ЗАСІДАННЯ  СОРОК  ШОСТЕ

Сесійна зала Верховної Ради України

21 травня 2010 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати, запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:02:28

Зареєструвалися картками у сесійній залі 419 народних депутатів. Ранкове засідання Верховної Ради України оголошую відкритим. Шановні колеги, прошу вас привітати народних депутатів України Логвиненка Олексія Степановича і Павленка Сергія Григоровича з днем народження (Оплески) і побажати їм всього, всього найкращого. Надаю вам інформацію про результати роботи Верховної Ради України на пленарних засіданнях 20 травня. Розглянуто 8 питань порядку денного. За результатами розгляду прийнято 3 закони та 5 постанов. Один законопроект повернуто до комітету на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання. Один законопроект та 3 проекти постанов відхилено.

Шановні народні депутати, відповідно до статей 25 та 229 Закону „Про Регламент Верховної Ради України” у пятницю з 10 до 11 години проводиться „година запитань до Уряду”. Представники депутатських фракцій, які не входять до складу коаліції, внесли пропозицію: під час цієї „години запитань до Уряду” мати можливість для спілкування з міністром закордонних справ України, для того щоб він відповів на питання щодо міждержавних угод, які були підписані між Україною і Російською Федерацією під час офіційного візиту в Україну 17-18 травня 2010 року Президента Російської Федерації Дмитра Анатолійовича Медвєдєва.

Шановні колеги, дозвольте нагадати вам, що регламент проведення „години запитань до Уряду” є такий: 30 хвилин відводиться на запитання до членів Кабінету Міністрів від депутатських фракцій, які не входять до складу коаліції, в першу чергу на письмові питання, які заздалегідь було скеровано до Кабінету Міністрів України; після цього пропонується відвести решту часу для відповідей на усні запитання від фракції „Блоку Юлії Тимошенко” , оскільки письмове запитання було надане від фракції  „Наша Україна – Народна Самооборона”; а потім 30 хвилин запитання від народних депутатів безпосередньо всієї Верховної Ради України. Немає заперечень?

Ніхто проти Закону про Регламент не заперечує. Дякую.

Запрошую міністра закордонних справ Грищенка Костянтина Івановича для спілкування з Верховною Радою  України.

 

ГРИЦЕНКО К.І.

Шановний Голово Верховної  Ради, шановні народні депутати! Отримано декілька запитань від депутатської фракції "Наша Україна-Народна Самооборона". Я спробую відповісти на кожне з цих запитань.

Перше, чи не  призведуть  підписані угоди та угоди, що плануються до підписання про демаркацію кордонів між Україною та Російською Федерацією до втрати Україною контролю над Черкінською протокою та українською частиною акваторії Азовського моря? Можу запевнити, шановні панове депутати, що укладена у Києві угода про демаркацію україно-російського державного кордону навпаки надає правові підстави для започаткування процесу демаркації сухопутної ділянки державного кордону з Російською Федерацією.

Утворення спільної українсько-російської демаркаційної комісії. Це покликано забезпечити порядок організації та проведення робіт  з позначення державного кордону на місцевості.

Положення про спільну україно-російську демаркаційну комісію за домовленістю сторін буде остаточно доопрацьовано і погоджено в рамках її наступних засідань та затверджено в установленому порядку. Практичне завершення демаркації та укладення у подальшому договору про режим україно-російського державного кордону забезпечить дотримання суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості*** державного кордону України, а також сприятиме ефективній боротьбі з нелегальною еміграцією, контрабандою, торгівлею наркотиками та іншими протиправними  діями.

Укладення цієї угоди жодним чином не пов’язано з переговорним процесом з розмежування, тобто делімітації Азовського та Чорного морів і Керченської протоки з Російською Федерацією. Цей процес триває з 1996 року.

Договір між Україною  і Російською Федерацією про співробітництво і використання Азовського моря та Керченської протоки від 24 грудня 2003 року визначив, що азовське море і Керченська протока історично є внутрішніми водами обох держав, а також створив правову основу для розмежування цих акваторій.

Завдяки цьогорічним домовленостям президентів України і Російської Федерації складний переговорний процес із розмежування Азовського і Чорного морів і Керченської протоки набув нового імпульсу. У червні цього року планується проведення чергового, 33 раунду, переговорів делегацій з розмежування згаданих територій. Українська сторона на переговорах домагається визнання Росією колишнього міжреспубліканського адміністративного кордону в Керченській протоці як існуючий на сьогодні українсько-російський державний кордон. Наша позиція впродовж багатьох років залишається з цих питань незмінною.

Запитання друге. Чи не призведуть підписані угоди про співпрацю у гуманітарній сфері між Україною  та Російською Федерацією до посилення експансії Росії в українському медійному та культурному просторі у світлі регулярних русофільських заяв урядовців Табачника та Семиноженка?

Угода передбачає співробітництва широкого кола питань гуманітарної сфери на паритетній основі.

Третє запитання. Міністр закордонних справ Росії Лавров публічно заявив, що досягнута домовленість про розроблення нової двосторонньої угоди з Україною  про співпрацю у газовій сфері, а також про спорудження магістральних трубопроводів. У чому полягає зміст нової угоди? Про які магістральні трубопроводи йдеться? Якщо про ГТС України, то  чому про це не говорить прямо уряд України? В рамках контактів між відповідними урядовими структурами України та Російською Федерацією ведеться обговорення питання про  максимально-ефективне використання української ГТС, яку ніхто не збирається нікому передавати в  інтересах двох держав, ніякої конкретної угоди на сьогоднішній день не існує.

Четверте запитання.  Нині законодавство України в  будь-якій формі забороняє відчуження об’єктів ГТС України, чи не є  в світлі заяв Лаврова законопроект члена правлячої коаліції Кисельова, суть якого в знятті заборони на приватизацію та реорганізацію державних підприємств торгово оборотного  транспорту  свого роду  передпродажною підготовкою цих підприємств.

Я думаю, що в даному випадку треба звертатись до депутата народного з тим, щоб він міг пояснити зміст своєї пропозиції.

П’яте запитання. Міністр закордонних справ Росії Лавров публічно заявив, що досягнута домовленість про  розроблення нової двосторонньої угоди з Україною про взаємодію в  області атомної енергетики. А також про спорудження атомних  енергоблоків та створення потужностей по виробництву ядерного палива. Чи не призведуть нові угоди до фактичного переходу підприємств ядерної галузі України у власність Росії?  Не призведуть.

Далі запитання. Чи порушуються питання в рамках гуманітарної співпраці про включення до трансляційного пакету російських ТВ-провайдерів українських телеканалів? Саме так воно  і відбувається.

Порядок ретрансляції вітчизняних телевізійних каналів на території інших держав регулюється Європейською конвенцією про транскордонне телебачення та Законом України  про телебачення і радіомовлення. Відповідно українські канали мають мати ліцензію, на сьогодні такі ліцензії мають три телерадіостанції: Державна телекомпанія, всесвітня служба українського телебачення і радіомовлення (УТР), українська незалежна телекорпорація  „Інтер” і  телерадіокомпанія „Студія 1+1”. Жоден  з цих каналів не включено до платних пакетів  супутникового телебачення Російської Федерації.

З метою задоволення сьогоднішніх інформаційних потреб  українців, які мешкають у Російській Федерації, російська сторона  прийняла рішення безкоштовно розмістити українські телеканали на супутниковій платформі „НТВ-плюс”, це найбільш  популярна платформа в Російській Федерації як посол можу, колишній посол в Російській Федерації, в цьому запевнити.

Наступне запитання, воно стосується: „Відомо, що кораблі Чорноморського флоту Російської Федерації є застарілими і їх технічний стан викликає занепокоєння. Чи   обговорювалось на переговорах вирішення екологічних питань в басейні Чорного моря  внаслідок перебування в Криму Чорноморського Флоту Росії і чи буде Севастополь отримувати додаткові кошти  на вирішення своїх екологічних проблем внаслідок продовження базування ЧФ Росії.”.

Питання екологічної безпеки в місцях базування Чорноморського Флоту на території України регулюється Угодою   двосторонньою про статус та  умови перебування Чорноморського Флоту  та Угодою  між Кабінетом Міністрів України та Урядом Росії з питань забезпечення екологічної безпеки. Ці питання знаходяться на розгляді  підкомісії з питань Чорноморського флоту і під час восьмого засідання цієї комісії 28 квітня 2010 року була проведена інвентаризація  цієї роботи, в тому  числі отримання  відповідних дозволів і рівень дотримання вимог українського законодавства.

Є достатньо серйозний прогрес у виконанні Чорноморським флотом своїх зобов’язань, ситуація не ідеальна, але над цим ми постійно працюємо разом з російською стороною як кажуть у Збройних силах, доповідь закінчено, дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, є ще 21 хвилина для того, щоб опозиційні фракції мали можливість безпосередньо поставити запитання Міністру закордонних справ. Прошу представників фракцій, які не входять до коаліції, записатися на свої запитання до Міністра закордонних справ.

Шановні колеги, тільки фракції, які не входять до коаліції.

Віктор Таран, фракція БЮТ. Прошу запитання ваше.

 

10:16:18

ТАРАН В.В.

Шановний пане міністре! Президентом Росії Медведєвим була озвучена пропозиція про те, що Росія може представляти інтереси України на засіданнях „Великої сімки” та „Двадцятки”. Тобто Росія бере  на себе право говорити за Україну в стосунках з іншими державами.

І я хочу нагадати відомі історичні факти, що ще царська Росія, після підписання Переяславської угоди унеможливила відносини Хмельницького з іншими країнами, а коли було утворено Радянський Союз, за Україну почала говорити Москва.

Отже, Президент Медвєдєв хотів би продовжити цю імперську традицію і забрати в України, як незалежної держави, право на власний голос в стосунках з іншими державами. Питання: яка позиція Міністерства закордонних справ з приводу цієї, мяко кажучи, не коректної або по суті  - по суті  - образливої для України пропозиції? Чи дістала Росія відповідь на її імперські амбіції? І чи донесли ви позицію такого авторитетного відомства як МЗС України до Президента України, і яка була реакція Президента? Дякую.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Ну, я хотів би нагадати, що це питання обговорювалося і за попереднього уряду. І якраз з української сторони висувались також прохання, надавати сприяння Україні у вирішенні тих питань, які становлять для нас інтерес на засіданнях тих угруповань, де ми поки що не представлені. Як ви розумієте, входження у „Велику двадцятку” залежить від стану економіки України. воно не залежить від політичних амбіцій, бажань і вміння вести дипломатичну роботу чи …., воно залежить від об’єктивних чинників.  І пропозиція Медвєдєва вона іде саме в руслі налагодження партнерських відносин між нашими двома країнами. Медвєдєв не збирається виступати від імені України, він може тільки  озвучувати те, що ми будемо його просити озвучити, виходячи з того, що є для нас пріоритетом.

На сьогоднішній день пріоритетом української зовнішньої, і думаю, внутрішньої політики  є забезпечення сталого розвитку країни. Для цього необхідно мати, зокрема доступ до кредитних ресурсів, до тих можливостей, які надає наша співпраця з провідними державами світу, які входять якраз в групу 20 і групу 8. Від рішень, які приймаються на цьому рівні залежить те яким чином ми зможемо виконувати завдання з приводу яких, думаю,  нема ніяких суперечностей і в цьому залі. Це забезпечення стабілізації фінансовою та економічної ситуації в  країні перехід на сталий розвиток на основі інноваційних технологій.

Тому взаємодія з Російською Федерацією в контексті представлення тих тем і тих питань, які нас цікавлять на рівні великої 20 і великої 8 відповідає …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ольга Герасимюк, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона". На превеликий жаль,  якби не помітили цього можна було дати можливість. 

Михайло Косів, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:19:51

КОСІВ М.В.

Михайло Косів, „Блок Юлії Тимошенко”, Партія „Реформи і Порядок”.

Шановний пане міністре Костянтин Іванович! Погоджуюся абсолютно з вами в тому питанні, що позиція України, що  кордон по акваторії Чорного і Азовського морів і Керченської протоки має  пролягати в тих параметрах, які були між республіками в колишньому союзі.

Ви цілком слушно нагадали нам, що ще донедавна були  послом України  в Російській Федерації. От таке делікатне  запитання. Які аргументи висувала   Росія раніше приблизно відомо, ну затягуючи явно прокладання цих кордонних меж. А що на цій зустрічі висуває  і в переговорах які аргументи висловлює Росія, щоб нарешті не вирішити це питання…

 

ГРИЩЕНКО К.І. Питання про розмежування  морських просторів суміжних між Україною і Російською Федерацією обговорюються на сіх зустрічах високого рівня або майже на всіх. І позиція Російської Федерації  полягає у тому, що кордону адміністративного по водним просторам  за часів  Радянського Союзу  не проводилось. У нас є свої аргументи і докази. Ми наводимо  картографічні матеріали. Разом з тим вони наводять аргументи, що ніякого конкретного юридичного акту, який  би показував у прив’язці до цих карт проходження адміністративного кордону в архівах не знайдено. Можна дуже довго з цього приводу сперечатися, що ми і робимо.

Але суть їх занепокоєнь у тому, що виникає  ситуація, коли весь або практично весь Керч-Єнікальський канал проходить  в межах наших територіальних вод, якщо проводити розмежування таким чином, як ми цього прагнемо. Ми виходимо з того, що можуть бути знайдені інші інструменти, які забезпечать Росії  гарантії того, що  Росія зможе безперешкодно використовувати цей канал за будь-яких обставин, звичайно, за узгодженням і взаємодією  з Україною.  Це є принциповим питання – знайти такий інструмент.

Існують інші підходи, вони  існують у світовій практиці, коли або не проводиться кордон як такий. Я можу навести приклади. Або проводиться, скажімо, тільки на 500 метрів від берегу. Далі залишається вільна зона. Разом з тим, на мою думку, такі підходи…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Андрій Парубій, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

10:23:21

ПАРУБІЙ А.В.

Парубій Андрій. Я власне хотів би продовжити дане питання. Адже відомо, що визначаючи демаркацію сухопутного кордону, українська влада завжди пов’язувала демаркацію сухопутного кордону з делімітацією морського кордону між Україною і Росією. Власне це нам гарантувало комплексний розгляд даного питання. І це була наша досить послідовна позиція в зовнішній політиці, яка мала на меті проведення такого кордону між Україною і Росією водного, який відповідає і мажнародному праву, і власне, здоровому глузду.

Чи те, що під час останніх домовленостей Україна ці питання роз’єднала і окремо демаркувала тільки сухопутний кордон, поставивши за дужки питання проведення морського кордону, чи не є, власне, це питання певних поступок? Адже відомо, що Росія завжди виступала з те, щоб було внутрішнє море і спільне використання вод. Ми знаємо не тільки про канали, а ми знаємо те, які родовища є на дні. І чи не є в даному випадку, це є поступками і здачею національних інтересів, коли ми це питання виносимо за дужки…

 

ГРИЩЕНКО К.І. Ну, я маю відповісти те, що я з цього приводу знаю. І буде відвертим. Ситуація якраз прямо протилежна. Міністр закордонних справ Огризко на кожній зустрічі, де я був присутній і він, відповідно я як посол, якраз тиснув на Росію з тим, щоб була підписана угода про демаркацію. Ми зацікавлені завжди були в тому, щоб демаркацію не відкладати. Ні, це якраз була позиція російської сторони. Послідовна позиція російської сторони, - поки ми не завершимо весь периметр, не проводити підписання угоди про демаркацію. Так що тут прямо протилежна позиція, причому, вже тривалий час. 2003 року ми виступали за якомога ранню демаркацію. І, я думаю, це потрібно простим людям, оскільки треба знати, де закінчується суверенітет однієї держави, де закінчується юрисдикція українських або російських судів. Це питання впевненості тих, хто веде торгівлю, хто перетинає кордон, це питання облаштування кордонів, це все те, що потрібно простим людям. Якраз російська сторона останні роки завжди говорила, що давайте домовимось про все, а от тоді уже повернемось до демаркації. Так що хочу вас запевнити, що в даному випадку демаркація буде проводитись згідно з Угоди „Про делімітацію” по тим же самим лініям. І вона забезпечить якраз наші інтереси, а також інтереси тих людей, мільйонів, які щорічно перетинають цей кордон. Я думаю, що ми маємо бути зацікавлені в тому, щоб ця угода набула чинності якомога швидше. До речі вона буде представлена на ратифікацію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Стешенко, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:26:33

СТЕШЕНКО О.М.

Володимир Михайлович, я прошу передати Євгену Дмитровичу Добряку, колезі моєму.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Євген Добряк. Мікрофон, будь ласка.

 

10:26:41

ДОБРЯК Є.Д.

Шановний Константине Івановичу, скажіть, будь ласка, під час візиту Президента Російської Федерації Дмитра Медведєва була підписана спільна заява з Президентом Януковичем з питань врегулювання придністровського конфлікту. Скажіть, будь ласка, який головний зміст цієї заяви і чи не буде ця заява втягуванням України в конфліктогенну геополітичну ситуацію. Ви знаєте, які на сьогоднішній день уже є вислови і німецької преси, австрійської преси, офіційна заява Премєр-міністра Молдови і таке інше. Скажіть, будь ласка. Дякую. 

 

ГРИЩЕНКО К.І. Думаю, що ми маємо бути зацікавлені в тому, перш за все, щоб ця, як ви висловилися, конфліктогенна зона перестала бути такою.

Оскільки Придністровя і Молдова знаходяться на наших кордонах, то цей конфлікт, який є латентним, але тим не менш реальним, становить реальну потенційну небезпеку і для наших інтересів, і для стабільності в регіонах. Відтак, висловлення готовності, налаштованості основних країн-гарантів і посередників – і я хотів би підкреслити, що це специфічна роль України і Російської Федерації, - вирішити це питання подає потужний сигнал як сторонам конфлікту, так і нашим основним європейським і глобальним партнерам, що втрачати час більше ми не вважаємо за можливе, що будуть докладені всі зусилля для того, щоб знайти порозуміння між сторонами на основі принципів, які є для нас головними, - це територіальна цілісність, це поважання прав і свобод. І думаю, що невипадково в цілому по лінії дипломатичних відомств ми отримали позитивну реакцію.

Звичайно, є різні думки. Вони є в цьому залі, вони є і серед європейських країн, але вони в основному в нюансах. Всі згодні з одним: придністровське врегулювання потребує потужного нового імпульсу. І, я думаю, Україна і Росія здатні надати такий імпульс. Ця заява – це якраз є крок в цьому напрямку. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ярослав Джоджик,  „Наша Україна – Народна Самооборона”.

 

10:29:18

ДЖОДЖИК Я.І.

Ярослав Джоджик, Українська Народна Партія.  Пане міністр, Президент Медведєв під час свого візиту заявив про застій в економічних стосунках між Росією і Україною в останні роки. Разом з тим, з 2004-го по 2009 рік, попри складні політичні стосунки, саме в економічній сфері ми мали найбільш позитивну динаміку. Так, за ці роки майже в 2 рази виріс торговий оборот з 20-ти мільярдів доларів до сорока мільярдів доларів. Причому, позитивна динаміка зберігалася навіть після початку світової фінансової кризи.

Натомість протягом цього періоду щодо українських виробників кілька разів з боку Росії вживалися обмеження і різного роду санкції, що зменшували доступ до російського ринку.

Як ви думаєте, яка причина того, що…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, коротко завершуйте.

 

10:30:32

ДЖОДЖИК Я.І.

Як ви думаєте, яка причина того, що на такому високому рівні або не володіють реальною статистичною інформацією або її перекручують? І чому…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, шановні колеги, дякую.

 

ГРИЩЕНКО К.І.  Ну, розумієте, можна говорити оціночні якихось… давати оцінки, виходячи з емоцій. Існують факти: падіння у 2009 році, до 2008 року більше сорока відсотків – про це говорив Медвєдєв. Він говорив про те, що в рамках подолання кризи нам потрібна синергія, нам потрібно обєднувати зусилля для виходу з неї. Ви знаєте, що падіння ВВП минулого року було 15 відсотків, це у нас. Не думаєте ж ви, що воно не позначилось на обсягах нашої торгівлі з найбільшим партнером?

Зростання було реальним, воно багато у чому підживлювалося тією динамікою глобальних економічних процесів, які йшли по висхідній до 2008 року. Криза показала, що поруч з величезними можливостями торгівлі в економічному співробітництві з Росією ми стикалися протягом останніх пяти років з величезними барєрами: неготовністю Російської Федерацією через політико-емоційні, якщо хочете, міркування, через недовіру, яка була навязана у цих стосунках, йти на рішення, які відповідають нашим інтересам.

В авіаційній галузі. Не може Україна самостійно вижити у цьому світі. Це однозначно. Це можна запитати будь-кого, хто займається авіаційними питаннями тут, в Україні.

Використання українських портів. Адже величезна кількість вантажів сьогодні переспрямована на інші порти від наших південних. Це реальні інтереси людей, це реальні інтереси тих, хто сьогодні потребує допомоги від…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Таким чином, я думаю, що сьогодні відкрита нова сторінка, яка допомагає зняти ці бар’єри і виходити на взаємоприйнятні домовленості, які матимуть характер з точки зору забезпечення інтересів не тільки держави, але і тих людей, які працюють в цих галузях. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Народний депутат Павловський, фракція БЮТ.

