Назва: Митний кодекс України (ДОДАТКОВА ТАБЛИЦЯ)
Автор: Кабінет Міністрів України
Відповідальний комітет: Комітет з питань економісної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом

ГЛАВА 1.
Митна справа
-2- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357):
Назву глави 1 викласти у такій редакції:
"Глава 1. Основи митної справи"

Враховано

ГЛАВА 1. Основи митної справи






Cтаття 10. Майно, фiнансування та матерiально-технiчне забезпечення митних органiв
-41- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Статтю 10 виключити.
Враховано



Майно митних органiв та спецiалiзованих митних управлiнь i органiзацiй є державною власнiстю України. Повноваження власника щодо управлiння цим майном здiйснює Державна митна служба України. Майно митних органiв приватизацiї не пiдлягає.
-42 - Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
Н.д.Франчук І.А. (Округ №7)
У ч.1 статті 10 вилучити слово "власника".
Відхилено
Статтю вилучено


У разi приватизацiї об'єктiв державної власностi майно, що використовується виключно для митних цiлей, вiдокремлюється i безоплатно передається на баланс митних органiв.
-43- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
У статті 10 виключити положення статті щодо приватизації.
Відхилено
Статтю вилучено


Якщо майно не може бути вiдокремлене вiд об'єкта, що приватизується, воно передається в безстрокове безоплатне користування митним органам. При цьому власник майна не вправi змiнювати порядок та умови користування цим майном митними органами.
-44- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
Н.д.Франчук І.А. (Округ №7)
Ч.3 статті 10 доповнити словами "Без їх згоди".
Відхилено
Статтю вилучено


Фiнансування, матерiально-технiчне забезпечення та розвиток iнфраструктури митних органiв здiйснюється за рахунок державного бюджету України шляхом використання Державною митною службою України на зазначенi цiлi частини митних доходiв, визначених Державним бюджетом України на поточний рiк, а також надходжень вiд митних зборiв у порядку, визначеному Державною митною службою України.
-45- Н.д.Новик А.М. (Реєстр. картка № 353)
У статті 10:
1) з частини першої вилучити слово "власника" і викласти її у такій редакції:
"Майно митних органів, спеціалізованих митних управлінь та організацій є державною власністю України. Повноваження щодо управління цим майном здійснює Державна митна служба України. Майно митних органів приватизації не підлягає." ;
2) частину четверту пропоную викласти наступним чином:
"Фінансування, матеріально-технічне забезпечення та розвиток інфраструктури митних органів здійснюється за рахунок державного бюджету України".
Відхилено
Статтю вилучено



-45- Національний банк України
Статтю 10 доповнити частиною 5 такого змісту:
"Оплата витрат митних органів здійснюється з реєстраційних рахунків, відкритих у Державному казначействі України".
-1- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.4 статті 10 викласти в такій редакції:
"Фінансування, матеріально-технічне забезпечення та розвиток інфраструктури митних органів здійснюється виключно за рахунок коштів, передбачених у Державному бюджеті України".
Відхилено
Статтю вилучено





Відхилено
Статтю вилучено


Стаття 11. Земельнi дiлянки, службовi та побутовi примiщення, обладнання i засоби зв'язку митних органiв
-46- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
Статтю 11 виключити, включивши замість неї до Кодексу статтю 20-4.
Враховано



Земельнi дiлянки для службових потреб митних органiв, в тому числi для зон митного контролю, надаються в безстрокове (постiйне) користування. Митнi органи звiльняються вiд сплати податку на землю та вiдшкодування збиткiв власникам землi.
-47- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
Виключити останнє речення абзацу першого ст. 11 проекту.
-48- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
Н.д.Франчук І.А. (Округ №7)
Друге речення частини 1 статті 11 вилучити.
-49- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)
Ч.1 статті 11 виключити як таку, що є нормою Закону України "Про плату за землю".
-2- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
З ч.1 статті 11 необхідно виключити друге речення: "Митні органи звільняються від сплати податку на землю та відшкодування збитків власникам землі".
Відхилено
Статтю вилучено

Відхилено
Статтю вилучено

Відхилено
Статтю вилучено

Відхилено
Статтю вилучено


Митне оформлення може проводитися митними органами безпосередньо на територiї або в примiщеннi пiдприємств, установ, органiзацiй усiх форм власностi i пiдпорядкування на їх прохання за умови надання митним органам в безоплатне користування цими пiдприємствами, установами, органiзацiями вiдповiдних службових i побутових примiщень, обладнання i засобiв зв'язку.
-50- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
Із статті 11 необхідно вилучити положення щодо плати за землю та невідшкодування збитків власникам землі.
-51- Н.д.Крючков Г.К. (Реєстр.картка №241)
Звільнення митних органів від сплати податку на землю та звільнення їх від відшкодування збитків власникам землі є прерогативою іншого податкового закону.
Відхилено
Статтю вилучено


Відхилено
Статтю вилучено


ГЛАВА 2.
-52- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

ГЛАВА 2.

Система, структура, органiзацiя дiяльностi митних органiв
Назву глави 2 викласти у такій редакції:
"Структура та організація діяльності митної системи України"
Враховано
Структура та організація діяльності митної системи України

…….
Стаття 13. Здiйснення митної справи
-54- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 13 викласти в новій редакції:
"Стаття 13. Безпосереднє здійснення митної справи

Враховано
Стаття 12. Безпосереднє здiйснення митної справи

Безпосереднє здiйснення митної справи покладається на митнi органи, якi є правоохоронними органами України.
Безпосереднє здiйснення митної справи покладається на митнi органи, які є правоохоронними органами України.
Митнi органи, реалізуючи митну полiтику України, виконують такi основні завдання:
1) виконання та контроль за додержанням законодавства України з митних питань;
2) захист економiчних iнтересiв України;


Безпосереднє здiйснення митної справи покладається на митнi органи, які є правоохоронними органами України
Митнi органи, реалізуючи митну полiтику України, виконують такi основні завдання:.
1) виконання та контроль за додержанням законодавства України з питань митної справи;
2) захист економiчних iнтересiв України;

Митнi органи, реалiзуючи митну полiтику України, виконують такi основнi завдання:
3) забезпечення виконання зобов'язань, якi випливають з мiжнародних договорiв України стосовно митної справи;
4) сприяння захисту прав інтелектуальної власності учасників зовнішньоекономічних зв'язків, інших юридичних та фізичних осіб;

3) забезпечення виконання зобов'язань, якi випливають з мiжнародних договорiв України стосовно митної справи;
4) сприяння захисту прав інтелектуальної власності учасників зовнішньоекономічних зв'язків, інших юридичних та фізичних осіб;

1) захист економiчних iнтересiв України;
5) застосування відповідно до закону заходiв тарифного та нетарифного регулювання при перемiщенні товарів через митний кордон України;
6) здійснення митного контролю та митного оформлення товарiв і транспортних засобів, що перемiщуються через митний кордон України, вдосконалення форм і методів їх здійснення;

5) застосування відповідно до законодавства заходів тарифного та нетарифного регулювання при перемiщенні товарів через митний кордон України;
6) здійснення митного контролю та митного оформлення товарiв, і транспортних засобів, що перемiщуються через митний кордон України, вдосконалення форм і методів їх здійснення;

2) контроль за додержанням митного законодавства України;
7) здійснення спільно з іншими уповноваженими державними органами контролю комплексного контролю за валютними операціями у зовнішньоекономічній діяльності;
8) здійснення спільно з іншими уповноваженими державними органами заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв'язків державних інтересів на зовнішньому ринку;

7) здійснення спільно з іншими уповноваженими державними органами комплексного контролю за валютними операціями у зовнішньоекономічній діяльності;
8) здійснення спільно з іншими уповноваженими державними органами заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів і додержання учасниками зовнішньоекономічних зв'язків державних інтересів на зовнішньому ринку;

3) забезпечення виконання зобов'язань, якi випливають з мiжнародних договорiв України стосовно митної справи;
9) створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та пасажиропотоку через митний кордон України;
10) боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил;
11) розвиток міжнародного співробітництва у галузі митної справи;
12) ведення митної статистики;
13) ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності;
14) здійснення верифікації (встановлення достовірності) сертифікатів походження товарів з України.
Органи державної влади, які відповідно до законів України не здійснюють загального керівництва митною справою, органи місцевого самоврядування, підприємства, їх посадові особи, а також громадяни не мають права приймати рішення, віднесені до компетенції митних органів України, чи іншим чином втручатися у діяльність митних органів."

9) створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та пасажиропотоку через митний кордон України;
10) боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил;
11) розвиток міжнародного співробітництва у галузі митної справи;
12) ведення митної статистики;
13) ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності;
14) здійснення верифікації (встановлення достовірності) сертифікатів походження товарів з України;
15) сприяти спрощенню митного оформлення.
Органи державної влади, які відповідно до законів України не здійснюють загального керівництва митною справою, органи місцевого самоврядування, підприємства, їх посадові особи, а також громадяни не мають права приймати рішення, віднесені до компетенції митних органів України, чи іншим чином втручатися у діяльність митних органів.

4) сприяння захисту прав iнтелектуальної власностi учасникiв зовнiшньоекономiчних зв'язкiв, iнших юридичних та фiзичних осiб;
-55- Н.д.Крючков Г.К. (Реєстр.картка №241)
В статті 13 доцільно визначити основні завдання митних органів та їх основні функції.
-56-Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
Викласти підпункт 4 ст. 13 проекту "Здійснення митної справи" в наступній редакції:
"4) виконання процедури, встановленої законом, призупинення переміщення через митний кордон товарів, які можуть мати відношення до порушення прав інтелектуальної власності;"
Враховано





Відхилено



5) використання засобiв митнотарифного та нетарифного регулювання у разi перемiщення через митний кордон України товарiв;
-57- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Пункт 5 статті 13 викласти у новій редакції:
"5) застосування відповідно до законодавства заходів тарифного та нетарифного регулювання при перемiщенні товарів через митний кордон України;"
Враховано


6) вдосконалення митного контролю i оформлення товарiв, що перемiщуються через митний кордон України;




7) здiйснення разом з Нацiональним банком України контролю за валютними операцiями;
-58- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
Викласти підпункт 7 ст. 13 проекту "Здійснення митної справи" в наступній редакції:
"7) здійснення разом з Національним банком України контролю за дотриманням правил ввезення на територію України та вивезення за її межі валютних цінностей;"
Відхилено




-59- Національний банк України
Пункт 7 частини 2 статті 13 пропонуємо викласти в такій редакції:
"контроль за дотриманням правил переміщення валютних цінностей через митний кордон України", оскільки ця функція митних органів у сфері валютного контролю випливає із пункту 5 статті 13 Декрету Кабінету Міністрів України "Про систему валютного регулювання і валютного контролю".
Враховано
Редакційно



-60- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункт 7 частини другої статті 13 викласти в такій редакції:
"7) спільно з Національним банком України здійснює контроль за додержанням правил переміщення валютних цінностей в момент перетину митного кордону України;".
Враховано
Редакційно


8) здiйснення заходiв щодо захисту iнтересiв споживачiв товарiв i додержання учасниками зовнiшньоекономiчних зв'язкiв державних iнтересiв на зовнiшньому ринку за участю Мiнiстерства зовнiшнiх економiчних зв'язкiв i торгiвлi України;
-61 - Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
Викласти підпункт 8 ст. 13 проекту "Здійснення митної справи" в наступній редакції:
"8) здійснення заходів щодо захисту інтересів споживачів товарів при перемiщення товарів через митний кордон України;"
Враховано редакційно



-62- Н.д.Крючков Г.К. (Реєстр.картка №241)
Вимагає уточнення зміст п.8 статті 13 - які заходи щодо захисту інтересів споживачів товарів будуть здійснювати митні органи.
Відхилено. Норма іншого законодавства



9) створення сприятливих умов для прискорення пасажиропотоку та перемiщення товарiв через митний кордон України;




10) боротьба з контрабандою та порушеннями митних правил;




11) спiвробiтництво з митними та iншими органами iноземних держав, а також з мiжнародними органiзацiями з питань митної справи;




12) ведення митної статистики;




13) ведення Товарної номенклатури зовнiшньоекономiчної дiяльностi;
-63 - Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
П.13 статті 13 - в Україні існують відповідні органи по стандартизації, метрології та сертифікації, вони і повинні вести товарну номенклатуру зовнішньоекономічної діяльності.
-63а- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Пункти 13 та 14 статті 13 виключити з Кодексу.
Відхилено





Враховано
частково


14) здiйснення верифiкацiї (встановлення достовiрностi) сертифiкатiв походження товарiв з України.
-64- Н.д.Пухкал О.Г. (Округ №209)Доповнити ст. 13 такими пунктами:
"15) проведення оцінки товарів, що переміщуються через митний кордон України;
16) здійснення верифікації виробів з дорогоцінних металів та коштовного каміння. Ці процедури здійснюються митною лабораторією згідно ст.19 цього Кодексу".
Відхилено





-65- Н.д.Жовтіс О.І. (Округ №138)
Доповнити ст. 13 проекту "Здійснення митної справи" новим підпунктом наступного змісту:
"здійснення інших заходів та повноважень, визначених законами України".
Відхилено



-66- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Статтю 13 доповнити частиною 15:
"15) сприяти спрощенню митного оформлення ".
Враховано




-67-Н.д.Новик А.М. (Реєср. картка № 353)
У статті 13:
1) частину першу пропоную об'єднати з абзацем 1 ч.2 і викласти у такій редакції:
"Безпосереднє здійснення митної справи покладається на митні органи, які, реалізуючи митну політику України, виконують такі основні завдання…" ;
2) пункт 2 частини 2 вилучити;
3) пункти 8 та 13 частини 2 вилучити.


