ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період восьмої сесії 2022 року

(5 - 9 грудня 2022 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

9 грудня

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 24 народні депутати з 30)

 

 І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про державне регулювання генетично-інженерної діяльності та державний контроль за обігом генетично модифікованих організмів і генетично модифікованої продукції для забезпечення продовольчої безпеки (р.№5839, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

_____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

30 листопада – 6 грудня

(Головував М.Р. Потураєв)

(Присутні 17 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про медіа (р.№2693-д, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

9 грудня

 (у режимі відеоконференції, о 13.00)

 

 (Головував М.Р. Потураєв)

(Присутні 16 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Проект Закону про заборону Московського патріархату на території України (р.№7204, н.д. О.Савчук) – рекомендовано відхилити.

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України (р.№7213, н.д. І.Совсун та ін.) – доопрацьовується.

            Проект Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо передачі в безоплатне користування комплексів споруд Почаївської Успенської лаври та Києво-Печерської лаври Православній Церкві України (р.№8012, н.д. А.Богданець) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу та в цілому.

            Проект Закону про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій (р.№8221, н.д. М.Княжицький та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення правового регулювання діяльності релігійних організацій (р.№8262, н.д. І.Констанкевич та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

            Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обмеження надання статусу неприбуткових організацій, що не є платниками податку, релігійним організаціям, які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться в державі, що здійснила військову агресію проти України та або тимчасово окупувала частину території України (р.№7403, н.д. І.Совсун та ін.).

            Проект Закону про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про Службу військового капеланства" (р.№8217, н.д. П.Бакунець, Р.Костенко).

 

Інші питання

Про пропозиції Комітету до Плану законопроектної роботи на 2023 рік.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

7 грудня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 15 народних депутатів з 19)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про водовідведення стічних вод населених пунктів (р.№6478, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо підтримки діяльності з охорони людського життя на морі відповідно до міжнародних договорів України (р.№8139-2, н.д. В.Бондар, А.Мотовиловець).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо постачання морських пошуково-рятувальних суден, оснащення і обладнання для проведення операцій з пошуку і рятування людей на морі відповідно до міжнародних договорів України (р.№8139-1, н.д. Д.Гетманцев, О.Сова).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо постачання морських пошуково-рятувальних суден, оснащення і обладнання для проведення операцій з пошуку і рятування людей на морі відповідно до міжнародних договорів України (р.№8139, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до статті 197 Податкового кодексу України щодо підтримки діяльності з охорони людського життя на морі відповідно до міжнародних договорів України  (р.№8176, В.Бондар, А.Мотовиловець).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення його у відповідність із Законом України "Про страхування" (р.№8170, Кабінет Міністрів України).

 

Інші питання

            Про пропозиції щодо питань, які потребують законодавчого врегулювання, до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік відповідно до предметів відання Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

            Про лист н.д. Кривошеєва І.С. стосовно звернення колективу Ужанського національного природного парку щодо внутрішньої ситуації, яка склалася через колишнє керівництво НПП.

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

6 грудня

(Головував Д.А. Наталуха)

(Присутні 12 народних депутатів з 17)

 

Інші питання

Щодо затвердження пропозицій до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік (підготовленого Урядом, комітетами Верховної Ради України та Офісом Президента України з урахуванням результатів аналізу виконання Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2022 рік).

 

9 грудня

 (у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

 (Головував Д.А. Наталуха)

(Присутні 9 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону України про захист прав споживачів (р.№6134, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

9 грудня

 (Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 19 народних депутатів з 21)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Каховському та Скадовському районах Херсонської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (р.№8269, Президент України) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Постанови про здійснення начальниками військових адміністрацій населених пунктів у Запорізькій та Житомирській областях повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (р.№8270, Президент України) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Постанови про схвалення пропозицій щодо застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до спортсменів із російської федерації та інших держав (р.№8245, н.д. А.Кожем'якін та ін.) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Закону про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про Службу військового капеланства" (р.№8217, н.д. П.Бакунець, Р.Костенко) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту державного кордону України (р.№7475, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому

 

Інші питання

Про пропозиції Комітету до Плану законопроектної роботи на 2023 рік.

 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 14.00)

 

8 грудня

(Головував А.А. Клочко)

(Присутні 20 народних депутатів з 26)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності (р.№5655, друге читання) (повторний розгляд) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Інші питання

            Про пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектної роботи на 2023 рік.

            Про заключний моніторинг реалізації проекту "Місцеве спостереження за політичними процесами в Україні", що впроваджується Всеукраїнською громадською організацією "Громадянська мережа "ОПОРА".

            Про ініціативу Всеукраїнської громадської організації "Громадянська мережа "ОПОРА" щодо продовження партнерства з Комітетом і пропозиція Комітету витупити бенефіціаром нового проекту "Місцеве спостереження за виборами і політичними процесами".

 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.1316, у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

7 грудня

(Головував С.В. Бабак)

(Присутні 10 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення якості вищої освіти (р.№8095, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" щодо Національного фонду досліджень України (р.№8118, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Постанови про присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2021 рік (р.№8272, н.д. С.Бабак та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Про проект Закону про бджільництво та захист бджіл (р.№5274-1,  н.д. М.Нікітіна та ін.).

Про проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо керування автомобілями (р.№8039, н.д. М.Єфімов та ін.).

Про проект Закону про внесення змін до статті 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації педагогічним працівникам, які працюють в закладах дошкільної та позашкільної освіти (р.№8117, н.д. Н.Піпа та ін.).

Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення стабільної роботи закладів фізичної культури і спорту та дошкільних навчальних закладів в умовах воєнного стану (р.№7726,  н.д. Г.Мазурашу та ін.).

 

Інші питання

Про затвердження пропозицій Комітету з питань освіти, науки та інновацій до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік.

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій україни, національних меншин і міжнаціональних відносин

____________________________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, о 16.30)

 

9 грудня

(Головував М.М. Ткаченко)

(Присутні 9 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону України про національні меншини (спільноти) України, реєстр (р.№8224, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

 

 

Комітет з питань правової політики

_____________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

5 грудня

(Головував Д.В. Маслов)

(Присутні 20 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про цифровий контент та цифрові послуги (р.№6576, н.д. І.Калаур та ін.) – рекомендовано включити в порядок денний та прийняти за основу.

Проект Постанови про участь постійного представника Верховної Ради України у конституційному провадженні (р.№8239, н.д. Стефанчук Р.О.).

 

Інші питання

Пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік.

Зміни в персональному складі робочих груп Комітету.

 

9 грудня

 (в режимі відеоконференції, о 17.00)

 

 (Головував Д.В. Маслов)

(Присутні 19 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах (р.№7662, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування діяльності відокремлених підрозділів юридичної особи, утвореної відповідно до законодавства іноземної держави (р.№4482, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.727, об 11.30)

 

9 грудня

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 21 народний депутат з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін щодо Кримінального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо особливостей несення військової служби в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці. (р.№8271, н.д. М.Павлюк та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (р.№6246, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері колективно-договірної діяльності (р.№7629, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (р.№8219, н.д. С.Іонушас та ін.).

Про перегляд рішення Комітету з питань правоохоронної діяльності від 07 жовтня 2022 року щодо проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо захисту прав та інтересів дитини у разі затримання або тримання під вартою її батьків (р.№3603, друге читання).

 

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

6 грудня

(Головувала Г.М. Третьякова)

 

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Інструменти суспільної підтримки ветеранів-учасників бойових дій у післявоєнний період"

 

7 грудня

 (в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

(Головував М.М. Цимбалюк)

 

Інші питання

Слухання на тему: "Вплив розмірів прожиткових мінімумів на стан соціального захисту громадян України, особливо пенсіонерів, осіб з інвалідністю в Україні та дітей до 18 років".

 

 

8 грудня

 (в режимі відеоконференції, об 11.)

 

(Головував С.Д. Гривко)

 

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Проблеми, з якими стикаються особи з інвалідністю під час війни та шляхи їх вирішення".

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

_____________________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

6 грудня

(Головував М.В. Крячко)

(Присутні 7 народних депутатів з 8)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо зареєстрованого місця проживання неповнолітніх осіб на період тимчасової окупації Російською Федерацією території України (р.№8092, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону України про припинення дії Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі технічного захисту інформації та Протоколу між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Білорусь про співробітництво в галузі технічного захисту інформації, підписаної в м. Мінську 22 січня 2003 року  (р.№0179, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо врегулювання процедури відновлення будівель і споруд, пошкоджених внаслідок бойових дій" (р.№8072, н.д. Т.Плачкова та ін.).

Проект Закону про використання рахунків-фактур в операціях з виконання робіт (надання послуг), (р.№8125, н.д. Я.Железняк та ін.).

Проект Постанови про внесення змін до додатка до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання", (р.№8136, н.д. О.Завітневичем  та ін.).

 

Інші питання

Про взаємоузгоджений План законопроектної роботи на 2023 рік.

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

 

9 грудня 2022 року

Головне організаційне управління