П Л А Н

основних заходів, які передбачають здійснити комітети

Верховної Ради України за період шостої сесії

(вересень 2004 року - січень 2005 року)

 

 

РОЗДІЛ I. Питання, які передбачають розглянути комітети в порядку контролю за виконанням законів України, постанов Верховної Ради України та власних рішень

 

 

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

Про пропозиції щодо Концепцій ефективного місцевого самоврядування та муніципальної реформи в Україні, адміністративно-територіального устрою України.

Жовтень

Про практику застосування норм Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування”.

Жовтень

Про реалізацію норм Закону України “Про державно-правовий експеримент розвитку місцевого самоврядування в місті Ірпені, селищах Буча, Ворзель, Гостомель, Коцюбинське Київської області”.

Листопад

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 5 червня 2003 року “Про рекомендації парламентських слухань про законодавчі аспекти регіональної політики та місцевого самоврядування”.

Грудень

 

 

 

Комiтет з питань соцiальної полiтики та працi

Про виконання рекомендацій "круглого столу": "Україна на шляху до Європи: соціальні стандарти і гарантії".

Вересень

Про стан виконання Постанови Верховної Ради України від 3 лютого 2004 року "Про Рекомендації парламентських слухань "Про проблему бездомних громадян та безпритульних дітей і шляхи її подолання".

Жовтень

Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства

Про хід виконання Постанови Верховної Ради України від 28 листопада 2002 року "Про інформацію Кабінету Міністрів України про стан справ у вітчизняній системі охорони здоров'я України".

Грудень

Про стан виконання вимог статті 11 Закону України “Про державні соціальні стандарти та соціальні гарантії” щодо розробки та запровадження соціальних нормативів у сфері охорони здоров’я.

Січень

Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури,

спорту i туризму

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 18 березня 2004 року щодо реалізації заходів Кабінетом Міністрів України стосовно організації оздоровлення дітей влітку 2004 року.

Листопад

Про реалізацію органами виконавчої влади і місцевого самоврядування вимог законодавства щодо розвитку внутрішнього та в'їзного туризму.

 

Січень

Комітет з питань науки i освіти

Про роботу місцевих органів державної виконавчої влади і місцевого самоврядування щодо забезпечення організованого початку 2004-2005 навчального року відповідно до Закону України "Про освіту".

Вересень

Про хід виконання Постанови Верховної Ради України від 4 червня 2004 року "Про Рекомендації парламентських слухань "Про стан і перспективи розвитку вищої освіти в Україні".

Жовтень

Про проблеми законодавчого врегулювання виховної роботи в закладах освіти.

Листопад

Про виконання Закону України "Про особливості правового режиму майнового комплексу Національної академії наук України".

Грудень

Про практику застосування законодавства України з охорони знаків для товарів і послуг.

Січень

Комітет з питань культури i духовності

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 22 травня 2003 року “Про Рекомендації парламентських слухань “Про функціонування української мови в Україні”.

Листопад

Про стан виконання Закону України "Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей".

 

Листопад

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 20 квітня 2004 року "Про Рекомендації парламентських слухань "Духовна криза суспільства і шляхи її подолання".

Листопад

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій

Про звіт Фонду державного майна України за 2003 рік.

Листопад

Про хід формування Державного реєстру речових прав на нерухомість (інформація Кабінету Міністрів України).

Грудень

Комітет з питань бюджету

Про погодження документів, які належить подати до Комітету відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" від 17 червня 2004 року щодо розподілу субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів; порядку розрахунків та переліку об'єктів з будівництва магістральних газопроводів та газопроводів-відводів для газифікації сільських населених пунктів; порядку розподілу коштів на централізовані заходи щодо подальшого удосконалення матеріального забезпечення працівників соціального захисту тощо.

Вересень-жовтень

Про перерозподіл бюджетних призначень за бюджетними програмами головних розпорядників відповідно до статті 27 Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік”.

 

Вересень-січень

 

 

 

 

Про використання коштів державного та місцевих бюджетів за матеріалами перевірок Рахункової палати, ревізій та перевірок Головного контрольно-ревізійного управління України.

Вересень-січень

Про стан виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2004 рік”.

Вересень-січень

Про використання бюджетних коштів у 2003-2004 роках головними розпорядниками коштів державного бюджету (заслуховування звітів головних розпорядників за окремим планом).

Вересень-січень

Про використання коштів Резервного фонду Державного бюджету України.

Вересень-січень

Про дотримання чинного законодавства міністерствами і відомствами України з проведення конкурентних торгів на придбання товарів, робіт і послуг за кошти державного бюджету.

Вересень-січень

Комітет з питань фінансів i банківської діяльності

Про хід виконання Урядом та центральними органами виконавчої влади України норм чинного законодавства, що регулюють іпотечні правовідносини.

Листопад

Комітет з питань промислової політики i підприємництва

Про виконання Закону України “Про вивізне (експортне) мито на відходи та брухт чорних металів".

 

Жовтень

Про хід виконання Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Листопад

Комiтет з питань паливно-енергетичного комплексу,

ядерної полiтики та ядерної безпеки

Про стабілізаційні заходи на ринку нафтопродуктів України.

Жовтень-листопад

Про ефективність використання кредитів Міжнародного банку реконструкції та розвитку для енергетичної сфери (по матеріалам Рахункової палати України).

Грудень

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства i зв’язку

Про хід виконання Закону України “Про Загальнодержавну програму реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2004-2010 роки".

Листопад

Комітет з питань аграрної політики

Про виконання вимог законів України "Про фінансову та бюджетну підтримку агропромислової галузі України" і "Про внесення змін до деяких законів України щодо оподаткування сільськогосподарських підприємств та підтримки соціальних стандартів їх працівників": стан розробки нормативно-правової бази та механізмів їх реалізації.

Листопад

 

 

 

 

Комітет у закордонних справах

Про кадрову політику Міністерства закордонних справ України (питання про процедуру консультацій у Комітеті перед призначенням послів України в іноземних країнах та представників при міжнародних організаціях).

Листопад

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 19 червня 2003 року “Про інформацію Кабінету Міністрів України про хід виконання Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією від 31 травня 1997 року”.

Грудень

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Про стан дотримання природоохоронного законодавства у питаннях функціонування та розвитку біосферного заповідника "Асканія Нова".

Листопад

Комітет з питань законодавчого забезпечення

правоохоронної діяльності

Про виконання рішення Комітету вiд 23 червня 2004 року “Про дотримання Конституції і законів України правоохоронними органами Сумської області та перспективи розвитку законодавства України з питань правоохоронної діяльності".

Листопад

Про виконання рішення Комітету від 6 липня 2004 року "Про дотримання Конституції і законів України правоохоронними органами Івано-Франківської області".

 

Грудень

 

 

Комітет з питань боротьби з організованою злочинністю i корупцією

Про призначення на посади і звільнення з посад керівників спеціальних підрозділів МВС і СБУ, прокурорів по нагляду за виконанням законів спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю.

Вересень-січень (за окремим планом)

Заслуховування керівників правоохоронних та спеціальних підрозділів МВС і СБУ за результатами розгляду звернень громадян до Комітету.

Вересень-січень (за окремим планом)

Про інформацію керівників правоохоронних та контролюючих органів Автономної Республіки Крим та Львівської області про виконання рішень виїзних засідань Комітету відповідно від 11 червня та 11 листопада 2003 року.

Вересень, листопад

Про створення і ліквідацію спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією.

Вересень-січень (за окремим планом)

Про використання спеціальної техніки підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю МВС України та СБУ і про контроль за виготовленням (ввезенням), придбанням та застосуванням технічних засобів для зняття інформації з каналів зв'язку за друге півріччя 2004 року.

Січень

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

Про забезпечення народним депутатам України належних житлових умов.

Вересень

Про роботу санаторно-курортних закладів, підпорядкованих Управлінню справами Апарату Верховної Ради України по забезпеченню відпочинку народних депутатів України в період літнього оздоровчого сезону 2004 року.

Жовтень

Про звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України щодо виконання кошторису Верховної Ради України за перше півріччя 2004 року.

Січень

Комітет з питань свободи слова та інформації

Про виконання Постанови Верховної Ради України про забезпечення безперешкодної діяльності ЗМІ у передвиборчий період 2004 року.

Вересень

Про виконання Постанови Верховної Ради України від 17 червня 2004 року "Про порядок висвітлення роботи шостої сесії Верховної Ради України четвертого скликання".

Жовтень

Комітет з питань прав людини, національних меншин

i міжнаціональних відносин

Про передбачення в проекті Державного бюджету України на 2005 рік необхідних видатків на фінансування потреб етнокультурного розвитку національних меншин; облаштування осіб, депортованих за національною ознакою; реалізацію державної міграційної політики; зв'язків з українською діаспорою.

Жовтень

Про стан реалізації Постанови Верховної Ради України від 6 березня 2003 року "Про рекомендації парламентських слухань щодо вшанування пам'яті жертв голодомору 1932-1933 років".

Листопад

Про стан реалізації Постанови Верховної Ради України від 29 червня 2004 року "Про рекомендації парламентських слухань "Становище жінок в Україні: реалії та перспективи".

Грудень

Про стан виконання Постанови Верховної Ради України від 17 червня 1999 року "Про засади державної політики України у галузі прав людини" (До Дня прав людини).

Січень

Про законодавчо-правове забезпечення розгляду і вирішення проблем українців, які стали жертвами депортацій.

Січень

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

Про роботу Державного національного музею історії Великої Вітчизняної війни щодо обновлення експозиції музею у зв'язку з підготовкою до 60-річчя Перемоги і звільнення України від гітлерівської Німеччини.

Вересень

Про стан з видачею посвідчень інваліда війни відповідно до законів України "Про внесення змін до статті 7 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" від 15 травня 2003 року і 17 червня 2004 року.

