ОРІЄНТОВНИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Питання, які плануються до розгляду

на 01 – 05 березня 2021 року

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

__________________________________________________________

(вул. Грушевського, 18/2,  кімн. 12, о 14.30)

3 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю) (р.№3012-2, друге читання).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Поект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж  (р.№5009, н.д. А.Герус та ін.).

Інші питання:

Напрямки державної підтримки сільгосптоваровиробників у 2021 році (на виконання положень Закону України "про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Державного аграрного реєстру та удосконалення державної підтримки виробників сільськогосподарської продукції" від 5 листопада 2020 року № 985-ІХ.

Про дотримання Південним міжрегіональним головним управлінням Держпродспоживслужби на державному кордоні та територіальними органами Держпродспоживслужби в Миколаївській, Херсонській, Одеській областях законодавства під час реалізації своїх повноважень на державному кордоні.

Про діяльність Акціонерного товариства "Державна продовольчо-зернова корпорація України".

Щодо ситуації з штрафуванням сільськогосподарських товаровиробників за зберігання пального.

 

Комітет з питань антикорупційної політики

__________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 330, о 15.30)

2 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки (р.№4135, друге читання).

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним: 

Проекти нормативно-правових актів, які опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності  вимогам антикорупційного законодавства: (р.№№4200, 4592, 4515, 4554, 4568, 4593, 3427, 4188, 4212, 4298, 3062, 3111, 4392, 3624).

Проекти нормативно-правових актів, які потребують додаткової правової оцінки.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин (р.№4396, н.д. П.Юрчишин та ін.).

 

3 березня, о 14.30

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки (р.№4135, друге читання).

 

 

Комітет з питань бюджету

_______________________________

(вул. Банкова, 6-8, кімн.510, о 15.00)

3 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Про підготовку до другого читання проекту Закону України про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо фінансового забезпечення діяльності Центру мікрохірургії ока (р.№4649).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним: 

Про розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, згідно з Регламентом Верховної Ради України і Бюджетним кодексом України. (За списком).

Про погодження перерозподілу видатків державного бюджету, передбачених Міністерству культури та інформаційної політики (розпорядження КМУ від 17.02.2021 № 124-р).

1) Про постанову КМУ від 03.02.2021 № 69 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 27 квітня 2020 р. № 308".

2) Щодо діяльності та надання фінансової підтримки ТОВ "Телевізійна компанія "Атлант-СВ".

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

_______________________________________________________

(вул. Садова, 3а, у режимі відеоконференції, о 15.00)

3 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" щодо надання допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами та ефективного використання бюджетних коштів при фінансуванні одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка" (р.№5064, н.д. А.Мотовиловець та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 57 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (р.№4638, н.д. М.Бужанський та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 57 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (р.№4638-1, н.д. М.Княжицький).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо набрання чинності статті 57 цього Закону (р.№4638-2, н.д. М.Потураєв та ін.).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про внесення змін до статті 89 Бюджетного кодексу України (р.№4692, н.д. Є.Кравчук, М.Потураєв).

Інші питання:

Про проведення слухань у Комітеті на тему: "Про забезпечення стабільного українського мовлення на тимчасово окупованій та прикордонній території України".

Про участь членів Комітету у відборі проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми "Велике будівництво".

Про інформацію Міністерства культури та інформаційної політики України щодо деяких питань у сфері кінематографії: девелопмент, інституційна підтримка та інструменти впровадження; нормативно-правове забезпечення реалізації положень Закону України "Про приєднання України до Європейського фонду підтримки спільного виробництва та розповсюдження художніх кінематографічних та аудіовізуальних творів ("Eurimages"); підписання Європейської конвенції про спільне кінематографічне виробництво (переглянутої).

 

 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування

______________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.30)

3 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування (р.№4187, повторне перше читання).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про здійснення іноземних інвестицій у суб'єкти господарювання, що мають стратегічне значення для національної безпеки України (р.№5011, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо позбавлення Кабінету Міністрів України невластивих повноважень (р.№5052, КМУ).

