ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період дев'ятої сесії 2023 року

(20 - 24 лютого 2023 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

ул. Грушевського, 18/2, кім.12, о 15.30)

 

23 лютого

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 24 народні депутати з 30)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо особливостей діяльності на тимчасово окупованій території України (р.№7646, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення відповідальності за колабораційну діяльність (р.№7647, КМУ).

 

Інші питання

Про затвердження Рекомендацій комітетських слухань на тему: "Особливості підтримки сільськогосподарських товаровиробників в умовах воєнного стану".

Про зміни до Плану роботи Комітету на період роботи дев'ятої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання.

Презентація основних положень Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення системи управління об’єктами інженерної інфраструктури меліоративних систем державної власності (р.№7577, н.д. А.Чорноморов та ін.).

Про звернення до відповідних органів щодо встановлення керівництвом регіонального ландшафтного парку «Тілігульський» паркану вздовж узбережжя лиману.

Про створення робочої групи при Комітеті щодо вивчення проблем очищення земель сільськогосподарського призначення від вибухонебезпечних предметів.

Про звернення до відповідних органів щодо надання кандидатур для участі у робочій групі при Комітеті щодо вивчення проблем очищення земель сільськогосподарського призначення від вибухонебезпечних предметів.

Про звернення до відповідних органів щодо надання інформації, необхідної для проведення засідань робочої групи при Комітеті щодо вивчення проблем очищення земель сільськогосподарського призначення від вибухонебезпечних предметів.

 

Комітет з питань антикорупційної політики

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 13.00)

 

22 лютого

(Головувала А.О. Радіна)

(Присутні 11 народних депутатів з 13)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Про повернення до розгляду проекту Закону  України  про внесення змін до Закону України про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів щодо розблокування можливості управління корпоративними правами переданими в управління Національному агентству (р.№8184, н.д. Г.Янченко та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проекти нормативно-правових актів, які опрацьовуються Комітетом на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства та з метою проведення антикорупційної експертизи: (рр.№№7731 доопрацьований, №№8400, 8401(із зауваженнями), №8205(із зауваженнями), №№8250, 7320 доопрацьований (із зауваженнями), №№8273, 8024, 8415(із зауваженнями), №8219 (із зауваженнями),  №№8092,  8011, 8303, 8225, 8225(із зауваженнями ).

 

Проекти нормативно-правових актів, які потребують додаткової правової оцінки:

Проект Закону про внесення зміни до розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо можливості змінення умов договору про закупівлю (р.№9027, н.д. О.Мовчан,   Р.Підласа).

 

Інші питання

Про пропозиції Комітету до проекту порядку денного пленарних засідань дев’ятої  сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

 

 

Комітет з питань бюджету

________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

23 лютого

(Головувала Р.А. Підласа)

(Присутні 36 народних депутатів з 38)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2023 рік" (р.№8399, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо використання коштів з рахунків на підтримку України (р.№8433, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Про розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, згідно з Регламентом Верховної Ради України і Бюджетним кодексом України (всього 27 законопроектів, у тому числі: р.№№8073-д, 8329, 8390, 8222, 8313, 8345, 8284, 8367, 8369, 8310, 8319, 8333, 8336, 8408, 9004, 8409, 8412, 8379, 8376, 8371, 8368, 8370, 8373, 8295, 8378, 0188, 8374).

 

Інші питання

Щодо проведення засідань Комітету з питань бюджету у період дев’ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання.

     

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики

________________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.00)

 

22 лютого

(Головував М.Р. Потураєв)

(Присутні 15 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови Про Звернення Верховної Ради України до Комітету ООН з прав людини, Комітету ООН з прав дитини, Міжнародного суду ООН, Верховного комісара ООН у справах біженців про порушення Російською Федерацією міжнародних договорів (конвенцій), що мають ознаки геноциду проти українського народу в частині здійснення  примусової депортації до держави-агресора або в межах окупованих територій України  дітей – громадян України та дітей, які проживали на території України та з вимогою щодо повернення цих дітей їх батькам або законним представникам (р.№9038, н.д. Т.Скрипка та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

23 лютого

(Головував О.В. Мовчан)

(Присутні 10 народних депутатів з 16)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення зміни до розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо можливості змінення умов договору про закупівлю (р.№9027,  н.д. О.Мовчан та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного.

