ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період одинадцятої сесії 2024 року

(12 – 16 лютого 2024 року)

 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

12 лютого

(Головував Бондаренко О.В.)

(Присутні 14 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо уточнення повноважень центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту та інших державних органів у сфері захисту критичної інфраструктури (р.№10409, н.д. О.Бондаренко та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для відновлення Каховського водосховища (р.№10135-д, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування (р.№10433, н.д. О.Гайду та ін.).

 

Інші питання

Презентація Стратегії розвитку територій у зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення на 2024-2032 роки, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України № 49-р від 23 січня 2024 року.

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

13 лютого

 (Головував Наталуха Д.А.)

(Присутні 10 народних депутатів з 15)

 

Спільне засідання Комітету з питань економічного розвитку з Комітетом з правових питань Європейського Парламенту на тему: "Створення сталого, справедливого та конкурентного робочого середовища для компаній, асоціацій та креативних індустрій, включаючи аспекти корпоративного права та комплексної перевірки корпоративної стійкості".

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00 )

 

 13 лютого

(Головував Мережко О.О.)

(Присутні 14 народних депутатів з 14)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про визнання права інгуського народу на створення незалежної суверенної національної держави, засудження злочинів Росії проти інгушів та відновлення територіальної цілісності Інгушетії (р.№10344, С.Тарута та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про припинення дії Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю, Протоколу між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вилучення з режиму вільної торгівлі до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року та Протоколу між Кабінетом Міністрів України і Урядом Республіки Білорусь про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Білорусь про вільну торгівлю від 17 грудня 1992 року (р.№0240, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про вихід з Угоди про співробітництво держав – учасниць Співдружності Незалежних Держав у боротьбі з розкраданнями культурних цінностей і забезпеченні їхнього повернення  (р.№0243, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про ратифікацію Угоди про цифрову торгівлю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії (р.№0245, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про вихід з Угоди про встановлення для учасників Великої Вітчизняної війни, трудівників тилу воєнних років та вдів загиблих воїнів додаткових пільг і матеріальної допомоги у зв’язку з 50-річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років (р.№0246, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

Контрольне питання

Право самовизначення народів російської федерації.

 

Інші питання

Про візит в Україну сенаторів Чилі у період  8 - 30 березня 2024 року.

Про внесення змін до керівного складу депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв'язків з Республікою Куба.

 

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

16 лютого

(Головувала Климпуш-Цинцадзе І.О.)

(Присутні 7 народних депутатів з 8)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врахування положень Рекомендацій Ради Організації економічного співробітництва та розвитку стосовно податкових заходів для подальшої боротьби з підкупом іноземних посадових осіб у міжнародних ділових операціях (р.№10319, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про теплопостачання" щодо державного енергетичного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання (р.№10403, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення енергетичної ефективності (р.№10393, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до підпункту 2 пункту 2-2 розділу V Прикінцеві та перехідні положення Закону України "Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів" щодо управління грошовими коштами в іноземній валюті (р.№10397, н.д. А.Радіна та ін.).

Проект Закону про врегулювання питань заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску державних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства енергетики України (щодо відновлення соціальних прав працівників енергетичної галузі) (р.№10415, н.д. Ю.Тимошенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 18 Закону України "Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю" щодо гарантування права учасників товариств на збільшення своєї частки у статутному капіталі за рахунок додаткових вкладів (р.№10432, н.д. О.Лукашев).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо врегулювання обороту віртуальних активів в Україні (р.№10225-1, н.д. А.Швачко).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо нульового розмитнення транспортних засобів для учасників бойових дій та інших громадян, які постраждали внаслідок військової агресії проти України (р.№10353, н.д. Г.Мазурашу та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо нульового розмитнення транспортних засобів для учасників бойових дій та інших громадян, які постраждали внаслідок військової агресії проти України (р.№10353-1, н.д. О.Юрченко).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо нульового розмитнення транспортних засобів для учасників бойових дій та інших громадян, які постраждали внаслідок військової агресії проти України (р.№10354, н.д. Г.Мазурашу та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо нульового розмитнення транспортних засобів для учасників бойових дій та інших громадян, які постраждали внаслідок військової агресії проти України (р.№10354-1, н.д. О.Юрченко).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про національну безпеку України" та Закону України "Про космічну діяльність" (р.№7485, н.д. М.Безугла та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про національну безпеку України" та Закону України "Про космічну діяльність" (р.№7485-1, н.д. Р.Грищук та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження відповідальності за недотримання вимог Закону України "Про стратегічну екологічну оцінку" (р.№10410, н.д. О.Бондаренко та ін.).

 

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо рентної плати за користування радіочастотним спектром (радіочастотним ресурсом) України (р.№10423, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" щодо збільшення видатків на закупівлю військової техніки (р.№10436, н.д. П.Порошенко).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання питання сплати земельного податку для державних та комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій (р.№10431, н.д. О.Лукашев).

Проект Закону про внесення змін до статті 118 Регламенту Верховної Ради України щодо розширення змісту порівняльної таблиці законопроекту, підготовленого до другого читання (р.№10421, н.д. А.Бурміч).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо встановлення пільгового розміру орендної плати для земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності, наданих в оренду учасникам бойових дій (р.№10418, н.д. С.Лабазюк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо депутатських запитів (р.№10377, н.д. М.Лаба).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо осіб, які підозрюються, обвинувачуються у вчиненні кримінального правопорушення (р.№10356, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків оскарження судових рішень та електронної форми судових рішень (р.№10365, н.д. А.Бурміч).

Проект Закону про амністію у 2024 році у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації для участі у захисті суверенітету і державної цілісності України (р.№10419, н.д. О.Гончаренко).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення умов для відновлення Каховського водосховища (р.№10135-д, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 97 Закону України "Про Національну поліцію" щодо виплати одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті) чи втрати працездатності поліцейського в період дії воєнного стану (р.№10374, н.д. А.Остапенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо виплат одноразової грошової допомоги військовослужбовцям строкової служби у разі отримання поранення при виконанні обов’язків військової служби, зокрема під час захисту Батьківщини та у разі отримання повторного та наступних поранень для всіх військовослужбовців (р.№10375, н.д. О.Гончаренко).

Проект Закону про вихід з Угоди про встановлення для учасників Великої Вітчизняної війни, трудівників тилу воєнних років та вдів загиблих воїнів додаткових пільг і матеріальної допомоги у зв’язку з 50-річчям Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941—1945 років (р.№0246, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо виплати допомоги на проживання з урахуванням оцінки задоволення потреб та ступеню інтеграції внутрішньо переміщеної особи за місцем її фактичного проживання  (р.№10382, н.д. П.Фролов та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про щомісячну грошову виплату деяким категоріям громадян" (р.№10364, н.д. Т.Циба та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо пільгового надання в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності учасникам бойових дій (р.№10417, н.д. С.Лабазюк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Земельного кодексу України щодо встановлення права на отримання в постійне користування земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної і комунальної власності учасникам бойових дій (р.№10417-1, н.д. В.Мороз).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності та майданчиків для паркування транспортних засобів (р.№10308, н.д. О.Мовчан та ін.).

 

Інші питання

Прийняття рішення щодо проекту Закону про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо удосконалення законодавства з питань прикордонного контролю (р.№10129, н.д. Ю.Здебський та ін.).

Щодо доцільності визначення такими, що спрямовані на адаптацію законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції законопроектів рр.№№9116, 10066, 10066-1, 10066-2.

 

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

 (у залі для закритих засідань, об 11.00)

 

16 лютого

 (Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 17 народних депутатів з 20)

 

            Розглянуто п'ять питань в закритому режимі.

 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(вул. садова, 3а, кім. 1316, о 15.00)

 

13 лютого

(Головував Бабак С.В.)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Про внесення пропозицій і поправок до проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, друге читання).

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

13 лютого

(Головував Іонушас С.К.)

(Присутні 23 народних депутата з 23)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо посилення ефективності функціонування інституту службових осіб, відповідальних за перебування затриманих та осіб взятих під варту (р.№9088, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України" щодо вдосконалення правових засад застосування заходів примусу військовослужбовцями Національної гвардії України (р.№10311, н.д. М.Павлюк та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

14 лютого

 (Головувала Третьякова Г.М.)

(Присутні 10 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Проект Закону про внесення змін до статті 41 Кодексу законів про працю України щодо встановлення додаткової підстави розірвання трудового договору з ініціативи роботодавця (р.№7731, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо права застрахованих осіб на отримання реабілітаційної допомоги та допомоги по тимчасовій непрацездатності (р.№5257, н.д. А.Ляшенко) – рекомендовано включити в порядок денний сесії та зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

            Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо допомоги по тимчасовій непрацездатності внаслідок захворювання або травми, не пов’язаної з нещасним випадком на виробництві (р.№5257-1, н.д. В.Мороз та ін.) – рекомендовано включити в порядок денний сесії та зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

            Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо соціального захисту осіб, які нагороджені орденом "Золота Зірка" та орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів (р.№5601, н.д. Г.Третьякова та ін.) доопрацьований – рекомендовано включити в порядок денний сесії та зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

            Про перегляд висновку Комітету від 29 березня 2021 року (протокол № 66) щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці (р.№4174, н.д. І.Констанкевич І. та ін.) – рекомендовано зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

            Про перегляд висновку Комітету від 11 травня 2021 року (протокол № 72) щодо проекту Закону про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів (р.№4597, н.д. Г.Третьякова та ін.) – рекомендовано зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

            Проект Закону про ветеранське підприємництво (р.№10258, н.д. Т.Тарасенко та ін.).

 

Контрольне питання

            Інформація Міністерства економіки України про стан реформування Державної служби зайнятості.

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

 

 

16 лютого 2024 року