ОРІНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

на період сьомої сесії 2022 року

(11 - 15 липня 2022 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 11.00)

 

15 липня

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 25 народних депутатів з 29)

 

 І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо недопущення створення державного унітарного комерційного підприємства "Ліси України" та руйнування лісової галузі в Україні (р.№7517, н.д. І.Фріс та ін.). – доопрацьовується.

 

Інші питання

Про презентацію проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об'єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності.

Висловити недовіру заступнику Голови Держпродспоживслужби Лордкіпанідзе Андрію Юрійовичу, на якого 12 липня цього року Кабінетом Міністрів України було тимчасово покладено виконання обов’язків Голови Служби;

висловити недовіру Начальнику Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Лозинському Богдану Васильовичу, на якого також є підозри у корупції;

повторно звернутись до Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А. щодо визначення координації Держпродспоживслужби Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України.

Внести зміни до Плану роботи Комітету з питань аграрної та земельної політики на період роботи сьомої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання, а саме до Розділу V. "Конференції, семінари, «круглі столи», інші заходи, які будуть проводитися Комітетом або за його участю», і провести 21 липня цього року круглий стіл на тему: «Актуальні питання співпраці України та Польщі в галузі ветеринарії".

 

 

Комітет з питань антикорупційної політики

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

15 липня

(Головувала А.О. Радіна)

(Присутні 15 народних депутатів з 17)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проекти нормативно-правових актів, які опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства.

проекти нормативно-правових актів (проекти законів України реєстр. №№ 7444, 7457, 6496 (із зауваженнями), 7253, 6349, 6477 (із зауваженнями), 6513 (із зауваженнями), 7346, 7438 (із зауваженнями), 7349, 7352, 7412, 7415, 7464, 7481, 7510, 7439, 7486, 7487, 6455, 7433 (із зауваженнями), 4597, 5054-1(із зауваженнями), 5818, 5849, 6350, 7141, 7322 (із зауваженнями), 7353, 7453, 6420, 6421, 6368 доопрацьований, 6369 доопрацьований, 7449, 7531 (із зауваженнями), 6523, 7212-1, 7329, 7365, 3607 доопрацьований, 6131-2 (із зауваженнями), 7163).

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЛЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(вул. Шовковична, 4, в режимі відеоконференції, о 12.00)

13 липня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 15 народних депутатів з 18)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, Програми Організації Об’єднаних Націй з навколишнього середовища, Європейського Парламенту, Європейської Комісії, парламентів та урядів держав, які є членами Генеральної Асамблеї Організації Об’єднаних Націй, щодо утворення спеціальної екологічної моніторингової місії для фіксації екологічної шкоди, заподіяної внаслідок збройної агресії на території України (р.№7504, н.д. О.Криворучкіна та ін.) – рекомендовано прийняти в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво, транспортування та/або постачання теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (р.№7483, н.д. Р.Каптєлов).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво, транспортування та/або постачання теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (р.№7483-1, н.д. Д.Чорний).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму державно-приватного партнерства для пришвидшення відновлення зруйнованих війною об'єктів та будівництва нових об’єктів, пов'язаних з післявоєнною перебудовою економіки України (р.№7508, н.д. Г.Янченко та ін.).

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

13 липня

(Головував Д.А. Наталуха)

(Присутні 12 народних депутатів з 16)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про правовий режим майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР  (р.6420, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу

            Проект Закону про мораторій на відчуження майна загальносоюзних громадських об'єднань (організацій) колишнього Союзу РСР  (р.№6421, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу

            Про повернення до розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна” щодо уточнення деяких положень та сприяння залученню інвестицій в процесі приватизації (р.№5397, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні

            Про повернення до розгляду проекту  Закону про акціонерні товариства (р.№2493, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні

 

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

12 червня

(Головував О. О. Мережко)

(Присутні 8 народних депутатів з 14)

 

Інші питання

Міжпарламентська співпраця

Про візит народних депутатів України П.Порошенка, І.Геращенко, М.Іонової до м. Таллінн (Естонська Республіка) у період з 14 по 15 липня 2022 року з метою обговорення естонсько-української співпраці в оцінці агресивної зовнішньої політики Росії та допомоги Україні у її війні за захист національного суверенітету та відновлення територіальної цілісності.

Про візит народного депутата України Ю.Камельчука до м. Брістоль (Велика Британія) у період з 20 по 27 липня 2022 року з метою проведення зустрічей  із українськими біженцями, посадовцями, депутатами місцевої ради, які допомагають громадянам України, що вимушено покинули державу через військову агресію Російської Федерації.

Про візит народних депутатів України С.Власенка, Г.Немирі, Ю.Тимошенко до м. Токіо (Японія) у період з 25 липня по 6 серпня 2022 року з метою участі у конференції "Геополітичний виклик: Японія та Азійсько-Тихоокеанський регіон у мінливому світі"

Про візит в Україну представників Народних Зборів Албанії з метою розвитку українсько-албанських міжпарламентських зв'язків у контексті залучення можливостей діалогу на міжнародному рівні.

 

 

Комітет з питань інтеграції України до  Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

14 липня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) в медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності для створення умов щодо розширення доступу пацієнтів до необхідного лікування онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни (р.№7457, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів (р.№6477, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні (р.№6245, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність" щодо удосконалення деяких положень (р.№6245-1, н.д. Д.Гетманцев та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою розвитку авіації загального призначення, адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу у сфері цивільної авіації, встановлення додаткових механізмів здійснення ефективного контролю за забезпеченням безпеки авіації та дерегуляції господарської діяльності у галузі цивільної авіації (р.№6405, н.д. П.Павловський та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Автоматизованого інформаційного комплексу освітнього менеджменту (р.№7396, н.д. С.Бабак та ін.).

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (11 законопроектів).

 

 

Комітет з питань молоді і спорту

_________________________________________

(онлайн, Zoom, о 14.00)

 

14 липня

(Головував А.А. Кожем'якін)

(Присутні 4 народних депутата з 7)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо удосконалення захисту волонтерів, які здійснюють діяльність в районах ведення бойових дій, (р.№7454, н.д. Л.Василенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Прикінцевих положень Сімейного кодексу України (щодо окремих питань влаштування та перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя під час періоду дії воєнного стану), (р.№7443, н.д. А.Ляшенко).

Проект Закону про внесення змін до пункту 165.1.54 статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування певних видів благодійної допомоги, зібраної волонтерами, (р.№7492, н.д. О.Макаров та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за зґвалтування та сексуальне насильство дітей (р.№7511, н.д. О.Гончаренко).

 

 

Комітет з питань правової політики

_____________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

13 липня

(Головував А.Є. Костін)

(Присутні 22 народних депутата з 22)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення зміни до пункту 102 розділу ХІІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про виконавче провадження" щодо виконання рішень про стягнення з фізичної особи заборгованості за житлово-комунальні послуги у період дії воєнного стану, (р.№7531, н.д. А.Костін  та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо уточнення підстав перегляду рішення суду за нововиявленими обставинами у справах про встановлення дієздатності особи, (р.№7021, П.Павліш та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Обрання членів Вищої ради правосуддя (ч.8 ст.2081 Регламенту Верховної Ради України).

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.727, о 11.00)

 

14 липня

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 21 народний депутат з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення окремих положень досудового розслідування в умовах воєнного стану (р.№7370, н.д. С.Іонушас та ін.) – рекомендовано прийняти у другому читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення судочинства в умовах воєнного стану (р.№7404, н.д. Я.Юрчишин та ін.) рекомендовано прийняти у другому читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо удосконалення окремих положень про судовий розгляд та досудове розслідування (р.№5661, н.д. Д.Маслов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом (р.№7350, н.д. М.Безугла та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного та за результатами розгляду прийняти його в І читанні за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення встановленого порядку реалізації (відпуску) лікарських засобів (р.№7445, н.д. М.Радуцький та ін.).

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

_________________________________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 18.00)

15 липня

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про внесення змін до деяких постанов Верховної Ради України щодо назви та предмета відання Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин (р.№7549, н.д. Р.Горбенко).

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, об 15.00)

 

13 липня

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Впровадження багаторівневої системи психологічної допомоги ветеранам та членам їх родин"

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

____________________________________________

 (в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

13 липня

 

Інші питання

Слухання у Комітеті на тему: "Проблеми доступу до інфраструктури при розбудові електронних комунікацій".

 

13 липня

 (в режимі відеоконференції, об 13.00)

 

(Головував М.В. Крячко)

(Присутні 10 народних депутатів з 10)

 

         І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Проект Закону Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення управління у сфері електронних комунікацій (р.№7486, н.д. М.Крячко та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов для розвитку та відновлення електронних комунікаційних мереж (р.№7487, н.д. М.Крячко та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

            Проект Закону про реєстрацію доменних імен (р.№7357, н.д. О.Федієнко та ін.)рекомендовано прийняти в І читанні за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо визначення категорій зон радіоактивно забруднених територій та забезпечення населення інформацією про їх радіаційний стан (р.№6476, Кабінет Міністрів України).

            Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення організаційно-правових засад розвідувальної та контррозвідувальної діяльності (р.№7380, н.д. М.Безугла та ін.), а також альтернативні до нього законопроекти: (р.№7380-1, н.д. Ф.Веніславський, М.Безугла); (р.№7380-2, н.д. М.Безугла); (р.№7380-3, н.д. С.Іонушас та ін.).

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (р.№7386, н.д. О. Мовчан та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" (р.№7386-1, н.д. О.Гайду та ін.).

            Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення судочинства в умовах воєнного стану (р.№7404, н.д. Я. Юрчишин та ін.).

 

Інші питання

Про стан приведення нормативно-правових актів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із Законом України "Про електронні комунікації".

 

14 липня

 (в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Реалізація функцій наглядового органу у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг".       

 

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

15 липня 2022 року

Головне організаційне управління