Назва: Про врегулювання відносин між державним бюджетом та місцевими бюджетами, що виникли у період з 1994 року по 2000 рік
Автор: Народні депутати України - члени Комітету з питань О.В.Турчинов, В.М.Асадчев, Є.Д.Жовтяк, О.Я.Тягнибок та інші
Головний комітет: Народні депутати України - члени Комітету з питань бюджету

Файл у форматі MS WORD7

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом





0.
Закон України


Закон України
1.
Про врегулювання відносин між державним бюджетом та місцевими бюджетами, що виникли у період з 1994 року по 2000 рік
Комітет з питань бюджету
У тексті проекту закону йдеться саме про списання заборгованості за взаємними розрахунками та позичками, а не про врегулювання відносин. Отже, назва закону повинна відповідати його суті.
Період, на який поширюється дія законопроекту необхідно обмежити датою прийняття Бюджетного кодексу України (24 липня 2001 р.)
Назву проекту закону викласти у такій редакції:
"Про списання заборгованості що виникла у 1994-2001 роках між бюджетами за проведеними взаємними розрахунками та позичками, наданими з бюджетів"
Враховано
Про списання заборгованості що виникла у 1994-2001 роках між бюджетами за взаємними розрахунками та позичками, наданими з бюджетів.
2.
Стаття 1. Заборгованість, яка виникла у Державному бюджеті України у період з 1994 року по 2000 рік у зв'язку з проведенням взаємних розрахунків між бюджетами та внаслідок надання та неповернення короткотермінових позичок на покриття тимчасових касових розривів, підлягає списанню.
Комітет з питань бюджету
Визначення "підлягає списанню" не носить обов'язковий характер. Тому пропонується у всіх статтях законопроекту замінити його визначенням "Списується заборгованість".
Державний бюджет України до набрання чинності Бюджетним кодексом України мав взаємовідносини з бюджетом Автономної Республіки Крим, обласними, Київським і Севастопольським міськими бюджетами. Таким чином, в статті необхідно конкретизувати, внаслідок проведення розрахунків між якими саме бюджетами виникла заборгованість за проведеними взаємними розрахунками та наданими позичками.
Статтю викласти у такій редакції: "Списується заборгованість що виникла у Державному бюджеті України у період з 1994 року по 24 липня 2001 року у зв'язку з проведенням взаємних розрахунків між республіканським бюджетом Автономної Республіки Крим (бюджетом Автономної Республіки Крим), обласними, Київським і Севастопольським міськими бюджетами та неповерненням позичок, наданих з державного бюджету відповідно до статті 37 Закону України "Про бюджетну систему України" на покриття тимчасових касових розривів, яка залишилася неурегульованою станом на 24 липня 2001 року і відображена у звітності про виконання державного бюджету.
Враховано
Стаття 1. Списується заборгованість що виникла у Державному бюджеті України, бюджеті Автономної Республіки Крим, обласних, Київському і Севастопольському міських бюджетах у період з 1994 року по 24 липня 2001 року за взаємними розрахунками між Державним бюджетом України і зазначеними бюджетами та неповерненими позичками, наданими з державного бюджету відповідно до статті 37 Закону України "Про бюджетну систему України" на покриття тимчасових касових розривів, яка залишилася неурегульованою станом на 24 липня 2001 року і відображена у звітності про виконання державного бюджету.

3.
Стаття 2. Заборгованість між Державним бюджетом України, республіканським бюджетом Автономної республіки Крим, обласними, міськими, районними, районними у містах, селищними та сільськими бюджетами, яка виникла у період з 1994 року по 2000 рік у зв'язку з проведенням взаємних розрахунків між бюджетами та внаслідок надання та неповернення короткотермінових позичок на покриття тимчасових касових розривів, підлягає списанню.
Комітет з питань бюджету
Державний бюджет України не мав взаємовідносин з бюджетами міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, районів, районів у містах, селищними та сільськими бюджетами. Отже, слова "Державним бюджетом України" необхідно вилучити. Всі інші бюджети, перелічені у цій статті відносяться до місцевих бюджетів.
Слід зазначити, що поняття "республіканський бюджет Автономної Республіки Крим" не існує. Відповідно до пункту 26 статті 2 Бюджетного кодексу України до місцевих бюджетів віднесено бюджет Автономної Республіки Крим.
Статтю викласти у такій редакції:
Списується заборгованість що виникла у місцевих бюджетах у період з 1994 року по 24 липня 2001 року у зв'язку з проведенням взаємних розрахунків між республіканським бюджетом Автономної Республіки Крим (бюджетом Автономної Республіки Крим), обласними, міськими, районними, районними у містах, селищними та сільськими бюджетами та неповерненням позичок , наданих з місцевих бюджетів відповідно до статті 37 Закону України "Про бюджетну систему України" на покриття тимчасових касових розривів, яка залишилася неурегульованою на 24 липня 2001 року і відображена у звітності про виконання відповідних місцевих бюджетів
Враховано
Стаття 2. Списується заборгованість що виникла у місцевих бюджетах у період з 1994 року по 24 липня 2001 року за взаємними розрахунками між бюджетом Автономної Республіки Крим, обласними, міськими, районними, районними у містах, селищними та сільськими бюджетами та неповерненими позичками , наданими з місцевих бюджетів відповідно до статті 37 Закону України "Про бюджетну систему України" на покриття тимчасових касових розривів, яка залишилася неурегульованою на 24 липня 2001 року і відображена у звітності про виконання відповідних місцевих бюджетів

4.
Стаття 3. Відповідно до цього Закону заборгованість - залишки коштів на балансових рахунках Державного бюджету України та місцевих бюджетів за взаємними розрахунками та короткотерміновими бюджетними позичками, наданими відповідно до статті 37 Закону України "Про бюджетну систему України" на покриття тимчасових касових розривів і не повернутих до Державного бюджету України, республіканського бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, міських, районних бюджетів.
Комітет з питань бюджету
Визначення заборгованості, яка списується, дано в статтях 1 та 2 законопроекту.
статтю 3 вилучити
Враховано

5.
Стаття 4. Списанню підлягає заборгованість, яка склалася за період з 1994 року по 2000 рік наростаючим підсумком за станом на 1 січня 1995 року, 1 січня 1996 року, 1 січня 1997 року, 1 січня 1998 року, 1 січня 1999 року, 1 січня 2000 року, 1 січня 2001 року.
Комітет з питань бюджету
Обсяг вказаної у статтях 1 та 2 цього законопроекту заборгованості, що списується, визначається наростаючим підсумком з 1 січня 1994 року по 24 липня 2001 року, що не потребує визначення проміжних дат.
Стаття 4 (вважати ст. 3)
Статтю викласти у такій редакції:
Обсяг зазначеної у статтях 1 та 2 цього закону заборгованості, що списується, визначається наростаючим підсумком з 1 січня 1994 року по 24 липня 2001 року.
Враховано
Стаття 3 Обсяг зазначеної у статтях 1 та 2 цього Закону заборгованості, що списується, визначається наростаючим підсумком з 1 січня 1994 року по 24 липня 2001 року.

6.
Списання заборгованості передбачене цим Законом провадиться як одноразовий захід і подальшому продовженню не підлягає.


Списання заборгованості передбачене цим Законом провадиться як одноразовий захід і подальшому продовженню не підлягає.
7.
Порядок списання суми заборгованості між бюджетами, яка виникла у Державному бюджеті України та місцевих бюджетах за період з 1994 року по 2000 рік на умовах, визначених цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.


Порядок списання суми заборгованості між бюджетами, що виникла у Державному бюджеті України та місцевих бюджетах у 1994 -2001 роках на умовах, визначених цим Законом, встановлюється Кабінетом Міністрів України за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету.
8.
Стаття 5. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
Комітет з питань бюджету
Стаття 5 (вважати ст.4)
Враховано
Стаття 4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
9.
Кабінету Міністрів України в місячний термін з дня набрання чинності цього Закону прийняти рішення, спрямовані на його виконання.
Комітет з питань бюджету
Статтю викласти у такій редакції:
Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цього Закону прийняти рішення, спрямовані на його виконання.
Враховано
Кабінету Міністрів України в тримісячний термін з дня набрання чинності цього Закону прийняти рішення, спрямовані на його виконання.
10.
Рекомендувати Верховній Раді Автономної Республіки Крим, обласним, міським та районним радам протягом місяця, після визначення Кабінетом Міністрів України порядку списання суми заборгованості між бюджетами, яка виникла у державному та місцевих бюджетах за період з 1994 року по 2000 рік на умовах, визначених цим Законом, прийняти рішення про врегулювання заборгованості між бюджетами, яка виникла у відповідних бюджетах за період з 1994 року по 2000 рік на умовах, визначених цим Законом.
Комітет з питань бюджету
У статтях 1 та 2 цього проекту передбачено списання заборгованості між бюджетами усіх рівнів, оскільки без вирішення питання між бюджетної заборгованості не можливо перейти на стабільні та передбачувальні відносини між бюджетами. Запропонований додатковий захід негативно вплине на продовження реформи міжбюджетних відносин та на практичну реалізацію положень Бюджетного кодексу України.
Останній абзац статті 5 вилучити
Враховано


* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні