ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період восьмої сесії 2022 року

(12 - 16 грудня 2022 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 18.30)

 

13 грудня

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 23 народні депутати з 30)

 

 І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників (р.№8149, н.д. О.Гайду та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства (р.№8119, н.д. О.Гайду та ін.) рекомендовано прийняти за основу.

 

Комітет з питань бюджету

________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

12 грудня

(Головував Ю.Ю. Арістов)

(Присутні 22 народні депутати з 38)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Щодо результатів проведених заходів повторного конкурсу на зайняття посади члена Рахункової палати – прийнято рішення згідно з наданими проектом рішення і проектом ухвали.

.

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

_____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.00)

 

12 грудня

(Головував М.Р. Потураєв)

(Присутні 13 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Про перегляд висновку Комітету до проєкту Закону про медіа (р.№д, друге читання) – рішення щодо висновку переглянуто.

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.30)

12 грудня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 14 народних депутатів з 19)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Проект Закону про водовідведення стічних вод населених пунктів (р.№6478, друге читання) рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

13 грудня

(Головував Д.А. Наталуха)

(Присутні 14 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону України про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (р.№7198, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

12 грудня

(Головував А.М. Герус)

(Присутні 26 народних депутатів з 27)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу” щодо розвитку високоефективної когенерації (р.№4527, друге читаня) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо сертифікації оператора газосховищ та продовження заходів з недопущення банкрутства Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") (р.№8158, друге читання)рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому

 

Інші питання

Щодо проведення круглого столу у Львові, присвяченого розвитку комунальної інфраструктури міст України (співорганізатор програма USAID "РАДА": наступне покоління").

Пропозиції до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік.

 

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування

_______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 16.00)

 

13 грудня

(засідання перенесено)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про протидію поширенню хвороб, зумовлених вірусом імунодефіциту людини (ВІЛ), та правовий і соціальний захист людей, які живуть з ВІЛ" щодо застосування сучасних підходів до профілактики, тестування і лікування ВІЛ-інфекції відповідно до керівних документів ВООЗ (р.№6364, друге читання) (переголосування).

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00 )

 

12 грудня

(Головував О. О. Мережко)

(Присутні 11народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Турецької Республіки про співробітництво в сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях (р.№0161, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про вихід з Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності (р.№0162, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про вихід з Конвенції про передачу осіб, які страждають психічними розладами, для проведення примусового лікування (р.№0168, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Постанови про внесення змін до додатка до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" (р.№8136, н.д. О.Завітневич та ін.).

 

Інші питання

Міжпарламентська співпраця

Про утворення депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Республікою Кенія.

Про затвердження координатора з проведення організаційних зборів депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв'язків з Князівством Ліхтенштейн.

Про зміни у керівному складі депутатської групи ВРУ з міжпарламентських зв’язків з Королівством Данія.

Про візит народного депутата України В.Галайчука до м. Стокгольм (Королівство Швеція) у період з 3 по 7 грудня 2022 року з метою участі у заходах об'єднання міжнародних парламентарів United for Ukraine (U4U).

Про візит народного депутата України А.Задорожного до м. Мілан (Італійська Республіка) у період з 8 по 16 грудня 2022 року з метою участі в роботі робочої групи з опрацювання питання про створення спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Про затвердження пропозицій до Плану законопроектних робіт на 2023 рік.

Про візит народного депутата України О. Копиленка у період з 16 по 23 грудня 2023 року до м. Край Височина (Чеська Республіка) з метою обговорення питань двосторонньої співпраці.

 

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

12 грудня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав осіб з інвалідністю на працю (р.№5344-д, н.д. Г.Третьякова).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо посилення заходів контролю за обігом підакцизних товарів (р.№8174, н.д.Є.Петруняк).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо посилення заходів контролю за обігом підакцизних товарів (р.№8174-1, н.д. А.Холодов).

Проект Закону про внесення змін до Прикінцевих положень Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо посилення заходів контролю за обігом підакцизних товарів (р.№8174-2, н.д. О.Дубінський).

Проект Закону про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України щодо підтримки діяльності з охорони людського життя на морі відповідно до міжнародних договорів України (р.№8139-2, н.д. В.Бондар та ін.).

