ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період одинадцятої сесії 2024 року

(6 – 9 лютого 2024 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(вул. Грушевського, 18/2, кім. 12, о 15.30)

 

6 лютого

(Головував Гайду О.В.)

(Присутні 20 народних депутатів з 30)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про хміль та хмелепродукти (р.№9234, КМУ) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про особливості вирощування (виробництва) та переробки рослин хмелю та інших культур, які використовуються в аграрному секторі (р.№9234-1, н.д. М.Нікітіна та ін.) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про хміль та хмелепродукти (р.№9234-д, н.д. О.Гайду та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Інші питання

            Про інформацію Громадської ради при Державному агентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм щодо окремих питань функціонування галузі рибного господарства за час дії воєнного стану.

Про інформацію Мінінфраструктури та АТ "Укрзалізниця" щодо ефективності використання рухомого складу логістичних перевезень аграрної продукції.

Про інформацію щодо стану кредитування посівної компанії.

 

8 лютого

(м. Яготин, Київська обл., вул. Незалежності, 67, зала Яготинської міської ради о 13.30)

 (Головував Гайду О.В.)

Слухання у Комітеті на тему: "Молочна галузь України: стан, проблеми і шляхи їх вирішення".

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00) 

 

7 лютого

 (Головував Наталуха Д.А.)

 

Слухання у Комітеті на тему: "Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України".

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.30 )

 

 7 лютого

(Головував Мережко О.О.)

(Присутні 12 народних депутатів з 14)

 

Інші питання

Про Звернення Комітету до Парламентській асамблеї Ради Європи та до профільного Комітету Міллі Меджлісу Азербайджанської Республіки щодо підсилення діалогу з Азербайджанською Республікою.

 

Комітет з питань молоді і спорту

  _______________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

8 лютого

(Головував Кожем'якін А.А.)

(Присутні 6 народних депутатів з 7)

 

Інші питання

Про надання кандидатур представників Комітету до складу Комісій Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та пропозицій до переліку питань, які доцільно включити до розгляду на засіданнях Комісій.

Про пропозиції Об’єднання професіональних футбольних клубів України "Прем’єр – Ліга" (УПЛ) та Професіональної футбольної ліги України до проекту  Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, КМУ).

 

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

 (у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

7 лютого

 (Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 17 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо удосконалення правового регулювання ціноутворення в оборонних закупівлях під час дії правового режиму воєнного стану (р.№10454, н.д. А.Мотовиловець та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку, враховуючи здоровий глузд та реальні перспективи зміцнення обороноздатності, збереження громадян і країни (р.№10449-1, н.д. Г.Мазурашу)рекомендовано відхилити.

 

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з окремих питань проходження військової служби, мобілізації, військового обліку (р.№10449-2, н.д. Д.Разумков та ін.) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449-3, н.д. О.Гончаренко) – рекомендовано відхилити.

 

 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

____________________________________________________________

(вул. Грушевського, 18/2, кім. 11, о 15.00)

 

7 лютого

(Головувала Шуляк О.О.)

(Присутні 21 народний депутат з 26)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо управління державним або комунальним майном (р.№10395, н.д. В.Безгін, Р.Лозинський, О.Аліксійчук) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення термінології у відповідність із законодавством у сферах містобудівної діяльності та дорожнього господарства (р.10182, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (р.7283, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад у галузі будівництва (р.№10202, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Інші питання

Про інформацію центральних органів виконавчої влади щодо підсумків роботи за 2023 рік та пріоритетних напрямів діяльності у 2024 році у сферах:

- децентралізації влади та регіонального розвитку (місцевого самоврядування, територіальної організації влади, адміністративно-територіального устрою, регіонального розвитку);

- державного управління (державної служби та служби в органах місцевого самоврядування).

Про Розділ VІ Плану роботи нашого Комітету на період 11 сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання  щодо конференцій, семінарів, круглих столів, інших заходів, які будуть проводитися Комітетом або за його участю.

 Про запрошення Голови Верховної Ради України Р.Стефанчука на засідання Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.

 Про делегування народних депутатів України, членів Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування до складу комісій Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України та надання переліку проблемних питань, які доцільно включити до розгляду на засіданнях відповідних комісій. –

Про інформацію народного депутата України, заступника Голови Комітету, голови підкомітету з питань виборів, референдумів та інших форм безпосередньої демократії А.Загоруйко щодо проекту Закону України про публічні консультації (р.№4254) .

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій україни, національних меншин і міжнаціональних відносин

____________________________________________________________________

 (у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

9 лютого

(Головував Задорожний А.В.)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо забезпечення майнових прав та спадкових прав на майно, громадян місцем проживання яких була тимчасово окупована територія України або територія на яких ведуться бойові дії в умовах воєнного стану (р.№10334, н.д. В.Мороз та ін.) - рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо виплати допомоги на проживання з урахуванням оцінки задоволення потреб та ступеню інтеграції внутрішньо переміщеної особи за місцем її фактичного проживання (р.№10382, н.д. П.Фролов та ін.) - рекомендовано прийняти за основу.

Про Спеціальну доповідь Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо стану додержання соціальних та економічних прав повнолітніх осіб, які потребують опіки та піклування, в умовах дії правового режиму воєнного стану рекомендовано внести на розгляд Верховної Ради України.

 

Інші питання

Питання контролю

Про стан виконання Державною міграційною службою України положень Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус".

 

Комітет з питань свободи слова

__________________________________________

(м. Київ, вул. Хрещатик, 26, о 15.00)

 

7 лютого

(Головував Юрчишин Я.Р.)

(Присутні 3 народних депутата з 4)

 

            Виїзне засідання

Інші питання

Суспільне мовлення: поточний стан, перспективи, плани на майбутнє.

Страхування працівників медіа, що працюють у зонах бойових дій.

 

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

 

9 лютого 2024 року