ЗАСІДАННЯ ТРЕТЄ    

Сесійна зала Верховної Ради України

08 вересня 2010 року, 10 година

Веде засідання Голова Верховної Ради України В.М.ЛИТВИН 

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати,    запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги, підготуватися до реєстрації. Увімкніть систему „Рада”.

10:01:10

Зареєструвалися  у сесійній залі 426 народних депутатів. Ранкове засідання  Верховної Ради України оголошую відкритим.

Шановні народні депутати, сьогодні день народження нашого колеги Заца Олександра Вікторовича. Прошу привітати  його і побажати успіхів в особистому житті   і в депутатській діяльності. (Оплески) 

 Надаю вам інформацію про результати роботи Верховної Ради України на пленарних засіданнях 7 вересня. Розглянуто  13 питань порядку денного, за результатами їх розгляду: прийнято 2 закони та 2 постанови, 6 законопроектів прийнято за основу,  6 законопроектів та 3 проекти постанов відхилено.

А тепер вашій увазі пропоную оголошення. Згідно з протоколом засідання депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” від 6 вересня 2010 року інформую про зміну назви депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” на „Блок Юлії Тимошенко – Батьківщина”. Скорочена  назва – депутатська  фракція „БЮТ – Батьківщина”.

Ще одне оголошення. Згідно з протоколом  засідання  депутатської фракції „Блок Юлії Тимошенко” від 6 вересня 2010 року та відповідно до пункту три статті 60  Регламенту Верховної Ради України повідомляю про виключення народних депутатів України: Губського Богдана Володимировича, Деньковича Івана Васильовича, Радовця Арнольда Анатолійовича, - зі складу депутатської фракції "Блок Юлії Тимошенко". На підставі пункту чотири статті 59 Регламенту Верховної Ради України інформую, що народні депутати України Губський Богдан Володимирович, Денькович Іван Васильович, Радовець Арнольд Анатолійович є позафракційними.

Шановні народні депутати, відповідно до статті 25 Регламенту у середу відводиться 30 хвилин для виступів народних депутатів з внесенням пропозицій, оголошенням заяв і повідомлень. Прошу народних депутатів записатися на виступ. Прошу вивести прізвища народних депутатів на інформаційне табло.

Микола Комар, фракція Партії регіонів. Будь ласка, Анатолій Кирилович Кінах, фракція Партії регіонів. Наступним буде виступати Фомін. Фомін передає Ляшку, так? Будь ласка.

 

10:03:54

КІНАХ А.К.

Дякую. Шановні народні депутати, шановні співвітчизники, в умовах зростання конкуренції на європейських і світових ринках ризиків чергових хвиль світової фінансової кризи має принципове значення міжнародний авторитет держави, довіра і вміння виконувати взаємні зобовязання. Україна значно втратила за  останні роки довіру міжнародних партнерів, у першу чергу, у зв'язку з тим ганебним протистоянням, яке спостерігалося між  структурами влади, в першу чергу, президентською і урядовою вертикаллю. А на міжнародному просторі, як економічному, так і політичному, результати досягаються тільки тоді, коли держава консолідує політичну волю, інтелект, ресурси незалежно від внутрішньої конюнктури, сучасними методами захищає і просуває свої національні економічні і політичні інтереси. Це, безумовно, негативно вплинуло на всі складові, починаючи із зовнішнього товарообігу України, обсягів поступлення прямих іноземних інвестицій.

Не буду переобтяжувати цифрами, але сьогодні за 19 років незалежності обсяг прямих іноземних інвестицій в Україні складав тільки біля 40 мільярдів доларів. Це для зрівняння менше, ніж в Узбекистані.

Виходячи з цього, одним з принциповіших напрямків стратегічного розвитку держави є відновлення нашого міжнародного  авторитету, довіри партнерів і суттєве підсилення політики просування наших інтересів на європейському світовому економічному просторі, тим більше, що у структурі валового внутрішнього продукту експорт складає до 50 відсотків.

Виходячи з цього, останні міжнародні візити Президента України, уряду Німеччина, Російська Федерація, Сполучені Штати Америки, Казахстан, Китайська Народна Республіка, які організовані з дуже активною  участю українського бізнесу, промисловців, підприємців, інвесторів, є найпринциповіше складова. Ми накопичуємо досвід, ми формуємо сучасну експортну політику, ми формуємо умови   сучасного державно-приватного партнерства з тим, щоб об’єднувати зусилля там, де мова йде про принципові інтереси. І це повинно бути незворотною стратегією України для того, щоб займали гідне місце на світовому просторі.

Тільки консолідація політичної волі, сучасної дипломатії, конкурентоспроможної економіки з постійною присутністю економічного патріотизму дасть можливість досягати високих результатів. І ми закликаємо до роботи по цим напрямкам парламент…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дайте можливість завершити виступ.

Олег Ляшко, фракція „БЮТ–Батьківщина”. Наступним буде виступати Герасимчук.

 

10:07:16

ЛЯШКО О.В.

Дякую. Олег Ляшко, фракція „БЮТ–Батьківщина”.

Шановні громадяни України, опозиційна фракція „БЮТ–Батьківщина” наполягає на першочерговому розгляді у парламенті України законопроектів, спрямованих на ваш захист. Сьогодні згідно Закону про Регламент Верховної Ради  день опозиції.

Порядок денний, який був сформований Апаратом  Верховної Ради, формально начебто виконує вимоги закону. Поставили законопроекти депутатів, котрі входять до опозиції. Але тематика цих законопроектів зовсім не та, яку ми вимагаємо.

Тому, шановний Володимире Михайловичу,  ми наполягаємо на першочерговому розгляді законопроекту, проекту постанови за авторством Сербіна №7102 щодо запровадження мораторію на підвищення цін на газ. Також ми наполягаємо на першочерговому розгляді сьогодні законопроекту  про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку, законопроекту  про проведення податкових канікул для малого бізнесу, а також законопроекту  про забезпечення енергетичної безпеки України.

Ми вимагаємо першочергового розгляду цих законопроектів. Ми вважаємо, що сьогодні в країні, яка потерпає від свавілля влади, яка проводить економічні реформи так звані, за рахунок мільйонів громадян України, не має більш нагальних питань, які вимагають фракція  "Блоку Юлії Тимошенко – Батьківщина” разом із фракцією „Нашої України”. Тому ми пропонуємо одразу після завершення виступів приступити до розгляду цих питань. Адже,  коли ми говоримо про те, що влада будує нову країну, ми повинні усвідомлювати, що ця країна будується для одиниць олігархів за рахунок мільйонів громадян.

