ЗАСІДАННЯ СОРОК ЧЕТВЕРТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
20 червня 2008 року, 10:00 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.
10:00:07
Зареєструвалося -288
ГОЛОВУЮЧИЙ. В залі зареєструвалося 288 народних депутатів України. Ранкове пленарне засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.
Як завжди, для формування розкладу сьогоднішнього дня щиро запрошую керівників фракцій зайти на 30 хвилин на розмову.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ще раз доброго дня всім, шановні колеги. Хотів би розпочати з того, щоби ми у парламентській залі спробували відмовитися від взаємних образ і відмови ультиматумів. Тут ніхто нікого не боїться і тому страхать нікого не потрібно.
Хотів би звернутись до всіх тільки з одним проханням. Давайте діяти виключно у межах та у спосіб, визначений законами України.
Перше. Резолюції недовіри Кабінет Міністрів України не внесено до парламенту України. Якщо така резолюція буде внесена, то відповідно до вимог статті 225 тимчасового Регламенту необхідно, принаймні, 17 днів на те, щоби ця резолюція розглядалася, як у комітетах Верховної Ради, так і у Кабінеті Міністрів.
Ще раз хотів би зазначити, що резолюції про недовіри уряду немає у стінах парламенту.
Друге. Проекту Постанови Верховної Ради про зміну керівництва парламенту також немає у стінах парламенту.
Я ще раз хотів би задекларувати позицію. Якщо буде внесено відповідне подання про зміну керівництва парламенту, я вам даю гарантію, що я забезпечу процес голосування. У владу треба гордо заходити і гордо з неї виходити у тому випадку, якщо є 226 голосів.
Третє. Що стосується позачергового пленарного засідання. Я вам даю гарантію, що відповідно до статті 19 Тимчасового регламенту, якщо буде подання 150 народних депутатів України про скликання позачергового засідання з порядком денним, визначеним відповідними депутатами, воно буде скликано у триденний термін.
Ще раз хотів би підсумувати. Діємо виключно у спосіб та в межах, передбачених законом, адже ніхто у цій парламентській залі не хоче неконституційного перехоплення чи захоплення влади.
Що стосується коаліції. Ще раз хотів би нагадати, немає жодних правових підстав, які би зупиняли процес формування нової коаліції, тільки треба відповідне рішення фракцій. Якщо є нова коаліційна угода, будь ласка, вона відповідає вимогам закону, поставте цю нову коаліційну угоду на стіл і буде задекларовано про те, що є нова коаліція. Якщо немає такого, то ми повинні по закону очікувати рішення Конституційного Суду України. Є подання. Це – єдиний орган конституційної юрисдикції, який роз'яснить, чи існує сьогодні коаліція, чи цієї коаліції немає.
І останнє. Я пропонував сьогодні керівникам фракцій, щоб ми провели робочий день без будь-яких політичних документів, тому що вони не внесені, а виключно за порядком денним, який був сформатований, щоб ми повернулися до голосування про Закон про дорожній рух, щоб ми повернулись до голосування про престижність шахтарської праці, щоб розглянули знову законопроект 1408 про імперативний мандат і депутатські пільги – і той, і другий, я хотів підкреслити, і Партії регіонів законопроект по пільгам, щоб ми задекларували те, що ми дійсно відповідальні політики. На жаль, така пропозиція не знайшла підтримки.
З огляду на це, зрозуміло, що парламентська зала заблокована, і у нас вже не залишилось практично часу для роботи. За календарним планом у нас два тижні роботи в комітетах і роботи в округах. Я не думаю, що ця ситуація розсосеться, це не та ситуація, яка сама собою розійдеться - буде якесь рішення. Але це той час, який дасть можливість політичним силам далі продовжувати внутрішньополітичні консультації.
Парламент, як завжди, став заручником. Проблема не виникла в цих стінах, і проблема не інспірована народними депутатами – проблема виникла на рівні стосунків різних гілок влади, а не між народними депутатами України.
І останнє. Як Голова парламенту я буду захищати цей парламент, - який він не є, але це – український парламент, за який проголосували, - до останнього патрона. Дякую.
Закриваю засідання парламенту.