ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період восьмої сесії 2022 року

(21 - 25 листопада 2022 року)

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 14.00)

24 листопада

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 14 народних депутатів з 19)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства у сфері користування надрами (р.№4187, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

            Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо особливості регулювання земельних відносин для забезпечення швидкої реалізації інвестиційних проектів, спрямованих на відновлення економіки України під час дії воєнного стану та у відбудовний період (р.№7711, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства (р.№8119, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного регулювання у сферах забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ветеринарної медицини та благополуччя тварин, а також державного контролю у зазначених сферах (р.№8145, н.д. М.Нікітіна та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення вимог законодавства про харчові продукти, корми, ветеринарну медицину та благополуччя тварин (р.№8150, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну підтримку сільського господарства України" щодо державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників (р.№8051, н.д.  О.Гайду та ін.).

 

Інші питання

Щодо Національної доповіді про стан навколишнього природного середовища в Україні у 2021 році.

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(вул. Грушевського, кулуари, о 15.00)

 

24 листопада

(Головувала Р.А. Підласа)

(Присутні 11 народних депутатів з 17)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу суб’єктам господарювання" та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення контролю та моніторингу державної допомоги суб’єктам господарювання (р.№5648, н.д. Р.Підласа) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону України про авторське право і суміжні права (р.№5552-1, друге читання)рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності  (р.№6464, друге читання)рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг

_______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

23 листопада

(Головував А.М. Герус)

 

            Інші питання

            Круглий стіл: "Технічні можливості і практична реалізація проектів розподіленої енергогенерації (генерації, наближеної до споживача) в Україні".

25 листопада

 (у режимі відеоконференції, о 13.00)

 

(Головував А.М. Герус)

(Присутні 25 народних депутатів з 27)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів (р.№8172, н.д. Ю.Камельчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності, скорочення викидів парникових газів і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів (р.№8172-1, н.д. В.Гриб) – рекомендовано прийняти за основу законопроект р.№8172.

Проект Закону про деякі питання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами та внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання паливної залежності і розвитку електрозарядної інфраструктури та електричних транспортних засобів (р.№8172-2, н.д. В.Аліксійчук та ін.) – рекомендовано прийняти за основу законопроект р.№8172.

Проект Закону про акціонерне товариство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (р.№8067, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо сертифікації оператора газосховищ та продовження заходів з недопущення банкрутства Державного акціонерного товариства "Чорноморнафтогаз") (р.№8158, н.д. А.Жупанин та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

Інші питання

Щодо формування складу підкомітетів.

 

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва

_____________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00 )

 

23 листопада

(Головувала М.О. Бардіна)

(Присутні 10 народних депутатів з 13)

 

Інші питання

Формування постійних делегацій

Про внесення змін до складу Української частини Асамблеї Верховної Ради України та Сейму Литовської Республіки.

Міжпарламентська співпраця

Про візит народних депутатів України  О. Копанчук, А. Ковальова до Литовської Республіки у період з 21 по 25 листопада 2022 року з метою участі у спеціальному засіданні Сейму та роботі групи з міжпарламентських зв’язків щодо енергетичної  безпеки України.

Про візит народного депутата України О. Санченка до м. Брюссель (Королівство Бельгія) у період з 25 по 30 листопада 2022 року з метою участі у роботі молодіжної академії "Renew Youth Academy",  яка є частиною робочої групи Renew4Youth.

Про візит народних депутатів України Г. Янченко, В. Цабаля,                        І. Геращенко до Федеративної Республіки Німеччина у період з 19 по 25 листопада 2022 року з метою  проведення діалогової поїздки по федеральним землям Німеччини в рамках заходу від фонду Конрада Аденауера.

Про візит народних депутатів України Л. Забуранної, М. Мезенцевої,                    О. Хоменко до Французької Республіки, ФРН, США, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії у період з 26 листопада по 13 грудня 2022 року та народного депутата Д. Маслова до США, Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії у період з 3 по 13 грудня з метою проведення презентації проекту спеціального міжнародного трибуналу щодо злочину агресії проти України.

Про візит народного депутата України Є. Чернєва до м. Вашингтон (США) у період з 3 по 10 грудня 2022 року з метою участі в роботі Парламентського форуму з питань розвідки та безпеки в частині обговорення питання безпеки та технологій, кібербезпеки, енергетичної безпеки і таке інше.

Про відрядження народної депутатки України Г. Михайлюк  до                              м. Бухарест (Румунія) у період з 25 по 30 листопада 2022 року з метою участі у Мюнхенській конференції лідерів.

Про візит народних депутатів України Л. Василенко, Є. Кравчук,                          А. Жупаніна, Г. Васильченко О. Стефанишиної до м. Лондона (Великобританія) у період з 23 по 30 листопада 2022 року з метою участі в роботі Комітету з питань міжнародного розвитку Палати громад Парламенту Великобританії.

Про візит народної депутатки України Г. Васильченко до м. Лондон (Великобританія) у період з 28 листопада по 1 грудня 2022 року в рамках співпраці з Британською групою Міжпарламентської спілки щодо поточної ситуації в Україні.

 

 

 

Комітет з питань інтеграції України до  Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 14.00)

 

22 листопада

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 7 народних депутатів з 9)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

 Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про службу в органах місцевого самоврядування (р.№6504, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення умов ведення бізнесу (дерегуляція) (р.№7689, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про допоміжні репродуктивні технології (р.№6475, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про застосування допоміжних репродуктивних технологій (р.№6475-1, н.д. О.Дануца).

Проект Закону про застосування допоміжних репродуктивних технологій та замінне материнство (р.№6475-2, н.д. В.Вагнєр та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації" (р.№4274, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку енергосервісу (р.№4274-1, н.д. С.Нагорняк, А.Герус).

Проект Закону про захист персональних даних (р.№8153, н.д. Р.Стефанчук, М.Мезенцева та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо пільг на ввезення і постачання окремих товарів, що є критично важливими для українського суспільства в холодну пору 2022/2023 року (р.№8182, н.д. О.Красов).

Проект Закону про внесення змін до Митного кодексу України щодо пільгового ввезення окремих товарів, що є критично важливими для українського суспільства в холодну пору 2022/2023 року (р.№8183, н.д. О.Красов).

Проект Закону про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України (р.№8196, н.д. Д.Разумков та ін.).

Проект Закону про внесення зміни до Митного кодексу України щодо сприяння відновленню енергетичної інфраструктури України (р.№8197, н.д. Д.Разумков та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 197 Податкового кодексу України щодо підтримки діяльності з охорони людського життя на морі відповідно до міжнародних договорів України (р.№8176, н.д. В.Бондар, А.Мотовиловець).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про дорожній рух" щодо використання пішоходами світлоповертальних елементів в темну пору доби чи в умовах недостатньої видимості (р.№8155, н.д. В.Крейденко).

Проект Закону про залучення інвестицій у розвиток галузі рибного господарства (р.№8119, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про об’єднання сільськогосподарських товаровиробників (р.№8149, н.д. О.Гайду та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за руйнування та знищення нерухомої культурної спадщини і порушення традиційного характеру середовища (р.№4562, н.д. М.Потураєв та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи перевезень пасажирів автомобільним та міським електричним транспортом відповідно до стандартів Європейського Союзу (р.№5149, н.д. О.Горенюк, та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом (р.№7350, н.д. М.Безугла, Д.Любота та ін.).

 

Додаткова експертиза законопроектів до ІІ читання:

 

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України (р.№5431, н.д. Р.Підласа та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства щодо застосування процедур банкрутства у період дії воєнного стану (р.№7442, н.д. О.Мовчан та ін.).

 

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (всього 53 законопроекти).

 

Інші питання

Щодо визначення проектів законів про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України у зв'язку з ратифікацією Додаткового протоколу до Конвенції Ради Європи про запобігання тероризму, а також до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення боротьби з тероризмом (р.№8146, н.д. С.Іонушас, М.Мезенцева та ін.) та про захист персональних даних (р.№8153, н.д. Р.Стефанчук, М.Мезенцева та ін.) як таких, що спрямовані на виконання міжнародно-правових зобов’язань України в сфері європейської інтеграції.

 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій

_____________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

23 листопада

(засідання перенесено)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про освіту дорослих (р.№7039, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про навчання та освіту дорослих (р.№7039-1, н.д. Ю.Гришина та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 42 Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення демократичних засад управління закладами вищої освіти (р.№8050, н.д. С.Бабак та ін.).

Проект Закону про внесення змін до статті 42 Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення сталості та демократичності в управлінні закладами вищої освіти (р.№8050-1, н.д. А.Герасимов).

Проект Закону про внесення змін до статті 42 Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення демократичних засад управління закладами вищої освіти (р.№8050-2, н.д. О.Лукашев).

Проект Закону про внесення змін до статті 42 Закону України "Про вищу освіту" щодо забезпечення демократичних засад управління закладами вищої освіти та особливостей її застосування в період дії воєнного стану (р.№8050-3,  н.д. О.Василевська-Смаглюк).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" щодо обрання, призначення та звільнення з посади керівника закладу вищої освіти (р.№8050-4, н.д. Ю.Гришина та ін.).

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо удосконалення порядку вступу, проходження, припинення державної служби (р.№6496, Кабінет Міністрів України).

Про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення мотивації до захисту Вітчизни та оптимізації мобілізаційної діяльності (р.№7670, н.д. Г.Мазурашу).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення використання земель оборони та земель сільськогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні національних академій наук, державних підприємств, установ, організацій (р.№5692, н.д. В.Івченко та ін.).

Інші питання

Контрольне питання: "Інформація Міністерства освіти і науки України про стан забезпечення підручниками та навчальними посібниками системи загальної середньої освіти в 2022/2023 навчальному році".

Проект Постанови Верховної Ради України "Про призначення у 2022 році іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених докторів наук".

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

25 листопада

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 22 народні депутати з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

 

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав (р.№5643, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності у сфері поводження з генетично модифікованими організмами (р.№5840, Кабінет Міністрів                 України)рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону України про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо закриття кримінального провадження в зв’язку з декриміналізацією діяння (р.№7630, друге читання) рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо протидії порушенню прав у сфері праці (р.№5749, друге читання)рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

______________________________________________________________

(в режимі відеоконференції, о 9.30)

 

24 листопада

(Головував С.В. Кальченко)

(Присутні 8 народних депутатів з 10)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо строків повноважень тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України в умовах воєнного стану, надзвичайного стану" (р.№7320,  н.д. А.Богданець та ін., доопрацьований)рекомендовано прийняти за основу.

 

Інші питання

Про забезпечення діяльності Верховної Ради України.

 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів

_____________________________________________

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

22 листопада

(Головував С.Д. Гривко)

 

Круглий стіл на тему: "Соціальні послуги: проблеми і перспективи".

 

24 листопада

(в режимі відеоконференції, о 14.00)

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 8 народних депутатів з 10)

 

І.Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним:

Підготовка до другого читання:

Проект Закону про колективні угоди та договори (р.№7628, друге   читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

Попередній розгляд:

Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" щодо призначення пенсії особам, які проживають на тимчасово окупованій території або на території, де ведуться бойові дії (р.№8198, н.д. І.Фріс, Г.Третьякова та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу.

 

Інші питання

Про внесення змін до плану роботи Комітету на період 8 сесії – провести 08.12.2022 об 11:00 засідання "круглого столу" на тему: "Проблеми, з якими стикаються особи з інвалідністю під час війни та шляхи їх вирішення"

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ

_____________________________________________________________

 (в режимі відеоконференції, о 12.00)

 

25 листопада

(Головував М.В. Крячко)

(Присутні 7 народних депутатів з 8)

 

І. Законопроекти,  з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про Національну програму інформатизації (р.№6241, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

            Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення укладення угоди між Україною та Європейським Союзом про взаємне визнання кваліфікованих електронних довірчих послуг та імплементації законодавства Європейського Союзу у сфері електронної ідентифікації,  внесений Кабінетом Міністрів України (р.№6173, друге читання)рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

 

25 листопада 2022 року

Головне організаційне управління