ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період дев'ятої сесії 2023 року

(6 – 10 березня 2023 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

10 березня

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 26 народних депутатів з 30)

 

 І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності (р.№7577,  н.д. А.Чорноморов та ін.) – рекомендовано прийняти за основу

 

            Інші питання

Презентація проекту Закону про державне регулювання сфери захисту рослин (р.№8340, н.д. М.Нікітіна та ін.).

Про звернення до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. про надання висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Національним банком України.

Про звернення до обласних військових адміністрацій щодо надання інформації, необхідної для проведення засідань робочої групи при Комітеті з питань аграрної та земельної політики щодо вивчення проблем очищення земель сільськогосподарського призначення від вибухонебезпечних предметів.

 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування

________________________________________

(м. Харків та Харківська область)

9-10 березня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 9 народних депутатів з 18)

 

Інші питання

Виїзне засідання Комітету на тему: "Проблеми довкілля та шкода, нанесена повномасштабним вторгненням російських військ в Україну".

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

10 березня

(Головував А.М. Герус)

(Присутні 22 народні депутати з 27)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Про зняття з розгляду проекту Закону про особливості утворення акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (р.№7650, КМУ) – рекомендовано зняти з розгляду, як такий що втратив актуальність.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів усіх іноземних держав, Європейського парламенту та Міжнародного агентства з атомної енергії щодо накладення санкцій на російську державну корпорацію з атомної енергії "Росатом" та запровадження заходів для зменшення співпраці з Російською Федерацією в сфері ядерної енергетики (р.№9060, н.д. І.Совсун, В.Гриб та ін.).

Проект Закону про ратифікацію Листа про внесення змін № 4 до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком (р.№0188, Президент України).

Проект Закону про статус ветеранів та членів сімей загиблих (померлих) Захисників України та ветеранів (р.№3407, н.д. Л.Василенко, І.Совсун та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо врегулювання питань державного енергетичного нагляду (контролю) (р.№4322, н.д. Ю.Камельчук).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі (р.№4344, н.д. А.Жупанин та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо захисту людини від впливу іонізуючого випромінювання (р.№8223, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо невідкладних заходів посилення спроможностей із кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури (р.№8087, друге читання).

 

Інші питання

Про звернення Комітету до Парламентів Естонії, Латвії, Литви щодо необхідності відмови від імпорту російського скрапленого нафтового газу.

 

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування

_______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14:00)

 

9 березня

(Головував М.Б. Радуцький)

(Присутні 13 народних депутатів з 17)

 

Інші питання

Заходи, що вживаються Міністерством охорони здоров’я України для виконання євроінтеграційних зобов’язань щодо адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС) з питань громадського здоров’я та виконання міжнародно-правових зобов’язань України в розрізі сфер, визначених Додатком ХLІ до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Стан адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС) з питань громадського здоров’я та виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції з урахуванням висновків Аналітичного звіту Європейської Комісії щодо узгодження законодавства України з нормативно-правовою базою ЄС - acquis від 01 лютого 2023 року.

Про включення до плану роботи Комітету питання про проведення круглого столу для обговорення стану виконання статті 13 Закону України № 2899-ІV "Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення" із змінами.

Про стан підготовки фахівців зі спеціальності "Клінічна онкологія" у 2023 році.

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00 )

 

7 березня

(Головував О. О. Мережко)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про прийняття Протоколу про внесення змін до Марракеської угоди про заснування Світової організації торгівлі, Угода про субсидії у галузі рибальства (р.№0189, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

Інші питання

Міжпарламентська співпраця:

Про склад делегації Верховної Ради України для участі у візиті до Парламенту Австралії у період з 14 по 30 березня 2023 року (лист народної депутатки України Г.Михайлюк від 02.03.2023 № 46д9/2-2023/44308).

Про зміни в керівному складі депутатської групи Верховної Ради України  з міжпарламентських зв'язків з Республікою Сербія.

Про призначення координатора із створення депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Малаві, Ганою, Республікою Парагвай, Сенегалом, Республікою Колумбія.

 

Комітет з питань інтеграції України дО Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

7 березня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 6 народних депутатів з 8)

 

Контрольне питання:

Щодо виконання Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським Співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.1316, у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

9 березня

(Головував С.В. Бабак)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо обов’язкових результатів навчання (р.№9046, н.д. С.Бабак та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення вивчення правил безпеки дорожнього руху (р.№8356, н.д. В.Крейденко)рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до статті 111-1 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за колабораційну діяльність (р.№8301, н.д. О.Бакумов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 111-1 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за колабораційну діяльність (р.№8301-1, н.д. М.Павлюк).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо уточнення відповідальності за деякі види кримінальних правопорушень на тимчасово окупованих територіях (р.№8301-2, н.д. Я.Юрчишин та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування окремих питань пенсійного забезпечення та страхування працівників Державного бюро розслідувань (р.№9002, н.д. В.Медяник та ін.).

Проект Закону про внесення змін до пункту 10 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" (р.№8383, н.д. Ю.Тимошенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" та інших законодавчих актів України щодо державної допомоги суб’єктам господарювання (р.№5648, н.д. Р.Підласа та ін.).

Проект Закону про державний контроль за міжнародними передачами стратегічних товарів (р.№8415, н.д. О.Завітневич та ін.).

Проект Постанови про Заяву Верховної Ради України про посягання російської федерації на державність України з метою її знищення (р.№8335, н.д. Ф.Веніславський та ін.).

 

Інші питання

Про конкурс на іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук за 2023 рік та тематику конкурсних стипендіальних робіт за 2024 рік.

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

6 березня

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 21 народний депутат з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення порядку закриття кримінального провадження, розпочатого за фактами вчинення правопорушень проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку (р.№8375, н.д. Я.Юрчишин та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі" щодо матеріальної відповідальності поліцейських»
(р.№
8213, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за правопорушення в сфері реалізації права на мирне зібрання (р.№7097, н.д. П.Фролов та ін.) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення вимог законодавства про плату за використання автомобільних доріг загального користування (р.№6089, КМУ) – доопрацьовується.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо визначення електричних транспортних засобів та об’єкту зарядної інфраструктури (р.№7435, н.д. І.Василів та ін.) – рекомендовано відхилити.

 

Інші питання

Про схвалення Рекомендацій щорічних відкритих  слухань у Комітеті з питань правоохоронної діяльності на тему: "Діяльність Державного бюро розслідувань, стан виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань та додержання ним законодавства, прав і свобод громадянина".

Про звернення народного депутата України Івченка В.Є. про надання роз’яснення щодо застосування окремих положень статті 615-1 (відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження) КПК України.

Про звернення Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Лубінця Д.В.  щодо розроблення законопроекту про внесення змін до КК та КВК в частині удосконалення механізмів умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, а також заміни невідбутої частини покарання більш м’яким для осіб, яким вироком суду призначено покарання у виді довічного позбавлення волі.

Розгляд питання про направлення листа до Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. щодо законопроекту реєстр. № 9080.

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.30)

 

7 березня

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 8 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про колективні угоди та договори" (р.№7628), (р.№7628/П, н.д. Ю.Тимошенко) – рекомендовано визначитись щодо законопроекту шляхом голосування.

Проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону "Про внесення змін до Розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо встановлення тимчасових особливостей визначення митної вартості товарів, що вивозяться за межі митної території України" (р.№8274), (р.№8274/П, н.д. Ю.Тимошенко, К.Бондарєв) – рекомендовано визначитись щодо законопроекту шляхом голосування.

Про пропозиції народних депутатів України – членів Комітету до проекту Закону Про внесення змін до деяких законів України щодо строків повноважень тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України в умовах воєнного стану, надзвичайного стану (р.№7320, друге читання) – пропозиції членів Комітету внесені.

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (р.№8222, КМУ).

 

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

7 березня

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 9 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Про перегляд висновку Комітету від 20 травня 2020 року (протокол № 35) щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дії колективних договорів (р.№3204, н.д. Г.Третьякова та ін.) – переглянуто висновок Комітету.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дії колективних договорів (р.№3204, н.д. Г.Третьякова та ін.) – рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Про перегляд висновку Комітету від 28 квітня 2022 року (протокол № 111) щодо проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" (р.№5029, н.д. М.Заремський)переглянуто висновок Комітету.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" (р.№5029, н.д. М.Заремський)рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України (р.№6171, КМУ) – рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації функцій Фонду соціального страхування України (р.№6171-1, н.д. В.Мороз, В.Гнатенко)рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Фонду соціального страхування України та оптимізації його видатків (р.№6171-2, н.д. Г.Третьякова) – рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення осіб з інвалідністю автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою (р.№6533, КМУ) – рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння забезпеченню автомобілями осіб з інвалідністю, сімей з дітьми з інвалідністю, багатодітних і прийомних сімей та деяких інших категорій осіб (р.№6533-1, н.д. В.Кальцев)рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Постанови про заходи щодо забезпечення належного функціонування госпіталів ветеранів війни та удосконалення надання медичних послуг ветеранам війни (р.№5384, н.д. Я.Зінкевич, М.Цимбалюк та ін.)рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення зміни до статті 119 Кодексу законів про працю України щодо справедливого врегулювання питання виплати середнього заробітку працівникам, призваним на військову службу (р.№6170, н.д. Д.Гетманцев та ін.) – рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до статті 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності (р.№6253, н.д. Т.Плачкова та ін.) – рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо припинення трудового договору та виплат належних працівникові сум у разі його смерті (р.№6323, н.д. С.Федина, М.Цимбалюк)рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про внесення зміни до частини тринадцятої статті 7 Закону України "Про реабілітацію осіб з інвалідністю в Україні" (щодо підвищення соціального захисту осіб, які брали безпосередню участь у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії росії у період дії воєнного стану з 24 лютого 2022 року та звертаються для встановлення інвалідності) (р.№9001, н.д. Т.Тарасенко)рекомендовано зазначений законопроект зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до підпункту "б" пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо надання особам з інвалідністю I та II групи права на звільнення з військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, а також від військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період (р.№8412, н.д. С.Гривко).

 

            Інші питання         

Про створення робочої групи з підготовки на повторне перше читання проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (р.№5344-д).

Про створення робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону про внесення змін до статті 41 Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (р.№7731).

 

Комітет з питань цифрової трансформації

_____________________________________________________________

 (у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

9 березня

(Головував С.С. Штепа)

(Присутні 6 народних депутатів з 7)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про рейтингування (р.№5819, н.д. Р. Підласа).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (р.8379, н.д. А.Бурміч та ін.).

  Проект Закону Про внесення змін до частини сьомої статті 14 Закону України "Про приватизацію державного і комунального майна" щодо уточнення положень та сприяння продажу об'єктів малої приватизації (р.№8236, н.д. Р.Підласа, А.Костюх та ін.).

Проект Закону  про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння продажу об’єктів малої приватизації (р.№8236-1, н.д.  О.Мовчан).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення санкційної політики та підвищення ефективності управління державним, комунальним майном та арештованими активами  (р.№8311, н.д.  О.Мовчан та ін.).

Проект Закону про безпеку класифікованої інформації (р.№8394,  н.д. Ф.Веніславський та ін.)

 

Контрольна функція:

Про основні результати службової діяльності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України за 2022 рік.

 

Інші питання

Про внесення змін до Рішення Комітету щодо визначення предметів відання підкомітету.

 

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

10 березня 2023 року

Головне організаційне управління