Назва: Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України
Автор: Кабінет міністрів України
Головний комітет: Народні депутати - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльності

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.
''Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України''Кабінет міністрів УкраїниНародні депутати - члени Комітету з питань фінансів і банківської діяльностіДруге читанняПроект
Закон України
"Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України"



Закон України
"Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України"

1.
Стаття 1. Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, складається із зборів за здійснення митного, екологічного, ветеринарного та фітосанітарного контролю вантажів і транспортних засобів і збору за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів іноземних та вітчизняних власників автомобільними дорогами України. Єдиний збір справляється за єдиним платіжним документом.
-1- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Ст.1 необхідно привести у відповідність до Митного кодексу України і викласти з урахуванням особливостей контролю транзитних вантажів у такій редакції:
"Стаття 1. Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, складається із зборів за здійснення відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також збору за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів іноземних та вітчизняних власників автомобільними дорогами України. Єдиний збір справляється одноразово при ввезенні або вивезенні вантажу за єдиним платіжним документом".

Враховано
Стаття 1. Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, складається із зборів за здійснення відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, а також плати за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України.
Єдиний збір справляється одноразово при транзиті, ввезенні або вивезенні вантажу за єдиним платіжним документом.


-2- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Перед словом "ввезенні"доповнити слово "транзиті."
Вилучити слова "іноземних та вітчизняних власників", слово "збору" замінити на слово "плати".

Враховано

2.
Стаття 2. Ставки зборів, які справляються у пунктах пропуску через державний кордон України у зв'язку із здійсненням митного, екологічного, ветеринарного та фітосанітарного контролю вантажів і транспортних засобів і за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів іноземних та вітчизняних власників автомобільними дорогами України, та порядок їх стягнення встановлюються Кабінетом Міністрів України.
-3- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
До ст.2 необхідно внести суттєві доповнення стосовно стабільності єдиного збору, яка в значній мірі впливає на стан ринку експортно-імпортних і транзитних перевезень, і викласти у такій редакції:
"Стаття 2. Ставки єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, встановлюються Кабінетом Міністрів України у ЄВРО і не можуть збільшуватися протягом бюджетного року.
Збори за здійснення відповідно до законодавства України митного. санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю не можуть перевищувати вартості пов'язаних з цим адміністративних витрат.
Розміри ставок єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, встановлюються незалежно від кількості та найменування вантажу щодо:
вантажної партії;
вантажу в одному дорожньому транспортному засобі (автопотягу);
вантажу в одному залізничному вагоні, якщо вантаж складає одну вантажну партію;
вантажу у великовантажному контейнері, якщо цей вантаж складає одну вантажну партію.
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, стягується в гривнях або іноземній валюті 1 групи Класифікатору іноземних валют на рахунки уповноважених банків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України та Національним банком України."

Враховано частково
Стаття 2. Ставки єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України затверджуються законами України за поданням Кабінету Міністрів України, виражаються у ЄВРО та не можуть змінюватися протягом бюджетного року.
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, стягується в національній валюті України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України на день сплати цього збору.
Збори за здійснення відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю не можуть перевищувати вартості витрат, пов'язаних із здійсненням такого контролю.
Розміри ставок єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, встановлюються незалежно від кількості та найменування вантажу щодо:
вантажної партії;
вантажу в одному дорожньому транспортному засобі (автопотягу);
вантажу в одному залізничному вагоні, якщо вантаж складає одну вантажну партію;
вантажу у великовантажному контейнері, якщо цей вантаж складає одну вантажну партію.



