Назва: Про банки та банківську діяльність
Автор: Національний банк України
Відповідальний комітет: Комітет з питань фінансів і банківської діяльності

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0.
З А К О Н У К Р А Ї Н И


З А К О Н У К Р А Ї Н И
1.
Про банки і банківську діяльність


Про банки і банківську діяльність
2.
Розділ І. Загальні положення


Розділ І. Загальні положення
3.
Глава 1. Загальні положення
-1- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
До глави І
Включити статтю про утворення банківської групи, як об'єднання асоційованих компаній.
Враховано по суті в ст. 9 та 10
Глава 1. Загальні положення
4.
Стаття 1. Предмет та мета Закону


Стаття 1. Предмет та мета Закону
5.
Цей Закон визначає структуру банківської системи, економічні, організаційні і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків.
-2- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Доповнити 1(й абзац наступним реченням: "... та захисту їх діяльності від незаконного втручання з боку будь-яких державних структур, та від непередбачених Законами України видів, форм та методів контролю".
Відхилено
Цей Закон визначає структуру банківської системи, економічні, організаційні і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків.
6.
Закон має на меті забезпечення стабільного розвитку і діяльності банків в Україні і створення з цією метою належного конкурентного середовища, забезпечення захисту інтересів вкладників і клієнтів банків, створення сприятливих умов для розвитку економіки України та підтримки вітчизняного товаровиробника.
-3- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 1 після слів "належного конкурентного середовища" добавити "на фінансовому ринку".

Враховано
Закон має на меті правове забезпечення стабільного розвитку і діяльності банків в Україні і створення з цією метою належного конкурентного середовища на фінансовому ринку, забезпечення захисту законних інтересів вкладників і клієнтів банків, створення сприятливих умов для розвитку економіки України та підтримки вітчизняного товаровиробника.


-4- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 2 статті 1 після слів "має на меті" доповнити словом "правове", а після слів "забезпеченням захисту" доповнити словом "законних".
Враховано

7.
Стаття 2. Визначення термінів


Стаття 2. Визначення термінів
8.
У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:
-5- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статтю 2 доповнити термінами та дати визначення видам банків за спеціалізацією, згідно ст.4 абзацу 2 даного законопроекту.

У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:
9.
"Андеррайтинг" - купівля на первинному ринку цінних паперів з наступним їх перепродажем інвесторам; укладання договору щодо гарантування повного або часткового продажу цінних паперів емітента інвесторам або щодо повного чи часткового їх викупу за фіксованою ціною з наступним перепродажем.
-6- Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Доповнити абзац 1 ст.2 в кінці речення такими словами:
або щодо накладання на покупця обов'язку робити все можливе, щоб продати як можна більше цінних паперів не беручи зобов'язання придбати будь-які цінні папери, що не були продані.
Враховано
"Андеррайтинг" - купівля на первинному ринку цінних паперів з наступним їх перепродажем інвесторам; укладання договору щодо гарантування повного або часткового продажу цінних паперів емітента інвесторам, щодо повного чи часткового їх викупу за фіксованою ціною з наступним перепродажем, або щодо накладання на покупця обов'язку робити все можливе, щоб продати як можна більше цінних паперів не беручи зобов'язання придбати будь-які цінні папери, що не були продані.
10.
"Афілійована особа банку" - будь-яка юридична особа, в котрій банк має істотну участь.
-7- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)
Абзац 2 ст.2 після слова "юридична" доповнити словом "та фізична особа" і далі за текстом.
-8- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
Абзац 2 ст.2 доповнити в кінці речення такими словами "або яка володіє істотною участю в банку"
Відхилено



Враховано
"Афілійована особа банку" - будь-яка юридична особа, в котрій банк має істотну участь або яка володіє істотною участю в банку.
11.
"Банк" - юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати у сукупності наступні банківські операції: залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб.
-9- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У статті 2 викласти визначення терміну "банк" у такій редакції:
"Банк" - юридична особа, яка на підставі ліцензії Національного банку України здійснює діяльність по залученню вкладів від фізичних та юридичних осіб, веденню рахунків і наданню кредитів на власних умовах".
-10-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
В абзаці 3 ст. 2 після слова "наступні" вилучити слово "банківські" і далі за текстом.
Відхилено








Враховано
"Банк" - юридична особа, яка має виключне право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати у сукупності наступні операції: залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб.


-11- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Банк" є неповним, тому пропонується викласти його в наступній редакції:
"Банк - це юридична особа, яка діє на підставі чинного законодавства, свого Статуту, договорів з контрагентами та в межах ліцензії Національного банку України, здійснює свою діяльність по залученню вкладів від фізичних i юридичних осіб i наданню їм кредитів, а також здійснює операції з заставленим майном, з власними (та клієнтів банків за їх дорученням) національною та іноземною валютами, цінними паперами та іншими платіжними документами та банківськими металами, виступає гарантом та інкасатором перед третіми особами, здійснює емісійну, трастову та лізингову діяльність.".
Відхилено

12.
"Банк з іноземним капіталом" - банк, частка капіталу у якому, що належить хоча б одному нерезиденту перевищує 10 відсотків.
-12-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
По всьому тексту законопроекту слова "нормативні акти Національного банку" у всіх відмінках замінити словами "нормативно-правові акти Національного банку України" у відповідних відмінках.
По тексту законопроекту слово "законодавства" доповнити словом "України".
Враховано
"Банк з іноземним капіталом" - банк, частка капіталу у якому, що належить хоча б одному нерезиденту перевищує 10 відсотків.
13.
"Банківська холдингова група" - це група з комерційних банків, які зв'язані між собою відносинами власності та угодою.
-13- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У статті 2 визначення терміну "банківська холдингова група" викласти у такій редакції:
"Банківська холдингова група" - це група з комерційних банків, угода про створення якої передбачає покладання на головний банк групи, тобто банк, якому належить не менше 50 відсотків акціонерного (пайового) капіталу або голосів кожного з інших учасників групи, які є його дочірніми банками, додаткових організаційних функцій по відношенню до банків-членів групи, а також створення системи управління спільною діяльністю".

Враховано в ст.11



-14- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 2 термін "Банківська холдінгова група" виключити, оскільки визначення цього терміну наведено в статті 11 цього проекту.
Враховано



-15- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У статті 2 у визначенні "Банківська холдингова група" після слів "відносинами власності" слово "та" замінити на слова "та/або".
Відхилено

14.
"Банківська діяльність" - залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб.
-16- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Неповним є визначення "Банківської діяльності". Тому пропонується викласти його наступним чином: "діяльність по залученню коштів від фізичних i юридичних осіб i наданню їм кредитів, а також по проведенню операцій з заставленим майном, з власними (та клієнтів банків за їх дорученням) національною та іноземною валютами, цінними паперами та іншими платіжними документами та банківськими металами, по наданню гарантій перед третіми особами та інкасаторських послуг, здійсненню емісійної, трастової та лізингової діяльністі."
Враховано в ст.47
"Банківська діяльність" - залучення у вклади грошових коштів фізичних і юридичних осіб та розміщення зазначених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик, відкриття і ведення банківських рахунків фізичних та юридичних осіб.
15.
"Банківська ліцензія" - документ, який видається Національним банком України та засвідчує дозвіл на здійснення банківської діяльності.
-17- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У статті 2 визначення терміну "банківська ліцензія" викласти у такій редакції:
"Банківська ліцензія" - документ, який видається Національним банком в порядку і на умовах, визначених в цьому законі, на підставі якого банки мають право здійснювати банківську діяльність".
Враховано
"Банківська ліцензія" - документ, який видається Національним банком в порядку і на умовах, визначених в цьому законі, на підставі якого банки мають право здійснювати банківську діяльність".

16.
"Банківський платіжний інструмент" - засіб, що містить реквізити, які ідентифікують його емітента, платіжну систему, в якій він використовується, та, як правило, держателя цього банківського платіжного інструмента. За допомогою банківських платіжних інструментів формуються відповідні документи за операціями, що здійснені з використанням банківських платіжних інструментів, на підставі яких проводиться переказ грошей або надаються інші послуги держателям банківських платіжних інструментів.


"Банківський платіжний інструмент" - засіб, що містить реквізити, які ідентифікують його емітента, платіжну систему, в якій він використовується, та, як правило, держателя цього банківського платіжного інструмента. За допомогою банківських платіжних інструментів формуються відповідні документи за операціями, що здійснені з використанням банківських платіжних інструментів, на підставі яких проводиться переказ грошей або надаються інші послуги держателям банківських платіжних інструментів.
17.
"Банківський реєстр " - реєстр, що ведеться Національним банком України і містить відомості про державну реєстрацію банків.
-18- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Пункт 9 частини 1 статті 2 , що починається словами "Банківський реєстр", після слів "державну реєстрацію" доповнити словом "усіх".

-19- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
Термін "банківський реєстр" викласти в редакції "Державний реєстр банків" і по тексту законопроекту слова "реєстр банків" у всіх відмінках замінити словами "Державний реєстр банків" у відповідних відмінках
Враховано







Враховано
""Державний реєстр банків " - реєстр, що ведеться Національним банком України і містить відомості про державну реєстрацію усіх банків.
18.
"Вклад" ("Депозит") - гроші або інші кошти у національній або іноземній валюті, передані до банку на встановлених договором умовах, з обов`язковим поверненням вкладнику, які можуть переказуватись з допомогою банківських платіжних інструментів.
-20- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 у терміні "Вклад" виключити слово "Депозит". При необхідності надати визначення видів вкладів і, в тому числі, терміну "Депозит".
-21- Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Термін "вклад (депозит)" викласти в такій редакції: "Вклад (депозит) - це кошти в готівковій або у безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках в банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до чинного законодавства України, умов договору."
Відхилено






Враховано
"Вклад (депозит) - це кошти в готівковій або у безготівковій формі, у валюті України або в іноземній валюті, які розміщені клієнтами на їх іменних рахунках в банку на договірних засадах на визначений строк зберігання або без зазначення такого строку і підлягають виплаті вкладнику відповідно до чинного законодавства України, умов договору."


-22- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Вклад" викласти в наступній редакції:
""Вклад" ("Депозит") - гроші або інші кошти у готівковій або безготівковій формі, у національній або іноземній валюті, передані власником (фізичною або юридичною особою) або третьою особою за дорученням i за рахунок власника до банку для зберігання на встановлених договором умовах, з обов'язковим поверненням вкладнику"
Враховано по суті

19.
"Державна реєстрація банку" - надання банку статусу юридичної особи відповідно до вимог глави 3 цього Закону.


"Державна реєстрація банку" - надання банку статусу юридичної особи відповідно до вимог глави 3 цього Закону.
20.
"Ділова репутація" - сукупність підтвердженої інформації про особу, що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи, її порядність та відповідність її діяльності вимогам закону.
-23- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У абзаці 13 статті 2 після слова "порядний" додати слово - "надійний". Виключити такі загальноприйняті слова, як "Клієнт банку", "Гроші", "Кредит". Дати визначення терміну "Державний банк".
Відхилено
"Ділова репутація" - сукупність підтвердженої інформації про особу, що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи, її порядність та відповідність її діяльності вимогам закону.


-24- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 термін "Ділова репутація" викласти в наступній редакції:
"Ділова репутація управлінського складу - сукупність підтвердженої інформації про особу (особи), що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи (осіб), її (їх) порядність та відповідність її (їх) діяльності вимогам цього Закону".
Враховано посуті в главі 7.



-25- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "ділова репутація" викласти в наступній редакції:
"Ділова репутація - сукупність підтвердженої інформації про особу, що дає можливість зробити висновок про професійні та управлінські здібності такої особи (освіта, стаж роботи за фахом, наявність стягнень та заохочень на попередніх місцях роботи), її порядність та відповідність її діяльності вимогам закону (наявність судимості та інших правопорушень, припинення підприємницької діяльності за невияснених обставин тощо.) "
Враховано посуті в главі 7.

21.
"Економічні нормативи" - показники, що встановлюються Національним банком України і які є обов'язковими для банків.
-26- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У статті 2 визначення терміну "Економічні нормативи" викласти у такій редакції:
"Економічні нормативи" - показники, що встановлюються Національним банком України і дотримання яких є обов'язковим для банків".
Враховано
"Економічні нормативи" - показники, що встановлюються Національним банком України і дотримання яких є обов'язковим для банків.
22.
"Ідентифікація особи" - встановлення на підставі особистих документів та фіксація у письмовій формі прізвища та імені, дати народження та адреси особи, яка здійснює угоду, а також найменування, номера і дати видачі пред'явленого документа, найменування установи, що його видала.
-27- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У статті 2 у визначенні терміну "Ідентифікація особи" слова "особистих документів" замінити на "документа, що посвідчує особу власника".

Враховано
"Ідентифікація особи" - встановлення на підставі документа, що посвідчує особу власника та фіксація у письмовій формі прізвища та імені, дати народження та адреси особи, яка здійснює угоду, а також найменування, номера і дати видачі пред'явленого документа, найменування установи, що його видала.


-28- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 у терміні "Ідентифікація особи" після слів "...прізвище, ім'я..." доповнити словом "по-батькові".
Відхилено ,оскільки не враховує прізвища нерезидентів



-29- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Ідентифікація особи" викласти в наступній редакції: "Ідентифікація особи" - це встановлення відповідності (тотожності) фізичної (юридичної) особи, поданих ними документів, вчинених ними надписів та відтисків ( штампів, печаток, фірмових знаків, бланків) реально та законно функціонуючим суб'єктам. Таке визначення "Ідентифікація особи" більш відповідала б прийнятому в криміналістичній практиці.
Відхилено

23.
"Іноземний" - пов'язаний із резидентом будь-якої іншої країни, крім України.
-30- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
У статті 2 визначення терміну "іноземний" викласти в такій редакції:
"Іноземний - пов'язаний з громадянином або юридичною особою будь-якої іншої країни, крім України".
Враховано
"Іноземний - пов'язаний з громадянином або юридичною особою будь-якої країни, крім України".


-31- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
Із ст. 2 вилучити терміни "іноземний", "клієнт банку", "гроші", "кредит".
Відхилено



-32- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Пункт 15 частини 1 статті 2, що починається текстом "Іноземний" - вилучити або текст ", крім України" або текст "іншої".
Враховано

24.
"Істотна участь" - пряме або опосередковане, самостійно або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного капіталу юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість вирішального впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи.
-33- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
У статті 2 у визначенні терміну "істотна участь" вислів "володіння 10 і більше відсотками" замінити на "володіння 25 і більше відсотками".

-34- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
У статті 2 у визначенні терміну "істотна участь" після слів "статутного капіталу" доповнити словами "або прав голосу " і далі за текстом.
Відхилено





Враховано
"Істотна участь" - пряме або опосередковане, самостійно або спільно з іншими особами володіння 10 і більше відсотками статутного капіталу або прав голосу придбаних акцій /паїв/ юридичної особи або незалежна від формального володіння можливість вирішального впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи.


-35- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 2 термін "істотна участь" викласти в такій редакції:
"Істотна участь - пряме або опосередковане (через інших осіб) володіння 10 і більше відсотками статутного капіталу юридичної особи".
Відхилено



-36- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
По всьому тексту словосполучення "власник істотної участі" та "володілець істотної участі" слід привести у відповідність з визначенням "Істотна участь" у статті 2, а також поняттям "право власності" у статтях 86 Цивільного кодексу України та ст.2 Закону України "Про власність". Пропоную по всьому тексту вживати словосполучення "особа, яка має істотну участь", як це зроблено у абзаці 5 частини 12 статті 73 проекту. У зв'язку з цим необхідно внести зміни до:
- визначення "Споріднена особа" у ст.2;
- абзацу 2 частини 3 статті 34;
- абзацу 1 статті 35;
- пункту 3 частини 1 статті 46;
- пункту 2 частини 2 статті 72 (Слова "придбала участь" замінити на слова "вступила у володіння");
- останнього абзацу пункту 5 частини 1 статті 73;
- третього абзацу (два випадки) пункту 12 частини 1 статті 73.
Враховано по суті

25.
"Капітал банку(власні кошти)" - залишкова частка в активах банку після вирахування всіх його зобов'язань. Складається із основного і додаткового капіталу згідно із встановленими Національним банком України правилами.
-37- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 друге речення у визначенні терміну "Капітал банку" викласти у такій редакції: "Складається із основного, додаткового та субординованого капіталу згідно із встановленими Національним банком України правилами".
Враховано в ст.30
Капітал банку - залишкова вартість активів банку після вирахування всіх його зобов`язань.


-38- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
У визначенні: ""Капітал банку" - залишкова частка в активах банку після вирахування всіх його зобов'язань. Складається із основного і додаткового капіталу згідно із встановленими Національним банком правилами", поняття "основний" та "додатковий " капітал слід розшифрувати саме в цьому Законі (а не визначати їх правилами НБУ). В зв'язку з цим слід виключити слова: "згідно із встановленими Національним банком України правилами".
-39-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Термін "капітал банку" викласти в редакції: "Капітал банку - залишкова вартість активів банку після вирахування всіх його зобов`язань".
Враховано













Враховано

26.
"Капітал підписний" - величина капіталу, на яку отримано письмове зобов'язання учасників банку внести кошти.
-40-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Термін "капітал підписний" викласти в редакції "капітал підписний - величина капіталу, на яку отримано письмові зобов`язання акціонерів (пайовиків) банку на внесення коштів за підпискою на акції (паї)"
Враховано
Капітал підписний - величина капіталу, на яку отримано письмові зобов`язання акціонерів (пайовиків) банку на внесення коштів за підпискою на акції (паї).
27.
"Капітал початковий" - величина підписного капіталу, встановлена Національним банком України на підставі цього Закону як мінімально необхідна для заснування банку.
-41-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Термін "капітал початковий" вилучити.
Враховано

28.
"Капітал статутний" - зареєстрований підписний капітал. Для реєстрації повна сплата підписного капіталу, як правило, не вимагається.
-42- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 20 частини 1 статті 2 текст ", як правило, не вимагається" замінити текстом "може не вимагатися".
-43- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
Пропоную виключити останнє речення терміну "Капітал статутний"
Враховано посуті




Враховано

Капітал статутний - сплачений та зареєстрований підписний капітал."
29.
"Капітал акціонерний (пайовий) -капітал, що реально внесений учасниками банку. Розраховується як сума зареєстрованого і незареєстрованого сплаченого капіталу банку, до якої додається величина емісійних різниць.
-44-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
Цей термін вилучити.
Враховано

30.
"Капітал нормативний" - розмір капіталу банку, що встановлюється Національним банком України з метою аналізу та регулювання діяльності банку як мінімально необхідний для діяльності банку. Від банків вимагається підтримувати їх капітал на рівні, що складає суму не менше 8% зважених по ризику активів і позабалансових зобов'язань.
-45- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Капітал нормативний" викласти в наступній редакції:
"Мінімально необхідний капітал " - це встановлений Законом України мінімально допустимий розмір капіталу банку"
-46-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Термін "капітал нормативний" викласти в такій редакції "регулятивний капітал (власні кошти) - складається з основного та додаткового капіталу, зваженого на ризики, що визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України".
Відхилено







Враховано
"Регулятивний капітал (власні кошти) - складається з основного та додаткового капіталу, зваженого на ризики, що визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України".

31.
"Клієнт банку" - будь-яка фізична чи юридична особа, що користується послугами банку.


"Клієнт банку" - будь-яка фізична чи юридична особа, що користується послугами банку.
32.
"Кошти" - гроші у національній або іноземній валюті чи їх еквіваленти.
-47- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Із визначення терміну "Кошти" виключити слова "...чи їх еквівалент".
Відхилено
"Кошти" - гроші у національній або іноземній валюті чи їх еквівалент".


-48- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Кошти" викласти в наступній редакції:
""Кошти" - капітал, матеріальні цінності та гроші у національній або іноземній валюті чи їх еквіваленти".
Враховано редакційно

33.
"Кредит" - кошти, які надаються банком юридичній або фізичній особі у власність на засадах повернення, платності і строковості.
-49- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Викласти п.25 ч.1 ст.2 в такій редакції:
"Кредит" - кошти, що передаються в тимчасове користування на умовах повернення у визначений строк і оплати."
-50-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Термін "кредит" викласти в такій редакції "банківський кредит - будь-яке зобов'язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія , будь-яке зобов'язання придбати право вимоги боргу , будь-яке подовження дати погашення боргу. Яке надано в обмін на зобов'язання боржника щодо повернення заборгованої суми , а також на зобов'язання на сплату процентів і інших зборів з такої суми".
Відхилено






Враховано
Банківський кредит - будь-яке зобов'язання банку надати певну суму грошей, будь-яка гарантія , будь-яке зобов'язання придбати право вимоги боргу , будь-яке подовження дати погашення боргу. Яке надано в обмін на зобов'язання боржника щодо повернення заборгованої суми , а також на зобов'язання на сплату процентів і інших зборів з такої суми.


-51- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 у визначенні терміну "Кредит" після слів "платності, строковості" додати слова "цільового використання та забезпеченості".




-52- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Кредит" викласти в наступній редакції: "Кредит" - грошові кошти, які надаються банком у позичку юридичній або фізичній особі у платне тимчасове користування, та при умові їх повернення наперед визначений термін".
Відхилено



-53- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Ввести визначення "Комунальний банк" та викласти його в наступній редакції:
"Комунальний банк " - банк , доля комунальної участі в створені статутного капіталу якого дорівнює 100 %", по аналогії з державним банком .
Відхилено

34.
"Кооперативний банк" - банк, який має право приймати вклади лише від своїх учасників і лише їх має своїми клієнтами.
-54- Н.д.Цушко В.П. (Округ №140)
Частину 27 статті 2 викласти у наступній редакції:
"Кооперативний банк" - банк, який є кооперативом відповідно до законодавства України про кооперацію, надає фінансові послуги виключно своїм учасникам, а також може мати право на підставі ліцензії Національного банку України здійснювати операції по залученню вкладів від третіх осіб".
Враховано в ст.8
"Кооперативний банк" - банк, який відповідає вимогам статті 8 цього Закону.


-55- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Виключити термін "Кооперативний банк", та всі наступні статті проекту Закону, що стосуються терміну та діяльності "Кооперативного банку".
Відхилено



-56- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Кооперативний банк" викласти в наступній редакції:
""Кооперативний банк" - банк, статутний капітал якого створюється його учасниками на пайових засадах. Рішення в керівних органах кооперативного банку приймаються за принципом: "один пай - один голос". Кооперативний банк, має право приймати вклади лише від своїх учасників пайовиків".
-57-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Викласти в такій редації:
"Кооперативний банк" - банк, заснований відповідно до Статті 8 цього Закону.
Враховано в ст.8.












Враховано

35.
"Ліквідація банку" - процедура припинення існування банку як юридичної особи відповідно до положень цього Закону.
-58- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Ліквідація банку" викласти в наступній редакції: "Ліквідація банку" - процедура остаточного припинення функціонування банку як юридичної особи відповідно до положень цього Закону".
Враховано частково
"Ліквідація банку" - процедура припинення функціонування банку як юридичної особи відповідно до положень цього Закону.
36.
"Ліквідатор" - юридична або фізична особа, що здійснює функції щодо припинення діяльності банку та задоволення вимог кредиторів.


"Ліквідатор" - юридична або фізична особа, що здійснює функції щодо припинення діяльності банку та задоволення вимог кредиторів.
37.
"Мораторій" - зупинення виконання банком грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторія, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторія;
-59- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У статті 2 визначення терміну "мораторій" викласти у такій редакції:
"Мораторій" - зупинення виконання банком майнових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію".
Враховано
"Мораторій" - зупинення виконання банком майнових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), строк виконання яких настав до дня введення мораторію, та зупинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію".


-60- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення:
"Мораторій" - тимчасове зупинення діяльності банку, який має платіжні ускладнення, з метою з'ясування їх причин та характеру, вжиття заходів щодо виправлення становища та захисту інтересів клієнтів. Під час мораторію кредитори не мають права вимагати примусового виконання взятих до початку мораторію зобов'язань банку; суд залишає без розгляду заяви кредиторів та податкової адміністрації, інших уповноважених органів держави щодо вимог, які письмово визнані банком; зупиняється нарахування відсотків та пені."
Слід доповнити словами: "Термін дії мораторію не може перевищувати п'яти банківських днів і не може бути подовженим. Після завершення вказаного терміну права кредиторів відновлюються автоматично".
Враховано по суті
главі V

38.
"Представництво банку" - відокремлений структурний підрозділ банку, що не здійснює банківську діяльність.
-61- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 1 у визначенні терміну "Представництво банку" уточнити, що це "територіальне відокремлений структурний підрозділ банку".
Враховано
"Представництво банку" - територіально відокремлений структурний підрозділ банку, що не здійснює банківську діяльність.
39.
"Реорганізація банку" - злиття, приєднання, виділення, поділ банку, перетворення його організаційно-правової форми, наслідком яких є передача його майна, прав та обов'язків іншим банкам чи правонаступникам.
-62- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Пункт 31 частини 1 статті 2 , що починається текстом "Реорганізація банку," після тексту "його майна," доповнити текстом ", коштів".
-63-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
В терміні "реорганізація банку" слова "іншим банкам чи" замінити словом "банкам".
Враховано





Враховано
"Реорганізація банку" - злиття, приєднання, виділення, поділ банку, перетворення його організаційно-правової форми, наслідком яких є передача , прийняття його майна, коштів, прав та обов'язків правонаступникам.


-64- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 у термін "Реорганізація банку" після слова "...передача..." внести доповнення "прийняття".
Враховано



-65- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Визначення "Реорганізація банку" викласти в наступній редакції: ""Реорганізація банку"- зміна структури, форм організації, управління тощо без припинення його діяльності і ліквідації його як юридичної особи".
Таке визначення відповідало б загальноприйнятій суті і практиці реорганізації.
Відхилено

40.
"Розрахункові банківські операції" - це коригування залишків на банківських рахунках, здійснювані згідно розпоряджень клієнтів або в результаті дій, які призвели до зміни права власності на активи в рамках закону.
-66- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 2 замінити у терміні "Розрахункові банківські операції" слова "коригування залишків" на "рух коштів".
Враховано частково
"Розрахункові банківські операції" - це рух грошей на банківських рахунках, здійснювані згідно розпоряджень клієнтів або в результаті дій, які призвели до зміни права власності на активи в рамках закону."
41.
"Споріднена особа" - юридична особа, котра має спільних з банком власників істотної участі.
-67- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 2 термін "Споріднена особа" викласти в такій редакції:
"Споріднена особа - юридична особа, істотна участь у якої належить банку, або яка має істотну участь у банку."
Відхилено
"Споріднена особа" - юридична особа, котра має спільних з банком власників істотної участі.
42.
"Підрозділ банку" - структурна одиниця банку, що не має статусу юридичної особи і виконує функції, визначені банком.
-68- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті термін "Підрозділ банку" доповнити словами "...У внутрішніх положеннях про структурні підрозділи".
Відхилено
"Підрозділ банку" - структурна одиниця банку, що не має статусу юридичної особи і виконує функції, визначені банком.
43.
"Тимчасова адміністрація" - процедура, що застосовується Національним банком України при здійсненні банківського нагляду за обставин, передбачених цим Законом.
-69- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 36 частини 1 статті 2 текст "здійснення тимчасової адміністрації" замінити текстом "тимчасового здійснення адміністративних функцій".
Відхилено
"Тимчасова адміністрація" - процедура, що застосовується Національним банком України при здійсненні банківського нагляду за обставин, передбачених цим Законом.
44.
"Тимчасовий адміністратор" - фізична або юридична особа, що призначається Національним банком України для здійснення тимчасової адміністрації.


"Тимчасовий адміністратор" - фізична або юридична особа, що призначається Національним банком України для здійснення тимчасової адміністрації.
45.
"Уповноважена особа банку" - особа, яка на підставі статуту чи угоди має повноваження представляти банк та вчиняти від його імені певні дії, що мають юридичне значення.


"Уповноважена особа банку" - особа, яка на підставі статуту чи угоди має повноваження представляти банк та вчиняти від його імені певні дії, що мають юридичне значення.
46.
"Учасники банку" - засновники банку, акціонери банку, який є акціонерним товариством, учасники (пайовики) банку, який є товариством з обмеженою відповідальністю, і кооперативного банку.


"Учасники банку" - засновники банку, акціонери банку, який є акціонерним товариством, учасники (пайовики) банку, який є товариством з обмеженою відповідальністю, і кооперативного банку.
47.
"Філія банку" - відособлений юридично залежний підрозділ банку, що не має статусу юридичної особи, і здійснює банківську діяльність від імені банку.
-70- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Передостанній абзац статті 2 викласти у такій редакції:
"Філія банку" - відособлений структурний підрозділ банку, що має право здійснення банківської діяльності від імені банку".
Враховано по суті
"Філія банку" - відокремлений структурний підрозділ банку, що не має статусу юридичної особи, і здійснює банківську діяльність від імені банку.


-71- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 39 частини 1 статті 2, що починається текстом "Філія банку" текст "відособлений юридично залежний" замінити текстом "відокремлений".
Враховано



-72- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Ввести термін "Фінансово-кредитна установа".
Відхилено

48.
"Фінансова холдингова група" - це фінансова установа, дочірніми структурами якої є у числі інших один або кілька банків.
-73- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 40 частини 1 статті 2 вилучити слово "це".
-74-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Викласти цей термін в такій редакції :
Фінансова холдингова група" - фінансова установа, яка відповідає вимогам статті 12 цього Закону.
Враховано
"Фінансова холдингова група" - фінансова установа, яка відповідає вимогам статті 12 цього Закону.


-75- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Доповнити статтю визначеннями:
"конфіденційна інформація" - інформація, що не підлягає обов'язковому оприлюдненню згідно з чинним законодавством.
"Обласна дирекція" - філія комерційного банку, яка виконує спеціально обумовлені функції по управлінню групою філій та відділень цього банку, що розташовані в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці.
"Тимчасово вільні кошти " - гроші або інші кошти у готівковій або безготівковій формі, у національній або іноземній валюті на поточному рахунку, які можуть використовуватися банком до першої вимоги їх власника. Оплата по залишкам таких коштів регулюється договорами між власником і банком. По бюджетним та позабюджетним коштам оплата по залишкам, які може використовувати банк, регулюється державою, місцевими органами влади. До таких залишків не відносяться суми, направлені для обов'язкового резервування, встановленого НБУ.
Відхилено, оскільки регулюється законом про інформацію.



Відхилено






Відхилено



-76-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Доповнити новими термінами:
"Контроль" - безпосереднє, або опосередковане володіння долею у юридичній особі, одноосібне, або разом з іншими особами, що презентує еквівалент 50, або більше відсотків статутного капіталу або голосів юридичної особи, або можливість оказувати домінуючий вплив на управління, або діяльність юридичної особи, на основі угоди, або будь-яким іншим чином.
Враховано
Контроль" - безпосереднє, або опосередковане володіння долею у юридичній особі, одноосібне, або разом з іншими особами, що презентує еквівалент 50, або більше відсотків статутного капіталу або голосів юридичної особи, або можливість оказувати домінуючий вплив на управління, або діяльність юридичної особи, на основі угоди, або будь-яким іншим чином.


Банківські рахунки - рахунки, на яких обліковуються власні кошти ,вимоги , зобов`язання банку відносно його клієнтів і контрагентів та які дають можливість здійснювати переказ коштів за допомогою платіжних інструментів.
Неплатоспроможність банку - неспроможність банку своєчасно та в повному обсязі виконати законні вимоги кредиторів через відсутність коштів або зменшення розміру капіталу банку до суми, що становить менше однієї третини мінімального розміру регулятивного капіталу банку.
Ліквідаційна маса - усі види майнових активів (майно та майнові права) банку, які належать йому на праві власності на день відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідації.
Системоутворюючий банк - банк, зобов`язання якого складають не менше 10 відсотків від загальних зобов`язань банківської системи..
Кредитор банку - юридична або фізична особа, що має документально підтверджені вимоги до боржника щодо його майнових зобов`язань.

Банківські рахунки - рахунки, на яких обліковуються власні кошти ,вимоги , зобов`язання банку відносно його клієнтів і контрагентів та які дають можливість здійснювати переказ коштів за допомогою платіжних інструментів.
Неплатоспроможність банку - неспроможність банку своєчасно та в повному обсязі виконати законні вимоги кредиторів через відсутність коштів або зменшення розміру капіталу банку до суми, що становить менше однієї третини мінімального розміру регулятивного капіталу банку.
Ліквідаційна маса - усі види майнових активів (майно та майнові права) банку, які належать йому на праві власності на день відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідації.
Системоутворюючий банк - банк, зобов`язання якого складають не менше 10 відсотків від загальних зобов`язань банківської системи..
Кредитор банку - юридична або фізична особа, що має документально підтверджені вимоги до боржника щодо його майнових зобов`язань.

49.
Стаття 3. Сфера застосування


Стаття 3. Сфера застосування
50.
Дія цього Закону поширюється на всі банки, що створені та діють на території України, а також на афілійованих та споріднених осіб банку.
-77- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Викласти статтю 3 у такій редакції:
"Цей закон регулює відносини, що виникають під час заснування, реєстрації, діяльності, ліквідації та реорганізації банків.
Положення цього Закону застосовуються до представництва іноземних банків, що діють на території України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, а також до підпорядкованих відділень українських банків за кордоном.
Відповідні положення цього Закону регулюють також окремі зобов'язання і відповідальність інших осіб, діяльність яких стосується банківської діяльності".
-78- Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
Викласти в такій редації:
Дія цього Закону поширюється на всі банки, що створені та діють на території України, а також на пов'язаних осіб банку.
Враховано по суті
















Враховано по суті

Цей закон регулює відносини, що виникають під час заснування, реєстрації, діяльності, реорганізації та ліквідації банків.


51.
Положення цього Закону застосовуються до представництв іноземних банків, що діють на території України, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, а також до підпорядкованих відділень українських банків за кордоном.
-79- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 2 статті 3 після тексту "міжнародними договорами" доповнити текстом ", згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".
Враховано
Положення цього Закону застосовуються до представництва іноземних банків, що діють на території України, якщо інше не встановлено чинними міжнародними договорами (угодами) , згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України , а також до філій українських банків за кордоном , та на пов'язаних осіб банку визначених статтею 52 цього Закону.


-80- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 3 у абзаці 2 слова "...якщо інше не встановлено міжнародними договорами" викласти в кінці речення та доповнити словом" "...угодами)".
Враховано

52.
Відповідні положення цього Закону стосуються також окремих зобов'язань і відповідальності інших осіб, діяльність яких стосується банківської діяльності.
-81- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частина 3 статті 3 текст "стосуються також окремих зобов'язань і відповідальності" замінити текстом "поширюються також на окремі зобов'язання і відповідальність".
Враховано
Відповідні положення цього Закону поширюються також на окремі зобов'язання і відповідальність інших осіб, діяльність яких пов'язана з функціонуванням банків.


-82- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В абзаці 3-му "…зобов'язання та відповідальності осіб, діяльність яких стосується банківської діяльності", треба визначити саме в цьому Законі.
Враховано в ст.52

53.
Стаття 4. Банківська система України


Стаття 4. Банківська система України
54.
Банківська система України складається з Національного банку України та комерційних банків, що створені і діють на території України відповідно до положень цього Закону.
-83- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Перший абзац статті 4 викласти у такій редакції:
"Банківська система України складається з Національного банку України, державних та інших банків, що створені і діють на території України відповідно до положень цього Закону".
Враховано по суті
Банківська система України складається з Національного банку України та інших банків, що створені і діють на території України відповідно до положень цього Закону.


-84- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 4 у абзаці 1 після слів "Національного банку України", додати, після коми, "Державних банків України".
Відхилено



-85- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У абзаці 1 статті 4 після слів "Національного банку України" включити слова ",Державних банків...".
Відхилено

55.
Комерційні банки в Україні можуть функціонувати як універсальні або як спеціалізовані. За спеціалізацією банки можуть бути ощадними, інвестиційними, іпотечними, розрахунковими (кліринговими).
-86- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Доповнити ч.2 ст.4 після слів "…розрахунковими (кліринговими)" наступним:
"експортно-імпортні ."
Відхилено
Банки в Україні можуть функціонувати як універсальні або як спеціалізовані. За спеціалізацією банки можуть бути ощадними, інвестиційними, іпотечними, розрахунковими (кліринговими).
56.
Банк самостійно визначає напрями своєї діяльності і спеціалізацію за видами операцій. Національний банк здійснює регулювання відповідної спеціалізації банків через економічні нормативи та регламентацію здійснюваних цими банками операцій.
-87- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
В третьому абзаці статті 4 слово "реґламентацію" замінити на "нормативно-правове забезпечення". Виключити четвертий абзац.

Частково враховано
Банк самостійно визначає напрями своєї діяльності і спеціалізацію за видами операцій. Національний банк здійснює регулювання діяльності спеціалізованих банків через економічні нормативи та нормативно-правове забезпечення здійснюваних цими банками операцій.


-88- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У абзаці 3 статті 4 друге речення викласти в такій редакції: "Національний банк здійснює контроль відповідної спеціалізації банків через економічні нормативи та реґламентацію здійснюваних цими банками операцій".
Враховано по суті

57.
Банк набуває статусу спеціалізованого банку у разі, якщо більше 50 відсотків його активів є ативами одного типу. Банк набуває статусу спеціалізованого ощадного банку у разі, якщо більше 50 відсотків його пасивів є вкладами населення.
-89- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У частині 4 статті 4 замість слів "вкладами населення" записати "вкладами фізичних осіб".

Враховано
Банк набуває статусу спеціалізованого банку у разі, якщо більше 50 відсотків його активів є ативами одного типу. Банк набуває статусу спеціалізованого ощадного банку у разі, якщо більше 50 відсотків його пасивів є вкладами фізичних осіб.


-90- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Абзац 4 виключити із статті 4 та внести в статтю 2 термін "Спеціалізація банку" в наступній редакції: "Спеціалізація банку - це наявність більш як 50 відсотків активів банку одного типу".
Відхилено

58.
Національний банк України здійснює регулювання та банківський нагляд відповідно до положень цього Закону, Закону України "Про Національний банк України" та власних нормативно-правових актів.
-91- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В останньому абзаці статті 4 після слів "відповідно до" додати слова: "Конституції України", а далі - по тексту.
Враховано
Національний банк України здійснює регулювання та банківський нагляд відповідно до положень Конституції України, цього Закону, Закону України "Про Національний банк України", інших законодавчих актів та власних нормативно-правових актів.


-92- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В останньому абзаці після слів: "Національний банк України здійснює регулювання та банківський нагляд відповідно до положень цього Закону, Закону України "Про Національний банк України" та власних нормативних(правових актів", добавити слова "...виданих на підставі та в межах Законів України".

-93-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Стаття 4 абзац 5
Пропоную після слів "Про Національний банк України" додати слова "інших законодавчих актів, які регулюють банківську діяльність"
Відхилено










Враховано частково

59.
Стаття 5. Економічна незалежність банків


Стаття 5. Економічна незалежність банків
60.
Банки мають право самостійно володіти, користуватися та розпоряджатися майном, що перебуває у їх власності відповідно до законодавства.
-94- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 5 вилучити текст "відповідно до законодавства".

Враховано
Банки мають право самостійно володіти, користуватися та розпоряджатися майном, що перебуває у їх власності .
61.
Держава не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями держави, якщо інше не передбачено договором.
-95- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Частину 2 статті 5 викласти у такій редакції:
"Держава не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями держави, якщо інше не передбачено законодавством або договором."
Враховано
Держава не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями держави, якщо інше не передбачено законодавством України або договором.


-96- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
До абзацу другого та третього статті 5 після слів "... не передбачено договором" додати "або законом" (це може стосуватися державних банків).
Враховано

62.
Національний банк України не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями Національного банку України, якщо інше не передбачено договором.
-97- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 3 статті 5 після слів "відповідає за зобов'язаннями" доповнити текстом "комерційних", а після слів "банків, а" доповнити словом "комерційні".
-98-Н.д.АльошинВ.Б.(Реєстр.картка
№336)
Стаття 5 абзац 3
До абзацу третього після слів "... не передбачено договором" додати слова " або законом".
Відхилено






Враховано
Національний банк України не відповідає за зобов'язаннями банків, а банки не відповідають за зобов'язаннями Національного банку України, якщо інше не передбачено договором або законом України.
63.
Органам державної влади і управління забороняється будь-яким чином впливати на керівництво чи працівників банків у ході виконання ними службових обов'язків або втручатись у діяльність банку, за винятком випадків, передбачених законодавством.
-99- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частина 4 статті 5 текст "і управління" замінити текстом, "органам влади Автономної Республіки Крим, органам місцевого самоврядування", текс "у ході виконання" замінити текстом "при виконанні", а слово "законодавством" замінити словом "законом".
Враховано частково
Органам державної влади і органам місцевого самоврядування забороняється будь-яким чином впливати на керівництво чи працівників банків у ході виконання ними службових обов'язків або втручатись у діяльність банку, за винятком випадків, передбачених Законами України.


-100- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частини 4 і 5 статті 5 об'єднати.
Відхилено



-101- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У абзаці 4 статті 5 замінити слово "законодавством" на слова "Законами України".
Враховано

64.
Шкода, заподіяна банку у результаті такого втручання, підлягає відшкодуванню у порядку, визначеному законодавством.
-102- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останній абзац статті 5 викласти у новій редакції, як передбачала б, що шкода, заподіяна банкові внаслідок втручання органів державної влади та управління, підлягає відшкодуванню у повному розмірі.
Відхилено
Шкода, заподіяна банку у результаті такого втручання, підлягає відшкодуванню у порядку, визначеному законами України.


-103- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 5-й викласти у наступній редакції:
"Шкода, заподіяна банку у результаті такого втручання, підлягає відшкодуванню через суд в розмірі прямих та побічних фінансових збитків, розміром недоотриманого прибутку, та сум відшкодування моральних збитків, а також фінансової компенсації за замах на ділову репутацію банку та його працівників".
Відхилено

65.
Стаття 6. Організаційно-правова форма банку


Стаття 6. Організаційно-правова форма банку
66.
Банки в Україні створюються у формі акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або кооперативного банку.


Банки в Україні створюються у формі акціонерного товариства, товариства з обмеженою відповідальністю або кооперативного банку.
67.
Законодавство про господарські товариства поширюється на банки у частині, що не суперечить цьому Закону.


Законодавство про господарські товариства поширюється на банки у частині, що не суперечить цьому Закону.
68.
Стаття 7. Державні банки


Стаття 7. Державні банки
69.
Державний банк - це банк, 100 відсотків акціонерного (пайового) капіталу якого належить державі.


Державний банк - це банк, 100 відсотків статутного капіталу якого належить державі.
70.
Державний банк засновується за рішенням Кабінету Міністрів України. При цьому Кабінет Міністрів України зобов'язаний попередньо отримати висновок Національного банку України з приводу наміру заснування такого банку. Така ж процедура застосовується і щодо ліквідації державного банку за винятком його ліквідації внаслідок неплатоспроможності.
-104- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 7 абзац 2 викласти в такій редакції :
"Державний банк засновується за рішенням Кабінету Міністрів України, повідомляючи про це Національний банк України"
-105-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
У другому реченні другого абзацу ст.7 після слова "отримати" доповнити словом "позитивний ".і далі за текстом
Доповнити останнє речення другого абзацу ст.7 таким текстом:
" відповідно до глави 17"
Відхилено






Враховано
Державний банк засновується за рішенням Кабінету Міністрів України. При цьому в законі про Державний бюджет України на відповідний рік передбачаються витрати на формування статутного капіталу державного банку. Кабінет Міністрів України зобов'язаний отримати позитивний висновок Національного банку України з приводу наміру заснування державного банку. Отримання висновку Національного банку України є обов'язковим також у разі ліквідації (реорганізації) державного банку, за винятком його ліквідації внаслідок неплатоспроможності.
Статут та діяльність державного банку мають відповідати вимогам цього Закону, інших законів України та нормативно-правових актів Національного банку України.


-106- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Доповнити ст.7 частиною другою такого змісту:
"Вклади до державних банків та їх операції гарантуються усім майном держави."
Відхилено
Статут державного банку затверджується постановою Кабінету Міністрів України.
71.
Статут та діяльність державного банку має відповідати вимогам цього Закону та нормативних актів Національного банку України.
-107- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У частині 3 статті 7 після слів "даного Закону" додати слова ",Законів України", далі - по тексту.
Враховано
Національний банк України здійснює державну реєстрацію державних банків відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України.
72.
Статут державного банку затверджується постановою Кабінету Міністрів України.


Держава здійснює та реалізує повноваження власника щодо акцій (паїв), які їй належать у статутному капіталі державного банку, через органи управління державного банку.
73.
Національний банк України здійснює державну реєстрацію державних банків відповідно до вимог цього закону та власних нормативних актів.


Органами управління державного банку є наглядова рада та правління банку.
74.
Керівними органами державного банку є наглядова рада, що призначається Кабінетом Міністрів України, та виконавчий орган, що призначається наглядовою радою.
-108- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Абзац 6 статті 7 викласти в такій редакції:
"Керівними органами державного банку є наглядова рада, що призначається уповноваженим органом державної влади та виконавчий орган, що призначається наглядовою радою.
Відхилено
Органом контролю державного банку є ревізійна комісія, персональний та кількісний склад якої визначаються наглядовою радою державного банку.
Наглядова рада є вищим органом управління державного банку, що здійснює контроль за діяльністю правління банку з метою збереження залучених у вклади грошових коштів, забезпечення їх повернення вкладникам та захисту інтересів держави як акціонера державного банку та інші функції, визначені цим Законом.



Кандидатури голови та членів виконавчого органу узгоджуються із Національним банком України відповідно до вимог цього Закону.
-109- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
Ч. 6 ст.7 доповнити словами "а також ревізійна комісія".
Враховано редакційно.
До складу наглядової ради державного банку входять члени наглядової ради банку, призначені Верховною Радою України та Президентом України. З метою представництва інтересів держави до складу наглядової ради державного банку можуть входити народні депутати України, представники органів виконавчої влади та інші особи, що відповідають вимогам, зазначеним у цій статті. Строк повноважень членів наглядової ради державного банку - п'ять років.
76.
Компетенція керівних органів державного банку визначається його статутом.
-110- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Абзац 8 статті 7 після слів "визначається його статутом" доповнити:
"Рішення з питань, що віднесені статтею 38 цього закону до компетенції загальних зборів приймаються наглядовою радою. Для ухвалення рішень з таких питань до складу наглядової ради державного банку можуть входити представники органів законодавчої та виконавчої влади."
Враховано частково
Президент України призначає сім членів наглядової ради державного банку шляхом прийняття відповідного Указу.
Верховна Рада України призначає сім членів наглядової ради державного банку шляхом прийняття відповідної Постанови.
Членом наглядової ради державного банку може бути громадянин України, який має вищу економічну або юридичну освіту, або науковий ступінь у галузі економіки, фінансів та/або права і при цьому має досвід роботи в органах законодавчої влади чи на керівних посадах центральної виконавчої влади України або банківській установі, чи досвід наукової, практичної роботи у галузі економіки, фінансів, права.


-111- Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Доповнити абзац 8 ст.7 новими двома реченнями такого змісту:
"Рішення з питань, що віднесені статтею 38 цього закону до компетенції загальних зборів приймаються Кабінетом Міністрів України. Кабінет Міністрів України може делегувати свої повноваження наглядовій раді."
Враховано



Члени наглядової ради державного банку виконують свої функції без отримання будь-якої матеріальної винагороди.
Наглядову раду державного банку очолює голова, який обирається наглядовою радою зі складу її членів.
Засідання наглядової ради є правомочним за наявності не менше десяти її членів.