Інші питання:

Інформація про стан підготовки до повторного першого читання проекту Закону про державний екологічний контроль (р.№3091, н.д. О.Маріковський та ін.).

Інформація про стан підготовки до повторного першого читання проекту Закону про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення (р.№4167, КМУ).

 

Комітет з питань економічного розвитку

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.30)

1 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним: 

Проект Закону про внесення змін до розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств внаслідок військової агресії на сході України (р.№5010, н.д. Д.Наталуха та ін.).

Інші питання:

Обговорення засадничих положень та ключових напрямів проекту Національної економічної стратегїї-2030.

 

3 березня, о 14.30

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним: 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про космічну діяльність" щодо визначення статусу та розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади у сфері космічної діяльності (р.№5017).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо вдосконалення процедур банкрутства державних підприємств оборонно-промислового комплексу (р.№2786).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо вдосконалення процедур банкрутства державних підприємств оборонно-промислового комплексу (р.№2786-1).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства (р.№4409).

 Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання окремих питань процедур банкрутства на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 (р.№4220).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань" щодо спрощення державної реєстрації об'єднань співвласників багатоквартирного будинку (р.№2504).

Проект Постанови Верховної Ради України про заходи спрямовані на націоналізацію Приватного акціонерного товариства "Центральна збагачувальна фабрика "Мирноградська" (р.№4549).

Проект Закону про внесення зміни до розділу V "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо приватизації об'єктів великої приватизації (р.№4543, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо удосконалення діяльності, пов'язаної із встановленням, унормуванням, обліком, реєстрацією, використанням та збереженням географічних назв (друге читання) (р.№4079).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування (р.№2234, друге читання)

Інші питання:

Звіт про роботу Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України за 2020 рік.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕНЕРГЕТИКИ ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНИХ ПОСЛУГ

_____________________________________________________

режимі відеоконференції, о 15.30)

4 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним: 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу) р.№4248-1,друге читання).

Проект Закону про внесення змін до статті 25 Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" (р.№4181, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж (р.№5009, н.д. А.Герус та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері метрології, надання житлово-комунальних послуг та захисту прав споживачів (р.№4576, н.д. А. Скороход та ін.).

 

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є  головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (р.№3613, н.д. М.Лаба).

Інші питання:

Щодо роз’яснення про застосування окремих положень Закону України "Про ринок природного газу" (відповідно до ст.21 Закону України "Про Комітети Верховної Ради України").

Звіт про роботу Комітету за 4-ту сесію.

Про план роботи Комітету на 5 сесію.

 

 

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування

_____________________________________________        

(вул. В. Житомирська, 11, третій поверх, зала засідань, о 15:00)

3 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до статті 21 Закону України "Про лікарські засоби" щодо заборони продажу лікарських засобів дітям (р.№5122, н.д. Кузьміних С.В. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо заборони продажу лікарських засобів особам, які не досягли 14 років  (р.№5122-1,  н.д. Соломчук Д.В. та ін.).

 Проект Закону про внесення змін до статті 21 Закону України «Про лікарські засоби» щодо заборони реалізації (відпуску) лікарських засобів малолітнім особам (р.№5122-2, н.д. Плачкова Т.М. та ін.). 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є  головним:

Проект Закону про внесення змін до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям                                       (р. № 5123, н.д. Кузьміних С.В. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам (р.№5123-1, н.д. Плачкова Т.М. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства України про лікарські засоби (р.№5131, н.д.  Соломчук Д.В. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки (р.№5073, КМУ).

Проект Закону про внесення зміни до розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про публічні закупівлі» щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу (р.№4662, н.д.Радуцький М.Б. та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України «Про публічні закупівлі» (р.№4662-1, КМУ).

