ЗАСІДАННЯ ТРИНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

19 грудня  2007 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Всім доброго ранку. Шановні народні депутати, я прошу зареєструватися в залі. Прошу ввімкнути систему реєстрації.

10:03:34

Шановні народні депутати України, в залі зареєструвалося 412 народних депутатів України. Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні колеги, в першу чергу хотів би привітати Філіпчука Георгія Георгійовича і Шмідта Миколу Олеговича з днями народжень. Давайте привітаємо наших колег. (О п л е с к и) Шановні колеги, і всіх Миколаїв і всю нашу країну давати привітаємо з великим святом Святого Миколая.

(О п л е с к и) Ще всі памятають, що дітям треба було під подушку подарунки подарувать.

Дорогі друзі, відповідно до статті 60 Регламенту Верховної Ради України, а також згідно з протоколом засідання депутатської фракції „Блоку  Юлії Тимошенко” від 18 грудня 2007 року, інформую вас про те, що головою депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” замість Тимошенко Юлії Володимирівни обрано Кириленка Івана Григоровича. Давайте привітаємо Івана Григоровича з високою відповідальністю. (О п л е с к и)  Заступником голови депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” замість Турчинова Олександра Валентиновича обрано Кожемякіна Андрія Анатолійовича.

(О п л е с к и)

Шановні колеги, я хотів би, щоб ми, з вашого дозволу, перейшли до розгляду питань порядку денного. І коротко вас поінформую про ті домовленості, які сьогодні відбулися на засіданні Погоджувальної ради. Зараз ми прийняли рішення, щоб розпочати пленарне засідання Верховної Ради України з виступів від фракцій по 30 хвилин, після цього ми перейдемо до обговорення питання щодо припинення повноважень народних депутатів України. Після цього я вам подам інформацію щодо розподілу комітетів і призначення Першого заступника Голови Верховної  Ради і заступника Голови Верховної Ради. І буде обговорено нами надзвичайно важливе питання – це  питання щодо приведення до присяги нових народних депутатів, які прийдуть у зв'язку з  припиненням повноважень тих народних депутатів, які обрані до складу Кабінету  Міністрів України.

З огляду на це, я прошу записатися на виступи від фракцій 30 хвилин. Будь ласка, прошу провести процедуру запису.

Шановні колеги, процедура запису на виступ з трибуни завершена. Слово надається Герман Ганні Миколаївні, фракція Партії регіонів. Виступ з трибуни, Ганна Миколаївна.

 

10:06:34

ГЕРМАН Г.М.

Прошу передати Лукаш слово, будь ласка.

Із Святим Миколаєм всіх!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо. Пані Лукаш, будь ласка, виступ з трибуни.

 

10:07:02

ЛУКАШ О.Л.

Шановні колеги, шановний пане Голово, шановні присутні!  Хочеться звернути вашу увагу на те, що сьогодні ми дуже очікуємо вирішення питання про складання повноважень тих народних ще поки депутатів, які отримали свої посади в уряді.

Відповідно до діючого законодавства ми очікували, що це буде вирішено вчора, бо стаття 7 Закону "Про  Кабінет  Міністрів” каже, що питання про складання народним депутатом України депутатських повноважень розглядається невідкладно після призначення його  членом Кабінету  Міністрів України на тому ж засіданні Верховної  Ради України.

Крім того, нам стало відомо, що сьогодні у зв'язку з  тим, що члени уряду будуть складати свої повноваження, ви будете намагатися зробити перерву до вівторка, бо коаліції не буде. Відповідно до Конституції та до Регламенту вам необхідно 226 голосів. Мінус 14 – і вас немає.

Чому ми повинні чекати, поки ви зберетесь,  поки кожний раз Центральна виборча комісія буде дореєстровувати ваших депутатів. А ви знаєте, що у неї є на це 20 днів. То може ми 20 чи 30 днів не будемо працювати?

Я вас закликаю сьогодні не працювати деструктивно і не розпочинати кожен тиждень нашої діяльності з того, що Центральна виборча комісія буде дуже швидко реєструвати відсутніх для того, щоб штучно зберігалася ваша коаліція 226. Ми вас закликаємо переглянути свою позицію і приступити до роботи.  Дякую. (О п л е с к и). 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кириленко В’ячеслав Анатолійович, Блок „Наша Україна – Народна самооборона”.

 

10:08:51

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, Фракція "Наша Україна - Народна самооборона".

Понад усе наша фракція вітає всіх діточок України і всіх дорослих із днем Святого Миколая. (О п л е с к и).  І бажаємо всім гарних подарунків і гарного сьогодні дня.

Тепер по справі. Учора уже втретє у принциповому питанні демократична коаліція довела свою дієздатність. Ми зробили три послідовних кроки, у яких мали глибокі сумніви наші опоненти і бажали нам неуспіху. Ми знали про ці бажання, тому максимально концентрувалися і максимально серйозно підходили до справи, не дивлячись на те, що ми –  демократичні партії, і всередині нас також відбуваються дискусії. Однак, ми приймаємо рішення і завжди рухаємося далі.

Ми підписали Угоду про створення коаліції демократичних сил і практично у перший день роботи парламенту її оголосили. Ми обрали Голову Верховної Ради силами демократичної коаліції. І ми учора, не дивлячись на спротив, відвертий і прихований, обрали нового Прем'єр-міністра і новий демократичний уряд. Ці три послідовні кроки продемонстрували і Україні, і світові те, що коаліція є дієздатною і збирається і надалі виконувати усі свої зобов’язання перед виборцями.

У нас на черзі наступні кроки, які для країни є дуже важливими. Понад усе – це крок ухвалення нового Державного бюджету на 2008 рік. Це серйозна робота, яка потребує концентрації зусиль не тільки фракцій коаліції, але і фракцій парламентської меншості. І ми закликаємо наших колег із меншості до такої плідної взаємодії. Однак і після ухвалення бюджету на черзі ті питання, про які виборці неодноразово говорили нам під час останньої виборчої кампанії. І ми докладемо всіх зусиль до того, щоби новий державний бюджет містив у собі усі соціальні ініціативи Президента Ющенка, які приведуть до збільшення зарплат, пенсій, виплат допомог, утримання військовослужбовців та низки інших соціальних виплат. Однак, безумовно, що новий уряд зіткнеться з серйозними економічними викликами, і понад усе це – виклик подолання небаченої інфляції, яка дістається нам у спадок від попереднього Кабінету Міністрів. Думаю, спільними зусиллями ми з цим викликом впораємося.

Крім того, безумовно, наступний рік повинен стати роком ухвалення нового Податкового кодексу, нового або видозміненого Бюджетного кодексу, серйозної реформи місцевого самоврядування і  цілої низки інших ключових рішень. Безумовно, ці рішення можливі за умови стабільної роботи уряду і його стабільної взаємодії і з парламентською коаліцією, і з парламентською меншістю. Ми будемо робити все для того, щоб це відбувалося саме так. Хоча, шановні колеги, безумовно, нам треба рухатися далі в ухваленні наступних рішень в парламенті. Ми, наприклад, готові голосувати за заступників Голови Верховної Ради, але ми не готові поступатися своїми публічними політичними принципами. Ми готові підтримати хоч сьогодні будь-яку кандидатуру на Першого заступника Голови Верховної Ради від Партії регіонів, як від найбільшої опозиційної сили, або від „Блоку Литвина”. Однак ми не проголосуємо за жодну кандидатуру від Компартії України, бо не бачимо для цього ні світоглядних, ні арифметичних підстав. (О п л е с к и). І  з приводу припинення повноважень колег з уряду. Безумовно, ми повинні слідувати букві закону і ми повинні проголосувати рішення про припинення повноважень депутатів, які стали членами уряду. Але ми закликаємо до того, щоб всі члени ЦВК, які працюють в ЦВК за квотою парламентської меншості, Партія регіонів, комуністів, у четвер завтра на засіданні ЦВК ухвалили рішення про те, що визнаються повноваження кандидатів у народні депутати, які є наступними у списках: „Наша Україна” – Народна Самооборона” і БЮТ. І якщо завтра раптом ЦВК не зможе ухвалити такого рішення, то постанову, яка буде сьогодні прийнята, про припинення повноважень народних депутатів, з таким же успіхом ми можемо скасувати на найближчому пленарному засіданні. І я закликаю всіх про це пам’ятати.

Спасибі. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, В’ячеслав Анатолійович. Гордієнко Сергій Володимирович, Комуністична партія України.

 

10:14:06

ГОРДІЄНКО С.В.

Шановні виборці, члени парламенту! Вітри демагогії, демократії, щедрих обіцянок поліпшення життя людей, несуть у владу величезну кількість посадовців, для яких немає нічого святого. Закінчуються вибори, забиваються передвиборні обіцянки і тільки сівши у крісло, оці всі „обіцяльники”, в першу чергу проявляють себе, як хвацькі руйнівники великої праці своїх попередників, а потім вони дбають лише про свій добробут. А ще, щоб догодити вище стоячим, вони проявляють себе у царині паплюження історії нашого народу, воюють із пам’ятниками, перейменовують вулиці і це не поодинокі явища, а масові явища.

І те, що сказав мій сьогоднішній попередник, це по-простому в політології називається „маккартизм”. Але серед таких новоявлених демократів є і свої унікуми, як, наприклад, Лубенський міський голова Василь Коряк. Я наводжу вам такий нечуваний приклад саме кощунства. 8 грудня цього року пішов за межу вічності колишній секретар Лубенського міського комітету Комуністичної партії України, багаторічний міський голова Лубен, почесний громадянин цього міста Анатолій Миколайович Соболєв. І нинішній міський голова, проявляючи найвищий саме прояв людоненависництва, забороняє ховати цю шановану людину на центральному цвинтарі кладовища, де похована мати покійного. І, коли вже оргкомітетом була облаштована могила, він у ніч з восьмого на дев’яте грудня цього року дає команду засипати цю могилу. Закриває кладовище, блокує доступ до цього кладовища. І лише втручання народних депутатів, особисто Олександра Павловича Попова, друзів по партії, колег по роботі, а також окремих керівників області вдалося поховати цю людину. Оце вам нові вітри демократії, які прийшли у нашу саме політику. Постає питання, де межа аморальності саме цієї влади? Я повинен заявити, що Василь Коряк якраз є активним саме прибічником сьогоднішньої так званої демократичної коаліції. Я хотів би застерегти народ України від того, що нас чекає в майбутньому.

Шановні депутати! Шановні громадяни! Мені б хотілося сьогодні звернути увагу як своїх колег так і наших виборців, що сьогоднішнє блокування роботи Верховної Ради, затягування цієї роботи пов’язані у великій мірі з тим, що на чергу саме державу чекає найбільша афера сучасності – це продаж землі. Щоб не допустити прийняти важливих законів сьогодні все робиться, щоб ввести в дію з 1.01.2008 року цю саме злочинну аферу. Я хотів би, саме говорячи про це, сказати, що це буде найбільшим злочином в історії нашої великої держави. Дякую.   

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо. Ляшко Олег Валерійович, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”. Томенко Микола Володимирович. 

 

10:18:13

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, я хотів би привітати вас всіх з тим, що в Україні завершився період міжвладдя, тому що міжвладдя  набагато гірше, чим погана влада. І те, що ми вчора зробили, сформувавши  новий демократичний уряд – це великий крок до того, щоб в Україні почав наводитися порядок.