Ми, як опозиція, вважаємо, що в першу чергу  мають бути розглянуті  в парламенті закони, які захищають людей, а потім – всі інші закони. Сподіваємося, що парламентська більшість не заперечуватиме проти прийняття цих законів, інакше ми вживатимемо всіх заходів, аж до жорстких, з вимогою відстоювати права  громадян.

Коли говорять, що  опозиція слабка, ми продемонструємо свою силу і країні і парламентській більшості. Досить сідати на голови людям, досить сідати на голови опозиції! Опозиція є сильною і ми доведемо, що ми здатні відстоювати інтереси  громадян України. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Народний депутата Герасимчук. Хто передає право? Хто буде виступати?

 

10:10:08

ГЕРАСИМЧУК В.В.

Володимир Герасимчук, "Блок Литвина". Шановний пане Голово! Прошу передати слово Олегу Зарубінському.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олег Зарубінський, наступний буде виступати Григорій Калетнік замість Кисельова.

 

10:10:26

ЗАРУБІНСЬКИЙ О.О.

Олег Зарубінський, Народна партія.

Шановні колеги, я свідомо взяв слово. Другим питанням сьогодні в порядку денному стоїть начебто хороший законопроект, який стосується змін до питання про маркування чи немаркування генетично-модифікованих організмів, точніше продовольчих продуктів з ними.

Я хочу звернути увагу зараз на цей законопроект з тим, щоб ті, хто не вник в нього, подумав що нам пропонується зробити, щоб був час подумати над цим. Отже, пропонується той закон, який ми з вами прийняли, який зобов’язує виробника продовольчих продукцій маркувати чи є в них ГМО, генетично-модифіковані організми, чи немає, скасувати, нівелювати і повернутися до достатньо хитрої формули, яка існувала раніше, але ніколи не виконувалася. Що треба маркувати тільки ту продукцію, де є ГМО після певної процентної оцінки цієї продукції.

Так ось я хочу вам навести аргументи з тим, щоб ми подумали над тим, що робити з цим. Україна вже мала досвід маркування продуктів з вмістом ГМО більше ніж 0,9 відсотка, що пропонується в цьому законопроекті. Але це було, до речі, в Законі про захист прав споживачів. Але давайте поставимо питання, чи до закону прийнятого нами хоч на одній упаковці колись було позначено, що там є вміст ГМО, хоч на одній упаковці, які роблять транснаціональні корпорації із скандалами в світі, виробляючи продукцію для дитячого харчування, де вміст ГМО десятки процентів. Жодної такої норми не було і маркування не було.

Наступний момент. Таке маркування важко зустріти і сьогодні, та сьогодні система маркування хоч якось працює, працює як зламаний світлофор, де є зелене світло. Це продукти без ГМО і ми бачимо ці продукти, і завжди хочемо скоріше їх купити ніж там буде зазначено, що є генетично-модифіковані організми.   Але не мають   червоного світла продукти з ГМО.  Що хочуть автори законопроекту?  Зробити тільки  те, щоб зазначалися продукти, в яких більше 0,9, посилаючись  на європейські норми.

Так ось, шановні, я тоді прошу вас послатись взагалі на американські і канадські норми, в яких  повністю не треба маркувати нічого, але потім будемо всім миром  боротися з ожирінням і з тими хворобами, які сьогодні є в Сполучених Штатах Америки. Може нам орієнтуватися на Японію і Швейцарію, яка повністю заборонила на внутрішньому  ринку ГМО використання, але допомагає іншим країнам розробити такі технології. Може на них краще орієнтуватися?

Я думаю, що той розгляд питань, який у нас буде і поставлений в порядку денному має відбутися  не за скороченою процедурою, це питання  стосується  мільйонів і мільйонів дітей, стосується  наступного покоління, стосується  здоров’я наступного покоління і не транснаціональні „коршуни” мають тут бігати навколо депутатів і намагатися, щоб ми лобіювали їхні  інтереси, а  вони по 20 відсотків…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Григорій Калетнік, фракція Партії регіонів, наступним буде виступати Олександр Стоян у якого  буде 6 хвилин на виступ.

 

10:13:49

КАЛЕТНІК Г.М.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, громадяни України! Комітет аграрної політики та земельних відносин постійно  аналізує ситуацію ефективності законодавчого забезпечення діяльності аграрного сектору економіки держави. Не залишаються поза увагою комітету   і поточні питання та виклики на ринку продовольства.

Складні погодні умови весни і особливо літня спека негативно вплинули на виробництво на обсяги сільськогосподарської продукції. Але хочу  звернути увагу всіх, що мова іде лише про обсяги, які планувалось отримати значно більшими, у відповідності із вкладеною працею та закладеним фундаментом. Але питання зовсім не стоїть про те, що зібрані і отримані результати виробництва сільськогосподарської продукції є загрозливими для формування продовольчої безпеки держави.

 Посудіть самі, для забезпечення хлібом, хлібопродуктами, макаронними виробами, мукою державі потрібно 5,5 мільйонів тонн. У нас вироблено 17,5 мільйонів тонн пшениці, з них 10 мільйонів – продовольчої. У нас вироблена достатня кількість круп’яних культур. При потребі круп’яних 200 тисяч тонн, є, зібрано 500 тисяч тонн. Потреба в гречці становить 90 тисяч тонн, уже зібрано 550... уже зібрано 200 тисяч. Потреба в олії становить 550 тисяч тонн, очікується виробництво більше ніж 2,5 мільйони тонни. Також стан справ із забезпеченням цукром є сьогодні оптимістичним: при потребі 1 мільйон 800 очікується виробництво не менше 2 мільйонів тонн.

Саме з огляду на це Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем, урядом держави було зроблено все можливе аби господарюючі суб’єкти закупили з урожаю необхідну кількість сільськогосподарської продукції як для хлібопечення, так і для виробництва м’яса, молока, іншої тваринницької продукції. Не скористатись цими умовами внутрі держави, які були створені могли тільки ліниві або не відповідальні керівники і структури.

Іде зараз і експорт зерна за межі держави, оскільки потрібно кошти для осінньо-польових робіт в аграрному комплексі України. Моніторинг за рухом зерна буде проводитися Кабінетом Міністрів і при ситуації, що буде наближатись до межі незнижувальних запасів, зможе Кабінет Міністрів оперативно вжити необхідних заходів щодо забезпечення власного народу продовольством.

