ОРІЄНТОВНИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Питання, які плануються до розгляду

на 15 – 19, 22-24 березня 2021 року

 

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

__________________________________________________________

(вул. Грушевського, 18/2,  кімн. 12, о 15.15)

16 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання діяльності фермерських господарств (р.№4046, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами  (р.№4558, н.д. С.Лабазюк та інші народні депутати України).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про аграрні розписки" та деяких інших законодавчих актів України щодо функціонування та обігу аграрних розписок (р.№2805-д, н.д. А.Ніколаєнко та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення правового регулювання страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою (р.№5104, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України  (р.№5197,  н.д. С.Бунін та інші народні депутати України).

 

17 березня, о 14.30

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Обговорення основних положень проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення права працівників державних сільськогосподарських підприємств, установ, організацій на одержання земельної частки (паю) (р.№3012-2, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення законодавства України у сфері дитячого харчування у відповідність до вимог законодавства ЄС  (р.№4554, н.д. М.Мезенцева та інші народні депутати України).

 

 

Комітет з питань антикорупційної політики

__________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 330, о 15.30)

16 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про засади державної антикорупційної політики на 2020-2024 роки (р.№4135, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (р.№3602, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до статті 35-1 Закону України "Про запобігання корупції (р.№5059, н.д. А.Осадчук та ін.).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним 

Проекти нормативно-правових актів, які опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності  вимогам антикорупційного законодавства: (р.№№4651, 5133, 5122, 4568, 4156, 4185, 4634).

 

 

Комітет з питань бюджету

_______________________________

(вул. Банкова, 6-8, кімн.510, о 15.00)

17 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України (р.№5197, н.д. С.Бунін та інші народні депутати України).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Про розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, згідно з Регламентом Верховної Ради України і Бюджетним кодексом України. (За списком).

Інші питання:

Про погодження розподілу коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою 3601180 "Будівництво (придбання) житла для осіб рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби України" (розпорядження КМУ від 24.02.2021 № 144-р).

Про погодження спрямування коштів, отриманих до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 12 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" Міністерству охорони здоро’вя на здійснення заходів, пов’язаних з вакцинацією населення і запобіганням поширенню та території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та боротьбою з її наслідками (розпорядження КМУ від 03.03.2021 № 168-р).

Повідомлення щодо публічного представлення Міністерством фінансів України звіту про виконання Державного бюджету України за 2020 рік.

 

19 березня, о 9-00

Інші питання:

Про погодження спрямування коштів, отриманих до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», Міністерству охорони здоров’я для забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, у Івано-Франківській області (постанова КМУ від 17.03.2021 № 221).

 

 

25 березня, о 10.00

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до додатків № 3 та № 4 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення діяльності Міністерства аграрної політики та продовольства України (р.№5197,  н.д.С.Бунін та ін.) та альтернативні (р.№5197-1,  н.д. П.Халімон та ін.), (р.№5197-2, н.д. Підласа Р.А. та ін.).

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ГУМАНІТАРНОЇ ТА ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ

_______________________________________________________

(вул. Садова, 3а, у режимі відеоконференції, о 15.00)

17 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами (р.№5094, н.д. О.Кондратюк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розміщення зовнішньої реклами (р.№4348,  н.д. В.Крейденко).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (р.№4348-1, н.д. І.Василів та інші народні депутати України).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо заборони розміщення реклами на автошляхах (р.№4534, н.д. Р.Стефанчук та інші народні депутати України).

Проект Закону про Службу військового капеланства (р.№4626, н.д. Р.Костенко та інші народні депутати України ).

Інші питання:

Про затвердження Рішення Комітету за результатами виїзного засідання Комітету на тему: "Захист прав дітей в умовах адміністративно-територіальної реформи та реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Київській області".

Про проблеми меморіалізації Бабиного Яру.

Про розгляд звернень до Комітету стосовно надання роз’яснень з окремих питань предметів відання Комітету.

 

19 березня

(вул. Садова, 3а, у режимі відеоконференції, о 13.30)

Інші питання

Про Звіт Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення за 2020 рік.

 

26 березня

(вул. Садова, 3а, у режимі відеоконференції, о 10.30)

 

 

Інші питання

Про уточнення рішення Комітету від 11.03.2021 року щодо проекту Постанови про відзначення 60-річчя першого польоту людини у космос (12 квітня 2021 року).

