зменшення суми нарахованого податку
-67- Кабінет Міністрів України

Стаття 7. Зменшення суми нарахованого податку
91.
7.1. Сума податку, нарахованого за звітний місяць, зменшується на:
Статтю 7 викласти у такій редакції:
"Стаття 7. Зменшення суми нарахованого податку
7.1. Сума податку, нарахованого за місяць, зменшується на 10 гривень фізичній особі, яка є:
особою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною, за переліком, установленим Декретом Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1993 року № 37 "Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави";
учасником бойових дій згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту";
інвалідом війни або інвалідом 1 та 2 групи з інших причин;
особою, яка віднесена законом до 1 і 2 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи;
колишнім в'язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни, а також репресованою особою;
особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Великої Вітчизняної війни на територію держав, що перебували у стані війни з СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;
особою, що перебувала на блокадній території колишнього м.Ленінграда (м.Санкт-Петербурга, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року.
7.2. Вирахування, зазначені у пункті 1 цієї статті (податкові соціальні пільги), застосовуються для визначення суми податку із задекларованого сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року.
Такі вирахування провадяться, якщо середньомісячний сукупний доход цих платників податку не перевищує прожиткового мінімуму.
Для обчислення податку за підсумками річного оподатковуваного доходу обсяг податкових соціальних пільг визначається шляхом множення розміру таких пільг на кількість календарних місяців, протягом яких фізична особа мала право на отримання цих пільг, і віднімання суми фактично отриманих пільг за місцем виплати основного доходу такої фізичної особи. Протягом календарного року податкові соціальні пільги не застосовуються під час визначення податку з неосновних доходів фізичної особи";

7.1. Сума податку, нарахованого за звітний місяць, зменшується на суму податкових соціальних пільг у розмірах:
92.
суму податкових соціальних пільг у розмірах:



93.
7.1.1. 20 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доходів будь-якої фізичної особи - платника податку;
-68- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 7.1.1 викласти у редакції:
"7.1.1. 7 гривен доходів будь-якої фізичної особи - платника податку;"

Враховано

7.1.1. 7 гривен доходів будь-якої фізичної особи - платника податку;


-69- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 7.1.1 викласти у наступній редакції:
"7.1.1. 5 відсотків вартісної межі малозабезпеченості - для будь-якої фізичної особи - платника податку;"



94.
7.1.2. додатково до пільги, встановленої підпунктом 7.1.1, 20 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доходів фізичної особи, яка є:
-70- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 7.1.2 вилучити.
Враховано



особою основний дохід якої не перевищує межі малозабезпеченості;
-71- Н.д.Сокерчак В.М. (Округ N 314)
Абзац другий пункту 7.1.2 викласти в редакції:
"особою середньомісячний совокупний валовий доход за підсумками звітного року не перевищує вартості межі малозабезпеченості".

Враховано редакційно




-72- Н.д.Hемировський В.Л. (Округ N 309)
Абзац другий пункту 7.1.2 викласти в редакції:
"особою основний доход якої по основному місці роботи за її заявою не перевищує межі малозабезпеченості за податковий період з початку року".

Враховано редакційно


95.
самотньою матір'ю або батьком (опікуном, піклувальником) - у розрахунку на кожну дитину віком до 16 років;
-73- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункти 7.1.2, 7.1.3, 7.1.4 вилучити, у зв'язку з цим пункти 7.1.5 і 7.1.6 вважати пунктом 7.1.2 (7.1.5).


96.
матір'ю або батьком (опікуном, піклувальником) - у розрахунку на кожну дитину віком до 16 років у разі коли один із батьків не має основного місця отримання доходів.



97.
У разі коли обидва члени подружжя мають основне місце отримання доходів, зазначена пільга застосовується у розмірі 10 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму для кожного з батьків під час виплати такого основного доходу на кожну дитину віком до 16 років.



98.
Зазначене у цьому підпункті зменшення суми податку не застосовується, якщо діти мають інші самостійні джерела отримання доходу або перебувають на повному державному утриманні чи навчаються у спеціальних школах і будинках-інтернатах з цілодобовим утриманням без справляння плати з батьків;



99.
7.1.3. додатково до пільги, встановленої підпунктом 7.1.1, 30 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доходів фізичної особи, яка:
є учнем, студентом, аспірантом, ординатором, військовослужбовцем строкової служби;
утримує дитину-інваліда.
-74- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 7.1.3 вилучити.

-75- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 7 пункт 7.1.3 доповнити абзацом такого змісту: "одному із батьків, сім`я яких має двох і більше дітей, з урахуванням сукупного доходу на члена сім'ї". Зазначена норма погоджена з Кабінетом Міністрів України та УСПП і зафіксована в Генеральній угоді між ними та профспілковими об`єднаннями України на 1997-1998 рр. пункт 7.7.

Враховано


100.
7.1.4. 50 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доходів фізичної особи, яка є учасником бойових дій (крім бойових дій під час Другої світової війни).
-76- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 7.1.4 вилучити.
Враховано




-77- Н.д.Жовтяк Є.Д. (Округ N 219)
Н.д.Карнаух М.В. (Округ N 323)
Н.д.Кулаков А.А. (Округ N 328)
Н.д.Боженко О.В. (Округ N 285)
Пункт 7.1.4 доповнити абзацом:
"особою, яка віднесена згідно з чинним законодавством до 3,4 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Відхилено




101.
7.1.5. 100 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доходів фізичної особи, яка є:
-78- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині першій пункту 7.1.2(7.1.5) слова "100 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доходів" замінити словами "25 відсотків вартісної межі малозабезпеченості для".



7.1.2. 17 гривен доходів фізичної особи, яка є:



-79- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 7.1.5 викласти в редакції, змінивши нумерацію на 7.1.2:
"7.1.2. 17 гривен доходів фізичної особи, яка є:
Враховано

102.
особою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною, за переліком, встановленим Декретом Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1993 року 37 "Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави";
особою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною, за переліком, встановленим Декретом Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1993 року № 37 "Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави";


особою, що має особливі заслуги перед Батьківщиною, за переліком, встановленим Декретом Кабінету Міністрів України від 23 квітня 1993 року № 37 "Про пільги Героям Радянського Союзу і повним кавалерам ордена Слави";
103.
учасником бойових дій під час Другої світової війни;
учасником бойових дій під час Другої світової війни;

учасником бойових дій під час Другої світової війни;
104.
інвалідом війни або інвалідом 1 та 2 групи з інших причин;
інвалідом війни або інвалідом 1 та 2 групи з інших причин;

інвалідом війни або інвалідом 1 та 2 групи з інших причин;
105.
особою, яка віднесена законом до 1 і 2 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
особою, яка віднесена законом до 1 і 2 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

особою, яка віднесена законом до 1 і 2 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи;
106.
колишнім в'язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни, а також репресованою особою;
колишнім в'язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни, а також репресованою особою;

колишнім в'язнем концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни, а також репресованою особою;
107.
особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Великої Вітчизняної війни на територію держав, що перебували у стані війни з СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;
особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Великої Вітчизняної війни на територію держав, що перебували у стані війни з СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;

особою, яка була насильно вивезена з території колишнього СРСР під час Великої Вітчизняної війни на територію держав, що перебували у стані війни з СРСР або були окуповані фашистською Німеччиною та її союзниками;
108.
особою, що перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербурга, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року.
особою, що перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербурга, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року.


особою, що перебувала на блокадній території колишнього Ленінграда (Санкт-Петербурга, Російська Федерація) у період з 8 вересня 1941 року до 27 січня 1944 року.
109.
Зазначені у цьому підпункті платники податку, які мають право на зменшення суми нарахованого податку на суму податкових соціальних пільг з двох і більше підстав, встановлених підпунктами 7.1.1-7.1.4, цього пункту, можуть використати таке зменшення на підставі, що передбачає найбільший розмір виключення з нарахованого валового доходу.
-80- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Останній абзац пункту 7.1.2. викласти у редакції:
"У випадку якщо фізична особа використовує податкові соціальні пільги визначені в пункті 7.1.2. статті 7 Закону, то пільга визначена пунктом 7.1.1. не застосовується для розрахунку податкових зобов'язань".
Враховано

У випадку якщо фізична особа використовує податкові соціальні пільги визначені в пункті 7.1.2. статті 7 Закону, то пільга визначена пунктом 7.1.1. не застосовується для розрахунку податкових зобов'язань.


-81- Н.д.Донченко Ю.Г. (Округ N 259)
Підпункт 7.1.5 статті 7 доповнити абзацом такого змісту:
"Особою, на яку поширюється чинність статті 10 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Враховано редакційно




-82- Н.д.Шаров І.Ф. (Округ N 41)
В підпункті 7.1.5 пункту 7.1 статті 7 замість слів "100 відсотків" записати "150 відсотків" і далі за тексом.

Враховано редакційно





-83- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
Пропонуємо у п.7.1.5. записати:
"Сума податку нарахованого за звітний місяць зменшується на два неоподатковуваних мінімуму доходів фізичної особи, яка є:
- особою, яка віднесена згідно з чинним законодавством до 1,2 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи,
та один неоподатковуваний мінімум фізичної особи, яка є:
- особою, яка віднесена згідно з чинним законодавством до 3,4 категорії осіб, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".

Враховано редакційно






-84- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Останню частину пункту 7.1.2(7.1.5) викласти у наступній редакції:
У випадку якщо фізична особа використовує податкові соціальні пільги визначені в пункті 7.1.2. статті 7 цього Закону, то пільга визначена пунктом 7.1.1. не застосовується для розрахунку податкових зобов'язань.





-85- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 7.1.6 частину першу "7.1.6. 150 відсотків одного неоподатковуваного мінімуму доході фізичної особи, яка є:" вилучити.


110.
7.2. Податкові соціальні пільги, визначені пунктом 7.1 цієї статті, застосовуються під час визначення суми податкових зобов'язань фізичної особи з основних доходів, а також під час остаточного розрахунку суми податку з задекларованого сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року.


7.2. Податкові соціальні пільги, визначені пунктом 7.1 цієї статті, застосовуються під час визначення суми податкових зобов'язань фізичної особи з основних доходів, а також під час остаточного розрахунку суми податку з задекларованого сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року.
111.
Для підрахунку річного податкового зобов'язання платника податку за підсумками річного оподатковуваного доходу обсяг податкових соціальних пільг визначається шляхом множення суми таких пільг на кількість календарних місяців, протягом яких фізична особа мала право на їх отримання, і віднімання суми фактично отриманих пільг за місцем виплати основного доходу такої фізичної особи. Податкові соціальні пільги не застосовуються при визначенні податкових зобов'язань фізичної особи з неосновних доходів.
-86- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині 2 пункту 7.2 після слів "протягом яких фізична особа мала право на їх отримання" вилучити слова "і віднімання суми фактично отриманих пільг за місцем виплати основного доходу такої фізичної особи".

Для підрахунку річного податкового зобов'язання платника податку за підсумками річного оподатковуваного доходу обсяг податкових соціальних пільг визначається шляхом множення суми таких пільг на кількість календарних місяців, протягом яких фізична особа мала право на їх отримання, і віднімання суми фактично отриманих пільг за місцем виплати основного доходу такої фізичної особи. Податкові соціальні пільги не застосовуються при визначенні податкових зобов'язань фізичної особи з неосновних доходів.
112.
7.3. Розмір неоподатковуваного мінімуму доходів фізичних осіб подається Кабінетом Міністрів України у розрахунках до Державного бюджету на наступний рік затверджується Верховною Радою України та не може змінюватися протягом бюджетного року після затвердження Державного бюджету України Верховною Радою України.
-87- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 7.3. вилучити.
Враховано




-88- Н.д.Семенюк В.П. (Округ N 159)
Стаття 7 пункт 7.3. доповнити після слова "України" "крім випадків коли індекс цін і тарифів з початку бюджетного року перевищує прогнозні показники враховані в розрахунках до бюджету."

Враховано
редакційно




-89- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 7.3 виключити.


113.
Стаття 8. Ставки податку


Стаття 8. Ставки податку
114.
8.1. Ставки податку залежно від суми річного оподатковуваного доходу встановлюються за такою податковою шкалою:
-90- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 8.1. викласти у редакції:
8.1. Ставки податку залежно від суми річного оподатковуваного доходу встановлюються за такою податковою шкалою:

Враховано

8.1. Ставки податку залежно від суми річного оподатковуваного доходу встановлюються за такою податковою шкалою:
115.
Розміри оподатковуваного доходу за рік (у податкових шкалах, виражених в неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку (у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)

Розміри оподатковуваного доходу за рік

Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)
116.
до 120 неоподатковуваних мінімумів включно
10 відсотків суми доходу
до 2040 гривень
10 відсотків суми доходу
117.
від 120 неоподатковуваних мінімумів до 600 неоподатковуваних мінімумів включно
податок у розмірі, що дорівнює сумі 12 неоподатковуваних мінімумів +20 відсотків з суми перевищення над
від 2040 гривень до 10200 гривень включно
податок у розмірі, що дорівнює сумі 204 гривням +20 відсотків з суми перевищення над 2040 гривнями
118.

120 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб


119.
понад 600 неоподатковуваних мінімумів
податок у розмірі, що дорівнює сумі у 120 неоподатковуваних мінімумів +30 відсотків
понад 10200 гривень
податок у розмірі, що дорівнює сумі 2040 гривень +30 відсотків з суми перевищення над 10200 гривень
120.

з суми перевищення над 600 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб




-91- Кабінет Міністрів України
Статтю 8 викласти у такій редакції:
"Стаття 8. Ставки податку
Ставки податку залежно від суми річного оподатковуваного доходу встановлюються за такою податковою шкалою:




Розміри оподатковуваного доходу за рік (у неоподатковуваних мінімумах)
Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)



до 120
10 відсотків суми доходу



від 120 до 600
податок з доходу 120 неоподатковуваних мінімумів плюс 20 відсотків з суми доходу, що перевищує 120 неоподатковуваних мінімумів



понад 600
податок з доходу 600 неоподатковуваних мінімумів плюс 30 відсотків з суми доходу, що перевищує 600 неоподатковуваних мінімумів



8.2.Доходи фізичних осіб, виплачувані як заробітна плата та інші види винагород (включаючи винагороди за цивільно-правовими договорами) поза основним місцем отримання доходу таких фізичних осіб, оподатковуються за ставкою 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат.
8.3. Вартість додаткових благ, доходи, отримані фізичними особами від реалізації рухомого та нерухомого майна більш як один раз на рік, оподатковуються за ставкою 30 відсотків. Податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з отриманням таких доходів.
8.4. Доходи, що виплачуються фізичним особам як процент на залучені у них кошти та роялті, оподатковуються за ставкою 15 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням процентів та роялті.
8.5. Доходи як дивіденди оподатковуються за ставкою 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням дивідендів.
8.6. Ставки податку та неоподатковуваний мінімум у податковій шкалі встановлюються Верховною Радою України шляхом внесення змін та доповнень до цього Закону і не можуть змінюватися протягом одного бюджетного року";





-92- Н.д.Вітренко Н.М. (Округ N 346)
Шкала ставок податку на доходи фізичних осіб також має бути встановлена із застосуванням у якості одиниці виміру межі малозабезпеченості і більшою мірою наближена до існуючого сьогодні середнього рівня доходів. Виходячи з цього слід встановити таку шкалу ставок податку на доходи фізичних осіб (для місячного терміну):

Враховано редакційно





Розмір місячного сукупного оподатковуваного доходу (у межах малозабезпеченості)
Ставки та розміри податку



1 межа малозабезпеченості включно
не оподатковується




від 1 межі малозабезпеченості до 3 меж малозабезпеченості включно
15 відсотків суми, що перевищує 1 межу малозабезпеченості



від 3 меж малозабезпе-ченості до 7 меж малозабезпеченості включно
податок з 3 меж малозабезпеченості + 25 відсотків від суми, що перевищує 3 межі малозабезпеченості



понад 7 меж малозабез-печеності

податок з 7 меж малозабезпеченості + 30 відсотків від суми, що перевищує 7 меж малозабезпеченості




-93- Н.д.Бобриньов О.В. (Округ N 43)
Предлагаю следующую шкалу ставок налога:
Необлагаемые минимумы Ставка налога
1 0
от 1 до 10 10%
от 11 до 25 15%
от 26 до 50 20%
от 51 до 75 30%
свыше 76 40%
Ставка налога за неосновным местом работы не должна превышать 20%. Если 30% то при обчислении в конце года необходимо будет возвращать разницу между начисленным за год 30%, так как за год обчитываться будет за основной ставкой.
Так как необлагаемый минимум предполагает минимум дохода для выживания человека, то независимо от количества доходов он должен быть для всех одинаков (1 необлагаемый). Льгот, конечно же недолжно быть в этом вопросе.


Відхилено




-94- Депутатська група "Єдність"
Ст.8 Річну шкалу оподаткування викласти так:
Відхилено




Розміри оподатковуваного доходу за рік (у податкових шкалах, виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку (у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)



До 48 неоподатковуваних мінімумів включно
0



Від 48 неоподатковуваних мінімумів до 120 неоподатковуваних мінімумів
Податок у розмірі 10 відсотків суми доходів



Від 120 неоподатковуваних мінімумів
Податок у розмірі, що дорівнює сумі



до 600 неоподатковуваних мінімумів включно
у 12 неоподатковуваних мінімумів +20 відсотків з суми перевищення над 120 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб



понад 600 неоподатковуваних мінімумів
Податок у розмірі, що дорівнює сумі у 120 неоподатковуваних мінімумів +30 відсотків з суми перевищення над 600 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб



Відповідним чином (з множником 12) має бути побудована шкала ставок для річного доходу.





-95- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 8.1.
В колонці "Розміри оподаткованого доходу" цифри "120 неоподаткованих мінімумів" замінити цифрою "200", а цифру "600" цифрою "1000".
В колонці "Ставки та розміри податку" вираз: "податок у розмірі, що дорівнює сумі 12 неоподаткованих мінімумів" замінити на: "20 неоподаткованих мінімумів" і далі за текстом, а вираз: "120 неоподаткованих мінімумів" замінити на: "200 неоподаткованих мінімумів" і далі за текстом. Відповідно цифру "600" замінити цифрою "1000".

Відхилено




-96- Н.д.Семенюк В.П. (Округ N 159)
Стаття 8. Пункт 8.1. Ставки податку залежно від суми річного оподатковуваного доходу встановлюється за такою податковою шкалою:
Відхилено




Розміри оподатковуваного доходу за рік (у податкових шкалах, виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку (у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)



до 120 неоподатковува-ного мінімуму
10 відсотків суми доходів



від 120 до 180 неоподатковуваних мінімумів
12 неоподатковуваних мінімумів +15 % що перевищує 120




неоподатковуваних мінімумів доходів фізичних осіб



від 180 до 300 неоподатковуваних мінімумів
21 неоподатковуваний мінімум +20 % суми що перевищує 180




неоподатковуваних мінімумів доходів фізичних осіб



від 300 неоподаткову-ваних мінімумів
57 неоподатковуваних мінімумів +30 % з суми що перевищує 300 неоподатковуваних мінімальних доходів фізичних осіб




-97- Н.д.Пилипчук В.М. (Округ N 196)
Стаття 8. Ставки податку виходячи з середньомісячного сукупного доходу, що припадає на платника податку встановлюються за наступною податковою шкалою:


Відхилено




Розміри середньомісячного доходу, що припадає на одну особу (члена сім'ї) в розрахунку на рік та підлягає оподаткуванню

Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)



до 600 доларів США включно
Не оподатковується



від 600 до 1500 доларів США включно
податок у розмірі, що дорівнює 5% з суми перевищення доходів понад 600 доларів США




від 1500 до 2500 доларів США включно

податок у розмірі, що дорівнює 45 доларів США +10% з суми перевищення доходів понад 1500 доларів США



від 2500 доларів США і вище
податок у розмірі, що дорівнює 145 доларів США +20% з суми перевищення доходів понад 2500 доларів США



Примітки:
а) Це ставки все-таки додаткового податку (за сукупними річними доходами), який громадяни України ще не сплачували.
б) Виходячи з середнього розміру сім'ї - 3 чол. Неоподатковуваний мінімум, що припадає на одного члена сім'ї дорівнює 200 дол. США, що є на сьогодні в Україні рівнем доходів, достатнім, щоб забезпечити незлиденне існування.
в) Запропонована шкала дозволить оподатковувати наддоходи, не оподатковувати бідні прошарки населення та створювати хоч-якісь умови для виникнення та поширення середнього класу.
г) В запропонованому варіанті в порівнянні з попереднім я знизив неоподатковуваний мінімум з 900 до 600 дол. США і не на члена сім'ї (як було у попередньому варіанті), а на платника податку. Але ще дальше знижувати неоподатковуваний мінімум - це цілеспрямований курс на тотальну бідність.





-98- Н.д.Тютін В.О. (Округ N 74)
8.1. Ставки податку залежно від суми річного оподаткування доходу встановлюються за такою податковою шкалою:
Відхилено




Розміри оподатковуваного доходу за рік (у податкових шкалах, виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку (у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)



до 120 неоподатковува-них мінімумів включно
10 відсотків суми доходів



від 120 неоподатковуваних мінімумів до 360 неоподатковуваних мінімумів включно
податок у розмірі, що дорівнює сумі 120 неоподатковуваних мінімумів +15 відсотків з суми перевищення над120 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб



від 360 неоподатковуваних мінімумів до 600 неоподатковуваних мінімумів включно
податок у розмірі, що дорівнює сумі 360 неоподатковуваних мінімумів +20 відсотків з суми перевищення над
360 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб



понад 600 неоподаткову-ваних мінімумів
податок у розмірі, що дорівнює сумі у 600 неоподатковуваних мінімумів +30 відсотків з суми перевищення над 600 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб








-99- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пунктах 8.1 та 9.5 шкали ставок податку викласти у гривнях:
"8.1. Ставки податку залежно від суми річного оподатковуваного доходу встановлюються за такою податковою шкалою:




Розміри оподатковуваного доходу за рік
Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)



до 2040 грн.
10 відсотків з суми доходу



від 2040 грн. до 10200 грн.
204 грн. + 20 відсотків з суми перевищення над 2040 гривнями



понад 10200 грн.
2040 грн. + 30 відсотків з суми перевищення над 10200 гривнями"








-100- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 8 пункт 8.1 абзац другий викласти у такій редакції:




Розмір місячного сукупного оподаткованого доходу (у неоподаткованих мінімумах)
Ставки податку




до 1 неоподаткованого мінімуму
не оподатковується



від 1 неоподаткованого мінімуму до 3-х неоподаткованих мінімумів
12% від суми доходу, що перевищує 1 неоподаткований мінімум



від 3-х неоподаткованих мінімумів до 6 неоподаткованих мінімумів
податок з доходу в розмірі 3-х неоподаткованих мінімумів + 15% від суми, що перевищує 3 неоподатковані мінімуми



від 6 неоподаткованих мінімумів до 10 неоподаткованих мінімумів
податок з доходу в розмірі 6 неоподаткованих мінімумів + 20% від суми, що перевищує 6 неоподаткованих мінімумів



від 10 неоподаткованих мінімумів до 15 неоподаткованих мінімумів
податок з доходу в розмірі 10 неоподаткованих мінімумів + 25% від суми, що перевищує 10 неоподаткованих мінімумів



від 15 неоподаткованих мінімумів до 25 неоподаткованих мінімумів
податок з доходу в розмірі 15 неоподаткованих мінімумів + 35% від суми, що перевищує 15 неоподаткованих мінімумів



понад 25 неоподаткованих мінімумів
податок з доходу в розмірі 25 неоподаткованих мінімумів + 40% від суми, що перевищує 25 неоподаткованих мінімумів



Один із неоподаткованих мінімумів дорівнює вартісній величині межі малозабезпеченості, яка є фіксованою та визначається Верховною Радою України один раз на рік при прийнятті Закону України "Про Державний бюджет".
Введення такої редакції призведе до поліпшення становища незаможних громадян, підвищення платоспроможного попиту населення; буде сприяти виходу з тіні частини його доходів. Встановлення прогресивної шкали оподаткування має враховувати особливості розвитку споживчого ринку на етапах розвитку економіки. Тому зменшення податку на доходи фізичних осіб на кілька відсотків призведе до зростання споживчих витрат основної маси громадян, забезпечуючи тим самим обсяги реалізації виробничого сектору, а отже, і обсяг капіталу, і що важливо - сприятиме зменшенню соціальної напруженості.



121.
8.2. Податкова шкала, встановлена пунктом 8.1 цієї статті, застосовується для розрахунку сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками звітного року.
-101- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Статтю 8 доповнити пунктами 8.2 - 8.6 такого змісту :
"8.2. Доходи фізичних осіб, виплачувані як заробітна плата, призи, виграші та інші види винагород (доходів) будь-якого виду, включаючи винагороди (доходи) за цивільно-правовими договорами поза основним місцем отримання доходу таких фізичних осіб, оподатковуються за ставкою 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат.
8.3. Вартість додаткових благ, доходи, отримані фізичними особами від реалізації рухомого та нерухомого майна більш як один раз на рік, оподатковуються за ставкою 30 відсотків, якщо інше не передбачено статтями 13 та 14 цього Закону. Податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з отриманням таких доходів.
8.4. Доходи, що виплачуються фізичним особам як процент на залучені у них кошти, та роялті оподатковуються за ставкою 15 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням процентів та роялті.
8.5. Доходи як дивіденди оподатковуються за ставкою 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням дивідендів.
8.6. Доходи нерезидентів (крім процентів і роялті), що мають джерела походження з України, оподатковуються за ставкою 30 відсотків. Податок утримується у джерела виплати доходів особою, що їх виплачує та за рахунок таких виплат."
У зв'язку з доповненням статті 8 новими пунктами 8.2 - 8.6, попередні пункти 8.2 та 8.3 рахувати відповідно пунктами 8.7 (8.2) та 8.8 (8.3).


8.2. Податкова шкала, встановлена пунктом 8.1 цієї статті, застосовується для розрахунку сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками звітного року.
122.
8.3. Ставки податку та розміри оподатковуваних доходів (податкова шкала) встановлюються Верховною Радою України шляхом внесення змін і доповнень до цього Закону і не можуть змінюватися протягом одного податкового (бюджетного) року.
-102- Н.д.Ямковий І.О. (Округ N 60)
Статтю 8 доповнити пунктами:
1. Ставки податку на фізичних осіб, які не займаються підприємницькою діяльністю (бюджетна сфера та інші) встановлюється із заробітної плати, яка не перевищує двох величин межі малозабезпеченості (затвердженої законом про Державний бюджет України на поточний рік), в розмірі 10 відсотків.
2. На сільських жителів, які мають присадибні ділянки (до 2 га) встановлюється податок в розмірі плати за користування землею у відповідності із Земельним Кодексом України, іншими законодавчими та нормативними актами.
Одинокі пенсіонери та інваліди у сільській місцевості від сплати податку звільняються довічно.

Враховано частково
8.3. Ставки податку та розміри оподатковуваних доходів (податкова шкала) встановлюються Верховною Радою України шляхом внесення змін і доповнень до цього Закону і не можуть змінюватися протягом одного податкового (бюджетного) року.


-103- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 8.3 (8.8) слова "податкового (бюджетного року)" замінити словами "бюджетного року".


123.
Стаття 9. Порядок нарахування та утримання податку з основного доходу


Стаття 9. Порядок нарахування та утримання податку з основного доходу
124.
9.1. Основний дохід платника податку, отриманий у джерела його виплати оподатковується за шкалами та ставками, установленими пунктом 9.5 цієї статті.


9.1. Основний дохід платника податку, отриманий у джерела його виплати оподатковується за шкалами та ставками, установленими пунктом 9.5 цієї статті.
125.
9.2. До складу основного доходу платника податку включаються будь-які оподатковувані доходи, отримані з джерела їх виплат за рахунок роботодавця (самозайнятої особи), визначеного як місце отримання основного доходу платника податку, а також доходи, визначені у пунктах 9.7 та 9.8 цієї статті.
-104- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 9.2 слова "визначені у пунктах 9.7 та 9.8" замінити на слова "зазначені у пункті 9.7".

9.2. До складу основного доходу платника податку включаються будь-які оподатковувані доходи, отримані з джерела їх виплат за рахунок роботодавця (самозайнятої особи), визначеного як місце отримання основного доходу платника податку, а також доходи, визначені у пунктах 9.7 та 9.8 цієї статті.
126.
9.3. Для вирахування щомісячних податкових зобов'язань роботодавець (самозайнята особа) використовує шкали податкових зобов'язань, визначених пунктом 9.5 цієї статті, розраховані на основі річної шкали податкових зобов'язань, встановленої статтею 8 цього Закону.


9.3. Для вирахування щомісячних податкових зобов'язань роботодавець (самозайнята особа) використовує шкали податкових зобов'язань, визначених пунктом 9.5 цієї статті, розраховані на основі річної шкали податкових зобов'язань, встановленої статтею 8 цього Закону.
127.
Періодичність виплат основних доходів встановлюється роботодавцем (самозайнятою особою) самостійно, з урахуванням вимог законодавства про працю та/або умов договорів, укладених з найманими працівниками чи професійними спілками, що представляють інтереси найманих працівників. У разі коли виплата основного доходу здійснюється частіше одного разу на календарний місяць, будь-яка така виплата оподатковується за ставкою, передбаченою першою шкалою доходів відповідного місяця виплати з остаточним перерахуванням суми податкових зобов'язань за підсумками такого місяця.


Періодичність виплат основних доходів встановлюється роботодавцем (самозайнятою особою) самостійно, з урахуванням вимог законодавства про працю та/або умов договорів, укладених з найманими працівниками чи професійними спілками, що представляють інтереси найманих працівників. У разі коли виплата основного доходу здійснюється частіше одного разу на календарний місяць, будь-яка така виплата оподатковується за ставкою, передбаченою першою шкалою доходів відповідного місяця виплати з остаточним перерахуванням суми податкових зобов'язань за підсумками такого місяця.
128.
9.4. У разі виплати доходу будь-якого виду на користь платника податку роботодавець (самозайнята особа) зобов'язаний здійснювати від імені платника податку відрахування на його обов'язкове пенсійне та соціальне страхування, нараховані на загальну суму доходу (без зменшення його на суму щомісячних податкових соціальних пільг, визначених статтею 7 цього Закону) за рахунок джерел, визначених відповідним законодавством. Положення цього пункту стосуються будь-яких доходів, визначених підпунктом 4.2.1 статті 4 цього Закону, а також будь-яких інших доходів, що виплачуються платнику податку за місцем отримання основного доходу.