Відхилено





Враховано
Відхилено


ГЛАВА 4.
-91- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Глава 3.

Взаємовiдносини митних органiв з iншими органами,установами та органiзацiями
Назву глави 4 та статтю 25 викласти у новій редакції:
"Взаємовідносини митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій з іншими органами, а також підприємствами та громадянами
Враховано

Взаємовідносини митних органів, спеціалізованих митних установ та організацій з іншими органами, а також з підприємствами та громадянами

Стаття 27. Взаємовiдносини митних органiв з органами, що здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України
-96- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Назву статті 27 доповнити словом "іншими".
-97- Н.д.Шевчук С.В. (Округ №23)
Пропоную заголовок статті викласти в такій редакції:
"Взаємодія митних органів з іншими органами, що здійснюють контроль на митному кордоні України".
Враховано



Враховано


Стаття 25. Взаємовiдносини митних органiв з іншими органами, що здiйснюють контроль пiд час перемiщення товарiв через митний кордон України

Товари, що перемiщуються через митний кордон України, крiм митного контролю, можуть пiдлягати санiтарнокарантинному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному та екологiчному контролю. Митнi органи пiдтримують постiйнi дiловi зв'язки з органами, що здiйснюють зазначенi види контролю.
Початок ч.1 статті 27 доповнити словами "Транспортні засоби та,,," - і далі по тексту.
Слова "санітрано-карантинному" замінити на "санітарно-епідеміологічному".
Слова "пiдтримують постiйнi дiловi зв'язки" замінити словом "взаємодіють".

Товари, що перемiщуються через митний кордон України, крiм митного контролю, можуть пiдлягати санiтарно-карантинному, ветеринарному, фiтосанiтарному, радiологiчному та екологiчному контролю. Митнi органи взаємодіють з органами, що здiйснюють зазначенi види контролю.

Митне оформлення завершується тiльки пiсля здiйснення видiв контролю зазначених у частинi першiй цiєї статтi.
-98- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
У абз.2 статті 27 після слів "митне оформлення" доповнити речення словами "товарів, що переміщуються через митний кордон України".
-3- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.2 статті 27 треба викласти в наступній редакції:
"Митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тільки після здійснення необхідних для цього товару видів контролю, зазначених у частині першій цієї статті".
Враховано





Враховано редакційно
Митне оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України, завершується тiльки пiсля здійснення встановленних чинним законодавством України необхідних для цього товару видiв контролю, зазначених у частині першій цієї статті.


ГЛАВА 9.
Здiйснення митного контролю


ГЛАВА 8.
Здiйснення митного контролю

Стаття 59. Огляд та переогляд ручної поклажi, багажу та несупроводжуваного багажу
-162- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Стаття 55. Огляд та перегляд ручної поклажі та багажу

Якщо є достатнi пiдстави вважати, що громадянин перемiщує через митний кордон України товари, якi пiдлягають облiку i контролю iнших державних органiв, зазначених у статтi 27 цього Кодексу, чи товари, з яких справляється мито, митнi збори та iншi митнi платежi, а також товари, перемiщення яких через митний кордон України заборонене або обмежене, митний орган має право провести огляд, а також переогляд ручної поклажi та багажу з розпакуванням багажу цього громадянина.
Назву та текст статті 59 викласти в новій редакції:
"Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу
Якщо є пiдстави вважати, що у ручній поклажі або багажі громадянина перемiщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які пiдлягають обліку і контролю державних органiв, зазначених у статтi 27 цього Кодексу, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, перемiщення яких через митний кордон України заборонене або обмежене, митний орган має право провести огляд, а у разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.
Враховано


Якщо є пiдстави вважати, що у ручній поклажі або багажі громадянина перемiщуються через митний кордон України, у тому числі транзитом, товари, які пiдлягають обліку і контролю державних органiв, зазначених у статтi 25 цього Кодексу, чи товари, при митному оформленні яких справляються митні платежі, а також товари, перемiщення яких через митний кордон України заборонене або обмежене, митний орган має право провести огляд, а у разі необхідності - і переогляд ручної поклажі та багажу з їх розпакуванням.


З метою припинення перемiщення через територiю України товарiв, заборонених для транзиту, оглядовi та переоглядовi можуть також пiдлягати ручна поклажа i багаж громадян, якi перетинають транзитом територiю України.
Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу громадянина здiйснюються в присутностi цього громадянина чи уповноваженої ним особи.



Огляд та переогляд ручної поклажi та багажу громадянина здiйснюються в присутностi цього громадянина чи його уповноваженого представника, який дiє на пiдставi належним чином оформленого доручення.
Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу за вiдсутностi громадянина чи уповноваженої ним особи здiйснюється:


Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу громадянина здiйснюються в присутностi цього громадянина чи уповноваженої ним особи.


Огляд та переогляд ручної поклажi та багажу в разi вiдсутностi громадянина чи його уповноваженого представника здiйснюється:
1) якщо є пiдстави вважати, що несупроводжуваний багаж мiстить товари, якi становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, тварин та рослин, а також довкілля;

Огляд та переогляд ручної поклажі та багажу за вiдсутностi громадянина чи уповноваженої ним особи здiйснюється:


1) якщо є достатнi пiдстави вважати, що несупроводжуваний багаж мiстить товари, якi становлять небезпеку для життя i здоров'я людей, тварин та рослин чи можуть завдати матерiальної шкоди громадянам, пiдприємствам;
2) якщо громадянин чи уповноважена ним особа не з'явилися протягом одного мiсяця з дня надходження несупроводжуваного багажу;

1) якщо є пiдстави вважати, що несупроводжуваний багаж мiстить товари, якi становлять небезпеку для життя і здоров'я людей, тварин та рослин, а також довкілля;

2) якщо громадянин чи його уповноважений представник не з'явився протягом мiсяця з дня надходження несупроводжуваного багажу;
3) якщо товари пересилаються у мiжнародних поштових вiдправленнях;

2) якщо громадянин чи уповноважена ним особа не з'явилися протягом одного мiсяця з дня надходження несупроводжуваного багажу;

3) якщо товари пересилаються у мiжнародних поштових вiдправленнях;
4) у разi залишення на територiї України ручної поклажі і багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через територiю України.

3) якщо товари пересилаються у мiжнародних поштових вiдправленнях;

4) у разi залишення на територiї України ручної поклажi i багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через територiю України.
Огляд та переогляд ручної поклажі і багажу у разі вiдсутностi громадянина чи його уповноваженого представника здiйснюються в присутностi представникiв пiдприємства, що здiйснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберiгання.

4) у разi залишення на територiї України ручної поклажі і багажу з порушенням зобов'язання про їх транзит через територiю України.

Огляд та переогляд ручної поклажi i багажу у разi вiдсутностi громадянина чи його уповноваженого представника здiйснюються в присутностi представникiв пiдприємства, що здiйснює перевезення, пересилання ручної поклажi та багажу чи їх зберiгання.
Про здiйснення огляду та переогляду у випадках, зазначених у пунктах 1 та 2 частини четвертої цiєї статтi, складається акт, форму якого встановлює Державна митна служба України".

Огляд та переогляд ручної поклажі і багажу у разі вiдсутностi громадянина чи його уповноваженого представника здiйснюються в присутностi представникiв пiдприємства, що здiйснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберiгання.

Про здiйснення огляду та переогляду у випадках, зазначених у пунктах 1 та 2 частини четвертої цiєї статтi, складається акт, форму якого встановлює Державна митна служба України.
-4- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Частину 5 статті 59 доповнити словами "при цьому обов'язково складається акт огляду чи переогляду і підписується представниками митної служби та підприємства, що здійснює перевезення, пересилання ручної поклажі та багажу чи їх зберігання".
Враховано редакційно
Про здiйснення огляду та переогляду у випадках, зазначених у пунктах 1 та 2 частини четвертої цiєї статтi, складається акт, форму якого встановлює Державна митна служба України.

Стаття 62. Операцiї з товарами, що перебувають пiд митним контролем

-167- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Враховано
Стаття 63. Операції з товарами і транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено

Пiдприємства та громадяни, якi перемiщують через митний кордон України товари, на вимогу митного органу зобов'язанi здiйснювати навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, упакування та переупакування товарiв, що пiдлягають митному оформленню, а також вiдкривати примiщення, ємностi та iншi мiсця, де можуть знаходитися такi товари.
Назву та текст статті 62 викласти в новій редакції:
"З дозволу, а у разі необхідності - і на вимогу митного органу може здійснюватися навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування товарів, митне оформлення яких не закінчено, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, а також заміна транспортного засобу. Зазначені операції здійснюються за рахунок осіб, які переміщують ці транспортні засоби і товари через митний кордон України.

З дозволу, а у разі необхідності - і на вимогу митного органу може здійснюватися навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розпакування, упакування, перепакування товарів, митне оформлення яких не закінчено, зміна ідентифікаційних знаків чи маркування на цих товарах або їх упаковці, а також заміна транспортного засобу. Зазначені операції здійснюються за рахунок осіб, які переміщують ці товари і транспортні засоби через митний кордон України.

Навантаження, вивантаження, перевантаження, усунення пошкоджень упаковки, розкриття упаковки, упакування або переупакування товарiв, щодо яких митне оформлення не було закiнчене, а також змiна iдентифiкацiйних знакiв чи маркування на цих товарах або їх упаковцi, можуть здiйснюватися тiльки з дозволу митного органу.
Користування та розпорядження товарами і транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено, забороняється крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України".


Користування та розпорядження товарами і транспортними засобами, митне оформлення яких не закінчено, забороняється крім випадків, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.


Користування та розпорядження транспортними засобами i товарами, щодо яких митне оформлення не закiнчене забороняється, крiм випадкiв, передбачених цим Кодексом, iншими актами законодавства України.




Порядок i умови, а також обмеження користування та розпорядження товарами, щодо яких митне оформлення не закiнчене, встановлюються Державною митною службою України.
-5- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
У статті 62:
у ч.4 слова "Державною митною службою України" замінити словами "Кодексом і законами України";
у ч.5 необхідно оговорити види операцій.
Враховано


Операцiї з товарами, що перебувають пiд митним контролем, здiйснюються за рахунок пiдприємств чи громадян, якi перемiщують цi товари через митний кордон України.
-168- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)
У ч.5 статті 62 замість слів "підприємств чи громадян" записати "їх власників (уповноважених ними осіб)", а слова "які переміщують ці товари через митний кордон України" виключити.
Відхилено


Р О З Д I Л III Митне оформлення


Р О З Д I Л III Митне оформлення

ГЛАВА II. Загальнi положення


ГЛАВА 10. Загальнi положення

Стаття 73. Мiсце i час здiйснення митного оформлення
-1- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 73 викласти в новій редакції:

Стаття 71. Мiсце i час здiйснення митного оформлення

Митне оформлення здiйснюється в мiсцях розташування митних органiв протягом часу, що його встановлює цей орган разом iз заiнтересованими державними установами (органiзацiями).
"Митне оформлення здiйснюється в мiсцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом часу, що його встановлюють митні органи за погодженням з органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 27 цього Кодексу.
Відповідно до міжнародних договорів України митне оформлення у пунктах пропуску через митний кордон України може здійснюватися цілодобово.
Враховано

Митне оформлення здiйснюється в мiсцях розташування відповідних підрозділів митних органів протягом часу, що його встановлюють митні органи за погодженням з органами, уповноваженими здійснювати види контролю, зазначені у статті 25 цього Кодексу.
Відповідно до міжнародних договорів України митне оформлення у пунктах пропуску через митний кордон України може здійснюватися цілодобово.