-4- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Статтю 2 викласти у такій редакції:
"Стаття 2. Ставки єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України затверджуються законами України за поданням Кабінету Міністрів України, виражаються у ЄВРО та не можуть змінюватися протягом бюджетного року.
Єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, стягується в національній валюті України за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України на день сплати цього збору.
Збори за здійснення відповідно до законодавства України митного. Санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю не можуть перевищувати вартості витрат, пов'язаних із здійсненням такого контролю.
Розміри ставок єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України, встановлюються незалежно від кількості та найменування вантажу щодо:
Вантажної партії;
Вантажу в одному дорожньому транспортному засобі (автопотягу);
Вантажу в одному залізничному вагоні, якщо вантаж складає одну вантажну партію;
Вантажу у великовантажному контейнері, якщо цей вантаж складає одну вантажну партію."

Враховано

3.
Стаття 3. Суми зборів, які справляються у пунктах пропуску через державний кордон України у зв'язку із здійсненням митного, екологічного, ветеринарного та фітосанітарного контролю вантажів і транспортних засобів, перераховуються в повному обсязі до Державного бюджету України, а сума збору, який справляється за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів іноземних та вітчизняних власників автомобільними дорогами України, - до Державного дорожнього фонду України.
-5- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У ст.3 вилучити слова "іноземних та вітчизняних власників"; слова "сума збору, який" замінити на слова "плата, яка"; слова "суми зборів" замінити на слово "збори".

Враховано
Стаття 3. Збори, які справляються у пунктах пропуску через державний кордон України у зв'язку із здійсненням відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю, перераховуються в повному обсязі до Державного бюджету України, а плата, яка справляється за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України, - до Державного дорожнього фонду України.



-6- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
У ст.3 замість слів "митного, екологічного, ветеринарного та фітосанітарного контролю вантажів і транспортних засобів" записати "відповідно до законодавства України митного, санітарного, ветеринарного, фітосанітарного, радіологічного та екологічного контролю".

Враховано

4.
Стаття 4. Фінансування розвитку матеріально-технічної бази та утримання органів, що здійснюють митний, екологічний, ветеринарний та фітосанітарний контроль і справляють збір за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів іноземних та вітчизняних власників автомобільними дорогами України, провадиться за рахунок Державного бюджету України.
-7- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
У ст.4 замість слів "митний, екологічний, ветеринарний т а фітосанітарний" записати "відповідно до законодавства України митний, санітарний, ветеринарний, фітосанітарний, радіологічний та екологічний".
Враховано
Стаття 4. Фінансування розвитку матеріально-технічної бази та утримання органів, що здійснюють відповідно до законодавства України митний, санітарний, ветеринарний, фітосанітарний, радіологічний та екологічний контроль і справляють плату за проїзд транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів автомобільними дорогами України, провадиться за рахунок Державного бюджету України.


-8- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У ст.4 вилучити слова "іноземних та вітчизняних власників".
Слово "збір" замінити на слово "плату".

Враховано


5.
Стаття 5. Координація діяльності державних органів з питань справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон України покладається на центральний орган виконавчої влади в галузі митної справи.
-9- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У ст.5 слова "виконавчої влади в галузі митної справи" замінити словами "митної служби України".
Враховано

Стаття 5. Координація діяльності державних органів з питань справляння зборів у пунктах пропуску через державний кордон України покладається на центральний орган митної служби України.

6.
Прикінцеві положення


Прикінцеві положення

7.
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2000 року.


1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2000 року.
8.
2. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони застосовуються в частині, що не суперечить цьому Законові.


2. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони застосовуються в частині, що не суперечить цьому Законові.
9.
3. Кабінетові Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом:
-10- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У п.3 "Прикінцеві положення" слова "шести місяців" змінити на слова "двох місяців".
Враховано
3. Кабінетові Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:


Доповнити абзацом такого змісту:
"підготувати нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;"

підготувати нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;
10.
подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із Законом України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України";


внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із Законом України "Про запровадження єдиного збору, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України";
11.
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;


привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
12.
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Законові.
-11- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Замінити слова "їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Законові" словами "прийнятих ними нормативно-правових актів, що не відповідають цьому Закону."

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади України прийнятих ними нормативно-правових актів, що не відповідають цьому Закону.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні