ЗАСІДАННЯ  ДЕВ’ЯТНАДЦЯТЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

2 жовтня  2008 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України  ЯЦЕНЮК А.П.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Добрий ранок, шановні народні депутати. Я прошу реєструватися.

10:04:44

Зареєструвалося -443

У залі зареєстровано 443 народних депутата України. Ранкове пленарне засідання оголошую відкритим.

Шановні колеги, ми  не маємо порядку денного, як завжди, тому підемо зараз на нараду. Будемо сподіватися, що цей розклад  може з’явитися за підписом  трьох фракцій, як анонсувалося вчора  публічно. Тепер публічні заяви треба перевести у практичні дії. Подивимося, що з цього вийде.

Шановні народні депутати, але  життя продовжується, і воно у нас, звичайно, позитивне. Сьогодні у Івана Григоровича Кириленка день народження, у лідера фракції БЮТ.  Давайте привітаємо нашого колегу (О п л е с к и). Немає Івана Григоровича, ну нічого, він напевно пішов стіл накривати.

Шановні колеги,  я запрошую керівників фракцій до себе в кабінет на одну годину, як завжди.

 

ПІСЛЯ  ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  сталося, як  гадалося. Формування порядку денного на три фракції не відбулося. „Блок Литвина”  не готовий приймати участь у голосуванні по запропонованому порядку денному.

Беремо ще годину з гаком на переговорний процес, до 12.30. 12.30, колеги, 12.30!

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу займати місця. Хотів би вас поінформувати про хід перемовин, які відбувалися у кабінеті Голови Верховної Ради України.

Перше, що стосується порядку денного на сьогоднішній день. Ще  раз хотів би констатувати, що,  на превеликий жаль  даний порядок денний не був погоджений трьома фракціями, як раніше декларувалося, в силу того, що „Блок Литвина” не готовий підписуватися під тим розкладом, який форматувався.

Друге, що стосується сьогоднішнього розкладу. Відповідно до вимог  Тимчасового регламенту дві фракції, а  саме: „Блок Юлії Тимошенко” та „Наша Україна – Народна Самооборона”  за кількісним складом і за відповідною чисельністю цих фракцій  мають право прийняти рішення  щодо сьогоднішнього розкладу.  Таким чином у тому випадку, якщо  дві фракції прийняли відповідне рішення, то Голова Верховної Ради України  має повне законне право поставити питання, які визначені  цими  двома фракціями на розгляд українського парламенту.

Ситуація полягає у наступному. Ви пригадуєте, що однією з основних причин розвалу коаліції було голосування  другого числа за законопроекти, які  погоджені в рамках коаліційної угоди  і які були спрямовані  на зміну окремих фактично повноважень, які виходили за межі конституції. Мова  йде  про те, що дві фракції  зараз погодили розглянути питання  щодо скасування актів законодавства, які були  прийняті 2 вересня поточного року, шляхом голосування БЮТу та Партії регіонів. На порядок  денний виноситься п’ять вето Президента України. Відповідно до вимог статті 20 Тимчасового регламенту такі речі не включаються до порядку денного, а головуючий оголошує і без голосування  ми розглядаємо цих п’ять питань.

Хотів би нагадати  всім процедуру  розгляду цих п’яти питань. У тому випадку, якщо пропозиції Президента не підтримані, то ставиться питання про подолання вето Президента. Для того, щоб підтримати пропозиції  Президента, необхідно 226 голосів. Для того, щоби подолати вето Президента, необхідно 300 голосів.

У тому випадку, якщо навіть пропозиції Президента не підримані і при цьому парламент не подолав вето Президента, такий закон вважається відхиленим. Тобто за цієї умови всі законопроекти будуть вважатись такими, що скасовані і не набути чинності.

Також хотів би зазначити щодо інших питань порядку денного. Це законопроект 1374 – проект Постанови про скасування результатів голосування по Закону про референдум та 1400 про державну службу. Ці законопроекти потребують включення до порядку денного, тому пропонується на ваш розгляд наступний підхід.

Перше. Що стосується голосувань по вето Президента. Зараз за повною процедурою ми розглянемо ці питання і відповідно до результатів голосування буде прийнято остаточне рішення щодо  п`яти вето Президента. Я хотів би нагадати всім, про які вето йдеться мова і про які законопроекти.

Перше. Закон України про внесення змін до Закону України „Про Кабінет Міністрів України”. Законопроект  номер 3085.

Друге. Законопроект номер 0857 Закон України про Тимчасові слідчі комісії, Спеціальну тимчасову слідчу комісію і Тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України.