Митне оформлення здiйснюється митними органами, в зонi дiяльностi яких знаходяться власники товарiв, якщо iнше не передбачено цим Кодексом та iншими актами законодавства України.
Митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон юридичною особою, здійснюється митним органом, в зоні діяльності якого розташована ця юридична особа. У випадках, визначених Державною митною службою України, митне оформлення в іншому митному органі може здійснюватися за письмовим погодженням між цим митним органом і митним органом, в зоні діяльності якого розташована зазначена юридична особа.

Митне оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон юридичною особою, здійснюється митним органом, в зоні діяльності якого розташована ця юридична особа. У випадках, визначених Державною митною службою України, митне оформлення в іншому митному органі може здійснюватися за письмовим погодженням між цим митним органом і митним органом, в зоні діяльності якого розташована зазначена юридична особа.

На прохання пiдприємств, що перемiщують через митний кордон України транспортнi засоби i товари, митне оформлення може здiйснюватися поза мiсцем розташування митних органiв i в позаробочий час на умовах, визначених цим Кодексом.
Державною митною службою України можуть визначатися ділянки території з комплексом будівель, споруд, інженерно-технічних засобів та комунікацій, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України - вантажні митні комплекси, в тому числі автопорти, автотермінали. Вантажний митний комплекс може входити до митної системи України як спеціалізована митна організація або належати на праві власності юридичній особі - резиденту, зареєстрованій як суб'єкт підприємницької діяльності. Відкриття вантажних митних комплексів суб'єктами підприємницької діяльності здійснюється за погодженням з Державною митною службою України. Умови, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, визначаються Кабінетом Міністрів України .


Державною митною службою України можуть визначатися ділянки території з комплексом будівель, споруд, інженерно-технічних засобів та комунікацій, необхідних для здійснення митного контролю та оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України - вантажні митні комплекси, в тому числі автопорти, автотермінали. Вантажний митний комплекс може входити до митної системи України як спеціалізована митна організація або належати на праві власності юридичній особі - резиденту, зареєстрованій як суб'єкт підприємницької діяльності. Відкриття вантажних митних комплексів суб'єктами підприємницької діяльності здійснюється за погодженням з Державною митною службою України. Умови, яким повинен відповідати вантажний митний комплекс, визначаються Кабінетом Міністрів України .
Митне оформлення товарів і транспортних засобів, які вивозяться за межі митної території громадянами, може здійснюватися у будь-якому митному органі на всій митній території України.

У разi оформлення транспортних засобiв i товарiв поза мiсцем розташування митних органiв заiнтересованi пiдприємства i громадяни надають транспорт для доставлення посадових осiб митного органу до мiсця оформлення i назад.
Митне оформлення товарів і транспортних засобів, які вивозяться за межі митної те-риторії громадянами, може здійснюватися у будь-якому митному органі на всій митній території України.
Митне оформлення товарів (крім тих, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, а також автомобілів), які ввозяться на митну територію України громадянами, здійснюється у пунктах пропуску через митний кордон України.
Митне оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України громадянами у несупроводжуваному багажі, здійснюється митними органами за місцем проживання або тимчасового перебування зазначених громадян.

Митне оформлення товарів (крім тих, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, а також автомобілів), які ввозяться на митну територію України громадянами, здійснюється у пунктах пропуску через митний кордон України.
Митне оформлення товарів, які ввозяться на митну територію України громадянами у несупроводжуваному багажі, здійснюється митними органами за місцем проживання або тимчасового перебування зазначених громадян.
Порядок митного оформлення автомобілів, які ввозяться на митну територію України громадянами, визначається Державною митною службою України.

За рiшенням Державної митної служби України митне оформлення товарiв окремих видiв може здiйснюватися у спецiально визначених для цього митницях.
Порядок митного оформлення автомобілів, які ввозяться на митну територію України громадянами, визначається Державною митною службою України.
На прохання осіб, що перемiщують через митний кордон України товари і транспортні засоби, митне оформлення може здiйснюватися поза місцем розташування митних органів, а також поза робочим часом, установленим для митних органів на умовах, визначених цим Кодексом.
За митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, митними органами з заінтересованих осіб справляється плата в порядку та у розмірах, установлених Державною митною службою України. Ця плата зараховується на спеціальні рахунки митних органів і використовується для покриття витрат, пов'язаних з таким оформленням.
За рiшенням Державної митної служби України митне оформлення товарiв окремих видiв може здiйснюватися у спеціально визначених для цього митних органах".

На прохання осіб, що перемiщують через митний кордон України товари і транспортні засоби, митне оформлення може здiйснюватися поза місцем розташування митних органів, а також поза робочим часом, установленим для митних органів на умовах, визначених цим Кодексом.
За митне оформлення товарів і транспортних засобів поза місцем розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів, митними органами з заінтересованих осіб справляється плата в порядку та у розмірах, установлених Державною митною службою України. Ця плата зараховується на спеціальні рахунки митних органів і використовується для покриття витрат, пов'язаних з таким оформленням.
За рiшенням Державної митної служби України митне оформлення товарiв окремих видiв може здiйснюватися у спеціально визначених для цього митних органах.

Стаття 77. Взяття проб та зразкiв товарiв


Стаття 75. Взяття проб та зразкiв товарiв

З метою здiйснення митного контролю та оформлення товарiв i транспортних засобiв митний орган може брати проби та зразки товарiв для здiйснення їх дослiдження (експертизи).
-192- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)
Ч.1 статті 77 доповнити реченням у такій редакції:
"Взяття проб та зразків товарів, що перебувають під митним контролем, здійснюється на підставі вмотивованої постанови митного органу, що проводить цей контроль".
-193- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
У статті 77:
абз.1 викласти в новій редакції:
"З метою здійснення митного контролю та митного оформлення товарів митним органом за письмовим розпорядженням відповідної посадової особи цього органу можуть братися проби та зразки зазначених товарів для дослідження (аналізу, експертизи). Оплата проведення дослідження (аналізу, експертизи) товарів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету";
Відхилено







Враховано


З метою здійснення митного контролю та митного оформлення товарів митним органом за письмовим розпорядженням відповідної посадової особи цього органу можуть братися проби та зразки зазначених товарів для дослідження (аналізу, експертизи). Оплата проведення дослідження (аналізу, експертизи) товарів здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету.

Проби та зразки товарiв, що перебувають пiд митним контролем, з дозволу митного органу можуть братись також особами, що мають повноваження щодо цих товарiв, їх представниками та вiдповiдними органами державного контролю.
у частині другій слова "особами, що мають повноваження щодо товарів, їх представниками" замінити словом "декларантами".
-6- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.2 статті 77 викласти в новій редакції:
"Проби та зразки товарів, що перебувають під митним контролем, можуть братися декларантами та відповідними органами державного контролю у кількості, що забезпечує можливість проведення їх досліджень (аналізу, експертизи)".

Враховано



Враховано редакційно у третій частині
Проби та зразки товарів, що перебувають під митним контролем, з дозволу митного органу можуть братись також декларантами та відповідними органами державного контролю.

Проби та зразки беруться у мiнiмальнiй кiлькостi, що забезпечує можливiсть проведення їх дослiдження (експертизи).
-194- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Частину третю статті 77 доповнити словом "аналізу".
Враховано

Проби та зразки беруться у мiнiмальнiй кiлькостi, яка забезпечує можливiсть проведення їх дослiдження (аналізу, експертизи).

Про взяття проб та зразкiв товарiв, що перебувають пiд митним контролем, складається акт за формою, встановленою Державною митною службою України.


Про взяття проб та зразкiв товарiв, що перебувають пiд митним контролем, складається акт за формою, встановленою Державною митною службою України.

Особи, якi мають повноваження щодо товарiв, та їхнi представники вправi бути присутнiми пiд час взяття проб та зразкiв товарiв посадовими особами митного органу та iнших органiв державного контролю. Взяття проб та зразкiв товарiв, що перебувають пiд митним контролем, iншими органами державного контролю, а також особами, якi мають повноваження щодо цих товарiв, та їхнiми представниками здiйснюється у присутностi посадових осiб митних органiв. Особи, якi мають повноваження щодо товарiв, що перебувають пiд митним контролем, зобов'язанi сприяти посадовим особам митних органiв пiд час взяття проб та зразкiв товарiв i здiйснювати за свiй рахунок вантажнi та iншi необхiднi операцiї.
-195- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
У частині п'ятій статті 77 слова "особи, які мають повноваження щодо товарів, та їхні представники" замінити словом "декларанти".
Доповнити статтю 77 частиною шостою такого змісту:
"Окрема митна декларація на проби та зразки товарів не подається за умови, що відомості про них будуть наведені в митній декларації, яка подається щодо всіх товарів, які переміщуються через митний кордон України."
Враховано







Враховано


Декларанти вправі бути присутніми під час взяття проб та зразків товарів посадовими особами митного органу та інших органів державного контролю. Взяття проб та зразків товарів, що перебувають під митним контролем, іншими органами державного контролю, а також декларантами здійснюється у присутності посадових осіб митних органів. Декларанти зобов'язані сприяти посадовим особам митних органів під час взяття проб та зразків товарів і здійснювати за свій рахунок вантажні та інші необхідні операції.
Окрема митна декларація на проби та зразки товарів не подається за умови, що відомості про них будуть наведені в митній декларації, яка подається щодо всіх товарів, які переміщуються через митний кордон України.

Особи, якi мають повноваження щодо товарiв, та їх представники мають право ознайомитись з результатами проведеного дослiдження (експертизи) взятих проб та зразкiв товарiв. Митнi органи мають бути ознайомленi з результатами проведених дослiджень (експертизи) проб та зразкiв товарiв, що перебувають пiд митним контролем, взятих iншими органами державного контролю.
-196- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
У частині шостій статті 77 слова "особи, які мають повноваження щодо товарів, та їхні представники" замінити словом "декларанти";
частину шосту статті 77 доповнити словами "а також декларантами";
Враховано





Враховано
Декларанти мають право ознайомитись з результатами проведеного дослідження (аналізу, експертизи) взятих проб та зразків товарів. Митні органи мають бути ознайомлені з результатами проведених досліджень (аналізу, експертизи) проб та зразків товарів, що перебувають під митним контролем, взятих іншими органами державного контролю, а також декларантами.

Митнi органи не вiдшкодовують нiяких витрат, понесених особою в результатi взяття проб та зразкiв товарiв, що перебувають пiд митним контролем. Витрати на проведення дослiдження (експертизи) проб та зразкiв товарiв, понесенi митними органами та митними лабораторiями, особою, яка має повноваження щодо таких товарiв, не вiдшкодовуються, за винятком випадкiв, коли таке дослiдження (експертиза) проводиться з iнiцiативи зазначеної особи.
у частині сьомій статті 77 вилучити слова "а також у випадках зазначених у статті 210 цього Кодексу", слова "зазначеної особи" замінити словом "декларанта".
-197- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.7 статті 77 викласти в такій редакції:
"Митні органи компенсують усі витрати, які понесла особа в результаті взяття проб і зразків проб, що знаходяться під митним контролем, за винятком випадків, коли втрати складають не менш 100 доларів США. Витрати на проведення експертизи проб, які понесли митні органи і митна лабораторія, особа, яка має дозвіл на такі товари, не несе, за виключенням випадків, коли така експертиза проводиться за ініціативою особи".
Враховано




Враховано
Митні органи не відшкодовують витрат, понесених декларантом в результаті взяття проб та зразків товарів, що перебувають під митним контролем. Витрати на проведення дослідження (аналізу, експертизи) проб та зразків товарів, понесені митними органами та митними лабораторіями, декларантом не відшкодовуються, за винятком випадків, коли таке дослідження (аналіз, експертиза) проводиться з ініціативи декларанта.

Порядок взяття проб та зразкiв товарiв, термiни проведення їх дослiдження (експертизи), а також розпорядження ними встановлюються Державною митною службою України.
-198- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
У абзаці 8 чстатті 77 слова "Державною митною службою України" замінити словами "Кабінетом Міністрів України".

-199- Н.д.Крук Ю.Б. (Округ №139)
У ч.8 статті 77 замість слів "Державною митною службою" записати "Кабінетом Міністрів".
Враховано

Порядок взяття проб та зразків товарів, строк проведення їх дослідження (аналізу, експертизи), а також розпорядження ними встановлюються Кабінетом Міністрів України.

ГЛАВА 12. Декларування товарiв


ГЛАВА 11. Декларування

Cтаття 92. Прийняття митної декларацiї


Cтаття 86. Прийняття митної декларацiї

Подана оcобою митна декларацiя приймаєтьcя та реєcтруєтьcя митним органом у порядку, що визначаєтьcя Державною митною службою України.


Митна декларацiя приймаєтьcя та реєcтруєтьcя митним органом у порядку, що визначаєтьcя Державною митною службою України.

