Назва: Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування
Автор: Кабінет Міністрів України
Головний комітет: Прийнятий у першому читання 15.11.2001 року

Файл у форматі MS WORD7

N
Редакція, прийнята в попередньому читанні*
Зауваження та пропозиції
Висновки, обгр.
Редакція, запропонована головним комітетом
0
Проект
Закон України про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування



1
Цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг застрахованим особам і членам їх сімей з коштів Пенсійного фонду України, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців і громадян на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду та виплати з його коштів довічних пенсій або одноразових виплат.
Зміна умов і норм щодо загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється виключно шляхом внесення змін і доповнень до цього Закону.




2
Розділ І. Загальні положення
Стаття 1. Визначення термінів
У цьому Законі терміни застосовуються у такому значенні:



3
актуарні розрахунки - фінансовий аналіз коротко- і довгострокових наслідків функціонування загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, що містить прогноз фінансових потоків, оцінку незабезпечених фінансових зобов'язань, довгостроковий прогноз стану та стабільності системи пенсійного забезпечення, докладний аналіз коротко- і довгострокових фінансових наслідків будь-яких змін у цій системі;



1. 4
банківська установа-зберігач - державний банк, який здійснює свою діяльність відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність з урахуванням вимог цього Закону;
Н. д. Альошин В. Б. (Реєстр. картка № 336)
Пропоную внести відповідні зміни до статті 1 в частині уточнення функцій банку-зберігача та введення поняття "уповноважений банк".
2. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Абзац 4 статті 1 викласти у такій редакції: "банківська установа-зберігач - банківська установа, яка здійснює операції з коштами Накопичувального фонду".
3. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Другий абзац викласти у такій редакції: "банківська установа-зберігач - державний та комерційні банки, які виграли тендер по використанню коштів Пенсійного фонду, який проводить діяльність відповідно до законодавства України та відповідає вимогам цього Закону;".


5
довічна пенсія з коштів загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду (далі - довічна пенсія) - пенсійна виплата, сума якої визначається у договорі страхування довічної пенсії та сплачується у визначеному законодавством порядку, застрахованій особі після досягнення нею пенсійного віку або членам її сім'ї у випадках, передбачених цим Законом;



6
загальнообов'язковий Накопичувальний пенсійний фонд (далі - Накопичувальний фонд) - цільовий позабюджетний фонд, який створюється Пенсійним фондом України, акумулює страхові внески застрахованих осіб, які обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках та інвестуються з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб, пенсійні активи якого використовуються для здійснення оплати договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат та на інші цілі, передбачені цим Законом;



7
застраховані особи - фізичні особи, які відповідно до цього Закону підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню і сплачують (або за яких сплачуються у встановленому законодавством порядку) страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні пенсійні рахунки;
4. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)

Стаття 1,частина 1, пункт 6.
Після тексту "сплачується у встановленому" слово "законодавством" замінити словом "законом".




8
коефіцієнт страхового стажу - величина, визначена цим Законом для одного року страхового стажу, у відсотках, яка враховується для обчислення пенсії за загальнообов'язковою солідарною системою пенсійного страхування;
5. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У абзаці 7 частини першої статті 1 слова "для одного року страхового стажу" виключити.



9
колективне страхування - страхування життя та/або страхування на випадок інвалідності особи за одним договором колективного страхування, укладеним у випадках, передбачених законодавством;
6. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
До статті 1:
Абзац восьмий вилучити.
7. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
.Абзац 8 частини першої статті 1 виключити.
8. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
Стаття 1, термін "колективне страхування" - вилучити.


10
компанія з управління активами - юридична особа, яка провадить професійну діяльність з управління активами на підставі ліцензії на провадження професійної діяльності з управління активами та обирається за результатами відкритого конкурсу (тендера) або створена відповідно до цього Закону компанією з управління активами, яка є іноземною юридичною особою;



11
мінімальна пенсія - сукупність пенсії, призначеної із загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, пенсійних виплат з другого і третього рівнів системи пенсійного забезпечення та державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям";
9. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Термін викласти у такій редакції:
"мінімальна пенсія - сукупність пенсії, призначеної із загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та пенсійної виплати із загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду;".
10. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
Стаття 1, термін "мінімальна пенсія" викласти у наступній редакції: "мінімальна пенсія- сукупність пенсії, призначеної із загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, пенсійних виплат з другого і третього рівнів системи пенсійного забезпечення ".


12
мінімальний страховий внесок - розмір сплаченого страхового внеску із суми заробітку (доходу), розрахований на основі величини мінімальної заробітної плати, що регулюється законодавством;
11. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 1. Абзац десятий: "мінімальний страховий внесок - розмір сплаченого страхового внеску із суми заробітку (доходу) сплаченого відповідно до законодавства;" .



13
накопичувальний пенсійний рахунок - персоніфікований рахунок застрахованої особи, який ведеться Пенсійним фондом України в системі персоніфікованого обліку страхових внесків та на якому обліковується у визначеному цим Законом порядку інформація про страхові внески застрахованої особи та інвестиційний дохід, які є її власністю і використовуються для здійснення оплати договору страхування довічної пенсії або одноразової виплати цій застрахованій особі, а у випадках, визначених цим Законом, - членам її сім'ї;



14
недержавний пенсійний фонд відкритого типу - недержавний пенсійний фонд, який діє відповідно до законодавства про недержавне пенсійне забезпечення;



15
непрацездатні громадяни - особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку або визнані інвалідами, у тому числі діти -інваліди, а також особи, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника відповідно до цього Закону;
12. Н. д. Беспалий Б. Я. ( Реєстр. картка № 404)
Стаття 1,частина 1. Після тексту "які досягли встановленого" слово "законодавством" замінити словом "законом".


16
номінальна середня заробітна плата в Україні - середня номінальна заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, у тому числі в сільському господарстві, яка визначається Державним комітетом статистики України;
13. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 1, частина 1, пункт 20, що починається словами "середня заробітна плата". Текст "Державним комітетом статистики України" замінити текстом "центральним органом виконавчої влади з питань статистики".


17
одиниця пенсійних активів Накопичувального фонду (далі - одиниця пенсійних активів) - одиниця виміру загальної вартості пенсійних активів Накопичувального фонду, що накопичені та обліковуються на персоніфікованому пенсійному рахунку застрахованої особи, яка характеризує розмір зміни вартості пенсійних активів внаслідок їх інвестування;



18
одноразова виплата - виплата з Накопичувального фонду, яка здійснюється у порядку, визначеному цим Законом, у разі досягнення застрахованою особою пенсійного віку та в інших випадках, передбачених цим Законом;



19
основні напрями інвестиційної політики - документ, який відповідно до вимог цього Закону визначає напрями та основні обмеження інвестування коштів Накопичувального фонду, розрахунок ставок інвестиційного доходу та план адміністративних витрат і видатків на фінансування пенсійних виплат у відповідному році;



20
пенсійна виплата, що виплачується з коштів Пенсійного фонду України (пенсія) - щомісячна грошова виплата в загальнообов'язковій солідарній системі, що здійснюється з метою компенсації застрахованій особі заробітку (доходу) у разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку або визнання інвалідом та у визначених цим Законом випадках - членам її сім'ї;



21
Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд) - центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, який відповідно до цього Закону здійснює управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, а після виконання умов, визначених цим Законом, - некомерційна (неприбуткова) самоврядна організація, яка здійснює управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням та виконує інші функції згідно із затвердженим статутом;
14. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Абзац 20 частини першої статті 1 викласти у наступній редакції: "Пенсійний фонд України (далі Пенсійний фонд)- центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, який здійснює управління обов'язковим державним пенсійним страхуванням в порядку, визначеному цим Законом".
15. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Стаття 1.Термін викласти у такій редакції: "Пенсійний фонд України (далі - Пенсійний фонд ) - некомерційна (неприбуткова) самоврядна організація, яка здійснює управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням та виконує інші функції згідно із затвердженим статутом;".
16. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Абзац 20 частини першої статті 1 викласти у такій редакції: "Пенсійний фонд - Пенсійний фонд України - центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом, який здійснює управління обов'язковим державним пенсійним страхуванням в порядку, визначеному цим Законом;".
17. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ №2)
У статті 1, двадцятому абзаці вилучити слова: "а після виконання умов, визначених цим Законом, - некомерційна (неприбуткова) самоврядна організація, яка здійснює управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням" і далі за текстом.
18. Н. д. Шиллер Р.І. ( Округ № 167 )
Посилання на статут Пенсійного фонду виключити.


22
пенсійні активи - сукупність грошових коштів, цінних паперів, майнових прав та зобов'язань щодо них, сформована відповідно до цього Закону в Накопичувальному фонді, за рахунок якої здійснюється оплата договору страхування довічної пенсії чи одноразова виплата застрахованій особі або членам її сім'ї у випадках, передбачених цим Законом;



23
пенсіонер - особа, яка відповідно до цього Закону отримує пенсію, довічну пенсію чи одноразову виплату, або члени її сім'ї, що отримують пенсію у разі смерті цієї особи у передбачених цим Законом випадках;



24
персоніфікований облік страхових внесків - збирання, оброблення, систематизація та зберігання передбачених законодавством про пенсійне забезпечення і цим Законом відомостей про фізичних осіб щодо визначення права на виплати та їх розміру за загальнообов'язковою солідарною системою пенсійного страхування та системою накопичувального пенсійного забезпечення;



25
пов'язана особа:
- юридична особа, яка здійснює контроль за відповідною юридичною особою або контролюється відповідною юридичною особою, або перебуває під спільним контролем з такою юридичною особою, або
- фізична особа або члени її сім'ї, які здійснюють контроль за відповідною юридичною особою. Членами сім'ї фізичної особи є її подружжя, прямі родичі (діти або батьки) як фізичної особи, так і її подружжя, а також подружжя будь-якого прямого родича фізичної особи, або
- посадова особа відповідної юридичної особи, уповноважена виконувати від її імені юридичні дії, спрямовані на встановлення, зміну або припинення правових відносин, а також члени сім'ї такої посадової особи. Під здійсненням контролю в цьому Законі слід розуміти володіння безпосередньо або через пов'язаних фізичних чи юридичних осіб найбільшою часткою (паєм, пакетом акцій) статутного фонду платника податку або управління найбільшою кількістю голосів у керівному органі юридичної особи або володіння часткою (паєм, пакетом акцій), не меншою ніж 20 відсотків статутного фонду капіталу платника податку. Для фізичної особи загальна сума володіння часткою статутного фонду платника податку (голосів у керівному органі) визначається як загальна сума корпоративних прав, що належить такій фізичній особі, членам її сім'ї та юридичним особам, які контролюються такою фізичною особою або членами її сім'ї;
19. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 1
Після слів: "пов'язана особа" виключити абзаци 20, 21, 22.


26
представники застрахованих осіб - профспілки або їх об'єднання чи інші уповноважені найманими працівниками органи (представники);
20. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Стаття 1. Термін викласти у такій редакції: "Представники застрахованих осіб - профспілки або їх об'єднання, а при їх відсутності - інші уповноважені найманими працівниками органи (представники);".


27
представники роботодавців - об'єднання та спілки роботодавців чи інші уповноважені роботодавцем органи (представники);



28
професійна діяльність з управління активами - професійна діяльність на ринку цінних паперів, що розуміється у значенні, визначеному Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та пов'язана з управлінням активами загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду з метою отримання інвестиційного доходу на користь застрахованих осіб;



29
Рада Накопичувального пенсійного фонду (далі - Рада Накопичувального фонду) - вищий колегіальний орган накопичувальної пенсійної системи, який створюється та діє у порядку, визначеному цим Законом;



30
роботодавці - підприємства, установи, організації (в тому числі іноземні та міжнародні, що здійснюють діяльність на території України), їх об'єднання та відокремлені підрозділи, а також фізичні особи, які на умовах трудового договору або на будь-яких інших умовах використовують працю фізичних осіб, які відповідно до цього Закону підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню;



31
реальна середня заробітна плата в Україні - величина середньої номінальної заробітної плати, скоригованої на величину індексу споживчих цін за попередній рік;



32
страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню згідно із законодавством, що діяло раніше, або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом та за який сплачено страхові внески;
21. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Стаття 1. Термін викласти у такій редакції: "страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягала державному соціальному та пенсійному страхуванню згідно із законодавством, що діяло раніше, або підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню згідно із цим Законом та за який сплачено страхові внески;".
22. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 1,абзац двадцять шостий: "період (строк) протягом якого особа підлягала державному соціальному страхуванню згідно із законодавством, що діяло раніше;" .


33
страховик - Пенсійний фонд;



34
страхові внески - кошти, сплачені на державне соціальне страхування згідно із законодавством, що діяло раніше; збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону;



35
страхові організації - юридичні особи, яким відповідно до законодавства України дозволено займатися страхуванням життя та здійснювати виплату довічних пенсій на території України;



36
страхувальники - роботодавці та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні пенсійні рахунки, а у випадках, передбачених цим Законом, - фонди з відповідних видів соціального страхування та держава;



37
темп зростання номінальної середньої заробітної плати - величина, що обчислюється для кожного календарного року як частка від ділення середньої заробітної плати в Україні попереднього календарного року на середню заробітну плату року, що передує попередньому календарному року. В обчисленні темпу зростання номінальної середньомісячної заробітної плати використовується визначений центральним органом виконавчої влади у сфері статистики України показник середньої номінальної заробітної плати в Україні;
23. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Стаття 1.Термін викласти у такій редакції: "темп зростання номінальної середньої заробітної плати - величина, що обчислюється для кожного календарного року як частка від ділення середньої заробітної плати в Україні попереднього календарного року на середню заробітну плату року, що передує попередньому календарному року. Обчислення темпу зростання номінальної середньомісячної заробітної плати здійснюється Державним комітетом статистики України;".


38
темп зростання реальної середньої заробітної плати - величина, що обчислюється для кожного календарного року як частка від ділення суми скоригованих на індекс споживчих цін величин середньої заробітної плати в Україні за кожний місяць попереднього календарного року на суму скоригованих на індекс споживчих цін величин середньої заробітної плати в Україні за кожний місяць календарного року, що передує попередньому календарному року;
24. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Стаття 1.Термін викласти у такій редакції: "темп зростання реальної середньої заробітної плати - величина, що визначається для кожного календарного року Державним комітетом статистики України як частка від ділення темпу зростання середньої номінальної заробітної плати, зменшеної на суму обов'язкових податків та внесків, на індекс споживчих цін за відповідний період;".


39
тендер - відкритий конкурс, порядок організації та проведення якого визначається цим Законом;



40
чиста вартість одиниці пенсійних активів - вартість одиниці пенсійних активів, що визначається у порядку, визначеному цим Законом, шляхом ділення чистої вартості пенсійних активів на загальну кількість одиниць пенсійних активів на день підрахунку.



41

25. Н. д. Суслов В. І. (реєстр. картка № 343)
Доповнити статтю 1 абзацом 44 наступного змісту: "уповноважений банк Пенсійного фонду - банківська установа, яка здійснює розрахунково-касові операції, які пов'язані з поточною діяльністю Пенсійного фонду та проведенням пенсійних виплат;". У зв'язку з цим абзац 44 вважати абзацом 45.


42
Стаття 2. Система пенсійного забезпечення в Україні




43
1. Система пенсійного забезпечення в Україні складається з трьох рівнів.



44
Перший рівень - загальнообов'язкова солідарна система пенсійного страхування (пенсії з поточних надходжень), що фінансується за рахунок коштів Пенсійного фонду та передбачає встановлення розмірів пенсій у порядку та на умовах, передбачених цим Законом.
26. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У статті 2 пункт 1 перше речення
викласти в наступній редакції: "Перший рівень - солідарна система пенсійного забезпечення (пенсії з поточних надходжень), що фінансується Пенсійним фондом за рахунок коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та передбачає встановлення розмірів пенсій у порядку та на умовах, передбачених цим Законом.


45
Другий рівень - складова частина загальнообов'язкової системи пенсійного страхування, яка ґрунтується на принципі накопичування коштів застрахованих осіб у загальнообов'язковому Накопичувальному пенсійному фонді з подальшим їх інвестуванням для отримання інвестиційного доходу на користь цих застрахованих осіб і здійснення пенсійних виплат за рахунок коштів цього фонду в порядку та на умовах, передбачених цим Законом.
27. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У другому реченні статті 2 пункт 1 слова "загальнообов'язкової системи пенсійного страхування" замінити на слова "солідарної системи пенсійного забезпечення" і далі за текстом.
28. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 2, частина 1, абзац 9, що починається словами "Другим рівнем".
Текст "загальнообов'язковому Накопичувальному пенсійному" замінити словом "Накопичувальному". (Узгодження зі статтею 1, частина 1, пункт 5).


46
Третій рівень - система недержавного пенсійного забезпечення, яка ґрунтується на засадах добровільної участі громадян, роботодавців та їх об'єднань у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання громадянами додаткових до загальнообов'язкового державного пенсійного страхування пенсійних виплат за рахунок відрахувань на недержавне пенсійне забезпечення та інвестиційного доходу, нарахованого на пенсійні активи у порядку та на умовах, передбачених законодавством про недержавне пенсійне забезпечення.
29. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
Абзац четвертий (останній ) пункту 1 статті 2 виключити.


47
2. Другий та третій рівні пенсійного забезпечення в Україні становлять систему накопичувального пенсійного забезпечення.
30. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
У пункті 2 статті 2 слова " та третій" вилучити.


48
3. Суб'єктами загальнообов'язкової солідарної системи є:



особи, застраховані відповідно до цього Закону;
платники страхових внесків, визначені цим Законом;
Пенсійний фонд;
банківська установа, що здійснює обслуговування коштів Пенсійного фонду;
юридичні особи, що здійснюють виплату та доставку пенсій у загальнообов'язковій солідарній системі.
31. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У назві пункту 3 статті 2 після слів "солідарної системи" записати слова "пенсійного забезпечення" і далі за текстом.



32. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
У пункті 3 статті 2 слова "банківська установа" замінити словами "державна банківська установа", а слова "юридичні особи" замінити відповідно на "державна банківська установа" та "державні юридичні особи".



49
4. Суб'єктами системи накопичувального пенсійного забезпечення є:
застраховані особи, від імені та на користь яких здійснюється накопичування та інвестування коштів;
підприємства, установи, організації та фізичні особи, що здійснюють перерахування до системи накопичувального пенсійного забезпечення;
Накопичувальний фонд;
недержавні пенсійні фонди;
юридичні особи, що здійснюють управління Накопичувальним і недержавними пенсійними фондами та управління їх пенсійними активами;

банківські установи, що здійснюють зберігання пенсійних активів;
страхові організації, яким відповідно до законодавства України дозволено займатися страхуванням життя та здійснювати виплату довічних пенсій на території України.



Інші суб'єкти системи накопичувального пенсійного забезпечення можуть бути визначені законами України.
33. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
У пункті 4 статті 2 слова "недержавні пенсійні фонди" виключити, а слова "банківська установа" та "юридичні особи" замінити відповідно на "державна банківська установа" та "державні юридичні особи".


34. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 2, пункт 4.В абзаці юридичні особи слово "Накопичувальним" -вилучити.





35. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Частину четверту статті 2 доповнити позицією такого змісту: "Пенсійний фонд".



50
5. Законами України для окремих категорій громадян можуть встановлюватися інші додаткові умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, пенсійні виплати за якими не можуть здійснюватися з коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
36. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
Пункт 5 статті 2 викласти в наступній редакції: " Законами України для окремих категорій громадян можуть встановлюватися інші додаткові умови пенсійного забезпечення, відмінні від солідарної системи пенсійного забезпечення та недержавного пенсійного забезпечення, пенсійні виплати за якими не можуть здійснюватися з коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування ."
37. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
Пункт 5 статті 2 викласти у такій редакції: "5. Законами України для окремих категорій громадян можуть встановлюватись інші додаткові умови пенсійного забезпечення".
38. Н. д. Омеліч В.С. (Реєстр. картка № 415 ), н. д. Марамзін Ф.А. (Округ № 104), н. д. Сас С. В. (Реєстр. картка № 361), н. д. Єрохін О. В. (Реєстр. картка № 434), н. д. Стоженко В.Я. (Реєстр. картка № 433), н. д. Павловський М.А. (Округ № 188)
У статті 2 частині 5 вилучити слова: "пенсійні виплати за якими не можуть здійснюватися з коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" і після слів "недержавного пенсійного забезпечення" поставити крапку.



51
6. Відповідно до законів з питань пенсійного страхування та пенсійного забезпечення участь у системі пенсійного забезпечення може бути обов'язковою чи добровільною.
Громадяни України можуть бути учасниками та отримувати пенсійні виплати одночасно з різних рівнів системи пенсійного забезпечення. Обов'язковість участі або обмеження щодо участі громадян у відповідних рівнях системи пенсійного забезпечення та отримання пенсійних виплат можуть встановлюватися виключно законами України з питань пенсійного забезпечення.
Питання участі іноземців і осіб без громадянства в пенсійній системі України та участі громадян України в іноземних пенсійних системах регулюються цим Законом, іншими законами з питань пенсійного забезпечення та міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України.



52
7. Законодавство про пенсійне забезпечення складається з цього Закону, Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення", законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, відмінні від загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та недержавного пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України (далі - закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення.
Виключно законами про пенсійне забезпечення можуть встановлюватися:
















види пенсійного забезпечення;
умови та обмеження щодо участі у пенсійній системі чи її рівнях, зокрема, обов'язковість такої участі;
джерела, порядок формування та використання коштів, що спрямовуються на пенсійне страхування та пенсійне забезпечення;
умови виникнення і порядок визначення права на пенсійні виплати, порядок визначення розміру та здійснення цих виплат;
порядок управління системою пенсійного забезпечення.
39. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У 1 частині пункту 7 статті 2 замість слів "а також інших законів та нормативно-правових актів" записати слова "а також інших нормативно-правових актів" і далі за текстом.






40. Н. д. Омеліч В.С. (Реєстр. картка № 415 ), н. д. Марамзін Ф. А. (Округ № 104), н. д. Сас С. В. (Реєстр. картка № 361), н. д. Єрохін О. В. (Реєстр. картка № 434), н. д. Стоженко В. Я. (Реєстр. картка № 433), н. д. Павловський М. А. (Округ № 188)
У статті 2 частині 7 абзац другий викласти у наступній редакції: "Законами про пенсійне забезпечення встановлюються".
41. Н. д. Борзих О. І. (Округ № 103)
Стаття 2 пункт 7 після слів "виключно законами про пенсійне забезпечення можуть встановлюватися:" додати: "пенсійний вік чоловіків та жінок, по досягненню якого може бути призначена пенсія;".


42. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
Пункт 7 статті 2 викласти в такій редакції: "7. Законодавство про пенсійне забезпечення складається з цього Закону, законів, якими встановлюються умови пенсійного забезпечення, міжнародних договорів з пенсійного забезпечення, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України (далі закони про пенсійне забезпечення), а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення".



53
8. Дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають між суб'єктами системи пенсійного забезпечення. Дія інших законодавчих та нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону.






















Виключно цим Законом встановлюються:


принципи та структура загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню;
коло осіб, які є платниками страхових внесків, їх права та обов'язки;

порядок обчислення, нарахування та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками;
види пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням;
умови виникнення та порядок визначення права на пенсійні виплати за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням;
порядок визначення розміру пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням;
порядок здійснення пенсійних виплат за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням;
порядок використання коштів Пенсійного фонду та коштів загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду;
порядок управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням.
43. Н. д. Омеліч В.С. (Реєстр. картка № 415 ), н. д. Марамзін Ф. А. (Округ № 104), н. д. Сас С. В. (Реєстр. картка №361), н. д. Єрохін О. В. (Реєстр. картка №434), н. д. Стоженко В. Я. (Реєстр. картка № 433), н. д. Павловський М. А. (Округ № 188)
У статті 2 частині 8 абзац перший викласти, вилучивши з нього друге речення , оскільки залишення його є неправомірним: правовідносини, що виникають між суб'єктами системи пенсійного забезпечення існують у загально-правовому законодавчому полі і не можуть виключатися з нього. Ізольоване і самодостатнє правове функціонування їх неможливе: в цьому проекті закону застосовуються терміни (громадянство, міжнародні угоди, юридична особа, банки, пенсійний вік, інвалідність та інш.), що є поняттями, визначеними уже іншими законами. Крім того, на цей закон поширюються правовідносини, закладені у інших загального характеру законах: у кодифікованих законах, законах про державну службу, боротьбу з корупцією і т.д.
У статті 2 частині 8 абзац другий викласти у редакції: "Цим Законом встановлюються".

























44. Н. д. Борзих О. І. (Округ № 103)
Стаття 2 пункт 8 в кінці додати: "організації, установи, яким доручена доставка і виплата пенсій;
розміри пенсій за загальнообов'язковою солідарною системою пенсійного страхування".



54
9. Фінансування пенсійних виплат у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування здійснюється за рахунок поточних надходжень страхових внесків та інших коштів Пенсійного фонду в порядку, визначеному цим Законом.
Розміри пенсійних виплат у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування визначаються відповідно до цього Закону залежно від тривалості страхового стажу застрахованої особи та розміру заробітку (доходу), з якого нараховано та сплачено страхові внески.
Фінансування пенсійних виплат у накопичувальній пенсійній системі здійснюється за рахунок пенсійних активів накопичувального фонду в порядку, визначеному цим Законом.
Розміри пенсійних виплат у накопичувальній пенсійній системі визначаються відповідно до цього Закону залежно від розміру пенсійних активів, накопичених та облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи.



55
10. Забороняється:
використання коштів солідарної пенсійної системи для забезпечення пенсійних виплат з накопичувальної пенсійної системи;
використання коштів загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду для забезпечення виплат із солідарної пенсійної системи;
використання коштів солідарної пенсійної системи та коштів загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду на цілі, не передбачені цим Законом.



56
Стаття 3. Соціальні виплати непрацездатним громадянам
1. Поряд з виплатами із системи пенсійного забезпечення непрацездатні громадяни мають право отримувати доплати, надбавки та підвищення до зазначених виплат, додаткову пенсію, соціальну пенсію, державну соціальну допомогу та інші виплати у порядку та за рахунок коштів, визначених законодавством.



57
2. Непрацездатні громадяни мають право на отримання мінімальної пенсії.
Розмір мінімальної пенсії визначається як сукупність пенсії, призначеної із загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, пенсійних виплат з другого і третього рівнів системи пенсійного забезпечення та державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям". Мінімальна пенсія у разі, якщо вона є основним джерелом для існування, не може бути нижче розміру прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії визначається щороку Верховною Радою України одночасно з прийняттям Державного бюджету України на наступний фінансовий рік.































У перехідний період після набрання чинності цим Законом (до стабілізації економічного становища в Україні) розмір мінімальної пенсії встановлюється як рівень забезпечення прожиткового мінімуму, визначеного законом, виходячи з реальних можливостей видаткової частини Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду, і затверджується Верховною Радою України одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.


45. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
У другій частині статті замість слів "мінімальна пенсія" записати "мінімальна пенсійна виплата".

46. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
У частині першій пункту 2 статті 3 слова: " у разі, якщо вона є основним джерелом існування" та "та державної соціальної допомоги, призначеної відповідно до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" - вилучити.
Пункт 2 статті 3 викласти у наступній редакції: "2. Непрацездатні громадяни мають право на отримання мінімальної пенсії.
Розмір мінімальної пенсії визначається як сукупність пенсії, призначеної із загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, пенсійних виплат з другого і третього рівнів системи пенсійного забезпечення. Мінімальна пенсія не може бути нижче розміру прожиткового мінімуму. Розмір мінімальної пенсії визначається щороку Верховною Радою України одночасно з прийняттям Державного бюджету України на наступний рік."
47. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 3, пункт 2, після слів "прожиткового мінімуму" додати "який затверджується Верховною Радою України згідно Закону України " Про прожитковий мінімум". Слова "розмір мінімальної пенсії і т.д." в цьому абзаці вилучити.




48. Н. д. Яценко В.М. (Округ № 66)
Абзац третій (останній) пункту 2 статті 3 виключити.
49. Н. д. Кулик О .В. (Округ № 145)
У статті 3 пункт 2 виключити другу частину.
50. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
Частину другу пункту 2 статті 3 - вилучити.
51. Н. д. Кондратевський С. М. (Округ № 224)
Вилучити другу частину п.2 як таку, що не відповідає вимогам статті 46 Конституції України.

52. Н. д. Борзих О. І. (Округ 103)
В статті 3 в останньому абзаці виключити слова: "…виходячи з реальних можливостей видаткової частини бюджету України та бюджету Пенсійного фонду" - решта за текстом.


58
Стаття 4. Принципи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
Загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється за принципами:







законодавчого визначення умов здійснення загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
обов'язковості пенсійного страхування осіб, зазначених у статті 8 цього Закону, та надання їм права на отримання виплат на умовах, передбачених цим Законом;
можливості добровільної участі в державному пенсійному страхуванні для осіб, які відповідно до цього Закону не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню;
заінтересованості кожної працездатної особи у власному матеріальному забезпеченні після виходу на пенсію;
рівноправності застрахованих осіб щодо призначення пенсій, надання соціальних послуг і виконання обов'язків стосовно сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
призначення, перерахунку та диференціації розмірів пенсій залежно від тривалості страхового стажу та розміру заробітної плати (доходу), з якого виплачувалися страхові внески;


солідарності поколінь і субсидування;
фінансування видатків на виплату пенсій, надання соціальних послуг за рахунок страхових внесків, бюджетних коштів і коштів цільових фондів;
залучення частини страхових внесків на накопичувальні пенсійні рахунки застрахованих осіб та здійснення виплат з цих рахунків довічної пенсії та одноразової виплати залежно від розмірів накопичень з урахуванням інвестиційного доходу та на перерахування до страхових організацій для оплати договорів колективного страхування;


державного гарантування реалізації застрахованими особами своїх прав, передбачених цим Законом;

організації управління Пенсійним фондом на основі паритетності представників від застрахованих осіб, роботодавців та держави;



обов'язковості фінансування Пенсійним фондом витрат, пов'язаних з наданням пенсій та соціальних послуг, веденням обліку коштів на накопичувальних пенсійних рахунках та виконанням доручень застрахованих осіб стосовно коштів, облікованих на їх накопичувальних пенсійних рахунках, відповідно до цього Закону;
цільового та ефективного використання коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
відповідальності страхувальників та страховика за порушення норм, передбачених цим Законом, а застрахованих осіб - за невиконання покладених на них обов'язків.






Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

53. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 4, абзац перший. Після слів "за принципами" додати слова: "соціального захисту громадян у разі повної, часткової втрати працездатності, а також у старості та в інших випадках, передбачених Законом наступу пенсійного періоду;".











54. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
В абзаці шостому слова "страхового стажу" замінити словами: "трудового стажу". Після слів "страхові внески" додати слова "призначені згідно законодавства".


55. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Абзац десятий вилучити.
56. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У абзаці 10 частини першої статті 4 слова "та на перерахування до страхових організацій для оплати договорів колективного страхування" виключити.
57. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
У абзаці одинадцятому слова "передбачених цим Законом" вилучити. Абзац дванадцятий викласти у такій редакції: "державної організації управління Пенсійним фондом на принципах гласності, прозорості і доступності діяльності Пенсійного фонду України".













58. Н. д. Борзих О.І. (Округ № 103)
Стаття 4, в кінці додати наступний принцип: "державна гарантія збереження коштів в накопичувальних фондах другого і третього рівнів загальнообов'язкової системи пенсійного страхування".



59
Стаття 5. Право застрахованих осіб на отримання пенсій, довічних пенсій та соціальних послуг
59. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
У назві статті 5 вилучити слова "та соціальних послуг".


60
1. Право на отримання відповідно до цього Закону пенсій та соціальних послуг із загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування мають:
60. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У статті 5 перший абзац викласти в наступній редакції: "Право на отримання відповідно до цього Закону пенсій та соціальних послуг із солідарної системи пенсійного забезпечення за рахунок коштів загальнообов'язкового пенсійного страхування мають" і далі за текстом.
61. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ №2)
У першому абзаці статті 5 вилучити слова "та соціальних послуг".



61
1) громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли необхідного для призначення пенсії віку чи визнані у встановленому порядку інвалідами і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а у разі смерті цих осіб - члени їх сімей, зазначені у статті 30 цього Закону;
62. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Після тексту "Законом та досягли" слово "необхідного" замінити текстом "встановленого законом", після тексту "визнані у встановленому" додати слово "законодавством".
63. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 5: в пункті 1 вилучити слова "страховий стаж".



62
2) пенсіонери, яким до дня набрання чинності цим Законом була призначена пенсія відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім соціальних пенсій) або була призначена пенсія за іншим законодавством, але вони мали право на призначення пенсії за Законом України "Про пенсійне забезпечення" - за умови, якщо вони не отримують державну пенсію з інших джерел, а також у випадках, передбачених цим Законом, - члени їх сімей.












63
2. Право на отримання відповідно до цього Закону пенсійних виплат з Накопичувального фонду мають особи, які є застрахованими особами згідно із цим Законом або визначені цим Законом члени сімей та спадкоємці цих застрахованих осіб, за умов, визначених цим Законом.



64
3. Застраховані особи та особи, які не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, але сплачували страхові внески в установленому цим Законом порядку та розмірах до загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та накопичувальної пенсійної системи, мають право у разі досягнення необхідного для призначення пенсії віку на виплату довічної пенсії або одноразову виплату відповідно до цього Закону за рахунок Накопичувального фонду та пенсій за рахунок коштів Пенсійного фонду.



65
4. Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, мають право на отримання пенсії з солідарної пенсійної системи, довічної пенсії або одноразової виплати з накопичувальної пенсійної системи нарівні з громадянами України на умовах, передбачених цим Законом, якщо інше не передбачено законами про пенсійне забезпечення.
64. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 5: В пункті 3 замість слів "згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України" замінити словами "ратифіковані Верховною Радою України".


66
Стаття 6. Види пенсійних виплат та джерела їх фінансування



67
1. Відповідно до цього Закону за рахунок коштів Пенсійного фонду в загальнообов'язковій солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати:
1) пенсії за віком;
2) пенсії за інвалідністю (крім пенсій за інвалідністю від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання);
3) пенсії у разі втрати годувальника.







65. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статті 6 п.1 додати пп. 4) " пенсії багатодітним матерям (батькам)".


68
2. За рахунок коштів Накопичувального фонду, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснюються такі пенсійні виплати:
1) довічна пенсія з установленим періодом;
2) довічна обумовлена пенсія;
3) довічна пенсія подружжя;
4) одноразова пенсійна виплата.



69
3. У загальнообов'язковій солідарній системі також здійснюється виплата допомоги на поховання пенсіонера.



70
4. Застраховані особи у порядку та на умовах, передбачених окремим законом, можуть мати право на виплати за колективним страхуванням життя та/або страхування на випадок інвалідності за договором колективного страхування, який укладається у порядку та у випадках, передбачених законодавством.
66. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Частину четверту вилучити.
67. Н. д. Дашутін Г.П. (Округ №162)
Частину четверту статті 6 виключити.


71
Стаття 7. Право вибору пенсійних виплат
1. Особам, які мають право одночасно на різні види пенсій (за віком, за інвалідністю, у разі втрати годувальника), що виплачуються за рахунок коштів Пенсійного фонду загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, призначається один з цих видів пенсій за вибором застрахованої особи.
68. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
Пункт 1 статті 7 викласти у такій редакції: "Особам, які мають право одночасно на різні види пенсій (за віком, за інвалідністю, у разі втрати годувальника) , що виплачуються Пенсійним фондом за рахунок коштів загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, призначається один з цих видів за вибором застрахованої особи" .



72
2. Особам, які мають право на пенсійну виплату за рахунок коштів Накопичувального фонду, призначається один з видів довічних пенсій за вибором застрахованої особи або одноразова пенсійна виплата у випадках, передбачених цим Законом.



73
Стаття 8. Особи, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню. Припинення участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні. Добровільна участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні. Припинення участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні
69. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ №2)
Стаття 8- назву викласти в редакції : "Порядок участі осіб у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні".
70. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У назві статті 8 в останньому реченні слово "загальнообов'язковому" замінити на слово "добровільному".
71. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В назві статті 8 вилучити повторну фразу: "Припинення участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні".


74
1. Загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню підлягають:
1) громадяни України, іноземці (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України) та особи без громадянства, які працюють на підприємствах, в установах і організаціях, створених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, в об'єднаннях громадян, у громадян-підприємців та інших фізичних осіб (включаючи підприємства, установи, організації та фізичних осіб, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент та інші) на умовах трудового договору (контракту) або працюють на інших умовах, передбачених законодавством, або виконують на зазначених підприємствах, в установах, організаціях чи у фізичних осіб роботи за договорами цивільно-правового характеру, в тому числі працюючі пенсіонери;



75
2) члени колективних та орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств, у тому числі тих, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент та інші);



76
3) фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, в тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент та інші) та члени сімей зазначених фізичних осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.
До членів сімей фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, належать: жінка (чоловік), батьки, діти та інші утриманці, які досягли 15 років, не перебувають у трудових або цивільно-правових відносинах з таким суб'єктом підприємницької діяльності, але разом з ним здійснюють підприємницьку діяльність і отримують частину доходу від зайняття цією діяльністю ;



77
4) особи, які забезпечують себе роботою самостійно - займаються адвокатською, нотаріальною, творчою та іншою діяльністю, пов'язаною з отриманням доходу безпосередньо від цієї діяльності;



78
5) громадяни України, які працюють у розташованих за межами України дипломатичних представництвах, консульських установах України, філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах підприємств та організацій (в тому числі міжнародних), створених відповідно до законодавства України (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України);



79
6) громадяни України та особи без громадянства, які працюють в іноземних дипломатичних представництвах та консульських установах іноземних держав, філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах іноземних підприємств та організацій, міжнародних організацій, розташованих на території України (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України);
72. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 8 , частина 1, пункт 6): Слово "філіалах" замінити словом "філіях" . Аналогічно у всьому тексту закону.



80
7) особи, обрані на виборні посади до державних органів, об'єднань громадян, органів місцевого самоврядування, профспілок, політичних партій, які отримують заробітну плату (винагороду) за роботу на виборній посаді;
73. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 8, частина 1 : Текст "державних
органів" замінити текстом " органів державної влади".




81
8) особи, які проходять строкову військову службу у Збройних Силах України, Службі безпеки України, інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях, а також в органах Міністерства внутрішніх справ України;



82
9) працівники воєнізованих формувань, особи начальницького і рядового складу фельд'єгерської служби Державного комітету зв'язку та інформатизації України, гірничорятувальних частин незалежно від підпорядкування, а також працівники спеціалізованих воєнізованих аварійно-рятувальних частин і загонів центральних органів виконавчої влади у сфері надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;



83
10) особи, які проходять альтернативну (невійськову) службу;



84
11) особи офіцерського складу, прапорщики, мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, Служби безпеки України, Прикордонних військ України, Управління державної охорони України, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, Державного департаменту України з питань виконання покарань, особи начальницького складу податкової міліції, інших військових формувань, що утворюються відповідно до законів України;











74. Н. д. Мичко М. І. (Округ № 60)
Необхідно пункт 11 частини першої статті 8 проекту Закону після слів "що утворюються відповідно до законів України" доповнити словами " і які не мають права на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ".


85
12) особи, які не працюють та відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" отримують виплати у зв'язку з настанням страхового випадку, передбаченого зазначеним Законом, крім осіб, які отримують виплати у зв'язку із смертю годувальника;



86
13) особи, які досягли 18 років і навчаються у вищих або професійно-технічних навчальних закладах за денною (очною) формою навчання, - у разі дотримання умов, передбачених частиною третьою статті 18 цього Закону;



87
14) особи, які навчаються в аспірантурі, докторантурі, інтернатурі або клінічній ординатурі;



88
15) особи, які проходять професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації з відривом від виробництва за направленням підприємств, установ, організацій (без збереження заробітної плати та з отриманням стипендії відповідно до законодавства);



89
16) особи, трудовий договір з якими розірвано у зв'язку із змінами в організації виробництва і праці та за якими на визначений законодавством строк на період працевлаштування зберігається середня заробітна плата за попереднім місцем роботи;



90
17) особи, які відповідно до законодавства України отримують допомогу по догляду за дітьми, але не більше ніж до досягнення ними трьох років;
75. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113) Стаття 8, пункт 17 викласти у такій редакції : "особи, які стоять на обліку у державній службі зайнятості;"



91
18) один з непрацюючих працездатних батьків дитини-інваліда або особа, що їх замінює, які здійснюють догляд за дитиною-інвалідом віком до 16 років, а також непрацюючі працездатні особи, які здійснюють догляд за інвалідом І групи або за престарілим, який за висновком медичного закладу потребує постійного стороннього догляду або досяг 80-річного віку, якщо такі непрацюючі працездатні особи отримують допомогу або компенсації відповідно до законодавства;



92
19) особи, які отримують допомогу у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю;



93

76. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Частину першу доповнити пунктом 20 в такій редакції:
"20) безробітні в період отримання допомоги з безробіття ".
77. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статі 8 додати пп. 20) наступного змісту: "матері, які народили і виховали до 18-річного віку більш ніж 5 дітей, які є громадянами України".



94
2. Особи, які досягли 16-річного віку та працюють або отримують дохід від провадження діяльності, не забороненої законодавством, та не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до частини першої цієї статті, в тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють на території України, громадяни України, які постійно проживають або працюють за межами України (якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України), та особи без громадянства є застрахованими особами в разі укладення ними у порядку, визначеному цим Законом, договору з органом Пенсійного фонду про добровільну участь в загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні - на період дії цього договору.
Зазначені особи можуть брати добровільну участь у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування або у накопичувальній пенсійній системі або одночасно у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування та накопичувальній пенсійній системі.



95
3. Особи, зазначені у частині другій цієї статті, можуть брати добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні протягом визначеного ними під час укладення договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні часу, але не менше одного року, крім випадків дострокового розірвання зазначеного договору, передбачених цим Законом.



96
Особи, зазначені у частині другій цієї статті, які виявили бажання брати добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, подають до органу Пенсійного фонду за місцем проживання відповідну заяву за формою, встановленою Пенсійним фондом, та документи за переліком, визначеним Пенсійним фондом.




97
Орган Пенсійного фонду, який отримав заяву про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, має право перевіряти викладені у заяві відомості та вимагати у особи, яка подала заяву, документи, що підтверджують зазначені відомості.



98
З особами, які подали заяву про добровільну участь в загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, відповідним органом Пенсійного фонду у строк не пізніше ніж 30 календарних днів з дня отримання заяви укладається договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні.
78. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
У статті 8, третя частина, четвертий абзац в кінці доповнити словами "відповідно до типового договору, що затверджується Пенсійним фондом".


99
Зазначений договір укладається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог цього Закону і повинен відповідати типовому договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, що затверджується Пенсійним фондом.
79. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 8- п'ятий абзац вилучити.


100
Договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні повинен містити:



101
відомості про застраховану особу, які відповідно до цього Закону повинні бути внесені до системи персоніфікованого обліку;



102
вид пенсійної системи (солідарну або накопичувальну або солідарну та накопичувальну одночасно), в якій братиме участь застрахована особа;



103
термін дії договору;



104
розмір та порядок сплати страхових внесків;



105
право застрахованої особи на пенсійні виплати за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням;



106
умови припинення дії договору;




права, обов'язки та відповідальність сторін за договором;



107
інші умови, передбачені типовим договором про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, або інші, передбачені сторонами умови, що не суперечать цьому Закону.



108
Орган Пенсійного фонду може відмовити в укладенні договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні у разі:



109
якщо особа, яка бажає укласти договір, згідно з цим Законом має право брати обов'язкову участь у державному пенсійному страхуванні;



110
якщо особа, яка бажає укласти договір, не відповідає визначеним цим Законом вимогам до осіб, які мають право брати добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні;



111
неповноти або недостовірності відомостей, поданих особою, яка бажає укласти договір;



112
якщо з особою, яка бажає укласти договір, вже було укладено договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, строк дії якого не закінчився або за яким зазначеною особою не виконано передбачені цим договором умови.



113
В інших випадках відмова в укладенні договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні не допускається.



114
Договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні може бути достроково розірваний:



115
за згодою сторін, якщо договір діяв не менше одного року;



116
органом Пенсійного фонду у разі:



117
набуття застрахованою особою відповідно до цього Закону зобов'язань щодо обов'язкової участі у пенсійній системі, в якій вона згідно з договором бере добровільну участь;



118
виникнення обставин, що не відповідають визначеним цим Законом вимогам до осіб, які можуть брати добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні;



119
систематичного порушення застрахованою особою умов договору;



120
смерті застрахованої особи.



121
В інших випадках дострокове розірвання договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні не допускається.



122
Договором про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні може бути передбачена одноразова сплата застрахованою особою страхових внесків до загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування або до накопичувальної пенсійної системи або одночасно до загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та накопичувальної пенсійної системи за попередні періоди, коли вона не підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або не була зобов'язана сплачувати страхові внески до накопичувальної пенсійної системи. При цьому сума сплачених за ці періоди внесків не може бути меншою ніж мінімальна сума страхового внеску, визначеного цим Законом, за кожний місяць, за який особа бажає сплатити внески.



123
4. Участь застрахованих осіб у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні припиняється:



124
у разі коли застрахована особа, яка підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до цього Закону, втратила визначений цим Законом статус такої застрахованої особи;



125
у разі закінчення терміну договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні або у разі дострокового розірвання цього договору у випадках, передбачених цим Законом;



126
у разі коли застрахованій особі відповідно до цього Закону призначена пенсія з першого рівня і вона не продовжує працювати або якщо застрахована особа відповідно до цього Закону набула право на пенсійну виплату з Накопичувального фонду і не виявила бажання продовжувати сплачувати страхові внески до Накопичувального фонду;



127
у разі смерті застрахованої особи.



128
У разі, якщо застрахована особа припинила участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні до набуття застрахованою особою права на пенсійні виплати відповідно до цього Закону, за застрахованою особою зберігається право на набутий під час участі у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні страховий стаж та право на пенсійні активи, що обліковуються на її накопичувальному пенсійному рахунку. При цьому суми сплачених страхових внесків застрахованій особі не повертаються, крім випадків здійснення пенсійних виплат відповідно до цього Закону.



129
Особа, яка припинила участь в загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, може поновити свою участь у цьому страхуванні з набуттям нею статусу, згідно з яким вона підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню відповідно до цього Закону або шляхом укладення у встановленому цим Законом порядку договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні ( крім випадків, коли відповідно до цього Закону цій особі може бути відмовлено в укладенні такого договору).












80. Н. д. Борзих О. І. (Округ № 103)
Стаття 8, частина 4, в кінці додати:
" Спори, які виникають з усіх питань, викладених в даній статті, вирішуються в судовому порядку".


130
Стаття 9. Платники страхових внесків



131
1. Платниками внесків до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є:
1) страхувальники - роботодавці:
підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (в тому числі філії, представництва, осередки та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань, профспілок та партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), громадяни-підприємці та інші фізичні особи (включаючи підприємства, установи, організації та фізичних осіб, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент та інші), які використовують працю застрахованих осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру або де застраховані особи проходять альтернативну (невійськову) службу;




132
колективні та орендні підприємства, сільськогосподарські кооперативи та фермерські господарства, в тому числі ті, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент та інші);



133
дипломатичні представництва, консульські установи України, а також філії, представництва, інші відокремлені підрозділи підприємств та організацій (в тому числі міжнародних), створених відповідно до законодавства України, які мають окремий баланс і самостійно здійснюють розрахунки із застрахованими особами;



134
іноземні дипломатичні представництва та консульські установи іноземних держав, філії, представництва, інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств та організацій, міжнародних організацій, розташованих на території України;



135
2) страхувальники - підприємства, установи, організації, військові частини та органи, які виплачують заробітну плату, грошове забезпечення (заробіток), допомогу та стипендії особам, зазначеним у пунктах 8, 9, 11, 13, 14, 15, 17 - 19 частини першої статті 8 цього Закону;



136
3) фонд соціального страхування, який здійснює виплати застрахованим особам, зазначеним у пункті 12 частини першої статті 8 цього Закону, відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності", а також працюючим особам, які отримують виплати відповідно до зазначеного Закону та за яких роботодавець сплачує внески в сумі меншій, ніж сума внеску із заробітку, який потерпілий мав до ушкодження здоров'я;



137
4) застраховані особи, зазначені у пунктах 1 - 7, 9 - 11, 13 - 16, 19 частини першої та частині другій статті 8 цього Закону.



138
2. Платниками внесків до Накопичувального фонду є застраховані особи, зазначені у пунктах 1 - 7, 9 - 11, 13 - 16, 19 частини першої статті 8 цього Закону.



139
3. Особи, зазначені у частині другій статті 8 цього Закону, є платниками внесків на підставі договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, укладеного відповідно до вимог цього Закону.



140
Стаття 10. Права і обов'язки застрахованої особи



141
1. Застрахована особа відповідно до цього Закону має право:



142
за формою, встановленою Пенсійним фондом, та у порядку, визначеному цим Законом, отримувати безкоштовно в органах Пенсійного фонду відомості, внесені до її персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку, в тому числі інформацію про пенсійні активи, що обліковуються на її накопичувальному пенсійному рахунку, інформацію про призначення і здійснення пенсійних виплат та надання соціальних послуг відповідно до цього Закону, а також у випадках, передбачених законодавством, - інформацію про порядок здійснення виплат за договорами колективного страхування;
81. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У абзаці 2 частини першої статті 10 слова "а також у випадках, передбачених законодавством, -інформацію про порядок здійснення виплат за договорами колективного страхування" виключити.



143
обирати в порядку, визначеному законодавством, страхові організації, які здійснюють виплати довічних пенсій;



144
звертатися із заявою до відповідного органу Пенсійного фонду про уточнення відомостей, внесених до персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку;



145
обирати форму виплати пенсії відповідно до законодавства України;



146
оскаржувати в установленому цим Законом порядку дії страхувальника, посадових осіб органів Пенсійного фонду;
82. Н. д. Борзих О. І. (Округ № 103)
Стаття 10, пункт 1, абзац 6 викласти в наступній редакції: "оскаржувати в установленому цим Законом і іншими Законами України порядку дії страхувальника, посадових осіб органів Пенсійного фонду, інших установ, організацій, банків".



147
отримувати в Накопичувальному фонді або в обраному застрахованою особою недержавному пенсійному фонді відкритого типу інформацію про пенсійні активи, обліковані на накопичувальному пенсійному рахунку;



148
залишатися учасником загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у разі припинення сплати страхових внесків з дотриманням умов цього Закону;



149
укладати у порядку, визначеному цим Законом, договір про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні та достроково розривати цей договір;
83. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Абзац 9 частини першої вилучити.



150
вимагати від страхувальника сплати страхових внесків, у тому числі у судовому порядку, та отримувати від страхувальника підтвердження про сплату страхових внесків, у тому числі інформацію у письмовій формі.



151
2. Застрахована особа зобов'язана:



152
отримати у встановленому законодавством порядку посвідчення загальнообов'язкового державного соціального страхування і пред'являти його на вимогу страхувальника-роботодавця, посадових осіб органів Пенсійного фонду;



153
подавати на вимогу органу Пенсійного фонду документи, що засвідчують відомості, які містяться або мають бути занесені до її персональної облікової картки інформаційної бази системи персоніфікованого обліку страхових внесків згідно з цим Законом;



154
повідомляти Пенсійний фонд про обставини, що спричиняють зміни статусу застрахованої особи, розміру пенсії, порядку сплати нею страхових внесків, припинення виплати пенсії або сплати страхових внесків, позбавляють права на отримання соціальних послуг (зміни даних, що вносяться до її персональної облікової картки у системі персоніфікованого обліку, стану працездатності, складу сім'ї, звільнення з роботи, служби, працевлаштування тощо), протягом 10 днів з дати їх виникнення;



155
у порядку, визначеному Пенсійним фондом, повідомляти відповідні органи Пенсійного фонду про набуття права на пенсійні виплати відповідно до цього Закону;
84. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Абзац 5 частини 2 вилучити.



156
при прийомі на роботу або укладенні відповідного договору повідомляти роботодавцю відомості про реєстрацію в органах Пенсійного фонду;



157
укладати договір страхування довічної пенсії з обраною страховою організацією та не розривати цей договір протягом життя (крім випадків зміни страхової організації згідно з цим Законом);



158
виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом, а також нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.



159
Стаття 11. Обов'язки страхувальників
85. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 11- назву викласти в редакції: "Права і обов'язки страхувальників".


160
1. Відповідно до цього Закону страхувальник має право:
у порядку, встановленому Пенсійним фондом, безоплатно отримувати від органів Пенсійного фонду інформацію, необхідну для виконання обов'язків, покладених на нього цим Законом;
отримувати від органів Пенсійного фонду в установленому ним порядку підтвердження про одержання страхових внесків, сплачених страхувальником;
оскаржувати в установленому цим Законом порядку дії органів Пенсійного фонду.
86. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 11- у першій частині вилучити слова :"Відповідно до цього Закону".


161
2. Страхувальники зобов'язані:



162
1) одноразово після набрання чинності цим Законом зареєструватися в порядку та у строки, визначені Пенсійним фондом, в органах Пенсійного фонду як платники страхових внесків з метою включення до загального реєстру платників страхових внесків, який веде Пенсійний фонд у встановленому відповідно до цього Закону порядку;



163
2) реєструватися в порядку, визначеному Пенсійним фондом, у відповідних регіональних органах Пенсійного фонду як платники страхових внесків у 10-денний строк з дня отримання ними свідоцтва про державну реєстрацію як суб'єкта підприємницької діяльності (дозволу на провадження нотаріальної та іншої діяльності) або з дня прийняття рішення про утворення установи, організації, а також філіалу, представництва, іншого відокремленого підрозділу, у разі зміни статусу чи юридичної адреси, якщо відповідно до законодавства державна реєстрація таких установ, організацій та відокремлених підрозділів не проводиться;
87. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 11, частина 2, пункт 2).
Після тексту "Зареєструватися у відповідних " слово "регіональних" замінити словом "територіальних" (аналогічно у всьому тексті), а після тексту "якщо відповідно до" слово "законодавства" замінити словом "закону".
88. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У підпункті 2 частини другої статті 11 слово "регіональних" виключити.



164
3) вести облік виплат (доходу) застрахованій особі за кожним календарним місяцем та календарним роком, зберігати ці дані за період до 1 січня 2000 року протягом 75 років, а за період після цієї дати - протягом усього часу сплати страхових внесків та протягом 5 років після їх припинення на паперових носіях та в електронному вигляді за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперової та електронної форми документа, після чого дані передаються до архіву на належне зберігання протягом 70 років згідно з порядком, установленим Кабінетом Міністрів України;



165
4) допускати посадових осіб органів Пенсійного фонду до перевірок правильності обчислення та сплати страхових внесків, надавати органам Пенсійного фонду необхідні документи та пояснення;
89. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 11, частина 1, пункт 3: Після тексту "Пенсійного фонду" слово "необхідні" замінити текстом "передбачені законодавством".


166
5) у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом, подавати органам Пенсійного фонду звітність;
90. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 11, частина перша. Після тексту" фонду встановлену" доповнити словом "законодавством".



167
6) надавати безоплатно застрахованій особі відомості про заробіток (дохід), розмір сплачених страхових внесків та інші відомості, що стосуються цієї особи та подаються до Пенсійного фонду;



168
7) у строки та у порядку, встановленому цим Законом, сплачувати страхові внески;



169
8) пред'являти на вимогу органів Пенсійного фонду та застрахованих осіб, за яких страхувальник здійснює сплату страхових внесків, видане страхувальнику органом Пенсійного фонду повідомлення про реєстрацію як платника страхових внесків;



170
9) у разі прийому на роботу або укладення відповідного договору з фізичною особою, яка відповідно до цього Закону підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, вимагати пред'явлення цією особою свідоцтва загальнообов'язкового державного соціального страхування;



171
10) у разі прийому на роботу або укладення відповідного договору з фізичною особою, яка підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, за яку страхувальник зобов'язаний сплачувати страхові внески відповідно до цього Закону і яка не зареєстрована у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (в тому числі вперше приймається на роботу) або не пред'явила на вимогу страхувальника свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, повідомляти про це відповідний орган Пенсійного фонду та подавати йому необхідні відомості та документи для реєстрації зазначеної особи;



172
11) повідомляти застраховану особу, яку страхувальник зобов'язаний зареєструвати в органах Пенсійного фонду відповідно до цього Закону, про таку реєстрацію;



173
12) в порядку, визначеному Пенсійним фондом, повідомляти відповідні органи Пенсійного фонду про обставини, що спричиняють зміни статусу страхувальника, порядку сплати або припинення сплати ним страхових внесків (зміни даних, що вносяться до системи персоніфікованого обліку, тощо), протягом 10 календарних днів з дати їх виникнення;



174
13) перереєструватися в порядку, визначеному Пенсійним фондом, у відповідних регіональних органах Пенсійного фонду як платники страхових внесків у 10-денний строк з дня виникнення зміни юридичного статусу, форми власності, найменування (прізвища, ім'я та по батькові);



175
14) знятися з обліку в органах Пенсійного фонду за місцем реєстрації у 10-денний строк з дня виключення з державного реєстру підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;



176
15) виконувати інші вимоги, передбачені цим Законом, а також нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.



177
2. Фізичні особи, які не є суб'єктами підприємницької діяльності і використовують працю інших фізичних осіб за винагороду, зобов'язані зареєструватися в органах Пенсійного фонду у 10-денний строк з дня укладення відповідного договору або, якщо договір не укладався, - з дня початку роботи найманими фізичними особами.



178
3. Страхувальники зобов'язані зареєструватися у реєстрі платників страхових внесків у системі персоніфікованого обліку у відповідних регіональних органах Пенсійного фонду незалежно від того, ведуть вони фактично господарську діяльність та провадять розрахунки з оплати праці, чи ні.

91. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У частині третій статті 11 слово "регіональних" виключити.
92. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Слово "регіональних" замінити словом "територіальних".


179
4. Під час реєстрації страхувальники подають органам Пенсійного фонду за місцем реєстрації відомості та документи за переліком, визначеним цим Законом та нормативно-правовими актами Пенсійного фонду. У разі зміни зазначених відомостей страхувальники інформують про це відповідні органи Пенсійного фонду у 10-денний строк.



180
5. Платники страхових внесків з числа осіб, визначених частиною другою статті 8 цього Закону, вважаються зареєстрованими в органах Пенсійного фонду як платники страхових внесків до першого та другого рівнів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування з дня набрання чинності договором про їх добровільну участь в загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні.



181
6. Платникам страхових внесків у 10-денний строк після реєстрації (перереєстрації) видається повідомлення про реєстрацію (перереєстрацію) платника страхових внесків за формою, встановленою Пенсійним фондом.



182
7. У разі зміни адреси платника страхових внесків або інших відомостей про платника, що містяться у системі персоніфікованого обліку, крім зазначених в пункті 7 частини першої, перереєстрація платників страхових внесків не здійснюється, при цьому органами Пенсійного фонду вносяться відповідні зміни до системи персоніфікованого обліку страхових внесків.



183
8. Страхувальники, застраховані особи, зазначені у пунктах 3 і 4 частини першої статті 8 цього Закону, повідомляють органи Пенсійного фонду, у яких вони зареєстровані, про відкриття або закриття поточних рахунків у банках чи в органах Державного казначейства, які використовуються для здійснення відповідної діяльності.



184
9. Органи, що здійснюють державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, зобов'язані надсилати один примірник реєстраційної картки регіональному органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.



185
Стаття 12. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування



186
1. Розмір страхових внесків, у тому числі розмір частини внесків, що спрямовуються до Накопичувального фонду встановлюється Верховною Радою України відповідно для страхувальників і застрахованих осіб за результатами актуарних розрахунків, виходячи з того, що застрахованим особам повинні забезпечуватися виплата пенсій і надання соціальних послуг, передбачених цим Законом, а також покриття витрат на утримання та забезпечення діяльності Пенсійного фонду, розвиток його матеріальної та інформаційної бази.
93. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статті 12 в п. 1 вилучити фразу " а також покриття витрат на утримання та забезпечення діяльності Пенсійного фонду, розвиток його матеріальної та інформаційної бази".


187
2. Розмір страхових внесків встановлюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України, яке повинно бути внесено до Верховної Ради України разом з проектом Закону України про Державний бюджет України на наступний бюджетний рік.
94. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 12, другу частину викласти в редакції: "Подання про розмір страхових внесків вноситься Кабінетом Міністрів України разом з проектом Закону про Державний бюджет України на наступний рік".


188
3. За непрацюючих осіб, передбачених у пункті 17 частини першої статті 8 цього Закону, а також за осіб, передбачених у пунктах 8 і 18 частини першої статті 8 цього Закону, страхові внески сплачуються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, коштів цільових фондів, з яких цим особам сплачується відповідно грошове забезпечення або допомога.
95. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Після тексту "за рахунок коштів" слово "державного" замінити текстом "Державного бюджету України".
96. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
У частині 3 статті слова "коштів цільових фондів" вилучити.
97. Н. д. Донченко Ю.Г. (Округ № 113)
Стаття 12 пункт 4 після слів "передбачених у пунктах 16" доповнити цифрою "17" (далі за текстом).


