ПОЗАЧЕРГОВЕ ЗАСІДАННЯ
Сесійна зала Верховної Ради України
3 лютого 2010 року, 10:00 година
Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН
ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.
10:01:06
Зареєструвалися в сесійній залі 237 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим. При цьому наголошую, шановні колеги, що це позачергове пленарне засідання Верховної Ради України.
Шановні народні депутати, на вимогу 166 народних депутатів України, членів депутатської фракції Партії регіонів і, зважаючи на те, що у нас уже склалася практика, парламентська практика скликання і проведення позачергових засідань, сьогодні ми проводимо таке позачергове засідання, пленарне засідання Верховної Ради України.
Шановні колеги, вас поінформовано про питання, яке пропонується розглянути на цьому пленарному засіданні, а саме: проект Закону про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України” (щодо організації роботи виборчих комісій)(друге читання).
Шановні народні депутати, ви знаєте, що з цього приводу у нас був ще один законопроект. Можна було б поступити таким чином. Для того, щоб продемонструвати позицію, яка є у Верховній Раді України, якби ви погодились і підтримали, розглянути проект Закону про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України” (реєстраційний номер 6004), після завершення розгляду питання розглянути і другий проект закону з цього приводу, щоб Верховна Рада знову виказала…
Шановні колеги, це пропозиція, це позачергове засідання, декілька фракцій можуть запропонувати або група комітетів. Це пропозиція, думайте над нею. А я зараз оголошую розгляд першого питання.
(Шум у залі) Що, що? Зараз, одну хвилинку.
Шановні народні депутати, сьогодні день народження нашого колеги – Юрія Романовича Мірошниченка, а тим паче йому 40 років! Давайте привітаємо його. (Оплески)
Що, перерву?
Шановні народні депутати, відповідно до вимог Регламенту Верховної Ради, дві фракції – фракція „Блоку Юлії Тимошенко” і фракція "Наша Україна – Народна Самооборона” – вимагають оголосити перерву…
(Шум у залі) Зараз, одну хвилинку! Я вас інформую, я вас інформую, що я отримав звернення, тому зараз… Ну, я вас прошу! Я ще раз прошу вас! Перед тим як виконати цю вимогу, я поставлю пропозицію, щоб ще раз провести реєстрацію в сесійній залі. Зареєструються – оголосимо перерву, не буде зареєстровано – перерви не буде, так як вимагає Регламент. Тому прошу заспокоїтися!
Прошу підготуватися до реєстрації. Підготувалися? Увімкніть систему „Рада”.
10:04:30
Зареєструвалося в сесійній залі 345 народних депутатів.
Відповідно до вимог Регламенту на пропозицію двох фракцій оголошується перерва на 30 хвилин. Оскільки є вимога провести засідання Погоджувальної ради, керівників фракцій прошу зібратися в кабінеті Голови.
Перерва до 10 годин 35 хвилин. І я розгляд питання вже о-го-ло-сив! Все.
ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, дозвольте вас поінформувати про підсумки засідання Погоджувальної ради.
Всі обговорення звелися до одного, шановні колеги, і проблема ключова: що ми так і не захотіли і не спромоглися з політичних мотивів прийняти Регламент Верховної Ради у вигляді закону. І тому сьогодні кожна сторона апелює, виходячи зі своїх позицій. Більше того, я вам пропонував, оскільки навіть якщо керуватися оцим Регламентом, який Конституційний Суд визнає неконституційним, то п’ять комітетів або три фракції можуть додатково на позачергове засідання включити питання. І пропонував: давайте після розгляду цього питання приймемо Регламент Верховної Ради України, бо після 9 числа, я вам гарантую, ніхто не прийме, будуть тримати всіх на підвісі: розпускати чи не розпускати. А був би у нас Регламент Верховної Ради України у вигляді закону, зараз у нас не було б жодних проблем. Оце ключова проблема. Але керівники фракцій не хочуть підтримувати цю пропозицію.
От одна вже політична сила згодна, ще дві, будь ласка, фракції погодьтеся – і ми проголосуємо після завершення розгляду цього питання Регламент. І знімемо всі проблеми. За однієї умови, що…
Мова йде про те, щоб прийняти той Регламент, який є. У кожного у вас ця книжка… Шановні колеги…
А тепер переходимо до розгляду проекту Закону про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України” (щодо організації роботи виборчих комісій). Ми тут з вами, шановні народні депутати, ще раз хочу сказати, потрапили у відповідну колізію: 150 депутатів мають право вимагати скликати і мають право розглядати ті питання, які вони пропонують. З другого боку, проблема готовності цього питання.
Тому апарат виконав технічну функцію. Всі поправки до цього закону, які є, він просто їх систематизував, і виклав, і роздав вам, для того щоб ви бачили, що робиться.
Всі поправки… Ну, я прошу вас, шановні колеги. (Шум у залі) Я прошу вас. (Шум у залі)
Шановні колеги! Я, я прошу вас. Шановні народні депутати, я оголосив…
КАРМАЗІН Ю.А. Апарат право має законотворчої роботи, чи комітет?
ГОЛОВУЮЧИЙ. Це не право, це не законотворчий... Я ще раз вам, Юрій Анатолійович, я Конституцію відкритою тримаю…
КАРМАЗІН Ю.А. Там написано: комітет.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Та я вам відповідаю. Шановні народні депутати, що Апарат, як завжди, виконав технічну функцію. Він ж не голосував тут і остаточну редакцію не визначав. Це має визначити Верховна Рада України. І давайте будемо вирішувати шляхом голосування в сесійній залі.
КАРМАЗІН Ю.А. Володимире Михайловичу, комітет що, усунутий? По Конституції….
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ще раз хочу сказати, давайте, шановні народні депутати, у зв’язку із тим, що ми не спромоглися прийняти документ, за яким ми маємо працювати, щоб визначалася Верховна Рада України. Все.
КАРМАЗІН Ю.А. Конституція є, там написано: комітет. В Конституції.
ГОЛОВУЮЧИЙ. По Конституції кожен депутат повинен голосувати самостійно.
КАРМАЗІН Ю.А. Правильно.
ГОЛОВУЮЧИЙ. І ви знаєте, як у нас голосують.
КАРМАЗІН Ю.А. Так забезпечте!
ГОЛОВУЮЧИЙ. Забезпечте. Так, дайте такі
можливості, прийміть хоча б Регламент. (Шум
у залі)
Шановні народні депутати, я прошу вас. Будь ласка, керівники фракцій, якщо я не точно доніс обговорення питання на Погоджувальній раді, будь ласка, по одній хвилині. Від фракції комуністів Петро Миколайович Симоненко, будь ласка. Потім від фракції БЮТ. Будь ласка.
10:41:28
СИМОНЕНКО П.М.
Шановні колеги, ну, у нас з вами виникає колізія в плані тому, що позачергове пленарне засідання відповідно до вимог закону передбачається, що 150 підписів. Ці підписи є, порядок денний визначено. Тому якщо це законно все це, то давайте тоді будемо розглядати те, що потрібно розглядати відповідно до вимог закону і Конституції.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, від фракції Партії регіонів – Михайло Чечетов, будь ласка.
10:42:07
ЧЕЧЕТОВ М.В.
Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, действительно, каждый из нас обладает правом голоса. Если комиссия по тем или иным причинам не смогла... комитет не смог принять решение или не стал заседать, это дает возможность, законное право залу рассмотреть каждую поправку, по каждой поправке проголосовать демократически и свободно каждому депутату и большинством выявить позицию, как по каждой поправке, так и по закону в целом.
Я думаю… предлагаю приступить, фракция Партии регионов предлагает приступить к процедуре рассмотрения законопроекта во втором чтении, голосуя за каждую поправку в отдельности и за закон в целом. Спасибо.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Кожем’якін, будь ласка. Потім від „Нашої України” хто буде виступати?
10:42:53
КОЖЕМ’ЯКІН А.А.
Шановний Володимир Михайлович, шановні колеги! Справа в тому, що ми вже казали і вчора, і сьогодні кажемо, що… на минулому засіданні не було проголосовано питання щодо скороченої процедури розгляду цього закону. Тому сьогодні позачергове засідання не має права розглядати цей законопроект, в який не внесені народними депутатами згідно закону всі поправки, пропозиції і заяви. Тому, шановний Володимир Михайлович, це – порушення Регламенту, це – порушення Конституції.
Якщо ви кажете, що це… що Регламенту у нас немає, тоді я хочу сказати, що Регламентом визначено проведення позачергового засідання, а Конституцією України визначена позачергова сесія. Тому, знову таки, це позачергове засідання нелегітимне. Це друге.
І третє, наші дії щодо заяви і всіх інших блокувань трибуни викликані тим, що у Верховній Раді з’явилася ця таблиця, яку дав… яка є на сьогоднішній день незаконною. Комітет не збирався…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дайте можливість завершити. Будь ласка.
10:44:06
КОЖЕМ’ЯКІН А.А. … нема пропозицій від народних депутатів. Це було зроблено за вказівкою пана Лавриновича. Апарат підготував цей…цю фальшивку, і це, фактично, скоєння злочину. Тому ми вважаємо, що це – фікція і будемо протестувати проти розгляду цього питання.
Наші дії направлені на те, щоб не допустити антиконституційних дій в Україні перед другим туром. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Від "Нашої України-Народної Самооборони" хто буде виступати? Юрій Кармазін, будь ласка.
10:44:37
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, шановні громадяни України! Конституцією передбачено, що Голова Верховної Ради України не тільки веде засідання Верховної Ради України, він також організовує роботу Верховної Ради, координує діяльність її органів.
Шановний Володимире Михайловичу, ви знаєте добре, що під час голосування в першому читанні проекту змін не було проголосовано скорочення, передбаченого раніше Регламентом, терміну на внесення пропозицій народних депутатів. Таким чином сталося так, що обмежилися права народних депутатів. У даному випадку в цю таблицю поправки народного депутата Кармазіна включені, але інших депутатів не включені незаконно.
Але я хотів би вам нагадати, що саме Конституцією передбачено, що комітети здійснюють законотворчу роботу, це стаття 89: „Для здійснення законопроектної…”
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, дайте можливість завершити виступ.
10:45:50
КАРМАЗІН Ю.А.
Дякую. Саме 89-ю написано, що для здійснення законопроектної роботи, підготовки попереднього розгляду питань, віднесених до її повноваження, відповідно до Конституції створюють з числа… комітети з числа народних депутатів Верховної Ради.
Таким чином ми сьогодні порушили цю статтю Конституції. І доручивши підготовку технічному органу, хоча на руках у виконуючого обов’язки голови комітету Боднар, у заступника голови комітету Юрія Ключковського, інших депутатів ще безліч поправок не включені в цю таблицю. Фактично відбувається дивна ситуація. І заради чого ми це робимо? Заради того, щоб фальшувати вибори?
Давайте ми зробимо… Оголошуйте перерву. Включайте всі поправки. Виключіть втручання керівництва Верховної Ради. Шановний Олександре Володимировичу Лавринович, ви правник за освітою, хіба ви могли давати таке доручення? Ви добре розуміли, що цього не можна робити, що це незаконно і це перевищення ваших повноважень.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати, ми обмінялися думками. Тепер ще раз…
Відносно позачергового засідання Верховної Ради України. Шановні народні депутати, давайте ми згадаємо про те, що 150 депутатів мають право запропонувати позачергову сесію або позачергове засідання. І всі фракції, які мають у своїй – заспокойтеся! – всі фракції, які мають у своєму складі більше 150 депутатів, цим скористалися. І тоді, Юрій Анатолійович, шановний, дорогий, чомусь ви про Конституцію не згадували. Це по-перше.
По-друге. Я сказав, що за усталеною традицією, яка вже у Верховній Раді утвердилась… (Я прізвища вашого не називав, заспокойтесь, я мав на увазі другого Юрія Анатолійовича).
Шановні народні депутати! Проводили ми
позачергове засідання Верховної Ради
України і визначали питання, які
вважають за потрібне 150 депутатів.
Відносно Регламенту Верховної Ради України. Я ще раз наполягаю і прошу вас, виходячи із необхідності організації роботи Верховної Ради, і з інстинкту самозбереження, проголосуйте за цей документ.
Другий момент, відносно того, що Перший
заступник, тут сказали, дає вказівки. У Верховній Раді вказівки дає один чоловік – Голова
Верховної Ради України і все, що погано - я за це відповідаю, все, що добре, за
це відповідає Верховна Рада України. (Оплески)
Відносно посилання на Конституцію, що Голова Верховної Ради України організує діяльність Верховної Ради України, от я організовую з останніх зусиль, наскільки це можливо, щоб підтримати Верховну Раду України, підтримати країну і кожного з вас.
І відносно комітетів. Я хочу сказати, шановні колеги, припиніть практику, коли комітети розглядаєте як продовження політичної партії. І якщо в понеділок було прийнято рішення на вимогу 166 депутатів про проведення позачергового засідання, комітету треба було засідати день і ніч і розглядати ці питання. А у нас комітети взагалі не скликаються і не проводять засідання, а потім претензії комусь пред’являють, працюйте в комітетах!
Тому, шановні колеги, не дивлячись на те, що моя особиста позиція відносно внесення змін до законів перед виборами відома, я продовжую проведення засідання Верховної Ради України. Нагадую, що до розгляду оголошений проект Закону України про внесення змін до Закону України „Про вибори Президента України” (щодо організації роботи виборчих комісій).
Ольга Боднар, будь ласка, будете ви доповідати? Якщо не хочете доповідати, будемо голосувати. Мікрофон, будь ласка, увімкніть Ольги Боднар.
10:49:51
БОДНАР О.Б.
Шановні колеги, я сьогодні хочу сказати, якщо
Володимир Михайлович бере на себе відповідальність, то нехай він скаже чи
отримав він лист вчора, підписаний мною, на його ім’я стосовно того, що комітет
не міг зібратися тільки тому, що він не міг порушити чинне законодавство і
відібрати у народних депутатів право до 11 лютого подавати поправки. Ми не
можемо зробити таблицю без цих поправок і позбавивши права народних депутатів
на безпосереднє виконання їхніх обов’язків.
На сьогоднішній день наш комітет не підготував цю таблицю. Що це за таблиця? Можливо її на вулиці знайшли, я не знаю де ви її брали. Але якщо ви берете на себе відповідальність, тоді, будь ласка, скажіть, що це за таблицюя і як я буду нести відповідальність за те, що там написано. Я не знаю що там написано, комітет цього не бачив.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні народні депутати,
інформую вас, що сьогодні вранці я отримав лист за підписом Ольги Борисівни Боднар,
вночі я листів не читаю, вночі я займаюсь іншим, це перше.
По-друге, шановні народні депутати, оскільки у
нас, на
превеликий жаль, склалася така практика, що Апарат Верховної Ради України працює за
народних депутатів. У даному разі Апарат Верховної Ради України дисципліновано,
готуючи проведення – прошу, слухайте, увага! – я ж виступаю з позиції Верховної Ради, а не з позиції фракції і партії,
так що слухайте, будь ласка. І я вам доповідаю, що він виконав технічну
функцію, яку мав виконати, власне, депутатський корпус і відповідні комітети
Верховної Ради України. Тому, шановні народні депутати, йдемо по поправках.
А відносно відповідальності, я хочу вам
сказати, шановні колеги, давайте ті поправки, які дали, я йду по поправках.
Перша поправка, мікрофон Ольги Боднар, будь ласка, по першій поправці.
10:51:57
БОДНАР О.Б.
Я хочу сказати наступне, от до мене зараз підійшло кілька народних депутатів, які кажуть, що вони обурені тим, що вони не встигли подати поправки. Як я можу їм відмовити, от, будь ласка, депутат Князевич може підтвердити мої слова, от у нього на руках оці поправки, їх немає в цій таблиці.
Крім того, я ще раз підтверджую, що те, що написано в цій таблиці, Апарат Верховної Ради, можливо, й працював, але від імені Оргуправління. Оргуправління – це не є його функцією – готувати такі таблиці, вони не несуть відповідальність за те, що вони сюди внесли. І я не несу відповідальність, і члени комітету не мають права нести відповідальність, тому що ми не бачили, навіть, що сюди включено.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так я ставлю на голосування поправку номер один. (У вас роздано все, я читати не зобов’язаний). (Шум у залі)
Шановні народні депутати! Вам розданий пакет документі на реєстрації. Будь ласка, поправка номер один.
10:53:16
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка номер два, Юрій Кармазін, будь ласка, мікрофон.
10:53:22
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Я нагадаю, Володимире Михайловичу, що все, що зараз коїться – це антиконституційно, по-перше.
По-друге. Я пропоную частину шість статті два викласти в такій редакції: „Громадянин України, який проживає або перебуває в період підготовки і проведення виборів за межами України, перетнувши державний кордон України на законних підставах, реалізує своє право голосу на виборах Президента України на загальних підставах”. Саме це буде відповідати тому положенню, що ніхто не позбавляється виборчого права, як це у нас сьогодні відбувається. Ми маємо думати, Володимире Михайловичу, не про цей тур виборів, ми маємо думати з вами як політичні діячі про те, що по цьому закону можуть проведені бути вибори, і через рік і через півтора, а може в інший період. І тому давайте будемо як не времінщики відноситися до цього. Я прошу підтримати цю поправку. Але депутати не вірять сьогодні тому - повиймали картки – ось в чому питання, Володимире Михайловичу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер два Юрія Кармазіна.
10:54:46
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка номер 3народного депутата Павленка, будь ласка, мікрофон Павленко. Є Павленко?
Немає. Значить, ідемо далі, але тоді може ставити на голосування цю поправку? Я ставлю на голосування поправку номер 3 народного депутата Павленка.
10:55:19
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка номер 4 Валерія Бондика. Мікрофон, будь ласка.
А я, перепрошую, Ольги Боднар, перепрошую. Будь ласка, мікрофон, Ольга Боднар.
10:55:41
БОДНАР О.Б.
Ну ви вже третя людина, яка плутає мене за ці два дні. Ви уже разом з Партією регіонів мене тут уже. Мабуть, я вам скоро снитись буду.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу вибачення.
БОДНАР О.Б. Але я хочу сказати, що ми зараз знаходимося в цирку, а не в Верховній Раді. Тому що на сьогоднішній момент, як би ми розглядали цей законопроект 12 числа, так як це мало бути, я б вам пояснила, чому я вважаю, що треба поміняти 90 днів на 100 днів для того, щоб покращити виборчий процес.
Але я не бачу зараз бажаючих обговорювати цю
поправку, а натомість я бачу порушення Конституції і всіх конституційних норм,
починаючи з того, що Голова Верховної Ради, який піклується про Верховну Раду
підтримує оцей безлад. (Шум у залі)
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 4.
10:56:46
За-4
Поправка номер 5, Ольга Боднар, будь ласка.
Будь ласка, мікрофон Володимира Бондаренка ввімкніть, будь ласка. Поправка до поправки, будь ласка.
10:56:53
БОДНАР О.Б.
Я, я дуже прошу все ж таки припинити розгляд...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Вставте, будь ласка, картку правильно, не правильно вставлена картка у вас.
ІЗ ЗАЛУ. Він не зареєстрований, Володимире Михайловичу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну карточку свою правильно вставте.
Ну, будь ласка, підійдіть до мікрофону.
10:57:35
БОНДАРЕНКО В.Д.
От щойно включилось. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка. Так.
10:57:35
БОНДАРЕНКО В.Д.
Володимире Михайловичу, згідно з Регламентом я подав сьогодні, сьогодні 24 поправки в комітет, сьогодні подав. Вони не включенні, на жаль. По цій статті також є моя поправка, я хотів би її виголосити.
Я вважаю, що оголошення таких виборів може бути, ну те, що за 90 - не підтримали, я би написав три повних місяці. Є місяць 31 день, є місяць 28 днів і тоді получається така якась ситуація, яка абсолютно збиває з толку, тобто три повних місяці. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати! Поправка до поправки, яку щойно виголосив Володимир Бондаренко, ставлю на голосування.
10:58:31
За-8
Поправка не прийнята.
Поправка номер 5 Ольги Бондар, будь ласка, мікрофон.
10:58:39
БОДНАР О.Б.
Ця поправка стосувалась того, що ми уточнюємо де мають права відбуватися вибори. Не тільки на території України, а також закордонних виборчий округ, який звісно, що теж має право проводити вибори.
На жаль, я сьогодні невпевнена, що цей зал проголосує за цю поправку. Я вважаю, що на сьогодні ми тут займаємося всім чим завгодно, але ми не займаємося тим, що вдосконалюємо виборче законодавство. Мені дуже сумно з того. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставлю на голосування поправку номер 5.
10:59:27
За-8
Поправку не прийнято.
Поправка номер 6 Юрія Кармазіна. Будь ласка.
10:59:35
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу, я вам нагадую, як і всім, хто зараз проводить це дійство, що згідно з частиною третьою статті 5 Конституції України ніхто не може узурпувати державну владу. Зараз у даному випадку кількістю людей, які стоять зараз у залі, і таким чином узурпують державну владу, у тому числі ті, які мене повчають зараз, що треба говорити по поправці. Я пояснюю, ви ще спочатку прочитайте поправки. Щоб ви зрозуміли, я хочу, щоб, Володимире Михайловичу, стояв представник комітету і мені опонував, якщо це відхилена поправка. А суть поправки сходиться до того, що вибори Президента проводяться у єдиному загальнодержавному одномандатному виборчому окрузі, який включає в себе всю територію та закордонних виборчий округ.
І я прошу по кожній моїй поправці давати заключення того, хто виконує обов’язки голови комітету. Це моє право, я хочу почути думку…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ставлю на голосування поправку номер 6 Юрія Кармазіна.
11:01:05
За-6
Поправка не прийнята.
Поправка номер 7. Ольга Боднар, будь ласка, мікрофон.
11:01:14
БОДНАР О.Б.
Шановний пане Кармазіну, я б із задоволенням вам апелювала і казали, підтримана чи не підтримана поправка, якби комітет відбувся, якби відбулося засідання і ми прийняли якесь рішення. На жаль, я можу тільки ділитися з вами своїми думками. Я повністю з вами солідарна, що сьогодні просто відбувається порушення Конституції.
Моя поправка стосувалася дуже позитивної норми. Стосовно того, що сьогодні в першому турі ми вже побачили, що є несправедливе розподілення по округам, в одних округах є велика кількість виборців, у других – менша. І моя поправка спрямовувалася саме для того, щоб у паритетних умовах поділити кількість виборців за приблизно однаковою кількістю ДВК на цих округах. Вона була би позитивна, мені жаль, що її сьогодні не можна розглядати і приймати у цьому залі.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 7 Ольги Боднар.
11:02:24
За-4
Рішення не прийнято.
Поправка номер 8 Юрія Карамзіна. Мікрофон.
11:02:29
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу, я прошу розблокувати трибуну. Хіба треба ганьбити звання, скажем, олімпійського чемпіона, пане Волков Олександр, я до вас звертаюся, дайте місце Ользі Бондар. Мені гараздо приємніше буде спостерігати там її, ніж ваші тут інші частини тіла. Будь ласка, відійдіть від трибуни і дайте можливість представнику комітету опанувати мені.
Частину четверту статті 19 я пропоную викласти у такій редакції: „Рішення про утворення територіальних виборчих округів невідкладно після прийняття нею відповідного рішення розміщується Центральною виборчою комісією на своєму офіційному веб-сайті та передається засобам масової інформації, а також у триденний термін публікується у газетах „Голос України” та „Урядовий кур’єр”. Витяги х рішення про утворення територіальних виборчих округів публікуються Центральною виборчою комісією в регіональних друкованих засобах масової інформації у семиденний строк з дня прийняття такого рішення. При цьому кількість витягів зазначених у цій статті повинно дорівнювати кількості …”
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ставлю на голосування 8 поправку Юрія Кармазіна.
11:03:56
За-2
Рішення не прийнято.
Переходим далі до розгляду поправок. Шановні народні депутати, у зв’язку з тим, що ми увійшли у процес розгляду питання, то я пропоную, щоб ми його розглядали до завершення розгляду цього питання, щоб завершити з цим, що у нас відбувається. Тому я просив би це мати на увазі.
9 поправка. Ольга Бондар, будь ласка. Мікрофон.
11:04:22
БОДНАР О.Б.
Саме ця моя порхавка стосувалася того, що, я вважаю, що всі повідомлення від Центральної виборчої комісії рішення мають публікуватися. На сьогодні я не знаю долю цієї поправки. Переконана, що цей зал цю поправку на сьогодні не готовий підтримати. Тому я більше коментувати цього не буду, оскільки все, що я можу тут зробити, це тільки звертатися до вашої доброї волі, до вашої совісті із розуміння того, що не можна нікому в цьому світі порушувати Конституцію, якщо він вважається правником або народним депутатом тим більше.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку… Одну хвилинку! Ставлю на голосування поправку номер 9. (Шум у залі) Ну, проголосуємо, а потім, шановні колеги…
11:05:29
За-2
Володимир Бондаренко, мікрофон. Поправка до поправки.
11:05:36
БОНДАРЕНКО В.Д.
Володимир Бондаренко. Безумовно, якби б відбулося засідання комітету, а воно мало б сьогодні відбутися, я би детально регламентував мої резони в цьому відношенні. Є практика. От наприклад, в Святошинському районі є декілька лікарень, територіально розташованих і дуже розкиданих, і коли створюється одна спеціальна дільниця, то все рівно це не є одна спеціальна дільниця. Більш того, вони знаходяться на десятки кілометрів одна від одної. А плюс до того, ще всередині самої лікарні є реанімаційне відділення, з якого люди не можуть вийти. Тому треба дуже детально розібратися, як їм голосувати і таке інше. Оця прогалина в законі мала б бути закрита. Поки що цей закон не передбачає будь-якого законного розв'язання проблеми голосування виборців на спеціальній дільниці, якщо ця дільниця включає декілька установ, розташованих на дуже великій території.
Моя пропозиція – щоб у кожній установі була відкрита спеціальна дільниця, а люди, які в реанімації знаходяться, голосували, як дома, тобто до них члени комісії заходять в палату, і там вони голосують. Сьогодні це…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозицію Володимира Бондаренка як поправку до поправки ставлю на голосування.
11:07:03
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка номер 10. Ольга Бондар, будь ласка.
БОДНАР О.Б.
Я специально вийшла на трибуну для того, щоб ви побачили, що вчора хтось тут із Партії регіонів, будучи на одному із каналів, розказував про те, що наш комітет не працює, а мене він в очі не бачив, то, може, хай він зі мною хоча б зараз познайомиться, коли появився сюди, в зал.
І хочу сказати, що ми могли би з задоволенням і з розумінням віднестися і до поправки, яку запропонував зараз колега Бондаренко, і до тієї поправки, яку пропоную я. Тому що йдеться про те, що тільки спеціальні виборчі комісії утворюються таким чином, щоб виборці могли проголосувати, не порушуючи режиму перебування у закладі. Я вважаю, що ця поправка мала би місце бути підтриманою, якби в цьому залі сьогодні відбувалося справжнє голосування.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставлю на голосування поправку номер 10.
11:08:12
За-9
Валерій Писаренко. Поправка до поправки.
11:08:19
ПИСАРЕНКО В.В.
Шановний Володимир Михайлович, я хотів більше до процедури прийняття рішення. Коли ми ухвалювали…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Давайте поправка до поправки.
ПИСАРЕНКО В.В. І поправка до поправки. Тому що це важливо, ми розпочали в процедуру входження. Коли ми ухвалювали попередній закон, а я хочу нагадати всім своїм колегам, що ми голосували поправки, а після цього голосували статтю, яка ухвалювалась в законі першого читання, і, після того як вона не підтримувалась, вона також вже не голосувалась як закон до другого читання. Я просив би ставити на голосування після поправок ще статтю, до якої є поправки у першому читанні. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка номер 11, Юрія Кармазіна.
Будь ласка, Юрій Анатолійович.
11:08:56
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимир Михайлович, я наголошую, що все, що відбувається зараз, йде з брутальним порушенням Конституції України. Уже на цих виборів в два рази більше виборців було записано в список виборців в Київській психіатричній лікарні. Вони намагалися таким чином спотворити волевиявлення людей.
На попередніх президентських виборах на один день, на один день, вдумайтесь, в єврейську лікарню, в лікарню швидкої допомоги в Одесі нібито було госпіталізовано 500 чоловік із числа призовників-студентів, і потім це сфабриковані були голоси. Тому я пропоную, в статті... доповнити статтю 4.1. такого змісту, статтю 20: спеціальні виборчі дільниці утворюються таким чином, щоб виборці могли проголосувати, не порушуючи режиму перебування в закладі (установі). Не допускається утворення однієї виборчої дільниці для двох і більше закладів чи установ. У закладі (установі), де через встановлений режим перебування не можливо забезпечити голосування всіх виборців в одному приміщенні…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 11 Юрія Кармазіна.
Будь ласка, зніміть голосування. Ольга Боднар, будь ласка. Зніміть голосування.
БОНДНАР О.Б.
Шановний Юрію Анатолійовичу, я повністю з вами погоджуюсь. Ви бачите, що наші поправки навіть, практично, співпадають в тому, що ми з вами бачимо одну і ту саму проблему. Але на сьогодні я з вами ще в одному погоджуюсь: відбувається брутальне порушення норм Конституції, чинного законодавства.
Тому я ще раз звертаюсь до залу, будь ласка, давайте припинимо все, що тут відбувається.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я, шановні колеги, перед тим, як поставити на голосування, звертаюсь до Ольги Боднар і до шановних колег. Припиніть займатися тим, чим ви займаєтесь, давайте розглядати по суті документ. Ви прийняли разом цей закон, а тепер називаєте „порушення Конституції”? Ви загнали народ у глухий кут і називаєте „порушення Конституції” це? І ви це освячували в комітеті – прийняття цього недолугого закону. Так що, будь ласка, перестаньте займатися тим, чим ви займаєтесь. І по суті давайте, інакше я поставлю на голосування повністю закон. (Шум у залі) А то сидите всі в Верховній Раді і ганьбите цю Верховну Раду. Ви прийняли цей закон…
Ставлю на голосування поправку Юрія Кармазіна номер 11.
…і захищаєте свої політичні кольори, захищайте Верховну Раду!
11:11:35
За-6
Рішення не прийнято.
Поправка номер 12. Будь ласка, Ольга Боднар
БОДНАР О.Б.
На захист своєї поправки хочу сказати наступне, що в окремих випадках закордонна виборча дільниця може бути утворена в приміщеннях для голосування за межами приміщення, офіційного представництва, чи консульських установ України. І така закордонна виборча дільниця може бути утворена тільки на території великих міст держави, у яких проживає, чи перебуває не менше однієї тисячі громадян України, які мають право голосу. Це повне право наших громадян, які знаходяться за кордоном і не можуть інакшим чином проголосувати. Але на сьогодні я хочу сказати, що за закон, в який ми зараз вносимо, намагаємося вносити поправки, голосувала Верховна Рада. Комітет відповідно до чинного законодавства і своїх повноважень готував таблицю і приймав рішення на своєму засіданні. А ви сьогодні розглядаєте те, чого комітет не готував.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 12 Ольги Боднар, будь ласка.
11:12:50
За-4
Рішення не прийнято.
Поправка номер 13 Ольги Боднар, будь ласка.
БОДНАР О. Б. Якраз стосується ця поправка якраз того, що якщо вчасно не створена ДВК, окружна виборча комісія має право якимось чином втрутитися у цей процес, приймає рішення про повернення подання для невідкладного приведення його у відповідність до цього закону або самостійно приймає рішення про утворення виборчих дільниць з дотриманням цього закону.
Тому якби автор законодавчої ініціативи, який у першому читанні подавав цей законопроект, це розумів, він би ніяким чином не подавав те, що сьогодні у нас розглядається у Верховній Раді без таблиці комітету.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 13 Ольги Боднар.
11:13:48
За-3
Рішення не прийнято.
Поправка до поправки, Володимир Бондаренко.
11:13:57
БОНДАРЕНКО В.Д.
Володимир Бондаренко. Я хотів би звернути увагу на те, що практика проведення виборів у районах, де ведеться інтенсивне житлове будівництво, і, зокрема, наприклад, у Святошинському районі, там на лівому березі, там за півроку вводяться іноді десятки будинків. І це великі будинки. І створення виборчих дільниць для цих будинків повинно бути передбачено не тільки там законодавчо, але і забезпечено фінансово.
Справа у тому, що планування фінансових витрат на вибори здійснюється значно раніше, і в разі утворення такої дільниці, а коли десять будинків ввели, то вже та дільниця, яка там є, не може обслужити дану територію. Нам треба передбачити порядок фінансування дільниць, які утворилися у зв’язку із інтенсивною житловою забудовою. Тоді, коли треба забезпечити право людей голосувати, а весь час іде заселення, там і списки треба безперервно коригувати і фінансово забезпечити. У нас такі дві дільниці були, але вони тепер співпали з діючими, і там було більше, ніж 3 тисячі людей на одній дільниці. Це ненормально.
Тому я хотів би…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, сформулюйте позицію. Мікрофон Бондаренка.
11:15:10
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я би хотів, щоб у цю статтю була добавлено таке доповнення. В разі необхідності створення нової виборчої дільниці в районах новобудов фінансування цієї дільниці забезпечує орган місцевого самоврядування. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки Володимира Бондаренка. Текст він щойно оприлюднив.
11:15:46
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 14 Юрія Кармазіна. Мікрофон, будь ласка.
11:15:50
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, шановний Володимире Михайловичу! Іде брутальне порушення Конституції, бо ще ніколи ви не проводили голосування під конвоєм. Це перший раз, коли конвой Партії регіонів продовжує стояти в президії.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, по суті поправки.
КАРМАЗІН Ю.А. Я наполягаю на тому, щоб конвой сів на місце і підійшов до Януковича. Це для нього конвой привичний. Володимире Михайловичу, чому ви під конвоєм це робите?
Тому я в даному випадку захищаю парламентаризм і проти узурпації влади. Тому статтю 20 пропоную доповнити частиною 6.1 такого змісту. У разі, якщо подання щодо утворення виборчих дільниць не відповідає вимога цього закону, окружна виборча комісія приймає рішення про повернення подання для невідкладного приведення його у відповідність до вимог цього закону або самостійно приймає рішення про утворення виборчих дільниць з отримання вимог цього закону. Це має безпосереднє відношення до того, що розглядається, бо передбачається право…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Будь ласка, позиція комітету.
БОДНАР О.Б. Позиція комітету не визначена,
оскільки ми не мали можливість провести відповідне засідання. Це планове засідання мало відбутися тоді, коли
ви мали право подати всі поправки.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні
народні депутати! Тоді я ставлю поправку номер 14 Юрія Кармазіна на
голосування.
11:17:34
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка номер 15 Ольги
Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Поправка
стосується абсолютно позитивних змін, які передбачаються для покращення роботи
тих самих ДВК і проведення виборчого законодавства. Поправка, я переконана,
підтрималась би цим залом, якби вона розглядалась в іншому контексті, але
сьогодні голосування немає, тому я її просто вам презентую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю
на голосування поправку номер 15 Ольги
Боднар.
11:18:17
За-2
Поправка не підтримана.
Поправка номер 16 Юрія
Кармазіна.
11:18:26
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний
Володимир Михайлович! Я хотів би, ви знаєте, я вас дійсно шаную і поважаю, але
я хотів би, щоб ви озвучили зараз для всієї Верховної Ради те, що ніхто не знає
і народ України не знає, що народні депутати Бобильов і Стець відкликали свої
голосування, тому що вони не давали картки нікому, не уповноважували нікого
голосувати, а без цих двох голосів 226 немає за прийняття цього закону. І про
це відомо зараз керівництву Верховної Ради. Я не знаю, чому це не озвучено.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу по
суті, по поправці.
КАРМАЗІН Ю.А. Тепер по
поправці, частину сьому статті 20 я пропоную викласти в такій редакції.
„Спеціальні виборчі дільниці утворюються окружними виборчими комісіями за місцем розташування відповідних закладів чи установ, або за місцем приписки
судна чи полярної станції, за поданням районних державних адміністрацій, чи
міських виконавчих комітетів
міжобласного республіканського в Криму значення, не пізніше ніж за 45 днів до дня виборів”. Дякую
і просив би вас відповісти на питання по двом...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Я повністю погоджуюсь з Юрієм Анатолійовичем, що дана норма покращує виборчий процес. Тому що сам термін визначений для того, щоб створювати такі спеціальні виборчі дільниці, продумано і передбачений за 45 днів до виборчого процесу. Таким чином ми вже могли б орієнтуватися на їх кількість і на їх спроможність. Я могла б вам рекомендувати її підтримувати, якби цей був дійсно розгляд цього законопроекту в другому читанні. Зараз в мене є вже сумнів, що він взагалі може розглядатися, оскільки 226 голосів виявляється за нього не було.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 17, Ольги Боднар.
11:20:38
За-2
Поправка не підтримана.
Шановні народні депутати, якщо депутат звертається з заявою, що він не голосував, то це докладається до протоколу, до стенограми для морального задоволення і я думаю, що колеги це добре знають.
І я просив би, давайте зараз будемо йти виключно по поправках, розуміючи те, що свобода буває з конвоєм і все буде нормально у нас.
Поправка номер 18.
БОДНАР О.Б. Не 18, я вибачаюсь.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Вибачте, 17-та поправка.
БОДНАР О.Б. 17-та поправка теж стосувалася того, що закордонні виборчі дільниці мають утворюватися за 45 днів і процедура їх утворення теж передбачалася, і була розписана, прозоро. Якщо б ви уважно її прочитали, ви б я думаю не заперечували саме проти такої норми, яку я пропоную.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування номер 17.
11:21:31
За-2
Рішення не прийнято.
Поправка номер 18, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Кількість три тисячі виборців на одні ДВК надто складно для того, що навіть фізично встигнути прийти на ці вибори, проголосувати, а потім їх вчасно обрахувати. Тому моя поправка стосувалося того, щоб максимальну кількість виборців обмежити до 2 тисячі 500 виборців. Але оскільки знову ж таки, я повторюю, голосування тут не відбувається, я цю поправку тільки озвучую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 18.
11:22:26
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка номер 19, поправка до поправки, Володимир Бондаренко.
11:22:37
БОНДАРЕНКО В.Д.
Володимир Бондаренко. Я вважаю, що позиція стосовно кількості виборців на одній дільниці надзвичайно важлива. Мова йде про те, що практика показує, що такі великі дільниці три, а вони завжди бувають і більше, не справляються з своєю роботою. По-перше, вони не забезпечують таку функцію виборчої дільниці як відвідування виборця за місцем його проживання. Тому що такий вал пропустити за день не вдається. Ольга запропонувала 2,5 тисячі я вважаю, що це оптимальна річ. Але для того, щоб жорстко не ставити якусь межу, раніше в законодавстві була норма перевищення не може складати більше десяти відсотків.
Тому я вношу пропозицію до її поправки, де 2,5 тисячі перевищення не може складати більше ніж десять відсотків загальної кількості виборців. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки номер 18 Володимира Бондаренка.
11:23:53
За-3
Рішення не прийнято.
Поправка номер 19. Ольга Бондар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Це технічна поправка, яка ліквідовувала правову колізію в законі й яку намагалися обходити уже за рекомендаціями Центральної виборчої комісії, хотілося її внести в норму в тіло закону.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 19 Ольги Бондар.
11:24:29
За-4
Поправка не підтримана.
Руслан Князевич, поправка до поправки, будь ласка.
11:24:41
КНЯЗЕВИЧ Р.П.
Володимир Михайлович, справа в тім, що в мене теж є ціла низка поправок, і пані Оля сьогодні говорила про те, що я їх не встиг просто подати. Тому дуже просив би що, якщо можна, і мені теж давати слово.
Йде мова про те, що окрім 23-ї, яку ми щойно намагалися змінити поправку, є ще в мене поправка до 22 статті. Вона стосується статусу виборчої комісії. І мені дивно, що автори не зауважили цей нюанс. Справа в тім, що вона абсолютно технологічна.
Йде мова про те, що я пропоную, щоб Центральна виборча комісія не була правонаступником територіальних виборчих комісій. Йде мова не про прийняття рішення, як хтось думає вищестоящої комісії, я не чіпаю цих, м’яко кажучи, досить сумнівних механізмів.
Йде мова про те, що трапляється такий випадок на практиці, територіальні виборчі комісії нароблять купу боргів і всякої всячини, після виборів припиняють свою роботу, а Центральна виборча комісія як постійно діючий орган на сім років повноважень, потім кілька років розплачується за ці борги, а спитати вже нікого.
Тому, зважаючи на ці обставини, це прохання від ЦВК, давайте, ми хоча б такі технологічні речі будемо враховувати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування пропозицію Руслана Князевича. Прошу голосувати.
ІЗ ЗАЛУ. Голосуємо.
11:26:00
За-5
Поправка не підтримана.
20 поправка Ольги Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Ця поправка, яка якраз стосувалася того, щоби покращити роботу дільничних виборчих комісій. І якби суб’єкт законодавчої ініціативи, який подавав законопроект, який сьогодні намагаюся якимось чином тут розглядати, звернув увагу саме на оцю норму, я б його з задоволенням підтримала.
Йдеться про те, що формування дільничний виборчих комісій в разі подання меншої кількості членів ДВК від тог чи іншого кандидата, може бути подана через Центральну виборчу комісію. Це було б абсолютно цілком логічно і нормально. І Дільничні виборчі комісії працювали би абсолютно без проблем.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 20.
11:27:02
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка 21.
БОДНАР О.Б. Мені буде цікаво, чому ж зал не підтримує, якщо він вважає, що це відбувається голосування цю поправку.
В ній ідеться про те, що до складу окружної виборчої комісії можуть входити громадяни України, які мають право голосу. А також виборець може одночасно входити до складу лише однієї виборчої комісії. Спробуйте спростувати цю правильну норму. Я думаю, що навряд чи ви спростуєте її, але я невпевнена, навіть переконана, що ви за неї голосувати не будете.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування поправку номер 21.
11:27:53
За-3
Поправка не підтримана.
Відповідно і поправка 22 не буде ставитись на голосування.
Поправка до поправки, Володимир Бондаренко, будь ласка.
11:28:04
БОНДАРЕНКО В.Д.
Володимир Бондаренко. На жаль, регламентації діяльності комісії, зокрема, і окружної, і дільничної в частині їх утворення чомусь випадають такі дуже важливі речі, які були раніше в законі про те, що неприпустимо до складу комісії, щоб в складі комісії були прямі члени родини кандидата, а також в середині комісії не може бути родичів першої лінії родинних зв’язків, тобто мати, син, батько, діти і таке інше. Я думаю, що це би упередило деякі сімейні виборчі комісії. А вони таки є, насправді.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування цю пропозицію Володимира Бондаренка, як поправка до поправки.
11:29:03
За-2
Поправка не підтримана.
Поправка 23. Сергій Подгорний. Будь ласка.
11:29:09
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я перепрошую. Поправка 21 і 22 аналогічні, вона не підтримано. Нема потреби ставити. Спокійно.
Сергій Подгорний.
Заспокойтесь.
11:29:23
ПОДГОРНИЙ С.П.
Прошу додати часу. Шановні виборці, хочу захистити Верховну Раду, до чого призивав Голова Верховної Ради і звернутися з наступним. Те, що у нас сьогодні не зрозуміло, що з Регламентом – це питання. Але у нас є ще один документ, який затверджений вам, Володимире Михайловичу, - це Положення про порядок роботи у Верховній Раді. Так от згідно цього положення пункт 34…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, по поправці, інакше мікрофон буде відключений. Аргументуйте поправку.
ПОДГОРНИЙ С.П. Я по поправці, я якраз по поправці.
Сказано, що порівняльна таблиця повинна мати: висновок головного комітету щодо внесення пропозицій, остаточну редакцію статей, запропоновану головним комітетом. Пункт 35, що законопроект, підготовлений до другого читання, до повторного другого читання, має бути завізований головою головного комітету. І пункт 36, що це повинно бути надано депутатам не пізніше, як за 10 днів.
Нічого цього у цій підробленій таблиці, яку занесли з вулиці і зробили не зрозуміло де, мабуть, у кінотеатрі „Звездном”, в офісі Партії регіонів, немає. Тому голосувати за цей закон сьогодні не можна.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ще раз нагадую, це позачергове засідання Верховної Ради, на яке виноситься питання, ініційоване ініціаторами. Все. Крапка.
Ставиться на голосування поправка номер 23 Сергія Подгорного.
11:30:55
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 24. Будь ласка. Володимир Бондаренко, поправка до поправки.
11:31:05
БОНДАРЕНКО В.Д.
Ну, в цілому я підтримую те, що яке б засідання не проводилось, ми не повинні падати так далеко, щоб потім колись було соромно оглядатись назад. І я хотів би, щоб, в принципі, голова регламентного комітету дав свою оцінку тому, що робиться, але я його не бачу у залі.
Але по поправці. Мова іде про те, що тут пан Сергій визначає кількісний склад дільничних комісій „не менше…”. А що таке „не менше”? Ви знаєте, що сьогодні держава бере на себе обов’язок оплачувати роботу цих комісій, але не встановлена верхня межа – це перша позиція. А друга позиція стосується того, що, а якщо не подають не менше, тоді хто заповнює цю дірку, якими силами, окружна комісія дільничну, а хто окружну і так далі.
Тому я вношу пропозицію, щоб у цій статті були внесені зміни такого порядку. У разі неподання необхідної кількості членів комісії кандидатами і відповідно окружна комісія приймає рішення про доповнення дільничної, а Центральна виборча комісія про доповнення окружної. Без
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку на поправку Володимира Бондаренка.
11:32:30
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 24. Сергій Подгорний. Мікрофон.
11:32:36
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Володимире Михайловичу, я хочу звернути увагу вас на ту репліку, яку сказав народний депутат Писаренко, що, коли ми приймали Закон „Про вибори Президента” попереднього разу і головував Лаврінович, то після того, як були не проголосовані поправки по тій чи іншій статті всі, він ставив на голосування і цю статтю.
Тому я прошу, враховуючи, що поправки 19, 20, 21 стосувалися статті 23, і вони не проголосовані, поставити цю статі. Це перше.
І що стосується моєї поправки, я прошу за неї проголосувати, тому що вже сьогодні є випадки, коли голова окружної виборчої комісії від Партії регіонів прятався від довірених осіб, які приносили подання на дільничну виборчу комісію і не візував підпис довіреної особи. Тому я і пропоную, щоб цей підпис візував не тільки голова окружної виборчої комісії, а також і підпис міг бути затверджений встановленим законом порядку – нотаріально. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 24 Сергія Подгорного.
11:33:59
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 25. Сергій Подгорний.
11:34:04
ПОДГОРНИЙ С.П.
Володимире Михайловичу, я все ж таки прошу, щоб ви статтю 23 поставили на голосування, враховуючи, що поправки не були підтримані так, як це робив ваш попередник, ваш перший заступник при розгляді попереднього закону.
Що стосується цієї поправки, то я прошу її підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 25.
11:34:42
За-2
Поправка не прийнята. І пропозиція, яка щойно прозвучала, то я хочу нагадати, що ці поправки не стосуються проекту закону взагалі, який ми розглядали, і Верховна Рада України прийняла його в першому читанні, і ви, шановні колеги, це добре знаєте. Я їх просто ставлю на голосування, для того щоб не було додаткових звинувачень всіх.
Поправка номер 26-та. Сергій Подгорний, будь ласка.
11:35:06
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Володимир Михайлович, я би хотів, щоб ви підняли стенограму, коли ми приймали попередній закон, і подивилися…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Там приймали цілісний закон.
ПОДГОРНИЙ С.П. І там точно так же, точно так же були поправки до тих статей, які не були прийняті в першому читанні, але шановний Лавринович ставив їх на голосування. Це було, це можна подивитись. Тому давайте так, щоб у нас не було двойних стандартів якихось. А цю поправку треба підтримати. Це той випадок, коли комісія не утворена. Тоді щоб окружна комісія утворювала її.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 26 Сергія Подгорного. Я чую вас, ну що ви кричите?
11:35:59
За-5
Рішення не прийнято.
Поправка 27 Юрія Кармазіна.
11:36:06
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимир Михайлович, я звертаюсь до вас, ми знаємо вас як державника, якого тільки позиція, тільки ваша позиція зберегла в 2004 році Україну від громадянської війни. І тому, розділяючи вашу думку щодо проголосування терміново Регламенту Верховної Ради, я хотів би наголосити на тому, що на той документ, який ми зараз розглядаємо, немає візи ні юридичного управління і взагалі жодної посадової особи, жодного депутата – нікого нема візи, і ми оце розглядаємо. А, може, його десь ЦРУ нам підкинуло? Ви бачите, шпигунство. Вчора Росія скільки закинула шпигунів! 5 видворили, одного затримали, посадили. Який ще шпигун ще рветься до влади в Україні?!
Тому, Володимир Михайлович, поправка моя стосується частини дев’ятої статті 24: „До складу дільничної комісії можуть входити тільки громадяни України, які мають право голосу”. Бо ще ж включають і негромадян України по Севастополю зараз. „До складу дільничної виборчої комісії закордонної виборчої дільниці…”
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосується 27 поправка, Юрія Кармазіна. Голосується 27 поправка, Юрія Кармазіна. Комітет не розглядав це питання, ви ж самі сказали. Яка ж думка може бути?
11:37:39
За-4
Поправка 28, Сергій… За – 4, поправка не прийнята. Поправка 28, Сергія Подгорного, будь ласка.
11:37:48
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, хочу звернути увагу, що сьогодні проісходить в місті Києві, це стовідсотково. В більшості лікарень лікарі, які одночасно є членами дільничних комісій від Партії регіонів, штучно включають в списки виборців людей, які ще сьогодні здорові, але в суботу будуть вже лежати на ліжку в цій лікарні. Тому, щоб цього не було, я якраз своєю поправкою і пропоную, щоб до складу дільничних комісій в цих установах не входили працівники цих установ. Прошу підтримати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 28, Сергія Подгорного.
11:38:43
За-8
Рішення не прийнято.
29 поправка. Володимир Бондаренко, поправка до поправки, будь ласка.
11:38:52
БОНДАРЕНКО В.Д.
Пан Сергій навів дуже серйозний аргумент з приводу можливості маніпуляцій на спеціальних дільницях, зокрема в лікарнях. Практика показує, що в місті Києві в окремих лікарнях були виписані всі, хто там перебував, а на ніч, на одну ніч закладені інші громадяни. Тому треба регламентувати оцей момент госпіталізації і, очевидно, вивчати джерела цієї госпіталізації.
І я би вніс пропозицію таку. Вона, можливо, комусь не сподобається, але на спеціальних дільницях, де голосування здійснюють хворі, в тому числі психічно хворі, а також в пеніціарних закладах, комісії повинні складатися, законом затвердити, тільки з представників Партії регіонів.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Бондаренко, пропозиція, ставлю на голосування.
11:39:58
За-1
Поправка до поправки не пройшла.
Юрій Кармазін, 29-та поправка.
11:40:05
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу, я нагадую, що нинішнє дійство є брутальним порушенням Конституції, прав народних депутатів. Але, зважаючи, що прийняті зміни без двох голосів і ви не хочете оголосити, що є заяви депутатів, я просив би вас, оголосити все-таки про це.
А частину десяту статті 24 вважаю необхідним викласти в такій редакції: до складу дільничної виборчої комісії не можуть входити кандидати на пост Президента, їх уповноважені представники, довірені особи, посадові та службові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, а також громадяни, які утримуються в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, або мають судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена, або не знята.
Також хотів би, щоб там було записано: проводяться… у разі якщо одночасно з виборами Президента проводяться інші вибори, до складу комісії не можуть входити кандидати, які балотуються, їх довірені особи, повноважені особи партій, блоків, суб’єктів відповідальних процесів. До складу дільничної комісії спеціальної виборчої комісії в стаціонарному лікувальному…
БОДНАР О.Б. Я могла би… Я могла би сказати, що комітет розглянув би позитивно дану поправку, оскільки, насправді, від того, хто буде займатися виборами на спеціальних слідчих… на спеціальних виборчих дільницях, особливо в слідчих ізоляторах, багато від чого залежать волевиявлення громадян і справжнє волевиявлення без вчинення тиску на них. На жаль, на сьогодні комітет не міг розглянути вашу поправку фізично, оскільки ми були готові її розглядати після 11 лютого.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 29-ту Юрія Кармазіна.
11:42:00
За-6
Поправка не підтримана. Поправка 30-та Сергія Подгорного.
11:42:06
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ще хочу звернути увагу на наступне. Що в нас сьогодні произошло з формуванням окружних виборчих комісій і з розподілом керівних посад? Враховуючи, що в ЦВК у нас більшість Партії регіонів, вони зробили дуже чесно: вродє би по кількості нормально, як то кажуть, середня температура по лікарні, а якщо подивитися по регіонах, наприклад, Дніпропетровщина: десять голів – Партія регіонів і тільки сім чомусь від кандидата Юлії Тимошенко.
Для того, щоб такого не було при складанні керівних посад у дільничних комісіях, пропонується от така нова редакція, тому що цей приклад, він може бути дуже і дуже ганебний для того, щоб його наслідували голови окружних виборчих комісій від Партії регіонів у своїх округах.
Дякую, прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 30-ту поправку. Будь ласка, визначайтеся.
11:43:11
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка до поправки? Будь ласка, Володимир Бондаренко, мікрофон.
11:43:18
БОНДАРЕНКО В.Д.
На поправку Сергія Подгорного я підготував свої уточнення. Мова іде про те, що різні регіони мають різну політичну зафарбованість і, безумовно, голосують по-різному. Але для того, щоб забезпечити справедливість і паритетність, вважаю, що, дійсно, і великі, і середні, і малі дільниці на другому турі повинні розподілятися за принципом паритетності по категоріях. Не в цілому кількість дільниць там одному кандидату і другому, а по категоріях: серед великих паритет, серед середніх паритет, серед малих паритет. А в разі, якщо там непарна кількість, тоді методом жеребкування визначається голова і секретар тієї дільниці, яка не потрапила у паритет, бо є непарною.
Я думаю, це забезпечило б абсолютно рівні права кандидатів, незалежно від того, хто вони є сьогодні, завтра і так далі. Це стаття, яка дала би… зняла би всі підозри у тому, що Центвиборчком чи ще хто-небудь робить все для того, щоб допомогти комусь одному.
Тому я вношу отаку пропозицію до цієї статті. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, оскільки поправка не сформульована, це просто як пропозиція і побажання. Немає що поставити на голосування. Прошу наступного разу формулюйте поправку.
ІЗ ЗАЛУ. (Не чути)
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ще раз кажу, наступного разу формулюйте поправку.
Поправка номер 31 Сергія Подгорного. Будь ласка.
11:44:44
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, хочу звернути вашу увагу на наступне. Що сьогодні в деяких регіонах у нас деякі виборчі дільниці були скасовані, так сказати, окружні комісії убрали їх. Але виборці про це не знають. І вони на вибори прийдуть, а дільниці вже немає. Тому що окружна комісія вирішила зменшити кількість дільниць в тому чи іншому окрузі.
Для того, щоб цього не було, я і пропоную, що всі ці рішення повинні оприлюднюватися і доводитися до виборців. Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосується 31 поправка.
11:45:36
За-7
Поправка не прийнята.
Будь ласка, тільки поправку до поправки формулюйте. Володимир Бондаренко.
11:45:44
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я вважаю, що навіть після поправки Подгорного дуже неконкретним виглядає та ситуація, про яку йдеться. Мова йде про те, що ми персонально запрошуємо громадян на вибори. Є реєстр виборців, у ньому записані конкретні прізвища, імена, по батькові і адреси цих людей.
Тому оприлюднення у будь-який інший спосіб, я вважаю, неприпустиме таке формулювання, тобто персональне повідомлення шляхом вручення спеціальної листівки громадянину. Тобто добавити слова „шляхом”, виключити ті слова, що „або в інший спосіб”, а добавити „персональне повідомлення листівкою”. Персональне повідомлення листівкою. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки Володимира Бондаренка.
11:46:43
За-5
Поправка не прийнята.
Поправка 32 Сергія Подгорного.
11:46:53
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Хочу звернути увагу також на наступне, що сьогодні недостатньо здійснюється контроль Центральною виборчою комісією за однаковим застосуванням закону в тих чи інших округах, тих чи інших територіях. Наприклад, 60 округ, Донецька область. Буквально вчора було прийнято таке рішення окружною виборчою комісією, дуже цікаве, враховуючи, що там не дуже там гарне покриття телефонне, то вони дають таке зобов’язання, що не дільнична виборча комісія повинна інформувати окружну виборчу комісію, а відповідна сільська рада, де знаходиться та чи інша дільниця. Я вважаю, що це грубе порушення законодавства і ЦВК повинна реагувати на таке рішення дуже і дуже оперативно і присікати всі такі дії, тому прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосується поправка 32 Сергій Подгорного.
11:47:58
За-8
Поправка не підтримана. Поправка 33 Сергія Подгорного.
11:48:03
ПОДГОРНИЙ С.П.
Уважаемые виборці! Ця поправка стосується того, щоб підняти дещо відповідальність членів окружних виборчих комісій і мною була запропонована така норма, яка діє в законі „Про вибори народних депутатів”, коли члени окружних комісій складають присягу і потім дотримуються цієї присяги. Сьогодні, на жаль, цього в законі немає і це дає можливість дуже великій кількості членів окружних виборчих комісій порушувати законодавство.
Хочу також наголосити на наступному, що сьогодні Центральна виборча комісія, в особах таких членів, як Астахова, Ахендовський, Донченко, Чупахін грубо ігноруючи думку кандидати в президенти Тимошенко призначають на керівні посади в окружні комісії людей, які для цього не підходять. Люди, які мають інше навантаження, іншу роботу і не можуть бути на професійній основі працювати головами комісій, а ті кандидатури, які ми якраз запропонували вони ігнорують. І це приводить до хаосу в роботі окружних виборчих комісіях.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 33 поправка Сергія Подгорного.
11:49:28
За-4
Поправка не підтримана.
34-та поправка, Сергія Подгорного. Будь ласка.
11:49:35
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка стосується реєстрації офіційних спостерігачів від громадських організацій. Я розумію чому Партія регіонів не хотіла, щоб ця норма працювала в законі і в попередній редакції закону ми також її давали. Тому що сьогодні декілька тисяч громадських організацій вже публічно сказали за свою підтримку кандидата в Президенти Тимошенко Юлії Володимирівни. І тому якби всі ці організації мали ще й право надіслати своїх офіційних спостерігачів, щоб вони подивилися, як проходять вибори, то вибори пройшли б дійсно чесно і прозоро. Тому я пропоную цю поправку підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 34 поправку. Прошу голосувати.
11:50:31
За-3
Поправку не підтримано.
35-та поправка. Юрій Кармазін.
11:50:38
КАРМАЗІН Ю.А.
В мене є поправка до поправки 34.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, поправка до поправки 34.
КАРМАЗІН Ю.А. Спасибі.
Шановний Володимире Михайловичу, в мене поправка до 34 поправки. Там де записано, що реєструє офіційних спостерігачів від партій і блоків, які висунули кандидатів на пост Президента України від кандидатів на пост Президента, треба доповнити слова, які включені в виборчий бюлетень від кандидатів на пост Президента України, а далі по тексту „громадських організацій у відповідному територіальному окрузі”. Чому це важливо? Тому що ті хто не пройшли, вони ще до закінчення виборів також мають статус, статус кандидатів в Президенти України. І це уточнення, на мій погляд, надзвичайно потрібно. Прошу підтримати цю поправку голосуванням, хоча наголошую, що в неконституційний спосіб …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки. І раз ви берете участь у роботі, значить все конституційно.
11:51:48
За-4
Поправка до поправки не підтримана.
Поправка 35 Юрія Кармазіна.
11:51:54
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу! На жаль, ми тут з вами в меншості, хто хоче забезпечити конституційність. Я переконаний у вашій позиції позитивній громадянській, яку ви завжди мали, і не думаю, що ви відступите, будете топтатися по Конституції. Але я вважаю своїм обов’язком нагадати, що ми розглядаємо в неконституційний спосіб внесені поправки.
Щодо моєї поправки 35, внесеної конституційно, то я пропоную записати так: „повноваження окружної виборчої комісії починаються з моменту складання присяги не менше як двома третинами її складу на першому засіданні цієї виборчої комісії, яке проводиться не пізніше як на третій день після дня прийняття рішення про її утворення, а закінчується через 15 днів після офіційного оприлюднення Центральної виборчої комісії в результаті виборів Президента України”. Це, думаю, буде правильно.
І, Володимире Михайловичу, я прошу, щоб поки ми проводимо засідання нам повідомили, по якій причині і хто візував цей документ, як він опинився розданим депутатам? Це надзвичайно…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 35 Юрія Кармазіна.
11:53:20
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 36. Мікрофон Сергія Подгорного.
11:53:26
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Хочу звернути вашу, що в діючому законі написано, що: „комісія припиняє свою діяльність там після 15 днів оголошення результатів виборів”. Поняття „оголошення” і поняття „оприлюднення”, яке я пропоную, – це дещо різні речі. Ми пам’ятаємо як в 2004 році, дехто „підрахуй” оголосив результати от. Тому я пропоную цю поправку підтримати.
А що стосується конституційно чи неконституційно ми розглядаємо в даному випадку законопроект, то я хочу сказати, що, шановний Володимире Михайловичу, коли вам принесли от ці 160 чи скільки там депутатів свої підписи і подали оцей законопроект 6004, то ви могли дуже сміло послатися на постанову, яку ви підписали, згідно якої дали доручення комітету підготувати до другого читання і крапка була би. Але чомусь ви внесли його все ж таки в зал от.
Тому тут, я думаю, відповідальність...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Я ставлю на голосування поправку 36, а потім відповім на ваше запитання.
11:54:53
За-4
Поправка не підтримана.
Будь ласка, поправка 37, Сергій Подгорний.
11:55:01
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні колеги, ця поправка стосується повноважень дільничних виборчих комісій. Вона також пропонувалася для того, щоб підвищити відповідальність членів дільничних виборчих комісій, щоб їх повноваження розпочиналися з того, що вони складають Присягу.
Тому, я прошу, підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 37 Сергія Подгорного.
11:55:43
За-1
Поправка не підтримана.
Поправка 38. Сергій Подгорний, будь ласка, мікрофон.
11:55:52
ПОДГОРНИЙ С.П.
Значить, шановні виборці, ця поправка, аналогічна поправці 36.
Я пропоную, щоб повноваження дільничних виборчих комісій припинялись після того, ще раз кажу, рішення про закінчення виборів, про результати виборів було не оголошено, а оприлюднено.
Дякую. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 38 поправку.
11:56:30
За-6
Поправку не підтримано.
39 поправка, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Я вважаю, і прошу всіх звернути увагу, в першу чергу виборців стосовно того, що суб’єкт законодавчої ініціативи і в першому читанні, який запропонував прийняти цей законопроект, говорить про те, що йому байдуже, в якій кількості буде збиратись дільнична виборча комісія і зліквідовує норму, в якій ідеться, що засідання виборчої комісії повноважні, якщо в ньому бере участь не менш як дві третини складу комісії. Я категорично заперечую проти подібної норми. Я вважаю, що тільки в такому випадку, якщо залишається оцей принцип паритетності і дві третини, буде задовольнятися принцип справедливості.
І я ще попрошу, Володимире Михайловичу, все ж таки давати мені слово, тому що, можливо, я як представник комітету не останній, могла би переконати зал можливо хоча б в чомусь.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Добре. Нема проблеми.
Ставлю на голосування поправку 39 Ольги Боднар.
11:57:48
За-4
Поправка не підтримана.
Сергій Соболєв поправка до поправки.
11:57:59
СОБОЛЄВ С.В.
Шановні колеги, оскільки в першому читанні норма, яку запропонував пан Лавринович, набрала 226 голосів, ми вимагаємо згідно… (Шум у залі) Ну це хай розбираються, яким чином там фальсифікували ці голоси. Ми вимагаємо, щоб в другому читанні ця норма була підтверджена, так як це завжди голосувалося. Тому, будь ласка, поправку Лавриновича в другому читанні поставте на голосування. І пропоную ні в якому разі за це не голосувати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
БОДНАР О.Б. Я підтверджую, так було, коли голосували минулий раз цей закон.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправку номер, поправка номер 40 Юрій Ключковський, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Володимире Михайловичу, це ідеться про поправку Лавриновича, стаття 28.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, поправка номер 40. Юрій Ключковський, мікрофон, будь ласка.
11:58:45
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Дякую. Шановний пане Голово! В мене лише чотири поправки і всі стосуються тексту прийнятого в першому читанні. Тому я хочу звернути вашу увагу як головуючого чи після прийняття, чи після відхилення цих поправок вам доведеться ставити на голосування норму, підтвердження норми прийнятої в першому читанні.
А тепер по суті поправки. Справа в тому, що колегіальний орган у якого немає кворуму не може існувати. Я поділяю побоювання щодо зриву кворуму на виборах на голосуванні у цю неділю. Тому я пропоную записати, що достатній у день голосування кворум не менше половини складу відповідної виборчої комісії. Кожен з кандидатів має половину складу відповідної комісії. Цього цілком достатньо, щоб стимулювати іншого, змусити своїх членів прийти для голосування. Я прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, комітет, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Я цілком поділяю вашу стурбованість. Я теж вважаю, що якщо прийде одна людина на засідання ДВК, це засідання не може бути повноважним. Це засідання може бути повноважним, якщо прийшла 50 плюс одна людина, це може бути дві третини, але ні в якому разі одна-дві людини не можуть вирішувати, який протокол підписувати.
Тому я прошу, Володимире Михайловичу, поставте, будь ласка, пропозицію Лавриновича стосовно статті 28 частину четверту вилучити, тому що сьогодні поправки, до цієї норми, яка прийнята у першому читанні, не отримали ніякої підтримки у залі. Отже, тепер треба голосувати стосовно поправки, яку запропонував у першому читанні Лавринович.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Ставлю на голосування поправку номер 40.
12:00:52
За-10
Поправка не підтримана.
Поправка 41. Валерій Писаренко, будь ласка.
12:01:01
ПИСАРЕНКО В.В.
Шановні колеги, ми знову повертаємося до кворуму. І насправді сьогодні засідання присвячене у першу чергу напевно цьому питанню - це кворум під час засідання. Хочу нагадати, що сьогодні відповідно до чинного законодавства кворум поділений між двома кандидатами. І якщо ми сьогодні схиляємось до того, що закон буде ухвалений у тому варіанті, що кворумом буде тільки половина, то ми з вами отримаємо фактично по дві комісії на кожній території, кожна комісія буде відповідати одному з кандидатів. Це величезна загроза зриву виборів і насправді нам від цього потрібно сьогодні відійти. Тому моєю пропозицією було залишити той варіант, який сьогодні існує у чинному законодавстві. Мені здається, що автори закону, який сьогодні є чинним, все це передбачили, що не потрібно сьогодні давати можливість роздвоюватись комісіям. І я пропоную підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, комітет, да
БОДНАР О.Б. Дякую. І у підтвердження цьому я ще раз може сказати, що, да, ми цю норму тепер проголосувати стосовно першого читання також. Якщо не буде підтримана поправка Писаренко, у мене прохання, Володимире Михайловичу, не відходячи від Регламенту, проголосувати поправку Лавріновича, прийняту у першому читанні.
ГОЛОВУЮЧИЙ. У Лавріновича поправок немає.
БОДНАР О.Б. У нього у першому читанні прийнята норма, яка зараз опротестовується.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 41.
Шановні колеги, з політичних моментів я вас всіх розумію, ми йдемо все нормально. Заспокойтеся, я розумію все. Є установка в одних і в інших. Давайте пройдем цю дорогу.
12:02:41
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка… Шановні народні депутати, було… Не кричіть. Було оголошено, що працюєм до завершення розгляду питання.
Юрій Кармазін, будь ласка.
12:02:59
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Я ще раз повторюю, що, Володимире Михайловичу, на жаль, ми розглядаємо не у конституційний спосіб, я нагадую, що зараз У Роднинськом Донецької області, Новогродовке, за які взята політична відповідальність партії регіонів, зокрема, взяв політичну відповідальність сам лідер партії Янукович, карточка якого зараз є, але якого нема в залі, зараз продовжують холода, у 26 будинках не включено тепло. Це щоб ви знали, а гроші виділили для всього: для виконкома, для міліції, але не вистачило на ремонт і ніколи не вистачить при такій постановці питання.
А в частині чотири статті 28 пропоную записати: „Засідання виборчої комісії є повноважним, якщо у ньому бере участь більше половини складу комісії”.
І шановний Володимире Михайловичу, я не розумію, чому ви не ставите про підтвердження проголосованих у першому читанні ще без двох голосів поправок, які зараз ніби-то є…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ставлю на голосування. А, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Я як перший заступник комітету не маю ніяких політичних, скажемо так, забарвлень, хочу сказати, що поправка Кармазіна якраз стосується того, щоби забезпечити можливість проведення засідання ДВК, в складі якої буде підтверджувати легітимність його засідання. Якщо вона не буде підтримана, Володимир Михайлович, у мене немає тут ніяких політичних подопльок, но та поправка тоді тепер ставиться вже і Лавриновича під сумнів. Стаття 28-ма: частину четверту вилучити. Або хай зал підтвердить, що вони підтверджують, погоджуються з Лавриновичем, або хай спростує.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, я ставлю на голосування поправку номер 42.
12:05:08
За-6
Поправку не прийнято.
Поправка номер 43, будь ласка. Сергій Подгорний. А, я перепрошую, поправка до поправки Руслана Князевича, він піднімав руку.
12:05:25
КНЯЗЕВИЧ Р.П.
Володимир Михайлович, шановний, ну погодьтеся, що це є компроміс із ситуації. Йде мова уже не про дві третини, а про більшість плюс один голос, і це абсолютно логічно, як принаймні є в Верховній Раді. Адже гіпотетично представте собі ситуацію, що в Верховній Раді немає кворуму в 226 голосів. До чого ми тоді зайдемо?
Зважаючи на ці обставини, ви повинні розуміти, що йдеться не про те, що у нас пів-України буде мати одного Президента, а пів – другого, а про те, що у нас 17 тисяч комісій дільничних визнають одного Президента, а 17 тисяч іншого, і у нас в шахматному порядку один округ буде мати одного Президента, інший другого. Ми загонимо ситуацію в такий глухий кут, що вже не буде виходу, і 2004 рік нам покажеться просто квіточками. Тому давайте ми приймемо це компромісне рішення і знімемо цю проблему. Буде кворум – він вже буде не дві третини, але буде розумний і логічний. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Шановні колеги, 43 поправка. Сергій Подгорний.
12:06:17
ПОДГОРНИЙ С.П.
Уважаемый Владимир Михайлович, я звертаю вашу увагу, бо моя поправка – остання поправка до четвертої частини статті 28, в яку якраз шановний или не шановний Лавринович вніс зміни в першому читанні. Тому я наполягаю: після голосування моєї поправки поставити на голосування частину четверту статті 28-ї, яка проголосована в першому читанні, також на голосування. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування поправку 43-тю. Завершимо всі поправки – потім будемо визначатись з голосуванням. Поправка 43-тя.
12:07:11
За-6
Поправка не підтримана. Поправка 44-та, будь ласка. Підгорний, мікрофон.
12:07:18
ПОДГОРНИЙ С.П.
Володимир Михайлович, я ще раз кажу, що це регламентна норма. Після того як поправки до тієї чи іншої статті чи частини статті не проголосовані або проголосовані „проти”, вся стаття чи частина ставиться на голосування. Я прошу поставити на голосування частину четверту статті 28. Не порушуйте, будь ласка, Регламент, пожалуйста.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 44-ту. Будь ласка.
12:08:01
За-5
Поправка не підтримана.
45 поправка. Юрій Кармазін, мікрофон.
12:08:07
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимир Михайлович, я вам нагадую, що ми розглядаємо нелегітимний документ, внесений нелегітимним чином, з порушенням Конституції і прав народних депутатів України.
Частину 11-ту статті 28 пропоную викласти в такій редакції: „Виборча комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення права присутності на засіданні осіб, зазначених у частинах дев’ятій та десятій цієї статті, якщо вони неправомірно перешкоджають його проведенню або з’являються на засідання комісії в стані алкогольного, наркотичного, токсичного або іншого сп’яніння чи вчиняють інші дії, що виражають явну неповагу до комісії та її членів. Таке рішення приймається двома третинами від складу виборчої комісії”.
Шановний Володимир Михайлович, такі самі дії, які виражають явну неповагу до українського народу, зараз здійснюють і депутати Партії регіонів, які тут стоять сьогодні і зараз в якості конвою, в тому числі і в мене над головою. Шановні, присядьте, будь ласка, не заважайте…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Я хочу сказати, що є вже така практика. Ви знаєте, поправка Кармазіна має підстави для того, щоб її можна було прийняти, якби таблиця була підготовлена легітимно. Тому що, насправді, на сьогодні відбувається подібне, коли кажуть частині складу ДВК, що ми збираємося там, наприклад, на три години дня. Самі збираються тихенько в 12 ранку, приймають рішення стосовно виключання інших членів комісії із складу, тому що вони начебто не явилися на 12 годин, хоча їм було повідомлено всім на третю годину. І на таких підставах просто зривають засідання ДВК.
Тому я вважаю, що поправку Кармазіна можна було б підтримати, якби ця таблиця була легітимною.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування поправку номер 45 Юрія Кармазіна.
12:10:20
За-5
Будь ласка, поправка до поправки Володимира Бондаренка.
12:10:27
БОНДАРЕНКО В.Д.
Враховуючи, що поправка Юрія Анатолійовича особливо актуальна для районів Донеччини, я би звернув увагу на те, що не тільки в стані алкогольного, наркотичного та токсичного сп’яніння, а й добавив би слова: зі зброєю, або чинять фізичний, чи моральний тиск на інших членів комісій, тобто кого треба виключати. Добавив би о ці слова, ті, хто є…, ну, не в тільки в стані такому, а й зі зброєю, або чинять фізичний та моральний тиск на інших членів комісій. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю поправку до поправки. Будь ласка.
БОДНАР О.Б. Немає людей, які не помиляються…
12:11:14
За-6
Поправка до поправки не підтримується.
Поправка 46-та, народний депутат Павленко. Єсть Павленко? Немає? Ставлю на голосування, тим не менше, поправку номер 46.
12:11:41
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 47-ма, мікрофон Сергію Подгорному.
12:11:49
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка пропонується для того, щоб не було вакханалії, не було силового диктату меншості у комісіях при вирішенні питання щодо позбавлення присутності на комісії офіційних спостерігачів та інших суб’єктів виборчого процесу. Тому я прошу цю поправку підтримати – це перше.
І друге. Шановний Володимир Михайлович, я хочу вам нагадати, що пропозиція щодо роботи без перерви, щодо роботи „до упору”, як ми кажемо, до розгляду питання, повинна обов’язково голосуватися в залі і прийматися рішення більшістю голосів. Тому ваша пропозиція, вона, може і слушна, але треба, щоб ви її поставили на голосування і щоб зал визначився. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги… Будь ласка, комітет із 47-ї поправки.
БОДНАР О.Б. Я вважаю, що цілком правильна і слушна поправка від депутата Подгорного стосується того, що мають бути тільки правомірні дії відбуватися у дільничній виборчій комісії для того, щоб ми потім не розказували, що га тій чи іншій дільничній виборчій комісії відстоювалися інтереси того чи іншого кандидата. Виключаючи… просто одна-дві людини проголосували, і вже виключили того чи іншого спостерігача.
Я вважаю, що норма, яку пропонував Подгорний, вона абсолютно логічна і могла б бути підтримана, якби це було…законним чином розглядалося.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, зараз, одну хвилинку, я ж поставлю на голосування поправку спочатку.
Ставлю на голосування поправку номер 47 Сергія Подгорного. І ще раз прошу… Да, голосування іде.
12:13:45
За-7
Поправка не підтримана. І я, шановні колеги, дуже прошу вас, кожен виконує тут свої завдання, давайте спокійно йти по поправкам. Часу ще дуже багато, так що… І цих звинувачень – „незаконний спосіб”, давайте припинимо, я дуже прошу. „Незаконний спосіб”… Загнали країну у глухий кут, а тепер про закон згадали.
Будь ласка, Руслан Князевич.
12:14:10
КНЯЗЕВИЧ Р.П.
Володимире Михайловичу, у мене поправка полягає в тому, щоб взагалі виключити частину 11 статті 28. Я поясню свою логіку. Якщо ми зараз вилучаємо таке явище правове як кворум, то це може призвести до того, що кілька членів комісії можуть прийняти рішення, а це достатньо, більшістю голосів з присутніх, щоб просто вилучили всіх неугодних професійних спостерігачів, представників засобів масової інформації і так далі. І якраз оце породить можливість зловживання а-ля того, що було між іншим у другому турі четвертого року.
Тому треба зараз цей механізм закривати, якщо гіпотетично ми можемо собі допустити, що у нас не буде кворуму взагалі. Якщо ми це відкриємо, то це буде ящик Пандори, і потім не знайдемо кінців. Дякую. Тому прошу поставити на голосування і вилучити 11 чистину.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки Руслана Князевича.
12:15:11
За-9
Поправка до поправки не підтримана.
Поправка 48, Сергій Подгорний.
12:15:19
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправа також стосується, як приймає рішення виборча комісія в день голосування та при підрахунку голосів. Вона направлена на те, щоб все ж таки унеможливити прийняття рішення меншістю виборчої комісії. Це перше.
І друге. Володимире Михайловичу, я все-таки наполягаю, щоб була об’явлена перерва. Не кожен може витримувати, я перепрошую, там по 3, по 7, по 8 годин безперервної роботи. Є Кодекс о трудє – будь ласка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, комітету. Ольга Боднар, з цього приводу будете щось говорити?
БОДНАР О.Б. З приводу Кодексу законів про працю…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ні, давайте з приводу закону.
БОДНАР О.Б. З приводу поправки. Поправка абсолютно правильна. Якщо ми хочемо, щоб вибори 7 лютого відбулися, якщо ми хочемо, щоб припинилося все, що ми називаємо там вакханалією і все інше, якщо ми дійсно хочемо, щоб виборчі були легітимними, ми повинні дослуховуватися до таких поправок.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 48.
12:16:41
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 49 Юрія Кармазіна.
12:16:48
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимир Михайлович! Шановні колеги! Я нагадую, що розгляд цього питання відбувається в порушення Конституції України, перше. Друге, звертаюсь до Президента України, шановний Віктор Андрійович! Згідно з частиною другою статті 102 Конституції ви є гарантом додержання Конституції України прав і свобод людини і громадянина. Там ніде не написано, що немає перерви, депутатів мають оточити, закрити в залі, не оголошувати перерви і проводити без кінця засідання. Це перше.
Друге. Я хотів би, щоб це було записано і відображено в стенограмі, я буду ставити питання про брутальне порушення моїх конституційних прав. Частину 13 статті 28 пропоную викласти в такій редакції: „Всі рішення виборчої комісії приймаються відкритим голосуванням більшістю голосів від складу комісій” , а поки що записано так: „ що приймаються більшістю голосів від присутніх членів комісії”, тобто присутніх п’ять, буде приймати три. Присутніх три, буде приймати два, це абсурд…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так.
БОДНАР О.Б. От бачите, якраз всі норми, які були можливими… зловживання які були в першому турі, вони відкрили очі на те, що не можна зробити в другому турі. І колега Кармазін звертає вашу увагу знову ж таки на ту норму про яку вже говорили і попередні колеги. Не можна дозволяти порушувати принцип паритетності, не можна, якщо ми хочемо, щоб 7 лютого вибори відбулися, якщо ми не хочемо продовжувати вакханалію, яка твориться в країні і безлад, якщо ми говоримо, що ми тільки за чесні вибори цю поправку треба підтримувати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 49 поправку Юрія Кармазіна.
12:18:54
За-6
Поправка не підтримується.
Поправка 50 Валерій Писаренко.
12:19:04
ПИСАРЕНКО В.В.
Шановні колеги...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я нагадую вам, що кожне третє засідання було зірвано, треба попрацювати хоч зараз. Будь ласка, Валерій Писаренко.
ПИСАРЕНКО В. В. Шановні колеги, я прошу хвилиночку. Наступна поправка, вона стосується пункту 18, де ми закладаємо сьогодні, намагаємось закласти таку норму, що вище стояча комісія у нас буде творити фактично результат по нижче стоячим комісіям. Я хочу сказати, що в разі прийняття цієї норми, ми можемо, в принципі, всі дільниці позакривати і люди можуть взагалі туди не виходити. Тому що в такому випадку окружкоми, які будуть формуватися виключно одним кандидатом, можуть відразу писати той результат, який потрібен тому чи іншому кандидату. Тоді давайте на сьогоднішній день закриємо дільниці і нехай окружкоми визначають результати виборів.
Моя пропозиція скасувати ту норму, яка є…
БОДНАР О.Б. Я вас повністю підтримую в тому плані, що якщо зараз ми зробимо такий нонсенс правовий, коли дільничновиборча комісія або розділиться на два табори і буде приймати свої рішення, а окружна виборча комісія в цей час буде приймати третє рішення, то це буде називатися хто перший добіжить. І з яким рішенням краще буде погодитися потім там „власть імущим”. Так от якщо ми хочемо і ми демократи, і якщо ми хочемо, щоб вибори були справедливі, треба ліквідовувати цю норму, як пропонує депутат Писаренко.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 50, прошу голосувати.
12:21:03
За-8
Поправка не підтримана.
Поправка 51-ша. Ключковський, будь ласка, мікрофон. Зніміть, будь ласка, Ключковського. Я прошу, зачекайте колеги. Володимир Бондаренко, поправка до поправки. Вже проголосували її.
12:21:22
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я думаю, що не зовсім юристи тут розібралися з ситуацією, коли пропонують скасувати ту чи іншу норму, норми ще немає. Вона запропонована була Лавриновичем, в першому читанні вона пройшла, тепер треба її підтвердити у другому читанні – такого підтвердження немає.
Щойно до зали заходив Ківалов Сергій Васильович, я думаю, він задоволений. Він бачить, як розвивається його справа, яких набирає обертів, він пішов і аплодує нам всім. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тобто немає що тут голосувати нам.
Поправка 51. Юрій Ключковський, будь ласка.
12:21:56
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Дякую. Шановний пане Голово! Шановні колеги! Я поділяю стурбованість автора тексту, прийнятого в першому читанні. Однак прошу звернути увагу, що насправді цей текст жодної проблеми, яка турбує, не вирішує. Тут говориться про те, що комісія вищого рівня може прийняти рішення в разі бездіяльності комісії нашого рівня. Але бездіяльність наступає тільки тоді, коли закінчується строк для того, щоб вона виконала певні дії після закінчення строку – це вже вдогонку поїзда. Тому в мене пропозиція: розширити ці підстави встановлення факту бездіяльності або неспроможність комісії нижчого рівня провести засідання. І оце якраз буде розв’язанням проблеми.
Тому я би просив підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Що, ставимо на голосування цю поправку, шановні колеги?
Прошу голосувати це 51 поправка Юрія Богдановича Ключковського.
12:23:07
За-10
Поправка не підтримана.
Поправка 52 Юрій Кармазін.
Сергій Соболєв поправка до поправки, будь ласка.
12:23:20
СОБОЛЄВ С.В.
Володимире Михайловичу! Як ви слушно обіцяли ми пройшли статтю 28 – жодна поправка не прийнята. Тому прошу зараз поставити на голосування ті норми, які були проголосовані в першому читанні, бо вони не є законом. Це норма яка стосується зняття кворуму – я маю на увазі 4 пункт статті 28. І норма, яка стосується того, що комісія вищестоящого рівня може визначати результати виборів. Це пункт 18. Прошу поставити на голосування так як це завжди робилося при розгляді будь-якого закону на вимогу народного депутата. Ми нічого не порушимо, ми навпаки виконуємо закон.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Поправка 52 Юрія
Кармазіна, будь ласка. Шановні колеги, давайте проголосуємо поправки, а потім
будемо голосувати .... (Шум у залі)
Заспокойтесь.
12:24:06
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, шановні народні депутати, шановний Володимир Михайлович, я нагадую, що ми продовжуємо розглядати в неконституційний спосіб внесений проект невідомо ким, ніким не завізований. Це я для стенограми, це я Генерального прокурора, якщо він раптом згадає, що він Генеральний прокурор, а не генеральний адвокат Партії регіонів, так я сьогодні пропоную назвати цю посаду.
Тому в статті 29 мало було б бути доповнено частиною 2.1. такого змісту: член окружної дільничної виборчої комісії на першому засіданні виборчої комісії, в якій він бере участь в обов’язковому порядку знайомляться зі змістом частин восьмої, одинадцятої статті, після того складає таку Присягу члена комісії.
Я, такий-то, беручи на себе повноваження члена комісії та усвідомлюючи свою високу відповідальність перед українським народом присягаюся: додержуватися Конституції та законів України, чесно і сумлінно виконувати свої облов’язки, виходячи з принципу верховенства права, законності, об’єктивності та неупередженості...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Логічно було би передбачити присягу для членів комісії, оскільки вони зараз знаходяться на виконання державних обов’язків і несуть велику відповідальність, яка покладається на них державою. І в прийняття ними Присяги було би ще одним свідченням того, що вони є легітимними. В такому випадку у них би статус був більш міцним.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тут гарна пропозиція, шановні колеги, треба було б очевидно це прийняти, і потім оголосити перший тур виборів недійсним, і провести нові вибори.
Так, щоб ми зараз схаменулися і згадали про це, що для другого туру треба, мабуть, приводити до присяги.
БОДНАР О.Б. Немає зворотної сили, Володимир Михайлович.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Разом з тим, пропозиція дуже
слушна, і разом з тим, ми ставимо її разом з вами на голосування, будь ласка. (Шум у залі)
Ну, гарна ж пропозиція?
12:26:16
За-8
Юрій Анатолійович, поки що не підтримали на цей момент.
53 поправка, Сергій Подгорний, будь ласка.
12:26:25
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Володимире Михайловичу, шановні виборці, а, ну, дійсно можна було б посміхатися, веселитися, якби не було так воно гірко. Я так думаю, що той законопроект, який запропонував нам великий юрист Лавринович, він же стосується також не тільки другого туру. Там же пропозиції не 85-ї статті, так? А до 28. І чомусь тут нам не смішно, що він саме вніс ці пропозиції. Це перше.
Друге, що хочу сказати. Вашу відмову ставити на голосування 28 статтю в цілому в тій редакції, яку запропонував шановний Лавринович, вона каже про те, що, мабуть, Лавринович був неправий, коли декілька годин, декілька годин витримував тут депутатів і ставив цю статтю на голосування. Тобто хтось із вас неправий: або ви зараз неправі, або Лавринович був неправий. Я все ж таки більше вважаю, що мабуть Лавринович, що все ж таки Регламент знаєте дещо краще і тому ставите правильно ці речі. Дякую. Прошу проголосувати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, ставиться на голосування 53 поправка народного депутата Сергія Подгорного.
12:27:51
За-6
Поправка не прийнята.
54-та поправка Юрія Кармазіна. Будь ласка, мікрофон.
12:27:58
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, яка наголошує, що все, що зараз відбувається – відбувається в неконституційний спосіб. Це перше.
Друге. За це мають конкретні відповідати посадові особи.
Третє. Я хотів би, щоби нам оголосили, хто проголосував, що депутати – не люди, що вони не мають права на перерву і не можуть нікуди взагалі вийти з приміщення? Володимире Михайловичу, я не бачу такого голосування. Може ви нагадаєте? Хто вам дав право скасовувати Кодекс законів про працю?
І пропоную, що особа, яка склала присягу, ставила свій підпис під текстом присяги і цей документ має бути невід’ємною частиною протоколу відповідного засідання комісії і члену комісії після приведення присяги мало б тоді тільки видаватися посвідчення за підписом голови комісії вищого рівня.
Вважаю, що такий тиск на депутатів, як ненадавання їм обіду, всього іншого – є тортурами, передбачені міжнародним законодавством, яке є вищим…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 54 поправка Юрія Кармазіна.
12:29:27
За-8
Рішення не прийнято.
Я прошу Секретаріат дати мені Кодекс законів про працю, я подивлюся, що там мовиться про народного депутата України.
Поправка номер 55 Юрія Анатолійовича Кармазіна. Будь ласка.
12:29:41
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу, до вашого відома, що народний депутат - це теж людина і громадянин. Тут є члени Парламентської Асамблеї Ради Європи. Я прошу вас більше ні одної копійки народних грошей не видавати на їх відрядження, тому що вони не визнають і застосовують тортури по відношенню до людей. І тут вони зараз знаходяться і нагло цинічно посміхаються.
Тому стаття 29 має бути доповнена частиною 2.3 такого змісту. У разі відмови скласти присяги або уникнення її складення членом окружної дільничної виборчої комісії членами відповідної комісії складається акт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. Відмова скласти присягу або уникнення її складення протягом двох засідань виборчої комісії, найближчих після включення особи до складу відповідної комісії, означає відмову цієї особи бути членом виборчої комісії. Точно так же як боягуз Янукович відмовився від участі в теледебатах є також неповагою до українського народу і є тим, що людина показала, що вона не хоче подалі приймати участь…
БОДНАР О.Б. Я зараз не можу стверджувати, що вона 55-та, тому що таблицю готував не комітет. Але за суттю цієї поправки вона продовжує логічно ту низку поправок, які пропонувалися вже народними депутатами, які ретельно працювали над законопроектом виборчим законодавством, і стосується того, що людина, яка призначається членом комісії, має нести відповідальність згідно чинному законодавству, а також має право прийняти присягу. І це буде свідченням того, що вона бере на себе цю відповідальність. Тому, як би ми розглядали це з таблицею, підготовленою комітетом, я би вам рекомендувала підтримати дану норму.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 55 Юрія Кармазіна.
12:31:50
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка 56. Юрій Кармазін. Будь ласка, мікрофон.
12:31:57
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін.
Нагадую, що ми розглядаєм неконституційно внесений законопроект. Нагадаю, що ми розглядаєм його без обіду. Нагадую, що у нас у державі є Уповноважений Верховної Ради з прав людини Президент, які за всім цим спостерігають, але діють у змові з діючою владою. Тому пропоную припинити порушення закону, добровільно, поки народ вас не заставив припинити це знущання.
А для протоколу кажу, що стаття 29 має бути доповнена частиною 4.1 такого змісту: „На час безпосереднього виконання обов’язків члени виборчої комісії на кожного члена виборчої комісії поширюються гарантії компенсацій, передбачених Кодексом законів „Про працю” України для працівників на час виконання ними державних або громадських обов’язків у робочий час”. Це для того, Володимире Михайловичу, щоби потім не запитували чи депутат є чоловік, чи він людина, чи не людина, чи треба обід, чи не треба обід, чи треба перерва, чи не треба перерви.
І далі по тексту, Володимире Михайловичу, і прошу проголсоувати…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 56 Юрія Кармазіна.
12:33:21
За-9
Поправка не підтримана.
Поправка 57. Сергій Подгорний. Мікрофон, будь ласка.
12:33:28
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний головуючий, шановні виборці! У мене в руках от, буквально, роздруківка стенограми від 2 грудня, коли ми розглядали закон. ЗЗачитую: „11.09 Писаренко: „Шановні колеги, моя пропозиція була такою. – Головуючий: „Будь ласка, поправка номер 142 ставиться на голосування. Прошу визначитись”. – Стільки-то. – Не підтримується поправка. Це була остання оправка до 70 статті. Стаття 70 в редакції, ухваленого у першому читанні ставиться на голосування в цілому, прошу визначитись.” Чому ми зараз порушуємо цю процедуру? – у мене питання все ж таки.
Що стосується поправки. Вона созвучна з поправкою Юрія Анатолійовича з приводу застосування Кодексу про працю до членів дільничних виборчих комісій. І я ще раз нагадую, що Верховна Рада повинна працювати згідно Регламенту, згідно всіх положень, які у неї є, і передбачена перерва. Якщо ми хочемо працювати без перерви, будь ласка, поставте це питання на голосування, хай зал визначиться. Дякую.
БОДНАР О.Б. Ми якраз в цій поправці бачимо, що депутат Кармазін і депутат Подгорний якраз піклуються про те, щоби забезпечувалось трудове законодавство для членів дільничних виборчих комісій і окружних. І оскільки ми покладаємо на них велику відповідальність, передбачаючи ще і можливість прийняття ними присяги, ми також забезпечуємо їм з держави, з боку, захист і всіх їх прав і інтересів, а також оплачуємо їхній час роботи в цій комісії. Дана норма є абсолютно позитивна і демократична. І якщо ми хочемо, щоб вибори відбулися позитивно і демократично, ми мали би підтримувати подібні норми.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 57-ма Сергія Подгорного.
12:35:34
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 58 народного депутата Павленка. Наполягає Павленко на ній?
ЦІЗ ЗАЛУ. Немає Павленка.
БОДНАР О.Б. Однак комітет міг би висловитися.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я поправку Павленка ставлю.
БОДНАР О.Б. Ну да, я як від комітету можу висловитись з приводу цієї поправки. Систематичність порушення – це є якраз ознакою того, що людина не хоче працювати. Тому я вважаю, що саме оця поправка дійсно могла би покращити правове поле, і це можна було би робити, якби було дійсно розгляд цього питання так, як передбачено чинним законодавством, Регламентом нашої Верховної Ради України.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 58
поправка народного депутата Павленка.
12:36:33
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 59. Поправка на поправку Володимира Бондаренка. Мікрофон Бондаренка.
12:36:44
БОНДАРЕНКО В.Д.
Володимир Бондаренко. Ну, дуже розмите формулювання тут, що комісія може бути фактично розпущена комісією, яка її утворила. І зовсім не прописуються підстави для такого рішення. Якщо говорити про судове рішення, то там сказано, що в разі порушення комісією Конституції України, цього та інших законів України. І це стосується, на жаль, тільки судового рішення. Тому я хотів би, щоб тут було викинуто: „або комісія, яка її утворила, за власною ініціативою на підставі рішення суду, на підставі рішення суду в разі…” – і так дальше. Тобто викинути оце „або”. Бо воно дає можливість і комісії вищого рівня приймати таке рішення по відношенню до дільничної будь-коли і на будь-яких підставах.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку на поправку Володимира Бондаренка.
12:37:50
За-6
Не підтримується.
Поправка 59. Юрій Кармазін, мікрофон.
12:37:56
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Я нагадую, що ми розглядаємо не в конституційний спосіб внесений документ, і в спосіб, не передбачений Конституцією, на депутатів чиниться тиск шляхом ненадання їм перерви. Тому нагадую, в яких умовах ми працюємо. Це для Ради Європи, це для всіх інших, якщо у випадку будуть підроблені вибори і все інше.
Стаття 30-та доповнюється частиною 3.1 такого змісту: „Для забезпечення включення до попередніх списків виборців усіх громадян України, яким на день виборів виповниться 18 років, під час останнього перед днем проведення виборів періоду періодичного поновлення персональних даних Державного реєстру виборців (куди, ви знаєте, викинуто 150 мільйонів гривень народних грошей, хоча можна було без цього реєстру працювати, а з реєстром, який би подавала міліція чи податкова) керівник відповідного районного органу Міністерства внутрішніх справ подає відомості про громадян України, зареєстрованих за місцем проживання у відповідній адміністративній територіальній одиниці, яким після останнього дня періоду, за який надавалося до органу ведення державного…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так.
БОДНАР О.Б. Ми бачимо низьку якість підготовлених списків. Ми бачимо, що в списки включені мертві душі, однак, дійсно, діти, які набули 18 років, в ці списки не включені. Це робиться місцевими владами. Нагадаю, 11 це регіонів, вони знаходяться в підпорядкуванні безпосередньо у кандидата в депутати Януковича Віктора Федоровича. Це вже вам репліка.
Так, от я говорю про те, що той законопроект, який ви відхилили в цій залі, стосувався як раз унеможливлення фальсифікацій списків виборців. Ви, на жаль, його не підтримали. Зараз я, на жаль, переконана, що ви не підтримаєте і норму Кармазіна, який запропонував зараз.
Володимире Михайловичу, я дуже сподіваюсь, що все ж таки ви поставите поправки до 24-ї, 28-ї статті, Лавриновичем подані в першому читанні.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 59 Юрія Кармазіна.
12:40:24
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка , ну, 60-та. Сергій Подгорний, будь ласка.
12:40:31
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні колеги, ця поправка стосується того, щоб припиняти повноваження члена окружної дільнично-виборчої комісії не тільки за поданням кандидата, але і його довіреної особи. Тому що у нас 225 округів і не завжди кандидат може оперативно бути в тому, чи іншому окрузі - чисто технічна поправка, це по-перше.
По-друге, все ж таки, Володимире Михайловичу, якщо взяти самую простую арифметику, ми розглядаємо зараз 60-ту поправку, у нас поправок в таблиці, я подивився, 232, то єсть ще 172 поправки. І я так думаю, що є поправки, я точно знаю, у Князевича, є поправки ще у Бондаренка, у інших депутатів. То єсть, якщо ми не оголосимо зараз перерву, то по підрахунках ми будемо працювати десь, ну, там я не знаю, до 19-ї, до 20-ї години, от. Тому я все ж таки наполягаю на тому, щоб перерва була оголошена.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, ставиться на голосування поправка номер 60.
12:41:51
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 61, Юрій Кармазін.
12:41:57
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Я нагадую, що ми проводимо розгляд неконституційно направлених нам документів. Перше.
І друге, я нагадую, що зараз нашими колегами, зокрема паном колегою Чечетовим, у депутатів виробляється умовний рефлекс, як у собаки Павлова, коли їм показують, як не голосувати. Ну, дійсно, вони діють на тих, хто перебуває під владою тих, хто вживає слово „геноцид” по відношенню до людей замість „генофонд”, до кращих людей львівської політехніки. І хочу сказати, що зараз у залі відбувається геноцид по відношенню до депутатів.
А я пропоную у пункті 2 частини 4 статті 30 викласти у такій редакції: „Його відкликанням відповідним кандидатом на пост Президента України або довіреною особою від імені кандидата”. Поки що „довіреною особою”, цього немає. Хоча ви розумієте добре, що кандидат на пост Президента не може кругом відкликати членів комісії, у нього фізичної можливості немає такої просто. То ця поправка мала була б рахувати...
ГОЛОВУЮЧИЙ. Яка репліка? З приводу чого? Ну, ми ж розглядаємо зараз питання. Ну!...Я ще раз… (Шум у залі) Шановні колеги, репліка після завершення розгляду питання. Завершимо – буде репліка. (Шум у залі) Ну, я прошу вас.
Шановні народні депутати, ставиться на голосування поправка 61-шановний Юрія Кармазіна.
12:43:36
За-4
Будь ласка, Бондаренко, поправка. Тільки формулюйте поправку, щоб її можна було ставити на голосування.
12:43:45
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я, до речі, 24 поправки подав до комітету, думав же, що працюємо за Регламентом і за правилами. А виявляється, треба згадувати зараз по записам.
Так от, серед причин, які є у законопроекті стосовно відкликання члена дільничної комісії, я все-таки просив би добавити деякі з них. Я пропоную в разі смерті, в разі притягнення до кримінальної відповідальності згідно з рішенням суду та в разі виїзду за межі, зміни громадянства або виїзду за межі України. Оці були, я подавав чотири ще додаткові підстави. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки Володимира Бондаренка.
12:44:44
За-5
Поправка до поправки не прийнято.
Поправка 62, Юрій Богданович Ключковський. Мікрофон, будь ласка.
12:44:51
КЛЮЧКОВСЬКИЙ Ю.Б.
Дякую дуже. Я повторюю, що я стурбований тими самими речами, можливістю зриву виборів. Ми вже мали такі прецеденти в Білій Церкві під час першого туру.
Але хочу звернути увагу, що пункт 8 частини четвертої з доповненням, запропонованим у першому читанні, не вирішує проблему. Справа в тому, що проведення голосування не є засіданням виборчої комісії. І тому відсутність членів виборчої комісії при проведенні голосування не попадає під нову норму, запропоновану у першому читанні.
Тому я пропоную доповнити це, виклавши це як окремий пункт, передбачивши також відсутність на початку проведення голосування, яке, я ще раз хочу підкреслити, не є засіданням комісії. У цьому випадку теж треба припиняти повноваження члена комісії і давати можливість комісії працювати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, поправка зрозуміла Юрія Богдановича. Я її ставлю на голосування. Це поправка номер 62.
12:46:14
За-5
Поправка не знайшла підтримки.
Поправка 63. Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Пам’ятаючи про те, що відбулося у Білій Церкві, моя поправка була спрямована саме на те, щоб унеможливити таку можливість у майбутньому. Тому що зараз, якби ми розглядали цей законопроект як поправки до Закону про вибори, ми могли б з вами говорити, що досить вже приймати до кожних виборів редакцію закону. Можна було б прийняти таку норму, яка б працювала би уже на багато, багато майбутніх виборів. І ця норма могла би також спрацювати на багато майбутніх виборів.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 63.
12:47:07
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 64, Юрій Кармазін, мікрофон.
12:47:13
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимир Михайлович! Шановний український народе, я вам нагадую, що продовжується знову розгляд в третю годину закінчується, не конституційний розгляд питання внесеного не конституційним шляхом, з фальшуванням документів, бо документів комітет не розглядав. Це для протоколу, для прокурора, який коли-небудь буде. Нагадую, що це треба припиняти негайно Володимир Михайлович, навіть на народних депутатів розповсюджуються всі права людини і всі гарантії також.
Частину четверту статті 30 пропоную доповнити пунктом 8.1 такого змісту, а мова йде про припинення повноважень члена комісії. Порушенням присяги члена комісії, що виявилося, як систематичне не виконання покладених на нього обов’язків засвідчених менш, як двома рішеннями з цього приводу виборчої комісії до складу якої він входить. Бо інакше ми просто повикидаємо всіх членів комісії, якщо не буде формалізовано за що ж їх треба викидати, пані Оля, чому ви не говорите про це? Їх же просто повикидають тих членів …
БОДНАР О. Я не говорю тому що на сьогодні я вважаю, що ми зараз зібралися поговорити. Я повністю підтримую ваше занепокоєння, але на жаль, ті пропозиції стосовно посилення відповідальності членів ДВК, які стосуються прийняття ними присяги із того моменту вважатися легітимними цей зал навіть не підтримав.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 64.
12:48:59
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 65. Подгорний, будь ласка.
12:49:05
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я хочу проілюструвати для чого треба ця поправка. Наприклад, Одеська область декілька округів, Крим третій округ, кандидат в Президенти Тимошенко подає на голову комісії конкретну людину, конкретну особу, яка підготовлена для цієї роботи, інші шість чоловік дали згоду бути просто рядовим членом комісії. Що робить ЦВК? Перший крок, телефонує іншій людині, вмовляє бути головою комісії, а деколи і не телефонує, а телефонує просто іншим людям і призначають іншу особу. Коли ця людина узнає, що вона не голова комісії, її оборює, як то кажуть, чому ні, інша особа, яку призначили, також телефонує в центральну виборчу комісію і каже: „Я не буду головою, я директор школи, в мене учбовий процес”, і пише заяву, а член ЦВК, умовно кажучи, Чупахін або Астахов каже: „А мені на це наплювати і тому ви порушуєте зараз присягу. Ви порушуєте те, що ви член комісії, я на вас прокуратуру…”
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 65, Сергія Подгорного.
12:50:31
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка номер 66, Сергій Подгорний.
12:50:37
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я можу далі розповідати і про ту вакханалію, яку утворює в окружних комісіях саме Центральна виборча комісія з подачі таких членів Центральної виборчої комісії, як ще раз називаю прізвища Охендовский, Астахова, Шелестов, Донченко, Чупахін та інші, які сьогодні саботують роботу деяких окружних виборчих комісій, підбиваючи членів окружних комісій від партії регіонів складати фальсифіковані акти про те, що хтось там, щось там не працює, призначають час один на комісію, а приходять на інший час. І таким чином дискредитують роботу всіх окружних виборчих комісіях, для того, щоб не було, треба прийняти ці поправки, про які я казав вище. Прошу підтримати ці поправки. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 66 Сергія Подгорного. Ольга Борисівна…
12:51:39
За-3
Так ще раз, будь ласка, на табло покажіть результат голосування. Скільки проголосувало?
За – 3 поправка не підтримана.
Поправка 67, Сергій Подгорний, мікрофон.
12:51:56
ПОДГОРНИЙ С.П.
Значить, шановні колеги, це поправка виключно технічна. Тому що в законі у нас є поняття „уповноважений представник” вірніше в одному місці, а в іншому місці „уповноважена особа”. Тому ця поправка врегульовує це питання. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 67.
12:52:30
За-3
Поправку не підтримано.
Поправка 68. Сергій Подгорний мікрофон, будь ласка.
12:52:35
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ця поправка стосується того, щоб прийняти рішення, кадрове рішення, комісія може двома третинами не від складу присутніх, тому що присутніх може бути, умовно кажучи, сьогодні 10 чоловік – комісія правочинна, а прийняти рішення - шість чоловік – це меншість. Тому я пропоную цю поправку, що все ж таки це такі рішення, кадрові рішення, ще раз кажу, приймалися двома третинами від складу комісії. А не від числа присутніх. Прошу підтримати цю поправку.
І ще раз нагадую, Володимире Михайловичу, що ми вже працюємо 3 години без перерви – це грубе порушення наших прав.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 68 поправку.
12:53:33
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 69. Сергій Подгорний, мікрофон.
12:53:38
ПОДГОРНИЙ С.П.
Значить, шановні колеги, я розумів, коли засідання вів пан Лавринович, він очікував, коли там приїдуть деякі члени фракції Партії регіонів з Канарів, там, ще з інших теплих островів. Я не розумію, чого ми зараз очікуємо, коли ми бачимо, що треба об’явити перерву, щоб депутати пішли пообідали, от, почитали цю таблицю ганебну, яку нам надали, щоб далі працювати більш ретельно. Тому що, я ж бачу, що більшість депутатів з Партії регіонів зовсім не мають цієї таблиці, їм на все наплєвать, умовно кажучи. Їм і вибори ці непотрібні, тому що вони вже все зробили так, як їм треба. Вони вже думають, що у них є свій Президент. Такого не буде! Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.
Я ставлю на голосування 69 поправку Сергія Подгорного.
12:54:43
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 70, Сергій Подгорний, мікрофон.
12:54:49
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка, наступна поправка стосується питання щодо внесення змін до списку виборців. Треба сказати, що сьогодні є деяка вакханалія, де є порушення. Наш закон, який сьогодні діє, на жаль, передбачав, що за 7 днів списки виборців повинні були бути вже на виборчих дільницях. В той час, коли виборчі комісії дільниць утворювались не пізніше як за 5 днів.
Умовно кажучи, список треба було, щоб був 30, а комісія 1 січня, 1 лютого, перепрошую. Для того, щоб цього не було і для того, щоб все ж таки внесення змін до списку виборців було врегульовано згідно Закону про Регламент, про реєстр, державний реєстр виборців, і запропоновані ці поправки.
Прошу підтримати їх.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 70 поправка Сергія Подгорного.
12:56:02
За-4
Рішення не прийнято.
Поправка 71, Сергій Подгорний, мікрофон.
12:56:07
ПОДГОРНИЙ С.П.
Ця поправка також уточнює, що виборці отримують повідомлення про голосування: де, коли, як. Більш того, ця поправка передбачає, що повідомлення надходять не тільки тим виборцям, які голосують на дільниці, а також і тим виборцям, які голосують за межами дільниці, на дому, але, які внесені до списку виборців реєстром – це стосується тих виборців, які в нас постійно не можуть самі самостійно пересуватися.
Тому ті спекуляції, які лунають із уст деяких членів Партії регіонів про те, що якби „Блок Юлії Тимошенко” хоче заборонити голосувати інвалідам, хворим – це неправда. Якраз ця поправка і передбачає, що цим людям буде повідомлено, коли і як вони проголосують. Прошу підтримати цю поправку. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 71 поправку Сергія Подгорного.
12:57:18
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 72 Юрія Кармазіна.
12:57:26
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Наголошую, що продовжується неконституційний розгляд неконституційно внесеного документу, який не завізований ніким і всі, хто сьогодні його організовує, відповідальний за це мають розуміти, що вони зривають таким чином вільне голосування людей – це, по-перше.
І по-друге. Вони роблять інший злочин – вони тиснуть на депутатів в незаконний спосіб, не надаючи їм перерви на обід і так далі.
А я пропоную, щоб частину третю статті 32 виклали в такій редакції: „Кожен виборець має право ознайомитись зі списком виборів... виборців в приміщенні відповідної дільничної комісії та перевірити правильність внесених відомостей. Він має право звернутися до відповідної дільничної чи окружної комісії, або безпосередньо до органу ведення Державного реєстру виборців, чи суду за місцем знаходження виборчої дільниці щодо порушень при складанні попереднього списку неправильності, в тому числі невключення, неправильне включення або виключення зі списку виборців його…
БОДНАР О.Б. Ви знаєте, можливо і добре, що ми сьогодні зібралися і саме таким чином відбувається це дійство.
Я думаю, що громадяни, які небайдужі до свого майбутнього, вони можуть уважно послухати або подивитися трансляцію і зробити свої правильні висновки з того, що вони побачили. Зараз те, що рекомендує народний депутат Кармазін, воно абсолютно логічно. Але якщо я вже передбачаю, що у цій залі не буде бажаючих голосувати за подібні норми, я вам хочу всім виборцям порадити. Ви не чекайте, будь ласка, коли прийде вам повідомлення або запрошення, підійдіть, будь ласка, самі на дільничну виборчу комісію і пересвідчіться, що ви матимете право проголосувати і проголосувати так, як ви маєте це право за Конституцією і за чинним законодавством.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 72 поправка Юрія Кармазіна.
12:59:41
За-4
Шановні колеги, „за” – 4, поправка не підтримана.
Шановні колеги, я прошу вас. Шановні колеги, я прошу вас, менше говоріть про права депутатів, менше буде озлоблення людей. Раз сказали, відпрацювала ця вже тема, все, давайте далі будемо рухатися. Бо вони бачать, що перетрудилися тут сильно і будуть зараз нас підтримувати.
Поправка 73 Сергія Подгорного, будь ласка.
13:00:08
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Володимире Михайловичу, я розумію, що ви дієте за прислів’ям: „Как об стенку горохом” російською мовою, але це вас, я перепрошую, ну дещо принижує. Я думаю, все ж таки Регламент є. І якщо є пропозиції депутатів, треба їх ставити на голосування.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я іду по Регламенту, давайте, будь ласка, по поправці.
ПОДГОРНИЙ С.П. По Регламенту треба перерви об’являти, таке інше.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Позачергове засідання Верховної Ради України.
ПОДГОРНИЙ С.П. Я перепрошую, а перерва все одно повинна бути. Чи ви думаєте, як позачергове, то це що, поза законом засідання чи як?
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу вас…
ПОДГОРНИЙ С.П. Значить, що стосується цієї поправки. Я хочу звернути… Вона виключно така, з одного боку, вроді технічна: ми замінюємо слово „громадянин” на слово „виборець”. Але вона дуже суттєва, тому що у нас громадяни з 16 років, коли отримують паспорт, а виборче право наступає з 18 років. Тому вона дуже суттєва именно у такому політико-правовому сенсі. І я прошу її підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 73 Сергія Подгорного.
13:01:22
За-10
Поправка не підтримана.
Поправка 74, Карамзін Юрій Анатолійович. Мікрофон.
13:01:27
КАРМАЗІН Ю.А.
Дякую, Володимире Михайловичу. Це Юрій Кармазін, який нагадує, що у нас порушення іде Конституції. Внесений неконституційним способом законопроект, якому надано видимість тільки законності, насправді його авторство ніким не підписано, і комітет не розглядав всупереч Конституції цей законопроект.
Частина четверта статті 32 пропонується викласти у редакції: „Виборець особисто подає скаргу до дільничної або окружної виборчої комісії чи органу ведення Державного реєстру виборців щодо обставин, передбачених частиною третьою цієї статті. Скарга за формою, визначеною статтею 95 цього закону без зазначення суб’єкта оскарження невідкладно розглядається відповідною виборчою комісією або відповідним органом ведення Державного реєстру виборців, а в день голосування – у порядку, встановленому цим законом”.
Я нагадую всім і звертаю увагу, що зараз у засіданні приймає участь Михайло Папієв, який керує парламентською делегацією України в Раді Європи. Це ганьба, що порушуються сьогодні права депутатів при …
БОДНАР О.Б. Ви знаєте, під час проведення першого туру виборів якраз і були самі найбільші такі негаразди стосовно того, яким чином виборці можуть включити себе в список. Тому норма, яка би покращила дану ситуацію, коли виборець не знає своїх прав (на жаль, таке буває), він повинен знати (я вам просто це вже говорю для тих, хто нас слухає), ви маєте право зараз піти і пересвідчитись чи є ви у списках, і якщо вас немає у списках, у вас є право звернутися до суду, згідно з рішення якого вас обов’язково повинні включити у цей список.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 74 поправку. 74 поправку ставлю на голосування.
13:03:35
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка номер 75. Сергій Подгорний, будь ласка.
13:03:41
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я буду до вас звертатись, тому що тому що звертатись до головуючого, я так бачу, що немає ніякого сенсу, от. Так от, шановні виборці, хочу вас проінформувати, що ця поправка стосується того, щоб заборонити внесення змін в списки виборців в день голосування. Є інформація, що сьогодні навколо Києва дуже багато вже баз відпочинку – в Броварському районі, в Вишгородському районі, - заселені так званими помічниками, охоронцями від Партії регіонів, які штурмували там комбінат „Україна”, які там сьогодні охороняють членів ЦВК деяких, які там сьогодні блокують деякі ще установи і таке інше. Так от, для того щоб ці люди не проголосували в день виборів тут, у Києві, а їхали до себе по домівках і голосували там, і вноситься ця поправка, прошу її підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 75 поправку Сергія Подгорного.
13:04:55
За-8
Рішення не прийнято.
Поправка 76-та. Сергій Подгорний, мікрофон, будь ласка.
13:05:00
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також направлена на те, щоб унормувати питання внесення змін до списку виборців. У нас є протиріччя в законі з кодексом: кодекс передбачає, що скарги там в судах розглядаються не пізніше, як за два дні, а закон чомусь наш дозволяє розглядати даже в день виборів. Для того щоб цього не було, і треба внести оці зміни. Ще раз хочу сказати, що саме цей мотив, цей мотив і дає підстави сьогодні даже міжнародним спостерігачам казати, що вибори будуть сфальсифіковані саме на цій підставі – на внесенні змін в списки виборців в день голосування. Коли автобуси з одної дільниці до іншої дільниці, одні і ті ж люди, але з іншими паспортами, з паспортами тих людей, яких нема в окрузі, голосують на деяких дільницях по декілька разів, для того щоб не було, ще раз кажу, треба внести цю поправку. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 76 Сергія Подгорного.
13:06:15
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 77-ма. Юрій Кармазін, мікрофон.
13:06:21
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Нагадую вам, шановні народні депутати, шановний український народе, що розглядається документ, який неконституційно внесений, в неконституційний спосіб, і він розглядається під тиском на народних депутатів, які розглядають його без перерви, які не надаються їм, щоб здійснювати таким чином тиск на тих, хто вніс поправки. Це по-перше.
По-друге. Я нагадую, що проголосовано 224 голосами те, що може бути внесена скарга не пізніше як за годину до закінчення голосування. це привело до того, що вже в першому турі виборів, коли була 30 відсотків явка станом на шосту годину вечора, раптом за 2 останні години було проголосовано ще майже, проголосувало майже 40 відсотків. Щоб цього не було, я пропоную записати: „Позовна заява про уточнення списку виборців може бути подана до суду в порядку, встановленому Кодексом адміністративного судочинства України”. І ніяких нових фокусів тут не придумувати, бо є спеціальні норми, спеціальний кодекс.
БОДНАР О.Б. Користуючись нагодою, я підтримую колегу Кармазіна. І хочу сказати, що дільнична виборча комісія в день голосування не має права переривати виборчий процес, а саме – голосування, і збиратися на засідання. Тому для того, щоб ви, шановні виборці, могли знайти себе в списках, і раптом, якщо ви в них себе не знайшли, дільнична виборча комісія не компетентна вас включати за вашою заявою. Вам треба зробити зусилля над собою: сходити в суд, якщо ви це раніше не зробили, отримати там рішення, і на підставі цього рішення дільнична виборча комісія не має права вас не включити в список. Таким чином, ваші права як виборця не будуть порушені.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 77 поправку, Юрія Кармазіна.
13:08:29
За-3
Рішення не прийнято.
Поправка 78-ма, Сергія Подгорного.
13:08:35
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я розумію, коли у Ватикані збираються єпископи на конклав, да, і приймають рішення по обранню Римського папи.
Це багатовікова традиція. А яку традицію зараз ми закладаємо, що ми от хочемо провести багатогодинне засідання без всякої перерви? Я хочу нагадати, у нас це вперше, мабуть, тому що даже коли приймали Конституцію в 96-му році і була конституційна ніч, то тоді даже об’являли перерви, а зараз чомусь ні, це перше.
Друге, по цій поправці хочу сказати, що вона в розвиток попередніх поправок і в розвиток тієї тези, що не можна вносити зміни в список виборців в день голосування. Це паплюжить весь виборчий процес, це принижує наше законодавство виборче, про що нам вказала Венеціанська комісія також. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 78-му поправку Сергія Подгорного.
І поки йде голосування, нагадаю, що перерва була оголошена о 10 годині 5 хвилин до 10-ї години 40 хвилин. (Шум у залі) Да, і… Да, не апелюйте до людей. Ну, не знущайтесь з людей. Та посидіть, посидіть.
(Шум у залі)
13:09:45
За-4
Рішення не прийнято.
79 поправка, Сергій Подгорний, будь ласка, мікрофон
13:10:03
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановний Володимире Михайловичу, ну, не треба сперечатися з арифметичних питань. Засідання з 10-ї до 12-ї – це дві години. Якщо ми почали даже о 10:40, то повинні закінчити в 12:40.
ГОЛОВУЮЧИЙ. По суті поправки?
ПОДГОРНИЙ С.П. А по суті, я ще раз кажу, що треба приймати поправки, які унеможливлюють вносити зміни до списку виборців день голосування.
Прошу підтримати, щоб не було в нас ніяких фальсифікацій 7-го лютого.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 79 Сергія Подгорного. Прошу підтримати.
13:10:45
За-5
Поправка не підтримана.
Будь ласка, Володимир Бондаренко.
13:10:52
БОНДАРЕНКО В.Д.
І знову ж таки, я хотів звернути увагу на те, що ми працюємо в такому режимі, який може здивувати і Україну, і світ. І я думаю, що багато хто це розуміє. Ми не повинні закладати такі традиції.
А стосовно поправки, зовсім… знову ж таки я проти розмитих формулювань. Тут написано, і в Сергія у поправці не до кінця доведено, таке рішення може бути прийняте та направлене… Ну, повинно, очевидно, бути прийняте та направлено до органу ведення Державного реєстру виборців не пізніше, ніж за два дні до дня виборів, і передається в електронному та паперовому варіантах. Тому що такі рішення, ну, як мінімум, повинні доходити швидко. Тому що сьогодні можна вести паперове рішення там три дні і не довезти. Електронний варіант – це негайна доставка інформації, внесення змін і зворотній зв’язок. Тому просив би підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки. Володимир Бондаренко її виголосив.
13:12:09
За-7
Не підтримана поправка до поправки.
Поправка 80 Сергія Подгорного, будь ласка.
13:12:17
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також направлена на те, щоб заборонити вносити зміни до списку виборців невідкладно у день виборів. Тому що всі виборці, які активні, вони це давно знають, чи є вони там, чи нема. Якщо сьогодні ще когось немає, він це знає, треба сьогодні ще йти до органу ведення Державного реєстру і вносити себе у список. А у день виборів хто себе вносить, то це на сто відсотків люди, які вже проголосували на одній дільниці, потім приходять на іншу дільницю, потім приходять на третю дільницю.
Тому у нас дуже багато таких людей, які мають по декілька будинків, по декілька квартир. Особливо це, ми знаємо, представники від якої фракції. Тому я прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 80 Сергія Подгорного.
13:13:21
За-5
Рішення не підтримано.
Попрпавка 81-ша, Юрій Кармазін.
13:13:26
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін нагадує, що проводиться к неконституційний спосіб розгляд внесеного законопроекту, бо законопроект ніким не завізований, не підписаний, не розглядався комітетами. Практично ми не знаємо з чого його зліпили. Але по тій поправці, яка є, я нагадую, що ми проводимо позачергове засідання, яке не значить, що поза Конституції.
Тому, Володимире Михайловичу, ви – державник і конституціоналіст. Я прошу вас зрозуміти, що не може бути таке рішення, навіть якби ви його продавили хоч і 300 голосів.
А частину десяту хочу записати в такій редакції. Про результати розгляду скарг виборців орган ведення державного реєстру повідомляє відповідні окружні та виборчі комісії. Але він не повідомить, якщо ви за цю годину розглянули чи за дві години, чи в той же день. Хіба не розуміється, що це робиться все для того, щоб зроблена була фальсифікація. Я хочу, щоб зрозуміли іноземні посли, що готується фальсифікація…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 81 Юрія Кармазіна.
13:14:50
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 82, Сергій Подгорний.
13:14:55
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я хочу підтримати Юрія Анатолійовича, який сказав зараз, що, дійсно, масові фальсифікації. І готуються вони сьогодні саме Партією регіонів, її фракцією, яка представлена у Верховній Раді, саме поданням оцього законопроекту, який ми сьогодні розглядаємо. І ті поправки, які вносяться іншими депутатами, вони якраз направлені на те, щоб унеможливити всі ці речі, щоб не було у нас голосування на дому з порушенням закону, щоб не було у нас внесення змін в список виборців в день голосування, щоб не було у нас так званих каруселей, щоб не було у нас так званих підвозів громадян за одну партію, умовно кажучи, за одного кандидата з дільниці на дільницю і інших порушень.
Тому я прошу підтримати цю поправка. Вона направлена на те, щоб внести порядок якраз при внесенні змін у список виборців через органи ведення державного реєстру.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування… Не можна. На голосування поправку номер 82 Сергія Подгорного.
13:16:20
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 83 Сергія Подгорного.
13:16:30
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! В розвиток попереднього ця поправка якраз направлена на те, щоб удосконалити роботу по внесенню змін у списках виборців шляхом подачі керівником відповідного районного, міського, районного в місті відділів, ЗАГСів так званих, для того, щоб зміни, які там треба провести по тих людях, які вже померли, а може такі люди, яким вже виповнилося 18 років. Особливо це актуально сьогодні і я хочу нагадати, якщо виборцю виповнилося 18 років після 17 січня, то він вже має право проголосувати 7 лютого і я звертаюсь до цієї частини молоді, щоб вона обов’язково в останні, сьогодні, завтра, післязавтра перевірила чи є вона у списках виборців, чи включили її, чи її вважають ще дуже маленькою такою людиною і її голос нікому не потрібен. Я закликаю піти перевірити себе і проголосувати, саме для молоді сьогодні це дуже актуально.
БОДНАР О.Б. Я повністю підтримую колегу Подгорного, я хочу сказати, що маса фальсифікації можливі саме в тому, що включаються, або не включаються виборці у списки. І якщо ми не хочемо, щоб мертві душі визначали потім наше волевиявлення, то саме таким чином молодь мала би зробити. Зверніть увагу в залі серед ініціаторів практично нікого немає, пан Чечетов уже клює носом, йому вже навіть не треба махати руками.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 83 поправку.
13:18:17
За-8
Поправка не підтримана, поправка 84 Сергія Подгорного.
13:18:24
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ця поправка стосується того, що необхідно, щоб керівники військкоматів, військових частин також провели всю необхідну роботу для внесення змін у списки виборців через органи ведення Державного реєстру. Якщо произошли якісь там передислокації військових частин або інше, це пов’язано саме, направлена поправка на те, щоб дати право всім нашим військовим проголосувати. Дякую. Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 84 Сергія Подгорного.
13:19:11
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 85-та. Сергій Подгорний, будь ласка.
13:19:16
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також направлена на удосконалення списку виборців і вона передбачає, що керівники установ охорони здоров’я, соціальних установ повинні своєчасно надавати зміни до органів ведення державного реєстру, щоб якраз інваліди, хворі люди, які постійно не можуть пересуватися, мали можливість проголосувати в день виборів. Саме такі виборці органам ведення державного реєстру включається в список без заяв і комісія, яка отримує цей список, повинні проінформувати цих людей, що ви будете голосувати, що ви є в списку і ви, згідно закону, проголосуєте в такий-то час, до вас буде направлена комісія. Тому я прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 85 Сергія Подгорного.
13:20:22
За-5
Поправка не підтримана.
86-ша поправка Сергія Подгорного, мікрофон.
13:20:27
ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні виборці, ця поправка виключно така технічна, просто якби були прийняті попередні поправки, то треба було змінити нумерацію статей і частин статті 34.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 86 Сергія Подгорного.
13:21:03
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка 87-ма. Мікрофон Сергія Подгорного.
13:21:07
ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні виборці, ця поправка направлена на те, щоб дати можливість членам дільничних виборчих комісій, які в день виборів будуть перебувати на виборчій дільниці, де вони по статусу працюють як члени комісії, але там вони... але це не співпадає з їхньою виборчою адресою, бо щоб б вони мали можливість проголосували в день виборів, ця стаття передбачає, що окружна виборча комісія саме повинна включити цих людей в список виборців. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 87 Сергія Подгорного.
13:21:57
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 88. Сергій Подгорний мікрофон.
13:22:03
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ця поправка, також передбачає деяке уточнення в статті 34 частині десятій з приводу того, як вносити зміни в список виборців. Я думаю, що це дуже і дуже сьогодні актуально, тому що ми чули, що було дуже багато нарікань, що список виборців дещо не такий, як би хотілось декому. Але треба, щоб це все робилося згідно закону в тому порядку, який оце тут пропонується цією поправкою. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 88 поправку Сергія Подгорного.
13:22:54
За-4
Рішення не прийнято.
Поправка 89 Сергій Подгорний, мікрофон.
13:22:59
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ця поправка також стосується внесення змін в списки виборців саме термінів, коли це можна робити. І ця поправка передбачає, що останній день, коли можна буде внести такі зміни – це за два дні до виборів. Це в четвер.
Тому прошу підтримати, щоб у нас не було вакханалій з цими списками виборців після четверга.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 89 поправку. Прошу голосувати.
13:23:41
За-5
Поправка не підтримана.
90 поправка, Сергій Подгорний, мікрофон.
13:23:46
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні колеги, хочу сказати, що ця поправка також технічна. Вона пов’язана з попередніми поправками. Вона змінює нумерацію деяких... в статті 34. І хочу нагадати, що це 90 поправка, ще в нас залишилося не много не мало 143 поправки, які в таблиці, а скільки ще поправок у депутатів, які будуть вносити з голосу мені, на жаль, не відомо.
Тому я наполягаю все ж таки, що повинна бути об’явлена перерва.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 90 Сергія Подгорного. В 16 годин...
13:24:34
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 91, народний депутат Павленко є? Немає.
Я ставлю на голосування.
БОДНАР О.Б. Поправка Павленка стосувалася технічної, редакційної правки стосовно назви статті, за яку зараз ви не голосуєте.
13:24:59
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 92, Сергій Подгорний.
13:25:08
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, у нас в день виборів було дуже багато випадків, коли люди приходили на дільницю і виявлялося, що: або прізвище написано з помилкою, або адреса з помилкою, або інші якісь неточності були. Так оця поправка якраз направлена на те, щоби цю процедуру унормувати, зробити більш логічною, більш чіткою от, і виписати весь порядок, як це робиться. І особливо, що саме відноситься до оцих неточностей.
Тому я прошу підтримати цю поправку. Вона дуже й дуже актуальна.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 92, Сергій Подгорний.
13:26:03
За-5
Рішення не прийнято.
Поправка 93. Юрій Кармазін, будь ласка. Мікрофон.
13:26:11
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Я вам нагадую, що ми розглядаємо питання, внесене невідомо ким по бланку в неконституційний спосіб з порушенням Конституції і з тиском на депутатів, який виражається в тортурах. Я розумію тих депутатів, які знаходяться весь час в памперсах. Вони сидять під синіми прапорцями, під блакитними, бо для них головний не державний прапор України, а той блакитний.
Значить, шановні народні депутати! Оскільки для мене головний державний прапор, я пропоную викласти в такій редакції: „При включенні виборців до списку виборців на виборчу дільницю в порядку внесення змін до уточненого списку виборців відомості про нього передбаченні формою списку виборців вноситься в кінці списку виборців згідно з документами, що були підставою для включення виборця до списку виборців та засвідчуються підписом голови і секретаря дільничної комісії у графі „примітка”. Зазначаються там також дату і номер рішення окружної або дільничної виборчої комісії, або дату рішення суду”…
БОДНАР О.Б. Шановні виборці, я ще раз звертаюсь саме до вас, тому що ви повинні розраховувати тільки на себе. Будь ласка, ви бачите, що відбувається. Підіть перевірте себе в списках для того, щоб ви були вчасно туди включенні, тому що в день голосування це можна буде зробити тільки по рішенню суду.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 93 Юрія Кармазіна.
13:27:55
За-7
Поправка не прийнята.
Поправка номер 94. Сергій Подгорний. Мікрофон, будь ласка.
13:28:02
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні колеги, це поправка дуже суттєва. Вона стосується на підставі чого подавати заяви. Чи на підставі закону, чи на підставі Кодексу адміністративного судочинства. І, я думаю, правильніше друге. Тому я прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 94 Сергія Подгорного.
13:28:37
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 95 Юрія Кармазіна.
13:28:42
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Я звертаюся до вас, що ми розглядаємо питання з брутальним порушенням Конституції чинної і при чому розглядаємо той проект документу 6004, який ніким не завізований, на превеликий жаль. І сьогодні цей самочинний, самозваний документ розглядається у такий спосіб, в який ще ніколи народних депутатів у цій залі не ґвалтували. Я вважаю, що наші особи намагаються зґвалтувати всю державу і всіх зробити голубими. Не вдасться, у нас нормальна орієнтація і зараз ви формуєте відразу до голубого вашого кольору.
Тому позовна заява про уточнення списку виборців має бути подана до суду в порядку, передбаченому Кодексом адміністративного судочинства України, а ніяким спеціальним документом. Я переконаний, що нас буде таких 50 мільйонів, бо у більшості громадяни України нормально зорієнтовані. І геноцид не пройде, який ви оголошуєте сьогодні всім і депутатам також.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 95 Юрія Кармазіна.
13:30:04
За-5
Рішення не прийнято.
96 поправка. Сергій Подгорний, мікрофон.
13:30:11
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, це дуже і дуже важлива поправка. Тому що я пропоную у статті 36 слова „у тому ж населеному пункті, де він проживає” замінити на слова „у населеному пункті за його виборчою адресою”.
Пояснюю. Виборча адреса у кожного виборця одна, а місце проживання – це питання дискусійне. Наприклад, можу спрогнозувати, що один громадянин на прізвище Янукович 7 лютого може встати зранку у Міжгір’ї, піти на дільницю, проголосувати. Ніхто не буде заперечувати, що він там не проживає. Сьогодні всі вже знають і він сам сказав, що він там проживає. Потім він літаком дуже швиденько протягом там години, двох годин прилітає до Києва, він також у Києві проживає, проголосує ще раз. Потім прилітає у Єнакієве, він також у Єнакієво проживає, а може у Криму, може ще десь проживає, де у нього хатинки побудовані, і так можна за ден проголосувати десять разів 10-15. І я думаю, таких осіб у Партії регіонів …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 96 Сергія Подгорного.
13:31:35
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 97 Сергія Подгорного.
13:31:41
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка стосується того, що я тільки що сказав, тільки в іншій частині. А це правда. Це дійсно так, що у нас декілька тисяч людей у Партії регіонів, дійсно, мають по декілька будинків, по декілька квартир, де вони проживають, і тому вони можуть проголосувати декілька разів за місцем проживання. Для того, щоб цього не було, і треба чітко вказати у законі, що не за місцем проживання, а тільки за виборчою адресою, яка внесена в реєстр виборців. Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування оправку 97 Сергія Подгорного.
13:32:31
За-9
Поправка не прийнята.
Поправка на поправку. Володимир Бондаренко.
13:32:38
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я знову ж таки хотів, щоби були абсолютно чітко зрозумілі формулювання, бо це є закон, або-або тут не проходить. Треба добавити лише декілька слів: „лише в одному місці” або-або. Тоді зрозуміло, що людина має нести відповідальність за те, якщо вона проголосує там і там. От про це „в одному місці” треба добавити сюди у текст цієї статті. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки Володимира Бондаренка.
13:33:24
За-4
Поправка не прийнята на поправку.
Поправка 98. Сергій Подгорний, будь ласка.
13:33:30
ПОДГОРНИЙ С.П.
Я звертаюсь до наших виборців, які сьогодні або в день виборів будуть знаходитись за кордоном. Ця поправка стосується саме їх виборчих прав, вона унормовує право як вносити зміни до списку виборців саме на закордонних виборчих дільницях. Вона дійсно дасть змогу більшості наших виборців, які там знаходяться, проголосувати в день виборів. Тому я прошу цю поправку підтримати. Хочу сказати, що вона майже на сто відсотків співпадає з тією процедурою, яка у нас була започаткована в 2006-му, в 2007 році на виборах народних депутатів, коли ті вибори показали, що дійсно за тією процедурою вибори можна проводити демократично, без фальсифікацій і оцінку цим виборам дали всі міжнародні організації дуже і дуже високо. Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 98 поправку Сергія Подгорного.
13:34:44
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 99-та. Павленко.
БОДНАР О.Б. Народний депутат Павленко подав свою поправку, яка стосується тих виборців, які знаходиться в закордонному виборчому окрузі. Саме ця поправка передбачає можливості внесення змін до списку, включення до списку тих громадян, які перебувають зараз, перманентно перебувають за кордоном, і стосовно виправлення цих списків. Якби ми дійсно зараз розглядали зміни до законодавства, виборчого законодавства, цю поправку можна було би підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 99 народного депутата Павленка.
13:35:38
За-3
Поправка не підтримана.
Будь ласка, Юрій Анатолійович Кармазін, мікрофон.
13:35:45
КАРМАЗІН Ю.А.
Дякую, шановний Володимир Михайлович.
У мене є така поправка, шановні народні депутати, я прошу замислитися. Розглядається, тут написано, що вам приймається рішення, і голова здає ці зміни невідкладно і так далі. Я пропоную записати: за підсумком розгляду скарги дільнична виборча комісія зобов’язана прийняти рішення про внесення зміни до списку виборців або мотивоване рішення про відмову у задоволенні такої скарги, яка може бути оскаржена до суду, бо це випливає з Конституції. Копія рішення видається суб’єкту звернення зі скаргою невідкладно, у день його прийняття.
Таким чином, така поправка відкриє дорогу до того, що вам не тільки видадуть рішення, а ви ще й зможете по ньому проголосувати, і що ви можете його оскаржити, це рішення, до суду, бо відповідно до Конституції всі правовідносини стосуються і можуть бути оскаржені, і любі дії незаконні в тому числі можуть бути оскаржені. А інакше ми не даємо такого права. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться поправка на поправку Юрія Кармазіна. Прошу голосувати.
13:37:11
За-4
Поправка до поправки не прийнята.
Поправка номер 100. Юрій Кармазін, мікрофон.
13:37:17
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я для Адама Івановича Мартинюка говорю спеціально: що в комітеті не дали змогу розглянути. Є мої вже поправки до поправок, але їх дуже багато, частину я вже подав, кусок подав, у Ольги Боднар.
Я пропоную (я хочу, щоб висловились комуністи щодо принциповості позиції по дотриманню Конституції: і непроведення перерви і так далі) доповнити статтю 37-му новою частиною такого змісту: „Фінансування перевиборних агітаційних заходів чи матеріалів з джерел, не передбачених частиною першою цієї статті, забороняється”. Отак я пропоную записати.
Адам Іванович, я дуже вас поважаю, і з цією повагою хочу, щоб ви скористувалися правом репліки. І прошу, Володимир Михайлович, надати слово Мартинюку Адаму Івановичу, хай він висловиться з приводу того, що готується фальсифікація виборів. Хоча ви там і підписали якісь угоди з регіоналами, я ж не думаю, що ви продали там совість, ні? Я ж думаю, що все нормально.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Репліки після завершення розгляду питання. Шановні народні депутати, ну, це ж спеціально провокують затягувати час! Ну що ви...
Не… зрозумійте? Ну, будь ласка.
Поправка номер 100 Юрія Кармазіна. По завершенню розгляду питання всі отримаєте право на репліку. (Шум у залі)
13:38:55
За-4
ГОЛОВУЮЧИЙ. За-4. Поправка не прийнята.
Попрака 101, Юрій Кармазін.
13:39:01
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін нагадує, що продовжується антиконституційний розгляд антиконституційного документу, якому надано видимість закону, бо його ніхто не вносив, зараз про це підтверджують. Я нагадую, що, звісно, я не український поет Чехов, але я знаю право і пропоную частину другу статті 39 викласти в такій редакції: закупівля товарів, оплата робіт, послуг для підготовки і проведення виборів Президента України під час виборчого процесу здійснюється виборчими комісіями за рахунок коштів державного бюджету України в порядку, встановленому законодавством для закупівлі товарів і послуг для державних потреб. Це для того, щоб не було знову одного виконавця, щоб не спішили, потім сказали: „Та ми спішили, от мільярду нам не вистачило”. Це народні грошики і так їх тратити абсолютно неможливо, це по-перше.
І по-друге, шановні народні депутати, ну не вдасться вам зґвалтувати наш закон, ну, ніяк не вдасться. Ну зрозумійте ви це раз і назавжди.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування…
БОДНАР О.Б. Підтримую державницьку позицію пана Кармазіна стосовно того, що бюджет, він має якісь межі і він не є гумовий. І для всяких примхів і забаганок, а також для того, щоб відправляти там жінок на кухню, то не вистачить.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 101.
Шановні колеги, давайте, якщо вже по закону говоримо, то говорить по закону.
БОДНАР О.Б. Я маю право… (Шум у залі)
13:40:38
За-3
ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка 102 Юрія Кармазіна, будь ласка.
13:40:45
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін вимушений захистити права жінок, яких відправив один кандидат на кухню. Але, Володимире Михайловичу, ви зараз також зажимаєте у нас Олю Боднар, яка стоїть вже кілька годин на трибуні і має право відповідати за комітет. А я до неї претензії маю претензії маю: чому мої не всі поправки до поправок тут є?
Частину сорокову пропоную викласти в такій редакції: „Членам виборчої комісії у межах загальної економії фонду оплати праці передбачено кошторисом видатків відповідної виборчої комісії на підготовку та проведення виборів Президента України може бути нарахована і виплачена одноразова грошова допомога у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.
Не ЦВК має писати правила саме для себе, Володимир Михайлович, так, як пише зараз, ви правильно вчора у своїй доповіді сказали, Конституційний Суд, але ж якби… Коли ви були у відпустці, то ви , мабуть, не знали, що Кармазін десять разів виступав і говорив, що Регламент Конституційного Суду він сам написав під себе, що це антиконституційно, що давайте заслухаємо. Ні! Продовжується порушення Конституції. Вони продовжуються.
БОДНАР О.Б. Юрій Анатолійович, я вам обіцяю, що 11 лютого всі ваші поправки будуть включені у таблицю, яку підготує наш комітет.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 102 Юрія Кармазіна.
13:42:16
За-3
Поправка не підтримана..
Поправка 103 Юрія Кармазіна, мікрофон.
13:42:20
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, шановний український народе! Я вам нагадую, що продовжується розгляд питання і розглядається законопроект 6004, але під цим виглядом внесений законопроект, який не розглядався комітетом, не враховані всі поправки депутатів, а також поправки до поправок.
Частина з моїх поправок, підкреслюю, тільки частина, включена, бо поправок до поправок тут немає.
І в частину 8 статті 41 я пропоную включити… викласти в такій редакції: „Установа банку повідомляє Центральну виборчу комісію в день: перше, відкриття рахунку виборчого фонду кандидата про відкриття рахунку та його реквізити; друге, надходження коштів на рахунок виборчого фонду кандидата про розміри та джерела внесків, які находять на рахунок виборчого фонду кандидата”.
І я б дуже хотів, щоб ми зрозуміли, як ті кандидати у Президенти, які зараз там вітають по всім каналам, повідомили, з яких джерел вони сьогодні це роблять – вітають. Бо ніяких …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування…
БОДНАР О.Б. Я думаю, що дану поправку треба було б розглядати з точки зору того, що ми зараз з вами прийняли законодавство стосовно посилення боротьби з корупцією. І дана норма могла би розглядатися саме в такому контексті.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 103 Юрія Кармазіна.
13:43:59
За-3
Поправку не прийнято.
Поправка 104, мікрофон Юрія Кармазіна.
13:44:03
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Нагадую вам, що ми розглядаємо питання 6004, внесене в неконституційний спосіб неконституційними особами, без розгляду в комітеті, без ……… терміну, на так званій позачерговій сесії, яка розглядає все поза Регламентом, поза Конституцією. Пропозиція спікеру Володимира Литвина, Голови Верховної Ради, про прийняття Регламенту як закону не голосувалася, не ставиться. Це я так, щоб було для стенограми, бо історію не знають ніхто, її знають тільки очевидці.
А пропоную доповнити статтю 41 частиною 9-прим. такого змісту. Центральна виборча комісія в день отримання інформації щодо відкриття рахунку виборчого фонду кандидата про розгляд та джерела внесків, що надійшли на цей рахунок, розміщує інформацію щодо нього на своєму офіційному веб-сайті. Тоді б, можливо, ми б з вами знали, з чого складається сьогодні фінансування отих олігархічних каналів, коли нас програвші кандидати кругом вітають і кудись закликають…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 104 Юрія Кармазіна.
13:45:29
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 105 народного депутата Павленка.
БОДНАР О.Б. Ця поправка також стосується порядку наповнення виборчого фонду кандидата. Це є важливим питанням, з точки зору контролю ФАТФ і боротьби з корупцією.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 105 народного депутата Павленка.
13:46:01
За-4
Поправка не прийнята. Поправка 106 Юрія Кармазіна.
13:46:07
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Я вам нагадую, що законопроект 6004 внесений не в конституційний спосіб, розглядається також під тиском на депутатів без надання їм перерви і так далі, з тим, щоб вивести з ладу тих хто працює над законопроектам, а це вже є шкідництвом.
Частиною третьої статті 43 пропонується викласти в такій редакції: ”добровільний внесок фізичною особою до виборчого фонду одного кандидата на поста Президента України не може перевищувати 25 розмірів мінімальних заробітних плат, не підлягає обмеженням за сумою кількістю перерахувань власних коштів кандидата на пост Президента України, а також власні кошти партії і партій, що входять до виборчого блоку, які висунули кандидата, який перераховується на накопичувальний рахунок”. В цілому нагадую вам, що податковий кодекс внесений народним депутатом Катеринчуком і кармазином не розглянутий до цього часу, а ви сьогодні говорите про світле майбутнє післязавтра і зараз мордуєте депутатів, щодо безглуздого законопроекту.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 106 Юрія Кармазіна.
13:47:33
За-3
Поправка не підтримана.
107-а поправка Ольга Боднар.
БОДНАР О.Б. Моя поправка стосується наступного, внески партій, партій, що входять до виборчого блоку здійснюються з дотриманням вимог законодавства України про запобігання та протидію легалізації відмивання доходів отриманих злочинним шляхом. Я нагадую вам, що ми прийняли відповідний закон, який відстрочено в набутті чинності, і саме в ключі цього закону, а також того, що ми з вами демократично боремося з корупцією, моя норма мала би бути підтримана, якби ми розглядали сьогодні внесення змін до Закону „Про вибори”.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 107-у Ольги Боднар.
13:48:27
За-4
Не прийнято рішення.
Поправка 108. Будь ласка, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Цією поправкою я пропонувала викласти таку редакцію. Кошти виборчого фонду, які не використані кандидатом на пост Президента, не пізніше як на десятий день після офіційного оприлюднення підсумків голосування, у безспірному порядку перераховуються до Державного бюджету України. Я вважаю, що це правильно, тому що погралися, а таким чином хоча б розплатилися державним бюджетом.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 108 поправку.
13:49:13
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 109. Юрій Кармазін, мікрофон.
13:49:17
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Я нагадую, що ми розглядаємо законопроект (6004), внесений не конституційний спосіб і розглядаємо його не конституційний також спосіб з порушенням прав народних депутатів, тиску на них, який виражається в тому, що їм не надають перерв, ні на те, щоб випити ковток води, не вийти з залу, ні на що. Тому вся відповідальність покладається на голубих, рожевих і інших.
Шановні, я пропоную, щоб кандидата на пост Президента України могла висувати тільки партія, яка зареєстрована в установленому законом порядку не пізніше як за рік до дня виборів, виборчий блоку партії, утворений порядку статті 45 цього закону за умови, що до його складу входять партії, зареєстровані не пізніше як за рік до дня виборів та не змінили своєї назви. Тобто виборці знали під якою вони назвою є, бо зараз модно дуже міняти імена, назви, купувати партії, а потім казати, що вони лідери якихось партій.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосується 109-та поправка Юрія Кармазіна.
13:50:45
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 110 Юрія Кармазіна.
13:50:49
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, я вам нагадую, що ми розглядаємо питання 6004. Під видом цього питання внесено законопроект, який... і поправки нібито технічним органом парламенту. Тому позаконституційний спосіб йде розгляд питання із тиском на депутатів.
А я пропоную в частині першій статті 49 викласти в такій редакції: „Грошова застава вноситься партією, партіями, що входять до блоку, яка висунула кандидата на пост Президента України або кандидата на пост Президента України в безготівковому порядку на спеціальний рахунок Центральної виборчої комісії в розмірі 12 тисяч мінімальних заробітних план”. Звісно, я маю на увазі, ті партії, які не змінили своєї назви. Повторюю, це не уможливить купувати, в тому числі олігархами, в тому числі тими кандидатами які зараз були на пост Президента, які купили собі під вибори партії змінивши їх назву. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 110 поправка ставиться на голосування.
13:52:11
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 111. Юрій Кармазін, будь ласка.
13:52:15
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Я нагадую, що ми розглядаємо питання 6004 з порушенням Конституції.
Грошова застава. Пропоную, щоб було записано в частині два статті 49: „Повертається партії і партіям, що входять до блоку, яка висунула кандидата на пост Президента чи кандидата на пост Президента, якого включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування. Якщо кандидата на пост Президента України не включено до виборчого бюлетеня для повторного голосування, грошова застава не повертається. І перераховується до Державного бюджету України”.
Шановні народні депутати! В мене совість чиста за той закон, який сьогодні допускав якісь можливості двозначного тлумачення, я не голосував. За подолане вето я не голосував. Тому я вас закликаю і за такі дурниці, також, не голосувати як вони проголосовані в першому читанні.
І прошу вас Володимире Михайловичу, за ті статті які ми вже проголосували, не проголосували, проголосувати за їх підтвердження, щоб ми були однакові всі і щоб…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 111 поправка Юрія Кармазіна.
13:53:41
За-4
Рішення не прийнято.
112-та, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Моя поправка стосується також фінансового питання у виборчому процесі. У разі прийняття ЦВК рішення про відмову реєстрації кандидата, внесена грошова застава у 5-денний строк після прийняття відповідного рішення перераховується, тобто повертається. Грошова застава повертається партії, яка висунула кандидата на пост Президента України також чи кандидата на пост Президента. Який вніс заставу, якщо кандидат на пост Президента отримав не менше 7 відсотків голосів виборців, які взяли участь у голосуванні.
Якщо кандидат на пост отримав менше, вона не повертається, перераховується до державного бюджету.
Суть цієї поправки зводиться до наступного. Якщо хтось в другому турі захоче просто так попіарити себе, в нього це не вийде.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 112 поправка.
13:54:48
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 113, будь ласка, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Ця поправка стосується технічних змін.
Я міняю, пропоную замінити слова „що передує рокам виборів” словами „що передує року початку виборчого процесу виборів Президента України” для того, щоб більш точно сформулювати початок виборчого процесу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 113 поправка.
13:55:25
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 114, Юрій Кармазін.
13:55:30
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, я хочу повідомити вам, шановні народні депутати, що станом на 13 годин 55 хвилин зараз за поправку Ольги Боднар голосувало 4 чоловіки, 1 проти, а всього на табло значиться 219 чоловік.
Таким чином, Володимир Михайлович, засідання зараз не правомочне, конституційної більшості депутатів в залі немає, яка приймає, тому це не засідання, це не сесія Верховної Ради – це засідання клубу по інтересам.
Я прошу закрити це засідання в зв’язку з порушенням брутальним Конституцію, яка передбачає, що має бути більшість від конституційного складу народних депутатів. Дякую.
Потім я виголошу на пленарному засіданні свої поправки. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я, по-перше, ставлю на голосування 114 поправку, а під час перерви попросив би, Юрія Анатолійовича, почитати Конституцію.
Будь ласка, поправка 114.
Зараз за Конституцією не вимагається, щоб було 226. Може бути головуючий і Юрій Анатолійович Кармазін, і буде засідання.
13:56:39
За-4
На превеликий жаль…
115-та, Сергій Подгорний.
13:56:47
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я також хочу вам нагадати, що ми розглядаємо, так званий законопроект 6004, так звану таблицю, яка підготовлена десь я не знаю: або в туалеті, або в буфеті, або в кабінеті якогось там службовця в порушення всіх законодавчих норм, в порушення всіх нормативних документів, якими повинна керуватися Верховна Рада, в частності Положенням про роботу з документами, які підписані Головою Верховної Ради, ну і в порушення всього, що можна було порушити. І цей законопроект, так званого, головного юриста Партії регіонів, значить, передбачає далі порушувати виборче законодавство і підготувати все суспільство до масової фальсифікації.
Що стосується поправки. Поправка виключно технічна. Який суд повинен розглядати справу, якщо кандидат той чи інший знімається з перегонів, вірніше, знімається з реєстрації: Верховний Суд України чи Вищий адміністративний суд. Ми знаємо, що у нас законодавством передбачено…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 115 Сергія Подгорного.
13:58:12
За-5
Поправка не підтримана.
Наступна поправка 116, будь ласка.
13:58:18
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка в продовження попередньої, вона також вносить зміни який суд, Верховний Суд чи Вищий адміністративний суд повинен розглядати ті чи інші справи, які стосуються у даному випадку виборів Президента. Значить, я пропоную, що це повинно бути записано у відповідності вже до діючого законодавства нашого правового, Вищий адміністративний суд України.
І ще раз хочу нагадати всім виборцям, що Верховна Рада працює з 10 години 40 хвилин, зараз 13.59, без перерви, в порушення всіх прав народних депутатів, в порушення всіх регламентних норм, розглядає незрозуміло якусь таблицю, ще раз хочу сказати, яку принесли невідомо звідки. Комітет її не розглядав, комітет її не візував, комітет її не підписував, тут немає ні одного висновку ні по одній поправці від комітету, тому що це грубе порушення всіх законодавчих норм України.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 116 поправка. Прошу голосувати.
13:59:35
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 117. Сергій Подгорний.
13:59:41
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також замінює слова „Верховний Суд України” на „Вищий адміністративний суд України”. І я вже пояснював при попередніх двох поправках для чого це треба зробити.
Ще хочу звернути увагу, що закон, який запропонований найкращим юристом Партії регіонів паном Лавриновичем, якраз направлений на те, щоб зірвати виборчу кампанію по виборах Президента. Тому що сьогодні вже, ну те, що кандидат трус, ми всі побачили на теледебатах, який не змін вийти і нічого сказати. І я так думаю, що сьогодні ця хвороба такої от боязні, вона розповсюдилась на всю фракцію Партії регіонів.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 117 поправка.
14:00:40
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 118. Сергій Подгорний.
14:00:46
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я звертаю вашу увагу, що вже 14 година у нас на табло. По всім нормативним актам, по яких працює Верховна Рада, треба оголосити перерву, тому що головуючий не сказав, що він продляє засідання на 15 хвилин. І тому, я думаю, що ми повинні самі, депутати, об’явити перерву, якщо головуючий не знає, що це треба робити. Ми йому підказуєм, будь ласка, об’явіть перерву.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 118 поправка.
14:01:32
За-5
Поправку не підтримано.
Поправка 119. Сергій Подгорний. Мікрофон.
14:01:40
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! „А Васька слухає і їсть” – є таке прислів’я. І тому я розумію, щоб ми тут не казали, щоб ми тут не робили, Партія регіонів, як танк, буде пропихувати те, що не пропихується, як казав колись наш класик. І все це робиться тільки для того, щоб сфальсифікувати вибори 7 лютого.
Але, я думаю, всі виборці, які зараз спостерігають за цим процесом, який нам подарувала Партія регіонів, нам же більше нічого робити, як готувати фальсифікацію для них, зрозуміють і 7 лютого зроблять свій вибір так, як треба для України, а не для уркаїни, про яку вони мріють на чолі зі своїм паханом. Дякую.
Прошу підтримати цю поправку.
БОДНАР О.Б. Доки не поставлена поправка на голосування, хочу сказати, що зараз є абсолютно цілком логічно почути хоча б нашим виборцям про те, що їхній вибір в їхніх руках.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 119 поправка.
14:03:06
За-6
Поправка до поправки. Володимир Бондаренко. Мікрофон.
14:03:13
БОНДАРЕНКО В.Д.
У статті 52 пункт п’ятий іде мова про незначні описки та різні уточнення. Але ми маємо практику, коли не просто незначні описки і уточнення, а грубі порушення в системі подачі інформації про самого кандидата. Ну, зокрема, в одного з кандидатів було дві судимості, про це ні слова, люди обмануті, вони не знають. Наприклад, ніхто не знайшов диплома докторської дисертації, кандидатської дисертації, десь випали проблеми власності, в тому числі 30 з лишком мільйонів, отриманих від продажу київської квартири цим кандидатом. І сьогодні для того щоб завуалювати все це, не до нести до виборців, протягуються статті, які жорстко не регламентують подачу об'єктивної інформації для виборців, які, ідучи до виборчих дільниць, повинні чітко розуміти, що людина жила собі, будучи прем`єр-міністром, збирала майно по всій державі, нагребла його занадто багато, і сьогодні про це навіть словом не згадується. Тому я хотів би, щоб були більш чітко регламентовані моменти подачі такої інформації. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, поправку на поправку уставлю на голосування. Прошу чітко формулювати поправку на поправку.
14:04:38
За-4
Поправка на поправку не прийнята.
Поправка 120. Юрій Кармазін.
14:04:43
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Я нагадую, що зараз 14 годин 4 хвилин, розглядається питання 6004, внесене поза Конституцією в таблицю, яка підготовлена десь кимсь, невідомо ким, не завізована жодною особою, посадовою особою комітету. І пояснюю, тут порівнювали з танком те, що робиться. Хочу нагадати, що війська Гудеріана Паулюса, як і Януковича, будуть розбиті, як це було вже багато років назад.
Я хочу доповнити статтю 56-ту частину 1.1 такого змісту: „Центральна виборча комісія звертається до Верховного суду України щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата на пост Президента в разі відмови від участі в теледебатах.” Тому ми б зараз про боягуза взагалі б не говорили, Відмовився від теледебатів – все, нема питань. Центральна виборча комісія звернулася до Верховного суду і зняли…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 120 поправку, Юрія Кармазіна.
14:06:08
За-4
Поправка не підтримана.
Будь ласка, поправка на поправку. Володимир Бондаренко.
14:06:17
БОНДАРЕНКО В.Д.
Справа в тім, що я тут якраз би хотів захистити кандидата, який може не явитися на дебати. Ну, може так статися, що він різко захворіє, наприклад, чи, там, ну, потрапить в аварію, чи якісь стануться обставини в житті, які не дають йому можливості, чи, може, низький інтелектуальний рівень не дозволяє вийти там і говорити, то він повинен умотивувати свої кроки, і щоб Центральна виборча комісія, заслухавши, зробила відповідні висновки і дала йому дозвіл не брати участь у дебатах. Тому не можна так зразу знімати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, надалі застерігаю: якщо не буде сформульована поправка, не будемо ми так далі діяти. Поправки не сформульовано.
Поправка 121-ша. Сергій Подгорний, будь ласка.
14:07:02
ПОДГОРНИЙ С.П.
Ну, відверто кажучи, згідно Регламенту у депутатів ще тиждень на те, щоб сформулювати поправки. І зменшувати цей тиждень ніхто не може: ні Лавринович, ні інші особи, які взяли на себе право керувати законодавчим процесом. Це не їх повноваження.
Що стосується цієї поправки. Вона стосується, що Центральна виборча комісія повинна оприлюднювати свої рішення не тільки в газетах, умовно кажучи, в органах, а також і на офіційному сайті.
Я наведу тільки один приклад. Коли Центральна виборча комісія зараз приймає рішення про зміну у складі окружних виборчих комісій і це рішення тримає під скатертью у себе або один член окружної комісії, або інший, на сайті його нема, до окружних комісій воно не доводиться, і представники Партії регіонів в окружній комісії витворюють все, що завгодно, в цей час. Тому треба цю поправку підтримати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 121 поправка, Сергія Подгорного.
14:08:17
За-2
Поправка не підтримана.
Поправка 122 Павленка.
БОДНАР О.Б. Вона стосується того, що йдеться про розміщення на офіційному сайті ЦВК в мережі Інтернет для того, щоб можна було оперативно отримувати інформацію і безпосередньо оперативно нею користуватися.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 122 народного депутата Павленка.
14:08:51
За-4
Поправка не підтримана.
Сергій Подгорний, будь ласка.
14:08:55
ПОДГОРНИЙ С.П.
Ще раз хочу нагадати нашим виборцям, що ми розглядаємо, так званий, законопроект 6004, підготовлений, так званою, юридичною групою не зрозуміло якого сенсу, який не розглядався в комітеті, який не має ніяких заключень науково-експертного управління і зроблений з порушенням всіх вимог, які сьогодні є і по яким повинна працювати Верховна Рада.
Що стосується цієї поправки, вона стосується уточнення статті з приводу того, кому виноситься попередження. В діючий редакції написано, що Президента… кандидата в Президенти України та партії. Я пропоную, що попередження може бути винесено або кандидату, або партії, яка його висунула у відповідності від того, хто, що порушив. Тому прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 123 Сергія Подгорного.
14:10:12
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 124 Юрій Кармазін.
14:10:17
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Я нагадую, що розглядається законопроект 6004 і зараз 14:10, коли час для розгляду закінчився в 14:00 ранкового пленарного засідання, без продовження цього засідання в установленому законом порядку. Розглядається законопроект, який внесений невідомо ким, взагалі ні ким не завізований, не підписаний, без заключень, в антиконституційний спосіб. Я закликаю вас, що може така вакханалія творитися в усій країні. Я б не хотів, щоб це було в усій країні. То все зроблю для того, щоб такого не було.
В абзаці 4 частини 3 статті 56 пропоную: „Якщо кандидат на пост Президента, який займає посаду, у тому числі за сумісництвом, у органах державної влади чи органах місцевого самоврядування, державних чи комунальних підприємствах чи установах, залучав або використовував для проведення передвиборчої агітації підлеглих йому осіб, службових або посадових осіб в органах державної влади, військових формувань, утворених відповідно…”
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування…
БОДНАР О.Б. Дана поправка стосується того, щоб не можна було використовувати адмінресурс, а також своїх підлеглих кандидатами в Президенти.
Я хочу нагадати всі глядачам, слухачам, а також тим, хто тут присутній в залі, що зараз відбувається не жарт, зараз відбувається виборчий процес. Ми вибираємо Президента. І якщо таким чином ми будемо відноситися до поваги, до саме цього процесу, ми матимемо такі негативні правові наслідки, які потім не можна буде поправити. Тому в першу чергу звертаюся до виборців: робіть правильні висновки.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка 124 ставиться на голосування.
14:12:19
За-4
Поправку не прийнято.
Поправка 125, Юрія Кармазіна.
14:12:25
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Нагадую вам, що у 14.12 розглядається законопроект 6004, внесений невідомо ким, під ним не стоять підпис жодного депутата, хто зараз би з комітету його легітимізував, все це нелегітимно, неконституційно.
А я пропоную у статті 4 і статті 56 тієї поправки, яка поки значиться під цим номером, 125, записати „Рішення Центральної виборчої комісії”: „Проголошення попередження кандидата на пост Президента чи партії, блоку розміщується Центральною виборчої комісією на своєму офіційному веб-сайті невідкладно після прийняття нею відповідного рішення, а також у триденний строк оприлюднюється у державних засобах масової інформації”.
І нагадую вам, що нинішня Центральна виборча комісія абсолютно не реагує на те, що в день голосування не знімалися взагалі біг-борди багатьох кандидатів в багатьох містах і навіть у місті Києві. І ніде нікому ніяких попереджень не оголошувалося, ніхто з виборів не знятий. Тому це ще раз свідчить про упередження.
БОДНАР О.Б. Підтверджую той факт, що комітетом ця таблиця не готувалася і не розглядалася.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 125 поправку.
14:13:54
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 126, Сергій Подгорний.
14:14:02
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, хочу ще раз вашу звернути увагу, що зараз 14 годин 14 хвилин. Вже даже той час, який можна було б подовжити роботу утрішнього засідання, майже вичерпався.
Тепер, що стосується цієї поправки. Ця поправка направлена на те, щоб дати більш чітке формулювання „що таке передвиборна агітація”. Я розумію, що сьогодні вже це, мабуть, не актуально. Тому що Партії регіонів було вигідно, щоб була інша редакція. Їй було вигідно, коли більшість телевізійних, національних телевізійних каналів або загальнонаціональних ними приватизованими, вони являються власниками. Тому вони дуже грубо, дуже грубо, відмовлялися розміщувати там ролики інших кандидатів дуже часто, а розміщували виключно свої ролики. Причому були двійні стандарти, двійні підходи до цього. Тому їм не потрібний був нормальний Закон про вибори. Тому вони не хотіли його приймати ні в жовтні, ні в листопаді, ні…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ставиться на голосування поправка 126 Сергія Подгорного. Прошу визначатися.
14:15:30
За-4
Поправку не підтримано.
Шановні народні депутати, оскільки ми сьогодні працюємо як в режимі позачергового засідання… (Шум у залі) Одну хвилинку. Не кричить! Що, проснулися чи що?
Шановні народні депутати! Оскільки ми працюємо сьогодні на позачерговому засіданні, з другого боку, у нас сьогодні середа і, разом з тим, ми повинні завершити розгляд питання, тому така пропозиція: оголосити перерву на 30 хвилин до 14.45 хвилин і продовжити розгляд питання, щоб... (Шум у залі) Заспокойтеся!
Шановні народні депутати! Оголошується перерва на 30 хвилин до 14 години 45 хвилин, потім ми продовжимо роботу, щоб завершити розгляд питання.
ПІСЛЯ ПЕРЕРВИ
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, прошу займати місця, будемо продовжувати нашу роботу.
Поправка 127. Сергій Подгорний. Мікрофон, будь ласка, Сергій Подгорний.
Шановні колеги, поправка 127-ма такого змісту, частину другу статті 58 доповнити словами „без витрачання власних коштів”. Ставлю на голосування цю поправку.
14:46:28
За-1
Поправка не прийнята.
Поправка 128-ма. Мікрофон Подгорному.
Ставлю на голосування поправку…
БОДНАР О.Б. Ні, одну хвилиночку, депутат Подгорний.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ж запропонував, депутат Подгорний, будь ласка, мікрофон.
14:46:51
ПОДГОРНИЙ С.П.
К поправке какой назовите, пожалуйста.
БОДНАР О.Б. 128-ма.
ПОДГОРНИЙ С.П. Шановні колеги, ця поправка також стосується передвиборчої агітації і роз’яснюю, в яких формах вона може проводитися. Вважаю, що сьогодні це питання дуже і дуже актуальне було б, якби ми його приймали в листопаді хоча б, але все ж таки наполягаю на його голосуванні. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 128 поправку.
14:47:32
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 129-та. Будь ласка, мікрофон Подгорного.
14:47:37
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Хочу нагадати, що ми розглядаємо законопроект, який внесений з порушенням всіх виборчих норм, і тем не менее думаю, що треба його проголосувати, цю поправку, для того, щоб виправити цей законопроект, який направлений на фальсифікування виборів в останні дні виборчої кампанії.
БОДНАР О.Б. Я думаю, що цю поправку треба було б підтримати, і, дійсно, якби ми розглядали його за Регламенту – це було б правильно, тому що відсутність цієї норми саме таким чином сформульованої і призводить до того, що кожний з кандидатів для себе визначає, що є таке передвиборча агітація, і ходить потім з кульочком по бабушках, і купляє їх за кілограм гречки.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Поправка 129 ставиться на голосування.
14:48:47
За-5
Поправка не прийнята.
Поправка 130. Мікрофон Сергія Подгорного.
14:48:53
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ця поправка вона стосується, за який рахунок проводити виборчу агітацію. І я пропоную, що вона повинна проводитись за кошти тільки виборчого фонду і обмеження можуть бути тільки розміром цього фонду. Інших якихось істочників проведення цієї агітації бути не може. Але ми знаємо, що сьогодні, на жаль, дуже багато було випадків, коли агітація проводилась з інших джерел. От і для того, щоб цього не було і треба було б якраз оця поправка дуже доречна.
БОДНАР О.Б. Абсолютно вірно. Ця поправка повністю співпадає з тими нормами, які передбачаються законодавством по боротьбі з корупцією.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 130.
Мене це здивувало.
14:50:03
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 131 мікрофон Сергія Подгорного.
14:50:09
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка стосується, коли засоби масової інформації повинні визначати розцінки на рекламну продукцію, на розміщення рекламної продукції в своїх засобах масової інформації.
Справа в тому, що у нас вибори в 2010 році, і якщо так як записано в законі в останній квартал року, що передує, то получається, що розцінки повинні були бути визначені по тому кварталу, по тому кварталу, який ще не настав, умовно кажучи.
Тому тут і пропонувалося записати, не рік проведення виборів брати за, а брати початок виборчої кампанії. То есть по розцінкам відповідно, ну, враховуючи, що виборча кампанія почалася в 2009 році.
Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 131 Сергія Подгорного.
14:51:24
За-0
Поправка не підтримується.
Поправка 132, Сергій Подгорний, мікрофон.
14:51:29
ПОДГОРНИЙ С.П.
Так я 132 вже коментував якраз вона стосується цього.
БОДНАР О.Б. 133-та.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Тоді ставлю на голосування 132 поправку Сергія Подгорного.
14:51:58
За-3
Поправку не підтримано.
Поправка 133, Сергій Подгорний.
14:52:03
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка стосується того, що після того, як проходить рекламний ролик, проходить виступ кандидата в тому чи іншому засобі масової інформації, щоб не можна було коментувати протягом 20 хвилин. Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 133 поправку Сергія Подгорного.
14:52:40
За-5
Поправку не підтримано.
Поправка 134. Юрій Кармазін, мікрофон.
14:52:46
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Нагадую, що зараз розглядається в неконституційний спосіб законопроект 6004, зараз на табло 14:52. Але яким чином це продовжене ранкове засідання так званої позачергової сесії? Поза конституцією, поза законами, поза межами здорового глузду розглядаємо проект, який внесений невідомо ким, бо нема, ніким не завізований із посадових осіб, передбачених Конституцією.
Частину третю статті 62 пропоную викласти в такій редакції: „Кандидат на пост Президента України зобов’язаний прийняти участь в теледебатах. Кількість теледебатів має бути такою, щоб кандидати на пост Президента прийняли участь у них не більше одного разу. Відмови кандидата на пост Президента від участі в теледебатах тягне за собою звернення ЦВК до Верховного Суду України щодо скасування рішення про реєстрацію кандидата на пост Президента України”.
Українцям не має бути соромно за свого Президента! І за своїх кандидатів…
БОДНАР О.Б. Я цілком поділяю ваше стурбування. Я також вважаю, що ця норма передбачена, чи в законодавствах інших країн, мало того, там передбачається, що громадянин який не ходе на вибори і голосує проти всіх, він теж потім притягатиметься до відповідальності.
Треба, обов’язково, треба нам всім мати можливість прослухати теледебати між кандидатами, а також всім виборцям дружно іти на вибори, бо це є наше право і обов’язок.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 134.
14:54:41
За-7
Поправка не прийнята.
Поправка 135. Мікрофон Юрія Кармазіна.
14:54:45
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Нагадую, що розглядається проект 6004. На табло 14.54. Розглядаємо проект ніким не підписаний, внесений поза конституційний спосіб.
А я пропоную в конституційний спосіб записати частину п’ять статті 62 викласти у такій редакції. У разі, якщо прийнято рішення про проведення повторного голосування, за 5 днів до дня повторного голосування у прямому ефірі на Першому національному каналі Національної телекомпанії України між 19 та 22 годинами організовуються теледебати між кандидатами на пост Президента, включених до виборчих бюлетенів для повторного голосування, тривалістю не менше 100 хвилин. Такі теледебати обов’язково транслюються на Першому національному та можуть безкоштовно транслюватися іншими каналами мовлення. Кандидати на пост Президента беруть участь у теледебатах особисто. Обов’язково написати „особисто”. І далі по тексту.
Щоб не було того, що іноді відбувається, коли ми дивимося з Першого національного, що якийсь дуже не підгото…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 135.
14:56:10
За-5
Поправку не підтримано.
Поправка 136. Юрій Кармазін, мікрофон.
14:56:18
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Я нагадую, законопроект 6004 розглядається у позаконституційний спосіб.
Частину першу статті 63 у межах свого конституційного реалізації права на захист Конституції, на захист чинних законів пропоную записати. Кандидат на пост Президента України, зареєстрований Центральною виборчою комісією, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, що виділяються на підготовку і проведення виборів, зобов’язаний публікувати в однаковому для всіх кандидатів поліграфічному виконанні в газетах „Голос України” та „Урядовий кур’єр” свою передвиборну програму, подану при його реєстрацію, обсягом не більше 12 тисяч друкованих знаків. Угода про публікацію зазначених матеріалів з редакціями зазначених газет укладається Центральною виборчою комісією.
Ще раз наголошую, шановний Володимире Михайловичу, у нас уже весь світ сміється над тим, що кандидати путають імена українських поетів з росі…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 136 поправка. А поки іде голосування, інформую, що сьогодні ця позиція вже виконана, в газеті „Голос України” опублікований сьогодні передвиборча програма одного із кандидатів.
14:57:43
За-8
Поправка 137 Юрія Карамзіна. Мікрофон.
14:57:48
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Нагадую, що розглядається неконституційний проект 6004, який розглядається по документу, невідомо ким підготовленому, поки що головуючий нам не доповів, хто його підготував.
А я пропоную у конституційний спосіб записати: ”Кандидат на пост Президента України, зареєстрований Центральною виборчою комісією за рахунок і в межах коштів державного бюджету, що виділяються на підготовку і проведення виборів, зобов’язаний опублікувати в однаковому для всіх кандидатів поліграфічному виконанні в місцевих, державних чи комунальних друкованих засобах масової інформації свою передвиборну програму, подану при реєстрації. Угода про публікацію матеріалів з редакцією відповідного засобу укладається територіальною виборчою комісією, зазначеної у частині шостій статті 61 цього закону. Обсяг та порядок використання друкованої площі, що виділяється за рахунок коштів, передбачених частиною дев’ятою статті 60 із забезпеченням рівних умов для кандидатів, визначає Центральна виборча комісія”.
Шановні народні депутати, я звертаюся до тих, хто потурає…
БОДНАР О.Б. Я хочу сказати. що подібна норма обов’язково повинна була би бути, тому що сьогодні, принаймні, можу стверджувати, в Києві, адміністрація, міська державна адміністрація, стала на бік підтримки одного із кандидатів і повністю віддала під нього всі шпальти газет, всі телебачення, всі радіо, і зараз ще відбувається масове зібрання в залах для підтримки кандидата Януковича. Туда зганяють масово людей і примушують їх порушувати свої права – голосувати під їхню дудку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 137.
14:59:46
За-5
Поправку не підтримано.
138-ма. Сергій Подгорний.
14:59:53
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, також ще раз нагадую, що розглядаємо, так званий, законопроект 6004, поданий не зрозуміло ким.
Таблиця опрацьована незрозуміло ким, от, але поправка моя стосувалась того, щоб уточнити, які є обмеження і заборона в проведенні агітації, а саме: перший підпункт стосувався іноземців, другий підпункт стосувався органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, правоохоронних органів, суди, посадові, службові особи. Значить, їм заборонено проводити таку агітацію. Крім того, цією поправкою забороняється агітація і членам виборчих комісій. Тому я вважаю, що ця поправка дуже слушна, вона удосконалює Закон про вибори, і прошу її підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 138 Сергія Подгорного.
15:01:16
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 139. Сергій Подгорний, мікрофон.
15:01:22
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також унормовує питання виборчої агітації, реклами політичної через електронні засоби масової інформації. Ми знаємо, що на сьогодні було дуже багато таких порушень, коли електронні засоби масової інформації відмовлялись розміщувати, безпідставно причому, розміщувати ту чи іншу рекламну продукцію того чи іншого кандидата, за виключенням кандидата, який або близький, або напряму є хазяїном цього чи іншого засобу масової інформації. Для того щоб цього не було, я і пропоную внести відповідні поправки. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 139 Сергія Подгорного.
15:02:30
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 140. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:03:27
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також стосується щодо обмежень агітації через електронні засоби масової інформації. І вона каже про те, що, якщо той чи інший засіб масової інформації порушує законодавство і це встановлено судом, то такий засіб масової інформації можна було б позбавити ліцензії определенный період. Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 140.
15:03:23
За-6
Поправку не підтримано.
Поправка 141-ша. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:04:57
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також стосується унормування питань виборчої агітації. І вона каже про те, що кандидат має право дати спростування, якщо інший кандидат оприлюднив якусь інформацію, яка є недостовірною.
Ми всі з вами були свідками, коли йшли і йдуть ролики зараз по телебаченню від кандидата Януковича, які кажуть про те, що нібито не виплачуються пенсії, не виплачуються заробітні плати і таке інше. Я думаю, що всі виборці прекрасно знають, що за час урядування Юлії Володимирівни Тимошенко ні одного випадку по зриву виплати пенсій, ні одного випадку по зриву виплати заробітної плати в бюджетній сфері, за що відповідає саме уряд, не було. Було декілька випадків, де місцеве самоврядування, яке підпорядковане Партії регіонів на сході, зривали ці…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку номер 141.
15:04:52
За-6
Поправку не підтримано.
Поправка 142. Мікрофон Сергія Подгорного.
ПОДГОРНИЙ С.П.
Ця поправка також стосується агітації. Я хочу завершити минулу думку, сказати, що, на жаль, на жаль, не було можливості у нашого кандидата… Ще раз хочу наголосити, спростувати ту брехню, яку розповсюджувала Партія регіонів і її кандидат – Янукович.
Більше того, хочу сказати, що для того, щоб це спростувати на дебатах, очі в очі, кандидат Янукович також не з’явився, просто-на-просто виявився боягузом. Тому поправку цю також прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка, поправка номер 142 Сергія Подгорного.
15:05:54
За-7
Будь ласка, Прокопчук, поправка на поправку.
15:06:00
ПРОКОПЧУК Ю.В.
Григорій Прокопчук, "Блок Юлії Тимошенко", Рівненщина.
Я до статті 64-ї окрім того, що було запропоновано, прошу внести і таку пропозицію. Сьогодні Партія регіонів застосовує, окрім того, що не тільки прямий і скритий підкуп виборців, а роздача верхнього одягу…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, сформулюйте поправку.
ПРОКОПЧУК Ю.В. … гречка, алкогольні напої. Тому я формулюю свою поправку: окрім вказаного в частині шостій статті 64-ї також внести поправку наступного характеру, значить, забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатної, чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерей, верхнього одягу, наборів харчових продуктів і алкогольних напоїв. Тому що сьогодні масово споюються виборці в селах саме Партією регіонів. Продають Україну за сто грам, точніше, вони думають, що в них куплять це, як-то кажуть. Але ж, тим не менше, я наполягаю на тому, щоб було заборонено, саме з допомогою алкогольних напоїв проводити передвиборчу агіт…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю поправку на поправку народного депутата Прокопчука.
15:07:25
За-7
Поправка на поправку не підтримана.
Поправка 143, Юрій Кармазін.
15:07:32
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни
Шановні народні депутати! Я нагадую, що зараз, о 15:07, розглядається неконституційно внесений законопроект 6004 з порушенням Закону України "Про комітети”, „Про статус народного депутата”, Конституції. Я не знаю, для чого у нас існує регламентний комітет, не бачу тут його „принципового” голови, „принципового” у лапках вживаю слово, бо він представляє Партію регіонів. Я не знаю, для чого у нас Уповноважений з прав людини. Я звернувся, бачите, вже давно з трибуни з найвищої, але не почув ніякої реакції. Я вважаю, що цей… внесення цього проекту – це виконання злочинного наказу, виконання держслужбовцями.
А суть моєї поправки дуже проста: кандидата на пост Президента, який займає посади керівні, не мають права використовувати підлеглих, якщо це робиться за державні кошти. Тому прошу її підтримати і категорично висловлюю свою незгоду з тим, що…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 143 Юрія Кармазіна.
15:08:57
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 144, Подгорний, будь ласка.
15:09:03
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні колеги! Ця поправка також стосується агітації… о, я перепрошую, офіційних спостерігачів. І я так думаю, що сьогодні це ще дуже і дуже актуально, враховуючи, що до виборів залишилося декілька днів. І я думаю, що офіційні спостерігачі, які будуть спостерігати за виборами, повинні повести себе дуже і дуже об’єктивно. І я до них звертаюся, щоб вони не допустили фальсифікування, яке готується саме цим законом 6004, тому що якщо він буде прийнятий сьогодні, цей закон, і не дай Боже, ще й буде підписаний другим Віктором, то значить, той план, про який ми казали, що два Віктора уклали угоду, от він наяву сьогодні починає співпрацьовувати уже на фінальному етапі виборчої кампанії. Тому прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 144 поправку.
15:10:21
За-5
Поправка 144 дістала підтримку 5, хвилинку, поправка 144 дістала підтримку 5 народних депутатів. Отже, вона не прийнята, поправка на поправку Володимира Бондаренка.
15:10:36
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я прошу пробачення, але коли голосувалася попередня поправка, я вигукував і руку піднімав, але пропустили. Там треба вставити декілька слів у той текст, який подав пан Кармазін. Мова йде про використання службового транспорту, неприпустимість використання службового транспорту. Але є транспорт державний і є ще транспорт комунальний. Його не можна вважати службовим для поїздок там особистих, але, подивіться, що робиться у київському метрополітені.
Вірно вислуговуючись перед Януковичем, Леонід Михайлович дав вказівку обклеїти всі вагони його портретами. Це щось жахливе. І всі станції, всі внутрішніх сітілайти – все заклеєно Януковичем. Тому я хотів би, щоб ми надалі не допускали таких можливостей для окремих кандидатів використовувати комунальний метрополітен, який побудований за гроші всіх киян, а переважна більшість киян, як відомо, підтримують іншого кандидата. І це противно, коли заходиш і бачиш там от таку ситуацію. Тому добавити от після слів „службового” також „державного”…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, поправка на поправку Володимира Бондаренка зазначити „комунальних”, „комунального транспорту”. Ставлю на голосування цю поправку на поправку.
15:12:06
За-4
Поправка на поправку не прийнято.
Поправка 145, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Велике прохання до спостерігачів. На сьогодні вам надається право робити фото-, кінозйомки, аудіо- та відеозаписи. У мене на вас велике сподівання, що ви чесно будете виконувати свій обов’язок, який поклали добровільно на себе зголосившись бути спостерігачами. Будь ласка, відстежуйте всі факти порушення законодавства і вчасно повідомляйте про них в правоохоронні органи, а також організовуйте скарги.
Моя поправка стосується того, що все це потрібно здійснювати, не порушуючи при цьому таємниці голосування. І якби сьогодні ми голосували про зміни закону, а не розглядали цей папір, то я би наполягала на тому, щоб його підтримали, цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 145-ту, прошу голосувати.
15:13:15
За-1
Поправка не підтримана. Будь ласка, мікрофон Бондаренка.
15:13:20
БОНДАРЕНКО В.Д.
Шановні друзі! Я повністю підтримую те, що Ольга виклала, те щоб робити фото, кінозйомку та відеозйомку, але ми все-таки повинні визначити часові параметри діяльності офіційних спостерігачів, коли вони це можуть робити? Вони можуть це робити, я вношу поправку, робити фото, кінозйомку, аудіо- та відеозаписи після оголошення виборів та їх офіціальної реєстрації, як споживачів, а також під час голосування та підведення підсумків голосування на всій території України. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки.
15:14:13
За-4
Рішення не прийнято.
Поправка 147, Ольга Боднар.
БОДНАР О.Б. Шановні колеги! Свого часу, коли приймався цей закон, не було прийнято у суб’єкти виборчого процесу таку потужну і важливу складову як громадські організації. Про що звертала увагу Венеціанська комісія, про що звертало увагу і рішення Конституційного Суду. Однак на сьогодні ніяким чином зал не готовий дати право офіційним спостерігачам від громадських організацій бути присутніми під час виборчого процесу. Я вважаю, що це ганебна антидемократична і антиєвропейська практика, коли громадські організації, які за своїм статутом мають право слідкувати за перебігом виборів і мають право стежити за тим, щоб вибори не порушувалися, не було зловживань, вони позбавлені цього права. Тому моя норма, якби ми розглядали сьогодні дійсно зміни до Закону про вибори, стосувалося б саме того, щоб надати громадським організаціям, які мають в своєму статуті таке право, брати участь у виборчому процесі в якості спостерігачів.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 147 поправку.
15:15:43
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 148, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Ні в якому разі, знову ж таки, не бажаючи Україні зробити неякісний вибір і бажаючи, щоб 7 лютого вибори все ж таки відбулися і ми отримали демократичного Президента, Президента за якого не соромно, я подала цю поправку і сподівалася, що після 11 лютого ми могли б її розглянути. Йдеться про те, що спостерігачі не повинні порушувати при цьому таємницю голосування при виконанні своїх обов’язків.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 148 поправку.
15:17:22
За-7
Поправка не підтримана.
Будь ласка, Володимир Бондаренко, мікрофон.
15:16:40
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я абсолютно підтримую позицію про те, що не треба порушувати таємницю голосування та добавити декілька слів „та особистих прав громадян”. Тому що іноді буває, тобі тикають фотоапарат в обличчя, вивідуючи твої емоції чи я не знаю для чого. Особисті права громадянина або фотографуватися добровільно, або ні, тому треба добавити ці три слова.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки Володимира Бондаренка.
15:16:33
За-7
Рішення не прийнято.
149-та поправка. Боднар Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Дана поправка стосується форми і вигляду виборчого бюлетеня. Оскільки я кажу, ще раз стверджую, що я категоричний противник того, щоб під кожні вибори ми приймали новий Закон про вибори, я цю норму виписала так, щоб її можна було використовувати в подальшому багато років. Йдеться про те, яким чином має бути виглядати ця форма чи яким чином мають бути розташовані списки кандидатів, що там має бути роз’яснювальна інформація. А також, нагадую про те, що виборчі бюлетені для кожної виборчої дільниці мають виготовлюватися в кількості що на 0,5 відсотків перевищує кількість виборців.
Сьогодні я можу сказати, в першому турі ми зіткнулися з тим, що на деяких дільничних виборчих комісіях було не на 0,5 більше виборчих бюлетенів, а в сто і двісті разів більше, ніж це передбачено законом.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 149 поправку.
15:18:38
За-7
Поправка не прийнята.
150 поправка. Ольга Боднар.
БОДНАР О.Б. Наступна моя норма стосувалась того, що яким чином відбувається порядок виготовлення бюлетенів.? В цій нормі, якщо ви її хоча б відкриєте і почитаєте, ви побачите, що політики немає. Однак, передбачається спосіб збереження термін подачі Центральної виборчої комісії, а також яким чином вона буде друкуватися – це документ суворої звітності. І тому треба до нього так само відноситися як до своїх паспортів або до цінних паперів.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 150 поправку.
15:19:29
За – 7
Поправка не підтримана.
Поправка 151. Ольга Борисівна, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Норма, яка закладена от цією моєю пропозицією, стосується саме того, яким чином порядок передачі відбуватиметься виборчих бюлетенів виборчим комісіям. Ви знаєте, що деякі ДВК не розпочали свою роботу вчасно, тому що чомусь там не встигли отримати виборчі бюлетені, чомусь їх не вчасно передали, передали не в тій кількості. Якимось чином на півдні України виникали потім бюлетені, які взагалі не відповідають дійсності, а були підробкою. І саме тому мені здавалося, що це цікаво цьому залові, а я так розумію, що має бути цікаво тільки виборцям. Щоби вас не обманули, уважно дивіться на той документ, який вам дають в руки, чи він є дійсно виборчим бюлетенем.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 151 поправка.
15:20:42
За-9
Поправка не підтримана.
Поправка 152, Сергій Подгорний, мікрофон.
15:20:48
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, я нагадую, що ми розглядаємо так званий законопроект 6004, внесений з порушенням всіх законодавчих норм, всіх нормативних документів, якими користується Верховна Рада.
І тим не менше, ця поправка стосується такого питання, як виборчі скриньки. Значить, поправка регламентує скільки яких скриньок повинно бути на малій, на середній і на великій виборчій дільниці, як вони повинні розташовуватися, і що порядок виготовлення, порядок зберігання, порядок, ну, інші питання, які стосуються саме скриньок повинні бути врегульовані Центральною виборчою комісією.
Сьогодні, на жаль, те питання до кінця не врегульовано. Сьогодні на деяких дільницях відбувається, я би сказав так, вакханалія. Тому що ці скриньки можуть зберігатися де попало, як попало і таке інше.
І тому, прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 152.
15:22:11
За-9
Поправка не підтримана.
153 поправка, Павленко.
Частину п’яту статті 74 доповнити словами, а також інформаційні матеріали з позначенням, з зазначенням кандидатів на пост президента щодо яких було прийнято рішення про скасування реєстрації.
Ставлю на голосування цю поправку.
15:22:43
За-9
Поправку не підтримано.
Будь ласка, Бондаренко. Мікрофон.
15:22:49
БОНДАРЕНКО В.Д.
Чисто редакційна невеличка правка. Частина п’ята статті 74, де йде доповнення словами „а також інформаційні матеріали з зазначенням”, „з значенням” замінити „які стосуються” кандидатів на пост. Тобто „не з зазначеннями”, а „які стосуються”. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ставлю на голосування це уточнення.
15:23:24
За-7
Не підтримано.
154-та поправка. Подгорний. Мікрофон.
15:23:30
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ще раз нагадую. Розглядаємо неправовий законопроект 6004, внесений з порушеннями всіх законодавчих норм, без результатів розгляду його в комітеті, без внесення всіх поправок, які мають можливість внести депутати, тому що термін внесення поправок ще не закінчився, ще цілий тиждень є. І тим не менш, ця поправка стосується того, що кожен виборець має отримати не пізніше як за 7 днів повідомлення від виборчої комісії про час і місце голосування. Поправка заключається в тому, що в законі написано іменно за 7 днів до дня виборів, а враховуючи, що день виборів у нас 17 січня і крапка казалось би. А є ще поняття повторне голосування. То, на мою думку, правильніше було б вказати за 7 днів до дня голосування. І сюди тоді входить і день виборів 17 січня, який було оголошений відповідною постановою, і день повторного голосування. Прошу підтримати цю…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 154.
15:24:54
За-10
Поправка не підтримана.
155 поправка. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:24:59
ПОДГОРНИЙ С.П.
Сергій Подгорний. Моя поправка 155 до законопроекту так званого 6004, який внесений і розглядається з порушенням всіх законодавчих норм, без попереднього розгляду на комітеті відповідному, стосується того, що як би були враховані попередні поправки, то була б зміна відповідно частей у статті 75. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 155 поправку.
15:25:44
За-7
Поправка не прийнята.
156 поправка. Мікрофон Подгорного Сергія.
15:25:48
ПОДГОРНИЙ С.П.
Подгорний, "Блок Юлії Тимошенко".
Ця поправка до так званого законопроекту 6004, який розглядається з порушенням всіх правових норм, стосується того, що вона більш детально виписує функції голови дільничної виборчої комісії на початку процедури голосування. Тобто більш детально виписується, що повинен робити голова, що повинні робити конкретно члени комісії і як він ознайомлює їх там зі скриньками, з іншими документами, як передаються бюлетені до кожного члена дільничної комісії, який буде працювати за столом, як він буде видавати ці бюлетені і таке інше. Значить, прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 156 поправку.
15:26:53
За-5
Рішення не прийнято.
Поправка 157. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:26:58
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, поправка 157 до так званого законопроекту 6004, внесеного з порушенням регламентних норм і незрозумілою таблицею. Значить, ця поправка стосується того, що вона деталізує роботу членів дільничних комісій за столом, коли вони готують і видають виборцю бюлетень. Ми сьогодні знаєм, що відпрацьовано декілька схем було нашими опонентами від Партії регіонів, коли запускались, так звані, каруселі, особливо це на Донеччині, на Луганщині, на півдні, і для того, щоб цього не було, треба якраз цю норму, яка вже відпрацювала на виборах 2006 і 2007 – виборів народних депутатів, яка мала дуже високу оцінку, щоб ця норма працювала і на виборах Президента.
Прошу підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 157.
15:28:13
За-2
Поправка не підтримана.
Будь ласка, мікрофон Бондаренка.
15:28:18
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я знову ж таки цілком, згоджуючись з тим, що запропонував мій колега Сергій Підгорний стосовно статті 76, де дуже детально розписано буквально рольовий розпис діяльності членів дільничної комісії під час видачі бюлетеня, фіксації факту отримання цього бюлетеня, розписів членів дільничної комісії в документах виборчих, хотів би добавити, що пропоную розписуватись на бюлетенях і на корінцях бюлетенів обом членам комісії, які видають за одним столом ці документи.
Ми маємо факти, наприклад, у Святошинському районі на 110 дільницях було або не підписано членом комісії, або докреслено якось карлючкою на бюлетні, 1 тисяча 964 бюлетні; на одній дільниці 127 штук, де явно голосували за Юлію Тимошенко, а потім червоним олівцем чи сірим там дочеркнули збоку.
Тому це треба робити обов’язково. Два підписи я вношу, а не один.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування цю поправку до поправки.
15:29:40
За-5
Поправка не прийнята, проголосувало всього 5 депутатів.
Поправка 158. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:29:48
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка до так званого законопроекту 6004, сумнівного законопроекту, який попав сумнівно в нашу Верховну Раду, на жаль, але все ж таки вона, ця поправка, більш детально виписує процедуру голосування за межами виборчої дільниці. Причому вона включає тут і порядок складання списку виборців, і порядок, як заяви надаються у виборчу комісію, і як проходе саме голосування. Хочу звернутися до членів именно дільничних виборчих комісій. Щоб не було зловживань, треба діяти виключно в рамках законодавства, і список складається виключно після того, як термін буде закінчений. І цей список складається не просто головою, не просто секретарем, а він складається всією комісією і приймається, як рішення комісії, тобто шляхом голосування, голосування більшістю членів комісії від її складу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 158 поправку.
15:31:13
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 159. Мікрофон Сергій Подгорного.
15:31:20
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка, також вона
деталізує процедуру підсумкового засідання дільничної виборчої комісії в день
голосування, коли вже голосування закінчилось. Ми всі знаємо, що дуже багато
фальсифікацій проходять саме в день голосування, мається на увазі, наприкінці
голосування або вже при підрахунку голосів. Для того щоб цього не було, треба,
щоб ця процедура була виписана дуже детально, до кожної мелочи, таких не буває
в цьому процесі. І всі члени дільничної комісії повинні користуватись саме цими
процедурними нормами. Ті процедури, які тут виписані, вони також відпрацьовані
на виборах народних депутатів у 2006-2007 році, коли вибори получили високу
оцінку міжнародних спостерігачів.
Прошу підтримати цю норму.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 159 поправку.
15:32:41
За-3
Поправку не підтримано.
Поправка 160-та. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:32:45
ПОДГОРНИЙ С.П.
Уважаемые виборці, сумнівний законопроект 6004, який надійшов сьогодні зранку не зрозуміло від кого, має поправку 160-ту, яка стосується процедури опрацювання списків виборців після голосування. Також я ретельно тут виписую всю цю процедуру, порядок: що, хто, як робить, - для того щоб унеможливити фальсифікацію при цьому, щоб ніхто не міг сфальсифікувати кількість виборців, які прийняли участь в голосуванні, і кількість виборців, які були внесені в список виборців на початку голосування. Ця норма якраз направлена на те, щоб унеможливити фальсифікацію. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 160 поправку.
15:33:51
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 161-ша. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:33:56
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка також дуже актуальна, не дивлячись, що законопроект цей сумнівний. Але, якби вона була врахована ще в попередньому законі, було би значно спокійніше при проведенні виборів. Вона стосується опрацювання невикористаних виборчих бюлетенів та контрольних талонів.
Ця поправка, якщо б вона була прийнята, вона б унеможливили так звані вброси і також врахування тих бюлетенів, які не використані. Тобто ця поправка дуже і дуже необхідна. Прошу її підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 161 поправка.
15:34:49
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 162 Павленка. В частині 12 статті 78 слова „відкріпні посвідчення” виключити. Ставлю на голосування цю поправку.
15:35:18
За-3
Поправку не підтримано.
Поправка 163 народного депутата Павленка. Ставлю на голосування.
15:35:39
За-1
Поправку не підтримано.
Поправка 164, мікрофон Сергія Подгорного.
15:35:44
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка до сумнозвісного нашого законопроекту 6004, вона стосується процедури порядку відкриття скриньок та підрахунку бюлетенів…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Я прошу вас….ніхто сюди не зайде…. Ну, що ви робите?
ПОДГОРНИЙ С.П. … щоб не було, так званих, вбросів, щоб був порядок при підрахунку бюлетенів, тут все ретельно виписано, крок за кроком і якщо виборча комісія буде діяти за цим алгоритмом, то як раз це унеможливить ті фальсифікації, які в нас дуже часто відбуваються на виборах Президента 2004 року.
Значить, в основному ці процедури, вони як раз повторюють или аналогічні тим процедурам, які були закладені в Закон про вибори Президе… Закон про вибори народних депутатів України і які вже відпрацьовані в 2006, в 2007 році. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 164 поправку.
15:36:58
За-3
Поправку не прийнято.
Поправка 165, мікрофон Сергія Подгорного.
15:37:11
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, попереднє голосування 17 січня показало, що той протокол, який сьогодні заповнюють виборчі комісії, він не дуже правильний. Там є п’ята строчка, в якій написано „кількість виборців, що проголосували на виборчій дільниці”. А от строчка „кількість виборців, які проголосували за межами виборчої дільниці”, як це було на виборах народних депутатів, відсутня. І це ввело в оману дуже багатьох членів дільничних комісій, коли вони у п’яту строчку не включали цих…
Більш того, відсутні деякі інші графи. І це якраз давало можливість фальсифікувати ці протоколи, тому що були відсутні такі арифметичні, умовно кажучи, умови, які б давали можливість перевірити, правильно складений протокол чи ні.
Оця поправка якраз направлена на те, щоб такі нормативи були заложені в протокол, і щоб можна було, дивлячись на сам протокол, уже знати, було фальсифікування чи …
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 165-та поправка.
15:38:37
За-2
Поправку не прийнято.
Поправка 166, Юрій Кармазін, мікрофон.
15:38:47
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Я нагадую, що розглядається неконституційно внесений законопроект 6004 всупереч Закону „Про комітети України”, всупереч положенням Конституції України, всупереч Закону „Про статус народного депутата України”.
Зараз 15 годин 39 хвилин. Я пропоную у конституційний спосіб доповнити статтю 79-ту, частину 6.1 такого змісту: „Протокол номер 1 є невід’ємним додатком до протоколу „уточнений”. Протокол з позначкою „уточнений” без протоколу номер 1 не має юридичної сили”.
Ми з вами бачили, що така Центральна виборча комісія, яка є політично заангажованою, приймає протоколи з позначкою „уточнений” без протоколу номер 1. Тому для того, щоб не було таких підробок і фальсифікацій, і запроваджується ця поправка. Я прошу комітет висловити свою точку зору щодо цього, яку експертний…
БОДНАР О.Б. Я думаю, що інстинкт самозбереження українців врешті-решт прокинеться, і під час другого туру виборів ми не матимемо проблем, навіть і знаючи, що ми сьогодні не зможемо прийняти цю норму. Але цілком поділяю вашу стурбованість, що у майбутньому цю норму треба буде обов’язково запровадити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 166.
15:40:30
За-3
Поправку не підтримано.
Будь ласка, мікрофон Бондаренка.
15:40:37
БОНДАРЕНКО В.Д.
Практика останнього голосування, да і раніше таке було, засвідчила, що тут є певна неясність. Окремі спостерігачі приносять протоколи з надписом „копія”, і дехто вважає, що це не зовсім легітимні документи, що вони не мають такої ж юридичної сили, як і ті, які залишилися у комісії.
Тому, враховуючи те, що один протокол вивішується після підписання, направляється там у вищі інстанції, я би хотів, щоб була добавлена така сюди знову ж таки добавка: копії протоколів з підписами голови секретаріату, членів комісії видаються спостерігачам. Всі копії мають однаково юридичну силу з протоколами номер 1, 2, 3. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка до поправки.
15:41:39
За-5
Не прийнято поправку до поправки.
167 поправка. Мікрофон Юрія Кармазіна.
15:41:47
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Яка наголошує. Шановні народні депутати, шановний український народе! Розглядається ніким не підготовлений законопроект 6004 без всяких ознак на цьому протоколі… документі.
У ньому значиться моя поправка за номером 167. Я, дійсно, вносив таку поправку. Але до комітету вносив, а не до якогось технічного органу, неконституційного органу. Я пропонував, щоб секретар дільничної виборчої комісії невідкладно після підписання протоколу про підсумки голосування в межах виборчої дільниці: Перше. Виготовляв копії протоколів, в тому числі і за наявності копій протоколів з поміткою «уточнений», які б мали засвідчитись головою та секретарем дільничних комісій і скріплювались печаткою.
Друге. Видавав під розпис на примірнику секретаря дільничної виборчої комісії, який залишається в нього, по одній копії засвідченого протоколу в тому числі з поміткою „уточнений” довіреній особі кожного з кандидатів у Президента України.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 167 Юрія Кармазіна.
15:43:12
За-3
Поправку не прийнято.
Поправка 168 Юрія Кармазіна, мікрофон.
15:43:18
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін продовжує розгляд незаконно розданого номера 6004 законопроекту, внесеного позаконституційний спосіб і незаконний. Я пропоную частину восьму статті 79 викласти в такій редакції: „Офіційним спостерігачам на їхнє прохання невідкладно видаються під розпис та примірник секретаря дільничної виборчої комісії, який залишається в нього, копії зазначеного в цій статті протоколу, у тому числі за наявності копій протоколу з поміткою „уточнений”, засвідчені головою і секретарем дільничної виборчої комісії та скріплені печаткою комісії з розрахунку не більш, як по одній копії кожного протоколу для кожного офіційного спостерігача.
Шановні народні депутати! Ми стаємо посмішищем не тільки через те, що у виборах приймає участь особа, яка раніше двічі не судима. Ми стаємо ще посмішищем з того, що зараз відбувається зараз в залі і з того, що офіційним спостерігачам не видаємо…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування …
БОДНАР О.Б. Вважаю, якщо офіційні спостерігачі дійсно будуть виконувати свої обов’язки, які вони на себе добровільно поклали, погодившись бути офіційно спостерігачами, то їм треба в обов’язковому порядку надавати таке право отримувати ці копії протоколів для того, щоб вони могли в оперативному порядку реагувати на можливі порушення законодавства. Якби ми розглядали з вами зараз зміни до Закону про вибори, я б пропонувала підтримати цю поправку.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 168.
15:45:11
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 169. Мікрофон Юрія Кармазіна.
15:45:15
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, партія захисників вітчизни. Шановні народні депутати, продовжую аналіз тих поправок, які запропоновані в нас неконституційно внесеному проекті 6004, пропоную внести зміни до статті 79. Викласти в такій редакції частину дев’яту. «Пакети з протоколами дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці виборчими бюлетенями, контрольними талонами і предметами списку виборців, а також за наявності окремими думками членів виборчої комісії, викладеними в письмовій формі, актами, заявами, скаргами, рішеннями, прийнятими комісіями та примірниками протоколу дільничної виборчої комісії, які не були отримані довіреними особами кандидатів в Президенти України в цих комісіях із відміткою щодо необхідності вручення в територіальній виборчій комісії довіреній особі того кандидата в Президенти України, довіреній особі, якій в дільничній комісії цей протокол не було вручено, невідкладно після закінчення засідання комісії доставляється до територіальної виборчої комісії». Оце буде абсолютно…
БОДНАР О.Б. Я думаю, що для членів ДВК і ОВК ця норма цілком зрозуміла. На жаль, ви сьогодні спостерігаєте її тільки в озвученому варіанті, не більше, прийнята вона не може бути.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 169 поправку.
15:46:52
За-6
Поправку не підтримано.
Поправка 170. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:46:57
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, хто нас бачить, хочу звернути вашу увагу, що вся сесія сьогодні, вірніше не сесія, а позачергове засідання, наш головуючий, шановний Володимир Михайлович, проводить під тиском, я так думаю, під загрозою Партії регіонів, яка ото там його очепила і, я так думаю, давить на нього не тільки морально, а і ще якось, тому що такого грубого паплюження Регламенту і всіх законодавчих норм, якими керується парламент, не було.
Що стосується цієї поправки, вона виключно технічна, вона тільки змінює нумерацію тих частин, які пропонувалось до цього змінити в інших поправках. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 170, а поки йде голосування прошу Партїю регіонів не тиснути на мене морально, тисніть якось інакше на мене.
15:48:00
За-5
Рішення не прийнято.
Поправка 171. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:48:08
ПОДГОРНИЙ С.П.
Значить, шановні колеги, при першому голосуванні – я маю на увазі 17 січня – дуже багато було випадків порушення закону при процедурі транспортування виборчої документації з виборчої дільниці до окружних виборчих комісій. Дуже багато випадків, коли голова комісії, ігноруючи закон, брав печатку до себе в карман і їхав з цією печаткою до окружної комісії.
Більше того, секретар туди їхав, члени комісії розходились, після того як треба було внести уточнення, все це робилось на колінах, тут же в окружній комісії або в кабінеті голови райдержадміністрації, або в кабінеті відповідного працівника від Партії регіонів, я маю на увазі, східні регіони, де у нас більшість рад під Партією регіонів. Для того, щоб цього не було от ця поправочка, вона унеможливлює всі ці речі. Прошу її підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 171 поправку.
15:49:31
За-2
Поправка не підтримана.
Поправка 172. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:49:36
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці! Ще раз хочу звернути увагу, що законопроект 6004, який був прийнятий в першому читанні постановою, яка зобов’язувала всіх нас, я маю на увазі депутатів, якщо в нас є пропозиції, внести поправки протягом 14 днів, сьогодні спаплюжена з подачі господина Лавриновича, який вчора дав команду, по всій відомості, витребовали эти поправки, которые уже надали. Не дали змогу комітету відпрацювати їх, і сьогодні розглядаються ці поправки.
Якщо казати по цій поправці, то вона виключно технічна. Вона змінює нумерацію частин і статей, які вже розглядалися.
Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 172 поправку.
15:50:38
За-3
Поправку не прийнято.
Поправка 173. Вона аналогічна, очевидно нема потреби її голосувати.
Поправка 174, мікрофон Сергія Подгорного.
15:50:47
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, шановні члени дільничних виборчих комісій, окружних виборчих комісій, ця поправка стосується регламентації роботи окружної виборчої комісії при прийняття виборчої документації після того, як виборча комісія, дільнична виборча комісія проведе підрахунок голосів. Тут детально все прописано, щоб не виникало ні у кого ніяких, там, потреб щось зробити по-іншому. Тому я вважаю, що ця поправка дуже сьогодні ще актуальна, враховуючи, що у нас попереду другий тур или, так зване, повторне голосування. Тому я просив би її підтримати для того, щоб вона почала працювати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 174 поправку.
15:51:55
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 175. Юрій Кармазін, мікрофон.
15:52:02
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, нагадую вам, що зараз розглядається законопроект 6004. На табло 15:52, тобто, по суті справи обіденний час згідно Регламенту чинного, чи не чинного і порушення відбувається Закону про комітети, про статус народного депутата, Конституції України, ідуть намагання Партії регіонів прийняти недемократичні норми, які б дали можливість навіть трьом чоловікам скласти протоколи і потім, щоб для світу вони вважались легітимними.
Тому я в легітимний спосіб пропоную внести, доповнити статтю 82 4.13-прим. такого змісту: „Протокол номер 1 є невід’ємним додатком до протоколу з позначкою „уточнений”. Протокол з позначкою „уточнений” без протоколу номер 1 немає юридичної сили”. Це обов’язково має бути записано. Саме так „немає юридичної сили». Крапка. Має викидатися в урну, туди ж де і цей проект …
БОДНАР О.Б. Не знаю, як ви, а в мене сьогодні ностальгія по Радянському Союзу повністю уже задоволена. Колись ми стояли в чергах за дефіцитами так само, як я сьогодні з 10:00 ранку стою тут перед вами на трибуні. Але тоді я знала, що буде дефіцит, а зараз я знаю, що це – фікція. На жаль, ця норма теж не буде прийнята цим залом.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 175.
15:53:45
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 176. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:53:52
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ще раз звертаюсь до вас з проханням подивитися, що відбувається в залі. Депутатів від Партії регіонів, мабуть, тільки 30 відсотків. Якась частина депутатів стоїть в президії, погрожує Голові Верховної Ради, якщо „шаг влево, шаг вправо, попытка к бегству – растрел” і таке інше. Давят морально. Це вже видно сьогодні, відчувається. Тому що всі пропозиції, які надходять інші, вони чомусь не голосуються.
Що стосується цієї поправки. Ця поправка стосується роботи окружних виборчих комісій, коли вони підсумовують результати голосування в територіальному виборчому окрузі. Також ця процедура виписана дуже й дуже ретельно на відміну від того, що у нас є сьогодні, вона виписана дуже ретельно, по аналогії того закону, який ми, вже я казав, відпрацювали, який працював у 2006-2007 році на виборах народних депутатів. І тому я вважаю, що її треба підтримати. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 176 поправку.
15:55:15
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 177. Юрій Кармазін, мікрофон.
15:55:23
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Продовжується розгляд неконституційно внесеного законопроекту 6004. Зараз 15:55. Я дякую Михайлу Папієву, що він мені нагадує.
Також наполягаю на тому, що Голова Верховної Ради діє під примусом. Це очевидно з того, що він фактично заблокований, двері у президію кругом закладені стільцями. Я це для протоколу кажу. Це я кажу для того, щоб у суді можна було використовувати, розумієте. Я прошу камери сфотографувати, як закрито. Ті, хто зараз блокують, вони заважають мені виголосити текст пропозиції.
А суть тексту у тому, що секретар виборчої комісії зобов’язаний виготовити копію протоколу і видати під розпис, у тому числі з поміткою „уточнений”. І я прошу розібратися, Вол…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка 177.
15:56:48
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка 178. Мікрофон Юрія Кармазіна.
15:56:54
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Розглядається в неконституційний спосіб внесений документ під номером 6004 з порушенням Закону „Про комітети”, Закону „Про статус народного депутата України”.
Я в цій поправці передбачаю право офіційних спостерігачів невідкладно отримати копію проколів територіальних виборчих комісій про підсумки голосування в межах територіального виборчого округу, у тому числі і тих, які виготовлені з приміткою „Уточнені”. Практика, яка відбувається в Україні, показує, що завжди ці протоколи приховуються і ніколи не видаються навіть кандидатам у Президенти, їх довіреним особам, не говорячи вже про офіційних спостерігачів.
З огляду на таку східну поведінку сьогодні Партії регіонів, заблокувавши стільцями вхід до президії з усіх сторін, я хочу наголосити, що Голова Верховної Ради діє під примусом зараз.
БОДНАР О.Б. На сьогодні доля України в руках виборців і членів ТВК і ОВК. Якщо ви спрацюєте згідно чинного законодавства, ніякий тиск, ніякі зловживання вам не будуть заважати виконувати свої обов’язки, а також голосувати по совісті.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 178. Прошу голосувати.
15:58:36
За-5
Поправка не підтримано.
179 поправка. Мікрофон Сергія Подгорного.
15:58:41
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, ця поправка стосується регламентації встановлення підсумків голосування в межах закордонного виборчого округу. То єсть вона виписує всі процедури, які потрібно зробити Центральній виборчій комісії для того, щоб встановити ці результати.
Хочу сказати, що, враховуючи той склад Центральної виборчої комісії, який на сьогодні є, який нехтує законодавством, який паплюжить вообще виборчу систему нашу, а міжнародні спостерігачі це бачать, вівн якраз і вимагає, щоб була така прийнята поправка, і щоб комісія все ж таки прислухалась до закону і працювала на підставі закону, а не на підставі політичної доцільності.
І наостанок хочу сказати, мене зараз тут попросили, щоб я не згадував Партію регіонів, але я не можу не згадувати, тому що ініціатива розгляду цього законопроекту ісходила саме від Партії регіонів, тому що саме Партія регіонів готується до масових фальсифікацій. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 179 поправка.
16:00:03
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка номер 180. Мікрофон Сергія Подгорного.
16:00:10
ПОДГОРНИЙ С.П.
Шановні виборці, Подгорний, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.
Поправка 180-та для сумнозвісного нашого проекту 6004, який з'явився сьогодні зранку, не зрозуміло як, ця поправка стосується того, що вона виписує процедуру встановлення результатів виборів Президента України в цілому по державі. Також все ретельно виписано, і я думаю, що якщо ЦВК дотримається цієї поправки, то ніяких заперечень ні у одного, ні в іншого кандидата не буде, якщо все буде зроблено прозоро, так як вимагає законодавство. Дякую. Прошу підтримати.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосується поправка номер 180.
16:01:07
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка номер 181-ша, мікрофон Юрія Кармазіна.
16:01:14
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Нагадую, що ми розглядаємо неконституційно внесений законопроект 6004 з порушенням Закону про комітети, Закону про статус народного депутата і Конституції України. Зараз 16.01, унеможливлено право народного депутата розписатись про явку біля столів реєстрації. Центральна виборча комісія, як я пропоную, після підписання протоколу має про голосування оприлюднити повідомлення про результати голосування в день виборів Президента України та про прийняте за підсумками голосування рішення, передбачене частинами третьою і четвертою або п'ятою цієї статті на своєму офіційному веб-сайті невідкладно, а в „Голосі України” та „Урядовому кур'єрі” не пізніше як на третій день після підписання вищезазначеного протоколу. Але наголошую, за наслідками голосування виборців, а не за наслідками голосування членів Центральної виборчої комісії, яка складається з регіоналів, комуністів, соціалістів – і повністю перевага на стороні Януковича.
БОДНАР О.Б. Пам’ятаєте, як в 2004 році Центральна виборча комісія останні відсотки підраховувала десятки днів. Тому ось ця норма була би якраз дуже доречною, для того щоб Центральна виборча комісія не гралася на нервах виборців і закінчила виборчий процес гідно. Якби ми сьогодні розглядали документ, який називався б „законопроект про внесення змін до Закону про вибори”, я би пропонувала вам підтримати цю норму.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 181 поправка.
16:03:06
За-5
Поправку не підтримано.
Поправка 182-га. Мікрофон Юрія Кармазіна.
16:03:14
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Я не даремно прошу вас: покажіть по фракціях. Зараз значиться 204 карточки в гніздах для голосування. Брутально ґвалтується Регламент і Конституція. Ми не маємо права взагалі проводити засідання зараз, тому що там немає конституційної більшості голосів, які мали б стояти зараз в гніздах.
Я пропоную, щоб нормально було записано в статтю 85-ту частину першу. Там треба доповнити: „У випадку бездіяльності виборчої комісії комісія вищого рівня має право прийняти рішення по суті питання, віднесеного до компетенції комісії вищого рівня. У день голосування такі питання розглядаються комісією вищого рівня невідкладно”.
Так же, як і раніше, Голова Верховної Ради залишається під примусом, заблоковані двері, і біля президії знаходяться багато регіоналів. Дякую.
БОДНАР О.Б. Дана норма уже якимось чином відображена в чинному законі. Тому, шановні члени ДВК і ОВК, уважно користуйтеся своїми правами, подивіться уважно норми закону. Дана норма передбачена чинним законом, можете використовувати її на практиці.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосую… Ставлю на голосування поправку 182.
16:04:56
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 183, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Технічна поправка і якби ми сьогодні розглядали закон, зміни до Закону про вибори, я думаю, що ви не відмовились би її підтримати. Йдеться про зміну словом „дванадцять” на „одинадцять”, це йдеться термін, який відводиться для кандидата в другому турі для того, щоб він подав кандидатури до членів ОВК.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 183 поправку.
16:05:41
За-3
Поправка не підтримана.
Поправка 184, Ольга Боднар, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Я вважала, вважаю і буду вважати, що ці поправки, які подав суб’єкт до першого читання, які якимось чином були прийняті, вони покликані тільки на погіршення ситуації під час виборчого процесу, а не на полегшення, або унеможливлення зловживань. Тому моя поправка саме стосується того, що в ніякому разі ми не маємо права тиснути на виборчі комісії і створювати такий нонсенс, коли виборча комісія просто поділиться на кабінети і почне засідання своє в окремих кабінетах.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 184 поправка.
16:06:39
За-2
Поправка не прийнята. Поправка 185, Юрій Ключковський.
Немає? Я ставлю на голосування 185 поправку.
16:07:03
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 156, Валерій Писаренко, мікрофон.
Немає? Разом з тим, я ставлю цю поправку на голосування.
16:07:30
За-3
Поправка не прийнята.
Шановні народні депутати, тут депутати мені передають записку з приводу того, що поцупили карту у народного депутата. Я прошу повернути її назад, цю картку. У Тедеєва.
187 поправка, мікрофон Юрія Кармазіна.
16:07:53
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Ми розглядаємо законопроект 6004, зараз 16.08. Я нагадую, Володимир Михайлович, що ми не мали змогу зареєструватися письмово у столів, це дає підставу вам знову нам не виплатити заробітну плату, навіть тим, хто дійсно працює, а не байдикує. І не тим, хто вас конвоює. Тому врахуйте це, будь ласка.
А я вношу, пропоную доповнити статтю 85 такою частиною 11.1 такого змісту: „У разі, якщо кандидат на пост Президента не використав можливість подати встановлену кількість кандидатур до складу відповідної окружної виборчої комісії у строки, передбачені частиною шостою цієї статті, Центральна виборча комісія формує склад окружної виборчої комісії у кількості, визначеної частиною 5 цієї статті за поданням відповідної обласної ради”.
Шановний Володимир Михайлович, я прошу вас подивитися, скільки депутатів сьогодні присутні в залі і вимагаю надати про письмову…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 180… 187.
16:09:21
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 188, мікрофон Юрія Кармазіна.
16:09:27
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Розглядається неконститційний… неконституційно поданий нам документ, який має ознаки зовні нібито легітимного законопроекту 6004, де не поставили підпис ніхто із членів комітету, юридичного управління, експертного управління. Зараз час 16:09.
Я нагадую, що я пропоную внести зміни до статті 85, доповнити її 11.2 пунктом. У разі, якщо в установлений частиною першою цієї статті строк не надійшли подання щодо складу територіальної виборчої комісії або якщо кількість запропонованих до складу осіб становить менше 8, територіальна комісія утворюється відповідно місцевою радою, Верховною Радою Автономної Республіки Кримі за поданням більшості депутатів відповідної сільської, селищної, міської або районної ради з обов’язковим включенням поданих кандидатур від місцевих організацій партій і блоків, зазначених у частині першої цієї статті.
Все ще під тиском знаходиться Голова Верховної…
БОДНАР О.Б. Я підтверджую, що ця норма є краще виписаною, ніж та, яку подав суб’єкт законодавчої ініціативи до першого читання. Саме рада має право подавати такі кандидатури, а не голови рад і адміністрацій. Тому якби ми розглядали це питання в залі зараз, то я би пропонувала вам його підтримати.
І, Володимире Михайловичу, я вас прошу, якщо зараз не буде підтримано цю поправку Кармазіна, прохання поставити пропозицію Лавриновича, подану в першому читанні до цієї норми.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 188 поправка.
16:11:26
За-4
Поправку не прийнято.
Поправка 189, Юрій Кармазін, мікрофон.
16:11:32
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Ми розглядаємо законопроект, внесений під номером 6004, до якого ніякого відношення комітет не мав, тому що він усунутий, незважаючи на чинні закони про комітети, про статус народного депутата, про Конституцію. Я нагадую, що всупереч пропозиціям народних депутатів не поставлені поправки, які проголосовані нібито 226 голосами, насправді мінус два голоси, які я говорив, тобто нелегітимно, але разом з тим вони не поставлені і зараз.
Я пропоную в частині 12 статті 85 викласти в такій редакції: „Рішення про дострокове припинення повноважень члена виборчої комісії приймається одночасно з рішенням про включення до складу відповідної виборчої комісії іншого представника від того самого кандидата, а у випадку відсутності подання щодо такого кандидата чи повторного дострокового припинення повноважень члена виборчої комісії від того самого кандидата, члена комісії, який призначається комісією вищого рівня за поданням відповідної ради”. Це надзвичайно…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 189 Юрія Кармазіна.
16:12:57
За-4
Поправка не прийнята.
Поправка 190. Ольга Боднар.
БОДНАР О.Б. Ця поправка є останньою поправкою, яка могла б бути розглянута, якби ми зараз розглядали таблицю до другого читання. До статті 85-ої, в ній йдеться про те, що іменні запрошення перед проведення повторного голосування виборцям не надсилаються, у зв’язку з цим частину 13-18 вважати відповідно частинами 14-ю, 19-ю.
Володимир Михайлович! Якщо ця поправка теж буде не підтримана я наполягаю на тому, щоб статтю 85 в редакції запропонованій до першого читання Лавриновичем теж поставити на голосування.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 190.
16:13:50
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка 191, поправка на поправку Володимир Бондаренко, мікрофон.
16:14:01
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я взагалі-то концептуально не згоден з тим, щоб іменні запрошення на другому турі не надсилались. Хочу вам сказати, що окремі громадяни, які не взяли участі в голосуванні в першому турі, мені без різниці за кого б вони голосували, чи не голосували, але якщо вони не з’явились на голосування, однією з причин могла бути, або відсутність їх в момент роздачі на попередньому голосуванні цих запрошень, або недобросовісна робота членів дільничних комісій, які не донесли ці запрошення або якісь проблеми, пов’язані з місцями зберігання кореспонденції, з поштовими ящиками. Тому хотів би внести пропозицію до цієї статті в тому пункті, де написано, тобто не записувати, що на повторному голосуванні мені запрошення не розносяться, а написати, що на повторному голосуванні і мені запрошення розносяться лише для виборців, які не брали участі у першому турі голосування.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку до поправки.
16:15:19
За-3
Не прийнята поправка.
191-ша поправка, мікрофон Кармазіна.
16:15:25
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, партія захисників вітчизни. Продовжується розгляд законопроекту, внесеного під видом нібито законного проекту під номером 6004 з порушенням Закону про комітети, про статус народного депутата, Конституцію України. Зараз 16 годин 15 хвилин, а суть моєї поправки до легітимного закону, вносилась, була б така. Частину першу статті 86 викласти в такій редакції: „Центральна виборча комісія, після прийняття нею відповідного рішення щодо встановлення результатів виборів офіційно оприлюднює результати виборів в Президенти і зазначені прізвище, імя, по-батькові обраного Президента України і року народження, професії, посади, місце роботи, місце проживання, партійності і суб’єкти висування на своєму офіційному сайті, невідкладно, тобто в той же день після прийняття рішень, а в газетах „Голос України” та „Урядовий кур’єр” не пізніше як на третій день з дня встановлення результатів виборів”. Це привело б до того, що вам не треба було зараз…
БОДНАР О.Б. Звісно, що оприлюднення і оголошення це є дві юридичні категорії, які є нерівнозначними між собою. Тому звісно, що оприлюднення в даному випадку обов’язково має бути.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 191-ша поправка.
16:17:04
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 192. Ольга Боднар.
БОДНАР О.Б. Моя поправка стосувалася саме врегулювання питання стосовно того, що громадяни України повинні слухати не те, що одна бабка там щось сказала або один дед прокричав раніше всіх, а саме результати офіційного оприлюднення. Для того, що ми з вами не розгубилися, не думали, які ж у нас сьогодні білі, красні, а знали чітко, ясно і однозначно, щоб Центральна виборча комісія не помилялась у своїх повідомленнях, для цього повинно бути офіційне оприлюднення.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 192.
16:18:00
За-2
Поправка не підтримана.
193 поправка. Ольга Борисівна, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Володимире Михайловичу, 193, 194, 195 поправки мають технічний характер, вони стосуються одного й того ж самого питання, просто міняються частини, які просто технічно змінюються в зв’язку з моєю попередньою поправкою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Якщо немає заперечень, я поставлю на голосування одночасно. Не буде заперечень? Поправку 193, 194, 195. Немає заперечень? Я ставлю на голосування ці поправки.
16:18:49
За-3
Поправки не підтримані.
Поправка 196. Ольга Борисівна, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Стаття 92 в даній поправці розглядалася…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу, тихо! Будь ласка, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Дякую. Стаття 92, яка.. у який йдеться про предмет та суб’єкт оскарження, саме до цього стосувалася моя ця поправка і я сподівалась, що якщо ми будемо розглядати ці поправки так, як це передбачено Регламентом, я сподівалась на її підтримку. Це йшлося про те, що скарга, що стосується підготовки проведення виборів Президента може бути подана відповідним суб’єктом звернення зі скаргою на рішення чи бездіяльність. І йде перелік яким чином, на що ми маємо право скаржитись. Я думаю, що громадянам, виборцям це було б дуже цікаво, і полегшило би нам взагалі з вами виборчий процес, а судам полегшило їхню роботу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування 196 поправка.
16:20:07
За-3
Поправка не прийнята.
Поправка 197, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Я звертаюся до залу, ну, добре Янукович послав жінку на кухню, ви хоча б майте повагу до мене, яка стоїть тут перед вами з 10 години ранку. Ця поправка 197 стосувалося того, чого вона стосується завжди під час виборчого процесу. Йдеться про те, що якщо скарга розглядається комісією, то суд не приймає до розгляду цю скаргу, якщо суд розглядає цю скаргу, то комісія вже цю скаргу не розглядає. Робиться це для того, щоб не було прийнято два рішення з одного й того самого питання.
Я прошу чоловіків бути чоловіками.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, я прошу зважити на доповідача, і прислухатися до рекомендацій.
Ставлю на голосування поправку номер 197.
16:21:12
За-9
Прислухалися. Поправка не підтримана.
Поправка 198. Будь ласка, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Це норма, яку я хотіла вам запропонувати, вона розширювала строки оскарження. Сьогодні скарга щодо порушення, які мали місце до дня голосування, може бути подана не пізніше часу закінчення дня, що передує дню початку голосування.
Я хотіла запропонувати, щоб ця скарга могла бути подана не пізніше часу за скінчення дня, що передує дню голосування.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 198 поправку.
16:22:01
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 199. Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Я вже розумію, що весь зал зрозумів, що ми розглядаємо папір, а не документ. Я хочу сказати, що якби ми розглядали документ, то я би сказала, що ця скарга знову, вірніше, ця норма знову стосується того, яким чином і що до чого має розглядатися скарга. Це дуже важливий момент на якому свого часу під час прийняття закону того, до якого зараз вносяться зміни, наполягала Партія регіонів.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 199 поправку.
16:22:50
За-4
Поправка не підтримана.
Поправка 200. Боднар Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Так, Володимире Михайловичу, якщо ви не проти 200, 201, 202, 203 і 204 – є технічними поправками, які узгоджують моменти стосовно того куди звертатися зі скаргами, яким чином це відбувається в процесі, якщо ми накладемо з компонуємо з нормою закону чинного, то ми побачимо, що тут, в принципі, є тільки освітлення норми, яку можна буде потім використовувати без подвійного дня.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, так що ми їх можемо поставити на голосування разом? Я ставлю на голосування поправку 200, 201, 202, 203 і 204.
16:23:52
За-3
Поправки не підтримані.
Поправка 205.Будь ласка, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. Поправка 205 вона пропонується частину четверту статті 96 викласти у такій редакції.
Скарга розглядається дводенний строк з дня її отримання, але щодо порушень, які мали місце до дня голосування, не пізніше закінчення дня, що передодні голосування. Скарга щодо порушення, які мали місце під час голосування розглядається ДВК невідкладно після закінчення голосування, а ОВК у дводенний строк з дня її подання. Але до складання протоколу про встановлення підсумків голосування виборців у відповідному територіальному виборчому окрузі. Крім того, я нагадую, дана нора швидше за все буде не прийнята. Нагадую, що у виборців і у суб’єктів виборчого процесу залишається право негайно звертатися до суду, який негайно реагує на всі порушення закону.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставиться на голосування поправка номер 205.
16:25:07
За-3
Поправка не підтримана.
206 поправка. Ольга Боднар.
БОДНАР О.Б. Дякую. У цій поправці я пропонувала частину шосту статті 96 викласти у наступній редакції. Виборчі комісії, органи державного реєстру виборців, суди та правоохоронні органи організують свою роботу під час виборчого процесу, у тому числі у вихідні дні та у день голосування, таким чином у тому числі з продовженням прийому документів до 24 години відповідного дня, щоб забезпечити прийом та розгляд скарг і позивних заяв у строки та у спосіб, встановлений цим законом.
Для чого потрібна ця норма? Для того, щоб не виникали питання у членів ОВК і ДВК. Масові дзвінки від цих комісій під час виборів. ті депутати, які були під час виборів у себе в округах, можуть підтвердити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 206.
16:26:21
За-2
Поправка не підтримана.
Поправка 207. Ольга Борисівна, прошу вас.
БОДНАР О.Б. Ну, про що ми говоримо? Якщо нам байдуже, яким чином ми будемо боротися з фальсифікаціями, значить означає, що в залі у ініціаторів є бажання просто з ними не боротися. 207 поправка стосувалася технічної редакційної правки. Зараз у законі прописано суб’єкт розгляду скарги. Я уточнюю, що це виборча комісія.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 207 поправку.
16:27:05
За-3
Поправка не прийнята.
208-ма. Будь ласка, Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. 208 поправка узгоджує даний Закон – Закон, який називається „Про вибори Президента України”, зводить до норм, які передбачаються КАСУ. Тому у даному випадку це технічна норма.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 208 поправку.
16:27:42
За-2
Поправка не підтримана.
209-та. Ольга Борисівна, прошу.
БОДНАР О.Б. Наступна моя норма стосувалась саме того, про що ми у цьому залі вже намагалися докричатись. Я сподіваюсь, до виборців ми докричалися. Тому йдеться про те, де оскаржувати рішення. Я передбачаю, що оскарження у судовому порядку рішень дій чи бездіяльності, пов’язаних з організацією проведення виборів Президента, здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 209 поправку.
16:28:26
За-4
Не підтримана поправка.
Поправка 210. Юрій Кармазін. Мікрофон.
16:28:33
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін.
Шановні народні депутати, є тлумачення Конституційного Суду від 17 жовтня 2002 року за номер 17-РП щодо тлумачення статті 91 Конституції, пункт два рішення: „Питання, які потребують 226, які не розглянуті, незаконно розглядаються, неконституційно” – по висновкам Конституційного Суду.
Тому, шановні народні депутати, тим більше, що моя поправка стосується виключення частини четвертої статті 99, якою пропонується записати, що повноваження суду, встановлені статтею 117 Кодексу адмінсудочинства, не можуть бути застосовані судами щодо спорів, які стосуються призначення, підготовки і проведення виборів Президента України.
Наголошую, що це є неконституційним, оскільки порушує частину другу статті 124 Конституції, в якій чітко записано: юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. Відкрийте, прочитайте і вилучайте антикон…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 210 поправку.
16:29:58
За-8
Поправка не підтримана.
211 поправка. Юрій Кармазін, мікрофон.
16:30:05
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, партія захисників Вітчизни. Шановні народні депутати, продовжується розгляд неконституційно поданого, з порушенням Закону про комітети, про статус народного депутата, закону 6004, зараз іде підготування до фальшування виборів, тому що нема в залі тої кількості депутатів, яка треба, вони закінчуються, навіть заважають мені зараз виступати. Але по суті моя поправка зводиться до того, що частину шосту статті 99 викласти в такій редакції: „Суд апеляційної інстанції розглядає справу протягом двох днів з дня закінчення строку на апеляційне оскарження, а стосовно судових рішень, що були ухвалені судом першої інстанції до дня голосування не пізніше часу початку голосування”.
Шановні народні депутати, шановні громадяни України, Голова Верховної Ради знаходиться під тиском, зала також таким чином має тільки…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 211 поправку.
16:31:30
За-4
Поправку не прийнято.
Поправка 212. Ольга Борисівна, прошу вас.
БОДНАР О.Б. Мені вже нічого не лишається, ніж сміятися, от. Якщо глядачі бачать, то вони тут таку активізацію рухів, у мене таке враження, що мене уже обставили, обсадили.
Стаття 100-та, якщо вам цікаво, то вона стосується того, що особливості оскарження рішень, дій та бездіяльності окремих суб’єктів оскарження. У вас також є суб’єкти оскарження. І ваш кандидат, і ваша довірена особа від кандидата також мала би право отримати завдяки моїй пропозиції оскаржувати дії або бездіяльність тих чи інших дільничних виборчих комісій або посадових осіб, які беруть участь у виборчому процесі, цивілізованим шляхом. Але на сьогодні я не бачу такого сильного бажання з вашого боку. Тільки не можу зрозуміти, для чого ви знаходитесь в цьому залі.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 212 поправку.
16:32:45
За-4
Поправку не підтримано.
Поправка 213. Ольга Борисівна.
БОДНАР О.Б. 213 поправка стосувалася права і особливості оскарження дій кандидатів на пост Президента України і їх довірених осіб.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 213 поправку.
16:33:14
За-2
Поправку не підтримано.
Поправка 214-та. Ольга Борисівна, ваша.
БОДНАР О.Б. 214 поправка вона стосується того, куди ж звертатися цьому суб’єкту виборчого процесу, який з’ясував або виявив факти порушення виборчого процесу. І якби ми могли розглядати цю норму, то я думаю, що ви би не заперечували стосовно того, що скарги можна подавати, крім суду, ще до виборчих комісій вищого поправка.
ГОЛОВУЮЧИЙ. 214 поправка вноситься на голосування.
16:34:03
За-4
Поправка не підтримана.
215-та, народного депутата Павленка. Ставлю на голосування його поправку.
16:34:09
ПАВЛЕНКО В.В.
Минуточку, я прокомментировать хочу.
ГОЛОВУЮЧИЙ. А, є Павленко?
ПАВЛЕНКО В.В. Есть.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Де Павленко, будь ласка? Є? Будь ласка.
ПАВЛЕНКО В.В. Народный депутат Павленко, "Блок Юлии Тимошенко".
Стаття 18, которая звучит, как предметна підсудність адміністративних справ, доповнити після частини третьої нову частину такого змісту: „Київському апеляційному адміністративному суду, як суду першої інстанції підсудні справи, передбачені частиною третьою статті 172 та частини п’ятої 176 статті цього кодексу”. У зв’язку із цим частину четверту та частину п’яту вважати відповідно частинами п’ятою та шостою.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 215.
16:35:23
За-7
Поправка не підтримана.
Тоді поправка там також іде про Київський апеляційний – 216, 217, 218, вони одного змісту. Тоді ми їх не голосуємо?
Тоді поправка 219, Юрій Кармазін., мікрофон.
16:35:43
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни.
Нагадаю, що ми розглядаємо нібито законопроект 6004, не підготовлений комітетами всупереч закону внесений. Але, Володимире Михайловичу…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Да.
КАРМАЗІН Ю.А. Я звертаюсь до вас і прошу повернутися до Рішення Конституційного суду України від 17 жовтня 2002 року за номером 17-пр. (щодо тлумачення статті 91 Конституції України). Пункт другий Рішення передбачає, що у випадку, якщо питання, які розглядаються, потребують 226, то їх не можна взагалі розглядати, коли в залі відсутня необхідна кількість – 226.
Це свідчить, да, Адам Іванович Мартинюк, да, шановні, продажні всі інші, знайте, що не можна навіть розглядати! Мені подобається як ви аплодуєте. А я хочу, щоб ви знали, що зараз одна із „свобод слова” повідомила, що не може надати слова на ефірі також. Вийдете до хорошої демократії, але в вас нічого…
ІЗ ЗАЛУ. Я прошу, сделайте замечание…
(Шум у залі)
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, я зараз ставлю для початку на голосування поправку 219. А поки вона голосується, я просив би шановного колегу дотримуватися елементарних правил поведінки. Тим більше що ви найактивніший і найдосвідченішій депутат. Давайте вже…
16:37:18
За-7
Поправка не підтримана.
Поправка 220, Павленко, мікрофон.
16:37:25
ПАВЛЕНКО В.В.
Поправка 220 касается пункту 4 першої статті 109-ї. Пропонується її виключити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 220.
16:37:54
За-7
Поправку не підтримано.
Поправка 221-ша. Мікрофон Павленка.
16:38:02
ПАВЛЕНКО В.В.
Частину шосту статті 117 виключити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 221.
16:38:27
За-6
Поправка не підтримана.
Поправка 222, Юрій Кармазін, мікрофон.
16:38:32
КАРМАЗІН Ю.А.
Юрій Кармазін. Шановні народні депутати! Продовжується неконституційний розгляд так званого законопроекту 6004, я наголошую, що зараз станом на 16.38 в гніздах для голосування знаходиться 221 карточка. А значить, згідно з рішенням Конституційного Суду у нас відбувається неконституційне, нелегітимне засідання, тим більше, нелегітимного проекту, який не розглядався у комітеті, з порушенням прав народних депутатів.
Тому, шановні народні депутати, якби зараз було легітимне число, то тоді я оголосив би те, що треба змінити так: „Рішення, дії або бездіяльність виборчої комісії Автономної Республіки Крим, обласної виборчої комісії чи севастопольської і так далі щодо підготовки і проведення виборів, щодо підготовки з референдуму, а також членів зазначених… оскаржуються до окружного адмінсуду за місцем знаходженням відповідної комісії. Для того, щоб ви не скасовували їх у Сєвєродонецьку чи в Краматорську…
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 222 поправку.
БОДНАР О.Б. Якщо дозволите, я хочу просто навести довідку, про що пан Кармазін весь час каже. Він говорить про рішення Конституційного Суду від 17 жовтня 2002 року номер 17-рп тлумачення 91 статті Конституції України. Користуючись нагодою, звертаюся до сплячого представника Президента з проханням все ж таки, щоб Президент відреагував на порушення Конституції.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, ставиться на голосування поправка 222. І давайте йти по поправках.
16:40:22
За-7
Поправка не прийнята.
Поправка 223. Народний депутат Павленко, наполягаєте на ній? Мікрофон, будь ласка.
16:40:31
ПАВЛЕНКО В.В.
Друге речення частини четвертої статті 172, яке звучить так, як протоколи територіальних виборчих комісій щодо встановлення підсумків голосування у межах територіального виборчого округу під час проведення виборів Президента України, а також протоколи про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці оскарженню у судовому порядку не підлягають. Виключити це речення.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 223 поправку.
16:41:19
За-8
Поправку не підтримано.
224 поправка, мікрофон Павленка.
16:41:24
ПАВЛЕНКО В.В.
У частині третій статті 175 слова „кандидата на пост Президента України та вибори чи” виключити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 224 поправку.
16:41:52
За-8
Поправку не підтримано.
Поправка 225. Павленка мікрофон, будь ласка увімкніть.
16:41:58
ПАВЛЕНКО В.В.
Текст статті 176 викласти в такій редакції „Центральна окружна виборча комісія, кандидат на поста Президента України, партія, блок суб’єкт виборчого процесу, виборець законні права, або охоронювані законом інтереси, які порушено мають право оскаржувати рішення чи дії об'єднання громадян виборчого блоку, його посадові особи, чи повноваженого представника, які стосуються виборчого процесу. Крім тих рішень чи дій, які відповідно до закону об'єднання громадян належать до його внутрішньої організаційної діяльності, або його виключної компетенції і далі по тексту.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 225 поправку.
16:43:01
За-5
Поправка не підтримана.
Поправка на поправку, Бондаренко, будь ласка.
16:43:10
БОНДАРЕНКО В.Д.
Я знову ж таки звертаю увагу на те, що в окремих статтях, які пропонуються сьогодні колегами є не трактування, які не дзеркально відображають можливості одного і другого кандидата. Мова йде про те, що кандидат на пост Президента, це пункт третій статті 176, партія, блок, суб’єкт виборчого процесу мають право оскаржувати дії іншого кандидата на пост президента його довіреної особи.
Тому я хотів би, щоб кандидат на пост Президента України, партія, блок, довірена особа, суб’єкти виборчого процесу і так далі по тексту, тобто добавити довірену особу. Дякую.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку на поправку.
16:44:08
За-4
Не підтримали поправку.
226, Павленко мікрофон.
16:44:15
ПАВЛЕНКО В.В.
У частинах третій та п’ятій статті 177, яка звучить так, як особливості судових рішень за наслідками розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму та їх оскарження. Цифри 175 замінити цифрами 176.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 226.
16:44:55
За-5
Поправку не підтримано.
Поправка 227-ма. Мікрофон Павленко.
16:45:00
ПАВЛЕНКО В.В. У частині четвертій статті 177, яка звучить, як особливості судових рішень за наслідками розгляду справ, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму та їх оскарження, цифри 175 замінити цифрами 175-176.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 227.
16:45:42
За-5
Поправка не прийнята.
Поправка 228-ма. Мікрофон Павленко.
16:45:48
ПАВЛЕНКО В.В.
Друге речення частини шостої статті 177 викласти в такій редакції, судом апеляційної інстанції у справах, розглянутих відповідно до частини третьої статті 172 та частини п’ятої статті 176 цього кодексу, київським Апеляційним адміністративним судом є – Вищий адміністративний суд України.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 228 поправку.
16:46:35
За-6
Поправка не прийнята.
Поправка 229.
16:46:43
ПАВЛЕНКО В.В.
229-та поправка. Народний депутат Павленко, "Блок Юлії Тимошенко". Пропоную доповнити законопроект пунктом другим внести такі зміни до Кримінального кодексу України в абзаці першому частини першої статті 157 слова: „а також ухилення члена виборчої комісії в роботі комісії без поважних причин” виключити.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 229.
16:47:30
За-5
Поправку не підтримано.
Поправка 230. Павленко мікрофон. Прошу заспокойтесь, ще дві поправки залишилось.
16:47:35
ПАВЛЕНКО В.В.
Павленко Віктор Вікторович, "Блок Юлії Тимошенко". Статті номер 158-1 слова „виборчій дільниці” замінити словами „виборах або референдумі”.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 230 поправку.
16:48:11
За-6
Будь ласка. Поправка не прийнята. За – 6. Я маю на увазі 230 поправка.
231-шу поправку.
16:48:29
ПАВЛЕНКО В.В.
Павленко Віктор "Блок Юлії Тимошенко". В частині першій статті 158-1, яка звучить як „голосування виборців на виборчій більше ніж один раз слова „референдумі чи виборчій дільниці більше” замінити словами „референдуми більше”.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування 231 поправку.
16:49:12
За-5
Поправку не прийнято.
Поправка 232-га, мікрофон Павленка. Остання.
16:49:19
ПАВЛЕНКО В.В.
Народний депутат Павленко, "Блок Юлії Тимошенко".
Остання поправка. Зараз буде саме цікаве, мабуть. Внести такі зміни до Кримінально-процесуального кодексу України частину першу статті 112 після цифр 158-1 доповнити цифрами 158-2.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Ставлю на голосування поправку 152.
16:50:02
За-8
Поправка не прийнята.
Таким чином, шановні народні депутати, всі 232 поправки проголосовано, будь ласка.
БОДНАР О.Б. Володимир Михайлович, я вибачаюся, ви обіцяли. Так, Володимир Михайлович, ви обіцяли в залі, що після того, як ми розглянемо всі поправки, ви поставите на голосування прийняті в першому читанні, подані суб’єктом законодавчої ініціативи поправки до 24, 28, 85 статей. Ви обіцяли.
ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні народні депутати, прошу підготуватися до голосування.
Я ставлю на голосування пропозицію про прийняття в другому читанні і в цілому як закон проект Закону України про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» щодо організації роботи виборчих комісій (реєстраційний номер 6004). Йде голосування.
16:51:04
За-233
Закон прийнято. (Оплески)
По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 172, «Блок Тимошенко» - 1, «Наша Україна – Народна Самооборона» - 29, комуністів – 27, «Блок Литвина» – 0, позафракційні – 4.
Закон прийнято.
Позачергове засідання Верховної Ради оголошую
закритим.