-112- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В передостанньому абзаці статті 7 термін "Компетенція" замінити на "Повноваження".
Враховано
Рішення наглядової ради приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх на засіданні членів наглядової ради державного банку.
77.
Банк, заснований у порядку, визначеному частиною 2 цієї статті, має право додавати до свого найменування слово "державний", використовувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України.
-113- Н.д.Ананко Є.П. (Округ №206)
Стаття 7. Державні банки
Державний банк - це банк, 100 відсотків акціонерного (пайового) капіталу якого належить державі.
Державний банк засновується за рішенням Верховної Ради України шляхом передбачення в Державному бюджеті України на поточний рік відповідної суми коштів на формування акціонерного (пайового) капіталу державного банку. При цьому при підготовці проекту закону про Державний бюджет України Кабінет Міністрів України зобов'язаний отримати висновок Національного банку України з приводу наміру заснування державного банку. Отримання висновку Національного банку України є обов'язковим також у разі ліквідації (реорганізації) державного банку за винятком його ліквідації внаслідок неплатоспроможності.
Держава здійснює та реалізує повноваження власника щодо акцій (паїв), які їй належать в акціонерному (пайовому) капіталі державного банку через органи управління.
Органами управління державного банку є спостережна рада та правління банку.
Органом контролю державного банку є ревізійна комісія персональний та кількісний склад якої визначається спостережною радою державного банку.

Внутрішні питання організації діяльності наглядової ради державного банку та питання діловодства визначаються положенням про наглядову раду, що приймається на її засіданні.
Повноваження призначеного складу наглядової ради державного банку та/або кожного з її членів можуть припинятися відповідно за рішенням Верховної Ради України та Президента України щодо призначених ними осіб, але не раніше ніж через один рік з дня призначення. У разі призначення тимчасового адміністратора державного банку повноваження наглядової ради припиняються на підставі статті 78 цього Закону.
У своїй діяльності наглядова рада державного банку керується цим Законом, іншими актами законодавства України та статутом державного банку. Наглядова рада не втручається в оперативну діяльність державного банку.
До компетенції наглядової ради державного банку належить прийняття рішень з питань, визначених у пунктах 1, 5, 6 статті 38 цього Закону та пунктах 1-7 статті 39 цього Закону, а також з інших питань, необхідність врегулювання яких передбачена цим Законом.
Рішення про зміну розміру статутного капіталу державного банку та припинення його діяльності приймається Кабінетом Міністрів України. При цьому Кабінет Міністрів України зобов'язаний отримати позитивний висновок Національного банку України з приводу наміру зміни розміру статутного фонду державного банку.
Повноваження виконавчого органу державного банку визначаються його статутом. Кандидатури голови та членів виконавчого органу узгоджуються з Національним банком України відповідно до вимог цього Закону.


Спостережна рада є вищим органом управління державного банку, що здійснює контроль за діяльністю Правління банку з метою збереження залучених у вклади грошових коштів, забезпечення їх повернення вкладникам та захисту інтересів держави, як акціонера державного банку.
До складу спостережної ради державного банку входять члени спостережної ради банку, призначені Верховною Радою України та Президентом України. Срок повноважень членів спостережної ради державного банку - п'ять років.
Президент України призначає сім членів спостережної ради державного банку шляхом прийняття відповідного Указу.
Верховна Рада України призначає сім членів спостережної ради державного банку шляхом прийняття відповідної Постанови.
Членом спостереженої ради державного банку може бути громадянин України, який має вищу економічну або юридичну освіту, або науковий ступінь у галузі економіки, фінансів та/або права і при цьому має досвід роботи в органах законодавчої влади або на керівних посадах центральної виконавчої влади України бо банківської установи чи довід наукової, практичної роботи за економічною, фінансовою, юридичною тематикою.

Банк, створений у порядку, визначеному частиною другою цієї статті, має право додавати до свого найменування слово "державний", використовувати зображення Державного Герба України, Державного Прапора України.
У разі прийняття рішення про часткове або повне відчуження державою належних їй акцій (паїв) державного банку такий банк втрачає статус державного. Власники акцій зобов'язані привести статут та діяльність банку у відповідність з вимогами цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України.


Члени спостережної ради державного банку виконують свої функції без отримання будь-якої матеріальної винагороди.
Спостережну раду державного банку очолює голова, який обирається спостережною радою з складу її членів. Засідання спостережної ради є правомочним за наявності не менше десяти її членів.
рішення спостережної ради приймаються простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх на засіданні членів спостережної ради державного банку.
Внутрішні питання організації діяльності спостережної ради державного банку, питання діловодства та інші питання визначаються положенням про спостережну раду, що приймаються на її засіданні.
Повноваження призначеного складу спостережної ради державного банку та кожного її члена можуть припинятись відповідно за рішенням Президента України та Верховної Ради України щодо призначених ними осіб, але не раніше ніж через один рік з дня призначення.
В своїй діяльності спостереження рада державного банку керується чинним законодавством України, цим Законом та статутом державного банку.
Статут державного банку затверджується спостережною радою та повинен відповідати вимогам цього Закону, та нормативних актів Національного банку України.




Спостережена рада не втручається в оперативну діяльність державного банку. До компетенції спостережної ради державного банку належить прийняття рішень з питань визначених в пунктах 1), 2), 5), 6) статті 38 цього Закону та п. 1)-7) ст. 39 цього Закону, а також інших питань необхідність врегулювання яких передбачена законодавством.
Рішення про зміну розміру акціонерного (пайового) капіталу державного банку та припинення його діяльності може бути прийняте виключно власником державного банку.
В окремих випадках, за рішенням більше половини складу спостережної ради та з метою недопущення негативних наслідків для державного банку, його вкладників та держави, спостережна рада може скасувати (призупинити дію) рішення Правління та/або голови Правління. Рішення спостережної ради про скасування (призупинення дії) рішення Правління та/або Голови Правління є обов'язковим для виконання та набуває чинності з моменту прийняття.
Компетенція виконавчого органу державного банку визначається його Статутом. Кандидатури голови та членів виконавчого органу узгоджуються із Національним банком України відповідно до вимог цього Закону.




Банк, заснований в порядку, визначеному частиною 2 цієї статті, має право додати до свого найменування слово "державний, використовувати зображення Державного герба України, Державного прапора України.
Кабінет Міністрів України бере на себе забезпечення кредитів, що надоються державним банком для вирішення проблем держави, оборонного замовлення, паливно-енергетичного та агропромислового комплексу.
У разі прийняття рішення про часткове або повне відчуження державою належних їй в державному банку акції (паїв) такий банк втрачає статус державного. Власники акцій зобов'язані привести його статут на діяльність у відповідність з вимогами цього Закону та нормативних актів Національного банку України.)


78.
Стаття 8. Кооперативні банки
-114- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статтю 8 виключити повністю.
Відхилено
Стаття 8. Кооперативні банки
79.
Кооперативний банк створюється та здійснює діяльність у порядку, передбаченому цим Законом та законодавством про кооперацію.

Кооперативний банк може мати своїми клієнтами лише своїх учасників.

Мінімальна кількість учасників кооперативного банку має бути не меншою 100 осіб. У разі зменшення кількості учасників і неспроможності кооперативного банку протягом одного року поповнити їх кількість до мінімально необхідного рівня діяльність такого банку має бути припинена шляхом зміни організаційно-правової форми або ліквідації.

Органами управління кооперативного банку є загальні збори учасників, спостережна рада та правління. Органом контролю є ревізійна комісія. Органи управління та контролю кооперативного банку створюються та функціонують у відповідності з цим Законом.


-115-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Викласти ст.8 в такій редакції:
Кооперативний банк створюється в порядку, передбаченому цим Законом. Законодавство про кооперацію поширюється на кооперативні банки в частині, що не суперечить цьому Закону.
Кооперативні банки створюються за принципом територіальності і поділяються на регіональні та центральний кооперативні банки.
Мінімальна кількість учасників регіонального (в межах області) кооперативного банку має бути не меншою 50. осіб.У разі зменшення кількості учасників і неспроможності кооперативного банку протягом одного року доповнити їх кількість до мінімально необхідного рівня діяльність такого банку має бути припинена шляхом зміни організаційно-правової форми або ліквідації.
Учасниками центрального кооперативного банку є регіональні кооперативні банки.
До функцій центрального кооперативного банку, крім передбачених цим Законом, відносяться функції централізації та перерозподілу ресурсів, акумульованих регіональними кооперативними банками, а також здійснення контролю за діяльністю кооперативних банків регіонального рівнів.
Органами управління кооперативних банків є загальні збори учасників (пайовиків), спостережна рад банку та правління банку. Органом контролю є ревізійна комісія банку. Органи управління та контролю кооперативного банку створюються та здійснюють свої повноваження у відповідності до цього Закону.
Враховано
Кооперативний банк створюється в порядку, передбаченому цим Законом. Законодавство про кооперацію поширюється на кооперативні банки в частині, що не суперечить цьому Закону.
Кооперативні банки створюються за принципом територіальності і поділяються на регіональні та центральний кооперативні банки.
Мінімальна кількість учасників регіонального (в межах області) кооперативного банку має бути не меншою 50. осіб.У разі зменшення кількості учасників і неспроможності кооперативного банку протягом одного року доповнити їх кількість до мінімально необхідного рівня діяльність такого банку має бути припинена шляхом зміни організаційно-правової форми або ліквідації.
Учасниками центрального кооперативного банку є регіональні кооперативні банки.
До функцій центрального кооперативного банку, крім передбачених цим Законом, відносяться функції централізації та перерозподілу ресурсів, акумульованих регіональними кооперативними банками, а також здійснення контролю за діяльністю кооперативних банків регіонального рівнів.
Органами управління кооперативних банків є загальні збори учасників (пайовиків), спостережна рад банку та правління банку. Органом контролю є ревізійна комісія банку. Органи управління та контролю кооперативного банку створюються та здійснюють свої повноваження у відповідності до цього Закону.
Статутний капітал кооперативного банку поділяється на паї. Рівень мінімального розміру статутного капіталу кооперативного банку встановлюється Національним банком України у відповідності до цього Закону .
Кожний учасник кооперативного банку незалежно від розміру своєї участі у капіталі банку (паю) має право одного голосу.
Прибутки або збитки кооперативного банку за результатами фінансового року розподіляються між учасниками пропорційно розміру їх паю.
Обмеження, встановлені цим Законом для операцій банку з пов`язаними особами, не поширюються на операції кооперативного банку.


Статутний капітал кооперативного банку поділяється на паї. Рівень мінімального розміру статутного капіталу кооперативного банку встановлюється Національним банком України у відповідності до цього Закону.
Кожний учасник кооперативного банку незалежно від розміру своєї участі у капіталі банку (паю) має право одного голосу.
Прибутки або збитки кооперативного банку за результатами фінансового року розподіляються між учасниками пропорційно розміру їх паю.
Обмеження, встановлені цим Законом для операцій банку з пов`язаними особами, не поширюються на операції кооперативного банку.




-116- Н.д.Цушко В.П. (Округ №140)
Статтю 8 викласти у наступній редакції:
"Стаття 8. Кооперативні банки
Кооперативний банк створюється та здійснює діяльність у порядку, передбаченому цим Законом та законодавством про кооперацію.
Органами управління кооперативного банку є загальні збори учасників, спостережна рада та правління. Органом контролю є ревізійна комісія. Органи управління та контролю кооперативного банку створюються та функціонують у відповідності з цим Законом.
Учасники кооперативного банку зобов'язані особисто реалізовувати своє право на участь в управлінні банком.
Статутний капітал кооперативного банку поділяється на паї і визначається Національним банком України. Статутний капітал кооперативного банку може змінюватись в залежності від змін кількості або розміру внесків учасників банку, але не може бути менше від мінімально встановленого Національним банком України.
Учасники кооперативного банку, незалежно від розміру своєї участі у капіталі банку, мають право одного голосу.
Враховано частково



Надлишок доходів над витратами, який залишається після задоволення колективних потреб учасників та поповнення фондів кооперативного банку можуть повертатися учасникам пропорційно їхньої участі в отриманні банком цих коштів. У разі виникнення збитків вони розподіляються між учасниками за цим же принципом.
Кооперативні банки мають право здійснювати операції по залученню вкладі ввід третіх осіб на підставі ліцензії Національного банку України, яка надається при досягненні кооперативним банком встановленого Національним банком України рівня співвідношення власних коштів до залучених. Це обмеження не поширюється на кооперативні банки, капітал яких становить не менше 25 мільйонів гривень.
Обмеження, встановлені цим Законом для операцій банку з пов'язаними особами, не поширюється на операції кооперативного банку.
Регулювання діяльності і кооперативних банків здійснюється Національним банком України в особливому порядку.


80.

-117-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Стаття 8 абзац 2
Пропоную доповнити реченням:
"Учасниками кооперативного банку можуть бути як юридичні так і фізичні особи".
Враховано по суті

83.
Учасники кооперативного банку зобов'язані особисто реалізовувати своє право на участь в управлінні банком.
-118- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Виключити п'ятий абзац статті 8.

Враховано по суті

84.
Статутний капітал кооперативного банку поділяється на паї і має бути не меншим рівня, визначеного Національним банком України.
-119-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443
У абзаці 6 ст.8 слова "Національним банком України" замінити на слова "цим Законом".
Враховано

86.
Прибутки або збитки кооперативного банку за результатами фінансового року розподіляються між учасниками пропорційно розміру їх пайових внесків.



87.
Обмеження, встановлені цим Законом для операцій банку з пов'язаними особами, не поширюються на операції кооперативного банку.



88.
Стаття 9. Банківські об'єднання


Стаття 9. Банківські об'єднання
89.
Банки мають право на добровільних засадах створювати банківські об'єднання таких типів: банківська корпорація, банківська холдингова група, фінансова холдингова група. Банки можуть бути учаниками промислово-фінансових груп.
-120- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Друге речення частини 1 статті 9 доповнити наступними словами: "з дотриманням вимог Антимонопольного Закону України".

Враховано редакційно
Банки мають право створювати банківські об'єднання таких типів: банківська корпорація, банківська холдингова група, фінансова холдингова група. Банки можуть бути учаниками промислово-фінансових груп з дотриманням вимог антимонопольного законодавства України.
90.
Банківське об'єднання є юридичною особою, може мати самостійний і зведений баланси, рахунки в установах банків, печатку із своїм найменуванням.
-121-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Частини 2 та 3 викласти в новій редакції такого змісту:
"Банківське об`єднання створюється за попередньою згодою Національного банку України.та підлягає державні реєстрації шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру банків.
Враховано
Банківське об`єднання створюється за попередньою згодою Національного банку України.та підлягає державні реєстрації шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру банків.
91.
Реєстрація банківського об'єднання здійснюється Національним банком України у встановленому ним порядку.
Порядок отримання дозволу на створення банківського об`єднання та порядок його державної реєстрації встановлюється Національний ім банком України".

Порядок отримання дозволу на створення банківського об`єднання та порядок його державної реєстрації встановлюється Національний ім банком України
92.
Банк може належати лише до одного банківського об'єднання. Учасники банківського об'єднання попереду своєї офіційної назви вказують назву банківського об'єднання.
-122- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У другому реченні частини 4 статті 9 слово "офіційно" замінити словом "власної".
Враховано
Банк може належати лише до одного банківського об'єднання. Учасники банківського об'єднання попереду своєї власної назви вказують назву банківського об'єднання.
93.
Учасники банківського об'єднання можуть вийти з його складу із збереженням взаємних зобов'язань та укладених договорів з іншими суб'єктами господарювання.
-123- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 5 статті 9 після слів "об'єднання можуть" доповнити текстом "вільно".
Відхилено
Учасники банківського об'єднання можуть вийти з його складу із збереженням взаємних зобов'язань та укладених договорів з іншими суб'єктами господарювання.


-124- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 5 статті 9 доповнити словами: "..., якщо даний порядок передбачений відповідними господарськими угодами".
Відхилено

94.
Виконавчий орган банківського об'єднання зобов'язаний публікувати у офіційних друкованих виданнях інформацію про створення банківського об'єднання за визначеною Національним банком України формою, про зміни в ньому та про припинення його діяльності, а також консолідовану звітність в обсягах та по формі, встановлених Національним банком України.



Банківське об'єднання зобов'язаний публікувати у офіційних друкованих виданнях інформацію про створення банківського об'єднання за визначеною Національним банком України формою, про зміни в ньому та про припинення його діяльності, а також консолідовану звітність в обсягах та по формі, встановлених Національним банком України.
95.
Учасники банківського об'єднання несуть відповідальність за зобов'язаннями решти учасників відповідно до укладеної між ними угоди.
-125- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Викласти ч.6 ст.9 в такій редакції:
"Учасники банківського об'єднання не відповідають за зобов'язаннями банків, які входять до його складу, а банки не відповідають за зобов'язаннями об'єднання, якщо інше не передбачено установчим договором (статутом)."
-126- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 7 статті 9 слово "решти" замінити словами "інших його".


Відхилено








Враховано
Учасники банківського об'єднання несуть відповідальність за зобов'язаннями інших його учасників відповідно до укладеної між ними угоди.

96.
Банківське об'єднання ліквідується за рішенням його учасників або за рішенням Національного банку України у разі, якщо його діяльність суперечить антимонопольному законодавству та загрожує інтересам вкладників банків та стабільності банківської системи України.
-127- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Частину 8 статті 9 після слів "ліквідується за рішенням його учасників, за рішенням Національного банку України" доповнити словами "судом, арбітражним судом", і далі за текстом.
-128-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Частину 8 викласти в такій редакції: "Банківське об`єднання ліквідується за рішенням його учасників або з ініціативи Національного банку України за рішенням суду у разі, якщо його діяльність суперечить антимонопольному законодавству України або загрожує інтересам вкладників банків або стабільності банківської системи. Ліквідація банківського об`єднання не припиняє діяльності банків - його учасників."
Враховано в розділі про ліквідацію банків







Враховано
Банківське об`єднання ліквідується за рішенням його учасників або з ініціативи Національного банку України за рішенням суду у разі, якщо його діяльність суперечить антимонопольному законодавству України або загрожує інтересам вкладників банків або стабільності банківської системи. Ліквідація банківського об`єднання не припиняє діяльності банків - його учасників.

97.
Стаття 10. Банківська корпорація


Стаття 10. Банківська корпорація
98.
Банківська корпорація - це договірне об'єднання групи комерційних банків, яке засновано не менше як трьома банками з метою поєднання комерційних інтересів та постійної координації банківської діяльності. Ці банки можуть бути пов'язані відносинами власності.
-129-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Статтю 10 викласти в такій редакції :
Банківська корпорація - це юридична особа (банк), засновниками та акціонерами якої можуть бути виключно банки. Банківська корпорація створюється з метою концентрації капіталів банків-учасників корпорації, підвищення їх загальної ліквідності та платоспроможності, а також забезпечення координації та нагляду за їх діяльностю.
Враховано
Банківська корпорація - це юридична особа (банк), засновниками та акціонерами якої можуть бути виключно банки. Банківська корпорація створюється з метою концентрації капіталів банків-учасників корпорації, підвищення їх загальної ліквідності та платоспроможності, а також забезпечення координації та нагляду за їх діяльностю.
99.
Учасники банківської корпорації делегують окремі свої повноваження корпорації для здійснення централізованого регулювання діяльності кожного з учасників.
Банківська корпорація підлягає реєстрації у Національному банку України і заноситься до Державного реєстру банків. Статутний капітал банківської корпорації повинен відповідати загальним вимогам Національного банку України, щодо статутного капіталу новостворюваного комерційного банку.

Банківська корпорація підлягає реєстрації у Національному банку України і заноситься до Державного реєстру банків. Статутний капітал банківської корпорації повинен відповідати загальним вимогам Національного банку України, щодо статутного капіталу новостворюваного комерційного банку.
100.
Банківська корпорація не має права здійснювати безпосередньо банківську діяльність. Іншу господарську діяльність банківська корпорація здійснює згідно із відповідним законодавством.
Вимоги Національного банку щодо надання банківській корпорації ліцензій на виконання окремих операцій встановлюются на рівні загальних вимог для комерційних банків, виходячи з розміру консолідованого капіталу.

Вимоги Національного банку щодо надання банківській корпорації ліцензій на виконання окремих операцій встановлюются на рівні загальних вимог для комерційних банків, виходячи з розміру консолідованого капіталу .


Установчий договір та статут корпорації мають включати положення щодо забезпечення виконання корпорацією та її членами своїх фінансових зобов'язань і відповідальності за результати сумісної діяльності з метою забезпечення інтересів кредиторів та вкладників.

Установчий договір та статут корпорації мають включати положення щодо забезпечення виконання корпорацією та її членами своїх фінансових зобов'язань і відповідальності за результати сумісної діяльності з метою забезпечення інтересів кредиторів та вкладників.
*

Банки, що увійшли до банківської корпорації, передають корпорації повноваження по здїйсненню окремих операцій та забезпечують централізацію виконання окремих функцій. Централізації в межах банківської корпорації підлягають:
виконання розрахунків як серед членів корпорації, так і за її межами;
операції на ринках грошей та капіталів ;
встановлення та ведення кореспондентських рахунків (у національній та іноземних валютах);
моніторинг кредитних ризиків;
розробка та прийняття загальних для членів банківської корпорації правил та процедур виконання операцій та внутрішньої звітності;
формування зовнішньої звітності;
внутрішній аудит.

Банки, що увійшли до банківської корпорації, передають корпорації повноваження по здїйсненню окремих операцій та забезпечують централізацію виконання окремих функцій. Централізації в межах банківської корпорації підлягають:
виконання розрахунків як серед членів корпорації, так і за її межами;
операції на ринках грошей та капіталів ;
встановлення та ведення кореспондентських рахунків (у національній та іноземних валютах);
моніторинг кредитних ризиків;
розробка та прийняття загальних для членів банківської корпорації правил та процедур виконання операцій та внутрішньої звітності;
формування зовнішньої звітності;
внутрішній аудит.


Перелік централізованих функцій може бути розширений за згодою банків-членів корпорації. Передача повноважень, щодо централізованного виконання зазначених вище функцій від банків-членів до банківської корпорації, повинна бути зафіксована як у статутах банків-членів корпорації, так і в статуті самої банківської корпорації.
Банківська корпорація виконує функції розрахункового центру для банків-членів корпорації і не веде безпосереднього обслуговування клієнтів (фізичних та юридичних осіб, крім банків та інших фінансових установ). Усі банки-члени корпорації виконують свої розрахунки та платежі (як у національній, так і в іноземних валютах) виключно через свої кореспондентські рахунки, відкриті в Національному банку України або безпосередньо у банківській корпорації.

Перелік централізованих функцій може бути розширений за згодою банків-членів корпорації. Передача повноважень, щодо централізованного виконання зазначених вище функцій від банків-членів до банківської корпорації, повинна бути зафіксована як у статутах банків-членів корпорації, так і в статуті самої банківської корпорації.

Банківська корпорація виконує функції розрахункового центру для банків-членів корпорації і не веде безпосереднього обслуговування клієнтів (фізичних та юридичних осіб, крім банків та інших фінансових установ). Усі банки-члени корпорації виконують свої розрахунки та платежі (як у національній, так і в іноземних валютах) виключно через свої кореспондентські рахунки, відкриті в Національному банку України або безпосередньо у банківській корпорації.
101.
Назва банківської корпорації встановлюється засновниками групи довільно з дотриманням вимог цього Закону.
Банки, що увійшли до банківської корпорації зберігають свою юридичну самостійність в межах, обумовлених їх статутами та статутом банківської корпорації. Банки, що увійшли у банківську корпорацію не можуть входити до інших банківських об'єднань, окрім як за згодою корпорації (виняток - участь у професійних асоціаціях, створених не на комерційних засадах). Банки, що увійшли до банківської корпорації, повинні у всіх своїх документах, укладених угодах тощо, вказувати свою належність до корпорації.

Банки, що увійшли до банківської корпорації зберігають свою юридичну самостійність в межах, обумовлених їх статутами та статутом банківської корпорації. Банки, що увійшли у банківську корпорацію не можуть входити до інших банківських об'єднань, окрім як за згодою корпорації (виняток - участь у професійних асоціаціях, створених не на комерційних засадах). Банки, що увійшли до банківської корпорації, повинні у всіх своїх документах, укладених угодах тощо, вказувати свою належність до корпорації.
Назва банківської корпорації встановлюється засновниками групи довільно з дотриманням вимог цього Закону.
102.
Стаття 11. Банківська холдингова група


Стаття 11. Банківська холдингова група
103.
Банківська холдингова група - це банківське об'єднання, до складу якого входять виключно банки і у кількості не менше трьох.
-130-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
В частині першій ст.11 виключити слова
Враховано
Банківська холдингова група - це банківське об'єднання, до складу якого входять виключно банки .
104.
Головному банку банківської холдингової групи має належати не менше 50 відсотків акціонерного (пайового) капіталу або голосів кожного з інших учасників групи, які є його дочірніми банками.
"і у кількості не менше трьох.", а слово "головному" по тексту статті замінити на слово "материнському"

Материнському банку банківської холдингової групи має належати не менше 50 відсотків акціонерного (пайового) капіталу або голосів кожного з інших учасників групи, які є його дочірніми банками.
105.
Дочірній банк не має права володіти акціями головного банку.
-131- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Частину 3 статті 11 доповнити реченням:
"У випадку, якщо дочірній банк набув право власності на акції головного банку, він зобов'язаний відчужити їх у місячний термін".
Враховано
Дочірній банк не має права володіти акціями материнського банку. У випадку, якщо дочірній банк набув право власності на акції материнського банку, він зобов'язаний відчужити їх у місячний термін.
106.
Банківські холдингові групи дозволяється створювати лише при умові, що угода про їх створення передбачає покладання на головний банк групи додаткових організаційних функцій по відношенню до банків-членів групи, а також створення системи управління спільною діяльністю.
-132-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Виключити частину 5 та доповнити новими двома частинами :
Банківський нагляд за діяльністю банківської холдингової групи здійснюється на індивідуальній та консолідованій основі. Материнський банк зобов'язаний надавати консолідовано-фінансовий та статистичний звіт групи відповідно до вимог цього Закону.
Враховано
Банківські холдингові групи дозволяється створювати лише при умові, що угода про їх створення передбачає покладання на головний банк групи додаткових організаційних функцій по відношенню до банків-членів групи, а також створення системи управління спільною діяльністю.
Банківський нагляд за діяльністю банківської холдингової групи здійснюється на індивідуальній та консолідованій основі. Материнський банк зобов'язаний надавати консолідовано-фінансовий та статистичний звіт групи відповідно до вимог цього Закону.
107.
Головний банк групи надає банкам-членам групи послуги, що пов'язані з забезпеченням їх спільних професійних потреб, таких як реклама, управління, валютні операції, міжбанківське кредитування, грошові розрахунки, тощо.
Материнський банк банківської холдингової групи відповідає за зобов'язаннями своїх членів в межах свого внеску в капіталі кожного із них, якщо інше не передбачено угодою між ними або законодавством.
Враховано
Материнський банк банківської холдингової групи відповідає за зобов'язаннями своїх членів в межах свого внеску в капіталі кожного із них, якщо інше не передбачено угодою між ними або законодавством.
108.
Стаття 12. Фінансова холдингова група


Стаття 12. Фінансова холдингова група
109.
Фінансова холдингова група має складатись переважно або виключно із установ, що надають фінансові послуги, причому серед них має бути щонайменше один банк.
-133- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Частину 1 статті 12 викласти у такій редакції:
"Фінансова холдингова група має складатись переважно або виключно із установ, які не займаються промисловим виробництвом, причому серед них має бути щонайменше один банк".
Враховано по суті
Фінансова холдингова група має складатись переважно або виключно із установ, що надають фінансові послуги, причому серед них має бути щонайменше один банк і материнська компанія має бути фінансовою установою.


-134- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Перший абзац передбачає, що фінансова холдінгова група може складатись переважно, або виключно із установ, що надають фінансові послуги. З метою виключення можливості невірного трактування такого визначення необхідно конкретно вказати мінімальну кількість фінансових установ, шляхом вказання відсоткового співвідношення (наприклад 60%), із участю яких може бути створену таку групу.
Враховано по суті

110.
Фінансовій холдинговій групі має належати більше 50 відсотків акціонерного (пайового) капіталу кожного із учасників фінансової холдингової групи.
-135-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Доповнити в кінці частини 1 таким змістом: " і материнська компанія має бути фінансовою установою".
В частині 2 слова "Фінансовій холдинговій групі" замінити на слова "Материнській компанії" та доповнити
Враховано
Материнській компанії має належати більше 50 відсотків акціонерного (пайового) капіталу кожного із учасників фінансової холдингової групи.
Материнська компанія фінансової холдингової групи зобов'язана надавати наглядовим органам консолідовано-фінансовий та статистичний звіт групи відповідно до вимог цього Закону.
111.
Виконавчий орган фінансової холдингової групи при здійсненні своєї діяльності з управління та координації діяльності його членів на виконання законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України, має право встановлювати правила, що є обов'язковими для членів фінансової холдингової групи.
Новою частиною :
Материнська компанія фінансової холдингової групи зобов'язана надавати наглядовим органам консолідовано-фінансовий та статистичний звіт групи відповідно до вимог цього Закону.

Материнська компанія фінансової холдингової групи при здійсненні своєї діяльності з управління та координації діяльності його членів на виконання законодавства та нормативно-правових актів Національного банку України, має право встановлювати правила, що є обов'язковими для членів фінансової холдингової групи.
112.
Фінансова холдингова група відповідає за зобов'язаннями членів фінансової холдингової групи в межах свого внеску в капітал кожного із них, якщо інше не передбачено угодою між ними.
-136- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Частину четверту статті 12 доповнити словами "або законодавством".
Враховано
Материнська компанія фінансової холдингової групи відповідає за зобов'язаннями своїх членів в межах свого внеску в капітал кожного із них, якщо інше не передбачено угодою між ними або законодавством.


-137- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частина 4 статті 12 текст "членів фінансової холдингової групи" замінити текстом "своїх членів".
Враховано

113.
Стаття 13. Банківські спілки та асоціації
-138- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У назві та тексті статті 13 виключити слово "спілка".
Відхилено
Стаття 13. Банківські спілки та асоціації
114.
З метою захисту та представлення інтересів своїх членів, розвитку міжрегіональних та міжнародних зв'язків, забезпечення наукового і інформаційного обміну та професійних інтересів, розробки рекомендацій щодо банківської діяльності банки мають право створювати неприбуткові спілки чи асоціації.


З метою захисту та представлення інтересів своїх членів, розвитку міжрегіональних та міжнародних зв'язків, забезпечення наукового і інформаційного обміну та професійних інтересів, розробки рекомендацій щодо банківської діяльності банки мають право створювати неприбуткові спілки чи асоціації.
115.
Спілки та асоціації не мають права займатися банківською чи господарською діяльністю і не можуть бути створені з метою отримання прибутку.
-139- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
У частині 2 статті 13 замість "господарською" записати "підприємницькою".
Враховано
Спілки та асоціації не мають права займатися банківською чи підприємницькою діяльністю і не можуть бути створені з метою отримання прибутку.


-140- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)
Абзац 2 ст.13 доповнити реченням "політичні організації (партії та їх об'єднання) не можуть бути засновниками та учасниками банків".
Відхилено

116.
Асоціація (спілка) банків є договірним об'єднанням банків і не має права втручатися у діяльність банків - членів асоціації (спілки).
-141- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 13 додати 4-й абзац наступного змісту:
"Асоціації (союзи) банків не можуть перетворюватися в політичні партії (об'єднання)".
Відхилено
Асоціація (спілка) банків є договірним об'єднанням банків і не має права втручатися у діяльність банків - членів асоціації (спілки).
117.
Розділ ІІ. Створення, державна реєстрація, ліцензування діяльності та реорганізація банків


Розділ ІІ. Створення, державна реєстрація, ліцензування діяльності та реорганізація банків
118.
Глава 2. Створення банків


Глава 2. Створення банків
119.
Стаття 14. Учасники банків


Стаття 14. Учасники банків
120.
Учасниками банку можуть бути юридичні і фізичні особи резиденти та нерезиденти, а також держава у особі органів, уповноважених управляти державною власністю.
-142-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
В частині 1 слова "органів, уповноважених управляти державною власністю" замінити словами "Кабінету Міністрів України або органів уповноваженим ним".
Частину 2 вилучити.
Враховано
Учасниками банку можуть бути юридичні і фізичні особи резиденти та нерезиденти, а також держава у особі Кабінету Міністрів України або уповноважених ним органів.
121.
Банк не може мати кількість учасників, що є меншою за три особи. Держава може бути одноособовим учасником банку.
-143- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Перші речення у частині 2 статті 14 після слова "Банк" доповнити текстом ", за винятком державного". Друге речення після слова "учасником" доповнити словом "державного".
Відхилено

122.
Власники істотної участі у банку повинні мати бездоганну ділову репутацію та задовільний фінансовий стан.
-144- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Абзац 3 статті 14 виключити повністю.
Відхилено
Власники істотної участі у банку повинні мати бездоганну ділову репутацію та задовільний фінансовий стан.


-145- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Виключити Абзац 3 ( про бездоганну репутацію засновника). Включення вказаного абзацу не тягне за собою ніяких правових наслідків, не несе юридичного визначення, кількісного виміру, тому не може бути перепоною для заснування банку, тому може бути опущеним в законопроекті. Включення положення про ділову репутацію та рівня її задовільності може мати місце лише у випадку, коли цим законом будуть визначені якісні та кількісні показники вказаної категорії. Без такого визначення категорія "добра ділова репутація" не може вважатись юридичною категорією а лише етичною. Конституцією та законами України не передбачено обмежень прав людини, за ознакою рівня етики. На основі вищезгаданого слід виключити і абзац 5

Відхилено

123.
Функції засновників вважаються вичерпаними після державної реєстрації банку. З цього моменту їх правовий статус прирівнюється до статусу інших учасників банку.


Функції засновників вважаються вичерпаними після державної реєстрації банку. З цього моменту їх правовий статус прирівнюється до статусу інших учасників банку.
124.
Національний банк України встановлює вимоги щодо ділової репутації та задовільності фінансового стану засновників та акціонерів (пайовиків), які набувають істотну участь у банку.
-146- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Вилучити абзац 5 статті 14.

-147-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Частину 5 викласти в такій редакції:
"Вимоги щодо ділової репутації та задовільності фінансового стану засновників та акціонерів (пайовиків), які набувають істотну участь у банку встановлюються цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України"
Відхилено


Враховано
Вимоги щодо ділової репутації та задовільності фінансового стану засновників та акціонерів (пайовиків), які набувають істотну участь у банку встановлюються цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України
125.
Учасниками банку не можуть бути юридичні особи, у яких банк має істотну участь, неприбуткові громадські організації.
-148- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Шосту частину статті 14 доповнити словами: "політичні партії, професійні спілки, релігійні та благодійні організації".
Враховано по суті
Учасниками банку не можуть бути юридичні особи, у яких банк має істотну участь, об'єднання громадян , релігійні та благодійні організації.


-149- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Вилучити слова "неприбуткові громадські організації" з абзацу 6 статті 14.
Враховано по суті



-150- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
До стаття 14 додати новий абзац у такій редакції:
"Учасниками банку не можуть бути об'єднання громадян та благодійні організації".
Враховано



-151- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 6 статті 14 наприкінці доповнити текстом "благодійні організації та фонди, творчі спілки, політичні партії", а після слова "громадські" додати текст "та релігійні".
Враховано по суті

126.
Стаття 15. Найменування банку


Стаття 15. Найменування банку
127.
Банк має повне і скорочене офіційне найменування українською та іноземною мовою. Найменування банку має містити вказівку на характер його діяльності через вживання слів "банк", а також вказівку на організаційно-правову форму банку.
-152- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Викласти перший абзац статті 15 у такій редакції:
"Банк має повне і скорочене офіційне найменування українською мовою. Крім того, банк може мати найменування російською, іншими мовами національних меншин України та іноземними мовами. Найменування банку має містити вказівку на характер його діяльності через вживання слів "банк", а також вказівку на організаційно-правову форму банку.
Враховано по суті
Банк має повне і скорочене офіційні найменування українською та іноземною мовою. Найменування банку має містити слово "банк", а також вказівку на організаційно-правову форму банку.


-153- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У першому реченні статті 15 слово "офіційне" замінити словом "офіційні", а текст "та іноземною мовою" замінити текстом "і може мати їх однією чи кількома іноземними мовами".
Враховано частково



-154- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У реченні 2 статті 15 текст "вказівку на характер його діяльності через вживання слів" замінити словом "слово".
Враховано



-155- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Перше речення першого абзацу викласти в наступній редакції:
"Банк має повне і скорочене офіційне найменування українською та англійською мовою".
Враховано по суті

128.
Банк має печатку зі своїм повним офіційним найменуванням.


Банк має печатку зі своїм повним офіційним найменуванням.
129.
Слово "банк" та похідні від нього дозволяється використовувати у назві лише тим юридичним особам, які зареєстровані Національним банком України як банк і мають банківську ліцензію. Виняток становлять міжнародні організації, що діють на території України відповідно до міжнародних договорів.
-156- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 3 статті 15 наприкінці доповнити текстом ", згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України".

Враховано по суті
Слово "банк" та похідні від нього дозволяється використовувати у назві лише тим юридичним особам, які зареєстровані Національним банком України як банк і мають банківську ліцензію. Виняток становлять міжнародні організації, що діють на території України відповідно до міжнародних договорів , згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України та чинного закодавства України.
130.
Не дозволяється використовувати для найменування банку назву, яка повторює вже існуючу назву іншого банку або вводить в оману щодо видів діяльності, які здійснює банк. Вживання у назві банку слів "Україна", "державний", "центральний", "національний" та похідні від них можливе лише за згодою Національного банку України.
-157- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Викласти 4 абзац статті 15 у такій редакції:
"Не дозволяється використовувати для найменування банку назву, яка повторює вже існуючу назву іншого банку або вводить в оману щодо видів діяльності, які здійснює банк. Вживання у назві банку слів "Україна", "державний" та похідні від них можливе лише за згодою Національного банку України".
Відхилено
Не дозволяється використовувати для найменування банку назву, яка повторює вже існуючу назву іншого банку або вводить в оману щодо видів діяльності, які здійснює банк. Вживання у найменувані банку слів "Україна", "державний", "центральний", "національний" та похідних від них можливе лише за згодою Національного банку України.


-158- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У першому реченні частини 4 статті 15 текст "назву яка повторює вже існуючу назву" замінити текстом "офіційне повне та скорочене найменування".
Відхилено



-159- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У речення 2 частини 4 статті 15 слово "похідні" замінити словом "похідних", а слово "назві" замінити словом "найменуванні".
Враховано

131.
Національний банк України має право відмовити у використанні банком запропонованої назви за наведених у цій статті підстав.
-160- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 5 статті 15 слова "запропонованої назви" замінити словами "запропонованого найменування".
Враховано
Національний банк України має право відмовити у використанні банком запропонованого найменування за наведених у цій статті підстав.
132.
Підрозділ банку використовує найменування лише того банку, підрозділом якого він є. До назви структурного підрозділу банку може додаватись найменування місцезнаходження цього підрозділу.


Підрозділ банку використовує найменування лише того банку, підрозділом якого він є. До назви структурного підрозділу банку може додаватись найменування місцезнаходження цього підрозділу.
133.
Стаття 16. Статут банку


Стаття 16. Статут банку
134.
Статут банку складається з урахуванням положень цього Закону, Закону України "Про господарські товариства" та інших законодавчих актів України.
-161- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 16 текст "законодавчих актів" замінити словом "законів".
Враховано
Статут банку складається з урахуванням положень цього Закону, Закону України "Про господарські товариства" та інших законів України.
135.
Статут банку обов'язково має містити інформацію щодо:
-162-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Частину 2 доповнити пунктами:
- розмір та порядок утворення резервів та інших загальних фондів банку;
- порядок розподілу прибутків та покриття збитків;
- положення про аудиторську перевірку банку;
- положення про органи внутрішнього аудиту банку.
Враховано
Статут банку обов'язково має містити інформацію щодо:
136.
1) найменування банку;


1) найменування банку;
137.
2) його місцезнаходження;


2) його місцезнаходження;
138.
3) організаційно-правової форми;


3) організаційно-правової форми;
139.
4) видів діяльності, які має намір здійснювати банк;


4) видів діяльності, які має намір здійснювати банк;
140.
5) розміру та порядку формування статутного капіталу банку, видів акцій банку, їх номінальну вартість, кількість акцій, що купуються засновниками;
-163- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Викласти пункт 5 статті 16 в наступній редакції:
"5) розміру та порядку формування статутного капіталу банку";
Відхилено
5) розміру та порядку формування статутного капіталу банку, видів акцій банку, їх номінальну вартість, форми випуску акцій (документарна або бездокументарна) , кількість акцій, що купуються акціонерами;


-164- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Пункт 5 статті 16 доповнити словами "форма випуску акцій (документарна або бездокументарна).".
Враховано

141.
6) структури управління банком, органів управління, їх компетенції та порядку прийняття рішень;


6) структури управління банком, органів управління, їх компетенції та порядку прийняття рішень;
142.
7) порядку реорганізації та ліквідації банку;
-165-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункт 7 ст.16 доповнити такими словами " відповідно до глав 5 та 17 цього Закону"
Враховано
7) порядку реорганізації та ліквідації банку відповідно до глав 5 та 17 цього Закону;
143.
8) порядку внесення змін та доповнень до статуту банку.


порядку внесення змін та доповнень до статуту банку;
розмір та порядок утворення резервів та інших загальних фондів банку;
порядок розподілу прибутків та покриття збитків;
11) положення про аудиторську перевірку банку;
12) положення про органи внутрішнього аудиту банку.
144.
Рішення про внесення змін та доповнень до статуту банку набирає сили з моменту реєстрації таких змін Національним банком України.
-166- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 3 статті 16 вилучити слова "та доповнень".
Враховано
Рішення про внесення змін до статуту банку набирає сили з моменту реєстрації таких змін Національним банком України.
145.
Реєстрація змін і доповнень до статуту банку здійснюється у порядку, визначеному Національним банком України.
-167- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 4 статті 16 вилучити слова "і доповнень".
Враховано
Реєстрація змін до статуту банку здійснюється у порядку, визначеному Національним банком України.
146.
Глава 3. Державна реєстрація та ліцензування банків


Глава 3. Державна реєстрація та ліцензування банків
147.
Стаття 17. Державна реєстрація банків


Стаття 17. Державна реєстрація банків
148.
Державна реєстрація банків здійснюється Національним банком України відповідно до вимог цього Закону, а також нормативних документів Національного банку України.
-168- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац перший викласти в наступній редакції:
"Державна реєстрація банків здійснюється Національним банком України відповідно до вимог цього Закону", виключивши з запропонованого тексту наступні слова : "... а також нормативних документів Національного банку України". Всі вимоги щодо реєстрації мають визначатись лише Законом.
Відхилено
Державна реєстрація банків здійснюється Національним банком України відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України.
149.
Уповноважені особи банку подають Національному банку України для державної реєстрації такі документи:
-169- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
У ч. 2 ст. 17 слова "уповноважені особи банку" замінити на "уповноважені засновниками банку особи".
Враховано
Уповноважені засновниками банку особи подають Національному банку України для державної реєстрації такі документи:


-170- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 17 абзац 2 викласти в такій редакції:
"Ініціатори створення банку чи їх уповноважені особи подають в Національний банк України для державної реєстрації наступні документи"
Враховано по суті

150.
1. заява про реєстрацію банку;


1. заява про реєстрацію банку;
151.
2. тановчий договір (крім державного банку);
-171- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 2 частини 2 статті 17 слово "тановчий" замінити на "установчий";
Враховано
2.установчий договір (крім державного банку);
152.
3. статут банку;


3. статут банку;
153.
4. рішення про створення банку (протокол установчих зборів);
-172- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Пункт 4 після слів: "...рішення про створення банку (протокол установчих зборів)" доповнити наступним: " Постанову Кабінету Міністрів України про створення державного банку".
Враховано
4. рішення про створення банку (протокол установчих зборів) , Постанову Кабінету Міністрів України про створення державного банку;
154.
5. бізнес-план на найближчі три роки згідно встановлених Національним банком України вимог, який визначає види діяльності, які банк планує здійснювати;
-173- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт 5 частини 2 статті 17 викласти в наступній редакції:
"бізнес план на наступний рік"
-174-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Пункт 5 доповнити словами "та стратегію діяльності банку на найближчі три роки"
Враховано редакційно



Враховано

5. бізнес-план на найближчий рік та стратегію діяльності банку на найближчі три роки згідно встановлених Національним банком України вимог, який визначає види діяльності, які банк планує здійснювати;


-175- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У пункті 5 частини 2 статті 17 слова "на найближчі три роки" замінити словами "на найближчий рік", а да лі - по тексту.
Враховано

155.
6. інформацію щодо фінансового стану та ділової репутації всіх учасників, які матимуть істотну участь у банку. У разі, коли засновником банку є юридична особа, надається інформація про членів ради директорів і осіб-власників істотної участі у цій юридичній особі;
-176- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
З пункту 6 виключити слова: " ...та ділової репутації всіх засновників і акціонерів...".

Враховано
6. інформацію щодо фінансового стану учасників, які матимуть істотну участь у банку. У разі, коли засновником банку є юридична особа, надається інформація про членів ради директорів і осіб-власників істотної участі у цій юридичній особі;
156.
7. бухгaлтерську і фінансову звітність (для юридичних осіб) та довідку податкового органу про доходи або декларацію про доходи, завірену податковим органом (для фізичних осіб) за звітний період (квартал) засновників і акціонерів, які матимуть істотну участь у банку;
-177-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Пункт 7 частини 2 викласти в редакції: "бухгалтерську і фінансову звітність за останні чотири звітних періоди (квартали) - для юридичних осіб, довідку Державної податкової адміністрації про доходи за останній звітний період (рік) - для фізичних осіб".
Враховано
7. бухгалтерську і фінансову звітність за останні чотири звітних періоди (квартали) - для юридичних осіб, довідку Державної податкової адміністрації про доходи за останній звітний період (рік) - для фізичних осіб
157.
8. відомості про склад спостережної ради, правління (ради директорів), ревізійної комісії банку та їх ділову репутацію;
-178-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Пункт 8 частини 2 викласти в такій редакції: відомості про кількісний склад спостережної ради, правління (ради директорів) ревізійної комісії".
Враховано
8. відомості про кількісний склад спостережної ради, правління (ради директорів) ревізійної комісії
158.
9. копія платіжного документу про внесення плати за реєстрацію банку, що встановлюється Національним банком України;


9. копія платіжного документу про внесення плати за реєстрацію банку, що встановлюється Національним банком України;
159.
10. нотаріально завірені копії установчих документів учасників, які є юридичними особами та матимуть істотну участь у банку;


10. нотаріально завірені копії установчих документів учасників, які є юридичними особами та матимуть істотну участь у банку;
160.
11. копії звіту про проведення відкритої підписки на акції - для банку, який створюється у формі відкритого акціонерного товариства;
-179- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Пункт 11 частини 2 статті 17 доповнити словами: "та лист Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про завершення емісії акцій".
Відхилено
11. копії звіту про проведення відкритої підписки на акції - для банку, який створюється у формі відкритого акціонерного товариства;
161.
12. відомості про професійну придатність та ділову репутацію голови та членів правління (ради директорів) і головного бухгалтера банку.
-180- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Пункт 12 частини другої статті 17 доповнити словами "…, а також заступників голови правління і заступників головного бухгалтера банку".
Враховано по суті
12. відомості про професійну придатність та ділову репутацію голови та членів правління (ради директорів) і головного бухгалтера банку.
162.
Національний банк України у тижневий термін з дати подання документів для державної реєстрації банку відкриває тимчасовий рахунок для накопичення підписних внесків засновників та інших учасників банку.