 

10:33:27

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Шановний Костянтине Івановичу, чи приймає Міністерство закордонних справ в переговорах в галузі енергетики, зокрема щодо об’єднання „Нафтогазу” і „Газпрому”? Як далеко просунулися ці переговори? Яка доля України буде в цьому СП? І те ж саме щодо об’єднання в атомній енергетиці – „Росатому” і „Енергоатому” українського. І чи от з російської сторони надходить інформація, що Росія в рамках цих переговорів хоче отримати під свій контроль харківський „Турбоатом”. Дайте відповідь, будь ласка.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Звичайно, що переговори або, скажемо так, обговорення питань, які мають конкретику, ведуться на різних рівнях. Вони ведуться між господарюючими суб’єктами, вони ведуться між експертами, які готують пропозиції. Вони ведуться на рівні відомчих делегацій. І вони ведуться на міждержавному рівні.

Можу сказати, що ні на міждержавному рівні, ні на міжвідомчому офіційному рівні розмови або переговори тим більше щодо об’єднання газотранспортних чи газових  систем не ведуться. Журналісти звичайно, я ще перейду до другого, дайте сказати.

Значить переходжу до Турбоатома і до атомної сфери. Значить сьогодні з  висунення президентом Обамою, президентом Саркозі ініціативи щодо посиленого розвитку атомної енергетики в світі, як відповіді на виклики глобального потепління, екологічні проблеми, виникає для України можливість разом з партнерами або з тим партнером, якого ми визначимо створити потужний центр,  який буде конкурентноздатний в світі. Йдеться не тільки про добудову двох енергоблоків у нас, про що вже згадувалось, але і  про можливість конкурувати на ринках третіх країн.  Це і Туреччина, це Індія, це Китай, поки вони самі не навчаться це будувати. Це по суті виживання цієї галузі.

Для того, щоб створити збалансовану інтегровану систему, ведуться відповідні переговори. Але ніхто нічого, нікому віддавати не збирається – йдеться про створення такої системи, яка б дозволила розвиватись нашим провідним технологічним галузям відстоювати свої позиції конкурентні в світі, більше того відкривати для себе нові ринки. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Тепер така пропозиція, зараз хто не встиг поставити запитання цей список ми анулюємо і тепер всі депутати мають право записатися на запитання.

Тому я оголошую запис на запитання до міністра закордонних справ від усієї Верховної Ради України, прошу здійснювати запис.   

Прошу прізвища народних депутатів вивести на табло.

Володимир  Романович Мойсик, фракція  "Наша Україна - Народна  Самооборона".

 

10:37:31

МОЙСИК В.Р.

Прошу передати слово колезі Карпуку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Володимир Карпук, фракція  "Наша Україна - Народна  Самооборона".

 

10:37:38

КАРПУК В.Г.

Володимир Карпук, „Наша Україна”, депутатська група „За Україну”.

Шановний Костянтине Івановичу, вагомою складовою підписаних угод є угоди про  культурно-освітнє співробітництво. Разом з тим днями в Російській Федерації оприлюднена  заява ради українських організацій Росії про тиск на українські освітні організації, мова йде про зачистку бібліотек і українську літературу  в Москві, переслідування  її співробітників та її творця Юрія Кононенка.

Мова йде про український культурно-освітній центр в школі номер 124 та судові переслідування і припинення діяльності федерації національно-культурної автономії українців в Росії та   об’єднання українців в Росії.

І спроба політичної зачистки українських   організацій в Росії дає підстави вважати,  що ці всі добрі  слова і всі ці добрі наміри …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Будь ласка, завершуйте запитання.

 

10:38:45

КАРПУК В.Г. … заході вживає Міністерство закордонних справ для захисту українців від утисків російської влади і чи піднімалася ця тема під час перебування Медвєдєва в Києві і чи цих людей кинули заради так званої дружби з Москвою. Дякую.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Ну, перш за все, по конкретиці, яку ви назвали.  Посольства і я як посол,  безпосередньо цим займався, оскільки ця тема не нова, вона виникла якраз багато років тому.

Там є багато складових, з однієї сторони  позиція місцевої влади,  з іншої сторони всі ми люди, всі ми особистості і я маю сказати, що чимало чисто навіть правових помилок  було зроблено з боку керівництва цих організацій  з точки зору реєстрації і перереєстрації.

Але, тим не менше, ми послідовно ставили це питання   перед російською владою як на центральному рівні, так і на рівні московської мерії. Значить, ці дві структури, федерації вони діють. Хоча питання було направлено до суду, воно було знято з розгляду. І сьогодні стоїть питання про те, що для самої української громади є найкращим: чи мати одну чи дві структури, і хто має їх очолювати?

Серед українців, які живуть в Росії і є громадянами цієї сусідньої країни є багато тих, хто, будучи патріотом і Росії, душею є справжніми українцями і які готові стати активними провідниками української мови і культури в Росії. Для цього потрібно дати їм таку можливість. Ми не можемо втручатися у внутрішні процеси української громади в Російській Федерації. Але, я думаю, що уже настав той час, коли відбувається природна зміна на тих людей, які є авторитетними в наукових, освітянських і інших колах, і які своєю працею впродовж багатьох років довели, що вони здатні бути об’єднуючим фактором у діяльності цих організацій.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Чечетов, фракція Партії регіонів.

 

10:41:22

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Константин Иванович! Впервые за последние 5 лет внешнеполитический курс, проводимый Президентом Виктором Януковичем привел к резкому укреплению международного имиджа Украины. Привел к тому, что Украина стала узнаваемая, желаемая в мире для переговоров, для заключения …. соглашений. Перед нами открыты столицы европейских стран, Америки, нормализовались отношения с Россией. И самое главное, что впервые внешнеполитический курс конвертировался в получении экономических дивидендов для страны, я имею в виду, 40 миллиардов – это цена договоренностей в Харькове.

И, наверное, я не открою Америки, если скажу, что в принципе внешнеполитический курс и должен быть прагматичным. То, что сегодня приводится министерством, Президентом и должен приносить, прежде всего, экономические дивиденды.

И я хочу задать вопрос вам. Вот скажите, вы согласитесь с тем, что именно экономический внешнеполитический курс приносимый экономические дивиденды, укрепляющие мощь страны, по настоящему укрепляет суверенитет Украины.

 

ГРИЩЕНКО К.І.  Якщо дозволите, давайте я просто висловлю своє особисте переконання, котрим я керуюся уже тривалий час.

Для того, щоб стати справжньою, потужною, сильною    державою в центрі Європи, яка живе за європейськими цінностями, перш за все треба розбудувати економіку і створити такі умови для життя людей в Україні, які б відповідали цим європейським стандартам.

Чи можливо це без широкої всесторонньої співпраці перш за все в економічній сфері, але також і в науково-технічній, а це в свою чергу неможливо без політичного взаєморозуміння з Російською Федерацією.

Моя відповідь цілком очевидна, виходячи з суто прагматичних, якщо  не якихось інших міркувань. За умов, коли обсяг торгівлі товарами і послугами з    Російською Федерацією співмірний з тим, що ми маємо з усіма країнами Європейського Союзу, для  нас принципово важливо не тільки зберігати, але й нарощувати ці відносини, обсяг торгівлі, обсяг нашої взаємодії в науково-технічній сфері з тим, щоб досягти цих стандартів.

Таким чином розвиток дружніх ефективних вибудованих на стратегічну перспективу відносин з Росією  є передумова нашої європейської інтеграції. Це є цілком свідомий прагматичний підхід, який дає уже сьогодні результати і, я переконаний, стане передумовою для того, щоб ми змогли  покращувати своє життя, а відтак і говорити більш впевнено на міжнародній арені.

Я переконаний, що  ми цілком здатні і практика, і ті відгуки, які  ми отримуємо з європейських столиць, від наших заокеанських партнерів свідчить про те, що вони з розумінням ставляться до цієї політики …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ну, будь ласка, Віктор Терен, фракція "Блоку Юлії Тимошенко".

 

10:44:48

ТАРАН В.В.

І все-таки ваша відповідь на питання про те, що це добре, коли Росія у стосунках з іншими державами представлятиме інтереси України, пане міністре, мені здається не переконливою. Чому? 

Бо скажіть, будь ласка, чому Росія не попросила  Україну представляти її інтереси, наприклад,  у  Всесвітній організації торгівлі, членом якої є Україна, а  Росія ще ні? Та тому, що Росія має  гідність і нікому не  хоче перепоручати свого голосу.    І чому Росія не просила  Україну представляти її інтереси, скажімо, у  Раді Європи, адже Україна була першою у Раді  Європи, членом Ради Європи, ніж  Росія?

І таке питання дуже просте. Чи хоч у чомусь ви  не згодні з Росією, з її політикою, хоч у чому-небудь?  Чи все, що робить Росія, на  ваш погляд, добре, прекрасно? І тому ще питання: чи не забули ви пане міністре дуже простої приказки, коли  Росія все дарує: „Бойтесь данайцев, дары приносящих»?

 

ГРИЩЕНКО К.І.  Як би хтось давав дари,  може треба було  і боятись. А те, що ми… Але не треба шукати темну кішку в темній кімнаті, якщо  вона світла і кішки там немає.  Я думаю, що, ви знаєте, найгірше, що  може зробити людина – це коли їй протягують руку, а вона її відкидає, тому що  вважає, що раз  так, то значить там щось є за душею темно. 

Це не є нормальним підходом у вирішення проблем міждержавного  спілкування. Налагоджувати стосунки  на багато складніше, ніж їх просто підтримувати, захищаючи свою честь, гідність, свої інтереси. Після сварки відновлювати стосунки непросто.

Але я хотів би  повернутися знову ж таки до представленості країною однією інтересів  інших. Не йдеться про представлення всього комплексу тих  чи інших питань. Йдеться про те, щоб знайти  можливість доводити наші думки і наші позиції  в  закритій групі, які поки що не  передбачає членство України. І хотів би теж зазначити, що якраз у тому, що стосується Світової організації торгівлі консультації з Російською Федерацією, в ході  яких  російська сторона звертається до нас за допомогою, проводяться на регулярній основі. Так що це двохсторонній рух. Я думаю, що він якраз відповідає нашим інтересам повною мірою. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Станіслав Аржевітін, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

10:47:35

АРЖЕВІТІН С.М.

Пане міністр, я отут, справа. Моє запитання щодо виконання брюссельських домовленостей, Брюссельської декларації щодо створення прозорого газового ринку на Україні. Пригадуєте, 23 березня минулого року була підписана ця декларація між ЄС і Україною. Відповідно до цієї декларації, наскільки я пригадую, на протязі 6 місяців передбачалось створення певних реформ у цій галузі. Зі свого боку ЄС передбачав виділення фінансової допомоги 2,5 мільярда євро на ці всі реформи. Ось уже пройшло більше року, у нас вектор зовсім трошки інший. І зараз нам ЄС представив свою матрицю реформ в зв’язку з тим, що у нас нічого, я так розумію, не здійснено. Ось моє запитання. Як ви розцінюєте виконання цієї декларації, цих домовленостей?

 

ГРИЩЕНКО К. І.  Ну, як ви самі зазначили, самі домовленості були укладені на минулого року. І вже пройшло багато часу з моменту їх укладення до зміни уряду. Тому тут, мабуть, з двох частин треба аналізувати цю ситуацію. Здатності виконання попереднім урядом тих декларацій, які укладались від його імені впродовж того часу, який визначений в самій угоді. І, мабуть, відповідь, вона, цілком очевидно, лежить у вашому запитанні. І в тому, які зараз ведуться дискусії з Європейським Союзом в газовій сфері.

Україна має намір приєднатись „Єврогазу”, це потужна структура, яка відповідає за багато питань в цій сфері. У нас ведеться дуже дієвий, активний діалог з Комісаром з питань енергетики Євросоюзу, як один з секторальних напрямків взаємодії з ЄС. Ми шукаємо формулу, яка б дала відповідь на запитання, де є баланс інтересів постачальника газу, тобто Росія, але насправді це не тільки Росія, а мабуть в цьому газі є і частка середньоазійського газу, України як держави транзитера і держав-членів ЄС як споживачів газу. Є декілька вимірів. Є вимір наших відносин з Євросоюзом як структурою, є наш вимір двосторонніх відносин з кожною з держав, споживачів того газу, який транспортується через нашу територію, і є вимір нашого діалогу з кожною з компаній, яка забезпечує споживання газу в Європі. Це комплексне коло питань, яке вимагає професійної, наполегливої, чіткої роботи. Така робота зараз ведеться. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Тарас Чорновіл, позафракційні.

 

10:50:47

ЧОРНОВІЛ Т.В.

Шановний Константине Івановичу, я хотів би спитатися вас про наступне. Чи й далі ми весь час східний вектор будемо повязувати виключно з Росією, чи й тут зможемо вийти на принцип певний …… відносин. Я маю на увазі Шанхайську організацію співпраці, ШОС. Зрозуміло, що з питання повноцінного членства в цій організації для України, це, ну, поки що, дуже ще контраверсійна тема. Але ця організація передбачає статус спостерігача і статус країни-партнера. Про партнерство в ШОС сьогодні веде розмови Білорусь. Мені здається, що для України саме прохід через ці дві стадії міг би бути дуже цікавий і в безпековій формі, в формі знаходження нових серйозних партнерів, в формі в принципі  в знаходженні  нової якості, яка може бути цікавою для Євросоюзу. Врешті-решт дорога до Євросоюзу веде через Китай. Щось в цьому також є.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Дякую за запитання.

Цілком з вами погоджуюсь в тому, що нам треба встановлювати ці відносини з ШОС. Але хотів би теж підкреслити, що ми стали на шлях пошуку відповіді на те, яка краща буде для нас формула, тільки нещодавно. А чому? Ключову роль в цій організації грає Китай. Впродовж 5 років у нас не відбулось обміну візитів ні на вищому рівні, а міністра закордонних справ, якого я приймав тут буквально два дні тому, не було у нас, ну, уже більше 9…9 років. Останній візит українського міністра – це був мій візит в 2004 році. Як ми могли за цих умов розширювати нашу співпрацю з ШОС, з Китаєм, чи з іншими державами?

Саме тому якраз дуже в короткий термін після того, як новий уряд був проголосований в цій залі, ми якраз і активізувати відносини з Китаєм. Результатом став візит міністра закордонних справ Китаю – члена Політбюро, людини дуже впливової – в Україну. Досягнута домовленість про проведення візиту нашого Президента восени. Перед цим має бути проведена ціла низка засідань міжурядових комісій із торговельно-економічного співробітництва, з ВТС, з космосу. Все це нам дозволяє і предметно говорити про серйозну, масштабну співпрацю з Китаєм на найближчу середньострокову і стратегічну перспективу і відповідно вирішувати питання нашого залучення до ШОС в тій чи іншій формі. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Сербін, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

10:53:53

СЕРБІН Ю.С.

Прошу передати слово колезі Мовчану.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Павло Мовчан.

10:54:00

МОВЧАН П.М.

Шановний Костянтине Івановичу, щодо кішки в темній кімнаті і простягнутої руки. Ви були в найнапруженішому періоді політичному стосунків Росія-Україна, посол в Росії. Ви добре знаєте про ті тенденції, які вже не один рік і уже десятки років царюють у Росії щодо України. Відомий Центр, який очолює Наталія Нарочницька, Інститут правди Наришкіна, праці – Сергія Караганова, Переслигіна – „Игра на мировой шахматной доске” присвячують дуже значну частину тому, що називається „Україна: несостоявшийся проект”.

Згадана мною Нарочницька Наталія, депутат Держдуми, вона каже про те, що… у відповіді на те, чи є українська держава, вона каже: „Ну, это недоразумение». І чи є…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте своє запитання.

 

10:55:04

МОВЧАН П.М.

І чи є українська мова, вона сказала: „Это говор такой же, как вологодский». То як ви вибудовуєте ці стосунки і як можна шукати пріоритетних якихось ставлень і рівнозначних, якщо існують ці ідеологеми? Дякую.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Ну, в кожній країні, а якщо  вона велика, то відповідні і масштаби, існують можливості для певних  людей висловлювати думки, які не тільки є неприйнятними для нас, але й неприйнятні для більшості російського суспільства. Я взагалі не знаю, чому ми маємо звертати увагу на такі висловлювання, навіть якщо вони друкуються в книжках. З ними треба вести полеміку, полеміку на рівні тих, хто дотримується іншої думки. Ми ж ведемо на міждержавному рівні діалог зовсім з інших питань, діалог, який базується на пошуку спільних інтересів, на необхідності вирішувати ті проблеми, які обєктивно існують, на основі взаємної поваги і розумінні складнощів, з якими стикається як наше суспільство, так і російське.

Ви знаєте, інколи, коли я їздив по Росії, я дивувався: приїздиш в Карелію, глава Карелії під час офіційного обіду перший, другий, третій раз повторював одну тезу: „Ми такий же регіон, як і всі інші”. Я здивувався, у нас в Україні Житомирська область, вони скажуть, що вона абсолютно відрізняється від усіх інших. Поїдеш у будь-яку, там Чернівецьку, а тут постійно кажуть, що вона, як всі інші. Чайно я запитав, ну невже Татарстан такий же самий, як Карелія.

Побудова держав України і Росії внутрішня, вона відрізняється. Ну, мабуть, ніхто не повинен нас вчити, як нам будувати державу всередині країни, так само і ми, мабуть, не повинні давати якісь оцінку, тому що немає суттєвого відношення до того діалогу, які ми реально ведемо з дружньою нам Російською Федерацією. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Леонід Кожара, фракція Партії регіонів.

 

10:57:31

КОЖАРА Л.О.

Шановний Костянтине Івановичу, цілком очевидно, що поглиблення відносин України з Російською Федерацією, повернення до стратегічного партнерства дає вже позитивні результати не тільки на двосторонньому рівні для України і для Росії, сьогодні вже очевидно є те, що і питання європейської безпеки також наше покращання має вплив і на ці питання. Зокрема дуже позитивно сприймається у світі повернення Росії і України до діалогу з питань придністровського врегулювання. І також є цілком очевидним, що чим краще відносини України і Росії загалом, то питання придністровського врегулювання також будуть успішно вирішуватися.

Але от заява з питань Придністров’я, вона носить цілком такий загальний характер. Скажіть, будь ласка, який наступний крок буде робити Україна? Чи це буде також повернення до якихось…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, завершіть своє питання.

 

10:58:43

КОЖАРА Л.О.

Питання таке. Чи буде Україна сьогодні робити якісь нові ініціативи, з точки зору придністровського врегулювання? І яким чином буде пожвавлений формат „5+2”? Дякую.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Спільна заява …….. мета – це надати новий імпульс тим процесам, які тривалий час, хоча формально і проходять, тобто пошук, переговорний процес, він ніколи не зупинявся. Були перерви, але він продовжувався впродовж цих багатьох років існування латентного конфлікту в цьому регіоні. Для нас важливо не висунення ініціатив задля ініціатив, для нас важливо сформувати таку позицію, яка б знайшла підтримку в іншої країни  гаранта, в ОБСЄ, і саме головне   в Придністров’ї і в Молдові.

Ми зараз провели інвентаризацію всіх тих ініціатив, а їх багато, ви пам’ятаєте, що була ініціатива Ющенка, була ініціатива Козака. З різних причин ні та, ні інша не отримали  підтримки однієї з сторін чи зразу декількох. Саме тому ми вважаємо, що предметно діалог з Росією як іншою країною-гарантом, постійний контакт  з урядом Молдови, обговорення всіх питань з владою Придністров’я  є важливим компонентом, важливими складовими  вироблення такої позиції, де ми були б вдячні будь-кому з наших партнерів за те, щоб вони надали  їм своє ім’я. Але будемо висувати свої думки  і не будемо скромними, якщо це буде вдалим.

Тому я  відповів би так, ми ведемо дуже активний пошук,  найбільш прийнятний для сторін і таких, що відповідають нашим інтересам нових підходів в питанні Придністровського врегулювання. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Зіновій Шкутяк, фракція "Наша Україна-Народна Самооборона".

 

11:01:10

ШКУТЯК З.В.

Шановний Костянтине Івановичу!  Скажіть, будь ласка, чи вірите ви в те, що Україна може стати членом Європейського Союзу, не ставши членом НАТО. Тому що останні з  90-го року всі країни, які вступали в Європейський Союз, вони пройшли через вступлення в НАТО, можливо, тоді ми як Україна просто чекаємо вступу в НАТО Росії? Як молодший брат вже після них будемо вступати в НАТО? Бо на мій погляд в Європейський Союз ми не зможемо  поступити не виконуючи закони, які  є в Україні про те, що ми  повинні бути членами  НАТО.

 

ГРИЩЕНКО К.І.  Дякую за запитання.  Я би відповів так, що є цілком очевидні приклади  вступу нейтральних або позаблокових країн, які не  є членами  НАТО до Європейського Союзу. Це не є юридичною передумовою ніякою мірою, це не є політичною  передумовою, вона жодного разу з жодним політиком  при владі в країні члені Європейського Союзу не висувалась.

Наша головна проблема, наш головний виклик  в інтеграції до Євросоюзу, це стандарти,    це апроксимація нашого законодавства, це правова реформа, це все те, що  потрібно нам.

Але сфера безпеки, як така, вона не належить до безпосередніх місій Євросоюзу, хоча  свою роль Євросоюз в цій сфері намагається зараз визначити, але визначити як  необхідність спиратись на власні ресурси, головним чином врегулювання  тих конфліктів поза, або поза самою територією кран членів  Євросоюзу, які тим не менше становлять особливий інтерес  для Євросоюзу, як такого.

Таким чином  ми коли проголошуємо політику, яка відповідає фактичному  стану справ, а Україна фактично і є позаблоковою державою, вона не належить до жодного блоку сьогодні. Ми не створюємо жодних перешкод  для продовження активної співпраці і просування шляхом євро інтеграції, ці питання не пов’язані.

Більш того, якщо просування, або скажемо декларацію про бажання вступити в НАТО призводять до  збільшення напруги у відносинах  між державами навколо нас, це аж ніяк...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Микола Джига, фракція Партії регіонів.  Відмовляється від запитання. Дмитро Шенцев, фракція Партії регіонів. Також ні. Ярослав Кендзьор, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

11:04:35

КЕНДЗЬОР Я.М.

Шановний Костянтине Івановичу, я тут. Ярослав Кендзьор, депутатська група „За Україну!”

Ми знаємо, що Росія в односторонньому порядку оголосила себе єдиним правонаступником Радянського Союзу. У зв’язку з тим, що сьогоднішній уряд – команда Януковича налагодили настільки тісні і дружні стосунки з Росією. То, чи думаєте ви, як Міністр закордонних справ, як член цієї команди поставити Росії вимогу, прохання, як завгодно – повернути вкрадені заощадження українських громадян? Раз. Повернути частину нерухомості Радянського Союзу за кордоном? І компенсувати принаймні частину моральних втрат за мільйони знищених голодомором, репресіями і так далі, і так далі. Це був би добрий жест, так би мовити, нашого стратегічного сусіда  Росії. Дякую.

 

ГРИЩЕНКО К.І. Ну, питання про повернення вкладів громадян є одним з тих, яке обговорюється. І це питання, яке є в полі зору якраз того процесу, який ми ведемо переговорного з Російською Федерацією.

Щодо власності. Впродовж всіх цих років ми ставили це питання перед російською стороною. Як ви знаєте, в ряді столиць ми заблокували перереєстрацію власності з Радянського Союзу на Російську Федерацію. Але давайте подумаємо разом, знову ж таки, коли був підписаний в Дагомисі відповідний протокол, ситуація була такою, що Україна мала свої представництва тільки в Нью-Йорку і це в будинку, який був спільним. Він юридично оформлений був з самого початку на Білоруську РСР, Російську Федерацію РСФСР і  Українську РСР.

На території колишнього радянського, тоді російського представництва в Женеві, теж саме у Відні, і в Парижі, тоді це питання було вкрай актуальним не з точки зору двох, трьох, пяти, чи скількох би то не було мільйонів, воно було предметно  необхідно для вирішення його, для розбудови дипломатичної служби з тим, щоб люди могли почати працювати.

За час, що минув з того періоду, у нас є посольства більше ніж 80 країнах. В значній кількості з них це будинки у нашій власності. Нам треба з точки зору наших інтересів продовжувати це питання піднімати і ставити його у відповідні площині, але при цьому  знати і розуміти, що не стільки  

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ГРИЩЕНКО К.І.  …А від того, що створюється нове. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Костянтине Івановичу, час завершився. Годину ми відпрацювали.

Шановні колеги, давайте подякуємо міністру закордонних справ за те, що він нам надав вичерпну об’єктивну інформацію. (Оплески)

 Шановні народні депутати!  відповідно до Регламенту Верховної Ради України в п’ятницю ми маємо час для виголошення депутатських запитів. Дозвольте виконати цю роботу.

Надійшли запити народних депутатів України:

Андрія ШКІЛЯ до Президента України  щодо підтвердження існування договорів  про оренду об'єктів державної власності України Російської Федерації для базування Чорноморського флоту та надання їх копій для ознайомлення. Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

11:09:05

За-133

Запит не підтримано.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Президента України  щодо надання пояснення, за які особисті та професійні заслуги перед Україною отримав подяку та іменний годинник заступник голови ради "Правозахисний громадський рух" Російськомовна Україна" Руслан Бортник, який був співорганізатором скандальної виставки в "Українському домі": "Волинська різанина: польські та єврейські жертви ОУН-УПА", яка спотворює історичну правду і провокує міжнародну ненависть… міжнаціональну, перепрошую, ненависть. Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

11:09:53

За-156

Запит підтримано.

Ставлю на   голосування про направлення запиту  до Президента України.

 

11:10:14

За-157

Запит не підтримано.

Андрія ШКІЛЯ до Президента України стосовно перевірки фактів жорстокого політичного тиску з боку органів державної влади Російської Федерації на українські культурно-освітні організації Росії.

Ставлю на голосування про підтримку запиту.

 

11:10:48

За-144

Запит не підтримано.

Володимира ЯВОРІВСЬКОГО до Прем'єр-міністра України  з приводу незаконної забудови буферних зон Національного заповідника "Софія Київська", яка означає продовження вихолощування духовної культури Києва і може призвести до виведення заповідника зі списку світової спадщини ЮНЕСКО, що негативно позначиться на історико-культурному іміджі України у світі.

Григорія ОМЕЛЬЧЕНКА до Прем'єр-міністра України  про незаконне відчуження земель острова Муромець, та не реагування на ці порушення законодавства, голови Державного комітету України із земельних ресурсів Олега Кулініча.

Євгена ЦАРЬКОВА до Прем'єр-міністра України  щодо зловживань при виконанні Державної програми приватизації у 2009 році.

Ігора ШАРОВА до Прем'єр-міністра України  щодо необхідності вжиття заходів у сприянні розвитку малого підприємництва.

Ігора ШАРОВА до Прем'єр-міністра України стосовно необхідності повноцінного фінансування заходів у сфері екологічного оздоровлення басейну Дніпра та поліпшення якості питної води.

Леоніда ГРАЧА до Прем'єр-міністра України щодо катастрофічної ситуації, яка склалася у санаторії "Долоси" чи „Долоси” Автономної Республіки Крим.

Миколи ДЕРКАЧА до Прем'єр-міністра України щодо фінансування заходів із збереження та розвитку Національного дендрологічного парку "Софіївка" в місті Умані.

Миколи ДЕРКАЧА до Прем'єр-міністра України  щодо проведення заходів із скорочення парникових викидів в місті Дніпропетровську в рамках реалізації положень Кіотського протоколу.

Олега ЗАРУБІНСЬКОГО до Прем'єр-міністра України стосовно перспектив розробки Україною нафтових і газових родовищ власного морського шельфу.

Олександра ТКАЧЕНКА до Прем'єр-міністра України щодо ситуації яка склалася у Київському зоологічному парку.

Павла МОВЧАНА до Прем'єр-міністра України стосовно збереження Національного заповідника "Софія Київська" у списку світового культурного надбання ЮНЕСКО.

Сергія ГОРДІЄНКА до Прем'єр-міністра України, Міністра охорони здоров'я України  щодо необхідності негайної допомоги закладам охорони здоров'я Полтавської області в забезпеченні оральною поліомієлітною  вакциною та комплексними вакцинами проти дифтерії, кашлюку, правцю, кору, паротиту і краснухи.

Сергія ГОРДІЄНКА до Прем'єр-міністра України, Міністра аграрної політики України  щодо необхідності виділення коштів на підтримку індивідуального житлового будівництва на селі за програмою "Власний дім".

Групи народних депутатів (ДЕРЕВЛЯНИЙ, ШЛЕМКО та інші) Прем'єр-міністра України  стосовно підтвердження інформації про план заступника Глави Адміністрації Президента України Ганни Герман та Віце-прем'єр-міністра України Володимира Семиноженка щодо звільнення керівництва Національної радіокомпанії України та реорганізації компанії в систему медіа-холдингу народного депутата Андрія Деркача.

Юрія КАРМАЗІНА до Прем'єр-міністра України, Міністра охорони навколишнього природного середовища України, Генерального прокурора України, Голови Київської обласної державної адміністрації  щодо термінового вжиття заходів реагування та перевірки фактів порушення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності, гідрологічного та гідрогеологічного режиму вод озера "Блакитне", розташованого в селі Підгірці, Обухівського району  Київській області, дотримання прав громадян на користування природним об'єктом, норм Конституції України, Земельного кодексу України, Водного кодексу України під час проведення меліоративних робіт на вказаних землях водного фонду, забезпечення збереження та відновлення природного водного ресурсу, екологічного мікроклімату озера "Блакитне" та притягнення винних осіб до відповідальності.

групи народних депутатів (ЄРЕСЬКА, ШЛЕМКА та інших) до Прем'єр-міністра України  щодо надання інформації стосовно громадянства державного службовця України - першого заступника Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Андрія Пальчевського та виконання ним вимог Закону України "Про боротьбу з корупцією".

Володимира БОНДАРЕНКА до Голови Комітету Верховної Ради України з питань транспорту і зв'язку, Міністра транспорту та зв'язку України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики  стосовно незадовільної якості стільникового зв'язку в мережі "МТС України" та "Київстар" на території Бузівської сільської ради Києво-Святошинського району Київської області.

Андрія ШКІЛЯ до Міністра закордонних справ України  стосовно підтвердження існування договорів про оренду об'єктів державної власності України Російською Федерацією для базування Чорноморського флоту та надання їх копій для ознайомлення.

Андрія ШКІЛЯ до Міністра закордонних справ України  стосовно перевірки фактів жорстокого політичного тиску з боку органів державної влади Російської Федерації на українські культурно-освітні організації Росії.

Віктора ТАРАНА до Міністра закордонних справ України  з приводу пропозиції Президента Росії представляти інтереси України на засіданнях "Великої вісімки" та "Двадцятки".

Арсенія ЯЦЕНЮКА до міністра внутрішніх справ України  про надання інформації про собівартість виготовлення консорціумом "Єдина державна автоматизована паспортна система" бланку паспорта громадянина України для виїзду за кордон і його вхідної ціни для Міністерства внутрішніх справ України.

Віктора СІНЧЕНКА до міністра внутрішніх справ України, Генерального прокурора України щодо неправомірного відчуження фермерського поля, наданого в оренду родині Матері-героїні Любові Панченко, яка виховує 20 дітей в дитячому будинку сімейного типу в селі Мала Вільшанка Обухівського району Київської області.

Олега ЗАРУБІНСЬКОГО до міністра культури і туризму України  щодо спроможностей і механізмів протистояння популяризації жорстокості і насилля на українському телебаченні.

Олександра ШЕПЕЛЕВА до міністра України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи щодо вжиття заходів для ліквідації наслідків підтоплень у Закарпатській, Львівській та Івано-Франківській областях.

Олени ШУСТІК до міністра праці та соціальної політики України  стосовно необхідності вжиття заходів для забезпечення конституційних прав пенсіонерів, які виїхали на постійне місце проживання за кордон, відповідно до рішення Конституційного Суду України від 7 жовтня 2009 року.

Едуарда ПРУТНІКА до Міністерства з питань житлово-комунального господарства України, Міністерства економіки України, Міністерства фінансів України, Державної інспекції України з контролю за цінами  стосовно звернення Всеукраїнського об'єднання обласних організацій роботодавців підприємств житлово-комунальної галузі "Федерація роботодавців житлово-комунальної галузі України" щодо необхідності нормативно-правового врегулювання питань тарифоутворення на житлово-комунальні послуги в державі з метою забезпечення розвитку житлово-комунальної галузі.

Едуарда ПРУТНІКА до Міністерства внутрішніх справ України, Державної митної служби України стосовно необхідності всебічного розгляду звернення інваліда праці, пенсіонера, жителя села Покошичі Коропського району Чернігівської області Олександра Руденка.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України  стосовно бездіяльності органів прокуратури України при розгляді заяв голови селянсько-фермерського господарства "КАМІС" Олександра Козака та причетності працівників органів внутрішніх справ України та прокуратури України до поширення корупції.

Василя ДЕРЕВЛЯНОГО до голови Служби безпеки України  щодо захисту конституційних прав вкладників кредитної спілки "Галичина" (м. Тернопіль).

Ірини БЕРЕЖНОЇ до голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України  щодо незаконного заволодіння державною власністю, а саме будівлею Київського Центрального універмагу за адресою    вул. Богдана Хмельницького, 2.

Павла МОВЧАНА до голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України  щодо перевірки законності встановлення в місті Луганську пам'ятника "Жителям Луганщини, полеглим від рук карателів-націоналістів із ОУН-УПА" та притягнення до відповідальності осіб, винних у розпалюванні громадянських конфліктів та спотворенні історичних фактів.

Ірини БЕРЕЖНОЇ до голови Державної податкової адміністрації України, Голови Головного контрольно-ревізійного управління України стосовно проведення комплексної фінансово-господарської перевірки відкритого акціонерного товариства "Київський Центральний універмаг" з метою захисту державної частки в статутному капіталі відкритого акціонерного товариства в процесі реорганізації якого приватні акціонери незаконно заволоділи державною власністю, а саме будівлею Київського Центрального універмагу за адресою: вул. Богдана Хмельницького, 2.

Оксани БІЛОЗІР до голови Антимонопольного комітету України щодо проведення перевірки обґрунтованості підвищення комісійних виплат, які сплачуються громадянами України при оплаті послуг мобільного зв'язку, кабельного телебачення через термінали системи миттєвих платежів та можливого зловживання монопольним становищем у цій галузі.

Уляни МОСТІПАН до голови Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України стосовно неналежного розгляду депутатського звернення щодо порушення термінів виплати страхової суми приватним акціонерним товариства Страхова компанія "Брокбізнес" громадянці Наталії Чмир, яка проживає в селищі міського типу Рокитне Київської області.

Арсенія ЯЦЕНЮКА до Генерального прокурора України  стосовно перевірки законності рішення Херсонської міської ради від 12 травня 2010 року № 1500 про дострокове припинення повноважень секретаря Херсонської міської ради Юрія Погребного.

Володимира ДАНИЛЕНКА до Генерального прокурора України  щодо порушення прав на житло та незаконного позбавлення права на приватизацію житла мешканців гуртожитку по вулиці Ярославського, 4 міста Охтирка Сумської області.

Миколи РУДЧЕНКА до Генерального прокурора України  щодо розгляду звернень підприємств до органів прокуратури, стосовно укладення договорів на організацію збору, заготівлі та утилізації відходів, як вторинної сировини.

Романа ЗАБЗАЛЮКА до Генерального прокурора України  стосовно невиконання доручення Генеральної прокуратури України та ненадання відповіді прокуратурою Миколаївської області на депутатське звернення щодо можливого незаконного заволодіння майном громадянки Ольги Батаковой у місті Миколаєві.

Юрія КРУКА до Генерального прокурора України  стосовно захисту законних прав громадянина Віктора Канєвського.

Юрія МІРОШНИЧЕНКА до Генерального прокурора України  стосовно обставин поновлення кримінальної справи проти Юлії Тимошенко.

Івана СТОЙКА та Юрія КАРМАЗІНА до Генерального прокурора  щодо перевірки фактів неналежного реагування органами дізнання та досудового слідства на злочин, вчинений відносно народного депутата України Олеся Донія, перевірки законності дій медичних працівників лікарні "Феофанія", вжиття відповідних заходів реагування.

Миколи ЯНКОВСЬКОГО до заступника Генерального прокурора України Рената Кузьміна  щодо захисту прав трудового колективу Українського державного підприємства "Укрхімтрансаміак".

Юрія ЛИТВИНА до голови Кіровоградської обласної державної адміністрації  стосовно внесення Красносілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Олександрівського району Кіровоградської області до переліку об'єктів соціально-економічного розвитку за рахунок державних субвенцій.

Таким чином, шановні народні депутати, виголошено 60 депутатських запитів.

І ще одне. Народний депутат України Юрій Кармазін вніс запит до постійного представника Міжнародного валютного фонду в Україні, керівника представництва Світового банку в Україні, до директора Європейського банку реконструкції і розвитку в Україні. Я не можу виголошувати цей запит, оскільки це не прерогатива Верховної Ради  України приймати рішення про звернення із запитом до іноземних представництв. Я думаю, що народний депутат має право звернутися з відповідним листом, якщо в цьому є необхідність, якщо в цьому є потреба.

Я не маю право. Бо інакше ми тоді ще будемо Верховну Раду України  приймати рішення, щоб на сесії Верховної Ради України  слухати звіти іноземних представництв – це не вписується в жодні  міжнародні рамки.

Я ще раз заявляю, я не буду ставити це питання на розгляд Верховної Ради України - для цього у нас немає жодних підстав.

Шановні народні депутати! У нас, у вас є перелік питань, визначених до розгляду. Сьогодні ми маємо розглянути три законопроекти, які стосуються підготовки і проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року в Україні. Є така пропозиція, шановні колеги, щоб нам одночасно розглядати ці закони, голосувати по кожному окремо з них і враховуючи, що у нас залишилась лише година роботи для розгляду законопроектів, то давайте їх розглядати за скороченою процедурою. Немає заперечень?

Тому я ставлю на  голосування, щоб одночасно розглядати   законопроект 6411, 6412, 6309, і одночасно і за скороченою процедурою. Прошу голосувати.

 

ІЗ ЗАЛУ. Як це одночасно?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Щоб доповіді були по всіх законопроектах, а потім будемо їх обговорювати і голосувати окремо. Передбачає.

 

11:25:06

За-295

Верховна Рада України як казав один політик  може  все.

Шановні колеги!  Така пропозиція, щоб зараз з доповіддю виступив по двох законопроектах 6411, 6412 заступник міністра фінансів Рибак Сергій Олександрович, потім доповідь зробив щодо законопроекту 6309 народний депутат України Зац Олександр Вікторович, а потім від комітету - народний депутат Хомутиннік, перший заступник чи заступник голови комітету? Перший заступник голови Комітету з питань податкової та митної політики. А після того обговорення. Немає заперечень?

Є заперечення в Юрія Кармазіна, мікрофон увімкніть, будь ласка.

 

11:26:00

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановний Володимире Михайловичу,  шановні народні депутати! Я все розумію, є компанійщина, є ще щось треба спрощувати, але давайте не порушувати  права народних  депутатів.

Ми зараз  робимо скорочену процедуру, ми не задамо питання жодне, жодне, то давайте хоча б  по кожному дадуть нормальні доповіді, по кожному буде заключення, а потім уже  два – „за”, два – „проти”, бо так взагалі ми ставимося незрозуміло „кнопкодавами”. На роль „кнопкодавів”  опозиція, Володимире  Михайловичу, не наймалася!

Тому давайте якось дотримуйтеся  і наших прав також, я не говорю про те, що зараз  ви не захотіли оприлюднювати мій запит, а він  дуже простий, я хотів довести до відома  міжнародних інституцій України, що конституційно передбачений термін  у Стельмаха сплив, що з ним не мають права вести ніяких домовленостей і не мають заставляти потім  ні наше майно, ні наше майбутнє!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.   Дякую. Шановні колеги, відповідно до Закону про Регламент Верховної Ради України Верховна Рада України може   прийняти рішення про процедуру розгляду законопроекту за скороченим варіантом, це по-перше.

Друге. Відповідно  до статті 28 Закону про Регламент  Верховної Ради України  головуючий може об’єднати  розгляд ряду законопроектів, які   стосуються одного і того ж самого питання тобто тут жодних  правових порушень немає.

Якщо у  нас  буде наполягання з боку окремих депутатів, щоб висловити свою точку зору, я переконаний, що він таку можливість отримає.

Тому я просив би, шановні колеги,  погодитися з цією аргументацією. Сергій Олександрович Рибак, заступник  Міністра фінансів,  будь ласка.

Оскільки доповідь щодо двох законопроектів, 4 хвилини.

 

РИБАК С.О. 

Дякую. Шановний Володимире Михайловичу, шановні народні депутати! Законопроект, який поданий  урядом за номером 6411, передбачає      внесення змін, з метою реалізації державної цільової програми підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу та виконання гарантій три, які звуться „Митниця” і були надані Україною в рамках підготовки та участі в тендері УЄФА на право проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу. Зазначена гарантія передбачає надання спрощеної та безмитної процедури ввезення, вивезення УЄФА учасниками чемпіонату та призначеними особами товарів, необхідних для проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу.

Однак положення чинної редакції Закону України „Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні” (за номером 962-У) не дозволяють виконувати в повному обсязі зазначені гарантії, які надані Україною для УЄФА. Так зокрема, відповідно до положень пункту 1 статті 11 зазначеного закону, ввезення на митну територію України товарів для чемпіонату здійснюються в митному режимі тимчасового  ввезення згідно з переліком і в обсягах, і в порядках зазначених законом.

Законопроектом, який ми пропонуємо, ми надаємо такі повноваження уряду для більш чіткої позиції щодо регламенту та проведення зазначених процедур та ввезення на митну територію, і спрощення цих процедур зазначених товарів.

Ми розуміємо, що реалізація законопроекту призведе до певних тимчасових втрат доходної частини бюджету, але просимо зважити на те, що цей чемпіонат, як показує практика проведення таких чемпіонатів, в найшвидшій  перспективі дасть додаткові надходження до державного бюджету за рахунок приливу коштів, які привезуть на сам чемпіонат учасники та відвідувачі України, а також дасть поштовх для національної економіки, що також збільшить прибутки тих підприємств, які будуть задіяні.

Тому ми пропонуємо прийняти цей законопроект. І пропонуємо це зробити в першому читанні. Дякую за увагу.

Другий законопроект, який подано урядом також для прискорення підготовки для чемпіонату Євро-2012 (за номером 6412) передбачає звільнення від оподаткування такої процедури як розповсюдження продажу футбольних квитків та інших послуг. Цей законопроект розроблено з метою реалізації також гарантії номер 11, яка надана Україною для  УЄФА, яка зветься «Звільнення від оподаткування та підтримка податкових органів для проведення в Україні фінальної частини  чемпіонату УкраїниA з футболу».

Гарантією 11, зокрема, яка надана  для  УЄФА передбачається, що ця організація не підлягатиме в Україні оподаткування будь-яких з її доходів, прибутків,  оборотних коштів, або капіталу, а також обкладання податком на корпоративний прибуток або будь-яким іншим подібним  податком внаслідок проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 з футболу в Україні, а також, що ця організація, мається на увазі, УЄФА отримає максимальне відшкодування податку на додану вартість за прискореною процедурою.

Також Україна гарантувала УЄФА, що  у випадку невідповідності поточного  законодавства України гарантії 11 Україна забезпечить прийняття нового або зміни в діюче законодавство України.

Тому пропонується звільнити від  оподаткування податку на додану вартість продаж квитків та пакетів гостинності на матчі чемпіонату      Європи 2012 року з футболу в Україні, які здійснюються УЄФА у період підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Це забезпечить реалізацію гарантії 11 звільнення від оподаткування та підтримка податкових органів,  яка надана Україною для УЄФА.

Ми просимо  прийняти цей закон в цілому як такий, що не викликає додаткових питань. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Одну хвилиночку. Добре, сідайте, будь ласка.

Народний депутат Зац Олександр Вікторович.

 

11:33:22

ЗАЦ О.В.

Шановний головуючий! Шановні народні депутати України!

Проект Закону України про внесення  Закону України про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку та підготовки готельної інфраструктури розроблено з метою вдосконалення  законодавства України  у зв'язку  з підготовкою   до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу, що матиме важливе значення для формування  позитивного  іміджу України  у світі та буде впливати  на подальший соціально-економічний розвиток нашої держави.

Головна мета  і завдання законопроекту.

Перше.  Законодавче визначення понять „готель”, „готельна послуга”, „аналогічні засоби  розміщення”, оскільки   зазначені терміни відсутні  в законодавстві України.

Друге. Створення сприятливих  умов для залучення  інвесторів для будівництва нових, реконструкції, проведення капітального ремонту чи реставрації  існуючих будівель і споруд  та технічного переоснащення  готелів.

Тому пропонується на  10 років, починаючи з  1 січня  2011 року, звільнити від оподаткування прибуток, отриманий  готелями  категорії „5”, „4” та  „3 зірки”. У разі  якщо такі готелі, у тому числі  новозбудовані чи   реконструйовані або у яких проведено капітальний  ремонт  чи реставрація існуючих  будівель і споруд,  були введені в експлуатацію до  1 вересня  2012 року.

Реалізація закону не потребує додаткових  витрат за рахунок державного  бюджету. Бюджетні  втрати в наслідок  тимчасового надання податкових  пільг інвесторам, що візьмуть участь у підготовці  та до проведення  чемпіонату, будуть покриті за рахунок додаткових надходжень до державного та місцевих бюджетів як результат збільшення обсягу послуг, які надаватимуться відповідними господарчими суб’єктами в період проведення чемпіонату  та після його проведення, а також завдяки створення інвесторами нових робочих місць.

Реалізація запропонованого закону буде сприяти своєчасному  здійсненню  комплексу заходів, необхідних для  належної підготовки  до проведення в Україні  чемпіонату Євро 2012, що позитивно  визначиться на  соціально-економічному стані та міжнародному   іміджі України  як європейської держави.   Зростання   доходів  підприємств  готельного типу, зменшення  кількості збиткових готельних підприємств, зростання фонду оплати праці та рівня…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ЗАЦ О.В. Головне  науково-експертне    управління  в узагальнюючому висновку підтримує  цей законопроект і  цей законопроект  може  бути прийняти  за основу. Прошу підтримати пропозицію. Сподіваюсь на вашу підтримку, шановні народні депутати. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую вам, Олександре Вікторовичу. Віталій Хомутиннік, Перший заступник Голови Комітету з питань податкової та митної політики.

 

11:36:13

ХОМУТИННІК В.Ю.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги! Комітет розглянув всі законопроекти. І в порядку розгляду комітету і Верховної Ради я повинен їх доповісти.

Щодо законопроект 6411. Мова йде про зміни до чотирьох законів України: Закону України про Митний кодекс України, Закону України про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні, Закону України про податок на додану вартість та про єдиний митний тариф України. З урахуванням того, що державою були надані гарантії, які передбачають надання спрощеної та безмитної процедури ввезення та вивезення учасниками чемпіонату необхідних для підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату з футболу в Україні речей, як особистих речей, так і інших речей, які необхідні для проведення чемпіонату.

Комітет підтримує прийняття цього законопроекту. Але ми детально розглянули технічні позиції цього законопроекті і дійшли до згоди, разом з комітетом та представниками, які представляли уряд, що сьогодні ми можемо прийняти в першому читанні. Тому що є ряд технічних уточнень, які ми маємо доопрацювати десь за тиждень. І вже на наступному пленарному тижні прийняти цей законопроект в цілому. Тому пропозиція по законопроекту 6411 прийняти в першому читанні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. І по всіх наступних законопроектах.

 

11:38:11

ХОМУТИННІК В.Ю.  А, тоді я інші законопроекти, які були розглянути. 6412 – законопроект, який містить норму звільнення від оподаткування послуг з продажу квитків на чемпіонат. Комітет погоджується з цією пропозицією і рекомендує підтримати. Але далі є речення про послуги. Ми дійшли знову ж таки згоди викласти це в такій редакції. І з урахуванням редакції комітету прийняти законопроект (6412) в першому читанні та вцілому. Тому що він по суті більш короткий та тут нема таких питань, які треба було б ще відпрацьовувати з фахівцями. Значить, пропонується першу частину щодо квитків, звільнення квитків від оподаткування в податку на додану вартість залишити в тій редакції. Далі, те, що стосується послуг, доповнити такою редакцією: „та послуг, які здійснює УЄФА у період підготовки та проведення фінальної частини зазначеного чемпіонату. Перелік послуг, які звільняються від оподаткування податком на додану вартість, визначаються окремим законом.”. Тобто сьогодні ми не знаємо і представники, які сьогодні представляли на комітеті УЄФА, ще не можуть сказати, який це буде чіткий перелік цих послуг. Я думаю, що Верховна Рада в будь-який момент зможе прийняти окремий закон, коли буде відомо з чітким переліком послуг, на які треба буде звільнення. І ми швидко на ці пропозиції відреагуємо. Тому з урахуванням пропозиції комітету щодо законопроекту (6412) пропозиція прийняти його в першому читанні та вцілому.

Щодо законопроекту, поданого народним депутатом Зацом, Прасоловим, Прутніком, Стельмашенком. Мова йде про тимчасове звільнення від оподаткування прибутку підприємств для готелів та готельних послуг. Мова йде про звільнення на 10 років для готелів 3,4, 5 зірок, які були введені в експлуатацію, та будуть введені в експлуатацію, до 1 вересня 2012 року, чи були реконструйовані.

Ця норма зрозуміла. Сьогодні треба розвивати інфраструктуру і залучати інвестиції в Україну, для того щоб швидко і якісно будувати готелі. Ну, у нас не багато часу для того, щоб всі ці питання інфраструктурні зробити.

Тому, безумовно, комітет підтримує пропозицію щодо стимулювання таким чином, інвестиційного стимулювання залучення коштів на будівництво та реконструкцію готелів.

Комітет прийняв рішення підтримати цей законопроект в першому читанні. І знову ж таки, на наступному, можливо, тижні винести вже в другому читанні та в цілому. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, дякую. Сідайте, будь ласка.

Шановні колеги, прошу записатись на обговорення законопроектів. Прошу здійснювати запис.

Прошу прізвища народних депутатів. Народний депутат Павловський, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

11:42:14

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Андрій Павловський. Прошу передати слово Сергію Терьохіну. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Сергій Терьохін, мікрофон.

 

11:42:21

ТЕРЬОХІН С.А.

Дякую, пане Андрію.

Дійсно, комітет сьогодні розглянув ці три законопроекти в такому сильному темпі. Хотів би тільки наголосити на тому, що, на жаль, ці законопроекти подані з порушенням Регламенту. Не можна… Я б закликав уряд не ставити депутатів в незручне положення. Вони внесені були позавчора, і, розумієте, такими темпами, ну, просто неможливо працювати.

Перший законопроект доволі неохайно викладений, і ми на комітеті сьогодні розглядали ці позиції. Його абсолютно по-іншому треба викладати з тим, щоб отримати той самий ефект, який уряд хотів.

Другий законопроект, знову так, Віталій Юрійович сказав, можна приймати в цілому, але поставити, що послуги УЕФА мають бути виділені окремим законом. Я вам нагадую рішення Конституційного Суду, яке забороняє делегувати будь-які функції Верховної  Ради виконавчій владі, у тому числі, встановлення податків.

Ну, і останній законопроект, мені здається, що ми спішимо зараз, якщо його приймаємо навіть у першому читанні, оскільки там філософія має бути іншою, але для того, щоб це питання не забулося, давайте його теж підтримаємо у першому читанні, але над ним треба ще довго, ну, доволі сильно працювати. Тому по останньому законопроекту, якщо будуть прийняті рішення по скороченій процедурі, так от останній законопроект, я просив би це не робити. По першому можна це зробити.

Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Петро Цибенко, фракція комуністів.

 

11:44:10

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую, фракція комуністів, Петро Цибенко. Шановні колеги, внесення змін до чинного законодавства у зв'язку з проведенням в Україні чемпіонату Європи з футболу – тема не нова. Та обставина, що внесли, скажімо, його вчора, зовсім не означає, що нам ця тема не знайома. Відповідні законопроекти зявлялися і раніше.

Але на що я хотів би звернути увагу, обговорюючи цю проблему. Ну, це перше, на те, що є певні втрати бюджету, і Кабінет  Міністрів, вносячи цей законопроект, вочевидь, думає над тим, як їх компенсувати. Треба мати на увазі і питання прозорості адміністрування, оскільки будуть бажаючі, безумовно, які захочуть погріти руку на підготовці до цього європейського свята футболу. І звісна річ, що присутній тут і певний лобізм, бажання заробити на цьому загальноєвропейському заході.

Але хочу сказати про те, що Україна, коли виборювала право на проведення чемпіонату Європи з футболу взяли на себе певні зобов’язання і дала певні гарантії. Тому прийняття цих законів лежить в контексті виконання тих зобов’язань і тих гарантій, які є. Тому фракція комуністів по перших двох законопроектах, власне кажучи, з певними оговорками підтримує їх.

Що стосується третього законопроекту. Тут вочевидь доведеться працювати над ним більш ретельно, бо, даруйте на слові, ну уже відвертий лобізм. Я розумію, що треба робити кроки назустріч тим, хто інфраструктуру готує до чемпіонату Європи, але на 10 років позбавляти готелі податків на прибуток, – мабуть, це вже  занадто.

Тому, шановні колеги, давайте працювати дуже серйозно над цими законопроектами. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Юрій Кармазін, фракція "Наша Україна - Народна Самооборона".

 

11:46:21

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні народні депутати, мені вже приходилося з цієї трибуни звертати увагу на неоднаковість підходів. І зараз ще раз звертаю вашу увагу, шановний Володимире Михайловичу,  бо особисто до вас підходив, коли мова йшла про законопроект 3004, внесений Кармазіним. Який внесений був ще 23 липня 2008 року і стосувався заходів щодо державної підтримки і розвитку туристичної індустрії в Україні при підготовці і проведенні чемпіонату Європи з футболу 2012.

Так якби послухали тоді і подивилися, а ряд комітетів дивилося його. І обговорення було громадське, все. Ми передбачили, як будувати готелі, як стимулювати все.

Тому, погоджуючись з думкою, яку висловив зараз колега Цибенко, щодо третього законопроекту – законопроекту, внесеного, відкрито пролобійованого. Ті готелі, які стоять зараз, на 10 років вони пролобійовані вперед. Це трошки цинічний проект. Тому я не буду за нього голосувати і закликаю вас цього не робити.

Хотів би просто сказати,  що давайте, шановні, просто шанувати себе, а не тільки власників готелів і давайте створювати можливість  будувати нові готелі і для цього створювати можливості.

Що  стосується двох проектів, про які говорилось, 6411 і 6412, то я вдячний колезі Хомутинніку, який від імені комітету сказав абсолютну правильну річ, на превеликий жаль, її прийдеться прийняти з голосу. Я думаю, що ми маємо погодитися з цим, навіть, хоча логіка позиції говорить про те, що ні з чим не погоджуватись – треба погодитись, бо вони ставлять питання про те, щоб перелік послуг визначався окремим законом, бо саме Конституція вимагає, щоб це був окремий закон.

Що стосується, тобто я за прийняття у двох читаннях цього законопроекту 6412.

6411 – є небезпека того, що цей закон може бути розповсюджений…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте все.

 

КАРМАЗІН Ю.А. Володимире Михайловичу, це три закони – це три закони і  на кожний із трьох…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Анатолійович, будь ласка… реалізуємо рішення Верховної Ради  завершуйте.

 

КАРМАЗІН Ю.А. Я закінчую.

Тому я погоджуюся з такими оцінками, що закон 6411, як сказав наш класик Терьохін „викладений неохайно”. Через це для того, щоб перша частину тут, де написано „тимчасово на період дії Закону України  про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату-12 з футболу», а він діє нагадаю вам з 1 січня 2008 року, у нас може виникнути ситуація, коли все, що ввозиться чи  ввозилось, чи буде ввозитись діє з 2008 року. Щоб цього, не дай Боже, не сталося, там треба записати норму, що щодо правовідносин, які виникли після вступу цього закону в дію.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги! Є така пропозиція, я звертаю увагу комітету, що так далі не можна працювати. Оскільки законопроект 3004 було внесено, автор Юрій Кармазін ще 23.07.2008 року, комітет не розглядає, а законопроекти, які були внесені 21.05, він розглядає.

Тому така є пропозиція, звернувши увагу всіх керівників комітетів, треба всі законопроекти розглядати, зараз дати право Юрію Кармазіну, щоб він  обґрунтував зміст  свого законопроекту  і ми також його поставимо на голосування. Немає заперечень? За скороченою, звичайно, процедурою, бо так діяти ж не можна, зависає законопроект.

Будь ласка, Юрій Анатолійович, доповідайте по законопроекту 3004.

Справа в тому, шановні колеги, він включений в порядок денний, він в 2008 році  поданий до розгляду, комітет його не розглядає, але депутат має ж право вимагати. Знімемо цю суперечність.   Будь ласка, Юрій Анатолійович.

 

11:50:44

КАРМАЗІН Ю.А.

Шановні народні депутати, це знову  Юрій Кармазін. Я до такого розгулу демократії  не зовсім був готовий навіть, навіть не зовсім. Але раз так,  ваша воля, то що ж, я її виконаю.

Шановні друзі, метою прийняття закону є законодавче забезпечення державної політики в галузі туризму, вдосконалення вітчизняної нормативно-правової бази в цій сфері і гармонізація  з міжнародними стандартами з метою найбільш ефективної реалізації  туристично-інвестиційного потенціалу України, комплексного  розвитку туристичної інфраструктури, активного...

Враховуючи те,  що законопроект спрямований на розбудову туристичної інфраструктури України в усіх  регіонах України, а не тільки міст, де проходитимуть футбольні матчі Євро-2012.

Очікуване  залучення інвестицій будівництва та  реконструкцію готелів, мотелів,  санаторіїв, пансіонатів, а також музеїв і пам’яток архітектури як  ми підраховували, складало б не менше 50 мільярдів  гривень.

Одним із головних показників за рекомендаціями  всесвітньої туристичної  організації, що характеризують  рівень розвитку  туристичні інфраструктури в країні,  є кількість, зайнятість населення   в туристичній сфері. В розвинених країнах  цей показник складає від 8 до  12 відсотків, в Україні сьогодні це  всього 1 відсоток.

Тому основні положення законопроекту, цей закон поширюється на  правовідносини, які регулюються  Законом  про туризм, тут  визначаються визначені нові готелі,  тут є заходи державної підтримки  туристичної  індустрії в Україні.

Пропонувалося, що на період з дня набрання чинності цим  законом до  1 січня запроваджувались  такі  заходи державної підтримки, це обов’язкове    резервування і  продаж земельних ділянок під будівництво готелів в обласних центрах, в містах Київ та Севастополь в обсязі не менше як 5 відсотків від загального розміру земельних ділянок, що виділяються під об’єкти містобудування на рік.

Далі. Передбачалося, що продаж...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, Юрій Анатолійович. Будь ласка, завершуйте, завершуйте.

 

КАРМАЗІН Ю.А. ...дякую. На період запроваджувалися такі заходи державної підтримки розвитку – це звільнення від залучення до розвитку інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури в населених пунктах. Я чітко передбачив підстави і порядок звільнення від оподаткування ввезених на митну територію матеріалів і устаткування  в статті 5. Я передбачив також в статті контроль за виконанням цього закону. І ми передбачаємо і певні пільги, але ці пільги абсолютно менші ніж ті, які говорилося в тих законах.

 І я хотів би, просив би вас прийняти цей закон в першому читанні. Я не можу передати його весь вам так швидко за 2 хвилини, бо він має 10 статей в своєму обсязі. Хочу тільки сказати, що він прорахований, обговорений громадськістю, асоціаціями, і навіть деякими комітетами, і навіть деякі депутати допомагали мені у створенні цього закону. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Шановні колеги, розгляд питання завершено. Зараз ми переходимо до голосування. Прошу підготуватися до голосування.

Комітет пропонує прийняти законопроект (реєстраційний номер 6411) за основу. Будь ласка, Сергій Терьохін. Прошу уваги!

 

11:54:41

ТЕРЬОХІН С.А.

Шановні колеги! Дякую, Володимире Михайловичу. Ще раз повторюю, що комітет попросив при прийнятті Постанови щодо взяття за основу цього закону, дати доручення окремим пунктом Кабінету Міністрів до другого читання подати коди УКТЗЕД, які мають, ну, по товарам, які мають бути звільненими. Тобто, щоб ми вже комплексний закон мали на другому читанні. Якщо це можна, будь ласка, давайте це зробимо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, я думаю, що заперечень немає. І з таким доповненням до  проекту Постанови Верховної Ради України, яким будемо фіксувати прийняття Закону за основу.

Я ставлю на голосування пропозицію про прийняття за основу проекту Закону (реєстраційний номер 6411) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо митного оформлення товарів призначених для підготовки та проведення в Україні фінальної частини  чемпіонату Європи 2012 з футболу). Прошу голосувати.

 

11:55:57

За-321

Рішення прийнято.

Тепер щодо  законопроекту 6412. Комітет пропонує прийняти його за основу і в цілому як закон з урахуванням пропозицій, які були  викладенні комітетом під час доповіді з приводу цього законопроекту. Так.

Тому я відповідно до Регламенту ставлю на голосування про прийняття за основу проекту Закону (реєстраційний номер 6412) із пропозиціями комітету. Прошу голосувати.

 

11:56:43

За-323

Рішення прийнято.

Шановні колеги! Тепер пропозиція прийняти проект закону, як закон. 

Ставлю на голосування цю пропозицію, а саме щодо  проекту Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України про податок на додану вартість" (щодо оподаткування при проведенні в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу) (реєстраційний номер 6412).

Прошу голосувати для прийняття проекту як закон.

(Так, в редакції комітету, звичайно. Так я наголосив зараз)

 

11:57:30

За-335

Закон прийнято. Дякую.

Тепер,  шановні колеги, щодо законопроекту 6309. Комітет пропонує прийняти його за основу. Це проект Закону   про внесення змін деяких законів України щодо розвитку та підготовки готельної інфраструктури до проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу. Ще раз нагадую, реєстраційний номер 6309. Прошу голосувати за основу.

 

11:58:14

За-226

Рішення прийнято.

Тепер, шановні колеги… Ви зверніть увагу, чий голос був останній?  Головуючого.

Шановні колеги,  по  фракціях, будь ласка. Партія регіонів  -  169. „Блок Юлії Тимошенко” – 25, "Наша Україна - Народна Самооборона" -  8, комуністів – 1, „Блок Литвина” – 20, позафракційні – 3. От що означає досвід, коли відчуваєш,  що не вистачить одного  голосу.

Шановні колеги, тепер законопроект  Юрія Кармазіна. Перша пропозиція  - прийняти   за основу.  Комітет пропонує на повторне перше читання.  Я ставлю  на голосування першу пропозицію: прийняти за основу проект Закону (реєстраційний номер 3004) про заходи щодо державної підтримки розвитку туристичної індустрії в Україні при підготовці проведення чемпіонату Європи з футболу 2012 року.

Прошу голосувати.

 

11:59:34

За-103

Не вистачило голосів. Рішення не прийнято.

Я ставлю на голосування другу пропозицію: про повернення на повторне перше читання. Прошу голосувати. Реєстраційний номер  3004.

 

12:00:01

За-128

Рішення не прийнято.  Законопроект  відхилено.

Шановні народні депутати,   переходимо до  розгляду питання про дострокове припинення  повноважень…

А, тоді перерва.

Оголошується перерва до 12 години 30 хвилин.

 

ПІСЛЯ  ПЕРЕРВИ

Веде засідання Перший заступник Голови Верховної Ради України

А.І.МАРТИНЮК

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу зайняти робочі місця, будемо продовжувати засідання. Будь ласка, мікрофон, Міщенко.

 

12:29:47

МІЩЕНКО С.Г.

Дякую. Шановний Адаме Івановичу, шановні колеги! У нас на вчора стояв законопроект (3176) щодо внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України (щодо видачі особи). Екстрадиції. Чому я зараз приділяю цьому увагу? Ми вчора до нього не дійшли, але питання дуже суттєве і серйозне, тому що на сьогоднішній день Україна до кінця не виконує свої обовязки перед тими країнами, де у нас є відповідні угоди по видачі правопорушників і злочинців. Я можу навести приклад, що за останні от декілька днів суди випустили трьох злочинців, які переховувались в нашій країні, які скоїли злочини на території інших країн. І зрозуміло, що ті країни, які бачать, що в Україні немає ні законодавства, тому що суд не знає як ці питання розглядати, крім конвенції. Я прошу його …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

МІЩЕНКО С.Г. Я прошу його сьогодні поставити на … В звязку з тим, що є консультації з цими політичними силами, всі політичні сили в першому читанні його підтримали, зараз після вчорашніх і сьогоднішніх консультацій його підтримують. Доповідач – Мойсик Володимир Романович готовий доповісти цей законопроект. І ми повинні його прийняти вцілому, щоб все-таки імідж України в цьому співробітництві між іншими державами був на тому рівні, який він повинен бути. Дякую. 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Сергій Григорович.

Шановні колеги, дійсно, проблема є, про яку вже говорив Сергій Григорович. Тому, якщо не буде заперечень, давайте ми оперативно. Комітет готовий, Володимир Романович? Давайте ми оперативно приймемо цей закон в другому читанні – і підемо далі за нашим порядком денним. Немає зауважень? Будь ласка, Володимир Романович.

 

12:32:02

МОЙСИК В.Р.

Володимир Мойсик. Депутатська група „За Україну!”.

Шановний Адаме Івановичу, шановні колеги! Закон у першому читанні підтриманий представниками усіх наших фракцій. За час підготовки його до другого читання надійшло 146 поправок від субєктів права законодавчої ініціативи. 101 із них врахована повністю чи частково, 45 – відхилено.

Над законопроектом працювали представники Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції, Головне юридичне управління. Відбулося три засідання нашого комітету з приводу розгляду поправок до законопроекту.

Із відхилених поправок, Адаме Івановичу, більша частина Юрія Кармазіна. Але не тому, що вони неправильні, поправки, а тому що змінювалися нумерації статей, нумерації частин, термінології. І просто вони вже втратили свою актуальність. Суттєвих відхилень його зауважень майже немає.

Тому комітет пропонує вашій увазі цей законопроект. І, якщо є можливість, не перелічувати поправки, які і враховані, і відхилені, а надати слово тим, хто наполягає на своїй поправці. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Володимир Романович.

Таким чином, ми розглядаємо з вами законопроект 3176: проект Закону про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо видачі особи (екстрадиції). Я звертаюсь до тих народних депутатів, чиї поправки не враховані. Чи вони наполягають на аргументації і на голосуванні цих поправок?

Немає? Не буде заперечень, щоб ми зараз поставили на голосування: про прийняття закону в цілому як закону? Немає?

Тоді я ставлю на голосування: про прийняття  Закону (3176) про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо видачі особи (екстрадиції). Прошу голосувати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Голосуйте,  Юрій Анатолійович.

 

12:34:16

За-297

Дякую, закон прийнято. Да, будь ласка, Кармазін.

 

12:34:26

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, я хотів би звернути вашу увагу, що ми внесли зміни і доповнення до частини першої статті шостої новим пунктом, де підставою для припинення кримінальної справи є, якщо не отримано згоду держави, яка видала особу.

Це, задумайтесь, будь ласка, кожний., це просто шкідництво. Чому? Що треба робити? Кримінальну справу тоді треба виділити в окреме провадження і розслідувати в Україні, поки та людина не появиться. Тому я вважаю, що ця річ протягнена чисто лобістська. Закон потрібен, закон правильний, нормальний, але нам треба такі речі лобістські виключати з закону. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, дякую, Юрій Анатолійович. Продовжуємо розгляд питань порядку денного. Слухається питання  про дострокове припинення повноважень окремих народних депутатів. Голова Комітету з питань Регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної  Ради Макеєнко Володимир Володимирович. Будь ласка.

 

12:35:55

МАКЕЄНКО В.В.

Дякую. Проект Постанови Верховної  Ради України, реєстраційний номер 6385-2 щодо припинення повноважень народного депутата Костусєва Олексія Олексійовича. Комітет на своєму засіданні розглянув і підтримав заяву народного депутата України Костусєва Олексія Олексійовича про складання ним депутатських повноважень у зв'язку з  призначенням його  на посаду голови Антимонопольного комітету України.

На підставі пункту першого частини другої статті 81 Конституції України та статті 4 Закону України „Про статус народного депутата України” комітет прийняв рішення підтримати заяву та вніс відповідний проект постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата України Костусєва Олексія Олексійовича за номером 6385-2. Просимо підтримати рішення комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, я ставлю на голосування пропозицію про дострокове припинення повноважень народного депутата Костусєва, законопроект 6385-2. Прошу голосувати.

 

12:36:58

За-303

Рішення прийнято.

Будь ласка, наступне.

 

12:37:18

МАКЕЄНКО В.В.

Проект постанови Верховної Ради  України, реєстраційний номер 6385, щодо припинення повноважень народного депутата Ларіна Сергія Миколайовича.

Комітет на своєму засіданні розглянув і підтримав заяву народного депутата України Ларіна Сергія Миколайовича про складання ним депутатських повноважень у зв’язку з призначенням його на посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації.

На підставі пункту першого частини другої статті 81 Конституції України та статті 4 Закону України "Про статус народного депутата України” комітет прийняв рішення підтримати заяву та вніс відповідний проект Постанови про дострокове припинення повноважень народного депутата України Ларіна Сергія Миколайовича, за номером 6385. Просимо підтримати рішення комітету.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, ставлю на голосування Постанову Верховної Ради  про дострокове припинення повноважень народного депутата України Ларіна, законопроект за номером 6385. Прошу голосувати.

 

12:38:19

За-303

303, як обидва рази.

Дякую, Володимире Володимировичу.

 

МАКЕЄНКО В.В. Дякую всім.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Слухається питання – звіт Тимчасової слідчої комісії з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями у розбещенні неповнолітніх, голова комісії – Самойлик Катерина Семенівна.

Катерино Семенівно, скільки вам для доповіді?

 

12:38:58

САМОЙЛИК К.С.

Адаме Івановичу, я постараюся десь трішечки більше 5 хвилин. Якщо можна, до 10 хвилин.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  10 хвилин, будь ласка.

 

САМОЙЛИК К.С. Дякую.

Шановні колеги, комісія у складі Мене, Суслова, Бобильова, Коржа, Терещука були включені до Тимчасової спеціальної комісії. Зважаючи на особливість, специфічність даного питання комісія зосередила свою роботу на роботі з відповідними державними органами, запросивши інформацію, аналітичні матеріали не втручаючись та не впливаючи на хід слідства. Було дано більше 20 доручень органам дізнання, Генеральній прокуратурі, МВС, СБУ України, спрямованих на проведення комплексу оперативно-розшукових заходів про перевірку причетність до вчинення злочину осіб, на яких вказали потерпілі діти як  на учасників статевих актів з ними.

На даний час відповідно до плану розслідування завершуються слідчі дії та оперативно-розшукові заходи, спрямовані на всебічно повне і об’єктивне дослідження всіх обставин справи відповідно до вимог кримінального судочинства.

У справі проведено значний обсяг слідчих і оперативно-розшукових дій, зокрема відтворення обстановки та обставин події з потерпілими, обшук, виїмки, допитано понад 330 свідків, призначено 45 судових експертиз –судово-медичні, комп’ютерно-технічні, судово-психологічні та  психіатричні. Висновки  більш із них були отримані, однак даних, які б підтверджували   показання потерпілих відсутні.

Зокрема, в справі проведено психолого-фізіологічні дослідження з використанням поліграфу щодо народних депутатів України Терьохіна, Богдана, а також Новожилова, Паєвського, висновки яких не підтвердили їх участь у діях сексуального характеру стосовно потерпілих дітей.  ……… проведено судово-медичні експертизи обвинуваченого Полюховича та свідків Дунаєва, Паєвського, Новожилова ознак активного або пасивного гомосексуалізму у вказаних осіб не виявлено. У наявності, з питань наявності обвинуваченого Полюховича можливих проявів нетрадиційної  сексуальної орієнтації допитано осіб за місцем проживання, роботи, відпрацьовані його зв’язки, що містилися в записних книжках.  

Інформація про схильність  Полюховича до нетрадиційної сексуальної орієнтації не здобута. Також було проаналізовано телефонні  з’єднання Полюховича з іншими особами, на яких було вказано дітьми, однак  інформація, яка б ставила інтерес для слідства також  відсутня.

Київським міським центром судово-психіатричних експертиз проведено комплексну комісійну психолого-психіатричну  експертизу обвинуваченого Полюховича, наявності  у нього розладів психіки та поведінки не встановлено.

Згідно з показанням вчителів,  однокласників школи, в якій навчались діти,  лікарів, психологів школи та районної поліклініки за місцем проживання потерпілих,  вони не помічали будь-яких негативних змін у поведінці дітей.

Встановлено та допитано осіб, які проживали у  сусідніх номерах готелю „Аделаре”  МДЦ „Артек” у  період проживання в ньому Полюховича та його дітей у червні-липні 2008 року,  осіб з числа обслуговуючого персоналу зазначеного готелю, а також  ну майже всіх працівників міжнародного  дитячого центру „Артек”. Однак  позитивної інформації для слідства, для розгляду  справи  не отримано.

Допитано  мешканців будинку номер 22 по вулиці  Березняківській в місті  Києві, в  якому зі слів Юрія Полюховича знаходяться квартири, де  з ним та іншими дітьми вчиняли статеві акти. Позитивні результати відсутні.

Крім того,  була перевірена інформація  щодо причетності до справи у цьому будинку іншої квартири номер 263, до якої ніби то приводили малозабезпечених дітей, пригощали їх солодощами, після чого відводили до квартири 247,  у якій здійснювалися над ними насилля. Зазначена інформація свого підтвердження не знайшла, а жильці  будинку і квартир уклінно просили їх більше не турбувати.

Під час розслідування даного питання встановлено, що показання  потерпілих дітей мають низку суперечностей, суттєво відрізняються як з попередніми  показаннями, так і між собою.

Психологічна експертиза також була проведена  і ставилося питання, вірніше, про її проведення. Тому що це діти, може десь бути фантазія, десь, ну, це просто дитяча психологія.  Проте, законний представник дітей Полюхович відмовилася надавати дітей для проведення зазначеного експериментального  огляду. А згідно з висновками, проведених за матеріалами справи психологічних експертиз, експертами констатовано наявність у свідомості дітей суперечливих моделей поведінки, що є ознаками вимушеності, неприродності діяльності дитини у даній ситуації, спілкування орієнтовно наставної поведінки та несамостійного відтворення ними зазначеної інформації.

Аналіз хронології показань дітей та показань їх законного представника свідчить про те, що спочатку про окремі деталі статевих актів з дітьми та про їх учасників повідомляє слідство матір, а уже після цього - діти говорять про це. В процесі, при цьому Полюхович відмовилася надавати своїх дітей для проведення очних ставок з особами, на яких вказали, прізвища яких були названі у Верховній Раді України, а також у всіх засобах масової інформації.

У зв’язку з тим, що висновки проведеної справи судово-медичної експертизи суперечили іншим матеріалам справи, слідством призначена повторна експертиза. Проте, законний представник потерпілих відмовилася дітей для її проведення, у зв’язку з чим прийнято рішення про проведення повторної документальної судово-медичної експертизи, яка до цього часу, зараз вона проводиться.

В процесі слідства проведено додаткову комп’ютерно-технічну експертизу системного блоку комп’ютера наданого Полюхович, якою встановлено, що зображення порнографічного характеру на ньому створені у травні-липні 2009 року, тобто у період відсутності звинуваченого Полюховича – його на цей час вдома не було.

За результатами розслідування справи, достатніх доказів вини Полюховича та інших осіб у насильницькому задоволенні статевої пристрасті з малолітніми, які б мали, давали   достатньо підстав для направлення справ до суду поки що  не здобуто.

14 травня поточного року Полюховича звільнено з слідчого ізолятору у зв’язку з плином продовженого апеляційним судом терміну тримання під вартою та обранно запобіжний захід підписка про не виїзд.

Я хочу сказати, що він майже 9 місяців сидів і суд постійно подовжував його перебуття саме там.

І закінчуючи, в зв’язку з тим, що у справах про злочин цієї категорії чинним законодавством України передбачено обмеження гласності кримінального судочинства, а також з метою запобігання розголошенню відомості про інтимні сторони життя осіб, які беруть  участь у справі надати більш детальну інформацію не представляється можливим.

Більш того, Головне слідче управління Генеральної прокуратури  зверталося до окремих осіб, які оприлюднювали, в тому числі до  героїв України, який оприлюднював тут інформацію, він ласкаво переносячи зустріч так і не знайшов часу для того, щоб зустрітися зі слідчим і керівником Головного слідчого управління, щоб надати якість дані щодо того, що це саме мали місце.

Тому я пропоную і наша слідча комісія переважною більшістю, окрім одного утриманого,  пропонує вас і я  дуже вас прошу,  щоб ми більше в політичну площину не переносили це питання. Прошу вас прийняти звіт Тимчасової слідчої комісії припинити діяльність Тимчасової слідчої комісії, а Генеральній  прокуратурі України завершити цю справу, але для цього потрібна добра воля матері дітей. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, Катерино Семенівно.

Чи є необхідність … Будь ласка, 5 хвилин на запитання запишіться.

Так, прошу Михайло Чечетов.

 

12:48:53

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Екатерина Семеновна,  ответьте пожалуйста на один вопрос. мы не будем говорить о том, кто там причастен, кто не причастен. Дети пострадали или нет? Подтверждено ли то, что дети, допустим, абсолютно не пострадали или дети пострадали?  А мы не будем говорить о том, кто там причастен к этому.

 

САМОЙЛИК  К.С.  Тихо, я вас прошу. Я вас прошу.

Говорили, дійсно, так. Всі попередні експертизи проведені були  не в ході слідства, а попередньо підготовлені експертизи матір’ю. А коли  слідчий звертався для того, щоб повторити, бо, дійсно, були деякі питання, це зв'язано з віком дітей, з тим, що вони ростуть, розвиваються і таке інше. Але для того, щоб точно прийняти рішення, так, це  дійсно було. Від повторних всіх експертиз мати відмовилася.

Наприклад, нам дуже  хотілось  провести психологічну експертизу. Мати сказала: я сама буду. Пішла до знайомого психолога, психолог написав, що  насилля над дітьми було.  Ну такого не може бути. Ми ж  з вами всі разом доручили Генеральній прокуратурі  вести це питання. І тому треба довіряти.  Я  більше того,   хочу сказати, що день починається Генерального прокурора з того, що  Головне  слідче управління інформує, як просувається…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка,  Михайло Косів. Вернидубов наступний.  

 

12:50:31

КОСІВ М.В.

Катерина Семенівна, ви, мабуть, пам’ятаєте,  що не тільки відомий нам герой України, але й чинний на той час  Президент України   говорив про те, про що ви нам сьогодні доповідаєте як про доконаний, доведений факт. Це багато  разів було, у засобах масової інформації називалися прізвища і так далі.  Так само  у  засобах  масової інформації деякі оглядачі і політики, особливо політики,  також називали прізвища. І складалося у суспільства  враження, що це вже все абсолютно  очевидні  доведені  факти. Що тепер робити? Чи будуть ці люди, які фальш втілювали в свідомість людей. Відповідати, та ж за це треба відповідати. Та це ж не тільки кривда завдана тим людям, яких оббрехали. Суспільству завдана шкода.

 

САМОЙЛИК К.С. І дітей зганьбили на всю Україну і на весь бувший Радянський Союз, і не тільки. Михайло Васильович, дуже багато фігурантів, які називалися тут, у сесійній залі, подали позов щодо, щодо, щодо отих питань, які ви говорили. Що стосується екс-президента України. Мені здається, чим швидше ми забудемо, що у нас був Президентом Ющенко, тим краще буде для нас. Тим моральніше буде для нашого суспільства!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Іван Вернидубов. Підготуватись – Кармазін.

 

12:52:18

ВЕРНИДУБОВ І.В.

Прошу передати слово Олійнику.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Володимир Олійник.

 

12:52:24

ОЛІЙНИК В.М.

Катерина Семенівна, перш за все я хотів би узнати, чи зустрічалася комісія із мамою Полюхович, яка наполягала на такій зустрічі?

І друге. Я висловлю свою точку зору. Факт згвалтування має місце. І не треба над цим сміятися. Всім потрібно задуматися, що сьогодні в Україні є проблема не тільки конкретного факту, а педофілії, порнографії. Двічі згвалтували дітей. Перший раз фізично негідники. І другий раз слідство. І сьогодні ми це робимо публічно. Це є факт. І я просив би дати відповідь, чи зустрічались ви з мамою і яку відповідь вона отримала?

 

САМОЙЛИК К.С. Дякую. Я знаю, що ви спільно працюєте з Героєм України в цьому плані. Володимире Миколайовичу, хочу вам сказати, мати жодного разу не зверталась до слідчої комісії, в тому числі письмово, щодо того, щоб її заслухали. Мати тільки публікувала в Інтернеті листи на мене, що я така-сяка, не знаючи мене. І в тому числі відправляючи до Голови Верховної Ради. Але я пробачаю, бо я розумію, що дійсно, мати може хвилюватися, емоції перевершують все це.

Що таке, що факт згвалтування був. Я вас дуже прошу, Володимире Миколайовичу, поки слідство не поставило останню крапку. Будь ласка, підійдіть до Генеральної прокуратури, будь ласка, але те, що Верховна Рада України зробила це все предметом на державному рівні обговорення, це ….. Не зустрічалась. Я відповіла.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте.

 

САМОЙЛИК К.С. Шановні, чи не ваші фракції повинні були б ініціювати, щоб ваші президенти підписали Закон „Про спеціальні слідчі комісії”? А ви може хотіли, щоб я сама й експертизу проводила?

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Будь ласка, Кармазін.

 

12:54:41

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни. Шановна Катерина Семенівна, я хотів би вас запитати чи допитувала комісія тих депутатів, які ініціювали роздмухування цього скандалу, і які в тому, я кажу про депутатів, і в тому числі звинувачували своїх колег в тих неподобствах, і тим самим принизили і зганьбили і дітей, принизили і зганьбили статус народного депутата, і тим самим допомогли дуже хорошому Президенту стати Президентом, тому що опорочували силу, якою була протилежна сила, тобто опорочували таким самим і кидали тінь на Юлію Тимошенко. Давайте ж називати речі своїми іменами, що діти стали заручниками політичної такої акції по знищенню політичних опонентів і супротивників. Чи ви їх хоча би допитали, скажіть, будь ласка, Катерина Семенівна. І як вони себе повели? І як бути нам далі з цими депутатами? Чи може вони складуть …

 

САМОЙЛИК К.С. Дякую. Шановний колего, якби тільки на народних депутатів тінь бросилась –а на цілий Міжнародний дитячий центр „Артек”, напередодні 85-ї річниці, святкування річниці цієї дати важливої, а на людей, яким уже за 80 років, сказали, що вони такі-сякі. І те, що це в політичному плані, ну, хотіли використати, але зупинились, це дійсно так. Мудрості у депутатів всіх рівнів хватило.

Я хочу сказати, що ми маємо письмове свідчення тих фігурантів, хто звинуватили. Ті народні депутати України, які це оприлюднювали, ми не мали змогу, щоб заслухати їх.

Але я ще раз хочу, Юрій Анатолійович, шановний, давайте ми запропонуємо Президентові України підписати Закон України „Про спеціальні слідчі комісії і спеціального слідчого”, отоді ми, може, будемо робити допит. Все інше, що робиться іноді – це поза законом.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Сідайте, будь ласка.

Олійник, репліка, хвилина. Володимир.

 

12:57:08

ОЛІЙНИК В.М.

Шановна Катерина Семенівна, я не буду коментувати те, що ви сказали стосовно мене, бо я був в слідстві допитаний, і бачив, що сам слідчий - Генеральна прокуратура повинна, і ви були, звернути увагу, - це молодий слідчий, перспективний, але ніколи не розслідував подібну категорію справ. Як правило, резонансні і такі діла дають досвідченим слідчим.

І друге. Це людина молода, і не має своїх дітей, а тому не має досвіду, житейського досвіду, як розмовляти з цими дітьми.

І на завершення. А чому комісія не дала оцінку тому, що Луценко на прес-конференції повідомив всіх тих, хто участь приймав у цьому зґвалтуванні, про те, що „завтра будуть обшуки”. Хіба це не був сигнал щодо того, що „ховайте все, що можете”? Чому комісія не дала цієї оцінки?

І мене дивує ваш взагалі висновок, що не характерно для такого рівня комісії: „На цей час у нас підстав говорити про те, що зґвалтовані і є винуваті, немає”. Це неправильно. Ми будемо голосувати проти такої постановки.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги, прошу заспокоїтись.

Значить так, є бажання обговорити – тоді, будь ласка,

Записуємося по три хвилини від фракцій. Так, будь ласка, Кармазін, за ним Павловський.

 

12:58:52

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Шановні народні депутати, ви, мабуть, памятаєте, що з того часу, як я почав працювати у Верховній  Раді, я пропонував Закон „Про слідчі комісії”. З того часу.

Його завалювали в одній редакції, у другій, третій, потім один Президент, другий, третій. Тому я погоджуюся з тим, що сказала Катерина Семенівна, що перше, що нам треба зробити, всій Верховній  Раді, то в інтересах  суспільства, це добитися того, щоб був все-таки Закон "Про слідчі комісії”. Це перше.

Друге, я  хотів би, щоб ми, з огляду на це, сьогодні не робили ворога з того, хто буде призначений головою слідчої комісії. Це неправильно. В даному випадку я бачив, що Катерина Семенівна душу вкладала і намагалася зробити щось у цьому плані, але суспільство з кожного висновку, з кожного випадку має зробити якийсь висновок. Висновок такий: до того, поки не сказав свого слова суд, не робити нічого того, що було зроблено. І вчора продовжувалося. І я звертаю увагу уряду України, представника уряду звертаю увагу, що вчора заступник голови Податкової адміністрації патякав, називав прізвище людини, яка ні ким не визнана винно. Це було щодо сестри народного депутата Парабія. Не можна патякати. Є стаття 62 Конституції, відкрий і читай.

Тому я прошу представника уряду: проведіть з ними навчання Конституції, і тоді не буде таких випадків, бо знову будуть завалені суди позовами про захист честі, гідності і так далі. А цього не треба робити. Податківці мають робити свою справу – і все, а не давати інтервю, вони не телезірки.

Значить, що стосується тепер розслідування: шановні, я думаю, що нам треба було б там, де пункт другий, в рішенні, де написано припинити діяльність тимчасової комісії. Мабуть, не припиняти її. Чому? Через те, що якийсь контроль у суспільства має бути. В суспільства сьогодні є питання. Є питання до того, чи правомірно змінюють там міру запобіжного заходу Полюховичу чи неправомірно і так далі. Хтось мав би то контролювати. Я розумію втому в самої Катерини Самойлик від того. Але погодьтеся зі мною, що має бути контроль суспільства за цією справою.

І потім, давайте все-таки, коли закон вступить в дію, щоб все-таки зробили ті слідчі дії, про які я сказав, в тому числі і допитати тих народних депутатів, а потім зробити так, щоб у нас просто язиком не плескали, якщо цього немає, тим більше не вживали прізвища, тим більше не розкривали тайну усиновлення. Нам треба на ці питання також відповісти було. Ми на них не відповіли на ці питання, що розкрита таємниця усиновлення і що не з’ясовано, що з тими мільйонами, які пропонували за закриття справ…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Будь ласка, Ляшко. Підготуватися Болдирєву.

 

13:02:09

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок  Юлії Тимошенко”.

Звіт тимчасової слідчої комісії свідчить про одне, що Україна і громадяни України, виборці стали полігоном для впровадження брудних передвиборчих технологій. Оце одна із них – це так звана справа педофілів.

Давайте згадаємо, шановні виборці, як вона розгоралася і хто її ініціював. Були головні ініціатори і виконавців. Це тодішній Президент Ющенко і Партія регіонів, які спільно, змовившись між собою, почали діяти проти політичного опонента Юлії Тимошенко.

Давайте згадаємо, тут у цьому залі сидить Колесніченко, депутат з Партії регіонів, Лук’янов, якого тут немає, які розказувати про наших депутатів бютівців, педофілів тощо. Давайте згадаємо, як Президент Ющенко на кожній зустрічі розказував, що серед бютівців педофіли, і саме тому за них не варто голосувати. Давайте згадаємо, за що Омельченко, бютівець так званий, отримав Героя України – за справу педофілів. І що ми сьогодні чуємо? Що немає ні педофілів серед нас немає, ні доказів ніяких немає вчинення злочинів, немає нічого. Розказують про те, що ґвалтували дітей, та це ви зґвалтували суспільство і зґвалтували громадян, бо використовували у політичній боротьбі брудні, підступні, підлі, цинічні засоби боротьби, Жертвами цієї боротьби стали малолітні діти – хлопчик і дівчинка, яких ви брудно використали і викинули. Чоловік, який відсидів невідомо за що в тюрмі! Мати, яка своїх дітей підставила – це урок для суспільства на брехні, на цинізмі, на підступах приходити до влади не можна, бо тоді використовують цю владу в тих же брехливих цинічних … Ющенко розказував, Янукович, Тимошенко однакові.

Ющенко разом з Януковичем на справі педофілів мочили Тимошенко, а сьогодні він розказує, „що бачите Янукович здає Україну” . Так ти ж привів Януковича до влади, щоб він здавав цю країну. Сьогодні розгортається ще одна розробка – розказують на всі заставки, що Тимошенко розікрала кошти державного бюджету. Оце аналогічно справі педофілів.  Розказували, що ми там причетні до зґвалтування  депутати дітей, сьогодні  виявляється нічого немає, коли відпаде потреба - будуть розказувати, що не розкрадали коштів.

Люди добрі! Виборці, громадяни,  не вірте ні розмовам  оцим брехливим, ні азаровим, ні януковичам, ні оцим борцям з педофілією-штучним – не вірте, це все брехня, це все політична боротьба, мета якої прийти до влади, красти гроші, використовувати ваш розум, ваші можливості, триматися при владі за рахунок брехні, за рахунок цинізму. Це не справа для людей, це у власних інтересах нас усіх використовують. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.     Будь ласка, хто від Партії регіонів? Корж Віктор, прошу.

 

13:05:38

КОРЖ В.П.

Шановні колеги! Ми стали свідками дуже пламенного виступу нашого колеги, депутата Ляшка який  доказав, хто хоче використати цю справу,  дуже ганебну справу в політичних цілях. Я не  хочу далі коментувати і втрачати на це час, я  хотів би конкретно і серйозно поговорити про це питання.

По-перше. Я хотів би  сказати, що комісія збиралась два з половиною, три рази, вона не запросила нікого, а ні матір, яка не могла як кажуть бути тут активною  ланкою, комісія її мала запросити, а не чекати, коли вона прийде.

По-друге.  Не запрошували депутатів, які стали підозрюваними, не запрошували депутатів, які проявили  стурбованість цим питанням тобто слідча комісія  стала ретранслятором у цих недолугих і необ’єктивних  висновках Генеральної прокуратури.

Наші горе-пінкертони керуються сьогодні сумнівними  методиками для доведення вини, або спростування вини і  поліграфи, і доведення активного, чи пасивного  гомосексуалізму, психофізіологічні дослідження не є затвердженими і не можуть бути використані у слідчих діях.

По-друге. Я хотів би повернутись до початку  цієї історії. З цієї трибуни виступав і міністр внутрішніх справ тодішній, і Генеральний прокурор України, які нас  запевнили, що ця справа не   є складною і за два місяці вони доведуть суспільству, чи є підстави під такими звинуваченнями, чи немає предмету для розмови.

Я хотів би  нагадати всім, що діти були зґвалтовані і це підтверджено і аналізами, і слідчими Генеральної прокуратури, тому ми знаємо  про що ми  говоримо.

Наступне. Що стосується безпосередньо звіту.  Я не підтримую цей      звіт, я за нього не голосував і закликаю депутатів, які знаходяться  цій  залі, не голосувати за звіт, бо власної роботи, власної думки  у слідчої комісії, на мій погляд немає.

Я  хотів би сказати, що сьогодні мати цих дітей  повністю зневірена і у владі, і у Генеральній прокуратурі, і вона просто вже не має ніякої надії на те, що винні будуть покарані.

І коли нам говорять, що головний підозрюваний Полюхович випущений тому, що він себе там добре поводив і так ділі, і хоче співпрацювати із слідством, я задаю питання: чому кілька разів йому продовжували тимчасове утримання? І чому слідча прокуратура нам говорила, що він відмовляється від своєї вини, і відмовляється давати покази. Та, хто ж буде співпрацювати? ....

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Колесніченко, репліка, одна хвилина.

 

13:09:09

КОЛЕСНІЧЕНКО В.В.

Уважаемые коллеги, в связи с тем, что у нас специалист по педофилии Ляшко меня упомянул, я вынужден выступить.  Вы знаете, человек, который дважды сидел в зоне, который имеет сексуальную нетрадиционную ориентацию, настолько грязен, что около него даже не хотят коллеги сидеть. И данными  человек пытается учить нравственности кого-то. Этому человеку вообще-то не место в парламенте – это первое.

Второе. Подобную грязь, которую Ляшко льет на себя, на свое окружение  характеризует «Блок Тимошенко»  как участников педофильного скандала. Это проблема уже общества. И чем быстрее мы избавимся от таких горе-депутатов, которые в зоне получают экспертизы, которые в зоне получают опыт работы с населением, конечно, они могут иметь только извращенную психику и извращенное понимание своего места в обществе.

Что касается дела. Дело, конечно же, было развалено умышленно и сознательно. Я понимаю, какие на это затрачены деньги. Однако мы рады тому, что мы сегодня четко понимаем сигнал -  красный флажок. Сегодня и негодяи будут наказаны. (Шум у залі)

 

ЛЯШКО О.В.  Адам Іванович, будь ласка, дайте репліку.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ввімкніть мікрофон.

 

ЛЯШКО О.В.  Дайте репліку!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я ще раз повторюю, якщо ви будете кричати, підвищувати голос, ви нічого не одержите. Ведіть себе так, як належить народному депутату.

 

13:10:52

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, „Блок Юлії Тимошенко”.

Я якраз і веду себе як народний депутат, не ображаючи інших  народних депутатів.

Щодо Колесніченка, який розказує, що хтось десь на зонах здобував досвіди. І не треба нас тут учити. Шановний Колесніченко! Чи нешановний Колесніченко!  А де Янукович здобув досвід свій скажіть, будь ласка, перед тим як став Президентом? І ви тут когось учити збираєтесь?  Розказувати про мораль! Ви за кого всю країну агітували?! Ви взяли малолітніх дітей, малолітніх дітей, ви  втягли їх у брудну політичну справу, ви їх використали, викинули і продовжуєте зараз на них   топтатися! Ви розказуєте про якісь там орієнтації чиїсь… На себе в дзеркало подивись. Голос свій послухай. Спеціаліст по орієнтаціям зі своїм петушиним голосом!  Ти починаєш комусь за орієнтації розказувати.

Люди добрі! Не звертайте,  я ще звертаюсь до всіх свідомих громадян країни, які побачили, як можна вірити Партії регіонів. Вони розказували про депутатів бютевців педофілів. Де ці педофіли?!   Їх …(Шум в залі)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги! Заспокойтесь.  Заспокойтесь. Заспокойтесь. Репліка на репліку немає. Опустіть всі руки, нічого з того не буде.

Будь ласка, одна … Колесніченко, я ще раз повторюю. Я ще раз повторюю. Якщо ви не хочете мене чути, то кричіть.

Будь ласка, одна хвилина Самойлик і будемо приймати постанову.

 

13:12:35

САМОЙЛИК К.С.

Я щиро дякую.  Я щиро дякую. Я хочу нагадати про те всім фракціям, як ви підходили до мене під час формування комісії і просили мене очолити її, говорячи про те, що  я буду діяти неупереджено.

Друге. Чому не засідала комісія? Я попала в страшенну  дорожньо-транспортну пригоду.  Я лежу на операції в нейрохірургії, а мені людина, яка недавно виступала,  дзвонить і каже: „Терміново проводьте комісію”.  Я розповідаю. Я в нейрохірургії другу операцію переношу. І оце стало неправильно,  два з половиною рази.

Третє. Ви говорите, що прийняте  було рішення. А чому ж тоді, коли зам. генерального прокурора Щеткин  і Дехтярьов, який очолює Головне   управління, слідче управління  Генпрокуратури, вам доводили це на засіданні комісії, а ви ні слова не сказали, ви тільки уточнюючі питання задавали.

Ваша справа, ви хочете  нову комісію, створюйте…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги,  обговорення звіту завершено. Будемо визначатися із проектом постанови.

У вас  розданий  проект Постанови за номером 5543 про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування обставин, пов'язаних із звинуваченнями в розбещенні неповнолітніх. Прошу голосувати.

 

13:14:28

За-166

Рішення не прийнято.

По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 0, „Блок Тимошенко” – 100, „Наша Україна” – 20, комуністів – 27, „Блок Литвина” – 19, 0.

Шановні колеги,  у зв'язку  з тим, що при створенні тимчасової комісії 20 жовтня 2009т року  у сьомому  пункті  було записано: визнати термін  діяльності тимчасової слідчої комісії  3 місяці  з дня прийняття  цієї постанови, я оголошую про припинення діяльності тимчасової спеціальної комісії.  Хто хоче… Не треба аплодисментів.   Тут були пропозиції, це право народних депутатів, якщо є необхідність, вони можуть створювати і продовжувати нову роботу комісію. Будь ласка, не вживайте прізвищ, бо будуть репліки.

Шановні колеги,  я вас  зараз заспокою. Прошу записатися на „Різне”.  От бачите, як тихо стало.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, шановні колеги, покажіть на табло. 13.15, значить до 14.15-тої, на 15 хвилин продовжуємо. Година. Будь ласка, Іван Заєць. За ним – Найдьонов. Іван Олександрович? Ляшку передає слово. Прошу.

 

13:16:21

ЛЯШКО О.В.

Я хотів би повідомити про те, що зараз у Прилуках, місті Прилуки Чернігівської області відбувається страйк працівників підприємства „Білкозин”. „Білкозин” – це єдине в Україні підприємство по виготовленню ковбасної оболочки. Унікальне підприємство. Таких на весь Радянський Союз було 2. Сьогодні на цьому заводі працює майже тисяча людей. Зараз ці люди припинили роботу і страйкують через невиплату зарплати. Упродовж кількох місяців, із січня місяця, сотні людей, які працюють на цьому підприємстві, не отримують заробітної плати. Власники цього підприємства росіяни, підприємці із Росії.

Нещодавно у нас з візитом в Україні був і Президент, і Прем’єр-міністр Росії, які захищають і вимагають гарантії недоторканності для російських інвесторів. А хто захистить українських громадян, які працюють на підприємствах, що належать цим російським інвесторам? Підприємство доволі прибуткове, стабільно працює, виготовляє достатні обсяги продукції. І не зважаючи на це, люди, які працюють, не отримують заробітної плати, позбавлені можливості утримувати свої сім’ї, себе підтримувати. Саме тому вони оголосили страйк, безстроковий страйк з метою, і ставлять одну вимогу: виплатити борги по зарплаті.

Я сьогодні вранці був в Прилуках, о 9 годині, коли почався цей страйк, підтримав людей. І обіцяв їм зараз виступити з трибуни найвищої Верховної Ради і повідомити всю країну про проблеми, які мають прилучани. Я звертаюся до Прем’єр-міністра Азарова, до Президента Януковича, до Голови  податкової адміністрації. Адже цьому підприємству не повернуто кілька мільйонів гривень ПДВ. І саме через це інвестори мотивують, що не можуть виплатить заробітної плати. ПДВ так, його треба обовязково повертати, але зарплата з ПДВ не повязані. Зарплата закладена в вартість продукції. І тому я звертаюсь до правоохоронних органів, до контрольно-ревізійного управління із вимогою провести перевірку діяльності цього підприємства: скільки виготовлено продукції, скільки заробили грошей і чому людям не виплачуються ці гроші. Я сподіваюся, що нинішня українська влада докладе всіх зусиль до того, щоб відновити права прилучан, працівників заводу „Білкозин” на конституційне право на отримання заробітної плати за роботу. Я сподіваюся, що нинішня влада від розмов про захист інтересів українських громадян перейде діла, і працівники заводу „Білкозин” отримають якнайшвидше свою заробітну плату і те, що їм належить, і надалі отримувати її регулярно. Якщо ні, ініціюватиму повернення до державної власності „Білковину”, якщо …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, будь ласка, Найдьонов і Храпов передають слово Самойлик, 6 хвилин. Підготуватись Кармазину.

 

13:19:46

САМОЙЛИК К.С.

Шановні колеги, шановні всі, хто нас слухає, в тому числі мої земляки, херсонці! Вчора ви всі з надією слухали і дивилися роботу сесії Верховної Ради України, тому що саме ви ставили питання про врятування гіганта вітчизняної промисловості Херсонського машинобудівного заводу або, як ви його знаєте назву, Херсонський комбайний. На превеликий жаль ваші очікування закінчились нічим.

Я з цієї трибуни хочу звернутися до Президента України і нагадати йому, що в розпалі помаранчевої революції, коли Віктор Федорович Янукович приїхав, щоб зустрітися з працівниками Херсонського комбайнового заводу, то власник цього заводу зібрав всіх людей, які працювала на зміні і закрив їх в самому великому виробничому цеху. І люди, почувши, що Янукович прибув на територію заводу, почали кричати і стукати у двері: „Віктор Федорович, ми хочемо з вами зустрітися! Ви єдина і остання наша надія!” І він, дійсно, таки наказав – і його помічники відкрили двері, де, як рабів, власник тримав робітників.

І тому я хочу сказати, що робітники вірили в те, що при перемозі Віктора Федоровича питання буде вирішено. І я вірю в те, що воно таки буде вирішено, бо все одно ми стоїмо перед питаннями: чи інтерес однієї людини, який розпродує завод, першочерговим і національним є, чи багатотисячного колективу Херсонського комбайнового заводу, чи власний товаровиробник, чи будемо направляти гроші знову за кордон: для „Джон Дірів”, …… і так далі, - там створювати робочі місця, заробітну платню і наповнювати державний бюджет? Я думаю, що нова влада просто приречена повернутися до цього питання.

Я хочу ще раз нагадати, що все, що було зроблено по „Херсонським комбайнам” і рядом інших підприємств сільгоспмашинобудування, вартує дуже багато грошей. Це навіть не „Криворіжсталь”.

І, користуючись тим і знаючи, що аналітики з Адміністрації Президента відслідковують ці питання, я уже через трибуну Верховної Ради України. Звертаюсь: Віктор Федорович, врятуйте, будь ласка, людей, які прийшли у 18 років працювати на Херсонський комбайновий завод, які і досі вимушені жити в гуртожитку, іноді без тепла, без світла. Врятуйте його, цих людей, врятуйте, будь ласка, від такого керівника, для якого саме головне, щоб йому було добре, але не нашому заводу, херсонським комбайнам, нашим людям.

Я звертаюсь і надіюсь на те, що знайду розуміння, що одна людина, якщо вона навіть належить до якої партії, ми не маємо права заради такої людини ризикувати і нехтувати життям, якщо хочете знати, добробутом тисяч людей, які повинні працювати були б і отримувати заробітну платню на цьому заводі.

І друге, нещодавно відлунали залпи, переможні залпи 65-ї річниці Великої Перемоги, і мене, наприклад, просто бентежить те, що за день до святкування цієї дати в Херсон приїхали пропагувати книгу „СС-Галичини”, привезли з собою ветерана СС-Галичини, якісь політичні сили, національно обтяжені, привезли це. Це, дійсно, так.

Уявіть собі, в ці хвилини в обласному драматичному театрі йдуть урочисті збори, ми зібрали учасників Великої Вітчизняної війни, учасників бойових дій, солдатських вдів, і в цей час бувший депутат, народний депутат Кириченко запропонував прекрасні умови для того, щоб розповісти про героїчний шлях дивізії СС-Галичини.

Не тільки моя думка, а думка всіх нормальних людей: ми не повинні допустити фашизм в нашій державі. І першим кроком буде крок, рішучий крок, політичний крок Президента України про те, щоб відмовитися від Указу свого попередника  екс-президента України Юшенка і скасувати укази щодо присвоєння звань Героя України і Шухевичу, і Бандері. Оце буде самий кращий подарунок тим живим, які щодня, щохвилини, щосекунди ризикували своїм життям заради тієї великої Перемоги, яку ми з вами нещодавно під червоними прапорами відсвяткували.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую, Катерино Семенівно.

Будь ласка, до слова запрошується Юрій Кармазін. Підготуватися Терену.

 

13:25:48

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін, Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна - Народна Самооборона".

Шановні народні депутати, шановний Адаме Івановичу, шановний український народе! Я хочу сказати речі, які сьогодні мені не вдалося сказати, тому що не обговорювався сьогодні виступ міністра закордонних справ.

А я хочу довести до відома громадськості, що ще з лютого цього року існує доктрина, програма так звана, я буду говорити російською мовою, эффективного использования на системной основе внешнеполитических факторов в целях долгосрочного развития Российской Федерации. Ця програма підписана міністром закордонних справ Лавровим 10 лютого 2010 року.

Я зачитаю вам кілька цитат з цієї програми. А далі самі люди хай подумають, і я звертаюся сьогодні до уряду. Я хочу почути реакцію уряду, я хочу почути реакцію Президента, я хочу почути реакцію Служби Безпеки України, Міністерства закордонних справ, якщо у нас є ці ще структури.

Ітак, що написано. «Поддерживать усилия российских нефтяных компаний, добивающихся использования нефтепровода «Одесса-Броды» в реверсном направлении, что ограничит доступ Украины к каспийской нефти». Я запитую, шановні, друзі так роблять? Очевидно, не роблять.

„Рассматривать как стратегическую задачу участие России в эксплуатации газотранспортной системы. В этих целях добиваться», - наголошую на слові „добиваться”, - „от украинской стороны выполнения договоренности в создании международного консорциума по управлению развития газотранспортной системы» – нормально? Или дальше: «Обеспечивать непопадание российских предприятий в стратегических отраслях, в особенности передовых отраслях промышленности,  авиастроении,  транспорта и ракето-космической,  энергетической и иных сферах в технологическую зависимость от украинских контрагентов». От вам відповідь, що з нашими підприємствами і чому вони беруться під контроль. Ось чому я хотів запитати сьогодні, а чи Харківський турбоатом, про який вже в Московській столиці ділять – підлягає, також туди.

Шановні народні депутати! Я хочу нагадати вам і хочу звернутись до  головуючого, прошу моє звернення до урядовців вважати депутатським запитом і я вимагаю як український парламентар реакції на ці такі ініціативи, які не мають дружнього характеру. Я хотів би, що у нас були дружні відносини.

І останнє. Сьогодні не був зачитаний мій запит, я  звертаюсь і  говорю, що Україна є член Міжнародного валютного фонду, Світового банку, Європейського банку реконструкції і розвитку  і через це я звертаюсь…

 

Веде засідання заступник Голови Верховної Ради України

М.В.ТОМЕНКО

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій Анатолійович, давайте підсумкову частину, бо народ чекає…

 

КАРМАЗІН Ю.А. Я закінчую. І через це  я звертався до них  з запитом про те, щоб вони знали, що у нас протизаконно, антиконституційно перебуває на посаді голови Національного банку України пан Стельмах, повноваження якого закінчилися ще 17 грудня 2009 року, з огляду на це вони не мають приймати, брати участь, вважати тільки за нелегітимну цю особу. Я дякую за можливість…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую, за свіжу інформацію. Віктор Терен, фракція "Блоку Юлії Тимошенко" , наступним буде Ярослав Кендзьор, будь ласка.

 

13:29:44

ТАРАН В.В.

Віктор Терен, "Блок Юлії Тимошенко". Знаєте дорогі слухачі і глядачі, є така російська приказка „куй железо, пока горячо” , і складається враження, що доки Президент України ще не опамятався  і доки він здає Росії все, що можна здати – Москва кує железо  і веде навальну атаку на суверенітет, на економічну і політичну незалежність України скрізь   і повсюди, і на всіх напрямках.

Великий майстер експромту господин Путін раптом захотів об’єднати     „Газпром”  і „Нафтогаз”, але об’єднати так, щоб Україні дісталося 6 відсотків того об’єднаного концерну, а Росії - 94.

Потім  захотілося  об'єднати авіаційні   галузі України і Росії, але знову таки  об'єднати так, щоб літаки вже збиралися на в Києві, а в Воронежі.

І відразу в Москві захотілося об'єднати атомні галузі двох країн, але об'єднати так, щоб Росії дістався харківський  „Турбоатом”,  про що тут  правильно  говорив депутат Кармазін.

І доходить вже до абсурду і  втрати здорового глузду, уже звучать голоси, щоб об'єднати футбольні чемпіонати Росії і України. То як ви, шановні донецькі вболівальники,  які голосували за Януковича, ставитеся до перспективи, чи згодні ви до того,  щоб на футбольних полях Європи замість вашого „Шахтаря” виступав скажімо татарський „Рубін” з Казані?

Та вже навіть  бізнесмен Фірташ говорить, що злиття ”Газпрому” з „Нафтогазом”  означало б поглинання Росією  України. І  вже навіть Кучма застерігає Януковича, що з Росією не можна так розмовляти і опозиція протестує. Але ж, про новітнього російського шовініста  можна сказати приказкою: „Йому показують на двері, а він лізе, даруйте, в форточку”. 

І ось уже  Президент Росії  пропонує  Україні вносити „новые предложения”,  а саме, приєднатися Україні до  проросійського договору    про безпеку. Іншими словами: давайте українські хлопці, їдьте в гарячі точки, захищайте Росію, «ибо она большая, а своих солдат как-то не хватает».

І я хотів би сказати, що  господін  Медвєдєв не знає про те, що Україна весь час декларує, мабуть на жаль, але декларує  позаблоковий статус, а  лише  в Конституція України для Януковича  це те ж саме, що і для Путіна, те саме, що і для Медвєдєва, що для Януковича, що для Путіна, їм Конституція, то є   однакова.

І тому я хочу  закінчити тим, що Дай Боже нинішній владі  швидше відійти від після виборчої  ейфорії  і   зрозуміти, що ми все-таки  не якийсь там    федеральний округ Росії, а велика незалежна європейська держава. А якщо влада цього не розуміє і якщо нинішня влада, і   зокрема Янукович, бере „під козирок” московським інтегральним апетитам, то маємо всі разом швидше їм допомогти це зрозуміти. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую Ярослава Кендзьора. За ним буде виступати Андрій Шкіль. Будь ласка.

 

13:32:49

КЕНДЗЬОР Я.М.

Ярослав Кендзьор, депутатська група „За Україну!”

Сьогодні на початку робочого дня ми слухали інформацію - відповіді на запитання українського Міністра закордонних справ. Скажу прямо, відверто, в мене складалося враження, що на трибуні не суверенний Міністр закордонних справ України, а принаймні якийсь рядовий чиновник московського Міністерства закордонних справ. Бо теза, слова сказані: „Росія простягає нам руку, і було б гріх, так би мовити, не взяти цю руку”. То від такого простягання руки Україна скоро простягне і ноги.

У зв’язку з тим,  я хочу висловити позицію нашої депутатської групи „За Україну!”, яка констатує,  що Президент Янукович і його уряд, і коаліція цілеспрямовано здійснюють політику здачі українських національних інтересів. У цієї політики три головних складових: по-перше - це здача Росії на продиктованих ж Росією умовах ключових стратегічних об’єктів; по-друге – це війна проти української культури, національної пам’яті, української мови; по-третє – відмова від самостійної зовнішньої політики на догоду Кремля.

Я хочу нагадати такий дуже промовистий факт. Росія раніше і сьогодні наполягає, а, на жаль, українська сьогоднішня влада погоджується на використання нафтопроводу „Одеса-Броди”. Лише у зворотному напрямку російські експерти відверто констатують контроль Росії над цим стратегічним об’єктом України і визнають, що без цього контролю Росія втратить можливості тиску на Центральну і Східну Європу.

Сусідня, як приклад, сусідня Білорусія уже відчула ціну дешевого сиру російського в мишоловці. І тепер судиться з Росією у Міжнародному суді, і водночас шукає можливості демонополізувати постачання нафти. Президент Білорусії Лукашенко прямо назвав однією з таких можливостей використання за призначенням нафтопроводу «Одеса-Броди». Зацікавленість Європейського Союзу у транспортуванні нафти з Одеси є загальновідома. Але навіть венесуельську нафту, яку Білорусь має отримувати треба буде транспортувати через Україну залізницею.

Отже влада, яка по суті добровільно взяла на себе роль окупаційної адміністрації в Україні, власній державі, називають таку політику дружбою з Росією.

Я переконаний, що  з кожним днем, з кожним   тижнем, місяцем українське суспільство буде усвідомлювати який режим сьогодні встановився в Україні і як крок за кроком здається по порціях суверенітет, державність України, її національні інтереси. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую Андрія Шкіля, фракція „Блоку Юлії Тимошенка”, за ним буде виступати Олег Надоша, фракція Партії регіонів.

 

13:36:05

ШКІЛЬ А.В.

Шановні телеглядачі, радіослухачі! Шановні колеги депутати! Шановний головуючий!

Звичайно зараз вже багато було сказано перед мною, думаю,  що після мене мої колеги народні депутати скажуть про здачу, поступову здачу суверенітету України. І поступову це не означає, що послідовно. А це означає прогресивно українською мовою. Тому що тут прогресія є постійна і натхненна. І коли говорити про те, що  мовляв, ну ви знаєте є якісь інтереси України, Росії міждержавні інтереси, або насправді нічого не сталося.

Приблизно те саме ми чули під час виборів, коли ми попереджали, що   у випадку коли розпиляться голоси демократії, коли буде домінувати в Україні так звані „проти всіх”, коли буде домінувати в Україні ситуація, що  всі однакові. Не однакові усі насправді. І в даній ситуації Янукович промовисто доказує,  не дивлячись на те, що Віктор Ющенко активно підтримував кандидата у Президенти Януковича, зробив все, всю роботу замість нього на  Західній Україні для того, щоб знищити рейтинг одного кандидата і таким  саме підвищити відсоток підтримки іншого, не дивлячись на це, він не став Прем’єром звичайно, хоч і обіцяв, але не дивлячись на це  влада виявилась невдячною і нерозумною нинішня. Бо якщо вже користатися моментом, то  треба  користатися ним, а не використовувати  і владу, і людей, і їхню  довіру.

Вернусь до теми Чорноморського флоту. От до цього часу, ми тут можемо багато згадувати про те, що  відбулося, чого не могло відбутися, але  27  числа  було продовжено, квітня,  перебування флоту на території Севастополя.  У  ……… в продовження чого: оренди? Документів про оренду немає, немає документів  про оренду, немає жодного факту, який  би підтвердив наявність орендних стосунків між Україною і Росією в питаннях  Севастополя. Що це: окупація? Ну тоді так треба  було  і назвати: продовження окупації Чорноморським флотом суверенної української території. Ну навіть  цього не було сказано.

Просто зараз відбулося все дуже просто: частину української території нинішня влада визнала як частину Російської Держави. І все, не більше і не менше. На території, на якій  перебуває  Чорноморський флот, не ходить українська валюта, немає  юрисдикції українських законів, немає  документів про оренду, які б підтвердили суверенність цієї території і  яка   є частиною неподільної української держави. Ось так.

Тому… От власне чому питання  Севастополя було таким  лакмусовим, бо тут можна було зробити щось краще для України, але влада, яка зневажає Україну, ненавидить український народ,  найбільше дбає про те, щоб  якнайскоріше  з цієї країни поїхати і вивезти капітали, не здатна забезпечити український інтерес.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую Олега  Надошу, фракція  Партії Регіонів. За ним буде виступати Євген Царьков, фракція  комуністів.

 

13:39:20

НАДОША О.В.

Надоша Олег, фракція  Партії регіонів.  Я хотів би  трохи відійти від політичної нашої тріскотні і поговорити на тему, яка стосується кожного депутата, який  знаходиться у цьому залі, - а це його робота якраз у регіонах.  Багато з нас кожну неділю практично або через неділю виїжджає у   свої регіони, де   зустрічається безпосередньо з людьми, які  голосували   або за його  партію, або  особисто за нього,  за ті списки, в яких він  знаходився.  Зустрічаючись з народом, ми отримуємо  дуже великий багаж і знань, і документів, які нам дають. Дають свою   біль, дають своє горе,  дають свої проблеми. Як ми реагуємо? У кращому випадку ми можемо дійти до якогось кабінету  чиновника і   попросити за цю людину. В другому випадку ми пишемо своє депутатське звернення. Але що ми часто отримуємо на це звернення? Отримуємо взагалі відписку, де, в кращому випадку, в огороді бузина – а в Києві дядько. А в гіршому випадку ми отримуємо, іди, хлопче, не мішай працювати нашому великому органу. Я би хотів в зв’язку з цим звернутися до всіх депутатів. Я направив вам всім лист з проханням дати такі невмотивовані відповіді на мій адрес, на мою адресу для узагальнення. Я хочу їх узагальнити. З цього визначити, де, які міністерства і відомства взагалі не відповідають, де, які міністерства і відомства взагалі дають неправдиві відповіді і таке інше, що якраз і заважає працювати депутату.

Ми всі розуміємо, що єдиним важелем в нашій роботі, фактично єдиним важелем є це депутатське звернення або депутатський запит, який ми віддаємо через Верховну Раду. Після цього пропрацювати з цими чиновниками, які неадекватно відповідають на наші запити. Бо більша частина, вони навіть самі не розуміють, що вони порушують уже чинне законодавство. Те, що у нас вже не працює. Скажу, це стаття 16 Закону України про статус народного депутата. Зокрема частина 4 статті 16 закону, якраз і передбачено, що ми повинні отримувати вмотивовану відповідь. Крім того, ми ще працюємо зі статтею 16 Закону про статус народного депутата. Пунктом 1 статті 351 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за перешкоджання діяльності народного депутата. А якраз невмотивована відповідь і є тим перешкоджанням для роботи депутата.

Я би щас трохи попрацював би з цими чиновниками. І за вашої згоди, отримав би від вас листи. І після цього зробив би свої висновки, які б доніс до вас. А далі всією Радою, всім залом би відпрацювали тему. Або – а) створення Тимчасової слідчої комісії, або ще іншим шляхом змогли би вплинути на цих чиновників. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Євген Царьков, якому передав слово колега по фракції комуністів Валерій Бевз, має регламент 6 хвилин. Після нього буде виступати Євген Добряк, фракція „Блоку Тимошенко”.

 

13:42:19

ЦАРЬКОВ Є.І.

Дякую. В начале хотелось все-таки реплику на стоны националистов до выступления моего про сдачу национальных интересов. Сдали национальные интересы вы в 91 году, когда поменяли мощнейшую державу с ее огромным экономическим, социальным, промышленным, военным потенциалом на носки Бендеры и на американский «Сникерс». И знаете в народе, что о вас говорят сегодня? Вы стоите сегодня в вышиванке, но с голой задницей. По этому не трогайте советскую державу и нашу экономику.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я роблю вам зауваження. Ще за одну фразу я позбавлю вас слова говорити. Будь ласка, висловлюйтеся без образ.

 

ЦАРЬКОВ Є.І. Теперь по сути. Уважаемые народные депутаты, уважаемые избиратели! Инициировали мое выступление одесситы и жители Одесской области в связи с большой экологической угрозой на юге Украины. Дело в том, что в дельте Днестра в границах заповедного урочища «Днестровские плавни» Нижнеднестровского национального природного парка ведется масштабное незаконное строительство коттеджей и с канализационными системами непосредственно в стометровой прибрежной зоне реки Днестр, а это единственный источник питьевой воды для города Одессы и прилегающих населенных пунктов. На многочисленные обращения жителей Беляевки и района, а также одесситов местные органы власти, к местным чиновникам, к экологам население получает одни отписки. Между тем стройка разрастается все шире и шире. И, несмотря на то, что Указом Президента Украины создан Нижнеднестровский национальный природный парк с большим штатом инспекторов и служб государственной охраны парка, бездействие администрации этого заповедника налицо. Мы надеемся, что Президент Янукович как гарант Конституции Украины использует всю полноту власти, доверенную ему народом, и защитит как местных жителей, одесситов и уникальную природу Днестра, Нижнеднестровского национального парка, и создаст все условия для торжества закона. По сути. В районе 47 километра автотрассы Маяки-Поланка в стометровой береговой зоне Днестра на землях заповедного парка производится строительство, при чем строительство широкомасштабное. Хочу обратить внимание на тот факт, что земли природно-заповедного фонда, а именно заповедного урочища «Днестровские плавни» и расположены они, как я говорил, выше водозаборной станции «Днестр» - единственного источника питьевой воды для одесситов – продолжается уже на протяжении второго года.

На втором объекте незаконной стройки в стометровой береговой зоне Белгород-днестровского района – землях бывшего осетрового хозяйства, созданного в 1954 году для компенсации ущерба осетровым рыбам, - в результате перекрытия плотиной Дубоссарской ГЭС в настоящее время продолжаются те работы, которые были запрещены полгода назад, по строительству самовольных дамб и причалов. На участке находятся экскаваторы, бульдозеры, топливные емкости. И все эти отходы, действительно, напрямую попадают в Днестр, а потом, конечно, и на водоочистные сооружения для города-миллионника.

Ведется строительство в водоохранной зоне реки Днестр дорожной бетонной дамбы протяженностью 260 метров и высотой более 1 метра без всякой документации, что противоречит Земельному кодексу Украины, Закону о ПЗФ, международным договоренностям Украины.

Строительство в прибрежной стометровой зоне практически лишило сегодня нормальной работе очистные сооружения этих фабрик. И я когда туда выезжал на место, то есть там не курени, а практически строят себе особняки как чиновники одесские, так и киевские.

Незаконной считается передача земель и тем более по тому факту, что Указом Президента Украины от 23 мая 2005 года «Про заходи щодо подальшого розвитку природно-заповідної справи в Україні» сказано, что необходимо «вжити додаткові заходи для недопущення приватизації земельних ділянок з особливо цінними природними комплексами та обєктами». А здесь мы видим строительство прямо на берегу.

В этой связи и в связи с тем, что неоднократное обращение в местные органы власти: областной совет, областную администрацию, прокуратуру, – постоянно игнорируются, мы обращаемся к Президенту Украины как к гаранту Конституции с надеждой на объективное расследование коррупционных схем чиновников, должностных лиц и частных компаний по расхищению природоохранных земель и с надеждой на принятие законных решений.

Все озвученные факты говорят о нарушениях не только на уровне чиновников Одесской области, но также и на уровне контролирующих органов столицы. Мы также нарушаем Рамскую, Боннскую, Бернскую, Архусскую конвенции по защите окружающей среды. И уверены, что те материалы, которые мы сегодня передадим в Президиум, и просим от фракции считать их депутатским запросом в адрес Генпрокуратуры, МВД и СБУ, а также Минэкологии.  Действительно, сегодня данными для крупной проверки, а, возможно, и для создания специальной комиссии, потому что такого беспредела не было ни в Крыму, не было ни в Одесской области. И надеюсь, что в кратчайшие сроки мы получим квалифицированную оценку этим действиям, а также ряд уголовных дел для чиновников как Одессы, так и города Киева. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  До слова запрошую  Євгена Добряка, фракція "Блок Юлії Тимошенко", за ним буде виступати народний депутат Ярослав Джоджик, „Наша Україна”.

 

13:47:30

ДОБРЯК Є.Д.

Добряк, "Блок Юлії Тимошенко". Шановний Головуючий, шановні колеги, шановні радіослухачі! Хотілось би закцентувати увагу на спільну заяву Президента України Віктора Януковича і Президента Російської Федерації Дмитра Медвєдєва з питань урегулювання придністровської проблеми.

Як повідомлялося у ЗМІ 17 травня цього року Президент України Віктор Янукович і Президент Росії Дмитро Медвєдєв підписали спільну заяву з питань врегулювання придністровської проблеми. Оскільки зміст цієї заяви не був наданий народним депутатам для ознайомлення, а переговори з питань врегулювання придністровської проблеми були утаємничені, то це викликає природну занепокоєність у політичних силах України і провокує підозри на певний сговір Президентів щодо небажаних кроків врегулювання придністровської проблеми. Проте, про які заявив голова Комітету Верховної  Ради у закордонних справах Олег Білорус.

Заява заступника голови Адміністрації Президента Анни Герман спростовує підозри щодо можливого порушення  чинної декларації про необхідність збереження територіальної цілісності Молдови. Проте відсутність синхронної роботи Комітету Верховної  Ради у закордонних справах і адміністрації Президента у питаннях зовнішньої політики держави аж ніяк не сприяє міжнародному іміджу України. Закулісні домовленості можуть нести небезпеку втягнення України у конфліктогенну геополітичну ситуацію. Прикро визнавати, але в Європі такі видання, як …………,  також „Німецька хвиля” вже відкрито пишуть, що домовленість про флот доводить, що газова ціна Москви для Києва є політичною, а Президент Росії Дмитро Медвєдєв під час  візиту до Києва пообіцяв крім дешевого газу також представляти інтереси Києва на міжнародній арені. Тому висновок один: не все гаразд у нашому королівстві. Президенту Віктору Януковичу і його команді варто було б працювати відкрито, публічно, а не приховуючи зміст документів, які можуть бути доленосними для українського народу. Доленосні для себе рішення може приймати лише  сам український народ. Це закріплено Конституцією України, а порушувати Конституцію ніхто не має права. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  До слова запрошую Ярослава Джоджика. За ним буде виступати Орест Муц, фракція Партії регіонів.

 

13:49:39

ДЖОДЖИК Я.І.

Ярослав Джоджик, Українська народна партія.

Шановний головуючий, шановні народні депутати, 27 квітня уперше за роки української незалежності за 15 хвилин без жодного обговорення був прийнятий Державний бюджет України. Незважаючи на декларований дефіцит у розмірі 50 мільярдів гривень по заключенню всіх авторитетних фахівців реальний дефіцит бюджету  становить більше ніж 150 мільярдів гривень.

Очевидно, цей дефіцит потрібно ліквідовувати. На жаль, за цей час країна не побачила від провладної коаліції і нового уряду жодної реформістської позиції по збалансуванню бюджету. І нічого кращого, ніж серйозно збільшити податкове навантаження на українського товаровиробника влада не знайшла.

Саме вчора був прийнятий сумнозвісний Закон про зміни до оподаткування за номером 6337, який просто містить драконівські податкові норми. Цим законом більш ніж на 20 процентів підвищено акцизи на різні види підакцизної продукції, незважаючи на те, що в минулому році більше ніж в 2 рази уже були підвищені акцизи, що поставило по суті галузь на грань виживання. Цим законом дозволено у будь-який момент проводити позапланові перевірки підприємств, перетворивши податкову у своєрідного монстра, яка триматиме за горло усю державу, незважаючи на  передвиборчі обіцянки зменшити кількість перевірок. Збільшено збір на водовідведення у розмірі, що в 20 разів перевищує його рівень у східноєвропейських державах та в 5 разів його попередній рівень в Україні.

Законом зменшені можливості підприємств сплачувати за валютними кредитами, а банки отримати своєчасно виплати, оскільки підприємствам дозволено лише 20 процентів від збитків минулого періоду переносити в нові звітні періоди. А банки втратили можливість не враховувати в доходах відсотки, які підприємства після фінансової кризи не здатні платити по кредитах, фактично поставлено край, хрест на реструктуризацію кредитів – підприємства не зможуть платити, а банки не отримають гроші і всі фінансова система ризикує просто рухнути.

УНП стверджує, Українська Народна Партія стверджує, що уряд продовжує знищувати українського національного виробника, а  більшість стала співучасником цього процесу попри обіцянки Президента та його команди сприяти розвитку підприємницької галузі. 

Замість балансувати бюджет, скоротити видатки, переглянути рівень пенсій для держслужбовців…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ДЖОДЖИК Я.І. ... привести ціни на газ для населення до економічного обґрунтованого рівня, навести лад у сфері державних закупівель і зменшити тим астрономічні суми бюджетних коштів, що використовуються без жодних тендерів.

Українська Народна Партія закликає Президента України не ставати співучасником злочину проти української економіки і не підписувати закону який веде до повного знищення українського національного виробника. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова  запрошую Ореста Муца, фракція Партії регіонів, за ним буде виступати Сергій Гордієнко, фракція комуністів. 

 

13:53:30

МУЦ О.П.

Орест Муц, фракція Партії регіонів Тернопільщина.

Шановні депутати! Громадяни! У нас на Галичині, а зокрема на Тернопільщині реальної позиції до нинішньої влади немає. Усі політичні сили, в тому числі і ті, які представляють колишню прем’єрку відкрито демонструють бажання конструктивно співпрацювати з владою  в  країні як з такою, що справді може вирішити проблему області, людей.

Наведу приклад, уся країна чула про проблему із Тернопільським сміттям, колишня влада так і не змогла кардинально вирішити це питання, а тому сьогоднішні так звані опозиціонери наввипередки звертаються до нинішньої влади за допомогою.

Так нещодавно місцевий представник політсили колишньої прем’єрки звернувся за допомогою у вирішенні сміттєвої проблеми Тернополя до урядовців з цього ж питання звернулася  до уряду   і депутатів однієї з ………, сформованої  з наче б то  опозиційних сил. Але в зверненні попросили не брати до уваги  вищезгадану ініціативу представника політ сили колишнього прем’єра.

Як бачимо, псевдо опозиція, навіть   висловлюючи прохання про допомогу,  все-одно не може дати собі раду. Не дивно, що  проблема з тернопільським сміттям так  довго  залишилась невирішеною при колишній владі.  Немає сумніву, що нинішня влада відреагує так, як буде краще  для людей.

Дадуть відповідь і  самі тернопільчани, які  навряд чи знову беруть до місцевих рад поганих господарників. Нова влада робить те, чого не вдалося попередній, об’єднує усі політичні сили для роботи, для блага людей.

І так   триватиме і далі, навіть якщо це не подобається кільком політикам, які сьогодні не можуть поділити між собою  право називатись головним опозиціонером країни.  А також їхнім балакунам у парламенті.

Останнім часом почастішали заяви  опозиції щодо цензури. Як член комітету з питань свободи слова та інформації зауважу, що  в місцевих засобах масової інформації, скажімо рідної мені Тернопільщини, можна побачити чимало матеріалів,  в яких журналісти подають різносторонній аналітичний виклад свого сприйняття центральної влади і  новопризначеної обласної. У тернопільській пресі панує свобода слова, мабуть цього не було б, якби йшлося про наявність  цензури в Україні.

Шановні колеги, громадяни України! Дозвольте привітати вас    з наближенням величезного свята Святої Трійці! Нехай цього дня, окрім  свіжої зелені ваші домівки прикрашає також і злагода, взаємоповага! Бажаю усім родинного затишку,  здоров’я, нехай праця кожного з нас  приносить процвітання Україні.  Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  До слова запрошую Сергія Гордієнка, фракція комуністів, за ним буде виступати  Володимир Бондаренко, якому передав слово Віталій Данілов, фракція  "Блоку Юлії Тимошенко".

 

13:56:40

ГОРДІЄНКО С.В.

Сергій Гордієнко, фракція Компартії України, Полтавщина.

Шановний головуючий, шановні колеги, шановні ветерани і працівники соціальної сфери! Багато років тому, за рахунок  коштів місцевих бюджетів, фонду соціального захисту інвалідів, спонсорської та благодійної допомоги в Україні створені і працюють територіальні центри соціального обслуговування пенсіонерів та одиноких, непрацездатних громадян, значна частина яких знаходиться у сільській місцевості. Територіальні центри є єдиними установами, що надають відповідні послуги пенсіонерам, інвалідам, одиноким, непрацездатним та іншим соціально незахищеним громадянам за місцем їх проживання, в тому числі у найвіддаленіших селах. Їх робота спрямована на підтримку життєдіяльності і соціальної активності непрацездатних громадян, інвалідів та ветеранів.  Все обслуговування клієнтів було безкоштовним. Але урядом Юлії Тимошенко 29 грудня минулого року було прийнято Постанову Кабінету Міністрів України (за номером 1417) деякі питання діяльності територіальних центрів соціального обслуговування, надання соціальних послуг, якою затверджено перелік соціальних послуг та умови їх надання. За цією постановою безкоштовне обслуговування осіб, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, та мають рідних – стало платним. Оце вам і все піклування про людей. Чи зможуть оплачувати такі послуги інваліди і одинокі, непрацездатні люди, коли більшість з них живе за межею бідності? Звичайно, ні. До чого це приведе? До значного скорочення осіб, які зможуть отримати вкрай необхідні послуги, припинення функціонування відділень соціально-медичних послуг і соціально-побутової адаптації, соціальної напруженості та фактичної руйнації її налагодженої системи роботи з найбільш знедоленими категоріями населення.

На фоні палких гасел захисту інвалідів і одиноких, непрацездатних уряд Юлії Тимошенко фактично ввів наступ на їхні права і забирав останнє. Вимога пенсіонерів і інвалідів та одиноких, непрацездатних людей України до нинішнього уряду, яку підтримують комуністи одна – відмінити цю драконівську постанову Кабінету Міністрів України, який очолювала саме Юлія Тимошенко. Бо вона суттєво погіршує життя найвразливішої категорії людей України. На горі людей бюджету не наповниш.

Прошу мій виступ вважати депутатським запитом до Прем’єр-міністра України щодо  необхідності скасування зазначеної постанови та захисту прав інвалідів і одиноких непрацездатних громадян України. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Прошу Апарат підготувати таке звернення народного депутата до Прем’єр-міністра Азарова.

До слова запрошую Володимира Бондаренка, а за ним буде Андрій Павловський.

 

13:59:43

БОНДАРЕНКО В.Д.

Володимир Бондаренко, „Блок Юлії Тимошенко”,  Партія „Реформи і Порядок”.

Сьогоднішній розгляд звіту Спеціальної комісії стосовно, так званої,  справи педофілів показав, що це була всеукраїнська скоординована провокація.

В зв’язку з цим в мене виникає питання. Чи понесе відповідальність колишній Президент України Віктор Ющенко в кабінеті якого  неодноразово звучали, а потім тиражували в засобах масової інформації прямі звинувачення депутатів в цьому ганебному явищі.

Як сьогодні показала комісія цього не було. Це було придумано і використано в політичних технологіях. 

Друге питання, яке я задаю. Чи покарає наш суд пана Колесніченка, який в цьому залі безперервно порушував це питання, поливаючи знову ж таки брудом невинних людей?

 В мене виникає питання. За що отримав звання „Героя України” Григорій Омельченко, який прямо паскудив цих людей у своїх зверненнях і в  своїх виступах. За що він отримав „Героя України”, який геройський вчинок він вчинив і за що Ющенко йому дав героя. За які заслуги незрозуміло.

Куди поділась ще одна справа довіреної особи Януковича, реального педофіла Михайлова ректора Київського вузу водного господарства, якого було заарештовано і щось сьогодні про це ніхто не говорить.

В мене виникло, виникла підозра, що там де треба це прикривається, а там  де це придумано роздувалось і  сьогодні треба, щоб вони понесли покарання ті хто це робив.

Я хотів би ще звернути увагу на  одну мильну бульку, яку роздуває людина з явними ознаками старечого маразму – керівник  нашої унікальної установи, яка називається Рахунковою палатою, який оприлюднює зараз дані про нібито злочини Юлії Тимошенко.

Цей чоловік мав би відповісти за свої злочини куди подівся торговельний та риболовний флот одеський при його керівництві, так звана справа „Бласко”.  Але сьогодні він будучи глибоким пенсіонером перебуває на посаді. Його прикривають в цій залі, на мій погляд, це   робить перш за все Голова Верховної Ради  Литвин, якому вигідно подавати сюди документи про використання бюджетних коштів без того, щоб депутати хоча б одним оком подивились на них коли-небудь.

Я думаю, що пора кінчати з такими явищами. Верховна Рада  сьогодні поставлена у ситуацію, коли Азаров щось  ділить  із публічних грошей. Симоненко   щось там дивиться, але нікому не говорить, що він побачив, і продовжує. Він говорить, що при  Юлії Тимошенко неправильно були використані  кошти. Та тоді блокувалися всякі пропозиції уряду, а був грип,  по якому тут піднімали рейвах,  була  повінь величезна, на яку треба було виділяти гроші. То мова не йде про те, що  хтось щось  украв, а мова іде  про те, що без спеціальних  папірців, які мали тут  бути затверджені, Юлія Тимошенко   приймала  рішення. Вона приймала  рішення як фактичний керівник держави, на плечі якої впали всі ці біди, бо Ющенко там інтригував, Янукович боровся  проти  уряду, а  вона працювала. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  До слова запрошую Андрія Павловського, за ним буде виступати Михайло Волинець, фракція "Блоку Юлії Тимошенко". Будь ласка,  пане  Андрій. 

 

14:03:01

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Шановні співвітчизники! Андрій Павловський, „Блок Юлії Тимошенко”.  Всі ми на минулому і на цьому тижні  стали свідками того, як цинічно правляча коаліція Януковича відхиляла один за іншим соціальні закони, навіть ті, в яких реалізувалися  обіцянки кандидата в Президенти  Януковича.  Так зокрема  вчора партія регіонів вперше за  20 років цинічно провалила постанову щодо соціального захисту  3 мільйонів  чорнобильців. Перед цим урядова  коаліція не голосувала за  надання права громадянам України, що працюють за кордоном, на   отримання пенсій. Партія  регіонів не підтримала закон щодо права багатодітних родин на пільгові кредити на закупівлю житла. Провалили закон, який  передбачав, що у разі банкрутства підприємства  в першу чергу повинна виплачуватися заборгованість із заробітної плати. 

Партія регіонів позорно  отклонила изменения в Закон о жертвах нацистского преследования, которым предполагалось увеличение пенсий  для малолетних заключенных  фашистских концлагерей и  это после  помпезного празднования  9 мая.

Власти потратили больше 70 миллионов гривен бюджетных денег на помпезные мероприятия и парады. А в это время материальное положение ветеранов войны, тех, кто по-настоящему воевал, ухудшилось. Так, согласно постановлению Азарова 299, в 5 раз, в 5 раз уменьшилась денежная помощь инвалидам войны – с 5.180 до тысячи гривен. В государственном бюджете на 2010 год на 19 миллионов уменьшено сумму, которая шла на покупку путевок в санаторий для ветеранов, инвалидов войны.

И еще одним подарком ветеранам войны к 9 мая от нынешней власти Януковича стало уменьшение на 6 миллионов гривен сумм, которые должны были пойти на покупку автомобилей, в том числе и для инвалидов войны. Выходит так, что когда шла к власти Партия регионов со своим лидером Януковичем, обещали нам манну небесную, рай на земле, рай на земле после выборов. А пришли к власти, не хотят выполнять свои обещания. Получается, обманули своих избирателей, и в первую очередь, наиболее социально незащищенных.

Поэтому я предлагаю людям требовать от Януковича, от новой власти то, что им принадлежит по закону. Требуйте увеличение пенсий и заработных плат. Это ваше право. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую Михайла Волинця, фракція "Блоку Юлії Тимошенко". За ним буде виступати Юлія Ковалевська, фракція Партії регіонів.

 

14:06:05

ВОЛИНЕЦЬ М.Я.

Шановні телеглядачі, шановні радіослухачі! Місяць назад уряд Азарова прийняв постанову номер 330 про введення погодинної оплати праці і вона складає 5 гривен 29 копійок. Це зроблено на користь роботодавців і для тих підприємств, де працюють з неповним робочим днем чи з неповним робочим тижнем, чи з неповним робочим місяцем. Таких підприємств не сотні, а таких підприємств тисячі. І представте, якщо підприємство відпрацювало 4 дні, то заробітна плата у людей складе за місяць 160 гривень. Тобто 20 доларів. Як сім’я може прожити на 20 доларів? А якщо це підприємство єдине і  містоутворююче, бюджетоутворююче. Що тоді робити всьому місту, всім жителям, коли складається така ситуація. Тобто це зроблено для того, щоб на таких підприємствах не платити людям мінімальну заробітну плату, яка складає 869 гривень, а в даному випадку платити 150 чи 200, чи 300 гривень. Хочу звернути вашу увагу і винести застереження про наступне. Депутатом Василем Харою, який являється головою Федерації профспілок України, підготовлений до другого читання у парламенті новий проект Трудового кодексу, яким передбачено ввести 48 годинний робочий тиждень для працівників. Крім того передбачено, що цей робочий тиждень може суттєво збільшуватись, більше 48 годин, у тому випадку, якщо працівник знаходиться в режимі очікування до виконання основної роботи, або в тому випадку, сказано в статті, якщо працівник може відпочивати під час виконання своєї роботи під час зміни. Це стаття проекту №143.

Тепер хотів би звернути на наступне питання, що роботодавець буде мати право видавати внутрішні нормативні акти і таким чином регулювати соціально-трудові відносини на підприємстві. Тобто він не буде керуватись діючим законодавством, а буде видавати свої розпорядження, свої укази, згідно з якими буде ущімлювати права працівників, і саме його накази будуть розглядатися в суді як підставні законодавчі документи.

Тепер наступне. Я хотів би звернути увагу на те, що тепер не передбачено обовязковості заключення колективних договорів, не передбачено відповідальності юридичної і кримінальної за невиконання колективних договорів. В той же час є масові порушення прав наших грома дян на робочих місцях. І тому Україна являється одною із країн, з якої найбільше в Європі звертається громадян до Європейського суду, для того щоб отримати захист. Хочу нагадати нашим громадянам, що Україна не приєдналася до Договору Європейського суду, не сплачує внести, і тому звернення наших громадян розглядаються в саму останню чергу. І тим не менше люди не відчувають захисту в себе в країні, змушені звертатися до…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, пане Михайле.

 

ВОЛИНЕЦЬ М.Я. …люди змушені звертатися до міжнародних інстанцій. Той же голова Федерації профспілок Василь Хара, який являється автором такого законопроекту, має пряме відношення до керівництва профспілковим закритим обєднанням „Укрпрофоздоровниця”, яка отримує з Фонду соціального страхування 1 мільярд гривень, який не йде на виплату лікарняних громадянам - і ми маємо великі заборгованості по виплаті лікарняних, - не йде на оздоровлення громадян, а йде на підтримку цього корумпованого обєднання, і у звязку з цим створюються неринкові, несправедливі відносини на цьому ринку оздоровлення громадян, а створюється корупційна схема. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую Юлію Ковалевську, фракція Партії регіонів. За нею буде виступати Юрій Гнаткевич, фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

14:10:09

КОВАЛЕВСЬКА Ю.С.

Юлія Ковалевська, фракція Партії регіонів. Шановний Миколо Володимировичу, шановні колеги, шановні телеглядачі та радіослухачі!

Во время президентских выборов украинский народ дал четкий сигнал о необходимости радикальных изменений ситуации в стране, прежде всего в ее экономике. Новая власть оперативно и профессионально, в предельно короткие сроки смогла переломить экономическую ситуацию к лучшему: остановить стремительное скатывание Украины в пучину экономического кризиса. Уже сегодня видны результаты: во всех сферах экономической жизни начался подъем. Об этом свидетельствуют макроэкономические показатели и оценки независимых экспертов.

Так, в первом квартале внутренний валовой продукт Украины вырос на 4,8 процента, в то время как в 2009 году он упал на 15 процентов, а промышленное производство возросло на 12,6 процента. Причем такого высокого показателя удалось достичь благодаря рекордному росту: в марте – на 13,8 процента, а в апреле – на 17,4.

Хочу подчеркнуть, что внутренний валовой продукт возрос не за счет инфляции, а произошел реальный подъем экономики. Снижение цен на газ, которого добилась действующая власть, стимулировало рост промышленного производства. Повышение социальных выплат  подстегнуло деловую активность, оживились потребительские рынки. И хотя розничная торговля по-прежнему сокращается по сравнению с аналогичным периодом минувшего года, этот разрыв вскоре будет ликвидирован, ведь в первом квартале прошлого года при правительстве Тимошенко падение товарооборота составляло почти 20 процентов, а в этом году падение сократилось до 2,7 процента. Вскоре и в этом секторе мы будем наблюдать рост.

Властью были приняты верные решения, и приняты быстро. Оживление деловой активности сказалось и на поступлении в Госбюджет. В первом квартале зафиксирован рост налоговых платежей на 7 процентов. Власть  создает благоприятные условия для роста экономики, и увеличение налоговых поступлений является лишь следствием этого.

Мы получили плоды эффективной политики в сфере госрегулирования. Вчера Верховной Радой Украины был принят Закон о внесении изменения  в некоторые законодательные акты Украины относительно налогообложения, согласно которому в Государственный бюджет Украины в этом году поступят дополнительно около десяти миллиардов гривен от повышения акцизов.

Можно по-разному относиться к Закону «О повышении акцизов». Не случайно их относят к категории непопулярных мер, но противники реформ сознательно путают причину со следствием, говоря об усилении налогового давления на бизнес – это бессовестная ложь. Особо негативных последствий это решение  иметь не будет.

Важным аспектом остается также моральная сторона проблемы. Повышение акцизов происходит, в основном, на такие товары, которые угрожают здоровью украинского народа, прежде всего, молодого поколения, на алкоголь и табачные изделия. Новая команда, пришедшая во власть почему-то, наверное, назло оппозиции, нормализовала курс гривны, выводит экономику из кризиса, выполняет взятые на себя социальные обязательства по повышению пенсий и выплат, добилась на треть снижения цен на газ, разработала новую программу сотрудничества с МВФ, смогла принять бюджет-2010. При  этом впервые в апреле 2010…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

КОВАЛЕВСЬКА Ю.С. … была отмечена дефляция при том, что инфляция с начала года была 4,4 процента.

Позитивные примеры работы ныне действующей власти можно продолжать и перечислять еще долго. Завершая свое выступление, хочу обратиться к своим коллегам-парламентариям: Украина у нас одна, так может, хватит соревноваться в том, кто больше любит свою страну и свой народ, а совместными консолидированными усилиями и конструктивной работой доказать ей и свою любовь, и свою відданість. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. До слова запрошую Юрія Гнаткевича. фракція „Блоку Юлії Тимошенко”.

 

14:13:52

ГНАТКЕВИЧ Ю.В.

Юрій Гнаткевич, "Блок Юлії Тимошенко".

Дорогі співвітчизники, 15 травня минуло рівно 20 років, як почала роботу Верховна Рада  Української РСР. Та Верховна Рада, яка проголосила незалежність України.

Тут депутат комуніст Царьков звинуватив націоналістів у зруйнуванні Радянського Союзу. То я хотів би йому нагадати, що саме Російська Федерація першою проголосила свою незалежність. І в цьому залі разом з нами, націоналістами, сиділо 239 комуністів, які майже всі проголосили незалежність України.

Я хочу привітати український народ із Днем героя, який відзначається в українській діаспорі і українськими національними патріотами тут, в Україні, 23 травня. Це пов’язано з тим, що саме 23 травня більшовицьким агентом Судоплатовим був вбитий Організації Українських Націоналістів Євген Коновалець. Нещасливий травень. Симон Петлюра також був вбитий у травні, 25 травня. 3 травня за загадкових обставин загинув Микола Міхновський тут у Києві, теоретик українського націоналізму. Це, який перший сказав: Україна для українців. Тобто що українці повинні мати свою власну державу.

Кожного року я їжджу 9 травня у своє рідне село. Був і цього разу із своїм помічником Георгієм Луканчуком. Ми зібрали у двох селах – моєму рідному селі і в сусідньому селі – всіх, які залишилися живими ще фронтовиків, їхніх вдів, їхніх родичів. Зробили їм велике прийняття. І ми згадували, як тих, що загинули на фронті, так і згадували воїнів Української повстанської армії, які загинули. Згадували тих, хто були замордовані комуністами, згадували тих, хто були замордовані німцями і поляками.

За ініціативи „Блоку Юлії Тимошенко”, Української народної партії ми відвідали всі братські могили воїнів УПА у нашому районі. У селі Крупець поховано 25, у Безодні – 25, в Крупці – 15, у Баратині – 5, у моєму селі ……  поховано 6 чоловік.

І я часом себе питаю, ми покладали квіти, ми будували пам’ятники, я в своєму селі збудував прекрасний пам’ятник воїнам УПА, борцям за самостійну Україну, і я часом питаю, чому там, в Західній Україні, людям  бандерівцям, воїнам УПА ставлять пам’ятники, а там, де вони ніколи не бували і ніколи не воювали їх так ненавидять їм ставлять їхнім жертвам, хоча жертв таких не було, скажімо в Луганську.

Хто такі були хлопці-бендерівці? Це були прості  парубки із села, за що вони  віддавали своє життя так легко – хіба за українське сало чи ковбасу, чи за пшеничний хліб? Вони віддавали своє життя молоді, здорові – за волю України, за свою національну гідність, за свою українську мову. І справді, Українська Повстанська Армія  - це була визвольна армія, вона була створена не для боротьби СРСР, вона була створена…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ГНАТКЕВИЧ Ю.В.  … одну хвилиночку. Ще за часів Польщі, коли  німці знищували українців, я повинен заперечити комуністам, що бандерівці  є прихвосні німецькі, мій батько, і я маю документи і не один документ, був розстріляний німецькими окупантами теж між іншим у травні – 13 травня з величезною групою людей за спробу встановлення підпільної радіостанції Української Повстанської Армії і те, що я створив великий меморіал як тим, що полегли на фронтах і тим, що полегли в криївках, в лісах в боротьбі з НКВДистами я вважаю, що я зробив добру справу і закликаю це робити всіх у нас на Західній Україні. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Година для  різного завершена. Дозвольте вам нагадати, що наступний тиждень народні депутати працюють з виборцями.

Отже, чергове пленарне засідання відбудеться у вівторок 1 червня о 10 годині, а як зазвичай у понеділок 31 травня відбудеться засідання Погоджувальної ради. Принагідно хотів би сказати, що 22 травня в Україні відзначатиметься важлива подія   149  річниця з дня перепоховання Тараса Шевченка думаю, в сьогоднішніх умовах корисно було б твори нашого геніального поета  і громадського діяча перечитати.

23 вся Україна святкує Трійцю як свято єднання українців, свято добра. Тому хочу привітати вас з цим наступним святом і оголосити про те, що ранкове засідання Верховної Ради України оголошується закритим.