ЗАСІДАННЯ ТРИДЦЯТЬ ВОСЬМЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

17 грудня 2009 року, 16:00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Прошу включити  систему „Рада”.

В залі зареєструвалося  411 народних депутатів України. Вечірнє пленарне засідання оголошую відкритим.

Шановні колеги, ми продовжуємо розгляд питання щодо проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи. Реєстраційний номер 5416.

В обговоренні слово надається народному депутату Шкілю Андрію Васильовичу.

 

16:01:38

ШКІЛЬ А.В.

Шановний головуючий, шановні народні депутати, зрозуміло, після   перерви треба нагадати, що ми обговорюємо, тому що перерва була тривала. Ведеться мова про підтримку агарного комплексу – це дуже таке розмите і широке поняття. Насправді, ми чітко хочемо, ініціатор законодавчий пропонує захистити нашого головного виробника рогатої худоби – це селянина.  Ну ми це чудово знаємо, що 96  відсотків городини забезпечує нам присадибна ділянка. Молоко практично тепер вже десь може відсотків під 97  забезпечує присадибна ділянка, тобто та корова, яка є у нашого селянина.

 Повністю підтримуємо, дуже цікава ініціатива, я думаю що тут тяжко буде суперечити їй. Але насправді, тут в чому проблема завжди найбільша  є, була і залишається? Тобто ми знаємо, в яке місце добрими намірами дорога вистелена. Тому тут треба дуже акуратно вистелити цю дорогу до селянина, щоб хтось, десь там з тих, хто розподіляє ці кошти, не привласнив їх, а щоб вони дійшли безпосередньо до селянина. Це найголовніше, найважливіше завдання тобто ініціатива підтримується. Але я б наголосив би в такий спосіб, що треба зараз підтримати  в першому читанні, опрацювати, тут не треба багато   часу, тут потрібен просто колективний розум. І на вівторок, може там  не пізніше, це може бути середа  чи четвер, але у будь-якому випадку  на наступному тижні проголосувати в цілому цей  законопроект, але, вибачте, формулу, де кошти будуть працювати на  селянина, а не на того, хто  над ним чи поруч нього стоїть. Тому що  дуже багато створювалося фондів, інституцій, які  забезпечували рідко інтереси селянина.

Зрештою  тут вже перші кроки контролю здійснені, там була там свого часу паспортизація, інші ……….. мається на увазі. Але тут суто уже політична  складова, не професійна і навіть   не  фахова, тут ми мусимо використати такий механізм, який би забезпечив  фінансування  безпосередньо того, кого ми хочемо профінансувати. І тут я закликаю  Верховну Раду проголосувати у першому читанні і потім так само дружно, як ми проголосуємо в першому читанні, в подальшому опрацювати  законопроект  і  не далі ніж наступний тиждень проголосувати   його в цілому, щоб до нового року кошти вже  могли надходити. Мається на увазі, десь там на січень місяць, щоб кошти могли вже надходити.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чечетов Михайло  Васильович.

 

16:04:18

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Шановний  Олександре  Володимировичу, шановні   народні депутати! Фракція Партії регіонів, Партія  регіонів  завжди підтримувала, підтримує і буде завжди підтримувати село і селянина. Бо ми, навпаки від діючого правлячого уряду Юлії Тимошенко, чудово розуміємо, що  не буде села, не буде і незалежної вільної України. 

Проектом закону  передбачається: запровадження без обмеження  у часі  спеціального режиму оподаткування податком на додану вартість діяльності у сфері сільського і лісового господарства та рибальства,  завдяки якому  у розпорядженні сільгосптоваровиробників лише  у 2009 році залишиться  7,4 мільярда гривень; продовження без обмеження у часі дії  фіксованого сільськогосподарського податку, який  в умовах  2007 року за даними Державної податкової адміністрації забезпечив зниження податкового навантаження на сільгосптоваровиробників  у сумі  2,5 мільярдів гривень. Передбачається законопроектом також урегулювання проблеми щодо оплати Аграрним фондом послуг елеваторів на зберігання зерна, продовольчі резерви тощо.

Метою прийняття проекту закону є відновлення створених для агропромислового комплексу сприятливих умов запобігання  негативним наслідкам впливом та світової фінансової кризи.

Фракція Партії регіонів  як опозиційна фракція звертається до урядової більшості підтримати цей законопроект, який допоможе селянину у цих важких  несприятних  умовах фінансово-економічної  кризи. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Черноморов  Олександр Миколайович.

 

16:06:16

ЧЕРНОМОРОВ О.М.

Уважаемые коллеги! Один знакомый мой рассказывал мне, что  в Норвегии в одной из самых передовых стран мира на севере этой страны среди ледников и снегов гуляют коровы величиной с буйвола, которые  по сравнению с нашими коровами, извините, узниками концлагеря, выглядят достаточно внушительно. Почему? Потому что государство дотирует там также каждую корову  в размере 600 евро, и люди, которые содержат этих коров, кровно заинтересованы не только даже в том, чтобы было количество  достаточное у них, а чтобы эти коровы чувствовали себя как следует. И исходя из  этого, если мы стремимся к европейскому опыту, только из-за этого даже надо конечно принимать данный законопроект. Но единственное чего я опасаюсь при принятии данного законопроекта, это того, что я считаю, что недостаточно проработан механизм ответственности, потому что надо следом и статью Уголовного кодекса наверное нам принимать, потому что, если мы будем моделировать ситуацию, то сможем предположить,  сколько же будет приписок, и количество коров на бумаге  через год окажется в несколько раз больше, чем их есть в действительности.

Прохождение средств. Как? Если кто-то будет  тормозить прохождение этих средств? Недохождение этих средств до…  конкретного хозяина. Что за это ему будет? Или ничего не будет? Если ничего не будет, ну тогда  можно хоронить этот законопроект. То есть, при принятии положений, которые определят не только то, что селянин будет получать деньги, а и механизм его защиты от возможных нападений и от возможных фальсификаций. Я думаю, что даже не надо сомневаться, что этот законопроект надо принимать. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обговорення завершено.

Будь ласка, заключне слово, Тимощук, Ващук Катерина, будь ласка. З місця, будь ласка, ввімкніть мікрофон.

 

16:08:28

ВАЩУК К.Т.

Шановні колеги, я ще хочу раз звернутися до усіх, щоб ми уяснили один момент, той пункт, який ми записуємо, що як будуть розподілятися кошти, може діяти лише тоді, коли ми, приймаючи бюджет на наступний рік, сформулюємо окремою стрічкою створення такого фонду. А ми, сформулювавши її, можемо її прийняти тільки тоді, коли буде дуже чітка система розподілу того фонду, яка забезпечить, щоб ті кошти, справді, дійшли до кожного, хто вирощує худобу, до кожного селянина, до кожного господарника. На сьогодні, якщо ми приймаємо цей закон і в цілому, то буде діяти стара система, та за якою працювали. Переробне підприємство, як дотацію до ціни дає ці кошти сільським товаровиробникам.

Тобто всі, хто боїться голосувати за цей закон, що змінюється форма, це не треба боятися, бо ми його приймаємо в цілому. І з першого січня, якщо не буде інше прописано в бюджеті, ця норма відносно окремого фонду не діє, а просто продовжується дія Закону про податок на додану вартість у такому самому режимі, як і була. Разом з тим, продовжується дія податку фіксованого і всіх тих моментів, які ми виписали в законі. Тобто без нашої волі на створення оцього фонду і записання його в бюджеті ми нічим не ризикуємо. Тому не треба боятися і перестраховуватися.

І я ще раз до вас звертаюся. Шановні колеги, давайте приймемо цей закон. Не дай Бог, якщо він не пройде нам у цілому і не буде підписаний, то нас селяни не зрозуміють, якщо їм з нового року прийдеться платити всі види податків. Я вам дуже вдячна всім, хто підтримав цей закон.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Репліка, Кармазін Юрій Анатолійович.

 

16:11:17

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я хотів би відповісти тим, хто не знає, чому мене цікавлять аграрні питання, може їм це буде цікаво. Що я є президентом асоціації „За чисте землеробство, безпечене довкілля”. Це перша причина.

І друга причина. Для того, хто кричить „О!” і не вміє себе вести, хочу нагадати, що програма Партії захисників Вітчизни передбачає як основну задачу захист села і селянина, в тому числі за те, що так хазяйнувалися і дохазяйнувалися...

І останнє. Хотів сказати, що мій покійний батько все життя пропрацював ветеринарним лікарем. Я кажу про те, що в чому ті, хто не розбирається. І що сказала колега Ващук. Вона абсолютно права, що ніяких підводних течій немає, бо поки що немає що розподіляти. Це буде тільки тоді, коли буде строчка в бюджеті. Можна приймати в двох читаннях. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування для прийняття у першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо підтримки агропромислового комплексу в умовах світової фінансової кризи). Реєстраційний номер 5416. Прошу визначатися.

 

16:12:57

За-318

Рішення прийнято.

Шановні колеги! У нас бере участь в роботі пленарного засідання Верховної Ради зараз Міністр агропромислового комплексу Юрій  Федорович Мельник, якщо ви не заперечуєте, я хотів би, щоб він висловив зараз свою точку зору щодо можливості ухвалення цього закону. Будь ласка, Юрій Федорович.

 

МЕЛЬНИК Ю.Ф.

Спасибі, шановний Олександр Володимирович! Шановні народні депутати! Я хочу вам подякувати за прийняте рішення, тому що, дійсно, ви прийняли сьогодні в першому читанні ті норми, які були в законопроекті 922. Я хочу подякувати народним депутатам, які  підтримали, які розробили цей законопроект, за підтримку, за розуміння.

І дуже прошу на друге читання, на наступному тижні поставити доопрацьований законопроект з тим, щоб врегулювати норми до кінця поточного року. Щиро дякую і Міністерство аграрної політики повністю підтримує позицію народних депутатів. Щиро дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Юрій Федорович.

Шановні колеги! Під час обговорення висловлювались пропозиції, що є необхідність внести деякі пропозиції до другого читання.

Я хочу, щоб всі почули, що народні депутати говорять про те, що така необхідність є. У мене тоді є прохання до комітету, щоб оперативно опрацював пропозиції народних депутатів України, а до народних депутатів звертаюсь з проханням невідкладно подати свої пропозиції з тим, щоб наступного тижня, коли буде готовий комітет, ми відразу розглянули в сесійній залі пропозицію про включення до розкладу за засідання відповідно коли він буде готовий, для того, щоб ми могли розглянути його в другому читанні і ухвалити. Немає заперечень? Дякую.

Повертаємося до розгляду питань звіту Тимчасових комісій. Оголошується питання про звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин щодо порушень вимог законодавства України при відчуженні пакетів акцій, що перебувають у державній власності акціонерних товариств  у галузі сільськогосподарського машинобудування, у зв’язку з діяльністю відкритого акціонерного товариства лізингова компанія „Украгромашінвест”, а також  з’ясування  обставин доведення до банкрутства відкритого акціонерного товариства „Херсонські комбайни”. Доповідає Скубенко Володимир Петрович.

 

16:15:52

СКУБЕНКО В.П.

Шановний головуючий, шановні народні депутати, 20 березня 2009 року Постановою Верховної Ради України створено Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з питань розслідування обставин (щодо порушення вимог законодавства України при відчуження пакетів акцій, що перебувають у державній власності, акціонерних товариств у галузі сільськогосподарського машинобудування. У зв’язку з діяльністю ВАТ лізингова компанія „Агромашінвест”, а також з’ясування обставин, доведення до банкротства ВАТ „Херсонські комбайни”. Постановою перед тимчасовою слідчою комісією було поставлено наступні завдання. Розслідування обставин, які призвели до порушення вимог законодавства України при відчуженні пакетів акцій, що перебувають у державній власності, акціонерних товариств, у галузі сільськогосподарського машинобудування, у зв’язку з діяльністю ВАТ лізингова компанія „Агромашінвест”. І друге, з’ясувати обставини доведення до банкрутства „Херсонські комбайни”.

Щодо першого завдання, за період роботи, комісія встановила, що внаслідок дій посадовці, Міністерство промислової політики та службових осіб ВАТ лізингова компанія „Агромашінвест”, які мають ознаки злочину, держава втратила контроль за управлінням цього провідного державного холдингу в галузі сільськогосподарського машинобудування України. Досить сказати, що до складу холдингу входило 37 державних підприємств. Але за сприянням посадових осіб Мінпромполітики та ВАТ лізингова компанія „Агромашінвест”, співвласником половини державного майна стала нікому невідома офшорна компанія, нерезидент України „Інтерлінк овершас корпорейшн. У подальшому злочинним шляхом було змінено статут ВАТ лізингова компанія „Агромашінвест”. І внаслідок чого 13 підприємств холдингу було непрозоро передано приватним структурам без проведення процедури приватизації. Таким чином практично знищено стратегічно важливу для України галузь.

Хронологія подій була наступною.

Постановою Кабінету Міністрів України 16.10.97 року було створено державний холдинг лізингова компанія „Агромашінвест”.

 7 березня 98-го року Постановою Кабінету Міністрів було затверджено статут та перелік підприємств, які було передано для формування статутного фонду компанії. Звертаю увагу, що цією постановою 26 відсотків сформованого статутного фонду закріпилось в державній власності терміном на 5 років. 

22 грудня 99 року Постановою Кабінету Міністрів було прийнято ішення про збільшення статутного фонду компанії. Правлінню разом з спостережною радою компанії було доручено здійснити заходи щодо завершення формування статутного фонду за рахунок залучення державних інвестицій. На виконання цієї постанови компанія здійснила додаткову емісію акцій та зареєструвала її  в Державній комісії з цінних паперів.  Інвесторам лізингової компанії „Агромашінвест” стала вже згадана вище офшорна компанія нерезидент України „Інтерлінк овершас”.

Хочу акцентувати увагу, що визначені інвестори проходили без проведення конкурсу та не було жодним чином аргументовано. Більше того, не було проведено залежної оцінки вартості 49,92 акцій – процента акцій, що були продані офшорній компанії. В результаті цих дій остання придбала їх лише за 28 мільйонів гривень, а за умови проведення прозорої приватизації сума могла  бути в десятки разів більшою. Але, навіть, ці мізерні кошти отримані за продаж майже половини державного холдингу було використано не за призначенням, оскільки компанії не використали їх на фінансування виробництва сільгосптехніки, а купила у другої компанії ні кому не потрібне програмне обеспечення, так званої системи управління холдингом. А саме інтересне, що купила це в тої компанії, которая и управляла сама у себя.

Таким образом, кошти только сделали кругооборот в державі і так же ушли за кордон. А в результате на балансе державної компанії появился никому не известный программный продукт стоимостью 30 миллионов гривень в том самом. На сьогоднішній день не встановлено, де цей програмний продукт і что же  этакая система управления холдингом.

В ході діяльності компанії... комісії вияснилось, что одна и та же особа представляла различные компании и компании «Інтерлінк…» и компании «Пілар» и компании «Укрпілар», а це саме був громадянин Ізраїлю  Урі Бідар.

То есть, тут дійсно діяла така згуртована компанія, яка дуже професійно підійшла до  присвоєння державного майна. Все це було, відбувалося за  безпосередньої участі заступника міністра Міністерства промислової політики Падалка Віктора Григоровича. За поясненням Падалка Віктора Григоровича, які   містяться в матеріалах кримінальної справи номер 491853 випливає, що він відкликав попередній проект статусу компанії у зв’язку з тим, що  отримав вказівку з Міністерства промислової політики опрацювати проект  статуту, розроблений на користь офшорної компанії «Інтерлінк…».

Далі було здійснено проведення  зборів акціонерів цієї компанії, були здійснені зміни в статуті компанії,   на запитання  членів комісії, яке відбулося 22 травня 2009 року  пан Падалко так і не  дав чіткої відповіді, чому він, як представник держави, на загальних зборах акціонерів компанії підтримав внесення змін до статуту,  які в подальшому дозволили правлінню компанії відчужувати майно величезного холдингу  в статутному капіталі якого були акції, що належать державі.

Під час  розслідування комісією даних справ, було виявлено, що  таке ж було сфальсифіковано протокол загальних зборів акціонерів, було сфальсифіковано головою правління Хорошайловим    та заступником голови правління Калганом. Реєстратор через халатність, або з інших невідомих нам причин, зареєстрував ці зміни за наявності  лише витягу з протоколу.

По результатам роботи комісії була відновлена кримінальна справа Генеральною  прокуратурою, яка зараз знаходиться у впровадженні. Я думаю, что с учетом работы, дальнейшей работы  комиссии, мы доведем эту справу до логического конца.

Что касается банкротства «Херсонских комбайнов». В 2004  році  была  разработана  така ж схема, коли за сприянням Фонду державного майна  корпорація „Інтерпайп” серйозним порушенням законодавства замінила голову правління та голову спостережної ради ВАТ „Херсонські комбайни”.

Не важко здогадатись, що  з цим новим головою правління та головою спостережної   ради стали особи,  безпосередньо пов’язані з корпорацією „Інтерпайп”. Але  за нових власників відкрите акціонерне товариство „Херсонські комбайни”   кращих змін не зазнало, більш того, фінансовий стан підприємства  значно погіршився, внаслідок чого  господарським судом Херсонської області було порушено справу по банкрутству та заявою ТОВ фірма „Стройкомплект”, яка підконтрольна корпорації „Інтерпайп”. І новообране правління „Херсонські комбайни” не здійснило погашення боргу, не зважаючи на те, що місячні грошові обороти значно перевищували суму заявленої заборгованості в обсязі 160 тисяч гривень. Цей факт може свідчити лише про те, що правління компанії навмисно доводило підприємство до банкрутства.

Далі події розгорталися теж дуже цікаво. Розпорядником майна ВАТ „Херсонські комбайни” було призначено Білодід, яка до цього моменту постійно представляла інтереси корпорації „Інтерпайп” та пов’язаних  з нею структур.

У цей же час за адресою ВАТ «Херсонські комбайни» створюється нова юридична особа Товариство з обмеженою відповідальністю «Херсонський машинобудівний завод».

25 червня цього ж року господарський суд Херсонської області затвердив мирову угоду, за якою новостворене товариство „Херсонські комбайни”, вдумайтесь, получило весь комплекс ВАТ „Херсонські комбайни” на много миллионов років, в замен на погашения 160 тысяч кредиторской задолженности. Хотя и это не было сделано. Кредитоспособность не была восстановлена, и работа предприятия не была продолжена. В результате случились все эти митинги и захват трудовым коллективом территории и имущество ТОВ «Херсонський машинобудівний завод”.

 А саме цікаве проходило після цього. Коли після цього ТОВ «Херсонський машинобудівний завод” заключив контракт з Міністерством промислової політики на суму 4 мільйона 147 тисяч на виготовлення, якби, нового комбайна, і вместо цього було, получив гроші, і той же містер Падалко, який згадувався попередньо в мене, також участвував в цьому злочині. Ці гроші були розкрадені, а замість нового комбайну була зроблена якась невідома конструкторська документація, яка теж десь зникла.

На що ж були витрачені уже державні кошти? Все це по матеріалам розслідування нашої комісії привело к тому, что здесь есть достаточно  большое поле деятельности для Генеральной прокуратуры. Мы провели опросы всех людей, которые участвовали в этой схеме. Достаточно много интересных материалов получено. Эти материалы переданы в Генеральную прокуратуру.

Генеральная прокуратура возбудила,  восстановила закрытые уголовные дела. Сейчас комиссией подготовлена концепция нового Закона по реформированию  сельскохозяйственного машиностроения в агропромышленном комплексе. Такой проект закона есть. Мы подготовили соответствующий проект постановы Верховной Рады и  думаем,  что до 20 марта, до того термину, когда закончится срок деятельности комиссии мы получим уже конкретный ответ от Генеральной прокуратуры и внесем новый законодательный акт, который унеможливлює  в   будущем такие действия. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, питання до доповідача записуємося.

Смітюх Григорій Євдокимович.

 

16:26:17

СМІТЮХ Г.Є.

Шановний Володимире Петровичу,  ну у вашому докладі, дійсно, жахливі цифри і факти, які ви  висвітлили, дякуючи роботи комісії.  В зв’язку з тим в мене питання. Ви  повідомили і народним депутатам, і народу України в тому, що  37 державних підприємств таким чином, шахрайським шляхом були приватизовані. Скажіть, будь ласка,  раз встановлені такі факти, а факти були встановлені вже після того, як вони набули  загальнонаціонального оголошення, чи подавала Генеральна прокуратура в судовому порядку про поновлення державної власності на ці підприємства шляхом признання, що  ці договори куплі-продажу були фіктивними? Це перше питання. Якщо подавали, то який результат?

 І друге питання. Чи на сьогоднішній день Генеральна прокуратура прийняла якісь дії відповідно до своїх зобов’язань, щоб повернути ці підприємства в державну власність?

 І третє питання. Це підприємство „Інтерлінк корпорейшен” де воно зараз…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте питання.

 

16:27:29

СМІТЮХ Г.Є. Де воно зареєстровано, це підприємство, і чи воно легалізовано на території України? Дякую.

 

СКУБЕНКО В.П. Я начну з останнього. Підприємство зареєстровано в офшорной зоне и не является резидентом Украины. Это первое.

Второе. Что касается Генеральной прокуратуры. Как я уже сказал по  требованию и по предложению нашей комиссии   заступник Генерального прокурора Кузьмин возобновил уголовное дело, которое перед этим было закрыто. И в рамках этого уголовного дела производится сейчас, расследования идут, допити посадових  осіб. 

На  запит комиссии Фонд державного майна Украины обратился в хозяйственный суд города Киева для того, чтобы оспорить все эти договоры, сейчас ведется подготовка к судовым справам. Я думаю, что мы сможем при помощи  Генеральной прокуратуры и Фонда держмайна повернуть часть  этих предприятий в державну власність. Хотя они  уже несколько раз, как я уже вам говорил, перепродавались в результате. Эти группы действовали достаточно профессионально. Как только проходила перепродажа, она потом повторялась несколько раз с использованием института добросовестного покупателя. Но я думаю, что мы доведем до конца это дело.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Камчатний Валерій Григорович.

 

16:28:47

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний,  "Блок Юлії Тимошенко", Харківська область.

Шановний Володимире Петровичу, один з великих класиків древньоримських чи древньогрецьких казав:  „Гроші  не пахнуть”. Але гроші, на жаль, мають колір. Я хотів би вам задати запитання. Якого кольору мають відтінок ті зловживання, про які ви сьогодні говорили? Бо ми другий день слухаємо про зловживання, які мали, на жаль,  місце вчора в  Криму, у Севастополі, в Гліцинії, у Херсоні, на тих територіях, які сьогодні контролюються Партією регіонів. Чи не вважаєте ви… сенс  у тому, що сьогодні  ця політична  сила, на жаль, очолює оці всі схеми розкрадання. Скажіть, будь ласка,  чи є у цьому політичний підтекст?  Чи можливо щось таке інше? Дякую.

 

СКУБЕНКО В.П. Дякую  за запитання, Валерій Григорович. 

Я скажу, что я сторонник того, что преступность не имеет цвета.  Она, к сожалению, и это  показало расследование комиссии,  абсолютно не подвластна каким-то партийным флагам. А в этой сделке, которая начиналась еще до существования отдельных партий, участвовали посадовці, которые прикрывались  только политическими знаменами. Я скажу, что  здесь было просто банальное  хищение государственной собственности, при том оно не  осуществлялось  представителями  какой-то политической силы. Я сейчас не хочу называть, потому что в ходе  работы комиссии там выплывали и из правового, и из левого сектора зала. И это не является предметом деятельности комиссии, а именно предметом Генеральной прокуратуры. И до бэрэзня, когда мы закончим работу комиссии, я думаю, мы в окончательном отчете назовем этих людей поименно. До 20 бэрэзня. Зараз ще процес триває.

Поэтому я бы и просил дать возможность закончить работу комиссии до 20 бэрэзня. И там уже на окончательном выступе назвать тех героев, которые будут с материалами от Генеральной прокуратуры.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я просив би, щоб ми не спотворювали те, що відбувається в сесійному залі. І коли мова йде про вчорашній звіт комісії, який доповідав член фракції Партії регіонів народний депутат Вернидубов, які визнали, що якісну провели роботу. Зловживання стосувалися представників інших політичних сил. Тому, будь ласка, подивіться, чому ви не підтримали цей звіт. І тоді критикуйте вже інших. Будь ласка, Кармазін Юрій Анатолійович.

 

16:31:26

КАРМАЗІН Ю.А.

Дякую. Юрій Кармазін. Я дякую вас за добре виконану роботу. Але хочу запитати, чи звернулися, комісія в даному випадку, чи правоохоронні органи України? Бо часу вже пройшло багато. Це події 2003-4 року, 2-го. Щодо притягнення громадянина Ізраїлю Урі Бідера до кримінальної відповідальності, так як гроші пішли туди, в офшорну компанію. Оскільки ви пишете, що встановлено. І як, як пояснили, ви пишете на 6 аркуші, чи всі зазначені вище дії були відомі Прем’єр-міністру Кінаху і міністру промислової політики Гурєєву, які також не вживали жодних заходів для захисту прав держави. Це я процитував. Чи викликали ви цих людей? Як вони кваліфікують те, що сталося? І як нам відновити справедливість і забрати зараз, там 19 підприємств було, чиї акції…

 

СКУБЕНКО В.П. Я скажу, что комиссия провела 11 заседаний, создано 11 протоколов заседаний комиссии. На заседания комиссии привлекалось, приглашалось очень много державных службовцив,  посадовцив. И я  скажу, что получено очень много материалов, которые вы читали в отчете. Очень много  решений приводилось с точки зрения после благословления решений Кабинета Министров. А вы знаете, что Кабинет Министров – это коллективный орган, который принимает   коллективное решение. Поэтому мы здесь и сказали, что это было видомо, потому что это было не просто под покровом ночи, кто-то пришел  и украл чемодан с акциями, все это было сделано  до такой степени тонко и аккуратно с использованием действующего законодательства, которое позволяло каким-то образом, скажем так, интерпретировать  существующее на тот момент законодательство   для того, чтобы привласнить державни кошты.  Пользовались самыми изощренными способами, работала достаточно квалифицированная  юридическая  группа, было хорошее сопровождение   этого дела. И я  думаю, что на сегодняшний день вопрос …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

СКУБЕНКО В.П. … Генеральной прокуратурой, которая получила это расследование и должна довести его до конца. Вот для чего необходимо нам еще продолжить  работу в рамках действующей комиссии до  березня, когда истекает ее термин.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Цибенко Петро Степанович.

 

16:34:04

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко.

Шановний Володимир Петрович, я дуже уважно послухав  звіт вашої комісії, комісії, яку ви очолювали,  і у мене склалось стійке переконання, що  комісія намагалась встановити справедливість там, де це в принципі неможливо.  Адже досвід  пострадянської приватизації, принаймні, в Україні показує, що приватизація, принаймні, в Україні  не може бути ні справедливою, ні чесною, ні тим більше народною. І висновки вашої комісії це  підтверджують.

Скажіть, будь ласка,  чи не вважаєте ви, що тут треба  йти дещо іншим шляхом? Зокрема, мої колеги по фракції, Петро Миколайович Симоненко і Катерина Самойлик, запропонували проект Закону   про повернення  „Херсонських комбайнів” до державної власності. На наше переконання,  це  більш ефективний інструмент наведення порядку в цьому плані. Як  ви вважаєте?

 

СКУБЕНКО В.П. Дякую за запитання.  Я вам скажу, что  есть два   направления деятельности здесь. Первое – это принятие того законопроекта, который внес господин Симоненко, и он только может быть решен в зале Верховной Рады.

И второе. Я не соглашусь с вами, что нельзя бороться за справедливость там, где ее нет по определению. Я все-таки следую тому лозунгу, который провозгласила Юлия Тимошенко, что справедливость есть и за нее надо бороться и даже когда нет для этого возможности или каких-то оснований. Я думаю, что мы все-таки достигнем того, что будут названы те люди, которые утянули эту державну собственность, и справедливость восстановится. А что касается повернення в державну собственность, то мы разработали концепцию закона такого, который касается не только херсонских комбайнов, но и всего комплекса, всех 37 заводов.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, сідайте, будь ласка.

Записуємося на обговорення. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

16:36:37

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін.

Шановні народні депутати, ви в черговий раз переконалися, що не буває у злочинності кольору партійного, бувають тільки апетити. І в черговий раз переконалися, як неефективно працюють сьогодні ті служби, які у нас мали навести порядок без слідчої комісії.

Тому я підтримую висновки слідчої комісії, вважаю, що там по ходу всієї постанови, які рекомендуються, мають бути змінені дати. Очевидно, Рахункова палата, Головне контрольно-ревізійне управління мають доповісти до 1 лютого, очевидно, 2010 року. Вони раніше фізично не зможуть, бо тут писалось – до 1 грудня 2009 року. Очевидно, що і наступна дата в п'ятому пункті має бути змінена також як мінімум на перше люте 2010 року.

Я хотів би звернути вашу увагу, що поки ми з вами слухаємо звіти       про старі події. Зараз, перевищуючи свої повноваження в Миколаївському морському торговельному порту його капітан Рябчиков незаконно заборонив проведення до причалу товариства „Ніболон” судна „Превентер” під навантаження близько 60 тисяч тонн ячменю. Це програма Організації Об`єднаних Націй по тому, щоби забезпечити ті країни, які  потерпають від голоду. І незважаючи на те, що  постанова  Миколаївського окружного адмінсуду дії капітана порту щодо відмови у наданні дозволу визнано противоправними, судно понад 2 місяці перебуває на вимушеному простої і… а простой такий коштує 45,5 тисяч доларів США на добу. Я наголошу, що це підприємством керує ще Герой України Ва....турський. І Герою України нічого не вдається зробити. Тому такі спричинення українцям шкоди кожен день трапляються, і я хотів би, щоби  на це звернули увагу і Генеральна прокуратура, і звернули увагу в уряді зараз, а в цілому передбачаю,  що можна повернути це підприємство до державної власності і можна випускати нормальні комбайни. Тільки подивіться що нам з вами, коли ми виділяли державні кошти, замість комбайна МКС-200, вірніше МКС-200 давали замість 250. А замість  КЗС-10 комбайн КСЗ-9-2. Тобто нас з вами весь час всіх обдурювали, а ми тут голосували і думали, що ми  на підтримку вітчизняного  товаровиробника даємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

КАРМАЗІН Ю.А.  Я буду голосувати за висновки комісії і буду просити вас по оцим всім пунктам тих рішень комісії, які ми приймали, об перед нами відзвітувала  в один день… отак ми день слухань Генерального прокурора, його заступників всіх. Хай прийдуть і по кожній слідчій комісії. Депутати не є підручниками… підручними в Генеральній прокуратурі. Депутати не є підручними в ГоловКРУ, не є підручними в Рахунковій палаті. Всі ці органи, включно з СБУ, МВС, податковою, фінмоніторингом, мають сидіти і доповідати, і сидіти цілий день, з ранку до вечора. І держава має бачити, що вони отримують зарплати. А ми за них роботу не маємо робити. Ми маємо заслухати. Не відповідають – звільнити. І поставити на цьому крапку. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Смітюх Григорій Євдокимович. Від фракції гарантоване право на виступ.

 

16:40:52

СМІТЮХ Г.Є.

Шановні народні депутати, я хочу репліку сказати від фракції, так як в своєму виступі пан Камчатний сказав, що до предмету розгляду цього питання народні депутати від Партії регіонів мають відношення.

Хочу спростувати, по-перше, цю інформацію, тому що вона являється недостовірною. Це по-перше.

По-друге, в доповіді голови комісії звучала фамілія – Падалко Віктор Григорович, який нині являється заступником міністра промислової політики, який звучав конкретно, що він має відношення до незаконної приватизації 37 державних підприємств в галузі сільського машинобудування.

Тому просив би колег, перш ніж обвинувачувати Партію регіонів, уважно подивитися, хто до цього причетний, виходячи з матеріалів, які надані комісією. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обговорення завершено.

Ставлю на голосування за основу проект Постанови Верховної Ради про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо порушення вимог законодавства України при відчуженні пакетів акцій, що перебувають в державній власності, акціонерних товариств у галузі сільськогосподарського машинобудування у звязку з діяльністю Відкритого акціонерного товариства „Лізингова компанія „Украгромашінвест”, а також зясування обставин доведення до банкрутства Відкритого акціонерного товариства „Херсонські комбайни” (реєстраційний номер 4836). Прошу визначатися.

 

16:42:35

За-206

Рішення не прийнято.

З мотивів  голосування?

Будь ласка, Валерій Анатолійович Бондик з мотивів голосування.

 

16:42:53

БОНДИК В.А.

Шановні колеги, знаєте, чому не пройшло голосування цього законопроекту про звіт тимчасової слідчої комісії? Я поважаю пана Скубенка, не зважаючи на те, що він відноситься до іншої фракції. Але в нього є теж багатий опит, так би мовити, реприватизації Дебальцевського державного металургійного заводу. Так, я не помиляюсь, пане Володимир?  Тому, знаєте, от така заполітизованість, нам потрібно чи продовжити роботу цієї комісії, або зняти з розгляду, тому що не вистачає голосів. Нібито нормальні висліжені факти, ми дали політичну оцінку, а правову оцінку повинна дати Генеральна прокуратура. Тобто зараз ми і не скеровуємо Генеральну прокуратуру, тільки оприлюднили факти.

Я би так вважав, що якщо генеральний прокурор дослухається до цих фактів, він найти приводи і підстави для порушення карної справи, а може і не прислухатися і не знайти цього.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, народний депутат Скубенко.

 

16:43:55

СКУБЕНКО В.П.

Шановні колеги, я хочу первое сказать, что я не знаю, пан депутат, откуда вы взяли, какой завод Дебальцевский в этом самом. Я никогда не имел к этому никакого отношения. А думаю, что вот это вот голосование и неголосование наших коллег справа за достаточно квалифицированную работу комиссии, в которой установлены факты, я говорил с трибуны, они не имеют никакого окраса: белого, желтого, зеленого, это просто чистый криминал. И либо мы в Верховной Раде даем этому оценку, либо мы соглашаемся с тем, что вся приватизация, которая была сделана в Украине, она покрывается Верховной Радой. Поэтому я прошу, вернуться к  голосованию и все-таки утвердить этот отчет.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, народний депутат Ландік.

 

16:44:48

ЛАНДІК В.І.

Ландик, фракция Партии регионов.

Вы знаете, нормальный  был отчет, нормально Скубенко докладывал, все было нормально. Но у вас же ж ничего не держится, у вас всех всегда виновата Партия регионов. Начинает Камчатный ни с того, ни с сего обвинять партию, не зная, может, или, прикрывая  воровство ”Ровенькиантрацит”,   «Свердловантрацит» миллиардами. На сегодня мы здесь сидим, а там миллиарды крадут. И мы начинаем сразу обвинять, тут поднимать вопросы, и поэтому не хочет голосовать другая фракция, которую обвинили ни за что, ни за про что по какой-то там херсонский завод. Стриманішими треба бути. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зарубінський Олег Олександрович, будь ласка.

 

16:45:40

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.

Шановні колеги, всі вже зрозуміли, що були дуже серйозні порушення, пов’язані з цим заводом. Давайте ми зараз хоч на 5 хвилин оголосимо мораторій, щоб одні інших не обвинувачували в якихось приватизаціях для того, щоб не голосувати, щоб мати якийсь аргумент. І тоді аргументів не буде, бо всі розуміють, що такі ганебні речі, про які йшлося у доповіді голови комісії, не мають повторюватися, в тому числі і стосовно інших підприємств, бо від цього страждають трудові колективи цих підприємств, від цього страждають ті люди, які живуть навколо підприємств і залежать від роботи ефективної цих підприємств. Не треба зараз один одного  обвинувачувати для того, щоб не приймати рішення.

Наша пропозиція. Дійсно, повернутися до голосування і прийняти рішення. І будь ласка, не називайте інші фракції. Не називайте. Давайте рішення приймати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Я ставлю на голосування пропозицію про повернення до ухвалення рішення щодо проекту постанови номер 4836. Прошу визначатися.

 

16:47:03

За-210

Рішення не прийнято.

По фракціях, будь ласка. По фракціях, будь ласка, покажіть. Попросили по фракціях. Партія регіонів – 4, „Блок Юлії Тимошенко” – 133, "Наша Україна - Народна Самооборона"  - 29, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 15, позафракційні – 2.

Шановні колеги, постанова не прийнята. Комісія продовжує свою роботу до 20 березня відповідно до терміну, на який вона  утворена.

Оголошується до розгляду звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин порушення Конституції України і законів України при проведенні позачергових виборів до Тернопільської обласної ради 15 березня 2009 року та фактів фальсифікації їх результатів.

Голова комісії Данькевич Іван Васильович хворий, чи є хтось із членів комісії, хто готовий доповідати? Немає. Є, звіт комісії подано. Будь ласка, шановні колеги чи є необхідність обговорювати? (Шум у залі)

Шановні колеги! Звіт комісії подано, так  само, як ми розглядали сьогодні ще один звіт, термін діяльності комісії закінчився 19 серпня. Шановні колеги! Ми сьогодні можемо обговорювати, можемо не обговорювати звіт, але … (Шум у залі) Звичайно, а як же… (Шум у залі)

Є необхідність обговорювати, шановні колеги? Немає.

Я ставлю на голосування  проект Постанови Верховної Ради  України про звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин порушення Конституції України і законів України при проведенні позачергових виборів до Тернопільської обласної ради 15 березня 2009 року та фактів фальсифікації їх результатів  (реєстраційний номер 5271). Прошу визначатись.

 

16:49:54

За-197

Рішення не прийнято.

З завтрашнього дня повноваження комісії припиняються.

Оголошується до розгляду звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин, смерті народного депутата України IV скликання Плужникова та заволодіння невідомими особами його власністю, акціями телекомпанії „Інтер”. Комісія звіт не подала, але голова комісії подав проект постанови про припинення діяльності Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин смерті народного депутата України IV скликання Плужникова (реєстраційний номер 5075).

Я ставлю на голосування пропозицію голови комісії народного депутата Портнова Андрія Володимировича на голосування. Прошу визначатися.

 

16:51:05

За-134

Рішення не прийнято.

Будь ласка, Олександр Сергійович Єфремов.

 

16:51:14

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги, давайте мы разберемся, ну вот в частности по этой комиссии. Мы предлагали не единожды членам комиссии, председателю комиссии подать соответствующий отчет на комитет для того, чтобы мы рассмотрели и вошли с определенным предложением по данному вопросу. Отказали и члены комиссии, и председатель комиссии подавать даже отчет к нам на комитет. Сегодня возникает вопрос, комиссия не работает, ничего не делает, если по нашим документам, то те люди, которые сопровождают работу комиссии, они получают заработную плату и соответствующее материальное стимулирование техническое, стимулирование, и что дальше. Теперь регламент, который предусматривает, что если комиссия вовремя не подала отчет, то на следующий день она прекращает автоматом работать. Что мы делаем сегодня, за что мы голосуем? Комиссия не работает, надо прекратить ее работу и на этом поставить точку, все.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович, будь ласка.

 

16:52:16

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів. Шановні колеги, взагалі це майже унікальний випадок і я просив би підтримати пропозицію голови Тимчасової спеціальної комісії. Дуже рідко, коли Тимчасова спеціальна комісія, тим більше її голова, просять про припинення діяльності своєї комісії. Ви бачите, і ми сьогодні продовжили роботу кожної комісії: треба вона чи не треба, ми її продовжили. Ви подивіться, які пише аргументи голова комісії, колега Портнов у пояснювальній записці, чим він аргументує те, що треба припинити діяльність цієї комісії. Ну, перше – що вибори, не варто ворушити це питання; але друге він пропонує, щоб усі ті матеріали, яка протягом  діяльності... своєї діяльності  комісії напрацювала, щоб вони не залишились просто так, а він пропонує їх передати до тих органів, які можуть встановити так воно чи не так. Бо все одно, щоб не прийняла Тимчасова спеціальна комісія, вона закінчиться тим, що ми ці документи направляємо у відповідні органи чи-то Генеральну прокуратуру, чи МВД.

Я прошу повернутися і...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

16:53:26

МАРТИНЮК А.І. І підтримати проект Постанови колеги Портнова – ми поступимо з вами абсолютно логічно, бо по суті комісія виконала свою емісію. Вона пропонує припинити її діяльність, а документи передати в Генеральну прокуратуру. Більшого вона вже не зробить. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський  Олег Олександрович, будь ласка.

 

16:53:45

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександре Володимировичу, Олег Зарубінський "Блок Литвина".

Шановні колеги! Ми зараз просто стали свідками того як часто-густо штучно створені комісії, коли чітко не зазначений  предмет дослідження „а”. І „б”, коли самі члени комісії не хочуть працювати в таких комісіях – призводить до повної профанації того, що є в спеціальній і слідчій тимчасовий комісії Верховної Ради. В мене є просто пропозиція, щоб ми звернули увагу на це і сприйняли це як урок. Чи варто створювати нежиттєздатні з самого початку комісії? Якщо немає звіту про діяльність  комісії, то немає про що говорити. Вибачте.

І мені здається, що треба припиняти діяльність цих комісій однозначно, оперативно і нехай вони не, ще раз хочу сказати, не дискредитують нашу роботу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, Смітюх Григорій  Євдокимович.

 

16:54:46

СМІТЮХ Г.Є.

Шановний Олександре Володимировичу! Шановні колеги! Я хочу нагадати всім колегам, що ви пам’ятаєте, коли ця комісія створювалася, тоді по ініціативі доповідача, яким був автор Портнов, наголошував, що є достатні факти, які підтверджують, що там якісь були ті чи інші преступні    дії. А сьогодні голова комісії навіть не удосужується зайти на трибуну і пояснити, чому він пропонує це закрити.

Тому, безперечно, у нас, як у народних депутатів, було б питання, які були мотиви відкриття цієї тимчасової слідчої комісії і чому зараз відмовляються? Щоб відбувся якийсь певний зговір між конкретними зацікавленими особами, чи інші якісь мотиви. Особисто у мене виникає питання до цієї комісії.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Виступи  з мотивів голосування завершено, я ставлю на голосування пропозицію народного депутата Мартинюка Адама Івановича про повернення до розгляду проекту постанови (5075) Портнова Андрія Володимировича. Прошу визначатися.

 

16:56:02

За-176

Рішення не прийнято.

Доводжу до вашого відома, що комісія створена, має працювати до 19 травня 2010 року.

Оголошується до розгляду звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями у розбещенні неповнолітніх. Оскільки  голова комісії Катерина Семенівна Самойлик хвора, в мене питання, чи є хто з членів комісії, хто готовий представити і попередній звіт. Немає.

Шановні колеги, проекту постанови, або звіту від комісії не надійшло, попередній звіт мав бути наданий відповідно до постанови про створення комісії і Регламенту  Верховної Ради в листопаді цього року.

Будь ласка, мікрофон народного депутата Мартинюка.

 

16:57:14

МАРТИНЮК А.І.

Дякую, Мартинюк фракція комуністів.

Шановні колеги, дійсно тут досить така ситуація важлива, що тоді, коли була створена комісія, коли попросили ми Катерину Семенівну очолити цю комісію, вона взялася за роботу, але на жаль, буквально через декілька днів після цього потрапили в тяжку автомобільну катастрофу і довгий період знаходилася в лікарні і продовжує сьогодні своє лікування. Тут чисто об’єктивні причини. Можливо, я хотів би, щоб сама комісія зібралася і могла продовжити без голови роботу комісії, але тут чисто об’єктивна причина, я пояснюю це для наших виборців, щоб не складалося враження, що  нібито голова комісії, ну, ігнорує чи ухиляється від того, щоб працювала ця комісія.

В силу таких обєктивних, на жаль обставин. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, народний депутат Сас.

 

16:58:15

САС С.В.

Дякую. Шановний Олександр Володимирович, я абсолютно з розумінням відношуся до того, що сказав Адам Іванович.  І тому, як вихід з ситуації, комісія створена 20.10 на три місяці. Тобто в неї є ще час для надання звіту. І я думаю, ми заслухаємо по закінченню терміну визначеного постановою звіт, і приймемо рішення. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Приймається. (Шум у залі)

 Є член комісії, заступник голови комісії, який готовий доповісти? (Шум у залі)

 Народний депутат Корж, заступник голови комісії готовий доповісти попередній звіт комісії. (Шум у залі)

 Секундочку. Є, ну, не кричіть. Є питання до заступника голови комісії. Чи є. Я прошу, будь ласка, тиші. Чи є затверджений попередній  звіт комісії, чи збиралася комісія, приймала рішення? (Шум у залі) Дякую.

Комісія не затверджувала звіт. Так що будемо розглядати, коли буде спливати термін, і ми, тоді в... (Шум у залі)

 Оголошується до розгляду звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у м.Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів. (Шум у залі)

 Будь ласка, шановні колеги. (Шум у залі) 

Я не розумію,  в чому є питання? З процедури роботи нашої чи що? (Шум у залі)

Будь ласка, почекайте. Леонід Іванович Грач, в чому проблема?

 

17:00:25

ГРАЧ Л.І.

Проблема в расширении той темы, которая входит в обязанности рассмотрения комиссии, которую возглавляет Екатерина Семеновна Самойлик.

Но в данном случаи у меня вопрос к вам, как  одному с руководителей Верховной Рады Украины и, естественно, Аппарата Верховной Рады Украины, хочу вам сказать, что именно в разгар скандала о педофилии 22, 21-22 октября на 3 этаже здесь, как мы говорим «под куполом»,   проводилась, проходила выставка, так называемых неправительственных организаций, на которой, кроме всего прочего издавались полиграфической базой хорошо подготовленные пособия для гомосексуалистов. Вот прошу разобраться, кто у Верховной Раде Украины позволяет такие вещи проводить?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Василь Олексійович Кисельов – голова тимчасової слідчої комісії, звіт.

 

17:01:40

КИСЕЛЬОВ В.О.

Да, после такого выступления очень, очень серьезные материалы не будут восприниматься.

Шановні народні депутати України! До вашої уваги пропонується звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва в місті Сімферополі жилих, офісних, розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів.

Комісія була створена Верховною Радою України  9 жовтня поточного року. Попередній звіт комісії затверджено на засіданні ТСК і внесено на розгляд Верховній Раді України за підписами народних депутатів Кисельова,  Кендзьор,  Баранова,  Бабуріна і Омельченка. Ці члени комісії приймали активну участь у роботі.

Виїхавши в місто Сімферополь та побувавши на місцях самозахоплень і на об’єктах, що будуються без відповідних дозволів або на підставі сфальсифікованих дозволів на будівництво. члени комісії прийшли до висновку, що має місце  зрощення представників кримінального бізнесу з владою, правоохоронними органами і окремими суддями. І про це написано у звіті, який  вам  роздали.  На конкретні  факти  самозахоплень земельних ділянок прокуратура не реагує,  не порушено жодної кримінальної справи по статті 197  Кримінального кодексу України за самовільне захоплення   земельних ділянок та самовільне будівництво об’єктів, вказаних в моїх депутатських зверненнях.

Після захоплення земельної ділянки і самовільне  будівництво у парку імені Гагаріна встановлено, що особа, якій Сімферопольська міська рада виділила цю ділянку,  заяву на  її отримання не писала. Але  кримінальну справу проти  посадових осіб виконкому міськради, які підробили ці документи,  прокуратура не порушує, навіть по матеріалах Головного управління МВС  України в Криму.   Анулювання  незаконно виданих дозволів на будівництво, а їх 37 видано незаконно, не домагається прокуратура. А після того, як  інспекція Держбудконтролю звернулася до прокуратури про зупинення незаконного  будівництва багатоповерхівки на вулиці Желябова, 23,  до трьох поверхів добудували ще  два.

Встановлено факт, коли отримавши дозвіл на будівництво одноповерхового двохквартирного   будинку  по  вулиці  Казанській, без зміни цільового призначення земельної ділянки, без належного технічного  нагляду збудовано  семиповерховий офісний центр. І саме заступник керівника інспекції Держбудконтролю  Молчанов, який   за розподілом  обов’язків має право видавати  дозволи тільки у Керчі,  Феодосії і Судаку,  видав дозвіл на будівництво  у Сімферополі.  А в червні, коли вже три  місяці стояло питання про позбавлення ліцензії будівельну фірму-порушника, Молчанов знову продовжує дію ліцензії на будівництво у Сімферополі  по вулиці Казанській, 1.

16 липня  ліцензійна комісія   позбавила ліцензії фірму-порушника. Але замість того, щоб у  відповідності до  32 статті  Закону про планування забудови території  звернутися до суду і стягнути із забудовників порушників штраф у розмірі  50 відсотків вартості забудованого, а це   десятки мільйонів  гривень, робиться все, щоб  здати ці об’єкти в експлуатацію.

Комісія констатує, що 16 квітня, коли  Голова Верховної Ради Володимир  Литвин  оголосив  депутатський запит до Генерального прокурора України  і Прем'єр-міністра  України  з проханням зупинити численні порушення  закону в Криму, прокуратура до  24 липня надсилала формальні відписки. Навіть коли 23 травня у торговельному центрі „ФМ” по Ялтинській  об’їзній, в якому  у той  час  перебувала велика кількість людей, сталася пожежа і є постраждалі. Було встановлено, що цілий ряд об’єктів, крім цього, збудовано без належного технічного нагляду, працюють без здачі державній комісії. І все, що зробила прокуратура Криму, це витребувала від інспекції Держбудконтролю перелік цих об’єктів. Думаю, буде правильно, коли буде названо основних з них.

Торговий павільйон „Снігова королева” по вулиці Кареїмській, два торгово-виставочних центри по вулиці Перемоги, два „Фуршети”, стадіон „Локоматив”, ресторан „Прага” по вулиці Турецькій, торгово-виставочний центр по вулиці Кичкімецькій, багатоповерховий житловий будинок по вулиці Ростовській. АЗС - АЗС „Соврємєннік” на Московському шосе, газозаправочний пункт на Московській трасі. Всі ці об’єкти є об’єктами підвищеної соціальної небезпеки. І після того, що недавно трапилося у торговому центрі „ФМ” і недавно в Пермі, мало б змусити і владу, контролюючі органи вжити дієвих заходів. Але, на жаль, об’єкти підключені до мереж життєзабезпечення. Газ, вода, електроенергія, тепло. І функціонують, як міни сповільненої дії.

Членами ТСК встановлено, що більшість незаконно збудованих об’єктів було здано в експлуатацію за рішеннями судів. Більш того, окремі судді винесли рішення, якими зобов’язали БТІ видати документи на право власності, причому, увага, колеги, без внесення запису в книгу реєстрації, що ці об’єкти не прийняті в експлуатацію державною комісією. Три таких документи я готовий вам продемонструвати. Є рішення, якими суд спонукам інспекцію Держбудконтролю видати дозвіл на будівництво, не зважаючи на порушення будівельних норм і правил. Але одне рішення судове увійде в історію як унікальне по своїй зухвалості. Бо, коли постало питання про позбавлення ліцензії фірми-порушника, рішенням суду ліцензійній комісії Криму було заборонено розглядати це питання. Саме тому члени ТСК ставлять питання про відповідальність суддів.

Щодо складу ліцензійної комісії інспекції Держбудконтролю в Криму, то слід зазначити, що наказом начальника інспекції Герона до складу комісії введена більшість осіб, які прямо зацікавлені в отриманні ліцензій на будівництво для своїх фірм.

На вимогу слідчої комісії, від Міністерства будівництва та регіонального розвитку України в Криму працювала компетентна комісія міністерства, за наслідками якої, за наслідками роботи якої начальника інспекції Держбудконтролю Криму Герона звільнено з займаної посади.

Проаналізувавши відповіді на запити  та звернення, члени ТСК прийшли до висновку,  що все вищевикладене стало можливим через бездіяльність правоохоронних і контролюючих органів, а також через те, що міська влада Сімферополя і, перш за все,  міський голова Бабенко відверто  ігнорують діюче законодавство. Особливо яскраво це підтверджується  актами КРУ, згідно яких діяльність  виконкому міськради призвела до серйозних матеріальних збитків. Так міською громадою Сімферополя  за безкоштовно виділені  земельні ділянки будівельним фірмам не отримано майже 5 тисяч метрів квадратних житла   на суму  більше 20 мільйонів  гривень для забезпечення квартирами громадян, що стоять у загальноміській черзі, недоотримано більше 5 мільйонів гривень до Спеціального цільового фонду і 3 мільйони  на розвиток інфраструктури міста.

Матеріали перевірки були направлені на  прокуратури, яка   мала б сама ініціювати до суду про відшкодування збиткам фірмам, які не виконують  умов укладених угод. Але прокуратура не тільки не зробила цього,  а навіть не дає згоди порушити жодну кримінальну справу по матеріалам Головного управління МВС України у Криму проти посадових осіб виконкому міськради.

За наслідками роботи ТСК Головне управління МВС України у Криму порушило 21 справу, але  по 23 матеріалах проти  конкретних осіб виконкому міськради прокуратура згоди не дає. Комісія звертає  увагу Верховної Ради України, що на кожній сесії Сімферопольської  міськради  без земельних аукціонів  та конкурсів, то єсть, у порушення  закону окремим фірмам постійно виділяються  по 3-5 гектарів землі і, як правило, тим, хто  не виконує систематично умов укладених угод.

Навіть Міністерство оборони України просить  Верховну Раду зупинити цей земельний дерибан, бо, не отримавши офіційної згоди міністра оборони, що має бути по закону, із земель Міноборони лише на підставі переліку  військових містечок, земельні ділянки яких можуть бути, можуть бути  передані за згодою міністра органам місцевого самоврядування міськрадою вилучаються без узгоджень земельні ділянки на сотні мільйонів гривень і передаються безкоштовно своїм, в лапках, фірмам, які роками не виконують угод по передачі житла, будівництву дитячих садочків і тощо, але знову і знову отримують земельні ділянки.

Під час роботи комісії надійшли і продовжують надходити численні звернення громадян, яким безпідставно відмовлено у виділенні земельних ділянок під будівництво житла. Є факти, коли, отримавши дозвіл на збір матеріалів і виготовивши проект, заявник отримує відповідь від виконкому міськради, що закріплення за ним даної ділянки буде розглянуто після затвердження генерального плану забудови міста Сімферополя. Разом з тим виявляється, що ця земельна ділянка вже передана іншим забудовникам. Нічим іншим .як знущанням над людьми і спонуканням їх до дачі хабарів, а кримських татар до захоплень, до самозахоплень земельних ділянок це не назвеш. Списки людей, які стоять у черзі на отримання житла і земельних ділянок в Сімферополі, на запит комісії у виконком міськради у встановлені законом строки до цих пір не надав.

Верхом цинізму, зухвалості і віри в безкарність комісія вважає факт, коли міськрада свідомо провокує міжнаціональний і міжконфесійний конфлікт. Видавши дозвіл у сумацькій громаді Сабур ще три роки тому на збір матеріалів і виготовлення проекту для будівництва мечеті, це те, що церкви православної, міськрада відмовляє у виділенні земельної ділянки, бо вона вже передана іншим забудовникам. Більшість членів комісії вважають, що тільки зважена позиція народного депутата Джемілєва не дозволила до цього часу в Криму виникнути міжнаціональному конфлікту.                  

Шановні народні депутати України, ТСК вивчила і надає вам звіт щодо тих звернень громадян, які і спонукали створення ТСК. Але надійшов ряд нових звернень громадян і організацій, які тимчасовій слідчій комісії ще    належить розглянути.

Тепер щодо проекту постанови. Враховуючи, що ряд порушень усунено під час роботи тимчасової слідчої комісії пропонуємо прийняти  запропонований вам проект за основу, а перед голосуванням  в цілому просимо вилучити  пункт 4-й, яким пропонується…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

КИСЕЛЬОВ В. О.  … яким пропонується Міноборони передати земельні ділянки із земель Міноборони в місті Сімферополі, що не використовуються Збройними силами, в державну або комунальну власність.

А також комісія  просить вилучити пункт 7-й, яким пропонується до затвердження Генерального плану забудови міста Сімферополя звернутися до Кабінету Міністрів не надавати міському бюджету міста Сімферополя субвенцій на соціально-економічний розвиток.

Ось такі два пункти ми  пропонуємо вилучити. Все інше просимо проголосувати в цілому. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Питання, будь ласка, до доповідача, записуємося.

Тедеєв Ельбрус Сосланович, будь ласка.

 

17:12:43

ТЕДЕЄВ Е.С. Прошу передати слово Бондику.

 

17:12:46

БОНДИК В.А.

Уважаемый Василий Алексеевич! Уважаемый Александр Владимирович! Вы знаете, вот  как-то мотив мщения чувствуется в вашем выступлении. Когда вы были секретарем партийной организации, имея политическое влияние в Крыму, вы об этих фактах молчали. Только вы вышли из Партии   регионов, из фракции сразу начали инициировать эти вопросы. Это первая часть подвопроса.

Вторая часть подвопроса. Скажите, пожалуйста, а почему ваша комиссия ничего не говорит… вы правильно дали оценку действиям коалиционного министра обороны, который неизвестно куда продавал и как продавал военные городки. А чего ж вы не говорите, что у вас два ДОСААФа в Крыму действуют? Один вроде бы как, извините,  татарский, я ничего не имею против этой национальности, другой – русско-украинский. И там делят аэродром. Об этом ваша комиссия почему-то не сказала.

И третье. По-моему, министр строительства дал хорошую оценку объектам, которые строятся в Симферополе. Вот такие вопросы: два подвопроса и один вопрос. Ответьте, пожалуйста.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Вопрос главный, Валерий Анатольевич. К вашему сведению, сегодня все граждане Украины. Именно потому я и вышел с Партии регионов и зарегистрировал, а я проект поднял, вы знаете, с этой трибуны вопрос в апреле этого года, а из Партии вышел 17 сентября, да будет вам известно. Именно по этой причине. И Партия регионов покроет себя несмываемым позором за тех подонков, которых поставила там у власти.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Арєв Володимир Ігоревич.

 

17:14:21

АР’ЄВ В.І.

Шановний пане доповідачу, дякую вам за змістовну доповідь. Я хотів все ж таки уточнити у вас. Ви сказали про зрощення кримінальних структур із правоохоронними органами. Чи ви могли би трохи деталізувати, хто ці кримінальні структури, хто вони: чи це, дійсно, там, як писали, має політичне забарвлення, ці кримінальні структури? Хотілося би почути все ж таки більш детально, хто ці люди, які займаються незаконним вилученням землі міської громади Сімферополя. Дякую.

 

КИСЕЛЬОВ  В.О. Я ще раз кажу про те, що говорили до мене не один уже колега з трибуни: що кримінал не має забарвлення ні політичного, ні кольорового – є кримінал, який сьогодні розпоясався, якому передали владу і який без, як кажуть… вони сьогодні думають, що вони можуть все. Але є такі, як я, і є такі, як ви, які не дамо цього робити, тому що це злочин проти тих людей, проти тих людей, які сьогодні ходять роками за отримання ділянки в пять соток для будівництва будинку, а йому кажуть, знущаються: „Буде генплан, тоді дамо тобі землю”. „Буде, - каже,  - комусь на лапу, тоді дамо тобі землю під мечеть”. Ось до чого дожимають. Тому називати конкретні прізвища, я думаю, комісія 9 січня має закінчити свою роботу і в заключному звіті ми на це дамо відповідь.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Куликов Кирило Борисович.

 

17:16:00

КУЛИКОВ К.Б.

Дуже дякую. Шановний колего. Чому „колего”? Тому що я очолюю таку ж саму комісію по Києву. І те, що ми знайшли в Києві, ну, я зрозуміти не можу, тому що якщо б був смертна кара, то там можливо покарати вже десятки разів, пожизненна смертна кара - те, що відбувається сьогодні.

Я вважаю, що ті факти, що сьогодні ви відкрили, що ми відкрили, ми повинні парламентом провести розширену колегію прокуратури. Чому ці справи не доводяться до кінця? Чому результатів немає? Чому не реагується на постанови Верховної Ради, не поважають нас всіх, колеги, разом? І ще тому що, ну, ми бачимо такі факти смішні, наприклад, там: „Київводоканал” на сто мільйонів закуповує горіхи; взимку, наприклад, наш мер Києва закуповує газонокосилки. Я не знаю, що він косить будет, он косит… Ну, скорые помощи  для доступа в труднодоступные районы.

Я вважаю, що ми повинні парламентом, слідчими комісіями, спільно з  комітетом профільним провести розширену колегію прокуратури. Чому прокуратура не реагує на всі ці факти? Чому…

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Значить, я перш за все потрачу…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка, завершуйте питання.

 

КУЛИКОВ К.Б. … профільний комітет, де було звернення з цього приводу на разі Києва до Генеральної прокуратури, реакції немає никакой, відписки. Тому це потрібно підіймати на рівень держави, що сьогодні відбувається в столичних містах – у місті Києві, у місті Севастополі.

 

КИСЕЛЬОВ В.О.  Дякую за запитання.

Перш за все я два слова буквально ще відповім колезі Ар’єву. Не Кисельов як член комісії вніс пропозицію про зрощення криміналу з владою і так далі. Вніс член комісії комуніст Бабурін. І ми одноголосно проголосували за цю постанову.

Тепер відповідаючи на ваше запитання, шановний Кирило Куликов. Я не просто ж так зареєстрував, не зареєстрував, подав, її не реєструють. Проект постанови про вираження і висловлення недовіри Генеральному прокурору України. Я тільки сьогодні намагався з ними розібратися, чому не надсилають відповідь, яку мають надіслати мені на 12 грудня. Але мені кажуть, що мені дадуть відповідь на 24. Кажу, читайте Закон про статус депутата, читайте Конституцію, де чітко написано, що ви повинні робити.

Я вважаю, що сьогодні Прокуратура використовується як інструмент для прикриття злочинності в Україні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Семерак, будь ласка.

 

17:18:29

СЕМЕРАК О.М.

Семерак Остап, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”, партія „Реформи і порядок”.

Шановний доповідачу, наскільки нам відомо, рішення, які приймає міська рада, це є рішення, які приймаються більшістю зі складу депутатського корпусу міської ради і рішення міського голови в тому числі.

Скажіть, будь ласка, яка політична партія чи блок партій мають більшість у міській раді, і хто несе політичну відповідальність за ці порушення закону, про які ви як голова комісії доповідали.

А друга частина запитання. Ті речі, про які ви розповідаєте про дії чи, точніше, бездіяльність чи злочинну діяльність прокуратури в Криму, свідчить про те, що існує серйозна спайка, зговір між прокуратурою та міською радою. Скажіть, будь ласка, чи комісія досліджувала,  яку кількість ділянок, можливо, прокуратура чи посадові особи прокуратури отримували з порушенням законодавства на території міської ради і…

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Дякую. Перш за все, колеги. Напевно, сама велика доля вини за те, що сьогодні коїться в міській раді лежить на мені. Тому що коли будучи головою кримської партійної організації я дозволив, щоб деякі покидьки потрапили в раду, а я міг би не дозволити цього, якби знав трохи краще людей. І сьогодні, я маю мужність це признати. Я намагався з ними розмовляти, я намагався їх переконати, я намагався їх стидити. Проводив двічі конференції, попереджав, що я вийду на трибуну, я  скажу людям у Сімферополі скажу людям, хто ви є, назву  кожного. На кожній сесії вони отримують ці депутати по два,  по три участки землі на себе, на своїх дітей, на  своїх співжителів, і не бояться, як останній день живуть.

Тому, питання, хто там отримував з прокуратури і інші, ми ще не досліджували, я думаю, що подивимося, дамо запити, а щодо міської ради я сказав.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кожем’якін Андрій Анатолійович.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Ну ви ж розумієте, з якої партії.

 

17:20:53

КОЖЕМ’ЯКІН А.А.

Шановний Василь Олексійович! Ми дуже уважно послухали вашу доповідь і я хотів би, запитати вас наступне, скажіть будь ласка,  а ось весь цей період, поки комісія працювала, ви звертались до Генеральної прокуратури до  правоохоронних органів, які відповіді ви отримували, і  взагалі, як реагувала правоохоронна система, конкретно це прокуратура і, в тому числі, генеральна, на ваші сигнали про те, що відбувається в Криму. Дякую.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Одне слово відписками, а останнім часом навіть відписки перестали надсилати. Там крити ж нема чим, там треба відповідати конкретно і не тільки відповідати, листи надсилати, треба дії. Є конкретний злочин, є конкретні люди, але заблоковано все і нічого не можна добитися.

Прокуратура „кришує” все це діло.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович, будь ласка.

 

17:21:59

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів. Шановний Василь Олексійович, в мене таке запитання з приводу другого пункту. Перше, наскільки серйозні є доказова база про зростання правоохоронних органів із представниками кримінального бізнесу, на скільки доказова, це одне.

Друге, це стосується усіх правоохоронних органів чи якогось одного, бо я розумію, правоохоронні органи значить прокуратура, представники міліції, представники Служби безпеки, представники органів суддівського корпусу і так далі, тобто це всіх стосується чи тільки якогось одного з цих органів. І взагалі в мене викликає не зрозуміння цей пункт, у зв’язку з тим, що зростається кримінальний бізнес з правоохоронними органами, тому Рада безпеки має розглянути конфлікти та міжнаціональному та міжконфесійному підґрунті. Тобто тут щось не стикується, якщо зростається, то треба розглянути взагалі діяльність правоохоронних органів і вигнати їх всіх, а міжконфліктна ситуація це вже дещо з іншого напевно.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Колеги, стикується і я це докажу зараз. По-перше, кримська міліція до зростання з криміналом не має ніякого відношення. Всі інші, включаючи окремих суддів, підкреслюю, окремих суддів, зрослись з криміналом і видають рішення, які потрібні цим людям.

Що стосується  питання другого, як ви сказали, що як воно в’яжеться  з міжнаціональним і міжконфесійним. Там - пряма залежність. Комісія прийняла це рішення свідомо, тому що я приводив приклади, коли окремі громадяни України, в тому числі із числа кримських татар звертаються за отриманням ділянки земельної, їм під різними приводами відмовляють. Це викликає серйозну загостреність між людьми і вона може закінчитись погано. Але те, що я привів вам приклад, коли під мечеть дали згоду 3 роки назад, зробили проект, а коли прийшли получати землю, сказали: ця земля виділена вже другому. Ось, де є загроза. Тому…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте, будь ласка, Василь Олексійович. Записуємось на обговорення.

Зарубінський, будь ласка, Олег Олександрович.

 

17:24:57

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександре Володимировичу.

Олег Зарубінський "Блок Литвина" . В мене тільки дві репліки або два зауваження щодо звіту комісії.

Перше. Ми здається вчора або позавчора слухали про такі ж самі неподобства, фактично, злочини, чого там казати, які кояться із земельними ділянками, з землею, з обманом громадян,   з нерівними умовами одержання землі, з корупцією навколо земельних питань в Севастополі.

Сьогодні ми те ж саме чуємо в місті Сімферополі.  Я хотів поставити, Василь Олексійович, питання, але воно вже буде риторичним, бо не вийшло вам поставити це питання. Це що, острівки на Кримському півострові Сімферополь і  Севастополь? Або це просто загальна  практика  характерна для Автономної Республіки Крим відповідно у тих людей, які мають повноваження, як ми бачимо незаконні повноваження,  робити такі справи, ганебні    справи.

Мені здається, що це питання дійсно набагато ширше і треба розглядати питання по всій території, як мінімум, до речі, по всій території Автономної Республіки Крим. Це перше зауваження.

І друге зауваження, можливо певна відповідь, колега Кирило Куликов поставив таке питання, що  прокуратура цього не помічає, чому вона    не реагує? А тому, шановний колега, вона не реагує, тому що прокуратура „в долі” і тому що  саме прокуратура на рівні обласних підрозділів, а зараз ми вже не кажемо про Київ, багато тут було інформації, що стосується  центральної прокуратури, Генеральної прокуратури, тому що коли хтось звертається з приводу незаконного зайняття тієї чи іншої ділянки, наприклад  малим підприємствам, чи іншим підприємствам, аж доходить до того, що забирають землю в „Укравтодору” незаконно і там  будують якийсь торгівельний центр, будують  якийсь  об’єкт сфери  громадського так би мовити харчування, прокуратура відповідає і таких випадків багато,  з приводу того, що ні, там все законно.

Потім коли починають копати це, виявляється що той, хто  відповідав на рівні, наприклад першого заступника обласного прокурора, сам „в долі”, ну не персоніфікований бізнес, як ви розумієте.

Тому, мені здається, що це питання абсолютно риторичне. Я ще раз хочу підтвердити те, що відповів голова комісії. Прокуратура не просто покриває ці факти, вона сама є одним з організаторів цих дій. Бо вона є безпосередньо, прагматично, меркантильно, матеріально зацікавлена в цих порушення. Бо вони мають з цього зиск в грошах. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондик Валерій Анатолійович.

 

17:27:59

БОНДИК В.А.

Шановні колеги, я якраз почну з того, на чому зупинився наш колега, Олег Олександрович Зарубінський.

Не тільки прокуратура, а може і не стільки прокуратура, тому що в неї нема оперативно-розшукових заходів, скільки міліція під. Да, да. От бачите, как реагируют.

Москаль провів дуже вдалу оперативну комбінацію. Він завербував агента. Я не буду казати, хто цей агент. І агент почав працювати з Москалем. Москаль, до речі, зараз виконує обов’язки міністра. Тому що Юрій Віталійович Луценко, якого ми з вами тут не могли заслухати, пішов у відпустку. Тому що він вже вважає себе не міністром, а політиком. А його обовязки виконує заступник, тобто голова Кримського Главку – генерал Москаль. До речі, це блюзнірство. Знаєте, коли в суд приноситься справка з Міністерства внутрішніх справ, підписана міністром Луценко, що він вже ніби-то і не керівник Главку, а нібито народний депутат. І тому немає судової перспективи. Людина, яка незаконно звільнена, не може поновитися на посаду головного міліціонера Криму.

А відносно Василя Олексійовича, поки я ще поважаю. Знаєте, Василь Олексійович, ви як „унтерпришебеевская вдова сама себя секущая» -  высекли из себя, испытали наивысшую стадию признания - катарсис. Так вы правильно ответили. При вас, когда вы были главой Крымской партийной организации… Понимаете? Эти объекты за один день не строились. Они строились при вас? При вас. Людей, которых вы делегировали в законодательную, исполнительную власть – это ваши люди. Все ваши люди.  Это не мои люди, не его, и не его – это все ваши люди.  Это все ваши люди. Вот видите, вы правильно, вы признаете.  Вы признаете это.

А потом произошло что? Где-то вы видимо бизнес не поделили. Потому что, знаете, политика от бизнеса должна быть отделена. Я вас сколько раз просил, восстановить честного партийца Ивана Дубровина в Ливадийской партийной организации. Вы его не восстановили. И теперь пожинайте, пожалуйста, те плоды, которые вы там взрастили. Спасибо за внимание, Василий Алексеевич.

 Уважаемые коллеги,  я считаю эта комиссия чисто политическая и мы  вообще не должны голосовать за этот проект постановления. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Куликов Кирило Борисович.

 

17:30:26

КУЛИКОВ К.Б.

Уважаемые коллеги, огромное спасибо за возможность предоставленную выступить. Я не могу, честно, понять, что политического в слове воровство? Почему мы слово воровство стали называть очень красиво коррупция. Замечательное красивое слово коррупция. Так всегда в «Русской правде» вор – это тот кто воровал из бюджета. Сегодня рассказали о Симферополе, тоже самое происходит в  Киеве. Просто трагедия. На глазах сегодня происходит трагедия. Уничтожается культурная, религиозная  историческая столица Украины. Поэтому у меня нет слов. И мы сидим и терпим. Может быть оно как-то само собой обойдется.

 Коллеги,  презентуя отчет временной следственной комиссии, я сказал, как  коллега Киселев, Киев – это техногенная бомба и рано или поздно она сорвется. Мне страшно  это говорить, но я прошу, давайте мы все-таки примем решение, не взирая на партийные цвета, на знамена, Киев будет жить после нас, когда не будет знамен. Но мы сегодня   его уничтожаем, мы уничтожаем Крым. И я обращаюсь особенно (потому что  я должен обратиться, я член коалиции) к  Партии регионов. Именно  ваша фракция в Киевсовете голосует  за все решения, которые  делает   Черновецкий, про земельный деребан, про воровство, про воровство из бюджета и так далее,   и так далее. Если у вас есть позиция, покажите ее. Огромное спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Камчатний Валерій Григорович.

 

17:32:10

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Шановні  виборці, Камчатний Валерій, "Блок Юлії Тимошенко", Харківська область. Ви знаєте, я  хочу нагадати про те, що основне завдання політичних партій, як і викладено у Законі   „Про політичні партії”, – це боротьба за владу і подальша реалізація своїх програм.   Так от я вам хочу нагадати про це і сказати про те, що ми зараз  з вами є свідками того, як реалізовувалась саме партійна програма однієї з партій, яка має конкретний  біло-блакитний колір на  конкретно взятому  регіоні, Кримському регіоні.

Я другий день підряд б’юся і піднімаю питання і задаю запитання, що відбувається  в Криму, в Гліцинії, сьогодні в Сімферополі і так далі, і так далі. В Лівадії, дякую. Мова іде про те, що  сьогодні на місцевих виборах  в Криму перемогла конкретна політична сила і сьогодні  вона творить оці всі, вибачаюсь, я навіть  слова не підберу, які  ганебні  речі. І тому сьогодні ми повинні вести мову про відповідальність саме політичних партій. І саме їх представників, які допустили оці всі речі. Я думаю, що час істини наступить. Прокуратура, про яку сьогодні згадували, розбереться і всіх, кого треба, куди треба, відправить, куди треба, посадить. І я думаю так, що на сьогодні ми повинні з вами висловити глибоку вдячність порядній людині, Кисельову Василю Олексійовичу, який, не зважаючи на те, що його пресували, залякували, сьогодні слово правди вирішив перед Верховною Радою, перед Україною сказати. Саме такі люди і є сьогодні справжніми народними депутатами України. І тому я закликаю підтримати ті рішення, які запропонувала слідча комісія і продовжити роботу, і не тільки по Симферополю. По Гліцинії і по всім тим безладдям, які сьогодні відбуваються в Криму. І я закликаю виборців, будьте пильними, коли будете голосувати. Бо один з ваших представників рветься до влади і хоче бути Президентом України. Якщо ви маєте бажання, щоб крім особняка, який побудований у Нікітському ботанічному саду, його особняки були побудовані по всій Україні, в кожній області, в кожному районі, - голосуйте за нього. Якщо не хочете цього, подумайте. Будьте пильні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бобильов Олександр Фадійович, будь ласка.

 

17:34:55

БОБИЛЬОВ О.Ф.

Александр Бобылев, фракция "Наша Україна - Народна Самооборона", партия «Народная самооборона». Уважаемые коллеги! Ну, я не буду долго занимать ваше время и ваше внимание. Хочу еще раз напомнить своим коллегам, которые уже давненько не работают в органах, а больше присутствуют здесь, в Верховной Раде, о том, что оспорить и подать протест на вынесенное решение сессии любого уровня может только прокурор соответствующий либо района, либо города, либо области.

И  земельные вопросы – это вообще вопросы  прокуратуры. Милиция может давать  только материалы, которые собраны в период предварительного рассмотрения. Но я хотел бы сказать не об этом.

Мы с вами все очень часто  получаем ответы прокуратуры. Как правило, они заключаются: отказано на основании  статьи 6 пункта второго УПК.  Ну, это  хорошо, кто  знает, что такое статья 6, что такое пункт второй УПК. И это все приходит нам добросовестно, такие ответы.

Не раз приходилось сталкиваться и с прокуратурой Крыма. И те ответы, которые приходят: будет направлено дополнительно. И дополнительно, как забыли, и это  по сей день.

Посему  у меня  есть такое предложение. По таким вопросам мы должны приглашать сюда Генерального прокурора, прокурора соответствующей области, где проводится, чтобы они отчитывались о том, что они   делают. Потому что так, извините,  если мы не уважаем себя, то, пожалуйста, конечно мы можем без всяких проблем дальше терпеть, что к нам будет такое отношение. Не будем требовать, будет такое отношение постоянно.  Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Трофименко Вадим Всеволодович, будь ласка. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

17:37:03

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.

Шановні народні депутати, шановні наші виборці! Я хотів би, щоб ми зараз продовжили той перелік, про який сказав наш колега Зарубінський. Севастополь вчора не проголосували. Хороший звіт. З політичних мотивів ми тут, депутати, поступили не по совісті. До цього треба повертатись. Сьогодні з політичних мотивів по 19 підприємствам, які привласнені, бо за Херсонським комбайновим 19 підприємств стоїть фактично, не проголосували. Таким чином говоримо: крадіть, крадіть! Якщо хтось з якоїсь політичної сили замішаний, вона не проголосує. Не можна так нам підходити! Саме нам не можна підходити!

Далі. Київська область сьогодні. Не те саме в регіоні? Хіба не те саме в Києві було? Те саме. Нема в Криму білих і пухнастих правоохоронних органів, нема. І той пункт, який тут написано, то той пункт, який написаний по міліції, зачитаю вам, якщо ви хочете знати. „ГУ МВС в Криму та прокуратурою  зволікається розгляд і передача до суду матеріалів по  кримінальних справах, порушених за фактами видачі сфальсифікованих дозволів на будівництво та самочинне захоплення земельних ділянок”. Це їхня підслідність. Тому нема білих і пухнастих там, повторюю. Але що ми бачимо з боку судової влади? Ми бачимо, що є рішення, яким навіть ціну  визначають за яку продати можна землю і де дають. Немає судової інспекції, а вона має бути.

Включаю телебачення.  Наш канал „Рада” показує розглагольствування голови Апеляційного суду Бородіна Харківського. Харківський же регіон. Це там, де в суді замість   зала судового засідання робиться  сауна! Робиться спортзал і так далі. І він розпатякує про якусь законність! По парламентському каналу „Рада”! І ми терпимо це все. Ми говоримо, що чому. То він каже, що він - кум Онопенко і тому ми терпимо це все. Не можна терпіти! 

Тепер зараз ми з вами отримуємо відповідь Вищої  ради юстиції про що?  про те. Що Демченка треба відправити  у відставку. Зареєстрований півтора   роки назад проект народним депутатом Соболєвим і рядом осіб. Є рішення комітету.  

Отримали вже сюди проект 8 числа, тут лежав уже, в Верховній Раді. Ми не виносимо сюди, бо ще треба, щоб він трошки покерував.

Тому давайте, щоб у нас були однакові підходи. Я просив би вас підтримати цей звіт, за нього проголосувати, повернутися за севастопольський, повернутися до херсонського заводу, розблокувати ці, а потім ще до президентських виборів розставити всі…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення завершено.

Я ставлю на голосування за основу проект Постанови про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва у місті Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів (реєстраційний номер 5309). Прошу визначатися.

 

17:40:56

За-229

Рішення прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 141,  „Наша Україна – Народна Самооборона” – 47, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 12, позафракційні – 2.

Шановні колеги, я з вашого дозволу внесу дві пропозиції, які стосуються пятого і шостого пунктів. Оскільки вони виходять за межі повноважень Верховної Ради України, де мова йде про те, щоб звернутися до Голови Верховного Суду України, щоб він дав розяснення судам. (Шум у залі) Немає таких повноважень у Голови Верховного Суду і немає таких повноважень у Верховної Ради в цілому. Доповіда… (Шум у залі)  Доповідач погоджується з цим.

І також шостий пункт: „Звернутися до кваліфікаційних комісій про притягнення до дисциплінарної відповідальності”. Це також не відповідає повноваженням Верховної Ради і Закону про кваліфікаційні комісії, може звертатися народний депутата України. Приймається.

Будь ласка, які є ще пропозиції?

 

ІЗ ЗАЛУ. Є пропозиція ще… є пропозиція.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович, будь ласка. А, Василь Олексійович -  на трибуну.

 

17:42:14

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.

Шановні колеги, ну, спочатку одна невеличка ремарка. Представники політичних сил тут виступали і казали, що не треба ділити і треба голосувати. Дуже шкода, що той, хто сьогодні пропонує голосувати за комісії і за справи по Сімферополю, вчора не голосував за аналогічну ситуацію по Севастополю. Дуже шкода. треба було колезі Камчатному учора за Севастополь голосувати.

З приводу… А ваша фракція?.. (Шум у залі) Добре, добре.

З приводу 7-го пункту. Колега Кисельов говорив, і я думаю, абсолютно правильно. Ми, вибачте, ми дійшли уже б нижче нікуди, що у зв’язку з відсутністю Генерального плану забудови Сімферополя звернутися з пропозицією не надавати міському бюджету Сімферополя субвенцій на соціально-економічний розвиток. Причому громадяни Сімферополя до дурної влади у Сімферополі? Абсолютно не мають ніякого відношення. Тому пропоную зняти цей пункт. Дякую. (Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Я прошу, будь ласка, шановні колеги. Заспокойтеся, сядьте на свої місця. І навіть той депутат, який високо тримає руку, оскільки репліку він все одно отримає, але в той час, коли завершиться внесення пропозицій.

Будь ласка, внесення пропозицій. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

17:43:44

КАРМАЗІН Ю.А.

Шановні народні депутати! Юрій Кармазін. Я просив би і вношу пропозицію заслухати Генерального прокурора України, Голову Служби безпеки України, міністра внутрішніх справ України про виконання… Ні, ми не заслуховуємо Президента. Я перепрошую, не перебивайте. Заслухати Генерального прокурора, Голову Служби безпеки, Міністра внутрішніх справ  України про розслідування фактів, оголошених в рішенні… в звіті тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України. Так питання поставити. Дякую. Це відповідає якраз. І призначити це заслуховування на січень місяць на одне із перших засідань. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, ще пропозиції?

Будь ласка, народний депутат Бондик.

 

17:44:49

БОНДИК В.А.

Поки ще  шановний Василь Олексійович! Я давав пропозицію, ви бачили із состава фракції Партії регіонів, я утримався, але я буду голосувати за вашу постанову, якщо буде доданий такий пункт: включити ще розподіл, який був в «Гліцинії», і розподіл, який є в Лівадії. Але з вашим досвідом, у зв’язку з цим,  що під вашим керуванням були ці всі розподіли, разом з тим заслухати ще і нашого колегу,  тому що він в той час був прокурором АРК Крим, шановний пан Шемчук. І,  власне під його наглядом, прокурорським наглядом, згідно з Законом „Про прокуратуру” не вносилися ці протести, про що казав пан Бобильов,  який був керівником міліції, він правильно каже. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиції до постанови завершилися, так? 

Шановні колеги, тепер, будь ласка, Василь Олексійович, по всім пунктам постанови, які пропонувалися народними депутатами України. Прошу вашу позицію.

 

17:45:56

КИСЕЛЬОВ В.О.

Дякую. Шановні колеги, я коли доповідав звіт комісії, попросив від комісії, щоб пункт четвертий по тому, щоб виключити пункт, яким ми пропонували Міністерство оборони передати ці землі до міської ради, ми просимо цей пункт виключити, перше.

Друге, той пункт, який…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Василь Олексійович, хвилиночку. Значить пропозиція від комісії, яку пропонує Василь Олексійович, вилучити пункт номер чотири. Заперечення є проти цього?

Будь ласка, Мартинюк Адам Іванович, є заперечення.

 

17:46:35

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Шановні колеги, ми прийняли з вами проект постанови за основу, тобто ми проголосували за всі ті пункти, які є в проекті постанови. Тому кожна пропозиція, їх тут лунало від колеги Кисельова і головуючий запропонував деякі пропозиції. Кожну пропозицію треба, на жаль, вже голосувати. Тому ми кожен пункт, включаючи четвертий, треба голосувати. Я не знаю, як вони дійшли порозуміння з Міністерством оборони, що воно вже віддало землі, я сумніваюсь, що віддало. Я наприклад за те, щоб залишити цей пункт. Але треба його голосувати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Адаме Івановичу, я поставив питання, якщо  є консенсус і жодний депутат не заперечує, тоді немає сенсу голосувати. Якщо є  заперечення, ставлю на голосування підтримку пункту номер чотири,  пункт  четвертий проекту постанови. Прошу визначатися.

Про підтримку пункту номер чотири.

 

КИСЕЛЬОВ В.О.  „За”. Виключення.

 

17:47:40

За-284

Приймається.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Тепер можна сказати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Далі, будь ласка, по наступним.

 

17:47:50

КИСЕЛЬОВ В.О.

Значить, шановні колеги. По-перше, Адаме Івановичу, я підкреслюю те, що комісія винесла рішення по Мінобороні тільки тому, щоб ті землі залишилися в Мінобороні і ніхто ні з ким не домовлявся. Якраз ці землі і будуть у Міноборони, тому ми все зробили правильно.

Друге питання. Ми просимо виключити той пункт сьомий, який і ви підтримали, що немає нам за те, що нерадиві чиновники у міськраді, страждати буде вся громада. Ми просимо виключити пункт сьомий із цього проекту постанови.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Василь Олексійович, по п’ятому пункту ви з місця висловлюйтесь, мікрофон тепер, будь ласка.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Я кажу у мікрофон, що комісія приймає зауваження Олександра Володимировича. 

Ми від комісії особисто депутатами внесемо звернення і до Голови Верховного Суду і до Вищої ради юстиції, і до Кваліфкомісії. І шостий, і п’ятий пункт ми це зробимо самі.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Шановні колеги, є рука. Заперечення? Хоч це речі, які записані в Конституції і в законах про судоустрій, про статус суддів і про кваліфкомісії. Будь ласка, якщо є заперечення, я ставлю на голосування пропозицію про вилучення п’ятого і шостого пунктів з проекту постанови. Прошу визначатись.

 

17:49:23

За-277

Пункти вилучаються.

Будь ласка, тепер пункт сьомий. Пропозиція доповідача – вилучити.

 

КИСЕЛЬОВ В.О.  Вилучити  треба її, вилучити!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Василь Олексійович Кисельов пропонує вилучити.

Ставлю на голосування пропозицію голови комісії про вилучення пункту сьомого з проекту постанови.

 

17:49:58

За-318

Пункт вилучений.

Всі пункти ми. Ні? Будь ласка.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Значить, була пропозиція колеги Бондика, який піднімає руку. Я відповідаю, шановний Валерій Анатолійович, справа в тому, що межі повноважень комісії чітко визначені. Тому я б і радий був би, комісія могла б розглядати і «Гліцинію», і інші питання. Якщо буде таке доручення, будь ласка, ми не заперечуємо. Але по тих завданнях, які має комісія сьогодні, ми не маємо права цього робити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, і ще, перепрошую, у нас є пропозиція депутата Кармазіна – додаток пункту окремого до проекту постанови, в якому передбачити у січні 2010 року інформацію Генерального прокурора, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ  щодо матеріалів, наданих тимчасовою слідчою комісією. Цю пропозицію ставлю на голосування. Прошу визначатися.

 

КИСЕЛЬОВ В.О. Підтримати.

 

17:51:22

За-304

Приймається.

Ставлю на голосування в цілому, ще є пропозиції? Будь ласка, Адам Іванович Мартинюк. (Шум у залі)

 

17:51:33

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги,  ну, мабуть, логічно,  якщо ми 5-й і 6-й забрали у зв’язку з тим, що не звертаємося до голови суду з пропозиціями. В мене просто сумнів є, чи ми можемо звернутися до Генерального прокурора звільнити прокурора? Чи маємо таке право? Якщо маємо, я – „за”, щоб підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ставлю… Ну ця компетенція в Конституції виписана. Треба читати, шановні колеги.

Ставлю на голосування в цілому з урахуванням проголосованих змін пропозиції про вилучення окремих пунктів і про включення додаткового пункту проект Постанови Верховної Ради України про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин щодо самовільного захоплення земельних ділянок, незаконного будівництва  у місті Сімферополі жилих, офісних і розважальних центрів, а також бездіяльності правоохоронних органів (реєстраційний номер 5309). Прошу визначатися.

 

17:52:50

За-241

Рішення прийнято.  Постанова ухвалена.

Будь ласка по фракціях. Партія регіонів – 0, „Блок Юлії Тимошенко” – 142, "Наша Україна-Народна Самооборона" – 51, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19,  позафракційні  - 2.

Репліка. Народний  депутат  Камчатний.

 

17:53:12

КАМЧАТНИЙ В.Г.

Камчатний, "Блок Юлії Тимошенко", Харківська область. Та область саме, де Юлії Тимошенко рейтинг від виборів до виборів росте, від  2 відсотків до 12, до 16  і далі буде ще вище.  Тому що коли ми дивимось на те все безладдя, яке відбувається в інших регіонах… І спасибі Адам Іванович, що ви загадали про мене,  я хочу нагадати, відкрийте стенограму вчорашнього засідання. Я голосував – за. Я сказав Вернидубову, я потиснув йому руку  і я йому потиснув руку. І я сьогодні виступаю за те,  за що виступає наш лідер: виділення земельних ділянок  власності виключно на аукціонах, на конкурсній основі. І сьогодні  ми з вами були черговими свідками того, що відбувається в регіоні, який контролюється біло-блакитними. Ганьба!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Із мотивів голосування виступ  Валерій Анатолійович Бондик, будь ласка.   Передумав народний депутат. Питання завершено.

Шановні колеги… У нас так багато бажаючих з мотивів?

Будь ласка, запишіться тоді. Зарубінський Олег Олександрович, будь ласка.

 

17:54:51

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”. Шановні колеги, мотиви були зрозумілі. Мені здається, для всіх, хто голосував так чи інакше. Я тільки хочу додати, що, очевидно, це правильний крок Верховної Ради. Бо незалежно від того, в які ряси або тоги рядяться ті чи інші корупціонери і порушники і земельного, і взагалі українського законодавства, вони мають знати, що є в Україні орган, вищий орган представницької влади – Верховна Рада України, яка не буде закривати очі на порушення, явні порушення, які стосуються громадян і жертвами яких стають якраз прості громадяни. Я думаю, що практика роботи от саме таких комісій по різних регіонах України продовжиться. І тоді парламент буде серед інших своїх місій виконувати дуже важливу контрольну місію, контрольну функцію Верховної Ради України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

17:55:54

КАРМАЗІН Ю.А.

Дякую. Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Я дякую за голосування. Ми показали, що ми є, дійсно,  солідний орган, але ми не будем такими, якщо ми завтра першим питання не поставим питання 2605, зареєстроване ще 5 червня 2008 року – пропозиція (Соболєв, Філенко,  Шустік, Сенченко, Грач, Кармазін, Олійник) про звільнення Демченко Сергія Федоровича  з посади голови Вищого господарського суду України у зв’язку з досягненням 65 років.

 Вже є відповідь з Вищої ради юстиції, яка пише Верховній Раді, що подання  про звільнення. Раз.

Друге. Ми маємо сьогодні очиститись перед днем Святого Миколая і повернутися до голосувань по „Херсонським комбайнам” і по севастопольській комісії. Можливо, це навіть зробити  у комплексі, проголосувати за  висновки  одним голосуванням для того, щоб  не було звинувачень одної…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр Сергійович.

 

17:57:10

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги, вы знаете, меня заставило слово взять выступление последнего коллеги нашего из БЮТ. Вот то, что он говорил, в этом все двуличие этой фракции, когда один говорит и только один голосует, для того чтобы люди услышали, что они вроде б то что-то делают, а вся фракция потом не дает ни одного голоса. Поэтому прежде чем этим бравировать и говорить, нужно подумать, что вы просто в обман вводите все население нашего государства, поступая таким образом. И не только по тому вопросу, который рассматривали, а по всем тем действиям, которые вы проводите, начиная от Премьер-министра и заканчивая до депутатов в этом зале. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Косів Михайло Васильович.

 

17:57:55

КОСІВ М.В.

Косів Михайло, „Блок Юлії Тимошенко”, партія „Реформи і Порядок». Хочу подякувати вам, Василю Олексійовичу, за професійну, ґрунтовну і основне – чесну доповідь.

Я не встиг… до мене не дійшло внести вам питання і пропозицію, але той текст, який ми прийняли, значить, там є таке слово: „самовільного захоплення”. А все те, про що говорив Василь Олексійович, це не самовільне захоплення, це  злочинне захоплення. Отже якщо ви… бо там ну чітка … чітке зрощення і органів місцевої влади, і правоохоронних органів, отже якщо ви будете готувати остаточну доповідь з цього питання, то я би все-таки вважав, що треба адекватно відбити і у нас від цього документу те, що там відбувається. А взагалі…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ващук Катерина Тимофіївна.

 

17:59:08

ВАЩУК К.Т.

Шановні колеги, я думаю, що всі ми сьогодні переконались, яким болючим є питання виділення земельних ділянок. Це не тільки для Сімферополя характерно – це характерно буквально для всієї України. І я думаю, що на порядку денному роботи нас, депутатів Верховної Ради, зробити так, аби ми могли поставити це питання з перевіркою всіх моментів незаконного виділення ділянок під будівництво в усіх регіонах України, і особливо передачі земель військових частин.

Наводжу приклад. Волинь, райцентр Ківерці. 5 років люди не отримують земельних ділянок під забудову. Там немає  будівництва державного, квартир нема, де отримати. А по центру 50 гектарів старе військове містечко, яке уже десятки років не використовується, і – зась, бо немає того, хто за платить великі гроші, бо це окремі гро…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Вечірнє пленарне засідання оголошую закритим. Завтра о 10 годині ранку розпочнеться ранкове пленарне засідання.