ОРІЄНТОВНИЙ ПЛАН

 

основних заходів, які передбачають здійснити комітети

Верховної Ради України за період шостої сесії

(січень – липень 2010 року)

 

РОЗДІЛ I. Питання, які передбачають розглянути комітети

в порядку контролю за виконанням законів України, постанов Верховної Ради України та власних рішень

 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

 

         Про стан виконання Постанови Верховної Ради України від 6 квітня 2009 року "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Сучасний стан та перспективи розвитку сільського господарства і харчової промисловості України".

Лютий

 

         Про виконання рекомендацій слухань у комітеті щодо перспектив розвитку рибної та спиртової галузей аграрного сектора економіки України.

 

Квітень

 

         Про виконання рекомендацій слухань у комітеті щодо забезпечення ефективного використання врожаю зернових культур на внутрішньому і зовнішньому ринках, а також про стан справ у цукровій галузі України.

 

Квітень

 

Про стан виконання Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" і перспективи технічного переоснащення сільськогосподарських товаровиробників складною сільськогосподарською технікою.

 

Червень

 

Комітет з питань боротьби з організованою

злочинністю i корупцією

 

         Про результати роботи спеціальних підрозділів по боротьбі з організованою злочинністю і корупцією у 2009 році.

 

Березень

 

         Про законність та обґрунтованість використання у боротьбі з організованою злочинністю спеціальних технічних засобів.

 

Березень

        

Комітет з питань будівництва, містобудування і 

житлово-комунального господарства та регіональної політики

 

         Про стан дотримання законодавства при призначенні головних архітекторів областей, адміністративних районів і міст України та кадрове запезпечення інспекції ДАБК (спільно з Мінрегіонбудом).

 

Квітень

 

Комітет з питань бюджету

 

         Про виконання Державного бюджету України у 2010 році, зокрема, погодження перерозподілу і передачі бюджетних призначень та опрацювання матеріалів і документів за іншими напрямами, що будуть визначені після прийняття Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".

 

Березень – липень

 

Про стан виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік" у поточному році (включно з питаннями прийняття Кабінетом Міністрів України і Міністерством фінансів України відповідних порядків для забезпечення виконання норм закону).

 

Березень – липень

 

Про виконання бюджетних програм у 2009 – 2010 роках головними розпорядниками коштів державного бюджету (заслуховування звітів головних розпорядників за окремим планом).

 

Лютий – липень

 

         Про стан використання коштів резервного фонду державного бюджету.

 

Квітень – липень

 

Про Звіт Кабінету Міністрів України щодо виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік".

 

Травень – червень

 

Комітет з питань державного будівництва

та місцевого самоврядування

 

         Про виконання Закону України "Про державний реєстр виборців".

 

Лютий – липень

 

         Про виконання Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

Лютий – липень

 

         Про виконання Закону України "Про столицю України – місто-герой Київ".

Лютий – липень

 

         Про виконання Закону України "Про місцеві державні адміністрації".

 

Лютий – липень

 

Про виконання Закону України "Про органи самоорганізації населення".

Лютий – липень

 

         Про виконання Закону України "Про державні нагороди України".

 

Лютий – липень

 

         Про виконання Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".

Лютий – липень

 

Комітет  з питань економічної політики

 

Про виконання Антимонопольним комітетом України норм чинного законодавства при здійсненні ним державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції (щодо запобігання зловживанню монопольним (домінуючим) становищем та у сфері природних монополій).

Березень

 

Звіт Міністерства економіки України про виконання законодавства у сфері державних закупівель.

Березень

 

Звіт Фонду державного майна України про виконання Державної програми приватизації.

Квітень

 

Про виконання повноважень державними органами влади в частині справляння плати за оренду державного майна до державного бюджету.

 

Квітень

 

Звіт про діяльність Антимонопольного комітету України.

 

Травень

 

Звіт Міністерства економіки України про виконання законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності та реалізації політики з подолання негативних явищ у зовнішній торгівлі.

 

Червень

 

Комітет  з питань європейської інтеграції

 

         Про виконання рішення Комітету від 15 квітня 2009 року щодо стану реалізації Державної цільової програми інформування громадськості з питань європейської інтеграції на 2008-2011 роки.

 

Червень

 

Комітет з питань законодавчого забезпечення

 правоохоронної діяльності

 

Про виконання рекомендацій слухань у комітеті від 23 грудня 2009 року на тему: "Про стан та законодавче забезпечення механізмів державного контролю за захистом прав дитини – громадянина України, усиновленої громадянами інших держав".

Лютий – липень

 

         Про практику прокурорського нагляду за виконанням Закону України "Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України"          (№ 807-VІ від 25.12.2008 року).

Березень

 

         Про виконання законів України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства стосовно протидії насильству в сім‘ї (№ 899-VІ від 15.09.2008 року), "Про внесення змін до статей 155 та 156 Кримінального кодексу України щодо відповідальності за розбещення неповнолітніх"(№ 600-VІ від 25.09.2008 року), "Про внесення змін до статей 304 та 323 Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини проти сім‘ї та дітей" (№ 616-VІ від 10.10.2008 року), "Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо використання дитини для жебракування" (№ 894-VІ від 15.01.2009 року).

 

Квітень

 

         Про практику прокурорського нагляду за виконанням Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення вимог земельного законодавства" (№ 271-VІ від 15.04.2008 року).

Травень

 

         Про виконання Закону України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за незаконні дії стосовно отруйних чи сильнодіючих лікарських засобів" (№ 875-V від 5.04.2007 року).

Червень

 

         Комітет у закордонних справах

 

         Проведення консультацій у Комітеті щодо кандидатур для призначення на посади Надзвичайного і Повноважного Посла України та Постійного представника України при міжнародній організації (відповідно до статті 13 Закону України "Про дипломатичну службу").

 

Лютий – липень

 

Звіти керівників постійних делегацій Верховної Ради України у парламентських об’єднаннях міжнародних організацій, керівників депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв‘язків з парламентами зарубіжних країн.

 

Лютий – липень

 

Формування депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв‘язків із зарубіжними країнами.

 

Лютий – липень

 

 

 

 

 

Комітет з питань культури i духовності

        

Про хід реалізації Закону України "Про затвердження Загальнодержавної програми збереження та використання об’єктів культурної спадщини на 2004-2010 роки" (№1692-ІV від 20.04.2004 року).

 

Квітень, липень

 

         Про стан розробки державної програми розвитку циркового мистецтва в Україні на період до 2011 року (рішення Комітету від 13.12.2006 року).

 

Квітень

 

         Про хід виконання Постанови Верховної Ради України "Про заходи збереження пам’ятки культурної спадщини замку "Паланок" м. Мукачеве Закарпатської області" (№ 1273-VI від 15.04.2009 року).

 

Квітень

 

         Про хід виконання Постанови Верховної Ради України "Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури, у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств книгорозповсюдження"  (№ 901- VI від 16.01.2009 року).

 

Травень

 

         Про хід виконання Постанови Верховної Ради України "Про запровадження мораторію на виселення творчих спілок" (№ 1653-VI від 21.10.2009 року).

Травень

 

Комітет з питань науки i освіти

 

         Про інформацію Міністерства освіти і науки України та Академії педагогічних наук України про виконання рішення Комітету від 11 червня 2008 року щодо реалізації чинного законодавства в частині науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти, впровадження у навчально-виробничий процес досягнень науки, техніки, нових технологій, передового досвіду та інноваційних педагогічних технологій.

 

Лютий

 

         Про результати аудиту Рахункової палати України щодо ефективності використання державних та позикових коштів на реалізацію Проекту "Рівний доступ до якісної освіти в Україні".

 

Лютий

 

         Про хід виконання рішення Комітету від 17 вересня 2008 року "Про підсумки слухання у Комітеті Верховної Ради України з питань науки і освіти питання "Удосконалення законодавчого забезпечення розвитку вищої освіти в Україні в контексті  підготовки нової редакції Закону України "Про вищу освіту".

Лютий

 

         Про результати аудиту Рахункової палати України щодо використання бюджетних асигнувань на виконання Державної цільової програми "Шкільний автобус".

Березень

 

         Про виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" в частині фінансування освіти і науки та стан фінансування зазначених сфер у першому кварталі 2010 року.

 

Квітень

 

         Про дотримання норм законів України щодо забезпечення належного рівня соціально-економічного захисту освітян.

 

Травень

 

         Про хід виконання Закону України "Про державне регулювання діяльності у сфері трансферу технологій".

 

Червень

 

         Про реалізацію законів України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" та "Про наукові парки".

 

Червень

 

Комітет з питань національної безпеки і оборони

 

Про інформацію щодо можливих загроз національній безпеці та шляхи їхнього подолання.

 

Лютий – липень

 

Про інформацію щодо проблем становлення оборонно-промислового комплексу та перспективи переоснащення Збройних Сил України озброєнням та військовою технікою сучасних поколінь.

 

Лютий – липень

 

Про інформацію керівників відомств щодо стану фінансування у 2009 році та необхідність належного фінансування відповідних програм розвитку відомств у 2010 році.

(за окремим графіком)

 

         Про стан виконання рішення Комітету від 17 грудня 2008 року "Про хід виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2005 року № 325-р щодо створення, прийняття на озброєння, підтримання життєвого циклу кораблів проекту 58250 для ВМС України".

 

17 березня

 

         Про стан виконання рішення Комітету від 25 червня 2008 року "Про здійснення органами центральної виконавчої влади заходів по реалізації рекомендацій слухань у Комітеті щодо стану та перспективи подальшого розвитку оборонно-промислового комплексу України, схвалених рішенням Комітету 28 листопада 2006 року".

 

28 квітня

 

         Про інформацію Голови Держприкордонслужби України щодо виконання Державної цільової правоохоронної програми "Облаштування та реконструкція державного кордону на період до 2015 року".

 

12 травня

 

Комітет з питань охорони здоров'я

 

         Про виконання Закону України "Про донорство крові та її компонентів", пунктів 2–4 Постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Соціально-економічні проблеми ВІЛ/СНІДу, наркоманії та алкоголізму в Україні та шляхи їх розв‘язання" (№ 1426 – ІV від 03.02.2004 року) та стан підготовки проекту Державної програми розвитку служби крові та її компонентів в Україні.

 

Квітень

 

         Про стан виконання Постанови Верховної Ради України "Про ситуацію, що склалася у зв‘язку з епідемією грипу та пандемічного                   грипу А (Н1N1), та першочергові заходи протидії її поширення" (№ 1700-VІ від 05.11.2009 року).

Травень

 

Комiтет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної полiтики та ядерної безпеки

 

         Про стан виконання Закону України "Про внесення змін до статті 7  Закону України "Про трубопровідний транспорт" (щодо зняття заборони на приватизацію житлового фонду державних підприємств трубопровідного транспорту)".

Лютий

 

         Про стан виконання Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого фунціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу".

Травень

 

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

 

Про стан виконання рішення Комітету від 16 липня 2009 року "Про медичну реабілітацію інвалідів-спинальників та їх санаторно-курортне оздоровлення".

Березень

 

Про стан виконання Постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про соціальне, медичне і пенсійне забезпечення ветеранів війни та відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941 – 1945 років".

 

Квітень

 

         Про стан реалізації Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" та шляхи усунення існуючих проблем.

 

Травень

 

Комітет з питань податкової та митної політики

 

         Про роботу Державної податкової адміністрації України щодо реалізації положень податкового законодавства.

 

Червень  

Комітет з питань прав людини, національних меншин

i міжнаціональних відносин

 

         Про практику застосування Закону України "Про попередження насильства в сім’ї".

Травень

 

Про стан забезпечення прав осіб, які належать до національних меншин в Україні, та задоволення їхніх етнонаціональних потреб.

 

Червень

 

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва

 

         Про хід впровадження Закону України "Про затвердження Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2008 – 2012 роки".

Квітень

 

         Про хід виконання органами місцевого самоврядування Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

Квітень

 

         Про хід впровадження Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо спрощення умов ведення бізнесу в Україні".

 

Червень

 

         Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України

 

         Щодо несумісності депутатського мандата з іншими видами діяльності.

 

Лютий – липень

 

         Про створення народним депутатам України належних житлових умов.

 

Лютий – липень

 

         Про забезпечення діяльності Верховної Ради України та народних депутатів України.

Лютий – липень

 

Звіт Управління справами Апарату Верховної Ради України про виконання кошторису Верховної Ради України за 2009 рік.

 

Березень

 

         Комітет з питань свободи слова та інформації

 

         Про виконання рекомендацій парламентських слухань від 2 грудня 2009 року "Про стан свободи слова у регіональних засобах масової інформації".

Березень

 

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму

 

Про стан виконання законів України "Про органи і служби у справах дітей та спеціальні установи для дітей" та "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" (щодо приведення штатної чисельності працівників служб у справах дітей у відповідність до законодавства).

 

Березень

 

Про дотримання вимог законодавства щодо організації (підготовки) органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування проведення оздоровлення  і відпочинку дітей  у 2010 році.

 

Квітень

 

         Про дотримання Міністерством України у справах  сім‘ї, молоді та  спорту, Міністерством праці та соціальної політики, Міністерством освіти і науки вимог законодавства щодо забезпечення працевлаштування молоді, в т.ч. надання першого робочого місця випускникам вищих та професійно-технічних закладів.

Травень

 

Комітет з питань соціальної політики та праці

 

Про стан виконання рішення Комітету від 13 травня 2009 року "Про інформацію Рахункової палати України щодо результатів аудиту використання бюджетних коштів на погашення заборгованості по знецінених заощадженнях громадян у 2008 році".

 

Березень

 

Про аналіз практики застосування норм Закону України "Про колективні договори і угоди".

Травень

 

Про виконання рішення Комітету від 4 листопада 2009 року "Про результати виконання рішення Комітету від 4 березня 2009 року "Про інформацію Рахункової палати України щодо результатів аналізу  упорядкування умов оплати праці працівників бюджетної сфери на основі Єдиної тарифної сітки".

Червень

 

         Про інформацію Кабінету Міністрів України щодо стану виконання Постанови Верховної Ради України "Про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Про хід виконання в Україні Європейської соціальної хартії (переглянутої)" (№ 773 – VІ від 18.12.2008 року).

 

Липень

 

Спеціальна контрольна комісія  з питань приватизації

 

         Про виконання Фондом державного майна України рішення комісії від 19 лютого 2009 року "Про стан справ та шляхи врегулювання проблем на ВАТ "Херсонські комбайни".

Квітень

 

Про звіт Фонду державного майна України про виконання у 2009 році Державної програми приватизації на 2000 – 2002 роки.

 

Червень

 


РОЗДІЛ II. Питання, які передбачається розглянути комітетами

на виїзних засіданнях

 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

 

Про підсумки виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2009 рік" щодо фінансування АПК і перспективи державної підтримки галузі у поточному році.

 

25 лютого, м.Донецьк

 

Комітет з питань боротьби з організованою

злочинністю i корупцією

 

         Про стан виконання законів України про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю правоохоронними та контролюючими органами Одеської області.

(дата уточнюється), м. Одеса

        

         Про стан виконання законів України про боротьбу з корупцією і організованою злочинністю органами державної влади та місцевого самоврядування міста Севастополя.

 

(дата уточнюється), м.Севастополь

 

Комітет з питань європейської інтеграції

 

         Євроінтеграційні процеси у сфері транспорту.

 

Травень, м. Ізмаїл

 

Комітет з питань законодавчого забезпечення

правоохоронної діяльності

 

         Про проблеми законодавчого забезпечення діяльності органів внутрішніх справ України та стан виконання ними законодавчих актів України.

Лютий – липень, МВС України

 

Комітет у закордонних справах

 

         Стан транскордонного співробітництва зі Словаччиною, Угорщиною та Румунією (ознайомлення з роботою двосторонніх міжурядових комісій щодо питань транскордонного співробітництва, найважливішими питаннями міжрегіонального і транспортного співробітництва, пошуки нових форм і напрямків регіонального співробітництва з цими країнами; вивчення ситуації на спільних пунктах кордону, можливості реконструкції діючих пунктів пропуску та відкриття нових; вивчення стану  співпраці у тристоронньому біосферному заповіднику "Східні Карпати", міжнародної міжвідомчої взаємодії, стану реалізації Програми Сусідства "Угорщина-Словаччина-Україна". Відвідання місць тимчасового утримання нелегальних мігрантів у контексті вивчення стану реалізації Угоди між Україною та ЄС про реадмісію осіб).

(дата уточнюється), м.Ужгород

 

Третє спільне засідання Комітету та Комісії з питань зовнішньої політики та європейської інтеграції Парламенту Республіки Молдова.

 

(дата уточнюється), м.Одеса

 

Комітет з питань культури і духовності

 

         Про стан підготовки музеїв, театрів та заповідників у м. Львові в рамках проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи                 2012 року з футболу.

Березень – квітень, м.Львів

 

         Про стан підготовки музеїв, театрів та заповідників у  м. Донецьку в рамках проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи                2012 року з футболу.

Травень – червень, м.Донецьк

 

Комітет з питань науки i освіти

 

Про роботу органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Луганської області щодо здійснення повноважень у галузі освіти, передбачених чинним законодавством України.

 

Травень, м.Луганськ

 

Комітет з питань національної безпеки і оборони

 

Проблеми утримання та функціонування територіальних підрозділів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в умовах неналежного бюджетного фінансування.

 

9 березня, (місце уточнюється)

 

 

Про стан та перспективи розвитку авіаційної техніки Повітряних Сил України (модернізація МІ-24, МІГ-29, розроблення програми вертолітобудування в Україні).

 

6 – 7 квітня, (місце уточнюється)

 

Про стан та перспективи створення багатофункціонального ракетного комплексу для потреб Збройних Сил України.

 

7 – 8 квітня, (місце уточнюється)

 

         Про стан авіаційної техніки Державної прикордонної служби України та ефективність її використання в охороні державного кордону та виключної (морської) економічної зони України.

 

8 – 9 червня, (місце уточнюється)

 

Про стан та перспективи розвитку Державного управління охорони України.

8 – 9 червня, (місце уточнюється)

 

Комітет з питань охорони здоров‘я

 

         Про організацію надання медичної допомоги населенню, у тому числі дитячому, в Черкаській області.

 

Травень, Черкаська область

 

Про організацію надання медичної допомоги сільському населенню у Чернігівській області.

Червень, Чернігівська область

 

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

 

Про хід виконання Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні".

Червень, м.Євпаторія

 

Комітет з питань податкової та митної політики

 

         Про питання адміністрування збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства.

 

Травень, (місце уточнюється)

 

Комітет з питань правосуддя

 

Про аналіз практики застосування законів України загальними судами загальної юрисдикції в Одеській області.

 

Травень, м.Одеса

 

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва

        

         Про подальшу долю недобудованого Криворізького гірничо-збагачувального комбінату окислених руд (КГЗКОР).

 

Травень, (місце уточнюється)

 

         Про стан та перспективи розвитку автомобілебудівної галузі України.

 

Червень, (місце уточнюється)

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та

забезпечення діяльності Верховної Ради України

 

         Про стан підготовки лікувально-оздоровчих закладів, підпорядкованих Управлінню справами Апарату Верховної Ради України, до літнього оздоровчого сезону 2010 року.

Травень

 

Про ефективність використання та перспективи розвитку баз відпочинку "Конча-Заспа" та "Пуща-Водиця".

 

Травень, (місце уточнюється)

 

Комітет з питань свободи слова та інформації

 

         Про факти утисків регіональних засобів масової інформації органами місцевого самоврядування та державними адміністраціями.

 

Березень – квітень, (місце уточнюється)

 

Про проблеми роздержавлення друкованих засобів масової інформації.

 

Травень (місце уточнюється)

 

 

 

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму

 

         Про дотримання Київською міською державною адміністрацією вимог законодавства України щодо організації і проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні (стосовно розвитку туристичної інфраструктури).

Червень

 

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

 

         Питання дотримання законодавства в ході використання державного майна на ВАТ "Маяк".

Березень, ВАТ "Маяк".

 

         Про законність відчуження основних засобів виробництва на державному підприємстві "Полтаванафтогазгеологія".

 

Березень, м.Полтава

 

         Стан справ на ВАТ "Дунайське морське пароплавство".

 

Квітень, м.Ізмаїл

 

        

 

        


РОЗДІЛ III.   Питання,  які   пропонується   розглянути   на

Парламентських слуханнях та слуханнях у комітетах

        

 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

 

         Про стан та перспективи розвитку виноробства в Україні (слухання у комітеті).

10 березня, м.Одеса

 

         Професійні та міжпрофесійні асоціації (об‘єднання) в агропродовольчій галузі: світова практика і законодавче забезпечення їхньої діяльності в Україні (слухання у комітеті).

26 травня

 

         Про реалізацію державної політики у сфері раціонального використання, відтворення та охорони родючості ґрунтів в Україні (слухання у комітеті).

23 червня, м.Харків

 

Комітет з питань будівництва, містобудування і

житлово-комунального господарства та регіональної політики

 

         Про роботу Мінжитлокомунгоспу України та Державної житлово-комунальної інспекції у 2009 році та план їхньої діяльності на 2010 рік (слухання у комітеті).

Березень

 

Комітет з питань бюджету

 

Основні напрями бюджетної політики на 2011 рік (парламентські слухання).

Червень

 

Комітет з питань європейської інтеграції

 

Про 3-й додатковий Протокол до Європейської рамкової конвенції про транскордонне співробітництво між територіальними громадами або владами  (слухання у комітеті).

Березень

 

Проблемні питання виконання Угоди про спрощене  оформлення віз для  громадян України та Угоди  про реадмісію осіб (слухання у комітеті).

 

Липень

Комітет з питань законодавчого забезпечення

правоохоронної діяльності

 

Про звіт Генерального прокурора України про стан законності в державі та заходи щодо запобігання корупції у вищому керівництві Генеральної прокуратури України (слухання у комітеті).

 

Лютий – березень

 

         Про вдосконалення Закону України "Про застосування амністії в Україні" (слухання у комітеті).

Березень

 

         Про стан розкриття умисних вбивств (слухання у комітеті).

 

Червень

 

Комітет у закордонних справах

 

         Світові глобалізаційні процеси: конкурентоспроможність та сталий розвиток як виклики та імперативи для України (слухання у комітеті).

 

Лютий – липень

 

Питання правонаступництва боргів та активів Союзу РСР (слухання у комітеті).

Лютий – липень

 

         Соціально-економічні та інституційні проблеми боротьби з нелегальною міграцією в Україні (слухання у комітеті).

 

Травень

 

Комітет з питань науки і освіти

 

         Про виконання постанов Верховної Ради України "Про стан і перспективи розвитку загальної середньої освіти України" (№ 536-V від 09.01.2007 року) та "Про впровадження мораторію на закриття загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості" (№ 778-VI від 19.12.2008 року) (слухання у комітеті).

 

Червень

 

 

 

         Комітет з питань національної безпеки і оборони

 

         Про хід виконання центральними органами виконавчої  влади заходів щодо створення національної системи супутникового зв‘язку (слухання у комітеті).

28 квітня

 

         Про захист наявної в органах державної влади інформації, яка включає в себе дані про особу, недопущення несанкціонованого її поширення і посилення правової відповідальності за порушення вимог її зберігання та незаконного поширення (слухання у комітеті).

 

6 – 7 травня

 

Комітет з питань охорони здоров’я

 

Про стан, заходи і перспективи подолання епідемії туберкульозу в Україні (парламентські слухання).

 

Березень

 

         Про проект Закону "Про основні засади діяльності у сфері охорони здоров‘я" (р.№ 5054 від 20.08.2009) (слухання у комітеті).

 

Квітень

 

Про стан вакцинопрофілактики населення та подальші шляхи вдосконалення нормативно-правової бази у сфері імунопрофілактики та захисту населення України від інфекційних хвороб (слухання у комітеті).

 

Травень

        

Комiтет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної полiтики та ядерної безпеки

 

         Практичні аспекти інтеграції об‘єднаних енергетичних систем України з енергосистемами Європи (слухання у комітеті).

 

Березень

 

         Екологічні, енергетичні та інші наслідки індивідуального опалення у багатоповерхових будинках (слухання у комітеті).

 

Квітень

 

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

 

         Стан пенсійного забезпечення громадян України в умовах сьогодення (слухання у комітеті).

Червень  

 

Комітет з питань податкової та митної політики

 

         Проблемні питання удосконалення спрощеної системи оподаткування (слухання у комітеті).

Червень

 

Комітет з питань правосуддя

 

         Про ефективність діяльності Державної судової адміністрації та її територіальних управлінь (слухання у комітеті).

 

Червень

 

Комітет з питань промислової  і  регуляторної політики та підприємництва

 

         Забезпечення виконання законодавства органами влади з метою сприяння розвитку підприємницької діяльності в Україні (парламентські слухання).

Червень

 

Комітет з питань свободи слова та інформації

 

         Впровадження цифрових стандартів мовлення в Україні (слухання у комітеті).

Квітень

 

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

 

         Проблемні питання відчуження нерухомого військового майна Збройних Сил України (слухання у комісії).

 

Квітень

 

          Про стан збереження та ефективність управління Фондом державного майна України майном, що не увійшло до статутних фондів підприємств (слухання у комісії).

Липень

 

          Про порушення прав співвласників багатоквартирних будинків на допоміжні приміщення (Рішення Конституційного Суду України №4-рп/2004 від 2 березня 2004 року "Справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків") (слухання у комісії).

 

Лютий – липень


РОЗДІЛ IV. Міжнародні та національні конференції,

семінари та інші заходи, які будуть проводити комітети або

в яких братимуть участь народні депутати України

 

Комітет з питань аграрної політики та земельних відносин

 

         Участь у відкритті ХІІІ Міжнародної виставки сільського господарства і садівництва та у роботі Аграрного форуму України "Інвестиції та Інновації".

Лютий, Міжнародний виставковий центр

 

Участь у відкритті VІ Міжнародної виставки рентабельного високоефективного сільського господарства "ІнтерАгро – 2010" та у роботі V  Міжнародного форуму, що проходитиме у рамках виставки.

 

Лютий, "КиївЕкспоПлаза"

 

"Круглий стіл": "Стратегія впровадження державної підтримки розвитку сільськогосподарської кооперації в Україні".

 

Лютий

 

"Круглий стіл": "Законодавче забезпечення запровадження системи страхування аграрних ризиків у сільському господарстві України".

 

Лютий

 

"Круглий стіл": "Державна цільова програма впровадження в агропромисловому комплексі новітніх технологій виробництва сільськогосподарської продукції на період до 2016 року та законодавче її забезпечення".

Лютий

 

         Участь у відкритті Міжнародної виставки-ярмарку "Агро – 2010" та у роботі семенарів, які проходитимуть у рамках виставки.

 

Червень

 

Комітет з питань боротьби з організованою

злочинністю i корупцією

 

         "Круглий стіл": "Надання митним органам України права здійснення оперативно-розшукової діяльності і проведення досудового слідства ".

 

Лютий

 

         "Круглий стіл": "Шляхи подальшого удосконалення вітчизняного антикорупційного законодавства".

 

Березень

 

Комітет з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики

 

         "Круглий стіл": "Про підготовку проекту Житлового кодексу до розгляду Верховною Радою України у другому читанні".

 

Квітень

 

Комітет з питань державного будівництва

та місцевого самоврядування

 

         "Круглий стіл": "Можливі виборчі системи для застосування на місцевих виборах".

 

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

 

         "Круглий стіл": "Севастополь – місто, регіон. Його правовий статус в українському законодавстві".           

 

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

 

"Круглий стіл": "Проблеми законодавчого регулювання  місцевих референдумів: український та зарубіжний досвід".

 

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

 

"Круглий стіл": "Про концептуальні положення законопроекту про міністерства та інші центральні органи виконавчої влади України".

 

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

 

"Круглий стіл": "Удосконалення законодавчого регулювання адміністративних процедур як запорука  правомірності та ефективності діяльності публічної адміністрації в Україні (проект Адмністративно-процедурного кодексу України, р.№ 2789)".

 

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

        

"Круглий стіл": "Державні символи України: минуле, сучасне, майбутнє".

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

 

Комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи

 

Участь у Всеукраїнській молодіжній кампанії з питань змін клімату.

 

Лютий – липень, м.Кременчук

 

Участь у міжнародному семінарі: ″Проблеми безпеки радіоактивних джерел″.

Лютий

 

"Круглий стіл": ″Будівництво екологічно безпечного вітчизняного централізованого сховища зберігання відпрацьованого ядерного палива  АЕС України – запорука енергетичної незалежності держави″.

 

Лютий

 

Участь у зустрічі-семінарі Міжвідомчої робочої групи з питань вдосконалення законодавства України щодо поводження з відходами (екологічні аспекти).

 

Лютий – березень, Черкаська область

 

Участь у засіданнях Асамблеї донорів Чорнобильського фонду ″Укриття″.

Березень, липень, м.Лондон

 

Участь у регіональних семінарах на тему: ″Роль місцевого самоврядування та громадськості у безпечному поводженні з відходами″.

 

Березень, м.Одеса

Квітень, м.Чернівці

 

Участь у проведенні заходів, які пов‘язані з 24-ю річницею аварії на Чорнобильській АЕС.

Квітень

 

Участь у навчаннях з органами управління та силами цивільного захисту територіальних підсистем єдиної системи цивільного захисту.

 

Квітень, Чернівецька область

Участь у проведенні навчально-методичних зборів з командирами підрозділів радіаційного та хімічного захисту Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту (на базі кафедри підготовки спеціалістів з питань цивільної оборони Севастопольського національного університету ядерної енергії та промисловості).

 

Квітень, м. Севастополь

 

Участь у перевірці стану готовності до розгортання територіальних підсистем УІАС НС з системами оперативно-диспетчерського управління ГУ МНС.

Травень, м. Севастополь

 

Участь у перевірці дотримання обліково-реєстраційної дисципліни, своєчасності, правильності, повноти розгляду інформації про пожежі та злочини, пов’язані з ними, а також повноти проведення службових розслідувань ГУ МНС у Харківській області.

 

Червень, Харківська область

 

Семінар: "Аналітичні методи і стратегічне планування законотворчої діяльності".

Червень, (місце уточнюється)

 

Участь у конференції з питань відновлення та поліпшення стану букових пралісів Карпат.

 

(дата та місце уточнюються)

        

Комітет з питань економічної політики

 

         "Круглий стіл": "Законодавче забезпечення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обмежень".

 

Травень

 

"Круглий стіл": "Проблемні питання реалізації Закону України "Про акціонерні товариства".

Червень

 

Комітет з питань європейської інтеграції

        

         Засідання парламентських комітетів з європейських справ країн Вишеградської четвірки.

Лютий, м.Будапешт

 

Засідання комітету Європейської асамблеї безпеки і оборони.

 

Лютий, м.Брюссель

 

Візит депутатів Шведського Риксдагу.

 

Березень

 

14-е засідання Комітету з Парламентського Співробітництва між Україною та ЄС.

22 – 23 березня, м.Брюссель

 

Перша Парламентська Асамблея Євронест.

 

23 березня, м.Брюссель

 

Засідання комітетів Парламентської асамблеї НАТО.

 

Квітень, м. Софія

 

Семінар: "Організація процесу адаптації законодавства в Парламенті (досвід нових країн членів ЄС)".

 

Квітень

 

 Візит депутатів та працівників апарату Сейму (Парламенту)  Латвійської Республіки.

 

Квітень

 

Візит делегації Комітету Парламенту Ірландії з європейських справ.

 

Квітень

 

Візит делегації Комітету з питань європейської інтеграції до Комітету з питань гармонізації законодавства з нормами ЄС Великих Національних зборів Республіки Туреччини.

 

Квітень, м.Стамбул

 

Весняна сесія Парламентської асамблеї НАТО.

 

Травень, м.Рига

 

43-є засідання Конференції Комітетів з європейських справ та справ Співтовариства парламентів країн-членів ЄС (COSAC).

 

31 травня – 1 червня, м.Мадрид

 

Міжпарламентська рада Україна – НАТО.

 

Червень (дата та місце проведення уточнюється)

 

         58-а сесія Європейської асамблеї безпеки і оборони.

 

Червень, м.Париж

 

11-а Програма ПА НАТО "Нові парламентарії".

 

Липень, м.Брюссель

                  

Комітет з питань законодавчого забезпечення
правоохоронної діяльності

        

         Вивчення досвіду впровадження пробації у законодавстві Латвійської Республіки.

Лютий – липень

 

Комітет у закордонних справах

 

До 10-ти засідань комітетів ПАРЄ.

 

Лютий – липень (дати та місця уточнюються)

 

         Зимове засідання  ПА ОБСЄ.

 

18 – 19 лютого, м.Відень

 

         Засідання 7 постійних комісій та 5 робочих груп МПА СНД.

 

Березень-квітень (дати уточнюються), м.Санкт-Петербург

 

122-а Асамблея Міжпарламентського Союзу.

 

27 березня – 1 квітня, м.Бангкок

 

         Засідання Постійної комісії МПА СНД з питань культури, інформації, туризму і спорту.

Квітень (дата уточнюється), м.Одеса

Засідання  Ради МПА СНД та 34-е пленарне засідання МПА СНД.

 

14 – 15 квітня, м.Санкт-Петербург

 

Спільне засідання Постійних комісій МПА СНД з політичних питань і міжнародного співробітництва та з питань оборони і безпеки, Політичного комітету АЗЕС і підкомітету з питань зовнішніх зв‘язків Комітету ПА РЄ з політичних питань.

14 квітня, м.Санкт-Петербург

 

Засідання Бюро  ПА ОБСЄ.

 

18 – 19 квітня, м.Копенгаген

 

Друга частина сесії ПАРЄ.

 

26 – 30 квітня, м.Страсбург

 

4 засідання постійних комісій МПА СНД.

 

Квітень – травень, м.Санкт-Петербург

 

         Транс-Азійський парламентський форум.

 

13 – 14 травня, м.Алма-Ата

 

         Засідання спільної робочої групи МПА СНД та ПА ОБСЄ з розробки проекту документа про спостереження за виборами в країнах ОБСЄ.

 

Червень, м.Санкт-Петербург

 

Третя частина сесії ПАРЄ.

 

21 – 25 червня, м.Страсбург

 

         Щорічна сесія  ПА ОБСЄ.

 

6 – 10 липня, м.Осло

 

Комітет з питань науки i освіти

 

         Участь у підсумковій колегії ректорів вищих навчальних закладів.

 

Лютий

 

         Участь у міжнародній науково-практичній конференції "Розвиток міжнародного співробітництва в галузі освіти у контексті Болонського процесу".

4 – 6 березня

 

         Участь у роботі загальних зборів Академії педагогічних наук України з порядком денним: "Концептуальні засади розроблення Національної рамки кваліфікацій України".

Березень

 

         Участь у роботі методологічного семінару Академії педагогічних наук України на тему: "Безперервна професійна освіта в контексті європейської інтеграції: теорія, досвід, прогноз".

 

Березень

 

Участь у роботі звітної науково-практичної конференції Інституту професійно-технічної освіти АПН України на тему: "Науково-методичне забезпечення професійної освіти і навчання" (на виконання рішення Комітету з питань науки і освіти від 11 червня 2008 року).

 

Березень

 

"Круглий стіл": "Особливості правового регулювання післядипломної освіти і підвищення кваліфікації педагогічних і науково-педагогічних працівників".

Березень

 

"Круглий стіл": "Про стан і перспективи вдосконалення правового регулювання залучення студентської молоді до науки та наукової діяльності".

 

Березень, м.Вінниця

 

Участь у ІІІ Міжнародному бізнес-форумі "Проблеми та перспективи розвитку інноваційної діяльності в Україні".

 

Березень

 

 

"Круглий стіл": "Освіта і вибори – правовий контекст".

 

Квітень

 

         Участь у нараді начальників управлінь освіти і науки обласних державних адміністрацій "Управлінські, нормативно-правові та науково-методичні засади  неперервної професійно-педагогічної освіти".

 

Квітень

 

         "Круглий стіл": "Про вдосконалення правового регулювання фінансово-господарської діяльності вищих навчальних закладів".

 

Квітень

 

         Участь у засіданні бюро Відділення професійної освіти і освіти дорослих АПН України з порядком денним: "Про виконання Постанови Президії АПН України від 24 вересня 2009 р. щодо науково-методичного забезпечення професійно-технічної освіти".

 

Травень

 

         Участь у ІІІ Міжнародній науково-практичній конференції на тему: "Управління інноваційним процесом в Україні: проблеми, перспективи, ризики".

Травень

 

Участь у засіданні колегії Міністерства освіти і науки України з порядком денним: "Про затвердження проекту Концепції розвитку професійно-технічної освіти".

Червень

 

         Участь у засіданні Президії Академії педагогічних наук України з порядком денним: "Про Концепцію освіти дорослих".

 

Червень

 

         Участь у роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції на тему: "Теоретичні і методичні засади модернізації професійно-технічної освіти в умовах ринкової економіки".

 

Червень

 

Комітет з питань національної безпеки і оборони

 

Семінар: "Розробка проекту Закону про військово-технічне співробітництво з іноземними державами".

 

24 березня

Комітет з питань охорони здоров¢я

 

Засідання Дорадчої ради при Комітеті Верховної Ради України з питань охорони здоров’я.

Лютий – липень

 

         Участь у засіданнях колегій Міністерства охорони здоров‘я, Міністерства України у справах сім‘ї, молоді та спорту, місцевих органів охорони здоров‘я.

Лютий – липень

 

         "Круглий стіл": "Актуальні питання охорони репродуктивного здоров‘я нації та планування сім‘ї".

Березень

 

         Спільне засідання з Комітетом Верховної Ради України з питань сім‘ї, молодіжної політики, спорту і туризму: "Організаційно-практичні та методологічні засади подальшої діяльності лікарсько-фізкультурних закладів".

Червень

 

Комітет з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної полiтики та ядерної безпеки

 

         "Круглий стіл": "Будівництво екологічно безпечного вітчизняного централізованого сховища зберігання відпрацьованого ядерного палива АЕС України – запорука енергетичної незалежності держави".

 

Лютий

        

         "Круглий стіл": "Особливості нормативно-правового забезпечення страхування у вугільній галузі".

 

Березень – квітень

 

         Міжнародна конференція: "Розвиток атомно-енергетичного комплексу України: інвестиції і міжнародна співпраця".

 

Травень

 

         Семінар: "Вдосконалення механізмів стимулювання видобутку та використання шахтного метану".

 

Травень – червень

 

Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів

 

         Участь у заходах, присвячених Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав (спільно з Мінпраці,  Держкомветеранів,  Радою Організації ветеранів України, Всеукраїнською організацією інвалідів війни та Збройних Сил, Українською спілкою ветеранів Афганістану).

 

Лютий

 

         Участь у заходах, присвячених 65-річчю визволення України від фашистських загарбників (спільно з Мінпраці, Держкомветеранів, Радою Організацій ветеранів України).

 

Квітень – травень

 

         Участь у заходах, присвячених Міжнародному дню боротьби за права інвалідів  (спільно з Мінпраці, Фондом соціального захисту інвалідів, Національною Асамблеєю інвалідів України, Конфедерацією громадських організацій інвалідів України).

Травень

 

         "Круглий стіл": "Дотримання прав дітей-інвалідів в інтернатних закладах" (спільно з Національною Асамблеєю інвалідів України за підтримки Міжнародного фонду "Відродження", громадських організацій Socies  Fundation, SOFT Tulip).

Травень

 

"Круглий стіл": "Від ізоляції до рівності: імплементація Україною положень Конвенції ООН "Про права інвалідів" (спільно з Національною Асамблеєю інвалідів України за підтримки представництва ООН в Україні та недержавного  Фонду прав інвалідів США).

 

Червень

 

         Участь у засіданнях Ради у справах інвалідів при Кабінеті Міністрів України.

Лютий – липень

 

Участь у засіданнях Координаційного центру з питань здійснення пенсійної реформи.

 

Лютий – липень

 

 

 

         Участь у засіданнях Міжвідомчої комісії з питань діяльності підприємств, установ і організацій громадських організацій інвалідів.

 

Лютий – липень

 

Комітет з питань прав людини, національних меншин

i міжнаціональних відносин

 

         Семінар: "Організаційні аспекти реалізації принципу рівних прав та можливостей жінок і чоловіків в роботі центральних органів влади".

 

Лютий

 

Брифінг за підсумками захисту делегацією України об’єднаної 6-ї та 7-ї національної доповіді України щодо виконання Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

 

Березень

 

"Круглий стіл": "Актуальні завдання у сфері протидії расизму та ксенофобії, запобігання дискримінації представників національних меншин, іноземців, біженців та осіб без громадянства".

 

Квітень

          

Комітет з питань  правової політики

 

"Круглий стіл": "Прозорість та ефективність судової системи України".

 

(Дата та місце проведення уточнюється)

 

"Круглий стіл": "Відповідність законодавчих ініціатив щодо адвокатської діяльності європейським стандартам".

 

(Дата та місце проведення уточнюється)

 

 

Комітет з питань промислової  і  регуляторної політики та підприємництва

 

         Участь у засіданнях Мінпромполітики, Держпідприємництва, Національного космічного агентства України, Держспоживстандарту та інших.

Лютий – липень

 

"Круглий стіл": "Про виконання частини четвертої Прикінцевих положень Закону України "Про заборону грального бізнесу в Україні".

 

Березень

 

         "Круглий стіл": "Про подальшу дерегуляцію та створення сприятливих умов для провадження господарської діяльності (скорочення видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню)".

 

Березень

 

         "Круглий стіл": "Про підвищення конкурентоспроможності підприємств ГМК".

Березень

 

         "Круглий стіл": "Регулювання питань наявності ГМО у продуктах харчування".

Березень

 

         "Круглий стіл": "Про проект концепції про правове регулювання оборонно-промислового комплексу України".

 

Березень – квітень

        

         "Круглий стіл": "Про створення технопарків у регіонах України та підвищення регіонального самоуправління".

 

Квітень

 

         "Круглий стіл": "Стан реформування системи сертифікації та контролю за якістю та безпечністю харчових продуктів в Україні".

 

Квітень

 

         "Круглий стіл": "Про законодавче забезпечення створення та функціонування саморегулівних організацій України".

 

Травень

 

         "Круглий стіл": "Легка промисловість. Стан та перспективи розвитку".

 

Травень

 

 

 

Комітет з питань Регламенту, депутатської етики та

забезпечення діяльності Верховної Ради України

 

Семінар: "Шляхи вдосконалення роботи Апарату Верховної Ради України – пріоритетні кроки" (за підтримки Програми сприяння парламенту України).

Квітень – травень

 

Комітет з питань свободи слова та інформації

 

"Круглий стіл": "Законодавче забезпечення свободи слова та підвищення якості журналістської діяльності в Україні" (спільно з Центром стратегічних досліджень).

Березень

 

         "Круглий стіл": "Зовнішні та внутрішні впливи на інформаційну безпеку соціокультурного простору та інформаційний суверенітет України".

 

Квітень

 

         "Круглий стіл": "Європейські стандарти надання послуг транскордонного мовлення".

Травень

 

Комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму

 

"Круглий стіл": "Захист прав дитини, яка потерпіла від насильства: система реагування" (за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) та ВГО "Жіночій консорціум").

Лютий

 

Урочисті проводи національної збірної команди України на ХХІ зимові Олімпійські ігри.

Лютий

 

"Круглий стіл": "Соціальний захист сімей з дітьми" (за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

 

Березень

 

"Круглий стіл": "Роль законодавчого органу України в удосконаленні контрольних функцій за дотриманням законодавства щодо підготовки та проведення чемпіонату Європи 2012 року з футболу" (за підтримки Федерації футболу України).

Квітень

 

Участь у проведенні Всеукраїнської акції "Молода Україна за здоровий спосіб життя".

Травень

 

Всеукраїнській семінар з питань розробки та впровадження програм для підготовки волонтерів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Травень

 

Всеукраїнська практична конференція "Дитинство. Освіта. Соціум".

 

Травень – червень

 

         Проведення регіональних змагань XVII спартакіади «Повір у себе» серед дітей-інвалідів у МДЦ "Артек".

 

Травень – червень

 

Участь в урочистостях з нагоди Міжнародного дня захисту дітей.

 

Червень

 

"Круглий стіл": "Про вдосконалення правового захисту спортсменів і тренерів України" (за підтримки  Програми сприяння парламенту України).

 

Червень

 

Участь у проведенні Міжнародного молодіжного фестивалю "Дружба".

 

Червень

 

Комітет з питань соціальної політики та праці

 

         Семінар: "Реалії та перспективи подолання бідності в Україні".

 

Квітень

 

 

Спеціальна контрольна комісія з питань приватизації

 

         "Круглий стіл": "Про ефективність використання державного майна, зданого в оренду".

 

Березень

 

         "Круглий стіл": "Законодавче врегулювання приватизації вугле- та торфодобувних підприємств".

 

Квітень

 

"Круглий стіл": "Про процедуру набуття права власності громадянами України  при приватизації присадибних  земельних ділянок".

 

Травень

 

 

 

 

Головне організаційне управління