ЗАСІДАННЯ ЧЕТВЕРТЕ
Сесійний зал Верховної Ради України
4 вересня 2008 року, 10:00 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України ЯЦЕНЮК А.П.
ГОЛОВУЮЧИЙ. ...шановні колеги! Добрий ранок! Дякую, Олександре Івановичу, хоч один підтримує. (Ш у м у з а л і)
А то все так, знаєте, свої не підтримують, як правило, підтримують чужі. Я поняв, Василь Васильович, я все зрозумів. (С м і х)
Реєструємося колеги, прошу.
10:02:30
В залі зареєстровано 392 народних депутата України.
Шановні колеги! Відповідно до рішення керівників фракцій кожен ранок ми будемо розпочинати з засідання керівників фракцій для погодження розкладу кожного відповідного дня.
Я запрошую керівників фракцій до себе в кабінет і наполягаю на наступному, щоб керівники фракцій змінили позицію. І немає чого кожний день тратити годину на теревені. Можна затвердити на тиждень порядок засідань і таким чином нормально працювати.
Я прошу до мене в кабінет.
Об 11-ій годині, як завжди після засідання, розпочинаємо.
ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ
ГОЛОВУЮЧИЙ. Закінчилось засідання керівників фракцій. Є порядок денний на сьогоднішній день, який запропонований фракціями більшості, який прийнятий.
Я, шановні народні депутати, почну з інформації для народних депутатів України і для країни в цілому. Вчора я був поінформований фракцією "Наша Україна-Народна Самооборона" щодо рішення про вихід з коаліції демократичних сил у Верховній Раді України. Хотів би нагадати регламентні і конституційні вимоги щодо даного рішення.
Дане рішення відповідно до статті 65 Тимчасового регламенту Верховної Ради України в ступає в законну силу не пізніше ніж у десятиденний термін. Після оголошення такого рішення на засіданні Верховної Ради України головуючим. Таким чином, рішення вступить в законну силу не пізніше ніж через 10 днів з моменту прийняття такого рішення. Після цього не пізніше ніж у чотирьохденний термін відповідне розпорядження Голови Верховної Ради зобов’язує газету „Голос України” опублікувати відповідне рішення в газеті „ Голос України”.
Далі. Українська Конституція визначає наступні правові наслідки такого рішення. Відповідно до статті 83 Конституції України в тому випадку, якщо дане рішення набуде законної сили у Верховній Раді України протягом 30 днів повинна бути сформована нова коаліція, про що також повідомляється на засіданні Верховної Ради України головуючим та публікується інформація в газеті „Голос України”.
В тому випадку, якщо така коаліція протягом терміну встановленого Конституцією України не сформована, відповідно до статті 90 Конституції України Президент України має право дострокового припинення повноважень українського парламенту через видання відповідного указу.
Шановні колеги, тепер щодо порядку денного. Зараз ми будемо пропонувати наступне. Шановні колеги, я ще раз повторюю, і просив би під стенограму, я інформую про надходження такої заяви. Інформую. Це не заява про припинення діяльності коаліції. П’ятий раз повторюю: заява набуває чинності не пізніше десятиденного терміну. Оголошення про припинення діяльності коаліції буде здійснено не пізніше десятиденного терміну. Після цього буде відповідне оголошення в газеті „Голос України”. Крапка.
Шановні колеги, переходим до наступних питань порядку денного. Ми зараз пропонуємо (Ш у м у з а л і), ми зараз пропонуємо розглянути декілька питань. Перше. У зв’язку з тим, що не готові сьогодні рішення щодо цілого ряду законопроектів, які передбачають низку системних змін, вони не розглядались комітетами, ми їх будемо включати в порядок денний і розглядати тільки після того, коли відбудеться засідання комітету. Задля того, щоб керівники фракцій ознайомили, всі керівників фракцій ознайомили всіх народних депутатів з тими законопроектами, які пропонуються, рішенням керівників фракцій запропоновано перше питання розглянути про призначення позачергових виборів окремих сільських, селищних, міських голів. У нас більше ста актів законодавства.
Друге. Перейти до проекту закону про оздоровлення та відпочинок дітей. Друге читання. Законопроект номер 0983.
Наступне. Я прошу колег заступників уважно дивитися, щоб ми нічого не упустили.
Наступне. Законопроект номер 2204 - Закон України про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України з пропозиціями Президента.
Наступний – законопроект 0856 – Закон України про дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України.
Наступний – законопроект 2138 – проект постанови про призначення у 2008 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших учених.
Наступне - це питання, які будуть розглянуті після 16-ої години, за умови внесення відповідних рішень профільними комітетами Верховної Ради. Тобто, до 16-ої години профільні комітети повинні провести засідання і відповідно до вимог Тимчасового регламенту внести такі рішення.
Ітак, це законопроект номер 3100 - проект постанови парламенту про забезпечення виконання Державної програми будівництва та розвитку метрополітенів на 2006 – 2010 роках у містах Донецьку та Дніпропетровську.
Далі. Друге читання. Законопроект 2009 - проект Закону „Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків”.
Наступний – 3112 - проект Закону про внесення змін до деяких законів України. Законопроект щодо виконуючих обов’язки голів місцевих державних адміністрацій.
Наступне. Законопроект 3113 - проект Закону про внесення змін до Закону України „Про прокуратуру”.
Наступне. Проект закону, законопроект 1320 - проект Закону про внесення змін до Закону України „Про Вищу раду юстиції”.
Наступне. 1318 - поект Закону про внесення змін до Закону України „Про Конституційний Суд України”.
Наступний. Законопроект номер 3087 - проект Закону про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет” та внесення окремих змін до законодавства. Це законопроект, який внесений на вимогу „Блоку Литвина” щодо збільшення фінансування видатків аграрної галузі економіки.
Наступний. Законопроект номер 1361 - проект Закону про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності.
Наступний. Законопроект номер 1363 - проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стандартизації та сертифікації.
Наступний. Проект Закону номер 1364 - про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ліцензування певних видів господарської діяльності.
Наступний. Пакет законодавства: 1365 і 1366, - це проект Закону „Про ринковий нагляд” та проект Закону про внесення змін до деяких законів України. Це стосується, так званих, малих архітектурних форм.
Наступний. Проект Закону (2441) „Про засади відновлення та розвитку Українського козацтва”.
Наступний. 2380 - проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України.
Колеги, це весь пакет законодавства. Зараз я дам слово. Є позиція керівників фракцій щодо заслуховування питання про перебування іноземних судів на території України. Є пропозиція щодо того, щоб заслухати інформацію Міністерства оборони і Міністерства закордонних справ щодо тимчасового перебування іноземних кораблів на території України. Для того, щоб розглянути це питання, нам треба буде проголосувати, і таким чином на завтра запросити відповідних керівників уряду.
Які є пропозиції? 5 хвилин, прошу записатися з процедури. Ярослав Сухий. Олександр Стоян.
11:21:24
СТОЯН О.М.
Олександр Стоян, фракція Партії регіонів.
Шановний головуючий, добре, що є порядок дня; прикро, що ми його не маємо на руках, тому що не знаємо що робити. Але я хочу щоб зараз ви під стенограму зачитали заяву, зміст цієї заяви, сказали, яким числом вона підписана, і з якого дня вступає в силу відлік 10-ти днів. Чи зареєстрована вона? Тобто хто підписав. Дайте повну інформацію, бо ми не знаємо нічого. Так сказали, а коли це почнеться? Прошу вас, під стенограму це зробіть.
Дякую за відповідь.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Анатолій Грищенко.
11:22:00
ГРИЦЕНКО А.С.
Дякую. Шановний Арсенію Петровичу, шановні колеги, я хотів би внести ясність по Закону 2441 „Про Українське козацтво”. Голова Верховної Ради знає, що до тепер не вирішено, який комітет буде профільним з цього питання. Були пропозиції: спочатку – наш, потім – культури і духовності, потім – правоохоронної діяльності.
Наш комітет цей закон не розглядав. Тому я прошу дати відповідь на це питання. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Даниленко.
11:22:31
ДАНИЛЕНКО В.А.
Прошу передати слово депутату Александровській.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Александровська, будь ласка.
11:22:36
АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.
Александровская, фракция коммунистов, город Харьков.
Арсений Петрович, у меня к вам просьба, вот вы
сейчас потратили много времени и сил, конечно же, на то, чтобы зачитать нам повестку дня. Вы себе представьте, мы
услышали перечень этих законопроектов, на руках у нас повестки дня
распечатанной нет. Это значит, что буквально первый вопрос, который поставите сейчас на
рассмотрение, мы к этому не готовы, потому что я не запомнила, какой вопрос
будет первым, у меня на руках нет этого законопроекта, я поэтому не готова ни к
вопросам, ни к выступлению, ни к дебатам по этому вопросу.
Поэтому вам все-таки нужно внести изменения в график работы ваш как руководителя: в девять часов, если уже решили так, формировать повестку, в девять часов вы должны формировать повестку; дать возможность нам эту повестку получить при входе в зал и подготовиться к рассмотрению вопросов. И я поддерживаю предложение Сухого: нам нужно услышать текст заявления, который зарегистрирован (Стояна), который зарегистрирован в Верховной Раде. Спасибо за внимание.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ігор Шаров.
11:23:41
ШАРОВ І.Ф.
Дякую, шановний Арсеній Петровичу.
Прошу передати слово Володимиру Литвину.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Литвин.
11:23:54
ЛИТВИН В.М.
Шановні колеги, ми погодили, в принципі, проект розкладу засідань на четвер і на п'ятницю на рівні керівників фракцій. І є прохання і пропозиція від нашої фракції затвердити його для того, щоб ми могли розпочати практичну роботу.
І дві конкретні пропозиції. Перша: коли ми будемо розглядати питання про призначення позачергових виборів окремих сільських, селищних та міських голів, обов'язково врахувати необхідність прийняття постанови по місту Рівному. На превеликий жаль, чомусь в документах, що роздані, поки що немає цього рішення…
ОМЕЛЬЧЕНКО О.О. На реєстрації є, не попали…
ЛИТВИН В.М. Голова комітету підказує, що сюди нам не роздали, а на реєстрації є. Просили, щоб прискорили роздачу цього проекту постанову, оскільки вже півроку в місті Рівному немає міського голови.
І нарешті ще одне питання – щодо…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте завершити.
ЛИТВИН В.М. Дякую.
Що стосується законопроекту 3087, то я хотів би підкреслити, що це не стільки наполягання наше, скільки це спільна узгоджена позиція. Я переконаний, що ми завтра першим після години уряду розглянем цей законопроект і приймем консолідоване рішення таке, яке ми приймали по шахтарям. Дякую за розуміння.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Валерій Камчатний.