189
4. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є цільовим загальнообов'язковим платежем, крім випадків, передбачених цим Законом, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Питання, пов'язані із сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, регулюються виключно цим Законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, і не можуть регулюватися іншими законами та нормативно-правовими актами.
98. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У частині четвертій статті 12 слова "крім випадків, передбачених цим Законом" виключити.




190
5. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
99. Н. д. Зварич Р. М. (Реєстр. картка № 326)
Частину п'яту статті 12 виключити.


191
6. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не можуть включатися до складу Державного бюджету України, бюджетів інших рівнів, не підлягають вилученню з Пенсійного фонду або Накопичувального фонду і не можуть використовуватися на цілі, не передбачені цим Законом.



192
7. Законодавством не можуть встановлюватися пільги з нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або звільнення від їх сплати



193
Стаття 13. Нарахування страхових внесків



194
1. Страхові внески до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування нараховуються в межах, визначених частиною четвертою цієї статті, на такі види виплат (доходів):
100. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 13, у пункті 1 слова "в межах, визначених частиною четвертою цієї статті" вилучити. Замість цього викласти у такій редакції: "страхові внески не нараховуються на матеріальну допомогу, яка призначається згідно Закону "Про внесення змін до Декрету Кабміну "Про прибутковий податок з громадян" щодо оподаткування благодійної допомоги" від 7 грудня 2000 року.


195
для роботодавців - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі у натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", і підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян, не враховуючи передбачені законодавством пільги із сплати зазначеного податку чи суми, на які зменшується оподатковуваний дохід, а також на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності та винагород, що виплачуються фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, не враховуючи передбачені законодавством пільги із сплати зазначеного податку чи суми, на які цей дохід зменшується, суми стипендій або інших виплат, що виплачуються під час навчання;
















для фізичних осіб - на всі суми заробітку (доходу, прибутку), що підлягає оподаткуванню прибутковим податком з громадян, не враховуючи пільги з оподаткування цього доходу (прибутку), включаючи суми, на які цей дохід зменшується відповідно до законодавства про прибутковий податок з громадян;
101. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 13, пункт 1: у другому абзаці слова "не враховуючи пільги по сплаті цього податку та суми, на які зменшується оподаткований доход" - вилучити.

102. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Абзац 2 викласти в такій редакції: "для роботодавців - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі у натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", винагород, що виплачуються фізичним особам за виконання робіт за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян (не враховуючи передбачені законодавством пільги по сплаті зазначеного податку та суми, на які цей дохід зменшується відповідно до цього Закону та інших актів законодавства), а також на суми допомоги по тимчасовій непрацездатності, суми стипендій або інших виплат, що виплачується під час навчання";
абзац 3 після слів "дохід зменшується відповідно до" доповнити словами "цього Закону та".



196
для осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, - на всі суми сукупного оподатковуваного доходу, отриманого від діяльності, зазначеної в пункті 3 частини першої статті 8 цього Закону, не враховуючи пільги з оподаткування цього доходу, включаючи суми, на які цей дохід зменшується відповідно до законодавства про прибутковий податок з громадян;
103. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Абзац 4 після слів "дохід зменшується відповідно до" доповнити словами "цього Закону та".



197
для членів колективних та орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів та фермерських господарств - на суми доходу, що розподіляється між членами колективних, орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів, фермерських господарств і підлягає оподаткуванню прибутковим податком з громадян, не враховуючи передбачені законодавством пільги із сплати цього податку, та суми, на які зменшується оподатковуваний дохід, включаючи суми, на які цей дохід зменшується відповідно до цього Закону;
104. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Абзац 5 після слів "дохід зменшується відповідно до" доповнити словами "цього Закону та".



198
для осіб, які беруть добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, - на суми, визначені договором про добровільну участь в загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні.



199
2. Страхові внески фізичних осіб до Накопичувального фонду нараховуються на всі суми їх сукупного оподатковуваного доходу (прибутку), обчисленого відповідно до законодавства, не враховуючи пільги з оподаткування цього доходу (прибутку), включаючи суми, на які цей дохід зменшується відповідно до законодавства про прибутковий податок з громадян.



200
3. Страхові внески не нараховуються на виплати, не зазначені в частині першій цієї статті.



201
4. Страхові внески до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та Накопичувального фонду нараховуються на фактичні виплати (доходи), зазначені у частинах першій та другій цієї статті, що не перевищують максимальної величини, визначеної Кабінетом Міністрів України. Ця максимальна величина щороку встановлюється Кабінетом Міністрів України на рівні величини трьох середніх заробітних плат, яка склалася у минулому календарному році, але не менше діючого на день набрання чинності цим Законом розміру максимальної величини фактичних витрат суб'єктів господарювання на оплату праці працівників, суми оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються збори (внески) до соціальних фондів.
105. Н. д. Гошовська В.А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г.П. (Округ №162)
Частину четверту статті 13 викласти у такій редакції: "Страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування нараховуються на виплати (доход), зазначений у частинах першій та другій цієї статті в межах максимальної величини заробітку (доходу), з якого сплачуються страхові внески, яка встановлюється законом про розмір страхових внесків і переглядається не рідше одного разу на рік відповідно до зростання середньої заробітної плати в Україні.
Максимальна величина заробітку (доходу), з якого сплачуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування не може перевищувати розміру семи середніх заробітних плат і не може бути меншою діючого на день набрання чинності цим Законом розміру максимальної величини фактичних витрат суб'єктів господарювання на оплату праці працівників, суми оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються збори (внески) до соціальних фондів."

106. Н. д. Донченко Ю.Г. (Округ № 113)
Стаття 13, пункт 4 вилучити.
107. Н. д. Кириленко В.А. (Реєстр. картка № 321)
У пункті 4 статті 13 слова "Кабінетом Міністрів України" замінити на "Законом України".
Пункт 4 статті 13 викласти у наступній редакції: "4. Страхові внески до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та Накопичувального фонду нараховуються на фактичні виплати (доходи), зазначені у частинах першій та другій цієї статті, що не перевищують максимальної величини, визначеної Законом України. Ця максимальна величина щороку встановлюється Законом України на рівні величини трьох середніх заробітних плат, яка склалася у минулому календарному році, але не менше діючого на день набрання чинності цим Законом розміру максимальної величини фактичних витрат суб'єктів господарювання на оплату праці працівників, суми оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються збори (внески) до соціальних фондів".



202
5. Нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється на суми виплат (доходу), зазначені у частинах першій та другій цієї статті, які не зменшені на суму податків, інших обов'язкових платежів та внесків, що відповідно до законодавства сплачуються із зазначених сум, та суми утримань, які здійснюються відповідно до законодавства або за договорами позики, придбання товарів та виплат тощо або на інші цілі за дорученням отримувача.



203
6. Нарахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на виплати (доход), зазначені у частинах першій та другій цієї статті, провадиться незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця здійснення та використання їх отримувачами.



204
Стаття 14. Обчислення та сплата страхових внесків



205
1. Страхові внески обчислюються виключно у грошовій формі , в тому числі з доходу (виплат), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення страхових внесків із сум, виражених в іноземній валюті, здійснюється у національній валюті України після перерахування зазначених сум у національну валюту України за курсом валют, встановленим Національним банком України на день обчислення страхових внесків.



206
2. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 11, 13 - 16 частини першої статті 8 цього Закону, здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), з яких відповідно до цього Закону обчислюються страхові внески.



207
3. Обчислення страхових внесків органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом здійснюється на підставі актів перевірки правильності обчислення та сплати страхових внесків, складених органами Пенсійного фонду, звітності, що подається платником органу Пенсійного фонду, бухгалтерських та інших документів, які підтверджують наявність сум виплат (доходу), з яких відповідно до цього Закону обчислюються страхові внески.
У разі коли орган пенсійного фонду не може обчислити суму страхових внесків у зв'язку з невстановленням фактичного місцезнаходження платника страхових внесків, ухиленням платника страхових внесків чи його посадових осіб від надання органу пенсійного фонду звітності чи інших документів про сплату страхових внесків або у зв'язку з неведенням платником страхових внесків бухгалтерського обліку чи відсутністю відповідних первинних документів або у разі, коли сума страхових внесків, обчислених платником, не підтверджується зазначеними документами, сума страхових внесків може бути обчислена органом Пенсійного фонду в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, за непрямим методом виходячи з оцінки валового доходу та витрат платника страхових внесків, кількості осіб, які перебувають з ним у трудових відносинах, обсягу виробленої (реалізованої) платником страхових внесків продукції (послуг), суми сплачених ним податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законодавством.
У разі обчислення сум страхових внесків органом Пенсійного фонду цей орган надсилає платнику страхових внесків відповідне повідомлення за формою, встановленою Пенсійним фондом.
Платник страхових внесків може оскаржити зазначене повідомлення у судовому порядку протягом трьох робочих днів з дня його отримання, про що він зобов'язаний одночасно письмово повідомити відповідний орган Пенсійного фонду.
Обчислення органами Пенсійного фонду сум страхових внесків за минулі періоди здійснюється в розмірах, що були встановлені на день здійснення виплат заробітку (доходу), з яких відповідно до Закону обчислюються страхові внески.









108. Н. д. Зварич Р.М. (Реєстр. картка № 326)
В абзаці 2 частини третьої статті 14 після слів "сума страхових внесків може бути обчислена" слово "орган" замінити словами "податковим органом за поданням органу".
109. Н. д. Миримський Л.Ю. (Округ №2)
Стаття 14, пункт 3, другий абзац - слова "невстановленням фактичного місцезнаходження платника страхових внесків" вилучити або деталізувати дії відповідних органів.


208
4. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування сплачуються (перераховуються) платниками страхових внесків, які відповідно до цього Закону здійснюють обчислення страхових внесків.



209
5. Сплата страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування здійснюється виключно у грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до першого рівня на банківські рахунки органів Пенсійного фонду, а сум страхових внесків до другого рівня - на рахунок Накопичувального фонду в порядку, визначеному Пенсійним фондом, згідно з цим Законом.



210
6. Страхові внески сплачуються підприємствами, установами, організаціями, військовими формуваннями шляхом безготівкових розрахунків, а страхувальниками - фізичними особами - шляхом безготівкових або готівкових розрахунків через банківські установи.
110. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Частину шосту викласти в такій редакції: "6. Страхові внески сплачуються шляхом перерахування безготівкових сум з банківських рахунків платників внесків на банківські рахунки органів Пенсійного фонду.
Платники страхових внесків - фізичні особи, які не мають банківських рахунків, можуть сплачувати страхові внески шляхом готівкових розрахунків через банківські установи";



211
7. Страхувальники, зазначені у пунктах 3 і 4 частини першої статті 8 цього Закону, сплачують страхові внески у ті ж строки, що й прибутковий податок з громадян, не враховуючи пільги із сплати цього податку чи суми, на які зменшується оподатковуваний дохід.
111. Н. д. Донченко Ю.Г. (Округ № 113)
Стаття 14, пункт 4 після слів "оподаткований доход" доповнити реченням " в доход громадянам не включається матеріальна допомога згідно з Законом "Про внесення змін до Декрету Кабміну " Про прибутковий податок з громадян" щодо оподаткування благодійної допомоги для нарахування страхових внесків".
112. Н. д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Частину сьому статті 14 викласти в такій редакції:
"Страхові внески сплачуються одночасно з одержанням сум виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Граничний строк сплати страхових внесків не може перевищувати п'ятнадцяти календарних днів від останнього дня місяця, за який сплачуються страхові внески, а для страхувальників, зазначених у пунктах 3 і 4 частини першої статті 8 цього Закону - п'ятнадцяти календарних днів від останнього дня останнього місяця кварталу, за який сплачуються страхові внески. У ці ж строки платники страхових внесків подають відповідним органам Пенсійного фонду звіт про сплату внесків за відповідний період".


113. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У частині сьомій: слова "не враховуючи пільги із сплати цього податку чи суми, на які зменшується оподатковуваний дохід" виключити;
доповнити частину абзацами такого змісту: "Сплата сум страхових внесків платниками внесків, зазначеними у пунктах 1 та 2 частині першої статті 9 цього Закону, здійснюється одночасно з фактичною видачею (одержанням, перерахуванням) коштів для виплати заробітної плати (доходу), в тому числі в безготівковій чи натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг). При цьому фактичною видачею (одержанням) виплат (доходу) вважається одержання відповідних сум готівкою, зарахування на банківській рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, одержання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей в рахунок зазначених виплат (доходу), фактичне здійснення з цих виплат (доходу) відрахувань, передбачених законодавством або за виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Платники внесків, зазначені у частині другій статті 8 цього Закону сплачують внески у строки, визначені договором про добровільну сплату страхових внесків, але не рідше одного разу на квартал".



212
8. Застраховані особи, зазначені у пунктах 3, 4 та частині другій статті 8 цього Закону, самостійно перераховують страхові внески на рахунок Пенсійного фонду.



213
9. Страхові внески, що спрямовуються до Накопичувального фонду, у розмірі, визначеному відповідно до статті 12 цього Закону, перераховуються страхувальниками або іншими особами, визначеними цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду, а після запровадження сплати обов'язкових відрахувань до недержавних пенсійних фондів за бажанням застрахованої особи - на рахунок обраного застрахованою особою недержавного пенсійного фонду в порядку, встановленому законодавством.



214
10. Сплата сум страхових внесків, обчислених органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом (в тому числі за непрямим методом), здійснюється платниками страхових внесків протягом трьох робочих днів з дня отримання платником страхових внесків від органу Пенсійного фонду відповідного повідомлення, крім випадків, коли таке повідомлення оскаржено платником страхових внесків у судовому порядку, у визначений цим Законом строк.
Суми страхових внесків, які відповідно до цього Закону підлягають сплаті з сум виплат (доходу), здійснених у період з дня, коли страхувальник згідно з цим Законом набув статус платника страхових внесків, до дня його реєстрації в органах Пенсійного фонду, сплачуються (стягуються) на загальних підставах відповідно до цього Закону за весь зазначений період незалежно від фактичної дати реєстрації.



215
11. Днем сплати страхових внесків є:
у разі перерахування сум страхових внесків у безготівковій формі з банківського рахунку платника страхових внесків на банківський рахунок Пенсійного фонду або у випадках, передбачених цим Законом, на рахунок Накопичувального фонду - день списання установою банку, установою Державного казначейства України суми платежу з банківського рахунка платника страхових внесків незалежно від часу її зарахування на банківський рахунок органу Пенсійного фонду;
у разі сплати сум страхових внесків готівкою - день внесення платником страхових внесків коштів у банківську установу чи відділення зв'язку для перерахування на рахунок органу Пенсійного фонду.



216
12. Якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, та вони (їх посадові особи) можуть бути притягнуті до адміністративної та кримінальної відповідальності у порядку, визначеному Кодексом України про адміністративні правопорушення та Кримінальним кодексом України.
114. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 14, пункт 12 носить декларативний характер, оскільки і в теперішній час значна кількість платників страхового збору, що взяті на облік органами Пенсійного фонду, внески не сплачують, а ефективність їх стягнення бажає кращого.


217
13. Суми страхових внесків, сплачених застрахованою особою, яка працює за сумісництвом, із заробітку (доходу), що перевищує максимальну величину суми фактичних витрат суб'єктів господарювання, на оплату праці працівників, суми оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу, з яких справляються збори (внески) до соціальних фондів, повертаються застрахованій особі або переводяться за її бажанням на її накопичувальний пенсійний рахунок у Накопичувальному фонді в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.



218
14. Страхові внески, що спрямовуються до Накопичувального фонду, а також інвестиційний дохід, який нараховується на ці кошти, не включаються до сукупного оподатковуваного доходу, отриманого громадянином у період, за який здійснюється оподаткування, відповідно до законодавства про оподаткування.



219
15. У разі коли пенсіонер не виявив бажання сплачувати страхові внески в період роботи після призначення пенсії, він вважається звільненим від сплати страхових внесків.



220
16. Страхові внески можуть сплачуватися застрахованою особою одноразово відповідно до договору про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні до першого або другого рівнів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, або одночасно до першого та другого рівнів за попередні періоди, коли ця особа не підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або не була зобов'язана сплачувати страхові внески. При цьому сума сплачених за ці періоди внесків не може бути меншою ніж мінімальний страховий внесок за кожний місяць цього періоду.



221
17. Страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника внесків.
Установи банків приймають від платників страхових внесків платіжні доручення та інші платіжні документи на видачу (перерахування) коштів для виплат заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платниками страхових внесків платіжних документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують фактичну сплату цих сум. У разі невиконання банками цієї вимоги вони за рахунок власних коштів у порядку, встановленому Національним банком України, сплачують відповідному органу Пенсійного фонду суму, що дорівнює сумі несплачених страхових внесків, з правом зворотної вимоги до платників страхових внесків щодо відшкодування цієї суми.
У разі недостатності у страхувальника коштів для здійснення у повному обсязі виплати заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та одночасної сплати відповідних сум страхових внесків виплата зазначених сум та сплата страхових внесків здійснюється у пропорційних розмірах у порядку, визначеному Пенсійним фондом.
У разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями із сплати страхових внесків зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законодавством, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати страхових внесків виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями (крім зобов'язань щодо виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.



222
18. Суми надміру сплачених або помилково сплачених сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування повертаються органами Пенсійного фонду платникам страхових внесків або, за їх згодою, зараховуються в рахунок майбутніх платежів страхових внесків у порядку, визначеному Пенсійним фондом.



223

115. Н. д. Дашутін Г.П. (Округ №162) Доповнити статтю новою частиною 19 такого змісту:
"19. Базовим (звітним) періодом при сплаті страхових внесків для платників є календарний місяць, за винятком платників, визначених пунктом 4 частини першої статті 9 цього Закону, та фізичних осіб, визначених пунктом 1 частини першої статті 9, для яких таким періодом є календарний квартал".


224
Стаття 15. Персоніфікований облік страхових внесків



225
1. Органи Пенсійного фонду ведуть персоніфікований облік усіх застрахованих осіб та персоніфікований облік надходження страхових внесків, створюють і забезпечують функціонування єдиного державного автоматизованого банку відомостей про застрахованих осіб, здійснюють облік коштів, що акумулюються на накопичувальних пенсійних рахунках у Накопичувальному фонді, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Для формування інформаційної системи персоніфікованого обліку страхових внесків використовуються відомості, що надходять від:
інформаційного фонду Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів;
Державної податкової адміністрації України;
роботодавців;
фізичних осіб;
органів реєстрації актів громадянського стану про померлих громадян;
державної служби зайнятості;
фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування;
компанії з управління активами Накопичувального фонду (стосовно накопичувальних пенсійних рахунків);
банківської установи-зберігача;
інших підприємств, установ, організацій та військових формувань.
Інформація з бази даних персоніфікованого обліку страхових внесків, що ведеться в електронній формі, може надаватися за запитом страхувальників або застрахованих осіб у вигляді документа, що відповідає вимогам законодавства.



226
2. На кожну застраховану особу відкривається персональна облікова картка, в якій використовується постійний ідентифікаційний номер Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів.



227
3. Персональна облікова картка застрахованої особи повинна містити такі відомості:
1) умовно-постійна частина персональної облікової картки:
модифікований ідентифікаційний номер;
прізвище, ім'я та по батькові на поточний момент;
прізвище при народженні;
дата народження;
місце народження;
стать;
адреса постійного місця проживання;
серія, номер і назва документа, з якого взято відомості до персональної облікової картки;
громадянство;
відомості про членів сім'ї, які знаходяться на утриманні застрахованої особи, та її дітей;
номер телефону (за згодою);
відмітка про смерть;
116. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 15. У пункті 3 слова "страховий стаж" замінити словами "трудовий стаж".




228
2) частина персональної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробіток (дохід) та розмір сплачених страхових внесків:
ідентифікаційний номер страхувальника;
рік, за який внесено відомості;
розмір страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за відповідний місяць;
тривалість страхового стажу;
ознака особливих умов праці, які дають право на пільги у пенсійному забезпеченні;
сума оподатковуваного заробітку (грошового забезпечення, доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць;
сума доходу (заробітку), врахована для осіб, які провадять підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок);













117. Н. д. Матвієнко А. С. (Округ № 17)
У статті 15, п. 3, пп. 2) останній абзац викласти в такій редакції:
" Стаття 15. Персоніфікований облік страхових внесків
3.Персональна облікова картка застрахованої особи повинна містити такі відомості:
2) частина персональної облікової картки, яка відображає страховий стаж, заробіток (дохід) та розмір сплачених страхових внесків:
суму доходу (заробітку), враховану для осіб, які провадять підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, спеціальний торговий патент).


229
3) частина персональної облікової картки, яка відображає сплату за рахунок коштів Пенсійного фонду пенсії застрахованій особі за місяцями:
дата, з якої призначено пенсію;
місяць нарахування (перерахунку, індексації) пенсії;
вид трудової або іншої діяльності, яка зараховується до страхового стажу;
заробіток (дохід) для обчислення, перерахунку, індексації пенсії;
розмір пенсії для виплати;
запис про членів сім'ї, які перебувають на утриманні застрахованої особи;



230
4) частина персональної облікової картки, яка відображає стан пенсійних активів застрахованої особи або здійснення виплат спадкоємцям накопичувального пенсійного рахунка та інформацію про участь у колективному страхуванні:
сума оподатковуваного заробітку (грошового забезпечення, доходу), з якої сплачено страхові внески за відповідний місяць;
розмір внесків на накопичувальний пенсійний рахунок за відповідний місяць;
сумарний розмір інвестиційного доходу за попередні періоди;
чиста вартість пенсійних активів;
загальна кількість одиниць пенсійних активів;
сума коштів, перерахована страховій організації, обраній застрахованою особою, і дата перерахування цих коштів;
вид обраного колективного страхування та інформація про укладення колективного страхування на користь особи;
сума одноразової виплати, сплаченої відповідно до статті 50 цього Закону, і дата її виплати;
відмітка про смерть застрахованої особи.

















118. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Абзац 8 пункту 4 частини третьої статті 15 виключити.



231
4. Персональна облікова картка застрахованої особи зберігається у Пенсійному фонді протягом усього життя цієї особи, а після її смерті - протягом 75 років на паперових носіях та в електронному вигляді за наявності засобів, що гарантують ідентичність паперової та електронної форми документа.



232
5. Дані про відкриття розрахункових та інших рахунків страхувальниками-роботодавцями органи Пенсійного фонду отримують від банків, у яких ведуться ці рахунки.



233
6. Відомості про осіб, зазначених у пунктах 1, 2, 5 - 11, 14-19 частини першої статті 8 цього Закону, подаються до органу Пенсійного фонду страхувальниками-роботодавцями, відповідними підприємствами, установами, організаціями, військовими частинами та органами, які виплачують цим особам заробітну плату, грошове забезпечення (заробіток), допомогу або стипендії. Відомості про застрахованих осіб, зазначених у пунктах 3, 4 і 13 частини першої статті 8 цього Закону, подаються до органу Пенсійного фонду безпосередньо цими особами, а про осіб, зазначених у пункті 12 частини першої статті 8 цього Закону, - фондом з відповідного виду соціального страхування. Форми документів, порядок та строки їх подання встановлюються Пенсійним фондом.



234
7. Відомості про смерть застрахованої особи передаються до органу Пенсійного фонду протягом 10 днів з дня реєстрації смерті органом реєстрації актів громадянського стану за місцем її реєстрації як платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
119. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Частину сьому статті 15 доповнити словами "в порядку, визначеному Пенсійним фондом".



235
Стаття 16. Захист даних



236
1. Інформація у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування використовується з дотриманням вимог, передбачених законодавством про інформацію.



237
2. Відомості, що містяться у системі персоніфікованого обліку, використовуються органами Пенсійного фонду для:
підтвердження участі застрахованої особи у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
обчислення страхових внесків;
визначення права застрахованої особи або членів її сім'ї на пенсійні виплати згідно з цим Законом;
визначення розміру, перерахунку та індексації пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
надання застрахованій особі на її вимогу або у випадках, передбачених цим Законом;
надання страховим організаціям, які здійснюють страхування довічних пенсій;
надання аудитору, що відповідно до цього Закону здійснює аудит Накопичувального фонду.



238
3. Надання органами Пенсійного фонду відомостей, що містяться у системі персоніфікованого обліку, іншим особам, крім застрахованої особи та членів її сім'ї, у випадках, передбачених цим Законом, страховим організаціям, які здійснюють страхування довічних пенсій, та аудитору, що відповідно до цього Закону проводить аудит Накопичувального фонду, допускається лише за рішенням суду у випадках, передбачених законодавством.



239
4. Пенсійний фонд забезпечує комплекс організаційних та технічних заходів, спрямованих на захист відомостей, що містяться у системі персоніфікованого обліку, в тому числі забезпечує обмеження кола службових осіб, які в силу свої службових обов'язків мають доступ до відомостей, що містяться у системі персоніфікованого обліку.
Особи, які мають доступ або користуються відомостями, що містяться у системі персоніфікованого обліку, за незаконне розголошення цих відомостей несуть відповідальність згідно із законодавством.



240
Стаття 17. Розгляд спорів
Спори, що виникають з питань, пов'язаних із загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, розв'язуються органами Пенсійного фонду або в судовому порядку відповідно до законодавства.
120. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Наприкінці слово "законодавства" замінити словом "закону".



241
Розділ ІІ. Страховий стаж в загальнообов'язковій солідарній системі
Стаття 18. Періоди, з яких складається страховий стаж у загальнобов'язковій солідарній системі


121. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 18 викласти згідно ст.ст. 12,13, 14,15,16,17,18 Закону України "Про пенсійне забезпечення".


242
1. Відповідно до цього Закону страховий стаж - це сума періодів, визначена відповідно до цього Закону, протягом яких застрахована особа згідно з цим Законом підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у державному пенсійному страхуванні, за які згідно з цим Законом у повному обсязі у визначених законодавством розмірах сплачені страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у сумі, не меншій ніж мінімальний розмір внесків, визначений цим Законом.
До страхового стажу згідно з цим Законом зараховуються також періоди до набрання чинності цим Законом, які відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом, включалися до стажу, який дає право на призначення трудової пенсії відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення".
До страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, з якого обчислюється розмір пенсії за інвалідністю, крім наявного страхового стажу, зараховується також період від дня призначення пенсії за інвалідністю до досягнення застрахованим визначеного цим Законом пенсійного віку, необхідного для призначення пенсії за віком, а при обчисленні пенсії у разі втрати годувальника - період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, необхідного для призначення пенсії за віком відповідно до цього Закону.











122. Н. д. Стоян О.М. (Округ №18)
Абзац 2 частини 1 вилучити.


243
2. Страховий стаж обчислюється органами Пенсійного фонду в порядку, визначеному Пенсійним фондом відповідно до вимог цього Закону, за даними, які містяться у системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та у порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
При цьому при обчисленні страхового стажу за період роботи до набрання чинності цим Законом за кожний повний календарний рік стажу роботи на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці (за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість у яких протягом повного робочого дня дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України) до страхового стажу додатково зараховується по одному року.









123. Н. д. Стоян О.М. (Округ №18)
Абзац 2 частини 2 вилучити.



244
3. Страховий стаж обчислюється в місяцях. Неповний місяць роботи, в тому числі неповний місяць, коли застрахована особа підлягала загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню або брала добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні відповідно до цього Закону, зараховується до страхового стажу за умови, що сума сплачених за цей місяць страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування є не меншою мінімального розміру страхових внесків, визначеного цим Законом.
Якщо сума сплачених за відповідний місяць страхових внесків є меншою суми мінімального розміру внесків, цей період зараховується до страхового стажу за умови здійснення за бажанням застрахованих осіб у порядку, визначеному Пенсійним фондом, відповідної доплати до суми страхових внесків таким чином, щоб загальна сума коштів, сплачених до Пенсійного фонду за відповідний місяць, була не меншою мінімального розміру страхових внесків.
У разі коли зазначену доплату не було здійснено, до страхового стажу зараховується період, визначений за кожний місяць сплати страхових внесків, за формулою:
ТП = С : В,
де ТП - тривалість періоду, що зараховується до страхового стажу та визначається в місяцях;
С - сума фактично сплачених страхових внесків за відповідний місяць;
В - мінімальна сума страхових внесків, визначена відповідно до цього Закону, яка повинна бути сплачена за відповідний місяць.
Періоди роботи після призначення пенсії зараховуються до страхового стажу на загальних підставах.
Крім випадків, передбачених цим Законом, страховий стаж враховується в одинарному розмірі із заокругленням до двох знаків після коми.
























124. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статті 18 п.3 в формулі розрахунковий складовий "С" замінити на "Св".


245

125. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Статтю доповнити пунктом 4:
"4. Період трудової діяльності та інші періоди, які враховувалися до стажу роботи для призначення пенсії до набрання чинності цим Законом, зараховуються до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше".



246
Стаття 19. Коефіцієнт страхового стажу
126. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 19 вилучити.



247

1. Коефіцієнт страхового стажу за кожний рік страхового стажу визначається за формулою:
Кс = С : 12,
де Кс - коефіцієнт страхового стажу у відсотках;
С - сума місяців страхового стажу, визначена з урахуванням вимог цього Закону.


















127. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Частину першу статті викласти в редакції:
"1. Коефіцієнт страхового стажу за кожний повний місяць страхового стажу встановлюється в розмірі 0,14.
Загальний коефіцієнт страхового стажу визначається за формулою:
Кс=СхО,14,
де Кс - коефіцієнт страхового стажу у відсотках (визначається в розмірі із заокругленням до одного знаку після коми);
С - сума місяців страхового стажу, визначена з урахуванням вимог цього Закону".
128. Н. д. Сергієнко О.І. (Округ № 101)
В статті 19 в формулі розрахунковий "С" замінити на "См".


248
2. Коефіцієнт страхового стажу, обчислений відповідно до цього Закону, з урахуванням періодів до набрання чинності цим Законом не може перевищувати 75 відсотків.




249
Розділ ІІІ. Пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування





Стаття 20. Право на призначення пенсій за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування

129. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
У назві розділу ІІІ слово "загальнообов'язковій" виключити, а замість слова "страхування" записати слово "забезпечення". Цю правку здійснити по всьому тексту.
130. Н. д. Яценко В.М. (Округ № 66)
Статтю 20 виключити.
131. Н. д. Донченко Ю.Г. (Округ № 113)
Статтю 20 викласти у такій редакції: "Пенсії за віком призначаються у розмірі 55 процентів заробітку, але не нижче мінімального розміру пенсії. За кожний повний рік роботи понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія збільшується на 1 процент заробітку, але не менше як на 1 процент мінімального розміру пенсії.
Працівникам, зайнятим на роботах, передбачених пунктом "а" статті 13 і статті 14 цього Закону, за кожний рік роботи, яка дає право на пенсію на пільгових умовах, пенсія збільшується на 1 процент заробітку.
Мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі мінімального прожиткового мінімуму.
Розмір пенсії за віком, обчислений відповідно до цієї статті, не може перевищувати 75 процентів заробітку, за винятком мінімальних пенсій, підвищених за роки роботи понад 25 років у чоловіків і 20 - у жінок, а працівникам, зайнятим на роботах, передбачених пунктом "а" статті 13 і статті 14 цього Закону - 85 процентів заробітку".


250
1. Особи мають право на призначення пенсії за віком не раніше ніж при досягненні чоловіками 60 років, жінками 55 років та наявності страхового стажу, передбаченого частиною другою цієї статті.




251
2. Особи мають право на призначення пенсії за віком за наявності страхового стажу не менше п'яти років.



252
3. Особи, зазначені у частині першій цієї статті, мають право на отримання пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування з визначеною ними відстрочкою пенсійного віку із збільшенням при цьому розміру пенсії відповідно до цього Закону.
132. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
Слово "загальнообов'язковій" виключити, а замість слова "страхування" записати слово "забезпечення".



253
4. Особи, зазначені у частині другій цієї статті, за їх вибором мають право на отримання пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування згідно із законодавством, за яким їм була призначена пенсія до набрання чинності цим Законом, або на призначення пенсії за віком, обчисленої (перерахованої) за цим Законом.
133. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У частині четвертій статті 20 слово "другій" замінити словом "першій".
134. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
Слово "загальнообов'язковій" виключити, а замість слова "страхування" записати слово "забезпечення".




254
5. Особам, які досягли пенсійного віку, визначеного частиною першою цієї статті, але мають страховий стаж, обчислений відповідно до цього Закону, менше ніж п'ять років, призначається соціальна допомога відповідно до закону про державну соціальну допомогу.
У разі наявності в подальшому у зазначених осіб страхового стажу п'ять та більше років, їм призначається пенсія за віком відповідно до цього Закону.
135. Н. д. Зварич Р. М. (Реєстр. картка № 326)
В абзаці 1 частини п'ятої статті 20 слова " закону про державну соціальну допомогу" замінити словами "законів про державну соціальну допомогу".
136. Н. д. Миримський Л.Ю. (Округ № 2)
Стаття 20, п'ята частина потребує конкретизації стосовно терміну "соціальна допомога".



255
Стаття 21. Розмір пенсій за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування
137. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 21 викласти у діючій редакції Закону України "Про пенсійне забезпечення".
138. Н. д. Кулик О.В. (Округ № 145)
Слово "загальнообов'язковій" виключити, а замість слова "страхування" записати слово "забезпечення".


256
1. Розмір щомісячної пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування, що призначається відповідно до цього Закону, визначається за формулою:
П = (3 х Кс) х 0,01,
де П - розмір щомісячної пенсії, визначений у гривнях;
З - заробіток застрахованої особи, з якого обчислюється пенсія, визначений відповідно до цього Закону, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до цього Закону, у відсотках.
139. Н. д. Кулик О.В. (Округ № 145)
Слово "загальнообов'язковій" виключити, а замість слова "страхування" записати слово "забезпечення".


140. Н. д. Сергієнко О.І. (Округ № 101)
В статті 21 у визначенні складового "З" фразу " до цього Закону" замінити на "до статті 34 цього Закону".


257
2. За бажанням застрахованих осіб частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законодавством для відповідних категорій пенсіонерів, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії, обчислений відповідно до цього пункту, підвищується відповідно до частин першої та другої статті 37 цього Закону, з дня набрання чинності цим Законом до початку виплати пенсій.
141. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
Абзац перший та другий пункту 2 статті 21 виключити.
142. Н. д. Стоян О.М. (Округ № 18)
Частину другу вилучити, а частину третю вважати частиною другою.



258
3. Максимальний розмір пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування, обчислений відповідно до цього Закону, не обмежується.
143. Н. д. Кулик О. В. (Округ № 145)
Слово "загальнообов'язковій" виключити, а замість слова "страхування" записати слово "забезпечення".



259
Стаття 22. Найменший розмір пенсії за віком
За наявності у чоловіків 25, а у жінок 20 років страхового стажу у разі сплати страхових внесків із заробітної плати не нижчої ніж мінімальна заробітна плата пенсія за віком не може бути нижчою ніж 20 відсотків середньої заробітної плати в Україні за попередній рік, а частина пенсії, яка припадає на період до набрання чинності цим Законом, не може бути нижчою ніж сума найменшої виплати трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги, що діяли на день набрання чинності цим Законом. Застраховані особи, страховий стаж яких менше ніж визначений у цій статті, мають право на отримання пенсії за віком, визначеної відповідно до цієї статті, у пропорційно зменшеному розмірі.

144. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
Фразу "мінімальна заробітна плата" замінити на "мінімальний прожитковий мінімум".
145. Н. д. Кондратевський С. М. (Округ № 224)
Статтю 22 вилучити, оскільки суперечить статті 3 цього проекту і Конституції України.
146. Н. д. Донченко Ю.Г. (Округ № 113)
Статтю 22 вилучити.




260
Стаття 23 Умови призначення пенсії за віком у підвищеному розмірі у разі відстрочки часу її призначення

147. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
Статтю 23 виключити.


261
1. Особам, які набули право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону, виявили бажання отримати пенсію за віком пізніше цього строку, продовжуючи при цьому працювати і сплачувати страхові внески, пенсія призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за пенсією з підвищенням основного (в тому числі граничного) розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 21 цього Закону, за кожний повний рік страхового стажу, що відпрацьований з моменту виникнення права на призначення пенсії за віком, у такому порядку:

148. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 23, в абзаці першому слова "страховий стаж" замінити на слова "трудовий стаж".





149. Н. д. Кулик О.В. (Округ № 145)
У статті 23 частина 1 виключити слова "(в тому числі граничного)" і далі за текстом.
150. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 23 викласти у такій редакції:
"1. Особи, які набули право на одержання пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній пенсійній системі відповідно до цього Закону мають право на одержання пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній пенсійній системі з визначеною ними відстрочкою пенсійного віку, але не більше як на 10 років із збільшенням при цьому розміру пенсії відповідно до цього Закону."

151. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Частину першу статті викласти в редакції :
"1. Особам, які набули право на пенсію за віком відповідно до цього Закону, мають страховий стаж, необхідний для призначення пенсії за віком, але після досягнення пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону, виявили бажання отримати пенсію за віком пізніше цього строку, продовжуючи при цьому працювати і сплачувати страхові внески, пенсія призначається з урахуванням страхового стажу на день звернення за пенсією з підвищенням основного (в тому числі граничного) розміру пенсії за віком, обчисленого відповідно до статті 21 цього Закону на 10 відсотків за кожний повний рік страхового стажу, що відпрацьований з моменту виникнення права на призначення пенсії за віком."
152. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Статтю 23 викласти в такій редакції:
"Стаття 23. Умови призначення пенсії за віком у підвищеному розмірі у разі відстрочення часу її призначення.
1. Особи, які набули право на одержання пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній пенсійній системі відповідно до цього Закону мають право на одержання пенсії за віком у загальнообов'язковій солідарній пенсійній системі з визначеною ними відстрочкою пенсійного віку, але не більше як на 15 років із збільшенням при цьому розміру пенсії відповідно до цього Закону".



262
Кількість років відкладеного виходу на пенсію за віком

Підвищення розміру пенсії на



1
3,00 %



2
6,71 %



3
11,83%



4
18,54%



5
27,07 %



6
36,46%



7
45,85 %



8
58,43%



9
71,19 %



10
85,32%


263
2. Якщо особа з будь-яких причин не змогла допрацювати згідно з умовами цієї статті повного року, передбачена цієї статтею пенсія призначається з дати, що настає за останнім днем повного року, який враховано до страхового стажу, і виплачується після звернення за пенсією за віком. При цьому підвищення розміру пенсії не здійснюється за неповний рік страхового стажу, який минув з моменту виникнення права на призначення пенсії за віком.
155. Н. д. Гошовська В.А. (Округ № 178)
"2. При обчисленні коефіцієнту страхового стажу особам, зазначеним у частині першій цієї статті, якщо вони (або за них страхувальники, визначені цим Законом) продовжують відповідно до цього Закону сплату страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування до солідарної пенсійної системи, до коефіцієнту страхового стажу в межах, визначених частиною другою статті 19 цього Закону, додається по одному відсотку за кожний повний рік страхового стажу відстрочення одержання пенсії за віком, розрахований від дати досягнення застрахованою особою пенсійного віку, визначеного цим Законом.
За неповний рік страхового стажу у період відстрочення одержання пенсії за віком, додатковий коефіцієнт враховується виходячи з кількості повних місяців страхового стажу та коефіцієнту страхового стажу 0,08 відсотка за кожний такий місяць".
156. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
"2. При обчисленні коефіцієнту страхового стажу особам, зазначеним у частині першій цієї статті, якщо вони (або за них страхувальники, визначені цим Законом) продовжують відповідно до цього Закону сплату страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування до солідарної пенсійної системи, до коефіцієнту страхового стажу в межах, визначених частиною другою статті 19 цього Закону, додається по одному відсотку за кожний повний рік страхового стажу відстрочення одержання пенсії за віком, розрахований від дати досягнення застрахованою особою пенсійного віку, визначеного цим Законом.
За неповний рік страхового стажу у період відстрочення одержання пенсії за віком, додатковий коефіцієнт враховується виходячи з кількості повних місяців страхового стажу та коефіцієнту страхового стажу
0,08 відсотка за кожний такий місяць".



264
Розділ ІУ. Пенсії за інвалідністю в загальнообов'язковій солідарній системі
Стаття 24. Право на призначення пенсії за інвалідністю в загальнообов'язковій солідарній системі



265
1. Пенсія за інвалідністю відповідно до цього Закону призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату здоров'я внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, а також інвалідності з дитинства на умовах, передбачених статтею 26 цього Закону).




266
2. У разі наявності необхідного мінімального страхового стажу, передбаченого статтею 26 цього Закону, пенсія за інвалідністю призначається інвалідам незалежно від того, коли настала інвалідність: у період роботи, до влаштування на роботу чи після припинення роботи.
157. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 24, у пункті 2, слова "страховий стаж" замінити на слова ""трудовий стаж".



267
3. Пенсії за інвалідністю від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".



268
Стаття 25. Група інвалідності для обчислення пенсій за інвалідністю



269
1. Для обчислення пенсій за інвалідністю визначено три групи інвалідності залежно від ступеня втрати працездатності. Причина, група інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством України.



270
2. Пенсійний фонд та застрахована за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням особа мають право у встановленому законодавством порядку оскаржити рішення органів медико-соціальної експертизи.



271
Стаття 26. Умови призначення пенсій за інвалідністю



272
1. Особи, визнані в установленому порядку інвалідами, мають право на пенсію за інвалідністю відповідно до цього Закону за наявності необхідного мінімального страхового стажу:
до досягнення особою 23 років включно - 2 роки;
від 24 років до досягнення особою 26 років включно - 3 роки;
від 27 років до досягнення особою 31 року включно - 4 роки;
для осіб 32 років і старших - 5 років
158. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Після тексту "в установленому" доповнити словом "законодавством".
159. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 26, у пункті 1 слова "страховий стаж" замінити на слова "трудовий стаж".



273
2. Матеріальне забезпечення визнаних інвалідами застрахованих осіб, у яких відсутній страховий стаж, необхідний для призначення пенсій за інвалідністю, здійснюється відповідно до законодавства про соціальну допомогу.
160. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 26, у пункті 2 слова "страховий стаж" замінити на слова "трудовий стаж".



274
3. Військовослужбовцям строкової служби призначається пенсія за інвалідністю незалежно від наявності страхового стажу
161. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 26, у пункті 3 слова "страховий стаж" замінити на слова "трудовий стаж".


275
Стаття 27. Розміри пенсій за інвалідністю

162. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 27 викласти в редакції діючого законодавства " Про пенсійне забезпечення" (ст. ст. 22,29-33, 35,36).



276
Пенсії за інвалідністю залежно від групи інвалідності призначаються у таких розмірах: інвалідам І групи - 100 відсотків пенсії за віком; інвалідам
ІІ групи - 90 відсотків пенсії за віком; інвалідам ІІІ групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статті 21 цього Закону.
При цьому до страхового стажу для обчислення розміру пенсії за віком, крім наявного страхового стажу, зараховується також період від дня призначення пенсії за інвалідністю до досягнення застрахованим віку, необхідного для призначення пенсії за віком, передбаченого в частині першій статті 20 цього Закону, із застосуванням до цього періоду коефіцієнту страхового стажу у розмірах, передбачених для періоду страхового стажу після набрання чинності цим Законом, але не більше одного відсотка за кожний рік цього періоду.
163. Н. д. Марченко О. А. (Округ 201)
Стаття 27. Розмір пенсії по інвалідності необхідно поставити в залежність від середньомісячного заробітку, а не від групи у відсотках пенсії за віком, як це пропонується в законопроекті.


277
Стаття 28. Період, на який призначається пенсія за інвалідністю
164. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 28 викласти в редакції діючого законодавства "Про пенсійне забезпечення" (ст. ст. 22,29-33, 35,36).
.



278
1. Застрахованим особам, які у встановленому порядку визнані інвалідами, пенсія за інвалідністю призначається на весь строк встановлення інвалідності.



279
2. Після досягнення особою пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону, замість пенсії за інвалідністю за вибором пенсіонера може призначатися пенсія за віком на умовах цього Закону.
165. Н. д. Борзих О.І. (Округ № 103)
Стаття 28, пункт 2 викласти в наступній редакції: "2. За наявності стажу роботи у інвалідів 25 років для чоловіків і 20 років для жінок чи після досягнення ними пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону, замість пенсії по інвалідності за вибором пенсіонера може призначатися пенсія за віком на умовах даного Закону".


280
Стаття 29. Строк виплати пенсії за інвалідністю у разі зміни групи інвалідності або відновлення здоров'я



281
1. У разі зміни групи інвалідності пенсія в новому розмірі виплачується з дня зміни групи інвалідності.
У разі визнання особи, яка пройшла повторний медичний огляд, здоровою пенсія виплачується до кінця місяця, по який встановлено інвалідність.





166. Н. д. Марченко О. А. (Округ 201)
Стаття 29. Пункт 1 доповнити реченням такого змісту: "У разі визнання особи інвалідом нижчої групи при зміні групи інвалідності пенсія по вищій групі інвалідності виплачується до кінця місяця".


282
2. У разі коли особа не з'явилася в органи медико-соціальної експертизи для повторного огляду у визначений для цього строк, виплата пенсії за інвалідністю припиняється.
167. Н. д. Дашутін Г.П. (Округ №162) Частину другу доповнити словами "з місяця, наступного за місяцем, в якому зазначена особа мала з'явитися на медичний огляд до органів медико-соціальної експертизи".



283
3. У разі коли строк повторного огляду медико-соціальної експертизи особою пропущено з поважних причин, або у разі визнання її знову інвалідом, виплата пенсії за інвалідністю відновлюється з дня, з якого припинено виплату, до дня повторного огляду , але не більш як за три роки, якщо орган медико-соціальної експертизи визнає її за цей період інвалідом. При цьому, якщо під час повторного огляду інваліда переведено на іншу групу
інвалідності (вищу або нижчу), пенсія за зазначений період виплачується за попередньою групою інвалідності.
Якщо виплату пенсії інвалідові було припинено у зв'язку з відновленням здоров'я, або якщо він не отримував пенсії внаслідок нез'явлення на повторний огляд без поважних причин, то в разі наступного визнання його інвалідом виплата раніше призначеної пенсії поновлюється з дня встановлення інвалідності знову за умови, що після припинення виплати пенсії минуло не більше 5 років. Якщо минуло більше 5 років, пенсія призначається знову на загальних підставах.





















168. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Доповнити частину третю абзацом такого змісту:
"Органи медико-соціальної експертизи зобов'язані повідомляти відповідні органи Пенсійного фонду у порядку, встановленому Пенсійним фондом, про результати чергових (повторних) медичних оглядів осіб, яким призначено пенсії за інвалідністю та про нез'явлення цих осіб на зазначені огляди".




284
Розділ У. ПЕНСІЯ У РАЗІ ВТРАТИ ГОДУВАЛЬНИКА ІЗ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОЇ СОЛІДАРНОЇ
СИСТЕМИ
Стаття 30. Право на пенсію у разі втрати годувальника із загальнообов'язкової солідарної системи




285
1. Право на пенсію у разі втрати годувальника, крім членів сімей осіб, які померли внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, за наявності у годувальника на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за інвалідністю відповідно до цього Закону, а у разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині третій статті 26 цього Закону, незалежно від тривалості страхового стажу мають такі особи:
169. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Стаття 30, в пункті 1 слова "страхового стажу" замінити на слова " умов необхідних", а слова "незалежно від тривалості страхового стажу" - вилучити.


286
1) одне з подружжя, яке не працює і зайняте вихованням дітей померлого годувальника, які не досягли 8 років, або яке визнане в установленому порядку інвалідом, або досягло віку, що дає право на пенсію за віком на загальних підставах;
170. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статті 30 п1. пп.1 слово "дітей" замінити на "дитину (дітей)".
171. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Після тексту "в установленому" доповнити словом "законодавством".



287
2) діти померлого годувальника, які не досягли 18 років, у тому числі діти, які народилися протягом 10 місяців з дня смерті годувальника, а також діти, що є студентами або учнями середніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладів з денною (очною) формою навчання, а діти, визнані інвалідами I та II груп - незалежно від форми навчання - до закінчення такими дітьми навчальних закладів, але не довше ніж до досягнення ними 23 років;



288
3) діти - круглі сироти до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони, чи ні;



289
4 ) один з батьків, брат чи сестра померлого годувальника, а у разі їх відсутності - дідусь або бабуся, незалежно від віку і працездатності, якщо вони не працюють і зайняті доглядом за дітьми померлого годувальника до досягнення ними 8 років, у разі відсутності у дітей другого з батьків;



290
5) батьки померлого годувальника, які на день смерті годувальника були непрацездатними (були інвалідами I або II групи чи досягли пенсійного віку) і знаходилися на утриманні годувальника.



291
2. У разі смерті годувальника, який не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії, матеріальне забезпечення осіб, які знаходилися на його утриманні, здійснюється відповідно до законодавства про соціальну допомогу.



292
3. Усиновлені діти мають право на пенсію у разі втрати годувальника нарівні з рідними дітьми.



293
4. Пасинок і падчерка мають право на пенсію у разі втрати годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не отримують аліментів від батьків та допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".
172. Н. д. Марченко О.А. (Округ 201)
Стаття 30. У пункті 4 виключити слова : "та допомогу відповідно до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми".


294
5. Неповнолітні діти, які мають право на пенсію у разі втрати годувальника, зберігають це право і у разі їх усиновлення.



295
6. Положення цього Закону, що стосуються сім'ї померлого, поширюються і на сім'ю застрахованої особи, визнаної у судовому порядку безвісно відсутньою.



296
7. Пенсії у разі втрати годувальника від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання призначаються відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".



297
Стаття 31. Розміри пенсій у разі втрати годувальника із загальнообов'язкової солідарної системи
173. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 31 замінити статтею в редакції діючого Закону "Про пенсійне забезпечення" (39,40,50).


298
1. Пенсія у разі втрати годувальника призначається у розмірі: на одну особу, яка має право на таку пенсію, - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на дві та більше осіб, які мають право на таку пенсію, - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, які розподіляються між цими особами рівними частками. При цьому до страхового стажу для обчислення пенсії за віком померлого годувальника, крім наявного страхового стажу, зараховується період з дня смерті годувальника до дати, коли годувальник досяг би віку, необхідного для призначення пенсії за віком, передбаченого у частині першій статті 20 цього Закону, із застосуванням до цього періоду коефіцієнту страхового стажу у розмірах, передбачених для періоду страхового стажу після набрання чинності цим Законом, але не більше одного відсотка за кожний рік цього періоду, протягом якого припускається, що заробітна плата (дохід) годувальника відповідала б середній заробітній платі (доходу) за період до його смерті.
174. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статті 31 п.1 "50" замінити на "100".
175. Н. д. Марченко О. А. (Округ 201)
У пункті 1 слова " 50 відсотків пенсії за віком" замінити словами "50 відсотків заробітної плати", а слова "100 відсотків пенсії за віком" замінити словами "100 відсотків заробітної плати".


299
2. Дітям, які втратили обох батьків (круглим сиротам), пенсія призначається виходячи з розмірів пенсій за віком кожного з батьків у порядку, передбаченому цією статтею.
176. Н. д. Марченко О.А. (Округ 201)
Пункт 2 викласти у такій редакції: "Дітям, які втратили обох батьків (круглим сиротам) пенсія призначається виходячи із розміру середньомісячної заробітної плати кожного з батьків, у порядку, передбаченому цією статтею".


300
Стаття 32. Період, на який призначається пенсія у разі втрати годувальника. Зміна розміру пенсії
177. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 32 замінити статтею в редакції діючого Закону "Про пенсійне забезпечення"(39,40,50).



301
1. Пенсія у разі втрати годувальника призначається:



302
1) одному з подружжя у разі досягнення ним віку, передбаченого для призначення пенсії за віком, що дає право на призначення пенсії за віком, - довічно;



303
2) одному з подружжя, яке має право на забезпечення пенсією у разі втрати годувальника з урахуванням пункту 1 частини першої статті 30 цього Закону, - на період визнання інвалідом;



304
3) дітям, які мають право на забезпечення пенсією у разі втрати годувальника відповідно до пункту 2 частини першої статті 30 цього Закону, - до досягнення 18-річного віку, дітям-інвалідам - на період визнання їх інвалідами; студентам і учням навчальних закладів з денною (очною) формою навчання, а інвалідам І та ІІ груп - незалежно від форми навчання - до закінчення навчальних закладів, але не більше ніж до досягнення ними 23 років;



305
4) особам, зайнятим доглядом за дітьми померлого годувальника відповідно до пунктів 1 та 3 частини першої статті 30 цього Закону, - на період догляду за дітьми до досягнення ними 8-річного віку.




306
2. Зміна розміру пенсії або припинення її виплати здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому склалися обставини, які призвели до зміни розміру або припинення виплати пенсії.



307
Стаття 33.Призначення однієї пенсії у разі втрати годувальника на всіх членів сім'ї. Виділення частки пенсії
178. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 33 замінити статтею в редакції діючого Закону "Про пенсійне забезпечення" (39,40,50).



308
1. На всіх членів сім'ї, які мають право на забезпечення пенсією у разі втрати годувальника, призначається одна спільна пенсія.



309
2. На вимогу будь-якого члена сім'ї із загальної суми виділяється частка його пенсії, яка виплачується окремо.
Виділення частки пенсії провадиться з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому надійшла заява про виділення відповідної частки пенсії.



310
Розділ УІ. ПОРЯДОК ОБЧИСЛЕННЯ ЗАРОБІТКУ (ДОХОДУ) ДЛЯ ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЙ ІЗ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОЇ СОЛІДАРНОЙ СИСТЕМИ. УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ і ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ ТА ЗДІЙСНЕННЯ УТРИМАННЯ З ПЕНСІЙ
Стаття 34. Коригування заробітку (доходу) для призначення пенсії і визначення середньоарифметичного індивідуального коефіцієнта заробітку (доходу) застрахованої особи




179. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 34 замінити статтями 56 -57 діючого Закону "Про пенсійне забезпечення", а також доповнити ст. ст. 51-55 діючого Закону "Про пенсійне забезпечення".



311
1. Пенсії обчислюються відповідно до статті 21 цього Закону у відсотках до заробітку (доходу), що визначається та коригується відповідно до цієї статті.



312
2. Заробіток для обчислення пенсій у солідарній пенсійній системі визначається за формулою:
З = Зп х (С : К),
де 3 - заробіток застрахованої особи для обчислення пенсії, визначений у гривнях;
С - сума коефіцієнтів заробітку застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується для обчислення пенсії, визначених відповідно до цього Закону;
К - кількість місяців, страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітку застрахованої особи;
Зп - номінальна середньомісячна середня заробітна плата в Україні, визначена за даними Державного комітету статистики України за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії відповідно до цього Закону.

180. Н. д. Сергієнко О.І. (Округ № 101)
В статті 34 п. 2 в формулі розрахунковий складовий "С" замінити на "Ск" і надати формулу розрахунку цього складового. Крім цього додати додаткові позначки всім складовим, позначеним великою літерою "З", для зручності розрахунків.
181. Н. д. Стоян О.М. (Округ № 18)
Стаття 34. Абзац 6 частини 2 значення "Зп" викласти в редакції: "3п - номінальна середньомісячна середня заробітна плата в Україні, визначена за даними Державного комітету статистики України за попередні чотири квартали, що передують кварталу звернення за призначенням (перерахунком) пенсії відповідно до цього Закону".



313
У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про величину номінальної середньої заробітної плати в Україні за попередній рік для обчислення заробітку враховується середньомісячна середня заробітна плата в Україні за наявні місяці попереднього року з наступним перерахунком середньоарифметичного індивідуального коефіцієнта заробітку та розміру пенсії після отримання даних про величину номінальної середньомісячної середньої заробітної плати в Україні за рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії.
Коефіцієнт заробітку застрахованої особи за кожний місяць страхового стажу, який враховується при обчисленні пенсії визначається за формулою:
Кз = 3 : Зп,
де Кз - коефіцієнт заробітку застрахованої особи;
З - сума отриманого застрахованою особою заробітку, з якого сплачено страхові внески та який відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсії протягом місяця, за який розраховується коефіцієнт заробітку;
Зп - номінальна середня заробітна плата в Україні, визначена за даними Державного комітету статистики України за місяць, за який розраховується коефіцієнт заробітку.
182. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Стаття 34. Абзац 7 частини 2 викласти в редакції: "У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про величину номінальної середньомісячної заробітної плати в Україні за попередні чотири квартали для обчислення заробітку враховується середньомісячна середня заробітна плата в Україні за наявні місяці попередніх чотирьох кварталів з наступним перерахунком середньоарифметичного індивідуального коефіцієнта заробітку та розміру пенсії після отримання даних про величину номінальної середньомісячної середньої заробітної плати в Україні за попередні чотири квартали, що передують кварталу звернення за призначенням (перерахунком) пенсії ."



314
3. При обчисленні заробітку застрахованих осіб для визначення розміру пенсії за віком, з якого визначається розмір пенсії за інвалідністю або у разі втрати годувальника, враховується лише кількість місяців страхового стажу, за які розраховані коефіцієнти заробітку за місяці, коли особа, визнана інвалідом, фактично отримувала заробіток.



315
4. При обчисленні коефіцієнту заробітку застрахованих осіб, які до набрання чинності цим Законом здійснювали підприємницьку діяльність і обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент) та членів їх сімей, що беруть участь у здійсненні підприємницької діяльності, отриманий ними заробіток за відповідний місяць, який враховується для розрахунку зазначеного коефіцієнта за відповідний період, визначається за формулою:
П х (Ч : 100) + Д
З = ----------------------
Т : 100
де: 3 - заробіток, який враховується для обчислення коефіцієнта заробітку застрахованої особи;
П - частина суми фактичного сплаченого відповідного податку (плати за патент) у розрахунку на відповідний місяць;
Ч - частина від суми фактично сплаченого відповідного податку (плати за патент), що перерахована до Пенсійного фонду у розрахунку на відповідний місяць;
Д - сума доплати розрахована таким чином, щоб сума коштів, сплачена за кожний місяць, була не менше суми мінімального страхового внеску;
Т - розмір збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у відповідному місяці, встановлений законодавством, що діяло раніше.



316
Під час визначення доходу фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для обчислення коефіцієнта її заробітку враховується розмір податку (плати за патент), що сплачує така фізична особа, без збільшення розміру податку (плати за патент), передбаченого законодавством, за членів його сім'ї, які беруть участь у здійсненні цією фізичною особою підприємницької діяльності, та за осіб, які перебувають з нею у трудових відносинах.



317
Під час визначення доходу члена сім'ї фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності для обчислення коефіцієнта її заробітку враховується сума податку (плати за патент), внесена за одного члена сім'ї, на яку відповідно до законодавства збільшується відповідний податок (плата за патент) зазначеної фізичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності.







183. Н. д. Шиллер Р. І. ( Округ № 167)
Статтю 34 доповнити частиною 5:
а) Для застрахованих осіб, які працювали у сільському господарстві, використовувати сталий коефіцієнт заробітку - 0,4
або...
б) При обчисленні коефіцієнту заробітку застрахованих осіб, які працювали у сільському господарстві, у якості показника Заробітку використовувати величину середнього заробітку по Україні.



318
Стаття 35. Періоди, протягом яких враховується заробіток (дохід) при обчисленні пенсії
184. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 35 замінити статтями 56-77, а також доповнити статтями 51-55 діючого Закону "Про пенсійне забезпечення".
185. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 35 потребує більш чіткого викладу щодо врахування заробітку для обчислення пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом та після введення його в дію.



319
1. Заробіток для обчислення пенсій у солідарній пенсійній системі враховується за даними, що містяться у системі персоніфікованого обліку, за всі періоди страхового стажу, набутого застрахованою особою після набрання чинності цим Законом.



320
2. Заробіток для обчислення пенсій за періоди страхового стажу, набутого застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, враховується за бажанням застрахованої особи за будь-які періоди цього страхового стажу підряд, але не менше ніж за 60 місяців страхового стажу підряд, крім випадків, коли відповідно до цього Закону частина розміру пенсії за зазначені періоди страхового стажу обчислюється відповідно до законодавства, що діяло раніше.
Заробіток для обчислення пенсій за періоди страхового стажу, набутого застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, враховується в порядку, визначеному законодавством, що діяло до дня набрання чинності цим Законом, а за наявності у системі персоніфікованого обліку відомостей про заробіток, отримуваний у зазначені періоди, - на підставі цих відомостей.
186. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
В абзаці першому частини 2 статті слова "крім випадків, коли відповідно до цього Закону частина розміру пенсії за зазначені періоди страхового стажу обчислюється відповідно до законодавства, що діяло раніше" вилучити .



321
3. За бажанням застрахованої особи з періоду, за який враховується заробіток для обчислення пенсії, виключається період до 5 років підряд, за умови, що зазначений період становить не менше ніж 10 відсотків тривалості страхового стажу.



322
Стаття 36. Доходи, які враховуються у заробітку (доході) застрахованої особи для обчислення пенсії
187. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 36 вилучити.


323
1. До заробітку, з якого обчислюються пенсії у загальнообов'язковій солідарній системі пенсійного страхування, враховуються:



324
1) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично обчислені та сплачені страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітку (доходу), з якого сплачуються страхові внески;



325
2) суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на обов'язкове державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а за періоди до запровадження обмеження максимального розміру заробітку (доходу), з якого сплачувалися зазначені внески (збір), - в межах сум, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, включалися до заробітку, з якого обчислювалася трудова пенсія за віком відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", і не перевищують 5,6 розміру середньої заробітної плати в Україні на день отримання зазначених сум.














188. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 36, частина 2: Після тексту "відповідно до" слово "законодавства" замінити словом "закону".



326
Стаття 37. Індексація та перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням реальної середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, та страхового стажу
189. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 37 вилучити.


327
1. Пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.



328
2. Крім збільшення відповідно до частини першої цієї статті, у разі, коли величина реальної середньої заробітної плати в Україні за минулий рік зросла, з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується на коефіцієнт, який відповідає 20 відсоткам темпів зростання реальної середньої заробітної плати в Україні порівняно з попереднім роком.

190. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Частину другу статті 37 після слів "середньої заробітної плати в Україні" доповнити словами "за даними спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади в сфері статистики".



329
3. У разі коли застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати і сплачувала страхові внески до Пенсійного фонду, через кожні два роки провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії, крім випадків призначення пенсії за інвалідністю. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітку, з якого була призначена пенсія, або за період, визначений відповідно до статті 35 цього Закону. У разі перерахунку пенсії відповідно до цієї частини статті підвищення її розміру за період страхового стажу з моменту виникнення права на пенсію до моменту відкладеного виходу на пенсію, передбачене статтею 23 цього Закону, не застосовується.




330
Стаття 38. Перерахунок пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом

191. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 38 вилучити.


331
1. Перерахунок пенсій за віком, за інвалідністю, у разі втрати годувальника, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами відповідно до частин першої та другої статті 37 цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробіток та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійній справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше.

192. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Стаття 38. Частину першу статті викласти в редакції:
"1. Перерахунок пенсій за віком, за інвалідністю, у разі втрати годувальника, за вислугу років, призначених до набрання чинності цим Законом, здійснюється за нормами цього Закону на підставі документів про вік, страховий стаж, заробіток та інших документів, що знаходяться на час перерахунку в пенсійний справі та відповідають вимогам законодавства, що діяло раніше".



332
2. Крім перерахунку, передбаченого частиною першою цієї статті, пенсії, призначені до набрання чинності цим Законом, перераховуються:
у зв'язку із збільшенням стажу роботи, якщо пенсіонер пропрацював після призначення пенсії за віком не менш як два роки. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки роботи після попереднього перерахунку. При цьому за бажанням пенсіонера додатково до заробітку, з якого обчислена пенсія, при перерахунку пенсії враховується заробіток, одержаний за цей період роботи;
у зв'язку із зміною в сімейному стані, що тягне за собою зміну розміру пенсії або її припинення;
у разі зміни групи інвалідності - для пенсій за інвалідністю.
Перерахунок пенсій провадиться у порядку та за нормами, передбаченими цим Законом.




333
Стаття 39. Порядок звернення за призначенням (перерахунком) пенсії

193. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 39 вилучити.


334
1. Заява про призначення (перерахунок) пенсії або про її відстрочення подається до органу, що призначає пенсії, або до уповноваженого ним органу чи уповноваженій особі в порядку, що визначається Пенсійним фондом.
2. Заява про призначення пенсії за віком може бути подана застрахованою особою не раніше ніж за місяць до досягнення пенсійного віку або часу виходу на пенсію на умовах, передбачених цим Законом.



335
Стаття 40. Строки призначення (перерахунку) та виплати пенсії

194. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 40 вилучити.


336
1. Пенсія відповідно до цього Закону призначається з дня подання заяви з усіма необхідними документами, крім випадків, передбачених частиною другою статті 23 цього Закону та таких випадків, коли пенсія призначається з більш раннього строку:



337
1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, або з часу виходу на пенсію на умовах, передбачених цим Законом;



338
2) пенсія за інвалідністю призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;



339
3) пенсія у разі втрати годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, коли звернення із заявою про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.
2. Пенсія призначається довічно або на період, протягом якого застрахована особа має право на виплату пенсії відповідно до цього Закону.



340
3. Переведення з одного виду пенсії на інший проводиться з дня подання заяви з усіма необхідними документами.



341
4. Перерахунок призначеної пенсії проводиться у такі строки:
у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано після 15 числа;
у разі настання обставин, які тягнуть за собою зменшення пенсії, - з першого числа місяця, в якому настали ці обставини, якщо вони мали місце до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо вони мали місце після 15 числа.
У випадках, передбачених частиною першою статті 29 і частиною другою статті 32, перерахунок пенсії провадиться із строків, зазначених у цих частинах статей.
195. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Статтю 40, пункт 4 та статтю 43 слід узгодити строки перерахунку пенсій по інвалідності особам, які перебувають на повному державному забезпеченні. Наприклад, громадянин отримує пенсію по інвалідності 3 числа, в будинок-інтернат поступив 7 числа і пенсія згідно ст.43 повинна бути перерахована в розмірі 25% від призначеної пенсії. А відповідно до п.4 ст.40 перерахунок проводиться з першого числа місяця, в якому настали ці обставини. Таким чином, в результаті такого перерахунку виникає переплата пенсії.


342
5. Документи про призначення пенсії розглядаються органом, що призначає пенсії, протягом 10 днів з дня їх надходження.



343
Стаття 41. Виплата пенсії за минулий час
196. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 41 вилучити.


344
1. Пенсія, на виплату якої застрахована особа мала право, але не отримала своєчасно з власної вини, виплачується за минулий час, але не більше ніж за три роки до звернення за отриманням пенсії. У цьому разі частина суми неотриманої пенсії, але не більш як за 12 місяців, виплачується одночасно, а решта суми виплачується щомісяця рівними частинами, що не перевищують місячного розміру пенсії цієї особи.



345
2. Нараховані суми пенсії після набрання чинності цим Законом, не отримані з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмежень будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрачених доходів.



346
3. Компенсація пенсіонерам втрати частини пенсії у зв'язку з порушенням термінів її виплати (далі - компенсація) при відсутності фінансування, або з інших причин, у тому числі з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, провадиться у разі затримки виплати пенсії на один і більше календарних місяців.



347
4. Сума компенсації обчислюється шляхом множення суми нарахованої пенсії, але не виплаченої пенсіонерові за відповідний місяць, на величину приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках за період невиплати пенсії та ділення на 100.
Індекс споживчих цін для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних індексів споживчих цін за період невиплати пенсії та ділення на 100. При цьому індекси споживчих цін у місяці, за який виплачується дохід, і місяці, що передує виплаті заборгованості, до розрахунків не включаються.
Величина приросту індексу споживчих цін визначається як різниця між індексом споживчих цін, визначеним відповідно до абзацу другого цієї частини статті, та 100. Щомісячні індекси споживчих цін публікуються Державним комітетом статистики України.



348
5. У разі затримки виплати пенсії за кілька місяців сума компенсації визначається відповідно до частини четвертої цієї статті за кожний місяць окремо і підсумовується.
Виплата пенсіонерові суми компенсації провадиться у тому ж місяці, у якому здійснюється виплата заборгованості із пенсії за відповідний місяць.



349
Стаття 42. Виплата пенсії в загальнообов'язковій солідарній системі



350
1. Пенсія, призначена відповідно до цього Закону, виплачується в загальнообов'язковій солідарній системі щомісяця у грошовій формі за місцем фактичного проживання пенсіонера у межах України.

197. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Пункт 1 статті 42 слід викласти у такій редакції: "Пенсія, призначена відповідно до цього Закону, виплачується в загальнообов'язковій системі щомісяця, не пізніше 1 числа місяця, за який виплачується пенсія, у грошовій формі за місцем фактичного проживання пенсіонера, зазначеного в заяві, у межах України".

198. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Частину першу статті 42 доповнити словами "у строк не пізніше
25 числа місяця, за який виплачується пенсія у грошовій формі, шляхом зарахування суми пенсії на рахунок пенсіонера у банківській установі - зберігачу або, за бажанням пенсіонера, - в іншій установі банку, яка відповідно до цього Закону здійснює виплату (доставку) пенсій і з якою пенсіонер уклав відповідний договір, чи шляхом видачі (доставки) суми пенсіонеру організацією, яка відповідно до цього Закону здійснює виплату (доставку) пенсій, з якою пенсіонер уклав відповідний договір (далі - організації, що здійснюють виплату пенсій)" та абзацом такого змісту:
"Пенсії у солідарній пенсійній системі, призначені відповідно до цього Закону виплачуються незалежно від одержання пенсіонером іншого заробітку (доходу) або пенсійних виплат з накопичувальної пенсійної системи чи пенсійних виплат з системи недержавного пенсійного забезпечення".



351
2. До досягнення пенсійного віку, визначеного частиною першою статті 20 цього Закону, достроково призначена відповідно до Закону України "Про зайнятість населення" пенсія за віком виплачується після припинення застрахованою особою роботи.




352
3. Пенсія може виплачуватися за довіреністю, порядок оформлення і строк дії якої визначається законодавством. Виплата пенсії за довіреністю на строк більше одного року здійснюється протягом всього періоду дії довіреності за умови поновлення застрахованою особою заяви про виплату пенсії за довіреністю через кожний рік дії такої довіреності.




353
4. Під час перебування пенсіонера в місцях позбавлення волі виплата призначеної йому пенсії здійснюється на загальних підставах у порядку, встановленому цим Законом.




354
Стаття 43. Виплата пенсії в загальнообов'язковій солідарній системі особам, які перебувають на повному державному забезпеченні




355
1. Під час перебування пенсіонера на повному забезпеченні у відповідній установі (закладі) йому виплачується 25 відсотків призначеної пенсії, а у разі коли розмір пенсії перевищує визначену в установленому Кабінетом Міністрів України порядку вартість утримання у такій установі (закладі), йому виплачується різниця між пенсією і вартістю утримання, але не менш як 25 відсотків призначеної пенсії.



356
2. Якщо у пенсіонера, який перебуває у відповідній установі (закладі) на повному забезпеченні, є на утриманні непрацездатні члени сім'ї, пенсія виплачується в такому порядку: 25 відсотків пенсії - самому пенсіонерові, а інша частина пенсії, але не більш як 50 відсотків, - зазначеним членам сім'ї.



357
3. Частина пенсії, що залишилася після виплати пенсії пенсіонеру та членам його сім'ї відповідно до цієї статті, перераховується до установи (закладу), де перебуває пенсіонер на повному забезпеченні.



358
Стаття 44. Підстави для припинення виплати пенсії в загальнообов'язковій солідарній системі



359

Виплата пенсії може бути припинена у разі, коли призначення пенсії здійснено:



1) на підставі недостовірних відомостей;
2) внаслідок навмисного невиконання застрахованою особою обов'язків, передбачених абзацом четвертим частини другої статті 10 цього Закону;
3) у разі смерті отримувача пенсії;
4) у разі неотримання призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд. При цьому після вияснення обставин та наявності умов для продовження виплати пенсії виплата пенсії відновлюється.
199. Н. д. Дашутін Г. П. ( Округ № 162)
Статтю 44 після слів "може бути припинена" доповнити словами "за рішенням відповідного органу Пенсійного фонду або за рішенням суду".


360
Стаття 45. Утримання надміру виплачених сум пенсій в загальнообов'язковій солідарній системі. Відрахування з пенсій




361
1. Суми пенсій, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку застрахованої особи, членів її сім'ї або подання страхувальниками - роботодавцями недостовірних даних, стягуються з відповідних винних осіб у судовому порядку або можуть бути повернуті ними добровільно.




362
2. Відрахування з пенсії може провадитися в установленому законодавством порядку на підставі судових рішень, ухвал, постанов і вироків (щодо майнових стягнень), виконавчих написів нотаріальних контор та інших рішень і постанов, виконання яких відповідно до законодавства провадиться в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Розмір відрахувань з пенсії обчислюється з суми, що належить отримувачеві до виплати.
З пенсії може бути відраховано не більш як 50 відсотків її розміру: на утримання членів сім'ї (аліменти), на відшкодування збитків від розкрадання майна підприємств і організацій, на компенсацію шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим пошкодженням здоров'я, а також у зв'язку із смертю годувальника, на повернення переплачених сум заробітної плати в передбачених законодавством випадках.
З усіх інших видів стягнень може бути відраховано не більш як 20 відсотків розміру пенсії.



363
Стаття 46. Виплата пенсій в загальнообов'язковій солідарній системі у разі виїзду для проживання за кордон



364
У разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, виплачується за 6 місяців наперед перед від'їздом, рахуючи з місяця, який настає за місяцем виписки. Під час перебування за кордоном пенсія виплачується у тому разі, коли це передбачено міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України.



365
Стаття 47. Виплата недоотриманої пенсії в загальнообов'язковій солідарній системі у зв'язку із смертю пенсіонера



366
Сума пенсії, що належала пенсіонерові і залишилася недоотриманою у зв'язку з його смертю (по місяць смерті включно), не включається до складу спадщини і виплачуються тим членам його сім'ї, які належать до кола осіб, забезпечуваних пенсією у разі втрати годувальника відповідно до статті 30 цього Закону. Батькам, чоловіку (дружині), а також членам сім'ї, які проживали разом з пенсіонером на день його смерті, сума недоотриманої пенсії виплачується і в тому випадку, коли вони не належать до кола осіб, забезпечуваних пенсією у разі втрати годувальника.




367
У разі звернення кількох членів сім'ї померлого пенсіонера відповідно до цієї статті належна їм сума пенсії ділиться між ними порівну.
Зазначена сума пенсії виплачується, якщо звернення за нею надійшло не пізніше 12 місяців після смерті пенсіонера.



200. Н. д. Марченко О. А. (Округ № 201)
Стаття 47. Останній абзац викласти у такій редакції: "Зазначена сума пенсії виплачується, якщо звернення надійшло не пізніше 12 місяців після смерті пенсіонера".



368
Стаття 48. Соціальні послуги в загальнообов'язковій солідарній системі

201. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Статтю 48 вилучити, оскільки це й так визначено статтею 49 та передбачено пунктом 3 статті 6. Застосування терміну "соціальні послуги" в цьому Законі вважається не зовсім правомірним, а якщо це вкрай необхідно, то слід у ст. 1 дати це визначення.


369
До соціальних послуг, передбачених цим Законом, належить допомога на поховання, що надається за рахунок коштів Пенсійного фонду особам, які здійснили поховання пенсіонера.



370
49. Розмір допомоги на поховання пенсіонера



371
1. У разі смерті пенсіонера, який отримував пенсію, призначену відповідно до цього Закону, Пенсійний фонд виплачує особам, які здійснили поховання, допомогу на поховання у розмірі двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.




372
2. Допомога на поховання виплачується, якщо звернення за нею надійшло не пізніше 12 місяців після смерті пенсіонера.



373
Розділ УІІ. Довічна пенсія з Накопичувального фонду
Стаття 50. Виплати з Накопичувального фонду




374
1. Застрахована особа у разі досягнення пенсійного віку, передбаченого цим Законом, має право на отримання довічної пенсії або одноразової виплати у порядку, передбаченому цим Законом, за рахунок коштів Накопичувального фонду, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку.




375
2. Виплата довічної пенсії здійснюється згідно із Законом України "Про страхування" страховою організацією, яка має відповідну ліцензію та обрана застрахованою особою.
Розмір довічної пенсії розраховується актуарно, виходячи із сум пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи на момент виходу на пенсію, з урахуванням майбутнього інвестиційного доходу, забезпечуваного відповідною страховою організацією, видатків, пов'язаних з подальшим інвестуванням зазначених сум, та з урахуванням середньої для чоловіків і жінок величини тривалості життя у разі встановлення законодавством різного віку виходу на пенсію для чоловіків і жінок та з урахуванням середньої для чоловіків і середньої для жінок величини тривалості життя у разі встановлення законодавством однакового віку виходу на пенсію для чоловіків та жінок.




202. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Абзац другий частини 2 викласти в редакції:
"Розмір довічної пенсії розраховується актуарно, виходячи із сум пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи на момент виходу на пенсію, з урахуванням майбутнього інвестиційного доходу, забезпечуваного відповідною страховою організацією, видатків, пов'язаних з подальшим інвестуванням зазначених сум, та з урахуванням середньої для чоловіків і середньої для жінок величини тривалості життя".
203. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Слово "законодавством" двічі замінити словом "законом".

204. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У статті 50, абзац 2 частини другої доповнити реченнями такого змісту: "Мінімальний розмір довічної пенсії не встановлюється, а її максимальний розмір не обмежується. Доплати та надбавки до довічних пенсій, передбачених цим Законом, не встановлюються".


376
3. Страхова діяльність із страхування життя є виключною для страхової організації, що здійснює страхування довічної пенсії (далі - страхова організація) відповідно до цього Закону та Закону України "Про страхування".
Страхові організації, що здійснюють страхування довічної пенсії, яка виплачується за рахунок коштів Накопичувального фонду, повинні створити Централізований страховий фонд та забезпечити рівень рентабельності інвестиційного доходу не нижчий встановленого законодавством мінімального рівня відповідно до законодавства про страхування.



377
4. Пенсійний фонд надає застрахованим особам інформацію щодо норм інвестиційного доходу страхових організацій за попередні періоди та їх фінансового стану.
205. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У статті 50 частину 4 викласти в такій редакції:
"4. Пенсійний фонд у визначеному ним порядку надає застрахованим особам інформацію про страхові організації, які мають ліцензію на здійснення страхування довічної пенсії, зокрема, інформацію про додержання страховими організаціями вимог цього Закону, законодавства про страхову діяльність, кількість укладених та розірваних договорів страхування довічної пенсії, розрахункову вартість оплати цих договорів, обсягів виплат за цими договорами, обсяги страхових резервів та страхової відповідальності, норми інвестиційного доходу та інші показники їх фінансової діяльності та фінансового стану".



378
5. Договір страхування довічної пенсії укладається між застрахованою особою та страховою організацією відповідно до законодавства про страхову діяльність з урахуванням вимог, передбачених цим Законом, після досягнення застрахованою особою пенсійного віку відповідно до частини першої статті 20 цього Закону.
Для укладення договору страхування довічної пенсії застрахована особа подає страховій організації протягом місяця до досягнення пенсійного віку (виходу на пенсію), відповідно до частини першої статті 20 цього Закону, заяву за формою, встановленою страховою організацією.
Пенсійний фонд на вимогу застрахованої особи безоплатно надає їй письмово інформацію щодо суми коштів, облікованої на її накопичувальному пенсійному рахунку.
Застрахована особа повідомляє регіональний орган Пенсійного фонду про обрану нею страхову організацію та подає письмову заяву про перерахування пенсійних коштів у сумі, облікованій на її накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді, до цієї страхової організації. У разі неподання застрахованою особою регіональному органу Пенсійного фонду такої заяви протягом місяця з дня досягнення нею пенсійного віку (виходу на пенсію) відповідний орган Пенсійного фонду зобов'язаний з'ясувати причини неподання заяви та запропонувати застрахованій особі укласти договір страхування довічної пенсії. В разі відмови застрахованої особи від укладення цього договору відповідний орган Пенсійного фонду самостійно укладає договір страхування довічної пенсії з установленим періодом на користь цієї застрахованої особи та перераховує відповідній страховій організації пенсійні кошти у сумі, облікованій на накопичувальному пенсійному рахунку цієї застрахованої особи. При цьому вартість оплати такого договору страхування довічної пенсії з установленим періодом не повинна перевищувати середню вартість оплати договорів страхування довічної пенсії цього виду для осіб відповідного пенсійного віку. Така середня вартість оплати договору страхування довічної пенсії визначається виходячи з останньої інформації про вартість оплати договорів страхування довічних пенсій, опублікованої страховими організаціями відповідно до частини сьомої цієї статті.





































































Порядок вибору страхових організацій, з якими регіональний орган Пенсійного фонду укладає договори страхування довічної пенсії, та порядок укладення і оплати таких договорів встановлюється Пенсійним фондом.

У разі коли договір страхування довічної пенсії не укладений внаслідок смерті застрахованої особи, або визнання її в установленому порядку померлою чи безвісно відсутньою, відповідний орган Пенсійного фонду вживає заходів щодо виплати належних застрахованій особі коштів її спадкоємцям відповідно до вимог цього Закону.
У разі коли органом Пенсійного фонду не з'ясовано причин неподання застрахованою особою заяви про укладення договору страхування довічної пенсії, кошти, що належать цій застрахованій особі, продовжують обліковуватися та використовуватися на її персональному рахунку на загальних підставах та на умовах, передбачених цим Законом, до дня з'ясування причин неподання заяви.











































206. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У статті 50 у частині 5: доповнити частину новими абзацами 5-11 такого змісту:
"Відповідний орган Пенсійного фонду має право перевіряти правильність укладення договору страхування довічної пенсії та його відповідність вимогам цього Закону та інших актів законодавства. При цьому орган Пенсійного фонду має право відмовити у перерахуванні коштів відповідній страховій організації у випадках:
якщо договір про страхування довічної пенсії, укладено із особою, яка не має права на одержання довічної пенсії;
якщо договір про страхування довічної пенсії укладено із страховою організацією, яка не відповідає вимогам, встановленим цим Законом для страхових організацій, які можуть здійснювати виплату довічних пенсій, передбачених цим Законом;
якщо договір про страхування довічної пенсії укладено з порушенням або суперечить вимогам цього Закону та інших актів законодавства;
якщо із застрахованою особою органом Пенсійного фонду або іншою страховою організацією вже укладено договір страхування довічної пенсії;
якщо сума пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи є меншою встановленої законодавством мінімальної суми пенсійних активів, яка дає право на одержання довічної пенсії.
В інших випадках відмова у перерахуванні коштів для оплати договору страхування довічної пенсії не допускається.
Про відмову у перерахуванні коштів для оплати договору страхування довічної пенсії відповідний орган Пенсійного фонду письмово повідомляє застраховану особу та відповідну страхову організацію.
Відмова органу Пенсійного фонду у перерахуванні коштів в рахунок оплати договору страхування довічної пенсії може бути оскаржена у встановленому порядку застрахованою особою або відповідною страховою організацією до вищого органу Пенсійного фонду або у судовому порядку.
В разі безпідставної відмови у перерахуванні коштів в рахунок оплати договору страхування довічної пенсії, відповідний орган Пенсійного фонду несе відповідальність відповідно до законодавства.
Відомості про укладення договору страхування довічної пенсії, про перерахування коштів в рахунок оплати цього договору вносяться до системи персоніфікованого обліку". У зв'язку з цим вважати абзаци 5-7, відповідно, абзацами 12-14.
У абзаці 12 слова "Пенсійним фондом" замінити словами "Кабінетом Міністрів України".



379
6. Страхова організація розраховує розмір довічної пенсії на основі актуарних розрахунків протягом трьох днів з дня отримання від Накопичувального фонду суми акумульованих пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи, з урахуванням майбутнього інвестиційного доходу, забезпечуваного цією страховою організацією, та видатків, пов'язаних з подальшим інвестуванням зазначених сум.
Страховій організації забороняється вимагати від застрахованої особи довідку про стан її здоров'я.









207. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У статті 50 частину шосту доповнити абзацами такого змісту:
"В разі, якщо внаслідок помилок при обчисленні розміру довічної пенсії або з будь-яких інших причин сума пенсійних активів застрахованої особи, за рахунок яких виплачується довічна пенсія, виявиться недостатньою для забезпечення її виплати в обчисленому розмірі, зменшення розміру довічної пенсії не допускається, а ризик недостатності фінансування виплати довічної пенсії за рахунок пенсійних активів застрахованої особи несе страхова організація за рахунок власних коштів.
В разі, якщо сума пенсійних активів застрахованої особи, за рахунок яких виплачується довічна пенсія, дозволяє за результатами актуарних розрахунків збільшити попередньо обчислений розмір довічної пенсії, може бути проведений її відповідний перерахунок.
Інші перерахунки та індексація довічних пенсій, призначених відповідно до цього Закону не проводиться".


380
7. Страхова організація зобов'язана щомісяця подавати Пенсійному фонду інформацію про вартість оплати договорів страхування довічних пенсій всіх видів та розрахункові розміри довічних пенсій за такими договорами при виході на пенсію у різному пенсійному віці, норми інвестиційного доходу, що застосовуються для розрахунку довічних пенсій, та свій поточний фінансовий стан, а також оприлюднювати таку інформацію не пізніше ніж за 10 днів до початку місяця, у якому набирають чинності оприлюднені показники вартості оплати договорів страхування довічних пенсій всіх видів та розрахункові розміри довічних пенсій за такими договорами і норми інвестиційного доходу. Страхова організація зобов'язана використовувати оприлюднені норми інвестиційного доходу для всіх застрахованих осіб, які мають намір укласти договір страхування довічної пенсії протягом відповідного місяця.




381
8. Кошти, обліковані на накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді, є власністю застрахованої особи і використовуються виключно на цілі, передбачені цим Законом.



382
9. У разі коли застрахована особа на момент набуття права на пенсію відповідно до цього Закону, крім випадків, передбачених частиною 10 цієї статті, сплатила страхові внески, що обліковуються на накопичувальному пенсійному рахунку, у сумі, яка разом із нарахованим інвестиційним доходом не досягає розміру мінімальної суми, необхідної для оплати договору страхування довічної пенсії, визначеної спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що здійснює нагляд за діяльністю страхових організацій, ця особа (а у разі її смерті - члени її сім'ї) має право отримати належні їй кошти у сумі, облікованій на накопичувальному пенсійному рахунку, у вигляді одноразової виплати. На вимогу застрахованої особи одноразова виплата здійснюється у разі виїзду цієї особи за кордон на постійне місце проживання.
208. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Виключити текст "спеціально уповноважений".
209. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У статті 50 у частині 9 слова "спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що здійснює нагляд за діяльністю страхових організацій" замінити словами "Кабінетом Міністрів України".



383
10. Якщо застрахована особа визнана інвалідом І або II групи і набуває право на пенсію за інвалідністю відповідно до цього Закону, належні їй пенсійні активи, обліковані на накопичувальному пенсійному рахунку, використовуються за вибором особи в порядку, визначеному цією частиною.
У разі достатності суми коштів для оплати договору страхування довічної пенсії кошти, обліковані на накопичувальному пенсійному рахунку, за бажанням застрахованої особи можуть бути залишені у Накопичувальному фонді, а після досягнення нею пенсійного віку - використані на оплату договору страхування довічної пенсії або отримані у формі одноразової виплати.
У разі коли сума коштів, облікована на накопичувальному пенсійному рахунку інваліда І або II групи, менше мінімальної суми, необхідної для оплати договору страхування довічної пенсії, він має право отримати всю суму коштів у формі одноразової виплати.
Сума коштів, облікована на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованих осіб, визнаних інвалідами III групи, залишається у Накопичувальному фонді, а після досягнення ними пенсійного віку - використовується на оплату договорів страхування довічної пенсії.



384
11. У разі смерті застрахованої особи до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону, кошти, обліковані на її накопичувальному пенсійному рахунку, успадковуються в порядку, визначеному Цивільним кодексом України, якщо застрахована особа не визначила конкретних осіб, які мають право на виплату коштів, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку.
Застрахована особа має право у будь-який час визначити конкретних осіб, які мають право на отримання коштів, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку, у разі її смерті, та визначити, в яких частках повинні бути розподілені кошти між визначеними нею особами.
Застраховані особи, які мають право на отримання у спадщину коштів з накопичувального пенсійного рахунку померлої особи і не досягли пенсійного віку, можуть дати розпорядження про спрямування цих коштів до Накопичувального фонду та облік їх на власному накопичувальному пенсійному рахунку. При цьому зазначені кошти не оподатковуються.
У разі відсутності у застрахованої особи, яка померла, спадкоємців, які мають право відповідно до законодавства на отримання у спадщину коштів, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку, ці кошти враховуються у складі інвестиційного доходу Накопичувального фонду, про що робиться відмітка в персональній обліковій картці померлої застрахованої особи і базі даних персоніфікованого обліку страхових внесків, та надається повідомлення про це банку-зберігачу.





























210. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Доповнити статтю 50 новою частиною 12 такого змісту:
"12. Страхові організації, які здійснюють виплату довічних пенсій, передбачених цим Законом, несуть перед застрахованими особами відповідальність за своєчасну та повну виплату довічних пенсій відповідно до законодавства.
Порядок виплати довічних пенсій за договорами, укладеними із відповідними страховими організаціями, визначається цими договорами.
Довічні пенсії можуть виплачуватися особі, уповноваженій одержувачем на підставі виданої у встановленому порядку довіреності, строк якої не може перевищувати шести місяців з дня її видачі".



385
12. Суми пенсії, які виплачуються застрахованим особам у вигляді довічної пенсії або одноразової виплати за рахунок коштів, облікованих на накопичувальних пенсійних рахунках у Накопичувальному фонді, підлягають оподаткуванню відповідно до законів України про оподаткування.
У зв'язку з цим вважати частини 12 та 13 відповідно частинами 13, 14.


386
13. Страхові організації, які виплачують довічні пенсії за договорами страхування довічних пенсій, вартість яких була сплачена за рахунок коштів, що надійшли до Накопичувального фонду і були обліковані на накопичувальних пенсійних рахунках, зобов'язані розрахувати, утримати та перерахувати до бюджету податок з місячних сум цих пенсій у порядку, встановленому законами України про оподаткування.



387
Стаття 51. Види довічних пенсій з Накопичувального фонду




388
1. Страхові організації, що здійснюють виплати довічних пенсій, зобов'язані пропонувати застрахованій особі, яка має право на отримання довічної пенсії відповідно до цього Закону, такі види довічних пенсій: довічна пенсія з установленим періодом, довічна обумовлена пенсія, довічна пенсія подружжя.




389
2. Довічна пенсія з установленим періодом - щомісячна виплата, що здійснюється протягом життя застрахованої особи, але не менше ніж протягом десяти років з дня її призначення (встановлений період). При цьому у разі смерті особи, якій призначена така довічна пенсія, право на її отримання протягом установленого періоду мають спадкоємці, зазначені у договорі страхування довічної пенсії або визначені відповідно до Цивільного кодексу України.



390
3. Довічна обумовлена пенсія - щомісячна виплата, що здійснюється протягом життя застрахованої особи, і припиняється у разі її смерті за умови, що загальна сума виплачених на момент смерті особи коштів не є меншою ніж сума, сплачена під час укладення договору страхування довічної пенсії. У разі коли загальна сума коштів, виплачених особі, яка померла, у вигляді довічної обумовленої пенсії, є меншою ніж сума, сплачена під час укладення такого договору, залишок коштів виплачується спадкоємцям, зазначеним у договорі страхування довічної пенсії або визначеним відповідно до Цивільного кодексу України.
4. Довічна пенсія подружжя - щомісячна виплата, що здійснюється протягом життя особи, якій вона призначена, а після смерті цієї особи - її подружжю, яке відповідно до цього Закону досягло пенсійного віку, протягом його життя.



391
5. Застрахована особа має право вільного вибору одного з видів довічних пенсій, зазначених у цій статті.



392
6. Вид довічної пенсії, обраний застрахованою особою, зазначається в договорі страхування довічної пенсії.
У договорі страхування довічної пенсії також обов'язково зазначається норма інвестиційного доходу, яка застосовується для розрахунку обраної довічної пенсії.
Дострокове припинення дії договору страхування довічної пенсії за бажанням сторін забороняється.



393
Розділ УIII. Управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням
Стаття 52. Пенсійний фонд України
211. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 52 викласти у такій редакції:
"Стаття 52. Статус Пенсійного фонду".
212. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У розділі VIII "Управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням" статті 52-64 замінити статтями 52-59 (у новій редакції):
" Стаття 52. Статус Пенсійного фонду".
213. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 52 викласти в такій редакції: "Стаття 52. Пенсійний фонд
Пенсійний фонд є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, який відповідно до вимог цього Закону здійснює управління загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням .
Пенсійний фонд діє на підставі цього Закону та Положення, яке затверджується Президентом України.
Діяльність Пенсійного фонду спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.
Керівництво діяльністю Пенсійного фонду здійснює правління, до складу якого обов'язково входять представники роботодавців та профспілок.
Склад правління Пенсійного фонду затверджується Кабінетом Міністрів України.
Голова правління Пенсійного фонду призначається Президентом України.
Систему органів Пенсійного фонду утворюють управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах та містах (районах у містах)".
У зв'язку з викладеним статті 53-62 виключити, а до інших норм Закону внести відповідні зміни.



394
1. Пенсійний фонд здійснює збирання, акумуляцію та облік страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, контроль за їх цільовим використанням, призначення пенсії і підготовку документів для її виплати, забезпечує фінансування та виплату пенсій, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку коштів на накопичувальних пенсійних рахунках застрахованих осіб у Накопичувальному фонді, фінансує соціальні послуги відповідно до цього Закону та здійснює інші передбачені законодавством функції, а після затвердження статуту Пенсійного фонду як самоврядної неприбуткової організації - також функції, передбачені цим статутом.












































Пенсійний фонд функціонує як центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом відповідно до прикінцевих положень цього Закону до прийняття відповідно до законодавства за поданням Кабінету Міністрів України рішення про його перетворення у самоврядну неприбуткову організацію. Після прийняття такого рішення Пенсійний фонд функціонує як самоврядна неприбуткова організація на підставі статуту, який затверджується його правлінням, і набуває статусу юридичної особи з дня реєстрації статуту Міністерством юстиції України.

214. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Абзац перший частини 1 викласти в редакції:
"Пенсійний фонд здійснює збирання, акумуляцію та облік страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, контроль за їх цільовим використанням, призначення пенсії і підготовку документів для її виплати, забезпечує фінансування та виплату пенсій, вирішує питання, пов'язані з веденням обліку коштів на накопичувальних пенсійних рахунках застрахованих осіб у Накопичувальному фонді, фінансує соціальні послуги відповідно до цього Закону та здійснює інші функції, передбачені Статутом Пенсійного фонду".
215. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Після тексту "здійснює інші передбачені" слово "законодавством" замінити словом "законом".
216. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 52 " 1. Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади із спеціальним статусом, що на підставі цього Закону здійснює управління державним пенсійним страхуванням."
217. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 52, частина перша, абзац перший: вилучити слова "фінансує соціальні послуги відповідно до цього Закону" та слова " як самоврядної неприбуткової організації".
218. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167 )
У статті 52:
частину першу викласти в такій редакції: "Пенсійний фонд здійснює збирання, акумуляцію та облік страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, контроль за їх цільовим використанням, забезпечує призначення та виплату пенсій, фінансування витрат на їх виплату, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом, виконує інші функції, передбачені цим Законом".
Пенсійний фонд є центральним органом виконавчої влади із
спеціальним статусом".

219. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
У другому абзаці після слів " спеціальним статусом" поставити крапку, а решту вилучити.
220. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Абзац другий частини 1 викласти в редакції:
"Пенсійний фонд функціонує як самоврядна неприбуткова організація на підставі статуту, який затверджується його правлінням, і набуває статусу юридичної особи з дня реєстрації статуту Міністерством юстиції України".




395
2. Статут Пенсійного фонду має визначати:
найменування та місцезнаходження Фонду;
напрями діяльності Фонду;
права, обов'язки, відповідальність Фонду;
органи управління Фондом, їх права, обов'язки і відповідальність;
порядок утворення, функціонування Накопичувального фонду;
порядок прийняття рішень правління Фонду, перелік питань, рішення з яких приймаються правлінням Фонду двома третинами від загальної кількості голосів та обов'язковою більшістю голосів від кожної сторони;
порядок обрання, повноваження і відповідальність голови правління Фонду та його заступників, підстави та порядок позбавлення їх повноважень;
порядок обрання, повноваження і відповідальність голови Наглядової Ради та його заступників, підстави та порядок позбавлення їх повноважень;
права, обов'язки та відповідальність членів правління Фонду, порядок їх призначення або обрання (делегування), підстави і порядок позбавлення їх повноважень та відкликання, у тому числі за рішенням державного нагляду;
права, обов'язки та відповідальність членів Наглядової Ради, порядок їх призначення або обрання (делегування), підстави і порядок позбавлення їх повноважень та відкликання, у тому числі за рішенням державного нагляду;
функції виконавчої дирекції Фонду та її робочих органів;
порядок здійснення правлінням Фонду контролю за діяльністю виконавчої дирекції Фонду;
джерела формування і напрями використання коштів Фонду;
порядок формування та використання резерву коштів Фонду;
порядок фінансування витрат, пов'язаних з виконанням функцій виконавчої дирекції Фонду, управлінням Фондом, розвитком його матеріальної та інформаційної бази;
порядок видання в межах компетенції правління та виконавчої дирекції Пенсійного фонду нормативних актів;
порядок внесення змін до статуту Фонду;
інші положення, які стосуються діяльності Фонду.
221. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167 ) Частину другу виключити .

222. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 52 "2. Пенсійний фонд підконтрольний і підзвітний Президенту України.
Представники державних органів, страхувальників та застрахованих осіб беруть участь в управлінні Пенсійним фондом в порядку, визначеному цим Законом."
223. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 52 "2. Пенсійний фонд підконтрольний і підзвітний Президенту України.
Діяльність Пенсійного фонду спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України.
Представники державних органів, страхувальників та застрахованих осіб беруть участь в управлінні Пенсійним фондом в порядку, визначеному цим Законом."



396
3. Пенсійний фонд не може провадити будь-яку іншу діяльність, крім зазначеної в цій статті, і використовувати кошти загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на цілі, не пов'язані із зазначеною діяльністю.
224. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 52 "3. Пенсійний фонд здійснює свою діяльність на підставі цього Закону та прийнятих відповідно до нього інших законодавчих та нормативно-правових актів."



397
4. Управління Пенсійним фондом здійснюється на основі паритетності представниками застрахованих осіб, роботодавців і держави.
225. Н. д. Гошовська В. А. (Округ №178)
Стаття 52 "4. Пенсійний фонд та його органи, визначені цим Законом є юридичними особами, мають самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки ( в тому числі валютні) в установах банків, печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням."

226. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 52 "4. Забороняється втручання державних органів та їх посадових осіб у діяльність Пенсійного фонду та його органів, крім випадків, передбачених цим Законом."

227. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Частину четверту виключити.



398
5. Безпосереднє управління Пенсійним фондом здійснюють його правління та виконавча дирекція.
228.Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 52 "5. Пенсійний фонд та його органи, визначені цим Законом є юридичними особами, мають самостійний баланс та кошторис видатків, рахунки (в тому числі валютні) в установах банків, печатку з зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням. "

229. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Частину п'яту викласти в такій редакції:
"Безпосереднє управління Пенсійним фондом здійснює правління Фонду, склад якого призначається Президентом України.
Голова правління Пенсійного фонду та його заступники призначаються на посаду та звільняються з неї Президентом України у встановленому порядку.
До складу правління обов'язково включаються представники роботодавців та застрахованих осіб".





399
Стаття 53. Правління Пенсійного фонду

230. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 53 викласти у такій редакції:
"Стаття 53. Завдання та функції Пенсійного фонду".
231. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 53 вилучити.
232. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 53 виключити.


400
1. Вищим органом Пенсійного фонду є його правління. Правління Пенсійного фонду формується і працює на основі паритетності представників застрахованих осіб, роботодавців і держави.
233. Н. д. Гошовська В. А. ( Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 53 "1. Головним завданням Пенсійного фонду є реалізація державної політики в сфері пенсійного забезпечення, організація функціонування системи обов'язкового державного пенсійного страхування, забезпечення формування та використання коштів цього страхування, повного та своєчасного здійснення пенсійних виплат відповідно до цього Закону. "



401
2. Правління Пенсійного фонду складається з представників застрахованих осіб, роботодавців і держави у рівній кількості, тобто від кожної з трьох сторін обирається по п'ять членів правління.







Члени правління Пенсійного фонду, які є представниками держави, призначаються та звільняються Кабінетом Міністрів України в установленому порядку, представники застрахованих осіб та роботодавців обираються (делегуються) сторонами самостійно.












Кандидатури членів правління Пенсійного фонду подаються до центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики не пізніше трьох місяців до дня закінчення повноважень відповідних членів правління, а подання кандидатур членів першого складу правління Пенсійного фонду - не пізніше шести місяців з дня опублікування цього Закону.

234. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Перший абзац частини 2 викласти в редакції:
"Правління Пенсійного фонду складається з представників застрахованих осіб, роботодавців і держави у рівній кількості, тобто від кожної з трьох сторін обирається по п'ятнадцять членів правління".
235. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Другий абзац частини 2 викласти в редакції:
"Представники держави призначаються Кабінетом Міністрів України, а представники застрахованих осіб і роботодавців обираються (делегуються) об'єднаннями профспілок та роботодавців, які мають статус всеукраїнських. Порядок виборів (делегування) представників визначається кожним об'єднанням самостійно."
236. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 53, частина 2, абзац 2. Наприкінці виключити текст "в установленому порядку".
237. Н. д. Гошовська В. А. (Округ №178)
Стаття 53 "2. Відповідно до свого головного завдання Пенсійний фонд здійснює такі функції:
1) бере у межах своєї компетенції участь у формуванні державної політики у сфері пенсійного забезпечення, розробленні прогнозних показників економічного і соціального розвитку України та проекту Державного бюджету України;
2) планує доходи та видатки коштів Пенсійного фонду, розробляє проект бюджету Пенсійного фонду та подає його на розгляд Кабінету Міністрів України;
3) прогнозує і моделює надходження коштів до солідарної пенсійної системи та до накопичувальної пенсійної системи, ефективний розподіл цих фінансових ресурсів для забезпечення здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
4) здійснює підготовку та публікацію щорічних актуарних розрахунків фінансового стану системи обов'язкового державного пенсійного страхування;
6) розробляє і подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо розміру страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування;
7) складає та подає на розгляд Ради Накопичувального фонду проект основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;
8) організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду щодо:
забезпечення додержання страхувальниками та застрахованими особами законодавства про обов'язкове державне пенсійне страхування;
повної та своєчасної реєстрації страхувальників та застрахованих осіб, ведення їх обліку;
контролю за правильністю обчислення та сплати страхових внесків їх платниками, проведення відповідних перевірок;
забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших надходжень до Фонду;
стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування;
ведення персоніфікованого обліку;
обліку та використання коштів обов'язкового державного пенсійного страхування, складання відповідної звітності;
призначення та виплати пенсій;
9) здійснює в межах своїх повноважень контроль за цільовим використанням коштів обов'язкового державного пенсійного страхування;
10) здійснює перерозподіл коштів у солідарній пенсійній системі між регіонами з метою забезпечення фінансування виплати пенсій;
11) організовує призначення та здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
12) організовує та забезпечує функціонування системи персоніфікованого обліку;
13) здійснює відповідно до законодавства та міжнародних договорів України виплату пенсій громадянам України, які виїхали на постійне проживання за межі України та виплату пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні;
14) здійснює адміністративне управління накопичувальним фондом, в порядку, визначеному цим Законом співпрацює з банківською установою -зберігачем, компаніями з управління пенсійними активами, що здійснюють -інвестування коштів накопичувального фонду, укладає з ними відповідні договори в порядку, встановленому цим Законом;
15) забезпечує проведення відповідно до вимог цього Закону вибору на конкурсній основі підприємств, установ та організацій, які здійснюють доставку пенсій пенсіонерам;
16) розробляє та вносить Президенту України та Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вдосконалення системи обов'язкового державного пенсійного страхування;
17) взаємодіє в межах своєї компетенції з іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями;
18) співпрацює в межах своєї компетенції з державними органами, установами та організаціями іноземних держав, міжнародними організаціями, організовує міжнародне співробітництво у сфері пенсійного забезпечення, готує пропозиції та бере участь в укладенні міжнародних договорів у цій сфері;
19) організовує професійну підготовку та підвищення кваліфікації працівників органів Пенсійного фонду, узагальнює та поширює прогресивні форми і методи роботи в сфері пенсійного забезпечення;
20) веде інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань пенсійного забезпечення, інформує громадськість про свою діяльність;
21) здійснює відповідно до законодавства функції з управління майном, що перебуває у державній власності;
22) здійснює інші функції, передбачені цим Законом та інші функції, що випливають з покладених на нього завдань."

238. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 53 "2. Відповідно до свого головного завдання Пенсійний фонд здійснює такі функції:
1) бере у межах своєї компетенції участь у формуванні державної політики у сфері пенсійного забезпечення, розробленні прогнозних показників економічного і соціального розвитку України та проекту Державного бюджету України;
2) планує доходи та видатки коштів Пенсійного фонду, розробляє проект бюджету Пенсійного фонду та подає його на розгляд Кабінету Міністрів України;
3) прогнозує і моделює надходження коштів до солідарної пенсійної системи та до накопичувальної пенсійної системи, ефективний розподіл цих фінансових ресурсів для забезпечення здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
4) здійснює підготовку та публікацію щорічних актуарних розрахунків фінансового стану системи обов'язкового державного пенсійного страхування;
6) розробляє і подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо розміру страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
7) складає та подає на розгляд Ради Накопичувального фонду проект основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;
8) організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду щодо:
забезпечення додержання страхувальниками та застрахованими особами законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
повної та своєчасної реєстрації страхувальників та застрахованих осіб, ведення їх обліку;
контролю за правильністю обчислення та сплати страхових внесків їх платниками, проведення відповідних перевірок;
забезпечення збирання та акумулювання страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, інших надходжень до Фонду;
стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
ведення персоніфікованого обліку;
обліку та використання коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, складання відповідної звітності;
призначення та виплати пенсій;
9) здійснює в межах своїх повноважень контроль за цільовим використанням коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
10) здійснює перерозподіл коштів у солідарній пенсійній системі між регіонами з метою забезпечення фінансування виплати пенсій;
11) організовує призначення та здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
12) організовує та забезпечує функціонування системи персоніфікованого обліку;
13) здійснює відповідно до законодавства та міжнародних договорів України виплату пенсій громадянам України, які виїхали на постійне проживання за межі України та виплату пенсій пенсіонерам іноземних держав, які проживають в Україні;
14) здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом, в порядку, визначеному цим Законом співпрацює з банківською установою - зберігачем, компаніями з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів Накопичувального фонду, укладає з ними відповідні договори в порядку, встановленому цим Законом;
15) забезпечує проведення відповідно до вимог цього Закону вибору на конкурсній основі підприємств, установ та організацій, які здійснюють доставку пенсій пенсіонерам;
16) розробляє та вносить Президенту України та Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вдосконалення системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
17) взаємодіє в межах своєї компетенції з іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями;
18) співпрацює в межах своєї компетенції з державними органами, установами та організаціями іноземних держав, міжнародними організаціями, організовує міжнародне співробітництво у сфері пенсійного забезпечення, готує пропозиції та бере участь в укладенні міжнародних договорів у цій сфері;
19) організовує професійну підготовку та підвищення кваліфікації працівників органів Пенсійного фонду, узагальнює та поширює прогресивні форми і методи роботи в сфері пенсійного забезпечення;
20) веде інформаційно-роз'яснювальну роботу з питань пенсійного забезпечення, інформує громадськість про свою діяльність;
21) здійснює відповідно до законодавства функції з управління майном, що перебуває у державній власності;
22) здійснює інші функції, передбачені цим Законом та інші функції, що випливають з покладених на нього завдань."



402
3. Строк повноважень членів правління Пенсійного фонду становить шість років. При цьому для членів першого складу правління, що призначаються після набрання чинності цим Законом, встановлюються такі строки повноважень: три члени правління, призначені від кожної сторони, перебувають у складі правління шість років та два члени правління - три роки. Член правління не може бути обраний до складу правління на два строки підряд.
Члени правління Пенсійного фонду виконують свої обов'язки на громадських засадах. У разі виконання ними спеціальних доручень правління, пов'язаних з виконанням функцій члена правління, Пенсійний фонд відшкодовує їм витрати на відрядження.
Член правління Пенсійного фонду може бути достроково відкликаний за поданням сторони, яка його делегувала, або за поданням правління у разі:
систематичного невиконання делегованих йому обов'язків;
подання членом правління заяви про вихід з правління;

коли член правління перестав бути представником сторони, яка його делегувала (крім випадків, передбачених частиною четвертою статті 55);
притягнення члена правління до кримінальної відповідальності згідно з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили;





неможливості виконання членом правління покладених на нього обов'язків за станом здоров'я, що підтверджено відповідним медичним висновком;
припинення громадянства України;
смерті члена правління.

239. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 53 "3. Пенсійний фонд та його органи не можуть провадити будь-яку іншу діяльність, крім передбаченої цим Законом, і використовувати кошти обов'язкового державного пенсійного страхування на цілі, не пов'язані із зазначеною діяльністю."
240. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 53 "3. Пенсійний фонд та його органи не можуть провадити будь-яку іншу діяльність, крім передбаченої цим Законом, і використовувати кошти загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на цілі, не пов'язані із зазначеною діяльністю."






241. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 53, частина 3, абзац, що починається текстом "притягнення члена правління" замінити абзацом "набрання щодо члена правління законної сили обвинувачувального вироку суду".



403
4. Правління Пенсійного фонду здійснює свої функції шляхом проведення засідань, як чергових, так і позачергових. Чергові засідання скликаються головою правління, а у разі його відсутності - одним з його заступників відповідно до плану, але не рідше одного разу на квартал. Позачергові засідання можуть проводитися за ініціативою голови правління, заступника голови правління, наглядової ради або за пропозицією більшості членів однієї з трьох представницьких сторін правління чи на вимогу однієї третини членів правління Пенсійного фонду.



404
5. Перше засідання правління Пенсійний фонд проводить не пізніше двох місяців після призначення повного складу правління за рахунок власних коштів. Засідання першого складу правління скликає і відкриває керівник спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.
242. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Виключити текст "спеціально уповноваженого".



405
6. Засідання правління Пенсійного фонду є правомочними, якщо на них присутня більшість складу кожної представницької сторони (далі - кворум). Один член правління має один голос, крім випадків, передбачених частиною восьмою цієї статті.



406
7. На останньому засіданні календарного року обов'язковим питанням порядку денного є затвердження бюджету Пенсійного фонду на наступний рік, а на першому засіданні наступного календарного року - затвердження звіту виконавчої дирекції про виконання бюджету Пенсійного фонду за попередній рік.
243. Н. д. Шиллер Р. І. (Округ № 167)
У тексті Закону посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.



407
8. Рішення правління Пенсійного фонду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів правління. У разі рівного розподілу голосів голос голови правління є вирішальним.
Вирішальний голос члена правління за його відсутності з поважних причин (хвороба, тривале відрядження, відпустка тощо) може передаватись членом правління письмовою довіреністю іншому членові правління від тієї ж представницької сторони. При цьому кожний присутній на засіданні член правління може додатково голосувати тільки за одного відсутнього члена правління Пенсійного фонду.
Довіреність передається голові (заступнику голови) правління на початку засідання правління.



408
9. Рішення правління Пенсійного фонду, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання, у тому числі всіма страхувальниками та застрахованими особами, якщо вони їх стосуються. Рішення правління оформлюється постановами.



409
10. Рішення правління Пенсійного фонду підлягають обов'язковому оприлюдненню, у тому числі шляхом опублікування в друкованих виданнях Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України та інших всеукраїнських друкованих виданнях, що визначаються Пенсійним фондом.



410
11. Ведення протоколу засідань правління Пенсійного фонду здійснює представник виконавчої дирекції. У протоколі відображаються питання, внесені до порядку денного, зміст виступів та зауважень до них, результати голосування. Протокол підписується особою, яка його склала, і головою правління або іншою особою, яка веде засідання. Збереження протоколів та інших документів правління здійснює виконавча дирекція. Документи правління зберігаються протягом 15 років у відомчому архіві Пенсійного фонду з подальшою передачею на державне архівне зберігання.

244. Н. д. Шиллер Р. І. (Округ № 167)
У тексті Закону посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.



411
12. У засіданнях правління Пенсійного фонду з правом дорадчого голосу беруть участь директор виконавчої дирекції та спеціально уповноважені члени наглядової ради Пенсійного фонду.
245. Н. д. Шиллер Р. І. (Округ № 167)
У тексті Закону посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.



412
Стаття 54. Повноваження правління Пенсійного фонду
246. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Викласти статтю 54 у новій редакції:
"Стаття 54 . Органи Пенсійного фонду".

247. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 54 вилучити.


413
1. Правління Пенсійного фонду:
затверджує документи нормативного характеру, що регламентують діяльність Пенсійного фонду, у тому числі статут та зміни до нього, регламент засідань правління, положення про виконавчу дирекцію Пенсійного фонду, положення про регіональні органи Пенсійного фонду;

обирає із своїх членів голову правління Пенсійного фонду та двох його заступників;
затверджує бюджет Пенсійного фонду на наступний рік і зміни до нього, порядок використання коштів бюджету та звіт про його виконання;
відповідно до цього Закону вирішує питання, пов'язані з веденням обліку на накопичувальних пенсійних рахунках;
вирішує питання про формування та використання коштів резерву Пенсійного фонду для забезпечення фінансової стабільності Пенсійного фонду в сумі, необхідній для виплати пенсій та надання соціальних послуг у розрахунку на місяць, а також формування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду;
спрямовує та контролює діяльність виконавчої дирекції Пенсійного фонду та її органів;



заслуховує звіти директора виконавчої дирекції про її діяльність не рідше одного разу на рік, а також у разі потреби;
розглядає кандидатури та затверджує на посаді директора виконавчої дирекції, а за його поданням - заступників директора виконавчої дирекції та приймає рішення про звільнення зазначених посадових осіб;
затверджує граничну чисельність працівників виконавчої дирекції, умови оплати праці працівників відповідно до законодавства, граничну межу адміністративних витрат та кошторис Пенсійного фонду на виконання функцій, покладених на виконавчу дирекцію відповідно до цього Закону;
подає у встановленому законодавством порядку пропозиції щодо визначення розмірів внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку затверджує правила інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду;
за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку готує пропозиції щодо кандидатур радників з інвестиційних питань та умов договорів, що повинні бути з ними укладені, які подаються на затвердження Ради Накопичувального фонду;
затверджує заходи щодо підготовки і підвищення кваліфікації працівників Пенсійного фонду, їх атестації;
створює на основі паритетності представників застрахованих осіб, роботодавців та держави комісії або робочі групи з окремих видів діяльності Пенсійного фонду;
затверджує щорічні звіти про діяльність Пенсійного фонду та оприлюднює їх у встановленому цим Законом порядку; вирішує інші питання діяльності Пенсійного фонду відповідно до його статуту.


248. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
У статті 54:
в абзаці першому частини 1 посилання на статут Пенсійного фонду і слова "положення про виконавчу дирекцію" виключити;
абзац другий виключити.

249. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Частину 4 пункту 1 статті 54 слід виключити.










250. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
У абзаці шостому слова "виконавчої дирекції Пенсійного фонду та її органів" замінити словами "органів Пенсійного фонду, заслуховує їх звіти";
абзаци сьомий та восьмий виключити;





в абзаці дев'ятому слова "виконавчої дирекції"" замінити словами "органів Пенсійного фонду", а слова "на виконавчу дирекцію" замінити словами "на органи Фонду".
251. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 54 "1. Органами Пенсійного фонду є правління Пенсійного фонду, управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління Пенсійного фонду в районах, містах та районах у містах.
Для забезпечення поточної діяльності Пенсійного фонду, координації роботи його підвідомчих органів утворюється центральний апарат Пенсійного фонду.
Для забезпечення виконання покладених на Пенсійний фонд завдань він має право з дозволу Кабінету Міністрів України в порядку, встановленому законодавством засновувати державні підприємства, установи, що належать до сфери його управління.
Для розгляду пропозицій щодо реалізації основних завдань, покладених на Пенсійний фонд, обговорення найважливіших питань діяльності у Пенсійному фонді можуть утворюватися наукова, методологічна, експертна ради, інші дорадчі та консультативні органи, що діють на громадських засадах. Склад цих органів і положення про них затверджуються головою правління Пенсійного фонду."
252. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Посилання на статут Пенсійного фонду виключити.






414
2. Постанови правління та інші документи нормативного характеру Пенсійного фонду, які стосуються прав і обов'язків громадян, підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому для реєстрації нормативних актів центральних органів виконавчої влади.
253. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 54 "2. Положення про управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління Пенсійного фонду в районах, містах та районах у містах, а також статути, заснованих Пенсійним фондом державних підприємств затверджуються правлінням Пенсійного фонду."
254. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 54 "2. Положення про управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, управління Пенсійного фонду в районах, містах та районах у містах, а також статути (положення), заснованих Пенсійним фондом державних підприємств та установ затверджуються правлінням Пенсійного фонду."
255. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 54 "3. Положення про структурні підрозділи центрального апарату Пенсійного фонду, структура та штатний розпис центрального апарату Пенсійного фонду затверджується головою правління Пенсійного фонду.
Кошторис видатків на утримання центрального апарату Пенсійного фонду затверджується головою правління Пенсійного фонду в межах відповідних витрат, передбачених бюджетом Пенсійного фонду.
Гранична чисельність працівників Пенсійного фонду та його органів затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням правління Пенсійного фонду.
Умови оплати праці та соціально побутового забезпечення працівників Пенсійного фонду та його органів визначаються відповідно до законодавства Кабінетом Міністрів України за пропозиціями правління Пенсійного фонду."
256. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 54 "3. Положення про структурні підрозділи центрального апарату Пенсійного фонду, структура та штатний розпис центрального апарату Пенсійного фонду затверджується головою правління Пенсійного фонду.
Кошторис видатків на утримання центрального апарату Пенсійного фонду затверджується головою правління Пенсійного фонду в межах відповідних витрат, передбачених бюджетом Пенсійного фонду.
Гранична чисельність працівників Пенсійного фонду та його органів затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням правління Пенсійного фонду.
Умови оплати праці та соціально побутового забезпечення працівників Пенсійного фонду та його органів визначаються відповідно до законодавства Кабінетом Міністрів України за поданням правління Пенсійного фонду."
257. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г.П. (Округ № 162)
Стаття 54 "4. Управління Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі підконтрольні та підзвітні голові правління Пенсійного фонду.
Керівники управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі призначаються на посаду та звільняються з неї правлінням Пенсійного фонду за погодженням відповідно з Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.
5. Управління Пенсійного фонду в районах, містах та районах у містах підконтрольні та підзвітні відповідним управлінням Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Керівники управлінь Пенсійного фонду в районах, містах та у районах у містах призначаються на посаду та звільняються з неї керівниками відповідних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі за погодженням з Пенсійним фондом та відповідними місцевими органами виконавчої влади та місцевого самоврядування."


415
Стаття 55. Голова правління Пенсійного фонду та його заступники
258. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Викласти статтю 55 у такій редакції:
"Стаття 55. Права та обов'язки Пенсійного фонду та його органів".

259. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 55 вилучити.


416
1. Голова правління Пенсійного фонду та його заступники обираються з членів правління Пенсійного фонду строком на два роки почергово від представників кожної сторони. При цьому голова правління та його заступники мають бути представниками трьох різних представницьких сторін.
260. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
У статті 55:
частину першу виключити.


261. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 55 "1. Пенсійний фонд та його органи мають право:
1) отримувати в установленому порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, страхувальників та застрахованих осіб, інших підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, об'єднань громадян та фізичних осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
2) вимагати від страхувальників та застрахованих осіб, інших підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, об'єднань громадян та фізичних осіб додержання законодавства про обов'язкове державне пенсійне страхування, а також усунення порушень цього законодавства;
3) вимагати від застрахованих осіб пред'явлення посвідчення загальнообов'язкового державного соціального страхування;
4) вимагати від застрахованих осіб та страхувальників реєстрації в органах Пенсійного фонду, повної і своєчасної сплати страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, надання ними документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою страхових внесків, зокрема, звітності про сплату цих внесків, перевіряти правільність складення та достовірність цих документів, а також вимагати від страхувальників та застрахованих осіб подання відомостей до системи персоніфікованого обліку;
5) стягувати в порядку, визначеному цим Законом суми своєчасно не сплачених страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування;
6) здійснювати у встановленому порядку контроль за використанням коштів Пенсійного фонду;
7) одержувати в порядку, визначеному цим Законом відомості для системи персоніфікованого обліку та перевіряти достовірність цих відомостей;
8) перевіряти достовірність документів, які подаються для призначення і здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
9) проводити в установленому порядку у страхувальників та застрахованих осіб, на інших підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від форм власності об'єднаннях громадян, та у інших фізичних осіб планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів, планів, кошторисів та інших документів щодо достовірності відомостей персоніфікованого обліку, правильності обчислення та сплати страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, використання коштів Пенсійного фонду та накопичувального фонду, отримувати від осіб, що перевіряються, копії документів, що свідчать про приховування (заниження) розміру виплат (доходу), з яких обчислюються страхові внески, або про порушення порядку використання коштів Пенсійного фонду та накопичувального фонду;
10) припиняти операції по банківських рахунках страхувальників та застрахованих осіб, які не зареєструвалися у Пенсійному фонді як платники внесків у строки, встановлені цим Законом або подали не за встановленою формою звіти про сплату страхових внесків;
11) порушувати справу про банкрутство платника страхових внесків або вносити пропозицію щодо скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності у разі систематичної несплати ними страхових внесків;
12) у разі виявлення порушень порядку сплати страхових внесків, використання коштів Пенсійного фонду звертатися в установленому порядку до органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки та податкової міліції;
13) накладати адміністративні стягнення та застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом;
14) порушувати у встановленому порядку питання про притягнення до передбаченої законодавством відповідальності службових осіб та громадян, винних у порушенні законодавства про обов'язкове державне пенсійне страхування;
15) брати участь у засіданнях органів медико-соціальної експертизи.
16) отримувати безоплатно від страхових організацій інформацію про показники, що застосовуються для розрахування довічних пенсій;
17) одержувати кредити у банківських установах;
18) інші права, передбачені цим Законом та прийнятими відповідно до нього законодавчими та нормативно-правовими актами."

262. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 55 "1. Пенсійний фонд та його органи мають право:
1) отримувати в установленому порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, страхувальників та застрахованих осіб, інших підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, об'єднань громадян та фізичних осіб інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на нього завдань;
2) вимагати від страхувальників та застрахованих осіб, інших підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, об'єднань громадян та фізичних осіб додержання законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а також усунення порушень цього законодавства;
3) вимагати від застрахованих осіб пред'явлення посвідчення загальнообов'язкового державного соціального страхування;
4) вимагати від застрахованих осіб та страхувальників реєстрації в органах Пенсійного фонду, повної і своєчасної сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, надання ними документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою страхових внесків, зокрема, звітності про сплату цих внесків, перевіряти правильність складення та достовірність цих документів, а також вимагати від страхувальників та застрахованих осіб подання відомостей до системи персоніфікованого обліку;
5) стягувати в порядку, визначеному цим Законом суми своєчасно не сплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
6) здійснювати у встановленому порядку контроль за використанням коштів Пенсійного фонду;
7) одержувати в порядку, визначеному цим Законом відомості для системи персоніфікованого обліку та перевіряти достовірність цих відомостей;
8) перевіряти достовірність документів, які подаються для призначення і здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом;
9) проводити в установленому порядку у страхувальників та застрахованих осіб, на інших підприємствах, в установах, організаціях, незалежно від форм власності об'єднаннях громадян, та у фізичних осіб планові та позапланові перевірки фінансово-бухгалтерських документів, звітів, планів, кошторисів та інших документів щодо достовірності відомостей персоніфікованого обліку, правильності обчислення та сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, використання коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду, отримувати від осіб, що перевіряються копії документів, що свідчать про приховування (заниження) розміру виплат (доходу), з яких обчислюються страхові внески, або про порушення порядку використання коштів Пенсійного фонду та накопичувального фонду;
10) припиняти операції по банківських рахунках страхувальників та застрахованих осіб, які не зареєструвались у Пенсійному фонді як платники внесків у строки, встановлені цим Законом або не подали в установлені строки або подали не за встановленою формою звіти про сплату страхових внесків;
11) порушувати справу про банкрутство платника страхових внесків або вносити пропозицію щодо скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності у разі систематичної несплати ними страхових внесків;
12) у разі виявлення порушень порядку сплати страхових внесків, використання коштів Пенсійного фонду звертатися в установленому порядку до органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки та податкової міліції.
13) накладати адміністративні стягнення та застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом;
14) порушувати у встановленому порядку питання про притягнення до передбаченої законодавством відповідальності службових осіб та громадян, винних у порушенні законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
15) брати участь у засіданнях органів медико-соціальної експертизи.
16) отримувати безоплатно від страхових організацій інформацію про показники, що застосовуються для розрахування довічних пенсій;
17) одержувати кредити у банківських установах;
18) інші права, передбачені цим Законом та прийнятими відповідно до нього законодавчими та нормативно-правовими актами."



417
2. Голова правління Пенсійного фонду:
скликає, організовує проведення та веде засідання правління Пенсійного фонду;
у триденний строк підписує протоколи засідань та документи, затверджені правлінням;
звітує про діяльність Пенсійного фонду перед органами державного нагляду;


представляє Пенсійний фонд у всіх установах та організаціях в Україні та за кордоном, а також в міжнародних організаціях;
тимчасово до найближчого засідання правління припиняє повноваження директора виконавчої дирекції у разі виявлення фактів неналежного виконання ним посадових обов'язків або порушень законодавства;
виконує інші обов'язки, покладені на нього цим Законом та правлінням Пенсійного фонду.




263. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
В абзаці другому частини 2 слова "перед органами державного нагляду" замінити словами "перед Президентом України та Кабінетом Міністрів України".



264. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Абзац п'ятий виключити.
265. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 55. "2. Органи Пенсійного фонду зобов'язані:
1) своєчасно вносити до персональних облікових карток застрахованих осіб відомості, передбачені цим Законом;
2) здійснювати контроль за достовірністю поданих страхувальниками і застрахованими особами відомостей персоніфікованого обліку, визначених цим Законом;
3) здійснювати контроль за своєчасністю і правильністю сплати внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування;
4) надавати застрахованим особам, а у випадках, передбачених цим Законом - членам їх сімей, відомості про них, які містяться в системі персоніфікованого обліку, а у разі зміни таких відомостей, несвоєчасного надходження страхових внесків, перегляду розміру виплачуваної пенсії, її індексації, письмово інформувати зазначених осіб у строки, визначені Пенсійним фондом;
5) в порядку, встановленому Пенсійним фондом письмово інформувати застрахованих осіб про призначення (відмову у призначенні) і розмір пенсійних виплат, порядок їх здійснення, про їх припинення та порядок оскарження рішень щодо відмови у призначенні пенсійних виплат;
6) надавати на вимогу застрахованих осіб інформацію, отриману від страхових організацій, щодо показників, які застосовуються для розрахування довічної пенсії;
7) здійснювати підрахування загальної суми накопичень застрахованих осіб на їх накопичувальних пенсійних рахунках та надавати застрахованим особам письмові повідомлення про зазначені суми в порядку, встановленому цим Законом;
8) давати за дорученням застрахованої особи розпорядження банківській установі-зберігачу щодо перерахування пенсійних активів застрахованої особи, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку до страхової організації, обраної застрахованою особою, для оплати договору страхування довічної пенсії цій особі або перерахування пенсійних активів застрахованій особі у вигляді одноразової виплати, а у випадках, передбачених цим Законом, - членам її сім'ї та інформувати про це компанії з управління активами накопичувального фонду;
9) надавати безкоштовно застрахованим особам і страхувальникам в усній і письмовій формі, а також через засоби масової інформації консультації з питань застосування законодавства про обов'язкове державне пенсійне страхування, роз'яснювати їх права, обов'язки і відповідальність;
10) виконувати інші функції та обов'язки, передбачені цим Законом та нормативно-правовими актами з питань обов'язкового державного пенсійного страхування.
Пенсійний фонд, його органи, їх службові особи зобов'язані суворо дотримуватися Конституції та Законів України, зокрема, вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів з питань обов'язкового державного пенсійного страхування, а також законних інтересів страхувальників та застрахованих осіб.
Пенсійний фонд та його органи повинні вживати заходів для захисту прав страхувальників та застрахованих осіб, визначених цим Законом, якщо такі права порушуються будь-якими особами, установами, організаціями, включаючи державні органи, у тому числі шляхом подання позовів до суду або арбітражного суду в інтересах страхувальників та застрахованих осіб.
За не виконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків службові особи Пенсійного фонду та його органів притягаються до відповідальності, передбаченої законодавством."

266. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 55 "2. Органи Пенсійного фонду зобов'язані:
1) своєчасно вносити до персональних облікових карток застрахованих осіб відомості, передбачені цим Законом;
2) здійснювати контроль за достовірністю поданих страхувальниками і застрахованими особами відомостей персоніфікованого обліку, визначених цим Законом;
3) здійснювати контроль за своєчасністю і правильністю сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
4) надавати застрахованим особам, а у випадках, передбачених цим Законом - членам їх сімей, відомості про них, які містяться в системі персоніфікованого обліку, а у разі зміни таких відомостей, несвоєчасного надходження страхових внесків, перегляду розміру виплачуваної пенсії, її індексації, письмово інформувати зазначених осіб у строки, визначені Пенсійним фондом;
5) в порядку, встановленому Пенсійним фондом письмово інформувати застрахованих осіб про призначення (відмову у призначенні) і розмір пенсійних виплат, порядок їх здійснення, про їх припинення та порядок оскарження рішень щодо відмови у призначенні пенсійних виплат;
6) надавати на вимогу застрахованих осіб інформацію, отриману від страхових організацій, щодо показників, які застосовуються для розрахування довічної пенсії;
7) здійснювати підрахування загальної суми накопичень застрахованих осіб на їх накопичувальних пенсійних рахунках та надавати застрахованим особам письмові повідомлення про зазначені суми в порядку, встановленому цим Законом;
8) давати за дорученням застрахованої особи розпорядження банківській установі-зберігачу щодо перерахування пенсійних активів застрахованої особи, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку до страхової організації, обраної застрахованою особою, для оплати договору страхування довічної пенсії цій особі або перерахування пенсійних активів застрахованій особі у вигляді одноразової виплати, а у випадках, передбачених цим Законом, - членам її сім'ї та інформувати про це компанії з управління активами;
9) надавати безкоштовно застрахованим особам і страхувальникам в усній і письмовій формі, а також через засоби масової інформації консультації з питань застосування законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, роз'яснювати їх права, обов'язки і відповідальність;
10) виконувати інші функції та обов'язки, передбачені цим Законом та нормативно-правовими актами з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.
Пенсійний фонд, його органи, їх службові особи зобов'язані суворо дотримуватися Конституції та Законів України, зокрема, вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, законних інтересів страхувальників та застрахованих осіб.
Пенсійний фонд та його органи повинні вживати заходів для захисту прав страхувальників та застрахованих осіб, визначених цим Законом, якщо такі права порушуються будь-якими особами, установами, організаціями, включаючи державні органи, у тому числі шляхом подання позовів до суду або арбітражного суду в інтересах страхувальників та застрахованих осіб.
За не виконання або неналежне виконання своїх службових обов'язків службові особи Пенсійного фонду та його органів притягаються до відповідальності, передбаченої законодавством."



418
3. За дорученням голови правління Пенсійного фонду виконання його обов'язків може бути покладено на заступників. Один із заступників голови правління виконує функції голови правління під час його тимчасової відсутності, у разі неможливості виконання головою правління покладених на нього обов'язків у зв'язку з хворобою, перебуванням за кордоном, а також у разі усунення з посади та в інших випадках, передбачених законодавством та статутом Пенсійного фонду.
267. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
У частині третій слова "та статутом Пенсійного фонду" виключити.



419
4. Голова правління Пенсійного фонду та його заступники відповідальні перед правлінням і за неналежне виконання своїх обов'язків можуть бути достроково усунені з посади на зборах правління більшістю голосів його членів, або достроково відкликані за поданням сторони, яка їх делегувала. Голова правління Пенсійного фонду та його заступники несуть відповідальність відповідно до законодавства за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків, що призвело до заподіяння матеріальної шкоди Пенсійному фонду або застрахованим особам.
268. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Частину четверту виключити.


420
Стаття 56. Виконавчі органи Пенсійного фонду
269. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) , н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 56 викласти у такій редакції :
"Стаття 56. Правління Пенсійного фонду".

270. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 56 вилучити.
271. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 56 викласти в такій редакції:
"Стаття 56. Органи Пенсійного фонду
Органами Пенсійного фонду, які здійснюють безпосереднє
виконання завдань, покладених на Пенсійний фонд, є управління
Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та підвідомчі їм управління Пенсійного фонду
в районах, містах та районах; у містах.
Положення про органи Пенсійного фонду затверджується його правлінням".



421
1. Виконавчими органами Пенсійного фонду є виконавча дирекція та підвідомчі їй регіональні органи.
272. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 56 "1. Правління Пенсійного фонду є колегіальним органом, який в межах повноважень, визначених цим Законом здійснює загальне керівництво діяльністю Пенсійного фонду, приймає рішення з найбільш важливих питань функціонування системи обов'язкового державного пенсійного страхування, здійснює контроль за діяльністю Пенсійного фонду та його органів."

273. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 "1. Правління Пенсійного фонду є колегіальним органом, який в межах повноважень, визначених цим Законом здійснює загальне керівництво діяльністю Пенсійного фонду, приймає рішення з найбільш важливих питань функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, здійснює контроль за діяльністю Пенсійного фонду та його органів."


422
2. Виконавча дирекція Пенсійного фонду є постійно діючим виконавчим органом, організовує та забезпечує виконання рішень правління, діє від імені Пенсійного фонду в межах, передбачених положенням про виконавчу дирекцію Пенсійного фонду, та підзвітна правлінню.
Виконавча дирекція Пенсійного фонду готує та подає на затвердження Ради Накопичувального фонду в порядку, встановленому статтею 83 цього Закону, основні напрями інвестиційної політики та нормативи інвестування, а також виконує інші функції, передбачені цим Законом.
При прийнятті Радою Накопичувального фонду рішення щодо залучення радника (радників) з інвестиційних питань виконавча дирекція Пенсійного фонду подає їх кандидатури та умови договору між Пенсійним фондом та радником (радниками) з інвестиційних питань на затвердження Ради Накопичувального фонду.
Органами виконавчої дирекції Пенсійного фонду у відповідних адміністративно-територіальних одиницях є регіональні органи, які створені і діють на підставі положення про регіональні органи, затвердженого правлінням Пенсійного фонду.
274. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 56 "2. Правління Пенсійного фонду:
1) визначає перспективні та поточні завдання Пенсійного фонду та його органів;
2) спрямовує та контролює діяльність Пенсійного фонду та його органів;
3) розглядає та схвалює бюджет Пенсійного фонду та звіт про його виконання, подає бюджет Пенсійного фонду на розгляд Кабінету Міністрів України;
4) подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо розміру страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування та розмір максимальної величини заробітку (доходу), з якого сплачуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування;
5) затверджує та оприлюднює щорічний звіт про роботу Пенсійного фонду;
6) вносить Кабінету Міністрів України пропозиції щодо граничної чисельності працівників Пенсійного фонду та його органів, умови оплати їх праці;
7) затверджує нормативно-правові акти Пенсійного фонду та регламент засідань правління;
8) заслуховує звіти голови правління Пенсійного фонду про роботу Пенсійного фонду та звіти керівників органів Пенсійного фонду про роботу цих органів;
9) вносить Президенту України та Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вдосконалення системи обов'язкового державного пенсійного страхування;
10) вирішує питання, пов'язані з формуванням та використанням резервних коштів Пенсійного фонду, затверджує обов'язковий розмір резервних коштів на відповідний рік, визначає порядок їх інвестування;
11) розглядає питання, пов'язані з функціонуванням накопичувальної пенсійної системи, зокрема, проект основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;
12) визначає на конкурсній основі в порядку, встановленому цим Законом організації, що здійснюють доставку пенсій, вирішує питання, пов'язані з проведенням відповідних конкурсів;
13) розглядає звіти банківської установи-зберігача, компаній з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду, висновки аудиторських перевірок накопичувального фонду;
14) заслуховує звіти керівників державних підприємств, що належать до сфери управління Пенсійного фонду;
15) затверджує заходи щодо підготовки і підвищення кваліфікації працівників Пенсійного фонду та його органів;
16) приймає рішення з інших питань діяльності Пенсійного фонду;
17) вирішує інші питання, віднесені цим Законом до його компетенції."
275. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 "2. Правління Пенсійного фонду:
1) визначає перспективні та поточні завдання Пенсійного фонду та його органів;
2) спрямовує та контролює діяльність Пенсійного фонду та його органів;
3) розглядає та схвалює бюджет Пенсійного фонду та звіт про його виконання, подає бюджет Пенсійного фонду на розгляд Кабінету Міністрів України;
4) подає на розгляд Кабінету Міністрів України пропозиції щодо розміру страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та розмір максимальної величини заробітку (доходу), з якого сплачуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
5) затверджує та оприлюднює щорічний звіт про роботу Пенсійного фонду;
6) вносить Кабінету Міністрів України пропозиції щодо граничної чисельності працівників Пенсійного фонду та його органів, умови оплати їх праці;
7) затверджує нормативно-правові акти Пенсійного фонду та регламент засідань правління;
8) заслуховує звіти голови правління Пенсійного фонду про роботу Пенсійного фонду та звіти керівників органів Пенсійного фонду про роботу цих органів;
9) вносить Президенту України та Кабінету Міністрів України пропозиції щодо вдосконалення системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
10) вирішує питання, пов'язані з формуванням та використанням резервних коштів Пенсійного фонду, затверджує обов'язковий розмір резервних коштів на відповідний рік, визначає порядок їх інвестування;
11) розглядає питання, пов'язані з функціонуванням Накопичувального фонду, подає на затвердження Ради Накопичувального фонду проект основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;
12) визначає на конкурсній основі в порядку, встановленому цим Законом організації, що здійснюють доставку пенсій, вирішує питання, пов'язані з проведенням відповідних конкурсів;
13) розглядає звіти банківської установи-зберігача, компаній з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів Накопичувального фонду, висновки аудиторських перевірок Накопичувального фонду;
14) заслуховує звіти керівників державних підприємств та установ, що належать до сфери управління Пенсійного фонду;
15) затверджує заходи щодо підготовки і підвищення кваліфікації працівників Пенсійного фонду та його органів;
16) приймає рішення з інших питань діяльності Пенсійного фонду;
17) вирішує інші питання, віднесені цим Законом до його компетенції."



423
3. Виконавчу дирекцію Пенсійного фонду очолює директор виконавчої дирекції. Посадовими особами виконавчої дирекції Пенсійного фонду є також заступники директора та начальники регіональних органів, які затверджуються правлінням Пенсійного фонду за поданням директора виконавчої дирекції. Заступники директора виконавчої дирекції та начальники регіональних органів несуть персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків.
276. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 "3. Правління Пенсійного фонду формується у кількості до 15 осіб.
До складу правління за посадами входять голова правління Пенсійного фонду та його заступники.
До складу правління Пенсійного фонду не менш як по три представника від профспілкових об'єднань та об'єднань роботодавців, що мають статус всеукраїнських, обраних цими об'єднаннями в порядку, визначеному їх статутами.
До складу правління Пенсійного фонду можуть входити посадові особи Пенсійного фонду та його органів, народні депутати України, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, а також об'єднань громадян, метою діяльності яких згідно з їх статутами є захист інтересів громадян в соціальній сфері.
Чисельність і персональний склад правління затверджується Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України."



424
4. Працівники виконавчої дирекції Пенсійного фонду є державними службовцями і до них застосовуються норми Закону України "Про державну службу".
277. Н. д. Зварич Р. М. (Реєстр. картка № 326)
Частину четверту статті 56 доповнити словами: "до моменту прийняття відповідно до законодавства рішення про створення Пенсійного фонду як некомерційної (неприбуткової) організації".
278. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 56 " 4. Строк повноважень членів правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) становить п'ять років.
Членом правління Пенсійного фонду може бути дієздатна особа, яка має право голосу відповідно до Конституції України.
Членом правління Пенсійного фонду не може бути особа, яка була засуджена за умисний злочин, а також щодо якої було постановлено судовий вирок про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю.
Кандидатури членів правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) подаються профспілковими об'єднаннями, об'єднаннями роботодавців та об'єднаннями громадян до Кабінету Міністрів України у встановленому ним порядку.
Кандидатури членів правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) подаються Кабінетом Міністрів України Президенту України не пізніше трьох місяців до дня закінчення повноважень відповідних членів правління, а кандидатури членів складу правління Пенсійного фонду, яке має бути сформоване у зв'язку з прийняттям цього Закону - не пізніше трьох місяців з дня опублікування цього Закону.
Член правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) може бути достроково увільнений Президентом України від виконання обов'язків члена правління за поданням правління Пенсійного фонду у разі:
подання членом правління заяви про вихід з правління;
коли член правління перестав бути представником профспілкового об'єднання, об'єднання роботодавців або об'єднання громадян, яке його делегувало;
притягнення члена правління до кримінальної відповідальності згідно з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили;
неможливості виконання членом правління покладених на нього обов'язків у зв'язку з хворобою, що підтверджено відповідним медичним висновком;
смерті члена правління.
279. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 "4. Строк повноважень членів правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) становить п'ять років.
Членом правління Пенсійного фонду може бути дієздатна особа, яка має право голосу відповідно до Конституції України.
Членом правління Пенсійного фонду не може бути особа, яка була засуджена за умисний злочин, а також щодо якої було постановлено судовий вирок про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю.
Кандидатури членів правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) подаються профспілковими об'єднаннями, об'єднаннями роботодавців та об'єднаннями громадян до Кабінету Міністрів України у встановленому ним порядку.
Кандидатури членів правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) подаються Кабінетом Міністрів України Президенту України не пізніше трьох місяців до дня закінчення повноважень відповідних членів правління, а кандидатури членів складу правління Пенсійного фонду, яке має бути сформоване у зв'язку з прийняттям цього Закону - не пізніше трьох місяців з дня опублікування цього Закону.
Член правління Пенсійного фонду (крім осіб, які входять до складу правління за посадою) може бути достроково увільнений Президентом України від виконання обов'язків члена правління за поданням правління Пенсійного фонду у разі:
подання членом правління заяви про вихід з правління;
коли член правління перестав бути представником профспілкового об'єднання, об'єднання роботодавців або об'єднання громадян, яке його делегувало;
притягнення члена правління до кримінальної відповідальності згідно з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили;
неможливості виконання членом правління покладених на нього обов'язків у зв'язку з хворобою, що підтверджено відповідним медичним висновком;
систематичного невиконання членом правління покладених на нього обов'язків;
смерті члена правління".




425
5. Директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду:
бере участь у засіданнях правління з правом дорадчого голосу;
забезпечує підготовку документів, необхідних голові правління для проведення засідання правління;
забезпечує підготовку проектів документів, що виносяться на затвердження правління;
представляє Пенсійний фонд у всіх установах та організаціях в Україні, а за дорученням голови правління Пенсійного фонду - за кордоном та в міжнародних організаціях;
розподіляє обов'язки між своїми заступниками;
подає для затвердження правлінням кандидатури заступників директора виконавчої дирекції і начальників регіональних органів та пропозиції щодо їх звільнення;
подає голові правління пропозиції щодо тимчасового припинення повноважень посадових осіб виконавчої дирекції у разі виявлення фактів неналежного виконання ними службових обов'язків або порушень законодавства;
на вимогу голови наглядової ради або його заступника подає документально підтверджену інформацію про діяльність Пенсійного фонду;
перед внесенням на розгляд правління погоджує з наглядовою радою проект річного бюджету Пенсійного фонду та звіт про його виконання;
несе персональну відповідальність за виконання рішень правління;
затверджує інформацію про організацію, що здійснює доставку пенсій, яка щорічно публікується виконавчою дирекцією в друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;
виконує інші функції, покладені на нього правлінням.
280. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 56 "5. Формою роботи правління Пенсійного фонду є засідання.
Чергові засідання правління Пенсійного фонду скликаються в міру потреби головою правління Пенсійного фонду, а у разі його відсутності одним з його заступників, не рідше одного разу на квартал.
Позачергові засідання правління Пенсійного фонду можуть скликатися за ініціативою Президента України, Кабінету Міністрів України, голови правління Пенсійного фонду, голови інвестиційної ради накопичувального фонду або на вимогу членів правління Пенсійного фонду, що складають не менше як третину членів правління Пенсійного фонду."
281. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 " 5. Формою роботи правління Пенсійного фонду є засідання.
Чергові засіданні правління Пенсійного фонду скликаються в міру потреби головою правління Пенсійного фонду, а у разі його відсутності одним з його заступників, не рідше одного разу на квартал.
Позачергові засідання правління Пенсійного фонду можуть скликатися за ініціативою Президента України, Кабінету Міністрів України, голови правління Пенсійного фонду, голови Ради Накопичувального фонду або на вимогу членів правління Пенсійного фонду, що складають не менше як третину членів правління Пенсійного фонду."



426
6. Директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду має право приймати самостійні рішення у разі, коли правління у визначені статутом строки не приймає рішення з таких питань:
ведення обліку на накопичувальних пенсійних рахунках;
затвердження граничної чисельності працівників виконавчої дирекції, граничної межі адміністративних витрат та кошторису Пенсійного фонду на виконання функцій, покладених на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду відповідно до цього Закону;
затвердження заходів щодо підготовки і підвищення кваліфікації працівників Пенсійного фонду, їх атестації;
інших питань діяльності Пенсійного фонду відповідно до його статуту.
Такі рішення директора виконавчої дирекції повинні бути доведені в письмовій формі до органів, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, а також оприлюдненні у встановленому порядку і вважаються правомочними до проведення засідання правління, на якому правління підтверджує або скасовує рішення, прийняте директором виконавчої дирекції.















282. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 56, частина 6. Текст "встановленому порядку" замінити текстом "порядку, передбаченому частиною 10 статті 53 цього Закону".

283. Н. д. Гошовська В.А. (в/о 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 " 6. Засідання правління Пенсійного фонду правомочне приймати рішення, якщо в ньому беруть участь не менш як дві третини складу членів правління.
Рішення правління Пенсійного фонду вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів правління. У разі рівного розподілу голосів голос голови правління є вирішальним.
Члени правління Пенсійного фонду голосують особисто.
Вирішальний голос члена правління за його відсутності з поважних причин (хвороба, відрядження, відпустка тощо) може передаватись членом правління за письмовою довіреністю іншому членові правління, яка передається голові (заступнику голови) правління на початку засідання правління. При цьому кожний присутній на засіданні член правління може додатково голосувати тільки за одного відсутнього члена правління Пенсійного фонду.
У засідання правління Пенсійного фонду можуть брати участь службові особи Пенсійного фонду та його органів, інші особи, за рішенням правління Пенсійного фонду або його голови.
Ведення протоколу засідань правління Пенсійного фонду здійснюється службовою особою Пенсійного фонду, визначеною головою правління Пенсійного фонду.
У протоколі засідання правління Пенсійного фонду відображаються питання, внесені до порядку денного, зміст виступів та зауважень до них, результати голосування. Протокол підписується особою, яка його склала, і головою правління або іншою особою, яка веде засідання. Збереження протоколів та інших документів правління здійснює Пенсійний фонд. Документи правління зберігаються протягом 75 років."




427

284. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)

Стаття 56 "7. Рішення правління Пенсійного фонду оформляються постановами.
Рішення правління Пенсійного фонду, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання для посадових осіб Пенсійного фонду та його органів, державних підприємств, що належать до сфери управління Пенсійного фонду, страхувальників, застрахованих осіб, банківської установи-зберігача, компаній з управління активами накопичувального фонду.
У випадках, передбачених законодавством, постанови правління Пенсійного фонду підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому для реєстрації нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади.
Рішення правління Пенсійного фонду підлягають оприлюдненню у випадках та у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду."
285. Н. д. Дашутін Г. П. (в/о№ 162)
Стаття 56 "7. Рішення правління Пенсійного фонду оформлюється постановами.
Рішення правління Пенсійного фонду, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання для посадових осіб Пенсійного фонду та його органів, державних підприємств та установ, що належать до сфери управління Пенсійного фонду, страхувальників, застрахованих осіб, банківської установи-зберігача, компаній з управління активами.
У випадках, передбачених законодавством постанови правління Пенсійного фонду підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому для реєстрації нормативно-правових актів центральних органів виконавчої влади.
Рішення правління Пенсійного фонду підлягають оприлюдненню у випадках та у порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду. "



428

286. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 "8. Члени правління Пенсійного фонду мають право одержувати від службових осіб Пенсійного фонду та його органів інформацію та документацію, необхідну ним для виконання обов'язків члена правління.
В разі необхідності правління Пенсійного фонду може утворювати робочі групи для опрацювання питань, що розглядаються на засіданнях правління з числа працівників Пенсійного фонду та його органів, а також із залученням до роботи цих груп представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, інших установ та організацій -за погодженням з їх керівниками."



429

287. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 56 "9. Правління Пенсійного фонду діє на громадських засадах.
Виконання обов'язків члена правління не може бути підставою обмеження його трудових прав.
Організаційне та матеріально-технічне забезпечення роботи правління Пенсійного фонду покладається на Пенсійний фонд.
У разі виконання членом правління Пенсійного фонду спеціальних доручень правління, пов'язаних з виконанням функцій члена правління, або в разі участі у виїзних засіданнях правління, Пенсійний фонд відшкодовує члену правління в межах, визначених правлінням витрати, пов'язані з виконанням доручення, зокрема, витрати на відрядження.



430
Стаття 57. Наглядова Рада Пенсійного фонду

288. Н. д. Гошовська В.А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 57 викласти у такій редакції:
"Стаття 57. Голова правління
Пенсійного фонду та його заступники".
289. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 57 вилучити.
290. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 57 виключити.



431
1. Наглядова рада Пенсійного фонду створюється з метою здійснення контролю за виконанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, статутних завдань та цільового використання коштів Пенсійного фонду.
Наглядова рада провадить свою діяльність на підставі цього Закону і статуту Пенсійного фонду.
291 . Н. Д Гошовська В.А. (Округ № 178), н. Д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 57 "1. Голова правління Пенсійного фонду та його заступники призначаються на посаду та звільняються з неї Президентом України у встановленому порядку.
Термін повноважень голови правління Пенсійного фонду та його заступників дорівнює терміну повноважень Президента України.
Повноваження голови правління Пенсійного фонду та його заступників можуть бути достроково припинені у випадках:
подання Президенту України заяви про звільнення або про відставку у випадках передбачених законодавством;
систематичного невиконання або грубого порушення своїх службових обов'язків;
набрання обвинувачувального вироку суду;
неможливості виконання своїх обов'язків за станом здоров'я;
смерті."


432
Наглядова рада Пенсійного фонду складається з рівної кількості представників застрахованих осіб, роботодавців та держави - по п'ять членів з кожної сторони, які обираються відповідними сторонами згідно із законодавством . Наглядову раду очолюють голова і два його заступники, які є представниками трьох сторін: застрахованих осіб, роботодавців та держави .
Члени наглядової ради, які представляють державу, призначаються та звільняються за поданням центральних органів виконавчої влади, що здійснюють державний нагляд за Пенсійним фондом, Кабінетом Міністрів України, представники застрахованих осіб і роботодавців обираються (делегуються) самостійно.
Обрання кандидатур членів наглядової ради здійснюється не пізніше ніж за три місяці до дня закінчення повноважень відповідних членів наглядової ради, а обрання кандидатур членів першого складу наглядової ради - не пізніше ніж протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону.











































































































Кандидатури членів наглядової ради подаються центральному органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики.

292. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
Частину першу пункту 2 статті 57 викласти у наступній редакції: "2. Наглядова рада Пенсійного фонду складається з рівної кількості представників застрахованих осіб, роботодавців та держави - по п'ять членів з кожної сторони, які обираються відповідними сторонами згідно із законодавством. Головою наглядової ради є представник застрахованих осіб. Заступниками голови наглядової ради є представники роботодавців та держави. Один і той же представник застрахованих осіб не може бути головою наглядової ради більше двох років."
293. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 57 "2. Голова правління Пенсійного фонду:
несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на Пенсійний фонд перед Президентом України;
звітує перед Президентом України та правлінням Пенсійного фонду про роботу Пенсійного фонду;
скликає, організовує та забезпечує проведення засідань правління Пенсійного фонду;
організовує та забезпечує виконання рішень правління Пенсійного фонду;
координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду, державних підприємств, що належать до сфери управління Пенсійного фонду;
розпоряджається в межах своєї компетенції коштами Пенсійного фонду;
підписує документи від імені Пенсійного фонду;
представляє Пенсійний фонд в органах державної влади, об'єднаннях громадян, іноземних та міжнародних організаціях;
здійснює розподіл обов'язків між заступниками голови правління Пенсійного фонду, визначає ступінь їх відповідальності, а також ступінь відповідальності керівників структурних підрозділів центрального апарату Пенсійного фонду;
в межах своєї компетенції видає накази;
затверджує відповідно до бюджету Пенсійного фонду штатні розписи та кошториси витрат на утримання управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
призначає на посаду та звільняє з посади працівників центрального апарату Пенсійного фонду, заступників керівників управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
виконує інші обов'язки, покладені на нього цим Законом та правлінням
Пенсійного фонду."
294. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 57 "2. Голова правління Пенсійного фонду:
несе персональну відповідальність за виконання завдань, покладених на Пенсійний фонд перед Президентом України та Кабінетом Міністрів України;
звітує перед Президентом України, Кабінетом Міністрів України та правлінням Пенсійного фонду про роботу Пенсійного фонду;
скликає, організовує та забезпечує проведення засідань правління Пенсійного фонду;
організовує та забезпечує виконання рішень правління Пенсійного фонду;
координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду, державних підприємств та установ, що належать до сфери управління Пенсійного фонду;
розпоряджається в межах своєї компетенції коштами Пенсійного фонду;
підписує документи від імені Пенсійного фонду;
представляє Пенсійний фонд в органах державної влади, об'єднаннях громадян, іноземних та міжнародних організаціях;
здійснює розподіл обов'язків між заступниками голови правління Пенсійного фонду, визначає ступінь їх відповідальності, а також обов'язки та ступінь відповідальності керівників структурних підрозділів центрального апарату Пенсійного фонду;
в межах своєї компетенції видає накази;
затверджує відповідно до бюджету Пенсійного фонду штатні розписи та кошториси витрат на утримання управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
призначає на посаду та звільняє з посади працівників центрального апарату Пенсійного фонду, заступників керівників управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі;
виконує інші обов'язки, покладені на нього цим Законом та правлінням Пенсійного фонду."
295. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
Частину четверту пункту 2 статті 57 викласти у наступній редакції: "Кандидатури членів наглядової ради подаються Кабінетові Міністрів України".




433
3. Члени наглядової ради Пенсійного фонду здійснюють повноваження членів наглядової ради на громадських засадах і обираються строком на шість років, крім членів першого складу наглядової ради.
Для членів першого складу наглядової ради, що призначаються після набрання чинності цим Законом, встановлюються такі терміни повноважень: один член наглядової ради, призначений від кожної сторони, перебуває у складі наглядової ради два роки, другий - три роки, третій - чотири роки, четвертий - п'ять років, п'ятий - шість років. Член наглядової ради не може бути обраний до складу ради на два і більше строків підряд.
У разі коли член наглядової ради перестає бути представником сторони, яка його делегувала, така сторона повинна замінити його на іншого представника.
Член наглядової ради може скласти з себе повноваження за власним бажанням.












296. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 57, частина 3, абзац 3. Слово "законодавства" замінити словом "закону".

297. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 57 "3. За дорученням голови правління Пенсійного фонду виконання його обов'язків може бути тимчасово покладено на одного з заступників голови правління Пенсійного фонду під час тимчасової відсутності голови правління , у разі неможливості виконання головою правління покладених на нього обов'язків у зв'язку з хворобою та з інших причин.
Виконання обов'язків голови правління Пенсійного фонду може бути тимчасово покладене Президентом України на одного з заступників голови правління в разі припинення виконання своїх обов'язків головою правління Пенсійного фонду."



434
Стаття 58. Голова наглядової ради Пенсійного фонду та його заступники
298. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 58 викласти у такій редакції:
"Стаття 58. Нормативно-правові акти Пенсійного фонду".
299. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 58 вилучити.
300. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 58 виключити.



435
1. Голова наглядової ради Пенсійного фонду та два його заступники обираються з членів наглядової ради строком на два роки почергово від представників кожної сторони. При цьому голова наглядової ради та два його заступники мають бути представниками трьох різних представницьких сторін.
Головою наглядової ради та головою правління Пенсійного фонду не можуть бути одночасно представники, делеговані однією й тією ж представницькою стороною.
Голова наглядової ради систематично, не рідше одного разу на квартал, отримує від виконавчої дирекції документально підтверджену інформацію про діяльність Пенсійного фонду та доводить її до членів наглядової ради.
Голова наглядової ради розподіляє обов'язки між своїми заступниками. Заступники голови наглядової ради виконують обов'язки голови наглядової ради під час його тимчасової відсутності, а також у разі неможливості виконання ним обов'язків у зв'язку з хворобою, перебуванням за кордоном, усунення його з посади та в інших передбачених законодавством випадках.

301. Н. д. Кириленко В.А. (Реєстр. картка № 321)
Частину першу пункту 1 статті 58 - вилучити.
302. Н. д. Гошовська В.А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 58 "1. Пенсійний фонд в межах повноважень, визначених цим Законом має право видавати постанови, накази, інструкції, порядки, положення та роз'яснення.
В разі потреби Пенсійний фонд має право видавати нормативно-правові акти спільно з іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та відповідними фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування."



436
2. У разі коли члени наглядової ради мають зауваження чи запитання щодо наданих виконавчою дирекцією документів, які стосуються інтересів застрахованих осіб, голова наглядової ради зобов'язаний скликати робочу зустріч представників кожної із сторін з виконавчою дирекцією для обговорення поставлених питань. Виконавча дирекція зобов'язана забезпечити проведення такої зустрічі для надання необхідних пояснень, підтверджених належними документами та розрахунками.
303. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 58 "2. Нормативно-правові акти Пенсійного фонду підлягають державній реєстрації в порядку, встановленому законодавством."





437
3. За рішенням голови наглядової ради проводяться засідання наглядової ради, які визначають необхідність проведення перевірки діяльності Пенсійного фонду уповноваженими членами наглядової ради або незалежним аудитором (аудиторською фірмою).

304. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) , н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 58 "3. Нормативно-правові акти Пенсійного фонду, прийняті в межах його компетенції є обов'язковими для виконання центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, страхувальниками та застрахованими особами, іншими підприємствами, установами, організаціями, об'єднаннями громадян та фізичними особами."


438
Стаття 59. Засідання наглядової ради Пенсійного фонду

305. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 59 викласти у такій редакції:
"Стаття 59. Кошти Пенсійного фонду".
306. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 59 викласти у такій редакції: "Стаття 59. Актуарні розрахунки".
307. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 59 вилучити.
308. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 59 виключити.


439
1. Засідання наглядової ради Пенсійного фонду проводяться не рідше одного разу на квартал за ініціативою голови наглядової ради. Позачергові засідання скликаються головою наглядової ради або його заступником на вимогу однієї третини членів наглядової ради.
309. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 59: "1. З метою оцінки стану загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, прогнозування змін цього стану у перспективі, планування надходжень та видатків коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування Пенсйний фонд забезпечує проведення щорічних актуарних розрахунків фінансового стану загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на наступні 1,5,10, 45 і 75 років."
310. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 59. "1. Кошти Пенсійного фонду формуються за рахунок:
1) сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, які відповідно до цього Закону сплачуються до солідарної пенсійної системи;
2) коштів Державного бюджету України та бюджетів інших рівнів - у випадках, передбачених законодавством;
3) коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - у випадках, передбачених цим Законом;
4) сум пені, нарахованої відповідно до цього Закону на суми своєчасно не сплачених страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, сум фінансових санкцій та адміністративних стягнень, застосованих органами Пенсійного фонду згідно з цим Законом за порушення законодавства про обов'язкове державне пенсійне страхування;
5) інвестиційного доходу, отриманого від інвестування в порядку, визначеному цим Законом резервних коштів Пенсійного фонду;
6) банківських кредитів;
7) благодійних та добровільних внесків підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та фізичних осіб;
8) інших надходжень не заборонених законодавством.
Суми страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, які сплачуються відповідно до цього Закону до накопичувальної пенсійної системи, надходять до Пенсійного фонду і зараховуються до накопичувального фонду, а також інші кошти накопичувального фонду, визначені цим Законом, не включаються до бюджету Пенсійного фонду і використовуються відповідно до вимог цього Закону.".


440
2. Засідання наглядової ради є правоможними, якщо на них присутні не менше двох третин складу наглядової ради, у тому числі не менше половини кількості представників застрахованих осіб, роботодавців та держави. У разі відсутності кворуму повторне засідання проводиться через сім календарних днів, про що інформуються всі сторони.
311. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Стаття 59 "2. Актуарні розрахунки складаються відповідно до сучасних міжнародних стандартів за такими критеріями:
стан та прогноз демографічної ситуації (рівень народжуваності та смертності) в країні;
стан та прогноз структури населення за віковими та іншими групами, а також міграції населення;
стан та прогноз зайнятості населення, рівня безробіття;
стан та динаміка змін рівня доходів населення;
аналіз та прогноз економічної ситуації в країні (рівень економічного зростання, інфляції тощо);
аналіз та прогноз надходжень та видатків Пенсійного фонду;
інші фактори, що впливають на фінансовий стан системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування."




441
3. Рішення наглядової ради приймаються більшістю голосів загальної кількості присутніх на засіданні членів наглядової ради. У разі рівного розподілу голосів голос головуючого на засіданні є вирішальним. Один член наглядової ради має один голос, крім випадків, передбачених цією частиною статті.
Вирішальний голос члена наглядової ради за його відсутності з поважних причин (хвороба, тривале відрядження, відпустка тощо) може передаватись членом наглядової ради письмовою довіреністю іншому членові наглядової ради від тієї ж представницької сторони. При цьому кожний присутній на засіданні член наглядової ради може додатково голосувати тільки за одного відсутнього члена наглядової ради.
Довіреність передається голові (заступнику голови) наглядової ради на початку засідання наглядової ради.
312. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Стаття 59 "3. Актуарні розрахунки здійснюються на підставі показників соціально-економічного розвитку країни, статистичних даних, даних про виконання Державного бюджету України, бюджету Пенсійного фонду, результатів наукових досліджень та інших даних, необхідних для проведення актуарних розрахунків."


442
4. У засіданні наглядової ради з правом дорадчого голосу беруть участь голова правління, директор виконавчої дирекції або їх заступники.

313. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 59 "4. Актуарні розрахунки складаються у вигляді щорічного звіту, що підписується актуаріями-виконавцями та в якому, крім розрахунків, відображаються всі дані, методи і припущення, які використовувалися під час здійснення підрахунків, а також містяться висновки щодо фінансового стану системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, достатності коштів Пенсійного фонду для фінансування пенсійних виплат, а також рекомендації щодо заходів, необхідних для забезпечення фінансової стабільності зазначеної системи.
В разі, якщо за результатами актуарних розрахунків коштів Пенсійного фонду (включаючи прогнозовані поточні надходження та резервні кошти) виявляється недостатньо для забезпечення фінансування витрат Пенсійного фонду у відповідний період, Пенсійний фонд має поінформувати про це Кабінет Міністрів України та внести йому пропозиції щодо збалансування бюджету Пенсійного фонду."



443
5. Обов'язковим є засідання наглядової ради, яке скликається для погодження проекту річного бюджету Пенсійного фонду та схвалення звіту про його виконання, що вносяться виконавчою дирекцією перед їх поданням на розгляд правління.
314. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Стаття 59 "5. Для здійснення актуарних розрахунків у центральному апараті Пенсійного фонду утворюється спеціальний окремий підрозділ, працівниками якого (актуаріями) можуть бути особи, які відповідають вимогам, передбаченим у положенні про зазначений підрозділ.
В разі необхідності Пенсійний фонд може залучати на договірній основі для проведення актуарних розрахунків фахівців та експертів відповідного профілю."


444
6. Ведення протоколу засідання наглядової ради та ведення документації здійснюється виконавчою дирекцією. У протоколі відображаються пропозиції з питань, які розглядалися, зміст зауважень до них, результати голосування. Протокол підписується особою, яка його склала, і головою наглядової ради або іншою особою, яка веде засідання.
Збереження документації наглядової ради здійснює виконавча дирекція. Документи зберігаються протягом 15 років у відомчому архіві Пенсійного фонду з подальшою передачею на державне архівне зберігання.



445
Стаття 60. Повноваження наглядової ради Пенсійного фонду
315. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 60 викласти у такій редакції:
"Стаття 60. Бюджет Пенсійного фонду".
316. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 60 вилучити.
317. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 60 виключити.


446
1. До виключних повноважень наглядової ради Пенсійного фонду належить:
погодження річного бюджету Пенсійного фонду і схвалення звіту про його виконання;
порушення перед правлінням Пенсійного фонду питання про звільнення директора виконавчої дирекції та його заступників, керівників управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі у разі неналежного виконання покладених на них обов'язків та в інших випадках, передбачених законодавством;
здійснення контролю за діяльністю Пенсійного фонду щодо ведення накопичувальних пенсійних рахунків та цільовим використанням ним коштів;
визначення шляхом проведення тендера незалежного аудитора (аудиторської фірми) для проведення аудиторської перевірки Пенсійного фонду та його управлінь;
утворення робочих груп із членів наглядової ради для систематичного здійснення контролю за діяльністю Пенсійного фонду, дотриманням законодавства та цільовим використанням коштів.

318. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 60 " 1. Бюджет Пенсійного фонду (план утворення і використання коштів Пенсійного фонду) щорічно затверджується Верховною Радою України одночасно з затвердженням Державного бюджету України на відповідний рік, але не пізніше 1 грудня року, що передує року, на який складено бюджет.
Проект бюджету Пенсійного фонду подається на затвердження Верховної Ради України не пізніше 1 вересня року, що передує року, на який складено бюджет.
Проект бюджету Пенсійного фонду схвалюється правлінням Пенсійного фонду і подається на розгляд Кабінету Міністрів України не пізніше 1 серпня року, що передує року, на який складено бюджет.
Проект бюджету Пенсійного фонду складається за допомогою актуарних розрахунків, які здійснюються відповідно до вимог цього Закону.
Порядок розроблення, виконання бюджету Пенсійного фонду та складання звіту про його виконання встановлюється правлінням Пенсійного фонду."



447
2. Наглядова рада Пенсійного фонду заслуховує звіти членів правління та виконавчої дирекції.



448
3. Наглядова рада Пенсійного фонду в разі потреби вимагає скликання позачергового засідання правління Пенсійного фонду.



449
4. Усі органи Пенсійного фонду зобов'язані надавати наглядовій раді необхідну інформацію, підтверджену належними документами, та відповідні роз'яснення.



450
5. Спеціально уповноважені члени наглядової ради беруть участь у засіданнях правління Пенсійного фонду з правом дорадчого голосу.



451
Стаття 61. Вимоги до осіб, які можуть бути членами правління Пенсійного фонду та наглядової ради

319. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 61 викласти у такій редакції:
"Стаття 61.Резервні кошти Пенсійного фонду" .
320. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 61 вилучити.
321. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 61 виключити.


452
1. Делегованою до правління Пенсійного фонду та наглядової ради може бути застрахована особа, яка має право голосу відповідно до Конституції України.

322. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 61: "1. З метою забезпечення фінансової стабільності Пенсійного фонду, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду, передбачуваного у зв'язку з прогнозованою зміною демографічної ситуації в Україні у Пенсійному фонді в порядку, визначеному цим Законом, утворюється резерв коштів у сумі, не менше півторамісячної потреби у коштах на виплату пенсій."


453
2. Особи, які делегуються до правління Пенсійного фонду та наглядової ради, можуть обиратися лише з числа дієздатних застрахованих осіб. Одна особа не може бути одночасно обрана як член правління та як член наглядової ради.
323. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 61: "2. Обов'язковий розмір резервних коштів Пенсійного фонду на відповідний рік затверджується у складі бюджету Пенсійного фонду на цей рік з урахуванням результатів актуарних розрахунків надходжень та видатків бюджету Пенсійного фонду на відповідний рік.".



454
3. Головою правління Пенсійного фонду та його заступниками можуть бути лише особи, які мають повну вищу освіту, працювали не менше п'яти років у соціальній сфері, сфері фінансів або економіки та задовольняють інші кваліфікаційні вимоги, встановлені статутом Пенсійного фонду.
324. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 61 " 3. Резервні кошти Пенсійного фонду формуються за рахунок сум страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених відповідно до цього Закону до солідарної пенсійної системи, та інших, передбачених цим Законом надходжень до бюджету Пенсійного фонду, які за попередніми розрахунками Пенсійного фонду протягом одного місяця з дня їх надходження не будуть використані для фінансування витрат на виплату пенсій та інших витрат, передбачених бюджетом Пенсійного фонду.
Резервні кошти Пенсійного фонду формуються за умови відсутності заборгованості з виплати пенсій та забезпечення повного і своєчасного забезпечення Пенсійним фондом поточних витрат на виплату пенсій.".



455
4. Члени правління Пенсійного фонду і наглядової ради не мають права бути найманими працівниками Пенсійного фонду.
325.Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 61: " 4. Резервні кошти Пенсійного фонду зберігаються на окремому рахунку Пенсійного фонду у банківській установі-зберігачу, окремо від інших коштів Пенсійного фонду та коштів Накопичувального фонду і поповнюються шляхом зарахування в порядку, визначеному Пенсійним фондом, на зазначений рахунок сум, зазначених у частині третій цієї статті в міру надходження цих сум."


456
5. Голова наглядової ради та його заступники повинні мати досвід управління фінансовими, контрольними, ревізійними органами або роботи керівниками структурних одиниць в зазначених органах не менше трьох років.
326. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
У пункті 5 статті 61 слова " трьох років" замінити на "семи років". Пункт 5 статті 61 викласти у наступній редакції: "5. Голова наглядової ради та його заступники повинні мати досвід управління фінансовими, контрольними, ревізійними органами або роботи керівниками структурних одиниць в зазначених органах не менше семи років.".
327. Н. д. Гошовська В. А. (Округ №178) Стаття 61: "5. Резервні кошти Пенсійного фонду використовуються для забезпечення фінансування витрат на виплату пенсій та інших витрат, передбачених бюджетом Пенсійного фонду в разі нестачі на ці цілі поточних надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду."


457
6. Членом наглядової ради та правління Пенсійного фонду може бути особа, яка має повну вищу освіту, досвід роботи в соціальній сфері, сфері фінансів або економіки та задовольняє інші кваліфікаційні вимоги, встановлені статутом Пенсійного фонду.

328. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 61: "6. Резервні кошти Пенсійного фонду з метою їх збереження та розширеного відтворення можуть інвестуватися в порядку, передбаченому цим Законом для інвестування коштів накопичувального фонду."


458
7. Членом правління Пенсійного фонду і наглядової ради не може бути особа, яка була засуджена за умисні злочини, а також щодо якої було постановлено вирок про позбавлення права займати певні посади або займатися певною діяльністю.
329. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 61: "7. Пенсійний фонд та його органи, банківська установа-зберігач, компанії з управління активами, що здійснюють інвестування резервних коштів Пенсійного фонду, ведуть облік резервних коштів та складають і подають звітність за резервними коштами в порядку, встановленому Пенсійним фондом."



459
Стаття 62. Вимоги до посадових осіб виконавчої дирекції Пенсійного фонду
330. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 62 викласти у такій редакції:
"Стаття 62. Актуарні розрахунки".
331. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
Статтю 62 вилучити.
332. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Статтю 62 виключити.


460
1. Директором виконавчої дирекції може бути призначена особа, яка має повну вищу освіту та не менш як п'ятирічний досвід роботи на керівних посадах у сфері пенсійного забезпечення, фінансів, економіки.

333. Н. д. Кириленко В. А. (Реєстр. картка № 321)
У пункті 1 статті 62 слово: "п'ятирічний" замінити на "семирічний" та пункт 1 статті 62 викласти у наступній редакції : "1. Директором виконавчої дирекції може бути призначена особа, яка має повну вищу освіту та не менш як семирічний досвід роботи на керівних посадах у сфері пенсійного забезпечення, фінансів, економіки".
334. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 62 "1. З метою оцінки стану обов'язкового державного пенсійного страхування, прогнозування змін цього стану у перспективі, планування надходжень та видатків коштів обов'язкового державного пенсійного страхування Пенсійний фонд забезпечує проведення щорічних актуарних розрахунків фінансового стану загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на наступні 1,5,10, 45 і 75 років."




461
2. Посадовою особою виконавчої дирекції може бути особа, яка має повну вищу економічну, математичну або юридичну освіту та досвід роботи у соціальній сфері або сфері фінансів чи економіки не менше двох років.

335. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 62 "2. Актуарні розрахунки складаються відповідно до сучасних міжнародних стандартів за такими критеріями:
стан та прогноз демографічної ситуації (рівень народжуваності та смертності) в країні;
стан та прогноз структури населення за віковими та іншими групами, а також міграції населення;
стан та прогноз зайнятості населення, рівня безробіття;
стан та динаміка змін рівня доходів населення;
аналіз та прогноз економічної ситуації в країні (рівень економічного зростання, інфляції тощо);
аналіз та прогноз надходжень та видатків Пенсійного фонду;
інші фактори, що впливають на фінансовий стан системи обов'язкового державного пенсійного страхування."


462
3. Посадовою особою виконавчої дирекції не може бути особа, яка була засуджена за умисний злочин.

336. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) Стаття 62 "3. Актуарні розрахунки здійснюються на підставі показників соціально-економічного розвитку країни, статистичних даних, даних про виконання Державного бюджету України, бюджету Пенсійного фонду, результатів наукових досліджень та інших даних, необхідних для проведення актуарних розрахунків."



463

337. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 62 "4. Актуарні розрахунки складаються у вигляді щорічного звіту, що підписується актуаріями-виконавцями та в якому, крім розрахунків, відображаються всі дані, методи і припущення, які використовувалися під час здійснення підрахунків, а також містяться висновки щодо фінансового стану системи обов'язкового державного пенсійного страхування, достатності коштів Пенсійного фонду для фінансування пенсійних виплат, а також рекомендації щодо заходів, необхідних для забезпечення фінансової стабільності зазначеної системи.
В разі, якщо за результатами актуарних розрахунків коштів Пенсійного фонду (включаючи прогнозовані поточні надходження та резервні кошти) виявляється недостатньо для забезпечення фінансування витрат Пенсійного фонду у відповідний період, Пенсійний фонд має поінформувати про це Кабінет Міністрів України та внести йому пропозиції щодо збалансування бюджету Пенсійного фонду."


464

338. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 62 "5. Для здійснення актуарних розрахунків у центральному апараті Пенсійного фонду утворюється спеціальний окремий підрозділ, працівниками якого (актуаріями) можуть бути особи, які відповідають вимогам, передбаченим у положенні про зазначений підрозділ.
В разі необхідності Пенсійний фонд може залучати на договірній основі для проведення актуарних розрахунків фахівців та експертів відповідного профілю."


465
Стаття 63. Права та обов'язки Пенсійного фонду




466
1. Пенсійний фонд зобов'язаний:



467
1) до 1 квітня наступного за звітним періодом року складати річний звіт про виконання бюджету Пенсійного фонду, подавати його Кабінету Міністрів України та публікувати в засобах масової інформації;
339. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 1, пункт 1:
Наприкінці доповнити текстом "зокрема у періодичних офіційних друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України".


468
2) здійснювати функції щодо призначення, забезпечення фінансування та виплати пенсій, довічних пенсій та надання соціальних послуг застрахованим особам;



469
3) здійснювати адміністративне управління Накопичувальним фондом;



470
4) здійснювати матеріально-технічне забезпечення роботи Ради Накопичувального фонду;



471
5) здійснювати в межах своєї компетенції контроль за дотриманням страхувальниками-роботодавцями та застрахованими особами вимог цього Закону;



472
6) здійснювати підготовку та публікацію щорічних актуарних розрахунків фінансового стану системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;



473
7) своєчасно вносити до відповідних персональних облікових карток загальнообов'язкового державного пенсійного страхування відомості про застрахованих осіб і страхувальників;



474
8) здійснювати контроль за достовірністю поданих страхувальниками і застрахованими особами відомостей, визначених цим Законом;



475
9) надавати фізичним особам відомості про них, які містяться в системі персоніфікованого обліку страхових внесків, а у разі зміни таких відомостей, несвоєчасного надходження страхових внесків (збору), перегляду розміру виплачуваної пенсії, її індексації, зміни умов надання соціальних послуг чи перегляду питання про можливість їх надання - інформувати таких осіб письмово у встановлені законодавством строки;
340. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 1 пункт 9 :
Слово "законодавством" замінити словом "законом".



476
10) інформувати письмово застрахованих осіб про призначення (відмову) і розмір пенсії, порядок її виплати, види і умови надання соціальних послуг, порядок виплати довічної пенсії або одноразових виплат за рахунок пенсійних активів, облікованих на її накопичувальному пенсійному рахунку, та порядок оскарження рішень щодо відмови у призначенні пенсій, наданні соціальних послуг, довічних пенсій або одноразових виплат;



477
11) попереджати пенсіонера у письмовій формі за місяць до закінчення строку, на який призначена пенсія, про час та підстави припинення її виплати;



478
12) подавати письмово не рідше одного разу на рік відповідно до вимог цього Закону звіти щодо стану пенсійних активів Накопичувального фонду та надавати застрахованим особам інформацію про пенсійні активи, що обліковуються на їх накопичувальних пенсійних рахунках;



479
13) давати безкоштовно застрахованим особам і страхувальникам в усній і письмовій формі, а також через засоби масової інформації консультації з питань застосування законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, роз'яснювати їх права, обов'язки і відповідальність, порядок сплати страхових внесків, заповнення звітності та інші питання відповідно до цього Закону;



480
14) подавати органам державного нагляду встановлену цим Законом звітність та інформацію;
341. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Пункт 14 частини першої статті 63 виключити.


481
15) подавати Кабінету Міністрів України актуарні розрахунки із запропонованими на наступний рік розмірами страхових внесків, у тому числі частини внесків, що спрямовуються до Накопичувального фонду, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;



482
16) брати участь у засіданнях органів медико-соціальної експертизи;



483
17) на вимогу органів виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики надавати необхідні матеріали для здійснення контролю за правильністю призначення та виплати пенсій;
342. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Пункт 17 частини першої статті 63 виключити.


484
18) перевіряти використання коштів Пенсійного фонду в організаціях, що здійснюють виплату та доставку пенсій;



485
19) вести у системі персоніфікованого обліку загальний реєстр платників страхових внесків та у складі цього реєстру реєстр платників страхових внесків до першого та другого рівнів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.



486
2. Пенсійний фонд виконує функції адміністративного управління Накопичувальним фондом і зобов'язаний:



487
1) укладати за рішенням Ради Накопичувального фонду договори з радником з інвестиційних питань, компаніями з управління активами, банківською установою-зберігачем, аудиторами Пенсійного фонду і Накопичувального фонду та організацією, яка здійснює доставку пенсій;



488
2) надавати на прохання застрахованих осіб інформацію, отриману від страхових організацій, щодо показників, що застосовуються для розрахування довічної пенсії;



489
3) відкривати рахунки Накопичувального фонду в обраній відповідно до цього Закону банківській установі-зберігачі та укладати з нею відповідні договори;



490
4) вести в установленому порядку облік накопичувальних пенсійних рахунків, на яких відображається інформація, передбачена цим Законом;
343. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 2, пункт 4 : Після тексту "вести в установленому" доповнити словом "законодавством" .



491
5) здійснювати підрахування загальної суми накопичень застрахованих осіб на кожному персоніфікованому накопичувальному пенсійному рахунку в порядку, встановленому цим Законом;



492
6) здійснювати підготовку письмових повідомлень щодо загальної суми накопичень, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи, та надавати їх застрахованій особі;



493
7) давати за дорученням застрахованої особи розпорядження банківській установі-зберігачу щодо перерахування пенсійних активів застрахованої особи, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку в Накопичувальному фонді, до страхової організації, обраної застрахованою особою, для оплати договору страхування довічної пенсії цій особі відповідно до статті 50 цього Закону або перерахування пенсійних активів застрахованій особі у вигляді одноразової виплати, а у випадках, передбачених цим Законом, - членам її сім'ї та інформувати про це компанії з управління активами;



494
8) давати розпорядження банківській установі-зберігачу щодо оплати передбачених цим Законом адміністративних видатків Пенсійного фонду, пов'язаних з адміністративним управлінням Накопичувальним фондом, винагороди раднику з інвестиційних питань, компаніям з управління активами Накопичувального фонду та банківської установи-зберігача.



495
3. Пенсійний фонд та його органи мають право:



496
1) отримувати безоплатно від державних органів, підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності відомості, пов'язані з обчисленням та сплатою страхових внесків, а також необхідні для виконання покладених на нього завдань згідно із законодавством;
344. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 1: Текст "державних органів" замінити текстом "органів державної влади", наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".



497
2) проводити перевірки на будь-яких підприємствах, в установах і організаціях та у громадян - суб'єктів підприємницької діяльності бухгалтерських книг, звітів, планів, кошторисів, декларацій та інших документів, пов'язаних з обчисленням та сплатою страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (у тому числі письмові) з питань, що виникають під час таких перевірок;
345. Н. д. Беспалий Б. Я. ((Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 2: На початку доповнити текстом "не частіше одного разу на календарний рік", виключити слова "планів" та "декларацій".



498
3) вимагати від керівників та інших посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також фізичних осіб усунення виявлених порушень законодавства про порядок обчислення та сплати страхових внесків, здійснення фінансових операцій з коштами Пенсійного фонду та порядку їх використання;



499
4) припиняти операції підприємств, установ, організацій і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності з розрахунковими та іншими рахунками у банках та у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, в органах Державного казначейства, якщо вони не зареєструвались у Пенсійному фонді як платники внесків у строки, встановлені цим Законом, не подали в установлені строки або подали не за встановленою формою звіти про сплату страхових внесків;
346. Н. д. Беспалий Б. Я. ((Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 4: Після тексту "не подали в установлені" доповнити словом "законом", після тексту "за встановленої" доповнити словом "законодавством".



500
5) отримувати від підприємств, установ, організацій і громадян - суб'єктів підприємницької діяльності копії документів, що свідчать про приховування (заниження) розміру заробітку (доходу) та інших виплат, з яких обчислюються страхові внески, або про порушення порядку використання коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду;



501
6) порушувати справу про банкрутство підприємства, установи, організації або вносити пропозицію щодо скасування державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності у разі систематичної несплати ними страхових внесків відповідно до законодавства;
347. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 6: Наприкінці слово "законодавства" замінити словом "закону".



