ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період одинадцятої сесії 2024 року

(18-22 березня 2024 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

18 березня

(Головував Гайду О.В.)

(Присутні 27 народних депутатів з 30)

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження уніфікованого переліку питань (чек-лист) для встановлення відповідності або невідповідності положень документації із землеустрою, технічної документації з бонітування ґрунтів та технічної документації з нормативної грошової оцінки земель (р.№10095, КМУ) -  рекомендовано прийняти за основу з можливістю його доопрацювання відповідно до частини першої статті 116 Регламенту Верховної Ради України.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо обігу насіння сортів бавовника в Україні (р.№10427, н.д. С.Чернявський) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо поширення сортів бавовника в Україні (р.№10427-1, н.д. С.Чернявський) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Інші питання

            Про схвалення Рекомендацій комітетських слухань на тему: "Державна підтримка аграрного сектору у 2024 році. Державні та недержавні фонди і механізми", проведених 06 березня 2024 року.

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

_____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 09.00)

18 березня

(Головував Потураєв М.Р.)

(Присутні 15 народних депутатів з 17)

 

Про звернення голови юридичної компанії "Amsterdam & Partners LLP" Роберта М. Амстердама до керівництва Верховної Ради України та народних депутатів України з приводу законопроекту реєстр. № 8371.

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

18 березня

(Головував Наталуха Д.А.)

(присутні 12 народних депутатів з 15)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про захист від демпінгового імпорту (р.№4132, н.д. Д.Кисилевський та ін.). - рекомендовано зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність 

Проект Закону про захист від субсидованого імпорту (р.№4133, н.д. Д.Кисилевський та ін.) - рекомендовано зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

Проект Закону про захисні заходи (р.№4134, н.д. Д. Кисилевський та ін.) - рекомендовано зняти з розгляду як такий, що втратив актуальність.

   

Інші питання

Торгівля між Україною та державами - членами ЄС: виклики і  можливості для  подальшої співпраці.

Щодо затвердження Рекомендацій слухань у Комітеті з питань економічного розвитку на тему: "Пріоритети та виклики діяльності малого та середнього бізнесу в контексті відновлення України", проведених 07 лютого 2024 року. 

 

20 березня, об 11.30

(Головував Наталуха Д.А.)

Інші питання

Спільне засідання з Комітетом з правових питань Європейського Парламенту на тему: "Торгівля між Україною та Європейським Союзом: виклики і можливості для подальшої співпраці".

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00 ) 

19 березня

(Головував Мережко О.О.)

(Присутні 14 народних депутатів з 14)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови Верховної Ради України про Звернення Верховної Ради України до парламентів та урядів іноземних держав, міжнародних організацій, парламентських асамблей щодо невизнання результатів голосування на "президентських виборах" у російській федерації (р.№11094)рекомендовано прийняти за основу та в цілому з техніко-юридичними правками та пропозицією Комітету.

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 13.00)

 

19 березня

(Головувала Климпуш-Цинцадзе І.О.)

(Присутні 6 народних депутатів з 8)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" щодо встановлення цільових показників діяльності керівників наукових установ, визначення стратегій і перспективних напрямів діяльності наукових установ (р.№10424, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування Національної системи конфіденційного зв’язку та Національної електронної комунікаційної мережі (р.№10273, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про цифровий контент та цифрові послуги" (р.№11041, КМУ).

Проект Закону України про  внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо удосконалення системи медичних закупівель (р.№10282, н.д. М.Радуцький та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про медіа" щодо виробництва та трансляції соціального продукту (р.№10141, н.д. С.Гривко).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за використання публічних коштів посадовими особами розпорядниками та одержувачами коштів державного та місцевих бюджетів, підприємств державного та комунального сектора економіки (р.№10255, н.д. І.Шинкаренко та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо розвитку малого бізнесу та заходів з детінізації обігу товарів і послуг (р.№10234-1, н.д. О.Гончаренко).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" щодо приведення його окремих положень у відповідність до діючих норм чинного законодавства України (р.№10459, н.д. В.Неклюдов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо деяких питань розпорядження товарами і транспортними засобами комерційного призначення (р.№9511, н.д. В.Крейденко).

Проект Закону про єдину систему відеомоніторингу стану публічної безпеки (р.№11031, н.д. В.Медяник та ін.).

 

Законопроекти спрямовані на адаптацію законодавства України до положень права Європейського Союзу (acquis ЄС), виконання міжнародно-правових зобов’язань України у сфері європейської інтеграції, підготовлені до ІІ читання:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні (р.№4298, н.д. В.Безгін та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо порушення законодавства в сфері здійснення лобіювання (р.№10373, КМУ).

 

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" щодо посилення соціального захисту сімей військовослужбовців в особливий період (р.№11047, н.д. О.Юрченко).

Проект Закону про внесення змін до статті Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо включення до складу сімей загиблих (померлих) військовослужбовців жінки (чоловіка), які проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою (фактичний шлюб) (р.№11050, н.д. О.Лукашев, А.Бурміч).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" щодо забезпечення гідних умов оплати праці посадових осіб місцевого самоврядування (р.№11054, н.д. В.Безгін та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення ефективності розпорядження державним та комунальним майном та процесів відновлення (р.№11069, н.д. О.Мовчан та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" щодо встановлення пільгових умов орендної плати для окремих категорій (р.№11070, н.д. Г.Янченко та ін.).

Проект Закону про вихід з Угоди про принципи формування спільного транспортного простору і взаємодії держав ― учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі транспортної політики (р.№0248, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за військові правопорушення (р.№10379, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до статті 32 Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо спрощення умов трансформації освітньої мережі (р.№10083, н.д. Л.Білозір).

Проект Закону про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" щодо фінансового забезпечення заходів функціонування і розвитку критичної інфраструктури в галузі цивільної авіації, та пошуково-рятувального забезпечення у морському пошуково-рятувальному районі України (р.№11042, н.д. О.Шуляк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 165 Податкового кодексу України щодо включення до складу сімей загиблих (померлих) військовослужбовців жінки (чоловіка), які проживали однією сім’єю, але не перебували у шлюбі між собою, з метою звільнення від оподаткування благодійної допомоги наданої на користь таких осіб (р.№11051, н.д. О.Лукашев).

Проект Закону про внесення змін до статті 165 Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги наданої на користь учасників бойових дій, які зникли безвісти або на користь членів сімей таких учасників бойових дій (р.№11052, О.Лукашев).

 

20 березня, о 10.00

(Головувала Климпуш-Цинцадзе І.О.)

(Присутні 5 народних депутатів з 8)

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до Європейської Комісії та урядів і парламентів держав–членів Європейського Союзу щодо заборони імпорту сільськогосподарської продукції з російської федерації і республіки білорусь до Європейського Союзу (р.№11095, н.д. Р.Стефанчук та інші народні депутати України) - рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки

_________________________________________

 (у режимі відеоконференції, об 11.00) 

18 березня

 (Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 13 народних депутатів з 20)

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, друге читання) – доопрацьовується.

 

19 березня, об 11.00

 (Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 16 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

 

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист (р.№10313, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, друге читання) –доопрацьовується.

 

20 березня, о 09.00

 (Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 15 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист (р.№10313, друге читання) рекомендовано прийняти у другому читанні та в цілому.

 

21 березня, о 14.00

(Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 17 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, друге читання) -доопрацьовується

22 березня, о 10.00

(Головував Завітневич О.М.)

(Присутні 17 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку (р.№10449, друге читання) -доопрацьовується

 

 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

____________________________________________________________

( вул. М.Грушевського 18/2, кімн. №11, о 15.00)

 

20 березня

(Головувала Шуляк О.О.)

(Присутні 22 народні депутати з 26)

 

Питання адміністративно-територіального устрою

Про перейменування окремих населених пунктів Вінницької, Волинської, Дніпропетровської, Житомирської, Закарпатської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Тернопільської, Харківської, Херсонської, Хмельницької та Чернігівської областей, назви яких містять символіку російської імперської політики або не відповідають стандартам державної мови.

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування (р.№7283, повторний розгляд у другому читанні, із зауваженнями Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради України від 04.03.2024 року) - рекомендовано прийняти в другому читанні та в цілому.

 

Інші питання

Про внесення змін до рішення Комітету від 3 листопада 2021 року "Про обрання голів та членів підкомітетів Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування" щодо виключення зі складу підкомітету з питань державного архітектурно-будівельного контролю та нагляду, ліцензування і страхування у будівництві народного депутата України О.Аліксійчука  та включення до складу підкомітету з питань деколонізації народних депутатів України Л. Білозір та В. Войцехівського.

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.30)

18 березня

 (Головував Кальченко С.В.)

(Присутні 10 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до законів України "Про комітети Верховної Ради України" та "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" щодо  забезпечення поіменного голосування народних депутатів України на засіданнях комітетів та комісій   (р.№10414, н.д.  П.Фролов, О.Устінова) – рекомендовано включити до порядку денного сесії.

Інші питання

Про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за 2023 рік (листи Управління справами Апарату Верховної Ради України від 29.02.2024 (електронні картки документів (1481844) та (1481892).

 

Комітет з питань свободи слова

__________________________________________

 (вул. Грушевського, 26/1, готельний комплекс "Київ", 12-й поверх, о 10.00)

20 березня

(Головував Юрчишин Я.Р.)

(Присутні 3 народних депутата з 4)

 

Інші питання

Про розгляд кандидатур до складу Громадської ради при Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова (прийнято рішення про затвердження 15 кандидатур).

Про затвердження заяв та звернень Комітету з питань свободи слова.

 

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

18 березня

 

Слухання у Комітеті на тему: "Пріоритет держави – ветеранська політика як частина оборонної стратегії держави".

 

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 13.00)

 

18 березня

(Головував Гетманцев Д.О.)

(Присутні 24 народних депутати з 32)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" щодо вдосконалення діяльності Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (р.№9667-1, друге читання, перегляд рішення від 05.03.2024) – рішення переглянуто.

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо митного оформлення біометану (р.№9456, друге читання, перегляд рішення від 15.03.2024) – рішення переглянуто.

 

 

21 березня

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

Інші питання

Обговорення питання боротьби з тіньовим ринком підакцизної продукції, а саме з нелегальним виробництвом та торгівлею тютюновими виробами, за участю керівництва Державної податкової служби України, Державної митної служби України, Бюро економічної безпеки України та Національної поліції України.

 

Комітет з питань цифрової трансформації

__________________________________________________

 (вул. Садова, 3а, зал засідань 1034, об 11.00)

 

20 березня

(Головував Крячко М.В.)

(Присутні 5 народних депутатів з 7)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про  внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання повноважень центральних органів виконавчої влади у сфері забезпечення енергетичної ефективності (р.№10393, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо оптимізації досудового розслідування та судового розгляду кримінальних проваджень (р.№10206, н.д. М.Павлюк та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" щодо врегулювання питання своєчасності отримання відповіді на адвокатський запит (р.№10445, н.д. О.Юрченко).

Проект Закону про внесення змін до чинного законодавства щодо удосконалення корпоративного управління в товариствах (р.№10304, н.д. І.Калаур та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України (р.№10305, н.д. І.Калаур та ін.).

 

 

Контрольна функція

Про розгляд звітів основних суб’єктів національної кібербезпеки, визначених частиною другою статті 8 Закону України "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України" щодо стану виконання заходів з питань забезпечення кібербезпеки держави за 2023 рік.

Щодо визначення кандидатури до складу Конкурсної комісії з добору кандидатів на посади членів Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку.

 

Інші питання

Про затвердження Розкладу засідань Комітету на квітень 2024 року.

 

 

 

 

 

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

 

 

22 березня 2024 року