Подання митної декларацiї повинно cупроводжуватиcь наданням митному органу комерцiйних супровiдних та iнших необхiдних документiв, перелiк яких визначається Державною митною службою України.
-223- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
У статті 92:
у частині першій вилучити слова "подана особою";

Враховано

Подання митної декларацiї повинно cупроводжуватиcь наданням митному органу комерцiйних супровiдних та iнших необхiдних документiв, перелiк яких визначається Державною митною службою України.

З метою перевiрки iнформацiї, що мicтитьcя у митнiй декларацiї та поданих документах, митний орган може запросити додатковi вiдомоcтi, необхiднi для здiйcнення митного контролю та митного оформлення.
у частині третій статті 92 слова "запросити додаткові відомості, необхідні" замінити словами "зажадати додаткових відомостей, необхідних";
Враховано

З метою перевiрки iнформацiї, що мicтитьcя у митнiй декларацiї та поданих документах, митний орган може зажадати додаткових вiдомоcтей, необхiдних для здiйcнення митного контролю та митного оформлення.

Митна декларацiя приймається митним органом, якщо встановлено, що в нiй мiстяться всi необхiднi вiдомостi i до неї додано всi необхiднi документи. Момент прийняття митної декларацiї фiксується посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставленням вiдмiток на бланку митної декларацiї та вiдповiдним записом у документах митного органу.
у частині четвертій статті 92 слово "момент" замінити словом "дата і час".

-7- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.3 статті 92 необхідно виключити.

Враховано



Відхилено
Митна декларацiя приймається митним органом, якщо встановлено, що в нiй мiстяться всi необхiднi вiдомостi i до неї додано всi необхiднi документи. Дата і час прийняття митної декларацiї фiксується посадовою особою митного органу, що її прийняла, проставленням вiдмiток на бланку митної декларацiї та вiдповiдним записом у документах митного органу.

Вiдмова митного органу в прийняттi митної декларацiї повинна бути мотивована, а причини вiдмови письмово повiдомленi декларанту.
-224- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
Частину п'яту статті 92 вилучити.
Враховано


З моменту прийняття митної декларацiї вона є документом, що засвiдчує факти, якi мають юридичне значення.


З моменту прийняття митної декларацiї вона є документом, що засвiдчує факти, якi мають юридичне значення.

Митний орган не має права вiдмовити в прийняттi митної декларацiї, якщо декларантом виконано умови, встановленi цим Кодексом.
-225- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
У частині сьомій слова "цим Кодексом" замінити словами "законодавством України".
Враховано
Митний орган не має права відмовити в прийнятті митної декларації, якщо декларантом виконано всі умови, встановлені законодавством України.






ГЛАВА 38.
Вільна митна зона. Вільний митний склад
-505- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
З назви глави 38 вилучити слова "вільний митний склад"
Враховано
ГЛАВА 38.
Спеціальна митна зона

Стаття 270. Поняття режимів вільної митної зони та вільного митного складу
-506- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 270 викласти у новій редакції:
"Стаття 270. Поняття митного режиму спеціальної митної зони

Враховано
Стаття 228. Поняття митного режиму спеціальної митної зони

Митні режими вільної митної зони та вільного митного складу застосовуються до товарів, що розміщуються та використовуються у відповідних типах спеціальних (вільних) економічних зон - територіальних утвореннях чи приміщеннях (місцях), і передбачає незастосування заходів тарифного та нетарифного регулювання до товарів, що ввозяться з-за меж митної території України, та товарів, що переміщуються в режимі експорту.
Спеціальна митна зона - це митний режим, відповідно до якого до товарів, які ввозяться на території відповідних типів спеціальних (вільних) економічних зон з-за меж митної території України, а також до товарів, які вивозяться з територій зазначених зон за межі митної території України, не застосовуються заходи тарифного і нетарифного регулювання.''

Спеціальна митна зона - це митний режим, відповідно до якого до товарів, які ввозяться на території відповідних типів спеціальних (вільних) економічних зон з-за меж митної території України, а також до товарів, які вивозяться з територій зазначених зон за межі митної території України, не застосовуються заходи тарифного і нетарифного регулювання.



Стаття 271. Вільна митна зона
-507- Н.д.Крючков Г.К. (Реєстр.картка №241)
Зазначена частиною 3 статті 271 вимога про погодження з Державною митною службою України проекту про створення вільної митної зони є неприйнятною, оскільки ст.93 Конституції України цього не передбачає.
Враховано


Стаття 229. Спеціальні митні зони

Вільна митна зона - частина території України, на якій встановлюється спеціальний правовий режим економічної діяльності та пільговий митний режим щодо оподаткування ввезених товарів - створюється відповідно до чинного законодавства України про спеціальні (вільні) економічні зони шляхом прийняття окремого закону для кожної вільної митної зони з визначенням її статусу, території, строку, на який вона створюється, та особливостей застосування законодавства України на її території. Законом встановлюються вимоги щодо створення вільної митної зони, види товарів, дозволених до ввезення у таку зону, та характер операцій, що здійснюються з товарами у межах зон.
-508- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 271 викласти у новій редакції:
"Стаття 271. Спеціальні митні зони
Спеціальними митними зонами є частини території України, на яких запроваджено митний режим спеціальної митної зони. Для цілей оподаткування товари, ввезені на території спеціальних митних зон, розглядаються як такі, що знаходяться за межами митної території України.
Спеціальні митні зони створюються відповідно до чинного законодавства України про спеціальні (вільні) економічні зони шляхом прийняття окремого закону для кожної спеціальної митної зони з визначенням її статусу, території, строку, на який вона створюється, та особливостей застосування законодавства України на її


Враховано
Спеціальними митними зонами є частини території України, на яких запроваджено митний режим спеціальної митної зони. Для цілей оподаткування товари, ввезені на території спеціальних митних зон, розглядаються як такі, що знаходяться за межами митної території України.

Спеціальні митні зони створюються відповідно до чинного законодавства України про спеціальні (вільні) економічні зони шляхом прийняття окремого закону для кожної спеціальної митної зони з визначенням її статусу, території, строку, на який вона створюється, та особливостей застосування законодавства України на її території. Законом встановлюються вимоги щодо створення спеціальної митної зони, види товарів, дозволених до ввезення у таку зону, та характер операцій, що здійснюються з товарами у межах зони. У законі

У законі також визначаються вимоги щодо організації роботи вільної митної зони та обов'язки адміністрації зони щодо виконання вимог митного законодавства під час здійснення митного контролю.
території. Законом встановлюються вимоги щодо створення спеціальної митної зони, види товарів, дозволених до ввезення у таку зону, та характер операцій, що здійснюються з товарами у межах зони. У законі також визначаються вимоги щодо організації роботи спеціальної митної зони та обов'язки органів управлиння зони по виконанню вимог митного законодавства під час здійснення митного контролю.

також визначаються вимоги щодо організації роботи спеціальної митної зони та обов'язки органів управління зони по виконанню вимог митного законодавства під час здійснення митного контролю.

Закон про створення вільної митної зони до його прийняття проходить митну експертизу і погоджується Державною митною службою України та іншими центральними органами виконавчої влади.





Стаття 272. Вільний митний склад
-510- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
Статтю 272 вилучити з цієї глави
Враховано


Вільний митний склад - приміщення чи інше місце, де діє пільговий митний режим щодо оподаткування товарів, які в ньому знаходяться, - створюється шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України відповідної постанови за поданням Державної митної служби України. Постановою надається дозвіл на відкриття та експлуатацію вільного митного складу, затверджується його власник, юридична адреса та положення про вільний митний склад. У положенні про вільний митний склад визначається його розташування, організація та режим роботи, види товарів, що можуть перебувати на такому складі, та перелік операцій, що проводяться з товарами на складі, а також порядок здійснення митного контролю.




Власниками вільних митних складів можуть бути виключно українські суб'єкти підприємницької діяльності.




Власники вільних митних складів сплачують щомісячний збір у розмірі, що визначається Кабінетом Міністрів України.




Рішення про відкриття вільного митного складу може бути скасоване, а діяльність такого складу припинена Кабінетом Міністрів України з його власної ініціативи, а також за поданням Державної митної служби України.




Це рішення скасовується, якщо воно було прийняте на підставі неповних та недостовірних даних, що мали істотне значення у прийнятті такого рішення. Рішення про скасування дійсне з дня прийняття рішення про відкриття відповідного вільного митного складу.




Рішення про припинення діяльності вільного митного складу приймається, якщо власник такого складу не дотримується положень цього Кодексу та чинного законодавства, а також якщо подальше функціонування вільного митного складу буде визнано недоцільним з економічних міркувань.




Стаття 273. Вимоги до вільних митних зон


Стаття 231. Вимоги до спеціальних митних зон

Митний орган, у зоні діяльності якого знаходиться вільна митна зона, з метою належної організації митного контролю може вимагати від адміністрації вжиття таких заходів:
-511- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Частину першу статті 273 доповнити словами "цієї зони".


Враховано
Митний орган, у зоні діяльності якого знаходиться спеціальна митна зона, з метою належної організації митного контролю може вимагати від органів управління цієї зони вжиття таких заходів:

1) спорудження огорожі по периметру зони;


1) спорудження огорожі по периметру зони;

2) встановлення обмежень щодо порядку доступу в зону у певні години роботи;
-8- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Пункт 2) статті 273 вилучити.
Відхилено
2) встановлення обмежень щодо порядку доступу в зону у певні години роботи;

3) застосування інших заходів, що не перешкоджають нормальному функціонуванню зони відповідно до закону про таку зону.


3) застосування інших заходів, що не перешкоджають нормальному функціонуванню зони відповідно до закону про таку зону.

Забороняється будь-яке будівництво в межах вільних митних зон без попереднього погодження з митним органом, у зоні діяльності якого знаходиться вільна митна зона.


Забороняється будь-яке будівництво в межах спеціальних митних зон без попереднього погодження з митним органом, у зоні діяльності якого знаходиться спеціальна митна зона.

Стаття 274. Вимоги до вільних митних складів та їх власників
-512- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 274 вилучити з цієї глави.
Враховано


Приміщення, що використовується як вільний митний склад, повинно бути належним чином підготовлене для забезпечення митного контролю та обладнане не менше ніж двома засобами забезпечення (ідентифікації), один з яких має знаходитись у митному органі, що здійснює контроль за діяльністю вільного митного складу.




Власники вільних митних складів зобов'язані:




1) дотримуватись вимог чинного законодавства, цього Кодексу та положення про вільний митний склад;




2) виключити можливість вилучення товарів, що знаходяться на складі, поза митним контролем;




3) створювати сприятливі умови для роботи представників митних органів, у тому числі шляхом надання їм на безоплатній основі приміщення, обладнання та засобів зв'язку для здійснення операцій митного контролю та митного оформлення, виконувати вимоги митних органів під час здійснення таких операцій;




4) надавати на вимогу митного органу, що здійснює контроль за діяльністю вільного митного складу, звіт про рух товарів на складі та будь-яку документацію стосовно діяльності цього складу.





Стаття 275. Заходи, що вживаються митними органами для забезпечення митного контролю у вільних митних зонах та вільних митних складах
-513- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 275 викласти у новій редакції:
"Стаття 275. Заходи, що вживаються митними органами для забезпечення митного контролю у спеціальних митних зонах


Враховано

Стаття 232. Заходи, що вживаються митними органами для забезпечення митного контролю у спеціальних митних зонах

З метою забезпечення належного митного контролю у вільних митних зонах та вільних митних складах митні органи вправі:
З метою забезпечення належного митного контролю у спеціальних митних зонах митні органи вправі:

З метою забезпечення належного митного контролю у спеціальних митних зонах митні органи мають право:

1) здійснювати постійний контроль та нагляд за межами вільних митних зон та вільних митних складів, а також за доступом у них;
1) здійснювати постійний контроль та нагляд за кордонами спеціальних митних зон, а також за доступом у них;

1) здійснювати постійний контроль та нагляд за кордонами спеціальних митних зон, а також за доступом у них;

2) вимагати від осіб, що переміщують товари через кордон вільної митної зони, та власників вільних митних складів ведення обліку руху таких товарів з метою їх контролю;
2) вимагати від осіб, що переміщують товари через кордон спеціальної митної зони, ведення обліку руху таких товарів з метою їх контролю;

2) вимагати від осіб, які переміщують товари через кордон спеціальної митної зони, ведення обліку руху таких товарів з метою їх контролю;

3) проводити перевірку товарів, що переміщуються через кордон вільної митної зони та надходять у вільні митні склади з метою забезпечення здійснення передбачених цим Кодексом операцій та недопущення переміщення заборонених товарів;
3) проводити перевірку товарів, що переміщуються через кордон спеціальної митної зони, з метою забезпечення здійснення передбачених цим Кодексом операцій та недопущення переміщення заборонених товарів;

3) проводити перевірку товарів, що переміщуються через кордон спеціальної митної зони, з метою забезпечення здійснення передбачених цим Кодексом операцій та недопущення переміщення заборонених товарів;

4) у будь-який час здійснювати перевірки товарів, що знаходяться у вільних митних зонах та на вільних митних складах;
4) у будь-який час здійснювати перевірки товарів, що знаходяться у спеціальних митних зонах;

4) у будь-який час здійснювати перевірки товарів, що знаходяться у спеціальних митних зонах;

5) здійснювати інші заходи, спрямовані на забезпечення надійності митного контролю.
5) здійснювати інші заходи, спрямовані на забезпечення надійності митного контролю."

5) здійснювати інші заходи, спрямовані на забезпечення надійності митного контролю.

Стаття 276. Операції, що можуть здійснюватися з товарами у вільних митних зонах та на вільних митних складах
-514- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 276 викласти у новій редакції:
"Стаття 276. Операції, що можуть здійснюватися з товарами у спеціальних митних зонах

Враховано
Стаття 233. Операції, що можуть здійснюватися з товарами у спеціальних митних зонах

У вільних митних зонах та на вільних митних складах допускається здійснення виробничих та інших комерційних операцій з товарами, за винятком торгівлі товарами у роздріб, за умови дотримання положень цього Кодексу. Конкретний перелік видів товарі та операцій, що з ними здійснюються, визначається у законі про конкретну вільну митну зону та в положенні про вільний митний склад.
У спеціальних митних зонах допускається здійснення виробничих та інших комерційних операцій з товарами, за винятком торгівлі товарами у роздріб, за умови дотримання положень цього Кодексу. Конкретний перелік видів товарів та операцій, що з ними здійснюються, визначається у законі про конкретну спеціальну митну зону.

У спеціальних митних зонах допускається здійснення виробничих та інших комерційних операцій з товарами, за винятком торгівлі товарами у роздріб, за умови дотримання положень цього Кодексу. Конкретний перелік видів товарів та операцій, що з ними здійснюються, визначається у законі про конкретну спеціальну митну зону.

З метою забезпечення дотримання законодавства та з урахуванням характеру товарів можуть запроваджуватися окремі заборони та обмеження щодо здійснення операцій з товарами у вільних митних зонах та на вільних митних складах. Такі заборони та обмеження стосовно вільних митних зон та вільних митних складів встановлюються Кабінетом Міністрів України.
З метою забезпечення дотримання законодавства та з урахуванням характеру товарів можуть запроваджуватися окремі заборони та обмеження щодо здійснення операцій з товарами у спеціальних митних зонах. Такі заборони та обмеження стосовно спеціальних митних зон встановлюються Кабінетом Міністрів України.

З метою забезпечення додержання законодавства та з урахуванням характеру товарів можуть запроваджуватися окремі заборони та обмеження щодо здійснення операцій з товарами у спеціальних митних зонах. Такі заборони та обмеження стосовно спеціальних митних зон встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Митні органи можуть забороняти окремим особам здійснення операцій з товарами у вільних митних зонах та на вільних митних складах, якщо такі особи не дотримуються положень цього Кодексу та законодавства, а також відмовляти таким особам в доступі вільні митні зони та на вільні митні склади.
Митні органи можуть забороняти окремим особам здійснення операцій з товарами у спеціальних митних зонах, якщо такі особи не дотримуються положень цього Кодексу та інших законодавчих актів України, а також відмовляти таким особам в доступі у спеціальні митні зони.

Митні органи можуть забороняти окремим особам здійснення операцій з товарами у спеціальних митних зонах, якщо такі особи не дотримуються положень цього Кодексу та інших законодавчих актів України, а також відмовляти таким особам в доступі у спеціальні митні зони.

Кабінет Міністрів України може обмежувати або забороняти ввезення окремих товарів у вільні митні зони та на вільні митні склади.
Кабінет Міністрів України може обмежувати або забороняти ввезення окремих товарів у спеціальні митні зони."

Кабінет Міністрів України може обмежувати або забороняти ввезення окремих товарів у спеціальні митні зони.

Стаття 277. Передача права власності на товари, що знаходяться у вільних митних зонах та на вільних митних складах
-515- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225)
Статтю 277 вилучити.
Враховано


Дозволяється передача права власності на товари, що знаходяться у вільних митних зонах та на вільних митних складах.




Торгівля у роздріб товарами в межах вільних митних зон та вільних митних складів не допускається.




Товари, що знаходяться у вільних митних зонах та на вільних митних складах, можуть використовуватися для поповнення запасів морських та повітряних суден без ввезення таких товарів на митну територію України.




Стаття 278. Строки перебування товарів у вільних митних зонах та на вільних митних складах
-516- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Текст статті 278 викласти у новій редакції:
Враховано
Стаття 234. Строки перебування товарів у спеціальних митних зонах

Товари можуть перебувати у вільних митних зонах та на вільних митних складах без обмеження строків.
"Товари можуть перебувати у спеціальних митних зонах протягом усього часу функціонування таких зон."

Товари можуть перебувати у спеціальних митних зонах протягом усього часу функціонування таких зон.

Стаття 279. Облік товарів, що знаходяться у вільних митних зонах та на вільних митних складах
-517- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 279 викласти у новій редакції:
"Стаття 279. Облік товарів, що знаходяться успеціаільних митних зонах


Враховано

Стаття 235. Облік товарів, що знаходяться у спеціальних митних зонах

Особи, що здійснюють операції з товарами у вільних митних зонах, та власники вільних митних складів ведуть облік товарів, що ввозяться, вивозяться, зберігаються, виробляються, переробляються, закуповуються та реалізуються, і подають митним органом звітність про такі операції у порядку, що встановлюється Державною митною службою України. Будь-які зміни, що відбуваються з товарами в межах вільних митних зон та вільних митних складів, мають відображатися в облікових документах.
Особи, що здійснюють операції з товарами у спеціальних митних зонах, ведуть облік товарів, що ввозяться, вивозяться, зберігаються, виробляються, переробляються, закуповуються та реалізуються, і подають митним органам звітність про такі операції у порядку, що встановлюється Державною митною службою України. Будь-які зміни, що відбуваються з товарами в межах спеціальних митних зон, мають відображатися в облікових документах."

Особи, які здійснюють операції з товарами у спеціальних митних зонах, ведуть облік товарів, що ввозяться, вивозяться, зберігаються, виробляються, переробляються, закуповуються та реалізуються, і подають митним органам звітність про такі операції у порядку, що встановлюється Державною митною службою України. Будь-які зміни, що відбуваються з товарами в межах спеціальних митних зон, мають відображатися в облікових документах.


Стаття 280. Умови оподаткування та застосування заходів нетарифного регулювання
-518- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357):
Статтю 280 викласти у новій редакції:
"Стаття 280. Застосування заходів нетарифного регулювання при переміщенні товарів через кордони спеціальних митних зон



Враховано

Стаття 236. Застосування заходів нетарифного регулювання при переміщенні товарів через кордони спеціальних митних зон

З товарів що походять з інших країн і ввозяться у вільні митні зони та на вільні митні склади з-за меж митної території України для кінцевого споживання у цих зонах чи складах, не справляється мито та інші податки, встановлені на імпорт, і до таких товарів не застосовуються заходи нетарифного регулювання, за винятком випадків, встановлених законодавством України.
До товарів іноземного походження, що ввозяться у спеціальні митні зони з-за меж митної території України для кінцевого споживання у цих зонах, заходи нетарифного регулювання не застосовуються за винятком випадків, встановлених законодавством України.

До товарів іноземного походження, що ввозяться у спеціальні митні зони з-за меж митної території України для кінцевого споживання у цих зонах, заходи нетарифного регулювання не застосовуються за винятком випадків, встановлених законодавством України.


Товари, що ввозяться у вільні митні зони та на вільні митні склади з митної території України, вивозяться з цієї території у режимі експорту із застосуванням відповідних заходів тарифного та нетарифного регулювання. У разі ввезення таких товарів у вільну митну зону та на вільний митний склад з них не справляється мито та податки, встановлені на імпорт, і до них не застосовуються заходи нетарифного регулювання.
Вивезення товарів з митної території України на території спеціальних митних зон здійснюється в режимі експорту із застосуванням відповідних заходів нетарифного регулювання.

Вивезення товарів з митної території України на території спеціальних митних зон здійснюється в режимі експорту із застосуванням відповідних заходів нетарифного регулювання.


З товарів, що вивозяться з вільних митних зон та вільних митних складів на митну територію України і походять з інших країн, справляється мито, податки та збори, встановлені на імпорт таких товарів в Україну. Якщо такі товари походять з цих зон чи складів, то у разі ввезення на митну територію України з них не справляються мито та податки, встановлені на імпорт товарів в Україну.
При ввезенні з територій спеціальних митних зон на митну територію України товарів, які походять з цих зон, заходи нетарифного регулювання не застосовуються. При ввезенні на митну територію України з територій спеціальних митних зон усіх інших товарів заходи нетарифного регулювання застосовуються на загальних підставах відповідно до заявленого митного режиму.

При ввезенні з територій спеціальних митних зон на митну територію України товарів, які походять з цих зон, заходи нетарифного регулювання не застосовуються. При ввезенні на митну територію України з територій спеціальних митних зон усіх інших товарів заходи нетарифного регулювання застосовуються на загальних підставах відповідно до заявленого митного режиму.

Інші умови оподаткування товарів, що переміщуються через кордони вільних митних зон та вільних митних складів, встановлюються законом про вільну митну зону чи положенням про вільний митний склад.
Інші умови переміщення товарів через кордони спеціальних митних зон встановлюються законом про спеціальну митну зону.".



Інші умови переміщення товарів через кордони спеціальних митних зон встановлюються відповідним законом про спеціальну (вільну) економічну зону.

Стаття 281. Відповідальність за сплату митних платежів
-519- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357):
Статтю 281 вилучити
Враховано


Відповідальність за сплату митних платежів несе особа, яка декларує митному органу товари, що ввозяться у вільну митну зону чи на вільний митний склад.
-520- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Статтю 281 вилучити, оскільки положення статті суперечить статтям 280 та 283 в частині своєчасної та повної сплати митних платежів за товари, які ввозяться у вільні зони та на вільні митні склади, а також, які реалізовуються у магазинах безмитної торгівлі.


Враховано




Стаття 282. Ліквідація вільної митної зони, вільного митного складу
-521- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Статті 282 та 283 викласти у новій редакції:
"Стаття 282. Ліквідація спеціальної митної зони


Враховано


Стаття 237. Ліквідація спеціальної митної зони

У разі ліквідації вільної митної зони заінтересованим особам дається достатній час для розпорядження товарами, що перебувають на території вільної митної зони.
У разі ліквідації спеціальної митної зони власники товарів, що перебувають у цій зоні, або уповноважені ними особи зобов'язані розпорядитися зазначеними товарами до моменту остаточного вирішення усіх питань, пов'язаних з ліквідацією спеціальної митної зони.
У разі, якщо до моменту остаточного вирішення усіх питань, пов'язаних з ліквідацією спеціальної митної зони, власник товарів, що перебувають у цій зоні, або уповноважена ним особа не розпорядиться зазначеними товарами, такі товари підлягають декларуванню до іншого митного режиму."

У разі ліквідації спеціальної митної зони власники товарів, що перебувають у цій зоні, або уповноважені ними особи зобов'язані розпорядитися зазначеними товарами до моменту остаточного вирішення усіх питань, пов'язаних з ліквідацією спеціальної митної зони.
У разі, якщо до моменту остаточного вирішення усіх питань, пов'язаних з ліквідацією спеціальної митної зони, власник товарів, що перебувають у цій зоні, або уповноважена ним особа не розпорядиться зазначеними товарами, такі товари підлягають декларуванню до іншого митного режиму.


У разі ліквідації вільного митного складу з причин, зазначених у статті 269 цього Кодексу, товари, що перебувають на такому складі, підлягають повторному митному оформленню. При цьому з власника складу справляється збір за перебування товарів під митним контролем за ставками, встановленими Кабінетом Міністрів України.




Глава 39. Магазин безмитної торгівлі

Стаття 283. Поняття митного режиму магазину безмитної торгівлі

-522- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Текст статті 283 викласти у новій редакції:

Глава 39. Магазин безмитної торгівлі

Стаття 238. Поняття митного режиму магазину безмитної торгівлі

Митний режим магазину безмитної торгівлі-митний режим, відповідно до якого товари, не призначені для споживання на митній території України, реалізуються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні, відкритих для міжнародного сполучення, а також у місцях, визначених митними органами, без справляння мита, інших податків та без застосування заходів нетарифного регулювання.
"Магазин безмитної торгівлі - митний режим, відповідно до якого товари, не призначені для споживання на митній території України ввозяться у зони митного контролю міжнародних аеропортів та морських портів, без справляння податків, установлених на експорт та імпорт таких товарів, і без застосування заходів нетарифного регулювання та реалізуються у зазначених зонах під митним контролем."
-523- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)
Статтю 283 пропоную викласти в такій редакції:
"Безмитний магазин - митний режим, відповідно до якого товари, не призначені для споживання на митній території України, знаходяться та реалізуються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні, відкритих для міжнародного сполучення, а також на транспортних засобах, що виконують міжнародні рейси, інших зонах митного контролю, визначених митними органами України, без справляння мита, інших податків та без застосування заходів нетарифного регулювання.
Порядок відкриття, роботи, ліквідації магазину безмитної торгівлі та вимоги до власників таких магазинів визначається чинним законодавством України".
Враховано частково









Враховано











Безмитний магазин - митний режим, відповідно до якого товари, не призначені для споживання на митній території України, знаходяться та реалізуються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні, відкритих для міжнародного сполучення, а також на транспортних засобах, що виконують міжнародні рейси, інших зонах митного контролю, визначених митними органами України, без справляння мита, інших податків та без застосування заходів нетарифного регулювання.
Порядок відкриття, роботи, ліквідації магазину безмитної торгівлі та вимоги до власників таких магазинів визначається чинним законодавством України.


-524- Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Текст статті 283 пропоную викласти у новій редакції:
"Митний режим магазину безмитної торгівлі - митний режим, відповідно до якого товари, а також супутні таким товарам роботи та послуги продаються під митним контролем у пунктах пропуску на митному кордоні України, відкритих для міжнародного сполучення, фізичним або юридичним особам для споживання таких товарів (результатів робіт, послуг) за межами митного кордону України, без справляння ввізного мита, інших податків, зборів (обовўязкових платежів), базою оподаткування яких є митна вартість таких товарів (вартість супутних робіт або послуг), або вартість їх продажу, та без застосування заходів нетарифного регулювання."

Враховано частково



Стаття 284. Умови реалізації товарів у режимі магазину безмитної торгівлі
-525- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 284 викласти у новій редакції:
"Стаття 284. Умови реалізації товарів у режимі магазину безмитної торгівлі


Враховано

Стаття 239. Умови реалізації товарів у режимі магазину безмитної торгівлі


Товари в режимі магазину безмитної торгівлі реалізуються лише у спеціальних торговельних закладах (магазинах безмитної торгівлі), на право відкриття та експлуатації яких Державною митною службою України за погодженням з Державним комітетом у справах охорони державного кордону України видано відповідні ліцензії. Порядок відкриття магазинів безмитної торгівлі встановлюється Кабінетом Міністрів України.


Товари в режимі магазину безмитної торгівлі реалізуються лише у спеціальних торговельних закладах (магазинах безмитної торгівлі), на право відкриття та експлуатації яких Державною митною службою України за погодженням з Державним комітетом у справах охорони державного кордону України видано відповідні ліцензії. Порядок відкриття магазинів безмитної торгівлі встановлюється Кабінетом Міністрів України.


Розташування магазинів безмитної торгівлі та умови реалізації в них товарів повинні виключати можливість безпосереднього ввезення цих товарів для споживання на митній території України.

Розташування магазинів безмитної торгівлі та умови реалізації в них товарів повинні виключати можливість безпосереднього ввезення цих товарів для споживання на митній території України.

У митному режимі магазину безмитної торгівлі не можуть реалізовуватися товари, заборонені до ввезення в Україну, вивезення з України чи реалізації на території України, а також інші товари, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України.
Приміщення магазину безмитної торгівлі може включати в себе:
1) торговельний зал (зали), у тому числі бари та пункти громадського харчування;
2) допоміжні приміщення;
3) склад магазину.

Приміщення магазину безмитної торгівлі може включати в себе:
1) торговельний зал (зали), у тому числі бари та пункти громадського харчування;
2) допоміжні приміщення;
3) склад магазину.

Товари в режимі магазину безмитної торгівлі реалізуються лише у спеціальних торгівельних закладах (магазинах безмитної торгівлі), на відкриття яких Державною митною службою України видано ліцензію.
Строк перебування товарів у режимі магазину безмитної торгівлі не може перевищувати трьох років з дня їх поміщення у цей режим. Після закінчення або впродовж зазначеного строку товари

можуть бути заявлені митному органу:
1) для вільного обігу на митній території України;
2) для вільного обігу за межами митної території України;
3) для поміщення в режим митного складу;
4) для знищення під митним контролем.

Строк перебування товарів у режимі магазину безмитної торгівлі не може перевищувати трьох років з дня їх поміщення у цей режим. Після закінчення або впродовж зазначеного строку товари можуть бути заявлені митному органу:

1) для вільного обігу на митній території України;
2) для вільного обігу за межами митної території України;
3) для поміщення в режим митного складу;
4) для знищення під митним контролем.


Розташування магазинів безмитної торгівлі та умови реалізації в них товарів повинні виключати можливість безпосереднього ввезення цих товарів для споживання на митній території України.
Порядок митного оформлення та декларування товарів, що надходять до магазину безмитної торгівлі та реалізуються ним, визначається Державною митною службою України.

Порядок митного оформлення та декларування товарів, що надходять до магазину безмитної торгівлі та реалізуються ним, визначається Державною митною службою України.


Порядок реалізації товарів магазинами безмитної торгівлі встановлюється Кабінетом Міністрів України."

Власники магазину (магазинів) можуть мати митні ліцензійні склади для зберігання та послідуючого постачання в магазин (магазини) всіх видів товарів, в тому числі підакцизних


-526- Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр. картка №336)
Речення "Порядок реалізації товарів магазинами безмитної торгівлі визначається Кабінетом Міністрів України" замінити реченням "Правила проведення продажу товарів (робіт, послуг) магазинами безмитної торгівлі встановлюються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".
Враховано редакційно

Інші питання порядку реалізації товарів магазинами безмитної торгівлі встановлюється Кабінетом Міністрів України.


-527- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)
Статтю 284 пропоную викласти в такій редакції:
"Безмитні магазини здійснюють торгівлю всіма видами продовольчих і непродовольчих товарів вітчизняного (на умовах експорту) та іноземного походження, крім слідуючих товарів, які забороняється продавати:
а) товари, заборонені згідно із законодавством до ввезення, вивезення та транзиту через територію України;
б)предмети, що не можуть перебувати у власності громадян, громадських об'єднань, міжнародних організацій та юридичних осіб інших держав на території України, та окремі види предметів, на які право власності громадянами набувається у порядку, визначеному Верховною Радою України;
в) товари за кодами ТН ЗЕД 27.01 - 27.16.
Розташування безмитних магазинів та умови реалізації в них товарів повинні виключати можливість безпосереднього ввезення цих товарів для споживання на митній території України.
Товари можуть знаходитися у безмитних магазинах протягом 3-х років з дня надходження, крім товарів з обмеженим строком зберігання.
Власник магазину (магазинів) може мати митний ліцензійний склад для зберігання та послідуючого постачання в магазин (магазини) всіх видів товарів, в тому числі і підакцизних".


Враховано частково
(останній абзац)
























Враховано



Стаття 285. Ліцензія на відкриття магазину безмитної торгівлі
-528- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 285 вилучити як таку, що суперечить чинному Закону України ''Про ліцензування певних видів господарської діяльності''.

Враховано












Ліцензія на відкриття магазину безмитної торгівлі видається Державною митною службою України за заявою особи та на підставі подання митного органу, в зоні діяльності якого планується відкриття такого магазину.





Ліцензія видається на строк до одного року з наступним продовженням строку її дії за заявою власника магазину.




За видачу ліцензії на відкриття магазину безмитної торгівлі та продовження строку її дії справляються митні збори у розмірах, що визначаються Кабінетом Міністрів України.




Ліцензія на відкриття магазину безмитної торгівлі може бути скасована чи відкликана, або її дія призупинена.




Ліцензія анулюється, якщо вона була видана на підставі неповних чи недостовірних відомостей, що мали істотне значення для прийняття рішення про її видачу. Рішення про анулювання приймається Державною митною службою України і діє з дня видачі ліцензії.





Ліцензія відкликається, якщо власник магазину безмитної торгівлі не дотримується положень цього Кодексу та актів законодавства України або якщо діяльність магазину безмитної торгівлі не відповідає законодавству у зв'язку з внесеними до нього змінами. Рішення про відкликання ліцензії приймається Державною митною службою України і діє з дня його прийняття.
-9- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
У ч.1 статті 285 після слів "магазин безмитної торгівлі" закінчити речення словами "…повинна визначатися іншим державним органом, тільки не митною службою." - монополізація ринку.
Статтю вилучено
Державна митна служба України веде державний реєстр магазинів безмитної торгівлі та забезпечує його періодичну публікацію.


Дія ліцензії може бути призупинена на строк до трьох місяців за наявності достатніх підстав для припущення, що власник магазину безмитної торгівлі зловживає своїми правами. Рішення про призупинення дії ліцензії приймається митним органом, у зоні діяльності якого знаходиться магазин безмитної торгівлі з наступним повідомленням Державної митної служби України. Разом з повідомленням про призупинення дії ліцензії митний орган, який прийняв таке рішення, надсилає до Державної митної служби України необхідні документи та матеріали. Державна митна служба України перевіряє обгрунтованість рішення про призупинення дії ліцензії і за результатами перевірки підтверджує чи скасовує рішення митного органу про призупинення дії ліцензії, або приймає рішення про відкликання ліцензії.
-529- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)
Статтю 285 пропоную вилучити, оскільки вона протирічить чинному законодавству про ліцензування.



Враховано,
Редакційно у статті 283







У разі анулювання та відкликання ліцензії митні збори за її видачу чи продовження не повертаються.















-530- Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр. картка №336)
Статтю 285 пропоную викласти у новій редакції:
"Стаття 285. Ліцензія на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі
Ліцензія на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі видається Державною митною службою України на підставі подання митного органу, у зоні контролю якого планується відкриття та діяльність такого магазину.
Порядок видачі такої ліцензії або її відкликання (призупинення дії) визначається законодавством України з урахуванням норм цієї статті. У разі, коли за отримання ліцензії на відкриття та діяльність безмитного магазину на території однієї зони митного контролю звертається більше ніж один субўєкт підприємницької діяльності, Державна митна служба України проводить тендер (конкурсний відбір) субўєкта підприємницької діяльності, а при можливості запровадження більше ніж одного магазину безмитної торгівлі на території однієї зони митного контролю, - здійснити подання щодо такого запровадження.
Ліцензія на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі видається на термін, визначений субўєктом підприємницької діяльності у поданні на її отримання.

Відхилено.
Статтю вилучено



За видачу ліцензії на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі справляється плата у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Ліцензія на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі може бути скасована за рішенням суду за поданням Державної митної служби України у випадку порушення посадовими особами субўєкта підприємницької діяльності, у власності якого знаходиться магазин безмитної торгівлі, порядку митного оформлення, продажу або зберігання товарів під митними режимами, порушення інших умов функціонування магазину безмитної торгівлі, визначених Кабінетом Міністрів України, а також якщо особою з метою отримання такої ліцензії були подані неповні або недостовірні дані, що мали істотне значення для прийняття рішення про її видачу.
Державна митна служба за поданням відповідного митного органу може застосувати спеціальну санкцію у вигляді призупинення дії ліцензії на відкриття та функціонування магазину безмитної торгівлі. Така спеціальна санкція застосовується у разі порушення посадовими особами субўєкта підприємницької діяльності, у власності якого знаходиться магазин безмитної торгівлі, норм цього Кодексу, на строк, достатній для усунення таких порушень.




У разі скасування або призупинення дії ліцензії на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі розміщення нових партій товарів у цьому магазині, а також продаж у ньому товарів (робіт, послуг) не допускається. Усі товари, які знаходяться у торгівельних залах та допоміжних приміщеннях магазину, підлягають негайному переміщенню на склад магазину.
У разі скасування або призупиненя дії ліцензії на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі плата за її видачу не повертається.
Рішення про призупинення дії ліцензії на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі може бути оскаржено у порядку, визначеному законодавством.
Державна митна служба України веде державний реєстр магазинів безмитної торгівлі та забезпечує його періодичну публікацію."



Стаття 288. Ліквідація магазину безмитної торгівлі
-535- Н.д.Бєлоусова І.А. (Реєстр.картка №384)
Текст статті 288 викласти у новій редакції:
Відхилено,
оскільки це питання врегульовано



Магазин безмитної торгівлі ліквідується:
1) у зв'язку з закінчення строку дії або анулюванням ліцензії на право відкриття та експлуатації магазину безмитної торгівлі;
2) за заявою власника магазину.
Постановою Кабінету Міністрів України
№ 984


Магазин безмитної торгівлі може бути ліквідовано:
Магазин безмитної торгівлі ліквідується у порядку, що визначається Державною митною службою України.
від30.06.98.
Статтю
вилучено


1) у зв'язку із закінченням строку дії ліцензії, якщо власник не звернувся до митного органу, в зоні діяльності якого знаходиться магазин, із заявою про продовження строку дії ліцензії;
У разі набрання чинності рішенням про ліквідацію магазину безмитної торгівлі розміщення нових партій товарів, а також реалізація товарів у магазині не дозволяються. Товари, що знаходяться в магазині безмитної торгівлі, підлягають негайному переміщенню на склад магазину та декларуванню власником магазину до іншого митного режиму.




2) за заявою власника магазину;
За зберігання товарів в ліквідованому магазині безмитної торгівлі його власником сплачується митний збір за перебування товарів під митним контролем починаючи з дати набрання чинності рішенням про ліквідацію магазину безмитної торгівлі.



3) у зв'язку із скасуванням або відкликанням ліцензії.
Строк зберігання товарів під митним контролем у ліквідованому магазині безмитної торгівлі встановлюється за правилами, зазначеними у статті 126 цього Кодексу."



У разі ліквідації магазину безмитної торгівлі у зв'язку з анулюванням ліцензії товари, що знаходяться в магазині безмитної торгівлі, підлягають декларуванню та митному оформленню в іншому митному режимі починаючи з дати надходження товарів до магазину. При цьому за весь період знаходження товарів у магазині безмитної торгівлі з власника магазину справляються збори за перебування таких товарів під митним контролем.
-536- Н.д.Баранчик І.І. (Реєстр.картка №358)
Статтю 288 пропоную вилучити.

Враховано,
редакційне
уточнення у ст.283.


У разі відкликання ліцензії товари, що знаходяться у магазині, підлягають повторному митному оформленню з дати прийняття рішення про таке відкликання. За весь період знаходження товарів у магазині безмитної торгівлі після прийняття рішення про відкликання ліцензії з власника магазину справляються збори за перебування товарів під митним контролем.




У разі призупинення дії ліцензії надходження товарів до магазину безмитної торгівлі та їх реалізація забороняються.






-537- Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр. картка № 336)
Пункт 2 статті 288 виключити.

Враховано


ГЛАВА 40.
Переробка товарів на митній території України

-538- Н.д.Зачосов В.О. (Округ №225):
Враховано
ГЛАВА 40.
Переробка на митній території України

Стаття 290. Дозвіл на переробку товарів на митній території України
З назви глави 40 вилучити слово "товарів";

Стаття 244. Дозвіл на переробку товарів на митній території України

Ввезення та переробка чи обробка на митній території України товарів, що походять з інших країн, здійснюється з дозволу митного органу.

-10- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.2 статті 290:

Ввезення та переробка на митній території України товарів, що походять з інших країн, здійснюється з дозволу митного органу.

Дозвіл на переробку чи обробку товарів на митній території України може бути скасовано митним органом, якщо його видано на підставі неповних чи недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення, або у разі коли український суб'єкт підприємницької діяльності, якому видано такий дозвіл, не дотримується положень цього Кодексу та інших актів законодавства України.
"…видано на підставі неповних чи недостовірних даних…" - це провина органів, які дають дозвіл на переробку товарів. Тому треба надати можливість підприємству-резиденту оскаржувати неправомірні дії в суді.
Відхилено
Дозвіл на переробку товарів на митній території України може бути скасовано митним органом, якщо його видано на підставі неповних чи недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення, або у разі коли підприємство-резидент, якому видано такий дозвіл, не дотримується положень цього Кодексу та інших актів законодавства України.

Глава 41. Переробка товарів за межами митної території України
-548- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
З назви глави 41 та назви статті 299 виключити слово "товарів";
Враховано

Глава 41. Переробка за межами митної території України

Стаття 301. Дозвіл на переробку товарів за межами митної території України
Статтю 301 викласти у новій редакції:
"Стаття 301. Дозвіл на вивезення товарів для переробки за межами митної території України


Враховано

Стаття 255. Дозвіл на вивезення товарів для переробки за межами митної території України

Переробка товарів за межами митної території України здійснюється з дозволу митного органу.
Вивезення товарів для переробки за межами митної території України здійснюється з дозволу митного органу.

Вивезення товарів для переробки за межами митної території України здійснюється з дозволу митного органу.

Дозвіл на переробку товарів за межами митної території України може бути скасовано митним органом у разі, якщо його видано на підставі неповних чи недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення, або якщо український суб'єкт підприємницької діяльності, якому видано такий дозвіл, не дотримується положень цього Кодексу та законодавства України.
Дозвіл на вивезення товарів для переробки за межами митної території України може бути скасовано митним органом у разі, якщо його видано на підставі неповних чи недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення, або якщо підприємство-резидент, якому видано такий дозвіл, не дотримується положень цього Кодексу та інших законодавчих актів України."

Дозвіл на вивезення товарів для переробки за межами митної території України може бути скасовано митним органом у разі, якщо його видано на підставі неповних чи недостовірних даних, що мали істотне значення для прийняття рішення, або якщо підприємство-резидент, якому видано такий дозвіл, не дотримується положень цього Кодексу та інших законодавчих актів України.


-11- Н.д.Янковський М.А. (Округ №47)
Ч.2 статті 301:
"…видано на підставі неповних чи недостовірних даних…" - це провина органів, які дають дозвіл на переробку товарів. Тому треба надати можливість підприємству-резиденту оскаржувати неправомірні дії в суді.
Відхилено


Стаття 377. Митні пільги для дипломатичних представництв іноземних держав
-3- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 377 викласти в новій редакції:

Враховано

Стаття 318. Митні пільги для дипломатичних представництв іноземних держав

Дипломатичні представництва іноземних держав на території України за умови дотримання встановленого порядку переміщення через митний кордон України можуть ввозити в Україну та вивозити з її території призначені для офіційного (службового) користування представництв предмети із звільненням від митного огляду та всіх видів платежів, за винятком зборів за зберігання та митне оформлення таких предметів поза місцями розташування митних органів або в позаробочий час, встановлений для митних органів.
"Дипломатичні представництва іноземних держав на території України за умови дотримання встановленого порядку переміщення через митний кордон України можуть ввозити в Україну та вивозити з її території товари, призначені для офіційного (службового) користування представництв із звільненням від митного огляду та сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

Дипломатичні представництва іноземних держав на території України за умови дотримання встановленого порядку переміщення через митний кордон України можуть ввозити в Україну та вивозити з її території товари, призначені для офіційного (службового) користування представництв із звільненням від митного огляду та сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів.

Стаття 378. Митні пільги для глави дипломатичного представництва іноземної держави та членів дипломатичного персоналу представництва

-4- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 378 викласти в новій редакції:


Враховано

Стаття 319. Митні пільги для глави дипломатичного представництва іноземної держави та членів дипломатичного персоналу представництва

Глава дипломатичного представництва іноземної держави та члени дипломатичного персоналу представництва, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, за умови, що вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну предмети, призначені для особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування, та вивозити з України предмети, призначені для особистого користування, включаючи придбані на території України, з дотриманням встановленого порядку їх переміщення через митний кордон України та із звільненням від усіх видів платежів, за винятком зборів за зберігання та митне оформлення предметів поза місцями розташування митних органів або в позаробочий час, встановлений для митних органів.
"Глава дипломатичного представництва іноземної держави та члени дипломатичного персоналу представництва, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, за умови, що вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування, та вивозити з України товари, призначені для особистого користування, включаючи придбані на території України, з дотриманням встановленого порядку їх переміщення через митний кордон України та із звільненням від сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів.


Глава дипломатичного представництва іноземної держави та члени дипломатичного персоналу представництва, а також члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, за умови, що вони не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для особистого користування, включаючи предмети початкового облаштування, та вивозити з України товари, призначені для особистого користування, включаючи придбані на території України, з дотриманням встановленого порядку їх переміщення через митний кордон України та із звільненням від сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів.

Особистий багаж глави дипломатичного представництва іноземної держави, членів дипломатичного персоналу представництва, членів їхніх сімей, які проживають разом з ними, звільняється від митного огляду, якщо немає достатніх підстав для припущення, що він містить предмети, не призначені для особистого користування, або предмети, ввезення (вивезення) яких заборонене законодавством України, або регулюється карантинними та іншими спеціальними правилами. Такий огляд повинен здійснюватися тільки в присутності названих у цій статті осіб або їх уповноважених представників.
Особистий багаж глави дипломатичного представництва іноземної держави, членів дипломатичного персоналу представництва, членів їхніх сімей, які проживають разом з ними, звільняється від митного огляду, якщо немає достатніх підстав вважати, що він містить товари, не призначені для особистого користування, або товари, ввезення (вивезення) яких заборонене законодавством України, або регулюється карантинними та іншими спеціальними правилами. Такий огляд повинен здійснюватися тільки в присутності названих у цій статті осіб або їх уповноважених представників".

Особистий багаж глави дипломатичного представництва іноземної держави, членів дипломатичного персоналу представництва, членів їхніх сімей, які проживають разом з ними, звільняється від митного огляду, якщо немає достатніх підстав вважати, що він містить товари, не призначені для особистого користування, або товари, ввезення (вивезення) яких заборонене законодавством України, або регулюється карантинними та іншими спеціальними правилами. Такий огляд повинен здійснюватися тільки в присутності названих у цій статті осіб або їх уповноважених представників.

Стаття 379. Митні пільги для співробітників адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави

-5- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 379 викласти в новій редакції:


Враховано

Стаття 320. Митні пільги для співробітників адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави

Співробітники адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави та члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, якщо ці співробітники та члени їхніх сімей не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну призначені для початкового облаштування предмети із звільненням від усіх видів платежів, за винятком зборів за їх зберігання, митне оформлення поза місцями розташування митних органів або в позаробочий час, встановлений для митних органів.
"Співробітники адміністративно-техніч-ного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави та члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, якщо ці співробітники та члени їхніх сімей не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для початкового облаштування, із звільненням від сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів.


Співробітники адміністративно-технічного персоналу дипломатичного представництва іноземної держави та члени їхніх сімей, які проживають разом з ними, якщо ці співробітники та члени їхніх сімей не є громадянами України та не проживають в Україні постійно, можуть ввозити в Україну товари, призначені для початкового облаштування, із звільненням від сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів.

Особи, названі у частині першій цієї статті, ввозять в Україну та вивозять з України предмети в порядку, передбаченому статтею 378 цього Кодексу.
Особи, зазначені у частині першій цієї статті, ввозять в Україну та вивозять з України товари в порядку, встановленому статтею 378 цього Кодексу".

Особи, зазначені у частині першій цієї статті, ввозять в Україну та вивозять з України товари в порядку, встановленому статтею 319 цього Кодексу.

Стаття 383. Митні пільги для іноземних дипломатичних і консульських кур'єрів
-6- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 383 викласти в новій редакції:


Враховано
Стаття 324. Митні пільги для іноземних дипломатичних і консульських кур'єрів

Іноземні дипломатичні та консульські кур'єри можуть ввозити в Україну та вивозити з України предмети, призначені для їх особистого користування, із звільненням на основі взаємності від митного огляду, мита та митних зборів, за винятком зборів за митне оформлення предметів поза місцями розташування митного органу або в позаробочий час, встановлений для митних органів.
"Іноземні дипломатичні та консульські кур'єри можуть ввозити в Україну та вивозити з України товари, призначені для їх особистого користування, із звільненням на основі взаємності від митного огляду та сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або робочим часом, установленим для митних органів".

Іноземні дипломатичні та консульські кур'єри можуть ввозити в Україну та вивозити з України товари, призначені для їх особистого користування, із звільненням на основі взаємності від митного огляду та сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або робочим часом, установленим для митних органів.

Стаття 391. Порядок переміщення через митний кордон України предметів дипломатичних представництв України, що знаходяться за кордоном
-7- Н.д.Чукмасов С.О. (Округ №24)
Статтю 391 викласти в новій редакції:
"Стаття 391. Порядок переміщення через митний кордон України товарів дипломатичних представництв України, що знаходяться за кордоном

Враховано
Стаття 332. Порядок переміщення через митний кордон України товарів дипломатичних представництв України, що знаходяться за кордоном

Дипломатичні представництва України, що знаходяться за кордоном, за умови дотримання ними встановленого порядку переміщення через митний кордон України можуть вивозити з України призначені для офіційного (службового) користування представництва предмети із звільненням від митного огляду та справляння мита, за винятком зборів за зберігання, митне оформлення предметів поза місцями розташування митних органів або в поза встановлений для них робочий час.
Дипломатичні представництва України, що знаходяться за кордоном, за умови дотримання ними встановленого порядку переміщення через митний кордон України можуть вивозити з України товари, призначені для офіційного (службового) користування представництва, із звільненням від та сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів".