 

Інші питання

Щодо проведення 28 лютого 2023 року круглого столу на тему "Законодавче забезпечення можливості надання фізичними чи юридичними особами, що не є учасниками ринку фінансових послуг, позик під процент".

Щодо проведення 22 березня 2023 року слухань у Комітеті на тему: "Подолання кризових явищ у реальному секторі економіки України та прогрес у відновленні економічної активності".

Щодо внесення змін до орієнтовного Плану роботи Комітету з питань економічного розвитку на період дев'ятої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання (лютий 2023 – липень 2023).

Щодо затвердження Рекомендацій слухань у Комітеті Верховної Ради України з питань економічного розвитку на тему: "Відновлення та післявоєнний сталий розвиток України", проведених 26 жовтня 2022 року.

 

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

20 лютого

(Головував А.М. Герус)

(Присутні 19 народних депутатів з 27)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів (р.8172, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу (р.№6133, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.00 )

 

20 лютого

(Головував О. О. Мережко)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів і урядів демократичних держав та міжнародних організацій з нагоди річниці початку повномасштабної загарбницької війни російської федерації проти України (р.№9034, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

22 лютого

 (у режимі відеоконференції, о 12.00 )

 

 (Головував О. О. Мережко)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до національних парламентів держав-учасниць першого Парламентського саміту Кримської платформи з нагоди 9-ої річниці спроби анексії та тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя російською федерацією щодо консолідації дій, спрямованих на подальший спротив окупації півострова та подолання наслідків такої окупації після її припинення (р.№9035, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про зупинення у відносинах України з Російською Федерацією та Республікою Білорусь дії Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів та Протоколу про внесення змін і доповнень до Угоди про співробітництво в галузі трудової міграції та соціального захисту трудящих-мігрантів від 15 квітня 1994 року (р.№0184, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про денонсацію Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки (р.№0182, н.д. Ю. Клименко та ін.) – розгляд законопроекту перенесено.

Проект Закону про вихід з Угоди про створення Чорноморської Групи Військово-Морського Співробітництва від 2 квітня 2001 року (р.№0183, н.д. Ю.Клименко та ін.) – розгляд законопроекту перенесено.

 

Інші питання

Інформація новопризначеного Посла України в Болгарії О.К. Ілащук про стан і майбутній розвиток співробітництва між Україною та Болгарією і перспективи розвитку міжпарламентського співробітництва в 2023 році.

 

Міжпарламентська співпраця

Про внесення змін до складу  української Частини міжпарламентської асамблеї Верховної Ради України, Сейму Литовської Республіки та Сейму і Сенату Республіки Польща.

Про запрошення групи жінок-депутаток Верховної Ради України відвідати Польщу у березні 2023 р.

Про візит делегації Верховної Ради України до Австралії.

 

23 лютого

 (у режимі відеоконференції, о 11.50 )

 

 (Головував О. О. Мережко)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про денонсацію Договору між Україною та Російською Федерацією про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки  (р.№0182, н.д. Ю.Клименко та ін.)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про вихід з Угоди про створення Чорноморської Групи Військово-Морського Співробітництва від 2 квітня 2001 року (р.№0183, н.д. Ю.Клименко та ін.)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

24 лютого

 (вул. Грушевського, 5, кулуари, 2 поверху, о 9.50 )

 

 (Головував О. О. Мережко)

(Присутні 8 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів і урядів демократичних держав та міжнародних організацій з нагоди річниці початку повномасштабної загарбницької війни російської федерації проти України (р.№9034, н.д. Р.Стефанчук та ін.) (з доповненнями та рекомендаціями Комітету)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

21 лютого

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Проект Закону про ратифікацію Листа про внесення змін № 4 до Фінансової угоди (Проект будівництва високовольтної повітряної лінії 750 кВ Рівненська АЕС - Київська) між Україною та Європейським інвестиційним банком (р.№0188, Президент України)рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів (р.№4457, КМУ).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо сільськогосподарських кооперативів (р.№4457-1, н.д. О.Камельчук).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо актуалізації порогів публічних закупівель у зв'язку з інфляційними процесами в державі (р.№7624, н.д. В.Безгін та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" щодо спрощення організації та здійснення закупівель (р.№7624-1, н.д. О.Мовчан).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування послуг мобільного (рухомого) зв’язку з метою підтримки мирного населення, державних структур та постачальників електронних комунікаційних послуг в умовах війни (р.№7479, н.д. Я.Железняк).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво, транспортування та/або постачання теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (р.№7483, н.д.                          Р.Каптєлов).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво, транспортування та/або постачання теплової енергії, надання послуг з постачання теплової енергії та постачання гарячої води, надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення (р.№7483-1, н.д. Д.Чорний).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про культуру" щодо впровадження та ведення електронних реєстрів обліку та управління культурною спадщиною та культурними цінностями України (р.№8024,  н.д. М.Потураєв та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до статті 4 Закону України "Про антидопінгову діяльність у спорті" щодо уточнення вимог до осіб, які призначаються на посади директора Національного антидопінгового центру та члена Наглядової ради Національного антидопінгового центру (р.№8427, н.д. А.Кожем’якін та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до статті 52 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" щодо уточнення вимог до осіб, які призначаються членами наглядової ради Національної лабораторії антидопінгового контролю (р.№8428, н.д. А.Кожем’якін та ін.).

 

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (всього 17 законопроектів).

 

Євроінтеграційні законопроекти, підготовлені до ІІ читання:

Проект Закону про колективні угоди та договори (р.№7628, КМУ).

Проект Закону про кредитні спілки (р.№5125, н.д. Д.Гетманцев та ін.).

 

 

Комітет з питань національної безпеки,                                            оборони та розвідки

_________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

21 лютого

 (Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 18 народних депутатів з 22)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні (р.№8381, друге читання)законопроект знято з розгляду.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо невідкладних заходів посилення спроможностей із кіберзахисту державних інформаційних ресурсів та об'єктів критичної інформаційної інфраструктури (р.№8087, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про державний контроль за міжнародними передачами стратегічних товарів (р.№8415, н.д. О.Завітневич та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до статті 9 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" щодо процедури використання коштів місцевих бюджетів територіальних громад, територія яких тимчасово окупована (р.№8283, н.д. Я.Железняк)законопроект знято з розгляду.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (р.№8222, КМУ).

 

22 лютого

 ул. Садова, 3а, об 11.00)

 

(Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 18 народних депутатів з 22)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 5 серпня 2022 року "Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Російської Федерації" (р.№7640, Президент України).

Проект Постанови про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 22 лютого 2023 року "Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до фінансових установ Російської Федерації" (р.№9045, Президент України) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні (р.№8381, друге читання) – рішення не прийнято.

 

Інші питання

Питання проведення мобілізації (розгляд питання в закритому режимі).

Питання щодо здійснення оборонних закупівель (розгляд питання в закритому режимі).

 

23 лютого

 (у режимі відеоконференції, об 9.30)

 

(Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 20 народних депутатів з 22)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні (р.№8381, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

24 лютого

 (у режимі відеоконференції, об 9.30)

 

(Головував О.М. Завітневич)

(Присутні 19 народних депутатів з 22)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про здійснення начальником Чернігівської міської військової адміністрації Чернігівського району Чернігівської області повноважень, передбачених частиною другою статті 10 Закону України "Про правовий режим воєнного стану" (р.№9055, Президент України) визначитись щодо законопроекту шляхом голосування.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оборонні закупівлі" щодо запровадження прозорості в оборонних закупівлях (крім відомостей про закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення, що становлять державну таємницю) із забезпеченням захищеності державних замовників від воєнних загроз на період дії правового режиму воєнного стану в Україні (додатковий розгляд) (р.№8381, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування

____________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 13.30)

 

21 лютого

(Головувала О.О. Шуляк)

(Присутні 22 народних депутата з 26)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення повноважень органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у період дії воєнного стану (р.№8056, н.д. В.Безгін та ін.) – розгляд законопроекту перенесено.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про географічні назви" щодо деколонізації топонімії та впорядкування використання географічних назв у населених пунктах України (р.№7253, друге читання)рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Питання Адміністративно-Територіального Устрою

Проект Постанови про перейменування села Московське Шосткинського району Сумської області (р.№9053, н.д. О.Шуляк ті ін.) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Постанови про перейменування села Лопухів Тячівського району Закарпатської області (р.№9054, н.д. О.Шуляк ті ін.) – рекомендовано прийняти в цілому.

 

Інші питання

Про делегування представників Комітету до складу Міжвідомчої робочої групи щодо законодавчого врегулювання питання розподілу та розмежування повноважень між органами місцевого самоврядування різних рівнів та органами місцевого самоврядування і органами виконавчої влади.

 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(вул. Садова, 3а, кімн.1316, у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

21 лютого

(Головував С.В. Бабак)

(Присутні 10 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року (р.№8228-1, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання державної цільової підтримки окремим категоріям осіб у сферах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти (р.№8400,  н.д. С.Бабак та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до статті 19 Закону України "Про професійну (професійно-технічну) освіту" щодо окремих аспектів процедури ліцензування (р.№8365,  н.д. О.Коваль та ін.)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до статті 51 Закону України "Про повну загальну середню освіту" щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників у питанні надання психологічної підтримки учасникам освітнього процесу (р.№8378, н.д. Т.Скрипка та ін.)рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" щодо виборів керівника наукової установи (р.№6236, н.д. І.Совсун та ін.) – доопрацьовується.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори" для встановлення порядку використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у наукових та навчальних цілях (р.6470, н.д. І.Совсун та ін.).

Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо узгодження законодавства у сфері оренди та приватизації державного та комунального майна (р.№6102-д, н.д. Д.Наталуха та ін.).

 

Інші питання

Про внесення до порівняльної таблиці проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року (р.№8228-1) додаткових пропозицій і поправок народних депутатів України – членів Комітету.

Про внесення змін та доповнень до Рішення Комітету від 05.10.2022 року (протокол № 107) про створення робочої групи для підготовки до другого читання проекту Закону України про внесення змін до деяких законів України (р.№5450).

Про конкурс на іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук за 2023 рік.

 Про внесення змін до плану роботи Комітету з питань освіти, науки та інновацій на період дев’ятої сесії дев’ятого скликання.

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(в режимі відеоконференції, о 10.00)

 

23 лютого

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 23 народні депутати з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до статті 111-1 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за колабораційну діяльність (р.№8301, н.д. О.Бакумов та ін.) – доопрацьовується.

Проект Закону про внесення змін до статті 111-1 Кримінального кодексу України щодо вдосконалення відповідальності за колабораційну діяльність (р.№8301-1, н.д. М.Павлюк) – доопрацьовується.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо уточнення відповідальності за деякі види кримінальних правопорушень на тимчасово окупованих територіях (р.№8301-2, н.д. Я.Юрчишин та ін.) – доопрацьовується.

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України, Кримінального кодексу України та деяких інших законів України щодо посилення незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (р.№8402, н.д. А.Радіна, О.Устінова) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування правоохоронними органами безпілотних повітряних суден та протидії їх незаконному використанню (р.№8185, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за порушення порядку та правил використання повітряного простору України експлуатантами безпілотних повітряних суден (р.№8186, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу.

 

Розгляд питань щодо практики застосування окремих законів України, ухвалених за період дії правового режиму воєнного стану:

Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо відповідальності за  незаконного використання гуманітарної допомоги від 24.03.2022 № 2155-ІХ;

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення кримінальної відповідальності за колабораційну діяльність від 03.03.2022 № 2108-ІХ;

Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексі України щодо удосконалення відповідальності за  колабораційну діяльність та особливостей застосування запобіжних заходів за вчинення злочинів проти основ національної та громадської безпеки від 14.04.2022 № 2198-ІХ;

Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України від 03.03.2022 № 2114-ІХ;

Про внесення змін до статті 263 Кримінального кодексу України щодо скасування відповідальності у випадках добровільної здачі зброї, бойових припасів, вибухових речовин або пристроїв від  24.03.2022 р. № 2157-ІХ;

Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Закону України "Про попереднє ув’язнення" щодо додаткового регулювання забезпечення діяльності правоохоронних органів в умовах воєнного стану від 03.03.2022 № 2111-ІХ.

 

Інші питання

Про схвалення Рекомендацій щорічних відкритих  слухань у Комітеті з питань правоохоронної діяльності на тему: "Діяльність Державного бюро розслідувань, стан виконання покладених на Державне бюро розслідувань завдань та додержання ним законодавства, прав і свобод громадянина".

Про затвердження звіту про роботу Комітету з питань правоохоронної діяльності за період 8 сесії Верховної Ради України 9 скликання.

Про звернення Голови депутатської фракції політичної партії "Слуга народу"  Арахамії Д.Г. щодо обшуку в ІТ-компанії МасРаw  та у її власника Косована О.

Про звернення адвоката Гонтаря О.М.  у зв’язку з наданням правової допомоги народному депутату України Куницькому О.О. у кримінальних провадженнях.

Про звернення ГО "Родина Героїв Небесної Сотні" щодо проведення зустрічі у зв’язку із закінченням строків притягнення до відповідальності осіб за вчинення тяжких злочинів під час мирних протестів у 2013 - 2014 роках.

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 9.30)

 

21 лютого

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 10 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони поширення інформації про пленарне засідання Верховної Ради України під час дії воєнного стану", внесений народними депутатами України (р.№9005, н.д. Р.Стефанчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.   

Проект Постанови Верховної Ради України "Про схвалення Меморандуму про партнерство і співробітництво Верховної Ради України та Громадської організації "Асоціація народних депутатів України (р.№8103, н.д. С.Тарута) – доопрацьовується.

Проект Постанови Верховної Ради України "Про внесення змін до додатка до Постанови Верховної Ради України "Про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України дев’ятого скликання" (р.№8136, н.д. О.Завітневич та ін.) – визначитись щодо законопроекту шляхом голосування.

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших законодавчих актів України щодо удосконалення відповідальності за невиконання законних вимог депутатів, забезпечення виконання контрольних функцій комітетами Верховної Ради України (р.№8073-д, н.д. С.Іонушас та ін.).  

Проект Постанови Верховної Ради України "Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, що призвели до смерті судді Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області Лободенка Олександра Станіславовича та міського голови міста Кременчука Полтавської області Бабаєва Олега Мейдановича (р.№9031, н.д. М.Цимбалюк та ін.).

 

 

Інші питання

Про заяву народного депутата України Королевської Н.Ю. про  складення депутатських повноважень.

Про заяву народного депутата України Солода Ю.В. про складення депутатських повноважень.

Про заяву депутатської фракції ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ "СЛУГА НАРОДУ"  (за підписом 228 народних депутатів України) (електронні картки документів (1108966) та (1110398) щодо висловлювань народного депутата України Лероса Г.Б. на пленарному засіданні Верховної Ради України 7 лютого 2023 року.

 

23 лютого

 (в режимі відеоконференції, о 9.30)

 

 (Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 9 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про внесення змін до Постанови Верховної Ради України "Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування можливих порушень законодавства України у сфері отримання, розподілу, транспортування, зберігання, використання за цільовим призначенням гуманітарної та іншої допомоги, а також неефективного використання державного майна, яке може бути використане для тимчасового розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення інших потреб держави" (р.№8121, н.д. С.Козир та ін.) – рекомендовано визначитись щодо законопроекту шляхом голосування.

Проект Постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата України Трухіна О.М. (р.№9056, н.д. С.Кальченко) – рекомендовано прийняти в цілому.

Проект Постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата України Волошина О.А. (р.№9057, н.д. С.Кальченко) – рекомендовано прийняти в цілому.

 

 

Комітет з питань свободи слова

__________________________________________

(Грушевського, 26/1, готельний комплекс "Київ", 12-й поверх, о 00.00)

 

23 лютого

(Головував Н.І. Шуфрич)

(Присутні 3 народні депутата з 3)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо заборони поширення інформації про пленарне засідання Верховної Ради України під час дії воєнного стану (р.№9005, н.д. Р.Стефанчук та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 277 Цивільного кодексу України щодо визнання інформації недостовірною (р.№8380, н.д. А.Славицька).

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до національних парламентів держав-учасниць першого Парламентського саміту Кримської платформи з нагоди 9-ої річниці спроби анексії та тимчасової окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя російською федерацією щодо консолідації дій, спрямованих на подальший спротив окупації півострова та подолання наслідків такої окупації після її припинення (р.№9035, н.д. Р.Стефанчуком).

 

Інші питання

Про затвердження заяв та звернень Комітету з питань свободи слова.

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

21 лютого

(Головував А.Д. Остапенко)

 

Інші питання

            Круглий стіл на тему: "Верифікація статусів, набутих відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

 

22 лютого

 (в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

 (Головував М.М. Цимбалюк)

(Присутні 8 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

            Про частковий перегляд висновку Комітету від 15 лютого 2023 року (протокол № 142) щодо розгляду проекту Закону про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення професійної журналістської діяльності (р.№7353, друге читання) – висновок переглянуто.

            Проект Закону про виплату одноразової грошової допомоги за шкоду життю та здоров’ю, завдану спричиненими військовою агресією проти України пораненням або загибеллю під час проходження публічної служби, виконання обов’язків на об’єктах критичної інфраструктури та здійснення професійної журналістської діяльності (р.№7353, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

            Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії (р.№8198, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії" щодо соціальних нормативів у сфері культури (р.№8395, КМУ) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

            Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо упорядкування окремих питань пенсійного забезпечення та страхування працівників Державного бюро розслідувань (р.№9002, н.д. В.Медяник та ін.)рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

            Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (р.№8222, КМУ).

            Проект Закону про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо надання Пенсійному фонду України інформації про перетин кордону (р.№9004, КМУ).

 

Інші питання

            Про стан виконання рекомендацій Комітету з розгляду питання: "Про стан виконання Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб" № 646-ІХ від 02.06.2020 р.", затверджених рішенням від 15 грудня 2021 р.

           

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

20 лютого

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 25 народних депутатів з 36)

 

         І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану (р.№8401, КМУ)рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення зміни до розділу ХХІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України (р.№8014, КМУ)рекомендовано прийняти за основута в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання питання надання пацієнтам лікарських засобів зі співчуття (р.№5737, друге читання).

 

Інші питання

Презентація Міністром АПК Сольським Миколою Тарасовичем "Дорожньої карти відновлення і розвитку молочної галузі".

Затвердження рішення Комітету за результатами заслуховування керівництва Бюро економічної безпеки України на засіданні Комітету від 3 жовтня 2022 року.

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

_____________________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, о 11.00)

 

23 лютого

(Головував М.В. Крячко)

(Присутні 6 народних депутатів з 7)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо забезпечення поетапного впровадження Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи  (р.№8219, н.д. С.Іонушас та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України щодо запровадження електронної акцизної марки та системи Е-акциз контролю за обігом тютюнових виробів (р.№8237, н.д. А.Холодов).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" (щодо умов подання та розгляду звернень, в тому числі в електронній формі) (р.№8368, н.д. С.Штепа та ін.).

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

 24 лютого 2023 року

Головне організаційне управління