Національний банк України у тижневий термін з дати подання документів для державної реєстрації банку відкриває тимчасовий рахунок для накопичення підписних внесків засновників та інших учасників банку.
163.
Рішення про державну реєстрацію банку або про відмову в державній реєстрації банку приймається Національним банком України не пізніше трьохмісячного строку з моменту подання повного пакету документів, вказаних у цій статті.


Рішення про державну реєстрацію банку або про відмову в державній реєстрації банку приймається Національним банком України не пізніше трьохмісячного строку з моменту подання повного пакету документів, вказаних у цій статті.
164.
Національний банк України може вимагати від заявника виправлення недоліків у поданих документах.


Національний банк України може вимагати від заявника виправлення недоліків у поданих документах.
165.
Реєстрація банків здійснюється шляхом внесення відповідного запису до Реєстру банків, після чого банк набуває статусу юридичної особи.


Реєстрація банків здійснюється шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру банків, після чого банк набуває статусу юридичної особи.
166.
Національний банк України видає банку свідоцтво про його державну реєстрацію за встановленою формою.
-181- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частину 8 (останню) статті 17 після слів "за встановленою" доповнити словом "ним".
Враховано
Національний банк України видає банку свідоцтво про його державну реєстрацію за встановленою ним формою.
167.
Стаття 18. Підстави для відмови в державній реєстрації


Стаття 18. Підстави для відмови в державній реєстрації
168.
Національний банк України може відмовити у державній реєстрації банку у таких випадках:


Національний банк України може відмовити у державній реєстрації банку у таких випадках:
169.
1. порушено порядок створення банку;


1. порушено порядок створення банку;
170.
2. установчі документи банку не відповідають законодавству України;


2. установчі документи банку не відповідають законодавству України;
171.
3. подано неповний пакет документів, необхідних для державної реєстрації банку, або ці документи не відповідають вимогам цього Закону чи нормативних актів Національного банку України;
-182- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
П. 3 ст. 18 вилучити.

Відхилено
3. подано неповний пакет документів, необхідних для державної реєстрації банку, або ці документи не відповідають вимогам цього Закону чи нормативно-правових актів Національного банку України;
172.
4. наявність у Національного банку України доказів, що підтверджують відсутність високої ділової репутації чи відсутність задовільного фінансового стану будь-кого із засновників, що мають істотну участь у банку;
-183- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Пункти 4 та 5 статті 18 вилучити.

Відхилено
4. наявність у Національного банку України доказів, що підтверджують відсутність бездоганної ділової репутації чи відсутність задовільного фінансового стану принаймні одного із засновників, що мають істотну участь у банку;


-184- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 4 частини 1 статті 18 текст "будь-кого" замінити словами "принаймні одного".
Враховано



-185- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 4 частини 1 статті 18 викласти у такій редакції:
"4. Незадовільний фінансовий стан будь-кого із засновників, що мають істотну участь в банку".
Враховано частково



-186- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В пункті 4 та пункті 5 виключити слова що стосуються ділової репутації.
Не визначено санкцій до НБУ за немотивовану відмову, порушення термінів надання попередньої згоди на створення банку та відмови та порушення термінів реєстрації банків. Слід також (окремою статтею) виписати розміри санкцій до НБУ, вказати органи та процедури застосування санкцій та процедури їх оскарження.
Відхилено

173.
5. професійна придатність та ділова репутація голови виконавчого органу і головного бухгалтера банку, а також членів виконавчого органу банку не відповідає вимогам Національного банку України.


5. професійна придатність та ділова репутація голови виконавчого органу і головного бухгалтера банку, а також членів виконавчого органу банку не відповідає вимогам Національного банку України.
174.
Про неповноту поданого пакету документів та/або про невідповідність професійної придатності та ділової репутації голови правління (ради директорів) та головного бухгалтера Національний банк України зобов'язаний повідомити уповноваженим особам банку не пізніше місячного строку з дати подання документів.


Про неповноту поданого пакету документів та/або про невідповідність професійної придатності та ділової репутації голови правління (ради директорів) та головного бухгалтера Національний банк України зобов'язаний повідомити уповноваженим особам банку не пізніше місячного строку з дати подання документів.
175.
Про відмову у державній реєстрації банку Національний банк України приймає мотивоване рішення. Засвідчена Національним банком України копія рішення про відмову в реєстрації банку надсилається уповноваженій особі банку рекомендованим листом або вручається під розпис.


Про відмову у державній реєстрації банку Національний банк України приймає мотивоване рішення. Засвідчена Національним банком України копія рішення про відмову в реєстрації банку надсилається уповноваженій особі банку рекомендованим листом або вручається під розпис.
176.
Відмова у державній реєстрації банку не може бути здійснена за підстав, які не вказані у цій статті.
-187- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 4 (остання) статті 18 текст "за підстав, які не" замінити текстом "з інших підстав, ніж".

Враховано
Відмова у державній реєстрації банку не може бути здійснена з інших підстав, ніж вказані у цій статті.
177.
Стаття 19. Банківська ліцензія


Стаття 19. Банківська ліцензія
178.
Банк має право здійснювати банківську діяльність після отримання банківської ліцензії.
-188- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 19 після слова "діяльність" додати слово "тільки".
Враховано
Банк має право здійснювати банківську діяльність тільки після отримання банківської ліцензії.
179.
Жодна особа без отримання банківської ліцензії не має права здійснювати діяльність по залученню вкладів та інших коштів, що підлягають поверненню, і наданню кредитів, а також вести рахунки. Особи, винні у здійсненні банківської діяльності без банківської ліцензії несуть кримінальну відповідальність згідно із законом.
-189- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частина 2 статті 19 друге речення після слова "кримінальну" доповнити текстом ", цивільну чи адміністративну".

-190-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
У першому реченні після слова "здійснювати" доповнити словом "одночасно" і далі за текстом.
Враховано





Враховано
Жодна особа без отримання банківської ліцензії не має права здійснювати одночасно діяльність по залученню вкладів та інших коштів, що підлягають поверненню, і наданню кредитів, а також вести рахунки. Особи, винні у здійсненні банківської діяльності без банківської ліцензії несуть кримінальну , цивільну чи адміністративну відповідальність згідно із законами України .
180.
Банківська ліцензія надається Національним банком України на підставі клопотання банку за наявності документів, що підтверджують:


Банківська ліцензія надається Національним банком України на підставі клопотання банку за наявності документів, що підтверджують:
181.
1. наявність зареєстрованого та сплаченого початкового капіталу банку у розмірі, що встановлюється цим Законом;


1. наявність сплаченого та зареєстрованого підписного капіталу банку у розмірі, що встановлюється цим Законом;
182.
2. забезпеченість банку належним банківським обладнанням, комп'ютерною технікою, програмним забезпеченням, приміщеннями, відповідно до вимог Національного банку України;
-191- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Пункти 2 та 3 статті 19 вилучити.

Відхилено
2. забезпеченість банку належним банківським обладнанням, комп'ютерною технікою, програмним забезпеченням, приміщеннями, відповідно до вимог Національного банку України;


-192- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У пункті 2 частини 3 статті 19 виключити слово "належним".
Відхилено

183.
3. наявність як мінімум трьох осіб, призначених членами правління (ради директорів) банку, які мають відповідну освіту та досвід, необхідний для управління банком.
-193- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Частину 3 статті 19 доповнити п.4 такого змісту:
''4. Наявність відповідних внутрішніх положень банку, що реґламентують здійснення ним діяльності, на яку Національним банком видається ліцензія."
Відхилено
3. наявність як мінімум трьох осіб, призначених членами правління (ради директорів) банку, які мають відповідну освіту та досвід, необхідний для управління банком.
184.
Національний банк України може відмовити у наданні ліцензії, якщо зазначені у цій статті умови не виконані банком протягом одного року з дати державної реєстрації банку. В такому разі державна реєстрація банку скасовується і банк ліквідується.


Національний банк України може відмовити у наданні ліцензії, якщо зазначені у цій статті умови не виконані банком протягом одного року з дати державної реєстрації банку. В такому разі державна реєстрація банку скасовується і банк ліквідується.
185.
Рішення про надання банківської ліцензії чи про відмову у її наданні приймається Національним банком України протягом одного місяця з дня отримання документів, вказаних у цій статті.
-194- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частину 5 статті 19 після тексту "з дня отримання" додати текст "повного пакету".
Враховано
Рішення про надання банківської ліцензії чи про відмову у її наданні приймається Національним банком України протягом одного місяця з дня отримання повного пакету документів, вказаних у цій статті.
186.
Банківська ліцензія не може передаватися третім особам.


Банківська ліцензія не може передаватися третім особам.
187.
Стаття 20. Підстави відкликання банківської ліцензії
-195-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Викласти ст.20 в такій редакції:
Національний банк України може відкликати банківську ліцензію виключно у таких випадках:
якщо було виявлено, що документи, надані для отримання ліцензії, містять недостовірну інформацію;
якщо банк не виконав жодної банківської операції протягом року з дня отримання банківської ліцензії;
у разі порушення цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України, що спричинило значну втрату активів або доходів і настання неплатоспроможності банку.
на підставі висновку тимчасового адміністратора щодо неможливості приведення банку у правову відповідність до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України;
недоцільності виконання плану тимчасової адміністрації щодо реорганізації банку.
Національний банк України негайно повідомляє банк про відкликання у нього банківської ліцензії. Банк протягом трьох днів з моменту отримання рішення зобов`язаний повернути Національному банку України свою банківську ліцензію.
У день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії з підстав, передбачений пунктом 1 частини 1 цієї статті, банк припиняє здійснення усіх банківських операцій та вчиняє дії, що забезпечують виконання банком своїх зобов`язань перед вкладниками і іншими кредиторами у відповідності до укладених договорів та положень цього Закону.
Рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії публікується в газетах "Урядовий кур`єр" та "Голос України" і є підставою для звернення до суду з позовом про ліквідацію банку.
Враховано
Стаття 20. Підстави відкликання банківської ліцензії


188.
Національний банк України може відкликати банківську ліцензію виключно у таких випадках:
-196- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)
П.1. ст.20 після слова "відкликати" доповнити словами "або призупинити дію ліцензії до усунення порушень" і далі за текстом.
Враховано посуті в ст.73
Національний банк України може відкликати банківську ліцензію виключно у таких випадках:
189.
1. якщо було виявлено, що документи, надані для отримання банківської ліцензії, є недостовірними;


1. якщо було виявлено, що документи, надані для отримання ліцензії, містять недостовірну інформацію;
190.
2. якщо банк не виконав жодної банківської операції більше одного року з дня отримання ліцензії;
-197- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Пункт 2 статті 20 вилучити.
Відхилено
2. якщо банк не виконав жодної банківської операції протягом року з дня отримання банківської ліцензії;


-198- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Пункт 2 частини 1 статті 20 викласти у редакції "Якщо протягом року від дня отримання банківської ліцензії банк не здійснив жодної банківської операції;".
Враховано

191.
3. якщо призначено ліквідатора.
-199- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Доповнити ч.1 ст.20 пунктом четвертим наступного змісту
"4. якщо банком за відомо своєчасно не повідомлено органи попереднього слідства і прокуратури про систематичне здійснення сумнівних операцій клієнтами банку."
Відхилено
у разі порушення цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України, що спричинило значну втрату активів і настання неплатоспроможності банку.
4. на підставі висновку тимчасового адміністратора щодо неможливості приведення банку у правову відповідність до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України;
5. недоцільності виконання плану тимчасової адміністрації щодо реорганізації банку.
192.
Після прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії з підстав, передбачених пунктами 1 та 2 цієї статті, банк у день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії припиняє здійснення усіх банківських операцій та вчиняє дії, що забезпечують виконання банком своїх зобов'язань перед вкладниками і іншими кредиторами у відповідності до укладених договорів та положень цього Закону.


Національний банк України негайно повідомляє банк про відкликання у нього банківської ліцензії. Банк протягом трьох днів з моменту отримання рішення зобов`язаний повернути Національному банку України свою банківську ліцензію.

193.
У разі прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії банк протягом трьох днів з моменту отримання рішення зобов'язаний повернути Національному банку України отриману банківську ліцензію.
-200- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 3 статті 20 слово "отриману" замінити словом "свою".

Враховано
У день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії з підстав, передбачений пунктом 1 частини 1 цієї статті, банк припиняє здійснення усіх банківських операцій та вчиняє дії, що забезпечують виконання банком своїх зобов`язань перед вкладниками і іншими кредиторами у відповідності до укладених договорів та положень цього Закону.
194.
Рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії публікується в офіційному виданні.
-201- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 4 статті 20 наприкінці доповнити текстом "Національного банку України".
Відхилено
Рішення Національного банку України про відкликання банківської ліцензії публікується в газетах "Урядовий кур`єр" та "Голос України" і є підставою для звернення до суду з позовом про ліквідацію банку.


-202- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 20 у пункті 3 у останньому абзаці після слова "публікується" додати - "в газетах "Урядовий кур'єр" та "Голос України".
Враховано

195.
Стаття 21. Попередній дозвіл на створення банку з іноземним капіталом


Стаття 21. Попередній дозвіл на створення банку з іноземним капіталом
196.
У разі створення банку з іноземним капіталом або у разі будьякого набуття банком статусу банку з іноземним капіталом, такий банк або його засновники зобов'язані отримати попередній дозвіл Національного банку України.
-203- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 1 статті 21 викласти у редакції:
"Для створення банку з іноземним капіталом його засновники зобов'язані отримати попередній дозвіл Національного банку України. Для набуття діючим банком статусу банку з іноземним капіталом, його правління (рада директорів) має отримати попередній дозвіл Національного банку України."
Враховано
Для створення банку з іноземним капіталом його засновники зобов'язані отримати попередній дозвіл Національного банку України. Для набуття діючим банком статусу банку з іноземним капіталом, його правління (рада директорів) має отримати попередній дозвіл Національного банку України.
197.
Для отримання попереднього дозволу для створення банку з іноземним капіталом або у разі будь-якого набуття банком статусу банку з іноземним капіталом до Національного банку України необхідно подати такі документи:
-204- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У реченні 1 частини 2 статті 21 текст "у разі будь-якого" замінити текстом "для".
Враховано
Для отримання попереднього дозволу для створення банку з іноземним капіталом або для набуття банком статусу банку з іноземним капіталом до Національного банку України необхідно подати такі документи:
198.
- клопотання про надання попереднього дозволу;


- клопотання про надання попереднього дозволу;
199.
- інформацію про склад засновників, їх ділову репутацію та наявність необхідних коштів для заснування банку;


- інформацію про склад засновників, їх ділову репутацію та наявність необхідних коштів для заснування банку;
200.
- дозвіл іноземного контролюючого органу на участь у створенні банку в Україні або запевнення іноземного засновника про відсутність у законодавстві країни походження іноземного засновника вимог щодо отримання такого дозволу.


- дозвіл іноземного контролюючого органу на участь у створенні банку в Україні або запевнення іноземного засновника про відсутність у законодавстві країни походження іноземного засновника вимог щодо отримання такого дозволу.
201.
- легалізовані в консульській установі України інформацію про андеррайтера та його ділову репутацію, угоду з андеррайтером, якщо банком прийнято рішення про продаж акцій банку на зовнішніх ринках шляхом андеррайтингу.
-205-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
З абзацу 5 частини 2 виключити слова "легалізовані в консульській установі України", оскільки легалізації, згідно з Консульським Статутом, підлягають лише документи, видані властями інших держав або складені за їх участю.
Враховано
- інформацію про андеррайтера та його ділову репутацію, угоду з андеррайтером, якщо банком прийнято рішення про продаж акцій банку на зовнішніх ринках шляхом андеррайтингу.
202.
Клопотання розглядається Національним банком України протягом одного місяця з дня його отримання. Відмова Національного банку України у наданні дозволу має бути мотивована.
-206- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Останнє речення абзацу 3 статті 21 викласти в такій редакції: "Відмова Національного банку України у наданні дозволу має надаватись у письмовій формі із зазначенням відповідних мотивів.
Враховано
Клопотання розглядається Національним банком України протягом одного місяця з дня його отримання. Відмова Національного банку України у наданні дозволу має надаватись у письмовій формі із зазначенням відповідних мотивів.
203.
Стаття 22. Особливості реєстрації банків з іноземним капіталом


Стаття 22. Особливості реєстрації банків з іноземним капіталом
204.
При будь-якому набутті банком статусу банку з іноземним капіталом, за умови, що іноземний інвестор набуває істотну участь, для реєстрації останнього додатково до наведених у статті 17 цього Закону документів іноземний інвестор або за його дорученням банк-емітент акцій, андеррайтер чи будь-яка інша юридична або фізична особа, що має довіреність від іноземного інвестора, подає такі документи:


При будь-якому набутті банком статусу банку з іноземним капіталом, за умови, що іноземний інвестор набуває істотну участь, для реєстрації останнього додатково до наведених у статті 17 цього Закону документів іноземний інвестор або за його дорученням банк-емітент акцій, андеррайтер чи будь-яка інша юридична або фізична особа, що має довіреність від іноземного інвестора, подає такі документи:
205.
(І) у разі, коли іноземний інвестор є юридичною особою:



206.
а)копію рішення уповноваженого органу управління іноземного інвестора про участь у банку в Україні;
-207-Н.д.Юшко І.О. (Реєстр.картка №42)
Підпункти а, в, г пункту 1 частини 1 доповнити словами "нотаріально засвідчену за місцем видачі" і далі за текстом.
Враховано
а) нотаріально засвідчену за місцем видачі копію рішення уповноваженого органу управління іноземного інвестора про участь у банку в Україні;
207.
б)письмову згоду на участь іноземного інвестора у банку в Україні, видану державним або іншим уповноваженим контролюючим органом країни, в якій зареєстровано головний офіс іноземного інвестора, якщо законодавством такої країни вимагається отримання зазначеного дозволу, або письмове запевнення іноземного інвестора про відсутність вимог щодо попередньої згоди на здійснення інвестиції за кордон;


б)письмову згоду на участь іноземного інвестора у банку в Україні, видану державним або іншим уповноваженим контролюючим органом країни, в якій зареєстровано головний офіс іноземного інвестора, якщо законодавством такої країни вимагається отримання зазначеного дозволу, або письмове запевнення іноземного інвестора про відсутність вимог щодо попередньої згоди на здійснення інвестиції за кордон;
208.
в)витяг з торгового(банківського) реєстру або інший офіційний документ, що підтверджує реєстрацію іноземного учасника в країні, в якій зареєстровано головний офіс іноземного інвестора;


в) нотаріально засвідчений за місцем видачі витяг з торгового(банківського) реєстру або інший офіційний документ, що підтверджує реєстрацію іноземного учасника в країні, в якій зареєстровано головний офіс іноземного інвестора;
209.
г)копію висновку іноземної аудиторської організації про фінансовий стан іноземного інвестора на кінець останнього повного календарного року. Якщо вказаний висновок надається іноземною аудиторською організацією, яка не входить до переліку іноземних аудиторських організацій, визнаних Національним банком України, то такий висновок має бути підтвердженим українською аудиторською організацією.


г) нотаріально засвідчену за місцем видачі копію висновку іноземної аудиторської організації про фінансовий стан іноземного інвестора на кінець останнього повного календарного року. Якщо вказаний висновок надається іноземною аудиторською організацією, яка не входить до переліку іноземних аудиторських організацій, визнаних Національним банком України, то такий висновок має бути підтвердженим українською аудиторською організацією.
210.
Документи, зазначені у пунктах б) і в) цієї статті, повинні бути легалізовані в консульській установі України, якщо міжнародним договором не передбачено інше.
-208-Н.д.Юшко І.О.(Реєстр.картка №42)
Абзац 6 пункту 1 статті викласти в редакції "Документи, зазначені в пунктах а, б, в, г пункту 1 цієї статті повинні бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами." Абзац 7 цього пункту виключити.
Враховано
Документи, зазначені в пунктах а, б/крім запевнення іноземного інвестора/, в, г пункту 1 цієї статті повинні бути легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
211.
Документи, вказані у пунктах а) і г) цієї статті мають бути завірені іноземним інвестором або іноземною аудиторською фірмою, в залежності від випадку.




212.
(ІІ) у разі, якщо іноземний інвестор є фізичною особою:


(ІІ) у разі, якщо іноземний інвестор є фізичною особою:
213.
а)письмову згоду на участь іноземного інвестора у банку в Україні, видану державним або іншим уповноваженим контролюючим органом країни, якщо законодавством такої країни вимагається отримання зазначеного дозволу, або письмове запевнення іноземного інвестора про відсутність вимог законодавства країни його перебування щодо попередньої згоди на здійснення інвестиції за кордон. Письмова згода має бути легалізована в консульській установі України, якщо інше не передбачено міжнародним договором;
-209- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Пункт а) частини 3 статті 22 наприкінці доповнити текстом "згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України".

Враховано по суті
а)письмову згоду на участь іноземного інвестора у банку в Україні, видану державним або іншим уповноваженим контролюючим органом країни, якщо законодавством такої країни вимагається отримання зазначеного дозволу, або письмове запевнення іноземного інвестора про відсутність вимог законодавства країни його перебування щодо попередньої згоди на здійснення інвестиції за кордон. Письмова згода має бути легалізована в консульській установі України, якщо інше не передбачено чинним міжнародним договором згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України;
214.
б)анкету, яка повинна містити інформацію про відсутність судимості.


б)анкету, яка повинна містити інформацію про відсутність судимості.
215.
Якщо документи, згадані у цій статті складено іноземною мовою, вони повинні супроводжуватись нотаріально завіреним перекладом українською мовою.


Якщо документи, згадані у цій статті складено іноземною мовою, вони повинні супроводжуватись нотаріально завіреним перекладом українською мовою.
216.
Національний банк України має право відмовити у державній реєстрації банку з істотною іноземною участю за умови відсутності будь-яких документів, визначених цією статтею, або неналежної оформленості будь-якого з них.
-210- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
До останнього абзацу статті 22 додати таке речення: "Відмова надається в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав".

Враховано
Національний банк України має право відмовити у державній реєстрації банку з істотною іноземною участю за умови відсутності принаймні одного з документів, визначених цією статтею, або неналежної оформленості будь-якого з них. Відмова надається в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.


-211- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 5 (остання) статті 22 текст "будь-яких" замінити текстом "принаймні одного з".
Враховано

217.
Глава 4. Філії і представництва банків


Глава 4. Філії і представництва банків
218.
Стаття 23. Порядок відкриття філій і представництв банків на території України
-212- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 23 виключити слово "акціонерів".
Враховано
Стаття 23. Порядок відкриття філій і представництв банків на території України.


-213- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У назву статті 23 після слова "представництв" включити слово "іноземних".
Враховано в ст.24.



-214- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Слово "філія" у всіх відмінках слід замінити на фразу "філія (обласна дирекція)", у відповідних відмінках.
-215-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
В цій статті та по тексту законопроекту в цілому слова "збори акціонерів" у всіх відмінках замінити словами "збори учасників" у відповідних відмінках.
Відхилено



Враховано

219.
Філії банків відкриваються за згодою Національного банку України, яка надається на підставі таких документів:
-216- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Викласти статтю 23 у такій редакції:
"Філії банків відкриваються за згодою Національного банку України, яка надається на підставі таких документів:
1. Клопотання банку про відкриття філії, з зазначенням місця знаходження та основних видів діяльності філії;
2. Рішення загальних зборів акціонерів;
3. Положення про філію, затверджене вищим органом управління банку.
Національний банк України перевіряє відповідність приміщення і обладнання філії встановленим Національним банком України вимогам.
Національний банк України має право відмовити у наданні згоди на відкриття філії з таких підстав:
1. Надані документи не відповідають вимогам цього Закону чи Національного банку України;
2. Приміщення та обладнання філії не відповідають вимогам Національного банку України щодо безпеки зберігання цінностей.
Представництва банків відкриваються за згодою Національного банку України представництва на підставі подання документів, вказаних у пунктах 1-2 частини першої цієї статті.
Реєстрація філій і представництв банку здійснюється Національним банком України протягом одного місяця з моменту надання усіх необхідних документів шляхом внесення доповнення у свідоцтво про реєстрацію банку".
Враховано частково
Філії банків відкриваються за згодою Національного банку України, яка надається на підставі таких документів:
220.
1. клопотання банку про відкриття філії, з зазначенням місця знаходження та основних видів діяльності філії;


1. клопотання банку про відкриття філії, з зазначенням місця знаходження та основних видів діяльності філії;
221.
2. рішення загальних зборів акціонерів;
-217- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Пункт 2 статті 23 доповнити словами "…, або спостережної ради;"
Враховано
2. рішення спостережної ради банку про відкриття філій;


-218- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 1, пункт 2 статті 23 викласти в такій редакції: "рішення органу управління, яким надане таке право відповідно до установчих документів".
Враховано по суті

222.
3. положення про філію, затвердженого уповноваженим органом управління банку;
-219-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункт 3 частини 1 викласти в такій редакції: "положення про філію, затвердженого загальними зборами учасників банку".
Враховано
3. положення про філію, затвердженого спостережною радою банку;
223.
4. інформації про керівника та головного бухгалтера філії.


4. інформації про керівника та головного бухгалтера філії.
224.
Національний банк України перевіряє відповідність приміщення і обладнання філії встановленим Національним банком України вимогам.
-220- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 2 статті 23 слово "вимогам" перенести після слова "філії".

Враховано
Національний банк України перевіряє відповідність приміщення і обладнання філії вимогам встановленим Національним банком України.
225.
Національний банк України має право відмовити у наданні згоди на відкриття філії з таких підстав:


Національний банк України має право відмовити у наданні згоди на відкриття філії з таких підстав:
226.
1. надані документи не відповідають вимогам цього Закону чи нормативних актів Національного банку України;


1. надані документи не відповідають вимогам цього Закону чи нормативно-правових актів Національного банку України;
227.
2. приміщення та обладнання філії не відповідають вимогам Національного банку України щодо безпеки зберігання цінностей (якщо філія має намір самостійно працювати з готівковими коштами та цінностями);
-221- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У частині 3, пункт 2 статті 23 виключити слова в дужках. Пункт 4 конкретизувати.

Відхилено
2. приміщення та обладнання філії не відповідають вимогам Національного банку України щодо безпеки зберігання цінностей (якщо філія має намір самостійно працювати з готівковими коштами та цінностями);
228.
3. запропоновані кандидатури керівника та головного бухгалтера філії не відповідають вимогам цього Закону щодо професійної відповідності та ділової репутації;


3. запропоновані кандидатури керівника та головного бухгалтера філії не відповідають вимогам цього Закону щодо професійної відповідності та ділової репутації;
229.
4. у банка - заявника виявлено фінансові або правові проблеми, що вказують на можливість негативних наслідків для клієнтів чи потенційних клієнтів банку в результаті відкриття філії.


4. у банка - заявника виявлено фінансові або правові проблеми, що вказують на можливість негативних наслідків для клієнтів чи потенційних клієнтів банку в результаті відкриття філії.
230.
Представництва банків відкриваються за згодою Національного банку України на підставі подання документів, вказаних у пунктах 1-4 частини першої цієї статті.
-222- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 4 статті 23 після слова "Представництва" додати слово "іноземних".
-223-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Частину 4 ст.23 вилучити
Враховано в ст.24



Враховано

231.
Реєстрація філій і представництв банку здійснюється Національним банком України протягом одного місяця з моменту надання усіх необхідних документів шляхом внесення доповнення у свідоцтво про реєстрацію банку.
-224- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В останній частині статті 23 після слова "представництв" внести слова "іноземних банків".
-225-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Частину 5 вилучити слова "і представництв" , а після слів "внесення доповнення у" доповнити словами "Державний реєстр банків та" і далі за текстом.
Банки зобов'язані надавати інформацію Національному банку України про відкриття представництва, яка вноситься в Державний реєстр банків.
Відхилено



Враховано
Реєстрація філій банку здійснюється Національним банком України протягом одного місяця з моменту надання усіх необхідних документів шляхом внесення доповнення у Державний реєстр банків.
Банки зобов'язані надавати інформацію Національному банку України про відкриття представництва, яка вноситься в Державний реєстр банків.

232.
Стаття 24. Порядок реєстрації представництва іноземного банку на території України
-226- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статті 23 та 24 поміняти місцями.

Відхилено
Стаття 24. Порядок реєстрації представництва іноземного банку на території України
233.
Реєстрація представництв банків-нерезидентів здійснюється Національним банком України.


Реєстрація представництв банків-нерезидентів здійснюється Національним банком України.
234.
Для реєстрації подаються такі документи :


Для реєстрації подаються такі документи :
235.
1. клопотання про реєстрацію представництва іноземного банку за підписом уповноваженої особи;


1. клопотання про реєстрацію представництва іноземного банку за підписом уповноваженої особи;
236.
2. витягу з банківського (торгівельного) реєстру або іншого офіційного документа, що підтверджує реєстрацію іноземного банку;


2. витягу з банківського (торгівельного) реєстру або іншого офіційного документа, що підтверджує реєстрацію іноземного банку;
237.
3. положення про представництво;


3. положення про представництво;
238.
4. довіреності від іноземного банку на здійснення представницьких функцій.


4. довіреності від іноземного банку на здійснення представницьких функцій.
239.
Зазначені документи мають бути нотаріально завірені за місцем їх видачі, легалізовані в консульській установі України, якщо міжнародним договором не передбачено інше, і супроводжуються нотаріально завіреним перекладом українською мовою.
-227- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 3 статті 24 після слів "міжнародного договору" доповнити текстом ", згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України".
-228-Н.д.Юшко І.О.(Реєстр.картка №42
В частині 3 після слів "зазначені документи" доповнити словами "крім клопотання про реєстрацію філії або представництва іноземного банку" і далі за текстом.
Враховано






Враховано
Зазначені документи крім клопотання про реєстрацію представництва іноземного банку мають бути нотаріально завірені за місцем їх видачі, легалізовані в консульській установі України, якщо чинним міжнародним договором , згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України не передбачено інше, і супроводжуються нотаріально завіреним перекладом українською мовою.
240.
Національний банк України може відмовити у реєстрації представництва іноземного банку у разі порушення порядку реєстрації, невідповідності наданих документів законодавству України, недостовірності інформації, а також недотримання умов реєстрації або перевищення повноважень щодо сфер діяльності представництва.
-229-Н.д.Юшко І.О.(Реєстр.картка №42
Стаття 24 частина 4
Пропоную доповнити таким реченням:
"Відмова надається в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав"
Враховано
Національний банк України може відмовити у реєстрації представництва іноземного банку у разі порушення порядку реєстрації, невідповідності наданих документів законодавству України, недостовірності інформації, а також недотримання умов реєстрації або перевищення повноважень щодо сфер діяльності представництва. Відмова надається в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав.
241.
Стаття 25. Дочірні банки, філії і представництва українського банку на території інших держав


Стаття 25. Дочірні банки, філії і представництва українського банку на території інших держав
242.
Українські банки мають право створювати дочірні банки, філії чи представництва на території інших держав на підставі дозволу Національного банку України. Для відкриття дочірніх банків, філій або представництв українських банків на території інших держав пред'являються такі ж вимоги, що встановлені для відкриття філій чи представництв банків на території України, за умови надання Національним банком України дозволу на здійснення інвестиції за кордон у зв'язку із створенням філії чи представництва банку на території іншої держави.


Українські банки мають право створювати дочірні банки, філії чи представництва на території інших держав на підставі дозволу Національного банку України. Для відкриття дочірніх банків, філій або представництв українських банків на території інших держав пред'являються такі ж вимоги, що встановлені для відкриття філій чи представництв банків на території України, за умови надання Національним банком України дозволу на здійснення інвестиції за кордон у зв'язку із створенням філії чи представництва банку на території іншої держави.
243.
Для створення дочірнього банку, філії чи представництва українського банку за кордоном цей банк подає до Національного банку України бізнес-план та економічне обгрунтування доцільності створення дочірнього банку, філії чи представництва банку за кордоном.
-230- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Другий абзац статті 25 виключити.

Відхилено
Для створення дочірнього банку, філії чи представництва українського банку за кордоном цей банк подає до Національного банку України бізнес-план та економічне обгрунтування доцільності створення дочірнього банку, філії чи представництва банку за кордоном.
244.
Дочірній банк філія чи представництво українського банку на території іншої держави реєструються відповідно до вимог законодавства цієї держави.


Дочірній банк філія чи представництво українського банку на території іншої держави реєструються відповідно до вимог законодавства цієї держави.
245.
Банк у місячний термін має повідомити Національний банк України про відкриття дочірнього банку, філії чи представництва на території іншої держави з наданням копій відповідних документів.
-231-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Частину 4 після слів "відповідних документів" доповнити словами "про їх реєстрацію".
Враховано
Банк у місячний термін має повідомити Національний банк України про відкриття дочірнього банку, філії чи представництва на території іншої держави з наданням копій відповідних документів про їх реєстрацію.
246.
Глава 5. Реорганізація банку


Глава 5. Реорганізація банку
247.
Стаття 26. Способи реорганізації банку


Стаття 26. Способи реорганізації банку
248.
Реорганізація банку здійснюється добровільно за рішенням його власників або примусово за ініціативою Національного банку України.
-232- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 26 слово "ініціативою" замінити слово "рішенням".
Враховано
Реорганізація банку здійснюється добровільно за рішенням його власників або примусово за рішенням Національного банку України.
249.
Реорганізація може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу і виділення, перетворення.
-233- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У частині 2 статті 26 слово "і" після слова "поділу" вилучити.
Враховано
Реорганізація може здійснюватися шляхом злиття, приєднання, поділу , виділення, перетворення.
250.
Злиття означає припинення діяльності двох або кількох банків, як юридичних осіб, та передачу належних їм майна, прав та обов'язків до банку-правонаступника, який створюється у результаті злиття.
-234- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 3 статті 26 після слова "майна доповнити текстом ", коштів". Аналогічно у частинах 4, 5, 6.
Враховано
Злиття означає припинення діяльності двох або кількох банків, як юридичних осіб, та передачу належних їм майна, коштів, прав та обов'язків до банку-правонаступника, який створюється у результаті злиття.
251.
Приєднання означає припинення діяльності одного банку, як юридичної особи, та передачу належних йому майна, прав та обов'язків до іншого банку.


Приєднання означає припинення діяльності одного банку, як юридичної особи, та передачу належних йому майна, коштів, прав та обов'язків до іншого банку.
252.
Поділ означає припинення діяльності одного банку, як юридичної особи, та передачу належних йому майна, прав та обов'язків у відповідних частинах до банків, які створюються внаслідок реорганізації цього банку шляхом поділу.


Поділ означає припинення діяльності одного банку, як юридичної особи, та передачу належних йому майна, коштів, прав та обов'язків у відповідних частинах до банків, які створюються внаслідок реорганізації цього банку шляхом поділу.
253.
Виділення означає перетворення банку як юридичної особи та передачу певної частини належного йому майна, прав та обов'язків до банку, який створюється внаслідок реорганізації.


Виділення означає перетворення банку як юридичної особи та передачу певної частини належного йому майна, коштів, прав та обов'язків до банку, який створюється внаслідок реорганізації.
254.
Перетворення - передбачає зміну організаційно-правової форми товариства.


Перетворення - передбачає зміну організаційно-правової форми товариства.
255.
Стаття 27. Умови реорганізації банку


Стаття 27. Умови реорганізації банку
256.
Порядок здійснення примусової реорганізації банків встановлюється цим Законом та нормативними актами Національного банку України.


Порядок здійснення примусової реорганізації банків встановлюється цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.
257.
Реорганізація за ініціативою власників банку здійснюється згідно із законодавством про господарські товариства за умови попереднього дозволу Національного банку України.
-235- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 2 статті 27 слово "ініціативою" замінити словом "рішенням".
Враховано
Реорганізація за рішенням власників банку здійснюється згідно із законодавством України про господарські товариства за умови попереднього дозволу Національного банку України.
258.
Для одержання дозволу на реорганізацію банку до Національного банку подається заява з доданням необхідного обгрунтування та розрахунків, які б засвідчували настання позитивних наслідків для вкладників і інших кредиторів банку.


Для одержання дозволу на реорганізацію банку до Національного банку подається заява з доданням необхідного обгрунтування та розрахунків, які б засвідчували настання позитивних наслідків для вкладників і інших кредиторів банку.
259.
Національний банк України не дає дозвіл на реорганізацію банку у разі, якщо є достатні підстави вважати, що реорганізація загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів і банк, створений в результаті реорганізації, не буде відповідати вимогам щодо економічних нормативів його діяльності, порядку реєстрації банків і ліцензування їх діяльності.


Національний банк України не дає дозвіл на реорганізацію банку у разі, якщо є достатні підстави вважати, що реорганізація загрожує інтересам вкладників та інших кредиторів і банк, створений в результаті реорганізації, не буде відповідати вимогам щодо економічних нормативів його діяльності, порядку реєстрації банків і ліцензування їх діяльності.
260.
Національний банк України надає дозвіл чи відмову у реорганізації банку протягом 2 місяців з моменту отримання заяви банку на реорганізацію.
-236- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У частині 5 статті 27 необхідно скоротити термін розгляду до одного місяця, тому що за два місяці фінансовий стан банку може значно погіршитись, і необхідність в реорганізації банку відпаде - його треба буде ліквідувати.
Враховано
Національний банк України надає дозвіл чи відмову у реорганізації банку протягом одного місяця з моменту отримання заяви банку на реорганізацію.
261.
Примусова реорганізація здійснюється у разі істотної загрози платоспроможності банку.


Примусова реорганізація здійснюється у разі істотної загрози платоспроможності банку.
262.
Стаття 28. Рішення про реорганізацію


Стаття 28. Рішення про реорганізацію
263.
Рішення про реорганізацію банку, крім перетворення, має містити інформацію щодо:


Рішення про реорганізацію банку, крім перетворення, має містити інформацію щодо:
264.
1. угоди про реорганізацію у разі злиття або приєднання;


1. угоди про реорганізацію у разі злиття або приєднання;
265.
2. призначення персонального складу комісії для проведення реорганізації;


2. призначення персонального складу комісії для проведення реорганізації;
266.
3. призначення персонального складу ревізійної комісії для проведення інвентаризації та ревізії матеріальних цінностей, що перебувають на обліку банку (банків);


3. призначення персонального складу ревізійної комісії для проведення інвентаризації та ревізії матеріальних цінностей, що перебувають на обліку банку (банків);
267.
4. призначення незалежного аудитора, прийнятного для Національного банку України;
-237- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 4 частини 1 статті 28 вилучити текст ", прийнятого для Національного банку України".
Враховано по суті
4. призначення незалежного аудитора, що має сертифікат Національного банку України;
268.
5. строків проведення реорганізації;


5. строків проведення реорганізації;
269.
6. складу правління (ради директорів) після реорганізації.


6. складу правління (ради директорів) після реорганізації.
270.
Реорганізація розпочинається після затвердження Національним банком України плану реорганізації, який окрім інших необхідних заходів повинен передбачати подання Національному банку України відповідних документів, необхідних для державної реєстрації нового банку або для реєстрації змін і доповнень до установчих документів існуючого банку.


Реорганізація розпочинається після затвердження Національним банком України плану реорганізації, який окрім інших необхідних заходів повинен передбачати подання Національному банку України відповідних документів, необхідних для державної реєстрації нового банку або для реєстрації змін і доповнень до установчих документів існуючого банку.
271.
Реорганізація завершується після реєстрації Національним банком України нового банку або реєстації змін і доповнень до установчих документів існуючого банку.
-238- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Частину 3 статті 28 викласти в наступній редакції:
"Банк вважається реорганізованим з моменту внесення Національним банком України змін до реєстру банків."
Враховано
Банк вважається реорганізованим з моменту внесення Національним банком України змін до Державного реєстру банків.
272.
У разі примусової реорганізації рішення, передбачені пунктами 2-6 частини першої цієї статті приймаються Національним банком України, угода про реорганізацію не підписується, загальні умови реорганізації визначаються постановою правління Національного банку України і є обов'язковими для виконання усіма сторонами.


У разі примусової реорганізації рішення, передбачені пунктами 2-6 частини першої цієї статті приймаються Національним банком України, угода про реорганізацію не підписується, загальні умови реорганізації визначаються постановою правління Національного банку України і є обов'язковими для виконання усіма сторонами.
273.
Стаття 29. Угода про злиття або приєднання


Стаття 29. Угода про злиття або приєднання
274.
Угода про злиття або приєднання укладається банками, що реорганізуються шляхом злиття або приєднання, у письмовій формі.


Угода про злиття або приєднання укладається банками, що реорганізуються шляхом злиття або приєднання, у письмовій формі.
275.
Угода про злиття або приєднання містить положення, що регулюють питання, визначені в статті 28 цього Закону.


Угода про злиття або приєднання містить положення, що регулюють питання, визначені в статті 28 цього Закону.
276.
Угода про злиття або приєднання набирає законної сили з моменту затвердження її більшістю у дві третини голосів акціонерів(учасників) на загальних зборах кожного з банків.


Угода про злиття або приєднання набирає законної сили з моменту затвердження її більшістю у дві третини голосів акціонерів(учасників) на загальних зборах кожного з банків.
277.
Розділ ІІІ. Капітал, управління, вимоги до діяльності банків.


Розділ ІІІ. Капітал, управління, вимоги до діяльності банків.
278.
Глава 6. Капітал, фонди та резерви банку.


Глава 6. Капітал, фонди та резерви банку.
279.
Стаття 30. Структура капіталу банку


Стаття 30. Структура капіталу банку
280.
Капітал банку включає:


Капітал банку включає:
281.
1)основний капітал;


1)основний капітал;
282.
2)додатковий капітал.


2)додатковий капітал.
283.
Основний капітал банку включає сплачений і зареєстрований акціонерний (пайовий) капітал і розкриті резерви, які створені або збільшені за рахунок нерозподіленого прибутку, надбавок до курсу акцій і додаткових внесків акціонерів у капітал, загальний фонд покриття ризиків, що створюється під невизначений ризик при проведенні банківських операцій. Розкриті резерви включають і інші фонди такої ж якості, які повинні відповідати таким критеріям:
-239-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Слова "акціонерний(пайовий) капітал" замінити словами "статутний капітал".
Перше речення частини 2 доповнити таким текстом " за винятком збитків за поточний рік і нематеріальних активів"
Враховано
Основний капітал банку включає сплачений і зареєстрований статутний капітал і розкриті резерви, які створені або збільшені за рахунок нерозподіленого прибутку, надбавок до курсу акцій і додаткових внесків акціонерів у капітал, загальний фонд покриття ризиків, що створюється під невизначений ризик при проведенні банківських операцій , за винятком збитків за поточний рік і нематеріальних активів. Розкриті резерви включають і інші фонди такої ж якості, які повинні відповідати таким критеріям:
284.
відрахування до фондів мають здійснюватись з прибутку після оподаткування або з прибутку до оподаткування, скоригованого на всі потенційні податкові зобов'язання;


відрахування до фондів мають здійснюватись з прибутку після оподаткування або з прибутку до оподаткування, скоригованого на всі потенційні податкові зобов'язання;
285.
фонди і рух коштів до та з них повинні окремо розкриватись у опублікованих звітах банку;


фонди і рух коштів до та з них повинні окремо розкриватись у опублікованих звітах банку;
286.
фонди повинні бути у розпорядженні банку для покриття збитків з метою необмеженого і негайного використання при появі збитків;


фонди повинні бути у розпорядженні банку для покриття збитків з метою необмеженого і негайного використання при появі збитків;
287.
збитки не можуть безпосередньо покриватись з фондів, а повинні проводитись через рахунок прибутків і збитків.


збитки не можуть безпосередньо покриватись з фондів, а повинні проводитись через рахунок прибутків і збитків.
288.
За умови затвердження Національним банком України додатковий капітал може включати:


За умови затвердження Національним банком України додатковий капітал може включати:
289.
1)нерозкриті резерви (крім того факту, що такі резерви не відображаються в опублікованому балансі банку, вони повинні мати таку ж якість і природу, що і розкритий капітальний резерв);


1)нерозкриті резерви (крім того факту, що такі резерви не відображаються в опублікованому балансі банку, вони повинні мати таку ж якість і природу, що і розкритий капітальний резерв);
290.
2)резерви переоцінки (основних засобів та нереалізована вартість "прихованих" резервів переоцінки в результаті довгострокового володіння цінними паперами, відображеними в балансі за історичною вартістю їх придбання);
-240- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 2 частини 3 статті 30 слова "довгострокового володіння цінними паперами" замінити на слова "довгострокового перебування у власності цінних паперів".
Враховано
2)резерви переоцінки (основних засобів та нереалізована вартість "прихованих" резервів переоцінки в результаті довгострокового перебування у власності цінних паперів, відображеними в балансі за історичною вартістю їх придбання);
291.
3)гібридні (борг/капітал) капітальні інструменти, які повинні відповідати таким критеріям:


3)гібридні (борг/капітал) капітальні інструменти, які повинні відповідати таким критеріям:
292.
вони є незабезпеченими, субординованими і повістю сплаченими;


вони є незабезпеченими, субординованими і повістю сплаченими;
293.
вони не можуть бути погашені за ініціативою власника;


вони не можуть бути погашені за ініціативою власника;
294.
вони можуть вільно брати участь у покритті збитків без пред'явлення банку вимоги про припинення торгових операцій;


вони можуть вільно брати участь у покритті збитків без пред'явлення банку вимоги про припинення торгових операцій;
295.
вони дозволяють відстрочення обслуговування зобов'язань щодо сплати відсотків, якщо рівень прибутковості не дозволяє здійснити такі виплати.


вони дозволяють відстрочення обслуговування зобов'язань щодо сплати відсотків, якщо рівень прибутковості не дозволяє здійснити такі виплати.
296.
4) субординований борг (звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти які за умовою контракту не можуть бути забрані з банку раніше 5 років, а у випадку банкрутства чи ліквідації підуть на сплату претензій інших кредиторів. При цьому сума таких коштів, включених у капітал, не може перевищувати 50% розміру основного капіталу зі щорічним зменшенням на 20% від його первинної вартості протягом 5 останніх років угоди.
-241-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Стаття 30 частина 3 пункт 4 після слів "а у випадку банкрутства чи ліквідації" слова "підуть на сплату претензій інших кредиторів" замінити словами "повертаються інвестору після погашення претензій всіх інших кредиторів"
Враховано
4) субординований борг (звичайні незабезпечені боргові капітальні інструменти які за умовою контракту не можуть бути забрані з банку раніше 5 років, а у випадку банкрутства чи ліквідації повертаються інвестору після погашення претензій всіх інших кредиторів. При цьому сума таких коштів, включених у капітал, не може перевищувати 50% розміру основного капіталу зі щорічним зменшенням на 20% від його первинної вартості протягом 5 останніх років угоди.
297.
Національний банк України має право визначати у формі постанов інші статті балансу банку для включення до додаткового капіталу, а також умови і порядок такого включення.
-242-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Доповнити частиною 4 такого змісту: "Додатковий капітал не може бути більшим 100 % основного капіталу".
Враховано
Національний банк України має право визначати у формі постанов інші статті балансу банку для включення до додаткового капіталу, а також умови і порядок такого включення. Додатковий капітал не може бути більшим 100 % основного капіталу
298.
Стаття 31. Початковий капітал банку


Стаття 31. Статутний капітал на момент реєстрації банку
299.
Мінімальний розмір початкового капіталу банку не може бути меншим 25 мільйонів гривень. Національний банк України має право встановити диференційований мінімальний розмір початкового капіталу для окремих видів банків в залежності від їх спеціалізації, але не нижче розміру, встановленого цією статтею.
-243- Н.д.Миримський Л.Ю. (Округ №2)
Ст.31 слова "меншим 25 мільйонів гривень" замінити словами "меншим 16 мільйонів гривень".
-244-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Перше речення ст.31 викласти в такій редакції:
"Мінімальний розмір початкового капіталу банку не може бути меншим :
для кооперативних банків - 1 мільйона ЄВРО;
для комерційних банків ,які здійснюють свою діяльність на території певного регіону чи області - 3 мільйона ЄВРО;
для банків , які здійснюють свою діяльність на території всієї України - 5 мільйонів ЄВРО .."
Перерахування розміру суми статутного капіталу у гривні здійснюється за офіційним курсом гривні до іноземних валют ,встановленим Національним банком України на день сплати.
Враховано по суті



Враховано
Мінімальний розмір статутного капіталу на момент реєстрації банку не може бути меншим :
для регіональних кооперативних банків - 1 мільйона ЄВРО;
для комерційних банків ,які здійснюють свою діяльність на території певного регіону чи області - 3 мільйона ЄВРО;
для банків , які здійснюють свою діяльність на території всієї України - 5 мільйонів ЄВРО .
Перерахування розміру суми статутного капіталу у гривні здійснюється за офіційним курсом гривні до іноземних валют ,встановленим Національним банком України на день сплати.



-245- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Статтю 31 викласти у такій редакції:
"Мінімальний розмір статутного капіталу банк не може бути за меншим суми, еквівалентної одному мільйону доларів США".
Враховано по суті




-246- Н.д.Цушко В.П. (Округ №140)
Статтю 31 доповнити новою частиною наступного змісту:
"Для кооперативних банків мінімальний розмір початкового капіталу визначається Національним банком України і може бути менше 25 мільйонів гривень."
Враховано по суті




-247- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У статті 31 суму виражену у гривнях доцільніше виразити в ЄВРО, як це зроблено у пункті 1 частини 3 статті 64 цього проекту.
Враховано по суті




-248- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)
Ст.31 слова "меншим 25 мільйонів гривень" замінити словами "меншим 10 мільйонів гривень".
Враховано по суті




-249- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
З абзацу 1-го виключити слова: "Національний банк України має право встановити диференційований мінімальний розмір статутного капіталу для окремих видів банків в залежності від їх спеціалізації", тому що "правила гри" для всіх, без виключення, банків мають бути однаковими.
Враховано по суті




-250- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Дану статтю слід доповнити наступним абзацом:
"В умовах інфляції банки можуть збільшувати самостійно розмір акціонерного капіталу на індекс інфляції за рахунок та в межах наявних прибутків банку. Відповідно провадиться індексація номіналу акцій".
-251-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Доповнити статтю такою редакцією:
"Національний банк України має право встановити для окремих банків в залежності від їх спеціалізації диференційований мінімальний статутний капітал на момент реєстрації банку, але не нижче розміру, передбаченого цією статтею".
Враховано редакційно








Враховано
Банки зобов'язані корегувати розмір капіталу на індекс девальвації чи ревальвації інфляції за рахунок та в межах валових доходів або витрат банку відповідно до методики встановленої Національного банку України.



Національний банк України має право встановити для окремих банків в залежності від їх спеціалізації диференційований мінімальний статутний капітал на момент реєстрації банку, але не нижче розмірів, передбачених цією статтею.
300.
Стаття 32. Порядок формування капіталу банку


Стаття 32. Порядок формування статутного капіталу банку
301.
Капітал банку формується відповідно до вимог цього Закону, законодавства України та установчих документів банку.
-252-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
По тексту статті слова "капітал", "акціонерний (пайовий) капітал" у всіх відмінках" замінити словом "статутний капітал" у відповідних відмінках.
Враховано
Статутний капітал банку формується відповідно до вимог цього Закону, законодавства України та установчих документів банку.
302.
Формування та збільшення капіталу банку може здійснюватись виключно шляхом грошових внесків. Грошові внески для формування та збільшення капіталу банку резиденти України здійснюють у гривні, а нерезиденти - у іноземній вільноконвертованій валюті або у гривні.
-253- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 2 статті 32 у першому реченні після слів "грошових внесків" внести уточнення: ",як в національній, так і в іноземній валюті".

Відхилено





Формування та збільшення статутного капіталу банку може здійснюватись виключно шляхом грошових внесків. Грошові внески для формування та збільшення статутного капіталу банку резиденти України здійснюють у гривні, а нерезиденти - у іноземній вільноконвертованій валюті або у гривні.
303.
Капітал банку не повинен формуватись з непідтверджених джерел.


Статутний капітал банку не повинен формуватись з непідтверджених джерел.
304.
Банк має право збільшувати акціонерний (пайовий) капітал після того, як усі учасники повністю виконали свої зобов'язання щодо оплати паїв або акцій і попередньо оголошений підписний капітал повністю оплачено.
-254-Н.д.АльошинВ.Б.(Реєстр.картка №336)
Викласти частину 5 в такій редакції :
Банк не має права без згоди Національного банку України зменшувати розмір регулятивного капіталу нижче мінімально встановленого рівня. Капітал банку не може бути меншим статутного капіталу необхідного для заснування банку.
Враховано
Банк має право збільшувати статутний капітал після того, як усі учасники повністю виконали свої зобов'язання щодо оплати паїв або акцій і попередньо оголошений підписний капітал повністю оплачено.
305.
Банк не має права без згоди Національного банку України зменшувати розмір нормативного капіталу. Капітал банку не може бути меншим статутного капіталу
-255- Н.д.Цушко В.П. (Округ №140)
Частину 5 статті 32 доповнити новими реченнями наступного змісту:
"Це положення не стосується кооперативних банків."
Відхилено
Банк не має права без згоди Національного банку України зменшувати розмір регулятивного капіталу нижче мінімально встановленого рівня. Капітал банку не може бути меншим статутного капіталу необхідного для заснування банку.
306.
Забороняється використовувати для формування капіталу банку бюджетні кошти, якщо такі кошти мають інше цільове призначення.
-256- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останню частину статті 32 викласти у такій редакції:
"Забороняється використовувати для формування капіталу банку бюджетні кошти та кошти державних позабюджетних фондів".
Відхилено
Забороняється використовувати для формування капіталу банку бюджетні кошти, якщо такі кошти мають інше цільове призначення.
307.
Стаття 33. Акції банку та паї банку


Стаття 33. Акції банку та паї банку
308.
Банки здійснюють випуск власних акції та оголошують підписку на паї відповідно до законодавства України про господарські товариства та цінні папери з урахуванням особливостей, визначенихцим Законом.
-257- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У частині 1 статті 33 слово "випуск" замінити на слово "емісію".

Враховано
Банки здійснюють емісію власних акції та оголошують підписку на паї відповідно до законодавства України про господарські товариства та цінні папери з урахуванням особливостей, визначенихцим Законом.


-258- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 33 слова "законодавства України про господарські товариства" замінити на слова "Закону України "Про господарські товариства".
Відхилено



-259- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац другий викласти у наступній редакції:
"Банки мають право придбати власні акції або паї."
Враховано редакційно

309.
Банкам забороняється випуск акцій на пред"явника.


Банкам забороняється випуск акцій на пред"явника.
310.
Наявність збитків у банку не є перешкодою для оголошення підписки на акції або паї банку та збільшення акціонерного (пайового) капіталу банку.
-260-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
В частині 3 слова "акціонерного (пайового)" замінити словом "статутного".
Враховано
Наявність збитків у банку не є перешкодою для оголошення підписки на акції або паї банку та збільшення статутного капіталу банку.
311.
Банки мають право придбавати власні акції або паї з наступним письмовим повідомленням Національного банку України про укладені угоди, яке має бути надіслане протягом 5 робочих днів з дати укладення угод.
-261-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Частину 4 доповнити реченням такого змісту: "Банкам не дозволяється придбання власних акцій, якщо це може призвести до падіння основного або регулятивного капіталу нижче мінімальних вимог".
Враховано
Банки мають право придбавати власні акції або паї з наступним письмовим повідомленням Національного банку України про укладені угоди, яке має бути надіслане протягом 5 робочих днів з дати укладення угод. Банкам не дозволяється придбання власних акцій, якщо це може призвести до падіння регулятивного капіталу нижче за мінімальний рівень.
312.
Про намір банку придбати загальну кількість власних акцій або паїв у розмірі 10 і більше відсотків загальної емісії банк письмово повідомляє Національному банку України за 15 календарних днів до укладення угод. Національний банк України має право заборонити банку купівлю власних акцій або паїв у разі, якщо це може призвести до погіршення фінансового стану банку.
-262- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 5 статті 33 вилучити.

Відхилено
Про намір банку придбати загальну кількість власних акцій або паїв у розмірі 10 і більше відсотків загальної емісії банк письмово повідомляє Національному банку України за 15 календарних днів до укладення угод. Національний банк України має право заборонити банку купівлю власних акцій або паїв у разі, якщо це може призвести до погіршення фінансового стану банку.
313.
Банк-емітент продає свої акції на первинному ринку безпосередньо або через андеррайтерів. Банку дозволяється виступати посередником для купівлі-продажу власних акцій або паїв.


Банк-емітент продає свої акції на первинному ринку безпосередньо або через андеррайтерів. Банку дозволяється виступати посередником для купівлі-продажу власних акцій або паїв.
314.
Стаття 34. Істотна участь
-263- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Вилучити статтю 34.
Відхилено
Стаття 34. Істотна участь


-264- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Незрозумілим та невірним є термін "права голосу у справах банку". Цю фразу слід замінити по тексту на права голосу в органах управління банку".
Доповнити абзацом наступного змісту: "Вказаний порядок не розповсюджується на осіб, що придбали право участі у банку на вторинному ринку цінних паперів".
Враховано частково

315.
Юридична чи фізична особа, яка має намір придбати істотну участь у банку або збільшити її таким чином, що така особа буде прямо чи опосередковано володіти чи контролювати 10, 25, 50 та 75% статутного капіталу банку чи права голосу у справах банку, зобов'язана отримати письмовий дозвіл Національного банку України.
-265- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
У частині першій статті 34 вислів "володіти чи контролювати 10, 25, 50 та 75% статутного капіталу" замінити на "володіти чи контролювати 25, 50 та 75% статутного капіталу"

Відхилено
Юридична чи фізична особа, яка має намір придбати істотну участь у банку або збільшити її таким чином, що така особа буде прямо чи опосередковано володіти чи контролювати 10, 25, 50 та 75% статутного капіталу банку чи права голосу придбаних акцій /паїв/ в органах управління банку, зобов'язана отримати письмовий дозвіл Національного банку України.


-266- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 34 в кінці речення після слова "України" внести уточнення: "З дотриманням вимог Антимонопольного Закону України""
Відхилено

316.
Для отримання такого дозволу заявник повинен надати інформацію, передбачену нормативно-правовими актами Національного банку України щодо фінансового стану та ділової репутації майбутнього власника істотної участі банку, а також будь-які плани щодо змін в діяльності чи в керівництві банку.
-267- Н.д.Сафронов С.О. (Округ №30)
Із частини другої статті 34 виключити слова "а також будь-які плани щодо змін в діяльності чи в керівництві банку".

Враховано
Для отримання такого дозволу заявник повинен надати інформацію, передбачену нормативно-правовими актами Національного банку України щодо фінансового стану та ділової репутації майбутнього власника істотної участі банку.
317.
Національний банк України приймає рішення про задоволення чи відмову в задоволенні прохання про надання дозволу на придбання чи збільшення істотної участі у банку в 3-х місячний строк з дня отримання всієї необхідної інформації.
-268- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 3 статті 34 скоротити трок та читати "не більше двох тижнів".

-269-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Стаття 34 частина 3
Після слів "у банку" вилучити слово "3-х" та доповнити частину новим реченням :
"Відмова у дозволі на придбання чи збільшення істотної участі у банку надається в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав"
Враховано по суті



Враховано

Національний банк України приймає рішення про задоволення чи відмову в задоволенні прохання про надання дозволу на придбання чи збільшення істотної участі у банку в місячний строк з дня отримання всієї необхідної інформації. Відмова у дозволі на придбання чи збільшення істотної участі у банку надається в письмовій формі із зазначенням відповідних підстав
318.
Національний банк України не дає дозволу на придбання чи збільшення істотної участі у банку у відповідності до частини першої цієї статті у разі, якщо:


Національний банк України не дає дозволу на придбання чи збільшення істотної участі у банку у відповідності до частини першої цієї статті у разі, якщо:
319.
1. особа, що придбає істотну участь, не має бездоганної ділової репутації. У випадку, якщо такою особою є юридична особа, цей критерій поширюється на членів виконавчого органу і наглядової ради юридичної особи, а також власників істотної участі, що є фізичними особами;


1. особа, що придбає істотну участь, не має бездоганної ділової репутації. У випадку, якщо такою особою є юридична особа, цей критерій поширюється на членів виконавчого органу і наглядової ради юридичної особи, а також власників істотної участі, що є фізичними особами;
320.
2. відсутні власні кошти у розмірі, достатньому для здійснення заявленого внеску;
-270- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 4, пункт 2 статті 34 обмежуються права власності.
Відхилено
2. відсутні власні кошти у розмірі, достатньому для здійснення заявленого внеску;
321.
3. придбання чи збільшення істотної участі загрожуватиме інтересам вкладників та інших кредиторів банку або розвитку конкурентного середовища у банківській системі;
-271- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 4 пункт 3 статті 34 виключити.

Відхилено
3. придбання чи збільшення істотної участі загрожуватиме інтересам вкладників та інших кредиторів банку або розвитку конкурентного середовища у банківській системі;
322.
Якщо особа володіє істотною участю у банку чи збільшує свою участь до рівня, визначеного частиною 1 цієї статті, без одержання письмового дозволу Національного банку України останній має право заборонити такій особі прямо чи опосередковано, повністю чи частково користуватися правом голосу та приймати участь в управлінні справами банку.
-272- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 5 статті 34 виключити

-273-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
В частині 5 після слів "приймати участь" доповнити словами "будь-яким чином" і далі за текстом
Відхилено


Враховано
Якщо особа володіє істотною участю у банку чи збільшує свою участь до рівня, визначеного частиною 1 цієї статті, без одержання письмового дозволу Національного банку України останній має право заборонити такій особі прямо чи опосередковано, повністю чи частково користуватися правом голосу придбаних акцій /паїв/ та приймати участь будь-яким чином в управлінні справами банку.
323.
У разі встановлення заборони користуватися правом голосу право участі у голосуванні передається довіреній особі, яка призначається Національним банком України за поданням банку. Довірена особа зобов'язана при голосуванні діяти в інтересах кваліфікованого та зваженого управління банком.
-274-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Доповнити статтю частиною 7 такого змісту: "Рішення загальних зборів учасників, що прийняті з використанням права голосу придбаних акцій (паїв), щодо якого встановлена тимчасова заборона його використання, не має юридичної сили".
Враховано
У разі встановлення заборони користуватися правом голосу право придбаних акцій /паїв/ участі у голосуванні передається довіреній особі, яка призначається Національним банком України за поданням банку. Довірена особа зобов'язана при голосуванні діяти в інтересах кваліфікованого та зваженого управління банком.
Рішення загальних зборів учасників, що прийняті з використанням права голосу придбаних акцій (паїв), щодо якого встановлена тимчасова заборона його використання, не має юридичної сили.
324.
Стаття 35. Адекватність капіталу


Стаття 35. Адекватність капіталу
325.
Банки, а також власники істотної участі зобов'язані підтримувати норматив співвідношення між розміром капіталу і сумою активів - адекватності капіталу. Від банків вимагається підтримувати їх капітал на рівні, що складає не менше 8% зважених по ризику активів і позабалансових зобов'язань. Для банку, що розпочинає операційну діяльність, цей норматив протягом перших 12 місяців має складати 15%, протягом наступних 12 місяців - 12 %.
-275- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
В останньому реченні першого абзацу статті 35 перед цифрами 15% і 12% процентів додати слова "не менше".

-276-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336))
Доповнити частину 1 новим реченням в такій редакції:
Національний банк України має також право установлювати мінімальний коефіцієнт співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів.
Враховано




Враховано
Банки, а також власники істотної участі зобов'язані підтримувати норматив співвідношення між розміром регулятивного капіталу і сумою зважених до ризику активів - адекватності капіталу. Від банків вимагається підтримувати їх регулятивний капітал на рівні, що складає не менше 8% зважених до ризику активів і позабалансових зобов'язань. Для банку, що розпочинає операційну діяльність, цей норматив протягом перших 12 місяців має складати не менше 15%, протягом наступних 12 місяців - не менше 12 %. Національний банк України має також право установлювати мінімальний коефіцієнт співвідношення регулятивного капіталу до сукупних активів.


-277- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 35 в частині 1 виключити конкретне регулювання розмірів нормативів та надати право встановлення цих нормативів та надати право встановлення цих нормативів окремими Постановами НБУ.
-278-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
В частині 1 слова "між розміром капіталу і сумою активів" замінити словами "між розміром регулятивного капіталу і сумою зважених по ризику активів".В другому реченні слово"капітал" замінити словами "регулятивний капітал".
Відхилено






Враховано

326.
Порядок обчислення розміру та адекватності капіталу банку, мінімальний розмір капіталу банку визначається цим Законом та Національним банком України.
-279- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 2 статті 35 виключити.

Відхилено
Порядок обчислення нормативу адекватності капіталу банку, мінімальний розмір регулятивного капіталу банку визначається цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.


-280- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 2-й слід викласти в наступній редакції: "Порядок обчислення розміру капіталу банку та адекватності капіталу банку визначається цим Законом". В цій статті дати вичерпний перелік "зважених на ризик активів і позабалансових зобов'язань".
Враховано по суті

327.
У разі, коли рівень нормативного капіталу банку досягне рівня, нижчого від встановленого Національним банком України, банк зобов'язаний протягом одного місяця, починаючи з дня встановлення факту зменшення рівня капіталу, подати на розгляд Національного банку України план заходів щодо порядку і строків відновлення рівня нормативного капіталу банку.
-281- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 3 статті 35 після слова "встановленого" доповнити словами "постановами Національного банку України", а далі - по тексту.

Відхилено
У разі, коли рівень регулятивного капіталу банку досягне рівня, нижчого від встановленого Національним банком України, банк зобов'язаний протягом одного місяця, починаючи з дня встановлення факту зменшення рівня капіталу, подати на розгляд Національного банку України план заходів щодо порядку і строків відновлення рівня регулятивного капіталу банку.
328.
Банку забороняється виплачувати дивіденди чи розподіляти капітал у будь-якій формі, якщо така виплата чи розподіл призведе до порушення нормативу адекватності капіталу.


Банку забороняється виплачувати дивіденди чи розподіляти капітал у будь-якій формі, якщо така виплата чи розподіл призведе до порушення нормативу адекватності капіталу.
329.
У разі, якщо за попередній рік чистий прибуток банку відсутній, банку дозволяється виплачувати дивіденди чи розподіляти капітал у будь-якій формі у сумі, що не перевищує 50 % від різниці між капіталом банку і рівнем нормативного капіталу.
-282- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 5 статті 35 вилучити слово "чистий".
-283- Н.д.Миримський Л.Ю. (Округ №2)
Абзац сім статті 33 викласти в такій редакції:
"У разі відсутності чистого прибутку банку дозволяється розподіляти капітал у будь-якій формі у сумі, що не перевищує 50% від різниці між капіталом банку і рівнем нормативного капіталу".
Враховано



Враховано редакційно







У разі, якщо за попередній рік прибуток банку відсутній, банку дозволяється виплачувати дивіденди чи розподіляти капітал у будь-якій формі у сумі, що не перевищує 50 % від різниці між капіталом банку і рівнем регулятивного капіталу.
330.
Стаття 36. Резервний та інші фонди банку


Стаття 36. Резервний та інші фонди банку
331.
Банки зобов'язані формувати резервний фонд під ризикові активи відповідно до нормативних актів Національного банку України.
-284-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Частину 1 викласти в такій редакції: "Банки зобов`язані формувати резервний фонд на покриття непередбачених збитків по всіх статтях активів та позабалансових зобов'язаннях".
Враховано
Банки зобов`язані формувати резервний фонд на покриття непередбачених збитків по всіх статтях активів та позабалансових зобов'язаннях.
332.
Розмір відрахувань до резервного фонду має бути не меншим 5 % від чистого прибутку банку до досягнення ними 25 % розміру нормативного капіталу банку.
-285- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 2 статті 36 вилучити слово "чистого".
Враховано
Розмір відрахувань до резервного фонду має бути не меншим 5 % від прибутку банку до досягнення ними 25 % розміру регулятивного капіталу банку.


-286- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 36 в частині 2 виключити конкретне регулювання розмірів нормативів та надати право встановлення цих нормативів та надати право встановлення цих нормативів окремими Постановами НБУ.
Відхилено

333.
У разі, коли діяльність банку може створювати загрозу інтересам вкладників і інших кредиторів банку, Національний банк України має право вимагати від банку збільшення розміру резервів щорічних відрахувань до них.
-287- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Доповнити статтю 36 частиною третьою такого змісту:
"Інші фонди банки формують відповідно до нормативних актів Національного банку України".
-288-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Доповнити ст.36 частиною 4 в такій редакції:
Банки зобов'язані формувати резерви на покриття збитків від активів у відповідності до нормативних актів Національного банку України.
Враховано





Враховано
У разі, коли діяльність банку може створювати загрозу інтересам вкладників і інших кредиторів банку, Національний банк України має право вимагати від банку збільшення розміру резервів щорічних відрахувань до них.
Банки зобов'язані формувати інші фонди та резерви на покриття збитків від активів у відповідності до нормативно-правових актів Національного банку України.
334.
Глава 7. Управління банком


Глава 7. Управління банком
335.
Стаття 37. Органи управління і контролю банку


Стаття 37. Органи управління і контролю банку
336.
Органами управління банку є загальні збори, спостережна рада, правління (рада директорів) банку.


Органами управління банку є загальні збори, спостережна рада, правління (рада директорів) банку.
337.
Органом контролю банку є ревізійна комісія.
-289- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Частину другу статті 37 доповнити словами " та служба внутрішнього аудиту банку".
Враховано редакційно
Органом контролю банку є ревізійна комісія та внутрішній аудит банку.
338.
Стаття 38. Загальні збори
-290-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Назву статті доповнити словом "учасників".
Враховано
Стаття 38. Загальні збори учасників
339.
Вищим органом управління банку є загальні збори учасників.


Вищим органом управління банку є загальні збори учасників.
340.
До компетенції загальних зборів банку належить прийняття рішень щодо:


До компетенції загальних зборів банку належить прийняття рішень щодо:
341.
1) визначення основних напрямів діяльності банку та затвердження планів і звітів про їх виконання;
-291-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
В пункті 1 частини 2 виключити слова "планів і".
Враховано
1) визначення основних напрямів діяльності банку та затвердження звітів про їх виконання;
342.
2) внесення змін та доповнень до статуту банку;


2) внесення змін та доповнень до статуту банку;
343.
3) зміни розміру акціонерного (пайового) капіталу банку;


3) зміни розміру статутного капіталу банку;
344.
4) призначення та звільнення голів та членів спостережної ради банку, ревізійної комісії;


4) призначення та звільнення голів та членів спостережної ради банку, ревізійної комісії;
345.
5) затвердження річних результатів діяльності банку, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів та висновків ревізійної комісії та зовнішнього аудитора;


5) затвердження річних результатів діяльності банку, включаючи його дочірні підприємства, затвердження звітів та висновків ревізійної комісії та зовнішнього аудитора;
346.
6) розподілу прибутку;


6) розподілу прибутку;
347.
7) припинення діяльності банку, призначення ліквідатора, затвердження ліквідаційного балансу.


7) припинення діяльності банку, призначення ліквідатора, затвердження ліквідаційного балансу.
348.
Статутом банку до компетенції загальних зборів учасників можуть бути віднесені інші питання. Повноваження, визначені пунктами 1-7 цієї статті, належать до виключної компетенції загальних зборів акціонерів. Інші повноваження загальних зборів учасників банку можуть бути делеговані до компетенції спостережній ради банку.


Статутом банку до компетенції загальних зборів учасників можуть бути віднесені інші питання. Повноваження, визначені пунктами 1-7 цієї статті, належать до виключної компетенції загальних зборів учасників. Інші повноваження загальних зборів учасників банку можуть бути делеговані до компетенції спостережній ради банку.
349.
Стаття 39. Спостережна рада банку


Стаття 39. Спостережна рада банку
350.
Спостережна рада банку обирається загальними зборами учасників з числа учасників банку або їх представників. Члени ради банку не можуть входити до складу правління (ради директорів) банку.
-292- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 1 статті 39 наприкінці доповнити текстом ", ревізійної комісії банку".
-293-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336))
По тексту законопроекту слова "рада банку" у всіх відмінках замінити словами "спостережна рада банку" у відповідних відмінках.
Враховано




Враховано
Спостережна рада банку обирається загальними зборами учасників з числа учасників банку або їх представників. Члени спостережної ради банку не можуть входити до складу правління (ради директорів) банку, ревізійної комісії банку.
351.
Спостережна рада банку здійснює такі функції:


Спостережна рада банку здійснює такі функції:
352.
1) призначає і звільняє голову та членів правління (ради директорів) банку;
-294- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Виключити в частині 2, пункт 1 статті 39.
Відхилено
1) призначає і звільняє голову та членів правління (ради директорів) банку;
353.
2) контролює діяльність правління (ради директорів) банку;


2) контролює діяльність правління (ради директорів) банку;
354.
3) визначає зовнішнього аудитора;


3) визначає зовнішнього аудитора;
355.
4) встановлює порядок проведення ревізій та контролю за фінансово-господарською діяльністю банку;


4) встановлює порядок проведення ревізій та контролю за фінансово-господарською діяльністю банку;
356.
5) приймає рішення щодо покриття збитків, формування фондів, необхідних для статутної діяльності банку;
-295- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 5 частини 2 статті 39 виключити слова "приймає рішення" та читати "надає пропозиції", а далі - по тексту.
Відхилено
5) приймає рішення щодо покриття збитків;


-296- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Пункт 5 та 7 абзацу 2-го належать до функцій правління (рада директорів). Тому їх треба перенести саме до статті яка стосується функцій виконавчого органу банку (рада директорів).
Частково враховано в ст.40

357.
6) приймає рішення щодо створення, реорганізації та ліквідації дочірніх підприємств, філій і представництв банку, затвердження їх статутів і положень;
-297- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 6 частини 2 виключити із статті 39 та доповнити даним пунктом статтю 38.
Відхилено
6) приймає рішення щодо створення, реорганізації та ліквідації дочірніх підприємств, філій і представництв банку, затвердження їх статутів і положень;
358.
7) затверджує умови оплати праці та матеріального стимулювання працівників банку;
-298- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 7 частини 2 статті 39 замінити слово "працівників" на слово "правління".
Враховано
7) затверджує умови оплати праці та матеріального стимулювання членів правління банку;
359.
8) готує пропозиції щодо питань, які виносяться на загальні збори учасників;


8) готує пропозиції щодо питань, які виносяться на загальні збори учасників;
360.
9) здійснює інші повноваження, делеговані загальними зборами учасників банку.


9) здійснює інші повноваження, делеговані загальними зборами учасників банку.
361.
Повноваження і порядок роботи спостережної ради банку визначається статутом банку чи положенням про раду банку, що затверджується загальними зборами учасників банку.


Повноваження і порядок роботи спостережної ради банку визначається статутом банку чи положенням про раду банку, що затверджується загальними зборами учасників банку.
362.
Стаття 40. Виконавчий орган банку


Стаття 40. Виконавчий орган банку
363.
Правління (рада директорів) банку є виконавчим органом банку, здійснює управління поточною діяльністю банку та несе відповідальність за ефективність його роботи у відповідності з принципами та порядком, встановленими статутом банку, рішеннями загальних зборів учасників і спостережної ради банку.


Правління (рада директорів) банку є виконавчим органом банку, здійснює управління поточною діяльністю банку ,формування фондів, необхідних для статутної діяльності банку та несе відповідальність за ефективність його роботи у відповідності з принципами та порядком, встановленими статутом банку, рішеннями загальних зборів учасників і спостережної ради банку.
364.
У межах своєї компетенції правління (рада директорів) діє від імені банку, підзвітне загальним зборам учасників та спостережній раді банку.


У межах своєї компетенції правління (рада директорів) діє від імені банку, підзвітне загальним зборам учасників та спостережній раді банку.
365.
Правління (рада директорів) банку діє на підставі положення, що затверджується загальними зборами учасників чи радою банку.


Правління (рада директорів) банку діє на підставі положення, що затверджується загальними зборами учасників чи спостережною радою банку.
366.
Голова правління (ради директорів) банку керує роботою виконавчого органу та має право представляти банк без довіреності.


Голова правління (ради директорів) банку керує роботою виконавчого органу та має право представляти банк без довіреності.
367.
Стаття 41. Ревізійна комісія


Стаття 41. Ревізійна комісія
368.
Ревізійна комісія здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю банку.


Ревізійна комісія здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю банку.
369.
Ревізійна комісія:


Ревізійна комісія:
370.
1) контролює дотримання банком законодавства України і нормативно-правових актів Національного банку України;


1) контролює дотримання банком законодавства України і нормативно-правових актів Національного банку України;
371.
2) отримує для попереднього розгляду звіти внутрішніх та зовнішніх аудиторів;
-299- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт 2 частини 2 статті 41 викласти в наступній редакції "попередній розгляд звітів внутрішніх та зовнішніх аудиторів та виявлення недоліків".
-300-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336))
Пункт 2 частини 2 викласти в редакції: "розглядає звіти внутрішніх та зовнішніх аудиторів та готує відповідні пропозиції".
Враховано редакційно




Враховано редакційно
2) розглядає звіти внутрішніх та зовнішніх аудиторів та готує відповідні пропозиції загальним зборам учасників;
372.
3) вносить на загальні збори акціонерів або раді банку пропозиції щодо будь-яких питань, віднесених до компетенції ревізійної комісії, які стосуються фінансової безпеки і стабільності банку та захисту інтересів клієнтів.


3) вносить на загальні збори учасників або спостережній раді банку пропозиції щодо будь-яких питань, віднесених до компетенції ревізійної комісії, які стосуються фінансової безпеки і стабільності банку та захисту інтересів клієнтів.
373.
Ревізійна комісія обирається загальними зборами акціонерів банку з числа акціонерів або їх представників. Ревізійна комісія підзвітна загальним зборам акціонерів банку.
-301- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У частині 2 статті 41 перше речення викласти в такій редакції:
"Ревізійна комісія обирається загальними зборами акціонерів банку з числа акціонерів або їх представників, але не менше Х% від їх загальної кількості".
Відхилено ,оскільки регулюється чинним законодавством
Ревізійна комісія обирається загальними зборами учасників банку з числа учасників або їх представників. Ревізійна комісія підзвітна загальним зборам учасників банку.
374.
До складу ревізійної комісії не можуть входити члени правління (ради директорів) банку.
-302- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Абзац 4 статті 41 викласти в наступній редакції "Членами ревізійної комісії не можуть бути особи, які є працівниками Банку."
Враховано
Членами ревізійної комісії не можуть бути особи, які є працівниками банку.


-303- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 4 статті 41 після слів "входити члени" доповнити текстом "спостережної ради банку,".
Враховано в ст.39.

375.
Ревізійна комісія здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності банку за дорученням загальних зборів акціонерів, спостережної ради банку, або на вимогу учасника (учасників), які володіють у сукупності більше 10 % голосів.


Ревізійна комісія здійснює перевірку фінансово-господарської діяльності банку за дорученням загальних зборів учасників, спостережної ради банку, або на вимогу учасника (учасників), які володіють у сукупності більше 10 % голосів.
376.
Ревізійна комісія має право залучати до ревізій та перевірок зовнішніх та внутрішніх експертів і аудиторів.


Ревізійна комісія має право залучати до ревізій та перевірок зовнішніх та внутрішніх експертів і аудиторів.
377.
Ревізійна комісія доповідає про результати ревізій та перевірок загальним зборам акціонерів чи спостережній раді банку. Ревізійна комісія складає висновки до звітів і балансів банку. Без висновку ревізійної комісії загальні збори учасників не мають права затверджувати фінансовий звіт банку.


Ревізійна комісія доповідає про результати ревізій та перевірок загальним зборам учасників чи спостережній раді банку. Ревізійна комісія складає висновки до звітів і балансів банку. Без висновку ревізійної комісії загальні збори учасників не мають права затверджувати фінансовий звіт банку.
378.
Члени ревізійної комісії можуть брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях спостережної ради та правління (ради директорів) банку.


Члени ревізійної комісії можуть брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях спостережної ради та правління (ради директорів) банку.
379.
Засідання ревізійної комісії проводяться по необхідності, але не менше одного разу на рік.


Засідання ревізійної комісії проводяться по необхідності, але не менше одного разу на рік.
380.
Позачергові засідання ревізійної комісії можуть скликатися спостережною радою банку чи за ініціативою акціонерів, які володіють більше 10 відсотками голосів. Рішення приймається більшістю голосів членів ревізійної комісії, при цьому утримуватися від голосування членам ревізійної комісії не дозволяється.
-304- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У передостанньому абзаці статті 41 виключити слова: "при цьому утримуватися від голосування членам ревізійної комісії не дозволяється".

Враховано
Позачергові засідання ревізійної комісії можуть скликатися спостережною радою банку чи за ініціативою акціонерів, які володіють більше 10 відсотками голосів.
Рішення приймається більшістю голосів членів ревізійної комісії.
381.
Повноваження і порядок роботи ревізійної комісії банку визначається статутом банку чи положенням про ревізійну комісію, що затверджується загальними зборами акціонерів банку або спостережною радою банку.
-305- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останні абзац статті 41 викласти у такій редакції:
"Повноваження і порядок роботи ревізійної комісії банку визначається положенням про ревізійну комісію, що затверджується загальними зборами акціонерів банку".
Враховано редакційно
Повноваження ревізійної комісії банку визначається статутом банку, а порядок її роботи - положенням про ревізійну комісію, що затверджується загальними зборами учасників/акціонерів/ банку.
382.
Стаття 42. Вимоги до керівників банків
-306- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
Стаття 42 виключити.
Відхилено
Стаття 42. Вимоги до керівників банків
383.
Керівниками банку є голова та члени ради банку, голова та члени правління(ради директорів), головний бухгалтер, керівники відокремлених структурних підрозділів банку.
-307- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Частину першу статті 42 після слів "голова" доповнити словами "…, його заступників" та після слів "головний бухгалтер" доповнити словами "…, його заступник".
Враховано
Керівниками банку є голова, його заступники та члени ради банку, голова ,його заступники та члени правління(ради директорів), головний бухгалтер,його застпник, керівники відокремлених структурних підрозділів банку.


-308- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Вимогу 1-у "... наявність вищої економічної, юридичної освіти чи освіти у галузі управління в залежності від займаної посади (ця вимога не застосовується до членів ради банку)", доповнити словами: "... або наукову ступінь в галузі економіки чи права, в випадку відсутності базової економічної чи юридичної освіти".
Відхилено

384.
Керівниками банку мають бути дієздатні фізичні особи, які відповідають наступним вимогам:


Керівниками банку мають бути дієздатні фізичні особи, які відповідають наступним вимогам:
385.
1. наявність вищої економічної, юридичної освіти чи освіти у галузі управління в залежності від займаної посади (ця вимога не застосовується до членів ради банку);


1. наявність вищої економічної, юридичної освіти чи освіти у галузі управління в залежності від займаної посади (ця вимога не застосовується до членів спостережної ради банку);
386.
2. стаж роботи у банківській системі за відповідним фахом не менше трьох років (ця вимога не застосовується до членів ради банку);
-309- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В пункті 3 замість слів "бездоганна ділова репутація" пропонується текст : "Не мати непогашеної судимості та мати три рекомендацій від керівників інших банків-резидентів".
Відхилено
2. стаж роботи у банківській системі за відповідним фахом не менше трьох років (ця вимога не застосовується до членів спостережної ради банку);
387.
3. бездоганна ділова репутація.


3. бездоганна ділова репутація.
388.
Банки зобов'язані інформувати Національний банк України про склад керівництва та зміни, що відбулися у складі керівників.
-310- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 4 слід доповнити словами: " Національний Банк України не має права не надати письмової згоди на призначення кандидатури на посаду голови правління (ради директорів), головного бухгалтера, коли забезпечені всі вимоги до керівників банку у відповідності з положеннями статті 42 цього Закону."
Відхилено

389.
Голова правління (ради директорів) та головний бухгалтер заступають на посаду після надання письмової згоди на це Національним банком України.


Голова правління (ради директорів) та головний бухгалтер заступають на посаду після надання письмової згоди на це Національним банком України.
390.
Голова правління (ради директорів) банку та головний бухгалтер повинні мати попередній досвід керівної роботи у банках, достатній для виконання обов'язків голови правління (ради директорів) чи головного бухгалтера.
-311-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Стаття 42 частина 5
Після слів "у банках" вилучити слова "достатній для виконання обов'язків голови правління (ради директорів) чи головного бухгалтера."
Враховано
Голова правління (ради директорів) банку та головний бухгалтер повинні мати попередній досвід керівної роботи у банках.
391.
Стаття 43. Обов'язки щодо захисту інтересів банку


Стаття 43. Обов'язки щодо захисту інтересів банку
392.
При виконанні своїх обов'язків у відповідності до вимог цього Закону, керівники банку зобов'язані діяти на користь банку та клієнтів і зобов'язані ставити інтереси банку вище власних.
-312- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 43 після слів "цього Закону" внести доповнення "голови правління (ради директорів), члени правління та", а далі - по тексту.
Відхилено
При виконанні своїх обов'язків у відповідності до вимог цього Закону, керівники банку зобов'язані діяти на користь банку та клієнтів і зобов'язані ставити інтереси банку вище власних.
393.
Зокрема, керівники банку зобов'язані:
-313- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 2 статті 43 слова "Зокрема, керівники банку зобов'язані" замінити словами "Вказані особи зобов'язані".
Відхилено
Зокрема, керівники банку зобов'язані:
394.
1. ставитися з відповідальністю до виконання своїх службових обов'язків;


1. ставитися з відповідальністю до виконання своїх службових обов'язків;
395.
2. приймати рішення в межах компетенції та знань;
-314- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Пункт 2 частини другої статті 43 доповнити словами "у суворій відповідності до цього Закону та інших нормативних актів;"
Відхилено
2. приймати рішення в межах наданих повноважень;


-315- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 2 частини 2 статті 43 вилучити текст "та знань".
Враховано частково



-316- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 2 пункту 2 статті 43 замінити слова "компетенції та знань" на "наданих повноважень".
Враховано

396.
3. не використовувати службове становище у власних потребах.
-317- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 2 пункту 3 статті 43 в кінці речення поставити одну крапку.
Враховано
3. не використовувати службове становище у власних потребах.
397.
Стаття 44. Управління ризиками


Стаття 44. Управління ризиками
398.
Банк зобов'язаний організувати роботу із забезпечення контролю, аналізу та управління ризиками.
-318- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Перший абзац статті 44 викласти в такій редакції:
"Банк зобов'язаний організувати роботу із забезпечення контролю, аналізу та управління ризиками шляхом створення постійно діючого підрозділу з питань аналізу та управління ризиками".

Враховано редакційно

399.
Створений банком постійно діючий підрозділ з питань аналізу та управління ризиками має відповідати за встановлення лімітів щодо окремих операцій, лімітів ризиків контрпартнерів, країн контрпартнерів, структури балансу у відповідності до рішень правління (ради директорів) з питань політики щодо ризиковості та прибутковості діяльності банку.
-319- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Доповнити ч. 2 статті 44 реченням такого змісту: "В разі допущення збитків від проведення ризикових операцій, банки зобов'язані покривати їх за рахунок сформованих резервів на покриття можливих втрат за активними операціями".
Враховано в ст. 36
Банк створює постійно діючий підрозділ з питань аналізу та управління ризиками , що має відповідати за встановлення лімітів щодо окремих операцій, лімітів ризиків контрпартнерів, країн контрпартнерів, структури балансу у відповідності до рішень правління (ради директорів) з питань політики щодо ризиковості та прибутковості діяльності банку.
400.
Для забезпечення додаткових заходів з метою управління ризиками банки мають створювати постійно діючі комісії, зокрема:
-320-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
В ст.44 слово "комісію" замінити на слово "комітет" та слова "приймає рішення" замінити на слова "готує пропозиції"
Враховано
Для забезпечення додаткових заходів з метою управління ризиками банки мають створювати постійно діючий комітет, зокрема:
401.
1. кредитну комісію, яка щомісячно оцінює якість активів банку та приймає рішення щодо формування резервів на покриття можливих збитків від їх знецінення;


1. кредитний комітет, який щомісячно оцінює якість активів банку та готує пропозиції щодо формування резервів на покриття можливих збитків від їх знецінення;
402.
2. комісію з питань управління активами та пасивами, яка щомісячно розглядає собівартість пасивів та прибутковість активів і приймає рішення щодо політики відсоткової маржі, розглядає питання відповідності строковості активів та пасивів та надає відповідним підрозділам банку рекомендації щодо усунення виникаючих розбіжностей у часі;


2. комітет з питань управління активами та пасивами, який щомісячно розглядає собівартість пасивів та прибутковість активів і приймає рішення щодо політики відсоткової маржі, розглядає питання відповідності строковості активів та пасивів та надає відповідним підрозділам банку рекомендації щодо усунення виникаючих розбіжностей у часі;
403.
3. тарифну комісію, яка щомісячно аналізує співвідношення собівартості послуг та ринкової конкурентоспроможності існуючих тарифів, відповідає за політику банку з питань операційних заходів.


3. тарифний комітет, який щомісячно аналізує співвідношення собівартості послуг та ринкової конкурентоспроможності існуючих тарифів, відповідає за політику банку з питань операційних доходів.
404.
Окрім цього, банки мають самостійно вирішувати і створювати органи управління фінансовими ризиками з метою забезпечення сприятливих фінансових умов захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.
-321- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 4 першої частини статті 44 вилучити повністю.

Відхилено
Окрім цього, банки мають самостійно вирішувати і створювати органи управління фінансовими ризиками з метою забезпечення сприятливих фінансових умов захисту інтересів вкладників та інших кредиторів.
405.
Стаття 45. Внутрішній контроль та аудит
-322-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
По тексту статті слова "служба внутрішнього контролю" замінити словами "служба внутрішнього аудиту".

-323- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Розробники законопроекту змішують поняття контроль та аудит, тому статтю 45 слід викласти в наступній редакції:
Стаття 45. Внутрішній аудит.
Враховано





Частково враховано
Стаття 45. Внутрішній аудит
406.
Банки створюють службу внутрішнього аудиту, яка є органом оперативного контролю правління (ради директорів) банку.
Банки створюють службу внутрішнього аудиту, яка складається із відповідальних працівників банку,

Банки створюють службу внутрішнього аудиту, яка є органом оперативного контролю правління (ради директорів) банку.
407.
Служба внутрішнього аудиту виконує такі функції:
призначених на посаду аудитора наказом керівництва банку.Служба внутрішнього

Служба внутрішнього аудиту виконує такі функції:
408.
1) наглядає за поточною діяльністю банку;
аудиту здійснює наступні функції:

1) наглядає за поточною діяльністю банку;
409.
2) контролює дотримання законів, нормативно-правових актів Національного банку України та рішень органів управління банку;
1. аудит поточної діяльності банку;


2) контролює дотримання законів, нормативно-правових актів Національного банку України та рішень органів управління банку;
410.
3) перевіряє результати поточної фінансової діяльності банку;
2. аудит дотримання законів, нормативних актів Національного банку України та рішень вищих органів управління банку;

3) перевіряє результати поточної фінансової діяльності банку;
411.
4) аналізує інформацію та відомості про діяльність банку, професійну діяльність її працівників, випадки перевищення повноважень посадовими особами банку;
3. аудит результатів фінансової діяльності банку;


4) аналізує інформацію та відомості про діяльність банку, професійну діяльність її працівників, випадки перевищення повноважень посадовими особами банку;
412.
5) надає висновки та рекомендації за результатами перевірок;
4. аналіз інформації та відомостей про діяльність банку, професійну діяльність її працівників, перевищення повноважень посадовими особами банку;

5) надає Правлінню висновки та пропозиції за результатами перевірок;
413.
6) інші функції, пов'язані з наглядом та контролем за діяльністю банку.
5. надання висновків та рекомендацій внесення пропозицій щодо покращання діяльності банку за результатами аудиту та аналізу інформації; 6. інші функції, пов'язані з аудитом діяльності банку.

6) інші функції, пов'язані з наглядом та контролем за діяльністю банку.
414.
Служба внутрішнього аудиту підпорядковується правлінню (раді директорів) банку та звітує перед ним, діє на підставі положення, затвердженого правлінням (радою директорів).
Внутрішній аудит підпорядковується правлінню (раді директорів) або раді банку, звітує перед ними відповідно до установчих документів банку та діє на підставі положення, затвердженого правлінням (радою директорів).

Служба внутрішнього аудиту підпорядковується правлінню (раді директорів) банку та звітує перед ним, діє на підставі положення, затвердженого правлінням (радою директорів).
415.
Служба внутрішнього контролю має право ознайомлення з усією документацією банку та спостереження і нагляду за діяльністю будь-якого підрозділу банку. Служба внутрішнього контролю уповноважена вимагати письмових пояснень окремих посадових осіб банку щодо виявлених недоліків у роботі.
Служба внутрішнього аудиту має право ознайомлення з усією документацією банку, має право на спостереження та нагляду за діяльністю будь-якого підрозділу банку. Служба внутрішнього аудиту уповноважена вимагати письмових пояснень окремих посадових осіб банку щодо виявлених недоліків у роботі. Служба внутрішнього аудиту не несе відповідальності і не має влади щодо операцій, за якими він здійснює аудит.

Служба внутрішнього аудиту має право ознайомлення з усією документацією банку та спостереження і нагляду за діяльністю будь-якого підрозділу банку. Служба внутрішнього аудиту уповноважена вимагати письмових пояснень окремих посадових осіб банку щодо виявлених недоліків у роботі.
416.
Кандидатура керівника служби внутрішнього аудиту погоджується із Національним банком України.
Працівники служби внутрішнього аудиту при призначенні на посаду підписують зобов'язання про нерозголошення інформації щодо діяльності банку та збереження банківської таємниці відповідно до вимог глави 10 цього Закону".

Кандидатура керівника служби внутрішнього аудиту погоджується із Національним банком України.
417.
Служба внутрішнього аудиту не несе відповідальності і не має влади щодо операцій, за якими вона здійснює аудит.
-324- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428, )АУБ
Частину 6 статті 45 викласти в наступній редакції:
"Служба внутрішнього аудиту несе відповідальність за адекватну оцінку систем внутрішнього контролю, однак відповідальність за впровадження та забезпечення ефективності системи внутрішнього контролю покладається на керівництво банку.
Враховано по суті
Служба внутрішнього аудиту не несе відповідальності і не має владних повноважень щодо операцій, за якими вона здійснює аудит.

Служба внутрішнього аудиту несе відповідальність за обсяги та достовірність звітів Правління щодо питань віднесених до її компетенції, визначених цим Законом.


-325- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У передостанньому абзаці статті 45 слово "влади" замінити на слова "владних повноважень".
Враховано

418.
Працівники служби внутрішнього контролю при призначенні на посаду підписують зобов'язання про нерозголошення інформації щодо діяльності банку та збереження банківської таємниці відповідно до вимог глави 10 цього Закону.
-326- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В останньому абзаці статті 45 слово "контролю" замінити на слово "аудиту".