І я, від імені фракції „Блоку  Юлії Тимошенко” вдячний не лише нашим колегам з „Нашої України – Народної Самооборони”, а і колегам по парламенту з опозиції, які проявили вчора конструктивну позицію і  дали можливість сформувати уряд, який сьогодні  повинен активно працювати над тим, щоб реалізовувати свою програму.

Сьогодні,  ви знаєте, уряд уже зранку почав працювати над тим, щоб  в найближчий час запропонувати проект бюджету, оскільки ми свідомі того, що без основного економічного закону, ні  країна, ні система місцевого самоврядування  не відчують впевненості в наступному році.

Наша фракція так само хоче запевнити всіх, що ми розглядаємо парламент, як об’єднання п’яти рівних депутатських фракцій. І всі принципові рішення ми будемо  ухвалювати за погодженнями цих п’яти депутатських  фракцій.

Легше не зійтися на пленарне засідання, щоб облити брудом один одного, а попрацювати у  фракціях, чи між собою, аніж обговорювати тут питання, які ми кілька тижнів не можемо вирішити.

Тому наш підхід наступний. Якщо, на сьогоднішній день, ми не дійшли    згоди  до оптимального варіанту Першого заступника і заступника, голів комітетів, ми можемо дати можливість керівникам фракцій напрацювати такий механізм прийняття рішення, щоб всі фракції за це голосували.

Ми переконані в тому, що в парламенті не повинно бути боротьби між більшістю і меншістю, в парламенті повинна бути боротьба за ті  національні інтереси, які всі політичні сили пропагували і які  відстоювали. Тому ще раз  хочу сказати про те, що сьогодні фракція буде голосувати за припинення повноважень і за ті рішення, які  винесла Погоджувальна рада, з єдиним застереженням, про яке говорив наш колега В’ячеслав Кириленко, ми повинні мати гарантії, що до вівторка Центральна виборча комісія збереться на своє засідання, без проблем ухвалить відповідні рішення і нові народні депутати поповнять склад  Верховної Ради України. Я переконаний, що з вівторка парламент буде активно працювати, оскільки це очікування не лише народних депутатів, а очікування українського суспільства.

І насамкінець, від імені фракції і від себе, якого, як ви знаєте, звуть Микола, який народився в грудні, сказати всім батькам, бо тут присутні і дідусі, і бабусі, і батьки, щоб ви не забували, що з історії загальновідомо, що Миколай – це був добрий і справедливий чоловік. Тому не забудьте для своїх дітей і внуків зробити добру і справедливу справу. Зі святом! (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Терещук Сергій Миколайович, фракція "Блок Литвина".

 

10:21:29

ТЕРЕЩУК С.М.

Прошу передати слово колезі Баранову.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, слово Баранову.

 

10:21:43

БАРАНОВ В.О.

Шановні депутати, я вперше обраний народним депутатом, тому прошу пробачення, що буду казати російською мовою, але почну наполегливо вивчати українську.

Меня, честно говоря, удивляют те события, которые происходят у нас в Верховном Совете, я хочу сказать, что вся Украина сегодня держится на работе органов местного самоуправления и если бы городские районные советы работали так как Верховный Совет, скажу вам честно, нас бы уже давно куры загребли бы. Поэтому я призываю всех к сотрудничеству.

Мне удалось или пришлось 10 лет работать мэром города Бердянска и все радости и печали нашей украинской действительности мне пришлось вынести на своих плечах. И мы работали и получали результаты не благодаря, а исключительно вопреки существующей системе у нас в государстве. Система эта порочна и бесперспективна, латать ее совершенно бесполезно, нужны радикальные реформы. Существует комплекс системных мер искореняющих причины основных наших проблем и прекращающие борьбу со следствием, но политической воли всегда не хватало.

Очевиден сегодня конфликт личностей нескольких, которые стали бедой всей страны, назрел кризис управления, продолжается хроническая борьба со следствием.

Отсутствует цель и механизм ее достижения. Процветает популизм и интриги. Я все ждал презентации Концепции «Пути и разрешение накопившихся проблем», их приоритетность и необходимого нового законодательного сопровождения. Я даже прочел все девяносто семь страниц коалиционной угоды и пришел в восторг от уникальности этого документа. Я увидел набор первомайских лозунгов: повысить, улучшить, развивать, укреплять, добиваться, сприяти, забезпечити, подолати. Узнал, что вводится какой-то трипартизм, что, видимо, должно порадовать рабочих и крестьян, и явно опечалит бизнес, поскольку обещано опять делить чужие доходы.

Я предлагаю будущему или нынешнему уже правительству силами специалистов и профессионалов разработать серьезную, грамотную конкретную программу деятельности. Что мы имеем в итоге? Парламент наш не объединен, программа деятельности несистемна, неконкретна и не дает ни одного ответа на назревшие вопросы. Неужели кадровый печальный опыт прошлых лет не пошел в прок? Тогда Президент дал жесткую оценку работы и принял радикальные меры. Наш «Блок Литвина» считает, что основные задачи или узловые моменты, без которых ничего не изменится, в нашей стране следующие.

Первое. Нам нужно однозначно определиться, что мы строим. Экономику коммунистическую или рыночную. Ответив на него, мы либо прекратим игры с ценами и тарифами, прекратим командовать частным бизнесом, либо продолжим загонять в тень предпринимательство и отворачивать от нас инвесторов. Это ключевой вопрос.

Второе. Нужно пересмотреть структуру управления государством, определив структуру и подфункции Конституции, ликвидировать центральнокомандную административную систему – главную причину коррупции и тормоз развития инициативы.

Третье. Нужно создать стимулы для развития экономики – основы социальной политики и реализации всех вытекающих задач. Здесь целый комплекс задач. Изменение налоговой политики. Упрощение разрешительных механизмов и другие. Прежде всего, это повышение доходов населения и доведение уровня заработной платы в себестоимости до тридцати процентов. Если мы не децентрализуем финансы и не передадим ресурсы на места, ничего в нашей стране не изменится. Нам нужно пересмотреть Бюджетный кодекс и ликвидировать существующее тендерное законодательство. Мы все обещали ликвидировать систему и установить подлинное самоуправление, однако до сегодняшнего дня я не вижу движения в этом направлении. И разработать первоочередные реформы: ЖКХ,  медицины, социальной политики. Это был бы системный подход к  искоренению причин затянувшегося кризиса. Глупо бороться с бедностью или с коррупцией, нужно устранять причины этих явлений.

Вокруг чего нам предлагают сегодня объединиться? «Блок Литвина»  предлагает объединяться  вокруг дел, вокруг того, о чем я говорю. Правительству следует приступить к разработке комплексной программы реформ силами специалистов, а не популистов и политиков. Это шанс к совместной нашей объединительной работы во благо наших граждан.

Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякуємо.

Шановні колеги, ми завершили виступи від фракцій і я хотів би повернутися ще раз до порядку денного  сьогоднішнього засідання Верховної Ради і до тих домовленостей, які досягнуті на засіданні Погоджувальної ради.

Вчора при розгляді питання щодо призначення складу Кабінету Міністрів України, я вам зачитував цілий ряд законодавчих і нормативно-правових норм щодо припинення повноважень народних депутатів України, обраних до складу Кабінету Міністрів  України.

Ще раз хотів би нагадати про наявність правової колізії. З одного боку, стаття 7 Закону України „Про Кабінет Міністрів України” чітко визначає необхідність розгляду, саме не прийняття, а розгляду питання щодо дострокового припинення повноважень народних депутатів України, обраних до складу Кабінету Міністрів  України невідкладно.

Хотів би зазначити, що всі народні депутати України, які були обрані до складу Кабінету Міністрів України, написали заяви про дострокове припинення повноважень народних депутатів України. Ці заяви зареєстровані вчорашнім днем. І кожна особа, в тому числі народні депутати,  можуть побачити копії цих заяв на сайті Верховної Ради України. Як я вчора обіцяв, так все і відбулося. Таким чином, жодних претензій безпосередньо до осіб, які обранні до складу Кабінету Міністрів України, немає і бути не може.

З іншого боку,  у нас є стаття 217 Регламенту Верховної Ради та норма Конституції, яка передбачає  необхідність попереднього розгляду цього питання  у комітетах. Вчора я обіцяв, що, якщо сьогодні будуть сформовані  комітети, а саме, Регламентний у тому числі комітет,  і ми швидко проведемо процедуру через комітет, то за таких обставин питання щодо припинення повноважень народних депутатів України буде проведено швидко і у повній відповідності з Регламентом.

З огляду на те, що сьогодні знову, на превеликий жаль,  керівники депутатських фракцій не дійшли до остаточної згоди щодо призначення  на посади перших заступників і заступників  голів  відповідних комітетів, у нас немає можливості провести  цю процедуру через комітет. Думаю, що буде коректно, і  ми, коли у п’ятницю підписували відповідний протокол одностайно,  рухатися по порядку денному, який був нами визначений і проголосований у п’ятницю, а саме,  дострокове припинення повноважень народних депутатів. Ми  при цьому зробимо фактично процедуру ad-hok, тобто  відхилимося від статті 217 Регламенту Верховної Ради  України і  без відповідного розгляду і падання  регламентного комітету  будемо  сьогодні розглядати питання  щодо припинення повноважень народних депутатів України.

Яку позицію я хотів би висловити, яка була обговорена, і вчора пізно ввечері я знайшов голову Центральної виборчої комісії, і яка є надзвичайно важливою і предметною у подальшій роботі Верховної Ради  України?  Мова йде про те, що відповідно до статті 101 Закону України „Про вибори народних депутатів України” Центральна виборча комісія  повинна  прийняти рішення про реєстрацію нових народних депутатів у зв’язку з тим, що 14  народних депутатів припинили достроково припинили  достроково свої повноваження. Мова йде  про формування повного конституційного складу Верховної Ради, а саме, ми повинні привести до присяги додатково 14 осіб.

Всі керівники політичних фракцій висловили політичну волю щодо відсутності бажання щодо блокування роботи Центральної виборчої комісії. І вчора після моїх  переговорів  з головою Центральної виборчої комісії і за його згодою я хотів би вам повідомити, що на завтра на 14 годину дня призначено  засідання Центральної виборчої комісії саме з питання реєстрації нових депутатів, нових народних депутатів, відповідно до статті 101 Закону України „Про вибори народних депутатів України”.

Дуже важливо було би отримати політичні зобов`язання всіх фракцій,  члени яких представлені або, вибачте, які делегували своїх представників до Центральної виборчої комісії щодо злагодженої і законної роботи Центральної виборчої комісії в частині прийняття рішення про реєстрацію нових народних депутатів.

Хотів би зазначити, що вчора на засіданні Погоджувальної ради голова фракції Партії регіонів Янукович Віктор Федорович дав політичні гарантії щодо не блокування роботи Центральної виборчої комісії і щодо необхідності якнайшвидшого приведення до присяги нових народних депутатів України. Це застенографовано, і я думаю,   що це високо цінується всіма членами інших фракцій.

Шановні колеги, Погоджувальна рада прийняла наступне рішення, яке я хочу внести на ваш розгляд.

Пункт перший. Нам накінець-то треба завершити формування керівних органів.

Хотів би зазначити, що у нас, відповідно до угоди, а точніше до протоколу, який був підписаний в п`ятницю, формування  керівних органів здійснюється виключно на консенсусній основі. І я як Голова Верховної Ради брав політичне зобов`язання не вносити жодного проекту постанови щодо формування керівних органів, якщо на цій постанові не буде 5 підписів фракцій. До сьогоднішнього дня в мене немає ніякої з цих постанов: ні по першому заступнику Голови Верховної Ради, ні по заступнику, ні по комітетам.

Вчора ми поділили фактично вже: голову комітету, першого заступника голови комітету і секретаря комітету. Розподіл пройшов, за виключенням двох комітетів, які так звано умовно поділені, але я думаю, що протягом двох днів вони все-таки завершать процедуру цього поділу.

Другий блок. Це заступники голів комітету. Відповідно до статті 34 Закону України „Про комітети” кількість заступників залежить від персональної чисельності того чи іншого комітету. На жаль, у нас не від всіх фракцій є знову персональна чисельність. Одна з найбільших фракцій так і не подала  остаточно персональну чисельність. Тому я пропозиція наступна, яка. Фракція Партії регіонів – найбільша фракція, якщо хтось не знає, я ще раз скажу. Тому, з огляду на це, в нас є наступна пропозиція членів Погоджувальної ради. Перше: приймаємо порядок денний, за яким робимо перерву для організації роботи комітетів до вівторка. З вівторка починаємо пункт перший – це складення присяги новими народними депутатами України. Після цього сьогодні голосуємо припинення повноважень народних депутатів, щоб я мав можливість підписати постанову і передати її до ЦВК, і ЦВК її розглянуло, і таким чином завершуємо порядок денний і переходимо до роботи щодо організації роботи комітетів.

Я прошу з процедури голосування записатися на виступ. Пять хвилин, будь ласка. Виступ з місця. Зарубінський Олег Олександрович „Блок Литвина”. Будь ласка. Колеги, я прошу тишину.

 

10:34:11

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги! Ну, насправді, чесно кажучи, ніякої юридичної колізії немає. Тому що Закон про Кабінет Міністрів має безперечну юридичну вищість - і всі це розуміють – над Регламентом. Бо Регламент є постанова. Колізія – це, коли в одному законі є протичиння або різночитаття. Тому треба виконувати закон, і це елементарна юридична посилка.

Другий момент. Безумовно, комітетів ще не існує. Але коли всі пять фракцій підписали порядок денний, вони знали, що комітетів не існує, але погоджувалися з цією послідовністю розгляду питань, з якою вони погодилися. Я не думаю, що варто робити так, що треба розглядати ті питання, які вигідно, а ті, які не вигідно, не розглядати, мотивуючи це тим, що немає комітетів. Ще раз хочу сказати: підписували порядок всі, знаючи, що немає комітетів. Я думаю, що треба збагнути на два аргументи.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Герман Ганна Миколаївна, Партія регіонів.

 

10:35:18

ГЕРМАН Г.М.

Будь ласка, Попеску слово передати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово передається Попеску.

 

10:35:21

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую. Попеску, фракція Партії регіонів.

Шановні колеги, вельмишановний Головуючий! По-перше, тільки що ви сказали і представники коаліції, що треба розробляти бюджет. Для того, щоб розробляти бюджет, подати на Верховну Раду, нам потрібно якомога бистріше обрати Комітет з бюджету, а також ви казали про Комітет з Регламенту. Якщо ми сьогодні зробимо перерву, ми витратимо  цей час. Краще взяти перерву на 30 хвилин і під час цього остаточно вирішити ці  питання по тим двом комітетам. Це – перший нюанс.

Другий нюанс: ми терміново повинні проголосувати за те, щоб народні депутати України, які стали членами Кабінету  Міністрів, склали свої повноваження, а завтра Центральна виборча комісія приведе до  присяги нових депутатів. У нас  буде повний склад, ми будемо рухатися вперед.

Ми виступаємо проти перерви, за те, щоб працювати заради народу України. Ми – за конструктив. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо.

Забзалюк Роман Омелянович, "Блок Юлії Тимошенко".

Забзалюк Роман Омелянович, а не Тимошенко Юлія Володимирівна. Увімкніть, будь ласка, Забзалюка.

 

10:36:20

ЗАБЗАЛЮК Р.О.

Кириленку передаю слово, Івану Григровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слово Кириленку передається.

 

10:36:43

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, шановний Арсенію Петровичу! Я хочу звернути увагу усіх присутніх колег у залі, що ми продемонстрували останні два дня, що в залі розпочалася конструктивна, злагоджена робота. І ми дякуємо за це фракціям, які  сьогодні  в меншості. Спасибі за те, що вони підтримали конструктивну роботу. Ми налаштовані аналогічно. І ми будемо  йти за чергою денною, яку ми домовилися. Чітко стоїть пятий пункт, ми за нього проголосуємо.

Але, Арсенію Петровичу… Я звертаюся до вас, Арсенію Петровичу, ми б хотіли чути політичні гарантії, так, як ви й сказали. Я б хотів, і мої колеги із фракції і з коаліції хотіли б ще раз почути Віктора Федоровича, який чітко вчора сказав, що протягом доби Центральна виборча комісія, яка сьогодні у більшості сформована опозицією, беззаперечно проведе засідання і зареєструє нових народних депутатів, які будуть приведені до присяги тут.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Іван Григорович.

Симоненко Петро Миколайович, Комуністична партія України.

 

10:37:49

СИМОНЕНКО П.М. Симоненко, Фракція комуністів.

Шановні колеги,  я хотів би привернути вашу увагу, що у черговий раз ми сьогодні маємо можливість, аналізуючи нашу роботу, заявити, що нам диктують умови, при цьому помаранчева коаліція постійно порушує закон. Закон передбачає термінове складання повноважень народних депутатів після призначення на посаду. Це Закон про Кабінет  Міністрів. Сьогодні нові умови висуваються. Це, по-перше.

По-друге. Справді, у нас у Верховній Раді нав’язується маккартизм, бо ви не знаєте того за змістом, розмови, яка відбувається на Погоджувальній раді, коли забороняють висувати від Компартії практично кандидата на посаду Першого заступника Голови Верховної Ради.

По-третє. Я ще раз наголошую для наших радіослухачів і телеглядачів. Блокування роботи, організація роботи Верховної Ради буде відбуватися до початку січня у зв’язку з тим, що якраз представники помаранчевої команди хочуть виконати своє, те, що вони обіцяли: продаж землі...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте завершити. Не треба завершувати? Не треба.

Наступний – Стретович, "Наша Україна - Народна Самооборона". Володимире Миколайовичу, будь ласка.

 

10:39:07

СТРЕТОВИЧ В.М.

Володимир Стретович, "Наша Україна - Народна Самооборона", Партія Християнсько-демократичний союз.

Шановні колеги, шановні радіослухачі, в умовах становлення демократичної держави не можна передбачити у законі всі випадки, які трапляються у швидкоплинному процесі діяльності парламенту. Сьогодні ми зіткнулися із проблемою щодо дострокового припинення повноважень наших колег депутатів, які стали міністрами.

Сьогодні питання стоїть абсолютно правильно, що вимагає Закон про Кабінет  Міністрів, і ми підемо на цей крок. Однак, хочу зауважити, що у нас є Центральна виборча комісія – орган, який сформований 50 на 50 – і там може бути своєрідний політичний локаут, коли частина Центральної виборчої комісії відмовиться від визнання повноважень 14 народних депутатів. Таким чином буде скоєно відповідний замах на парламентську коаліцію, і коаліція залишиться без 14 голосів.

Тому, Арсенію Петровичу, я хотів би ще раз почути запевнення  політичної сили Партії регіонів, що всі їхні члени виборчої комісії приймуть участь у цьому...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні народні депутати,  час на обговорення завершений. Я, з вашого дозволу, хотів би підсумувати.

Пункт перший – це те, що стосується питань порядку денного. Хотів би запевнити усіх народних депутатів, що ми не відходимо від тих, домовленостей, які були попередньо погоджені. Якщо в нас стоїть в порядку денному питання про припинення повноважень народних депутатів України, то ми це обов’язково проголосуємо, оскільки це є вимога статті закону, незважаючи на пряме порушення статті 217 Регламенту та ще й 89 статті Конституції, яка передбачає, фактично, проведення будь-якого рішення Верховною Радою виключно за наявності сформованих комітетів Верховної Ради. Тому не хотілося б дискутувати з приводу наявності правової колізії. Вона дійсно існує. Але задля чистоти експерименту всі народні депутати України подали заяви і ми сьогодні будемо голосувати це питання.

Пункт другий - це те, що стосується політичних гарантій. Абсолютно адекватним і об’єктивним є прохання фракцій більшості щодо отримання  політичних гарантій щодо неблокування роботи Центральної виборчої комісії. Адже мова йде винятково про політичні гарантії. Більше того, Віктор Федорович Янукович, я знову повторюся, вчора дав такі політичні гарантії на  засіданні Погоджувальної ради. Чи міг би я пропросити зараз записатися на виступи від фракцій по 30 секунд щодо роботи Центральної виборчої комісії. Хвилинку. Я прошу виступи від фракцій по 30 секунд по роботі Центральної виборчої комісії. Виступи з місця. Будь ласка. Запишіться на виступи.

(Ш у м  у  з а л і).

Я прошу не заважати веденню голові. Виступи з місця.

Герман Ганна Миколаївна, Партія регіонів. Будь ласка, Ганно Миколаївно.

 

10:42:15

ГЕРМАН Г.М.

Шановний пане Голово! Мені дуже шкода, що ви не розумієте, що Центральна виборча комісія – це незалежний орган. І навіть наш лідер нею керувати не може. Ми ніколи не порушуємо даного слова, і ви це прекрасно знаєте, але ми не можемо наступати на горло демократії, даючи якісь гарантії, що ми будемо керувати Центральною виборчою комісією.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Самойлик Катерина Семенівна, фракція Комуністичної партії України.

 

10:42:43

САМОЙЛИК К.С.

Шановний  Голово Верховної Ради України! Ми зараз навіть можемо записатись після цього для виступів по 30 секунд і обсудимо, як буде працювати Президент України в ці вихідні дні, чим він буде займатися, які питання буде вирішувати. Ви чому доводите роботу Верховної Ради України до абсурду? Чому ви, поясніть будь ласка, продовжуєте нанівець зводите і авторитет Верховної Ради України як вищого демократичного законодавчого органу нашої держави.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Плющ Іван Степанович, "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

10:43:26

ПЛЮЩ І.С.

Дякую. Арсене Петровичу! Я вам раджу просто дотримуватись не тільки логіки, а і принципу. Ви оголошували два дні про що ви  домовилися на Погоджувальній раді і в цьому пакеті була  домовленість, і в цьому пакеті було, що ми ще вчора проголосуємо після обрання уряду за позбавлення депутатських повноважень тих, хто увійшов в уряд.

І чому ви провокуєте роботу Центральної виборчої комісії, от як вона збереться, як вона буде вирішувати? Це просто ж не…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олійник Святослав Васильович, "Блок Юлії Тимошенко".

 

10:44:07

ОЛІЙНИК С.В.

Кириленку прошу передати слово, Івану Григоровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко Іван Григорович.

 

10:44:13

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги! І ще раз звертаю увагу на те, що ми розпочали таки конструктивно працювати за рахунок того, що у нас діє узгоджувальна рада лідерів фракцій. І вчора було чітко заявлено, що ми готові такі гарантії дати з трибуни, бо Центральна виборча комісія сформована по політичному принципу і ви це дуже добре знаєте, колеги. І ви знаєте за що йде мова.

Ми просимо єдине: Віктора Федоровича підтвердити слова, які він вчора сказав, і ми голосуємо негайно, стопроцентно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сирота Михайло Дмитрович,  "Блок Литвина".

 

10:44:44

СИРОТА М.Д.

Шановні колеги! "Блок Литвина" підтверджує те, що домовленості досягнені лідерами п’яти фракцій не виконані і в односторонньому порядку зараз розриваються. І це б’є сильно по авторитету парламенту, якщо він ще залишився в очах наших виборців.

По-друге,  "Блок Литвина" буде подавати відповідні законопроекти,  які б забороняли політизацію, квотний принцип при формуванні Центральної виборчої комісії і Конституційного Суду. Ми всі стали заложниками цього, вибачайте, не дуже розумного пропорційного принципу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати! Я виконав волю керівників фракцій, які сьогодні були присутні на Погоджувальній раді. Це не ініціатива Голови Верховної Ради обговорити питання щодо ЦВК. І я просив би голів фракцій інформувати своїх народних депутатів про те, до якої згоди ми дійшли, щоб потім з Голови Верховної Ради України не робили крайнього, це так, до слова.

А тепер щодо формування. Ітак, на Погоджувальній раді прийнято наступне рішення, я його зараз поставлю на голосування.

Пункт  перший. Наступне пленарне засідання Верховної Ради України оголосити у вівторок о 10-ій годині ранку і розпочати його з складання присяги новими народними депутатами України.

З процедури голосування, якщо є бажання,  прошу  п’ять хвилин, якщо немає, я ставлю це питання на голосування. Хочете з процедури, Петро Миколайович? Добре.

Я прошу записатися з процедури голосування, п’ять хвилин. А далі будемо розглядати питання про припинення повноважень народних депутатів.  Будь ласка, Кисельов Василь Олексійович, Партія регіонів.

 

10:46:37

КИСЕЛЬОВ В.О.

Шановний пане Голово, шановні колеги, я пропоную, щоб не було ніяких перешарпувань, тих домовленостей, які були на Погоджувальній раді прийняті, пропоную, щоб ви дотримувалися того, що домовилися. Якщо ж раптом ви будете відходити і будете ставити на голосування питання про перенесення на вівторок пленарного засідання, то я пропоную голосувати, як ви голосували вчора, руками 150 підписів. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зварич Роман Михайлович. „Блок „Наша Україна” – Народна самооборона”.

 

10:47:16

ЗВАРИЧ Р.М.

Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги, я хотів би дуже чітко висловити позицію нашої фракції.

Перше. Ми голосуємо за припинення повноважень наших колеги, які перейшли до уряду. Друге, ми підтверджуємо, що будемо впливати на тих представників від нашої політичної сили, які є членами Центральної  виборчої комісії, щоби вони виконали пряму вимогу закону, і зареєстрували наступних по списку кандидатів у народні депутати, які є в нашому списку.

І по-третє, ми таки наполягаємо на тому, щоб інші політичні сили, які делегували своїх представників до Центральної виборчої комісії, дали відповідні гарантії, які я щойно озвучив.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сивульський Микола Іванович "Блок Юлії Тимошенко" .

 

10:48:22

СИВУЛЬСЬКИЙ М.І.

Прошу передати слово Івану Кириленку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Івану Кириленку.

 

10:48:27

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги! Шановний Арсеній Петрович! Я нічого нового не скажу крім того, що було вже сказано і мною, і останнім моїм колегою, який виступав, Романом Зваричем. Є заяви, ніхто не збирається мати подвійну мораль. Заяви у вас і зареєстровані, ми готові зараз проголосувати, але в третій раз ми просимо у колег дати політичні гарантії, що не буде зволікатися робота Центральної виборчої комісії. Їх немає!

Арсенію Петровичу, ми змушені будемо просити вас перенести це голосування на вівторок, якщо ми не отримаємо таких політичних гарантій. Ми голосувати сьогодні не будемо. Проголосуємо у вівторок, коли повністю домовимося, як будемо діяти.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Литвин Володимир Михайлович, "Блок Литвина"

 

10:49:15

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги! Я ще раз переконуюсь в тому, що фракція нашого блоку займає правильну позицію. Оскільки тут йде змагання, хто, ким керує. Дійшло до того, що у нас сьогодні вимагають гарантії один від одного яке рішення має прийняти Центральна виборча комісія. Я думаю доборолися до самого краю, це мені нагадує відомі слова Шевченка: „Правдою торгують і кайданами міняються” або навпаки. Це перше.

Друге. Ми на Погоджувальній раді прийняли рішення про те, що зараз Верховна Рада розгляне питання про позбавлення депутатських повноважень наших колег, які перейшли на роботу до виконавчих структур влади. Тому давайте розглядати це питання і виконувати Закон про Кабінет Міністрів який дружно в єдиному пориві прийняли тодішня опозиція і коаліція, нагадаю там записано, що після призначення членами уряду, на тому ж засіданні, в той же день розглядається і приймається питання щодо позбавлення повноважень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити Володимиру Михайловичу.

 

10:50:31

ЛИТВИН В.М.

А після прийняття рішення, щодо виконання нашої угоди про позбавлення депутатських повноважень, ми визначмося коли продовжувати засідання і приймемо відповідне рішення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко Сергій Володимирович.

 

10:50:47

ГОРДІЄНКО С.В.

Прошу передати слово Симоненку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Симоненко Петро Миколайович.

 

10:50:51

СИМОНЕНКО П.М. Симоненко, фракція комуністів.

Шановні колеги, мені здається, що все вже всім   нам зрозуміло, що представники помаранчевої команди – це як „політичні напьорсточники” сьогодні діють. Вчора вони жили за одними законами, сьогодні вони нехтують цими законами, вони їх черговий   раз відкидають і, як дишло, повертають тільки в той бік, в який їм  вигідно.

І ми з вами добре знаємо, що якраз Закон про Кабінет Міністрів передбачає термінове складання повноважень народними депутатами тих, хто пішов працювати в уряд.  Це якраз зайвий раз свідчить, що з цією командою  помаранчевою взагалі у нас буде дуже велика проблема у Верховній Раді. Вони жодного разу не будуть дотримуватися слів, які давали, а тим паче, керуватися законами. Для них немає Конституції, для них  немає законів, для них є  одне:  те, що вони робили, завжди це виконували – сценарій, за яким  і вчора відбувався процес виборів. Ми бачили, що посол США …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Час завершено.

Шановні народні депутати. Я хотів би ще раз повернутися до рішення Погоджувальної Ради. І в першу чергу я звертаюся до керівників фракції. Мова іде про те, що  ми тридцять хвилин тому вийшли з засідання  Погоджувальної ради і не було жодних неузгодженостей, окрім фракції Партії регіонів, яка зазначила про недоцільність  перерви до вівторка. Всі інші керівники фракцій підтримали рішення.

Пункт перший. Перерву до вівторка.

Пункт другий. Почати з присяги.

І пункт третій. Сьогодні проголосувати за припинення   повноважень народних депутатів.

Мені важко зрозуміти, про що йде дискусія. Сьогодні буде розглядатися питання про припинення повноважень народних депутатів України. І жодна з фракцій не може заперечувати це, так як це було прийнято рішення всіма керівниками фракцій. По цьому пункту взагалі не було жодних заперечень.

На прохання двох керівників фракцій я поставив питання на обговорення щодо політичних гарантій. Об’єктивно зрозуміло, що політичні гарантії по діяльності ЦВК не можуть даватися безпосередньо фракцією так як ЦВК за законом є незалежним органом. Але при цьому є прохання таких фракцій і при цьому депутат, дозвольте, я хотів би надати слово без голосування депутату Пеклушенко, який має, який хоче зробити заяву від фракції Партії регіонів. Немає заперечень? Немає. Депутат Пеклушенко, будь ласка. Колеги, Микола Янович, депутат Пеклушенко. А! Будь ласка.

 

10:53:35

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

От имени фракции регионов, от имени лидера фракции Виктора Федоровича Януковича я уполномочен заявить, что Партия регионов всегда была последовательна в вопросах законов, исполнения и вопросов договоренностей. Все, что касается наших представителей в ЦВК, все будет согласно закона и согласно тех обязательство, которые мы взяли на себя.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякуємо. Колеги, таким чином, у нас практично, ми прийшли до взаємної згоди, я прошу, щоб ми відкинули взаємні звинувачення, тому що таке враження, що ми не чуємо один одного, адже ми ж на Погоджувальній раді все узгодили.

Я прошу дати можливість ще раз:

Пункт перший. Ставимо на голосування, перерва до вівторка і початок вівторка з присяги народних депутатів.

Пункт другий. Припинення повноважень народних депутатів і після цього завершуємо цю історію до вівторка. Таким чином була Погоджувальна рада. Я не можу змінити рішення Погоджувальної ради. Ще раз давайте, або збираємося на засідання Погоджувальної ради знову, або голосуємо.

Я прошу поставити на голосування питання щодо оголошення перерви до вівторка і початок вівторка – зі складення присяги народними депутатами України. Прошу ввімкнути систему. Будь ласка.

 

10:55:20

За-126

Рішення не прийнято.

Зараз я повинен поставити на голосування питання про припинення повноважень народних депутатів України. По списку. Ну я так не можу, хлопці! Що він підняв руку? Ну є порядок. Є порядок. Ну, руки заре всі піднімуть. З мотивів голосування дається п’ять хвилин, прошу записатися. Заре будем голосувать.

Чечетов, фракція Партії регіонів.

 

10:56:04

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Арсений Петрович, уважаемые коллеги! Арсений Петрович, вы абсолютно правильно начали ведение сессии и абсолютно правильно сказали, что любой документ, который рассматривается в парламенте, должен пройти через комитет. Но для того, чтобы сохранить вот такое конструктивное направление работы парламента, вы предложили проголосовать именно первым вопросом вопрос сложения полномочий, тем более, соответствующие гарантии были даны в отношении последующих решений.

И сейчас опять-таки после нескольких дискуссий мы вышли на это нормальное конструктивное решение, предыдущее голосование показало правильность его. Поэтому не нужно отказаться... нужно прекратить всякие дискуссии и поставить на голосование вопрос о сложении полномочий, проголосовать. Ну, а дальше будет видно, насколько конструктивно настроено сегодняшнее большинство, тем более, что впереди серьезные решения, которые нужно принимать совместно всему парламенту. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зарубінський Олег Олександрович, "Блок Литвина" .

 

10:57:03

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую. Шановний Арсеній Петрович, шановні колеги! Проблеми не існує взагалі-то, бо за порядок денний, де чітко є послідовність розгляду питань, голосував сесійний зал. Ніхто цей порядок не змінював. І ніяка Погоджувальна рада не може змінювати те, за що голосувала Верховна Рада України. Це перший момент.

Другий момент. Цілком зрозуміло, що і на Погоджувальній раді мала мова вестися про те, що спочатку знімаються повноваження, складаються  народних депутатів України. Це ж є природньо і логічно. А після цього розглядається питання чи голосується питання про наступну перерву.

Мені здається, що тут є певна недовіра колег до самих себе, до своєї спроможності і корпоративної здатності. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Найдьонов Андрій Михайлович Комуністична партія України.

 

10:57:56

НАЙДЬОНОВ А.М.

Прошу передати слово Симоненку Петру Миколайовичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Симоненко Петро Миколайович.

 

10:58:01

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко фракция коммунистов.

Фракция коммунистов требует выполнения требований Конституции и законов, в данном случаи Закона «О Кабинете Министров». И вчера мы еще должны были после назначения состава, то есть голосование по составу Кабмина, проголосовать отставку тех, ну имеется в виду сложение полномочий, которые вошли в состав  Кабинета Министров.

Мы сейчас будем с вами в очередной раз свидетелями того, как оранжевая коалиция будет нарушать и  Конституцию, и закон. И я уверен в том, что сейчас они не будут голосовать. Почему? Потому что они прекрасно понимают, что сейчас надо им затягивать со снятием этих полномочий в связи с тем, что не стабильная будет работа в  перспективе того же Кабмина, что многие вопросы у них возникают в связи с противоречиями внутри коалиции и  Президента. То есть это начинается очень серьезный период испытаний на прочность Верховной Рады, прежде всего, в отношении законности.  Фракция требует проголосовать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Катеринчука Микола Дмитрович, слово Князевич Руслану Петровичу. Будь лавка, Руслан Петрович.

 

10:59:07

КАТЕРИНЧУК М.Д.

Прошу передати слово Князевич.

 

10:59:18

КНЯЗЕВИЧ Р.П.

Шановний Арсене Петровичу, я хочу звернути вашу увагу на досить серйозну колізію  законів про вибори народних депутатів.

Справа в тім, що стаття 101 Закону „Про вибори народних депутатів” говорить, що Центральна виборча комісія може приймати рішення про реєстрацію депутатів тільки не раніше ніж на шостий день після отримання відповідного рішення. Точніше, ну відповідної постанови Верховної Ради.

 Крім того, передбачається випадок, що таке рішення може бути оскаржено в судовому порядку і тоді це вони можуть розглядати тільки після того, як буде  відповідне судове рішення.

Тому ми готові сьогодні голосувати за це рішення в разі, якщо Центральна виборча комісія розгляне це питання відповідно не пізніше вівторка, бо завтра вони це питання не можуть розглядати.

 Якщо вони це готові розглянути, скажімо, у першій половині дня вівторка, то ми беремо на себе зобов’язання в  другій половині дня вівторка на вечірньому засіданні   прийняти відповідне рішення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондаренко Володимир Дмитрович, „Блок  Юлії Тимошенко”.

 

11:00:17

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановні друзі, ті, хто працював  у парламентах минулих скликань,  знають, що одна з фракцій, яка сьогодні, на жаль, є найбільшою,  вже не один раз демонструвала свою позицію. Вона приблизно викладається у такій фразі: „Лоха не кинуть, себя обидеть”. Тому, я думаю, що  найкращим було би рішення  ЦВК, як гарантія виконання тих домовленостей, про які ми говоримо. Сьогодні мова йде про бажання розвалити коаліцію шляхом недопущення до цієї зали тих людей, які повинні прийти на заміну урядовцям, які сиділи тут поряд з нами.

Тому, здається, будь-яка демагогія, яка йде від цієї фракції не є гарантією. І у нас є  що робити сьогодні. Хай ця фракція подасть,  наприклад, свої кандидатури до комітетів, тому що вони говорять про затягування роботи кимсь, а самі   до цього часу не  подали пропозиції до складу комітетів, цим самим спеціально, свідомо гальмується робота Верховної Ради. А демагогічні заяви про те, що хтось це робить, свідчить про те,  що ця фракція не тільки слова, а і діла не може робити. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, час завершено.  Дозвольте підсумувати. Ще раз хотів би повернутися. Однозначно буде розглядатися питання  про припинення повноважень народних депутатів України обраних до складу Кабінет Міністрів України. І я просив би, щоб ми  по п’ять раз не   повторювали про порушення прав, які ніхто не порушує.  Є  порядок денний, який  затверджений, це питання ми будемо розглядати.

В залі сьогодні обговорювалося питання  щодо приведення до присяги наших нових колег для того, щоб Верховна Рада була у повному конституційному складі. І видається, що ця дискусія предметна, вона відбувається  у цьому залів вперше.  І хотів би зазначити, що, в принципі, Регламент взагалі не передбачає механізму щодо включення  народних  депутатів, які вибули до складу  Кабінету Міністрів, до коаліції депутатських фракцій, так, як він передбачає тільки у тому випадку, якщо є виключення, а не дострокове припинення повноважень. Тобто у нас знову тут на лице правова колізія.

Для того, щоби все було виключно у консенсусному порядку,  для того, щоби були збережені, по-перше,  інтереси меншості, для того, щоб ми виконали Закон про Кабінет Міністрів і сформували повністю конституційний склад Верховної Ради  і привели до присяги наших 14 колег, дві фракції попросили перерву – це „Блок Юлії Тимошенко” і „"Наша Україна".

Я прошу всіх  голів фракцій піднятися на 3-ій поверх для проведення засідання Погоджувальної ради. І все буде добре.

30 хвилин відповідно до Регламенту. Колеги, треба ж знати Регламент.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, продовжуємо ранкове пленарне засідання  Верховної  Ради України.

Ми завершили засідання Погоджувальної ради. Коротко поінформую. Основний предмет дискусії був наступний: що ставити попереду – питання про перерву і прийняття рішення щодо приведення до присяги народних депутатів як перший пункт порядку денного наступного засідання, чи питання про припинення повноважень?

Ніхто взагалі не дискутував щодо недоцільності розгляду  питання  про припинення повноважень. Тому ті, хто став на захист вже прийнятого рішення, ще раз хотів би підкреслити, що від цього рішення ніхто не відмовлявся і відмовлятися не міг, так як це – узгоджене рішення всіма фракціями, підписано одностайно всіма керівниками, і більше того, цілком відповідає Закону України "Про Кабінет  Міністрів України”.

На прохання керівників фракцій я хотів би дати по одній хвилині для виступів з місця, і після цього ми перейдемо до процедури голосування. Я хочу записатися на виступи з місця пофракційно.

Литвин Юрій Олексійович,  „Блок Литвина”, будь ласка.

 

11:51:04

ЛИТВИН Ю.О.

Шановний Арсеній Петрович, прошу передати слово Володимиру Михайловичу Литвину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Литвин Володимир Михайлович.

 

11:51:13

ЛИТВИН В.М.

Шановні колеги, у нас складається дивна ситуація: ми спочатку голосуємо порядок денний,  погоджуємося з ним, а коли приймається одне рішення, кожна сторона вважає, що вона вже свої зобовязання виконала.

Ми наполягаємо на тому, що зараз потрібно розглянути питання про позбавлення депутатських повноважень колег наших, які перейшли на роботу у виконавчі структури влади. Після того оголосити перерву у роботі Верховної  Ради для того, щоб почали організовувати роботу комітети, а також для того, щоб  Центральна виборча комісія прийняла рішення про  нове поповнення депутатського корпусу. Все інше – це від лукавого, все інше – це жонглювання Конституцією, законами і Регламентом Верховної  Ради України.  Ми пропонуємо рухатися відповідно до прийнятого рішення.

Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кармазін Юрій Анатолійович, Блок "Наша Україна - Народна самооборона".

 

11:52:12

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін.

Прошу передати слово лідеру фракції В’ячеславу Кириленку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Прошу передати слово.

 

11:52:21

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні колеги,  ми, безумовно, готові голосувати за припинення повноважень наших колег, які тепер працюють в уряді. Разом з тим ми хотіли би якомога швидшого вирішення питання щодо визнання депутатами наступних за списком.

Тому після того, коли відбулися щойно консультації, зараз ми приймаємо рішення: голосувати за припинення повноважень народних депутатів двох наших фракцій, які тепер працюють з учорашнього дня в уряді. Але ми би просили підтримати усі депутатські фракції, щоби ми ухвалили рішення про те, що наступне засідання парламенту розпочнеться тільки після того, коли відбудеться засідання Центральної виборчої комісії, на якому будуть визнані повноваження колег, наступних по наших списках. У такому випадку ми готові голосувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Томенко Микола Володимирович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

11:53:23

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги,  наша фракція ще раз підтверджує готовність якнайшвидше почати конструктивно працювати у парламенті. А конструктивність роботи полягає у тому, що ми мусимо бути впевнені у тому, що Центральна виборча комісія швидко і у відповідності до чинного законодавства розгляне подання стосовно всіх 14 нових народних депутатів, які посядуть місця тут у Верховній Раді, включаться у роботу парламенту, і парламент повноцінно буде працювати.

Тому ми підтримаємо рішення про необхідність дострокового припинення повноважень народними депутатами, що стали членами уряду, за умови, якщо Верховна Рада так само прийме рішення, що наступне засідання Верховної Ради розпочнеться після відповідного рішення ЦВК про реєстрацію всіх 14 народних депутатів та з питання про приведення їх до присяги. У такому разі ми підтримаємо запропоновані рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Лук’янов Владислав Валентинович, Партія регіонів.

 

11:54:32

ЛУК’ЯНОВ В.В.

Прошу передати слово лідеру фракції Партії регіонів Віктору Федоровичу Януковичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слово надається Віктору Федоровичу Януковичу.

 

11:54:37

ЯНУКОВИЧ В.Ф.

Партія регіонів, Янукович.

Шановні колеги, те, що сьогодні відбувається це наслідки того, що коаліція зірвала голосування за припинення повноважень народних депутатів. Свідомо це зробила. І я хотів би звернути вашу увагу, Арсенію Петровичу, на те, що порядок денний, який затверджений, ви зобовязані виконувати - це ваш обов’язок. І коли ми обговорюємо це питання, вчора обговорювали його, сьогодні обговорюємо, ми робимо висновок, що коаліція не  має впевненості в своєму майбутньому. І ми це добре знаємо. Тому наші колеги, вони, умовно кажучи, попали на електричний стул. Вони не знають, складати їм повноваження, чи…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.

 

11:55:45

ЯНУКОВИЧ В.Ф. Але ми це добре розуміємо. Тому питання порядку денного є незмінним. Його треба голосувати.

Що стосується застережень, вони є, але не треба порівнювати нас до тих, хто порушує закони вже більше ніж півроку, починаючи з об’явлення дострокових виборів в Україні. Не рівняйте нас до себе, шановні колеги! Ми обов’язково своє слово дотримаємося.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Віктор Федорович. Дякую.

Шановні колеги, я хотів би надати слово фракції комуністів, Храпову Сергію Анатолійовичу. Слово надається Симоненку Петру Миколайовичу.

 

11:56:40

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов.

Уважаемые коллеги! Прежде всего хотел бы обратиться к нашим уважаемым радиослушателям, телезрителям. Сегодня коалиция перекладывает свои проблемы на всю Верховную Раду. Они не  в состоянии были прогнозировать, как будут развиваться события. И выдвижения в состав правительства, естественно, сегодня, ставя новые перед нами  условия, они практически парализуют деятельность Верховной Рады преднамеренно. И я хотел бы, чтобы все прекрасно понимали, о чем идет речь. То, что записывается или предлагается новое условие еще по деятельности ЦВК, по срокам рассмотрения, но эпидемия гриппа идет, заболели люди, не будет на месте их там.  Если возникают проблемы, тогда получается, что преднамеренно парализуется деятельность всей Верховной Рады из-за 14 депутатов, которых делегировала коалиция в состав правительства.

Таким образом, они практически миллиарды истратили на выборы и снова сегодня за счет кармана…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати України!  З огляду на це, я хотів би наступне. Дайте Петру Миколайовичу завершити фразу. Будь ласка, шановний Петро Миколайович, 10 секунд.

Колеги! Я прошу, щоб ми толерантно один до одного відносилися!

 

11:58:03

СИМОНЕНКО П.М. Поэтому очередной раз за счет кармана избирателей, помаранчевая команда сегодня решает только свои личные вопросы, а не государственные, не общенациональные, и не народные.

Благодарю.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати! Я прошу поваги один до одного, якщо треба ще 10 секунд нічого не станеться неймовірного за  десять секунд можливості продовжити тому чи іншому народному депутату. Це нормальна практика.

Я прошу поваги і тишини в залі!

Колеги! І так, ще раз  повертаємося до того, про що ми домовилися.  Зараз буде розглядатися питання порядку денного щодо припинення повноважень народних депутатів України. На засіданні Погоджувальної ради було одностайно підтримано рішення щодо: перше – поіменного розгляду цього питання.

І друге. Всі фракції дали гарантії про  те, що проголосують за рішення про перерву у роботі Верховної Ради до моменту засідання Центральної виборчої комісії та  виконання нею повноважень відповідно до статті 101 Закону України „Про вибори народних депутатів”, а саме реєстрації нових народних депутатів по відповідному списку.

Також прийнято рішення  щодо першого питання порядку денного на наступному пленарному засіданні, це  складання присяги новообраними, а точніше  новими народними депутатами України.

Я хотів би зазначити, що сьогодні, колеги, не відбулося жодних порушень домовленостей, які були  підписані у п’ятницю. Мова йшла тільки про одне, про пункт, які ми всі забули в п’ятницю, а саме складання присяги народних депутатів. Формальноридично, відповідно до 20-го, пункт 4 Регламенту, до порядку денного без обговорення і позачергово включаються питання щодо присяги. Тому я просив би, щоб в нас не було жодних спекуляцій в тій частині, що хтось відходив від якихось домовленостей. Те одностайне рішення, яке було підписано народними депутатами України вперше, до речі, в цьому залі, є запорукою до подальшої нашої консолідованої праці в роботи. Тому питання про припинення повноважень буде проголосовано. Зараз з мотивів голосування, Іван Григорович, я дам, вибачте.

Тепер щодо ролі і місця, в тому числі, і Голови Верховної Ради. Вчора з цієї трибуни я офіційно задекларував, що в тому випадку, якщо буде регламентний комітет, як це визначено Конституцією України і, в тому числі, нашим рішенням і 217 Регламенту, заяви щодо припинення повноважень народних депутатів України будуть передані до регламентного комітету, а після цього подані на розгляд Верховної Ради. Якщо не буде, то я особисто внесу постанови про припинення повноважень народних депутатів. От папка. Зараз на реєстрації 14 постанов про припинення повноважень народних депутатів. Давайте будемо коректні один до одного.

Таким чином, зараз проходить процедура реєстрації цих постанов і кожному буде роздано 14 постанова про припинення повноважень народних депутатів України. Після цього у нас буде процедура щодо формування порядку денного наступного засідання Верховної Ради України, ще раз підкреслюю юридичну формулу, воно відбудеться після засідання ЦВК і реєстрації нових народних депутатів. З пункту 1 порядку денного про приведення до присяги нових народних депутатів України. З процедури голосування 10 хвилин до того моменту, доки апарат Верховної Ради не розмножить постанови про припинення повноважень народних депутатів.

Будь ласка, прошу на виступи з місця 10 хвилин з процедури. Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

12:01:51

БОНДАРЕНКО В.Д.

Прошу слово передати Сасу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, слово Сасу.

 

12:02:02

САС С.В.

Дякую.  Шановний Арсеній Петрович! Шановні народні депутати! Я хотів би звернути увагу присутніх на наступні обставини. Відповідно до частини  п’ятої статті 83 Конституції України порядок роботи Верховної Ради України  встановлюється Конституцією та Регламентом Верховної Ради України. Що стосується посилань на Закон „Про Кабінет Міністрів”, який... про що неодноразово звучало сьогодні в залі, то я хочу сказати, що відповідно до 217 статті Регламенту Верховної Ради, яка кореспондується один до одного із статтею п’ятою Закону про статус народного депутата, про порядок дострокового припинення повноважень народного депутата, питання може розглядатися в десятиденний термін за поданням Комітету з питань Регламенту…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.

 

12:03:06

САС С.В. Дякую.

Тому враховуючи ці обставини, наша фракція просить для того, щоб з’ясувати ці юридичні обставини наступних кроків Верховної Ради,  оголосити у Верховній Раді перерву до наступного вівторка.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, я хотів порадитися, з вашого дозволу. За Регламентом у нас зараз о 12-ій годині розпочалася перерва. З 12-ої до 12.30. Якраз за 30 хвилин розмножать проект постанови, який мною внесений, про припинення депутатських повноважень. Я прошу, щоб ми о 12-ій годині,  зараз – перерва, так, як і Регламент вимагає. В 12.30 – наступне засідання.

Колеги, почнемо з ваших виступів, добре.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. ... перерва, яка  передбачена Регламентом Верховної Ради України. За цей час апарат Верховної Ради України розмножив і роздав на руки всім народним депутатам високоповажним проект Постанови Верховної Ради. Хто не отримав, зараз отримає, в мене всі реєстраційні номера. Колеги, я дуже прошу, щоб ми  були спокійні.

Петро Миколайович, все буде, як ви все накажете, все буде зроблено, ви знаєте. Іншої позиції по відношенню до Комуністичної партії не може бути.

Шановні народні депутати, я прошу всіх сісти в зал, тому що у нас зараз буде процедура голосування по надзвичайно важливим питанням порядку денного, розпочинаючи з припинення повноважень і закінчуючи формуванням порядку денного наступної сесії.

Я прошу технічну взяти 2-3 хвилини, доки  наші колеги займуть сесійний зал.  

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Роздають. Я прошу, хто у нас? Александровська, якраз її слово було. Будь ласка, пані Александровська. Включить мікрофон, зараз буде Кармазін. Ввімкніть, будь ласка, мікрофон Александровської доки роздають матеріали.

 

12:34:33

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Александровская, фракция коммунистов, город Харьков.

Арсений Петрович, мы пока еще не прочитали проект постановления, но, по крайней мере, я хочу среагировать на те предложения, которые вы высказали лично.

Дело в том, что мы не можем Верховну Раду делать заложницей внешних обстоятельств. Поэтому, я понимаю, что кому-то хочется, чтобы была реализована определенная логика поступковых действий. Но эта логика поступковых действий не должна быть опасна для существования парламента Украины, мы не можем принимать решение о том, что Верховная Рада примет, вернее, прийдет на заседание или будет рассматривать вопрос после того как что-то произойдет вне стен Верховной Рады Украины, понимаете? Что вне стен Верховной Рады может что-то не произойти, а мы тогда получается, выполняя собственное решение, не собираемся на сессию и не начинаем работать. Поэтому мы должны выполнить закон, мы должны сегодня проголосовать отставку тех, сложения полномочий депутатов, которые стали министрами и после того как будут внесены документы соответствующие на других депутатов, принять у них присягу здесь в Верховной Раде и дальше.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович, „Наша Україна-Народна Самооборона”.

 

12:35:45

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін.

Шановний пане Голово! Шановні народні депутати! У мене побажання до Погоджувальної ради. Перед тим як керуватися виключно домовленостями між собою, будь ласка, подивіться чи ці дії співпадають з Конституцією, яка передбачає 20 діб, Законом „Про статус народного депутата” – 20 діб передбачає перед тим як позбавити депутата своїх повноважень, який обраний до уряду, а потім уже посилатись на Закон „Про уряд, який я поставив питання про те, що його треба скасовувати, бо саме він збурив ситуацію.

Хочу запропонувати, пане Голово, переставити питання спочатку порядок денний проголосувати, тобто про перерву на вівторок, а потім проголосувати позбавлення і позбавлення має бути з відкладальним терміном це для того, щоб ніде не сталася епідемія, я дуже хотів би, щоб ЦВК працював добре і, щоб один одному довіряли. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Павленко Сергій Григорович, "Блок Литвина".

 

12:36:52

ПАВЛЕНКО С.Г.

Сергій Павленко, фракція "Блоку Литвина". Шановний Арсенію Петровичу, фракція „Блоку Литвина” з самого початку налаштована на конструктивну роботу. Тому, перше, ми наполягаємо на тому, щоб голосувалося питання про припинення депутатських повноважень. І друге. Ви в своїй роботі постійно порушуєте регламент. І, виходячи з цього, і на вимогу двадцять дев’ятої статті частиною першою Регламенту, а також користуючись нагодою, я висловлюю вам своє зауваження. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Симоненко Петро Миколайович.

 

12:37:41

СИМОНЕНКО П.М.

Симоненко, фракция коммунистов. Уважемые коллеги! Мы, фракция коммунистов, в который раз привлекаем ваше внимание, предостерегаем от непоследовательных, а, вернее, незаконных, нерегламентных действий в стенах парламента. А то, что здесь происходит, для наших избирателей хочу еще и еще раз пояснить. Идет блокировка работы Верховной Рады, исходя из того, что Ющенко и его помаранчевая команда взяли на себя обязательство с первого января торговать землей. Они сегодня ставят задачу заблокировать принятие решений Верховной Радой о продлении моратория на торговлю землей. В данной ситуации с первого января начнется вакханалия, они, по сути дела, будут, по Киевской области, мы знаем, кто тут занимался скупкой земли, печати только ставить. И уважаемые радиослушатели, уважаемые телезрители, вот с первого января и начнется, по сути дела, продажа и сдача национальных интересов и территорий нашей государственности. Этим занимаются помаранчевые безумцы.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Герман Ганна Миколаївна, Партія регіонів.

 

12:38:48

ГЕРМАН Г.М.

Шановні колеги народні депутати! Чи є розуміння в народних депутатів того, що, якщо ми будемо чекати двадцяти днів, коли треба знімати депутатські повноваження, то може виявитися, що не будемо мати уряду. Це ми повинні пам’ятати. То раз. І тут звучали речі, коли колеги з демократичної коаліції сказали, що вони повинні мати певність у певному рішенні ЦВК.

Я хочу нагадати людям, які називають себе демократією, демократами, що демократія це щось таке, коли ти не можеш бути впевнений ні в чому, тільки втому, що існує закон і що ти мусиш його дотримуватися. Решту ти не можеш бути певним чи ти будеш обраний, чи не будеш, яке рішення прийме незалежна якась інституція. Можеш бути впевненим в єдиному - в дотриманні демократичних принципів і закону. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати,  час на виступи завершений. Я хотів би ще раз повернутися до тих рішень, які прийняла одностайно Погоджувальна    рада за участю всіх керівників  фракцій.

І так. Народним депутатом України Яценюком внесено 14 постанов і зареєстровано про дострокове припинення повноважень народних депутатів України.

Зараз Верховна Рада, апарат множить. Я прошу апарат прискорити роздачу постанов. Вже частина є в депутатів, зараз  донесуть.

Колеги, таким чином у зв’язку з тим, що мова іде про  персональну постанову, тобто, голосування повинно бути проведено системою „Рада” в  поіменному режимі по  кожній окремо взятій особі - народному депутату України.

Відповідно до статті 101 Закону України „Про статус народних депутатів України” Центральна виборча комісія може розглядати питання про  реєстрацію нових народних депутатів у термін не раніше ніж через 6 днів після прийняття такої постанови.

З огляду на це у  тому випадку, якщо ми не приймаємо цієї постанови, то й не може розглядатися питання про нових народних депутатів. Для того, щоб не формувати  це замкнуте коло і на підтримку рішення всіх керівників фракцій ми зараз поставимо на голосування питання щодо припинення повноважень народних депутатів України, обраних до складу Кабінету Міністрів України.

Ще раз підкреслюю. Ніхто не відходить  від тієї домовленості  і тієї процедури, яка була передбачена.

Щодо  зауважень по порушенню Регламенту. Відповідно до закону, я прошу  подати письмово, який пункт Регламенту був порушений і Голова Верховної Ради   з великим задоволенням вам відповість і відзвітує чи було порушення, чи не було порушення.

Тепер наступне питання, дуже важливе. Колеги, я  прошу тишини. Я прошу тишини в залі, тому що ми вже раз ставили питання на голосування і хтось щось почув, щось не почув, і  знову не проголосували.

Було  одностайне рішення керівників фракцій, що наступне засідання Верховної Ради України буде проведено після проведення засідання Центральної виборчої комісії з питання про приведення до присяги народних депутатів України зареєстрованих відповідним рішенням Центральної виборчої комісії. Така річ повинна бути прийнята нами на засіданні Верховної Ради. Тобто, після  14 проектів постанов, які ми проголосуємо, 15  питання – це   голосування за порядок денний щодо наступного засідання  Верховної Ради України.

Була надана політична згода всіма головами фракцій. Я перерахую: БТЮ дав згоду на голосування, „Наша Україна – Народна самооборона” дала згоду на голосування, „Блок Литвина” дав згоду на голосування,  Комуністична партія України дала згоду на голосування, Партія регіонів дала згоду  на голосування. Це предмет нашого політичного авторитету, колеги. Якщо ми домовилися, ми повинні виключно рухатися у форматі наших домовленостей. По-іншому, ми підірвемо довіру один до одного і просто ніколи не дійдемо  до згоди у більш принципових речах.

З огляду на це,  дозвольте запитати чи є у всіх народних  депутатів проект Постанови Верховної Ради про припинення повноважень? Знову немає. Апарат Верховної Ради, я прошу не спати, а рознести  проекти постанов. У кого немає, підніміть руки. У комуністів немає, прошу швидше роздати Комуністичній  партії.

Шановні народні депутати, я хотів би ще раз зазначити. Ітак,  у нас є 14 постанов про припинення повноважень народних депутатів, після 14 постанов голосується питання про проведення наступного засідання Верховної Ради України після засідання Центральної виборчої комісії України, прийняття рішення Центральною виборчою комісією щодо реєстрації нових народних депутатів, та воно розпочнеться з пункту щодо складання присяги новими народними депутатами України.

Я розпочинаю процедуру голосування.

Добре, 5 хвилин з мотивів голосування. Будь ласка, БЮТ. Говорили тільки з керівниками фракцій. Будь ласка. Прошу записатися на виступ з місця. 5 хвилин з процедури.

Бабенко Валерій Борисович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

12:44:35

БАБЕНКО В.Б. Прошу передати слово Кириленку Івану Григоровичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Кириленку Івану Григоровичу.

 

12:44:40

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Арсенію Петровичу! Шановні колеги, шановні  народний депутат! Шановні радіослухачі-виборці! Ми приймаєм рішення, щоб заспокоїти всіх, ніхто не звинувачував у блокуванні і ще якихось махінаціях, ми будемо голосувати „За”. Але сподіваємося, що аналогічно та частина залу, де присутня і працює меншість, проголосує за 15-ий пункт постанови про порядок денний і як ми будемо працювати як запропонував Голова Верховної Ради. Ми сподіваємося, що політичні домовленості будуть виконані під час цього голосування. Ми не будемо зволікати з голосуванням. Тільки нам роздадуть постанови, Арсеніє Петровичу, ставте на голосування, ми підтримаємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Гриневецький Сергій Рафаїлович, „Блок Литвина”.

 

12:45:29

ГРИНЕВЕЦЬКИЙ С.Р.

Дякую, Арсеній Петровичу.

Арсеній Петрович, „Блок Литвина” наполягає на тому, щоб виконувати порядок денний, який раніше було затверджено. Тому ми підтримуємо проголосувати спочатку  постанови про дострокове припинення повноважень народних депутатів, а далі іти за тим, що визначила Погоджувальна рада.

Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую,  Сергій Рафаїлович. Герман Ганна Миколаївна, Партія регіонів.

 

12:45:57

ГЕРМАН Г.М. Будь ласка, Нестору Шуфричу прошу передати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово передається Шуфричу. Шуфрича увімкніть, будь ласка.

 

12:46:07

ШУФРИЧ Н.І. 

Дякую.  Шановні колеги, дивна ситуація відбувається. Скільки раз нам ще треба проголосувати порядок денний щоб ви врешті-решт зрозуміли що для нас головне це забезпечити роботу Верховної Ради України. Ми вже один і той же порядок денний голосуємо третій раз.

І наступне. Не забувайте про закон який  вимагає що якщо напротязі 20 днів народні депутати України, які обрані членами уряду, не складуть свої повноваження, то нормативний акт, яким їх було призначено, втрачає свою чинність. Невже ви хочете, щоб ми ще декілька раз обирали ваш коаліційний уряд? Дайте працювати і собі, і людям. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович, „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

12:47:03

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін.

Шановні народні депутати, шановний пане Голово! Я вносив пропозиції переставити питання: спочатку порядок денний, а потім поставити про дострокове припинення повноважень.

Що ж стосується постанов, внесених народним депутатом Яценюком, то в цих постановах не написано, коли вони набирають чинності. Це значить, що ми тільки їх проголосували – і сьогодні набирають чинності. Відкладального ніякого значення, ніякого рішення немає, ми не пишемо з такого-то числа. Скажімо, написати „з вівторка”, порахувати число.

І щодо стенань, які зараз йдуть, що неприйняття комплексу законів по землі. А хто ж заважав оцей місяць зараз тягнути всю ту коаліцію, яка колись була, що зараз затягнули так, що не встигаємо? Ще встигнемо прийняти закони, які регулюють продаж землі чи мораторій на її продаж. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кілінкаров Спиридон Павлович, Комуністична партія України.

 

12:48:14

КІЛІНКАРОВ С.П.

Спасибо. Ну, во-первых, кто кому мешал. Я хочу вам напомнить, что более семи месяцев парламент не работал как раз по вашей вине, а не по нашей. Это первое.

И второе. Арсений Петрович, я думаю, надо идти по повестке дня, ставить вопрос на голосование о снятии депутатских полномочий с народных депутатов, тех, которые вошли в правительство. И голосование по этому вопросу как раз нам покажет, кто и как заинтересован в том, чтобы парламент работал стабильно. Если наши политические оппоненты не будут голосовать за это решение, то это лишний раз будет свидетельствовать о том, что они как раз работают деструктивно внутри парламента, и эта коалиция никогда, помаранчевая, не будет способна выполнять те обещания и эффективно работать в парламенте. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Зубов Валентин Сергійович, „Блок Юлії Тимошенко”.

 

12:49:06

ЗУБОВ В.С.

Валентин Зубов, «Блок Юлии Тимошенко». Уважаемый Арсений Петрович, уважаемые коллеги народные депутаты! Разумеется, фракция „Блока Юлии Тимошенко” верна, абсолютно верна позиции лидера нашей партии, теперь Премьер-министра Украины. Мы проголосуем сегодня, сейчас за снятие депутатских полномочий с тех народных депутатов, которые ушли работать в Кабинет Министров. Это, безусловно, будет сделано. Но я хотел бы обратить внимание всех присутствующих в зале Верховного Совета на то обстоятельство, что, по-моему, ни справа, ни слева выводов серьезных из ситуации, которая сложилась, не сделано.

Непонятна страшная агрессия со стороны коммунистов и лживые обвинения, непонятна нетерпимость со стороны Партии регионов. Произошло то, что должно было произойти. Уважаемые коллеги, давайте работать, потому что люди ждут от нас плодотворной работы и осуждают то, что мы друг друга вместо того, чтобы работать, кусаем здесь в зале.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні народні депутати, час завершений. Я хотів би ще раз повернутися до того, що ми зараз будемо робити. Перше. Лунала пропозиція щодо набуття чинності постанови. Ми користуємося зараз загальною нормою, що постанова набуває  чинності з  моменту її прийняття. Я пояснюю знову, чому: 101 стаття Закону „Про вибори народних депутатів України”. Немає постанови, яка набула чинності – нема предмету розгляду Центральною виборчою комісією щодо реєстрації нових народних депутатів. Це – замкнуте коло, ми по ньому будемо ходити вічно.

Тому ми зобовязані зараз прийняти рішення щодо припинення повноважень народних депутатів. Я його повинен негайно  підписати, відправити в Центральну виборчу комісію, і Центральна виборча комісія не раніше, ніж у шестиденний термін повинна  зібратися і прийняти відповідне рішення. То я прошу, щоб ми просто не переливали з пустого в порожнє. Є такий підхід. Прийнято? Прийнято.

Пункт другий. Я ще раз хочу наголосити на цьому: було одностайно прийняте рішення всіма керівниками фракцій щодо порядку денного. І порядок денний: наступне засідання Верховної  Ради – після ЦВК, після реєстрації народних депутатів України, і починається з присяги.

Я ставлю на голосування постанову Верховної Ради України, реєстраційний номер 1246, про припинення повноважень, про дострокове припинення повноважень народного депутата України Павленка Юрія Олексійовича.

Прошу голосувати. Всі разом ні, товариші. Як книжка пише.

 

12:51:57

За-429

Прошу по фракціям. Рішення прийнято. Дякую.

Ставлю на голосування Постанову, реєстраційний номер 1247, „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Кучеренка Олексія Юрійовича”. Прошу голосувати.

 

12:52:28

За-432

Ставлю на голосування Постанову, реєстраційний номер 1248, „Про дострокове припинення повноважень народного депутата Немирі Григорія Михайловича”. Прошу голосувати.

 

12:52:50

За-432

Ставлю на голосування Постанову, реєстраційний номер 1249, „Про дострокове припинення повноважень народного депутата Вінського Йосипа Вікентійовича”. Прошу голосувати.

 

12:53:13

За-437

Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову, реєстраційний номер 1250, „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Крупка Петра Миколайовича”. Прошу голосувати.

 

12:53:36

За-436

Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову номер 1251 „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Денисової Людмили Леонтіївни”. Прошу голосувати.

 

12:53:59

За-433

Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову, реєстраційний номер 1252, „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Філіпчука Георгія Георгійовича”. Прошу голосувати.

 

12:54:22

За-436. Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Пинзеника Віктора Михайловича”, реєстраційний номер 1253. Прошу голосувати.

 

12:54:45

За-434. Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову (реєстраційний номер 1254) „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Луценка Юрія Віталійовича”. Прошу голосувати.

 

12:55:14

За-418. Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову Верховної Ради України „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Оніщука Миколи Васильовича”, реєстраційний номер 1255. Прошу голосувати.

 

12:55:38

За-433. Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову (реєстраційний номер 1256) „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Куйбіди Василя Степановича”. Прошу голосувати.

 

12:56:00

За-424. Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову Верховної Ради України „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Єханурова Юрія Івановича”, реєстраційний номер 1257. Прошу голосувати.

 

12:56:24

За-433. Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову Верховної Ради України „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Турчинова Олександра Володимировича”, реєстраційний номер 1258. Прошу голосувати.

 

12:56:48

За-416

Рішення прийнято.

Ставлю на голосування Постанову Верховної Ради України „Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Тимошенко Юлії Володимирівни”, реєстраційний номер 1259. Прошу голосувати.

 

12:57:13

За-406

Рішення прийнято.

Ставлю на голосування питання про початок наступної сесії після засідання Центральної виборчої комісії, реєстрації народних депутатів України та з пункту першого складання присяги народними депутатами України зареєстрованими. Прошу, прошу голосувати.

 

12:57:44

За-244

Рішення прийнято.

По фракціям прошу показати.

Шановні народні депутати! Прошу з мотивів голосування п’ять хвилин, будь ласка.

Записатися на виступ з місця. Лукаш Олена Леонідівна, Партія регіонів, будь ласка.

 

12:58:26

ЛУКАШ О.Л.

Шановний Арсеній Петрович! Як Голову Верховної Ради, головуючого на цьому засіданні я прошу вас виконати вимоги статті 66 Регламенту Верховної Ради України, відповідно до якої діяльність коаліції припиняється в разі зменшення чисельного складу коаліції до кількості народних депутатів менше, ніж визначено Конституцією України, тобто менше ніж 226.

Ви зобов’язані зробити про це оголошення зараз і надрукувати в газеті „Голос України” відповідне оголошення. Прощавай коаліція – до нових зустрічей!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Білорус Олег Григорович,  "Блок Юлії Тимошенко".

 

12:59:06

БІЛОРУС О.Г.

Прошу передати слово народному депутату Томенко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Томенко. Колеги, я прошу тишину в залі, нам залишилось буквально декілька хвилин.

 

12:59:16

ТОМЕНКО М.В.

Я від імені нашої фракції хочу сказати, що м’яко кажучи, ми стурбовані непослідовністю наших політичних опонентів і тим, що вони напевно забули, що є пряма трансляція. І коли вони не лише приймають рішення на Погоджувальній раді, а обіцяють своїм виборцям, то не з руки напевно, не чесно їх обманювати. Тому що коли ми дві години дебатували і пішли на всі поступки, щоб виконати ті рішення, які приймалися Погоджувальною радою і Партія регіонів, і комуністи не голосують за це, я вважаю, що такий парламент не до честі Партії регіонів і комуністів дискредитує всю систему нашої роботи.

Наша фракція виконала свої повноваження і свої обіцянки. І просив би, Арсеній Петрович, звернути увагу на непослідовність...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Найдьонов, фракція комуністів, Андрій Михайлович.

 

13:00:20

НАЙДЬОНОВ А.М. Прошу передати слово Симоненко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Симоненко Петро Миколайович. Колеги, я прошу тишини в залі! Нам ще 10 хвилин попрацювати. Я вас дуже прошу тишину, послухаємо колегу Симоненка. Будь ласка, Петро Миколайович.

 

13:00:24

СИМОНЕНКО П.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые радиослушатели и телезрители! Фракция коммунистов на Погоджувальній раді согласилась с тем, что Верховный Совет будет рассматривать этот вопрос, а как голосовать фракция коммунистов будет, это наше право и мы это право реализовали, это во-первых. (Ш у м   у  з а л і)

Во-вторых, почему мы таким образом голосовали? По одной простой причине, что сегодня по сути дела помаранчевая коалиция лишает возможность Верховную Раду работать. Из-за 14 человек не будет работать 436, мы избраны для работы. А в данном случае, в зависимости от решения Центральной Избирательной Комиссии зависит сегодня работа Верховной Рады. И вы таким образом сегодня себя принизили, при этом поставили в зависимость от ЦВК, а не от избирателей, которые вас избрали. Поэтому не занимайтесь политическим блудом, а занимайтесь выполнением своих обязанностей.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Катеринчук Микола Дмитрович. Кириленко В’ячеслав Анатолійович з трибуни.

 

13:01:46

КИРИЛЕНКО В.А.

Шановні колеги! Шановні виборці! Ми щойно стали свідками політичного шулерства з боку, щонайменше, двох фракцій парламентської меншості. Поки що ми не будемо називати ці фракції, однак виборці їх знають напам’ять уже давно. Але я хочу доповісти деяким недоброзичливцям, що вони, напевно, забули, що коаліція обрала Голову Верховної Ради України ось він перед вами – Яценюк Арсеній Петрович. Ви, напевно, забули, що вчора коаліція обрала Прем’єр-міністра Тимошенко і новий демократичний уряд, який повноважний і приступив сьогодні до виконання своїх обов’язків. У цих кабінетах, де вчора сиділи ви, сидять представники демократичних сил, і борються з інфляцією, яка дістала після вас, борються із підвищеними цінами, які дісталися після вас, і закликають вас бути конструктивними. Наші виборці є свідками: ми пішли по закону, припинили повноваження наших депутатів. Але ніхто не почне роботу поки не будуть приведені до Присяги наступні колеги від фракції НУ-НС і БЮТ.

Спасибі. (О п л е с к и)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Слово Шуфричу з трибуни.

 

13:03:05

ШУФРИЧ Н.І.

Дякую.

Шановний Головуючий! Шановні колеги! Давайте відверто скажемо те, що відбулося, буквально, декілька хвилин тому. Чому не голосувало дві фракції? Ми вже маємо досвід бачити… (Ш у м  у  з а л і) Ми маємо досвід…

(Ш у м  у  з а л і)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги! Я прошу, тишина.

 

ШУФРИЧ Н.І. Шановні колеги! Ми маємо досвід слідкувати в системі „Рада” як голосують наші колеги. І коли ми побачили, що голосують 14 народних депутатів України, які вже втратили свої повноваження, ми прийняли рішення утриматися від голосування.

Тому я прошу вас бути максимально відповідальними, діяти виключно за Регламентом    і за законами. І зверніть увагу, ми навіть, враховуючи те, що ви порушили шість …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Колеги, Нестор, я прошу, не треба вже. Зараз буде крик, ну ти хочеш чути це? (Ш у м  у  з а л і)

Нестор Іванович, я прошу.

Дайте Нестору Івановичу завершить.

 

13:04:27

ШУФРИЧ Н.І.

Шановні колеги, я ще раз хочу вам сказати. Фракція регіонів голосувала би, якби не голосували картки депутатів, з яких знято повноваження, по-перше.

І по-друге. Згідно 66 статті Регламенту, ми навіть не наполягали на тому, щоб ви переглянули коаліцію, розуміючи, що у вас така ситуація. Тому треба ставитися з порозумінням до ситуації. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Несторе.

Колеги, я прошу всіх народних депутатів сісти і завершити засідання. Колеги, я хотів би все-таки як Голова Верховної Ради і як людина, яка організовувала, в тому числі і засідання Погоджувальної ради, звернутися до всіх  керівників фракцій і, власне кажучи, повідомити власну позицію, власне відчуття, що тільки що відбулося.

Ми сидимо, колеги, тишина, я прошу! Ми сидимо на засіданні Погоджувальної ради, всі голови фракцій, всі достойні, високоповажані, серйозні люди, народні депутати України. Всі беруть на себе політичне зобов’язання, голови фракцій, під мікрофон і під стенограму проголосувати за те, коли Верховна Рада почне наступне пленарне засідання. Я хотів би підкреслити: всі, одностайно.

Ми приходимо в зал і в залі відбувається те, що тільки що відбулося. Яка, от у мене тепер, ви розумієте, яка в мене ситуація, як у Голови Верховної Ради. Якщо б зараз не було 227 голосів, а я їм давав політичне зобов’язання і ви це все чули, що ми будемо таким чином працювати, тобто  після засідання ЦВК. Яка степінь довіри може бути один до одного? Про які далі політичні домовленості може йтися?  Якщо ми одностайно підняли руки, сказали „так” і в результаті прийшли в зал і здурили один одного. Хіба це  той підхід, хіба це ті заклики, до яких ви, в принципі, всі говорите, що повинен бути консенсус, повинна бути згода. Як же ми можемо дурити один одного?

Шановні народні депутати! Я вдячний і низько кланяюсь „Блоку Литвина” за те,  що було сказано слово і воно  було виконано. Якби воно не було сказано, воно б не було виконано. (О п л е с к и) І якщо ми будемо так далі працювати, то тоді у нас дійсно буде запорука успіху.

Шановні народні депутати України, у нас за Законом „Про Кабінет Міністрів” є 30 днів на те, щоб Кабінет Міністрів України подав до Верховної Ради України Програму дій уряду, уже не 30, а 29 днів. Це пункт перший.

Пункт другий. Те, що стосується Закону „Про державний бюджет”. У нас залишилося фактично 12 календарних днів, це календарних, я кажу, а робочих вдвічі менше, для прийняття Закону України „Про Державний бюджет”. З огляду на це, я дуже прошу всіх керівників фракцій, у нас вистачає часу для того, щоб сьогодні і завтра завершити накінець-то поділ комітетів і почати конституційну процедуру законотворчої, законопроектної роботи. В нас на порядку денному стоять надзвичайно великі виклики, починаючи з ціни на газ і закінчуючи збільшенням розмірів заробітної платні. Таким чином, ми повинні негайно розпочати нормальну роботу Верховної Ради.

Я звертаюся до Центральної виборчої комісії.

Перше. Жодна з політичних сил не має права тиску на Центральну виборчу комісію – це незалежний орган. І тому політичні сили повинні взяти це до уваги. При цьому ті політичні зобов’язання, які взяті, ну щодо політичних тих чи інших не заангажованих речей, вони повинні відбутися, ми повинні дати нормальну можливість Центральній виборчій комісії проголосувати і прийняти законне і конституційне рішення.

Оголошую пленарне засідання Верховної Ради закритим. Наступне відбудеться після засідання ЦВК з пункту про приведення до присяги народних депутатів України.  Дякую.