Дипломатичні представництва України, що знаходяться за кордоном, за умови дотримання ними встановленого порядку переміщення через митний кордон України можуть вивозити з України товари, призначені для офіційного (службового) користування представництва, із звільненням від сплати митних платежів за винятком митного збору за зберігання таких товарів на складах митних органів, а також плати за їх митне оформлення, якщо воно здійснюється поза місцями розташування митних органів або поза робочим часом, установленим для митних органів.


Стаття 404. Митні збори за митне оформлення
-11- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Статтю 404 викласти в новій редакції:
"Стаття 401. Митний збір за митне оформлення

Враховано


Стаття 346. Митний збір за митне оформлення

Митні збори за митне оформлення - це плата за виконання обов'язків, покладених на митні органи та за надання митним органом послуг з митного оформлення товарів.
Митний збір за митне оформлення товарів і транспортних засобів справляється, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом, при митному оформленні товарів і транспортних засобів, яке супроводжується оформленням митної декларації.

Митний збір за митне оформлення товарів і транспортних засобів справляється, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом, при митному оформленні товарів і транспортних засобів, яке супроводжується оформленням митної декларації.

Митні збори справляються за митне оформлення:
Митний збір справляється за митне оформлення:

Митний збір справляється за митне оформлення:

1) товарів, у тому числі транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України як товари;
1) товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

1) товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України;

2) товарів, не призначених для відчуження, що переміщуються у несупроводжуваному багажі, міжнародних поштових відправленнях та вантажем;
2) товарів, що ввозяться на митний ліцензійний склад";


2) товарів, що ввозяться на митний ліцензійний склад;

3) за митне оформлення транспортних засобів, у тому числі транспортних засобів індивідуального користування;
3) товарів і транспортних засобів, що переміщуються транзитом через митну територію України;

3) товарів і транспортних засобів, що переміщуються транзитом через митну територію України;

4) транспортних засобів і товарів поза місцем розташування митного органу, що здійснює митний контроль та митне оформлення, у тому числі у зонах митного контролю на територіях і в приміщеннях підприємств, які зберігають такі транспортні засоби і товари;




5) транспортних засобів і товарів у позаробочий час, встановлений для митного органу;




6) товарів, що переміщуються транзитом через митну територію України;
Якщо митне оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщуються прохідним митним транзитом через митну територію України, здійснюється безпосередньо у пункті пропуску на митному кордоні України і при цьому справляється єдиний збір, установлений законом, митний збір за митне оформлення таких товарів і транспортних засобів окремо не справляється."

Якщо митне оформлення товарів і транспортних засобів, які переміщуються прохідним митним транзитом через митну територію України, здійснюється безпосередньо у пункті пропуску на митному кордоні України і при цьому справляється єдиний збір, установлений законом, митний збір за митне оформлення таких товарів і транспортних засобів окремо не справляється.

Стаття 458. Права підрозділів митних органів, якi проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть
Вилучена відповідно до постанови Верховної Ради України від 16.12.98 № 318-ХIV
Доповнити Кодекс статтею 458 такого змісту:
"Стаття 458. Права підрозділів митних органів, які проводять оперативно-розшукову діяльність

Враховано



Стаття 382. Права пiдроздiлiв митних органiв, якi проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть

Пiдроздiлам митних органiв по боротьбi з контрабандою та порушеннями митних правил, що проводять оперативно-розшукову дiяльнiсть, надається право:
1) опитувати осiб за їх згодою, використовувати їх добровiльну допомогу митним органам;
Підрозділам митних органів, що проводять оперативно-розшукову діяльність, надаються права, передбачені пунктами 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17 та 18 частини першої статті 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність"."

Підрозділам митних органів, що проводять оперативно-розшукову діяльність, надаються права, передбачені пунктами 1, 3, 4, 6, 9, 11, 12, 13, 14, 15, 17 та 18 частини першої статті 8 Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність".

2) органiзовувати i брати участь у перевiрцi фiнансово-господарської дiяльностi суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, в частинi що стосується їх зовнiшньоекономiчних операцiй;




3) затребувати, збирати i вивчати документи та вiдомостi, що характеризують дiяльнiсть юридичних осiб, а також спосiб життя окремих фiзичних осiб, пiдозрюваних у пiдготовцi або вчиненнi контрабанди, джерела та розмiри їх доходiв;




4) вiдвiдувати житловi та iншi примiщення, за згодою їх власникiв або мешканцiв, для з'ясування обставин вчиненої контрабанди або контрабанди, що готується, а також збирати вiдомостi про дiяльнiсть осiб, якi пiдозрюються у вчиненнi контрабанди;




5) провадити вiзуальне спостереження в зонах митного контролю та iнших мiсцях за вчиненням або пiдготовкою до вчинення контрабанди iз застосуванням фото-, кiно- та вiдеозйомки, оптичних та радiоприладiв, iнших технiчних засобiв;




6) мати гласних i негласних штатних та позаштатних працiвникiв;




7) отримувати вiд юридичних i фiзичних осiб безкоштовно або за винагороду iнформацiю про контрабанду, що готується або вчинена;




8) використовувати, за згодою адмiнiстрацiї, службовi примiщення, транспортнi засоби та iнше майно юридичних осiб, а за згодою фiзичних осiб - належнi їм або тi, що ними використовуються на законних пiдставах, примiщення, транспортнi засоби та майно.




Стаття 475. Конфiскацiя
-746- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)

Стаття 393. Конфiскацiя

Конфiскацiя як основне або додаткове стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому вилученнi зазначених у пунктi п'ятому статтi 470 цього Кодексу транспортних засобiв, товарiв i предметiв i безоплатному переданнi їх у власнiсть держави.
Текст статті 475 викласти у новій редакції:
"Конфіскація як стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому безоплатному зверненні товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 470 цього Кодексу, у власність держави.
Конфіскація товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 470 цього Кодексу, застосовується незалежно від того, чи є ці товари, транспортні засоби власністю особи, яка вчинила правопорушення, а також незалежно від того, встановлено цю особу, чи ні.

Конфіскація як стягнення за порушення митних правил полягає у примусовому безоплатному зверненні товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 389 цього Кодексу, у власність держави.
Конфіскація товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 389 цього Кодексу, застосовується незалежно від того, чи є ці товари, транспортні засоби власністю особи, яка вчинила правопорушення, а також незалежно від того, встановлено цю особу, чи ні.

Конфiскацiя може бути застосована виключно за рiшенням суду у випадках, обсязi та порядку, що визначається цим Кодексом та iншими законодавчими актами України.
Конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначається цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.

Конфіскація може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, що визначається цим Кодексом та іншими законодавчими актами України.


У разі неможливості або недоцільності застосування конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 470 цього Кодексу, стягується вартість цих товарів, транспортних засобів.

У разі неможливості або недоцільності застосування конфіскації товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 389 цього Кодексу, стягується вартість цих товарів, транспортних засобів.


Стягнення вартості товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 470 цього Кодексу, полягає у примусовому вилученні в доход держави грошової суми, яка становить вільну (ринкову) ціну таких товарів, транспортних засобів на день виявлення правопорушення."

Стягнення вартості товарів, транспортних засобів, зазначених у пункті 3 статті 389 цього Кодексу, полягає у примусовому вилученні в доход держави грошової суми, яка становить вільну (ринкову) ціну таких товарів, транспортних засобів на день виявлення правопорушення.

Р О З Д І Л XXIII Прикінцеві положення
-12- Н.д.Костусєв О.О. (Реєстр.картка №357)
Текст розділу ХХІІІ викласти у такій редакції:
"1. Цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2001 року.
2. З набранням чинності цим Кодексом втрачають чинність:
Митний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 16, ст. 203; № 35, ст. 511; 1993 р., № 11, ст. 91; № 12, ст. 107; 1994 р., № 20, ст. 116; 1995 р., № 13, ст. 85; 1997 р., № 35, ст. 218; 1999 р., № 34, ст. 274; 2000 р., № 13, ст. 109);
Закон України від 25 червня 1991 року № 1262-ХІІ "Про митну справу в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 44, ст. 575; 1994 р., № 20, ст. 116; 2000 р., № 13, ст. 109);
Закон України від 5 лютого 1992 року № 2097-ХІІ "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 19, ст. 259; 1993 р., № 12, ст. 107; № 24, ст. 270; 1996 р., № 41, ст. 192; 1997 р., № 20, ст. 144; 1999 р., № 7, ст. 48; № 15, ст. 83; № 18, ст. 140; № 31, ст. 253; № 32, ст. 264; № 38, ст. 352; № 39, ст. 356; 2000 р., № 2, ст. 16; № 3, ст. 20; № 13, ст. 109; № 21, ст. 163; Офіційний вісник України, 2000 р., № 16, ст.ст. 659, 661; № 22, ст. 887; Урядовий кур'єр, 27.06.2000);
Декрет Кабінету Міністрів України від 11.01.1993 року № 2-93 "Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами через митний кордон України" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 12, ст. 108; № 49, ст. 460);
Постанова Верховної Ради України від 5 лютого 1992 року № 2099-ХІІ "Про персональні звання державної митної служби України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 19, ст. 261);
пункт 3 Постанови Верховної Ради України від 5 травня 1996 року № 162/96-ВР "Про проект Закону України України про порядок обкладення податками предметів, які переміщуються громадянами через митний кордон України" (Голос України, 14.05.96)."
-13- Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр. картка № 336)
У перехідних положеннях ввести пункт такого змісту:
"Магазини безмитної торгівлі, що діяли на підставі дозволів, наданих до набрання чинності цим Законом, використовують такі дозволи в якості ліцензій на відкриття та діяльність магазину безмитної торгівлі, визначеної статтею 285 цього Кодексу, до закінчення строку дії таких дозволів".



Враховано












































Відхилено



РОЗДІЛ XXIV. Прикінцеві положення

1. Цей Кодекс набирає чинності з 1 січня 2001 року.
2. З набранням чинності цим Кодексом втрачають чинність:
Митний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 16, ст. 203; № 35, ст. 511; 1993 р., № 11, ст. 91; № 12, ст. 107; 1994 р., № 20, ст. 116; 1995 р., № 13, ст. 85; 1997 р., № 35, ст. 218; 1999 р., № 34, ст. 274; 2000 р., № 13, ст. 109);
Закон України від 25 червня 1991 року № 1262-ХІІ "Про митну справу в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 44, ст. 575; 1994 р., № 20, ст. 116; 2000 р., № 13, ст. 109);
Закон України від 5 лютого 1992 року № 2097-ХІІ "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 19, ст. 259; 1993 р., № 12, ст. 107; № 24, ст. 270; 1996 р., № 41, ст. 192; 1997 р., № 20, ст. 144; 1999 р., № 7, ст. 48; № 15, ст. 83; № 18, ст. 140; № 31, ст. 253; № 32, ст. 264; № 38, ст. 352; № 39, ст. 356; 2000 р., № 2, ст. 16; № 3, ст. 20; № 13, ст. 109; № 21, ст. 163; Офіційний вісник України, 2000 р., № 16, ст.ст. 659, 661; № 22, ст. 887; Урядовий кур'єр, 27.06.2000);
Декрет Кабінету Міністрів України від 11.01.1993 року № 2-93 "Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами через митний кордон України" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 12, ст. 108; № 49, ст. 460);
Постанова Верховної Ради України від 5 лютого 1992 року № 2099-ХІІ "Про персональні звання державної митної служби України" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 19, ст. 261);
пункт 3 Постанови Верховної Ради України від 5 травня 1996 року № 162/96-ВР "Про проект Закону України про порядок обкладення податками предметів, які переміщуються громадянами через митний кордон України" (Голос України, 14.05.96).


Стаття 644. Набуття чинності цим Кодексом




Митний кодекс України набуває чинності через 45 днів з дня опублікування.




Стаття 645. Законодавчі акти, що втратили чинність




З набуттям чинності цього Кодексу визнати такими, що втратили чинність:




Митний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N16, ст. 203, N35, ст. 511; 1993 р., N12, ст. 107; 1994 р., N20, ст. 116; 1995 р., N13, ст. 85);




Закон України "Про митну справу в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., N44, ст. 575; 1994 р., N20, ст. 116);




Закон України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N19, ст. 259; 1993 р., N12, ст.107, N24, ст.270; 1996 р., N41, ст.192).




* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні