ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період восьмої сесії 2022 року

(10 - 15 жовтня 2022 року)

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(вул. Шовковична, 4, в режимі відеоконференції, о 10.30)

12 жовтня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 13 народних депутатів з 19)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо функціонування місцевої та добровільної пожежної охорони (р.№7557, друге читання) рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією (р.№8037, Кабінет Міністрів України)рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про спеціальний правовий режим господарської та інвестиційної діяльності на території пріоритетного розвитку "Чернігівщина" (р.№8010, н.д. С.Гривко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо актуалізації та удосконалення деяких положень (р.№8035, Кабінет Міністрів України).

 

Інші питання

Про лист Рахункової палати щодо Звіту про результати аналізу стану повноти нарахування та своєчасності надходження екологічного податку, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення.

Інформація про зміни у персональному складі Комітету з питань екологічної політики та природокористування та пропозиції щодо змін у складі підкомітетів Комітету.

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

13 жовтня

(Головувала М.О. Бардіна)

(Присутні 9 народних депутатів з 12)

 

Інші питання

Про організацію спільних комітетських слухань за участю Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва та Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу щодо активізації законодавчого забезпечення державного курсу на набуття Україною членства в НАТО.

Міжпарламентська співпраця

Про запрошення Голови Комітету у закордонних справах Бундестагу Міхаеля Рота відвідати Україну.

Про візит народної депутатки України К.Рудик до м. Нью-Йорк (США) у період з 19 по 25 вересня 2022 року з метою участі у роботі сесії Генасамблеї ООН.

Про візит народних депутатів України Г.Янченко, І.Климпуш-Цинцадзе до м. Берлін (ФРН) у період з 10 по 17 жовтня 2022 року з метою участі у роботі 17-ої міжнародної конференції Київського діалогу на тему "Війна в Україні як перевірка німецько-українських відносин. Нові шляхи для міцного партнерства".

Про візит народної депутатки України І.Совсун до м. Берлін (ФРН) у період з 11 по 15 жовтня 2022 року з метою участі в роботі міжнародної конференції Київського діалогу та проведення зустрічей з членами парламенту Німеччини, а також з представниками Фонду ім. Г.Бьолля.

Про візит народної депутатки України В.Гриб до м. Женева (Швейцарія) у період з 5 по 8 жовтня 2022 року з метою участі в роботі круглого столу "Просування енергоефективності та імплементації Директиви ЄС про енергоефективність в Україні".

Про візит народного депутата України О.Мережка до м. Берлін (Німеччина) у період з 19 по 22 жовтня 2022 року з метою участі в роботі конференції в рамках обговорення міжнародно-правової кваліфікації агресивних війн росії проти України.

Про візит народного депутата України П.Бакунця до м. Любачів (Республіка Польща) у період 10 жовтня 2022 року з метою участі в роботі конференції щодо створення транскордонної функціональної зони "Брама Розточчя".

Про візит народної депутатки України Г.Бондар до м. Прага (Чеська Республіка) у період з 8 по 15 жовтня 2022 року з метою участі в роботі конференції з питань архітектури та політики культури будівництва ЕСАР 2022.

Про візит народних депутатів України Ю.Гришиної, О.Красова до                  м. Берн (Швейцарська Конфедерація) у період з 23 по 30 вересня 2022 року з метою участі в Українському форумі в рамках діяльності депутатської групи.

Про візит народної депутатки України Л.Булах до м. Берлін (ФРН) у період з 15 по 21 жовтня 2022 року з метою участі в роботі Всесвітнього саміту з питань глобального здоров'я.

Про візит народної депутатки України М.Бардіної до м. Краків (Республіка Польща) у період з 3 по 5 жовтня 2022 року з метою проведення ряду зустрічей з українською громадою, українцями, які знаходяться на території Польщі під тимчасовим захистом та представниками організації Європейське жіноче лоббі.

Про візит народного депутата України О.Копиленка до м. Варшава (Республіка Польща) у період з 4 по 7 жовтня 2022 року з метою участі в роботі Міжнародного семінару "Радіаційні ризики для України: результати довоєнних досліджень та сучасні виклики".

Про візит народних депутатів України Ю.Тимошенко, Г.Немирі до               м. Відень (Австрія) у період з 2 по 6 листопада 2022 року з метою участі в роботі 26-го Віденського європейського форуму 2022 "Нова епоха для європейської безпеки".

Про візит народної депутатки України А.Радіної до м. Варшава (Республіка Польща) у період з 3 по 6 жовтня 2022 року з метою участі у роботі міжнародного Варшавського безпекового форуму.

Про візит народної депутатки України А.Радіної до м. Париж (Французька Республіка) у період з 9 по 16 жовтня з метою участі у сесіях Робочої групи з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях Організації економічного співробітництва та розвитку.

Про відрядження народних депутатів України Д.Маслова, П.Павліша, М.Новікова до м. Гельсінкі (Фінляндія) у період з 19 по 23 жовтня 2022 року з метою ознайомлення із досвідом проведення реформи оптимізації мережі місцевих загальних судів.

Про візит народної депутатки України О.Криворучкіної до Республіки Польща у період з 4 по 5 жовтня 2022 року з метою участі в роботі міжнародного семінару "Екологічні радіоактивні ризики в України: Результати довоєнних досліджень і виклики сучасності" та до Швейцарії у період з 6 по 8 жовтня 2022 року з метою участі у 9-му засіданні Групи експертів з відновлюваної енергетики та спільного семінару в рамках ХІІ Міжнародного Форуму з енергетики для сталого розвитку.

Про візит делегації депутатської групи Верховної Ради України до Естонської Республіки м. Таллінн у період з 12 по 15 жовтня 2022 року.

Про візит народного депутата України В.Колюха до Республіки Польща у період з 11 по 17 жовтня 2022 року з метою участі у робочій зустріч із сенаторами Польського сейму для вироблення спільної стратегії та обговорення дій, спрямованих на подальший розвиток партнерських взаємин між Україною та Польщею.

Про візит Голови Комітету з питань правоохоронної діяльності С.Іонушаса до США у період з 28 жовтня по 7 листопада 2022 року з метою участі у роботі щорічної конференції Міжнародної асоціації юристів.

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

 (у режимі відеоконференції, об 11.00)

12 жовтня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 5 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Бундестагу Федеративної Республіки Німеччина щодо подальшого надання важкого озброєння та всебічної військово-технічної підтримки України в протистоянні повномасштабній російській інтервенції (р.№8080, н.д. І.Совсун та ін.) рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про хімічну безпеку та управління хімічною продукцією (р.№8037, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України щодо міжнародного співробітництва під час кримінального провадження (р.№8038, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про прискорений перегляд інструментів державного регулювання господарської діяльності (р.№8058, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку із ратифікацією Протоколу № 16 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (р.№3120, н.д. О.Василевська-Смаглюк).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про недержавне пенсійне забезпечення" та інших законодавчих актів щодо недержавного пенсійного забезпечення (р.№3058, н.д. Д.Гетманцев, Е.Рєпіна).

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 2 розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення (р.№6530, н.д. В.Гриб та ін.).

Проект Закону про внесення змін та доповнень до Податкового кодексу України (щодо оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання вугілля) (р.№6530-1, н.д. А.Герус та ін.).

Проект Закону про внесення змін до пункту 45 підрозділу 2 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення пільгового оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання вугілля та/або продуктів його збагачення (р.№6530-2, н.д. Н.Королевська та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 481 Митного кодексу України (р.№7583, н.д. М.Лаба та ін.).

Проект Закону про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо завершення дії пільг з оподаткування транспортних засобів (р.№7534, н.д. М.Заблоцький та ін.).

Проект Закону про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо завершення дії пільг з оподаткування транспортних засобів (р.№7534-1, н.д. Є.Петруняк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до розділу XXI "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України щодо термінів завершення дії пільг з оподаткування транспортних засобів та товарів (р.№7534-2, н.д. С.Кузьміних).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження механізмів мінімізації ризиків коливання цін на електричну енергію, вироблену з альтернативних джерел енергії (р.№7524, н.д. І.Совсун та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Земельного Кодексу України щодо вдосконалення механізму залучення приватних інвестицій з використанням механізму державно-приватного партнерства для пришвидшення відновлення зруйнованих війною об'єктів та будівництва нових об’єктів, пов'язаних з післявоєнною перебудовою економіки України (р.№7538, н.д. Г.Янченко).

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (всього 80 законопроектів).

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

15 жовтня

 (Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 16 народних депутатів з 21)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо особливостей призову на строкову військову службу та діяльності призовних комісій під час дії воєнного стану (р.№8109, Президент України) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу і в цілому.

Проект Постанови про здійснення начальником Бердянської міської військової адміністрації Бердянського району Запорізької області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (р.№8110, Президент України) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти в цілому.

Проект Постанови про здійснення начальником Лисичанської міської військової адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (р.№8124, Президент України) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" щодо бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та на воєнний час (р.№7687, друге читання).

Проект Закону про внесення зміни до пункту 18 статті 10-1 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо надання військовослужбовцям відпусток під час дії воєнного стану (р.№8081, н.д. М.Безугла та ін.)рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

______________________________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 16.00)

 

14 жовтня

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 9 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих фактів неефективної діяльності Державного агентства лісових ресурсів України, Державного агентства водних ресурсів України та Державної екологічної інспекції України, їх територіальних органів, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, які могли призвести до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів (р.№8100, н.д. М.Тищенко) – рекомендовано на розгляд.

Проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з перевірки законності відчуження об’єктів державної власності України, розташованих за кордоном (р.№8112, н.д. Ф.Веніславський) – рекомендовано на розгляд.

Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави" (р.№8121, н.д. С.Козир та ін.) – рекомендовано на розгляд.

 

Інші питання

Про проект кошторису Верховної Ради України на 2023 рік.

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

12 жовтня

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 9 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Підготовка до другого читання:

 

            Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії порушенню прав у сфері праці (р.№5748, друге читання).

            Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення механізму участі у загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванні (р.№7649, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Попередній розгляд законопроектів:

 

            Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до Закону України "Про засади внутрішньої і зовнішньої політики" щодо засад внутрішньої політики у сфері формування державної ветеранської політики (р.№8036, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

            Проект Закону про внесення змін та доповнень до деяких законів України з метою забезпечення прав учасників війни на біологічне посттравматичне батьківство/материнство (р.№8011, н.д. О.Дмитрієва та ін.)рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною" (щодо борців за незалежність України у XX столітті) (р.№8032, н.д. В.В'ятрович та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про благодійну діяльність та благодійні організації" щодо вдосконалення порядку включення благодійників – фізичних осіб до Реєстру волонтерів антитерористичної операції та/або здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації (р.№8076, н.д. Р.Грищук, С.Колебошин) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

 

Інші питання

            Про створення робочої групи з напрацювання нової редакції Закону України "Про гуманітарну допомогу".

            Про внесення змін до п.2 рішення Комітету від 07 червня 2021 року (протокол № 76) "Про створення робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань формування прожиткового мінімуму та створення передумов для його підвищення (р.№3515)" (щодо співголів робочої групи).

            Про внесення змін до плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на період восьмої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

о 15.00

(Головував А.Д. Остапенко)

 

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Соціальний захист, надання окремих статусів Захисникам/Захисницям України та членам їх сімей, членам сімей загиблих/померлих Захисників/Захисниць України".

 

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

14 жовтня

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 21 народний депутат з 35)

 

         І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" щодо захисту фінансової системи України від дій держави, яка здійснює збройну агресію проти України, та адаптації законодавства до окремих стандартів FATF і вимог Директиви ЄС 2018/843 (р.№8008, Кабінет Міністрів України) рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про Митний тариф України (р.№7737, друге читання) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо врегулювання питання притягнення до адміністративної відповідальності за дії, спрямовані на неправомірне звільнення від сплати митних платежів чи зменшення їх розміру, а також інші протиправні дії, спрямовані на ухилення від сплати митних платежів (р.№8062, н.д. О.Сова та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до підрозділу 8 розділу ХХ Податкового кодексу України щодо заборони перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування (р.№8079, н.д. Я.Железняк та ін.) рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

12 жовтня

(Головував М.В. Крячко)

(Присутні 8 народних депутатів з 8)

 

Інші питання

Про створення підкомітетів у складі Комітету та новий розподіл обов’язків між членами Комітету.

Про делегування до складу Національного офісу координації розвитку електронної охорони здоров’я заступника Голови Комітету Вікторію Подгорну.

Про делегування до складу Організаційного комітету Українського форуму з управління Інтернетом (IGF-UA) заступника голови Комітету Сергія Штепу.

Про 13-й Український форум з управління Інтернетом IGF-UA (листопад 2022 року, онлайн формат), що здійснюються за мандатом ООН.

 

 

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

15 жовтня 2022 року

Головне організаційне управління