Жовтень

Про хід виконання Постанови Верховної Ради України від 11 травня 2004 року "Про сучасний стан пенсійного забезпечення та впровадження пенсійного страхування в Україні".

 

Листопад

 

Про стан виконання Постанови Верховної Ради України від 20 квітня 2004 року "Про Рекомендації парламентських слухань "Про підсумки проведення в Україні у 2003 році Року людей з інвалідністю щодо забезпечення соціальних, економічних, правових і конституційних гарантій у сфері соціального захисту та реабілітації інвалідів" стосовно розробки комплексних програм державної соціальної підтримки і реабілітації інвалідів з важкими та специфічними патологіями".

Листопад

Про стан висвітлення засобами масової інформації заходів по підготовці до відзначення 60-річчя Перемоги та інших пам’ятних подій Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років.

Листопад

Про хід реалізації Закону України "Про пенсії за особливі заслуги перед Україною".

Грудень

Про інформацію Голови правління Українського національного фонду "Взаєморозуміння і примирення" щодо стану з компенсаційними виплатами жертвам нацистських переслідувань за рахунок коштів австрійської та німецької сторін.

Грудень

Про зміст і характер звернень громадян, ветеранських та інвалідських організацій.

Грудень-січень

Комітет з питань Європейської інтеграції

Про ефективність проектів технічної допомоги у сфері адаптації законодавства України до законодавства Європейського Союзу.

Вересень-січень

 

 

 

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

Про проект Закону України "Про Державну програму приватизації".

Листопад

Про хід виконання Постанови Верховної Ради України від 22 травня 2003 року “Про рекомендації парламентських слухань "Про збереження та цільове використання об'єктів соціально-культурного призначення в процесі зміни форм власності суб'єктами господарювання, що їх утримують".

Грудень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ II. Питання, які передбачається розглянути комітетами на виїзних засіданнях

Комітет з питань соціальної політики та праці

Про виконання частини четвертої статті 58 Закону України "Про Державний бюджет України на 2004 рік" та Постанови Кабінету Міністрів України №483 від 14 квітня 2004 року "Про проведення експерименту з надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян" головними управліннями праці та соціального захисту населення Київської та Черкаської обласних державних адміністрацій (спільно з колегією Мінпраці України).

Грудень, Київська область

Комітет з питань охорони здоров‘я, материнства та дитинства

Про оголошення лікувально-оздоровчої місцевості м. Саки Автономної Республіки Крим курортом державного значення.

Жовтень-листопад, м. Саки АР Крим

Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту i туризму

Про стан дотримання вимог законодавства щодо формування здорового способу життя української молоді.

Вересень-жовтень, Чернігівська область

Про реалізацію вимог законодавства органами виконавчої влади щодо розвитку центрів фізичного здоров'я населення "Спорт для всіх".

Грудень, Дніпропетровська область

Комітет з питань науки i освіти

Проблеми законодавчого забезпечення з охорони інтелектуальної власності.

Жовтень

Актуальні проблеми законодавчого соціального захисту педагогічних і науково-педагогічних працівників та студентів (спільно з ЦК профспілки працівників освіти і науки).

Листопад, м. Кам'янець-Подільський

Комітет з питань культури і духовності

Про стан реалізації законів України "Про охорону культурної спадщини" і "Про затвердження Загальнодержавної програми збереження і використання об'єктів культурної спадщини".

Грудень

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій

Про законодавче забезпечення діяльності Державної митної служби України.

Жовтень

Про інноваційну політику в аграрно-промисловому комплексі (АР Крим, м.Миколаїв, м. Херсон).

Листопад-грудень

Про підтримку вітчизняного виробника в аграрному секторі економіки (іпотека, кредитування, лізинг, податкова політика) (АР Крим, м.Миколаїв, м. Херсон).

Листопад-грудень

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності

Про проект програми розвитку масових безготівкових розрахунків в Україні в рамках реалізації комплексу програми розвитку банківської системи на 2003 - 2005 роки.

 

Листопад, м. Одеса

Про стан законодавчого забезпечення та заходи щодо подальшого розвитку ринку іпотечного кредитування будівництва (купівлі) житла в Україні.

Листопад, ХК "Київміськбуд"

Комітет з питань промислової політики i підприємництва

Про хід впровадження Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Жовтень-грудень, Хмельницька, Донецька, Вінницька області

Про ситуацію щодо фінансування природоохоронних заходів та перспективи законодавчого врегулювання зазначеної проблеми в цілому по галузі (на прикладі ВАТ "Маріупольський металургійний комбінат ім. Ілліча").

Листопад, м. Маріуполь

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу,

ядерної політики та ядерної безпеки

Про перспективи транспортування газу територією України.

Листопад, смт. Богородчани Івано-Франківська область

Про будівництво гідроакумулюючих електростанцій України.

Листопад-грудень, Ташликська ГАЕС

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку

Про хід удосконалення законодавчої бази житлово-комунального господарства (спільно з колегією Держжитлокомунгоспу України).

Листопад, Держжитлокомунгосп України

Про стан виконання Загальнодержавної програми розвитку малих міст.

Листопад, м. Судак АР Крим

Про першочергові заходи щодо формування правової моделі галузей будівництва, містобудування та архітектурної діяльності (спільно з колегією Держбуду України).

Грудень, Держбуд України

Комітет з питань аграрної політики

Про стан та перспективи законодавчого забезпечення розвитку виноробної промисловості в Україні.

Листопад, Одеська область

Про законодавче забезпечення розвитку буряково-цукрового комплексу в Україні та заходи щодо його покращення.

Жовтень, Вінницька область

Про виконання вимог законодавства щодо забезпечення сільськогосподарського товаровиробника складною сільськогосподарською технікою та шлейфом сільськогосподарських машин у 2004 році та перспективи на 2005 рік (на базі підприємств сільськогосподарського машинобудування Дніпропетровської, Харківської чи Херсонської областей).

Грудень

Комітет у закордонних справах

Про сприяння розвитку транскордонного співробітництва в умовах розширеного Європейського Союзу.

Жовтень, м. Ужгород

Комітет з питань екологічної політики, природокористування

та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Про стан дотримання природоохоронного законодавства у питаннях функціонування та розвитку Шацького національного природного парку.

Жовтень, Волинська область

Про стан дотримання природоохоронного законодавства промисловими підприємствами Донецької області.

Листопад, Донецька область

Про стан ведення лісового господарства України.

Грудень, Закарпатська область

Комітет з питань законодавчого забезпечення

правоохоронної діяльності

Про дотримання Конституції та законів України правоохоронними органами Одеської, Полтавської і Закарпатської областей.

Вересень, м. Одеса

Жовтень-листопад, м. Полтава

Грудень. м. Ужгород

Комiтет з питань боротьби з органiзованою злочиннiстю

i корупцiєю

Про підсумки перевірок заяв і звернень громадян про корупційні дії та зловживання посадових осіб органів місцевої влади та про стан дотримання законодавства про боротьбу з організованою злочинністю і корупцією правоохоронними та контролюючими органами в Одеській та Харківській областях.

Жовтень, м. Одеса

Грудень, м. Харків

Комітет з питань національної безпеки і оборони

Про хід реалізації законів щодо реформування Збройних Сил у Південному оперативному командуванні.

Вересень-жовтень

Про хід становлення оборонно-промислового комплексу та перспективи переоснащення вітчизняних Збройних Сил озброєннями та військовою технікою сучасних поколінь.

Листопад-грудень, м. Харків

Комітет з питань свободи слова та інформації

Про проблеми роздержавлення друкованих засобiв масової iнформацiї (районний, мiський, обласний рiвнi).

Вересень-грудень, Закарпатська, Львівська, Черкаська області

Про проблеми дотримання свободи слова і свободи діяльності засобів масової інформації. Усунення практики цензурування, перевірки діяльності засобів масової інформації і журналістів у передвиборний період 2004 року.

Вересень-листопад, Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Харківська, Запорізька, Кіровоградська, Одеська, Черкаська, Полтавська області

Про виконання Закону України "Про вибори Президента України" в частині участі засобів масової інформації, журналістів у цій компанії.

Вересень-листопад (за окремим планом)

Про стан проводового мовлення в Україні. Шляхи оновлення і модернізації.

Жовтень-грудень, Полтавська і Черкаська області

Про перспективи цифрового мовлення в Україні. Дослідження експериментального ефірного цифрового телерадіомовлення в Києві.

Листопад

Комітет з питань прав людини, національних меншин

і міжнаціональних відносин

Про становище і проблеми русинів Закарпаття.

Про законодавче врегулювання питання реабілітації осіб угорської та німецької національностей, які зазнали репресій за національною ознакою у 1944-1945 роках на Закарпатті.

Вересень, м. Ужгород

Про нормативно-правове забезпечення врегулювання питань повернення, облаштування та відновлення прав осіб, депортованих за національною ознакою, і проблеми їх інтеграції в українське суспільство.

Жовтень, м. Сімферополь

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

Про впровадження комплексного підходу до реабілітаційного процесу інвалідів та його законодавче забезпечення (спільно з колегією Мінпраці України на базі Міжнародної клініки відновного лікування).

Жовтень, м. Трускавець

Про організацію соціального обслуговування одиноких громадян та інвалідів Великої Вітчизняної війни територіальними центрами та будинками-інтернатами в Полтавській області.

Листопад, Полтавська область

Комітет з питань Європейської інтеграції

Спільне засідання Комітету та Європейської Комісії Сейму Республіки Польща.

Листопад, м. Львів

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

Про дотримання законодавства в ході приватизації державного пакету акцій ВАТ "Маяк".

Листопад

Про питання приватизації державного пакету акцій в розмірі 74,62% ВАТ "Росава".

Грудень, м. Біла Церква

 

 

 

РОЗДІЛ III. Питання, які пропонується розглянути на Днях Уряду та Парламентських слуханнях

Дні Уряду:

Комітет з питань Європейської інтеграції

Про нові напрями співробітництва України з Європейським Союзом у зв'язку з розширенням ЄС.

14 вересня

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Про стан реформування та законодавче забезпечення діяльності правоохоронних органів в Україні.

14 вересня

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Про дотримання вимог законодавства при веденні господарства та утриманні зелених насаджень у населених пунктах України, а також на землях автомобільного транспорту та дорожнього господарства.

Жовтень

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу,

ядерної політики та ядерної безпеки

Про готовність паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства до роботи в осінньо-зимовий період 2004-2005 року.

Жовтень

Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури,

спорту і туризму

Про підсумки проведення оздоровлення дітей влітку 2004 року та

про заходи Кабінету Міністрів України щодо організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2005 року.

Листопад

Комітет з питань свободи слова та інформації

Про стан виконання Урядом державної програми в інформаційній сфері.

Листопад

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

Про стан виконання та розробки законодавчої і нормативно-правової бази для забезпечення проведення земельної реформи в Україні.

Грудень

Комітет з питань національної безпеки і оборони

Про державну політику у сфері безпеки і оборони в контексті європейської і євроатлантичної інтеграції.

Грудень

Комітет з питань прав людини, національних меншин

і міжнаціональних відносин

Про стан реалізації Постанови Верховної Ради України від 29 червня 2004 року "Про Рекомендації парламентських слухань "Становище жінок в Україні: реалії та перспективи".

Грудень

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

Про заходи Уряду щодо ефективності управління державною власністю у складі господарських товариств та товариств, створених за участю держави.

Грудень

 

Парламентські слухання:

 

Комітет з питань правової політики

Про заходи щодо захисту від терористичних актів та інших злочинних посягань на суддів і суди в Україні.

 

Вересень

Про здійснення судово-правової реформи в Україні.

Грудень

Комітет з питань культури і духовності

Про стан національного кінематографу та шляхи подолання кризових явищ у цій сфері.

Вересень

Культурна політика в Україні: пріоритети, принципи та шляхи реалізації.

Жовтень

 

Комітет з питань охорони здоров‘я, материнства та дитинства

Забезпечення прав дітей в Україні. Охорона материнства та дитинства.

Жовтень-листопад

Загальнообов‘язкове державне соціальне медичне страхування - етап реформування охорони здоров‘я України.

 

Січень

 

 

Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури,

спорту і туризму

Сільська молодь України: стан. проблеми та шляхи їх вирішення.

Листопад

Комітет у закордонних справах

Стан та проблеми правового і соціального статусу сучасної української трудової міграції.

Листопад

 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

Про законодавче забезпечення розвитку буряково-цукрового комплексу в Україні та заходи щодо його покращання.

Листопад

 

Комітет з питань національної безпеки і оборони

Про державну політику у сфері безпеки і оборони в контексті європейської і євроатлантичної інтеграції .

Грудень

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

Реформування місцевого самоврядування в Україні (слухання у комітеті).

Жовтень

Комітет з питань науки і освіти

Про захист інтелектуальної власності в Україні, боротьба з контрафакцією і піратством (слухання у комітеті).

Грудень

Про проблеми виховання учнівської та студентської молоді (слухання у комітеті).

Січень

 

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій

 

Проблемні питання провадження процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (слухання у комітеті).

Вересень

 

Про законодавче забезпечення управління об'єктами державної власності (слухання у комітеті).

Жовтень

 

Концептуальні питання законодавчого забезпечення управління об'єктами права комунальної власності (слухання у комітеті).

Листопад

 

Принципи та стандарти корпоративного управління (слухання у комітеті).

Грудень

 

Комітет з питань промислової політики і підприємництва

Про проект Закону України "Про акціонерні товариства - актуальні питання" (слухання у комітеті спільно з Комітетом з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій).

Вересень

 

Визначення критеріїв віднесення суб‘єктів підприємницької діяльності до мікро, малих та середніх підприємств (слухання у комітеті).

Жовтень-листопад

Про підтримку і розвиток підприємництва в сільській місцевості (слухання у комітеті).

Грудень

Про єдиний соціальний внесок для суб'єктів малого підприємництва (слухання у комітеті спільно з Комітетом з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій).

Січень

Комітет з питань екологічної політики, природокористування

та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

Досвід впровадження і законодавчого забезпечення більш чистих виробництв у виробничу сферу різних галузей на основі Стратегії сталого розвитку в Україні (слухання у комітеті).

Жовтень

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Безпека дорожнього руху: реалії та перспективи (слухання у комітеті).

Жовтень

 

 

Комітет з питань боротьби з організованою

злочинністю і корупцією

Про звіт Голови Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, доповіді Голови Служби безпеки України і Міністра внутрішніх справ України про стан боротьби з організованою

 

злочинністю та доповідь Генерального прокурора України про стан прокурорського нагляду у сфері боротьби з організованою злочинністю за 2003 рік (слухання у комітеті).

Січень

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

Про дотримання народними депутатами України у своїй діяльності вимог Регламенту Верховної Ради України та законів України "Про статус народного депутата України" і "Про комітети Верховної Ради України" (слухання у комітеті).

Жовтень

Комітет з питань прав людини, національних меншин і

міжнаціональних відносин

Про становище ромів в Україні (слухання у комітеті).

Листопад

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

Про стан виконання органами освіти і науки нормативно-правових актів щодо необхідності правдивого висвітлення в Україні новітньої вітчизняної історії, подій Великої Вітчизняної війни (слухання у комітеті).

Вересень

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

РОЗДІЛ IV. Міжнародні та національні конференції, симпозіуми,

семінари та інші заходи, які будуть проводити комітети, або в яких братимуть участь народні депутати України

 

Комітет з питань правової політики

"Круглий стіл": "Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами державної влади: принципи та механізми впровадження".

Вересень

"Круглий стіл": "Культура і економіка: законодавчі питання".

Вересень

Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування

"Круглий стіл": "Розподіл повноважень між органами місцевого самоврядування та органами державної влади: принципи та механізми впровадження".

Вересень

Комітет з питань соціальної політики та праці

"Круглий стіл": "Забезпечення зайнятості та розвитку трудового потенціалу молоді України".

20 вересня

Комітет з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту i туризму

Всеукраїнський семінар-нарада голів обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій та керівників центральних органів виконавчої влади, що беруть участь у реалізації Державної програми розвитку туризму на 2002-2010 роки.

Вересень, Івано-Франківська область

Міжнародний семінар з проблем наркоманії та формування культури здоров'я.

Вересень, м. Севастополь

Міжнародна конференція імплементації та дотримання Європейської конвенції з питань насильства глядачів під час спортивних заходів і, зокрема, футбольних матчів.

Вересень-жовтень

"Круглий стіл" з проблем реалізації громадськими молодіжними організаціями соціальних проектів.

Жовтень

Міжнародний туристичний салон "Україна-2004".

Жовтень

Участь у заходах з питань фізичної культури та спорту (за окремим планом).

Жовтень-грудень

П'ятий Міжнародний форум парламентарів і представників місцевих органів виконавчої влади.

Листопад

Участь у заходах в рамках Міжнародного року спорту і фізичного виховання (проголошеного ООН - 2005 рік) (за окремим планом).

Листопад-січень

Всеукраїнська науково-практична конференція: "Усвідомлення участі молоді в проектах з формування здорового способу життя" (українсько-канадський проект "Молодь за здоров'я-2").

Грудень

 

 

 

Комітет з питань науки i освіти

Міжнародні педагогічні читання присвячені В.О.Сухомлинському.

Вересень, м. Миколаїв

Міжнародна науково-практична конференція: "Актуальні проблеми охорони інтелектуальної власності".

6-11 вересня, м. Алушта, АР Крим

Міжнародна науково-практична конференція: "Соціально-економічні, політичні та етнонаціональні чинники буття народу в системі українознавства".

22-23 жовтня

"Круглий стіл": "Дитячо-юнацький і студентський спорт в Україні: проблеми і шляхи їх вирішення".

Жовтень

"Круглий стіл": "Літературна освіта учнів: питання впровадження державного стандарту".

Жовтень

Участь у міжнародній конференції: "Вивчення досвіду законотворчої роботи з питань науки і освіти".

Листопад, Російська Федерація


Комітет з питань культури i духовності

Участь у заходах Форуму книговидавців.

Вересень, м. Львів

“Круглий стіл”: “Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин”.

Вересень

Участь в міжнародній конференції: "Релігія в публічній сфері".

Жовтень, м. Вашингтон

Міжнародна конференція: "Трипільська культура".

Жовтень

“Круглий стіл”: “Державна підтримка розвитку культури. Інструменти фінансування культури".

Жовтень

"Круглий стіл": "Стандарти державних послуг в галузі культури".

Листопад

 

Комітет з питань економічної політики, управління народним господарством, власності та інвестицій

"Круглий стіл": "Законодавче регулювання правовідносин, пов'язаних з оформленням, видачею та погашенням простих та подвійних складських свідоцтв".

Жовтень-листопад

 

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності

Науково-практична конференція: "Парламентський контроль в Україні: аналіз вітчизняної практики та удосконалення в контексті міжнародного досвіду".

Грудень

Комітет з питань промислової політики i підприємництва

Участь у VІ Міжнародному оптовому ярмарку "Легка промисловість - 2004. Осінь - зима" та науково-практичній конференції "Малий бізнес у легкій промисловості".

1 - 4 вересня, Експоцентр України

Участь у V Міжнародній спеціалізованій виставці одягу, текстилю, технологій та обладнання для легкої промисловості "МОДА України. Осінь - 2004".

8 - 11 вересня, Міжнародний виставковий центр

Участь у Міжнародному форумі з фінансового оздоровлення та банкрутства.

9 вересня, "Український дім"

Участь у роботі виставки "Українські меблі - 2004" та Міжнародного форуму мебельників.

15-19 вересня, "Український дім"

Участь у ІV Міжнародному авіакосмічному салоні "Авіасвіт - ХХІ".

18 - 21 вересня

Участь у ІІІ Міжнародній виставці побутової техніки і електроніки "СЕМ Kiev 2004".

13 - 16 жовтня, Міжнародний виставковий центр

Участь у Міжнародній спеціалізованій виставці засобів захисту, озброєння і спецтехніки "Зброя та безпека - 2004".

27-30 жовтня

"Круглий стіл": "Бюджетне фінансування Національної програми розвитку малого підприємництва на 2005 рік".

Жовтень

Спільне засідання Комітету і Спілки наукових та інженерних об'єднань України з питання наукової та інженерної підтримки діяльності малих та середніх підприємств.

Жовтень

 

 

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу,

ядерної полiтики та ядерної безпеки

Участь у заходах Міжнародного енергетичного форуму СНД.

Вересень

“Круглий стіл”: “Про використання нетрадиційних та відновлювальних джерел енергії".

Вересень-жовтень

Науково-практична конференція: “Енергетична стратегія до 2030 року”.

Листопад

“Круглий стіл”: “Про політику в сфері транзиту електроенергії в умовах Угоди про спільний економічний простір”.

Листопад - грудень

Комітет з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального господарства і зв'язку

Всеукраїнська науково-практична конференція з питань житлової політики та реконструкції житла: "Житло-2004".

Вересень

Конференція: "Транспорт плюс логістика - 2004".

Жовтень

 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

Участь у роботі міжнародної виставки-ярмарку "Агро - 2004".

Вересень

 

 

Науково-практична конференція: "Впровадження біотехнологій у агропромислове виробництво в Україні: стан і перспектива" (спільно з Міністерством аграрної політики України та Українською академією аграрних наук).

Жовтень

Комітет у закордонних справах

Щомісячні засідання Бюро Парламентської Асамблеї Ради Європи.

Вересень - грудень

Засідання п'яти робочих груп з підготовки проектів модельних законів та 15-и Постійних комісій МПА СНД.

Вересень - листопад, м. Санкт-Петербург

Засідання Комітетів ПАЧЕС:

- з економічних, торговельних, технологічних та екологічних питань;

13 - 16 вересня, м. Тбілісі

- з питань культури, освіти та соціальних питань;

27-30 вересня, м. Кишинів

- з правових і політичних питань.

10-13 жовтня, м. Баку

Засідання Керівної ради Міжпарламентського Союзу.

Жовтень, м. Женева

Четверта частина сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи.

3-8 жовтня, м. Страсбург

 

 

 

П'яте засідання Міжпарламентської комісії зі співробітництва Верховної Ради України та Федеральних Зборів Російської Федерації.

Листопад, м. Київ

Засідання Ради МПА СНД і 24-е пленарне засідання МПА СНД.

Листопада, м. Санкт-Петербург

Засідання Бюро ПА ОБСЄ.

дата уточнюється, м. Софія

Участь у засіданні міністрів транспорту країн-членів ОЧЕС.

Жовтень-листопад

Конференція Парламентського виміру Центрально-Європейської ініціативи.

Вересень, Словенія

Два засідання Парламентської асамблеї ЦЄІ.

Вересень, Словенія

Дата і місце уточнюються

Конференція голів парламентів країн-членів ЦЄІ.

Дата і місце уточнюються

Осіння сесія Генеральної асамблеї ПАЧЕС.

22-26 листопада, м. Анталія, Туреччина

Генеральна асамблея і Пленум Міжпарламентської асамблеї православ'я.

Жовтень-листопад

Осіння конференція ПА ОБСЄ.

Жовтень, Греція

Спеціалізована конференція Міжпарламентського Союзу.

Дата і місце уточнюються

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

ІІ Міжнародний форум "АКВА Україна-2004".

Вересень

Семінар: ”Удосконалення механізмів взаємодії між законодавчою та виконавчою владою у впровадженні екологічної політики з використанням європейського досвіду”.

Вересень

Конференція: "Енергія з біомаси".

Вересень

Міжнародний семінар: "Шляхи забезпечення більшої відкритості в кадровій політиці у сфері безпеки і оборони".

Вересень-жовтень

Конференція: "Когенерація в промисловості та комунальній енергетиці."

Жовтень

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

Участь у семінарі: "Транснаціональні відносини та проблеми співробітництва в галузі безпеки".

Вересень, Німеччина

Вивчення досвіду законотворчої роботи з питань правоохоронної діяльності в Республіці Білорусь.

Листопад м. Мінськ

Міжнародна зустріч членів Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності з членами профільного Комітету Генеральних Штатів Королівства Нідерланди (відповідно до доручення Голови Верховної Ради України від 21.11.2003 року).

Вересень-грудень, м. Гаага

Комітет з питань національної безпеки і оборони

Конференція: "Аналіз стану можливих загроз національній безпеці в інформаційній сфері. Міжнародний досвід формування та реалізації інформаційної політики".

Жовтень-грудень

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та організації роботи Верховної Ради України

“Круглий стіл”: “Форми співпраці парламентських комітетів з громадськістю: світовий досвід, українські перспективи”.

Листопад

Науково-практична конференція: "Парламентський контроль в Україні: аналіз вітчизняної практики та удосконалення в контексті міжнародного досвіду".

Грудень

Комітет з питань свободи слова та інформації

"Круглий стіл": “Гармонізація вітчизняного інформаційного права з вимогами часу та міжнародно-правовими актами, ратифікованими в Україні”.

Грудень

Комітет з питань прав людини, національних меншин

i міжнаціональних відносин

Участь у заходах Всеукраїнської культурно-мистецької акції "Роми в Україні".

Жовтень-листопад, м. Біла Церква

Участь у роботі конференції: "Невирішені проблеми національних меншин".

Жовтень

Участь у міжнародному семінарі з питань імплементації Європейської хартії регіональних мов або мов меншин.

Жовтень

Участь у міжнародному семінарі - практикумі з питань реалізації положень законодавства у сфері національних меншин.

Листопад

Участь у роботі Другої Асамблеї національних меншин України.

Листопад

Участь у Всеукраїнському фестивалі грецької культури.

Листопад

"Круглий стіл": "Гендерна (паритетна) демократія у контексті європейського вибору України".

Грудень

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

Участь у заходах, пов'язаних з проведенням Параолімпійських ігор в Афінах.

Вересень

Участь у заходах, присвячених відзначенню 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.

 

Жовтень

 

"Круглий стіл" щодо законодавчих підходів до вирішення проблеми "дітей війни".

Грудень

Прес-конференція Комітету у зв'язку з оголошенням в Україні 2005 року - Роком ветеранів.

Грудень

Спільно з Мінпраці України участь у

- Всеукраїнській акції Милосердя;

- заходах, присвячених Міжнародному дню громадян похилого

віку;

- заходах, присвячених Міжнародному дню інвалідів.

Листопад-грудень

Всеукраїнський форум лідерів молодіжних громадських організацій інвалідів (спільно з Національною асамблеєю інвалідів України).

Жовтень

Участь у засіданнях:

1) колегії Міністерства праці та соціальної політики України

- про хід проведення експериментів щодо надання пільг у грошовій формі з оплати житлово-комунальних послуг та спожитих енергоносіїв окремим категоріям громадян;

Вересень

2) колегії Державного комітету України у справах ветеранів

- про підсумки роботи Держкомітету за перше півріччя 2004 року та хід законопроектних робіт.

Вересень

 

- про стан виконання Плану заходів щодо відзначення 60-річчя пам'ятних дат Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років;

Грудень

3) правління Пенсійного фонду України

- про стан виконання законів України, актів Президента України і Уряду та роботу щодо підвищення рівня виконавської дисципліни в органах Пенсійного фонду України.

Жовтень-грудень

Участь у семінарах і навчальних програмах щодо запровадження загальнообов'язкового державного пенсійного страхування.

Вересень-січень

Комітет з питань Європейської інтеграції

Семінар: "Про виконання Закону України "Про транскордонне співробітництво" (щодо проекту бюджету на 2005 рік)".

Вересень-жовтень

Сьоме засідання Комітету з питань співробітництва між Україною та Європейським Союзом та його підкомітетів.

Листопад-грудень м. Брюссель

Участь у засіданнях підкомітетів з питань

- фінансів, економіки та статистики;

- юстиції та внутрішніх справ;

- енергетики, освіти, науки.

Вересень, листопад, м. Брюссель

32-е засідання Конференції комітетів у європейських справах парламентів країн-членів ЄС, країн, які вступають до ЄС і країн-кандидатів на членство в ЄС (СОSАС).

Вересень-грудень, Нідерланди

Засідання Міжнародної Ради Україна-НАТО.

Жовтень

ХІІІ офіційне засідання Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ.

Вересень, Женева

Чергова зустріч Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до СОТ.

Грудень, м. Женева

Участь у конференції: "Фінансово-економічні аспекти боротьби з тероризмом".

Жовтень, Італія

"Круглий стіл": "Парламентський вимір європейської інтеграції".

6 вересня

"Круглий стіл" з питань обговорення проекту "Про інтелектуальну власність".

Жовтень

Конференція; "Україна в системі міжнародного економічного співробітництва".

19 листопада

"Круглий стіл": "Підготовка України до членства у СОТ та перспективи розвитку аграрного сектору".

Листопад-грудень

Участь у роботі 50-ої щорічної сесії ПА НАТО.

11-17 листопада, Італія

Участь у роботі 50-ої пленарної сесії Асамблеї Західно-Європейського Союзу.

Грудень, м. Париж

 

Участь у засіданні Комітету ПА НАТО з питань науки й технології.

Грудень, Франція

Засідання Політичного комітету ПА НАТО.

Вересень, Вірменія-Грузія

Візити делегацій Комітету в рамках співробітництва між парламентськими комітетами зарубіжних країн.

Вересень-січень, Греція, Ірландія

 

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

“Круглий стіл”: “Про застосування кримінальної відповідальності за порушення законодавства у ході приватизації".

Жовтень

 

 

 

Головне організаційне управління