Було б бажано Міністерству фінансів знайти можливість і при цьому виділити мільярд коштів додатково на аграрний фонд для закупівлі, хоча уже мільярд ними у важких фінансових умовах України знайдено і виділено. Міністерству економіки бажано складати прогноз наперед, на рік і …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

КАЛЕТНІК Г.М. І могло б тоді Міністерство аграрної політики планувати і доводити обсяги виробництва в країні. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Олександр Стоян має право на виступ, 6 хвилин, колега Вечерко передає йому також своє право на виступ.

 

10:17:19

СТОЯН О.М.

Шановний Володимир Михайлович, шановні колеги, шановні народні депутати! Останнім часом з цієї трибуни з правої сторони ми чуємо як ті люди, які були 5 років при владі і довели до критичного стану Україну, до зубожіння більшість українського народу, стали радєтєлями захисників інтересів простих людей. я нагадаю, що тільки в 2006 році, коли прем’єром був Віктор Федорович Янукович, почала зростати економіка, почала підвищуватися заробітна плата, пенсії і багато чого іншого. І це їм не подобалось. І тому вони спровокували позачергові вибори, взяли владу в свої руки. Вони мали більшість, свого президента Ющенка, свого прем’єра Тимошенко, свою більшість в парламенті, але нічого не зробили для інтересів людей. Назву декілька прикладів. Жовтень 2009 року – мінімальна пенсія 498 гривень. І наша політична сила – Партія регіонів змушена була півроку блокувати парламенту цю трибуну для того, щоб підняти мінімальну пенсію до  535 гривень. І ми це зробили. А не зважаючи на це,  уряд Тимошенко тоді не виконав закон. І тільки після того, коли наша політична сила прийшла до влади,  ми зробили  не тільки  533 гривні, але і повернули різницю. Тепер хочу сказати, що з 1 грудня мінімальна пенсія стала 709 гривень, тобто добавилася на 211 гривень. Це я звертаю увагу пенсіонерів, мінімальна пенсія  збільшилася на  211 гривень, не зважаючи на економічну  кризу.

Наступний момент. Вперше за роки незалежності мінімальна заробітна плата стала стовідсотково відповідати прожитковому мінімуму на працездатну особу. І якщо  в грудні  2009 року вона  була  744 гривні, то у грудні  2010  року  вона стала 922 гривні.  178 гривень плюс – це також   соціальний  захист.

Третій момент. Партія регіонів, яка прийшла до влади, виконала своє зобов’язання перед нашими мамами. Ми сказали:  25 тисяч   за другу дитину і 50 тисяч за третю дитину. Ми також це виконуємо.

Але за що чіпляється опозиція?  За те, що зараз, бачте, ми підвищили тарифи на  газ  і житлово-комунальні послуги.  Так от я хочу сказати, щоб знали  всі  громадяни України, а опозиція про це знає, що ми виконуємо, вимушені виконувати той меморандум, який підписала Юлія Тимошенко з міжнародним  валютним фондом.  А в цьому меморандумі було записано, що уряд Тимошенко зобов’язується підвищити тарифи на житлово-комунальні  послуги.  А один із лідерів, присутній тут, недавно сказав на Погоджувальній раді: ми то підписали, бо нам треба було взяти ще транш. А виконувати, не думали виконувати. А як же можна не виконувати зобов’язання держави? Тому сьогодні Партія регіонів, уряд зобов’язаний виконувати те, що підписала Тимошенко. Ми змушені взяти дійсно ці гроші Міжнародного валютного фонду для того, щоб підняти виробництво. І все, що сьогодні робиться, на жаль, і підвищення тарифів, і інші дії, спрямовані на те, щоб ці кошти були пущені на виробництво. Але я хочу заспокоїти громадян України і пригадати, що ми, що ми буквально 30 серпня прийняли дуже важливий закон, який соціально захищає наших громадян. Цим законом передбачено, що зменшується сукупний дохід, з якого платяться тарифи і комунальні послуги, з 15 до 10 відсотків. Це для сімей пенсіонерів. І з 20 до 15 відсотків для людей працюючих. Тобто все інше компенсує держава.

Більше того, передбачений спрощений механізм надання субсидій. Нам закидають: „Ви ж дивіться, ви сказали, що ви газ взяли на 100 доларів дешевше, а підвищуєте тарифи”. Так от, я хочу сказати, що саме ці 100 доларів, які взяла наша держава, вони і будуть сприяти тому, тому, що ці гроші підуть на субсидії незахищеним громадянам. Тому ні одна сім’я, яка дійсно буде сплачувати більше, вона не постраждає, вона буде захищена.

Бєзусловно, шановні колеги! Я хочу сказати ще один момент. Дійсно, нам не все подобається в діях нашого уряду, скажу відверто. Буквально позавчора на засіданні політради, де виступав Прем’єр-міністр України Азаров, ми задали багато запитань нашому прем’єру, що стосується соціального захисту.

Хочу також нагадати, що 30 вересня з цієї трибуни виступаючи від фракції, я розкритикував рамочний закон уряду щодо захисту заощаджень громадян. Цей закон був непоганий, але він був рамочний і він не вирішував всіх проблем. Але задам питання: а давайте пригадаємо хоть один раз, коли Юлія Тимошенко подавала закони, хоч раз ті люди, які були разом з нею, критикували її, чи вносили зауваження? Тупо голосували за ці закони. Ми же сміливо, ми сміливо критикуємо наш уряд, робимо зауваження нам не все подобається в Податковому кодексі і про ми сказали Азарову, але ми кажемо людям чесно і справедливо.

І останнє, пів року ми при владі, за пів року все не зробиш, але крок за кроком ми робимо те, щоб захистити людей, щоб працювало виробництво. Запорукою цього є єдність, ми не чуємо зранку, коли Тимошенко каже: він кришуватель – Ющенку, Ющенко каже, що вона воровка, це пішло в історію, сьогодні одна команда: Президент, парламент, уряд, Верховна Рада. І ми зробимо все, щоб виконати наші зобовязання. Ми добре розуміємо…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

СТОЯН О.М. … що ми ідемо на вибори до органів місцевого самоврядування і ми знаємо, з чим іти, ми не боїмося іти з людьми з правдою і виконаємо все те. що обіцяли. Дякую за увагу.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Михайло Чечетов, фракції Партії регіонів. Наступним буде виступати Зіновій Шкутяк.

 

10:23:50

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, после вчерашнего заседания Верховной Рады в средствах информации почему-то пошла ошибочная информация о том, что якобы мы вчера приняли решение о ликвидации районных советов в городе Киеве. Такого решения Верховная рада не принимала, я еще раз публично об этом говорю.

Мы вчера приняли принципиальное демократическое решение об уравнивании в правах, в части прав всех городских советов на территории Украины, прав на образование и ликвидацию районных советов в городах. Часть районных советов… часть городских советов этим воспользовалась – это горсовет Запорожья, Львов принял это решение, имея это право еще 15 лет назад, Харьков в этом году, часть городов, имеют это право, но оно не реализовано, в том, что, допустим, в Донецке районные советы остались. Поэтому мы уравняли в правах.

Ну, не может у нас быть нормальной демократической страны, если в одном городе будут одни права, а в другом городе будут другие права, а учитывая еще и специфику, что здесь можно и политический подтекст подвести: во Львове одни права, в Киеве другие. Такого быть не может. Мы должны построить одну демократическую Украину, единую, когда права будут одинаковы во всех городских советах. А дальше мы не знаем, может быть, через 10 лет киевский совет воспользуется тем правом, может, вообще не воспользуется, но решение было, действительно, демократическое: об уравнивании в правах всех городских советов, которые расположены на территории страны.

И второй вопрос: вчера мы опять таки продемонстрировали, власть продемонстрировала, как нужно подходить к разработке системных, фундаментальных законов, касающихся всего общества, я речь веду о Налоговом кодексе. Мы проводим решение об его принятии, разработку и подготовку через две сессии. Несколько итераций, рассматривался в зале, в Кабинете Министров, все лето ушло на детальное обсуждение в разных регионах, встреч с предпринимателями и бизнесменами. Вчера уже вышли  на какой-то баланс интересов концептуальный при разработке законопроекта. И еще будут проведены этерации в части согласований консультаций с бизнесом, с реальным сектором экономики и доработанный вариант будет внесен в Верховную Раду Налогового кодекса, где будет соблюден главный баланс, где будет, с одной стороны, предоставлена возможность, закон даст возможность наполнять государственную казну, а с другой стороны, что немаловажно, откроет дорогу для перспективы бизнеса и реального сектора экономики.

Поэтому я призываю и дальше также конструктивно и левую часть зала, и правую часть зала конструктивно…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте, будь ласка.

 

ЧЕЧЕТОВ М.В. Я также, поэтому я призываю и левую, и правую часть зала также конструктивно работать, созидательно работать над законопроектами, которые являются судьбоносными для страны. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Зіновій Шкутяк, фракція „Наша Україна – Народна самооборона”. Після Зіновія Шкутяка буде виступати Лілія Григорович.

 

10:27:26

ШКУТЯК З.В.

Оголошую звернення Івано-Франківської обласної ради до Президента України Віктора Януковича, Голови Верховної Ради  України Володимира Литвина, Прем'єр-міністра України Миколи Азарова, Генерального прокурора України Олександра Медведька та народних депутатів.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради знову звертаємо увагу влади і суспільства на неприпустимі дії та висловлювання міністра освіти України Дмитра Табачника і вимагаємо негайної відставки особи, яка є відверто ворожою до української нації та не має морального права керувати українським шкільництвом.

Те, що Кабінет Міністрів  не реагує на неодноразові звернення та заяви як депутатів, так і громадськості, а Верховна Рада  України не спроможна проголосувати відставку міністра-українофоба, тільки додає йому зухвалості. Як вовк в овечій шкурі поводиться Дмитро Табачник на освітянській ниві, переписуючи підручники історії, применшуючи значення історичних подій та діячів минулих епох, відновлюючи сталінсько-брежнівські стереотипи, які він намагається знову прищепити нашим дітям та молоді, комплекси меншовартості та яничарства.

З його ініціативи не потрібним виявився Центр сприяння освіті рідною мовою, не складають іспит з української здобувачі вчених ступеней. На регіональному рівні скорочуються кількість уроків, шкіл і класів з українською мовою навчання, повертається викладання російською мовою у вищі навчальні заклади.

Перелік подібних нововведень, які зводяться до зневажання української нації, можна продовжити. Безкарність міністра  заохочує його до нових дій, які не можна назвати інакше як антиукраїнськими.

Вершиною цинізму стало чергове одкровення міністра у День знань. Саме 1 вересня Табачник заявив у газеті „Аргументи і факти в Україні”, що  визнання Голодомору як геноциду українського народу є вигадками закордонних істориків.  Були, мовляв, окремі голодівки в 32-33-х та 46-47-х роках, таке собі політичне руйнування селянства як соціального прошарку. З нахабством заявляє цей горе-міністр, якого давно вже пора зупинити та притягнути до кримінальної відповідальності за неодноразове порушення статті 2 Закону України про Голодомор 32-33-х років в Україні, де публічне заперечення Голодомору визнане наругою над пам’яттю мільйонів жертв та приниження гідності українського народу.

Держчиновник Табачник фактично не лише ігнорує, а свідомо порушує закон, протиправно покриваючи злочини і виправдовуючи злочинців, які знищували нашу націю, наш етнос у найжахливіший спосіб – голодом, який для Табачника не є геноцидом.

Вимагаємо знову внести на розгляд сесії Верховної Ради України постанову про усунення Табачника з посади міністра освіти. Доручаємо народним депутатам Івано-Франківщини оприлюднити…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Завершуйте, будь ласка.

 

ШКУТЯК З.В. Дякую.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Ліля Григорович передає право на виступ Ярославу Кендзьору, фракція "Наша Україна – Народна самооборона".

 

10:30:49

КЕНДЗЬОР Я.М.

Шановний Голово, шановні колеги народні депутати! У ці парламентські канікули цьоголітні мені довелося побувати у Карелії, довелося побувати на Беломор-Каналі, в Сандармоху і в столиці Гулагу -Соловках. Побувавши на цих місцях масового знищення українців і кращих із нас, там особливо відчуваєш і отримуєш відповідь на запитання чому сьогоднішня українська влада на чолі з Президентом України, який заперечує Голодомор як геноцид українського народу, там отримуєш дуже гостро відповідь на діяльність Міністра освіти і науки товариша Табачника. Тому що там знищений весь світ української нації, тільки на північ від Петрозаводська у Карелії розміщені були у системі ГУЛАГу більше 200 таборів смерті. По Радянському Союзу, ось карта розміщення об’єктів ГУЛАГу, понад 400 тисячі пунктів знищення представників різних народів і в основному це були  українці.

Так ось, щоб цінувати свою незалежність, 19-ті роковини котрої ми  відзначили, відсвяткували цього року,  звісна річ, треба розуміти, якою ціною  окроплена, освячена наша державна незалежність. І для того, щоб громадяни України забули ціну української державності, української незалежності, ті мільйони і мільйони, десятки мільйонів жертв, яки кинув, так би мовити, для будівництва соціалізму батько всіх народів, найлютіший кат усіх часів і народів Сталін із своєю комуністичною зграєю.

Так ось, це потрібно забути і тому переписується історія України, переписується, затуманюється знову історична пам'ять, яка десь за останні     п’ять років почала пробивати собі дорогу до свідомості людей. Але мене  найбільше турбує, побувавши в тих місцях, що тільки в Сандармоху більш-менш так би мовити впорядковане це місце знищення майже 700 українців, всієї української інтелігенції і творчої, і письменницької, і мистецької. Але по інших чотирьох тисячах об’єктів знищення українців немає жодних ознак, які б нагадували, що тут знищувалися українці.

І тому я не звертаюся до  сьогоднішньої влади,  сьогоднішнього уряду і Президента, бо вони…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Завершуйте,  будь ласка.

 

КЕНДЗЬОР Я.М. … я звертаюся до всіх патріотичних партій національного спрямування, щоб вони свої  відзначення Дня незалежності не проводили на Хрещатику, на Майдані Незалежності, щоб вони виїздили  у Воркуту, в Норільськ...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Андрій Павловський замість Михайла Косіва. Останній виступ.

 

10:34:31

ПАВЛОВСЬКИЙ А.М.

Шановні співвітчизники! Андрій Павловський, „Блок Юлії Тимошенко – „Батьківщина”. Шановні співвітчизники, ми з вами є свідками того як щодня іде широкий наступ на основні соціальні права простих людей, найманих працівників, бюджетників, пенсіонерів, інвалідів, студентів. Ми бачимо, що іде погіршення життя вже сьогодні. Фактично заморожені заробітні плати бюджетникам, їм не доплачують по 300 гривень кожному. Планується підвищити пенсійний вік на 5 років. Різко зростають ціни на газ, житло-комунальні послуги, на хліб. В державі продовжує існувати таке ганебне явище як заборгованість по заробітній платі, і найбільша вона в Донецькій, в Луганській, в Харківській області. І в той же час, незважаючи на те, що проблема по заборгованості заробітної плати не вирішено, уряд вносить до Верховної Ради закон, який фактично відміняє мораторій на стягнення з громадян пені за невчасну сплату житло-комунальних послуг. Виходить так, що цей закон приймався з умовою, що це тимчасова заборона на стягнення діє до того часу, поки не буде вирішення проблеми погашення заборгованості по заробітній платі. Тобто виходить таким чином, держава завинила громадянам зарплату, а пеню будуть здирати три шкури за те що людина, за те, що немає в неї зарплати, невчасно платить за житлово-комунальні послуги.

В той же час є  висновок юристів, що це разом з Цивільним кодексом нинішньої редакції призведе о того, що потім буде стягнення  на житло громадян і тих громадян, які мають борги за комунальні послуги, будуть просто викидати на вулицю, і до армії безробітних ще додасться велика армія наших бездомних  боржників. Тому опозиція і вимагає, щоб вже  сьогодні і першими питаннями… першими питаннями сьогодні розглянути якраз питання Постанову Верховної Ради щодо мораторію на підвищення ціни на газ і житло-комунальні послуги. І опозиція просить підтримати всіх інших депутатів, пам`ятати, що, на жаль, зараз  мають можливість жити добре тільки багаті прошарки населення, а бідним щодня становиться все гірше і гірше. Так давайте ж підтримаємо найбільш знедолених, найбільш незахищених наших громадян і розглянемо питання мораторію на підвищення ціни на газ і житло-комунальні послуги. Прошу підтримати.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую.  Шановні колеги, виступи народних депутатів завершено. З приводу пропозицій, які прозвучали у  заявах, повідомленнях, інформації від народних депутатів України я прошу секретаріат підготувати відповідні доручення, відповідні листи та звернення.

Щодо пропозицій, які виклав від фракції „БЮТ-„Батьківщина” Олег Ляшко. Прошу уваги, шановні колеги, вони зводились до того, щоб першими розглянути питання – це проект Закону про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Цей законопроект був зареєстрований у Верховній Раді України 7 вересня і 8 вересня був розглянутий на комітеті.

Наступний законопроект, який також пропонується розглянути першочергово сьогодні – це проект Закону про введення податкових канікул для малого бізнесу. Це проект народного депутата Королевської. Він був зареєстрований також 7 вересня і комітет тільки вчора його розглянув.

А також проект про забезпечення енергетичної безпеки України. Він був зареєстрований також 7 вересня, комітет його не розглянув. Чому ці законопроекти були поставлені останніми в чергу? Це пов’язано з тим, що, якщо комітети їх розглянуть, Верховна Рада України також буде мати можливість їх обговорити.  Отже, два із запропонованих питань отримали розгляд відповідний в комітетах. За згоди Верховної Ради України я зараз, шановні колеги, запропоную, ми можемо розглядати їх першими.

Також мова йде про проект постанови, яка була зареєстрована, що називається, вчора пізно увечері за авторством Юрія Сербіна (реєстраційний номер 7102). Комітет не розглядав цю постанову. Є вимога відповідної фракції. Я поставлю на голосування всі ці пропозиції, якщо вони дістануть підтримку, ми будемо їх розглядати, ні, то я переконаний, що ми гарантовано сьогодні розглянемо всі питання, які визначені розкладом на середу.

З цього приводу? Зараз по одній хвилині. З цього приводу по хвилині, будь ласка, Михайло Чечетов. Потім – Іван Кириленко.

 

10:40:07

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемый Владимир Михайлович, уважаемые коллеги, Владимир Михайлович, я абсолютно согласен, мы согласны с последним вашим тезисом: что мы сегодня все законопроекты рассмотрим. Но мы конструктивно начали работу. И первые законопроекты они действительно найдут поддержку в зале. Давайте закрепим конструктив. А предлагается внести законопроекты, которые не будут проголосованы, лишь бы расколоть зал, устроить бучу в зале.

Поэтому предлагается, вы абсолютно правы, мы все рассмотрим, но давайте согласно порядку дня рассматривать вопросы, поскольку первые вопросы, они конструктивные, они найдут поддержку в зале. А дальше пусть уже пойдут политические, если кто-то хочет попиарится, пусть попиарится, да. спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Григорович Кириленко, фракція „БЮТ – „Батьківщина”.

 

10:40:54

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановні колеги! Прошу уважно послухати. Те, з яким рвением наші опоненти відстоювали свого часу соціальні стандарти:  без розгляду на комітеті, без першого, другого читання, без всяких процедур, півроку блокували трибуну, поки, нарешті, назбирали відповідну кількість голосів, проголосували закон, вдвічі збільшили соціальні стандарти і сьогодні їх успішно похоронили. Не підвищивши соціальні стандарти, сьогодні душать людей страшними цінами. Так давайте хоть це свавілля зупинимо!

Тому ми, наші депутати, які представляють опозицію, наш сьогодні порядок дня сформований, відмовилися від доповіді своїх законопроектів. Вони не настільки актуальні як ті, які ми сьогодні запропонували у виступі.

Володимире Михайловичу, це наше право сьогодні і ми наполягаємо категорично розглянути ті законопроекти, які ви щойно оголосили. І вони зареєстровані були значно раніше ніж те, що ви назвали, комітетами розглянуті. Позачергова сесія теж без розгляду комітетів або розгляд комітетів був в ту ж хвилину, що і позачергове засідання. Володимире Михайловичу, можна, коли Верховна Рада завжди права, такі речі вирішувати можна. Ми ще раз наполягаємо…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Пропозиція зрозуміла. Від інших фракцій хтось наполягає ще? Не бачу. Шановні колеги! Я тут підтримую пропозицію і Михайла Васильовича Чечетова, і Івана Григоровича, щоб ми зберегли конструктив у нашій роботі. Я поставлю на голосування пропозицію, щоб підняти вище розгляд і першими розглянути (приймається уточнення), першими розглянути проекти законів, які мають відповідні рішення комітетів, а щодо тих законопроектів, які не мають рішення комітетів, поставлю на голосування, щоб їх розглянути без рішення комітетів, бо так же ж не можна працювати „з коліс”, хоча ми часто робимо винятки. Якщо не буде підтримана пропозиція, то тоді у мене є, буде ще одна пропозиція – розглядати спокійно за скороченою процедурою для того, щоб пройти всі законопроекти.

Але давайте домовимося таким чином, якщо Верховна Рада України підтримує те, щоб розглянути першими законопроекти, які ви запропонували. У разі того, коли не буде позитивного рішення щодо цих  законопроектів, щоб не  було заблоковано трибуну Верховної Ради України, бо я розумію, про що йдеться. Давайте домовимося, щоб все було демократично. Скільки скажете за скороченою процедурою, за повною,  будемо обговорювати ці питання. Немає заперечень?

Ще раз я прошу, я прошу вас, я прошу. Ми  ж шукаємо компроміс, чому ви кричите?   Тому я пропоную  зараз таким чином. Поставлю на голосування, прошу уваги, щоб зараз розпочати нашу практичну роботу з розгляду проекту Закону  про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку  для жінок (реєстраційний номер 7039, 7039-Д).  Немає  заперечень? Я ж повинен ставити альтернативні. Я ставлю на голосування цю пропозицію, прошу  голосувати.

 

10:44:26

За-199

Пропозиція не прийнята.

Ставлю на голосування пропозицію… По фракціях.  Партія регіонів – 0, „БЮТ – „Батьківщина” – 121, „Наша Україна – Народна самооборона” – 51, комуністів – 26, „Блок Литвина” – 1,  позафракційні – 0.

Шановні колеги,  тепер ставлю на голосування пропозицію, щоб зараз розглянути проект Закону про введення податкових канікул для малого бізнесу (реєстраційний номер 7037). Прошу голосувати.

 

10:45:17

За-173

Рішення не прийнято.

По фракціях.  Партія регіонів – 0; „БЮТ – „Батьківщина” – 122; „Наша Україна – Народна самооборона” – 51; комуністів, „Блок Литвина”,  позаф,ракційні – 0.

В принципі,  шановні колеги, ці ж питання знайдуть свій відбиток у Податковому кодексі. До речі, інформую вас, що вчора зареєстрований проект Податкового кодексу за авторством Миколи Катеринчука і Сергія Терьохіна. (Шум у залі) Зараз, одну хвилинку, подождіть. Яку постанову? (Шум у залі)  До якого закону?

Наступне питання. Я ставлю на розгляд Верховної Ради України пропозицію, щоб розглянути зараз проект Закону про забезпечення енергетичної безпеки України (реєстраційний номер 7080)  без рішення комітету. Прошу голосувати.

 

10:46:38

За-178

Рішення не прийнято.

По фракціях? Будь ласка.  Партія регіонів – 0, "БЮТ – „Батьківщина" – 122, „Наша Україна – Народна самооборона” – 55, комуністів – 0, "Блок Литвина" – 1, позафракційні – 0.

 

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. Мораторій на газ!

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Я все розумію. Я тепер ставлю на голосування пропозицію, щоб зараз розглянула Верховна Рада без рішення комітету проект Постанови Верховної Ради України про деякі заходи щодо забезпечення належного функціонування житлово-комунального господарства України (реєстраційний номер 7102). Як я вже нагадував, говорив, автор – Юрій Сербін. Прошу голосувати. (Шум у залі) Ну це ж цей, цей документ.

 

10:47:38

За-171

Нема такого в Регламенті. По фракціях, будь ласка. Партія регіонів – 0, "БЮТ – „Батьківщина" – 123, „Наша Україна – Народна самооборона” – 48, комуністів, "Блок Литвина", позафракційні – 0.

Тепер є ще одна пропозиція. Пропозиція ще одна. Ранкове засідання Верховної Ради України проводити до завершення розгляду всіх питань, які містяться у цьому розкладі. (Шум у залі) Добре. Ні, за скороченою ми маємо голосувати за кожен окремо.

Тому я пропоную  зараз проголосувати за те, щоб  ми працювали на ранковому засіданні до завершення розгляду  питань, які містяться у цьому розкладі. Прошу голосувати?

А що мені треба робити? Так я зараз дам.

Так зараз з мотивів дам.  Олег Валерійович, ну, що ви мене звинувачуєте у тому, що я хочу організувати роботу, розглянути питання, які ви пропонуєте? (Шум у залі)

 

10:48:38

За-232

Зараз від фракцій, будь ласка. Від фракцій, будь ласка, щодо нашої дальшої роботи.

Олег Ляшко, потім – Валентин Матвєєв.

 

10:49:04

ЛЯШКО О.В.

Олег Ляшко, фракція „БЮТ – „Батьківщина”.

Шановний Володимире Михайловичу, за тими номерами законопроектів, які ви сором’язливо відмовляєтесь називати назви законопроектів, аби люди не знали за що ми голосуєм,  насправді йдеться про те, що щойно урядова більшість не проголосувала і відмовилась розглядати  чергові законопроекти: про встановлення мораторію на  підвищення цін на газ,  про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку, про встановлення податкових канікул, про встановлення мораторію на підвищення тарифів у житлово-комунальному господарстві. От за які законопроекти відмовилась голосувати  коаліція! І громадськість має право знати.

І саме тому наша фракція наполягає розглянути ці законопроекти, адже ми вважаємо, що це найпекучіші проблеми, які сьогодні хвилюють людей. І український парламент не має морального права, юридичного права і, врешті, перед Богом не маєте права розглядати жодні інші законопроекти, аніж ті, які вас делегували сюди люди, щоб ви їх розглядали. Захистіть спочатку людей, а потім дерибаньте  землю…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Дякую. Шановні колеги, я розумію емоції, але  я просив би шановного колегу Олега Ляшка не звинувачувати мене у тому, що я не називаю законопроекти. Я називаю номер законопроекту і назву законопроекту, і автора законопроекту. А зміст законопроекту я не збираюсь переказувати.

Валентин Матвєєв, потім – Михайло Чечетов.

 

10:50:36

МАТВЄЄВ В.Г.

Я дякую, Володимире Михайловичу. Як ви бачили, шановні колеги, фракція комуністів підтримала пропозицію щодо розгляду дуже важливого, на наш погляд, законопроекту про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок. Це наша, дійсно, позиція, і ми виступали і будемо виступати за те, щоб рішення щодо цієї дуже серйозної проблеми було прийняте і прийняте позитивно. Але, на жаль, зараз сьогодні в залі ця пропозиція не знайшла позитивної підтримки.

Тому, шановні колеги, я оце зараз дивлюся, як ви дружно пішли блокувати трибуну, і складається таке враження і, мабуть, не тільки в мене, що для вас не важлива суть цього законопроекту, а важливий піар. Давайте ми будемо йти …

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Дякую. Михайло Чечетов.

 

10:51:49

ЧЕЧЕТОВ М.В.

Уважаемые коллеги, давайте немного успокоимся. Действительно, сегодня повестка дня полностью сформирована оппозицией. И здесь же стоит и вопрос податковых каникул малого бизнеса, енергетична безпека стоит и мораторий на підвищення пенсійного віку. И по предложению Владимира Михайловича мы поддержали, что мы не уйдем из зала, пока не рассмотрим все законопроекты. Мы будем рассматривать, мы же проголосовали за это. Давайте идти по порядку денному, полностью все ж это есть. Все есть, порядок денный есть, утвержден. И еще раз повторяю, законопроекты вошли. И мы проголосовали за то, что не уйдем из зала, пока не рассмотрим их. По этому нам не понятно ради чего ж, или вы не поняли. Кто вас вывел к трибуне? Такое впечатление, что вы не поняли, что вы делаете. Давайте рассматривать, они в повестке дня. Цените время.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, хто ще від фракції збирається виступати? Фракція вже виступала. (Шум у залі) Шановні... (Шум у залі) Ну, шановні колеги, чого я буду збирати? Давайте мені два фракції, звернення, зберу Погоджувальну раду.

 (Шум у залі)

 

ЛЯШКО О.В. (Не чути)

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Шановні колеги! Я прошу вас, давайте не перетискувати один одного. Оскільки ми домовилися і знайшли начебто компроміс, що всі законопроекти, включаючи ті, на яких наполягає фракція „БЮТ - „Батьківщина” будуть сьогодні розглянуті, ну давайте швидко будемо їх  розглядати тоді всі ці питання. Так я…(Шум у залі) Так Верховна Рада не підтримала! (Шум у залі) Ну якщо зараз не будуть працювати, так тоді зробимо перерву.

Шановні колеги! (Шум у залі) Так що ви мені пропонуєте? Так ми ж розглядаєм питання опозиції! (Шум у залі) Так я ж пропоную. Я пропоную. Що я можу зробити? Я ж пропоную. І намагався  знайти компроміс. Якщо так, то будем працювати, поки не розглянем і ці питання. Вони ж були не готові! (Шум у залі)

Будь ласка, ще раз давайте обміняємося думками. Олександр Єфремов, будь ласка. Потім хто? Потім  Юрій Кармазін.

 

10:54:32

ЄФРЕМОВ О.С.

Уважаемые коллеги! Я хотел бы сам для себя понять что происходит, потому что у выступающих от оппозиции много децибел и совершенно нет конструктива.

Если вы не хотите работать в день, который вы формируете повестку дня, так конкретно об этом скажите. Если есть какие-то просьбы к коалиции, то вы тоже их выскажите. Но делать так, что вы что-то придумали, никто об этом ничего не знает, и все под это должны  плясать, ну такого не будет, потому что каждый депутат – это личность, и он сам принимает решение в зале. И здесь ни спикер парламента, ни руководитель фракции не заставят депутата голосовать за то, что он не хочет голосовать. Поэтому либо вы  скажите что вы хотите, либо ответьте на вопрос, что вы… либо заявите, что вы не хотите работать в тот день, который вы формируете повестку дня. Вы не в состоянии

Фрг__02414*001*027<10:55:33><ХаритоноваН.О.>

сформировать повестку, которая объединит зал. Спасибо.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Юрій… Юрій Кармазін, потім Іван Кириленко.

 

10:55:41

КАРМАЗІН Ю.А.

Юрій Кармазін. Партія захисників Вітчизни, "Наша Україна – Народна самооборона".

Шановний Володимире Михайловичу, сьогодні день опозиції, згідно з Регламентом. І опозиція сама визначає, які проекти розглядати. Так складається, що той перелік теж поданий народними депутатами від опозиції, який зараз пропонується розглядати. Але ви ж знаєте, що це зараннє формується і зараннє воно формувалося. Але життя внесло нові корективи. І зараз ми просимо: першим розглянути Закон (7039) про встановлення мораторію на підвищення пенсійного віку для жінок, ми зараз просимо встановити податкові канікули для малого бізнесу (7037) і законопроект Сергія Соболєва (7080), який говориться про встановлення мораторію на газ, щодо газу, на боротьбу з корупційними схемами в сфері функціонування природного газу, це потрібніші законопроекти, і мораторій на ціни на газ. Це чотири законопроекти першими роз…

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Іван Кириленко.

 

10:56:53

КИРИЛЕНКО І.Г.

Шановний Володимире Михайловичу, шановні колеги, ми почули заклик керівництва коаліції. Володимире Михайловичу, я до вас звертаюсь. Ми почули заклик керівництва коаліції, коаліція хоче почути, що ми хочемо. То ми ще раз внятно говоримо від імені мільйонів людей, які сьогодні звертаються до всіх, ми всі – влада, звертаються: розгляньте актуальні питання.

Сьогодні день опозиції, наше право – формувати порядок дня і порядок розгляду, і терміни розгляду, і першочерговість розгляду. То ми нічого зайвого не вимагаємо. Ми просимо коаліцію розглянути… і спікера парламенту розглянути питання в черговості такій: мораторій на збільшення цін на газ, комунальні послуги, мораторій на збільшення пенсійного віку для наших жінок, підтримка малого і середнього бізнесу, це мільйони людей, які сьогодні на кусок хліба собі заробляють. О ці питання ми просимо розглянути сьогодні, які в порядку  денному, але першими і підтримайте це, будь ласка. Все, ми більше нічого вас не просимо, чітко, ясно прохання висловлено. Наш порядок дня – наше право...

Фрг__02414*001*028<10:58:02><ДанильченкоМ.В.>

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Так, ще хто? Петро Цибенко, будь ласка. Потім… Хто там ще є? Григорій Смітюх.

 

10:58:09

ЦИБЕНКО П.С.

Дякую. Фракція комуністів, Петро Цибенко, голова Ради організації ветеранів України. Шановні колеги, ну, справді, предмета сперечань сьогодні на даний момент абсолютно немає, бо Верховною Радою, до речі, без участі опозиції, було прийнято рішення про розгляд всього порядку денного на сьогоднішній день. Тобто мова йде про те, що Верховна Рада прийняла гарантоване рішення, що на сьогодні ті питання, які є у порядку денному    сьогодні, вони будуть розглянуті.

 І друге, я не хотів про це говорити, але колеги із опозиції, які сьогодні блокують трибуну, мене змусили нагадати, про те, що проблему підвищення пенсійного віку породили ви самі, бо будучі при владі, ви підписали меморандум, складовою частиною якого було підвищення пенсійного віку. То тоді, коли це було вигідно, ви приймали це рішення, сьогодні, коли стали опозицією, відмовляєтесь. Ось теж правда.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. ... відреагуєте. Григорій Смітюх.

 

10:59:22

СМІТЮХ Г.Є.

Григорій Смітюх, Партія регіонів. Шановні колеги, я, як і ви, маєте право, напевно, згідно Конституції, згідно нашого регламенту, рівні ми маємо права. Чому у нас так в залі стається, що один закон, яки поданий вчора, сьогодні повинен він розглядатися? Він що, має статус позачергового? Не має такого статусу.

По-друге, на ці закони немає висновків, на ці закони немає реакції Мінфіну і тощо. Чому в нас так получається, що одні закони лежать по 2-3 роки у Верховній  Раді і так і не дочекаються свого рішення, а інші закони, які вчора розглянуті, сьогодні виносяться у Верховну Раду? А потім ми їх поправляємо, справляємо або заміняємо, або відміняємо.

В мене є пропозиція: давайте наведемо у цьому плані порядок: є президентські закони – вони позачергові, є урядові закони, які теж можуть розглядатися позачергово, а остальні закони, вони повинні розглядатися згідно поданого графіку. Подав закони, наступив час їх розглядати – будь ласка, розглядайте. Чому у нас практика така і чого ми кожний раз...

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Шановні колеги, обмінялися думками. Є дві…

(Шум у залі)  Ну, ми ж нічого вже нового не скажемо.

Шановні колеги! Я прошу вас, потім. Ще встигнете. Не одну хвилину, ще сьогодні ви виступите багато разів.

Шановні колеги, є дві пропозиції. Перша пропозиція, за яку проголосувала Верховна Рада  України, – розглянути всі питання сьогодні, так, як це визначено розкладом. Отже, є всі підстави сісти і працювати. І розглянемо всі ці питання.

Друга пропозиція. Друга пропозиція, я прошу уваги! Друга пропозиція – розглянути зараз, шановні колеги, спочатку ті питання, на яких наполягає фракція „БЮТ – „Батьківщина”. І за умови, якщо Верховна Рада  України не підтримає рішення, не блокувати трибуну, бо я розумію, що питання стоїть у такій у площині: треба тільки ті питання, які вважаємо, а потім заблокуємо трибуну. Давайте скажемо це слово.

Шановні колеги! (Шум у залі)

 

ГОЛОС ІЗ ЗАЛУ. До прийняття рішення.

 

ГОЛОВУЮЧИЙ.  Отак правильно.

І третя пропозиція. На вимогу двох фракцій оголошується перерва на 30 хвилин. Керівникам фракція прошу зібратися у кабінетів Голови Верховної Ради. Але скажу, шановні колеги, якщо ми не знайдемо порозуміння, сьогодні засідання буде закрито. На наступну середу будете ставити свої питання, бо ви не хочете розглядати те, що ви самі запропонували.

Перерва до 11 годин 30 хвилин. Керівникам фракцій прошу зібратися у кабінеті.

Після перерви

09 вересня 2010 року, 10 година

 

ГОЛОВУЮЧИЙ. Доброго ранку, шановні народні депутати,    запрошені та гості Верховної Ради України! Прошу, шановні колеги,  уваги. У зв’язку  з тим, що вчора була заблокована робота Верховної Ради України, ми не мали можливості з вами закрити наше засідання, тому зараз, сьогодні я оголошую третє пленарне засідання сьомої сесії Верховної Ради України шостого скликання закритою.