ЗАСІДАННЯ ДЕВ’ЯТЕ   

Сесійний зал Верховної Ради України

9 жовтня 2009 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати,    запрошені та гості Верховної Ради України. Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:07

Зареєструвались у сесійній залі 429 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України  оголошую відкритим.

Шановні колеги, сьогодні день народження  народного депутата України Бойка  Юрія Анатолійовича. Давайте привітаємо нашого колеги, побажаємо йому успіхів. (Оплески) 

 Шановні народні депутати, до вашої уваги оголошення. Згідно з протоколом  зборів депутатської фракції Партії регіонів  у Верховній Раді України від 8 жовтня 2009 року та відповідно до пункту 3 статті 60 Регламенту Верховної Ради України повідомляю про виключення  народного депутата Україні  Кисельова Василя  Олексійовича зі складу депутатської фракції Партії регіонів. На  підставі пункту 4 статті 59 Регламенту Верховної Ради України інформую, що народний депутат  України Кисельов Василь Олексійович є позафракційним.

Шановні народні депутати, вам роздано розклад… Прошу уваги. Вам роздано  розклад засідання на  сьогодні з врахуванням одної проблеми. Першим значиться питання про звільнення та призначення  членів Кабінету Міністрів України. Справа в тім, що ми вчора погодили в робочому порядку за участю керівників фракцій, що  ми сьогодні це питання не будемо розглядати, переносим його на четвер наступного пленарного тижня. Але оскільки вже тираж було  надруковано розкладу засідань, ми його не передруковували. Це перше.

І друге. Президент України звернувся з вимогою, що відповідно до Регламенту, підкреслюю, відповідно до Регламенту, а отже, він визнається, що є діючим, що в п'ятиденний термін Верховна Рада має розглянути подання про призначення міністра закордонних справ. Тому я просив би вас зараз провести консультації, чи буде воля прислухатися до рекомендацій Президента України і розглянути одне питання – подання Президента про призначення міністра закордонних справ, оскільки це мотивується, окрім вимог Регламенту, тим, що не підписується ряд документів, які має підписувати виключно міністр закордонних справ.

А тепер, шановні колеги, відповідно до статті 25 Регламенту у п'ятницю ми оголошуємо запити. Дозвольте оголосити депутатські запити, які надійшли від народних депутатів України. Валерія БОНДИКА до Президента України  щодо грубого порушення законодавства посадовими особами Секретаріату Президента України при представленні і присвоєнні почесних нагород та звань. Ставлю на голосування про підтримку запиту. Шановні колеги, голосується підтримка запиту.

 

10:04:41

За-251

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:05:00

За-283

Рішення прийнято.

Михайла ПАПІЄВА до Президента України  стосовно усунення грубих порушень прав громадян на перерахунок пенсії. Ставлю на голосування про підтримку запиту.                     

 

10:05:28

За-218

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:05:46

За-223

Рішення не прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 168, „Блок Юлії Тимошенко” – 1,  „Наша Україна – Народна Самооборона” – 6, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 18, „Позафракційні” – 3.

Я ставлю на голосування про повернення до розгляду запиту Михайла Папієва. Повернення до розгляду запиту Михайла Папієва.

 

10:06:22

За-216

Не підтримало. Рішення не прийнято.

Сергія ВЛАСЕНКА до Президента України щодо бездіяльності Президента України в питанні захисту прав громадян України, які постраждали під час проходження служби на Семипалатинскому ядерному полігоні (Республіка Казахстан).

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:06:56

За-192

Рішення  не прийнято.  А, рішення прийнято, перепрошую.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:07:18

За-213

Рішення не прийнято.

Групи народних депутатів (ТУЛУБА, ТІТЕНКА та інших) до Президента України щодо фінансових порушень на вугледобувних підприємствах Мінвуглепрому.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:07:48

За-220

Підтримана пропозиція. Ставлю на голосування про направлення запиту про Президента України. Про направлення запиту до Президента України.

 

10:08:10

За-215

Рішення не прийнято.

Будь ласка, Олександр Єфремов.

 

10:08:19

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, мне кажется, я обращаюсь ко сем народным депутатам, мне кажется, что мы неправильно сейчас делаем разделяясь по политическим основаниям каким-то.

Наши коллеги довольно добросовестно готовятся к сегодняшнему дню и каждый делает свои запросы. И, наверно, то, что человек пишет и обращается к Президенту или вышестоящей инстанции, это наболело не только у него, а наболело у многих людей, которые к нему обращаются в том числе. Поэтому я бы очень просил: давайте мы пересмотрим наши позиции, давайте поддержим эти запросы, и пусть они работают. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, прошу уваги! Я поставлю зараз у такий спосіб, якщо ви не заперечуєте. Одночасно щоб повернутися до розгляду запитів Михайла Папієва, Сергія Власенка і групи народних депутатів (12 народних депутатів). А потім, якщо повернемося, за кожен окремо проголосуємо. Немає заперечень?

Не можна, значить не можна. Значить тоді я ставлю на голосування про повернення до розгляду запиту Михайла Папієва. Прошу голосувати. Так можна?

 

10:09:38

За-215

Не повернулися.

Ставлю на голосування про повернення до розгляду запита народного депутата Сергія Власенка. Так ми ж повертаємося.

 

10:09:59

За-337

Повернулися до розгляду запиту Сергія Власенка.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:10:22

За-364

Підтримали.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.  Ми підтримали, а тепер про направлення.

 

10:10:42

За-356

Рішення прийнято.

Тепер ставлю на голосування про повернення запиту групи народних депутатів (Тулуб, Тітенко…), всього 12 народних депутатів. Про повернення до розгляду.

 

10:11:07

За-227

Повернулися до розгляду цього запиту.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:11:28

За-216

Запит підтримано.

Ставлю на голосування про направлення запиту до Президента України.

 

10:11:46

За-219

Запит не направляється до Президента України.

Валерія БОНДИКА до Голови Верховної Ради України  щодо реалізації положень Закону України "Про статус народного депутата України".

Володимира ДАНИЛЕНКА до Голови Верховної Ради України  щодо запровадження обов'язкового висвітлення інформації російською мовою на веб-сайті Верховної Ради України та організації роботи веб-сайтів комітетів Верховної Ради України з профільних напрямків для своєчасного та достовірного інформування населення про діяльність Верховної Ради України.

Андрія ШКІЛЯ до Прем'єр-міністра України  щодо неефективності та значних прорахунків в керівництві газопромисловим управлінням "Львівгазвидобування" з боку начальника Олександра Сендеги.

Бориса ПЕТРОВА до Прем'єр-міністра України  щодо неврахування інтересів територіальної громади міста Запоріжжя та недостатнього фінансування будівництва автотранспортної магістралі через річку Дніпро, неналежного розгляду депутатського звернення із вказаних питань.

Валерія КРАЙНЬОГО до Прем'єр-міністра України  щодо утилізації отрутохімікатів, складованих на території Таврійської сільської ради Токмацького району Запорізької області.

Віктора СЛАУТИ до Прем'єр-міністра України щодо знищення Відкритого акціонерного товариства "Губиниський цукровий завод" у селищі міського типу Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області.

Віктора СЛАУТИ до Прем'єр-міністра України  стосовно надання допомоги потерпілим в результаті загорання автобуса, що сталося 12 лютого 2009 року на 83-му кілометрі автомобільної дороги Добропілля - Красний Лиман (Донецької області).

Євгена ЦАРЬКОВА до Прем'єр-міністра України  щодо цільового виділення коштів комунальному підприємству "Житомирське трамвайно-тролейбусне управління".

Євгена ЦАРЬКОВА до Прем'єр-міністра України  щодо законності діяльності міжнародної військової корпорації іншої країни в межах України.

Ігора ШАРОВА до Прем'єр-міністра України  щодо нагальної необхідності будівництва нового безпечного конфайнмента на Чорнобильській АЕС.

Миколи КРАВЧЕНКА до Прем'єр-міністра України  щодо перевірки правильності обґрунтування тарифів на житлово-комунальні послуги в місті Слов'янську Донецької області.

  Олега ЗАРУБІНСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  щодо продовження напівтіньової та збиткової для України практики експорту електроенергії всупереч нормам Закону "Про електроенергетику".

Олега ЗАРУБІНСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  щодо довільного тлумачення НАК "Нафтогаз України" норм Закону України "Про трубопровідний транспорт", порушення цією компанією житлових прав громадян України та свідомого затягування дозволу на приватизацію житлового фонду з метою розпродажу інших фондів газотранспортних компаній.

Павла СУЛКОВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  щодо невиплати бюджетних коштів, передбачених для сільськогосподарських підприємств на підтримку вирощування цукрових буряків та льону-довгунцю.

  Романа ЗАБЗАЛЮКА до Прем'єр-міністра України  щодо невиконання доручення Кабінету Міністрів України та ненадання відповіді Міністерством з питань житлово-комунального господарства України на депутатське звернення стосовно стабілізації роботи міського електротранспорту в місті Миколаєві.

Сергія ГОРДІЄНКА до Прем'єр-міністра України  щодо недопущення знищення цукрової галузі України та, зокрема, Іванопільського цукрового заводу Чуднівського району Житомирської області.

  Сергія КОШИНА до Прем'єр-міністра України  щодо повної заміни застарілих ліній електромереж в селі Більська Воля Володимирецького району Рівненської області.

Сергія КОШИНА до Прем'єр-міністра України  щодо виділення цільових коштів під час формування Державного бюджету України на 2010 рік на будівництво загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів в селі Познань Рокитнівського району Рівненської області, яка в серпні 2009 року згоріла від закорочення електромережі.

Юлії НОВІКОВОЇ  до Прем'єр-міністра України  щодо незаконного рішення Департаменту ДАІ МВС України про збільшення максимальної швидкості руху автотранспорту в населених пунктах та можливі негативні наслідки цього рішення.

  Юрія КАРМАЗІНА до Міністра Кабінету Міністрів України, Міністра охорони здоров'я України, Міністерства фінансів України, Голови Головного контрольно - ревізійного управління України, Генерального прокурора України, голови Львівської обласної державної адміністрації  щодо перевірки фактів перевищення службових повноважень, грубого порушення Конституції, Постанови Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2008 року №1036 начальником Головного управління охорони здоров'я Львівської обласної державної адміністрації Віталієм Кімаковичем, що виразилось в незаконному введенні нових керівних посад в управлінні і призвело до нецільового використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах, вжиття заходів із відміни вказаних наказів та вирішення питання про звільнення його із займаної посади.

Юрія КАРМАЗІНА до Прем'єр-міністра України, Голови Державного комітету лісового господарства України, Міністра аграрної політики України, Генерального прокурора України, Голови Львівської обласної Ради, начальника Державної екологічної інспекції у Львівській області, голови Львівської обласної державної адміністрації, начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області  щодо перевірки фактів незаконного, шляхом підробки документів, заволодіння лісовими угіддями Карпатського регіону Львівської області площею біля 50 тисячі  гектарів, мисливськими господарствами "Вепр", "Зубр" та "Екобескид" в Старосамбірському і Мостиському районах, інтереси яких лобіюють та за якими стоять депутати обласної ради Євген Буба і Ярослав Дубневич, узаконеного рішеннями сесії Львівської обласної ради, що позбавило громадян Львівської області конституційного права на вільне користування лісами, бездіяльності правоохоронних органів, вжиття заходів із скасування вказаних рішень, повернення лісових угідь в державну і комунальну власність та притягнення винних осіб до відповідальності.

Володимира СКУБЕНКА та Миколи ШЕРШУНА  до Прем'єр-міністра   щодо надання інформації про стан підготовки енергоблоків №1 та №2 Рівненської АЕС до продовження експлуатації в понадпроектний термін або зняття їх з експлуатації.

групи народних депутатів (ЛЕМЗИ, РАДКОВСЬКОГО  до Прем'єр-міністра   щодо ситуації, яка склалася в акваторії озера Сасик Одеської області.

  групи народних депутатів (МАНЬКОВСЬКОГО, ЯНУКОВИЧА  до Прем'єр-міністра   щодо збільшення поставки шкільних автобусів Чернігівській області у 2009 році для перевезення учнів загальноосвітніх шкіл, що проживають у сільській місцевості.

групи народних депутатів (МАНЬКОВСЬКОГО, ЯНУКОВИЧА  до Прем'єр-міністра України  щодо врегулювання питання формування витрат на освіту одного учня по регіонах України.

Дмитра САНДЛЕРА та Олексія ФЕДУНА до Прем'єр-міністра   щодо зупинки виробничої діяльності Одеського нафтопереробного заводу.

Андрія ШКІЛЯ до Голови Верховного Суду,  Генерального прокурора стосовно вжиття заходів щодо ухвали Верховного Суду України від 16 січня 2008 року за позовом Бориспільського міжрайонного прокурора про визнання незаконним та скасування розпорядження колишнього голови Бориспільської районної державної адміністрації Олександра Жука.

Валентина МАТВЄЄВА до Міністерства фінансів України  щодо соціально - небезпечної ситуації, що склалася з фінансовим забезпеченням життєдіяльності міста Щорс Чернігівської області.

Валерія БАРАНОВА до Голови Головного контрольно - ревізійного управління України  щодо незадовільного розгляду депутатського звернення контрольно-ревізійним управлінням в Запорізькій області.

Василя ШПАКА до голови Вищої ради юстиції   щодо правової оцінки дій голови Полонського районного суду Хмельницької області Богдана Боб'яка та його відповідальності.

Віктора ПАВЛЕНКА до Міністра економіки України  стосовно ситуації, яка склалася навколо неналежної підготовки до участі України у Всесвітній виставці "Експо 2010".

  Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Міністра внутрішніх справ України  щодо свідомого невиконання рішень судів працівниками міліції міста Кіровограда, які замість проведення необхідних слідчих дій виносять волюнтаристські постанови.

В'ячеслава КИРИЛЕНКА до Міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  про наругу над державними символами в Голованівському районі Кіровоградської області.

  Едуарда ПРУТНІКА до Міністра охорони здоров'я України  стосовно необхідності вжиття невідкладних заходів щодо недопущення скорочення персоналу у фельдшерсько-акушерському пункті села Пальчики з населенням більше 500 осіб, з яких 72 дитини, у Бахмацькому районі Чернігівської області та створення належних умов для доступу сільського населення до медичних послуг шляхом всебічної підтримки з боку держави сільської медицини.

Едуарда ПРУТНІКА до Міністерства транспорту та зв'язку України  стосовно колективного звернення від імені громади села Шумейківа Курінської сільради за підписом 42 осіб щодо необхідності організації зупинки приміських потягів Бахмач - Ромодан та Бахмач - Качанівка та вжиття відповідних заходів щодо створення умов користування залізничним транспортом для жителів Бахмацького району Чернігівської області.

Ігора АЛЕКСЄЄВА до Міністра внутрішніх справ стосовно повторної ретельної перевірки законності дій Лісовогриновецької сільської Ради Хмельницького району та Хмельницької районної державної адміністрації щодо розподілу великої кількості державних земель, а також місцевих органів МВС щодо їх пасивної участі та небажання розслідувати згадані злочини.

  Ігора РИБАКОВА до голови Ради суддів України  щодо проведення перевірки діяльності Приморського районного суду міста Одеси та вирішення питання про звільнення Сергія Кічмаренка з посади голови цього суду.

Ігора РИБАКОВА до Міністра внутрішніх справ України  щодо негайної ліквідації організованої злочинно-контрабандної групи Бадяка та повернення до Державного бюджету України втрачених в результаті її діяльності мільйонних сум коштів.

Миколи РУДЧЕНКА до Голови Державного комітету із земельних ресурсів  щодо захисту порушених прав голови фермерського господарства "Нива", розташованого в селі Угринів Тисменицького району Івано-Франківської області, Романа Слободяна.

  Миколи ШЕРШУНА до Міністерства оборони України  щодо передачі майна військових містечок №57 та 59 військової частини А-0991 міста Костопіль Рівненської області у спільну власність територіальних громад Рівненської області.

Миколи ШЕРШУНА до Міністра внутрішніх справ України  щодо захисту порушених прав фермерського господарства "Ланецьких" села Плисків Погребищенського району Вінницької області.

  Оксани БІЛОЗІР до Міністра освіти і науки щодо належного розгляду скарги викладачів Державного професійно-технічного навчального закладу "Кілійський професійний ліцей".

Оксани БІЛОЗІР до Міністра освіти і науки  стосовно вжиття невідкладних заходів щодо зниження рівня агресивності, жорстокості та насильства в загальноосвітніх навчальних закладах.

  Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра охорони здоров'я щодо термінового вжиття заходів щодо унеможливлення повторення випадків смертей немовлят внаслідок вакцинації.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Міністра охорони здоров'я  щодо термінового вжиття заходів для недопущення повторення випадків масового харчового отруєння дітей в дошкільних закладах.

  Олексія КОСТУСЄВА до Президента Федерації футболу України  щодо неадекватно-грубої реакції одеської міської влади та особисто мера міста  Едуарда Гурвіца на рішення виконкому УЄФА стосовно визначення переліку міст, які будуть приймати фінальний турнір чемпіонату Європи 2012 року з футболу.

  Павла СУЛКОВСЬКОГО до міністра внутрішніх справ щодо розкрадання цукру з держпродрезерву, що був виділений Аграрному фонду Міністерства аграрної політики України для врегулювання цін на цукор.

  Сергія ГОРДІЄНКА до Міністерства транспорту та зв'язку щодо необхідності відновлення зупинки швидкого потягу "Москва-Ковель" на станції Чуднів-Волинський Південно-Західної залізниці, що здійснювалася протягом тридцяти років, та забезпечення можливості жителів Чуднівського, Романівського, Любарського районів дістатися до інших населених пунктів держави та близького зарубіжжя.

Сергія КІВАЛОВА до міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора щодо езкарної спроби показового вбивства журналіста телерадіокомпанії "АТВ" у місті Одеса.

Сергія ХРАПОВА до міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора стосовно ситуації, що склалася навколо Відкритого акціонерного товариства "Південний радіозавод", міста Жовті Води  Дніпропетровської області.

  Уляни МОСТІПАН до міністра юстиції, міністра економіки   стосовно неналежного розгляду депутатського звернення щодо порушення трудових та соціальних прав громадянки України Віри Дурицької, мешканки села Ольшаниця Рокитянського району Київської області, установами Міністерства юстиції та Міністерства економіки України.

Юрія ЛИТВИНА до Голови Державного комітету із земельних ресурсів, Генерального прокурора   щодо інвентаризації земель Державного підприємства "Міжнародний аеропорт "Бориспіль".

 Групи народних депутатів (КОМАРА, МАНЬКОВСЬКОГО та інших.)  до міністра охорони здоров'я   щодо забезпечення хворих ендопротезами.

Грпи народних депутатів (КОМАРА, ЯНУКОВИЧА та інших.) до Голови Державної служби автомобільних доріг України  щодо забезпечення належного виконання дорожніх робіт на об'єктах Чернігівської області згідно із Постановою Кабміну від 18 березня 2009 року № 212.

Групи народних депутатів (СТОЙКА, КИРИЛЕНКА, МОЙСИКА) до Міністерства транспорту та зв'язку стосовно приведення у відповідність до українського законодавства інформаційної політики в аеропортах, залізничних вокзалах та інших місцях громадського перевезення пасажирів.

Групи народних депутатів (ТУЛУБА, ТІТЕНКА та інших) до Голови Служби безпеки, Генерального прокурора щодо фінансових порушень на вугледобувних підприємствах Мінвуглепрому.

  Групи народних депутатів (ЯНУКОВИЧА, ЛУК'ЯНОВА та інших) до Міністра освіти і науки щодо результатів вступної кампанії до вищих навчальних закладів України в 2009 році.

Групи народних депутатів (ЯНУКОВИЧА, ЛУК'ЯНОВА та інших) до Міністра освіти і науки стосовно забезпечення учнів загальноосвітніх шкіл, що проживають у сільській місцевості, шкільними автобусами.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до Генерального прокурора щодо недопущення незаконної приватизації об'єктів комунальної власності в  Києві.

Валерія КОНОВАЛЮКА до Генерального прокурора щодо прискорення перевірки фактів звіту Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань з'ясування обставин поставки до Грузії української військової техніки.

Валерія ПИСАРЕНКА до Генерального прокурора щодо фактів порушення Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні" оператором державних лотерей Товариством з обмеженою відповідальністю "М.С.Л", під виглядом випуску лотереї "СПОРТЛІГА".

  Василя ДЕРЕВЛЯНОГО до Генерального прокурора щодо неналежної перевірки прокуратурою Тернопільської області фактів викладених у депутатському зверненні.

Василя ДЕРЕВЛЯНОГО до Генерального прокурора щодо неналежного розгляду депутатського звернення.

Василя ПЕТЬОВКИ до Генерального прокурора щодо перевірки дотримання Міністерством внутрішніх справ законодавства України у сфері закупівлі товарів, робіт, послуг під час придбання приладів візуального контролю швидкості "ВІЗИР".

Віктора ОЛІЙНИКА до Генерального прокурора щодо притягнення до відповідальності осіб причетних до факту розкрадання в особливо великих розмірах коштів Державного бюджету України виділених на виконання робіт по завершенню будівництва Патолого-анатомічного корпусу з лабораторіями Наукового центру радіаційної медицини Академії медичних наук України Виробничо-комерційному підприємству "Монтажагробуд".

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Генерального прокурора щодо порушення вимог земельного законодавства донецькими промисловими кланами при оренді пам'ятки природи "Джерела Кальміуса" в селищі Мінеральне Ясинуватського району Донецької області, що призводить до втрати унікальних мінеральних джерел.

  Івана СТОЙКА до Генерального прокурора України щодо бездіяльності Львівської обласної прокуратури.

Лева БІРЮКА  до Генерального прокурора України  щодо причетності до рейдерських дій керівника антирейдерського союзу підприємців України Андрія Семидідька та очолюваного ним бандитського угруповання, що діє під прикриттям антирейдерської організації.

Нестора ШУФРИЧА до Генерального прокурора України  про підстави здійснення державної охорони щодо колишнього Глави Секретаріату Президента України Віктора Балоги.

Олега ЛУКАШУКА до Генерального прокурора України  стосовно неналежного реагування на депутатські звернення.

Олександра ДОНІЯ до Генерального прокурора   щодо неналежної перевірки депутатського звернення про можливу участь голови Харківської обласної державної адміністрації Арсена Авакова в спробі протиправного захоплення підприємств.

  Олександра ДУБОВОГО до Генерального прокурора щодо незаконної діяльності колишнього начальника комунального підприємства БТІ (бюро технічної інвентаризації) в місті Рені Одеської області Катерини Ленчевської.

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Генерального прокурора   щодо невиконання доручення Генеральної прокуратури України та ненадання відповіді прокуратурою Миколаївської області на депутатське звернення стосовно невиплати заробітної плати колективу Державного підприємства "Вознесенський комбінат хлібопродуктів".

Руслана КНЯЗЕВИЧА до Генерального прокурора  щодо бездіяльності прокуратури Львівської області.

Степана ДАВИМУКИ до Генерального прокурора  щодо протиправних дій колишнього директора Товариства з обмеженою відповідальністю "ОКТАНТ" та службової бездіяльності правоохоронних органів міста Львова та Львівської області.

Групи народних депутатів (БОНДАРЄВА, ІВАНЕНКА та інших) до Генерального прокурора України  щодо вивчення обставин походження коштів, витрачених Головою Окружного адміністративного суду міста Києва Олегом Бачуном на придбання двох мобільних телефонів, які виготовлені з дорогоцінних металів, вартістю понад 30000 доларів США кожен.

Групи народних депутатів (ТРАЙДУКА, ЗАБЗАЛЮКА та інших) до Генерального прокурора щодо встановлення походження коштів, витрачених Головою Окружного адміністративного суду міста Києва Олегом Бачуном на оплату приватного літака для перельоту на елітний відпочинок у провінцію Калярі (острів Сардінія, Італія) в сумі, що становить понад 400 посадових окладів вчителя.

 Групи народних депутатів (ТРАЙДУКА, СКУБЕНКА та інших) до Генерального прокурора  щодо розслідування фактів  привласнення головою Окружного адміністративного суду міста Києва Олегом Бачуном 6,5 га землі, що раніше належали табору для відпочинку та оздоровлення дітей у місті Буча Київської області та встановлення джерел походження коштів, що були витрачені головою Окружного адміністративного суду міста Києва на будівництво власної елітної вілли вартістю декілька мільйонів доларів США.

Ірини ГЕРАЩЕНКО та Ольги ГЕРАСИМ'ЮК до Генерального прокурора України  щодо заяв мера Ужгорода, направлених на розпалювання національної ворожнечі та ненависті.

Олександра ДУБОВОГО до Київської обласної державної адміністрації  щодо вирішення проблем із забрудненням довкілля каналізаційними стоками в місті Ірпінь.

Олексія КОСТУСЄВА до одеського міського голови стосовно невиконання виконавчим комітетом Одеської міської ради заходів щодо запобігання руйнуванню дамби Хаджибейського лиману в місті Одесі, що може призвести до виникнення величезної техногенно-екологічної катастрофи на північно-західному узбережжі Чорного моря.

Уляни МОСТІПАН до начальника Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Київській області  стосовно неналежного розгляду депутатського звернення щодо затримки оформлення документів Ліщинської сільської ради Кагарлицького району Державним управлінням охорони навколишнього природнього середовища Київської області.

Таким чином, шановні колеги, всі запити, які надійшли, виголошені. Шановні колеги, поки продовжується консультація щодо кадрового питання по Міністерству закордонних справ, є таке прохання: ми переходимо до розгляду наступних питань, і у мене є суворе прохання до вас, шановні колеги, давайте ми попрацюємо без перерви, щоб о 13 годині перейшли до виступів у „Різному”, для того щоб ми розглянули питання, які визначились розкладом на сьогодні. Нема заперечень?

 

ІЗ ЗАЛУ. Нема.      

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую за підтримку.

Оголошується до розгляду… І, шановні колеги, у мене є ще одна пропозиція: давайте ми за скороченою процедурою будемо розглядати всі питання, щоб завершити розгляд. Я прошу підтримати. Я ставлю на голосування щодо розгляду за скороченою процедурою питань, визначених     розкладом на сьогодні. Прошу голосувати.

 

10:33:22

За-29

Так що, ми за скороченою процедурою не будемо розглядати, да? Добре, працюємо так, як належить.

Шановні колеги, оголошується до розгляду проект Постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, а також незаконного будівництва у місті Сімферополі: жилих, офісних і розважальних центрів, та бездіяльності правоохоронних органів. Доповідач – народний депутат України Кисельов Василь Олексійович. Співдоповідачем буде виступати голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Єфремов Олександр Сергійович. Будь ласка, Василь Олексійович.

 

10:34:04

КИСЕЛЬОВ В.О. Дякую. Шановні народні депутати, ще 16 квітня олова Верховної Ради України Володимир Михайлович Литвин оголосив мій депутатський запит до Генерального прокурора та Прем'єр-міністра України щодо зупинення незаконного будівництва жилих, офісних і розважальних центрів у місті Сімферополі, в тому числі на самовільно захоплених ділянках в парку відпочинку імені Гагаріна. І це в той час, коли простий громадянин роками не може отримати ділянку під будівництво житла. Ті ж, хто має владу і отримує дозвіл на реконструкцію двоквартирного одноповерхового будинку, порушуючи всі норми і правила, будують семиповерхові офісні центри, будуть за готівку, не сплачуючи податки до бюджету міського і відмиваючи мільйони брудних грошей.

Всі спроби зупинити незаконне будівництво наштовхуються на бездіяльність прокуратури і рішення судів, якими узаконюються незаконно видані дозволи і забороняється призупиняти дію ліцензії на будівництво. Дійшло до того, що на мої депутатські звернення навіть перестали відповідати стандартними відписками.

Шановні колеги, прошу підтримати проект Постанови Верховної Ради про створення ТСК з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення ділянок і незаконного будівництва в Сімферополі. Тому що, я переконаний, що тільки Верховна Рада може зупинити цей безлад.

А тепер по суті самої постанови. Визначити основне завдання Тимчасової слідчої комісії – розслідування обставин.

Друге. Склад комісії визначити пять депутатів, обрати головою комісії Кисельова, заступником – Омельченка Григорія Омеляновича. До складу комісії вибрати: Бабуріна – від Комуністичної партії, Баранова – від фракції „Блоку Литвина” і Кендзьора Ярослава Михайловича – від Блоку "Наша Україна - Народна Самооборона". Визначити термін діяльності комісії – три місяці з дня прийняття постанови. Попередній звіт надати не пізніше, ніж через місяць після прийняття цієї постанови. Постанова набирає чинності з моменту її прийняття. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, запитання до доповідача є? Немає? Сідайте Василь Олексійович.

Будь ласка, Олександр Сергійович.

 

10:36:53

ЄФРЕМОВ О.С. Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, комітет 8 липня цього року розглянув проект Постанови Верховної Ради України про утворення Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок у місті Сімферополі, а також незаконного будівництва жилих, офісних і розважальних центрів та бездіяльності правоохоронних органів, внесений народним депутатом України  Кисельовим.

При розгляді даного питання комітет зазначив, що проект Постанови Верховної Ради  України оформлений і зареєстрований у відповідності з вимогами статей 85, 87 та 90 і 92 Регламенту Верховної Ради України.

При цьому комітет повідомляє, що кошти передбачені в Кошторисі Верховної Ради на 2009 рік на матеріально-технічне, кадрове, інформаційне та організаційне забезпечення тимчасової комісії уже використані, оскільки передбачалося лише на 10 тимчасових комісій. Тому пропонуємо Верховній Раді України визначити, щодо утримання тимчасової слідчої комісії без матеріально-технічного кадрового, інформаційного та організаційного забезпечення. Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України розглянути даний проект з урахуванням пропозицій комітету. Просимо підтримати рішення комітету.

І ще, Володимире Михайловичу, там у нас є пропозиції від фракцій по заміні кандидатур, даний комітет, просимо їх урахувати при вирішенні питання. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, запитань немає до нашого… Немає, сідаємо.

Тут тільки… Шановні колеги, є тут і лист від комітету, від фракції такого змісту, я вам зачитаю ще раз. „У зв’язку з існуванням обставин, які відповідно до статті 87 Регламенту Верховної Ради  України забороняють народному депутату України Кисельову брати участь у роботі Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України з розслідування обставин навколо самовільного захоплення земельних ділянок, а також незаконного будівництва у місті Сімферополі жилих, офісних, розважальних центрів та бездіяльності правоохоронних органів, депутатська фракція пропонує обрати на посаду голови зазначеної комісії народного депутата України Едуарда Івановича Павленка”.

Шановні колеги, тут у нас виникла така колізія, що відповідно до діючої практики склад ТСК формується на пропозицію фракції. Ви розумієте? Тому… (Шум у залі)

Будь ласка, Князевич, мікрофон. Потім – Чечетов. Потім – Матвієнко. Ну, не всі тільки зразу. Я прошу, один від фракції, давайте так домовимося. Князевич висловить позицію фракції. Чечетов висловить позицію фракції.

 

10:40:10

КНЯЗЕВИЧ Р.П. Тут якраз колізія у тому… Володимире Михайловичу,  тут якраз колізія не в тому, про що ви говорите. А в тому, що Партія регіонів сьогодні прийняла вольове рішення про виключення Василя Кисельова з фракції. Тому він сьогодні може представляти тільки групу позафракційних. І оскільки  жодних інших, відповідно у фракцій, заперечень, щоб він представляв групу позафракційних в цій комісії немає, то ми вважаємо за доцільне, як компроміс в перспективі, допустити: один представник від фракції Регіонів додатково може бути включений до складу цієї коаліції. Але це жодним чином не позначиться на представництві пана Кисельова. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Михайло Чечетов.

 

10:40:56

ЧЕЧЕТОВ М.В. Уважаемый Владимир Михайлович! Я согласен с аргументацией предыдущего коллеги, поэтому я снимаю выступление.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олександр Сергійович Єфремов.

 

10:41:15

ЄФРЕМОВ О.С. Уважаемый Владимир Михайлович! Уважаемые коллеги! Вообще-то я считаю, что мы должны руководствоваться законами и Регламентом Верховной Рады,  который сами для себя определили. И есть право у фракции направлять своих представителей в комиссии, и никто у фракции это право забрать не может. Поэтому мы, согласно предоставленного нам права, вместо одной кандидатуры подаем другого представителя в данную комиссию.

Если какая-то фракция другая желает вместо своей квоты предоставить право другому человеку, это его право. Но я не знаю, насколько это будет соответствовать Регламенту, пока такая норма не прописана в Регламенте. И это  мы можем принять только в зале на добровольных условиях. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Одну хвилиночку. Анатолій Матвієнко. Потім – Юрій Кармазін.

 

10:42:12

МАТВІЄНКО А.С. Українська Республіканська  партія „Собор”. Блок "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні колеги! Те, що таку комісію варто створити, очевидно ні в кого не  виникає сумніву, там дійсно є проблеми. З другого боку, зовсім не  коректне звернення Партії регіонів до Верховної Ради  стосовно там якихось своїх внутрішніх проблем по пану Кисельову. Ви, правда, маєте право замінити людину, але це не означає, що це треба писати, якісь пасквілі, це ваша внутрішня  справа. Тому цю некоректність, очевидно, варто врахувати. Але законне право Партії регіонів поміняти кандидатуру. Але поскільки пан Кисельов є ініціатором цієї комісії, то є пропозиція підтримати його входження до складу цієї комісії як позафракційного.

А стосовно голови, Володимир Михайлович, ми можемо  призначити комісію і доручити комісії обрати голову, це не обов’язково рішення Верховної Ради. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармазін і будемо визначатися голосуванням.

 

10:43:13

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін, Партія захисників вітчизни „Наша Україна  - Народна Самооборона”.

Шановні народні депутати, мені прийшлося працювати чотири роки головою комісії по вивченню політико-правової ситуації в Автономній Республіці Крим. Я продовжую стежити за тим, що там відбувається. Кілька днів назад також був там і стверджую, що проект постанови, який внесений Кисельовим, має право бути. Кисельов, згідно Регламенту, згідно з Конституцією має право ініціювати питання, ніде не написано, що він не може бути головою, що голова має бути тільки від фракції. Ніде цього не написано. Навпаки, написано, що фракції мають представництво, ніхто не забороняє мати представництво.

Тому я вважаю, що є текст постанови, її можна голосувати, 150 голосів - утворення комісії і обрання голови. Не буде це проголосовано - будемо голосувати іншу пропозицію. Поки є пропозиція в тій редакції, в якій є, з Кисельовим на чолі. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тарас Чорновіл, потім Сергій Сас.

 

10:44:21

ЧОРНОВІЛ Т.В. Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, у нас виходить це вже не перша юридична колізія і протиріччя між Регламентом і Конституцією.

Річ у тому, що Конституційний Суд фактично зробив своїм рішенням ще рік чи два назад неможливим сам факт існування позафракційних депутатів. Якщо у нас цей факт виявився, створився, доки немає якихось тлумачень, (тут тільки – Конституційного Суду, інший не може тлумачити), ми повинні виконати норми Конституції, які встановлюють що і як може робити депутат: виступати, брати участь у комісіях і тому подібне. Конституція вища від парламентського Регламенту.

Тому я прошу вас ще раз нагадати, що ви давали три місяці назад доручення регламентному комітету розібратися, як позафракційні мають виступати, запис на виступ за скороченою процедурою, як брати участь в комісіях і тому подібне. А зараз я пропоную: від позафракційних нехай у такому випадку Кисельов буде членом і головою комісії.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Сас, потім -  Олександр Єфремов у зв’язку з виступом Тараса Чорновола.

 

10:45:30

САС С.В. Шановний Володимире Михайловичу! На порядку денному винесено питання про створення тимчасової слідчої комісії за  ініціативою народного депутата Кисельова. Народний депутат Кисельов як суб’єкт права законодавчої ініціативи мав право внести такий проект постанови. Проект постанови повинен бути розглянутий, як він уже розглянутий, і повинно прийнятись рішення з цього приводу. Ніяких змін, уточнень бути не може.

Щодо обмеження бути головою комісії, то Регламент передбачає тільки одну обставину – на посаду голови тимчасової комісії не може бути обраний голова комітету і народний депутат… не може бути обраний голова комітету. Інших обмежень Регламент не містить. Або – якщо депутат уже є членом іншої тимчасової або слідчої комісії.

Тому Володимире Михайлович, я прошу вас поставити на голосування питання за результатами розгляду яке винесено на розгляд, якщо буде прийняте рішення, то тоді буде створена…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити думку, будь ласка. Завершуйте.

 

10:46:43

САС С.В. Дякую. Тому Володимире Михайловичу, якщо є пропозиція про зміну складу комісії, після створення комісії Верховна Рада може прийняти рішення про зміну складу. Але для цього треба прийняти рішення, яке приймається 226 депутатами. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій… Олександр Сергійович Єфремов.

 

10:47:04

ЄФРЕМОВ О.С. Уважаемый Владимир Михайлович! Уважаемые коллеги! Мы не …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Було зауваження Тараса Чорновола…

 

ЄФРЕМОВ О.С. … каждого депутата принимать участие в работе комиссии. Это не вызывает ни у кого сомнения, но мы  так же не можем опротестовать и право фракции подавать свои кандидатуры.

Мы подали кандидатуры, затем в определенный момент одну кандидатуру отозвали и на ее место подаем другую кандидатуру. Если кто-то желает подать кандидатуру того человека, кого  отозвали - пожалуйста, пусть подает.

Но, в данному случае, мы пользуемся нормой Регламента, которая предоставляет фракции право на  основании квот, которые определены фракцией представить своих депутатов в работе данной комиссии. Что просим учесть Владимир Михайлович, потому что нашего представления по данной кандидатуре нет.

Василь Олексійович Кисельов, будь ласка. І зараз будемо визначатися, приймати рішення.

 

10:48:04

КИСЕЛЬОВ В.О. Уважаемые коллеги, имеет место ни что иное, как попытка торпедировать создание данной комиссии, поскольку это очень резонансная комиссия,  решение будет этой комиссии.

Я хочу напомнить Александру Сергеевичу о том, что я являюсь автором проекта этого постановления.  И сегодня, если вы отправляете меня из этой комиссии, значит нет и самой постановы по комиссии. Я являюсь автором комиссии. Поэтому прошу поставить на голосование, и проголосовать данный проект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, для того, щоб зараз ми унормували цю ситуацію, така є пропозиція. Я тут думаю, що Анатолій Сергійович мав абсолютну рацію, бо зараз буде збурення на порожньому місці. Ми зараз давайте з вами затвердимо склад комісії. (Шум у залі)  А? Я зараз, одну хвилинку. Я зараз зачитаю, який пропонується склад комісії, і ми затвердимо склад комісії, хай вони зберуться і визначаться, як вони організують свою роботу. (Шум у залі)

Одну хвилиночку! Я ще раз кажу, ми входимо в колізію, бо фракції -  ви слухайте, будь ласка, – фракції делегують своїх представників. Тому, щоб вийти з цієї ситуації, я пропоную таким чином: зараз зачитаю список членів комісії, і ми проголосуємо. І прошу, заспокоїтись! Я ще раз прошу вас, будь ласка, відповідно до Регламенту кандидатури в ТСК пропонують виключно фракції. Я читаю прізвища, а ви слухайте! Не правильно – правильно.

 (Шум у залі)

Слухайте, будь ласка. Я ще раз хочу. Прізвища називаю: Кисельов. (Шум у залі) Ну ви слухаєте чи ні?

Кисельов Василь Олексійович, Омельченко Григорій Омелянович, Павленко Едуард Іванович, Бабурін Олексій Васильович. Дякую. Баранов Валерій Олексійович, Кендзьор Ярослав Михайлович. Є застереження щодо кандидатур? Я зачитав. Одну хвилиночку, зараз вам читаю.

Утворення тимчасових спеціальних комісій та Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України. Пропозиції, пункт третій, пропозиції щодо кількісного та персонального складу тимчасової спеціальної комісії подаються у письмовій формі депутатськими фракціями у п’ятиденний строк з дня направлення до них письмового звернення ініціатора, ініціаторів утворення тимчасової спеціальної комісії.

У складі тимчасової спеціальної комісії може бути представлено не менше як по одному народному депутату від кожної депутатської фракції. Якщо депутатська фракція не запропонувала встановлений строк представників для роботи в тимчасовій спеціальній комісії, то комісія створюється без участі представників цієї депутатської фракції. Що ще треба вам казати? Давайте таким чином. Що!? Я прошу вас, шановні колеги, ви будете всі тлумачити Регламент, давайте я буду вести засідання. Сас Сергій, будь ласка.

 

10:51:39

САС С.В. Дякую. Володимир Михайлович, тимчасова слідча комісія відповідно до частини другої статті 87 створюється за правилами для тимчасової спеціальної комісії. Так от для того, щоб створити слідчу комісію треба прийняти постанову і те, що повинно бути в постанові чітко визначено у частині 4 Регламенту, стаття 85. У пункті 4, зокрема, зазначено кількісний персональний склад тимчасової спеціальної комісії, голову спеціальної комісії і заступника. Тобто Верховна Рада визначає голову і заступника. А щодо того, що ви трактували, абсолютно вірно, ініціатор є Кисельов, фракції повинні направити своїх членів туди, але як народному депутату і ініціатору, суб’єкту права, ми не можемо заборонити бути Кисельову,  в тому числі головою комісії, він є ініціатором. Тому поставте на голосування, не порушуючи нічого, питання яке сьогодні розглядається. Бо воно повинно бути логічно завершене і прийнято рішення. Буде прийнято рішення,  буде створена комісія. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я, шановні колеги, я хотів би попросити всіх вас на разі заспокоїтися і дати можливість мені викласти думку до завершення. Я ж почав тільки першу частину і запропонував вам.  Зараз рішення Верховної Ради затвердити склад комісії. Потім я поставлю на голосування пропозиції щодо  голови комісії і щодо заступника голови комісії. Ми проголосуємо кожен пункт окремо і приймемо відповідне рішення.

Ви ж не хочете слухати.

Я ще раз хочу сказати вам, шановні колеги.  Вам потрібно збурення, а мені потрібна працююча Верховна Рада України. Вам потрібно, щоб блокували все, що блокується. Вам, коли потрібно ви посилаєтесь на Регламент. Прошу заспокоїтися. 

Тепер підемо в такий спосіб. Я поставлю зараз на голосування.

Перше. Про затвердження складу тимчасової комісії.  Потім дві пропозиції, які були. Перша пропозиція була про затвердження голови і заступника голови. Не пройде вона, я тоді поставлю на голосування іншу пропозицію. Що ще вам потрібно?!

Будь ласка, Михайло Чечетова.

 

10:54:00

ЧЕЧЕТОВ М.В. Уважаемый Владимир Михайлович! Но для того, чтобы успокоить зал, вы зачитайте персоналии и скажите какая фракция кого делегирует и на этом поставить точку. Конкретно фамилия и какая фракция делегирует. Фамилия и какая фракция. И тогда станет ясно за кого голосовать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Анатолій Матвієнко, будь ласка.

 

10:54:25

МАТВІЄНКО А.С. Українська республіканська партія „Собор”, блок "Наша Україна-Народна Самооборона".

Володимире Михайловичу,  я так само, як і пан Сас читаю норму цього Регламенту.  Дійсно, Верховна Рада визначає питання голови і заступників. Але визначає – це означає чи ми можемо записати пункт доручення  цій комісії обрати голову і  заступника на своєму засіданні.  І це буде виконана норма регламенту і відповідного пункту.

 Я ще раз підтримую ваше прагнення для того, щоб не збурювати, а логічність, яка сьогодні може бути допущена,  може знову перетворитися в бездіяльну Верховну Раду.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  якщо ми зараз підемо  з вами   у змагання, то я хочу сказати, що якщо депутатська фракція не запропонувала у встановлений строк представників для роботи  у тимчасовій спеціальній комісії, то комісія створюється без участі представників цієї депутатської фракції. У встановлений термін не було запропоновано. Але  разом з тим, щоб знайти вихід із ситуації, пропозиція така. Я ще раз зачитаю вам склад комісії. І давайте ми не будемо перебільшувати роботу комісії.  Залежить від того, чи  хоче вона працювати. У нас є 20 комісій, буде 21  комісія, головне, щоб вона дала  результат.

Тому я зараз зачитаю ще раз представників фракцій. Да, я називаю. Кисельов Василь Олексійович, позафракційний  на сьогоднішній день. Далі,  Омельченко Григорій, фракція БЮТ. Бабурін Олексій, фракція  Комуністичної партії України. Баранов Валерій, фракція „Блоку Литвина”, Кендзьор Ярослав,  фракція "Наша Україна - Народна Самооборона". Є всі представлені? Всі представлені. Тому… А, перепрошую, і Павленко Едуард, фракція Партії регіонів. Будь ласка,  Олександр Єфремов. 

 

10:56:31

ЄФРЕМОВ О.С. Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, которые пользуются Регламентом, подтвердите то, что у нас комиссия должна  представлена быть  по квотному принципу. И все согласятся, что та комиссия, которая сформирована или  пытается сейчас принять решение, она идет  на нарушение  нормы  Регламента по формированию комиссии по квотному принципу. Если эта комиссия сформирована под  заказ чей-то политический, то давайте  так и будем говорить.

Теперь следующая норма, которую я  хотел бы особенно Сергею Владимировичу адресовать. Он очень отстаивает эту норму, когда мы формируем комиссию, о том, что принимать  участие в комиссиях специальных и слідчих  не имеют право  те  депутаты, которые непосредственно заинтересованы в разрешении того или иного конфликта. В данном случае здесь  прямая норма заинтересованности одного депутата, который формирует комиссию чисто под себя.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Стретович і зараз будемо голосувати.

 

10:57:37

СТРЕТОВИЧ В.М. Володимир Стретович, Християнсько-демократичний союз, „„Наша Україна – Народна Самооборона”. 

Колега Єфремов трошки лукавить, бо представник Партії регіонів Джига постійно очолює тимчасові комісії по Луценку, де вони  особливо заінтересовані у тому, щоб  це було. Тому цей аргумент не діє. А Конституція, що з питань, що мають суспільний інтерес, Верховна Рада має право створити  комісії. Отже це питання вирішено.

І друге щодо квотності. Коли записано це у Регламенті, то це є право  у кожної фракції, а не  обов’язком. Якщо ви не хочете делегувати, це  не означає, що комісія не може бути створена.

 Якщо Верховна Рада  вважає своїм голосуванням, що треба створювати таку комісію, а ми бачимо, що у цій ситуації  її треба створювати, то ставте на голосування, Володимире Михайловичу. Друге голосування – кого обрати головою і заступником, і питання закриваю. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  давайте таким чином, щоб  закрити цю тему і прийняти нормальне рішення.

По-перше, визначимось. Комісію таку  створити треба? Що у Криму у нас все нормально? Треба. Давайте будем від цього  виходити. Це переш.

Друге. Відповідно до Регламенту у комісії має бути  не менше, ніж по одному представнику від фракції. Те, що  запропонувати, це оприлюднили.  Для того, щоб вийти із цієї колізії, я ще раз зачитую список; з врахуванням складу комісії ми голосуєм; комісія збереться і прийме відповідне рішення.

Я прошу вас, шановні колеги. (Шум у залі) Шановні колеги, я прошу вас, ви хочете збурення чи засідання Верховної Ради? Ну, так давайте будем працювати. Тому ще раз я зачитую пропозиції щодо складу комісії: Василь Кисельов – позафракційний,   Григорій Омельченко – фракція БЮТ, Едуард Павленко – фракція Партії регіонів, Олексій Бабурін – фракція Комуністичної партії, Баранов Валерій – фракція „Блоку Литвина”, Кендзьор Ярослав – фракція  блоку „Наша Україна – Народна Самооборона” .

Хто за те, щоб затвердити  такий склад, я підкреслюю (я потім поставлю на голосування постанову), такий склад ТСК, прошу голосувати   про склад ТСК.

 

11:00:17

За-115

Рішення не прийнято.

Я ще один раз поставлю на голосування в такий спосіб, щоб затвердити проект Постанови Верховної Ради України із складом, який я раніше вам визначив, про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин  щодо самовільного захоплення земельних ділянок, а також незаконного будівництва у місті Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, та бездіяльності правоохоронних органів. Ставлю на голосування. Прошу голосувати.

 

11:01:03

За-359

Рішення прийнято. Я щиро дякую вам за підтримку.

Колеги, нам треба зараз розглянути ряд питань щодо усунення неузгодженостей у законах, які ми з вами прийняли раніше. Про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого 04.06.2009 Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення охорони родючості грунтів" (реєстраційний номер 2626). Шановні колеги, вам роздані з цього приводу пропозиції. Немає заперечень? Нема?

Я ставлю на голосування про прийняття уточнень до прийнятого нами закону (реєстраційний номер 2626). Прошу голосувати.

 

11:02:15

За-402

Рішення прийнято. Дякую. 

Друге питання - про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого 25.06.2009 Закону "Про загальні засади державно-приватного партнерства (реєстраційний номер 3447-д). Роман Ткач, будь ласка.

 

11:02:41

ТКАЧ Р.В. Роман Ткач, група „За Україну!” Шановний Володимире Михайловичу, як ви памятаєте, шановні колеги, Олег Ляшко, Юрій Ключковський і я – ми тоді підняли питання, коли розглядався цей законопроект, про те, щоб було виключено буквально 3 статті із Земельного кодексу України.

Ми подали з моїми колегами проект постанови. Цю постанову зареєстровано у Верховній Раді, і розглянув регламентний комітет. І регламентний комітет погодився з нашою постановою, суть якої полягала в наступному: щоб просто відмінити голосування по цьому законопроекту.

На сьогоднішній день, Володимире Михайловичу, на сьогоднішній день пропонується фактично новий законопроект. За нього не можна голосувати. Тут є дуже багато неузгодженостей.

Тому я прошу такий варіант: або взагалі це питання зняти з розгляду і пустити його по всіх комітетах: по земельному, по Комітету економічної політики – або просто повернутися і відмінити голосування. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, коли я оголосив до розгляду це питання, йшлося якраз про те, що нам не можна, по суті справи, після рішення Верховної Ради отримати новий закон, який Верховна Рада України не голосувала. Тому мова йде про те, щоб скасувати результати щодо голосування відносно прийнятого нами закону. Відповідно до тієї постанови, яка внесена.

Будь ласка, народний депутат Ключковський.

 

11:04:13

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. Шановний Володимире Михайловичу, але тоді означає, що ми неправильно оголосили питання. Тому що, якщо йде мова про скасування результатів голосування, то давайте так і проінформуємо: що йде мова про постанову про скасування результатів голосування, а не про узгодження неузгодженостей. Це різні процедури, різний зміст постанови. Якщо голосування йде про скасування і на доопрацювання – це одне. А якщо про усунення неузгодженостей, то, вибачте, там створені нові неузгодженості.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ще раз акцентовано кажу, що ми зараз будемо голосувати з вами проект Постанови про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в цілому проекту Закону „Про загальні засади державного приватного партнерства”. Реєстраційний номер 3447-а. (Шум у залі) Що? Да.

Зрозуміла пропозиція? (Шум у залі) Я ставлю на голосування про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в цілому проекту Закону „Про загальні засади державно-приватного партнерства”. Реєстраційний номер 3447-д. Це проект Постанови, реєстраційний номер 3447-д/п. Прошу голосувати.

 

11:05:50

За-404

Рішення прийнято. Наступне питання про усунення неузгодженостей  в тексті прийнятого 25.06.2009 року Закону „Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності”. Реєстраційний номер 4581.

 

ТОМЕНКО М.В. Там мої пропозиції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Що?

 

ТОМЕНКО М.В. Мої пропозиції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка, Микола Томенко.

 

11:06:19

ТОМЕНКО М.В. Шановні колеги, я, як один з співавторів цього законопроекту підтримую ідеологію законопроекту, що ми мусимо підприємницьку діяльність спрощувати і допомагати їм, але я із своїми колегами наполягаю на переголосуванні  трьох поправок. Власне, це одна поправка, просто вона зареєстрована трьома депутатами. І, на наше переконання, оскільки аргументація на користь цих поправок була некоректною, я, наприклад, зачитаю тут от аргументація була така, що  нам треба підтримати мільйони працюючих людей в селі і всю нашу  виноградну галузь.

Скажу, що  ми проголосували, ми проголосували, що в нас роздрібна  торгівля столовими винами, сухими, напівсухими, напівсолодкими може здійснюватися в будь-якому місці, без обмежень за торговою площею, без контрольних касових апаратів, без  вимог, які поширюються на торгівлю і так далі, і так далі.

Це, тут  біля Верховної Ради  в нас вино будуть продавати, в дитячих садочках будуть продавати. По-перше, це норма, яка не стосується цього законопроекту, іншими законопроектами ми це  врегульовуємо. Більше того, ми прийняли низку законопроектів, де ми сьогодні вже по пиву робимо наступ, забороняємо продавати на пляжах, спортивних об’єктах. То невже ми допустимо до того, щоб діти купували у будь-якому місці ці вина і шмурдяки?

Тому ми з нашими колегами вимагаємо, щоб ці поправки були переголосовані. Якщо сесійна зала підтримує, ми не заперечуємо. Але ми просимо не голосувати за ці поправки і підписати законопроект без поправок 34, 35, 36.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, одну хвилиночку. Щоб закрити це питання, я хочу сказати, що я тільки що з Головним юридичним управлінням проконсультувався. У нас до тих уточнень, які у нас були, я зачитаю, з’явилися нові пропозиції. Хай тоді доопрацьовують, бо інакше нам треба скасувати закон, а після того треба буде приймати його уточнення.

Дивіться, про що мова йшла. 25 червня Верховною Радою  України прийнято Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подальшого удосконалення порядку ліцензування господарської діяльності (реєстраційний номер 2391) та про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності (реєстраційний номер  4581).

Враховуючи той факт, що в зазначених законах були проголосовані однакові зміни до окремих статей Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності” і Закону України "Про хімічні джерела струму”, зважаючи на ініціативу Комітету Верховної Ради  України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва, відповідно до статті 131 Регламенту Верховної Ради  України та з метою усунення повторів, підкреслюю, повторів у змінах до законів України „Про ліцензування певних видів господарської діяльності” і „Про хімічні джерела струму”, передбачених Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності”, внесена була пропозиція виключити з тексту цього закону підпункт 2 абзаци другий, третій  і шостий, підпункту 4, абзаци 3 і 4, підпункту 9 пункту 6. Та пункт 12 розділу 1 та у пункті 1 розділу ІІ Прикінцевих положень, слова „абзацу третього підпункту 9 пункту 5, абзацу другого пункту 9 розділу І, які набувають” замінити словами: „підпункту 2 пункту 6 розділ І „який набирає”  у зв’язку зі зміною нумерацій пунктів і підпунктів розділу І закону. Тому, шановні колеги, оскільки виникають нові колізії давайте повернемо назад, нехай його ще раз уважно подивляться.

Будь ласка, Сергій Терьохін і Михайло Чечетов.

 

11:10:35

ТЕРЬОХІН С.А. Шановні колеги! В цьому законі є не тільки ті  проблеми про які казав пан Томенко і головуючий. Є припустимо така позиція, що в разі, так зване автоматичне ліцензування введено. В разі,  якщо за  деякий час не дається ліцензія, припустимо на виробництво ядерного пального, то вважається, що вона надана, автоматично і так далі.  Тобто я вже не кажу про ініціативи нашого колеги пані Ляпіної щодо вина, яке після її доповнень можна продавати це вино, можна продавати в будь-якому дитячому садочку. Тому є така пропозиція, давайте проголосуємо про скасування голосування за цей закон в цілому. Направимо його в профільні комітети, для  того, щоб всі ці недолугості зняти.

І останнє.  Володимир Михайлович!  Я дуже просив би…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити.

 

11:11:46

ТЕРЬОХІН С.А. Володимир Михайлович!  Я дуже просив би, щоб у нас не було такої практики, коли з голосу ми вносимо якісь правки вже у  прийняті акти. Я нагадую, що у нас відбулася доволі така цікава в лапках подія в минулому скликанні… в цьому скликані з вашим попередником, коли ми скасували  Закон про тендерні закупівлі за його пропозицією, і знаєте, що відбувається в цій сфері. Теж з голосу.

Тому давайте скасуємо наше голосування і ще раз уважно  опрацюємо цей закон.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Чечетов, будь ласка.

 

11:12:23

ЧЕЧЕТОВ М.В. Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, Сергей Анатолиевич абсолютно прав в одном, что у нас сегодня не процедура второго чтения, не процедура третьего чтения и мы сегодня не вносим поправки какие-то. Мы должны просто устранить несогласованности, может какие-то некорректности в части нумерации и так далее. А здесь уже пытаются внести в тело закона поправки, которые затрагивают содержательную часть. Поэтому абсолютно правильно, тогда нам нужно отправить закон в комитет и пусть комитет по новой внесет его, и мы по новой будем голосовать за этот закон. Поскольку это уже не устранение неузгодженностей, а мы вошли в процедуру то ли третьего, то ли четвертого чтения. Спасибо.

 

 ГОЛОВУЮЧИЙ. Ксенія Ляпіна, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

11:13:12

ЛЯПІНА К.М. Шановні колеги, я хочу звернути увагу на те, що зараз відбувається намагання просто фальсифікувати Регламент. Я хочу нагадати, що цей закон розглядався по повній процедурі з усіма письмово внесеними поправками і пропозиціями, і кожна поправка голосувалася окремо в залі. Зал підтримав поправку зняти певні регуляторні обмеження, які стосуються продажу натуральних, підкреслюю, вин. Це абсолютно не те, про що говорив тільки мій колега, і я всіх лобістів горілок прошу заспокоїтись, нічого страшного для ваших горілок від цього не станеться.

Хочу звернути увагу на те, що зняття регуляторних обмежень це лише маленький компенсатор для виробників наших натуральних вин, яким ми сьогодні, на жаль, нічого запропонувати не можемо, а це аграрна сфера, це сотні тисяч робочих місць. І, власне кажучи…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

11:14:26

ЛЯПІНА К.М. Володимире Михайловичу, дискусія про цю поправку відбулася своєчасно на трибуні і вона була ухвалена. І я прошу це питання більше не піднімати, а зробити те, що ми маємо по Регламенту, тобто усунути юридичні неузгодженості. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, давайте таким чином зараз поступимо, так, як вимагає того Регламент.

Не дивлячись на те, що пропозиція тут прозвучала, я її підтримую  особисто, юридичне управління також, пропонує скасувати і тоді його доопрацювати. Але я зараз, щоб витримати Регламент, поставлю в такий спосіб, я поставлю про усунення неузгодженості, якщо Верховна Рада не підтримає, тоді автоматично ми  поставимо на скасування. Зрозуміли всі?

Я зараз, одну хвилиночку. Ви послухайте, щоб пройти по Регламенту. Я поставлю на голосування пропозицію про усунення неузгодженості. Якщо Верховна Рада не підтримає, я поставлю на голосування про скасування цього прийняття в цілому як закон і все. Та я їх зачитав уже, я зачитав ці неузгодженості.

Тому перша пропозиція. Я ставлю на голосування про усунення неузгодженості в тексті прийнятого закону 25.06.2009 року „Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійснення підприємницької діяльності (реєстраційний номер 4581).

Я зачитував вам оці пропозиції. Прошу визначатися. Те, що я говорив, те, що я зачитував.

 

11:16:13

За-17

Не прийнято рішення.

Я ставлю на голосування про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття в цілому Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо сприяння здійсненню підприємницької діяльності. Реєстраційний номер 4581. Прошу голосувати.

 

11:16:46

За-344

Рішення прийнято.

Далі. Наступне питання. Про усунення неузгодженостей в тексті прийнятого 11.06.2009 року Закону „Про цінні папери та фондовий ринок” щодо порядку дій емітента  та інвесторів”. Реєстраційний номер  3584. Немає заперечень?

Тому я ставлю на голосування  про усунення неузгодженостей в тексті прийнятого 11.06.2009 року Закону "Про цінні папери та фондовий ринок" щодо порядку дій емітента та інвесторів" (реєстраційний номер 3584).

Прошу голосувати.

 

11:17:40

За-364

Рішення прийнято.

Наступне питання. Про прийнятий 23.06.2009 року Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи" (реєстраційний номер 3585-П). Комітет, шановні колеги, прийняв отаку рекомендацію: скасувати результати голосування про прийняття у другому читанні та в цілому як закон проекту Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (реєстраційний номер 3585).

Народний депутат Аржевітін. Будь ласка.

 

11:18:30

АРЖЕВІТІН С.М. Шановні, у нас визначений Полунєєв. Він може сказати з цього приводу.

Але на позавчорашньому рішенні комітету ми прийняли рішення  про те, що ми технічні неузгодженості приймаємо  сьогодні, а не відміняємо голосування. І 380  голосів було за цей законопроект. Тому ми в середу прийняли рішення про те, що лише юридичні неузгодженості, так як нам рекомендувало управління, сьогодні прийняте. І прийнятий цей закон в цілому. Таке рішення в середу було прийняте нашим комітетом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні-ні. Шановні колеги, я одразу, ми довго розбиралися з цим законом. І це, що ви запропонували не узгодженості – це, по суті, справи нова редакція закону.

Ніхто, шановні колеги, ми обговорили це питання. Ніхто на порушення йти не буде, ми можемо лише - ви слухайте, що я говорю – ми можемо зробити лише одне - відкласти розгляд цього питання. Ми з вами зустрічались, з вами з цього приводу говорили і Головне юридичне управління категорично проти тих новацій, які ви пропонували, бо це новий закон. Я пропоную відкласти розгляд цього питання, щоб зараз не загострювати цю проблему. Все.

Я хочу ще раз сказати, шановні колеги, мені рішення комітету не потрібно, мені потрібно рішення Головного юридичного управління. Рішення потрібно, крім вашого комітету, Головного юридичного управління.

Наступне питання. Про скасування рішення щодо прийнятої 11.06.2009 року Постанови "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України (щодо присяги членів Вищої ради юстиції)". Олександр Сергійович Єфремов. Шановні колеги, є потреба доповідати з цього приводу? Немає? Я ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України "Про скасування рішення Верховної Ради України про прийняття проекту Постанови Верховної Ради України про внесення змін. Відмініть голосування. Будь ласка, голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України Олександр Сергійович Єфремов. Будь ласка.

 

11:20:52

ЄФРЕМОВ О.С. Уважаемые коллеги, в чем заключается здесь вопрос. Мы когда-то приняли решение по внесению изменений в Регламент еще не имея соответствующего закона по этому вопросу. Сейчас мы закон этот имеем, но процедура сама внесения была нарушена.

Учитывая то, что буквально через неделю регламентный комитет внесет на рассмотрение Верховной Рады новый проект Регламента, учитывая, что Конституционный Суд рассматривает действующий проект Регламента, было бы предложение и разумным, здесь нет никакой политики, здесь чисто технический вопрос, перенести рассмотрение данного вопроса до рассмотрения и включения этого изменения непосредственно в Регламент. Тогда мы б ничего не нарушали, мы б сделали все так как положено согласно законодательству и ныне действующему Регламенту и у нас не было  б никаких вопросов. Спасибо.

Предложение, Владимир Михайлович, предложение поддержать перенести рассмотрение данного вопроса.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Перенести? Нема заперечень? Давайте відкладемо розгляд цього питання.

Шановні колеги! Я повертаюсь до тієї пропозиції щодо наполягання Президента України відносно розгляду питання про призначення міністра закордонних справ. Нема заперечень?

Будь ласка, Адам Мартинюк.

 

11:22:27

МАРТИНЮК А.І. Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Володимире Михайловичу,  ми не заперечуємо розглядати це питання, але є одне «але». Ми тоді з вами порушимо всі домовленості, про які домовлялися десятки разів, що всі кадрові питання обов’язково розглядаємо в порядку поступлення. Будь ласка, ми готові сьогодні розглядати подання Президента України, але відповідно за тим номером, коли підійде до нього черга. Розпочати із постанов порядку реєстрації і ми готові розглядати, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Чечетова, будь ласка.

 

11:23:02

ЧЕЧЕТОВ М.В. Владимир Михайлович,  вам спасибо огромное, что,  действительно, благодаря вашим усилиям сегодня мы наладили конструктивную работу  парламента.

Сорвать и войти в ступор можно одним непродуманным шагом. Абсолютно прав  Адам Иванович. Не нужно выхватывать фразу из контекста. Будет на следующей пленарной неделе будем мы рассматривать полностью кадровый пакет, и  снятие, и голосование, и системно примем все решения.

То, что делает Президент, когда без согласования с Кабинетом Министров назначает губернаторов или снимает, да, он не смотрит  ни на Конституцию, ни на что.

То, что Президент не подписывает законы, когда мы   преодолели вето, он не смотрит не на что.

Поэтому давайте один урок Президенту сделаем. Да. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Єфремов.

Я ж просив вас, шановні колеги,  щоб провели консультації. Мені сказали, що консультації провели. Заперечень немає. Відповідно до регламенту протягом 5 днів має розглянутися це питання.

Олександр Єфремов, а потім Кармазін. Ну ж голова регламентного комітету.

 

11:23:57

ЄФРЕМОВ О.С. Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги! По сути дела, Адам Иванович прав по условиям нашей договоренности. Мы, действительно, так и договаривались. Но когда мы ставили данные вопросы, мы всегда говорили, что мы не формируем правительство, поэтому это право  коалиции ставить или не ставить данный вопрос. Если представители коалиции считают, что им надо в первоочередном порядке рассмотреть этот вопрос, значит Партия регионов не будет возражать против его рассмотрения.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги,  давайте таким чином. Я прошу зараз  шановних колег зайняти місце. Немає  заперечень, є  пропозиція Президента. Я прошу, давайте розглянемо це питання. Немає  заперечень?

Оголошується до розгляду подання Президента України про призначення  Міністром закордонних справ України Порошенка Петра Олексійовича. Від комітету, будь ласка. Тарас Чорновіл, ви будете від комітету? Будь ласка.

 

11:25:06

ЧОРНОВІЛ Т.В. Шановні колеги, я дуже коротко повідомляю про рішення комітету, оскільки подання було  зроблено  в останній момент  уже після офіційних засідань комітету. Ми зуміли у робочому  порядку опрацювати документи буквально вчора. Абсолютна більшість членів  комітету, абсолютна більшість підтримали і підтвердили це своїми підписами кандидатуру  Петра Олексійовича Порошенка.  Аргументами для  членів комітету було  перше те, що  є відповідна  фахова освіта, попри роботу в інших напрямках, в інших структурах,  є досвід роботи з міжнародною проблематикою.

І основна проблема, яка була  для нас найважливіша для  членів комітету, які прийняли позитивне рішення, це те, що ситуація у Міністерстві  закордонних справ сьогодні абсолютно критична. І хоча іноді виступає думка, що це міністерство  може бути  без міністра. Формально воно не може таким перебувати. У нас появилася велетенська  кількість  абсолютно нелегітимних  актів, які сьогодні  фактично передаються міжнародні депозитарії міжнародних договорів і вони там у будь-який момент можуть піддатися сумніву. Конституція, закони України, а також наші міжнародні договори  визначають, що  не може бути виконуючий обов’язки не  може замінити міністра закордонних справ   у питаннях подання послів, у питаннях  підписання ратифікаційних документів, власне  їх передачі на зберігання, введення їх у дію. Фактично через відсутність міністра закордонних справ наша міжнародна  діяльність незалежно від напрямку  на  схід чи на  захід по суті блокується.

За цих обставин наш комітет просить сьогодні відкинути  якісь політичні пристрасті, відкинути ці непорозуміння і все ж таки підтримати  ту кандидатуру, яка  є.

Ми вважаємо, що це буде нормальний, добрий міністр, який для початку зробить основне – він виведе Міністерство закордонних справ із страшної, глибокої кризи, в якій сьогодні міністерство перебуває. Криза абсолютно патова. Міністерство  і дипломатична служба розвалюється. У нас на сьогоднішній день немає навіть   нормальної системи  представлення у Кабінеті Міністрів  інформації про те. які є фінансові потреби у міністерстві. А  фактично криза, яка вдарила по курсу гривні, крім всього іншого відбилася тільки на Міністерстві закордонних справ безпосередньо, оскільки більшість  проплат проводиться там саме в валютах.

Ми сьогодні, не маючи можливості представити позицію нашого зовнішньополітичного відомства, не маючи там доброго, надійного   менеджменту і представництва, губимо нашу зовнішню політику. А це, я хочу нагадати, є реальна інвестиційна привабливість, це є  продовження  нормальної роботи наших підприємств, які працюють на зовнішньому ринку, це,  врешті-решт, повага до українських громадян за кордоном. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, до Петра Порошенко є питання? Немає? То я тоді прошу підготуватися до голосування, прошу  підготуватись до голосування. Шановні колеги, ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України про призначення  Порошенко Петра Олексійовича міністром закордонних справ України. Прошу голосувати.

 

11:28:46

За-240

(Оплески) 

 Шановні колеги, Порошенко Петро Олексійович призначається міністром закордонних справ. Шановні колеги, міністр, який призначений на посаду складає присягу перед Верховною Радою України. Я запрошу  до складення присяги Порошенка Петра Олексійовича.

І по фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 1, „Блок Юлії Тимошенко” – 151, „Наша Україна – Народна Самооборона”  – 63, фракція комуністів – 1, „Блок Литвина”  – 20, позафракційні – 4.       

 

ПОРОШЕНКО П.О. Присяга члена Кабінету Міністрів України.

Я, Порошенко Петро Олексійович, усвідомлюючи високу відповідальність члена Кабінету Міністрів України, урочисто присягаю на вірність українському народові, зобов'язуюсь додержуватись Конституції України та законів України, зміцнювати суверенітет і незалежність України, обстоювати права і свободи людини та громадянина, дбати про добробут українського народу, сталий демократичний розвиток суспільства.

Дуже дякую вам за довіру, спасибі вам велике. (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, оголошується до розгляду в другому читанні… (Шум у залі)

Шановні колеги, я прошу вас, е, е ,е! Шановні колеги! (Шум у залі) Петро Олексійович, я прошу вас в ложу уряду. Спасибі.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни (реєстраційний номер 2329), (друге читання). Доповідач – голова підкомітету Комітету з питань бюджету Куликов Кирило Борисович. Будь ласка, пропозиція комітету. Шановні колеги, я прошу вас, до роботи, до роботи!  

 

11:31:05

КУЛИКОВ К.Б. Шановний Володимир Михайлович!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу вас, шановні колеги, потім…

Доповідайте.  

 

КУЛИКОВ К.Б. Поздоровляю, Петро Миколайовичу.

Починаю. Шановні колеги!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Олексійович, я прошу вас! Заспокойтеся, шановні колеги!

 

КУЛИКОВ К.Б. Дозвольте.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну скажіть, щоб сіли в ложу. Що таке?

 

КУЛИКОВ К.Б. Дозвольте. Я пропоную вашій увазі до другого читання законопроект 2329 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни.    

Це дуже негайний законопроект, тому що весь тиждень ми з вами мали змогу обговорювати питання бюджетної дисципліни. Весь тиждень ми казали, що це найважливіша сфера впливу, по-перше, парламенту. І весь тиждень з цієї трибуни лунало дуже багато закидів до уряду, до державних підприємств – до всіх. Але те, що сьогодні пропонує бюджетний комітет, - це реальний крок на зміцнення фінансової дисципліни, це крок, який зможе надати можливість контролюючим органам вгамувати казнокрадів.

Я розумію, що персональні питання дуже важливі. Але я теж розумію, що питання фінансової дисципліни теж дуже важливе. І тому я прошу, колеги, мене послухати лише одну хвилину.

До цього законопроекту було надано 70 правок, з яких 50 було враховано. І я дуже дякую всім колегам, які прийняли участь в розробці цього законопроекту.

Під стенограму я хочу сказати, що є запитання з боку Головного юридичного управління. У звязку з тим, що Президент України підписав Закон від 11 червня 2009 року за номером 1508 „Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо відповідальності за корупційні порушення”, у даний час необхідно внести відповідні редакційні правки нормотворчого характеру до підпункту першого статті першої законопроекту стосовно внесення змін до статті 38 Кодексу про адміністративні правопорушення.

Хочу відмітити, що всі положення цього законопроекту погоджені з Міністерством фінансів, контролюючими органами та комітетами. Я ще раз, шановні колеги, закликаю вас не тільки деклараціями, а реальними кроками підтримати боротьбу з казнокрадством, підтримати боротьбу, яка завжди мала назву „воровство”. І тому прошу вас проголосувати за цей законопроект. Дуже дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я просив би повернутися до роботи. Нам треба було кадрове питання розглядати в кінці – були б всі в залі тоді, напевно. Я прошу вас, зараз ідемо постатейно. Я буду ставити на голосування ті поправки, на яких буде наполягання народних депутатів.

Третя поправка, є наполягання? Немає.

Юрій Кармазін, будь ласка.

 

11:34:39

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна оборона".

Шановні народні депутати, шановний доповідач, ключова, ключове в цій поправці – це доповнити в частині першій статті 38, слово замінити „може”, на слово „повинне”. В редакції получається, що адміністративне  стягнення за порушення законодавства з фінансових питань, бюджетного законодавства та законодавства про здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти може бути накладено не пізніше, ніж через два місяці з дня виявлення правопорушення.

Я ж вважаю, що треба написати слово „повинно” бути накладено не пізніше. Тобто зобовязуючий термін , слово „повинно” – це термінологічна різниця, але велика різниця, на мій погляд. Я хотів, щоб ви погодилися, що це можливо і не розумію, чому відхили. Дякую.

 

КУЛИКОВ К.Б. Шановний пане Кармазін, це питання скоріше методологічне, тому раніше неможливо було накладувати стягнення пізніше двох місяців. Тому ця правка була внесена. Тому ми кажемо, що після двох місяців це стягнення може накладуватися. І це, тому що раніше  які б контролюючі перевірки ми не робили, але після двох місяців ми не могли покарати цього чиновника. Зараз ми можемо це  зробити і тому така правка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, разом з тим, ставиться на голосування поправка номер 3 Юрія Кармазіна, поправка 3 Юрія Кармазіна. Прошу всіх повернутися на свої робочі місця.

 

11:36:33

За-15

Рішення не прийнято.

Поправка 9, народний депутат Палиця. Наполягає на ній? Ні.  

Белоусова? Ні.

Палиця, 14 поправка? Ні.

Белоусова, 15 поправка? Ні.

Палиця і Белоусова – відповідно 18 і 19. Не наполягають.

23-тя? Не наполягають.

24-та, Белоусова? Не наполягає.

27-ма,  Палиця? Не наполягає.

Палиця, 31-ша?

Не бачу. 34-та? Ні.

43 поправка. Осика і Павленко, наполягаєте на ній? Ні.

Так. Юрій Кармазін, 49 поправка, наполягаєте на ній? Ні. Знімає поправку свою.

Юрій Кармазін, 51-ша. Ні? Мікрофон. 51 поправка.

 

11:37:43

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! У 51 поправці я ставлю питання про те, щоб в абзаці шостому статті 3 слова „надсилається протягом двох робочих днів” замінити словами „невідкладно після цього засідання надсилається”. Тобто відразу не відкладати, давати час людям на інформування.

І не розумію, чому ми цього не зробили. Просто мені незрозуміла логіка комітету, я хочу зрозуміти. Це мова йде про протокол засідання органів господарського товариства, куди входить і представник держави.

Тому хотів би почути думку комітету. Дякую.

 

КУЛИКОВ К.Б. Там немає ніякої принципової думки. Це суто організаційне питання. Тому ця поправка може бути врахована негайно чи протягом 2 днів. Я не бачу тут ніяких спірних питань.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, поправка 51 Юрія Кармазіна, комітет не заперечує проти цієї поправки. Тому я її ставлю на голосування. Поправка 51, прошу голосувати.

 

11:39:12

За-37

Рішення не прийнято.

Йдемо далі по поправках.

Поравка Юрія Кармазіна, 62-га. Ви наполягаєте на ній? Ні?

 

КАРМАЗІН Ю.А. Ні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. 63-тя? Ні?

66-та? Юрій Кармазін, наполягаєте на ній? Ні.

Всі інші поправки враховані. Шановні колеги! Прошу підготуватися до голосування.

 

КУЛИКОВ К.Б. Шановні колеги! Дійсно звернути увагу на цей законопроект – це практичний, не політичний проект.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування пропозицію комітету про прийняття в другому читанні і в цілому, як закон. проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни) (реєстраційний номер 2329). Прошу голосувати. Прошу голосувати.

 

11:40:30

За-194

Рішення не прийнято.

Я ставлю на голосування про направлення на повторне друге читання проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни) (реєстраційний номер 2329), на повторне друге.

 

11:41:04

За-205

Рішення не прийнято. Законопроект відхилено.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік” (щодо питань регуляторної політики з оплати комунальних  послуг та участі в міжнародних  миротворчих операціях). Реєстраційний номер  4707. Доповідач – заступник голови Комітету з питань бюджету Ляшко Олег Валерійович. Будь ласка.

 

11:41:34

ЛЯШКО О.В. Шановний Володимир Михайлович! Шановні колеги! Комітет з питань бюджету підготував до розгляду в  другому читанні проект Закону (щодо внесення змін до  Закону „Про Державний бюджет України на 2009 рік”) за реєстраційним номером 4707.

При підготовці законопроекту до другого читання, до порівняльної таблиці внесені пропозиції суб’єктів права законодавчої ініціативи, а також положення деяких законопроектів про внесення змін до Закону „Про Державний бюджет на 2009 рік”, які на даний час знаходяться на розгляді в комітеті з питань бюджету, а саме: законопроекти за номерами 4044 та 4788, поданих відповідно народним депутатом Гордієнком та Кабінетом Міністрів (щодо виключення статті 57 закону).

Законопроекту за номером 4509, поданого народним депутатом Стецьківим (щодо списання „Нафтогаз України”, її підприємством та дочірнім компаніям пені та штрафних санкцій). Рішення комітету з питань бюджету стосовно законопроекту за номером 4697, поданого народними депутатами Литвином Володимиром Михайловичем та Деркачем Миколою Івановичем щодо підтримки військово-промислового комплексу.

Законопроекту за номером 4720, поданого Кабінетом Міністрів щодо компенсації НАК „Нафтогаз України”. Законопроекту за номером 5057, поданого Кабінетом Міністрів (щодо виготовлення ювілейних медалей до 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні). Крім того з метою  виділення субвенцій місцевим бюджетам на ліквідацію наслідків стихійного лиха, що сталося 23-27 липня 2008 року та усунення дисбалансу в державному бюджеті, до порівняльної таблиці внесено пропозиції уряду (щодо доповнення законопроекту із змінами до закону про ставки акцизного збору на тютюнові вироби в частині підвищення адвалерної складової акцизного збору з 20 до 36 відсотків, до обороту реалізації товару з 1 жовтня 2009 року). Водночас з метою забезпечення балансу підсумкових показників державного бюджету, у разі прийняття даного законопроекту та узгодження його з останньою редакцією Закону „Про Державний бюджет на 2009” з урахуванням прийнятих відповідних змін до цього закону від 23 червня (номер 1534) та від 21 серпня з подоланням вето Президента України, запропоновано внести відповідні зміни до тесту статті 1 та додатків 1, 3 до Закону „Про Державний бюджет на 2009”. Насамперед у частині уточнення підсумкових показників доходів і видатків державного бюджету.

За наслідками розгляду двадцяти пропозицій, внесених до порівняльної таблиці, тільки чотири пропозиції не були підтримані комітетом. Комітет з питань бюджету ухвалив рішення: рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону за номером 4707 у другому читанні та в цілому як  закон згідно з  порівняльною таблицею, яка роздана у залі. Головне юридичне управління надало зауваження про необхідність уточнення редакції нової статті 87 з метою конкретизації переліку суб’єктів, яким списуються пені та штрафні санкції за порушення податкового, митного і валютного законодавства. Пропонується в зв’язку з цим врахувати це зауваження…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ЛЯШКО О.В. … пропонується врахувати це зауваження юристів. І відповідно у статті 87 слова „підприємствам  та дочірнім компаніям і визначені” замінити відповідно словами „дочірнім компаніям” Укргазвидобування і Укртрансгаз та нараховані”.

Крім того, необхідно уточнити дату набрання чинності норми про підвищення  адвалорної складової акцизного збору на тютюнові вироби з 1 листопада 2009 року замість 1 жовтня, оскільки сьогодні вже жовтень місяць.

Крім того, пропонується доповнити у назві програми код 1101420  після слів „та його” доповнити словами „бюджетними установами”; після слів (зараз одну секунду) скажу, після слів „та його реалізації” доповнити словами „бюджетними установами і...”. І далі в пункті 44 статті 34 зробити аналогічну правку.

Крім того, комітетом не була підтримана пропозиція народного депутата Давиденка. Але, зважаючи на обрання сьогодні міністра нового закордонних справ України, зважаючи на ту ситуацію, про яку сказав Тарас Чорновіл щодо катастрофічного фінансування ситуації з фінансуванням Міністерства закордонних справ, пропонується частково врахувати поправку № 9 народного депутата Давиденка, передбачивши у законопроекті збільшення видатків загального фонду по Міністерству закордонних справ на  15 мільйонів гривень, в тому числі за кодом 1401010 на видатки споживання 4 мільйони гривень  із них – 1 мільйон 550 тисяч на оплату комунальних послуг і енергоносіїв, а за кодом 1401030 на видатки споживання 11 мільйонів гривень. Джерелом покриття таких видатків визначити збільшення доходів державного бюджету від акцизного збору  з вироблених в Україні товарів. У разі підтримки такої пропозиції  внести відповідні зміни до статті 1 та додатків один, три закону.

Тому просимо підтримати прийняття законопроекту в другому читанні та в цілому як закон згідно з рішенням бюджетного комітету та з урахуванням уточнень, які були щойно озвучені для стенограми. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, які є застереження щодо тих поправок, які не враховані? Є? Адам Мартинюк мікрофон.

 

11:47:21

МАРТИНЮК А.І. Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановний Володимире Михайловичу, я звертаюся до вас. Володимир Михайлович. я звертаюся до вас. Ми тільки, що 10 законів змінювали і переінакшували. Тому, що  приймали так, як хоче зараз Ляшко, щоб ми прийняли зміни до Закону про державний бюджет.

Він абсолютну більшість відведеного часу зачитував те, що йому хочеться провести в цей закон. Зачитував те, чого немає в порівняльній таблиці. Зачитував з голосу. Це не просто документ, це не просто законопроект – це Закон про державний бюджет. Ляшко  уже розпорядник державного бюджету чи хто?

Тому я пропоную сьогодні голосувати тільки те, що є в порівняльній таблиці – це перше.

Друге. Ніколи ні за яких обставин не допускати прийняття поправок з голосу, особливо в економічні законопроекти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олег Ляшко.

 

ЛЯШКО О.В. Я хотів би, Володимир Михайловичу, зауважити, що я озвучив рішення комітету. Кожному на руки роздана таблиця, де все, що я озвучив – сказано. Щодо, в тому числі і поправка Давиденка по Міністерству закордонних справ, яку ми пропонуємо підтримати по тих напрямках, про які сказано і поправка щодо уточнення назви програми. Це технічні моменти, які не міняють суті закону. Тому прошу підтримати законопроект в другому читанні та в цілому. Так, хочу наголосити, от запитання пана Аржевітін, кошти від підвищення акцизів та тютюн спрямовуються на фінансування заходів пов’язаних із ліквідації наслідків лиха, яке було 23-27 липня 2008 року в цілому ряді областей України, це поправка номер 4. На Чернівці, на Вінницьку, Закарпатську, Івано-Франківську, Львівську, Тернопільські, Чернівецьку область. тобто значна частина коштів, сьогодні люди мають величезні борги ті, що постраждали від лиха. Ми намагаємося, уряд дає пропозицію спрямувати ці кошти, щоб покрити людям борги. Тому уряд пропонує спрямувати кошти на виготовлення медалей ветеранам до 65-ої річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Тобто це соціальний законопроект, по великому рахунку, який розв’язує багато питань, які сьогодні стоять перед бюджетом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармазін, а потім Анатолій Мярковський.

 

11:50:06

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін. У мене є поправка номер 19. Крім всього іншого я хочу сказати, що, ознайомившись з текстом законопроекту, я хочу сказати, що правильно зробив комітет і поправив свою помилку, яка в таблиці є поправки 9 народного депутата Давиденка, де дається закордонним нашим представництвам, Міністерству закордонних справ додаткових 15 мільйонів. Це дуже мало для них, але, Слава Богу, хоч якась копійка зараз поступить.

Що стосується моєї пропозиції, то я пропоную доповнити розділ 2 прикінцевих положень таким пунктом: „Кабінетом Міністрів та Комітету Верховної Ради з питань бюджету забезпечити обов’язкове надання Верховній Раді України та передачу народним депутату України щомісячного звіту про витрачання коштів резервного фонду державного бюджету і розрахунків потреб у додаткових коштах у розрізі відповідних розпорядників бюджетних коштів.

Справа в тому, що систематичне порушення права народного депутата на щомісячне отримання звіту про витрачання коштів резервного фонду державного бюджету вимога щодо обов’язковості, направлення якого встановлена частиною четвертою статті 24 Бюджетного кодексу…

 

ЛЯШКО О.В. Шановний Юрію Анатолійовичу,  щодо  поправки 19-ї. Це питання, яке ви піднімаєте, врегульовано статтями 24 і 59 Бюджетного кодексу...

 

ІЗ ЗАЛУ.  Ну не виконується.

 

ЛЯШКО О.В. …Ну не виконується – це погано. Давайте змушувати, щоб виконувалось. Але закон уже передбачає обов’язок Кабінету Міністрів інформувати Верховну Раду про витрачання коштів.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Пеклушенко, будь ласка.

 

11:51:50

ПЕКЛУШЕНКО О.М. У меня два  вопроса. Один к Владимиру Михайловичу и к коллегам.

Владимир Михайлович, вы заявили, что 20 числа будет принят полностью Закон о социальных стандартах. Этот вопрос относится к изменению бюджета. Мы что, будем возвращаться  к вопросам изменения бюджета каждый день? Это серьезный комплексный подход. Поэтому пожалуйста. давайте не рвать.

Второе. Мярковский Анатолий Иванович 24 часа назад сказал, что деньги на мосты будут в законе 4707. Вы пожалуйста ответьте за свои слова. Может быть у меня очки не те, не тот экземпляр. Где запорожские мосты?

Если вы наврали, то приличные люди в этом случае  уходят в отставку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Олександр, Олег Ляшко, а потім Анатолій  Мярковський.

 

ЛЯШКО О.В. Шановний Олександре Миколайовичу, є за вашим авторством і за авторством народного депутата Деркача Миколи Івановича у Верховній Раді зареєстровано законопроект про внесення змін до державного бюджету (щодо  фінансування будівництва мостів через Дніпро в Запоріжжі).

Давайте проведемо засідання бюджетного комітету. Зберемо кворум. Забезпечте явку представників своєї фракції. Підтримаємо там це і розглянемо законопроект, і внесемо його розгляд Верховної Ради.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я уже оголосив. Анатолій Мярковський.

Шановні колеги,  ми обговорюємо законопроект чи поправки? Ну зараз поправка. Яка у вас поправка, скажете.

 Будь ласка,  Анатолій Мярковський.

 

 МЯРКОВСЬКИЙ А.І.  Дякую.  Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! Уряд повністю підтримує зазначений законопроект в  редакції, яка підготовлена Комітетом з питань бюджету з урахуванням тих доповнень, які були висловлені  Олегом Валерійовичем Ляшко.

Крім того,  я хотів би сказати, що цей законопроект дасть можливість вирішити суттєві проблеми, які склалися в розрахунках  по  минулій стихії у  Західній Україні, а також вирішити ряд проблем у фінансовому забезпеченні нагальних питань, що  пов’язані із  розрахунками  за газ.  Крім того,  я хотів би сказати щодо позицій по  мосту у Запоріжжі. то, дійсно, є відповідний законопроект, і  ми  готові його  у Комітеті з питань бюджету  розглянути і прийняти відповідне рішення. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Валерій Сушкевич, потім – В’язівський і будемо визначатися. Прошу депутатів  зайти до сесійної зали.

 

11:54:34

СУШКЕВИЧ В.М. Дякую. Володимире Михайловичу, і як народний депутат, і як голова комітету я прошу хоч інколи  мені давати слово. Я ніколи… піднімаю руку, ніколи мені не даєте слово. Я прошу вас, я тримав руку ще до Адама Івановича, мені  не дають слово.

Я прошу вас, шановні колеги, і звертаю увагу на те, що  сказав народний депутат  Ляшко. У цьому законопроекті є норма, яка стосується  65 річниці Великої перемоги. Нам залишилося три тижні до  65 річниці визволення України, там кошти на медаль  нашим ветеранам, інвалідам війги. Я прошу підтримати цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний  депутат В’язівський.

 

11:55:18

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М. Шановні колеги,  звісна річ, що підготовка цього законопроекту і проходження його у Верховній Раді черговий раз підтверджує, що наш уряд діє дуже хаотично. Коли ми говоримо, що ми маємо бути інвестиційно привабливою державою, тоді  прийняття щодо податків або акцизів і всього іншого, що з цим пов’язано, мало би бути витримано відповідно до чинного законодавства. І за півроку до того, як приймаються такі нормативні документи, підприємці мали б  до того підготуватися. Це сигнал не тільки до тютюнової галузі, це сигнал для всіх інших підприємств, які діють в Україні, і тих інвесторів, які хочуть сюди увійти. І вони скажуть: ми входимо  у державу, де завтра ж переграють повністю правила гри.  І значить це говорить про те, що такі  хаотичні речі уряду просто не личить вносити у Верховну Раду. Бо у даний момент ми чуємо, що  благими намірами протоптана дорога до пекла. Бо ми говоримо: „Сьогодні ми хочемо отримати додаткові кошти у бюджет”. Таким рішеннями ми блокуємо  інвестиції в Україну і значить ті …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  ми завершили розгляд питання. Що стосується пропозиції Олександра Пеклушенка відносно законопроекту щодо мостів Запоріжжя, ми вже обіцяли, давайте домовимось таким чином. 20 числа у нас наступне пленарне засідання, розгляне комітет чи не розгляне, бажано, щоб розглянув. Ні, так давайте ми зараз приймемо рішення про винесення на розгляд Верховної Ради України.

Шановні колеги, треба розглядати. Всі пообіцяли. Якщо так все впаде, тоді ми будемо знаходити кошти, як на  стихійні лиха. Тому, шановні колеги, прошу підготуватись до голосування. Вноситься на голосування  пропозиція  комітету про прийняття… Олег Ляшко, ви можете теж іти голосувати краще.  Про прийняття у другому читанні і в цілому як закон проект Закону про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік (щодо питань регуляторної політики з оплати комунальних послуг та  участі у міжнародних миротворчих операціях) (реєстраційний  номер 4707) з тими уточненнями, які прозвучали. Прошу голосувати. Я сказав, з тими уточненнями,   що прозвучали.

 

11:58:00

За-219

Рішення не прийнято.

 

ЛЯШКО О.В. Не встигли, Володимире Михайловичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я прошу вас, я поставлю ще на голосування про повернення до розгляду цього законопроекту,  про повернення до розгляду проекту закону. Прошу уваги. Я ставлю на голосування про повернення до розгляду проекту закону (реєстраційний номер 4707). Прошу голосувати.

 

11:58:38

За-225

Я ставлю на голосування про повернення на повторне друге читання проекту закону (реєстраційний номер 4707). Ну давайте приймемо рішення, якщо йдеться про 65 річницю, шановні колеги, хоча б це. На повторне друге я ставлю. Прошу голосувати. На повторне друге.

 

11:59:08

За-226

Рішення прийнято. (Оплески)

Петро Степанович Цибенко.

 

11:59:21

ЦИБЕНКО П.С. Дякую. 

Фракція комуністів, голова Ради організації ветеранів України.

Шановний Володимир Михайлович, по порядку денному ми зараз переходимо до нового розділу – „Для прийняття рішень з обговорених питань”. Я дуже просив би вас першим в цьому розділі поставити прийняття постанови Верховної Ради 4710, яка стосується Рекомендацій парламентських слухань, які були проведені третього червня 2009 року. Мова йде про те, що два тижні залишилось до річниці звільнення України. Через два тижні Кабінет Міністрів має звітуватись про виконання цих рекомендацій, а вони нами ще не прийняті. Мені щодня телефонують голови обласних рад ветеранів і задають запитання, як це може бути: чотири місяці не приймаються рекомендації з такого важливого питання? Я прошу вас почати цей розділ з розгляду проекту постанови 4710. На її прийняття треба буде три хвилини. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ми домовились з вами, що ми попрацюємо без перерви і зразу, як тільки ми розглянемо питання, перейдемо до „Різного”. Скажіть, будь ласка, нема заперечень щодо проекту постанови, щоб зараз розглянули, 4710? Немає? Немає.

Оголошується до розгляду проект Постанови про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про соціальне, медичне і пенсійне забезпечення ветеранів війни та відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років". Доповідач – голова Комітету у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів Сушкевич Валерій Михайлович.               

 

12:01:14

СУШКЕВИЧ В.М. Шановні колеги,  17 квітня цього року… відповідно до постанови від 17 квітня 3 червня відбулись парламентські слухання „Про соціальне, медичне, пенсійне забезпечення ветеранів війни і відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні”. В цих слуханнях прийняло загалом 420 осіб. Понад 300 ветеранів Великої Вітчизняної війни приймали участь в цих слуханнях. 33 всеукраїнських і майже 100 регіональних організацій, громадських організацій ветеранів війни приймали участь в роботі над проектом постанови про рекомендації парламентських слухань. Також приймали народні депутати, багато інституцій державних.

І я хотів би звернутись, щоб ми сьогодні все-таки, я вважаю, надто пізно, але все-таки прийняти за 2 тижні до нашої ювілейної дати – звільнення України, 65-ї річниці звільнення України від німецько-фашистських загарбників – прийняти це рішення.

Ця постанова вона врахувала всі моменти, які стосуються питань, повязаних з соціальним захистом інвалідів і ветеранів війни. Окремими положеннями, рекомендаціями доручається уряду вжити заходів на підвищення рівня забезпечення ветеранів війни путівками на санаторно-курортне лікування, покращити забезпечення інвалідів війни автомобілями, належне фінансування закладів охорони здоровя, санаторно-курортного забезпечення і так далі.

Значна частина положень цієї постанови стосується наступного року і може бути врахована урядом, парламентом в проекті державного бюджету. І це надзвичайно суттєво.

Хочу сказати, практично, якщо по цьому року, то проект постанови і ця постанова не матиме суттєвого впливу на видаткову частину державного бюджету і місцевих бюджетів в цьому році. В основному головні моменти стосуються Закону про Державний бюджет наступного року.

Також хочу звернутись, що рекомендації не мають ніякого політичного забарвлення. Вони спрямовані виключно на підтримку ветеранів і інвалідів війни, наших батьків, дідів, які мужньо захищали Батьківщину, яким ми зобовязані тим, що  вони побудували  цю українську державу.

Я хочу звернути увагу на рекомендації Головного юридичного  управління, де в пункту другому проекту постанови йдеться  те, щоб змінити і доповнити словами „щодо органів виконавчої влади”. Оскільки є доручення уряду і урядових інституцій, тому це буде точніше і буде повністю відповідати повноваженням Кабінету Міністрів, як  центрального органу. Це пропозиції до того, щоб змінити цей пункт і записати: „щодо органів виконавчої влади” в пункті 2 цієї постанови.

І ще одна пропозиція повязана з тим, що затягнули ми  обєктивно, на жаль, прийняття цієї постанови і там було  записано, що ми повинні звітувати  і отримати інформацію від урядових інституцій до 1  листопада поточного року по  проекту, по цій постанові. На жаль, до 1 листопада це, практично, вже не буде реаліями цього звіту. Тому пропонується, щоб ми поставили в термін звітності уряду про хід виконання позицій постанови, яку ми сьогодні будемо приймати до 1 січня 2010 року.

Прошу підтримати цю пропозицію і проголосувати вже все-таки цю постанову і за основу, і в цілому, з  урахуванням озвучених нами пропозицій.

Шановні колеги, я сподіваюсь, що ми незалежно від наших політичних уподобань, підтримаємо наших ветеранів і інвалідів війни, людей, які чекають від нас сьогодні, в непростий час підтримки в ювілей Великої Перемоги у Вітчизняній війні. Дякую.

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Валерій Михайлович.

Є питання до доповідача? Є? Запишіться, будь ласка. Цибенко Петро Степанович, будь ласка.

 

12:05:51

ЦИБЕНКО П.С. Дякую.

Фракція комуністів, голова Ради організації ветеранів України Петро Цибенко.

Шановні колеги, Володимире Михайловичу, у мене швидше не запитання, а побажання. Справді, документ відпрацьовано досить серйозно. Ми врахували, практично всі пропозиції, які були, і він заслуговує на те, щоб бути прийнятим на основу, але і в цілому.

Але у мене є одна пропозиція, Володимире Михайловичу,  я звертаюся саме до вас і до колег. Що я маю на увазі? На 10 сторінці рекомендацій записана така норма: звернути увагу на ефективність роботи Державного комітету у справах ветеранів та розглянути питання щодо зміцнення його керівного складу. Я просив би вас і колег оцю норму зняти.

Мотивую двома моментами. По-перше, з моменту винесення до Верховної Ради  проекту постанови керівництво комітету, справді, зміцнено, бо з’явилася кандидатура першого заступника – Цесурський Микола Миколайович. І справді зміцнили. А, по-друге, буде неправильно вважати, що відповідальність за…

Тобто я прошу, ще раз прошу оцю норму зняти і проголосувати цей документ в цілому.

 

СУШКЕВИЧ В.М. Шановні колеги, є пропозиція одного за наших колег. Я особисто вважаю, що роботу державного комітету варто і необхідно покращувати ефективністю роботу. Я у цьому переконаний, оскільки я особисто як і голова комітету, і маючи відгуки ветеранів, інвалідів війни, в тому числі афганців з приводу того, що на сьогоднішній день все-таки робота державного комітету потребує покращання його ефективності.

Я вважаю, тут треба визначатися залу і вирішувати. Але вважаю, що все-таки на сьогоднішній день в ситуації, коли потрібно покращувати роботу по відношенню до ветеранів, інвалідів війни, вважаю, що цей пункт абсолютно доцільний у цій постанові. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кармазін Юрій Анатолійович.

 

12:08:00

КАРМАЗІН Ю.А. Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Я щиро дякую за підготовку, за доповідь цього закону. Мені дуже прикро, що звучить така, знаєте, двозначність. Тільки що ми провалили фінансування виготовлення ювілейної медалі до 65 річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні. Одним голосом провалили.

І тут же в слуханнях записуємо: забезпечити уряду внесення змін і фінансування. То є записано. То давайте хоч частково повернемося, частково приймемо той  закон, який прийнятий. А то так, на  словах, ми любимо ветеранів, любимо все, а насправді  взяли і дали нуль голосів. Це я звертаюсь до цих…

І я пропоную: давайте з цього тексту все-таки виключимо, незважаючи на те, що, Валерій Михайлович, і ваша є тут поправка така. Це п’ята сторінка,  написано: „народними депутатами України Сушкевичем і Цибенко поданий до Верховної Ради проект Закону про внесення змін”, - і так далі. Якщо ми будемо перелічувати всі проекти законів, які внесені, це, мабуть, не є коректно…

 

СУШКЕВИЧ В.М. Я не заперечую.  Але хочу, Юрій Анатолійович, підтримати вас в тій ситуації, яка стосується медалі до дати Великої Перемоги. Ви знаєте, дійсно, залишилось два тижні, а ми сподівались, що зміни до державного бюджету, які стосуються того, щоб профінансувати ювілейну медаль, яку, до речі, випустили всі країни бувшого Радянського Союзу, які приймали участь у Великій Вітчизняній війні, ми – єдина країна, яка може залишитись без цих видатків на цю ювілейну медаль.

Я,  чесно кажучи, з сумом дивився на те, що ми не прийняли цю норму змін до Закону про Державний бюджет. Я закликаю, що терміново треба повернутися і керівництву Верховної Ради  поставити в порядок денний і прийняти терміново до дати визволення України, 65-річниці визволення  України, і проголосувати ці зміни до державного бюджету. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Гордієнко передає право на запитання Цибенко Петру Степановичу.

 

12:10:20

ЦИБЕНКО П.С. Дякую. Шановні колеги, шановний Володимир Михайлович і ті, хто стурбований ситуацією щодо виготовлення  медалей! Повірте, що я стурбований не менше, і Валерій Михайлович знає, що на засіданні комітету я цю ідею підтримував. Але за медалями ми сховали багато чого іншого, то давайте ми все-таки будемо щирими в цих питаннях. І я абсолютно переконаний, що це питання буде прийнято і  проблема буде вирішена.

Але я хотів би ще раз повернутися до моєї пропозиції щодо керівництва Державного комітету у справах ветеранів. Валерій Михайлович, ви знаєте, що я працював з попереднім керівництвом, працюю дуже щільно з цим керівництвом, і вважаю, що воно працює не гірше. Я не хотів би думати, що дехто із наших колег стурбований  лише тим, що державний комітет у справах ветеранів очолює Герой Радянського Союзу, воїн-інтернаціоналіст – Плосконос Ігор Миколайович. Якщо це не подобається, даруйте, тоді ми знаходились по різні сторони барикад. Я все-таки просив би прийняти цю постанову з урахуванням…

 

СУШКЕВИЧ В.М. Дякую, Петро Степановичу. Ви знаєте, я хотів би, щоб ми все те, що торкається конкретних положень постанови, торкалися по суді роботи. Претензій до державного комітету по роботі і під час святкування річниці виведення військ з Афганістану були дуже серйозні з боку ветеранів Афганістану і під час підготовки до того, що торкається 65-річниці великої перемоги. Ці претензії є і на вимогу людей, які зверталися з цього приводу, власне була записана ця норма. Ще раз повторюю, я вважаю, тут можна проголосувати цю норму, але вважаю, що сьогодні уряду треба звернути увагу на роботу державного комітету і покращити його роботу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.

Є необхідність обговорювати? Немає, ніхто не наполягає? Дякую. Сідайте, будь ласка, Володимир Михайлович.

Шановні колеги, комітет запропонував проект постанови, яким передбачається затвердження рекомендацій. Петро Степанович Цибенко вносив пропозицію про вилучення одного пункту з рекомендації, у зв’язку з цим, у мене буде така пропозиція. Я перепрошую, і Кармазін Юрій Анатолійович пропонував вилучення одного абзацу. В мене буде тоді така пропозиція, що ми перед тим, як будемо голосувати постанову, давайте приймемо за основу рекомендацію і розглянемо пропозицію наших колег народного депутата Кармазіна і народного депутата Цибенко. Не буде заперечень?

Тоді я ставлю на голосування про схвалення за основу рекомендацій парламентських слухань на тему „Про соціальне, медичне і пенсійне забезпечення ветеранів війни” та „Відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні”. Прошу визначатися.

 

12:13:46

За-359

Рішення прийнято.

Тепер я прошу, будь ласка, Петро Степанович, сформулюйте ще раз пропозицію свою.

 

12:13:55

ЦИБЕНКО П.С. Дякую. На сторінці 10 рекомендації є норма, де ставиться питання щодо посилення керівництва Державним комітетом у справах ветеранів.

Я вважаю, що на парламентських слуханнях звітувався в цілому Кабінет Міністрів України в особі кількох міністерств, і вважати або призначати цим реченням відповідальним за ситуацію у виконанні чинного законодавства в сфері соціального, пенсійного і медичного захисту ветеранів,  лише покладати лише на  Державний комітет у справах ветеранів буде не зовсім правильно. Тим більше, що нинішній склад керівництва Державного комітету у справах ветеранів працює не гірше. Тобто я пропоную цю норму із  рекомендації парламентських слухань зняти. І прийняти в повному обсязі за виключенням цієї норми. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Є пропозиція вилучити норму, яка стосується зміцнення керівництва Державного комітету у справах ветеранів. Будь ласка,  голова комітету, народний депутат Сушкевич слово.

 

12:15:13

СУШКЕВИЧ В.М. Я хотів би звернути увагу, що Петро Степанович не всю норму зачитав, яка є в постанові. „Звернути увагу на неефективність роботи Державного комітету”, - перша частина, а друга тоді: „і зміцнення керівництва” – відповідно. Тому що є ситуація, є претензії до ефективності роботи. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція народного депутата Цибенка ставиться на голосування. Прошу, будь ласка, визначатися

 

12:15:53

За-170

Рішення не прийнято.

Пропозиція не підтримана.

Будь ласка, пропозиція Юрія Анатолійовича Кармазіна. Оголосіть, будь ласка.

 

12:16:00

КАРМАЗІН Ю.А. Юрій Кармазін, шановні народні депутати, я просив, пропонував на аркуші третьому третій абзац, де є  фраза „народними депутатами України Сушкевичем і Цибенком подано до Верховної Ради проект Закону про внесення змін до закону про соціальний захист дітей війни (реєстраційний номер 4331), яким передбачається надати дітям війни право на стаціонарну медичну допомогу в госпиталях ветеранів війни”,  – виключити цей абзац. Через що? Через те, що це є просто піар окремого законопроекту, більше нічого. Таких законопроектів внесено півсотні, і тоді треба їх всі враховувати.

З огляду на це, що це норма рекомендацій, норма постанови, яка підлягає друкуванню, ми не можемо посилатися на проект, який ще неприйнятий або треба тоді вже посилатися на багато інших проектів.

Я дякую народному депутату Сушкевичу, що він від імені комітету вважає, що да, дійсно ці речення треба вилучити. Дякую вам.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція народного депутата Кармазіна ставиться на голосування. Прошу визначатися. Да, да, да.

 

12:17:23

За-145

Рішення не прийнято.

Таким чином ми проголосували пропозицію народних депутатів, які були до тексту рекомендації. Тепер я з вашого дозволу поставлю на затвердження текст рекомендації, який прийнятий за основу.

Прошу, будь ласка, визначатися.

 

12:17:56

За-358

Рекомендації прийняті.

І ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради (№4710) про Рекомендації парламентських слухань "Про соціальне, медичне і пенсійне забезпечення ветеранів війни та відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні”. Прошу визначатися.

 

12:18:30

За-371

Рішення прийнято.

Шановні колеги, зараз ми маємо переходити до розгляду питання щодо розгляду пропозицій Президента України до Бюджетного кодексу України. І дві фракції попросили зараз перерву для узгодження своїх позицій перед розглядом цього питання: фракції "Наша Україна-Народна Самооборона" і фракція БЮТ. Будете робити заяву чи робимо перерву?

Оголошується перерва на 30 хвилин до 12 години 50 хвилин.

 

Після перерви

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, продовжуємо ранкове пленарне засідання. Дві фракції - „Блоку Юлії Тимошенко” і фракція "Наша Україна-Народна Самооборона" – просили перерву 30 хвилин для зясування позицій перед розглядом наступного питання порядку денного. Від фракції „Блоку Юлії Тимошенко” виступає народний депутат Ляшко. Будь ласка.

 

12:50:37

ЛЯШКО О.В. Дякую.

Шановний Олександре Володимировичу!  Шановні колеги!  Щойно з вами ми перед перервою провалили дуже важливий законопроект. Це законопроект за реєстраційним номером 4707 про внесення змін до державного бюджету.

Ми хочемо, щоб громадяни України знали, за що сьогодні не проголосувала Верховна Рада. Цей законопроект, зокрема, передбачає фінансування виготовлення для ветеранів Великої Вітчизняної війни медалей до 65-річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

І от тут  багато виступаючих розказувало про те, як вони дбають про ветеранів. Всі країни колишнього Радянського Союзу виготовили своїм ветеранам медалі. Єдина країна – це Україна, яка ці медалі не зробила. Тут пропонується прийняти постанову, якою  рекомендувати уряду  знайти гроші на ці медалі.  Так уряд вніс законопроект про внесення змін до  бюджету, де виділяються кошти. І Верховна Рада  не голосує за це. Це фарисейство. Це на словах дбають про ветеранів, а на ділі, коли  є потреба проголосувати за законопроект, більшість чомусь не голосує. 

Ми пропонуємо  підняти акцизи на тютюн. За січень-вересень 2009 року до  Державного бюджету  України  акцизного збору від тютюну надійшло 6 мільярдів 207 мільйонів гривень. За  аналогічний період минулого року Державний бюджет отримав трохи більше 2 мільярдів гривень. Тобто є можливості і далі піднімати ці акцизи. Ці  гроші спрямовуються, зокрема уряд  запропонував спрямувати ці кошти на фінансування  заходів, пов’язаних із ліквідацією   наслідків стихійного лиха, яке сталося  2008 року у цілому ряді  областей країни. По сьогоднішній день дехто із тих,  хто постраждав під час того лиха, не можуть  в’їхати у хати, бо  їм не побудовані ці хати, вони не відремонтовані. Чи відремонтовані мости, дороги, але не проплачені дороги. Уряд пропонує вирішити цю проблему  і майже  300 мільйонів гривень спрямувати на  фінансування  заходів, пов’язаних з ліквідацією наслідків  лиха у західних областях України, центральних областях України. І частина депутатів Верховної Ради   не голосує за цей закон і таким чином не дає можливості людям   отримати   належні їм кошти.

Так само уряд пропонує внормувати питання діяльності  „Нафтогазу”, аби компенсувати різницю у  цінах, за якими  газ купується і поставляється  населенню, щоб не піднімати ціни на  газ для людей, щоб люди мали можливість оплачувати той газ по тій ціні, яка є сьогодні, а не вдвічі-втричі більше піднімати цю ціну. Уряд знаходить можливості - майже 5,5  мільярдів  гривень пропонується спрямувати …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег  Валерійович, будь ласка, завершуйте.

 

ЛЯШКО О.В. Майже 5,5 мільярдів гривень спрямувати на компенсацію цих цін. І на превеликий  жаль, депутати не голосують за цей законопроект.

Про кого тоді ж ви дбаєте, от тут сидячи? Ні про людей, ні про громадян України, які потребують вашого захисту, які сьогодні ці малоімущі потребують вашої підтримки, ви за них не голосуєте, ви живете за принципом: чим гірше для людей, чим гірше для країни – тим краще для вас. Але це помилкові розрахунки і це помилковий принцип. Бо коли погано країні, коли погано людям, то і вам буде погано, бо ні з від кого буде витягнути гроші, бо нікому буде платити податки, і ні за що вам буде отримувати зарплати, хабарі і все інше. Тому ми  закликаємо повернутися до розгляду законопроекту 4707, проголосувати його і унормувати ті питання, які сьогодні є вкрай нагальні для державного бюджету України.

Ми, Олександре Володимировичу, закликаємо  повторно розглянути це питання. Це ті питання, які потребують нагального розв’язання, це ті питання, які чекають мільйони людей малоімущих, малозабезпечених, які потребують сьогодні нашої з вами підтримки. Давайте надамо цю підтримку, давайте, нарешті, згадаємо, що ми з вами – народні депутати України, і наше завдання, у першу чергу, дбати про громадян, про народ України, а потім  лише про корпоративні, про власні інтереси. Дякую за увагу.(Оплески) 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Олег Валерійович,  я так зрозумів, що суть рішень, які приймались під час перерви, - це  рішення, яке прийнято на повторне друге читання, розглянути якомога скоріше. Тобто ви хочете зараз? Прямо зараз повернутись до розгляду?  (Шум у залі) Тобто прискорити загальний розгляд у комітеті для того, щоб повернутись до другого читання?  Я думаю, що ви у комітеті звернетесь, щоб він попрацював ефективно над цим  питання.

Фракція "Наша Україна – Народна Самооборона”. Юрій Кармазін, ваші причини перерви і рішення.

 

12:56:17

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників вітчизни, "Наша Україна – Народна Самооборона”.

Фракція "Наша Україна – Народна Самооборона” вважає, що провал зараз одним голосом (225 голосів, на жаль, було, одного голосу не вистачило) змін до Закону „Про Державний бюджет України на 2009 рік” показує, що чотирьохмісячне блокування Верховної Ради України було чисто політичною акцією. Я хочу, щоб всі громадяни України це знали. Бо всі кричать: „Армія гине!” А зараз із тих 700 мільйонів, які додатково видається, ми передбачаємо фінансування 202 мільйонів на прикладні дослідження у сфері військової оборони держави. Це поправка 13-та. Вам це не потрібно.

Ми передбачаємо… Ви кажете: „Наука і охорони здоров'я гине!” Показую: зараз в законі записано і враховується на ремонт об'єктів Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Яновського. Я наголошую, що комітетом пропонувалося врахувати для Міністерства закордонних справ, для посольств України закордоном передбачити 15 мільйонів.

І на кінець. Ми хочемо, щоби мешканці, які проживають в місті Чернівці, яким не виділили 9 тисяч 830 тисяч гривень, Вінницькій області…  9 мільйонів 800 тисяч 30 гривень; Вінницькій області – 5 мільйонів 92 тисячі гривень, Закарпатській – 9 тисяч 949, Івано-Франківській області – 64 мільйони 323 тисячі гривень, Львівській – 34 мільйони 350 тисяч гривень, Тернопільській – мільйон 200 тисяч гривень, Чернівецькій – 31 мільйон 886 гривень. Це ті кошти, які передбачені субвенцією з державного бюджету місцевим бюджетам на ліквідацію наслідків стихійного лиха, яка сталася 23-27 липня 2008 року. А ми входимо в зиму! І уявіть собі, як сьогодні людям в цих областях жити.                        

Тому наші дві фракції коаліції говорять, що, шановні, ви ж говорите, що ви в опозиції, хоча в Конституції такого нема поняття, є більшість і меншість, - то не будьте, будь ласка, в опозиції до власного народу, не шкодьте, будь ласка, власному народу. Це якраз ті соціальні стандарти, про які ви і ваш лідер звик говорити. Але я розумію, що деяким товаришам, які мають до 200 мільярдів в соціальному фонді соцстраху, можна сьогодні кричати. Не треба, там по 6 відсотків у кожного. Я розумію це. Але наша фракція вимагає прийняття цього закону в скороченому вигляді і наголошує… (Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте, будь ласка, Юрій Анатолійович. Шановні колеги, представники фракцій висловили позиції, для чого вони брали перерву. Ми можемо оцінювати, скажімо, конструктивність підходів під час перерви. А зараз у нас час, ми завершили можливість, ресурси часу для розгляду питань порядку денного. Я оголошую запис на „Різне”.

Павловський Андрій Михайлович, будь ласка. Павловський Андрій Михайлович, будь ласка.

 

13:00:36

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М. Шановні колеги, шановні глядачі! Андрій Павловський, „Блок Юлії Тимошенко”. Хотів звернутись до вас, тому що останні дні ми стали свідками того, що, коли було подано такий важливий законопроект, як Державний бюджет на наступний, 2010 рік, який фактично є антикризовою, головною антикризовою програмою на наступний рік, ми не побачили серйозного обговорення цього документу. Знову продовжилася перевидборче шоу у Шустера. Знову ми чули цей передвиборчий маразм, замість того, щоб запропонувати конкретні пропозиції до державного бюджету, в першу чергу до дохідної частини. Знову продовжується соціальний ідіотизм, коли майбутні кандидати в Президенти граються в ярмарок, хто більше запропонує нашим виборцям, які найбільш космічні соціальні стандарти будуть запропоновані.

Проте, ну, давайте скажемо людям правду, що в час кризи рівень соціальних стандартів повинен відповідати реальному стану економіки. І жодна країна в світі не зробила підвищення різкого соціальних стандартів. Навпаки, наприклад, країни Прибалтики знизили на 20-30 відсотків мінімальні пенсії і заробітні плати.

Але це не каже про те, що ми не повинні турбуватися про більш незахищених людей, які потребують найбільшої допомоги. Але робити це треба адресно, як раз от уряд Юлії Тимошенко пропонує зробити все,  щоб не допустити хоча б ті соціальні стандарти, які є зараз, не допустити їх зниження на настоящий момент. Зокрема,  пропонується підтримувати тих, хто найбільше всього потребує цієї підтримки, це пенсіонерів, інвалідів, студентів і в бюджеті на 2010 рік запропонована підтримка, хоча б, наприклад, бюджетників, вчителів, буде збільшено вже з 1 січня… (Мені слово Данілов передає). З 1 січня буде збільшена підтримка вчителів, буде їм збільшено заробітня плата на 22,5 відсотки, на протязі року ще на 10. Тобто вчителі отримують збільшену зарплату в наступному році на 32,5 відсотки. Бібліотекарям вже з 1 листопада буде збільшена заробітня плата на 50 відсотків. Уперше за ці роки незалежності для медиків у Державному бюджеті передбачена надбавка за так званий трудовий…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Данілов передає право на виступ народному депутату Павловському. Прошу, виступайте.

 

13:03:57

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М. Дякую. І я хочу продовжити, що уперше за роки незалежності для медиків передбачена надбавка за трудовий стаж. Це дозволить у складний час підтримати наших лікарів, і в залежності від кваліфікації зможуть отримати надбавку до посадового окладу від 10 до 30 відсотків. Стипендія буде підвищена до 674 гривень. І мінімальна заробітна плата у наступному році буде становити 778 гривень.

Я хочу, щоб почули пенсіонери у першу чергу, менш захищена верства цих пенсіонерів, які отримують зараз пенсію менше 1000 гривень. Урядом передбачена саме для них адресна грошова допомога на придбання ліків і продуктів першої необхідності.

Разом з тим у цьому ж бюджеті, що може буде цікаво для наших слухачів, передбачено зменшення заробітної плати для високопосадовців, міністрів, інших високих державних чиновників, народних депутатів. І хочу вас попросити, шановні наші, щоб ви не куплялися на дешевий популістський піар, тому що передбачаючий нібито підвищення соціальних стандартів ті ж наші колеги з Партії регіонів, з групи „За Україну!” передбачають підвищення, воно ж пропорційно пройде. Хто отримує мінімальну пенсію, той отримає допомогу на декілька десятків гривень, а той, хто багатий, буде отримати ще більш. Багаті стануть багатішими. Зарплата народного депутата збільшиться з 14 … до 30 тисяч. Так ви ж для себе рідних робите, а не думаєте про простих людей.

Я думаю, що не треба на цьому спекулювати, бо люди наші вже цьому навчені. Давайте чесно казати, яка є реальна ситуація, що в ній можна зробити. І уряд Юлії Тимошенко, і наш блок не раз пропонував: давайте об’єднаємося, разом попрацюємо на країну. А люди на виборах визначать, хто кому гетьман, хто кому президент. Але інтереси державні, державна стабільність повинна бути понад усе. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Сідельник передає право на виступ народному депутату Мовчану.

 

13:06:30

МОВЧАН П.М. Шановний Олександр Володимирович! Шановні колеги! Я попросив у Івана Івановича слово тільки тому що не розв’язується питання, яке наша фракція порушила ще  у липні місяці запропонувавши проект Постанови, який був  схвалений Комітетом з питань культури і духовності і йдеться про запровадження  мораторію на виселення творчих спілок.

У цьому проекті пропонується припинити прийняття органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування рішень та зупинити виконання раніше прийнятих рішень про виселення творчих спілок і громадських організацій із займаних ними приміщень державної та комунальної власності та схвалення відповідного закону.

Можливо було б і врегулювати це питання законом, але ми свого час зробили постанову, яка заборонила виселення і руйнацію наших редакцій і наших видавництв. Тепер ми повинні взяти під охорону ті творчі спілки, які  віками працювали, які зосереджують в собі інтелектуальні потуги національні для того, щоб своєю постановою ми могли припинити те безчинство, яке чиниться особливо в Києві під орудою відомого політичного діяча Черновецького.

Сьогодні виселяють із приміщення хорову капелу і хорове товариство, яке очолює професор Авдієвський. Сьогодні викидають з вулиці на Рейтерській Спілку народних майстрів, яка втратила вже через політику по грабунку втратила всі свої об’єкти, всі свої підрозділи, які раніше, які на всі ринки Європи постачали нашу продукцію національну, від гончарних виробів до вишивок.

Сьогодні наші ринки заселені, чи заполонені китайською продукцією, підробками, це не автентична продукція національна, де вишивають машини будь-яку вишивку: чи гуцульську, чи будь-яку іншу. Сьогодні Спілка композиторів загружена.

І я хотів би, Олександре Володимировичу, я звертаюсь до вас, щоб ваша фракція вже наступного нашого пленарного засідання прийняла цю постанову. Чому це треба робити? Тому що вже приходять судові виконавці і кажуть „вибирайтеся”. Ми переживаємо гуманітарну кризу і ми знаємо, якщо ми не зупинимо цей вандалізм, який триває не тільки по розкраданню земель, але й по тих об’єктах, які навіть з радянської влади підтримувалися з розуміння того, що тільки за рахунок культури нація може мати перспективу. І тому я вважаю, мій виступ вважайте, як депутатське звернення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Павло Михайлович.

Народний депутат Яворівський, будь ласка.

 

13:09:38

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. Володимир Яворівський. Шановні наші виборці, шановні залишки народних депутатів в залі. Мені видається, що тиха політична шизофренія, політична шизофренія, яка опанувала сьогодні Україну, із тихої фази потихеньку переходить у фазу більш активну. Тому що, дійсно, сьогодні в період такої важезної кризи, такої важезної ситуації, сьогодні фактично ми тривалий час не мали парламенту та фактично його і зараз майже не маємо, а якщо маємо, то він такий дволикий, ніби ці депутати обрані від різних держав, а не від різних регіонів України. Одні нібито хочуть добра своєму народові, а насправді фактично готують колопсичну яму для України, а інші нібито теж уболіваючи за ту ж саму Україну, воюють між собою. Через те, очевидно, дуже хочеться комусь, щоб ще й не було уряду, бо Президента фактично в нас сьогодні вже немає, він добуває свій термін, когось там ще нагороджуючи і здійснюючи якісь поїздки, але президентської руки, як такої, сьогодні Україна абсолютно не відчуває.

Я це сказав все до того, що поки ми тут чубимось, поки ми намагаємось переграти один одного, в цей час команда молодих експропріаторів, називайте їх, як хочете, міста Києва сьогодні фактично винищує весь Київ.

Я хочу звернути увагу громадськості, киян в першу чергу, і не тільки киян, бо Київ – це надбання загальноукраїнське. Ви, мабуть, не знаєте про те, що вони зараз, фактично хочуть спродати весь культурний центр України. Я можу вам тільки назвати, про що йдеться: це приміщення редакції „Столиця”; це йдеться про Будинок вчених який сьогодні є в Києві; бібліотеку імені Лесі України;  це дитячий садок № 171; це редакція газети „Хрещатик”; це видавництво „Дніпро”; це книжковий магазин „Планета”. Це величезна кількість сьогодні приміщень,  які тихо виставляються сьогодні на продаж для того, щоби нібито залатати ті дірки, які є сьогодні в міському бюджеті. Але ми прекрасно знаємо, що ці дірки не будуть залатані і куди підуть гроші? В молоді кишені оці.  Ніхто, очевидно, з нас не сумнівається.

І друге питання. Оскільки ми з Мовчаном тут ніби так десятихвилинку культури запропонували, я хочу сказати про те, що Кіровоградський театр,  унікальний  театр українських корифеїв, який буквально валився туди поїхала Прем’єр-міністр (я запросив її)  ми обійшли цей театр. Уряд знайшов 14,5 мільйонів для того, щоб цей театр полагодити, відремонтувати і наступний рік – 30 мільйонів. Але місцева влада не може знайти кілька тисяч гривень для того, щоб подати документацію і почати опановувати ці кошти.

Я звертаюся з цієї трибуни до керівництва області: вирішіть не беріть цю ганьбу на себе. Шановні панове може…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Заєць передає право на виступ, народному депутату Аржевітіну, який також використає свій регламент. 6 хвилин.

 

13:12:58

АРЖЕВІТІН С.М.Дякую. Станіслав Аржевітін,  група „За Україну!”, Секретар ради українського козацтва при Президентові України.

 Шановні народні депутати! Шановні козаки-побратими, через декілька днів, а саме 14 жовтня ми всі відзначаємо Свято Покрови Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.

Козацтво завжди було втіленням вільного і нескореного духу великого народу, символом бойового лицарства в жертовній боротьбі за свободу, за рідну землю і батьківську віру. Починаючи з ХVІ століття, козацтво посідало значне місце у суспільно-політичному житті українського народу. Про це свідчать насамперед історичні події       національно-визвольних змагань XI-XVIII сторічь апогеєм, яких стала Визвольна війна українського народу під проводом гетьмана України Богдана Хмельницького.

Найціннішим для нас прикладом державотворення стали утворена козаками  Гетьманська держава. І перша в Європі – демократична Конституція Пилипа Орлика.

Сьогодні, згадуючи імена славних гетьманів, Дмитра Вишневецького, Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського, Петра Дорошенка, Івана Мазепи, Пилипа Орлика, Петра Калнишевського та багатьох інших видатних  діячів козацької доби.  Хочу, щоб ми відчували себе їхніми спадкоємцями у творенні сучасної, заможної, шанованої у світі держави.

2009 рік став для України особливо насиченим козацькими заходами. За сприяння указів Президента козацька спільнота у цьому році відзначила 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладення Українсько-Шведського союзу. В 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського в Конотопській битві. 360-ту річницю подій, пов’язаних зі створенням Української козацької держави. Завдячуючи особистій участі Президента України гетьмана України Віктора Андрійовича Ющенка було вшановано славні козацькі перемоги під Конотопом, Полтавою, Батурином. Сьогодні відновлюються гетьманські столиці та Запорізька Січ. Відновлено Палац гетьмана Кирила Разумовського та піднято ще багато козацьких справ, які возвеличують нашу державу. У рамках заходів до Дня українського козацтва Президентом України буде відкрито відновлену Запорізьку Січ на острові Хортиця та гетьманську столицю в Чигирині.

В цьому році за ініціативи Ради  українського козацтва при Президентові України разом з чотирма міністерствами стартувала багаторічна Програма національно-патріотичного виховання дітей і молоді, яка формується на основі передових досягнень козацької педагогії та психології, в якій взяло участь близько шести тисяч молоді.

Програма викликала надзвичайно широкий позитивний резонанс в молодіжному середовищі. Існування в Україні широкого громадського козацького руху, його різноманітність, особливості діяльності козацьких організацій, обсяг та специфіка виконання ними суспільно значущих завдань вимагають прийняття закону, який би визначав єдині правові, соціальні, економічні, організаційні засади створення та функціонування козацьких організацій в Україні, форми та напрями їх діяльності, а також запроваджував би принципи та шляхи їх взаємодії з органами влади, об’єднаннями громадян.

Прийняття такого Закону України „Про козацтво” матиме велике суспільно-політичне значення, оскільки це сприятиме: консолідації українського суспільства, реалізації державотворчого потенціалу українського козацтва, єднанню козацьких організацій навколо ідеї відродження українського козацтва, історичних традицій українського народу, єдиних стандартів у вихованні молоді та зміцненні державності України.

Закликаю всіх народних депутатів підтримати проект Закону України „Про засади відновлення та розвитку українського козацтва, який буде поданий на розгляд п’ятої сесії Верховної Ради України потворно Президентом України Віктором Ющенко найближчим часом. А громадськість закликаю здійснити народний контроль за ходом його підтримки політичними силами тут у Верховній Раді.

Ми переконані, що кожен українець має безпосереднє відношення до козацького роду. Отже, прийняття такого закону стане найкращим подарунком сучасним козацьким організаціям. Отже, давайте всі разом день за днем, крок за кроком своїми щоденними конкретними діями, як це виписано в Державному Гімні Україні, показувати, що ми браття козацького роду і ми будемо мати зовсім іншу державу. Зі святом вас, козаки-побратими! Слава Україні! Слава українському козацтву! (Оплески)     

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кульчинський Микола Георгійович, будь ласка.

 

13:18:08

КУЛЬЧИНСЬКИЙ М.Г.

Шановні депутати! Шановні громадяни України! Сьогодні стає очевидним нагнітання в українському суспільстві певними політичними колами антиукраїнських настроїв. То Перший віце-премєр Турчинов хоче ліквідувати видання „Флот України” - газета, яка чи не єдина в Криму протистоїть агресивній імперській російській пресі, якої інакше як чорносотенною назвати не можна. То деяким органам місцевого самоврядування на Сході України по суті  забороняють підручник з „Історії України” Б.Д. Шпак. Царська більшовицька імперська влада в Україні робили все, щоб перетворити українців безрідних Іванів, без історичної памяті, мови, культури, церкви, а тут у підручникові виявляється, що українці постійно повстали... повставали і боролися за свою свободу, незалежність, творили свою культуру, берегли свою мову, будували свою церкву,  зберігали високі етичні  християнські цінності.

І українцям є чим пишатися. Є на чому виховувати своїх дітей. Ні, такий підручник не можна допускати до дітей, бо виростуть і   спитають чиїх батьків ми діти, ким за що закуті. Спитають і де наша власність? І чого така обідрана наша українська хата і ким обідрана?   

То деякі члени парламентської слідчої комісії з питань отруєння Президента  Ющенка замість чесного дослідження всіх обставин отруєння розробляють широкомасштабну провокацію, запускаючи у суспільство  неправдиві твердження, що ніякого отруєння не було, а воно сфальсифіковано, бачте,  спецслужбами США.  

Провокація викрита і  спростована як Генеральною прокуратурою і таким шанованим виданням як „Українська правда”. Мета провокації та сама, що й багато інших з моменту обрання Віктора Ющенка Президентом, оббрехати,   зганьбити в очах суспільства, бо Президент відкрито і твердо взяв курс на відновлення історичної правди українське духовне і культурне відродження, розуміючи, що тільки маючи патріотично-духовно і культурно розвинутого громадянина можна досягти успіхів  і в економіці, і в роботі державного механізму, і в боротьбі з  корупцією. Та комусь хочеться, то комусь хочеться зняти найбільш успішних міністрів, бо вони бачте українські патріоти, маю на увазі міністра  культури і міністра освіти Вакарчука.

І в одному ряду з цими явищами є вперте небажання полтавського міського голови, висуванця БЮТу, встановити  пам’ятник великому гетьману України Івані Мазепі. Я звертаюся офіційно до Юлії Володимирівни Тимошенко, заставити виконати полтавську владу, свого однопартійця, виконати  Указ Президента  у зв'язку  з відзначенням  300-річчя військово-політичного виступу гетьмана Івана Мазепи та військово-політичного союзу. Це  абсолютно українофобська позиція  невизнання героїв України, тих людей, які віддавали життя за неї, бо  гетьман за неї життя віддав…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний  депутат  Шаманов, будь ласка. Народний  депутат  Шаманов передає право на  виступ народному депутату Скубенко.  Прошу, будь ласка.

 

13:21:47

СКУБЕНКО В.П. Шановні народні депутати,   шановні радіослухачі! Я хочу обратить ваше большое внимание на  две очень важные проблемы, которые сложились сегодня  у нас в Украине. Очень жаль, что количество депутатов ничтожно мало, но проблема, которую я поднимаю, наверное, на следующем пленарном заседании будет достаточно актуальная.

У нас сложилась очень тревожная обстановка с работой наших украинских атомных электростанций. Мало кто знает, что в следующем году  выходит 30-летний срок эксплуатации этих электростанций. Мы впервые  в Украине столкнемся с тем, что в 2010  году у нас надо будет, мы должны будем  вывести  из эксплуатации первый блок  Ровенской АЭС, в 2011  году – второй блок, в 2012 – третий блок. Эра  30-летнего, так сказать,   почевания на дешевой атомной электроэнергии закончилась.

Что же делается   на сегодняшний день в стране у нас по этому вопросу?  Да ничего.  Я скажу, что у нас  20 лет существовала комиссия, Национальная комиссия радиационной защиты населения Украины. Спасибо нам всем депутатам  за то, что мы  активизировали ее работу, приняли соответствующий закон, приняли постанову Верховной Рады об утверждении положения по этой комиссии. Я считаю,  что  та комиссия, которая должна сегодня вплотную заняться этой  проблемой и защитить украинское население от  любых  чиновничьих поползновений  по поводу либо продления, либо каким-то образом замыливания  ситуации с этими атомными электростанциями.

Я скажу, что ситуация такая, что  мы можем с вами с января месяца  немножко чаще вспоминать уже Чернобыль. А я бы не хотел, чтобы это было. Это первая часть моего выступления.

Вторая часть. Я скажу, что разбазаривание земель нашего заповедного фонда продолжается полным ходом. К примеру, обласна рада Херсонщины приняла решение обратиться к начальнику Управления экологии Херсонской области Предмесникову для того, чтобы он согласовал, вдумайтесь только, 4 тысячи 600 гектаров земли  побережья Чорного моря,  Ягорлыцкий Кут, так называемый,  который высвободился после ухода оттуда военного полигона, сразу же продать сельской раде. Селищна рада быстренько дает это согласие, и вся обласная рада за исключением депутатов БЮТ, голосует быстренько за то, чтобы раздерибанить эти 4 тысячи 600 гектаров. Все это делается главой   обладминистрации Силенковым и головой областной рады  для того, чтобы под шумок, под дембель  эти  4 тысячи  600 гектаров (вы представляете, сколько это стоит!) разбазарить.

Я думаю, что и отстранение  начальника Управления  экологии от этого и передача исполнения обязанностей  на заступныка, который был в прошло осужден и взят на поруки только, а его поставили  исполняющим обязанности с одной целью, чтобы он сегодня подписал  это согласование и 4 тысячи 600 гектаров (представьте себе) той земли, которая идет от Херсонщины до Крыма, убежала сразу же в приватное пользование  и перестала существовать. А это всупереч тому, что мы …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат  Парубій передає право на виступ  народному депутату В’язівському.

 

13:25:11

В’ЯЗІВСЬКИЙ В.М.  Народний депутат Володимир В’язівський, депутатська група „За Україну!”, „Наша Україна”.

Шановні українці, депутати-патріоти    закликають парламент  і уряд вжити невідкладних заходів у підтримку  пропозицій Президента для забезпечення  обороноздатності країни. Завдяки діям уряду і  Верховної Ради    цього року Україна залишена не лише без міністра оборони, але і без належного забезпечення армії. Бюджетних коштів не вистачає навіть на утримання частин і підрозділів, не кажучи вже про бойову підготовку, закупівлю чи ремонт озброєння. В умовах, коли на адресу України лунають відкриті погрози від агресивних сусідів, політика знекровлення і паралізації армії є не просто безвідповідальною, це політика заохочення потенційних агресорів. А тому саме системна політика через проект бюджету 2010 року саме передбачає: у загальному фонді не передбачено ні копійки, підкреслюю, ні жодної копійки на відновлення боєздатності, утримання, експлуатацію, ремонт озброєнь та військової техніки, закупівлю та модернізацію озброєнь. Це подвійний удар в спину не лише армії, але й оборонній промисловості, яка не може отримати замовлення ні на виробництво, ні на ремонт та модернізацію військової техніки. А це втрата мільйонів робочих місць.

На інші важливі цілі уряд наступного року пропонує витратити суто символічні суми, вслухайтесь, будь ласка. Захист важливих державних об'єктів – один мільйон, я повторюю, всього-на-всього один мільйон. Для кого ми готуємо захват цих секретних державних об'єктів? Не говорячи уже про те, що дослідження і розробку у сфері оборонності – 59 мільйонів, на зв'язок у армії – 29 мільйонів.

Ми закликаємо всіх, хто відповідає за належний стан і фінансування армії, насамперед Кабінет Міністрів України і особливо Прем'єра, невідкладно переглянути своє ставлення до оборонної здатності нашої держави. Уряд має забезпечити прийняття необхідних рішень, у тому числі змін до бюджету на 2009 рік, для того щоб вже в найближчі тижні виправити ситуацію з фінансуванням та технічним забезпеченням Збройних сил.

Що стосується проекту бюджету на 2010 рік, то його військові статі мають бути докорінно переглянуті в бік збільшення. Тим, хто прагне реалізувати свої популістські прожекти за рахунок обороноздатності країни, варто не забувати відому аксіому: хто не хоче годувати власну армію, буде змушений годувати чужу. Слава Україні!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Кириленко передає право на виступ народному депутату Унгуряну. Будь ласка.

 

13:28:21

УНГУРЯН П.Я. Павло Унгурян, фракція „Блок Юлії Тимошенко”. Декілька слів хотілось би сказати про головні на сьогоднішній день, на мій погляд, проблеми в українському суспільстві. І ми сьогодні всі багато говоримо про кризу, яка оточила весь світ, і в тому числі Україну. Але тільки поодинокі експерти сходяться в тому, що в корінні будь-якої економічної, соціальної кризи є перш за все криза моральності та духовності.

На сьогоднішній день багато політиків вважають за необхідне звинувачувати один одного в тих чи інших діях, в неправильному підході до соціально-економічного розвитку країни. Але тільки поодинокі голоси сьогодні наполягають на необхідності вирішення головних питань захисту духовності, моральності, здоровя української нації.

Фракція „Блоку Юлії Тимошенко” послідовно і наполегливо вирішує саме ці питання, питання, повязані із тим, що сьогодні в Україні вирує пивний алкоголізм. І саме наша фракція залучає інші політичні сили для того, щоб визнати пиво на сьогоднішній день алкогольним напоєм, тому що сьогодні ця система просто не працює. І те, що відбувається на українських майданах і вулицях, коли діти-підлітки безперешкодно вживають в величезній кількості цей напій, - це фактично пивний алкоголізм, до якого скатується Україна. Це підвищення акцизів на алкоголь і на тютюн, що унеможливлює безперешкодний доступ до цих небезпечних продуктів дітей, молоді, підлітків, студентів. Це питання щодо заборони, закриття грального бізнесу в Україні, яке є теж дуже актуальним. І саме Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко, наша політична сила спромоглися обєднати депутатський зал навколо цієї болючої проблеми – гральний бізнес в Україні закрито.

Це і питання дитячої порнографії, яка, на жаль, сьогодні в Україні виробляється і Україна стала, за підсумками аналітиків всього світу, лідером у виробленні цього ганебного продукту. Саме фракція "Блоку Юлії Тимошенко", а також ті небайдужі депутати з інших фракцій,  з… внесли цей законопроект. Я хочу подякувати депутатам Єфремову, Царькову, Шпенову – з Партії регіонів, з Комуністичної партії України, які також є небайдужими до цих питань.

Тому сьогодні ці питання є одними з найважливіших і фракція "Блоку Юлії Тимошенко" закликає всі політичні сили, щоб ми обєдналися в боротьбі не тільки із економічною кризою, але, перш за все, з духовно-моральною кризою в Україні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Попеску Іван Васильович, будь ласка.

 

13:31:45

ПОПЕСКУ І.В. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, регламент – 6 хвилин. Народний депутат Плотніков також передає право на виступ.

 

ПОПЕСКУ І.В. Дякую. Попеску, фракція Партії регіонів.

Вельмишановні колеги. Я  б хотів підняти декілька питань. По-перше, Постановою Кабінет Міністрів від 26 червня 2007 року „Про затвердження технічного опису та зразка бланку паспорту громадянина України для виїзду за кордон та внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України” було введено в дію паспорт громадянина України для виїзду за кордон нового взірця, який виготовляється з використанням технології Державної інформаційної системи реєстраційного обліку фізичних осіб у централізованому порядку.

Цією ж постановою було установлено, що видані паспорти громадянина України для виїзду за кордон, а також паспорти, що оформляються з використанням бланків паспорту громадянина України для виїзду за кордон попередніх зразків є чинними протягом строку їх дії. Але виготовлення бланків паспорту попередніх зразків припиняється після набрання постановою чинності.

Виготовлення паспорту із використанням технологій Державної інформаційної системи в централізованому порядку здійснюється за допомогою відповідного програмного забезпечення, встановлено програму в технічних комплексах розміщених на базах у МВС України  в областях. Однак при подачі документів для виготовлення паспорту громадянин серед інших документів повинен також подати і довідку Державної податкової адміністрації про присвоєння йому ідентифікаційного коду, який вводиться в цю базу даних. Відсутність такого коду унеможливлює введення інформації до цієї бази і послідуючого виготовлення громадянину паспорта.

У той же час на території Чернівецької області проживає значна кількість громадян, які внаслідок своїх релігійних переконань відмовилися від присвоєння їм ідентифікаційного коду, які вимушені при відсутності бланків паспорта звертатися для його виготовлення у місто Київ, де розміщено центр, централізоване виготовлення паспортних документів для виїзду за кордон.

Багато священиків та віруючих хочуть їхати у паломництво до святих мощів у близьке зарубіжжя –  монастирі Південної Буковини, що в 10-20 кілометрах від українського кордону, що не потребує великих коштів. Але їхати до міста Києва, як мінімум два рази, для виготовлення закордонного паспорту старого зразка потребує багато грошей та часу: як мінімум 16 годин потягом лише в один бік.

Тому з метою вирішення проблем громадян та забезпечення виготовлення мешканцям Чернівецької області, які через свої релігійні переконання відмовилися від присвоєння їм ідентифікаційного коду, паспорта громадянина України для виїзду за кордон, вважаю за доцільне якомога швидкому запровадженню на території Чернівецької області програмного забезпечення, яке дозволить оформляти громадянам паспорти у разі відсутності у них ідентифікаційного коду.

Тому звертаюся вдруге, перший раз було письмово, зараз з трибуни Верховної Ради  до Кабінету Міністрів негайно здійснити заходи щодо вирішення цієї проблеми.

Друге. Щодо проекту бюджету  на 2010 рік. Я прошу бюджетний комітет та Мінфін передбачити у доопрацьованому проекті Держбюджету розподіл відповідних коштів у розрізі Чернівецької області, яка постраждала внаслідок стихійного лиха на місцеві дороги загального користування таким чином: на код „О” 26126 дорога Верхні Петрівці-Нижні Петрівці-Аршиця 5,9 кілометрів – 5,9 мільйонів гривень; код „С” 260703 Бояни-Рідківці-Слобада-Зелений Гай Новоселецького району 8 кілометрів – 8 мільйонів гривень; код „О” 26009 Станівці-Петрошівка-Байраки-Велика Буда-Будинешт-………… (10 кілометрів) – 10 мільйонів гривень. А також на очисні споруди селища Глибоке – 2 мільйона гривень.

Також потрібно передбачити гроші на добудівництво і здачу в експлуатацію лікарні міста Герци – 2 мільйони гривень. А також додаткові кошти на укріплення берегів рік Малий Сирет, Сирет та Прут. Для того, щоб вирішити питання, які виникли внаслідок цього стихійного лиха.

Що стосується державного рівня, я також хотів би звернути увагу на необхідність передбачити в розрізі Державного комітету з питань національності і релігії ще 100 мільйонів гривень  на підтримку програм національно-культурного розвитку національних та мовних меншин. Оскільки те, що зараз  відбувається є  тільки підтримка українців за кордоном, які не є громадянами України і не платять податків. Тому я вважаю, що ті хто платять податки мають право на відповідну підтримку.

Третє. Я хотів би звернути увагу, що  Кабінет Міністрів 30 вересня  2009 року прийняв постанову про внесення змін до положення про загальну освіту і навчальні заклади, якою передбачено, що у державному і  комунальному загальноосвітньому навчальному закладі мовою навчання є українська мова. Правда, поряд з українською мовою в навчально виховному процесі в державних і  комунально-загальноосвітніх  навчальних закладах можуть застосуватись та вивчатись мови національних меншин.

Але в той же час написано, що в робочий  час у державному і комунальному загально-навчальному  закладі постійно має застосовуватись українська  мова. А там де застосовується мова національних меншин  - це може бути також. Тобто основною в даному випадку стає не мова викладання, а це вже є шлях до асиміляції.

Тому Партія регіонів підготувала відповідне конституційне подання для того, щоб не дати можливість щодо обмеження права використання рідної мови у  процесі виховання.

І останнє. При спробі уряду та міністерства оборони залатати дирки у бюджеті через продаж військового майна, я вимагаю припинити спробу продажу приміщення Будинку офіцерів 29 гарнізону міста Чернівці, який до націоналізації було збудовано за  власні кошти і належить румуномовній спільності та православній громаді Буковини.

Необхідно також здійснити заходи щодо повернення будівлі тим, хто її будував та відкрити в ній  полікультурний університет, румуномовну бібліотеку, культурний центр тощо. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Найдьонов передає право на виступ народному депутату Царькову, у якого шість хвилин Регламенту.

 

13:37:51

ЦАРЬКОВ Є.І. Уважаемые избиратели! Уважаемые народные депутаты!  6 и 7 октября главой Счетной палаты Валентином Симоненко во время отчета в парламенте были приведены ряд сенсационных и ошеломляющих фактов, касающихся финансовых нарушений в бюджетной сфере правительством Украины в 2008-2009 годах.

По 2008 году. Исполнение государственного бюджета в прошлом году привело к невыполнению практически всех макроэкономических и бюджетных показателей, учтенных при утверждении государственного бюджета. Платежная дисциплина ухудшилась при условии списания, вдумайтесь, 5 миллиардов гривен. Налоговая задолженность субъектов хозяйственной деятельности, проведение клиринговых расчетов на 2,2 миллиарда гривен, налоговый долг уменьшился, с одной стороны, по данным правительства, со стороны проверки Счетной палаты увеличился на 9 миллиардов гривен. Правительство умудрилось проигнорировать решение Конституционного Суда Украины о восстановлении льгот и гарантий отдельных граждан, нарушая конституционные права и свободы, как минимум, 5,3 миллионов граждан нашей страны.  «Вона працює».

Формирование и использование специального фонда также осуществлялось практически вне контроля парламента. Так в 2008 году сумма доходов специального фонда и самостоятельно увеличенных бюджетных средств, распорядителем бюджетных средств, а именно Кабинетом Министров, составило 7 миллиардов гривен. К примеру средства, поступающие на счет специальных фондов от ведомств и министерств в виде оплаты юридических лиц и граждан за административные услуги, оказанные чиновником. Счетная палата проверила ряд министерств, результаты таковы. Правоохранительные органы МВД, Государственная налоговая администрация, таможенные органы в год выдают около полутора миллионов документов разрешительного характера, плата за которые составила в 2008 году более 160 миллионов гривен. Эти средства в основном поступают в специальный фонд и все это на основании всего лишь одного законодательного акта - решения правительства. При этом стандарты предоставления таких услуг сегодня отсутствуют полностью, стоимость их во многих случаях установлено проверкой, завышены в три, в четыре, в пять, даже в десять раз, поскольку в нее, кроме всех остальных услуг в виде гонораров и откатов, включается и заработная плата чиновников, которые и так получают ее из государственного фонда.

Таким образом громадная сумма бюджетных средств, а в прошлом году это около 46 миллиардов гривен или пятая часть всего государственного бюджета остается вне парламентского контроля и распределяется парламентом фактически единолично.

По 2009 году. По заключению Коллегии Счетной палаты об использовании государственного бюджета, за первое полугодие 2009 года не выполнено 80 процентов всех бюджетных программ. Установлено нарушение в сфере возмещения НДС, распределение использованных средств на проведение чемпионата «Евро-2012», средства стабфонда распределяются без парламента, без согласования с бюджетным комитетом и остаются дополнительным бюджетным ресурсом правительства. Фактически, карманными деньгами правительства.

Самое главное в заключении Коллегии  Счетной палаты – это то, что в большей части средства расходуются на текущие статьи расходов – на латание дыр. В частности почти 3 миллиарда гривен были не постатейно направлены  на погашение долгов по заработной плате, что является не целевым использованием бюджетных средств.

По данным фактам экономических злоупотреблений и нарушений Счетной палатой были направлены материалы в Генеральную прокуратуру, как в 2008 так и  в 2009 годах.

Однако итоговых материалов и правовых оценок  на данные финансовые нарушения не последовало до сих пор. Учитывая особую государственную важность поднятых вопросов, фактов связанных с нарушением финансовой дисциплины в особо крупных размерах, угрозе национальной безопасности Украины, от имени фракции Компартии Украины прошу: Генеральную прокуратуру Украины, Службу безопасности Украины провести по данным фактам, а также на основании материалов Счетной палаты полную исчерпывающую проверку, а также создать рабочую группу с привлечением специалистов профильных ведомств, министерств и до 1 декабря  2009 года ответить в письменном виде. Счетную палату, также, мы просим предоставить материалы финансовых нарушений, копии тех документов, которые они отсылали в Генеральную прокуратуру как в 2008 так и в 2009 году.

Прошу считать мое  выступление  депутатским запросом.

Также, на основании обращений граждан хочу озвучить еще одно обращение. На фоне правового беспредела в высших эшелонах власти высшие должностные лица напрочь отвернулись от проблемы нарушений законных прав граждан на местах. Ко мне как к народному депутату Украины обратились граждане, которые проживают в домах 4-а, 5, 5-а, 6, 6-а, 10-а, 12,13,14,15 по улице Шкодова гора  в городе Одессе.

Я выезжал туда и действительно ужаснулся сам посмотрев на те условия в которых проживают люди.

Они проживают в зоне, фактически, экологической катастрофы, которой уже несколько раз присваивали статус санитарной защитной зоны. С одной стороны от места проживания граждан, практически в стометровой зоне нефтеперерабатывающий завод «Лукоел» с другой стороны тоже в 100  метрах находится цементный  завод. А с третьей стороны находится свалка химических веществ. На свалке происходят частые самовозгорания и люди практически семьями вынуждены покидать места проживания и ночевать у  родственников и знакомых. На обращения и заявления граждан приходят элементарные отписки. В указанных домах суммарно проживает  400 человек, около 150 из них – это дети.

Ко всем кошмарам, которые имеют место быть для граждан недавно     неустановленные лица, начали  отгружать и складировать неподалеку от жилых домов серу и другие химпрепараты. Когда серу загружают в вагоны, все вокруг покрывается слоем химического налета. Представьте себе, что творится с легкими, как людей, которые там проживают - взрослых, так и детей.

Вы думали – это конец фильма ужасов. Нет. Мы выезжали на проверку и установили, что рядом находится еще и установка АВТ, битумная установка, установка крекинга. Когда в ветреную погоду устанавливается в тех местах – практически люди задыхаются от сероводорода, аммиака и прочих нефтепродуктов. Выброс токсинов и веществ, которые вредят здоровью людей напрямую  установлен, практически, ежедневно…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте. Будь ласка.

 

ЦАРЬКОВ Є.І. ...утверждают, что часто болеют. Установлен большой процент онкозаболеваний. У детей очень большой процент заболеваний дыхательных путей.

От имени фракции КПУ обращаюсь к Премьер-министру, Генеральному прокурору, Министру экологии, Министру здравоохранения создать межведомственную группу по данному факту и безотлагательно провести выездное заседание на место экологической катастрофы. А также рассмотреть вопрос отселения граждан из санитарно-охранной зоны.

Прошу считать данное выступление депутатским запросом. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Стешенко передає право на виступ народному депутату Кармазіну.

 

13:44:47

КАРМАЗІН Ю.А. Дякую, шановний пане Голово.

 Шановні народні депутати, я хотів би привернути вашу увагу, привернути увагу наших виборців до унікальної речі, яка зараз відбулась. Зараз під час початку і масованої підготовки до президентської виборчої кампанії відбувається атака на колосальну улюблену людьми радіомережу „Мелодія”. Радіо „Мелодію” хочуть просто закрити. Причому захотіли це закрити за допомогою припису Генеральної прокуратури в порядку загального нагляду, користуючись формальним привидом, тим, що нібито неповністю заплачені кошти за ліцензію.

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення швидесенько, буквально протягом кількох днів вирішила питання і прийняла рішення про анулювання цієї ліцензії. І це збурило наших виборців, це збурило громадян України. Всі добре розуміють, що це є спроба рейдерського захоплення радіомережі „Мелодія”. І тому я звертаюсь до Генерального прокурора Медведька Олександра Івановича саме через припис, який вноситься тільки у випадку тоді, коли наявне порушення закону це стало можливо, причому це формальна причина. Зараз цей припис призупинений рішенням суду, але, але все-таки він існує. Я звертався до вас, Олександре Івановичу, з депутатським зверненням, на превеликий жаль, рішення ніяке не було прийнято.

Я хочу також повідомити, що ми будемо відстоювати і, я як голова Партії захисників Вітчизни, цю радіостанцію і не дамо задавити свободу слова.

Крім всього іншого, я хочу звернути увагу Генерального прокурора на такий дикий факт, який стався сьогодні в Печерському суді міста Києва, славновідомому Печерському суді. Впродовж півроку розшукувався заступник голови Служби безпеки Тиберій Дурдинець. Оце так виглядає: увага, розшук, що за вчинення злочину розшукується Дурдинець Тиберій Юрійович. Він півроку ховався від слідства, але це не заважало йому пересуватися по Києву і так далі.

Зараз Генеральна прокуратура направила всього 35 аркушів для на його скаргу на порушення кримінальної справи, тобто підіграла тому, що б було скасовано рішення про порушення кримінальної справи. Але правда тільки по невиконанню ухвали суду, а про перевищення службових повноважень, про прослуховування суддів, про прослуховування заступників Генерального прокурора - нічого цього не було.  Але змова відбулась і, в тому числі через ваше, Олександре Івановичу, Генеральний прокурор, рішення про відсторонення Рената Кузьміна від…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

КАРМАЗІН Ю.А. Тому, я звертаюсь до Генерального прокурора України, я звертаюся до демократичної громадськості, ця справа має бути на контролі громадськості, а Генеральний прокурор має вжити вичерпні заходи для того, щоб ті, хто порушував конституційні права громадян, конституційні права громадян були притягнуті до кримінальної відповідальності. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Волинець Євген Валерійович, будь ласка.

 

13:48:31

ВОЛИНЕЦЬ Є.В. Уважаемые избиратели! Не первый год над школой №2  поселка Северное города Снежное Донецкой области висит Дамоклов меч. Школу закрывают. Правда, в правительстве это красиво называют «оптимизация сети учебно-воспитательных учреждений». Но факт остается фактом.

 Первого сентября 2009 года вместо торжественной линейки учеников, пришедших на праздник Дня знаний,  городские власти пытались посадить в автобус и отвезти в другую школу, в которой им теперь по решению Снежнянского горсовета нужно будет учиться. Осуществить задуманное городским властям не удалось. Детей не перевезли в школу № 1 этого же поселка, так как автобусы  были просто заблокированы.

 В школе обучается 179 учеников. В ней работает молодой профессиональный коллектив, который готовит победителей олимпиад и различных конкурсов, грамотных и всесторонних развитых детей,  абитуриентов для вузов страны. А это имеет очень большое значение для поселка, города и области. Ведь именно этим детям возвращаться в родной поселок строить будущее. У любого нормального человека вопросов возникает множество.

Например, почему родители не ознакомились с решением городского совета о закрытии школы? Почему при наличии подобного решения в конце прошлого учебного года с них собрали деньги на ремонт школы? Почему для перевозки детей вместо обещанных новых выделили старый автобус с лысой резиной? И кто вообще выдавал разрешение  на перевозку детей? А самое главное, почему никто не учитывает, что добираться  до другой школы детям из поселка Андреевки и бывшей шахты «Глухая» придется за несколько  километров, то  есть практически,  так как добирались дети в начале ХХ века. Жители поселка Северное  уже были свидетелями закрытия больницы и четырех детских садиков. Тогда их тоже убеждали, что это оптимизация. В результате с тех времен не восстановлено ни одно здание. Тем более в поселке подрастает порядка  900  детишек, они рано или поздно должны  идти  в школу. Спрашивается: куда их девать?  Переполнять классы? Тоже не вариант. Сейчас на одно место в детском  садике претендует более 100 человек.

Еще немаловажная проблема - это копанки. В условиях  закрытия шахт и роста безработицы люди, чтобы прокормить себя и семью вынуждены идти работать в нечеловеческие условия, но это одна сторона медали.  Ко мне обратились депутаты Золотаревского  сельского  совета Шахтерского района  Донецкой области с просьбой в содействии в устранении нарушения в связи  с несанкционированной добычей  открытым способом угля и камня на территории их совета . В результате данных работ  сложилась  чрезвычайно  опасная экологическая ситуация, которая приводит к  нарушению почвы и порче  жилищных построек, домов и требует   проведения  немедленной рекуливизации.

Дело в том, что  добыча угля практически проводится на территории земельных участков  жителей села. И это зафиксировано Госземинспекцией Донецкой области. Нанесен  ущерб более 193 тысяч гривен. Сейчас этот  ущерб   исчисляется  в еще больших тысячах. В свою очередь ни Шахтерская  прокуратура, ни Шахтерское ГУО МВД, в чьем веденье находится данная территория и которым были направлены все материалы госинспекцией Донецкой области, не отреагировали на эти  факты. Дошло до того, что роют на паях, как  это проходит в  хозяйстве  "Воля" Амвросиевского района. Руководитель  хозяйства "Тарасенка" Николай Николаевич всячески  препятствует этому беспределу  и рейдарскому  захвату территорий,на что...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

ВОЛИНЕЦЬ Є.В. ...за что на него идет давление  со всех сторон.

Мною направлено обращение  в прокуратуру Донецкой области начальнику Главного управления МВД Донецкой области. В случае отказа чиновников решить этот запрос, мною будет направлен запрос в Генеральную  прокуратуру Украины и соответствующие  инстанции, но уже с формулировкой о недобросовестном выполнении чиновниками области своих  прямых обязанностей и  требованием проверки по данному делу. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народні депутати Папієв  і Мироненко передають  право на виступ народному   депутату Горіній.  Шість  хвилин, будь ласка.

 

13:52:18

ГОРІНА І.А. Уважаемые телезрители, радиослушатели и коллеги!  Я хочу сделать заявление о беспрецедентном случае корупции в правоохранительных органах и прокуратуре.

В августе  месяце, как выяснилось  три  дня назад,  на меня народного депутата Украины, Горину Ирину Анатолиевну, мою семью, мою сестру, ее мужа, все моих помощников, членов моей семьи, моего дядю, было  открыто уголовное дело прокуратурой Малиновского района города Одессы. Исполняли следственные действия, исполнителем следственных действий  был УБОП города Одессы. Три дня назад, 6 числа,  в 6 часов утра по всем адресам моей семьи пришли следственные группы,  2 часа проводили обыск, забрали  всех людей и увезли в республиканский УБОП в городе  Киеве. Узнав об этом случае, я как народный депутат приехала и, безусловно, попала только потому, что я народный депутат Украины. Ни один простой гражданин не смог бы  даже  добраться до кабинета первого зама министра МВД Бедрикивского для того, чтобы разбираться, что  же произошло и что это за беспрецедентный случай.

В течение всего дня были приглашены  адвокаты ко всем задержанным. Уже 6   октября вступило решение Конституционного Суда  о том, что если приглашаются люди, как свидетели, на допрос в правоохранительные органы, они могут пользоваться услугами адвоката.  В этом мне  было отказано. Поздно вечером, как оказалось, все люди были  перевезены специальными машинами  «Титана» в Одессу. Двое суток, общаясь с министром МВД, с генеральной прокуратурой, с  Бедрикивским я не могла понять, где моя семья. Только через двое суток их отпустили. Одного моего сотрудника, бывшего моего коллегу,  сразу увезли  в военный госпиталь, так как он бывший военнослужащий, с обширным инфарктом, и он сейчас находится при смерти. 

Я хочу сделать заявление  о том, что весь этот беспрецедентный  шабаш сейчас крышует прокурор Одесской  области Присяжнюк, крышует первый замминистра МВД Бедрикивский. Я расцениваю это сейчас, как беспрецедентный случай атаки власти на оппозицию, на меня как народного депутата, который часто выступает по каналам и делает неугодные заявления против работы существующей власти.

Прошу считать мое выступление депутатским запросом и требую: первое – от Генерального прокурора отстранить прокурора Одесской области Присяжнюка от выполнения своих обязанностей на время проверки изложенной мной информации и принять решение об его увольнении; второе – Главе СБУ провести тщательную антикоррупционную проверку деятельности Присяжнюка и Бедрикивского по крышеванию бизнес-структур и противозаконной деятельности, возбудить уголовное дело в отношении этих особ; третье – Генеральную прокуратуру прошу сменить подследственность этого дела с целью проведения полного и объективного следствия; четвертое – комитеты Верховной Рады, занимающиеся вопросами борьбы с коррупцией, деятельности правоохранительных органов на своих заседаниях прошу изучить ситуацию, в которой я оказалась и которую считаю личным преследованием меня как народного депутата и членов моей семьи. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Шановні колеги, я хочу нагадати, що в наступну середу 14 жовтня о 14 годині в Верховній Раді України відбудуться парламентські слухання на тему: „Закордонне українство. Сучасний стан та перспективи співпраці”. Прошу взяти участь в парламентських слуханнях.

Наступного тижня народні депутати України мають працювати в комітетах і фракціях. Чергове пленарне засідання має відбутися у нас 20 жовтня о 10 годині. 19 жовтня об 11 годині відбудеться засідання Погоджувальної ради.

На цьому ранкове пленарне засідання оголошую закритим.