Третє.  Законопроект 2219 проект Закону про внесення змін до деяких законів України. Мова йшла  щодо повноважень Конституційного Суду України, особливостей впровадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання.

Наступний законопроект – це Закон України про внесення змін до Закону України „Про Службу безпеки України”, номер 3086.

Та останній законопроект номер 3112це Закон України про внесення змін до деяких законів України щодо виконуючих обов`язки голів місцевих державних адміністрацій.

Цей перелік законопроектів цілком і повністю  відповідає тій кількості законопроектів, які були проголосовані другого числа, без погодження Коаліційною угодою і без фракції "Наша Україна - Народна Самооборона". З огляду на це та відповідно до вимог статті 20 Тимчасового регламенту, я оголошую процедуру розгляду печатку для повторного розгляду з пропозиціями Президента відповідних актів законодавства. У нас Регламент є, тимчасового у нас немає.

Відповідно до Регламенту… Шановні колеги, я запрошую на трибуну Шлапака Олександра Віталійовича, перший заступник глави Секретаріату Президента.

Я повторюю в пятий раз: відповідно до статті 20 Регламенту Верховної Ради України пропозиції Президента не включаються до порядку денного, не голосуються  і автоматично розглядаються парламентом. Дайте проводити засідання, будь ласка. Цих два  питання не будуть розглядатися без того, якщо не буде проголосований порядок денний. Ми поки що розглядаємо тільки пропозиції Президента. Я прошу вас зайняти своє місце і не заважати проводити засідання.

Шановні колеги! Шановні колеги, де доповідач? Доповідача немає.

Доповідає відповідно до вимог Тимчасового регламенту у тому випадку, якщо немає доповідача - це не зупиняє, вибачте, відповідно до вимог Регламенту це не зупиняє розгляд законопроекту – співдоповідач, Боднар Ольга Борисівна. Будь ласка, Ольга Борисівна.

 

12:38:27

БОДНАР О.Б.

Шановні колеги, шановний доповідачу, шановні співгромадяни! Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на засіданні, яке відбулося 24 вересня 2008 року, розглянув пропозиції Президента України до прийнятого Верховною Радою України Закону „Про Кабінет Міністрів України”. Комітет не дійшов згоди і не погодився з аргументацією Президента України щодо порушення Конституції України нормами прийнятого закону і рекомендує відхилити пропозиції Президента до даного закону та прийняти його в цілому. Я зачитала вам рішення нашого комітету. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, відповідно до вимог Тимчасового регламенту я ставлю на голосування – увага, колеги! – питання про підтримку пропозицій Президента України щодо законопроекту номер 3085 – Закон України про внесення змін до Закону України „Про Кабінет Міністрів України”. На голосування ставиться питання про підтримку пропозицій Президента.

Прошу голосувати.

 

12:39:46

За-224

Рішення не прийнято.  Колеги, тишина, я прошу показати по фракціям. Заспокоїлись. Партія регіонів – 0, БЮТ – 156, "Наша Україна" – 168, комуністів – 0, „Блок Литвина” – 0.

Тепер колеги, відповідно до вимог Тимчасового регламенту ставиться на голосування питання про подолання вето Президента України.

Ще раз, колеги, увага, ще раз нагадую, у тому випадку, якщо вето президента не буде подолано, відповідно до вимог Регламенту, а саме статті 130-ї, такий законопроект вважається відхиленим, а результати голосування скасовані. Зрозуміло? Зрозуміло.

Прошу голосувати.

 

12:40:51

За-201

Таким чином, Закон України про внесення змін до Закону України „Про Кабінет Міністрів України” є таким, що відхилений – зачитую і скасований в цілому. Зачитую статтю 127-му вимог Регламенту: „Строк… (Ш у м   у   з а л і)

На доопрацювання? Не потрібно, треба було голосувати. „… наслідком цього є скасування результатів голосування за закон в цілому”, крапка. Прошу показати по фракціям: Партія регіонів – 172, "Блок  Юлії Тимошенко"  - 2, "Наша Україна"  - 0, комуністи – 27, „Блок Литвина” – 0.

Колеги, я вам не заважав приймати ці акти законодавства. Не заважайте мені їх скасовувати.

Оголошується наступний законопроект 0857 – Закон України "Про тимчасові слідчі комісії, Спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України" з пропозиціями Президента. Доповідача від Президента немає.

Сергій Володимирович Сас від комітету, будь ласка.

 

12:42:31

САС С.В.

Дякую.

Шановний Арсенію Петровичу,  шановні народні депутати! На розгляд Верховної Ради виноситься Закон України про тимчасові слідчі комісії і  тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради з пропозиціями Президента від 23.09.2008 року.

Комітет з питань Регламенту питання щодо пропозицій не розглядав. Прошу поставити на голосування питання щодо подолання вето Президента. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, ставлю на голосування питання про підтримку пропозицій Президента України до Закону України "Про  тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України". Прошу голосувати.

 

12:43:32

За-225

Рішення не прийнято.

Тепер прошу показати по фракціям. „БЮТ” – 156, "Наша Україна - Народна Самооборона"  - 69, комуністи, Партія регіонів, „Блок Литвина” – 0.

Колеги, тепер ставлю на голосування питання про подолання вето Президента. Прошу голосувати.

 

12:44:09

За-201

Результати голосування скасовано. Закон відхилено в цілому.

Законопроект номер 2219 Закон України про внесення змін до деяких законів України (щодо повноважень Конституційного Суду України, особливостей провадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання).

Доповідач є? Немає. Співдоповідач: Міщенко Сергій Григорович, будь ласка.  Будь ласка, Сергій Григорович.

 

12:44:57

МІЩЕНКО С.Г.

Шановні колеги, шановний головуючий! З цього приводу було проведено комітет. Комітет визначився долати вето Президента, але в сесійному залі кожен із депутатів повинен прийняти своє рішення відносно цього законопроекту. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставлю на голосування прийняття пропозицій Президента до законопроекту номер 2219 Закон України про внесення змін до деяких законів України. Прошу голосувати за пропозиції Президента України. Голосуємо.

 

12:45:47

За-226

Коаліційний результат відновлено, колеги, вперше на табло  за місяць. Прошу показати по  фракціях: Партія регіонів – 0, "Блок Юлії Тимошенко" – 156, "Наша Україна-Народна Самооборона" – 70, комуністи -0, "Блок Литвина" – 0.

Шановні колеги, пропозиція Президента підтримана, тому питання про подолання вето не може стояти. 

Шановні колеги, ставлю на голосування останній законопроект номер 3086 – Закон України  про внесення змін до Закону України "Про Службу безпеки України". Доповідача від Секретаріату Президента немає. Запрошую голову комітету Гриценка Анатолія Степановича.

Визначений доповідач – Пукшин.

 

12:46:42

ГРИЦЕНКО А.С.

Шановний Арсенію  Петровичу, шановні колеги!   Ми бачимо, які події відбуваються зараз у парламенті, тому  я хотів би сказати про професійну і про політичну частину цього  питання.

Професійна. Комітет підтримав подолання вето і це відображення неприйнятності для народних  депутатів ситуації, коли два роки немає Голови Служби  безпеки, коли незаконно здійснюються кадрові призначення, коли Голова Служби безпеки, точніше, виконуючий обов’язки дізнається  про ці призначення з Інтернету або по телевізору, і коли Служба безпеки не виконує  свої функції. Тому, нормальним вирішенням цього питання було б внесення Президентом кандидатури і її схвалення парламентом. Цього не було і такої позиції з боку Президента по підтримці внесеної ще в грудні кандидатури не було, саме тому в цьому питання.

Друга  професійна частина  - це роль парламенту у впливі на кадрові призначення в силових структурах, абсолютно  правильно це записано. І тому треба визначатися: з одного боку, доля парламенту, доля коаліції, з іншого боку, чи й далі ми будемо спостерігати таку ситуацію. Я голосуватиму так, як голосуватиме… як прийняв рішення комітет – кожен визначається сам. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги! Ставлю на голосування питання про підтримку пропозиції Президента України до законопроекту № 3086 – Закон України про внесення змін до Закону України „Про Службу безпеки України”. 

Колеги, увага! Голосуємо підтримку пропозицій Президента України.

 

12:48:31

За-226

Рішення прийнято.

Останній законопроект – №3112. Шановні колеги! Прошу показати по фракціям: Партія регіонів – 0, БЮТ – 156, „Наша Україна” – 70, комуністи – 0, „Блок Литвина” – 0.

Останній законопроект, який з пропозиціями Президента, законопроект № 3112 – Закон України про внесення змін до деяких законів України. Питання, щодо виконуючих обов’язки голів місцевих  державних адміністрацій. 

Доповідача від Президента немає, визначена Ставнійчук. Доповідач від комітету Омельченко, не бачу. Від комітету хтось буде бажати? Немає.

Шановні колеги, ставлю на голосування питання про підтримку пропозицій Президента до законопроекту 3112 Закону України про внесення змін до деяких законів України, прошу голосувати.

 

12:49:40

За-225

Рішення не прийнято.

Повернення до результатів голосування. Прошу повернутися до голосування, включіть машину на голосування. Повернутися до голосування за даний законопроект.

 

12:50:13

За-226

Тепер голосуємо за підтримку пропозицій Президента України до законопроекту 3112. Увага, колеги, голосуємо.

 

12:50:36

За-226

Рішення прийнято. За подолання вето Президента голосування не проводиться.

У нас два законопроекти, колеги, які необхідно включити до порядку денного, це законопроект про проект постанови про скасування результатів голосування щодо прийняття 19 вересня 2008 року Постанови Верховної Ради України про прийняття за основу проекту Закону про Всеукраїнський референдум, номер постанови 1374-П1 та проект постанови про скасування результатів голосування щодо прийняття 19 вересня 2008 року Постанови Верховної Ради України про прийняття за основу проекту Закону України „Про державну службу”, 1400-П2. Для того, щоб розглядати ці законопроекти, їх треба сьогодні включити до розкладу сьогоднішнього засідання.

Ставлю на голосування питання про включення до розкладу законопроектів № 1374-П1 і 1400-П2, прошу голосувати.   

Не проспіть, колеги. Голосуємо.

 

12:51:48

За-227

Ростемо, товариші, ростемо на очах у українського народу.

Прошу показати по фракціям: Партія регіонів – 0, БЮТ – 156, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 71, комуністи – 0, "Блок Литвина" – 0.

Оголошую законопроект 1374 до розгляду. Колеги, є пропозиція, щоб цей законопроект і наступний законопроект розглянути за скороченою процедурою. Підтримується? Ставлю на голосування про розгляд цих законопроектів за скороченою процедурою – 1374 і 1400, там П1, тут – П2. Прошу голосувати.

 

12:52:40

За-227

Колеги, 1374, В’ячеслав Анатолійович, я вас запрошую на трибуну.

 

12:52:59

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні колеги, шановні виборці! Ми вважаємо, що законопроект 1374, який ухвалений в першому читанні, загрожує політичному спокою у країні. Він відкриває дорогу до референдуму щодо статусу другої державної мови для російської і суттєвим чином посилює ті загрози, які можуть міститися в середині нашої країни.

Крім того, механізм призначення, проведення і імплементації результатів референдуму суттєво змінюється, що також викликає непокоєння у значної частини виборців. У зв’язку з цим і на захист інтересів і статусу української мови як державної, ми внесли проект постанови про скасування прийнятого в першому читанні законопроекту 1374 про Всеукраїнський референдум.

Прохання до народних депутатів України – підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Від комітету доповідача немає. Два – за, два – проти є бажання записатися? Прошу. Запишіться. Ну, колеги, ми ж повинні виключно відповідно до вимог Регламенту діяти. Прошу записатися.

Андрій Парубій.

 

12:54:17

ПАРУБІЙ А.В.

Я дуже коротко. Підтримую позицію голови фракції В’ячеслава Кириленка, що дані законопроекти треба скасувати, оскільки вони відкривають небезпечність для України речі, які можуть потрясти сам фундамент існування української держави. Прошу всіх підтримати скасування цих законопроектів. Дякую.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Терьохін.

 

12:54:37

ТЕРЬОХІН С.А.

По цьому законопроекту і говорити не хочеться, тому я не беру слова.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко.

 

12:54:48

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України.

Шановні колеги, шановні виборці України, ви сьогодні є свідками маніпулювання Головою Верховної Ради певними питаннями, коли він заявляє в окремих моментах, що він чітко дотримується Регламенту при розгляді питань. Рішення комітету з цього питання немає, і всі бачать, як іде маніпулювання.

 Наступне. Ми сьогодні чуємо про загрози для України, якщо ми не відмінимо   цього саме закону.  Сьогодні я хочу сказати народу України, що всі найвищі посадовці держави і гарант Конституції, виступаючи, завжди каже, що народ є єдиним джерелом влади. Але ми бачимо багато років, коли накладається вето і не приймається закон про Всеукраїнський референдум, якраз із однією метою, щоб не чути голосу народу по жодному питанню,  якій його саме хвилює.

Прикладом цього є те, що 4 мільйони підписів, які зібрані у нас проти вступу в НАТО. І Президент України не виконує волю народу і не оголошує цього референдуму.  Щоб не допустити і не чути волі народу і в подальшому, ті політичні сили, які ініціювали, які самі себе назвали демократичною саме коаліцією, якраз сьогодні  хочуть, щоб народ ніколи не був почутий.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Володимирович, я вас повністю підтримую, я давно казав, цього Голову Верховної Ради давно пора гнать в шию.

Чечетов Михайло Васильович.

 

12:56:41

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Дорогие друзья, дорогие избиратели, сейчас пытаются посягнуть на  священное право народа как источника власти – принимать свои решения самому и диктовать, наоборот, власти, как нужно правильно принимать стратегические решения.

К сожалению, украинский политикум делится на две части: одна часть помаранчевая – это БЮТ и «Наша Украина», которая считает вас,  что вы ничего не знаете, ничего  не понимаете, вы бездарны и вы нужны только для одного – для того, чтобы,   надавав пустых обещаний, на ваших плечах влезть им во властные премьерские, президентские кресла и кабинеты,  а дальше вы уже не нужны, дальше они будут править, вещать и, ломая вашу волю – волю народа через колено, и принимать свои решения.

Партия регионов и часть других политических сил  считает по-другому, что кладец мудрости – это не седовласые мужи в парламентских и министерских мантиях на плечах, а кладец мудрости – это  вы – простой, трудовой народ, поскольку ваша мудрость идет от  истоков, от самой жизни, и вы вправе взять власть  в свои руки, как по Конституции при принятии стратегических решений, определяющих судьбу страны,  через референдум, через голосование на референдуме  дать наказ своим избранникам, какие решения принимать.

Мы считаем, что на сегодняшний день  шаг по отмене Закона о референдуме – это  шаг к сворачиванию демократических процессов  в Украине, да, это возврат к тоталитарному режиму, это  посягательство на Конституцию, где четко написано, что источник власти  и носитель власти – это украинский народ. У вас отбирают  главное – у вас отбираю язык, а сейчас отбирают право власти. Демократия – это власть народа. И я просто не могу понять, как меняется  за день по семь раз позиция БЮТа, которая, с одной стороны, вроде бы говорит за то, что они за, чтобы выполнять  волю народа, а сейчас фактически ступили на тропу сворачивания демократических процессов в Украине …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, увага,  переходимо до процедури голосування.

Ставлю на голосування питання про прийняття за основу і в цілому  законопроекту номер 1374-П1, проект Постанови Верховної Ради України  про скасування результатів  голосування щодо прийняття  19 вересня 2008 року Постанови Верховної Ради України  про прийняття за основу проекту Закону України „Про Всеукраїнський референдум”. Голосуємо.

 

12:59:37

За-225

Що, не встигли? Повернення до голосування за даний законопроект. Прошу показати по фракціях.

Увага! Повернення! Увага! Колеги, повернення до голосування. Ставлю питання на повернення до голосування. Голосуємо. Кнопочка зелена – це „за”, а жовта – це „утримався”.

 

13:00:14

За-225

Та що таке? „За” – 225. (Ш у м  у  з а л і) Покажіть по фракціях:  БЮТ – 154, „Самооборона” – 71 і всі інші – по нулям. Колеги, щось там не спрацювало. (Ш у м  у  з а л і)

Ну останній раз. Про повернення до голосування. Колеги, увага!

 

13:00:59

За-225

Рішення не прийнято. Всьо! Всьо!

Законопроект номер 1400 оголошується. Кириленко В’ячеслав Анатолійович. (Ш у м  у  з а л і)

В’ячеслав Анатолійович, сідайте, прошу. Прошу, сідайте. (Ш у м  у  з а л і)

 

13:01:31

КИРИЛЕНКО В.А.

Шановні народні депутати, шановні виборці! На ваш розгляд вноситься  проект постанови 1400-П2. Він скерований на скасування законопроекту 1400, який ухвалений у першому читанні Верховною Радою України, а саме законопроекту про державну службу. Ми вважаємо, що норма, яка закладена у цьому законопроекті, яка передбачає про те, що володіти, окрім державної мови, повинен ще держслужбовець обовязково і російською, є початку перегляду статусу української мови як єдиної державної. А така постановка питання є порушенням частини другої статті 10 української Конституції.

Крім того, у нас як авторів цієї постанови є ще ціла низка концептуальних зауважень до ухваленого в першому читанні законопроекту про державну службу України.

З огляду на викладені нами мотиви, а також в інтересах захисту української мови як єдиної державної, пропоную підтримати внесений „Нашою Україною” проект постанови 1400-П2, який передбачає скасування прийнятого у першому читанні законопроекту про державну службу України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Комітет. Боднар? Будь ласка.

 

13:03:04

БОДНАР О.Б.

Шановні колеги, шановний головуючий! Комітет з питань державного будівництва, місцевого самоврядування на своїй доповіді перед голосуванням казав, що даний законопроект треба відправити субєкту законодавчої ініціативи на доопрацювання. Але не тому, що каже про це Вячеслав Кириленко, а тому що ми наголошували на те, що там є антиконституційні норми, які стосуються звуження прав Кабінету Міністрів України.

Тому комітет підтримує скасування як голосування цього законопроекту. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Два – за, два – проти. Александровська.

 

13:03:47

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Александровская, фракция коммунистов, город Харьков.

Уважаемые коллеги, нажала кнопку «За» только для того, чтобы получить возможность в микрофон сказать то, что я думаю о происходящем в этом зале. Арсений Петрович, вы очень часто на публике любите говорить, что для вас закон превыше всего, что фактично, юридично і так далі, и тому подобное.

Вы сейчас обманываете народ Украины по одной простой причине: те законы, которые были поставлены на преодоление вето Президента после того, как они не были, допустим, поддержаны или вето не было преодолено, такие законы вы должны были предложить депутатам, по крайней мере мы – коммунисты это требовали от вас, поставить на повтор..., на доопрацювання,  отправить на доопрацювання. И вы должны были  позволить нам в зале проголосовать за такое предложение.

Вы проигнорировали требование народных депутатов от фракции коммунистов. Таким образом, я хочу, чтобы весь народ Украины слышал, что для вас фактично, юридично це тільки слова.

На самом деле вы относитесь к той когорте политиков, которые согласны нарушать закон, согласны делать это публично. И я здесь пошутила у себя во фракции, что я не удивлюсь, если ближайшее время вам присвоят звание героя Украины. Потому что, как показывает практика, именно таким людям и присваивают это звание. Поэтому я еще раз хочу сказать: прекратите нарушать Конституцию, прекратите нарушать Регламент. Если вы не хотите, не умеете, не понимаете, как работать, уйдите из этого зала.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Лілія Григорович.

 

13:05:25

ГРИГОРОВИЧ Л.С.

Лілія Григорович, "Наша Україна".

Ну, безумовно, Україна має і буде мати своїх справжніх героїв. Тому все, що ми робили і вершили за багато століть українського державотворення ми будемо утверджувати  і сьогодні.

Сьогодні ми маємо намір виправити  помилки хибного голосування спільного, на жаль, Партії регіонів  і "Блоку Юлії Тимошенко"  і ми хочемо внести цю корекцію у закон про державну службу, тому що статус державного службовця в Україні має відповідати Конституції України.

І з огляду на те, я сподіваюсь, що ми цим голосуванням підтвердимо всі наші кроки впродовж 17 років українського державотворення, а вони були вкрай послідовними, принциповими і незмінними.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ярослав Сухий з трибуни.

 

13:06:17

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, я щиро вітаю помаранчових, бледно-сердешних, слава Богу, може якраз після того, як Юлія Володимирівна Тимошенко прийняла всі ваші дебільні ультиматуми,  може після цього ви вже возз’єднаєтеся в якусь політичну силу (я дуже в тому сумніваюся), але, чорт з вами! От ви цього захотіли, ви це сьогодні отримали. Ви навіть ще не розумієте, що з вами сталося! Ви берете на себе відповідальність за весь той бардак, який ви з 2005 року сотворили в українській господарці, в соціальній сфері, в сфері культурно-духовного життя. Вам флаг в руки!

Подивіться, шановні. Ви на мене не кричить, ви знаєте прекрасно, я вас нікого тут не боюся – ні одного. То я вам хочу сказати, тримайте вуса при собі, у вас вуса в окуляри вже залізли. (С м і х  у  з а л і).

Я вас хочу попросити, ми сьогодні абсолютно не заважали вам займатися цим політичним паскудством. На здоров’я! Будь ласка! Зараз іде процес, я не вірю, що така могутня політична сила як БЮТ деградувала під вашим впливом. Нічого подібного. Сталося щось інше. Ви подумайте над іншими питаннями.

Ви – демократи. Ви, демократи, боїтеся референдуму, запитатися волі народу. Скажіть, будь ласка, це не ви, демократи, варнякали на всю Україну, що ви звільнили з роботи 20 тисяч держслужбовців у 2005 році? Звідки...

 

ГОЛОСИ ІЗ ЗАЛУ. Мало.

 

СУХИЙ Я.М. Мало. Чуднєнько. Павло, то ти нині такий сміливий. Подивишся, що з тобою завтра буде.

 

ГОЛОСИ ІЗ ЗАЛУ. Лякаєте?

 

СУХИЙ Я.М. Не бійтеся. Не бійтеся.

Юрію Богдановичу, вашому енурезу це не загрожує. Він у вас з дитинства, ви не переживайте. (Ш у м   у   з а л і).

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колеги, перше, перед постановкою питання на голосування. Тишина, товариші, тишина.

Перше. Я просив би відкинути будь-яку начитку лекції про порушення Регламенту. У тому випадку, якщо є підстави щодо порушення Регламенту, в установлений законом спосіб, будь ласка, опротестовуйте дії и скасовуйте акти, прийняті Верховною Радою України. Не потрібно цих нікому абсолютно надуманих інтриг.

Друге. Я хотів би звернутися до всіх, щоб ми знову не переходили в стадію особистих образ. Другого вересня не ображали ж нікого? Не ображали. І сьогодні  треба нормально  це переголосувати, по-людськи.

Товариші, я ставлю на голосування питання проект Постанови про скасування результатів голосування щодо прийняття 19 вересня 2008 року Постанови Верховної Ради України про прийняття за основу проекту Закону України „Про державну службу”, законопроект 1400-П2.

Переголосувати не будемо. Хлопці, тисніть кнопки, будь ласка. Увага! Система нормальна. Руки, пальчики. Давайте прошу голосувати.

 

13:09:45

За-226

Рішення прийнято.

Колеги, я прошу показати по фракціях: Партія регіонів – 0; "Блок Юлії Тимошенко" – 156; "Наша Україна-Народна Самооборона" – 70; комуністи – 0; "Блок Литвина" – 0.

Колеги, я хотів би в першу чергу подякувати Будь ласка, немає заперечень, щоб висловитися після цього? Немає. Будь ласка, Олександр Сергійович Єфремов. Якщо є бажання записуватися, 5 хвилин, запишіть, будь ласка.

Валерій Бевз.

 

13:10:34

БЕВЗ В.А.

В мене одне запитання тільки. Скажіть мені, будь ласка, а якби сьогодні зранку із надрів державного департаменту Сполучених Штатів Америки не зателефонували, ви б так всі дружно голосували чи ні?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. У них зараз ніч – вони сплять. Тому ніхто не дзвонив.  

Задирко.

 

13:11:02

ЗАДИРКО Г.О.

Прошу передати слово керівнику фракції Івану Григоровичу Кириленко.

 

13:11:09

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги, я прошу заспокоїтись. По залу кожний депутат підходив до кожного  і всі говорили те, що  зараз боїться з трибуни кожен сказати. Давайте скажемо правду:  сьогодні голосування відбулося ради стабільності в країні – це те, що просять нас люди. Тому я прошу всіх поздоровити нас з тим, що ми зберігаємо стабільність в Україні. Не коаліція ради коаліції, а ради стабільності. Давайте привітаємо всі разом те, що ми вибороли сьогодні! (О п л е с к и).

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олександр Єфремов.

 

13:11:52

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Арсений Петрович, уважаемые  коллеги! Мы не хотим поспешно оценивать ту ситуацию, которая сейчас в зале происходит, но поступают тревожные сведения, Арсений Петрович, я прошу обратить на это внимание и дать соответствующее поручение, что влазят и вручную корректируют голосования системы «Рада», и это сегодня идет по залу информация.

Поэтому я просил бы не отмахиваться от этого, а дать поручение, чтобы проследили это. Потому что мы, ни в коем случае, не будем подвергать сомнению те голосования, это лежит на совести двух политических сил, которые взяли на себя ответственность.

Мы приносим соболезнования депутатам из фракции БЮТ, которые с сегодняшнего дня начали деградировать  полностью, потому что вчера они с таким же успехом  доказывали, что те законопроекты, которые  принимаются, они нужны стране и без них  страна жить не может. А сегодня они с успехом отказываются от своего мнения, а политическая сила, которая не имеет своего мнения, не …

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити. Дайте завершити. Тишина, коллеги!

 

13:13:05

ЄФРЕМОВ О.С.  Политическая сила,  которая не имеет своего мнения - не имеет своего политического лица и не имеет своего политического будущего. Поэтому, еще  мы посмотрим, как эти голосования и радость, которые сегодня происходят в зале, завтра отразятся на тех людях,  которые это делают.

Но я просил бы, еще раз дать поручение и посмотреть, кто вмешивается  в систему «Рада» и корректирует голосование.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я зразу відповім  на це питання. Негайно зараз я запущу ДСТЗІ, СБУ, будь-які народні депутати України, які хочуть прийняти участь у перевірці голосування, будуть негайно запущені до системи «Рада» - це пункт перший.

Пункт другий. Я звертаюся до всіх народних депутатів України,  які щойно голосували і які в результаті поіменного голосування проголосували  «за». Якщо є хоча б один народний депутат України, який напише письмову заяву, що він не голосував „за” і скасовує результати свого волевиявлення, ми все поставимо на переголосування.

"Наша Україна - Народна Самооборона", В’ячеслав Кириленко.

 

13:14:09

КИРИЛЕНКО В.А.

В’ячеслав Кириленко, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні колеги, шановні виборці, я не збираюся давати політичну оцінку чи застосовувати будь-які епітети чи до наших партнерів, чи до наших багаторічних опонентів, тому що ми люди стримані і ми просто робимо свою справу. Ми просто відстоюємо ті цінності, відстоювати які нас сюди відправлено нашими українськими виборцями. І тому, ми просто стоїмо за Україну, українських людей, українську мову, українські цінності і українську перспективу, і будемо робити це і далі, і треба рухатися далі у тому числі, і сьогодні. Тому я пропоную, офіційно повернутися до голосування постанови 1374-П1 і таки скасувати прийнятий у першому читанні шкідливий для статусу державної української мови Закон „Про Всеукраїнський референдум”. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Найдьонов.

 

13:15:10

НАЙДЬОНОВ А.М.

Прошу передать слово Екатерине Семеновне Самойлик.

 

13:15:15

САМОЙЛИК К.С.

Не виправдовуйтесь, будь ласка, і порядок денний, і голосування, все це заради забаганок Президента України. Напередодні Дня вчителя, я хочу наголосити, шановні освітяни, завдяки позиції у лапках Головуючого, а також коаліції, ви не зможете одержати до вашого свята Закон України щодо пенсійного забезпечення, а це вісімдесят відсотків. Ви не зможете отримати закон щодо статті 57 і ваші заклади будуть знову обкладати штрафами, хоча сам віце-прем’єр просить нас прийняти ці питання. Ви не зможете прийняті зміни до бюджетного кодексу, шановні працівники позашкільних закладів, і вас далі будуть банкрутити і закривати. Ви не зможете мати Закон України про податок з власників транспортних засобів щодо...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Косів.  

 

13:16:25

КОСІВ М.В.

Шановні колеги, я насамперед хотів би звернутися до наших колеги із фракції НУ-НС. Ну, давайте ми зараз уже не будемо коментувати наші мотиви голосування, ваші мотиви голосування. Бо якщо ми почнемо коментувати мотиви голосування, то повірте мені, я ж один з авторів Конституції 96-го року, і повірте мені, я її добре знаю. Але я ще раз і ще раз закликаю вас усіх. Давайте вийдемо із того факту, який щойно стався. Давайте надалі будемо взаємно мудрішими, бо те, що ми наговорили один одному, воно складається на таке, що я навіть не вірив, що сьогоднішнє голосування буде можливим. Але воно відбулося, і слава Богу. І давайте тепер будувати наші стосунки на новій основі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я всім дякую. Час завершився. Перше, що я хотів би сказати щодо 57 статті і Закону України про державний бюджет. Якщо парламент буде далі працювати, то першими питаннями порядку денного будуть саме освітянські закони і Закон України про державний бюджет.

Друге питання. Що стосується сьогоднішнього голосування. Колеги, я до всіх звертаюсь. Приберіть емоції. Трошки заспокойтеся. Зроблений незначний серйозний, з одного боку, незначний, з іншого боку, серйозний крок. Це перший крок. Мега-формат не вийшов. Але, може, повернутися в формат старої і нової коаліції чи коаліції на трьох.

Для того, щоб продовжити коаліційні переговори і для того, щоби завершити даний процес, пропонується, по-перше, зараз оголосити про закриття пленарного засідання. І друге, оголосити про політичні консультації відповідних трьох фракцій, які, вірогідно, можуть створити коаліцію. Хоча, за результатами голосування вбачається, що не виключено повернення і до старого формату.

Шановні колеги, пленарне засідання Верховної Ради оголошую закритим. Дякую.