Враховано
Працівники служби внутрішнього аудиту при призначенні на посаду підписують зобов'язання про нерозголошення інформації щодо діяльності банку та збереження банківської таємниці відповідно до вимог глави 10 цього Закону.
419.
Стаття 46. Обов'язки щодо інформування Національного банку України


Стаття 46. Обов'язки щодо інформування Національного банку України
420.
Правління (рада директорів) банку зобов'язане негайно інформувати Національний банк України про наступне:
-327- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 46 виключити термін "негайно". Конкретизувати його.
Враховано
Правління (рада директорів) банку зобов'язане протягом 3-х робочих днів інформувати Національний банк України про наступне:
421.
1) звільнення керівника (керівників) банку та призначення на керівну посаду іншої особи;


1) звільнення керівника (керівників) банку та про кандидатуру на призначення на цю посаду;
422.
2) зміну юридичної адреси і місцезнаходження банку та його відособлених структурних підрозділів;
-328- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункт 2 частини 1 статті 46 слово "відособлених" замінити словом "відокремлених". Аналогічно у всьому тексті закону.
Враховано
2) зміну юридичної адреси і місцезнаходження банку та його відокремлених структурних підрозділів;
423.
3) протиправні дії з боку керівництва, працівників чи власників істотної участі, які можуть призвести до значних матеріальних втрат;
-329- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Виключити пункт 3 статті 46.

Враховано



-330- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Пункт 3 " протиправні дії з боку керівництва, працівників чивласників істотної участі, які можуть призвести до значних матеріальних втрат", виключити з тексту , оскільки вказане є "правом", але не "зобов'язанням".
2-й абзац: "Національний банк України має право визначити перелік іншої інформації, яку банки зобов'язані своєчасно надавати" з тексту Закону виключити, тому що всю інформацію яку НБУ хоче мати від керівники банку як обов'язкову слід включити в закон . Тим більше, що НБУ має право законодавчої ініціативи. В зв'язку з чим, останній абзац цієї статті слід викласти в наступній редакції: "Національний банк України не має права визначити перелік іншої інформації, яку банки зобов'язані своєчасно надавати, окрім видів інформації встановленої цим законом."
Абзац 4 : "Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення напрямів діяльності, операцій, визначених пунктами 1-4 частини третьої цієї статті. Дозвіл надається, якщо: .." слід викласти в наступній редакції: "Національний банк України надає дозвіл на здійснення напрямів діяльності, операцій, визначених пунктами 1-4 частини третьої цієї статті якщо: .." (далі за текстом)
Враховано частково

424.
4) втрати на суму, що перевищує 15 % капіталу банку;
-331- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 46 пункти 4 та 5 виключити.
Відхилено
4) втрати на суму, що перевищує 15 % капіталу банку;
425.
5) падіння рівня капіталу банку до рівня, нижчого за рівень нормативного капіталу;



5) падіння рівня капіталу банку до рівня, нижчого за рівень регулятивного капіталу;
426.
6) наявності хоча б однієї з підстав для призначення тимчасового адміністратора чи ліквідатора;


6) наявності хоча б однієї з підстав для призначення тимчасового адміністратора чи ліквідатора;
1) 4
7) припинення банківської діяльності.
-332-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336))
Частину 1 доповнити новим пунктом в такій редакції: "пред`явлення обвинувачення у вчиненні корисливого злочину керівнику банку, фізичній особі-власнику істотної участі або представнику юридичної особи-власнику істотної участі" (що узгоджуватиметься з нормами частини 3 статті 73 законопроекту).
Доповнити частину 1 пунктом: "здійснення інвестиції, якщо її розмір становить більше 10 % капіталу банку".
Враховано
припинення банківської діяльності;
пред`явлення обвинувачення у вчиненні корисливого злочину керівнику банку, фізичній особі-власнику істотної участі або представнику юридичної особи-власнику істотної участі.
428.
Національний банк України має право визначити перелік іншої інформації, яку банки зобов'язані своєчасно надавати.

Неподання або несвоєчасне подання інформації, зазначеної у цій статті, є підставою для тимчасового відсторонення відповідної посадової особи від роботи або накладення штрафу.
-333- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 2 статті 46 вилучити.

-334-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336))
Частину 3 виключити як недоцільну в цій статті, оскільки заходи впливу передбачені окремою статтею законопроекту.
Відхилено



Враховано
Національний банк України має право визначити перелік іншої інформації, що є важливою для цілей банківського нагляду.


-335- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В останній частині статті 46 початок речення викласти у такому вигляді:
"Неподання у визначені терміни або", а далі - по тексту.
Відхилено



-336- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Виключити останній абзац:
"Національний банк України має право встановити спеціальні вимоги, включаючи вимоги щодо підвищення рівня нормативного капіталу банку чи інших економічних нормативів, відносно певного виду діяльності, передбаченого у цій статті".
Враховано по суті

429.
Глава 8. Вимоги до діяльності банку


Глава 8. Вимоги до діяльності банку
430.
Стаття 47. Банківські операції


Стаття 47. Банківські операції
431.
На підставі банківської ліцензії банки мають право здійснювати такі банківські операції:


На підставі банківської ліцензії банки мають право здійснювати такі банківські операції:
432.
1)приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб;
-337- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт І частини 1 статті 47 викласти в такій редакції:
"1) прийом та видачу вкладів (депозитів)".
Відхилено
1)приймання вкладів (депозитів) від юридичних і фізичних осіб;
433.
2)відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них;


2)відкриття та ведення поточних рахунків клієнтів і банків-кореспондентів, у тому числі переказ грошових коштів з цих рахунків за допомогою платіжних інструментів та зарахування коштів на них;
434.
3)розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.



3)розміщення залучених коштів від свого імені, на власних умовах та на власний ризик.
435.
Банк, окрім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:
-338- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Перше речення ч. 2 статті 47 доповнити наступним: "... які в свою чергу мають право делегувати ці права підвідомчим філіям, представництвам".
Відхилено, оскільки регулюється цивільним законодавством
Банк, окрім перелічених у частині першій цієї статті операцій, має право здійснювати такі операції та угоди:
436.
1)операції з валютними цінностями;


1)операції з валютними цінностями;
437.
2)емісія власних цінних паперів;


2)емісія власних цінних паперів;
438.
3)організація купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;


3)організація купівлі та продажу цінних паперів за дорученням клієнтів;
439.
4)здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг);


4)здійснення операцій на ринку цінних паперів від свого імені (включаючи андеррайтинг);
440.
5)надання гарантій і поручительств та інших зобов'язань за третіх осіб, які передбачають їх виконання у грошовій формі;


5)надання гарантій і поручительств та інших зобов'язань за третіх осіб, які передбачають їх виконання у грошовій формі;
441.
6)придбання права вимоги на виконання зобов'язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог та прийом платежів (факторинг);


6)придбання права вимоги на виконання зобов'язань у грошовій формі за поставлені товари чи надані послуги, приймаючи на себе ризик виконання таких вимог та прийом платежів (факторинг);
442.
7)фінансовий лізинг;
-339- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
У пункті 7 частини другої статті 47 слова "фінансовий лізинг" замінити на "лізинг".
Враховано
7) лізинг;
443.
8)послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів;


8)послуги з відповідального зберігання та надання в оренду сейфів для зберігання цінностей та документів;
444.
9)випуск, купівля, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;


9)випуск, купівля, продаж і обслуговування чеків, векселів та інших оборотних платіжних інструментів;
445.
10)випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток;


10)випуск банківських платіжних карток і здійснення операцій з використанням цих карток;
446.
11)надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.


11)надання консультаційних та інформаційних послуг щодо банківських операцій.
447.
Операції, визначені пунктами 1-3 частини першої цієї статті відносяться до виключно банківських операцій, здійснювати які у сукупності дозволяється тільки юридичним особам, які мають банківську ліцензію. Інші юридичні особи мають право здійснювати операції, визначені пунктами 2-3 частини першої цієї статті, на підставі ліцензії на здійснення окремих банківських операцій, а інші операції та угоди, передбачені цією статтею, можуть здійснювати без ліцензії Національного банку України у порядку, визначеному законодавством.
-340- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У другій частині статті 47 додати абзац:
"операції з дорогоцінними металами та коштовним камінням".

-341-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
З частини 3 виключити слова "без ліцензії Національного банку України".

Відхилено





Враховано
Операції, визначені пунктами 1-3 частини першої цієї статті відносяться до виключно банківських операцій, здійснювати які у сукупності дозволяється тільки юридичним особам, які мають банківську ліцензію. Інші юридичні особи мають право здійснювати операції, визначені пунктами 2-3 частини першої цієї статті, на підставі ліцензії на здійснення окремих банківських операцій, а інші операції та угоди, передбачені цією статтею, можуть здійснювати у порядку, визначеному законами України.
448.
За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:
-342- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пропонуємо доповнити частину 4 статті 47 такими пунктами:
"-здійснювати випуск, обіг, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї;
-перевезення грошово-валютних цінностей та інкасація грошових коштів;
-здійснення розрахунків за дорученням клієнтів;
-інші операції."
Враховано частково
За умови отримання письмового дозволу Національного банку України банки також мають право здійснювати такі операції:
449.
1) здійснення інвестицій в статутні фонди та акції інших юридичних осіб;


здійснення інвестицій в статутні фонди та акції інших юридичних осіб;
здійснення випуску, обігу, погашення (розповсюдження) державної та іншої грошової лотереї;
3) перевезення валютних цінностей та інкасація коштів;
450.
2)операції за дорученням клієнтів або від свого імені:


4)операції за дорученням клієнтів або від свого імені:
451.
-з інструментами грошового ринку;


-з інструментами грошового ринку;
452.
-з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;


-з інструментами, що базуються на обмінних курсах та відсотках;
453.
-з фінансовими ф'ючерсами та опціонами.


-з фінансовими ф'ючерсами та опціонами.
454.
3)довірче управління грошовими коштами та цінними паперами по договору з юридичними та фізичними особами;


5)довірче управління коштами та цінними паперами по договору з юридичними та фізичними особами;
455.
4)діяльність у якості депозитарія і реєстратора.
-343- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт 4 частини четвертої статті 47 викласти наступним чином:
''4) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів".
Враховано
6) депозитарну діяльність і діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів


-344- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 4 частини 4 статті 47 слова "діяльності у якості депозитарію" замінити на слова "діяльності у якості зберігача".
Враховано по суті

456.
Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1-4 частини третьої цієї статті. Дозвіл надається, якщо:
-345-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
В частині 5 ст.47 слово "третьої" замінити на слово "другої" і далі за текстом.
Враховано
Національний банк України встановлює порядок надання банкам дозволу на здійснення операцій, визначених пунктами 1-4 частини другої цієї статті. Дозвіл надається, якщо:
457.
1. рівень нормативного капіталу банку відповідає вимогам Національного банку України, що підтверджується незалежним аудитором;


1. рівень регулятивного капіталу банку відповідає вимогам Національного банку України, що підтверджується незалежним аудитором;
458.
2. банк не є об'єктом застосування заходів впливу;


2. банк не є об'єктом застосування заходів впливу;
459.
3. банком подано план, за яким він буде здійснювати таку діяльність, і цей план схвалений Національним банком України;


3. банком подано план, за яким він буде здійснювати таку діяльність, і цей план схвалений Національним банком України;
460.
4. Національний банк України дійшов висновку, що банк має достатні фінансові можливості і відповідних спеціалістів для здійснення такої діяльності.


4. Національний банк України дійшов висновку, що банк має достатні фінансові можливості і відповідних спеціалістів для здійснення такої діяльності.
461.
Банк має право здійснювати інші угоди згідно із законодавством України


Банк має право здійснювати інші угоди згідно із законодавством України
462.
Національний банк України має право встановити спеціальні вимоги, включаючи вимоги щодо підвищення рівня нормативного капіталу банку чи інших економічних нормативів, відносно певного виду діяльності, передбаченого у цій статті.
-346- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статтю 47 доповнити частиною:
"Філії та структурні підрозділи банку здійснюють названі операції на підставі наданих їм дозволів у встановленому порядку".
-347-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Стаття 47 доповнити новою частиною:
Комерційні банки самостійно встановлюють процентні ставки по своїх операціях.
Відхилено ,оскільки регулюється цивільним законодавством




Враховано редакційно
Національний банк України має право встановити спеціальні вимоги, включаючи вимоги щодо підвищення рівня регулятивного капіталу банку чи інших економічних нормативів, відносно певного виду діяльності, передбаченого у цій статті.


Комерційні банки самостійно встановлюють процентні ставки та комісійну винагороду по своїх операціях.
463.
Стаття 48. Обмеження щодо діяльності банків


Стаття 48. Обмеження щодо діяльності банків
464.
Банкам забороняється діяльність у сфері матеріального виробництва, торгівлі та страхування, крім виконання функцій страхового посередника.
-348- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
До статті перейшло з попередньої редакції Закону некоректне формулювання щодо заборони діяльності у сфері матеріального виробництва, торгівлі та страхування.
Враховуючи викладене, пропоную доповнити абзац 1-й такими словами: "за винятком реалізації заставного, зайвого, зношеного, морально застарілого майна банку", а в другому абзаці цифру "10%" замінити на "25%".
-349-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Частину 1 після слова "торгівлі" доповнити словами "крім реалізації пам`ятних, ювілейних і інвестиційних монет" та доповнити новою частиною в редакції:
Спеціалізованим банкам (за винятком ощадного) забороняється залучати вклади (депозити) від фізичних осіб в обсягах, що перевищують 5% капіталу банку. .
Враховано частково











Враховано
Банкам забороняється діяльність у сфері матеріального виробництва, торгівлі /за винятком реалізації пам`ятних, ювілейних і інвестиційних монет/ та страхування, крім виконання функцій страхового посередника.

Спеціалізованим банкам (за винятком ощадного) забороняється залучати вклади (депозити) від фізичних осіб в обсягах, що перевищують 5% капіталу банку.
465.
Банк може мати у власності нерухоме майно загальною вартістю не більше 10% нормативного капіталу. Це обмеження не поширюється на майно, яке забезпечує технологічне здійснення банківських функцій, яке перейшло банку у власність на підставі реалізації прав заставодержателя відповідно до умов договору застави або набуте банком з метою запобігання збиткам, за умови, що таке майно має бути відчужено банком на протязі одного року з моменту набуття права власності на нього.
-350- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 2 статті 48 перше речення доповнити словами: "крім приміщень, що використовуються у банківській діяльності".
-351-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336)
Стаття 48 частина 2
Після слів "не більше" слово "10%" замінити на слово "25%" , а слова "нормативного капіталу" замінити на слова "капітал банку"
Враховано редакційно




Враховано

Банк може мати у власності нерухоме майно загальною вартістю не більше 25% капіталу банку. Це обмеження не поширюється на :
- приміщення , яке забезпечує технологічне здійснення банківських функцій;
- на майно, яке перейшло банку у власність на підставі реалізації прав заставодержателя відповідно до умов договору застави;
- на майно набуте банком з метою запобігання збиткам, за умови, що таке майно має бути відчужено банком на протязі одного року з моменту набуття права власності на нього.


-352- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В другому реченні частини 2 статті 48 виключити все після слів "запобігання збиткам".
Враховано по суті



-353- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 48 збільшити відсоток нерухомого майна до 15 відсотків нормативного капіталу у зв'язку із проблемами, пов'язаними з реалізацією майна, не ставлячи вимог до строку реалізації.
Враховано по суті

466.
Стаття 49. Кредитні операції


Стаття 49. Кредитні операції
467.
Як кредитні у цій статті розглядаються операції, перелічені у пункті 3 частини 1 та у пунктах 3-5 частини 2 статті 47 цього Закону.
-354-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Стаття 49 частина 1
Після слів "у пунктах" цифри "3-5" замінити на цифри "5-7"
Враховано по суті
Як кредитні у цій статті розглядаються операції, перелічені у пункті 3 частини 1 та у пунктах 3-7 частини 2 статті 47 цього Закону.
468.
Для проведення спільного фінансування банки можуть укладати угоди про консорціумне кредитування. В рамках такої угоди банки-учасники встановлюють умови надання кредиту та призначають банк, відповідальний за виконання угоди. Банкиучасники несуть ризик по наданому кредиту пропорційно до внесених у консорціум коштів.


Для проведення спільного фінансування банки можуть укладати угоди про консорціумне кредитування. В рамках такої угоди банки-учасники встановлюють умови надання кредиту та призначають банк, відповідальний за виконання угоди. Банкиучасники несуть ризик по наданому кредиту пропорційно до внесених у консорціум коштів.
469.
Банк зобов'язаний мати підрозділ, функціями якого є надання та управління операціями, пов'язаними з кредитуванням.
-355-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Стаття 49 частина 3
Після слова "надавати" доповнити слово "кредити" .
Враховано редакційно
Банк зобов'язаний мати підрозділ, функціями якого є надання кредитів та управління операціями, пов'язаними з кредитуванням.
470.
Банкам забороняється прямо чи опосередковано надавати кредити для придбання власних цінних паперів чи використовувати для забезпечення кредитів цінні папери власної емісії.
-356- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428) АУБ
У абзац 4 статті 49 виключити слова"... чи використовувати для забезпечення кредитів цінні папери власної емісії", (крім акцій банку).
Враховано по суті
Банкам забороняється прямо чи опосередковано надавати кредити для придбання власних цінних паперів. Використання цінних паперів власної емісії для забезпечення кредитів можливе з дозволу Національного банку України.


-357- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У частині 4 статті 49 слова "власності емісії" замінити на слова "власного випуску".
Враховано по суті



-358- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 4-й "Банкам забороняється прямо чи опосередковано надавати кредити для придбання власних акцій, цінних паперів чи використовувати для забезпечення кредитів акції, цінні папери власної емісії", слід розділити на два абзаци наступного змісту:
"Банкам забороняється прямо чи опосередковано надавати кредити для придбання власних акцій цінних паперів" та "Банкам дозволяється для забезпечення гарантій повернення отриманих ним позичок використовувати як об'єкт застави акції та цінні папери власної емісії, що стали власністю самого банку в результаті акту купівлі-продажу".
Враховано по суті

471.
Банк зобов'язаний при наданні кредитів дотримуватись основних принципів кредитування, у тому числі перевіряти кредитоспроможність позичальників та наявність забезпечення кредитів, дотримуватись встановлених Національним банком України вимог щодо концентрації ризиків.
-359- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Виключити в 5-му абзаці статті 49 слова "... та наявність забезпечення кредитів"

Відхилено
Банк зобов'язаний при наданні кредитів дотримуватись основних принципів кредитування, у тому числі перевіряти кредитоспроможність позичальників та наявність забезпечення кредитів, дотримуватись встановлених Національним банком України вимог щодо концентрації ризиків.
472.
Банк не може надавати кредити під процент, ставка якого нижча процентної ставки за кредитами, які бере сам банк, і процентної ставки, що виплачується ним по депозитах. Виняток можна робити лише у разі, якщо при здійсненні такої операції банк не матиме збитків.
-360- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Абзац 6 статті 49 виключити.

Відхилено
Банк не може надавати кредити під процент, ставка якого нижча процентної ставки за кредитами, які бере сам банк, і процентної ставки, що виплачується ним по депозитах. Виняток можна робити лише у разі, якщо при здійсненні такої операції банк не матиме збитків.


-361- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
В статті 49 з абзацу 6 виключити останнє речення.
Відхилено



-362- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 6 статті 49 вилучити друге речення.
Відхилено



-363- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 6 статті 49 слово "бланкові" замінити словом "банкові".
Відхилено



-364- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 6 статті 49 викласти в наступній редакції:
"Банк не може надавати кредити під відсотки, які є нижчими, ніж собівартість залучених коштів, якщо загальним результатом від операцій з кредитування є збиток".
Відхилено



-365- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 6-ї викласти у наступній редакції:
"Банк, як правило, надає кредити під процент, ставка якого не нижче процентної ставки за кредитами, які бере сам банк, і процентної ставки, що виплачується ним по депозитам ."
Відхилено

473.
Банк має право видавати бланкові кредити.
-366- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Абзац 7 статті 49 виключити.
-367-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Викласти в такій редакції :
Банк має право видавати бланкові кредити за умов дотримання економічних нормативів.
Відхилено

Враховано
Банк має право видавати бланкові кредити за умов дотримання економічних нормативів.


-368- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
В статті 49 доповнити абзац 7 реченням такого змісту: "Резерв для відшкодування можливих втрат за бланковими кредитами нараховується в повній сумі за рахунок прибутку банку після оподаткування і виплати дивідендів".
Відхилено

474.
Надання безпроцентних кредитів забороняється за винятком передбачених законом випадків.
-369- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Статтю 49 доповнити новим пунктом такого змісту:
"Наказ про примусову оплату боргового зобов'язання є обов'язковим до виконання клієнтами банку і є документом на здійснення безспірного стягнення".
Враховано по суті
Надання безпроцентних кредитів забороняється за винятком передбачених законом випадків.
У разі несвоєчасного погашення кредиту або відсотків за його користування банк має право видавати наказ про примусову оплату боргового зобов'язання ,якщо це передбачено угодою.


-370- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Виключити останній абзац статті 49.
Відхилено



-371-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Стаття 49 доповнити новою частиною :
У разі несвоєчасного погашення кредиту або відсотків за його користування банк має право видавати наказ про примусову оплату боргового зобов'язання ,якщо це передбачено угодою.
Враховано

475.
Стаття 50. Інвестиції банків
-372- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Назву статті 50 викласти в наступній редакції "Прямі інвестиції банків" .
Враховано
Стаття 50. Прямі інвестиції банків
476.
Банки здійснюють інвестиції та операції з цінними паперами відповідно до законодавства України про цінні папери, інвестиційну діяльність, та у відповідності з нормативними актами Національного банку України.
-373- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Частину 1 статті 50 доповнити словами "та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку".
Враховано по суті
Банки здійснюють прямі інвестиції та операції з цінними паперами відповідно до законодавства України про цінні папери, інвестиційну діяльність, та у відповідності з нормативно-правовими актами Національного банку України.


-374- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 50 слова "до законодавства України про цінні папери, інвестиційну діяльність" замінити словами: "до Законів України, що регулюють дані питання", а далі - по тексту.
Відхилено



-375- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 1 викласти в наступній редакції: "Банки здійснюють прямі інвестиції відповідно до чинного законодавства України"
Враховано редакційно

477.
Банки мають право здійснювати інвестиції лише на підставі письмового дозволу Національного банку України, який надається відповідно до правил, встановлених статтею 47 цього Закону.



Банки мають право здійснювати інвестиції лише на підставі письмового дозволу Національного банку України, який надається відповідно до правил, встановлених статтею 47 цього Закону.
478.
Банк має право здійснити інвестицію без письмового дозволу Національного банку у разі, якщо:


Банк має право здійснити інвестицію без письмового дозволу Національного банку у разі, якщо:
479.
1. інвестиція в будь-яку юридичну особу складає не більше ніж 5 % нормативного капіталу банку;
-376-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Слово "нормативний" по тексту міняємо на слово "регулятивний"
Враховано
1. інвестиція в будь-яку юридичну особу складає не більше ніж 5 % регулятивного капіталу банку;
480.
2. юридична особа, в яку здійснюється інвестиція, веде виключно діяльність з надання фінансових послуг;


2. юридична особа, в яку здійснюється інвестиція, веде виключно діяльність з надання фінансових послуг;
481.
3. нормативний капітал банку повністю відповідає вимогам, встановленим нормативними актами Національного банку України для інвестицій.


3. регулятивний капітал банку повністю відповідає вимогам для інвестицій, встановленим нормативно-правовими актами Національного банку України.
482.
Порядок інформування про здійснення інвестиції, зазначеної у частині 3 цієї статті, встановлює Національний банк України.


Порядок інформування про здійснення інвестиції, зазначеної у частині 3 цієї статті, встановлює Національний банк України.
483.
Банку забороняється інвестувати кошти в підприємство, статутом якого передбачена повна відповідальність його власників.
-377- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 5 статті 50 після тексту "підприємство" додати текст ", установу".
Враховано
Банку забороняється інвестувати кошти в підприємство, установу статутом якого передбачена повна відповідальність його власників.
484.
Пряма чи опосередкована участь банку у капіталі будь-якого підприємства не повинна перевищувати 15 відсотків капіталу банку. Сукупні інвестиції банку не повинні перевищувати 60 відсотків розміру його власних коштів.
-378- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 6 статті 50 після тексту "підприємства" доповнити текстом ", установи".
Враховано
Пряма чи опосередкована участь банку у капіталі будь-якого підприємства, установи не повинна перевищувати 15 відсотків капіталу банку. Сукупні інвестиції банку не повинні перевищувати 60 відсотків розміру його власних коштів.
485.
Це обмеження не застосовується у разі, якщо:


Це обмеження не застосовується у разі, якщо:
486.
1. акції та інші цінні папери придбанні банком у зв'язку з реалізацією права заставодержателя і банк не утримує їх більше одного року;
-379- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 6 у пунктах 1 та 3 статті 50 необхідно зняти обмеження відносно строку реалізації акцій як предмета заставленого майна, враховуючи складнощі, пов'язані з реалізацією цінних паперів.
Відхилено
1. акції та інші цінні папери придбанні банком у зв'язку з реалізацією права заставодержателя і банк не утримує їх більше одного року;
487.
2. банком з метою створення фінансової холдингової групи придбані акції, емітентом яких є інший банк;


2. банком з метою створення фінансової холдингової групи придбані акції, емітентом яких є інший банк;
488.
3. цінні папери знаходяться у тимчасовому (не більше одного року) володінні банку, який отримав їх в результаті андеррайтингу.
-380- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 3 частини 7 статті 50 слова "у тимчасовому (не більше одного року) володінні банку" замінити на слова "у власності банку не більше одного року".
Враховано
3. цінні папери знаходяться у власності банку не більше одного року, який отримав їх в результаті андеррайтингу.


-381- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Доповнити абзацом наступного змісту:
"Банки забезпечують таємницю про суми залишків та рух коштів на рахунках клієнтів".
-382-Н.д.ГубськийБ.В.(Реєстр.картка №443)
Доповнити новим 4 пунктом та новою частиною в такій редакції:
4.акції та інші цінні папери придбані банком за рахунок та від імені своїх клієнтів.
Вимоги частин 2 та 6 не стосуються діяльності інвестиційних банків.
Враховано по суті в статтях про банківську таємницю


Враховано
4.акції та інші цінні папери придбані банком за рахунок та від імені своїх клієнтів.

Вимоги другої та шостої частин не стосуються діяльності інвестиційних банків.
489.
Стаття 51. Розрахункові банківські операції


Стаття 51. Розрахункові банківські операції
490.
Для здійснення банківської діяльності банки відкривають та ведуть кореспондентські рахунки у Національному банку України та інших банках в Україні і за її межами, банківські рахунки для фізичних та юридичних осіб у гривні та іноземній валюті.


Для здійснення банківської діяльності банки відкривають та ведуть кореспондентські рахунки у Національному банку України та інших банках в Україні і за її межами, банківські рахунки для фізичних та юридичних осіб у гривні та іноземній валюті.
491.
Банківські розрахунки проводяться у готівковій та безготівковій формах згідно із правилами, встановленими нормативними актами Національного банку України.


Банківські розрахунки проводяться у готівковій та безготівковій формах згідно із правилами, встановленими нормативно-правовими актами Національного банку України.
492.
Безготівкові розрахунки проводяться з допомогою паперових та електронних носіїв.
-383-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Частину 3 викласти в такій редакції: "Безготівкові розрахунки проводяться на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.".
В частині 4 вилучити слова "(постійні, безвідзивні та інші)"
Враховано
Безготівкові розрахунки проводяться на підставі розрахункових документів на паперових носіях чи в електронному вигляді.
493.
Банки в Україні можуть використовувати у якості платіжних інструментів платіжні доручення (постійні, безвідзивні та інші), платіжні вимоги, вимоги-доручення, векселі, чеки, банківські платіжні картки та інші дебетові і кредитові платіжні інструменти, що застосовуються у міжнародній банківській практиці.
-384- Н.д.Баулін П.Б. (Округ №76)
У статті 51 додати новий четвертий абзац у такій редакції:
"При банківських розрахунках можуть використовуватися поряд з українською мовою - російська, інші мови національний меншин України".
Відхилено
Банки в Україні можуть використовувати у якості платіжних інструментів платіжні доручення, платіжні вимоги, вимоги-доручення, векселі, чеки, банківські платіжні картки та інші дебетові і кредитові платіжні інструменти, що застосовуються у міжнародній банківській практиці.
494.
Платіжні інструменти мають бути оформлені належним чином і містити інформацію про його емітента, платіжну систему, в якій він використовується, правові підстави здійснення розрахункової операції, та, як правило, держателя платіжного інструмента та отримувача коштів, дату валютування, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення банком розрахункової операції у повній відповідності з інструкціями власника рахунку або іншого передбаченого законодавством ініціатора розрахункової операції.
-385- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 5 статті 51 після тексту "містити інформацію про" слово "його" замінити словом "їх", а після тексту "в якій" текст "він використовується" замінити текстом "вони використовуються".

Враховано
Платіжні інструменти мають бути оформлені належним чином і містити інформацію про їх емітента, платіжну систему, в якій вони використовується, правові підстави здійснення розрахункової операції, та, як правило, держателя платіжного інструмента та отримувача коштів, дату валютування, а також іншу інформацію, необхідну для здійснення банком розрахункової операції у повній відповідності з інструкціями власника рахунку або іншого передбаченого законодавством ініціатора розрахункової операції.
495.
При виконанні розрахункової операції банк зобов'язаний перевірити достовірність та формальну відповідність документа, який є підставою для виконання платежу та засвідчити особу, яка дала наказ на здійснення платежу.
-386-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
В частині 6 слова ", який є підставою для виконання платежу та засвідчити особу, яка дала наказ на здійснення платежу" вилучити.
Враховано
При виконанні розрахункової операції банк зобов'язаний перевірити достовірність та формальну відповідність документа.
496.
Якщо вказівка власника рахунку про виконання платежу здійснюється кількома банками, то кожен із цих банків несе спільну та індивідуальну відповідальність перед власником рахунку за будь-які збитки, понесені ним через невиконання чи неправильне виконання інструкцій власника рахунку. Банк звільняється від відповідальності за умови надання виправдовуючих документів.
Частину 7 виключити




497.
Стаття 52. Угоди з пов'язаними особами


Стаття 52. Угоди з пов'язаними особами
498.
Угоди, що здійснюються з пов'язаними з банком особами, не можуть передбачати більш сприятливі умови, ніж угоди, укладені з іншими особами. Угоди, укладені банком із пов'язаними особами на умовах, сприятливіших за звичайні, є недійсними з моменту укладення.
-387- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Виключити друге речення першого абзацу статті 52.
-388-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Після слова "звичайні" поповнити словами "визнаються судом" і далі за текстом.
Відхилено


Враховано
Угоди, що здійснюються з пов'язаними з банком особами, не можуть передбачати більш сприятливі умови, ніж угоди, укладені з іншими особами. Угоди, укладені банком із пов'язаними особами на умовах, сприятливіших за звичайні, визнаються судом недійсними з моменту їх укладення.
499.
У розумінні цього Закону пов'язаними особами є:
-389- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
В статті 52 до переліку пов'язаних осіб, визначеного в другому абзаці, включити іще й працівників банку, так як вони безпосередньо пов'язані з діяльністю банківської установи і як підтверджено практикою з ними заключається багато договорів на пільгових умовах. В зв'язку цим абзац другий доповнити іще одним пунктом;
Відхилено
У розумінні цього Закону пов'язаними особами є:
500.
1)керівники банку;


1)керівники банку;
501.
2)власники істотної участі у капіталі банку;
-390-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
У пункті 2 вилучити слово "капіталі"
Враховано
2)власники істотної участі у банку;
502.
3)особи, які зв'язані із зазначеними у пунктах 1) та 2) особами близькими родинними чи шлюбними зв'язками, або їх ділові партнери;
-391- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
З пункту 3 абзацу 1 статті 52 вилучити слова "або їх ділові партнери".
-392-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункт 3 викласти в такій редакції:
3) близькі родичі ,чоловік, жінка, діти, батьки будь-якої особи, що зазначені в пунктах 1) і 2);
Враховано



Враховано
3) близькі родичі ,чоловік, жінка, діти, батьки будь-якої особи, що зазначені в пунктах 1) і 2);
503.
4)особи, які є працівниками установ, чиєї компетенції стосується нагляд або будь-який контроль щодо банку, якщо такі повноваження закріплено законом;
-393- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 4 частини 2 статті 52 наприкінці слово "законом" замінити словом "законодавством".
-394-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункти 4 та 5 об'єднати та викласти в такій редакції:
4) афілійовані особи банку , керівники і власники істотної участі в афілійованих особах, а також їх близькі родичі;
Відхилено




Враховано
4) афілійовані особи банку , керівники і власники істотної участі в афілійованих особах, а також їх близькі родичі;
504.
5)афілійовані особи банку.



505.
Більш сприятливі умови включають наступне:
-395- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У абзаці 3 статті 52 виключити перелік "більш сприятливих умов".

Відхилено
Більш сприятливі умови включають наступне:






506.
1. прийняття меншого забезпечення виконання зобов'язань, ніж вимагається від інших клієнтів;


1. прийняття меншого забезпечення виконання зобов'язань, ніж вимагається від інших клієнтів;
507.
2. придбання у пов'язаної особи майна низької якості чи за завищеною ціною;
-396- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
У статті 52 виключити з переліку більш сприятливих умов (абзац третій) 2 і 4 пункти, так як вони суперечать першій частині цієї статті та діючому законодавству щодо цін на товари та послуги і призведе до зловживань;
Відхилено
2. придбання у пов'язаної особи майна низької якості чи за завищеною ціною;
508.
3. здійснення інвестиції в цінні папери пов'язаної особи, яку банк не здійснив би в інше підприємство;


3. здійснення інвестиції в цінні папери пов'язаної особи, яку банк не здійснив би в інше підприємство;
509.
4. оплата товарів та послуг пов'язаної особи за цінами вищими, ніж звичайно, або за таких обставин, коли такі самі товари і послуги іншої особи взагалі не було б придбано.


4. оплата товарів та послуг пов'язаної особи за цінами вищими, ніж звичайно, або за таких обставин, коли такі самі товари і послуги іншої особи взагалі не було б придбано.
510.
Банк може укладати угоди з пов'язаними особами, які передбачають нарахування відсотків та комісійних на здійснення банківських операцій, які менші за звичайні та нарахування відсотків за вкладами і депозитами, які більші від звичайних у разі, якщо чистий прибуток банку дозволяє здійснювати це без шкоди для фінансового розвитку банку.
-397- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
Абзац 4 статті 52 викласти в такій редакції:
"Банк може укладати угоди з пов'язаними особами, які передбачають нарахування відсотків та комісійних на здійснення банківських операцій, які менші за звичайні та нарахування відсотків за вкладами і депозитами, які більші від звичайних, лише у тих випадках, коли різниця між звичайними процентними ставками та процентами за операціями з пов'язаними особами відшкодовується за рахунок чистого прибутку після створення обов'язкових фондів і резервів та виплати дивідендів. Граничні розміри угод та процентних ставок за ними затверджуються рішенням зборів акціонерів."
Відхилено
Банк може укладати угоди з пов'язаними особами, які передбачають нарахування відсотків та комісійних на здійснення банківських операцій, які менші за звичайні та нарахування відсотків за вкладами і депозитами, які більші від звичайних у разі, якщо прибуток банку дозволяє здійснювати це без шкоди для фінансового розвитку банку.


-398- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 4 статті 52 вилучити.
Відхилено

511.
Банку забороняється надавати кредити будь-якій особі для: погашення цією особою будь-яких зобов'язань перед пов'язаною особою банку; придбання активів пов'язаної особи банку; придбання цінних паперів, розміщених чи підписаних пов'язаною особою банку.
-399-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Стаття 52 частина 5
Після слів "придбання активів пов'язаної особи банку" включити слова "за винятком продукції ,що виробляється цією особою"
Доповнити ст.52 таким абзацом:
"Національний банк України може своїм розпорядженням запроваджувати обмеження на суму угод із пов'язаними особами"
Враховано
Банку забороняється надавати кредити будь-якій особі для: погашення цією особою будь-яких зобов'язань перед пов'язаною особою банку; придбання активів пов'язаної особи банку; придбання цінних паперів, розміщених чи підписаних пов'язаною особою банку, за винятком продукції ,що виробляється цією особою.
Національний банк України може своїм розпорядженням запроваджувати обмеження на суму угод із пов'язаними особами
512.
Стаття 53. Забезпечення конкуренції у банківській системі


Стаття 53. Забезпечення конкуренції у банківській системі
513.
Банкам забороняється укладати угоди з метою обмеження конкуренції та монополізації умов надання кредитів, інших банківських послуг, встановлення процентних ставок та комісійної винагороди.


Банкам забороняється укладати угоди з метою обмеження конкуренції та монополізації умов надання кредитів, інших банківських послуг, встановлення процентних ставок та комісійної винагороди.
514.
Банку забороняється встановлювати процентні ставки та комісійні винагороди на рівні, нижчому собівартості банківських послуг у цьому банку та вчиняти будь-які інші дії щодо впровадження у своїй практиці недобросовісної конкуренції.
-400- Н.д.Сафронов С.О. (Округ №30)
У статті 53 частину 2 викласти у такій редакції:
"Банку забороняється вчиняти будь-які дії щодо впровадження у своїй практиці недобросовісної конкуренції".

Враховано
Банку забороняється встановлювати процентні ставки та комісійні винагороди на рівні, нижчому собівартості банківських послуг у цьому банку.
Банку забороняється вчиняти будь-які дії щодо впровадження у своїй практиці недобросовісної конкуренції.


-401- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Другий абзац статті 53 викласти в такій редакції:
"Банку забороняється вчиняти будь-які дії щодо впровадження у своїй практиці недобросовісної конкуренції."
Враховано

515.
Факти недобросовісної конкуренції щодо надання банком тих чи інших банківських послуг чи здійснення операцій є підставою для заборони цьому банку подальшого надання таких послуг чи здійснення операцій.


Факти недобросовісної конкуренції щодо надання банком тих чи інших банківських послуг чи здійснення операцій є підставою для заборони цьому банку подальшого надання таких послуг чи здійснення операцій.
516.
Стаття 54. Достовірність реклами


Стаття 54. Достовірність реклами
517.
Банкам забороняється поширення реклами у будь-якій формі, що містить неправдиву інформацію про їх діяльність у сфері банківських послуг.


Банкам забороняється поширення реклами у будь-якій формі, що містить неправдиву інформацію про їх діяльність у сфері банківських послуг.
518.
Особам, які не мають банківської ліцензії, забороняється використовувати у своїй назві слово "банк" та похідні від нього, вказувати в рекламі, що вони можуть приймати вклади
-402-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Частину 2 виключити (оскільки дублює положення ст. 15 законопроекту).
Враховано

519.
Національний банк України має право застосувати заходи впливу до банків та інших осіб, які порушують вимоги цієї статті.


Національний банк України має право застосувати заходи впливу до банків та інших осіб, які порушують вимоги цієї статті.
520.
Глава 9. Відносини з клієнтами
-403- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
ГЛАВА 9
Необхідно включити до глави статті‚ які реґламентують та регулюють порядок‚ процедуру та підстави надання іншим державним контролюючим‚ правоохоронним та судовим органам інформації банками‚ що стосується діяльності клієнтів банку‚ копій документів та вилучення при цьому необхідних первинних документів.
Враховано в главі 10
Глава 9. Відносини з клієнтами
521.
Стаття 55. Регулювання відносин з клієнтом


Стаття 55. Регулювання відносин з клієнтом
522.
Відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативними актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.
-404- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 55 замінити слова "Законодавством України" словами "діючими Законами України, нормативними актами, в тому числі нормативними актами НБУ", а далі - по тексту.
Відхилено
Відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, нормативно-правовими актами Національного банку України та угодами (договорами) між клієнтом та банком.


-405- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 1-й викласти в наступній редакції:
"Відносини банку з клієнтом регулюються законодавством України, та угодами (договорами) між клієнтом та банком та судом".
Відхилено

523.
Банк зобов'язаний докладати максимальних зусиль для уникнення конфлікту інтересів працівників банку і клієнтів, а також конфлікту інтересів клієнтів банку.


Банк зобов'язаний докладати максимальних зусиль для уникнення конфлікту інтересів працівників банку і клієнтів, а також конфлікту інтересів клієнтів банку.
524.
Банкам забороняється вимагати від клієнта придбання будьяких товарів чи послуг від банку або від спорідненої або пов'язаної особи банку як обов'язкову умову надання банківських послуг.
-406- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Доповнити статтю 55 частиною такого змісту: "Банки та фінансово-кредитні установи при з'ясуванні фінансового стану клієнтів не повинні втручатися в їхню господарську діяльність та розголошувати інформацію, яка носить конфіденційний характер відповідно до положень Розділу 10 цього Законопроекту.
Враховано в статтях про банківську таємницю
Банкам забороняється вимагати від клієнта придбання будьяких товарів чи послуг від банку або від спорідненої або пов'язаної особи банку як обов'язкову умову надання банківських послуг.
525.
Стаття 56. Право клієнта на інформацію


Стаття 56. Право клієнта на інформацію
526.
Клієнт має право доступу до інформації щодо діяльності банку. Банки зобов'язані на вимогу клієнта надати наступну інформацію:


Клієнт має право доступу до інформації щодо діяльності банку. Банки зобов'язані на вимогу клієнта надати наступну інформацію:
527.
1. відомості, які підлягають обов'язковій публікації, про фінансові показники діяльності банку та його економічний стан;


1. відомості, які підлягають обов'язковій публікації, про фінансові показники діяльності банку та його економічний стан;
528.
2. перелік керівників банку та його відокремлених підрозділів, а також фізичних та юридичних осіб, які мають істотну участь у банку;
-407- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 2 статті 56 виключити.

Відхилено
2. перелік керівників банку та його відокремлених підрозділів, а також фізичних та юридичних осіб, які мають істотну участь у банку;
529.
3. перелік послуг, що надаються банком;


3. перелік послуг, що надаються банком;
530.
4. ціна банківських послуг;


4. ціна банківських послуг;
531.
5. інша інформація та консультації з питань надання банківських послуг.


5. інша інформація та консультації з питань надання банківських послуг.
532.
Стаття 57. Страхування вкладів
-408-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Назву та редакцію статті викласти в такій редакції: "Гарантування вкладів фізичних осіб.
Вклади фізичних осіб комерційних банків гарантуються в порядку, передбаченому законодавством України.
Вклади фізичних осіб Державного ощадного банку гарантуються державою.".
Враховано
Стаття 57. Гарантування вкладів фізичних осіб.

Вклади фізичних осіб комерційних банків гарантуються в порядку, передбаченому законодавством України.
533.
Вклади фізичних осіб підлягають обов'язковому страхуванню через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Порядок страхування вкладів визначається законодавством України.
-409- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У статті 57 слова "через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб" замінити на слова " в порядку, визначеному законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб".
Враховано по суті
Вклади фізичних осіб Державного ощадного банку гарантуються державою.


-410- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статтю 57 викласти у такій редакції:
"Вклади фізичних осіб гарантуються капіталом банку. Сума вкладів фізичних осіб, які перевищують капітал банку, підлягає обов'язковому страхуванню через Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Порядок страхування вкладів визначається Законами України".
Відхилено



-411- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Статтю викласти в наступній редакції:
"Вклади фізичних та юридичних осіб підлягають обов'язковому страхуванню за рахунок коштів Резервного страхового фонду банку. З сум процентів по вкладам, що підлягають до виплати клієнту, банк відраховує компенсацію в розмірі сум, сплачених банком за страхування вкладу клієнта за рахунок коштів Резервного страхового фонду плюс банківський процент за період між відрахуванням сум з страхового фонду до надходження коштів компенсаційних відрахувань. Вказані компенсаційні відрахування спрямовуються на поповнення коштів Резервного страхового фонду банку. Положення є складовою та невід'ємною частиною всіх депозитних договорів з клієнтами".
Відхилено , оскільки це норма закону про гарантування вкладів населення

534.
Стаття 58. Відповідальність банку за своїми зобов'язаннями


Стаття 58. Відповідальність банку за своїми зобов'язаннями
535.
Банк відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном відповідно до законодавства.
-412- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 58 наприкінці слово "законодавства" замінити словом "закону".
Відхилено
Банк відповідає за своїми зобов'язаннями усім своїм майном відповідно до законодавства.
536.
Банк не відповідає за несвоєчасне виконання зобов'язань у разі оголошення мораторія, зупинення його діяльності або арешту його рахунків уповноваженими органами держави.
-413- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 2 статті 58 текст "органами держави" замінити текстом "органами державної влади".
-414-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Частину 2 викласти в такій редакції:
"Банк не відповідає за невиконання або несвоєчасне виконання зобов`язань у разі оголошення мораторію на задоволення вимог кредиторів, зупинення операцій по рахунках, арешту власних коштів банку на його рахунках уповноваженими органами державної влади".
Враховано





Враховано
Банк не відповідає за невиконання або несвоєчасне виконання зобов`язань у разі оголошення мораторію на задоволення вимог кредиторів, зупинення операцій по рахунках, арешту власних коштів банку на його рахунках уповноваженими органами державної влади
537.
Учасники і працівники банку відповідають за зобов'язаннями банку згідно із законами України та статутом банку.
-415-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
З частини 3 виключити слова "і працівники банку".
Враховано
Учасники банку відповідають за зобов'язаннями банку згідно із законами України та статутом банку.
538.
Стаття 59. Арешт та стягнення
-416-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Викласти в такій редакції:
Стаття 59. Арешт, стягнення та зупинення операцій по рахунках,
Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, а так само арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, накладається виключно за постановою слідчого, за постановою державного виконавця у випадках, передбачених законами України, або за рішенням суду.
Звільнення майна з-під арешту здійснюється за постановою органу, який прийняв рішення про накладення арешту, або за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку по його рахунках, а так само зупинення видаткових операцій по рахунках юридичних або фізичних осіб здійснюється уповноваженими законами України державними органами і виключно у випадках, передбачених законами України.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти усі операції по цих рахунках.
Операції по рахунках можуть бути відновлені органом, який прийняв рішення про їх зупинення, або за рішенням суду.
Стягнення на власні кошти банку, кошти та інші цінності фізичних чи юридичних осіб, що знаходяться у банку, може бути звернене за виконавчими документами, передбаченими законами України.
Рішенням суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції по яких зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію у відповідності до цього Закону.
Враховано
Стаття 59. Арешт, стягнення та зупинення операцій по рахунках,
Арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, а так само арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, накладається виключно за санкціонованою прокурором постановою слідчого, за постановою державного виконавця у випадках, передбачених законами України, або за рішенням суду.
Звільнення майна з-під арешту здійснюється за постановою органу, який прийняв рішення про накладення арешту, або за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку по його рахунках, а так само зупинення видаткових операцій по рахунках юридичних або фізичних осіб здійснюється уповноваженими законами України державними органами і виключно у випадках, передбачених законами України.
Забороняється накладати арешт на кореспондентські рахунки банку або зупиняти усі операції по цих рахунках.
Операції по рахунках можуть бути відновлені органом, який прийняв рішення про їх зупинення, або за рішенням суду.
Стягнення на власні кошти банку, грошові кошти та інші цінності фізичних чи юридичних осіб, що знаходяться у банку, може бути звернене за виконавчими документами, передбаченими законами України.
Рішенням суду про стягнення на кошти, які знаходяться на рахунках юридичних чи фізичних осіб, видаткові операції по яких зупинені уповноваженим органом, підлягають негайному і безумовному виконанню, за винятком випадків введення мораторію у відповідності до цього Закону.