Проект Закону про особливості припинення за рішенням власника державних підприємств та господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі (р.№8205, н.д. Д.Маслов, О.Вінтоняк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про електронні комунікації" (щодо вимог при наданні електронних комунікаційних послуг органам державної влади, органам місцевого самоврядування, державним організаціям (установам, закладам) та на об’єкти критичної інфраструктури) (р.№8238, н.д. О.Федієнко, О.Вінтоняк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення зловживань у сфері банкрутства на період воєнного стану (р.№8231, н.д. Д.Разумков та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у галузі автомобільного транспорту, щодо нівелювання наявних правових колізій та приведення законодавства у відповідність до сучасних реалій (р.№7541, н.д. В.Крейденко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо керування автомобілями (р.№8039, н.д. М.Єфімов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників (р.№8051, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку електронної торгівлі альтернативними видами палива (р.№8052, н.д. Ю.Камельчук та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо покращення обігу окремих видів харчових продуктів (р.№8113, н.д. С.Кузьміних та ін.).

 

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (всього 25 законопроектів).

 

Додаткова експертиза законопроектів до ІІ читання:

            Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності (р.№6464, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону Про медіа (р.№2693-д, н.д М.Потураєв та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку відбору кандидатур на посаду судді Конституційного Суду України на конкурсних засадах (р.№7662, н.д. Д.Маслов та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до статті 129 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо уточнення повноважень з’їзду суддів України (р.№7663, н.д. Д.Маслов та ін.).

 

13 грудня

(у режимі відеоконференції, о 16.30)

 

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 7 народних депутатів з 9)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Додаткова експертиза законопроектів до ІІ читання:

            Проект Закону Про медіа (р.№2693-д, н.д М.Потураєв та ін.).

 

 

Комітет з питань молоді і спорту

_________________________________________

(онлайн, Zoom, о 12.00)

 

12 грудня

(Головував А.А. Кожем'якін)

(Присутні 7 народних депутатів з 7)

 

Інші питання

Про пропозиції Комітету з питань молоді і спорту до Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік.

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 19 жовтня 2016 року№ 1695-VIII "Про забезпечення сталого розвитку сфери фізичної культури і спорту в Україні в умовах децентралізації влади" в частині розвитку та підтримки діяльності фізкультурно-спортивних товариств та підпорядкованих їм дитячо-юнацьких спортивних шкіл.

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

15 грудня

 (Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 17 народних депутатів з 21)

 

Інші питання

Інформація Служби зовнішньої розвідки України, Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Управління розвідки Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо поточної ситуації в Україні (розгляд питання у закритому режимі).

Інформація Державного концерну "Укроборонпом" (розгляд питання у закритому режимі).

Інформація Служби безпеки України (розгляд питання у закритому режимі).

Інформація міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України щодо стану будівництва та реконструкції арсеналів, баз і складів Збройних Сил України (розгляд питання у закритому режимі).

 

 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.1316, у режимі відеоконференції, о 9.00)

 

13 грудня

(Головував С.В. Колебошин)

 

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Функціонування професійної (професійно-технічної) освіти в умовах воєнного стану".

 

14 грудня

 (вул. Садова, 3а, кімн.1316, у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

 (засідання перенесено)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів у сфері освіти щодо кваліфікаційних вимог до директора Українського центру оцінювання якості освіти (р.№8188, н.д.Н.Піпа та ін.).

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про матеріальну відповідальність військовослужбовців та прирівняних до них осіб за шкоду, завдану державі" щодо матеріальної відповідальності поліцейських (р.№8213,  Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про Службу військового капеланства" (р.№8217, н.д. П.Бакунець).

Проект Закону про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо створення сприятливих умов для провадження наукової і науково-технічної діяльності (р.№6515, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення зміни цільового призначення земельних ділянок (р.№8178, н.д. А.Чорноморов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення зміни цільового призначення земельних ділянок (р.№8178-1, н.д. М.Нікітіна та ін.).

 

Комітет з питань правової політики

_____________________________________

режимі відеоконференції, о 16.45)

 

12 грудня

(Головував Д.В. Маслов)

(Присутні 16 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про ліквідацію Окружного адміністративного суду Києва та утворення Київського міського окружного адміністративного суду (р.№5369, Президент України)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення зміни до розділу ХІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (р.№5370, Президент України)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення зміни до розділу ХІI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (р.№5370-1, н.д. Г.Мамка) – рекомендовано відхилити.

Проект Постанови про призначення Дирдіна М. Є. постійним представником Верховної Ради України у Конституційному Суді України (р.№8277, н.д. Р.Стефанчук)рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу та в цілому.

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

режимі відеоконференції, о 17.00)

 

13 грудня

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 18 народних депутатів з 24)

 

Інші питання

Комітетські слухання на тему: "Діяльність Державного бюро розслідувань, стан виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань та додержання ним законодавства, прав і свобод громадянина".