 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування

______________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.30)

17 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про державний екологічний контроль (р.№3091, повторне перше читання).

 

24 березня

(вул. Шовковична, 4, в режимі відеоконференції, о 10.00)

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про території Смарагдової мережі (р.№4461, н.д. Ю.Овчинникова та ін.).

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання у сфері поводження з пестицидами і агрохімікатами .4558, н.д.  С.Лабазюк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про пестициди та агрохімікати" щодо державної реєстрації дигестату біогазових установок (р.№5039, н.д. П.Юрчишин та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 291 Податкового кодексу України щодо захисту прав виробників квітів у горщиках (р.№5106, н.д І.Крулько та ін.).

Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заперечення міжнародних злочинів, агресії Російської Федерації, злочинів, пов’язаних з окупацією Російською Федерацією частини території України, порушення окремими категоріями осіб заборон та обмежень щодо встановлення зв’язків і взаємодії з органами влади Російської Федерації, окупаційними адміністраціями, посилення відповідальності за кримінальні правопорушення проти основ національної безпеки України, довкілля і власності, вчинені на тимчасово окупованих територіях України (р.№5166, н.д. Є.Ясько та ін.).

Інші питання:

Про звернення народного депутата України Каптєлова Р.В. щодо екологічної ситуації яка склалась у м. Павлограді.

Щодо співпраці Державного агентства водних ресурсів та Громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів.

Про лист Міндовкілля щодо розробленого проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» та щодо Загальних методичних рекомендацій щодо змісту та порядку складання звіту з оцінки впливу на довкілля, затверджених наказом Міндовкілля від 15.03.21 №193.

Про лист голови підкомітету, народного депутата України Кривошеєва І.С. стосовно звернення Трудового колективу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.         

 

Комітет з питань економічного розвитку

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.30)

17 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним 

Про повернення до розгляду проекту Закону України про внесення змін до розділу "Прикінцеві та перехідні положення" Кодексу України з процедур банкрутства щодо недопущення негативних економічних наслідків недобросовісного банкрутства підприємств внаслідок військової агресії на сході України (р.№5010).

Про повернення до розгляду проекту Закону України про внесення змін до розділу X "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" (щодо виключення можливості здійснення закупівель без використання електронної системи закупівель) (р.№3715).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про космічну діяльність" щодо визначення статусу та розподілу повноважень між центральними органами виконавчої влади у сфері космічної діяльності (р.№5017).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі (р.№4344).

Проект Закону про обчислення часу в Україні (р.№4201, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування (р.№2234, друге читання). 

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо вдосконалення процедур банкрутства державних підприємств оборонно-промислового комплексу (р.№2786).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо вдосконалення процедур банкрутства державних підприємств оборонно-промислового комплексу (р.№2786-1).

 

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування

_____________________________________________        

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

17 березня

Інші питання

Слухання у Комітеті на тему: "Протидія туберкульозу в умовах пандемії, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2".

 

о 18.00

 

 І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення зміни до статті 92  Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання (р.№5247, Кабінет Міністрів України).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є  головним:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності (р.№5187, н.д. І.Климпуш-Цинцадзе та інші народні депутати України). 

Проект Закону про внесення змін до окремих положень законів України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та "Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я" щодо забезпечення реалізації прав застрахованих осіб (р.№5187-1, н.д. А.Остапенко).

Інші питання:

Про направлення звернення від Комітету до Кабінету Міністрів України та Міністерства охорони здоров’я України щодо розробки та затвердження нової національної програми «Репродуктивне здоров’я» та приведення чинних нормативно-правових актів у цій сфері у відповідність до Цілей сталого розвитку ООН.

 

 

22 березня 

(у режимі відеоконференції, о 16:00)

 

 І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров’я населення від шкідливого впливу тютюну (р.№4358, повторне перше читання).

Проекти законів про внесення змін до деяких законів України щодо охорони здоров'я населення від шкідливого впливу тютюну (р.№№4358-4, 4358-5).

 

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 833, о 14.30)

17 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про вихід з Угоди про основні напрями співробітництва держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав в галузі захисту прав споживачів (р.№0085, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про вихід з Угоди про співробітництво у сфері правової охорони й захисту інтелектуальної власності та створення Міждержавної ради з питань правової охорони й захисту інтелектуальної власності (р.№0088, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про приєднання України до Міжамериканської конвенції стосовно зобов'язань про утримання (р.№0091, Президент України).

Проект Закону про ратифікацію Конвенції про угоди про вибір суду (р.№0092, Президент України).

Інші питання

Про політичну ситуацію в Грузії та перспективи подальшого розвитку співробітництва України та Грузії (закритий режим).

Про міжпарламентську співпрацю:

Про лист народних депутатів України, співголів групи з міжпарламентських зв’язків з Французькою Республікою О.Шкрум та Л.Буймістер щодо обміну візитами членів груп дружби Україна - Франція у 2021 році.

Про лист народного депутата України, Співголови групи з міжпарламентських зв’язків з Канадою Л.Забуранної щодо обміну візитами членів груп дружби Україна - Канада у 2021 році.

Про візит делегації Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності до Французької Республіки у 2021 році.

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.30)

17 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Фінляндською Республікою про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом (р.№0089, Президент України)

Проект Закону про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Конвенції між Україною і Королівством Нідерландів про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень стосовно податків на доходи і майно (р.№0090, Президент України).

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про приєднання України до Міжамериканської конвенції стосовно зобов'язань про утримання (р.№0091, Президент України).

Проект Закону про ратифікацію Конвенції про угоди про вибір суду (р.№0092, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної статистичної діяльності (р.№5108, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення засад створення та функціонування індустріальних парків (р.№5021, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" щодо порядку ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності у фондах державного соціального страхування та Фонді соціального захисту осіб з інвалідністю (р.№4349, н.д. Г.Третьякова та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування деяких доходів (р.№5043, н.д. М.Заблоцький та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор, випуску та проведення лотерей (р.№5043-1, н.д. А.Холодов та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування деяких доходів (р.№5043-2, н.д. О.Леонов).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері метрології, надання житлово-комунальних послуг та захисту прав споживачів (р.№4576, н.д. А.Скороход та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до статті 67 Кодексу законів про працю України щодо узгодження вітчизняного законодавства із законодавством країн членів Європейського Союзу у питанні перенесення робочих днів (р.№4597, н.д. Г.Третьякова та ін.).

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина щодо визнання Голодомору 1932-1933 років геноцидом українського народу (р.№5032,  н.д. О.Мережко та інші народні депутати України).

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС.

 

Комітет з питань молоді і спорту

__________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 916, о 15.00)

17 березня

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення державного фонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки (р.№5073, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрямування надходжень від легалізації азартних ігор на забезпечення деяких потреб у галузі медицини, освіти та науки, культури та спорту( р.№5073-1, н.д. О.Стефанишина та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України (р.№5162, КМУ).

Інші питання

Про інформацію Міністерства молоді та спорту України щодо стану підготовки до Олімпійських та Паралімпійських ігор 2021 року, проблеми та їх вирішення.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ОРГАНІЗАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ТА МІСТОБУДУВАННЯ

_____________________________________________________________

(вул. Грушевського, 18/2, кімн. 11, о 14.30)

17 березня

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення прозорості та доступності для аналізу рішень органів місцевого самоврядування (р.№3567, н.д. Р.Грищук та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення прозорості діяльності органів місцевого самоврядування (р.№3567-1, н.д. Д.Чорний).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відкритості роботи органів місцевого самоврядування та Верховної Ради України (р.№4582, н.д. В.В’ятрович та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” щодо гласності в роботі органів місцевого самоврядування (р.№4582-1, н.д. Т.Плачкова та інші народні депутати України).

Про повторний розгляд у другому читанні проекту Закону України про адміністративну процедуру (р.№3475, із зауваженнями Головного юридичного управління та Головного управління документального забезпечення Апарату Верховної Ради України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост (р.№4535, друге читання).

Про призначення позачергових виборів Харківського міського голови Харківського району Харківської області.

Про призначення позачергових виборів Шегинівського сільського голови Яворівського району Львівської області.

Інші питання

Про утворення Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до Закону України “Про місцеві державні адміністрації” та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні (р.№4298).

Про утворення Робочої групи Комітету з опрацювання та підготовки до другого читання проекту Закону України “Про публічні консультації” (р.№4254).

Про внесення змін до Рішення Комітету від 13 листопада 2019 року про визначення представників Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування до складу Координаційної ради з питань реформування державного управління щодо визначення представником від Комітету народного депутата України Л.Білозір.

Про підготовку до проведення слухань у Комітеті на тему: Державна регіональна політика: виклики, ризики, можливості(12 квітня 2021 року).

Про підготовку до проведення слухань у Комітеті на тему: “Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти”(20 квітня 2021 року).

 Про підготовку до проведення слухань у Комітеті на тему: Професійне навчання публічних службовців: європейський досвід та перспективи для України(26 квітня 2021 року).

Про інформацію щодо використання коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2020 році.

 Про інформацію щодо стану трансформації центрів надання адміністративних послуг, утворених при районних державних адміністраціях, до центрів надання адміністративних послуг, утворених органами місцевого самоврядування.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ОСВІТИ, НАУКИ ТА ІННОВАЦІЙ

________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 1316, о 15.00)

17 березня

Інші питання:

Інформація Міністерства освіти і науки України про стан підготовки проекту  постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Положення про ліцей" в контексті розгляду законопроекту про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (р.№4629-1).

Про внесення змін до плану роботи Комітету на період п’ятої сесії.

Презентація "Освіта в Україні: як українська школа пережила перші хвилі карантину".

 

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

            ___________________________________________________

(вул. Банкова 5-7, кімн. 418,  о 15.00)

17 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти" (р.4495, н.д. А.Остапенко та ін.).

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для здійснення парламентського контролю за розслідуваннями фактів, які сприяли тимчасовій окупації Автономної Республіки Крим (р.4657, н.д. Є.Богуцька).

Проект Закону про захист права власності та інших речових прав осіб, постраждалих внаслідок збройної агресії (р.№5177, н.д. Р.Горбенко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання пільг окремим категоріям громадян України, що звертаються за вчиненням консульських дій (р.№4539, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці (р.№4174, н.д. І.Констанкевич та ін.).

Інші питання

Щодо затвердження Положення  про заохочувальні відзнаки Комітету.

Щодо заслуховування Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Резнікова О.Ю. з питань, віднесених до предметів відання Комітету.       

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ПРАВООХОРОННОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 727, о 15.00)

17 березня

І.Законопроекти з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до статті 45 Закону України "Про Національну поліцію" (р.№4375, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (р.№4540, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за правопорушення у сфері насінництва та розсадництва, а також у сфері додержання заходів біологічної і генетичної безпеки щодо сільськогосподарських рослин (р.№4541, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до розділу II "Прикінцеві і перехідні положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури" щодо окремих аспектів дії перехідних положень (р.№5157, н.д. В. Неклюдов та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення добору та підготовки прокурорів (р.№5158, н.д. В.Неклюдов та інші народні депутати України).

Про проекти законів України:

про внесення змін до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо продажу лікарських засобів дітям (р.№5123, н.д. С. Кузьміних та інші народні депутати України).

про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за реалізацію (відпуск) лікарських засобів малолітнім особам (р.№5123-1, н.д. Т.Плачкова та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення вимог законодавства України про лікарські засоби (р.№5131, н.д. Д.Соломчук та інші народні депутати України). 

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Національну гвардію України" стосовно визначення суб’єкта затвердження статуту бойової служби Національної гвардії України (р.№4206, н.д. М.Павлюк та інші народні депутати України).

Проект Закону про Статут з охорони Національною гвардією України ядерних установок, ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання державної власності, важливих державних об'єктів та спеціальних вантажів (р.№3947,  Кабінет Міністрів України ).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності в сфері ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин (р.№4397, н.д. П.Юрчишин та інші народні депутати України).

 

 

18 березня, о 12.00

(вул. Грушевського 5 (кулуари)

 

Інші питання

Про роз’яснення щодо окремих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху" № 1231-IX  від 16 лютого 2021 року.

 

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

__________________________________________________

(вул. Банкова 6-8, кім.418, о 15:00)

17 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з розслідування можливих протиправних дій представників державної влади та інших осіб, що сприяли порушенню  державного суверенітету та територіальної цілісності  і несли загрозу національним інтересам та безпеці України (р.№5243, н.д. Д.Арахамія).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Про пропозиції Комітету до проекту Закону про публічні консультації (р.№4254), який готується до другого читання.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання Національному агентству з питань запобігання корупції повноважень органу державної влади зі спеціальним статусом та підпорядкування його діяльності інтересам народу України (р.№4329, н.д. Д.Маслов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення ефективного розслідування кримінальних правопорушень, вчинених народними депутатами України (р.№4196, н.д. О.Устінова та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей здійснення кримінальних проваджень щодо народних депутатів України (р.№4196-1, н.д. А.Радіна).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення і затвердження окремих державних соціальних гарантій (р.№2146, доопрацьований, н.д. Н.Корлевська).

 

19 березня

(вул. Грушевського, 5, кімн.3, о 9.40)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Постанови про внесення змін до календарного плану проведення п'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання (р.№5272, н.д. С.Кальченко та інші народні депутати України)

 

Комітет з питань свободи слова

_______________________________________________________________

(вул. Грушевського, 26/1, готельний комплекс "Київ", 12-й поверх, о 14.15)

17 березня

 ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавчого регулювання у галузі зовнішньої реклами (р.№5094, н.д. О.Кондратюк  та інші народні депутати України). 

Інші питання   

Про звернення помічниці генерального директора Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення Алли Кучмистої-Кравченко щодо можливого порушення Закону України "Про державну таємницю" та іншого законодавства України генеральним директором КРРТ Кирилом Даниловим.

Про звернення спеціального кореспондента видання "Ліга Інформ" Сергія Осаковського, адресованого Голові Верховної Ради України Дмитру Разумкову, щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності процесуальних керівників Чугуївської місцевої прокуратури Харківської області, у зв’язку із можливим неналежним виконанням ними своїх обов’язків під час здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальних провадженнях, пов’язаних з його професійною діяльністю журналіста.

Про звернення голови Національної спілки журналістів України Сергія Томіленка до Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова щодо можливого незаконного позбавлення місця реєстрації неповнолітньої дитини журналістки – членкині НСЖУ Пасак Юлії Вікторівни.

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

___________________________________________________________

(вул. Банкова, 6-8, кімн. 525, у режимі відеоконференції, о 14.00)

15 березня

Інші питання  

Питання, що розглядаються в порядку контролю:

Про стан виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції" № 341-IX від 05.12.2019.

 

о 14.30

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Підготовка до другого читання:

Проект Закону про захист трудових мігрантів та боротьбу з шахрайством у працевлаштуванні за кордон (р.№2365).

Підготовка до першого читання:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (щодо встановлення пенсій за особливі заслуги громадянам нагородженим Почесною Грамотою Верховної Ради України або Грамотою Верховної Ради України) (р.№3002а, н.д. М.Цимбалюк).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей у сфері праці (р.№4174, н.д. І.Констанкевич  та інші народні депутати України).

Проекти законів:

про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення розміру заробітної плати посадовим особам органів державної влади, місцевого самоврядування та державних підприємств (р.№3034, н.д. О.Кулініч  та інші народні депутати України)

про внесення зміни до деяких законодавчих актів України щодо встановлення обмежень розміру заробітної плати керівництва органів державної влади та державних підприємств (р.№3034-1, н.д. Н.Королевська  та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження максимального розміру заробітної плати (винагороди) окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації в Україні (р. № 3492, н.д. С.Гривко).

Проекти законів:

про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям" щодо збільшення розміру допомоги (р.№4006, н.д. Ю.Тимошенко та інші народні депутати України)

про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям" щодо визначення розміру допомоги з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму (р.№4006-1, н.д. Н.Королевська  та інші народні депутати України)

Попередній розгляд законопроектів.

Щодо доцільності включення до порядку денного:

проекту Закону України про учасників Революції Гідності та сім'ї Героїв Небесної Сотні (р.№4363, н.д. А. Остапенко, О.Арсенюк);

проекту  Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо уточнення норм, що врегульовують питання визначення категорій осіб, які визнаються ветеранами війни (р.№4388, н.д. А.Остапенко);

проекту  Закону про внесення змін до статті 115 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсій багатодітним матерям (р.№4035, н.д. Ю.Тимошенко  та інші народні депутати України);

проекту  Закону про внесення змін до деяких законів України щодо дострокового виходу  на  пенсію  багатодітних  матерів та осіб  передпенсійного віку (р.№4035-1, н.д. Н.Королевська  та інші народні депутати України);

проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення осучаснення та підвищення розмірів пенсій (р.№4038, н.д. Ю.Тимошенко  та інші народні депутати України).

проекту Закону про внесення зміни до статті 60 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (щодо посилення пенсійного забезпечення медичних та інших працівників закладів охорони здоров'я) (р.№4001, н.д. Макаренко М. та інші народні депутати України)

проекту  Закону про внесення зміни до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо встановлення розміру мінімальної пенсії за віком на рівні мінімальної заробітної плати (р.№4041, н.д. Поляков А. та інші народні депутати України)

проекту  Закону про внесення змін до статті 28 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" щодо розміру мінімальної пенсії за віком (р.№4041-1, н.д. Н.Королевська та інші народні депутати України)

проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо збільшення розміру допомоги (р.№3021а, н.д. Тимошенко Ю., Івченко В., Цимбалюк М.)

проекту  Закону про внесення змін до статті 9 Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку" щодо підвищення соціального захисту сімей осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною (р.№3019а, н.д. Ю.Тимошенко  та інші народні депутати України).

проекту  Закону про внесення змін до Закону України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку" щодо підвищення соціального захисту сімей осіб, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною та дострокового виходу на пенсію (р.№3019а-1, н.д. Н.Королевська та інші народні депутати України).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії мобінгу (р.№4306, н.д. Ю.Гришина та інші народні депутати України).

Проект Закону про внесення зміни до статті 11 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (щодо надання медичної допомоги демобілізованим чи звільненим у запас військовослужбовців, які брали участь в АТО/ООС та отримали статус учасника бойових дій) (р.№4260, н.д. А.Остапенко).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти" (р.№4495, н.д. Остапенко А. та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» щодо забезпечення діяльності професійних спілок (р.№4390, н.д. С.Рудик, В.Івченко).

Проекти законів:

про Національну систему кваліфікацій (р.№3859, н.д. Ю.Тимошенко та інші народні депутати України).

про Національну систему кваліфікацій (р.№3859-1, н.д. І.Констанкевич).

 

 

 

Комітет з питань транспорту та інфраструктури

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3-А, кім. 934, о 15.00)

17 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України (р.№3683, повторне перше читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері дотримання вагових або габаритних норм (р.№3918, н.д. Г.Касай та інші народні депутати України).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо порядку розподілу надходжень від правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі в межах населених пунктів (р.№4606, н.д. О.Устінова та інші народні депутати України).

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.20)

18 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету (р.№5153, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету (р.№5153-1, н.д. Нестеренко К.О., Чорний Д.С.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету (р.№5153-2, н.д. Тимошенко Ю.В., Ніколаєнко А.І.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету (р.№5153-3, н.д. Железняк Я.І.).

Проект Закону про внесення зміни до статті 16 Закону України "Про валюту і валютні операції" у зв'язку із внесенням змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету (р.№5155, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання і протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансування тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (щодо визначення терміну "національні публічні діячі") (р.№4218, н.д. Власенко С.В.).

Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (р.№3687, н.д. Шевченко Є.В. та група народних депутатів)

Проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» щодо належної системи управління ризиками суб’єктів первинного фінансового моніторингу (підготовлений робочою групою).

Проект Закону про кредитні спілки (р.№5125, н.д. Гетманцев Д.О. та інші народні депутати України).

Проект Закону про окремі питання функціонування кредитних спілок (р.№5125-1, н.д. Тимошенко Ю.В., Ніколаєнко А.І., Цимбалюк М.М.).

Інші питання  

1) Заслуховування Голови Державної митної служби України Рябікіна П.Б., керівників Волинської, Закарпатської митниць Держмитслужби, керівників окремих митних постів згаданих митниць з питань, порушених на засіданні Комітету від 11 березня 2021 року.

2) Заслуховування Голови Державної податкової служби України Любченка О.М., начальника ГУ ДПС в Одеській області Шадевську Ю.Л. щодо результатів діяльності ГУ ДПС в Одеській області.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн. 1034, о 15.00)

17 березня

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Проект Закону про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні (р.№4303, повторне перше читання).

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу" щодо розвитку високоефективної когенерації" (р.№4527, КМУ).

Проект Закону про державну реєстрацію геномної інформації людини (р.№4265, н.д. О.Бакумов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин (р.№4396, н.д. П.Юрчишин та ін.).

Проект Закону про Національну комісію з цінних паперів та бірж (р.4684, н.д. Д.Гетманцев та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення приєднання до електричних мереж (р.№5009, н.д. А.Герус та ін.).

 

    Головне організаційне управління

17 березня 2021 року