ЗАСІДАННЯ СОРОК ДРУГЕ

Сесійний зал Верховної Ради України

23 грудня 2009 року, 10:00 година

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України О.В.ЛАВРИНОВИЧ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Доброго ранку, шановні  народні  депутати,     гості Верховної Ради! Прошу підготуватись до реєстрації.

Включіть, будь ласка,  систему  „Рада”.

10:01:46

В залі зареєстровано 415 народних депутатів України.

Ранкове пленарне засідання оголошую відкритим. Сьогодні день народження народного депутата України Лемзи Володимира Дмитровича. Давайте привітаємо нашого колегу, побажаємо всього доброго. (Оплески) 

 Інформація про результати роботи Верховної Ради України  на пленарних засіданнях 22 грудня. Розглянуто 6 питань порядку денного, за результатами їх розгляду: прийнято 2 закони, 2 законопроекти прийнято  за основу, 2 законопроекти  відхилено.

Відповідно до статті 25 Регламенту у середу ми маємо 30 хвилин  для виступів народних депутатів України.

Прошу включити систему „Рада” для запису народних депутатів України. Заєць Іван Олександрович.

 

10:03:17

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська Народна Партія.

Шановні народні депутати! Ми повинні думати про майбутнє, ми повинні думати про наступний рік, і в Верховній Раді маємо якомога більше розглядати саме питань стратегічного характеру, а не тактичного. Справа в тому, що нам потрібно забезпечити цілісність і повноструктурність  економічної системи. У нас сьогодні економіка є  викривлена, тому що одна політична сила опікується експортом і хоче бачити економіку як економіку експортного типу, а друга політична сила опікується імпортом і хоче бачити нашу економіку економікою, куди завозиться продукція з усього світу. Але ринок внутрішній, внутрішній виробник у нас сьогодні занедбаний. Наша біда полягає в тому, що у нас є крупний капітал, який забезпечує перетворення економіки в експортний тип і який забезпечує перетворення економіки в імпортний тип, але немає у нас крупного капіталу, який працював би сьогодні над  розбудовою внутрішнього ринку на базі власного виробника. Потрібно розуміти, що будь-яка держава, будь-яка економічна система в будь-якій державі, в будь-якій економічній системі саме внутрішній ринок, саме внутрішній виробник є найважливішим, найдоцільнішим, тому що такий ринок є найобємнішим. Тому що тут створюються робочі місця, тому що тут виплачується заробітна плата. Тому те, що ми якось, Верховна Рада і уряд, якось так дивимося на ці питання крізь пальці, мене турбує.

Я хочу привернути вашу увагу до тієї ідеології, яку сповідує Українська народна партія. Ця ідеологія вона означається словом „купуй українське”. Але це не означає, що ми в першу чергу звертаємося саме до тієї стадії – „купуй”. Ми хочемо відродити виробництво, ми, по суті, кажемо так: „Якщо ти хочеш купувати українське, ти повинен виробляти українське”. І Україна повинна виробляти широку номенклатуру продукції, бо в нас сьогодні є цілі чисті поля, де відсутнє виробництво. Ми втратили дуже багато галузей, ми їх не модернізували, ці всі галузі. І в результаті ми не маємо роботи, ми не маємо перспективи.

Тому „купуй українське” означає, в першу чергу, „виробляй українське”. А для цього треба, щоб бізнес випускав продукцію якісну. Для цього треба створити умови, щоб бізнес йшов у сфери, де немає виробництва. Для цього треба, щоб бізнес наш продавав продукцію за помірними цінами, а не використовував монопольне становище.

З іншої сторони, ми маємо вимогу і до влади. Влада має створювати такі умови, щоб бізнес міг це робити і влада має забезпечити соціальну справедливість для наших виробників. Тому саме ідеологія розбудови внутрішнього ринку, ідеологія підтримки національного виробника є тією ниткою, яка витягне Україну із кризи.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський Олег Олександрович.

 

10:06:36

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександре Володимировичу. Олег Зарубінський, "Блок Литвина".

Шановні громадяни! Шановні колеги! На сьогоднішній день і ми є свідками цього з вами, більшість політичних сил України і громадська думка сходиться на тому, що головна загроза встановлення державності України, стабільному розвитку України – це корупція та відсутність довіри до інститутів держави, здається ніхто це не  заперечує. Саме боротьбі з корупцією присвячено значну частину внесених до Верховної Ради законопроектів, це  питання виступає одним з головних програмних документів, практично всіх кандидатів на посаду Президента України.

Однак, як стало відомо з відкритих джерел, лише в  органах Державної податкової організації України продовжують працювати 79 осіб, яких судом визнано  винним у здійсненні корупційних діянь. І це лише ті судові рішення, які прийняті у 2009 році. Крім того, у засобах масової інформації останнім часом активізували  журналістські розслідування щодо корупційних діянь в окремих, дуже серйозних відомствах України. Але держава фактично продовжує бездіяти в цій ситуації, ні відповідних службових розслідувань і звільнення винних, ні судових процесів щодо захисту честі і гідності державних службовців, яких в ЗМІ звинувачено в корупції не проводиться.

Наскільки відомо з офіційних джерел на сьогоднішній день в Україні немає браку робочої сили. А тому перебування на посадах в органах державної влади людей з корупційним  минулим, кримінальним корупційним минулим, виглядає не логічно і антисоціально, що в кінцевому результаті суттєво знижує довіру людей до органів влади. Виходячи з цього, я думаю, що ми маємо зажадати, як Верховна Рада України повну інформацію щодо того скільки осіб, яких судом було визнано винними у скоєні корупційного злочину, продовжують працювати в органах державної влади та в органах місцевого самоврядування.

І друге, ми маємо надати доручення щодо перевірки доцільності перебування цих осіб на посадах в органах влади та застосувати необхідні важелі до того, щоб корупційні дії та особи, причетні до них, не могли впливати на довіру населення до органів державної влади. Дякую за увагу. Прошу вважати це запитом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Александровська Алла Олександрівна.

 

10:09:40

АЛЕКСАНДРОВСЬКА А.О.

Уважаемые народные депутаты, уважаемые радиослушатели, телезрители, те, кто смотрит и слушает нашу трансляцию! Я бы хотела привлечь ваше внимание к вопросу, который касается систематического нарушения прав граждан со стороны тех органов власти, тех государственных структур, которые по сути своей признаны защищать эти права. Речь идет о том, что письмо в Министерство труда, социальной политике и Пенсионного фонда на местах введена норма, при который при пересчете пенсии пенсионерам или при начислении тем людям пенсии, которые обратились в 2009 году впервые по этому вопросу, за базу расчета пенсий принимается средняя заработная плата за 2007 год, что противоречит требованиям пенсионного закона. При перерасчете пенсий или при начислении пенсий людям должны за основу браться показатели средней заработной платы за предыдущий год, то есть в данном случае за 2008 год.

Тысячи людей в Харькове обращаются ко мне с жалобами, тысячи людей уже пошли с исками в суд к Пенсионному фонду с требованием правильно начислять пенсию. Руководитель Республиканской организации  ветеранов Украины, член фракции коммунистов Петр Степанович Цибенко с соответствующим обращением обратился в Генеральную прокуратуру. И какие отписки мы получили: Генеральный прокурор признает, что имеет место нарушения законов, однако не принимает никаких мер для того, чтобы эти нарушения были устранены, и самое главное, чтобы ответственные были привлечены к ответственности.

Я сегодня с этой трибуны обращаюсь к Премьер-министру Тимошенко, к министру труда и социальной политики, и к руководителю Пенсионного фонда с требованием безотлагательно произвести пересчет пенсий тем людям, которые в этом году обратились в первые за начислением пенсии. И тем, кто обратились в Пенсионные фонды за перерасчетом пенсии, в  срочном порядке сделать перерасчет, и вернуть им те суммы, которые у них незаконно исключены. 

И последнее. Очень много женщин, находящихся в отпуске по уходу за детьми до трех лет жалуются на то, что нарушено их право на получение пособия на ребенка, в размере минимальной заработной платы. На самом деле эти женщины получают 130 гривен, 40 гривен, но, никто из них не получает в полном размере то пособие, которые они должны получать по закону. Я требую от Кабинета Министров внести соответствующие изменения в свои постановления, и обеспечить выплату женщинам пособия по уходу за детьми в том размере, как это требуют законы Украины. Спасибо за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Даниленко Володимир Андрійович, будь ласка.

 

10:12:55

ДАНИЛЕНКО В.А.

Шановний головуючий! Шановні народні депутати!  Сьогодні фракція Комуністичної партії України вкрай  стурбована ситуацією, що  відбувається  на одному із основних підприємств хімічної промисловості України  ВАТ „Сумихімпром”. Відкрите акціонерне товариство „Сумихімпром” – великий енергохімічний комплекс, промисловий майданчик який займає 220 тисяч гектар. Підприємство розташоване на Північному Сході України, до складу підприємства входять 11 основних цехів, 20 допоміжних цехів, сім підрозділів непромислової групи: комбінат громадського харчування, санаторій-профілакторій та інше.

ВАТ „Сумихімпром” має статус базового підприємства  хімічної галузі промисловості України з виробництва фосфорних мінеральних добрив. Навряд чи хто із людей, що приїхали в 1949 році на будівництво суперфосфатного заводу недалечко від невеликого  провінційного містечка Суми на північному Сході України, замислювався про те, що доля, уготована  цьому підприємству та яку роль вона зіграє в  житті краю. За 50 років життя і роботи  „Сумихімпром” стало  основним    з найпотужніших колективів хімічної промисловості країни та одним зі стовпів  сумського регіону. Своїм виглядом Суми багато в чому зобов’язані колективу „Сумихімпром”.

Історія ВАТ „Сумихімпром” – це 50 років подвигів кропіткої повсякденної праці. Так, напевно, створювались  і розвивались багато гігантів вітчизняної індустрії, але в кожного з них був  свій шлях. Будівництво заводу  з випуску мінеральних добрив в умовах зруйнованої і виснаженої страшною чотирирічною війною країни було відбудовано нелегко, але вкрай важливо.

Виснажена земля мала потребу у відродженні для того,  щоб нагодувати своїх захисників. Але, шановні депутати, що ми маємо зараз? Через невиплату заробітної плати п’ятитисячний колектив цього  підприємства неодноразово виходив на вулиці з акціями протесту. Нещодавно підприємство відзначило своє 55-річчя, але за всю історію існування цього заводу навіть в 90-х роках не було такої складної ситуації, як зараз. Згідно з офіційними даними фінансової звітності підприємства збиток  сьогодні дорівнює 269 мільйонів, за останні два місяці ситуація на краще не   змінилась.

Тому сьогодні фракція компартії України змушена підтримати кількатисячний колектив сумських хіміків  і я звертаюся до Прем’єр-міністра Тимошенко Юлії Володимирівни, аби дізнатися, чому Міністерство промислової політики,  якому належить 100 відсотків акцій підприємства, не вжив  жодних заходів, щоб вивести завод із кризи. Країні не потрібні заводи!

Чому з стабілізаційного фонду й досі не надійшли кошти до фінансування Постанови   Кабміну номер 914 від 12 серпня 2009 року про дотації аграріям на придбання фосфорних добрив вітчизняного виробництва. Але ж для виконання цієї постанови підприємство випустило 12 тисяч...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

ДАНИЛЕНКО В.А. Але  вся продукція зараз  знаходиться на складах. Таким чином, заморожено 28 мільйонів  гривень власних обігових коштів.  Чому сьогодні підприємству не компенсовано близько  11 мільйонів гривень ПДВ. Сьогодні  підприємство змушене  зупиняти  виробництво та  звільняти працівників. Це так вона працює.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Акімова Ірина Михайлівна.

 

10:16:38

АКІМОВА І.М.

Уважаемые коллеги,  чем запомнится еще Украине  2009 год? Он запомнится неведомым ростом коррупции. За два года правления Тимошенко  с 2007 года до  2009 уровень коррупции в Украине по международным рейтингам резко упал. Со 118 места мы переместились  на место 146. Это уровень Зимбабве.  Где наблюдается самая высокая коррупция? Это система госзакупок,  где разворовано 40 миллиардов гривен, это налоговые органы, это органы внутренних дел. А кто будет отвечать во время борьбы с коррупцией по-украински за то, что происходит в стране?

Я  напоминаю  о том, что  были проголосованы  законы 0875, 76 и 77 о борьбе с коррупцией. Цель была замечательная: бороться  с коррупцией. Да вот инструменты были выбраны, к сожалению, очень неудачно.  Получилась борьба по-украински, хотели как лучше, получилось как всегда. За коррупцию будет теперь отвечать бюджетный сектор, за коррупцию будет отвечать малый  бизнес.

Что принесли эти законы? Они принесли  отмену совместительства.  Получается,  что теперь профессор, доктор наук, который будет работать в двух вузах, будет объявлен главным коррупционером.  Если профессор  Гарварда прочитает лекцию в нашем  Киевском  университете, он будет посажен за коррупцию. Безусловно, это принесет большой международный имидж Украине.  Врач, который работает в нескольких поликлиниках, потому что уровень зарплаты у него очень низкий, тоже будет объявлен коррупционером. Наверное,  это улучшит жизнь  и здравоохранение для наших простых  украинских граждан. Бухгалтера во всем мире работают почасово, но по украинскому  законодательству им запретят работать по совместительству. Поэтому весь малый бизнес и прежде всего малый бизнес услуг будет объявлен бизнесом коррупционным.

И еще один интересный факт. Члены избирательных комиссий работают тоже по совместительству. Приняв эти законы, мы говорим, мы хотим, чтобы избирательные комиссии работали всегда. Нам нужны постоянные выборы. Это будет вклад в украинскую политическую стабильность. Возникает вопрос, а кто же будет выведен из-под этого коррупционного забрала? Будут выведены прежде всего представители из органов правоохранительных, который не надо будет заполнять декларации о расходах. Получается, что увеличивая стимулы и базу для коррупции мы подставляем бюджетников и малый бизнес. Коллеги депутаты, прежде всего депутаты от БЮТа, которые голосовали за эти законы, давайте признаем, что была совершена ошибка. Мы должны вернуться к закону, к законопроекту господина Новикова, который предлагал отложить введение антикоррупционных законов на год. Нам нужна серьёзная работа. Давайте исправим ошибку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, мікрофон на трибуні, завершуйте.

 

АКІМОВА І.М. И второе предложение. Давайте исправим ошибку в области антикоррупционных законов и прекратим использование трибуны парламента для ведения предвыборной борьбы. Поэтому я предлагаю вернуться к постановлению 5463 по изменению календарного плана и отдать в четверг и пятницу этой недели для работы на наших избирательных участках. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стешенко Олександр Миколайович. Віктор Терен, будь ласка.

 

10:20:31

ТАРАН В.В.

Шановні колеги! Ось тут, у мене в руках, у мене в руках проект постанови одного сумнозвісного і маловідомого депутата. Сумнозвісного тому, що він був у перших рядах тих, хто валив коаліцію. А маловідомого тому, що в парламенті ми його дуже рідко бачимо, немає його жодної законодавчої ініціативи. І з’являється він тільки тоді, коли треба виконати волю з Банкової. І його проект постанови пропонує те, що говорила  тільки  що переді мною депутата з „регіонів”, закрити на амбарний замок Верховну Раду і роз’їхатися святкувати Новий рік аж до президентських виборів по регіонах.   І це тоді, коли в країні справді дуже складна ситуація, і передусім  складна ситуація склалася в Донецькій області. Сьогодні там лютує грип, лютує грип, каліфорнійський грип,  люди гинуть, і грип, думали, не дійде до Донецька, але він дійшов туди, він міг не дійти до вкраденого Межигір’я, а до Донецька дійшов. І сьогодні там люди гинуть віз замерзання, де місцева влада Партії регіонів. І сьогодні Партія регіонів має  відповідати разом із їхнім лідером Януковичем за кожну  смерть, за кожну загибель у Донецькій області, тому що 600 мільйонів гривень не виділялися завдяки  тому, що  не голосувала Партія регіонів. А тепер, коли вже Президент   про це підписав, то використати їх є практично  неможливо. І тому  я ще раз хочу сказати, що  кожна смерть, кожне загибле життя  на совісті Партії регіонів. Це є раз.

І друге. Ідея про те, щоби закрити Верховну Раду, сьогодні не працювати – це  ідея, в принципі, не нова. Скажіть мені, будь ласка, чи є тут  депутати, які ідуть у Президенти? Скажіть мені, будь ласка,    де ми зустрічаємо пана  Януковича? Ми бачимо його тільки на біг-бордах, де він хоче кожного почути, но, знаєте, така своєрідна реклама  слухових апаратів. Але ж він говорить,  і переді мною говорила теж депутатка з Партії регіонів, про те, що треба рятувати  малий бізнес.

Я  хочу    запитати: „Чому  про це треба писати на біг-бордах чи  на парканах, а не прийти сьогодні у Верховну Раду і проголосувати, скажімо, за той самий  вже  готовий, опрацьований Податковий  кодекс Катеринчука? Чому не ввести свої пропозиції?” Бо легше писати на парканах чи на біг-бордах чим працювати у парламенті, бо треба елементарно ходити на роботу.

Я хочу сказати, що кандидат у Президенти Яценюк пішов на війну з корупцією,  але він не голосує тут за закони проти корупції. Він десь там воює замість того,   щоб бути на роботі у парламенті.

І тому, дорогі мої,  треба працювати кожному на своєму місці, працювати на своєму місці, як сьогодні працює Юлія Тимошенко, як сьогодні працює уряд, бо все-таки це є факт, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ТАРАН В.В. Дякую дуже. І виплачуються і пенсії. І останньою прекрасною такою подією був запуск Дніпровської ГРЕС, це є світло в кінці тунелю і це є реальна політична, енергетична незалежність України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кириленко В'ячеслав Анатолійович використає також час народного депутата Стойка, 6 хвилин.

 

10:24:04

КИРИЛЕНКО В.А.

В'ячеслав Кириленко, депутатська група „За Україну!”

Шановні колеги, шановні виборці! В країні іде млявоплинна виборча кампанія, але вона відрізняється тим, що кандидати, популярні на Сході, можуть вільно пропагувати свою думку і позицію на Заході; кандидати, популярні на Заході, можуть тепер вільно, без перешкод, пропагувати свою позицію на Сході, і це говорить про високий ступінь політичної свободи в країні. Я думаю, що така ситуація влаштовує всіх тих, хто налаштований на демократичну Україну. Але час від час з'являються рішення і спроби, які мають на меті дестабілізувати ситуацію чи в країні в цілому, чи в окремо взятих регіонах.

Групу „За Україну!” дуже стурбувало вчорашнє рішення Закарпатської обласної ради, коли був затверджений гімн, який є гімном подкарпатського політичного русинства. Повідомляємо вам, що за це рішення проголосувало 46 лише із 90 депутатів Закарпатської обласної ради, тобто всього лише із перевагою в один голос. І це проголосували депутати, які належить до Партії регіонів, до партії „Єдиний центр” і які належать до угорської національної меншини. Всі решта або утримались від голосування, або повиймали свої картки. Крім того, нас здивувало, що зараз, коли економічна криза, коли необхідно боротися із грипом, коли маса інших назрілих соціально-економічних питань, депутати Закарпатської обласної ради не знайшли нічого кращого, як лише пропагувати політичне русинство, без жодного попередження, без попереднього обговорення питань порядку денного, в напівпорожньому залі. Це рішення про гімн підкарпатських русинів, який тепер є гімном цілого Закарпаття, внесено було до зали і проголосовано. Ми вважаємо, що  цим питанням повинні перейматися тепер ті органі і структури, які повинні слідкувати за порядком і дотриманням законодавства в країні, тому що ми не перший раз уже спостерігаємо як за прямого сприяння закарпатської влади подкарпатські політичні русини отримують і фінансування, і політичне сприяння, і мають можливість ухвалювати свої рішення у залі Закарпатської обласної ради.

Вважаємо, що такі дії не сприяють єдності країни і належним  чином повинні бути поціновані Президентом України як гарантом Конституції, керівництвом уряду і Службою безпеки України,  тому що факти, які нас турбують, є відомими давно. Група „За Україну!” звертається по цих фактах уже більше одного року, але ми бачимо, що процес сприяння політичному  русинству в Закарпатті не припиняється. Робити вигляд, що в Закарпатті живуть люди, які не є представниками єдиного українського народу і  інших національних меншин, а якісь політичні нації, які своїм завданням мають боротьбу проти українства, означає, що ми таким чином працюємо і ті, хто інспірує це питання на дестабілізацію політичної ситуації в країні взагалі. Це перше.

Друге. Група „За Україну!”  стурбована, що якраз ті законопроекти, які сприяють врегулюванню національно-культурних питань, не вносяться до порядку денного. Понад усе це стосується наступним законів: Закон „Про сприяння національному кінематографу”, закон,  який визначає сприяння культурі на селі, і закон про національний культурний продукт під номером 4298.

Шановні колеги і шановний  Олександр Володимирович, оскільки ви зараз головуєте на сесії. Я вніс Закон про національний культурний продукт, який скерований на захист української національної культури, а також культури національних меншин, ще на початку квітня цього року. Отже пройшло 8 місяців. За цей час, на жаль, з якихось причин немає висновку Науково-експертного управління і в зв`язку з цим і комітет не може позитивно розглянути це питання. Але разом з тим 30  регламентних днів, які необхідні для того, щоб законопроект  міг бути включений до порядку денного уже давно сплинув, тому я просив би вас, враховуючи значущість цього законопроекту для національної культури, сьогодні поставити або на цьому тижні цей проект для включення до порядку денного і прийняття рішення. Нагадую ще раз: його номер 4298. Це законопроект, який сприяє національній кінематографії, театральному мистецтву, гастрольній діяльності, музичному виробництву і іншим галузям національної культури, які при цьому сприймаються лише як не гуманітарні, але як і локомотиви економічного розвитку, оскільки цей законопроект – про національний культурний продукт – передбачає економічні преференції для виробників національного культурного продукту, економічне сприяння, а також інші норми, які задовольняють потреби наших національних виробників на цьому поприщі. Він орієнтується на європейський та міжнародний досвід, на ту схему підтримки національної культури, яка вже продемонстрована у Франції і в Канаді, і передбачає, що саме наші культурні діячі, саме наші виробники музики, театральних постановок і всього культурного продукту отримують найбільше сприяння від української держави. Звичайно, при забезпеченні, в тому числі фінансовому, всіх прав національних меншин.

Тому я просив би ще раз ці та інші законопроекти, які стосуються гуманітарно-культурних та інших питань, в тому числі питання боротьби з корупцією, законопроект, який внесений депутатом Мойсиком ще місяць тому, внести до порядку денного і сконцентруватися на розгляді тих питань, які передбачають після їх прийняття системні зміни. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шкіль Андрій Васильович.

 

10:30:19

ШКІЛЬ А.В.

Шановні народні депутати, шановний головуючий, шановні радіослухачі і телеглядачі! Я хотів би наголосити в першу чергу на тому, що відбулося вчора.

Вчора був прийнятий закон, не прийнятий закон, який би унеможливлював боротьбу з корупцією з 1 січня майбутнього, цього року, який наступає, 2010-го. Я вважаю, що виступи з цієї трибуни, які пролунали від представників Партії регіонів, які, з одного боку, стверджують, що в Україні корупції немає, я так розумію, бо вони не голосували за...  підтримували скасування цього закону про боротьбу з корупцією; а з іншого боку, була потужна, шалена критика антикорупційного закону, за який Партія регіонів в повному складі проголосувала. Я хочу наголосити на цьому. Тому послідовність – це, звичайно, риса дуже важлива для політиків, не всім політичним силам вона, на превеликий жаль, притаманна. Але треба вчитися бути послідовними. Тому що якщо голосується закон в Верховній Раді, то власне, сам інститут Верховної Ради побудований в такий спосіб, що кожний законопроект має кілька стадій обговорення: перше читання, друге і так далі. Коли постійно закон був хороший, коли до його запровадження було більше, ніж пів року, а це було передбачено законодавством, щоб дати час на опрацювання законодавства і внесення поправок. І як тільки були зібранні останні соціологічні данні, то одразу зявилися ініціатори неприйняття, чи відтермінування закону про боротьбу з корупцією.

Я не розумію, чому так прозоро все це відбулося вчора в сесійній залі. Але зрозуміла річ, що це було ілюстрацією того, в якій спосіб оцінюються шанси на перемогу тої політичної сили, яка так полумяно захищала законопроект і пізніше голосувала за закон. А пізніше виступала з нізчимною, як виявилося, критикою. Що ж критикувалося? Критикувалося декілька положень і я, в принципі, вважаю, що вони мають бути критично оцінені, я вважаю, що на те і постійно діючим є вищий законодавчий орган, щоб ми внесли туди поправки. Я закликаю сесійну залу ці поправки внести, тому що  не можу бути ідеальних законів, але має бути Верховна Рада, яка постійно покращує прийняте законодавство, Але знову таки невеликі вади законодавства не мають бути на перешкоді його впровадження.

Тому я вважаю, що вчора було зроблено правильний крок і наступним правильним кроком мало б бути внесення поправок до якісного і повноцінного законодавства. А колегам з опозиції я хотів би нагадати, що треба думати коли голосуєш і пізніше не посипати голову попелом, розуміючи, що до перемоги  вже не залишилося часу і  вона  в принципі стала примарною і…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вернидубов Іван Васильович.

 

10:33:39

ВЕРНИДУБОВ І.В.

Уважаемые народные депутаты Украины! Спешу уведомить вас о том, что Салтыков-Щедрин со своей повестью про мужика, который сварил в пригоршне суп, накормил двух генералов, посрамлен. «Эка невидаль», - решил ректор Тернопольского госмедуниверситета и вручил профессорскую мантию Премьер-министру Украины Юлии Тимошенко за патентование ею очередного изобретения, ноу-хау – пошив марлевой повязки в условиях полного отсутствия оного материала в стране, что официально звучит как деятельность, связанная с развитием отечественной медицины. Ну, что ж, как говорится, виват, академия, виват, профессура! Вот и лечитесь теперь у нового доктора медицины.

Да, героические усилия по выгрузке медикаментов в аэропорту должны как-то поощряться. Но зачем же гнать государственный лайнер з огромной свитой охраны, пишущей братией и прочее, прочее на казенный счет за профессорским беретом в Тернополь, когда Кабинет Министров не дает денег даже на избирательную кампанию. Від кого захищати, скажіть, ви тільки що сказали, бізнес? Від крисюль, які з’їли весь бізнес та весь бюджет?

Оперативное установление и своевременное предание огласке результатов выборов Президента Украины 17 января должно осуществляться через установленную Центральной избирательной комиссией единую информационно-аналитическую систему «Выборы». ЦИК своим постановлением утвердила требования к программно-техническому комплексу «Единая информационно-аналитическая система «Выборы» в окружной избирательной комиссии по выборам Президента.  В соответствие с этими требованиями система «Выборы» должна быть аттестована, сертифицирована госслужбой специальной связи и защиты информации Украины (Госспецсвязь, председатель Чеботаренко) до 11 января 2010 года.

По имеющейся информации по состоянию на сегодняшний день работы по внедрению этого проекта не финансируются, как впрочем и вообще избирательная кампания профинансирована всего лишь менее, чем на 1 процент. Таким образом существует угроза легитимной работы системы оперативного установления и своевременного преданию огласке результатов президентских выборов.

В ответ на предложение Виктора Януковича о проведения честных выборов, штаб Юлии Тимошенко, обеспокоенный падением ее рейтинга и уже практически согласившийся с поражением, нарабатывает сценарии и фактически совершает действия, направленные на признание выборов не действительными.

Народные депутаты Украины в своих заявлениях с этой трибуны, на брифингах, правоохранительные органы приводят примеры о полном наборе грязных политтехнологий для дискредитации Януковича, когда конкретные люди мошенническим путем вынуждают граждан открывать счета в банке  Кипра, посредством админресурса готовят на Юго-Востоке  недостоверные сведения для единого реестра избирателей, чтобы возможно большее количество избирателей не смогли осуществить свое избирательное право.

Генпрокурор Медведько в  своей статье «Право выбора под надежной защитой» заверяет общество в том, что органы прокуратуры накопили достаточный опыт для адекватного реагирования на подобные нарушения избирательного законодательства …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка завершуйте.

 

ВЕРНИДУБОВ І.В. Он напоминает, что Уголовный кодекс предусматривает довольно суровое наказание  за данный вид  преступлений, и что правоохранительные  органы вооружены надежным арсеналом воздействия на тех, кто посягает на избирательные права граждан.

Обращаюсь ко всем избирателям Украины, дорогие соотечественники, проверьте себя в избирательных списках, давайте обеспечим честные, достоверные результаты выборов. Все на выборы! И пусть победит сильнейший!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Виступи народних депутатів України завершено.

Шановні колеги! Із пропозицій, які пролунали під час виступів народних депутатів України, які стосуються нашої сьогоднішньої роботи.

В’ячеслав Анатолійович Кириленко, ви пропонуєте, щоб ми включили до наступного пленарного тижня питання 4298, оскільки ні профільний комітет, ні фракція не пропонували його на Погоджувальній раді до включення? Будь ласка, мікрофон депутата Кириленко.

 

10:37:47

КИРИЛЕНКО В.А.

Наступний пленарний тиждень буде аж у наступному році, але по Регламенту, якщо 30 днів від моменту внесення, то я як суб’єкт законодавчої ініціативи можу звертатися до сесії із пропозицією включити до порядку денного 4298.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. На коли ви хочете?

 

КИРИЛЕНКО В.А. На цьому тижні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. На цьому тижні. Тобто на завтра?

 

КИРИЛЕНКО В.А. Влаштовує.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція народного депутата Кириленка В’ячеслава Анатолійовича про включення до розкладу засідання на четвер проекту  закону номер 4298 – про національний культурний продукт ставиться на голосування. Прошу визначатися.

 

10:38:41

За-245

Рішення прийнято.

Включається в розклад на четвер.

Пропозиції народного депутата Акімової Ірини Михайлівни. Сьогодні повернутися до раніше непідтриманого питання (реєстраційний номер 5398) – про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції. Ставлю на голосування пропозицію повернутися до раніше непідтриманого питання.

 

10:39:27

За-223

Рішення не прийнято.

Пропозиція друга, внесена народним депутатом Акімовою Іриною Михайлівною. (Шум у залі) Ви не чули? Я перепрошую, якщо ви не чули, я ще раз, по мотивам у нас буде, коли ми повернемось до питання, тоді мотиви розгляду. Шановні колеги, якщо не зрозуміло, не чути, я повторюю ще раз. Я повторюю, уважно слухайте. (Шум у залі) Я прошу тоді не шуміти в залі, я використовую звукопідсилюючу техніку, будь ласка, уважно слухайте!

Пропозиції вносились народними депутатам Кириленко В’ячеславом Анатолійовичем, ви проголосували. Пропозиції дві вносились народним депутатом Акімовою Іриною Михайлівною (Шум у залі). Акімовою Іриною Михайлівною щоб ми сьогодні повернулися до раніше непідтриманого питання, яке розглядалось вчора. Це проект закону про внесення змін до деяких законів України (щодо запобігання та протидії корупції)  (реєстраційний номер 5398). Чутно тепер? (Шум у залі)

Запишіться, будь ласка, кому не чути, з процедури.

Народний депутат Гордієнко, будь ласка.

 

10:41:38

ГОРДІЄНКО С.В.

Я прошу передати слово своєму колезі Адаму Івановичу Мартинюку.

 

10:41:42

МАРТИНЮК А.І.

Дякую. Мартинюк фракція комуністів.

Шановні колеги! Шановний Олександре Володимировичу! Або надзвичайно велике збудження у сесійній залі, або на нас якась планета надходить, але абсолютно незрозуміло за що і про що ми голосуємо.

По-перше, дуже погано працює ваша апаратура, ви попросіть або  мікрофон нехай вам ближче поставлять, або якісь інші причини, бо вас не чути, які ви вносите пропозиції. Це одне.

Друге. Я просив би вносити пропозиції не тільки за номерами, бо які б ми розумні не були, ми номерів законопроектів пам’ятати всіх не можемо. Називайте, будь ласка, номер законопроекту і про що йде мова – назву.  Тому що ми проголосували перше рішення, як виявилося, проголосували за те, за що голосувати не повинні були.

Тому просимо повернутися до голосування усіх пропозицій, тому що це було проголосовано, ще раз повторюю, не свідомо, бо ми не почули, про що йшла мова. Ми готові були зовсім до іншого голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я так розумію, що коли уважно депутати слухають у залі, а не розмовляють, то вони чують, про що мова йде. Я чітко називав: пропозиція, номер, назва закону, автор законодавчої ініціативи. Адаме Івановичу, якщо ви не почули, що Кириленко В’ячеслав Анатолійович пропонував проект Закону про національний культурний продукт (реєстраційний номер 4298), я тут вам нічого не можу допомогти в цьому. 

Якщо ви далі не чули, я зараз хочу спитати:  чутно, що я оголошую в залі? (Шум у залі) Чутно?

Будь ласка, Павловський Андрій Михайлович.

 

10:43:38

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Прошу передати слово депутату Сасу. Сасу слово.

 

10:43:46

САС С.В.

 Дякую. Шановний Олександр Володимирович, ну ми вже бачили багато речей в цій сесійній залі, ну це вже наступну сторінку ви сьогодні відкрили. Вчора прийнято рішення по даному законопроекту. Законопроект відхилений. На якій підставі ви сьогодні ставите на голосування знову, я не знаю.

Відповідно до Регламенту, на який ви постійно посилаєтесь, він може розглядатися  тільки на наступній сесії. Тому давайте ми не будемо  далі порушувати все, що можна порушити, і показувати якісь незрозумілі приклади.

Вчора ми почали і не закінчили питання про створення слідчої комісії за пропозицією Присяжнюка. Що ми зараз робимо? Давайте закінчимо те питання, а потім  будемо переходити до розгляду питань порядку денного.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Відповідаю народному депутату. Я займаюсь тим, що головую на сесії і нагадую, що у нас  десятки питань розглядались  в сесійній залі під рубрикою, яка спеціально присутня була практично кожний пленарний тиждень, - „Повернення  до раніше непідтриманих  питань”.  Якщо ви це забули, я вам нагадую.      

Народний депутат Кармазін.

 

10:44:53

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін Партія захисників Вітчизни,  "Наша Україна - Народна  Самооборона".

Шановні народні депутати, шановний Олександре Володимировичу!  Я прошу поставити на голосування і звертаюся до всієї країни, що 17 числа збіг термін повноважень Голови Національного банку України пана Стельмаха. 17 числа такої легітимної  особи не існує. Натомість я зустрічаю зараз пояснення  в пресі, що Президент каже, що він буде виконувати обов’язки. На якій підставі? Є Закон про виконання, тимчасове  виконання  обов’язків, я його писав, я його відстоював в Конституційному Суді, є рішення Конституційного Суду з цього питання. Немає жодного дня, ніхто перебувати при посаді, коли закінчуються  терміни. Це раз.

Друге. Я просив би вас поставити це і проголосувати. Закон про депутатські слідчі комісії вчора  мав бути поставлений першим, ми приймали про це рішення Верховної Ради. Натомість ні вчора його не з’явилося, ні  сьогодні.  І з’являються нові рішення про створення слідчих комісій.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Єфремов Олександр  Сергійович.

 

10:46:09

ЄФРЕМОВ О.С.

Спасибо Александр Владимирович.

Александр  Владимирович, я хотел бы, чтобы  вы прислушались все-таки к тому, что говорят депутаты в зале. И, действительно, когда вы ставили вопрос после обсуждений выступлений депутатских, в зале  было настолько шумно, что просто никто не понял, за что голосует. Поэтому я бы просил убедительно вас поставить вопрос на переголосование и первого вопроса, который мы проголосовали,  и вернуться дальше  к голосованию по порядку дня, которые у вас есть. Но убедительная просьба, нельзя голосовать за то, что не слышно в зале. Поэтому  я просил бы депутатов, давайте мы все-таки уважать друг друга и более сдержано себя вести в зале, с одной стороны.

И с другой стороны,  более четко ставить вопросы на голосование, чтобы не было ошибок. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обмін думками завершено.

Що стосується  більш чітко, я думаю, що чіткіше, ніж назва проекту, номер закону і автор законодавчої ініціативи вже неможливо зробити. Прохання, будь ласка, щоб слухали, що ставиться на голосування і не розмовляли під час оголошення, тоді все буде чути. А звукопідсилюючу техніку прошу зробити ще голосніше, щоб вона… Не треба вже. Чути?

Будь ласка,  пропозиція повернутися до всіх  голосувань у зв'язку з тим, що не чули, що оголошувалось на голосуваннях, щоб ми могли повернутися до всіх рішень, які  сьогодні приймалися. Прошу, будь ласка, визначайтеся.

 

10:47:53

За-223

Рішення не підтримано.

Шановні колеги, тепер я ставлю на голосування ті пропозиції, які у нас раніше розглядались.

Пропозиція Ірини Михайлівни Акімової (реєстраційний номер 5463) щодо зміни календарного плану сесії. Чути? Ставлю на голосування, визначайтесь будь ласка.

 

10:48:38

За-232

Рішення прийнято.

Є ще, по фракціях, хвилиночку, покажіть. Партія регіонів – 171, "Блок Юлії Тимошенко" – 1, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 10, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19, позафракційні – 4. Якщо є ще питання по процедурі, нез’ясовані, запишіться будь ласка ще з процедури. Запис з процедури.

Задирко Геннадій Олександрович.

 

10:49:26

ЗАДИРКО Г.О.

Помилково якимось чином, я вибачаюсь. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський Олег Олександрович.

 

10:49:45

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Шановні колеги! Олег Зарубінський, „Блок Литвина”. Я хотів би все-таки попросити. Ви розумієте, коли ми все гуртом голосуємо з приводу повернення чи неповернення до тих чи інших законопроектів, воно так і виходить. Я вчора виступав, ви сьогодні виступаю, що те, що вчора ми не прийняли закон 5398, який відтерміновує дію неякісних законопроектів щодо корупції, призводить до того, що жертвами цих неякісних законів стануть не високопосадовці, не чиновники, не депутати, а стануть прості люди, в першу чергу представники малого бізнеса.

Друга категорія – науково-педагогічні і наукові працівники, які працюють за сумісництвом, що буде призводити до оформлення до них антикорупційних протоколів. Представники медичної сфери і таке інше.

Я все-таки хотів би, щоб ми були, ну, більш прогнозованими в тому плані, що треба передбачати, які можуть бути негативні наслідки, в тому  числі і від наших рішень.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Семерак.

 

10:50:58

СЕМЕРАК О.М.

Прошу передати Сасу слово.

 

10:51:03

САС С.В.

Олександр Володимирович, послухайте, будь ласка. Олександр  Володимирович, я хочу вам нагадати, що календарний план Верховної Ради  затверджується постановою Верховної Ради, і щоб внести зміни, треба внести зміни до постанови теж постановою Верховної Ради. Питання календарного плану відноситься до предмета відання відповідно до постанови Верховної Ради Комітету з питань Регламенту. Комітет не розглядав, проекту Постанови про зміни календарного плану немає. Тому  ви сьогодні не маєте жодних підстав ставити на голосування питання щодо зміни календарного плану  сесії Верховної Ради України.

Я черговий раз ставлю відповідно до 29 статті вам зауваження про порушення регламенту ведення засідання. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, Верховна Рада України ухвалила проект Постанови (реєстраційний номер 5463) про внесення змін до календарного плану проведення п’ятої сесії Верховної Ради України  шостого скликання. Рішення прийнято, постанова ухвалена.

Кармазін Юрій Анатолійович.

 

10:52:16

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, „Наша Україна – Народна Самооборона”, Партія захисників Вітчизни.

Шановний Олександр Володимирович, я ставив питання про те, щоби законопроект 5401 про увільнення Стельмаха, і у зв’язку з закінченням  терміну перебування на цій посаді, був поставлений на голосування. Раз.

Друге. Ми з вами маємо зараз терміново прийняти рішення, і я просив би дати відповідні розпорядження секретаріату про те, що треба здійснювати по всім законопроектам антикорупційну експертизу. Про це  зобов’язує нас стаття 13 Закону, який  зараз хочуть призупинити.

І третє. Президент наклав вето  на дуже важливий Закон „Про  закони і нормативні акти”. Нам його треба терміново  внести в зал, розглянути і подолати це вето, тому що без цього закону буде далі суцільна вакханалія в державі. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Чечетов Михайло Васильович.

 

10:53:25

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Александр Владимирович, уважаемые коллеги, давайте мы немножко успокоимся и еще раз вернемся к тому закону, не приняв который мы можем действительно остановить весь малый бизнес и малое предпринимательство. Я речь веду о Законе 5398, который откладывает во времени, введение трех законов по антикоррупционному законодательству. Прошу еще раз поставить закон 5398, вернуться к закону 5398, закону Новиковой, поставить в повестку дня, проголосовать его и ввести его в действие, да. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Стешенко Олександр Миколайович.

 

10:54:07

СТЕШЕНКО О.М.

Шановний Олександр Володимирович, ну, мені видається, що ви не дуже гарну сторінку вписуєте в діяльність нашого парламенту. Ми стільки вже припустилися помилок… Цілком зрозуміло, що питання зміни календарного плану проведення пленарних засідань знаходиться в компетенції регламентного комітету. Регламентний комітет це питання не розглядав. Таким чином ми пропонуємо і вимагаємо діяти виключно в правовому полі, яке напрацьовано нашим парламентом. Прошу врахувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Жебрівський Павло Іванович.

 

10:54:52

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І.

Шановний Олександр Володимирович, насправді чомусь сьогодні зала дуже збуджена і достатньо погано сприймає. Олександр Володимирович, те, що ви поставили спільно голосування і по національному продукту і по боротьбі з корупцією закону, це не є правильно, тому що в одної частини є бажання голосувати за той, а немає за той. Через це я просив би окремо поставити на голосування якраз закон про продовження введення Закону про корупцію, відстрочення, відтермінування, скажемо, на три місяці. Я думаю, що в цій залі знайдуться голоси. І, власне, ми маємо усвідомити, що ми маємо виховувати людей-трударів, тих, хто хоче працювати, а ми забороняємо їм працювати, перепрошую, 2-3 роботах. Якщо людина  хоче працювати, це можна тільки вітати. І навпаки, це людина насправді герой України, і я просив би поставити  оцей закон на голосування.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Обмін думками завершено, шановні колеги.  

Що стосується пропозицій народного депутата Кармазіна, закон про нормативно-правові акти ми ще не бачили, навіть тексту з зауваженнями Президента, тому говорити про розгляд зараз є неможливим.

Що стосується пропозицій, які стосуються глави Національного банку, у нас є 85-а стаття Конституції,  і ми це можем розглядати виключно за пропозицією Президента України.

Що стосується голосування без розгляду на комітеті, у нас є повноваження Верховної Ради  ухвалювати рішення, незалежно від того є рішення комітету  чи немає такого рішення.

Що стосується того, що голосувалося повернення  до всіх питань, то, що казав Павло Іванович Жебрівський, я поставив це питання виключно тому, що величезна кількість депутатів стверджували, що вони взагалі не чули про що голосувалося. Тому звичайно я зараз – увага, будь ласка! – ставлю на голосування пропозиції народних депутатів Зарубінського, Чечетова, Жебрівського про повернення до голосування  щодо законопроекту (реєстраційний номер 5398) про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання  та протидії корупції.

Прошу визначатися.

 

10:57:33

За-230

Рішення прийнято. Повернулись.

Ставлю пропозицію про розгляд раніше не підтриманого питання проекту Закону (реєстраційний номер 5398) про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання  та протидії корупції.

Прошу визначатися.

 

10:58:08

За-227

Рішення прийнято. Повертаємося до розгляду цього питання.

Ми завершимо спочатку розгляд того, що вчора було в нас: розгляд по тимчасовій слідчій комісії – і потім розглянемо питання по законопроекту 5398.

І є остання пропозиція, яка пролунала: стосовно повернення окремо також до прийняття рішення щодо законопроекту 4298: про національний культурний продукт.

Ставиться на голосування пропозиція про повернення до розгляду питання. Прошу голосувати.

 

10:58:58

За-195

Рішення не прийнято. З цим питанням завершено.

Шановні колеги, надійшла заява. „У відповідності до пункту 15 частини першої статті 27 Регламенту Верховної Ради України вимагаємо оголосити перерву в пленарному засіданні для виголошення заяви”. Перерва чи заява?  Заява? Хто буде виголошувати?

Будь ласка, народний депутат Арєв.

 

10:59:37

АР’ЄВ В.І.

Шановні колеги, фракції „Блок Юлії Тимошенко” та  „Наша Україна – Народна Самооборона” вимагають розглянути проект Постанови Верховної Ради України про створення Тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді України по вивченню ситуації з незаконним привласненням Віктором Януковичем урядової резиденції „Межигіря”. У нас є всі підстави вважати, що державна резиденція „Межигіря” була приватизована незаконно, з грубими порушеннями закону. Окрім того, модернізацію незаконно привласненого „Межигіря” Янукович проводив фактично за бюджетні кошти, тобто фактично обкрадав державу для задоволення власних потреб.

Фракціями БЮТ та НУ-НС більше місяця тому було ініційовано створення ТСК та зареєстровано відповідний проект постанови. 22 грудня вийшли усі терміни, передбачені законодавством для того, щоб така комісія почала діяти.

Голова парламентського Комітету Верховної Ради України з питань Регламенту, представник Партії регіонів, відповідно до чинного законодавства та Регламенту Верховної Ради України зобовязаний був розглянути проект постанови про створення ТСК на засіданні комітету і зробити відповідні висновки. Але комітет жодного разу не розглядав цього питання.

Таким чином, Партія регіонів робить все, щоб зупинити розкриття наймаштабнішого злочину в Україні – крадіжки Віктором Януковичем державної резиденції Межгіря площею 140 гектарів. Хочемо нагадати колегам з Партії регіонів, що український парламент – це не сходка авторитетів, де найпотужнішим аргументом є сила і кругова порука. Фракції БЮТ та НУ-НС ініціюють створення ТСК не з метою обвинувачень чи пошуку компрометуючих матеріалів, створення ТСК по „Межигір’ю” ініційоване для того, щоб остаточно визначити, на яких підставах було приватизовано державну резиденцію. І якщо це було здійснено незаконно, хтось повинен нести за це відповідальність.

Представники Партії регіонів повинні були б самі зацікавлені створити... зацікавлені у створенні такої комісії, натомість вони чинять шалений супротив і панічно бояться створення ТСК. Така поведінка дає всі підстави вважати, що Віктор Янукович незаконно присвоїв державні землі та майно. Віктор Янукович цинічно і нахабно говорить про кодекс честі і закликає всіх підтримати його ініціативу. В той же час представники Партії регіонів відверто глумляться над українським парламентом, над законами, над українським народом та нашою державою. Для пана Януковича честь – це грабіжництво і чітке дотримання законів кримінального світу. Ми ніколи не будемо поділяти принципи кодексів, які сповідує Янукович та його вірні прислужники, а народ України ніколи не буде жити за такими законами. Вимагаємо негайного створення Тимчасової слідчої комісії по „Межгір’ю”. (Оплески)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, голова регламентного комітету, скажіть, будь ласка, в чому справа, який стан справ.

 

11:02:40

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги. Я хотел бы, чтобы была ясность по этому вопросу. Я понимаю так, что у БЮТ нечего говорить по реальным делам, которые в государстве, потому что все развалено до предела. Поэтому они выдумали какую-то страшилку и эту страшилку уже месяц пытаются пугать народ Украины. А на самом деле ситуация очень простая, именно представители БЮТ срывают два последних заседания регламентного комитета. В связи с этим комитет не может рассмотреть ни один вопрос и представить его в зал.  Тем самым получается двойной стандарт. С одной стороны, не ходят на заседание регламентного комитета, при этом говорят, что регламентный комитет не может принять решение.

Уважаемые коллеги, придите на регламентный комитет, мы рассмотрим вопросы, которые вы считаете нужно поставить в повестку дня, и будут соответствующие решения. А давать необъективную информацию в зале, тем более публичную, это неправильно, это не тот путь, по которому должны идти политики, которые…

(Шум у залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, достатньо. Заява виголошена. Пояснення зроблені. Шановні колеги, прошу не шуміти.

Ми повертаємося до питання, яке… Повертаємося до розгляду питань, які не завершено розгляд. Оголошую запис на виступи стосовно проекту постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України з питань розслідування обставин та причин неефективного управління державним майном в агропромисловому комплексі, реєстраційний номер 4773. Прошу записуватися на виступи.

Будь ласка, Боднар Ольга Борисівна.

 

11:05:19

БОДНАР О.Б.

Ольга Боднар, „Блок Юлії Тимошенко”.

Прошу передати слово колезі Сасу Сергію Володимировичу.

 

11:05:38

САС С.В.

Дякую. Шановний пане  головуючий! Я хотів прокоментувати те, що було сказано тільки що головою регламентного комітету щодо блокування нашою фракцією засідання комітету.

 Я хочу сказати, що порядок денний, який був сформований головою, жодного разу не включав проекту Постанови про створення слідчої комісії по „Міжгір’ю”. Тому зараз ви повинні поставити це питання на голосування сесії. Комітет на протязі  30 днів не розглядав це питання. Це перше.

І наступне. Двома фракціями внесена пропозиція у зв’язку з систематичним порушенням вами Регламенту відсторонити відповідно до 29 статті вас від ведення засідання. А це означає, що ви повинні після подання такого звернення  припинити головування на засіданні Верховної Ради.

Прошу виконати вимоги 29 статті Регламенту. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Ми коротко перериваємо обговорення питання про створення тимчасової спеціальної комісії. Я оголошую: фракції Юлії Тимошенко і "Наша Україна - Народна Самооборона" у Верховній Раді шостого скликання у відповідності до частини другої, третьої та четвертої статті 29 Регламенту Верховної Ради  України, у зв’язку з грубим порушенням головуючим Регламенту вимагає провести голосування про відсторонення Лавриновича від головування на  пленарному засіданні строком на два дні.

Ставлю цю пропозицію на голосування. Прошу визначатись. (Шум у залі)  У мене немає кому передати.

 

11:07:27

За-118

Рішення не прийнято. Продовжуємо нашу роботу.

Наступним в обговоренні виступає Кармазін Юрій Анатолійович.

 

11:07:45

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін.

Шановні народні депутати! Питання, яке ми розглядаємо про утворення чергової слідчої комісії, безперечно, і потрібно створювати  комісію, але на якій правовій базі вона буде працювати?

Ми з вами прийняли рішення, що вчора першим питанням ми його будемо розглядати, Закон про депутатські  і слідчі, і спеціальна комісії. Ми самі себе не поважаємо, як ви хочете, щоб вас хтось поважав чи ці слідчій комісії, на якій правовій базі вони будуть працювати, якщо ми це не розглянули питання.

Тому очевидно, що ми маємо керуватися старою базою, тобто відсутністю регламенту ми створюємо... при відсутності регламенту, при відсутності закону ми створюємо комісію зараз чергову. Тоді давайте вже уставленою практикою керуватися.

Уставлена практика говорить, що до складу комісії не може входити голова комітету, тут записано в цьому переліку, пан Присяжнюк Микола Володимирович, при всій повазі до вас, але так записано, треба поміняти, раз. Я показую законопроект 4773 і жодних зауважень там щодо цього немає.

Друге, назва комісії має бути приведена у відповідність знову до уставленої нами практики. Це має бути питання розслідування чого, обставин, спричинення шкоди державі Україна в галузях АПК і ми маємо визначитися в яких, спиртовій, рибопромисловій, науковій і так далі, там де кругом пішов дерибан. 

Далі. Ми маємо визначити період діяльності, який охоплює і має бути перевірено слідчою комісією, це має бути час, починаючи з періоду здобуття незалежності України. Ми маємо залучити до діяльності комісії також спеціальну комісію з питань приватизації Верховної Ради України. Ми маємо також залучити до діяльності цієї комісії посадових осіб, Міністерства внутрішніх справ, податкової адміністрації, КРУ і так далі, і записати це тут обов’язково. І що здійснити цю перевірку треба в тісній співпраці з органом Верховної Ради, Рахунковою палатою України, яка неодноразово вже перевіряли подібні питання і ставила їх.

Крім всього іншого, нам треба, розглядаючи такі питання, чітко мати всі прізвища, які є від цих фракцій, причому чітко розуміючи квоту. щзхОчевидно, що в такому сенсі, коли в нас дві комісії тут спутані в назві, з питань розслідування та з питань причини неефективного управління державним майном,  зразу є і відповідь. Тобто зразу ми при складанні говоримо, що неефективне управління майном. Як ми можемо це зробити, коли Президент каже, що це ефективно? Тому, очевидно,  другу частину треба вилучити. Ви мене зрозуміли. Другу частину...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Смітюх Григорій Євдокимович, будь ласка.

 

11:11:08

СМІТЮХ Г.Є.

Шановні народні депутати! Шановні громадяни України! Вчора ми розпочали розглядати дуже, на мій погляд, важливу комісію, яка повинна бути не тільки як Тимчасова слідча комісія. Я рахую, що вона, взагалі, повинна бути до того часу поки ми не наведемо порядок в агропромисловому комплексі.

Зверніть увагу, будь ласка, що за п’ять років останньої влади, помаранчевої влади, що відбувалося?  Реформування. Або щось поліпшилося в агропромисловому комплексі? Якщо хтось із вас наведе мені приклад, я буду дуже здивований. Єдине, що було зроблено за цей час – це збільшення апарату Міністерства в агропромисловій політиці. 12 заступників у міністра! Жодного системного закону, який би в принципі вирішував питання реформування агропромислового комплексу не було.

Що ми маємо сьогодні? Ми маємо збиткову або неефективну, або майже зруйновану систему в таких галузях як сахарна, спиртова, переробна та інших галузях агропромислового комплексу. Хоча третина населення живе і працює в цьому секторі. Хоча третина населення дає основну статтю доходу сьогоднішнього нашого бюджету. То чому ж ми не проводимо і чому Міністерство агропромислової політики не пропонує Верховній Раді системного реформування цього комплексу? Одна причина: чи не вміння, чи не бажання чи інші проблеми.

Тому я  рахую, що запропоноване комітетом, який очолює Присяжнюк Микола Володимирович, ця  комісія актуальна. Хоча вона може  або видає, надає підстави говорити, що ця комісія дуже широка, дуже неконкретна і так дальше. Я рахую, що вона потрібна бути. І слава Богу, що знайшлися депутати, які погодилися працювати в цій комісії і надіюсь, що ця комісія напрацює ті документи і ті рекомендації для Верховної Ради, які будуть основою, дійсного,  реформування нашого комплексу.   

Деякі цифри. Ви знаєте, що Україна на південній частині нашої держави мала більше 3 мільйонів гектарів  землі, яка зрошувальна була. На сьогоднішній день майже повністю система зрошування не функціонує, це страшні, великі мільярдні затрати, які були вчасно вкладені в агропромисловий комплекс, вони повністю майже зруйновані. Яка причина?  Які наслідки, які завдали такої великої шкоди? Треба, щоб ця комісія, в тому числі і приділила цьому увагу.

Візьміть інший напрямок - Академія аграрних наук України. На мій погляд, Академія маючи такі великі площі кращих родючих земель в Україні, повинна надавати сьогодні прогресивні так сказати способи, прогресивні матеріали, прогресивні  насіння і тощо для того, щоб наш агропромисловий комплекс дійсно  функціонував і  використовував кращі і  родючі землі найбільш ефективно по відношенню до інших країн. Тому що маємо перевагу, як кліматичних, так і в земельних так сказати питаннях.

Не використання,  не втручання зі сторони Верховної Ради,  не  приділення уваги до агропромислового комплексу, я рахую,  що Україна буде значні кошти втрачати і, на жаль, вона сьогодні втрачає.

Тому я хотів би, щоб народні депутати відкинули всі емоції, це не стоїть питання що хтось на когось конкретно говорить, ми говоримо про       системний аналіз, який група депутатів повинна разом з Міністерством АПК,  з іншими міністерствами,  провести  аналіз і доповісти нам, і це буде на користь для того, щоб ми звернули увагу до цього комплексу.

І останнє питання. На мій погляд,  все це відбувається, або небажання деяких народних депутатів голосувати за цю комісію, тільки свідчить про те, що ми вчора розглядали  питання про відтер мінування процесу приватизації  агропромислової   землі, аграрної землі.

Я думаю, що небажання голосувати, це один із елементів, які частина народних депутатів хотіла би, щоб  земля вже завтра продавалася. В кризу такий економічний стан, в якому знаходиться сьогодні  наша   держава, не можна робити це, а треба системно приходити до його реформування.

Тому що неефективне використання    землі дає збитки в цілому нашому економічному простору. Я прошу всіх народних депутатів залучитися  безпосередньо до участі в цій комісії, надавати під час розгляду відповідні свої бачення тих чи інших реформувань, а комісії дати можливість працювати і це буде  тільки на користь України. Дякую  за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Заєць Іван Олександрович, будь ласка.

 

11:16:10

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Я дуже ретельно прочитав проект цієї постанови. І у мене є великий сумнів, що ця комісія буде ефективною. У мене  складається таке враження, що комітет починає відмовлятися від своїх прямих повноважень і хоче підмінити роботу комітету  комісіями. Це не тільки для цього комітету, це взагалі у нас у Верховній Раді зараз намітилася така тенденція. Давайте побільше слідчих комісій, немає правової бази  діяльності цих комісій, але  це є інструмент тиску на своїх політичних опонентів, смикання… і без жодного результату.

Ми на минулому тижні розглядали масу звітів спеціальних слідчих комісій. І що ми одержали? Лише одне чи два позитивних голосування, решта – просто впусту робота. А це  заробітна плата, а це люди і головне, що люди очікують результату, а цього результату немає. Чому я так вважаю?

Я вважаю  через те, що  у цій постанові абсолютно не виписано предмету, чим же буде займатися комісія? Вона буде займатися розслідуванням обставин  та причин неефективного управління державним майном в агропромисловому комплексі? Майна в агропромисловому комплексі є дуже багато по різних  сферах. Чи буде займатися тим майном, майновими паями, які фактично вкрали у людей багато-багато  керівників  підприємств? Чи вона буде займатися тими землями, які належали, наприклад,  якимсь державним установам по  селекції? Чи буде   займатися, наприклад, там ботанічними  садами, які належать  до аграрної сфери і  знову ж таки земля забудована? Тобто я не розумію, який предмет діяльності цієї комісії.

Якби ми конкретно написали, чим ми будемо займатися і тоді одержали б конкретну відповідь, ми просунулися б у якомусь напрямку. А так для мене незрозумілий предмет перекладання діяльності цієї комісії. Кожен з вас знає, що сьогодні у нас найгірша ситуація із землею. Кожен знає, що сьогодні земля просто знищується. Особливо знищується через те, що змінюється цільове призначення земель, земель, особливо цінних земель.

Тому давайте, шановні депутати, віднесемося, ну, відповідально до створення таких комісій. Якщо б було тут чітко окреслено предмет діяльності цієї комісії, якби були тут чітко записані цілі і завдання, за таку комісію можна голосувати. А це буде просто створена ще одна комісія, яка підмінить комітет, яка буде використовуватися для тиску на своїх політичних опонентів і ми знову результату не одержимо. І знову село залишиться без вирішення серйозних проблем. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ляшко Олег Валерійович.

 

11:19:18

ЛЯШКО О.В.

Шановний Олександре Володимировичу, шановні колеги! Справді, є багато питань чи допоможе чергова комісія, які ми вже в Верховній Раді створювали десятки, до того, щоб вирішити ті питання щодо неефективного управління державним майном в агропромисловому комплексі.

Але саме питання, яке підняв колега Присяжнюк, він абсолютно правильно це зробив. Я наведу такий приклад. В Коропському районі, в селі Крискі колись працював спиртзавод. Забезпечував, це Чернігівська область, забезпечував весь район зарплатою, грошима і так далі. Сьогодні завод не працює. 900 чоловік, які працювали на цьому заводі, безробітні. Сидить там якийсь управляючий і дотягують, розтягують останнє з того спиртзавода того, що там було.

Вчора я був на зустрічі у Щорському районі, в Чернігівській області, де люди ставлять питання по майнових паях. Колгоспів вже 100 років як немає, а по сьогоднішній день не можуть отримати свої дев’ятсот-тисячу гривень за майнові паї. Тобто цілком очевидно, що питання неефективного управління державним майном в агропромисловому комплексі, як ото у випадку із Крисківським пивзаводом Коропського, що на Коропщині Чернігівської області, потребують уваги Міністерства агропромислового комплексу.

І я прошу вважати цей мій виступ депутатським зверненням до міністра агропромислового Юрія Мельника з проханням вжити невідкладних заходів  до відновлення діяльності  Кризьківського спиртзаводу.

Шановний пане Мельник, якщо потрібна якась допомога  з мого боку як народного депутата, допомога інших державних органів, будь ласка,  я готовий  надати будь-яку допомогу. Але наше завдання, і я сподіваюсь, що мене в цьому підтримає Міністерство агропромислового комплексу, відновити діяльність, як цього спиртзаводу, так і десятків інших і спиртових, і крохмальних, і цукрових заводів.

І правильно колега Кармазін  казав про молочну галузь, коли  людей  дурили 10 років,  начебто закладали виробники ПДВ у ціну молока, а насправді селянам по 80 копійок за літр молока платили.

Тобто потрібно вжити всіх заходів до того, щоб справді управління  майном в агропромисловому комплексі і управління державним майном, а Кризьківський, зокрема, спиртзавод, про який я говорю, – це державне підприємство, щоб це управління було ефективним, щоб це майно використовувалось в інтересах громади, в інтересах держави, щоб з нього сплачувались податки, щоб люди мали можливість там працювати і отримувать заробітну плату. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Сухий Ярослав Михайлович.

 

11:22:17

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, я хотів би заперечити Івану Олександровичу, потрібна чи не потрібна комісія. Безумовно, і комісія потрібна, і питання надзвичайно актуальне. Але в чому  прав Іван Олександрович? Я прізвища не називаю, іванів олександровичів  дуже багато. Але в чому він, безумовно, прав, нам необхідно все-таки змінити в законі, посилити у Законі „Про статус  народного депутата України”  або повернутися до нашого закону стосовно статусу наших спеціальних комісій, бо ми представляємо тут народ, котрий нас прислав у парламент, і дуже часто  при розгляді цих питань, цих наших тимчасових спеціальних слідчих комісій показане власне безсилля і  невміння захистити інтереси людей.

Неефективне  управління земельними ресурсами, державним майном в аграрно-промисловому  комплексі обумовило, перше, різке і катастрофічне, починаючи з 2008 року, падіння життєвого рівня сільського населення, неухильний ріст безробіття, а саме страшне, падіння вартості національної робочої сили на селі обумовило надзвичайно гірку і чорну біду: у нас зарплата працюючих людей в селі сьогодні нижча  від рівня соціальної допомоги по безробіттю. Так не може бути! Вдумайтеся, на селі сьогодні, якщо взяти всі грошові доходи за сто процентів, зарплата складає всього 30, все інше це соціальна допомога. Фактично село поставлено в грань якусь вимираючу. Так не може бути. Подивіться на зал, скільки людей з села, і людські ресурси – це є головний ресурс для освіти, для правоохоронних органів, для силових структур, для армії і тому подібне.   

Ми, пам'ятаєте, з вами в цій сесійній залі, на Комітеті з питань соціальної політики з останніх сил відбивалися з намагання Кабінету Міністрів України прирівняти члена ОСГ до працюючого і зняти і цю мінімальну 500-гривневу соціальну допомогу по безробіттю, якщо людина має 15 соток городу.

Друге. Нам з вами спільними зусиллями в 2004 році вдалося зрівняти пенсійні виплати працівникам переробних галузей АПК на рівень промисловості. Ви пригадайте в Радянському Союзі: 120 рублей пенсія в місті і 12 рублей на селі. До цього повернення бути не може. Але зараз пенсійну реформу на селі потрібно продовжити і завершити.

І останнє. Я з Івано-Франківської області, з Тисменицького району привіз близько 40 заяв про те, що людям – жителям цих сіл, де виросли діти, де потрібно розширяти сім'ю, землю не виділяють. Вони з цього села. Так з цього села землю виділяють жителям Івано-Франківська, Ужгорода, Яремчі і тому подібне. Я думаю, ця комісія повинна з'ясувати, що у нас за царьки появилися на посадах сільських голів Івано-Франківської, Львівської та інших областей. Комісію потрібно створити. А яка вона буде – ефективна чи ні – залежить від нас.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ар'єв Володимир Ігорович.           

 

11:25:33

АР’ЄВ В.І.

Шановні колеги, складається досить дивна ситуація. Ми розглядаємо створення тимчасових слідчих комісій, які ініціює Партія регіонів, але ті тимчасові слідчі комісії, які ініціюють інші політичні сили, ми  не розглядаємо.

Я хотів би нагадати одну таку цікаву річ. Коли Партія регіонів вимагала створення тимчасової слідчої комісії по міністру внутрішніх справ Юрію Луценку, то „Народна Самооборона” проголосувала і підтримала створення цієї слідчої комісії. У мене питання, а чого ви боїтеся? Я розумію тільки те, що ваш лідер вчора сказав, що в Україні… Україні не потрібна імпортована демократія, тобто він проти імпортованої демократії. Так ось, шановні колеги, я вам можу одне сказати, що  демократія не може бути ані імпортованою, ані експортованою, бо так вважають тільки… тільки тирані останнього XX і початку XIX століття. Демократія або є, або її немає. І давайте… не бійтеся! Давайте створимо тимчасову слідчу комісію по Межигір`ю, і якщо ви цього не зробите, якщо ви не дасте цього зробити, то  ви ще раз підтвердите, що ви і ваш лідер проти демократії, про що ви вчора й заявили. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Камчатний Валерій Григорович. Яворівський Володимир Олександрович, будь ласка.

 

11:27:06

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановні наші виборці! Шановні народні депутати! Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко", місто Кіровоград.

Ну вже абсолютно стало очевидним про те, що утворення слідчих комісій, колись таке солодке поняття у  89-му році вперше на сесіях Верховної Ради СРСР, коли по Тбілісі була утворена комісія, і Собак це все розслідував, сьогодні це перетворилося в абсолютний… абсолютну політичну шизофренію, і ми прекрасно розуміємо, що результатів після діяльності таких комісій абсолютно ніяких, нульових. Це просто довбешка в руках тієї чи іншої політичної сили для того, доби когось полякати. Ось і зараз дійшло  до того, що 10 народних депутатів… ну чого ж приховувати, ми  ж  прекрасно знаємо як функціонують ці комісії. Половина людей приходить, половина не приходить. 10 народних депутатів мають дати відповідь на те, що відбувається із державним майном по всій Україні. Ви собі можете уявити цю колосальну роботу. Видається, та логічніше ж: давайте приймемо постанову, зобовяжемо відповідні органи, скажімо, те ж саме Міністерство внутрішніх справ, прокуратуру, Службу безпеки, Міністерство сільського господарства включимо, скажімо, туди, до цих груп можна було би включити і народних депутатів – професіоналів і хай досліджують це питання, щоб ми мали відповідь на болюче державне питання, а не… Я уявляю, як це буде: вискубнуть кілька фактів, для того щоб, скажімо, там мокнути когось із своїх суперників. Але зовсім з іншого боку логіка.

Сьогодні вся Україна гуде з приводу „Межиргіря”. Я в „Межигірї” був, в 90-му році мені вдалося туди прорватися, я це все бачив своїми очима разом з покійним народним депутатом Вадимом Бойком. Я це знаю. Дуже мені подобається проте, як пояснила челядь Януковича про те, що йому так багато потрібно, тому що він, бачите, високого росту, от, і йому потрібно, справді, таке, щоб дуже високе було оце приміщення. Отут депутати можуть зробити конкретну справу, тому що документи викрадено, викрадено тими ж самими „регіоналами”. Ми розуміємо прекрасно про те, що багато чого буде приховано. В цьому замішаний, до речі, і Президент, який давав дозвіл на приватизацію цієї дачі. Отут депутати можуть зробити конкретну роботу – і дати відповідь суспільству. Причому туди входять всі народні депутати. Я вважаю, що в цьому є абсолютна логіка.

І останнє. Олександре Володимировичу, я  вас дуже просто прошу. Цей вже бовтається стільки часу проект постанови, який підготував наш Комітет з питань культури і духовності: з приводу дат на наступний рік. Ну, те, що Україна буде без бюджету – це вже зрозуміло. Давайте ще щоб вона була і без визначних дат в січні місяці. Їх обєднаємо давайте сьогодні, поставимо. Їх же навмисно хтось так ставить у хвіст цього питання, для того щоб вони не розглядалися. Зробіть це, щоб ми могли сьогодні, принаймні завтра, розглянути обовязково це питання.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Коновалюк Валерій Ілліч.

 

11:30:02

КОНОВАЛЮК В.І.

Прошу передати слово голові комітету Миколі Присяжнюку, будь ласка.

 

11:30:18

ПРИСЯЖНЮК М.В.

Дякую. Олександр Володимирович, шановні народні депутати! Звичайно, таке бурхливе обговорення цього питання говорить про те, що агропромисловий комплекс – це масштабна галузь, галузь велика і галузь сьогодні є фундаментальною для економіки країни. Звичайно, це чудово, що є обговорення і різне бачення, але я в певній мірі десь здивований позицією депутат Зайця, Яворівського, Кармазіна. Я вважав, що ці депутати є як раз приверженціями потужного позиції щодо правильного розподілу майна держави при вході в ринкові відносини. Звичайно, питання: які галузі розглядати? Да, в агропромисловому комплексі, в яку галузь не  підеш і там є проблема. Тому що роздержавлення агропромислового комплексу відбувається неефективно і неправильно. Звичайно, ми будемо залучати КРУ, МВД, Рахункову палату і залучати, і звертатися до Спеціальної комісії з питань приватизації, звичайно.  І я підтримую депутата Зайця, що сьогодні треба розглянути першочерговим питання щодо: а де поділися кораблі наші риболовецькі, яких було 240, сьогодні є 14. При цьому, коли ми маємо квоту на вісім мільйонів тонн вилову риби в нейтральних водах і не можемо цим скористатися. Звичайно, треба зрозуміти, яке майбутнє спиртової галузі, яке майбутнє сьогодні земельних паїв перед тим, як вводити ринок землі.

Я це підтримую і розділяю ці позиції, це точно. І іншого бути не може. Так що я за те, щоб ми під… Молокозаводи, цукрові заводи, вони вже не є приватними, сьогодні час… не є державними і теж треба виясняти. Цукрова галузь сьогодні в занепаді. Сьогодні крім того, що ми імпортуємо мясо, рибу, картоплю, моркву, часник. Сьогодні ми з вами вимушені будемо імпортувати чотириста тисяч тон цукру для того, щоб забезпечити мінімум і продовольчу безпеку нашої держави. Так що я вважаю, що ця комісія необхідна і вона зможе плідно працювати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка. Обговорення питання завершено. Тепер репліки. Народний депутат Заєць, будь ласка.

 

11:33:03

ЗАЄЦЬ І.О.

Іван Заєць, Українська народна партія.

Нічого дивного в моїй позиції немає, пане Миколо, тому що ми хочемо, щоб комісія була ефективною, щоб був результат. Для того, щоб комісія була ефективною, треба дуже чітко окреслити коло завдань і ті галузі, які ви будете розслідувати.

Я абсолютно з вами погоджуюся, що питання риболовецького флоту – це дуже важливе питання, тому що Україна втрачає не просто риболовецький флот, Україна буде втрачати свої квоти по вилову риби, вона буде втрачати можливості добувати ресурси із моря.

Так само я хотів би, щоб розглянули питання паїв. Я вчора заявляв, що до 40 відсотків паїв не мають власника. Це майже 13 мілья… гектарів. Кому попадуться ці паї, хто крутиться навколо цими паями. Так само цукрова галузь. Учора ми приймали рішення, яке в принципі зарубає заводи цукрові, а сьогодні плачемо за цукровими заводами.

Тому я за те, щоб…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Репліка – Володимир Олександрович Яворівський.

 

11:34:15

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, „Блок Юлії Тимошенко”, місто Кіровоград.

Згадали моє прізвище і ще моїх колег у тому, що не сподівалися, що ми займемо таку позицію. Я переконаний, що це об’єктивна, абсолютно стерильно чиста позиція, в якій сумніватися абсолютно немає нічого.

Я звертаюся до доповідача. Я ще раз кажу, я зголошуюся з вами, що колосально запущена, там стільки криміналу, на кожному сантиметрі українського чорнозему по використанню державного майна. Я згоден з вами. Але я ще раз повторюю, я не вірю в те, що 10 народних депутатів докопаються до глибинних причин цього всього. Це ж є абсолютно не реально. Я вам називав приклад. Екстрактно-соковий завод кіровоградський випускає горілку „Артеміда”, за якою стоїть Антоньєва, колишній народний депутат, якої боїться місцева міліція. Бояться її просто-на-просто чіпати. Але вона працює на дикому спирті, абсолютно не опублікованому. Не сплачуються податки.

От я собі думаю: що можуть 10 депутатів тільки по одному цьому об’єкту зробити. А їх десятки, сотні…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте.

 

11:35:28

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О. Я завершую. Через те, я переконаний потрібно, щоб попрацював наш аграрний комітет, де  представлені всі політичні сили, підняти треба органи державного управління, хай не  сплять, не дрімають. І розслідувати всі ці питання, і дати українському нардові, селянинові українському об’єктивну картину.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Обговорення завершено.

Стосовно порушеного питання, Володимир Олександрович Яворівський, який порушив по пам’ятних датах, хоч воно не  стосується предмету обговорення, я вам можу запропонувати, якщо ви знайдете підтримку у керівників всіх парламентських фракцій, ми можемо це розглянути сьогодні. Питання, яке стосується всіх.

Інші, що порушили питання по розгляду інших слідчих комісій, я звертаюсь до регламентного комітету, я подивився зараз, у нас зареєстровані цього тижня для розгляду проекти про утворення Тимчасових слідчих комісій з питань розслідування фактів ухилення Прем’єр-міністра Тимошенко Юлії Володимирівни у сплаті податків; з перевірки  законності передачі в оренду Януковичу Віктору Федоровичу урядової резиденції; з питань розслідування фактів несплати податків підприємством „Українська національна лотерея” та причетності до його діяльності народних депутатів Соболєва, Терьохіна, Уколова. Прошу, будь ласка, розгляньте в комітеті, щоб ми могли в сесійному залі ці питання вирішити.

Шановні колеги! Розгляд питання завершено, я ставлю на голосування проект Постанови Верховної Ради України про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради  України з питань розслідування обставин та причин неефективного управління державним майном в агропромисловому комплексі (реєстраційний номер  4773).

Прошу визначатись.

 

11:37:34

За-199

Рішення прийнято.

Перепрошую, хвилиночку, шановні колеги! У нас тут залишилася незаповнена квота однієї фракції, можливо і буде пропозиція  по членству комісії, щоб зараз теж це питання вирішили. Фракція "Блок Юлії Тимошенко" не подала кандидатуру. Будуть кандидатури?

Не буде. Розгляд питання завершено.

Шановні колеги, тепер повертаємось до питання, раніше не підтриманого, прошу на трибуну Олега Володимировича Новікова. Оголошується до розгляду проект закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції (реєстраційний номер 5398).

 

11:38:41

НОВІКОВ О.В.

Шановні колеги, шановний пан головуючий, якщо ми знову ж таки повернулися до розгляду цього питання, я хочу повторити свою вчорашню пропозицію. Відтермінувати відповідні законопроекти строком на 3 місяці і чітко під постанову записати термін введення даних законопроектів 1 квітня 20010 року. Нехай державні службовці, яких це стосується, ці три місяці сприймуть як антикорупційні канікули, в них буде час привести до ладу свої декларації про доходи, а квітень, ви знаєте, держслужбовці подають декларації про доходи, це буде дуже вчасно. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Олег Володимирович. Є необхідність повертатися до обговорення? Немає необхідності. Дякую.

Шановні колеги, для того щоб ми вирішили питання по трьох місяцях, які пропонуються доповідачем, нам необхідно взяти за основу цей проект, потім внести зміни в нього, поміняти рік на три місяці. Ніхто не наполягає на обговоренні? Ніхто не наполягає. Прошу, будь ласка, якщо ніхто не наполягає на обговоренні, шановні колеги, якщо ніхто не наполягає на виступі, ставлю на голосування за основу проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції (реєстраційний номер 5398). Прошу визначатися.

 

11:40:51

За-239

Рішення прийнято.

Тепер щодо пропозицій. Пролунала пропозиція автора законодавчої ініціативи Олега Володимировича Новікова, щоб змінити в тексті встановлений термін, перенос дати, відтермінування вступу в дію цього закону не один рік – не до 1 січня 2011, а  на три місяці – до 1 квітня 2010 року.

 Будь ласка, народний депутат Бондик, потім – народний  депутат Зарубінський, якщо є інші пропозиції – підняли руки.

 

11:41:31

БОНДИК В.А.

Шановні колеги! Дійсно,  законопроект він потрібний, але ж  згадайте історію цього законопроекту. Він на вимогу FATF був виписаний. А звітний період – це повна сублімація фактів. Чому? Тому що в квітні, дійсно, звітний період. Але ж подія і порушення події, фіксація події і відповідальність за подію не наступає від термінів. Тому я б пропонував повернутися до того, що було в законі все-таки рік. За рік слідчі органи, за рік органи дізнання зможуть напрацювати практику, зможуть підготовитись.

І по-друге, я бачу тут присутній заступник міністра юстиції, прошу Олександре Володимировичу дати йому слово. Чому? Тому що як корегулюється цей закон законодавством Європи. А ми знаємо, що всі наші законодавчі акти повинні проводити юстування в Міністерстві юстиції, бо я не знаю, яка європейська практика. Прошу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський Олег Олександрович. О-о! У нас так багато буде. Значить підняли руки, я зразу оголошую, якщо більше не будуть наполягати, значить: народний депутат Зарубінський, народний депутат Ар’єв, народний депутат Ключковський і народний депутат Жебрівський.

Ще хтось наполягає? Щоб ми не проводили тоді запис. І народний депутат Боднар.  

Більше ніхто не наполягає. Тоді ми, щоб на цьому закінчити,  бо інакше нам треба провести запис. Все, не наполягають більше,  прошу,  Зарубінський Олег Олександрович.

 

11:43:07

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександре Володимировичу.

Шановні колеги,  "Блок Литвина" безумовно проголосує за пропозицію щодо трьох місяців. Але я хотів би поставити питання, щоб  ми можливо разом поміркували. От було сказано, що ці три місяці треба, щоб державні службовці, ну скажімо, привели у відповідність свої документи у податковій і  таке інше. Але  ж, відверто кажучи, мені здається, що це відтер мінування  повинно бути не для того, щоб державні службовці це зробили, вони нехай зараз це роблять, нехай за тиждень-два це встигнуть зробити.   

Мова йде про інше, що треба внести зміни до відповідного законодавства антикорупційного, щоб жертвами цього неякісного антикорупційного  законодавства не стали прості люди, не стали медики, не стали завучі і директори шкіл, не стали представники малого бізнесу.

Я  хочу поставити питання: січень, лютий і березень, це той термін, коли будуть вноситися ці пропозиції? А ми  не розраховуємо, що буде вето Президента і таким чином ми ні до чого  не призведемо. Мені здається, що шість місяців якраз той термін, коли …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую. Народний депутат Ар’єв,  будь ласка.

 

11:44:21

АР’ЄВ В.І.

Шановні колеги, я ще раз, як і вчора, хочу показати вже зареєстрований Закон України про внесення зміни до Закону України про засади запобіганню  та протидії  корупції, який вирішує дуже багато питань і проблем, які вчора  слушно висловлювалися.

Я розумію уже, що все одно закон буде прийнятий, що голоси є. Але давайте хоча б не позорити Україну перед світом і відтер мінуємо лише на два місяці, до 1 березня  2010 року. За цей час можна внести всі зміни,  всі які потрібно. Але інакше ми фактично показуємо світу, що ну не хочемо ми боротися з корупцією. Давайте не позорити парламент і Україну!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Ключковський.

 

11:45:09

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.

Дякую, Юрій Ключковський.

Я підтримую ідею інтеграції України в Європу і адаптацію законодавства. Однак я б дуже не хотів би, щоб ми опинилися в ролі людини, яку  послали Богу молитися, а вона у результаті чоло розбила. Давайте будемо розумнішими і будемо голосувати надалі не за  назву законопроекту, а за його зміст. У цьому законі є дурниці. Якщо когось цікавить європейська практика, то я вам скажу, що залучення фахівців з державної служби до викладання у вузах є одною з  пріоритетів  європейської практики. Ми фактично заборонили це, ми практично  це заборонили. Для тих, хто  не вірить, що так є,  хай поїде і поцікавиться, як працює Ecole Nationale dadministration у Франції, хто  там викладає? 

Тому мені здається, що треба  подумати розумно над тим, що  виправити у цьому законі.  Для цього потрібен час, два тижні  пленарні, які є  до кінця лютого, є недостатні.  І тому, я вважаю, що 3  місяці – це мінімальний…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

11:46:19

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б. І тому, я вважаю, що  3 місяці є мінімальний строк, який  вимагатиме  швидкої роботи. У зв'язку з цим я би пропонував, щоб ми крім того сьогодні проголосували за включення у порядок сесії законопроекту, внесеного депутатом Ар’євим як початок  тої роботи.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний  депутат Жебрівський, будь ласка.

 

11:46:39

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І.

Шановні колеги,   верховна зала сьогодні проголосувала за те, щоб  уже не було засідань фактично  до першого туру виборів. Через це… ще   заключення  порядок денний, але  скоріше всього голоси є. Через  це зрозуміло, що внести поправки  в цьому місяці нереально, неможливо. Власне, знаєте, кажуть: „Застав дурня Богу молитися, він і лоба поб’є”. Через це те, що понаприймали у цьому законі, такі лоба б’ємо і не собі. 

Питання  ж не проблеми у цій  залі, проблема  з зовні якраз тих, хто створює національне багатство, тих людей, які працюють. Через це ми маємо вичислити те, що ми маємо вичислити.   Але для того, щоб не було звинувачень,  я вважаю, що  3 місяці – це оптимальний термін для виправлення для тих, хто розібрався у цьому законі, хто знає і бачить, як це зробити. І не буде  жодних заперечень. Пропозиції – два, рік там, півроку і так далі – приведуть до розбалансування і до неприйняття цього закону.  Десь якесь консенсусне рішення  знаходилося…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

11:47:51

ЖЕБРІВСЬКИЙ П.І. Десь якесь консенсусне рішення знаходилося в залі про 3 місяці. Через це, шановні колеги, я прошу, давайте сконсолідуємося, проголосуєм за 3 місяці і приймемо цей законопроект. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Боднар Ольга Борисівна, будь ласка.

 

11:48:07

БОДНАР О.Б.

Ольга Боднар, "Блок Юлії Тимошенко". Шановні колеги! Ви знаєте, я нещодавно повернулась з відрядження, я була в Албанії. Така країна є маленька, Албанія. Так от, у неї позиція по боротьбі з корупцією набагато краща, ніж зараз в нашому залі. ФАТФ визначає, що Албанія набагато, на вище порядків прийняла законодавство, яке відповідає вимогам, європейським вимогам. І до неї претензій ніяких немає. Якщо ми хочемо знаходитись десь там, осторонь від боротьби з корупцією, я хочу вам нагадати, якщо ми зараз не прислухаємося до Ар’єва, а будемо слухати ваші от, безглузді пропозиції відсрочити цей закон на 3 місяці, там на рік або ще на щось, там торги пішли.

То я вам хочу нагадати, що Закон про боротьбу з корупцією втрачає чинність з 1 січня 2010 року. І там, в перехідних положеннях, написано, в зв’язку з набуттям чинності оцього закона. Так от, ту норму чомусь ніхто не пропонує поміняти. Так от, питання, крім Кабінету Міністрів і "Блок Юлії Тимошенко"…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, завершуйте.

 

11:49:17

БОДНАР О.Б. І частини "Нашої України - Народної Самооборони" ще хто-небудь в цьому залі бореться з корупцією чи ні? Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Внесення пропозицій завершено. У нас внесення пропозицій завершено. Згадано прізвище народного депутата Ар’єва. Будь ласка, репліка.

 

11:49:46

АР’ЄВ В.І.

Шановні колеги! Щойно моя колега виступала. Абсолютно слушна пропозиція і зауваження висловлено. Виходить, що ми відтерміновуємо введення нового закону, а старий закон припинив дію. То що, це виходить, виходить, у нас величезний відрізок часу для того, щоб робили на посадах всі, хто що хоче? Так давайте, давайте, думайте, що ми робимо. Ми скотимося вже на останнє місце у світі по рівню корупції,  і будемо посмішищем для всього світу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Внесення пропозицій завершено.

Шановні колеги, народні депутати Новіков і Ключковський запропонували, щоб дата набуття чинності  тих законопроектів була 1 квітня 2010 року, народний депутат  Зарубінський запропонував – 1  липня 2010 року, і народний депутат  Ар’єв запропонував – 1  березня 2010 року. Разом з тим   абсолютну слушність має народний депутат Ар’єв при  голосування за відтермінування ми маємо  також відразу проголосувати за те, що до набуття чинності цих законів чинним залишається закон, яким ми керувалися всі роки попередні. Для того, щоб ми цю норму обов’язково, обов’язково щоб вона була на місці.

Прошу, будь ласка, підготуйтесь до голосування. Ставлю на голосування… Будь ласка, прошу, щоб всі слухали, що ставиться на голосування. Ставиться на голосування пропозиція народних депутатів Новікова  і Ключковського про відтермінування вступу в дію  законів трьох, про які йде мова, до 1 квітня 2010 року. Прошу, будь ласка, визначайтесь.

 

11:52:22

За-243

Рішення прийнято.

Наступні пропозиції  тоді вже немає сенсу нам розглядати.

Шановні колеги, ставлю на голосування  в цілому проект Закону про внесення  змін до деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції (реєстраційний 5398) з визначенням того, що чинний закон  втратить  чинність тільки після набуття чинності закону 5398. Прошу, будь ласка, визначайтесь.

 

11:53:05

За-241

Рішення прийнято, закон в цілому ухвалено. По фракціях? Будь ласка.

 

11:53:38

ТОМЕНКО М.В.

Олександр Володимирович, шановні колеги! Якщо можна, звичайно, я думаю, треба дати протокольне…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я по фракціях спочатку прочитаю. Партія регіонів – 170, „Блок Юлії Тимошенко” – 1, "Наша Україна – Народна Самооборона” – 46, комуністів – 0, „Блок Литвина” – 19, позафракційні – 5.

Будь ласка, з мотивів Микола Володимирович.

 

ТОМЕНКО М.В. Шановні колеги, я не з мотивів, я пропозицію, щоб ми протокольне доручення дали нашому профільному комітету. Це означає, що ми своїм рішенням не лише відтермінували на три місяці, за ці три місяці треба підготувати всі поправки до закону, їх проаналізувати, знайти компроміс і відповідно проголосувати.

Тому я, Олександр Володимирович, просив би, щоб ми протокольно зафіксували, що комітету протягом цього періоду підготувати зміни до закону і у відповідний термін проголосувати, щоб ми з 1 квітня мали ці законопроекти, про які сьогодні дебатували.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Приймається така пропозиція. Я прошу, будь ласка, голову комітету, членів комітету, щоб оперативно попрацювали. І була пропозиція, внесена також народним депутатом Ключковським, щоб ми включили до порядку денного вже наступної сесії законопроект, який зараз був запропонований 5466, який вже зареєстровано… Цієї сесії. Будь ласка, я ж питав, що ви пропонуєте? Порядок денний цієї сесії, у нас буде ще кілька пленарних тижнів, проект закону номер 5466, яким передбачається внесення змін до трьох законів, щодо яких ми зараз ухвалювали рішення.

Ставлю на голосування пропозицію про включення до порядку денного сесії проект закону 5466, цієї сесії, поточної, 5466. Прошу визначатися.    

 

11:55:19

За – 64

Я… Рішення не прийнято. 

Шановні колеги, я прошу, будь ласка, ми маємо три місяці, щоб були подані якісні пропозиції, і всі проекти будуть зведені і обов`язково будуть розглядатись в сесійній залі. Ми не мамо право залишити такі норми, які зараз є в ухвалених раніше законах. Я вас прошу, будь ласка, внесіть пропозиції, прошу комітет активно відпрацювати і щоб ми обов`язково в сесійній залі ухвалили рішення стосовно змін в цих нормах, які  сьогодні викликали бурхливу дискусію в сесійній залі.

Можливо ми  вже завершим з мотивів? У нас є стільки питань, які ми маємо ще сьогодні розглянути.

Шановні колеги, у нас є два питання, які запропоновані керівниками п`яти фракцій парламенту. Перше питання сьогодні зазначено, це  проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання негативних наслідків фінансової кризи). Проект народного депутата Полунєєва номер 5378. І зараз я отримав також пропозицію, підписану керівниками п`яти фракцій, яка стосується  проекту Закону номер 5451 про чисельність та склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України. Будуть заперечення, щоб ми включили до розкладу засідання сьогодні другим питанням після розгляду попередньо погодженого? Ніхто не заперечує?

Є заперечення? Знімаєм. Тоді не будемо це розглядати.

Ми вже наговорились сьогодні і з мотивів, і з процедури. Оголошується до розгляду проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання негативних наслідків фінансової кризи (реєстраційний номер 5378). Доповідає Юрій Володимирович Полунєєв. Прошу, будь ласка.

Шановні колеги! Є пропозиція розглядати за скороченою процедурою. Питання, які стосуються ухвалення в першому читанні тільки, друге читання у нас окрема процедура.

Ставлю на голосування пропозицію про розгляд за скороченою процедурою законопроектів, розгляд яких передбачений сьогодні в першому читанні. Прошу визначатися.

 

11:58:17

За-171

Рішення прийнято.

Шановні колеги, перед тим, як буде доповідь, у нас питання 5378 не включено ще до порядку денного сесії.

Тому, будь ласка, ставлю на голосування пропозицію про включення до порядку денного сесії проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (реєстраційний номер 5378). Прошу визначатися.

 

11:58:56

За-298

Рішення прийнято.

Прошу, будь ласка, Юрій Володимирович, доповідайте.

 

11:59:11

ПОЛУНЄЄВ Ю.В.

Шановний голово, шановні народні депутати, виборці! Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо подолання негативних наслідків фінансової кризи) був поданий у звязку із вступом в дію у листопаді цього року положень Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи” (№1533-6). Законом передбачається, зокрема, добровільна реструктуризація кредитів у банківському секторі, яка є надзвичайно актуальною і гострою проблемою. Кількість кредитів проблемних в банківському секторі зростає, і тому одним із шляхів виходу з цієї проблеми є добровільна реструктуризація таких кредитів. Але законом, який був прийнятий і підписаний Президентом, там вводяться певні обмеження. І банки сьогодні разом з позичальниками дуже часто не можуть знайти необхідні відповіді. Тому законопроект, який пропонується, він розширює рамки можливої реструктуризації і є надзвичайно корисним.

Крім того, під час розгляду закону, який був прийнятий, деякі положення  законопроекту втратили свою актуальність на сьогоднішньому етапі, можуть справити негативний ефект. Це, зокрема, стосується в тому числі і строків повернення експортної виручки і тимчасового мораторію на прискорене погашення кредитів нерезидентам. Таке положення, зокрема, якщо воно не буде усунуто терміново цим законопроектом, може призвести до технічних дефолтів. Тому що міжнародним фінансовим правом передбачається можливість такого прискореного погашення кредитів з боку кредитора. Тому, враховуючи те, що запропонований законопроект відпрацьований в комітеті, прийнятий одноголосно комітетом, комітет пропонує Верховній Раді прийняти його в цілому, в першому читанні і в цілому.

Я прошу шановних народних депутатів проголосувати і таким чином підтримати і наших позичальників, і українські банки, які сьогодні знаходяться…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. У нас скорочена процедура, тому прошу, будь ласка, лаконічно завершуйте.

 

ПОЛУНЄЄВ Ю.В. Все, я завершив. Прошу підтримати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте, будь ласка. Записуємося: два – „за”, два – „проти”.

Аржевітін Станіслав Михайлович.

 

12:01:57

АРЖЕВІТІН С.М.

Шановні, шановні депутати, в нашому комітеті довго обговорювалися ці пропозиції. Ми прийшли до висновку, враховуючи закінчую.., що закінчується фінансовий рік, його обовязково потрібно прийняти. Ще раз хотів наголосити, що попередня норма, яка погіршувала умови зовнішньої торгівлі за здійснення підприємницької діяльності, тобто скорочення терміну повернення виручки із 180 до 90 днів може призвести до того, що ця норма посилить негативні умови здійснення підприємницької діяльності. Зменшить сприятливі умови, призведе до скорочення обсягів експорту, а це призведе до скорочення надходження валюти в нашу країну.

Заборона про внесення резидентами будь-яких змін до договорів у багатьох країнах визнається як попередня норма дефолту. Тому ми повинні цю норму теж вилучити.

В законопроекті, який ми попередньо прийняли, ми прийшли до суперечності, коли в одному законі, що стосується про режим іноземного інвестування, записали дві норми: з одного боку, дозволяється здійснювати інвестиції в іноземній валюті та в нашій національній валюті, іншим пунктом ми якби обмежуємо норму і виключно тільки в гривневому режимі. Тому цю норму теж треба привести у відповідність.

Цим законопроектом запропоновано, що в результаті роботи ліквідаційних комісії вимоги фізичних осіб повинні бути у першій черзі повернення від курсів, які повертає ліквідаційна комісія. Ми підняли статутні капітали для банків, які створюються з 75 мільйонів до 120 мільйонів, враховуючи, що на протязі року відкрилися 5 нових банків, а для діючих банків ми записали норму, що в разі, коли регулятивний капітал перевищує зареєстрований капітал, і банк витримує адекватність капіталу, то ця норма не поширюється на діючі банки.

Далі. Ми поширили нові правила, що стосується реструктуризації по іпотечним кредитам на всі кредитні угоди. Тому пропозиція, враховуючи, що кінець року, прийняти цей законопроект в цілому. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Чечетов Михайло. Шановні колеги, ми продовжуємо ранкове пленарне засідання, перерву відтерміновуємо на кілька хвилин, до завершення розгляду питання, оскільки у нас всього 2 записалося зараз на обговорення і ухвалення рішення.

 

12:04:26

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Шановний Олександре Володимировичу,  шановні народні депутати! Законопроектом з метою удосконалення окремих норм чинного законодавства у сфері кредитно-фінансового регулювання, забезпечення стабільного функціонування банківської системи та реалізації ефективних заходів щодо підтримки економіки України пропонується внести зміни до рядку законів України: про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті, про оподаткування прибутку підприємств, про Національний банк України, про банки і банківську діяльність, про режим іноземного інвестування, про внесення змін до деяких законів України з метою подолання негативних наслідків фінансової кризи.

Пропонується також встановити, що Національний банк з метою надання підтримки банку, що потребує фінансового оздоровлення, та з метою забезпечення  кредитних програм має право в порядку встановленому Національним банком України та погодженому з Комітетом Верховної Ради  України з питань  фінансів і банківської діяльності, перше  - надавати банку  кредит рефінансування без забезпечення заставою.

Друге. Здійснювати пролонгацію договору про надання кредиту рефінансування без забезпечення  заставою і третє, укладати  договір про включення наданого банку кредиту рефінансування до складу субординоваго боргу. В проекті також шляхом внесення змін до статті 31 Закону України „Про банки і банківську діяльність” пропонується підвищити мінімальний  розмір статутного капіталу на день реєстрації банку з 75 до 120 мільйонів гривень.

Фракція Партії регіонів пропонує підтримати прийняття цього законопроекту і в першому, і в другому  читанні. Прийняти його в цілому. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сміттю Григорій Єкимович. Одна хвилина проти…

Шановні колеги!

 

12:06:13

СМІТЮХ Г.Є.

Вся проблема в тому, що я нажимав кнопку проти цього закону, або розгляді питання  і система не спрацювала, тому я на прохання мені  надано слово

Суть питання полягає в слідуючому? На протязі уже більше року йде  фінансова так звана криза в Україні. Що відбувається в  Україні? Більшість банків в Україні, які  знаходяться сьогодні в критичному стані, знаходяться не у володінні України, а поза межами. І що ми робимо? Ми на протязі останнього року періодично приймаємо  ті чи інші  закони, які під шапкою, (щодо подолання негативних наслідків фінансової кризи), розумієте.

Банки – це ті ж  підприємства, як тисячі  підприємств, які сьогодні знаходяться сьогодні в дуже складній фінансовій ситуації. Чому ми банкам даємо преференції, а чому ми закони не вносимо ті, які захищають наших вкладників? Де ті вкладники, які втратили біля 200 мільярдів гривень і ніхто на цьому питанні не ставить крапку. Чому ці банки не відповідають, чому сьогодні  ці володарі банків не знаходяться, вибачте мене, під арештами? Де присвоїли умовно людські гроші. Чому ми цього не робимо? Тому я категорично буду проти цього законопроекту, щоб прийняти в цілому, не дивлячись на те, що вони якоби посилюють, або  поліпшують фінансовий стан. До тих пір, поки…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Георгій Євдокимович, будь ласка, сідайте.

Шановні колеги, ставлю на голосування про ухвалення за основу в першому читанні проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо подолання негативних наслідків фінансової кризи (реєстраційний номер 5378). Прошу визначатися.

 

12:08:24

За-229

Рішення прийнято.

Шановні колеги, по фракціях будь ласка. Партія регіонів – 165, "Блок Юлії Тимошенко" – 2, "Наша Україна - Народна Самооборона" – 31, комуністів – 27, "Блок Литвина" – 0, позафракційні – 4.

Під час обговорення внесена пропозиція про голосування в цілому. Будь ласка, чи є заперечення? Є заперечення, народний депутат Кармазін, прошу. Будь ласка, народний депутат Кармазін мікрофон.

 

12:08:53

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я абсолютно не проти того, щоб голосувалися законопроекти в цілому, але з них треба вилучити антиконституційні речі, що я маю на увазі. І в таких випадках, коли є якісь негативи в заключення, в тому числі науково-експертного управління, ми не маємо ставити на скорочене обговорення, цей серйозніший закон поставлений зараз за скорочене обговорення. Внесені зміни в статтю 42, якою надається право Національному банку з погодженням з Комітетом Верховної Ради з питань фінансів і банківської діяльності надавати банку кредит рефінансування без забезпечення заставою, здійснювати пролонгацію договору про надання кредиту, рефінансування без забезпечення заставою і укладання договору про включення цього банку рефінансування до складу субординованого боргу. Я вважаю, що ці норми не такі, що відповідають Конституції, про це говорить і науково-експертне управління, частина перша статті 89. Тому цю статтю 42 треба вилучити, інше можна голосувати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Яворівський також проти, будь ласка, мікрофон.

 

12:10:07

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Шановні колеги, "Блок Юлії Тимошенко" так само проти цього і через це не можна ставити зараз відразу на голосування в цілому, через те, що, дійсно, особисто, скажімо, мене насторожує та норма, що справді дається дозвіл за погодженням всього-на-всього із Комітетом Верховної Ради, який, зрозуміло, очолює Азаров, видавати знову ж таки значить кредити причому без застави, без нічого комерційним банкам. Це є недопустимо, треба над цією темою ще попрацювати і тільки після цього можна ставити голосування в цілому.

Згідно Регламенту, Олександре Володимировичу, ви не маєте права ставити на голосування в цілому, якщо є заперечення, тим більше цілої фракції.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Володимире Олександровичу, що ви мені нагадуєте, я не на забуваю про це. Законопроект ухвалено в першому  читанні, прошу готувати до другого читання.

Оголошується перерва до 12.41 хвилин.  

 

ПІСЛЯ  ПЕРЕРВИ

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, продовжуємо нашу роботу.

Оголошення. У зв’язку з надходженням 6 листопада 2009 року на адресу Голови Верховної Ради України  Володимира Михайловича Литвина матеріалів за підписом народного депутата України Парубія щодо відкликання з посади  голови  депутатської фракції  "Наша Україна – Народна Самооборона" Мартиненка Миколи Володимировича повідомляється, що відповідно до висновку Комітету Верховної Ради України  з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України подані народним депутатом України Парубієм ксерокопії матеріалів  про відкликання з посади голови депутатської фракції   "Наша Україна – Народна Самооборона" Мартиненка Миколи Володимировича оформлені  не належним чином.

Шановні колеги, продовжуємо нашу роботу. Оголошується до розгляду проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з підготовки концепції судово-правової реформи. Реєстраційний номер 4153. Доповідає народний депутат України Шустік Олена Юріївна.

 

12:43:16

ШУСТІК О.Ю.

Шановний Олександре Володимировичу, шановні колеги та виборці! Пропоную на ваш розгляд проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії з підготовки концепції судово-правової реформи в Україні. Ідеться, як ви розумієте, про реформу цілої гілки влади – судової.

Створення такої комісії дасть можливість нарешті перейти від безсистемного реформування судової влади  та політизації судів до визначення фундаментальних засад функціонування  правосуддя.

Протягом трьох місяців комісія напрацьовувала концепцію судово-правової реформи, яка передбачить  першочергові перспективні системні і цілісні,  науково обґрунтовані  і методологічно виважені  заходи і засоби завершення судової реформи  в Україні.

У висновку за підписом голови регламентного комітету Єфремова  зазначено, що згідно з Постановою Верховної Ради України про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів  Верховної Ради України шостого скликання, питання розробки  концепції судово-правової реформи не належить до предмету відання будь-якого комітету. Тому лише  спеціальний орган у структурі  Верховної Ради України здатен  консолідувати зусилля всіх політичних сил та в Комітеті з питань правосуддя , правової політики, боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Комітету з питань бюджету для підготовки такої концепції, яка б відобразила погляди і позиції  науковців, громадськості, суддів для реального захисту прав людини.

Створення тимчасової спеціальної комісії  передбачено також частиною другої статті 89  Конституції України.  На всіх етапах  роботи комісія має бути максимально відкритою і прозорою. На момент розгляду комітету  фракція Комуністичної партії  не подала своєї кандидатури. Але на сьогоднішній день вони представляють депутата Ігоря Алексєєва. Прошу підтримати цю постанову.

Шановні колеги, кожна  з ваших  фракцій представлена  в парламенті,  має свого кандидата на пост Президента, кожна з фракцій, кожна з партій, кандидати в Президенти говорить про те, що має  реформуватися судова влада. Покажіть сьогодні своїм голосуванням, що ви реально збираєтесь це робити.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Завершуйте, будь лака.  Ви завершили. Добре.

Прошу, будь ласка, співдоповідь голова Комітету з питань Регламенту  Єфремов Олександр Сергійович. Записуємося на обговорення: два – за, два – проти.  Запис завершено, записалось  тільки  „за”.

Будь ласка, співдоповідь, голова комітету Єфремов Олександр Сергійович.

 

12:46:37

ЄФРЕМОВ О.С.

Шановний Олександр Володимирович, шановні народні депутати! Комітет 1 квітня розглянув проект Постанови Верховної Ради про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з підготовки концепції судово-правової реформи, внесений народним депутатом України Шустік (реєстраційний номер 4153) 18.03.2009 року на заміну раніше внесеного.

Відповідно до положень частини 2 статті 89 Конституції України, Верховна Рада України у межах своїх повноважень може створювати тимчасові спеціальні комісії для підготовки і попереднього розгляду питань. Згідно з Постановою Верховної Ради України про перелік, кількісний склад і предмети відання комітетів Верховної Ради України VI скликання від 4 грудня 2008 року, питання розробки концепції судово-правової реформи не виокремлене як такове, що належить до предмету відання будь-якого комітету.

Крім цього, питання впровадження судової реформи є таким, що впорядкова діяльність окремої гілки влади і судової має суспільний інтерес та потребує фахового підходу у розробці концепції щодо її впровадження із залученням окремих комітетів Верховної Ради України, окремих народних депутатів України, науковців, практиків, громадськості. На підставі розробленої концепції судово-правової реформи, Верховна Рада України має визначити, які саме нормативно-правові акти потрібно підготувати для реалізації положень цієї концепції.

З огляду на вище викладене, є доцільним утворення такої Тимчасової спеціальної комісії. Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України розглянути зазначений проект постанови. Просимо Верховну Раду України визначитись.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте будь ласка. Обговорення. Боднар Ольга Борисівна.

 

12:48:35

БОДНАР О.Б.

Ольга Боднар, "Блок Юлії Тимошенко". Шановний головуючий, шановні колеги! Необхідність прийняття запропонованого нам проекту зумовлено проблемою реформування судоустрою, судочинства і статусу суддів. З огляду на надзвичайно важливі правові, соціальні, економічні, політичні та інші наслідки, зміни мають бути науково-обґрунтованими, системними і послідовними, щоб спрямувати реформу у правове русло. У випадку створення  тимчасової спеціальної комісії  така  можливість   буде.

Нарешті з’явиться можливість залучення до цього важливого процесу професіоналів-практиків. Якщо прислухатись до думки науковців, то для проведення повноцінної судово-правової реформи  потрібно не більше  двох років за умови узгодженої, послідовної, наполегливої роботи.

Зараз питання судово-правової реформи вже більше двох років ходить по замкнутому колу у політично-заангажованому комітеті, тоді як легітимність прийнятих у першому читанні  законопроектів, що змінює систему судоустрою і статус суддів,  як мінімум, сумнівна.

Тим часом судді і науковці позбавлені будь-якого впливу на визначення засад і напрямків реформування. Така ситуація абсурдна, оскільки не можна віддавати на відкуп лише  політиків таке важливе для всього суспільства питання. Зараз ми маємо можливість почати  все з чистої сторінки і бажано негайно.

Тому прошу  підтримати проект постанови. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зарубінський Олег Олександрович.

 

12:50:25

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександре Володимировичу, шановні колеги.

Олег Зарубінський, „Блок Литвина”.

У нас є певна диспропорція в створенні  комісій, тимчасовий комісій слідчих і спеціальний. У нас дуже багато створюється  слідчих комісії, бо ми всі великі  слідчі, і дуже багато питань, які ми хочемо розслідувати. А мало створюється комісій спеціальний тимчасових, в яких є    реальна мета і там, де дійсно ми можемо розробити серйозні речі. Бо правильно  було сказано, що комісії ці створюються для  реалізації суспільно-важливого інтересу або суспільно-важливої проблеми. 

Чи є концепція судово-правової реформи  суспільно важливою? Однозначно. У нас були парламентські слухання. Всі без винятку учасники  цих слухань  про це говорили. Чи ми задоволені нинішнім станом, структурою, форматом роботи судово-правової площини, скажімо так, цього сектору  суспільного життя? Ні. 

І  мені здається, що автори цієї пропозиції, законодавчої пропозиції,  поступили правильно, що саме в такому форматі і намагаються створити комісію як тимчасову спеціальну комісію Верховної Ради України, що дійсно дасть можливість долучати до її роботи експертів, фахівців, не заангажованих партійно, не заангажованих політично, не заангажованих фракційно. Наша фракція, „Блок Литвина”, буде в повному складі голосувати за створення цієї, скажу так, правильної тимчасової спеціальної комісії. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Від фракції, яка не записалась, одна хвилина надається народному депутату Бондику.       

 

12:52:17

БОНДИК В.А.

Шановні колеги, конче потрібна судова правова реформа, всі ми з вами це визнаємо як з правої сторони залу, так і з лівої сторони залу. Але,  погоджуючись  з своєю колегою по комітету Оленою Шустік, я хотів би наголосити на те, що відповідно до статті 85 Регламенту, шановна пані Олена, не можемо ми звужувати повноваження комітету, якщо це віднесено до ведення комітету. Тому я буду підтримувати майже голосування за вашу тимчасову спеціальну комісію. Правильно тут кажуть, що це не слідча комісія, це спеціальна комісія, де потрібно 226 голосів. Але згадайте такі речі.

На жаль, ми з вами як політики розбещили суди, і Голова Верховного Суду може це підтвердити. Якщо комусь з кандидатів в Президенти не подобається номер в списку, то суди на вимогу цього кандидата в Президенти (такого взагалі в виборчому процесі, ні в жодному виборчому законі не було за всю новітню історію України) відміняють цифру 13. Ми можемо з вами погодитись, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Валерій Анатолійович.

Шановні колеги, в роботі пленарного засідання бере участь Голова Верховного Суду України Василь Васильович Онопенко. Будуть заперечення, щоб надати можливість йому дві хвилини виступити?

 

ІЗ ЗАЛУ. Ні.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Нема заперечень? Василь Васильович, будь ласка.

 

ОНОПЕНКО В.В.

Шановний Олександр Володимирович, шановні колеги! Перш за все я вдячний, що ви підійшли до обговорення цього питання, і я думаю, що це буде гарний подарунок судовій системі і суспільству, коли ви проголосуєте за створення тимчасової спеціальної комісії.

Я думаю, ви розумієте, всі ми розумієм яке значення має для суспільних відносин об`єктивний розгляд будь-якої справи в судах. Сьогодні тільки  лінивий не говорить про проблеми в судах і не тільки в судах. Але абсолютна переважна більшість суддів – це порядні, чесні люди, вони працюють за тими правилами, які ви тут в залі установлюєте, і не завжди вони досконалі. Тому я думаю, що утворення спеціальної тимчасової комісії, яка буде  перейматися  виключно судоустроєм і статусом суддів, дасть надзвичайно велику користь. Від вас, від кожної фракції ввійдуть фахівці. Верховний Суд, судова система допоможе оновити судову концепцію. Президент розробив концепцію судової реформи, але, на жаль… і є непогані там речі, але Верховна Рада  відповідно до Конституції повинна  затвердити нову концепцію судово-правової реформи. Тому я вважаю, що основним завданням ось цієї комісії буде розробка нової концепції судово-правової реформи і прийняття її в цьому залі.

Комітет з питань правосуддя. Я поважаю там народних депутатів, які працюють, але вони пере завантажені. Більше 300 суддів сьогодні чекають свого призначення, деякі суди зупиняються, а комітет не встигає розглянути ці кадрові питання.  8  суддів чи 10 суддів, які мають прийти до Верховного Суду, теж не  розглядаються комітетом. Тому я вважаю, що буде велика справа і зараннє хочу подякувати всім вам, хто підтримує  утворення даної тимчасової спеціальної комісії.   Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставиться на голосування…

Шановні колеги, ставиться на голосування за основу проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з підготовки концепції судово-правової реформи (реєстраційний номер 4153). Прошу визначатися.

 

12:56:34

За-239

Рішення прийнято.

Шановні колеги, тепер які пропозиції до цієї постанови? Будь ласка, запишіться. Прокопчук Юрій Володимирович.

 

12:56:59

ПРОКОПЧУК Ю.В.

Юрій Прокопчук. Це вкрай важливе питання. І пропозиція. Я думаю, тут логічно тільки прийняття в цілому, тому що потрібно працювати і наводити порядок в судовій системі. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сухий Ярослав Михайлович.

 

12:57:18

СУХИЙ Я.М.

Шановні колеги, я вважаю, що ми, хто проголосував і підтримав створення такої тимчасової спеціальної комісії, поступили правильно. Є одне побажання, чи зауваження, до роботи, майбутньої роботи комісії: з тим, аби була вироблена концепція, коли не було би монополізму на підготовку концепції судово-правової реформи, аби були враховані різні точки зору, аби ця процедура була прозорою, аби ця процедура відображала настрої різних кіл судово-цивільної еліти в Україні, з тим аби ми не мали якоїсь монополії, щоб потім ми не нарікали, що було прийнято якесь неправильне рішення.

В цілому я бажаю комісії і автору цього законопроекту Олені Юріївні Шустік доброго здоровя і веселого настрою на Новий рік.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Соболєв Сергій Владиславович.

 

12:58:09

СОБОЛЄВ С.В.

Прошу передати слово Власенку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, це автоматично, тому що він наступний. Народний депутат Власенко, будь ласка.

 

12:58:14

ВЛАСЕНКО С.В.

Шановний Олександр Володимирович, шановні присутні! Є декілька питань, абсолютно технічних, в цій постанові. В пункті 8-му пропонується заслухати звіт не пізніше 1 червня 2009 року. Звичайно ж, цю дату треба виправити, оскільки цей термін вже сплинув. І треба перенести звіт, напевно, або на 1 травня 2010 року.

І в звязку з цим я пропоную в пункті 7-му збільшити термін роботи комісії з 3-х до 6-ти місяців. Ну, оскільки зараз йдуть президентські вибори і комісія, можливо, не зможе ефективно відпрацювати всі питання, повязані із судово-правовою реформою, а питання є дуже громіздке, велике і потребує великої кількості узгоджень. Тому я би пропонував в пункті 7-му замість трьох місяців – шість, і відповідно звіт комісії заслухати не пізніше 1 травня 2010 року. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Бондик Валерій Анатолійович.

 

12:59:13

БОНДИК В.А.

Шановні колеги, я теж попросив слова, Олександр Володимирович, з приводу того, що відповідно до статистики, яка, на жаль, чи на щастя панує в судах, ми повинні зробити зауваження до цієї постанови, що звітність вони подають по півріччю і тому було б доречно і Василь Васильович Онопенко погодиться з тим, щоб на 1 червня вийти зі звітністю, бо суди звітують по полугодию. І я погоджуюсь з виступаючими, що потрібно додати цей пункт. І по-друге, я пропонував склад комісії затвердити в залі, тобто кандидати в цю комісію повинні бути затверджені в залі. Можна це зробити зараз. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, у нас надійшло три пропозиції. Одна, проголосувати в цілому без змін - народний депутат Прокопчук. Народний депутат Власенко запропонував зміну термінів, звіт комісії до 1 червня 2010 року і термін роботи комісії 6 місяців. І народний депутат Бондик запропонував окремо проголосувати шостий пункт, тобто там, де є склад комісії. Я звертаюсь до народного депутата Прокопчука. Наполягає він, щоб я зараз ставив його пропозицію в цілому, без змін? Не наполягає.

Пропозиція народного депутат Власенка до пунктів сім і вісім. Пункт сьомий, зміну терміну роботи комісії з 3-х місяців до 6-ти і звіт комісії 1 червня 2010 року. Першого… (Шум у залі) Тут червня написано.

Травня? (Шум у залі) А, 1 травня 2010 року. Пропозицію народного депутата Власенка ставлю на голосування, прошу визначатися.

 

13:01:25

За-216

Не підтримана пропозиція. Шановні колеги, ну, тут дійсно ж є проблема у нас з 2009 роком. Вже сплинув час, 1 червня. (Шум у залі)  

Є пропозиція повернутися до пропозиції народного депутата Власенка. Ставлю на голосування пропозицію про повернення до голосування. Прошу визначатися.

 

13:02:07

За-245

Повернулися.

Ставлю на голосування пропозицію народного депутата Власенка до пунктів 7 і 8 проекту постанови – збільшення часу роботи комісії з 3 до 6 місяців і надання звіту до 1 травня 2010 року. Прошу визначатися.

 

13:02:39

За-246

Пропозиція підтримана.

Тепер я хочу уточнити у народного депутата Бондика. Чи він пропонує проголосувати 6 пункт у тому вигляді, який є, чи у нього є пропозиції по зміні кандидатур до цієї комісії? Будь ласка, мікрофон народного депутата Бондика.

 

13:02:59

БОНДИК В.А.

Олександре Володимировичу,  ви неважно занотувала. Пропозиція моя була по півріччю, бо є статистика, тобто до 1 червня. Це перша була пропозиція.

А друга – кількісний склад комісії і персоналії затвердити в залі, і тоді комісія буде працювати правильно і мотивовано. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Пропозицію народного депутата Бондика, щоб тепер ми змінили 1 травня на 1 червня ставлю на голосування. Прошу визначатися.

 

13:03:39

За-42

Пропозиція не підтримана.

Оскільки немає жодних пропозицій по персональному складу, я ставлю на голосування пункт 6, на вимогу народного депутата Бондика, проекту постанови, який передбачає обрати до складу Тимчасової спеціальної комісії таких народних депутатів України: Шустік Олена Юріївна, Лабунська Анжеліка Вікторівна, Соболєв Сергій Владиславович, Бондик   Валерій Анатолійович, Васильєв Геннадій Андрійович, Ківалов Сергій Васильович, Колесніченко Вадим Васильович, Стретович Володимир Миколайович, Шемчук Віктор Вікторович, Сінченко Віктор Миколайович.

Шостий пункт постанови ставлю… Що є заперечення? Народний депутат Шустік, будь ласка.

 

13:04:39

ШУСТІК О.Ю.

Олена Шустік, "Блок Юлії Тимошенко", Українська соціал-демократична партія.

Я з трибуни ще Верховної Ради  сказала, що фракція комуністів подала свою кандидатуру, це Алексєєв Ігор Вікторович.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Алексєєв Ігор Вікторович. Так, це кандидатура  запропонована сюди, приймається.

Шановні колеги! Ставлю на голосування пункт 6 проекту постанови, прошу визначатись.

 

13:05:26

За-247

Рішення прийнято.

Тепер ставлю на голосування в цілому проект Постанови Верховної Ради  України про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради  України з підготовки концепції судово-правової реформи. (реєстраційний номер 4153). Прошу визначатись.

 

13:05:58

За-255

Рішення прийнято.

Шановні колеги! Я отримав  пропозицію підписану керівниками п’яти депутатських фракцій з пропозицією, щоб ми зараз розглянули законопроект реєстраційний номер 1287 про внесення змін до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника, або визнання його банкрутом”. (реєстраційний  номер 1287-1) про внесення змін до Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (щодо заборони на порушення справ про банкрутство гірничих підприємств). Нема заперечень ні в кого стосовного того, щоб ми розглядали ці питання? Ніхто не заперечує проти цих питань? Є заперечення? Народний депутат Карпук, будь ласка.

 

13:07:00

КАРПУК В.Г.

Олександре Володимировичу, я просив би, щоб розглядали питання за порядком денним, тому що вже скільки вноситься в повістку дня, з тижня на тиждень переноситься програма, прийняття програми з профілактики онкологічних захворювань до 2016 року. Знову не буде прийнята програма про засади сімейної медицини і так далі, і ми з тижня на тиждень переглядаємо, а термін дії попередньої програми ще в 2006 році завершився, вона є в порядку денному. Якби ми йшли, зараз би розглянули.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, заперечень немає, це додаткова пропозиція, оскільки ніхто в сесійному залі не заперечує.

На пропозицію керівників п’яти депутатських фракцій, оголошую до розгляду Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (реєстраційний номер 1287). Доповідає народний депутат Волинець, будь ласка.

 

13:08:20

ВОЛИНЕЦЬ М.Я.

Шановний Олександре Володимировичу, шановні народні депутати, в кінці 90-х років на початку 2000 років склалася така ситуація у вугільній галузі, коли 70 відсотків підприємств, це більше сотні шахт, стали банкрутами і мали дуже велику кредиторську заборгованість. Що це була за ситуація? Це були такі роки, коли обладнання із старих закритих шахт поставляли на шахти по ціні нового обладнання, а взамін забирали вугілля по дуже низьким цінам. Для того, щоб спасти вугільну галузь, Верховна Рада, починаючи з 2003 року приймала короткі закони на рік, на два  для того, щоб внести зміни до відповідного закону і заборонити банкрутити підприємства вугільної промисловості, які мають частку державної власності не менше 25 відсотків.

І таким чином народним депутатом Турмановим і народними депутатами Королевською, Кравченко (фракція комуністів), і мною у співавторстві були розроблені два законопроекти. Вони ідентичні, різниця лише в тому, що   народний депутат Турманов пропонує дію закону прийняти до 2013 року, в нашому варіанті пропонується прийняти дію закону до 2012.

Міністерство економіки і Міністерство вугільної промисловості підтримують законопроект у співавторстві Королевської, Волинця і Кравченка. Дуже прошу підтримати цей законопроект. В іншому випадку з  1 січня буду заблоковані рахунки всіх підприємств вугільної промисловості. Ми не зможемо підвести людей на роботу, ми не зможемо виплатити вчасно зарплату, не зможемо купити самі елементарні запчастини чи на тих шахтах, де зараз ліквідовуються наслідки аварій, ми не зможемо там проводити дії по ліквідації аварії.

І таким чином прошу підтримати цей законопроект, і проголосувати за нього в цілому. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сідайте, будь ласка, народний депутат Ветвицький Дмитро Олександрович – співдоповідь по іншому законопроекту. Народний депутат Ветвицький відмовляється від свого проекту?

Будь ласка, мікрофон народного депутата Вітвицького, з місця.

 

13:10:46

ВЕТВИЦЬКИЙ Д.О.

Мы приняли с коллегами решение рассматривать только один законопроект сегодня, который уже докладывали, 1287-1

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановний Дмитре Олександровичу, рішення приймає Верховна Рада України, якщо ви знімаєте, тобто відмовляєтесь,  скажіть, щоб не виглядало таким чином, щоб хтось прийняв рішення заборонити розглядати ваш проект закону.

 

13:11:10

ВЕТВИЦЬКИЙ Д.О. Я свой законопроект снимаю сегодня с рассмотрения.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Все, дякую. Так, тепер все ясно.

Будь ласка, запишемось на обговорення.

Шкіль Андрій Васильович,  будь ласка.

 

13:11:35

ШКІЛЬ А.В. 

Я пропоную просто проголосувати за цей законопроект і поставити крапку. Панове, я вважаю, що  тут за даних обставин  ми мусимо виправити ту ситуацію, яка  може скластися із цілою вугільною галуззю з 1 січня 2010 року. Це не той  законопроект, за яким треба ховатися, як це було зроблено по законопроекту в боротьбі з хабарництвом. На превеликий жаль, у нас з корупцією вирішили поборотися пізніше, а от цей законопроект треба проголосувати зараз.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, фракція, яка не записалася, одна хвилина, народний депутат Вечерко.

 

13:12:22

ВЕЧЕРКО В.М.

Вечерко, фракция Партии регионов. Уважаемые народные депутаты, законопроект, который доложил депутат Волынец, Партия регионов будет поддерживать по одной причине, потому что сегодня мы должны поддержать угольную отрасль и в первую очередь нужно выплатить зарплату шахтерам, которую они заслужили.

Сегодня уголь  полным ходом направляется на электрические станции, идет отопление квартир, заводов и мы поддерживаем  эту социальную значимость этого законопроекта и шахтерам, мы считаем, что нужно выплатить зарплату в первую очередь. Потому что  если заблокируются  счета,  то это никому невыгодно, они остановят остановку, отгрузку угля и  это будет социальный взрыв.

Поэтому мы   требуем, чтобы этот законопроект был поддержан всеми народными депутатами и мы за то, чтобы  шахтеры, а это в основном Донбасс и западные области Украины…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте.

 

13:13:33

ВЕЧЕРКО В.М. … получили своевременно заработную плату. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, обговорення завершено. В зв’язку з тим, що один з авторів народний депутат  Турманов відсутній, ми не можемо без його волі знімати з розгляду, я ставлю на голосування, будь ласка, уважно слухайте.

Ставлю на голосування проект Закону про внесення змін до Закону України про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом (реєстраційний номер  1287). Автор законодавчої  ініціативи – народний депутат  Турманов. Прошу визначатися.

 

13:14:24

За-368

Рішення прийнято.

Таким чином, наступний законопроект  у нас уже…

 

ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція, щоб ми  прийняли в цілому. Є заперечення? Ніхто не заперечує у сесійному залі?

Ставлю на голосування в цілому проект Закону про внесення змін  до Закону України  про відновлення платоспроможності боржника  або визнання його банкрутом (реєстраційний номер  1287). Прошу визначатись.

 

13:15:12

За-378

Закон в цілому ухвалено.

Шановні колеги,  так само керівники  п’яти  депутатських фракцій включити до розкладу засідання на сьогодні і розглянути  проект Закону про чисельність та склад Національної комісії з радіаційного захисту  населення України. Заперечує хтось у залі? Ніхто не заперечує.

З мотивів, будь ласка, народний депутат Королевська.

 

13:15:57

КОРОЛЕВСЬКА Н.Ю.

Уважаемый Александр Владимирович, уважаемые коллеги!  У нас большая просьба по законопроекту 1287 как можно быстрее его оформить Верховной Раде и  передать на подпись Президента  и также  дать обращение от Верховной  Рады к Президенту, чтобы этот законопроект  был подписан до 1 января 2010 года. Потому что хоть один день  промедления вступления в действие данного законопроекта с 1 января 2010 года может понести невозвратимые последствия для угольной промышленности. Поэтому большая просьба к руководству Верховной Рады и всем работающим в Верховной Раде данный законопроект как первоочередной передать на подпись Президенту. И спасибо всему залу за единогласную поддержку данного законопроекта. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, з мотивів народний депутат Єфремов.

 

13:16:46

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги из БЮТа, я хотел бы к вам обратиться со следующим. Если бы вы в свое время, когда вносился этот вопрос в зал, проголосовали за него, а не занимались бы политикой, то уже на сегодняшний день Ющенко, наверное бы, уже подписал закон и у нас не стоял в спешном порядке вопрос по банкротству угольной отрасли.

А учитывая то, что вы в прошлый раз отказались проголосовать за этот законопроект, вы затянули несколько дней. Мы вас тогда предупреждали по данному вопросу. Надо меньше играться политикой, а больше заниматься экономикой. Я позволю вам напомнить, что вы – провластная фракция и должны отвечать за реальное положение дел в экономике, финансах нашего государства. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я прошу для доповіді стосовно проекту Постанови Верховної Ради України про чисельність та склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України народного депутата Скубенко, прошу.

 

СКУБЕНКО В.П.

Шановні колеги! Ми с вами 6 жовтня 2009 року затвердили Положення про Національну….

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Хвилиночку, будь ласка, я вибачаюсь, зачекайте. Я з’ясував, вона у нас не включена до порядку денного. Я перепрошую. Поскільки це прямо зараз з ініціативи, я не встиг перевірити.

Шановні колеги! Ставлю на голосування пропозицію про включення до порядку денного сесії проекту Постанови Верховної Ради України про чисельність та склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України. Реєстраційний номер 5451. Прошу визначатись.

 

13:18:36

За-337

Будь ласка, доповідайте.

 

13:18:46

СКУБЕНКО В.П.

Шановні колеги! Мы с вами приняли 6 жовтня 2009 року Положення про Національну комісію з радіаційного захисту населення України.

Исходя из этого положення мы должны с вами утвердить состав Национальной комиссии с радиационного захысту населення Украины. В состав комиссии, исходя из этого положення,  согласовывается с президией  Национальной академии наук и предлагается  Комитетам  по экологической политике и  ликвидации наслидкив Чернобыльской катастрофы.

Комитет на своем заседании рассмотрел  и предлагает внести в состав комиссии  45  осиб, половина из которых была  членами НКРЗУ с 2000 года, а вторая половина новых – это представныки  различных медицинский установ, научных установ, институтов, которые  специализируются в этой сфере.

Данный список у вас роздан, согласован со всеми  провидными видомствами, и я  прошу его поддержать. Создание такой комиссии необходимо нам для решения очень важных  вопросов, связанных как раз с продлением срока  действия  наших атомных электростанций, блоков ядерных электростанций, а также решения вопросов по строительству сховыща отработанного ядерного  топлива и других  вопросов, связанных с вопросами  радиационной защиты населення. Прошу  пидтрыматы.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Записуємось на обговорення. Шкіль Андрій Васильович. Шкіль Андрій Васильович, будь ласка.

 

13:20:19

ШКІЛЬ А.В.

Дякую, пан головуючий, я вже  почув.

Я хотів би підкреслити, що, в принципі, ми маємо  пам’ятати, що Україна найбільше постраждала  від  взагалі технологічних процесів. Давайте пригадаєм Чорнобиль. Ми чудово розумієм   про  необхідність  даного законопроекту. Я пропоную скоротити, я своїм прикладом показую  у виступі, що давайте ми проголосуємо і продемонструємо не тільки  політичну  заангажованість чи відсутність такої, а в даний момент просто продемонструємо  державну заангажованість ….. проблеми, які в Україні необхідні. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Вечерко  Володимир Миколайович.

 

13:21:04

ВЕЧЕРКО В.М.

Вечерко, Партия регионов.

Я хочу сказать, уважаемые народные депутаты, что  сегодня Скубенко продемонстрировал, депутат, высочайший профессионализм, что впервые за всю историю существования этой комиссии.

Здесь состав - одни ученые и элита нашего государства. То есть эта комиссия должна сегодня правильно работать и показать, и снижать уровень радиации, который связан и с Чернобылем, и с другим промышленными предприятиями. И таким депутатам нужно говорить только спасибо и помогать этой комиссии, где 45 человек. Я еще раз хочу подчеркнуть от фракции Партии регионов, здесь одни профессионалы. Вот такие профессионалы должны работать в будущем и в правительстве, и в Администрации Президента, чтобы руководить страной по-настоящему.

Партия регионов поддерживает эту национальную комиссию из 45 человек. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я хочу тепер відповісти тим, хто піднімає руку, каже, що записувалися проти, але їх не записали. За вашою ініціативою Верховна Рада України прийняла рішення за розгляд за скороченою процедурою. Це означає, що від фракції система „Рада” записує тільки одну людину. Шкіль Андрій Васильович належить до вашої фракції, він висловив точку зору. Тому я дуже вибачаюсь, потрібно було тоді не вносити скорочену процедуру.

Від фракції, яка не записалась, одна хвилина. Зарубінський Олег Олександрович.

 

13:22:44

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександр Володимирович. 

Ви знаєте, от я хотів би достатньо компліментарно поставитись до ініціаторів цього проекту постанови. Це є приклад того, як треба спокійно, відповідно і до Регламенту, і до законодавства зробити свою справу. Є постанова Верховної Ради, в ній є доручення  профільному комітету, є ініціатори, вони обговорили, скажемо так, якісний склад, кількісний склад, зі всіма погодили, дійсно включили туди не депутатів, слава Богу, а фахівців в сфері радіаційного захисту. Тому я думаю, що ні в кого немає жодних підстав заперечувати проти створення цієї комісії. Це приклад того, як треба готувати законодавчі ініціативи і їх реалізовувати. Дякую.      

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування про прийняття за основу проекту Постанови Верховної Ради України „Про чисельність та склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України. Реєстраційний номер 5451. Прошу визначатися.

 

13:24:09

За-307

Рішення прийнято.

Чи є доповнення, зміни? Будь ласка, народний депутат Ар`єв.

 

13:24:19

АР’ЄВ В.І.

Шановні колеги, до мене звернулися двоє вчених і один колишній голова Комітету з питань екологічної політики Верховної Ради третього скликання щодо кандидатури, запропонованої до складу комісії, це Ілля Ліхтарьов. Категорично заперечують проти цієї  кандидатури, оскільки цей чоловік, Ілля Ліхтарьов, 14 вересня 1989 року зокрема підписав заяву групи вчених, де малою дозою   радіації вважалося  100 бер. Ви уявляєте собі що таке 100 бер? Тоді це вважалося „малою дозою радіації”. Він так само підписав план будівництва міста Славутич на цезієвій плямі, і вчені, колишні парламентарі, звертаються до нас виключити Іллю Ліхтарьова  із списку претендентів на цю комісію. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Яворівський. Будь ласка, пропозиція.

 

13:25:28

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко".

Шановні колеги, я очолював першу комісію (вона тоді називалася не комітет, а комісія) з  питань Чорнобильської катастрофи. Організовував цю комісію і дуже добре знаю події того часу. Ліхтарьов, про якого тут говорилося, це справді була одіозна постать, яка постійно діяла, скажімо, там в піддавки грала із владою там і тому подібне. І дійсно він є  автором цієї абсолютно злочинної 100-берової системи. Раз

Будівництво Славутича на радіоактивній плямі, яка забрала, висмоктала з бюджету колосальні кошти! Повірте, ніякої політики немає. Але це просто аморально сьогодні цю людину… Протести багатьох  учених, ось у мене купа цих листів. Вилучить Ліхтарьова, і ми готові проголосувати   повністю за склад цієї комісії, професійної.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Більше немає пропозицій?

Пропозиції народних депутатів Арєва і Яворівського про вилучення із переліку прізвищ, які пропонуються до складу комісії, кандидатури Ліхтарьова Іллі Ароновича ставлю на голосування. Прошу визначатися.

 

13:26:49

За-191

Рішення не прийнято.

Шановні колеги, ставлю на голосування в цілому проект Постанови Верховної Ради України про чисельність та склад Національної комісії з радіаційного захисту населення України (реєстраційний номер 5451). Прошу визначатися.

 

13:27:25

За-323

Рішення прийнято. Постанова затверджена.

Шановні колеги, наступне питання порядку денного. Ми маємо включити до порядку денного сесії і розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари" (реєстраційний номер 5285). Автор законодавчої ініціативи – народний депутат Кармазін Юрій Анатолійович.

Будь ласка, Юрій Анатолійович Кармазін, доповідайте. Мікрофон народного депутата Кармазіна.

 

13:28:21

КАРМАЗІН Ю.А.

Шановний Олександр Володимирович, шановні народні депутати! Я прошу перенести розгляд цього питання на інший день у звязку з необхідністю додаткової підготовки його. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Як я розумію ініціатора,  ми не повинні зараз включати до порядку денного сесії, тобто є таке бажання, щоб ми не включали і не розглядали. Я вас правильно розумію?

Є заперечення, щоб ми не розглядали питання про включення у розгляд цього питання? Є заперечення?

 

ІЗ ЗАЛУ. Немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Заперечень немає. Це питання переноситься на пізніший час для розгляду.

Оголошується до розгляду проект Постанови про інформацію Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо діяльності правоохоронних органів у зв'язку з поширенням останнім часом у засобах масової інформації повідомлень про вчинення злочинних дій проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх (реєстраційний номер  5273). Ставлю на голосування пропозицію про включення цього питання до порядку денного сесії. Прошу, будь ласка, визначатися.

 

13:29:50

За-318

Рішення прийнято. Включено до порядку денного сесії. Прошу, доповідайте Володимир Леонідович Сівкович.

 

13:29:59

СІВКОВИЧ В.Л.

Шановні колеги, 20 жовтня 2009 року Верховна Рада  України заслухала інформацію Генпрокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України та Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини щодо діяльності правоохоронних органів у сфері статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх. Надана інформація свідчить про неефективне, а в деяких випадках протиправне здійснення своїх повноважень посадовими особами щодо захисту конституційних прав дітей. Особливого болю такі злочини завдають, коли жертвами стають неповнолітні. Повернення таких дітей до нормального життя стає дуже складною справою для цілої низки фахівців: медиків, психологів, інших. І ці зусилля не завжди мають позитивний результат.

Протягом першого півріччя поточного року слідчими МВС до суду було направлено 382 кримінальні справи за статтею 152 – це зґвалтування неповнолітніх, 327 справ було по задоволенню статевої сво… статевої пристрасті неприродним способом, 27 – про статеві зносини, які не досягли зрілості і 131 справа – це 156 стаття, розбещення неповнолітніх. Взагалі заяв в Міністерстві внутрішніх справ з цих питань було подано тільки за рік, поточний рік, біля 10 тисяч штук. Це досить велика цифра. Таким чином спрямована проти неповнолітніх девиантна поведінка сексуального характеру, крайньою формою якої є педофілія, на жаль, набуває поширення.

Прийняття проекту постанови дозволить провести повне всебічне вивчення питання, що становить великий суспільний інтерес в Україні  та за її межами, а також здійснити комплекс заходів по захисту прав дітей та на основі отриманої інформації потім внести зміни до відповідних законодавчих актів та нормативних актів з метою безумовного дотримання конституційних прав громадян України на практиці.

Постановою пропонується визнати роботу недостатньою Міністерства внутрішніх справ та Міністерства України у справах сім’ї…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершуйте, 2 хвилини часу.

 

СІВКОВИЧ В.Л. Дякую. Із зазначених питань та заслухати звіт цих державних органів влади щодо вжитих заходів. Прошу підтримати зазначену постанову.

Ще хочу сказати, що основною метою прийняття постанови є здійснення Верховною Радою  контрольних та інших повноважень, передбачених Конституцією України. Ми в принципі подібну постанову повинен був як указ підписувати Президент України. Але, на жаль, на той період не було підписано нічого. Тому ми як Верховна Рада, я вважаю, проголосувати сьогодні за цю постанову і озадачити всі силові структури, які повинні надати нам інформацію і подивитися, як вони працюють.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Сідайте, будь ласка.

Є необхідність обговорювати? Записуємося на обговорення. Народний депутат Прокопчук.

 

13:33:20

ПРОКОПЧУК Ю.В.

Прокопчук Юрій, „Блок Тимошенко”.

Я хочу сказати, що необхідно, дійсно, підтримати цю постанови  і наводити лад також і в цій сфері. Але ж, на моє переконання, звинувачувати тільки одні органи МВС чи будь-які інші, і в тому числі, наприклад, всі в стороні, насамперед, і прокуратура, і так далі. Тому треба, дійсно, внести в постанову і про роль кожної силової структури і тих організацій, які опікуються дітьми. А то сьогодні зробили, ті, хто має дбати про сиріт, дбають дуже часто про себе. І чомусь із тих дітей, які, в тому числі усиновляються, це теж та проблема, 15 тисяч вивозиться за  кордон, і з цим потрібно розібратися. Я думаю, що сьогодні буде засідання комітету і ми дамо належну цьому оцінку. А загалом постанову потрібно  підтримувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутат Мироненко, передає право на виступ народному депутату  Колесніченко.

 

13:34:16

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые коллеги! То, что говорил предыдущий выступающий, к счастью, включено в проект постановления, и проект постановления включил все сферы возможного контроля за жизнью малолетних детей, для того, чтоб мы могли однозначно понять, что происходит в государстве.

При этом, к сожалению, стало известно, из-за чего... это мы готовили постановление, из заявления депутата Омельченко, о том, что Генпрокуратура блокирует рассмотрение известного скандального дела, которое связано с высокими должностными лицами. Более того, в  результате передачи оперативно-розыскного секретного дела из Крыма по поводу проверки в «Артеке»  материалов  и по данному уголовному делу, оно странным образом было передано проводником поезда и естественно было потеряно, как и два приостановленных уголовных дела. Вот где проблема для нашего государства, вот где вопросы, которыми  занимается МВД и пытается заблокировать ход рассмотрения известного уголовного дела.

По этой причине, я думаю, это постановление кричащее, его необходимо было принимать еще несколько лет назад. Сегодня  Украина является страной номер два в мире по продаже детской видео-, порнопродукции. Сегодня Украина - это страна детского секс-туризма, сегодня практически очень большая часть малолетних наших подростков 10, 12, 15 лет вовлечены в детскую проституцию, обслуживая таким образом своих родителей, потому что родители не имеют средств к существованию. Это одна моральная сторона. А вторая  моральная сторона, что государство это видит и не может обеспечить родителей, ни защитить жизнь детей.

Вот поэтому этот проект постановления необходим для того, чтобы мы могли наконец то проанализировать то, что происходит в стране в этом положении, принять соответствующие законодательные акты и наконец поставить вопрос, будем ли мы  развиваться, будет ли у нас 50 миллионов населения, либо страна будет вымирать как нам это  предрекают европейские эксперты.

Я призываю от имени фракции Партии регионов поддержать данное постановление. Благодарю за внимание.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

13:36:29

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Шановні народні депутати, шановний Олександр Володимирович, я хочу звернути увагу вашу, що там де ми в рекомендаціях записуємо «Генеральній прокуратурі України», третій абзац, згідно з затриманими матеріалами та висновками, надати пропозиції щодо вдосконалення існуючої системи та діяльності і далі пишемо «тільки МВС». А що не потребують вдосконалення діяльність прокуратури? Потребує. А що не потребує діяльність СБУ? Потребує. А що податкова міліція - потребує. Всі, хто має оперативно розшуковий апарат, слідчий апарат, всіх цих підрозділів ця діяльність має бути вдосконалена, тому що є питання про притягнення винних до відповідальності.

Нічого так молодь не розбещує, як безкарність за вчинення законодавства. Я в черговий раз хотів підкреслити про безкарність про притягнення посадових осіб до кримінальної відповідальності в Криму. Зокрема хотів би наголосити, що незважаючи на те, що Генеральна прокуратура України скасувала ряд рішень прокуратури Автономної Республіки Крим, вони до цього часу не розслідуються. Не розслідуються справи по голові Сімферопольської міської ради, керівнику справами Сімферопольського міськвиконкому, заступника голови Сімферопольської міськради, це найвищі посадові особи. Чому? Тому що блокується узгодження по карточкам з прокуратурою Автономної Республіки Крим. У нас некоректно виписано ще в цій постанові те, що ми рекомендуємо Верховному Суду України. Я вважаю, що це пункт 9 ми маємо записати коректно, звернутися до Верховного Суду України з проханням провести чи розглянути можливість провести пленум Верховного Суду України по цим питанням. А в нас написано „рекомендувати”, ми не маємо права це згідно з Конституцією робити. Тому я просив би ці поправки…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, обговорення завершено, ставлю на голосування за основу проект Постанови Верховної Ради України про інформацію Генеральної прокуратури України та Міністерства внутрішніх справ України щодо діяльності правоохоронних органів у зв’язку з поширенням останнім часом у засобах масової інформації повідомлень про вчинення злочинних дій проти статевої свободи та статевої недоторканості неповнолітніх (реєстраційний  номер 5273). Прошу визначатися.

 

13:39:20

За-367

Рішення прийнято.

Є пропозиції до тексту  проекту постанови? Пропозицій немає. Я ставлю… Будь ласка, мікрофон, народного депутата Кармазіна

 

13:39:43

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін.  Шановний Олександре Володимировичу! Я в своєму виступі вже сказав пропозицію до пункту першого абзаці третьому після чи перед словом „МВС” добавити ще слова: „прокуратури, Служби безпеки України” – це в пункті першому пропозиція.

В пункті дев’ятому замість назви, „рекомендувати Верховному Суду України”, записати: „звернутися до Верховного Суду України  з проханням провести Пленум Верховного суду” – це буде відповідати конституційній позиції і ролі Верховного суду, а не рекомендаціям. Ми не маємо права писати, приймати загальнообов’язкові рекомендації. Ми можемо прийняти закон, тоді закон зобов’язаний  виконувати і Верховний Суд. Оце до дев’ятого пункту   така пропозиція в мене.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Народний депутат Кармазін вніс пропозиції до пункту  дев’ятого замість слова „рекомендувати” – написати „звернутись” і в першому пункті в третій частині після „Міністерства внутрішніх справ” додати „прокуратурі і Службі безпеки України, і органи, які мають можливість проводити оперативно-розшукову діяльність.

Пропозицію народного депутата Кармазіна ставлю на голосування, прошу визначатися. 

 

13:41:13

За-311

Підтримана пропозиція.

Ще є пропозиції? Будь ласка, народний депутат Смітюх.

 

13:41:22

СМІТЮХ Г.Є.

Шановні народні депутати, якщо ви подивитесь  назву цієї Постанови, то вона свідчить про те, що Генеральна прокуратура України, Міністерство внутрішніх справ України щодо діяльності правоохоронних органів  у зв’язку з поширенням останнім часом в засобах масової  інформації  повідомлень про вчинення злочинів, злочинних дій. А чому ми не ставимо це питання, щоб одночасно  заслухати питання щодо розповсюдження в засобах масової інформації таких злочинів шляхом розповсюдження дитячої порнографії і інших злочинів в цій частині. Чому  ви не поставите, яким  чином і що прокуратура в цьому плані робить.

Тому я пропоную в цій постанові записати не тільки „злочинів”,  а й „розповсюдження  дитячої порнографії”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  В якій частині, якого пункту?  Будь ласка, мікрофон депутата  Смітюха. 

 

13:42:15

СМІТЮХ Г.Є. В самій назві постанови я пропоную після слів „поширення  останнім  часом в засобах масової інформації повідомлень про вчинення злочинів... злочинних дій проти статевих свобод та статевої недоторканості” добавити словами „та розповсюдженням такої”.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зрозуміла пропозиція. Пропозиція народного депутата Смітюха ставиться на голосування. Прошу визначатись.

 

13:42:54

За-252

Підтримана пропозиція.

Можна ставити в цілому? Ставлю на голосування в цілому проект Постанови Верховної Ради України (реєстраційний номер 5273). Прошу визначатись.

 

13:43:21

За-326

В цілому Постанова ухвалена. 

Оголошується до розгляду  проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо прав концесіонерів. Реєстраційний номер 4674. Доповідає заступник Міністра економіки Поживанов Михайло Олександрович. 

 

ПОЖИВАНОВ М.О.

Шановний Олександре Володимировичу,   шановні народні депутати! Проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо прав концесіонерів) розроблено  Мінекономіки з метою посилення державних  гарантій прав концесіонерів. Законопроектом вносяться зміни до  Земельного кодексу України та Закону України „Про концесії”, зокрема держава гарантує додержання установлених актами законодавства умов для провадження діяльності концесіонерів, пов’язаною з реалізацією концесійних договорів, захист їх прав і законних інтересів.  Зміни, що вносяться до законодавства, не повинні погіршувати  умови провадження концесіонерів з реалізації проектів на умовах концепції.

Особливістю   проекту акту зокрема є те, що у разі потреби земельні ділянки  надаються у користування  концесіонерів разом з об’єктом концесії із земель державної чи комунальної власності на умовах оренди на строк дії  концесійного договору відповідно до положень Земельного кодексу України. Право власності  на земельні ділянки  набувається концесієдавцем  відповідно до законодавства.

Прошу підтримати цей закон. Якщо у народних депутатів не буде зауважень, то  прошу прийняти його і в цілому. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Співдоповідь від комітету, народний депутат  Воропаєв Юрій Миколайович.

 

13:45:16

ВОРОПАЄВ Ю.М.

Добрый день, уважаемые коллеги. Данный  законопроект  рассмотрен на  Комитете Верховной Рады Украины  по экономической политике 9 вересня  цього року. Единогласным решением комитет рекомендовал Верховной  Раде Украины принять  его в первом чтении.

Обращаю  ваше внимание на следующее.  Тут было предложение в отношении того, что принять его не только за  основу, но и в целом также. Мне кажется, что в целом принимать его на данный момент нельзя. Обратите внимание,  мы вносим изменения, одним изменением  вносим изменение в закон, в Земельный  кодекс Украины  в статью, которая предусматривает  внеконкурсную  продажу  земельных участков. А концессионер берет земельные участки не на всю  жизнь, он берет на какой-то конкретный период времени, поэтому надо будет поправочкой изменить это и дать право концессионируют, вне конкурса получить земельный участок в пользование на какое-то время.

Поэтому, еще раз говорю, что комитет, исходя из этого, рекомендовал единогласно Верховной Раде Украины принять его за основу. С целью, чтобы потом доработать и принять его в целом позднее.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Є необхідність обговорювати? Немає такої необхідності. Є? Будь ласка, запишіться. Будь ласка. Народний депутат Яворівський.

 

13:46:52

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко", місто Кіровоград. Шановні колеги! У нас рух, про який ми сьогодні говоримо, фактично майже на такій, на точці замерзання. Ми майже ніде не відчуваємо концесіонерів, які би прийшли в Україну, скажімо, і на цивілізованих, нормальних умовах вкладали кошти, вкладали свою енергію, свій інтелект, скажімо, там у наші промислові, аграрні об’єкти і тому подібні. І я переконаний, що в багатьох країнах і, очевидно, треба над цим думати і нашому, і уряду, і Верховній Раді про те, що, якщо добре відрегулювати, скажімо, сплати податків, якщо добре відрегулювати використання, скажімо, наших об’єктів, чи промислових, чи земельних об’єктів, відрегулювати і ставити певні завдання перед концесіонерами, і вони повинні цих завдань дотриматися, це було би дуже важливо. І це добре, що ми сьогодні повернулися до цього питання.

По-перше, цей законопроект дещо, очевидно, все-таки пожвавить. Бо він лібералізує діяльність концесіонерів на українській території і українській державі. Через те "Блок Юлії Тимошенко" буде голосувати за цей законопроект. Тим більше, що цей проект є урядовий. Його вніс український уряд.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо прав концесіонерів (реєстраційний номер 4674) ставлю на голосування в першому читанні. Прошу визначатись.

 

13:48:33

За-269

Рішення прийнято.

Оскільки комітет уже заперечує прийняття в цілому, прошу  доопрацьовувати на друге читання.

Оголошується до розгляду проект Закону про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року (реєстраційний номер 4605). Доповідає перший заступник міністра охорони здоров’я  Лазорешинець Василь Васильович. Прошу, будь ласка.

 

ЛАЗОРЕШИНЕЦЬ В.В.

Шановний Олександре Володимировичу, шановні народні депутати, шановні присутні! Злоякісні новоутворення – це одна  з найважливіших проблем  не тільки в Україні, а і у всьому світі. Летальність до року у нас складає 30,7 відсотків тоді, як  у передових країнах Європи це всього 20 відсотків, смертність від злоякісних новоутворень перевищує європейський рівень, показник п’ятирічного виживання, що є дуже  важливим, у нас складає тільки  45 відсотків, тоді як у Європі він складає 64 відсотки.

Тому  робочою групою Міністерства охорони здоров’я на виконання указу Президента та постанови Кабінету Міністрів  був розроблений проект  закону України. На жаль, за два роки він зменшився  з  7 мільярдів 431 до 3 мільярдів 756 – це  до 2016 року.  У програмі передбачено заходи щодо раннього виявлення злоякісних пухлин, запровадження скринінгових програм, закінчення роботи  з  лікувально-профілактичних та   онкологічних мережі мамологічних кабінетів, закінчення роботи з лікувально-онкологічних  кабінетів щодо патології шейки матки  та дооснащення лікувально-діагностичною апаратурою, виробами медичного призначення, забезпечення  регіональних онкологічних диспансерів мобільними мамологічними   комплексами,  залучення державних телерадіокомпаній.

Виконання програми дасть змогу  знизити рівень занедбаності на 5-10 відсотків, підвищити рівень  ранньої діагностики на 10 відсотків, знизити  показники смертності від  злоякісних самоутворень, новоутворень на 5-10 відсотків, забезпечити  ефективну соціальну підтримку онкологічним хворим, покращити матеріально-технічну базу закладів, які надають допомогу  онкологічним хворим.

МОЗ України просить народних депутатів  Верховної Ради підтримати  проект Закону про Загальнодержавну програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка. Є необхідність  обговорювати? Є необхідність? 

Записуйтесь, будь ласка. Народний депутат Вечерко, будь ласка.

 

13:51:25

ВЕЧЕРКО В.М.

Вечерко, Партия регионов.

Уважаемые народные депутаты, уважаемый украинский народ! Сегодня мы должны принять законопроект по борьбе с онкологическими заболеваниями на период до 2016 года. К сожалению, замминистра выступил, но я так и не услышал, сколько нужно денежных средств из бюджета, сколько нужно денежных средств из вне бюджетов, как эта программа будет финансироваться из других фондов, из других финансовых институтов, которые сегодня  готовы поддержать Украину, украинские клиники в борьбе с онкологическими заболеваниями?

Сегодня эта тема самая актуальная. Мы пережили Чернобыль, и сегодня заболеваемость в Украине онкологическими заболеваниями, она гораздо выше среднестатистически стран СНГ и европейского сообщества. Поэтому мне бы хотелось... Конечно, эту программу нужно поддержать за основу и внимательно и с большой ответственностью Министерству здравоохранения подойти к этой программе, к этой целевой программе по борьбе с онкологическими заболеваниями.    

Конечно же, Партия регионов будет поддерживать за основу этот законопроект, и мы будем голосовать. Но я вас прошу, Александр Владимирович как Первого заместителя Председателя  Верховной Рады подойти ответственно к этой проблеме и назначить специалистов, которые бы дополнили, могу повторить, из каких бюджетных средств будет финансироваться эта программа, из каких внебюджетных средств будет финансироваться данная программа? Какие финансовые институты Украины, европейского сообщества и мира будут поддерживать эту борьбу с онкологическими заболеваниями? И нужно эту программу принять так, чтобы не было стыдно перед украинским народом. Спасибо за внимание. Партия регионов будет поддерживать...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Яворівський Володимир Олександрович.

 

13:53:36

ЯВОРІВСЬКИЙ В.О.

Володимир Яворівський, "Блок Юлії Тимошенко", Кіровоград.

Шановні колеги, йдеться звичайно про найстрашнішого молоха XX і XXI століття, про ту хворобу, яка фактично людині майже не залишає шансів. Я кажу, майже не залишає шансів, бо маємо лишень поодинокі випадки, коли людина може „вискочити” із цих страшних кліщів.

Я буквально кілька днів тому був, проводив прес-конференцію і виступав у Кіровоградському обласному онкологічному центрі, якому уряд в цьому році виділив 11 мільйонів для того, щоб його переоснастити, але, на превеликий жаль, це справді крапля у морі у порівнянні із тим людським горем, яке сьогодні маємо в Україні. На щастя наше все-таки Україна сьогодні не є абсолютно відсталою в цьому відношенні, бо ми маємо Ізраїльський центр у місті Плютах ось тут під Києвом онкологічний, який  дає багато позитивних результатів, маємо в Лютіжі ще один центр – жіночої залози, маємо  центр Спіженка, який лікує простату, і тому подібне. Тобто ніхто очевидно не сумнівається в тому, що така програма потрібна. На превеликий жаль, ми сьогодні говоримо лишень про саму так би мовити ідеологію і про добрі наміри з цього приводу.

Через те "Блок Юлії Тимошенко" підтримає, проголосує за цю програму, але за однієї умови, що Міністерство охорони здоров`я попрацює над нею. Справді, потрібні дуже точні викладки, потрібні дуже точні розрахунки і кадрові, і  по закупівлі обладнання, тому що, якщо ми думаємо  про здоров`я нації і якщо навіть деякі наші кандидати в президенти обіцяють, що самі збільшать кількість нації до 50 мільйонів (не знаю де у них стільки сил набереться – обіцяють), то очевидно треба думати про те, що нам справді  таку програму в Україні потрібно мати. Ми її підтримаємо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Гордієнко Сергій Володимирович.

 

13:55:37

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України, Полтавщина.

Я записався проти, але фракція і я буду підтримувати в першому читанні прийняття цієї загальнодержавної програми. Це величезна проблема сьогодні в Україні. Це біда всього українського народу. Але біда, чому я записався проти і звертаю увагу працівників Міністерства  охорони здоровя, що нам необхідно ще написати у ту програму, щоб забрати нам ті побори, які проводяться в онкологічних центрах, коли туди попадають наші люди. Ви розумієте, там уже ж немає нічого безкоштовного, хоч ми передбачаємо у своїх програмах, що багато візьме на себе держава, щоб допомогти людині. Але все, що роблять лікарі, на превеликий жаль, сьогодні йде спекулювання на найтяжчій проблемі людини. Людина, яка у великій мірі уже дивиться туди, в далеку дорогу, за межу вічності, а її на кожному кроці в онкологічних саме диспансерах: за оте заплати, за оте дай. А якщо у людини немає, бо вона не має ні роботи, не має сьогодні ніяких статків, то ще й кажуть: „А ти ж подумай: якщо ти нам не даси, то що ти будеш мати і яку ти отримаєш від цього терапію”.

Тому всі ми повинні, ми проти того, що робиться лікарями над тими людьми, в яких просто безвихідь.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Кармазін Юрій Анатолійович.

 

13:57:24

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Шановні народні депутати, є два виходи. Перший вихід – чекати, коли буде фінансування достатнє. І другий вихід – приймати зараз в першому читанні, і в другому, і в двох читання зразу програму, з тим щоб вона вже почала діяти як закон. Чому? Тому що ми з вами зберемося в цій залі тільки 19 січня.

Я, дякуючи Партії регіонів, яка так боїться по „Межигірю” прийняття рішення, бо вони для себе проблеми вирішили, їх шеф принаймні, дякую їм також за порушення прав наших виборців, тому що ми в пятницю не можемо оголосити наших депутатських запитів, а це права колективів величезних, це звернення, які до мене були зараз, з Миколаєва по тому, що робиться там в порту, це звернення з Одеси, це звернення зі Львова і так далі, це права людей. Це Харківський онкологічний центр, де суперлікарі, але ніяке обладнання, валиться приміщення. За 5 років останніх ні жодної копійки не дано для ремонту приміщень. Хіба це нормально?

Тому, шановні, я хотів би запитати: нам що треба Міністерство охорони здоровя почути, побачити програму на ICTV і не зреагувати злочинно-недбало? Скажіть міністру, що за такі речі садять в тюрму.

Препарат „україн” має лікувати українців, а у нас директор Інституту раку повідомляє: „А ми його не розглядали, він до нас не поступив”. А для чого в нас такий інститут взагалі? Для чого ми його фінансуємо? Це злочинне відношення до виконання своїх службових обовязків, я так вважаю, по відношенню до тих 200 тисяч людей, які можуть захворіти. Я зіткнувся з цим горем, знаю, що це таке і вважаю, що те, що робиться в Інституті раку, в МОЗі щодо боротьби з онкологією – це профанація. Профанація написана у цій програмі, але прийняти її  треба в цілому, а потім вимагати вже в січні…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Продовжую на 15 хвилин ранкове пленарне засідання. Фракція, яка не записалася, одна хвилина, Зарубінський Олег Олександрович.

 

13:59:56

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Дякую, Олександр Володимирович, я записувався, але не записався, тому одна хвилина.

Шановні колеги, я думаю, що питання по Загальнодержавній програмі боротьби з онкозахворюваннями є питанням загальним, яке стосується всіх мільйонів наших громадян. Бо питання не тільки в тому, що хворий, а питання в тому, що існує певна фобія і ви прекрасно розумієте, як ця фобія конвертується часто-густо в хвороби.

А у звязку із цим я от дивлюся на пояснювальну записку і прогноз її результатів, сказано, що прийняття програми приведе до зниження захворюваності на злоякісні утворення деяких локалізацій, забезпечити доступну безоплатну медичну допомогу онкологічним хворим. Із всім цим можна погодитися, але я, шановні колеги, хотів би сказати, що прийняття (очевидно, ми приймемо цю програму) не має суперечити прийняття конкретних законів, які вже, до речі, є в Верховній Раді. Зокрема, в першому читанні ми проголосували за законопроект стосовно лікування передраку і раку молочної залози...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О. Він знаходиться в профільному Комітеті з питань охорони здоров’я. Він там уже дуже давно. Я думаю, що паралельно з прийняттям цієї програми аж до 2016 року ми маємо вже реалізувати ті наробки, причому правильні, які є Верховній Раді.

Закликаю і профільний комітет, і колег підтримати законопроект стосовно лікування передраку і раку молочної залози. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую.

Шановні колеги, звертаю вашу увагу. Я зачитаю повністю текст закону. „Затвердити Загальнодержавну програму боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року”. Що ми тут можемо розглядати у другому читанні у цьому законі? Якщо мова йде про програму, програму готує і подає нам Кабінет Міністрів, яку ми затверджуємо.

Тому я ставлю на голосування… Шановні колеги, я ставлю на голосування… Є депутати, які вважають, це не правильним. Я ставлю на голосування за основу проект Закону про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року, реєстраційний номер 4605. Прошу визначатися.

 

14:02:34

За-297

Ще раз хочу сказати, шановні колеги, мова йде не про проект закону, який викладений як програма. Закон затверджує програму. Так само, як ми затверджуємо Конституцію Автономної Республіки Крим. Тому хто бажає працювати з текстом програми, це треба робити з Кабінетом Міністрів України. Ми не будемо тут правити програму.

Народний депутат Ключковський, будь ласка, мікрофон.

 

14:03:05

КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.

Дякую. Юрій Ключковський, „Наша Україна”.

Мені надзвичайно цікаво слухати таку інтерпретацію наших дій. Якщо ви ще й при цьому вкажете статтю Конституції, де сказано, що Верховна Рада  приймає акт, частина якого, невід’ємна частина якого приймається іншим органом, то я буду вам дуже вдячний.

А тепер я хочу вас спитатися. Якщо ми затверджуємо цю програму, то хто автор, хто, так мовити,  затвердив программу, хто за неї відповідальний? Кабінет Міністрів, чи Верховна Рада, якщо вона законом затверджена?

Ви проводите паралель з Конституцією Автономної Республіки Крим, але це розписано в Конституції, спеціальна процедура, коли Конституція приймається Верховною Радою Автономної Республіки Крим, а потім затверджується Верховною Радою України. А скажіть, будь ласка, яка норма Конституції каже, що програма приймається Кабінетом Міністрів і вже дії, і вже є актом, а після того тільки законом затверджується? 

Тому в даному  випадку ми маємо невід’ємну складову закону, те, що...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Хтось заперечує до  прийняття в цілому цього закону? Ні.

Ставлю на  голосування в цілому, проект закону про затвердження Загальнодержавної програми боротьби з онкологічними захворюваннями на період до 2016 року. Реєстраційний номер 4605. Прошу  визначатись.

 

14:04:43

За-298

В цілому закон ухвалено.

Оголошується до розгляду проект Закону про волонтерський рух (реєстраційний номер 4345). Доповідає заступник міністра юстиції Богуш Наталія Владиславівна.

Шановні колеги! Я  оголосив раніше 15 хвилинне продовження.  Якщо ми не встигнемо будемо розглядати на наступному пленарному тижні.

 

БОГУШ Н.В.

Шановний головуючий! Шановні народні депутати! На ваш розгляд пропонуємо Закон України „Про волонтерський рух”,  який покликаний унормувати питання залучення волонтера, волонтерських організацій до виконання робіт, надання  послуг отримувачам волонтерської допомоги та підтримати становлення волонтерського руху в Україні.

Проект закону визначає організаційні та правові засади здійснення волонтерської діяльності, розвитку волонтерського руху в Україні, та, зокрема, основні напрямки волонтерської діяльності, форми їх державної підтримки шляхом надання правової, організаційної, методичної, інформаційної допомоги волонтерам та волонтерським організаціям.

Згідно з законопроектом волонтерську діяльністю пропонується визнавати будь-яку соціальну, суспільно-корисну, неприбуткову та вмотивовану діяльність волонтерів, що проводиться шляхом виконання робіт, надання послуг отримувачу волонтерської допомоги. Не є волонтерською діяльністю соціальна суспільно корисна неприбуткова діяльність, що має одноразовий випадковий характер або проводиться на підставі родинних чи дружніх стосунків. Законами України про соціальні послуги та про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю частково визначені деякі питання здійснення волонтерської діяльності у сферах надання соціальних послуг соціальної роботи сім’ям і дітьми та молоддю.

Однак відсутність єдиного законодавчого акту з питань волонтерського руху створює істотні труднощі для його подальшого розвитку. В Україні волонтерська діяльність одна з найефективніших форм допомоги різним верствам населення. Вона є джерелом набуття необхідних знань та навичок і порядок з цим дає людині можливість реалізувати себе у служінні суспільству.

Крім того, слід наголосити, що прийняття закону сприятиме проведенню фінальної частини Чемпіонату Європи 2012 з футболу в Україні. Під час підготовки та проведення якого пропонується активно залучати працю волонтерів. Крім того він дає можливість розмежувати діяльність членських благодійних організацій та благодійних фондів, ми просимо підтримати цей проект за основу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка. Народний депутат Єресько Ігор Геннадійович. Немає. Співавтор народний депутат Шишкіна, будь ласка.

 

14:07:48

ШИШКІНА Е.В.

Шановний головуючий, шановні народні депутати, на ваш розгляд пропонується проект закону депутатський саме про волонтерську діяльність в Україні, який є альтернативним в урядовому законопроекті про волонтерський рух. В останні роки волонтерська діяльність в Україні активно динамічно розвивається і суттєво зросла кількість організацій, зайнятих в цій сфері. Посилюється вплив волонтерства на суспільне життя, зростає його роль як одного з важливих інститутів громадянського суспільства. В Україні все більше відбувається заходів, в тому числі загальнодержавних, успішна реалізація яких потребуватиме залучення волонтерів, зокрема це Євро-2012. Саме тому назріла необхідність регламентувати волонтерську діяльність на законодавчому рівні шляхом прийняття відповідного закону.

Проект закону представлений на ваш розгляд визначає волонтерську діяльність, як соціально спрямовану благодійну, неприбуткову, вмотивовану суспільно-корисну діяльність, що провадиться волонтерами та волонтерськими організаціями шляхом виконання робіт та надання послуг громадянам, організаціям та суспільства в цілому.

Відмінність даного законопроекту від урядового полягає в тому, що в ньому запроваджено, по-перше, максимально спрощені та прозорі умови щодо порядку впровадження волонтерської діяльності та вимоги до її учасників, уникаючи при цьому необхідної зарегульованості та надмірного втручання  органів державної влади у зазначену діяльність. Зокрема, встановлено максимально простий порядок набуття статусу волонтера, все що вимагається від особи, бажаючої отримати цей статус, це подати відповідну письмову заяву до волонтерської організації, яка має її розглянути, а задовольнивши цю заяву, видати особі посвідчення волонтера.

Також, на відміну від урядового, альтернативним проектом визначається детальний перелік основних напрямів волонтерської діяльності.

Окремою статтею в запропонованому законопроекті прописується обмеження щодо впровадження волонтерської діяльності.

Ще однією перевагою, на думку авторів цього законопроекту, ми вважаємо докладне визначення прав і обов’язків волонтерів, волонтерських організацій та  здобувачів... набувачів, пробачте, волонтерської допомоги.

Зокрема, в проекті закону передбачені гарантії волонтерів щодо їх соціального захисту, як-то зарахування часу впровадження волонтерської діяльності до навчально-виробничої практики або загального трудового стажу в разі її здійснення за напрямом, що відповідає отриманій спеціальності, страхування волонтерів залучених до надання волонтерської допомоги…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, всі зрозуміли?  Дякую, сідайте, будь ласка.

Є необхідність обговорювати? Є необхідність, будь ласка, записуємось.

Мартинюк Адам Іванович.

 

14:10:25

МАРТИНЮК А.І.

Шановні колеги! Шановні виборці! Зараз ми розглядаємо законопроект, автором якого є, в тому числі  Кабінет Міністрів, без  якого... і з яким можна жити і без якого можна жити. Дуже шкода, дуже  шкода в тому розумінні, що Кабінет Міністрів приймаючи проект цього законопроекту видно розглядав його за всіма процедурами спочатку на комітеті урядовому, потім на засіданні уряду, потім понесли на підпис прем’єру зрозуміло, що він народжувався не в урядових структурах. Автор законопроекту уряд, але уряд, судячи із тексту законопроекту, до нього не мав ніякого відношення крім того, що поставив підпис. Бо законопроект написаний ні про що. Законопроект, це не  закон, а це якась програма, програмні заяви, лозунги  і  так далі, і тому подібне.

Тому я ще раз наголошую, що на жаль,  інколи надходять до нас  від суб’єкта законодавчої ініціативи, яким є, в тому числі за Конституцією уряд, ті законодавчі ініціативи, до якого уряд, судячи із проектів, із текстів закону, не має ніякого відношення, що це хтось пролобіював, написав його у вигляді декларації, підсунув, вибачте за такий  непарламентський вислів, уряду, а він направив нам, як проект закону.

Оскільки є певна так би мовити процедура, оскільки є необхідність дійсно  дещо удосконалити, то напевно давайте у першому читанні  ми його приймемо, але тільки в першому читанні. Нехай комітет серйозно попрацює, щоб це було подібне не на прокламації і декларації, а щоб це дійсно  було подібно на закон, в якому були б виписані  ті, чи інші норми.

Якщо і не буде закону, нічого страшного, волонтерські організації, як будь-яка добровільна   організація, мають всі підстави керуватися Законом про громадські організації, різниці між  ними  великої абсолютно немає.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зарубінський Олег Олександрович.

 

14:12:45

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

 Дякую, Олександре Володимировичу. Шановні колеги,  не зважаючи на те, що слово „волонтер” імпортне, іншомовне, сама суть волонтерського руху є абсолютно  гуманною, гуманітарною і очевидно корисною. Тому сам Закон про волонтерський рух очевидно має право  на існування, нічого поганого в цьому немає, хоча  дійсно, в принципі Закон  про об’єднання    громадян  як би покриває, він є трошки більшим за  обсягом регулювання  відносин.

Але я взяв слово тільки для одного і не використаю весь  час, для того, щоб сказати, що в цілому його категорично не можна приймати.  Є висновок достатньо  ґрунтовний експертного управління і я не буду  його відтворювати або інтерпретувати. Я тільки скажу  позицію, з якою я згоден, щодо цього висновку Науково-експертного управління.

Слід також звернути увагу на те, що у проекті простежується тенденція  до регулювання питань волонтерського руху за принципом: дозволено те, що передбачено законом. Хоча на відповідні  організації повинен поширюватися інший принцип: дозволено все, що не заборонено законом. Мені здається, це є дуже суттєва позиція, тому що, де мова йде про волонтерство, про добровільну участь громадян в корисних діях, їм якраз треба дати можливість робити все, що не заборонено законом, а не в прокрустове ложе закону, в якому все виписати неможливо.

Тому у мене є пропозиція підтримати ідею шляхом голосування за основу, але над ним ще треба дуже серйозно працювати при підготовці до  другого читання. Дякую  за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування про прийняття за основу проект Закону про волонтерський рух (реєстраційний номер 4345). Прошу визначатись.

 

14:14:56

За-208

Рішення не прийнято.

Ставлю на голосування проект Закону 4345-1 про волонтерський рух за основу. Прошу визначатися.

 

14:15:24

За-195

Рішення не прийнято. Законопроекти відхилені.

Шановні колеги, у нас добігає до завершення  останнє планове пленарне засідання цього тяжкого для країни і не просто  для Верховної Ради України року. Я бажаю всім громадянам України  і окремо вам, своїм  колегам,  успішного наступного року, тепла, достатків  у вашій оселі.

Наступне  планове пленарне засідання  Верховної Ради України розпочне свою роботу о 10 годині ранку у вівторок, 19 січня 2010 року.

Ранкове пленарне засідання оголошую закритим.