502
7) застосовувати санкції, передбачені цим Законом;



503
8) забезпечувати проведення тендера для вибору організації, що здійснюватиме доставку пенсій;



504
9) отримувати безоплатно від страхових організацій інформацію про показники, що застосовуються для розрахунку довічних пенсій;



505
10) порушувати в установленому порядку питання про притягнення винних осіб до відповідальності за порушення законодавства у сфері пенсійного забезпечення, вимагати від відповідних юридичних осіб інформацію про вжиті заходи;
348. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 10 : Після тексту "в установленому" доповнити словом "законом".



506
11) у разі виявлення порушень порядку сплати страхових внесків, використання коштів Пенсійного фонду звертатися в установленому порядку до органів прокуратури, внутрішніх справ, служби безпеки та податкової міліції;
349. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 12: Після тексту "в установленому" доповнити словом "законом".



507
12) укладати договори про добровільну участь у загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні з особами, визначеними цим Законом;



508
13) стягувати з платників страхових внесків несвоєчасно сплачені (не сплачені) суми страхових внесків;



509
14) здійснювати інші функції, передбачені законодавством.
350. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 63, частина 3, пункт 11: Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".



510
4. Пенсійний фонд має право виключати з реєстру платників страхових внесків у порядку, визначеному Пенсійним фондом у разі:
ліквідації підприємства, установи, організації або фонду соціального страхування, які відповідно до цього Закону є платниками страхових внесків;
смерті фізичної особи, яка є платником страхових внесків відповідно до цього Закону;
втрати платником страхових внесків статусу, згідно з яким він зобов'язаний сплачувати страхові внески відповідно до цього Закону;
припинення дії договору про добровільну участь фізичної особи в загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванні, укладеного відповідно до вимог цього Закону.



511
Стаття 64. Актуарні розрахунки. Актуарії





512
1. Пенсійний фонд забезпечує проведення щорічних актуарних розрахунків фінансового стану загальнообов'язкового державного пенсійного страхування на наступні 1, 5, 10, 45 і 75 років.



513
2. Актуарні розрахунки здійснюються на підставі показників соціально-економічного розвитку країни, статистичних даних, даних про виконання бюджету Пенсійного фонду, результатів наукових досліджень та інших даних, необхідних для проведення таких розрахунків.




514
3. Результати актуарних розрахунків мають бути оформлені у вигляді щорічного звіту, що підписується актуаріями - виконавцями, та в якому, крім розрахунків, відображаються всі дані, методи і припущення, які використовувалися під час здійснення підрахунків, а також містяться висновки щодо фінансового стану загальнообов'язкового державного пенсійного страхування і рекомендації щодо заходів, необхідних для забезпечення фінансової стабільності пенсійної системи.



515
4. Актуаріями можуть бути особи, які відповідають вимогам, передбаченим у положенні про підрозділ з актуарних розрахунків, яке затверджується правлінням Пенсійного фонду. За необхідності проведення додаткових актуарних розрахунків Пенсійний фонд може залучати відповідних фахівців та експертів, оплата послуг яких затверджується правлінням Пенсійного фонду.



516




517
Розділ ІХ. КОШТИ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
Стаття 65. Бюджет Пенсійного фонду

351. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У розділі ІХ статті 65-71 замінити статтями 65-67 такого змісту :
"Стаття 65.Кошти Пенсійного фонду".
352. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 65 виключити.


518
1. Бюджет Пенсійного фонду - план утворення і використання цільового страхового фонду, що формується за рахунок загальнообов'язкових страхових внесків, які використовуються виключно з метою, визначеною статтею 67 цього Закону. Доходи бюджету Пенсійного фонду формуються відповідно до статті 66 цього Закону.

353. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 65. "1. Кошти Пенсійного фонду формуються за рахунок:
1) сум страхових внесків на загальнообо'язкове державне пенсійне страхування, які відповідно до цього Закону сплачуються до солідарної пенсійної системи;
2) коштів Державного бюджету України та бюджетів інших рівнів - у випадках, передбачених законодавством;
3) коштів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - у випадках, передбачених цим Законом;
4) сум пені, нарахованої відповідно до цього Закону на суми своєчасно не сплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум фінансових санкцій та адміністративних стягнень, застосованих органами Пенсійного фонду згідно з цим Законом за порушення законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
5) інвестиційного доходу, отриманого від інвестування в порядку, визначеному цим Законом резервних коштів Пенсійного фонду;
6) коштів Накопичувального фонду, сплачених за здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом;
7) банківських кредитів;
8) благодійних та добровільних внесків підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян та фізичних осіб;
9) інших надходжень, не заборонених законодавством.
Суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які сплачуються відповідно до цього Закону до загальнообов'язкового Накопичувального фонду, надходять до Пенсійного фонду і зараховуються до Накопичувального фонду, а також інші кошти Накопичувального фонду, визначені цим Законом, не включаються до бюджету Пенсійного фонду і використовуються відповідно до вимог цього Закону".



519
2. Бюджет Пенсійного фонду затверджується правлінням Пенсійного фонду не пізніше 15 серпня року, що передує року, на який складено бюджет.
354. Н. д. Шпиг Ф. І . (Округ № 210)
Пункт 2 статті 65 викласти в такій редакції: "Бюджет Пенсійного фонду затверджується Верховною Радою України не пізніше 1 грудня року, що передує року, на який складено бюджет".
355. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 65 "2. Кошти Пенсійного фонду використовуються на:
1) виплату застрахованим особам передбачених цим Законом пенсій з солідарної пенсійної системи;
2) виплату допомоги на поховання пенсіонерів, які одержують пенсійні виплати відповідно до цього Закону;
3) оплату послуг з доставки пенсій;
4) формування резервних коштів Пенсійного фонду;
5) внесення до статутного фонду банківської установи - зберігача, оплати послуг з розрахунково-касового обслуговування коштів Пенсійного фонду;
6) погашення одержаних Пенсійним фондом банківських кредитів та відсотків за їх використання;
7) утримання Пенсійного фонду та його органів, розвиток їх матеріально-технічної бази, заходи, пов'язані із заснуванням та забезпеченням діяльності державних підприємств, що належать до сфери управління Пенсійного фонду;
8) забезпечення функціонування системи персоніфікованого обліку;
9) здійснення заходів, пов'язаних з професійною підготовкою та підвищенням кваліфікації працівників Пенсійного фонду та його органів;
10) організацію інформаційно - роз'яснювальної роботи;
11) забезпечення виконання Пенсійним фондом інших функцій, передбачених цим Законом.
Порядок використання коштів Пенсійного фонду, в тому числі порядок їх розподілу між органами Пенсійного фонду, порядок фінансування витрат на виплату пенсій, оплату послуг по доставці пенсій, визначається Пенсійним фондом відповідно до вимог цього Закону.
Використання коштів Пенсійного фонду на цілі, передбачені частиною другою цієї статті здійснюється відповідно до бюджету Пенсійного фонду. "



520
3. Проект бюджету складається за допомогою актуарних розрахунків, які здійснюються відповідно до вимог цього Закону.
356. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 65 "3. Кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету України, інших бюджетів та фондів і використовуються виключно на цілі, передбачені цим Законом.".




521
4. Порядок розроблення, затвердження та виконання бюджету Пенсійного фонду встановлюється правлінням Пенсійного фонду.

357. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 65: "4. Пенсійний фонд та його органи здійснюють облік надходжень і витрат коштів Пенсійного фонду та складають звітність за цими коштами в порядку, визначеному Пенсійним фондом відповідно до законодавства.
Платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у строки, у порядку та за формою, визначеною Пенсійним фондом, зобов'язані подавати відповідним органам Пенсійного фонду звіт про нарахування та сплату страхових внесків.
Підприємства, установи та організації, яким перераховані кошти Пенсійного фонду для здійснення пенсійних виплат, а також банківська установа-зберігач ведуть окремий облік коштів Пенсійного фонду, складають та подають органам Пенсійного фонду звітність за цими коштами у порядку, визначеному Пенсійним фондом. "




522

358. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 65 " 5. Кошти Пенсійного фонду зараховуються на єдиний рахунок Пенсійного фонду і зберігаються на окремих банківських рахунках Пенсійного фонду та його органів у банківській установі-зберігачу, який здійснює розрахунково-касові операції із зазначеними коштами в порядку, визначеному Пенсійним фондом відповідно до законодавства."



523

359. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 65 "6. Не використані підприємствами, установами і організаціями кошти Пенсійного фонду, перераховані їм для здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом, підлягають поверненню Фонду протягом трьох днів після закінчення встановлених строків зазначених виплат.
7.Оплата робіт ( послуг), пов'язаних із забезпеченням виконання функцій, передбачених цим Законом здійснюється Пенсійним фондом та його органами за тарифами, встановленними для бюджетних організацій".



524
Стаття 66. Джерела формування коштів Пенсійного фонду

360. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 66 виключити.
361. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У розділі ІХ статті 65-71 замінити статтями 65-67 такого змісту :
"Стаття 66.Бюджет Пенсійного фонду".



525
Джерелами формування коштів Пенсійного фонду, за рахунок яких здійснюється виплата пенсій та надаються соціальні послуги, є:
362. Н. д. Дащутін Г. П. (Округ № 162) Стаття 66 "1. Бюджет Пенсійного фонду (план утворення і використання коштів Пенсійного фонду) щорічно затверджується Верховною Радою України одночасно з затвердженням Державного бюджету України на відповідний рік, але не пізніше 1 грудня року, що передує року, на який складено бюджет.
Проект бюджету Пенсійного фонду подається на затвердження Верховної Ради України не пізніше 1 вересня року, що передує року, на який складено бюджет.
Проект бюджету Пенсійного фонду схвалюється правлінням Пенсійного фонду і подається на розгляд Кабінету Міністрів України не пізніше 1 серпня року, що передує року, на який складено бюджет.
Проект бюджету Пенсійного фонду складається за допомогою актуарних розрахунків, які здійснюються відповідно до вимог цього Закону.
Порядок розроблення, виконання бюджету Пенсійного фонду та складання звіту про його виконання встановлюється правлінням Пенсійного фонду".



526
1) страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, крім частини внесків, що спрямовується до Накопичувального фонду;




527
2) інвестиційний дохід, який отримується від інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду;



528
3) кошти державного бюджету та цільових фондів, що перераховуються до Пенсійного фонду у випадках, передбачених законодавством;
363. . Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 66, частина 1, пункт 3: Текст "державного бюджету" замінити текстом "Державного бюджету України", а слово "законодавством" замінити словом "законом".



529
4) суми від фінансових санкцій, застосованих відповідно до цього Закону та інших актів законодавства до підприємств, установ, організацій та фізичних осіб за порушення встановленого порядку сплати страхових внесків та використання коштів Пенсійного фонду, а також суми адміністративних стягнень, накладених відповідно до законодавства на посадових осіб та громадян за ці порушення;
364. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 66,частина 1, пункт 4: Текст "актів законодавства" замінити словом ''законом", після тексту "за порушення встановленого" додати слово "законодавством", після тексту "накладених відповідно до" слово "законодавства" замінити словом "закону".



530
5) благодійні внески підприємств, установ, організацій та фізичних осіб;



531
6) добровільні внески;




532
7) інші надходження відповідно до законодавства.
365. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 66, частина 1, пункт 7: Наприкінці слово "законодавства" замінити словом "закону".



533
Стаття 67. Використання коштів Пенсійного фонду
366. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 67 виrлючити.
367. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Викласти статтю 67 у такій редакції: "Стаття 67. Резервні кошти Пенсійного фонду".



534
Кошти Пенсійного фонду використовуються на:
1) виплату застрахованим особам пенсій, передбачених цим Законом;
2) фінансування соціальних послуг, які надаються застрахованим особам відповідно до цього Закону;
3) адміністративні витрати, пов'язані з виконанням функцій, покладених на органи Пенсійного фонду, граничний розмір яких встановлюється Верховною Радою України при затвердженні розмірів страхових внесків ;
4) оплату послуг з доставки пенсій;
5) формування резерву Пенсійного фонду.









368. Н. д. Сергієнко О. І. (Округ № 101)
В статті 67 додати:
пункт шостий наступного змісту: "для надання (під гарантії Уряду чи за страховим полісом) крупним банкам на кредитні операції та позички під відсотки, які встановлюються на рівні не менше облікової ставки Національного банку України";
підпункт сьомий в такій редакції: "фінансування витрат на утримання органів Пенсійного фонду України та його апарату провадиться за рахунок зароблених Пенсійним фондом грошей, завдяки видачі кредитів і отримання відсотків, що були нараховані та одержані, виходячи з того, що Пенсійний фонд залишає у себе 40% від нарахованих відсотків, але у межах кошторису, затвердженого Кабінетом Міністрів України";
підпункт восьмий наступного змісту: "з зароблених на кредитних операціях коштів та з загального рахунку Пенсійний фонд виплачує пенсіонерам, що досягли 75 років пенсію на рівні, що встановлений цим Законом, пенсіонерам, що не працювали протягом життя, та інвалідам".
369. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Стаття 67:
"1. З метою забезпечення фінансової стабільності Пенсійного фонду, повного і своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій, покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду, передбачуваного у зв'язку з прогнозованою зміною демографічної ситуації в Україні у Пенсійному фонді в порядку, визначеному цим Законом, утворюється резерв коштів у сумі, не менше півторамісячної потреби у коштах на виплату пенсій.
2. Обов'язковий розмір резервних коштів Пенсійного фонду на відповідний рік затверджується у складі бюджету Пенсійного фонду на цей рік з урахуванням результатів актуарних розрахунків надходжень та видатків бюджету Пенсійного фонду на відповідний рік.
3. Резервні кошти Пенсійного фонду формуються за рахунок сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сплачених відповідно до цього Закону до солідарної пенсійної системи, та інших, передбачених цим Законом надходжень до бюджету Пенсійного фонду, які за попередніми розрахунками Пенсійного фонду протягом одного місяця з дня їх надходження не будуть використані для фінансування витрат на виплату пенсій та інших витрат, передбачених бюджетом Пенсійного фонду.
Резервні кошти Пенсійного фонду формуються за умови відсутності заборгованості з виплати пенсій та забезпечення повного і своєчасного забезпечення Пенсійним фондом поточних витрат на виплату пенсій.
4. Резервні кошти Пенсійного фонду зберігаються на окремому рахунку Пенсійного фонду у банківській установі-зберігачу, окремо від інших коштів Пенсійного фонду та коштів Накопичувального фонду і поповнюються шляхом зарахування в порядку, визначеному Пенсійним фондом, на зазначений рахунок сум, зазначених у частині третій цієї статті в міру надходження цих сум.
5. Резервні кошти Пенсійного фонду використовуються для забезпечення фінансування витрат на виплату пенсій та інших витрат, передбачених бюджетом Пенсійного фонду в разі нестачі на ці цілі поточних надходжень коштів до бюджету Пенсійного фонду.
6. Резервні кошти Пенсійного фонду з метою їх збереження та розширеного відтворення можуть інвестуватися в порядку, передбаченому цим Законом для інвестування коштів накопичувального фонду".




535
Стаття 68. Резервні кошти Пенсійного фонду

370. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) , н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 68 виключити.



536
1. З метою забезпечення фінансової стабільності Пенсійного фонду із доходів Пенсійного фонду формується резерв Пенсійного фонду в порядку, визначеному цим Законом, для забезпечення виплати пенсій та надання соціальних послуг та на інші цілі, передбачені цим Законом.
Резерв Пенсійного фонду складається з коштів резерву для поточних потреб та надлишкових коштів резерву, які зараховуються на окремі субрахунки одного рахунку Пенсійного фонду. Джерелом формування цього резерву є поточні та надлишкові кошти.
371. Н. д. Альошин В. Б. (Реєстр. картка № 336)
Пропоную внести відповідні зміни до статті 68 в частині норм про зберігання коштів резерву Пенсійного фонду в Національному банку України.



537
2. Будь-які надлишкові кошти, які має Пенсійний фонд, використовуються в першу чергу для покриття заборгованості з виплати пенсій або надання соціальних послуг, а після повного розрахунку за поточними зобов'язаннями загальнообов'язкового державного пенсійного страхування - для формування резерву Пенсійного фонду.



538
3. За наявності надлишкових коштів після забезпечення виплат пенсій, передбачених цим Законом, та створення коштів резерву для поточних потреб в обсягах, передбачених цим Законом, такі надлишкові кошти зараховуються на спеціальний субрахунок резерву Пенсійного фонду як надлишкові кошти резерву.



539
4. Кошти резерву Пенсійного фонду використовуються виключно на цілі, передбачені цим Законом.



540
5. Кошти резерву Пенсійного фонду зберігаються в банківській установі-зберігачі відповідно до цього Закону. Банківська установа-зберігач забезпечує зберігання і облік коштів резерву Пенсійного фонду окремо від пенсійних активів Накопичувального фонду.

372. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 5 статті 68 викласти у такій редакції: "Кошти резерву Пенсійного фонду зберігаються в Національному банку України" .



541
Стаття 69. Кошти резерву Пенсійного фонду для поточних потреб

373. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 69 виключити.



542
1. Кошти резерву Пенсійного фонду для поточних потреб зараховуються на спеціальний субрахунок резерву Пенсійного фонду у сумі, необхідній для забезпечення виплати пенсій та надання соціальних послуг у розрахунку не більше ніж на один місяць.



543
2. Обов'язковий розмір коштів резерву для поточних потреб на наступний рік визначається з урахуванням видатків на виплату пенсій та соціальних послуг відповідно до бюджету Пенсійного фонду на поточний рік та затверджується у складі його бюджету.



544
3. Кошти резерву для поточних потреб використовуються та поповнюються щоденно таким чином, щоб у кінці кожного робочого дня сума коштів резерву для поточних потреб на відповідному субрахунку резерву Пенсійного фонду дорівнювала місячній потребі коштів, визначених в його бюджеті.



545
4. Сума надлишкових коштів Пенсійного фонду, що перевищує місячну потребу на виплату пенсій та надання соціальних послуг, спрямовується на спеціальний субрахунок резерву Пенсійного фонду як надлишкові кошти резерву.



546
5. Якщо зменшення розміру коштів резерву для поточних потреб не пов'язане з неналежним збиранням і використанням цих коштів та коштів Пенсійного фонду, поповнення на субрахунку коштів резерву для поточних потреб до визначеного у бюджеті Пенсійного фонду обсягу таких коштів здійснюється у першу чергу за рахунок коштів, розміщених на спеціальному субрахунку надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду. Якщо залишок надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду дорівнює нулю, сума коштів резерву для поточних потреб поповнюється за рахунок майбутніх надлишкових коштів Пенсійного фонду.



547
6. Порядок створення та поповнення коштів резерву Пенсійного фонду для поточних потреб встановлюється правлінням Пенсійного фонду відповідно до цієї статті Закону.




548
Стаття 70. Надлишкові кошти резерву Пенсійного фонду
374. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178), н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 70 виключити.



549
1. Надлишкові кошти резерву Пенсійного фонду зараховуються на спеціальний субрахунок резерву Пенсійного фонду з метою покриття дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який може виникнути у зв'язку із зміною демографічної ситуації в Україні.



550
2. Розмір суми надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду, які спрямовуються на відповідний субрахунок резерву, визначається за результатами актуарних підрахунків з урахуванням таких показників:
народжуваності, смертності, розміру доходів, міграції населення України;
структури населення, рівня економічного зростання (падіння), рівня безробіття, а також інфляції та індексації пенсій.
Розмір надлишкових коштів резерву на відповідному субрахунку резерву Пенсійного фонду затверджується правлінням Пенсійного фонду у складі його бюджету одночасно з порядком його створення і поповнення.



551
3. Надлишкові кошти резерву Пенсійного фонду інвестуються з метою їх збереження та отримання доходу відповідно до вимог цього Закону, а також правил інвестування надлишкових коштів резерву, які щороку затверджуються Радою Накопичувального фонду.
Інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду здійснюється відповідно до правил та вимог цього Закону щодо інвестування коштів Накопичувального фонду.



552
4. Інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду здійснюється компаніями з управління активами, які обираються для Накопичувального фонду за результатами тендера, відповідно до правил інвестування надлишкових коштів резерву.



553
5. Компанії з управління активами, банківська установа-зберігач складають та подають звіти щодо інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду правлінню Пенсійного фонду, Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку, спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у порядку та за формами, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку і спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.



554
6. Пенсійний фонд складає річний актуарний звіт з висновком щодо достатності надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду для забезпечення виконання Пенсійним фондом своїх зобов'язань за загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням протягом наступних 75 років.



555
7. Якщо протягом року розмір надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду становить менш як 90 відсотків сум, необхідних за розрахунками відділу актуарних розрахунків для довгострокової фінансової рівноваги та виконання зобов'язань Пенсійного фонду щодо фінансування пенсій та соціальних послуг, Пенсійний фонд зобов'язаний подати Кабінету Міністрів України пропозиції щодо перегляду розмірів страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та зміни порядку визначення розміру пенсії або вжити інших заходів з метою збалансування бюджету Пенсійного фонду.



556
Стаття 71. Облік коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування

375. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178) , н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 71 виключити.



557
1. Пенсійний фонд здійснює облік надходжень і витрат коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та облік коштів на накопичувальних пенсійних рахунках Накопичувального фонду відповідно до цього Закону.



558
2. Кошти Пенсійного фонду зараховуються на єдиний рахунок Пенсійного фонду і зберігаються на окремих рахунках регіональних органів у банківській установі. Використання коштів, що перебувають на цьому рахунку, допускається лише на цілі, передбачені цим Законом.



559
Розділ Х. УПРАВЛІННЯ НАКОПИЧУВАЛЬНИМ ФОНДОМ
Стаття 72. Накопичувальний фонд



560
1. Накопичувальний фонд створюється Пенсійним фондом як цільовий позабюджетний фонд і його кошти використовуються виключно на такі цілі:



561
1) інвестування з метою отримання доходу на користь застрахованих осіб при виплаті пенсій з другого рівня системи пенсійного забезпечення;



562
2) оплату договорів страхування довічних пенсій або здійснення одноразових виплат застрахованим особам відповідно до цього Закону;



563
3) оплату послуг компаній з управління активами Накопичувального фонду відповідно до цього Закону;



564
4) оплату послуг Пенсійного фонду, пов'язаних з адміністративним управлінням Накопичувальним фондом, у тому числі на проведення тендерів, у порядку та розмірах, установлених Радою Накопичувального фонду;



565
5) оплату послуг радника з інвестиційних питань та експертів Ради Накопичувального фонду;



566
6) оплату послуг банківської установи-зберігача пенсійних активів Накопичувального фонду відповідно до цього Закону;



567
7) оплату послуг з проведення планової аудиторської перевірки.
Використання пенсійних активів, акумульованих у Накопичувальному фонді, для інших цілей забороняється.



568
2. Накопичувальний фонд не має органів управління та власного персоналу. Пенсійний фонд здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом відповідно до цього Закону.



569
3. Управління коштами Накопичувального фонду здійснюється компаніями з управління активами, які визначаються на підставі тендера і діють на користь застрахованих осіб на умовах безпечності, прибутковості, ліквідності та диверсифікованості інвестування цих коштів та забезпечення прозорості діяльності.



570
4. Рахунок Накопичувального фонду відкривається Пенсійним фондом у банківській установі-зберігачі.



571
5. Застрахована особа, яка сплачує (за яку сплачують) внески до Накопичувального фонду, має право обрати для накопичення своїх внесків Накопичувальний фонд або будь-який недержавний пенсійний фонд відкритого типу, що має дозвіл на провадження діяльності з недержавного пенсійного забезпечення.



572
6. У разі коли застрахована особа обрала для накопичення своїх обов'язкових пенсійних внесків, що спрямовуються на накопичувальні пенсійні рахунки, недержавний пенсійний фонд відкритого типу, ця особа подає Пенсійному фонду та страхувальнику такі документи:
1) заяву про обрання недержавного пенсійного фонду відкритого типу для накопичення та інвестування обов'язкових внесків на накопичувальні пенсійні рахунки;
2) заповнену картку за формою, встановленою Пенсійним фондом, у якій зазначається повна назва та тип обраного недержавного пенсійного фонду, його місцезнаходження (юридична адреса), реєстраційні реквізити та реквізити його ліцензії на провадження діяльності з недержавного пенсійного забезпечення;
3) копію пенсійного контракту, укладеного застрахованою особою з обраним нею недержавним пенсійним фондом відкритого типу.



573
7. Подальше розміщення, інвестування коштів та врегулювання відносин, що стосуються коштів, які спрямовуються до обраних застрахованими особами недержавних пенсійних фондів відкритого типу, здійснюється відповідно до законодавства, що регулює діяльність з недержавного пенсійного забезпечення.



574
8. Накопичувальний фонд не може бути проголошено банкрутом.




575
Стаття 73. Джерела формування Накопичувального фонду та інвестиційного доходу. Обчислення інвестиційного доходу



576
1. Джерелами формування Накопичувального фонду є:
1) обов'язкові страхові внески застрахованих осіб, які сплачуються до Накопичувального фонду та обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках у порядку, передбаченому цим Законом;




577
2) інвестиційний дохід, що утворюється внаслідок інвестування і розміщення коштів Накопичувального фонду з метою отримання прибутку в порядку, визначеному законодавством;



578
3) суми пені, що нараховується за несвоєчасну сплату обов'язкових страхових внесків до Накопичувального фонду в порядку, передбаченому цим Законом.



579
2. Сукупний інвестиційний дохід, що становить частину пенсійних активів, формується за рахунок:



580
1) прибутку, який отримується від інвестування пенсійних активів Накопичувального фонду у цінні папери;



581
2) відсотків, які нараховуються на пенсійні активи, розміщені на банківських депозитних рахунках;



582
3) доходу від інших видів інвестування, дозволених законодавством.



583
3. Інвестиційний дохід Накопичувального фонду, що обліковується на накопичувальних пенсійних рахунках застрахованих осіб, визначається як різниця між сумою сукупного інвестиційного доходу, отриманого від інвестування пенсійних активів Накопичувального фонду, та сумою адміністративних видатків, пов'язаних з управлінням пенсійними активами цього Фонду.



584
4. Порядок формування та обчислення інвестиційного доходу від інвестування коштів Накопичувального фонду визначається Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Міністерством фінансів України.
Інвестиційний дохід від операцій з пенсійними активами не включається до складу доходу компаній з управління активами Накопичувального фонду.



585
Стаття 74. Рада Накопичувального фонду




586
1. Рада Накопичувального фонду є вищим колегіальним органом, який створюється відповідно до цього Закону для здійснення повноважень, передбачених статтею 75 цього Закону.



587
2. До складу Ради Накопичувального фонду входять чотирнадцять осіб, призначених Президентом України, Верховною Радою України та сторонами соціального партнерства, з них:



588
1) Президентом України призначаються 7 осіб шляхом прийняття відповідного
Указу - по одному представнику від центрального органу виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Ради національної безпеки і оборони України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Пенсійного фонду;



589
2) Верховною Радою України призначаються шляхом прийняття відповідної Постанови 5 осіб: Голова правління Національного банку України за посадою та 4 експерти;



590
3) 2 особи призначаються сторонами соціального партнерства - по 1 представнику від застрахованих осіб та роботодавців.



591
3. Членом Ради Накопичувального фонду може бути особа, яка має вищу освіту або науковий ступінь в галузі економіки, фінансів або права і при цьому має досвід постійної роботи в органах законодавчої влади або на керівних посадах центральної виконавчої влади України або банківської установи, чи наукової роботи за фінансовою, економічною або юридичною тематикою.



592
4. Експертами з питань пенсійного забезпечення та управління пенсійними активами Накопичувального фонду - членами Ради Накопичувального фонду можуть бути фізичні особи, які мають вищу економічну, юридичну або математичну освіту із спеціалізацією у сфері фінансів та не менш як десятирічний досвід роботи посадовими особами юридичних осіб, які здійснюють операції з управління активами на фінансових ринках України і світу.



593
5. Члени Ради Накопичувального фонду обирають голову Ради Накопичувального фонду та його заступника шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів від загальної кількості присутніх на засіданні членів Ради Накопичувального фонду. Кожний член Ради Накопичувального фонду має один голос.
На засідання Ради Накопичувального фонду можуть бути запрошені керівники центральних органів виконавчої влади, представники суб'єктів накопичувальної системи, науковці та інші фахівці.



594
6. Строк повноважень членів Ради Накопичувального фонду, призначених Президентом України та Верховною Радою України, становить п'ять років, членів Ради Накопичувального фонду - представників від застрахованих осіб, роботодавців та держави - 6 років, експертів з питань пенсійного забезпечення та управління пенсійними активами Накопичувального фонду - членів Ради Накопичувального фонду становить чотири роки, за винятком експертів, призначених Верховною Радою України до першого складу Ради Накопичувального фонду після прийняття цього Закону відповідно строком на один, два та три роки.
Чергове призначення членів Ради Накопичувального фонду здійснюється не пізніше ніж за три місяці до закінчення строку повноважень раніше призначених членів Ради Накопичувального фонду .



595
7. Голова ради Накопичувального фонду та його заступник обираються з урахуванням строків їх повноважень, передбачених частиною шостою цієї статті.
Голова Ради Накопичувального фонду:
організовує та проводить засідання Ради Накопичувального фонду;
скликає позачергові засідання за своєю ініціативою або на письмову вимогу більше ніж однієї третини членів Ради Накопичувального фонду;
здійснює інші повноваження і функції відповідно до Регламенту Ради Накопичувального фонду.
Заступник заміщає голову Ради Накопичувального фонду у разі його відсутності або неможливості ним здійснювати свої повноваження та здійснює інші повноваження і функції відповідно до рішень Ради Накопичувального фонду.
Переобрання Голови Ради Накопичувального фонду або його заступника протягом строку його повноважень здійснюється у порядку, визначеному частиною п'ятою цієї статті:
у зв'язку із закінченням строку його повноважень;
за власним бажанням, за умови подання письмової заяви;
у разі систематичного невиконання своїх обов'язків за станом здоров'я протягом чотирьох місяців;
у разі набрання чинності обвинувального вироку суду щодо нього.



596
8. Експерти - члени Ради Накопичувального фонду не можуть бути пов'язаними особами радника з інвестиційних питань, компанії з управління активами Накопичувального фонду, банківської установи-зберігача Накопичувального фонду або Пенсійного фонду.



597
9. Припинення повноважень членів Ради Накопичувального фонду, призначених до її складу за посадою, відбувається у зв'язку з припиненням їх повноважень на посаді.
Припинення повноважень експертів з питань пенсійного забезпечення та управління пенсійними активами Накопичувального фонду - членів Ради Накопичувального фонду відбувається у зв'язку із закінченням строку їх повноважень або достроково на підставі відповідного рішення органу, що їх призначив, у разі:
власного бажання, за умови подання письмової заяви;
у зв'язку з відставкою осіб, для яких таке право передбачене законодавством;
набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо них;
визнання за рішенням суду їх такими, що не відповідають вимогам цього Закону;
визнання їх судом недієздатними або безвісно відсутніми;
неучасті більше ніж у трьох чергових засіданнях Ради Накопичувального фонду;
виїзду за межі України на постійне місце проживання;
смерті або проголошення особи померлою або визнання безвісно відсутньою.



598
10. Президент України звільняє членів Ради Накопичувального фонду, призначених ним, шляхом прийняття відповідного Указу, але не раніше ніж через один рік з дня призначення, крім випадків корупції або зловживання своїм службовим становищем, коли їм оголошується недовіра.
Верховна Рада України звільняє членів Ради Накопичувального фонду, призначених нею, шляхом прийняття відповідної Постанови за поданням профільного Комітету Верховної Ради України, але не раніше ніж через один рік з дня призначення, крім випадків корупції, коли їм оголошується недовіра.
У разі оголошення Президентом України та Верховною Радою України недовіри призначеним ними членам Ради Накопичувального фонду Президент України та Верховна Рада України зобов'язані кожен звільнити своїх представників та призначити новий склад Ради Накопичувального фонду.



599
11. Внутрішні питання організації діяльності Ради Накопичувального фонду, порядок діловодства та інші питання визначаються регламентом Ради Накопичувального фонду, який затверджується на її засіданні.



600
12. Члени Ради Накопичувального фонду здійснюють свої функції на громадських засадах.
Членам Ради Накопичувального фонду відповідно до її регламенту компенсуються фактичні витрати, понесені у зв'язку з виконанням їх повноважень відповідно до Регламенту Ради Накопичувального фонду.
Членам Ради Накопичувального фонду забороняється розголошувати відомості, які є конфіденційними відповідно до цього Закону та законодавства про інформацію.
376. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 74, частина 9 (12). Друге речення після тексту "до її регламенту" доповнити текстом "за рахунок коштів Накопичувального фонду".



601
Стаття 75.Повноваження Ради Накопичувального фонду




602
1. До виключних повноважень Ради Накопичувального фонду належить:



603
1) визначення на конкурсній основі в порядку, встановленому цим Законом, компаній з управління активами, аудитора (аудиторів) Пенсійного фонду і Накопичувального фонду, організацій, що здійснюють доставку пенсій;



604
2) затвердження технічного завдання на проведення тендера з вибору компаній з управління активами, аудитора (аудиторів) Пенсійного фонду і Накопичувального фонду, організацій, що здійснюють доставку пенсій;



605
3) прийняття рішення про доцільність залучення радника (радників) з інвестиційних питань, а також затвердження погоджених Правлінням Пенсійного фонду кандидатур радників з інвестиційних питань і умов договорів з ними та визначення порядку його (їх) залучення;



606
4) заслуховування та затвердження щорічних звітів щодо результатів роботи компаній з управління активами, банківської установи-зберігача Накопичувального фонду та радника з інвестиційних питань, якщо він був залучений за рішенням Ради Накопичувального фонду;



607
5) затвердження основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду, якими мають керуватися у своїй діяльності компанії з управління активами Накопичувального фонду. У разі необхідності до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду можуть бути внесені зміни протягом року з урахуванням економічної ситуації в Україні;



608
6) прийняття рішення щодо дострокового проведення тендерів для обрання компаній з управління активами Накопичувального фонду, організації, що здійснює доставку пенсій, у випадках, визначених цим Законом;



609
7) затвердження кошторису на технічне та матеріальне забезпечення Ради Накопичувального фонду, поданого Пенсійним фондом;



610
8) заслуховування звіту Пенсійного фонду про роботу щодо адміністративного управління Накопичувальним фондом, внесення рекомендацій та пропозицій правлінню Пенсійного фонду щодо вдосконалення управління Накопичувальним фондом;



611
9) затвердження розрахованих та поданих Пенсійним фондом розмірів відрахувань з накопичувальних пенсійних рахунків застрахованих осіб, пов'язаних з адміністративними видатками Накопичувального фонду;



612
10) застосування відкладального вето стосовно рішень, прийнятих суб'єктами накопичувальної системи в порушення законодавства та які можуть нанести шкоду інтересам застрахованих осіб;



613
11) затвердження регламенту Ради Накопичувального фонду;



614
12) розподіл обсягів пенсійних активів Накопичувального фонду між компаніями з управління активами;



615
13) опублікування рішень, крім тих, які є конфіденційними.



616
2. До повноважень Ради Накопичувального фонду також належить:



617
1) подання рекомендацій наглядовій раді Пенсійного фонду щодо поліпшення функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;



618
2) заслуховування інформації спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг про наслідки перевірок стану дотримання законодавства під час здійснення фінансових операцій з коштами, що знаходяться у Накопичувальному фонді, та аудиторських звітів;



619
3) вирішення інших питань, віднесених цим Законом до її компетенції.



620
3. У разі коли Рада Накопичувального фонду застосовує відкладальне вето щодо рішень, прийнятих суб'єктами накопичувальної системи, таке рішення набирає чинності лише за умови його підтвердження двома третинами від загальної кількості членів Ради Накопичувального фонду не пізніше п'ятиденного строку від дня застосування вето. Якщо рішення своєчасно не підтверджується двома третинами від загальної кількості членів Ради Накопичувального фонду, воно вважається таким, що не набрало чинності.



621
Стаття 76. Засідання Ради Накопичувального фонду



622
1. Чергові засідання Ради Накопичувального фонду проводяться не рідше одного разу на квартал. День проведення засідання Ради Накопичувального фонду призначається головою Ради Накопичувального фонду.
За рішенням голови Ради Накопичувального фонду або на письмову вимогу більше ніж однієї третини її членів проводяться позачергові засідання Ради Накопичувального фонду.



623
2. Засідання Ради Накопичувального фонду вважається правоможним, якщо на ньому присутні не менше десяти її членів. Рішення Ради Накопичувального фонду приймаються простою більшістю голосів. У разі розподілу голосів порівну голос голови Ради Накопичувального фонду вважається вирішальним.



624
3. Засідання Ради Накопичувального фонду веде Голова Накопичувального фонду, а у разі відсутності - його заступник, відповідно до Регламенту. Під час проведення засідання Рада Накопичувального фонду обирає секретаря засідання, на якого покладається контроль за веденням протоколу засідання. У протоколі обов'язково відображаються порядок денний, доповідачі з визначених питань, а також прийняті рішення. Рішення Ради Накопичувального фонду оформляються постановами.



625
4. Рішення, прийняті Радою Накопичувального фонду з питань, віднесених до її повноважень згідно з цим Законом, є обов'язковими для виконання Пенсійним фондом, компаніями з управління активами, банківською установою-зберігачем, радником з інвестиційних питань, страхувальниками та застрахованими особами.
Рішення Ради Накопичувального фонду підлягають оприлюдненню у порядку, встановленому Радою Накопичувального фонду відповідно до вимог цього Закону.



626
5. Рішення Ради Накопичувального фонду підписується головою Ради Накопичувального фонду та всіма присутніми членами Ради Накопичувального фонду. Копія рішення Ради Накопичувального фонду протягом трьох днів подається для ознайомлення наглядовій раді Пенсійного фонду та для виконання Пенсійному фонду, раднику з інвестиційних питань, компаніям з управління активами.



627

6. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення Ради Накопичувального фонду покладається на Пенсійний фонд і здійснюється за рахунок коштів Накопичувального фонду в межах відповідного кошторису, затвердженого Радою Накопичувального фонду на відповідний рік. Оформлення матеріалів засідання Ради Накопичувального фонду та ведення документації здійснюється виконавчою дирекцією Пенсійного фонду.

377. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ № 167 )
Посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.


628
Стаття 77. Радник з інвестиційних питань




629
1. Радником з інвестиційних питань можуть бути підприємства, установи та організації (в тому числі іноземні та міжнародні) відповідної спеціалізації, а також фізичні особи, які мають відповідну професійну підготовку та досвід роботи. Вимоги до радників з інвестиційних питань встановлюються та затверджуються Радою Накопичувального фонду.



630
2. Рішення щодо необхідності залучення радника (радників) з інвестиційних питань приймає Рада Накопичувального фонду. Радник (радники) з інвестиційних питань залучається відповідно до цього Закону.



631
3. У разі прийняття Радою Накопичувального фонду рішення про залучення радника (радників) з інвестиційних питань з ним (з ними) Пенсійним фондом укладається відповідний договір на умовах, визначених Радою Накопичувального фонду. Договір між радником (радниками) з інвестиційних питань та Пенсійним фондом укладається з дотриманням вимог статті 89.
4. Радник з інвестиційних питань може залучатися з метою:



632
1) збирання та аналізу поточної інформації та даних щодо інвестиційних та економічних умов на українському та зарубіжному ринку, які пов'язані або можуть вплинути на ефективність інвестування коштів Накопичувального фонду, з метою поліпшення інвестиційної дохідності Накопичувального фонду;



633
2) надання Пенсійному фонду консультацій та порад під час розроблення основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду, якими мають керуватися у своїй роботі компанії з управління активами Накопичувального фонду та банківська установа-зберігач;



634
3) надання Пенсійному фонду консультацій та порад під час розроблення умов проведення тендера для визначення компаній з управління активами Накопичувального фонду та технічного супроводу проведення цих тендерів разом з Пенсійним фондом;



635
4) щомісячного аналізу роботи компаній з управління активами Накопичувального фонду та банківської установи-зберігача, подання письмових звітів про це Раді Накопичувального фонду;



636
5) подання Раді Накопичувального фонду обгрунтованих пропозицій щодо підготовки та внесення змін до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;



637
6) розроблення рекомендацій щодо інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду.



638
5. Для здійснення своїх повноважень та виконання зобов'язань радник з інвестиційних питань має право отримувати необхідну інформацію від Пенсійного фонду, компаній з управління активами Накопичувального фонду та банківської установи-зберігача, а також відкриту статистичну інформацію від центральних органів виконавчої влади.



639
6. Радник з інвестиційних питань не може давати рекомендації, консультації та пропозиції щодо нормативів інвестування, що не відповідають обмеженням інвестиційної діяльності з пенсійними активами Накопичувального фонду, встановленим цим Законом.



640
7. Радник з інвестиційних питань не може бути засновником (власником) або пов'язаною особою банківської установи-зберігача, компанії з управління активами Накопичувального фонду, аудитора, з якими Пенсійний фонд уклав договори, та їх пов'язаних осіб.



641
8. Розмір оплати послуг радника з інвестиційних питань визначається у договорі, що укладається з Пенсійним фондом, як фіксована сума і не може встановлюватися у вигляді відсотків суми пенсійних внесків чи обсягів пенсійних активів Накопичувального фонду.



642
Стаття 78. Компанії з управління активами Накопичувального фонду




643
1. Управління активами Накопичувального фонду здійснюється компаніями з управління активами, визначеними Радою Накопичувального фонду за результатами проведення тендера.



644
2. Компанії з управління активами обираються на п'ять років з можливістю продовження договору, укладеного Пенсійним фондом з ними з дотриманням вимог статті 89 цього Закону, до двох років шляхом щорічного продовження строку за рішенням Ради Накопичувального фонду.



645
3. У разі обрання за результатами проведення тендера компанії з управління активами, яка є іноземною юридичною особою, така компанія зобов'язана створити у двомісячний строк після проведення тендера відповідно до законодавства України юридичну особу, статутний фонд якої повністю формується за рахунок компанії, що виграла тендер, для виконання функцій, визначених у технічному завданні тендера. Створена таким чином юридична особа зобов'язана отримати дозвіл Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на провадження професійної діяльності з управління пенсійними активами, виконувати всі умови щодо управління активами, передбачені цим Законом та іншим законодавством. Така юридична особа зобов'язана в місячний строк після отримання ліцензії укласти між обраною компанією з управління активами та Пенсійним фондом договір, який має бути підписаний вищою посадовою особою юридичної особи, утвореної відповідно до цієї частини статті, та передбачати солідарну відповідальність цієї юридичної особи і її засновника - іноземної компанії з управління активами, що виграла тендер. У разі непідписання договору у встановлений строк зазначений строк може бути продовжений за рішенням Ради Накопичувального фонду, але не більше ніж на два місяці.
Обрана за результатами проведення тендера іноземна юридична особа несе солідарну відповідальність разом з утвореною нею відповідно до законодавства України юридичною особою за управління пенсійними активами Накопичувального фонду згідно із законодавством України.



646
4. Компанії з управління активами Накопичувального фонду обираються з числа компаній, які:



647
1) мають не менше десяти років досвіду роботи з управління активами на фінансових ринках України та/або світу, перелік яких визначається в технічних умовах тендера;
378. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
В підпункті 1) пункту 4 статті 78 замість слів: "не менше десяти років" слід записати "не менше п'яти років".


648
2) мали одночасно в управлінні залучені активи у сумі, розмір якої встановлюється Радою Накопичувального фонду в технічному завданні тендера за поданням радника з інвестиційних питань;



649
3) підтримують власний капітал, який визначається згідно із законодавством України у сумі не менше одного мільйона євро;



650
4) відповідають вимогам Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо кваліфікаційного рівня та досвіду роботи фахівців, які безпосередньо виконуватимуть функції, передбачені технічними умовами тендера.



651
5. Компанія з управління активами не може бути засновником (власником) або пов'язаною особою радника з інвестиційних питань, банківської установи-зберігача, аудитора, з якими Пенсійний фонд укладає договори, та їх пов'язаних осіб.



652
6. Компанія з управління активами, яка є іноземною юридичною особою, бере участь у проведенні тендера, якщо вона створена і зареєстрована у країні, законодавством якої передбачений державний нагляд за діяльністю компаній з управління активами.



653
Стаття 79. Повноваження компаній з управління активами Накопичувального фонду



654
1. До повноважень компаній з управління активами Накопичувального фонду належить:



655
1) управління та інвестування пенсійних активів згідно з основними напрямами інвестиційної політики та нормативами інвестування коштів Накопичувального фонду, затвердженими Радою Накопичувального фонду на відповідний рік, а також згідно з цим Законом;



656
2) звітування перед Радою Накопичувального фонду, Пенсійним фондом, спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку про склад, структуру та ліквідність пенсійних активів і здійснені операції.
Форма та порядок складання звітів компаніями з управління активами Накопичувального фонду встановлюється спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку;






379. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Абзац другий пункту 2 частини першої статті 79 доповнити словами "та Пенсійним фондом".




657
3) виконання від імені та на користь Накопичувального фонду без доручення юридичних дій, пов'язаних з реалізацією прав власності на цінні папери, якими управляє ця компанія;



658
4) подання Раді Накопичувального фонду обґрунтованих пропозицій щодо внесення змін до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;



659
5) інвестування надлишкових коштів резерву Пенсійного фонду згідно з правилами, затвердженими Радою Накопичувального фонду, та подання звітів щодо інвестування в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку.



660
2. Оплата послуг компаній з управління активами Накопичувального фонду згідно з умовами договорів, що укладаються за результатами проведення тендера, не може перевищувати сумарно 0,9 відсотка суми пенсійних активів Накопичувального фонду, що перебували в їх управлінні протягом року, за який здійснюється оплата цих послуг.



661
3. За рішенням Ради Накопичувального фонду та відповідно до умов укладеного договору компаніям з управління активами може виплачуватися премія, розмір якої не може перевищувати 3 відсотків розміру інвестиційного доходу, отриманого Накопичувальним фондом у зазначеному році, якщо за результатами діяльності за рік компанія з управління активами забезпечила отримання Накопичувальним фондом відсотку інвестиційного доходу, що перевищує відсоток, визначений як планований орієнтир в основних напрямах інвестиційної політики на відповідний рік.



662
4. У разі коли за висновком аудитора або за висновками перевірки органу державного нагляду інвестиційний дохід, отриманий в результаті інвестування коштів Накопичувального фонду, визнано неприйнятно низьким (від'ємне коливання перевищує 30 відсотків) порівняно з ринковими показниками або з інвестиційними доходами недержавних пенсійних фондів, спеціально уповноважений орган у сфері регулювання ринків фінансових послуг за погодженням з Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку зобов'язаний ставити питання перед Радою Накопичувального фонду про зміну компанії з управління активами Накопичувального фонду.



663
5. У разі анулювання дозволу на провадження професійної діяльності з управління та розміщення активів компанії з управління активами Накопичувального фонду Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов'язана повідомити письмово про це Раду Накопичувального фонду у день анулювання такого дозволу.



664
Стаття 80. Припинення повноважень компаній з управління активами Накопичувального фонду



665
1. Повноваження компаній з управління активами Накопичувального фонду може бути припинено Радою Накопичувального фонду за поданням Пенсійного фонду, банківської установи-зберігача, органів, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, передбачених статтею 97 цього Закону, у разі:



666
1) порушення компанією умов договору, укладеного з Пенсійним фондом за результатами проведення тендера;



667
2) порушення компанією положень основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду;



668
3) дій або бездіяльності компанії, що призвели до зменшення активів Накопичувального фонду за результатами бюджетного року на суму, яка перевищує встановлений в договорі відсоток загальної суми коштів Накопичувального фонду, якщо таке зменшення не зумовлено об'єктивними змінами на фінансовому ринку;



669
4) анулювання дозволу компанії на провадження професійної діяльності з управління активами.



670
Рішення Ради Накопичувального фонду про припинення повноважень компанії з управління активами, що приймається більшістю голосів членів Ради, повинне бути обґрунтованим.



671
Рішення Ради Накопичувального фонду про припинення повноважень компанії з управління активами тягне за собою розірвання договору, укладеного між компанією та Пенсійним фондом. При цьому компанія з управління активами зобов'язана компенсувати збитки, завдані Накопичувальному фонду з її вини, відповідно до законодавства.
380. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 80, частина 1: Наприкінці останнього абзацу слово "законодавства" замінити словом "закону".



672
2. Особи, які здійснюють подання про припинення повноважень компанії з управління активами до Ради Накопичувального фонду, зобов'язані направити копію подання спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, який зобов'язаний протягом одного робочого дня дати розпорядження банківській установі-зберігачу про припинення виконання розпоряджень відповідної компанії з управління активами, яке є обов'язковим до негайного виконання банківською установою-зберігачем.



673
3. У разі коли подання про припинення повноважень компаній з управління активами до Ради Накопичувального фонду було необгрунтованим і припинення повноважень компанії призвело до збитків компанії або Накопичувального фонду, особа, яка здійснила таке подання, може бути зобов'язана рішенням арбітражного суду відшкодувати ці збитки, а посадові особи державних органів, які підписали подання, можуть бути притягнуті до відповідальності за неналежне виконання своїх службових обов'язків у порядку, встановленому законодавством.
381. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 80, частина 3: Текст "арбітражного суду" замінити текстом "господарського суду", текст "державних органів" замінити текстом "органів державної влади", наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".



674
Стаття 81. Пенсійні активи Накопичувального фонду



675
1. Пенсійні активи Накопичувального фонду відповідно до цього Закону
складаються з:
1) активів у грошових коштах;
2) активів у цінних паперах;
3) інших активів, набуття яких Накопичувальним фондом не заборонено згідно із законодавством.
382. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 81, частина 1, пункт 3: Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".


676
2. Пенсійні активи у грошових коштах, первісно сформовані із страхових внесків застрахованих осіб, складаються з:



677
1) страхових внесків застрахованих осіб, які перераховуються до Накопичувального фонду і обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках;



678
2) коштів, розміщених на банківських депозитних рахунках, що засвідчується відповідними іменними ощадними сертифікатами банківських установ, виданих на ім'я Накопичувального фонду, та відсотків на них;



679
3) інвестиційного доходу, який отримується від інвестування у цінні папери компаніями з управління активами Накопичувального фонду, визначеними відповідно до цього Закону.



680
3. Пенсійні активи у цінних паперах складаються з:



681
1) державних боргових цінних паперів України, дохід за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України;



682
2) боргових цінних паперів, випущених іншими державними органами, які забезпечуються активами або мають визначене джерело доходу для їх погашення;
383. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 81, частина 3, пункт 2: Текст "державними органами" замінити текстом "органами державної влади".



683
3) акцій та облігацій українських емітентів, що відповідно до норм законодавства перебувають в обігу на організаційно оформлених ринках цінних паперів України (крім цінних паперів першого випуску емітента, які знаходяться в процесі первинного розміщення) та пройшли лістинг на фондових біржах або в торгівельно-інформаційних системах, зареєстрованих в установленому порядку;
384. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 81, частина 3, пункт 3: Після тексту "в установленому" доповнити словом "законом".


684
4) цінних паперів, погашення та дохід за якими гарантовано урядами іноземних держав, рейтинг зовнішнього боргу яких не менше класу А відповідно до шкали, встановленої зазначеними у пункті 5 цієї частини статті рейтинговими компаніями;



685
5) облігацій іноземних емітентів, які мають інвестиційний рейтинг класу А або вище відповідно до шкали, встановленої рейтинговими компаніями Стандарт енд Пурс (Standard and Poor's), Мудіс (Moody's) або Фітч (Fitch);



686
6) акцій іноземних емітентів, що перебувають в обігу на організованих фондових ринках та входять до лістингу на одній з таких фондових бірж, як Нью-Йоркська, Лондонська, Токійська, Франкфуртська або у торговельно-інформаційній системі NASDAQ (США). Кабінет Міністрів України може визначати, додатково до зазначених, інші іноземні фондові біржі та торговельно-інформаційні системи. Емітент цих акцій має провадити свою діяльність протягом не менше ніж 10 років та бути резидентом країни, рейтинг зовнішнього боргу якої не менше класу А відповідно до шкали, встановленої зазначеними у пункті 5 цієї частини статті рейтинговими компаніями.



687
Розміщення коштів Накопичувального фонду в активи, зазначені у пункті 3 частини першої цієї статті, може здійснюватися з урахуванням необхідності інвестиційної підтримки вітчизняної економіки, розвитку її пріоритетних галузей, впровадження та розвитку сучасних технологій, створення нових робочих місць, реалізації великих інвестиційних проектів, у тому числі за державної підтримки, а також з урахуванням прибутковості та надійності інвестицій. При цьому Кабінетом Міністрів України повинні бути передбачені заходи, спрямовані на захист інвестицій та забезпечення їх повернення, в тому числі відповідні державні гарантії.




688
Розміщення коштів Накопичувального фонду в активи, зазначені у пунктах 5 і 6 цієї частини статті, може здійснюватися за умови, що інвестування коштів Накопичувального фонду за межами України негативно не позначиться на зовнішньому платіжному балансі України, стані її валютних резервів та стабільності її грошової одиниці. Рішення про можливість інвестування коштів Накопичувального фонду за межами України приймається Радою Накопичувального фонду лише за наявності позитивного рішення Ради національної оборони і безпеки України з цього питання.



689
4. Пенсійні активи Пенсійного фонду в цінних паперах не можуть включати:
1) цінні папери, емітентами яких є банківська установа-зберігач, компанії, що здійснюють управління пенсійними активами, радники з інвестиційних питань, аудитор (аудиторська фірма) та особи, які надають консультаційні послуги, з якими пенсійним фондом укладені відповідні договори, та їх пов'язані особи;
2) цінні папери, не внесені до лістингу фондових бірж або торговельно-інформаційних систем, зареєстрованих в установленому порядку;
3) цінні папери, емітентами яких є інститути спільного інвестування;
4) векселі;
5) похідні цінні папери.



690
5. Пенсійні активи не можуть формуватися за рахунок коштів, отриманих на підставах, що суперечать нормам законодавства.



691
6. Пенсійні активи не можуть бути предметом застави та забезпечувати будь-які зобов'язання, крім передбачених статтею 72 цього Закону. На пенсійні активи не може бути накладене стягнення за зобов'язаннями компанії з управління активами Накопичувального фонду, банківської установи-зберігача, страхової організації, з якою укладено договір страхування довічної пенсії, а також адміністратора Накопичувального фонду (Пенсійний фонд України).



692
7. Відомості щодо накопичувальних пенсійних рахунків, які є частиною персональної облікової картки застрахованої особи, повинні містити, зокрема, інформацію щодо сплати страхових внесків на ці рахунки, нарахування інвестиційного доходу, чистої вартості одиниці пенсійних активів та загальної кількості одиниць пенсійних активів, які належать застрахованій особі. Інформація щодо руху пенсійних активів, облікованих на накопичувальних пенсійних рахунках, подається банківською установою-зберігачем у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.



693
8. Сума пенсійних активів, які належать застрахованій особі, розраховується виходячи з кількості одиниць пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи, та чистої вартості одиниці пенсійного активу.
У разі купівлі-продажу цінних паперів підрахунок здійснюється виходячи з чистої вартості пенсійних активів на кінець робочого дня, протягом якого здійснювалися ці операції.
Підрахунок чистої вартості пенсійних активів здійснюється банківською установою-зберігачем разом з Пенсійним фондом за методикою та у порядку, визначеними Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та Національним банком України.
Розподіл та облік інвестиційного доходу на накопичувальних пенсійних рахунках застрахованих осіб здійснюється Пенсійним фондом щоденно за результатами інвестування пенсійних активів, виходячи з підрахунків чистої вартості одиниці пенсійних активів.



694
9. Порядок зарахування, обліку, інвестування, управління коштами застрахованих осіб, які спрямовуються до Накопичувального фонду, визначається відповідно до цього Закону.



695
10. Пенсійні активи Накопичувального фонду в разі визнання компанії з управління активами або банківської установи-зберігача банкрутом не можуть включатися до ліквідаційної маси компанії з управління активами або банківської установи-зберігача.



696
11. На пенсійні активи, обліковані на накопичувальному пенсійному рахунку, не може бути накладене будь-яке стягнення.



697
12. Пенсійні активи, обліковані на накопичувальному пенсійному рахунку, не оподатковуються відповідно до законодавства про прибутковий податок з громадян.



698
Стаття 82. Обмеження інвестиційної діяльності з пенсійними активами Накопичувального фонду




699
Компанії з управління активами Накопичувального фонду під час провадження нею діяльності з управління активами Накопичувального фонду забороняється:



700
1) формувати пенсійні активи за рахунок позикових (кредитних) коштів або будь-яких інших коштів, які не є коштами Накопичувального фонду;



701
2) видавати майнові гарантії, забезпечені пенсійними активами, або будь-які кредити (позики) за рахунок пенсійних активів;



702
3) укладати угоди купівлі-продажу, договори міни пенсійних активів з обов'язковою умовою зворотного викупу;



703
4) тримати в грошових коштах на поточному рахунку, на банківських депозитних рахунках, в ощадних сертифікатах банків більше ніж 50 відсотків загальної вартості пенсійних активів Накопичувального фонду, при цьому не більше ніж 10 відсотків загальної вартості пенсійних активів у зобов'язаннях одного банку;



704
5) придбавати або додатково інвестувати в цінні папери одного емітента більше ніж 5 відсотків загальної вартості пенсійних активів (за винятком цінних паперів, погашення та дохід за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України, центральними органами виконавчої влади та емітентами яких є комерційні банки);



705
6) придбавати або додатково інвестувати у державних цінних паперах, доходи за якими гарантовано Кабінетом Міністрів України, більше ніж 50 відсотків загальної вартості пенсійних активів;



706
7) придбавати або додатково інвестувати в облігації місцевих позик більше ніж 10 відсотків загальної вартості пенсійних активів;



707
8) придбавати або додатково інвестувати в корпоративні облігації, емітентами яких є резиденти України, більше ніж 20 відсотків загальної вартості пенсійних активів;



708
9) придбавати або додатково інвестувати в акції українських емітентів більше ніж 40 відсотків загальної вартості пенсійних активів;



709
10) придбавати або додатково інвестувати в цінні папери, доходи за якими гарантовано урядами іноземних держав, більше ніж 20 відсотків загальної вартості пенсійних активів;

385. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Слова "20 відсотків" замінити словами "5 відсотків".


710
11) придбавати або додатково інвестувати в акції та облігації іноземних емітентів, які пройшли лістинг на організованих фондових ринках іноземних держав, більше ніж 20 відсотків загальної вартості пенсійних активів;

386. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Слова "20 відсотків" замінити словами "5 відсотків".


711
12) придбавати або додатково інвестувати в інші активи, дозволені законодавством України, більше ніж 5 відсотків пенсійних активів;



712
13) придбавати або додатково інвестувати в цінні папери, доходи за якими гарантовано урядом однієї іноземної держави, більше ніж 10 відсотків загальної вартості пенсійних активів;



713
14) придбавати цінні папери, емітентами яких є пов'язані особи Накопичувального фонду, компанії з управління активами Накопичувального фонду, банківська установа-зберігач та радник з інвестиційних питань;



714
15) здійснювати за власні кошти компанії з управління активами операції з цінними паперами, які є активами Накопичувального фонду;



715
16) безоплатно відчужувати активи Накопичувального фонду;



716
17) використовувати активи Накопичувального фонду для забезпечення виконання зобов'язань, виникнення яких не пов'язане з функціонуванням Накопичувального фонду;



717
18) відчужувати майно, яке належить компанії, до активів Накопичувального фонду;



718
19) набувати у власність нерухоме майно та будь-які інші активи, що становлять активи Накопичувального фонду.



719
Кошти Накопичувального фонду, які розміщуються на депозитних рахунках у комерційних банках, не можуть бути розміщені менше ніж в трьох комерційних банках. При цьому розподіл коштів за депозитними рахунками банків повинен бути рівним (граничне відхилення не може бути більшим ніж 10 відсотків зазначених сум).



720
Купівля-продаж цінних паперів здійснюється тільки на конкурентних засадах на організованому фондовому ринку з дотриманням вимог, установлених цим Законом.



721
Стаття 83. Вимоги до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду



722
1. Основні напрями інвестиційної політики та нормативи інвестування коштів Накопичувального фонду затверджуються щороку Радою Накопичувального фонду за поданням Пенсійного фонду не пізніше 1 січня року, протягом якого вони діють. Основні напрями інвестиційної політики та нормативи інвестування подаються Раді Накопичувального фонду Пенсійним фондом України за погодженням з Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції, спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку та Національним банком України. Зміни та доповнення до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування затверджуються Радою Накопичувального фонду. Зміни та доповнення до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування подаються Раді Накопичувального фонду за погодженням із спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національним банком України та Міністерством економіки та з питань європейської інтеграції.
387. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Друге речення частини першої статті 83 викласти в такій редакції: "Основні напрями інвестиційної політики та нормативи інвестування можуть бути переглянуті Радою Накопичувального фонду протягом року".



723
2. Пропозиції щодо основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування подаються Пенсійним фондом на розгляд та затвердження членам Ради Накопичувального фонду не пізніше 1 жовтня року, що передує планованому. До розробки основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування можуть за рішенням Ради Накопичувального фонду та у порядку, передбаченому цим Законом, залучатися радники з інвестиційних питань та відповідні компанії з управління активами.
3. В основних напрямах інвестиційної політики відображаються основні напрями та обмеження щодо інвестування коштів Накопичувального фонду на відповідний рік з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, та план адміністративних витрат і видатків на фінансування пенсійних виплат у відповідному році, розрахунок ставок інвестиційного доходу. Основні напрями інвестиційної політики є обов'язковими для застосування Пенсійним фондом, компаніями з управління активами Накопичувального фонду та банківською установою-зберігачем.



724
4. Основні напрями інвестиційної політики підлягають обов'язковому опублікуванню.



725
5. Нормативи інвестування коштів Накопичувального фонду визначають щорічні пропорції інвестування коштів у кожний окремий вид пенсійних активів згідно з вимогами основних напрямів інвестиційної політики, містять докладні інструкції щодо інвестиційної стратегії Пенсійного фонду та критерії вибору об'єктів інвестування у розрізі конкретних класів інвестицій. Зміст нормативів інвестування не повинен суперечити положенням основних напрямів інвестиційної політики та цьому Закону.
Нормативи інвестування коштів Накопичувального фонду можуть переглядатися Радою Накопичувального фонду протягом року.
Нормативи інвестування є конфіденційним документом. Повний текст нормативів інвестування зберігається у Пенсійному фонді та надається банківській установі-зберігачу. Кожній компанії з управління активами Накопичувального фонду надаються витяги з нормативів інвестування в частині вимог щодо інвестування пенсійних активів, які перебувають в управлінні цієї компанії.



726
Стаття 84. Підготовка тендерів для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій та аудитора
388. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 84 викласти у такій редакції:
"Стаття 84. Порядок проведення тендеру для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора Накопичувального фонду".



727
1. Підготовка та визначення технічного завдання для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора (аудиторів), а також типових договорів, які будуть укладатися за результатами проведення тендерів, здійснюється Пенсійним фондом.
389. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 84 "1. Порядок проведення тендеру для визначення компаній з управління активами та аудитора Накопичувального фонду визначається умовами проведення відповідного тендеру, що затверджуються Радою накопичувального фонду відповідно до вимог цього Закону.
Порядок проведення тендеру для визначення організацій, що здійснюють доставку пенсій, визначається умовами проведення відповідного тендеру, що затверджуються правлінням Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону. "




728
2. Затвердження технічного завдання тендерів здійснюється Радою Накопичувального фонду.
390. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 84 "2. Умови проведення тендеру мають містити:
1) зміст та порядок опублікування оголошення про проведення тендеру;
2) строки та порядок підготовки та основні вимоги до тендерного завдання, осіб, відповідальних за його підготовку;
3) перелік, порядок складання, подання, реєстрації та розгляду тендерної документації;
4) строки та порядок проведення тендера, осіб, відповідальних за його проведення;
5) вимоги до осіб, які можуть брати участь у проведенні тендера (вимоги до претендентів);
6) порядок встановлення бальної оцінки тендерних пропозицій;
7) порядок визначення переможця тендера;
8) порядок оприлюднення результатів тендера;
9) порядок укладення відповідних договорів за результатами тендера.
Умови проведення відповідного тендеру затверджуються Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду у строк не пізніше одного календарного місяця до дати оголошення відповідного тендера і підлягають оприлюдненню у порядку, визначеному Радою накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду. "


729
3. Основні умови технічного завдання тендерів для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора (аудиторів) повинні бути опубліковані не пізніше ніж за 90 днів до останнього дня прийняття заяв на участь у тендері в друкованих виданнях Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, а також не менш як у двох найбільш визнаних спеціалізованих міжнародних фінансових періодичних виданнях.
391. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 84 "3. Рішення про проведення тендера приймається Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду відповідно до затверджених ним умов проведення відповідного тендера:
1) про проведення першого тендера для визначення компаній з управління пенсійними активами Накопичувального фонду - у строк не пізніше шести місяців до дня запровадження сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Накопичувальної системи;
2) про проведення першого тендера для визначення аудитора Накопичувального фонду - по результатах першого року функціонування Накопичувального фонду, у строк, визначений цим Законом;
3) про проведення першого тендера для визначення організацій, що здійснюють доставку пенсій - протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом;
4) про проведення наступних тендерів для визначення компаній з управління активами Накопичувального фонду, аудитора та організацій, що здійснюють доставку пенсій - не пізніше шести місяців до дня закінчення терміну дії відповідних договорів, а у разі їх дострокового розірвання у випадках, передбачених цим Законом - у строки, визначені цим Законом;
5) про проведення відповідного тендеру для визначення компаній з управління активами Накопичувального фонду, аудитора або організацій, що здійснюють доставку пенсій, якщо за результатами відповідного попереднього тендера із його переможцем (переможцями) не було укладено відповідний договір у строки, визначені цим Законом - у строк не пізніше одного місяця з дня закінчення зазначених строків;
6) про проведення відповідного тендеру для визначення компаній з управління активами Накопичувального фонду, аудитора або організацій, що здійснюють доставку пенсій, якщо за результатами відповідного попереднього тендера не визначено переможця або якщо у першому етапі відповідного тендеру взяли участь менше трьох претендентів - одночасно з визначенням результатів відповідного етапу відповідного тендера."


730
4. За результатами тендера обирається не менше трьох компаній з управління активами Накопичувального фонду. Кількість компаній з управління активами, що мають бути обрані за результатами тендера, а також розподіл між ними повноважень щодо управління пенсійними активами зазначається в технічному завданні тендера.
392. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 84 "4. Рішення про проведення відповідного тендеру відповідно до затверджених Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду умов проведення тендеру повинно містити:
1) дату проведення першого етапу тендеру, яка не може бути ранішою, ніж два календарних місяці з дня прийняття рішення про проведення тендеру;
2) порядок та кінцеву дату подання тендерної документації, яка не може бути пізнішою, ніж 10 календарних днів до дати проведення тендеру;
3) вимоги до осіб, які можуть брати участь у проведенні тендеру (претенденти), визначені відповідно до вимог цього Закону;
5) тендерне завдання та перелік тендерної документації, яку претенденти мають подати для участі у тендері;
6) адресу, за якою приймається тендерна документація;
7) визначені відповідно до вимог цього Закону вимоги до претендентів;
8) місце та час проведення тендеру;
9) вартість участі у тендері;
10) умови проведення тендеру, критерії та порядок визначення переможця тендеру.
Рішення про проведення тендеру підлягає оприлюдненню протягом п'яти робочих днів з дня його прийняття у друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
Дата, час та місце проведення тендера, визначені в оголошенні про проведення тендеру, не можуть бути змінені."


731
5. Компанії з управління активами Накопичувального фонду обираються з числа компаній, які відповідають вимогам, зазначеним у статті 78 цього Закону.



732
6. Критеріями оцінки пропозицій компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора (аудиторів), поданих на тендер, є досвід і результати їхньої роботи, а також відповідні фахівці, якість та вартість послуг, що надаватимуться, та інші показники, зазначені в технічному завданні.



733
7. Рішення за результатами проведення тендерів для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора (аудиторів) приймаються та оприлюднюються протягом 10 днів з дня проведення тендера.



734




735
Стаття 85. Подання заяв на участь у тендері
393. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 85 викласти у такій редакції: "Стаття 85. Тендерне завдання та тендерна документація".


736
1. Юридичні особи, які бажають взяти участь у тендері, надсилають до Пенсійного фонду письмові заяви та копію квитанції, яка підтверджує оплату вартості документів, що містять технічне завдання тендера, у розмірі, визначеному Радою накопичувального фонду. Заяви надсилаються рекомендованим листом, кур'єрською (спеціальною) поштою або подаються власноручно уповноваженими особами цих юридичних осіб.
394. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 85 "1. Тендерне завдання (технічне завдання відповідного тендеру) затверджується Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду відповідно до умов проведення тендеру одночасно з прийняттям рішення про проведення відповідного тендеру і має містити:
1) перелік та зміст послуг, що має надавати відповідно до цього Закону переможець (переможці) тендеру;
2) умови надання послуг, передбачених тендерним завданням, включаючи порядок взаємодії з Пенсійним фондом, іншими особами, взаємодія з якими передбачена цим Законом, вимоги щодо організаційного та матеріально-технічного забезпечення надання послуг;
3) детальний опис вимог до претендентів;
4) вимоги до договору, що має бути укладений Пенсійним фондом з переможцем тендеру;
5) перелік тендерної документації, подання якої є необхідно для участі у тендері та порядок її оформлення;
6) інші вимоги, визначені умовами проведення відповідного тендера, що не суперечать цьому Закону.
Підготовка відповідних тендерних завдань здійснюється Радою Накопичувального фонду або Пенсійним фондом. "


737
2. Пенсійний фонд зобов'язаний надіслати кур'єрською (спеціальною) поштою кожній юридичній особі, яка подала заяву на участь у тендері, технічне завдання тендера протягом трьох днів з дня отримання заяви.



738
3. Технічне завдання тендера має містити:
зміст послуг, щодо яких оголошено тендер;
детальний опис вимог до осіб, які обиратимуться на тендері;
інформацію, подання якої є обов'язковою умовою відповідного тендера, день, час та місце проведення тендера, а також інструкції щодо форми подання документів на тендер, правил їх оформлення та дані про уповноважену особу, якій надсилаються пропозиції учасників тендера. Всі документи на тендер подаються українською мовою.
День, час та місце проведення тендера, визначені в технічному завданні, не можуть бути змінені.



739
Стаття 86. Умови прийняття пропозицій щодо участі у тендерах для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора
395. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 86 викласти у такій редакції:
"Стаття 86. Подання заяв на участь у тендері, тендерна документація".



740
1. Юридичні особи, які отримали умови технічного завдання тендера та заінтересовані в участі у ньому, повинні надіслати на ім'я голови Ради Накопичувального фонду:
396. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 86 "1. Особи, які бажають взяти участь у проведенні тендеру, у строки, визначені в оголошенні про проведенні тендеру, подають Раді Накопичувального фонду або правлінню Пенсійного фонду в порядку, визначеному умовами проведення відповідного тендера таку тендерну документацію:





741
1) свої пропозиції у повній відповідності з технічним завданням тендера;
1) заяву на участь у тендері за формою, затвердженою Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду;


742
2) документи, що відображають фінансовий стан учасника тендера, включаючи бухгалтерську звітність, а також результати проведення аудиторських перевірок протягом трьох останніх років;
2) засвідчену у встановленому порядку довіреність на ім'я особи, осіб, які представлятимуть інтереси претендента під час проведення тендера;


743
3) опис усіх випадків протягом останніх десяти років накладення на учасника тендера фінансових санкцій на суму більше ніж сто тисяч євро чи заборони на провадження відповідної діяльності, в тому числі шляхом припинення або скасування дії дозволів, ліцензій з будь-яких причин.
Пропозиції, що не повною мірою відповідають технічному завданню тендера, не розглядаються Радою Накопичувального фонду.
3) тендерну пропозицію, складену відповідно до вимог цього Закону;
4) документ, що підтверджує оплату претендентом оплату вартості участі у тендері;
5) інші документи, визначені умовами проведення тендеру та тендерним завданням, що підтверджують інформацію про претендента та відомості, які містяться у тендерній пропозиції".



744
2. Пропозиції щодо участі у тендері мають бути підписані керівником юридичної особи, яка подає пропозиції, або визначеною у встановленому порядку уповноваженою особою.
397. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 86 "2. Тендерна пропозиція складається претендентами відповідно до умов проведення тендера та тендерного завдання і повинна містити:
1) загальні відомості про претендента (повне найменування, дата та підстави утворення (заснування), відомості про засновників, реквізити державної реєстрації та відповідних дозволів (ліцензій), юридична адреса та інші);
2) відомості про вимоги та додержання обмежень, передбачених цим Законом та тендерним завданням (розмір статутного фонду, власного капіталу, відомості щодо пов'язаних осіб, відомості про відповідних службових осіб тощо);
3) опис ділової діяльності претендента (види діяльності, перелік послуг, що надаються, прибутковість, досвід роботи тощо);
4) опис фінансового стану претендента (основні показники фінансово-господарської діяльності, наявність кредиторської та дебіторської заборгованості, включаючи дані відповідної бухгалтерської звітності та результатів проведення аудиторських перевірок протягом трьох останніх років, а також опис усіх випадків протягом останніх десяти років накладення на претендента фінансових та інших санкцій, заборони на провадження відповідної діяльності, в тому числі шляхом припинення або скасування дії дозволів, ліцензій з будь-яких причин та інше);
5) наявність у претендента можливостей та пропозиції щодо виконання претендентом умов тендерного завдання;
6) основні положення договору між Пенсійним фондом та претендентом, який має бути укладений в разі визнання претендента переможцем тендеру;
7) інші відомості, визначені умовами проведення тендера та тендерним завданням.
Разом з тендерною документацією претендентом можуть бути подані запитання щодо вимог тендерного завдання, які на думку претендента є суттєвими, але можуть розумітися неоднозначно."


745
3. Усі пропозиції щодо участі у тендері надсилаються до Ради Накопичувального фонду рекомендованим листом, кур'єрською (спеціальною) поштою або подаються власноручно представником юридичної особи, яка бажає взяти участь у тендері. Пропозиції подаються у запечатаних пакетах (конвертах), підписаних згідно з інструкцією, зазначеною у технічному завданні тендера.
398. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 86 "3. Тендерна документація подається претендентами українською мовою в опечатаних конвертах, підписаних в порядку, визначеному умовами проведення тендеру, окрім документу, що підтверджує сплату претендентом вартості участі у тендері.
Конверти з тендерною документацією мають бути прийняті особою, уповноваженою на те Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду, яка зазначає на них дату і час отримання і видає претенденту довідку, що підтверджує дату та час прийняття його тендерної документації.
Тендерна документація, що надійшла після кінцевого терміну подання тендерної документації, встановленого в оголошенні про проведення тендеру, або тендерна документація, подана претендентом, який не сплатив вартість участі у тендері, не розглядається.
Претендент має право відкликати свою тендерну документацію до закінчення встановленого в оголошенні про проведення тендера кінцевого терміну подання тендерної документації, письмово повідомивши про це Раду Накопичувального фонду або Пенсійний фонд."


746
4. Разом з пропозиціями щодо участі у тендері можуть бути подані запитання щодо вимог технічного завдання тендера, які на думку кандидата на участь в тендері є суттєвими, але можуть розумітися неоднозначно.
399. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 86 "4. З метою покриття витрат, пов'язаних з проведенням відповідного тендеру умовами його проведення встановлюється вартість участі в тендері, яку мають сплатити претенденти.
Сплачена претендентами вартість участі у тендері претендентам не повертається, за винятком випадків відкликання претендентом тендерної документації в порядку, визначеному цим Законом.




747
5. Конверти з пропозиціями щодо участі у тендері мають бути прийняті особою, уповноваженою Радою Накопичувального фонду, яка зазначає на них дату і час отримання. Кандидат на участь у тендері отримує довідку, що підтверджує дату та час прийняття його пропозиції.
400. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 86: "5. Претендент може брати участь у проведенні декількох тендерів, якщо це не суперечить вимогам цього Закону."




748
6. Документи, подані для участі у тендері, є офіційними документами. Рада Накопичувального фонду має право перевірити достовірність поданої інформації. У разі недостовірності інформації особи, які подали її, притягуються до відповідальності згідно із законодавством України та втрачають право на участь у тендері.
401. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 86, частина 6: В другому реченні слово "законодавством" замінити словом "законом".
402. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 86: "6. Тендерна документація є офіційними документами. Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду має право перевірити достовірність поданої інформації. У разі недостовірності інформації особи, які подали її, притягуються до відповідальності згідно із законодавством України та втрачають право на участь у тендері.
7. Використання відомостей, що містяться у тендерній документації здійснюється з дотриманням вимог про інформацію. Порушення цих вимог тягне за собою відповідальність згідно із законодавством.
8. Тендерна документація зберігається Пенсійним фондом протягом 10 років з дня її подання, а щодо переможця тендеру - протягом усього терміну дії укладеного з ним відповідного договору та протягом 10 років з дня закінчення дії (розірвання) зазначеного договору.".


749
Стаття 87. Проведення тендерів для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора (аудиторів)
403. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Викласти статтю 87 у такій редакції:
"Стаття 87. Проведення тендеру".


750
1. Тендери для обрання компаній з управління активами, організацій, що здійснюють доставку пенсій, та аудитора (аудиторів) проводяться у два етапи.
404. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "1. Проведення тендеру для визначення компаній з управління активами, аудитора Накопичувального фонду та організацій, що здійснюють доставку пенсій, здійснюється у два етапи.
У першому етапі відповідного тендеру повинні брати участь не менше трьох претендентів."


751
2. На першому етапі тендера для обрання компаній з управління активами учасники тендера відбираються з урахуванням:
405. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "2. На першому етапі тендеру, у день, визначений в оголошенні про проведення відповідного тендеру, Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду проводить відкрите засідання, на якому:
1) розкриває конверти з тендерною документацією в черговості часу їх реєстрації, при цьому головуючий ставить власний підпис та штамп Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду на усіх листах документів, що були у пакеті;
2) оголошує тендерні пропозиції;
3) перевіряє відповідність тендерної документації, зокрема, тендерних пропозицій вимогам цього Закону, умовам проведення відповідного тендера та тендерному завданню;
4) надає всім членам Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду копії документів з розкритих пакетів з тендерною документацією для оцінки;
3) запечатує по одному примірнику кожної поданої тендерної пропозиції у контрольний пакет, якій підписується всіма присутніми членами Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду та передається на зберігання особі, уповноваженій Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду;
4) оголошує день, час та місце проведення засідання Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду, на якому будуть оголошені результати проведення першого етапу тендеру;
5) у разі, якщо на тендер подано тендерну документацію менше ніж трьома претендентами, приймає рішення щодо проведення нового відповідного тендера. ".




752
1) досвіду (включаючи міжнародний) у наданні послуг та виконанні функцій, визначених технічним завданням тендера;



753
2) показників отриманого інвестиційного доходу юридичних осіб, яким учасник тендера надавав послуги, визначені технічним завданням тендера;



754
3) обсягів активів, щодо яких учасник надавав визначені технічним завданням тендера послуги, згідно з поданими довідками;



755
4) відповідного досвіду роботи (включаючи кількість років виконання функцій, визначених технічним завданням тендера) посадових осіб та працівників, які безпосередньо виконуватимуть обов'язки та функції, визначені технічним завданням тендера, та тривалості роботи таких працівників у юридичної особи - учасника тендера.



756
3. На першому етапі тендера для обрання організацій, що здійснюють доставку пенсій, учасники тендера відбираються з урахуванням:
406. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "3. У строк не пізніше одного календарного місяця з дня проведення засідання Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду, на якому були розкриті конверти з тендерною документацією, Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду проводить відкрите засідання, на якому:
1) заслуховує та обговорює вмотивовані висновки членів Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду щодо наданої їм для оцінки тендерної документації;
2) за результатами обговорення приймає та оголошує рішення про допуск претендентів до участі у другому етапі тендера або про відмову претендентам у подальшій участі у тендері, виходячи з повноти поданої претендентами тендерної документації та її відповідність умовам проведення відповідного тендера та вимогам тендерного завдання, а також відповідності претендентів вимогам, визначеним цим Законом, умовами проведення тендеру та тендерним завданням. При цьому підставою для відмови претенденту у подальшій участі у тендері може бути лише неповнота поданої ним тендерної документації або її невідповідність умовам проведення відповідного тендера чи тендерному завданню або невідповідність претендентів вимогам, визначеним цим Законом, умовами проведення відповідного тендеру та тендерним завданням;
3) надає відповіді на питання, отримані від учасників першого етапу тендеру, якщо на думку членів Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду вони є суттєвими і не знайшли достатнього відображення в тендерному завданні. При цьому питання і відповідь мають бути доведені до всіх учасників тендера, які допущені для участі у другому етапі тендера.
4) в разі необхідності затверджує інструкції для підготовки проведення другого етапу тендера та запитання до претендентів, які допущені до другого етапу тендера;
5) затверджує систему бальної оцінки тендерних пропозицій під час проведення другого етапу тендера;
6) оголошує дату, час і місце проведення другого етапу тендера.".


757
1) досвіду у наданні послуг з доставки пенсій та наявності технічних можливостей для ефективного виконання функцій, визначених технічним завданням тендера;



758
2) відповідного досвіду роботи (включаючи кількість років виконання відповідних функцій) посадових осіб та працівників учасника тендера, які безпосередньо виконуватимуть обов'язки та функції, визначені технічним завданням тендера, та тривалості роботи таких працівників у юридичної особи - учасника тендера;



759
3) кількості філіалів (представництв) учасника тендера в регіонах України.



760
4. До другого етапу проведення тендера відбираються учасники, які найбільше відповідають умовам, визначеним у технічному завданні тендера та цьому Законі, та запропонували найвищу якість послуг за найменшу вартість.
407. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "4. Усі претенденти, що брали участь у першому етапі тендеру, письмово інформуються Радою Накопичувального фонду або Пенсійним фондом про результати першого етапу тендеру протягом трьох робочих днів з дня оголошення його результатів.
Про допуск до участі у другому етапі тендеру або про відмову у подальшій участі у проведенні тендеру протягом трьох робочих днів з дня оголошення результатів першого етапу тендеру претендентам видається відповідна довідка в порядку та за формою, визначеними умовами проведення відповідного тендеру. Претендентам, які допущені до участі у другому етапі тендеру у цей же строк також надаються затверджені Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду інструкції та запитання для проведення другого етапу тендеру.
Претенденти, які допущені до участі у другому етапі тендеру та отримали запитання або інструкції до другого етапу тендеру, що передбачають подання Раді Накопичувального фонду або правлінню Пенсійного фонду додаткової інформації щодо тендерних пропозицій, зобов'язані подати Раді Накопичувального фонду або Пенсійному фонду письмові відповіді на зазначені запитання та зазначену інформацію у письмовому вигляді у строк, не пізніше 10 робочих днів з дня одержання відповідних запитань або інструкцій, а Рада Накопичувального фонду або Пенсійний фонд зобов'язані надати відповіді та інформацію, одержані від претендентів членам Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дня одержання відповідей та інформації від претендентів.
Претенденти, яким відмовлено у подальшій участі у проведенні тендера, можуть брати участь у проведенні наступних тендерів на загальних підставах."



761

408. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "5. На другому етапі тендеру Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду у строк, що не перевищує одного календарного місяця з дня оголошення результатів першого етапу тендеру, проводить відкрите засідання, на якому:
1) заслуховує коментарі претендентів, які допущені до участі у другому етапі тендеру, щодо їх тендерних пропозицій;
2) заслуховує вмотивовані висновки членів Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду щодо тендерних пропозицій;
3) здійснює оцінку тендерних пропозицій за бальною системою, затвердженою Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду;
4) за результатами бальної оцінки, затвердженої Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду визначає переможця (переможців) відповідного тендеру і оголошує результати другого етапу тендеру;
5) приймає рішення щодо укладення відповідного договору з переможцем тендеру та схвалює його основні положення;
6) в разі, якщо жодного з претендентів, які допущені до участі у другому етапі тендеру, не визначено переможцем тендеру, приймає рішення щодо проведення відповідного нового тендеру.
У разі неподання претендентами, які допущені до участі у другому етапі тендеру, письмових відповідей на запитання чи додаткової інформації, передбаченої інструкціями, затвердженими за результатами першого етапу тендеру, або у разі неявки представників претендентів на другий етап тендеру, ці претенденти вважаються такими, що вибули з подальшої участі у тендері за власним бажанням."


762

409. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "6. Під час проведення засідань Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду щодо першого та другого етапу тендеру ведеться стенограма, яку Рада Накопичувального фонду або Пенсійний фонд зобов'язані надавати претендентам, які брали участь у проведенні відповідного етапу тендеру у строк не пізніше трьох робочих днів з дня відповідного засідання Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду.
Візуальна фіксація та звукове відтворення виступів учасників засідань Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду щодо проведення відповідного тендеру може здійснюватися лише за рішенням Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду уповноваженими ними на те особами. ".


763

410. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "7. Усі претенденти, що брали участь у другому етапі тендеру, письмово інформуються Радою Накопичувального фонду або Пенсійним фондом про результати другого етапу тендеру протягом трьох робочих днів з дня оголошення його результатів. При цьому переможцю тендеру видається відповідна довідка, яка є підставою для укладення з переможцем відповідного договору.
Результати другого етапу відповідного тендеру підлягають оприлюдненню у друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України протягом 10 календарних днів з дня їх оголошення.".


764

411. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 87 "8. Результати першого та другого етапу тендеру можуть бути оскаржені претендентами, які брали участь у відповідному етапі тендеру, у судовому порядку. При цьому подання відповідного позову до суду не зупиняє дію рішення Ради Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду про проведення другого етапу тендеру або про укладення відповідного договору з переможцем (переможцями) відповідного тендеру.
В разі прийняття судом рішення про визнання результатів тендеру недійсними, Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду оголошує новий відповідний тендер у строк не пізніше одного місяця з дня набрання зазначеним рішенням суду законної сили.
9. Організаційне та матеріально-технічне забезпечення проведення відповідних тендерів здійснюється Пенсійним фондом.".


765
Стаття 88. Проведення першого та другого етапів тендера
412. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Викласти статтю 88 у такій редакції:
"Стаття 88. Визначення переможця тендеру".







766
1. У визначений у технічному завданні строк проведення першого етапу тендера Рада Накопичувального фонду проводить відкрите засідання, на якому мають право бути присутні всі бажаючі особи, включаючи представників осіб, які подали заяву на участь у тендері. На цьому засіданні Рада Накопичувального фонду повинна:
413. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "1. Переможцем відповідного тендеру визнається претендент (претенденти), які брали участь у другому етапі тендеру, тендерна пропозиція яких відповідає умовам проведення тендеру, вимогам тендерного завдання і отримала найвищу бальну оцінку за системою бальної оцінки, затвердженої Радою Накопичувального фонду або правлінням Пенсійного фонду, за такими критеріями".


767
1) розкрити пакети з пропозиціями щодо участі у тендері, перевірити відповідність документів вимогам технічного завдання тендера та цього Закону, повідомити про зміст документів та пропозиції, зазначені в документах. Пакети з пропозиціями розкриваються в порядку, що відповідає черговості за часом отримання пропозицій. При цьому голова Ради Накопичувального фонду ставить власний підпис та штамп Ради Накопичувального фонду на всіх листах документів, що були у пакеті;
414. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "1) відповідність вимогам, визначеним цим Законом, умовами проведення тендеру та тендерним завданням;".


768
2) надати всім членам Ради Накопичувального фонду копії документів з розкритих пакетів з пропозиціями щодо участі у тендері для їх оцінки. Члени Ради Накопичувального фонду подають голові Ради Накопичувального фонду результати своїх оцінок, які ним оголошуються. Результати першого етапу тендера, визначені кожним членом Ради Накопичувального фонду, мають бути обгрунтовані і підлягають відкритому обговоренню всіма членами Ради Накопичувального фонду;
415. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 " 2) дотримання претендентом у своїй діяльності вимог законодавства, фінансово-економічних нормативів, наявність або відсутність відповідних порушень, застосування до претендента санкцій за ці порушення, наявність або відсутність претензій та судових позовів до претендента, неврегульованих спорів за участю претендента, скарг на дії претендента та якість послуг, що надаються претендентом;".


769
3) запечатати в контрольний пакет по одному примірнику кожної поданої на тендер пропозиції. Контрольний пакет з пропозиціями підписується всіма присутніми членами Ради Накопичувального фонду та передається на зберігання уповноваженій Радою Накопичувального фонду особі;
416. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "3) фінансовий стан претендента, включаючи обсяг власного капіталу, наявність або відсутність у претендента кредиторської та дебіторської заборгованості, платоспроможність претендента, можливість гарантування власними коштами виконання претендентом зобов'язань за відповідним договором, який має бути укладений з Пенсійним фондом в разі визнання претендента переможцем тендеру та можливість відшкодування збитків в разі порушення умов цього договору, основні показники фінансово-господарської діяльності претендента, прибутковість цієї діяльності, обсяг коштів інших осіб, які залучені (залучалися) претендентом;".


770
4) оголосити день, час та місце оголошення Радою Накопичувального фонду результатів проведення першого етапу тендера.
Результати проведення першого етапу тендера, а також день, час та місце проведення другого етапу мають бути оголошені не пізніше ніж через 30 днів з дня проведення першого етапу та надіслані всім учасникам першого етапу тендера.
417. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "4) ділова репутація претендента, перелік послуг, надання яких пропонується претендентом, повнота цих послуг для забезпечення відповідних функцій, тривалість і досвід надання цих послуг, коло осіб, яким вони надавалися, країн і регіонів, де вони надавалися, якість зазначених послуг, відповідність технології надання цих послуг відповідним сучасним стандартам;
5) характеристика організаційної структури та матеріально-технічної бази претендента, наявність у претендента відповідних організаційних та матеріально-технічних можливостей для повноцінного надання відповідних послуг, зокрема, відповідної філіальної мережі, наявність відповідного персоналу, рівень його кваліфікації та досвід роботи, зокрема, ділова репутація, рівень освіти та досвід роботи керівників і посадових осіб, безпосередньо відповідальних за надання відповідних послуг;
6) можливість забезпечення претендентом необхідної взаємодії з Пенсійним фондом, іншими особами, взаємодія з якими необхідна у процесі надання відповідних послуг, зокрема, оперативність такої взаємодії, її технічне забезпечення, в тому числі забезпечення обміну відповідною інформацією;
7) можливі ризики, пов'язані з наданням претендентом відповідних послуг;
8) надання найвищої якості відповідних послуг за найменшу ціну;
9) інші критерії, визначені умовами проведення тендера та тендерним завданням."


771
2. Під час проведення першого етапу тендера Рада Накопичувального фонду за результатами вибору своїх членів обирає та оголошує для участі у другому етапі тендера не більше трьох учасників для подальшої участі у проведенні тендера з обрання кожного визначеного у технічному завданні тендера виду компанії з управління активами Накопичувального фонду, організації, що здійснює доставку пенсій, аудитора (аудиторів).
418. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "2. В разі, якщо у другому етапі відповідного тендеру брав участь тільки один претендент, Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду може визнати його переможцем тендеру за умови отримання його тендерною пропозицією найвищої бальної оцінки за усіма критеріями, визначеними умовами проведення тендеру та тендерним завданням".




772
3. Під час оголошення результатів проведення першого етапу тендера для підготовки проведення другого етапу Рада Накопичувального фонду надає письмові інструкції учасникам тендера, які були обрані за результатами першого етапу.
Рада Накопичувального фонду може надати письмові відповіді на питання, отримані від учасників першого етапу тендера, якщо на думку членів Ради Накопичувального фонду вони є суттєвими і не знайшли достатнього відображення в технічному завданні тендера. При цьому питання і відповідь мають бути доведені до всіх учасників тендера, які були обрані для участі у другому етапі.
419. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "3. Рада Накопичувального фонду або правління Пенсійного фонду під час затвердження системи бальної оцінки тендерних пропозицій має визначити найменшу загальну суму балів та найменшій рівень балів за кожним критерієм, за яким здійснюється бальна оцінка, що дозволяють визнати претендента переможцем конкурсу.
В разі, якщо жодний з претендентів, які беруть участь у другому етапі конкурсу, не набере зазначену загальну суму балів або зазначений рівень балів за кожним критерієм, за яким здійснюється бальна оцінка, переможець тендера не визначається".


773
4. Учасники тендера, пропозиції яких були відібрані для проведення другого етапу, за рішенням Ради Накопичувального фонду можуть бути зобов'язані представити та прокоментувати свої пропозиції на відкритому засіданні Ради Накопичувального фонду, присвяченому другому етапу, за рахунок таких учасників.
У разі неявки представників учасників на другий етап тендера ці учасники вважаються такими, що вибули з подальшої участі у тендері за власним бажанням.
420. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Cтаття 88 "4. Договір з переможцем тендеру укладається Пенсійним фондом відповідно до вимог цього Закону у встановлені ним строки".


774
5. Другий етап тендера проводиться на відкритому засіданні Ради Накопичувального фонду, на якому можуть бути присутні всі бажаючі, крім представників учасників тендера.
Після підтвердження своїх повноважень представники учасників другого етапу тендера зобов'язані подати Раді Накопичувального фонду пакети з відповідями на додаткові запитання Ради Накопичувального фонду, якщо такі були у письмових інструкціях, наданих учасникам після оголошення результатів першого етапу.



775
6. Під час проведення другого етапу тендера візуальна фіксація та звукове відтворення виступів учасників тендерів проводиться лише особами, уповноваженими Радою Накопичувального фонду.
Учасники другого етапу тендера можуть отримати за плату у Ради Накопичувального фонду копії стенограми, візуального або звукового відтворення виступів усіх учасників тендера протягом трьох днів з дня оголошення результатів другого етапу.



776
7. Результат другого етапу тендера оголошується головою Ради Накопичувального фонду протягом чотирнадцяти днів після засідання Ради Накопичувального фонду, на якому проводиться другий етап тендера, після чого Рада Накопичувального фонду має право обговорювати положення договорів про надання відповідних послуг, які укладаються з переможцями тендера.



777
8. У разі коли за результатами обговорення положень договору між Пенсійним фондом та переможцем тендера договір не був укладений протягом 90 днів після оголошення результатів другого етапу тендера, Рада Накопичувального фонду повинна оголосити повторне проведення тендера та внести до технічного завдання нового тендера відповідні зміни.



778




779
Стаття 89.Вимоги до договорів
421. Н. д. Дашутін Г. П. ( Округ № 162)
Статтю 89 викласти у такій редакції:
"Стаття 89. Договори з компанією з управління активами, аудитором, організаціями, що здійснюють доставку пенсій ".


780
1. За результатами тендера Пенсійний фонд укладає відповідно до законодавства договори у письмовій формі з компаніями з управління активами, організацією, що здійснює доставку пенсій, та аудитором (аудиторами).
422. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 89 "1. Договори з компаніями з управління активами укладаються Пенсійним фондом за результатами проведеного відповідно до цього Закону тендеру.
Договір з компанією з управління активами має бути укладений у строк не пізніше одного місяця з дня офіційного оголошення результатів відповідного тендера. Цей строк може бути продовжений за рішенням Ради Накопичувального фонду, але не більше ніж на два місяці.
В разі неукладення зазначеного договору у встановлені цим Законом строки, результати тендеру щодо компанії з управління активами, з якою повинен бути укладений договір, вважаються анульованими. При цьому така компанія може брати участь у наступних відповідних тендерах на загальних підставах.
Договір, що укладається Пенсійним фондом з компанією з управління активами, має містити:
повну назву, місцезнаходження (юридичну адресу) та банківські реквізити договірних сторін;
посилання на дату та номер рішення Ради Накопичувального фонду про затвердження результатів відповідного тендеру;
предмет договору;
вимоги основних напрямів інвестиційної політики, нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду та інші, визначені Радою Накопичувального фонду відповідно до цього Закону, вимоги, яких має додержуватися компанія з управління активами при здійсненні нею інвестування коштів Накопичувального фонду;
суму коштів Накопичувального фонду, інвестування якої компанія з управління активами здійснює згідно з договором;
порядок прийняття компанією з управління активами рішень щодо інвестування коштів Накопичувального фонду та порядок надання Пенсійному фонду повідомлень про перерахування коштів;
зобов'язання компанії з управління активами щодо інвестування коштів Накопичувального фонду з метою отримання максимального інвестиційного доходу при мінімально можливих ризиках відповідно до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду, затверджених Радою Накопичувального фонду;
порядок ведення компанією з управління активами окремого обліку коштів Накопичувального фонду, управління якими компанія здійснює управління згідно з договором;
порядок взаємодії компанії з управління активами з Пенсійним фондом та банківською установою-зберігачем щодо виконання умов договору;
порядок надання компанією з управління активами Пенсійному фонду, Раді Накопичувального фонду та банківській установі-зберігачу інформації про стан пенсійних активів, управління якими компанія здійснює відповідно до договору;
порядок складання і подання компанією з управління активами звітності за коштами Накопичувального фонду, управління якими компанія здійснює згідно з договором;
застереження щодо конфіденційності;
інші права і обов'язки сторін;
відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору та порядок відшкодування сторонами завданих одна одній збитків;
строк дії договору;
розмір та порядок виплати Пенсійним фондом винагороди компанії з управління активами;
порядок зміни умов договору;
умови дострокового припинення договору.
Договір може містити за згодою сторін й інші умови, які не суперечать цьому Закону, іншим законодавчим та нормативно-правовим актам. Невід'ємним додатком до договору мають бути основні напрями інвестиційної політики та витяг з нормативів інвестування, затверджених Радою Накопичувального фонду на відповідний період, а також акт приймання-передачі в управління коштів Накопичувального фонду, які сформовані на день укладення договору та якими буде управляти компанія, завірений Пенсійним фондом, банківською установою-зберігачем, а в разі необхідності - попередньою компанією з управління активами.
Договір з компанією з управління активами, що здійснює інвестування коштів Накопичувального фонду може бути достроково розірваний Пенсійним фондом за рішенням Ради Накопичувального фонду за ініціативою Пенсійного фонду або за поданням банківської установи- зберігача та Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також за пропозицією аудитора Накопичувального фонду у випадках:
1) порушення компанією з управління активами умов договору;
2) порушення компанією з управління активами вимог основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду, затверджених Радою Накопичувального фонду;
3) дій або бездіяльності компанії з управління активами, що призвели до збитків Накопичувального фонду, якщо такі збитки не зумовлені об'єктивними змінами на ринку цінних паперів;
4) коли інвестиційний дохід, отриманий в результаті інвестування коштів Накопичувального фонду, є неприйнятно низьким (від'ємне коливання перевищує 30 відсотків) порівняно з ринковими показниками;
5) анулювання у встановленому порядку дозволу компанії з управління активами на провадження професійної діяльності з управління та розміщення пенсійних активів;
6) в разі започаткування відповідно до законодавства процедури банкрутства або ліквідації компанії з управління активами;
7) в інших випадках, передбачених договором.
В разі дострокового розірвання договору з Пенсійним фондом у випадках, передбачених підпунктами 1 - 6 пункту шостого частини першої цієї статті компанія з управління пенсійними активами зобов'язана компенсувати Пенсійному фонду відповідно до законодавства збитки, завдані з її вини.
В разі дострокового розірвання договору між Пенсійним фондом та компанією з управління активами Пенсійний фонд протягом одного робочого дня з дня розірвання договору повинен поінформувати про це банківську установу-зберігача та Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, а компанія з управління активами повинна надати Пенсійному фонду та Раді Накопичувального фонду протягом трьох робочих днів з дня розірвання договору повний звіт про стан пенсійних активів, які знаходилися в управлінні компанії, зокрема, про здійснені з ними операції. При цьому Пенсійним фондом та компанією з управління активами, що здійснювала інвестування коштів Накопичувального фонду складається акт приймання-передачі коштів Накопичувального фонду, які перебували в управлінні компанії на день розірвання договору, завірений банківською установою-зберігачем.
В разі дострокового розірвання договору з компанією з управління пенсійними активами, що здійснювала інвестування коштів Накопичувального фонду, Рада Накопичувального фонду протягом трьох робочих днів з дня одержання від компанії, з якою розірвано договір відповідного звіту, зобов'язана тимчасово (на строк не більше одного місяця) призначити іншу компанію з управління активами здійснювати функції з управління пенсійними активами, що знаходилися в управлінні компанії, з якою розірвано договір, а також скликати позачергове засідання Ради для прийняття рішення щодо порядку подальшого управління зазначеними активами.
У разі анулювання дозволу на провадження професійної діяльності з управління та розміщення пенсійних активів компанії з управління активами, що здійснює інвестування коштів Накопичувального фонду, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку зобов'язана повідомити письмово про це Пенсійний фонд та Раду Накопичувального фонду у день анулювання зазначеного дозволу.
У разі, коли розірвання договору з компанією з управління активами, що здійснювала інвестування коштів Накопичувального фонду було необгрунтованим і призвело до збитків компанії або Накопичувального фонду, особа, за поданням якої було здійснене розірвання договору, зобов'язана за рішенням арбітражного суду відшкодувати за рахунок власних коштів відповідні збитки."


781
2. Істотними умовами договорів є:
повна назва та місцезнаходження (юридична адреса) договірних сторін;
предмет договору;
права і обов'язки сторін;
застереження щодо конфіденційності;
порядок надання звітності та інформації з дотриманням вимог цього Закону;
відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору та порушення конфіденційності;
строк дії договору;
розмір винагороди;
порядок зміни умов договору;
умови дострокового припинення договору.
Договір може містити за згодою сторін й інші умови, які не суперечать законодавству. Невід'ємним додатком до договору мають бути основні напрями інвестиційної політики які затверджується щороку Радою Накопичувального фонду.
423. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 89 "2. Договір з аудитором укладається Пенсійним фондом за результатами проведеного відповідно до цього Закону тендеру у строк не пізніше одного місяця з дня офіційного оголошення результатів відповідного тендера.
В разі неукладення зазначеного договору у встановлені цим Законом строк, результати тендера щодо аудитора, з яким повинен бути укладений договір, вважаються анульованими. При цьому такий аудитор може брати участь у наступних відповідних тендерах на загальних підставах.
Договір, що укладається Пенсійним фондом з аудитором, має містити:
повну назву, місцезнаходження (юридичну адресу) та банківські реквізити договірних сторін;
посилання на дату та номер рішення Ради Накопичувального фонду про затвердження результатів відповідного тендеру;
предмет договору;
порядок проведення аудиторської перевірки, зокрема, термін її початку та закінчення та порядок взаємодії аудитора та Пенсійного фонду під час проведення аудиторської перевірки, зокрема, порядок отримання аудитором інформації від Пенсійного фонду;
застереження щодо конфіденційності;
інші права і обов'язки сторін;
відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору та порядок відшкодування сторонами завданих одна одній збитків;
строк дії договору;
розмір та порядок виплати Пенсійним фондом винагороди аудитору;
порядок зміни умов договору;
умови дострокового припинення договору.
Договір може містити за згодою сторін й інші умови, які не суперечать цьому Закону, іншим законодавчим та нормативно-правовим актам. "


782
3. У договорі з компанією з управління активами також зазначається:
зобов'язання компанії з управління активами щодо інвестування пенсійних активів з метою отримання максимального інвестиційного доходу при мінімально можливих ризиках відповідно до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування, встановлених для цих пенсійних активів;
вимога щодо ведення бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку.
Невід'ємним додатком до договору мають бути витяг з нормативів інвестування в частині вимог щодо інвестування пенсійних активів, які перебувають в управлінні цієї компанії, а також акт приймання-передачі в управління пенсійних активів Накопичувального фонду, які сформовані на день укладення договору та якими буде управляти компанія, завірений Пенсійним фондом, банківською установою-зберігачем та попередньою компанією з управління активами.
424. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 89 "3. Договір, що укладається Пенсійним фондом за результатами тендера з організацією, що здійснює доставку пенсій, має містити:
повну назву, місцезнаходження (юридичну адресу) та банківські реквізити договірних сторін;
посилання на дату та номер рішення правління Пенсійного фонду про затвердження результатів відповідного тендера;
предмет договору;
перелік послуг, які надаються пенсіонерам;
суттєві умови, порядок укладення, виконання та розірвання організацією, яка здійснює доставку пенсій, договорів з пенсіонерами про їх обслуговування;
права та обов'язки пенсіонерів, яких обслуговує організація, що здійснює доставку пенсій;
порядок обліку пенсіонерів, які обслуговує організація, що здійснює доставку пенсій, та інформування нею Пенсійного фонду про укладені з пенсіонерами договори;
порядок та строки перерахування Пенсійним фондом коштів, призначених для виплати пенсій, порядок їх обліку організацією, що здійснює доставку пенсій, порядок та строки подання цією організацією Пенсійному фонду звітності за цими коштами;
порядок та строки виплати та доставки пенсій пенсіонерам;
застереження щодо конфіденційності;
інші права і обов'язки сторін;
відповідальність сторін за невиконання або неналежне виконання умов договору та порядок відшкодування сторонами завданих одна одній збитків;
строк дії договору;
розмір та порядок виплати Пенсійним фондом винагороди організації, що здійснює доставку пенсій;
порядок зміни умов договору;
умови дострокового припинення договору.
Договір може містити за згодою сторін й інші умови, які не суперечать цьому Закону, іншим законодавчим та нормативно-правовим актам.
Договір з визначеною за результатами відповідного тендеру організацією, що здійснює доставку пенсій може бути достроково розірваний Пенсійним фондом у випадках:
1) порушення організацією, яка здійснює доставку пенсій, умов договору;
2) дій або бездіяльності організації, яка здійснює доставку пенсій, що призвели до збитків Пенсійного фонду та/або пенсіонерів;
3) анулювання у встановленому порядку відповідної ліцензії комерційного банку;
4) в разі започаткування відповідно до законодавства процедури банкрутства або ліквідації організації, що здійснює доставку пенсій;
5) в інших випадках, передбачених договором.
В разі дострокового розірвання договору з Пенсійним фондом у випадках, передбачених підпунктами 1 - 4 пункту третього частини третьої цієї статті організація, яка здійснює доставку пенсій, зобов'язана компенсувати Пенсійному фонду та/або пенсіонерам відповідно до законодавства збитки, завдані з її вини.
В разі дострокового розірвання договору між Пенсійним фондом та організацією, що здійснює доставку пенсій, Пенсійний фонд протягом десяти робочих днів з дня розірвання договору повинен поінформувати про це пенсіонерів, які обслуговувалися зазначеною організацією з одночасним повідомленням про порядок подальшого одержання ними пенсійних виплат".


783
Стаття 90. Порядок оприлюднення інформації про стан пенсійних активів, що акумулюються у Накопичувальному фонді



784
1. Інформація про стан пенсійних активів, що акумулюються у Накопичувальному фонді, оприлюднюється Пенсійним фондом шляхом:



785
1) щоквартального опублікування у друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України;


2) оприлюднення в електронних засобах масової інформації;
425. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 90, частина перша, пункт 1:
Після тексту "опублікування у" доповнити словом "періодичних".



786
3) подання звітності до спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг відповідно до вимог цього Закону.



787
2. Щоквартальне опублікування у друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України інформації про діяльність Накопичувального фонду здійснюється в місячний строк після закінчення звітного періоду.
426. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 90, частина друга:
Після тексту "опублікування у" доповнити словом "періодичних".



788
3. Звітність до спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг подається Пенсійним фондом за місяць, за півріччя та за рік. Правила та форми подання звітів затверджуються спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.



789
4. Щомісяця Пенсійний фонд подає спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг звіти, які відображають зведену інформацію про склад і вартість активів Накопичувального фонду. Щомісячні звіти подаються протягом п'яти робочих днів після закінчення звітного місяця.



790
5. За результатами півріччя Пенсійний фонд подає спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг розширений звіт про склад пенсійних активів, а також про кожний вид цінних паперів, вартість яких перевищує один відсоток загальної вартості активів Накопичувального фонду, станом на останній день півріччя. Звіти за результатами півріччя подаються протягом десяти робочих днів після закінчення півріччя.



791
6. Щороку Пенсійний фонд подає спеціально уповноваженому органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг затверджений Радою Накопичувального фонду річний звіт, який відображає склад і вартість активів Накопичувального фонду, включає інформацію про кожний вид пенсійних активів із зазначенням їх класів, містить перелік активів, придбаних і реалізованих протягом року, відображає зміни в ринковій вартості всіх видів пенсійних активів, а також інформацію про виплати і обсяги адміністративних видатків Накопичувального фонду протягом року. Річний звіт подається разом з висновком про останню аудиторську перевірку.



792
7. Інформація, яка підлягає оприлюдненню та опублікуванню відповідно до цієї статті Закону, не є конфіденційною.



793
8. Компанії з управління недержавними пенсійними фондами подають інформацію в установленому цією статтею порядку.



794
Стаття 91.Інформація про Накопичувальний фонд, що підлягає щорічному оприлюдненню



795
1. Інформація про Накопичувальний фонд, що підлягає щорічному опублікуванню в друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, готується Пенсійним фондом на основі результатів аудиторських перевірок за формою, яка визначається спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, і містить такі відомості:
427. Н. д. Беспалий Б. Я. (НДП, (Реєстр. картка № 404)
Стаття 91, частина 1:
Перший абзац після тексту "опублікуванню в" доповнити словом "періодичних".



796
1) склад Ради Накопичувального фонду;



797
2) інформацію про залучених та обраних за результатами проведення тендера радників з інвестиційних питань (повна назва, місцезнаходження керівних органів, дата державної реєстрації);



798
3) інформацію про компанії з управління активами (повна назва, місцезнаходження керівних органів, основні фінансово-економічні показники, дата державної реєстрації та номери ліцензій і дозволів);



799
4) інформацію про банківську установу-зберігача (повна назва, місцезнаходження керівних органів, основні фінансово-економічні показники, дата державної реєстрації та номери ліцензій і дозволів);



800
5) інформацію про аудитора Накопичувального фонду (повна назва, місцезнаходження керівних органів, дата державної реєстрації та номери ліцензій);



801
6) інформацію про загальні розміри винагород, сплачених компаніям з управління активами, банківській установі-зберігачу, раднику з інвестиційних питань та Пенсійному фонду за послуги, надані для функціонування Накопичувального фонду, за звітний рік;



802
7) відомості про річні прибутки та збитки, пов'язані з розміщенням пенсійних активів Накопичувального фонду;



803
8) звіт про балансову вартість пенсійних активів, чисту вартість пенсійних активів та одиниці пенсійних активів на кінець звітного року;



804
9) умови та обсяги розміщення пенсійних активів у грошових коштах на депозитних рахунках банківських установ;



805
10) перелік об'єктів інвестування, де розміщено понад один відсоток пенсійних активів у цінних паперах;



806
11) перелік емітентів, у яких Накопичувальний фонд володіє в цінних паперах більше ніж 5 відсотками їх статутного фонду;



807
12) обсяг коштів Накопичувального фонду, інвестованих в активи, які були дозволені Кабінетом Міністрів України, із зазначенням частки сукупних пенсійних активів Накопичувального фонду, що становлять такі пенсійні активи, та їх склад;



808
13) результати перевірок діяльності Пенсійного фонду та Накопичувального фонду, здійснених аудиторами та органами державного нагляду відповідно до цього Закону.



809
2. Інформація, передбачена в цій статті, подається також компаніями з управління недержавними пенсійними фондами, які були обрані застрахованими особами для накопичення своїх страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.



810
Стаття 92. Надання інформації про пенсійні активи Накопичувального фонду застрахованим особам



811
1. Інформація про стан пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку окремої застрахованої особи, є конфіденційною і не підлягає розголошенню чи опублікуванню, крім випадків, встановлених законодавством.
428. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 92, частина 1:
Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".



812
2. Пенсійний фонд зобов'язаний надавати кожній застрахованій особі безоплатно один раз на рік письмовий звіт про стан пенсійних активів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку такої особи, з окремим зазначенням вартості пенсійних активів на початок та кінець звітного року, щомісячних надходжень страхових внесків та річного інвестиційного доходу.
Пенсійний фонд також зобов'язаний надавати таку інформацію за письмовим запитом застрахованої особи протягом п'яти робочих днів з дня його отримання за плату, визначену Пенсійним фондом, крім випадків надання інформації за запитом при оформленні пенсії.



813
3. Зазначений в цій статті порядок надання інформації застосовується відповідними юридичними особами у разі обрання застрахованою особою недержавного пенсійного фонду.



814
Розділ ХІ. ЗБЕРІГАННЯ ПЕНСІЙНИХ АКТИВІВ НАКОПИЧУВАЛЬНОГО ФОНДУ
















Стаття 93. Банківська установа-зберігач
429. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Назву розділу ХІ викласти в такій редакції: "Зберігання пенсійних активів Накопичувального фонду та банківське обслуговування пенсійних платежів".
430. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Розділ ХІ. Зберігання пенсійних активів
Накопичувального фонду викласти у редакції: "Розділ Х. Банківська установа-зберігач".
431. Н. д. Альошин В. Б. (Реєстр. картка № 336)
Потрібно розробити інший текст ХІ розділу законопроекту, виходячи з розділу повноважень і функцій банка-зберігача коштів Накопичувального фонду та уповноваженого банку Пенсійного фонду.
432. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 93 вважати статтею 84 та викласти у такій редакції:
"Стаття 84. Статус та вимоги до банківської установи-зберігача".



815
1. Усі розрахунково-касові операції з коштами Пенсійного фонду здійснюються банківською установою-зберігачем. Через банківську установу-зберігача також здійснюються операції з коштами накопичувального фонду та з резервними коштами Пенсійного фонду.
433. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 404)
Частину 1 статті 93 викласти в такій редакції : "Усі розрахунково-касові операції з коштами Накопичувального фонду Пенсійного фонду здійснюються банківською установою -зберігачем".
434. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "1. Усі розрахунково- касові операції з коштами Пенсійного фонду здійснюються банківською установою-зберігачем. Через банківську установу-зберігача також здійснюються операції з коштами накопичувального фонду та з резервними коштами Пенсійного фонду."
435. Н. д. Яценко В. М. (Округ № 66)
У пункті 1 статті 93 слова "здійснюється банківською установою-зберігачем" замінити словами "здійснюється державною банківською установою-зберігачем".



816
2. Банківською установою, яка здійснює функції банківської установи-зберігача, передбачені цим Законом, є державний банк, який провадить свою діяльність відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність з урахуванням вимог цього Закону. Банківська установа-зберігач призначається на конкурсних засадах з числа державних банків у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.




Кошти загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та накопичувальної пенсійної системи обслуговуються лише однією банківською установою.
436. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Частину 2 статті 93 викласти в такій редакції: "Банківською установою, яка здійснює функції банківської установи-зберігача, передбачені цим Законом, є державний банк, який проводить свою діяльність відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність з урахуванням вимог цього Закону. Банківська установа-зберігач здійснює операції з коштами Накопичувального фонду".

437. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Частину 2 пункту 2 статті 93 слід виключити.
438. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "2. Банківською установою, яка здійснює функції банківської установи-зберігача, передбачені цим Законом є спеціалізований державний пенсійний банк, який утворюється і здійснює свою діяльність відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність з урахуванням вимог цього Закону.
Пенсійний фонд має лише одну банківську установу-зберігача."


817
3. Банківська установа-зберігач повинна відповідати таким вимогам:



818
1) мати банківську ліцензію та відповідні дозволи Національного банку України на здійснення банківських операцій, передбачених цим Законом, та ліцензію Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на право провадження професійної депозитарної діяльності зберігача цінних паперів;
439. Н. д. Альошин В. Б. (Реєстр. картка № 336)
Збереження коштів Накопичувального фонду потрібно передати одному з державних банків, як це і передбачено законопроектом. На мою думку вимоги до такого банку повинні також значно збільшитися і бути не меншими ніж вимоги до уповноваженого банку.
440. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "3.Банківська установа-зберігач повинна відповідати таким вимогам:
1) мати відповідні ліцензії Національного банку України на здійснення банківських операцій, передбачених цим Законом та дозвіл Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку на право здійснення професійної депозитарної діяльності зберігача цінних паперів;".



819
2) мати розмір регулятивного капіталу в сумі, еквівалентній не менше ніж 10 мільйонів євро;
441. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343 )
В пункті 2 частини 3 статті 93 цифри "10" замінити цифрами "40".
442. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "2) мати розмір нормативного капіталу у сумі, еквівалентній не менше ніж 10 мільйонів євро;".


820
3) мати посадових осіб, які здійснюють безпосереднє керівництво підрозділами з виконання депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, з числа осіб, які мають відповідну повну вищу освіту та досвід роботи у банківській чи фінансовій сфері не менше п'яти років;
443. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "3) мати посадових осіб, які здійснюють безпосереднє керівництво підрозділами з виконання депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, з числа осіб, які мають відповідну повну вищу освіту та досвід роботи у банківській чи фінансовій сфері не менше п'яти років;".


821
4) не бути компанією з управління пенсійними активами, що здійснює інвестування коштів Накопичувального фонду, та її кредитором;
444. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "4) не бути пов'язаною особою компаній з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду та їх пов'язаних осіб;".


822
5) мати мережу філіалів та відділень на території України, необхідну для забезпечення розрахунково-касового обслуговування органів Пенсійного фонду.
Банківська установа-зберігач повинна виконувати функції, передбачені цим Законом, та відповідати іншим вимогам, визначеним цим Законом.
445. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 5 частини 3 статті 93 вилучити.
446. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "5) не бути компанією з управління пенсійними активами, що здійснює інвестування коштів накопичувального фонду;
6) мати мережу філіалів та відділень на території України, необхідну для забезпечення розрахунково-касового обслуговування органів Пенсійного фонду.
Банківська установа-зберігач повинна виконувати функції, передбачені цим Законом."


823
4. Взаємовідносини між банківською установою- зберігачем та Пенсійним фондом і його органами регулюються відповідним договором, укладеним Пенсійним фондом та банківською установою-зберігачем відповідно до вимог цього Закону, схваленим правлінням Пенсійного фонду, Радою Накопичувального фонду та наглядовою радою банківської установи зберігача.
У договорі з банківською установою-зберігачем повинні бути зазначені особи, визначені банківською установою-зберігачем відповідальними за виконання договору. Невід'ємним додатком до договору з банківською установою-зберігачем є основні напрями інвестиційної політики та нормативи інвестування коштів Накопичувального фонду, затверджені Радою Накопичувального фонду.
447. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 84 "4. Взаємовідносини між банківською установою-зберігачем та Пенсійним фондом і його органами регулюються відповідним договором, укладеним Пенсійним фондом та банківською установою-зберігачем відповідно до вимог цього Закону, схваленого правлінням Пенсійного фонду, інвестиційною радою накопичувального фонду та наглядовою радою банківської установи-зберігача.
У договорі з банківською установою-зберігачем повинні бути зазначені особи, визначені банківською установою-зберігачем відповідальними за виконання договору. Невід'ємним додатком до договору з банківською установою-зберігачем є інвестиційна декларація та нормативи інвестування коштів накопичувального фонду, затверджені інвестиційною радою накопичувального фонду. "


824
5. Відповідно до цього Закону банківська установа-зберігач виконує такі функції:
448. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Функції банківської установи-зберігача виділити в окрему статтю:
"Стаття 85. Функції банківської установи-зберігача
1. Відповідно до цього Закону банківська установа-зберігач виконує такі функції:".


825
1) у встановленому порядку відкриває і здійснює розрахунково-касові операції по банківських рахунках Пенсійного фонду та його органів, на які зараховуються суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до цього Закону сплачуються до загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та зараховуються інші надходження коштів Пенсійного фонду;
449. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
В пункті 1 частини 5 статті 93 слова " банківських рахунках Пенсійного фонду та його органів, на які зараховуються суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до цього Закону сплачуються до загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та зараховуються інші надходження коштів Пенсійного фонду" замінити словами "рахунку Накопичувального фонду у грошових коштах та операції по рахунку у цінних паперах Накопичувального фонду, за дорученням компанії з управління активами Накопичувального фонду, що відповідають основним напрямам інвестиційної політики, нормативам інвестування коштів Накопичувального фонду та вимогам цього Закону".
450. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "1) у встановленому порядку відкриває і здійснює розрахунково- касові операції по банківських рахунках Пенсійного фонду та його органів, на які зараховуються суми страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до цього Закону сплачуються до солідарної пенсійної системи та зараховуються інші надходження коштів Пенсійного фонду;".


826
2) у встановленому порядку відкриває і здійснює розрахунково-касові операції по рахунку Накопичувального фонду у грошових коштах та операції по рахунку у цінних паперах Накопичувального фонду за дорученням компаній з управління активами Накопичувального фонду, що відповідають основним напрямам інвестиційної політики, нормативам інвестування коштів Накопичувального фонду та вимогам цього Закону;
451. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 2 частини 5 статті 93 виключити.
452. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "2) у встановленому порядку відкриває і здійснює розрахунково-касові операції по окремих рахунках органів Пенсійного фонду, на які первісно зараховуються страхові внески на обов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до цього Закону сплачуються до накопичувальної пенсійної системи;".


827
3) у встановленому порядку відкриває та здійснює розрахунково-касові операції по рахунку Пенсійного фонду, на якому акумулюються кошти резерву Пенсійного фонду, забезпечує зберігання цих коштів на зазначеному рахунку ;
453. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 3 частини 5 статті 93 виключити.
454. Н. д. Гошовська В. А. (в/о 178)
Стаття 85 "3) у встановленому порядку відкриває Пенсійному фонду і здійснює розрахунково-касові операції по окремих рахунках накопичувального фонду, в порядку, визначеному договором, укладеним з Пенсійним фондом, забезпечує акумуляцію на цьому рахунку сум зазначених внесків, зберігання на цьому рахунку та облік пенсійних активів накопичувального фонду у грошових коштах, в тому числі інвестиційного доходу (крім пенсійних активів накопичувального фонду у грошових коштах, які розміщені на депозитних рахунках інших банків);".


828
4) за дорученням Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону, основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду здійснює розміщення резервних коштів Пенсійного фонду на депозитних рахунках з виплатою відсотків у розмірах, передбачених відповідним договором, укладеним з Пенсійним фондом за дорученням компаній з управління активами Накопичувального фонду, що відповідають основним напрямам інвестиційної політики, нормативам інвестування коштів Накопичувального фонду та вимогам цього Закону, та операції по рахунку у цінних паперах, на якому обліковуються цінні папери, придбані за рахунок резервних коштів Пенсійного фонду;

455. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 4 частини 5 статті 93 виключити.
456. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "4) у встановленому порядку відкриває та здійснює розрахунково-касові операції по окремому рахунку Пенсійного фонду, забезпечує зберігання цих коштів на зазначеному рахунку;".


829
5) виконує доручення Пенсійного фонду щодо перерахування коштів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи, до страхової організації для оплати договору страхування довічної пенсії або у вигляді одноразової виплати застрахованій особі відповідно до цього Закону;
457. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "5) за дорученням Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону, інвестиційної декларації та нормативів інвестування коштів накопичувального фонду здійснює розміщення цих коштів та резервних коштів Пенсійного фонду на депозитних рахунках з виплатою відсотків в розмірах, передбачених відповідним договором, укладеним з Пенсійним фондом;".


830
6) виконання доручень Пенсійного фонду щодо перерахування коштів для оплати видатків Пенсійного фонду у межах, передбачених його бюджетом, а також перерахування коштів Накопичувального фонду для оплати видатків, пов'язаних з адміністративним управлінням Накопичувальним фондом, а також щодо виплати винагороди раднику з інвестиційних питань, експертам - членам Ради Накопичувального фонду, компаніям з управління активами Накопичувального фонду, банківській установі-зберігачу;
458. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 6 частини 5 статті 93 викласти у такій редакції : "6) виконує доручення Пенсійного фонду щодо перерахування коштів Накопичувального фонду для оплати видатків, пов'язаних з адміністративним управлінням Накопичувальним фондом, а також щодо виплати винагороди раднику з інвестиційних питань, експертам-членам Ради Накопичувального фонду, компаніям з управління активами Накопичувального фонду, банківській установі-зберігачу".
459. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "6) у встановленому порядку відкриває Пенсійному фонду та здійснює за дорученням Пенсійного фонду операції по рахунку у цінних паперах накопичувального фонду, на якому обліковуються пенсійні активи накопичувального фонду у цінних паперах;".


831
7) подає Пенсійному фонду та Раді Накопичувального фонду у встановленому порядку:
460. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "7) виконує доручення Пенсійного фонду, надані ним на підставі повідомлень компаній з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду про перерахування коштів з рахунку накопичувального фонду для їх розміщення в активи, визначені цим Законом, для здійснення пенсійних виплат з накопичувальної пенсійної системи, передбачених цим Законом та на інші цілі, визначені цим Законом, контролюючи при цьому відповідність цих перерахувань вимогам цього Закону, інвестиційної декларації, нормативам інвестування коштів накопичувального фонду та вимогам договорів, укладених зазначеними компаніями з Пенсійним фондом;".


832
інформацію про загальні суми отриманих страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до цього Закону сплачені до накопичувальної пенсійної системи ;



833
передбачену законодавством звітність, пов'язану із зберіганням та використанням коштів Пенсійного фонду, пенсійних активів Накопичувального фонду та коштів резерву Пенсійного фонду;



834
інформацію про загальну вартість всіх пенсійних активів Накопичувального фонду, їх ринкову вартість на день подання інформації та про загальний обсяг інвестиційного доходу за відповідний період;



835
інформацію про операції, здійснені компаніями з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів Накопичувального фонду. Така інформація подається також Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку;



836
8) за дорученням Пенсійного фонду здійснює розподіл та перерозподіл між регіонами і територіями коштів загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, які знаходяться на рахунках Пенсійного фонду та його органів;
461. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 8 частини 5 статті 93 вилучити.
462. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "8) в разі одержання від Пенсійного фонду доручень про перерахування коштів з рахунку накопичувального фонду, що не відповідають вимогам цього Закону, інвестиційної декларації, нормативам інвестування коштів накопичувального фонду та вимогам договорів, укладених Пенсійним фондом з компаніями з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду, повертає такі доручення Пенсійному фонду без виконання та інформує про це інвестиційну раду накопичувального фонду;".


837
9) разом з Пенсійним фондом та його органами забезпечує впровадження та функціонування системи "Банк-клієнт", користувачами якої є Пенсійний фонд та його органи і яка дозволяє оперативно здійснювати контроль за надходженням та витрачанням коштів Пенсійного фонду як в цілому, так і в окремих регіонах та територіях;
463. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "9) подає Пенсійному фонду та інвестиційній раді накопичувального фонду у встановленому порядку:
інформацію про загальні суми отриманих страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування, що відповідно до цього Закону сплачені до накопичувальної пенсійної системи на окремі рахунки органів Пенсійного фонду;
передбачену законодавством звітність, пов'язану із зберіганням та використанням коштів Пенсійного фонду, пенсійних активів накопичувального фонду та резервних коштів Пенсійного фонду;
інформацію про загальну вартість всіх пенсійних активів накопичувального фонду, їх ринкову вартість на день подання інформації та про загальний обсяг інвестиційного доходу за відповідний період;
інформацію про операції, здійснені компаніями з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду. Така інформація подається також Державній комісії з цінних паперів та фондового ринку;".


838
10) з дотриманням вимог цього Закону відкриває та здійснює вкладні рахунки пенсіонерів, через які здійснюється виплата пенсій;
464. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Пункт 10 частини 5 статті 93 вилучити.
465. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "10) за дорученням Пенсійного фонду здійснює розподіл та перерозподіл між регіонами і територіями коштів Пенсійного фонду, які знаходяться на рахунках Пенсійного фонду та його органів;".


839
11) виконує інші функції, передбачені цим Законом та договором, укладеним з Пенсійним фондом.
466. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "11) разом з Пенсійним фондом та його органами забезпечує впровадження та функціонування системи "Банк-клієнт", користувачами якої є Пенсійний фонд та його органи і яка дозволяє оперативно здійснювати контроль за надходженням та витрачанням коштів Пенсійного фонду як в цілому, так і в окремих регіонах та територіях;".


840

467. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "12) з додержанням вимог цього Закону відкриває та здійснює вкладні рахунки пенсіонерів, через які здійснюється виплата пенсій;".


841

468. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "13) виконує інші функції, передбачені цим Законом та договором, укладеним з Пенсійним фондом."


842
6. Банківська установа-зберігач зобов'язана забезпечити зберігання та облік коштів Накопичувального фонду, які інвестуються кожною компанією з управління пенсійними активами Накопичувального фонду.
469. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "2. Банківська установа-зберігач зобов'язана забезпечити відокремлене зберігання та облік коштів накопичувального фонду, які інвестуються кожною компанією з управління пенсійними активами накопичувального фонду."


843
7. Виконання функцій банківської установи-зберігача не може поєднуватися з виконанням функцій з управління пенсійними активами Накопичувального фонду.
470. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "3. Виконання функцій банківської установи-зберігача не може поєднуватися з виконанням функцій з управління пенсійними активами накопичувального фонду."


844
8. Банківська установа-зберігач не може надавати послуги торговця цінними паперами щодо операцій з цінними паперами, в які розміщуються кошти Накопичувального фонду.
471. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 "4. Банківська установа-зберігач не може надавати послуги торговцям цінними паперами щодо цінних паперів, в які розміщені кошти накопичувального фонду."


845
9. Банківська установа-зберігач крім функцій, передбачених цією статтею, може надавати інші банківські послуги відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність, крім послуг, надання яких банківською установою-зберігачем не допускається цим Законом.
472. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 85 " 5. Банківська установа - зберігач крім функцій, передбачених цією статтею може надавати інші банківські послуги відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність, крім послуг, надання яких банківською установою -зберігачем не допускається цим Законом."


846
10. Банківська установа-зберігач здійснює свої функції, передбачені цим Законом, відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність та вимог цієї статті.



847
11. Втручання Пенсійного фонду в оперативну діяльність банківської установи - зберігача не допускається.



848
12. Банківська установа-зберігач подає правлінню Пенсійного фонду, Раді Накопичувального фонду та Кабінету Міністрів України щорічний звіт про свою діяльність, який схвалюється її Наглядовою радою.



849
Стаття 94. Зберігання пенсійних активів Накопичувального фонду у цінних паперах




850
1. Усі операції з пенсійними активами Накопичувального фонду у цінних паперах здійснюються через банківську установу-зберігача на підставі договору, який укладається Пенсійним фондом з банківською установою-зберігачем.



851
2. Виконання функцій банківської установи-зберігача не може поєднуватися з виконанням функцій з управління пенсійними активами.



852
3. Банківська установа-зберігач не може надавати послуги торговця цінними паперами Накопичувального фонду під час виконання операцій з пенсійними активами Накопичувального фонду.




853
4. Банківська установа-зберігач зобов'язана забезпечити відокремлене зберігання та облік пенсійних активів у цінних паперах, які перебувають в управлінні кожної компанії з управління активами Накопичувального фонду.



854
Стаття 95. Винагорода банківської установи -зберігача
473. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 95 вважати статтею 86
"Стаття 86. Винагорода банківської установи-зберігача".


855
Оплата послуг банківської установи-зберігача провадиться в розмірах та у порядку, встановленому договором, укладеним між банківською установою-зберігачем та Пенсійним фондом, відповідно до рішення правління Пенсійного фонду та рішення Ради Накопичувального фонду .
474. Н. д. Гошовська В.А. (Округ № 178)
Статтю 86 викласти у такій редакції:
"Оплата послуг банківської установи-зберігача провадиться в розмірах та у порядку, встановленому договором, укладеним між банківською установою-зберігачем та Пенсійним фондом відповідно до рішення правління Пенсійного фонду та рішення інвестиційної ради накопичувального фонду."



856
Максимальний щорічний розмір винагороди банківської установи-зберігача не може перевищувати 0,3 відсотка загальної річної суми коштів Пенсійного фонду та коштів Накопичувального фонду, що надійшли на відповідні рахунки, відкриті у банківській установі - зберігачі, не включаючи оплату послуг банківської установи - зберігача з виплати та доставки пенсій, яка проводиться Пенсійним фондом окремо відповідно до вимог цього Закону.
475. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 86 "Максимальний щорічний розмір винагороди банківської установи-зберігача не може перевищувати 0,3 відсотка загальної річної суми коштів Пенсійного фонду та коштів накопичувального фонду, що надійшли на відповідні рахунки, відкриті у банківській установі - зберігачу, не включаючи оплату послуг банківської установи - зберігача по виплаті та доставці пенсій, яка проводиться Пенсійним фондом окремо відповідно до вимог цього Закону."


857
Стаття 96. Відповідальність банківської установи-зберігача
476. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 96 вважати статтею 87.
"Стаття 87. Відповідальність банківської установи-зберігача".


858
1. За невиконання або неналежне виконання обов'язків, передбачених цим Законом та договором, укладеним з Пенсійним фондом, банківська установа - зберігач несе відповідальність відповідно до законодавства, цього Закону та договору, укладеного з Пенсійним фондом.
477. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 87 "1. За невиконання або неналежне виконання обов'язків, передбачених цим Законом та договором, укладеним з Пенсійним фондом, банківська установа -зберігач несе відповідальність відповідно до законодавства, цього Закону та договору, укладеного з Пенсійним фондом."


859
2. У разі неподання інформації, передбаченої частиною п'ятою статті 93 цього Закону, банківська установа-зберігач несе відповідальність за збитки, завдані у зв'язку з цим Накопичувальному фонду.
478. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 87 " 2. Банківська установа-зберігач несе відповідальність перед Пенсійним фондом за збитки, завдані Пенсійному фонду, накопичувальному фонду та/або застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання цього Закону, умов договору, укладеного з Пенсійним фондом та забезпечує їх відшкодування у встановленому порядку."


860
3. Банківська установа-зберігач несе відповідальність перед Пенсійним фондом за збитки, завдані Накопичувальному фонду та/або застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання умов договору, та забезпечує їх відшкодування.
479. Н. д. Гошовська В.А. (Округ № 178)
Стаття 87 "3. У разі неподання інформації, передбаченої пунктом 9 частин першої статті 51 цього Закону, банківська установа-зберігач несе відповідальність за завдані у зв'язку з цим збитки."


861
4. Банківська установа-зберігач не несе відповідальності за зобов'язаннями Пенсійного фонду перед застрахованими особами та за зобов'язаннями компаній з управління активами перед Пенсійним фондом.
480. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 87 "4. Банківська установа-зберігач не несе відповідальності за зобов'язаннями Пенсійного фонду перед застрахованими особами та за зобов'язаннями компаній з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду перед Пенсійним фондом."


862

481. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Доповнити розділ статтею 88 такого змісту: "Стаття 88. Особливості утворення та функціонування банківської установи-зберігача
1. Банківська установа-зберігач створюється та здійснює свою діяльність відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.
2. Банківська установа-зберігач створюється у вигляді закритого акціонерного товариства.
Статутний капітал банку повністю належить державі, формується за рахунок коштів Пенсійного фонду у вигляді простих іменних акцій, випущених у бездокументарній формі кількість і номінал яких визначається статутом банку. Акції банківської установи - зберігача належать державі і зберігаються Національним банком України.
Відчуження акцій банківської установи - зберігача іншим особам забороняється.
3. Банківська установа - зберігач засновується, реорганізовується та ліквідується за рішенням Кабінету Міністрів України.
Статут банківської установи - зберігача, а також зміни до цього статуту затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням правління Пенсійного фонду та інвестиційної ради накопичувального фонду.
Статут банківської установи - зберігача може передбачати здійснення банківською установою - зберігачем лише тих видів діяльності, що не суперечать цьому Закону.
4. Органами управління банківської установи-зберігача є наглядова рада та правління.
Наглядова рада банківської установи - зберігача формується і виконує свої повноваження відповідно до Закону "Про банки і банківську діяльність".
До членів наглядової ради банківської установи - зберігача, які відповідно до Закону "Про банки і банківську діяльність" призначаються Президентом України, включаються керівні посадови особи Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства праці та соціальної політики України, Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національного банку України, Служби безпеки України та голова правління Пенсійного фонду України.
Склад правління банківської установи -зберігача затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням її наглядової ради.
До складу правління банківської установи - зберігача не можуть входити посадові особи Пенсійного фонду та його органів, компаній з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду.
5. Розподіл прибутку банківської установи - зберігача здійснюється за рішенням її наглядової ради. Прибутки банківської установи - зберігача спрямовуються до Пенсійного фонду.
6. Втручання Пенсійного фонду в оперативну діяльність банківської установи -зберігача не допускається.
7. Банківська установа - зберігач подає правлінню Пенсійного фонду, інвестиційній раді накопичувального фонду, Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України щорічний звіт про свою діяльність, який схвалюється її наглядовою радою.
8. У випадках, передбачених Законом "Про банки і банківську діяльність", а також за поданням правління Пенсійного фонду чи інвестиційної ради накопичувального фонду у разі порушення банківською установою-зберігачем умов договору, укладеного з Пенсійним фондом, що загрожують безпеці коштів Пенсійного фонду або накопичувального фонду та інтересам застрахованих осіб або в разі порушення справи про банкрутство банківської установи-зберігача Національний банк України у встановленому порядку призначає тимчасову адміністрацію банківської установи зберігача з числа службовців Національного банку."


863

482. Н. д. Суслов В. І. (Реєстр. картка № 343)
Доповнити розділ ХІ статтею 97 наступного змісту:
"Стаття 97. Обслуговування пенсійних платежів та поточних витрат Пенсійного фонду
1. Розрахунково-касові операції, які пов'язані з поточною діяльністю Пенсійного фонду та проведенням пенсійних виплат здійснюються уповноваженими банками.
2. Уповноважені банки призначаються з числа банків, які діють відповідно до законодавства про банки та банківську діяльність з урахуванням вимог цього Закону на конкурсних засадах у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
3. Уповноважені банки повинні відповідати таким вимогам:
а) мати банківську ліцензію та відповідні дозволи Національного банку України на здійснення банківських операцій, передбачених цим Законом, та ліцензію Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку України на право провадження професійної депозитарної діяльності зберігача цінних паперів;
б) мати розмір регулятивного капіталу в сумі, еквівалентній не менше ніж 40 мільйонів євро;
в) мати позитивні висновки міжнародного банківського аудиту протягом трьох останніх років;
г) мати посадових осіб, які здійснюють безпосередньо керівництво підрозділами з виконання депозитарної діяльності зберігача цінних паперів, із числа осіб, які мають відповідну повну вишу освіту та досвід роботи у банківській чи фінансовій сфері не менше п'яти років;
ґ) не бути компанією з управління пенсійними активами, що здійснює інвестування коштів Накопичувального фонду, та її кредитором;
д) мати мережу філіалів та відділень на території України, необхідну для забезпечення розрахунково-касового обслуговування органів Пенсійного фонду.
4. Уповноважені банки повинні виконувати функції, передбачені цим Законом, та відповідати іншим вимогам, визначених цим Законом.
5. Взаємовідносини між уповноваженим банком та Пенсійним фондом і його органами регулюються відповідним договором, укладеним Пенсійним фондом та уповноваженим банком відповідно до вимог цього Закону, схваленим правлінням Пенсійного фонду, Радою Накопичувального фонду та наглядовою радою уповноваженого банку. У договорі з уповноваженим банком повинні бути зазначені особи, визначені уповноваженим банком відповідальними за виконання договору.
6. Відповідно до цього Закону уповноважені банки виконують такі функції:
а) у встановленому порядку відкривають та здійснюють розрахунково-касові операції по банківських рахунках Пенсійного фонду та його органів, на які зараховуються суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування , що відповідно до цього Закону сплачуються до загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування та зараховуються інші надходження коштів Пенсійного фонду;
б) у встановленому порядку здійснюють зарахування коштів, які надходять до Накопичувального фонду до установ банка-зберігача та резервного фонду до установ Національного банку;
в) виконують доручення Пенсійного фонду щодо перерахування коштів, облікованих на накопичувальному пенсійному рахунку застрахованої особи, до страхової організації для оплати договору страхування довічної пенсії або у вигляді одноразової виплати застрахованій особі відповідно до цього Закону;
г) виконують доручення Пенсійного фонду щодо перерахування коштів для оплати видатків Пенсійного фонду у межах, передбачених його бюджетом;
ґ) за дорученням Пенсійного фонду здійснюють розподіл та перерозподіл між регіонами та територіями коштів загальнообов'язкової солідарної системи пенсійного страхування, які знаходяться на рахунках Пенсійного фонду та його органів;
е) разом з Пенсійним фондом та його органами забезпечують впровадження та функціонування системи "банк-клієнт", користувачами якої є Пенсійний фонд та його органи і яка дозволяє оперативно здійснювати контроль за надходженням та витрачанням коштів Пенсійного фонду як у цілому, так і в окремих регіонах та територіях;
ж) з дотриманням вимог цього Закону відкривають та обслуговують вкладні рахунки пенсіонерів, через які здійснюється виплата пенсій;
з) виконують інші функції, передбачені цим Законом та договором, укладеним із Пенсійним фондом.
7. Виконання функцій уповноваженого банку не може поєднуватися з виконанням функцій з управління пенсійними активами Накопичувального фонду.
8. Уповноважені банки крім функцій, передбачених цією статтею, можуть надавати інші банківські послуги відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність, крім послуг, надання яких уповноваженим банком не допускається цим Законом.
9. Уповноважений банк здійснює свої функції, передбачені цим Законом, відповідно до законодавства про банки і банківську діяльність та вимог цієї статті.
10. Втручання Пенсійного фонду в оперативну діяльність уповноваженого банку не допускається.
11. Уповноважений банк подає правлінню Пенсійного фонду, Раді Накопичувального фонду та Кабінету Міністрів України щорічний звіт про свою діяльність, який схвалюється її наглядовою радою", у зв'язку з чим статті 97-110 вважати статтями 98-111.



864
Розділ ХІІ. ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД ТА РЕГУЛЮВАННЯ


Стаття 97. Органи, що здійснюють державний нагляд та регулювання у сфері пенсійного страхування (забезпечення)
483. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У розділі ХІІ "Державний нагляд та регулювання" статті 97-100 замінити статтями 97-101 такого змісту:
Статтю 97 викласти у такій редакції:
"Стаття 97. Державне регулювання у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування".
484. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Розділ ХІІ. Державний нагляд та регулювання викласти у редакції: " Розділ ХІІ. Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування".
Статтю 97 вважати статтею 89 і викласти у такій редакції: "Стаття 89. Органи, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування"


865
1. Державний нагляд та контроль за діяльністю Пенсійного фонду та його органів, крім діяльності, передбаченої частиною другою цієї статті, здійснюють центральні органи виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, а також фінансів і їх місцеві органи, порядок відносин між якими з цих питань визначається Кабінетом Міністрів України.
Центральний орган виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики відповідно до законодавства має право давати роз'яснення про порядок застосування нормативно-правових актів , що зачіпають права, свободи і законні інтереси громадян.
485. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 97 Частина перша потребує доопрацювання ("порядок відносин між якими") і т.п.
486. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "1. Державний нагляд за діяльністю Пенсійного фонду та його органів здійснюють Верховна Рада України та центральні органи виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, а також фінансів, порядок відносин між якими з цих питань визначається Кабінетом Міністрів України."
487. Н. д. Дашутін Г. П. ( Округ № 162)
Стаття 97 "1. Метою державного регулювання у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування є забезпечення реалізації прав громадян на пенсійне забезпечення, створення умов для ефективного функціонування та розвитку системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування у відповідності з існуючими соціально-економічними умовами в країні, тенденціями їх розвитку та сучасними світовими стандартами в галузі пенсійного забезпечення."



866
2. Державний контроль за діяльністю Пенсійного фонду в частині здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом, нагляд та контроль за діяльністю компаній з управління активами Накопичувального фонду, за діяльністю страхових організацій, щодо виконання ними функцій, передбачених цим Законом, а також за діяльністю банківської установи-зберігача здійснюється в порядку, передбаченому законодавством, відповідними органами, визначеними законодавством.
Державний нагляд та регулювання у сфері накопичувального пенсійного забезпечення в межах своєї компетенції здійснює спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, який діє на підставі положення, затвердженого у порядку, визначеному законодавством.
488. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "2. Державний контроль за діяльністю Пенсійного фонду в частині здійснення адміністративного управління Накопичувальним фондом здійснює Державна інспекція з пенсійного страхування у межах повноважень, визначених цим Законом."







489. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Текст "згідно із законодавством" замінити текстом "Кабінетом Міністрів України".
490. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 97 "2. Державне регулювання в сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється шляхом:
1) формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування системи пенсійного забезпечення, зокрема, системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, сприяння адаптації цієї системи до сучасних міжнародних стандартів;
2) видання законодавчих та інших нормативно-правових актів з питань загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
3) координації діяльності державних органів, які здійснюють державне регулювання у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
4) здійснення державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
5) стимулювання розвитку системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування та участі у неї страхувальників та застрахованих осіб, зокрема, шляхом законодавчого встановлення податкових пільг, створення сприятливих умов для інвестування коштів Накопичувального фонду тощо;
6) вжиття заходів щодо запобігання порушенням законодавства у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
7) здійснення інформаційно-роз'яснювальних, освітніх заходів та наукових досліджень у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування;
8) узагальнення практики застосування законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, розроблення та реалізація пропозицій щодо його вдосконалення;
9) організація міжнародного співробітництва та вивчення міжнародного досвіду у сфері пенсійного забезпечення."

491. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Стаття 97 Частина друга потребує доопрацювання ("на підставі положення, затвердженого у порядку, визначеному законодавством" і т.п.


867
3. Рішення органів, які здійснюють державний нагляд та регулювання у сфері пенсійного забезпечення, є обов'язковими для виконання Пенсійним фондом, компаніями з управління активами Накопичувального фонду, банківською установою-зберігачем, страховими організаціями, якщо такі рішення прийняті в межах повноважень цих органів, визначених законодавством. Дії органів, що здійснюють державний нагляд та регулювання у сфері пенсійного страхування, можуть бути оскаржені в судовому порядку.
492. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "3. Нагляд та контроль за діяльністю компаній з управління активами Накопичувального фонду здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в межах повноважень та у порядку, передбачених законодавством."

493. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 97 "3. Державне регулювання у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється в межах повноважень, визначених Конституцією, законами України та іншими актами законодавства Верховною Радою України, Президентом України, Кабінетом Міністрів України, Пенсійним фондом України, Міністерством праці та соціальної політики України, Міністерством фінансів України, Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, Національним банком України."


868
4. У разі порушення Пенсійним фондом законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування спеціально уповноважені органи виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, а також фінансів та у сфері регулювання ринків фінансових послуг письмово повідомляють про допущені порушення і встановлює строк для їх усунення в порядку, передбаченому законодавством.
Якщо протягом установленого строку Пенсійний фонд не усунув порушення, застосовуються санкції, визначені цим Законом.
494. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "4. Нагляд та контроль за діяльністю страхових організацій щодо виконання ними функцій, передбачених цим Законом, здійснює центральний орган виконавчої влади в сфері фінансів у порядку, передбаченому законодавством."



869
5. Рішення Пенсійного фонду, прийняте з порушенням законодавства, підлягає скасуванню Пенсійним фондом, його наглядовою радою або за рішенням суду з наступним відшкодуванням збитків за рахунок винних осіб.
495. Н. Д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "5. Нагляд за діяльністю банківської установи-зберігача здійснюють Національний банк України та Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в межах повноважень та у порядку, передбачених законодавством."


870
6. Органи, що здійснюють державний нагляд та регулювання у сфері пенсійного страхування та накопичувального пенсійного забезпечення у разі виявлення порушень можуть вимагати скликання засідання правління Пенсійного фонду.
496. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 97, частина 6:
Наприкінці першого речення слово "законодавством" замінити словом "законом".
497. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "6. Рішення органів, які здійснюють державний нагляд у сфері пенсійного забезпечення, є обов'язковими для виконання Пенсійним фондом, компаніями з управління активами Накопичувального фонду, банківською установою-зберігачем, страховими організаціями, якщо такі рішення прийняті в межах повноважень цих органів, визначених законодавством. Дії органів державного нагляду та контролю можуть бути оскаржені в судовому порядку."


871
7. Пенсійний фонд зобов'язаний надавати посадовим особам органів державного регулювання, передбачених цією статтею, всі документи і довідки, необхідні для здійснення функцій нагляду.
498. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "7. У разі порушення Пенсійним фондом законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування орган державного нагляду письмово повідомляє про допущені порушення і встановлює строк для їх усунення в порядку, передбаченому законодавством.
Якщо протягом установленого строку Пенсійний фонд не усунув порушення, застосовуються санкції, визначені цим Законом."


872
8. З ініціативи органів державного нагляду та регулювання може призначатися додаткова аудиторська перевірка діяльності Пенсійного фонду та його органів, оплата якої здійснюється за рахунок коштів органу, що призначив перевірку.
499. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "8. Рішення Пенсійного фонду, прийняте з порушенням законодавства, підлягає скасуванню Пенсійним фондом, його наглядовою радою або за рішенням суду з наступним відшкодуванням збитків за рахунок винних осіб."


873

500. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "9. Орган державного нагляду у разі виявлення порушень може вимагати скликання засідання правління Пенсійного фонду."


874

501. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "10. Пенсійний фонд зобов'язаний надавати посадовим особам органів державного нагляду всі документи і довідки, необхідні для здійснення функцій нагляду."


875

502. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 89 "11. З ініціативи органу державного нагляду може призначатися проведення додаткової аудиторської перевірки діяльності Пенсійного фонду та його органів, оплата якої здійснюється за рахунок коштів органу, що призначив перевірку."


876
Стаття 98. Основні завдання спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг стосовно накопичувального пенсійного забезпечення
503. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 98 вважати статтею 90 і викласти у такій редакції: "Стаття 90. Державна інспекція з пенсійного страхування".

504. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 98 викласти у такій редакції: "Стаття 98. Державні гарантії прав і законних інтересів застрахованих осіб".



877
1. Основними завданнями спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг стосовно накопичувального пенсійного забезпечення є:
505. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90 "1. Державна інспекція з пенсійного страхування є центральним органом виконавчої влади, який створюється відповідно до цього Закону та провадить свою діяльність відповідно до положення, яке затверджується згідно із законодавством. Основним завданням Державної інспекції з пенсійного страхування є захист інтересів застрахованих осіб - учасників Накопичувального фонду та учасників недержавних пенсійних фондів."
506. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 98 "Держава гарантує дотримання законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з метою захисту майнових та інших прав і законних інтересів застрахованих осіб, передбачених цим Законом та іншими актами законодавства, зокрема, право на одержання відповідно до цього Закону пенсійних виплат з солідарної пенсійної системи та накопичувальної пенсійної системи."



878
1) розроблення стратегії і реалізації розвитку та вирішення системних питань функціонування накопичувального пенсійного забезпечення;



879
2) здійснення державного регулювання та нагляду за наданням фінансових послуг та дотриманням законодавства у сфері накопичувального пенсійного забезпечення;



880
3) захист прав застрахованих осіб - учасників Накопичувального фонду та учасників недержавного пенсійного забезпечення, на користь яких здійснюється накопичування та інвестування коштів, шляхом вжиття заходів до запобігання порушень законодавства у системі накопичувального пенсійного забезпечення, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень;



881
4) узагальнення практики застосування законодавства з питань системи накопичувального пенсійного забезпечення, пропозицій щодо його вдосконалення;



882
5) розроблення і затвердження обов'язкових до виконання нормативно-правових актів з питань, що належать до його компетенції;



883
6) координація діяльності державних органів з питань функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення;
507. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 98, частина 1
Текст "державних органів" замінити текстом "органів державної влади".



884
7) сприяння розвиткові та успішному функціонуванню системи накопичувального пенсійного забезпечення, сприяння адаптації цієї системи до міжнародних стандартів.
Інші повноваження можуть бути покладені на спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг уповноважений виключно законами України.



885
2. Уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг здійснює у сфері накопичувального пенсійного забезпечення такі функції:
508. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90 "2. Основними завданнями Державної інспекції з пенсійного страхування є:".



886
1) проводить самостійно чи разом з іншими уповноваженими органами державного нагляду виїзні та безвиїзні перевірки проведення операцій з пенсійними активами Пенсійного фонду та учасників системи накопичувального пенсійного забезпечення;
509. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90, частина 2 "1) формування та забезпечення реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, сприяння адаптації цієї системи до міжнародних стандартів;".



887
2) здійснює систематичний контроль за фінансово-економічним станом Накопичувального фонду, учасників системи недержавного пенсійного забезпечення, за достовірністю інформації, що надається учасниками накопичувального пенсійного забезпечення та оприлюдненням інформації з дотриманням умов конфіденційності, встановлених законодавством;
510. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 98, частина 2, пункт 2
Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".
511. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90, частина 2 "2) координація діяльності державних органів з питань функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення;".



888
3) забезпечує розроблення та координацію єдиної державної політики щодо Накопичувального фонду;
512. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90, частина 2 "3) здійснення державного регулювання діяльності суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення, контроль за дотриманням законодавства у цій сфері, стимулювання правомірної поведінки всіх суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення, у тому числі фізичних осіб, на користь яких здійснюється накопичування та інвестування коштів;".



889
4) співпрацює з іншими органами, які здійснюють державне регулювання ринків фінансових послуг, своєчасно повідомляє їм про будь-які спостереження та висновки, необхідні для виконання покладених на них обов'язків, забезпечує їм доступ до інформаційної бази даних, яка ведеться з метою регулювання недержавного пенсійного забезпечення, необхідних у межах компетенції цих органів;
513. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90, частина 2 "4) захист прав фізичних осіб, на користь яких здійснюється накопичування та інвестування коштів, шляхом вжиття заходів щодо запобігання порушенням законодавства у системі накопичувального пенсійного забезпечення, застосування санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень;".



890
5) видає фінансовим установам у межах своєї компетенції та відповідно до законодавства з питань регулювання окремих ринків фінансових послуг ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг у сфері накопичувального пенсійного забезпечення, затверджує ліцензійні умови провадження діяльності з надання фінансових послуг у цій сфері та порядок контролю за їх дотриманням;
514. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90, частина 2 "5) сприяння розвиткові та успішному функціонуванню системи накопичувального пенсійного забезпечення;".



891
6) розробляє і затверджує в межах своєї компетенції нормативно-правові акти, обов'язкові до виконання центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, учасниками накопичувального пенсійного забезпечення, учасниками ринків фінансових послуг, їх об'єднаннями, контролює їх виконання;
515. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 90, частина 2 "6) узагальнення практики застосування законодавства з питань системи накопичувального пенсійного забезпечення, пропозицій щодо його вдосконалення.
Інші повноваження можуть бути покладені на Державну інспекцію з пенсійного страхування виключно законами України."



892
7) здійснює контроль за виконанням законодавства в сфері накопичувального пенсійного забезпечення;



893
8) у разі порушення законодавства про фінансові послуги та нормативно-правових актів уповноваженого органу застосовує заходи впливу та накладає адміністративні стягнення;



894
9) звертається до суду та арбітражного суду з позовом (позовами) у зв'язку з порушенням законодавства про накопичувальне пенсійне забезпечення;



895
10) надсилає фінансовим установам та саморегулівним організаціям обов'язкові до виконання розпорядження про усунення порушень законодавства у сфері накопичувального пенсійного забезпечення та вимагає надання необхідних документів;



896
11) надсилає матеріали до правоохоронних органів стосовно фактів правопорушень, що стали відомі під час проведення перевірок суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення;



897
12) надсилає матеріали до органів Антимонопольного комітету України у разі виявлення порушень антимонопольного законодавства;



898
13) вимагає скликання зборів фінансової установи - суб'єкта системи накопичувального пенсійного забезпечення;



899
14) встановлює вимоги щодо програмного забезпечення та спеціального технічного обладнання фінансових установ - суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення;



900
15) встановлює порядок розкриття інформації та складання звітності учасниками ринків фінансових послуг - суб'єктами системи накопичувального пенсійного забезпечення;



901
16) визначає професійні вимоги до керівників та головних бухгалтерів фінансових установ - суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення та може вимагати звільнення з посад осіб, які не відповідають встановленим вимогам для зайняття відповідних посад;



902
17) виконує інші функції, передбачені цим Законом, іншими законами України та положенням про спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг.




516. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178 )
Стаття 90 " 3. Державна інспекція з пенсійного страхування здійснює:
1) організацію перевірок проведення операцій з пенсійними активами Накопичувального фонду, Пенсійного фонду та недержавних пенсійних фондів;
2) систематичний контроль за фінансово-економічним станом Накопичувального фонду, недержавних пенсійних фондів та оприлюдненням інформації з дотриманням умов конфіденційності, встановлених законодавством;
3) розроблення та координацію єдиної державної політики щодо Накопичувального фонду;
4) підготовку та подання щорічних звітів Президентові України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України та органам, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, щодо діяльності Накопичувального фонду та системи накопичувального пенсійного забезпечення;
5) надання дозволів на діяльність у системі накопичувального пенсійного забезпечення;
6) виконання інших функцій, передбачених цим Законом, іншими законами України та положенням про Державну інспекцію з пенсійного страхування.
4. Діяльність Державної інспекції з пенсійного страхування фінансується за рахунок джерел, передбачених законодавством".



903
Стаття 99. Організація, повноваження, порядок діяльності , структура спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та особливі вимоги до його працівників

517. 1. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 99 вважати статтею 91 і викласти у такій редакції: "Стаття 91. Структура Державної інспекції з пенсійного страхування".
518. Н. д. Дашутін Г. П. ( Округ № 162)
Статтю 99 викласти у такій редакції:
"Стаття 99. Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування".



904
Організація, повноваження, порядок діяльності, структура спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг та особливі вимоги до його працівників визначаються законодавством про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг.
519. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 91 "1. Державна інспекція з пенсійного страхування знаходиться у місті Києві та не має територіальних органів.
2. Керівником Державної інспекції з пенсійного страхування є голова, який має заступників.
Голова Державної інспекції з пенсійного страхування та його заступники призначаються і звільняються з посад за поданням Кабінету Міністрів України.
3. Строк повноважень голови Державної інспекції з пенсійного страхування та його заступників становить сім років. Одна і та ж особа не може входити до складу Державної інспекції з пенсійного страхування більше двох строків підряд.
4. Головою Державної інспекції з пенсійного страхування та його заступниками можуть бути особи, які мають повну вищу економічну, фінансово-економічну, математичну або юридичну освіту та працювали у сфері фінансів, банківської діяльності, пенсійного забезпечення, законотворчої діяльності не менше п'яти років. Працівниками Державної інспекції з пенсійного страхування не можуть бути особи, які були засуджені за умисні злочини.
Голова, його заступники, а також працівники Державної інспекції з пенсійного страхування є державними службовцями відповідно до законодавства про державну службу.
5. Голова Державної інспекції з пенсійного страхування та його заступники можуть бути звільнені до закінчення строку повноважень за таких обставин:
1) подання письмової заяви про звільнення за власним бажанням;
2) у разі визнання у судовому порядку винним у вчиненні злочину;
3) у зв'язку з неможливістю виконання обов'язків за станом здоров'я;
4) а також у зв'язку з обставинами, передбаченими Законом України "Про державну службу".
520. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 99 "1. Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування полягає у систематичному контролі за додержанням прав застрахованих осіб, додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органами виконавчої влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями та громадянами, систематичному контролі за фінансово-економічним станом загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, зокрема, за повнотою та своєчасністю надходження коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду, їх цільовим та раціональним використанням, додержанням встановлених законодавством нормативів та обмежень щодо їх використання.
2. Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюється шляхом:
1) аналізу та узагальнення практики застосування законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;
2) проведення відповідних планових та позапланових перевірок, в тому числі аудиторських;
3) встановлення, збирання та аналізу відповідної звітності;
4) виявлення порушень законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, вжиття передбачених законодавством заходів щодо їх усунення, застосування передбачених законодавством санкцій за ці порушення, притягнення до відповідальності осіб, винних у цих порушеннях;
5) в інші способи, передбачені законодавством."


905
Стаття 100. Права спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг щодо здійснення нагляду у сфері накопичувального пенсійного забезпечення

521. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 100 викласти у такій редакції: "Стаття 100. Органи, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування".
522. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Статтю 100 вважати статтею 92 і викласти у такій редакції:
"Стаття 92. Права Державної інспекції з пенсійного страхування щодо нагляду за системою накопичувального пенсійного забезпечення. "



906
1. Спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг у межах встановлених повноважень щодо здійснення нагляду у сфері накопичувального пенсійного забезпечення має право:
523. Н .д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 100, частина 1: Перший абзац після тексту "у межах, встановлених" доповнити словом "законом" .
524. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "1. Державна інспекція з пенсійного страхування у межах встановлених повноважень має право:".
525. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "1.Загальний нагляд за додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та координацію роботи державних органів, які здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснює Кабінет Міністрів України.
Державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування здійснюють Пенсійний фонд України, Міністерство фінансів України, Міністерство праці та соціальної політики України, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, Національний банк України, спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, а також інші державні контролюючі органи."




907
1) безоплатно отримувати інформацію про діяльність фінансових установ - суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення, пов'язану з операціями з пенсійними активами, та мати вільний доступ до них;
526. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 " 1) отримувати інформацію про діяльність суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення, пов'язану з операціями з пенсійними активами, що знаходяться на накопичувальних пенсійних рахунках у Накопичувальному фонді та недержавних пенсійних фондах, та мати вільний доступ до них;".


908
2) розглядати справи про адміністративні правопорушення у сфері накопичувального пенсійного забезпечення у порядку, встановленому законодавством;
527. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 100, частина 1, пункт 2). Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом" .
528. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "2) розглядати справи про адміністративні правопорушення у сфері накопичувального пенсійного забезпечення у порядку, встановленому законодавством;".



909
3) інформувати органи, що здійснюють державний нагляд та регулювання за діяльністю Пенсійного фонду та його органів, органи прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України, про порушення законодавства в системі накопичувального пенсійного забезпечення з метою вжиття відповідних заходів згідно із законодавством;
529. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "3) інформувати органи, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, органи прокуратури, Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України про порушення законодавства в системі накопичувального пенсійного забезпечення з метою вжиття відповідних заходів згідно із законодавством;".


910
4) давати розпорядження банківській установі-зберігачу про тимчасове припинення виконання розпоряджень компанії з управління активами на підставах, визначених цим Законом;
530. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "4) давати розпорядження банківській установі-зберігачу про тимчасове припинення виконання розпоряджень компанії з управління активами на підставах, визначених цим Законом;".


911
5) проводити планові та позапланові перевірки фінансових установ - суб'єктів накопичувального пенсійного забезпечення в межах своїх повноважень у порядку, визначеному законодавством;
531. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "5) проводити планові та позапланові перевірки суб'єктів накопичувального пенсійного забезпечення в межах своїх повноважень у порядку, визначеному законодавством;".


912
6) здійснювати інші функції відповідно до законодавства про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг та цього Закону.
532. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "6) видавати нормативно-правові акти, що регулюють діяльність в системі накопичувального пенсійного забезпечення."


913
2. Планова перевірка діяльності Накопичувального фонду та суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення проводиться за рішенням спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, але не частіше ніж раз на півроку.


533. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 100, частина 2.
Наприкінці слово "півроку" замінити текстом "календарний рік".

534. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "2. Планова перевірка діяльності Накопичувального фонду та недержавних пенсійних фондів проводиться за рішенням Державної інспекції з пенсійного страхування, але не частіше ніж раз на півроку."
535. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "2. Пенсійний фонд в межах, визначених цим Законом та іншими актами законодавства, здійснює нагляд за додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, страхувальниками, застрахованими особами, банківською установою - зберігачем, компаніями з управління пенсійними активами накопичувального фонду, радником з інвестиційних питань, організаціями, що здійснюють доставку пенсій, іншими підприємствами, установами, організаціями та громадянами."



914

536. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Статтю 100 після частини 2 доповнити такою новою частиною: "Позапланова перевірка діяльності Накопичувального фонду та недержавних пенсійних фондів проводиться за рішенням Державної інспекції з пенсійного страхування виключно за наявності достатніх підстав вважати, що зазначеними фондами порушене пенсійне законодавство України".


915
3. Особа, уповноважена спеціально уповноваженим органом виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг на проведення перевірок стану Накопичувального фонду та суб'єктів недержавного пенсійного забезпечення, має право:
537. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "3. Особа, уповноважена Державною інспекцією з пенсійного страхування на проведення перевірок стану Накопичувального фонду та недержавних пенсійних фондів, має право:"
538. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "3. Міністерство фінансів України в межах повноважень, визначених законодавством, здійснює нагляд за додержанням Пенсійним фондом встановленого порядку використання бюджетних коштів, які спрямовуються відповідно до цього Закону до системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування."




916
1) входити у робочий час до приміщень суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення з метою проведення перевірки виконання ними своїх функцій;
539. Н.д. Гошовська В.А. (в/о 178)
Стаття 92 "1) входити у робочий час до приміщень суб'єктів системи накопичувального пенсійного забезпечення з метою проведення перевірки виконання ними своїх функцій;".
540. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 100, частина 3. Пункт 1) виключити.


917
2) перевіряти будь-які документи, що стосуються функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, вимагати надання копій примірників таких документів;

541. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "2) перевіряти будь-які документи, що стосуються функціонування системи накопичувального пенсійного забезпечення, вимагати надання копій примірників таких документів;".


918
3) вимагати інформацію щодо діяльності, пов'язаної з накопичувальним пенсійним забезпеченням, від керівних органів, посадових осіб та працівників об'єктів перевірки.
542. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "3) вимагати інформацію щодо діяльності, пов'язаної з накопичувальним пенсійним забезпеченням, від членів статутних керівних органів і працівників об'єктів перевірки."


919
4. Юридичні особи, діяльність яких перевіряється спеціально уповноваженим органом у сфері регулювання ринків фінансових послуг, зобов'язані забезпечити доступ особі, яка проводить перевірку, до всіх документів, що стосуються їх діяльності у сфері накопичувального пенсійного забезпечення, у тому числі тих, що знаходяться у третіх осіб, які мають доручення на виконання певних дій чи надання певних послуг зазначеним юридичним особам за окремими угодами.
543. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "4. Юридичні особи, діяльність яких перевіряється Державною інспекцією з пенсійного страхування, зобов'язані забезпечити доступ особі, яка проводить перевірку, до всіх документів, що стосуються їх діяльності у сфері накопичувального пенсійного забезпечення, у тому числі тих, що знаходяться у третіх осіб, які мають доручення на виконання певних дій чи надання певних послуг зазначеним юридичним особам за окремими угодами."
544. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "4. Міністерство праці та соціальної політики в межах повноважень, визначених законодавством, здійснює нагляд за додержанням вимог цього Закону та інших актів законодавства щодо взаємодії Пенсійного фонду та його органів з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування."




920
5. План перевірки визначається розпорядженням керівника спеціально уповноваженого органу у сфері регулювання ринків фінансових послуг або уповноваженої особи. Після проведення перевірки особа, яка її проводила, складає звіт та подає його керівнику спеціально уповноваженого органу у сфері регулювання ринків фінансових послуг.
545. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "5. План перевірки визначається розпорядженням голови Державної інспекції з пенсійного страхування або уповноваженої особи. Після проведення перевірки особа, яка її проводила, складає звіт та подає його голові Державної інспекції з пенсійного страхування."
546. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "5. Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку в межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства здійснює нагляд за додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування компаніями з управління пенсійними активами Накопичувального фонду, радником з інвестиційних питань та банківською установою-зберігачем."



921
6. Після розгляду звіту спеціально уповноважений орган у сфері регулювання ринків фінансових послуг зобов'язаний письмово повідомити про результати перевірки юридичну особу, діяльність якої перевірялася, та встановити шляхом письмового розпорядження строки усунення виявлених порушень. Якщо порушення не усунуті протягом встановленого строку, спеціально уповноважений орган у сфері регулювання ринків фінансових послуг має право накласти адміністративні стягнення та застосувати санкції відповідно до законодавства, в тому числі тимчасово зупиняти або анулювати ліцензію на право здійснення діяльності з надання фінансових послуг у сфері накопичувального пенсійного забезпечення та порушувати питання про ліквідацію фінансової установи.
547. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 100, частина 6.
В другому реченні слово "законодавством" замінити словом "законом".
548. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "6. Після розгляду звіту Державна інспекція з пенсійного страхування зобов'язана письмово повідомити про результати перевірки юридичну особу, діяльність якої перевірялася, та встановити шляхом письмового розпорядження строки усунення виявлених порушень. Якщо порушення не усунуті протягом встановленого строку, Державна інспекція з пенсійного страхування має право накласти штраф відповідно до законодавства, а при повторному виявленні порушень - припинити дію дозволу на провадження діяльності у сфері пенсійного забезпечення або анулювати його."
549. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "6. Національний банк України в межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства, здійснює нагляд за додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування банківською установою-зберігачем та іншими банками. "



922
7. У разі неякісного виконання зобов'язань компанії з управління активами Накопичувального фонду спеціально уповноважений орган у сфері регулювання ринків фінансових послуг зобов'язаний повідомити про це Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку.
550. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "7. У разі неякісного виконання зобов'язань компанії з управління активами Накопичувального фонду Державна інспекція з пенсійного страхування зобов'язана повідомити про це Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку."
551. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "7. Спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг України в межах повноважень, визначених цим Законом та іншими актами законодавства, здійснює нагляд за додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування компаніями з управління активами, недержавними пенсійними фондами, страховими організаціями."




923
8. Спеціально уповноважений орган виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг повинен вживати заходів для захисту прав застрахованих осіб, якщо такі права порушуються будь-якими особами, установами, організаціями, включаючи державні органи.

552. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 100, частина 9 (8). Після тексту "будь-якими особами" доповнити текстом "підприємствами, текст "державні органи" замінити текстом "органи державної влади", текст " арбітражного суду" виключити.
553. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "8. У разі неодноразового виявлення порушень та накладення штрафів відповідно до цього Закону протягом часу дії дозволу на провадження діяльності з управління та розміщення пенсійних активів компанії з управління активами Накопичувального фонду Державна інспекція з пенсійного страхування має право припинити дію дозволу на провадження такої діяльності або анулювати його. "
554. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 100 "8. Рахункова палата України, органи прокуратури, органи внутрішніх справ, Служби безпеки України та інші державні контролюючи органи здійснюють нагляд за додержанням законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в межах повноважень, визначених Конституцією та законами України."




924
9. Матеріали, які надаються для аналізу або перевірки, а також відомості та документи про фінансовий, майновий стан юридичних і фізичних осіб - учасників накопичувального пенсійного забезпечення, що надходять до спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг, становлять професійну таємницю і можуть бути використані лише для здійснення уповноваженим органом функцій включаючи випадки щодо законодавчо встановленого порядку обміну інформацією.
Несанкціоноване розголошення будь-яких відомостей, матеріалів, документів, що відносяться до професійної таємниці, тягне за собою відповідальність згідно із законами, крім випадків, коли таке розголошення необхідне для запобігання легалізації грошей, набутих злочинним шляхом.

555. Н. д. Гошовська В. А. (Округ № 178)
Стаття 92 "9. Державна інспекція з пенсійного страхування повинна вживати заходів для захисту прав застрахованих осіб, якщо такі права порушуються будь-якими особами, установами, організаціями, включаючи державні органи, у тому числі шляхом подання позовів до суду або арбітражного суду в інтересах застрахованих осіб."




925

556. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Доповнити розділ ХІІ статтею 101 у такій редакції: "Стаття 101. Повноваження органів, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування
1. Функції, права та обов'язки органів, зазначених у частинах другій - сьомій статті 85 цього Закону щодо здійснення ними нагляду у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування визначаються цим Законом та іншими актами законодавства.
2. Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності, їх посадови особи, а також громадяни зобов'язані сприяти органам державного нагляду у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, допускати посадових осіб зазначених органів до здійснення відповідних перевірок та надавати їм у встановленому порядку відповідну звітність, а також усю інформацію та документацію, необхідну для здійснення ними своїх функцій в межах повноважень, визначених законодавством.
3. У разі виявлення органами, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування порушень у цій сфері, вони зобов'язані в порядку, визначеному законодавством письмово повідомити про це особу, яка допустила порушення, встановивши при цьому строк для усунення порушення. Якщо протягом цього строку порушення не буде усунено, зазначені органи вживають заходи щодо усунення порушення, передбачені законодавством.
Органи, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування мають право застосовувати до осіб, які вчинили порушення у цій сфері, санкції, передбачені законодавством або притягати таких осіб до відповідальності в порядку передбаченому законодавством.
4. Рішення органів, які здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, прийняті в межах повноважень цих органів, визначених законодавством є обов'язковими для виконання особами, яких вони стосуються.
Дії та рішення органів, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування можуть бути оскаржені в порядку, встановленому законодавством, в тому числі в судовому порядку.
Рішення органів, що здійснюють державний нагляд у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, прийняті ними з порушенням законодавства, підлягають скасуванню цими органами або у судовому порядку з наступним відшкодуванням збитків, заподіяних внаслідок прийняття зазначених рішень".


926
Розділ ХІІІ. ПОРЯДОК ОСКАРЖЕННЯ ДІЙ СТРАХУВАЛЬНИКІВ ТА ОРГАНІВ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ
Стаття 101. Право на оскарження дій страхувальників та органів Пенсійного фонду

557. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У розділі ХІІІ "Порядок оскарження дій страхувальників та органів Пенсійного фонду" статті 101-103 замінити статтями 102-106 такого змісту:
"Стаття 102. Розгляд спорів".



927
1. Право на оскарження дій страхувальників мають застраховані особи та особи, які не підлягають страхуванню, якщо вони є або були працівниками цих страхувальників, у разі, коли страхувальником:
558. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 102 "Спори, що виникають з питань правовідносин, пов'язаних з загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням, розв'язуються органами Пенсійного фонду або в судовому порядку відповідно до цього Закону та інших актів законодавства.
Суб'єкти правовідносин, пов'язаних з загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням мають право на оскарження дій один одного в порядку, визначеному цим Законом або відповідно до законодавства."


928
1) порушено права і законні інтереси таких осіб щодо сплати ними або за них у встановленому законодавством порядку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні пенсійні рахунки, та внесків за договорами колективного страхування;
559. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 101, частина 1. У пункті 1) слово "законодавством" замінити словом "законом".


929
2) створено перешкоди для здійснення прав і законних інтересів таких осіб щодо сплати ними або за них у встановленому законодавством порядку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні пенсійні рахунки;
560. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 101, частина 1. У пункті 2) слово "законодавством" замінити словом "законом".


930
3) незаконно покладено на таких осіб будь-які обов'язки щодо сплати ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні пенсійні рахунки.



931
2. Право на оскарження дій органів Пенсійного фонду мають застраховані особи, особи, які не підлягають страхуванню, та їх спадкоємці, страхувальники, які є платниками страхових внесків до Пенсійного фонду, у разі, коли органами Пенсійного фонду:



932
1) порушено права і законні інтереси таких осіб щодо сплати ними або за них у встановленому законодавством порядку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні рахунки, внесків за договорами колективного страхування та щодо призначення і виплати пенсій;
561. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 101, частина 2, пункт 1. Слово "законодавством" замінити словом "законом".


933
2) незаконно покладено на таких осіб будь-які обов'язки щодо сплати ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у тому числі на накопичувальні пенсійні рахунки;



934
3) не виконані, виконані неповністю або з допущенням помилок будь-які зобов'язання, покладені на органи Пенсійного фонду цим Законом.



935
Стаття 102. Порядок подання і розгляду скарг на дії страхувальників та органів Пенсійного фонду

562. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 102 вважати статтею 103 у такій редакції:
"Стаття 103. Повноваження щодо розгляду спорів".


936
1. Скарги на дії страхувальників та органів Пенсійного фонду подаються в письмовій формі до відповідного органу Пенсійного фонду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про порушення своїх прав, або виконання дії, яка оскаржується. Відповідний орган Пенсійного фонду зобов'язаний розглянути скаргу у тридцятиденний строк з дня її отримання та надати письмову відповідь особі, яка її подавала.
563. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Стаття 102 .У частині першій замість слів "у десятиденний строк" записати "у тридцятиденний строк".
564. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 103 "1. Спори, що виникають із страхувальниками та застрахованими особами з питань реєстрації страхувальників та застрахованих осіб у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, ведення персоніфікованого обліку, обчислення, сплати та стягнення страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, застосуванням фінансових санкцій та накладенням адміністративних стягнень, передбачених цим Законом, призначенням та здійснення пенсійних виплат, передбачених цим Законом, пов'язані з діями (бездіяльністю) службових осіб управлінь Пенсійного фонду в районах, містах та районах у містах, вирішуються керівниками цих управлінь чи їх заступниками або посадовими особами відповідних управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі або посадовими особами Пенсійного фонду або у судовому порядку."


937
2. У скарзі має бути зазначене прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина або повна назва та місцезнаходження (юридична адреса) юридичної особи, викладено суть скарги, прохання чи вимоги.
565. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 103 "2. Спори, з питань, зазначених у частині першій цієї статті, пов'язані з діями (бездіяльністю) посадових осіб та керівників управлінь Пенсійного фонду у районах, містах та районах у містах чи службових осіб управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі вирішуються начальниками цих управлінь чи їх заступниками або посадовими особами Пенсійного фонду або у судовому порядку. "


938
3. У разі неприйняття місцевим органом Пенсійного фонду рішення за скаргою протягом строку, визначеного частиною першою цієї статті, або незгоди особи, яка подавала скаргу, з прийнятим рішенням, дії страхувальників або рішення місцевого органу Пенсійного фонду можуть бути оскаржені до виконавчої дирекції Пенсійного фонду. Таке оскарження подається у десятиденний строк з дня закінчення строку розгляду скарги місцевим органом Пенсійного фонду, визначеного частиною першою цієї статті, або отримання рішення, що оскаржується.
Виконавча дирекція Пенсійного фонду зобов'язана розглянути скаргу у десятиденний строк з дня її отримання, крім випадків, коли прийняття рішення потребує отримання додаткової інформації, та надати письмову відповідь особі, яка подавала скаргу.
У разі коли прийняття рішення потребує отримання додаткової інформації, скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня її отримання.
566. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 103 "3. Спори з питань, зазначених у частині першій цієї статті, пов'язані з діями (бездіяльністю) посадових осіб та керівників управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі чи посадових та службових осіб Пенсійного фонду вирішуються головою правління Пенсійного фонду чи його заступниками або у судовому порядку."

567. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.


939
4. У разі неприйняття виконавчою дирекцією Пенсійного фонду рішення за скаргою протягом строку, визначеного частиною третьою цієї статті, або незгоди особи, яка подавала скаргу, з прийнятим рішенням, дії страхувальників або рішення виконавчої дирекції Пенсійного фонду можуть бути оскаржені до правління Пенсійного фонду. Таке оскарження подається у десятиденний строк з дня закінчення строку розгляду скарги виконавчою дирекцією Пенсійного фонду, визначеного частиною другою цієї статті, або отримання рішення, що оскаржується.
Правління Пенсійного фонду зобов'язане розглянути скаргу у десятиденний строк з дня її отримання та надати письмову відповідь особі, яка подавала скаргу.
568. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 103 "4. Спори з питань, зазначених у частині першій цієї статті, пов'язані з діями (бездіяльністю) голови правління Пенсійного фонду чи його заступників вирішуються у судовому порядку."
569. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.


940
5. Особа, яка має скарги на дії страхувальників або органів Пенсійного фонду, може звернутися із заявою про вирішення спору щодо пенсійного забезпечення безпосередньо до суду (арбітражного суду) протягом 90 днів з дня виявлення нею порушення своїх прав або здійснення страхувальником чи органами Пенсійного фонду дії, що порушує права цієї особи. Пропускання зазначеного строку не є підставою для відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропускання строку поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. У разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається і залишається в силі рішення органу Пенсійного фонду.
Для звернення особи до суду в питаннях стягнення із страхувальників або органів Пенсійного фонду матеріальної шкоди, заподіяної особі, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяної страхувальником або органом Пенсійного фонду шкоди.
Установлений абзацом другим цієї частини статті строк застосовується і при зверненні до суду вищестоящого органу або прокурора.
570. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 102, частина 5. В першому реченні виключити текст "(арбітражного суду)" .
571. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 103 "5. Спори з питань виконання договорів, укладених відповідно до цього Закону Пенсійним фондом із банківською установою - зберігачем, компаніями з управління пенсійними активами, що здійснюють інвестування коштів накопичувального фонду, інвестиційним радником, аудитором та організаціями, що здійснюють доставку пенсій вирішуються шляхом переговорів між ними, а у разі неможливості вирішення шляхом переговорів - у судовому порядку."




941

572. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 103 "6. Спори з питань здійснення пенсійних виплат з Накопичувального фонду між застрахованими особами та страховими організаціями, що здійснюють ці виплати, вирішуються у судовому порядку.
7. Спори з питань виплати та доставки пенсій між пенсіонерами, банківською установою - зберігачем та іншими організаціями, що здійснюють доставку пенсій, вирішуються у судовому порядку.
8. Інші спори, що виникають з питань правовідносин, пов'язаних з загальнообов'язковим державним пенсійним страхуванням вирішуються у судовому порядку.
9. Спори, зазначені у частинах першій - третій цієї статті розглядаються посадовими особами та керівниками органів Пенсійного фонду у порядку, визначеному Пенсійним фондом відповідно до цього Закону."


942
Стаття 103. Строк та порядок виконання рішення за скаргою на дії страхувальників та Пенсійного фонду

573. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Статтю 103 вважати статтею 104 і викласти у такій редакції: "Стаття 104. Оскарження дій (бездіяльності) страхувальників та органів Пенсійного фонду".



943
1. Рішення за скаргами на дії страхувальників та органів Пенсійного фонду підлягає виконанню страхувальником та/або органами Пенсійного фонду у триденний строк після закінчення десяти днів, передбачених на його оскарження.
574. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162) Стаття 104 "1. Право на оскарження дій (бездіяльності) страхувальників, які зобов'язані відповідно до цього Закону реєструвати застрахованих осіб, обчислювати, перераховувати та сплачувати за них страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, мають застраховані особи та особи, які не підлягають відповідно до цього Закону загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, але є або були працівниками цих страхувальників, у разі, коли страхувальником:
1) порушено права і законні інтереси таких осіб щодо їх реєстрації у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, внесення відомостей про них до системи персоніфікованого обліку, обчислення, сплати, перерахування ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у встановленому цим Законом порядку;
2) створено перешкоди для здійснення прав і законних інтересів таких осіб щодо їх реєстрації у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, внесення відомостей про них до системи персоніфікованого обліку щодо сплати ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у встановленому цим Законом порядку;
3) незаконно покладено на таких осіб будь-які обов'язки щодо обчислення, сплати, перерахування ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування."



944
2. У разі невиконання страхувальником та/або органами Пенсійного фонду рішення за скаргою на дії страхувальників та Пенсійного фонду в установлений частиною першою цієї статті строк орган, рішення якого підлягає виконанню, надає особі, яка подавала скаргу, припис, який є виконавчим документом.
У приписі зазначаються: найменування органу, який виніс рішення за скаргою на дії страхувальників та органів Пенсійного фонду, дати його прийняття і видачі посвідчення; прізвище, ім'я та по батькові громадянина або повна назва та місцезнаходження (юридична адреса) юридичної особи; рішення по суті скарги. Посвідчення засвідчується підписом керівника органу, який його видає, та печаткою цього органу.
Припис не видається, якщо особа, яка подавала скаргу, звернулась у встановлений статтею 102 цього Закону строк із заявою про вирішення спору до районного (міського) суду.
















575. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 103, частина 2. В третьому абзаці текст "районного (міського)" замінити словом "місцевого".


576. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 104 "2. Право на оскарження дій органів Пенсійного фонду мають застраховані особи, особи, які відповідно до цього Закону не підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню, та їх спадкоємці та страхувальники у разі, коли органами Пенсійного фонду:
1) порушено права і законні інтереси таких осіб щодо їх реєстрації у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, внесення відомостей про них до системи персоніфікованого обліку, обчислення, сплати, перерахування ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у встановленому цим Законом порядку;
2) створено перешкоди для здійснення прав і законних інтересів таких осіб щодо їх реєстрації у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, внесення відомостей про них до системи персоніфікованого обліку щодо сплати ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування у встановленому цим Законом порядку;
3) незаконно покладено на таких осіб будь-які обов'язки щодо обчислення, сплати, перерахування ними або за них страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
4) не виконані, виконані неповністю або з допущенням помилок будь-які інші зобов'язання, покладені цим Законом на органи Пенсійного фонду."


945
3. На підставі припису, пред'явленого не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби, цей орган виконує відповідне рішення у порядку, встановленому законодавством.
У разі пропускання особою, яка подавала скаргу, установленого цією частиною статті тримісячного строку з поважних причин орган, який видав посвідчення, може поновити цей строк.
577. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка №404)
Стаття 103, частина 3. В першому абзаці наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".


946

578. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Розділ ХІІІ доповнити статтями 105 і 106 такого змісту:
"Стаття 105. Подання та розгляд скарг на дії (бездіяльність) страхувальників та органів Пенсійного фонду
1. Скарги на дії страхувальників та органів Пенсійного фонду подаються в письмовій формі до відповідного органу Пенсійного фонду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася, або могла дізнатися про порушення своїх прав, або виконання дії (бездіяльності), що оскаржується. Відповідний орган Пенсійного фонду зобов'язаний розглянути скаргу у тридцятиденний строк з дня її отримання та надати письмову відповідь особі, яка її подавала.
2. У скарзі має бути зазначене прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання громадянина або повна назва та місцезнаходження (юридична адреса) юридичної особи, її відокремленого підрозділу, викладено суть скарги, прохання чи вимоги.
3. У разі неприйняття органом Пенсійного фонду рішення за скаргою протягом строку, визначеного частиною першою цієї статті, або незгоди особи, яка подавала скаргу, з прийнятим рішенням, рішення відповідного органу Пенсійного фонду можуть бути оскаржені до вищого органу Пенсійного фонду відповідно до вимог статті 74 цього Закону. Таке оскарження подається у десятиденний строк з дня закінчення строку розгляду скарги відповідним органом Пенсійного фонду.
Вищий орган Пенсійного фонду зобов'язаний розглянути скаргу у десятиденний строк з дня її отримання, крім випадків, коли прийняття рішення потребує отримання додаткової інформації, та надати письмову відповідь особі, яка подавала скаргу.
У разі коли прийняття рішення потребує отримання додаткової інформації, скарга має бути розглянута протягом одного місяця з дня її отримання.
4. У разі неприйняття вищим органом Пенсійного фонду рішення за скаргою протягом строку, визначеного частиною третьою цієї статті, або незгоди особи, яка подавала скаргу, з прийнятим рішенням, це рішення може бути оскаржено до Пенсійного фонду. Таке оскарження подається у десятиденний строк з дня закінчення строку розгляду скарги відповідним органом Пенсійного фонду. Пенсійний фонд зобов'язаний розглянути скаргу у десятиденний строк з дня її отримання та надати письмову відповідь особі, яка подавала скаргу.
Якщо вищим органом, рішення якого оскаржується, є Пенсійний фонд, таке рішення може бути оскаржене у судовому порядку.
5. Особа, яка має скарги на дії страхувальників або органів Пенсійного фонду, може звернутися із заявою про вирішення спору безпосередньо до суду (арбітражного суду) протягом 90 днів з дня виявлення нею порушення своїх прав або здійснення страхувальником чи органами Пенсійного фонду дії (бездіяльності), що порушує права цієї особи. Пропускання зазначеного строку не є підставою для відмови у прийнятті заяви. Визнавши причини пропускання строку поважними, суд може поновити цей строк і розглянути спір по суті. У разі коли пропущений строк не буде поновлено, заява не розглядається і залишається в силі рішення відповідного органу Пенсійного фонду.
Для звернення особи до суду в питаннях стягнення із страхувальників або органів Пенсійного фонду матеріальної шкоди, заподіяної особі, встановлюється строк в один рік з дня виявлення заподіяння такої шкоди. Цей же строк застосовується і при зверненні до суду вищестоящого органу або прокурора.


947

Стаття 106. Виконання рішень за скаргою на дії (бездіяльність) страхувальників та органів Пенсійного фонду
1. Рішення за скаргами на дії (бездіяльність) страхувальників та органів Пенсійного фонду підлягає виконанню страхувальником та/або органами Пенсійного фонду у триденний строк після закінчення передбаченого цим Законом строку для його оскарження.
2. У разі невиконання страхувальником та/або органами Пенсійного фонду рішення за скаргою на дії (бездіяльність) страхувальника або органу Пенсійного фонду в строк, визначений частиною першою цієї статті строк орган, рішення якого підлягає виконанню, надає особі, яка подавала скаргу, припис, який є виконавчим документом.
У приписі зазначаються:
найменування органу, якій виніс рішення за скаргою на дії (бездіяльність) страхувальника або органу Пенсійного фонду,
дата прийняття рішення;
дата видачі припису;
прізвище, ім'я та по батькові громадянина або повна назва та місцезнаходження (юридична адреса) юридичної особи, чи відокремленого підрозділу юридичної особи, яка подала скаргу;
рішення по суті скарги.
Припис засвідчується підписом керівника органу, який його видає, та печаткою цього органу.
Припис не видається, якщо особа, яка подавала скаргу, звернулась у встановлений цим Законом строк із заявою про вирішення спору до суду (арбітражного суду).
3. На підставі припису, пред'явленого особою, яка його одержала, не пізніше тримісячного строку до органу державної виконавчої служби, цей орган виконує відповідне рішення у порядку, встановленому законодавством. У разі пропускання особою, яка подавала скаргу, зазначеного строку з поважних причин орган, який видав припис, може поновити цей строк".


948
Розділ ХІУ. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ У СФЕРІ ЗАГАЛЬНООБОВ'ЯЗКОВОГО ДЕРЖАВНОГО ПЕНСІЙНОГО СТРАХУВАННЯ
Стаття 104.Відповідальність за порушення порядку сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та порядку використання коштів




949
1. У разі виявлення сум своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків платники страхових внесків, визначені статтею 9 цього Закону, зобов'язані самостійно донарахувати ці суми і сплачувати їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цим Законом.
579. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Пункт 1 статті 104 слід викласти у такій редакції: "У разі виявлення сум своєчасно не сплачених страхових внесків платники страхових внесків, визначені статтею 9 цього Закону, зобов'язані самостійно сплатити ці суми з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цим Законом".


950
2. Суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, не обчислені платниками страхових внесків або обчислені ними та не сплачені у строки, визначені статтею 14 цього Закону, суми страхових внесків, донараховані відповідно до частини першої цієї статті, але не сплачені платниками страхових внесків, та суми страхових внесків, обчислені органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, та не сплачені платниками страхових внесків, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) платників страхових внесків, зазначених у статті 9 цього Закону, і стягуються в порядку, встановленому цим Законом, з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій в порядку і розмірах, визначених цим Законом.
580. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
У статті 104: частину другу викласти в такій редакції:
"Суми страхових внесків, не обчислені платниками страхових внесків або обчислені та несплачені ними після закінчення граничних строків сплати страхових внесків, визначених статтею 14 цього Закону, а також суми страхових внесків, обчислені органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених цим Законом, та не сплачені платниками страхових внесків, вважаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) платників страхових внесків і стягуються в порядку, встановленому цим Законом, з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій в порядку і розмірах, визначених цим Законом".





951
3. Органи Пенсійного фонду в порядку, визначеному Пенсійним фондом, надсилають платникам страхових внесків, які мають недоїмку із сплати страхових внесків, вимогу про сплату такої недоїмки.
Платник страхових внесків, який одержав вимогу органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки, зобов'язаний протягом 15 календарних днів з дня одержання вимоги сплатити зазначену у вимозі суму недоїмки та відповідні суми пені, нарахованої включно по день сплати недоїмки, а також суми застосованих органом Пенсійного фонду фінансових санкцій (якщо вони включені до суми вимоги) або, у разі незгоди з розрахунком, суми недоїмки, узгодити її в порядку, визначеному Пенсійним фондом з органом Пенсійного фонду, що надіслав вимогу, чи з вищим органом Пенсійного фонду (якщо вимогу не вдалося узгодити з органом Пенсійного фонду, що надіслав вимогу), а у разі неузгодження вимоги із зазначеними органами Пенсійного фонду - оскаржити вимогу в судовому порядку.
Про оскарження вимоги органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до вищого органу Пенсійного фонду або у судовому порядку платник страхових внесків зобов'язаний письмово повідомити відповідний орган Пенсійного фонду протягом 3 робочих днів з дня звернення до суду чи арбітражного суду.
Узгодження вимоги органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки здійснюється на підставі заяви платника страхових внесків, яка розглядається органом Пенсійного фонду протягом 3 робочих днів після її отримання та поданих платником страхових внесків документів, що свідчать про неправильність обчислення сум недоїмки, зазначених у вимозі.
У разі узгодження платником страхових внесків вимоги про сплату недоїмки з відповідним органом Пенсійного фонду цей орган зобов'язаний у строк, визначений для розгляду заяви платника про узгодження вимоги, надіслати платнику узгоджену вимогу про сплату недоїмки, а платник страхових внесків зобов'язаний сплатити узгоджену суму недоїмки протягом 15 календарних днів після отримання узгодженої податкової вимоги.
Вимога органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки є виконавчим документом.
У разі коли платник страхових внесків, який одержав вимогу органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом 15 календарних днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з нарахованою пенею та сумами застосованих до нього фінансових санкцій, включених до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі коли платник страхових внесків узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом 15 календарних днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законодавством порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного органу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи арбітражного суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до арбітражного суду передбачені законодавством заходи доарбітражного врегулювання спорів не застосовуються.





581. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
В абзаці другому частини третьої цифри та слова "15 календарних днів" замінити цифрами та словами "10 робочих днів";





























582. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
В абзаці п'ятому частини третьої цифри та слова "15 календарних днів" замінити цифрами та словами "10 робочих днів";





952
4. Вимога органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки або рішення суду чи арбітражного суду про стягнення недоїмки із сплати страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування виконується органами державної виконавчої служби у порядку, встановленому законодавством. При цьому у разі наявності у платника страхових внесків одночасно із зобов'язаннями по сплаті недоїмки зобов'язань по сплаті податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законодавством, або зобов'язань перед іншими кредиторами, у тому числі зазначених зобов'язань за іншими рішеннями суду чи арбітражного суду, стягнення по зобов'язаннях із сплати до Пенсійного фонду недоїмки здійснюються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями та стягненнями (крім зобов'язань щодо виплат (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, та витрат, пов'язаних з виконанням судових рішень по стягненню недоїмки). Це правило також застосовується у разі стягнення недоїмки по сплаті страхових внесків за рахунок майна платника страхових внесків, у тому числі майна, що відповідно до законодавства перебуває у податковій заставі, а також у разі стягнення недоїмки з платників страхових внесків, щодо яких відповідно до законодавства порушено справу про банкрутство.



953
5. У разі розгляду судом або арбітражним судом справи про примусове стягнення з платників страхових внесків сум виплат (доходу), з яких відповідно до цього Закону обчислюються страхові внески, суд має залучити у порядку, визначеному законодавством, до розгляду у цій справі відповідний орган Пенсійного фонду, а у разі ухвалення рішення про таке примусове стягнення одночасно ухвалити рішення про стягнення з платника страхових внесків відповідної суми страхових внесків, обчисленої згідно з цим Законом.



954
6. За рахунок сум, що надходять від платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки за страховими внесками, пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків та фінансових санкцій, застосованих до платника страхових внесків органами Пенсійного фонду відповідно до цього Закону, у першу чергу погашається сума недоїмки попередніх періодів, згодом - сума недоїмки наступних періодів, згодом - сума пені, нарахована за попередні періоди, згодом - сума пені, нарахованої за наступні періоди, згодом - сума фінансових санкцій.
У разі коли платник страхових внесків, якій має недоїмку з їх сплати та/або несплачені суми пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків та несплачені суми фінансових санкцій, застосованих до нього відповідно до цього Закону, і відповідно до цього Закону повинен здійснювати поточну сплату страхових внесків, суми, що надходять від такого платника страхових внесків, у першу чергу зараховуються в рахунок належних до сплати поточних сум страхових внесків.
583. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Абзац перший частини шостої після слів "від платника страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" доповнити словами "(в тому числі в рахунок поточних платежів страхових внесків)".








584. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Абзац другий частини шостої виключити.





955
7. Суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, які підлягають сплаті відповідно до цього Закону, в тому числі суми недоїмки із сплати страхових внесків, не підлягають списанню (в тому числі у разі укладення з платником страхових внесків мирової угоди відповідно до вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"), крім випадків повної ліквідації платника страхових внесків - юридичної особи, щодо якої відсутні особи, які відповідно до цього Закону мають нести зобов'язання із сплати страхових внесків, або смерті, визнання судом безвісно відсутнім, померлим чи недієздатним платника страхових внесків - фізичної особи, щодо якої відсутні особи, які відповідно до цього Закону мають нести зобов'язання із сплати страхових внесків.



956
8. У разі ліквідації платника страхових внесків на обов'язкове державне пенсійне страхування (ліквідації платника страхових внесків як юридичної особи, ліквідація філії представництва, іншого відокремленого підрозділу платника страхових внесків, зупинення чи скасування реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності, смерті, визнання судом безвісно відсутньою, померлою чи недієздатною фізичної особи - платника страхових внесків або втрата з інших причин статусу, згідно з яким відповідно до цього Закону набуваються обов'язки із сплати страхових внесків) суми недоїмки із сплати збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування погашаються за рахунок коштів та іншого майна платника страхових внесків, що ліквідується. У цьому разі особами, відповідальними за погашення сум недоїмки, є:
ліквідаційна комісія - стосовно підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій - платників страхових внесків, що ліквідуються;
підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії - стосовно утворених ними філій, представництв, осередків та інших відокремлених підрозділів - платників страхових внесків, що ліквідуються;
солідарно члени колективних та орендних підприємств, сільськогосподарських кооперативів - платників страхових внесків - стосовно цих платників страхових внесків, що ліквідуються;
опікуни, піклувальники - стосовно фізичних осіб - платників страхових внесків, визначених судом недієздатними;
особи, які відповідно до законодавства вступають у права спадщини фізичної особи - платника страхових внесків, яка померла, визнана судом безвісно відсутньою чи померлою, незалежно від часу набуття зазначених прав.
У разі недостатності для погашення недоїмки із сплати страхових внесків коштів та іншого майна платника страхових внесків, що ліквідується, особами, які несуть обов'язки та відповідальність за погашення недоїмки, є:
засновники або учасники підприємства, установи та організації - платника страхових внесків, що ліквідується, - якщо згідно із законодавством вони несуть повну чи додаткову відповідальність за зобов'язання платника страхових внесків;
підприємства, установи, організації, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії, які утворили філію, представництво, осередок, інший відокремлений підрозділ, платника страхових внесків, що ліквідується;
інші особи, які відповідно до законодавства стають правонаступниками платника страхових внесків, що ліквідується.
У разі реорганізації платника страхових внесків обов'язки із сплати недоїмки із страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування несуть особи, до яких відповідно до законодавства перейшли права та обов'язки платника страхових внесків, що реорганізовується.



957
9. Передача платниками страхових внесків своїх обов'язків із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування третім особам, крім випадків, передбачених законодавством, забороняється.



958
10. На суми простроченої заборгованості (недоїмки), зазначені в частині другій цієї статті, виконавчою дирекцією Пенсійного фонду нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати, розрахованої за кожний день прострочення платежу.
585. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.


959
11. Органи Пенсійного фонду мають право за ухилення від реєстрації в органах Пенсійного фонду, порушення порядку сплати страхових внесків та порядку використання коштів Пенсійного фонду застосовувати фінансові санкції у вигляді стягнення в дохід Пенсійного фонду не сплачених своєчасно сум страхових внесків разом з нарахованою пенею. Суми фінансових санкцій, накладені органом Пенсійного фонду відповідно до цього Закону, сплачуються особами, на яких вони накладені, в порядку, передбаченому цим Законом, а у разі несплати ними в установлені Пенсійним фондом строки - у судовому порядку.




960
12. За порушення порядку реєстрації в органах Пенсійного фонду, подання відомостей до системи персоніфікованого обліку, обчислення, сплати та обліку страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування органи Пенсійного фонду мають право застосовувати до страхувальників такі види санкцій:



961
1) штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягають сплаті за період ухилення від реєстрації, але не більше ніж 50 відсотків зазначеної суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі ухилення страхувальників від реєстрації в органах Пенсійного фонду або несвоєчасної реєстрації у строки, визначені цим Законом;



962
2) у разі несплати (неперерахування) або несвоєчасної сплати (несвоєчасного перерахування) страхувальниками (у тому числі тими, які відповідно до цього Закону зобов'язані були зареєструватися, але не зареєструвалися в органах Пенсійного фонду як платники страхових внесків) страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (в тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду) у строки, встановлені цим Законом, нараховувати на суми своєчасно не сплачених (своєчасно не перерахованих) страхових внесків, а також на суми своєчасно не сплачених фінансових санкцій, передбачених цією статтею, пеню у розмірі 0,1 відсотка зазначеної суми коштів, розрахованої за кожний день прострочення відповідного платежу та накладати один із штрафів (залежно від строку затримки платежу) у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно або у розмірі 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно або у розмірі 550 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів;
586. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Цифру "550" слід замінити на цифру " 50".


963
3) у разі приховування (заниження) страхувальниками суми виплат (доходу), з якого відповідно до цього Закону обчислюються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, накладати на страхувальників штраф у розмірі всієї суми прихованого (заниженого) розміру виплат (доходу), з якого відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, але не менше двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі повторного такого порушення протягом року - штраф у трикратному розмірі зазначеної суми;



964
4) у разі відсутності обліку та звітності про розмір заробітку (доходу), з яких обчислюються зазначені платежі, чи у разі порушення порядку проведення операцій з коштами Пенсійного фонду, а також у разі неподання страхувальниками у встановлені строки звітності про обчислення та сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування накладати на страхувальників штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання звітності, але не більше 50 відсотків зазначеної суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;



965
5) у разі донарахування органом Пенсійного фонду або страхувальником суми своєчасно не обчислених та не сплачених страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування накладати штраф у розмірі 5 відсотків зазначених сум за кожний повний або неповний місяць, за який донараховано ці суми;



966
6) у разі відсутності у страхувальників ведення у встановленому порядку обліку сум виплат (доходу), з яких обчислюються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (в тому числі відповідних первинних документів), обліку обчислення та сплати страхових внесків, неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання страхувальником недостовірних відомостей до системи персоніфікованого обліку, передбачених цим Законом, накладати на страхувальників штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі повторного такого порушення протягом року - у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.



967
13. За порушення порядку здійснення банківських операцій та порушення порядку використання коштів загальнообов'язкового державного пенсійного страхування органи Пенсійного фонду мають право застосовувати до установ банків (у тому числі до банківської установи-зберігача) та організацій, які здійснюють доставку пенсій, такі види санкцій:



968
1) у разі несвоєчасного перерахування або несвоєчасного зарахування на рахунки органів Пенсійного фонду сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, сум пені, нарахованої за несвоєчасну сплату страхових внесків та штрафів, зазначених у частині дванадцятій цієї статті, сум інвестиційного доходу, одержаного від інвестування коштів Накопичувального фонду, несвоєчасного перерахування за платіжними документами Пенсійного фонду і його органів та несвоєчасного зарахування на відповідні банківські рахунки сум коштів Пенсійного фонду та Накопичувального фонду, які використовуються на цілі, передбачені цим Законом, нараховувати установам банків на своєчасно не перераховані (незараховані) суми пеню з розрахунку 0,1 відсотка зазначених сум, розрахованої за кожний день прострочення перерахування (зарахування) цих сум, та накладати один із штрафів (залежно від строку затримки платежу) у розмірі 10 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум у разі затримки їх перерахування (зарахування) у строк до 30 календарних днів включно або у розмірі 20 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) сум - у разі затримки їх перерахування (зарахування) у строк до 90 календарних днів включно, або у розмірі 50 відсотків своєчасно не зарахованих (неперерахованих) зазначених сум - у разі затримки їх перерахування (зарахування) понад 90 календарних днів;



969
2) у разі прийняття установами банків від страхувальників платіжних документів на видачу (перерахування) коштів в рахунок виплат (доходу), з яких відповідно до цього Закону обчислюються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без одночасного подання страхувальниками платіжних документів на сплату відповідних сум страхових внесків або документів, що підтверджують сплату цих сум страхових внесків або у разі незабезпечення відповідно до цього Закону пропорційності видачі (перерахування) зазначених виплат (доходу) та сплати страхових внесків, накладати на установи банків штраф у розмірі відповідної суми страхових внесків, яка підлягає сплаті;



970
3) у разі несвоєчасної виплати (доставки) сум пенсійних виплат одержувачам або несвоєчасного зарахування сум пенсійних виплат на їх банківські рахунки, або несвоєчасного повернення органам Пенсійного фонду сум коштів, невикористаних для здійснення пенсійних виплат, накладати на установи банків (в тому числі на банківську установу-зберігача) чи на організації, які здійснюють доставку пенсій, штраф у розмірі суми своєчасно не виплачених (своєчасно не доставлених, своєчасно не зарахованих) сум пенсійних виплат або своєчасно не повернутих органам Пенсійного фонду сум.
587. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ №210)
Підпункт 3) пункту 13 статті 104 слід викласти в такій редакції " у разі несвоєчасної виплати з вини банку сум пенсійних виплат одержувачам або несвоєчасного зарахування сум пенсійних виплат на їх банківські рахунки, або несвоєчасного повернення органам Пенсійного фонду сум коштів, невикористаних для здійснення пенсійних виплат, накладати на установи банків ( в тому числі на банківську установу-зберігача) чи на організації, які здійснюють доставку пенсій, штраф, розрахований за ставкою річного депозитного вкладу комерційного банку, що обслуговує пенсіонера (Пенсійний фонд), від сум затриманих пенсійних виплат або своєчасно не повернутих органам Пенсійного фонду за весь період затримки."


971
14. Нарахування пені, передбаченої частинами дванадцятою і тринадцятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку цього платежу, до дня фактичної сплати страхувальників зазначеного платежу, або настав строк перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) установами банків та організаціями, які здійснюють доставку пенсій.
У разі оскарження страхувальником або установами банків та організаціями, які здійснюють доставку пенсій, до вищого органу Пенсійного фонду або у судовому порядку вимоги про сплату недоїмки, одержаної від органу Пенсійного фонду, нарахування пені зупиняться з дня подання скарги або позову до суду.
588. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
У частині чотирнадцятій слова "настання строку платежу" замінити словами "закінчення граничних строків сплати страхових внесків, визначених статтею 14 цього Закону або настанням строку відповідного платежу".


972
15. Про нарахування пені та накладання штрафів, зазначених у частинах дванадцятій та тринадцятій цієї статті, посадові особи органів Пенсійного фонду, які відповідно до частини дев'ятнадцятої цієї статті мають право нараховувати пеню та накладати штрафи, в порядку, встановленому Пенсійним фондом відповідно до вимог цього Закону, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів з дня їх винесення надсилаються страхувальнику або установам банків чи організаціям, які здійснюють доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, зазначених у частинах дванадцятій і тринадцятій цієї статті, накладених органами Пенсійного фонду, підлягають сплаті страхувальником або установою банку чи організацією, яка здійснює доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення органу Пенсійного фонду. При цьому у цей же строк страхувальник або установа банку чи організація, яка здійснює доставку пенсій, має право оскаржити рішення про накладання санкції до вищого органу Пенсійного фонду або у судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного органу Пенсійного фонду.
Оскарження рішення органу Пенсійного фонду про накладання санкцій, передбачених частинами дванадцятою і тринадцятою цієї статті, зупиняє строки їх сплати, визначені цим Законом, до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення по справі. Строки сплати зазначених санкцій також зупиняються до винесення судом відповідного рішення у разі оскарження відповідно страхувальником або установою банку чи організацією, яка здійснюють доставку пенсій, у судовому порядку вимоги про сплату недоїмки за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, якщо накладення санкцій пов'язане з виникненням або несвоєчасною сплатою відповідної недоїмки.



973
16. Рішення органу Пенсійного фонду про нарахування пені або накладення штрафів, зазначених у частинах дванадцятій і тринадцятій цієї статті, є виконавчим документом.
У разі коли страхувальник або установа банку чи організація, яка здійснює доставку пенсій, отримали рішення органу Пенсійного фонду про накладання санкцій, зазначених у частинах дванадцятій і тринадцятій цієї статті і не сплатили суми цих санкцій у строк, визначений у частині п'ятнадцятій цієї статті, і не оскаржили зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або судовому порядку у цей строк чи не повідомили відповідний орган Пенсійного фонду про оскарження рішення, це рішення передається для виконання відповідному органу державної виконавчої служби і страхувальнику.
Суми санкцій, накладені органами Пенсійного фонду відповідно до частин дванадцятої і тринадцятої цієї статті, можуть бути включені до суми вимоги про сплату недоїмки за страховими внесками на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, якщо накладена санкція пов'язана з виникненням або несвоєчасною сплатою такої недоїмки. При цьому рішення про накладення санкції надсилається страхувальнику в строки, визначені частиною п'ятнадцятою цієї статті, а сплата (стягнення) пені або штрафів здійснюється в строки та у порядку, передбаченому цим Законом для сплати (стягнення) сум недоїмки за вимогами органів Пенсійного фонду про сплату недоїмки.



974
17. Строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.



975
18. Органи Пенсійного фонду мають право накладати адміністративні стягнення у вигляді штрафу в розмірі від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на посадових осіб та громадян, винних у вчиненні таких порушень:



976
1) приховання (заниження) розміру виплат (доходу), на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;



977
2) порушення встановленого порядку обчислення та строків сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування;



978
3) ухилення від реєстрації або несвоєчасної реєстрації платників в органах Пенсійного фонду;
589. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У частині 18 статті 104 пункт 3 викласти в такій редакції:
"3) ухилення від реєстрації (перереєстрації) або несвоєчасної реєстрації (перереєстрації), неподання відомостей про обставини, що спричиняють зміни статусу страхувальника, порядку сплати або припинення сплати ним страхових внесків;".


979
4) порушення встановленого порядку здійснення операцій з коштами Пенсійного фонду і коштами Накопичувального фонду та встановленого порядку їх витрачання;



980
5) неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо страхових внесків, коштів Пенсійного фонду і коштів Накопичувального фонду та відомостей про застрахованих осіб або подання свідомо неправдивих відомостей, передбачених цим Законом;



981
6) створення перешкоди працівникам органів Пенсійного фонду в проведенні перевірок.
За такі ж порушення, вчинені особою, на яку протягом поточного року було накладено адміністративне стягнення за одне з порушень, зазначених у цій частині, застосовується адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Зазначені адміністративні стягнення накладаються у порядку, встановленому Кодексом України про адміністративні правопорушення.










590. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
У частині 18 статті 104 доповнити частину новим пунктом такого змісту:
"7) прийняття на роботу (укладення цивільно-правової угоди) фізичної особи з порушенням законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування".


982
19. Право накладення зазначених фінансових санкцій та адміністративних стягнень мають директор виконавчої дирекції Пенсійного фонду, його заступники, начальники управлінь Пенсійного фонду в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі та їх заступники, начальники районних (міських) відділів Пенсійного фонду, а у разі їх відсутності заступники начальників цих відділів, на підставі поданої страхувальниками відповідної звітності або за результатами перевірок, проведених органами Пенсійного фонду, або на підставі інших документів, що свідчать про порушення, за які можуть накладатися зазначені штрафи.
591. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Посилання на виконавчу дирекцію Пенсійного фонду замінити посиланням на органи Пенсійного фонду.


983
20. Страхувальники, винні в нецільовому використанні страхових внесків застрахованої особи, несуть адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України.



984
Стаття 105. Відповідальність Пенсійного фонду за порушення у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування



985
1. Пенсійний фонд несе відповідальність за шкоду, заподіяну застрахованим особам внаслідок несвоєчасного або неповного надання соціальних послуг, призначення та виплати пенсій, передбачених цим Законом, а також за невиконання або неналежне виконання Пенсійним фондом обов'язків з адміністративного управління Накопичувальним фондом згідно із законодавством.



986
2. Суми коштів, безпідставно стягнуті органами Пенсійного фонду з підприємств, установ, організацій та громадян, яких згідно з цим Законом віднесено до страхувальників, а також із застрахованих осіб, підлягають поверненню у триденний строк з дня прийняття уповноваженими посадовими особами органів Пенсійного фонду або судом рішення про безпідставність стягнення цих виплат разом з нарахованою на ці суми пенею в розмірі, що визначається виходячи з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України.



987

592. Н. д. Шпиг Ф.І. (Округ № 210)
Статтю 105 слід доповнити пунктом такого змісту: " Пенсійний фонд несе матеріальну відповідальність перед отримувачами пенсій за несвоєчасне фінансування виплати пенсій у розмірі суми, розрахованої за ставкою річного депозитного вкладу комерційного банку, що обслуговує пенсіонера (Пенсійний фонд) за весь період затримки" .


988
Стаття 106. Відповідальність компанії з управління активами Накопичувального фонду
593. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Статтю 106 викласти в такій редакції:
"Стаття 106. Відповідальність компанії з управління активами".



989
1. Компанія з управління активами Накопичувального фонду несе відповідальність власними коштами перед застрахованими особами за збитки, завдані внаслідок невиконання чи неналежного виконання своїх обов'язків щодо управління надлишковими коштами резерву Пенсійного фонду, активами Накопичувального фонду, в тому числі і у випадках, передбачених частиною четвертою статті 79 цього Закону, відповідно до вимог законодавства та умов укладеного договору в сумі пенсійних активів, переданих їм для розміщення. Такі збитки не можуть відшкодовуватися за рахунок пенсійних активів Накопичувального фонду.
594. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Стаття 106 "1. За невиконання або неналежне виконання обов'язків, передбачених цим Законом та договором, укладеним з Пенсійним фондом, компанія з управління активами несе відповідальність відповідно до законодавства, цього Закону та договору, укладеного з Пенсійним фондом."


990
2. Виконання третіми особами певних обов'язків компаній з управління активами Накопичувального фонду згідно з її дорученням не обмежує відповідальності цієї компанії.
595. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ № 162)
Стаття 106 "2. Компанія з управління активами несе відповідальність власними коштами перед Пенсійним фондом за збитки, завдані Пенсійному фонду, Накопичувальному фонду та/або застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання цього Закону, умов договору, укладеного з Пенсійним фондом та забезпечує їх відшкодування у встановленому порядку. Такі збитки не можуть відшкодовуватися за рахунок пенсійних активів Накопичувального фонду.
3. Виконання третіми особами певних обов'язків компаній з управління активами згідно з її дорученням не обмежує відповідальності цієї компанії.
4. Компанія з управління активами не несе відповідальності за зобов'язаннями Пенсійного фонду перед застрахованими особами та за зобов'язаннями банківської установи - зберігача."


991
Стаття 107. Відповідальність радника з інвестиційних питань



992
1. Радник (радники) з інвестиційних питань відповідно до укладеного з ним (ними) договору несе (несуть) відповідальність усім своїм майном за неналежне виконання покладених на нього (них) повноважень та зобов'язань, а саме за:



993
1) збирання і аналіз поточної інформації та даних щодо інвестиційних та економічних умов на українському та зарубіжних ринках, які пов'язані або можуть вплинути на ефективність інвестування коштів Накопичувального фонду з метою поліпшення інвестиційної дохідності Накопичувального фонду;



994
2) консультації та пропозиції до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду, надані Пенсійному фонду у процесі їх підготовки;



995
3) консультації та поради щодо розроблення умов проведення тендера для визначення компаній з управління активами Накопичувального фонду та проведення цих тендерів разом з Пенсійним фондом;



996
4) аналіз роботи компаній з управління активами Накопичувального фонду та банківської установи-зберігача, подання письмових звітів про це Раді Накопичувального фонду та внесення пропозицій щодо необхідності їх заміни;



997
5) подання Раді Накопичувального фонду, в тому числі за її письмовими запитами, обґрунтованих пропозицій щодо внесення змін до основних напрямів інвестиційної політики та нормативів інвестування коштів Накопичувального фонду, дострокового припинення договорів, укладених Пенсійним фондом з компаніями з управління активами Накопичувального фонду;



998
6) розроблення рекомендацій щодо інвестування коштів стратегічного резерву Пенсійного фонду;



999
7) дії, що призвели до зменшення активів Накопичувального фонду;



1000
8) інші обов'язки, покладені на нього договором.



1001
2. Спори, що виникають у результаті дій радника з інвестиційних питань, передбачених відповідним договором, розглядаються арбітражними судами.
У разі коли радник з інвестиційних питань є іноземною юридичною особою, спори можуть розглядатися Вищим арбітражним судом, іншими органами вирішення спорів на вибір сторін, якщо це не суперечить законодавству України або передбачено міжнародними угодами, згода на обов'язковість яких дана Верховною Радою України.
596. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Стаття 107, частина 2. В першому абзаці текст "арбітражними судами" замінити текстом "господарськими судами".
В другому абзаці текст "арбітражним судом" замінити текстом "господарським судом", а слово "угодами" замінити словом "договорами".




1002
3. Радник з інвестиційних питань несе відповідальність за виконання покладених на нього функцій відповідно до укладеного з ним договору та законодавства.



1003
Стаття 108. Відповідальність організації, що здійснює доставку пенсій



1004
Організація, що здійснює доставку пенсій, несе відповідальність за виконання покладених на неї функцій відповідно до укладеного з цією організацією договору та законодавства



1005
Стаття 109. Відповідальність страхової організації, що здійснює страхування довічної пенсії



1006
Страхова організація, що здійснює страхування довічної пенсії, несе відповідальність за неналежне виконання умов договору страхування довічної пенсії відповідно до законодавства.





597. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Доповнити розділ новою статтею 110 такого змісту: "Стаття 110. Відповідальність аудитора
За невиконання або неналежне виконання обов'язків, передбачених цим Законом та договором, укладеним з Пенсійним фондом, аудитор несе відповідальність відповідно до законодавства, цього Закону та договору, укладеного з Пенсійним фондом.
Аудитор несе відповідальність перед Пенсійним фондом власними коштами за збитки, завдані Пенсійному фонду, Накопичувальному фонду та/або застрахованим особам внаслідок невиконання або неналежного виконання цього Закону, умов договору, укладеного з Пенсійним фондом та забезпечує їх відшкодування у встановленому порядку".
У зв'язку з цим вважати статтю 110 цього розділу, відповідно, статтею 111.



1007
Стаття 110. Гарантії прав і законних інтересів застрахованих осіб



1008
1. Держава створює умови для функціонування загальнообов'язкової та накопичувальної систем та гарантує дотримання законодавства з метою захисту майнових прав і законних інтересів застрахованих осіб стосовно пенсійних активів, що обліковуються на накопичувальних пенсійних рахунках у Накопичувальному фонді, та здійснення пенсійних виплат відповідно до норм цього Закону.



1009
2. Держава створює умови для функціонування страхових організацій, яким відповідно до законодавства дозволено займатися страхуванням життя і здійснювати виплату довічних пенсій на території України.
Держава гарантує дотримання цими страховими організаціями законодавства з метою захисту майнових прав і законних інтересів осіб, які отримують довічні пенсії відповідно до цього Закону.



1010




1011
Розділ ХУ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
Пункт 1



1012
1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2002 року, крім частини дев'ятої статті 14, частини другої статті 37, статей 52-56, частин п'ятої, шостої, сьомої статті 72, статей 73, 81, 94, 95, положень, які стосуються Накопичувального фонду в статтях 9, 10, 12, 14, 15, 63 цього Закону, та статей 53 - 62, частин другої - п'ятої статті 52, пунктів 3, 12, 14, 17 цього Закону, норм статей 9, 13 цього Закону щодо платників страхових внесків, які обрали особливий спосіб оподаткування, а також пунктів 2 і 3 частини першої статті 9 щодо сплати страхових внесків страхувальниками за осіб, зазначених у пунктах 8, 9, 11, 12, 17, 18 частини першої статті 8 цього Закону та пункту 4 частини першої статті 9 щодо сплати страхових внесків застрахованими особами, зазначеними у пунктах 9 і 11 частини першої статті 8 цього Закону.
598. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
У частині першій:
в абзаці першому вилучити слова: "статей 52-56", та статей 53-62, частин другої-п'ятої статті 52, пунктів 3,12,14,17 цього Закону";
599. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" стаття 1 замість слів "з 1 січня 2002 року" записати: "згідно окремого закону про введення в дію цього Закону".
Статті Закону, в яких записані норми , що стосуються Накопичувального фонду, а також розділи Х, ХІ цього Закону вступають в дію після забезпечення виплати пенсій по солідарній системі згідно норми, викладеній у третьому абзаці статті 46 Конституції України.

600. Н.д. Шиллер Р.І. ( Округ №167)
Розділ XV. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ.

а) У частині першій, абзаці першому після слів "крім частини дев'ятої статті 14..." додати слова "крім частини першої статті
23"
б) Частину 1 доповнити абзацом:
Частина перша статті 23 набирає чинності з 1 січня 2012 року.




1013
Статті 9 і 13 цього Закону для платників страхових внесків, які обрали особливий спосіб оподаткування, пункти 2 і 3 частини першої статті 9 щодо сплати страхових внесків страхувальниками за осіб, зазначених у пунктах 8, 9, 11, !2, 17, 18 частини першої статті 8 цього Закону та пункт 4 частини першої статті 9 щодо сплати страхових внесків застрахованими особами, зазначеними у пунктах 9 і 11 частини першої статті 8 цього Закону набирають чинності з 1 січня 2003 року.
601. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
У пункті 1 абзац другий доповнити слова "крім платників фіксованого сільськогосподарського податку, для яких зазначені норми набирають чинності з 1 січня 2002 року".


1014
Статті 73, 81, 94, 95, положення, що стосуються Накопичувального фонду в статтях 9, 10, 12, 14, 15, 63 цього Закону, набирають чинності, якщо виконано
умови, передбачені пунктом 10 розділу ХV цього Закону та прийнято закон про запровадження відрахувань до загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду.



1015
Частина дев'ята статті 14 , частина друга статті 91, частина третя статті 92 та частини п'ята, шоста, сьома статті 72 цього Закону, які стосуються права зарахування страхових внесків застрахованої особи, що спрямовуються на накопичувальні пенсійні рахунки в недержавних пенсійних фондах відповідно до законодавства, набирають чинності з 1 січня 2018 року.



1016
Частина друга статті 37 набирає чинності з 1 березня 2003 року.



1017
Статті 53 - 62, частини друга - п'ята статті 52, пункти 3, 12, 14, 17 цього Закону набирають чинності за рішенням, прийнятим відповідно до законодавства за поданням Кабінету Міністрів України, але не раніше ніж через п'ять років з дня набрання чинності цим Законом.
602. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
У частині першій:
Абзац 6 вилучити.
603. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Абзац шостий виключити.




1018
Порядок та строки перерахунку раніше призначених пенсій за умовами цього Закону визначаються Кабінетом Міністрів України.
604. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
У частині першій:
абзац 7 викласти в редакції: "Перерахунок раніше призначених пенсій за умовами цього Закону проводяться з 1 липня 2002 року".



1019
Пункт 2



1020
2. Пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах із особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, що належать до списку № 1 або списку № 2 виробництв, робіт, професій посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, відповідно до результатів атестації робочих місць, та інших застрахованих осіб, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється через професійні і корпоративні фонди після досягнення пенсійного віку і наявності страхового стажу відповідно до законодавства.
605. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" - ст.2 вилучити


1021
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні і корпоративні фонди:



1022
1) особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону у разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого законодавством, що діяло раніше.



1023
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 21 цього Закону, крім частини другої зазначеної статті, для працівників, що належать до списку № 1, та з урахуванням статті 22 цього Закону. Для таких працівників за кожний повний рік роботи як до набрання, так і після набрання чинності цим Законом на роботах, передбачених у списку №1, до страхового стажу додатково зараховується по одному року, а коефіцієнт страхового стажу не може перевищувати 85 відсотків.



1024
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом, крім пенсій працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1.



1025
Підприємства та організації вносять з призначених на оплату праці
коштів до Пенсійного фонду плату, що покриває витрати на виплату і доставку
пенсій працівникам, що належать до списку № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженого Кабінетом Міністрів України, крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин ) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на виробництві шахт та рудників, що належать до списку № 1, починаючи з 1 січня 2003 року в розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 50-відсоткового розміру відшкодування витрат на виплату цих пенсій до виникнення права на пенсію на загальних підставах.



1026
Виплата пенсій працівникам, безпосередньо зайнятим повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничо-рятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на виробництві шахт та рудників, що належать до списку № 1, здійснюється до 1 січня 2003 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2003 року - за рахунок державного бюджету до досягнення пенсійного віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону;



1027
2) окремим категоріям працівників залежно від умов праці за результатами атестації робочих місць можуть призначатися за рахунок коштів підприємств та організацій, бюджетних коштів та інших цільових фондів пенсії, але не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, зазначеного частиною першою статті 20, в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.



1028
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 21 та з урахуванням норм статті 22 цього Закону.



1029
Пункт 3



1030
3. Тимчасово, до прийняття відповідного рішення Верховною Радою України:



1031
особам, хворим на гіпофізарний нанізм (ліліпутам), диспропорційним карликам за наявності у чоловіків не менш як 20 років стажу роботи, а у жінок не менш як 15 років стажу роботи можуть призначатися дострокові пенсії, але не раніше ніж за 15 років до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону;



1032
інвалідам по зору І групи (сліпим) та інвалідам з дитинства І групи за наявності не менш як 15 років стажу роботи у чоловіків і не менш як 10 років стажу роботи у жінок можуть призначатися дострокові пенсії за віком, але не раніше ніж за 10 років для чоловіків і за 15 років для жінок до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону;



1033
жінкам, які народили п'ятеро або більше дітей і виховали їх до восьмирічного віку, і матерям інвалідів з дитинства, які виховали їх до цього віку та мають не менш як 15 років стажу роботи (із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми на умовах, передбачених цим Законом), можуть призначатися дострокові пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону. При цьому до числа інвалідів з дитинства належать також діти до 16 років, які відповідно до законодавства мають право на отримання соціальних пенсій. У разі відсутності матері, коли виховання п'ятьох або більше дітей або дитини-інваліда здійснювалося батьком, за наявності не менше 20 років стажу роботи йому призначається пенсія за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону;



1034
військовослужбовцям, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які брали участь у бойових діях, а також тим, що стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини або при виконанні інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконанням інтернаціонального обов'язку, а також батькам і дружинам (якщо вони не взяли повторний шлюб) військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи виконанням інтернаціонального обов'язку, за наявності стажу роботи не менш як 25 років для чоловіків і не менш як 20 років для жінок можуть призначатися дострокові пенсії за віком, але не раніше ніж за 5 років до досягнення віку, передбаченого частиною першою статті 20 цього Закону.
606. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Прикінцеві положення, пункт 3, підпункт 4, що починається словами "військовослужбовцям, особам".
Виключити текст "при захисті Батьківщини або", після тексту "при виконанні" виключити слово "інших", текст "інтернаціонального обов'язку" двічі замінити текстом "інших обов'язків військової служби".



1035
У цих випадках розміри пенсій для осіб, зазначених у цьому пункті, визначаються відповідно до статей 21 і 22 цього Закону та фінансуються за рахунок коштів державного бюджету України.



1036
Пункт 4



1037
4. Особам, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, за період роботи після досягнення пенсійного віку набули права на надбавку до пенсії за віком, відмовившись від виплати пенсії в цей період, розмір пенсії підвищується у порядку, передбаченому статтею 23 цього Закону.



1038
Пункт 5



1039
5. Тимчасово, до прийняття відповідного закону, період роботи до 1 січня 1991 року в районах Крайньої Півночі та місцевостях, прирівняних до районів Крайньої Півночі колишнього СРСР, а також на острові Шпіцберген зараховується до страхового стажу в порядку і на умовах, передбачених законодавством до 1 січня 1991 року.



1040
Пункт 6



1041
6. До внесення змін у законодавство встановлюються надбавки непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім'ї, на догляд до пенсій за інвалідністю, що призначаються відповідно до цього Закону, згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення" та здійснюється підвищення пенсій громадянам, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, та членам їх сімей, яких було примусово переселено. Такі надбавки та підвищення встановлюються у розмірах, що фактично виплачувалися на день набрання чинності цим Законом, з наступною індексацією відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення, та виплата їх здійснюється за рахунок державного бюджету.



1042
Пункт 7



1043
7. У разі нестачі у страхувальників коштів для виплати заробітку (доходу) та сплати страхових внесків у повному обсязі видача їх на виплату заробітку (доходу) і перерахування страхових внесків до Пенсійного фонду провадиться у пропорційних сумах.



1044
Пункт 8



1045
8. Максимальні розміри пенсій, передбачені абзацом другим частини другої статті 21 цього Закону, для пенсій, призначених до набрання чинності цим Законом, а також розмір найменшої виплати трудової пенсії за віком, з урахуванням цільової грошової допомоги, що діяла на момент набрання чинності цим Законом, переглядається Кабінетом Міністрів України за поданням правління Пенсійного фонду.
607. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Частину 8 вилучити.



1046
Пункт 9



1047
9. До набрання чинності законом про запровадження відрахувань до загальнообов'язкового Накопичувального пенсійного фонду:



1048
1) страхові внески, що перераховуються до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (крім внесків, що перераховуються особами, зазначеними в пунктах 3, 4 частини першої та у частині другій статті 8 цього Закону, а також внесків, сплачуваних за осіб, зазначених в пунктах 8, 17, 18 частини першої статті 8 цього Закону), сплачуються страхувальниками та застрахованими особами в порядку і на умовах, визначених цим Законом, та у розмірах, визначених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для відповідних платників збору. Платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначені пунктами 5-10 статті 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", сплачують збір на обов'язкове державне пенсійне страхування в порядку та розмірах, визначених зазначеним Законом, до прийняття Верховною Радою України рішення щодо припинення ними сплати збору;



1049
2) особи, зазначені у пунктах 4 і 13 частини першої та частині другій статті 8 цього Закону, та фонд соціального страхування від нещасних випадків сплачують за осіб, зазначених у пункті 12 частини першої статті 8 цього Закону, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, в порядку і на умовах, визначених цим Законом, та у розмірах, що дорівнюють сумі розмірів внесків, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", але не менше ніж розмір мінімального страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, встановлений законодавством на момент сплати;
608. Н д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст.9
слова "але не менше ніж розмір мінімального страхового внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, встановлений на момент сплати"- вилучити.


1050
3) за осіб, зазначених у пунктах 8, 11, 17 і 18 частини першої статті 8 цього Закону, страхові внески, що перераховуються до солідарної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, сплачуються відповідними бюджетами у порядку і на умовах, визначених цим Законом, та у розмірі внесків, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування";
609. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст.9, пункт 3 - вилучити.


1051
4) для осіб, які обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), членів їх сімей, що беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, та осіб, що перебувають у трудових відносинах із зазначеними суб'єктами підприємницької діяльності, передбачених у пункті 3 частини першої статті 8 цього Закону, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування страховими внесками вважаються суми, отримані Пенсійним фондом у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами з питань особливого способу оподаткування, та здійснена такими особами доплата відповідно до норм цього Закону.



1052
Пункт 10



1053
10. Страхові внески до Накопичувального фонду, встановлені згідно з цим Законом, сплачуються застрахованими особами, яким на день запровадження цих внесків не виповнилося: чоловікам 40, жінкам 35 років.
610. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 10 вступає в дію разом з пропозиціями норми статті 1 Прикінцевих положень.


1054
Застраховані особи - чоловіки віком від 40 до 50 років, а жінки - від 35 до 45 років можуть прийняти рішення щодо перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду протягом року з дня запровадження цих внесків. Якщо ці особи не прийняли рішення щодо перерахування внесків до Накопичувального фонду в зазначений строк, надалі вони втрачають право на перерахування таких внесків до Накопичувального фонду.



1055
Чоловіки, яким на день запровадження страхових внесків до Накопичувального фонду виповнилось 50 років, та жінки, яким на день запровадження цих внесків виповнилось 45 років, не мають права та обов'язку сплачувати страхові внески до Накопичувального фонду.
Розмір страхових внесків та порядок їх сплати на відповідний рік встановлюється Верховною Радою України. Максимальний розмір страхових внесків не може перевищувати 7 відсотків суми заробітку (доходу), визначеного частиною першою статті 13 цього Закону.



1056
У разі виникнення дефіциту коштів, у тому числі через нестачу коштів
резерву Пенсійного фонду, для фінансування виплати пенсій у загальнообов'язковій солідарній системі такий дефіцит фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, в тому числі отриманих за рахунок випуску державних боргових зобов'язань.



1057
Застраховані особи, які не беруть участі у Накопичувальному фонді, сплачують страхові внески до Пенсійного фонду у розмірах, визначених відповідно до цього Закону.



1058
Запровадження перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду здійснюється у разі одночасного підвищення заробітної плати застрахованій особі та лише після виконання таких умов:
611. Н. д. Шпиг Ф. І. (Округ № 210)
Частину 7 пункту 10 Прикінцевих положень слід викласти у такій редакції:
"Запровадження перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду здійснюється у разі одночасного підвищення заробітної плати застрахованій особі та при умові забезпечення Пенсійним фондом поточних пенсійних виплат у солідарній системі з збереженням резерву у розмірі місячної виплати пенсій".


1059
збалансованість бюджету Пенсійного фонду відповідно до національних стандартів бухгалтерського обліку;



1060
наявність дефіциту державного бюджету не вище одного відсотка внутрішнього валового продукту відповідно до Міжнародних стандартів бухгалтерського обліку;



1061
економічне зростання країни протягом двох останніх років, а саме: у кожному з двох останніх років валовий внутрішній продукт зростав не менше ніж на два відсотки порівняно з попереднім роком;



1062
створення інституційних компонентів функціонування накопичувальної системи, а саме: повне впровадження системи персоніфікованого обліку страхових внесків та створення системи автоматичного звітування щодо стану персоніфікованих рахунків застрахованих осіб з урахуванням стану пенсійних активів; утворення спеціально уповноваженого органу виконавчої влади у сфері регулювання ринків фінансових послуг; запровадження системи збирання страхових внесків до Накопичувального фонду та виплат довічних пенсій, сумісної з системою електронного переказу банків-зберігачів; утворення Пенсійного фонду як некомерційної (неприбуткової) організації;



1063
розроблення та прийняття всіх підзаконних нормативних актів, які вимагаються цим Законом; внесення змін до Закону України "Про страхування" для забезпечення відповідності цьому Закону вимог до страхових організацій, яким згідно із законодавством України дозволено займатися страхуванням життя та здійснювати виплату довічних пенсій на території України; призначення всіх членів Ради накопичувального фонду; проведення тендерів та укладення відповідно до цього Закону договорів з компаніями з управління пенсійними активами, банком-зберігачем та аудитором (аудиторами) Накопичувального фонду;



1064
досвід роботи недержавного пенсійного забезпечення;



1065
призначення всіх членів Ради Накопичувального фонду не пізніше ніж за рік до початку перерахування страхових внесків до Накопичувального фонду.



1066

612. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Частину 10 доповнити наступними умовами, за яких можливе запровадження обов'язкової накопичувальної пенсійної системи:
"досягнення мінімального розміру пенсії в солідарній системі та мінімального розміру заробітної плати в Україні не нижче рівня прожиткового мінімуму, встановленого законом;
наявності протягом останніх 5 років рівня інфляції не більше 2 відсотків щорічно".


1067
Первинна чиста вартість одиниці пенсійних активів на дату створення Накопичувального фонду встановлюється у сумі, що дорівнює розміру внеску в Накопичувальний фонд, який на дату створення Накопичувального фонду нараховується на розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.
613. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)

Прикінцеві положення, пункт 10.
Наприкінці останнього абзацу слово "законодавством" замінити словом "законом".



1068
Пункт 11



1069
11. Оплата послуг радника з інвестиційних питань, компанії з управління активами, банківської установи-зберігача та експертів протягом п'яти років з дати створення Накопичувального фонду може визначатися Радою Накопичувального фонду з відхиленнями від зазначених у цьому Законі граничних розмірів оплати послуг відповідних осіб, якщо такі відхилення обгрунтовуються підрахунками обсягів фактичних витрат на надання відповідних послуг у розмірах, що перевищують визначені цим Законом граничні розміри.
614. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 11 вступає в дію разом з пропозиціями норми статті 1 Прикінцевих положень.


1070
Пункт 12



1071
12. Організації, що відповідно до цього Закону мають права та обов'язки щодо подання на затвердження своїх представників до правління та наглядової ради Пенсійного фонду, зобов'язані подати кандидатури на затвердження протягом двох місяців після набрання чинності статтями, зазначеними у абзаці шостому частини першої цього розділу
615. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 12 вступає в дію разом з пропозиціями норми статті 1 Прикінцевих положень.


1072
Пункт 13



1073
13. Установити, що перше засідання Ради Накопичувального фонду має бути скликане і проведене Пенсійним фондом не пізніш як за один рік до дати створення Накопичувального фонду. На цьому засіданні Рада Накопичувального фонду зобов'язана встановити строки проведення тендера для обрання радника з інвестиційних питань, перший етап якого має відбутися не пізніш як за п'ять місяців з дати першого засідання Ради Накопичувального фонду. Перші етапи тендерів для обрання компаній з управління активами повинні відбутися не пізніш як протягом 8 місяців з дати першого засідання Ради Накопичувального фонду.
616. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 13 вступає в дію разом з пропозиціями норми статті 1 Прикінцевих положень.


1074
Пункт 14



1075
14. До прийняття відповідно до законодавства рішення про створення Пенсійного фонду як некомерційної (неприбуткової) організації, сформованої на основі паритетності представників застрахованих осіб, роботодавців і держави, покладені на неї функції виконує Пенсійний фонд - центральний орган виконавчої влади із спеціальним статусом.
617. Н. д. Стоян О. М. (Округ №18)
Частину 14 вилучити.
618. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 14 -вилучити.
619. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Розділ ХУ. Прикінцеві положення. У пункті 14 абзац перший вилучити.



1076
Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:



1077
переглянути склад правління Пенсійного фонду з включенням до його складу не менш як по три представники від профспілкових об'єднань та об'єднань роботодавців;



1078
визначити банківську установу - зберігача.



1079
Пункт 15



1080
15. У разі коли особа має право на отримання пенсії відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", "Про державну службу", "Про прокуратуру", " Про статус народного депутата України", "Про статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову та науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором, при цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до зазначених у цій частині законів, та розміром пенсії відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених цими законами.
620. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Прикінцеві положення, пункт 15.
Наприкінці останнього абзацу слово "законодавством" замінити словом "законом".







621. Н. д. Мичко М. І. (Округ № 60)
Внести зміни до пункту 15 Прикінцевих положень, а саме виключити з нього слова " при цьому різниця між розміром пенсії, на який має право особа відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених цими законами".
623. Н. д. Стоян О. М. (Округ № 18)
Пункт 15 викласти у такій редакції:
"Керуючись положеннями статей 24, 64 Конституції України та з метою недопущення дискримінації громадян у пенсійному забезпеченні за будь-якими ознаками скасувати з 1 січня 2002 року: статтю 37 Закону України "Про державну службу"; частину 12 статті 20 Закону України "Про статус народного депутата України"; статтю 50-1 Закону України "Про прокуратуру"; статті 43-45 Закону України "Про статус суддів" (в частині пенсійного забезпечення суддів); статтю 18 Закону України "Про судову експертизу"; статті 12,16 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" (в частині пенсійного забезпечення журналістів); статтю 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність"; Закон України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ"; Закон України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною"; статтю 163 Митного кодексу України (в частині пенсійного забезпечення працівників митних органів); Закон України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в частині пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи).
У разі. коли особа отримує пенсію відповідно до законів України "Про державну службу", "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про статус суддів", "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про наукову та науково-технічну діяльність", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", Митного кодексу України та має право отримання пенсії за цим Законом, призначається одна пенсія за її вибором, при цьому різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до зазначених у цій частині законів, та розміром пенсії відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів Державного бюджету".

624. Н.д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 15 - норми, що записані після слів "за їх вибором"- вилучити.



1081
Пункт 16



1082
16. Для суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування своїх доходів (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, спеціальний торговий патент), членів їх сімей, що беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, та осіб, які перебувають у трудових відносинах із зазначеними суб'єктами підприємницької діяльності, на період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування не поширюються норми статті 13 цього Закону.

625. Н. д. Дашутін Г. П. (Округ №162)
Пункт 16 виключити.


1083
На період дії законодавчих актів з питань особливого способу оподаткування до страхового стажу зазначених осіб зараховуються у порядку, встановленому цим Законом, періоди сплати податків, установлені законодавчими актами з питань особливого способу оподаткування.



1084
Пункт 17



1085
17. Підпункт 17 частини першої статті 14 Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про систему оподаткування" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 21, ст.130) виключити.
626. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 17 - вилучити.


1086
Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" діє в частині, яка не суперечить цьому Закону.



1087
Пункт 18



1088
18. Кабінету Міністрів України:



1089
1) подати у тримісячний строк Верховній Раді України пропозиції про внесення змін до таких законодавчих актів з метою приведення їх у відповідність з цим Законом:



1090
Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств";
Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян";
Закону України "Про страхування";
Закону України "Про банки і банківську діяльність";
Закону України "Про Національний банк України";
Закону України "Про підприємства в Україні";
Закону України "Про підприємництво";
Закону України "Про господарські товариства";
Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні";
Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні";
Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами";
Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні";
Закону України "Про заставу";
Закону України "Про державну службу";
Кримінального кодексу України;
Кримінально-процесуального кодексу України;
Кодексу України про адміністративні правопорушення;
інших законодавчих актів;
627. Н. д. Миримський Л. Ю. (Округ № 2)
Розділ ХУ. Прикінцеві положення. У пункті 18 підпункт 1) доповнити словами "Закону України "Про оплату праці".


1091
2) у тримісячний строк з дати офіційного оприлюднення цього Закону подати Верховній Раді України на затвердження проект змін до податкового законодавства України щодо:
зниження ставки оподаткування доходів фізичних осіб;
звільнення від оподаткування частини страхових внесків фізичних та юридичних осіб, що спрямовуватимуться до накопичувальної пенсійної системи;
звільнення від справляння податку на прибуток інвестиційного доходу, отримуваного від інвестування пенсійних активів;
включення до системи оподаткування доходів фізичних осіб, які вони отримуватимуть з Накопичувального фонду;
звільнення послуг з управління пенсійними активами та зберігання пенсійних активів від сплати податку на додану вартість;
створення механізму залучення до пенсійної системи доходів, отриманих від легалізації та податкової амністії;




1092
3) у тримісячний строк з дати офіційного оприлюднення цього Закону подати Верховній Раді України на затвердження проект Закону України про обмеження вартості опублікування у друкованих виданнях Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України інформації, обов'язкове оприлюднення якої встановлено законодавством України
628. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Прикінцеві положення, пункт 18, підпункт 3.
Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".



1093
4) у шестимісячний строк підготувати разом з Генеральною прокуратурою України та Верховним Судом України та подати до Верховної Ради України проект Закону України про встановлення кримінальної відповідальності за розголошення інформації, визначеної законодавством конфіденційною;
629. Н. д. Беспалий Б. Я. (Реєстр. картка № 404)
Наприкінці слово "законодавством" замінити словом "законом".



1094
5) у місячний строк з дня офіційного оприлюднення цього Закону затвердити порядок і умови щодо страхування осіб офіцерського складу, прапорщиків, мічманів, військовослужбовців надстрокової служби та військової служби за контрактом, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та Державного департаменту України з питань виконання покарань та порядок взаєморозрахунків Державного бюджету України і Пенсійного фонду;



1095
6) у шестимісячний строк привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
630. Н. д. Беспалий Б.Я. (Реєстр. картка № 404)
Прикінцеві положення, пункт 18.
Доповнити текстом "забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність до цього закону".


1096
7) у шестимісячний строк після виконання умов, передбачених пунктом 10 цих Прикінцевих положень, подати до Верховної Ради України законопроект про запровадження відрахувань до загальнообов'язкового Накопичувального фонду, визначення розміру та порядку їх сплати;
631. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 18, пункт 7 - вилучити.


1097
8) протягом року після прийняття Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" подати до Верховної Ради України законопроект про здійснення роботодавцями, що використовують працю застрахованих осіб, які користуються правом пільгового виходу на пенсію, обов'язкових відрахувань до корпоративних та професійних недержавних пенсійних фондів.

632. Н. д. Зварич Р.М. (Реєстр. картка № 326)
Підпункт 8 пункту 18 "Прикінцевих положень" виключити. Дану норму слід врахувати в проекті закону "Про недержавне пенсійне забезпечення".


1098
Пункт 19



1099
19. До приведення законів України та інших нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

633. Н. д. Донченко Ю. Г. (Округ № 113)
"Прикінцеві положення" ст. 19 - вилучити.



* - Назви колонок таблиці подані в загальному значенні