 

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.00)

 

12 грудня

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 9 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо внесення, розгляду та прийняття законопроектів, спрямованих на адаптацію законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС) в частині виконання міжнародно-правових зобов'язань України у сфері європейської інтеграції (р.№8242, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

Проект Закону про внесення зміни до пункту 3 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України щодо вдосконалення електронної форми документообігу у Верховній Раді України" щодо окремих питань організації роботи Верховної Ради України в умовах дії воєнного стану (р.№8241, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому

Проект Постанови Верховної Ради України Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих фактів порушення законодавства під час відчуження об’єктів державної власності України, розташованих за кордоном (р.№8112, н.д. Ф. Веніславський) – рекомендовано визначитись шляхом голосування.

Проект Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів порушень законодавства України посадовими особами Бюро економічної безпеки України, органів державної влади та інших державних органів, які здійснюють повноваження у сфері економічної безпеки, що могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів" (р.№8264, н.д. Я.Железняк та ін.) – рекомендовано визначитись шляхом голосування.         

Проект Постанови Верховної Ради України Про скасування рішення Верховної Ради України від 01.12.2022 про прийняття у другому читанні та в цілому проекту Закону України "Про авторське право і суміжні права"  (р.№5552-1) (р.№5552-1/П,н.д. Л.Буймістер) – рекомендовано визначитись шляхом голосування.

Проект Постанови Верховної Ради України Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України дев'ятого скликання" (р.№8275, н.д. Д.Арахамія, А.Мотовиловець) – рекомендовано визначитись шляхом голосування.

 

Інші питання

Про лист Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О. (від 02.12.2022 № 07/6-2022/207318 (1061829) щодо забезпечення безпеки під час пленарних засідань Верховної Ради України.

Про затвердження пропозицій Комітету до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік.

Про погодження пропозиції щодо призначення на вакантні посади старшого консультанта секретаріату Комітету.

 

13 грудня

 (у режимі відеоконференції, о 9.00)

 

 (Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 9 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Лічильну комісію Верховної Ради України дев’ятого скликання (р.№8281, н.д. С.Кальченко) – рекомендовано на розгляд.

 

Комітет з питань свободи слова

__________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.30)

 

13 грудня

(Головував Н.І. Шуфрич)

(Присутні 3 народні депутати з 3)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення зміни до статті 3 Закону України "Про критичну інфраструктуру" (щодо сфери застосування Закону) (р.№8265, н.д.  О.Федієнко та ін.).

 

Інші питання

Про звернення Уповноваженого Верховної Ради України Д. Лубінця до Голови Верховної Ради України Р. Стефанчука щодо налагодження співпраці Комітетів Верховної Ради України із Секретаріатом Уповноваженого.

 Затвердження заяв та звернень комітету.

 

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

12 грудня

(Головувала Г.М. Третьякова)

 

Інші питання

Публічні консультації щодо функціонування накопичувальної системи пенсійного забезпечення.

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

________________________________________________

  режимі відеоконференції, о 10.00)

 

12 грудня

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 25 народних депутатів з 35)

 

         І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України (р.№8196, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

            Проект Закону про внесення зміни до Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України (р.№8197, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг (р.№6085, Кабінет Міністрів України) рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо впровадження електронних перевірок (е-аудит) (р.№6255, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (р.№6256, Кабінет Міністрів України).

 

Інші питання

Рішення Комітету за результатами заслуховування керівництва Бюро економічної безпеки України на засіданні Комітету від 3 жовтня 2022 року.

Пропозиції Комітету до проекту Плану законопроектної роботи Верховної Ради України на 2023 рік.

Заслуховування Голови НБУ Пишного А.Г. та  в.о. Голови ДПС України Кірієнко Т.П. по питанню валютного контролю щодо експортних операцій та повернення валютної виручки в Україну, а також щодо подвійного курсу валют.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

_____________________________________________________________

 (у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

15 грудня

 

(Головував М.В. Крячко)

(Присутні 7 народних депутатів з 7)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про гідрометеорологічну діяльність" щодо вдосконалення провадження гідрометеорологічної діяльності в Україні (р.№6513, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню (р.№8185, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України (щодо пролонгації особливостей оподаткування програмної продукції)  (р.№7611, Я.Железняк та ін.).

 

Інші питання

Контрольні функції:

Про заслуховування доповіді про стан інформатизації в Україні.

Про виконання пункту 4 Рекомендацій слухань у Комітеті на тему: "Проблеми доступу до інфраструктури при розбудові електронних комунікацій".

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

16 грудня 2022 року

Головне організаційне управління