539.
На грошові кошти та інші цінності юридичних та фізичних осіб, що знаходяться у банку, арешт накладається лише за санкціонованою прокурором постановою слідчого, постановою державного виконавця або ухвалою судових органів.
-417- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Абзац перший статті 59 доповнити словами ,,а рух коштів по рахунках може бути припинено на вимогу органів, яким це право надано відповідно до діючого законодавства".
Враховано по суті



-418- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 і 2 статті 59 наприкінці слова "судовий органів" і "судовими органами" замінити відповідно словами "суду" і "судом".
Враховано



-419- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 1 статті 59 викласти в такій редакції:
"Обмеження в користуванні рахунками юридичних осіб та арешт на рахунки фізичних осіб здійснюється лише за санкціонованою прокурором постановою слідчою або ухвалою судових органів".
Враховано по суті

540.
Звільнення майна з-під арешту може здійснюватися лише тим органом, який прийняв рішення щодо арешту, або судовими органами.
-420- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Абзац другий статті 59 викласти в такій редакції:
„Звільнення майна з-під арешту, відновлення руху коштів по рахунках може здійснюватися лише тим органом, який прийняв рішення щодо арешту, зупинення руху коштів, або судовими органами."
Враховано

541.
Стягнення на грошові кошти та інші цінності юридичних та фізичних осіб у банку звертається лише за виконавчими документами, передбаченими законом.
-421- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Доповнити статтю 59 абзацом четвертим такого змісту:
"Стягнення з банківської установи, у разі невиконання розпорядження щодо припинення руху коштів по рахунках юридичних та фізичних осіб, проводиться у безспірному порядку до Державного бюджету органами державної податкової служби суми коштів, на яку була здійснена видаткова операція, за рахунок прибутку банку, що залишається після сплати податків і зборів та інших обов'язкових платежів."
Відхилено

542.
Глава 10. Банківська таємниця та конфіденційність інформації
-422- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
Глава 10. Із назви глави виключити слова - "конфіденційність інформації". Це слово виключити з інших частин статті 60.
Відхилено
Глава 10. Банківська таємниця та конфіденційність інформації
543.
Стаття 60. Банківська таємниця



Стаття 60. Банківська таємниця
544.
Конфіденційна інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним, чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту є банківською таємницею.
-423- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
З ч.1, 3 ст. 60 вилучити слово "конфіденційна".

Відхилено
Конфіденційна інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним, чи третім особам при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту є банківською таємницею.
545.
Банківською таємницею, зокрема, є:


Банківською таємницею, зокрема, є:
546.
1. відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі стан кореспондентських рахунків банків в Національному банку України;


1. відомості про стан рахунків клієнтів, у тому числі стан кореспондентських рахунків банків в Національному банку України;
547.
2. операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди;


2. операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди;
548.
1. фінансово-економічний стан клієнтів;


3. фінансово-економічний стан клієнтів;
549.
2. системи охорони банку та клієнтів;


4. системи охорони банку та клієнтів;
550.
4. інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи-клієнта, її керівників, напрямки діяльності;


5. інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи-клієнта, її керівників, напрямки діяльності;
551.
5. відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація;


6. відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці, будь-якого проекту, винаходів, зразків продукції та інша комерційна інформація;
552.
6. інформація звітності по окремому банку за винятком тієї, що підлягає опублікуванню;


7. інформація звітності по окремому банку за винятком тієї, що підлягає опублікуванню;
553.
7. коди, що використовуються банками для захисту інформації.


8. коди, що використовуються банками для захисту інформації.
554.
Конфіденційна інформація про банки чи клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, складає банківську таємницю.


Конфіденційна інформація про банки чи клієнтів, що збирається під час проведення банківського нагляду, складає банківську таємницю.
555.
Положення цієї статті не поширюються на узагальнену по банках інформацію, яка підлягає опублікуванню. Перелік інформації, що підлягає обов'язковому опублікуванню, встановлюється Національним банком України та додатково самим банком за його розсудом.
-424- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статтю 60 доповнити таким реченням:
"В разі заподіяння банку чи його клієнту збитків шляхом витоку інформації про банки та їх клієнтів з органів, які уповноважені здійснювати банківський нагляд, збитки відшкодовуються винними органами".
Враховано в останньому абзаці ст.61
Положення цієї статті не поширюються на узагальнену по банках інформацію, яка підлягає опублікуванню. Перелік інформації, що підлягає обов'язковому опублікуванню, встановлюється Національним банком України та додатково самим банком за його розсудом.
556.
Стаття 61. Зобов'язання щодо збереження банківської таємниці


Стаття 61. Зобов'язання щодо збереження банківської таємниці
557.
Банки зобов'язані забезпечити збереження банківської таємниці шляхом:


Банки зобов'язані забезпечити збереження банківської таємниці шляхом:
558.
1. обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка складає банківську таємницю;


1. обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка складає банківську таємницю;
559.
2. організації спеціального діловодства з документами, що містять банківську таємницю;


2. організації спеціального діловодства з документами, що містять банківську таємницю;
560.
3. застосування технічних засобів для запобігання несанкціонованого доступу до електронних та інших носіїв інформації;


3. застосування технічних засобів для запобігання несанкціонованого доступу до електронних та інших носіїв інформації;
561.
4. застосування застережень щодо збереження банківської таємниці та відповідальності за її розголошення у договорах і угодах між банком і клієнтом.


4. застосування застережень щодо збереження банківської таємниці та відповідальності за її розголошення у договорах і угодах між банком і клієнтом.
562.
Службовці банку при вступі на посаду підписують зобов'язання щодо збереження банківської таємниці. Керівники та службовці банків зобов'язані не розголошувати та не використовувати з вигодою для себе чи для третіх осіб конфіденційну інформацію, яка стала відома їм при виконанні своїх службових обов'язків.


Службовці банку при вступі на посаду підписують зобов'язання щодо збереження банківської таємниці. Керівники та службовці банків зобов'язані не розголошувати та не використовувати з вигодою для себе чи для третіх осіб конфіденційну інформацію, яка стала відома їм при виконанні своїх службових обов'язків.
563.
Приватні особи та організації, які при виконанні своїх функцій або наданні послуг банку безпосередньо чи опосередковано отримали конфіденційну інформацію, зобов'язані не розголошувати цю інформацію і не використовувати її на свою користь чи на користь третіх осіб.


Приватні особи та організації, які при виконанні своїх функцій або наданні послуг банку безпосередньо чи опосередковано отримали конфіденційну інформацію, зобов'язані не розголошувати цю інформацію і не використовувати її на свою користь чи на користь третіх осіб.
В разі заподіяння банку чи його клієнту збитків шляхом витоку інформації про банки та їх клієнтів з органів, які уповноважені здійснювати банківський нагляд, збитки відшкодовуються винними органами.
564.
Стаття 62. Порядок розкриття банківської таємниці
-425-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Викласти ст.62 в такій редакції:
Стаття 62. Порядок розкриття банківської таємниці.
Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками:
на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації;
на письмову вимогу суду або за рішенням суду;
органам Прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України - на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи-суб`єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу;
органам Державної податкової служби України на їх письмову вимогу з питань оподаткування або валютного контролю стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи-суб`єкта підприємницької діяльності..
Вимога на отримання інформації, яка містить банківську таємницю, повинна:
бути викладена на бланку державного органу встановленої форми;
бути надана за підписом керівника державного органу (чи його заступника), скріпленого гербовою печаткою;
містити передбачені цим Законом підстави для отримання цієї інформації;
містити посилання на норми Закону, відповідно до яких державний орган має право на отримання такої інформації.
Довідки по рахунках (вкладах) у випадку смерті їх власників надаються банком особам вказаним власником рахунку (вкладу) в заповідальному розпорядженні банку, державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам по справах спадщини за рахунками (вкладами) померлих власників рахунків (вкладів).
Банку забороняється надавати інформацію про клієнтів іншого банку, навіть якщо їх імена вказані у документах, угодах та операціях клієнта.
Банк має право надавати загальну інформацію, що становить банківську таємницю, іншим банкам в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій .
Обмеження щодо отримання інформації, що містить банківську таємницю, передбачені цією статтею, не поширюються на службовців Національного банку України або уповноважених ними осіб, які в межах повноважень, наданих Законом України "Про Національний банк України", здійснюють функції банківського нагляду або валютного контролю.
Національний банк України має право відповідно до міжнародної угоди або за принципом взаємності надати інформацію про банк органу банківського нагляду іншої країни, якщо:
1. це не порушує державні інтереси та банківську таємницю;
2. є гарантії того, що отримана інформація буде використана виключно з метою банківського нагляду;
Враховано
Стаття 62. Порядок розкриття банківської таємниці
Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками:
на письмовий запит або з письмового дозволу власника такої інформації;
на письмову вимогу суду або за рішенням суду;
органам Прокуратури України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України - на їх письмову вимогу стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи-суб`єкта підприємницької діяльності за конкретний проміжок часу;
органам Державної податкової служби України на їх письмову вимогу з питань оподаткування або валютного контролю стосовно операцій за рахунками конкретної юридичної особи або фізичної особи-суб`єкта підприємницької діяльності.
Вимога на отримання інформації, яка містить банківську таємницю, повинна :
бути викладена на бланку державного органу встановленої форми;
бути надана за підписом керівника державного органу (чи його заступника), скріпленого гербовою печаткою;
містити передбачені цим Законом підстави для отримання цієї інформації;
містити посилання на норми Закону, відповідно до яких державний орган має право на отримання такої інформації.
Довідки по рахунках (вкладах) у випадку смерті їх власників надаються банком особам вказаним власником рахунку (вкладу) в заповідальному розпорядженні банку, державним нотаріальним конторам або приватним нотаріусам, іноземним консульським установам по справах спадщини за рахунками (вкладами) померлих власників рахунків (вкладів).
Банку забороняється надавати інформацію про клієнтів іншого банку, навіть якщо їх імена вказані у документах, угодах та операціях клієнта.
Банк має право надавати загальну інформацію, що становить банківську таємницю, іншим банкам в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій .
Обмеження щодо отримання інформації, що містить банківську таємницю, передбачені цією статтею, не поширюються на службовців Національного банку України або уповноважених ними осіб, які в межах повноважень, наданих Законом України "Про Національний банк України", здійснюють функції банківського нагляду або валютного контролю.
Національний банк України має право відповідно до міжнародної угоди або за принципом взаємності надати інформацію про банк органу банківського нагляду іншої країни, якщо:
1. це не порушує державні інтереси та банківську таємницю;
2. є гарантії того, що отримана інформація буде використана виключно з метою банківського нагляду;
3. є гарантія того, що отримана інформація не буде передана за межі органу банківського нагляду.
Положення цієї статті не поширюються на випадки повідомлення банками відповідно до чинного законодавства про операції, що мають сумнівний характер, та на інші передбачені законом випадки повідомлень про банківські операції спеціальним підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю.
Оосби, винні в порушенні порядку розкриття та використання банківської таємниці несуть відповідальність згідно із законами України.


3. є гарантія того, що отримана інформація не буде передана за межі органу банківського нагляду.
Положення цієї статті не поширюються на випадки повідомлення банками відповідно до чинного законодавства про операції, що мають сумнівний характер, та на інші передбачені законом випадки повідомлень про банківські операції спеціальним підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю.
Особи, винні в порушенні порядку розкриття та використання банківської таємниці несуть відповідальність згідно із законами України.


565.
Органи державної влади та управління, у тому числі органи дізнання, слідства, прокуратури, податкові адміністрації, суд, митні органи мають право відповідно до своєї компетенції на отримання інформації, що складає банківську таємницю, від банків за рішенням суду.
-426- Н.д.Білас І.Г. (Округ №120)
В частині першій статті 62 після слів "...що складає банківську таємницю, від банків..." слова "...за рішенням суду..." замінити словами "...за їх письмовим запитом".
Враховано по суті



-427- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
В 1 абзаці статті 62 слова "податкові адміністрації" та слова ,,за рішенням суду" виключити.
Враховано по суті



-428- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Після першого абзацу доповнити статтю 62 наступним абзацом такого змісту:
"Органи державної податкової служби мають право одержувати інформацію, що складає банківську таємницю, в порядку встановленому чинним законодавством."
Враховано по суті



-429- Н.д.Мельник П.В. (Реєстр.картка №394)
В частині 1 статті 62 після слів "...що складає банківську таємницю, від банків..." слова "...за рішенням суду..." замінити словами "...за їх письмовим запитом".
Враховано по суті



-430- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 62 вилучити слова "та управління".
Враховано по суті

566.
Спадкоємці фізичної особи після її смерті та правонаступники юридичної особи після припинення її діяльності мають право на отримання інформації щодо рахунку такого клієнта та пов'язаної з цим інформації на підставі документів, що засвідчують прийняття спадщини та правонаступництво.



567.
Банк зобов'язаний розкрити банківську таємницю лише на підставі дозволу власника інформації або за рішенням суду.
-431- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
У абзаці третьому статті 62 слова ,,власника інформації" доповнити словами ,,чи письмової вимоги органів державної податкової служби, спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ та служби безпеки, а іншим органам державної влади та управління" і далі за текстом.
Враховано по суті

568.
Банку забороняється надавати інформацію про клієнтів іншого банку, навіть якщо їх імена вказані у документах, угодах та операціях клієнта.



569.
Банк має право надавати загальну інформацію, що становить банківську таємницю, іншим банкам в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій та послуг валютного обігу.
-432- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Частину п'яту статті 62 викласти в такій редакції:
"За згодою клієнта банк має право надавати інформацію, що становить банківську таємницю і стосується цього клієнта, іншим банкам в обсягах, необхідних при наданні кредитів, банківських гарантій та валютного обігу".
Враховано по суті



-433- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 5 статті 62 доповнити словами: "в межах наданих клієнтом повноважень".
Враховано по суті

570.
Порядок, встановлений частиною 1 цієї статті, не стосується працівників служби банківського нагляду Національного банку України та інших спеціально уповноважених ним осіб щодо надання інформації в обсягах, передбачених статтями 57, 58 цього Закону, а також зовнішнього аудиту в межах його повноважень.
-434- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 6 наступного змісту "Порядок, встановлений частиною 1 цієї статті, не стосуються працівників служби банківського нагляду Національного банку України та інших спеціально уповноважених ним осіб щодо надання інформації в обсягах, передбачених частиною 4 статті статтями 57, 58 цього Закону, а також зовнішнього аудиту в межах його повноважень" з тексту закону виключити, в зв'язку з цим абзац перший викласти в наступній редакції: "Органи державної влади та управління, у тому числі органи дізнання, слідства, прокуратури, податкові адміністрації, суд, митні органи, мають право відповідно до своєї компетенції на отримання інформації, що складає банківську таємницю, від банків виключно за рішенням суду".
Враховано по суті

571.
Національний банк України має право відповідно до міжнародної угоди або за принципом взаємності надати інформацію про банк органу банківського нагляду іншої країни, якщо:
-435- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
Ч.7 ст. 62 подати як окрему статтю.

Відхилено



-436- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 7 статті 62 після слів "міжнародної угоди" доповнити текстом ", договору, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України".
Враховано



-437- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У першому реченні частини 7 статті 62 слова "надати інформацію про банк органу" замінити словами "та при умові попереднього погодження з банком надавати інформацію про його діяльність органу", а далі - по тексту.
Враховано по суті

572.
1. це не порушує державні інтереси та банківську таємницю;



573.
2. є гарантії того, що отримана інформація буде використана виключно з метою банківського нагляду;



574.
3. є гарантія того, що отримана інформація не буде передана за межі органу банківського нагляду.



575.
Порушення порядку розкриття та використання банківської таємниці карається згідно із законом.
-438- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Останній абзац статті 62 доповнити реченням наступного змісту:
"Зазначені в частині 1 цієї статті органи повинні використовувати отриману від банків інформацію тільки за цільовим призначенням і несуть відповідальність за її розголошення згідно з чинним законодавством"
Враховано по суті

576.
Глава 11. Запобігання легалізації грошей, набутих злочинним шляхом



Глава 11. Запобігання легалізації грошей, набутих злочинним шляхом
577.
Стаття 63. Запобігання легалізації грошей, набутих злочинним шляхом
-439- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статті 63, 64, 65 виключити, оскільки виходять за межі повноважень, функцій та компетенції банку.
Відхилено
Стаття 63. Запобігання легалізації грошей, набутих злочинним шляхом
578.
У цьому Законі під легалізацією грошей, набутих злочинним шляхом, розуміється внесення до банку грошей чи іншого майна, набутих з порушенням вимог законодавства, або переказ таких грошей чи майна через банківську систему України з метою приховання джерел походження цих коштів чи створення видимості їх легальності.


У цьому Законі під легалізацією грошей, набутих злочинним шляхом, розуміється внесення до банку грошей чи іншого майна, набутих з порушенням вимог законодавства України, або переказ таких грошей чи майна через банківську систему України з метою приховання джерел походження цих коштів чи створення видимості їх легальності.
579.
Банки зобов'язані запобігати використанню банківської системи з метою легалізації грошей.
-440- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Частину другу статті 63 доповнити словами "відповідно до наданої їм компетенції".
Враховано по суті
Банки зобов'язані запобігати використанню банківської системи з метою легалізації грошей відповідно до вимог законодавства Україна.
580.
Стаття 64. Обов'язок ідентифікації осіб


Стаття 64. Обов'язок ідентифікації осіб
581.
Банкам забороняється вступати в договірні стосунки з анонімними особами.
-441- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)
В ст.64 слова "з анонімними особами" замінити словами "з особами, які не підтверджують свою особистість, а також живуть під псевдонімом".
Відхилено
Банкам забороняється вступати в договірні стосунки з анонімними особами.


-442- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 1 доповнити положенням наступного змісту:
" Виключенням з цієї вимоги є власники шифрованих рахунків"
Відхилено

582.
Банки зобов'язані ідентифікувати усіх осіб, які здійснюють сумнівні операції.
-443- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Доповнити ч.2 ст. 64 після слів "сумнівні операції" наступним "та встановлювати джерела надходження їх коштів."
Відхилено
Банки зобов'язані ідентифікувати усіх осіб, які здійснюють значні та/ або сумнівні операції.


-444- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210) АУБ
Абзац 2-й викласти в наступній редакції:
"Банки зобов'язані ідентифікувати усіх осіб, які здійснюють значні та/ або сумнівні операції".
Враховано



-445- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 3-й викласти в наступній редакції:
"Значними є операції, що мають такі ознаки:
1) безготівкові розрахунки за угодами на суми, що перевищують еквівалент 50 000 євро, або угоди з готівкою на суму, що перевищують еквівалент 10 000 євро з а курсом Національного банку України:
Враховано частково
Значними є операції, що мають такі ознаки:
1) безготівкові розрахунки за угодами на суми, що перевищують еквівалент 50 000 євро, або угоди з готівкою на суму, що перевищують еквівалент 10 000 євро за офіційним курсом гривні до іноземної валюти ,встановленого Національного банку України:
583.
Сумнівними є операції, що мають такі ознаки:
Сумнівними є операції, що мають такі ознаки:

Сумнівними є операції, що мають такі ознаки:
584.
1)безготівкові розрахунки за угодами на суми, що перевищують еквівалент 50 000 євро, або угоди з готівкою на суму, що перевищують еквівалент 10000 євро за курсом Національного банку України;
1) операція здійснюється при незвичних або не оправдано заплутаних умовах;
2) операція є такою, що має незаконні цілі.




1) операція здійснюється при незвичних або невиправдано заплутаних умовах;
585.
2)операція здійснюється при незвичних або неоправдано заплутаних умовах;
-446- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 2 частини 3 статті 64 слово "неоправдано" замінити на слово "невиправдано";
Враховано



-447- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункту 2 частині 3 статті 64 слово "неоправдано" замінити словом "невиправдано", а у пункті 3 текст "оправданою або" замінити текстом "виправданою або є".
Враховано



-448- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Скасувати п.2 і п.3 частини третьої ст.64
Відхилено

586.
3)операція не є економічно оправданою або такою, що має незаконні цілі.
-449- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Пункт третій частини третьої статті 64 викласти в такій редакції:
"3) операція суперечить чинному законодавству."
Враховано
2)операція не є економічно виправданою або суперечить законодавству України.


-450- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт 3 третього абзацу статті 64 викласти в такій редакції:
"3) операція, що має незаконні цілі."
Відхилено



-451- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 3 частини 3 статті 64 слово "оправданою" замінити на слово "виправданою";
Враховано

587.
Банки зобов"язані ідентифікувати осіб, які здійснюють розрахунки за угодами на суму, нижчу, ніж зазначено у пункті 1) частини 3 цієї статті, якщо угода явно пов"язана з іншою угодою і загальна сума оплати за цими угодами перевищує встановлену межу або у разі обгрунтованої підозри в тому, що кошти набуті злочинним шляхом.
-452- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Доповнити 7 абзац статті 64 реченням такого змісту:
,,При цьому з метою попередження злочинів інформація щодо ідентифікації осіб повідомляється банками спеціальним підрозділам по боротьбі з організованою злочинністю органів внутрішніх справ та органів служби безпеки ."
Враховано редакційно
Банки зобов"язані ідентифікувати осіб, які здійснюють розрахунки за угодами на суму, нижчу, ніж зазначено у пункті 1) частини 3 цієї статті, якщо угода явно пов"язана з іншою угодою і загальна сума оплати за цими угодами перевищує встановлену межу або у разі обгрунтованої підозри в тому, що кошти набуті злочинним шляхом.
При цьому з метою попередження злочинів інформація щодо ідентифікації осіб повідомляється банками відповідним органам згідно з законодавством України, яке регулює питання боротьби з організованою злочинністю .


-453- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Вилучити абзац 4 статті 64.
Відхилено

588.
Ідентифікація особи не є обов'язковою:


Ідентифікація особи не є обов'язковою:
589.
1) у разі здійснення її працівниками, які регулярно здійснюють операції від імені клієнта і раніше були ідентифіковані;


1) у разі здійснення її працівниками, які регулярно здійснюють операції від імені клієнта і раніше були ідентифіковані;
590.
2) у разі здійснення угод між банками.
-454- Н.д.Білоус А.О. (Реєстр.картка №405)
Доповнити ст.64 частиною шостою:
"При систематичному здійснені одним клієнтом банку сумнівних операцій банк зобов'язаний у 2 денний термін з моменту ідентифікації такої особи повідомити органи попереднього слідства і прокуратури."
Ідея врахована
2) у разі здійснення угод між банками.
591.
Стаття 65. Збереження документів
-455- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В назві статті 65 слова "збереження" замінити на слово "зберігання".
Враховано
Стаття 65. Зберігання документів
592.
Усі документи, що були підставою для здійснення угод, зазначених у статті 64 цього Закону, а також письмові результати ідентифікації пов'язаних з ними осіб, банк зобов'язаний зберігати протягом 5 років з дня здійснення угоди.
-456- Н.д.Шаров І.Ф. (Реєстр.картка №399)
У ч.1 ст.65 число "5" замінити на "7".

Відхилено
Усі документи, що були підставою для здійснення угод, зазначених у статті 64 цього Закону, а також письмові результати ідентифікації пов'язаних з ними осіб, банк зобов'язаний зберігати протягом 5 років з дня виконання угоди.


-457- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В частині 1 статті 65 слова "з дня здійснення угоди" замінити на слова "з дня виконання угоди".
Враховано



-458- Н.д.Франчук А.Р. (Округ №10)
П.1 ст.65 слова "протягом 5 років" замінити словами "протягом 10 років" і далі за текстом.
Відхилено

593.
Інформація, що міститься в документах, зазначених в частині першій цієї статті, надається лише у порядку, передбаченому главою 10 цього Закону. Банкам забороняється інформувати клієнтів про дії правоохоронних органів та суду щодо наданої їм інформації.
-459- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 2 статті 65 після слів "правоохоронних органів" доповнити текстом ", прокуратури".
Відхилено

594.
Розділ ІV. Регулювання банківської діяльності. Банківський нагляд


Розділ ІV. Регулювання банківської діяльності. Банківський нагляд
595.
Глава 12. Повноваження Національного банку України щодо регулювання банківської діяльності та банківського нагляду


Глава 12. Повноваження Національного банку України щодо регулювання банківської діяльності та банківського нагляду
596.
Стаття 66. Форми регулювання банківської діяльності


Стаття 66. Форми регулювання банківської діяльності
597.
Державне регулювання діяльності банків здійснюється Національним банком України у таких формах:
-460- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Викласти в наступній редакції абзац 1-й: "Державне регулювання діяльності банків здійснюється Національним банком України у наступних формах:
Відхилено
Державне регулювання діяльності банків здійснюється Національним банком України у таких формах:
598.
І. Адміністративне регулювання:
1. адміністративне регулювання;


І. Адміністративне регулювання:
599.
1. реєстрація банків і ліцензування їх діяльності;
2. реєстрація банків I ліцензування їх діяльності;

1. реєстрація банків і ліцензування їх діяльності;
600.
2. встановлення вимог та обмежень щодо діяльності банків;
3. встановлення вимог та обмежень щодо діяльності банків, в межах, передбачених цим законом;

2. встановлення вимог та обмежень щодо діяльності банків;
601.
3. застосування санкцій адміністративного чи фінансового характеру;
4. застосування санкцій адміністративного чи фінансового характеру, виключно через суд;

3. застосування санкцій адміністративного чи фінансового характеру;
602.
4. нагляд за діяльністю банків;
5. нагляд за діяльністю банків;

4. нагляд за діяльністю банків;
603.
5. надання рекомендацій щодо діяльності банків.
6. надання рекомендацій щодо діяльності банків.

5. надання рекомендацій щодо діяльності банків.
604.
ІІ. Індикативне регулювання:
II. Індикативне регулювання:

ІІ. Індикативне регулювання:
605.
1. встановлення обов'язкових економічних нормативів;
1. встановлення обов'язкових економічних нормативів i показників , в межах визначених цим законом;

1. встановлення обов'язкових економічних нормативів;
606.
2. визначення норм обов'язкових резервів для банків;
2. визначення норм обов'язкових резервів для банків, в межах визначених цим законом;

2. визначення норм обов'язкових резервів для банків;
607.
3. встановлення норм відрахувань до резервів на покриття ризиків від активних банківських операцій;
3. встановлення норм відрахувань до резервів страхування на
покриття ризиків від активних банківських операцій; - з тексту закону виключити.
4. процентна політика;
5. рефінансування банків;
6. регулювання кореспондентських відносин;
7. управління валютними резервами, включаючи валютні інтервенції;
8. операції з цінними паперами на відкритому ринку;
регулювання імпорту та експорту капіталу, у відповідності з чинним законодавством.

3. встановлення норм відрахувань до резервів на покриття ризиків від активних банківських операцій;
608.
4. процентна політика;
-461- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В статті 66 у пункті ІІ "Індикативне регулювання":
- У пункті 4 слова "процентна політика" замінити на слова "встановлення процентної політики";
- В підпунктах 6 та 9 виключити слово "регулювання" (повтор з текстом пункту ІІ);
- В підпункті 8 слово "операції" замінити на слово "операцій".
Враховано частково
4. визначення процентної політики


-462- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 66 у частині "Індикативне регулювання" пункт 4 вилучити.
Відхилено

609.
5. рефінансування банків;


5. рефінансування банків;
610.
6. регулювання кореспондентських відносин;


6. кореспондентських відносин;
611.
7. управління золотовалютними резервами, включаючи валютні інтервенції;


7. управління золотовалютними резервами, включаючи валютні інтервенції;
612.
8. операції з цінними паперами на відкритому ринку;


8. операцій з цінними паперами на відкритому ринку;
613.
9. регулювання імпорту та експорту капіталу.


9. імпорту та експорту капіталу.
614.
Стаття 67. Мета, організація, підстави та обсяг нагляду


Стаття 67. Мета, організація, підстави та обсяг нагляду
615.
Метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.


Метою банківського нагляду є стабільність банківської системи та захист інтересів вкладників і кредиторів банку щодо безпеки зберігання коштів клієнтів на банківських рахунках.
616.
Наглядова діяльність Національного банку України охоплює усі банки, їх підрозділи, афілійованих та споріднених осіб банків на території України та за кордоном, установи іноземних банків в Україні, а також інших юридичних та фізичних осіб у частині дотримання вимог цього закону щодо здійснення банківської діяльності.
-463- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В абзаці 2 виключити слова: "...а також інших юридичних та фізичних осіб", тому що невиключення даного положення призведе до того, що НБУ стане ще однією державою в державі, і стане контрольним органом який до цього не мав права контролю поза банківською системою.
Відхилено
Наглядова діяльність Національного банку України охоплює усі банки, їх підрозділи, афілійованих та споріднених осіб банків на території України та за кордоном, установи іноземних банків в Україні, а також інших юридичних та фізичних осіб у частині дотримання вимог цього закону щодо здійснення банківської діяльності.
617.
При здійсненні банківського нагляду Національний банк України має право вимагати від банків та їх керівників усунення порушень банківського законодавства, виконання нормативних актів Національного банку для уникнення або подолання небажаних наслідків, що можуть поставити під загрозу безпеку коштів, довірених таким банкам, або завдати шкоди належному веденню банківської діяльності.


При здійсненні банківського нагляду Національний банк України має право вимагати від банків та їх керівників усунення порушень банківського законодавства, виконання нормативно-правових актів Національного банку для уникнення або подолання небажаних наслідків, що можуть поставити під загрозу безпеку коштів, довірених таким банкам, або завдати шкоди належному веденню банківської діяльності.
618.
При здійсненні банківського нагляду Національний банк України може користуватися послугами інших установ за окремими угодами.


При здійсненні банківського нагляду Національний банк України може користуватися послугами інших установ за окремими угодами.
619.
У разі відкликання у банку банківською ліцензії Національний банк України повідомляє про це відповідні органи інших держав, в яких банк мав філії або кореспондентські та інші рахунки.


У разі відкликання у банку банківською ліцензії Національний банк України повідомляє про це відповідні органи інших держав, в яких банк мав філії або кореспондентські та інші рахунки.
620.
Національний банк України здійснює нагляд та застосовує заходи впливу і санкції до банків, їх установ на індивідуальній та консолідованій основі.
-464-Н.д.ГубськийБ.В (Реєстр.картка №443)
Частину 6 викласти в редакції: "Національний банк України здійснює банківський нагляд на індивідуальній та консолідованій основі і застосовує заходи впливу за порушення вимог законодавства щодо банківської діяльності".
Враховано
Національний банк України здійснює банківський нагляд на індивідуальній та консолідованій основі і застосовує заходи впливу за порушення вимог законодавства щодо банківської діяльності
621.
Для забезпечення функцій банківського нагляду Національний банк України створює Комісію з питань нагляду та регулювання діяльності банків, яка приймає рішення про реєстрацію банку, надання та відкликання ліцензії на здійснення банківських операцій, про застосування заходів впливу за результатами безвиїзного і виїзного нагляду та про скасування санкцій.
-465- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 67 у 7-у абзаці після слів "Комісію з питань нагляду і регулювання діяльності банків" додати слова - "із числа своїх спеціалістів"
-466-Н.д.ГубськийБ.В (Реєстр.картка №443
Частину 7 вилучити.

Відхилено




Враховано



-467- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 7-й доповнити словами : " Розмір, та термін накладення санкцій, та порядок їх оскарження визначається Законом".
Відхилено

622.
У разі розгляду питань щодо застосування заходів впливу до конкретного банку на засідання Комісії з питань нагляду та регулювання діяльності банків для надання пояснень запрошується голова правління (ради директорів) цього банку.
-468-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Частину 8 виласти в такій редакції:
У разі розгляду Національним банком України питань щодо застосування заходів впливу до конкретного банку для надання пояснень запрошується голова правління (ради директорів) або голова спостережної ради цього банку, за винятком випадків призначення тимчасового адміністратора або відкликання ліцензії банку і призначення ліквідатора.
Враховано
У разі розгляду Національним банком України питань щодо застосування заходів впливу до конкретного банку для надання пояснень запрошується голова правління (ради директорів) або голова спостережної ради цього банку, за винятком випадків призначення тимчасового адміністратора або відкликання ліцензії банку і призначення ліквідатора.
623.
При здійсненні нагляду за установами, що ведуть банківську діяльність в інших державах, Національний банк України співпрацює з відповідними органами цих держав. Повідомлення, надіслане відповідними органами інших держав, може використовуватися тільки в таких цілях:


При здійсненні нагляду за установами, що ведуть банківську діяльність в інших державах, Національний банк України співпрацює з відповідними органами цих держав. Повідомлення, надіслане відповідними органами інших держав, може використовуватися тільки в таких цілях:
624.
- для перевірки ліцензії установи на право ведення діяльності;


- для перевірки ліцензії установи на право ведення діяльності;
625.
- для здійснення нагляду за операціями установи на консолідованих засадах.
-469-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
В частині 9 абзац 2 викласти в такій редакції: "для перевірки права на здійснення банківської діяльності .
Враховано
для перевірки права на здійснення банківської діяльності.
626.
Глава 13. Бухгалтерський облік і аудит
-470- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Глава І3
Змінити назву на "Бухгалтерській облік, звітність та аудит"
Враховано
Глава 13. Бухгалтерській облік, звітність та аудит
627.
Стаття 68. Загальні засади ведення бухгалтерського обліку і звітності в банках


Стаття 68. Загальні засади ведення бухгалтерського обліку і звітності в банках
628.
Банки організовують бухгалтерський облік відповідно до внутрішньої облікової політики, розробленої на підставі правил, встановлених Національним банком України відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку.
-471- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Перший абзац статті 68 доповнити словами "та положень (стандартів) України.

Враховано
Банки організовують бухгалтерський облік відповідно до внутрішньої облікової політики, розробленої на підставі правил, встановлених Національним банком України відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та положень (стандартів) України.


-472- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 68 слово "правил" замінити словом "вимог". Аналогічно у всьому тексті.
Відхилено



-473- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 1-й викласти в наступній редакції:
"Банки організовують бухгалтерський облік відповідно до міжнародних стандартів бухгалтерського обліку"
Враховано по суті

629.
Бухгалтерський облік має забезпечувати своєчасне та повне відображення всіх банківських операцій та надання користувачам достовірної інформації про стан активів і зобов'язань, результати фінансової діяльності та їх зміни.


Бухгалтерський облік має забезпечувати своєчасне та повне відображення всіх банківських операцій та надання користувачам достовірної інформації про стан активів і зобов'язань, результати фінансової діяльності та їх зміни.
630.
У фінансових звітах кожного банку відображаються результати його діяльності за звітний період.


У фінансових звітах кожного банку відображаються результати його діяльності за звітний період.
631.
Стаття 69. Звітність банків


Стаття 69. Звітність банків
632.
Банк зобов'язаний подавати Національному банку України фінансову та статистичну звітність щодо роботи банку, його операцій, ліквідності, платоспроможності, прибутковості, а також інформацію афілійованих осіб банку з метою оцінки фінансового стану банку.



Банк зобов'язаний подавати Національному банку України фінансову та статистичну звітність щодо роботи банку, його операцій, ліквідності, платоспроможності, прибутковості, а також інформацію афілійованих осіб банку з метою оцінки фінансового стану банку.
633.
Національний банк України має право вимагати від банку подання консолідованої звітності.


Національний банк України має право вимагати від банку подання консолідованої звітності.
634.
Національний банк України встановлює для банків:
-474- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Виправити нумерацію пунктів у частині 3 статті 69;
Враховано
Національний банк України встановлює для банків:
635.
1. форми звітності та методику їх складання;


1. форми звітності та методику їх складання;
636.
2. періодичність та строки подання звітності;


2. періодичність та строки подання звітності;
637.
3. структуру пояснювальної записки;


3. структуру пояснювальної записки;
638.
4. мінімум відомостей, що підлягають опублікуванню, та строки їх подання;


4. мінімум відомостей, що підлягають опублікуванню, та строки їх подання;
639.
1. методику консолідованої звітності.
-475- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В останньому пункті частини 3 статті 69 після слова "методику" додати слово "складання".
Враховано
5. методику складання консолідованої звітності.
640.
Національний банк України має право в окремих випадках вимагати подання разової та тимчасової звітності.
-476- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 4-й : "Національний банк України має право вимагати подання разової та тимчасової звітності" або виключити з тексту, або чітко сформулювати, що таке "...в окремих випадках...", та "...тимчасова звітність...".
Відхилено
Національний банк України має право в окремих випадках вимагати подання разової та тимчасової звітності.
641.
Кожен власник істотної участі в банку, який є юридичною особою, зобов'язаний подати Національному банку України у встановлений ним строк річний звіт про свою діяльність. Звіт повинен містити таку інформацію:
-477- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210) АУБ
Абзаци 5 та 6 виключити.


Кожен власник істотної участі в банку, який є юридичною особою, зобов'язаний подати Національному банку України у встановлений ним строк річний звіт про свою діяльність. Звіт повинен містити таку інформацію:
642.
1. види діяльності, які здійснює юридична особа;


1. види діяльності, які здійснює юридична особа;
643.
2. інформація щодо суб'єктів господарювання, в яких особа має участь, що перевищує 10%, зокрема: назва компанії, розмір частки, що знаходиться у володінні цієї особи, види діяльності;
-478- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 2 частини 5 статті 69 слова "назва компанії, розмір частки, що знаходиться у володінні цієї особи" замінити на слова "найменування та місцезнаходження юридичної особи, розмір частки, що знаходиться у власності цієї особи".
Враховано
2. інформація щодо суб'єктів господарювання, в яких особа має участь, що перевищує 10%, зокрема: найменування та місцезнаходження юридичної особи, розмір частки, що знаходиться у власності цієї особи, види діяльності;


-479- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 2 частини 5 статті 69 текст "компанії" замінити текстом "суб'єкта господарювання".
Враховано по суті

644.
3. баланс та звіт про прибутки цієї особи на кінець останнього фінансового року.


3. баланс та звіт про прибутки цієї особи на кінець останнього фінансового року.
645.
Національний банк України має право вимагати подання інших періодичних звітів чи інформації від власників істотної участі в банку з метою здійснення нагляду за безпекою та надійністю фінансового стану банку та забезпечення дотримання положень цього Закону.


Національний банк України має право вимагати подання інших періодичних звітів чи інформації від власників істотної участі в банку з метою здійснення нагляду за безпекою та надійністю фінансового стану банку та забезпечення дотримання положень цього Закону.
646.
Фінансовим роком банку вважається календарний рік, який починається 1 січня.


Фінансовим роком банку вважається календарний рік, який починається 1 січня.
647.
Фінансова звітність банків, що подається до Національного банку України, має бути щорічно перевірена аудитором. Аудиторська перевірка банку здійснюється аудитором, який має свідоцтво на аудиторську перевірку банківських установ і який зареєстрований Національним банком України як особа, уповноважена здійснювати аудиторську перевірку звітності банків.
-480-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Друге речення частини 8 викласти в такій редакції: "Аудиторська перевірка банку здійснюється аудитором, який має сертифікат Національного банку України на аудиторську перевірку банківських установ ".
Враховано
Фінансова звітність банків, що подається до Національного банку України, має бути щорічно перевірена аудитором. Аудиторська перевірка банку здійснюється аудитором, який має сертифікат Національного банку України на аудиторську перевірку банківських установ .
648.
Аудиторський звіт має містити :


Аудиторський звіт має містити :
649.
- баланс банку;


- баланс банку;
650.
- звіт про рахунки доходів та витрат;


- звіт про рахунки доходів та витрат;
651.
- звіт по рух капіталу;


- звіт по рух капіталу;
652.
- таблицю строків активів та пасивів;


- таблицю строків активів та пасивів;
653.
- інформацію щодо достатності резервів та капіталу банку;


- інформацію щодо достатності резервів та капіталу банку;
654.
- інформацію щодо адекватності бухгалтерського обліку, процедури внутрішнього аудиту та заходів контролю банку;


- інформацію щодо адекватності бухгалтерського обліку, процедури внутрішнього аудиту та заходів контролю банку;
655.
- висновок про те, чи відображує наданий банком фінансовий звіт дійсний фінансовий стан банку.


- висновок про те, чи відображує наданий банком фінансовий звіт дійсний фінансовий стан банку.
656.
Стаття 70. Публікація фінансового звіту
-481-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Викласти в такій редакції:
" Банк зобов`язаний публікувати квартальні баланси, а також звіт про прибутки (збитки) як мінімум в одному друкованому виданні, що розповсюджується на всій території України, протягом місяця, слідуючого за звітним кварталом.
Банк зобов`язаний публікувати річну фінансову звітність, підтверджену аудитором, не пізніше 1 червня наступного за звітним року, як мінімум в одному друкованому виданні, що розповсюджується по всій території України."


Стаття 70. Публікація фінансового звіту
657.
Банк зобов'язаний публікувати квартальні та річний баланси, а також звіт про прибутки (збитки), як мінімум в одному друкованому виданні, що розповсюджується по усій території України, у кінці першого, другого та третього кварталів кожного року.
-482- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
В першому реченні статті 70 слова "першого, другого та третього кварталів" замінити словами: "другого, третього, четвертого кварталу (протягом першого місяця наступного кварталу за звітним)".

Відхилено
Банк зобов`язаний публікувати квартальні баланси, а також звіт про прибутки (збитки) в газетах "Урядовий кур'єр" чи "Голос України", протягом місяця, слідуючого за звітним кварталом.
658.
Банк зобов'язаний публікувати, як мінімум в одному друкованому виданні, що розповсюджується по усій території України, річний звіт, підтверджений аудитором.
-483- Н.д.Борзих О.I. (Округ №103)
У статті 70, як в першому, так і в другому абзацах, замість слів: "як мінімум в одному друкованому виданні, яке розповсюджується по всій території України", написати "в газетах "Урядовий кур'єр" чи "Голос України" - за вибором".
Враховано
Банк зобов`язаний публікувати річну фінансову звітність, підтверджену аудитором, не пізніше 1 червня наступного за звітним року в газетах "Урядовий кур'єр" чи "Голос України".
659.
Глава 14. Інспекційні перевірки
-484- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
ГЛАВА 14
Необхідно включити до глави статті‚ які реґламентують та регулюють порядок‚ процедуру та підстави надання іншим державним контролюючим‚ правоохоронним та судовим органам інформації‚ що стосується фінансово-господарської діяльності банків та їх інспектування даними органами.
Враховано в ст. 71
Глава 14. Інспекційні перевірки банків
660.
Стаття 71. Інспектування
-485- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Назву статті 71 пропоную викласти у новій редакції відповідно:
"Стаття 71. Інспекційні перевірки банків";
Враховано
Стаття 71. Інспекційні перевірки банків
661.
Кожен банк є об'єктом перевірки на місці інспекторами Національного банку України чи аудиторами, призначеними Національним банком України.
-486- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Абзац перший статті 71 викласти в такій редакції:
,,Кожний банк є об'єктом перевірки на місці інспекторами Національного банку України, працівниками органів державної податкової служби чи аудиторами, призначеними відповідними органами".
Відхилено, оскільки це регулюється іншими законами
Кожен банк є об'єктом перевірки на місці інспекторами Національного банку України чи аудиторами, призначеними Національним банком України.


-487- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В тексті статті 71 слово "інспектування" у всіх відмінках "замінити на слово "перевірка".
Враховано



-488- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В абзаці 1 виключити з тексту слова :"... чи аудитором, призначеними Національним банком України".
Відхилено

662.
Інспектування здійснюється з метою визначення рівня безпекиі стабільності операцій банку, достовірності звітності банку і дотримання банком законодавства України про банки і банківську діяльність, а також нормативних актів Національного банку України.
-489- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
У абзаці другому статті 71 слова ,,банківську діяльність" доповнити словами "та податкового законодавства" та слова ,,Національного банку України" доповнити словами ,,та центрального органу державної податкової служби України".
Відхилено, оскільки це регулюється іншими законами
Перевірки здійснюється з метою визначення рівня безпеки і стабільності операцій банку, достовірності звітності банку і дотримання банком законодавства України про банки і банківську діяльність, а також нормативно-правових актів Національного банку України.


-490- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В абзаці 2 виключити з тексту слова:"... а також нормативних актів Національного банку України".
Відхилено

663.
Інспектування банків здійснюється відповідно до плану, затвердженого Національним банком України. Планове інспектування здійснюється не частіше одного разу на рік. Право на проведення планового інспектування виникає у разі, якщо банку надіслано письмове повідомлення про інспектування із зазначенням строків проведення не пізніше, ніж за 10 днів до його початку.
-491-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Третє речення викласти в такій редакції:
Про проведення планової перевірки Національний банк України зобов'язаний повідомити банк не пізніше, ніж за 10 днів до його початку.
Враховано
Перевірка банків здійснюється відповідно до плану, затвердженого Національним банком України. Планова перевірка здійснюється не частіше одного разу на рік. Про проведення планової перевірки Національний банк України зобов'язаний повідомити банк не пізніше, ніж за 10 днів до його початку.
664.
Банки зобов'язані забезпечити інспекторам Національного банку України та іншим, уповноваженим ним особам, вільний доступ до усіх документів та інформації з дотриманням правил цієї статті, а при перевірці на місці - можливість вільного доступу в робочий час у всі приміщення банку.
-492- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
У абзаці четвертому статті 71 після слова ,,України" поставити кому, а ,,та" виключити, слова ,,уповноваженим ним особам" доповнити словами ,,та працівникам, які проводять перевірку відповідно до чинного законодавства".
Відхилено , оскільки мова йде про перевірки тільки інспекторами НБУ
Банки зобов'язані забезпечити інспекторам Національного банку України та іншим, уповноваженим ним особам, вільний доступ до усіх документів та інформації з дотриманням правил цієї статті, а при перевірці на місці - можливість вільного доступу в робочий час у всі приміщення банку.


-493- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
В абзаці 4 виключити слова: "...та іншим, уповноваженим особам... " та "...а при перевірці на місці - можливість вільного доступу в усі приміщення банку", тому що "можливість вільного доступу в усі приміщення банку" - це не банківська інспекція, а "досмотр" або обшук, які мають виконувати працівники правоохоронних органів, в багатьох випадках лише з санкції прокурора не є засобом досягнення мети інспектування, яка визначена в попередньому абзаці цієї статті: "...інспектування здійснюється з метою визначення рівня безпеки і стабільності операцій банку...".
Відхилено

665.
Керівництво банку призначає компетентного представника для надання необхідних документів та пояснень і забезпечує приміщенням для роботи працівників служби банківського нагляду Національного банку України.
-494- Н.д.Суслов В.І. (Реєстр.картка №343)
Н.д.Павловський М.А. (Округ №188)
Н.д.Король В.М. (Округ №202)
Абзац п'ятий статті 71 доповнити словами ,,та працівникам, які проводять перевірку відповідно до чинного законодавства".
Відхилено , оскільки мова йде про перевірки тільки інспекторами НБУ
Керівництво банку призначає компетентного представника для надання необхідних документів та пояснень і забезпечує приміщенням для роботи працівників служби банківського нагляду Національного банку України.
666.
Національний банк України може прийняти рішення про проведення позапланового інспектування банку. Таке рішення має бути підписане Головою Національного банку України або уповноваженою ним особою.
-495- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Перше речення частини 6 статті 71 після слів "інспектування банку" доповнити словами "при наявності обґрунтованих підстав" та вилучити слова "або уповноваженою ним особою".
Враховано частково
Національний банк України може прийняти рішення про проведення позапланової перевірки банку при наявності обґрунтованих підстав. Таке рішення має бути підписане Головою Національного банку України або уповноваженою ним особою.


-496- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 6-ї викласти у наступній редакції: "Правління Національного банку України може прийняти рішення про проведення позапланового інспектування."
Відхилено

667.
Для здійснення своїх повноважень щодо нагляду Національний банк України має право безоплатно одержувати від банків інформацію про їх діяльність та пояснення з окремих питань діяльності банку.
-497-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Доповнити статтю новою частиною такого змісту :
Недопускається надання матеріалів перевірки третім особам у разі ,якщо в матеріалах перевірки відсутні дані про факти порушень законодавства.
Враховано
Для здійснення своїх повноважень щодо нагляду Національний банк України має право безоплатно одержувати від банків інформацію про їх діяльність та пояснення з окремих питань діяльності банку.
Недопускається надання матеріалів перевірки третім особам у разі ,якщо в матеріалах перевірки відсутні дані про факти порушень законодавства.
668.
У ході інспектування банку Національний банк України має право перевіряти будь-яку звітність афілійованої особи банку щодо взаємовідносин з банком з метою визначення впливу відносин з афілійованою особою на стан банку. Для цілей інспектування афілійовані особи надають Національному банку України сприяння відповідно до положень цієї статті у тому ж порядку, що застосовується до банків.
-498- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
Абзац 8-ї викласти у наступній редакції:
"У ході інспектування банку Національний банк України має право перевіряти будь-яку звітність афілійованої особи банку щодо взаємовідносин з банком з метою визначення впливу відносин з афілійованою особою на стан банку."
Відхилено
У ході перевірки банку Національний банк України має право перевіряти будь-яку звітність афілійованої особи банку щодо взаємовідносин з банком з метою визначення впливу відносин з афілійованою особою на стан банку. Для цілей перевірки афілійовані особи надають Національному банку України сприяння відповідно до положень цієї статті у тому ж порядку, що застосовується до банків.
669.
Стаття 72. Інспектування та перевірка небанківських установ
-499- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Назву статті 72 пропоную викласти у новій редакції відповідно:
"Стаття 72. Інспекційні перевірки небанківських установ".
Враховано по суті
Стаття 72. Перевірка осіб, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку.
670.
Національний банк України має право здійснювати інспектування небанківських установ або осіб з метою перевірки дотримання законодавства щодо банківської діяльності . При здійсненні таких перевірок Національний банк України має право вимагати подання інформації від будь-яких осіб, які є об"єктом перевірки. Такі особи зобов"язані надати Національному банку України затребувану інформацію у визначений ним строк.
-500-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Статтю викласти в редакції:
Стаття 72. Перевірка осіб, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку.
Національний банк України має право здійснювати інспектування осіб, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України, з метою дотримання законодавства щодо банківської діяльності. При здійсненні інспектування Національний банк України має право вимагати від цих осіб подання будь-якої інформації, необхідної для здійснення перевірки. Інспектовані особи зобов`язані подавати Національному банку України затребувану інформацію у визначений ним строк.
Враховано
Національний банк України має право здійснювати перевірку осіб, які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України, з метою дотримання законодавства щодо банківської діяльності. При здійсненні перевірки Національний банк України має право вимагати від цих осіб подання будь-якої інформації, необхідної для здійснення перевірки. Інспектовані особи зобов`язані подавати Національному банку України затребувану інформацію у визначений ним строк.
671.
До небанківських установ або осіб, які можуть бути об'єктом перевірки Національного банку, відносяться:
До осіб, які можуть бути об`єктом перевірки Національного банку України, відносяться:

До осіб, які можуть бути об`єктом перевірки Національного банку України, відносяться:
672.
1. власник істотної участі у банку, якщо Національний банк України вважає, що він не відповідає вимогам, встановленим цим Законом щодо істотної участі, або негативно впливає на фінансову безпеку і стабільність банку;
1/ власник істотної участі у банку, якщо Національний банк вважає, що він не відповідає вимогам, встановленим цим Законаконом щодо істотної участі, або негативно впливає на фінансову безпеку і стабільність банку;

1/ власник істотної участі у банку, якщо Національний банк вважає, що він не відповідає вимогам, встановленим цим Законаконом щодо істотної участі, або негативно впливає на фінансову безпеку і стабільність банку;
673.
2. особа, що придбала істотну участь у банку без письмового дозволу Національного банку України;
2/ особа, що придбала істотну участь у банку без письмового дозволу Національного банку України.

2/ особа, що придбала істотну участь у банку без письмового дозволу Національного банку України.
674.
3. особа, про яку є інформація, що вона здійснювала чи здійснює банківську діяльність без банківської ліцензії.
Об`єктом перевірки Національного банку України може бути також особа, щодо якої є достовірна інформація про здійснення цією особою банківської діяльності без банківської ліцензії.

Об`єктом перевірки Національного банку України може бути також особа, щодо якої є достовірна інформація про здійснення цією особою банківської діяльності без банківської ліцензії.
675.
Глава 15. Заходи впливу і санкції



676.
Стаття 73. Заходи впливу
-501-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Статтю 73 викласти в такій редакції:
Враховано
Стаття 73. Заходи впливу.
677.
У разі порушення банком або іншими особами, що охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України згідно з цим Законом, банківського законодавства України, нормативних актів Національного банку України або здійснення ризикових операцій, які загрожують інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, Національний банк України має право застосувати адекватні заходи впливу, до яких відносяться:
"Стаття 73. Заходи впливу.
У разі порушення банками або іншими особами, які можуть бути об`єктом перевірки Національного банку України відповідно до цього Закону, банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку України, або здійснення ризикових операцій, які загрожують інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, Національний банк України адекватно вчиненому порушенню має право застосувати заходи впливу, до яких відносяться:
письмове застереження щодо припинення порушення та вжиття необхідних заходів для виправлення ситуації, зменшення невиправданих витрат банку, обмеження невиправдано високих процентних виплат за залученими коштами, зменшення чи відчуження неефективних інвестицій;
скликання загальних зборів учасників, спостережної ради банку, правління (ради директорів) банку для прийняття програми фінансового оздоровлення банку або плану реорганізації банку;
укладення письмової угоди з банком, за якою банк чи визначена угодою особа зобов`язуються вжити заходів для усунення порушень, покращення фінансового стану банку, тощо;
видати розпорядження щодо:
зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будь-якій іншій формі;
встановлення для банку підвищених економічних нормативів;
підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами і іншими активами;
обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій з високим рівнем ризику;
заборони надавати бланкові кредити;
накладення штрафів на :
керівників банків у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
банки відповідно до положень, затверджених Правлінням Національного банку, але у розмірі не більше одного відсотка від суми зареєстрованого статутного фонду;
тимчасової до усунення порушення заборони власнику істотної участі в банку використовувати право голосу придбаних акцій (паїв) у разі грубого чи систематичного порушення ним вимог цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України;
тимчасового до усунення порушення відсторонення посадової особи банку від посади у разі грубого чи систематичного порушення цією особою вимог цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України;
реорганізації банку;
призначення тимчасової адміністрації.
У разі порушення цього Закону чи нормативно-правових актів Національного банку України, що спричинило значну втрату активів або доходів і настання неплатоспроможності банку Національний банк України має право відкликати ліцензію та ініціювати процедуру ліквідації банку згідно з положень цього Закону.
Якщо в діях керівника банку або фізичної особи чи представника юридичної особи - власника істотної участі, якій пред`явлено обвинувачення у вчиненні злочину, не встановлено складу злочину, але має місце порушення вимог цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України або якщо таку особу визнано винною у вчиненні корисливого злочину із призначенням покарання без позбавлення волі, Національний банк України має право видати банку розпорядження про звільнення такої особи з посади або заборони користуватися правом голосу придбаних акцій (паїв).

У разі порушення банками або іншими особами, які можуть бути об`єктом перевірки Національного банку України відповідно до цього Закону, банківського законодавства, нормативно-правових актів Національного банку України, або здійснення ризикових операцій, які загрожують інтересам вкладників чи інших кредиторів банку, Національний банк України адекватно вчиненому порушенню має право застосувати заходи впливу, до яких відносяться:
письмове застереження щодо припинення порушення та вжиття необхідних заходів для виправлення ситуації, зменшення невиправданих витрат банку, обмеження невиправдано високих процентних виплат за залученими коштами, зменшення чи відчуження неефективних інвестицій;
скликання загальних зборів учасників, спостережної ради банку, правління (ради директорів) банку для прийняття програми фінансового оздоровлення банку або плану реорганізації банку;
укладення письмової угоди з банком, за якою банк чи визначена угодою особа зобов`язуються вжити заходів для усунення порушень, покращення фінансового стану банку, тощо;
видати розпорядження щодо:
зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будь-якій іншій формі;
встановлення для банку підвищених економічних нормативів;
підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами і іншими активами;
обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій з високим рівнем ризику;
заборони надавати бланкові кредити;
накладення штрафів на :
керівників банків у розмірі до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;
банки відповідно до положень, затверджених Правлінням Національного банку, але у розмірі не більше одного відсотка від суми зареєстрованого статутного фонду;
тимчасової до усунення порушення заборони власнику істотної участі в банку використовувати право голосу придбаних акцій (паїв) у разі грубого чи систематичного порушення ним вимог цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України;
тимчасового до усунення порушення відсторонення посадової особи банку від посади у разі грубого чи систематичного порушення цією особою вимог цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України;
реорганізації банку;
призначення тимчасової адміністрації.
У разі порушення цього Закону чи нормативно-правових актів Національного банку України, що спричинило значну втрату активів або доходів і настання неплатоспроможності банку Національний банк України має право відкликати ліцензію та ініціювати процедуру ліквідації банку згідно з положень цього Закону.
Якщо в діях керівника банку або фізичної особи чи представника юридичної особи - власника істотної участі, якій пред`явлено обвинувачення у вчиненні злочину, не встановлено складу злочину, але має місце порушення вимог цього Закону або нормативно-правових актів Національного банку України або якщо таку особу визнано винною у вчиненні корисливого злочину із призначенням покарання без позбавлення волі, Національний банк України має право видати банку розпорядження про звільнення такої особи з посади або заборони користуватися правом голосу придбаних акцій (паїв).
Особа, яка на підставі розпорядження Національного банку України була відсторонена від посади, або якій тимчасово заборонено користуватися правом голосу придбаних акцій (паїв), може бути поновлена на посаді або відновлена в використанні права голосу придбаних акцій (паїв) лише на підставі попереднього дозволу Національного банку України.
Рішення Національного банку України щодо призначення тимчасової адміністрації є виконавчим документом.



Особа, яка на підставі розпорядження Національного банку України була відсторонена від посади, або якій тимчасово заборонено користуватися правом голосу придбаних акцій (паїв), може бути поновлена на посаді або відновлена в використанні права голосу придбаних акцій (паїв) лише на підставі попереднього дозволу Національного банку України.
Рішення Національного банку України щодо призначення тимчасової адміністрації є виконавчим документом.


678.
1. вимога припинити порушення та вжити заходів для виправлення ситуації;



679.
2. письмове застереження;



680.
3. встановлення для банку підвищених індивідуальних економічних нормативів;
-502- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт 3 частини 1 статті 73 пропонуємо викласти в наступній редакції:
"3. Встановлення для банку індивідуальних економічних нормативів".
Враховано редакційно



-503- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 73 вилучити пункт 3 - як перевищення повноважень НБУ та як такі, що суперечать Конституції України да діючим Законам України.
Відхилено

681.
4. накладення фінансових санкцій (штрафу);



682.
5. письмове розпорядження щодо:
-504- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Вилучити п. 5 абзацу 1 статті 73.
Відхилено



-505- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 5 статті 73 слово "розпорядження" замінити на слово "рекомендації".
Відхилено

683.
зменшення витрат банку;



684.
обмеження процентних виплат за залученими коштами;
-506- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 73 вилучити в пункті 5 абзаци 2,3,5,7 - як перевищення повноважень НБУ та як такі, що суперечать Конституції України да діючим Законам України.
Відхилено

685.
підвищення резервів на покриття можливих збитків за кредитами і іншими активами;



686.
обмеження, зупинення чи припинення здійснення окремих видів здійснюваних банком операцій з високим рівнем ризику;



687.
зменшення чи відчуження інвестицій;



688.
розробки плану реорганізації банку;



689.
заборони власнику істотної участі в банку використовувати право голосу у справах банку у разі серйозного чи неодноразового порушення ним вимог цього Закону або нормативних актів Національного банку України.



690.
6. укладення письмової угоди з банком, за якою банк чи визначена угодою особа зобов'язуються вжити заходів для виправлення ситуації;
-507- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 73 вилучити пункти 6,7,9,11 - як перевищення повноважень НБУ та як такі, що суперечать Конституції України да діючим Законам України.
Відхилено

691.
7. зупинення виплати дивідендів чи розподілу капіталу в будьякій іншій формі;
-508- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428) АУБ
Вилучити п. 7 абзацу 1 статті 73.
Відхилено

692.
8. скликання загальних зборів учасників, ради банку, правління (ради директорів) банку для прийняття програми заходів банку з вирішення проблемних питань;



693.
9. тимчасове відсторонення службової особи банку від роботи і заборона їй займати будь-яку посаду в банках у разі серйозного чи неодноразового порушення нею вимог цього Закону або нормативних актів Національного банку України;
-509- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Пункт дев'ятий частини першої статті 73 викласти в такій редакції:
"9. Тимчасове до 2 місяців відсторонення службової особи банку від роботи у разі серйозного чи неодноразового порушення нею чинного законодавства;"
Відхилено

694.
10. призначення тимчасової адміністрації банку;



695.
11. вимога від банку звільнення керівників банку, які не відповідають вимогам цього Закону та критеріям Національного банку України щодо досвіду роботи за фахом та кваліфікації або допустили серйозні чи неодноразові порушення вимог цього Закону або нормативних актів Національного банку України;



696.
12. відкликання банківської ліцензії і призначення ліквідатора.
-510- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Вилучити п. 12 абзацу 1 статті 73.

Відхилено

697.
Розпорядження щодо будь-якої особи про позбавлення права займати будь-яку посаду в банках у відповідності із цією статтею може бути винесено протягом п'яти років після вчинення порушення вимог цього Закону або нормативних актів Національного банку України, але не пізніше місячного строку з дня виявлення такого порушення.
-511- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Вилучити частину 2 статті 73 як таку, що обмежує право громадян на вибір професії та суперечить Конституції України.

Враховано

698.
Якщо проти службової особи банку або власника істотної участі - фізичної особи або представника юридичної особивласника істотної участі висунуто звинувачення у вчиненні корисливого злочину, Національний банк України має право видати розпорядження про тимчасове відсторонення від посади, або тимчасово заборонити користування правом голосу в банку до оголошення результатів слідства, або вимагати заміни представника юридичної особи. Якщо таку особу буде визнано винною у вчиненні злочину, Національний банк України має право видати банку розпорядження про звільнення такої особи з посади у банку, чи заборонити використання права голосу. Виправдальний вирок у кримінальній справі не виключає права Національного банку України на застосування до цієї особи заходів, передбачених цією статтею.
-512- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Частини 3 та 4 статі 73 вилучити.

-513- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Останнє речення частини 3 статті 73 доповнити словами: "з інших підстав ніж ті, щодо яких винесено виправдальний вирок".

-514- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 3 статті 73 виключити слова "чи заборонити використання права голосу" як такі, що суперечать Конституції та діючим Законам України. Останнє речення даної частини вилучити.

Відхилено


Враховано






Враховано


699.
Жодна особа не має права займати посаду, чи будь-яким іншим чином брати участь в діяльності банку без попереднього письмового дозволу Національного банку України, якщо відносно такої особи було видано розпорядження Національного банку України про тимчасове відсторонення від посади у банку, заборону на використання права голосу у справах банку або про її звільнення з посади.
-515- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 4 вилучити статті 73, оскільки вона суперечить Конституції України та діючим Законами України.

Враховано редакційно

700.
Штрафи, накладені на керівників чи інших працівників банку, акціонерів, які мають істотну участь у банку, інших фізичних осіб стягуються у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення.



701.
До юридичних осіб, які здійснюють діяльність по залученню вкладів населення з порушенням вимог цього закону Національний банк України застосовує заходи впливу, передбачені пунктами 1, 11 частини 1 цієї статті, та інформує правоохоронні органи.
-516- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В останній частині статті 73 слова "та інформує правоохоронні органи" замінити на слова "та інформує органи прокуратури".
Відхилено

702.
Стаття 74. Порядок застосування заходів впливу та санкцій за порушення банківського законодавства
-517-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Викласти в такій редакції:
"Штрафи на керівників та службових осіб банку, фізичних осіб-власників істотної участі накладаються в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.
Порядок застосування заходів впливу, а також розмір фінансових санкцій , які застосовуються до банків та інших юридичних осіб , які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України , встановлюються нормативно-правовими актами Національного банку України .
Враховано
Стаття 74. Порядок застосування заходів впливу та санкцій за порушення банківського законодавства

Штрафи на керівників та службових осіб банку, фізичних осіб-власників істотної участі накладаються в порядку, передбаченому Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Порядок застосування заходів впливу, а також розмір фінансових санкцій , які застосовуються до банків та інших юридичних осіб , які охоплюються наглядовою діяльністю Національного банку України ,встановлюються діючими Законами України та нормативно-правовими актами Національного банку України .

703.
Порядок застосування заходів впливу, а також розмір фінансових санкцій встановлює Національний банк України згідно із законодавством.
-518- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У першому реченні статті 74 слово "законодавством" замінити на слова "діючими Законами України".
Враховано


Рішення Національного банку України щодо застосування заходів впливу має силу виконавчого документа, за винятком рішення щодо заходу впливу, передбаченого пунктами 9 та 11 частини першої статті 73 цього Закону.
-519- Н.д.Шпиг Ф.І. (Округ №210)
З абзацу 2 виключити слова:"...а також розмір фінансових санкцій встановлює...", тому що НБУ, в цьому випадку, перебирає на себе повноваження інших конституційних органів.
Враховано

704.
Заходи впливу, передбачені пунктами 9 та 11 частини першої статті 73 цього Закону, не можуть застосовуватись після закінчення п'яти років з дати вчинення порушення та одного місяця з дати, коли Національному банку України стало відомо про порушення.
-520- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201 АУБ
Абзац 2 та 3 статті 74 вилучити повністю, оскільки вони суперечать чинним Законам України.
Враховано

706.
Розділ V. Тимчасова адміністрація та ліквідація банків


Розділ V. Тимчасова адміністрація та ліквідація банків
707.
Глава 16. Тимчасова адміністрація


Глава 16. Тимчасова адміністрація
708.
Стаття 75. Призначення тимчасової адміністрації


Стаття 75. Призначення тимчасової адміністрації
709.
Національний банк України зобов'язаний призначити тимчасову адміністрацію у разі істотної загрози платоспроможності банку.


Національний банк України зобов'язаний призначити тимчасову адміністрацію у разі істотної загрози платоспроможності банку.
710.
Національний банк України має право призначити тимчасову адміністрацію банку у разі:


Національний банк України має право призначити тимчасову адміністрацію банку у разі:
711.
1. систематичних чи умисних порушень банком законних вимог Національного банку України;
-521- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 1 статті 75 вилучити термін "чи умисних".
Враховано
1. систематичних порушень банком законних вимог Національного банку України;
712.
2. зменшення розміру капіталу банку на 30 відсотків протягом останніх 6 місяців при одночасному порушенні хоча б одного економічного нормативу;
-522- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 2 статті 75 слова "при одночасному порушенні хоча б одного економічного нормативу" замінити словами "при систематичному‚ не менше трьох разів‚ порушенні декількох (більше трьох) показників економічних нормативів".
Відхилено
2. зменшення розміру регулятиного капіталу банку на 30 відсотків протягом останніх 6 місяців при одночасному порушенні хоча б одного економічного нормативу;
713.
3. якщо банк протягом 15 робочих днів не виконує не менше 10 відсотків своїх прострочених зобов'язань;
-523- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 3 частини 2 статті 75 слова "не виконує не менше 10" замінити на слова "не виконує 10 і більше"

Враховано
3. якщо банк протягом 15 робочих днів не виконує 10 і більше відсотків своїх прострочених зобов'язань;
714.
4. пред'явлення обвинувачення керівникам банку у злочинних діях;
-524- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 4 частини 2 статті 75 слово "діях" замінити на слово "діяннях" яке охоплює поняття "дія" та "бездіяльність".
Враховано
4. у разі арешту або вступу в законну силу обвинувачувального вироку у злочинних діяннях керівникам банку;


-525- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 4 статті 75 викласти у такій редакції:
"4. вступ в законну силу обвинувачувального вироку у злочинних діях керівникам банку";
Враховано редакційно

715.
5. вчинення банком дій щодо приховування рахунків, будь-яких активів. реєстрів, звітів, документів;


5. вчинення банком дій щодо приховування рахунків, будь-яких активів. реєстрів, звітів, документів;
716.
6. відмови банку у наданні будь-яких документів чи інформації, що стосується його діяльності уповноваженим представникам Національного банку України;
-526- Н.д.Кожин Б.Б. (Реєстр.картка №317)
Пункт 6 частини другої статті 75 викласти у такій редакції:
"відмови банку у наданні документів, передбачених цим Законом чи наданні інформації, передбаченої статтею 46 цього Закону, уповноваженим представником Національного банку України;"
Враховано
6. необґрунтованої відмови банку у наданні документів, передбачених цим Законом чи наданні інформації, передбаченої статтею 46 цього Закону, уповноваженим представникам Національного банку України;


-527- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 6 статті 75 доповнити словом "необґрунтованої відмови"‚ а далі - по тексту.
Враховано

717.
7. наявності публічного конфлікту у керівництві банку;
-528- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 7 статті 75 вилучити.
Відхилено
7. наявності публічного конфлікту у керівництві банку;
718.
8. наявності клопотання банку про призначення тимчасової адміністрації.


8. наявності клопотання банку про призначення тимчасової адміністрації.
719.
Тимчасовий адміністратор приступає до виконання своїх обов''язків негайно після видання Національним банком України наказу про його призначення.
-529-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
-Частину 4 викласти в такій редакції: "Тимчасова адміністрація приступає до виконання своїх обов`язків негайно після видання наказу про її призначення"
Доповнити статтю частинами 5-7: "Тимчасова адміністрація очолюється керівником , який призначається Національним банком України.
В разі звернення Національного банку України до суду з позовом про ліквідацію банку, повноваження тимчасової адміністрації продовжуються понад встановлені строки до призначення судом ліквідатора.
Термін повноважень тимчасової адміністрації не може перевищувати одного року з дня її призначення
Національний банк України має право продовжувати дію тимчасової адміністрації для системноутворюючих банків на термін до 1 року".
Враховано
Тимчасова адміністрація приступає до виконання своїх обов`язків негайно після прийняття рішення про її призначення.
Тимчасова адміністрація очолюється керівником , який призначається Національним банком України.
В разі звернення Національного банку України до суду з позовом про ліквідацію банку, повноваження тимчасової адміністрації продовжуються понад встановлені строки до призначення судом ліквідатора.
Термін повноважень тимчасової адміністрації не може перевищувати одного року з дня її призначення
Національний банк України має право продовжувати дію тимчасової адміністрації для системноутворюючих банків на термін до 1 року.


720.
Стаття 76. Вимоги до тимчасового адміністратора та умови його призначення
-530- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У статті 76 слово "акціонером' замінити словом "учасником".
Враховано
Стаття 76. Вимоги до тимчасового адміністратора та умови його призначення
721.
Функції тимчасової адміністрації виконує тимчасовий адміністратор, який призначається Національним банком України.
-531-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Частини 1- 2 викласти в редакції:
"Функції тимчасової адміністрації виконують особи, які призначаються Національним банком України."
Враховано
Функції тимчасової адміністрації виконують особи, які призначаються Національним банком України
722.
Тимчасовим адміністратором може бути:


Тимчасовим адміністратором може бути:
723.
юридична особа, яка здійснює професійну діяльність щодо тимчасової адміністрації та ліквідації банків, щодо надання аудиторських, юридичних або консалтингових послуг і має не менше трьох працівників з сертифікатом Національного банку України на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банку;
-532- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В абзаці 2 частини 2 статті 76 слово "консалтингових" замінити на слово "консультаційних";

Враховано
юридична особа, яка здійснює професійну діяльність щодо тимчасової адміністрації та/або ліквідації банків, щодо надання аудиторських, юридичних або консультаційних послуг і має не менше трьох працівників з сертифікатом Національного банку України на право здійснення тимчасової адміністрації та/або ліквідації банку;
724.
незалежний експерт(за договором);


незалежний експерт(за договором);
725.
службовець Національного банку України.
-533- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 76 вилучити термін "службовець Нацбанку України" та замінити його на "посадова особа Національного банку України‚ яка має не менше трьох років стажу роботи на керівній посаді в банківській системі України".
Відхилено
службовець Національного банку України.
726.
У будь-якому разі до участі у тимчасовій адміністрації допускаються лише особи, які мають сертифікат Національного банку України на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банку, високі професійні та моральні якості, бездоганну ділову репутацію, економічну чи юридичну освіту та досвід, необхідний для виконання функцій тимчасового адміністратора.
-534-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
-З частини 3 виключити слова "У будь-якому разі".
Враховано
До участі у тимчасовій адміністрації допускаються лише особи, які мають сертифікат Національного банку України на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банку, високі професійні та моральні якості, бездоганну ділову репутацію, економічну чи юридичну освіту та досвід, необхідний для виконання функцій тимчасового адміністратора.
727.
Національний банк України має право у будь-який момент взяти діяльність адміністратора під свій контроль, усунути адміністратора від обов'язків у раз невідповідності його роботи встановленим вимогам.


Національний банк України має право у будь-який момент може усунути адміністратора від обов'язків у раз невідповідності його роботи встановленим вимогам.
728.
Оплата праці тимчасового адміністратора, а також спеціалістів, залучених ним для забезпечення виконання своїх повноважень здійснюється за кожний місяць роботи згідно з укладеними з ними договорами.


Оплата праці тимчасового адміністратора, а також спеціалістів, залучених ним для забезпечення виконання своїх повноважень здійснюється за кожний місяць роботи згідно з укладеними з ними договорами.
729.
Оплата праці тимчасового адміністратора і залучених ним спеціалістів здійснюється за рахунок банку, до якого його призначили.


Оплата праці тимчасового адміністратора і залучених ним спеціалістів здійснюється за рахунок банку, до якого його призначили.
730.
Розмір оплати праці тимчасового адміністратора має бути не меншим середньомісячної заробітної плати голови правління (ради директорів) цього банку за 12 місяців перед призначенням тимчасової адміністрації.


Розмір оплати праці тимчасового адміністратора має бути не меншим середньомісячної заробітної плати голови правління (ради директорів) цього банку за 12 місяців перед призначенням тимчасової адміністрації.
731.
Розмір оплати праці залучених спеціалістів встановлює тимчасовий адміністратор в межах кошторису витрат тимчасової адміністрації, затвердженого Національним банком України.
-535- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 7 статті 76 викласти у такій редакції:
"Розмір оплати праці залучених спеціалістів встановлює тимчасовий адміністратор на рівні оплати праці спеціалістів даної кваліфікації в банку‚ але не вище середнього рівня оплати праці даних фахівців в банківській системі України. Кошторис витрат тимчасової адміністрації затверджується Національним банком України".
Відхилено
Розмір оплати праці залучених спеціалістів встановлює тимчасовий адміністратор в межах кошторису витрат тимчасової адміністрації, затвердженого Національним банком України.
732.
Додаткова винагорода тимчасовому адміністратору і спеціалістам може встановлюватись за згодою Національного банку України.
-536- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 8 статті 76 вилучити.

-537-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Доповнити частину слова "в межах кошторису "
Враховано по суті


Враховано
Додаткова винагорода тимчасовому адміністратору і спеціалістам може встановлюватись в межах кошторису за згодою Національного банку України.
733.
Тимчасовим адміністратором не може бути особа:


Тимчасовим адміністратором не може бути особа:
734.
1) яка є кредитором, пов'язаною особою або акціонером банку;


1) яка є кредитором, пов'язаною особою або акціонером банку;
735.
2) яка мала судимість або є обвинуваченою по кримінальній справі;
-538- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 2 частини 10 статті 76 слова "яка мала судимість" замінити на слова "яка має непогашену або не зняту судимість за корисливі та інші умисні злочини".
Враховано
2) має судимість не погашену і не зняту у встановленому законом порядку або є обвинуваченою по кримінальній справі;


-539- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 2 частини 9 статті 76 текст "мала судимість" замінити текстом "має судимість не погашену і не зняту у встановленому законом порядку".
Враховано

736.
3) не виконала своїх зобов'язань перед будь-яким банком.


3) не виконала своїх зобов'язань перед будь-яким банком.
737.
Для виявлення конфлікту інтересів особа до моменту призначення тимчасовим адміністратором зобов'язана надати Національному банку України інформацію про свої особисті і ділові інтереси, зокрема щодо:


Для виявлення конфлікту інтересів особа до моменту призначення тимчасовим адміністратором зобов'язана надати Національному банку України інформацію про свої особисті і ділові інтереси, зокрема щодо:
738.
1. заборгованості перед банком, трудових відносин з ним або володіння майновими правами банку:


1. заборгованості перед банком, трудових відносин з ним або володіння майновими правами банку:
739.
2. відносин за попередні п'ять років з будь-яким банком у якості його пов'язаної особи;


2. відносин за попередні п'ять років з будь-яким банком у якості його пов'язаної особи;
740.
3. невиконання будь-яких зобов'язань по відношенню до будьякого банку за останні п'ять років;


3. невиконання будь-яких зобов'язань по відношенню до будьякого банку за останні п'ять років;
741.
4. володіння майном, яке конкурує з майном банку;


4. володіння майном, яке конкурує з майном банку;
742.
5. інших інтересів, що можуть зашкодити неупередженому виконанню функцій тимчасового адміністратора;


5. інших інтересів, що можуть зашкодити неупередженому виконанню функцій тимчасового адміністратора;
743.
6. інформації стосовно відсутності конфлікту інтересів з Національним банком України.


6. інформації стосовно відсутності конфлікту інтересів з Національним банком України.
744.
Національний банк України перед призначенням тимчасового адміністратора зобов'язаний переконатися у тому, що конфлікт інтересів відсутній, а якщо він є, то особа при виконанні функцій тимчасового адміністратора здатна діяти неупереджено.
-540- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 11 статті 76 після слів "що конфлікт інтересів відсутній" поставити крапку‚ а останню частину речення вилучити.

Враховано
Національний банк України перед призначенням тимчасового адміністратора зобов'язаний переконатися у тому, що конфлікт інтересів відсутній.
745.
У разі виникнення конфлікту інтересів після призначення тимчасового адміністратора він зобов'язаний вжити заходів щодо усунення конфлікту інтересів та одночасно повідомити про це Національному банку України, який вирішує питання щодо можливості продовження роботи тимчасового адміністратора.


У разі виникнення конфлікту інтересів після призначення тимчасового адміністратора він зобов'язаний вжити заходів щодо усунення конфлікту інтересів та одночасно повідомити про це Національному банку України, який вирішує питання щодо можливості продовження роботи тимчасового адміністратора.
746.
Тимчасовий адміністратор не має права :


Тимчасовий адміністратор не має права :
747.
1. здійснювати діяльність при наявності конфлікту інтересів, за винятком випадків, коли про це відомо Національному банку України і він дозволив продовжити роботу:
-541- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 1 частини 13 статті 76 викласти у такій редакції:
"1. здійснювати діяльність при наявності конфлікту інтересів".
Відхилено
1. здійснювати діяльність при наявності конфлікту інтересів, за винятком випадків, коли про це відомо Національному банку України і він дозволив продовжити роботу;
748.
2. приймати прямо або опосередковано будь-які послуги, подарунки та інші цінності від осіб, зацікавлених у здійсненні будь-яких дій, пов'язаних з призначенням тимчасової адміністрації;


2. приймати прямо або опосередковано будь-які послуги, подарунки та інші цінності від осіб, зацікавлених у здійсненні будь-яких дій, пов'язаних з призначенням тимчасової адміністрації;
749.
3. використовувати або дозволяти використовувати майно, яке тимчасовий адміністратор має право контролювати, в своїх інтересах або в інтересах третіх осіб;


3. використовувати або дозволяти використовувати майно, яке тимчасовий адміністратор має право контролювати, в своїх інтересах або в інтересах третіх осіб;
750.
4. давати обіцянки або приймати зобов'язання від імені Національного банку України без його письмового дозволу;


4. давати обіцянки або приймати зобов'язання від імені Національного банку України без його письмового дозволу;
751.
5. розголошувати банківську таємницю та іншу службову інформацію, якщо це не пов'язано з виконанням функцій тимчасового адміністратора.


5. розголошувати банківську таємницю та іншу службову інформацію, якщо це не пов'язано з виконанням функцій тимчасового адміністратора.
752.
Тимчасовий адміністратор відповідає за свої дії перед кредиторами чи учасниками банку лише у разі умисного порушення чи злочинне недбалого виконання положень цього Закону чи інших нормативних актів Національного банку України, що стосуються його обов'язків.
-542-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Виключити частину 13 ст.76.
Враховано

753.
Невиконання або неналежне виконання тимчасовим адміністратором своїх повноважень відповідно до цього Закону, що завдало збитки банку чи кредиторам, може бути підставою для припинення виконання ним обов'язків та позбавлення сертифіката на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків.


Невиконання або неналежне виконання тимчасовим адміністратором своїх повноважень відповідно до цього Закону, що завдало збитки банку чи кредиторам, може бути підставою для припинення виконання ним обов'язків та позбавлення сертифіката на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банків.
754.
У разі завдання збитків діями або бездіяльністю тимчасового адміністратора банк та/або кредитори мають право звернутися з позовом щодо їх відшкодування .


У разі завдання збитків діями або бездіяльністю тимчасового адміністратора банк та/або кредитори мають право звернутися з позовом щодо їх відшкодування .
755.
Стаття 77. Страхування відповідальності, життя та здоров'я тимчасового адміністратора


Стаття 77. Страхування відповідальності, життя та здоров'я тимчасового адміністратора
756.
Фінансова відповідальність, життя та здоров'я тимчасового адміністратора мають бути застраховані згідно з договором про тимчасову адміністрацію.



Фінансова відповідальність, життя та здоров'я тимчасового адміністратора мають бути застраховані згідно з договором про тимчасову адміністрацію відповідно до чинного законодавства України.
757.
Стаття 78. Наслідки призначення тимчасового адміністратора


Стаття 78. Наслідки призначення тимчасового адміністратора
758.
З дня призначення тимчасового адміністратора повноваження загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) банку зупиняються та передаються тимчасовому адміністратору. Угоди, укладені керівниками банку після призначення тимчасового адміністратора є недійсними з моменту укладення.
-543- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Доповнити перше речення статті 78 після слова "адміністратору" словами "на визначений термін".

-544-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Виключити слово "зупиняються".
Відхилено




Враховано редакційно
З дня призначення тимчасового адміністратора повноваження загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) банку переходять до тимчасового адміністратора. Угоди, укладені керівниками банку після призначення тимчасового адміністратора є недійсними з моменту укладення.
759.
Стаття 79. Об'ява про призначення тимчасового адміністратора


Стаття 79. Об'ява про призначення тимчасового адміністратора
760.
Протягом трьох днів після призначення тимчасового адміністратора Національний банк України розміщує інформацію про це в офіційному друкованому виданні.
-545- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 1 статті 79 наприкінці доповнити текстом "Національного банку України".
-546-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Слова "в офіційному друкованому виданні" замінити словами "в газеті "Урядовий кур`єр".
Відхилено





Враховано редакційно
Протягом трьох днів після призначення тимчасового адміністратора Національний банк України розміщує інформацію про це в газеті "Урядовий кур`єр" та "Голос України".
761.
Рішення про призначення тимчасового адміністратора Національний банк України надсилає до головного офісу та до кожного територіального відділення банку із зазначенням дати початку тимчасової адміністрації.
-547- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 2 статті 79 після тексту "територіального відділення", додати текст "відокремленого підрозділу, філії".
Враховано
Рішення про призначення тимчасового адміністратора Національний банк України надсилає до головного офісу та до кожного територіально відокремленого відділення банку , філії із зазначенням дати початку тимчасової адміністрації.


-548- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В останньому абзаці статті 79 вилучити перше речення.
Відхилено

762.
Стаття 80. Права та обов'язки тимчасового адміністратора


Стаття 80. Права та обов'язки тимчасового адміністратора
763.
Тимчасовий адміністратор негайно після свого призначення зобов'язаний забезпечити збереження активів та документації банку, а також активів та документації афілійованих осіб, в яких банк має участь, що перевищує 50 відсотків.


Тимчасовий адміністратор негайно після свого призначення зобов'язаний забезпечити збереження активів та документації банку, а також активів та документації афілійованих осіб, в яких банк має участь, що перевищує 50 відсотків.
764.
Протягом одного місяця з дня призначення тимчасовий адміністратор зобов'язаний провести інвентаризацію банківських активів і пасивів та скласти реальний баланс.


Протягом одного місяця з дня призначення тимчасовий адміністратор зобов'язаний провести інвентаризацію банківських активів і пасивів та скласти баланс.
765.
З дня свого призначення тимчасовий адміністратор має повне та виняткове право управляти та контролювати банк, вживати будь-яких заходів для відновлення належного фінансового стану банку або, при можливості, підготувати банк до продажу чи реорганізації з метою забезпечення інтересів вкладників та інших кредиторів.
-549-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
В частині 3 слова "при можливості" замінити словами "при необхідності".
Враховано
З дня свого призначення тимчасовий адміністратор має повне та виняткове право управляти та контролювати банк, вживати будь-яких заходів для відновлення належного фінансового стану банку або, при необхідності, підготувати банк до продажу чи реорганізації з метою забезпечення інтересів вкладників та інших кредиторів.
766.
Зокрема, тимчасовий адміністратор має право:


Зокрема, тимчасовий адміністратор має право:
767.
1. продовжувати або припиняти будь-які операції банку:


1. продовжувати або припиняти будь-які операції банку:
768.
2. виконувати будь-які операції від імені банку;
-550- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
У пункті 2 частини 4 статті 80 слово "операції" замінити на слова "дії, рішення".
Враховано
2. виконувати будь-які дії, рішення від імені банку;
769.
3. розривати будь-які угоди за участю банку, які на думку тимчасового адміністратора є збиткові чи непотрібні для банку;
-551-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
В пункті 3 частини 4 після слова "розривати" доповнити словами "в порядку, встановленому законодавством України".
Враховано
3. розривати в порядку, встановленому законодавством України будь-які угоди за участю банку, які на думку тимчасового адміністратора є збиткові чи непотрібні для банку;
770.
4. заявляти майнові позови у судові органи;


4. заявляти майнові позови у судові органи;
771.
5. звертатись до судових органів з заявами про винесення рішення, відповідно до якого боржник банку має надати інформацію про свої активи;


5. звертатись до судових органів з заявами про винесення рішення, відповідно до якого боржник банку має надати інформацію про свої активи;
772.
6. залучати до роботи по тимчасовій адміністрації будь-якого службовця, експерта, консультанта, а також доручати керівникам банку вчинення дій щодо надання необхідної допомоги тимчасовій адміністрації. Тимчасовий адміністратор має право відсторонити таких осіб від виконання обов'язків у будь-який час;


6. залучати до роботи по тимчасовій адміністрації будь-якого службовця, експерта, консультанта, а також доручати керівникам банку вчинення дій щодо надання необхідної допомоги тимчасовій адміністрації. Тимчасовий адміністратор має право відсторонити таких осіб від виконання обов'язків у будь-який час;
773.
7. звільнити чи змінити призначення будь-кого з керівників чи працівників банку, чи переглянути їх службові обов'язки, і змінити розмір їх заробітної плати;
-552-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Пункт 7 частини 4 викласти в такій редакції: " з дотриманням вимог законодавства України про працю звільнити чи перевести на іншу посаду буд-кого з керівників чи службовців банку, переглянути їх службові обов`язки, змінити розмір їх заробітної плати".
Враховано
7. з дотриманням вимог законодавства України про працю звільнити чи перевести на іншу посаду буд-кого з керівників чи службовців банку, переглянути їх службові обов`язки, змінити розмір їх заробітної плати
774.
8. зупинити розподіл капіталу банку чи виплату дивідендів у будь-якій формі;


8. зупинити розподіл капіталу банку чи виплату дивідендів у будь-якій формі;
775.
9. продати такі активи і повернути такі пасиви банку, які повинні бути відповідно продані чи повернені з метою збереження чи підвищення платоспроможності банку;
-553-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42)
Слова "з метою збереження чи підвищення платоспроможності банку" замінити на слова "захисту інтересів вкладників"
Враховано
9. продати такі активи і повернути такі пасиви банку, які повинні бути відповідно продані чи повернені з метою збереження чи підвищення платоспроможності банку;
776.
10. за згодою Національного банку України організувати продаж чи реорганізацію банку.
-554- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
У пункті 10 частини 4 статті 80 після слова "продаж" додати слово "активів". Узгодження з наступною частиною цієї ж статті.
Враховано по суті



10. за згодою Національного банку України організувати продаж чи реорганізацію банку.
777.
Тимчасовий адміністратор зобов'язаний отримати дозвіл Національного банку України для продажу активів банку балансова вартість яких перевищує розмір, встановлений Національним банком України.


Тимчасовий адміністратор зобов'язаний отримати дозвіл Національного банку України для продажу активів банку балансова вартість яких перевищує розмір, встановлений Національним банком України.
778.
При виконанні своїх обов'язків тимчасовий адміністратор за своїм статусом прирівнюється до представника влади. Будь-яка особа, що навмисно перешкоджає доступу тимчасового адміністратора до банку, його активів, книг, записів, документів несе відповідальність згідно з законодавством. Правоохоронні органи зобов'язані надавати допомогу тимчасовому адміністратору у його роботі на підставі письмового звернення.
-555- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В першому реченні останньої частини статті 80 слова "представника влади" замінити на слова "представника Національного банку", оскільки тимчасовий адміністратор не повинен мати повноважень представника ні законодавчої, ні виконавчої, ні судової влади.
Враховано
При виконанні своїх обов'язків тимчасовий адміністратор за своїм статусом прирівнюється до "представника Національного банку. Будь-яка особа, що навмисно перешкоджає доступу тимчасового адміністратора до банку, його активів, книг, записів, документів несе відповідальність згідно з законодавством. Правоохоронні органи зобов'язані надавати допомогу тимчасовому адміністратору у його роботі на підставі письмового звернення.
779.
Стаття 81. Запобігання переказу активів банку до моменту призначення тимчасового адміністратора


Стаття 81. Запобігання переказу активів банку до моменту призначення тимчасового адміністратора
780.
Тимчасовий адміністратор може звертатися до суду з вимогою визнання угод недійсними, якщо здійснено:
-556-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Перший абзац частини 1 після слова "якщо" доповнити словами "за цими угодами" і далі за текстом.
Враховано
Тимчасовий адміністратор може звертатися до суду з вимогою визнання угод недійсними, якщо за цими угодами здійснено:
781.
1. платіж чи операцію з майном (вчинені протягом шести місяців до призначення тимчасового адміністратора) з метою надання пільг окремим кредиторам банку;


1. платіж чи операцію з майном (вчинені протягом шести місяців до призначення тимчасового адміністратора) з метою надання пільг окремим кредиторам банку;
782.
2. будь-яку операцію із пов'язаною особою банку, яка була здійснена протягом одного року до моменту призначення тимчасового адміністратора, якщо така операція загрожує інтересам вкладників і кредиторів банку;
-557- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 2 частини 1 статті 81 наприкінці доповнити текстом "чи була здійснена з порушенням вимог цього Закону".
Враховано
2. будь-яку операцію із пов'язаною особою банку, яка була здійснена протягом одного року до моменту призначення тимчасового адміністратора, якщо така операція невідповідає вимогам законодавства України або загрожує інтересам вкладників і кредиторів банку ;
783.
3. господарські операції, де оплата значно перевищувала реальну вартість товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком, вчиненої на протязі трьох років до призначення тимчасового адміністратора;


3. господарські операції, де оплата значно перевищувала реальну вартість товарів, послуг, іншого майна, отриманого банком, вчиненої на протязі трьох років до призначення тимчасового адміністратора;
784.
4. будь-які безкоштовні операції з майном, вчинені протягом трьох років до призначення тимчасового адміністратора, а в разі проведення подібної операції зі спорідненими особами - за п'ять років до призначення тимчасового адміністратора;
-558-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункт 4 частини 1 викласти в такій редакції: будь-які операції з майном на безоплатній основі, вчинені протягом трьох років до призначення тимчасового адміністратора
Враховано
4. будь-які операції з майном на безоплатній основі, вчинені протягом трьох років до призначення тимчасового адміністратора
785.
5. будь-які дії, що мають на меті утримання майна від кредиторів чи інше порушення їх прав, вчинені за п'ять років до призначення тимчасового адміністратора;
-559- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 5 статті 81 слова "п'ять років" замінити на "три роки"‚ що відповідатиме Цивільному кодексу України.

Враховано
5. будь-які дії, що мають на меті утримання майна від кредиторів чи інше порушення їх прав, вчинені за три роки до призначення тимчасового адміністратора;
786.
6. будь-які господарські операції, засновані на наданні підроблених документів чи шахрайстві.



6. будь-які господарські операції, засновані на наданні підроблених документів чи шахрайстві.
787.
При зверненні до суду чи арбітражного суду тимчасовий адміністратор не сплачує державного мита.
-560- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останній абзац статті 81 може бути застосований лише при умові внесення відповідних змін до законів‚ що регулюють порядок сплати державного мита‚ тому з даного Закону його слід вилучити.
-561-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
З частини 2 виключити слова "чи арбітражного суду"..
Відхилено







Враховано
При зверненні до суду тимчасовий адміністратор не сплачує державного мита.
788.
Стаття 82. Безперебійне надання послуг
-562- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Враховано по суті
Стаття 82. Безперебійне надання послуг
789.
Особа, що здає банку приміщення в оренду чи надає комунальні послуги, послуги зв'язку, не має права протягом двох місяців з дня призначення тимчасового адміністратора відмовляти в наданні подібних послуг через призначення тимчасового адміністратора чи через неспроможність банку оплатити відповідні послуги.
Статтю 82 вилучити‚ оскільки вона суперечить усім Законам України. Може погіршити фінансовий стан інших госпорганів‚ пов'язаних з даним банком господарськими угодами.

Особа, що здає банку приміщення в оренду чи надає комунальні послуги, послуги зв'язку, не має права з дня призначення тимчасового адміністратора відмовляти в наданні подібних послуг через призначення тимчасового адміністратора .
790.
Стаття 83. Звіти тимчасового адміністратора


Стаття 83. Звіти тимчасового адміністратора
791.
Протягом одного місяця з дня призначення тимчасовий адміністратор надає попередній письмовий звіт.


Протягом одного місяця з дня призначення тимчасовий адміністратор надає попередній письмовий звіт.
792.
Звіт має відображати фінансовий стан банку (баланс, звіт про прибутки та збитки, розшифровки окремих статей балансу), можливість реабілітації банку та оцінку його вартості у разі ліквідації. Звіт також має включати:
-563-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
В частині 2 слово "реабілітації" замінити словами "фінансового оздоровлення".

Враховано
Звіт має відображати фінансовий стан банку (баланс, звіт про прибутки та збитки, розшифровки окремих статей балансу), можливість фінансового оздоровлення банку та оцінку його вартості у разі ліквідації. Звіт також має включати:
793.
1. загальні відомості щодо відповідність діяльності банку вимогам цього Закону та нормативних актів Національного банку України і рекомендації щодо припинення діяльності тимчасового адміністратора та поновлення прав загальних зборів, спостережної ради банку і правління (ради директорів) банку;
-564-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
В пункті 1 частини 2 слова "і рекомендації щодо припинення" замінити словами "і висновки щодо можливості припинення", слова "поновлення прав" замінити словами "поновлення повноважень"
Враховано
1. загальні відомості щодо відповідність діяльності банку вимогам цього Закону та нормативних актів Національного банку України і висновки щодо можливості припинення діяльності тимчасового адміністратора та поновлення повноважень загальних зборів, спостережної ради банку і правління (ради директорів) банку;
794.
2. деталізований план виконання функцій тимчасового адміністратора щодо стабілізації функціонування банку та приведення банку у відповідність до нормативних актів Національного банку України;
-565-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
пункт 2 частини 2 викласти в редакції: "детальний план заходів щодо стабілізації та приведення у відповідність до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України діяльності банку
Враховано
2. деталізований план заходів щодо стабілізації та приведення у відповідність до вимог цього Закону та нормативно-правових актів Національного банку України діяльності банку;
795.
3. загальний план продажу банку чи частини його активів і майна з метою виконання зобов'язань;


3. загальний план продажу банку чи частини його активів і майна з метою виконання зобов'язань;
796.
4. рекомендації з приводу реорганізації банку або відкликання банківської ліцензії та ліквідації.