9.4. У разі виплати доходу будь-якого виду на користь платника податку роботодавець (самозайнята особа) зобов'язаний здійснювати від імені платника податку відрахування на його обов'язкове пенсійне та соціальне страхування, нараховані на загальну суму доходу (без зменшення його на суму щомісячних податкових соціальних пільг, визначених статтею 7 цього Закону) за рахунок джерел, визначених відповідним законодавством. Положення цього пункту стосуються будь-яких доходів, визначених підпунктом 4.2.1 статті 4 цього Закону, а також будь-яких інших доходів, що виплачуються платнику податку за місцем отримання основного доходу.
129.
Розмір відрахувань на пенсійне та соціальне страхування та порядок їх внесення і використання встановлюються відповідним законодавством.


Розмір відрахувань на пенсійне та соціальне страхування та порядок їх внесення і використання встановлюються відповідним законодавством.
130.
9.5. Роботодавець (самозайнята особа) використовує такі шкали визначення об'єкта оподаткування та сум податку, що підлягає щомісячному утриманню за місцем отримання основного доходу:
-105- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
"9.5. Роботодавець (самозайнята особа) використовує такі шкали визначення об'єкта оподаткування та сум податку, що підлягає щомісячному утриманню за місцем отримання основного доходу:
Податкова шкала для січня податкового року:

9.5. Роботодавець (самозайнята особа) використовує такі шкали визначення об'єкта оподаткування та сум податку, що підлягає щомісячному утриманню за місцем отримання основного доходу:


Розміри оподатковуваного доходу за січень
Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)



до 170 грн.
10 відсотків з суми доходу



від 170 грн. до 850 грн.
17 грн. + 20 відсотків з суми перевищення над 170 гривнями



понад 850 грн.
170 грн. + 30 відсотків з суми перевищення над 850 гривнями



Податкова шкала для січня - лютого податкового року




Розміри оподатковуваного доходу за січень - лютий
Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)



до 340 грн.
10 відсотків з суми доходу



від 340 грн. до 1700 грн.
34 грн. + 20 відсотків з суми перевищення над 340 гривнями



понад 1700 грн.
340 грн. + 30 відсотків з суми перевищення над 1700 гривнями



Податкова шкала для січня - березня податкового року




Розміри оподатковуваного доходу за січень-березень
Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)



до 510 грн.
10 відсотків з суми доходу



від 510 грн. до 2550 грн.
51 грн. + 20 відсотків з суми перевищення над 510 гривнями



понад 2550 грн.
510 грн. + 30 відсотків з суми перевищення над 2550 гривнями






131.
Податкова шкала для січня податкового року
-106- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 9.5. абзац 2 викласти у редакції:
"Податкова шкала для січня податкового року

Враховано

Податкова шкала для січня податкового року
132.
Розміри оподатковува-ного доходу за січень (у податкових шкалах, виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку (у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)

Розміри оподатковуваного доходу за січень

Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)
133.
до 10 неоподатковуваних мінімумів включно
податок у розмірі 10 відсотків з суми доходу
до 170 гривень
податок у розмірі 10 відсотків з суми доходу
134.
від 10 неоподатковуваних мінімумів до 50 неоподатковуваних мінімумів включно

податок у розмірі, що дорівнює сумі у 1 неоподатковуваний мінімум +20 відсотків з суми перевищення над 10 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб
від 170 гривень до 850 гривень включно

податок у розмірі, що дорівнює сумі у 17 гривень +20 відсотків з суми перевищення над 170 гривнями доходів фізичних осіб
135.
понад 50 неоподатковуваних мінімумів

податок у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів +30 відсотків з суми перевищення над 50 неоподатковуваними мінімумами
понад 850 гривень

податок у розмірі, що дорівнює сумі у 170 гривень +30 відсотків з суми перевищення над 850 гривнями доходів фізичних осіб



-107- Депутатська група "Єдність"
Ст.9.5. "Податкову шкалу для січня податкового року" викласти таким чином:


Відхилено




Розміри оподатковуваного доходу за січень (у податкових шкалах виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку (у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)



До 4-х неоподатковуваних мінімумів
0



Від 4-х неоподатковуваних мінімумів до 10 неоподатковуваних мінімумів включно
Податок у розмірі 10 відсотків з суми до доходу



від 10 неоподатковуваних мінімумів до 50 неоподатковуваних мінімумів включно
Податок у розмірі, що дорівнює сумі у 1 неоподатковуваний мінімум +20 відсотків з суми перевищення над 10 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб



Понад 50 неоподатковуваних мінімумів
Податок у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів + 30 відсотків з суми перевищення над 50 неоподатковуваними мінімумами



Аналогічно для усіх місяців з наростанням.





-108- Н.д.Семенюк В.П. (Округ N 159)
Стаття 9 пункт 9.5. Податкова шкала для січня податкового року
Відхилено




до 10 неоподатковуваних мінімумів включно
10%



від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів
1 неоподатковуваних мінімумів +15% з суми, що перевищує 10 неоподатковуваних мінімумів



від 15 до 25 неоподатковуваних мінімумів
1,75 неоподатковуваних мінімумів +20% з суми, що перевищує 15 неоподатковуваних мінімумів



від 25 неоподатковуваних мінімумів
3,75 неоподатковуваних мінімумів +30% з суми що перевищує 25 неоподатковуваних мінімумів

136.
Податкова шкала для січня - лютого податкового року

-109- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Податкову шкалу січня-лютого і січня-березня податкового року викласти у редакції:
"Податкова шкала для січня - лютого податкового року


Враховано

Податкова шкала для січня - лютого податкового року
137.
Розміри оподатковуваного доходу за січень-лютий (у податкових шкалах, виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку(у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)

Розміри оподатковуваного доходу за січень-лютий

Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)
138.
до 20 неоподатковуваних мінімумів включно
10 відсотків суми доходу
до 340 гривень включно
10 відсотків суми доходу
139.
від 20 до 100 неоподатковуваних мінімумів включно
податок у розмірі суми, що дорівнює 2 неоподатковуваним мінімумам +20
від 340 гривень до 1700 гривень включно
податок у розмірі суми, що дорівнює 34 гривні +20 відсотків з суми перевищення над 340 гривнями доходів фізичних осіб
140.

відсотків з суми перевищення над 20 неоподатковуваними мінімумами доходів фізичних осіб


141.
понад 100 неоподатковуваних мінімумів

податок у розмірі суми, що дорівнює 20 неоподатковуваним мінімумам +30 відсотків з суми перевищення над 100 неоподатковуваними мінімумами
понад 1700 гривень

податок у розмірі суми, що дорівнює 340 гривням +30 відсотків з суми перевищення над 1700 гривень доходів фізичних осіб
142.
Податкова шкала для січня - березня податкового року
Податкова шкала для січня - березня податкового року

Податкова шкала для січня - березня податкового року
143.
Розміри оподатковуваного доходу за січень-березень (у податкових шкалах, виражених в неопо-датковуваних мінімумах доходів фізичних осіб)
Ставки та розміри податку(у неоподатковуваних мінімумах доходів фізичних осіб та відсотках до бази оподаткування)

Розміри оподатковуваного доходу за січень-березень

Ставки та розміри податку (у відсотках до бази оподаткування)
144.
до 30 неоподатковуваних мінімумів включно
10 відсотків суми доходу
до 510 гривень включно
10 відсотків суми доходу
145.
від 30 до 150 неоподатковуваних мінімумів включно

податок у розмірі суми, що дорівнює 3 неоподатковуваним мінімумам +20 відсотків суми перевищення над 30 неоподатковуваними мінімумами
від 510 до 2550 гривень включно

податок у розмірі суми, що дорівнює 51 гривня +20 відсотків суми перевищення над 510 гривнями доходів фізичних осіб
146.
понад 150 неоподатковуваних мінімумів

податок у розмірі суми, що дорівнює 20 неоподатковуваним мінімумам +30 відсотків з суми перевищення над 150 неоподатковуваними мінімумами
понад 2550 гривень

податок у розмірі суми, що дорівнює 510 гривень +30 відсотків з суми перевищення над 2550 гривень доходів фізичних осіб
147.
Податкова шкала для квітня і наступних місяців звітного року розраховується шляхом щомісячного збільшення:


Податкова шкала для квітня і наступних місяців звітного року розраховується шляхом щомісячного збільшення:
148.
граничних значень кожної шкали оподатковуваного доходу на 1/12 їх річних значень;


граничних значень кожної шкали оподатковуваного доходу на 1/12 їх річних значень;
149.
фіксованої частини суми податку для кожної шкали оподатковуваного доходу на 1/12 їх річних значень.


фіксованої частини суми податку для кожної шкали оподатковуваного доходу на 1/12 їх річних значень.
150.
9.6. Розрахунок податкових зобов'язань з основного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться роботодавцем наростаючим підсумком з початку податкового року із заліком сплачених (утриманих) податкових сум і наданих соціальних пільг за попередні місяці року.
-110- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині першій пункту 9.6 після слів "із заліком сплачених (утриманих) податкових сум" вилучити слова "і наданих соціальних пільг".

9.6. Розрахунок податкових зобов'язань з основного доходу платника податку, нарахованого у джерела його виплати, проводиться роботодавцем наростаючим підсумком з початку податкового року із заліком сплачених (утриманих) податкових сум і наданих соціальних пільг за попередні місяці року.
151.
Остаточний розрахунок податкових зобов'язань платника податку здійснюється за підсумками грудня податкового року і враховується у збільшення (зменшення) податкових зобов'язань із сукупного оподатковуваного доходу, розрахованого за підсумками податкового року.


Остаточний розрахунок податкових зобов'язань платника податку здійснюється за підсумками грудня податкового року і враховується у збільшення (зменшення) податкових зобов'язань із сукупного оподатковуваного доходу, розрахованого за підсумками податкового року.
152.
9.7. До основних доходів включаються також доходи:


9.7. До основних доходів включаються також доходи:
153.
отримувані як плата за виконання громадських робіт, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджету, у тому числі Державною службою зайнятості;


отримувані як плата за виконання громадських робіт, що повністю або частково фінансуються за рахунок бюджету, у тому числі Державною службою зайнятості;
154.
отримувані фізичними особами - учнями, студентами, аспірантами, ординаторами, військовослужбовцями строкової служби як стипендії та/або грошове чи речове забезпечення, виплачуване за рахунок бюджетних коштів;


отримувані фізичними особами - учнями, студентами, аспірантами, ординаторами, військовослужбовцями строкової служби як стипендії та/або грошове чи речове забезпечення, виплачуване за рахунок бюджетних коштів;
155.
отримувані особами, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі;


отримувані особами, що відбувають покарання у вигляді позбавлення волі;
156.
отримувані особами - іноземними громадянами, а також особами без громадянства, які працюють на умовах трудового найму або цивільно-правових угод на території України та мають постійне місце проживання за межами України;


отримувані особами - іноземними громадянами, а також особами без громадянства, які працюють на умовах трудового найму або цивільно-правових угод на території України та мають постійне місце проживання за межами України;
157.
отримувані особами - іноземними громадянами, а також особами без громадянства, які працюють на об'єктах, орендованих (взятих у користування, управління) іноземними юридичними особами або урядами іноземних держав, за винятком осіб, що мають дипломатичні пільги та привілеї, надані міжнародним договором чи законом.
-111- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності (Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України)
У абзаці шостому пункту 9.7 слова "(взятих у користування, управління)" слід замінити словами "(взятих у строкове користування, володіння)".

Враховано

отримувані особами - іноземними громадянами, а також особами без громадянства, які працюють на об'єктах, орендованих (взятих у строкове користування, володіння) іноземними юридичними особами або урядами іноземних держав, за винятком осіб, що мають дипломатичні пільги та привілеї, надані міжнародним договором чи законом.
158.
9.8. До складу основних доходів включаються також проценти, дивіденди, роялті, додаткові блага та інші доходи, не пов'язані з отриманням заробітної плати, що виплачуються роботодавцем (самозайнятою особою) на користь найманого працівника за місцем отримання основного доходу.
-112- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Виключити пункт 9.8.

Враховано



159.
9.9. Не включається до складу основних доходів заробітна плата, а також інші доходи, що виплачуються фізичній особі з-за кордону або нерезидентами.


9.9. Не включається до складу основних доходів заробітна плата, а також інші доходи, що виплачуються фізичній особі з-за кордону або нерезидентами.
160.
9.10. Платник податку не може мати одночасно два і більше місця отримання основного доходу. У разі якщо платник податку змінює місце отримання основного доходу, роботодавець (самозайнята особа), який нараховує доходи такому платнику податку перед такою зміною, зобов'язаний здійснити перерахування об'єкта оподаткування виходячи з суми фактично нарахованого доходу та внести суму податку до бюджету. Довідка про сукупний оподатковуваний дохід, отриманий фізичною особою, а також про суму утриманих податків з такого доходу за останнім місцем отримання основного доходу є підставою для визначення наступного місця отримання основного доходу. У разі неподання такої довідки новому роботодавцю (самозайнятій особі) будь-які доходи фізичної особи, отримані з будь-яких джерел після зміни місця отримання основного доходу, вважаються такими, що виплачуються поза основним місцем їх отримання.
-113- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
У п.9.10. вилучити слова: "платник податку не може мати одночасно два і більше місця отримання основного доходу".

Відхилено

9.10. Платник податку не може мати одночасно два і більше місця отримання основного доходу. У разі якщо платник податку змінює місце отримання основного доходу, роботодавець (самозайнята особа), який нараховує доходи такому платнику податку перед такою зміною, зобов'язаний здійснити перерахування об'єкта оподаткування виходячи з суми фактично нарахованого доходу та внести суму податку до бюджету. Довідка про сукупний оподатковуваний дохід, отриманий фізичною особою, а також про суму утриманих податків з такого доходу за останнім місцем отримання основного доходу є підставою для визначення наступного місця отримання основного доходу. У разі неподання такої довідки новому роботодавцю (самозайнятій особі) будь-які доходи фізичної особи, отримані з будь-яких джерел після зміни місця отримання основного доходу, вважаються такими, що виплачуються поза основним місцем їх отримання.
161.
Стаття 10. Порядок нарахування та утримання податку з доходу поза основним місцем його отримання


Стаття 10. Порядок нарахування та утримання податку з доходу поза основним місцем його отримання
162.
10.1. До доходу, отриманого платником податку поза основним місцем, включається будь-який дохід, отриманий фізичною особою протягом податкового періоду, який має джерела інші, ніж від роботодавця, заявленого платником податку як місце отримання основного доходу (або визначеного таким згідно із законодавством).


10.1. До доходу, отриманого платником податку поза основним місцем, включається будь-який дохід, отриманий фізичною особою протягом податкового періоду, який має джерела інші, ніж від роботодавця, заявленого платником податку як місце отримання основного доходу (або визначеного таким згідно із законодавством).
163.
10.2. Юридична особа - резидент (її відокремлені підрозділи), яка згідно із законодавством має право залучати кошти фізичних осіб, нараховує та утримує податок на проценти, виплачувані таким фізичним особам, у розмірі 15 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Зазначений податок утримується та вноситься до бюджету до або разом з виплатою процентів.
-114- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац 1 пункту 10.2. викласти у редакції:
"0.2. Юридична особа - резидент (її відокремлені підрозділи), яка згідно із законодавством має право залучати кошти фізичних осіб, нараховує та утримує податок на проценти, виплачувані таким фізичним особам, у розмірі 15 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Зазначений податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням процентів.

Враховано

10.2. Юридична особа - резидент (її відокремлені підрозділи), яка згідно із законодавством має право залучати кошти фізичних осіб, нараховує та утримує податок на проценти, виплачувані таким фізичним особам, у розмірі 15 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат. Зазначений податок утримується та вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням процентів.


-115- Н.д.Жовтяк Є.Д. (Округ N 219)
Пункт 10.2 після першого абзацу доповнити:
"Порядок нарахування та утримання податку на проценти по державним цінним паперам встановлюється Кабінетом Міністрів України".

Враховано

Порядок нарахування та утримання податку на проценти по державним цінним паперам встановлюється Кабінетом Міністрів України.


-116- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині першій пункту 10.2 після слів "Зазначений податок утримується та вноситься до бюджету" слова "до або разом з виплатою процентів" замінити на слова "одночасно з нарахуванням процентів."



164.
Нарахована сума процентів (без зменшення її на суму утриманого податку) включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на проценти враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.
-117- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац 2 пункту 10.2 викласти в редакції:
"Нарахована сума процентів не включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а утримана сума податку на проценти не враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року".

Враховано

Нарахована сума процентів не включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а утримана сума податку на проценти не враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.


-118- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Абзац 2 пункту 10.2 має бути записаний у редакції:
"Нарахована сума процентів та роялті не включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а утримана сума податку на проценти та роялті не бере участь у перерахунку загальних податкових зобов`язань платника податку за підсумками такого року".
Враховано
редакційно

165.
Норми цього пункту поширюються також на виплату роялті на користь платника податку.


Норми цього пункту поширюються також на виплату роялті на користь платника податку.
166.
10.3. Роботодавець (самозайнята особа) - резидент нараховує та утримує податок на доходи фізичних осіб, виплачуванні як заробітна плата та інші види винагород будь-якого виду (включаючи винагороди за цивільно-правовими договорами) поза основним місцем отримання доходу таких фізичних осіб, у розмірі 20 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат.
-119- Н.д.Гаманюк Л.Ю. (Округ N 84)
Н.д.Кириленко І.Г. (Округ N 96)
Стаття 10. Пункт 10.3
"Працедавець (самозвітна особа) - резидент нараховує та утримує податок на доходи фізичних осіб, виплачуванні як заробітна плата та інші винагороди будь-якого виду (включаючи винагороди за цивільно-правовими договорами, поза основним місцем отримання доходу таких фізичних осіб у розмірі 20 відсотків..." далі по тексту.

Враховано

10.3. Роботодавець (самозайнята особа) - резидент нараховує та утримує податок на доходи фізичних осіб, виплачуванні як заробітна плата та інші види винагород будь-якого виду (включаючи винагороди за цивільно-правовими договорами) поза основним місцем отримання доходу таких фізичних осіб, у розмірі 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат.


-120- Н.д.Сторіжко В.Ю. (Округ N 349)
Пропонується у пункті 10.3 залишити існуючу сьогодні ставку оподаткування податку на доходи фізичних осіб поза основним місцем отримання доходу розмірі 20 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат.

Враховано




-121- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 10.3. Оподаткування доходу фізичних осіб, отриманого поза основним місцем роботи за ставкою 30% проти діючої 20% ущемлює права громадян.
Пропонуємо: а) залишити діючу ставку 20, б) передбачити можливість перерахунків податкових зобов'язань за квартальними підсумками (за зверненням громадян).

Враховано




-122- Н.д.Шаров І.Ф. (Округ N 41)
В частині 1 пункту 10.3 статті 10 замість слів "30 відсотків" записати "15 відсотків" і далі за текстом.

Відхилено




-123- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 10.3. Замінити ставку "20" на ставку "30".

Враховано




-124- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 10.3.
В частині першій цифру "20 відсотків" замінити на "10 відсотків".

Відхилено



-125- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 10, пункт 10.3 абзац перший потребує уточнення - помилково написано "30 відсотків", хоча депутатами запропоновано і головним комітетом Верховної Ради (сторінка 31 Порівняльної таблиці) враховано "20 відсотків", тому треба виправити нову редакцію слів "у розмірі 30 відсотків" замінити на слова "у розмірі 20 відсотків".
Доповнити абзацем четвертим такого змісту: "Профспілкові комітети за письмовим узгодженням з місцевими податковими адміністраціями можуть подавати відомості про суми матеріальної допомоги, наданої членам профспілкової організації до бухгалтерії підприємства (організації), на якому діє профком". Запропоноване доповнення призведе до зменшення додаткових (поштових) витрат профспілкових комітетів, а податкові органи при перевірках підприємств (організацій) будуть враховувати дані профкомів.



167.
Зазначений податок вноситься до бюджету до або разом з виплатою такої заробітної плати та інших видів винагород.
-126- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац 2 пункту 10.3. викласти у редакції:
"Зазначений податок вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням такої заробітної плати та інших видів винагород."


Враховано

Зазначений податок вноситься до бюджету одночасно з нарахуванням такої заробітної плати та інших видів винагород.
168.
Нарахована сума заробітної плати або інших видів винагород (без зменшення їх на суму утриманого податку) включається до складу валових доходів фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на доходи за неосновним місцем його отримання враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.
-127- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 10.3 викласти у наступній редакції:
"10.3. Юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, постійні представництва нерезидентів, приватні нотаріуси, адвокати, фізичні особи - суб'єкти підприємництва, а також інші фізичні особи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, пов'язану із одержанням доходу, нараховують та утримують податок на доходи, виплачуванні як заробітна плата, призи, виграші та інші види винагород (доходів) будь-якого виду (включаючи доходи за цивільно-правовими договорами) поза основним місцем отримання доходу таких фізичних осіб, у розмірі 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат."
Зазначений податок вноситься до бюджету одночасно з виплатою заробітної плати, призів, виграшів та інших видів винагород.
У разі коли щомісячний дохід, отриманий платником податку поза основним місцем, не перевищує рівня, що оподатковується за місцем отримання основного доходу за початковою ставкою (10 відсотків), роботодавець нараховує та утримує податок у розмірі 20 відсотків від суми виплат за рахунок таких виплат (це правило розповсюджується на виплати, що здійснюються відповідно до умов трудових угод і контрактів, укладених на строк не менше одного календарного місяця, та не розповсюджується на виплати, що здійснюються згідно з цивільно-правовими угодами або як додаткові блага і діє до 1 січня 2003 року).
Нарахована сума заробітної плати або інших видів винагород, доходів (без зменшення їх на суму утриманого податку) включається до складу валових доходів фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на доходи за неосновним місцем його отримання враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року. Цей порядок не розповсюджується на доходи, які підлягають оподаткуванню за місцем їх нарахування за фіксованими ставками, у порядку, передбаченому цим Законом (проценти, дивіденди, роялті, виграші, призи)."

Нарахована сума заробітної плати або інших видів винагород (без зменшення їх на суму утриманого податку) включається до складу валових доходів фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на доходи за неосновним місцем його отримання враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.
169.
10.4. Нарахування і виплата дивідендів здійснюються у порядку, передбаченому пунктом 7.8 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".


10.4. Нарахування і виплата дивідендів здійснюються у порядку, передбаченому пунктом 7.8 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".
170.
Нарахована сума дивідендів (без зменшення її на суму утриманого податку) включається до складу валових доходів фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на дивіденди враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.
-128- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Абзац 2 пункту 10.4 має бути записаний у редакції:
"Нарахована сума дивідендів не включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а утримана сума податку на дивіденди не бере участь у перерахунку загальних податкових зобов`язань платника податку за підсумками такого року".

Враховано

Нарахована сума дивідендів не включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а утримана сума податку на дивіденди не бере участь у перерахунку загальних податкових зобов`язань платника податку за підсумками такого року.
171.
10.5. Роботодавець (самозайнята особа) - резидент нараховує та утримує податок на додаткові блага, одержані фізичними особами, у розмірі 20 відсотків вартості таких благ. Зазначений податок вноситься до бюджету до або разом з одержанням таких додаткових благ.
-129- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
У абзаці четвертому п.10.5. необхідно вилучити слова: оплата вартості освіти фізичної особи або членів її сім'ї...".

-130- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 10.5.
В частині першій цифру "20 відсотків" замінити на "10 відсотків".

Відхилено





Відхилено


10.5. Роботодавець (самозайнята особа) - резидент нараховує та утримує податок на додаткові блага, одержані фізичними особами, у розмірі 30 відсотків вартості таких благ. Зазначений податок вноситься до бюджету одночасно з одержанням таких додаткових благ.


-131- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині першій пункту 10.5 після слів "Зазначений податок вноситься до бюджету" слова "до або разом з одержанням таких додаткових благ" замінити на слова "одночасно з одержанням (виникненням права на одержання) таких додаткових благ.





-132- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 10.5 викласти у редакції:
"10.5. Роботодавець (самозайнята особа) - резидент нараховує та утримує податок на додаткові блага, одержані фізичними особами, у розмірі 30 відсотків вартості таких благ. Зазначений податок вноситься до бюджету одночасно з одержанням таких додаткових благ."

Враховано



-133- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Доповнити пункт 10.5. абзацом:
"У разі коли щомісячний дохід, отриманий платником податку поза основним місцем, дорівнює або є меншим 170 гривень, роботодавець нараховує та утримує податок у розмірі 20 відсотків від суми виплат за рахунок таких виплат. Це правило розповсюджується на виплати, що здійснюються відповідно до умов трудових угод (контрактів), укладених на строк не менше одного календарного місяця, та не розповсюджується на виплати, що здійснюються згідно з цивільно-правовими угодами або як додаткові блага. Це правило діє до 1 січня 2003 року".

Враховано

У разі коли щомісячний дохід, отриманий платником податку поза основним місцем, дорівнює або є меншим 170 гривень, роботодавець нараховує та утримує податок у розмірі 20 відсотків від суми виплат за рахунок таких виплат. Це правило розповсюджується на виплати, що здійснюються відповідно до умов трудових угод (контрактів), укладених на строк не менше одного календарного місяця, та не розповсюджується на виплати, що здійснюються згідно з цивільно-правовими угодами або як додаткові блага. Це правило діє до 1 січня 2003 року.
172.
Вартість додаткових благ (без зменшення її на суму утриманого податку) включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на додаткові блага враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.
-134- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Абзац 2 пункту 10.5 має бути записаний у редакції:
"Вартість додаткових благ, з яких утримано податок, не включається до складу валового доходу фізичної особи, а утримана сума податку на додаткові блага не бере участь у перерахунку загальних податкових зобов`язань платника податку за підсумками такого року".

Враховано


Вартість додаткових благ (без зменшення її на суму утриманого податку) включається до складу валового доходу фізичної особи за підсумками звітного року, а сплачена сума податку на додаткові блага враховується у зменшення загальних податкових зобов'язань платника податку за підсумками такого року.


-135- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства
Комітет вважає за необхідне виключити із складу додаткових благ, з яких утримується податок (абзац пункту 10.5 статті 10), оплату вартості медичних послуг, наданих закладами охорони здоров'я фізичній особі або членам її сім'ї.
Пропонуємо абзац 4 пункту 10.5 викласти у редакції:
"До складу додаткових благ включаються будь-які виплати (надання у власність) фізичній особі за рахунок її працедавця (самозайнятої особи) як кошти, товари, роботи або послуги, крім послуг по наданню соціальної та медичної допомоги..." (далі за текстом).
Відхилено

173.
Вартість додаткових благ, наданих в негрошовій формі, визначається виходячи із звичайних цін на такі блага у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".


Вартість додаткових благ, наданих в негрошовій формі, визначається виходячи із звичайних цін на такі блага у порядку, встановленому Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
174.
До складу додаткових благ включаються будь-які виплати (надання у власність) фізичній особі за рахунок її роботодавця (самозайнятої особи) як кошти, товари, роботи або послуги, крім послуг по наданню соціальної допомоги, якщо такі виплати не є заробітною платою або виплатами за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі, але не виключно як автомобільний транспорт, житло, харчування та одяг (крім харчування та одягу, зазначених у пункті 4.3.2 статті 4 цього Закону); домашній обслуговуючий персонал; позика під проценти, що є нижчими за ринкові, або депозит під проценти, що є вищими за ринкові; продаж товарів зі знижкою; оплата вартості освіти фізичної особи або членів її сім'ї, крім дітей з малозабезпечених та соціально незахищених сімей, дітей сиріт, дітей з зони обов'язкового відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи, страхування фізичної особи або її майна за рахунок роботодавця (за винятком обов'язкового страхування, встановленого законом); оплати внесків до пенсійних рахунків фізичної особи у сумах, що перевищують граничні рівні таких внесків, встановлені законодавством; відшкодування витрат, понесених фізичною особою, за винятком витрат, обов'язковість відшкодування яких за рахунок роботодавця встановлена законодавством або цивільно-правовим договором.
-136- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац 4 п.10.5 викласти в редакції:
"До складу додаткових благ включаються будь-які виплати (надання у власність) фізичній особі за рахунок її роботодавця (самозайнятої особи) як кошти, товари, роботи або послуги, крім послуг по наданню соціальної допомоги, якщо такі виплати не є заробітною платою або виплатами за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі, але не виключно як автомобільний транспорт, житло, харчування та одяг (крім харчування та одягу, зазначених у пункті 4.3.2 статті 4 цього Закону); домашній обслуговуючий персонал; позика під проценти, що є нижчими за ринкові, або депозит під проценти, що є вищими за ринкові; продаж товарів зі знижкою; оплата вартості освіти фізичної особи або членів її сім'ї на умовах відмінних від зазначених в п. 4.3.10 статті 4 цього Закону, страхування фізичної особи або її майна за рахунок роботодавця (за винятком обов'язкового страхування, встановленого законом); оплати внесків до пенсійних рахунків фізичної особи у сумах, що перевищують граничні рівні таких внесків, встановлені законодавством; відшкодування витрат, понесених фізичною особою, за винятком витрат, обов'язковість відшкодування яких за рахунок роботодавця встановлена законодавством або цивільно-правовим договором".

Враховано















До складу додаткових благ включаються будь-які виплати (надання у власність) фізичній особі за рахунок її роботодавця (самозайнятої особи) як кошти, товари, роботи або послуги, крім послуг по наданню соціальної допомоги, якщо такі виплати не є заробітною платою або виплатами за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі, але не виключно як автомобільний транспорт, житло, харчування та одяг (крім харчування та одягу, зазначених у пункті 4.3.2 статті 4 цього Закону); домашній обслуговуючий персонал; позика під проценти, що є нижчими за ринкові, або депозит під проценти, що є вищими за ринкові; продаж товарів зі знижкою; оплата вартості освіти фізичної особи або членів її сім'ї на умовах відмінних від зазначених в п. 4.3.10 статті 4 цього Закону, страхування фізичної особи або її майна за рахунок роботодавця (за винятком обов'язкового страхування, встановленого законом); оплати внесків до пенсійних рахунків фізичної особи у сумах, що перевищують граничні рівні таких внесків, встановлені законодавством; відшкодування витрат, понесених фізичною особою, за винятком витрат, обов'язковість відшкодування яких за рахунок роботодавця встановлена законодавством або цивільно-правовим договором.


-137- Н.д.Сторіжко В.Ю. (Округ N 349)
У пункті 10.5 у четвертому абзаці використати чіткі формулювання статті 4.3.2 для виключення розбіжностей.
Тому замість слів "...(крім харчування та одягу, зазначених у пункті 4.3.2 статті 4 цього Закону)" пропонується записати:"...(крім харчування, робочого одягу, взуття, обмундирування, а також підручників, зазначених у пункті 4.3.2 статті 4 цього Закону)"
Крім того, пропонується встановити ставку оподаткування податку на додаткові блага у розмірі середньої ставки оподаткування доходів фізичних осіб у розмірі 20 відсотків вартості таких благ.

Враховано частково




-138- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 10.5.
В частині четвертій слова: "оплата вартості освіти фізичної особи або членів її сім'ї, крім дітей у малозабезпечених та соціально незахищених сімей, дітей-сиріт, дітей з зони обов'язкового відселення внаслідок Чорнобильської катастрофи" - вилучити.

Відхилено



-139- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Частину четверту пункту 10.5 викласти у наступній редакції:
"До складу додаткових благ включаються будь-які виплати (надання у власність) фізичній особі за рахунок її роботодавця (самозайнятої особи) як кошти, товари, роботи або послуги, крім послуг по наданню соціальної допомоги, якщо такі виплати не є заробітною платою або виплатами за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі, але не виключно як автомобільний транспорт, житло, харчування та одяг (крім харчування та одягу, зазначених у пункті 4.3.2 статті 4 цього Закону); домашній обслуговуючий персонал; позика під проценти, що є нижчими за ринкові, або депозит під проценти, що є вищими за ринкові; продаж товарів зі знижкою; оплата вартості навчання фізичної особи або членів її сім'ї в учбових закладах; страхування фізичної особи або її майна за рахунок роботодавця (за винятком обов'язкового страхування, встановленого законом); оплати внесків до пенсійних рахунків фізичної особи у сумах, що перевищують граничні рівні таких внесків, встановлені законодавством; відшкодування витрат, понесених фізичною особою, за винятком витрат, обов'язковість відшкодування яких за рахунок роботодавця встановлена законодавством або цивільно-правовим договором."



175.
У порядку, передбаченому цим пунктом, оподатковуються також кошти, товари, роботи та послуги, подаровані (надані безоплатно або без вимоги про їх повернення) фізичним особам, крім набувачів благодійної допомоги, які не перебувають у трудових відносинах з особою-дарувальником, а також фізичним особам, що займають неоплачувані посади у таких осіб-дарувальників, а також пов'язаним з ними фізичним особам у випадках, якщо зміна власності на зазначені подарунки підлягає нотаріальному посвідченню.
-140- Н.д.Косів М.В. (Округ N 279)
Стаття 10. Пункт 10.5
Останній абзац після першого згадування слів "...фізичним особам..."
Ввести текст такого змісту:
"..., крім набувачів благодійної допомоги", і далі за текстом.

-141- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
В останньому абзаці слова "крім набувачів благодійної допомоги" поставити після слів "з особою - дарувальником" та виключити наступні слова "а також".

Враховано








Враховано
редакційно
У порядку, передбаченому цим пунктом, оподатковуються також кошти, товари, роботи та послуги, подаровані (надані безоплатно або без вимоги про їх повернення) фізичним особам, які не перебувають у трудових відносинах з особою-дарувальником, а також фізичним особам, що займають неоплачувані посади у таких осіб-дарувальників (крім набувачів благодійної допомоги), пов'язаним з ними фізичним особам у випадках, якщо зміна власності на зазначені подарунки підлягає нотаріальному посвідченню.
176.
10.6. Сума податку, розрахована на базі сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за підсумками звітного року, зменшується на:
-142- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 10.6 викласти у наступній редакції:
"10.6 Сума податку, розрахована на базі сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за підсумками звітного року, зменшується на
суму податку, утриманого за місцем виплати із заробітної плати та інших видів винагород (доходів) будь-якого виду, крім податку, утриманого (сплаченого) з доходів, які не включаються до розрахунку сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року.


10.6. Сума податку, розрахована на базі сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за підсумками звітного року, зменшується на:
177.
суму податків, установлених пунктом 7.8 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутків підприємств", утриманих з дивідендів платника податку;
-143- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 10.6 мають бути виключені абзаци: 2,3,5.

Враховано


178.
суму податків, установлених пунктом 10.2 цієї статті, утриманих при виплаті процентів платника податку;



179.
суму податків, установлених пунктом 10.3 цієї статті, утриманих із заробітної плати та інших видів винагород будь-якого виду поза основним місцем отримання доходу платника податку;


суму податків, установлених пунктом 10.3 цієї статті, утриманих із заробітної плати та інших видів винагород будь-якого виду поза основним місцем отримання доходу платника податку;
180.
суму податків, установлених пунктом 10.5 цієї статті, утриманих з додаткових благ платника податку;



181.
суму податків, установлених статтею 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", утриманих з доходів нерезидентів, які є платниками податку на доходи фізичних осіб згідно з цим Законом.


суму податків, установлених статтею 13 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", утриманих з доходів нерезидентів, які є платниками податку на доходи фізичних осіб згідно з цим Законом.
182.
10.7. Податки, утримані з виграшів у лотерею, казино, інших гральних місць (домів) згідно з положеннями пункту 10.2 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", не враховуються у зменшення зобов'язань з податку, запровадженого цим Законом.
-144- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 10.7. викласти у редакції:
"10.7. Податки, утримані з призів, виграшів у лотерею, казино, інших гральних місць (домів) згідно з положеннями пункту 10.2 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", не враховуються у зменшення зобов'язань з податку, запровадженого цим Законом. Суми таких призів, виграшів не включаються до складу валових доходів фізичної особи."

Враховано

10.7. Податки, утримані з призів, виграшів у лотерею, казино, інших гральних місць (домів) згідно з положеннями пункту 10.2 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", не враховуються у зменшення зобов'язань з податку, запровадженого цим Законом. Суми таких призів, виграшів не включаються до складу валових доходів фізичної особи.


-145- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 10.7 викласти у наступній редакції:
"Податки, утримані з виграшів у лотерею, казино, інших гральних місць (домів) згідно з положеннями пункту 10.2 статті 10 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а також з інших видів виграшів і призів не враховуються у зменшення зобов'язань з податку, запровадженого цим Законом. Суми таких призів, виграшів не включаються до складу валових доходів фізичної особи."


183.
10.8. Зменшення, визначені пунктом 10.6 цієї статті, здійснюються за підсумками податкового року під час складання річної податкової декларації.


10.8. Зменшення, визначені пунктом 10.6 цієї статті, здійснюються за підсумками податкового року під час складання річної податкової декларації.
184.
Стаття 11. Особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи
-146- Кабінет Міністрів України
Статтю 11 викласти у такій редакції:
Стаття II. Особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, яка провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи
11.1. На умовах цієї статті оподатковуються доходи від індивідуальної адвокатської, приватної нотаріальної, незалежної професійної діяльності, підприємницької діяльності без створення юридичної особи на підставі Закону України "Про підприємництво".
11.2. Фізична особа - резидент, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, має право самостійно визначати спосіб оподаткування отриманих доходів:
- шляхом застосування правил цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб з урахуванням положень пункту 3 цієї статті, сплачуваних щомісяця у порядку, встановленому пунктом 8 цієї статті;
- шляхом обрання фіксованого податку.
Зазначене обрання здійснюється за заявою фізичної особи, що подається до початку звітного року або до початку діяльності, та не може бути змінено протягом такого звітного року.
У разі обрання фіксованого податку до податкового органу подається розрахунок очікуваного валового доходу на період передбачуваного зайняття підприємницькою діяльністю (але не менш як на місяць і не більш як на календарний рік) за формою, що встановлюється центральним податковим органом України за погодженням із Спілкою орендарів і підприємців України.
Розмір фіксованого податку визначається на підставі поданого розрахунку та шкали ставок оподаткування. Розмір фіксованого податку не може бути меншим від мінімального розміру податку на даний вид діяльності, який встановлюється центральним податковим органом України за погодженням з Міністерством економіки України та Спілкою орендарів і підприємців України.
Фіксований податок встановлюється на види діяльності, пов'язані з готівковим обігом.
У разі коли розмір фіксованого податку, визначений у розрахунку платника, нижчий від встановленого мінімального розміру, оподаткування здійснюється на загальних підставах.
Під час визначення розміру фіксованого податку враховується кількість робочих місць (найманих осіб), включаючи членів сім'ї платника податку, які займаються даною діяльністю.
У розрахунку на визначення розміру фіксованого податку в обов'язковому порядку зазначається кількість найманих осіб, які братимуть участь у діяльності платника податку.
У разі зміни протягом календарного року кількості робочих місць, підприємець зобов'язаний повідомити протягом 5 днів податковий орган про таку зміну для перерахунку розміру фіксованого податку.
Якщо фактична чисельність найманих осіб, зазначена у розрахунку, занижена порівняно із встановленою під час перевірки, такий підприємець позбавляється права обрання фіксованого податку у наступному році та йому робиться перерахунок фіксованого податку за поточний рік з фактичної чисельності найманих працівників з дня видачі патенту про сплату фіксованого податку.
У разі обрання способу оподаткування шляхом сплати фіксованого податку фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності звільняються від ведення обліку доходів і витрат.
Фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які виконують свої податкові зобов'язання шляхом сплати фіксованого податку, зобов'язані встановити на робочих місцях таблички із зазначенням прізвищ, імен та по батькові суб'єкта підприємницької діяльності і найманої особи, номера свідоцтва про державну реєстрацію та назви органу, що здійснив цю реєстрацію.

Стаття 11. Особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи


11.3. У разі коли фізична особа обрала спосіб оподаткування доходу від підприємницької діяльності, що передбачає застосування норм цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб, валові витрати і валові доходи, понесені (отримані) фізичною особою в межах підприємницької діяльності, та оподатковуваний доход визначаються згідно із Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" з урахуванням таких особливостей:
не дозволяється перенесення балансових збитків на майбутні оподатковувані періоди;
не дозволяється включення до валових витрат сум витрат на виплату заробітної плати та прирівняних до них виплат на користь платника податку - суб'єкта підприємницької діяльності, а також придбання та утримання легкового автомобільного транспорту, житла, продуктів харчування, одягу, проведення прийомів, на розваги та відпочинок, здійснення благодійних внесків, сплата процентів за іпотечними кредитами та інших не пов'язаних з діяльністю витрат;
не дозволяється зменшення суми нарахованих податкових зобов'язань з доходів на суму сплаченого податку на майно (нерухомість) із збереженням такого права для зменшення загальних податкових зобов'язань фізичної особи із сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року;
валовий доход платника податку збільшується (зменшується) на суму приросту (зменшення) балансової вартості виробничих запасів, готової продукції та товарів. Приріст обчислюється як різниця між балансовою вартістю цих запасів, готової продукції на кінець і на початок звітного року.




11.4. У разі коли фізична особа обрала фіксований податок як спосіб оподаткування, доходи від підприємницької діяльності не включаються до складу інших оподатковуваних доходів такої фізичної особи, в тому числі до сукупного оподатковуваного доходу за підсумками звітного року, а сплачена сума фіксованого податку є остаточною і не включається до перерахунку загальних податкових зобов'язань такої фізичної особи.
У разі коли фізична особа обрала спосіб оподаткування доходів від підприємницької діяльності у складі сукупного оподатковуваного доходу, сума оподатковуваного доходу, визначеного згідно з пунктом З цієї статті, оподатковується за правилами, встановленими статтями 9 і 10 цього Закону, залежно до того, чи є такий доход основним, чи ні.




11.5. У разі коли фізична особа обрала фіксований податок як спосіб оподаткування, податкові соціальні пільги, встановлені статтею 7 цього Закону, не застосовуються до будь-яких доходів фізичної особи від діяльності, зазначеної в цій статті.
Якщо фізична особа оподатковує доходи від підприємницької діяльності у порядку, встановленому пунктом 3 цієї статті, суми соціальних податкових пільг враховуються залежно від того, чи є такі доходи основними, чи ні.
11.6. У разі коли фізична особа, яка провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, придбала торговий патент згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", вартість такого патенту враховується у
зменшення податкових зобов'язань за підсумками відповідного звітного періоду.
11.7. Сплата фіксованого податку звільняє суб'єкта підприємницької діяльності від придбання торгового патенту згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності".




11.8. Податок з доходу від провадження підприємницької діяльності самостійно обчислюється фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності і вноситься до бюджету в порядку, встановленому пунктом 4 статті 13 цього Закону.
11.9. Фіксований податок сплачується до видачі патенту щомісяця або щокварталу.
11.10. На умовах сплати фіксованого податку здійснюється виконання податкових зобов'язань за доходами, отримуваними від здавання в найм (оренду) нерухомого майна (житлових будинків, квартир, дачних і садових будинків, інших пристосованих для тимчасового житла приміщень).
Розмір фіксованого податку встановлюється на підставі шкали ставок оподаткування від доходу, визначеного згідно з розрахунком, що подається платником податку до податкового органу за місцем отримання доходу за формою, встановленою центральним податковим органом.
Під час визначення доходу для обчислення фіксованого податку враховуються загальна площа приміщень, що здаються в найм (оренду), вартість послуг, що при цьому надаються наймачу (орендатору), та сезонність.
Мінімальний розмір доходу для обчислення фіксованого податку не може бути меншим від плати за найм (оренду) житлових приміщень, встановленої у відповідному регіоні місцевим органом виконавчої влади";





-147- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Статтю 11 викласти у наступній редакції:
"Стаття 11. Особливості оподаткування доходів, отриманих фізичною особою, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи
11.1. З метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб під підприємницькою діяльністю розуміється діяльність фізичної особи, спрямована на отримання доходу (прибутку), в разі якщо участь фізичної особи в організації такої діяльності є постійною (регулярною) та істотною. Не вважається підприємницькою діяльність з вирощування, відгодівлі і продажу власної продукції підсобного господарства, присадибної ділянки, якщо валовий дохід від цієї діяльності не перевищує 30 середньозважених вартісних меж малозабезпеченості на фізичну особу в рік.
Діяльність, яка передбачає одержання фізичною особою заробітної плати, а також пасивних доходів не вважається підприємницькою діяльністю.
З метою справляння податку на доходи фізичних осіб, під визначення "підприємницька діяльність" підпадає також індивідуальна адвокатська і приватна нотаріальна діяльність, а також діяльність з отримання будь-яких доходів згідно з договорами цивільно-правового характеру (крім заробітної плати та пасивних доходів).




11.2 Фізична особа - резидент, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, має право самостійно визначити спосіб оподаткування отриманих доходів:
або шляхом застосування правил цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб з урахуванням положень пункту 11.4 цієї статті, сплачуваних щоквартально у порядку, встановленому пунктом 11.9 цієї статті;
або шляхом обрання фіксованого податку за умови:
якщо кількість найманих осіб не перевищує 10;
обсяг виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1720 середньозважених вартісних меж малозабезпеченості;
якщо не здійснюється торгівля лікеро-горілчаними та тютюновими виробами.
Зазначене обрання здійснюється фізичною особою за письмовою заявою, що подається до початку звітного року або до початку діяльності та не може бути змінене протягом такого звітного року.
11.3. Обрання фіксованого податку не звільняє фізичну особу від зобов'язань належного ведення обліку валового доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, а також обліку залишків основних фондів та товарно-матеріальних цінностей, що використовуються у її підприємницькій діяльності.




11.4. У разі коли фізична особа обрала спосіб оподаткування доходу (прибутку) від підприємницької діяльності, що передбачає застосування норм цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб, валові витрати і валові доходи, отримані (понесені) фізичною особою в межах підприємницької діяльності, та оподатковуваний доход (прибуток) визначаються згідно з положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" з урахуванням таких особливостей:
не дозволяється перенесення балансових збитків на майбутні податкові періоди;
не дозволяється включення до валових витрат сум витрат на виплату заробітної плати та прирівняних до них виплат на користь такої фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності та членів його сім'ї, а також придбання та утримання легкового автомобільного транспорту, житла, харчування та одягу, проведення прийомів, на розваги та відпочинок, здійснення благодійних внесків, сплата процентів за іпотечними кредитами;
не дозволяється зменшення суми нарахованих податкових зобов'язань з доходу (прибутку) на суму сплаченого податку на майно (нерухомість), із збереженням такого права для зменшення загальних податкових зобов'язань фізичної особи із сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року відповідно до статті 4 цього Закону;
валовий дохід платника податку збільшується (зменшується) на суму приросту (зменшення) балансової вартості виробничих запасів, готової продукції та товарів, який обчислюється як різниця між їх балансовою вартістю на кінець звітного року та їх балансовою вартістю на початок звітного року.




11.5 У випадках коли фізична особа обрала фіксований податок, доходи від підприємницької діяльності не включаються до складу інших оподатковуваних доходів такої фізичної особи, в тому числі до сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року, а сплачена сума фіксованого податку є остаточною і не включається до перерахування загальних податкових зобов'язань такої фізичної особи згідно з податковими шкалами, встановленими статтею 9 цього Закону.
У випадках коли фізична особа обрала спосіб оподаткування доходів від підприємницької діяльності у складі сукупного оподатковуваного доходу, сума оподатковуваного доходу (прибутку), визначеного згідно з пунктом 11.4 цієї статті, оподатковується за податковими шкалами, встановленими статтею 9 цього Закону, незалежно від того, є такий дохід основним чи ні.




11.6. У разі коли фізична особа обирає фіксований податок, соціальні податкові пільги, встановлені статтею 7 цього Закону, не застосовуються до будь-яких доходів такої фізичної особи.
У разі коли фізична особа оподатковує доходи від підприємницької діяльності у порядку, встановленому пунктом 11.4 цієї статті, врахування сум соціальних податкових пільг здійснюється у загальному порядку залежно від того, є такі доходи основними чи ні.




11.7. У разі коли фізична особа, яка провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, придбала торговий патент згідно з Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", вартість такого патенту враховується у зменшення податкових зобов'язань за підсумками відповідного періоду, нарахованих згідно з пунктом 11.2 цієї статті, незалежно від обрання способу оподаткування.
Сплата фіксованого податку звільняє фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності від обов'язкового ведення обліку оподатковуваних доходів і витрат (крім переліку об'єктів обліку, зазначеного у пункті 11.3), подання до податкового органу декларацій, від придбання торгового патенту згідно із Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", застосування контрольно-касових апаратів, а також від сплати нарахувань на фонд оплати праці, збору до Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення, збору на обов'язкове соціальне страхування.




11.8. Фізична особа зобов'язана мати банківський рахунок до запитання, який використовується для розрахунків, у тому числі для оприбуткування готівки, отриманої у зв'язку з провадженням підприємницької діяльності.
З метою здійснення податкового контролю забороняється відкриття та ведення банківських рахунків для фізичних осіб, які не передбачають фіксації їх ідентифікаційних номерів, юридичної або податкової адреси фізичної особи, переліку та реквізитів осіб, уповноважених здійснювати операції за такими рахунками, а також інших видів неіменних рахунків.
11.9. Суми податків на доходи (прибуток) від провадження підприємницької діяльності самостійно утримуються фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності і вносяться до бюджету щокварталу до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, незалежно від того, є підприємницька діяльність місцем отримання основних доходів чи ні.




11.10. Фізична особа - суб'єкт підприємницької діяльності, яка обрала спосіб оподаткування доходів за фіксованим розміром податку, здійснює це шляхом придбання патенту.
Для одержання патенту платник податку подає до податкового органу заяву, складену у довільній формі, яка повинна містити інформацію про місце здійснення підприємницької діяльності, перелік осіб, які перебуватимуть з ним у трудових відношеннях та їх ідентифікаційні номери, а також інформацію про доходи платника фіксованого податку від здійснення підприємницької діяльності за останні 12 місяців.
Податковий орган зобов'язаний видати патент протягом трьох робочих днів з дня прийняття вказаної заяви. Попередня перевірка достовірності даних, зазначених у заяві про доходи, податковим органом не здійснюється. Відповідальність за достовірність таких даних несе платник податку відповідно до законодавства України.
Форма патенту та порядок його видачі встановлюється центральним податковим органом України.
Розмір фіксованого податку встановлюється місцевими радами за місцем державної реєстрації суб'єкта підприємництва залежно від виду діяльності та територіального розташування місця здійснення такої діяльності і за календарний місяць не може бути менше ніж 30 відсотків та більше ніж 300 відсотків вартісної межі малозабезпеченості. При цьому місцеві ради мають право збільшувати розмір фіксованого податку до трьох разів з урахуванням специфіки видів діяльності (регіональних особливостей, розташування місць здійснення діяльності і норми рентабельності).
Якщо платник податку провадить підприємницьку діяльність з використанням найманої праці або за участю у підприємницькій діяльності членів його сім'ї, розмір фіксованого податку збільшується на 50% за кожну особу.
На умовах сплати фіксованого податку здійснюється виконання податкових зобов'язань за доходами, отримуваними від здавання в найм (оренду) нерухомого майна (житлових будинків, квартир, дачних і садових будинків, інших пристосованих для тимчасового житла приміщень).
Розмір фіксованого податку встановлюється на підставі шкали ставок оподаткування від доходу, визначеного згідно з розрахунком, що подається платником податку до податкового органу за місцем отримання доходу за формою, встановленою центральним податковим органом.
Під час визначення доходу для обчислення фіксованого податку враховуються загальна площа приміщень, що здаються в найм (оренду), вартість послуг, що при цьому надаються наймачу (орендатору), та сезонність.
Мінімальний розмір доходу для обчислення фіксованого податку не може бути меншим від плати за найм (оренду) житлових приміщень, встановленої у відповідному регіоні місцевим органом виконавчої влади.



185.
11.1. З метою оподаткування під підприємницькою діяльністю розуміється діяльність фізичної особи, спрямована на отримання прибутку, в разі якщо участь фізичної особи в організації такої діяльності є постійною (регулярною) та істотною (валовий дохід перевищує 120 неоподатковуваних мінімумів на фізичну особу у рік).
-148- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 11.1 абзац перший викласти у редакції:
"11.1. З метою оподаткування цим податком під підприємницькою діяльністю розуміється діяльність фізичної особи, спрямована на отримання прибутку, в разі якщо участь фізичної особи в організації такої діяльності є постійною (регулярною) та істотною. Не вважається підприємницькою діяльність з вирощування, відгодівлі і продажу власної продукції підсобного господарства, присадибної ділянки, якщо валовий дохід від цієї діяльності не перевищує 2040 гривень на фізичну особу в рік."


Враховано

11.1. З метою оподаткування цим податком під підприємницькою діяльністю розуміється діяльність фізичної особи, спрямована на отримання прибутку, в разі якщо участь фізичної особи в організації такої діяльності є постійною (регулярною) та істотною. Не вважається підприємницькою діяльність з вирощування, відгодівлі і продажу власної продукції підсобного господарства, присадибної ділянки, якщо валовий дохід від цієї діяльності не перевищує 2040 гривень на фізичну особу в рік.


-149- Н.д.Шаров І.Ф. (Округ N 41)
В підпункті 11.1 статті 11 замість слів "120 неоподатковуваних мінімумів" записати "150 неоподатковуваних мінімумів" і далі за текстом.
Відхилено

186.
Діяльність фізичної особи з отримання заробітної плати, а також пасивних доходів не вважається підприємницькою діяльністю.


Діяльність фізичної особи з отримання заробітної плати, а також пасивних доходів не вважається підприємницькою діяльністю.
187.
Під визначення "підприємницька діяльність" підпадає також індивідуальна адвокатська і приватна нотаріальна діяльність, а також діяльність з отримання будь-яких доходів згідно з договорами цивільно-правового характеру (крім заробітної плати та пасивних доходів).


Під визначення "підприємницька діяльність" підпадає також індивідуальна адвокатська і приватна нотаріальна діяльність, а також діяльність з отримання будь-яких доходів згідно з договорами цивільно-правового характеру (крім заробітної плати та пасивних доходів).
188.
11.2. Фізична особа - резидент, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, має право самостійно визначити спосіб оподаткування отриманих доходів:
-150- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У 11.2 цифру "20" поміняти на цифру "12"; слова "оподатковуваний дохід" поміняти на "валовий дохід".
Враховано
редакційно
11.2. Фізична особа - резидент, що провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, має право самостійно визначити спосіб оподаткування отриманих доходів:
189.
або шляхом застосування правил цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб з урахуванням положень пункту 11.5 цієї статті, сплачуваних щомісячно у порядку, встановленому пунктом 11.11 цієї статті;


або шляхом застосування правил цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб з урахуванням положень пункту 11.5 цієї статті, сплачуваних щомісячно у порядку, встановленому пунктом 11.11 цієї статті;
190.
або шляхом обрання фіксованого податку у розмірі 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, сплачуваних щомісячно у порядку, встановленому пунктом 11.11 цієї статті.
-151- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац третій пункту 11.2. викласти у редакції:
"або шляхом обрання фіксованого податку у розмірі 1020 гривень на рік, сплачуваних рівними частками щоквартально у порядку, встановленому пунктом 11.11 цієї статті."

Враховано


або шляхом обрання фіксованого податку у розмірі 1020 гривень на рік, сплачуваних рівними частками щоквартально у порядку, встановленому пунктом 11.11 цієї статті.


-152- Н.д.Бобриньов О.В. (Округ N 43)
Ст.11.2 предполагает фиксированную ставку налога для физических лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью в размере 20 необл.минимумов. Это неправильно. На сегодня это 340 гривен.
А если человек заработал в год не по месту основной работы около 2000 гривен то он должен заплатить 600 грн. при 30% 400 грн. при 20%.
Разве это сопоставимо?
Сегодня рано брать налог с продажи имущества. А те кто занимается таким бизнесом должен платить как физическое лицо занимающееся предпринимательством.

Відхилено

191.
Зазначене обрання здійснюється фізичною особою до початку звітного року, діє протягом такого звітного року та не може бути змінене всередині такого звітного року. Рішення про обрання способу оподаткування доводиться фізичною особою до відома податкового органу у порядку, встановленому центральним податковим органом України до початку звітного року.
-153- Н.д.Чобіт Д.В. (Округ N 271)
Пункт 11.2.
Перше речення частини чотири цього пункту викласти у такій редакції:
"Зазначене обрання здійснюється фізичною особою до початку звітного кварталу і може бути змінено на наступний звітний квартал перед його початком".

Відхилено

Зазначене обрання здійснюється фізичною особою до початку звітного року, діє протягом такого звітного року та не може бути змінене всередині такого звітного року. Рішення про обрання способу оподаткування доводиться фізичною особою до відома податкового органу у порядку, встановленому центральним податковим органом України до початку звітного року.
192.
11.3. Фізична особа-резидент має право обрати фіксований податок, встановлений пунктом 11.2 цієї статті, у разі якщо валовий дохід від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) такою фізичною особою не перевищує 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за рік, що передує податковому року.
-154- Н.д.Hемировський В.Л. (Округ N 309)
До пункту 11.3 пропоную слова "валовий доход" замінити на "оподаткований доход (з урахуванням витрат на виробництво) ".
Відхилено

11.3. Фізична особа-резидент має право обрати фіксований податок, встановлений пунктом 11.2 цієї статті, у разі якщо валовий дохід від продажу товарів (виконання робіт, надання послуг) такою фізичною особою не перевищує 10200 гривень за рік, що передує податковому року.
193.
Обрання фіксованого податку не звільняє фізичну особу від зобов'язань належного ведення обліку валового доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, а також обліку залишків основних фондів та товарно-матеріальних цінностей, що використовуються у її підприємницькій діяльності.


Обрання фіксованого податку не звільняє фізичну особу від зобов'язань належного ведення обліку валового доходу, отриманого від провадження підприємницької діяльності, а також обліку залишків основних фондів та товарно-матеріальних цінностей, що використовуються у її підприємницькій діяльності.
194.
11.4. У разі коли фізична особа обрала фіксований податок та за підсумками звітного податкового року валові доходи такої фізичної особи від провадження підприємницької діяльності перевищили 1200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, така фізична особа зобов'язана здійснити перерахунок фінансових результатів діяльності за правилами, встановленими для оподаткування доходу фізичних осіб. У разі коли після таких перерахувань визначена сума податку перевищує суми сплачених фіксованих податків, фізична особа зобов'язана сплатити різницю до відповідного бюджету.
-155- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 11.4 викласти в редакції:
"11.4. У разі коли фізична особа обрала фіксований податок та за підсумками звітного податкового року валові доходи такої фізичної особи від провадження підприємницької діяльності перевищили 20400 гривень, така фізична особа зобов'язана включити суму такого перевищення до складу валових доходів за наслідками звітного податкового року.".
Враховано

11.4. У разі коли фізична особа обрала фіксований податок та за підсумками звітного податкового року валові доходи такої фізичної особи від провадження підприємницької діяльності перевищили 20400 гривень, така фізична особа зобов'язана включити суму такого перевищення до складу валових доходів за наслідками звітного податкового року.
195.
11.5. У разі коли фізична особа обрала спосіб оподаткування прибутку від підприємницької діяльності, що передбачає застосування норм цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб, валові витрати і валові доходи, отримані (понесені) фізичною особою в межах підприємницької діяльності, та оподатковуваний прибуток визначаються згідно з положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" з урахуванням таких особливостей:


11.5. У разі коли фізична особа обрала спосіб оподаткування прибутку від підприємницької діяльності, що передбачає застосування норм цього Закону для оподаткування доходів фізичних осіб, валові витрати і валові доходи, отримані (понесені) фізичною особою в межах підприємницької діяльності, та оподатковуваний прибуток визначаються згідно з положеннями Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" з урахуванням таких особливостей:
196.
не дозволяється перенесення балансових збитків на майбутні податкові періоди згідно із статтею 6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";


не дозволяється перенесення балансових збитків на майбутні податкові періоди згідно із статтею 6 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";
197.
не дозволяється включення до валових витрат сум витрат на виплату заробітної плати та прирівняних до них виплат на користь такої фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності та членів його сім'ї, а також придбання та утримання легкового автомобільного транспорту, житла, харчування та одягу, проведення прийомів, на розваги та відпочинок, здійснення благодійних внесків, сплата процентів за іпотечними кредитами;


не дозволяється включення до валових витрат сум витрат на виплату заробітної плати та прирівняних до них виплат на користь такої фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності та членів його сім'ї, а також придбання та утримання легкового автомобільного транспорту, житла, харчування та одягу, проведення прийомів, на розваги та відпочинок, здійснення благодійних внесків, сплата процентів за іпотечними кредитами;
198.
не дозволяється зменшення суми нарахованих податкових зобов'язань з прибутку на суму сплаченого податку на майно (нерухомість), із збереженням такого права для зменшення загальних податкових зобов'язань фізичної особи із сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року відповідно до статті 4 цього Закону;


не дозволяється зменшення суми нарахованих податкових зобов'язань з прибутку на суму сплаченого податку на майно (нерухомість), із збереженням такого права для зменшення загальних податкових зобов'язань фізичної особи із сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року відповідно до статті 4 цього Закону;
199.
валовий дохід платника податку збільшується (зменшується) на суму приросту (зменшення) балансової вартості виробничих запасів, готової продукції та товарів, який обчислюється як різниця між їх балансовою вартістю на кінець звітного року та їх балансовою вартістю на початок звітного року.