11:25:20
КАМЧАТНИЙ В.Г.
Камчатний, "Блок Юлії Тимошенко". Прошу передати слово колезі Кожем`якіну.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Кожем`якін, будь ласка.
11:25:28
КОЖЕМ’ЯКІН А.А.
Шановний Арсеній Петрович! У зв`язку з тим, що у нас на Погоджувальній раді прийнято рішення наступний тиждень буде робота в комітетах, тому я хотів би запропонувати все ж таки розглянути першим питанням сьогодні обрання народних депутатів членами комітетів Верховної Ради України. Тим більше, що всі питання… ці питання вже підготовлені комітетом, який очолює пан Єфремов. І ми наполягаємо на цьому. Тому що вже 4 місяці у нас народні депутати, як кажуть, без комітетів, без роботи. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Чечетов.
11:26:05
ЧЕЧЕТОВ М.В. Прошу передать слово Коновалюку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, передайте.
ЧЕЧЕТОВ М.В. Прошу передать слово Коновалюку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Валерій Коновалюк.
11:26:14
КОНОВАЛЮК В.І.
Дякую, Арсенію Петровичу. Я хочу запропонувати також внести на розгляд Верховної Ради проект постанови 3111, який внесений депутатами Лавриновичем і Портновим про внесення змін до постанови про Календарний план проведення третьої сесії Верховної Ради, тому що ті законопроекти, які ви перерахували, достатньо важливі, але є всі сподівання на те, що в цей час Верховна Рада може ефективно працювати, розглянути купу інших суттєвих проблем і питань.
І інше. Пропозиція, Арсенію Петровичу. Я бачу, що вже декілька засідань переважна кількість депутатів "Нашої України" відсутня в сесійному залі, і, знаєте, складається враження, що вихід з коаліції спонукає взагалі не присутнім і не виконувати власні повноваження. Тому дайте доручення відповідним службам, щоб заробітна плата, яка нараховується цим депутатам….
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ще раз повторюсь з приводу першого питання. Мене поінформовано про те, що відповідно до вимог Тимчасового регламенту "Блоку Юлії Тимошенко", як це вимагає Регламент, направлена відповідна заява. Дана заява датована 3-м числом. Зареєстрована вона в апараті Верховної Ради вчора о 12:47. 65-та стаття Тимчасового регламенту визначає, що рішення набуває чинності не пізніше, ніж 10 днів з моменту направлення такої заяви. Зрозуміло?
Щодо тексту. Текст стосується "Блоку Юлії Тимошенко". Якщо "Наша Україна - Народна Самооборона" не заперечує, я їх попрошу розмножити цю заяву і повісити на сайті. Крапка.
Друге, що стосується законопроекту про козацтво. Доповідаю: відповідно до вимог Тимчасового регламенту утому випадку, якщо законопроект не розглянутий комітетами протягом 30 днів, такий законопроект може бути внесений до парламентської зали.
Четверте, що стосується порядку дня, шановні колеги, на превеликий жаль, формування порядку дня абсолютно несистемне. Мова іде про те, що ми кожен день зустрічаємося і, використовуючи право сили форматуємо порядок дня. Таким чином, я не можу вам забезпечити порядок дня, як цього вимагає регламент. Тому що у мене немає в кишені 360 голосів, у мене є один голос Яценюка, от він тут знаходиться.
Тому я звертаюсь до керівників фракцій: сформувати порядок дня, як цього вимагає Тимчасовий регламент, затвердити порядок денний сесії і щотижня форматувати порядок дня, а не влаштовувати окремі інтриги.
Наступне, що стосується Рівного. Я із здивуванням почув, що немає Рівного. Я не хочу ліпити сюди політику, але я звертаюся до апарату, рішення комітету є, включити питання про дострокові вибори мера Рівного і роздайте народним депутатам.
Мукачево є, не переживайте.
І що стосується питання, яке задав "Блок Юлії Тимошенко". Пропозиція наступна: відповідно до вимог Тимчасового регламенту, рішення про формування порядку денного приймається керівниками фракцій, які складають більшість. Питання щодо обрання народних депутатів членами комітетів не було схвалено рішенням погоджувальної ради. Одначе, за вашим наполяганням я окремо поставлю на голосування це питання, про включення до порядку денного. Приймається? Приймається. Все, дорогі друзі.
Це питання розглядалося, шановний Валерій Ілліч, жодна з фракцій не підтримала. Таким чином хотів би ще раз зазначити, що рішення про формування порядку денного приймаються і приймалися не Головою Верховної Ради України, а фракціями під всі відеокамери. І дискусії про те, що хтось там щось не включав, є абсолютно безпідставні. Всі законопроекти, які дев’ять місяців ви розглядали, всі під камери включалися на ваші вимоги. Так буде і в цей раз.
Пропоную розглянути питання порядку денного.
Да, вибачте, я забув по запрошенням. Я пропоную почати з того, щоби, по-перше, затвердити порядок денний, який я оголосив. Спочатку голосуємо про затвердження порядку денного, який оголошений.
Наступне буде голосування про включення постанови щодо обрання членами комітетів, наступне буде голосування щодо запрошення міністра закордонних справ і міністра оборони по питанню перебування іноземних кораблів.
Перше. Голосуємо… увага, колеги! Голосуємо питання про затвердження сьогоднішнього розкладу. Прошу голосувати.
11:31:40
За-362
Рішення прийнято.
Я прошу апарат Верховної Ради України протягом того часу, доки ми будемо розглядати питання щодо виборів на місцях, роздати порядок денний і підготувати всі матеріали. Треба чітко зрозуміти, що люди працюють в авральному режимі. 5 хвилин тому тільки керівники фракцій узгодили відповідне рішення.
Наступне питання – щодо запрошення на завтрашнє пленарне засідання Верховної Ради України міністра оборони та міністра закордонних справ з приводу умов тимчасового перебування іноземних кораблів на території України. Прошу голосувати.
11:32:31
За-345
Рішення прийнято.
Наступне питання, щодо включення сьогодні, це окреме рішення, яке не було підтримано керівниками фракцій, щодо розгляду сьогодні питання Постанови Верховної Ради України про обрання народних депутатів України членами відповідних комітетів.
11:33:03
За-356
Тоді я прошу, відразу звертаюся до всіх керівників фракцій, у нас після присяги нового народного депутата я просив би, щоб ми відразу оперативно на наступний тиждень розглянули саме цього одного нового народного депутата про включення його до складу відповідних комітетів. Усі задоволені? Богу дякувати.
Шановні колеги, переходимо до розгляду питань. Номер один – про призначення позачергових виборів окремих селищних сільських та міських голів. Рівне включено.
Олександре Володимировичу, можна попросити, я доки піду проведу деякі консультації, перше питання. Дякую.
Далі
засідання веде Перший заступник Голови Верховної Ради України ЛАВРИНОВИЧ О.В.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Розглядається питання про призначення позачергових виборів окремих сільських, селищних та міських голів. Подгорний Сергій Петрович, будь ласка, на трибуну.
11:34:15
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановна президія, шановні народні депутати! Я прошу маленьке уточнення по формулювання даного питання. Щоб воно звучало не тільки „позачергові вибори деяких сільських, селищних, міських голів”, а ще „депутатів міської ради”, у нас є одна. Це перше.
По-друге...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так воно звучати не може, такого питання у порядку денному немає. Доповідайте те, що оголошено.
ПОДГОРНИЙ С.П. Добре. Тоді треба окремим питанням може внести його. Воно підготовлено ще у червні місяці.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Питання вносяться Погоджувальною радою і затверджуються в залі.
ПОДГОРНИЙ С.П. Добре.
Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на своїх засіданнях 19 березня, 2, 9, 16 квітня, 14 травня, 4, 11 та 18 червня, 9 липня та 3 вересня 2008 року розглянув питання щодо дострокового припинення повноважень загалом 121 сільського, селищного, міського голови.
Я хочу звернути увагу, саме тому що у нас різні дати були розгляду цього питання і воно вносилося в зал ще, починаючи з березня місяця, більшість проектів постанов була роздана ще вам в березні, в травні, в червні і липні. Сьогодні були роздані тільки 38 постанов, які були розглянуті на комітеті 3 вересня, тобто вчора.
Комітет пропонує призначити позачергові вибори наступних сільських, селищних, міських голів:
грунського сільського голови, Красноярського сільського голови Чорноморського району Автономної Республіки Крим;
чернеченського сільського голови Охтирського району Сумської області;
кацмазівського сільського голови Жмеринського району Вінницької області;
маломицького сільського голови Костопільського району Рівненської області;
цукурівського селищного голови Селидівської міської ради Донецької області;
солянського селищного голови Маловисківського району Кіровоградської області;
високівського сільського голови Бериславського району Херсонської області;
гутянського сільського голови Богородчанського району Івано-Франківської області;
кісточківського сільського голови Нижньогірського району Автономної Республіки Крим;
південного сільського голови Нікопольського району Дніпропетровської області;
райпільського сільського голови Межівського району Дніпропетровської області;
олбинського сільського голови Козелецького району Чернігівської області;
верхньоторецького селищного голови Ясинуватського району Донецької області;
рівненського міського голови Рівненської області;
мукачівського міського голови Закарпатської області;
великолугівського сільського голови Червоноармійського району Житомирської області;
кіровського сільського голови Криворізького району Дніпропетровської області;
серпневського селищного голови Тарутинського району Одеської області;
калінінського сільського голови Красногвардійського району Автономної Республіки Крим;
бабинського сільського голови Старосинявського району Хмельницької області;
червонополянського сільського голови Антрацитовського району Луганської області;
старогороженського сільського голови Баштанського району Миколаївської області;
мощанського сільського голови Тростянецького району Сумської області;
йосипівського сільського голови Білоцерківського району Київської області;
бабичівського сільського голови Червоноармійського району Житомирської області;
тернівського сільського голови Конотопського району Сумської області;
федорівського сільського голови Гощанського району Рівненської області;
кузьмівського сільського голови Сарнівського району Рівненської області;
рожничнянського сільського голови Шепетівського району Хмельницької області;
новодонецького селищного голови Добропільської міської ради Донецької області;
кобилецько-полянського селищного голови Рахівського району Закарпатської області;
новобериславського сільського голови Бериславського району Херсонської області;
броньківського сільського голови Іршавського району Закарпатської області;
жубровицького сільського голови Олевського району Житомирської області;
чапаївського голови Велико-Михайлівського району Одеської області;
павлівського сільського голови Фрунзівського району Одеської області;
замківського сільського голови Жовківського району Львівської області;
ново-кам’янського сільського голови Жовківського району Львівської області;
адамівського сільського голови Білгород-Дністровського району Одеської області;
спаського сільського голови Рожнятівського району Івано-Франківської області;
медведівського сільського голови Чорноморського району Автономної Республіки Крим;
кіровського сільського голови Вільнянського району Запорізької області;
лебківського сільського голови Ващанського району Рівненської області;
олійниківського сільського голови Сахновщинського району Харківської області;
доброводівського сільського голови Уманського району Черкаської області;
мирнинського селищного голови Каланчацького району Херсонської області;
старосалтівського селищного голови Вовчанського району Харківської області;
седнівського селищного голови Чернігівського району, Чернігівської області;
магерівського селищного голови Жовківського району Львівської області;
кримінського міського голови Кримінського району Луганської області;
муратівського сільського голови Новойдарського району Луганської області;
чорногузівського сільського голови Вижнецького району Чернівецької області;
зайцівського сільського голови Сінельниковскього району Дніпропетровської області;
кривобалківського сільського голови Миколаївського району Миколайовської області;
новокропивницького сільського голови Дрогобицького району Львівської області;
поповецького сільського голови Волочеського району Хмельницької області;
іванівського сільського голови Арбуденського району Миколаївської області.
новохристофорівського сільського голови Новобузького району Микоаївської області;
довгополівського сільського голови Роменського району Сумської області;
акмечетського сільського голови Доманівського району Миколаївської області;
степанівського сільського голови Драбівського району Черкаської області;
феодосійського міського голови міста Феодосія Автономна Республіка Крим;
рожечнянського сільського голови Оратівського району Вінницької області;
буйвалівського сільського голови Кролівецького району Сумської області;
сюмаківського сільського голови Старосинявського району Хмельницької області;
шипівецького голови Заліщивського району Тернопільської області;
погребняківського сільського голови Семенівського району Полтавської області;
березківського сільського голови Кривоозерського району Миколаївської області;
кучанського сільського голови Новоушитського району Хмельницької області;
великочернігівського сільського голови Станічно-Луганського району Луганської області;
плосківського сільського голови Путільського району Чернівецької області;
очеретуватського сільського голови Магдалинівського району Дніпропетровської області;
яровського сільського голови Кролевецького району Сумської області;
чорноліського сільського голови Тисменицького району Івано-Франківської області;
малонехворощанського сільського голови Машівського району Полтавської області;
ставчанського сільського голови Новоушицького району Хмельницької області;
потоківського сільського голови Жмеринського району Вінницької області;
великокам’янського сільського голови Коломийського району Івано-Франківської області;
андрійковецького сільського голови Хмельницького району Хмельницької області;
фурманівського сільського голови Новоукраїнського району Кіровоградської області;
зікрачівського сільського голови Кагарлицького району Київської області;
новосвітського селищного голови Судацької міської ради Автономної Республіки Крим;
цюрупинського міського голови Цюрупинського району Херсонської області;
йосипівського сільського голови Улянівського району Кіровоградської області;
підлісянського сільського голови Жовківського району Львівської області;
кобелячківського сільського голови Кременчуцького району Полтавської області;
кухіцького сільського голови Зарічанського району Рівненської області;
новодмитрівського сільського голови Генічеського району Херсонської області;
нападівського сільського голови Калинівського району Вінницької області;
новопарафіївського сільського голови Кегичівського району Харківської області;
новонаталівського сільського голови Чаплинського району Херсонської області;
сонцевського сільського голови Старобешівського району Донецької області;
косарського сільського голови Кам’янського району Черкаської області;
єлизаветського сільського голови Приморського району Запорізької області;
шупарського сільського голови Борщівського району Тернопільської області;
федорівського сільського голови Великобурлуцького району Харківської області;
степнянського сільського голови Богодухівського району Харківської області;
першотравневого сільського голови Борівського району Харківської області;
димидівського сільського голови Тростянецького району Вінницької області;
костувацького сільського голови Братського району Миколаївської області;
слобідського сільського голови Коломиївського району Івано-Франківської області;
роксоланівського сільського голови Овідіпельського району Одеської області;
чумаківського сільського голови Томаківського району Дніпропетровської області;
старотроянівського сільського голови Кілійського району Одеської області;
костогризівського сільського голови Цюрупинського району Херсонської області;
михайлівського сільського голови Дунаєвецького району Хмельницької області;
омбиського сільського голови Бордзнянського району Чернігівської області;
бірківського сільського голови Зміївського району Харківської області;
розіївського сільського голови Новоазовського району Донецької області;
міжводненського сільського голови Чорноморського району Автономної Республіки Крим;
макишинського сільського голови Городнянського району Чернігівської області;
микитичівського сільського голови Володимир-Волинського району Волинської області;
озернянського сільського голови Звенигородського району Черкаської області;
березівського сільського голови Любарського району Житомирської області;
соловйовського сільського голови Ясинуватського району Донецької області;
верблюдського сільського голови Новгородівського району Кіровоградської області;
вихрівського сільського голови Дунаєвецького району Хмельницької області;
гніздичівського селищного голови Жидачівського району Львівської області;
березинського селищного голови Тарутинського району Одеської області;
гранітненського селищного голови Малинського району Житомирської області;
северного селищного голови Краснодонської міської ради Луганської області.
Шановні депутати, Управління апарату Верховної Ради розглянуло всі ці питання і пропонує призначити позачергові вибори вищеназваних голів на 30 листопада 2008 року у відповідності до Конституції та Закону „Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, сільських та селищних міських голів”.
Хочу зауважити тільки, що в тих проектах постанов, які були роздані, дати призначення були встановлені різні, враховуючи, що питання це вирішувалося ще в квітні, березні, травні і таке інше. Тому ми просимо, щоб все ж таки в постановах були зроблені ці зміни і вибори були призначенні саме на 30 листопада. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Петрович, залишайтесь на трибуні, далі буде голосування по кожній постанові по призначенню кожних виборів, і буде продовжувати вести засідання Микола Володимирович.
Далі
засідання веде заступник Голови Верховної Ради України ТОМЕНКО М.В.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу підготуватися до ухвалення рішення. Ставиться на голосування Постанова Верховної Ради України про призначення позачергових виборів мукачівського міського голови (Закарпатська область), реєстраційний номер 2164. Прошу, голосуємо.
11:48:25
За-347
Рішення ухвалене.
Постанова Верховної Ради України про призначення позачергових виборів грунського сільського голови (Охтирський район, Сумська область), 2313, прошу голосувати.
11:48:53
За-357
Рішення прийнято, 357 – „за”.
Про призначення позачергових виборів Красноярського сільського голови (Чорноморський район, Автономна Республіка Крим), 2313-1, прошу голосувати.
11:49:22
За-363
Рішення ухвалене.
Постанова Верховної Ради про призначення позачергових виборів чернечинського сільського голови (Охтирський район, Сумська область), прошу голосувати.
11:49:50
За-359
Рішення прийнято.
Про призначення позачергових виборів кацмазівського сільського голови (Жмеринський район, Вінницька область), прошу голосувати.
Фрг__01583*002*016<11:50:06><ЛитвиноваІ.А.>
11:50:16
За-356
Рішення прийнято.
Про призначення позачергових виборів маломицького сільського голови (Костопільський район, Рівненська область). Прошу голосувати.
11:50:42
За-358
Про призначення позачергових виборів цукуринського селищного голови Селидівська міська рада Донецької області – 2313-5. Прошу голосувати.
11:51:12
За-361
Рішення прийнято.
Про призначення позачергових виборів смолінського селищного голови, Маловиськівський район Кіровоградської області. Постанова 2313-6. Прошу голосувати.
11:51:40
За-359
Про призначення позачергових виборів високівського сільського голови (Бориславський район, Херсонська область), постанова 2313-7. Прошу голосувати.
11:52:07
За-367
Про призначення позачергових виборів гутянського сільського голови (Богородчанський район, Івано-Франківська область) – 2313-8. Прошу голосувати.
11:52:35
За-360
Фрг__01583*002*017<11:52:35><КлимовичН.В.>
Про призначення позачергових виборів кісточківського сільського голови (Нижньогірський район Автономної Республіки Крим) – 2313-9. Прошу голосувати.
11:53:01
За-369
Про призначення позачергових виборів Південного сільського голови Нікопольського району Дніпропетровської області.Прошу голосувати.
11:53:27
За-362
„За” – 362, рішення прийнято.
Позачергових виборів Південного сільського голови Нікопольського району Дніпропетровської області. 2313-10. Прошу голосувати.
11:53:54
За-364
Про призначення позачергових виборів Райпільського сільського голови Межівського району Дніпропетровської області. 2313-11. Прошу голосувати.
11:54:21
За-366
Про призначення позачергових виборів Полбинського сільського голови. Козелецький район Чернігівської області. 2313-12. Прошу підтримати.
11:54:46
За-362
Про призначення позачергових виборів Верхньоторецького селищного голови. Ясиноватинський район Донецької області. 2313-13. Прошу підтримати.
Фрг__01583*002*018<11:55:04><ХаритоноваН.О.>
11:55:14
За-362
Про призначення позачергових виборів рівненського міського голови (місто Рівне Рівненської області). Номер 2313-14. Прошу голосувати.
11:55:39
За-366
Про призначення позачергових виборів великолугівського сільського голови Червоноармійського району Житомирської області. Номер 2313-15. Прошу голосувати.
11:56:07
За-367
Про призначення позачергових виборів кіровського сільського голови Криворізького району Дніпропетровської області, 2313-16. Прошу голосувати.
11:56:32
За-366
Про призначення позачергових виборів серпневського селищного голови Тарутинського району Одеської області, 2313-18. Прошу голосувати.
11:56:57
За-363
Про призначення позачергових виборів калінінського сільського голови Красногвардійсього району Автономної Республіки Крим, 2313-19. Прошу голосувати.
11:57:29
За-360
Фрг__01583*002*019<11:57:33><ДанильченкоМ.В.>
Про призначення позачергових виборів бабинського сільського голови (Старосинявський район Хмельницької області), постанова 2313-20. Прошу голосувати.
11:57:55
За-359
Про призначення позачергових виборів червонополянського сільського голови Антрацитівського району Луганської області. Постанова 2313-21. Прошу голосувати.
11:58:22
За-363
Про призначення позачергових виборів старогороженського сільського голови Баштанського району Миколаївської області. 2313-22. Прошу голосувати.
11:58:47
За-369
Про призначення позачергових виборів мащанського сільського голови (Тростянецький район Сумської області). 2313-23. Прошу голосувати.
11:59:12
За-366
Про призначення позачергових виборів йосипівського сільського голови (Білоцерківський район, Київська область), 2313-24. Прошу голосувати.
11:59:37
За-364
Про призначення позачергових виборів бабичівського сільського голови (Червоноармійський район Житомирської області). 2313-25. Прошу голосувати.
12:00:00
За-362
Шановні колеги, так сталося, що у нас боргів багато перед місцевим самоврядуванням. У нас ще достатньо велика кількість таких постанов. Тому я не продовжую нашу роботу по перерві, оскільки прийдеться ще після перерви активно попрацювати над цим питанням.
Тому оголошується перерва. Продовження роботи о 12.30.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Про призначення позачергових виборів федорівського сільського голови Гощанського району Рівненської області, 2313-27. Прошу голосувати.
12:32:06
За – 314.
Про призначення позачергових виборів кузьмівського сільського голови (Сарненський район Рівненська області), 2313-28. Прошу голосувати.
12:32:29
За – 311.
Про призначення позачергових виборів рожичнянського сільського голови Шепетівського району Хмельницької області, 2313-29. Прошу голосувати.
12:32:55
За – 327.
Про призначення позачергових виборів новодонецького селищного голови Добропільської міської ради Донецької області, 2313-30. Прошу голосувати.
12:33:21
За – 333.
Про призначення позачергових виборів кобелецько-полянського селищного голови Рахівського району Закарпатської області, 2313-31. Прошу голосувати.
12:33:46
За – 343.
Про призначення позачергових виборів новобериславського сільського голови Бериславського району Херсонської області, 2313-32. Прошу голосувати.
12:34:11
За – 349.
Про призначення позачергових виборів броньківського сільського голови (Іршавський район, Закарпатська область), 2313-33. Прошу голосувати.
12:34:35
За-356
Призначення виборів жубровицького сільського голови Олевського району Житомирської області 2313-34. Прошу голосувати
12:34:59
За-355
Про призначення позачергових виборів чапаївського сільського голови Велико-Михайлівського району Одеської області 2313-35.Прошу голосувати.
12:35:23
За-356
Про призначення позачергових виборів павловського сільського голови Фрунзівський район Одеська область 2313-36. Прошу голосувати.
12:35:46
За-355
Про призначення виборів замківського сільського голови Жовківський район Львівська область 2313-37. Прошу голосувати.
12:36:08
За-351
Про призначення позачергових виборів ново-кам’янського сільського голови Жовківського району Львівської області 2313-38. Прошу голосувати.
12:36:32
За-349
Про призначення виборів адамівського сільського голови Білгород-Дністровського району Одеської області 2313-39. Прошу голосувати
12:36:56
За-347
Спаського сільського голови Рожнятівського району Івано-Франківської області, 2313-40. Прошу голосувати.
12:37:21
За-351
Призначення позачергових виборів медведівського сільського голови Чорноморського району Автономної Республіки Крим, 2313-41. Прошу голосувати.
12:37:45
За-348
Кіровського сільського голови Вільнянського району Запорізької області, 2313-42. Прошу голосувати.
12:38:07
За-341
Липківського сільського голови Ігощанського району Рівненської області, 2313-43. Прошу голосувати.
12:38:29
За-345
Олійниківського сільського голови Сахновщинського району Харківської області, 2313-44. Прошу підтримати.
12:38:54
За-353
Доброводівського сільського голови Уманського району Черкаської області, 2313-45. Прошу голосувати.
12:39:17
За-345
Мирнинського селищного голови Каланчацького району Херсонської області, 2313-46, прошу підтримати.
12:39:40
За-347
Старосалтівського селищного голови Вовчанського району Харківської області, 2313-47. Прошу голосувати.
12:40:02
За-349
Про призначення позачергових виборів седнівського селищного голови Чернігівського району Чернігівської області, 2313-48, прошу голосувати.
12:40:27
За-354
Магерівського селищного голови Жовківського району Львівської області, 2313-49. Прошу підтримати.
12:40:49
За-354
Кремінського міського голови місто Кремінна Кремінського району Луганської області, 2313-50. Прошу голосувати.
12:41:14
За-354
Муратівського сільського голови Новоайдарського району Луганської області, 2313-51. Прошу голосувати.
12:41:36
За-346
Чорногузівського сільського голови Вижницький район Чернівецька область, 2313-52. Прошу підтримати.
12:41:56
За-350
Шановні колеги, вже половину ми пройшли. Залишилося небагато. Про призначення позачергових виборів зайцівського сільського голови Синельниківський район Дніпропетровської області 2313-53. Прошу голосувати.
12:42:23
За-346
Кривобалківського сільського голови Миколаївський район Миколаївська область 2313-54. Прошу голосувати.
12:42:46
За-345
Новокропивницького сільського голови Дрогобицький район Львівської області 2313-55. Прошу голосувати.
12:43:06
За-345
Поповецького сільського голови Волочиський район Хмельницької області 2313-56. Прошу голосувати.
12:43:27
За-346
Іванівського сільського голови Арбузинського району Миколаївської області 2313-57. Прошу голосувати.
12:43:46
За-342
Новохристофорівського сільського голови Новобузького району Миколаївської області 2313-58. Прошу голосувати.
12:44:07
За-345
Довгополівського сільського голови Роменського району Сумської області 2313-59. Прошу голосувати.
12:44:28
За-348
Акмичецького сільського голови Доманівського району Миколаївської області, 2313-60, Прошу голосувати.
12:44:49
За-221
Рішення не прийнято.
Про призначення позачергових виборів степанівського сільського голови Драбівського району Черкаської області, 2313-61. Прошу голосувати.
12:45:13
За-345
Про призначення позачергових виборів феодосійського міського голови міста Феодосія Автономної Республіки Крим. Прошу голосувати.
12:45:35
За-349
Рожичнянського сільського голови Оратівського району Вінницької області, 2313-63. Прошу голосувати.
12:45:56
За-352
Буйвалівського сільського голови Кролевецького району Сумської області, 2313-64. Прошу голосувати.
12:46:16
За-360
Сьомаківського сільського голови Старосинявського району Хмельницької області, 2313-65. Прошу голосувати.
12:46:37
За-360
Шепівецького сільського голови Заліщицького району Тернопільської області, 2313-66. Прошу голосувати.
12:46:59
За-359
Погребнеківського сільського голови Семенівського району Полтавської області, 2313-67. Прошу голосувати.
12:47:19
За-351
Берізківського сільського голови Кривоозерського району Миколаївської області, 2313-68. Прошу голосувати.
12:47:41
За-359
Кучанського сільського голови Новоушицького району Хмельницької області, 2313-69. Прошу голосувати.
12:48:01
За-358
Великочернігівського сільського голови Станично-луганського району Луганської області, 2313-70. Прошу голосувати.
12:48:22
За-363
Плосківського сільського голови Путильського району Чернівецької області , 2313-71. Прошу голосувати.
12:48:43
За-355
Очеретувацького сільського голови Мадалинівського району Дніпропетровської області, 2313-72. Прошу голосувати.
12:49:06
За-362
Яровського сільського голови Криловецького району Сумської області 2313-73. Прошу голосувати.
12:49:27
За-368
Чорноліського сільського голови Тисменицького району Івано-Франківської області, 2313-74. Прошу голосувати.
12:49:51
За-365
Малонехворощанського сільського голови Машівського району Полтавської області, 2313-75. Прошу голосувати.
12:50:13
За-359
Ставчанського сільського голови Новоушицького району Хмельницької області, 2313-76. Прошу голосувати.
12:50:33
За-355
Потоківського сільського голови Жмеринського району Вінницької області, 2313-77. Прошу голосувати.
12:50:53
За-356
Великокам`янського сільського голови Коломийського району Івано-Франківської області, 2313-78. Прошу голосувати.
12:51:14
За-363
Андрійковецького сільського голови Хмельницького району Хмельницької області, 2313-79. Прошу голосувати.
12:51:37
За-365
Фурманівського сільського голови Новоукраїнського району Кіровоградської області, 2313-80. Прошу підтримати.
Про що? Фурманівського сільського голови Новоукраїнського району Кіровоградської області. Прошу голосувати.
12:52:06
За-362
Зікрачівського сільського голови Кагарлицького району Київської області, 2313-81. Прошу голосувати.
12:52:30
За-362
Новосвітського селищного голови Судацької міської ради Автономної Республіки Крим, 2313-82. Прошу голосувати.
12:52:53
За-364
Цюрупинського міського голови Цюрупинського району Херсонської області, 2313-83. Прошу голосувати.
12:53:17
За-363
Йосипівського сільського голови Ульянівського району Кіровоградської області, 3110. Прошу голосувати.
12:53:39
За-359
Підлісянського сільського голови Жовківського району Львівської області 3110-1. Прошу голосувати.
12:54:01
За-360
Кобилячківського сільського голови, Кременчуцького району Полтавської області, 3110- 2. Прошу голосувати.
12:54:23
За-358
Кухітськовільського сільського голови Зарічнянського району Рівненської області, 3110-3. Прошу голосувати.
12:54:47
За-368
Новодмитрівського сільського голови Генічеського району Херсонської області, 3110-4. Прошу голосувати.
12:55:10
За-364
Нападівського сільського голови Калинівського району Вінницької області, 3110-5. Прошу голосувати.
12:55:30
За-361
Новопарафіївського сільського голови Кегичівського району Харківської області, 3110-6. Прошу голосувати.
12:55:52
За-364
Новонаталівського сільського голови Чаплинського району Херсонської області, 3110-7. Прошу голосувати.
12:56:15
За-363
Сонцевського сільського голови Старобешівського району Донецької області, 3110-8. Прошу голосувати.
12:56:37
За-366
Косарського сільського голови Кам’янського району Черкаської області, 3110-9. Прошу голосувати.
12:56:58
За-366
Єлизаветівського сільського голови Приморського району Запорізької області, 3110-10. Прошу голосувати.
12:57:19
За-364
Шупарського сільського голови Борщівського району Тернопільської області 3110-11. Прошу підтримати.
12:57:40
За-362
Федорівського сільського голови Великобурлуцького району Харківської області, 3110-12. Прошу голосувати.
12:58:03
За-358
Степнянського сільського голови Богодухівського району Харківської області, 3110-13. Прошу голосувати.
12:58:24
За-356
Першотравневого сільського голови Борівського району Харківської області 3110-14. Прошу голосувати.
12:58:47
За-360
Демидівського сільського голови Тростянецького району Вінницької області, 3110-15. Прошу голосувати.
12:59:08
За – 365.
Коштувацького сільського голови Братського району Миколаївської області, 3110-16. Прошу підтримати.
12:59:29
За – 363.
Слобідського сільського голови Коломийського району Івано-Франківської області, 3110-17. Прошу голосувати.
12:59:50
За – 361.
Роксоланівського сільського голови Овідіопольського району Одеської області, 3110-18. Прошу голосувати.
13:00:12
За – 358.
Чумаківського сільського голови Томаківського району Дніпропетровської області, 3110-19. Прошу голосувати.
13:00:33
За – 362.
Старотроянівського сільського голови Кілійського району Одеської області, 3110-20. Прошу голосувати.
13:00:54
За – 353.
Коштогризівського сільського голови Цюрюпинського району Херсонської області, 3110-21. Прошу підтримати.
13:01:15
За – 363.
Михайлівського сільського голови Дунаєвецького району Хмельницької області, 3110-22. Прошу голосувати.
13:01:37
За-361
Омбиського сільського голови Борзнянського району Чернігівської області 3110-23. Прошу підтримати.
13:01:57
За-361
Берківського сільського голови Зміївського району Харківської області 3110-24. Прошу голосувати.
13:02:19
За-360
Розівського сільського голови Ново-Азовського району Донецької області 3110-25. Прошу підтримати.
13:02:39
За-357
Міжводнинського сільського голови Чорноморського району Автономної Республіки Крим 3110-26. Прошу голосувати.
13:03:03
За-360
Макишинського сільського голови Городянського району Чернігівської області 3110-27. Прошу підтримати.
13:03:23
За-361
Микитичівського сільського голови Володимир-Волинського району Волинської області 3110-28. Прошу голосувати.
13:03:47
За-360
Озернянського сільського голови Звенигородського району Черкаської області 3110-29.Прошу голосувати.
13:04:07
За-361
Березівського сільського голови Любарського району Житомирської, Любарського району Житомирської області, 3110-30. Прошу голосувати.
13:04:29
За-362
Соловйовського сільського голови Ясенуватського району Донецької області, 3110-31. Прошу голосувати.
13:04:53
За-358
Верблюдського сільського голови Новгородківського району Кіровоградської області, 3110-32. Прошу голосувати.
13:05:17
За-364
Вихривського сільського голови Дунаєвецького району Хмельницької області, 3110-33. Прошу голосувати.
13:05:39
За-365
Гніздичівського селищного голови Жидачівського району Львівської області, 3110-34. Прошу підтримати.
13:06:00
За-358
Березинського селищного голови Тарутинського району Одеської області, 3110-35. Прошу підтримати.
13:06:23
За-360
Гранітнинського селищного голови Малинського району Житомирської області, 3110-36. Прошу підтримати.
13:06:44
За-361
Сіверного, сєвєрного селищного голови Краснодонської міської ради Луганської області, 3110-37. Прошу голосувати.
13:07:07
За-360
Шановні колеги, ми в наших рішеннях не прийняли одну постанову. І я так зрозумів, що тут якесь непорозуміння у нас трапилося, да? Шановні колеги, є пропозиція повернутися до постанови про призначення позачергових виборів акмечетського сільського голови Доманівського району Миколаївської області. Там вийшло непорозуміння. Тому прохання проголосуєм за те, щоб повернутись до цього питання. Хто за, прошу голосувати.
13:07:51
За-363
Шановні колеги, ми включили, повернулись назад. Тепер проголосуємо за призначення позачергових виборів акмечетського сільського голови Доманівського району Миколаївської області. Постанова 2313-60. Прошу голосувати.
13:08:18
За-357
Рішення прийняте.
Шановні колеги, у нас там було кілька постанов, що стосувалося Світловодської міської ради. На засіданні керівників фракцій дві фракції висловили застереження. Ми не голосуємо сьогодні питання. Я просив би комітет ще раз повернутися до цього питання, розглянути його. Всі решта постанов, які комітет нам запропонував, ми розглянули і ухвалили позитивні рішення. Сергій Петрович, немає більше? У вас немає. Дякую, Сергію Петровичу.
Шановні колеги, хотів би побажати, щоби наші вибори відбулися демократично і чесно, а нові сільські, селищні і міські голови діяли в інтересах територіальної громади.
Шановні колеги, переходим до наступного питання. Ми включили ще одне організаційне питання сьогодні – про обрання народних депутатів членами комітетів Верховної Ради України. Кілька наших колег народних депутатів, до сих пір ми їх не працевлаштували до комітетів. Було би справедливо і правильно, щоби ми сьогодні розглянули це питання і наші колеги активно працювали в комітетах. Тому для доповіді запрошую голову Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Єфремова Олександра Сергійовича.
Прошу, Олександре Сергійовичу.
13:09:39
ЄФРЕМОВ О.С.
Дякую Миколо Володимировичу.
Проект постанови за номером 2666. Комітет на своєму засіданні 18 червня цього року розглянув заяву народного депутата Дубіля Валерія Олександровича, члена депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” про обрання його членом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики.
Враховуючи, що розрахункова квота депутатської фракції „Блоку Юлії Тимошенко” в Комітеті Верховної Ради України з питань податкової та митної політики повністю невикористана, комітет прийняв рішення підтримати заяву народного депутата Дубіля Валерія Олександровича та внести на розгляд Верховної Ради України відповідний проект постанови Верховної Ради. Просимо підтримати рішення комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, не буде запитання по цьому питанню? Тоді є прохання підтримати комітет і обрати Дубіля Валерія Олександровича, народного депутата України, членом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Прошу голосувати.
13:10:58
За-342
Прошу, Олександре Сергійовичу.
13:11:10
ЄФРЕМОВ О.С. На своєму засіданні 18 червня комітет розглянув заяву народного епутата Федуна Олексія Леонідовича члена депутатської фракції Партії регіонів про обрання його членом Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації.
Враховуючи, що розрахункова квота депутатської фракції Партії регіонів в Комітеті Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації повністю не використана, комітет прийняв рішення підтримати заяву народного депутата України Федуна Олексія Леонідовича та внести на розгляд Верховної Ради відповідний проект постанови. Просимо підтримати рішення комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, не буде запитань? Тоді прохання проголосувати за постанову, яку рекомендує комітет і обрати Федуна Олексія Леонідовича членом Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформації. Прошу голосувати.
13:12:04
За-343
Дякую.
13:12:13
ЄФРЕМОВ О.С.
На своєму засіданні 18 червня комітет розглянув заяву народного депутата України Даниленка Володимира Андрійовича, члена депутатської фракції Комуністичної партії України про обрання його членом Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.
Зважаючи на те, що квота депутатської фракції Комуністичної партії України у Верховній Раді з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи не використана, комітет прийняв рішення підтримати заяву народного депутата Даниленка Володимировича Андрійовича та внести на розгляд Верховної Ради України відповідний проект постанови Верховної Ради. Просимо підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Не буде запитань? Тоді прохання підтримати рішення комітету про обрання Даниленка Володимира Андрійовича членом Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи. Прошу голосувати.
13:13:19
За-353
13:13:27
ЄФРЕМОВ О.С.
18 червня комітет розглянув заяву народного депутат Ягоферова Анатолія Миколайовича, члена депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” про обрання його членом Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики.
Враховуючи, що розрахункова квота депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” у Комітеті Верховної Ради з питань податкової та митної політики повністю не використана, комітет прийняв рішення підтримати заяву народного депутата України Ягоферова Анатолія Миколайовича та внести на розгляд Верховної Ради України відповідний проект постанови. Просимо підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Не буде запитань. Тоді, друзі, прохання підтримати комітет і обрати Ягоферова Анатолія Миколайовича членом Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Прошу голосувати.
13:14:18
За-357
13:14:28
ЄФРЕМОВ О.С.
18 червня комітет розглянув заяву народного депутата України Сочка Олександра Олександровича, члена депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко”, про обрання його членом Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці. Квота не використана. Прохання підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Не буде запитань? Тоді прохання підтримати і обрати Сочка Олександра Олександровича членом Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці. Прошу голосувати.
13:15:01
За-350
13:15:16
ЄФРЕМОВ О.С.
17 червня комітет розглянув заяву народного депутата України Поліщука Олега Вікторовича, члена депутатської фракції „Блок Литвина”, про обрання його членом Комітету Верховної Ради України з питань транспорту, зв'язку. Квота теж не використана, прохання підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування постанову про обрання Поліщука Олега Вікторовича членом Комітету Верховної Ради України з питань транспорту та зв'язку. Прошу голосувати.
13:15:39
За-353
ЄФРЕМОВ О.С. 18 червня комітет розглянув заяву народного депутата України Унгуряна Павла Якимовича, члена депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко”, про обрання його членом Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та праці. Квота також не використана. Комітет прийняв рішення підтримати. Просимо підтримати рішення комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставиться на голосування постанова про обрання Унгуряна Павла Якимовича членом Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та праці. Прошу підтримати.
13:16:24
За-361
Рішення прийнято.
ЄФРЕМОВ О.С. 18 червня також була розглянута заява Унгуряна Павла Якимовича на обрання його членом Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації. У нас нема ніяких заперечень з цього приводу, тому просимо підтримати рішення комітету і проголосувати „за”.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, оскільки Спеціальна контрольна комісія – не обов`язок, а право, просимо підтримати і обрати Унгуряна Павла Якимовича членом спеціальної Контрольної комісії з питань приватизації. Прошу голосувати.
13:17:20
За-359
ЄФРЕМОВ О.С. Комітет розглянув заяву народного депутата Пилипенка Володимировича Пилиповича, члена депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко", про обрання його членом Комітету Верховної Ради з питань правової політики. Квота є. Комітет прийняв рішення підтримати. Прохання підтримати рішення комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу підтримати постанову комітету про обрання Пилипенка Володимировича Пилиповича членом Комітету Верховної Ради України з питань правової політики. Прошу голосувати.
13:18:02
За-359
ЄФРЕМОВ О.С. 10 липня поточного року комітет розглянув заяву народного депутата Лемза Володимира Дмитровича, члена депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко", про обрання його членом Комітету Верховної Ради з питань економічної політики. Враховуючи те, що розрахункова квота з питань економічної політики використана, комітет прийняв рішення не підтримувати заяву народного депутата Лемзи.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я думаю, може в такий спосіб зробимо. Можливо фракція ще порадиться з народним депутатом, щоб зараз не ставить на голосування, і, можливо, буде знайдено варіант конструктивний і запропонується інший комітет для народного депутата. Тому приймаєм інформацію до відома, а не голосуєм.
ЄФРЕМОВ О.С. У мене прохання таке ж по заяві народного депутата Павленка Віктора Вікторовича про обрання його членом Комітету з питань бюджету. Там квота використана також. Тому прохання до фракції ще раз повернутися до цього питання, тому що рішення комітету ми не можемо прийняти друге, як не підтримувати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Григорович, тоді попросимо фракцію порадитися і на комітеті регламентному запропонувати варіант, як вийти з ситуації, щоб наші колеги - народні депутати працювали в комітетах. Не буде заперечень?
Олександр Сергійович, дякую В’ячеслав Анатолійович дякую вам за доповідь.
Шановні колеги, переходимо до наступного питання сьогодні ми розглядаємо в другому читанні проект…
З мотивів? Шановні колеги, прошу включить мікрофон народного депутата Цибенка.
13:19:49
ЦИБЕНКО П.С.
Дякую. Фракція комуністів. Петро Цибенко, перший заступник глави Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів.
Шановні колеги, ті, щодо яких сьогодні рішення про перехід до того, чи іншого комітету не прийнято, я хочу повідомити вас, що на сьогоднішній день в Комітеті у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів працює всього на всього 8 народних депутатів. Тому є можливість працювати в цьому комітеті. Тим більше, що тема пенсіонерів, ветеранів та інвалідів найбільш активно використовувалася на виборах.
Тому я пропоную писати активніше заяви до цього комітету. Ми запрошуємо до цього комітету, просимо писати заяви. Я гарантую, що робота знайдеться, робоче місце знайдеться і ви будете свідомі того, що зробите реальну справу для реальних людей. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги. Є у народних депутатів можливість прислухатися і піти в соціальні комітети – найбільш важливіші. Але це розглянемо після засідання регламентного комітету.
Шановні колеги, оголошується до розгляду законопроект про оздоровлення та відпочинок дітей до другого читання – 0983. Для доповіді запрошую на трибуну члена Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Суслова Євгенія Івановича. Прошу Євгене Івановичу.
13:21:20
СУСЛОВ Є.І.
Шановний Микола Володимирович, шановні колеги, Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму доопрацював до другого читання проект Закону України "Про оздоровлення дітей”, реєстраційний номер 0983, внесений народними депутатами України Харою, Бондарчуком, Сухим від 04.05.2007 року.
В першому читанні законопроект був прийнятий Верховною Радою України п’ятого скликання 27.06.2007 року. В комітет надійшло 128 пропозицій та поправок до даного законопроекту від 17-ти народних депутатів.
Комітет узгоджував дані поправки з профільним міністерством, Науково-експертним та Юридичним управлінням Верховної Ради України. В результаті комітет врахував 97 поправок народних депутатів. 10 поправок враховані частково чи редакційно та 31 поправка відхилена.
У Головного юридичного правління було одне зауваження термінологічного плану: замінити словосполучення „державної підтримки” на „соціальну підтримку”. По всьому тексту закону, оскільки фінансування окремих заходів здійснюється не лише державою, але й органами місцевого самоврядування. Комітет не заперечує, тому під стенограму просимо редакційно внести зміни до тексту законопроекту.
Після зняття всіх зауважень прошу народних депутатів України, незалежно від фракційної приналежності, проголосувати за даний законопроект у другому читанні та в цілому, так як, по суті, цей законопроект ми мали вже прийняти у березні місяці, но Верховна Рада, на жаль, не працювала. Прошу підтримати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Шановні колеги, як ви зрозуміли, йдеться про законопроект, який в свій час наші колеги народні депутати Хара, Бондарчук і Сухий подали ще в 2007 році. Він був ухвалений у першому читанні. Тепер комітет доопрацював, підготував до другого читання, і ми маємо можливість виправити, так би мовити, борги і ухвалити в цілому.
Я тоді просив би, давайте пройдемо по поправках, і хто буде наполягати, я зрозумів, що в нас 31 поправка не врахована. Тому я просив би відкрити порівняльну табличку і зараз пройдемося.
Євгеній Іванович, ви будете коментувати, а ми йдемо.
Так, перша врахована, друга врахована…
СУСЛОВ Є.І. Миколо Володимирович, якщо можна, із народними депутатами, якими не було враховано… не враховані пропозиції, узгоджено, і я думаю, що їх треба запитати, чи вони наполягають, тому що попередньо була домовленість, що не наполягають.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Прошу, включіть мікрофон народного депутата Хари.
13:24:08
ХАРА В.Г.
Уважаемый Николай Владимирович, действительно этот закон организаторы летнего
оздоровления детей ждут уже очень давно и уже два года его мурыжили в стенах
Верховной Рады. Там, ну, я являюсь автором, и мои коллеги, вы правильно
сказали, по Партии регионов, там часть, по-моему около девяти или десяти моих
предложений не было учтено. Но для того, чтобы закон все-таки был и начал действовать, просьба, ну, считать, что
я отказываюсь от тех предложений, которые не учтены, снимаю их, чтобы не
возвращаться к ним. Спасибо.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, Євгеній Іванович, ще були там в нас кілька депутатів, теж вони не мають застережень до своїх поправок. Шановні друзі, ні в кого немає зауважень стосовно рішення комітету, щоб прийняти законопроект „Про оздоровлення та відпочинок дітей” в другому читанні і в цілому? Немає?
Шановні друзі, тоді оголошую голосування. Прошу проголосувати за ухвалення законопроекту Про оздоровлення та відпочинок дітей” в другому читанні та в цілому. Прошу голосувати.
13:25:33
За – 331
Вітаю вас. Законопроект ухвалено. Прохання до апарату готувати на підпис Голові Верховної Ради і передавати Президенту на підписання.
Шановні колеги, ми переходимо до розділу „Для повторного розгляду законопроектів з пропозиціями Президента України” і в нас перший документ – це Закон України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України” з пропозиціями Президента України. Ви пам’ятаєте історію, пов’язану з діяльністю Верховної Ради, Регламентом. Президент направив пропозиції, комітет підготував і сьогодні ми можемо їх розглянути.
Так, будь ласка. Народному депутату Сасу, будь ласка, мікрофон.
13:26:27
САС С.В.
Дякую, Миколо Володимировичу.
Шановний Головуючий! Шановні колеги! З огляду на те, що пропозиція Президента зводиться до того, щоб відхилити зазначений законопроект, а сам законопроект складається практично з однієї статті, я за рекомендацією нашого комітету вношу пропозицію розглянути цей законопроект за скороченою процедурою.
Прошу відповідно до частини першої статті 50 Регламенту тимчасово поставити цю пропозицію на голосування. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Немає застережень? Тоді просив би підтримати пропозицію одного з керівників нашого комітету – народного депутата Саса за скороченою процедурою.
Прошу голосувати.
13:27:24
За-338
Розглядаємо законопроект за скороченою процедурою.
Позицію Президента прошу представити заступника глави Секретаріату Президента України, Представника Президента України у Верховній Раді України Слюсаренко Оксану Олександрівну.
Прошу Оксана Олександрівна.
СЛЮСАРЕНКО О.О.
Шановний Миколо Володимировичу! Шановні народні депутати! Прийнятий Верховною Радою України 8 квітня Закон України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України” не був підписаний Президентом України з таких підстав.
За Конституцією України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, передбачених Конституцією та Законами України. Відповідно до пункту 21 частини першої статті 92 Конституції України організація і порядок діяльності Верховної Ради, статус народних депутатів визначається виключно законами України. Основним Законом держави, також, передбачено, що порядок роботи Верховної Ради встановлюється Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.
Особливо слід наголосити на тому, що Конституційний Суд України у своєму рішенні від 1 квітня 2008 року зробив однозначний, шановні народні депутати, однозначний висновок про те, що Регламент, який унормовує організацію і діяльність Верховної Ради України має прийматися виключно як закон і за встановленими статтям 84, 93 і 94 Конституції процедурою його розгляду, ухвалення і набрання чинності.
Таким чином, закон, який визначає організацію і порядок діяльності Верховної Ради має передбачати закріплення на законодавчому рівні процедурних питань і її функціонування, що саме: законом мають бути визначений порядок підготовки і проведення сесії Верховної Ради, її засідань; формування органів Верховної Ради України; процедури розгляду питань і прийняття парламентом рішень.
Натомість закон, що надійшов на підпис Президенту, складається всього-на-всього із двох статей. Перша стаття говорить про те, що організація і порядок діяльності Верховної Ради встановлюється Конституцією України, законами України...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити Оксані Олександрівні.
СЛЮСАРЕНКО О.О. А друга визначає, що зазначений закон набирає чинності з дня його опублікування.
Враховуючи викладене та з огляду на вимоги частини 2 статті 8 Конституції, Президент України пропонує відхилити прийнятий Верховною Радою закон. Одночасно глава держави закликає парламент виконати рішення Конституційного Суду і належним чином унормувати організацію та порядок діяльності Верховної Ради України. дякую за увагу і прошу підтримати пропозиції Президента.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Оксана Володимирівна. Оскільки ми проголосували за скорочену процедуру, на жаль, немає можливості поставити вам запитання. Тому дякую за доповідь. Запрошую до співдоповіді голову Комітету Верховної Ради з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради Єфремова Олександра Сергійовича. Прошу, Олександр Сергійович.
13:31:01
ЄФРЕМОВ О.С.
Шановний Миколо Володимировичу! Шановні колеги, на засіданні комітету 14 травня поточного року відповідно до положень статті 127 Тимчасового регламенту Верховної Ради України розглянуто Закон України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України” від 8 квітня 2008 року за реєстраційним номером 2204, повернений з пропозиціями Президента України.
У своїх пропозиціях Президент України посилається на рішення Конституційного Суду від 1 квітня 2008 року за номером чотири дві тисячі вісім у справі „За конституційним поданням 50-ти народних депутатів України щодо відповідності Конституції України положень частин другої, третьої, четвертої статті 219 Регламенту Верховної Ради України”, (справа „Про Регламент Верховної Ради України”), згідно з яким Постанова Верховної Ради України „Про Регламент Верховної України” від 12, від 16 березня 2006 року втратила чинність з дня ухвалення рішення. Правова позиція Президента України полягає в тому, що Регламент Верховної Ради України має бути законом. І тому він пропонує відхилити зазначений закон, який, на думку Президента України, допускає можливість прийняття Регламенту Верховної Ради України підзаконним актом.
Комітет не погоджується з пропозиціями Президента України, оскільки, згідно з положенням пункту 21 частини першої статті 92 Конституції України, передбачено, що організація і порядок діяльності Верховної Ради України, статус народних депутатів України визначається виключно законами України. Отже, ця норма також охоплює положення частини п’ятої статті 89 Конституції України, згідно з якою організація і порядок діяльності комітетів Верховної Ради України, її тимчасових спеціальних і тимчасових комісій встановлюється законом і водночас законодавець окремо визначив в Конституції України...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.
ЄФРЕМОВ О.С. …Верховної Ради України встановлюються Конституцією України та Регламентом Верховної Ради України.
На думку комітету, системний аналіз конституційних норм не дає підстав для висновку, що Регламент Верховної Ради України має прийматись як законом чи затверджуватись законом. Свідченням цього є внесення змін до Конституції України Законом України за номером 2222-4 від 8 грудня 2004 року, які мали на меті закладення конституційної основи для прийняття Регламенту Верховної Ради України не у формі закону. В основі такого твердження є те, що Конституція України визначає основні засади формування парламенту, організацію його діяльності, а Регламент парламенту визначає питання внутрішніх парламентських процедур.
Отже комітет зазначає, що прийняття Закону України „Про організацію порядок діяльності Верховної Ради України” визначає вичерпний перелік нормативних актів, які регулюють організацію порядок діяльності Верховної Ради України і знімає всі протиріччя та різні тлумачення щодо організації порядку діяльності парламенту.
Крім цього, комітет зазначає, що згідно з положенням статті 153 Конституції України порядок і організація діяльності Конституційного Суду України процедура розгляду ним справ визначається законом. Але Законом України „Про Конституційний Суд України” регулюється лише організація, повноваження та порядок діяльності Конституційного Суду, а процедура розгляду ним справ згідно з положеннями частини другої статті 3 цього закону визначається не законом, а актом про організацію внутрішньої його діяльності, тобто, Регламентом Конституційного Суду України.
Комітет ухвалив рішення не підтримувати пропозицію Президента України про відхилення Закону України „Про організацію і порядок діяльності Верховної Ради України” та рекомендувати Верховній Раді України повторно прийняти зазначений закон в цілому, подолати вето. Просимо підтримати рішення комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександре Сергійовичу.
Шановні колеги, у відповідності до статті 130, яка визначає порядок нашої роботи при голосуванні пропозиції Президента, я спочатку ставлю на голосування пропозицію Президента відхилити прийнятий законопроект і в залежності від, так мовити, нашого рішення будемо тоді ставити на голосування пропозицію комітету про повторне прийняття цього законопроекту в цілому, тобто долати вето.
Шановні колеги, ми прийняли рішення без обговорення це питання розглядати. Я перепрошую.
Шановні колеги, прошу записатися два – за, два – проти за скороченою процедурою. Будь ласка.
Народний депутат Бабаєв.
13:36:31
БАБАЄВ О.М.
Передати слово Сасу.
ГОЛОВУЮЧИЙ.
Народний де пата Сас, будь ласка.
13:36:40
САС С.В.
Дякую. Шановний Миколо Володимировичу, шановні народні депутати, що стосується даного законопроекту, то хотів би нагадати народним депутатам трошки історію цього питання. Справа у тому, що декілька місяців назад за ініціативою Секретаріату Президента була зроблена спроба паралізувати роботу Верховної Ради через визнання Регламенту Верховної Ради неконституційним з огляду на те, що він був прийнятий не у вигляді закону. При розгляді даного питання Конституційний Суд, на жаль, розглядав це питання не у правовій, а у суто політичній площині. Конституційним Судом не були враховані наступні обставини, зокрема, що відповідно до частини першої статті 85 Конституції України Верховна Рада приймає (пункт 3 частини першої) закони України, а Регламент приймає окремо (написано у пункті 15 цієї самої статті).
Також були ігноровані ті обставини, що в редакції Конституції від 1996 року стаття 82, стаття 88 Верховна Рада повинна була керуватися Законом „Про Регламент Верховної Ради України” – організація і порядок діяльності, діяльність Голови Верховної Ради визначалась Конституцією і Законом „Про Регламент Верховної Ради України”.
Проте 8 грудня 2004 року законодавець вніс пропозицію змінити цю норму. І у 83 статті Регламенту чинної редакції після внесення змін до Конституції зазначено, що порядок організації діяльності …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити. Продовжуйте.
13:38:43
САС С.В. …порядок діяльності визначається Регламентом Верховної Ради України і у 88 статті Конституції теж зникло слово „закон”.
Тут уже говорилось про діяльність Конституційного Суду. Він у своїй діяльності повинен керуватися виключно законом, і процедура розгляду питань повинна визначатися виключно законом. Проте, не дивлячись на те, сьогодні Конституційний Суд, приймаючи рішення про неконституційність нормативних актів, керується внутрішнім документом, яким є Регламент. Тому я думаю, щоб поставити певні точки над цим питанням, я підтримую пропозицію комітету і пропоную скасувати, тобто подолати вето Президента України. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, у нас… Я прошу висвітлити, у мене немає прізвищ народних депутатів. Да, народний депутат Сухий, будь ласка, Ярослав.
13:39:42
СУХИЙ Я.М.
Дякую. Шановні колеги, ми в цій боротьбі за подолання вето повинні, ну, притримуватися ще поняття здорового глузду. В принципі, нема нічого страшного, якби Регламент, діяльність Верховної Ради України, було прийнято законом. І було би менше проблем і менше нарікань. Це - перше. Я не бачу якихось протидій для того, аби Регламент Верховної Ради України було прийнято законом. Хоча, дійсно, колега Сас має стопроцентну рацію і доповідач – голова комітету Єфремов.
В підрозділах державних, інших внутрішня робота регламентується їхніми внутріпроцедурними документами – чи порядком розгляду питань, чи процедурними якимось документами, тому нічого тут страшного немає. Але я хотів би наголосити, що не може інша гілка влади диктувати іншій гілці влади, як будувати собі нашу внутріорганізаційну роботу. Ми побудували таким чином, і цей Регламент, якщо пам'ятаєте, він дуже довго шліфувався, він дуже довго вироблявся. Ми намагалися знайти компроміси, ми намагалися знайти такі формули, які понукали би депутатів до більш демократичного розгляду і найбільш демократичного прийняття рішень, тому що не може бути повне ігнорування позиції меншості, яка має якусь свою точку зору, і це – право надання голосу, право надання репліки, право розгляду, концепція розгляду цих законопроектів в комітетах. Всі вони виписані на основі нормативних документів, які, безумовно, мають ознаки демократичності. Тому я не думаю, що ми сьогодні не повинні прислухатися до профільного комітету. Я також закликаю народних депутатів України подолати вето, прийняти законопроект знову. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Прошу, народний депутат Зарубінський. Мікрофон з трибуни.
13:41:37
ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.
Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.
Шановний пане головуючий! Шановні колеги! Знаєте, якщо в Конституції було записано таким чином, що „Верховна Рада в своїй діяльності керується Конституцією і Законом про Регламент” вся наша нинішня дискусія була б недоречною. Тоді було б все зрозуміло. Там сказано ”Регламент”.
Давайте подивимося яка етимологія взагалі тлумачення слова „регламент”. Що таке регламент в роботі будь-якого відомства, будь-якої установи? Це є про-це-ду-ра. В нас є розуміння того, що процедура роботи парламенту – це є наша внутрішня процедура роботи, яку ми визначаєм для того, щоб робота була найоптимальнішою.
З іншого боку, говорити про те, що ми законодавчо не визначені ні як гілка влади, ніяк інститут влади є некоректним, тому що в Конституції визначені і принципи роботи парламенту, і повноваження парламенту, і права парламенту, і навіть коли починає парламент і завершує свою роботу. Тому в Конституції абсолютно всі ключові моменти щодо нашого функціонування і життєдіяльності як окремої, я сподіваюсь незалежної, гілки влади виписані.
Що стосується наших внутрішніх процедур, то цілком зрозуміло, що ми їх маємо визначати самі, інакше б законодавець сказав би: „Конституцію і Законом про Регламент”.
Але я проголосував „проти”, маючи на увазі наступне. Ми з вами прекрасно розуміємо, що наш Регламент латаний-перелатаний. Наш Регламент значною мірою неякісний і некоректний з точки зору відповідності тих чи інших норм іншим нормам, які є на іншій сторінці. Тому я закликаю всіх і, перш за все, Регламентний комітет добре над ним попрацювати ще, визначити точніше процедури, з`ясувати ті моменти, які дозволять нам працювати більш ефективно. Тому позиція „Блоку Литвина” в тому, що ми абсолютно легітимно можемо працювати з Регламентом, який не є законом. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, бачите, серйозне питання і ще у нас три депутати виступили, можем ще одного, два народні депутати наполягають, можливо, по хвилині дамо. Нема заперечень? Будь ласка, Валерію Писаренку і народному депутату Сулковському. Прошу, Писаренко.
13:43:57
ПИСАРЕНКО В.В.
Дякую. Ну, по-перше, коли я хотів підтримати регламентний комітет, дуже добре попрацювали, нормальне рішення, потрібно ухвалювати.
По-друге, хочу щоб всі звернули увагу, не багато часу, але давайте подивимося на вчорашній день. Я чомусь не почув, щоб всі помітили, що вчора парламент був звинувачений в антиконституційній діяльності тим, що він конституційною більшістю ухвалює закони.
Більш того, вчора була заява, що скоро відбудуться антиконституційні дії, які вже сплановані, а саме дії Президента по розпуску парламенту. Хочу, щоб всі подивилися Конституцію України, де 90-та стаття не передбачає права і можливості розпуску парламенту протягом року після того, як він був сформований.
Вчора вам зауважили, що парламент буде розпущений через те, що Президенту хочеться розпочати передвиборчу кампанію. На такі дії Верховна Рада повинна реагувати так, як це потрібно до закону.
Вчора парламент був звинувачений в достатньо серйозному кримінальному злочині і мені здається, що і регламентний комітет, і президії повинні на це зреагувати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Шановні колеги, прохання наш законопроект обговорювати. Народний депутат Сулковський – хвилина і будемо голосувати. Прошу.
13:45:06
СУЛКОВСЬКИЙ П.Г.
Дякую. Шановні колеги, мені здається, на мою думку, що адміністрація Президента за ці роки під керівництвом Президента Віктора Андрійовича Ющенка спровокувала до дестабілізації українське суспільство своїми діями.
І заслуговує, мені здається, на повагу така поговірка в народі: „Діти мої діти, де вас подіти, чи в кучку загнати, чи їсти не дати?” Це заслуговує стовідсотково адміністрації Президента.
Ви подивіться, що до попередніх двох Президентів удвічі збільшилася чисельність апарату адміністрації Президента. Ви подивіться, скільки заступників в голови адміністрації Президента на сьогоднішній дінь. Ви подивіться, скільки фінансів затрачає, затрачають ці бездельники, які натворив Балога в адміністрації…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я дуже просив, в нас є можливість від депутатських фракцій і депутатів виступати, чітку позицію тоді можете політично висловити.
Зараз розглядаємо відповідний законопроект про організацію і порядок діяльності Верховної Ради. Шановні колеги, прошу зорганізуватися. Першим ставимо на голосування пропозиції Президента України. Я вже сказав, що Президент пропонує відхилити законопроект Верховної Ради України. Тому ставлю на голосування пропозиції Президента України щодо відхилення закону в цілому. Прошу голосувати.
13:47:02
За-8
Рішення не прийнято.
Шановні колеги, нагадую, що в разі, якщо пропозиція Президента про відхилення закону в цілому не підтримана Верховною Радою України, голосування проводиться щодо повторного прийняття закону в цілому, тобто долання вето.
Нагадаю, що Олександр Сергійович нам запропонував пропозицію комітету, яка була підтримана у виступах народних депутатів. Тому ставлю на голосування пропозицію комітету рекомендувати Верховній Раді України повторно прийняти цей закон в цілому, подолати вето.
Прошу голосувати.
13:47:53
За-365
Рішення ухвалено. (О п л е с к и)
Відповідно, цей закон направляється на підпис Президенту після нашого рішення.
Шановні колеги, ми маємо ще…
З мотивів? З мотивів, Анатолій Степанович?
Да. Прошу мікрофон народному депутату Гриценку з мотивів.
13:48:15
ГРИЦЕНКО А.С.
Шановні колеги, мене, можливо, неточно зрозуміли. Я хотів внести пропозицію, наступний законопроект, по якому є повний консенсус з усіх сторін і стосується це і Президента, за скороченою процедурою. Ми встигнемо якраз його розглянути. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я зрозумів.
Шановні колеги, да, ми маємо наступний законопроект стосовно дисциплінарного статуту. І Анатолій Степанович якраз співдоповідає по комітету.
Я думаю, що треба підтримати цю пропозицію. Якраз ми до завершення і перерви його розглянемо за скороченою процедурою.
Отже, прошу підтримати розгляд Закону України „Про дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв’язку, захисту інформації” з пропозиціями Президента за скороченою процедурою. Прошу голосувати.
13:49:05
За-343
Рішення прийнято.
Шановні колеги, до доповіді запрошую заступника глави Секретаріату Президента України Ставнійчук Марину Іванівну. Прошу, Марино Іванівно.
Ще раз нагадаю, оскільки дві хвилини, Верховна Рада прийняла рішення за скороченою процедурою.
СТАВНІЙЧУК М.І.
Я коротко. Шановний головуючий на засіданні Верховної Ради, шановні народні депутати України! Після повторного розгляду 16 березня 2007 року Верховною Радою України прийнято Закон України „Про дисциплінарний статут Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації”, що він надійшов на підпис Президента України у тому ж році.
Повинна зауважити, що Верховною Радою були враховані зауваження і доповнення на тому етапі Президента України, за що я вам щиро вдячна. Разом з тим закон, який був прийнятий, має ще ряд недоліків, на думку Президента України, певною мірою не відповідає Конституції України.
Так всупереч нормам пункту 22 статті 92 Конституції України закон містить неоднозначні положення щодо застосування дисциплінарних стягнень, не визначає обсяг повноважень осіб начальницького складу, які накладають стягнення і застосовують заохочення. Не дає чітких визначень термін, що застосовується в законі. Це може призвести до різного їх тлумачення і неоднакового застосування, погіршить правове регулювання питань, притягнення до дисциплінарної відповідальності, що в свою чергу спричиняє непередбачені наслідки і може призвести до порушення конституційних прав і свобод громадян України.
Шановні народні депутати, у зв’язку з тим, що закон вимагає доопрацювання, прошу відхилити цей закон.
Хотіла би зацитувати лише одне положення цього закону. Зокрема частина друга статті 16 закону: „Накладення дисциплінарного стягнення на особу, яка перебуває у стані сп’яніння, а також одержання від неї пояснень мають бути відкладені до її протверезіння. Я би вас просила звернути увагу, шановні народні депутати України, вперше в законодавстві дозволяється як вид дозволеної поведінки перебувати у стані сп’яніння . Я прошу звернути вашу увагу, шановні народні депутати, закон вимагає доопрацювання, нехай незначного, але доопрацювання.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити Марині Іванівні.
СТАВНІЙЧУК М.І. Одну хвилину. Я завершую. Як правомірну поведінку визначати нетверезий стан відповідних службовців. Зверніть увагу, за що ви голосуєте.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Марино Іванівно. До співдоповіді запрошую Голову Комітету з питань національної безпеки та оборони Гриценка Анатолія Степановича. Нагадую, ми за скороченою процедурою працюємо.
13:52:08
ГРИЦЕНКО А.С.
Шановний Миколо Володимировичу, шановні колеги, я почну з пропозиції, яку підтримали одностайно усі 15 членів комітету, які обговорювали це питання, - відхилити, подолати вето Президента і ввести закон в дію. В чому суть, коротко. З 1 січня 2007 року, коли Державна служба спецзв’язку й захисту інформації була вичленена зі складу СБУ, дисциплінарний статут СБУ на цих військовослужбовців не поширюється і тому немає можливості застосовувати ні заохочення, ні стягнення, немає в командирів нормальних важелів впливу.
Президентське вето, скажемо прямо, було політичним і необґрунтованим, тому що, знову чесно скажемо, цей статут практично стаття в статтю, буква в букву відтворює нинішній статут Внутрішніх військ та інших силових структур в цій частині, і там він працює, і нічого, ніяких проблем не створює. Тим більше Служба спецзв’язку так само наполягає, просить парламент його прийняти. Це буде корисна абсолютно справа. Я пропоную і прошу вас підтримати. Для цього треба понад 300 голосів. Це буде корисна справа. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Анатолію Степановичу. Шановні колеги, в нас є можливість обмінятися думками. Два – за, два – проти. Прошу записатися стосовно цього питання.
Записалися народні депутати Цибенко і Кінах. Прошу, народний депутат Цибенко, з місця. Мікрофон.
13:53:41
ЦИБЕНКО П.С.
Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко.
Шановні колеги! Шановні народні депутати! Шановні виборці! Ви знаєте, я хотів би своїх колег і виборців привітати з тим, що ми маємо главу держави, який розбирається в усіх питаннях найкраще за всіх. Ми перед цим розглядали питання щодо організації внутрішньої діяльності Верховної Ради, виявляється краще за народних депутатів і апарат Верховної Ради це знає Президент. Зараз ми дивимося друге питання – теж стикаємося з тим самим.
Тому я хотів би, звертаючись до представників Секретаріату Президента, попросити їх, щоб вони якомога раніше, на більш ранньому етапі знайомилися з тими законопроектами, які розглядаються у Верховній Раді України для того, щоб... І ті слушні пропозиції, які інколи звучать, щоб вони могли бути враховані на попередньому етапі, щоби не виносити ці питання тоді, коли питання стоїть щодо подолання вето Президента.
Щодо суті проблеми – я довіряю професіоналізму своїх колег, які працюють у відповідному профільному комітеті. Зважаючи особливо на те, що на цей закон, закон з цієї проблематики Президент України вже в друге накладає вето.
Знаєте, кажуть: „Найкраще – ворог хорошого”. Тому я закликаю своїх колег підтримати рішення, яке прийняв профільний комітет, і подолати вето Президента. Якщо, навіть, там залишаться якісь питання, ну, в кінці кінців ми знаходимося тут, ми наступним етапом внесемо ті зміни, які можуть викликати якісь заперечення.
Тобто позиція фракції комуністів полягає в тому, щоб подолати вето Президента з зазначеного закону. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Прошу мікрофон Кінаха Анатолія Кириловича.
13:55:42
КІНАХ А.К.
Дякую.
Шановні колеги! Питання, яке ми розглядаємо є невід’ємною складовою. Дуже необхідне реформування в цілому системи державної безпеки України на засадах правової демократичної держави. І це була основна мета при прийнятті рішення про відокремлення Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від Служби безпеки України. У нас дуже багато випадків не тільки порушення основних принципів українських інтересів, включаючи інформаційну, інтелектуальну складову, але у нас величезна кількість порушень і прав громадян, з точки зору втручання правоохоронних силових органів в їх особисте, включаючи інформаційне життя.
Тому Комітет з питань національної безпеки і оборони, розглядаючи це питання, звертає увагу, шановні колеги, на те, що воно має принципове значення, в тому числі в контексті формування ефективної сучасної державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, що вимагає відповідної державної системи підготовки сучасних високопрофесійних кадрів на державницьких позиціях і подальшого її удосконалення роботи в умовах зростання і глобальної конкуренції. Є пропозиція і ми звертаємося до вас від комітету, від фракції Партії регіонів підтримати ці пропозиції як слідуючий крок у формуванні умов подальшого розвитку України як правової демократичної держави. Дякую за увагу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Анатолій Кирилович. Шановні колеги, тут є в нас народні депутати, які прагнули записатися, якісь технічні проблеми, я думаю, у нас уже не так багато часу, ви з технічним персоналом виясніть, а ми переходимо до голосування. Ще раз нагадаю, Президент пропонує відхилити прийнятий законопроект, тому першим ставиться пропозиції Президента. Отже, хто за те, щоб підтримати пропозиції Президента щодо відхилення даного законопроекту, прошу голосувати.
13:58:12
За-2
Рішення не підтримано.
Шановні колеги, прошу підтримати, проголосувати за пропозицію комітету. Нагадаю, комітет нас інформує, що комітет двічі розглядав це питання і оскільки, і двічі в повному обсязі врахував пропозиції Президента до законів України про Дисциплінарний статут державної служби зв’язку та захист інформації і тому рекомендує Верховній Раді України подолати вето Президента на згаданий законопроект. Тому ставлю на голосування пропозицію щодо повторного прийняття законопроекту в цілому, долання вето. Хто за рішення комітету, прошу голосувати.
13:59:10
За-358
Рішення прийнято.
Відповідно конституційною більшості Верховної Ради України Президенту направляється, я перепрошую, законопроект направляється на підпис Президенту України.
Шановні колеги, насамкінець, ми активно попрацювали, хочу попросити комітети. Ми домовилися таким чином, що у нас є низка ініціатив, які мусили бути в перерві розглянуті комітетами. В разі, якщо ті законопроекти, які включені до порядку денного, будуть ухвалені комітетом, будь ласка, поінформуйте секретаріат і ми розпочнем, так як і передбачали, порядку денного з цих законопроектів.
Наступний буде розглядатися проект постанови про призначення в 2008 році іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших учених. Доповідач – Полохало Володимир Іванович. А зараз оголошується перерва. Продовжим нашу роботу на вечірньому засіданні о 16-ій годині.