4. рекомендації з приводу реорганізації банку або відкликання банківської ліцензії та ліквідації.
797.
Тимчасовий адміністратор надає Національному банку України періодичні звіти стосовно своєї діяльності у строки, визначені Національним банком України.


Тимчасовий адміністратор надає Національному банку України періодичні звіти стосовно своєї діяльності у строки, визначені Національним банком України.
798.
Стаття 84. Рішення Національного банку України


Стаття 84. Рішення Національного банку України
799.
Протягом двох тижнів з моменту отримання звіту тимчасового адміністратора Національний банк приймає рішення про застосування чи відхилення рекомендацій тимчасового адміністратора.


Протягом двох тижнів з моменту отримання звіту тимчасового адміністратора Національний банк приймає рішення про застосування чи відхилення рекомендацій тимчасового адміністратора.
800.
У разі, якщо Національний банк України погоджується з рекомендаціями тимчасового адміністратора щодо фінансового оздоровлення, продажу чи реорганізації банку, виноситься рішення про виконання плану тимчасового адміністратора.


У разі, якщо Національний банк України погоджується з рекомендаціями тимчасового адміністратора щодо фінансового оздоровлення, продажу чи реорганізації банку, виноситься рішення про виконання плану тимчасового адміністратора.
801.
У разі, якщо визнано неможливість приведення банку у правову та фінансову відповідність вимогам цього Закону і нормативних актів Національного банку України протягом одного року Національний банк України відкликає банківську ліцензію та здійснює ліквідацію банку. Для системоутворюючих банків цей термін може продовжуватись Національним банком України до двох років.



У разі, якщо визнано неможливість приведення банку у правову та фінансову відповідність вимогам цього Закону і нормативних актів Національного банку України протягом одного року Національний банк України відкликає банківську ліцензію та здійснює ліквідацію банку. Для системоутворюючих банків цей термін може продовжуватись Національним банком України до двох років.
802.
Національний банк України має право вносити доповнення до плану тимчасового адміністратора до та під час його виконання.


Національний банк України має право вносити доповнення до плану тимчасового адміністратора до та під час його виконання.
803.
Національний банк України має право припинити виконання плану, відкликати банківську ліцензію, запровадити ліквідацію банку у будь-який час, коли дійде до висновку, що виконання плану більше не е доцільним.
-566-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Слова "більше не е доцільним" замінити на слова "не призводить до оздоровлення банку"
Враховано
Національний банк України має право припинити виконання плану, відкликати банківську ліцензію, запровадити ліквідацію банку у будь-який час, коли дійде до висновку, що виконання плану більше не призводить до оздоровлення банку.
804.
Стаття 85. Мораторій
-567- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Статтю 85 необхідно привести у відповідність з іншими Законами України.
Відхилено
Стаття 85. Мораторій
805.
З метою створення сприятливих умов відновлення фінансового стану банку, який би відповідав встановленим вимогам, Національний банк має право введення мораторія на задоволення вимог кредиторів на період тимчасової адміністрації.
-568-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Частину 1 доповнити такими словами "але не більше шести місяців "
Враховано
З метою створення сприятливих умов відновлення фінансового стану банку, який би відповідав встановленим вимогам, Національний банк має право введення мораторія на задоволення вимог кредиторів на період тимчасової адміністрації але не більше шести місяців.
806.
Мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на зобов'язання, строки виконання яких настали до призначення тимчасової адміністрації.


Мораторій на задоволення вимог кредиторів поширюється на зобов'язання, строки виконання яких настали до призначення тимчасової адміністрації.
807.
Протягом дії мораторія:


Протягом дії мораторія:
808.
1) забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;


1) забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;
809.
2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).


2) не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).
810.
Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку з зобов'язаннями банку в процедурах тимчасової адміністрації банку.


Мораторій не поширюється на обслуговування поточних операцій, здійснюваних тимчасовим адміністратором, на вимоги щодо виплати заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, що виникли у зв'язку з зобов'язаннями банку в процедурах тимчасової адміністрації банку.
811.
Після закінчення дії мораторія неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, які банк зобов'язаний був сплатити кредиторам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом.


Після закінчення дії мораторія неустойка (штраф, пеня), а також суми завданих збитків, які банк зобов'язаний був сплатити кредиторам за грошовими зобов'язаннями та зобов'язаннями щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), можуть бути заявлені до сплати в розмірах, які існували на дату введення мораторію, якщо інше не передбачено цим Законом.
812.
Стаття 86. Припинення діяльності тимчасового адміністратора


Стаття 86. Припинення діяльності тимчасового адміністратора
813.
Діяльність тимчасового адміністратора припиняється в разі:


Діяльність тимчасового адміністратора припиняється в разі:
814.
1)закінчення терміну тимчасової адміністрації:
-569- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В пункті 1 частини 1 статті 86 слова "терміну тимчасової адміністрації" замінити на слова "строку дії повноважень тимчасової адміністрації".
Враховано
1)закінчення строку дії повноважень тимчасової адміністрації;
815.
2)відкликання банківської ліцензії та прийняття рішення про призначення ліквідатора;


2)відкликання банківської ліцензії та прийняття рішення про призначення ліквідатора;
816.
3)здійснення реорганізації банку відповідно до глави 5 цього Закону;


3)здійснення реорганізації банку відповідно до глави 5 цього Закону;
817.
4)усунення тимчасового адміністратора відповідно до рішення Національного банку України.


4)усунення тимчасового адміністратора відповідно до рішення Національного банку України.
818.
Глава 17. Ліквідація банків


Глава 17. Ліквідація банків
819.
Стаття 87. Правові підстави ліквідації банку


Стаття 87. Правові підстави ліквідації банку
820.
Банк може бути ліквідований:


Банк може бути ліквідований:
821.
1) за рішенням власників банку зі згоди Національного банку України;
-570- Н.д.Коновалюк В.І. (Округ №62)
Пункт перший частини першої статті 87 викласти в такій редакції:
"1) за рішенням власників банку;"
Враховано



-571- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У пункті 1 статті 87 слова "зі згоди НБУ" вилучити.
Враховано

822.
2) примусово за рішенням Національного банку України у разі неплатоспроможності банку або відкликання банківської ліцензії чи відмови у наданні ліцензії.
-572-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Статтю 87 Правові підстави ліквідації банку.викласти в редакції:
Банк може бути ліквідований:
за ініціативою власників банку;
за рішенням суду на підставі ініціативи Національного банку України /в тому числі за заявою кредиторів/
Ліквідація банку за ініціативою власників здійснюється в порядку, передбаченому законодавством України про господарські товариства з врахуванням особливостей, передбачених цим Законом та зі згоди Національного банку України.
Ліквідація банку за ініціативою Національного банку України передбачається цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.
Після статті 87 доповнити новою статтею такого змісту:
Стаття.88. Особливості ліквідації банку за рішенням суду в разі його неплатоспроможності..
Правом звернення до суду з заявою про визнання банку неплатоспроможним та його ліквідацію мають право:
кредитори банку;
Національний банк України;
Особи, вказані в пункті 1 частини 1 цієї статті направляють рекомендаційним листом до Національного банку Українизаяву про ліквідацію банку при настанні ознак неплатоспроможності банку з додаванням документально підтверджених доказів наявності грошових зобов`язань банку перед ними. Якщо протягом одного місяців з дня направлення заяви вказані особи не отримали відповідь Національного банку України, вони мають право звернутися до суду з заявою про визнання банку неплатоспроможним.
Законодавство України про ліквідацію суб`єктів господарської діяльності при розгляді судом справи про визнання банку неплатоспроможним застосовується в частині, що не суперечить нормам цього Закону.
При підготовці справи до розгляду суддя зобов`язаний отримати обгрунтований висновок Національного банку України щодо доцільності ліквідації банку або рішення Національного банку про відкликання банківської ліцензії. Національний банк України зобов`язаний надати один із вказаних документів протягом місяця з дня отримання запиту суду.
Якщо банк-боржник не спроможний виконати свої зобов"язання відповідно до остаточної ухвали суду про примусове стягнення протягом шести місяців і за цей час не досягнуто домовленостей щодо реструктуризації визначеного боргу , Національний банк зобов"язаний відкликати ліцензію та ініцювати процедуру ліквідації банку.
Справа про визнання банку неплатоспроможним за заявою осіб, вказаних в частині 1 цієї статті, може бути порушена лише після відкликання банківської ліцензії.
Після відкликання банківської ліцензії санація банку не допускається.
Орган , який ініцюював рішення про ліквідацію , призначає ліквідатора. Ліквідатор приступає до виконання обов"язків негайно після відкликання ліцензії.
Протягом одного місяця з дня прийняття справи до розгляду суд повинен визначитися щодо позову про ліквідацію банку. Єдиним питанням що приймається до розгляду судом у справі про ліквідацію банку є наявність ознак неплатоспроможності відповідно до положень цього Закону.
Враховано

за ініціативою власників банку;
з ініціативи Національного банку України /в тому числі за заявою кредиторів/

Ліквідація банку за ініціативою власників здійснюється в порядку, передбаченому законодавством України про господарські товариства з врахуванням особливостей, передбачених цим Законом та зі згоди Національного банку України.
Ліквідація банку за ініціативою Національного банку України передбачається цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.


Стаття.88. Особливості ліквідації банку в разі його неплатоспроможності.
Правом звернення до суду з заявою про визнання банку неплатоспроможним та його ліквідацію мають право:
кредитори банку;
Національний банк України;
Особи, вказані в пункті 1 частини 1 цієї статті направляють рекомендаційним листом до Національного банку Українизаяву про ліквідацію банку при настанні ознак неплатоспроможності банку з додаванням документально підтверджених доказів наявності грошових зобов`язань банку перед ними. Якщо протягом одного місяців з дня направлення заяви вказані особи не отримали відповідь Національного банку України, вони мають право звернутися до суду з заявою про визнання банку неплатоспроможним.
Законодавство України про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом при розгляді судом справи про визнання банку неплатоспроможним застосовується в частині, що не суперечить нормам цього Закону.
При підготовці справи до розгляду суддя зобов`язаний отримати обгрунтований висновок Національного банку України щодо доцільності ліквідації банку або рішення Національного банку про відкликання банківської ліцензії. Національний банк України зобов`язаний надати один із вказаних документів протягом місяця з дня отримання запиту суду.
Якщо банк-боржник не спроможний виконати свої зобов"язання відповідно до остаточної ухвали суду про примусове стягнення протягом шести місяців і за цей час не досягнуто домовленостей щодо реструктуризації визначеного боргу , Національний банк зобов"язаний відкликати ліцензію та ініцювати процедуру ліквідації банку.
Справа про визнання банку неплатоспроможним за заявою осіб, вказаних в частині 1 цієї статті, може бути порушена лише після відкликання банківської ліцензії.
Після відкликання банківської ліцензії санація банку не допускається.
Орган , який ініцюював рішення про ліквідацію , призначає ліквідатора. Ліквідатор приступає до виконання обов"язків негайно після відкликання ліцензії.
Протягом одного місяця з дня прийняття справи до розгляду суд повинен визначитися щодо позову про ліквідацію банку. Єдиним питанням що приймається до розгляду судом у справі про ліквідацію банку є наявність ознак неплатоспроможності відповідно до положень цього Закону.
У своєму рішенні суд повинен підтвердити кандидатуру ліквідатора або призначити такого , що відповідає вимогам цього Закону.Єдиною підставою відхилення кандидатури ліквідатора , призначеного Національним банком України може бути наявність конфлікту інтересів який став відомий суду.
Розгляд справи в суді щодо ліквідації банку не зупиняє діяльності ліквідатора призначеного Національним банком України. Процедура ліквідації банку повинна бути завершена не пізніше трьох років з дня відкликання ліцензії.

Негативний висновок Національного банку України щодо доцільності відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку є підставою для залишення заяви без розгляду.


У своєму рішенні суд повинен підтвердити кандидатуру ліквідатора або призначити такого , що відповідає вимогам цього Закону.Єдиною підставою відхилення кандидатури ліквідатора , призначеного Національним банком України може бути наявність конфлікту інтересів який став відомий суду.
Розгляд справи в суді щодо ліквідації банку не зупиняє діяльності ліквідатора призначеного Національним банком України. Процедура ліквідації банку повинна бути завершена не пізніше трьох років з дня відкликання ліцензії.
Негативний висновок Національного банку України щодо доцільності відкликання банківської ліцензії та ліквідації банку є підставою для залишення заяви без розгляду.


823.
Орган, який прийняв рішення про ліквідацію, призначає ліквідатора.



824.
Ліквідатор приступає до виконання обов'язків негайно після підписання рішення про ліквідацію банку.



825.
Ліквідація банку за рішенням його власників здійснюється згідно із законодавством про господарські товариства з урахуванням особливостей цього закону.
-573- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 4 статті 87 слова "із законодавством про господарські товариства" замінити словами "і Законами України".
Враховано по суті

826.
Примусова ліквідація банку здійснюється згідно з цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.



827.
Рішення Національного банку України про призначення ліквідатора не підлягає оскарженню у судових органах.
-574- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
Останню частину статті 87 виключити.

Враховано



-575- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 6 статті 87 вилучити.
Враховано



-576- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останній абзац статті 87 вилучити‚ оскільки він обмежує конституційні права з питань звернення до суду.
Враховано

828.
Стаття 88. Оголошення про ліквідацію


Стаття 89. Оголошення про ліквідацію
829.
Ліквідатором здійснюється опублікування відомостей про відкриття ліквідаційної процедури у офіційних друкованих органах за рахунок банку у трьохденний строк з дня прийняття Національним банком України або власником банку рішення про ліквідацію банку.
-577- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
Частину 1 статті 88 після слів "друкованих органах" доповнити текстом ",зокрема в офіційному органі Національного банку України".
Відхилено
Ліквідатором здійснюється опублікування відомостей про відкриття ліквідаційної процедури у газеті "Урядовий кур`єр" та "Голос України" за рахунок банку у терміни‚ передбачені Законами України з дня прийняття Національним банком України або власником банку рішення про ліквідацію банку.


-578- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частині 1 статті 88 слова "у трьохденний строк" замінити словами "у терміни‚ передбачені Законами України".
-579-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
В частині 1 слова "у офіційних друкованих виданнях" замінити словами "у газеті "Урядовий кур`єр" та "Голос України".
Враховано



Враховано

830.
Відомості про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити найменування та інші реквізити банку, що ліквідується, дату прийняття Національним банком або власником банку рішення про ліквідацію банку і призначення ліквідатора, відомості про ліквідатора.
-580-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Викласти в такій редакції:
Відомості про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити найменування та інші реквізити банку, що ліквідується, дату прийняття Національним банком рішення про відкликання ліцензії або дату прийняття рішення власника банку про ліквідацію банку і призначення ліквідатора, відомості про ліквідатора.
Враховано
Відомості про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити найменування та інші реквізити банку, що ліквідується, дату прийняття Національним банком рішення про відкликання ліцензії або дату прийняття рішення власника банку про ліквідацію банку і призначення ліквідатора, відомості про ліквідатора.
831.
Протягом одного місяця з дати опублікування оголошення про відкриття ліквідаційної процедури кредитори мають право заявити ліквідатору про свої вимоги до банку.
-581- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частина 3 статті 88 суперечить Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відхилено, оскільки суперечності немає
(п.6 ст.53 зазначеного Закону)
Протягом одного місяця з дати опублікування оголошення про відкриття ліквідаційної процедури кредитори мають право заявити ліквідатору про свої вимоги до банку.
832.
Не дозволяється опублікування або розголошення іншим чином відомостей про неплатоспроможність банку до дня прийняття рішення про його ліквідацію.
-582- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останній абзац статті 88 доповнити реченням "Особи‚ винні у розголошенні даної інформації‚ несуть відповідальність згідно Законів України".
Враховано
Не дозволяється опублікування або розголошення іншим чином відомостей про неплатоспроможність банку до дня прийняття рішення про його ліквідацію.
Особи‚ винні у розголошенні даної інформації‚ несуть відповідальність згідно Законів України
833.
Стаття 89. Вимоги до ліквідатора та умови його призначення


Стаття 90. Вимоги до ліквідатора та умови його призначення
834.
Ліквідатором може бути призначено:


Ліквідатором може бути призначено:
835.
1) фізичну особу, яка відповідає вимогам що висуваються статтею 76 цього Закону до тимчасового адміністратора;


1) фізичну особу, яка відповідає вимогам що висуваються статтею 76 цього Закону до тимчасового адміністратора;
836.
2) юридичну особу, яка здійснює професійну діяльність щодо тимчасової адміністрації та ліквідації банків, щодо надання аудиторських, юридичних або консалтингових послуг і має не менше трьох працівників з сертифікатом Національного банку України на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банку.


2) юридичну особу, яка здійснює професійну діяльність щодо тимчасової адміністрації та ліквідації банків, щодо надання аудиторських, юридичних або консалтингових послуг і має не менше трьох працівників з сертифікатом Національного банку України на право здійснення тимчасової адміністрації та ліквідації банку.
837.
Забороняється призначати ліквідатором банку фізичну або юридичну особу, яка виконувала функції тимчасового адміністратора у цьому банку.
-583- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 2 статті 89 викласти в такій редакції:
"Ліквідатором банку може бути особа‚ яка виконувала функції тимчасового адміністратора‚ при наявності ліцензії на здійснення повноважень ліквідатора та робота якого на посаді тимчасового адміністратора оцінена НБУ як задовільна".
Відхилено
Забороняється призначати ліквідатором банку фізичну або юридичну особу, яка виконувала функції тимчасового адміністратора у цьому банку.

838.
Фінансова відповідальність, життя та здоров'я ліквідатора мають бути застраховані згідно з договором про ліквідацію банку.
-584-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Викласти в такій редакції:
Фінансова відповідальність, життя та здоров'я ліквідатора мають бути застраховані згідно з законодавством України , нормативно-правовими актами Національного банку України та договором про ліквідацію банку у відповідності до законодавства України.
Враховано
Фінансова відповідальність, життя та здоров'я ліквідатора мають бути застраховані згідно з законодавством України , нормативно-правовими актами Національного банку України та договором про ліквідацію банку у відповідності до законодавства України.


839.
Стаття 90. Наслідки призначення ліквідатора
-585-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
До статті 90. Наслідки призначення ліквідатора.
Виключити пункт 1.
Враховано
Стаття 91. Наслідки призначення ліквідатора
840.
З дня призначення ліквідатора:
-586- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Пункт І статті 90 доповнити "...з дня прийняття рішення про ліквідацію банку та призначення ліквідатора".
Враховано
З дня прийняття рішення про відкликання ліцензії та призначення ліквідатора:
841.
1) Національний банк України відкликає банківську ліцензію;



842.
2) припиняються повноваження загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) банку:
-587- Н.д.Квят В.П. (Реєстр.картка №428)
Після пункту 2 статті 90 доповнити пунктом: "припиняється повноваження тимчасового адміністратора, який негайно передає ліквідатору всі справи, майно та активи (по акту прийому-передачі справ".
Враховано частково
1) припиняються повноваження загальних зборів, спостережної ради і правління (ради директорів) банку та тимчасового адміністратора, який негайно передає ліквідатору всі справи:
843.
3) банківська діяльність банку завершується закінченням технологічного циклу конкретних операцій у разі, якщо це сприятиме збереженню або збільшенню ліквідаційної маси;
-588- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Пункт 3 статті 90 вилучити.

Відхилено
2) банківська діяльність банку завершується закінченням технологічного циклу конкретних операцій у разі, якщо це сприятиме збереженню або збільшенню ліквідаційної маси;
844.
4) строк виконання всіх грошових зобов'язань банку та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;


3) строк виконання всіх грошових зобов'язань банку та зобов'язання щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) вважається таким, що настав;
845.
5) припиняється нарахування процентів, неустойки (штрафу, пені) та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банку;


4) припиняється нарахування процентів, неустойки (штрафу, пені) та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банку;
846.
6) відомості про фінансове становище банку перестають бути конфіденційними чи становити банківську таємницю;


5) відомості про фінансове становище банку перестають бути конфіденційними чи становити банківську таємницю;
847.
7) укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банку чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
-589- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В пункті 7 статті 90 слова "передбаченого цим Законом" замінити на слова "передбаченого Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відхилено
6) укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банку чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим Законом;
848.
8) скасовується арешт, накладений на майно банку, чи інші обмеження щодо розпорядження його майном. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
-590-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
В пункті 8 слова "скасування арешту, накладеного на майно банку" замінити словами "скасування арешту, накладеного на власні кошти банку на його рахунках".
Враховано частково
7) скасовується арешт, накладений на майно \в тому числі на власні кошти банку на його рахунках \банку, чи інші обмеження щодо розпорядження його майном. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
849.
9) вимоги за зобов'язаннями банку, що виникли під час проведення ліквідації, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.


8) вимоги за зобов'язаннями банку, що виникли під час проведення ліквідації, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури.
850.
Стаття 91. Повноваження ліквідатора щодо здійснення ліквідаційної процедури


Стаття 92. Повноваження ліквідатора щодо здійснення ліквідаційної процедури
851.
Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:


Ліквідатор з дня свого призначення здійснює такі повноваження:
852.
приймає до свого відання майно банку, вживає заходів по забезпеченню його збереження;


приймає до свого відання майно банку, вживає заходів по забезпеченню його збереження;
853.
виконує функції з управління та розпорядження майном банку;


виконує функції з управління та розпорядження майном банку;
854.
здійснює інвентаризацію та оцінку майна банку згідно з законодавством;


здійснює інвентаризацію та оцінку майна банку згідно з законодавством;
855.
виконує повноваження органів управління банку;


виконує повноваження органів управління банку;
856.
очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;


очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу;
857.
пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банку, у тому числі через судові органи без сплати державного мита;
-591- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У 7 абзаці статті 91 необхідно привести у відповідність вислів "без сплати державного мита" до чинного законодавства або вилучити цей вислів.
Враховано
пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банку, у тому числі через судові органи;
858.
має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банку, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 95 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банку;


має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банку, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 95 цього Закону за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банку;
859.
з дня відкриття ліквідаційної процедури оповіщає працівників банку про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю;
-592- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В абзаці 9 частині 1 статті 91 слово "оповіщає" замінити на слово "повідомляє".

Враховано
з дня відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банку про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю;
860.
заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до банку вимогах кредиторів;
-593- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У пункті 9 частини 1 статті 91 вилучити текст "в установленому порядку".
-594-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Після слова "установленому" доповнити словом "законодавством" і далі за текстом.
Відхилено




Враховано
заявляє в установленому законодавством порядку заперечення по заявлених до банку вимогах кредиторів;
861.
заявляє про відмову від виконання договорів банку в порядку, встановленому цим Законом;
-595- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Абзаци 10 та 16 статті 91 в кінці речення доповнити словами "та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

596-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Абзац 11 частини 1 викласти в такій редакції: "заявляє відмову від виконання договорів та в установленому порядку розриває їх"
Відхилено






Враховано редакційно
заявляє відмову від виконання договорів та в установленому законодавством порядку розриває їх
862.
вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банку, що знаходиться у третіх осіб;
-597-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
З абзацу 12 частини 1 виключити слова "на пошук".
Враховано
вживає заходів, спрямованих на виявлення та повернення майна банку, що знаходиться у третіх осіб;
863.
передає у встановленому порядку на зберігання документи банку, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;


передає у встановленому порядку на зберігання документи банку, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню;
864.
вживає заходи, які, на його думку, дадуть можливість отримати максимальну виручку від продажу активів у найкоротший термін;


вживає заходи, які, на його думку, дадуть можливість отримати максимальну виручку від продажу активів у найкоротший термін;
865.
реалізує майно банку для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів;


реалізує майно банку для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів;
866.
повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;


повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів;
867.
здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.


здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
868.
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) банку. Протягом трьох днів з дня призначення ліквідатора органи управління банку забезпечують передачу бухгалтерської та іншої документації банку, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банку ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків органи управління банку, у тому числі окремі його керівники, несуть відповідальність відповідно до законодавства.
-598-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Оскільки законодавством не визначений порядок притягнення до відповідальності колегіального органу, в другому реченні частини 2 слова "органи управління" замінити словами "керівники банку" а друге речення частини 2 викласти в такій редакції: "У разі ухилення від виконання зазначених обов`язку винні особи несуть відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства України".
Враховано
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) банку. Протягом трьох днів з дня призначення ліквідатора керівники банку забезпечують передачу бухгалтерської та іншої документації банку, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банку ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов`язків винні особи несуть відповідальність відповідно до вимог чинного законодавства України.
869.
При виконанні своїх обов'язків ліквідатор за своїм статусом прирівнюється до представника влади. Будь-яка особа, що навмисно перешкоджає доступу ліквідатора до банку, його активів, книг, записів, документів несе адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством. Правоохоронні органи зобов'язані надавати допомогу ліквідатору у його роботі на підставі письмового звернення.
-599- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В останньому абзаці статті 91 вилучити перше речення.

-600-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
В частини 3 в першому реченні слово "влади" замінити на слово "Національного банку України".
Враховано по суті



Враховано
При виконанні своїх обов'язків ліквідатор за своїм статусом прирівнюється до представника Національного банку України. Будь-яка особа, що навмисно перешкоджає доступу ліквідатора до банку, його активів, книг, записів, документів несе адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законодавством. Правоохоронні органи зобов'язані надавати допомогу ліквідатору у його роботі на підставі письмового звернення.
870.
Стаття 92. Заходи щодо підготовки задоволення вимог кредиторів


Стаття 93. Заходи щодо підготовки задоволення вимог кредиторів
871.
Ліквідатор припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення одного місяця з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури.


Ліквідатор припиняє приймання вимог кредиторів після закінчення одного місяця з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури.
872.
Ліквідатор протягом трьох місяців з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури здійснює наступні заходи щодо задоволення вимог кредиторів:


Ліквідатор протягом трьох місяців з дня опублікування оголошення про початок ліквідаційної процедури здійснює наступні заходи щодо задоволення вимог кредиторів:
873.
1) визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення;


1) визначає суму заборгованості кожному кредитору та відносить вимоги до певної черги погашення;
1) 8
2) відхиляє вимоги у разі сумніву у їх дійсності
-601-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Пункт 2 та 3 частини 2 викласти в редакції: "2\ відхиляє вимоги у разі їх непідтвердження".
Враховано
відхиляє вимоги у разі їх непідтвердження;
передає Фонду гарантування вкладів фізичних осіб реєстр вкладників у відповідності до вимог законодавства України;
875.
3) складає перелік акцептованих ним вимог для затвердження Національним банком України;
3\ передає Фонду гарантування вкладів фізичних осіб реєстр вкладників у відповідності до вимог законодавства України"

4) складає перелік акцептованих ним вимог для затвердження Національним банком України;
876.
4) сповіщає кредиторів про акцептування вимог;


5) сповіщає кредиторів про акцептування вимог;
877.
5) щотижня протягом трьох тижнів публікує оголошення про день і місце, де можна ознайомитись з переліком вимог та про дату подання цього переліку Національному банку України.


6) щотижня протягом трьох тижнів публікує оголошення про день і місце, де можна ознайомитись з переліком вимог та про дату подання цього переліку Національному банку України.
878.
Кредитори мають право надіслати ліквідатору свої заперечення щодо визнаних ним вимог протягом одного місяця з дня отримання повідомлення.


Кредитори мають право надіслати ліквідатору свої заперечення щодо визнаних ним вимог протягом одного місяця з дня отримання повідомлення.
879.
Ліквідатор має право з дозволу Національного банку України погашати вимоги до банку до моменту завершення складання переліку вимог та його затвердження Національним банком України лише за угодами, що забезпечують здійснення ліквідаційної процедури.


Ліквідатор має право з дозволу Національного банку України погашати вимоги до банку до моменту завершення складання переліку вимог та його затвердження Національним банком України лише за угодами, що забезпечують здійснення ліквідаційної процедури.
880.
Ліквідатор зобов'язаний у двомісячний термін з дати призначення надіслати повідомлення усім клієнтам, які користуються послугами відповідального зберігання, про необхідність вилучити свої цінності протягом трьох місяців з дати оголошення про початок ліквідаційної процедури.


Ліквідатор зобов'язаний у двомісячний термін з дати призначення надіслати повідомлення усім клієнтам, які користуються послугами відповідального зберігання, про необхідність вилучити свої цінності протягом трьох місяців з дати оголошення про початок ліквідаційної процедури.
881.
Матеріальні цінності, що перебували на відповідальному зберіганні банку і не були вилучені власниками в зазначений у повідомленні строк, вважаються фондами, на які не можуть претендувати кредитори банку. Ці цінності переходять у розпорядження Національного банку України для повернення законним власникам.


Матеріальні цінності, що перебували на відповідальному зберіганні банку і не були вилучені власниками в зазначений у повідомленні строк, вважаються фондами, на які не можуть претендувати кредитори банку. Ці цінності переходять у розпорядження Національного банку України для повернення законним власникам.
882.
Стаття 93. Оцінка майна банку


Стаття 94. Оцінка майна банку
883.
Майно, на яке звертається стягнення у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором у порядку, встановленому законодавством України. Для майна, яке продається на аукціоні, оціночна вартість є початковою.


Майно, на яке звертається стягнення у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором у порядку, встановленому законодавством України. Для майна, яке продається на аукціоні, оціночна вартість є початковою.
884.
Для здійснення оцінки майна ліквідатор має право залучати на підставі договору спеціалістів з оплатою їх послуг за рахунок коштів банку, якщо інше не встановлено Національним банком України.
-602- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У другому абзаці статті 93 слова "за рахунок коштів банку" замінити словами "за рахунок ліквідаційної маси".
Враховано
Для здійснення оцінки майна ліквідатор має право залучати на підставі договору спеціалістів з оплатою їх послуг за рахунок ліквідаційної маси, якщо інше не встановлено Національним банком України.
885.
Стаття 94. Продаж майна


Стаття 95. Продаж майна
886.
Після проведення інвентаризації та оцінки майна банку ліквідатор розпочинає продаж майна на відкритих торгах, якщо Національним банком не встановлено інший порядок його продажу.


Після проведення інвентаризації та оцінки майна банку ліквідатор розпочинає продаж майна на відкритих торгах, якщо Національним банком не встановлено інший порядок його продажу.
887.
Ліквідатор забезпечує через засоби масової інформації оповіщення про порядок продажу майна банку, склад, умови та строки придбання майна. Порядок продажу майна банку, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з Національним банком України.
-603- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частинні 2 статті 94 після слова "погоджуються з" доповнити словами "комітетом кредиторів".
-604-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Вилучити перше речення.
Відхилено



Враховано
Порядок продажу майна банку, склад, умови та строки придбання майна погоджуються з Національним банком України та інформується через засоби масової інформації.
888.
У разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банку ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із Законом України "Про приватизацію невеликих державних підприємств (малу приватизацію)" (2171-12).
-605- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В частинні 3 статті 94 друге речення доповнити словами "та "Про приватизацію великих державних підприємств".
Враховано по суті
У разі надходження двох і більше пропозицій щодо придбання майна банку ліквідатор проводить конкурс (аукціон). Порядок проведення конкурсу (аукціону) визначається згідно із законодавством України .
889.
Майно банку, щодо обігу якого встановлено обмеження, продається на закритих торгах. У закритих торгах беруть участь особи, які відповідно до законодавства можуть мати зазначене майно у власності чи на підставі іншого речового права.
-606-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
-частину 4 після слів "речового права" доповнити словами "відповідно до цивільного законодавства України".
Враховано
Майно банку, щодо обігу якого встановлено обмеження, продається на закритих торгах. У закритих торгах беруть участь особи, які відповідно до законодавства можуть мати зазначене майно у власності чи на підставі іншого речового права відповідно до цивільного законодавства України.
890.
Уступка вимог банку здійснюється в порядку, передбаченому цивільним законодавством України, за згодою комітету кредиторів.
-607-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Порядок уступки майна регулюється цивільним законодавством України і не може визначатися Національним банком України.
Враховано
Порядок уступки вимог банку регулюється цивільним законодавством України.
891.
Ліквідатор має право виставити на відкриті торги цінні папери та вимоги банку, якщо інший порядок продажу (уступки) вимог банку не встановлено Національним банком України.
-608-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
в частині 6 слово "порядок" замінити на "спосіб".
Враховано
Ліквідатор має право виставити на відкриті торги цінні папери та вимоги банку, якщо інший спосіб продажу (уступки) вимог банку не встановлено Національним банком України.
892.
Стаття 95. Черговість задоволення вимог до банку


Стаття 96. Черговість задоволення вимог до банку
893.
Кошти, одержані в результаті ліквідаційної процедури, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у такій черговості:


Кошти, одержані в результаті ліквідаційної процедури, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів, у такій черговості:
894.
1) у першу чергу задовольняються:


1) у першу чергу задовольняються:
895.
а) вимоги, забезпечені заставою;


а) вимоги, забезпечені заставою;
896.
б) вимоги вкладників - фізичних осіб в межах, визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;
-609- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 95 у частині 1 у пункті 1 "б" - слід внести доповнення до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом в розділ про особливості банкрутства банків.
-610-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Підпункт б) пункту 1 частини 1 викласти в такій редакції :
б) вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ,що виникли у зв'язку з виплатою Фондом вкладникам сум ,визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;
Відхилено






Враховано
б) вимоги Фонду гарантування вкладів фізичних осіб ,що виникли у зв'язку з виплатою Фондом вкладникам сум ,визначених законодавством про гарантування вкладів фізичних осіб;
897.
в) виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банку, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі;


в) виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банку, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі;
898.
г) витрати, пов'язані з роботою ліквідатора, у тому числі:
-611- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
У статті 95 у частині 1‚ пункт 1 "г" додати абзац:
" - витрати на оплату державного мита;"
Враховано
г) витрати, пов'язані з роботою ліквідатора, у тому числі:
витрати на оплату державного мита;
899.
витрати на публікацію оголошення про ліквідацію банку;


витрати на публікацію оголошення про ліквідацію банку;
900.
витрати на публікацію в органах інформації про порядок продажу майна банку;


витрати на публікацію в органах інформації про порядок продажу майна банку;
901.
витрати ліквідатора, пов'язані з утриманням і збереженням майнових активів банку;
-612- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В абзаці 4 підпункту "г" пункту 1 частини 1 статті 95 перед словом "активів" виключити слово "майнових".
Враховано
витрати ліквідатора, пов'язані з утриманням і збереженням активів банку;
902.
витрати на проведення аудиту;


витрати на проведення аудиту;
903.
витрати на оплату праці працівників, залучених ліквідатором для здійснення ліквідації.
-613-Н.д.ЮшкоІ.О.(Реєстр.картка№42
Абзац 6 пункту "г" частини 1 після слова "праці" доповнити словом "ліквідатора"
Враховано по суті
витрати на оплату праці працівників, залучених для здійснення ліквідації.
д) зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди та здоров'ю громадян.
904.
Перелічені витрати відшкодовуються після реалізації ліквідатором частини ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено цим Законом;
-614- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Частину 1 статті 95 в останньому абзаці доповнити словами "та Законом "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відхилено
Перелічені витрати відшкодовуються після реалізації ліквідатором частини ліквідаційної маси, якщо інше не передбачено цим Законом;
905.
2) у другу чергу задовольняються вимоги вкладників - фізичних осіб в частині перевищення суми, передбаченої системою гарантування вкладів фізичних осіб, вимоги, що виникли із зобов'язань банку перед працівниками, зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян;
-615- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В пункті 2 частини 1 статті 95 слова "зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди та здоров'ю громадян" зробити окремим пунктом "д" в пункті 1 частини цієї ж статті.
Враховано
2) у другу чергу задовольняються вимоги вкладників - фізичних осіб в частині перевищення суми, передбаченої системою гарантування вкладів фізичних осіб, вимоги, що виникли із зобов'язань банку перед працівниками;
906.
3) у третю чергу задовольняються інші вимоги.


3) у третю чергу задовольняються інші вимоги.
907.
Вимоги кожної наступної черги задовольняються в міру надходження на рахунок коштів від продажу майна банку після повного задоволення вимог попередньої черги.


Вимоги кожної наступної черги задовольняються в міру надходження на рахунок коштів від продажу майна банку після повного задоволення вимог попередньої черги.
908.
У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги.


У разі недостатності коштів, одержаних від продажу майна банкрута, для повного задоволення всіх вимог однієї черги вимоги задовольняються пропорційно сумі вимог, що належить кожному кредиторові однієї черги.
909.
У разі відмови кредитора від задоволення визнаної в установленому порядку вимоги ліквідатор не враховує суму грошових вимог цього кредитора.


У разі відмови кредитора від задоволення визнаної в установленому порядку вимоги ліквідатор не враховує суму грошових вимог цього кредитора.
910.
Вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними.


Вимоги, заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, не розглядаються і вважаються погашеними.
911.
Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.


Вимоги, не задоволені за недостатністю майна, вважаються погашеними.
912.
У разі, якщо на момент закінчення строку ліквідації залишились непроданими активи банку і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній Національним банком України юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів банку за рахунок отриманих активів.


У разі, якщо на момент закінчення строку ліквідації залишились непроданими активи банку і негайний продаж матиме наслідком істотну втрату їх вартості, ліквідатор передає такі активи в управління визначеній Національним банком України юридичній особі, яка зобов'язана вжити заходів щодо продовження погашення заборгованості кредиторів банку за рахунок отриманих активів.
913.
Майно, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається власникам, а майно державних підприємств - відповідному органу приватизації для наступного продажу. Кошти, одержані від продажу цього майна спрямовуються до Державного бюджету України.
-616- Н.д.Цушко В.П. (Округ №140)
Статтю 95 доповнити новою частиною наступного змісту:
"Майно кооперативних банків, що залишилось після задоволення потреб кредиторів, підлягає використанню відповідно до законодавства України про кооперацію."


Враховано
Майно, що залишилося після задоволення вимог кредиторів, передається власникам, а майно державних банків - відповідному органу приватизації для наступного продажу. Кошти, одержані від продажу цього майна спрямовуються до Державного бюджету України.
Майно кооперативних банків, що залишилось після задоволення потреб кредиторів, підлягає використанню відповідно до законодавства України про кооперацію.
914.
Стаття 96. Подання звіту про ліквідацію



915.
Ліквідатор зобов'язаний подавати Національному банку України звіт про хід ліквідації у визначені ним строки та за встановленою формою.
-617-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336Статтю 96 виключити з законопроекту.
Враховано

916.
Після розподілу усіх активів банку, що ліквідується, ліквідатор подає Національному банку України кінцевий звіт та ліквідаційний баланс.



917.
Після затвердження кінцевого звіту Національним банком України ліквідатор звільняється від будь-яких зобов'язань, пов'язаних з ліквідацією банку.



918.
Стаття 97. Оплата праці осіб, залучених до ліквідації


Стаття 97. Оплата праці осіб, залучених до ліквідації
919.
Оплата праці ліквідатора та осіб, залучених для допомоги ліквідатору, здійснюється згідно з порядком, визначеним цим Законом для тимчасового адміністратора та залучених ним спеціалістів і має бути не нижчою рівня оплати праці працівників банку за надання аналогічних послуг з урахуванням обсягу і складності роботи.


Оплата праці ліквідатора та осіб, залучених для допомоги ліквідатору, здійснюється згідно з порядком, визначеним цим Законом для тимчасового адміністратора та залучених ним спеціалістів і має бути не нижчою рівня оплати праці працівників банку за надання аналогічних послуг з урахуванням обсягу і складності роботи.
920.
Стаття 98. Завершення ліквідації


Стаття 98. Завершення ліквідації
921.
Ліквідація банку вважається завершеною, а банк ліквідованим з моменту внесення запису про це до Реєстру банків.
-618-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Викласти в такій редакції:
Ліквідація банку вважається завершеною, а банк ліквідованим з моменту внесення запису про це до Державного реєстру банків після ухвалення звіту ліквідатора.
Враховано
Ліквідація банку вважається завершеною, а банк ліквідованим з моменту внесення запису про це до Державного реєстру банків після ухвалення звіту ліквідатора.
922.
Розділ VІ. Прикінцеві і перехідні положення


Розділ VІ. Прикінцеві і перехідні положення
923.
Стаття 99. Оскарження рішень Національного банку України

Банк чи інша особа, на яку поширюються повноваження Національного банку України, мають право оскаржити в суді чи арбітражному суді у встановленому законодавством порядку рішення або дії Національного банку України чи його службовця, тимчасового адміністратора, ліквідатора винесення або вчинення яких передбачено цим Законом і Законом України "Про Національний банк України".
-619-Н.д.Альошин В.Б. (Реєстр.картка №336
Викласти в такій редакції:
" Банк або інші особи, на які поширюються повноваження Національного банку України, мають право оскаржити в суді у встановленому законодавством порядку рішення, дії або бездіяльність Національного банку України чи його посадових осіб, а так само рішення, дії чи бездіяльність тимчасового адміністратора та ліквідатора.
Рішення про призначення тимчасового адміністратора або ліквідатора можуть бути оскаржені в суді за відсутності підстав визначених цим Законом.
Подання скарги не зупиняє виконання оскаржуваного рішення або дії."
Враховано
Стаття 99. Оскарження рішень Національного банку України

Банк або інші особи, на які поширюються повноваження Національного банку України, мають право оскаржити в суді у встановленому законодавством порядку рішення, дії або бездіяльність Національного банку України чи його посадових осіб, а так само рішення, дії чи бездіяльність тимчасового адміністратора та ліквідатора.
Рішення про призначення тимчасового адміністратора або ліквідатора можуть бути оскаржені в суді за відсутності підстав визначених цим Законом.
Подання скарги не зупиняє виконання оскаржуваного рішення або дії..
924.

-620- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В частині 1 статті 99 слова "рішення або дії" замінити на слова "рішення, дії або бездіяльність".
Враховано



-621- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 1 статті 99 вилучити текст "чи арбітражному суді у встановленому законодавством порядку".
Враховано

925.
При будь-якому розгляді в суді чи арбітражному суді справи, порушеної внаслідок або у зв'язку із застосуванням цього закону проти Національного банку України або його службовця, тимчасового адміністратора, ліквідатора тимчасовий адміністратор, ліквідатор або спеціаліст, призначений представляти або допомагати тимчасовому адміністратору або ліквідатору, несуть відповідальність за шкоду, завдану внаслідок дій або бездіяльності, виконаних згідно з обов'язками та повноваженнями або в ході їх виконання в рамках тимчасової адміністрації або ліквідації банку, якщо такі дії або бездіяльність були умисними.
-622- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В частині 2 статті 99 слова "внаслідок дій або бездіяльності" замінити на слова "внаслідок рішень, дій або бездіяльності".
Враховано
При будь-якому розгляді в суді справи, порушеної внаслідок або у зв'язку із застосуванням цього закону проти Національного банку України або його службовця, тимчасового адміністратора, ліквідатора тимчасовий адміністратор, ліквідатор або спеціаліст, призначений представляти або допомагати тимчасовому адміністратору або ліквідатору, несуть відповідальність за шкоду, завдану внаслідок рішень, дій або бездіяльності, виконаних згідно з обов'язками та повноваженнями або в ході їх виконання в рамках тимчасової адміністрації або ліквідації банку, якщо такі дії або бездіяльність були умисними.


-623- Н.д.Беспалий Б.Я. (Реєстр.картка №404)
У частині 2 статті 99 вилучити текст "чи арбітражному суді".
Враховано

926.
Шкода, заподіяна внаслідок професійної помилки тимчасового адміністратора або ліквідатора, відшкодовується згідно з договорами про страхування фінансового ризику.
-624- Н.д.Москвін С.О. (Реєстр.картка №383)
В частині 3 статті 99 слова "внаслідок професійної помилки" замінити на слова "внаслідок необережності".
Відхилено
Шкода, заподіяна внаслідок професійної помилки тимчасового адміністратора або ліквідатора, відшкодовується згідно з законодавством України , нормативно-правовими актами Національного банку України та договорами про страхування фінансового ризику.
927.
Оскарження та наступне оскарження або інший судовий розгляд, пов'язаний із оскарженням, не зупиняють тимчасову адміністрацію, ліквідацію банку та інші оскаржувані заходи та рішення.
-625- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останній абзац статті 99 доповнити словами: "якщо це не суперечить чинному законодавству".

Відхилено
Оскарження та наступне оскарження або інший судовий розгляд, пов'язаний із оскарженням, не зупиняють тимчасову адміністрацію, ліквідацію банку та інші оскаржувані заходи та рішення.
928.
Стаття 100. Закінчення створення та ліквідації банків



Стаття 100. Закінчення створення та ліквідації банків
929.
До процедури створення банку, надання ліцензії на здійснення банківських операцій, що почалися до моменту набуття чинності цим Законом, застосовуються положення цього Закону.


До процедури створення банку, надання ліцензії на здійснення банківських операцій, що почалися до моменту набуття чинності цим Законом, застосовуються положення цього Закону.
930.
Процедура ліквідації банку, розпочата до моменту набуття чинності цим Законом, завершується згідно з порядком, встановленим цим Законом.
-626- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
В абзаці 2 статті 100 замінити слова "цим Законом" на "Законами України".

Враховано редакційно

Процедура ліквідації банку, розпочата до моменту набуття чинності цим Законом, завершується згідно з порядком, встановленим цим Законом та нормативно-правовими актами Національного банку України.
931.
Протягом одного року з дати набуття чинності цим Законом Національний банк України зобов'язаний видати нові банківські ліцензії існуючим банкам.
-627- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Останній абзац статті 100 вилучити.


Відхилено
Протягом одного року з дати набуття чинності цим Законом Національний банк України зобов'язаний видати нові банківські ліцензії існуючим банкам відповідно до цього Закону.
932.
Стаття 101. Співвідношення законів


Стаття 101. Співвідношення законів
933.
До приведення законодавства у відповідність з цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
-628- Н.д.Марченко О.А. (Округ №201)
Перший абзац статті 101 викласти у такій редакції:
"До приведення законодавства у відповідність з цим Законом‚ даний Закон застосовується в частині‚ що не суперечить чинним Законам України".
Відхилено
До приведення законодавства у відповідність з цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.
Банки ,існуючі на дату набуття чинності цим Законом , зобов'язані протягом двох років привести свою діяльність до вимог цього Закону.
934.
Кабінету Міністрів України та Національному банку України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:
-629-Н.д.Губський Б.В. (Реєстр.картка №443)
Статтю 101 доповнити новою частиною такого змісту:
Банки ,існуючі на дату набуття чинності цим законом , зобов'язані протягом двох років привести свою діяльність до вимог цього Закону.
Враховано
Кабінету Міністрів України та Національному банку України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:
935.
підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;


підготувати і подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;
936.
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;


привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
937.
забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;


забезпечити прийняття актів, необхідних для реалізації цього Закону;
938.
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.
-630- Н.д.Цушко В.П. (Округ №140)
Доповнити статтю 101 новою частиною наступного змісту:
"Національному банку України у шестимісячний термін прийняти Положення про порядок створення та діяльності кооперативних банків."

Відхилено
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.
939.
Визнати такими, що втратили чинність:


Визнати такими, що втратили чинність:
940.
Закон України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991р., N 25, ст.281 з наступними змінами і доповненнями);


Закон України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991р., N 25, ст.281 з наступними змінами і доповненнями);
941.
статтю 62 Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999р., N 29, ст.238).


статтю 62 Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999р., N 29, ст.238).
942.
Стаття 102. Перехідні строки


Стаття 102. Перехідні строки
943.
Національний банк України має право встановлювати перехідні строки виконання передбачених цим Законом норм, які не повинні перевищувати загальних строків, передбачених цим Законом, якщо це дозволить банкам досягнути відповідності з вимогами цього Закону.


Національний банк України має право встановлювати перехідні строки виконання передбачених цим Законом норм, які не повинні перевищувати загальних строків, передбачених цим Законом, якщо це дозволить банкам досягнути відповідності з вимогами цього Закону.

* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні