ОРІЄНТОВНИЙ ТИЖНЕВИЙ ГРАФІК

ЗАСІДАНЬ КОМІТЕТІВ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

на період сьомої сесії 2022 року

(27 червня – 1 липня 2022 року)

 

Комітет з питань бюджету

____________________________________

(в режимі відеоконференції, о 16.00)

 

29 червня

(Головував Ю.Ю. Арістов)

(Присутні 28 народних депутатів з 34)

 

І Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Про проект Закону України про внесення змін до розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення" Бюджетного кодексу України щодо посилення гнучкості місцевих бюджетів та підвищення оперативності прийняття рішень (р.№7426, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано включити до порядку денного та прийняти за основу і в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Про розгляд законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, згідно з Регламентом Верховної Ради України і Бюджетним кодексом України.  

Підтримано проект рішень щодо 25 законопроектів, у тому числі:

№№ 6171, 7295, 7414, 7435, 7382-1, 7453, 7409, 7024, 7022, 7403, 7398, 7322 доопрац., 7374, 6241, 6446-1, 7359, 7408, 7379, 7412, 6184-1, 6285-1, 7433, 6063, 7311-2, 0153.

 

 

Комітет з питань економічного розвитку

__________________________________________________

(вул. Банкова, 5-7, кімн.214, в режимі відеоконференції, о 11.00)

 

30 червня

(Головував Д.А. Наталуха)

(Присутні 13 народних депутатів з 16)

 

І Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності  (р.№6464, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав інтелектуальної власності (р.№6464-1, н.д. Т.Тарасенко та ін.) - рекомендовано відхилити.

Проект Закону України про авторське право і суміжні права (р.№5552, н.д. Л.Буймістер) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону України про авторське право і суміжні права (р.№5552-1, н.д. Р.Стефанчук та ін.)рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону України про авторське право і суміжні права (р.№5552-2, н.д. В.В'ятрович) - відхилити.

Проект Закону України про авторське право і суміжні права (р.№5552-3, н.д. О.Кондратюк) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону України про авторське право і суміжні права (р.№5552-4, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано відхилити.

Проект Закону України про особливості правової охорони географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, захист прав та застосування схем якості, включаючи традиційні гарантовані особливості для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів (р.№5616, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано прийняти за основу.

Проект Закону України про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та інших законів України щодо здійснення оборонних та публічних закупівель на період дії правового режиму воєнного стану (р.№7163, н.д. Д.Наталуха та ін.) – рекомендовано прийняти за основу.

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЗДОРОВ’Я НАЦІЇ, МЕДИЧНОЇ

ДОПОМОГИ ТА МЕДИЧНОГО СТРАХУВАННЯ

___________________________________­­­­________________________

(виїзне засідання, Вінницька область)

 

29 червня

(Головував М.Б. Радуцький)

(Присутні 8 народних депутатів з 15)

 

І Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону  України про внесення змін до деяких законів України щодо посилення контролю за відпуском лікарських засобів (р.№7444, н.д. М.Радуцький та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону України про внесення змін до статті 42-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення встановленого порядку реалізації (відпуску) лікарських засобів (р.№7445, н.д. України Радуцький М.Б. та ін.).

 

 

            Інші питання

Про організацію надання у закладах охорони здоров’я Вінницької області медичної допомоги цивільному населенню та пораненим внаслідок військових дій.

 

 

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ ТА МІЖПАРЛАМЕНТСЬКОГО СПІВРОБІТНИЦТВА

______________________________________________

 (вул. Садова, 3а, в режимі відеоконференції, о 11.00)

 

29 червня

(Головував О. О. Мережко)

(Присутні 8 народних депутатів з 14)

 

І Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про ратифікацію Поправки та Другої поправки до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті
(р.№0154, Президент України) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

 

Інші питання

Про затвердження персонального складу Постійних делегацій Верховної Ради України у органах міжнародних парламентських організацій, українських частин у двосторонніх і тристоронніх міжпарламентських інституціях (у разі надання кандидатур фракціями ВРУ).

Про співробітництво Верховної Ради України з Робочою групою Міжпарламентського союзу щодо ситуації в Україні (визначення координатора та погодження візиту в Україну у термін після 10 липня 2022 року).

Про візит народного депутата України М.Лаби до м. Сігету-Мармація (Румунія) у період з 24 по 28 червня 2022 року з метою проведення зустрічі з представниками органів державної влади, а також щодо отримання гуманітарної допомоги.

Про візит народного депутата України О.Качури до м. Бухарест (Румунія) у період з 5 по 9 липня 2022 року з метою участі у парламентському форумі з питань розвідки та безпеки "Війна в Україні: зміна карти глобальної безпеки".

Про візит народних депутатів України Д.Припутня, А.Ніколаєнка, С.Тарути, М.Єфімова до м. Сеул (Республіка Корея) у період з 4 по 8 липня 2022 року з метою поглиблення міжпарламентської співпраці між Україною та Республікою Корея та реалізації домовленостей, досягнутих під час візиту в Україну парламентської делегації Національно асамблеї Республіки Корея.

Про візит народної депутатки України Г.Васильченко до м. Бухарест (Румунія) у період з 5 по 10 липня 2022 року з метою участі у Форумі парламентської розвідки та безпеки в м.Бухарест  (Parliamentary  Intelligence-Security  Forum).

 

 

Комітет з питань інтеграції України ДО Європейського Союзу

______________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

30 червня

(Головувала І.О. Климпуш-Цинцадзе)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Законопроекти, що належать до пріоритетних сфер адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу, регулюються нормами і принципами СОТ та стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та Угоди про асоціацію:

Проект Закону про ратифікацію Поправки та Другої поправки до Конвенції про оцінку впливу на навколишнє середовище у транскордонному контексті (р.№0154, Президент України)

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо відповідальності за порушення авторського права і (або) суміжних прав (р.№5643, Кабінет Міністрів України)

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо плати за використання автомобільних доріг загального користування (р.№6088, Кабінет Міністрів України)

Проект Закону про географічні зазначення спиртних напоїв (р.№6480, Кабінет Міністрів України)

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо неможливості обмеження доступу до інформації про суми нарахованих та сплачених особою податків, в тому числі, і сплачених за межами України, податкового боргу особи (р.№6296, н.д. С.Власенко)

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" щодо грошового забезпечення при встановленні індивідуальних вузлів обліку природного газу (р.№5507, н.д. С.Вельможний)

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо вдосконалення обліку природного газу) (р.№5507-1, н.д. С.Шахов)

Проект Закону про авторське право і суміжні права (р.№5552-1, н.д. Р.Стефанчук та ін.).

Проект Закону про авторське право і суміжні права (р.№5552-4, Кабінет Міністрів України).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (р.№6244, Кабінет Міністрів України).

Законопроекти, що регулюються національним законодавством країн-членів ЄС, не стосуються зобов’язань України в рамках Ради Європи та не потребують експертного висновку Комітету з питань інтеграції України до ЄС (всього 12 законопроектів).

 

 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин

            ___­­­____________________________________________________________

(вул. Банкова 5-7, кімн. 418, з можливістю участі в режимі відеоконференції, о 11.00)

 

27 червня

(Головував Д.В. Лубінець)

(Присутні 15 народних депутатів з 15)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Про повторний розгляд законопроектів:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України (р.№6368, Президент України).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо підстав і порядку набуття та припинення громадянства України (р.№6368-1, н.д. О.Дунда, В.Поляк).

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про громадянство України" щодо підстав і порядку прийняття та припинення громадянства України (р.№6368-2, М.Княжицький).

Прийнято рішення внести н.д. – членами Комітету на розгляд ВРУ доопрацьований законопроект (р.№6368-д)  та рекомендувати ВРУ включити його до порядку денного сесії та за результатами розгляду у першому читані прийняти законопроект за основу.

Проект Закону про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства (р.№6369, Президент України).

Проект Закону про запобігання та протидію загрозам національній безпеці України у сфері громадянства (р.№6369-1, н.д. О.Дунда, В.Поляк).  

Прийнято рішення внести н.д. – членами Комітету на розгляд ВРУ доопрацьований законопроект (р.№6369-д)  та рекомендувати ВРУ включити його до порядку денного сесії та за результатами розгляду у першому читані прийняти законопроект за основу.

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" щодо удосконалення захисту волонтерів, які здійснюють діяльність в районах ведення бойових дій (р.№7454, н.д. Л. Василенко та ін.). 

 

Інші питання

Про надання висновку Комітету щодо кандидатури, внесеної на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

 

 

Комітет з питань правоохоронної діяльності

_______________________________________

(у режимі відеоконференції, о 15.00)

 

30 червня

(Головував С. К. Іонушас)

(Присутні 21 народний депутат з 24)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення окремих положень досудового розслідування в умовах воєнного стану (р.№7370, н.д. С.Іонушас та ін.) – рекомендовано прийняти  в І читанні за основу.

ІІ. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет не є головним

Проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права в умовах збройної агресії Російської Федерації проти України (р.№7491, н.д. О.Бакумов).

 

Інші питання

Про обрання Голови, персонального складу та зміни назви підкомітету з питань кримінального законодавства та протидії злочинності (розгляд питання доповнення до назви та предметів відання підкомітету питання  воєнних злочинів та злочинів проти людяності).

КОМІТЕТ З ПИТАНЬ РЕГЛАМЕНТУ, ДЕПУТАТСЬКОЇ ЕТИКИ ТА ОРГАНІЗАЦІЇ РОБОТИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

______________________________________________________________

(вул. Банкова 6-8, в режимі відеоконференції, о 11:00)

 

30 червня

(Головував С.В.Кальченко)

(Присутні 11 народних депутатів з 11)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування смерті (вбивства) народного депутата України Полякова Антона Едуардовича (р.№7480, н.д. А.Скороход) - ухвалено експертний висновок та прийнято рішення направити  його Тимчасовій слідчій комісії та Голові Верховної Ради України.

 

Інші питання

Про лист в.о. Керівника Апарату Верховної Ради України Янчука А.О. від 16 червня 2021 року (електронна картка документа (934236) про надання роз’яснення щодо строків надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку народному депутату України, помічнику-консультанту народного депутата України та працівнику патронатної служби Апарату Верховної Ради України.

 

 

Комітет з питань соціальної політики та                                                    захисту прав ветеранів

_______________________________________

(вул. Банкова, 6-8, у режимі відеоконференції, о 11.00)

 

29 червня

(Головувала Г.М. Третьякова)

(Присутні 6 народних депутатів з 9)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

          Підготовка до першого читання:

         Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо визначення поняття трудових відносин та ознак їх наявності (р.№5054, Кабінет Міністрів України)рекомендовано відхилити.

       Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо регулювання деяких питань трудових відносин (р.№5054-1, н.д. Третьякова Г.М.) рекомендовано прийняти за основу.

Підготовка до другого читання:

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про волонтерську діяльність" щодо підтримки волонтерської діяльності (р.№7363, друге читання).

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості (р.№5161, друге читання) – рекомендовано прийняти у ІІ читанні та в цілому.

Попередній розгляд:

Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування функцій органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань соціального захисту населення та захисту прав дітей у зв'язку з утворенням Національної соціальної сервісної служби та її територіальних органів (р.№5849, Кабінет Міністрів України) – рекомендовано включити до порядку денного.

Щодо доцільності включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту національних інтересів у державному секторі (р.№6497, н.д. Мазурашу Г. та ін.) – рекомендовано не включати до порядку денного.

 

Інші питання

Про створення робочої групи з напрацювання проекту Соціального кодексу України.

Презентація проекту "Модельний комітет" Програми USAID "РАДА: наступне покоління".

 

 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики

________________________________________________

(у режимі відеоконференції, о 11.00)

 

30 червня

(Головував Д.О. Гетманцев)

(Присутні 21 народний депутат з 34)

 

І. Законопроекти, з опрацювання яких Комітет визначено головним

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні (р.№7465, н.д. Д.Гетманцев та ін.) – рекомендовано включити до порядку денного сьомої сесії.

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей діяльності фінансового сектору у зв'язку із введенням воєнного стану в Україні (р.№7465-1, н.д. Я.Железняк та ін.) – рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" та деяких інших законів України, щодо захисту прав фізичних осіб під час воєнного стану та спрощення обліку робочих місць для осіб з інвалідністю (р.№7433, н.д. Д.Гетманцев ) - рекомендовано прийняти за основу та в цілому.

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, які втратили майно у зв’язку з веденням бойових дій (р.№7441-2, н.д. Д.Чорний, К.Нестеренко) – рекомендовано на розгляд.

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів валідації інформації про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності юридичних осіб (р.№6003, н.д. О.Василевська-Смаглюк, В.Кінзбурська)рекомендовано прийняти за основу.

.

 

 

30 червня 2022 року

Головне організаційне управління