ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період восьмої сесії 2022 року

(3 - 7 жовтня 2022 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 17.00)

 

6 жовтня

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 24 народні депутати з 30)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про географічні зазначення спиртних напоїв (р.№6480, друге читання, євроінтеграційний) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Повернення до розгляду проекту Закону про внесення змін до законів України "Про охорону прав на сорти рослин" та "Про насіння і садивний матеріал" (р.№3680-д, друге читання, євроінтеграційний) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо державної підтримки сільського господарства та експорту агропродукції під час воєнного стану (р.№8025, н.д. С.Лабазюк та ін.) – рекомендовано включити в порядок денний сесії та прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників (р.№8051, н.д. О.Гайду та ін.) – рекомендовано включити в порядок денний сесії та прийняти за основу.

 

Інші питання

Презентація проекту Закону про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (р.№5839, Кабінет Міністрів України): осучаснення регулювання у сфері ГМО (євроінтеграційний).

Про законодавче забезпечення надання державної допомоги агропідприємствам у формі грантів на створення або розвиток бізнесу.

 

 

 

Комітет з питань антикорупційної політики

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 13.00)

5 жовтня

(Головувала А.О. Радіна)

(Присутні 11 народних депутатів з 17)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проекти нормативно-правових актів, які опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства та з метою проведення антикорупційної експертизи:

Проекти нормативно-правових актів (проекти законів України (р.№№0169, 8027, 7737, 8069, (із зауваженнями), р.№№8045, 8067, 7508, 7712, 6097, 5643, 7735, 6134, (із зауваженнями), р.№№7628, 7243, 5713, 7729, 7606, 8024, 8058, 4681, 6241, 6311).

Проекти нормативно-правових актів, які потребують додаткової правової оцінки:

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності у сфері підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами (р.№7354, н.д. В.Медяник та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення контррозвідувальної діяльності та посилення інституційної спроможності суб'єктів її здійснення під час відсічі збройній агресії проти України (р.№7684-1, н.д. О. Завітневич та ін.).

 

Комітет з питань бюджету

________________________________

(вул. Банкова, 6-8, кімн. 510, о 16.30)

 

6 жовтня

(Головував Ю.Ю. Арістов)

(Присутні 28 народних депутатів з 38)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Щодо підготовки до першого читання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2023 рік (р.№8000, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Щодо підготовки до першого читання проекту Закону України про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень (р.№8035, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано включити до порядку денного сесії та прийняти за основу.

     

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

_____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

5 жовтня

(Головував М.Р. Потураєв)

(Присутні 18 народних депутатів з 19)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вирішення батьками питань тимчасового виїзду дітей за межі України (р.№6146, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до розділу 6 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Український культурний фонд" щодо особливостей діяльності Українського культурного фонду на період дії воєнного стану (р.№8023, н.д. М.Потураєв та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України (р.№8024, н.д. М.Потураєв та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Інші питання

Про стан і проблеми виконання Закону України "Про систему іномовлення України" (від 8 грудня 2015 року № 856-VIII).

Про призначення у секретаріаті Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

4 жовтня

(Головувала Р.А. Підласа)

(Присутні 12 народних депутатів з 16)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб'єктів державного сектору економіки (р.№6101, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо спрощення організації та проведення процедур закупівель за рахунок коштів бюджетів місцевого самоврядування (р.№6537, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Комітет з питань енергетики та                                                 житлово-комунальних послуг

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

5 жовтня

(Головував А.М. Герус)

(Присутні 17 народних депутатів з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про акціонерне товариство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (р.№8067, н.д. О.Шипайло, А.Герус та ін.) – рекомендовано включити в порядок денний сесії.

 

7 жовтня

 (вул. Липська, 3, зала №3  о 14.00)

 

 (засідання перенесено)

 

Інші питання

Щодо обрання Голови Підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконанням міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції (відповідно до Постанови ВРУ "Про деякі заходи щодо виконання зобов’язань України у сфері європейської інтеграції" від 29.07.2022 №2483-IX, підпункт 1 п.4).

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00 )

 

5 жовтня

(Головувала М.О. Бардіна)

(Присутні 10 народних депутатів з 14)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України у зв’язку із злочинними рішеннями керівництва російської федерації щодо спроби анексії тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України (р.№8091, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

 

6 жовтня

 (у режимі відеоконференції, об 11.30 )

 

 (Головувала М.О. Бардіна)

(Присутні 12 народних депутатів з 14)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, парламентів та урядів її держав-членів, Європейського Союзу, Ради Європи стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України (р.№8094, н.д. О.Качура та ін.).

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства про підтримку права на самовизначення народів Російської Федерації (р.№8105, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу і в цілому.

 

о 17.00

(Головувала М.О. Бардіна)

(Присутні 10 народних депутатів з 12)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, парламентів та урядів її держав-членів, Європейського Союзу, Ради Європи стосовно створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України (р.№8094, н.д. О.Качура та ін.) – рекомендовано прийняти за основу і в цілому.

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії (р.№8108, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу і в цілому.

 

Комітет з питань інтеграції України до                    Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 16.00)

 

3 жовтня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про приєднання України до Угоди про заснування та Статут Європейської організації публічного права (р.№0169, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу щодо поглиблення економічної співпраці та продовження дії тимчасових заходів з лібералізації торгівлі (р.№8075, н.д. Д.Арахамія та ін.) рекомендовано включити до порядку денного сесії та прийняти в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про колективні угоди та договори (р.№7628, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері колективно-договірної діяльності (р.№7629, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо пролонгації особливостей оподаткування програмної продукції) (р.№7611, н.д. Я.Железняк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану (р.№7311, н.д. Д.Гетманцев та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо справляння окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану (р.№7311-1, н.д. Д.Гетманцев).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану (р.№7311-2, н.д. М.Заблоцький).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей справляння окремих податків і зборів у період воєнного, надзвичайного стану (р.№7311-д, н.д. Д.Гетманцев та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями (р.№7574, н.д. Д.Маслов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та щодо особливостей судового провадження в умовах воєнного чи надзвичайного стану (р.№7574-1, н.д. Р.Бабій).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо маркування продукції шляхом нанесення QR-коду (р.№7497, н.д. П.Фролов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення у відповідність до Конституції норм про охорону сім'ї, дитинства, материнства і батьківства (р.№6325, н.д. Г.Мазурашу та ін.).

Проект Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення їх у відповідність до Конституції для протидії прямій чи непрямій дискримінації та нетерпимості щодо окремих осіб та їх груп (р.№6325-1, н.д. І.Совсун).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо визначення електричних транспортних засобів та об’єкту зарядної інфраструктури (р.№7435, н.д. І.Василів та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" (щодо окремих питань соціального захисту осіб, які займаються волонтерською діяльністю) (р.№7291, н.д. А.Ляшенко).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення механізму фінансування збереження культурної спадщини (р.№5756, н.д. Р.Тістик та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Законів України щодо відновлення прямої виборності старост (р.№5481, н.д. Р.Лозинський та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ринок природного газу" щодо забезпечення справедливого підходу у встановленні ціни на газ для ОСББ та ЖБК, які самостійно забезпечують роботу власних газових котельних для потреб співвласників багатоквартирного будинку (р.№6251, н.д. Ю.Тимошенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій (р.№7437, н.д. Д.Разумков та ін.).

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

 

 

Комітет з питань молоді і спорту

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

5 жовтня

(Головував А.А. Кожем'якін)

(Присутні 7 народних депутатів з 7)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про присудження у 2022 році Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування (р.№8102, н.д. А.Кожем'якін) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" щодо засад внутрішньої політики у сфері формування державної ветеранської політики (р.№8036, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо удосконалення адміністративної відповідальності за вчинення домашнього насильства) (р.№8048, н.д. А.Ляшенко).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" щодо вдосконалення порядку включення благодійників – фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (р.№8076, н.д. Р.Грищук, С.Колебошин).

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

4 жовтня

 (Головував М.В. Забродський)

(Присутні 11 народних депутатів з 16)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення зміни до статті 18 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (р.№7729, н.д. М.Березін) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо проходження військової служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях (р.№5713, н.д. Д.Арахамія) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 1 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (р.№6482, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо формування та реалізації державної політики сфері захисту критичної інфраструктури (р.№7607, повторне друге читання) – рекомендовано прийняти у повторному ІІ читанні та в цілому.

 

           

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.1316, у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

5 жовтня

(Головував С.В. Бабак)

(Присутні 11 народних депутатів з 12)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Національну поліцію" (щодо присвоєння спеціальних звань поліцейським, відрядженим до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання) (р.№7387, н.д. В.Арешонков та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Національну поліцію" щодо удосконалення порядку відрядження поліцейських до закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання та присвоєння їм спеціальних звань (р.№7387-1, н.д. В.Неклюдов та ін.).

Проект Постанови про підтримку ініціативи української молоді щодо створення міжнародного студентського молодіжного руху "Врятуй українців! Допоможи Збройним Силам України" (р.№7642, н.д. А.Кожем’якін та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України" (р.№7606, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про приєднання України до Угоди про заснування та Статут Європейської організації публічного права (р.№0169, Президент України).

 

Інші питання

Про стан виконання Рішення Комітету від 17 серпня 2022 року "Про стан і проблеми підготовки 2022/2023 навчального року в умовах воєнного стану та шляхи їх розв’язання".

Про стан виконання Рішення Комітету від 15 червня 2022 року "Про стан забезпечення підручниками та навчальними посібниками закладів загальної середньої освіти України до нового 2022/2023 навчального року".

Про затвердження складу Робочої групи з напрацювання ініціатив із забезпечення нормативно-правової бази функціонування корпоративних закладів освіти.

Про створення робочої групи для підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України (р.№5450).

Про внесення змін до плану роботи Комітету на період восьмої сесії.

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій україни, національних меншин і міжнаціональних відносин

____________________________________________________________________

 (у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

6 жовтня

(Головував М.М. Ткаченко)

(Присутні 10 народних депутатів з 12)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України з метою виконання вимог Європейської комісії щодо набуття Україною статусу члена Європейського союзу (р.№8071, н.д. Д.Арахамія).

Проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо надання права на звільнення з військової служби та відстрочки від призову під час мобілізації особам, звільненим з полону (р.№8061, н.д. Л.Василенко та ін.).

 

Інші питання

Про схвалення Рекомендацій за результатами слухань у Комітеті на тему: "Деокупація та реінтеграція тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя: нові виклики в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України".

 

Комітет з питань правової політики

_____________________________________

(в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

5 жовтня

(Головував Д.В. Маслов)

(Присутні 20 народних депутатів з 21)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та фізичними особами-підприємцями (р.№7574, н.д. Д.Маслов та ін.) – рекомендовано внести проект Закону р.№7574-д.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов’язкової реєстрації та використання офіційних електронних адрес в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі представниками правничих професій, юридичними особами та щодо особливостей судового провадження в умовах воєнного чи надзвичайного стану (р.№7574-1, н.д. Р.Бабій) – рекомендовано внести проект Закону р.№7574-д.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо удосконалення організаційно-управлінського забезпечення судово-експертної діяльності (р.№7735, н.д. В.Божик) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Інші питання

Зміни в персональному складі робочих груп, утворених у Комітеті.

Звіт про роботу Комітету за період сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

3 жовтня

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 16 народних депутатів з 23)

 

Інші питання

Заслуховування керівництва Бюро економічної безпеки України щодо стану виконання покладених на нього завдань у сфері протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки (Спільне засідання з Комітетом з питань фінансів, податкової та митної політики).

3 жовтня, о 14.00

 

(Головував С.К. Іонушас)

(Присутні 21 народний депутат з 23)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення зміни до статті 12 Закону України «Про Національну гвардію України" щодо проведення робіт із розмінування, у тому числі під час воєнного стану (р.№7673, друге читання) – рекомендовано прийняти ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо усунення дискримінації вантажовідправника за порушення вимог вагового контролю (р.№6222, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" щодо збільшення грошового забезпечення поліцейських" (р.№6506, н.д. Г.Мамка) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" щодо осучаснення розміру грошового забезпечення поліцейських" (р.№6506-1, н.д. В.Медяник та ін.)рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" щодо забезпечення гідних умов оплати праці поліцейських" (р.№6506-2, н.д. Д.Разумков та ін) рекомендовано відхилити.

Проект Закону України "Про внесення змін до статті 94 Закону України "Про Національну поліцію" щодо поліпшення умов грошового забезпечення поліцейських" (р.№6506-3, н.д. Р.Павленко та ін.) рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вирішення деяких проблемних питань у діяльності органів прокуратури України (р.№7659, н.д. В.Неклюдов та ін.)рекомендовано  прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України в частині удосконалення здійснення досудового розслідування та судового провадження щодо кримінальних проступків (р.№6481, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

 

 

6 жовтня

 (в режимі відеоконференції, об 17.00)

 

(Головував С.К. Іонушас)

(Присутні 18 народних депутатів з 24)

 

Інші питання

Презентація Міністром внутрішніх справ України Монастирським Д.А.  проектів Міністерства внутрішніх справ України з формування безпекового середовища в Україні.

Обговорення та прийняття рішення за результатами спільного засідання Комітету з питань правоохоронної діяльності та Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики від 3 жовтня 2022 року про заслуховування керівництва Бюро економічної безпеки України щодо стану виконання покладених на нього завдань у сфері протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки.

Про затвердження керівників робочих груп щодо:

- вивчення практики застосування кримінальної відповідальності за незаконне використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги (стаття 2012 КК України);

- імплементації положень Конвенції РЄ про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами та внесення змін до національного законодавства.

 

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 10.00)

 

4 жовтня

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 11 народних депутатів з 12)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування фактів корупції на державних підприємствах, в установах та організаціях Національної академії аграрних наук України (р.№5196, доопрацьований, н.д. А.Гунько) – рекомендовано на розгляд.

Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань моніторингу отримання і використання міжнародної матеріально-технічної допомоги під час дії воєнного стану" (р.№8078, н.д. Д.Арахамія, О.Устінова) – рекомендовано на розгляд.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 21 вересня 2022 року про прийняття в цілому проекту закону України про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (нова редакція) та інших законодавчих актів України (р.№3663) (р.№3663/П, н.д. В.Івченко) – рекомендовано визначитися щодо законопроекту шляхом голосування.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (нова редакція) та інших законодавчих актів України (р.№3663) (р.№3663/П1, н.д. Ю.Тимошенко та ін.) – рекомендовано визначитися щодо законопроекту шляхом голосування.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 21 вересня 2022 року про прийняття в цілому проекту закону України про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (нова редакція) та інших законодавчих актів України (р.№3663) (р.№3663/П2, н.д. В.Гриб) – рекомендовано визначитися щодо законопроекту шляхом голосування.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України від 21.09.2022 року про прийняття у другому читанні та в цілому як закону України проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці (р.№6067) (р.№6067/П, н.д. М.Волинець та ін.) – рекомендовано визначитися щодо законопроекту шляхом голосування.

 

Інші питання

Про листи Керівника Апарату Верховної Ради України Штучного В.В. від  26 та 30 вересня 2022 року щодо розміщення окремих народних депутатів України в залі засідань Верховної Ради України.

 

6 жовтня

 (в режимі відеоконференції, о 10.00)

 

 (Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 12 народних депутатів з 12)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України щодо кількісного та персонального складу комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання (р.№8101, доопрацьований, н.д. Д.Арахамія, А.Мотовиловець) – рекомендовано на розгляд.

 

Комітет з питань свободи слова

__________________________________________

(вул. Грушевського, 5, кулуари другого поверху, об 11.30)

 

6 жовтня

(Головував Н.І. Шуфрич)

(Присутні 5 народних депутатів з 5)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про Митний тариф України (р.№7737, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за незаконне розміщення реклами на територіях, будинках та спорудах, а також за рекламу наркотичних засобів (р.№7558, н.д. Д.Маслов та ін.).

 

7 жовтня

 (вул. Грушевського, 5, кулуари другого поверху, о 9.30)

 

 (Головував Н.І. Шуфрич)

(Присутні 3 народні депутати з 3)

 

Інші питання

Про увільнення з посади голови підкомітету з питань права громадян на інформацію Цибу Тетяну Вікторівну.

Про увільнення з посади голови підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу, виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції Швачка Антона Олексійовича.

Про затвердження заяви Комітету щодо загибелі українського журналіста Олега Вергеліса.

Про чергову втрату серед представників медіа.

 

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 9.00)

 

3 жовтня

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 8 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

 

            Підготовка до другого читання:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю (р.№7433, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Перегляд висновку Комітету та підготовка до першого читання:

Про частковий перегляд висновку Комітету від 31 серпня 2022 року (Протокол № 128) щодо проекту Закону України про колективні угоди та договори (р.№7628) – рішення частково переглянути.

Проект Закону України про колективні угоди та договори (р.№7628, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Комітет з питань фінансів, податкової та                              митної політики

________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

3 жовтня

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 20 народних депутатів з 33)

 

Інші питання

Заслуховування керівництва Бюро економічної безпеки України щодо стану виконання покладених на нього завдань у сфері протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки (Спільне засідання з Комітетом з питань правоохоронної діяльності).

 

 

 

5 жовтня

(в режимі відеоконференції, о 16.00)

 

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 20 народних депутатів з 33)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо особливостей виведення з ринку системно важливого банку в умовах воєнного стану (р.№8069, Д.Гетманцев та ін.) (повторний розгляд) – рекомендовано прийняти за основу і в цілому з урахуванням пропозицій комітету.

 

6 жовтня

(в режимі відеоконференції, о 9.30 продовження засідання)

 

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 20 народних депутатів з 33)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про звільнення Шевченка К.Є. з посади Голови Національного банку України (р.№8104, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу і в цілому.

 

о 19.00

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 22 народні депутати з 35)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про призначення Пишного А.Г. на посаду Голови Національного банку України (р.№8107, Президент України) – рекомендовано прийняти в цілому.

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

 

7 жовтня 2022 року

Головне організаційне управління