Інші питання:

Про звернення ректора Національного фармацевтичного університету щодо відзначення у вересні 2021 року 100-річного ювілею університету та включення цієї відомої в Україні події до Переліку пам’ятних дат та ювілеїв 2021 року, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 16.12.2020 р.  № 1092-ІХ «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2021 році».

Про звернення народних депутатів України - членів депутатської групи «ДОВІРА» Кулініча О.І. та інших щодо ситуації, яка склалася довкола проведення конкурсу на зайняття посади ректора ДЗ «Луганський державний медичний університет».

Про ситуацію, що склалася зі здійсненням передбачених законодавством страхових виплат у разі смерті медичного працівника внаслідок респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Про проведення засідання круглого столу на тему: "15 років РКБТ ВООЗ в Україні. Об’єднання зусиль щодо посилення антитютюнового законодавства в Україні" (у форматі відеоконференції).

Про відзначення заступника керівника секретаріату Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Зброжек С.І. Почесною грамотою Верховної Ради України з нагоди ювілею.

 

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 833, у режимі відеоконференції, о 14.30)

3 березня

Інші питання:

Про Заяву Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва щодо безпекової ситуації у зв’язку з намірами Республіки Білорусь розпочати комерційну експлуатацію Острівецької АЕС.

Про висновок Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи ВРУ на відповідність оформлення та реєстрації проекту Закону "Про вихід з Угоди про Міжурядовий фельд'єгерський зв'язок та Протоколу про внесення поправок до Угоди про Міжурядовий фельд'єгерський зв'язок" (р.№0086, КМУ), вимогам закону, Регламенту та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам.

Про затвердження рекомендацій за результатами спільних комітетських слухань комітетів Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин та з питань національної безпеки, оборони та розвідки на тему: "Зовнішньополітичні аспекти деокупації АР Крим та міста Севастополь: парламентський вимір" (м. Київ, 20 січня 2021 року).

Про лист члена Комітету Б.Яременка щодо проведення ряду слухань Комітету стосовно зовнішньополітичних пріоритетів України у 2021 році.

Про лист секретаря Комітету С.Бобровської щодо проведення спільних комітетських слухань на тему: "Державна морська політика: формування, напрямки, розвиток".

Про міжпарламентську співпрацю:

·                    про утворення депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Туніською Республікою та Республікою Узбекистан.

·                    Про лист народних депутатів України, співголів групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою О.Шкрум та Л.Буймістер щодо обміну візитами членів груп дружби Україна - Франція у 2021 році.

·                    Про лист народного депутата України, співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Л.Забуранної щодо обміну візитами членів груп дружби Україна - Канада у 2021 році.

·                    Про візит делегації Комітету з питань правоохоронної діяльності до Французької Республіки у 2021 році.

 

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.30)

3 березня

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання діяльності у сфері трансферу технологій (р.№4623, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації (р.№4527, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо суспільно важливих послуг з перевезення пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом (р.№4583, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення у відповідність кодів УКТЗЕД (р.№5053, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо раціонального використання спирту етилового, що використовується для виробництва лікарських засобів (р.№4484,  н.д. С.Євтушок)

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення мінімальної вартості товару на яку не розповсюджуються митні платежі для забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій громадянам України (р.№4345, н.д. В.Чорний, О.Волошин та інші)

Проект Закону про матеріали і предмети, що контактують з харчовими продуктами (р.№4568, н.д. М.Мезенцева та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС (р.№4554, н.д. М.Мезенцева та ін.).

Проект Закону про території Смарагдової мережі (р.№4461, н.д. Ю.Овчинникова та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо порядку ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності у фондах державного соціального страхування та Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю (р.№4349, н.д. Г.Третьякова та ін.).

Проект Закону про захист рослин (р.№4600, н.д. Д.Соломчук та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист рослин (р.№4601, н.д. Д.Соломчук та ін.)

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

Щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони у сфері телекомунікаційних, поштових та кур'єрських послуг.

 

Комітет з питань молоді і спорту

__________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 916, о 15.00)

3 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

 Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо меценатської діяльності у сфері спорту (р.№3498, друге читання).

Проект Закону про антидопінгову діяльність у спорті (р.№5099, КМУ).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про приєднання України до Міжамериканської конвенції стосовно зобов'язань про утримання (р.№0091, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до додатка 3 до Закону України “Про Державний бюджет України на 2021 рік” щодо преміювання та надання матеріальної допомоги студентам (курсантам), аспірантам, докторантам закладів фахової передвищої та вищої освіти з метою заохочення кращих з них за успіхи у навчанні, участь у громадській, спортивній і науковій діяльності (р.№5087, н.д. Шпак Л.О та ін.).

 

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_______________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 1224, о 14.30)

3 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про Національне агентство України з питань подолання наслідків збройної агресії Російської Федерації (р.№3057, перше читання).

Проект Закону про внесення зміни до статті 2 Закону України "Про правовий режим майна у Збройних Силах України" (р.№3403, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення процедур оборонного планування (р.№4210, перше читання).

Проект Закону про Службу військового капеланства (р.№4626, перше читання).

Інші питання:

Реформування державної системи управління щодо регулювання та організації використання повітряного простору України.

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА МІСТОБУДУВАННЯ

_____________________________________________________________

(вул. Грушевського, 18/2, кімн. 11, о 14.30)

3 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Постанови про встановлення меж м.Попасної Сєвєродонецького району Луганської області (р.№4488, КМУ).

Проект Закону про дерадянізацію законодавства України (р.№4284, н.д. Р.Стефанчук та ін.).

Проект Закону про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою населених пунктів (р.№4111, н.д. Л.Василенко  та ін.).

Проект Закону про зелені насадження міст та інших населених пунктів (р.№4250, н.д. О.Дубінський).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад (р.№2637, н.д. В.Безгін та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України Про державну службущодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу (р.№4361, друге читання).

Проект Закону про адміністративну процедуру (р.№3475, друге читання).

Інші питання:

Про Рекомендації круглого столу Комітету Староста в громаді: статус, мета та завдання”, який відбувся 18 лютого 2021 року.

Про погодження призначення на посаду головного консультанта секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування шляхом переведення Бочарової О.В.

Презентація нової редакції Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ОСВІТИ, НАУКИ ТА ІННОВАЦІЙ

________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 1316, о 14.00)

1 березня

(засідання перенесено)

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів (р.№4667-1, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо статусу національного та ефективного управління закладами освіти і державним майном (р.№4486, друге читання).

Інші питання:

Про затвердження складу Робочої групи з доопрацювання проектів законів України Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо рівних прав на здобуття якісної освіти” (р.№4477), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення наукового і методичного забезпечення освітнього процесу” (р.№4477-1).

3 березня, о 15.00

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо присудження наукових ступенів (р.№4667-1, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань діяльності ліцеїв та забезпечення доступності повної загальної середньої освіти (р.№4629, н.д. Л.Білозір та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (р.№4629-1, н.д. С.Колебошин та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 32 Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо доступності повної загальної середньої освіти (р.№4665, н.д. Ю.Тимошенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення конституційного права громадян України на здобуття повної загальної середньої освіти (р.№4682, н.д. Ю.Бойко та ін.).

Інші питання:

Про затвердження складу Робочої групи з доопрацювання проектів законів України Про внесення змін до Закону України “Про освіту” щодо рівних прав на здобуття якісної освіти” (р.№4477), “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення наукового і методичного забезпечення освітнього процесу” (р.4477-1).

 

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

            ___________________________________________________

(вул. Банкова 5-7, у режимі відеоконференції, о 15.00)

3 березня       

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо внесення відомостей про зареєстроване місце проживання громадян України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях, Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, а також оформлення документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (р.№4564, н.д. Д.Лубінець та ін.).

Попередній розгляд.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правових засад діяльності Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (р.№5019, н.д. Т.Тарасенко та ін.).

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення мовних прав корінних народів, національних меншин України у сфері освіти (р.№4648, н.д. Ю.Бойко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення окремих положень про мову освіти (р.№4648-1, н.д. М.Княжицький).

 

Комітет з питань правової політики

______________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

3 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Попередній розгляд.

Проект Закону про державну реєстрацію суб'єктів лобіювання та здійснення лобіювання в Україні (р.№3059, н.д. Ю.Тимошенко, С.Власенко).

Проект Закону про лобізм (р.№3059-1, н.д. Дубінський О.А., Василевська-Смаглюк О.М.).

Проект Закону про правове та прозоре регулювання діяльності з лобіювання (р.№3059-2, н.д. О.Качура та ін.).

Проект Закону про лобістську діяльність (р.№3059-3, н.д. Монастирський Д.А., Фролов П.В.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності судді, який виніс рішення з порушенням меж застосування обмежень прав) (р.№3104, н.д. Власенко С.В.).

Проект Закону про внесення зміни до Цивільного кодексу України щодо забезпечення прав осіб на відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю (р.№3752, н.д. Третьякова Г.М.).

Проект Закону про паспорт громадянина України у формі книжечки (р.№3986, КМУ).

Проект Закону про паспорт громадянина України у формі книжечки (р.№3986-1, н.д. В.Новинський та ін.).

Перше читання.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо особливостей провадження у справах за зверненнями органів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (р.№4150, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права громадян на доступ до державної реєстрації актів цивільного стану у зв’язку з укрупненням територіальних громад (р.№4382, н.д. Білозір Л.М. та ін.).

Інші питання:

Стан фінансування щомісячного довічного грошового утримання суддів у відставці в 2021 році та погашення заборгованості, що утворилася в 2020 році.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ПРАВООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 727, о 15.30)

2 березня

Інші питання:

Звіт про діяльність Державного бюро розслідувань за 2020 рік.

 

3 березня, о 15.00

І. Законопроекти з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (р.№4651, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання декларації (р.№4548, н.д. Юрчишин Я.Р. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 45 Кримінального кодексу України (щодо доповнення винятків при дійовому каятті) (р.№4552, н.д. Осадчук А.П. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за перешкоджання у проведенні перевірок з питань техногенної та пожежної безпеки (р.3931, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки (р.№4157, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до статті 367 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за службову недбалість, якщо вона спричинила загибель людини (р.№4634,н.д. Мамка Г.М. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я (р.№4491, н.д. Радуцький М.Б. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо виконаних постанов (р.5058, н.д. Фролов П.В. та ін.).

Про проекти законів України:

про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони сепаратних переговорів з представниками держави агресора (р.№2612, н.д. Потураєв М.Р., Осадчук А.П.).

про внесення змін до деяких законів України щодо заборони переговорів з іноземними державами, іноземними організаціями або їх представниками без належного уповноваження (р.№2612-1, н.д. Яременко Б.В.).

про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораціонізм) (р.№2549, н.д. Савчук О.В.).

про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо порядку внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань (р.№3049а, н.д. Власенко С.В.).

 Проекти законів для включення до порядку денного п’ятої сесії:

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національної комісії з цінних паперів та бірж (р.№4687);

- про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення розмірів оплати штрафів та грошових стягнень за адміністративні, кримінальні та інші порушення (р.№5013);

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо забезпечення права на інформацію та захисту журналістської діяльності (р.№5040);

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо вчинення повторного порушення, пов’язаного з незаконною відмовою у доступі до інформації (р.№5047);

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення порядку використання державних символів України та символів іноземних держав органами місцевого самоврядування (р.№5048);

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо використання електронних доказів (р.№5060);

- про внесення змін до статті 11 Закону України "Про Державне бюро розслідувань" щодо розблокування діяльності комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Державного бюро розслідувань (р.№5117).

Інші питання:

Про роз’яснення Комітету щодо окремих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень2 № 720-IX  від 17 червня 2020 року.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

___________________________________________________

 (вул. Банкова 6-8, кім.418, о 15:00)

3 березня

Інші питання:

Про звіт Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України у 2020 році та окремі питання виконання Апаратом Верховної Ради України функцій із забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів.

Про доручення Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О. від           19 лютого 2021 року про розгляд депутатського звернення народного депутата України Геращенко І.В. та інших народних депутатів України (всього чотири підписи) (від 18.02.2021 № 188д9/15-2021/52959 (396294) щодо випадку, що стався 4 лютого 2021 року в кулуарах Верховної Ради України (в адміністративному будинку по вулиці Грушевського, 5), за участі народного депутата України Киви І.В., зокрема, його висловлювань на адресу журналіста проекту журналістських розслідувань "Bihus.Info" Данила Мокрика.

Про розгляд на відповідність оформлення та реєстрації вимогам закону, Регламенту Верховної Ради України та прийнятим відповідно до них нормативно-правовим актам проекту Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо порядку обрання (призначення) на посади членів Вищої ради правосуддя та діяльності дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя", внесеного Президентом України (реєстр. № 5068 від 15.02.2021).

Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" (відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народних депутатів України у лютому 2021 року).

Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" (уточнені відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народного депутата України Макарова О.А. за червень 2020 року) лист від 17.02.2021 № 06/04-2021/49226 (392244).

Про питання реалізації положень частини п’ятої статті 33 Закону України "Про статус народного депутата України" (уточнені відомості Апарату Верховної Ради України щодо обліку робочого часу народного депутата України Лабунської А.В. за січень 2021 року) лист від 26.02.2021 № № 06/04-2021/66334 (408609).

 

Комітет з питань свободи слова

_______________________________________________________________

(вул. Грушевського, 26/1, готельний комплекс "Київ", 12-й поверх, о 14.30)

3 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Постанови про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників засобів масової інформації при органах державної влади України, щодо яких застосовано санкції Указом Президента України № 43/2021 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 лютого 2021 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" (р.№5057, н.д. І.Фріз  та ін.).

Інші питання:   

Про звернення адвоката К.Веремійчука до Голови Верховної Ради України Д. Разумкова зі скаргою щодо можливого ненадання відповіді на звернення №183/12/20 від 11.12.2020р. стосовно правомірності анулювання акредитації журналіста В.Крутчака.

Про сприяння у вирішенні питання щодо дотримання вимог Закону України "Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації" в частині оренди приміщення редакції газети "Уманська зоря".                     

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

___________________________________________________________

(вул. Банкова, 6-8, кімн. 525, у режимі відеоконференції, о 13.00)

1 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Пропозиції Президента до Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю" (р.№3964).

Підготовка до другого читання:

Проект Закону про внесення змін до статті 5 Закону України “Про гуманітарну допомогу” (р.№3527).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною (р.№3695).

Підготовка до першого читання:

Проекти законів:

про загальнообов'язкове накопичувальне пенсійне забезпечення (р.№2683, н. д. Г.Третьякова та ін.).

про внесення змін до деяких законів України щодо накопичувальної системи державного пенсійного страхування (р.№2683-1, н.д. Н.Королевська та ін.).

Про частковий перегляд рішення Комітету, прийнятого за результатами розгляду проектів законів:

про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (р.№3613, н.д. Лаба М. та ін.).

про внесення змін до деяких законів України щодо порядку реструктуризації та списання заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг та захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги (р.№3613-1, н.д. Королевська Н., Солод Ю.).

Проекти законів:

про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку погашення заборгованості споживачів з оплати житлово-комунальних послуг (р.№3613, н.д. Лаба М. та ін.).

про внесення змін до деяких законів України щодо порядку реструктуризації та списання заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг та захисту громадян від негативних наслідків підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги (р.№3613-1, н.д. Королевська Н., Солод Ю.).

Попередній розгляд законопроектів:

проект Закону про внесення змін до статті 115 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсій багатодітним матерям (р.№4035, н.д. Ю.Тимошенко  та ін.).

проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу  на  пенсію  багатодітних  матерів та осіб  передпенсійного віку (р.№4035-1, н.д. Н.Королевська  та ін.).

проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення осучаснення та підвищення розмірів пенсій (р.№4038, н.д. Ю.Тимошенко  та ін.).

Проекту Закону про внесення зміни до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо посилення пенсійного забезпечення медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я) (р.№4001, н.д. М.Макаренко  та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» щодо встановлення розміру мінімальної пенсії за віком на рівні мінімальної заробітної плати (р.№4041, н.д. А. Поляков та ін).

Проект Закону про внесення змін до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо розміру мінімальної пенсії за віком (р.№4041-1, н.д. Н.Королевська та ін.).

 Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо збільшення розміру допомоги (р.№3021а, н.д. Ю. Тимошенко  та ін.).

Проект Закону  про внесення змін до статті 9 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку" щодо підвищення соціального захисту сімей осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (р.№3019а, н.д. Ю.Тимошенко  та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку" щодо підвищення соціального захисту сімей осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною та дострокового виходу на пенсію (р.№3019а-1, н.д. Н.Королевська  та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення розмірів стипендій (р.№4036, н.д. Ю.Тимошенко та ін.).

Проект Закону про  внесення змін до деяких законів України щодо підвищення розмірів академічної та соціальної стипендій (р.№4036-1, н.д. Н.Королевська  та ін.).

Проект Закону про Захисників / Захисниць України та членів їх сімей (р.№4389, н.д. А.Остапенко).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії мобінгу (р.№4306, н.д. Ю.Гришина та ін.).

 

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.30)

3 березня

І. Законопроекти з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про реструктуризацію зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань звернення стягнення на іпотечне майно (р.№4204, н.д. Дубінський О.А. та інші).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб (р.№4398, н.д. Тарасенко Т.П. та інші).

Проект Закону про внесення змін до розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про споживче кредитування" (щодо кредитів, наданих в іноземній валюті) (р.№4475, н.д. Кінзбурська В.О. та інші).

 Проект Закону про відновлення порушених прав споживачів фінансових послуг (р.№4557, н.д. Леонов О.О., Дмитрук А.Г.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо реструктуризації зобов’язань за кредитами в іноземній валюті та адаптації процедур неплатоспроможності фізичних осіб) (р.№4399, н.д. Тарасенко Т.П. та інші).

Інші питання:

1) Інформування про результати робочої групи з питань некоректної організації банками належної перевірки національних публічних діячів;

2) Заслуховування Голови Фонду державного майна України Сенниченка Дмитра Володимировича щодо впровадження норм Закону України від 5 грудня 2019 року № 354-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об’єктів нерухомості та прозорості реалізації майна»;

3) Заслуховування Голів Державної фіскальної служби України, Державної податкової служби України та Державної служби фінансового моніторингу України для надання відповідної інформації щодо ситуації, яка склалася зі сплатою  податку на додану вартість та акцизного податку на ринку сигарет, та керівництво ТОВ «ТЕДІС Україна».

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3а, к. 1034, о 15.00)

3 березня

І. Законопроекти з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" (р.№4355, друге читання).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Фінляндською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом (р.№0089, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення належного повідомлення учасників судового процесу та направлення копій судових рішень (р.№4360, н.д. Стефанчук М.О. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Фонд державного майна України" та інших законодавчих актів України щодо сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації та оренди державного і комунального майна (р.№4572, н.д. Підласа Р.А. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до абзацу 1 частини першої статті 24 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо зазначення видів документів, копії яких надаються на адвокатський запит (р.№4631, н.д. Гривко С.Д., Халімон П.В.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" (р.№5002, н.д. Кравчук Є.М. та ін.).

Інші питання:

Щодо стану виконання Плану заходів щодо створення умов розвитку мобільного широкосмугового доступу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1272-р.

 

 

    Головне організаційне управління

1 березня 2021 року