ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

ТА ІНФОРМАЦІЙНА ДОВІДКА ПРО ЙОГО ВИКОНАННЯ

на період дев'ятої сесії 2023 року

(27 лютого  – 3 березня 2023 року)

 

Комітет з питань аграрної та земельної політики

___________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

3 березня

(Головував О.В. Гайду)

(Присутні 24 народні депутати з 30)

 

 І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення державного регулювання продовольчої безпеки та розвитку тваринництва (р.№8290, н.д. О.Гайду та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо узгодження законодавства у сфері оренди та приватизації державного та комунального майна (р.№6102-д, н.д. Д.Наталуха та ін.).

 

Інші питання

            Про продовження дії урядової програми "Доступні кредити 5-7-9%" для сільськогосподарських товаровиробників, як інструмент забезпечення весняно-польових робіт у 2023 році.

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЕКОЛОГІЧНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

1 березня

(Головував О.В. Бондаренко)

(Присутні 16 народних депутатів з 18)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки (р.№6203, друге читання) – рекомендовано прийняти в ІІ читанні та в цілому.

 

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ліцензування діяльності з буріння та використання свердловин для добування підземних вод (р.№9020, н.д. М.Єфімов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за незаконну діяльність з буріння та використання свердловин для добування підземних вод (р.№9021, н.д. М.Єфімов та ін.).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо безпечного перевезення тварин в транспортних засобах (р.№9016, н.д. О.Юрченко, А.Славицька).

 

Інші питання

Про звіт Голови Держлісагентства Юрія Болоховця за підсумками роботи у 2022 році,  керівництва Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та керівника Державного спеціалізованого господарського підприємства "Ліси України" Лицури І.М. щодо проблемних питань у лісовій галузі та аналізу практики застосування законодавчих актів у цій сфері відповідно до пункту першого частини першої статті 14 Закону України "Про комітети Верховної Ради України".

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 12.00)

 

28 лютого

(Головував Д.А. Наталуха)

 

Інші питання

Круглий стіл на тему: "Законодавче забезпечення можливості надання фізичними чи юридичними особами, що не є учасниками ринку фінансових послуг, позик під процент".

 

Комітет з питань інтеграції України до Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 10.00)

 

2 березня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 5 народних депутатів з 8)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення умов підтримки виробництва електричної енергії з альтернативних джерел енергії генеруючими установками споживачів (р.№9011,  КМУ).

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження реєстру видачі, використання та припинення дії гарантії походження електричної енергії, виробленої з відновлювальних джерел енергії (р.№9012, КМУ).

Проект Закону про внесення зміни до розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо можливості змінення умов договору про закупівлю (р.№9027, н.д. О.Мовчан та ін.).

Проект Закону про внесення змін до пункту 7 розділу IV "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про споживче кредитування" щодо забезпечення реалізації позичальниками права на обов’язкову реструктуризацію зобов’язань відповідно до закону (р.№8220, н.д. С.Гривко)

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо врегулювання процедури узгодження бюджетного відшкодування податку на додану вартість за періоди до серпня 2022 року та впровадження фіксації технічними приладами та/або технічними засобами окремих фактів, що є підставами для анулювання ліцензій на оптову і роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, рідинами, що використовуються в електронних сигаретах, пальним (р.№7493, н.д. А.Холодов та ін.).

Проект Закону про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (р.№8300, н.д. І.Аллахвердієва та ін.).

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо користування водними ресурсами протягом дії воєнного стану в Україні (р.№7440, н.д. І.Аллахвердієва та ін.).

Проект Закону про забезпечення конституційних прав громадян на безпечне для життя і здоров'я довкілля (р.№6004-д, н.д. О.Бондаренко та ін.).

Проект Постанови про Звернення Верховної Ради України до парламентів усіх іноземних держав, Європейського парламенту та Міжнародного агентства з атомної енергії щодо накладення санкцій на російську державну корпорацію з атомної енергії "Росатом" та запровадження заходів для зменшення співпраці з Російською Федерацією в сфері ядерної енергетики (р.№9060, н.д. І.Совсун та ін.).

 

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (Всього 19 законопроектів).

 

Євроінтеграційний законопроект, підготовлений до ІІ читання:

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо використання та обігу піротехнічних виробів (р.№7438, н.д. Ю.Овчинникова та ін.).

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій україни, національних меншин і міжнаціональних відносин

____________________________________________________________________

(Офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини)

 

27 лютого

 

Інші питання

Круглий стіл, присвячений Дню спротиву окупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

 

1 березня

(в режимі відеоконференції, об 11.00)

 

 (Головував А.В. Задорожний)

(Присутні 11 народних депутатів з 12)

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі класифікації посад (р№8222, КМУ).

Проект Закону про внесення зміни до статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" щодо надання Пенсійному фонду України інформації про перетин кордону (р.№9004, КМУ).

Проект Закону України про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків (р.№9036, КМУ).

 

Інші питання

Про розгляд листа Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Верещук І.А. щодо проекту Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року.

Про розгляд листа Віце-прем’єр-міністра України – Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Верещук І.А. щодо внесення змін до плану заходів з реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя.

 

Комітет з питань правової політики

_____________________________________

(у режимі відеоконференції, об 11.00)

 

2 березня

(Головував Д.В. Маслов)

(Присутні 20 народних депутатів з 20)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про юстицію, дружню до дитини (р.№5617, КМУ) – доопрацьовується.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення проведення судового засідання у разі неможливості його повного фіксування технічними засобами в умовах воєнного чи надзвичайного стану  (р.№8359, н.д. Д.Маслов та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування санкцій (р.№8392, н.д. Д.Маслов та ін.) - рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших Законів України щодо відсторонення від здійснення правосуддя суддів (р.№4505, н.д. Р.Бабій).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та деяких інших законів України щодо призначення безстроково суддів, призначених на посаду строком на п'ять років до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" (р.№5889, н.д. Л.Марченко ).

Проект Закону про внесення змін до розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо вдосконалення окремих питань призначення суддів, повноваження яких припинилися (р.№7698, н.д. С.Демченко та ін.).

 

ІI. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення зміни до пункту 3 частини п’ятої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо припинення контракту військовослужбовця під час воєнного стану у разі його обрання (призначення) на посаду члена Вищої ради правосуддя (р.№8409, н.д. Д.Маслов та ін.).

 

Інші питання

Організаційні питання.

 

Примітка: жирним шрифтом виділені розглянуті питання

                    курсивом виділені питання, що розглянуті додатково

 

3 березня 2023 року

Головне організаційне управління