валовий дохід платника податку збільшується (зменшується) на суму приросту (зменшення) балансової вартості виробничих запасів, готової продукції та товарів, який обчислюється як різниця між їх балансовою вартістю на кінець звітного року та їх балансовою вартістю на початок звітного року.
200.
11.6. У разі коли фізична особа обирає фіксований податок, базою для нарахувань суми внесків на пенсійне страхування такої фізичної особи є сума, не менша 800 неоподатковуваних мінімумів у звітний податковий рік, поділена на кількість оподатковуваних періодів протягом цього року.
-156- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац перший пункту 11.6. викласти у редакції:
"11.6. У разі коли фізична особа обирає фіксований податок, базою для нарахувань суми внесків на пенсійне страхування такої фізичної особи є сума, не менша 1020 гривень у звітний податковий рік, поділена на кількість оподатковуваних періодів протягом цього року."
Враховано

11.6. У разі коли фізична особа обирає фіксований податок, базою для нарахувань суми внесків на пенсійне страхування такої фізичної особи є сума, не менша 1020 гривень у звітний податковий рік, поділена на кількість оподатковуваних періодів протягом цього року.
201.
У разі коли фізична особа оподатковує доходи від підприємницької діяльності у складі її валового доходу згідно з пунктом 11.5 цієї статті, нарахування сум внесків на пенсійне страхування здійснюється разом з нарахуванням таких доходів.


У разі коли фізична особа оподатковує доходи від підприємницької діяльності у складі її валового доходу згідно з пунктом 11.5 цієї статті, нарахування сум внесків на пенсійне страхування здійснюється разом з нарахуванням таких доходів.
202.
11.7. У випадках коли фізична особа обрала фіксований податок, доходи від підприємницької діяльності не включаються до складу інших оподатковуваних доходів такої фізичної особи, в тому числі до сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року (крім випадків, передбачених пунктом 11.4 цієї статті), а сплачена сума фіксованих податків є остаточною і не включається до перерахованих загальних податкових зобов'язань такої фізичної особи згідно з податковими шкалами, встановленими статтею 9 цього Закону.


11.7. У випадках коли фізична особа обрала фіксований податок, доходи від підприємницької діяльності не включаються до складу інших оподатковуваних доходів такої фізичної особи, в тому числі до сукупного оподатковуваного доходу за підсумками року (крім випадків, передбачених пунктом 11.4 цієї статті), а сплачена сума фіксованих податків є остаточною і не включається до перерахованих загальних податкових зобов'язань такої фізичної особи згідно з податковими шкалами, встановленими статтею 9 цього Закону.
203.
У випадках коли фізична особа обрала спосіб оподаткування доходів від підприємницької діяльності у складі сукупного оподатковуваного доходу, сума оподатковуваного прибутку, визначеного згідно з пунктом 11.5 цієї статті, оподатковується за правилами, встановленими статтями 9 і 10 цього Закону відповідно до того, є такий дохід основним чи ні.


У випадках коли фізична особа обрала спосіб оподаткування доходів від підприємницької діяльності у складі сукупного оподатковуваного доходу, сума оподатковуваного прибутку, визначеного згідно з пунктом 11.5 цієї статті, оподатковується за правилами, встановленими статтями 9 і 10 цього Закону відповідно до того, є такий дохід основним чи ні.
204.
11.8. У разі коли фізична особа обирає фіксований податок, соціальні податкові пільги, встановлені статтею 7 цього Закону, не застосовуються до будь-яких доходів такої фізичної особи.


11.8. У разі коли фізична особа обирає фіксований податок, соціальні податкові пільги, встановлені статтею 7 цього Закону, не застосовуються до будь-яких доходів такої фізичної особи.
205.
У разі коли фізична особа оподатковує доходи від підприємницької діяльності у порядку, встановленому пунктом 11.5 цієї статті, врахування сум соціальних податкових пільг здійснюється у загальному порядку залежно від того, є такі доходи основними чи ні.


У разі коли фізична особа оподатковує доходи від підприємницької діяльності у порядку, встановленому пунктом 11.5 цієї статті, врахування сум соціальних податкових пільг здійснюється у загальному порядку залежно від того, є такі доходи основними чи ні.
206.
11.9. У разі коли фізична особа, яка провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, придбала торговий патент згідно з Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", вартість такого патенту враховується у зменшення податкових зобов'язань за підсумками відповідного періоду, нарахованих згідно з пунктом 11.2 цієї статті, незалежно від обрання способу оподаткування.


11.9. У разі коли фізична особа, яка провадить підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, придбала торговий патент згідно з Законом України "Про патентування деяких видів підприємницької діяльності", вартість такого патенту враховується у зменшення податкових зобов'язань за підсумками відповідного періоду, нарахованих згідно з пунктом 11.2 цієї статті, незалежно від обрання способу оподаткування.
207.
11.10. Фізична особа зобов'язана мати банківський рахунок до запитання, який використовується для розрахунків, у тому числі для оприбуткування готівки, отриманої у зв'язку з провадженням підприємницької діяльності. Правила здійснення розрахунків встановлюються Законом України "Про платежі на території України" та іншими актами законодавства.


11.10. Фізична особа зобов'язана мати банківський рахунок до запитання, який використовується для розрахунків, у тому числі для оприбуткування готівки, отриманої у зв'язку з провадженням підприємницької діяльності. Правила здійснення розрахунків встановлюються Законом України "Про платежі на території України" та іншими актами законодавства.
208.
З метою здійснення податкового контролю забороняється відкриття та ведення банківських рахунків для фізичних осіб, які не передбачають фіксації їх податкових номерів, юридичної адреси або податкової адреси фізичної особи, переліку та реквізитів осіб, уповноважених здійснювати операції за такими рахунками, а також інших видів неіменних рахунків.


З метою здійснення податкового контролю забороняється відкриття та ведення банківських рахунків для фізичних осіб, які не передбачають фіксації їх податкових номерів, юридичної адреси або податкової адреси фізичної особи, переліку та реквізитів осіб, уповноважених здійснювати операції за такими рахунками, а також інших видів неіменних рахунків.
209.
11.11. Суми податків на прибуток від провадження підприємницької діяльності самостійно утримуються фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності і вносяться до бюджету у строки та за процедурою, встановленою для внесення податків з основних або неосновних доходів, відповідно до того, є підприємницька діяльність місцем отримання основних доходів чи ні.


11.11. Суми податків на прибуток від провадження підприємницької діяльності самостійно утримуються фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності і вносяться до бюджету у строки та за процедурою, встановленою для внесення податків з основних або неосновних доходів, відповідно до того, є підприємницька діяльність місцем отримання основних доходів чи ні.
210.
Стаття 12. Іпотечне кредитування
-157- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Назву статті 12 викласти у редакції:
"Стаття 12. Оподаткування доходів пов'язане з іпотечним кредитуванням"

Враховано

Стаття 12. Оподаткування доходів пов'язане з іпотечним кредитуванням
211.
12.1. Фізична особа-резидент має право на зменшення сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за результатами звітного року, на суму сплачених протягом року процентів за іпотечний кредит, отриманий від резидентів, що мають право згідно законодавством надавати кредити, для будівництва житлового будинку або квартири, що використовується або у подальшому використовуватиметься як основне місце проживання такої фізичної особи.
-158- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 12.1. Зважаємо доцільним залишити лише перший абзац, а інші зняти. Це спростить статтю.

Відхилено

12.1. Фізична особа-резидент має право на зменшення сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за результатами звітного року, на суму сплачених протягом року процентів за іпотечний кредит, отриманий від резидентів, що мають право згідно законодавством надавати кредити, для будівництва житлового будинку або квартири, що використовується або у подальшому використовуватиметься як основне місце проживання такої фізичної особи.
212.
Зазначене зменшення дозволяється у сумі, що:


Зазначене зменшення дозволяється у сумі, що:
213.
не перевищує суму сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи - позичальника та не перевищує річної суми процентів, нарахованих на визнану частину основної суми іпотечного кредиту.


не перевищує суму сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи - позичальника та не перевищує річної суми процентів, нарахованих на визнану частину основної суми іпотечного кредиту.
214.
З метою визначення розміру пільги, встановленої цим пунктом, основна сума іпотечного кредиту визнається у фактично наданій сумі, але не більшій за 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів фізичних осіб за весь строк дії такого іпотечного кредиту. У разі коли основна сума кредиту перевищує 3000 неоподатковуваних мінімумів, з метою оподаткування вона визнається у частині, що розраховується за формулою:
-159- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Частину 4 пункт 12.1 викласти у наступній редакції:
"З метою визначення розміру пільги, встановленої цим пунктом, основна сума іпотечного кредиту визнається у фактично наданій сумі, але не більшій за 700 вартісних меж малозабезпеченості (на час надання кредиту) за весь строк дії такого іпотечного кредиту. У разі коли основна сума кредиту перевищує 700 вартісних меж малозабезпеченості, з метою оподаткування вона визнається у частині, що розраховується за формулою:
ВК=700 х (700 : СК), де
ВК - визнана частина основної суми кредиту, на яку нараховуються проценти, що приймаються для розрахунку податкових пільг (у вартісних межах малозабезпеченості);
СК - сума фактично наданого кредиту (у вартісних межах малозабезпеченості)."

З метою визначення розміру пільги, встановленої цим пунктом, основна сума іпотечного кредиту визнається у фактично наданій сумі, але не більшій за 51000 гривень за весь строк дії такого іпотечного кредиту. У разі коли основна сума кредиту перевищує 51000 гривень, з метою оподаткування вона визнається у частині, що розраховується за формулою:
215.
ВК=3000 х (3000 : СК), де


ВК=3000 х (3000 : СК), де
216.
ВК - визнана частина основної суми кредиту, на яку нараховуються проценти, що приймаються для розрахунку податкових пільг ( в неоподатковуваних мінімумах);


ВК - визнана частина основної суми кредиту, на яку нараховуються проценти, що приймаються для розрахунку податкових пільг;
217.
СК - сума фактично наданого кредиту (в неоподатковуваних мінімумах).


СК - сума фактично наданого кредиту.
218.
12.2. Фізична особа, що скористалася пільгою, встановленою пунктом 12.1 цієї статті, зобов'язана з метою оподаткування визначити житловий будинок або квартиру, збудовані за рахунок іпотечного кредиту, як основне місце проживання. Пільга, передбачена пунктом 12.1, може надаватися фізичній особі та членам її сім'ї для придбання у власність (користування) житлового будинку (квартири) не частіше одного разу на 10 календарних років, починаючи з 1 січня року, що настає за роком отримання такого житлового будинку (квартири) у користування (власність). У разі якщо іпотечний кредит має строк погашення більший ніж 120 календарних місяців, фізична особа може застосовувати пільгу, встановлену пунктом 12.1 цієї статті щодо нового іпотечного кредиту, тільки після повного погашення заборгованості за попереднім іпотечним кредитом.


12.2. Фізична особа, що скористалася пільгою, встановленою пунктом 12.1 цієї статті, зобов'язана з метою оподаткування визначити житловий будинок або квартиру, збудовані за рахунок іпотечного кредиту, як основне місце проживання. Пільга, передбачена пунктом 12.1, може надаватися фізичній особі та членам її сім'ї для придбання у власність (користування) житлового будинку (квартири) не частіше одного разу на 10 календарних років, починаючи з 1 січня року, що настає за роком отримання такого житлового будинку (квартири) у користування (власність). У разі якщо іпотечний кредит має строк погашення більший ніж 120 календарних місяців, фізична особа може застосовувати пільгу, встановлену пунктом 12.1 цієї статті щодо нового іпотечного кредиту, тільки після повного погашення заборгованості за попереднім іпотечним кредитом.
219.
12.3. Для цілей пункту 12.2 під терміном "члени сім'ї фізичної особи" розуміються дружина або чоловік такої фізичної особи; діти, як чоловіка, так і дружини такої фізичної особи, що проживають разом з такою фізичною особою та не створили своєї сім'ї; батьки як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи, що проживають разом з такою фізичною особою, незалежно від того, передбачають умови шлюбного договору спільної власності чи ні.


12.3. Для цілей пункту 12.2 під терміном "члени сім'ї фізичної особи" розуміються дружина або чоловік такої фізичної особи; діти, як чоловіка, так і дружини такої фізичної особи, що проживають разом з такою фізичною особою та не створили своєї сім'ї; батьки як фізичної особи, так і її дружини або чоловіка, інші утриманці такої фізичної особи, що проживають разом з такою фізичною особою, незалежно від того, передбачають умови шлюбного договору спільної власності чи ні.
220.
12.4. У разі розірвання шлюбу (розлучення) або виділення дітей чи інших утриманців в окрему сім'ю десятирічне обмеження на відновлення пільги, встановлене пунктом 12.2, поширюється на фізичну особу та членів її сім'ї, яка (які) продовжують використовувати житловий будинок або квартиру, збудовані за рахунок іпотечного кредиту, як основне місце проживання. У разі коли внаслідок зазначеного розлучення (виділення) змінюється власник житлового будинку або квартири, збудованих за рахунок іпотечного кредиту, десятирічний строк, установлений пунктом 12.2 цієї статті, застосовується до нового власника з моменту юридичного (нотаріального) оформлення такої зміни.


12.4. У разі розірвання шлюбу (розлучення) або виділення дітей чи інших утриманців в окрему сім'ю десятирічне обмеження на відновлення пільги, встановлене пунктом 12.2, поширюється на фізичну особу та членів її сім'ї, яка (які) продовжують використовувати житловий будинок або квартиру, збудовані за рахунок іпотечного кредиту, як основне місце проживання. У разі коли внаслідок зазначеного розлучення (виділення) змінюється власник житлового будинку або квартири, збудованих за рахунок іпотечного кредиту, десятирічний строк, установлений пунктом 12.2 цієї статті, застосовується до нового власника з моменту юридичного (нотаріального) оформлення такої зміни.
221.
12.5. У разі коли фізична особа продає житловий будинок (квартиру), збудований за рахунок іпотечного кредиту, або змінює основне місце проживання у період до закінчення п'ятирічного строку, встановленого пунктом 12.2 цієї статті, пільга, передбачена пунктом 12.1, скасовується для такої фізичної особи з моменту такого продажу (зміни основного місця проживання) та відновлюється із залученням такою фізичною особою нового іпотечного кредиту, за умови дотримання вимог пункту 12.2 цієї статті.


12.5. У разі коли фізична особа продає житловий будинок (квартиру), збудований за рахунок іпотечного кредиту, або змінює основне місце проживання у період до закінчення п'ятирічного строку, встановленого пунктом 12.2 цієї статті, пільга, передбачена пунктом 12.1, скасовується для такої фізичної особи з моменту такого продажу (зміни основного місця проживання) та відновлюється із залученням такою фізичною особою нового іпотечного кредиту, за умови дотримання вимог пункту 12.2 цієї статті.
222.
У разі коли умови договору купівлі-продажу житлового будинку (квартири) передбачають передачу зобов'язань продавця з погашення іпотечного кредиту до покупця, такий покупець має право на застосування пільги, встановленої пунктом 12.1 цієї статті, за умови дотримання вимог пункту 12.2 цієї статті.


У разі коли умови договору купівлі-продажу житлового будинку (квартири) передбачають передачу зобов'язань продавця з погашення іпотечного кредиту до покупця, такий покупець має право на застосування пільги, встановленої пунктом 12.1 цієї статті, за умови дотримання вимог пункту 12.2 цієї статті.
223.
12.6. Фізична особа (члени її сім'ї) мають право на відновлення права на отримання пільги, встановленої пунктом 12.1, до закінчення десятирічного строку, встановленого пунктом 12.2, у разі:


12.6. Фізична особа (члени її сім'ї) мають право на відновлення права на отримання пільги, встановленої пунктом 12.1, до закінчення десятирічного строку, встановленого пунктом 12.2, у разі:
224.
продажу житлового будинку (квартири) у зв'язку з неплатоспроможністю фізичної особи;


продажу житлового будинку (квартири) у зв'язку з неплатоспроможністю фізичної особи;
225.
передачі фізичною особою житлового будинку (квартири) у спадщину іншим особам, внаслідок якої члени сім'ї, які проживали разом з такою фізичною особою, втрачають право на користування таким житловим будинком (квартирою) як основним місцем проживання за умовами заповіту, якщо умови шлюбного договору передбачали окреме володіння власністю;


передачі фізичною особою житлового будинку (квартири) у спадщину іншим особам, внаслідок якої члени сім'ї, які проживали разом з такою фізичною особою, втрачають право на користування таким житловим будинком (квартирою) як основним місцем проживання за умовами заповіту, якщо умови шлюбного договору передбачали окреме володіння власністю;
226.
конфіскації житлового будинку (квартири) у випадках, передбачених законом;


конфіскації житлового будинку (квартири) у випадках, передбачених законом;
227.
продажу (знесення) житлового будинку (квартири) у зв'язку з рішенням державних органів щодо придбання такого будинку (квартири) або відшкодування його вартості у випадках, встановлених законом;


продажу (знесення) житлового будинку (квартири) у зв'язку з рішенням державних органів щодо придбання такого будинку (квартири) або відшкодування його вартості у випадках, встановлених законом;
228.
зруйнування житлового будинку (квартири) або визначення його непридатним для використання як житла за причинами нездоланної сили.


зруйнування житлового будинку (квартири) або визначення його непридатним для використання як житла за причинами нездоланної сили.
229.
12.7. Іпотечним визнається кредит, який надається на строк, що є не меншим за 60 календарних місяців, та передбачає погашення основної суми заборгованості попередньо або пропорційно погашенню процентів за таким кредитом. Порядок надання іпотечних кредитів встановлюється спільним рішенням Кабінету Міністрів України та Національного банку України.


12.7. Іпотечним визнається кредит, який надається на строк, що є не меншим за 60 календарних місяців, та передбачає погашення основної суми заборгованості попередньо або пропорційно погашенню процентів за таким кредитом. Порядок надання іпотечних кредитів встановлюється спільним рішенням Кабінету Міністрів України та Національного банку України.
230.
12.8. Доходи, отримані кредиторами від надання іпотечних кредитів, оподатковуються у складі валового доходу таких кредиторів у межах сум процентів, фактично повернених такому кредитору.


12.8. Доходи, отримані кредиторами від надання іпотечних кредитів, оподатковуються у складі валового доходу таких кредиторів у межах сум процентів, фактично повернених такому кредитору.
231.
Майно, придбане кредиторами для подальшої передачі позичальникам іпотечних кредитів після їх погашення, амортизується в порядку, передбаченому для майна, переданого в фінансовий лізинг.


Майно, придбане кредиторами для подальшої передачі позичальникам іпотечних кредитів після їх погашення, амортизується в порядку, передбаченому для майна, переданого в фінансовий лізинг.
232.
12.9. У разі якщо фізичні особи - позичальники іпотечного кредиту порушують умови кредитного договору, на таких фізичних осіб не поширюється дія статті 109 Житлового кодексу України.
-160- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
Пункт 12.9 статті 12
Посилання на ст.109 Житлового кодексу України позбавлене будь-якого сенсу.
Якщо включити до Закону, про який йде мова, норму про те, що кредитор й після переходу до нього права власності на об'єкт нерухомості, переданий під заставу, не вправі виселити мешканців, то незрозуміло, навіщо укладаються договори застави.

Відхилено

12.9. У разі якщо фізичні особи - позичальники іпотечного кредиту порушують умови кредитного договору, на таких фізичних осіб не поширюється дія статті 109 Житлового кодексу України.
233.
Стаття 13. Операції з продажу (обміну, інших видів відчуження) житлових будинків (квартир), інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у власності фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом
-161- Н.д.Ямковий І.О. (Округ N 60)
Статтю 13 доповнити пунктом:
Операції з продажу, купівлі та інші відчуження житлових будинків, квартир, інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у власності фізичних осіб, якщо вони здійснюються перший раз на протязі 10 років після прийняття цього Закону, не обкладаються податком. Прибуток, одержаний фізичними особами від вказаних операцій на таких умовах не включається до сукупного валового доходу.

Відхилено

Стаття 13. Операції з продажу (обміну, інших видів відчуження) житлових будинків (квартир), інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у власності фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом


-162- Н.д.Шеховцов О.Д. (Округ N 128)
Статтю 13 викласти в редакції:
"Стаття 13. Операції з продажу (обміну, інших видів відчуження) житлових будинків (квартир), інших об'єктів нерухомого майна, що перебувають у власності фізичної особи або його родичів на момент набрання чинності цим Законом.
13.1. Податкові пільги щодо операцій з продажу житлового будинку (квартири), що перебуває у власності фізичної особи або його родичів на момент набрання чинності цим Законом.
13.1.1. Чистий дохід фізичної особи, отриманий від продажу, обміну, іншого відчуження житлового будинку (квартири), який перебував у його або його родичів власності на момент набрання чинності цим Законом, не підлягає оподаткуванню, якщо:
житловий будинок (квартира) використовувався фізичною особою як місце постійного проживання;
житловий будинок (квартиру) успадковано фізичною особою від осіб, перелічених в п.1.8 статті 1 цього Закону;
житловий будинок (квартиру) подаровано фізичній особі особами, переліченими в п.1.8 статті 1 цього Закону;
житловий будинок (квартира) є недобудованими і не використовувався як місце постійного проживання за умови, що фізична особа і члени її сім'ї не мають у власності інших будинків (квартир). 13.1.2..." далі за текстом.

Відхилено




-163- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
Стаття 13 та ін. статті Закону
Законодавство передбачає три види відчуження майна: продаж, міна та дарування.
Отже, доцільно у всіх статтях Закону зазначати "продаж та міна (з доплатою)" й не робити посилання на інші види відчуження.
Щодо переліку об'єктів нерухомості, то доцільно у статті 1 проекту Закону "Визначення термінів" назвати їх, а у подальшому обмежуватись загальним найменуванням "об'єкти нерухомості".
Незрозуміло, що мається на увазі, коли йдеться про продаж житлових будинків (квартир), інших об'єктів нерухомого майна (до яких відносять дачі, гаражі тощо), а за усіма іншими пунктами цієї статті пільги надаються лише у разі продажу житлових будинків (квартир). Про інші об'єкти нерухомості, хоча вони й використовувались власником для особистих потреб, вже не згадується.

Відхилено




-164- Н.д.Пилипчук В.М. (Округ N 196)
Стаття 13. Не включати до валового доходу і не оподатковувати за цим законом
- продаж не більше 1 (одного) житлового будинку (квартири) як основного житла, на протязі 10 років;
- продаж не більше одного автомобіля в три роки.
Враховано частково


234.
13.1. Податкові пільги щодо операцій з продажу житлового будинку (квартири), що використовується як місце постійного проживання фізичної особи та перебуває у власності такої фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом.


13.1. Податкові пільги щодо операцій з продажу житлового будинку (квартири), що використовується як місце постійного проживання фізичної особи та перебуває у власності такої фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом.
235.
13.1.1 Чистий дохід фізичної особи, отриманий від продажу, обміну, іншого відчуження житлового будинку (квартири), який використовувався фізичною особою як місце постійного проживання на момент прийняття цього Закону та перебував у його власності (користуванні), не підлягає оподаткуванню.


13.1.1 Чистий дохід фізичної особи, отриманий від продажу, обміну, іншого відчуження житлового будинку (квартири), який використовувався фізичною особою як місце постійного проживання на момент прийняття цього Закону та перебував у його власності (користуванні), не підлягає оподаткуванню.
236.
13.1.2. Пільга, встановлена підпунктом 13.1.1 цього пункту, застосовується у випадках коли чистий дохід не перевищує суми (за кожний такий продаж, обмін, відчуження):
-165- Н.д.Голубченко А.К. (Округ N 188)
Підпункт 13.1.2 після слів "застосовується у випадках..." пропоную доповнити "обміну житла в разі, коли такий обмін здійснюється між батьками та дітьми без обмежень по неоподатковуваних мінімумах, а також коли чистий дохід..." і далі по тексту.

Враховано редакційно


13.1.2. Пільга, встановлена підпунктом 13.1.1 цього пункту, застосовується у випадках коли чистий дохід не перевищує суми (за кожний такий продаж, обмін, відчуження):


-166- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 13.1.2 пропонуємо вилучити.

Відхилено




-167- Н.д.Яценко В.М. (Округ N 157)
Пункт 13.1.2. доповнити новим абзацом такого змісту:
"Для громадян пільги, встановлені підпунктом 13.1.1. цього пункту, застосовується без обмежень, встановлених підпунктом 13.1.2. цього пункту, при продажі одного житлового будинку або квартири".

Відхилено


237.
2000 неоподатковуваних мінімумів - для самотньої фізичної особи;
-168- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункту 13.1.2 слова "2000 неоподатковуваних мінімумів", "3000 неоподатковуваних мінімумів", "1000 неоподатковуваних мінімумів" замінити відповідно на слова "470 вартісних меж малозабезпеченості", "700 вартісних меж малозабезпеченості", "230 вартісних меж малозабезпеченості".

34000 гривень - для самотньої фізичної особи;
238.
3000 неоподатковуваних мінімумів - для повного подружжя;


51000 гривень - для повного подружжя;
239.
1000 неоподатковуваних мінімумів - для кожного додаткового члена сім'ї, який постійно проживав у такому житловому будинку (квартирі) на момент такого продажу протягом строку, встановленого підпунктом 13.1.6 цього пункту.


17000 гривень - для кожного додаткового члена сім'ї, який постійно проживав у такому житловому будинку (квартирі) на момент такого продажу протягом строку, встановленого підпунктом 13.1.6 цього пункту.
240.
Для одиноких громадян пенсійного віку пільга, встановлена підпунктом 13.1.1 цього пункту, застосовується без обмежень, встановлених підпунктом 13.1.2 цього пункту, при продажі одного житлового будинку або квартири.
-169- Н.д.Шаров І.Ф. (Округ N 41)
Частину 5 підпункту 13.1.2 пункту 13.1 статті 14 після слів "пенсійного віку" доповнити словами "самотніх матерів або батьків, батьків і дітей, які здійснюють між собою операції з продажу, обміну, іншого відчуження житлового будинку (квартири)" і далі за текстом.

-170- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Доповнити 13.1.2. абзацом:
"Обмеження визначені цим пунктом не поширюються на операції з безоплатного обміну або інших видів відчуження житлового будинку (квартири) між членами сім'ї незалежно від місця їх проживання."

Відхилено








Враховано

Для одиноких громадян пенсійного віку пільга, встановлена підпунктом 13.1.1 цього пункту, застосовується без обмежень, встановлених підпунктом 13.1.2 цього пункту, при продажі одного житлового будинку або квартири.



Обмеження визначені цим пунктом не поширюються на операції з безоплатного обміну або інших видів відчуження житлового будинку (квартири) між членами сім'ї незалежно від місця їх проживання.


-171- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 13.1.2 доповнити частиною шостою наступного змісту:
"Обмеження визначені цим пунктом не поширюються на операції з безоплатного обміну або інших видів відчуження житлового будинку (квартири) між членами сім'ї незалежно від місця їх проживання."





-172- Н.д.Безсмертний Р.П. (Реєстр.картка №397)
підпункт 1.2 статті 13 доповнити - "в разі відчуження власного житла безоплатно на умовах: догляду, утримання, лікування і т.д., що нотаріально посвідчується."



241.
13.1.3. У разі якщо чистий дохід перевищує суму, визначену згідно з підпунктом 13.1.2 цієї статті, пільга не може перевищувати розміру, що визначається за формулою:
-173- Н.д.Кожин Б.Б. (Округ N 203)
Підпункт 13.1.3 статті 13 після слів "чистий дохід" доповнити словами "(в неоподатковуваних мінімумах)" і далі за текстом.

Відхилено

13.1.3. У разі якщо чистий дохід перевищує суму, визначену згідно з підпунктом 13.1.2 цієї статті, пільга не може перевищувати розміру, що визначається за формулою:


-174- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 13.1.3 пропонуємо вилучити.

Відхилено


242.
П= М х (М : Д), де
-175- Н.д.Кожин Б.Б. (Округ N 203)
Підпункт 13.1.3. статті 13 у формулі визначення розміру пільги після слів "Д - чистий дохід" доповнити словами "(в неоподатковуваних мінімумах)" і далі за текстом.

Враховано

П= М х (М : Д), де
243.
П - сума пільги (в неоподатковуваних мінімумах);
-176- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині другій пункту 13.1.3. після слів "П - сума пільги" та "М - сума" слова "(в неоподатковуваних мінімумах)" та "у неоподатковуваних мінімумах" замінити словами "у вартісних межах малозабезпеченості"

П - сума пільги;
244.
М - сума у неоподатковуваних мінімумах, яка визначається залежно від кількості членів сім'ї згідно з підпунктом 13.1.2 цього пункту;


М - сума яка визначається залежно від кількості членів сім'ї згідно з підпунктом 13.1.2 цього пункту;
245.
Д - чистий дохід від продажу житлового будинку (квартири).


Д - чистий дохід від продажу житлового будинку (квартири).
246.
13.1.4. Чистим вважається доход, що обчислюється шляхом зменшення суми вартості продажу такого житлового будинку (квартири) на суму державного мита, нотаріальних послуг (біржового збору) та інших обов'язкових зборів і платежів, передбачених законодавством, сплачених у зв'язку з таким продажем.
-177- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 13.1.4. перший абзац викласти в такій редакції:
"Чистим вважається дохід, що обчислюється шляхом зменшення суми вартості продажу такого житлового будинку (квартири) на сплачену продавцем у зв'язку з таким продажем суму державного мита, нотаріальних послуг, інших обов'язкових зборів і платежів, передбачених законодавством, а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством.
З метою визначення чистого доходу до операцій з продажу прирівнюється операції з обміну та інших видів відчуження житлових будинків (квартир)".

Враховано




13.1.4. Чистим вважається дохід, що обчислюється шляхом зменшення суми вартості продажу такого житлового будинку (квартири) на сплачену продавцем у зв'язку з таким продажем суму державного мита, нотаріальних послуг, інших обов'язкових зборів і платежів, передбачених законодавством, а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством.
З метою визначення чистого доходу до операцій з продажу прирівнюється операції з обміну та інших видів відчуження житлових будинків (квартир).


-178- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
Стаття 13, пункт 14
Чи має значення при обчисленні чистого доходу, хто саме сплачує державне мито та інші обов'язкові платежі, - продавець, покупець чи сторони порівну. проект Закону не містить відповіді на це питання.

Відхилено


247.
Під вартістю продажу розуміється вартість нерухомості, зазначена у нотаріально завіреному договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташований такий об'єкт нерухомості, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази, встановленої для такого об'єкта нерухомості, згідно із законодавством.
-179- Н.д.Шеховцов О.Д. (Округ N 128)
В п.13.1.4 додати нову частину:
"Фізична особа має право оскаржити до суду рішення про визначення вартісної бази об'єкта нерухомості, який відчужується, якщо вартісна база перевищує реальну ціну попиту. "

-180- Комісія з питань фінансів і банківської діяльності
Третій абзац п.13.1.4 доповнити словами "або методом аналогій".
Враховано редакційно






Враховано

Під вартістю продажу розуміється вартість нерухомості, зазначена у нотаріально завіреному договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташований такий об'єкт нерухомості, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази, встановленої для такого об'єкта нерухомості, згідно із законодавством або методом аналогій.
Фізична особа має право оскаржити до суду рішення про визначення вартісної бази об'єкта нерухомості, який відчужується.


-181- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 13.1.4. додати "а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством".

Враховано

248.
13.1.5. Сума чистого доходу не включається до складу сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за результатами звітного року. Частина чистого доходу, що залишається після застосування пільг, розрахованих згідно з підпунктом 13.1.3 цього пункту, підлягає оподаткуванню за ставкою 20 відсотків. Зазначений податок є остаточним і не включається до перерахунку податкових зобов'язань фізичної особи за результатами звітного року.
-182- Н.д.Вітренко Н.М. (Округ N 346)
Пропонується в п.13.1.5 замінити слова "за ставкою 30 відсотків" на слова "за ставкою 10 відсотків".

-183- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У пункті 13.1.5. цифру "20" поміняти на цифру "30". - Це є прибуток, а не дохід.
Відхилено




Враховано

13.1.5. Сума чистого доходу не включається до складу сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за результатами звітного року. Частина чистого доходу, що залишається після застосування пільг, розрахованих згідно з підпунктом 13.1.3 цього пункту, підлягає оподаткуванню за ставкою 30 відсотків. Зазначений податок є остаточним і не включається до перерахунку податкових зобов'язань фізичної особи за результатами звітного року.
249.
13.1.6. Пільга, встановлена цим пунктом, може застосовуватися фізичною особою та членами її сім'ї, що використовували зазначений об'єкт нерухомості як постійне місце проживання протягом трьох повних років до моменту її продажу, та хоч одним з членів сім'ї, що володів таким об'єктом нерухомості протягом трьох років.


13.1.6. Пільга, встановлена цим пунктом, може застосовуватися фізичною особою та членами її сім'ї, що використовували зазначений об'єкт нерухомості як постійне місце проживання протягом трьох повних років до моменту її продажу, та хоч одним з членів сім'ї, що володів таким об'єктом нерухомості протягом трьох років.
250.
З метою оподаткування до трирічного строку володіння включається також строк використання такою фізичною особою такого об'єкта нерухомості, який перебував у державній, комунальній власності або на балансі державних підприємств та був у подальшому приватизований такою фізичною особою, незалежно від того чи відбулася така приватизація до або після прийняття цього Закону.


З метою оподаткування до трирічного строку володіння включається також строк використання такою фізичною особою такого об'єкта нерухомості, який перебував у державній, комунальній власності або на балансі державних підприємств та був у подальшому приватизований такою фізичною особою, незалежно від того чи відбулася така приватизація до або після прийняття цього Закону.
251.
13.1.7. У разі коли фізична особа виїжджає на постійне місце проживання за межі України або змінює громадянство, пільга, передбачена цим пунктом, припиняє дію в момент заповнення такою фізичною особою останньої декларації про доходи у порядку, встановленому пунктом 21.6 статті 21 цього Закону.
-184- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 13.1.7. Вважаємо, що дохід від продажу основного житла - це відкладений по певних обставин попит на житло і він не має оподатковуватись взагалі.

Відхилено

13.1.7. У разі коли фізична особа виїжджає на постійне місце проживання за межі України або змінює громадянство, пільга, передбачена цим пунктом, припиняє дію в момент заповнення такою фізичною особою останньої декларації про доходи у порядку, встановленому пунктом 21.6 статті 21 цього Закону.


-185- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 13 пункт 13.1.7 вилучити. Вважаємо, що доход від продажу основного житла - це відкладений до певних обставин попит на житло і він не має оподатковуватись взагалі.



252.
13.1.8. Фізична особа зобов'язана протягом місяця з дати продажу житлового будинку (квартири) надіслати на адресу податкового органу за місцем податкової адреси розрахунок чистого доходу від цієї операції та суми використаних пільг, а також внести до бюджету належну суму податку. У разі коли зазначений продаж відбувається після 1 листопада звітного року, такий розрахунок подається разом з річною декларацією про доходи у встановлені строки. У разі коли за висновками податкового органу фізична особа неправильно визначила суму податкових зобов'язань, податковий орган повинен звернутися до платника податку з поданням про довнесення сум податку або повернення платникові податку надмірно сплачених сум. Таке довнесення (повернення) здійснюється протягом календарного місяця після подання зазначеного розрахунку.


13.1.8. Фізична особа зобов'язана протягом місяця з дати продажу житлового будинку (квартири) надіслати на адресу податкового органу за місцем податкової адреси розрахунок чистого доходу від цієї операції та суми використаних пільг, а також внести до бюджету належну суму податку. У разі коли зазначений продаж відбувається після 1 листопада звітного року, такий розрахунок подається разом з річною декларацією про доходи у встановлені строки. У разі коли за висновками податкового органу фізична особа неправильно визначила суму податкових зобов'язань, податковий орган повинен звернутися до платника податку з поданням про довнесення сум податку або повернення платникові податку надмірно сплачених сум. Таке довнесення (повернення) здійснюється протягом календарного місяця після подання зазначеного розрахунку.
253.
13.1.9. Фізична особа зобов'язана отримувати та постійно зберігати оригінали (нотаріально засвідчені копії) договорів (контрактів, рахунків, фактур, інших розрахункових документів), на підставі яких застосовується пільга, передбачена цим пунктом, та надавати такі документи органам податкового контролю на їх першу вимогу.
-186- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
Стаття 13, пункт 13.1.9 (13.1.10)
Навряд чи доцільне зберігання документів фізичною особою усе життя. Мабуть достатньо обмежитись трирічним строком (виходячи зі строку позовної давності, встановленому у статті 71 Цивільного кодексу України).

Відхилено

13.1.9. Фізична особа зобов'язана отримувати та постійно зберігати оригінали (нотаріально засвідчені копії) договорів (контрактів, рахунків, фактур, інших розрахункових документів), на підставі яких застосовується пільга, передбачена цим пунктом, та надавати такі документи органам податкового контролю на їх першу вимогу.
254.
13.2. Порядок оподаткування доходів, отриманих від продажу окремих об'єктів нерухомості, що перебували у власності фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом


13.2. Порядок оподаткування доходів, отриманих від продажу окремих об'єктів нерухомості, що перебували у власності фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом
255.
13.2.1. Чистий дохід, отриманий фізичною особою від продажу будинків, квартир та інших об'єктів нерухомості, крім зазначених у пункті 13.1 цієї статті, що перебували у власності фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом, оподатковується за ставкою 10 відсотків. Зазначений податок є кінцевим і не підлягає перерахуванню під час визначення сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи.
-187- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 13.2.1. Ставка оподаткування доходів від продажу окремих об'єктів нерухомості не повинна перевищувати 2%.

Відхилено

13.2.1. Чистий дохід, отриманий фізичною особою від продажу будинків, квартир та інших об'єктів нерухомості, крім зазначених у пункті 13.1 цієї статті, що перебували у власності фізичної особи на момент набрання чинності цим Законом, оподатковується за ставкою 10 відсотків. Зазначений податок є кінцевим і не підлягає перерахуванню під час визначення сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи.
256.
13.2.2. Чистим вважається дохід, що обчислюється шляхом зменшення суми вартості продажу такого майна на суму державного мита, нотаріальних послуг та інших обов'язкових зборів і платежів, передбачених законодавством сплачених у зв'язку із таким продажем.
-188- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 13.2.2 викласти у редакції:
"13.2.2. Чистим вважається дохід, що обчислюється шляхом зменшення суми вартості продажу такого майна на сплачену продавцем у зв'язку із таким продажем суму державного мита, нотаріальних послуг та інших обов'язкових зборів і платежів, передбачених законодавством, а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством.
Враховано

13.2.2. Чистим вважається дохід, що обчислюється шляхом зменшення суми вартості продажу такого майна на сплачену продавцем у зв'язку із таким продажем суму державного мита, нотаріальних послуг та інших обов'язкових зборів і платежів, передбачених законодавством, а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством.
257.
Під вартістю продажу розуміється вартість майна, зазначена у нотаріально засвідченому договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташована така нерухомість, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази, якщо така встановлюється законодавством.
Під вартістю продажу розуміється вартість майна, зазначена у нотаріально засвідченому договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташована така нерухомість, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази. Вартісна база встановлюється згідно з законодавством або методом аналогій.

Під вартістю продажу розуміється вартість майна, зазначена у нотаріально засвідченому договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташована така нерухомість, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази. Вартісна база встановлюється згідно з законодавством або методом аналогій.
258.
Сума чистого доходу не включається до складу сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками звітного року.
Сума чистого доходу не включається до складу сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками звітного року.
Фізична особа має право оскаржити до суду рішення про вирішення вартісної бази об'єкта нерухомості, що відчужується.

Сума чистого доходу не включається до складу сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за підсумками звітного року.
Фізична особа має право оскаржити до суду рішення про вирішення вартісної бази об'єкта нерухомості, що відчужується.


-189- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 13.2.2. додати "а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством".

Враховано



-190- Н.д.Шеховцов О.Д. (Округ N 128)
В п.13.2.2 після частини ІІ додати частину третю:
"Фізична особа має право оскаржити до суду рішення про вирішення базової вартості об'єкта нерухомості, що відчужується, якщо базова вартість перевищує реальну ціну попиту".
Враховано частково


259.
13.2.3. Зазначений у цьому пункті податок вноситься в бюджет до або під час нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу або іншого відчуження такого майна.


13.2.3. Зазначений у цьому пункті податок вноситься в бюджет до або під час нотаріального засвідчення договору купівлі-продажу або іншого відчуження такого майна.
260.
Довідка банку (поштового відділення) про сплату такого податку є підставою для видачі нотаріального акта, що посвідчує дійсність договору.


Довідка банку (поштового відділення) про сплату такого податку є підставою для видачі нотаріального акта, що посвідчує дійсність договору.
261.
Фізична особа (продавець) зобов'язана подати податковому органу розрахунок чистого прибутку від продажу майна і повідомлення про сплату податку в порядку, передбаченому пунктом 13.1.8 цієї статті.


Фізична особа (продавець) зобов'язана подати податковому органу розрахунок чистого прибутку від продажу майна і повідомлення про сплату податку в порядку, передбаченому пунктом 13.1.8 цієї статті.
262.
Стаття 14. Операції з продажу (обміну, інших видів відчуження) житлових будинків, квартир, інших об'єктів нерухомого та рухомого майна, що були придбані фізичною особою після набрання чинності цим Законом


Стаття 14. Операції з продажу (обміну, інших видів відчуження) житлових будинків, квартир, інших об'єктів нерухомого та рухомого майна, що були придбані фізичною особою після набрання чинності цим Законом
263.
14.1. Прибуток фізичної особи, отриманий від продажу, обміну, інших видів відчуження житлового будинку, квартири, чи інших об'єктів нерухомості, придбаних після набрання чинності цим Законом, включається до сукупного валового доходу такої фізичної особи за результатами звітного податкового року та оподатковується у порядку, передбаченому для оподаткування неосновних доходів, з урахуванням положень цього пункту.
-191- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пунктах 14.1, 14.2, 14.3, 14.4, 14.5, 14.6, 16.5, 30.5(29.5) слова "прибуток" у замінити на слова "доход" у відповідних відмінках.

14.1. Прибуток фізичної особи, отриманий від продажу, обміну, інших видів відчуження житлового будинку, квартири, чи інших об'єктів нерухомості, придбаних після набрання чинності цим Законом, включається до сукупного валового доходу такої фізичної особи за результатами звітного податкового року та оподатковується у порядку, передбаченому для оподаткування неосновних доходів, з урахуванням положень цього пункту.
264.
14.2. Прибуток, визначений у пункті 14.1 цієї статті, обчислюється як вартість продажу житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), зменшена на його базову вартість, на суму державного мита, нотаріальних послуг та інших обов'язкових зборів і платежів передбачених законодавством і сплачених у зв'язку з таким продажем.
-192- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 14.2 викласти в редакції:
"14.2. Прибуток, визначений у пункті 14.1 цієї статті, обчислюється як вартість продажу житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), зменшена на сплачену продавцем у зв'язку з таким продажем суму його вартісну базу, на суму державного мита, нотаріальних послуг та інших обов'язкових зборів і платежів передбачених законодавством, а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством.
Враховано

14.2. Прибуток, визначений у пункті 14.1 цієї статті, обчислюється як вартість продажу житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), зменшена на сплачену продавцем у зв'язку з таким продажем суму його вартісну базу, на суму державного мита, нотаріальних послуг та інших обов'язкових зборів і платежів передбачених законодавством, а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством.
265.
Під вартістю продажу розуміється ціна житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), зазначена у нотаріально засвідченому договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташований такий житловий будинок, квартира, нерухомість, а також вартість присадибної ділянки), але не менше базової вартості, якщо така встановлюється законодавством.
Під вартістю продажу розуміється ціна житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), зазначена у нотаріально засвідченому договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташований такий житловий будинок, квартира, нерухомість, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази.

Під вартістю продажу розуміється ціна житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), зазначена у нотаріально засвідченому договорі купівлі-продажу (включаючи вартість землі, на якій розташований такий житловий будинок, квартира, нерухомість, а також вартість присадибної ділянки), але не менше вартісної бази.
266.
Під базовою вартістю житлового будинку (квартири, іншої нерухомості) розуміється вартість його придбання, засвідчена нотаріально (включаючи вартість землі, на якій розташований такий житловий будинок, а також вартість присадибної ділянки).
Під вартісною базою житлового будинку (квартири, іншої нерухомості) розуміється вартість його придбання, засвідчена нотаріально (включаючи вартість землі, на якій розташований такий житловий будинок, а також вартість присадибної ділянки).


Під вартісною базою житлового будинку (квартири, іншої нерухомості) розуміється вартість його придбання, засвідчена нотаріально (включаючи вартість землі, на якій розташований такий житловий будинок, а також вартість присадибної ділянки).
267.
Відсутність нотаріально засвідчених документів, що підтверджують балансову вартість, не дає права на зменшення суми вартості продажу такого майна.
Відсутність нотаріально засвідчених документів, що підтверджують балансову вартість, не дає права на зменшення суми вартості продажу такого майна".


Відсутність нотаріально засвідчених документів, що підтверджують балансову вартість, не дає права на зменшення суми вартості продажу такого майна.


-193- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Пункт 14.2. залишити у редакції, прийнятій у другому читанні та додати після слова "законодавством" слова: "а також комісійних (брокерських) винагород, сплачених у безготівковому порядку згідно із законодавством".
Враховано


268.
14.3. З метою оподаткування сума нарахованого прибутку від продажу житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), який використовувався фізичною особою як місце постійного проживання протягом трьох повних років до моменту такого продажу, зменшується на 10 відсотків за кожний повний рік володіння таким житловим будинком (квартирою, іншою нерухомістю) фізичною особою - продавцем починаючи з четвертого року від року, в якому відбулося придбання такого житлового будинку (квартири, іншої нерухомості).


14.3. З метою оподаткування сума нарахованого прибутку від продажу житлового будинку (квартири, іншої нерухомості), який використовувався фізичною особою як місце постійного проживання протягом трьох повних років до моменту такого продажу, зменшується на 10 відсотків за кожний повний рік володіння таким житловим будинком (квартирою, іншою нерухомістю) фізичною особою - продавцем починаючи з четвертого року від року, в якому відбулося придбання такого житлового будинку (квартири, іншої нерухомості).
269.
14.4. З метою оподаткування сума нарахованого прибутку від продажу інших будинків (квартир), крім зазначених у підпункті 14.3 цього пункту, а також будь-яких інших видів нерухомості, зменшується на 5 відсотків за кожний повний рік володіння такими будинками (квартирами, іншою нерухомістю) фізичною особою продавцем, починаючи з четвертого року від року, в якому були придбані такі житлові будинки (квартири, інша нерухомість).


14.4. З метою оподаткування сума нарахованого прибутку від продажу інших будинків (квартир), крім зазначених у підпункті 14.3 цього пункту, а також будь-яких інших видів нерухомості, зменшується на 5 відсотків за кожний повний рік володіння такими будинками (квартирами, іншою нерухомістю) фізичною особою продавцем, починаючи з четвертого року від року, в якому були придбані такі житлові будинки (квартири, інша нерухомість).





270.
14.5. Фізична особа зобов'язана протягом місяця з дати продажу будинку (квартири, іншої нерухомості) надіслати на адресу податкового органу за місцем податкової адреси розрахунок прибутку від цієї операції, а також внести до бюджету належну суму податку. У разі коли зазначений продаж провадиться після 1 листопада звітного року, такий розрахунок подається разом з поданням річної декларації про доходи в установлені строки.


14.5. Фізична особа зобов'язана протягом місяця з дати продажу будинку (квартири, іншої нерухомості) надіслати на адресу податкового органу за місцем податкової адреси розрахунок прибутку від цієї операції, а також внести до бюджету належну суму податку. У разі коли зазначений продаж провадиться після 1 листопада звітного року, такий розрахунок подається разом з поданням річної декларації про доходи в установлені строки.
271.
14.6. Для цілей цього Закону під терміном "нерухоме майно" розуміються будинки або квартири, індивідуальні гаражі та місця (гаражі) у гаражних кооперативах; присадибні ділянки і городи, дачні та інші земельні ділянки, в тому числі у садових кооперативах та спілках; дачні будинки та інші об'єкти дачної (садової) інфраструктури, інші об'єкти нерухомої власності. З метою здійснення податкового контролю договори купівлі-продажу або міни зазначеного майна підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню.




14.6. Для цілей цього Закону під терміном "нерухоме майно" розуміються будинки або квартири, індивідуальні гаражі та місця (гаражі) у гаражних кооперативах; присадибні ділянки і городи, дачні та інші земельні ділянки, в тому числі у садових кооперативах та спілках; дачні будинки та інші об'єкти дачної (садової) інфраструктури, інші об'єкти нерухомої власності. З метою здійснення податкового контролю договори купівлі-продажу або міни зазначеного майна підлягають обов'язковому нотаріальному посвідченню.


-194- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 14.6. продовжити перший абзац таким реченням:
"У випадках коли договори купівлі-продажу або міни нерухомого майна реєструються відповідно до законодавства на товарних біржах, товарні біржі зобов'язані не пізніше третього робочого дня після реєстрації такого договору надати повідомлення про його укладення органу державного нотаріату за місцем розташування нерухомості, який вносить отриману інформацію до реєстру угод з відсудженням нерухомості. При цьому додаткове посвідчення договорів не здійснюється.
Порядок надання таких повідомлень та ведення реєстрів встановлюється Кабінетом Міністрів України."

Враховано

У випадках коли договори купівлі-продажу або міни нерухомого майна реєструються відповідно до законодавства на товарних біржах, товарні біржі зобов'язані не пізніше третього робочого дня після реєстрації такого договору надати повідомлення про його укладення органу державного нотаріату за місцем розташування нерухомості, який вносить отриману інформацію до реєстру угод з відсудженням нерухомості. При цьому додаткове посвідчення договорів не здійснюється.
Порядок надання таких повідомлень та ведення реєстрів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
272.
Для цілей цього Закону під терміном "рухоме майно" розуміється майно, відмінне від нерухомого майна або коштів.
-195- Комісія з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац 2 п.14.6 викласти в редакції:
"Для цілей цього Закону під терміном "рухоме майно" розуміється майно - транспортні засоби, які підлягають реєстрації згідно з законодавством".

Враховано

Для цілей цього Закону під терміном "рухоме майно" розуміється майно - транспортні засоби, які підлягають реєстрації згідно з законодавством.
273.
З метою оподаткування прибуток, отриманий від операцій з продажу наземних, повітряних і водних транспортних засобів, обчислюється за правилами, встановленими пунктом 14.2 цієї статті для обчислення прибутку від операцій з продажу нерухомого майна без застосування положень пункту 14.4 цієї статті, та оподатковуються за ставками та правилами, передбаченими для оподаткування неосновних доходів.
-196- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
Пропоную доповнити п.14.6 після слів "обов'язковому нотаріальному посвідченню" словами "або реєстрації на біржі".
Вважаю, що дане доповнення має принциповий характер, оскільки в Україні протягом останніх п'яти років значна частина угод щодо відчуження майна укладається саме на товарних біржах, при цьому за реєстрацію угод на біржах сплачується державне мито в такому ж розмірі, що і в нотаріальних конторах. Крім того, діяльність товарних бірж дає можливість забезпечити робочими місцями десятки тисяч громадян України.

Відхилено

З метою оподаткування прибуток, отриманий від операцій з продажу наземних, повітряних і водних транспортних засобів, обчислюється за правилами, встановленими пунктом 14.2 цієї статті для обчислення прибутку від операцій з продажу нерухомого майна без застосування положень пункту 14.4 цієї статті, та оподатковуються за ставками та правилами, передбаченими для оподаткування неосновних доходів.
274.
14.7. З метою оподаткування до продажу майна прирівнюються операції з передачі нерухомості у довічне користування або у володіння (розпорядження) згідно з договорами про пожиттєве утримання, з майнового найму без зазначення строку дії договору найму, з договорів про надання права на користування (розпорядження) майном згідно з генеральними довіреностями на використання нерухомості або транспортних засобів, за винятком операцій між членами сім'ї (спадкоємцями).
-197- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
За умов п.14.7 (14.9) проекту тимчасово відсутній власник, люди похилого віку та ін. позбавляються можливості користуватись допомогою інших осіб, навіть родичів, оскільки останні будуть зобов'язані сплачувати податок на майно, яке їм не належить.

-198- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності (Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України)
У пункті 14.7 слова "з договорами про пожиттєве утримання" замінити словами "з договорами про довічне утримання".

Враховано частково







Враховано

14.7. З метою оподаткування до продажу майна прирівнюються операції з передачі нерухомості у довічне користування або у володіння (розпорядження) згідно з договорами про довічне утримання, з майнового найму без зазначення строку дії договору найму, з договорів про надання права на користування (розпорядження) майном згідно з генеральними довіреностями на використання нерухомості або транспортних засобів, за винятком операцій між членами сім'ї (спадкоємцями).
275.
Стаття 15. Порядок оподаткування доходів, отриманих у вигляді успадкованого майна або подарованого платникові податку


Стаття 15. Порядок оподаткування доходів, отриманих у вигляді успадкованого майна або подарованого платникові податку
276.
15.1. Вартість майна, що передається спадкоємцю фізичної особи, не включається до валового доходу такого спадкоємця, якщо таке майно є:
-199- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 15.1. Не містить норми щодо успадкування заощаджень в банках, які також не повинні оподатковуватися.

Відхилено

15.1. Вартість майна, що передається спадкоємцю фізичної особи, не включається до валового доходу такого спадкоємця, якщо таке майно є:
277.
житловим будинком або квартирою, що використовувалися фізичною особою-спадкодавцем як основне місце проживання. У разі коли спадкодавець в момент смерті проживав в будинку (квартирі), який не належить йому на праві власності, спадкоємцю (за його вибором) передається у спадок без оподаткування лише один дім (квартира);
-200- Депутатська група "Єдність"
Ст.15.1. "Вартість майна, що передається спадкоємцю фізичної особи, не включається до валового доходу такого спадкоємця, якщо майно є:..." додати до переліку у частині 2 після слів "дачним будинком, іншим об'єктом дачної (садової) інфраструктури" речення "індивідуальним легковим транспортом засобом пересування у кількості не більш однієї одиниці".

Відхилено

житловим будинком або квартирою, що використовувалися фізичною особою-спадкодавцем як основне місце проживання. У разі коли спадкодавець в момент смерті проживав в будинку (квартирі), який не належить йому на праві власності, спадкоємцю (за його вибором) передається у спадок без оподаткування лише один дім (квартира);
279.
індивідуальним гаражем, місцем (гаражем) у гаражних кооперативах; присадибною ділянкою і городом, дачною та іншою земельною ділянкою, в тому числі у садових кооперативах та спілках; дачним будинком, іншим об'єктом дачної (садової) інфраструктури;
-201- Н.д.Стоян О.М. (Округ №18)
Стаття 15 пункт 15.1. Після слів: "місцем (гаражем) у гаражних кооперативах" доповнити словами "індивідуальним легковим транспортним засобом пересування у кількості не більше однієї одиниці.

індивідуальним гаражем, місцем (гаражем) у гаражних кооперативах; присадибною ділянкою і городом, дачною та іншою земельною ділянкою, в тому числі у садових кооперативах та спілках; дачним будинком, іншим об'єктом дачної (садової) інфраструктури;
280.
особистими речами такої фізичної особи, крім речей, використовуваних у підприємницькій діяльності;


особистими речами такої фізичної особи, крім речей, використовуваних у підприємницькій діяльності;
281.
коштами, що зберігалися на пенсійних рахунках такої фізичної особи, оформленими цінними паперами або ні.


коштами, що зберігалися на пенсійних рахунках такої фізичної особи, оформленими цінними паперами або ні.
282.
15.2. Інші, ніж зазначені у пункті 15.1 цієї статті, види майна (коштів), включаючи корпоративні права (володіння підприємством або майном що використовується в підприємницькій діяльності), інші цінні папери, об'єкти інтелектуальної власності та право на отримання роялті включаються до валового доходу спадкоємця і оподатковуються під час прийняття спадщини (крім майна, яке перебувало в спільній сімейній власності спадкодавця та спадкоємця).
-202- Н.д.Сторіжко В.Ю. (Округ N 349)
Пропонується у пункті 15.2 замість слів: "об'єкти інтелектуальної власності та право на отримання роялті" записати слова: "права на об'єкти інтелектуальної власності".

Відхилено

15.2. Інші, ніж зазначені у пункті 15.1 цієї статті, види майна (коштів), включаючи корпоративні права (володіння підприємством або майном що використовується в підприємницькій діяльності), інші цінні папери, об'єкти інтелектуальної власності та право на отримання роялті включаються до валового доходу спадкоємця і оподатковуються під час прийняття спадщини (крім майна, яке перебувало в спільній сімейній власності спадкодавця та спадкоємця).
283.
15.3. Майно, зазначене у пункті 15.1 цієї статті, яке подароване (передане без оплати або без вимоги про повернення її вартості) фізичною особою членам сім'ї такої фізичної особи, не включається до валового доходу таких членів сім'ї. При даруванні іншого (крім передбаченого у пункті 15.1) майна членам сім'ї або будь-якого майна іншим ніж члени сім'ї особам, вартість такого майна, крім благодійної допомоги (визначеної згідно з п. 4.3.9 цього Закону) включається до валового доходу отримувача подарунку і оподатковується у порядку, встановленому для оподаткування додаткових благ.
-203- Н.д.Вітренко Н.М. (Округ N 346)
Статтю 15 слід доповнити пунктом 15.4 з таким змістом: "У разі продажу спадкоємцем успадкованого житлового будинку (квартири), інших об'єктів нерухомого майна на цю операцію розповсюджується дія пункту 13.1 статті 13, якщо спадкоємець є власником (співвласником) лише цього житлового будинку (квартири) або дія пункту 13.2 статті 13, якщо він має у власності (співвласності) ще один або більше житлових будинків (квартир). При цьому не застосовуються обмеження, які встановлені підпунктом 13.1.6 статті 13".

-204- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Друге речення пункту 15.3 після слів "включається до валового доходу отримувача подарунку" доповнити словами "в сумі, що перевищує 12 середньозважених вартісних меж малозабезпеченості на рік".

Відхилено

15.3. Майно, зазначене у пункті 15.1 цієї статті, яке подароване (передане без оплати або без вимоги про повернення її вартості) фізичною особою членам сім'ї такої фізичної особи незалежно від місця їх проживання, не включається до валового доходу таких членів сім'ї. При даруванні іншого (крім передбаченого у пункті 15.1) майна членам сім'ї або будь-якого майна іншим ніж члени сім'ї особам, вартість такого майна, крім благодійної допомоги (визначеної згідно з п. 4.3.9 цього Закону) включається до валового доходу отримувача подарунку в сумі, що перевищує 510 гривень на рік і оподатковується у порядку, встановленому для оподаткування додаткових благ.


-205- Н.д.Косів М.В. (Округ N 279)
Стаття 15. Пункт 15.3.
В друге речення цього пункту після слів "...вартість такого майна..."
Додати такі слова: "..., крім благодійної допомоги..." і далі за текстом.

Враховано частково




-206- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Стаття 15. пункт 15.3
При даруванні іншого (крім передбаченого у пункті 15.1) майна або будь-якого майна іншим ніж члени сім`ї особам, вартість такого майна, крім благодійної допомоги (визначеної згідно з п.4.3.9 цього Закону) включається до валового доходу одержувача подарунку в сумі, що перевищує 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян на рік і оподатковується у порядку, встановленому для оподаткування додаткових благ.





-207- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Стаття 15 п.15.
Пропоную збільшити вартість майна, що є подарунком, яка включається до валового доходу, з 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на рік, а також вилучити звідси те майно, яке подаровано одному з членів сім`ї іншим.
Для покращання смислового та граматичного стану цього пункту пропоную слово "отримувача" замінити на "одержувача".
Пропоную викласти друге речення статті 15 пункту 15.3. у наступній редакції:
- "При даруванні іншого (крім передбаченого у пункті 15.1) майна або будь-якого майна іншим ніж члени сім`ї особам, вартість такого майна, крім благодійної допомоги (визначеної згідно з п. 4.3.9. цього Закону) включається до валового доходу одержувача подарунку в сумі, що перевищує 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на рік і оподатковується у порядку, встановленому для оподаткування додаткових благ".


284.
Стаття 16. Порядок заміщення втраченої нерухомості


Стаття 16. Порядок заміщення втраченої нерухомості
285.
16.1. У разі коли фізична особа - платник податку втрачає нерухомість у зв'язку з його викраденням або зруйнуванням, чи у зв'язку з визначенням такої нерухомості непридатної для використання внаслідок наявності непереборної сили або призначенням нерухомості для знесення, така фізична особа має право зменшити сукупний оподатковуваний дохід за результатами термінів передбачених пунктом 16.3 цього Закону на суму вартості, втраченої нерухомості але не більше звітного року на суму вартості втраченого майна, але не більше як на 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів фізичних осіб, отриманих протягом строків передбачених пунктом 16.3 цього Закону.
-208- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 16.1. викласти у редакції:
"16.1. У разі коли фізична особа - платник податку втрачає нерухомість у зв'язку з його викраденням або зруйнуванням, чи у зв'язку з визначенням такої нерухомості непридатної для використання внаслідок наявності непереборної сили або призначенням нерухомості для знесення, така фізична особа має право зменшити сукупний оподатковуваний дохід отриманий протягом термінів передбачених пунктом 16.3 цього Закону на суму вартості, втраченої нерухомості але не більше як на 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів фізичних осіб."
Враховано

16.1. У разі коли фізична особа - платник податку втрачає нерухомість у зв'язку з його викраденням або зруйнуванням, чи у зв'язку з визначенням такої нерухомості непридатної для використання внаслідок наявності непереборної сили або призначенням нерухомості для знесення, така фізична особа має право зменшити сукупний оподатковуваний дохід отриманий протягом термінів передбачених пунктом 16.3 цього Закону на суму вартості, втраченої нерухомості але не більше як на 51000 гривень.


-209- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 16.1 викласти у наступній редакції:
"16.1. У разі коли фізична особа - платник податку втрачає нерухомість у зв'язку з його викраденням або зруйнуванням, чи у зв'язку з визначенням такої нерухомості непридатної для використання внаслідок наявності непереборної сили або призначенням нерухомості для знесення, така фізична особа має право зменшити сукупний оподатковуваний дохід, отриманий протягом термінів передбачених пунктом 16.3 цього Закону на суму вартості втраченої нерухомості але не більше як на 700 вартісних меж малозабезпеченості."



286.
16.2. Якщо втрачена нерухомість була застрахована, суми страхового відшкодування включаються до валового доходу фізичної особи - страхувальника, а сума вартості нерухомості, що була застрахована включається до валових витрат фізичної особи страхувальника у порядку передбаченому пунктами 16.1 і 16.3 цієї статті за наслідками відповідного року та оподатковуються за наслідками податкового року, протягом якого було нараховане таке страхове відшкодування.
-210- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 16.2. Страхові відшкодування не мають оподаткуватись, вони є компенсацією втраченого. За інших обставин взагалі не буде сенсу страхуватись.

-211- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 16.2 замість слів "у порядку, передбаченому пунктами 16.1 і 16.3" записати "протягом строків, визначених пунктом 16.3" та додати речення: "У цьому випадку обмеження щодо суми вартості втраченої нерухомості, зазначене у пункті 16.1, не застосовується. Збільшення валових витрат платника податку здійснюється виключно після фактичного отримання страхового відшкодування (страхової виплати)."
Відхилено





Враховано

16.2. Якщо втрачена нерухомість була застрахована, суми страхового відшкодування включаються до валового доходу фізичної особи - страхувальника, а сума вартості нерухомості, що була застрахована включається до валових витрат фізичної особи страхувальника протягом строків, визначених пунктом 16.3 цієї статті за наслідками відповідного року та оподатковуються за наслідками податкового року, протягом якого було нараховане таке страхове відшкодування.
У цьому випадку обмеження щодо суми вартості втраченої нерухомості, зазначене у пункті 16.1, не застосовується. Збільшення валових витрат платника податку здійснюється виключно після фактичного отримання страхового відшкодування (страхової виплати).
287.
16.3 Пільга, передбачена пунктом 16.1 цієї статті, діє протягом строків, призначених для заміщення втраченої нерухомості на аналогічну за призначенням нерухомість, зокрема:


16.3 Пільга, передбачена пунктом 16.1 цієї статті, діє протягом строків, призначених для заміщення втраченої нерухомості на аналогічну за призначенням нерухомість, зокрема:
288.
у разі втрати нерухомості (житлового будинку або квартири) до закінчення п'ятого року після закінчення року, протягом якого була втрачена нерухомість;


у разі втрати нерухомості (житлового будинку або квартири) до закінчення п'ятого року після закінчення року, протягом якого була втрачена нерухомість;
289.
у разі втрати іншої нерухомості ніж вказаної в попередньому абзаці - до закінчення другого року, що настає за роком протягом якого була втрачена нерухомість.


у разі втрати іншої нерухомості ніж вказаної в попередньому абзаці - до закінчення другого року, що настає за роком протягом якого була втрачена нерухомість.
290.
16.4. Якщо фізична особа не заміщує втраченої нерухомості протягом строків, визначених у пункті 16.3 цієї статті, сума податкових пільг у розмірі суми вартості втраченої нерухомості додається до суми оподатковуваного доходу такої фізичної особи за наслідками відповідного податкового року та оподатковується у загальному порядку.
-212- Н.д.Стоян О.М. (Округ N 62)
Стаття 16.4. Якщо фізична особа не може відтворити свій достаток, який вона втратила через викрадення або зруйнування протягом 1-2 років, вона, згідно проекту даного Закону має нести додаткові витрати у вигляді відшкодування податкових пільг. В умовах надзвичайно низької заробітної плати та масових її невиплат такі умови оподаткування неприйнятні.
Відхилено

16.4. Якщо фізична особа не заміщує втраченої нерухомості протягом строків, визначених у пункті 16.3 цієї статті, сума податкових пільг у розмірі суми вартості втраченої нерухомості додається до суми оподатковуваного доходу такої фізичної особи за наслідками відповідного податкового року та оподатковується у загальному порядку.
291.
У разі заміщення втраченої нерухомості аналогічної за призначенням протягом строків, визначених у пункті 16.3, але в сумі що менше врахованої при оподаткуванні, сума податкових пільг в розмірі, що перевищує заміщену вартість нерухомості додається до оподатковуваного доходу.


У разі заміщення втраченої нерухомості аналогічної за призначенням протягом строків, визначених у пункті 16.3, але в сумі що менше врахованої при оподаткуванні, сума податкових пільг в розмірі, що перевищує заміщену вартість нерухомості додається до оподатковуваного доходу.
292.
16.5. Підставою для зменшення оподатковуваного прибутку за наслідками звітного року є підтвердження вартості втраченої нерухомості:


16.5. Підставою для зменшення оподатковуваного прибутку за наслідками звітного року є підтвердження вартості втраченої нерухомості:
293.
або за оцінкою страхової компанії, що застрахувала таку нерухомість;


або за оцінкою страхової компанії, що застрахувала таку нерухомість;
294.
або за оцінкою органів нотаріату, які засвідчили вартість такої нерухомості згідно з договорами купівлі-продажу або іншого відчуження нерухомості;
-213- Н.д.Бабич В.Г. (Округ N 97)
Пропонується інша редакція абзацу третього п.16.5
"або за оцінкою органів нотаріату (біржі), що засвідчили вартість такої нерухомості згідно з договорами купівлі-продажу або міни об'єктів нерухомості".
Відхилено

або за оцінкою органів нотаріату, які засвідчили вартість такої нерухомості згідно з договорами купівлі-продажу або іншого відчуження нерухомості;
295.
або за вартістю, зазначеною у розрахункових документах, що засвідчують факт придбання такої нерухомості;


або за вартістю, зазначеною у розрахункових документах, що засвідчують факт придбання такої нерухомості;
296.
або за іншою процедурою, встановленою законодавством.


або за іншою процедурою, встановленою законодавством.
297.
У разі існування більше одного виду оцінки, для зменшення оподатковуваної бази приймається оцінка, що є меншою.


У разі існування більше одного виду оцінки, для зменшення оподатковуваної бази приймається оцінка, що є меншою.
298.
За відсутності зазначених оцінок, податковий орган має право самостійно визначити вартість втраченої нерухомості, використовуючи метод аналогій, а за неможливості визначення аналогічної ціни - не визнати права платника податку на використання пільги, встановленої пунктом 16.1 цієї статті.


За відсутності зазначених оцінок, податковий орган має право самостійно визначити вартість втраченої нерухомості, використовуючи метод аналогій, а за неможливості визначення аналогічної ціни - не визнати права платника податку на використання пільги, встановленої пунктом 16.1 цієї статті.
299.
16.6. Факт втрати нерухомості має бути підтверджений офіційними висновками органів внутрішніх справ України або іншими організаціями, визначеними законодавством такими, що можуть засвідчувати обставини непереборної сили, або за висновками суду.


16.6. Факт втрати нерухомості має бути підтверджений офіційними висновками органів внутрішніх справ України або іншими організаціями, визначеними законодавством такими, що можуть засвідчувати обставини непереборної сили, або за висновками суду.


-214- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Додати пункт 16.7. такого змісту:
"16.7. У разі коли платник податку втрачає інше майно, що було застраховане, суми страхового відшкодування включаються до валового доходу фізичної особи-страхувальника, а сума вартості майна, оцінена відповідно до страхового договору, включається до його валових витрат за наслідками відповідного року, але не раніше отримання страхового відшкодування (страхової виплати). При цьому вимоги щодо обов'язкового заміщення втраченого майна не застосовується."
Враховано

16.7. У разі коли платник податку втрачає інше майно, що було застраховане, суми страхового відшкодування включаються до валового доходу фізичної особи-страхувальника, а сума вартості майна, оцінена відповідно до страхового договору, включається до його валових витрат за наслідками відповідного року, але не раніше отримання страхового відшкодування (страхової виплати). При цьому вимоги щодо обов`язкового заміщення втраченого майна не застосовується.
300.
Стаття 17. Порядок оподаткування доходів нерезидентів, а також доходів, отриманих з-за кордону України


Стаття 17. Порядок оподаткування доходів нерезидентів, а також доходів, отриманих з-за кордону України
301.
17.1. Будь-які доходи нерезидентів (крім пасивних), що мають джерела походження з України, обкладаються податком за ставкою 30 відсотків, який утримується особою, що виплачує такі доходи, у джерела їх виплати та за рахунок їх виплат.
-215- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 17.1 викласти у наступній редакції:
"17.1. Будь-які доходи нерезидентів (крім процентів і роялті), що мають джерела походження з України, обкладаються податком за ставкою 30 відсотків, який утримується особою, що виплачує такі доходи, у джерела їх виплати та за рахунок таких виплат.
Доходи нерезидентів, що отримуються з джерел, визначених у пункті 9.7 статті 9 цього Закону, оподатковуються за ставками і в порядку, що встановлені для оподаткування основних доходів резидентів."

17.1. Будь-які доходи нерезидентів (крім пасивних), що мають джерела походження з України, обкладаються податком за ставкою 30 відсотків, який утримується особою, що виплачує такі доходи, у джерела їх виплати та за рахунок їх виплат.
302.
Доходи нерезидентів, отримувані з джерел, визначених у пунктах 9.7 та 9.8 статті 9 цього Закону, оподатковуються за ставками і в порядку, що встановлені для оподаткування основних доходів резидентів.


Доходи нерезидентів, отримувані з джерел, визначених у пунктах 9.7 та 9.8 статті 9 цього Закону, оподатковуються за ставками і в порядку, що встановлені для оподаткування основних доходів резидентів.
303.
17.2. Пасивні доходи нерезидентів оподатковуються за ставками і в порядку, що встановлені пунктами 10.2, 10.3 і 10.4 статті 10 цього Закону.


17.2. Пасивні доходи нерезидентів оподатковуються за ставками і в порядку, що встановлені пунктами 10.2, 10.3 і 10.4 статті 10 цього Закону.
304.
17.3. Суми податків, утримані під час виплати доходів нерезидентам, є кінцевими і не підлягають перерахуванню за результатами звітного податкового року.


17.3. Суми податків, утримані під час виплати доходів нерезидентам, є кінцевими і не підлягають перерахуванню за результатами звітного податкового року.
305.
17.4. Соціальні пільги, встановлені статтею 7, пільги, встановлені статтями 12 -16 цього Закону, не застосовуються до нерезидентів.


17.4. Соціальні пільги, встановлені статтею 7, пільги, встановлені статтями 12 -16 цього Закону, не застосовуються до нерезидентів.
306.
17.5. Доходи резидентів, що мають джерела походження поза меж України, оподатковуються у складі сукупного оподатковуваного доходу такої фізичної особи за результатами звітного податкового року.


17.5. Доходи резидентів, що мають джерела походження поза меж України, оподатковуються у складі сукупного оподатковуваного доходу такої фізичної особи за результатами звітного податкового року.
307.
Стаття 18. Строки внесення податку до бюджету


Стаття 18. Строки внесення податку до бюджету
308.
18.1. Податок, утриманий з основного доходу, сплачується до бюджету до або під час виплат такого основного доходу, періодичність яких встановлюється згідно з пунктом 9.3 статті 9 цього Закону, але не рідше одного разу на календарний місяць.


18.1. Податок, утриманий з основного доходу, сплачується до бюджету до або під час виплат такого основного доходу, періодичність яких встановлюється згідно з пунктом 9.3 статті 9 цього Закону, але не рідше одного разу на календарний місяць.
309.
18.2. Податок, утриманий з неосновного доходу, в тому числі з пасивного доходу, сплачується до бюджету до або під час виплати такого неосновного доходу.


18.2. Податок, утриманий з неосновного доходу, в тому числі з пасивного доходу, сплачується до бюджету до або під час виплати такого неосновного доходу.
310.
18.3. Податок, сплачений з доходу від підприємницької діяльності у вигляді фіксованої суми згідно з пунктом 11.3 статті 11 цього Закону, вноситься до бюджету щомісячно до 25 числа місяця, що передує звітному.


18.3. Податок, сплачений з доходу від підприємницької діяльності у вигляді фіксованої суми згідно з пунктом 11.3 статті 11 цього Закону, вноситься до бюджету щомісячно до 25 числа місяця, що передує звітному.
311.
18.4. Податок, нарахований на дохід від підприємницької діяльності, що оподатковується у складі сукупного доходу фізичної особи згідно з пунктом 11.5 статті 11 цього Закону, вноситься до бюджету у строки, передбачені пунктами 18.1 або 18.2 цієї статті, залежно від того, є такий дохід основним або ні.
-216- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 18.4 слова "передбачені пунктами 18.1 або 18.2 цієї статті, залежно від того, є такий дохід основним або ні" замінити словами "передбачені пунктом 11.9 статті 11 цього Закону, незалежно від того, є такий дохід основним або ні."

18.4. Податок, нарахований на дохід від підприємницької діяльності, що оподатковується у складі сукупного доходу фізичної особи згідно з пунктом 11.5 статті 11 цього Закону, вноситься до бюджету у строки, передбачені пунктами 18.1 або 18.2 цієї статті, залежно від того, є такий дохід основним або ні.
312.
18.5. Податок, нарахований на дохід, отриманий від продажу нерухомості або іншого майна, вноситься до бюджету у строки, передбачені пунктом 18.2 цієї статті для неосновних доходів, з урахуванням особливостей, встановлених статтями 13 та 14 цього Закону.


18.5. Податок, нарахований на дохід, отриманий від продажу нерухомості або іншого майна, вноситься до бюджету у строки, передбачені пунктом 18.2 цієї статті для неосновних доходів, з урахуванням особливостей, встановлених статтями 13 та 14 цього Закону.
313.
18.6. Податок, нарахований на дохід, отриманий фізичною особою у вигляді спадщини або подарунків, вноситься до бюджету у строки, передбачені пунктом 18.2 цієї статті для неосновних доходів, з урахуванням особливостей, встановлених статтею 15 цього Закону.


18.6. Податок, нарахований на дохід, отриманий фізичною особою у вигляді спадщини або подарунків, вноситься до бюджету у строки, передбачені пунктом 18.2 цієї статті для неосновних доходів, з урахуванням особливостей, встановлених статтею 15 цього Закону.
314.
18.7. Податок, нарахований на сукупний оподатковуваний дохід фізичної особи, визначений за підсумками податкового року, вноситься до бюджету до 15 квітня року, що настає за звітним.


18.7. Податок, нарахований на сукупний оподатковуваний дохід фізичної особи, визначений за підсумками податкового року, вноситься до бюджету до 15 квітня року, що настає за звітним.
315.
Стаття 19. Особи, відповідальні за утримання (нарахування) та внесення податку до бюджету


Стаття 19. Особи, відповідальні за утримання (нарахування) та внесення податку до бюджету
316.
19.1. Особою, відповідальною за утримання та внесення до бюджету податку на основні доходи, є роботодавець (самозайнята особа), яка виплачує такі доходи.


19.1. Особою, відповідальною за утримання та внесення до бюджету податку на основні доходи, є роботодавець (самозайнята особа), яка виплачує такі доходи.
317.
19.2. Особою, відповідальною за утримання та внесення до бюджету податку на неосновні доходи (крім пасивних), є роботодавець (самозайнята особа), яка виплачує такі доходи.


19.2. Особою, відповідальною за утримання та внесення до бюджету податку на неосновні доходи (крім пасивних), є роботодавець (самозайнята особа), яка виплачує такі доходи.
318.
19.3. Особою, відповідальною за утримання та внесення до бюджету податку на пасивні доходи, є юридична особа або суб'єкт підприємницької діяльності, що не має статусу юридичної особи, які виплачують такі пасивні доходи.


19.3. Особою, відповідальною за утримання та внесення до бюджету податку на пасивні доходи, є юридична особа або суб'єкт підприємницької діяльності, що не має статусу юридичної особи, які виплачують такі пасивні доходи.
319.
19.4. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на доходи від підприємницької діяльності, є фізична особа, яка провадить таку діяльність.


19.4. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на доходи від підприємницької діяльності, є фізична особа, яка провадить таку діяльність.
320.
19.5. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на доходи, отримані від продажу майна, в тому числі нерухомого майна, є фізична особа, яка здійснює відчуження такого майна (нерухомого майна), або уповноважена такою особою інша особа (брокер, комісіонер, консигнатор, довірена особа).
-217- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 19.5. після слів продажу додати слова "(обміну)".

Враховано

19.5. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на доходи, отримані від продажу (обміну) майна, в тому числі нерухомого майна, є фізична особа, яка здійснює відчуження такого майна (нерухомого майна), або уповноважена такою особою інша особа (брокер, комісіонер, консигнатор, довірена особа).
321.
19.6. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на доходи, отримані у вигляді спадщини, є розпорядник майна (опікун), судовий виконавець або спадкоємець, який отримує таку спадщину. Порядок утримання податку та внесення його до бюджету є тотожнім порядку, встановленому пунктом 19.2. цієї статті для неосновних доходів.


19.6. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на доходи, отримані у вигляді спадщини, є розпорядник майна (опікун), судовий виконавець або спадкоємець, який отримує таку спадщину. Порядок утримання податку та внесення його до бюджету є тотожнім порядку, встановленому пунктом 19.2. цієї статті для неосновних доходів.
322.
19.7. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на сукупний оподатковуваний дохід за підсумками звітного року, є:


19.7. Особою, відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на сукупний оподатковуваний дохід за підсумками звітного року, є:
323.
у разі отримання сукупного оподатковуваного доходу у вигляді основного доходу, а також пасивних доходів, виплачуваних фізичній особі роботодавцем, - такий роботодавець, що виплачує такі доходи;


у разі отримання сукупного оподатковуваного доходу у вигляді основного доходу, а також пасивних доходів, виплачуваних фізичній особі роботодавцем, - такий роботодавець, що виплачує такі доходи;
324.
у разі, якщо до складу сукупного оподатковуваного доходу включають доходи, отримані з інших джерел, непередбачених у попередньому абзаці цього розділу, і такі доходи перевищують два неоподатковуваних мінімуми доходів громадян на рік, - фізична особа, отримувач такого сукупного оподатковуваного доходу.
-218- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині третій пункту 19.7. слова "два неоподатковуваних мінімуми доходів громадян на рік" замінити словами "12 розмірів вартісної межі малозабезпеченості на рік."

у разі, якщо до складу сукупного оподатковуваного доходу включають доходи, отримані з інших джерел, непередбачених у попередньому абзаці цього розділу, і такі доходи перевищують 34 гривні на рік, - фізична особа, отримувач такого сукупного оподатковуваного доходу.
325.
Стаття 20. Джерела виплати податку


Стаття 20. Джерела виплати податку
326.
20.1. Податки з будь-яких доходів, що виплачуються фізичній особі у грошовій формі, утримуються з джерел виплат таких доходів за рахунок таких виплат.


20.1. Податки з будь-яких доходів, що виплачуються фізичній особі у грошовій формі, утримуються з джерел виплат таких доходів за рахунок таких виплат.
327.
20.2. Податки з будь-яких доходів, що виплачуються фізичній особі в іншій, ніж грошовій, формі, утримуються з джерел виплат за рахунок особи, яка здійснює такі виплати. При цьому база для нарахувань такого податку фізичній особі з доходів не за основним місцем визначається як вартість товарів (робіт, послуг), отриманих фізичною особою, поділена на 0,70.


20.2. Податки з будь-яких доходів, що виплачуються фізичній особі в іншій, ніж грошовій, формі, утримуються з джерел виплат за рахунок особи, яка здійснює такі виплати. При цьому база для нарахувань такого податку фізичній особі з доходів не за основним місцем визначається як вартість товарів (робіт, послуг), отриманих фізичною особою, поділена на 0,70.
328.
База для нарахувань такого податку фізичної особи з доходів за основним місцем визначається як вартість товарів (робіт, послуг), отриманих фізичною особою, збільшена на суму податку, нарахованого відповідно до шкал і ставок визначених статтею 8 цього Закону.
-219- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині другій пункту 20.2 слова "відповідно до шкал і ставок визначених статтею 8 цього Закону" замінити на слова "відповідно до податкової шкали ставок, зазначеної у статті 8 цього Закону."

База для нарахувань такого податку фізичної особи з доходів за основним місцем визначається як вартість товарів (робіт, послуг), отриманих фізичною особою, збільшена на суму податку, нарахованого відповідно до шкал і ставок визначених статтею 8 цього Закону.
329.
Зазначена база використовується для вирахування сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за результатами року, а також для визначення валових витрат особи, яка здійснює виплати таких доходів.


Зазначена база використовується для вирахування сукупного оподатковуваного доходу фізичної особи за результатами року, а також для визначення валових витрат особи, яка здійснює виплати таких доходів.
330.
Під вартістю товарів (робіт, послуг) розуміється їх звичайна ціна, визначена згідно з пунктом 1.2 статті 1 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств".
-220- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У частині четвертій пункту 20.2 слова "згідно з пунктом 1.2" замінити на слова "згідно з пунктом 1.20".

Під вартістю товарів (робіт, послуг) розуміється їх звичайна ціна, визначена згідно з пунктом 1.2 статті 1 Закону "Про оподаткування прибутку підприємств".
331.
Стаття 21. Визначення сукупного оподатковуваного доходу за результатами звітного року, суми річних податкових зобов'язань, а також порядок складення і подання декларації про доходи


Стаття 21. Визначення сукупного оподатковуваного доходу за результатами звітного року, суми річних податкових зобов'язань, а також порядок складення і подання декларації про доходи
332.
21.1. Сума сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за результатами звітного року, визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу фізичної особи за звітний рік, на суму валових витрат, понесених такою фізичною особою протягом звітного року.



21.1. Сума сукупного оподатковуваного доходу, отриманого за результатами звітного року, визначається шляхом зменшення суми скоригованого валового доходу фізичної особи за звітний рік, на суму валових витрат, понесених такою фізичною особою протягом звітного року.
333.
Скоригований валовий дохід фізичної особи включає суми будь-яких доходів, отриманих у грошовій та інших формах протягом звітного року, за винятком доходів, оподаткованих кінцевим податком у випадках, передбачених частиною першою пункту 11.7 статті 11, статтею 17 цього Закону, та тих, що не включаються до складу валового доходу згідно з положеннями пунктів 4.3, 4.4 статті 4 , пункту 12.1 статті 12, 13.1 статті 13, 14.1 статті 14, 15.1 статті 15 та 16.1 статті 16 цього Закону.
-221- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
У пункті 21.1 після слів у "випадках, передбачених" додати слова: "частиною другою пункту 10.2, частиною другою пункту 10.4, частиною другою пункту 10.5 статті 10" і далі за текстом.

-222- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Частину другу пункту 21.1 викласти у наступній редакції:
"Скоригований валовий дохід фізичної особи включає суми будь-яких доходів, отриманих у грошовій та інших формах протягом звітного року, за винятком доходів, оподаткованих кінцевим податком у випадках, передбачених частиною третьою пункту 10.2, частиною другою пункту 10.4, частиною другою пункту 10.5 статті 10, частиною першою пункту 11.5 статті 11, статтею 17 цього Закону, та тих, що не включаються до складу валового доходу згідно з положеннями пунктів 4.3, 4.4 статті 4 , пункту 12.1 статті 12, 13.1 статті 13, 14.1 статті 14, 15.1 статті 15 та 16.1 статті 16 цього Закону."

Враховано
Скоригований валовий дохід фізичної особи включає суми будь-яких доходів, отриманих у грошовій та інших формах протягом звітного року, за винятком доходів, оподаткованих кінцевим податком у випадках, передбачених частиною другою пункту 10.2, частиною другою пункту 10.4, частиною другою пункту 10.5 статті 10, частиною першою пункту 11.7 статті 11, статтею 17 цього Закону, та тих, що не включаються до складу валового доходу згідно з положеннями пунктів 4.3, 4.4 статті 4 , пункту 12.1 статті 12, 13.1 статті 13, 14.1 статті 14, 15.1 статті 15 та 16.1 статті 16 цього Закону.
334.
Валові витрати фізичної особи включають суми витрат, визначених пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.


Валові витрати фізичної особи включають суми витрат, визначених пунктом 6.1 статті 6 цього Закону.
335.
21.2. Сукупний оподатковуваний дохід, визначений згідно з пунктом 21.1 цієї статті, є базою для нарахування податку за ставками і податковими шкалами, визначеними пунктом 8.1 статті 8 цього Закону.


21.2. Сукупний оподатковуваний дохід, визначений згідно з пунктом 21.1 цієї статті, є базою для нарахування податку за ставками і податковими шкалами, визначеними пунктом 8.1 статті 8 цього Закону.
336.
21.3. У разі коли особою, відповідальною за нарахування і внесення до бюджету податку з сукупного оподатковуваного доходу є безпосередньо платник податку, він зобов'язаний:


21.3. У разі коли особою, відповідальною за нарахування і внесення до бюджету податку з сукупного оподатковуваного доходу є безпосередньо платник податку, він зобов'язаний:
337.
визначити суму власних податкових зобов'язань та/або суму зобов'язань бюджету щодо повернення надмірно сплачених податків;


визначити суму власних податкових зобов'язань та/або суму зобов'язань бюджету щодо повернення надмірно сплачених податків;
338.
надати до 15 квітня року, що настає за звітним, податковому органу за постійним місцем проживання декларацію про сукупний оподатковуваний дохід (далі - декларація про доходи);


надати до 15 квітня року, що настає за звітним, податковому органу за постійним місцем проживання декларацію про сукупний оподатковуваний дохід (далі - декларація про доходи);
339.
сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання до бюджету до моменту подання декларації про доходи податковому органу.


сплатити суму самостійно нарахованого податкового зобов'язання до бюджету до моменту подання декларації про доходи податковому органу.
340.
21.4. У разі коли особою, відповідальною за нарахування і внесення до бюджету податку з сукупного оподатковуваного доходу від підприємницької діяльності, є фізична особа - суб'єкт такої діяльності, декларація про доходи складається за формою, передбаченою Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" для юридичних осіб, та подається у строки, встановлені таким Законом.


21.4. У разі коли особою, відповідальною за нарахування і внесення до бюджету податку з сукупного оподатковуваного доходу від підприємницької діяльності, є фізична особа - суб'єкт такої діяльності, декларація про доходи складається за формою, передбаченою Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств" для юридичних осіб, та подається у строки, встановлені таким Законом.
341.
21.5. Строк подання декларації про доходи, встановлений пунктом 21.3 цієї статті, може бути перенесений за рішенням податкового органу у разі існування достатніх доказів, що у період з 1 січня до 15 березня року, що настає за звітним фізичні особи:



21.5. Строк подання декларації про доходи, встановлений пунктом 21.3 цієї статті, може бути перенесений за рішенням податкового органу у разі існування достатніх доказів, що у період з 1 січня до 15 березня року, що настає за звітним фізичні особи:
342.
перебували за кордоном України;


перебували за кордоном України;
343.
перебували у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;


перебували у плаванні на морських суднах за кордоном України у складі команди (екіпажу) таких суден;
344.
перебували у місцях позбавлення волі за вироком суду;


перебували у місцях позбавлення волі за вироком суду;
345.
мали обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном такої фізичної особи на території інших держав або через інші обставини непереборної сили, підтверджені документально;


мали обмежену свободу пересування у зв'язку з ув'язненням чи полоном такої фізичної особи на території інших держав або через інші обставини непереборної сили, підтверджені документально;
346.
були визнані за рішенням суду безвісти пропалими або перебували у розшуку у випадках, передбачених законодавством.
-223- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності (Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України)
У абзаці шостому пункту 21.5 слова "за рішенням суду безвісти пропалими" слід замінити словами "у судовому порядку безвісно відсутніми".
Враховано

були визнані у судовому порядку безвісно відсутніми або перебували у розшуку у випадках, передбачених законодавством.
347.
Зазначені фізичні особи зобов'язані подати декларацію про доходи у місячний строк після закінчення обставин, зазначених у цьому пункті.


Зазначені фізичні особи зобов'язані подати декларацію про доходи у місячний строк після закінчення обставин, зазначених у цьому пункті.
348.
21.6. Резиденти, які виїжджають за кордон України на постійне місце проживання або змінюють українське громадянство на інше, зобов'язані подати податковому органу декларацію про доходи не пізніш як за 60 календарних днів до такого виїзду (зміни). На підставі поданої декларації податковий орган видає такій фізичній особі довідку про погашення податкових зобов'язань, яка здається органам митного контролю під час перетину митного кордону та є підставою для проведення митних процедур.


21.6. Резиденти, які виїжджають за кордон України на постійне місце проживання або змінюють українське громадянство на інше, зобов'язані подати податковому органу декларацію про доходи не пізніш як за 60 календарних днів до такого виїзду (зміни). На підставі поданої декларації податковий орган видає такій фізичній особі довідку про погашення податкових зобов'язань, яка здається органам митного контролю під час перетину митного кордону та є підставою для проведення митних процедур.
349.
З метою оподаткування, майно, що перебуває у власності фізичних осіб, які від'їжджають за кордон України на постійне місце проживання або змінюють громадянство, вважається проданим у день подання заяви про такий виїзд або таку зміну за поточними ринковими цінами.


З метою оподаткування, майно, що перебуває у власності фізичних осіб, які від'їжджають за кордон України на постійне місце проживання або змінюють громадянство, вважається проданим у день подання заяви про такий виїзд або таку зміну за поточними ринковими цінами.
350.
21.7. Зобов'язання фізичних осіб щодо подання декларації про доходи вважаються виконаними без виконання пунктів 21.3 - 21.5 цієї статті у разі коли такі особи:


21.7. Зобов'язання фізичних осіб щодо подання декларації про доходи вважаються виконаними без виконання пунктів 21.3 - 21.5 цієї статті у разі коли такі особи:
351.
є неповнолітніми або недієздатними особами і перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави;


є неповнолітніми або недієздатними особами і перебувають на повному утриманні інших осіб та/або держави;
352.
є засудженими до позбавлення волі за рішенням суду, перебували у полоні або ув'язненні на території інших держав протягом усього податкового року;


є засудженими до позбавлення волі за рішенням суду, перебували у полоні або ув'язненні на території інших держав протягом усього податкового року;
353.
були визнані безвісно відсутніми, об'явлені по суду померлими чи перебували у розшуку протягом усього податкового року;
-224- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності (Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України)
У абзаці четвертому пункту 21.7 слова "об'явлені по суду" слід замінити словами "оголошені в судовому порядку".
Враховано

були визнані безвісно відсутніми, оголошені в судовому порядку померлими чи перебували у розшуку протягом усього податкового року;
354.
є особами, які одержували доходи протягом звітного податкового року виключно у вигляді державної пенсії та державної стипендії, державної адресної допомоги, житлових та інших субсидій і компенсації, виплачуваних (відшкодовуваних) за рахунок бюджетів згідно з законодавством;


є особами, які одержували доходи протягом звітного податкового року виключно у вигляді державної пенсії та державної стипендії, державної адресної допомоги, житлових та інших субсидій і компенсації, виплачуваних (відшкодовуваних) за рахунок бюджетів згідно з законодавством;
355.
є військовозобов'язаними строкової служби.
-225- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 21.7. доповнити частиною сьомою наступного змісту:
"є особами, які мають неосновні доходи, що не перевищують 12 розмірів межі малозабезпеченості на рік."

є військовозобов'язаними строкової служби.
356.
21.8. Декларації про доходи заповнюються фізичною особою платником податку або іншою особою, уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення.


21.8. Декларації про доходи заповнюються фізичною особою платником податку або іншою особою, уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення.
357.
У разі коли уповноважена платником податку особа заповнює декларацію про доходи за винагороду, така уповноважена особа несе відповідальність за неправильне або неналежне заповнення та подання такої декларації у порядку та сумах, передбачених для фізичної особи - платника податку.


У разі коли уповноважена платником податку особа заповнює декларацію про доходи за винагороду, така уповноважена особа несе відповідальність за неправильне або неналежне заповнення та подання такої декларації у порядку та сумах, передбачених для фізичної особи - платника податку.
358.
Зобов'язання щодо подання декларації про доходи фізичної особи покладаються також на інших, ніж платник податку, осіб:


Зобов'язання щодо подання декларації про доходи фізичної особи покладаються також на інших, ніж платник податку, осіб:
359.
на опікуна або піклувальника, стосовно доходів, отриманих неповнолітньою або недієздатною особою, за винятком осіб, зазначених у пункті 21.7 цієї статті;


на опікуна або піклувальника, стосовно доходів, отриманих неповнолітньою або недієздатною особою, за винятком осіб, зазначених у пункті 21.7 цієї статті;
360.
на спадкоємців (розпорядників майна, судових виконавців) стосовно доходів, отриманих протягом податкового року фізичною особою, яка померла;


на спадкоємців (розпорядників майна, судових виконавців) стосовно доходів, отриманих протягом податкового року фізичною особою, яка померла;
361.
на роботодавця фізичної особи, яка отримує основні та інші доходи виключно від такого роботодавця;


на роботодавця фізичної особи, яка отримує основні та інші доходи виключно від такого роботодавця;
362.
на судового виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів фізичної особи платника податку, об'явленої в установленому порядку банкрутом;


на судового виконавця, уповноваженого здійснювати заходи щодо забезпечення майнових претензій кредиторів фізичної особи платника податку, об'явленої в установленому порядку банкрутом;
363.
на інших осіб у випадках, визначених законодавством.


на інших осіб у випадках, визначених законодавством.
364.
Зазначені у цьому пункті особи несуть відповідальність за порушення норм цього Закону в обсягах, передбачених для фізичної особи - платника податку.


Зазначені у цьому пункті особи несуть відповідальність за порушення норм цього Закону в обсягах, передбачених для фізичної особи - платника податку.
365.
21.9. Подання декларації про доходи здійснюється шляхом її надіслання податковому органу поштою з повідомленням про вручення або шляхом особистого вручення уповноваженим особам податкового органу за вибором платника податку.


21.9. Подання декларації про доходи здійснюється шляхом її надіслання податковому органу поштою з повідомленням про вручення або шляхом особистого вручення уповноваженим особам податкового органу за вибором платника податку.
366.
Поштове відправлення має бути надіслане у строки, передбачені пунктами 21.3 - 21.6 цієї статті. Плата за зазначене поштове відправлення не справляється. Витрати поштових установ, понесені у зв'язку з таким поштовим відправленням, відшкодовуються за рахунок бюджету.


Поштове відправлення має бути надіслане у строки, передбачені пунктами 21.3 - 21.6 цієї статті. Плата за зазначене поштове відправлення не справляється. Витрати поштових установ, понесені у зв'язку з таким поштовим відправленням, відшкодовуються за рахунок бюджету.
367.
Порядок оформлення зазначених поштових відправлень, а також нормативи їх обігу встановлюються Кабінетом Міністрів України.


Порядок оформлення зазначених поштових відправлень, а також нормативи їх обігу встановлюються Кабінетом Міністрів України.
368.
21.10. Податкові органи здійснюють перевірку правильності заповнення та розрахунків декларації про доходи. У разі виникнення достатніх сумнівів щодо правомірності включення окремих сум до валових доходів або валових витрат податковий орган має право звернутися до платника податку з поданням про надіслання додаткової фінансової та іншої інформації. Платник податку зобов'язаний надіслати податковому органу таку інформацію протягом 30 календарних днів з моменту отримання такого подання.


21.10. Податкові органи здійснюють перевірку правильності заповнення та розрахунків декларації про доходи. У разі виникнення достатніх сумнівів щодо правомірності включення окремих сум до валових доходів або валових витрат податковий орган має право звернутися до платника податку з поданням про надіслання додаткової фінансової та іншої інформації. Платник податку зобов'язаний надіслати податковому органу таку інформацію протягом 30 календарних днів з моменту отримання такого подання.
369.
У разі невідправлення платником податку зазначеної інформації протягом 30 днів податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань фізичної особи на підставі наявних даних та здійснити заходи щодо її стягнення. Рішення податкового органу може бути оскаржене у судовому порядку.


У разі невідправлення платником податку зазначеної інформації протягом 30 днів податковий орган має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань фізичної особи на підставі наявних даних та здійснити заходи щодо її стягнення. Рішення податкового органу може бути оскаржене у судовому порядку.
370.
У разі коли за наслідками підрахунків сукупного оподатковуваного доходу за результатами звітного року фізична особа має право на отримання відшкодування надміру сплачених податків, така фізична особа надсилає разом з декларацією про доходи заяву про повернення суми надміру сплачених податків. Податкові органи розглядають декларації, подані разом з такими заявами, у першочерговому порядку та здійснюють відшкодування суми надміру сплачених податків до 1 червня року, що настає за звітним. У разі перевищення граничних строків відшкодування сума, що підлягає поверненню, вважається бюджетним боргом і на неї нараховується пеня у розмірі, встановленому для платників податку.


У разі коли за наслідками підрахунків сукупного оподатковуваного доходу за результатами звітного року фізична особа має право на отримання відшкодування надміру сплачених податків, така фізична особа надсилає разом з декларацією про доходи заяву про повернення суми надміру сплачених податків. Податкові органи розглядають декларації, подані разом з такими заявами, у першочерговому порядку та здійснюють відшкодування суми надміру сплачених податків до 1 червня року, що настає за звітним. У разі перевищення граничних строків відшкодування сума, що підлягає поверненню, вважається бюджетним боргом і на неї нараховується пеня у розмірі, встановленому для платників податку.
371.
У разі коли декларації про доходи подаються особами, визначеними пунктом 21.6 цієї статті, податковий орган зобов'язаний здійснити перевірку правильності заповнення та розрахунків декларації протягом 30 днів з моменту отримання такої декларації та видати такій фізичній особі довідку про погашення податкових зобов'язань.


У разі коли декларації про доходи подаються особами, визначеними пунктом 21.6 цієї статті, податковий орган зобов'язаний здійснити перевірку правильності заповнення та розрахунків декларації протягом 30 днів з моменту отримання такої декларації та видати такій фізичній особі довідку про погашення податкових зобов'язань.
372.
Для перевірки правильності заповнення та розрахунків декларації про доходи фізичної особи від підприємницької діяльності застосовуються строки, встановлені Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".


Для перевірки правильності заповнення та розрахунків декларації про доходи фізичної особи від підприємницької діяльності застосовуються строки, встановлені Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств".
373.
21.11. У разі коли за наслідками перевірки правильності заповнення та розрахунків декларації про доходи або після проведення документальних та інших перевірок податковий орган донараховує суму податкових зобов'язань, платіжне повідомлення про таке донарахування надсилається на адресу фізичної особи за місцем її постійного проживання або на адресу інших осіб, визначених пунктом 21.8 цієї статті.
-226- Н.д.Безсмертний Р.П. (Реєстр.картка №397)
В пункті 11 статті 21 законопроекту визначений термін сплати податкових донарахувань для фізичної особи 30 календарних днів від дати отримання платіжного повідомлення, пропоную доповнити - "за даними поштового відділення". (в противному разі, строк сплати можна оскаржити).

21.11. У разі коли за наслідками перевірки правильності заповнення та розрахунків декларації про доходи або після проведення документальних та інших перевірок податковий орган донараховує суму податкових зобов'язань, платіжне повідомлення про таке донарахування надсилається на адресу фізичної особи за місцем її постійного проживання або на адресу інших осіб, визначених пунктом 21.8 цієї статті.
374.
Особа, яка відповідає за сплату податку, зобов'язана внести до бюджету суму податкових донарахувань протягом:


Особа, яка відповідає за сплату податку, зобов'язана внести до бюджету суму податкових донарахувань протягом:
375.
для фізичної особи - 30 календарних днів від дати отримання платіжного повідомлення;


для фізичної особи - 30 календарних днів від дати отримання платіжного повідомлення;
376.
для юридичної особи у випадках, визначених пунктом 21.8, під час найближчої дати внесення податків на основні доходи осіб, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою, але не пізніше тридцятиденного строку, встановленого для фізичної особи.


для юридичної особи у випадках, визначених пунктом 21.8, під час найближчої дати внесення податків на основні доходи осіб, які перебувають у трудових відносинах з такою юридичною особою, але не пізніше тридцятиденного строку, встановленого для фізичної особи.
377.
Додатково нараховані суми податкових зобов'язань внаслідок виявлення арифметичних помилок та описок безпосередньо підприємствами за місцем основної роботи фізичних осіб утримуються такими підприємствами під час найближчої дати внесення податків з основних доходів осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким підприємством, але не пізніше зазначеного тридцятиденного строку.


Додатково нараховані суми податкових зобов'язань внаслідок виявлення арифметичних помилок та описок безпосередньо підприємствами за місцем основної роботи фізичних осіб утримуються такими підприємствами під час найближчої дати внесення податків з основних доходів осіб, які перебувають у трудових відносинах з таким підприємством, але не пізніше зазначеного тридцятиденного строку.
378.
Якщо протягом наступних десяти робочих днів після подання декларації про доходи фізична особа (уповноважена платником податку особа) самостійно виявила у декларації арифметичні помилки або випадки неналежного врахування доходів або витрат, така фізична особа (уповноважена платником податку особа) має право подати у цей період до податкового органу письмову заяву про внесення до декларації відповідних уточнень та змін.


Якщо протягом наступних десяти робочих днів після подання декларації про доходи фізична особа (уповноважена платником податку особа) самостійно виявила у декларації арифметичні помилки або випадки неналежного врахування доходів або витрат, така фізична особа (уповноважена платником податку особа) має право подати у цей період до податкового органу письмову заяву про внесення до декларації відповідних уточнень та змін.
379.
21.12. Декларація про доходи, заява про повернення надміру сплачених податків, інші податкові форми, встановлювані центральним податковим органом України, повинні:


21.12. Декларація про доходи, заява про повернення надміру сплачених податків, інші податкові форми, встановлювані центральним податковим органом України, повинні:
380.
складатися у спрощеній формі з використанням загальновживаної термінології;


складатися у спрощеній формі з використанням загальновживаної термінології;
381.
містити детальні інструкції для заповнення таких податкових форм;


містити детальні інструкції для заповнення таких податкових форм;
382.
розповсюджуватися безоплатно серед фізичних осіб, а також бути загальнодоступними для населення.


розповсюджуватися безоплатно серед фізичних осіб, а також бути загальнодоступними для населення.
383.
Стаття 22. Забезпечення виконання податкових зобов'язань


Стаття 22. Забезпечення виконання податкових зобов'язань
384.
22.1. Будь-які юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, постійні представництва нерезидентів, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю, зобов'язані утримувати та вносити до бюджету податок з будь-яких видів доходів фізичних осіб, отриманих від цих суб'єктів підприємницької діяльності у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону.
-227- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 22.1 викласти у наступній редакції:
"22.1. Будь-які особи (зокрема, юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, а також постійні представництва нерезидентів, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю) зобов'язані утримувати та вносити до бюджету податок з будь-яких видів доходів фізичних осіб у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону."

22.1. Будь-які юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, постійні представництва нерезидентів, фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують найману працю, зобов'язані утримувати та вносити до бюджету податок з будь-яких видів доходів фізичних осіб, отриманих від цих суб'єктів підприємницької діяльності у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону.
385.
22.2. У разі коли фізична особа безпосередньо отримує доходи у формах, визначених статтями 13 - 15 цього Закону, податок справляється до або під час нотаріального посвідчення відповідних договорів.


22.2. У разі коли фізична особа безпосередньо отримує доходи у формах, визначених статтями 13 - 15 цього Закону, податок справляється до або під час нотаріального посвідчення відповідних договорів.
386.
Якщо фізична особа продає майно юридичній особі, податок утримується покупцем під час виплати сум доходу за рахунок таких сум та вноситься до бюджету в установлені цим Законом строки.


Якщо фізична особа продає майно юридичній особі, податок утримується покупцем під час виплати сум доходу за рахунок таких сум та вноситься до бюджету в установлені цим Законом строки.
387.
22.3. Майнове забезпечення непогашених у строк податкових зобов'язань фізичної особи здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.


22.3. Майнове забезпечення непогашених у строк податкових зобов'язань фізичної особи здійснюється у порядку, передбаченому чинним законодавством.
388.
Норма цього пункту стосується також осіб, зобов'язаних виконувати податкові зобов'язання від імені фізичної особи у випадках, передбачених пунктом 21.6 статті 21 цього Закону.


Норма цього пункту стосується також осіб, зобов'язаних виконувати податкові зобов'язання від імені фізичної особи у випадках, передбачених пунктом 21.6 статті 21 цього Закону.
389.
22.4. За запитом податкового органу особи, які виплачували будь-який дохід фізичним особам (включаючи підприємців), зобов'язані надавати такому податковому органові будь-які відомості, пов'язані з такими виплатами.


22.4. За запитом податкового органу особи, які виплачували будь-який дохід фізичним особам (включаючи підприємців), зобов'язані надавати такому податковому органові будь-які відомості, пов'язані з такими виплатами.
390.
22.5. Додатково до відомостей, зазначених у пункті 22.4, підприємства (установи, організації) щоквартально подають податковому органу письмову інформацію про суми нарахованого фізичним особам доходу і утриманого податку. Порядок подання такої інформації, її обсяг і форма, а також порядок її оброблення і збереження встановлює центральний податковий орган України.
-228- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 22.5 викласти у наступній редакції:
"22.5. Додатково до відомостей, зазначених у пункті 22.4, підприємства (установи, організації) щоквартально подають податковому органу інформацію про суми нарахованого фізичним особам доходу і утриманого податку. Порядок подання такої інформації як у письмовій так і у електронній формі, обсяг та зміст показників цієї інформації, а також порядок її оброблення і збереження встановлює центральний податковий орган України.
Чеки на отримання готівки для виплати заробітної плати приймаються установами банків тільки за умови обов'язкового подання клієнтами (підприємствами, установами, організаціями) платіжних доручень на перерахування до бюджету утриманих сум податку у розмірі, що не є меншою 10 відсотків суми заробітної плати, що отримується по цьому чеку."

22.5. Додатково до відомостей, зазначених у пункті 22.4, підприємства (установи, організації) щоквартально подають податковому органу письмову інформацію про суми нарахованого фізичним особам доходу і утриманого податку. Порядок подання такої інформації, її обсяг і форма, а також порядок її оброблення і збереження встановлює центральний податковий орган України.
391.
Чеки на отримання готівки для виплати заробітної плати приймаються установами банків тільки за умови обов'язкового подання клієнтами (підприємствами, установами, організаціями) платіжних доручень на перерахування до бюджету утриманих сум податку з суми заробітної плати отриманої по цьому чеку.


Чеки на отримання готівки для виплати заробітної плати приймаються установами банків тільки за умови обов'язкового подання клієнтами (підприємствами, установами, організаціями) платіжних доручень на перерахування до бюджету утриманих сум податку з суми заробітної плати отриманої по цьому чеку.
392.
Стаття 23. Податкова адреса фізичної особи


Стаття 23. Податкова адреса фізичної особи
393.
23.1. Будь-яка фізична особа зобов'язана мати податкову адресу, яка визначається за місцем постійного проживання фізичної особи та/або за місцем отримання основного доходу такою фізичною особою.


23.1. Будь-яка фізична особа зобов'язана мати податкову адресу, яка визначається за місцем постійного проживання фізичної особи та/або за місцем отримання основного доходу такою фізичною особою.
394.
23.2. Місце постійного проживання фізичної особи - місце знаходження житлового будинку або квартири, що використовуються фізичною особою як місце її постійного або переважного проживання, пов'язане з повсякденною та постійною діяльністю цієї фізичної особи та/або з місцем отримання найбільших (регулярних) доходів (за винятком пасивних) такої фізичної особи або членів її сім'ї незалежно від того, чи перебуває цей житловий будинок або квартира у власності такої фізичної особи або в її користуванні згідно з умовами договору оренди (найму, піднайму).
-229- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 23.2 викласти у наступній редакції:
"23.2. Місце постійного проживання фізичної особи - місце, де знаходиться його постійне житло, незалежно від того, чи перебуває це житло у власності такої фізичної особи або в її користуванні згідно з умовами договору оренди (найму, піднайму); або де він має більш тісні особисті і економічні зв'язки (центр життєвих інтересів); або де він звичайно проживає (перебуває) і має намір проживати протягом необмеженого терміну, не обмежуючи таке проживання певною метою, і за умови, що таке проживання не є наслідком виконання цією особою службових обов'язків або зобов'язань за договором (контрактом).

23.2. Місце постійного проживання фізичної особи - місце знаходження житлового будинку або квартири, що використовуються фізичною особою як місце її постійного або переважного проживання, пов'язане з повсякденною та постійною діяльністю цієї фізичної особи та/або з місцем отримання найбільших (регулярних) доходів (за винятком пасивних) такої фізичної особи або членів її сім'ї незалежно від того, чи перебуває цей житловий будинок або квартира у власності такої фізичної особи або в її користуванні згідно з умовами договору оренди (найму, піднайму).
395.
23.3. У разі коли фізична особа має у власності або використанні більш як один житловий будинок або квартиру, вона самостійно визначає власну податкову адресу виходячи з місця отримання нею найбільшого постійного (регулярного) доходу (за винятком пасивного) та повідомляє його відповідному податковому органу до початку податкового періоду.


23.3. У разі коли фізична особа має у власності або використанні більш як один житловий будинок або квартиру, вона самостійно визначає власну податкову адресу виходячи з місця отримання нею найбільшого постійного (регулярного) доходу (за винятком пасивного) та повідомляє його відповідному податковому органу до початку податкового періоду.
396.
23.4. За наявності достатніх доказів того, що фізична особа неправильно визначила податкову адресу, податковий орган може визначити її самостійно, повідомивши платнику податку про своє рішення.


23.4. За наявності достатніх доказів того, що фізична особа неправильно визначила податкову адресу, податковий орган може визначити її самостійно, повідомивши платнику податку про своє рішення.
397.
Стаття 24. Визначення податкових зобов'язань фізичної особи за оцінкою її витрат
-230- Кабінет Міністрів України
Статтю 24 викласти у такій редакції: "Стаття 24. Визначення податкових зобов'язань фізичної особи за оцінкою її витрат
24.1. Податковий орган визначає податкові зобов'язання платника податку, використовуючи оцінку його витрат, якщо встановлено, що вони перевищують задекларований рівень сукупного (валового) доходу у звітному періоді на ЗО розмірів вартісної величини межі малозабезпеченості.
Зазначена оцінка проводиться за фактами витрат на придбання і утримання нерухомості, іншого майна, у тому числі транспортних засобів (автомобілів, плавзасобів, літаків), коштовностей, землі, фондових та валютних цінностей, предметів старовини і мистецтва, корпоративних прав, та на інші цілі.
24.2. У разі невідповідності суми заявлених фізичною особою доходів у декларації за звітний період її витратам податковий орган надсилає платникові податку письмове звернення про необхідність обгрунтування сум та джерел походження доходів, спрямованих на придбання та утримання зазначених об'єктів власності або покриття витрат на інші цілі.
Платник податку зобов'язаний подати податковому органу таке обгрунтування протягом 30 календарних днів з моменту отримання письмового звернення.
Якщо платник податку не подав податковому органу такого обгрунтування у зазначений термін або воно не містить достатньої інформації про джерела надходження і суму доходів, такі дії фізичної особи вважаються прихованням доходів від оподаткування.
За фактом приховання доходів здійснюється податкове розслідування з метою визначення податкових зобов'язань.
Підставою для нарахування податкових зобов'язань за оцінкою витрат не може бути побічна неперевірена інформація щодо отримання фізичною особою або членами її сім'ї додаткових джерел доходів.
Обсяг понесених фізичною особою витрат визначається податковими органами на підставі (але не виключно) відомостей, отримуваних від митних органів, банківських установ, нотаріусів, бірж, а також від інших підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, щодо здійснених платником податку угод та пов'язаних із ними витрат.
Не обгрунтована фізичною особою різниця між задекларованим валовим доходом та фактично понесеними витратами включається до складу його сукупного (валового) доходу і підлягає оподаткуванню за шкалою ставок згідно з пунктом 1 статті 8 цього Закону.

Стаття 24. Визначення податкових зобов'язань фізичної особи за оцінкою її витрат


24.3. Рішення про пред'явлення таких зобов'язань платникові податку приймається керівником податкового органу за місцем податкової адреси платника податку або вищим податковим органом.
У разі виконання платником податку додатково нарахованих податкових зобов'язань за оцінкою його витрат фінансові санкції до такого платника податку не застосовуються.
Застосування фінансових санкцій та іншої міри відповідальності до платника податку здійснюється згідно із законодавством.
Зазначене рішення може бути оскаржене платником податку у вищому податковому органі та у судовому порядку. При цьому тягар доказів щодо правомірності здійсненого нарахування податку несе платник податку. Протягом періоду розгляду скарги на рішення податкового органу (до прийняття остаточного рішення суду) фінансові санкції до платника податку не застосовуються.
24.4. Порядок визначення податкових зобов'язань фізичної особи за оцінкою її витрат на підставі вимог податкового органу про письмове обгрунтування доходів та джерел їх походження згідно з цією статтею поширюється також на фізичних осіб, які скористалися правом неподання декларації відповідно до положень цього Закону.
Норми цієї статті не поширюються на об'єкти нерухомості та інше майно, набуте фізичною особою до моменту набрання чинності цим Законом та задеклароване за наслідками 1997 року в установленому законодавством порядку".





-231- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Статтю 24 викласти у наступній редакції:
"Стаття 24. Визначення податкових зобов'язань фізичної особи за оцінкою її витрат
24.1. Податковий орган може визначати податкові зобов'язання платника податку, використовуючи оцінку його витрат, зокрема, на особисті потреби та потреби сім'ї, якщо встановлено, що такі витрати перевищують задекларований рівень сукупного (валового) доходу у звітному періоді на 12 середньо зважених вартісних меж малозабезпеченості.
Зазначена оцінка проводиться за фактами витрат на придбання і утримання нерухомості, іншого майна, зокрема, транспортних засобів (мотоциклів, автомобілів, плавзасобів, літаків, гелікоптерів), коштовностей, землі, фондових та валютних цінностей, предметів старовини і мистецтва, корпоративних прав та на інші цілі.
24.2. У разі невідповідності суми заявлених фізичною особою доходів у декларації за звітний період її витратам податковий орган надсилає платникові податку письмове звернення про необхідність обгрунтування сум та джерел походження доходів, спрямованих на придбання та утримання зазначених об'єктів власності або покриття витрат на інші цілі.
Платник податку зобов'язаний подати податковому органу таке обгрунтування протягом 30 календарних днів з моменту отримання письмового звернення.
Якщо платник податку не подав податковому органу такого обгрунтування у зазначений термін або воно не містить достатньої інформації про джерела надходження і суму доходів, такі дії фізичної особи вважаються прихованням доходів від оподаткування.
За фактом приховання доходів здійснюється податкове розслідування з метою визначення податкових зобов'язань.
Підставою для нарахування податкових зобов'язань за оцінкою витрат не може бути побічна неперевірена інформація щодо отримання фізичною особою або членами її сім'ї додаткових джерел доходів.
Обсяг понесених фізичною особою витрат визначається податковими органами виходячи із звичайних цін на підставі (але не виключно) відомостей, отримуваних від митних органів, банківських установ, нотаріусів, бірж, а також від інших підприємств, установ, організацій та фізичних осіб, щодо здійснених платником податку угод та пов'язаних із ними витрат.
Не обгрунтована фізичною особою різниця між задекларованим валовим доходом та фактично понесеними витратами включається до складу його сукупного (валового) доходу і підлягає оподаткуванню за шкалою ставок згідно із пунктом 8.1 статті 8 цього Закону.
24.3. Рішення про пред'явлення таких зобов'язань платникові податку приймається керівником податкового органу за місцем податкової адреси платника податку або вищим податковим органом.
У разі виконання платником податку додатково нарахованих податкових зобов'язань за оцінкою його витрат штрафи, пені та фінансові санкції до такого платника податку не застосовуються.
Застосування фінансових санкцій та іншої міри відповідальності до платника податку здійснюється згідно із законодавством.
Зазначене рішення може бути оскаржене платником податку у вищому податковому органі та у судовому порядку. При цьому тягар доказів щодо правомірності здійсненого нарахування податку несе платник податку. Протягом періоду розгляду скарги на рішення податкового органу (до прийняття остаточного рішення суду) штрафи, пені та фінансові санкції до платника податку не застосовуються.
24.4. Порядок визначення податкових зобов'язань фізичної особи за оцінкою її витрат на підставі вимог податкового органу про письмове обгрунтування доходів та джерел їх походження згідно з цією статтею поширюється також на фізичних осіб, які скористалися правом неподання декларації відповідно до положень цього Закону.
Норми цієї статті не поширюються на об'єкти нерухомості та інше майно, набуте фізичною особою до моменту набрання чинності цим Законом та задеклароване за наслідками 1998 року в установленому законодавством порядку."


398.
24.1. Податковий орган має право визначити податкові зобов'язання фізичної особи, використовуючи оцінку її витрат на особисті потреби та потреби її сім'ї. Зазначена оцінка здійснюється виключно у випадках коли витрати фізичної особи на придбання та утримання нерухомості та іншого майна, що включає транспортні засоби (автомобілі, плавзасоби, літаки), коштовності, землю, фондові та валютні цінності, предмети старовини та мистецтва, корпоративні права та інші цілі явно не відповідають задекларованим доходам такої фізичної особи або членів її сім'ї.


24.1. Податковий орган має право визначити податкові зобов'язання фізичної особи, використовуючи оцінку її витрат на особисті потреби та потреби її сім'ї. Зазначена оцінка здійснюється виключно у випадках коли витрати фізичної особи на придбання та утримання нерухомості та іншого майна, що включає транспортні засоби (автомобілі, плавзасоби, літаки), коштовності, землю, фондові та валютні цінності, предмети старовини та мистецтва, корпоративні права та інші цілі явно не відповідають задекларованим доходам такої фізичної особи або членів її сім'ї.
399.
24.2. У разі виникнення сумнівів щодо достовірності суми заявлених доходів фізичної особи податковий орган зобов'язаний звернутися до суб'єкта оподаткування з поданням про обгрунтування джерел придбання та утримання зазначених об'єктів власності або покриття витрат на інші цілі.
-232- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України
У абзаці першому пункту 24.2 та у назві статті 25 слова "суб'єктів оподаткування" слід замінити словами "платниками податків", оскільки оподаткуванню підлягають об'єкти, визначені статтею 3 цього проекту та Законом України "Про систему оподаткування", а не суб'єкти, як пропонується у наведених вище статтях проекту.
Враховано

24.2. У разі виникнення сумнівів щодо достовірності суми заявлених доходів фізичної особи податковий орган зобов'язаний звернутися до платника податку з поданням про обгрунтування джерел придбання та утримання зазначених об'єктів власності або покриття витрат на інші цілі.
400.
Платник податку зобов'язаний надати податковому органу таке обгрунтування протягом 30 календарних днів з моменту отримання такого подання.


Платник податку зобов'язаний надати податковому органу таке обгрунтування протягом 30 календарних днів з моменту отримання такого подання.
401.
Якщо платник податку не надсилає на адресу податкового органу пояснення у зазначений строк або коли такі пояснення не задовольняють податковий орган, останній має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань виходячи із звичайних цін на придбання та утримання таких об'єктів власності, а також оцінки витрат на інші цілі.


Якщо платник податку не надсилає на адресу податкового органу пояснення у зазначений строк або коли такі пояснення не задовольняють податковий орган, останній має право самостійно визначити суму податкових зобов'язань виходячи із звичайних цін на придбання та утримання таких об'єктів власності, а також оцінки витрат на інші цілі.
402.
Рішення щодо пред'явлення таких зобов'язань платникові податку приймається керівником податкового органу за місцем податкової адреси платника податку або вищестоящим податковим органом.
-233- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 24.2. доповнити:
"Зазначене рішення може бути оскаржене платником податку у вищестоящому податковому органі."
Враховано

Рішення щодо пред'явлення таких зобов'язань платникові податку приймається керівником податкового органу за місцем податкової адреси платника податку або вищестоящим податковим органом. Зазначене рішення може бути оскаржене платником податку у вищестоящому податковому органі.
403.
24.3. (24.4.) У разі незгоди з висновками податкового органу, платник податку має оскаржити рішення такого органу у суді. У цьому випадку, до прийняття остаточного рішення суду, податок та фінансові санкції до платників податку на застосовуються.
-234- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 24.3. викласти у такій редакції:
"24.3. У випадку недосягнення згоди сторін спір передається на вирішення суду за поданням податкового органу. При цьому тягар доказів неправильності нарахувань, здійснених податковим органом, несе платник податку. Протягом терміну оскарження рішення податкового органу до прийняття остаточного рішення суду, податок та фінансові санкції до платників податку не застосовуються."

Враховано

24.3. У випадку недосягнення згоди сторін спір передається на вирішення суду за поданням податкового органу. При цьому тягар доказів неправильності нарахувань, здійснених податковим органом, несе платник податку. Протягом терміну оскарження рішення податкового органу до прийняття остаточного рішення суду, податок та фінансові санкції до платників податку не застосовуються.


-235- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Доповнити статтю 24 пунктом 24.4:
"24.4. Норми цієї статті не розповсюджуються на об'єкти нерухомості та інше майно набуте фізичною особою до моменту набрання чинності цим Законом та задеклароване за наслідками 1997 року у встановленому законодавством порядку."
Враховано

24.4. Норми цієї статті не розповсюджуються на об'єкти нерухомості та інше майно набуте фізичною особою до моменту набрання чинності цим Законом та задеклароване за наслідками 1997 року у встановленому законодавством порядку.

Стаття 241. Обов'язки посадових осіб податкових органів.
Посадові особи податкових органів зобов'язані надавати безплатні консультації платникам податків, особам уповноваженим здійснювати утримання та сплату податку щодо виконання податкових зобов'язань, правильності оформлення декларації та дотримання податкового законодавства, а також забезпечувати їх методичними матеріалами.
Посадові особи податкових органів несуть відповідальність за достовірність наданих консультацій згідно із законодавством.


Стаття 25 (241). Обов'язки посадових осіб податкових органів.
Посадові особи податкових органів зобов'язані надавати безплатні консультації платникам податків, особам уповноваженим здійснювати утримання та сплату податку щодо виконання податкових зобов'язань, правильності оформлення декларації та дотримання податкового законодавства, а також забезпечувати їх методичними матеріалами.
Посадові особи податкових органів несуть відповідальність за достовірність наданих консультацій згідно із законодавством.
404.
Стаття 25. Обов'язки суб'єктів оподаткування


Стаття 26. (25) Обов'язки платників податків
405.
25.1. Фізична особа - платник податку зобов'язана:


26.1. (25.1.) Фізична особа - платник податку зобов'язана:
406.
вести облік доходів, одержаних протягом року, сплачених (утриманих) сум податку і витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням будь-яких доходів, за формою і в порядку, що встановлюються центральним податковим органом України;


вести облік доходів, одержаних протягом року, сплачених (утриманих) сум податку і витрат, безпосередньо пов'язаних з одержанням будь-яких доходів, за формою і в порядку, що встановлюються центральним податковим органом України;
407.
подавати декларацію про доходи за встановленою формою та у визначені строки;
подавати декларацію про доходи за встановленою формою та у визначені строки, якщо фізична особа є відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на сукупний оподатковуваний дохід за підсумками звітного року;
-236- Н.д.Шеховцов О.Д. (Округ N 128)
До статті 25.
В п.25.1 третій абзац викласти в редакції:
"Подавати декларацію про доходи за встановленою формою та у визначені строки, якщо фізична особа є відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на сукупний оподатковуваний дохід за підсумками звітного року".
Враховано
подавати декларацію про доходи за встановленою формою та у визначені строки;
подавати декларацію про доходи за встановленою формою та у визначені строки, якщо фізична особа є відповідальною за нарахування та внесення до бюджету податку на сукупний оподатковуваний дохід за підсумками звітного року;
408.
на вимогу уповноваженої службової особи державної податкової служби пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у декларації про доходи;


на вимогу уповноваженої службової особи державної податкової служби пред'являти документи і відомості, пов'язані з виникненням доходу, обчисленням і сплатою податку, та підтверджувати необхідними документами достовірність відомостей, зазначених у декларації про доходи;
409.
своєчасно обчислювати податкове зобов'язання та сплачувати до бюджету суми податку;


своєчасно обчислювати податкове зобов'язання та сплачувати до бюджету суми податку;
410.
допуск уповноважених службових осіб державної податкової служби у приміщення, що прямо чи побічно використовуються для одержання доходів шляхом здійснення підприємницької або іншої діяльності, з метою проведення ними перевірок повноти обліку відомостей, необхідних для визначення об'єкта оподаткування здійснюється у порядку визначеному чинним Законом;
-237- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Частину сьому пункту 25.1. викласти у наступній редакції:
"допускати уповноважених службових осіб державної податкової служби у приміщення, що прямо чи побічно використовуються для одержання доходів шляхом здійснення підприємницької або іншої діяльності, з метою проведення ними перевірок повноти обліку відомостей, необхідних для визначення об'єкта оподаткування здійснюється у порядку визначеному чинним законодавством;"

допуск уповноважених службових осіб державної податкової служби у приміщення, що прямо чи побічно використовуються для одержання доходів шляхом здійснення підприємницької або іншої діяльності, з метою проведення ними перевірок повноти обліку відомостей, необхідних для визначення об'єкта оподаткування здійснюється у порядку визначеному чинним Законом;
411.
зберігати облікові відомості про доходи, витрати та сплату податків протягом трьох років;


зберігати облікові відомості про доходи, витрати та сплату податків протягом трьох років;
412.
у разі зміни протягом календарного року місця основної роботи подати у тижневий строк до бухгалтерії за новим місцем роботи довідку про суму одержаного доходу та сплаченого податку за попереднім місцем роботи.


у разі зміни протягом календарного року місця основної роботи подати у тижневий строк до бухгалтерії за новим місцем роботи довідку про суму одержаного доходу та сплаченого податку за попереднім місцем роботи.
413.
25.2. Роботодавці (самозайняті особи) та платники пасивного доходу зобов'язані:


26.2. (25.2). Роботодавці (самозайняті особи) та платники пасивного доходу зобов'язані:
414.
правильно визначати оподатковуваний дохід, своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходу, що оподатковується за місцем виплати;


правильно визначати оподатковуваний дохід, своєчасно і в повному обсязі нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету податок з доходу, що оподатковується за місцем виплати;
415.
надсилати протягом 20 днів після закінчення звітного періоду до податкових органів за податковою адресою платників податку відомості про утриманий і внесений до бюджету податок, а також відомості про виплачений дохід;


надсилати протягом 20 днів після закінчення звітного періоду до податкових органів за податковою адресою платників податку відомості про утриманий і внесений до бюджету податок, а також відомості про виплачений дохід;
416.
видавати на вимогу фізичної особи відомості про нарахований і виплачений безпосередньо цій особі дохід та про суми утриманого податку;


видавати на вимогу фізичної особи відомості про нарахований і виплачений безпосередньо цій особі дохід та про суми утриманого податку;
417.
у разі звільнення фізичної особи з роботи, - видавати їй в останній робочий день довідку про суму нарахованого з початку календарного року сукупного доходу, утриманого податку і наданих пільг;


у разі звільнення фізичної особи з роботи, - видавати їй в останній робочий день довідку про суму нарахованого з початку календарного року сукупного доходу, утриманого податку і наданих пільг;
418.
на вимогу податкового органу надавати інші відомості, необхідні для визначення податкового зобов'язання фізичної особи.


на вимогу податкового органу надавати інші відомості, необхідні для визначення податкового зобов'язання фізичної особи.
419.
Стаття 26. Зарахування податку до бюджету


Стаття 27 (26). Зарахування податку до бюджету
420.
Суми податку на доходи фізичних осіб зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування і використовуються для відповідного розподілу між територіальними громадами.


Суми податку на доходи фізичних осіб зараховуються до бюджетів місцевого самоврядування і використовуються для відповідного розподілу між територіальними громадами.
421.
Стаття 27. Міжнародні договори


Стаття 28 (27). Міжнародні договори
422.
27.1. Якщо міжнародним договором, який набрав сили закону, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, такі правила набирають чинності після їх введення до складу цього Закону.
-238-Комітет з питань фінансів і банківської діяльності (Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України)
Положення статті 27 не узгоджуються з вимогами Закону України "Про систему оподаткування", відповідно до якого якщо міжнародним договором України, ратифікованим Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, що їх містять закони України про оподаткування, то застосовуються правила міжнародного договору.

28.1. (27.1.) Якщо міжнародним договором, який набрав сили закону, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, такі правила набирають чинності після їх введення до складу цього Закону.
423.
27.2. У разі укладення договорів з нерезидентами не дозволяється внесення до контракту податкових застережень, згідно з якими підприємства, що виплачують доходи, беруть на себе зобов'язання щодо сплати податків на доходи нерезидентів.


28.2. (27.2). У разі укладення договорів з нерезидентами не дозволяється внесення до контракту податкових застережень, згідно з якими підприємства, що виплачують доходи, беруть на себе зобов'язання щодо сплати податків на доходи нерезидентів.
424.
Стаття 28. Усунення подвійного оподаткування


Стаття 29. (28.) Усунення подвійного оподаткування
425.
28.1. Сума податку на доходи фізичних осіб, сплачена за кордоном, зараховується під час сплати податку на доходи фізичних осіб в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, обчислена за правилами, встановленими цим Законом.


29.2. (28.1.) Сума податку на доходи фізичних осіб, сплачена за кордоном, зараховується під час сплати податку на доходи фізичних осіб в Україні. При цьому зарахуванню підлягає сума податку, обчислена за правилами, встановленими цим Законом.
426.
28.2. Розмір зарахованих сум податку на доходи з іноземних джерел протягом податкового періоду не може перевищувати суму податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.


29.2. (28.2.) Розмір зарахованих сум податку на доходи з іноземних джерел протягом податкового періоду не може перевищувати суму податку, що підлягає сплаті в Україні таким платником податку протягом такого періоду.
427.
28.3. Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань такі податки, сплачені за кордоном:


29.3. (28.3.) Не підлягають зарахуванню у зменшення податкових зобов'язань такі податки, сплачені за кордоном:
428.
податок на капітал (майно) та приріст капіталу;


податок на капітал (майно) та приріст капіталу;
429.
поштові податки;


поштові податки;
430.
податки на реалізацію (продаж);


податки на реалізацію (продаж);
431.
непрямі податки незалежно від того, чи підпадають вони під категорію податків на доходи фізичних осіб, чи оподатковуються окремими податками згідно із законодавством іноземних країн;


непрямі податки незалежно від того, чи підпадають вони під категорію податків на доходи фізичних осіб, чи оподатковуються окремими податками згідно із законодавством іноземних країн;
432.
суми податку, сплачені з пасивного прибутку (дивідендів, процентів, страхування, роялті).


суми податку, сплачені з пасивного прибутку (дивідендів, процентів, страхування, роялті).
433.
28.4. Суми податку, сплачені за кордоном, зараховуються у зменшення податкових зобов'язань за умови надання письмового підтвердження податкового органу іноземної країни щодо факту сплати такого податку та за наявності міжнародного договору що набрав чинності про усунення подвійного оподаткування доходів.


29.4. (28.4.) Суми податку, сплачені за кордоном, зараховуються у зменшення податкових зобов'язань за умови надання письмового підтвердження податкового органу іноземної країни щодо факту сплати такого податку та за наявності міжнародного договору що набрав чинності про усунення подвійного оподаткування доходів.
434.
Стаття 29. Відповідальність осіб, уповноважених здійснювати утримання та сплату податку


Стаття 30. (29.) Відповідальність осіб, уповноважених здійснювати утримання та сплату податку
435.
29.1. Відповідальність за порушення правильності нарахування, утримання, своєчасності сплати податку та дотримання податкового законодавства несе особа, відповідальна за утримання (нарахування) та внесення податку до бюджету.


30.1. (29.1.) Відповідальність за порушення правильності нарахування, утримання, своєчасності сплати податку та дотримання податкового законодавства несе особа, відповідальна за утримання (нарахування) та внесення податку до бюджету.
436.
Відповідальність за достовірність даних, зазначених у річній декларації про доходи та за своєчасне внесення податку, обчисленого на підставі такої декларації, несе фізична особа платник податку, або уповноважена нею особа у випадках, передбачених цим Законом.


Відповідальність за достовірність даних, зазначених у річній декларації про доходи та за своєчасне внесення податку, обчисленого на підставі такої декларації, несе фізична особа платник податку, або уповноважена нею особа у випадках, передбачених цим Законом.
437.
29.2. Платники податку, які не подають у строки, встановлені цим Законом, декларацію про доходи, сплачують штраф у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за одноразове порушення. Якщо протягом 30 календарних днів з дати закінчення граничного строку подання декларації про доходи платник податку не подає таку декларацію, він одноразово сплачує штраф у сумі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
-239- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У пункті 29.2 слова "у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити на слова "у розмірі вартісної межі малозабезпеченості", а слова "у сумі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" замінити на слова "у подвійному розмірі вартісної межі малозабезпеченості".

30.2 (29.2.) Платники податку, які не подають у строки, встановлені цим Законом, декларацію про доходи, сплачують штраф у розмірі 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за одноразове порушення. Якщо протягом 30 календарних днів з дати закінчення граничного строку подання декларації про доходи платник податку не подає таку декларацію, він одноразово сплачує штраф у сумі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
438.
Установлені цим пунктом санкції стосуються також осіб, уповноважених платником або цим Законом нараховувати податок, утримувати та вносити його до бюджету.


Установлені цим пунктом санкції стосуються також осіб, уповноважених платником або цим Законом нараховувати податок, утримувати та вносити його до бюджету.
439.
29.3. У разі коли декларація про доходи не подана протягом 30 календарних днів з моменту закінчення граничного строку її подання, податковий орган зобов'язаний вжити заходів щодо майнового забезпечення сплати податку.


30.3. (29.3.) У разі коли декларація про доходи не подана протягом 30 календарних днів з моменту закінчення граничного строку її подання, податковий орган зобов'язаний вжити заходів щодо майнового забезпечення сплати податку.
440.
29.4. Якщо неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи є наслідком неналежного виконання обов'язків поштою, платник податку у разі неузгодженості питання своєчасності подання декларації у державну податкову службу має право оскаржити у судовому порядку правомірність застосування фінансових санкцій.


30.4. (29.4.) Якщо неподання або несвоєчасне подання декларації про доходи є наслідком неналежного виконання обов'язків поштою, платник податку у разі неузгодженості питання своєчасності подання декларації у державну податкову службу має право оскаржити у судовому порядку правомірність застосування фінансових санкцій.
441.
29.5. У разі приховування або заниження сум податку, обчисленого за наслідками звітного року (невідображення у декларації про доходи), платник податку сплачує суму донарахованого органами державної податкової служби податку, штрафу у розмірі цієї суми та пені, розрахованої виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Фізична особа може оскаржити рішення податкової інспекції в судовому порядку.


30.5 (29.5.) У разі приховування або заниження сум податку, обчисленого за наслідками звітного року (невідображення у декларації про доходи), платник податку сплачує суму донарахованого органами державної податкової служби податку, штрафу у розмірі цієї суми та пені, розрахованої виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. Фізична особа може оскаржити рішення податкової інспекції в судовому порядку.
442.
Виплата основних або неосновних доходів особами, уповноваженими цим Законом здійснювати утримання і внесення до бюджету податку, без утримання таких сум податку не дозволяється та прирівнюється до навмисного ухилення від оподаткування. Юридичні особи та фізичні особи, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, що уповноважені здійснювати такі виплати, несуть відповідальність, передбачену цим пунктом для платників податку. Штрафи і пеня, що накладаються на таких осіб, сплачуються за їх рахунок і не включаються до витрат виробництва (обігу) таких осіб. Посадові особи таких юридичних осіб (фізичних осіб, зареєстрованих суб'єктами підприємницької діяльності), відповідальні за такі виплати, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством. До числа зазначених посадових осіб включаються посадові особи роботодавців, що здійснюють виплати основних або неосновних доходів, посадові особи юридичних осіб, що здійснюють виплати пасивних доходів, особи, уповноважені провадити дії із засвідчення угод (договорів) про відчуження або успадкування майна, інші особи, уповноважені цим Законом здійснювати утримання та сплату податку з доходів фізичної особи.



Виплата основних або неосновних доходів особами, уповноваженими цим Законом здійснювати утримання і внесення до бюджету податку, без утримання таких сум податку не дозволяється та прирівнюється до навмисного ухилення від оподаткування. Юридичні особи та фізичні особи, зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності, що уповноважені здійснювати такі виплати, несуть відповідальність, передбачену цим пунктом для платників податку. Штрафи і пеня, що накладаються на таких осіб, сплачуються за їх рахунок і не включаються до витрат виробництва (обігу) таких осіб. Посадові особи таких юридичних осіб (фізичних осіб, зареєстрованих суб'єктами підприємницької діяльності), відповідальні за такі виплати, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність згідно із законодавством. До числа зазначених посадових осіб включаються посадові особи роботодавців, що здійснюють виплати основних або неосновних доходів, посадові особи юридичних осіб, що здійснюють виплати пасивних доходів, особи, уповноважені провадити дії із засвідчення угод (договорів) про відчуження або успадкування майна, інші особи, уповноважені цим Законом здійснювати утримання та сплату податку з доходів фізичної особи.
443.
У разі коли доходи виплачуються із джерел, що знаходяться за межами України, або нараховуються самозайнятою особою чи у випадках, передбачених статтями 13 і 14 цього Закону, відповідальність за повне та своєчасне внесення податку до бюджету покладається на фізичну особу, яка отримує такі доходи.



У разі коли доходи виплачуються із джерел, що знаходяться за межами України, або нараховуються самозайнятою особою чи у випадках, передбачених статтями 13 і 14 цього Закону, відповідальність за повне та своєчасне внесення податку до бюджету покладається на фізичну особу, яка отримує такі доходи.
444.
Штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються до платників податку, які до початку перевірки податковими органами виявили факт заниження оподатковуваного прибутку, письмово повідомили про це податковий орган та сплатили суму недоїмки, а також пеню, обчислену виходячи із 120 відсотків від облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.


Штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються до платників податку, які до початку перевірки податковими органами виявили факт заниження оподатковуваного прибутку, письмово повідомили про це податковий орган та сплатили суму недоїмки, а також пеню, обчислену виходячи із 120 відсотків від облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.
445.
29.6. Якщо за наслідками перевірки платника податку (особи, уповноваженої цим Законом або платником податку здійснювати утримання та сплату податку) податковим органом були виявлені випадки арифметичних помилок або описок, що призвели до заниження суми річних податкових зобов'язань, але не більш як 5 відсотків суми загальних податкових зобов'язань, платника податку щодо сплати такого податку звітного року керівник відповідного податкового органу може прийняти рішення про незастосування до такого платника податку фінансових санкцій у вигляді штрафів. Рішення керівника відповідного податкового органу є остаточним і оскарженню не підлягає. Таке рішення не звільняє платника податку від зобов'язань щодо сплати пені, обчисленої згідно з положеннями пункту 29.5 цієї статті.


30.6. (29.6.) Якщо за наслідками перевірки платника податку (особи, уповноваженої цим Законом або платником податку здійснювати утримання та сплату податку) податковим органом були виявлені випадки арифметичних помилок або описок, що призвели до заниження суми річних податкових зобов'язань, але не більш як 5 відсотків суми загальних податкових зобов'язань, платника податку щодо сплати такого податку звітного року керівник відповідного податкового органу може прийняти рішення про незастосування до такого платника податку фінансових санкцій у вигляді штрафів. Рішення керівника відповідного податкового органу є остаточним і оскарженню не підлягає. Таке рішення не звільняє платника податку від зобов'язань щодо сплати пені, обчисленої згідно з положеннями пункту 29.5 цієї статті.
446.
29.7. Стягнення недоїмки та суми фінансових санкцій здійснюється згідно закону України "Про здійснення платежів на території України та порядок забезпечення податкових зобов'язань".
-240- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 29.7. викласти у редакції:
"29.7. Стягнення недоїмки та суми фінансових санкцій здійснюється згідно з законодавством України."

Враховано

30.7. (29.7.) Стягнення недоїмки та суми фінансових санкцій здійснюється згідно з законодавством України.


-241- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Пункт 30.7.(29.7.) викласти у наступній редакції:
"30.7.(29.7.) Стягнення недоїмки та суми фінансових санкцій здійснюється згідно з законодавством України."


447.
29.8. Посадові особи, винні в порушенні податкового законодавства, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.


30.8. (29.8.) Посадові особи , винні в порушенні податкового законодавства, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.
448.
29.9. Посадові особи податкових органів за розголошення відомостей щодо фінансового стану платників податку, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.


30.9. (29.9.) Посадові особи податкових органів за розголошення відомостей щодо фінансового стану платників податку, притягаються до відповідальності згідно із законодавством.
449.
29.10. Суми виявленого прихованого (заниженого) оподатковуваного (чистого) доходу (прибутку) та штрафи справляються за весь час ухилення від сплати податку.


30.10 (29.10.) Суми виявленого прихованого (заниженого) оподатковуваного (чистого) доходу (прибутку) та штрафи справляються за весь час ухилення від сплати податку.
450.
29.11. Після закінчення встановлених строків сплати податку до бюджетів невнесені суми вважаються недоїмкою і стягуються до бюджетів з нарахуванням пені на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк


30.11. (29.11.) Після закінчення встановлених строків сплати податку до бюджетів невнесені суми вважаються недоїмкою і стягуються до бюджетів з нарахуванням пені на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк
451.
29.12. Сума податкових платежів, що надміру надійшла до відповідного бюджету внаслідок неправильного нарахування платником податку або порушення ним встановленого порядку стягнення, підлягає поверненню з відповідного бюджету протягом 15 робочих днів з моменту отримання органом державної податкової служби відповідної заяви платника чи рішення суду або зарахуванню в рахунок зменшення платежів до цього бюджету майбутніх періодів, за вибором платника податку, якщо не минув строк позовної давності, встановлений законодавством.


30.12. (29.12.) Сума податкових платежів, що надміру надійшла до відповідного бюджету внаслідок неправильного нарахування платником податку або порушення ним встановленого порядку стягнення, підлягає поверненню з відповідного бюджету протягом 15 робочих днів з моменту отримання органом державної податкової служби відповідної заяви платника чи рішення суду або зарахуванню в рахунок зменшення платежів до цього бюджету майбутніх періодів, за вибором платника податку, якщо не минув строк позовної давності, встановлений законодавством.
452.
Подання заяви про повернення надміру сплачених податків перериває перебіг цього строку.


Подання заяви про повернення надміру сплачених податків перериває перебіг цього строку.
453.
Стаття 30. Прикінцеві положення


Стаття 31. (30.) Прикінцеві положення
454.
30.1 Закон "Про податок на доходи фізичних осіб" вводиться в дію з ___________1997 року.
-242- Кабінет Міністрів України
Пункт 31.1 викласти у редакції:
"31.1. (30.1.) Закон "Про податок на доходи фізичних осіб" вводиться в дію з 1.07.1997 року."

Враховано

31.1. (30.1.) Закон "Про податок на доходи фізичних осіб" вводиться в дію з 1.07.1997 року.


-243- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 31.1 доповнити положеннями:
"Статті 13, 14 набирають чинність з 1.01.1998 року."
"Положення статті 11 щодо фіксованого податку набирають чинність з 1.01.1998 року."

Враховано




Враховано

Статті 13, 14 набирають чинність з 1.01.1998 року.

Положення статті 11 щодо фіксованого податку набирають чинність з 1.01.1998 року.


-244- Н.д.Шеховцов О.Д. (Округ N 128)
Ст.30 (31)
Після п.30.1 (31.1) додати пункт 30.2 (31.2) такого змісту:


455.
30.2. Закон України "Про податок на доходи фізичних осіб" застосовується до доходів, за якими виникли зобов'язання щодо сплати (утримання) податку починаючи з підсумків за ___________1997 року.
"30.2 (31.2). Статті 13, 14 цього Закону вводяться в дію з 1 січня 1998 р. тільки в місті Києві. На всій території України зазначені статті вводяться в дію з 1 січня 1999 року".


31.2. (30.2.) Закон України "Про податок на доходи фізичних осіб" застосовується до доходів, за якими виникли зобов'язання щодо сплати (утримання) податку починаючи з підсумків за ___________1997 року.
456.
Доходи, нараховані у 1997 році, обкладаються податком на доходи фізичних осіб у порядку і за ставками, що діяли до ___________1997 року.
-245- Н.д.Пилипчук В.М. (Округ N 196)
Стаття 30.
Закон ввести в дію з 1 січня 2000 р.


Доходи, нараховані у 1997 році, обкладаються податком на доходи фізичних осіб у порядку і за ставками, що діяли до ___________1997 року.
457.
Розрахунок розмірів податку у 1997 році провадиться виходячи з передбаченої цим Законом шкали оподаткування з урахуванням строків введення в дію цього Закону.


Розрахунок розмірів податку у 1997 році провадиться виходячи з передбаченої цим Законом шкали оподаткування з урахуванням строків введення в дію цього Закону.
458.
30.3. У 1997 році зарахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Державний бюджет України на 1997 рік".


31.3. (30.3.) У 1997 році зарахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Державний бюджет України на 1997 рік".
459.
30.4. На перехідний період до 1 січня 2000 року Кабінет Міністрів України має право встановити правила визначення місця постійного проживання (податкову адресу) платника податку, відмінні від тих, що встановлені цією статтею.


31.4. (30.4.) На перехідний період до 1 січня 2000 року Кабінет Міністрів України має право встановити правила визначення місця постійного проживання (податкову адресу) платника податку, відмінні від тих, що встановлені цією статтею.

На перехідний період до 1 січня 2000 року з доходів від операцій з облігаціями внутрішньої державної позики податок не справляється.
-246- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Абзац другий пункту 30.4 викласти у редакції:
"На період до 1 січня 2000 року не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик та внутрішніх місцевих позик, придбаних такими фізичними особами за готівку або за рахунок коштів, що належать таким фізичним особам та зберігаються на їх банківських рахунках, відкритих в українських банках".

Враховано

На період до 1 січня 2000 року не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик та внутрішніх місцевих позик, придбаних такими фізичними особами за готівку або за рахунок коштів, що належать таким фізичним особам та зберігаються на їх банківських рахунках, відкритих в українських банках.


-247- Н.д.Терьохін С.А. (Округ N 320)
Доповнити пунктом 30.5:
"Доходи, отримані платником податку поза основним місцем отримання доходу до 1 січня 1998 року, оподатковуються за ставкою 20 відсотків".
Враховано

31.5. (30.5.) Доходи, отримані платником податку поза основним місцем отримання доходу до 1 січня 1998 року, оподатковуються за ставкою 20 відсотків
460.
30.5. Кабінету Міністрів України:


31.7. (30.5.) Кабінету Міністрів України:






461.
привести свої рішення у відповідність із цим Законом;


привести свої рішення у відповідність із цим Законом;
462.
у двотижневий строк подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із Законом України "Про податок на доходи фізичних осіб";


у двотижневий строк подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із Законом України "Про податок на доходи фізичних осіб";
463.
забезпечити розроблення нормативних актів, необхідних для реалізації Закону України "Про податок на доходи фізичних осіб".


забезпечити розроблення нормативних актів, необхідних для реалізації Закону України "Про податок на доходи фізичних осіб".


-248- Юридичний відділ Секретаріату Верховної Ради України
З метою узгодженості застосованих у проекті термінів з термінологією, визначеною у чинному законодавстві, пропонуємо у тексті проекту:
слова "доходи від підприємницької діяльності" замінити словами "доходи, одержані від здійснення підприємницької діяльності";
слова "провадження підприємницької діяльності" замінити словами "здійснення підприємницької діяльності";
слова "Центральна податкова служба", "Центральний державний податковий орган" замінити словами "Центральний податковий орган";
слова "державна податкова служба", "державна податкова інспекція" замінити словами "податковий орган".

Буде враховано в кінцевій редакції




-249- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Статтю 31.(30.) викласти у наступній редакції:
"Стаття 31.(30.) Прикінцеві положення
31.1.(30.1) Закон "Про податок на доходи фізичних осіб" вводиться в дію з 1.01.1999 року.
Статті 13, 14 набирають чинність з 1.01.2000 року.
31.2.(30.2.) Закон України "Про податок на доходи фізичних осіб" застосовується до доходів, за якими виникли зобов'язання щодо сплати (утримання) податку починаючи з 1999 року.
Доходи, нараховані у 1998 році, обкладаються податком на доходи фізичних осіб у порядку і за ставками, що діяли протягом 1998 року.
31.3.(30.3.) У 1999 році зарахування до бюджету податку на доходи фізичних осіб здійснюється в порядку, визначеному Законом України "Про Державний бюджет України на 1998 рік".
31.4.(30.4.) На перехідний період до 1 січня 2000 року Кабінет Міністрів України має право встановити правила визначення місця постійного проживання (податкову адресу) платника податку, відмінні від тих, що встановлені статтею 23 цього Закону.
На період до 1 січня 2003 року не оподатковуються доходи фізичних осіб, отримані від операцій з облігаціями внутрішніх державних позик та внутрішніх місцевих позик, придбаних такими фізичними особами за готівку або за рахунок коштів, що належать таким фізичним особам та зберігаються на їх банківських рахунках, відкритих в українських банках.
31.5.(30.5.) Доходи, отримані платником податку поза основним місцем отримання доходу до 1 січня 2000 року, оподатковуються за ставкою 20 відсотків.
31.6.(30.6.)
31.7.(30.5.) Кабінету Міністрів України:
привести свої рішення у відповідність із цим Законом;
у двотижневий строк подати до Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із Законом України "Про податок на доходи фізичних осіб";
забезпечити розроблення нормативних актів, необхідних для реалізації Закону України "Про податок на доходи фізичних осіб"".








83






























* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні