ЗАСІДАННЯ П’ЯТНАДЦЯТЕ 

Сесійний зал Верховної Ради України

23 жовтня 2009 року, 10:00 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні  народні  депутати,    запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до  реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:19

(Реєстрація народних депутатів України)

Зареєструвалося картками 411 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні колеги! Надаю вам інформацію про результати роботи Верховної Ради України  на пленарних засіданнях 22 жовтня 2009 року. Розглянуто  25 питань порядку денного. За результатами розгляду:  прийнято  12 законів та 11 постанов,  2 законопроекти прийнято за основу, 4 законопроекти  та п’ять проектів постав відхилено.

Шановні колеги, відповідно до статті 25  Регламенту Верховної Ради України  у п’ятницю 30 хвилин відводиться  на оголошення запитів. Дозвольте оголосити запити, які надійшли. Надійшли запитати народних депутатів України:

Василя ГРИЦАКА до Президента України  щодо небезпеки доступу до інформаційних баз даних виборців осіб, що не мають на те відповідних повноважень та можливих корупційних проявів, що несуть загрозу національній безпеці.

Ставлю на голосування про підтримку запиту. Прошу голосувати.

 

10:02:49

За-144

Запит не підтримано.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Президента України  про факти наявності подвійного громадянства у жителів Криму, Севастополя та Закарпаття, що є грубим порушенням Конституції України і загрожує національній безпеці держави.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:03:21

За-52

Запит не підтримано.

Оксани БІЛОЗІР до Президента України  стосовно вжиття невідкладних заходів щодо розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення".

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

10:03:56

За-150

Запит підтримано.

Ставлю на голосування  про направлення запиту до Президента України. Прошу голосувати.

 

10:04:17

За-175

Рішення не прийнято.

Юрія КАРМАЗІНА до голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, міністра внутрішніх справ, голови Державної митної служби, виконуючого обов'язки голови  Фонду  державного майна, голови Служби безпеки, Генерального прокурора України  щодо неналежного реагування на депутатські звернення від 12 серпня 2009 року, перевірки фактів розкрадання та розтрати державного майна в особливо великих розмірах, умисного доведення до банкрутства ВАТ "Фотон", яке має стратегічно важливе значення для України, незаконної передачі зазначеного товариства у власність його керівникам, незаконної приватизації державного майна, фіктивного підприємництва, вчинення дій, що загрожують економічній безпеці держави виконуючим обов'язки голови Правління ВАТ "Фотон" Аршаком Саруханяном, вжиття заходів із поновлення роботи товариства, вирішення питання про відповідність Аршака Саруханяна займаній посаді та вжиття відповідних заходів реагування.

Бориса ПЕТРОВА до Прем'єр-міністра, міністра фінансів України  щодо термінового розгляду проекту і титулу будови автотранспортної магістралі через річку Дніпро в місті Запоріжжя з визначенням реальної вартості, строків будівництва, забезпечення достатнього безперервного фінансування.

Валерія БЕВЗА до Прем'єр-міністра  України  стосовно ситуації, що склалась на Державному підприємстві "Вінницький авіаційний завод".

Василя ГРИЦАКА до Прем'єр-міністра, Голови Служби безпеки, Генерального прокурора щодо небезпеки доступу до інформаційних баз даних виборців осіб, що не мають на те відповідних повноважень, та можливих корупційних проявів, що несуть загрозу національній безпеці.

Василя ГРИЦАКА до Прем'єр-міністра, першого віце-прем'єр-міністра,  заступника міністра Кабінету Міністрів, голови Державної міграційної служби України  щодо можливого порушення чинного законодавства державним підприємством "Документ", яке займається розробкою електронної системи обліку громадян для формування в Україні електронної бази даних реєстрації населення та можливих корупційних проявів у вищих щаблях державної влади, що несуть загрозу національній безпеці.

Віктора СЛАУТИ до Прем'єр-міністра  щодо незаконного заволодіння майновими та земельними паями мешканців села Грузьке Голованівського району Кіровоградської області.

Віктора СЛАУТИ до Прем'єр-міністра України  щодо діяльності сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Славутич" села Мануйлівка Маловисківського району Кіровоградської області.

Вікторії ДЕМ'ЯНЧУК до Прем'єр-міністра  щодо включення до постанови Кабінету Міністрів України від 4 листопада 1993 року "Про перелік закладів і установ освіти, охорони здоров'я та соціального захисту і посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років" закладу "школа мистецтв" та посади "викладач-концертмейстер".

Володимира БОНДАРЕНКА до Прем'єр-міністра   стосовно ситуації, що склалася в галузі онкології та навколо Національного інституту раку.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Прем'єр-міністра  стосовно незадовільної роботи управління Пенсійного фонду України в місті Шостка, Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, Головного управління праці та соціального захисту Сумської обласної державної адміністрації, Міністерства праці та соціальної політики України при оформленні пенсії за віком на пільгових умовах за Списками №1 та №2 колишнім працівникам відкритого акціонерного товариства "Акціонерна Компанія "Свема".

Володимира КАРПУКА до Прем'єр-міністра  щодо фінансування у 2010 році завершення будівництва пішохідного мосту через залізничні колії на станції Луцьк Волинської області.

Едуарда ПРУТНІКА до Кабінету Міністрів  стосовно необхідності перевірки відомостей, викладених у колективному  зверненні жителів сіл Прохори та Шевченко Борзнянського району Чернігівської області щодо невиплати за майнові паї та часткову невиплату за оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення та земельних часток (паїв) з боку товариств з обмеженою відповідальністю "Прохорське" та "Агротрейд", а також розгляду повторного колективного звернення від імені 370 жителів села Сиволож - власників державних актів на землю щодо відсутності реального результату у вирішенні аналогічного питання, за яким 5 червня 2009 року був поданий депутатський запит, та необхідності вжиття відповідних заходів щодо проведення комплексної перевірки питання дотримання приватними інвесторами у цьому районі чинного законодавства в контексті забезпечення економічних та соціальних прав громадян на відповідну компенсацію за майнові та земельні паї.

Євгена ЦАРЬКОВА до Прем'єр-міністра України  щодо ситуації навколо державного комунального підприємства санітарного автотранспорту міста Одеси.

Ігора ШАРОВА до Прем'єр-міністра України  щодо надання інформації про стан розробки Державної програми енергозбереження в Україні на 2010 рік.

Катерини ВАЩУК до Прем'єр-міністра України  про зволікання з перерахуванням  бюджетних коштів Луцькому підприємству електротранспорту за перевезення пільгових категорій пасажирів.

Оксани БІЛОЗІР до Прем'єр-міністра стосовно вжиття невідкладних заходів щодо розроблення та внесення на розгляд Верховної Ради України проекту Закону "Про ратифікацію Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального розбещення".

Оксани БІЛОЗІР до Прем'єр-міністра України  про ігнорування Кабінетом Міністрів України потреб дітей з ослабленим зором у забезпеченні їх шкільними підручниками зі збільшеним плоским шрифтом та спеціальними зошитами.

Олександра КУЗЬМУКА до Прем'єр-міністра щодо протиправних дій керівництва Державного підприємства Міністерства оборони України "Українська авіаційна транспортна компанія", що призвело до спричинення великих збитків державі та поставило підприємство на межу банкрутства.

Олександра КУЗЬМУКА до Прем'єр-міністра України  щодо порушення чинного законодавства при здійсненні відчуження майна та об'єктів Міністерства оборони України.

Олександра ПОПОВА до Прем'єр-міністра щодо налагодження теплопостачання житлових будинків та об'єктів соціальної сфери.

Павла МОВЧАНА до Прем'єр-міністра  щодо погашення кредиторської заборгованості із заробітної  платні  у Старовижівському районі Волинської області.

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Прем'єр-міністра України  щодо не реагування Міністром охорони навколишнього природного середовища на можливі зловживання посадовим становищем та порушення антикорупційного законодавства з боку начальника Державної екологічної інспекції в Миколаївській області Віталія Бабенка.

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Прем'єр-міністра України  стосовно невиконання доручення Кабінету міністрів та ненадання відповіді Міністерством фінансів України, Міністерством житлово-комунального господарства, Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи та Миколаївською обласною державною адміністрацією на депутатське звернення щодо вирішення питання з фінансування робіт на проектування та заміну ділянки напірного каналізаційного колектору по вулиці Рибній міста Миколаєва, що знаходиться в аварійному стані.

Сергія ГОРДІЄНКА до Прем'єр-міністра, Генерального прокурора України  щодо необхідності захисту інтересів державного підприємства "Полтаванафтогазгеологія" та його трудового колективу, недопущення переходу об'єктів геологічної галузі у власність приватних структур, притягнення до відповідальності осіб, які причетні у доведенні до банкрутства зазначеного підприємства.

Групи народних депутатів (КОМАРА, ПРАСОЛОВА, ЧЕЧЕТОВА) до Прем'єр-міністра щодо забезпечення цукром Сосницького району та інших десяти районів Чернігівської області з державного матеріального резерву.

Миколи КОМАРА та Івана ВЕРНИДУБОВА до Прем'єр-міністра  щодо завершення будівництва газопроводу високого тиску Ялта-Форос-Севастополь.

Валерія БЕВЗА до міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора   стосовно неналежного розслідування працівниками Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Вінницькій області кримінальної справи про обвинувачення групи осіб у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 Кримінального кодексу України.

Валерія БОНДИКА до міністра юстиції  щодо грубого порушення посадовими особами Головного управління юстиції у місті Києві законодавства України та притягнення  їх до відповідальності.

Валерія ПИСАРЕНКА до Міністерства фінансів  щодо анулювання ліцензії Товариства з обмеженою відповідальністю "М.С.Л." на право провадження господарської діяльності з випуску та проведення лотерей за фактичне здійснення букмекерської діяльності під виглядом випуску лотереї "Спортліга".

Василя ГУРЕЄВА до міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора України  про відмову Солом'янського райуправління   Головного управління МВС України в місті Києві, порушення кримінальної справи щодо незаконного заволодіння громадянкою Вікторією Колумбет квартирою, що належала громадянці Аллі Яценко.

Вікторії ДЕМ'ЯНЧУК до міністра юстиції України  стосовно суперечностей постанови Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України №24 вимогам Конституції України, статті 29 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".

Володимира ПИЛИПЕНКА до Голови Служби безпеки України, голови Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури України, Генерального прокурора України, Київського міського голови  щодо надання правової оцінки факту самовільного призначення на посаду голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури у місті Києві та фальсифікації документів про таке призначення громадянкою Інною Рафальською.

Володимира СТРЕТОВИЧА до голови Державного комітету України із земельних ресурсів, виконуючого обов'язки генерального директора ДП "Центр державного земельного кадастру"  щодо припинення масового порушення прав громадян України при реалізації свого законного права на безкоштовну приватизацію землі.

Володимира СТРЕТОВИЧА до Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України  щодо перевірки фактів можливої злочинної змови у структурі Держкомзему України, що призвело до масового порушення прав громадян України при набутті права на землю.

Едуарда ПРУТНІКА до міністра палива та енергетики України  стосовно колективного звернення жителів вулиці Шевченка міста Борзна Борзнянського району Чернігівської області щодо встановлення автомобільного газозаправного пункту поруч із житловими будинками та трансформаторною підстанцією без урахування думки людей і згоди громади, яка мешкає на цій вулиці.

Євгена ЦАРЬКОВА до міністра закордонних справ України  щодо незаконного утримання громадянки України в слідчому ізоляторі на острові Маргарита Республіки Венесуела.

Ігора РИБАКОВА до голови Вищої ради юстиції   щодо проведення перевірки діяльності Приморського районного суду міста Одеси та вирішення питання про звільнення Сергія Кічмаренка та Світлани Ярош з посади суддів Приморського районного суду міста Одеси за порушення присяги.

Ігора РИБАКОВА до Голови Вищого господарського суду, Голови Верховного Суду України щодо винесення некваліфікованих рішень, несумлінності у виконанні  своїх професійних обов'язків, порушень норм матеріального та процесуального права суддею господарського суду Харківської області Ольгою Кононовою.

Миколи ТОМЕНКА до голови Державного комітету України із земельних ресурсів  щодо перешкоджання мешканцям сіл Миронівського району Київської області, які розташовані на території регіонального ландшафтного парку "Трахтемирів", реалізувати законне право на безоплатну приватизацію земельних ділянок.

Миколи ШЕРШУНА до тимчасового адміністратора Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрпромбанк»  щодо ненадання відповіді на депутатське звернення стосовно повернення депозитних вкладів клієнтам товариства з обмеженою відповідальністю "Український промисловий банк".

Миколи ШЕРШУНА до міністра праці та соціальної політики України  щодо незадоволення відповіддю Міністерства праці та соціальної політики на депутатське звернення стосовно нарахування пенсій громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Олега ЗАРУБІНСЬКОГО до міністра з питань житлово-комунального господарства України  щодо притягнення до відповідальності посадових осіб, які неправомірно затримують початок опалювального сезону в Україні.

Олега ЗАРУБІНСЬКОГО до міністра охорони навколишнього природного середовища України  щодо бездіяльності державної та місцевої влади у питанні ліквідації шкідливих хімічних відходів та утилізації ртутних залишків на території заводу "Радикал", що поставило під постійну загрозу здоров'я та життя мешканців лівобережної частини міста Києва.

Олега ТИЩЕНКА до міністра охорони навколишнього природного середовища, Генерального прокурора, Київського міського голови  щодо порушення земельного законодавства при використанні земельних ділянок на Трухановому острові в місті Києві.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи щодо вжиття заходів для унеможливлення повторення пожеж на складах мінеральних добрив через їх неналежне зберігання.

Олексія КОСТУСЄВА до Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Генеральної прокуратури щодо причетності радника Одеського міського голови Едуарда Гурвица – Ігоря Хотіна до вчинення ряду злочинних дій, зокрема, замовних вбивств.

Сергія ГОРДІЄНКА до міністра юстиції, Генерального прокурора   щодо порушення норм статті 49 Конституції України головою Полтавської обласної державної адміністрації у частині позбавлення населення безоплатного надання медичної допомоги у державних і комунальних закладах охорони здоров'я області шляхом прийняття розпорядження "Про затвердження тарифів на платні послуги, які надаються лікувально-профілактичними державними  та комунальними закладами охорони здоров'я області" та необхідності надання цьому акту належної правової оцінки.

Уляни МОСТІПАН до голови Національної комісії регулювання електроенергетики України  стосовно неналежного розгляду депутатського звернення щодо обмеження ЗАТ "Київобленерго" енергопостачання водозабірних та водоочисних споруд села Центральне Миронівського району Київської області.

Юрія ЛИТВИНА до міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України  стосовно відсутності дієвого нагляду за станом розслідування кримінальної справи щодо підпалу автомобілів, здійсненного невстановленими особами у вересні 2008 року в місті Миколаєві.

Юрія КАРМАЗІНА до міністра внутрішніх справ України, Голови Служби безпеки України, виконуючого обов'язки Голови Антимонопольного комітету України, Генерального прокурора України, Київського міського голови  щодо перевірки фактів перешкоджання у здійсненні законної господарської діяльності, примушування до антиконкурентних узгоджених дій, зловживання на ринку ритуальних послуг в місті Києві, недобросовісної конкуренції, грубого порушення антимонопольного законодавства України Ігорем Кучеренком та посадовими особа Київської міської держадміністрації, стосовно суб'єктів господарювання у сфері ритуальних послуг міста Києва із застосуванням до власників, засновників та працівників суб'єктів господарювання в даній сфері,  фізичного та психічного  насильства, знищення майна шляхом підпалів  та вчинення інших дій, що є небезпечними для життя та здоров'я громадян, вжиття заходів із забезпечення захисту вказаних потерпілих осіб та притягнення винних до відповідальності.

Юрія КРУКА до Міністерства фінансів України  щодо коригування бюджетів селищних рад на 2010 рік відповідно до реальних показників.

Юрія КРУКА до першого заступника міністра транспорту та зв'язку України Василя Шевченка щодо вжиття заходів для захисту інтересів екіпажу теплоходу "Микола Заблоцький".

Групи народних депутатів (ЖЕБРІВСЬКОГО, КЕНДЗЬОРА та ін.) до Голови Служби безпеки, міністра внутрішніх справ  стосовно вжиття невідкладних заходів щодо попередження нових провокацій навколо одеського телеканалу "АТВ", а також встановлення замовників та організаторів кривавої провокації, пов'язаної з нападом на журналістів цієї телекомпанії 29 вересня цього року.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до Генерального прокурора щодо недопущення розміщення комерційної реклами у школах та дошкільних закладах міста Києва.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Генерального прокурора щодо проведення  перевірки усіх форм і засобів передвиборчої агітації та дотримання вимог Розділу VIII «Передвиборча агітація» Закону України «Про вибори Президента України» на всій території України.

Ігора САВЧЕНКА до Генерального прокурора  щодо законності утворення нових комітетів самоорганізації населення у місті Черкаси та правомірності дій міського голови Сергія Одарича.

Миколи КУЛЬЧИНСЬКОГО до Генерального прокурора стосовно порушення Кременецькою міською радою Тернопільської області чинного законодавства при приватизації земельної ділянки.

Олександра ВОЛКОВА до Генерального прокурора стосовно небезпечної ситуації, що склалася у аварійному будинку по вулиці Жилянській №114, яка загрожує життю та здоров'ю мешканців.

Олексія КОСТУСЄВА до Генерального прокурора, голови Київської обласної державної адміністрації  щодо порушення прав приватної власності та бездіяльності правоохоронних органів.

Юрія ЛИТВИНА до Генерального прокурора  стосовно організації перевірки неналежного реагування працівниками Київської обласної прокуратури на депутатське звернення щодо порушення прав та завдання матеріальної шкоди в особливо великому розмірі громадянинові Олександру Горбачу.

Юрія ПРОКОПЧУКА до Генерального прокурора  щодо тяганини та неналежного розгляду органами прокуратури Житомирської області численних звернень інваліда 1-ї групи по зору Бориса Близнюка.

Групи народних депутатів (ЖЕБРІВСЬКОГО, КЕНДЗЬОРА та ін.) до Генерального прокурора щодо з'ясування причин бездіяльності правоохоронних органів у питанні розслідування кримінальної справи, порушеної відносно громадянина Ігоря Маркова, організатора звірячого побиття учасників мирного пікету у місті Одесі, нападу на співробітників Служби безпеки, а також перевірки обставин скасування прокурором Миколаївської області Миколою Стояновим  постанови про оголошення Ігоря Маркова в розшук.

Групи народних депутатів (СМІТЮХА, ВЕРНИДУБОВА та ін. Усього 13 депутатів) до Генерального прокурора стосовно перевірки правових підстав порушення кримінальної справи проти Ужгородського міського голови Сергія Ратушняка.

Андрія ПАВЛОВСЬКОГО до Київського міського голови, прокурора міста Києва  щодо недопущення знищення дитячого майданчика по вулиці Луначарського, 20-б у Дніпровському районі міста Києва внаслідок незаконного будівництва.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Голови Київської міської державної адміністрації  щодо виділення землі в парку "Сирецький гай", де мають будувати багатоповерхові житлові  будинки з підземними паркінгами спеціально для чиновників апарату Ради національної безпеки і оборони України.

Ігора ЄРЕСЬКА до голови Черкаської обласної державної адміністрації  щодо виконання Черкаською обласною державною адміністрацією дій, направлених на повернення вкладених коштів членам кредитних спілок області.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до Київського міського голови  щодо термінового вирішення проблеми забезпечення теплом шкіл та житлових будинків у Голосіївському районі міста Києва.

Сергія ГОЛОВАТОГО до Київського міського голови  стосовно невиправданого зволікання із встановленням меморіальної дошки дійсному члену Академії педагогічних наук України, лауреату Державної премії України, заслуженому діячеві науки, професору, доктору медичних наук Костянтину Кульчицькому.

Сергія ГОЛОВАТОГО до голови Черкаської обласної державної адміністрації  з приводу неналежного реагування на депутатське звернення стосовно спорудження пам'ятника Тарасові Шевченку в селищі Вільшана на Черкащині в рамках підготовки до відзначення 200-ї річниці з дня народження та 150 - ї річниці з дня смерті Великого Кобзаря.

Шановні народні депутати, виголошено 105 депутатських запитів. Разом з тим, я прошу вашої уваги повернутися до розгляду запитів, які пропонується направити до Президента України.

Я ставлю на голосування про.. Нам треба голосувати про повернення до запитів? Шановні колеги, я прошу вас підтримати, повернутися і проголосувати повернення до розгляду запитів, які адресуються Президенту України. Прошу голосувати.

 

10:24:59

За-213

Рішення не прийнято.

Будь ласка, Адам Мартинюк.

 

10:25:07

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк, фракція комуністів.  

Шановний Володимире Михайловичу, вчора після засідання Погоджувальної ради, після одноголосного рішення всіма фракціями ви оголосили про те, що сьогодні першим буде розглядатися законопроект за номером 3170, що стосується боротьби з організованою злочинністю та корупцією. На превеликий жаль, його сьогодні в порядку денному  не виявилося. Кажуть, що, мовляв, ми йдемо за Регламентом і за порядком денним, чого не розглянули.

Тоді і мости ми не розглядали, але вони сьогодні є. Ми не проти того,  щоб розглядати законопроект з приводу мостів у Запоріжжі. Але я просив би, щоб рішення Погоджувальної ради одноголосне, ваша заява вчорашня була реалізована. Тому я прошу сьогодні розглянути законопроект за номером 3170. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Вчора ми прийняли одностайно рішення Погоджувальної ради, що сьогодні ми розглянемо законопроект 3170. Я прошу його роздати, поки ми будемо розглядати 4758, а потім розглянемо 3170. Нема заперечень?

Будь ласка, Іван Кириленко.

 

10:26:17

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! Фракція наполягає на тому, щоб ми обов’язково розглянули сьогодні питання про ринковий збір. Воно вчора, ми до нього не дійшли. Надзвичайно важливий законопроект. Він розглянутий. Є висновки.

Ми просили б так, щоб сьогодні ми до нього дійшли. Оце єдине прохання. Володимире Михайловичу, будь ласка.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні…

Володимир Карпук, будь ласка.

 

10:26:47

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, депутатська група „За Україну!”.

Володимире Михайловичу,  вчора, позавчора, вірніше,  ми з великими зусиллями більше ніж через 3 місяці прийняли Постанову  про парламентські слухання з питань реформування охорони здоровя. І за рішенням парламентських слухань одним із першочергових законопроектів, які слід розглянути Верховною Радою, є пакет законів, що стосується загальнодержавного обов’язкового медичного страхування.

 Я попрошу вас, щоби на Погоджувальній раджі на наступну сесійну неділю, тиждень включити обов’язково ці законопроекти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, вже від фракції виступили.

Микола Петрович Круглов. Ми по одному від фракції, шановні колеги, це вже обговорення. По одному від фракції виступить.

 

10:27:42

КРУГЛОВ М.П.

Шановні депутати! Шановний Володимире Михайловичу! Ми говорили, що якщо іти по Регламенту, то не може бути  такого, щоб без  комітету включались для розгляду, в тому числі і такі питання, як  про ринковий збір.

Ми у вівторок  розглянули поданий законопроект урядом, відхилили його, дали на доопрацювання. Тепер його у новій редакцій, якій ніхто не бачив, у тому числі комітет, ви виносите на розгляд  в зал.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  це вже обговорення. Давайте заспокоїмося всі. У нас розклад сформовано. Законопроект щодо ринкового збору, документів немає, він стоїть  тільки у розділі „Включення до порядку денного”. Тому всі заспокойтесь і будемо працювати.

Давайте таким чином: хай комітет розгляне і подасть  його для початку. Верховна Рада ж не може працювати, не маючи документу.

Шановні колеги, у мене пропозиція, перша, щоб всіх вдовольнити нас, проголосувати за те, щоб Верховна Рада  України  працювала до завершення розгляду  питань, визначених розкладом на сьогодні. Я ставлю цю пропозицію, будь ласка, голосуйте. Потім щоб не було звинувачень. Працювати до вичерпного  розгляду питань на  сьогодні.

 

10:29:08

За-139

Рішення не прийнято.

Я поставлю іншу на голосування пропозицію: розглядати законопроекти за скороченою процедурою.

Прошу  голосувати.

 

10:29:32

За-157

Рішення прийнято.

Оголошується до розгляду  проект Закону   про внесення змін до статті 76 Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" (щодо будівництва автотранспортної магістралі через річку Дніпро в місті Запоріжжі). Доповідач – заступник голови Комітету  в питань бюджету Пеклушенко Олександр Миколайович.

 

10:29:58

ПЕКЛУШЕНКО О.М.

Уважаемые коллеги, уважаемые  избиратели! Не прошло и девять месяцев, как мы подошли к многострадальному вопросу строительства мостов в городе Запорожье. На ваше рассмотрение предлагается законопроект о внесении изменений в статью 76 Закона Украины о Государственном бюджете, целью которого является урегулирование  вопросов финансового обеспечения  в 2009 году  строительства автотранспортной магистрали через реку Днепр в городе Запорожье путем направления  500 миллионов гривен  из стабилизационного фонда  Государственного бюджета.

Источником… Сразу повторяю для тех, у кого будут вопросы: откуда есть источники. Источник есть. Таким источником являются  средства, которые высвободились в стабилизационном фонде по другим направлениям, согласно Закона Украины  «О внесении изменений в Закон Украины «О Государственном бюджете» (номер  1608). Мы с вами за него  проголосовали и там освободилось почти 5 миллиардов гривен.

Строительство этой автомагистрали, которая осуществляется с 2004 года интенсивно, стала одним из найактуальніших вопросов не Запорожья и Запорожской области,  а всей Украины. Нужно четко понимать, что магистраль эта строится как общегосударственная, она соединяет такие важные  центры Украины: Харьков, Симферополь, Севастополь, Борисполь, Донецк. Я обращаю ваше внимание, что, кроме этого важнейшего аргумента, она развивается, эта магистраль,  в обеспечение выполнения программы  расширения строительства инфраструктуры туристической. Евро-2012 без этого моста ставится под угрозу.

Строительство автомагистрали в первую очередь имеет  колоссальное значение конечно для жителей Запорожья и Запорожской области.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте.

 

ПЕКЛУШЕНКО О.М. Надо четко понимать, что существующие магистрали при норме 612 автомобилей пропускают 5 тысяч автомобилей ежедневно. Пробки стоят. Я только сейчас понял почему проспект 17 километров. Чтобы выдержать такие пробки.

И последний главный аргумент. Запорожская область – это область  труженик. Она ежегодно перечисляет в Государственный бюджет 6 миллиардов. Это в 3,5 раза больше, чем средняя область по Украине. Мы ничего ни у кого не просим. Мы просим на финансирование мостов сумму меньше, чем 10 процентов. Поэтом, уважаемые коллеги, это не просто голосование за мосты, это   голосование за уважение к городу-труженику.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Нам треба закон прийняти ж, правильно? Я дякую.

Шановні колеги, для обговорення прошу записатися. Прошу записатися. Прошу на табло вивести прізвища.

Адам Мартинюк.

 

10:33:33

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги, дуже добре, що ми розглядаємо нарешті цей законопроект, про який практичного кожного пленарного тижня тою чи іншою мірою в цій сесійній залі згадується, і згадується вже не протягом лише цього року, а протягом багатьох років. Тим більше, що я хотів би нагадати кожному із колег про те, що усі найвищі чини держави, які побували в Запоріжжі: і Президент, і Прем'єр-міністр, і Голова Верховної Ради, і, поза всяким сумнівом, колеги-депутати, які там були, - в один голос обіцяли, що будуть обовязково долучатися до розвязання цієї проблеми. Вона настільки нагальна, настільки необхідна, настільки зрозуміла, що, мабуть, немає необхідності далі говорити про те, що треба, дійсно, цей нам зробити.

У звязку з тим, що ми сьогодні знову розглядаємо питання, повязане із внесенням змін до Закону про Державний бюджет, то я хотів би, шановні колеги, щоб ми ще раз повернулись до тої проблеми, яку я вчора озвучував: проблеми, повязаної із тим, що де і в яких умовах проживають 110 народних депутатів, які умови для фінансування готельного комплексного із цього приводу.

Тому, Володимире Михайловичу, я пропоную, щоб ми сьогодні в законопроект за номером 4758 вставили: збільшити видатки споживання загального фонду Державного бюджету за бюджетною програмою (код № 0111-010) на 17 мільйонів 301 тисячу гривень для погашення боргів. І в звязку з цим, для того щоб не було юридичних казусів, я пропоную змінити назву сьогоднішнього закону, назвати його: „Про внесення змін до Закону „Про Державний бюджет на 2009 рік”. Не тільки в окрему статтю, якщо я не помиляюся, 76-ту, а про внесення змін до Закону про Державний бюджет на 2009 рік.  Я прошу підтримати, шановні колеги, цих дві пропозиції. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Крайній, фракція Блоку… Іван Григорович Кириленко.

 

10:35:51

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги! Законопроект, який ми домовлялися на Погоджувальній раді в рамках пяти фракцій, дійсно, ми так і постановили на сьогодні поставити його першим. І так, як і вчора було сказано, при голосування законопроекту про зміни до бюджету, яку, на жаль, не підтримали наші колеги з Партії регіонів, ми сьогодні це питання підтримуємо, постановки до порядку денного, і підтримуємо голосування у першому читанні обовязково.

Ми знаємо проблему Запоріжжя, знаємо проблему і ДніпроГЕСу, і  подій на Саяно-Шушенській ГЕС. Про це переконливо продемонстрували, що техногенна проблема є, і вона є і повязана з ДніпроГЕСом, який є сьогодні і транспортною магістраллю, і є сьогодні джерелом дешевої енергії.

Тому сьогодні фракція прийняла рішення підтримати цей законопроект. Стосовно джерел, я звертаюся до колеги доповідача, стосовно джерел, вони трошки викликають сумнів, бо треба переглянути, що ми вчора проголосували. Адам Іванович вніс ще пропозицію до цього законопроекту ще наповнити його змістом у зв'язку з   тими проблемами, які є у Верховній  Раді.

Тому, колеги, сьогодні треба проголосувати у першому читанні, доопрацювати цей законопроект до другого читання за скороченою процедурою. Фракція підтримає вирішення цієї проблеми.

І принагідно повідомлю: Прем'єр-міністр була у Запоріжжі 10-го числа і на велелюдному мітингу пообіцяла саме підтримку цього проекту. Ми виконуємо в цьому відношенні і доручення Прем'єра, на контролі в якої знаходиться цей обєкт.  Дякуємо. Ми проголосуємо „за”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Валерій Баранов.

 

10:37:28

БАРАНОВ В.О.

Уважаемые депутаты! Мне очень приятно, что все депутаты от Запорожского края едины в том, что сегодня мы обсуждаем, действительно, обсуждаем самую, наверное, злободневную проблему в Запорожском крае, кроме моста и экологии, у нас остальные проблемы худо-бедно решаются.

И мы все наблюдаем, как общая любовь к казачеству у нас проявляется исключительно прикладным образом, когда мы все и наши руководители приезжают в Запорожский край, любят поскакать на лошадях, посадить дерево, выпить чарку с казацкой сабли, но добраться на этот остров практически невозможно. Этого конечно не  видно из того автомобиля, который пропускают без очереди через этот полуразрушившийся мост. Поэтому я уверен, что город, который дает 12 процентов валового продукта нашего государства, должен иметь нормальный мост,  через который люди должны ездить на работу и с работы.

У Запорожья в этом году изъяли 119 миллионов денег в государственный бюджет сверх того, что должны были. Этот город труженик и там работают люди, которые достойны того, чтобы не стоять часами в пробках. Поэтому мы обязаны с вами поддержать этот законопроект, я обращаюсь ко всем фракциям, и наконец то завершить строительство нашего моста. Спасибо. (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Кармазін, одна хвилина.

 

ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Фракція може взяти одну хвилину…

 

10:38:55

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановний головуючий! Шановні народні депутати! Звісно, колисці української державності – Запоріжжю треба будувати міст, я б хотів зараз звернути увагу на одну деталь. Передбачено внести зміни до Державного бюджету до статті 76, де виділити 500 мільйонів гривень. Але джерела звідки взяти, але скільки і як буде впливати на інші показники бюджету, нічого цього з Мінфіну немає.

Я хочу звернути увагу на те, що ми не можемо розглядати подібні законопроекти без  належної підготовки. Фракція "Наша Україна - Народна Самооборона" буде голосувати за, але не можна так готувати проекти. Де всі розрахунки? Мінфін має виступити зараз з усіма розрахунками. Тому давайте подивимось, скільки коштів потрібно на цей рік, а  скільки коштів потрібно на той рік, чи зможуть…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Да, будь ласка, завершуйте.

 

10:39:10

КАРМАЗІН Ю.А. Чи можуть зараз ці кошти освоїти до кінця року? Якщо вони будуть виділені і скільки зможуть, бо зміст  треба збудувати, а не просто записати зараз перед виборами…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний Юрію Анатолійовичу, шановні колеги, мова йде про те, щоб розрахуватися значною мірою за ті роботи, які виконані, бо будівництво моста зупинити не можна і закупити обладнання, яке треба буде вмонтувати.

Хто від Партії регіонів не виступав? Будь ласка, Ярослав Сухий, одна хвилина.

 

10:40:56

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, я закликаю сесійну залу підтримати цей законопроект з огляду на те, що ця проблематика носить ще й політичний підтекст.

Тому що живильним середовищем настрою сепаратизму на Південному Сході є саме міжбюджетна і кричуща несправедливість, яка в останні 2 роки набуває ознак загрози суспільного, соціального спокою та стабільності. Автотранспортна магістраль, яка починалась споруджуватись урядом Януковичем, двічі зупинялась в будівництві „помаранчевими”. І це не проблема одного міста Запоріжжя, яке техногенно перенавантажене, область перенавантажена, 6 блоків Запорізької Атомної електростанції. Для нас, для України, цей міст має значення, питання національної стратегічної безпеки. 

Я підтримую колегу Кармазіна в тому, аби перевірити, наскільки щирі були обіцянки Прем’єр-міністра в Запорожжі, наскільки щира підтримка фракції БЮТ цього законопроекту.

Я, Володимире Михайловичу, пропоную підтримати цей законопроект і проголосувати його не тільки за основу, але й в цілому. Ура!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, обговорення законопроекту завершено, прошу уваги. Тепер таким чином, щоб ми знали, за що будемо голосувати.

Пропонується (прошу уваги) у назві закону, назва закону такого змісту: „Про внесення змін до Закону України „Про Державний бюджет України на 2009 рік”. Зафіксували для стенограми. До закону додаємо позицію: „Збільшити видатки споживання загального фонду Державного бюджету за бюджетною програмою (код 0111010) на 17 мільйонів 301 тисяча гривень для погашення боргів”.

І з урахуванням цього, я ставлю на голосування пропозицію комітету, про прийняття за основу та в цілому проект Закону (реєстраційний  номер 4758). (Шум у залі)

Шановні колеги! От пропозиція комітету – ви не комітет, сядьте, будь ласка.

Іване Григоровичу! Шановні колеги!  Іване Григоровичу, слухайте, що я вам говорю. Шановні колеги, коли вчора до 19 години ми законом крутили, як циган сонцем, і ви вимагали проголосувати, а тепер ви не хочете проголосувати – майте совість!

Я ставлю на голосування пропозицію комітету. Не треба. Я ставлю на голосування пропозицію комітету про прийняття за основу і в цілому проекту закону (реєстрацій номер  4758) з тими поправками, які я сказав. Голосуйте, будь ласка, шановні колеги, давайте.

 

10:43:59

За-396

Закон прийнято.

Шановні колеги! Дайте можливість мені працювати. Все. (Шум у залі)

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення організаційно-правових основ виявлення, попередження та припинення діяльності організованої злочинності та корупції (3170).

Доповідач – заступник голови Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Джига Микола Васильовича. Будь ласка.

 

10:44:44

ДЖИГА М.В.

Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! На виконання постанови Верховної Ради  України  від 19 березня поточного року комітет з урахування зауважень і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи доопрацював Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення організаційно-правових основ, виявлення, попередження та припинення діяльності організованої злочинності і корупції та подав його до Верховної Ради України для розгляду в другому читанні і прийняття в цілому як закон.

Після прийняття законопроекту за основу загалом до комітету надійшло 42 пропозиції від народних депутатів, більшість  з яких врахована повністю або частково.

Законопроектом пропонується внести зміни і доповнення до законів України „Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, „Про боротьбу з корупцією”, „Про комітети    Верховної Ради України” щодо вдосконалення організаційно-правових основ запобігання, протидії, виявлення та припинення корупції, організованої злочинності, вдосконалення  парламентського контролю комітетами Верховної Ради України.

Зокрема, більш чітко визначається порядок створення  і ліквідації структурних підрозділів по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, призначення і звільнення  їх керівників, їх підпорядкованість, уточнені повноваження  Комітету Верховної Ради України з питань   боротьби з організованою злочинністю і корупцією в цій сфері.

Стаття 14 Закону України „Про комітети Верховної Ради України” доповнена  новим пунктом щодо контрольних функцій  комітетів, яким передбачено погодження питань  та проведення консультацій стосовно призначення та звільнення з посад керівників відповідних державних органів, що пов’язані з предметом відання комітетів, а також здійснення інших погоджень, консультацій у випадках, передбачених  законом.

Згідно узагальнюючого  висновку Головного юридичного Управління Апарату Верховної Ради України, за результатами розгляду, законопроект може бути прийнятий  в другому читанні і за умови врахування зауважень цього Головного Управління.

Хочу акцентувати увагу народних депутатів України, що Конституцією України, стаття 85, пункт 33, передбачено, що до повноважень Верховної Ради України належить здійснення парламентського контролю у межах, визначених Конституцією та законом.

Таким чином в Конституції України прямо зазначено, що межі контрольних повноважень Верховної Ради України і відповідно її комітетів визначаються також і законом.

До таких законів належать: Закон України „Про Комітети Верховної Ради”, про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю, про дипломатичну службу, якими передбачені певні контрольні   повноваження Верховної Ради України.

Отже, чинні норми вказаних законів, а також  запропоновані цим законопроектом зміни щодо  узгодження питань призначення та звільнення  з посад керівників органів, які здійснюють боротьбу  з організованою злочинністю повністю відповідають нормам Конституції України. Більше того…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість звершити.

 

ДЖИГА М.В. Дякую. Більше того, мова йде по попереднє погодження, оці консультації, а остаточне рішення залишається за міністерствами і відомствами.

Окрім того, запропоновані зміни не тільки конкретизують порядок призначення та звільнення вказаних службових осіб, а також спрямовані на вдосконалення парламентського контролю комітетами Верховної Ради України щодо предмету їх відання. Про доцільність прийняття такого законопроекту можуть свідчити і такі статистичні дані роботи Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією та його секретаріату.

Так у січні-вересні 2009 року в комітеті розглянуто більше 3 тисяч звернень громадян, більшість яких надійшло на протиправні дії правоохоронних та судових органів, корупцію, кругову поруку, незаконне порушення кримінальних справ, утримання під вартою, допущену суттєву тяганину у вирішенні звернень по суті тощо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Миколо Васильовичу. Давайте по поправках будемо йти.

Шановні колеги, по поправках ідемо. Поправка номер 1. Вона врахована. Хто наполягає на ній? Ні.

Поправка 2. Рябека наполягає? Вона відхилена. Ні.

Поправка 3. Ні.

Поправка 4.  Шаров наполягає? Ні.

Поправка 5, Бобильов. Не бачу.

Далі. Поправка 6 врахована. 7-ма врахована. 8-ма. 9-та.

10 поправка. Наполягають на ній? Ні.

Далі дивлюся по поправках. 15 поправка, Бобильов. Ні.

18-та – ні. 19-та – ні. 21-ша – не наполягають. Не бачу.

Зараз пройдемо всі поправки, шановні колеги. Одну хвилину. Зараз, одну хвилину. Поправка 40, 41 і 42 Бобильова, наполягає? Ні. Всі поправки інші враховані.

Шановні колеги, комітет пропонує. Прошу уваги! Пропозицію комітету зачитую. Прийняти в другому читанні і в цілому як закон. Немає заперечень?

 

ІЗ ЗАЛУ. Немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування пропозицію комітету прийняття у другому читанні і в цілому як закон проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо вдосконалення організаційно-правових основ виявлення, попередження та припинення діяльності організованої злочинності та корупції). Ще раз наголошую, реєстраційний номер 3170. Прошу голосувати.

 

10:50:56

За-377

Закон прийнято. Дякую.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законів України  щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення. Доповідач – міністр юстиції Микола Васильович Оніщук, співдоповідач – голова підкомітету Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування Микола Федорович Трайдук.

 

ОНІЩУК М.В.

Вельмишановний Голово Верховної Ради! Шановні народні депутати! Уряд України вносить на розгляд Верховної Ради України проект закону, який має на меті створити законодавчі, звертаю на це увагу, підвалини для закріплення права громадян України та інститутів громадянського суспільства на участь в управлінні державними справами та справами місцевого самоврядування. 

Це пропонується забезпечити шляхом доповнення статтею 9 зі значком „прим.” Закону про місцеве самоврядування та викладенням в новій редакції статті 37 Закону про місцеві державні адміністрації, які, зокрема, передбачають:

Перше. Забезпечення можливості проведення громадської експертизи діяльності відповідних державних установ та органів місцевого самоврядування. Громадської експертизи діяльності.

Друге. Створення рад, громадських рад при відповідних органах та органи державної влади та органи місцевого самоврядування.

Третє. Запровадження механізмів консультації із громадськістю при прийнятті тих чи інших рішень відповідними органами.

Таким чином, йдеться про те, щоб по суті практику, яка вже склалась в державі стосовно участі громадськості у прийнятті рішень органами державної влади, зокрема місцевими державними адміністраціями  та органами місцевого самоврядування, її формалізувати, створити для неї відповідне законодавче підґрунтя і у такий спосіб залучати, більш активніше залучати громадян для участі у справах, в управлінні державними справами та справами місцевого самоврядування.

Прошу підтримати проект цього закону. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.    Дякую. Сідайте, будь ласка, Миколо Васильовичу.

Будь ласка,  рішення комітету. Трайдук Микола Федорович надасть інформацію з цього приводу.

 

10:53:24

ТРАЙДУК М.Ф.

Шановний Володимире Михайловичу! Шановні народні депутати! Комітет з питань  державного будівництва та місцевого самоврядування на своєму засіданні 2 вересня 2009 року розглянув проект Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації  державної політики, у вирішенні питань місцевого значення, внесений Кабінетом Міністрів України.

Проектом закону пропонується внесення змін до Законів України про місцеве самоврядування в Україні та про місцеві державні адміністрації з метою створення на законодавчому рівні належних правових механізмів реалізації громадянами, як  безпосередньо, так і через інститути громадянського суспільства своїх конституційних прав на участь в управлінні державними справами у вирішенні питань місцевого значення. Комітет з правової політики, Комітет з питань бюджету надали позитивні висновки.

 Комітет рекомендує Верховній Раді   України проект Закону  України про внесення змін до деяких законів України щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики, вирішенні питань місцевого значення при розгляді у першому  читанні прийняти за основу. Просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги,  прошу записатися  на обговорення. Прошу прізвища народних депутатів вивести на інформаційне табло.

Іван Григорович Кириленко і Юрій Анатолійович Кармазін. Будь ласка.

 

10:54:57

КИРИЛЕНКО І.Г.

Прошу слово передати Миколі Володимировичу Томенко.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Миколо Томенко. Мікрофон.

 

10:55:08

ТОМЕНКО М.В.

Шановні колеги, я думаю,  що це  вчасно й правильна ініціатива. Але треба подумати, як нам, коли ми будемо дебатувати між першим і другим читанням, як нам проаналізувати практику уже діючих громадських рад.     На сьогоднішній день так виглядає, що, скажімо, при більшості міністерств, державних відомств існують громадські ради.   

Натомість,  очевидно, мусить бути узагальнена практика, і ми повинні прийняти рішення або рекомендаційного характеру, що  належить до повноважень цих громадських рад, моніторинг діяльності влади, у даному випадку місцевих рад і  місцевих адміністрацій; їхня можливість впливати на ухвалення рішення, скажімо, принципові рішення, тому що у нас уже є  інститут громадських слухань.   Як, наприклад, Київська міська влада працює у режимі  громадських слухань. За день до громадських слухань, вночі, на одному стовпі вішаються оголошення на 5 хвилин, потім воно знімається, робиться протокол, що згідно громадських слухань  мешканці мікрорайону такого просять, щоб продали їхній парк і побудували там великий будинок. І таким чином формально громадські слухання  відбулися. Жодна людина взагалі не чула про ці громадські слухання  і не була присутня.

Тому для нас  сьогодні важливо, піднявши цю проблему, яка  по змісту, по ідеї є абсолютно правильна з точки зору залучення  громадськості до, у даному випадку, контролю за діяльністю місцевої влади, все-таки проаналізувати і подивитися, що ми мусимо    зафіксувати, щоби ці  інститути, як громадські слухання, громадські  ради були не лише  формальним придатком до органів місцевої виконавчої влади, а вони дійсно впливали на прийняття рішень, вони дійсно контролювали систему влади.

Тому  моя  пропозиція – підтримати  у першому  читанні і, можливо, комітету при обговоренні другого читання проаналізувати практику тепер діяльності громадських рад, які вже діють, і у другому читанні зробити так, щоб це були  не формальним інститутом, а  реальним інститутом контролю за системою місцевої виконавчої влади. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Юрій  Анатолійович Кармазін, фракція „Наша Україна – Народна Самооборона”. Потім одна хвилина.

 

10:57:21

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Я вважаю, що позитивним є внесення  цього законопроекту, але я хотів би застерегти від прийняття цього законопроекту у цілому. Через що? Через те, що  кругом органи   самоврядування створюються і формуються для одної мети -  для здійснення відповідних функцій управління  від імені і в інтересах соціальних спільнот на постійній, професійній основі  спеціально підготовленими людьми, які  несуть за це відповідальність перед державою і громадянами на чергових виборах, політичну відповідальність і так дальше. І створення ситуації,  коли весь час треба узгоджувати, має свої межі і не може бути таким, що від цього весь час залежить те, що воно впливає на прийняття відповідних рішень і буде якимсь чином блокуватися.

Через це треба більш чітко виписати ці норми і  коло питань, яке буде розглядатися при вирішенні, має бути абсолютно унормовано, і ми маємо говорити про ті випадки, якщо… які… виключення є з цих питань, бо колись треба приймати рішення дуже швидко і  нема часу на різні узгодження. Ми також це маємо записати, бо ми заговоримо країну як вона сьогодні суттєво заговорюється.

І користуючись нагодою,  шановний  Володимире Михайловичу, ви… я піднімав зранку руку, ви обіцяли вчора під час наради вирішити питання  по пансіонату „Гліцинії”, коли ми вирішували питання щодо голосування по „Артеку”, по „Молодій гвардії” щодо майна. Адже зрозуміло, що майнове питання, коли на кону стоїть понад 20 гектарів землі, плюс перша дача Брежнєва і так далі, і це ще царем будувалося, дуже здорова вартість цього питання, яка сьогодні хоче розбазаритись на користь іноземної держави. Тому я не розумію, чому з січня-місяця це питання не ставиться, не виноситься в зал. Я хотів….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити. Завершуйте.

 

КАРМАЗІН Ю.А.  Я хотів би, щоб громадськість в моїй особі і в особі всіх народних депутатів проінформували, бо ми ставимо з січня питання. Саме це питання, я стверджую, стало основним для тих, хто роздмухував питання щодо „Артеку”, бо туди  передано майно ДУСі, а   відношення „Гліцинії” до „Артеку” – там аж 40 кілометрів відстані. Це просто щоб скоріше  можна роздерибанити було землю, і це громадяни України мають чітко розуміти.  Не виконуються рішення суддів, судів, вірніше, наших іменем України, тому я просив би вас включити це питання, найближчим часом вирішити. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Шановні колеги! Відносно пропозицій від Юрія  Анатолійовича Кармазіна, ми просто не встигли на минулій Погоджувальній раді розглянути це питання. Я прошу його підготувати – і ми розглянемо на Погоджувальній раді 2 листопада, і тоді визначимося щодо прийняття рішення.

Так, одна хвилина, Олег Зарубінський.

 

11:00:39

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”. Одна хвилина, тому буквально тезово.

Ідея субєкта законодавчої ініціативи абсолютно слушна і абсолютно коректна. Перша причина: коли в нас кажуть про бутафорність демократії в Україні – і це відповідає дійсності - і слабкість демократії, то рідко називають одну з головних причин – це нерозвинутість інститутів громадянського суспільства. Будь-який науковець справжній може це підтвердити. Ця нерозвинутість інститутів громадянського суспільства призводить до того, що є прірва між тим, що громадяни хочуть реалізувати, що вони ініціюють - і не мають інструмента реалізації своїх ініціатив, - і владою, владою місцевою, владою центральною і таке інше. Тому громадські ради потрібні. Це має бути не кампанією – це має бути реальною роботою.

Але два моменти. Правильно казав хтось із виступаючих, що формалізму тут не повинно бути, тому має бути реальний інструментарій. І ще велике застереження: застереження від того, щоб політизувати цю справу, політизувати цю систему, не використовувати це у виборчій кампанії. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, обговорення законопроекту завершено. Комітет пропонує прийняти за основу проект закону реєстраційний номер 3654.

Ставлю на голосування пропозицію комітету про прийняття за основу проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики у вирішенні питань місцевого значення) (реєстраційний номер 3654). Прошу голосувати.

 

11:02:30

За-358

Рішення прийнято.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до Закону України   «Про місцеве самоврядування в Україні» (щодо повноважень). Реєстраційний номер 4570.

Доповідач – заступник міністра регіонального розвитку  та будівництва Негода Вячеслав Андронович. Співдоповідач – голова підкомітету Комітету з питань державного та місцевого самоврядування Трайдук Микола Федорович.

 

НЕГОДА В.А.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати України! Проект Закону  про внесення змін до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні” розроблено з метою урегулювання окремих питань як щодо організації територіальної системи місцевого самоврядування, так і щодо повноважень органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

Перший блок змін стосується питань добровільного обєднання  територіальних громад. Як відомо, у межах чинного законодавства, законодавчого поля та існуючого адміністративно-територіального устрою України, практично, неможливо сформувати самодостатні територіальні громади, фактично, відсутній дієвий  механізм розвязання проблем хоча б на стадії впорядкування адміністративного устрою у складних громадах або так званих матрьошках.

Конституційна та законодавча норма передбачає, що добровільне обєднання територіальних громад у сільську громаду і вихід з її складу відбувається за рішенням місцевих референдумів. При цьому слід  зауважити, що обєднання у селищну чи міську громаду взагалі не передбачено. По-перше, цей механізм є надмірно ускладненим, адже, наприклад, у невеликому селі реальніше провести загальні збори, а по-друге необґрунтовано обмежуються права жителів сіл (селищ), міст обєднатися, якщо це вигідно для них і держави в селищну чи міську територіальну громаду.

Даним законопроектом пропонується установити, що рішення сільської ради про обєднання територіальної громади села з територіальною громадою сусіднього села, селища, міста повинно прийматися лише за умови, що це питання попередньо схвалено рішенням загальних зборів громадян, що проживають у цьому селі.

Іншою нормою пропонується встановити, що рішення місцевих державних адміністрацій про відведення земельних ділянок поза межами населених пунктів приймається лише за погодженням із відповідною сільською (селищною) чи міською радою.

Наступною нормою пропонується внести зміни щодо призначення керівників дошкільних загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів комунальної власності за погодженням з відповідним сільським (селищним), міським головою. Просимо підтримати.

 

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Вячеславе Андроновичу. Будь ласка, сідайте.

Співдоповідь від комітету – Микола Федорович Трайдук, будь ласка.

 

11:05:14

ТРАЙДУК М.Ф.

Шановний  Олександре Володимировичу, шановні депутати! Комітет з питань  державному будівництва та місцевого самоврядування на  своєму засіданні 24 червня 2009 року розглянув проект Закону України про внесення змін до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” внесений Кабінетом Міністрів України. Проектом закону пропонується внесення змін до статей 6, 26 та 42 Закону України „Про місцеве самоврядування  в Україні” з метою врегулювання окремих питань організації системи місцевого самоврядування та визначення повноважень органів і посадових осіб місцевого самоврядування.

 Я не буду повторюватись, доповідач все чітко розказав про ті зміни, які  пропонуються внести законом, я можу завірити, що комітет дуже ретельно розглянув і пропонує, і рекомендує Верховній Раді України проект Закону України про внесення змін до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” при розгляді в першому читанні прийняти за основу. Просимо підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка. Є необхідність обговорювати? Записуємося, будь ласка.

Мартинюк Адам Іванович, будь ласка.

 

11:06:42

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги! Законопроектом пропонується  розв’язати деяку низку проблем, але на превеликий жаль, він виписаний таким чином, що порушує норми чинної Конституції і він є антиконституційним.

Зараз я зверну увагу на деякі речі. Перше. Поза всяким сумнівом, я ще раз наголошую, треба вирішувати проблеми, про які тут говорив заступник міністра, але не  таким чином, як тут написано.

Я вам нагадаю нині діючі норми. Сьогодні  об’єднатися  громада може лише на підставі референдуму. Ви ж пропонуєте референдум перекреслити, тобто звузити права громадян і передати це рішення радам. Конституційний Суд і ми вам скажемо, що цього робити не можна. І антиконституційні закони приймати не можна.

Друга проблема. Поза всяким сумнівом, усі населені пункти Київської області після цього закону захочуть приєднатися до міста Києва.  І всі населені пункти Київської області чи будь-якого району обласного центру приймуть рішення про об’єднання до обласного центру. І всі будуть, так би мовити, тільки там кормитися з цього центру, зрозуміло.

Єдине, що тут варто було б підтримати, це питання земельних відносин. Земельні відносини, дійсно, потрібно передати не на вітку ……… голови міста чи селища, а щоб це обов’язково вирішувалося питаннями тільки на сесіях. Але вважаючи те, що тут є антиконституційні норми, я пропоную підтримати пропозицію на направлення законопроекту на доопрацювання. В такому вигляді його приймати ми не можемо. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондаренко Володимир Дмитрович, будь ласка.

 

11:08:35

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”, партія „Реформи і порядок”.

Шановні друзі, я хотів би звернути увагу на те, що ми повинні визначатися в якому напрямку ми йдемо. Якщо ми хочемо наповнювати місцеве самоврядування перш за все тими основними функціями, якими їх ці ради наділила Конституція: це розпорядитися землею, фінансами і майном (це ті три кити, на яких тримається місцеве самоврядування), – то ми повинні йти цим шляхом. А якщо ні, то і далі тримати місцеві ради на побігеньках у місцевих державних адміністрацій.

Тому я хотів би запропонувати, щоб той процес об’єднання дрібненьких сіл і селищ однією радою він продовжувався. Наприклад, під Києвом є Гуріщинська сільська рада або Бузівська сільська рада, яка об’єднує  5 сіл, і добре все. Тому що тепер в них є землевпорядник, там є ще інші кадри. А коли в кожному селі була сільрада, то був голова і секретар, і нічого там не було.

Тому процес об’єднання, очевидно, потрібен. А як же можна призначати керівників місцевих дитячих установ, шкіл, якщо до цього не буде мати ніякого відношення знову ж таки сільська рада і громада? Це неправильно. Тому я хотів би підтримати процес підсилення функцій сільських, селищних і міських рад, в тому числі і той Бюджетний кодекс, про який ми сьогодні говоримо, він якраз на це націлений.

Тому хотів би закликати вас шановні друзі підтримати цей закон. А те, що хтось піде там до Києва приєднається, та навпаки сільські ради, як будуть трішки крупніші і будуть мати власне свої функції, їм не вигідно буде приставати до великих міст, бо вони там не будуть домінувати, їх там просто більшою кількістю задавлять депутати від Києва наприклад. Тому не буде такого процесу, про який говорив мій колега щойно. Навпаки, я скажу, що це підсилить сільські ради і їх роль у вирішенні базових проблем місцевих громад. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення завершено.

Я ставлю на голосування про ухваленні в першому читанні проекту Закону про внесення змін до Закону України   „Про місцеве самоврядування” (реєстраційний номер 4570). Прошу визначатися.

 

11:11:20

За-148

Рішення не прийнято. Законопроект відхилено.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України   «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо посвідчення сільського, селищного, міського голови (реєстраційний номер 4678). Доповідає заступник міністра регіонального розвитку та будівництва Негода В’ячеслав Андронович, будь ласка.

 

НЕГОДА В.А. Шановний Олександре Володимировичу! Шановні народні депутати України! Проект закону розроблено у зв’язку з необхідністю унормування питань щодо порядку вручення посвідчень сільським, селищним, міським головам та визначення повноважень Кабінету Міністрів України щодо  затвердження зразка опису та положення про зазначене посвідчення.

З метою заповнення прогалин у законодавстві щодо посвідчень сільських, селищних, міських голів пропонується внести зміни до статті 12 Закону України  „Про місцеве самоврядування України” згідно з якими, по-перше, визначити, що вручення головою відповідної виборчої комісії посвідчення відбувається після прийняття присяги новообраним сільським, селищним чи міським головою.

По-друге, оскільки законодавством не регулюються вимоги щодо зразка опису та положення про посвідчення сільського, селищного та міського голови пропонується закріпити за Кабінетом Міністрів України повноваження щодо затвердження зазначених вище зразка, опису та положення.

На клопотання асоціації пропонується норма про те, що сільський, селищний, міський голова при пред’явленні посвідчення користується правом безперешкодно відвідувати органи державної влади та інші державні органи крім  тих, щодо яких встановлено законом спеціальний режим доступу.

Просимо підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую. Сідайте, В’ячеславе Андроновичу.

Трайдук  Микола Федорович – співдоповідь від комітету.   

 

11:13:15

ТРАЙДУК М.Ф.

Шановний Олександр Володимирович, шановні колеги! Комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування на своєму засіданні 2 вересня 2009 року розглянув проект Закону України „Про внесення змін до статті 12 Закону України „Про місцеве самоврядування в України” (щодо посвідчення сільського, селищного та міського голови) внесений Кабінетом Міністрів України.

Дійсно, це прогалина в нашому законодавстві, тому після обговорення комітет  рекомендує Верховній Раді України проект Закону України „Про внесення змін до статті 12 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (щодо посвідчення сільського, селищного, міського голови) при розгляді у  першому читанні прийняти за основу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Є необхідність обговорювати? Немає. Є? Будь ласка, записуємося на обговорення.

Чечетов Михайло Васильович.

 

11:14:18

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Прошу передати слово Володимиру Яцубі.

 

11:14:27

ЯЦУБА В.Г.

 Шановні депутати! Шановні представники місцевого самоврядування! Це яскравий приклад (в кавичках) „децентралізації”, навіть видачі    посвідчень. У нас є обласні ради. Ну, зрозумійте, це вся Україна буде їхати в Кабінет Міністрів, починаючи з сільради, з’ясовувати питання, щоб отримати посвідчення. Не смішіть людей! Це функція обласних структур, і нехай вони цим займаються. Ми категорично проти!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Бондаренко Володимир Дмитрович, будь ласка.

 

11:15:27

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко", партія „Реформи і порядок”.

Десь в архівах Верховної Ради знаходиться мій законопроект, ще Олександр Миколайович Ткаченко тоді керував Верховною Радою, в якому я пропонував затвердити також і знак для депутатів сільських, селищних рад. Він повинен бути відмінний перш за все від знака народного депутата.

Я бачив одного разу в транспорті молодого чоловіка, очевидно депутата якоїсь районної ради, в абсолютно такому  неприглядному стані. Я не хотів би бути в його компанії, але в нього був знак точно такий, як у мене.

Тому колись було в Законі „Про місцеве самоврядування”, стаття 3, де було розписано, якого розміру знак сільського депутата, міського, обласного і Верховного Ради. Тому я просив би розробників цього закону, можливо, до другого читання змінити трошки його назву і внести позицію стосовно знака.

А стосовно посвідчення. Ну, мова ж не йде про видачу посвідчень у Києві. Мова йде про розробку Кабінетом Міністрів зразка такого посвідчення. І, очевидно, тут повинно бути так, що Кабінет Міністрів дає доручення. Там повинні бути елементи геральдики і все таке. А видавати, очевидно, треба, давайте доопрацюємо в другому читанні, щоб ця видача здійснювалася на місці.  Нема такої потреби – потреби їхати в Київ, немає такої.

Тому пропозиція стосовно обласних рад могла би бути підтримана, але просто відкидати необхідність мати голові сільському, селищному і міському голові спеціальне посвідчення, яке б давало йому елементарні права на території своєї ради  відвідувати ті установи, про які йшлося тут, то це буде дуже правильно. Тому що багато сьогодні господарів цього життя знайшлося вже, особливо серед бізнесменів, які вважають, що вони ніякого відношення не мають до місцевої влади, вони живуть за своїми законами і не допускають навіть ті органи, котрі мали би їх контролювати.

Тому я просив би, підтримати цей закон. Але в другому читанні доопрацювати його разом із знаком і зняти оті там проблеми, які зв’язані з отриманням посвідчення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

11:17:43

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, "Наша Україна", Партія захисників Вітчизни.

Шановні народні депутати! Я проти того підходу, щоб цілий уряд, від імені цілого уряду ставилось питань про внесення маніпусенької зміни щодо посвідчення.

Ви знаєте, це зовсім не серйозно. А переглянути весь закон, що важко? І там передбачити дати нову редакцію. Це уряд подає! Я звертаю увагу до міністра Кабінету Міністрів, до керівників уряду на комплексність підходу документів, які йдуть від уряду. Оця дріб’язковість – вона вже, знаєте, достала всіх тут в цій залі! Це ціла зала і вся держава спостерігає за оцими мізерними потугами, які народили зараз, причому неякісно народили. Тому що сьогодні 11 тисяч 162 сільських і селищних ради – 11 тисяч 162 на сьогоднішній день!

І сьогодні ми пишемо припис такий: безперешкодно відвідувати органи державної влади і інші державні органи. І зараз тут буде повно – 11 тисяч 162 – в любе приміщення можуть стукатись на підставі того, що ми напишемо. То, очевидно ж, треба обмежити це якимось чином і написати: на території розташовані, на території сільської ради, району, де вона знаходиться і, мабуть, області, і цим поставити крапку. Але ж не можна так всеосяжно робити.

Абсолютно погоджуюсь з тією пропозицією, яку говорили про знаки попередні виступаючі. Це також треба зробити. Тобто закон, то сируватий, по-перше.

По-друге. Я закликаю уряд, закликаю наші комітети до комплексності змін, які ми вносимо в чинне законодавство. Давайте поважати себе, давайте поважати роль законодавчого органу. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Одна хвилина, Адам Іванович Мартинюк, будь ласка.

 

11:19:51

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги, з одно боку, дійсно треба підтримати бажання авторів законопроекту урегулювати, унормувати цю норму поза всяким сумнівом. Але, на превеликий жаль, вона виписана так і про це колеги попередні виступаючі говорили, що вона  навпаки зарегульовує цей процес.

Тому я пропоную  сьогодні не підтримувати. Але, можливо, навіть не чекаючи цього від Кабінету Міністрів, нехай профільний комітет внесе зміни у відповідні закони про два моменти. Про те, що  говорив колега Бондаренко обов’язково, - про  знак депутата місцевої ради, бо вони виготовляють ті, які хочуть і як хочуть, а встановити форму ми маємо законом.

І друге. Запропонувати, щоб форму посвідчень встановлювала постановою або вище стоячої Верховної Ради, або ради місцевої, або Верховної Ради. Ну виглядає смішно: що Кабінет Міністрів впливає на місцеве самоврядування, до якого не має відношення, бо це зовсім інша гілка влади.

Тому я пропоную цей законопроект відхилити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення завершено.

Я ставлю на голосування про ухвалення в першому читанні проекту Закону про внесення змін до статті 12 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” (реєстраційний номер 4678). Прошу визначатись.

 

11:21:30

За-150

Рішення не прийнято. Законопроект відхилено.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування (реєстраційний номер 5056).

Доповідає Негода В’ячеслав Андронович, заступник міністра регіонального розвитку та будівництва.

 

НЕГОДА В.А. Шановний Олександре Володимировичу, шановні народні депутати! Дозвольте ще один доповісти законопроект, який мені доручили вам представити.

 Проект закону розроблено з метою регулювання окремих питань діяльності всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування шляхом внесення змін до нещодавно прийнятого Закону України „Про асоціації органів місцевого самоврядування” та Бюджетного кодексу України.

Перше. Проектом закону пропонується зняти обмеження, передбачені статтею  4 Закону України „Про асоціації органів місцевого самоврядування” щодо участі місцевої ради лише в одній всеукраїнській асоціації.

Друга зміна стосується джерел формування та   правового режиму  майна асоціації. Так одним із джерел  формування майна асоціації  органів місцевого  самоврядування згідно з чинним   законом є вступні та членські внески її членів, тобто  кошти місцевих рад.

У зв’язку з високим рівнем ротаційності місцевих бюджетів  обов’язковість вступних і  членських внесків особливо для  сільських рад є не тільки обтяжливим, але     і часто  неможливим платежем. З метою сприяння  органів державної влади, діяльності  асоціацій органів місцевого самоврядування пропонується,  що всеукраїнські асоціації можуть  отримувати фінансову підтримку на здійснення їх статутної діяльності за рахунок коштів  державного бюджету.

Наступною зміною    пропонується розширити перелік джерел формування майна асоціації. Так для фінансової підтримки  всеукраїнських асоціацій пропонується віднести до джерел формування  майна асоціації: благодійні внески і пожертвування фізичних та юридичних осіб, міжнародна технічна допомога та кошти або майно добровільно передане асоціації її членами.

І нарешті, з метою узгодженості  зазначених вище змін до Закону України „Про  асоціації” пропонується також внести відповідні зміни і до   Бюджетного кодексу України, а саме, до пункту 13 статті 87.

Дякую. Просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.

Співдоповідь від комітету, Трайдук Микола Федорович, будь ласка.

 

11:24:11

ТРАЙДУК М.Ф. Шановний Олександре Володимировичу, шановні депутати, колеги! Комітет Верховної Ради України з питань державного будівництва та місцевого самоврядування розглянув на своєму засіданні, яке відбулося 2 вересня 2009 року проект Закону України про внесення змін до  деяких законодавчих актів (щодо діяльності  всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування), внесений Кабінетом Міністрів   України.

Я не буду повторювати ті положення, які там були,  скажу тільки, що на   засіданні комітету і присутніми, і членами комітету  було ви сказано декілька зауважень, з якими комітет  погодився, з більшістю зауважень, і прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України  прийняти за   основу зазначений законопроект при розгляді у першому читанні  і, я підчеркую, доручити Комітету з питань державного будівництва та місцевого самоврядування  підготувати його  до другого читання з врахування висловлених зауважень і пропозицій  суб`єктів права законодавчої ініціативи. Просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Записуємося на обговорення. Кравченко Микола Васильович, будь ласка.

 

11:25:35

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов. Вы знаете, такое впечатление создается, что уряд планирует Всеукраинскую ассоциацию органів місцевого самоврядування просто за счет  Державного бюджета содержать. Поэтому фракция, я уверен, не будет принимать участия в голосовании по этому вопросу, потому что это чисто популистский закон, который на сегодняшний день рассматривается только лишь потому, что мы накануне выборной кампании. Такая у  меня мысль созрела после того, когда я посмотрел.

Ассоциации, которые созданы на добровольной основе, которые объединяют людей, которые трудятся на… в органах місцевого самоврядування вдруг становятся предметом пристального внимания  Кабинета Министров. Это ясно, что готовится вариант, по которому можно было свободно финансировать эти ассоциации.   Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Чечетов Михайло Васильович.

 

11:26:54

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Прошу передати  слово Володимиру Григоровичу Яцубі.

 

11:27:02

ЯЦУБА В.Г.

Уважаемые народные депутаты! Уважаемый президиум! Мне неудобно быть  оппонентом министерства, где я имел честь быть министром, но промолчать я тоже не могу. Когда принимались обозначенные законы, то депутаты многих  созывов исходили из возможности свободного выбора структурам местного самоуправления право выбора в какую ассоциацию,   а их уже, кстати,  очень много: и ассоциации мэров городов, и малых городов, и населенных пунктов,   создавались условия  для самостоятельного выбора. То, что подспудно сегодня предлагает мое родное министерство, - это ни что иное как за деньги купить определенное направление, куда надо прийти. А когда придут, тогда им скажут, что делать.

Поэтому это просто нарушение прав громад, для того чтобы управлять ими под определенные политические задачи. Поэтому наша фракция будет голосовать категорически против, потому что мы отстаиваем демократические принципы существования всех ассоциаций, в том числе и местного самоуправления. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Одна хвилина. Фракція, яка не записалась. Кармазін Юрій Анатолійович, будь ласка.

 

11:28:22

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін,  „Наша Україна – Народна Самооборона”, Партія захисників Вітчизни.

Шановні колеги, очевидно, що такий законопроект потрібен, але до нього дуже багато питань. Чому? Мова йде про фінансування, мова йде про бюджет, мова йде про те, що і термін дії, коли вступає цей закон в дію - 1 січня 2010 року, також передбачений з порушенням вимог частини третьої статті 27 Бюджетного кодексу. Бо коли впливають на формування доходної чи видаткової частини бюджетів законопроекти, то вони мають бути оприлюднені до 15 серпня року, який передує плановому. Це значить, що цей закон не може вступити раніше, ніж 1 січня 2011 року. Це я з кінця починаю.

А що стосується того, що тут записано, що отримують державну фінансову підтримку, така обовязкова норма, мені здається, що там треба, щоб було написано: „можуть отримувати”. І то, у випадках, встановлених законом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондаренко Володимир Дмитрович, одна хвилина.

 

11:29:38

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”, Партія „Реформи і порядок”. Хочу звернути увагу, що зал якимось чином розділився. І є ті фракції, які однозначно не приймають будь-яку ініціативу уряду. Це вже давня практика, особливо в цей передвиборчий період. Тому мене не дивує позиція, яка є нелогічною з точки зору роботи з керівниками місцевих рад.

Мова йде про те, що сьогодні там є величезний дефіцит  обміну досвідом. Є величезних дефіцит спільної юридичної підтримки, є величезних дефіцит узальнюючій статистиці. Тобто є дуже багато проблем, які не може вирішити кожна окрема рада самостійно, а це могла би зробити асоціація.

Тому просто відкидати все це і зводити все до того, що йдуть вибори… Ну, давайте введемо з 11-го року цей закон, як було запропоновано. Але просто його відкидати – це є безглуздя, тому що ми не допомагаємо місцевим радам, а просто шкодимо їм, підставляємо ногу, а не плече. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення питання завершено. Я ставлю на голосування про ухвалення в першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо діяльності всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування (реєстраційний номер 5056). Прошу голосувати.

 

11:31:14

За-139

Рішення не прийнято, законопроект відхилено.

Оголошується до розгляду  проект Закону  про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» (реєстраційний номер 4008). Доповідає заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Лотоцький Орест Богданович.

 

ЛОТОЦЬКИЙ О.Б. Шановні народні депутати! Вашій увазі пропонується проект Закону  про внесення змін до Закону про теплопостачання.

Основною  метою прийняття цього законопроекту є розширення дії Закону про теплопостачання шляхом включення до нього положень, що забезпечують питання реконструкції, модернізації та будівництва обєктів у сфері теплопостачання, а також створення умов для ефективного функціонування комунальної теплоенергетики, забезпечення надання послуг відповідної якості і за доступними цінами.

Окрема увага у законопроекті приділяється створенню умов для забезпечення планової модернізації, реконструкції та будівництва обєктів  у сфері теплопостачання. Зокрема, пропонується ввести такі терміни, як „програма технічного розвитку” та „поточні рахунки зі спеціальним режимом використання коштів для проведення модернізації технічного переоснащення підприємств теплоенергетики”.

Також пропонується доповнити закон новими статтями щодо програм технічного розвитку та інвестиційних програм, правила їх розробки, погодження, фінансування та контролю за виконанням. А також визначити органи, які будуть відповідати і контролювати затвердження і погодження таких програм, і також слідкувати за їх виконанням.

Також пропонується дати чіткі визначення таких термінів, як „система  централізованого теплопостачання”, „система автономного теплопостачання” та „індивідуального теплопостачання”.

Встановлюються нові вимоги до проектування, будівництва, реконструкції  та модернізації об’єктів теплопостачання, а також нові норми щодо перегляду тарифів у бік зменшення в разі нецільового використання тих складових тарифів, які передбачалися, зокрема, на  модернізацію, або технічне…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка, Оресте Богдановичу.

 

ЛОТОЦЬКИЙ О.Б. Крім того, чітко пропонується визначити функції Кабінету Міністрів, міністерства, яке відповідає за житлово-комунальне господарство, та органів державного… місцевих  органів державної влади Національної комісії з регулювання теплоенергетики (щодо регулювання суб’єктів теплопостачання).

Пропонується також уточнити  повноваження органів  державної влади і в інших питаннях у цій  сфері. Прошу підтримати. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка. Співдоповідь від комітету – Сергій Михайлович Тітенко.

 

11:34:50

ТІТЕНКО С.М.

Доброго дня, шановні колеги! Я хочу доповісти вам щодо запропонованого урядом законопроекту, що 17 червня цього року він був розглянутий на засіданні нашого комітету і не  був підтриманий жодним із наших колег. Я назву тільки декілька з головних причин, які стали підставою для такого рішення.

По-перше, незрозуміло з яких причин наші колеги з міністерства вирішили змінити зміст поняття „теплова енергія” зі звичайного  „гігакалорій” на „теплову енергію у вигляді пара та гарячої води”.

Проблематичною з нашої точки зору є пропозиція щодо запровадження Національної комісії з регулювання електроенергетики, розподілу коштів, що надходять від споживачів теплової енергії, між суб’єктами господарювання. НКРЕ досі не займалися таким, і без визначення хоча б більш детальних позицій це неможливо.

Незрозумілим і не обґрунтованим є заміна існуючих понять „система автономного теплопостачання”, яка існує для визначення для теплопостачання окремих будинків на „систему автономного теплопостачання як внутрішньо будинкову систему опалення”.

Також, з нашої точки зору, зовсім не зрозуміло у зв’язку з чим автори законопроекту виключають з базового закону таке поняття як „балансоутримувач”. Це поняття є одним з ключових в теплозабезпеченні багатоповерхових будинків, і це як би революція, але ніяк не обґрунтовано. Але оскільки ми зрозуміли, що законопроект має на меті запровадження законодавчого механізму здійснення планової модернізації реконструкції будівництва об’єкту і комунальної енергетики, була створена робоча група у складі народних депутатів Тітенка, Пашинського і Дубового, а також…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ТІТЕНКО С.М. …заступників міністра жилищно-коммунального господарства.

Ми проаналізували стан справ. І після цього робочою групою був підготовлений новий законопроект (4765) щодо модернізації реконструкції будівництва об’єктів у сфері теплопостачання. Цей законопроект був розглянутий на засіданні комітету нашого і був запропонований вам для розгляду і прийняття його за основу.

Я хочу  звернутися  до вас з проханням прийняти за основу законопроект народних депутатів (Тітенко, Пашинського і Дубового), рекомендований комітету, за основу та при доопрацюванні його до другого читання врахувати  в ньому окремі положення законопроекту 4008, який доповідав представник міністерства. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Записуємося на обговорення. Сідайте, будь ласка.

Попов Олександр Павлович.

 

11:38:12

ПОПОВ О.П.

Уважаемые коллеги, мы в нашем профильном комитете, который занимается проблемой жилищно-коммунального хозяйства, обсуждали ситуацию, которая сложилась. И хотим поддержать вот предложение именно профильного комитета по  ПЭК для того, чтобы совместно потом подготовить из двух этих законопроектов новый вариант, который бы учел все важное и интересное предложенное и министерством, и одновременно депутатами. Такой вариант абсолютно приемлемый, у нас есть практика работы. Я думаю, что нужно согласится с предложением комитета.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сербін Юрій Олексійович, будь ласка.

 

11:39:01

СЕРБІН Ю.С.

Шановні колеги, пройшов час і ми нарешті зрозуміли, що без державного регулювання ми не зможемо навести порядок у житлово-комунальному господарстві. І перший, і другий закон направлений на те, щоб ми все ж таки почали контролювати кошти, які виділяються для… які повинні йти для модернізації нашого теплового господарства.

І в першому, і в другому законі є недоліки. І я підтримую своїх колег, що потрібно об’єднати ці два закони (у нас є такий досвід і по Житловому кодексу) і прийняти цей закон. Закони  необхідні, ми будемо підтримувати як фракція обидва закони. Але для того, щоб підготувати якісний закон до другого читання, потрібно їх об’єднати і доопрацювати  робочій групі. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

11:39:54

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна-Народна Самооборона".

Шановні народні депутати, як до першого закону, який доповідався, так і до другого депутатського є безліч зауважень, різного характеру ці зауваження.  Я хотів би звернути вашу увагу на те, що Головне науково-експертне Управління вважає, що і перший і другий законопроекти потребують доопрацювання, такий висновок Головного науково-експертного Управління.

Є питання і до тих змін, які пропонуються в статтю 31, де може штрафувати і державна житлово-комунальна інспекція, і так далі. Є питання по ще багато концептуальним речам.

Я вважаю, що з великою натяжкою можна проголосувати   за любий із цих законів, я буду голосувати за обидва, але зробити групу, як пропонували депутати і доопрацьовувати їх, бо вони надзвичайно  сирі і сьогодні не можуть бути покладені в основу тих перетворень, які сьогодні треба робити в державі.

Тут ще треба передбачити, яким чином  співпрацювати з тими приватними енергокомпаніями, які  займаються теплопостачанням, як зацікавити їх  в тому, як заставити їх, щоб можна було застосовувати альтернативні джерела енергопостачання. Поки що, навіть якщо ви купите  і поставите в якомусь селі вітряк і запропонуєте потім подавати кудись енергію, у вас ніхто нічого не буде приймати тобто тут багато ще є питань. Але треба приймати ці закони і рухатись вперед і я буду    голосувати за обидва законопроекти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Кравченко Микола Васильович,  будь ласка.

 

11:41:59

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов.

Фракция коммунистов не будет голосовать ни один, ни другой закон, проект закона вернее,  по следующим обстоятельствам. В   дополнение к тому, что было сказано, я хотел бы обратить ваше внимание, почему именно сейчас вносится этот законопроект. Ответ предельно простой: сегодня повсеместно идет повышение тарифов на жилищно-коммунальные     услуги.

И если вы внимательно слушали докладчика, то даже в том таком неубедительном его выступлении красной нитью прошла мысль: «нові норми тарифів». И в этом суть этого законопроекта. Все остальное – это, как говорят, от лукавого, для того, чтобы скрыть основное, – повышение норм новых тарифов.

Куда можно уже можно уже повышать? Я не знаю, знают ли депутаты, но на сегодняшний день идет повышения тарифов на воду. За один куб – 10 гривен. Вдумайтесь: за один куб – 10 гривен. Куда дальше можно повышать!

И второй вопрос. Если говорить о плановой модернизации, давайте зададим вопрос: что мы будем модернизировать? На сегодняшний день котельная является собственностью громади територіальної. Теплокомунэнерго областные – они арендуют  эту собственность. Каким образом он будит проводить плановую модернизацию? То есть нужно выписывать или отдельный закон, или делать это грамотно и не так поспешно, как пытаются сейчас.

Поэтому фракция не будет принимать участие в голосование.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Шановні колеги, до розгляду у нас був оголошений проект Закону 4008. Але під час обговорення обговорювалося відразу два законопроекти, у В тому числі законопроект 4765. Я попрошу зараз включити мікрофон Тітенка Сергія Михайловича.

Сергій Михайлович, до вас питання: чи є необхідність ще додатково обговорювати окремо законопроект 4765, чи ми можемо переходити до прийняття рішення?

 

11:44:19

ТІТЕНКО С.М.

Ми можемо переходити до прийняття рішення.

Я хочу підкреслити, що ми робоча група була вже створена. Вона працювала 2 місяці разом з представниками міністерства і прийшла до висновку, що 4765 – це більш кращий закон, ніж 4008. То, що він потребує доопрацювання далі, це я погоджуюсь, і я казав у своєму виступі, що ми врахуємо зауваження і колег наших, і деякі положення ще законопроекту 4008. Тому прошу підтримати все ж таки рішення комітетуголосувати за 4765, а 4008 ми врахуємо кращі пропозиції в наступному. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергію Михайловичу.

Шановні колеги, не буде заперечень, щоб ми не починали ще окремі обговорення по законопроекту 4765, оскільки всі, хто брали участь в обговоренні так чи інакше обговорювали норми обох законів, не буде заперечень? Будь ласка, Сергій Бондаренко Володимир Дмитрович.

 

11:45:35

БОНДАРЕНКО В.Д.

Шановні друзі, я хотів би звернути увагу на те, що в обох законопроектах випущені деякі позиції, які треба обов’язково туди внести, тому потрібне друге читання. Ну, наприклад, сьогодні в Києві вважається, що одна гігакалорія гріє 18 кубічних метрів води, а Інститут житлово-комунального господарства каже, що 22,5. Йде пряма крадіжка 25 відсотків.

Потім є проблема з таким документом, який називається графік роботи теплових мереж. Якщо ми не встановимо законодавчо, щоб він існував, і далі буде розбіжність між тим графіком забезпечення теплом, коли міняється температура зовнішнього повітря. Це є юридичний документ, який дасть право судиться за недогрів.

І є ще багато позицій пов’язаних із розподілом фактично виробленої послуги на електроенергію, на теплову енергію, там різні рентабельності. І сьогодні це все робиться за рахунок газу, який йде по різним цінам для населення, для інших об’єктів. Тому я просив би до другого читання дати можливість внести всі ці позиції в цей закон, він дуже збагатиться цим самим. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, народний депутата Сербін Юрій Сергійович.

 

11:46:48

СЕРБІН Ю.С.

Шановний Олександр Володимирович, шановні колеги, щоб не приносити…. в політику в чисте професійне питання у нас є прецедент, коли ми голосували по Житловому кодексу, що обидва законопроекти приймали за основу і доручали комітету доопрацювати і винести спільний проект на друге читання. То я вношу таку пропозицію і давайте за це проголосуємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення завершено. Я ставлю на голосування проект Закону про внесення змін до Закону України „Про теплопостачання” (реєстраційний номер 4008) ухвалення в першому читанні.  Прошу визначатись.

 

11:47:45

За-169

Рішення не прийнято. Законопроект відхилено.

Ставлю на голосування проект Закону (номер 4765) про внесення змін до Закону України „Про теплопостачання”. Прошу визначатись.

 

11:48:15

За-326

Рішення прийнято. Законопроект ухвалено в першому читанні.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги). Реєстраційний номер 3434. Доповідає Михайло Олександрович Поживанов, заступник міністра економіки.

 

ПОЖИВАНОВ М.О. Шановний Олександре Володимировичу, шановні народні депутати! Розробка зазначеного проекту закону виникла необхідністю вирішення проблем збитковості підприємств житлово-комунального господарства, пов’язаних із збільшенням цін на енергоносії та підвищення мінімальної заробітної плати і дію збиткових тарифів на їх послуги, сприяння  фінансової стабілізації роботи цих підприємств.

Закон розроблявся на вимогу багатьох підприємств системи житлово-комунального господарства.

Він передбачає зменшення терміну повідомлення споживача виконавцем виробником щодо  зміни вартості житлово-комунальних послуг з 30 до 10 днів, крім того передбачається віднести акти органів місцевого самоврядування, якими змінюються ціни тарифи на житлово-комунальні послуги у зв’язку  із зростанням цін на енергоносії та рівня  мінімальної заробітної плати до таких на які не поширюються дія Закону    України „Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності”.  Таким чином процедуру перегляду тарифів у відповідний період збиткової роботи підприємств системи житлово-комунального господарства буде зменшено одразу на  50 днів.

Прийняття закону надасть можливість поліпшити якість роботи щодо формування та встановлення тарифів на житлово-комунальні  послуги, зокрема, скоротиться процедура корегування тарифів, що в разі зростанні ціни природного  газу та рівня мінімальної заробітної плати дасть змогу  уникнути суттєвих збитків  підприємств житлово-комунальної галузі.  Дякую за увагу. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую Михайло Олександрович.

Наталія Юріївна Королевська,  співдоповідь  від комітету. Прошу.

 

11:50:35

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю. 

Здравствуйте, уважаемые коллеги!  Мы все знаем насколько остро стоит вопрос  сегодня в нашей стране – вопрос тарифов на услуги  жилищно-коммунального хозяйства, потому что, к сожалению,  темпы роста тарифов  в отдельных территориях гораздо быстрее превышают темпы  роста средней заработной платы. И, очевидно, что  чем более этот закон  и механизм формирования тарифов будет законодательно   урегулирован, тем более прозрачна будет и система формирования  тарифов.

И, к сожалению, сегодня  стоимость услуг, предоставляемых  жилищно-коммунальным хозяйством, далеко не соответствует качеству  тех услуг, которые предоставляются.

Комитет  по вопросам промышленной регуляторной политике и предпринимательству на заседании 2 сентября рассмотрел  данный законопроект. И члены комитета четко  определили, что  достаточно слабая  аргументация – предложение тех законодательных инициатив, которые мы услышали от Министерства экономики. К сожалению, мы считаем, не является  сегодня обоснованным уменьшение  сроков опубликования размера тарифов  с 30 дней до 10 дней. И мы также считаем, что необоснованно  сегодня выводить  механизм формирования тарифов  из-под  действия  нормы Закона «Об основах государственной регуляторной политики в сфере хозяйственной деятельности», потому что это не улучшит качество тарифов, а это  еще больше будет махинаций внутри   самой системы формирования  тарифов на уровне местного самоуправления.

Поэтому мы считаем, что в этом направлении данный законопроект  необходимо доработать. В целом  члены комитета приняли решение внести  законопроект на рассмотрение Верховной Рады, предложить принять его за основу,  но системно доработать  ко второму чтению и вытеснить те нормы закона, которые не соответствуют… предложения к закону, которые не соответствуют действительности. Благодарю за внимание.  Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую, Наталія Юріївна. Записуємося на обговорення.

Попов Олександр Павлович, будь ласка.

 

11:52:55

ПОПОВ О.П.

Уважаемые коллеги, я хочу напомнить почему растут тарифы.  Тарифы растут потому, что увеличивается цена на газ, увеличивается цена на электрическую энергию. 60-80 процентов энергосоставляющих в структуре тарифов жилищно-коммунального хозяйства. Мне кажется, что, предлагая такой вариант, правительство намерено сделать «подарок» (в кавычках) жителям Украины, потому что мы знаем, что есть требования Международного валютного фонда о повышении тарифов на жилищно-коммунальные услуги, вернее  цен на газ ежеквартально, начиная с 1 января и так дальше. Это будет провокация к тому,  чтобы тарифы очень сильно и сильно возросли. 

Мне кажется, что принципиально важным и это было бы по-государственному, если бы цену на природный газ, электрическую энергию для  предприятий жилищно-коммунальной сферы мы определяли один раз в год, перед формированием бюджета на следующий год. Тогда бы все риски  брало на себя государство, если бы шла речь  о повышении цен на энергоресурсы. А так мы опять  делаем  заложниками мэров городов, делаем заложниками население Украины. Этот законопроект он не направлен на то, чтобы решить проблемы населения страны. Я считаю, за него нельзя голосовать.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Боднар Ольга Борисівна, будь ласка.

 

11:54:22

БОДНАР О.Б.

Будь ласка, передайте слово  Бондаренку Володимиру.

 

11:54:31

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, "Блок Юлії Тимошенко".

Шановні друзі, цей закон потрібен. Але  в такій формі, якій він поданий, він безумовно потребує, ну, радикальної переробки. Зверну вашу увагу. При формуванні тарифів перш за все треба з`ясувати собівартість цієї послуги. Вона включає енергоносії, заробітну плату, витрати на експлуатацію мережі там і всяке таке інше. 

Але сьогодні, наприклад в Києві, це все береться зі стелі, жодного елементу собівартості не розшифровано: скільки його витрачається і якого його вартість. але знаємо, на мій запит я отримав відповідь, що 15 – 18 відсотків вироблених енергоносіїв, води розливається по дорозі або втрачається по дорозі до споживача. Все це лягає в тариф. От уже 18 процентів безпідставного підвищення тарифу.

Потім, я вже говорив про те, що сьогодні існує розбіжність між трактуванням гігакалорії і кубічного метра підігрітої води. Одні говорять, що гігакалорія нагріває 22,5 кубічного метра води, а в Києві вважають, що 18. Як тільки 18 копійок спожито – так беруть за цілу гігакалорію. Тут крадуть 25 відсотків тарифу.

Таким чином, ми бачимо вже 40 відсотків вкрадених у людей, а цьому треба поставити пересторогу. Не можна включати в безгосподарність тарифи, які люди повинні оплачувати. Не можна включати знову ж таки надуті, надумані цифри, які не відповідають дійсності.

І хотів би звернути увагу на те, що сьогодні треба більше говорити про енергозберігаючі технології, про попередньо ізольовані труби, про встановлення лічильників. Наприклад, 2 тисячі лічильників у Києві лежать 2 роки, їх ніхто не ставить, бо невигідно ставити комунальникам, невигідно, бо тоді ж можна взяти тільки по лічильнику.

Тому давайте ми доробимо цей закон, радикально його переробивши на користь людей і самих енергетиків.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обговорення завершено.

Одна хвилина, Мартинюк Адам Іванович. Фракція, яка не записувалася.

 

11:56:43

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги, радує мене, ви знаєте, що навіть голова профільного комітету нарешті зрозуміла, що, дійсно, таких, вибачте, дурниць підтримувати не можна.

Я звертаю, по-перше, вашу увагу на одне. Законопроект внесено ще в 2008 році. Ясно, тоді махали шаблями наліво-направо. Що пропонує цей законопроект? Законопроект пропонує, щоб Кабінет Міністрів умив руки від цін і тарифів, щоб за все, що робиться в комунальному господарстві, несли відповідальність місцеві органи влади. Чи правильно це? Абсолютно ні.

І я на сто відсотків солідарний з колегою Поповим, який говорить про те, щоб поставити тут крапку – і не ламати більше списів. Дійсно, в Законі про Державний бюджет на кожен рік встановлювати ці тарифи, і  щоб держава  і люди знали, що їх чекає цього чи іншого року. Бо кожного року просипається квартироплатник і думає, придумають щось космонавт і інші люди, чи не придумають.

Тому ні в якому разі цей законопроект підтримувати не можна.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я ставлю на голосування про ухвалення в першому читанні за основу проект Закону   про внесення змін до деяких Законів України щодо встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги. Реєстраційний номер 3434. Прошу визначатися.

 

11:58:23

За-138

Рішення не прийнято, законопроект відхилено.

По фракціях? Будь ласка. Партія регіонів – 0, "Блок Юлії Тимошенко" – 131,  "Наша Україна-Народна Самооборона" – 7,    комуністів – 0,    "Блок Литвина" – 0,    позафракційні – 0.

Шановні колеги, оголошується перерва до 12 години 30 хвилин.

 

ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Продовжуємо ранкове пленарне засідання. Прошу займати свої місця.

По порядку ведення пропозиція – будь ласка, Кравченко Микола Васильович.

 

12:30:29

КРАВЧЕНКО М.В.

Может быть, мы давайте сейчас запишемся на „Різне”,  чтобы сориентироваться, подготовиться, а потом приступим к повесте…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я перепрошую, наші 30 хвилин роботи, і через 30 хвилин ми запишемося на „Різне”, як належить, і будемо продовжувати свою роботу.

Шановні колеги! Ми зранку першим питанням розглядали проект закону 4758. Під час його розгляду у нас випала одна аргументація, коли ми вносили поправку до цього закону перед голосуванням в цілому. Я зараз попрошу, щоб Адам Іванович Мартинюк, який вносив цю поправку, уточнив її зміст і аргументацію. Будь ласка.

 

12:31:14

МАРТИНЮК А.І.

Дякую, Олександре Володимировичу! Я спочатку хочу… Олександре Володимировичу, я спочатку хочу сказати, що я ідеї колеги Кравченка не підтримую, підійде 13 година – тоді і запишемось.

А з приводу того, що, дійсно, аби у нас не було вже ніяких сумнівів, тому я прошу врахувати в стенограмі, що те, що ми збільшили асигнування за кодом 0111010, що джерелом проведення таких видатків визначити збільшення доходів Державного бюджету від акцизного збору з вироблених в Україні товарів, з урахуванням прийнятого вчора підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби законопроектом 4707.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Адаме Івановичу.

 

ЛЯШКО О.В. Олександре Володимировичу, дайте слово.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я бачу, що у нас є необхідність обмінятись думками стосовно…

 

ЛЯШКО О.В. Олександре Володимировичу, дайте, будь ласка, слово по цій поправці…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. …стосовно подальшої роботи нашої сьогодні… Я прошу, будь ласка,  запишіться з порядку роботи, будь ласка.

 

ЛЯШКО О.В. Олександре Володимировичу!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Соболєв Сергій Владиславович, будь ласка.

 

12:32:46

СОБОЛЄВ С.В.

Прошу передати Ляшку.

 

12:32:49

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Шановний Олександре Володимировичу, шановні колеги! Ми не можемо підтримувати цю поправку.

Я хочу, щоб виборці знали, про що йдеться. От називаються якісь там коди, цифри. Для людей насправді це темний ліс. А, насправді, йдеться про дуже просту річ – йдеться про збільшення видатків на Верховну Раду. І збільшувати ці видатки збираються за рахунок підвищення акцизів на тютюн.

Ми вчора просили наших колег голосувати за це підвищення для того, щоб спрямувати ці кошти на ліквідацію наслідків повені, на Міністерства оборони програми, на Міністерство закордонних справ. Ви за це не голосували, ми проголосували без вас.

А сьогодні ви ці гроші ділите і спрямовуєте їх на Верховну раду. Це неправильно, ми за це голосувати не повинні і не будемо! І звертаємось до всіх: не підтримувати цю поправку!

І це взагалі неправильно, ми вже проголосували цей…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко Сергій Володимирович.

 

12:34:00

ГОРДІЄНКО С.В.

Я прошу передати слово Адаму Івановичу Мартинюку.

 

12:34:05

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Шановні колеги! Я, чесне слово, був на багато вищої думки про загальноосвітній рівень Верховної Ради, на багато.

Ми майже одностайно, 396 народних депутатів, проголосували законопроект про внесення змін до Закону „Про Державний бюджет 2009 року”, і в тому числі проголосувалася та пропозиція, про яку я сказав. Єдине, що я зачитав ще раз для того, бо кажуть, що ніби немає цього в стенограмі, для уточнення стенограми, до свого виступу із цією пропозицію. Ніяких голосувань тут не треба. Це просто доповнення, доповнення до стенограми виступу народного депутата Мартинюка. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Карпук Володимир Георгійович.

 

12:34:57

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук,  депутатська група „За Україну!”

Я думаю, що ініціатори внесення змін, які сьогодні з голосу були включені до закону 4765, вчора не голосували за підвищення акцизів на тютюнові вироби і не підтримували інші важливі для держави положення. Хоча в кулуарах говорили, що, дійсно, там є багато моментів, за які би варто було проголосувати.

Тому знову з такими методами роботи, коли вже після того, як проголосувався закон, знову вносити якісь зміни доповнення – це ще раз свідчення про те, що ми поспіхом приймаємо якісь речі, а потім хочемо їх скоординувати в тому випадку, як вигідно певним політичним силам.  Ми таке рішення підтримувати не будемо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стешенко Олександр Миколайович.

 

12:35:52

СТЕШЕНКО О.М.

Олегу Валерійовичу Ляшко я прошу передати…

 

12:35:56

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, "Блок Юлії Тимошенко".

Шановний Олександре Володимировичу! Шановний Адаме Івановичу! Ви – один із найкращих у цій залі знавців Регламенту, треба віддати вам  належне.

Але в даному випадку ви кажете не зовсім те. Оскільки йдеться про джерело, з якого треба витрачати гроші додаткові на утримання Верховної Ради, це має бути проголосовано рішенням Верховної Ради. Це не може ніхто інший визначити це джерело – ні головуючий на засіданні і так далі. Тільки Верховна Рада. Адже йдеться про зміни до Закону про Державний бюджет.

Тому це обов’язково має, якщо є така пропозиція, ставиться на голосування, і лише після того, як вона буде підтримана, тоді вона має бути, тоді вона має бути включена до закону.

А інакше ми просто в такому вигляді цей закон із Верховної Ради не випустимо. Він не може виконуватися, якщо не вказані джерела, і якщо за ці джерела не проголосувала Верховна Рада. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обмін думками завершено.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності суб’єктів господарювання на ринку комунальних послуг (реєстраційний  номер 3437).

Доповідає заступник міністра з питань житлово-комунального господарства Лотоцький Орест Богданович.

 

ЛОТОЦЬКИЙ О.Б.     Шановні народны депутати, вашій увазі  пропонується  проект Закону  про внесення змін до деяких законів України (щодо   діяльності суб’єктів господарювання на ринку комунальних послуг). Зокрема передбачається внесення змін до Законів про ліцензування певних видів господарської діяльності, про теплопостачання  та про  питну воду та питне водопостачання.

Метою   законопроекту є уточнення видів діяльності та повноважень  органів  ліцензування у сфері виробництва, транспортування, постачання  теплової енергії, централізованого  водопостачання  та водовідведення як механізму державного  регулювання   господарської діяльності природних монополій, а також посилення контролю за дотриманням ліцензійних умов суб’єктами природних   монополій, зокрема  введення такої функції управління як тимчасова адміністрація.

Завданням законопроекту є створення законодавчих умов для ефективного функціонування суб’єктів  господарювання у сфері теплопостачання та централізованого водопостачання і водовідведення, надання споживачам відповідних послуг  у необхідних обсягах належної якості та  за доступними цінами.

Законопроектом також передбачається, що центральний орган виконавчої влади у сфері теплопостачання  здійснює ліцензування діяльності  з виробництва теплової енергії в обсягах, встановлених ліцензійними умовами. Іншими органами регулювання  у сфері теплопостачання є також  Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації та Національна комісія регулювання  електроенергетики України.

Крім того, передбачається внести зміни, як я вже сказав, в два Закони про теплопостачання та про питну воду та питне    водопостачання в частині встановлення повноважень компетентних органів щодо здійснення контролю за ліцензійною діяльністю.  Також визначено механізми призначення тимчасової адміністрації, її права та обов’язки та умови припинення її діяльності. Прийняття цього законопроекту сприятиме застосуванню ефективних форм державного регулювання…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте,  будь ласка.

 

ЛОТОЦЬКИЙ О.Б. Дякую. Порошу  підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.    Прошу сідати.

Співдоповідь від  комітету, будь ласка,  Наталія Юріївна Королевська.

 

12:39:57

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю.

Уважаемые коллеги!  Отопительный сезон становится событием даже, когда в стране и в мире кризиса нет. В нынешних условиях в стране, конечно, будет не просто, а намного труднее. И мы можем быть уверенными, что любой беспорядок, в том числе и проблемы законодательства, дорого обойдется нашим гражданам.

В целях усовершенствования лицензирования теплоснабжения центрального водоснабжения и водоотвода Кабинетом Министров  внесен проект закона 3437.

Законопроект предлагает внести изменения в законы Украины о лицензирование определенных видов хозяйственной деятельности, о питьевой воде и водоснабжении и о теплоснабжении.

Регулирование отношений в перечисленных сферах имеет, конечно, свою специфику. И она заключается в том, что сегодня услуги  теплоснабжения, централизованного водообеспечения, водоотвода предоставляют естественные монополии. Потребитель не может легко и просто переключиться на другого поставщика данных товароуслуг. И к сожалению,  цены сегодня естественных монополий далеко не соответствуют тому качеству услуг.

И, к сожалению, мы сегодня не имеем открытого, нормального, конкурентного рынка. И рынок коммунальных услуг имеет огромную социальную значимость, потому  что он охватывает все населения страны. И его услуги должны быть доступны каждому гражданину. И нельзя  сегодня допустить, чтобы кто-то замерз или остался без воды только по той причине, что монополии пришло в голову непомерно взвинтить цену или просто не подготовить вовремя  весь технологический цикл.

В то же самое время депутаты в комитете рассмотрели законопроект. И мы прекрасно понимаем, что сегодня полномочия контролирующих органов, а им сегодня согласно данного законопроекта определяется механизм назначения временной администрации, где указаны права и обязанности и условия прекращения деятельности временной администрации, прописан в данном законопроекте не должным образом. И реализация законопроекта 3437 не требует дополнительных  государственных…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Наталія Юріївна, будь ласка завершуйте.

 

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю. Да. Но порядок лицензирования деятельности субъектов хозяйствования в сфере теплоснабжения центрального водоснабжения и водоотвода в проекте не прописан.

Также, по мнению коллег депутатов, вопрос деятельности временной администрации требует более детального регулирования, дабы предотвратить все возможные злоупотребления при назначении временной администрации. Особое внимание нужно уделить ответственности временной администрации за результаты деятельности. Также необходимо ввести квалификационный требования относительно лиц, назначаемых временными администрациями.

Поэтому Главное научно-экспертное управлении предлагает принять данный законопроект за основу с учетом тех замечаний и предложений, которые и я сейчас сказала, и те, которые есть висновке Научно-экспертного управления.

Комитет по вопросам промышленной, регуляторной политики и предпринимательства считает, что вопросы теплоснабжения центрального водоснабжения и водоотвода имеют значительную и высокую социальную роль и социальную значимость. И мы считаем, что государство должно иметь эффективный механизм регулирования таких чувствительных сфер, в том числе законодательное регулирование механизма лицензирования.

Данный законопроект мы предлагаем принять за основу, но детальнейшим образом доработать его ко второму чтению, потому что я понимаю сейчас критику тех народных депутатов, которая будет высказана и за ранее могу с частью той критики согласиться, потому что действительно многие нормы данного законопроекта не урегулированы и мы обращались в Министерство жилищно-коммунального хозяйства с просьбой доработать данный законопроект. Мы надеемся на то, что мы сможем его доработать ко второму чтению профессионально. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Від Комітету з питань паливно-енергетичного комплексу співдоповідь Тітенко Сергій Михайлович, будь ласка.

 

12:44:03

ТІТЕНКО С.М.

Комітет з питань паливно-енергетично комплексу розглянув зазначений законопроект і одностайно виступають пропозиції відхилити його.

Якщо казати про соціальні, економічні чи будь-які інші значення теплопостачання або водопостачання водовідведення, то, по-перше, починати надо з створення умов до ефективної роботи, яких, на жаль, зараз немає, а потім казати як двохвилинній промові сказав представник міністерство так дуже стидобливо, а також введення тимчасових адміністрацій.

На сьогоднішній день, на жаль, на жаль, дійсно є багато питань з контролю, але якщо підставами для введення тимчасових адміністрацій є дестабілізація фінансового стану підприємств, який не має взагалі ані  законодавчого визначення цих термінів, будь-яких чітких критеріїв і показників, то не зрозуміло як можна вводити цю тимчасову адміністрацію.

Також не зрозуміло,  що таке „створення передумов виникнення техногенних катастроф”, коли у нас износ    основних фондів на цих підприємствах складає більше як 70 відсотків.  Там  вже вони створенні і тимчасові адміністрації повинні вже, мабуть, працювати відповідно до цього закону. Не зрозуміло, як  може Міністерство  житлово-комунального господарство розглядати питання зловживання монопольним становищем замість Антимонопольного комітету і так далі, і так далі.

Я повністю погоджуюсь з комітетом попереднім, де виступала пані  Королевська, щодо  повної відсутності мети впровадження відповідальності тимчасових адміністрацій. Але хочу наголосити, що ці підприємства, тобто водоканали або теплокомуненерго на 90 відсотків в нашій країні належать комунальним громадам, на 10 відсотків    являються державними підприємствами. І в даному випадку, якщо такий законопроект буде прийнятий, це основа рейдерських  атак і повністю дестабілізація…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте.

 

ТІТЕНКО С.М.  Комітет звертається до  наших колег, членів парламенту, з проханням відхилити зазначений законопроект. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Є необхідність обговорювати?  Запишіться, будь ласка, на обговорення.

Сербін Юрій Сергійович.

 

12:46:44

СЕРБІН Ю.С.

Шановні колеги,  що можна сказати по цьому законопроекту? Ідея, яка закладена в  законопроекті, непогана. І, дійсно, я  повторюся… свій попередній  виступ  по Закону про теплопостачання, потрібно регулювання державне на цьому етапі, якщо  ми хочемо витягнути ЖКХ з прориву.

Але крім ідеї, на жаль,  в цьому законопроекті немає нічого. І він потребує серйозної доробки.  За основу його можна було б прийняти. Тільки ще єдине прохання, щоб доручення  було Верховної Ради, хоча протокольно, щоб у цьому доопрацюванні, як один   із основних комітетів, приймав участь і наш комітет, бо  житлово-комунальне господарство без цих питань, які,  будем казать, у цьому законі проголошені, у тому  числі ліцензування цієї  діяльності,  не може бути зроблено  фахово, якщо не буде приймати участь наш комітет. За основу можна його прийняти, але доопрацьовувати потрібно дуже  серйозно.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Деркач Андрій Леонідович.

 

12:48:00

ДЕРКАЧ А.Л.

Уважаемые коллеги, то, что нам сегодня предлагается,  это полное непонимание Кабинетом Министров  происходящих процессов на местах. О какой конкурентной среде можно говорить в водопостачании, если у нас пол Центральной  Украины сидит  без воды?  Вопрос возникает: «Это рейдерская схема по вмешательству в деятельность  местных советов? Это попытка вместо денег людям  прислать комиссаров с непонятными полномочиями и функциями?»

У сегодняшнего правительства нет балансов монополий,  финпланов нет ни в «Нефтегазе», ни в «Энергоатоме» на сегодняшний день. Вы покажите к концу года энергетический баланс, посчитайте, что у вас на месяц вперед будет. Если это подход к реализации антикризисных мер,  это свидетельство о полном непонимании Кабинетом Министров    существующих задач.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Литвин Юрій Олексійович, будь ласка.

 

12:48:55

ЛИТВИН Ю.О.

Слово прошу передати Герасимчуку Володимиру Володимировичу.

 

12:49:01

ГЕРАСИМЧУК В.В.

Герасимчук Володимир Володимирович,  „Блок Литвина”.

„Блок Литвина” не буде голосувати  за зазначений законопроект. По-перше, він дуже суперечливий, особливо у частині створення та функціонування  тимчасових адміністрацій. Ми вивчали це питання, до нас зверталися керівники комунальних підприємств, і оцінка цього законопроекту   вкрай негативна.

Тому ми пропонуємо зняти цей  законопроект і відкласти його.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович. 

 

12:50:03

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін.  Шановні народні депутати! Законопроект не такий простий, як він здається.

Чому непростий?  Ситуація в країні  як з теплом, так і з водою надзвичайно важка і те, що сьогодні сказали, що все на 90 відсотків там в комунальній, державній власності, ні, не все. водопостачання Одеси в руках приватної компанії, якщо ви не знаєте, багатьох інших міст  також в руках багатьох приватних компаній. Виконуються якісь плани? Не виконуються. Не виконуються!

Тому не так просто  треба відкидати  ідею, яка закладена тут, з тимчасовими адміністраціями, бо, якщо б ми говорили так про те, що при діяльності банків зробили якусь аналогію,  то теж має право на існування така ідея. Але те, що ця ідея надзвичайно сиро  виписана, те, що підставою для введення тимчасової адміністрації є, скажем, не затвердження і невиконання  установлених строків технічних програм довгострокового розвитку… а  і де в нас виконуються програми? А ніде. А що, вони в нас передбачені законом про теплопостачання? Та ні, не передбачені. А що, ми хочемо  думати і далі, що така питна вода, яка сьогодні подається людям України, це нормальна вода? 60 відсотків не… вона  взагалі не підпадає під існуючі норми, які існують сьогодні в державі. Ці норми застарілі.

Міністерство  охорони здоров`я сидить і не робить нічого, щоб їх привести в порядок. А ми з вами не думаємо як  сьогодні зберегти цю питну воду, як відділити її від технічної, і та вода, за яку ми платимо як за питну, яку нам продають як питну, вона практично зливається в унітази. Що ми зробили для цього? Які програми? Ніякі. Тому з огляду на те, що я уважно вивчив цей законопроект, всі зауваження, я бачу плюси і мінуси  його, я погоджуюсь з пропозицією Наталії Королевської про те, що треба прийняти  в першому читанні, але дуже довго думати потім і працювати над ним, і уряд заставити працювати над тим, щоб ми споживали нормальну воду, бо це запорука….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, фракція, яка не записувалась. Народний депутат Кілінкаров. Одна хвилина.

 

12:52:19

КІЛІНКАРОВ С.П.

Уважаемый Александр Владимирович! Уважаемые народные депутаты! Я думаю,  каждый из сидящих в этом зале в преддверии очередного отопительного сезона имеем возможность пообщаться с руководителями, в том числе коммунальных предприятий, и разобраться, какая на самом деле сегодня складывается ситуация.

Все коммунальные предприятия, в том числе и частные предприятия, так называемые инвесторы, фактически на рынке Украины работают на кредитных деньгах. Это в свою очередь приводит к повышению цен и тарифов на коммунальные услуги. Если сегодня в соответствии с предлагаемым законом ввести еще и лицензирование, то есть это дополнительные расходы на эти предприятия, то, безусловно, это все ляжет на плечи опять же  - кого? – потребителей. То есть мы сегодня фактически, своими руками проголосовав за этот проект закона, своими собственными руками вынудим, так сказать, приведем к очередному витку повышения цен и тарифов.

Если говорить о том, что необходимо сегодня делать, то должна быть государственная целевая программа по реформированию жилищно-коммунального хозяйства, и в первую очередь нужно бороться…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Обговорення завершено.

Я ставлю на голосування про ухвалення в першому читанні проекту Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо діяльності субєктів господарювання на ринку комунальних послуг) (реєстраційний номер 3437). Прошу визначатися.

 

12:53:58

За-136

Рішення не прийнято. Законопроект відхилено.

Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України   (щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами) (реєстраційний номер 5010). Доповідає Пилипенко Володимир Пилипович. Будь ласка.

 

12:54:22

ПИЛИПЕНКО В.П.

Дякую. Шановний головуючий, шановні народні депутати! На ваш розгляд пропонується проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами) (реєстраційний номер 5010). Законопроектом передбачається внесення змін до Цивільно-процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства, якими пропонується розгляд та вирішення справ про соціальні виплати передати до компетенції загальних судів.

Необхідність прийняття таких змін зумовлюється цілим рядом проблем, зокрема прийняття таких змін в першу чергу стосується  проблем, які склалися в апеляційних судах, які в умовах недоукомплектування суддівським корпусом, у відсутності єдиної, чітко сформованої судової практики щодо розгляду апеляційними адміністративними судами справ про соціальні виплати, браком досвіду щодо розгляду таких справ та різкого збільшення числа останніх, змушені відкладати їх розгляд та вирішення на строк до одного року, що призводить до порушення прав громадян на розгляд протягом розумного строку.

Станом на  1 червня 2009 року лише в апеляційних адміністративних судах України залишок нерозглянутих справ, у тому числі, і про соціальні виплати за апеляційними скаргами становить більше 78 тисяч справ. На сьогоднішній день хочу сказати, що це вже майже 100 тисяч справ.

Враховуючи той факт, що загальна чисельність судів у семи апеляційних адміністративних судах, територіальна юрисдикція яких поширюється на декілька областей, становить лише 143 судді, можна зробити висновок, що реалізація права громадян на розгляд справ впродовж розумного строку є, практично, неможливою.

Крім того, однією з гарантій права громадян на отримання судового захисту є передбачений чинним законодавством України принцип доступності правосуддя, тобто включає  в себе цей принцип і територіальну наближеність суду до особи.

Прийняття запропонованих у законопроекті змін дозволить більш повною мірою реалізувати принцип доступності правосуддя, оскільки територіальна віддаленість суду апеляційної інстанції обмежуватиметься рамках обласного  центру за місцем проживання особи. Тому прийняття запропонованого на ваш розгляд законопроекту дасть змогу швидко та якісно вирішувати спори про соціальні виплати.

Прошу вас підтримати цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.

Будь ласка, співдоповідь від комітету Андрій Володимирович Портнов.

 

12:56:32

ПОРТНОВ А.В.

Дякую. Шановний Олександр Володимирович, шановні народні депутати України! Хочу сказати своїми словами, чому цей законопроект має нагальну необхідність.

Цей законопроект дозволить звичайному громадянину отримати реальний доступ до правосуддя. Сьогодні люди, які, фактично, у спорах із субєктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообовязковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту пільг, ці категорії громадян, фактично, отримують рішення суду, яке набирає чинності через 10 місяців, 12 місяців, тобто взагалі не мають доступу до правосуддя. Це повязано, перш за все, із навантаженням в  апеляційних адміністративних судах, де, як уже було сказано доповідачем від співавторів, тільки в Києві понад 100 тисяч справ. Це означає, що громадянин взагалі може не подавати скаргу до суду тому що не отримає судового рішення.

Крім того, хочу вам сказати, що по першій інстанції судам, які розглядають ці справи є місцеві, загальні суди. Тому цілком логічним було б, щоб ці справи розглядали в єдиній ієрархії апеляційні суди загальної юрисдикції, а не адміністративні суди.

Комітет з питань правосуддя практично одноголосно прийняв рішення рекомендувати цей законопроект для прийняття парламентом в цілому. Просимо підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка, є необхідність обговорювати? Є. Будь ласка записуємося.

Пилипенко Володимир Пилипович, щось не встигли сказати.

 

12:58:23

ПИЛИПЕНКО В.П.

Дайте слово Боднар Ользі Борисівні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ольга Борисівна Боднар, прошу.

 

12:58:29

БОДНАР О.Б.

Ольга Боднар, „Блок Юлии Тимошенко”.

 Я вдячна авторам, що вони звернули увагу на таку серйозну проблему, яка сьогодні існує. Да, дійсно, суди завалені цими  справами і говорити про те, що зараз люди не можуть добитися роками розгляду своїх справ, це дуже вчасно і саме тому, що суди просто не справляються і мало того, їхня віддаленість від  громадян, територіальна віддаленість, тому що їх набагато менше ніж судів, які розглядають цивільні справи. Це є теж тим важелем, які мені дозволяє сказати, що даний законопроект є важливим, вчасним, актуальним, його треба підтримувати, я думаю, що всі будуть від цього тільки вигравати.

Пам’ятаєте ми таке колись робили з Верховним Судом, коли Верховний Суд був закиданий справами і не встигав розглянути роками і тоді Верховна  Рада приймала відповідне рішення. Для того, щоб зараз в адміністративних судах не відбувся такий завал, який скоро буде, дійсно, я думаю, що треба підтримувати в цілому цей законопроект. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Колесніченко Вадим Васильович.

 

12:59:49

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Прошу передать слово  Чечетову Михаилу Васильевичу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чечетов Михайло Васильович, будь ласка.

 

13:00:01

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемые коллеги, уважаемый Александр Владимирович! Звучала критика в зале, что якобы Партия регионов отказывается голосовать за урядовые законопроекты и прочее. Это абсолютно не соответствует действительности. Мы никогда не смотрели и никогда не смотрим на авторство закона. Мы смотрим на суть и на содержание.

И вот сейчас, действительно, лучшими юристами с разных фракций, разных политических сил, даже оппонентов, подготовлен блестяще законопроект на злобу дня, который расшивает узкие места в судебной системе и облегчает доступ граждан в получении судебных решений.

Поэтому я предлагаю поддержать вот такую законодательную инициативу. Еще раз повторяю, очень актуальный законопроект, поблагодарить юристов, лучших юристов, еще раз повторяю, с разных политических сил. Я хочу назвать их фамилии: Александр Лавринович, Портнов и Пилипенко. И предлагаю проголосовать ее и в первом чтении, и в целом, да. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

13:01:06

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Безумовно, ситуація склалась патова. Але коли ми переведемо ці справи в інші суди, в суди загальної юрисдикції, ситуація набагато не покращиться з доступом до правосуддя людей і не покращиться вона з приводу того, що ми з вами не передбачаємо фінансування на цей рік і не передбачаємо фінансування на наступний рік на належному рівні і, більше того, допускаємо транжировання, розтранжування державних коштів.

Зокрема, кожен на засіданні Комітету з питань правосуддя, де я працюю разом з авторами цього законопроекту, ми ставимо питання, коли переводяться люди до міста Києва. Ми запитуємо керівників судової гілки влади: „А ви усвідомлюєте, скільки коштує перевід однієї людини до Києва?” 1 мільйон гривень. Це в середньому я вирахував, це коштує нам переїзд судді вищого чи призначення судді Вищого господарського чи Вищого адміністративного, чи Верховного Суду – 1 мільйон гривен.  І ми з вами тут пачками призначаємо суддів, і не вдумаємося, що зразу мінус мільйон гривень нашим людям ми принесли.

Тому я хотів би, щоб ми,  проголосувавши цей законопроект зараз, його можна голосувати в цілому, подумали про те, що інший підхід має бути до фінансування судової системи. Ми маємо зробити розрахунок на одного суддю забезпечення правосуддя. Він у нас сьогодні відрізняється в 20 разів – у районному суді і в Конституційному, 15 разів – у Верховному, в 10 разів – у вищому спеціалізованому. Хіба це нормально?

Я звертаюся до уряду і до всіх комітетів, ми ніяк інакше не вийдемо з ситуації, яку ми зараз говоримо, що  100 справ тут тільки лежить. Ми багато років хочемо поставити це  питання, я зокрема. Але, очевидно, що не дійшло воно до людей, очевидно, вигідно в такому стані тримати правосуддя, тоді вони будуть брати кошти чи колядувати.

Тому я закликаю вас прийняти закон. Але змінити…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Мартинюк Адам Іванович.

 

13:03:23

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги! Поза всяким сумнівом, треба підтримувати ініціативу авторів законопроектів, які хочуть врегулювати одне з найболючіших питань, які існують в суспільстві. Те, що сотнями тисяч справ тих чи інших завалені наші суди – це, на превеликий  жаль, відповідає дійсності.

Але, йдучи на цю трибуну, я собі подумав: що ж так твориться і чому таким чином? Ще зовсім недавно ми мали тільки 2 суди, і вони практично з усіма справами справлялися. Був загальний суд і господарський суд.  Ми зараз з вами натворили скільки судів, що я переконаний,  у сесійні залі абсолютна більшість депутатів не може перерахувати, які зараз діють суди. Їх в десятки разів зараз більше з різними назвами і з такими, що і язик зламаєш, а справ у них ще більше.

І, дійсно, мабуть, не вирішимо ми одну проблему, хоча я ще раз підтримую ідею непогану, її треба підтримати, якщо від адміністративних судів передамо загальним судам. А що, в загальних судах немає роботи? Якби загальні суди простоювали, а адміністративні були перевантажені,  поза всяким сумнівом, - працюйте, бо це ви також можете розглядати.

Тому тут,   дійсно, праві колеги, які говорять про те, що суть не тільки від того, кому і куди передати, а проблема упирається в те, як  фінансувати і як забезпечувати роботу судів, щоб вони вирішували ці справи вчасно, а найголовніше  об’єктивно.

З врахуванням от таких міркувань, я думаю, давайте попробуємо, проведемо експеримент, передамо від  одних іншим судам. Але   повірте мені, через певний час ми будемо шукати наступного виходу, бо суди загальної юрисдикції з цими сотнями тисяч справ також не справляться.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Адаме Івановичу!

Шановні колеги!  Я хочу сказати кілька слів також як співавтор цього проекту, що ми абсолютно теоретично  правильно ухвалювали рішення при створенні адміністративних судів і визначенні підвідомчих.

Але інколи теоретична чистота вступає в суперечність з життєвими  реаліями. І ми, ухваливши такі рішення, зробили проблеми для громадян України і віддалили від них можливості оскарження тих рішень по найбільш болючих питаннях, які стосуються соціальних виплат. Ми маємо зробити просто крок і наблизити вирішення цих питань до людей, оскільки є величезна відмінність між мережею місцевих судів загальної юрисдикції і  мережею адміністративних судів, це просто неспівмірні цифри. Тому я прошу підтримати також рішення профільного комітету і ухвалити цей законопроект в цілому.

Оскільки  ніхто не заперечував, я ставлю, з вашого  дозволу, на голосування  проект Закону   про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвідомчості справ, пов’язаних із соціальними виплатами (реєстраційний номер 5010), в  цілому, як закон. Прошу визначатися.

 

13:06:56

За-348

Рішення прийнято, закон ухвалено.

Шановні колеги!  13 година 7 хвилин – записуємося на „Різне”.

Перед тим, як ми розпочнемо виступи в „Різному”, шановні колеги, я надам вам інформацію, що сьогодні, 23 жовтня, в Верховні Раді було утворено міжфракційну депутатську групу „За духовність, моральність та здоров’я України!”,  до складу якої ввійшло 67 народних депутатів України з усіх 5 фракцій Верховної Ради України. Така депутатська група створена з метою підготовки та втілення законодавчих ініціатив, спрямованих на запобігання поширенню негативних явищ в українському суспільстві.

Будь ласка, Найдьонов Андрій Михайлович. Прошу.

Кравченко Микола Васильович, будь ласка.

 

13:08:34

КРАВЧЕНКО М.В.

Кравченко, фракция коммунистов.

Уважаемые коллеги, уважаемые избиратели! 15 сентября 2009 года Донецкий апелляционный административный суд удовлетворил иск первого секретаря Кировского горкома Компартии Украины Кулиш Ольги Николаевны,  действующих в интересах территориальной громады.

Суд признал неправомерным действия исполкома Кировского города Кировска Донецкой области в отношение установления тарифов на теплоснабжение в размере 8,42 гривне в августе 2008 года против 5,26. Казалось бы, справедливость восторжествовала, и в конце-то-концов поставлена точка.

Но, в эту борьбу включился представитель Донецкой областной государственной администрации, который сообщил, что готовится иск для  того, чтобы кассационную жалобу затягивать и в конечном итоге через Высший административный суд добиться обвинения.

Глава облгосадминистрации Логвиненко договорился даже до того, что рекомендовал Кировскому городскому голове Мандрусу выставить встречный иск Кировскому горкому Коммунистической партии Украины. До такого уровня мы доросли.

Вместе с тем, должностные лица, возглавляемые Кировским городским головою, а также „Донецтеплокоммунэнерго” показал свою полную безграммотность и некомпетентность, предпринимает попытки переложить ответственность за свои просчеты и творимое им беззаконие на плечи территориальной громады.

При этом высказываются безосновательные обвинения в адрес коммунистов города, усиленно распространяется информация о том, что город в течение отопительного сезона по вине коммунистов останется без тепла. На сегодняшний день котельные не включены. Об этом в местной газете написал глава „Донецтеплокоммунэнерго”.

С завтрашнего дня мы начинаем акцию, областную акцию протеста, начинаем с города Кировска. Мы будем требовать:

Первое. В каждом городе провести экспертизу устанавливаемых тарифов.

Второе. Мы ставим перед прокуратурой области, а затем и перед генеральным прокурором мы будем ставить вопрос о привлечении к уголовной ответственности директора Донецктеплоэнерго за незаконные изъятия денежных средств с населения области. И закончим мы акцию областную на с участием территориальных громад области в городе Донецк.

Отдельно хочу обратиться к избирателям. Уважаемые товарищи, вы должны понимать, этот цинизм власти, если на сегодняшний день даже перед выборами они боятся отключить котельные в отопительный период, то это говорит уже о многом. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Павло Михайлович Мовчан замість депутата Сербіна, будь ласка.

 

13:11:52

МОВЧАН П.М.

Шановний Олександре Володимировичу! Шановні колеги! Не встигли ми два дні тому відбити атаку, чергову атаку на українську культуру як знову прецеденти, які свідчать про те, що та група осіб, яка сьогодні привласнила більшість майна в Києві собі, та група осіб, яка від  імені багатьох здирників господарів в Києві зазіхає на національні музеї. Зазіхає на музеї меморіальні.

Зовсім недавно ми на комітеті розглядали питання про убезпечення музею Павла Григоровича Тичини. Чому сталося те, що 30 років існуючий музей загрожений? Тому що комусь сподобалася ця квартира, меморіальна квартира-музей, який налічує уже поважний вік і 270 тисяч експонатів.

Робиться по простій схемі, як це сталося із музеєм Івана Ковалерідзе. Міняють директора музею, а там був відомий кінорежисер, лауреат багатьох премій Синько. Його замінили на людину міста, людину команди Чернівецького. І тут же уже через кілька місяців зявився у подвірї  ресторан. Ну хіба це припустимо?!

Якщо сьогодні намагаються це ж саме вчинити з цілою низкою музеїв у місті  Києві, то я хотів би, щоб ми зрозуміли,  що ми не встигнемо озирнутися, як зруйнують  всю інфраструктуру, всі культурні набутки, які   були і так загрожені за цей період,  але зусиллями ентузіастів, які власним коштом утримують навіть філії на Чернігівщині, на Харківщині. Я маю на увазі, співробітників музею імені Павла Григоровича  Тичини, і зокрема Тетяну Вікторівну  Сосновську, з якою сьогодні чинять  буквально фізичну розправу, домагаючись спершу її усунути з посади, не пускаючи ні у відпустку,  примушуючи фактично, це не тільки Управління культури, але це заступник, один із заступників Чернівецького, примушують написати заяву для того, щоб потім поставити свою людину, і тихенько прибрати це майно до рук.

Але це є злочином проти нації! І я хотів би, щоб  мій виступ пролунав як депутатське звернення, щоб нам застерегти і всіх інших від подібних акцій. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Парубій Андрій Васильович, будь ласка.

 

13:14:34

ПАРУБІЙ А.В.

Парубій Андрій, депутатська група „За Україну!”.

Депутатська група „За Україну!” закликає парламент і уряд України вжити невідкладних заходів для забезпечення  обороноздатності країни. Через дії уряду і Верховної Ради  цього року Україна залишена не лише  без міністра оборони і начальника  Генштабу, але і без належного забезпечення  армії.

Я хочу нагадати передвиборчі обіцянки тих людей, які  сьогодні балотуються у Президенти, я хочу нагадати, як Юлія Тимошенко, йдучи на вибори, гарантувала перед виборцями, що вона протягом кількох місяців запровадить   в Україні контрактну армію, натомість, сьогодні вона  є керівник уряду, своїми діями фактично призводить до  знищення української армії, і їй в цьому  дуже жваво підіграє Партія регіонів, які тут спільно у цій залі одним голосуванням зняли міністра оборони, тим самим на багато місяців залишивши обороноздатність нашої держави  без керівника, без  управлінця.

А, читаючи той бюджет, який передбачений на наступний рік, можна просто вжахнутись – це бюджет на знищення української армії. Бюджетних коштів не вистачає  не тільки на утримання частин і підрозділів,  не кажучи вже про бойову підготовку чи закупівлю озброєнь. В умовах, коли на адресу України лунають відкриті погрози від агресивних сусідів,  політика знекровленої армії є не просто безвідповідальною, це політика заохочення  потенційних агресорів.

Ми є свідками того, як сьогодні, в ці дні на найвищому  законодавчому органі Російської Федерації  приймаються  законопроекти, які передбачають  залучення російських військ за межами Росії у  випадку, якщо буде здійснений напад на  громадян Росії або на  військовослужбовців Росії, які  перебувають за кордоном. Ні для кого не є секрет,  що найбільше російських військ за кордоном перебуває, власне, на території України.

 Ми є свідками того, як  фактичного  кожного тижня у Криму відбуваються провокації проти України, незаконно захоплені українські  маяки, фактично частина української території є окупована російським чорноморським флотом. І постійні провокації, які лунають, які йдуть від російського чорноморського флоту, у   будь-який момент можуть призвести  до того, що Росія застосує такі ж агресивні дії  щодо України, як це було рік тому проти  Грузії.

І тому сьогодні, власне, політика українського уряду  і всієї Верховної Ради повинна бути спрямована на те. щоб навпаки,  забезпечити обороноздатність української армії, на те, щоб  дати максимальну кількість фінансів, щоб українська армія могла бути  готова до виконання будь-яких завдань. І тому я закликаю сьогодні і депутатів, які є в цьому залі, до того, що ми всі, перш за все, є українцями,  громадянами України і зобов`язані захищати українські інтереси в цьому залі. я закликаю уряд покинути політичні амбіції і політичні інтриги, а переформатувати бюджет держави і спрямувати більше коштів на українську армію. Ми повинні всі…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ПАРУБІЙ А.В. Ми повинні всі перейнятись відповідальністю за майбутнє нашої держави, за майбутнє України. тільки тоді ми будемо впевнені в тому, що наші діти будуть жити в безпечній багатій  і процвітаючій державі. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Богдан Руслан Дмитрович, будь ласка.

Немає. Замість народного депутата Реви виступає депутат Кузьмук. Будь ласка.

 

13:18:21

КУЗЬМУК О.І.

Шановні колеги! Шановні виборці! Сьогоднішній стан обороноздатності держави та її Збройних сил наблизився до повної втрати своєї боєготовності  і управління. Я  стверджую, що це є результатом відповідної турботи уряду та чисельних розмов Президента про проблеми армії, що призвели до зриву виконання  оборонного бюджету 2009 року. Наведу деякі факти.

Для забезпечення мінімальної потреби  Збройних сил України в2009 році опозиційним урядом Віктора  Янукович та профільним комітетом Верховної Ради були надані уряду пропозиції щодо фінансування Збройних сил на рівні 17,5 мільярдів гривень.  Однак діючий уряд запланував видатки оборонного бюджету на 2009 рік  лише  8,5  мільярдів за загальним фондом. За підсумками трьох кварталів цього року міністерство отримало 5,7 мільярдів  гривень, що складає лише  49 відсотків від річного плану.

Як результат цього, на реформування та розвиток Збройних сил України, в тому числі і на комплектування військовослужбовцями контрактної служби, зменшено в 6 разів; на підготовку військ, закупівлю озброєння, військової техніки – в 7 разів; на експлуатацію техніки і ремонт – в 28 разів; на розвиток системи управління – в 88 разів; на будівництво житла для військовослужбовців – ні жодної копійки загального фонду не виділено.

Не можу не зупинитись на безвідповідальності керівництва держави в питаннях забезпечення функціонування Збройних сил. Це викликає здивування, нерозуміння і обурення. Президент України своїм указом ще в червні місяці вводить в дію рішення Ради національної безпеки, в якому вимагає від уряду збільшення видатків як невідкладних – 8,9 мільярдів. Не реалізовано ні копійки.

Сьогодні Збройні сили України залишилися без міністра, без начальникам Генерального штабу. Лише за 9 місяців поточного року звільнено зі служби 1 тисячу 900 офіцерів, з них лише 96 – за віком, 700 – після закінчення контрактів, далі не служать, і 860 – за станом здоровя.  Збройні сили втратили в поточному році 145 класних льотчиків. Це 2 з половиною мільярда гривень.

Фракція Партії регіонів вимагає від Президента України виконати…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

КУЗЬМУК О.І. …призначити начальника Генерального штабу негайно та подати кандидатуру Верховній Раді міністра оборони.

Кабінету Міністрів України до кінця 2009 року розробити і ввести план функціонування Збройних сил в кризовий період, забезпечити додаткове фінансування Збройних сил до кінця 2009 року в сумі 1 мільярд 230 мільйонів гривень. Забезпечити безумовне виконання постанови Кабміну…….в виділенні 340 мільйонів стабілізаційного фонду. Передбачити в проекті Державного бюджету України  на 2010 рік для Міністерства оборони 19,8 мільярдів гривень, з них за загальним фондом 18,8 мільярдів гривень. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олександре  Івановичу.

Народний депутат Ярощук передає право на виступ Івану Васильовичу Попеску.

 

13:22:35

ПОПЕСКУ І.В.

Дякую. Попеску Іван Васильович, фракція Партії регіонів, Чернівецька область.

Вельмишановні колеги, в Україні, як і в інших православних країнах існує прадавня традиція, що у місцях, де загинули люди, встановлювати памятні знаки, хрести тощо в память про загиблих родичів та друзів. Однак, в останній час під приводом того, що такі знаки біля доріг заважають водіям та створюють аварійну ситуацію, відповідні органи влади стали їх зносити, що, звичайно, обурило родичів загиблих, особливо, православних.

Шановні колеги, хочу зауважити, що набагато у більшій мірі відвертає увагу водіїв різнокольорова реклама, яка розташована уздовж доріг на біг-бордах. Але в даному випадку ніхто не поспішає її заборонити або зняти, оскільки це дає дуже великі кошти, які використовуються інколи дуже непрозоро.

Шановні колеги, користуючись нагодою та за наполяганням православних віруючих, зокрема, Чернівецької області, прошу відповідні органи виконавчої влади, ДАІ, дорожньої служби тощо вивчити можливість щодо припинення практики знесення цих памятних знаків.  Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко Сергій Володимирович,  будь ласка.

 

13:24:04

ГОРДІЄНКО С.В.

Шановний головуючий, шановні народні депутати! Я хочу звернутися з цієї парламентської трибуни до Прем'єр-міністра України, Генерального прокурора України у зв'язку з  інформацією, яка стала мені відома, про грубі порушення чинного законодавства посадовими особами акціонерного товариства „Укрнафта” у частині запровадження злочинних схем з мінімізації оподаткування та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

Так за період з 12 червня по 1 жовтня 2008 року акціонерне товариство „Укрнафта” перерахувало на адресу приватного нотаріуса міста Кременчук  18 платежів на загальну суму 21 мільйон 941 тисяча 863 гривні за нотаріальне посвідчення договорів куплі-продажу нафти. Ці фінансові операції мають всі ознаки фіктивності. Є звичайною схемою тіньового переведення в готівку коштів, що тягне за собою невиправдане заниження фінансового результату компаній і  як наслідок несплату податків до Державного та місцевих бюджетів.

Починаючи з квітня 2008 року і до сьогодні, посадовими особами акціонерного товариства „Укрнафта” реалізується чітко заплановані заходи з фіктивного банкрутства компаній в інтересах  відомої фінансової виробничої  групи „Приват”. Зокрема, використовуються схеми купівлі нафти українського видобутку і через низку пов’язаних посередницьких структур за невиправдану завищену її вартості реалізації продукції після переробки сировини на МПЗ за заниженими цінами тим структурам.

Всі ці структури зареєстровані в місті Дніпропетровську за однією адресою в будинку номер 4 по вулиці Ширмова  та входять до групи  „Приват”. Наприклад, на аукціоні 115, що відбувався  в березні 2008 року на  Українській міжбанківській валютній біржі, компанія „Платинуміндастриз” придбала  149 тисяч тонн української нафти за  ціною 3 тисячі 969 гривень. Пізніше, у квітні 2008 року ця нафта була куплена „Укртнафтою” через компанії „Оптаматрейд” і „Содаліт”, але вже за ціною 4 тисячі 752, 4 тисячі 480 гривень за тонну. Таким чином на квітневій місячній поставці нафти на МПЗ завищення вартості  склало 67 мільйонів.

У квітні 2008 року на аукціоні номер 116 „Платинуміндастриз” купляє 165 тисяч тонн нафти за  ціною 4 тисячі 633 гривні за тонну. У травні ця вся сировина  поступає на МПЗ для переробки від компанії „Оптиматрейд” за ціною 5 тисяч 293 гривні. У цьому випадку завищення вартості склало 183 мільйонів гривень.

У червні 2008 року ситуація повторилася. Завищення  вартості за цей місяць склало 144,5 мільйонів.  У липні 2008 року…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ГОРДІЄНКО С.В. Я саме хочу сказати, що всього за 2008 рік із „Укрнафти” було вимито більше 1,6 мільярда гривень. В результаті компанія недоотримала значний об’єм прибутку, частина якого у вигляді податків не надійшла до Державного і місцевих бюджетів.

Зважаючи на ці разючі суми коштів, які впродовж тривалого часу розкрадаються посадовими особами акціонерного товариства „Укрнафта”, завдяки завищенню вартості нафти при її купівлі через посередницькі структури, завдяки ухиленням від сплати податків, та, зважаючи на доведення таким чином стратегічної важливості для енергетичної безпеки країни компанії до штучного банкрутства, я прошу мій виступ вважати депутатським запитом до Прем’єр-міністра і Генерального прокурора з вимогою невідкладно вжити всіх радикальних закладів щодо припинення зловживань та дати правову оцінку фактам свідомого нанесення посадовими особами акціонерного товариства „Укрнафта” багатомільйонних збитків нашій державі.

Більш детальний текст депутатського запиту з документальним підтвердженням я передаю головуючому. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народні депутати Синиця і Глазунов передають право на виступ народному депутату Колесніченку. Будь ласка, 6 хвилин регламент.

 

13:28:47

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые граждане Украины! 8 июля следующего года исполняется 90 лет со дня рождения выдающегося сына украинского народа, лучшего советского воздушного аса Великой Отечественной войны, трижды Героя Советского Союза, маршала авиации  - Ивана Никитовича Кожедуба.

Страны-победители на государственном уровне будут чтить память прославленного летчика-истребителя. И только в Украине, на его родине, до сих пор не решен вопрос о достойном увековечивании памяти героя.

До сегодняшнего дня Президент Украины Ющенко, Кабмин Украины во главе с Тимошенко не выполнили требования  Постановления Верховного Совета Украины о праздновании 60-летия освобождения Украины от фашистских захватчиков, о строительстве в Украине памятника Кожедубу. Настоящая действующая власть не хочет чтить  память воинам-освободителям нашей Родины от фашистского ига. Это подтверждает отсутствие финансирования на строительство памятника и в 2010 году. И это несмотря на многолетние и  на многочисленные обращение к власти ветеранских   и военно-патриотических организаций.

Исходя из этого,  в Верховный Совет Украины мною был подан проект Постановление о праздновании 90-летия со Дня рождения Ивана Никитича Кожедуба. Но при рассмотрении проекта постановления в Комитете Верховной Рады Украины по вопросам духовности и культуры, который возглавляет народный депутат Украины от «Блока Тимошенко»  Яворивский,   присутствующие увидели чудовищное, циничное отношение, как к светлой памяти Кожедуба, так и в целом к ветеранам  Великой Отечественной войны. Так Яворивский с издевательством  в голосе и улыбкой на лице начал дискуссию о том, что лучшими асами были фашисты. Очевидно имея ввиду, что самое большое количество  самолетов сбил один из немецкий ассов, а не трижды Герой Советского Союз  Кожедуб.

Просьба, перейти к обсуждению проекта по сути, не была воспринята членами комитета, в состав которого входят: Яворивский, Кендзьор, Федорчук, Деревляный, Мовчан, Косів, Ющенко, Кириленко, которые представляют «Блок Тимошенко» и «Наша Украина – Народна Самооборона». В нарушение Регламента пан Яворивский не поставил на голосование законопроект, а распорядился, чтобы в ноябре было принято решение о возможности включение и рассмотрение этих законопроектов только в следующем году. При этом он знал, что деньги нужно включать в Госбюджет нынешнего года.

Таким образом, подручные Тимошенко в очередной раз показали звериный оскал, ненависть к героическому прошлому наших отцов и дедов, патологическое стремление исказить правду истории и не желание чтить даже подвиги герое сынов украинской земли. Такие действия раскрывают истинную сущность новых приспешников фашизма на Украине, не имеющих не малейшей совести и представления по сути истинного патриотизма и любви к Отчизне.

Мое второе обращение опять связано с нашими любителями Украины. Под шумок политических скандалов невиданные масштабы получило тотальное разграбление культурного достояния Украины, зафиксировано в археологических объектах. Особенно любят украшать свои частные коллекции археологическими находками и предметами культурного достояния нынешние украинские патриоты, находящиеся у власти. Всем известны колоссальные коллекции Ющенка, Полищука, орлов Тимошенко и многих других так называемых борцов за Украину.  И при этом, что легально составить такие коллекции невозможно.     А любые  археологические предметы, найденные  на территории Украины, принадлежат только  ее народу.

Но преступно разрушаются и обворовываются  древние захоронения и курганы, грабятся церкви и музеи. Видимо  стяжать себе лавры на этот поприще решил нардеп от «Блока Тимошенко»  господин опять же Яворивский. Для  этого он внес поправки к проекту Закона Украины о внесении  изменений в некоторые законодательные акты, которыми фактически ликвидируется действующая в Украине система государственного контроля по охране  археологического и культурного достояния.

Так на сегодня, в соответствии с требованиями закона, отвод земель, на которых  могут находиться объекты археологического достояния должен проводиться только после обязательной экспертизы Института археологии Национальной Академии Украины и его отделения     в областях.

Но любитель Украины господин Яворивский очевидно любит ее материально и предлагает отобрать эти функции института и ликвидировать  обязательность экспертизы. Таким образом планируется  разграбить около  150 тысяч объектов археологического достояния Украины.

Уже сейчас, пока еще действующие  нормы закона, областные  руководители, например Волынской и Сумской областей дают прямые указания по поиску путей обхода археологической  экспертизы, или подменяют ее справками от местных музеев, областных управлений культуры, которые часто возглавляются «бандуристами» и «танцюристами» и другими «глубочайшими специалистами» в археологии.

Под прямым прикрытием правительства Тимошенко и  Президента реализуется полномасштабная схема по зачистке территории Украины от ее культурного достояния. Понятно, что таким образом пытаются убить сразу двух зайцев: разворовать землю Украины и разграбить культурное и археологическое достояние нашей державы.

А тем временем по сообщениям средств массовой информации, например «For UA». Президент свою частную коллекцию уже вывез в Канаду, куда, как полагают специалисты, и собирается эмигрировать после избрания нового Президента.

И еще о патриотизме. В этом зале и в средствах массовой информации постоянно тиражируется «горячечный бред» некой «украинской громады» из Севастополя о угрозе от России, о войне от России и прочие инсинуации и бред больных  людей.

Официально заявляю: по ответу прокуратуры  и управлению юстиции Севастополя в городе Севастополь никаких организаций под названием «украинская громада» не было, нет и пока не регистрируется.  Следовательно  весь этот бред подбрасывается нам очередными «оранжевыми» популистами, которые пытаются  создать гражданское сопротивление,  гражданский накал, чтобы обосновать свою бездарную политику и невозможность создать целостное и единое независимое государство Украины, которое состоится после избрания Виктора Януковича Президентов. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Кириленко передає право на виступ народному депутату Кендзьору.

 

13:35:01

КЕНДЗЬОР Я.М.

Ярослав Кендзьор, депутатська група „За Україну!”

Дивні речі відбуваються в нашій Україні. Ті, хто колись палили церкви, ті, хто колись вбивали, вивозили, нищили священиків і були лютими атеїстами, сьогодні стали дуже віруючими і ходять до церкви, і бідкаються за стан і архітектури, і духовності, і, зокрема, людина щойно виступала тут з трибуни Верховної Ради, оця покруч із українським прізвищем. Але це така коротенька реакція на попередній виступ.

Я хочу торкнутися, шановні колеги, шановні українці, іншої теми. Напевно, кожного з нас тут у сесійній залі чи принаймні більшість і багато людей, які цікавляться і політикою, і господарськими справами, не один раз задавали собі запитання: за які ж такі заслуги і чому таким благородним і благодійним став Президент і Прем’єр-міністр Росії, відмовившись, правда усно, не змінюючи контракту газового, підписаного у січні минулого року, не брати і не нараховувати поки що санкцій і пені, і штрафів за недобраний український газ? І ось ми розуміли, знаючи повадки московських керівників, що за це неодмінно щось треба було заплатити, щось пообіцяти. І ось, прочитавши одкровення –  інтервю Михайла Бродського на сайті Українська правда –  все стає потихеньку зрозуміло.

Чому, всі знають мої стосунки з Михайлом Бродським, вони не зовсім прості, але, знаючи, що Бродський дуже близький був до Юлії Тимошенко, і в своїх одкровеннях в цьому інтерв’ю він говорить. „Я, например, глубоко уверен в том, что в Юлином договоре по газу, который она подписала с Россией, заложен Севастополь. Придет 2017 год – и все, Севастополь продан. Продан за все эти пени, штрафы, которые растут у нас из-за того, что мы не покупаем ненужный газ”.

Якщо це, а я вважаю, що це є, напевно, правда, і якщо це уже мається на увазі російський Чорноморський флот – обіцянка, Прем’єр-міністром дана про те, що він буде до скону віку стояти в українських водах і дислокуватися на українській території, тоді я маю абсолютно резонне право звернутися і до Служби безпеки, і до Генеральної прокуратури у зв’язку з такою перспективою – загрозою Україні розслідувати цю справу, бо це здача національних інтересів України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Волинець Євген Валерійович, будь ласка.

 

13:38:18

ВОЛИНЕЦЬ Є.В.

Уважаемые коллеги! Уважаемые избиратели! Интересная ситуация получается у нас с угольной промышленностью. Все ее любят, все ее холят, лелеют, делаем все возможное, чтобы, казалось бы, уже коммунизм, сказал так бы, прошел уже в этой отрасли.

Но, к сожалению, мы видим совершенно диаметрально противоположные вещи. Начинаем с того, что люди, которые отработали по 20-30 лет на предприятии, и это предприятие закрыто, они не могут получить положенное по закону им бытовое топливо, уголь то есть. И люди с 2008 года вынуждены покупать за свои кровные, за свои пенсии, за свои те же регрессы покупать уголь, потому что не могут обогреть свои жилища, и второй год подряд уже ну не вывозят уголь. Это такая ситуация, как и в Краснодоне, также и такая ситуация и в некоторых регионах Донецкой области.

Так самое, что интересное, что все проблемы, которые возникают в городах ощутимые, почему-то эти города, небольшие города и поселки угольные.  Вот на днях  в городе Юнком и Угледарский, что возле  Енакиево Донецкой области,  решили закрыть больницы. То есть 17 тысяч человек останутся без медицинской помощи, и  люди вынуждены будут ехать за несколько десятков километров, чтобы получить какую-то медицинскую помощь. Я считаю, что закрывать больницы, как вот даже вот доходили до маразма, что закрывали психбольницы, а психов выпускали на улицу. До чего мы идем?

Также большие проблемы с образованием, когда закрываются школы. И ко мне пришло письмо депутатов Снежнянского горсовета, в котором они просят, чтобы вопрос о финансировании, который сейчас в школах, либо изменить, либо выключить школы, которые находятся   в поселках, прилегающих к городу, перевести их в статус сельских школ. Большое спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Ветвицький передає право на виступ народному депутату  Курпілю.

 

13:41:10

КУРПІЛЬ С.В.

Шановний головуючий,  шановні колеги народні депутати! Останнім часом ми бачимо нагнітання політичної атмосфери, абсолютно не прийнятної в даній кризовій ситуації.

Ми бачимо, як посилюється атаки персонально проти уряду і  проти Прем’єр-міністра. Це цілком зрозуміло з точки зору політичних опонентів. Але це абсолютно не сприймається більшістю українського суспільства, тому що уряд працює. Уряд забезпечує виконання бюджету, не зважаючи на усі вставляння палиць у колеса, не зважаючи на намагання зірвати урядові програми, не зважаючи на намагання перешкодити прийняттю нового бюджету  на новій основі. Нікому не вдасться збити уряд із правильного робочого ритму.

Дивно чути різні інсинуації  щодо начебто  якихось таємних звинувачень, начебто якихось таємних домовленостей Прем`єр-міністра із керівниками інших держав. Це не личить нікому  із народних депутатів робити, тому що   усі ці інсинуації вже викриті. Свого часу робив такі політичні закиди  відомий історик Андрій Кислинський, у якого потім не виявилося диплому. Але  цей,  з  дозволу сказати,  спеціаліст історичного  ґатунку проник в українські спецслужби. Якщо у нас такі спецслужби, куди може проникати будь-хто із вулиці,  то відповідно і можна дати ціну звинувачення  таким спеціалістам.

Будь-яка боротьба повинна мати цивілізовану логіку. Той бруд, який ллється, у тому числі із уст моїх колег зі Львова,  абсолютно неприйнятний, тому що не всі методи є дозволені. І  цинічні методи завжди мають ефект бумерангу. Саме той, хто копає яму, саме той, хто сіє розбрат, він розбрат і посіє. Не штука розсварити суспільство.  Ми бачимо, Президенту вдалося розсварити  українське суспільство замість того, або його сконсолідувати. І зараз  та людина, яка має шанс виграти президентські вибори і  очолити народно-демократичні  сили, очолити  Україну, вона піддається обструкції. Це є абсолютно неприйнятно. Не вам …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я зараз поставлю на голосування вашу пропозицію, якщо ви голосно так будете пропонувати.

Будь ласка, завершуйте. 

 

КУРПІЛЬ С.В. Друзі! Тим, хто має відношення  до національної демократії, буде визначати український народ, а не окремі депутати. Дякую.  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

13:44:50

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні присутні! Шановний    український народ! Я  хочу звернути увагу в своєму виступі на два  моменти. Перший момент, на який я хочу звернути, і хочу звернутися до керівництва Верховної Ради України, до її Голови, до заступників, які зараз присутні у Верховній Раді України, це стосується  законопроекту, який суттєво може вплинути на покращання кризової ситуації  в  країні, бо… це проект 0954, бо  однієї з основних причин, що спричиняють поглиблення  кризових явищ, негативно позначаються на рівні економічної, соціальної, енергетичної та екологічної  безпеки держави є відсутність достовірних даних щодо виробництва, постачання,  транспортування, споживання і оплати за споживчі ресурси паливно-енергетичні і житло-комунальні…. житлово-комунальні   послуги. Фактично неможливо відслідкувати  формування цін та тарифів від початкової ланки до кінцевої, тобто споживач не знає чому він платить саме стільки. І це в усіх абсолютно  містах і селах України. 

Через те  я наголошую на тому, що впровадження в Україні ЄДСМ як сучасної об`єктивної, постійно діючої державної інформаційно-комунікаційної системи, які успішно функціонують у країнах з розвинутою ринковою економікою та в країнах Східної Європи і Балтії дозволить сформувати об`єктивний зведений енергетичний баланс держави, що  забезпечить суттєвий позитивний вплив на рівень  економічної, соціальної,  енергетичної та екологічної безпеки держави. Закликаю терміново закон винести, розглянути, а уряд підтримати  і впровадити  в дію.

Також прошу моє… звернення до мене колективу… трудового колективу СП „ТатраЮг” з Дніпропетровська, яке зроблено на базі  Южмаша, єдине, яке виробляє трамвайні вагони, також вважати  депутатським запитом  до голови міста Києва   пана Черновецького, Прем'єр-міністра Тимошенко і Генерального прокурора Медведька. Вони звертаються до мене з приводу захисту вітчизняного виробника, про якого весь час всі говорять, але, на жаль, влада Києва, всупереч норм Закону „Про міський електричний транспорт” і положення „Про закупівлю робіт”, весь час намагається здійснити закупівлю міського транспорту іноземного виробництва сумнівної якості. І що ви думаєте, за які кошти?

Виявляється, що на останніх торгах з закупівлі 20 трамвайних вагонів для КП „Київпастранс” пропозиція ЗАТ „Київський завод електротранспорту”, де не виробляється нічого, а це російський (петербурзький) трамвайно-механічний завод, раптом вдвічі дорожче, ніж на українські, на 156 мільйонів гривень. Це економія коштів в кризовий період? Я це називаю по-іншому – це корупція. І це при тому, що Росія захищає свій ринок – і не пускає…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

КАРМАЗІН Ю.А. І тому, завершуючи, я звертаюсь до мера міста Черновецького, до Прем'єр-міністра, до Генерального прокурора: терміново розберіться і подивіться, що під виглядом заводу „Київський завод електротранспорту” діє злочинна група, за якою стоять посадові особи мерії. Я вимагаю підтримки реальної, на справах вітчизняного товаровиробника. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Карпук Володимир Георгійович.

 

13:48:35

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, депутатська група „За Україну!”, „Наша Україна”. Вельмишановний Олександре Володимировичу, шановні колеги! На жаль, президентська кампанія, яка вже офіційно розпочалася, лише посилює економічну, політичну та моральну деградацію суспільства.

Більшість кандидатів в Президенти, а біля півтора десятка знаходиться з них в цій залі, поводять себе так, ніби забули, що після президентських виборів життя в Україні не закінчується. Більше того, якщо кандидати в Президенти, їх фан-клуби влаштовують бої без правил і шматуватимуть країну, так, як це вони роблять сьогодні, Україна як держава може просто не витримати. Це не перебільшення: сварки, корупція і популізм настільки ослабили країну, що Кремль, який завжди мріяв знищити нашу державність, перейшов від інформаційного та економічного тиску до прямих погроз.

Причому, зовнішню атаку на нашу країну активно підтримує „пята колона”, багато представників якої сидять в цій залі, і один з виступів народних депутатів сьогодні це яскраво продемонстрував. Дійшло до того, що народні депутати України закликають віддати Севастополь Росії.

Водночас сесія Донецької міськради вирішує запровадити у школах так звані „альтернативні уроки історії”, „уроки правди”. Чиєї правди? Тієї сусідньої країни, яка на державному рівні створила комісію по дотриманню історичної правди у тому імперському шовіністичному дусі?

Скільки ще подібних прикладів має бути, щоб прокуратура, Служба безпеки всерйоз зайнялися злочинцями, які, прикриваючись різними партійними квитками, пропагують у країні ненависть? Україна залишається без міністра оборони, без начальника Генерального штабу з армією, якій  безвідповідальні політики хронічно не дають коштів навіть на найнеобхідніше. Хочу сказати, що тільки на медичне обслуговування іде більше коштів, аніж на модернізацію і  закупівлю нових озброєнь.

Громадський рух „За Україну!” закликає найвище керівництво держави звернути увагу на питання безпеки і цілісності країни. Президент має невідкладно внести, а Верховна Рада  затвердити кандидатуру міністра оборони. Після цього треба негайно вирішити питання з призначенням нового начальника Генерального штабу.

Бюджет Збройних Сил, як і на цей, і наступний рік, має бути рішуче переглянутий. Потрібно дати можливість українському війську купувати і ремонтувати озброєння на наших українських заводах, підвищувати боєготовність насамперед Військово-Повітряних сил, Сил протиповітряної оборони та Сил швидкого реагування.

Крім  того, не зважаючи на постійні вибори, президентські, місцеві, ще якісь, парламент має працювати над системними реформами, і насамперед, у питаннях оборони, національної безпеки, невідємною частиною з яких є реформування охорони здоровя. Тому…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

КАРПУК В.Г. …тому вимагаємо на наступний сесійний тиждень в план засідань включити питання прийняття законів, що стосується загальнодержавного обовязкового соціально-медичного страхування. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народні депутати Самойлик і Гайдаєв передають право на виступ народному депутату Царькову. Прошу, будь ласка, шість хвилин Регламенту.

 

13:52:09

ЦАРЬКОВ Є.І.

Уважаемые избиратели, уважаемые народные депутаты Украины! На кануне великого юбилея – 65 годовщины со дня освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков – хочу осветить позицию  фракции Компартии Украины  в  связи со сложившейся ситуацией в стране.

Высшие руководители государства в открытую ведут страну к фашизации. Наследники любителей кофе в концлагерях в  открытую поддерживают националистов и неофашистов. Наследники Геббельса из Министерства образования без стеснения фальсифицируют историю в учебниках наших детей.

Наследники фашистского культпрома из Минкульта делают поболее нежели некоторые фашисты 40-х годов прошлого века. Они объявили войну памятникам советской эпохи, причем всем до одного. Министр культуры устанавливает ежемесячные планы на количество актов вандализма и требует безукоризненного их выполнения. Ветерану „бандерлоги” во Львове устанавливают дополнительную пенсию, а нашему ветерану Великой Отечественной войны срезают совершенно все льготы.

СБУ  превратилось из школы людей с высокой моралью, горячим сердцем и  офицерской честью в службу „мандаризации”  Украины с отделом выставок голодомора, фальсификаций, а также спортивной секцией националистов и проведение турниров на приз Шухевича.

Представители СМИ с помощью засланцев из пятой колоны вдалбливают в разноформатных свободах  слова нашим детям и подросткам ложь о героизме  Степана  Бандеры и Романа Шухевича, Андрея Мельника и Василия Кука. Они же прославляют дивизию СС «Галичина» и батальоны «Роланд» и «Нахтигаль». При этом  оплаченная массовка в этих студиях за 50 гривен восторженно хлопает им в ладоши. И  что самое страшное – в обществе лишь единицы встают на дыбы против таких поддонков. Не может не настораживать и тот факт, что в этом году чуть было не состоялся съезд национал-социалистов в Киеве. Причем ни где ни будь, а в Центральном доме профсоюзов на  улице Хрещатик.

Аналогичные выпады звучат и в популярной шоу-студии, находящейся на канале одного из олигархов. Почему никто не заткнет рот провокатору, который на 9 мая сравнивает Гитлера и Сталина? Почему  все молчат, когда оскорбляют всех советских ветеранов и воинов-освободителей? Почему на 14 октября, годовщину УПА, националистам и неофашистам противостоят только коммунисты, патриоты под красными знаменами? Да потому что у власти находятся  наследники фашистских недобитков и потомки коллаборационистских прихвостней и „бандерлогов”.

Но мы, коммунисты, верной памяти тех лихолетий клянемся, что не допустим издевательства над исторической памятью и верим в   час расплаты, и справедливости.

 

ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

 

ЦАРЬКОВ Є.І. Збочинці  вообще молчат.

Дорогие ветераны, участники освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков и бандеровских прихвостней! Уважаемые соотечественники! От имени фракции Компартии Украины разрешите сердечно поздравить вас с наступающим всенародным праздником – 65-летияем со дня освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков, а также «бандерлогов», находящихся зачастую и в парламентском зале.

Годы Великой Отечественной войны явились суровым испытанием для всего советского народа. Украина приняла на себя жесточайший, человеко……… удар фашистского Вермахта Германии. Несгибаемое мужество, горячий патриотизм советских солдат и офицеров стали теми неприступными бастионами, о которые разбились вражеские полчища.

Упорные бои на нашей земле, подвиги партизан и подпольщиков преодолели и сломали планы Гитлера. Блестяще проведенные наступательные операции позволили очистить республику от фашистских оккупантов и открыть прямую дорогу Советской Армии к освобождению народов мира от нацистского порабощения. Навеки вписан золотом в книгу истории имена советских красных полководцев и военноначальников: великого Иосифа Сталина, маршала Георгия Жукова, маршала Клима Ворошилова, Семена Тимошенко, Бориса Шапошникова, Александра Василевского, Ивана Конева, Леонида Говорова, Константина Рокоссовского, Родиона Малиновского, Федора Толбухина, Андрея Еременко, Василия Петрова, а также славных боевых генералов: Николая Ватутина, Ивана Баграмяна, Ивана Черняховского, Всеволода Меркулова и многие другие бессмертные имена полководцев-коммунистов, полководцев-победителей.

Сердца благородных потомков наполняет искренность, гордостью за отцов и дедов, защитивших нашу страну. Каждый из нас хранит в душе глубокую признательность тем, кто выстоял и победил в священной войне, кто отдал свою жизнь во имя мира и спокойствия не дожив на сегодняшний день. Мы приклоняемся перед доблестными фронтовиками и тружениками тыла за огромный вклад в великую победу, за послевоенный героизм восстановления народного хозяйства, за науку жизни, которую вы передаете молодежи.

Мы в неоплатном долгу перед вашим немеркнущим подвигом, наша святая обязанность сделать все, чтобы жизнь ветеранов была достойной героев-победителей, а память о войне продолжала жить вечно и помогала воспитывать грядущее поколение в духе беззаветной любви к отечеству.

С праздником вас всех, дорогие ветераны-освободители! Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Заєць Іван Олександрович. Будь ласка.

 

13:57:05

ЗАЄЦЬ І.О.

Шановні виборці! Шановні народні депутати!  Я хочу привернути вашу увагу до кількох питань:

Перше. Ми вчора приймали законопроекти і один із законопроектів стосується того, що ліквідована заборона продавати на ринках сільськогосподарську продукцію, вирощену самими одноосібниками. Це нормальна річ. Але треба підготуватися до того, щоб перейти на цивілізовані європейські мірки. І для цього, мені здається, що треба здійснити ще два кроки.

Один крок полягає в тому, що у нас є Закон про доходи з фізичних осіб, де для особистого селянського господарства, тобто людей, які мають до двох гектарів землі із додатком паю, є податок 15 відсотків із доходів.  По суті, це з обігу. І таким чином, люди, які вирощують майже 80…  які виробляють майже 80 відсотків молока, половину м’яса, дуже багато овочів, картоплі, вони по суті ставлять в такі економічні умови, що вижити не можуть. Вони не можуть економічно вести господарювання. Тому я все-таки звертаюся до керівників Верховної Ради, до комітетів, щоб цей законопроект був розглянутий у залі Верховної Ради.

Друге питання пов’язане із цим, нам  потрібно створювати кооперативи. І знову ж таки є зміни до закону. І там треба дві норми: одна норма про те, що ці кооперативи вони є безприбутковими організаціями, і  друга – вони потребують державної підтримки.

Тільки в такому напрямку ми можемо реалізувати той  закон,     який ми зробили. Бо я тут чув усякі заклинання: через те, що ми ввійшли в СОТ, тому погано нам живеться. Да не СОТ винен, а винні ті люди, які не хочуть сьогодні працювати по-європейському, ті люди, які не хочуть врегульовувати законодавство відповідно до європейських і СОТівських стандартів. Тому не треба дурити людей, а треба самим сказати, що ми не хочемо жити цивілізовано. То можливо, хтось і не хоче, а більшість людей хоче жити так,  як живуть у Європі.

І ще ми приймали постанову, тут у Верховній Раді,  про те щоб накласти мораторій на відчуження майна, будівель для творчих спілок. Але випала така позиція, як музеї. І ми бачимо сьогодні, що майже по всій Україні якесь полювання на приміщення музеїв оголосили, викидають ці всі музеї невідомо під які офіси, під інші речі і таким чином збіднюють історію України, і таким чином   збіднюють нашу культуру.

Тому я думаю, нам треба ще одну постанову прийняти з тим, щоб накласти мораторій на відчуження майна не тільки творчих спілок, але й музеїв. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, 14 година. Наступний тиждень у нас передбачений для роботи  народних депутатів з виборцями. І чергове пленарне засідання у нас відбудеться у вівторок 3 листопада о 10 годині.

Ранкове пленарне засідання оголошую закритим.