ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період восьмої сесії 2022 року

(12 - 16 вересня 2022 року)

 

Комітет з питань бюджету

________________________________

(у режимі відеоконференції, о 17.00)

 

16 вересня

(засідання перенесено)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Про підготовку до другого читання проекту Закону України про внесення зміни до Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік" щодо використання коштів державного дорожнього фонду (р.№7669, Кабінет Міністрів України).

 

Інші питання

Щодо проведення засідань Комітету з питань бюджету у період восьмої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

     

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

13 вересня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 12 народних депутатів з 18)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної системи моніторингу довкілля, інформації про стан довкілля (екологічної інформації) та інформаційного забезпечення управління у сфері довкілля (р.№7327,  доопрацьований, н.д. О. Бондаренко та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки (р.№5159, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державної підтримки розвитку виробництва та переробки продукції тваринництва (р.№7072, н.д. А. Богданець та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду розвитку рибного господарства (р.№7641, н.д. А.Чорноморов та ін.).

Проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України у Програмі ЄС LIFE – Програмі дій з довкілля та клімату (р.№0167, Президент України).

Інші питання

Про зміни до Плану роботи Комітету з питань екологічної політики та природокористування на період восьмої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 13.00)

 

16 вересня

(Головувала Д.А. Наталуха)

(Присутні 11 народних депутатів з 16)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів України щодо  забезпечення захисту електронних інформаційних ресурсів в умовах надзвичайного стану (р.№7138, н.д. О.Федієнко та ін.) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму державно-приватного партнерства для пришвидшення відновлення зруйнованих війною об'єктів та будівництва нових об'єктів, пов'язаних з післявоєнною перебудовою економіки України (р.№7508, н.д. Г.Янченко та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення ефективності суб'єктів державного сектору економіки (р.№6101, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов провадження господарської діяльності в період воєнного (надзвичайного) стану в Україні (р.№7331, Кабінет Міністрів України)рекомендовано прийняти за основу.

 

 

Інші питання

Про створення підкомітету з питань адаптації законодавства України до положень права Європейського Союзу, виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції. Затвердження предметів його відання, обрання Голови підкомітету та формування персонального складу підкомітету.

Про поточний стан економічного і соціального розвитку України. Доповідає Кудін Д.І. – Перший заступник Міністра економіки України.

 

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 16.30)

 

16 вересня

(Головував А.М. Герус)

(Присутні 20 народних депутатів з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про особливості утворення акціонерного товариства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (р.№7650, Кабінет Міністрів України) рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" щодо експерта з радіаційного захисту, (р.№3869, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" (р.№5860, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії" (р.№6425, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Інші питання

Звіт про роботу Комітету за 7-му сесію.

            Пропозиції Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних  послуг до порядку денного восьмої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

           Про затвердження Орієнтовного плану основних заходів Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних  послуг на період восьмої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

 

 

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00 )

 

15 вересня

(Головував О. О. Мережко)

(Присутні 12 народних депутатів з 14)

 

Інші питання

Формування постійних делегацій

Про внесення змін до складу Постійної делегації Верховної Ради України в ПАРЄ.

Міжпарламентська співпраця

Про участь представника Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва в Orientation Programme NATO, яка відбудеться у період з 3 по 4 жовтня 2022 року в м. Брюссель (Королівство Бельгія).

Про візит народних депутатів України І.Климпуш-Цинцадзе, В.Галайчук до м.Варшава з метою участі у 9-му Варшавському безпековому форумі у період з 3 по 6 жовтня 2022 року.

Про відрядження народних депутатів України А.Богданця, О.Горобця та членів Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики до Словацької Республіки для участі у заходах "Днів УКРАЇНИ в Кошице 2022" у період з 23 по 28 вересня 2022 року.

Про відрядження народного депутата України Р. Підласої до  м. Вільнюс, Литовська Республіка з дипломатичним візитом з 11 по 15 вересня 2022 року на запрошення Голови Комітету економіки Сейму Литовської Республіки Казіса Старкевічуса, для участі у круглому столі на тему: "Виклики, спричинені війною, для промислових галузей України та Литви: шукаємо вирішення разом".

Про відрядження народних депутатів України В. Кабаченка, І. Шинкаренка та О. Ткаченка до м. Мехіко (Мексика) з метою проведення ряду зустрічей з членами групи дружби Україна-Мексика, з представниками Палати депутатів Мексики задля укріплення міжнародних зв’язків у період з 22 вересня по 06 жовтня 2022 року.

Про відрядження народного депутата України К. Рудик до м. Вільнюс (Литовська Республіка) у зв’язку із участю у другій сесії заходу Alliance of Her, що організовується за підтримки Альянсу лібералів і демократів за Європу (ALDE), Фонду Фрідріха Науманна за Свободу та European Liberal Forum у період з 15 вересня по 16 вересня 2022 року.

Про відрядження народного депутата України М. Лаби до м. Інчхон, Корейської Республіки в рамках депутатської діяльності у період з 1 по 8 жовтня 2022 року.

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

14 вересня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 7 народних депутатів з 9)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про ратифікацію Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму (р.№0164, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму (р.№7699, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до статті 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення у зв'язку зі змінами в порядку подання державному реєстратору інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи (р.№6321, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (р.№6246, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов виробництва дистилятів суб'єктами малого підприємництва (р.№5762, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу (р.№5353, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо приведення порядку визначення країни походження товару у відповідність із Митним кодексом Європейського Союзу та уточнення процедури декларування (р.№5353-1, н.д. К.Нестеренко та ін.).

Проект Закону про збереження природних оселищ та видів природної флори та фауни, що підлягають особливій охороні (про території Смарагдової мережі в Україні) (р.№4461-1, н.д. П. Якименко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прав суб'єктів господарювання у сфері електронних довірчих послуг (р.№7309, н.д. Я. Юрчишин та ін.).

Проект Закону про відновлення платоспроможності державних підприємств, що забезпечують потреби атомних електростанцій України в урані шляхом видобутку уранових руд і виробництва концентрату природного урану та запровадження мораторію на здійснення виконавчих дій, арешту в межах виконавчих проваджень коштів на рахунках та таких підприємств в умовах воєнного стану (р.№7447, н.д. Д.Чорний та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони сім'ї, дитинства, материнства і батьківства (р.№3916, н.д. Г.Мазурашу та ін,).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843 (р.№8008, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини (р.№4561, н.д. М. Потураєв та ін.).

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (всього 16 законопроектів).

 

Комітет з питань правової політики

_____________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

14 вересня

(Головував Д.В. Маслов)

(Присутні 19 народних депутатів з 21)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини (р.№4048, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо відрядження суддів з метою забезпечення здійснення правосуддя та усунення загрози припинення роботи апеляційних судів (р.№6049, н.д. Д.Маслов та ін.) – рекомендовано прийняти за основу з доопрацюванням положень відповідно до ч.1 ст. 116.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України, щодо відновлення принципу справедливості під час здійснення судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах (р.№5310, н.д. Ю. Яцик та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення судового контролю за виконанням судових рішень у господарському і цивільному судочинстві (р.№7042, н.д. Д.Маслов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення механізму судового контролю за виконанням рішень судів та процедури встановлення або зміни способу виконання судових рішень (р.№7648, Кабінет Міністрів України).

 

Інші питання

Пропозиція Голові Верховної Ради України про направлення до Європейської комісії за демократію через право (Венеційської комісії) проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах (р.№7662).

Внесення змін до персонального складу робочих груп, утворених у Комітеті.

Щодо ситуації, пов’язаної із матеріально-технічним забезпеченням та здійсненням правосуддя в Житомирському окружному адміністративному суді.

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

режимі відеоконференції, о 17.00)

 

15 вересня

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 20 народних депутатів з 23)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення співробітництва з Міжнародним кримінальним судом при проведенні процесуальних дій на території України (р.№7728, друге читання) рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до розділу VІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Державне бюро розслідувань" (р.№7552, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав (р.№5643, Кабінет Міністрів України) рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального процесуального кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг (р.№6097, Кабінет Міністрів України)рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення положень про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження, скасування запобіжного заходу для проходження військової служби в умовах воєнного стану (р.№7494, н.д. Д.Маслов та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо юстиції, дружньої до дитини (р.№5618, Кабінет Міністрів України).

 

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 17.00)

 

16 вересня

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 11 народних депутатів з 12)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про зміни у складі Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України (р.№7741, н.д. О. Бакумов та ін.) – рекомендовано на розгляд.

Проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав інвесторів (р.№8007, н.д. Г.Янченко) – рекомендовано на розгляд.

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави (р.№8031, н.д. С. Козир та ін.) – рекомендовано на розгляд.

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

12 вересня

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 8 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування служби зайнятості, соціального страхування на випадок безробіття, сприяння продуктивній зайнятості населення, у тому числі молоді, та впровадження нових активних програм на ринку праці (р.№6067, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні.

            Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні (р.№5795, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні.

 

Інші питання

            Про стан готовності системи виплати громадянам житлових субсидій на оплату житлово-комунальних послуг в зимовий період.

            Про схвалення рекомендацій слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на тему: "Соціальний захист ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту".

 

14 вересня

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Підготовка до другого читання:

Уточнена порівняльна таблиця для розгляду в другому читанні проекту Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" (нова редакція) та інших законодавчих актів України (р.№3663, друге читання), підготовлена відповідно до вимог статті 1191 Регламенту Верховної Ради України – уточнено порівняльну таблицю.

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

_____________________________________________

 (у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

14 вересня

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 25 народних депутатів з 33)

 

         І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану (р.№7668-д, друге читання) – рекомендовано на розгляд.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні (р.№6245, Кабінет Міністрів України) – відповідно до частини другої статті 110 Регламенту підготовлено проект Закону  за р.№6245-д.

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про аудит фінансової звітності та аудиторську діяльність” щодо удосконалення деяких положень (р.№6245-1, н.д. Д.Гетманцев, Я.Железняк) – відповідно до частини другої статті 110 Регламенту підготовлено проект Закону  за р.№6245-д.

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування природного газу) (р.№7732, н.д. Д.Гетманцев, А.Жупанин) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування природного газу) (р.№7732-1, н.д. О.Кучеренко) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування операцій з об’єктами нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому (р.№7683, друге читання) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від cплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно (р.№7632, н.д. О.Шуляк та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

16 вересня 2022 року

Головне організаційне управління